Loading Content...

Iyi çok geldi sabah

Loading...


Unique profiles
89
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Giritli Restoran, Datça,mesudiye,ovabükü, Keçiborlu, Isparta, Turkey
Average media age
760 days
to ratio
8.1
Dün sabah toplantısında @basarsarikaya vardı. Dedim ki sana çırpılmış yumurta yapacağım. Aynı ...
Media Removed
Dün sabah toplantısında @basarsarikaya vardı. Dedim ki sana çırpılmış yumurta yapacağım. Aynı Londra’daki Granger’s lezzetinde yapıyorum, çok iyi oluyor. Geldi yedi. Hiç konuşmadı nefessiz bitirdi, toplantımızı yaptık. Akşam saat yedide mesaj attı. Karabiberi azdı yazmış. Aghahahshdbdhhdbd ... Dün sabah toplantısında @basarsarikaya vardı. Dedim ki sana çırpılmış yumurta yapacağım. Aynı Londra’daki Granger’s lezzetinde yapıyorum, çok iyi oluyor. Geldi yedi. Hiç konuşmadı nefessiz bitirdi, toplantımızı yaptık. Akşam saat yedide mesaj attı. Karabiberi azdı yazmış. Aghahahshdbdhhdbd erkek olmak👌🏻 #eggs #breakfast #hayırtuzlukkarabiberlikdatamsağında #görmemiş #scrambledeggs
Read more
Loading...
Şu an adını hatırlayamadığım bir kitapta bir yöneticiden bahsediliyordu. Normal durumda ofiste ...
Media Removed
Şu an adını hatırlayamadığım bir kitapta bir yöneticiden bahsediliyordu. Normal durumda ofiste araç park yerleri, bina giriş kapısına en yakında yöneticilerin arabaları olacak şekilde ayarlıymış. Kadro bazında yukarıdan aşağıya doğru yapılan bu dizilimde, en alt kademeler çoğunlukla ... Şu an adını hatırlayamadığım bir kitapta bir yöneticiden bahsediliyordu. Normal durumda ofiste araç park yerleri, bina giriş kapısına en yakında yöneticilerin arabaları olacak şekilde ayarlıymış. Kadro bazında yukarıdan aşağıya doğru yapılan bu dizilimde, en alt kademeler çoğunlukla araçlarını ya en uzak yerlere park ediyor ya da hiç park edemiyormuş. Kitapta bahsedilen yönetici yönetime geldiğinde ise bütün kast sistemini kaldırarak ‘erken gelen park eder, herkes istediği yere park eder’ anlayışına geçmiş. Haliyle de çalışanlar en iyi park yerlerini kapmak için sabah birbirleriyle yarışmaya, ofise her gün daha da erken gelmeye başlamışlar. Böylece işe geç gelme sorunu ortadan kalkmış. Ve sonuçta, kendisi de dahil olmak üzere en üst düzey yönetici de olsa eğer erken gelemiyorsa arabasını dışarıya park etmek zorunda kalmış. Mutlu son. Hikaye benim kulağıma çok hoş geldi ve birkaç kez okudum. Ama halkının çekirdekleri çitleyip kabuklarını çevreye saçarak doğayı 💩 ettiği bir ülkede, insanların çevre ve ahlak yerine, güç ve koltuk savaşı verdiğini düşünürsek, ne kadar okursam okuyayım bir ütopya olarak kalacağı kesin 🙄 #mondaythoughts
Read more
Bugün Emir Turam’ın davetiyle @bilgiofficial Spor Yöneticiliği Bölümü üçüncü sınıf öğrencileriyle ...
Media Removed
Bugün Emir Turam’ın davetiyle @bilgiofficial Spor Yöneticiliği Bölümü üçüncü sınıf öğrencileriyle çok keyifli bir sohbet yaptık. Yağmurlu bir pazartesi sabahında oraya gelen ve hem sunuma katılımlarıyla hem de sordukları sorularla beni çok şaşırtan tüm öğrencilere ve bizi çok ... Bugün Emir Turam’ın davetiyle @bilgiofficial Spor Yöneticiliği Bölümü üçüncü sınıf öğrencileriyle çok keyifli bir sohbet yaptık.
Yağmurlu bir pazartesi sabahında oraya gelen ve hem sunuma katılımlarıyla hem de sordukları sorularla beni çok şaşırtan tüm öğrencilere ve bizi çok iyi ağırlayan tüm hocalarıma teşekkür ederim.

Kurumsal hayata geçip üniversiteye tekrar döndükten sonra burada aslında ne kadar değerli bilgi olduğunu tekrar tekrar hatırlıyorum.
Ve son olarak #BilgiÜniversitesi ne her geldiğimde paylaşacağım o güzel slogan

Non Scholae Sed Vitae Discimus
Okul İçin Değil, Yaşam İçin Öğrenmeli

#anadoluefes #anadoluefessk #gücünüortayakoy #BilgiSpor #sporpazarlaması
Read more
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Sayın @emrealkin1969 geçen gün paylaştığı, çok beğendiğim ...
Media Removed
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Sayın @emrealkin1969 geçen gün paylaştığı, çok beğendiğim bir yazısıyla paylaşayım istedim. ・・・ Aklıma geliyor bazen. Dört yılda neler yapılabilir diye. Mesela, inşaat-bina-köprü-otoyol-uçak-gemi-hastane yapılabilir. Bir çocuk ... Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Sayın @emrealkin1969 geçen gün paylaştığı, çok beğendiğim bir yazısıyla paylaşayım istedim.
・・・
Aklıma geliyor bazen. Dört yılda neler yapılabilir diye. Mesela, inşaat-bina-köprü-otoyol-uçak-gemi-hastane yapılabilir. Bir çocuk doğar, dört yaşına gelir. Konuşur, yürür nihayetinde annesi babası bir “oh” der. Ama sorsanız hem dün gibi hem de bir asır gibi gelir. “Yaradan dört gözden ayırmasın” derler.... Dört yılda üniversite biter. Mezun olursunuz. Öğrendiğiniz ne varsa bir o kadarını da işte öğrenirsiniz. Belki de daha fazlasını... Sabah kalkıp bu cennet vatanın en güzel manzaralarından birine @hillsidebeachclub ‘tan bakarken, aklıma geldi. Bir insan dört yıl içinde, bir gece karanlığında pusulası bile bozuk bir gemiye binip, sonra karaya çıkıp iki kongreyle yorgun ve üzgün bir halka cesaret verip, işgale karşı mücadele başlatıp, Cumhuriyet ve Demokrasinin kilometre taşı olan bir Meclis kurup, düşman burnunun dibindeyken eğitim şurası yapıp, sonra dünyada eşi benzeri görülmemiş bir zaferi diplomatik bir zafer ile perçinleyip, bir iktisat kongresi yapıp, bir de üzerine Cumhuriyet kurabilir mi ? Arada olan birçok detayı yazmadım daha. Sadece dört yıl içinde olmuş bunlar. Dinleyince imkansız gibi geliyor ama #mustafakemalataturk “az zamanda çok büyük işler başardık” derken neyi kast ettiği böylelikle daha iyi anlaşılıyor. Unutmayalım Dostlar, her Milli Bayram bu muazzam destanı anlatan bir kilometre taşıdır. Bu mucizenin nasıl gerçekleştiğini hatırlatır. Bügün çeşitli sebeplerden mesafeli durmaya çalışanlara sakince şunu sorun : “Sen dört yılda bunları başarmış başka bir insan gördün mü ?”. Cevabı beklemeye gerek yok. Çünkü böyle biri yok. “Başlayıp bitirmek” artık inşaatlar için söylenen bir terim olduğu için, bu mucizeyi sabırla anlatmak lazım Dostlar. Kızmadan, içerlemeden, üzülmeden, usanmadan.. Bize herkes lazım. Kimseyi görmüyor, bilmiyor, anlamıyor diye dışlamamak gerekir. #uluonder bu zaferi herşeye rağmen herkesle kazandı. Önce çocuklardan başlayalım sonra büyüyüp de hala mızıkçılık edenlere de anlatırız elbet. Enerjimizi doğru kullanalım..
Read more
 #manzaraya #karşı #uyumak #hele #sabahın #köründe #çok #iyi #geldi #çok # ;)
Media Removed
#manzaraya #karşı #uyumak #hele #sabahın #köründe #çok #iyi #geldi #çok # ;) #manzaraya #karşı #uyumak #hele #sabahın #köründe #çok #iyi #geldi #çok # ;)
Canım anneannem, ailemizin en yaşlısı Allah başımızdan eksik etmesin. 84 yaşında KOAH hastası. ...
Media Removed
Canım anneannem, ailemizin en yaşlısı Allah başımızdan eksik etmesin. 84 yaşında KOAH hastası. O da olmasa zaten şu anda dünyayı geziyordu inanın. Zehir gibi zekası maşallah. Yazları dayımla Bodrum’da yaşıyorlar. Dün dayım aradı anneannen iyi değil ambülansla hastaneye kaldırıyoruz ... Canım anneannem, ailemizin en yaşlısı Allah başımızdan eksik etmesin. 84 yaşında KOAH hastası. O da olmasa zaten şu anda dünyayı geziyordu inanın. Zehir gibi zekası maşallah.
Yazları dayımla Bodrum’da yaşıyorlar. Dün dayım aradı anneannen iyi değil ambülansla hastaneye kaldırıyoruz dedi. Zaten sabah da benimle pek konuşamamıştı. Hemen aldım biletimi dün gece Bodrum’a uçtum. 5. kez zatürre olmuş CRPleri çok yükselmiş. Serum ve antibiyotikle toparladı dün eve geldi. Bugün karşılıklı Türk kahvemizi bile içtik çok şükür. Dün hikayede anlatmıştım yüzlerce mesaj gelmiş. Güzel mesajlarınız için çok teşekkürler. Tek tek cevap veremiyorum buradan yazayım.
Allah tüm büyüklerimize uzun ve sağlıklı ömür versin. Daha onlardan öğrenecek çok şeyimiz var. Ninenin kucağındaki bayan yanak kim acaba? ah nerede şimdi o yanaklar
Read more
Loading...
BEYİN AMELİYATI ÖNCESİ UÇANKUŞ’A KONUŞAN YERLİTAŞ BAYILIYORDU! Beyin ameliyatına girmeden UçanKuş TV’ye konuştu! Son dönemlerin çok konuşulan ismi Nur Yerlitaş bugün ameliyat olacak. Birçok sansasyonel açıklama ve haberle gündemden düşmeyen Yerlitaş, ameliyat öncesi verdiği ... BEYİN AMELİYATI ÖNCESİ UÇANKUŞ’A KONUŞAN YERLİTAŞ BAYILIYORDU!
Beyin ameliyatına girmeden UçanKuş TV’ye konuştu!
Son dönemlerin çok konuşulan ismi Nur Yerlitaş bugün ameliyat olacak.
Birçok sansasyonel açıklama ve haberle gündemden düşmeyen Yerlitaş, ameliyat öncesi verdiği röportajda zor anlar yaşadı.
Acıbadem Altunizade Hastanesi’nin beyin cerrahı Prof. Dr. Necmettin Pamir’in muayenesi ve gerekli testlerin ardından, Yerlitaş’a beyin kanseri teşhisi konmuştu.
RÖPORTAJ SIRASINDA AZ KALSIN BAYILACAKTI!
Konuşurken bayılır gibi olan Yerlitaş, “Heyecanlıyım, inşallah iyi olacak her şey” dedi.
“ÇOK HEYECANLIYIM”
Ünlü modacı sabah ameliyat olacağını, çok heyecanlı olduğunu ve her şeyin Allah’tan geldiğini söyledi.
AMELİYAT ÖNCESİ NUR YERLİTAŞ’IN VERDİĞİ RÖPORTAJIN DEVAMI İÇİN PROFİLDEKİ LİNKE TIKLAYINIZ…
#nuryerlitaş #röportaj #ameliyat #kanser #canlıyayın #televizyon #gündem #güncel #magazinprogramı #rating #fashion #follow #like #life #istanbul #instagram #eğlence #magazin #sosyalmedya #haber #ünlü #sanatçılar #oyuncu #gece #uçankuştv #uçankuş #uçankuşmedya #sanat
Read more
Geçen sene bugünden... Kızım içerde 4,5 aylık, daha 4,5 ay yatacak 😀 Doğduktan sonra onun bana ...
Media Removed
Geçen sene bugünden... Kızım içerde 4,5 aylık, daha 4,5 ay yatacak 😀 Doğduktan sonra onun bana bi süre dünyayı dar edeceğini biliyordum da abisinin de dar edeceğini bilemedim işte, çok hazırlıksız yakalandık 😑 Kardeşinin evdeki varlığından rahatsız olan, sürekli ağlayan, yemek yemek ... Geçen sene bugünden... Kızım içerde 4,5 aylık, daha 4,5 ay yatacak 😀
Doğduktan sonra onun bana bi süre dünyayı dar edeceğini biliyordum da abisinin de dar edeceğini bilemedim işte, çok hazırlıksız yakalandık 😑
Kardeşinin evdeki varlığından rahatsız olan, sürekli ağlayan, yemek yemek istemeyen çiş kaçıran, kendi bebeklik eşyalarını araba koltuğunu, salıncağını mama sandalyesini asla kardeşinin kullanımına izin vermeyen ( nasıl bilmiyoruz da kendinin olanları hatırlayıp izin vermedi) huzursuz mutsuz ders istemeyen okula giderken yerlere yatan ama kardeşine asla zarar vermeyen ona gülümseyerek bakan bir abi oldu çıktı canparem.
Geçecek dedik üstüne gitmedik, tırmandırdı da tırmandırdı, gece 3 te kalkıp bir daha uyumuyordu, sabah 10-11 gibi uyuduğunda da bebek uyanıyordu..
Nadıl günler geçirdim, lohusa olma lüksüm olmadı zaten..
Bir de aniden sünnet olmadı gerekti, evden çıkamadığı, yatıp dinlenmediği sürekli koştuğu için çabuk iyileşemediği bir süreç eklendi üzerine.
Doktorun biraz uzaklaşsın ev ortamından demesiyle Canım annem babam iki gün içinde tası tarağı toplayıp köye gittiler oğlumu alıp..
Başta 15 gün kalıp döneceklerdi
Ama yavrum orada eski ertuğrul oluverdi
Biz de kıyıp alıp gelemedik sadece biz gittik geldik
Böyle bir abilik macerası yaşadı işte bugüne kadar
Çok özledim
Ertuğrul hayatının en özgür yaz tatilini yaşadı ama ben çok özledim
Herşey daha iyi olacak, çok inanıyorum
Kardeşi ayaklanıp abisinin peşine düştüğünde ona kayıtsız kalamayacak canparçam
Diyeceğim şu ki, özel çocuk bir aile ve birlik beraberlik işi, destek yardım şart
Büyükanne büyükbabalar, evlatlarınızı yalnız bırakmayın
Torunlarınıza ikinci anne babalar olun emin olun maddiyatla ölçülemeyecek kadar, para pul ile profesyonel olarak kapatılamayacak kadar büyük bu destek, yeri gelip annenin zorlandığı yorulduğu bu sorumluluğu elinden geldiğince yapan çok bakıcılar olabilir, ama aile bağı gibisi yoktur, benim canım, onların cananı çünkü
Öyle seviyorlar ki şüphem yok nasıl ilgilendikleri konusunda
Az kaldı
Cuma günü Ertuğrul Annem Babam Deniz Kum Güneş ...
HAYATTAKİ ZORLUKLARIMLA BERABER KOLAYLIKLARI DA NASİP EDEN RABBİME HAMD EDERİM...
Read more
Loading...
Kız Aysel, bak yine geldi Anneler Günü. Düşündüm de ne zorlanırız biz, özel günlerde seninle. Ablamla ...
Media Removed
Kız Aysel, bak yine geldi Anneler Günü. Düşündüm de ne zorlanırız biz, özel günlerde seninle. Ablamla sana hediye alacağız, seni yemeğe götüreceğiz, çiçekler yaptıracağız, senin için zaman ve para harcayacağız diye için çıkar. Hiç kıyamazsın bize. Seni mutlu etmek için verdiğimiz ... Kız Aysel, bak yine geldi Anneler Günü. Düşündüm de ne zorlanırız biz, özel günlerde seninle. Ablamla sana hediye alacağız, seni yemeğe götüreceğiz, çiçekler yaptıracağız, senin için zaman ve para harcayacağız diye için çıkar. Hiç kıyamazsın bize. Seni mutlu etmek için verdiğimiz uğraş bile üzer seni. Evlatların senin için bile yorulmasın istersin. Bu sabah düşündüm de, ben böyle bir duygu hali görmedim. Adı da yok bu duygunun. Bencillik kelimesinin tam tamına zıt hali ve adı yok. Evlatları onu mutlu etmek için bile uğraşmasın istemek. Annelik mi desem bu duygunun adına, Aysellik mi? Öyle bir duygu ki o, evladın dışında kimseye göstermeyeceğin ve evladının da o duygudan mahrum kalırsa kendini eksik hissedeceği. Beni, annem kadar bu dünyada kimse düşünmedi. Huzurlu olayım ister hep ama en çok da süslenmemi ister. Instagramda DM den yürür annem bana bazen. Niye küpe takmadın der. Niye ruj sürmedin der. Orada da “sen iyi ol da” diye bitirir hep cümlesini. O, iyi olmamı dilemese sanki olamayacağım. Allah bana onsuzluğu yaşatmasın. Çünkü iyi olmamı bu kadar isteyen biri olmasa bu dünyada, ben çoktan yıkılmıştım. Nefes aldığını bilmek yetiyor bize kız, Aysel... Anneler Günün kutlu olsun. Hediye almadık bu sene. Dedik ki, birbirimize sahipken ne gerek var hediyeye. Allah’tan tek dileğim aynı hediyeyle kutlarız bugünü seneye de. Bu dünyada bizlerle ya da melek olup göklerde yaşayan tüm annelerin gününü kutlarım bu vesileyle. Onlar evlatlarını gittikleri yerden bile gözetir. Çünkü annelik böyle birşeydir... ❤️
Read more
Cumartesi sabahı zil çalar, bir paket, beklediğin bir sipariş yok, üzerinde gönderen ismi yok, ...
Media Removed
Cumartesi sabahı zil çalar, bir paket, beklediğin bir sipariş yok, üzerinde gönderen ismi yok, sadece bana gelmiş bir paket... Açınca hala anlamazsın nereden geldi ki şimdi bu dersin, ta ki notu görünceye kadar... Sonrası duygular şelale😮 Canım sister'ım taa oralardan neler düşünmüş ... Cumartesi sabahı zil çalar, bir paket, beklediğin bir sipariş yok, üzerinde gönderen ismi yok, sadece bana gelmiş bir paket... Açınca hala anlamazsın nereden geldi ki şimdi bu dersin, ta ki notu görünceye kadar... Sonrası duygular şelale😮😍😭
Canım sister'ım taa oralardan neler düşünmüş de mutlu etmiş beni, ne söylesem az! Seni çok seviyorum @bircanergur , iyi ki iyi ki iyi kimsin💕
#HayattaEnCokDostBiriktirin #InLoveWithMyUglyXmasSweater 🎅🏼 🐿
Read more
Merhaba Canım igerlar... Hepinizin Karadeniz aşığı olduğunuzu bilmiyordum. Meğer ne çok ben ...
Media Removed
Merhaba Canım igerlar... Hepinizin Karadeniz aşığı olduğunuzu bilmiyordum. Meğer ne çok ben gibi erteleyen varmış yurdumuzun kuzeyini gezip görmeyi... Hamd olsun bu sene Rabbim nasip etti Minem’le gittik gördük. Kısaca size bilgi vericem ama tavsiyem kendinizin tecrübe etmesi. ... Merhaba Canım igerlar... Hepinizin Karadeniz aşığı olduğunuzu bilmiyordum. Meğer ne çok ben gibi erteleyen varmış yurdumuzun kuzeyini gezip görmeyi... Hamd olsun bu sene Rabbim nasip etti Minem’le gittik gördük. Kısaca size bilgi vericem ama tavsiyem kendinizin tecrübe etmesi. Biz gitmeden önce ön hazırlık yapmak çok istedik.. Ne biliyim bir tura katılalım, Şu oteli ayarlayalım şunu alalım bunu yiyelim. Sonra baktık olacak gibi değil... Bıraktık akışına.. Trabzon-Rize- Artvin turu İçin en önemli ayrıntı. Uçakla gidin ve muhakkak kurumsal bir firmadan 4X4 araç kiralayın.. Birincisi Trabzon’dan alıp Artvin de Aracınızı bırakır tekrar o yolları dönüp gelmek zorunda kalmazsınız. İkincisi bizim başımıza gelen 3 kez araba değişimi sizin başınıza gelmez. Muhataplarınız sizi ciddiye alır. O yüzden biletlerinizi almadan önce arabanızı kiralamanızı tavsiye ediyorum. .
.
.
Trabzon: Açıkçası biz bu turda çok yükseklere dağlara tepelere odaklıydık o sebeple Trabzon bize fazla merkezi geldi aşırı sıcaktı pek tat almadık. Ama Of ‘ta #ofsüt te muhakkak tereyağ, peynir vs almanızı Öneriyorum. Hem kargo imkanları var üstelik kargo ücreti yok. Sürmene ‘de bıçak merakı olanlar el yapımı bıçaklara hayran olacaklar... oteller çok fiyatlı tavsiyem sabah erkenden inip konaklamadan Rize’ye kaçmanız :) .
.
Rize sizi sınırlarından itibaren 1000 küsür tonlu bir yeşille karşılıyor. Adeta nefesiniz açılıyor. Ağzınız açık sahilden Ardeşen’e doğru ilerliyorsunuz... Bize Burada sevgili @bulutlarinustundegez çok yardımcı oldu. Bu sebeple kendisini bulmanız sizin için iyi olacaktır ☺️ Fotoğraf #pokut yaylası... Çıkarken 1 saate yakın yol çıkıyorsunuz... Kalbi olan uzak dursun. 😂 Ama sağ Salim çıkınca Alp’ler size hikaye gelecek... Ve #heidi ‘nin yaşadığı yer gerçekmiş diyeceksiniz.. mıhlama İçin bişey diyemem ama burada muhakkak açma poğaça yemeniz lazım. Ben böyle bir lezzet hiç tatmadım. ☺️ Burada ne kadar zaman geçirirsiniz bilmiyorum ama aynı günde zaten en fazla üç yaylaya çıkabilirsiniz. Biz pokut ve gito yaylasını bir gün de gezebildik. Gito yaylasın da bulutlarla göz gözesiniz... Rabıta ve tefekkür İçin abdestli çıkın derim ben çünkü çok etkileneceksiniz... ( yorumda devamı var)
Read more
“Hayat üç buçukla dört arasındadır.. Ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük” #neyzentevfik <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻@sedefdincmen ...
Media Removed
“Hayat üç buçukla dört arasındadır.. Ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük” #neyzentevfik 🏻@sedefdincmen den sabah sabah bana iyi geldi, dört dörtlük bir haftanız olsun #repost @healyourlifeturkiye Bazen 4’4lük yaşamak için uğraşırken nasıl da 3,5 atabildiğimizi yeniden düşündüm ... “Hayat üç buçukla dört arasındadır.. Ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük” #neyzentevfik 🙏🏻@sedefdincmen den sabah sabah bana iyi geldi, dört dörtlük bir haftanız olsun 🌼
#repost @healyourlifeturkiye Bazen 4’4lük yaşamak için uğraşırken nasıl da 3,5 atabildiğimizi yeniden düşündüm bu sabah. Neyzen Tevfik’in bu çok sevdiğim şiiri ilham olsun hepimize. 4’4lük bir hafta geçirmeniz dileği ile 🙏💜 Sedef Dinçmen Köni

#kişiseldönüşüm #healyourlife #healyourlifekurumsal #louisehay #öğreti #hayatınızıiyileştirin #eğitmenlik #trainer #konuşmacı #mutluluk #sevgi #güven #motivasyon #aynadasenigördüm #birgüvenmeselesi #aylinalgun #author #speaker #mindfulness #happy #spiritual #change #relationships #ilişkiler #hayat #life #healing
Read more
Loading...
Bu sabah daha çok umut duymamız gerekiyor, Daha çok nefes, daha çok yeşili içimize çekmemiz lazım. Kazanmak ya da kaybetmek değil, gelecek günler için yine beraberce ve umudumuzu her yeni güne daha taze tutarak hayatlarımıza devam etmemiz gerekiyor. Yaparken bizi en mutlu eden şeyler ... Bu sabah daha çok umut duymamız gerekiyor,
Daha çok nefes, daha çok yeşili içimize çekmemiz lazım.
Kazanmak ya da kaybetmek değil, gelecek günler için yine beraberce ve umudumuzu her yeni güne daha taze tutarak hayatlarımıza devam etmemiz gerekiyor.
Yaparken bizi en mutlu eden şeyler ne ise, onlara tutunmak hatta dört elle sarılmak lazım.
Ben öyle yapıyorum, herşeyi pembe gözlükle görmek değil, siyah gözlüğe teslim olup iç karartmamak amacım...
✍🏻✍🏻✍🏻
Ben bana en iyi gelen şeyi yaptım dün gece.
🍷Baktım haftasonu gittiğimiz yer ile ilgili sorularla dolmuş mesaj kutum, haydi dedim kalk.
Kolları sıvadım ve gece uç buçuğa kadar yazı yazdım.
🍷Haftasonu bir düğün için gittiğimiz ama öncesinde de ara ara bazı haftasonları ziyaret ettiğimiz, Tekirdağ’daki Barbare Bağları’nı yazdım blog’da.
🍷Barbare Bağları, Tekirdağ’da. Hem toplu organizasyonlar, hem de bireysel günü birlik geziler için gidebiliyorsunuz. Şarap tadımları, bağ gezileri, hem de konaklamalı kalmak isterseniz restoranı dışında, butik otel kısmı da var.
🍷Konaklama anlamında bize biraz bütçesi yüksek geldiği için normal zamanda gidip kalmıyoruz, günübirlikçi olarak takılıyoruz ama size uygun geliyorsa ne ala. Ama bilin yani, sonra pahalıymış demeyin. Ben ki düğünde bile saçını kendi yapan insanım.😅💸
🍷Kışın çıtır çıtır şömine eşliğinde şarap yudumlamak, tavla oynamak, yazın bağların yeşiline doymak için ideal bir rota.
🍷Topraktan alınanı, toprağa vermek felsefesi ile yola çıkılan, organik, sürdürülebilir tarım yapılan bu bağ evinin gün batımı efsane. 🌅
🍷Canım euro, dolar arttıysa, Toscana’ya gidemiyorsak ağlayalım mı? Bizim de Barbare Bağlarımız var.
‼️Yazı blog’da yayında, linki profile koydum bile 🙌🏻
Umuda, yarına, yeşile.
Yine ve bıkmadan sevgiyle,
Herkese,
Herşeye. 🍃 #barbare #barbarebaglari #wineyard #turkey #türkiye #tekirdağ #seyahat #tatil #gezi
Read more
Hayat çok enteresan. 🏾 Dün sabah aklımızda Mikonos’a gelmek hiç yokken bugün Mikonos’un en iyi oteli olarak bilinen, bu videoda gördüğünüz @cavotagoomykonos’un davetlisiyiz ve kendi özel havuzu olan çok güzel bir odada kalıyorum. ️ Biliyorsunuz Yunan adalarına çok sık gidiyorum ... Hayat çok enteresan. 🙏🏾 Dün sabah aklımızda Mikonos’a gelmek hiç yokken bugün Mikonos’un en iyi oteli olarak bilinen, bu videoda gördüğünüz @cavotagoomykonos’un davetlisiyiz ve kendi özel havuzu olan çok güzel bir odada kalıyorum. 😊
➡️ Biliyorsunuz Yunan adalarına çok sık gidiyorum ama buraya ilk gelişim. Mikonos diğer tüm Yunan adalarından çok farklı. Diğer adalarda sakinlik ön plandayken, burası çok hareketli ve çok kalabalık.
📌 Kalabalık diye kaotik sanmayın. Adaların genel huzurlu hali burada da var. Mimarisi de aşırı güzel. İnsanın, özellikle de adanın merkezinde gördüğü her yerin, her binanın fotoğrafını çekesi geliyor. 😂
➡️ Bu arada yeme, içme, ulaşım gibi konularda notlarımı da alıyorum. Yarın tüm denediğim yerlerle ilgili tavsiyelerimi vereceğim. Bir de size Türkiye’ye dönmeden çok güzel bir sürprizim olabilir. 😀 Takipte kalın. :)
📌 Bu arada Mikonos’la ilgili sizin sorularınız ve bilmek istedikleriniz varsa, onları da bu videonun altına yorum olarak yazın mutlaka. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. :)
🇬🇷 @nereyekacsak 🇬🇷
#nereyekacsak #mikonos #yunanistan #yunanadaları #greece #mykonos #greekislands #visitgreece #beautifuldestinations #luxuryworldtraveler #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #nkmikonos #nkyunanistan #nereyekaçsak
Read more
“Ülkesini en çok seven, işini en iyi yapandır.” demiş Atatürk. Sevgili @ismailkucukkaya bu sabah oy kullanmak için gittiği okuldan paylaşmış. Ben de dün gece işimi en iyi şekilde, layığıyla yapmaya çalıştım ve şimdi İstanbul’a dönüyorum oyumu kullanmak için. Bir ay önce bu konser teklifi ... “Ülkesini en çok seven, işini en iyi yapandır.” demiş Atatürk. Sevgili @ismailkucukkaya bu sabah oy kullanmak için gittiği okuldan paylaşmış. 🎻Ben de dün gece işimi en iyi şekilde, layığıyla yapmaya çalıştım ve şimdi İstanbul’a dönüyorum oyumu kullanmak için. Bir ay önce bu konser teklifi geldiğinde “24’ünde sandık başında olabileceksem kabul, yoksa kabul edemem. Uçak biletim önceden alınacaksa tamam, yoksa gelmem. Olur da uçaklarda yer kalmaz, ben oyumu riske atamam.” demiştim. 📩 Umarım bugün herkes aynı hassasiyeti gösterip, mesleğinden sonra icra etmesi gereken en önemli vatandaşlık görevlerinden biri olan oy kullanmayı gerçekleştirmek üzere sandığına gidiyordur.⏰ Son olarak da, düşüncelerini ve kalbini çok sevdiğim bir başka insan @mercandede ‘nin (her cümlesinin altına imzamı atabileceğim) seçim ile ilgili sözlerini paylaşmak istiyorum: “Seçimin her ne ise ben sana ve seçimine saygı duyuyorum. Biliyorum ki benim hem bildiğim hem de bilemediğim sebeplerin var seçiminde.

Biliyorum ki bir milletin özgürce oy kullanabilmesi dahi demokrasi için başlı başına ileri atılmış bir adımdır.

Sadece dileğim ve umudum odur ki ;
Korkunun karşısında sevgiyi
Karanlığın karşısında aydınlığı ,
Nefretin karşısında hoşgörüyü,
Yargılamanın karşısında bağışlamayı
Köleliğin karşısında özgürlüğü
Bölünmenin karşısında Bir’likteliği
Savaşın karşısında barışı,
“Ben ve Sen’in” karşısında Bizi,
Karamsarlığın karşısında umudu
Seçersin.
Seçimin ülkemdeki her insan, her hayvan her bitki, her taş ve toprağın iyilik ve güzelliğine vesile olmasını diliyorum. #seçim #istanbul —————————————————————- Every election is a baby step forward for our young democracy .
I wish the best for my country , my people and every living thing in our land .
I hope we chose love over fear, lightness over
darkness , peace over war, forgiveness over judging, One-ness over divisions.”
Read more
Loading...
Bize, yağlı ve akneye meyilli cilt sahibi kişilerin Egyptian Magic gibi yağlı bir kremi kullanıp ...
Media Removed
Bize, yağlı ve akneye meyilli cilt sahibi kişilerin Egyptian Magic gibi yağlı bir kremi kullanıp kullanamayacağı ile ilgili çok fazla soru geliyor. Normal şartlarda her cilt tipi için uygun bir krem. Sivilce yaptı diyen de oluyor sivilcelerimden eser kalmadı diyendehatta ve hatta ... Bize, yağlı ve akneye meyilli cilt sahibi kişilerin Egyptian Magic gibi yağlı bir kremi kullanıp kullanamayacağı ile ilgili çok fazla soru geliyor. Normal şartlarda her cilt tipi için uygun bir krem. Sivilce yaptı diyen de oluyor sivilcelerimden eser kalmadı diyende🐝hatta ve hatta bir gece de akne’mi yok etti diyen de👈🏻 Sivilce sorunu olan bir kişide yorumunu bize şu şekilde anlatmış 💫
" Gerçekten sihir gibi!Kullandığım yanlış yüz temizleyicilere bağlı olarak yüzümde kuru, kaşıntılı ve pul pul olmuş noktalar var. Bu kremi öylesine sürüyorum ve sabaha yüzümde hiçbir problem olmadan uyanıyorum.
Ayrıca gece kremi ve harika bir nem maskesi olarak da kullanıyorum.
Alnımda küçük bir sivilce vardı ve kremi aslında yağ desem daha doğru 😀 kullanıp kullanmamakta tereddüt ettim. Açıkcası sivilcenin daha kötü olacağını düşündüm. Sonuç olarak yağlı kremler ve sivilce çok iyi anlaşan bir çift degil! Ben yinede denemek istedim ve ertesi sabah sivilceden eser kalmamıştı!
Ayrıca egzama ve diğer deri problemlerine iyi geldiğini okudum. Bebeklere bile kullanılabiliyormuş tabiiki arı ürünlerine alerjileri olmadığı sürece "💫 💃🏻 #makeyourskinglow 🐝 #winterskincare #naturalbeauty #ciltbakimi 🍯 #organic #handmade #sihirlikrem # #cildinisildasin #kimyasalicermez #parabenfree #hollywoodyildizlarinintercihi #dermokozmetik #petfriendly #ecofriendly #cildinisev #kuruciltdostu #bakimkremi #parabenfree #zeytinyag #bal #balmumu #arisutu #aripoleni #aripropolis #nongmo #mucizeyeinan #sihireinan #makeupartistfavorite 📷 credit @purplemiami
Read more
Kardeşimin arkadaşıydı Sevil, benim tanışıp el koyduğum tarihse günlüğüme yazmışım, 7 Temmuz ...
Media Removed
Kardeşimin arkadaşıydı Sevil, benim tanışıp el koyduğum tarihse günlüğüme yazmışım, 7 Temmuz 2015. Kanser denen illetle uğraştığını biliyordum, o sabah kardeşim Avşa'daki evinde ziyaretine giderken ben de takıldım peşine. Öyle bir hastalıkla uğraşırken bile gördüğüm en renkli, ... Kardeşimin arkadaşıydı Sevil, benim tanışıp el koyduğum tarihse günlüğüme yazmışım, 7 Temmuz 2015. Kanser denen illetle uğraştığını biliyordum, o sabah kardeşim Avşa'daki evinde ziyaretine giderken ben de takıldım peşine. Öyle bir hastalıkla uğraşırken bile gördüğüm en renkli, en hayat enerjisi dolu insanlardan biriydi. Hangi köşesine bakacağım şaşırdığım güzel bahçesinde sabah kahvesi içmiştik, buraların tabiriyle sunumun hasıyla hem de. Sonra tabii çok sevdik birbirimizi❤️ Tedavisi nedeniyle halsizdi o zamanlar ama duruyorken bile bir enerji akıyordu gözlerinden. O bahçeyi cennet gibi yapmıştı, en güzel tedavisiydi her köşeden renk renk açan çiçekler, ağaçlarda asılı fenerler, duvar dibindeki sediri, bahçedeki küçük mutfağı, tereği. Sonra ne mi oldu? Sevil bir yandan hastalıkla mücadele ederken evini butik otel yapmaya karar verdi. Hazırlık aşamasına şahit olurken enerjisine, heyecanına, hevesine hayret ettim, sağlıklı insan için bile yorucu olan bir sürece girmişti ama sanki yoruldukça canlanıyordu. Ortaya çıkan güzelliklere hayran olmamak elde değildi, sanki büyük bir aşkla evlenecek olan yeni gelinin ev yerleştirme heyecanıyla her bir köşeye ruhunu katmıştı. İlk gittiğimde arkadaşım adına nasıl gururlandığımı anlatamam, Avşa adasının en güzel mekanı çıkmıştı ortaya. Arada bir de kendilerine bağ evi yaptı ki hala gidemediğim için çok hayıflanıyorum. Sonra iyileşti Sevil, kendine iyi geldi her şeyden önce. Butik oteli bitmişti, senenin çoğunu orada geçiyordu. Gel gör ki hastalık yine nüksetti, az önce konuştuk, 3 senede 3. ameliyatını oldu geçen hafta. Onun enerjisiyle hiçbir hastalık baş edemez ben biliyorum. Ameliyatından önce bile hala oteline güzellikler eklemeye devam ediyordu ve edecek de biliyorum. Ben birkaç fotoğrafını paylaşıyorum sadece, devamı @avsa_atamerinbahcesi sayfasında tabii ki. Sadece güzel bir mekan değil güzel, zevkli bir insanın ruhunu kattığı yaşayan bir yer arayanlara, hayat azmi nasıl bir şeydir görmek isteyenlere, adı otel olsa da bir arkadaşın evine gidercesine samimiyet arayanlara en içten tavsiyemdir. Seviloma Sevgilerimle 🌹😘😍
Read more
Doğum hikayem çok soruldu. Facebookta ssvd (sezeryan sonrası vajinal doğum) grubu var hikayemi ...
Media Removed
Doğum hikayem çok soruldu. Facebookta ssvd (sezeryan sonrası vajinal doğum) grubu var hikayemi oraya yazmıştım soranları da oraya yönlendiriyordum. Ben çok fazla doğum hikayesi okudum, ilham aldım benim hikayem de belki birilerine ilham olur düşüncesiyle grupta yazdığım yazımı ... Doğum hikayem çok soruldu. Facebookta ssvd (sezeryan sonrası vajinal doğum) grubu var hikayemi oraya yazmıştım soranları da oraya yönlendiriyordum. Ben çok fazla doğum hikayesi okudum, ilham aldım benim hikayem de belki birilerine ilham olur düşüncesiyle grupta yazdığım yazımı aynen paylaşıyorum👇👇 .
.
"Merhabalar. Uzun süredir yazamadığım ssvd hikayem. Yazamadığım icin kendimi çok rahatsız hissettim çünkü ben bu gruptan bir cok ssvd hikayesi okudum, faydalandım. Yazmayı vefa borcu görüyorum.
Ilk dogumum eylül 2014 te 41+2 herhangi bir doğum belirtisi olmadığı için miad aşımı gerekçesiyle propes ile başlatıldı 6saat sancı sonrası kalp atımı düsmesi sonucu maaslesef sc ile sonuçlandı.
Oğlum daha birkaç aylıkken depreşti icimdeki "nicin yapamadim" soruları ve sc yi kabullenemeyisim sonrasında araştırmalara başladım olur mu olmaz mı derken grubu buldum ve ne varsa okudum.
Yeniden bebek düşünmeye başladığımızda artik kararlıydım ssvd konusunda, doktorum da netti kafamda. Ilk kontrolume 17. Haftada gittim ki doktorumu tanıyayim karşılıklı guven alışverişi olsun.
39+2de gittigimde sevgili Fatma Bolkan muayne sonucu çatı yapımın doğum için çok uygun olduğunu söyledi çok sevindim buna. Ertesi günun sabahinda yarim saat arayla hafif sancilarim başladı ve günboyu 20dk bir şekilde düzensiz olarak seyretti devam eden 2 günde de 15 dk 12 dk 10 dk araliklarla hep sancilandim ama hastaneye gidecek kadar sancılar güclu değildi ve 4 -5 saat sonra kesiliyor 1- 2saate yeniden başlıyordu.son gece artik uyutmayacak düzeye geldi sanci arası kisa değildi 10 dk veya 8dk bir geliyordu fakat 47-50 saniye gibi uzun kalmaya başladı. Bu 3 günluk evde gecirdigim süreçte düzenli yürüyüş, sürekli çömelme, plates topu egzersizleri ve gevseme, nefes egzersizleri uyguladım.(33.haftada Sevgili Nilgun Çağırır'dan @varligadogmak doguma hazırlık eğitimi almıştım çok faydası oldu.)
Ve sabah doktorumla iletisime geçip durumu anlattım hastaneye gittigimizde 3cm acıklik ve bebek çok iyi bastırıyordu. (Saat 10.30 gibi).Suyum acildı sonrasinda acilma 5cm bu ana kadar herşey yolunda eşim yanimda çok zorlanmıyorum karsilamada ancak 6-7 cm ulaşıldığında yaklaşık saat 3bucuk 4 çokzorlanıyorm.(devamı yorumd)
Read more
Loading...
Yardım çağrısı!! Ciddi bir konuda hukukçu ve/veya silah temin edebilecek arkadaşlarımın desteğine ...
Media Removed
Yardım çağrısı!! Ciddi bir konuda hukukçu ve/veya silah temin edebilecek arkadaşlarımın desteğine ihtiyacım var. Üst katta oturan bazı şeyler 3 aydır haftada en az 4 gece 1'den 6'ya 7'ye kadar son ses TV izleyip son ses bağırıyorlar. Evde televizyonum yokken tüm kanalların gece kuşağında ... Yardım çağrısı!! Ciddi bir konuda hukukçu ve/veya silah temin edebilecek arkadaşlarımın desteğine ihtiyacım var. Üst katta oturan bazı şeyler 3 aydır haftada en az 4 gece 1'den 6'ya 7'ye kadar son ses TV izleyip son ses bağırıyorlar. Evde televizyonum yokken tüm kanalların gece kuşağında ne yayinladiklarini bilir hale geldim. Kanal D bok gibi. Reklamları da takip ediyorum, bi kadın Ahmet Kaya şarkısı söylüyor o fena değil. Ama bu geceki savaş filmi bu işe bir son vermem gerektiğinin kanıtıydı adeta. Çünkü ben savaş filmi izlemeyi sevmem, hele sabahın beşine kadar tatata mitralyöz filan hiç sevmem. Buna tezahürat yapan aileleri de sevmem. Madem ortak izleyeceğiz/dinleyeceğiz, bana sormadan niye açıyorsunuz. Nereden baksaniz büyük nezaketsizlik.. Zaten bana her şeyi yap ama nezaketsizlik yapma. Geçen gün de ATM sırasında bi adam önüme geçti, itiraz ettim, adamın beni döveceğini anlayınca hemen sıvıştım tabii oradan. Neyse ne diyordum, ilk zamanlar sevmediğim film olunca ben de Dilberay, Ciguli, Ajdar filan açtım son ses, geçindik gittik.. Hayret ki komşular da çok uyumluymuş sagolsun kimse tek kelime etmedi. Fakat artık açabileceğim şarkı kalmadı, üzülerek söylüyorum.. Bari Binnaz'dan gına geldi artık. Bu gece yasal yollardan sekürü ile filan 6 kez uyarmaya çalıştım ne kapıyı ne telefonu açtılar. Adamla kapı önünde oturup bekledik, sallama çay içtik sonra adam ben gidiyom dedi gitti. Ben bu adamla gecenin köründe kapı önünde montla terlikle çay içmek istesem ertesi sabah yedide kalkacağım geceyi secmezdim. Artık kendi kararlarimi kendim veremez oldum. Ayrıca reklam izlemek istesem katlanan hortum reklamı izlenen baba evinde kalırdım. Hukukçu kardeşlerim sorum size, bu yaşadığım otonomi kaybı nefsi müdafaaya giriyor mu ceza indirimi olayı nedir? Silah temin edebilecek arkadaşlar da DM'den yürürse sevinirim. Soğuk kanlıyım ama hiç silah deneyimim yok, atış yaptığımda arkaya çok sıçramayan bi silah olursa iyi olur, çünkü evde kaç kişi var bilmiyorum, silahla uğraşırken kündeye gelmeyeyim. Not: Para sorun değil. #silahmafyasi #silahtemini #cezaindirimiolayi #herseyinsanlaricin #safir2daire6
Read more
Herkese merhaba! Selülitsiz ve çatlaksız bacaklar için kollarımı sıvadım <span class="emoji emoji1f4aa"></span>🏻bildiğim en ünlü ...
Media Removed
Herkese merhaba! Selülitsiz ve çatlaksız bacaklar için kollarımı sıvadım 🏻bildiğim en ünlü at kılı markası olan Eda Taşpınar'ın kendi adında çıkarttığı markayı tercih ettim çünkü Hakkında harika yorumlar okudum. Sabah akşam uygulamaya başladım ama sonuçlarından bahsetmek için ... Herkese merhaba! Selülitsiz ve çatlaksız bacaklar için kollarımı sıvadım 💪🏻bildiğim en ünlü at kılı markası olan Eda Taşpınar'ın kendi adında çıkarttığı markayı tercih ettim çünkü Hakkında harika yorumlar okudum. Sabah akşam uygulamaya başladım ama sonuçlarından bahsetmek için henüz çok erken.
Biberiye yağı ise aktarlarda, gratis ve watsons mağazalarında satılan bir yağ. Çatlak görünümüne iyi geldiğine dair birçok bilgi okumuştum daha profesyonel bir uygulama yaptırmadan önce yağı denemek istedim. Bu yağı da sabah akşam elimle bacaklarımda çatlak olan bölgelere uyguluyorum. 1 ay sonra sonuçları bloğumda paylaşacağım 😊😊
Read more
Minik öğrencim Mihra’nın bu güzel uyuyuşundan yola çıkarak tüm annelere demek isterim ki, lütfen ...
Media Removed
Minik öğrencim Mihra’nın bu güzel uyuyuşundan yola çıkarak tüm annelere demek isterim ki, lütfen yatağın en köşesine sıkışmış gibi uyuyan bebeğinizi yatağın ortasına çekip durmayınız, bebekler küçük alanda daha rahat ve güvende hissediyorlar çünkü kendilerini #Repost @ebrueksiogluu ... Minik öğrencim Mihra’nın bu güzel uyuyuşundan yola çıkarak tüm annelere demek isterim ki, lütfen yatağın en köşesine sıkışmış gibi uyuyan bebeğinizi yatağın ortasına çekip durmayınız🙈, bebekler küçük alanda daha rahat ve güvende hissediyorlar çünkü kendilerini☺️😍 #Repost @ebrueksiogluu with @get_repost
・・・
Mezuniyet kutlaması için nereye gidiyoruz 👯‍♀️🎉🎊 Toplanın, çok önemli bir konuya parmak basıyorum.Bir anne ve kesintisiz uyuyan bir bebek.! Mihra; gündüzleri uyumayan, gece 12 lere kadar ayakta olan bi bebekti. İşe bir de 4 ay süren gaz sancıları da eklenmişti.Sürekli ağlayan, kucaktan inmek istemeyen, nefes aldırmayan bir bebeğe sahiptim. Bir şekilde uyuması da gerekiyordu. Uyutmak için 2 tane hamak aldık hatta. Bir tanesi kesmiyordu 😂 Yeri geldi battaniye de, ayakta salladık. Ama yok uyumuyordu. Sallanırken 3.dünya savaşı çıkıyordu sanki. Komşular kapıya gelip bebeğe napıyorsunuz bile demişti.Sinirlerim o kadar yıpranmıştı ki ben artık kızımı uyutmak istemiyordum.Sabaha kadar oynayalım ama seni ben uyutmayayım diyordum. İşin can alıcı noktası benden başka kimse Mihrayı uyutamıyordu.Canımı çok sıkıyordu uyku olayı. Ben kaliteli uyusun, mutlu uyansın istedikçe sanki inadına tersini yapıyordu.Artık dayanamadık..
Hemen Pınar hanımla irtibata geçtik. Zor geçen ama sonu mükemmel sonuçlanan bir eğitimi tamamladık. Artık 18:30 dan sabah 7 ye kadar uyuyan, gülerek uyanan bir meleğe sahibim 🙏🏻 Şimdi keyfini sürme zamanı.Mihra uyurken yemek yapabilmek, kendine vakit ayırabilmek, eşinle sohbet edebilmek, beraber film izleyebilmek ne güzel şeymiş 😍 Gelelim bu mucizenin kahramanına @kundakuyku Pınar hanım size ne kadar teşekkür etsek az bizi resmen hayata döndürdünüz iyi ki varsınız 🌸 Ve sizinle tanışmamıza vesile olan canım @seray.nuyan sende iyi ki varsın kuzum 😘 Sen örnek olmasan çok zordu bizim için bu adımı atabilmek. Şimdi siz ister sallayın, ister emzirerek uyutun, ister uyutmayın kendiniz bilirsiniz.Mutsuz anne olup mutsuz bebek büyütmekte bir tercih sonuçta 😉
Read more
Bugün yine aşırı güzel yerlere gittik! 🌲🌳⛰🌲🌳 Burası Huser Yaylası. Rakım 2400 metre. İnsan etrafı ...
Media Removed
Bugün yine aşırı güzel yerlere gittik! 🌲🌳⛰🌲🌳 Burası Huser Yaylası. Rakım 2400 metre. İnsan etrafı izlerken resmen mest oluyor. Buraya sabah geldiğimizde hava yağışlı ve sisliydi. 🌧 Sonradan hava açtı ve karşımıza bu nefes kesici manzara çıktı. ️⛰ Hikayelere mutlaka bakın, çok güzel ... Bugün yine aşırı güzel yerlere gittik! 🌲🌳⛰🌲🌳 Burası Huser Yaylası. Rakım 2400 metre. İnsan etrafı izlerken resmen mest oluyor. 😍
Buraya sabah geldiğimizde hava yağışlı ve sisliydi. 🌧 Sonradan hava açtı ve karşımıza bu nefes kesici manzara çıktı. ☀️⛰ Hikayelere mutlaka bakın, çok güzel görüntüler, videolar da var. :) Burada da Bali’de olduğu gibi doğaya nazır bir salıncak bulduk. 😀 Burada bazı akşamlar günbatımından önce deniz bulutu da oluyormuş.
➡️ Peki Huser Yaylası’na nasıl gelinir?
📌 Ayder’den yol 1 saatten fazla sürüyor. Bol sallantılı bir de. 😀 Hikayelerde halimizi görebilirsiniz. 😂😂😂
📌 Diğer pek çok yaylaya olduğu gibi buraya da özel aracınızla çıkmak pek mümkün değil. Yüksek bir araç olması gerekiyor. Bir de buraların topraklı, kaygan ve bol virajlı yollarına alışkın olmak lazım.
📌 En iyi seçenek özel tur ayarlamak. Fiyatları nerelere gitmek istediğinize göre değişiyor. Bizim otel @pilitabungalov, Huser’e ve diğer yaylalara tur ayarlamak isteyen misafirletine yardımcı oluyor, aklınızda bulunsun.
➡️ Bugün bir de Hala Köyü’ne, otelimizin sahibi @ysfhsr’in ailesinin tarihi ahşap konağına gittik. Daha önce geldiğimde de gitmiştim. 1911 yılında yapılmış. Hala yaşıyorlar içinde. Ev de manzarası da çok güzel. Hikayelere koyacağım onları da birazdan. Size de tavsiyem olsun, buralara gelirseniz mutlaka bir konağa uğrayın. :)
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#nereyekacsak #huseryaylası #huser #çamlıhemşin #rize #karadeniz #doğukaradeniz #türkiye #turkey #turkeyhome #turquia #turkei #turchia #turquie #beautifuldestinations #luxuryworldtraveler #seyahat #traveling #viaggiare #nkrize #nkkaradeniz #nereyekaçsak
Read more
Bugün 5 MAYIS <span class="emoji emoji1f33a"></span>Hıdrellez! <span class="emoji emoji1f483"></span> Baharın başladığı, bütün dileklerin dile geldiği, ağaçların kırmızı ...
Media Removed
Bugün 5 MAYIS Hıdrellez! Baharın başladığı, bütün dileklerin dile geldiği, ağaçların kırmızı kurdelelerle dolduğu, ateşlerin yakıldığı o sihirli gün geldi!! Her sene büyük bir neşeyle kutluyoruz biz bugünü. Bütün geleneklere de harfiyen uyuyoruz Gerçekleşmek için zamanını ... Bugün 5 MAYIS 🌺Hıdrellez! 💃
Baharın başladığı, bütün dileklerin dile geldiği, ağaçların kırmızı kurdelelerle dolduğu, ateşlerin yakıldığı o sihirli gün geldi!!
🍀
Her sene büyük bir neşeyle kutluyoruz biz bugünü. Bütün geleneklere de harfiyen uyuyoruz
💐
Gerçekleşmek için zamanını bekleyen dileklerim olsa da, yazdıklarımın çoğu da gerçekleşti bu arada😍
🔹
Aşağıda yazıyorum size de, haydi bu sefer hep beraber hazırlanalım Hıdrellez'e!
Varsa sizin de ekleyecekleriniz lütfen yazın! Ritüeller tam olsun🙏
🌺
🔹Bu sabah erkenden kalkın. Camları kapıları açın, eviniz tertemiz hava ile dolsun, bütün kapılar bolluk bereket için açılsın!
🔹Doğa ile içiçe olun. Doğa ve insan sevgisinin, iyiliğin, cömertliğin, bereketin çağrısı bugün!
🔹Bugün kırlardan çiçek veya ot toplayıp onları kaynattıktan sonra suyu içilirse bütün hastalıklara iyi geleceğine, bu su ile kırk gün yıkanılırsa gençleşip güzelleşileceğine😍❗️inanılıyor.
🔹Çok bilinen bir adettir: kağıda dileklerimizi resmetmek! Aşk, iş, ev, okul...artık ne ise gönlünüzden geçeni çizin.
🔹Bu gece, kağıtları bir gül ağacının dibine gömün. Ya da kırmızı bir kurdeleye bağlayıp gül ağacına asın. 🔹Bitmedi! Sabahın ilk ışıklarıyla bu dilekleri ağaçtan alıp akan suya bırakmak gerek! : suyun enerjisiyle çabucak olsun diye.
🔹Bahçeniz uygunsa, Hıdrellez ateşi yakmak da adettendir. 🔥
🔹 Dileğinizi bir de bu ateşin üzerinden atlarken tutun!
🌺
Dilerim ki hepimizin gönlünden geçen tüm dilekler gerçek olsun; evlerimiz neşeyle, bolluk ve bereketle dolsun, ülkemizde huzur,birlik olsun🙏
Hıdrellezimiz kutlu olsun🎉
#hıdrellez #umut
Read more
// Az sonra sevgili arkadaşım ve son derece başarılı kalp cerrahi Doç. Dr. Halit Yerebakan'ın @dr.yerebakan ...
Media Removed
// Az sonra sevgili arkadaşım ve son derece başarılı kalp cerrahi Doç. Dr. Halit Yerebakan'ın @dr.yerebakan sağlık programındayım. "Doktor Geldi" her haftaiçi saat 12:45-14:30 arası hepimiz için son derece verimli bilgiler sunuyor. Ağız sağlığımıza dair temel faydalı bilgiler vereceğim ... // Az sonra sevgili arkadaşım ve son derece başarılı kalp cerrahi Doç. Dr. Halit Yerebakan'ın @dr.yerebakan sağlık programındayım. "Doktor Geldi" her haftaiçi saat 12:45-14:30 arası hepimiz için son derece verimli bilgiler sunuyor. Ağız sağlığımıza dair temel faydalı bilgiler vereceğim ve diş hekimi korkusuna değineceğim. Kendimi doğal hissettiğim bir çekim gerçekleştiren sempatik & sevgi dolu bir ekip tarafından ağırlandığım için hepinize çok teşekkür ederim! @doktorgelditrt1 ☺️🍀🙏🏻🎈
Az sonra ekrandayım, iyi seyirler! ✨
(Tekrar: Perşembe sabah, benim ekranda olduğum saat 5:40-6:30)
// Presented by my dear friend - the successfull heart surgeon Dr. Halit Yerebakan, I'm guest at "Doktor Geldi" today, talking about basic oral health and care, and dental phobia. Thanks to the team behind this great program, making me feel natural and boosting me with love during the shootings. See you onscreen in a couple of minutes!
Read more
Ürün İnceleme <span class="emoji emoji2728"></span> Cilt bakımında olmazsa olmazım göz kremidir. 24 yaşından beri sürekli göz kremi ...
Media Removed
Ürün İnceleme Cilt bakımında olmazsa olmazım göz kremidir. 24 yaşından beri sürekli göz kremi kullanırım ve bunun faydasını şimdi çok daha iyi anlıyorum. Göz altıma sadece ışık dolgusu yaptırdım onun haricinde asla botoks uygulamasını kullanamadım çünkü gerek kalmadı Şimdi ... Ürün İnceleme ✨
Cilt bakımında olmazsa olmazım göz kremidir. 24 yaşından beri sürekli göz kremi kullanırım ve bunun faydasını şimdi çok daha iyi anlıyorum.
Göz altıma sadece ışık dolgusu yaptırdım onun haricinde asla botoks uygulamasını kullanamadım çünkü gerek kalmadı 💛
Şimdi size son zamanda en sevdiğim 2 göz bakım ürününden bahsedeceğim (Faladdin gibi girerken 40 laf söyledim 😂)
Önce @shiseido Ultimune Eye Power Infusing Concentrate bir nevi serum gibi ama tek başına da çok güzel nemlendiriyor ve aydınlık veriyor. İlk göz kremi kullanmaya başlayanlar tek başına kullanabilir 👍
@shiseido Bio-Performance Liftdynamic Eye Treatment ise göz çevresini sıkılaştırarak çok güzel toparlanmasını sağlıyor benim gibi göz çevresinin toparlamasını istiyorsanız mutlaka denemeniz gereken bir ürün👍
Aslında ikisi beraber kullanılabilir önce Ultimune Eye Concentrate sonrasında Bio-Performance Liftdynamic uygulayabiliyorsunuz ama bana biraz ağır geldi açıkcası o yüzden ben tek başına uyguluyorum;
Sabah Ultimune Eye Concentrate
Akşam Bio-Performance Liftdynamic
@makyaj_trendi
Sizin severek kullandığınız göz kremleriniz neler ?
#shiseido #eyecream #gözkremi
Read more
Zaman zaman ihtiyaç duyuyorum anlık daha iyi hissetmelere. Bir süredir daha fazla zamanı kendi ...
Media Removed
Zaman zaman ihtiyaç duyuyorum anlık daha iyi hissetmelere. Bir süredir daha fazla zamanı kendi planımın dışında yaşıyorum. Canım Çınar geldi geleli o ne derse, o nasıl hissederse ona doğru gidiyor herşey. Son zamanlar küçük mutluluklara biraz daha zaman ayırabiliyorum. Bu sabah farketmeden ... Zaman zaman ihtiyaç duyuyorum anlık daha iyi hissetmelere. Bir süredir daha fazla zamanı kendi planımın dışında yaşıyorum. Canım Çınar geldi geleli o ne derse, o nasıl hissederse ona doğru gidiyor herşey. Son zamanlar küçük mutluluklara biraz daha zaman ayırabiliyorum. Bu sabah farketmeden ( hızlı bir şekilde ) frankincense yağını yüzüme boynuma sürmüşüm. Biraz alelacele , sonra başka işler , bambaşka durumlar içindeyken sürekli kendi kendime burası çok güzel kokuyor dediğimi farkettim. Sürekli bir hoş hal ve “burası güzel kokuyor” diyen ben. 🌿
Sonra hatırladım bu yağı sürdüğümü.
Gittim bir daha sürdüm. ☺️ geçmesin duygusu diye;
Yakında bütün siparişler geliyor hatta birazda fazlası , iyi ki 🙏🏼
Bana kokularla oynamak çok iyi geliyor. Benim için mühim iş 💫
.
.
.
.
.
.
#aromaterapi #aromatherapy #doterra #doterraessentialoils #doterraoils #frankincense #doterralove #healling #feelgood #goodmood #life #share #aromatouch
Read more
Günaydın <span class="emoji emoji2615"></span>️ Sabah kahveleri içildi mi? . Dün storyde paylaşınca çok soru geldi o nedenle kalıcı ...
Media Removed
Günaydın ️ Sabah kahveleri içildi mi? . Dün storyde paylaşınca çok soru geldi o nedenle kalıcı olsun diye burada da yazmaya karar verdim. . 🛶Bu yaz Çanakkale’nin Küçükkuyu ilçesinden, tam karşısında bulunan Yunanistan’ın Midilli Adası’na direkt feribot seferleri başlamış. . 🛶Haftanın ... Günaydın ☕️ Sabah kahveleri içildi mi?
.
Dün storyde paylaşınca çok soru geldi o nedenle kalıcı olsun diye burada da yazmaya karar verdim.
.
🛶Bu yaz Çanakkale’nin Küçükkuyu ilçesinden, tam karşısında bulunan Yunanistan’ın Midilli Adası’na direkt feribot seferleri başlamış.
.
🛶Haftanın 7 günü sefer var ve seyir süresi 1 saat 45dk.
.
🛶Feribot araçsız!
.
🛶1 kişi tek yön bilet ücreti 20€, gidiş-dönüş alırsanız 30€. 12 yaş altı çocuklar %50 indirimli.
.
🛶Schengen vizesi şart! Ama dilerseniz Midilli Adası’nda gümrük kapısından da alınabiliyormuş. (Kapı Vizesi) Bunun için yine yanınızda vize başvuru evraklarınızın olması gerekiyor. Hatta seyahat gününden 3-4 gün önce Küçükkuyu’da bulunan feribot ajansına bu evrakları teslim etmeniz gerekiyor. Verilen vize, tek girişli ve maksimum 7 gün geçerli olan bir Schengen vizesi oluyor. Vize ücreti de 55€. Yani kısacası ölmüyorsanız, çok spontane bir durum olmadıysa hazırlıklı olup, önceden Schengen vizesini alıp gitmekte fayda var. Çünkü bu paraya bu kadar kısa süreli vize almaya çalışmak saçmalık.
.
🛶Bence güzel bir alternatif olmuş. Bu yaz yolu Edremit ve Asos taraflarına düşecek olanlara da oldukça yakın bir seyahat rotası! Aklınızda olsun 😊
.
Hadi iyi haftalar hepimize 🌿
.
#kucukkuyu #canakkle #ayvacik #midilli #midilliadasi #travel #travelblogger #morningmotivation #sabahkahvesi #kahve #firstcoffee #gunaydin #seyahat #tatil
Read more
Bu sabah kış geri geldi. Herhalde çok kalmadan gider. Herşey, yeri ve zamanında güzel. Sözün de ...
Media Removed
Bu sabah kış geri geldi. Herhalde çok kalmadan gider. Herşey, yeri ve zamanında güzel. Sözün de sesin de yeri var zamanı var... Bazı şeylerin zamanı yok ama. Her an her yerde başınıza gelebiliyor. Dilerim aniden başınıza gelen “aşk” gibi güzel olsun. Derdiniz tasanız bu olsun. Çünkü, imkansız ... Bu sabah kış geri geldi. Herhalde çok kalmadan gider. Herşey, yeri ve zamanında güzel. Sözün de sesin de yeri var zamanı var... Bazı şeylerin zamanı yok ama. Her an her yerde başınıza gelebiliyor. Dilerim aniden başınıza gelen “aşk” gibi güzel olsun. Derdiniz tasanız bu olsun. Çünkü, imkansız olsa da güzel, yaşama fırsatı olunca da güzel bu aşk. Gönül kimdeyse güzel odur derler ya. Uzaktan bakınca da güzel, beraber yaşayınca da güzel. Özlerken de güzel, kavuşunca da. Mevsimi olmayan birşey bu aşk. Elbette, üzüntülerin, acıların ve dertlerin de mevsimi yok. Ancak, hep iyi ve güzel olan tarafa bakmak lazım. Karanlığa bakıp göreceğimiz birşey yok Dostlar. Işığa da doğrudan baksak gözümüz kamaşır, yine bir şey göremeyiz. Hayatı olduğu gibi kabullenip, güzel anların üzerine hikayeler yazmak, hayaller kurmak en doğrusu sanki... (resmi çeken @e.kerimalkin) #paylasmasakolmazdi #iyipazarlar #dortmevsimask #fourseasonslove #loveisallaround #askheryerde #basinikaldiryeter #emrealkin
Read more
Amsterdam'da kahvaltı için kesin bir sabah Bakers&Roasters'a gidin, bence kahvaltı için şehirdeki ...
Media Removed
Amsterdam'da kahvaltı için kesin bir sabah Bakers&Roasters'a gidin, bence kahvaltı için şehirdeki en iyi seçeneklerden🏻Rezervasyon kabul etmiyolar kapıda isminizi telefonunuzu alıp sıranız geldiğinde mesaj atıyolar, beklerken kapıda dikilmenize gerek kalmıyor yani️Herkesin ... Amsterdam'da kahvaltı için kesin bir sabah Bakers&Roasters'a gidin, bence kahvaltı için şehirdeki en iyi seçeneklerden😋✌🏻Rezervasyon kabul etmiyolar kapıda isminizi telefonunuzu alıp sıranız geldiğinde mesaj atıyolar, beklerken kapıda dikilmenize gerek kalmıyor yani☺️Herkesin damak zevkine göre menüde bolca seçenek var ama en çok tercih edilenlerden 3-5 katlı yabanmersinli pancake🥞 (içinde de yabanmersini taneleri var) ve Eggs Benny baya iyiiii🥑🍳🥓 #myfoodstepsamsterdamda #amsterdam #goodmorning #pancake #foodie #bakersandroasters #breakfast
Read more
Hava çok güzel, yeni bir gün, yaşamak için çokca duygu var. Son altı aydır duyguları iyi kötü diye ...
Media Removed
Hava çok güzel, yeni bir gün, yaşamak için çokca duygu var. Son altı aydır duyguları iyi kötü diye ayırmamaya başladım. Bu ayrımı yapmamak bile insanda müthiş değişimler sağlıyor. Evet farkındalık önemli ve hissettiklerimizin bilinç altı bilinç üstü nedenlerinin farkına varmak, anlamak ... Hava çok güzel, yeni bir gün, yaşamak için çokca duygu var. Son altı aydır duyguları iyi kötü diye ayırmamaya başladım. Bu ayrımı yapmamak bile insanda müthiş değişimler sağlıyor. Evet farkındalık önemli ve hissettiklerimizin bilinç altı bilinç üstü nedenlerinin farkına varmak, anlamak başa çıkma yöntemlerimize katkı sağlıyor. Bu farkındalık boyutundan sonraki aşama özgürleşme aşaması. Özgürleşme aşamasında artık her duyguya saygı duymaya başlıyor insan... Tam bunları düşünürken Gülay Şahinin paylaşımı denk geldi ben de repost yapıp paylaşmak istedim
Sevgiyle kalın
Didem Öneş #Repost @gulaysahin76 (@get_repost)
・・・
İnsan kısmı bir misafirhane, her sabah yeni birisi gelir. 
Bir sevinç, bir bunalım, bir zalimlik, aniden farkına varmak birşeyin, 
Hepsi beklenmedik misafir... Hepsini karşılayıp eyle!
Evini vahşetle süpürüp, 
Bütün mobilyalarını boşaltan bir kederler kalabalığı bile gelse... Her geleni alnının akıyla misafir et. 
Olur ki yeni bir zevk getirmek için boşalttılar evini... Karanlık düşünce, utanç ve garez, 
Hepsini gülerek karşıla kapıda ve buyur et içeri... Minnettar ol her gelene kim gelirse gelsin. 
Çünkü bunların her birisi, öte taraftan bir kılavuz olarak gönderildi. .
.
#Mevlana
#rumi
Read more
Dünya Kadınlar Günü hediyemiz <span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f490"></span>Teşekkürler Arkas <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 Sabah işe geldiğinde masanda güne özel ...
Media Removed
Dünya Kadınlar Günü hediyemiz Teşekkürler Arkas 🏻 Sabah işe geldiğinde masanda güne özel hediye almak çok iyi geldi🏻🏻🏻 #dünyakadınlargünükutluolsun #dünyaemekçikadınlargünü #arkas Dünya Kadınlar Günü hediyemiz 💐💐💐Teşekkürler Arkas 🙏🏻 Sabah işe geldiğinde masanda güne özel hediye almak çok iyi geldi🙏🏻👏🏻🙏🏻 #dünyakadınlargünükutluolsun #dünyaemekçikadınlargünü #arkas
3 yıl önce bugün, Ankara Ozman’ın balkonunda tanıştığım minnos kıza not; ben nerden bilebilirdim ...
Media Removed
3 yıl önce bugün, Ankara Ozman’ın balkonunda tanıştığım minnos kıza not; ben nerden bilebilirdim o balkonda aslında bana nefes olacak insanı, hayat arkadaşımı, en güzel dostluğumu bulduğumu ! Jacksona ilk geldiğin gün, gittiğimiz yerde rehin kalmalarımız, jakuzi keyfinde güneşlenirken ... 3 yıl önce bugün, Ankara Ozman’ın balkonunda tanıştığım minnos kıza not; ben nerden bilebilirdim o balkonda aslında bana nefes olacak insanı, hayat arkadaşımı, en güzel dostluğumu bulduğumu ! Jacksona ilk geldiğin gün, gittiğimiz yerde rehin kalmalarımız, jakuzi keyfinde güneşlenirken testereyle kovalayan adam, kuzukeri, employee partide aynı tuvalete girişimiz, alnımdaki böğürtlen, beer pong gecesinde 4 tane grilled cheese gömerken bak burda ben calıstım herşeyi biliyorumlar, benden önce ülkeye dönerken ağlamaların, sabaha kadar bilenmeler, customer supporta ağlarken sabahın köründe barista olma çabalarımız, Gıda zehirlenmesi diye kuru buza ödenen milyon dolarlar, Vegas, chicago, New York ! Kim beni bu kadar güldürebilir, kimin kalbine dünyalar sığabilir? Senden sonra cok değiştim ben sadece sen oldun cünkü kimseye ihtiyaç duymadım, gün içinde anılara kendi kendime kahkaha atıp deli muamelesi görmeme sebep oldun sen. Hayatıma gelmiş en güzel hediye, girişin oldu çıkışın olmasın, iyi ki varsın, seni herşeyden herkesten çok seviyorum. Tanışma yıldönümümüz kutlu olsun kız kardesim #biteksenolbanabiseyolmaz #happyanniversary ♥️
Read more
PART3 06.06.2015 cumartesi sabahı erkenden arkadaşa gittim yine bizim çamaşır makinesi bozuk ...
Media Removed
PART3 06.06.2015 cumartesi sabahı erkenden arkadaşa gittim yine bizim çamaşır makinesi bozuk tabicamasirlarimi arkadaşta yikatip eve gelip asacam plan bu, çamaşırları alıp eve geçerken yolda arkadaş aradı, _Yoldayız sizin evin oraya varmak uzereyiz hiç boşuna eve çıkma seni ... PART3
06.06.2015 cumartesi sabahı erkenden arkadaşa gittim yine bizim çamaşır makinesi bozuk tabi😤camasirlarimi arkadaşta yikatip eve gelip asacam plan bu, çamaşırları alıp eve geçerken yolda arkadaş aradı,
_Yoldayız sizin evin oraya varmak uzereyiz hiç boşuna eve çıkma seni alıp bize gececez, itiraz istemiyorum..
_tamam da, benim çamaşırlar ıslak eve gidip asmak lazim, alo alo..
Demeden teli kapattı,niye yaptı böyle nereye asacam ben şimdi bu çamaşırları derken eşiyle dibimde bittiler. Hadi çabuk geç kalıyoruz diye acele ettiriyor bide😡nereye yetiseceksek diye ictenice kizarken kafama dank etti🤕 bir hafta olmuştu bugün buluşma günüydü eee peki nerde bulusacaz hem benim çamaşırlar ıslak cantata kokacak simdi ya off 😓 diye kendi kendimi yerken, arkadaşın sesiyle irkildim. Evlerinde gorusecekmisiz, rahatlattı bu beni enazindan hep birlikte otururuz hem ne konuşacağımi bile bilmiyorum en azından onlar konu falan açar böylece zaman geçmiş olur.
Evett sonunda girdik eve tabi beni heyecan sardı neyle karsilasacagimi bilmiyorum sonuçta , tabi beklenti de yüksek güzel kızım sonuçta arkadaşta, yakisikli,iyi biri demişti umarım oyledir diye yine kendi kendime konuşurken kapı çaldı gelen oydu sanırım🙄 bir heyecan kapladı içimi yine niye oluyor ki böyle alttarafi bir adam yani okulda görüşüyorum hergun birsuru arkadaşımla niye heyecanlandırıyor bu seni bu kadar, tamam sakin ol tek değilsin konuşurlar birazdan sende rahatlarsın onlar konuştukca. Çocuk içeri girince ne yapacam, ayagami kalkiyim yok ya çok merakliymis gibi hemen ayağa kalkmak ama oturmakta ayıp olur uff kimse de bisi demedi ki şöyle yap diye aman o an içimden nesil gelirse öyle yapacam..
Evet geldi sanırım ayağa kalmam daha uygun olur
_Hoş geldiniz
Diyip ayağa kalktım ve göz ucuyla baktim, birde ne göreyim ..
Read more
4 yıl önce sssst ssst diye bi ses geldi arkamdan bakmadim çınarlı abazalaridir diye :) Ama benim ...
Media Removed
4 yıl önce sssst ssst diye bi ses geldi arkamdan bakmadim çınarlı abazalaridir diye :) Ama benim abazammiş meğer. Adımı bilmez numarami aldı sabah burda beklicem diyo o kadar Kanımız ısınmış birbirimize o zamandan belliymis zaten :) Her gün her dk. Birlikte değiliz haftalarca aylarca ... 4 yıl önce sssst ssst diye bi ses geldi arkamdan bakmadim çınarlı abazalaridir diye :) Ama benim abazammiş meğer.
Adımı bilmez numarami aldı sabah burda beklicem diyo o kadar Kanımız ısınmış birbirimize o zamandan belliymis zaten :) Her gün her dk. Birlikte değiliz haftalarca aylarca gorusmuyoruz belki ama bir mesajimiz birbirimiziin yanında olmuş gibi hissettiriyo iyi günümüzde değil kotu günümüzde birlikteyiz ve bu çok güzel birsey. Herkes 4 senedir tanışıyoruz deyince şaşırıyor halbuki kısa sureli dostluklar sonsuz olur 😍😍😍 bizimkiler gibi kardeşim en güzel hediye benim sana :) Yeni yasında yeni yilimizda birlikte omrumuz boyunca mutlu mutlu yaslar kutlamaya nasip etsin allahım 😘 annene babama sonsuz saygi ve teskkurlerimle 😃 17 -27-37 sene daha seni portokalla iyilestiririm kardeşim 😘😘😘😘😘😘😘
Read more
<span class="emoji emoji2716"></span>️2 AY<span class="emoji emoji2716"></span>️ 1 nişan, 1 kına, bir çok kez ikea’ya gidip gelme, 1 düğün. Yorgunluktan ölüp bittiğimiz ...
Media Removed
️2 AY️ 1 nişan, 1 kına, bir çok kez ikea’ya gidip gelme, 1 düğün. Yorgunluktan ölüp bittiğimiz zamanlar. Düğün günü beni yeni evimizde sabah cama vurarak uyandıran elektrikçi Cengiz. Oyalandığı için “Kız Alma” yı yaptıramayan Kuaför Celil. Biz selam verelim istediğimiz için gelin ... ✖️2 AY✖️ 1 nişan, 1 kına, bir çok kez ikea’ya gidip gelme, 1 düğün. Yorgunluktan ölüp bittiğimiz zamanlar. Düğün günü beni yeni evimizde sabah cama vurarak uyandıran elektrikçi Cengiz. Oyalandığı için “Kız Alma” yı yaptıramayan Kuaför Celil. Biz selam verelim istediğimiz için gelin odasından çıktığımızda adını hatırlayamadığım adamın bizi yaka paça içeri sokmaya çalışması ve daha nice ilginçlikler silsilesi geldi geçti başımızdan. Şuan baktığımda a aa vallahi evlendik Bayan Lokoviç ya hehe🌓. Halaya gelen tüm dostlarımıza ve ailelerimize teşekkürü bir borç biliriz. İyi ki varsın, iyi ki varsınız^^ #düğüning ps: aile cüzdanımız var bizim.
Read more
Canım arkadaşım, ağzına yüreğine sağlık! Tekrardan iyi ki doğdun! İyi ki! <span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 #Repost @melisa.sozen ...
Media Removed
Canım arkadaşım, ağzına yüreğine sağlık! Tekrardan iyi ki doğdun! İyi ki! 🏻🏻 #Repost @melisa.sozen with @get_repost ・・・ 33 yaşıma bastım bugün. Sabah çok mutlu uyandım, sonra "yersiz" bir korku geldi. Belki bilirsiniz, hani başınıza gelebilecek felaket senaryoları birden ... Canım arkadaşım, ağzına yüreğine sağlık! Tekrardan iyi ki doğdun! İyi ki! 😘🙏🏻🙏🏻
#Repost @melisa.sozen with @get_repost
・・・
33 yaşıma bastım bugün. Sabah çok mutlu uyandım, sonra "yersiz" bir korku geldi. Belki bilirsiniz, hani başınıza gelebilecek felaket senaryoları birden aklınıza üşüşür. Sonra kendimi telkin ettim, bu hayatta olmak güvenli, bu dünya güvenli, bu beden güvenli, kadın olmak güvenli, düşündüğümü söylemem güvenli... 33 yıl sonra hala güvende olduğuma ikna etmeye çalışıyorum kendimi. Neden? Çünkü binlerce travmatik anı biriktirmeye zorlandık. Neden güvende hissetmiyorum? Çünkü tecavüze uğrayabilirim, hiçbir sebebi olmaksızın öldürülebilirim, gittiğim bir mekanda öldürülesiye dövülüp kafasını çarptı denebilirim, haksızlıkları dile getirdiğimde başıma bir şey gelebilir, sevdiklerimin başına tüm bunlar gelebilir, çünkü her gün başka canların başına bunlar geliyor. Ama güvende hissetmememin asıl sebebi tüm bunların cezasız kaldığını görüyor olmam. Hafifletici sebepler, yasadaki boşluklar, elini kolunu sallaya sallaya dışarı çıkanlar...
Neden biz korkuyoruz da katiller korkmuyor? İdam tartışmalarını duyunca aklıma ilk gelen şey şuydu, adaletin yasalarla sağlanmasının imkansız olduğunu mu söylüyorsunuz yani? Çareyi ölümde bulmamız gerekiyor çünkü hukukta bulamayacak mıyız? Normal mi bu? Peki verilecek idam kararlarının adaleti? Ölümlerin önüne geçmek için öldürmek gerek yani... Başıma iş alıyorum değil mi şu an? "Demek idam karşıtısın o zaman vatan hainisin", o zaman şu o zaman bu... Kendimi ifade etmem de güvenli değil mi yoksa? (Bkz. ironi). Huzursuz, mutsuz, düşünmeyen, anlamayan,okumayan, öğrenmeyen, kendini önemsiz hisseden insanların içlerindeki öfke büyüdü ve kötülüğe dönüştü. O kötülük saldıracak yer arıyor rahatlamak için. İnsanın kendiyle hesaplaşması çok zor o yüzden de başkaları üzerinden yaşamayı seçiyorlar. İçinizdeki kötülükten, içimde kötülük biriktirecek şekilde yaşamaya zorlanmaktan yoruldum, sıkıldım, bıktım ama vazgeçmedim. Başka canların ve kendi canımın güvende olması için elimden geleni yapıcam. Hak ettiğimiz bu değil. Yaşamayı ve mutlu olmayı başarabiliriz. Bu hakkımızı kimseye vermeyelim.
Read more
Sevgili ablalarımız teyzelerimiz bizi takip eden bilir kızımın martta gözüne kapı pervazı düşerek ...
Media Removed
Sevgili ablalarımız teyzelerimiz bizi takip eden bilir kızımın martta gözüne kapı pervazı düşerek malesef ciddi derecede yirtik oluşması sebebi ile sağ gözünü geçici olarak görme kaybi yaşadığımızı çoğunuz hatta hepiniz biliyorsunuzüzüntüme ortak oldunuz dualar hatimler Kurân ... Sevgili ablalarımız teyzelerimiz bizi takip eden bilir kızımın martta gözüne kapı pervazı düşerek malesef ciddi derecede yirtik oluşması sebebi ile sağ gözünü geçici olarak görme kaybi yaşadığımızı çoğunuz hatta hepiniz biliyorsunuz😔üzüntüme ortak oldunuz dualar hatimler Kurân lar okudunuz en yakın akrabamdan daha yakın ve daha ilgili oldunuz❤Allah sizden razı olsun..hakkiniz ödenmez bana arkadaş dost akraba oldunuz..cok zor ve uzun bi süreç bizi bekliyordu bunun farkındaydık yanlız kızımın güçlü duruşu sayesinde daha bi güçlendik şükür Rabbime onun tahammülünü çok iyi verdi hala da veriyor..uzulmek ağlamak yerine tevvekkul ettik sabrettik imtihan dedik zor ama Rabbimden dedik😢bazen gücüm tükendi ama bi paylaşım ile size sığındım dualarınız güzel yüreğiniz sayesinde kendimi tekrar toparlandim❤ilk ameliyatımızda göz yerinden çıkmıştı ve siyahi beyazına akmıştı ayrıca korneasi parçalanmisti göz gorme fonksiyonunu tamamıyla kaybetmişti ki hala görmüyor😔ama önce Allah sonra doktorumuza güvendik🙇‍♂️gözü toparladik göz dinlendi şimdi sıra görmesine geldi inşallah yarın cokkk önemli bi ameliyatımız var...katarak alınıp mercek takılacak ve insaAllah gözümüz görmeye baslayacakmis😢zorlu bi süreç bu sonrasında yine gözlükler bant ile kapamalar vs vs olacak ama olsun Hamdolsun buda imtihan..sevdigi kullar imtihan olurmus🙇‍♂️tevvekule devam inşallah dedim ki yine size söyleyeyim içimi dökeyim😢bide sizinde yardımınız ile YASİN'I şerif okutalim inşallah bana yüreğinden gelerek bu gece yarın sabah 10 kadar kaç tane yasin okumak isterseniz bu yorumun altına yazarak paylaşırsanız inşallah kursumuzdan üzerini tamamlayacağız...Allah sizden razı olsun okuyan okumayan herkesten duanızda namazınızda Kur-aninizda kızımı unutmayın inşallah sizi çok seviyor ve öpüyormuş🤗sevgi ve selametle inşallah 😍😚teyzeleri ablaları #dunyagoz #haluktalu @haluktalu doktorumuz🙇‍♂️cok teşekkür ediyorum🙇‍♂️
Read more
Bir zamanlar bir köylü bir medresenin kapısını çaldı. Kapıya bakan talebe kapıyı açtığında köylü ...
Media Removed
Bir zamanlar bir köylü bir medresenin kapısını çaldı. Kapıya bakan talebe kapıyı açtığında köylü ona bir salkım üzüm uzattı. “Bunlar bağımın en güzel üzümleri. Size hediye getirdim.” “Teşekkür ederim” dedi talebe. “Onları hemen hocamıza götüreceğim çok memnun olacaktır.” “Hayır,! ... Bir zamanlar bir köylü bir medresenin kapısını çaldı. Kapıya bakan talebe kapıyı açtığında köylü ona bir salkım üzüm uzattı. “Bunlar bağımın en güzel üzümleri. Size hediye getirdim.” “Teşekkür ederim” dedi talebe. “Onları hemen hocamıza götüreceğim çok memnun olacaktır.”
“Hayır,! Ben bunları sana getirdim.”
“Bana mı?” Böyle güzel bir hediyeyi hak ettiğini düşünmüyordu.
“Evet!” dedi köylü. “Çünkü ne zaman bu kapıyı çalsam sen açıyorsun. Ne zaman ürünlerim kuraklıktan kırılsa, bana sen yiyecek veriyorsun. İnşallah bu üzüm salkımı da sana güneş ışığı gibi ılık ve yağmur gibi güzel İlâhî rahmeti getirir. Çünkü, bak, ne güzel yaratılmışlar.”
Talebe o sabahı üzüm salkımını tefekkür ederek geçirdi. Üzümler sahiden de harika yaratılmışlardı. O yüzden salkımı hocasına ikram etmeye karar verdi. Çünkü kendilerine ilim ve hikmeti öğreten oydu. Hoca, talebenin bu ikramıyla çok mutlu oldu ama medresedeki hasta talebesini hatırladı.
“Üzümleri ona hediye edeyim belki sevinir ve daha çabuk şifa bulur.”
diyerek ona gönderdi. Ama üzümler hasta talebenin odasında da fazla kalmadı. Hasta talebe şöyle düşünmüştü: "Medresenin aşçısı beni günlerce en iyi yemeklerle besledi. Eminim bu üzümleri o daha çok hak ediyordur.”
Aşçı ona öğle yemeğini getirdiğinde, üzüm salkımını ona hediye etti.
Aşçı, üzümlerin güzelliğine hayran olmuştu. Bu üzümlerin güzelliğini ve harikalığını kimse kitaplardan sorumlu talebeden fazla takdir edemezdi. O, tefekkürüyle ve ince düşünüşüyle medresede şöhret kazanmış bir gençti. Talebe, üzümleri görür görmez en küçük şeyde bile İlâhî sanat ve nakışların en yüksek derecede yansıyabileceğini derinden kavradı. Tam bu sırada, medreseye ilk geldiğinde kendisine kapıyı açan talebeyi hatırladı. Şefkatiyle, tevazuuyla,sevecenliği ile, sıcaklığıyla benzer duyguları yaşamasına vesile olmuştu, üzümleri kapıya bakan talebeye gönderdi.
Ve böylece daha akşam olmadan, köylünün medreseye getirdiği üzüm salkımı kapıya bakan talebeye geri dönmüştü bile.
İşte o zaman bu talebe bu üzümlerin gerçekten de kendi kısmeti olduğunu anladı. Ve bir şeyi daha anladı. Cömertlik, dostluğun en parlak bir nişanıydı.
✨✨✨✨✨
Hayırlı günler dilerim.
Read more
En son ne zaman bir dereden su içtiniz? Ya da hayatınızda bir dereden hiç su içtiniz mi? Siz bu soruların cevabını düşünürken ben hemen anlatmaya başlayayım. :) ️Bugün yine doğaya doyduk. 🏾🌳🌲🌳🌲 Sabah kahvaltıdan hemen sonra Yukarı Çeymakçur Yaylası’na gittik ve oradan da sislerin ... En son ne zaman bir dereden su içtiniz? 💦 Ya da hayatınızda bir dereden hiç su içtiniz mi? 😊
Siz bu soruların cevabını düşünürken ben hemen anlatmaya başlayayım. :)
➡️Bugün yine doğaya doyduk. 😊🙏🏾🌳🌲🌳🌲
Sabah kahvaltıdan hemen sonra Yukarı Çeymakçur Yaylası’na gittik ve oradan da sislerin arasından geçerek Kaçkarlar’da 2750 metre rakıma sahip bir buzul gölü olan Karadeniz (Covnovit) Gölü’ne tırmandık. ⛰🚶🏽‍♂️Hikayelerde de göreceksiniz, doğayı iliklerimize kadar hissettik. 🙏🏾
Tabii ki suya da girdik ki bence Finlandiya’da -8 derecede girdiğimiz donmuş nehirden bile soğuktu! 😳❄️ Ama çok iyi geldi yine. Hikayelerde çok komik bir videosu da var. 😂 Mutlaka izleyin.
➡️ Peki Covnovit Gölü’ne nasıl gidilir?
📌 Dün de söylediğim gibi bireysel olarak çıkmanız biraz zor. O yüzden özel bir tur ya da rehber ayarlamanız gerekiyor. @pilitabungalov bu konuda yardımcı olur size. Özellikle Tahsin’le gitmek istediğinizi belirtin. :) Benden de selam söyleyin aradığınızda.
📌 Yukarı çıkması hiç kolay değil. 2 saat boyunca dik yamaçlardan, şarıl şarıl akan derelerden geçmek gerekiyor ki bence aşırı keyifli.
📌 Giderken yanınıza mutlaka bir sırt çantası, derelerden geçerken sırılsıklam ıslanmasını sorun etmeyeceğiniz bir spor ayakkabı, en az 2-3 çorap, 2 tişört, yağmurluk, mayo, havlu, kablosuz hoparlör, yiyecek bir şeyler almayı unutmayın.
📌 Hayır, su almanıza gerek yok. Onu derelerden içeçeksiniz! 😀
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#nereyekacsak #kaçkarlar #çeymakçur #concovit #çamlıhemşin #rize #karadeniz #doğukaradeniz #türkiye #turkey #dere #river #turquia #turchia #turquie #turkei #turkeyhome #nkrize #nkkaradeniz #nktürkiye #nereyekaçsak
Read more
Bu yaşlı adamın klinik tetkikleri için yardım eder misiniz? #Repost with @Repostlyapp @yagizkaraer ...
Media Removed
Bu yaşlı adamın klinik tetkikleri için yardım eder misiniz? #Repost with @Repostlyapp @yagizkaraer 10 - 15 gün once yukaridaki siteye geldi bu zavallım...Yaşlı çoook yaşli, küskün yıpranmış,yıpratılmış bir kangal hemde türünün en güzel örneklerinden dev gibi...Sitedekiler bakiyordu ... Bu yaşlı adamın klinik tetkikleri için yardım eder misiniz? #Repost with @Repostlyapp @yagizkaraer 10 - 15 gün once yukaridaki siteye geldi bu zavallım...Yaşlı çoook yaşli, küskün yıpranmış,yıpratılmış bir kangal hemde türünün en güzel örneklerinden dev gibi...Sitedekiler bakiyordu bende mama götürüyordum ama iyi göremiyor, muhtemelen duyma yetisi de çok zayiflamis olacakki tam arabalarin yogun oldugu saatlerde caddenin ortasinda yatıp kilitlediği trafikten bir haber keyif çatıyordu çalınan kornalara rağmen ,benim de aklim gidiyordu her seferinde... Zaten çok zor kalkip cok zor hareket edebiliyor hatta dogru düzgün yürüyemiyor bile...Uyuzu var ve muhtemelen eklem ağrıları da .. Ne yapabilirim diye düşünürken son birkaç gündür onu nedense her akşam bizim evin yakinlarinda görmeye basladim ...Her seferinde de daha da yakinlasiyordu ...Bu sabah kapıyi bir açtım gece kapının önüne gelmiş yatmıs zavallim... Ama daha da önemlisi bugun konserve ve tavuk da dahil mama da yemedi...Yuvasi olması ihtimal dahilinde bile değil farkindayim...Kim isi bitmis son zamanlarini yasayan yürüyemeyen ve duyularini kaybetmiş bir kangalı ne yapsın değil mi ?
Orasini geçtim ama bu cocugun yardima ihtiyaci var ...Kliniğe alsak destek olabilecek birileri çıkar mi acaba ?? Zaten cok uzun zamani yok tahminimce en azından onu rahata kavusturalim el birligiyle ....0539 434 35 25 yağız...
#tedavimedestekolurmusun #satınalmasahiplen #haysev #köpek #tedavisponsorlariaraniyor
Read more
Kırmızı şala sorsalar, “ En çok nerede olmayı özledin”diye cevabı tereddütsüz “Bali” olur. O ...
Media Removed
Kırmızı şala sorsalar, “ En çok nerede olmayı özledin”diye cevabı tereddütsüz “Bali” olur. O kadar çok yolculuk yaparken, yolculuğun “iş sorumluluğundan” çıkıp, tatil ile eşleşleştiği yer orası çünkü. Bu sene bitmeden yine gitme niyeti var şalımın. .... Dün telefon elimden kaydı, ... Kırmızı şala sorsalar, “ En çok nerede olmayı özledin”diye cevabı tereddütsüz “Bali” olur.
O kadar çok yolculuk yaparken, yolculuğun “iş sorumluluğundan” çıkıp, tatil ile eşleşleştiği yer orası çünkü.
Bu sene bitmeden yine gitme niyeti var şalımın.
....
Dün telefon elimden kaydı, çaaattt dedi, ön camı paramparça!
Bir tam gün telefonsuz kalmak ne zormuş Allahım, @kivancdemirel555 görmeliydi, böbreksiz kaldım🤪
Koruyucu camını Hindistan’da çıkardım, artık tam yapışmıyordu. Meğer nasıl hayat kurtarıyormuş, daha önce kaç kere düşürdüm, birşey olmadı.
Bu kez bir anda tuzla buz. Orjinali olmayan camı 400 tl ye takıyorlar, @saffetemretonguc sağolsun, onun da daha önce başına geldiği için imdadıma yetişti hemen🙏
Anında koruyucu kapağı da taktırdım tabii ki.
Aman siz de ihmal etmeyin, telefonun ön yüzünü paramparça görmek moral bozucu.
✨✨✨
Yarın sabah Frigler gezimiz başlıyor @yankimurat ile. Bilgisine ve mütevaziliğine hayranım.
Anadolu’da en sevdiğim arkeolojik alanlardan ilk beşinden birine gidiyoruz.
Benim için ayrı bir anlamı var,yarın anlatacağım size nedenini
Cümleten iyi geceler🙋🏻✨✨✨
Tatlı rüyalar..
Read more
Antalya'dan bildiriyorum: Sabah Gemlik'ten İstanbula, sonra da uçak ile Antalya'ya, derken ...
Media Removed
Antalya'dan bildiriyorum: Sabah Gemlik'ten İstanbula, sonra da uçak ile Antalya'ya, derken toplamda 5 saat süren yolculuktan sonra saat 11.30dan beri Antalya'dayız. Bir ilkimizi daha beraber gerçekleştirdik bugün annemle, ilk defa uçağa bindik. İstanbul'dan Antalya'ya 1 saatte ... Antalya'dan bildiriyorum: Sabah Gemlik'ten İstanbula, sonra da uçak ile Antalya'ya, derken toplamda 5 saat süren yolculuktan sonra saat 11.30dan beri Antalya'dayız. Bir ilkimizi daha beraber gerçekleştirdik bugün annemle, ilk defa uçağa bindik. İstanbul'dan Antalya'ya 1 saatte uçtuk, o 1 saat eğlence oldu ikimize de. :)) Korkum ve de endişem olmadı uçma konusunda, ama büyük merakım vardı bu konuya. O merak eğlenceye döndü uçak havalanınca. Artık en sevdiğim yolculuk biçimi uçak ile seyahat olacak galiba... :) "Benim açımdan zorluk çıkartan durumları oluşturan eksiklikleri tamamlansa, çok büyük kolaylık aslında. Havalimanına dek tüm zorluğu size ait olmasa mesela yolculuğunuzun. Biz havalimanına 10 dakika kala otobüs değiştirdik bugün, hadi babam bindirdi en başta ama o aktarma sıraları?.. Engelli iseniz başa geleni çekmek zorunda olduğunuzu bilmek, büyük kurtuluş oluyor yetkililere. Engel durumumu bildirdiğim halde, başta yaşadığımız sıkıntılara üzüldüm. Ama işte uçmak, havada süzülmek çok güzeldi ve bu sebeple uçağa bindikten sonra öncesini unutmayı tercih ettim hemen! Sonra bu konu ile ilgileneceğiz.." Tek sorunum; güneş ışığından etkilendim. Uçağa binerken yardım eden birileri var, otobüsteki gibi merdiven çıkma durumu yok. Bunlar da iyi bir avantaj idi. Ve de benim için kitap okuması mümkün olan tek yolculuk biçimi... :) Eğer uykusuz olmasa idim, kitabımı yarılardım belki de... Velhasıl bugün; Bazı olayların başka imkânlar aramaya ve de ilkleri gerçekleştirmeye sebep olduğu bir gündü. Dedemin ameliyatı için geldik buraya ve umarım yarından sonra herşey yine güzel olacak. Şimdi geldi yeni sürece akma zamanı, bol dualarımız ve çabalarımız ile dedemin iyileşmesi için bir süreç başlıyor bizler için. Hayırlı ve güzel olacak herşey inşallah... :) Uçacaksın dediler uçtuk, son resmi de iniş gerçekleştikten sonra çektik. Fotoğrafın teması; "uçuş tamam, o bizim işimiz! ". Pilotum azıcık iniş sertti, ama yine de korkmadım, maşallah bana de mi? :) Sevgiler.. #İlkUçuş #Annemle #Havada #UçmakGüzel #PilotaSaygılar #Maşallah
Read more
Bizi bırakıp gittiğinden beri nerdeyse bir ay geçti. Seni ilk apartmanın önündeki saksının içinde yatarken görmüştüm. Annen terk etmişti. Anne sütü bile içememiştin. Bir gün seni süt kabınla kapımıza bıraktılar. 9 sene önce.. Ne kadar hasta bir kediydin. Bir sürü veteriner gezdik. ... Bizi bırakıp gittiğinden beri nerdeyse bir ay geçti. Seni ilk apartmanın önündeki saksının içinde yatarken görmüştüm. Annen terk etmişti. Anne sütü bile içememiştin. Bir gün seni süt kabınla kapımıza bıraktılar. 9 sene önce.. Ne kadar hasta bir kediydin. Bir sürü veteriner gezdik. Sürekli ilaçlar ,iğneler , mecburi banyolar.. En zoru da banyo yaptırmaktı. Seninle hayatımın en güzel 9 senesini geçirdim. İyi ki bizim kapımıza geldin. İyi ki bizim oldun. Senin sayende daha iyi bir insan olmaya çalıştım. Gittiğinden beri her gün seni çok özlüyorum. Hala alışamadım. Hala sabah ilk kalktığımda evde seni arıyorum. Eve ilk geldiğimde seni arıyorum. Alışmak çok zormuş yokluğuna.. #restinpeace #mycat #theloveofmylife #theoneandonly
Read more
Arkadaşlar size bi mağduriyetimden bahsetmek istiyorum bundan 2,5 -3 ay kadar önce @minipoy_ ...
Media Removed
Arkadaşlar size bi mağduriyetimden bahsetmek istiyorum bundan 2,5 -3 ay kadar önce @minipoy_ sayfasından üç tane convers aldım zeynebe biri beyaz biri kırmıZı ve biri pembe siparişlerim geldiğinde pembe olanın teki içinde yoktu. 30 nisan gününden beri beni ve eşimi iki koldan oyalamak ... Arkadaşlar size bi mağduriyetimden bahsetmek istiyorum bundan 2,5 -3 ay kadar önce @minipoy_ sayfasından üç tane convers aldım zeynebe biri beyaz biri kırmıZı ve biri pembe siparişlerim geldiğinde pembe olanın teki içinde yoktu. 30 nisan gününden beri beni ve eşimi iki koldan oyalamak yalan söylemek yaptığı hatanın arkasında durmamak şeklinde mağdur etti. Zaten takip edenler bilir nasıl bi üsluba sahip olduğunu müşterilerini dövecek gibi konuşmalarını biz yasal sayfayız diye insanlara saldırmasını. Sabahın erken saatlerinden gece yarılarına kadar çalışıorum kul hakkı diye dolaşıo ortalıkta ama kendisi insanların hakkını yemekten asla gocunmuo. Benim derdim ne ayakkabı nede parası (ki kendisine gödermiycem diyin beklemeyeyim de dedim ama saolsun cvp vermek gibi bi alışkanlığı yok) bi sürü takipçim conversler nerden dediğinde @minipoy_ sayfasının adını vermedim sadece söyleyemem ben sorun yaşadım siz yaşamayın dedim.. ben iyi niyetli oldukça ben alttan aldıkça iyi niyetim hep suistimal edildi. 4 yılı aşkın süredir instagram kullanıyorum bu kadar çok işini seven müşterilerini mağdur etmemek için çabalayan kazandığı parayı son kuruşuna kadar hakeden sayfa varken böyle sayfaların burda yeri olmadığını düşünüyorum. Ben hakkımı helal etmiyorum sizde mağdur olmayın diye paylaşmak istedim.. ☺️ tüm konuşmalarım kayıtlı zaten gerekirse onuda paylaşıcam 👍🏻
Read more
Burda gündemim çok değişti,’bugün bahçeyi sabah mı sulasam akşam mı,aaa pazar varmış gideyim ...
Media Removed
Burda gündemim çok değişti,’bugün bahçeyi sabah mı sulasam akşam mı,aaa pazar varmış gideyim sebze alayım,bu kuşun cinsi ne acaba,keçi sürüsü geç kaldı bu sabah’ gibi...pek iyi geldi bana bu değişen gündem. Burda gündemim çok değişti,’bugün bahçeyi sabah mı sulasam akşam mı,aaa pazar varmış gideyim sebze alayım,bu kuşun cinsi ne acaba,keçi sürüsü geç kaldı bu sabah’ gibi...pek iyi geldi bana bu değişen gündem.
Şu gerçeği unutmayalım, işçiler olmasa hepimiz açlıktan ölürüz. Ya da hayatta kalmak için bir ...
Media Removed
Şu gerçeği unutmayalım, işçiler olmasa hepimiz açlıktan ölürüz. Ya da hayatta kalmak için bir şeyler yaparız. Bir şey yapan herkes işçidir artık. İşçilik bu yüzden ölmez çünkü hayatta kalmaktır. Bunu anlamadan kimse işçiyi anlayamaz. Hayatta kalmak ayıp değildir. Patronun, işçilerine ... Şu gerçeği unutmayalım, işçiler olmasa hepimiz açlıktan ölürüz. Ya da hayatta kalmak için bir şeyler yaparız. Bir şey yapan herkes işçidir artık. İşçilik bu yüzden ölmez çünkü hayatta kalmaktır. Bunu anlamadan kimse işçiyi anlayamaz. Hayatta kalmak ayıp değildir. Patronun, işçilerine ‘muhtaçlar sürüsü’ gibi davranması bundandır. Ama patronlar işçiye daha çok muhtaçtır. İşçi hayatta kalır, işi bu, hayatta kalmak. Kimse sabahın köründe yollara düşmek istemez, bir kuyuya inmek istemez. Birinin bunları yapması gerekir. Birilerinin bunları yapmak zorunda bırakılması gerekir. Fakat kimsenin diğerleri için de gecesini, gündüzünü feda eden insanlara saygısızlık yapma hakkı yoktur. Hayatta kalmak, hayatta tutmak ayıp değildir. Bir çocuk işçi olarak geldiğim dünyadaki gözlemlerimi komik yolla sahneden anlatırken, “biz sanatçıya gelmiştik ama bu çocuk işçi çıktı” şeklinde göz deviren pasif agresifleri görmüyor muyum? Hayat boyu defalarca kez hayatta tuttuğum insanların saygısızlıklarını, şımarıklıklarını görmedim mi? İşçilere öncelikle saygınlığı geri verilmelidir. Gece yarısı mahallesine ekmek pişiren bir fırıncı saygı hak eder. Hayatta kalma becerileri tüm toplumu ayakta tutan bir sınıf en azından, hiç olmazsa bayramında saygıyı hak eder. Sevgi neydi? Emekti! Peki saygı neydi? Bence o da emekti! Sevgi de, saygı da topluma verdiklerimizle değerlendirilmelidir. Düzenbaz patron yaratan da dolandırcı taksici, dolandırıcı tamirci yaratan da bu bozuk toplum bakışıdır. Diğerlerini hayatta tutmak için kendi hayatını feda edenlere kahraman denir. Sabahın köründe yollara düşen biri kesinlikle kahramandır. Bir işin ne kadar zor olduğunu bilen bilir ve herkes tahayyül edebilir. Saygınlığı geri verilen mesleklere, sonrasında hakları da verilmek zorunda kalınacaktır ve bunu hiç bir patron istemez. Belki de bu yüzdendir ‘işçiye saygısız toplum’ yaratışları. Emeği gör, saygını ver. Teninin rengi, yüzünün karası seni yanıltmasın, emin ol sana gülümseyecektir işçiler. Yemin ederim gülümseyecektir işçiler. 1 Mayıs tüm emekçilere kutlu olsun!
Read more
 #kitty #cat #catsofinstagram #kedi #cats / sabah olmuş bedenim uykuya aç uyanmıştım.Gece kaç ...
Media Removed
#kitty #cat #catsofinstagram #kedi #cats / sabah olmuş bedenim uykuya aç uyanmıştım.Gece kaç defa uyandığımı hatırlamıyorum. Ama yavrucak bütün gece beni uyutmayıp sabahın ilk ışıkları ile derin bir uykuya dalmıştı.Belki aynı zamanlarda uyuyup uyanmak ikimiz içinde sağlıklı olurudu.Bu ... #kitty #cat #catsofinstagram #kedi #cats / sabah olmuş bedenim uykuya aç uyanmıştım.Gece kaç defa uyandığımı hatırlamıyorum. Ama yavrucak bütün gece beni uyutmayıp sabahın ilk ışıkları ile derin bir uykuya dalmıştı.Belki aynı zamanlarda uyuyup uyanmak ikimiz içinde sağlıklı olurudu.Bu sorun ise onun hiç umrunda değildi. İşe gitmek için hazırlandığımda sanırım onu kask ile birlikte yanımda götürmem gerekir diye düşündüm. Bunu düşünmek zaten çokta vaktimi almamıştı. Çocuklu anneler gibi bir de onu hazırlama telaşı sardı içimi. Kendimi çok kaptırmadan kaskı aldığım gibi arabaya bindim. Kaskı alıp da arabaya binen ender insanlardanımdır kesin. Neyse malum istanbul trafiğinde 1 saat süren yolculuğun ardından ofise geldim. Gece uykumu alamadığım için alışagelmişin dışında herkes bence önce işe gelmişti. Herkesin yüzünde günün neşesi yansımış ben ise kaşımı dahi kaldıramıyordum.Herkesin, motorun yerinde park halinde olmasına rağmen kaskla ofise girişime şaşıracaklarını düşündüm. Kimsenin umrunda değildi. Derken bütün yolculuk boyunca gık çıkarmayan yavrucak bir anda ciyaklamaya başladı. Ofise sanki heyecan bombası atılmış gibi herkes sesin geldiği yeri arıyordu. Ah canım kuş mudur, köpek midir kedi midir, kim bilir nerede sıkıştı sorularının hengamesinde kaskı masanın üzerine koyup sesin sahibini,onlarla tanıştırdım.Benim işe geç kalmam,motorsuz kask taşımam ve yüzümün,Mayası gelmiş ekmek hamuru gibi oluşu,kimsenin dikkatini çekmezken,o çirkin sesi ile bütün dikkatleri üzerine çekmesini, inanın hiç kıskanmadım. Onunla ben bir değilim en nihayetinde. Yani o bir hayvan. Küçük,cılız ve terk edilmiş. Hem de iki defa. Niye kıskanayım...kendimden utanmalıyım. -ayyy nerden buldunuz bunu? -annesi bıraktı kaçtı.Bu cümleyi daha olağanüstü bir durum için kullanacağımı düşünmüştüm hep! -Neden siz? Diye gelen saçma sorunun ardından bütün süreci anlattım.Ben anlatırken herkesten ahlar, vahlar ve cıkcıklar yükselirken kendisine duyulan ilginin daha da arttığını farkettim.Ya gerçekten iyi anlatıyordum ya da durumu gerçekten içler acısıydı. Ona duyulan ilginin en azından yarısını hakediyordum.Kendimi arada bir öne atsam da tüm ilgi ondaydı.(devam edecek)
Read more
Teşekkürler #lifecell sabah sabah çok iyi geldi Teşekkürler #lifecell sabah sabah çok iyi geldi
Arkadaşlar selam <span class="emoji emoji1f64c"></span> Size bir duyurum olacak.Yaklaşık 5 aydır yüksek lisans eğitimi için Almanya ...
Media Removed
Arkadaşlar selam Size bir duyurum olacak.Yaklaşık 5 aydır yüksek lisans eğitimi için Almanya ile vize görüşmelerindeydim.Sonunda güzel haber dün geldi.Frankfurt'a taşınıyorum.Okulum pazartesi başlayacağı için apar topar hazırlanıp gitmek zorundayım.Yarın sabah yolculuk ... Arkadaşlar selam 🙌 Size bir duyurum olacak.Yaklaşık 5 aydır yüksek lisans eğitimi için Almanya ile vize görüşmelerindeydim.Sonunda güzel haber dün geldi.Frankfurt'a taşınıyorum.Okulum pazartesi başlayacağı için apar topar hazırlanıp gitmek zorundayım.Yarın sabah yolculuk vakti,bu süreci yakından takip edenler haricinde bilmeyen arkadaşlarımın bilgisi olsun istedim.Görmek istediğim bir çok kişiyi göremeyeceğim.Bu çocuk niye bize haber vermeden gitti len demeyin sonra,herşey çok hızlı gelişti.Uzun süre buralara uğramicam herkes kendine iyi baksın.Big up! 🙌
Read more
İyi haftalar ! .. Yumurtanızı nasıl alırdınız ? Tabii ki ısıra ısıra <span class="emoji emoji1f64a"></span> Bir çok danışanım benim gibi ...
Media Removed
İyi haftalar ! .. Yumurtanızı nasıl alırdınız ? Tabii ki ısıra ısıra Bir çok danışanım benim gibi sabah erkenden yollara düştüğü için yumurtasını haşlayıp evde çıkmadan yiyor veya yanına alıp kahvaltısını iş yerinde de yapabiliyor. Uzun süreli tokluk için yumurta ve iyi bir sindirim ... İyi haftalar ! .. Yumurtanızı nasıl alırdınız ? Tabii ki ısıra ısıra 🙊 Bir çok danışanım benim gibi sabah erkenden yollara düştüğü için yumurtasını haşlayıp evde çıkmadan yiyor veya yanına alıp kahvaltısını iş yerinde de yapabiliyor. Uzun süreli tokluk için yumurta ve iyi bir sindirim sistemi istiyorsanız da benim tabağımdaki gibi lifiniz bol olsun, tatlı ihtiyacınız azalsın 😉 #araöğün de yapılabilir neden olmasın ! Danışanım geldi beni bekliyor ❤️ #iyihaftalarolsun 🙏 #diyetisyen #diyet #nutritionist #diyetekibi #burcucomert #bc #bcform #bcdiyet #weightloss #healthy #fit #fatloss #exercise #denemenlazim #diyetteyiz
Read more
Sabahtan beri bilgisayardan kafamı bir saniye bile kaldırmadım. Ama öğlen aşırı tatlı hafif ...
Media Removed
Sabahtan beri bilgisayardan kafamı bir saniye bile kaldırmadım. Ama öğlen aşırı tatlı hafif pelte kıvamında bi’ şeftali yedim, çocukken Büyükada’daki yazlarım geldi aklıma. Her gün bi’ kilo şeftali yerdim. Hahaha şeker ile aramdaki düşkünlük küçük yaşlardan başlıyor. Keşke ... Sabahtan beri bilgisayardan kafamı bir saniye bile kaldırmadım.
Ama öğlen aşırı tatlı hafif pelte kıvamında bi’ şeftali yedim, çocukken Büyükada’daki yazlarım geldi aklıma.
Her gün bi’ kilo şeftali yerdim.
Hahaha şeker ile aramdaki düşkünlük küçük yaşlardan başlıyor.
Keşke meyveler gibi vücudumuzun belirli yerlerini de dondurabilsek, koysak buzdolabına sonra parça parça alsak ve bedenimize soğuk tüm hızıyla yayılsa.
Of kışı seviyorum ben, sonbaharı ver üstüme, buz havayı mis miss.
Bu ne yahu, azıcık daha batmasa şu güneş hoşaf yapılası kıvamdayım.
Neyse hava o kadar sıcak ki sabah bu fotoğrafı çekerken, ne güzel kapalı hava azıcık esecek bugün belli demiştim.
Bi’de ben çok agresif oluyorum sıcakta, ofiste klima yok bence aşırı üst düzey, mükemmel, ultra bir performans sergiliyorum.
Agresifliğe gelince böyle sıcaktan üstüme geliyorlar, sizde de aşırı gerginlik ya da huzursuzluğa sebep oluyor mu sıcak hava?
Sabahtan beri hiç telefona bakmadığım için çok konuşasım geldi.
Daha daha, haftasonu planlarınız neler?
Biz gidiyoruz yine, şöyle Çeşme tarafları oradan da Yunan’a geçeceğiz.
Efsane dimi?
Şaka şaka.
İnmesin yüreğinize Silivri semalarında anneannemle konken attırıyor, 51 falan oynuyor olacağız.
Off akşama yaprak sarma var sahi, Yunan’daki caciki’ye on çeker.
Neyse Alico’da iyi çekmiş sahi.
Sabah çok modum düşüktü, zorluyor da zorluyor geç illa çekeceğim fotoğrafını.
İyi dedim ne yapayım, ısrarlar, ricalar🤷🏻‍♀️
Durumlar böyle.
İyi haftasonları şimdiden.
Bol bol su annecim, bol su için. 🤡💦 #kizkulesi #kızkulesi #istanbul #turkey #today #ootd
Read more
2 gün önce Hikayemde paylaştığım yaz hazırlığı" cam şişede dondurucu için limon suyu " DM den çok ...
Media Removed
2 gün önce Hikayemde paylaştığım yaz hazırlığı" cam şişede dondurucu için limon suyu " DM den çok sorular geldi. Bende o halde ana sayfamda paylaşır DM den cevap versemde burada ayrıntılı anlatırım dostlarıma. Sayfam sayenizde canlı kalıyor Yorumlarınıza sorularınıza , lere ... 2 gün önce Hikayemde paylaştığım yaz hazırlığı" cam şişede dondurucu için limon suyu " DM den çok sorular geldi.
Bende o halde ana sayfamda paylaşır DM den cevap versemde burada ayrıntılı anlatırım dostlarıma.
Sayfam sayenizde canlı kalıyor 🌹❤
Yorumlarınıza sorularınıza , ❤ lere talibim hemen geleceğim az işim var 🤗Siz fotoları sola kaydırıp izleyin lütfen. 3.videom sesli.
Yaz ayları limonun kğ fiyatı 10 tl.
Şu an Antalya' da 2 tl. 10 tl lik limon ile yaz hazırlığı yapabiliriz
Annemin bahçesinde 7 veren limonu var ve tarım ilacı şöyle dursun hayvansal gübre dahi yok. Toprak çapa görmüyor. Sadece Antalya'mın yağmuru ile besleniyor.
Birde köyden kayınvalidem getirince yeterince limonum oldu 🤗
Siz ister pet şişeye koyun, ister buzdolabı poşetine, isterseniz gözlü dondurucu poşetine , cam kadar sağlıklı ve temiz olur mu? bilemem
@nursevincelezzetler
#nursevincelimonsuyusaklama
#limonsuyucamşişede
#antalya #limon
Nasıl hazırladım.
3 / 4 kğ kadar orta boy limon
6 ad. Meyve suyu şişesi
▪Limonları yıkayıp ortadan kestim ve meyve suyu sıkma makinesinde çok iyi şekilde suyunu çıkarttım.. 3 limon suyunu bir şişeye tamamen doldurmadan döktüm.
Tamamlandığında dondurucuma ağızları açık olarak yan yana dik olarak dizdim . Sabah kapaklarını kapatıp istediğim rafa veya dondurucunuzun kapı rafına dizebilirsiniz. ▪Kullanmak istediğinizde 1 şişeyi buzdolabının normal rafına , veya dolabın kapı rafına alıp az erimeye başladığında kapağını açabilirsiniz. Şişe küçük, sanıyorum 3 günde biter .Hatta hiç kokmaz bu şekilde sofranıza dahi getirebilirsiniz. Çorba, salata, kek, tatlı ve soslarda hazır kullanımı rahat olacaktır.
Not: Ben kabuklarını rendeliyerek toz şeker ile ovarak minik kaplarla dondurup kek ve kurabiyelere ekliyorum. Vanilya kullanmıyorum . Yine kalan kabukları bulaşık makineme koyup güzel kokmasını sağlıyorum.
Bu şekilde portakal kabuğunuda dondurucunuza kaldırabilirsiniz.
Afiyetle kalın.
Read more
Kadife Eşek... Kemal Sunal’dan esinlenmiş Münir Amca, adını Kadife koymuş. Sabah bi sesler duydum, sandım eşek sürüsü geçiyo. Meğer arkadaki boş harabe evin boş foseptik çukurunun üstüne bi ince mukava atılmış, kapak yapılmamış sen Münir Amca da Kadife’yi hep bağladığı gibi bağla, ... Kadife Eşek... Kemal Sunal’dan esinlenmiş Münir Amca, adını Kadife koymuş. Sabah bi sesler duydum, sandım eşek sürüsü geçiyo. Meğer arkadaki boş harabe evin boş foseptik çukurunun üstüne bi ince mukava atılmış, kapak yapılmamış sen Münir Amca da Kadife’yi hep bağladığı gibi bağla, git işine. Derken Kadife oraya bas düş çukurun içine! Tepinir dururmuş. Komşu Ezel’in karısı Sedef görmüş düşerken, tüm Köylü toplandı, Ezel Usta Münir Amca’yı buldu geldi, perişan. Belediye’yi aradım, “daha mesai başlamadı ama derhal Datça Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü’ndeki arkadaşları yönlendiriyorum” dediler. Ben de sandım ki gecikebilirler, hemen İtfaiyeyi aradım, “alo burası Kızlan, Münir Amcanın eşeği çukura düştü” dememle, telefondaki görevli “dur burda Kızlanlı Ozan var, hemen ona anlat” demesiyle Ozan’ın “ben biliyorum geliyoruz” cevabı üstüne telefonu daha kapatırken ben, o ne! Belediye Çevre Koruma Müdürlüğü aracı ve görevlileri yanımızda bitti. Ben ona şaşırırken İtfaiye de geldi, içinden Kurtuluş adlı genç kendini kuyuya attı. Ahali toplandı. Işık hızında oluyor bunlar. Meğer Kadife çok akıllı her şeyi anlarmış. Münir Amca anlatıyor: “ben ona flüt çalarım oynar, aynı nağmede anırır, balon şişiriyorum öttürürüm çok sever, cevap verir, oynar, anırır. Ben ona kendimden iyi bakarım ya” diye, ağlamamak için zor tuttum kendimi. Derken, Kadife’yi bağladılar. Çukurdaki demirleri kestiler. Yavaş yavaş incitmeden çekip çıkardılar. Kadife de sakince ne dense yaptı. Resmen söz dinledi. Allah’ım neye sevineceğimi bilemedim! Hızır gibi yetişen belediye ve itfaiye, eşeğin canı acımasın diye verilen uğraş, Münir Amca’nın Kadife’ye eğilip “sen nasıl düştün çukura, çukuru görmedin mi?” Demesi mi.. yaralarına zeytinyağı sürün dendi hemen. Allah’dan bi şeyciği yok. 2 çizik. Mucize. Bu ne Kadife’nin ne de Münir Amca’nın hatası, o binalar harabe duruyor koca 2 çukuru sahipleri kapatılmamış içine herkes düşer. Ay onu bunu bilmem; iyilik var ve baki! İnsanlık ölmemiş. Sabahım böylesi örnek bir can kurtarma ile başladı... Kadife iyi. Keyfi yerinde. Kahramanlar da videonun son kısmında. Umut ve mutluluk böyle bi şey işte! #kadifeeşek #4yapraklıyoncakısahikayeleri 🍀❤️🙏👏🐴 @datcabelediyesi
Read more
Karnas Bağları’nda Yeşil Budama<span class="emoji emoji2702"></span>️<span class="emoji emoji1f331"></span><span class="emoji emoji1f343"></span> @esrakici ile Bodrum gezmelerimizin bugünkü durağı Bodrum’un ...
Media Removed
Karnas Bağları’nda Yeşil Budama @esrakici ile Bodrum gezmelerimizin bugünkü durağı Bodrum’un sayılı şarap üreticilerinden @karnasbaglari ‘na oldu. Sabah erkenden atladık arabaya, düştük yollara, fonda 90’lar Türkçe pop çalarken sislerin arasından ulaştık Karnas’a. Ben ... Karnas Bağları’nda Yeşil Budama✂️🌱🍃 @esrakici ile Bodrum gezmelerimizin bugünkü durağı Bodrum’un sayılı şarap üreticilerinden @karnasbaglari ‘na oldu. Sabah erkenden atladık arabaya, düştük yollara, fonda 90’lar Türkçe pop çalarken sislerin arasından ulaştık Karnas’a. Ben daha yeni çatlamıştır, yeşermiştir diye düşünürken asmalar baya dallanmış, coşmuş. @semril denetiminde köylü hanımlar abiler yeşil budama gerçekleştiriyorlardı. Sabah sabah üzüme, bağcılığa dair konuşmak çok iyi geldi. Bağ, şarap için her şey. Şarap, şaraphanede değil, bağda yapılır sözü gerçekten çok doğru. Orada ne kadar hassas ve titiz davranırsanız şarabınız da o denli derinlikli ve kaliteli oluyor. E bağ bu kadar güzel, şaraphanede de Selva Hanım tanklardaki, fıçılardaki şarapları klasik müzik ile besleyince ortaya enfes şaraplar çıkıyor. 2016 Shiraz’ı fıçıdan tattık ve bütün bu ilgi alakanın bir şaraba nasıl yansıdığını kendimiz deneyimledik. O pek beğendiğimiz 2015’in ayarında hatta daha iyi bir şarap yakın zamanda şişeleniyor haberiniz olsun. Yeni ödüller bu defa sürpriz olmayacak sanki. 2017 Rose’yi de tanktan tadıp dibimin düştüğünü söyleyebilirim. Onun da bir an önce şişelenmesini bekliyorum. Yolunuzu buraya düşürmeye çalışın, yaptığı şeyleri tutkuyla yapan insanlar görmek size de iyi gelecektir eminim. Cheers🍷🍷 #karnaswines #karnas #bodrumwine #shiraz #syrah #zinfandel #redwine #bodrum #zalto #zaltoglass #food #vinyard
Read more
Merhaba sevgili arkadaşlarr<span class="emoji emoji1f337"></span> Ben uzun yıllarımı mutfakta çalışarak bu şekilde para kazanarak ...
Media Removed
Merhaba sevgili arkadaşlarr Ben uzun yıllarımı mutfakta çalışarak bu şekilde para kazanarak geçirdim. Mutfak benim hayatım huzur bulduğum mutlu olduğum tek yer günde 40 tepsi baklavayı banamısın demeden hazırlayan ben bazan ben bile kendime şaşırıyordum ben üzüntümü sıkıntımı ... Merhaba sevgili arkadaşlarr🌷
Ben uzun yıllarımı mutfakta çalışarak bu şekilde para kazanarak geçirdim. Mutfak benim hayatım huzur bulduğum mutlu olduğum tek yer günde 40 tepsi baklavayı banamısın demeden hazırlayan ben bazan ben bile kendime şaşırıyordum ben üzüntümü sıkıntımı derdimi etrafıma yansıtamam içimde yaşarım belki güleceksiniz ama hamur benim en iyi arkadaşım okadar baklavayı yapınca kendime şaşarken derdimi üzüntümü anlattığım hamurların bana yardımcı olduğu düşünememişim 😊iyi anlaşıyorduk elime alınca baklava hamurunu kendiliğinden açılıyordu.Tariflerimi eksiksiz paylaşıyorum bunu burda çok anlatmaya çalıştım ders gibi kurs gibi binlerce mesaj aldım burda olmuyor YouTube kanalı açın diye açtım ama ben teknolojiden pek anlamıyorum ben sadece müşterilerime yaptıklarımın resmini çekip göstereyim diye açtığım sayfam bu güne geldi.Hayatımın hiç bir döneminde menfaatçi hesapçı çıkarcı olmadım duygularımla yaşarım öyle davranırım burada ciddi istatistikler yapıp benim videolarımda benden çok takipçi sayısına ulaşan sayfalar var hiç bir zaman rakamlara takılmadım takipçi kaybetme korkum olmadı para kazanma hırsım olmadı haketmediğim bir lokmayı Allah’tan istemem nasipte etmesin.Benim sağlam bir kitlem var benim benim baklava tariflerimle yüzlerce arkadaşımız evine katkıda bulunmak İçin siparişe başladı ve binlerce insanın duasını aldım bundan büyük ödül olabilirmi her sabah işiniz gücünüz rast gitsin diye onlarca mesaj almak ne ile ölçülebilirki. 🌿Çok zor ve acılarda dolu oldu hayatımın son bir kaç yılı sizin dualarınızla ayaktayım hayata tekrar tutundum çok yoğun olduğum zamanlarda sorulara döneniyorum kırılmak darılmak yok o an bana dua edin destek olun🌷YouTube kanalım 1,5 yaşında 500.000 aboneye olaştım bütün tariflerimi okul gibi kurs gibi orda paylaşıyorum sizlerinde desteği ile hep birlikte tam gaz devam edicez yine desteklerinizi bekliyorum yazın biraz az paylaşım yaptım bundan sonra süper tariflerle tekrar hep birlikte devam inşallah🌷teşekkür ederimmmmm 🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷
👉🏻YouTube:bera tatlidunyasi 👉🏻youtube:bera tatlidunyasi
Read more
Her gün kaç kere kavga ettikleri hala sayamıyorum, kaç dakika içinde barışacaklarını ya da hiçbirşey ...
Media Removed
Her gün kaç kere kavga ettikleri hala sayamıyorum, kaç dakika içinde barışacaklarını ya da hiçbirşey olmamış gibi konuşmaya başlayacaklarını öngörebiliyorum ama🏻 . “5 dakikaya barışırlar” diyorum, 5 dakika dolmasına saniyeler kala “Ada yüzelim mi?” diyor Aras, ben gözucuyla ... Her gün kaç kere kavga ettikleri hala sayamıyorum, kaç dakika içinde barışacaklarını ya da hiçbirşey olmamış gibi konuşmaya başlayacaklarını öngörebiliyorum ama✌🏻
.
“5 dakikaya barışırlar” diyorum, 5 dakika dolmasına saniyeler kala “Ada yüzelim mi?” diyor Aras, ben gözucuyla Ada’ya bakıyorum, ne tepki verecek diye🙄 “tamam” diyor Ada✌🏻
.
Edilen kavga, anneye şikayetler, haklıyım bağırışı ile geçen o dakikalar kardeşliğin şanında var diye geçiriyorum içimden🤷🏼‍♀️
.
Bugün ben, İstanbul’a gidiyorum diye, Aras çok mutsuz, Ada ise mutluydu🤷🏼‍♀️dönerken yanımda getireceğim hediyesi için😉
.
Sabah tam 1 saat, inanılmaz keyifle,birbirlerine yardım ederek oynadılar, hiçbir arıza çıkmadan tam 1 saat😱tarihlerinde yazmaz🙈
.
Sonra, Ada yanıma geldi, “Anne, Aras sen gideceksin diye çok üzgünmüş bana öyle söyledi, bende onunla bugün hiç kavga etmemeye karar verdim😉”
.
Annemin söylediğine göre tüm gün kavga etmeden çok keyifle vakit geçirmişler.. .
Demek ben yokken birbirleriyle iyi anlaşacaklar,birbirlerini koruyup, kollayacaklar diye sevinmekte bu annenin züğürt tesellisi🤷🏼‍♀️😂
.
Şimdi birde kendi çocukluğumu düşündüm de, ne çok kavga ederdik kardeşlerimle... ama dışarıda ellerimiz hep kenetlenirdi🙏🏻
.
Kardeş güzel şey be🙏🏻 Allah eksikliğini göstermesin🙏🏻
.
#ikicocukluhayat #kardeş #kardeşsevgisi
Read more
 #marthaninbozcaadagunlugu 2. gün! . <span class="emoji emoji1f33f"></span>Bu sabah adeta çocuk gibi heyecanla erkenden uyanıp, ...
Media Removed
#marthaninbozcaadagunlugu 2. gün! . Bu sabah adeta çocuk gibi heyecanla erkenden uyanıp, fırından taze çıkmış ada ekmeği almaya gittim. Ada sokaklarında sadece kediler ve dükkanlarını yeni açan esnaf dostlar vardı. Günaydınlaştık, sohbet ettik... Sonra ben kese kağıdıma koyulan ... #marthaninbozcaadagunlugu 2. gün!
.
🌿Bu sabah adeta çocuk gibi heyecanla erkenden uyanıp, fırından taze çıkmış ada ekmeği almaya gittim. Ada sokaklarında sadece kediler ve dükkanlarını yeni açan esnaf dostlar vardı. Günaydınlaştık, sohbet ettik... Sonra ben kese kağıdıma koyulan ekmeğimi kucağımda taşıyarak evin yolunu tuttum. Tam o anda @bozcaadalivelidede nin önünden geçiyordum ki burnuma gelen mis gibi kurabiye kokusuyla baştan çıkarıldım ve içeri girip bir kaç tane de kurabiye aldım! Bademlisi favorimdir ❤️ Sonra eve geldim ve mis gibi bir kahvaltı yaptık!
.
🌿Kahvaltıdan sonra canım arkadaşım @saadadelen kahveye geldi! Böylelikle evimizde ilk misafirimizi de ağırlamış olduk! (yazar burada evimiz derken hayal kurup evrene mesaj gönderiyordu) E tabi kahvenin ardından soğuk bir vasilaki de güzel gitti...
.
🌿Saada’yı uğurladıktan sonra evde epey keyif yaptık. Ne yalan söyleyeyim deniz suyu bir kaç gündür olan poyraz nedeniyle aşırı soğuk. Hani 45 dk da girebiliyorsun, o cinsten! O nedenle akşamüstüne kadar evde takıldık...
.
🌿Akşamüzeri deniz sonrası acıkınca Çanakkale domatlarıyla güzel bir soslu makarna çaktım!
.
🌿İki gündür Habbele Beach’e gidiyoruz denize girmek için. Giriş ücreti 25TL. Yanımızda bir bebiş olunca tesis biraz şart oldu. Habbele koyunu deniz olarak normalde de çok severim.
.
🌿 Dünkü postumdan çok etkilenen @baranseldogan bana bugün için mangal sözü verdi. O nedenle akşama doğru merkeze inip kasaptan etimizi ve çok sevdiğimiz @sandalrestaurantbozcaada dan Ege Meze ve @adambozcaada dan Pancar Salatası paket yaptırıp eve geldik.Dönüş yolunda güneş öyle bir batıyordu ki... Ellerimde meze tabakları olduğu için fotoğrafını çekemedim! Ama ömrüm boyunca unutmamak için hafızama iyice kazıdım! Çok güzeldi, çok! ❤️
.
🌿 Bizden bugünlük bu kadar! Hepinize iyi akşamlar!
.
#kucukmarthabozcaada #bozcaada
Read more
Kilolarının büyük bir kısmını Dukan'la vermiş biri olarak senelerce meyvelerden korktum. Meyve ...
Media Removed
Kilolarının büyük bir kısmını Dukan'la vermiş biri olarak senelerce meyvelerden korktum. Meyve yemek istediğimde saati, miktarı kafama taktım. Çoğu zaman yemedim bile. Sadece meyve değil, baklagiller için de durum böyleydi. Tabii bu Dukan'ın sistemiyle alakalı değil, tamamen kişisel ... Kilolarının büyük bir kısmını Dukan'la vermiş biri olarak senelerce meyvelerden korktum. Meyve yemek istediğimde saati, miktarı kafama taktım. Çoğu zaman yemedim bile. Sadece meyve değil, baklagiller için de durum böyleydi. Tabii bu Dukan'ın sistemiyle alakalı değil, tamamen kişisel bir tutum bence. Yani benim kişisel hatam. Çok kafaya takmak, kusursuz ve çok sıkı davranmaya çalışmak...
Sonunda n'oldu?
Duygusal yemeler boyut değiştirdi, sıklığı çoğaldı neler neler yedim... Sonunda da tabii kilo aldım.
Meyveden, baklagilden korkarken başka şeyler yemekten korkmaz hale geldim.
Hala daha düzen kurmaya çalışırken "aman meyve/baklagil yemiyim birkaç gün" derdim. Geldiğim noktaya bakınca bu tutumumun hiçbir hayrını görmemişim. O halde sürdürmeye hiç gerek yok.
~
Yemek Bağımlılığı kitabının amacı beyni sağlıklı gıdalardan gelen dopamin ve serotonine alıştırmak, ona bağımlı hale getirmek 😊 Ben artık böyle diyorum. Evet belli beslenme bilgileri var, çoğuna hala inanıyorum ve tekrar uygulicam vakti gelince. Fakat çok uzun aylar (en az 6 ay) çok çok kötü beslenip, çöp gıdalara bağımlı hale geldiyseniz meyve veya baklagil hatta (atıyorum) masadaki çikolatayı yemicem diye kasmanın hiçbir anlamı yok. Hele de birkaç kez niyetlenip "yarın başlarım, şu kadar hafta şöyle şöyle yapsam tamam" diyip sabah/ertesi gün kendinizi yine saçma sapan beslenirken bulduysanız. Beyni ferahlatmak, stresten uzak durmak kâfi. Yiyeceklerden korkmamak, tüm yiyeceklerle barış imzalamak, yiyecekleri öcü gibi görmemek... Tüm bunların devamı öğününde meyve, yanında fıstık ezmesi hayaliyle mutlu olmak şeklinde geliyor 😍 En güzel tatlıya değişmem 🙈 Beynime doğal ve sağlıklı yollardan dopamin ve serotonin salgılatmak hem hayatımın akışı için altın değerinde hem de iyi beslenmem için yardımcı. Tamamen bir zincir sistemi yani 🔗🔗🔗 .
~
Kopmadan, dağılmadan bu zinciri uzatmak için elimden geleni yapıcam. Dilerim başarırım, buna çok ihtiyacım var 😌😌
Read more
"Sağlık en büyük zenginliktir." <span class="emoji emoji2728"></span> __ Sağlık öyle bir şey ki, gerçekten kaybetmeden değerini ...
Media Removed
"Sağlık en büyük zenginliktir." __ Sağlık öyle bir şey ki, gerçekten kaybetmeden değerini anlayamıyor bazen insan 😬. Geçen hafta cuma sabahı durup dururken uykumdan ateşle uyandım 🤒. Cuma günü sabahtan tüm programımı iptal ettim, öğleden sonraysa Amerika kıtasından 2 tane online ... "Sağlık en büyük zenginliktir." ✨
__
Sağlık öyle bir şey ki, gerçekten kaybetmeden değerini anlayamıyor bazen insan 😬. Geçen hafta cuma sabahı durup dururken uykumdan ateşle uyandım 🤒. Cuma günü sabahtan tüm programımı iptal ettim, öğleden sonraysa Amerika kıtasından 2 tane online danışanım vardı, dedim bu danışanlar benle konuşmak için sabah işten önce erken kalkıyorlar, bu danışanları erteleyemem çok ayıp. Tüm enerjimi topladım, 2 saat online danışandan sonra kendimi tekrar yatağa attım. Cuma günü ateşim gün içinde indi çıktı birkaç kere. Akşam 5-6 gibi bu böyle olmayacak diyip doktora gitmeye karar verdiğimde de aile doktorunun çoktan kapandığını öğrenip yatmaya devam ettim. Sonra eşim eve gelip yataktan kımıldayamadığımı görünce biraz endişelendi. Dedim benim ateşim var yine. Ateşli hastalık o kadar uzak bir şeyki evde derece yok o derece 😅 Sonra eşim mutfaktan, mutfak derecesini getirip (normalde fırında bir şey pişirirken pişti mi diye bakmak için kullanılan derece), kendi üzerimde denedim doğru çalışıyor diyip ateşimi ölçtü - bu anlar baya komedi filmi gibiydi 😅. Mutfak dercesinde 38.7'yi görünce, eczaneye gitmeye karar verdi. Parasetrmol vs birkaç bir şey alıp geri geldi. Hafta sonu dünkü Sunday Roast dışında pert bir şekilde yatay pozisyonda geçti. Bugün hala tam toparlanamamış olsam da, %80 toparladım gibi...
Aslında hafta sonu için eşimin annesi son bir haftadır ziyarette bizde olduğu için, birçok planımız vardı. Onu mu yapsak bunu mu yapsak diye kararsız bile kalmıştık... Fakat ne planlamış olursanız olun sağlık olmayınca hiçbir şey yapamıyorsunuz 😬😅. Ben de bunları daha bu hafta sonu tecrübe etmişken, yeni haftaya sağlığımızın değerini onu kaybetmeden de bilerek girelim diye anlatmak istedim 😊 Herkese iyi haftalar 🌻🤗💕
Read more
Kıymalı kabak spagetti <span class="emoji emoji1f35d"></span> Bugün son öğünüm <span class="emoji emoji1f388"></span> ~ Benim en sevdiğim şeylerden biri ailecek oturup ...
Media Removed
Kıymalı kabak spagetti Bugün son öğünüm ~ Benim en sevdiğim şeylerden biri ailecek oturup sohbet muhabbet eşliğinde kahvaltı etmek. Yemek de değil, direkt kahvaltı Dün gece de teyzem ve çekirdek ailem geri döndü, gece oturduk uyumam gerek demeden peynir üfeledik sohbet ettik, ... Kıymalı kabak spagetti 🍝
Bugün son öğünüm 🎈
~
Benim en sevdiğim şeylerden biri ailecek oturup sohbet muhabbet eşliğinde kahvaltı etmek. Yemek de değil, direkt kahvaltı 🍳
Dün gece de teyzem ve çekirdek ailem geri döndü, gece oturduk uyumam gerek demeden peynir üfeledik sohbet ettik, dedikodu yaptık 💆🏻‍♀️😁
Sabah büyük halamız da geldi kahvaltı ettik, simitli 😍😍
Yemek Bağımlılığı kitabında izlediğim, benimsediğim tedavi sürecim için altın gibi günler bunlar. Ben de ona göre hareket edip her anı değerlendiriyorum.
Lokmamın bilincine varmaya kadar.
Normalde simit yedim diye tüm gün dağıttığım o kadar çok gün var ki! Bugün geçtim tüm günü, sonraki öğünde bile dağıtmadım.
Belki yine müthiş iradeli değilim ama beni senelerdir en çok dibe çeken tutumlarından biri olan "Ya hep ya hiç", "battı balık yan gider" gibi düşüncelerden arındırdığı için de Yemek Bağımlılığı kitabını deneyimlemeyi ve dinlemeyi sürdürcem. 6 ay gibi uzun bi süre düzensiz gittikten sonra bir anda düzene girmeyi beklemiyorum ama daha eski problemlerimin çözümü yolunda iyi gittiğimi hissediyorum.
~
Kendimi kabullenmek ve iyi yönlerimden de bahsedebiliyor olmak en büyükleri 🙏
Read more
Doğduğumuz andan yaşamımızın sonuna dek hepimiz çeşitli problemlerle boğuşuyor, kimisini alt ...
Media Removed
Doğduğumuz andan yaşamımızın sonuna dek hepimiz çeşitli problemlerle boğuşuyor, kimisini alt ederken bazıları ile yolumuza devam etmek durumunda kalıyoruz. Bende çocukluğumdan bu yana anlattığım, anlatamadığım birçok mesele ile karşılaştım ve kendi içimde halen bunun savaşını ... Doğduğumuz andan yaşamımızın sonuna dek hepimiz çeşitli problemlerle boğuşuyor, kimisini alt ederken bazıları ile yolumuza devam etmek durumunda kalıyoruz. Bende çocukluğumdan bu yana anlattığım, anlatamadığım birçok mesele ile karşılaştım ve kendi içimde halen bunun savaşını vermeye devam ediyorum. Bir süredir paylaşımlara ara verdim. Çünkü sosyal medya gözümde giderek değersizleşiyor, anlamsız gönderiler vaktimi çalıyordu. Gelişen teknoloji dünyamızı genişletmekle birlikte maalesef huzursuzluğu da beraberinde getirdi. Neredeyse herkesin birden fazla sosyal medya hesabının olduğu günümüzde internet faydalı bir araç olmaktan çok birilerinin hayatını takip etme, sahip olunan her şeyi paylaşma ortamı haline geldi. Empoze edilen dış görünüş, sosyal hayat aktiviteleri yüzünden asıl keyif aldığım şeyleri gözden kaçıracak duruma geldiğini anladığımda ise bu durumu değiştirmek adına harekete geçmeye karar verdim ve;
• Öncelikle şükretmeyi hatırladım. Şükretmek zihinsel ve bedensel mutluluğun anahtarı, bu sebeple sabah uyandığımda penceremden dışarıya bakıyorum ve doğaya aşık bir insan olarak gözümün gördüğü her ağaç, kuş, çiçek için şükran duyuyorum.
• Yeni şeyler keşfetmeyi seviyorum. İnternetin bize sunduğu imkanları değerlendirerek uygulamalar üzerinden favorim olan hesapları takip ediyor, hazırladığım listeden bir tanesini seçerek Ted konuşması dinliyor, araştırma konuları buluyor, öğrendiklerimi pekiştirmek için notlarımı gözden geçiriyorum.
• Kendimi zorlamadan imkanlar dahilinde günde en az 15 dakikamı bana iyi gelecek kitaplara ayırıyorum.
• Hayvanlar kurduğum küçük dünyamın en kıymetlileri. Kumrulara ekmek kırıntıları, kedi ve köpeklere yemek, su vererek günümü aydınlatıyorum.
Sözün özü, sizin mutlu bir insan olmanızı sağlayan hususları keşfederek yaşamınıza anlam katabilirsiniz. Bunun için tonlarca paraya ihtiyacınız yok, varlığınız yeterli.🍀
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#instagramers #pretty #followme #nature #instaturkey #onedirection #vscobrasil #throwbackthursday #hot #funny #blue #bookstagram #art #instahub #photo #cool #pink #bestoftheday #clouds #all_shots #texgram #instago #igaddict #awesome #red #black #white #2018
@vsco
Read more
“Üzerindeki bluza bayıldım!” . “Hâlbuki geçen sezondan kalma” . . “Ay bu makyaj sana çok yakışmış!” . ...
Media Removed
“Üzerindeki bluza bayıldım!” . “Hâlbuki geçen sezondan kalma” . . “Ay bu makyaj sana çok yakışmış!” . “Bilmem ki abartılı mı oldu biraz?!” . Diyaloglar biraz tanıdık geldi değil mi? Bir türlü üzerimize uyduramadığımız ama hep giymeyi istediğimiz o harika ipek bluzlara benziyor ... “Üzerindeki bluza bayıldım!” .
“Hâlbuki geçen sezondan kalma”
.
. “Ay bu makyaj sana çok yakışmış!”
. “Bilmem ki abartılı mı oldu biraz?!”
.

Diyaloglar biraz tanıdık geldi değil mi? Bir türlü üzerimize uyduramadığımız ama hep giymeyi istediğimiz o harika ipek bluzlara benziyor övgü. Biliyoruz giyersek kendimizi çok güzel ve çok değerli hissedeceğiz ama bir türlü giyecek yer ya da altına uyduracak bir etek bulamıyoruz.
.

Aslında övgüyü normalleştirmek ve doğal karşılamak için diğer insanları övmeyi öğrenmeliyiz. Sağlıklı ve gerçek övgü günlük hayata geçirilmesi gereken bir eylem. Tabii ki de her şeyde olduğu gibi bunda da sınırları aşmamak ve dozunu bilmek çok önemli. Mesela genel müdürünüzün gözlerinizin güzelliğinden çok da bahsetmenize gerek yok, ya da zaten kilosu çok fazla olan bir arkadaşınıza kilosu konusunda bir vurgu “daha” yapmanıza. .

İnsanları övmeyi, insanlardan övgü aldığımızda şaşırmamayı nasıl sağlayacağız? O zaman önce kendimizi överek başlayalım. Sabah evden çıkmadan şöyle son bir aynaya baktığımız zaman kendinizi iyi hissedeceğiniz 3 övgü ile ödüllendirin. “Bugün kırmızı ruj bana çok yakıştı” “Sabah erkenden yogamı yaptığım için kendime teşekkür ederim” “Çocuklarımın her birini doyurup okullarına yolladığım için kendimle gurur duyuyorum”, gibi. Gördünüz mü, kendinizi övmek o kadar da zor değil, önemli olan her zamanki rutini kırıp, aslında gerçekte var olanı görmek ve bunu vurgulamak. .

Hadi bugünden itibaren başlayın kendinizi 3 övgü ile ödüllendirmeye, emin olun küçük de olsa bir şeyler değişmeye başlayacak hayatınızda.

#peymotivasyon #övgü #farkındalık
#terapi #ankarapsikolog #ankarapsikoloji #psikologesrayatagan #özgüven #psychology #wellbeing #hayatıniçinden
Read more
Uyduruk: -Napolyon’u hatırlar mısın Pınar? -Bonapart olan? -Yok ya kiraz olan? - Nerden getirdin ...
Media Removed
Uyduruk: -Napolyon’u hatırlar mısın Pınar? -Bonapart olan? -Yok ya kiraz olan? - Nerden getirdin aklıma şimdi? -Kütür kütür yerdin çocukken. Kulağına takardın küpe gibi. Kiraz ağaçlarının kokusunu çok iyi bilirsin. Saplarıyla çekirdekleriyle oyun oynardın kirazın. Dibindeki ... Uyduruk:
-Napolyon’u hatırlar mısın Pınar?
-Bonapart olan?
-Yok ya kiraz olan? - Nerden getirdin aklıma şimdi? -Kütür kütür yerdin çocukken. Kulağına takardın küpe gibi. Kiraz ağaçlarının kokusunu çok iyi bilirsin. Saplarıyla çekirdekleriyle oyun oynardın kirazın. Dibindeki toprakla oynardın ağacın. Alçak dallara tırmanır, sağlam olana oturur koparır koparır yerdin Napolyon’u...
-5.30 ‘da bununla uyanılmaz ki...
-Uyduruğum ben. İstediğim zaman gelirim. Söyle bakayım büyük pınar ve küçük pınarı hatırladın mı? Su kenarına pikniğe gitmek en büyük eğlencendi. Buz gibi suda oynardınız. Üç yaşlarındaydın. Mercan yaşında kimbilir ne tatlıydın su içindeki karpuzu ittirmeye çalışırken?
-Ya...Hatırlıyorum biliyor musun? Okul bahçesindeki kavakları, babaannemin taa uzaklardan,Türkiye’nin öbür ucundan kendi çayırlarını, derelerini, ağaçlarını bırakıp bizi görmeye gelmesini...Ağacın altında bir fotoğrafı var. Çok canlı bende dere boyu kavaklar. -Evin arkasındaki ormanı unutma. Küçücük evde, salonun ortasına sobanın karşısına yatak serip annene sarılıp uyuduğunu.
-En tatlı uykuydu. Uyuyamadığım zamanlar onun dikiş makinasının tıkırtılarıyla güvende hissederdim. Sabah bebeğime gömlek pantolon dikmiş baş ucuma koymuş olurdu.
-Ne sevilmişsin çocuk. Doğanın içinde geçmiş yılların. Anne baban yanında...Şehre gelince zor geldi her halde herkese? -Zor geldi. Karmaşıklaştı mesele.
-Oysa 3-4 yaşında köyde tek başına gezerdin.
-Evet bir gün gittiğim bir evde bana “İlle de roman olsun” şarkısını öğretmişlerdi.
-Keşkek, mevlütlerdeki gül lokumu ve fıstıklı şerbet?
-Ne işin var diyorsun Hollanda’da? Git Ege’nin bir köyüne yerleş? -Ben demedin sen dedin bak şimdi.
-Uyduruk, benim çoluk çocuğum var. Gece geliyorsun, sabahın köründe geliyorsun. Kalkıp şimdi “Okula gitmek istemiyorum” diyen iki tosbağayı hazırlamam lazım. Nolurdu iki saat daha uyusaydım?
-Okulsuzluk iyi bence Pınarcım. Tak kulağına napolyonu. Doğadan güzel okul mu var?
-Ben Mehmet Güreli dinleyip bir yarım saat daha uyuyacağım.
-Uyu tabi. Rüyanda kulağına karanfil takan kadınları gör. Sana da takarlardı küçükken.
Read more
SKORA DEĞİL OYUNA GÖRE... <span class="emoji emoji26ab"></span><span class="emoji emoji26aa"></span><span class="emoji emoji1f534"></span> Dün akşamki ilk 20 dakika Beşiktaş için klasik bir Vodafone başlangıcıydı. Tolgay, ...
Media Removed
SKORA DEĞİL OYUNA GÖRE... Dün akşamki ilk 20 dakika Beşiktaş için klasik bir Vodafone başlangıcıydı. Tolgay, Oğuzhan ve Medel ile pas kalitesi yüksek ve topu kaleye getirmede sorun yaşamayan bir Beşiktaş vardı. Hatta en iyi ilk 20 dakika diyebiliriz. Soruna; golü bulamama ... SKORA DEĞİL OYUNA GÖRE...
⚫⚪🔴
Dün akşamki ilk 20 dakika Beşiktaş için klasik bir Vodafone başlangıcıydı.

Tolgay, Oğuzhan ve Medel ile pas kalitesi yüksek ve topu kaleye getirmede sorun yaşamayan bir Beşiktaş vardı. Hatta en iyi ilk 20 dakika diyebiliriz.

Soruna; golü bulamama penceresinden baktığımızda ise.... Golü Negredo atmasına rağmen santrfor sorunu diyebiliriz... Anca bence asıl sorun golü bulamamasından çok kalesinde 25 dakikanın sonunda gördüğü 2 goldü. Negredo ile hemen cevap verince acaba buradan maç döner mi düşüncesi oldu ve Şenol hocanın oraya müdahalesi geldi. Bana göre kötü oynamayan çok da iyi oynayan Tolgay farklı bir oyuna dönmek için kenara gelince Gökhan Gönül ile kenar ataklarına dönen Beşiktaş, oyunun hakimi oldu.

İkinci yarının başında da beklenen baskı, tempo ve kenar ortaları ile gol arayışıydı ve 56'da da aradığını buldu. Ama her şey iyi giderken bana göre Şenol hoca soyunma odasında ikinci yarı için kafasındaki ezberini çok çabuk hayata geçirdi. Vida'nın çıkıp Larin'in girmesi belki oyunun son bölümünde olabilirdi ama iyi giden oyuna böyle bir müdahale orta sahayı Antalya'nın geçebildiği bir oyun yapısına dönüştürdü. Zaman zaman sonuç sizi bu tip şeylere götürüyor ama sonucun nasıl gittiğini değil oyunun nasıl gittiğini görüp ona göre müdahale etmek her zaman daha gerçekçi oluyor. Beşiktaş dün bunu yaşadı. Evet son bölümde baskı vardı, tempo vardı ama buna telaş da karıştı ve Beşiktaş Vodafone'da beklenmedik bir şekilde ilk yenilgisini Antalyaspor'dan aldı.

Kalede Utku değil Tolga olsaydı ya da Karius olsaydı diye baktığımızda en fazla 3. gol için belki diyebilirsiniz. Genç kaleci Utku'nun yetersizliği değil şansızlığı oldu.

Metin Tekin / Sabah
Read more
“Kına gecesi falan istemiyorum!” diye başlayıp, arkadaşlarımın ve sevdiklerimin gaza getirmesiyle bu hale gelen gecemiz, iyi ki de yaşandı, iyi ki de gaza geldim. Gelenekleri severim ama Kına Gecesinin ne işe yaradığını dün anladım. Her şeyiyle bir düğün provası gibiydi, sabah telefon ... “Kına gecesi falan istemiyorum!” diye başlayıp, arkadaşlarımın ve sevdiklerimin gaza getirmesiyle bu hale gelen gecemiz, iyi ki de yaşandı, iyi ki de gaza geldim. Gelenekleri severim ama Kına Gecesinin ne işe yaradığını dün anladım. Her şeyiyle bir düğün provası gibiydi, sabah telefon konuşmalarımız “düğünde şunu yapalım bunu yapmayalım” şeklinde ilerledi. Ama her şeyden önemlisi, düğüne bu kadar az zaman kala heyecanıımızı biraz olsun atmak ve paylaşmak çok iyi geldi. İyi ki ailelerimiz var, iyi ki dostlarımız var. Düğün günümüz yağmurlu gözüküyor şimdilik, düne kadar bunu dert ediyordum, dün gece gördüm ki sevenlerimiz her ortamı bayrama çevirebilir bizim için! Güzel düşünce ve dileklerini gönderen herkese çok teşekkürler.

Bir de dün gece @gulumimrat çok güzel fotoğraflar çekti bizim için, onlar gelince de buraları biraz kına fotoğrafına boğabilirim. 🙏🏻💃🏻 Not: Düğüne kadar damat halayını biraz daha çalışmamız lazım! @cemoget 🙈

#gelinhanimloading 🎈❤️💃🏻
Read more
Hadi bakalım herkes eline kahvesini çayını alsın gerçi kurumuştur ama camlarındaki yağmur tanelerini ...
Media Removed
Hadi bakalım herkes eline kahvesini çayını alsın gerçi kurumuştur ama camlarındaki yağmur tanelerini silsin veyahut balkona temiz hava almaya çıksın..Ben yine geçmişe gidiyorum (Psikolog arkadaşlar takibini geri çekti benim bu geçmiş merakım yüzünden) Ve 90ların çocuğu olarak ... Hadi bakalım herkes eline kahvesini çayını alsın gerçi kurumuştur ama camlarındaki yağmur tanelerini silsin veyahut balkona temiz hava almaya çıksın..Ben yine geçmişe gidiyorum (Psikolog arkadaşlar takibini geri çekti benim bu geçmiş merakım yüzünden😂) Ve 90ların çocuğu olarak 90ların çocukları ve gençleri bu anlatacağım mevzuyu daha iyi hatırlarlar eminim.Bilgisayarların her eve girmediği o dönemler..Gazete desen somut elinde,bilgisayar oyunları yerine oyun kasetleri somut elinde,mail veya whatsapp yerine duygu yüklü mektup somut elinde..Iste o heyecan dolu zamanlarda birde gazetelerin verdiği ürünleri kuponla biriktirme vardı.Ansiklopediler,kırılmaz saks rengi bardaklar tabaklar,bavullar,müzik setleri vs..Bizim bodrumda hala 100 çeşit ansiklopedi koleksiyonu var mesela😂O sene komşular arasında büyük bi rekabet başlamıştı.Herkes bir gazeteden farklı bi ürün biriktirme derdindeydi.Kazandıkları hediyelerle hava atması büyük bir keyifti 😎 Bi kupon kaçınca millet yaysat bayiinde kuyruğa dizilirdi.2 gazete bir reklamla müzik seti vereceklerini açıkladı.Babam hep hürriyet gazetesi okurdu.Birde komşumuz vardı çok samimiydi ama içten içe çekemezdi bizi 🙈 Onlarda sabah gazetesi taraftarıydı.Sabah gazetesinde görülen müzik seti o kadar görkemli görünüyordu ki komsumuz her gün hava atmaya geliyordu.Bizde ne yapalım olanla yetinecektik artık.Ve o gün geldi çattı.Heyecanla müzik setimizin eve gelmesini bekliyorduk.Bir baktık reklamlardakinden daha muhteşem.Cok sevindik tabi.Bi aklımızda komsumuzdaydi.Onlar müzik setini almaya arabalarıyla gitmişti.Ama nedense her gün hava atan komsumuzdan bi ses yoktu 🙊 Merakla bize geldi bi baktı ne görsün devasa bisey karşısında 😂 "Aaaa bu muuuu" dedi bizde gayet gururlu "evet,peki sizin ki nasıl"dedik.Konuyu geçiştirdi.Aradan 1 hafta sonra komsumuza gittik çaya.Ve evinde çamaşır makinasının üstünde minyatür bisey duruyordu 😂😂Bu ne dedik."Iste gazeteden çıkan bu" dedi yarım ağızla.Ahhh bir cocuk olarak onu bana oyuncak vermesini ne istemiştim.Niye oyle bi kazık attı sabah gazetesi bilmiyorum ama coğu insanın mahcubiyetine sebepti.yüz karasıydı ya 🙈 Çaylar kahveler bitti mi bari.Afiyet olsun.Bende susayım artık 🙊 iyi geceler 🙋
Read more
Bazı günler soruları, yarattığı sorunları, bu mu bu muları, “ben naaapcaam”ları ile beni çileden ...
Media Removed
Bazı günler soruları, yarattığı sorunları, bu mu bu muları, “ben naaapcaam”ları ile beni çileden çıkartanım, çoğu günler “sen olmasan napardım” dedirtenim, telefonu geceleri “do not disturb” moduna almayı öğrenmeme yol açanım, sabah uyanınca mesajını görmezsem meraklandığım; ... Bazı günler soruları, yarattığı sorunları, bu mu bu muları, “ben naaapcaam”ları ile beni çileden çıkartanım, çoğu günler “sen olmasan napardım” dedirtenim, telefonu geceleri “do not disturb” moduna almayı öğrenmeme yol açanım, sabah uyanınca mesajını görmezsem meraklandığım; kin tutmamasına, çalışkanlığına, romantikliğine, bacaklarına hayran olduğum küçük, güçlü adı gibi bir, şahsına münhasır Birsencim Birdircim. Sen ne zaman bu kadar büyüdün? Budapeşte’de tanıştığımızda, Firuzağa’da sabah 7’de bana makyaj yaptığında, hastalandığımda elinde meyvelerle geldiğinde, San Francisco’da birlikte atlı karıncaya bindiğimizde, arkamdan su döktüğünde, sarhoş olup konserde birbirimizi kaybettiğimizde, birlikte blog açıp devam ettiremediğimizde, Toprak (@toprakssecret ) rakıları koyduğunda, Eda takside sigara içtiğinde, TV bozuk diye siyah beyaz Notting Hill izlediğimizde, tanımadığımız birinin evinde yere düştüğümde, sabah 8’de çizgi film izlemek için sinemaya gittiğimizde, kimsenin bilemeyeceği kadar çok ağladığımızda, huysuzluğum tavan yaptığında, gereksiz insanlar masamıza geldiğinde ve gittiklerinde, hangi ayakkabıyı giyeceğimize karar veremediğimizde ve Instagram’a sığmayacak başka her anda seninle ergen olmak çok güzel! İyi ki doğdun, iyi ki ekranlarda görünenden çok daha fazlası oldun! Ağlamaktan gözlerim çıktığında, gülmekten yanaklarım ağrıdığında aramızda okyanuslar bile olsa hep yanımda oldun. Çünkü Birsen, “Birdir” ve sevdiklerini hep gülümsetir (arada sinirden güldürür o ayrı). #ergenlikforever #bffgoals #piremses
Read more
Buraya ait değilim… Kafasında bu sesle uyandı adam. Birkaç sabahtır yorgun uyanıyordu ama o sabah pek dinç denemese de bedeni dinlenmiş halde göz kapaklarını aralamıştı sessiz salonuna. Her zaman yaptığı gibi yataktan hemen kalkmadı. Hayatı boyunca en sevdiği anlar tüm şehrin uyuduğu ... Buraya ait değilim…
Kafasında bu sesle uyandı adam. Birkaç sabahtır yorgun uyanıyordu ama o sabah pek dinç denemese de bedeni dinlenmiş halde göz kapaklarını aralamıştı sessiz salonuna. Her zaman yaptığı gibi yataktan hemen kalkmadı. Hayatı boyunca en sevdiği anlar tüm şehrin uyuduğu gece yarıları ve yeni uyandığı, telefonunun çalmak zorunda olmadığı, mesajlaşma programlarının henüz suskun olduğu sabah vakitleriydi. Caddeden gelen cılız araba seslerine kulak kabartarak tavanı ve varoluşunu izledi bir süre.
“Neden buraya ait değilim ki?” diye sordu kendi kendine. Buraya ait olmadığını söylemek ya da hissetmek ona göre bir ego tümcesiydi. Kendini diğerlerinden ayırmak, belki de üstün görmek demekti.
Her şeyden önce burası neydi? Bu ev mi? Bu şehir mi, bu zaman mı, bu dünya mı, ya da bu evren?
Şehir kesinlikle olamazdı. Bir savaşçı amazon kraliçesinin isminin verildiği bu şehirde doğmuştu. Her ne kadar ismini tek memesini daha iyi ok atabilmek için kesen bir savaşçı kadından alsa da zeytin dallarıyla süslenmiş, barış dolu bir şehirdi. Ev olabilir mi diye düşündü adam. Yerleşeli bir hafta olmuştu ve her gün ayrı bir keyif alıyordu evinden. Nihayetinde hayallerindeki gibi denize yakın, büyük bir salonu olan, içine sinen hatta beklentilerinin ötesinde bir eve yerleşmişti. Her şey akış içinde gerçekleşmiş, neredeyse hiç akışa müdahale etmemiş ve sonuçta her akşamüstü “bu ev benim mi şimdi” nidalarıyla inanamaz gözlerle koltuğundan açık mutfağına baktığı bu evi bulmuştu.
Bu dünya ya da bu zamana ait hissetmemekle ilgili bir sürü edebi cümle kurabilirdi adam. Nitekim roman yazarları ve kişisel gelişimciler böyle süslü cümleleri severdi: “Siz yıldız çocuklarısınız, siz yeni jenerasyonsunuz, siz sirius yıldız sisteminden geldiniz, siz bir misyonla dünyaya gönderildiniz…” Oysa herkesin zaten bir misyonu vardı: Yaşamak.
Belki de bu evrene ait değilim diye hissetti adam. Aylar önce gittiği tarot uzmanının söyledikleri geldi aklına. “Hmm” demişti adam kartlara bakarak ama sanki kartlar bahaneydi. Akaşik kayıtlardan bir şeyleri okuyor gibi boşluğa bakıyordu.
@eray78 🎥💫🙏🏼
Read more
Mart 2017'de başımıza tatlı bir şey gelmiş, ikinci fotoğrafta gördüğünüz anne arazimizde doğurmaya ...
Media Removed
Mart 2017'de başımıza tatlı bir şey gelmiş, ikinci fotoğrafta gördüğünüz anne arazimizde doğurmaya karar vermişti. Çok tatlı 5 adet yavrumuz olmuştu birden. İlerleyen vakit anneyi kısırlaştırmak istediğimizde yakalamamız mümkün olmadı bir türlü. Sonunda veteriner hekimimizin ... Mart 2017'de başımıza tatlı bir şey gelmiş, ikinci fotoğrafta gördüğünüz anne arazimizde doğurmaya karar vermişti. Çok tatlı 5 adet yavrumuz olmuştu birden. İlerleyen vakit anneyi kısırlaştırmak istediğimizde yakalamamız mümkün olmadı bir türlü. Sonunda veteriner hekimimizin yardımıyla, bir köftenin içine koyduğumuz sakinleştirici ile yakalamaya karar verdik. Ve tabii onun, anne iç güdüsü ile, köfteyi bir anda yavrusuna verebileceğini düşünmeden iş yapmıştık. Sonuçta yavru derin uykuya daldı, anneyi kısırlaştırmak başka bahara kaldı. Aklımız çıktı. Anneye göre ayarlanmış doz yavruya fazlaydı, hemen hekimimize başvurduk, ayılsın diye tedavi oldu. O günden sonra da adı köfte oldu. Kuyruğunun ucundaki beyazlık en sevdiğim yeriydi. Bana olan düşkünlüğü, benim onunla geçirdiğim vakit pek başkaydı. İnsan, yolculuğunu beraber geçirdiği her canlıda başka tat yakalıyor, Köfte ise bambaşkaydı... dün gece çağırdığımda gelmedi, arazide çok aradım. Ama iyi arayamamışım, sabahın ilk ışıklarında yandaki arazide buldum onu. Öylece yatıyordu... başına ne geldi tam anlayamadık ve maalesef artık o yok. 15 aylık yolculuğumuz bu sabah bitti. Özgürce koşmanı, gezip dönebilmeni isterdim oğlum ama işte dünya adil bir yer değil. Başına gelenler için özür dilerim, yeterince koruyamadım. Bir daha buluşuncaya kadar zeytin ağacının gölgesinde rahat uyu... #köfte #hakimehanimciftligi
Read more
1979 yılı Senato seçimleri yapılıyor. Ara seçim. Sanırım 6-7 senatör seçilecek. İhtilal öncesi. ...
Media Removed
1979 yılı Senato seçimleri yapılıyor. Ara seçim. Sanırım 6-7 senatör seçilecek. İhtilal öncesi. Türkiye kadın hareketinin öncüsü, İlerici Kadınlar Derneği Genel Başkanı rahmetli Beria Önger bağımsız aday. Henüz 19 yaşında bir Akademi öğrencisi olarak Beria hanımın müşahitliği. ... 1979 yılı Senato seçimleri yapılıyor. Ara seçim. Sanırım 6-7 senatör seçilecek. İhtilal öncesi. Türkiye kadın hareketinin öncüsü, İlerici Kadınlar Derneği Genel Başkanı rahmetli Beria Önger bağımsız aday. Henüz 19 yaşında bir Akademi öğrencisi olarak Beria hanımın müşahitliği. Benim ilk görevim.
39 yıl sonra, dün sabah 05,30'da, bu kez bir İlkokulda görevliyim. Sandık görevlisi veya müşahit olmak için görev alanların yaklaşık yüzde sekseni çeşitli yaşlarda kadınlar ve genç kızlar. Toplam 22 sandığımız için görülmemiş, çok iyi bir sayımız var, herkes çok heyecanlı. Sabahın köründen gece yarılarına kadar büyük kararlılık ve dikkatle çalışıyor herkes. Gençler ilk kez böyle bir yurttaşlık görevi yaptıklarından çok heyecanlılar, oyları koruma refleksiyle konuşurken dudakları titriyor. Kadroları yetersiz diğer iki partinin de eksiklerini tamamlayıp akşama sorunsuz ulaşıyoruz. Akşam üzeri yeni dalga geliyor. Yine gencecik çocuklar, yetmişinde bir çift görev istiyorlar. Ne büyük bir endişeyse, çoğu normal olarak kendi oy kullandığı sandıkta müşahitlik arzusunda. Ki kendi oyunu koruyacak garibim. Kalan müşahit kartlarını dağıtıyor, herkesi yerlerine yerleştiriyorum, kart kalmıyor, insanlar gelmeye devam ediyor. Hepsi sandıklarda. Müşahit olamasa da herkes sandıklarda.
Okul üç kat. Üç katı 585 kez çıkıp, 585 kez inmekten, üç katın koridorlarını sürekli ve düzenli turlamaktan nasıl derin sızlıyor adelelerim anlatamam. Bir de her gözgöze geldiğimde arkadaşlarımın gözlerinde gördüğüm o ifadeyi.
Sorunsuz bitirdik. Kutladı herkes birbirini güvenle, keyifle. Yollandı sonuçlar İlçe Seçim'e.
Gecenin olmadık bir yerinde, kucaklarında seçim torbaları, akşam serinliğinde, korna ve silah sesleri altında, İstanbul ve yurdun sokaklarında, sokak ortalarında bırakıverdiler çocukları.
Yazlık komşusuyla tavla oynamış gibi. Ciddiyetsiz "adam kazandı" SMSleriyle.
Öyle anlaşmamıştık oysa.
Kartonmuş liderler demek ki.
Kırk yıl olmuş.
1979'da başladığım yerdeyim tam olarak.
Geç benim ömrümü, yazık oldu güzelim çocuklara.
Çok yazık oldu, sokak ortalarında...
Read more
• “İkinci oku da siz atmayın.” • . Buddha’nın öğretisinde çok sevdiğim bir hatırlatıcı. Peki ...
Media Removed
• “İkinci oku da siz atmayın.” • . Buddha’nın öğretisinde çok sevdiğim bir hatırlatıcı. Peki hep hatırlıyor muyum? Hayır. Bunda yanlış bir şey var mı? Hayır. Kendi hızımda yol alıyorum. . İlk ok geldi saplandı. İlk ok, hayatımızdaki kaçınılmaz fiziksel, duygusal ve zihinsel acılar. ... • “İkinci oku da siz atmayın.” •
.
Buddha’nın öğretisinde çok sevdiğim bir hatırlatıcı. Peki hep hatırlıyor muyum? Hayır. Bunda yanlış bir şey var mı? Hayır. Kendi hızımda yol alıyorum.
.
İlk ok geldi saplandı. İlk ok, hayatımızdaki kaçınılmaz fiziksel, duygusal ve zihinsel acılar. Bunları engelleme, değiştirme imkanımız yok.
.
Ancak özenle, farkındalıkla, bunun üzerine kendimize ikinci oku fırlatmamayı yavaş yavaş öğrenebiliriz.
.
Yaşadığımız acıya verdiğimiz tüm olumsuz tepkiler, ikinci oklar. Acımıza bakıp kendimizi kıyasıya yargılamak, kendimize kızmak, acımak, geçmeyeceğini tekrarlamak, kendimizi suçlamak.
.
İkinci oklardan aldığımız yaralar ilk oklardan sayıca hep daha fazla.
.
Acı duyduğunuzda, acınızı tanımaya, hissetmeye zaman tanıyın. Bir dua gibi, kendinize özen gösterin, çevrenizden destek isteyin, meditasyonunuza vakit ayırın. (biliyorum ki ben dahil hepimiz tam tersini yapıyoruz!)
.
Gururum incindiğinde, sınırlarım zorladığında, verdiğim kararları sürdüremediğimde, veya kendimi bana hizmet etmeyen davranışlar içinde bulduğumda, biraz da her şey üst üste geldiğinde - o eski acımasız ses devreye girebiliyor.
.
Ne yapacağız? Farkındalıkla izleyecek, tanıyacağız, ve eski sesin gelmesine de anlayış gösterebilir miyiz, bakacağız.
.
- Acınıza alan verin. Kendinize zaman verin. ağlamaktan, üzülmekten, biraz kendinizle kalmaktan kaçınmayın.
- İkinci okları nasıl ve ne zaman attığınızı gözlemleyin, bunu diğerlerinde görmek, kendinizde görmekten daha kolaydır. diğerlerinde gördükçe kendinizdeki yansımaları da fark edersiniz.
- ikinci ok için yayı gerdiğinizi fark edince duraklayın, bunun faydası var mı sorun? Bazen oku teninize batınca fark edecek, bazen havada yakalayacaksınız.
- farkına vardığınızda, bunu kutlayın! ikinci okları fark ettikçe, bu alışkanlığı geride bırakmak kolaylaşacak.
- kendinizin sırtını sıvazlayın. elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı takdir edin. “iyi gidiyorum” deyin ve tüm çabanızı onurlandırın.
.
Ben de bu sabah, kendimi çokça hırpaladığım günlerden sonra yeniden yazabilecek ilhamı, gücü ve neşeyi bulmayı kutluyorum..!
İkinci oklarımı çıkarıp yaralarıma bakıyorum; şefkatle.
.
Kalbimle 🖤
.
Read more
Herkese iyi akşamlar <span class="emoji emoji1f49c"></span> Lavanta tarlaları ile ilgili pek çok soru geldi. Buradan birkaçına cevap ...
Media Removed
Herkese iyi akşamlar Lavanta tarlaları ile ilgili pek çok soru geldi. Buradan birkaçına cevap vereyim. Lavanta tarlaları nerede? -Tarlalar Isparta'nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak ve Kuşcular köylerinde bulunuyor. En güzel tarlalar nerede? -Tarlaların en çok bilenleri ... Herkese iyi akşamlar 💜

Lavanta tarlaları ile ilgili pek çok soru geldi. Buradan birkaçına cevap vereyim.

Lavanta tarlaları nerede?
-Tarlalar Isparta'nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak ve Kuşcular köylerinde bulunuyor.

En güzel tarlalar nerede?
-Tarlaların en çok bilenleri Kuyucak Köyü'nde ancak çok kalabalık ve kalabalık yüzünden güzel fotoğraf çekmek çok zor. Bu yüzden Kuşcular Köyü bence sakin olduğu için daha doğru bir tercih olabilir.

Lavanta hasatı ne zaman acaba geç mi kaldık?
-Hayır hasat tarihini yoğun ilgi yüzünden ileri bir tarihe almışlar. Hala lavantalar var ancak her geçen gün lavantalar kurudukça mor rengin canlılığı azalıyor.

Fotoğraf çekmek için sizce en iyi zaman hangisi?
-Sabah güneş doğarken ve akşam güneş batmadan 1 saat öncesi bence en uygun zamanlar. Bu saatlerde güneş daha kızıla kaçan bir sarı renge sunduğu için lavantalar daha mor gözükmekte.

Arılar var mı?
-Evet var, oldukça da çok ancak insanlara herhangi bir zararları yok tek ilgilendikleri şey lavantalar.

Lavanta ürünleri satılıyor mu?
-Evet hemen hemen her yerde lavantadan yapılan pek çok ürün var.

Yemek yiyebilecek veya konaklama yapabilecek yerler var mı?
-Köylüler pek çok yerde gözleme ve köfte ekmek gibi şeyler yapıyor. Bazı köylüler evlerinde misafirhaneler oluşturmuş. Konaklama imkanı kısıtlı olsa da var.

Umarım bu bilgiler sizler için yardımcı olur.

#lavanta #lavantalar #lavantatarlası #lavantakokuluköy #lavantadiyarı #isparta #keciborlu #kuyucakköyü #kuşcularköyü #photooftheday #gununkaresi #olympus #olympusomd #em5markii #olympusturkiye #beautiful #beautifuldestinations #fantastic #purple #lavander #lavanderfarm #hakaniremgeziyor #travel #turkey #turkiye #instaturkey #instagram #whpjourney
Read more
Çok iyi bir pazar sabahı antrenmanından sonra tarifini @fitboonmind den gördüğüm fitpizza çok ...
Media Removed
Çok iyi bir pazar sabahı antrenmanından sonra tarifini @fitboonmind den gördüğüm fitpizza çok iyi geldi. Kendisine buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Sağda duran şey de uzun zamandır canım tatlı birşeyler istiyordu evde kendime nutella yaptım. Tarifini vereyim @fitnutfistikezmesi ... Çok iyi bir pazar sabahı antrenmanından sonra tarifini @fitboonmind den gördüğüm fitpizza çok iyi geldi. Kendisine buradan teşekkürlerimi sunuyorum.
Sağda duran şey de uzun zamandır canım tatlı birşeyler istiyordu evde kendime nutella yaptım. Tarifini vereyim @fitnutfistikezmesi çok beğendiğim bir fıstık ezmesi şekersiz ve doğal olması da ayrıca çok iyi. İki tatlı kaşığı fıstık ezmesinin içine bir tatlı kaşığı kakao ve Hindistan cevizi yağı bir ölçek te whey protein tatlandirmasi için, iyice karıştırın hepsi bu kadar. Whey yoksa splenda gibi şeyler de kullanabilirsiniz tatlandırmak için.
Bi de 5 yumurtalı omlet yine Hindistan cevizi yağında yedim onu da söylemeden gecmiyelim.
Afiyet olsun.

#powerlifting #squat #deadlift #benchpress #health #fitness #fit #fitnessmodel #fitnessaddict #fitspro #workout #gym #cardio #train #training #healty #motivation #strong #muscle #cleaneating #getfit #eatclean #meal
Read more
Hoşbuldum DünyaM. Mis gibi kekik kokuları içinde minnacık bi araba yolu+patika. Yaşlı bi Amca ...
Media Removed
Hoşbuldum DünyaM. Mis gibi kekik kokuları içinde minnacık bi araba yolu+patika. Yaşlı bi Amca gibi ellerini arkada buluştur kitle ağır ağır ilerle çıkarken. Nefes nefese kalırsan, e dur bi nefeslen gölge veren ağaç dibinde be ya! Ne acelen? Hayat kovalamıyo seni, sen çabuk kaçıcan diye ... Hoşbuldum DünyaM. Mis gibi kekik kokuları içinde minnacık bi araba yolu+patika. Yaşlı bi Amca gibi ellerini arkada buluştur kitle ağır ağır ilerle çıkarken. Nefes nefese kalırsan, e dur bi nefeslen gölge veren ağaç dibinde be ya! Ne acelen? Hayat kovalamıyo seni, sen çabuk kaçıcan diye yoruluyosun aslında. Bak bi durdun nefeslendin, açıldın. Rampa da bitti. Her çıkış illa biter. İniş başlar. Su gibi ak. Mustafa Abi öyle öğretti. O rampadan aşağı çocuklar gibi düşünmeden ürkmeden suyun akışı gibi koş. Yanakların lapada lupada yapsın, sarsıntıdan. Kolların iki yana açık. Bakiye Abla dediydi, kollar arazide illa açılır yanlara, dengeye gelmek, kendini korumak için bazen. Bak derken iniş de bitti düzlük geldi. O hızla bi gaz düz giderken hızlı koşmuş gibi oldun. Hmm tıkanıyorum diye mi korktun? Korkma. Kalbin çarpıyor çünkü yaşıyor! Heyecanla atıyor. Hayattasın dostum! Atsın o kalp. Çok tırstıysan, e yürümeye başla. Sağa sola bak. Off zeytinler zakkumlar çamlar cırcırlar deniz sesi, arı sesi. Dinle duy gör bak. Yürü.. topladın kendini, canın da çekti e rintintin koşmaya başla. Acele yok. Kimseye benzemek kimseye yetişmek kimseyi geçmek zorunda değilsin. Geride ve yavaş kaldın diye ezik de değilsin. Bazen önden hızlı giden erken yorulur sen geçersin, bazen en son sen gelirsin ama her şeyi sen görmüş yaşamış herkesten çok zorlanmış olduğun gibi hisseder son da olsa geldiğine en çok sen şükredersin. Başarı başarısızlık güç güçsüzlük hikayesi değil bu. Neyi nasıl yaşamak istiyorsan öyle yaşama özgürlüğün ve hakkın bu! Kuralı kitabı yok. Ha var da, sen kendininkini yazabilirsin. İmlası filan bozuk da olsa sıkıntı yok. Yaptıkça koştukça yazdıkça hepsi düzelir; düzelmese de bırak yamuk kalsın be ya! Yer gök misti. Çöp yoktu bu koştuğum yol patika kenarlarında. Bi deniz vardı arkamda ben koştum önümde belirdi az sonra. Köpekler geldi gitti selam verdi ben kimim yokladı anladı yol arkadaşlığı etti. Terledim. Tuzlandım. Gülümsedim. Ne güzel başladın ey sabah! İnsan her sabah iyi başlasın derse başlar, sırf kendine olsa yeter. Deposu dolu arabayla yola çıkmak gibi. Hoşgeldim. 🍀❤️🐝🏃🏼‍♀️🌱🌍✍🏼 #koşyoncakoş #yazyoncayaz #yazıevi #koşu #yazı
Read more
Yaman’ın okul sürecini merak edenler için anlatmaya devam ediyorum. Çok az kaldı bitecek bu muhabbet ...
Media Removed
Yaman’ın okul sürecini merak edenler için anlatmaya devam ediyorum. Çok az kaldı bitecek bu muhabbet İlk gün 1,5 saat ile başlamıştı. Dün öğle yemeğinden sonra çıkacaktık, fakat öğretmeninin kucağında uyuduğu için kaldık . Bugün ( üçüncü gün) ise sabah okula bıraktım ve içeriye ... Yaman’ın okul sürecini merak edenler için anlatmaya devam ediyorum. Çok az kaldı bitecek bu muhabbet 😄
İlk gün 1,5 saat ile başlamıştı. Dün öğle yemeğinden sonra çıkacaktık, fakat öğretmeninin kucağında uyuduğu için kaldık 😍.
Bugün ( üçüncü gün) ise sabah okula bıraktım ve içeriye geçeceğimi söyledim. O sırada öğretmeni ile oyalanırken 10 dakika içerde durdum ve çıktım. Hiç ağlamamış, çok güzel takılmış, yemeklerini bitirmiş ve sonra öğretmeninin dizlerinde uyumuş. Nasıl tarifsiz bir mutluluktur bu 😄. Ben almaya gittiğimde hala uyuyordu. Sonra uyandı ve mutlu mutlu yanıma geldi.
Bu kadar kısa sürede öğretmeni ile kurduğu o bağ inanılmaz. Kapıdan çıkarken bile gözünü üstünden ayırmıyor.
Geçen sene Lila’nın, Yaman evde kalıyor diye ara ara yaptığı ‘okula gitmek istemiyorum’ sızlanışları, Yaman’ın da ablası okula giderken yaptığı ağlayışlar bitti sanırım.
Yarın da çevrede takılacağım ama cuma günü artık alışma süreci bitiyor gibi.
İyi ki böyle bir karar vermişiz diyorum. Hepimize çok iyi gelecek.
#okulaalışma
Read more
Son dakika kararıyla geldiğimiz Mikonos seyahatimiz sona erdi. 🇬🇷 Sabah 11:25’te gemiye bindik ...
Media Removed
Son dakika kararıyla geldiğimiz Mikonos seyahatimiz sona erdi. 🇬🇷 Sabah 11:25’te gemiye bindik ve yaklaşık 2 saat sonra en sakin Yunan adalarından biri olan İkaria’ya geldik. ️ Tabii ki tavsiyeler vermeyi ihmal etmiyorun. BUYURUN KAYDETMELİK BİLGİLER: Evet, Mikonos diğer ... Son dakika kararıyla geldiğimiz Mikonos seyahatimiz sona erdi. 🇬🇷 Sabah 11:25’te gemiye bindik ve yaklaşık 2 saat sonra en sakin Yunan adalarından biri olan İkaria’ya geldik. 🚢🚢🚢
➡️ Tabii ki tavsiyeler vermeyi ihmal etmiyorun. BUYURUN KAYDETMELİK BİLGİLER:
📌 Evet, Mikonos diğer Yunan adalarına kıyasla çok pahalı. Özellikle de isim yapmış olan mekanlar. Ana yemeklerin ücretleri çoğu yerde ortalama 30 Euro civarı.
📌 Biz ilk gece adanın en ünlü beach clublarından olan SCORPIOS’a gittik. Müzikler bana hitap etmese de ortam, ambiyans çok iyi. Bir de sanırım bu kadar güzel kadının bir arada olduğu nadir yerlerden birisi. Kokteyller 15 Euro’dan başlıyor.
📌 Dün akşam yemeği için önce ismini çok duyduğum INTERNİ’ye gidelim dedik ama rezervasyonumuz yoktu, en az 1 saat beklersiniz dediler, o yüzden Sea Satin’e geçtik.
📌 SEA SATİN denize nazır, oldukça büyük bir taverna. Mikonos’un en ünlülerinden birisi. Ana yemeklerin ücretleri ortalama 30 Euro civarı. Yemekler lezzetli ama servis çok yavaş. Yemek sonrası ortam diskoya dönüyor, hem de ortaya karışık. Arapça, Yunanca ve İngilizce şarkılar çalıyor karışık. İnsanlar masaların üstünde dans ediyor.
📌 Ben gitmedim ama öğle yemeği için SPETSE, İtalyan yemekleri için CASA DI GIORGIO’yu öneriyorlar.
📌 Kahvaltı için YUMMY ideal. Krepleri de sandviçleri de oldukça lezzetli. Her biri ortalama 5-8 Euro civarı.
📌 Bazı öğünleri suvlaki (dürüm tavuk şiş ama aşırı lezzetli) yiyerek geçirmek isterseniz en ünlü yer JİMMY’S ama isim yaptığı için her yerde 2,5 Euro olan suvlakiyi 5 Euro’ya satıyor.
📌 Daha eller havaya plaj partilerine katılmak istiyorsanız ideal yer NAMMOS. Bu arada tüm plajlara gitmeden o gün parti var mı sormanızda fayda var.
📌 Geç yenen yemek sonrası geceye devam etmek isterseniz gece kulübü olarak ASTRA’ya ya da Yunanca pop müzikler için BAOS’a gidebilirsiniz.
📌 Günbatımı için en iyi seçenek ise yeldeğirmenlerinin önünden Küçük Venedik’i izlemek.
🇬🇷 @nereyekacsak 🇬🇷
#nereyekacsak #mikonos #yunanistan #mykonos #greece #visitgreece #seyayat #traveling #viaggiare #nkmikonos #nkyunanistan #nereyekaçsak
Read more
Herkese merhabaaa, Evet bir süredir yoktum, yine.. ama bu sefer geldiğimden beri 4 kitap bitirebilmiş ...
Media Removed
Herkese merhabaaa, Evet bir süredir yoktum, yine.. ama bu sefer geldiğimden beri 4 kitap bitirebilmiş olmanın mutluluğuyla aylar, belki 1 yıl(?) sonra yorum yapmak istiyorum. Öncelikle Anna ve Fransız Öpücüğü serinin ilk kitabı. Bu durumda genelin dışına çıkarak, yayınevi bizi ... Herkese merhabaaa,
Evet bir süredir yoktum, yine.. ama bu sefer geldiğimden beri 4 kitap bitirebilmiş olmanın mutluluğuyla aylar, belki 1 yıl(?) sonra yorum yapmak istiyorum.
Öncelikle Anna ve Fransız Öpücüğü serinin ilk kitabı. Bu durumda genelin dışına çıkarak, yayınevi bizi 2-3’ü önce okutmasıyla ilk kitabı en son okumuş oluyoruz, teşekkürler @yabanciyayinlari . Kitap bence serinin en önemli ve ne güzel kitabıydı. Tüm serinin neredeyse sadece Fransa’da geçmesi ve ayrıyeten yazarın bize Fransa’da dolaşılabilecek yerleri (bilindik – bilinmedik her yerden kastediyorum) söylemesi, benim ilgimi çok çekti, %99 kurgu olan sokaklar ve tarihi yerler yok elbette, bu yüzden de insanın bir Fransa’ya gidesi geliyor ki kitabın bunda epey başarılıydı, orda olmasam bile bunu deneylemiş gibiydim. Elbette beğenmediğim ve aşırı derece ‘evet, tam da bu denmeli ki klişeliğin klişesi olsun.’ dediğim ne yazık ki bir kaç yeri vardı. Mesela Anna’nın hiç istemeyerek geldiğini okulda, ilk geldiği ve tanıştığı çocuğa, ‘ah tanrım, çok yakışıklı, aşık oldum galiba’ düşüncesi ne yazık ki beklendik ama bir o kadar da en iyi yere yerleştirilmişti. Her sabah St. Clair’in Anna’ya kahvaltı alması için yardım etme teklifi çok tatlıydı, zihnimde adeta 32 diş gülerek zıplayan, ‘evet, evet; tam da bunu yapmalısın’ diyen küçük ben vardı. St. Clair’in ailesiyle olan sıkıntısını birebir yansıtabilmesi dışında ne yazık ki yazar bence katiyen, sevgilisi olan Ellie ile olan ilişkisini bana neredeyse hiç hissettiremedi. Tam olarak ‘ayrılmak için yapılmış 3 senelik ilişki’ olarak önümüze sunuyor ve bu konu ne yazık ki tabi dört dörtlük yazılmış bir kitap diyettiremiyor bana AMA Kitabı elinize aldığınız anda pamuk şekeri rengindeki kabı, ayracı ve içine yapışık olan ipine aşık oluyorsunuz.
Anna ve Fransız Öpücüğü Türkiye’de çıkalı neredeyse yarım yıl oldu ve sonunda serinin ilk kitabını çıkarabilmişler. Açıkçası, bence seriye 2. Kitapla başlanılması baştan sıkıntılıydı. Her ne kadar kurgu birbirine bağlı olmasa da karakterlerin birbirne bağlı olması, Isla ve Mutlu Son’un bence Anna’dan önce çıkması karakterleri tam olarak aklımıza oturmasında sıkıntı çıkardı. (Devami altta)
Read more
Merhabalar <span class="emoji emoji1f604"></span> Sevgili Fulya hanımın @fulya.savastuncyurek başlattığı #örelimördürelim etkinliğinde ...
Media Removed
Merhabalar Sevgili Fulya hanımın @fulya.savastuncyurek başlattığı #örelimördürelim etkinliğinde sıra bana geldi Bu mantar çıngırağı yıllar önce bir arkadaşım için örmüştüm. Şimdi çıngırak olarak görevini tamamladığından arkadaşım iğnelik olarak kullanıyor Amigurumi ... Merhabalar 😄
Sevgili Fulya hanımın @fulya.savastuncyurek başlattığı #örelimördürelim etkinliğinde sıra bana geldi 😊

Bu mantar çıngırağı 🍄 yıllar önce bir arkadaşım için örmüştüm. Şimdi çıngırak olarak görevini tamamladığından arkadaşım iğnelik olarak kullanıyor 😄😄
Amigurumi bilmeyenler de rahatça örebilsin diye anlaşılır bir şekilde yazmaya çalıştım.
Umarım sizlerde beğenir ve örerseniz #örelimördürelim #nunuilecingirak etiketiyle paylaşırsanız hem çok mutlu olurum 🤗 hem de ördüklerinizi sayfamda paylaşırım.
Sabah saatlerinde görüşmek dileğiyle herkese iyi akşamlar ❤️
Read more
‘Yine olmadı!’ dedin... Yaz geldi ve ben kendime verdiğim sözleri bu defa da tutamadım. Oysa bu ...
Media Removed
‘Yine olmadı!’ dedin... Yaz geldi ve ben kendime verdiğim sözleri bu defa da tutamadım. Oysa bu yaz istediğim bedende olacaktım... İstediğim her şeyi zahmetsizce giyebilecek, rahatça hareket edebilecektim. Sahi, ne çabuk geldi yaz? Ben her günü bir sonrakine ertelemekle meşguldüm!... Ne ... ‘Yine olmadı!’ dedin... Yaz geldi ve ben kendime verdiğim sözleri bu defa da tutamadım. Oysa bu yaz istediğim bedende olacaktım... İstediğim her şeyi zahmetsizce giyebilecek, rahatça hareket edebilecektim. Sahi, ne çabuk geldi yaz? Ben her günü bir sonrakine ertelemekle meşguldüm!...
Ne yapıyorsun kendine? Neden tüketiyorsun kendini bu işe yaramayacak cümlelerle? Bitti mi sanıyorsun her şey?
Sabah uyandığında buz gibiydi hava. Yaz geldi, zaman geçti sanmıştın. Çok geç artık demiştin. "Bak hâlâ vaktin var" dedi o bile sana.
Geç değil asla!
Sonra ayakların....
"Bak biz burdayız" dediler uyandığında. "Hazırız! Seni istediğin yere taşımak, yüklerinden kurtarmak, sana adım attırmak için burdayız! Sadece bizi fazladan çalıştırarak bile kavuşabilirsin olmak istediğin bedene. Yorulmak bilmeyiz. Yorulan biz değiliz, seni yoran umudunu kıran düşüncelerin!" Tüm bedenin senin iyiliğine çalışmaya, iyileşmeye hazır her yeni günde. Bekleme. Sadece yerinden kalkmak zorundasın biliyorsun. Tüm yapman gerekeni biliyorsun. Büyük bi hevesle başlayıp, yanlış yollara başvuruyor, aç kalıp mutsuzlaşıyor ve aynı gün kendini bu işin olamayacağına ikna edip vazgeçiyorsun. Gözünde büyütüp daha kolay yollar arıyorsun. Sağlığını bozan, inancını kıran korkunç şeyler. Ne olmuş o tatlıyı yediysen bugün? Nasıl teslim ettin tüm iradeni, umudunu ona? Kaçırdın ipin ucunu sonra, "nasılsa olmaz artık" dedin, yedin de yedin! Olmaz olur mu sen devam ettiğin sürece? Şimdi kendinden öç alırcasına yemeyi bırak. Yanlış bir şey yapmadın. Yasaklaman yanlıştı, ihtiyacın olan onun sana zarar vermeyecek kadarıydı. Her gün aynı olmaz ama devam ettiğin sürece sonunda kazanan sen olacaksın. Artık erteleme ve kendine haksızlık etme. Şimdi, şuan kalk ve başla! Değişim hemen başlayacak inan ve sen 30 değil 1 kilo verdiğinde bile kendini çok daha iyi hissedeceksin. Asla geç değil. Kendini üzme, sadece çabala. Yürü. Kendine eziyet eder gibi değil, yaşadığını hissederek yürü. Sana uyan yoldan gitmediysen, hep dışardan bir mucize beklediysen, hiç bir zaman denemiş sayılmazsın. Tekrar dene... Bedenini ve onun isteklerini göz ardı etme.
Vakit var bak. Diyette değil, kendindesin.
Sımsıkı sarıl kendine ve bırakma 🙌🖤
Read more
Günaydın iyi pazarlar 😀<span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f33f"></span>Akyaka'daki Azmak nehrini her fotoğrafta konum olarak yazdım ama yine ...
Media Removed
Günaydın iyi pazarlar 😀Akyaka'daki Azmak nehrini her fotoğrafta konum olarak yazdım ama yine de çok soru geldi burası nerde diye 🤷🏻‍♀️burası muhteşem bir doğaya sahip Muğla Akyaka'da ammmaaa kaç sene daha dayanır insanların hoyratlığına orasını bilmem 🏻‍♀️her yere çöplerini bırakan ... Günaydın iyi pazarlar 😀🍃🌿Akyaka'daki Azmak nehrini her fotoğrafta konum olarak yazdım ama yine de çok soru geldi burası nerde diye 🤷🏻‍♀️burası muhteşem bir doğaya sahip Muğla Akyaka'da ammmaaa kaç sene daha dayanır insanların hoyratlığına orasını bilmem 🙇🏻‍♀️her yere çöplerini bırakan İnsanlar yordu beni 🤦🏻‍♀️doğa tüm gücüyle insan oğluna direniyor başka açıklaması Yok bunun 🤔dünyanın en güzel doğasına sahip olan bu ülkede yaşıyoruz ama ne kadir kıymet biliyoruz ne kendimizi dünyaya tanıtabiliyoruz 🙄Avrupa'ya bakıyorsun İtalya Fransa İspanya almış başını gitmiş turizmde bizim ülkemiz bin kat daha güzel ama yerimizde sayıyoruz 🙇🏻‍♀️Turizmden anladığımız tek şey gelişi güzel yapılmış sözde işletmeler oteller cafeler vs . Doğayı yok ederek daha çok bina çok daha çok otel yaparak mı büyürüz sanıyoruz anlamadım ki 😏ah ah 🤦🏻‍♀️Ayder yaylası mesela dünyanın en güzel yerlerinden biriydi şimdi bakın işletmelerden ne hale geldi 😢sabah sabah içimden geçenler böyle ne desek boş belki ama azıcık insaf yahu 💤
.
.
#günaydın #morning #goodmorning #akyaka #muğla #azmaknehri #nature #naturelovers #photographer #photooftheday #picoftheday #instadaily #manzara #huzur #sunday #turkey
Read more
Amazon ile ilgili çok fazla mesaj geldi. İnternet çok iyi olmadığı için hepsini yanıtlayamadım. ...
Media Removed
Amazon ile ilgili çok fazla mesaj geldi. İnternet çok iyi olmadığı için hepsini yanıtlayamadım. Bu post ile hepsine cevap vermiş olayım🏻 Bu arası Marmaris - Bördübet’te doğanın tam olarak içinde bir kamp alanı ️ Çadır yok Club Amazon’da, bungalow, çingene arabası, mini evler, butik ... Amazon ile ilgili çok fazla mesaj geldi. İnternet çok iyi olmadığı için hepsini yanıtlayamadım. Bu post ile hepsine cevap vermiş olayım✌🏻
Bu arası Marmaris - Bördübet’te doğanın tam olarak içinde bir kamp alanı ⛺️ Çadır yok Club Amazon’da, bungalow, çingene arabası, mini evler, butik vanlarda konaklanıyor. Bunun gibi camping’i lükse doğru taşıyan özelliklerinden bu oluşuma “Glamping” deniyor💛 İngilizce “glamorous” ve “”camping” kelimelerinin birleşimi✌🏻 Isıtıcı, serinletici, vantilatör, banyoda her zaman sıcak su, buzdolabı, her odaya özel hamak... gibi pek çok özelliği ile kamplardan ayrılıyor.
Burayı paylaşımlardan çok beğenip gelmek isteyenlerin ise unutmaması gereken bazı noktalar var; Tüm bu özellikler eklense de burası hala bir kamp🏕 Bakir ormanın içinde bir tesis ve sinek, arı, minik böcekler her yerde 🐛🐜 🐝 Rahatsız olanlar, bunları göz önünde bulundursun👌🏻 Sabah & akşam şefin bizlere hazırladığı lezzetli yemekleri yiyoruz, sonsuz açık büfe beklemeyin👨🏻‍🍳 Akşam yemekleri hafif loş ışıkta, romantikl🕯 Öğlen hızlı hazırlanabilen bir menüden yemeğimizi seçip deniz veya havuza geri dönüyoruz🍴 Denize kano ile, yürüyerek veya araba ile gidiyoruz. Deniz kum ve minik taş karışımı, ondan deniz ayakkabısı çok iyi olur🛶 Club Amazon da arada çevredeki koylara tekne turu düzenliyor🚤 Bir de araba ile gidilen Yedi Adalar var, orasının güzel olduğunu söylüyorlar, yarın deneyeceğiz🌊 Aslında en güzeli @clubamazon internet sitesinin rezervasyon sayfasındaki testi yapmak😂 Çözün bakalım sonucu ne çıkacak👋🏻. . . . . .

#getlost #traveltheglobe #worldtravelpics #travelstoke #journesia #exploringtheglobe #exploremore #stayinspired #yapilacaklarlistesi #vscophotography #instago #travelling #mytravelgram #travelgram #travelingram #seyahat #gezinotlari #seyahatnotlari #mytravelgram #instatravel #gezi #geziblog #geziyorum #seyahatblog #seyahatnotlari #traveladdict #hurriyetseyahat #wanderlust #travelgram #travelblog
Read more
7 km üzerine #RistrettoBianco çok iyi gitti<span class="emoji emoji2615"></span>️<span class="emoji emoji1f44c"></span>🏽 Ben bu açık havadaki kardiyo günlerini kendime ...
Media Removed
7 km üzerine #RistrettoBianco çok iyi gitti🏽 Ben bu açık havadaki kardiyo günlerini kendime ve ruhuma ayrılmış zamanlar olarak nitelendiriyorum🏽 Aslında buna hepimizin ihtiyacı var, çünkü öteki türlü bir süre sonra hem bedenin hem beynin error vermesi kaçınılmaz oluyor️ Sebebi ... 7 km üzerine #RistrettoBianco çok iyi gitti☕️👌🏽 Ben bu açık havadaki kardiyo günlerini kendime ve ruhuma ayrılmış zamanlar olarak nitelendiriyorum🙏🏽 Aslında buna hepimizin ihtiyacı var, çünkü öteki türlü bir süre sonra hem bedenin hem beynin error vermesi kaçınılmaz oluyor⚡️ Sebebi çok basit; hepimiz insanız🚶🏻‍♂️Ve bu son bir haftadır şuna kafa yordum biraz.. İnsanların genelinin hayatındaki başarısızlık ya da mutsuzlukları büyük ölçüde kendi kafasının içinde yaratılmış olan “gereklilik” kavramlarından dolayı ortaya çıkıyor🤔 Bunu birçok alanda düşünebilirsiniz, kilo vermek, özel hayatınız ya da yaşamınız. Hepsi aynı kapıya çıkıyor aslında🚪 Mesela kafanızda “güzel kadın 34 beden olmalı” diye bir gereklilik yargısı yarattığınızda 34 beden olamadıkça iyi hissetmeyeceksiniz ve başarısız olduğunuzu düşüneceksiniz. Ya da 30 yaşına gelmiş herkesin “evlenip çocuk sahibi olması gerektiği” gibi bir toplumsal yargıyı kafanıza yerleştirdiğinizde yalnızken nasıl mutlu olabilirsiniz? Oysa yalnızlık da çok keyiflidir ve zamanı geldiğinde doğru insanı bulursanız (şanslıysanız) zaten o da hayatınızın güzel “yaşanmış” bir bölümü olarak geride kalacaktır. Bulamazsanız bile kimin umrunda, hayat herkesin kendi hayatıdır, her şekilde mükemmel yaşanabilir💕 Yani kafanızdaki “olmalı, etmeli, yapmalı” kavramlarını yıkmayı başarabilirseniz çok daha fazla mutlu olmanız kaçınılmaz💯 34 beden olmak zorunda değilsin, ama kendin için bir şeyler yapmalısın. Düne göre daha iyiysen geri kalan her şeyin canı cehenneme. Elinden geleni yaptın sen. Kimseye hayatının hesabını vermek zorunda değilsin. Kimsenin istediği gibi olmak zorunda değilsin. Sırf yalnız uyumamak için önüne gelenle olmak zorunda da değilsin. Herkes evlenmek, çocuk yapmak zorunda da değildir. Kim söyledi bunu? İçinden geliyorsa ne ala.. Her sabah uyandığında ilk onun yüzünü görmek isteyeceğin biri varsa, peşini bırakma ama💫 Kafandaki kalıpları yık. Ruhunun da o yıkıntılardan nasıl akıp gittiğini göreceksin.. Özgür bırak onu artık🌊 #yazdımyine #içimdengeldi ✍🏽 #coffee #today ☕️ #istanbul
Read more
20 Mayıs 2013 sabahı erkenden gittik hastaneye. Bir rahatlık bende sanırsın 10 tane doğurmuşum. ...
Media Removed
20 Mayıs 2013 sabahı erkenden gittik hastaneye. Bir rahatlık bende sanırsın 10 tane doğurmuşum. Meğer işte o bilmemezliğin rahatlığıymış, seni kucağıma aldığım an anladım. Meğer anne olana öyle rahatım yokmuş, anne olan endişeyi heyecanı hep yüreğinde taşıyormuş. 3800 kilosu dediklerinde ... 20 Mayıs 2013 sabahı erkenden gittik hastaneye. Bir rahatlık bende sanırsın 10 tane doğurmuşum. Meğer işte o bilmemezliğin rahatlığıymış, seni kucağıma aldığım an anladım. Meğer anne olana öyle rahatım yokmuş, anne olan endişeyi heyecanı hep yüreğinde taşıyormuş. 3800 kilosu dediklerinde "Vay be" dedim içimden, "Kocaman bir bebek doğurmuşum". Sonra kollarıma koydular seni. 3800 bu muymuş? Bu kadar kuş kadar mı büyütebilmişim 9 aydır seni karnımda? Peki bundan sonra nasıl büyüteceğiz seni? Karnının aç mı tok mu olduğunu nasıl bileceğiz? O narin vücudunu nasıl temizleyeceğiz? Büyüttük seni, kocaman yaptık...Karnın aç mı tok mu hep bildik. Narin vücudunu temizledik daha en ufak bir kir yüzü görmeden...Ama bunların hiç biri aslında çok da önemli değildi. Hiç biri seni sen yapan detaylar değildi. Seni sen yapan her şey bizim sevgimizde saklı oldu hep...Biz seni öyle çok sevdik ki oğlum! Her gün biraz daha fazla olamaz herhalde bu sevgi diye diye geldik bugüne. Birazdan 5. Yaşına uyandığında seni yine her zamankinden çok seviyor olacağız. Ve biliyorum ki sen o sevgiyi alacak, çoğaltacak bize, kardeşine, bahçedeki ağaca, çiçeğe, yoldan geçen bir köpeğe vereceksin. Çünkü sen böylesin. İyi şeyleri alıp, daha da iyi şeylere çeviren minik bir süper kahramansın benim gözümde. Hayatta bir çok şey olabilirsin kuzum. Okulda başarılı bir öğrenci olabilirsin mesela. "Bana çekmiş" diye havamı atarım kesin😂. Büyüdüğünde bir pilot olabilirsin örneğin, baban "Oğlum pilot oldu" diye ne kasılır düşünemiyorum bile. Ama bunların hiç biri olamayadabilirsin. Olmadığın hiç bir şey ne bizim seninle daha az gurur duymamıza sebep olur, ne de seni daha az sevmemize. Sen attığı top karıncaya geldi diye vicdan azabı çeken o güzel yürek olduğun sürece oğlum, başka hiç bir şey önemli değil bizim için. Sarı kafam, kirpikleri gözüne değen minik adamım, güzel kalpli, güzel ruhlu çocuğum. Bana bu hayatta yaşattığın ilkler için çok teşekkür ederim. İyi ki doğmuşsun, iyi ki beni annen olarak seçmişsin. Doğum günün kutlu olsun. Seni seviyorum ❤❤❤
Read more
“Gerçekleşmesini istediğim her şeyi önce zihnimde canlandırırım” ••• 35 yaşımdan beri bunu yapıyorum! ...
Media Removed
“Gerçekleşmesini istediğim her şeyi önce zihnimde canlandırırım” ••• 35 yaşımdan beri bunu yapıyorum! Nasıl oldu bilmiyorum, ama o yıl Kasım’da yaşadığım bir ayrılık, sıfırdan yeni bir ev kurmam ve taşınmam, aynı anda babamla tüm bağlarımı koparmamız vs beni çok çok yıpratmıştı. Yeni ... “Gerçekleşmesini istediğim her şeyi önce zihnimde canlandırırım” ••• 35 yaşımdan beri bunu yapıyorum! Nasıl oldu bilmiyorum, ama o yıl Kasım’da yaşadığım bir ayrılık, sıfırdan yeni bir ev kurmam ve taşınmam, aynı anda babamla tüm bağlarımı koparmamız vs beni çok çok yıpratmıştı.
Yeni evimdeki ilk gecemde sadece yatağım vardı evime alabildiğimiz! O yatakta yatarken dua ettiğimi, her şeyin çok daha güzel olacağını, istediğim hayatı tam da istediğim şekilde yaşayacağımı, o evde ve sonrasında hiç gözyaşı dökmeyeceğimi tekrarlamıştım kendime. Günlerce.. Aylarca.. Sonra bir alışkanlık oldu bende. Sesli olarak şükretmek, hayal kurmak, dua etmek.. Ruhsal olarak iyi geldiği gibi, kendimi daha güçlü, umutlu, müteşekkir; başardığım her bir küçük şey için çok şanslı ve huzur dolu bir insan haline dönüştürdü.
O zamanlar hayal ettiğim hayatı yaşıyorum: Dürüst, sıcak, akıllı, yüreği çok iyi bir adamla evliyim!
Motosiklet kullanmak ve bana ait bir motosiklet sahibi olmak en büyük arzumdu.
İstanbul’a evlenip geldikten sonra önce free-lance danışmanlık yaptım 4 yıl istediğim sektörde, istediğim şartlarda.. Sonra kendi minik girişimimi kurdum. Cumartesi ve Pazar, resmî tatil günleri bile çalıştığım işlerde çalıştıktan sonra evden çalışmak en büyük hayalimdi. Hep kafamda evden çalışırsam günümün kalanının nasıl olabileceğini canlandırırdım. Sabah erkenden spor yapabilirdim. Sonra duş ve kahvaltı. Hem de iş yerindeki poğaçalarla değil, bildiğin peynir ekmek domates zeytinli, aceleye getirilmeyen kahvaltı! Sonra e-postaları kontrol ederdim. Kitap okuyabilir, evimin işleri ile günlük olarak ilgilenebilir, yemeğimi kendim yapar, bir yere gitmek için tatil günümü beklemek zorunda kalmaz, sahilde yürüyüşe çıkar ve eğer çok şartsa çalışmak o anda bile bunu bir kafeden, internete bağlanabildiğim bir kişisel bilgisayar ile yapabilirdim. Seyahate çıkmak için herkesin de beklediği tatil dönemlerini beklemek zorunda değildim. Seyahatlerimi, maddi varlığım yettiği sürece, 15 gün ile sınırlamak zorunda değildim.
Merak ettiğim her konu hakkında okumak, araştırmak, saatlerce bunlara gömülmek ve bunu dar bir zamana kısıtlamamak hayalimdi. 👇🏻👇🏻👇🏻
Read more
Fotoğrafımın adı: Az instagram. Çok deniz. Çok begonvil. Çok muhabbet. Ya da begonvil altı gölgelendiğin ...
Media Removed
Fotoğrafımın adı: Az instagram. Çok deniz. Çok begonvil. Çok muhabbet. Ya da begonvil altı gölgelendiğin yere Akdeniz denir 😛 . Allaaam. O kadar kararsız bir insanım ki başlığım bile hep iki seçenekli. Kafamda zilyon yazı. Zilyon şakalı komikli başlık. Hangisini daha çok severler. ... Fotoğrafımın adı: Az instagram. Çok deniz. Çok begonvil. Çok muhabbet.
Ya da begonvil altı gölgelendiğin yere Akdeniz denir 😛🌸🍀🌺 .

Allaaam. O kadar kararsız bir insanım ki başlığım bile hep iki seçenekli. Kafamda zilyon yazı. Zilyon şakalı komikli başlık. Hangisini daha çok severler. Hangisi gıdıklanma etkisi yapar benimkisilerde? Nedir sizden çektiğim? Hahaha. .

Fakat şöyle bir gerçek var. Tam bir haftadır buradayım ve yavaşladım. İstanbul’dan Yunan’a gidip, çok yavaşlar ya. Bir saatte geldi frappem diye uyuz olduğunuz Yunan benim artık 😂😂
Bir koyvermişlik. Yürüyüşe gidicem diye salına salına gezme halleri. Üç saat kahvaltı masasından kalkmama tripleri. Neye sinir oluyorsam şimdi ben ‘o’ oldum.
Baksanıza üç gündür post bile atmamışım. Ohhh. Sefam olsun. .

Peki neler yapıyorum? 🤗🤗🤗 Sabah uzun bir yürüyüş. Sonra kahvaltıya dükkana (canım @dudumutfak’a) geliyorum. Kahvaltı, çay, kahve derken öğlen oluyor.
Sonra Mayıs ortası çıkacak Küçük Oteller Kitabımız için çalışıyorum. Tekrar yürüyüş. Öğle yemeği. İkindi kahvesi, akşamüstü böreği, akşam yemeği, arkadaş goygoyu. Sonra serbest zaman falan derken bir bakmışım gün bitmiş 🤪 .

Hava atmak gibi olmasın ama (Tabii ki atıcam. Boşuna mı geldim buralara :)) pek bir iyi geldi bir ay KAŞ’ta kalma fikri. Bir haftayı devirdim bile. .

Eee sizin ne var ne yok? Benim fevkalade story ve postlarıma bakmak dışında ne yapıyorsunuz? 😜😜 #kas #kalkan #akdeniz #begonvil
Read more
Serin günleriyle ,efil efil rüzgarıyla Eylül geldi çok şükür 🌬<span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f341"></span> buzlu kahvelerden sıcak kahvelere ...
Media Removed
Serin günleriyle ,efil efil rüzgarıyla Eylül geldi çok şükür 🌬 buzlu kahvelerden sıcak kahvelere ️ tebdil eyledik ,hırkama ve patiklerime de merhaba dedim özlemişim ,iyi oldu bu...her bünye kendi beslenme düzenini kendi ihtiyaçlarına göre düzenlemeli arkadaşlar .. burda ... Serin günleriyle ,efil efil rüzgarıyla Eylül geldi çok şükür 🌬🍂🍁 buzlu kahvelerden sıcak kahvelere ❤️☕️ tebdil eyledik ,hırkama ve patiklerime de merhaba dedim 🙈😄özlemişim ,iyi oldu bu...her bünye kendi beslenme düzenini kendi ihtiyaçlarına göre düzenlemeli arkadaşlar .. burda hepimiz yediğimizi içtiğimizi paylaşıyoruz evet ,iyi güzel ama kullandığımız ilaçlar veya sağlık sorunlarımız olabilir onlarla birlikte beslenme düzeni nasıl olmalı ? Bunu hem bizzat kendiniz araştırın hem de hekiminize danışın lütfen... şimdi misal vereyim; mevsimi yaklaşıyor aklıma geldi.. greyfurt .. tamam iyi güzel hoş ,kilo verdirir(ki kilo vermek esas amaç asla olmamalı),lifli falan fıstık da .. tiroit sorunu olan arkadaşlarda sıkıntılıdır tüketimi.. hakeza beyaz lahananın çiğ tüketilmesi de onlar için sakıncalı olabiliyor .. lütfen sadece ekran fotoğraflarına bakmakla kalmayın,araştırın olur mu.. kaş yapayım derken göz çıkmasın😉 geleyim kendi beslenme düzenime .. en baştan beri hep 2 öğün beslendiğimi en en eski dostlarım bilir zaten.. benim bünyem bu düzeni seviyor ,dahası sık yediğim zaman hasta oluyorum🙈😄 şimdi bu iki öğün beslenmemin saat düzenlemesi üç aşağı beş yukarı şöyle ; 10-12 arasında bir kahvaltı ...ki bu kahvaltının;sağlıklı yağca zengin,protein ve antioksidan ağırlıklı olmasını mümkün mertebe tercih ediyorum... ikinci öğün ise 16-18 arası acıktığım zaman oluyor .. o zaman da et-salata veya sebze yemeği - yoğurt gibi özetleyebilirim ..aralarda bitki çayları ,hindistancevizi suyu tercih ediyorum.. kahveyi her sabah olmasa da bugünkü gibi kahvaltıdan önce içeceğim.. belki bazen öğlen gibi de olabilir.. ona keyfim izin versin hadi müsaade ettim 🙈😄 bu bana uyan... size uyanı siz bulacaksınız.. hepimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam olsun inşaAllah ❤️🌹🤗
Read more
Sınırdan Dakar'a ulaşmamız 6 saat sürdü. Dakar kalabalık, yoğun trafiği olan bir şehir. Moritanya'nın ...
Media Removed
Sınırdan Dakar'a ulaşmamız 6 saat sürdü. Dakar kalabalık, yoğun trafiği olan bir şehir. Moritanya'nın sakinliğinden sonra bu kaos bizi biraz yordu. Batı Afrika'da hostel kültürü pek yok. O yüzden 40-45$ civarı oda fiyatları olan Faidherbe oteli tercih etmek zorunda kaldık. Ama otel ... Sınırdan Dakar'a ulaşmamız 6 saat sürdü. Dakar kalabalık, yoğun trafiği olan bir şehir. Moritanya'nın sakinliğinden sonra bu kaos bizi biraz yordu. Batı Afrika'da hostel kültürü pek yok. O yüzden 40-45$ civarı oda fiyatları olan Faidherbe oteli tercih etmek zorunda kaldık. Ama otel Dakar Plato denen bölgede ve Goree Adasına giden vapurların kalktığı iskeleye çok yakın. Son derece gereksiz pahalı bir şehir Dakar. Eğer bizim gibi Marakeş'ten Cape Town'a uzun bir rota yapıyorsanız burada fazla vakit harcamamak gerekir. Sabah erkenden kalkıp yoğun trafikte helak olarak Pembe göle gittik. Pembe rengi yakalamak için sabah daha erken saatlerde gitmek gerekiyormuş. Ama herkes her tuz gölünde olduğu gibi harika fotoğraflar çekti. Öğleden sonramızı Goree Adasına ayırdık. 5200 frank ödediğiniz vapur ile 15 dakikada ulaşıyorsunuz. Zamanında Afrika'nın değişik ülkelerinden toplanan köleler burada toplanıp burdan büyük gemiler ile Surinam ve Honduras'taki kamplara gönderilirmiş. Goree güzel kolonyal evleri, dev ağaçlar ile gölgelenmiş meydanları ve plajı ile tüm ekibe çok iyi geldi. Eğer vaktiniz var ise güzel plajları olan Ngor Adasını, çevredeki kuş cennetlerini ve boabab ağaçlarını görmenizi tavsiye ederiz. Akşamüstü güzel bir yürüş turu ile Plato bölgesinin meydanları ve güzel binalarını gördük. Üzerine de herkesin tavsiye ettiği Farid isimli Lübnan lokantasında harika mezeler eşliğinde güzel bir yemek yedik. Ali Baba dönercisi ve sokakta pişi ve samosa satan kadınları da tavsiye ederiz. Yarın sabah gündoğumu ile Gambiya'ya hareket ediyoruz. Yol bize daha çok şeyler öğretecek. Herkese selamlar.
#varunagezgindünyayıgezdiriyor
Read more
7 Temmuz Cumartesi Uyduruklar: Yazmak ve aldığım destek çok iyi geldi. Stres zamanlarında biraz ...
Media Removed
7 Temmuz Cumartesi Uyduruklar: Yazmak ve aldığım destek çok iyi geldi. Stres zamanlarında biraz mizah biraz da “insana dönme” işe yarıyor. Kendime çekilmek çoğu zaman bana iyi gelmiyor. Çoğumuzun ilk tepkisi küsmek oluyor. Dün çıktım meydane! Korkmadım ve açıktım. Sabah biriyle ... 7 Temmuz Cumartesi
Uyduruklar:
Yazmak ve aldığım destek çok iyi geldi. Stres zamanlarında biraz mizah biraz da “insana dönme” işe yarıyor. Kendime çekilmek çoğu zaman bana iyi gelmiyor. Çoğumuzun ilk tepkisi küsmek oluyor. Dün çıktım meydane! Korkmadım ve açıktım. Sabah biriyle epey zihin açıcı bir sohbet de yaptım ayak üstü. Çok güzel bir gün geçmesinin üstüne, Uzay ilk kez yalnız, bir arkadaşının evine playdate e gitti. Güzel zaman geçirmiş. Sabah arkadaşının anlattığı bir şeyi anlatıp gülme krizine girdi 🎈
Ne yapacakmışız?
1. Stres altındayken online/offline insan teması arayacakmışız
2. Benzer deneyimleri yaşayan insanların stratejilerini akılda tutacakmışız
3.Bazı duyguların yoğunluğun geçmesini bekleyecekmişiz (Neydi? “Duygular bulutlar sen gökyüzüsün”)
4. Bugün çabaladığın her an, yarın iyilik güzellik olarak geri gelecektir.
5. Zaman vereceğiz.
Bu arada 21 günlük meselemin ne olduğunu söylemedim hala. Bitince söyleyeceğim ama şaşırtıcı şeyler oluyor. Bekleyin.
Gitmeden bir şarkı bırakayım da takılsın:
Nejat Alp’ten gelsin. Yok tamam bunu size yapmayacağım Cumartesi Cumartesi😂
Read more
Uzun aradan sonra koşu+yürüyüş çok iyi geldi bu sabah. Becerebilirsem gün aşırı yoga ve her sabah ...
Media Removed
Uzun aradan sonra koşu+yürüyüş çok iyi geldi bu sabah. Becerebilirsem gün aşırı yoga ve her sabah parka niyetliyim artık Kahvaltım, neredeyse haftanın 3 günü aynı: Yoğurt, biraz yulaf&kinoa ezmesi, üzerine ceviz, blueberry ve hindistancevizi cipsi. 500 gramı 5.60 Euro’ya bluberry ... Uzun aradan sonra koşu+yürüyüş çok iyi geldi bu sabah. Becerebilirsem gün aşırı yoga ve her sabah parka niyetliyim artık 🙏
Kahvaltım, neredeyse haftanın 3 günü aynı: Yoğurt, biraz yulaf&kinoa ezmesi, üzerine ceviz, blueberry ve hindistancevizi cipsi.
500 gramı 5.60 Euro’ya bluberry almıştım, 1 haftadır bitiremedim 🙈
Read more
Nasıl güzel anlatmış canım kızım<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 @lalbasbug ・・・ Ne denir,ne yazılır bilmiyorum. Bu gerçek ...
Media Removed
Nasıl güzel anlatmış canım kızım🏻 @lalbasbug ・・・ Ne denir,ne yazılır bilmiyorum. Bu gerçek bana cidden çok zor geliyor. Şu an bu cümleleri yazarken Behlül bacaklarıma sürünüyor (Ki bana kırk yılda bir yapar) O ve Leyla bile emin ol ki hissediyor.Aslında kendimi İstanbul’a dönüp sizin ... Nasıl güzel anlatmış canım kızım🙏🏻 @lalbasbug ・・・
Ne denir,ne yazılır bilmiyorum. Bu gerçek bana cidden çok zor geliyor. Şu an bu cümleleri yazarken Behlül bacaklarıma sürünüyor (Ki bana kırk yılda bir yapar) O ve Leyla bile emin ol ki hissediyor.Aslında kendimi İstanbul’a dönüp sizin hasta olduğunuzu öğrendiğimde buna hazırlamıştım. Hatta ilk geldiğin günden beri biliyor olabilirim. Leyla beş yaşını geçti. Beraber büyüdük ama yinede o hep annemin kedisi oldu.Behlül beni hep Efe abiye sattı. İlk defa sen beni en çok seven kedi oldun. Sanırım bu yüzden ölürken yanında olup elini tutamam bu kadar kalbimi kırıyor. Hep çok sessizdin, çekingendin, miyavlamazdın bile. Bazen ses çıkar diye seni gıdıklar kucağımda sıkıştırırdım ama ufacık ses bile vermezdin. Koşmazdın, oyun oynamazdın, sese tepki vermezdin... Seni en son gördüğüm anda kafesin içindeydin. Parmaklıklarından içeri elimi sokup kafanı okşadım. Leyla ve Behlül çıkmak için çırpınırken sen orada oturup mırladın sadece. Dün Efe abi veterinere gittiğinde fotoğraflarını çekmiş. Gözlerini boncuk boncuk açmışsın. Bu hayatında beşinci kez gözlerini büyütmen olabilir. Onu görünce bile çok heyecanlıymışsın. Kim bilir beni görseydin ne olacaktı. Zaten ben bunları yazarken aslında senin yanında olacaktım. 48 saatin kaldı demişlerdi, sabah erkenden kalkıp yanına gelecektim. Çok geç yatmama rağmen erkenden gözlerim açıldı. Nedense yataktan kalkmak istemedim. Dün geceden içimde bi sıkıntı vardı. Sanki dün gece varlığını hissetmiştim. Zaten üç gündür tek başıma yatmak çok tuhaf geliyordu. Hissettiğim gibi dün gece ölmüşsün. Bu kadar üzüldüğüm şey ölmen değil, bunu zaten kabullenmiştim. Bu kadar üzüldüğüm şey sen hayata gözlerini yumarken yanında olduğumu ve seni çok sevdiğimi sana hissettirememek. “Daha iyi oldu en azından onu acı çekerken değil mutlu anlarla hatırlayacaksın” Keşke ben onu öyle gördüğüm için üzülseydim ama o yinede beni görebilseydi. Her gece yanımda uyumanı, sabahın köründen yüzümü yalayıp tırnaklarını batırmanı, ben okuldayken benim yatağımda yatıp tüm gün beni beklemeni, evde ki kimseye kendini sevdirmeyip bana mırlamanı hiç ama hiç unutmayacağım. Yanında olamadığım için özür dilerim😞
Read more
Kaç hafta oldu bilmem. Sabah güneşin doğuşundan, gece ay en tepeye çıkıp inişe geçene kadar durmadan ...
Media Removed
Kaç hafta oldu bilmem. Sabah güneşin doğuşundan, gece ay en tepeye çıkıp inişe geçene kadar durmadan yuvamı derledim, topladım, ayıkladım, temizledim, tamir ettim, düzenledim. Her şeyi yıkadım. Tepeden tırnağa, dip bucak. Solmuş tozlanmış kırılmış hayatımıza taze toprak verdim. ... Kaç hafta oldu bilmem. Sabah güneşin doğuşundan, gece ay en tepeye çıkıp inişe geçene kadar durmadan yuvamı derledim, topladım, ayıkladım, temizledim, tamir ettim, düzenledim. Her şeyi yıkadım. Tepeden tırnağa, dip bucak. Solmuş tozlanmış kırılmış hayatımıza taze toprak verdim. Suladım. Güneşlendirdim. Çapa yaptım. Budadım. Ektim biçtim. Yaban otlarını temizledim. Değerlendirilecek her şeyi yeniden değerlendirdim. Başkasının işine yarayabilecek ne varsa, sahiplendirdim. Kuşlarımız uzun zamandır yağmur hissetmemişti mesela, onları yağmurla kavuşturdum. Bir tür meditasyon gibi geldi. Veya inziva. Artık neyse ne adı. Çok iyi geliyor bu “ara”. Sosyal Medya’dan uzak kalınca hayatımızı ne kadar kontrol ve yargı altına aldığını -ki buna insan kendi izin veriyor- gördüm. Bir yandan faydası çok, bir yandan hep yetersiz hissettirdiği şeyler var. “Daha çok çalışabilirdim, yapabilirdim, mükemmel olabilirdim; bak onlar yapmış, daha çok çalış sen de yap Yonca” diye diye kendimi ne kadar haksız ve kolay dövebildiğimi ve bütün bunların çocukları ne kadar vahim etkilediğini fark ettim. Bana bu ara koyan şeylerin bir yazısını -canım yanıyor diye yazabilemiyorum- yazmaya cesaret toplamak istiyorum. Üstüme serpilen bu ağırlığı nasıl kaldırma yolları buldum paylaşmak istiyorum. Kendimle yeniden yol arkadaşı olmak için çok uğraşıyorum. Ruj sürmeyince herkesi çok rahat öpebildim. Öptüğüm herkes kırmızı iz kalıyo diye itiyodu mesela... sürmedim. Öptüm-öptürüldüm doya doya. Simler olmadan da parladığını görmek istedim baktığım yerlerin. Gözlükle detayları net seçmekten de çekinmiyorum. Tembel değilim ki gözlerim tembel olsun. Ayrıca, ben de bazen tembel olabilirim. Bi sıkıntım var.. ağlayamıyorum. Oysa çok ihtiyacım var. Elbet açılır göz yaşlarım. O da bi ihtiyaç. Evimi, evde olmayı acayip seviyorum. Nasıl bir huzur, güven, sakinlik. Özlem... durmak, her ne kadarcıksam o kadarcık olmak... iyi geliyor. Puzzle makinasına sokulmuşum da, parçalarımı birleştiremiyorum gibi geliyordu, üç beş parça birleşti gibi... Çok şükür dediğim ne çok şeyim var. Allah biliyor, her şart altında hep farkındayım. (Bunlar beni “başarısız beceriksiz güçsüz” yapmaz. Öyle düşünme Yonca, çünkü değilsin❤️🍀)
Read more
Mucizlerle dolu, çok keyifli, hem çalıştığımız, hem de gezdiğimiz güzel bir hafta hepimizin olsun ...
Media Removed
Mucizlerle dolu, çok keyifli, hem çalıştığımız, hem de gezdiğimiz güzel bir hafta hepimizin olsun Bayram sonrası Ada Kampı isteriz diyenlere yeni tarihimiz var Önce şahane bir paylaşımm ”Dinlenmeye çok ihtiyaç duyduğum bir haftasonu Gül Hanım’ın Büyükada’daki Detoks ... Mucizlerle dolu, çok keyifli, hem çalıştığımız, hem de gezdiğimiz güzel bir hafta hepimizin olsun 🙏 😍🌈🙏🌺💕 Bayram sonrası Ada Kampı isteriz diyenlere yeni tarihimiz var☺️👍 Önce şahane bir paylaşımm 👉👉”Dinlenmeye çok ihtiyaç duyduğum bir haftasonu Gül Hanım’ın Büyükada’daki Detoks Kürüne katıldım.
Son 6,5 yılımın (2 çocuklu anne olduğum dönem) bir dönüm noktasıymış meğer. Bu program, vücuduma ve ruhuma en iyi nasıl bakarım sorusunun tam cevabı oldu bana.
Herşeyi anlatabilmem çok zor, kısaca tüm samimiyetimle diyebilirim ki “Ben hayret ettim yaşadığım deneyime!”; öğrendiğim beslenme modelinin müthişliğine; lezzetlerin güzelliğine; sevgi ve ilgiye, ve aldığım miktarların bolluğuna😀
Gözüm, gönlüm, vücudum, ruhum açıldı orda. Baştan aşağı mucize birşey yaşadım!
Bu programa katılmasaydım Gül Hanım’ın Alkali Diyet mucizesini anlayamayacaktim. Hem sıvı hem katı yiyeceklerle hazırlanmış zengin öğün seçenekleri arasından kendime tam uyan şekilde seçimlerimi yaptım ve yediklerimden büyük haz aldım.
Ve kamp boyunca Gül Hanım büyük bir titizlikle bu beslenme modeli ile ilgili kapsamlı bilgiler verdi. Mesela bir miktar tuzun önemli bir vücut ihtiyacı olduğunu, kalori hesapları yapıp aç dolaşmamın hiç gerekmediğini, onlarca kocaman hurma ve avuç avuç çiğ badem yesem de kilo almadığımı Gül Hanım’ın Detoks Küründe bizzat yaşadım, gördüm.
Sabah, öğlen, akşam gurme yiyeceklerle midem bayram ederek, aralarda onlarca hurma, badem yiyerek, 2,5 gunde 2,5 kilo da hafifledim ve okul gibi, sağlıklı beslenmede büyük resmi öğrendim. Şimdi zevkle kaju da yiyorum, en güzel dolgun meyveleri de.. İyi ki bu fırsat bana geldi ve değerlendirdim. Bambaşka biriyim artık💃🏻
Ve son bir notum var: Bu programa yalnız da katılmak çok güzel. Bana öyle denk gelmişti. Herşeyi çok iyi alabildim kendime. Şimdi sırada eşimle beraber katılma planım var. Sonsuz teşekkürler sevgili Gül Hanım ve Ekibi." 🍀
Arzu yaş 48
Bu güzel yazıyı okur okumaz Sizlerle paylaşmak istedim...
Yüreğinize kaleminize sağlık Arzu Hanımcım, iyi ki gelidiniz, 3 günde pırıl pırıl parladınız 👸✨
Sizler de #yaz öncesi son #detoks kampımıza katılmak isterseniz 26-27-28 Haziran için hemen yerinizi ayırtın 0532 560 2111 / [email protected]
Read more
Sanırım geldiğinin 2.ayı falandı bu fotolar. İlk hali çok daha küçüktü. Bu hali ise hayatta kaldığı ...
Media Removed
Sanırım geldiğinin 2.ayı falandı bu fotolar. İlk hali çok daha küçüktü. Bu hali ise hayatta kaldığı için mutlu olduğum zamanlardan aslında. "Olsun, yürümese de olur. Biz ona bakarız. Yeter ki yaşasın" zamanlarım. Küçücük bedenine kocaman ağaç düştüğünden beri midir bu bilge bakışları, ... Sanırım geldiğinin 2.ayı falandı bu fotolar. İlk hali çok daha küçüktü. Bu hali ise hayatta kaldığı için mutlu olduğum zamanlardan aslında. "Olsun, yürümese de olur. Biz ona bakarız. Yeter ki yaşasın" zamanlarım.
Küçücük bedenine kocaman ağaç düştüğünden beri midir bu bilge bakışları, hep mi böyleydi bilmiyorum. Bildiğim 16 aydır hayatımda ve mücadelesi hiç bitmedi Kahraman çocuğumuzun. Hayatta kaldı ama felç kaldı. Felç kalmakla kalmadı, defalarca pipisini yedi, kanama geçirdi, alınan tüm önlemleri deldi ve sonunda pipisi kangren olup kesildi. Epeydir arada bir kendini yemeğe teşebbüs etse de iyi gidiyorduk. Maalesef felçlilerin genel kayıp sebebi olan, sinsi hastalık böbrek yetmezliği onu da vurdu. Dün yüreğimiz pırpır aradık kliniği. Hekimler bile sabah sağ görünce şaşırmışlar. Bugün de kötü haber yok henüz.
Umarım o güçlü kalbin, dayanma gücünle biraz olsun geriletirsin şu lanet hastalığı Kahraman çocuğum.
Ona 1 yıldır pansiyonda bakan ama aslında bence annesi gibi olan Yıldız Hanım'ı da beni de bunca zamandır seni önemseyip her seferinde sana destek olan iyi insanları da ve son birkaç aydır pansiyon sponsoru olan meleğini de gülümsetirsin.
Çok çektiğin için çok üzgünüz. Keşke elimde sihirli değnek olsa, vesile olmaktan bir adım öteye gidebilsem, mucizeleri gerçek kılsam. Sen mesela iyi olsan, sen mesela o hep havlayarak eşlik etmeye çalıştığın pansiyon arkadaşlarına, diğer felçli çocuklarımız Dora ve Tarçın'a koşarak eşlik edebilsen. Yürümen imkansız ama yaşaman imkansız olmasın.
Ve güzel çocuğum, çok ağrı çekmeden git eğer gideceksen. Allah sana son günlerinde biraz olsun rahatlık versin artık. Çok çektin, çok...
#felçliKahraman #felçli #engelli #engelsizsiniz #yaşamhakkınasaygı #yaşamhakkınasaygıderneği #yaşamhakkı #kangal #paralyzed #paralyzeddog
Read more
Bugün Ametist’in kapsama alanındayım<span class="emoji emoji1f49c"></span> Geçen sene okul zamanı minik bir müşterim geldi.İçeri ...
Media Removed
Bugün Ametist’in kapsama alanındayım Geçen sene okul zamanı minik bir müşterim geldi.İçeri heyecanla girdi.Annesini zorla aldı mağazaya.Dokunmadığı taş kalmamıştır.En çok Ametist taşını sevdiOnun adı bunun adı derken sohbete daldık.Annesi anlattı; ‘her sabah okula götürüp ... Bugün Ametist’in kapsama alanındayım💜

Geçen sene okul zamanı minik bir müşterim geldi.İçeri heyecanla girdi.Annesini zorla aldı mağazaya.Dokunmadığı taş kalmamıştır.En çok Ametist taşını sevdi😍Onun adı bunun adı derken sohbete daldık.Annesi anlattı; ‘her sabah okula götürüp sınıfa kadar çıkıyorum.’ dedi.’Neden’ dedim.Minik arkadaşım girdi araya ‘çünkü okulun içindeki merdivenlerin başına gelince korkuyorum.Çıkamıyorum.Panik atağım var benim’ dedi😂 Her gün annesine söz veriyormuş ama o merdivenlerden çıkamıyormuş nedense.Onunla anlaştık.Ona Ametist taşını hediye ettim. O taşı yanına alacak,panik atağı için iyi gelecek ve korkmadan merdivenlerden tek başına çıkacak.👍Haftaya gelip bana durum bilgisi verecek.Söz verdi ve öyle ayrıldılar.Bir hafta sonra geldi😀’Selda abla ben artık korkmadan merdivenleri çıkıyorum.Annem de gelmiyor artık’ dedi😀✌️Hemen başka taşlara yöneldi.Galiba Ametist’i o kadar sevdi ki mahcup etmek istemedi😎😂😂İsterse Plasebo etkisi olsun.İşe yaradı mı??? Çok da güzel yaradı😀😀Artık ‘Krizokol,Krizopras’ falan soruyor bana😂😂😂
Read more
 #RepostSave @utopyanin.k0ruyucusu with @repostsaveapp ・・・ SARAH JİO - KELEBEK ADASI - <span class="emoji emoji1f320"></span>Arka ...
Media Removed
#RepostSave @utopyanin.k0ruyucusu with @repostsaveapp ・・・ SARAH JİO - KELEBEK ADASI - Arka Kapak Mavi kelebeklerin hikâyesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, "Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum," ... #RepostSave @utopyanin.k0ruyucusu with @repostsaveapp ・・・ SARAH JİO - KELEBEK ADASI -
🌠Arka Kapak🌠
Mavi kelebeklerin hikâyesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, "Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum," diyemezsiniz. Siz onları değil, onlar sizi bulur. Efsaneye göre bu kelebekler, değişimin habercisidir. Olur da gündoğumunda yolunuzu bir mavi kelebek keserse, bilin ki artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. Ne hayatınız ne kaderiniz ne şansınız... Artık bildiklerinizi unutun. Belki bambaşka biri girer hayatınıza. Belki bambaşka bir yerde uyanırsınız. Ya da ilk kez adımınızı attığınız bir yerde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve evinizde hissedersiniz. Kaybolurken bulunursunuz. Geldiğinizi sanarken gittiğinizi görürsünüz. Hayata başka bakarsınız mavi bir kelebek kanat çırptığında, çünkü size başka bakıyordur artık hayat.
-YORUMUM-
Çok önyargılarım vardı bu kitap için, sıkıcıdır ya sevmezsem bana hitap etmezse diye açıkçası o zamanlar Sarah JİO 'nun kalemini pek bilmiyordum. Ve bu okuduğum ilk kitabıydı. Ne yalan söyleyeyim harikaydı, aşk kitabıydıve çok etkilendim. Hani böyle hiç klişe değildi. Yazarın dili hem gizem barındırıyor hemde size olayları yaşarken çok az kitabın yapabildiği gibi hissettiriyor. Ve ara sıra geçmişi vermeleri olayları geçmişte yaşanılanlarla bağdaştırması çok hoşuma gitti. Yeri geldi üzüldüm yeri geldi mutlu oldum.Her zaman baş karakterin mantıklı karar vermesini beklerken çok heyecanlandım diyebilirim. Spoiler olur diye pek konusu hakkında konuşmak istemiyorum ama konusunu bırakacağım. Kısacası çok sevdim su gibi akıp gitti. Bir günde bitebilecek bir kitap. Aşk kitabı olarak şu anlık tavsiyelerim arasında. Kendinize iyi bakın bir dahaki gönderide görüşmek üzere 🌠💗💗
PUANIM:5/5🌠
#bookstagram
#bookworm
#sarahjio
#utopyaninkoruyucusu
#kitapyorumu
#kelebekadası
#iyibirkitapgerçekbirhazinedir
Read more
Bazen bi şeyler na böyle taş gibi oturuyo insanın bı yerine. En çok da boğazına. Gerçi ben taşların ...
Media Removed
Bazen bi şeyler na böyle taş gibi oturuyo insanın bı yerine. En çok da boğazına. Gerçi ben taşların üstüne çamdan düşen kozalağı koydum. Çocukken toplardık hem taş, hem kozalak. Yahu amma basit ve şahane, insanı dinginleştiren ve sanki bi hazine bulmuş gibi zenginleştiren şeyler yapmışız ... Bazen bi şeyler na böyle taş gibi oturuyo insanın bı yerine. En çok da boğazına. Gerçi ben taşların üstüne çamdan düşen kozalağı koydum. Çocukken toplardık hem taş, hem kozalak. Yahu amma basit ve şahane, insanı dinginleştiren ve sanki bi hazine bulmuş gibi zenginleştiren şeyler yapmışız zamanında. Taş toplamak, kozalak avlamak, yere düşen keçiboynuzunu al elinde tozunu attır ye; yerken çekirdeklerine dikkat et ve tükür toprağa. Arılar gelsin, kork, ciyakla, kahve yak, odaya kaç geri gel filan falan. Bir yaz rutini. Dünden beri yanıyorum. Cayır cayır bildiğin. Çok uzun zaman sonra hikayelere gömüldüm, kısa hikaye tohumu attım. Bi şeyleri aceleyle değil de, saatlerce boş bakarken düşünüp, hamakta sallanırken kurgulayıp, su doldururken yerine yerleştirip ağır ağır üzerinde çalışmaya başladım. Çocuklar da annem de bazen bana “bizi duymuyosun, nerdesin yine? Anne sabit bakıyosun n’ooldu? Kızım neden sürekli bahçeyle temizlikle haşır neşirsin?” Filan diyolar. Ben de hep “yazıyorum, işimi yapıyorum” diyorum. E bi türlü tam anlam veremiyolar. Dün Yeşim Cimcoz tammmm da bunu teyid etti. Anlaşılmışlık, anlayamadığın ve anlatamadığın bi şeyle yorgun düşmüşlük haline bi iyi geldi ki! “Baaaak ben aslında normalim” diye alnıma dövme filan yapasım geldi. (Yaptırmıycam) Bu sabah koşarken aklımda sürekli şu cümle, İstanbullu Gelin dizisindeki doktordan: “Bazen haklı olmayı değil; mutlu olmayı seçebiliriz..” ne kadar güzel bir cümle! Bu sabah bi de bunun üstüne, “Karaböcekle Baykuş’un hikayesi” çıktı başıma... bi felaket oluyo, atom bombası atılıyor. Hikaye bunun üzerine. Buraya da yazayım ki, kaçınılmaz olsun. Tıpkı zamanında olmayan evimize aldığım kapı kulbu gibi. Arılı kapı kulpları gördümdü, 2 tane, aldım. Köy evimize diye.. sordular aaa ev nerde? Ben de bilmiyorum, olunca söylerim dedimdi... tohum çok kudretli. Ekip sevip ihtimam edip bakıp sulayıp kolladın mı, büyür koca bir keçiboynuzu ağacı olur. Gölgesinde nesiller oturur. Çalışır. Yaşar. Beslenir.. Günaydın HayatıM. 🍀🐝✍🏼🌱🦉 #yazyoncayaz #yazıevimoda @yazievimoda
Read more
videoda 2700 demişim ama 2900’lerde olduğumu sonradan öğrendim ️ eriyen karlardan oluşan cornovit gölü hayatımda çıktığım/yürüdüğüm/tırmandığım en yüksek yer. Tırmanmak değince de kendimi dağcı gibi zannediyorum, havalı oluyor 🤣 bu iş keyifli ama hiç benlik değilmiş (çıkması ... videoda 2700 demişim ama 2900’lerde olduğumu sonradan öğrendim ☺️ eriyen karlardan oluşan cornovit gölü hayatımda çıktığım/yürüdüğüm/tırmandığım en yüksek yer. Tırmanmak değince de kendimi dağcı gibi zannediyorum, havalı oluyor 🤣 bu iş keyifli ama hiç benlik değilmiş (çıkması 2,5 saat, inmesi 1,5 saat sürüyor), deniz seviyesi keyif için çok daha iyi. Çantadaki tek yiyecek sabah hazırlanan gözleme olunca, ne antep’teki kebap, ne de hatay’daki et; dünyanın en iyi yiyeceği o an gözleme oldu. 🌯☺️ videonun sonundaki fon müziği plansız, denk geldi.
...
ufak bir not; buraya çıkmak gerçekten sağlam kondisyon istiyor. Bir bilenle gitmenizi tavsiye ederim çünkü değişen hava şartları sizi bayağı yoruyor. sağolsun @pilitabungalov rehberliğinde bayağı keyifli bir Karadeniz seyahati olmuştu. Yeni bir Karadeniz seyahatini iple çekiyorum!
...
#tgkrize #rize #camlihemsin #cornovit
Read more
Sevgili Duygu’nun #pozitifdogumhikayesi Photo by @elliana_allon <span class="emoji emoji2764"></span>️ “Merhabalar kordon dolanması ...
Media Removed
Sevgili Duygu’nun #pozitifdogumhikayesi Photo by @elliana_allon ️ “Merhabalar kordon dolanması üzerine bir yazı görmüştüm ve belki başka annelere umut olur diye bende pozitif Doğum hikayemi yazmak istedim ben bir devlet hastanesinde fizyoterapistim planlı bir gebelikti ve hamileliğim ... Sevgili Duygu’nun #pozitifdogumhikayesi
Photo by @elliana_allon ❤️ “Merhabalar kordon dolanması üzerine bir yazı görmüştüm ve belki başka annelere umut olur diye bende pozitif Doğum hikayemi yazmak istedim ben bir devlet hastanesinde fizyoterapistim planlı bir gebelikti ve hamileliğim çok güzel geçmişti işim nedeniyle sürekli hareketliydim bunun dışında da neredeyse her gün 40 dk yürüyüş yaptım ve haftada 2-3 pilates yaptım son zamana kadar çalıştım ve arkadaşlarım hastanede çalışırken doğum yapacağımdan korkuyorlardı izne ayrıldım ve 38+5 de kontrole gitmiştim kontrollerimde doğumum da devlet hastanesinde oldu kontrolde herşey yolundaydı bizim bıcırık gelmek istemiyordu pek daha var dedi doktorumuz abimin de kadın Doğum doktoru olması nedeniyle abim son kontrolden sonra günlük 1 saat olan yürüyüşümü 2 saate çıkardı ve merdiven inip çıkma egzersizini artırdı son 1 haftamı sürekli yürüyerek geçirdim eşimde bu son hafta izinliydi ve bana eşlik etti 39+5 de Pazartesi günü tekrar kontrole gidecektik Pazar günü sabah yürüyüşünden sonra eşimin annesi geldi arabayla onu havaalanından almaya gittim eve geldik yalancı sancılara benzeyen ağrılarım vardı ama yalancı doğum sancısıdır diyip önemsemedim kayınvalidemi evde bırakıp Pazar’a gittik eşimle pazar alışverişini yaptık eve geldim akşam için yemek pişirdim yemek yedikten sonra tekrar yürüyüş yapmaya çıktık hep birlikte yürüyüş sırasında ara ara kramp gibi ağrım oldu ama ben yine devam ettim akşam biraz erken uyumak istedim hafif sancım vardı ben hala yalancı sancı diye düşünüyordum gece 23.30 gibi baktım ki şiddetleniyor bu sancılar eşimle hemen abimi aradık önemli birşey değildir demesini beklerken doğum başlamış hastaneye gidip nst çektirin dedi hemen duş aldım daha sonra eşim ve ben hastaneye gittik saat gece 12 idi nöbetçi asistan doktorlar arkadaşlarım benim rica ettim muayene edip nst çektirdik açılma 1 cm bebekte iyi dedi durum böyle olunca doktorumla daha önce kararlaştırdığımız gibi sancı sürecini evde geçirmek için eve geri döndük bu sırada annemlere de haber verdik annemde eve geldi ben hemen bi duş aldım sancılar sıklaşmaya başladı 👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼
Read more
・・・ 96 YIL ÖNCE BUGÜN BİR MİLLET SAVAŞIYORDU.. Düşmanı endişelendiren bir koca tarih var. İşte ...
Media Removed
・・・ 96 YIL ÖNCE BUGÜN BİR MİLLET SAVAŞIYORDU.. Düşmanı endişelendiren bir koca tarih var. İşte o tarih bir asır önce bugün yazılmaya başlandı! Uzun zaman sabredip, son anda patlatan bir milletin tarihi. Onlar bunu biliyor. Ve hiç unutmuyor! Bu tarihi yazanlar, 5-10 bin askerden ... ・・・
96 YIL ÖNCE BUGÜN BİR MİLLET SAVAŞIYORDU.. Düşmanı endişelendiren bir koca tarih var. İşte o tarih bir asır önce bugün yazılmaya başlandı!

Uzun zaman sabredip, son anda patlatan bir milletin tarihi. Onlar bunu biliyor. Ve hiç unutmuyor!

Bu tarihi yazanlar, 5-10 bin askerden 200 bin asker yaratan bir millettir.

Kadın ve çocukları, barakalarda fişek dolduran bir millet!

İşçileri Eskişehir demiryolu atölyesinde top yapan bir millet! Düşmana Eskişehir’de mevzilendiği haberi verip, gece karanlığında Afyon’a kayan bir millet.

Öğrenci pilotlar Afyon hava sahasına bekçilik etmişti. “Othello Kazım” seyyar cephe tiyatrosu son kez perde demişti. Herkes cephedeydi!.. 26 Ağustos sabahı Kocatepe’ye geldi! Düşman askeri Afyon’da rehavet içindeydi. Güneşin ilk ışıklarında balodan çıkıp karargahlarına esneyerek dönerken, Afyon ovasında top sesleri yeri göğü dövmeye başladı. Sadece 3 saat sonra 2 tepe dışında tüm hedefler ele geçirilecekti!

Yunan ordusu kaçarken her yanı yaktı! Uşak, Alaşehir, Turgutlu, Manisa, alevler altındaydı. Kaçarken önlerine çıkan her şeyi yok etmeye yeminliydiler. Türk ordusu Eylül başında Ödemiş, Salihli, Bozüyük, Bilecik, Akhisar, Balıkesir, Bursa, İzmir’i işgâlden temizledi.

Söz verdiği gibi savaşın 14. günü İzmir’deydi.

9 Eylül’de Nif’e geldiğinde Nifli kadınlar onu sessizce ve eğilerek karşıladılar. Halide Edip anlatıyor: “Sarılıp dizlerini öptüler. Başörtülerinin ucuyla çizmelerini sildiler. Bir ikisi tozu gözlerine sürdü. Gözlerinden onun çizmelerine göz yaşı damlıyordu. Sonra geçip önünde el bağladılar.”
(Metin Aydoğan – Mustafa Kemâl ve Kurtuluş Savaşı cilt 1)

Yaşlı gözlerle ona uzun uzun baktılar. Söz bitmişti. Çok şey yaşanmıştı! Birlikte savaşmışlardı! O başkomutanlarıydı.

Artık nefes alabilen hür BİR MİLLET VARDI!

Şimdi bu milleti yok etmeye yeminli olanlar ve onların bıçağını yalayan zevat iyi bilsin ki, bu RUH kaybolmadı! Yoksa ne biz, ne bu yazıyı okuyanlar olurdu! Ne ergen gençlerimiz yemeden içmeden sabahlara kadar kurtuluş planları yapardı ne yaşlı ninelerimiz sokaklara çıkardı. Bildiğinizi biliyoruz hainler, korktuğunuzu da!
Read more
Cumhurbaşkanı @rterdogan ın temaslarını izlemek için geldiğimiz Güney Kore’de de hem siyasi ...
Media Removed
Cumhurbaşkanı @rterdogan ın temaslarını izlemek için geldiğimiz Güney Kore’de de hem siyasi hem ekonomik ikili ilişkilerde tarih yazıldı. Cumhurbaşkanı ile röportajın detayları yarınki #sabah ve #takvim gazetelerinde. Türkiye’nin ne kadar büyük olduğunu yurtdışından bu tanıklıklarımızda ... Cumhurbaşkanı @rterdogan ın temaslarını izlemek için geldiğimiz Güney Kore’de de hem siyasi hem ekonomik ikili ilişkilerde tarih yazıldı. Cumhurbaşkanı ile röportajın detayları yarınki #sabah ve #takvim gazetelerinde. Türkiye’nin ne kadar büyük olduğunu yurtdışından bu tanıklıklarımızda çok daha iyi anlıyorsunuz🇹🇷🇹🇷
Read more
Loading...
Load More
Loading...