Küçük bir kaçamak sonrası

Loading...


Unique profiles
20
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tour Eiffel, Splendid Palace, Ağva Park Mandalin
Average media age
747.4 days
to ratio
20
Szentendre hemen herkes tarafından bir kasaba olarak anılsa da resmiyette bir şehir. Szentendre’nin ...
Media Removed
Szentendre hemen herkes tarafından bir kasaba olarak anılsa da resmiyette bir şehir. Szentendre’nin yerlileri bile buradan bir kasaba olarak bahsediyor, şehir sözcüğü neredeyse hiç kullanılmıyor. “RAMAZAN BAYRAMI BUDAPEŞTE, BRATİSLAVA, VİYANA, PRAG, BERLİN TURU” hakkında ... Szentendre hemen herkes tarafından bir kasaba olarak anılsa da resmiyette bir şehir. Szentendre’nin yerlileri bile buradan bir kasaba olarak bahsediyor, şehir sözcüğü neredeyse hiç kullanılmıyor.
👉 “RAMAZAN BAYRAMI BUDAPEŞTE, BRATİSLAVA, VİYANA, PRAG, BERLİN TURU” hakkında detaylı bilgi almak için profildeki linkten turları görebilir ya da bizi arayabilirsiniz!
☎️ 0312 466 91 91
.
📌 Szentendre en çok sanatı ve kültürü ile ziyaretçilerin dikkatini çeken, Budapeşte’nin merkezinden 20 km uzaklıkta, yaklaşık 25 bin kişinin yaşadığı küçük bir şehirdir.
📌 Çok sayıda sanatçının yaşamak için tercih edip ömür geçirdiği kasabaya bu özelliği nedeniyle “Sanatçılar Şehri” yakıştırması yapılıyor. Szentendre, günümüzde hala birçok yerli ve yabancı sanatçıya da ev sahipliği yapıyor.
📌 Osmanlı akınlarının yapıldığı sırada savaştan kaçan Sırplar buraya sığınmış ve 200 yıl kadar burada yaşamışlar. Sırpların yanı sıra Hırvatlar, Slovaklar, Almanlar ve Yunanlılar da şehrin nüfusunda önemli bir yer tutuyormuş. Sonrasında şehir doğal afetler nedeniyle uzun bir süre neredeyse tamamen terk edilmiş bir halde kalmış. 20. yüzyılda Macar sanatçıların burayı yeniden keşfetmesiyle tekrar canlanmıştır.
📌 Szentendre’de Badem Ezmesi Müzesi, Mikro Sanat Müzesi, Milli Şarap Müzesi, Retro Tasarımlar Merkezi gibi görmeye alışık olmadığınız tarzda tematik müzelerle karşılaşmanız mümkündür.
📌 Szentendre’ye gittiğinizde mutlaka yapmanız şeylerin başında kasabanın ünlü lavantalı dondurmasından tatmak olmalı.
.
.
#tempoturizm #tempotur #tur #tour #seyahat #turizm #tempoylakeşfet #holiday #erkenrezervasyon #indirim #gezi #tatil #travel #travelgram #gezitakvimi #kültürgezisi #tempotravel #tempolugeziler #tempoilegeziyorum #tempoilekesfet #szentendre #budapeşte #ramazanbayramıturları
Read more
Loading...
Bu gün için güzel bir bilgi <span class="emoji emoji1f384"></span> Geç uyuduğumuz, geç uyandığımız, haddinden fazla dışarıdan yediğimiz ...
Media Removed
Bu gün için güzel bir bilgi Geç uyuduğumuz, geç uyandığımız, haddinden fazla dışarıdan yediğimiz ya da dün gece gibi kaçamaklarımızın fazlaca olduğu bir dönemin sonunda ödem tutmanız çok muhtemel. Yani sodyumun atılmaması buna bağlı olarak su tutmanızdan bahsediyorum.. Vücutta ... Bu gün için güzel bir bilgi 🎄
Geç uyuduğumuz, geç uyandığımız, haddinden fazla dışarıdan yediğimiz ya da dün gece gibi kaçamaklarımızın fazlaca olduğu bir dönemin sonunda ödem tutmanız çok muhtemel. Yani sodyumun atılmaması buna bağlı olarak su tutmanızdan bahsediyorum..
Vücutta sodyum potasyum dengesi vardır. Böyle kaçamak yaptığınız ya da uyku düzeninizin bozulduğu dönemlerde potasyum magnezyumdan zengin besinleri tüketmeniz, bol su içmeniz ve egzersiz yapmanız ödeminizi atmanıza yardımcı olacaktır.
Hangi besinlerde magnezyum, potasyum var diye soracak olursanız da👉🏽 muz, ananas gibi sarı meyvler, maydanoz, kekik, nane gibi yeşil yapraklı sebzeler magnezyum vr potasyum kaynağıdır.
Mutlu yıllar, mutlu pazartesiler 💐
#ödem #sodyum #potasyum #magnezyum #bolsu #egzersiz #muz #ananas #maydanoz #kekik #nane #yılbaşı #yılbaşısonrası #sağlıklıbeslenme #sağlıklıyaşam #beslenme #sağlık #diyet #diyetyemekleri #diyetisyen #diyetteyiz #diyetkardesliği #muğla #vscocam
Read more
Sevginin sınırı yoktur. #pride #onuryürüyüşüm #sınır Gençlik insanın kendini keşfetmeye başladığı, ...
Media Removed
Sevginin sınırı yoktur. #pride #onuryürüyüşüm #sınır Gençlik insanın kendini keşfetmeye başladığı, büyülü bir çağdır. Abisi hapiste olan, içinde tanımlayamadığı bir öfke barındıran Aristo, bir gün havuzda Dante adında bir yaşıtıyla tanışır. Her ikisini de değiştiren, dönüştüren ... Sevginin sınırı yoktur. #pride #onuryürüyüşüm #sınır
Gençlik insanın kendini keşfetmeye başladığı, büyülü bir çağdır.

Abisi hapiste olan, içinde tanımlayamadığı bir öfke barındıran Aristo, bir gün havuzda Dante adında bir yaşıtıyla tanışır. Her ikisini de değiştiren, dönüştüren bir sürecin ilk adımıdır bu tanışma. Sonrasında hayat, kimlik, büyümek, “ışık kirliliği olmadan” yıldızları izler gibi bir arkadaşlığı tüm safl ığıyla sürdürmek onları birbirine yakınlaştıran esas bağ olur.

Aristo ve Dante Evrenin Sırlarını Keşfediyor, korkmadan, çekinmeden, hayatını kendisi olarak gizlenmeden yaşamak isteyenler için yazılmış bir kitap. Daha önce başka yapıtlarıyla PEN/Faulkner ve American Book ödüllerini kazanan Benjamin Alire Sáenz, Aristo ve Dante Evrenin Sırlarını Keşfediyor ile Printz Honor Book, Stonewall, Pura Belpre ve Lambda Literary ödüllerinin de sahibi oldu.

Aynı adlı serinin ilk kitabı olan Aristo ve Dante Evrenin Sırlarını Keşfediyor’u okuyanlar, bir anlamda kendi evrenlerinin sırlarını keşfediyor.
Read more
“Bitmiyor sorular, bitmiyor yetmezlikler. Hiçbir şey bir başkasına göre yeterince “okey” değil! ...
Media Removed
“Bitmiyor sorular, bitmiyor yetmezlikler. Hiçbir şey bir başkasına göre yeterince “okey” değil! Daha daha mükemmel olmak gerekiyor. Değilsen de, öyleymiş gibi satış yapman lazım ki, olsun. Yani yalan söylesen daha iyi gibi. Anı yaşamak, kendini ispat etmek zorunda olmak çok zor! “Sana ... “Bitmiyor sorular, bitmiyor yetmezlikler. Hiçbir şey bir başkasına göre yeterince “okey” değil! Daha daha mükemmel olmak gerekiyor. Değilsen de, öyleymiş gibi satış yapman lazım ki, olsun. Yani yalan söylesen daha iyi gibi.
Anı yaşamak, kendini ispat etmek zorunda olmak çok zor!
“Sana ne!” diyemiyor bazı insan. Ben diyemiyorum. Kardeşim ben anneme benzmemiyorum, veya bu çocuk babası gibi basketçi değil. Nokta!
Farklı mesleklere, düşüncelere, kılıklara, yani hayata saygı sıfır derecesinde.
Mahremiyet desen, ohoooo o da ne. Bana özel yahu!
Her şey etiket. Her şey görüntü. Her şeye para ve pahaya göre değer veya değil.
Senin NASIL olduğun, nasıl şeylerle ilgilendiğin sevdiğin bir türlü yeterince önemli ve öncelikli olamıyor. Olsa da, bir hor görme ifadesi çakılıyor.
Aynı aynı aynı olunsun çabası devam ediyor hastalıklı bir şekilde.
Kapan Yonca, kapan kaç ve sus Yonca hissi veriyor tüm bunlar bana baktıkça.
Agresif sorular, agresif sokak, agresif sohbet.
Hep 10 yıl 20 yıl sonrası merak ediliyor. Hani sanki ülke 6 aylık stratejik plan yapmış da, senin torununa kadar planlı olman isteniyor.
Şu ana, şu an içinde bulunduğun bir duruma dair takdir ve onay yok.
Sürekli kendini az yetersiz eksik hissettiren bir ortam, bakış, sorgulama. Herkes hakim, herkes yargıç, herkes hem suçlu hem güçlü...........................Oysa hayata anadan doğma çıplak geldiğimizde sarılıyor anamız babamız bize. Daha o dakika parmağını sıkı sıkı tutuyoruz biz de. Güveniyoruz, hiç tanımadan, tanışmadan, konuşmadan, koşulsuzca ve çırılçıplak seviyoruz birbirimizi. Sevişiyoruz çırılçıplak....🍀✍🏼 Bugünkü yazımın linki profilimde @hurriyetkelebek #4yapraklıyoncayazısı
Read more
Sınavlar biter bitmez Ben ve Kendim, yıldızları görebileceğim bir gökyüzünün altında uyumak ...
Media Removed
Sınavlar biter bitmez Ben ve Kendim, yıldızları görebileceğim bir gökyüzünün altında uyumak için yola çıktık çünkü Stephen Hawking'e sözüm vardı.(öyle miydi cidden o ya ) Sırtımda çadırım ve matımla ada vapurunda lal-la-la-lalala diye sevinçle giderken Kendim mutluluktan ölüyordu. ... Sınavlar biter bitmez Ben ve Kendim, yıldızları görebileceğim bir gökyüzünün altında uyumak için yola çıktık çünkü Stephen Hawking'e sözüm vardı.(öyle miydi cidden o ya 😂)
Sırtımda çadırım ve matımla ada vapurunda lal-la-la-lalala diye sevinçle giderken Kendim mutluluktan ölüyordu. Ben ise, ne bu hareketler bi kendine gel çocuk musun diye Kendimi azarlamaya başladım...
Daha çadırımı kurarken Benim canım sıkılmaya  başladı, tek başıma napıcam ki burda diye Kendimin de canını sıkmaya çalıştım.. Ama Kendim, şimdiden çok keyif alıyordu ve çadırı kurup adayı keşfe çıkmak için sabırsızdı...
Bi ara Kendim denize girmek istiyorum diye tutturdu..🤔 Neyseki Ben bunun olabileceğini önceden tahmin etmiştim de bikinileri yanıma almamayı akıl edebildim...
Burgazada'nın en tepesine çıkıp ordaki manzarayı izlemek ve her şeye bir de uzaktan bakmak istedim.. Çünkü bir yere gidince yapmayı en sevdiğim şey orayı bi kıyısından, bi de tepesinden izlemek. Ben tabi, yarı yolda yoruldum ve vazgeçmek istedim ama Kendim bunu yapmam gerektiğine Beni ikna etti ve iyiki kendimi dinledim.. çünkü bazı tepelerden denize bakmak çok güzel..
Bi ara Kendim ve Ben çok şiddetli bir kavgaya tutuştuk... Ben, Kendimi başıma buyruk davranıp, düşünmeden yaşamak istemekle ve sürekli mantıksız kararlar almakla suçladım. Kendim ise Beni hayatı yaşamayı bilmemekle ve duygusuzlukla suçlayarak yaralamaya çalıştı. Ondan nefret ettiğini ve kendisine üzüldüğünü de laflarına ekledi...
Çok arada kalmıştım ve ne denir ki ikimizin de haklı yanları vardı...
Uzuun uzuun yıldızları izledik ve sakinleşince birbirimize sıkı sıkı sarılıp uyuduk.
Ben ve Kendim yine de iyi vakit geçirdik ve bunu daha sık yapmamız gerektiğine karar vererek ada vapurunda çayımızı yudumlayarak evin yolunu tuttuk.. Sonrası için bir şey söylemek mümkün değil ama bence aklımı kaçırmış sayılmam. Kendimin sesini dinleyerek bu yazıyı, bu anıların altında yayınlamaya karar verdim.. Bana sorsanız insanların deli olduğumu düşünmesini istemem ama kendim için başkalarının ne düşündüğü çok da şey değil yani.. -sevgiler
Read more
Jean-Philippe Toussaint kült yazarlarımdandır. Yapıtlarında Oblomov'dan izler taşıyan tipik ...
Media Removed
Jean-Philippe Toussaint kült yazarlarımdandır. Yapıtlarında Oblomov'dan izler taşıyan tipik anti-kahraman karakterinin yazarın kendi sakin hayatından izler taşıdığını düşünmekteyim. Favorilerimden biri de Mösyö kitabıdır. Hayatta hiçbir hırsı olmadan monoton bir hayat ... Jean-Philippe Toussaint kült yazarlarımdandır. Yapıtlarında Oblomov'dan izler taşıyan tipik anti-kahraman karakterinin yazarın kendi sakin hayatından izler taşıdığını düşünmekteyim.

Favorilerimden biri de Mösyö kitabıdır.
Hayatta hiçbir hırsı olmadan monoton bir hayat sürdüren, düşman olduğu gerçeklikten kaçarak yalnızlığının dipsiz kuyularına sığınan, bir nişanlısı ve çok iyi bir işi olan bu karakter, hayır diyemediği için yaşadığı hayattan kaçar ve saatler boyunca "acının yokluğundaki zevki, zevkin yokluğundaki acıyı " hisseder sürekli ve yaşamında bir dönüm noktası olur: Bir partide kendisiyle ilgilenen bir kadınla tanışıp aşık oluncaya kadar herşey monoton ve sıradandır; sonrası için kitabı okuyun. (Bkz. Oblomov'da üstündeki ataletten kısa süreliğine olsada bir kadın sayesinde sıyrılır.) Diğer önemli kitabı Banyo'nun kahramanı, Mösyö'deki gibi düşman olduğu gerçeklikten kaçarak kendini iyi hissettiği tek yer olan banyosunda yaşamak ister. "Fakat kendimi en iyi hissettiğim yer banyoydu. İlk zamanlar bir koltuğa oturup kitap okuyordum, sonra -çünkü sırtüstü yatarak okuma hevesine kapıldım- küvetin içerisine uzanıp okumaya başladım." Banyo kitabının müthiş açılış paragrafı: "Öğleden sonralarımı banyoda geçirmeye başladığımda, oraya yerleşeceğimi hiç aklıma getirmemiştim; hayır orada, küvetin içerisinde kimi zaman giyinik, kimi zaman çıplak uzun uzun düşünerek çok hoş saatler geçiriyordum. Yanıbaşımda olmaktan zevk duyan Edmondson beni daha sakin buluyordu; zaman zaman takıldığım oluyordu, kahkahayı basıyorduk. En kullanışlı banyo küvetlerinin böyle koşut kenarlı, sırtın geleceği kesim verev, öbür taraf dik, tabanının düzlüğü nedeniyle ayaklık kullanmaya gerek kalmayan küvetler olduğuna bir kez tanık olarak elimi kolumu sallayarak konuşuyordum." Bu işlerin başlangıcının Hermann Melville'nin müthiş romanı Kâtip Bartleby olduğunu düşünürüm. Melville romanında Bartleby'e ne dedirtir (?): "Yapmamayı tercih ederim". Georges Perec'in "Uyuyan Adam" kitabını unutmadan. Uzun yıllar önce Mösyö kitabını hediye eden sevdiğim biri demişti: "Mösyö sensin." Arada okudukça hayrete düşerim.

#JeanPhilippeToussaint #Monsieur #Mösyö #LaSalledeBain #Banyo #AyrıntıYayınları
Read more
Loading...
Çok uzun emekler verir ilişkisini yürütmek için. Birinin kadını olmayı yüreği, beyni, ruhu o kadar ...
Media Removed
Çok uzun emekler verir ilişkisini yürütmek için. Birinin kadını olmayı yüreği, beyni, ruhu o kadar zor kabul etmiştir ki, başka bir adama ait olmayı istemez. Erkek gibi, çorbanın tuzu eksik diye kavga çıkarmaz mesela, tam tersi, konuşmamız lazım der. Erkekler de en çok bu cümleye sinir ... Çok uzun emekler verir ilişkisini yürütmek için. Birinin kadını olmayı yüreği, beyni, ruhu o kadar zor kabul etmiştir ki, başka bir adama ait olmayı istemez. Erkek gibi, çorbanın tuzu eksik diye kavga çıkarmaz mesela, tam tersi, konuşmamız lazım der. Erkekler de en çok bu cümleye sinir olurlar. Ertelenir o konuşmalar, maç bitimine, yemek sonrasına ve daha birçok lüzumsuz şeyin ardına ötelenir.

Kadınlar inatçıdır, hayata tutundukları gibi, aşklarına da sahip çıkarlar. Bu yüzdendir, konuşup derdini anlatma isteği, karşı tarafı ikna edene kadar uğraşırlar. Sonunda pes eder adam, bir ışık görür kadın, tüm derdini paylaşır. Genellikle ne cevap alır? Abuk sabuk konuşma! Gereksiz ve saçma gelmiştir adama anlatılanlar, hiç de üstünde durmamıştır. Yine bir sıkıntı, tatmin edilemeden geçiştirilir ve adam gün gelip bunların kendisine ok gibi döneceğini bilemez.

Bir kadın şikayet ediyorsa, ya da erkeklerin deyimi ile vıdı vıdı ediyorsa; erkek bilmelidir ki, o ilişkiden hala ümidi vardır kadının. Yürütmek, birlikte yaşamak, sorunları çözerek mutlu olmak istiyordur. Daha önemlisi, o adamı hala seviyordur.

Kadın susarak gider!

En önemli detaydır, erkeklerin hiç anlayamadığı durum işte bu kadar basittir. O gün gelene kadar konuşan, kavga eden, tartışan kadın, kendini sessizliğe vermiştir. Ne zaman ümidini o ilişkiden kestiyse, o zaman sevgisi de yara almış demektir. Yüreğindeki bavulları toplamıştır, kafasındaki biletleri almış ve aslında bedeni orada durarak, ilişkiden çıkıp gitmiştir. Kadın, gerçekten gitmişse, çok sessiz olmuştur ayrılışı, kimse hissetmeden, kapıları vurup kırmadan gitmiştir. Her akşam eve geldiğinde, kapının açıldığını gören adam anlamaz ama bir kadın sessizce gider. Ne mutfağında yemek pişiren, ne yan koltukta televizyon izleyen, ne gece ruhunu kenara koyarak yatakta sevişmeye çalışan kadın, artık o kadındır. Bir kadının çığlıklarından, kavgalarından korkmamak gerekir, çünkü kadının gidişi sessiz ve asildir. #cemalsureya
Read more
Canım Karpuzum🖤 Ah canım oğlum 1 aydır yürüyemiyor<span class="emoji emoji1f622"></span> 1 gecede gitti bacaklar. Irkı gereği son senelerde ...
Media Removed
Canım Karpuzum🖤 Ah canım oğlum 1 aydır yürüyemiyor 1 gecede gitti bacaklar. Irkı gereği son senelerde bacaklarında sıkıntı vardı. Çok yaşlı olduğu için ameliyat etmiyorlardı. (Son senesinde ameliyat ve sonrasındaki süreci yaşamasın, kalan ömrümü bunlar ile geçirmesin diye...) ... Canım Karpuzum🖤 Ah canım oğlum 1 aydır yürüyemiyor😢 1 gecede gitti bacaklar. Irkı gereği son senelerde bacaklarında sıkıntı vardı. Çok yaşlı olduğu için ameliyat etmiyorlardı. (Son senesinde ameliyat ve sonrasındaki süreci yaşamasın, kalan ömrümü bunlar ile geçirmesin diye...) Üstüne sinirleri ile ilgili bir sıkıntı da olunca felç gelmiş gibi oldu bir gecede😞 Kahrolduk. Ahmet ile 1 hafta gece gündüz haline ağladık. 2. hafta uyutacağız diye gözlerimiz çıktı ağlamaktan. Sanki bu aşamaya gelince başka bir çare yokmuş gibiydi. Bir de son senesi olduğu için gidiyor gibi geldi... Sonra veterinere “Şu anda mutlu mu? Böyle yaşamak ızdırap mı? Nereden anlayacağız da uyutma kararı vereceğiz?”dedik. Çünkü bacaklar hariç üst tarafı bir o kadar da canlıydı, yani normal Karpuz’du, otururken görenler hasta olduğunu anlamazdı. Veteriner “Kafasını başka tarafa çevirip yatmıyorsa, size doğru ise yönü hep, eskisi gibi yemek yiyorsa mutludur” dedi. Aldık tosuncuğu eve geldik, çünkü bıraksak evi yiyecek hali devam ediyordu çok şükür🙂 O zaman bu zaman yatalak hasta gibi ona bakıyoruz, yeter ki beraber ve mutlu olalım, gittiği yere kadar... 2-2,5 hafta neredeyse hiç evden çıkmadım. Hem depresyon hem de Karpuz ne zaman ne ister diye. Çünkü tuvaletini de yattığı yerde yapıyor... Sonra tuvalet, yemek, su ihtiyaçları bitince kısa süreli çıkmaya başladım. Şimdi kilim, havlu ile odadan odaya taşıma(kendi yürürken neredeysek gelip oraya otururdu, tuvalet de dahil😂Ondan şimdi de neredeysek oraya getiriyoruz), her gün en az 2 posta banyo yapma, isteklerini bakışlarından anlama şeklinde devam ediyoruz. O pes etmedikçe beraberiz inşallah🤲🏻🙏🏻🖤 #karpuzthedog
Read more
Loading...
Günaydın <span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> Ağva’da doğanın kucağında, nefis bir uyku sonrası rahatlamanın keyfinin devamını ...
Media Removed
Günaydın Ağva’da doğanın kucağında, nefis bir uyku sonrası rahatlamanın keyfinin devamını yaşamak için haydi bahçeye buyrun Kuş korosu hazır kıta sizi bekliyor - Ağva Park Mandalin Hotel +12 Ağva, Istanbul ️ +90216-7218205 🏻 Oda / Rooms: 10 Özel tekliflerimiz ... Günaydın 🌸💐 Ağva’da doğanın kucağında, nefis bir uyku sonrası rahatlamanın keyfinin devamını yaşamak için haydi bahçeye buyrun☕️🌿 Kuş korosu hazır kıta sizi bekliyor ☺️🎼🎷🎺
-
🏠 Ağva Park Mandalin Hotel +12
📍 Ağva, Istanbul
☎️ +90216-7218205
👌🏻 Oda / Rooms: 10
✨ Özel tekliflerimiz için websitemize göz atın!
🌿 www.parkmandalin.com
❤️Konsept: Balayı, Romantik, Doğaya Kaçış
➕Dağ Evi, Nehir Evi, Küçük Otel, Şömineli ve Jakuzili Oda seçeneği
👫 +12 Yaş
🚗Ücretsiz Otopark
-
#aşk #huzur #haftasonu #river #nehir #istanbul #şömine #şöminekeyfi #ağva #agvasahil #agvanehir #kesif #gezi #travel #seyahat #photooftheday #romantik #şile #gününfotosu #istanbul #doğa #doga #ağvaparkmandalin #yoga #yogaheryerde #yogadayoga
Read more
Küçükken yıllar sonrasının hayalini kurabiliyor insan.Biraz büyüdüğünde bir kaç yıllık plan ...
Media Removed
Küçükken yıllar sonrasının hayalini kurabiliyor insan.Biraz büyüdüğünde bir kaç yıllık plan yapıyor,orta yaşa geldiğinde ise yarın kaygısıyla yaşamaya devam ediyor. Yaş ilerledikçe anlıyor ki yarın diye bir şey yok. O yüzden belki de etrafınızda görüp çılgın mı ne ?dediğiniz yaşlılar ... Küçükken yıllar sonrasının hayalini kurabiliyor insan.Biraz büyüdüğünde bir kaç yıllık plan yapıyor,orta yaşa geldiğinde ise yarın kaygısıyla yaşamaya devam ediyor. Yaş ilerledikçe anlıyor ki yarın diye bir şey yok. O yüzden belki de etrafınızda görüp çılgın mı ne ?dediğiniz yaşlılar gönlünce yaşamayı ,gezip-tozmayı seçiyor. Çünkü onlar vakit kalmadığını biliyor.
Yaşamak için yaşlanmayı beklememek lazım,ne demişler;
Dişin öğütürken ye
Ayağın götürürken gez
Kalbin atarken sev.
#keyifli #mutlu #akşamlar #instagram #ailesi
Read more
Evettt güncel kilom 61.7 , haftalarca iyi giden ben , dün resmen kaçamağın dibine vurdum , 18:00 ...
Media Removed
Evettt güncel kilom 61.7 , haftalarca iyi giden ben , dün resmen kaçamağın dibine vurdum , 18:00 gibi patates kızartması yemenin pişmanlığyla uzun yürüyüş yaptım , yürüyüş sonrası kahve mollası derken bulduğum yerde bir sürü çikolata yedim eve geldiğimde 22:30 gibi peynirli 2 lavaş yedim ... Evettt güncel kilom 61.7 , haftalarca iyi giden ben , dün resmen kaçamağın dibine vurdum , 18:00 gibi patates kızartması yemenin pişmanlığyla uzun yürüyüş yaptım , yürüyüş sonrası kahve mollası derken bulduğum yerde bir sürü çikolata yedim eve geldiğimde 22:30 gibi peynirli 2 lavaş yedim 🙈🙈resmen patlama noktası yaşadım , bugün tabii ki sağlıklı beslenmeye devam , tüm kaçamaklara rağmen tartıdaki rakam beni çok mutlu etti ☺️ 21 martta 67.4 le başlamıştım 15 mayıs da 61,4 olmak emeklerinin karşılığını almak inanılmaz mutluluk verici , arada kaçamak elbette olur insanız sonuçta önemli olan pes etmemek kaldığın yerden devam etmek 👍🏼💪🏽ramazanda kilo vermek çok zor , korusam yeterli diye düşünüyorum ama yine de ufak bir hedef koyalım 60.0 diyorum 🙏🏻🙏🏻herkese hayırlı ramazanlar diliyorum
Read more
Eyfel için bileti önceden mi almalı, Paris’e gelip gişeden mi almalı? Her ikisinin de avantajları ...
Media Removed
Eyfel için bileti önceden mi almalı, Paris’e gelip gişeden mi almalı? Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var. Aslında işiniz şansa kalmış. Şanslılardan olabilmeniz dileğiyle ・・・ ・・・ 🏻🏻 #Repost @leylekhavadaa with ・・・ ・・・ Hayatın davet ettiği anlar var ya onları ... Eyfel için bileti önceden mi almalı, Paris’e gelip gişeden mi almalı? Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var. Aslında işiniz şansa kalmış. Şanslılardan olabilmeniz dileğiyle 🍀 ・・・
・・・
🙏🏻💙🙏🏻 #Repost @leylekhavadaa with ・・・
・・・
Hayatın davet ettiği anlar var ya onları hiç kaçırmamak lazım...
Paris'e giderken Moulin Rouge hariç hiçbir yere bilet almadık. İlk gün kaldığımız otele çok yakın olan Pantheon'dan başladık gezmeye, sonra Lüksemburg Bahçesi'ni dolaştık, çıkışta acıkmaya başladık ve birçok şubesi olan "Le Relais de l'Entrecote" en yakın şubesine gidip bir ziyafet çektik. İyi ki dediğimiz hatta ertesi gün tekrar gittiğimiz bir yer oldu, bu arada kesinlikle tavsiye ederim.👌
Sonrasında ise doğruuu Orsay Müzesinin yolunu tuttuk. Bilet almamıştık ama şans bizimleydi, az bir kuyruk sonrası içeri girebildik. Hem içeride hem de güzel kafesinde verimli ve keyifli saatler geçirdik. Çıkışta neler yaptık biliyor musunuz? Dinçer'e sorarsanız tek günde Paris'i gezdik.🙈🙈
Çünkü nehrin karşı tarafına geçip bu sefer de Louvre Müzesine 'merhaba' deyip Tuileries Bahçesi'ne geçtik ve havuz kenarındaki sandalyelere oturup dinlendik. Sonrası ise bahçelerin çıkışında nefis çeşmeleriyle Concerde Meydanı, daha ileride karşılıklı Petit Palais ve Grand Palais, onların tam ortasından devam ettiğimizde muhteşem heykellerle süslü Alexandre III. Köprüsü karşıladı bizi❤ Nehir kenarından yürüyerek Eyfel'e adım adım yaklaştıkça daha da yakın olmak istedik. Tam yanından geçiyorduk ki sıranın çok yoğun olmadığını fark edip kendimizi kuyrukta bulduk.
İşte bundan sonrası hayatın sunduğu daveti geri çevirmemekti❣Çünkü gitmeden önce planlarken 'Bilet alsak mı?Oradan mı alırız? Gece mi gündüz mü gitsek?' vs. sorular içindeyken hiç plansız Eyfel'e çıkmak hatta hem aydınlık hem karanlık hâlinde orada olmak mutluluğun ta kendisi oldu tabii ki✌
Demek ki zaman zaman kendimizi hayatın ve yolların bizim için yaptığı planlara bırakmamız gerekiyor.🙃 #tbt

#worldtraveler #travelingram #bloggers #today #paristenet #france #world #parisrehberi #travelblogger #paristenet #cokgezenadamlar #eiffeltower #seetheworld #travel #travelpics #anıyaşamak #eyfel #vscodaily #fransa #vacation #ootd #paris #allshotsturkey
Read more
Loading...
| Öldüm Çık | <span class="emoji emoji1f4ab"></span> #kitapyorumu ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ <span class="emoji emoji1f386"></span> "Başkalarının yolunda yürümek, döneceğin sapağı gösteren ...
Media Removed
| Öldüm Çık | #kitapyorumu ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ "Başkalarının yolunda yürümek, döneceğin sapağı gösteren biri olduğu için kolaydır. Kendi yolunu çizmek başka bir şeydi. Herkes anlasın istedim." ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Sahi neydi kendi yolunu çizmek? Başkalarının bizim için oluşturduğu tabular ... | Öldüm Çık | 💫 #kitapyorumu
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
🎆 "Başkalarının yolunda yürümek, döneceğin sapağı gösteren biri olduğu için kolaydır. Kendi yolunu çizmek başka bir şeydi. Herkes anlasın istedim."
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Sahi neydi kendi yolunu çizmek?
Başkalarının bizim için oluşturduğu tabular içerisinde her seferinde 'Haklısın,' diyerek kabullenip kurmaca bir hayatı yaşamak mıydı, yoksa düşüp kalksak dahi inatla ve azimle kendi çizdiğimiz rotada ilerlemek mi?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Sizi bilemem belki ama Perihan, hatalarıyla da doğrularıyla da yaşamayı öğrenmiş, hayat ona ufak bir çelme atmaya kalksa dahi dönüp sadece kahkahalarla gülebilecek bir kadın. Haliyle onun tercihi her zaman kendi yolunu çizmek ve o yolda devam etmek oluyor. Ve biz de kitap boyunca onun bu azmini, kararlılığını ve güçlü duruşunun arkasında aslında ne kadar da kırılgan bir kalp taşıdığını görüyoruz.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Kuzeninin eşi tarafından öldüresiye dövülmesi ve sonrasında da vefat etmesi ile başlıyor hikaye. Toplumumuzun kanayan yarası haline gelmiş bu olaya bir kez daha okuyarak doğrudan şahit olmak Perihan kadar beni de darmadağın eden bir durum oldu açıkçası. İliklerime kadar hissettim diyebilirim. Etrafındakilerin aksine acısını içinde yaşamayı tercih edenlerden insanlardan Peri. Bu sessizliğini bir müddet alkolle bastırmış olsa da, bir süre sonra yaşadığı şehri terketmenin kendisi için daha iyi olacağına karar veriyor ve tamamen radikal bir kararla Yağız'ın yanına taşınmaya karar veriyor. Yağız, Peri'nin senelerdir hemen hemen her anında yanında olan, internetten tanıştığı çok yakın bir arkadaşı. Haliyle Yağız'ın İstanbul'a gelmesi için yaptığı teklifi kabul ederken ötesini hiç düşünmüyor bile, Peri. Ama burda altını çizmemiz gereken bir husus var ki; Peri daha önce ne Yağız ile doğru düzgün yüzyüze görüşmüş, ne de sesini duymuş arkadaşlıkları boyunca. İnternetteki fotoğrafları hariç hiç karşı karşıya bile gelmemiş onunla. Ama Yağız'a duyduğu güven, kelimelerinden taşan dostluğu ve samimiyeti ona bu detayları hiç sorgulatmamış bu zamana kadar. Buraya kadar her şey gayet normal değil mi? (Devamı yorumda ⬇️)
Read more
Kitap okumak istiyorum.. İşime, gücüme bakmak, kızlarım ile vakit geçirmek istiyorum.. Seyahate ...
Media Removed
Kitap okumak istiyorum.. İşime, gücüme bakmak, kızlarım ile vakit geçirmek istiyorum.. Seyahate çıkmak istiyorum.. Beşiktaş'ın maçlarına gitmek, Adana'lı dostlarım ile Adana'da kebap yemek istiyorum.. Bol bol spor yapmak, Sana Yolculuk romanım ile ilgili yorumları dinlemek istiyorum..... ~ Sosyal ... Kitap okumak istiyorum.. İşime, gücüme bakmak, kızlarım ile vakit geçirmek istiyorum.. Seyahate çıkmak istiyorum.. Beşiktaş'ın maçlarına gitmek, Adana'lı dostlarım ile Adana'da kebap yemek istiyorum.. Bol bol spor yapmak, Sana Yolculuk romanım ile ilgili yorumları dinlemek istiyorum.....
~
Sosyal medyadan da bunları paylaşmak, hayatımın keyifli anlarını bu ekranda sizlere aktarmak istiyorum.
~
Ama HAYIR..
~
Ülkemde keyifli yaşamak mı? Sanırım keyifli yaşam geçmişte kaldı.. çocukluğumda, lise yıllarımda, üniversitede.. Her gün şehit verirken, her an bombalar patlacak tedirginliği yaşarken ve daha önemlisi ülkem ikiye bölünme arefesinde iken ne keyifli paylaşımı??
~
Her paylaşımımda bir yerellere "HAYIR" yazıyorum.. Kafam başka çalışmıyor.. Ama bunun buradan hiç bir faydası olmuyor ki.. Hepimiz aklı başında insanlarız.. Kimi etkileyebiliriz ki Facebook'ta, Instagram'da...
~
2 gün önce, yollarımız kısa bir süre için kesişen bir arkadaşımın acı kaybının haberini aldım.. Onunla ilk olarak bana çok büyük keyif veren "yelken" eğitiminde tanışmıştım.. Işıklar ile gitti.. 3 gün önce Beşiktaş galibiyeti için kalbi çarparken ertesi gün......
~
Ne için nefes alıyoruz ki biz?? Bitmek bilmeyen kavgalar için mi?
~
Dünyayı yöneten Amerika'nın durumuna bakın.. Senelerdir dünya ırkçılığa karşı kampanyalar yaparak savaşırken adam bir günde neler yaptı?! Daha neler yapacağını da Allah bilir..
~
Bu tamamen benim düşüncem ama ben sosyal medyada "kendi kendime" HAYIR kavgası vermek istemiyorum... Tam bir "körler sağırlar, birbirini ağırlar" durumu gibi geliyor.. Diğer taraftan tonlarca keyifli paylaşımlar da var, biliyorum.. Ama ben de onlara keyif ile bakamıyorum.. O da benim sorunum tabii ki..
~
Sanırım 9 Nisan tarihinde olacak referandum.. O tarih sonrasında keyifli bir şekilde görüşmek dileği ile..
~
Umarım HAYIRlı bir günde sosyal medyaya geri dönerim..
~
Sevgiyle..
Read more
 #Repost @otakukutuphanesi with @get_repost ・・・ #kitapyorumu || Samantha Young - Aramızdaki ...
Media Removed
#Repost @otakukutuphanesi with @get_repost ・・・ #kitapyorumu || Samantha Young - Aramızdaki Uçurum || 4|| . . . Aramızdaki Uçurum @sihirlikitaplik ın yeni konuğu. Sevdiğim bir kitap oldu.Zaten Samantha'nın okuduğum kitaplarını sevdim hep. Young adult türünde başarılı ... #Repost @otakukutuphanesi with @get_repost
・・・
#kitapyorumu || Samantha Young - Aramızdaki Uçurum || 4⭐|| .
.
.

Aramızdaki Uçurum @sihirlikitaplik ın yeni konuğu.❤ Sevdiğim bir kitap oldu.Zaten Samantha'nın okuduğum kitaplarını sevdim hep.
Young adult türünde başarılı bir kitaptı Aramızdaki Uçurum.
Sadece aşk değil aile, arkadaşlık ve en önemliai özgürlük kavramları da çok güzel işlenmişti.
India, annesi evleneceği ve evlendiği adamda başka bir şehirde yaşadığı için yıllarca çabaladığı bütün düzenini bozup yepyeni bir şehirde yeni bir okulda kendisine yer edinmeye çalışıyor.Tabi üvey kızkardeşi Eloise ve takımının ona pekte yardımcı olduğu söylenmez.
Tabi bu durum başlarda böyle sonrasında değişiyor.
Başlarda bir aşk üçgeni yaşanacak diye çok korktum ama herkesin bir sırrı vardı ve bunları öğrenip gerçekler ortaya çıktıkça her şey düzeldi benim için.
Eloise'nin sözde kibirli ve ukala erkek arkadaşı Finn'e bayıldığım gerçeği.😍
Ve India, onun ne olursa olsun güçlü durmaya çalışmasına hayran olmamak elde değildi.Yaşadıkları yüzünden annesi Hayley'den nefret ettim.India'nın söylediği ve yaptığı her şeyi hak etti ve onu terketmesinim nedenini saçma buldum.Yine de ne olursa olsun yaptığı seçimden pişman olmuş bir anneydi ve bunu telafi etmeye çalışıyordu.India da affetmek için çaba gösterdi.
Theo'ya başta bende India gibi temkinliydim ama düşündüğümün aksine çok iyi bir baba figürüydü.Çokca sevdim.❤
Eloise ve Finn'in anlaşmalarını anlamaya çalışsam bile India'nın yaşamak zorunda kaldıklarına üzüldüm.Lakin hep ilerisini düşündü.Yine de Finn ile aşkları çok güzeldi.Finn'in hislerini aktarış şekli,India'nın hissettikleri...
Charlotte ve Gabe ikilisi harikaydı.Hatta Gabe başlı başına harikaydı diyebilirim.😂😍
Eloise'nin arkadaşı olacak Byrce'den kesin ve net olarak nefret ediyorum.😒
Bu kitapla bir kez daha liselilerin ne kadar zalim olabileceğini gördüm.Eğitim için gidilen bir yerde bu kadar nefret,öfke,fiziksel şiddet, üstünlük için birbirinin ayağını kaydırmanın olması kadar üzücü bir şey olamaz sanırım. ⬇⬇⬇⬇
Read more
Loading...
Bir anne o bebeği ne zorluklarla karnında taşıyor kaç uykusuz gece geçiyor ağrılarla sancılarla ...
Media Removed
Bir anne o bebeği ne zorluklarla karnında taşıyor kaç uykusuz gece geçiyor ağrılarla sancılarla doğuma giriyor sonra hep kendinden ödün vererek ona birşey olmasın diye ne zorluklarla büyütüyor ama vicdansizin biri hiç acimadan kıyıyor canına rızası vardır deniliyor sonrasında. bu ... Bir anne o bebeği ne zorluklarla karnında taşıyor kaç uykusuz gece geçiyor ağrılarla sancılarla doğuma giriyor sonra hep kendinden ödün vererek ona birşey olmasın diye ne zorluklarla büyütüyor ama vicdansizin biri hiç acimadan kıyıyor canına rızası vardır deniliyor sonrasında. bu nasil bir seydir.bu insanlık mi bunlar da din,iman var mı Allah korkusu da mı yok bu vicdansizlarda ... peki ya bu ülkenin adaleti nerde soruyorum nerde daha kaç cocuk daha kaç kadın daha kaç kedi köpek bunu yaşamak zorunda bu vicdansızlara en ağır ceza verilsin artık yeter.. #susmuyoruzyasaistiyoruz
Read more
Hayırlı geceler Yaz helvası sevenler buraya yorumlarınızı bekliyorum emoji koysanız da yeter 🙄 Burda olduğunuzu belli edin biraz Bakın ben ne kadar çok emoji kullanıyorum 🤪 Fotoğrafını paylaşmıştım çok ilgi gördü sağolun Ama videoyu ancak montajlayabildim. Valla hiç kolay olmuyor ... Hayırlı geceler ❤ Yaz helvası sevenler buraya yorumlarınızı bekliyorum emoji koysanız da yeter 🙄 Burda olduğunuzu belli edin biraz 😅 Bakın ben ne kadar çok emoji kullanıyorum 🤪 Fotoğrafını paylaşmıştım çok ilgi gördü sağolun 😍 Ama videoyu ancak montajlayabildim. Valla hiç kolay olmuyor tüm bunlar 🙈 Şimdi burda kısa bir video oluyor tabi ama youtube kanalımdan izlerseniz daha detaylı ve konuşmalı video daha aydınlatıcı olacaktır ☺ Profilimdeki linke tıklamanız yeterli ❤ Şimdi yaz helvası diyorum tabi bire bir hazır aldıklarımız gibi değil un helvasının biraz daha sert dolapta soğumuş ve bol cevizli hali. İçinde tahin pekmez de var yani lezzeti o kadar güzel ki biz çok beğendik 🤩 İster kahvaltıda tüketin isterseniz de tatlı niyetine kaçamak yapıp durun. 2 hafta buzdolabında kapalı bir kapta saklayabilirsiniz. Gelip gidip yersiniz zaten çabuk biter 😁 Bir de misafir varsa tamam oldu bitti bye bye 😅 Ben cevizli tercih ettim ama fındık fıstıklı ya da sade de yapabilirsiniz. Kare kelepçeli kalıbım çok güzel kalitesini şeklini çok beğendim @pasta34shop tan aldım tavsiye ederim. Yuvarlak ya da baton kalıpta kullanabilirsiniz nasıl istiyorsanız 😌
(200 ml su bardağı ölçüsüyle her zaman ki gibi)
Yaz helvası

Şerbeti için;
3 su bardağı süt
1 su bardağı pekmez(dut, üzüm)
2.5 su bardağı şeker( isterseniz azaltabilirsiniz ama bence tam kararında)
Yarım çay bardağı tahin -Hepsini bir kaba koyup karıştırın.

250 gr tereyağı
2.5 su bardağı un(3-3.5 su bardağı un kullanırsanız aslında daha sert bir helva olur daha iyi olur ben 2.5 kullandım ama artırabilirsiniz)
Tercihen bir paket vanilya
Rengi daha koyu olsun isterseniz 1 yemek kaşığı kadar kakaoyu kavurma işlemi bittikten sonra ekleyebilirsiniz -Tereyağını eritip elenmiş unu ekleyin ve orta ateşte hızlıca sürekli kavurun. Helva kavurma işlemi malum biraz uzun sürer. Tencereye ocağın ısısına göre değişir. 20-25 dk gibi bir sürede kavurma işlemi tamamlanır. Sonrasında hazırladığınız şerbeti kepçeyle azar azar ekleyip karıştırın. Tamamını ekleyip karıştırdıktan sonra ceviz ekleyip bir kaç dk daha pişirin. Yağlı kağıt serili bir kalıba helvayı döküp iyice bastırarak yayın. Buzdolabında bir gece dinlendirin. Afiyet olsun ❤
Read more
“Gül hanım ben şimdi anlıyorum” diye başlıyordu DM “10 günlük sıvı detoks beni yumuşacık bir insan ...
Media Removed
“Gül hanım ben şimdi anlıyorum” diye başlıyordu DM “10 günlük sıvı detoks beni yumuşacık bir insan yaptı, zihnim durgunlaştı, daha mutlu hissediyorum ve hatta evde meditasyon ve yürüyüşle de destekleyince...Cennet böyle bir şey herhalde️ Zihin rahatlayınca işler de yolunda gitmeye ... “Gül hanım ben şimdi anlıyorum” diye başlıyordu DM “10 günlük sıvı detoks beni yumuşacık bir insan yaptı, zihnim durgunlaştı, daha mutlu hissediyorum ve hatta evde meditasyon ve yürüyüşle de destekleyince...Cennet böyle bir şey herhalde🌈☺️
Zihin rahatlayınca işler de yolunda gitmeye başlıyor. Son bir kaç gündür hiç bir yere koşmadığımı fark ettim. Sakin sakin vaktinden önce gidiyorum her yere🙏
Sanki İstanbul'un kaosunda yaşamıyormuşum gibi. Bir beslenme tarzı bu kadar mı etkile!
Bence herkes evde yapamıyorsa bile detoks kampında sıvı beslenmeyi denemeli 👍☺️
Beraber olunca daha keyifli ve kolay oluyormuş👭👬👭👫👭👭
Aklıma küçükken bütün sevdiklerimiz akrabalarımız hep beraber geçirdiğimiz Ramazan ayları geldi..."
Dilara 💝
Evet gerçekten de Sevgili Dilara'nın anlattığı gibi, Detoks kamplarında çorba saatinde bir araya gelip, masada hep birlikte sohbet ederek oturduğumuzda, inanılmaz bir keyif oluyor... Ramazan felsefesinde hep birlikte oruç açmanın enerjisini, Detoks Kamplarında biz 12 ay yaşıyoruz🙏🌈
Siz de eğer bizlerle birlikte bu kısacık, öte yandan çok özel tecrübeyi yaşamak ve sonrasında şehirde arınmaya devam etmek isterseniz, bu ay ki @splendidpalasbuyukada tariherlimizden birini yakalayın.
(Oruç tutuyorsanız da Ramazan boyunca çok özel İftar ve Sahur paketlerimiz de her sene olduğu gibi adrese teslim devam ediyor👍)
Yaz öncesi toksinlerden kurtulup, yeni sezonu hafiflemiş, gençleşmiş, fit, ışıldıyarak karşılamak ve Detoks Mucizesi ile tanışmak için kaçırılmayacak bir fırsat;
21-22-23 Mayıs 2018
ve
28-29-30 Mayıs 2018
Büyükada Splendid Palas'da
Gül Kaynak ile
3 Günlük Detoks Kaçamağı 💃🏻🌴🍹🥑🍎🥒🌶🥦🍓🍋 Rezervasyon: [email protected] #photocredit @selimhamamcioglu 🙏 #splendidpalace #Büyükada #princeislands #detoks #detox #kamp #camp #alkali #vegan #wellness #sağlıklıyaşam #wellbeing #glutenfree #lactosefree #yürüyüş #yoga #masaj #workshop #hepberaber 🌈
Read more
Loading...
Esselamu aleyküm. Hayırlı akşamlar. En son gelen kitap siparişimden okumaya, sizlerin de en çok ...
Media Removed
Esselamu aleyküm. Hayırlı akşamlar. En son gelen kitap siparişimden okumaya, sizlerin de en çok tavsiye ettiği Ahmet Ümit #kırlangıççığlığı kitabı ile başladım. Evde olsaydım 1-2 günde biterdi ama tatilde 7/24 ailemle olduğum için onların vaktinden çalmadım yine de arada kaçamak ... Esselamu aleyküm. Hayırlı akşamlar. En son gelen kitap siparişimden okumaya, sizlerin de en çok tavsiye ettiği Ahmet Ümit #kırlangıççığlığı kitabı ile başladım. Evde olsaydım 1-2 günde biterdi ama tatilde 7/24 ailemle olduğum için onların vaktinden çalmadım yine de arada kaçamak okumalar oldu☺️☺️ Ahmet Ümit okumaya 8-9 yıl önce İstanbul Hatırası ile başlamıştım. Sonrasında 10 kitabını okumuşum ve bu 11. Kitaptı. Ben polisiye okumayı seviyorum ve kanıt dizisinin de denk geldiğinde tekrarını bile izleyen biri olarak yine elimden bırakamayarak okuduğum bir kitap oldu. Daha önce okuyanlar Nevzat Başkomiseri bilir. Yardımcısı Ali ve Kriminolog Zeynep’le yine bir olay örgüsünün içindeler ve sürpriz son. Bu kitapta üzerinde durulan konu son zamanlarda haberlerde sıklıkla duyduğumuz hepimizi derinden üzen çocuk istismarı ve bu konuda derin yaralar taşıyan birinin büyüdüğünde seri katil ‘Körebe’ olup cinayetler işlemesi... dünyada hiçbir canlıya zarar verilmemeli ve verenler de asla affedilmemeli; bu kadın olur, erkek olur, çocuk olur, hayvan olur... ne olursa olsun böyle şeref yoksunu caniler hapishanelerde beslenmemeli. Bu konu ile ilgili her haberde, her okuduğumda kanım donuyor ve böyle canavar ruhlu insan diyemiyorum yaratıklarla aynı dünyada yaşadığımız için üzülüyorum. Rabbim cümlemizden uzak etsin ve hayırlı insanlarla karşılaştırsın hepimizi🤲🏻🤲🏻🤲🏻 okuyan arkadaşlardan kısa yorum istiyorum lütfen👇🏻👇🏻👇🏻
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#bookstagram
#okumakgüzeldir
#oku
#okumahalleri
#okumasaati
#okumakayrıcalıktır
#ahmetümit
Read more
Kafa kafaya verdik perşembe günü başlayacak olan 14 gün şekersiz programımız için en sık aldığımız ...
Media Removed
Kafa kafaya verdik perşembe günü başlayacak olan 14 gün şekersiz programımız için en sık aldığımız soruları cevapladık 🏻🏻Program tarihi: 06 -19 Eylül 🗓 1. Öğünler ve tariflerini 14 günün başında verdiğimiz için önceden ne gün ne yiyeceğini biliyorsun, böylelikle yiyeceklerini ... Kafa kafaya verdik perşembe günü başlayacak olan 14 gün şekersiz programımız için en sık aldığımız soruları cevapladık 🙋🏻🙆🏻Program tarihi: 06 -19 Eylül 🗓
1. Öğünler ve tariflerini 14 günün başında verdiğimiz için önceden ne gün ne yiyeceğini biliyorsun, böylelikle yiyeceklerini planlaman, ve planladığın için de hazırlaman çok daha kolay oluyor. Planlı olan yemek düzenindeyse kaçamak yapman zorlaşıyor. Burada aslında amaçlardan biri de hazırlık yaptığında sağlıklı beslenmenin daha kolay olduğunu görmen😊
.
2. Malzemelerin çok büyük bir kısmı bir çok markette bulabileceğin malzemeler. Zaten bulamayacağın şeyler olduğunda da gün boyu açık olan Whatsapp gruplarımızdan bize sorma şansın oluyor🙆🏻‍♀
.
3. Beslenme listesi yanında program süresince ve sonrasında sağlıklı beslenmene ve sağlıklı seçimler yapmana yardım edecek bilgiler paylaşıyoruz
.
4. Sürekli olarak kaç kilo kaybedileceği soruluyor, bu sorunun cevabını vermemiz ne yazık ki mümkün değil. Herkesin metabolizması çok farklı🤷🏻‍♀
.
5. Program amacı sadece kilo vermek değil, paketli ve eklenti şeker içeren gıdalardan uzak durmak ve yerine getirilebilecek alternatifleri öğrenmek
.
6. Son olarak, program hakkında aldığımız en güzel geri dönüşlerden biri de motivasyon ile ilgili. Günde 12 saat aktif olan Whatsapp grupları ile kaçamak yapmayı kimse göze alamıyor🙈
.
7. Telefonunun ucunda 12 saat boyunca 2 diyetisyen oluyor, bence hiç fena değil🙈
.
Program hakkında detaylı bilgi ve katılım şartlarını öğrenmek için [email protected]'a mail atabilirsin. Hepinıze çok güzel bir gün diliyorum!🧡
.
.
#diyet #diyetisyen #kilover #weightloss #thecyprea #onlinediyet #onlinediyetisyen
Read more
Yakın zamanda edindiğim en büyük derslerin başında eğer birşeyi çok istiyorsam onu ertelemek ...
Media Removed
Yakın zamanda edindiğim en büyük derslerin başında eğer birşeyi çok istiyorsam onu ertelemek yerine onu maksimum motivasyonuyla ve istediğim şekliyle yaşamak geliyor. İstanbul'da bir takım şeyleri bilerek ve isteyerek tüketmiyordum ve bu benim için gerçekten çok önemliydi. Ama ... Yakın zamanda edindiğim en büyük derslerin başında eğer birşeyi çok istiyorsam onu ertelemek yerine onu maksimum motivasyonuyla ve istediğim şekliyle yaşamak geliyor. İstanbul'da bir takım şeyleri bilerek ve isteyerek tüketmiyordum ve bu benim için gerçekten çok önemliydi. Ama sonrasında farkettim ki bu aslında oldukça saçma, eğer birşeyi gerçekten çok istiyorsam bunu bugün hatta şu an yapmalıyım. Bu kapsamda da Galata Kulesine çıkmayı da hep erteliyordum. Meğer ertelememe ne gerek varmış zaten tükenecek birşey de değilmiş. Özetle, eğer şehirle veya başka birşeyle alakalı aklıma gelen/gelmeyen ama sizi heyecanlandıran birşey varsa bunu erteliyorsanız lütfen bunu yapmayın onun yerine istediğiniz şeyi istediğiniz haliyle yapın. Malum, yarın çok geç olabilir🎈 #detailsandthecity #istanbul #dontdelaythepleasure #moment #motivation
Read more
Loading...