Loading Content...

Küba da instatravel

Loading...


Unique profiles
59
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Batard İstanbul, Tirana, Albania, Alaçati Alura Boutique Hotel
Average media age
714.1 days
to ratio
10.1
Bursa’ya gideceğiz diye plan yaparken nasıl oldu da bu Pazar’ı yine İstanbul’da harcadık bilmiyorum. ...
Media Removed
Bursa’ya gideceğiz diye plan yaparken nasıl oldu da bu Pazar’ı yine İstanbul’da harcadık bilmiyorum. Program değişikliğine hazırlıksız yakalanmadığımı düşünürsek, sanırım Bursa yolları zaten yalanmış. Feriköy Antika Pazarı’nda Fornasetti’nin tabaklarına denk gelebileceğimi ... Bursa’ya gideceğiz diye plan yaparken nasıl oldu da bu Pazar’ı yine İstanbul’da harcadık bilmiyorum. Program değişikliğine hazırlıksız yakalanmadığımı düşünürsek, sanırım Bursa yolları zaten yalanmış.
Feriköy Antika Pazarı’nda Fornasetti’nin tabaklarına denk gelebileceğimi duyunca yolumu düşürürüm diyordum, bu Pazar’a nasipmiş. Feriköy / Bomonti Antika Pazarı’nı hızlıca kolaçan ettik ve çıkışta hali-hazırda listemde olan Batard’a uğradık.

Menü kısıtlı -ve bu gerçekten en sevdiğim şeylerden biri-, yemekler oldukça lezzetli. Mekanın arkasında hali hazırda sektörde başarılı olan insanların olması ise belli ki tesadüf değil. Biz iki başlangıç, bir ana yemek aldık, istediğim tatlının kreması hazır olmadığından denemesi başka bahara kaldı. Krema ve baklavanın o eklektik sentezine baya heyecanlanmıştım aslında. Burrata fena değildi ama fırtınalar koparmadı. Waldorf salatası efsane idi, ana yemek olarak sipariş verdiğimiz kaburgaya çok yakıştı ve evet, fırtınalar kopardı. Servis güzel, garsonlar ilgili, mekan çok şık ve o Fransız havasını çok güzel yakalıyor -insan Fransa’da ki mekanlarda keşke bu kadar geniş ve havadar olsa diyor-. Bardaklar tam bir Fransız Bistro’sunda olduğu gibi küçücük, masalarda da küçük çaplı mermer tablalar ve örgü sandalyeler ile aynı hava yakalanmış. İç mimarları kim bilmiyorum ama on numara iş çıkarmışlar, böyle mekanlara bayılıyorum ve tek istediğim çeşitlenerek İstanbul’u kuşatmaları.

__
#foodie #instagood #instamood #instadaily #igers #igersturkey #eatlovepray #travel #instatravel #travelgram #travelphotography #bonappetit #afiyetolsun #delicious #instafood #foodphotography #istanbul #bomonti #feriköyantikapazarı #batard #batardistanbul #batardbomonti #bomontiantikapazarı #bomontiada
Read more
Loading...
Bir cuma günü ayak bastım Kudüs’e... Adım adım Mescidi Aksa alanına gidip ‘cuma namazını’ kılmak ...
Media Removed
Bir cuma günü ayak bastım Kudüs’e... Adım adım Mescidi Aksa alanına gidip ‘cuma namazını’ kılmak için camiye doğru yürümeye başladım. O kalabalık arasından ancak kapının eşiğinde yer bulabildim. İmam hutbeye çıktığında biran eskilere daldım. Ortaokulda tarih öğretmenim kurtuluş ... Bir cuma günü ayak bastım Kudüs’e...
Adım adım Mescidi Aksa alanına gidip ‘cuma namazını’ kılmak için camiye doğru yürümeye başladım.
O kalabalık arasından ancak kapının eşiğinde yer bulabildim. İmam hutbeye çıktığında biran eskilere daldım. Ortaokulda tarih öğretmenim kurtuluş savaşı yıllarını anlatırken, Maraş fransız işgali altındayken cuma namazında hutbeye çıkan Sütçü İmam ; "Bayrağın dalgalanmadığı yer hür değildir, hür olmayana da cuma namazı farz değildir" diyerek özgürlüğe susamış Maraş halkıyla birlikte fransız bayrağını indirip Türk bayrağını dalgalandırarak kurtuluş mücadelesini başlatır.
Aklımda bu hikaye, bu destan yer etmişken Beytül Maktis’e İsrail askerlerinin kontrolü altında girip, hür Filistin bayrağı dalgalanmazken ben cuma namazına niyet ettim.!
Filistin’i dört duvara hapis adenler, sessiz yığınlar,
gözleri görmeyip, dilsiz şeytanı oynayan müslüman alemi bilin ki, Cuma namazı bir milletin özgürlük nişanesidir.!
Hayırlı cumalar!
.
.
.
#palestine #freedom #freepalestine #day #kudüs #jerusalem #travel #travelling #tbt #turkey #israel #natgeo #interrail #cuma #like4like #followme #instagood #friday #instatravel #foto #gezgin
Read more
Tüm Alura dostlarına Napoli hava alanı yolundan günaydın. Dünyanın ufacık bir yöresinden ayrılmak ...
Media Removed
Tüm Alura dostlarına Napoli hava alanı yolundan günaydın. Dünyanın ufacık bir yöresinden ayrılmak bu kadar mı zor gelir? Çiçek gibi bir gülümsemeyle selam vermenin asla unutulamadığı, lütfen, rica ederim, teşekkürler gibi sözlerin sürekli havada uçuştuğu, doğasına, mimarisine, ... Tüm Alura dostlarına Napoli hava alanı yolundan günaydın. Dünyanın ufacık bir yöresinden ayrılmak bu kadar mı zor gelir? Çiçek gibi bir gülümsemeyle selam vermenin asla unutulamadığı, lütfen, rica ederim, teşekkürler gibi sözlerin sürekli havada uçuştuğu, doğasına, mimarisine, zarif ve zevkli bir yaşama sahip çıkan bir dünyada hayata sevgiyle kucak açmamak mümkün mü? Amalfi sahillerinde rüya gibi bir hafta su gibi aktı. Bizi hava alanından alan dünya tatlısı şöförümüz Antonio’nun defalarca dediği gibi her yer limon, narenciye, zeytin ve portakal ağacı 😊 Her yer zevkli, doğa muhteşem, mutfak başarılı, insanlar cıvıl cıvıl, tarih, kültür ve gusto birbirine kucak açmış. AVM yok. Starbucks yok. 😊 Yollarda büyük arabanın geçebileceği kadar en yok. Ya vespa, ya mini fiat. Acaip gürültülü etrafı rahatsız edecek şekilde müzik yapan bir mekan yok. Saygısızlık ve görgüsüzlük de yok. Eh daha ne olsun. ❤️ Amalfi sahillerine gitme planınız varsa, yöreyle ilgili bir post daha koyacağım. Sonra yine Alaçatı ve Alura’ya dönüyoruz. 😊 ❤️ Sizi çok yakında Alaçatı’nın incisi Alura’da büyük bir gülümsemeyle ve böyle açık kollarla bekliyor olacağız 💙😘🌹 #positano #amalficoast #travel #traveling #bestvacations #beautifuldestinations #globetrotter #wanderlust #instapassport #instatravel #globetrottergirl
Read more
Bu kez bırakalım İtalyanları, ben size Amerikalıları anlatayım. Vatikan'da gördüğüm birkaç ...
Media Removed
Bu kez bırakalım İtalyanları, ben size Amerikalıları anlatayım. Vatikan'da gördüğüm birkaç Amerikalı turist ile konuşuyorum. Sadece Vatikan'ı görmeye gelmişler. Yahu Roma'dasınız, adım attığın her yerden tarih fışkırıyor, İsa'dan öncesine de gidiyor. "Ah evet Romalılar yapmış ... Bu kez bırakalım İtalyanları, ben size Amerikalıları anlatayım.
Vatikan'da gördüğüm birkaç Amerikalı turist ile konuşuyorum. Sadece Vatikan'ı görmeye gelmişler. Yahu Roma'dasınız, adım attığın her yerden tarih fışkırıyor, İsa'dan öncesine de gidiyor.
"Ah evet Romalılar yapmış bir şeyler" dedi biri.
🏛🏛🏛
"Bunu hemen giyotine alın" diyemedim, ne de olsa Fransa sınırlarında değiliz. Ne demek bir şeyler yapmışlar! Gerzek! (Çok özür, ağzım çok düzgündür oysa 😂 idare edin bir kerecik)
🏛🏛🏛
Dün kahve içerken Amerikalı bir adam telefonumu şarj etmek için kendi kablosunu kullandı. Sonra nereli olduğumu sordu. Türkiye'yi duyunca "Ah evet İtalya'daki en güzel şehirlerden biriymiş" dedi.
"Tez vurun kellesini" demedim, şiddete karşıyım sonuçta.
🏛🏛🏛
Dün akşam meydanlardan birinde sadece erkekler toplanmıştı. İtalyan, İspanyol ve Amerikalı adamlar... Hemen gidip "Niye toplandınız? Ne yapıyorsunuz burada" diye sordum. Paskalya öncesi kutsal haftanın başlangıcını kutluyorlarmış.
"Peki neden hep erkeksiniz" diye sordum. Sadece erkeklerin olduğu bir derneğin üyeleriymiş hepsi.
🏛🏛🏛
Dody, "Röportajlarını da böyle direkt sorular sorarak mı yapıyorsun" deyip dalga geçti. Türk olduğumu öğrenen Amerikalı ise "Sen Türksün, ondan feministsin" dedi. Offf düzeltecek yanı yok. Olduğu gibi dağınık kalsın.
Not: Havayı çok soran oldu. Siz bana bakmayın. 16 derece civarı.
#italy #italia #roma #rome #americans #american #roman #travel #instatravel #instagood
Read more
Bu çok sevdiğim Alaçatı’da Alura fotosunu geçen sene tam bu zamanlarda sevgili @filizozkull çekmişti. ...
Media Removed
Bu çok sevdiğim Alaçatı’da Alura fotosunu geçen sene tam bu zamanlarda sevgili @filizozkull çekmişti. Bir sene nasıl geçti bilmiyorum. Yeni yaşımda rüya gibi maceralar ve yeni güzel başlangıçlar hayal ediyorum. Bu enfes yaşta her şeyden önce her zaman olduğu gibi yalansız, yapmacıksız, ... Bu çok sevdiğim Alaçatı’da Alura fotosunu geçen sene tam bu zamanlarda sevgili @filizozkull çekmişti. Bir sene nasıl geçti bilmiyorum. Yeni yaşımda rüya gibi maceralar ve yeni güzel başlangıçlar hayal ediyorum. Bu enfes yaşta her şeyden önce her zaman olduğu gibi yalansız, yapmacıksız, çıkarsız, hilesiz, hesapsız, zorlamasız, vicdanlı, sevgi, ışık, aşk dolu olmayı, özüme, sevdiklerime, değerlerime, bu çok özel hayatı taçlandıran evrene sadık kalmayı diliyorum. Büyülü yolumda benimle her daim yürüyenleri, kendi yüreğimden açtığım adı Alura Otel’de benimle bu kendine özel dünyayı paylaşanları, yollarımız sevgiyle ayrılanları, ve yeni yaşımda yollarımızın kesişeceği tüm güzel insanları, en çok da kayıtsız, şartsız hayatı seviyorum. ❤️❤️❤️ #alacati #birthdaygirl #mytravelgram #travel #traveling #bestvacations #beautifulplaces #beaurifuldestinations #instapassport #instatravel #wanderlust #globetrotter
Read more
Bir zamanlar saman sarısı saçlarım vardı şeysi bu da...!!! <span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span> Hatırlar mısın bu gülüşümü? 🤔 Hani ...
Media Removed
Bir zamanlar saman sarısı saçlarım vardı şeysi bu da...!!! Hatırlar mısın bu gülüşümü? 🤔 Hani beni sevme sebebindi! Uzun süredir yoktu bu mutluluk gözlerimde, fark etmesen de! Hep derim ki herşey özüne döner! Ben de özüme döndüm! 😇 Görüyorsun bendeki değişikliği! Peki sana bir ... Bir zamanlar saman sarısı saçlarım vardı şeysi bu da...!!! 😂😂😂 Hatırlar mısın bu gülüşümü? 🤔 Hani beni sevme sebebindi! 😉 Uzun süredir yoktu bu mutluluk gözlerimde, fark etmesen de! 🙅 Hep derim ki herşey özüne döner! Ben de özüme döndüm! 😇 Görüyorsun bendeki değişikliği! 👀 Peki sana bir soru: Mutlu oluyor musun mutluluğumla hala? 😍 İşin özeti köprüden önce son çıkışta ya kop gel geçmişinden, bugünden yarına yürüyelim ya da geçmiş olsun bize...!!! 💘💔 Not: Eski bir dostun da dediği gibi reset atıldı geri yükleme bekleniyor! 😆🤗😅 Loading... Başka bir deyişle hazır Televole ruhu dirilmişken (bkz: Pucca) gülüşüm ve ben Az💤 Sonraaaaa...!!! 🐼💋👽
#tbt #tb #throwbackthursday #throwback #istanbul #blonde #blondie #travel #traveler #traveling #instatravel #travelgram #goodnight #iyigeceler #memories #pink #keepsmiling #smile #gülümse #nevergiveup #nofilter #nomakeup #love #traveldiaries #2016 #woman #instagirl #goodmorning #günaydın #me vs vs.
Read more
Loading...
Otelimizde küçük misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. İşte karşınızda Alaçatı'nın ...
Media Removed
Otelimizde küçük misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. İşte karşınızda Alaçatı'nın sevilen simalarından Oğluş.. Onunla köyün dar sokaklarında yürürken her an karşılaşabilirsiniz. Ya da otelimizin merdivenlerinin başında.. Ya da resepsiyon masasında . . . . . #330daysofalacati ... Otelimizde küçük misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.
İşte karşınızda Alaçatı'nın sevilen simalarından Oğluş..
Onunla köyün dar sokaklarında yürürken her an karşılaşabilirsiniz.
Ya da otelimizin merdivenlerinin başında..
Ya da resepsiyon masasında 😊😊
.
.
.
.
.
#330daysofalacati #alaçatı #alacati #otel #tatil #photography #holiday #instapet #happy #love #instagood #instadaily #picoftheday #nature #happy #instalike #instatravel #travel #travelling #hotel #beautiful #instadaily #instamood #alacatiotel #fun #traveller #goodtimes #good #instadog #instalove #dog
Read more
Allahım, ömrümün geri kalanı boyunca hısımlarım ile kâh havuz başında mutlu bir şişko olarak misler ...
Media Removed
Allahım, ömrümün geri kalanı boyunca hısımlarım ile kâh havuz başında mutlu bir şişko olarak misler gibi mangal yakacağım, kâh balkonunda serotonin overdose'undan ölene kadar partileyeceğim ev ektedir, amin. Ha bu kadar olmuyorsa bile, en azından palmiyeli bir şehirde emeklilik ... Allahım, ömrümün geri kalanı boyunca hısımlarım ile kâh havuz başında mutlu bir şişko olarak misler gibi mangal yakacağım, kâh balkonunda serotonin overdose'undan ölene kadar partileyeceğim ev ektedir, amin. Ha bu kadar olmuyorsa bile, en azından palmiyeli bir şehirde emeklilik ihsan eyle Yarabbi. Hadi o da olmadı, bari bi ağaç altı, dutluk yanı falan düşsün payımıza. Yav rabbim sen daha iyi bilirsin ama 0.01 Bitcoin'in peşinden koşmayacağım günler göster; vallahi billahi ona da okeyim.
🌍🏡: Eram Garden / Cennet Bahçesi / Şiraz, İran, 2017.
#iran #persia #shiraz #visitiran #visitshiraz #şiraz #eramgarden #eram #irem #lifegoals #dream #house #gezi #yolda #seyahat #seyyah #objektifimden #travel #instatravel #travelgram #travelporn #oanlamdaporndegil #traveler #photooftheday #photography #mustseeiran #throwback #friday #tgif #şükürrabbimbugüncuma
Read more
Loading...
Italya'ya gidip de #pisa kulesini duzeltmek icin bi omuz atmadan gelmek olmazdi. Sabahtan @semanursonmez ...
Media Removed
Italya'ya gidip de #pisa kulesini duzeltmek icin bi omuz atmadan gelmek olmazdi. Sabahtan @semanursonmez ve @cidogonzales ile ciktik yola, vardik pisa'ya. Kule harbiden yamuk. Fotograflarindan anlaşılmıyor ne derece yamuk olduğu. Hatta icinde yururken acayip midem bulandi, muhtemelen ... Italya'ya gidip de #pisa kulesini duzeltmek icin bi omuz atmadan gelmek olmazdi. Sabahtan @semanursonmez ve @cidogonzales ile ciktik yola, vardik pisa'ya. Kule harbiden yamuk. Fotograflarindan anlaşılmıyor ne derece yamuk olduğu. Hatta icinde yururken acayip midem bulandi, muhtemelen orta kulak zamazingosu yuzunden, düşünün.
Kule mucizeler meydanında. Devasa katedralin can kulesi olarak inşa edilmeye başlamış 900 yıl önce. Zeminin yumuşaklığı yüzünden 200 yılda bitirilebilmis. Bugün üzerindeki çanlar kule yıkılmasın diye çalınamiyor.
Galileo da buralarda dogmus ve meydandaki avrupanın en büyük vaftizhanesinde vaftiz edilmiş. Derken gel zaman git zaman bu kuleye çıkarak boşluğa atılan kitlelerin hızıyla bazı denemeler yapmış. ”Modern bilimin babası” kabul edilen  Galileo’nun, bütün cisimlerin aynı hızla ve aynı fizik kanununa uyarak düştüklerini  fark etmesi farklı ağırlıktaki iki top güllesini bu kuleden aşağı bırakmasıyla olmuş. Bu bilginin kaynağı Galileo’nun bir öğrencisi olsa da bu iddia geniş çevrelerce bir efsane olarak kabul ediliyormuş.

1934’te İtalyan diktatörü Benito Mussolini, eğilen bir kulenin ulusunun itibarına yakışmadığını düşünüyormus. Bu nedenle binayı düzleştirmek için belli bir kaynak ayırmis. Mussolini’nin adamları, kulenin temeline yüzlerce delik açmis ve eğimi düzeltmek için tonlarca çimento pompalamis. Fakat bekledikleri gibi olmamis ağır çimento kulenin tabanının toprağa daha da batmasına neden olmus ve eğim daha da artmış.
#italy #pisa #toscana #italia #firenze #rome #lazio #travel #traveling #instatravel #instagram
Read more
Bu fotoğraf ne Safranbolu ne de Cumalıkızık'tan. <span class="emoji emoji261d"></span> 1362 yılında Osmanlı topraklarına katılmış ...
Media Removed
Bu fotoğraf ne Safranbolu ne de Cumalıkızık'tan. 1362 yılında Osmanlı topraklarına katılmış ve 1700'lerin sonuna kadar da Osmanlı'nın idaresinde kalmış olan Plovdiv'den. Tarihi, M.Ö. 8000'li yıllara dayanan, Avrupa topraklarında kesintisiz olarak yaşamın devam ettiği ender ... Bu fotoğraf ne Safranbolu ne de Cumalıkızık'tan. ☝ 1362 yılında Osmanlı topraklarına katılmış ve 1700'lerin sonuna kadar da Osmanlı'nın idaresinde kalmış olan Plovdiv'den. 😊
Tarihi, M.Ö. 8000'li yıllara dayanan, Avrupa topraklarında kesintisiz olarak yaşamın devam ettiği ender şehirlerden biri Plovdiv ya da Türkçe adıyla Filibe.  Başkent Sofya'nın ardından Bulgaristan'in 2. büyük şehri. Üstelik İstanbul'un sadece 420 km uzağındaki kardeşi. 👬 Bulgaristan'ın hırsızlıkla ilgili kötü ününden dolayı bugüne kadar gitmediğimize bizi pişman edecek güzelliğe, huzura ve tarihe sahip, sonbahar renklerinin en çok yakıştığı şehirlerden biri... 🍁🍂🍃 . .

#plovdiv #filibe #oldtown #ottomanarchitecture #bulgaristan #bulgaria #osmanlievleri #seyahat #gezgin #travel #traveling #traveler #traveladdict #travelblogger #instatravel #mytravelgram #igtravel #travelphotography #instapassport #explore #vacation #visiting #instatraveling #travelingram #tourist #cntradar #cntraveler #passionpassport #dunyayigezsek
Read more
Tarihin içinde kaybolmak, doğanın olabildiğince cömert olduğu adada derin bir nefes alabilmek ve masmavi suların tadını çıkarabilmek için zaman daralıyor ve kontenjan azalıyor. Minoslar’ın Sarayı Knossos’u henüz görmediyseniz, sirtaki dansını henüz izleyip sonra denemediyseniz, ... Tarihin içinde kaybolmak, doğanın olabildiğince cömert olduğu adada derin bir nefes alabilmek ve masmavi suların tadını çıkarabilmek için zaman daralıyor ve kontenjan azalıyor.
Minoslar’ın Sarayı Knossos’u henüz görmediyseniz, sirtaki dansını henüz izleyip sonra denemediyseniz, Ege’nin müthiş lezzetlerini Hanya şehrinde denizin kokusu ve ılık ılık esen meltem eşliğinde tatmadıysanız, mitolojik efsaneleri ve tarihi Dr. Elif Çamlıkaya’dan dinlemediyseniz valizinize birkaç parça kıyafet koyun yola çıkıyoruz.

Yolculuğumuz ‘’Tarihi ve Doğası ile Bir Başka Ada Girit’’e…
🌿🌿🌿
19-23 Eylül 2018 tarihlerinde Dr. Elif Çamlıkaya ile Minoa Uygarlığı’nın İzlerini keşfetmeye gidiyoruz.
Girit programımız hakkında detaylı bilgi almak veya kayıt yaptırmak için 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.
Mesai saatleri dışında da 0542 722 73 46 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

#sacred7travel #sacred7travelgezginleri #Girit #Crete #Hanya #Chania #Greece #instagezi #instatravel #instago #bestoftheday #yoldaolmak
Read more
Gürcistan'ın başkenti Tiflis yaklaşık 1.5 milyon nüfusa sahip. Şehir merkezi bizim deyişimizle ...
Media Removed
Gürcistan'ın başkenti Tiflis yaklaşık 1.5 milyon nüfusa sahip. Şehir merkezi bizim deyişimizle Kura, Gürcülerin deyişi ile Mtkavari Nehri'nin iki yakasında savunulmaya elverişli bir noktada kurulmuş. 🇬🇪🇬🇪 Genel yapıyı Porto'ya çok benzettim. Kura Nehri'nin iki yakasında dramatik ... Gürcistan'ın başkenti Tiflis yaklaşık 1.5 milyon nüfusa sahip. Şehir merkezi bizim deyişimizle Kura, Gürcülerin deyişi ile Mtkavari Nehri'nin iki yakasında savunulmaya elverişli bir noktada kurulmuş. 😊🇬🇪😊🇬🇪
Genel yapıyı Porto'ya çok benzettim. Kura Nehri'nin iki yakasında dramatik doğa ve şehir manzarası eşliğinde zengin tarih, kültür, harika yemekler ve bol eğlence.. 👍
Burası süper!!
-----
🔺Özgürlük Meydanı (Freedom Square) Tiflis'in en büyük meydanlarından biri. 19. yüzyılda Çarlık Rusyası döneminde düzenlenmiş. 2004 yılında dikilen altın kaplama Aziz Georgios heykeli şehrin en gösterişli anıtlarından biri.. 🔺Gürcistan'ın para birimi Lari. 50 Lari (GEL) banknotu üzerinde Van Gölü üzerinde bulunan Akdamar adasına da ismini veren Kraliçe Tamara'nın resmi bulunuyor.
🔺Yemekler bir harika burada. Khachapuri adındaki peynirli pideyi de bol kişnişli diğer yemekleri de çok beğendim. 🔺Narikala Kalesi'nin ismi Moğol istilası döneminden kalma. Narin Kale anlamına geliyor. Kalenin içinde bulunan Aziz Nikola Kilisesi ise hem iç dekoru ile hem de manzarası ile oldukça etkileyici. 🔺2000 yılı / Millenium için özel inşa edilen katedral hristiyanlığın Kutsal Üçleme'sine adanmış. 102m. yüksekliği ile dünyanın en büyük kiliselerinden biri.. 🔺Narikala Kalesi'nin hemen yanında bulunan 20m. yüksekliğindeki heykel Kartlis Deda / Gürcistan'ın annesi; milli kıyafeti, bir elinde dostları karşılayan şarabı, diğer elinde ise düşmanları karşılayan kılıcı ile ciddi mesajlar veriyor. 😁🇬🇪
🔺Meryem ve İsa sembolleri ikonalarda, duvar süslemelerinde, anıtlarda ve tablolarda sık sık karşımıza çıkıyor.
🔺İtalyan mimar Michele de Lucchi tarafından tasarlanan Barış Köprüsü 2010 yılında tamamlanmış. Şehrin tarihi dokusu ile oluşturduğu kontrast ülkenin geleceğe bakışını simgeliyor. 😊🇬🇪. -----
#Kafkaslar, #🇬🇪
#GitmekLazim,
#Tatil, #Keşfet, #Tur, #Gezi, #Discover, #Seyahat, #Yolculuk, #KültürTurları, #Kültür, #Explore,
#instagezi, #instatravel, #travelgram, #traveler, #travel,
#GulgunGeorgia,
#GulgunCities
Read more
Loading...
A young ironworker roasting fire with traditional methods to forge. but yesterday he was roasting ...
Media Removed
A young ironworker roasting fire with traditional methods to forge. but yesterday he was roasting fire for us to warm after a heavy rain. l tried to talk with him in French, in Arabic and in English, neither he understood me nor l caught what he said in Nousi language. Then we changed our communitation ... A young ironworker roasting fire with traditional methods to forge. but yesterday he was roasting fire for us to warm after a heavy rain. l tried to talk with him in French, in Arabic and in English, neither he understood me nor l caught what he said in Nousi language. Then we changed our communitation language and started to talk body language... “don’t be so serious please smile a little” i said. Of course i didn’t tell these words in Nousi language. I just looked at him and smiled, then he smiled. I grinned to him, he grinned to me. Finally i laughed, he laughed... :)
.
.
Genç demirci, demir dövmek için geleneksel yöntemlerle közdeki ateşi harlıyor. Fakat dün demir dövmüyordu, o ateşi biz ısınalım diye harladı. Onunla Fransızca, Arapça ve İngilizce konuşmayı denedim fakat ne o beni anlayabildi ne de ben onun Nousi dilinde söylediklerini anladım. Daha sonra beden diliyle iletişim kurmaya başladık. “O kadar ciddi durma biraz gülümse” dedim. Bunu konuşarak söylemedim tabii. Ben ne anlarım Nousi dilinden. Sadece ona bakıp gülümsedim, o da gülümsedi, ben sırıttım o da sırıttı. Ben kahkaha attım ve o da kahkaha attı :)
.
.
#hayallereyolculuk #cycling #africa #cyclingafrica #travel #traveler #hasansoylemez #journey2dreams #adventure #worldbybike #deltabisiklet #bikeadventure #adventurecycling #journeytodreams #instatravel #worldtourer #natgeotravel #bbctravel #roadtrip #thepanafrican #everydayafrica #african_portraits #documentary #ivorycoast #smile #glance #impressive #cotedivoire #ironworkers
Read more
Tüm Alura dostlarına günaydınn <span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f495"></span><span class="emoji emoji1f338"></span>Bu sene Alaçatı’da neredeyse kış yaşamadık ve deniz sezonunu ...
Media Removed
Tüm Alura dostlarına günaydınn Bu sene Alaçatı’da neredeyse kış yaşamadık ve deniz sezonunu Nisan başı açtık. Geçtiğimiz hafta Ilıca plajı başka türlü güzeldi. Bu cumartesi Altınkumda en sevdiğim beach club Fly-inn açılıyor. Önünüzdeki hafta Altınkum haftası olacak. ... Tüm Alura dostlarına günaydınn 😊💕🌸Bu sene Alaçatı’da neredeyse kış yaşamadık ve deniz sezonunu Nisan başı açtık. 🙏🙏Geçtiğimiz hafta Ilıca plajı başka türlü güzeldi. 🐠🐠🐠Bu cumartesi Altınkumda en sevdiğim beach club Fly-inn açılıyor. Önünüzdeki hafta Altınkum haftası olacak. 👌👌 Bu hafta sonu için çok sevdiğimiz birçok Alura dostuna yer yok demek zorunda kaldık. Rezervasyonları son güne bırakmayalım ki yine o güzel dost yüzlerle beraber olalım. Alura sizinle her sene daha güzel 💕💕💕 #alacati #ilica #cesme #izmir #beautifulplaces #beautifuldestinations #mytravelgram #travel #traveling #instatravel #instapassport #bestvacations #beautifuldestinations #beautifulplaces #globetotter #wanderlust #globetrottergirl
Read more
✍️Səni düşünmədən keçmir saatım, Səninlə bağlıdır mənim hər anım, Hələ dilimdədir bax sənin ...
Media Removed
✍️Səni düşünmədən keçmir saatım, Səninlə bağlıdır mənim hər anım, Hələ dilimdədir bax sənin adın, Unutdun sən məni, mən unutmadım. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Dedin gələcəksən yaz səhərində, Qaranquş qayıdıb qapım döyəndə. Qayıtdı qaranquş, sən qayıtmadın, Unutdun sən məni, ... ✍️Səni düşünmədən keçmir saatım,
Səninlə bağlıdır mənim hər anım,
Hələ dilimdədir bax sənin adın,
Unutdun sən məni, mən unutmadım.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dedin gələcəksən yaz səhərində,
Qaranquş qayıdıb qapım döyəndə.
Qayıtdı qaranquş, sən qayıtmadın,
Unutdun sən məni, mən unutmadım.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Onlu düşüncələr, bir də həsrətim,
Yuxumu ərşə çəkir yenə bu gecə.
Tanrımın yazdığı tale qismətim,
Röyamı əlimdən alır bu gecə.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kül oldum bu eşqin alovunda mən,
İsti hərarətdən ürəyim yandı.
Göz yaşı tökdürüb zülm etsən də sən,
Hər gecə bu qəlbim tək səni andı.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bu gecə fikrindən yata bilmədim,
Yar, səni düşündüm, yar səni andım.
Gah səni qınadım, gah da özümü,
Alışdım kərəm tək odlara yandım.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Çıxmayır başımdan fikrin, xəyalın,
Gecə də, gündüz də, yar səninləyəm.
Məni qınamasın dostlar, tanışlar,
Etsən də dünyamı dar səninləyəm. 😍😞😘😒🇹🇷🏛
#rahibsemedov #turkey #antalya #iloveantalya #side #instatravel #nature #amazing #travelgram #landscapes #журналист #bestofvsco #Architectures #nationalgeographic #amfiteatr #амфитеатр #amphitheater #igerscorsica #hierapolis #unesco #oldcity #explorer #citytrip #l4l #worldtravel #seirler #lovequotes #loveposts #şeir #skylovers
Read more
Loading...
@kitaplarveyollar_ Ede Balı da kayaya çıkmış, onun omuz başındaki bir oyuğa oturmuştur.Sesi ...
Media Removed
@kitaplarveyollar_ Ede Balı da kayaya çıkmış, onun omuz başındaki bir oyuğa oturmuştur.Sesi yumuşacıktır, sesi şefkatle gülümsemektedir: "Dünya'yı bize büyük gösteren bizim küçüklüğümüz, oğul.Hırsımız, sabırsızlığımız, bencilliğimiz.Önce bu yüzden küçülüyor, sonra da Dünya'yı ... @kitaplarveyollar_ Ede Balı da kayaya çıkmış, onun omuz başındaki bir oyuğa oturmuştur.Sesi yumuşacıktır, sesi şefkatle gülümsemektedir:
"Dünya'yı bize büyük gösteren bizim küçüklüğümüz, oğul.Hırsımız, sabırsızlığımız, bencilliğimiz.Önce bu yüzden küçülüyor, sonra da Dünya'yı çok büyük görüyoruz"

Osmancık, Tarık Buğra. #bookstagram #instagrammers #igers #instalove #instamood #instagood #like #follow #comment #books #book #read #reading #reader #page #pages #brasil #instagood #kindle #instatravel #library #author #bestoftheday #bookworm #readinglist #love #photooftheday #travel
Read more
-- Merkür Düzeliyor! Üç haftadır geri harekette olan, yanlış anlaşılmalara, gecikmelere, ticari ...
Media Removed
-- Merkür Düzeliyor! Üç haftadır geri harekette olan, yanlış anlaşılmalara, gecikmelere, ticari sıkıntılara veya iletişim sorunlarına yol açan Merkür geri hareketini bitirdi. İleri hareketine 21'inde başlayacak. Hemen olmasa da ayın 24’ünden sonra iletişim araçlarının, ulaştırma ... -- Merkür Düzeliyor!
Üç haftadır geri harekette olan, yanlış anlaşılmalara, gecikmelere, ticari sıkıntılara veya iletişim sorunlarına yol açan Merkür geri hareketini bitirdi. İleri hareketine 21'inde başlayacak.
Hemen olmasa da ayın 24’ünden sonra iletişim araçlarının, ulaştırma veya elektrik elektronik konularla ilgili aksiliklerin düzelmeye başladığını görebiliriz. Bunlara bağlı olarak bazı işlerimiz daha rahat ilerlemeye başlayabilir. Ticari anlaşmaları gerçekleştirme, sonuçlandırma ve anlaşmalara hız kazandırmaya başlayacağız. http://merkuryen.com/ #instagood #marni #instamag #instatravel #instahat #instabere #tb #kadın #moda #trend #doğumharitası #astroloji #astrolog #tbt #burç #koçburcu #boğaburcu #ikizlerburcu #yengeçburcu #aslanburcu #başakburcu #teraziburcu #haftabaşı #akrepburcu #yayburcu #oğlakburcu #kovaburcu #balıkburcu #merküryen
Read more
Çamlıhemşin yaylalarından selamlar <span class="emoji emoji263a"></span> Bugün rehberimiz @yasinnaltay ile Sal ve Pokut yaylaları ...
Media Removed
Çamlıhemşin yaylalarından selamlar Bugün rehberimiz @yasinnaltay ile Sal ve Pokut yaylaları ile Ortan Köyünü gezdik. Dört sene önce geldiğimizde Pokut'ta kalmış, bulutlara dokunabileceğiniz hissini veren bu yeşil yaylaya bir daha gelmeyi dilemiştik. Sal da, Pokut da çıkmak için ... Çamlıhemşin yaylalarından selamlar ☺ Bugün rehberimiz @yasinnaltay ile Sal ve Pokut yaylaları ile Ortan Köyünü gezdik. Dört sene önce geldiğimizde Pokut'ta kalmış, bulutlara dokunabileceğiniz hissini veren bu yeşil yaylaya bir daha gelmeyi dilemiştik. Sal da, Pokut da çıkmak için çekeceğiniz zahmete değer yaylalar. Yeniden görebildiğimiz için çok mutlu oldum.
Bugünün en adrenalin içeren faaliyeti teleferikti. Açık kabindeki seyahat ormanın üzerinde uçuyormuş gibi hissettiriyor. Teleferiğin olduğu yere "Kendini Koruyan Mahalle" adını veren nevi şahsına münhasır bir işletmecisi var. Yaşadıkları yere sadece teleferikle ulaşılıyor ve erişimin zor olmasını tercih ediyorlar. İkili gruplar halinde yaptığımız teleferik yolculuğu gezinin akılda kalıcı anılarından biri oldu.
Ortan Köyü, karşılıklı iki tepenin yamacına kurulmuş etkileyici bir yer. Bir de Sal yaylasının köyü olan Çinçiva'yı gördük.
Gelelim gastronomi notlarına; geçen seyahatimizde gitme fırsatı bulamadığım @platodamola da nefis bir öğle yemeği yedik. Bir de Sal yaylasındaki @pilunccayevi nde Yasin'in tavsiyesiyle yediğimiz harika bir sütlaç vardı, onu da anmadan geçmeyeyim. Yerel bilgi başka şey tabi ☺ @yasinnaltay yerinde tavsiyeleri ile günümüzü güzelleştirdi. Mutlu akşamlar ❣
🏞🏞🏞🏞🏞
#yemekyolculuğu #instagood #picoftheday #anıyakala #karadeniz #pokut #çamlıhemşin #travelgram #travelturkey #instatravel
Read more
Loading...
Melabaa, sizi özledim ve sizin de beni özlediğinizi varsayıyorum. Buna inanmaktan başka şansım ...
Media Removed
Melabaa, sizi özledim ve sizin de beni özlediğinizi varsayıyorum. Buna inanmaktan başka şansım yok açıkçası. Bu konudaki inancımsa özlemin başına buyruk bi duygu olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Yani istedik diye birini özleyemeyiz, bi anda gelip düşer böyle. Unutma eylemine ... Melabaa, sizi özledim ve sizin de beni özlediğinizi varsayıyorum. Buna inanmaktan başka şansım yok açıkçası. Bu konudaki inancımsa özlemin başına buyruk bi duygu olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Yani istedik diye birini özleyemeyiz, bi anda gelip düşer böyle. Unutma eylemine şık bir baş kaldırış. Güzel yapılınca karşıdakini kutsamak gibi, onu tekrar yaşamak gibi. Ben mesela geçenlerde gördüğüm ölü kirpi yavrusunu özlüyorum, tanımadığım biri var onu da özlüyorum. Kirpiyle de tanışma fırsatım olmamıştı. Bilirsiniz biraz çekingen hayvanlar. Yoksa o kadar dikeni niye olsun, vardır bi bildiği tabi. Bazı kokuları özlüyorum, kışın dışardan eve girdiğinde aldığın koku mesela. Kokuları anlatmakta pek iyi değilim. Çok iyi tanıdığım hayaletler var onları özlüyorum. Arada gelip sarılırlar özlem gideririz. Sonra onlar gider özlem kalır. Sonra hep giderler mesela. Yani bilemiyorum altan, ekim gelse yapraklarımı döksem etrafa. Sizi en güzel özleminizden öpüyorum.

#photodaily #photography #photographie #photograph #photography #photooftheday #photoaday #photographer #photoislife #nikon #nikond3100 #nikondslr #nikonian #instagram #instago #instatravel #travelphotography #travellers #travel_ig #ig_ #naturephotography #naturelover #photoshoot #instacool #summer #tb #nikontop
Read more
 #Repost @yesempatik • • • <span class="emoji emoji1f427"></span><span class="emoji emoji1f427"></span><span class="emoji emoji1f427"></span>Malezya'nın Penang Adası'nda George Town denilen eski kent merkezi, ...
Media Removed
#Repost @yesempatik • • • Malezya'nın Penang Adası'nda George Town denilen eski kent merkezi, Litvanyalı sokak sanatçısı Ernest Zacharevic tarafından yapılan eserler sayesinde daha da güzelleşmiş.. Dünyanın dört bir yanından aynı zamanda sanata da düşkün seyahatseverler ... #Repost @yesempatik
• • •
🐧🐧🐧Malezya'nın Penang Adası'nda George Town denilen eski kent merkezi, Litvanyalı sokak sanatçısı Ernest Zacharevic tarafından yapılan eserler sayesinde daha da güzelleşmiş.. Dünyanın dört bir yanından aynı zamanda sanata da düşkün seyahatseverler gelip bu eserleri görüyor, bol bol da fotoğraf çekiniyorlar, tıpkı benim gibi🙈🙈🙈 Herkes güzel çekmeyi başaramıyor ama bu salıncaklı olana denk gelen arkadaşlar baya başarılı çıktı😊😊😊 Zaten öyle nefis ki eserler, kötü çekebilmek için epey çaba sarf etmek gerekebilir🤣🤣🤣 Penang'ın sanat ve tarih dolu sokaklarına bayıldım.. Malezya denilince akla ilk Penang gelmeli bence🤗🤗🤗
.
.
#yesempatikpenang #penang #malaysia #malezya #visitmalaysia #streetart #mural #graffity #armenianstreet #gezi #gezgin #seyahat #travelblogger #traveller #instatravel #travelling #backpacker #georgetown #uzakrota #tourismmalaysiaistanbul #femmetravel #dametraveller #iamtb #turklergeziyor #interrailturkiye
Read more
Baksı Müzesi ve Farkındalığa Yolculuk… Şehrin stresinden uzaklaşacağımız, hem zihin hem beden fonksiyonlarımız ile baş başa ve farkındalıklarımızla tanışacağımız bu gezimizde ‘’2014 Yılı Avrupa Konseyi Müze Ödül’ünü alan Baksı Müzesi’nde buluşuyoruz. Eski adıyla Baksı, ... Baksı Müzesi ve Farkındalığa Yolculuk…

Şehrin stresinden uzaklaşacağımız, hem zihin hem beden fonksiyonlarımız ile baş başa ve farkındalıklarımızla tanışacağımız bu gezimizde ‘’2014 Yılı Avrupa Konseyi Müze Ödül’ünü alan Baksı Müzesi’nde buluşuyoruz.

Eski adıyla Baksı, bugünkü adıyla Bayraktar köyünde yükselen bu sıra dışı Müze, çağdaş sanat ve geleneksel el sanatlarına aynı çatı altında yan yana, iç içe yer vermektedir ve muhteşem bir doğanın içinde yer almaktadır.

Konusunda çok değerli bir Yoga Uzmanı ve Eğitmeni olan İpek Darga @ipekdarga ile 1-3 Haziran tarihlerinde doğaya, renklere ve kokulara karşı farkındalık yaratacağımız Yoga ile Nefes ve Meditasyon seansları yapma fırsatı bulacağımız bu kültürel gezimizde yerlerinizi almanız için ve bilgi için 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

#baksımüzesi #baksı #baksimuseum #yoga #ipekdarga #sacred7travel #sacred7travelgezginleri #instadaily #instagezi #instatravel #bestoftheday
Read more
✍️Gedirsən, nə deyim, nə söz söyləyim, Saxlaya bilmədim yolundan səni. Sənə inanmışdım, könül ...
Media Removed
✍️Gedirsən, nə deyim, nə söz söyləyim, Saxlaya bilmədim yolundan səni. Sənə inanmışdım, könül vermişdim, ...Çox heyif, indicə tanıdım səni. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Sən mənim gözümdə uca bir dağsan, Əyilmə sevginin göz yaşlarına. Şübhələr qoymadı səni sevməyə, Yalandı... ... ✍️Gedirsən, nə deyim, nə söz söyləyim,
Saxlaya bilmədim yolundan səni.
Sənə inanmışdım, könül vermişdim,
...Çox heyif, indicə tanıdım səni.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sən mənim gözümdə uca bir dağsan,
Əyilmə sevginin göz yaşlarına.
Şübhələr qoymadı səni sevməyə,
Yalandı... aldanma, göz yaşlarına...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dəlisov sevgim də, məhəbbətim də,
Olmayıb, hamsını yalan demişəm.
Baxma ki, indicə doldu gözlərim,
Yəqin varlığına çox öyrəşmişəm...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Qəlbinin yerinə bir daş bağla sən,
Bəlkə eşq önündə əyilə bildin!
Necə inanmışdım xoş sözlərinə,
Sən məni dəlilər kimi sevirdin..?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sözlər, şeirlər də bəs etmir mənə,
Bu dərdi daglara danışsam azdır...
Bəxtim gözlərimin içinə baxıb,
Ayağım altında bir quyu qazdı...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bağışa söhbətim çox uzun çəkdi,
Gedirsən yolundan etməyim səni.
Taleyim beş günlük sevinəcəkdi...
İndi çalışacaq unutsun səni...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Indi nə etsən də, nə söyləsən də,
Ovuda bilmərsən yanan qəlbimi.
Özün öz əlinlə yıxdın bu eşqi,
Öldürdün, dərdindən ölən sevgimi...💔😢😏💔 #rahibsemedov #azerbaijan #baku #nature #amazing #photography #travelgram #landscapes #журналист #portraits #explorer #travelguide #citytrip #onelove #l4l #worldtravel #bestofvsco #instatravel #seirler #lovequotes #loveposts #люблю #şeir #loveauthentic #worlderlust #portraits #moment #exposure #instaportrait #cityview
Read more
Herkes bilir ki anneler erkek çocuklarına, babalar da kız çocuklarına daha düşkün olur. Peki bu ...
Media Removed
Herkes bilir ki anneler erkek çocuklarına, babalar da kız çocuklarına daha düşkün olur. Peki bu bir efsane mi? Emory Üniversite'sinden bilim insanları araştırdı. ABD’de yapılan araştırma babaların kız çocuklarıyla daha kaliteli vakit geçirdiğini ortaya çıkardı. Emory Üniversitesi’nde ... Herkes bilir ki anneler erkek çocuklarına, babalar da kız çocuklarına daha düşkün olur. Peki bu bir efsane mi? Emory Üniversite'sinden bilim insanları araştırdı.
ABD’de yapılan araştırma babaların kız çocuklarıyla daha kaliteli vakit geçirdiğini ortaya çıkardı. Emory Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre babalar kız çocuklarına 5 kat daha duygusal davranıyor.
Çalışmada, baba ve çocuklarının ev içerisindeki iletişimi 48 saat boyunca gözlendi. Araştırmada, babaların kız çocuklarıyla yüzde 60 daha fazla ‘kaliteli’ zaman geçirdiği ortaya çıktı. Öte yandan, babaların kız çocuklarına 5 kat daha fazla duygusal davrandığı tespit edildi.

Araştırmada ortaya çıkan diğer bir ilginç sonuç ise babaların kızlarıyla kurduğu cümlelerde daha başarı odaklı kelimeler kullanması. Babalar ‘gurur’ ‘zafer’ ‘en iyi’ gibi kelimeleri daha çok kızlarıyla konuşurken kullanıyor. Bilim adamları çocukların cinsiyete göre farklı şekilde muamele görmesini toplumdaki ön yargı ve bilinçaltına işlenmiş alışkanlıklara bağlıyor.

Ben kız çocuklarına bayılıyorum. Batılı aileler kız, doğulu aileler erkek çocuk istiyormuş. Kız çocuk annesi olarak onların hakları ve eğitimleri için koşturmaya devam! Keyifli ve bol çalışmalı bir hafta diliyorum🌻
#instalike #instapic #morgen #igers #igdaily #igersoftheday #ig_worldclub #ig_mood #igersturkey #igtravel #travelingram #travel #travelwriter #instagood #instadaily #instamood #instatravel #instalove #instalovers_gr #antalya #turkey #gunaydin #goodmorning #book #girls #kitap
Read more
Tüm Alura dostlarına güzel akşamlar. Alura size yine kucak açmaya, en unutulmaz tatil anılarınıza ...
Media Removed
Tüm Alura dostlarına güzel akşamlar. Alura size yine kucak açmaya, en unutulmaz tatil anılarınıza bir kez daha ev sahipliği yapmaya hazır. ️ Baktık havalar mis. Deniz sezonu açıldı. Alaçatı cıvıl cıvıl. Açılışımızı bir hafta öne çektik. Bu cumartesi itibariyle Alaçatı’nın en cennet ... Tüm Alura dostlarına güzel akşamlar. Alura size yine kucak açmaya, en unutulmaz tatil anılarınıza bir kez daha ev sahipliği yapmaya hazır. 😍❤️ Baktık havalar mis. Deniz sezonu açıldı. Alaçatı cıvıl cıvıl. Açılışımızı bir hafta öne çektik. Bu cumartesi itibariyle Alaçatı’nın en cennet köşesi Alura’da tüm sevdiklerimiz ve sevenlerimizle buluşmaya başlıyoruz. ❤️ #aluraboutiquehotel #alaçatı #travel #traveling #instatravel #bestvacations #beautifuldestinations #beautifulplaces #mytravelgram #instapassport #instatravel
Read more
Efsaneye göre, milattan önce 7. yüzyılda, bir kavim yerleşmek için kendilerine yeni bir yer aramaktadır. ...
Media Removed
Efsaneye göre, milattan önce 7. yüzyılda, bir kavim yerleşmek için kendilerine yeni bir yer aramaktadır. Kavmin lideri Byzas bu yeri bir kahine sorar ve kahin: “Körler Ülkesi’nin karşısına yerleşin!” der. Byzas ve kavmi Körler Ülkesi'ni bulmak için göç etmeye başlar ve sonunda İstanbul’a ... Efsaneye göre, milattan önce 7. yüzyılda, bir kavim yerleşmek için kendilerine yeni bir yer aramaktadır. Kavmin lideri Byzas bu yeri bir kahine sorar ve kahin: “Körler Ülkesi’nin karşısına yerleşin!” der.

Byzas ve kavmi Körler Ülkesi'ni bulmak için göç etmeye başlar ve sonunda İstanbul’a varırlar. Sarayburnu’ndan karşı kıyıya bakarlar ve “Bu kadar güzel bir yer varken oranın karşısında yaşadıklarına göre bu insanlar kör olmalı.” derler. Sarayburnu’na yerleşirler, Byzantion şehrini kurarlar ve karşı kıyıya da Khalkedon yani Körler Ülkesi adını takarlar.   #travelwriter #travel #instatravel #travelgram #tourism #instago #passportready #travelblogger #wanderlust #ilovetravel #writetotravel  #instatravelling #instavacation #travelblogger  #instapassport  #postcardsfromtheworld #traveldeeper  #travelstroke  #travelling #trip #traveltheworld #igtravel #getaway #travelblog #instago
Read more
Dünyanın en zor şeyi ünlü olmak, dahi olmak ya da zengin olmak değil; kendin olmaktır. ‘Başkaları ...
Media Removed
Dünyanın en zor şeyi ünlü olmak, dahi olmak ya da zengin olmak değil; kendin olmaktır. ‘Başkaları ne der?’, ‘Benim hakkımda ne düşünürler?’, ‘Benim için doğru olanı yapardım ama kimseyle kötü olmak istemiyorum’, ‘Hayır diyemiyorum’, ‘Ailemi üzmek istemiyorum’... Etrafınızdakileri ... Dünyanın en zor şeyi ünlü olmak, dahi olmak ya da zengin olmak değil; kendin olmaktır. ‘Başkaları ne der?’, ‘Benim hakkımda ne düşünürler?’, ‘Benim için doğru olanı yapardım ama kimseyle kötü olmak istemiyorum’, ‘Hayır diyemiyorum’, ‘Ailemi üzmek istemiyorum’... Etrafınızdakileri düşünmediğinizde neleri yaparım ya da yapardım diyorsunuz? Gerçek ‘siz’ ne yapar? Bugün zoru başarmaya karar verin ve kendiniz olmayı seçin! Birkaç küçük deneme yapın! Kendinizi uçsuz bucaksız bir deniz gibi hissedecek, özgürleştiğinizi göreceksiniz! .
.
.
.
.
.
.
.
.
#kendinolmak #ruhsağlığı #kendinibul #kendinisev #iyihisset #psikolog #psikoterapist #klinikpsikolog #deniz #özgürlük #zihniniözgürbırak #ruhbedenzihin #motivasyon #instapsikoloji #instamotivasyon .
.
.
.
.
. .
#travelgram #instatravel #coupletravel #gezelimgörelim #keşfet #sinemveburakdünyayıgeziyor #antalya #turkey #travelphotography #traveller
Read more
Eyfel kulesi yani Taur Eiffel...Bu kule yapımına başlandığı yıllarda Parisliler tarafından ...
Media Removed
Eyfel kulesi yani Taur Eiffel...Bu kule yapımına başlandığı yıllarda Parisliler tarafından hiç sevilmemiş. Ne yalan söyliyeyim bende ilk gördüğümde hayal kırıklığına uğraşmıştım. Beğendiğim tarafı asansörle en üst katına yani 3. kata çıkıp (zaten 4. Kat halka açık değil burada sadece ... Eyfel kulesi yani Taur Eiffel...Bu kule yapımına başlandığı yıllarda Parisliler tarafından hiç sevilmemiş. Ne yalan söyliyeyim bende ilk gördüğümde hayal kırıklığına uğraşmıştım. Beğendiğim tarafı asansörle en üst katına yani 3. kata çıkıp (zaten 4. Kat halka açık değil burada sadece bir radyo istasyonu var. ) Paris’ in o muhteşem manzarasını seyretmek olmuştu. Fransız yazar Guy de Maupassant kule inşa edildiğinde karşı çıkmış bu çirkinliği görmemek içinde kulenin inşası sırasında Paris’i terk etmiş. Sonrasında şehre her geldiğinde Eyfel’ in 1. katında oturup kahve içermiş. Onu görenler sormuş; neden Eyfel kulesine karşı olduğun halde devamlı burada kahve içiyorsun. O da şöyle cevap vermiş “Burası Paris’in en güzel göründüğü, yani Eyfel kulesinin görünmediği tek yer de ondan” O yıllarda çok eleştirilen Eyfel Kulesi günümüzün en meşhur yapıları arasında ilk sırada yer almaktadır. Güzel geçsin akşamınız. Sağlıcakla kalın🙋‍♀️🌟🌙✨
.
.
.
.
.

#nofilter #colorfull #photooftheday #travel #love #happy #instatravel #life #instadaily #amazing #instagood #cute #loveit #beautiful #traveling #smile #likeforlike #follow #instalike #instagood #traveler #vscocam #picoftheday #beauty #travelgram
Read more
"... dünyayı ele geçirmek için iki ilke kenetlenmişti; bunlar güç ve hak, zulüm ve özgürlük, batıl ...
Media Removed
"... dünyayı ele geçirmek için iki ilke kenetlenmişti; bunlar güç ve hak, zulüm ve özgürlük, batıl inanç ve bilgi, değişmezlik ve coşku, değişiklik ve ilerlemeydi. Bunların ilkine Asya, öbürüne de Avrupa ilkesi denebilirdi çünkü Avrupa başkaldırıyı, eleştiriyi ve dönüşümü sağlayan ... "... dünyayı ele geçirmek için iki ilke kenetlenmişti; bunlar güç ve hak, zulüm ve özgürlük, batıl inanç ve bilgi, değişmezlik ve coşku, değişiklik ve ilerlemeydi. Bunların ilkine Asya, öbürüne de Avrupa ilkesi denebilirdi çünkü Avrupa başkaldırıyı, eleştiriyi ve dönüşümü sağlayan eylemlerin kıtasıydı. Buna karşın, dünyanın Doğu yarısı eylemin gerçekleşmediği bir sükunetin ve hareketsizliğin içindeydi. Zaferi hangisinin kazanacağı belliydi:..." 🌿📚☕️ #büyülüdağ #thomasmann #book #bookstagram #ilovebooks #instabook www.kamarcahotel.com #smallhotels #Turkey #thesmallhotels #kucukoteller #kamarcahousehotel #travel #traveling #TFLers #vacation #instatravel #instago #instagood #holiday #photooftheday #travelling #instapassport #instatraveling #mytravelgram #travelgram #travelingram #igtravel #instadaily #instapic #ayrıntıkitabevi
Read more
ENGLISH BELOW Eski mahallemi de arada özlüyorum tabi. Burada yaşayan Müslüman Cape Malay halkının ...
Media Removed
ENGLISH BELOW Eski mahallemi de arada özlüyorum tabi. Burada yaşayan Müslüman Cape Malay halkının ilginç ve köklü bir tarihi var. Bana en ilginç gelen bilgilerden biri şu olmuştu. Afrikaans dilinde ilk yazılı belge bu müslüman halka aitmiş. O dönemde Hollanda kökenli olan Afrikaans ... ENGLISH BELOW Eski mahallemi de arada özlüyorum tabi. Burada yaşayan Müslüman Cape Malay halkının ilginç ve köklü bir tarihi var. Bana en ilginç gelen bilgilerden biri şu olmuştu. Afrikaans dilinde ilk yazılı belge bu müslüman halka aitmiş. O dönemde Hollanda kökenli olan Afrikaans topluluğu resmi yazışmalarda bir süre daha Flemenkçe'yi kullanmaya devam etmiş. Onların Afrikaans'ı yazılı dilde kullanmaya başlaması da İngilizlerle yaptıkları savaşlardan sonrasına denk geliyor, çünkü milliyetçi duyguları iyice kabarıyor bu savaşlardan sonra.

ENGLISH Sometimes I miss my old neighborhood, Bo Kaap. The Islamic Cape Malay people have a very interesting past and a unique culture. One of the most interesting facts to me was that they were the first ones to use Afrikaans in formal and official written language. At that time Afrikaans people were still using Dutch in formal documentation, until the Boer wars. After the wars with the British, their sense of nationality increased dramatically so they started to use Afrikaans language instead.

#capetown #bokaap #colorfulhouses #ilovecapetown #lifeincapetown
#travel #wanderlust #travelgram #travelblogger #writetotravel #instatravel #travelbug #traveladdict #instadaily #passionpassport #picoftheday #nofilter #photooftheday #throwback #seyahat #gezi #gezgin #ayigibigez #gezginlerkulubu #geziyoruz #seyahatblog #gezimanya
Read more
Kafanız mı karışıyor? Karışmasın. Başınız mı döndü? Dönmesin. Pazartesi sendromu yok #TiyatroVizyon vardı bu akşam. 😀 Hasibe& Erdal Bulut çiftine oturmaya gittik, az daha sabahlayacaktık. Yediğimiz içtiğimiz bize kalsın, eğlencesine ortak olun. Daldan dala tüm oyunlardan potpori ... Kafanız mı karışıyor? Karışmasın. Başınız mı döndü? Dönmesin. Pazartesi sendromu yok #TiyatroVizyon vardı bu akşam. 😀 Hasibe& Erdal Bulut çiftine oturmaya gittik, az daha sabahlayacaktık. Yediğimiz içtiğimiz bize kalsın, eğlencesine ortak olun. Daldan dala tüm oyunlardan potpori yaptık. Aşırı da eğlendik, ohhhh mis. Sevilesi ekip. 💐 😍 #instaphoto #instaart #instaartist #instatravel #instabook #instafit #instafitness #instagood #instamusic #instavideo #instafashion #buluthome #ekip #tabu #sessizsinema #scrabble #ig_photooftheday #instalike #instaphoto #instamusic #ozamandans #ozamanrenk #pazartesisendromu #ocak #2018 #etiketlemeyokbambambam 😂😂🤟
Read more
İnceğiz Mağaraları;Oyularak yerleşime dönüştürülen kayalıkların bilinebilen tarihi yaklaşık ...
Media Removed
İnceğiz Mağaraları;Oyularak yerleşime dönüştürülen kayalıkların bilinebilen tarihi yaklaşık 5 bin yıl öncesine dayanıyor. Çatalcada İnceğiz Köyü yakınlarında,insan eliyle oluşturulmuş üç katlı Bizans Manastır Mağaraları ve Kaya Kiliseleri bilim dünyası tarafından 1950’li ... İnceğiz Mağaraları;Oyularak yerleşime dönüştürülen kayalıkların bilinebilen tarihi yaklaşık 5 bin yıl öncesine dayanıyor.
Çatalcada İnceğiz Köyü yakınlarında,insan eliyle oluşturulmuş üç katlı Bizans Manastır Mağaraları ve Kaya Kiliseleri bilim dünyası tarafından 1950’li yıllarda keşfedilmiş.
Şimdilerde Kemal Sunal mağaraları olarak da biliniyor. Bunun nedeni başta Salako olmak üzere Kemal Sunal’ın filmlerindeki bazı mağara sahnelerinin burada çekilmiş olması. #türkiye #turkey #istanbul #mağara #historicplace # #travel #traveling #TagsForLikes #TFLers #vacation #visiting #instatravel #instago #instagood #trip #holiday #photooftheday #fun #travelling #tourism #tourist #instapassport #instatraveling #mytravelgram #travelgram #travelingram #igtravel
Read more
330 Alaçatı'da kış hazırlıkları başladı... İtiraf edelim, biz Alaçatı' nın kışını biraz daha ...
Media Removed
330 Alaçatı'da kış hazırlıkları başladı... İtiraf edelim, biz Alaçatı' nın kışını biraz daha fazla seviyoruz. . . . #330daysofalacati #alaçatı #alacati #otel #tatil #photography #holiday #sea #happy #love #instagood #instadaily #picoftheday #nature #happy #instalike ... 330 Alaçatı'da kış hazırlıkları başladı...
İtiraf edelim, biz Alaçatı' nın kışını biraz daha fazla seviyoruz. 🍂🍂🍁🍁
.
.
.

#330daysofalacati #alaçatı #alacati #otel #tatil #photography #holiday #sea #happy #love #instagood #instadaily #picoftheday #nature #happy #instalike #instatravel #travel #travelling #hotel #beautiful #instadaily #weekend #instamood #alacatiotel #fun #traveller #goodtimes #good #happyholidays #instalove #winter
Read more
Gaziantep Urfa gezim sırasında, Bu yazıyı kardeşim gönderdi. Çok beğendim. Mutlaka okuyun derim ...
Media Removed
Gaziantep Urfa gezim sırasında, Bu yazıyı kardeşim gönderdi. Çok beğendim. Mutlaka okuyun derim sizde.. Tam bu yazı üzerine birşey yaşadım Halfeti de onu paylaşmak istiyorum. Halfetide teknelere binip, batık şehrin olduğu yere gidiyorsunuz. Teknenin kaptanı bir yandan da gördüğümüz ... Gaziantep Urfa gezim sırasında, Bu yazıyı kardeşim gönderdi. Çok beğendim. Mutlaka okuyun derim sizde..
Tam bu yazı üzerine birşey yaşadım Halfeti de onu paylaşmak istiyorum.
Halfetide teknelere binip, batık şehrin olduğu yere gidiyorsunuz.
Teknenin kaptanı bir yandan da gördüğümüz eserler hakkında bilgi veriyor. Ezberlemiş, takır takır söylüyor , geçiyor. Ben dururmuyum, hemen ardı ardına detaylı sorularımı sıraladım kaptana. Niye böyle, niye şöyle, ne zaman oldu, nasıl olmuş ... diye...
Adam şaşırdı kaldı.Tam son sorumu soracaktım ki, bir delikanlı geldi yanımıza ve kaptana;
"abi müzik ne zaman başlıcak " demez mi ?
Kaptan orda Halfeti nin en bilinen camisi batık camisini anlatıyor, delikanlı Ankara oyun havası soruyor.... 😳
Kaptan bana döndü dediki,
"Yıllardır bu teknede çalışırım , kimse bana tarih soramadı, hep oyun havaları "
.
.
#gezipartisi #halfeti #ilberortaylı #kafa #urfa #tavsiye #tagsforlike #like4like #blogger #foodblog #foodstyling #foodie #foodporn #instagood #follow #food #iphone6s #me #travel #traveling #TagsForLikes #TFLers #vacation #visiting #instatravel #gezi #love #gezi #tbt
Read more
🇹🇷[For English <span class="emoji emoji1f447"></span>] İtalya'nın Campania bölgesinin başkenti olan Napoli, yerleşimin hala devam ...
Media Removed
🇹🇷[For English ] İtalya'nın Campania bölgesinin başkenti olan Napoli, yerleşimin hala devam devam ettiği dünyadaki en eski şehirlerden biri. Napoli adı, Antik Yunan döneminde "yenişehir" anlamına gelen Neapolis'ten geliyor. Avrupa'daki en büyük tarihi şehir merkeziyle de Unesco ... 🇹🇷[For English 👇] İtalya'nın Campania bölgesinin başkenti olan Napoli, yerleşimin hala devam devam ettiği dünyadaki en eski şehirlerden biri. Napoli adı, Antik Yunan döneminde "yenişehir" anlamına gelen Neapolis'ten geliyor. Avrupa'daki en büyük tarihi şehir merkeziyle de Unesco Dünya Mirasları listesinde olan şehir, karmaşa ve koşturmacasıyla Istanbul'da yaşayanlara oldukça tanıdık. --------------------------------------------------------------------------------------------- 🇺🇸Naples, the capital of the Italia's Campania region, is one of the oldest continuously inhabitad cities in the world. Its name was Neapolis in ancient Greek which means "new city". With its largest historic city center in Europe, it is listed as a World Heritage Site by Unesco. Chaos and rush of the city is very familiar to those who live in Istanbul.

#napoli #naples #italy #italya #italia #seyahat #spaccanapoli #gezgin #travel #traveling #traveler #travelers #travelblogger #instatravel #mytravelgram #igtravel #instago #instapassport #explore #neverstppexploring #vacation #visiting #instagood #travelingram #tourism #tourist #hurriyetseyahat #nereyekaçsak #dunyayigezsek
Read more
Her gün yataktan kalktığımda, “Bugün güzel şeyler olacak“ diye başlayan , beni hayata bağlayan ...
Media Removed
Her gün yataktan kalktığımda, “Bugün güzel şeyler olacak“ diye başlayan , beni hayata bağlayan deli bir umudum var. Bugün olmadı mı ? Olsun , yarın olur... 🏻 🦋🌍 🧚🏻‍♀️☄️ #trekking #hiking #doğadakal #dağyürüyüşü #gezginyaşamlar #doğadayız #travel #travelphotography #doğadakiinsan ... Her gün yataktan kalktığımda, “Bugün güzel şeyler olacak“ diye başlayan , beni hayata bağlayan deli bir umudum var. Bugün olmadı mı ? Olsun , yarın olur... ✌🏻 💙🍀🦋🌍 🧚🏻‍♀️🌿🍂🍃🍁🌾🌱🌻🌼🌸☄️⭐️💫💕 💞 #trekking #hiking #doğadakal #dağyürüyüşü #gezginyaşamlar #doğadayız #travel #travelphotography #doğadakiinsan #yolaçıkyolaçık #gezgin #kampvedogahayati #gezginler #camping #travelgram #instatravel #orman #doğadayım #doğaseverler #kampingturkiye #outdoor #outdoorslife #outdoorgirls #haftasonugezginleri #intothewild #hikingtrail #forest #yeterkigez #geziolog #dogayadair
Read more
Zaten bu büyük alemde kendimizi ayrı ayrı düşünecek olsak mutlak değerimiz sanki nedir... Eğer ...
Media Removed
Zaten bu büyük alemde kendimizi ayrı ayrı düşünecek olsak mutlak değerimiz sanki nedir... Eğer birimizin bir kıymeti varsa, o da diğerinin ona verdiği değerdir... Aşk muhakkak derin bir dostlukla başlar. (Oğuz Atay )———————————————————— #fotografia #vsco #oğuzatay #edebiyat ... Zaten bu büyük alemde kendimizi ayrı ayrı düşünecek olsak mutlak değerimiz sanki nedir... Eğer birimizin bir kıymeti varsa, o da diğerinin ona verdiği değerdir... Aşk muhakkak derin bir dostlukla başlar. (Oğuz Atay )———————————————————— #fotografia
#vsco
#oğuzatay
#edebiyat
#adanastagram
#mersin
#insta_adana
#ig_anatolia
#amateur
#ig_today
#seyahat
#zamanidurdur
#photo_turkey
#ig_turkey
#turkinstagram
#fotografheryerde
#iphone
#hayatandanibarettir
#kitapalıntıları
#papazınbahçesi
#cokgezenlerkulubu
#tarsus
#zamanefotografcisii
#nature
#doğa
#nofilter
#travel
#instatravel
#travelphotography
#haritadagezenler
Read more
İlla bi yere gidecekseniz illa doğuyu merak ediyorsanız bence binin #beydağı turizm e malatyaya ...
Media Removed
İlla bi yere gidecekseniz illa doğuyu merak ediyorsanız bence binin #beydağı turizm e malatyaya gidin yemin ediyorum oğlum süpermiş lan diceksiniz..otobüsle 18 saat kadar sürüyor tamam yataklı vagonları olmayabilir ama #doğuekspresi n den daha samimi bir ortam oldğunu söyleyebilirim ... İlla bi yere gidecekseniz illa doğuyu merak ediyorsanız bence binin #beydağı turizm e malatyaya gidin yemin ediyorum oğlum süpermiş lan diceksiniz..otobüsle 18 saat kadar sürüyor tamam yataklı vagonları olmayabilir ama #doğuekspresi n den daha samimi bir ortam oldğunu söyleyebilirim tek eksiği o yanıp sönen yılbaşı ağacı ampulleri,geceyarısı bi uyanı sınız yanınzdaki teyzenin omzuna salyalarınız akmış ( benim başıma geldi gençliğim de) herkes birbirine bişeyler ikram ediyor ortalama 5 kere falan mola verip yol da ki nezih dinlenme tesislerini geziyorsunuz😜😜😜orda da muhtemelen otobüsten bi malatyalı sizin hesabınızı öder, ( bayılırız hesap ödemeye) otobüs te sınırsız çay kahve ikramı oluyor sonra sabah saatlerin de malatyaya varıyorsunuz bana göre dünyanın en güzel şehirlerinden biri💃💃💃taksi bulmanıza falan gerek yok kime sorsanız ücretsiz bırakmak isteyecektir, yemeğemi gittiniz aaa siz misafirsiniz deyip ücret almazlar, restoranlar da istediğiniz kadar su içebilirsiniz su ücretsizdir, sudan sebeplerle para kazanmak bir malatyalı ya yakışmaz malatya dan dönerken ne mi alınır, tabi ki bulgur, kayısı, pestil, kayısı çekirdeği, köy peyniri, tereyağı, kavurma aslında herşeyi alabilirsiniz çünkü çok ucuz bir şehir... Hatta dönmek istemeyip orda yaşamak isteyebilirsiniz gezilecek yerleri diğer postta anlatcam ...Bu arada havaalanı var istediğiniz zaman binip dönebilirsiniz💃💃💃💃( bursaya da her ay yeni bir avm açıla dursun) #malatya #beydağı #kernek #travel #seyahat #instatravel #gurukafa #darende #hekimhan #inönü
Read more
. Foto<span class="emoji emoji1f3a5"></span>&yazı<span class="emoji emoji270f"></span>️: @sctser 🤔<span class="emoji emoji1f633"></span><span class="emoji emoji1f621"></span>😇 YA SABIRR Yağmurlu ve soğuk havada arabandasın..sıcacık ortamdasın,soğukta,yağmurda ...
Media Removed
. Foto&yazı️: @sctser 🤔😇 YA SABIRR Yağmurlu ve soğuk havada arabandasın..sıcacık ortamdasın,soğukta,yağmurda önüne çıkan yayalara yol vermeyenler.. Kalabalık yolda sana çarpana "pardon"dediğin halde sert bakışla karşılaşanlar.. Kırmızı ışık yeni sarıya döndüğü ... .
Foto🎥&yazı✏️: @sctser
🤔😳😡😇
YA SABIRR
Yağmurlu ve soğuk havada arabandasın..sıcacık ortamdasın,soğukta,yağmurda önüne çıkan yayalara yol vermeyenler..
Kalabalık yolda sana çarpana "pardon"dediğin halde sert bakışla karşılaşanlar..
Kırmızı ışık yeni sarıya döndüğü anda arkandan çalan korna ile irkilip,sinirlenenler...
Otobüste yaşlılara yer vermemek için başka yerlere bakıp dalan gençler...
Aynı apartmanda yaşayıp,yanından geçerken selam vermeyenler..
Hayatın içinden verdiğim örnekler...
Sinirlerimizi zıplatan ruh halimizin bozulmasına sebep olan bizleri yıpratan anlık yaşadığımız gerçekler,
Haklı iken haksız duruma düştüğümüz ve gerilmemize sebep olan, beyin hücrelerimizi öldüren bu tip olaylarda yaptığım tek şey var..derin bir nefes almak ve YA SABIR...çekmek ve içinden 10 a kadar saymak..
Hadi üzüldüm,sinirlendim,kızdım ve haklıyımda...o anda gerilip üzüldüğünden beni üzenin haberi var mı? Varsa da ne kadar duyarlı ve ne kadar umursuyor yaptığını..sen üzüldüğünle..kendini yıprattığınla kalakalıyorsun...
Takmayın kafanıza herşeyi..sinirlenip üzülmeyin YA SABIR deyip geçin..hayatta sizi üzecek şeyler bunlar olmamalı öyle değil mi??? Sağlığımız ve Beynimiz bize lazım..luzumsuz boş beyinlere itibar edip aynı seviyeye düşmeyelim derim ben ya siz????
😀😌😤🤔 #globalcapture #ig_eurasia #gulumseaska #wild #adventure #turkinstagram #ig_photostars #igglobalclub #instatravel #sky #igphotoworld #hot_shotz #landscape #comeseeturkey #wonderful_places #natgeo #colors_of_day #primeshots #earthfocus #ig_world_colors #wonderful_places #worldplaces #worldshotz #igbest_shots #thebestshooter #kadrajimizdan #iskenderun #hatay
Read more
Endülüs, İspanya’nın en özel bölgelerinden biri. Endülüs adı nereden gelmekte ve kimler bu ...
Media Removed
Endülüs, İspanya’nın en özel bölgelerinden biri. Endülüs adı nereden gelmekte ve kimler bu kadar özel olmasını sağlamış? Müslümanlığın ilk yüzyılı olan dönemde Berberî kumandan Tarık bin Ziyad'ı Cebelitarık Boğazı'nı geçerek İber Yarımadası ulaştı. Vizigotlar’ın elinde olan ... Endülüs, İspanya’nın en özel bölgelerinden biri.

Endülüs adı nereden gelmekte ve kimler bu kadar özel olmasını sağlamış?

Müslümanlığın ilk yüzyılı olan dönemde Berberî kumandan Tarık bin Ziyad'ı Cebelitarık Boğazı'nı geçerek İber Yarımadası ulaştı. Vizigotlar’ın elinde olan adayı ele geçirdi. Ziyad bölgeyi ele geçirdikten sonra Endülüs Emeviler’in atadığı valiler tarafından yönetildi. Abdurrahman bin Muaviye’nin İber Yarımadası’na kaçması sonrasında bölge artık Emevi yönetimi altına girdi. Endülüs en gelişmiş dönemini bu süre içerisine yaşadı. Bölge bilim ve mimari merkezi olarak anılmaya başlandı.

Endülüs’ün tarihini, mimarisini ve kültürünü Mehmet Ali Oğuz’dan dinlemeye ne dersiniz. 16-21 Ekim 2018 tarihlerinde Endülüs’te Raks zamanı.
Sizler de bizlerle tarihe ve eğlenceye dair bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine -e mail gönderebilirsiniz.

Geçen sene programımıza katılan tüm misafirlerimize tekrardan teşekkür ederiz.🙏 #sacred7travel #sacred7travelgezginleri #ispanya #endulus #alhamra #plazadetoros #sevilla #granada #ronda #marbella #instapic #instagezi #instatravel #bestoftheday
Read more
Tüm Alura dostlarına güzel akşamlar <span class="emoji emoji2764"></span>️ Umarım rüya gibi bir hafta sonu oldu hepinize <span class="emoji emoji1f308"></span><span class="emoji emoji1f337"></span> Rengarenk, ...
Media Removed
Tüm Alura dostlarına güzel akşamlar ️ Umarım rüya gibi bir hafta sonu oldu hepinize Rengarenk, ışıl ışıl, çiçek kokulu, her detayında sevgi yüklü masalar kurmayı seviyorum ve bu masa tam bir Alura masası ️ Neden mi? Bir yanımda Belçika’dan sekiz senede onaltıncı kez gelen ve her ayrılışında ... Tüm Alura dostlarına güzel akşamlar ❤️ Umarım rüya gibi bir hafta sonu oldu hepinize 🌈🌷 Rengarenk, ışıl ışıl, çiçek kokulu, her detayında sevgi yüklü masalar kurmayı seviyorum ve bu masa tam bir Alura masası ❤️ Neden mi? Bir yanımda Belçika’dan sekiz senede onaltıncı kez gelen ve her ayrılışında gözleri dolan dünya güzeli Wendy var. Karşımda oturan küçük kız Hayal Alura’ya ilk annesinin karnında geldi. Bir yaşındayken Alura barının üstünde bir pozu var, tatlılığı kalbime kazılı. Şimdi beş yaşında Alura havuzunda yüzmeye başladı. Bir yanımda da Alura’nın neredeyse ilk günlerinden beri yanımda olan Baharım var. Güzellikler sevdiklerimizle paylaştıkça çoğalıyor. Sizin de çok özel masalarda en sevdiklerinizle buluştuğunuz bir hafta olsun. #aluraboutiquehotel #alacati #mytravelgram #travel #traveling #instatravel #instapassport #bestvacations #beautifulplaces #beautifuldestinations #globetrotter #wanderlust
Read more
Kısa Kısa Berlin Tavsiyeleri<span class="emoji emoji1f1e91f1ea"></span> • 2-3 gün yetmiyor 1 hafta Berlin için daha iyi olur<span class="emoji emoji231b"></span>️ • 3 gün Doğu’da, ...
Media Removed
Kısa Kısa Berlin Tavsiyeleri • 2-3 gün yetmiyor 1 hafta Berlin için daha iyi olur️ • 3 gün Doğu’da, 3 gün Batı tarafında bir otelde kalın. Her yer birbirine çok uzak • Otel değiştirme ile uğraşamam derseniz, 3 günlük Hop on Hop off alın. Otobüs ile tüm şehri dolaşabilirsiniz. Belli başlı ... Kısa Kısa Berlin Tavsiyeleri🇩🇪 • 2-3 gün yetmiyor 1 hafta Berlin için daha iyi olur⌛️ • 3 gün Doğu’da, 3 gün Batı tarafında bir otelde kalın. Her yer birbirine çok uzak🏩 • Otel değiştirme ile uğraşamam derseniz, 3 günlük Hop on Hop off alın. Otobüs ile tüm şehri dolaşabilirsiniz. Belli başlı duraklarda inip çevresini dolaşın🚌 • Berlin Welcome Card, ulaşım ve gezilecek yerler ile ilgili indirim veya ücretsiz kullanım hakkı veriyor. Berlin’de ne yapmak istediğinize karar verdikten sonra kart almak avantajınıza olabilir✔️ • East Side Gallery’i sabah erken saatlerde dolaşın, yoksa duvarın önünde hep birileri oluyor. Özellikle meşhur çalışmaların olduğu kısımlarda🕶 • Şehrin içinde plaj haline getirilmiş cafeler var. Yani yerleri kum, üstleri masa, şezlong olan cafe ve bira bahçeleri gibi. Molaları buralarda değerlendirin🍻 • Nokta atışı mekanlar için beklemede kal. www.yapilacaklarlistesi.co ya yazı geliyor💪🏻 . . . . .

#getlost #traveltheglobe #worldtravelpics #travelstoke #journesia #exploringtheglobe #exploremore #stayinspired #yapilacaklarlistesi #vscophotography #instago #travelling #mytravelgram #travelgram #travelingram #seyahat #gezinotlari #seyahatnotlari #mytravelgram #instatravel #gezi #geziblog #geziyorum #seyahatblog #seyahatnotlari #traveladdict #hurriyetseyahat #wanderlust #travelgram #travelblog
Read more
İftarı burada beklemek isteyenler 🏻 🏞 Azmak Çay'ı / Akyaka Akyaka/ Muğla ️ Akyaka'ya karayolu veya Dalaman Havalanı'ndan ulaşım sağlayabilirsiniz. Dalaman Havaalanı'ndan 60 km uzaklıktadır. 🗒 Akyaka, Ula'ya bağlı bir mahalledir. Eşsiz güzelikleri içinde barındıran Akyaka ... İftarı burada beklemek isteyenler 👆🏻
🏞 Azmak Çay'ı / Akyaka
📍 Akyaka/ Muğla
✈️ Akyaka'ya karayolu veya Dalaman Havalanı'ndan ulaşım sağlayabilirsiniz. Dalaman Havaalanı'ndan 60 km uzaklıktadır.
🗒 Akyaka, Ula'ya bağlı bir mahalledir. Eşsiz güzelikleri içinde barındıran Akyaka ile özdeşleşen Azmak Çayı'nın bir diğer adı da Kadın Azmağı'dır. Bunun nedeni ise, eskiden yerel halkın bu çayda çamaşırlarını yıkamasıdır.
📍Çay'ın %60'ı soda, %40'ı ise sudan oluşmaktadır. Yaz - Kış olmak üzere suyun sıcaklığı 12-13 derece arasında değişmektedir.
🛥 Azmak Çay'ında küçük tekneler ile yaklaşık yarım saat süren bir tur yapabilirsiniz.
🍽 Gidilecek Restaurantlar
📍Mercan Vira Vira
📍Azmak Restaurant
📍Cennet Restaurant
📍Halil'in Yeri
📍Olta Restaurant
📍Kordon Restaurant
🗒Restaurant fiyatları iki kişi ortlama 150₺ - 250₺ arasındadır. Ürün içeriğine göre değişiklik göstermektedir.
#yemekneredeyenirmuğla #akyaka #azmakçayı #azmak #muğla #ula #geziyoruz #restaurant #tatil #yaz #instatravel #travel
Read more
Paylaştığım son posttan sonra, Tren yolcuğumuzla alakalı bolca mesajlar aldım<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 Bu ve sonraki ...
Media Removed
Paylaştığım son posttan sonra, Tren yolcuğumuzla alakalı bolca mesajlar aldım🏻 Bu ve sonraki gönderilerimde hepsini kısa kısa yanıtlamaya çalışacağım🖊 Herşeyden önce şu basit ama önemli bilgiyi vereyim. Van gölü ekspresi Van’dan kalkmıyor Tatvan, yani Bitlis’ten kalkıyor. ... Paylaştığım son posttan sonra, Tren yolcuğumuzla alakalı bolca mesajlar aldım🙏🏻 Bu ve sonraki gönderilerimde hepsini kısa kısa yanıtlamaya çalışacağım🖊
✨Herşeyden önce şu basit ama önemli bilgiyi vereyim. Van gölü ekspresi Van’dan kalkmıyor🙈 Tatvan, yani Bitlis’ten kalkıyor. Ankara’da son buluyor. Tren yolculuğu planlayanlar oraya kadar gitmişken genellikle Van’ı da ziyaret ediyor ki tecrübelerime dayanak söylüyorum, kesinlikle edilmeli👍🏻
✨Tatvan, Van gölünün batısında, Van ili ise gölün doğusunda yer alıyor. Tatvan ile Van arasında, feribot ve otobüs ile ulaşım mümkün. Feribot 3.5, otobüs 2 saatte gidiyor. Feribot her gün ve saatte kalkmadığından otobüs kullanmak daha mantıklı. Kişi başı 20 TL✔️ Devamı ilerleyen gönderilerde. Sevgilerimle💙
.
.
.
#van #bitlis #tatvan #vangölüekspresi #vanrail #doğuekspresi #karsrail #güneyekspresi #tren #trenyolculuğu #photo #photgraphy #photographer #travel #traveler #travelblogger #travellover #instatravel #instagram #gezgin #yolculuk #gezginkız #beautifuldestinations #followme #instagood #instapic #yolculuk
Read more
“Ama hatırlamamak unutmak demek değil diyorum, hatırlamamak, çok sevdiğim birinin verdiği bir ...
Media Removed
“Ama hatırlamamak unutmak demek değil diyorum, hatırlamamak, çok sevdiğim birinin verdiği bir yüzüğü güzel bir kutuya koyup çekmecenin dibine saklamak gibi. Ama unutmak yok etmek demek, yüzüğü kutusuyla birlikte okyanusa atmak ve dönüp gitmek sonra, dünyanın dörtte üçü su”. Ayfer ... “Ama hatırlamamak unutmak demek değil diyorum, hatırlamamak, çok sevdiğim birinin verdiği bir yüzüğü güzel bir kutuya koyup çekmecenin dibine saklamak gibi. Ama unutmak yok etmek demek, yüzüğü kutusuyla birlikte okyanusa atmak ve dönüp gitmek sonra, dünyanın dörtte üçü su”. Ayfer Tunç, Aşıklar Delidir!
#tbt ye yetiştim mi arkadaşlar? Bu aralar günde 5-6 görüşme ile nerede ne yapıyorum, ben bile bilmiyorum. Bu foto Mart 2012, 6 yıl önce botoxsuz dolaşabiliyormuşum( evrenden ve Sadık’tan torpilliyim🙃), saçlarım siyahmış( beyazlarım galip geldiği için mecburen sarı), şu ana göre daha boşmuşum( şimdi feciyim), Sushi 7.sınıftaymış( ünili bir çocuğum var), Sushi’nin başarılarından egom şişmiş( şu an nasıl boş işmiş diyorum), bu hırkamı hala çok severek giyiyorum, beyaz yakalı olmaya yeşil yakalı olmayı ekledim. Haa üst yazıya gönderme olarak bütün yüzükleri kutuya koyup denize attım, atacaklarım da var daha😐Atamadıklarıma da mış gibi yapmayı öğretti bu beyaz saçlar bana. İlk önce bileğimde hiç çıkarmadığım kırmızı bilekliği denize attım. Şimdilik bu kadar yazayım ve tbt’yi öğlen yakalayayım. Size tavsiyem; “dünyanın dörtte üçü su” çok iyi laf, yazın defterlerinize, duvarınıza! Benim için nerdeyse hepsi SU 💧👊 #instalike #instapic #morgen #igers #igdaily #igersoftheday #ig_worldclub #ig_mood #igersturkey #igtravel #travelingram #travel #travelwriter #instagood #instadaily #instamood #instatravel #instalove #instalovers_gr #antalya #turkey #gunaydin #goodmorning #kitap #book #edebiyat #iphone7plus
Read more
Tam poz verirken önümden bir geyşa geçti sanki <span class="emoji emoji1f60a"></span> 🇹🇷 Gion-Kyoto 17. yüzyıldan bu yana çayhanelerde ...
Media Removed
Tam poz verirken önümden bir geyşa geçti sanki 🇹🇷 Gion-Kyoto 17. yüzyıldan bu yana çayhanelerde erkek müşterilere şarkı, dans, sohbet ve oyunlar ile eşlik eden Geyşalar;Geyşa olmak için küçük yaşta yetişmesi için geyşa evlerine verilir. Şikomi denen bu kızlar tüm ev işleriyle ilgilenir. ... Tam poz verirken önümden bir geyşa geçti sanki 😊
🇹🇷 Gion-Kyoto 17. yüzyıldan bu yana çayhanelerde erkek müşterilere şarkı, dans, sohbet ve oyunlar ile eşlik eden Geyşalar;Geyşa olmak için küçük yaşta yetişmesi için geyşa evlerine verilir. Şikomi denen bu kızlar tüm ev işleriyle ilgilenir. Kızlar, disiplin edilmesi için çok ağır şartlar altında çalıştırılırlar.Bu eğitim genel olarak birkaç tür geleneksel dans, şamisen çalma ve birkaç makamda şarkı söylemeyi kapsar.Kansai bölgesi(Kyoto,Osaka..) nde 'Geyko' ,acemi olanlarına Kanto bölgesi(Tokyo,Saitama...)nde Hangyoku(yarı mücevher),Kansai'da Maiko(çocuk dansöz) denmektedir.Acemi geyşalık döneminde giyilen özel bir kimono ve özel bir saç şekli vardır.
Hepsinin bağlı olduğu bir kurumu ve işletmecisi Mamasan'ı bulunur.Özellikle Gion mahallesinde görülen Geyşaların en popüler sokağı Hanami-koji ise turistlerin uğrak yeri haline gelmiştir.🌸
🇬🇧 Gion (祇園) is Kyoto's most famous geisha district, located around Shijo Avenue between Yasaka Shrine in the east and the Kamo River in the west. It is filled with shops, restaurants and ochaya (teahouses), where geiko (Kyoto dialect for geisha) and maiko (geiko apprentices) entertain.
Gion attracts tourists with its high concentration of traditional wooden machiya merchant houses. Due to the fact that property taxes were formerly based upon street frontage, the houses were built with narrow facades only five to six meters wide, but extend up to twenty meters in from the street.🌸 #gion #gioncorner #geiko #geisha #maiko #hangyoku #instatravel #japan #nikon #streetphotography #photo #streetstyle #ig_japan
Read more
Tarihin tozlu sayfalarını açtırıp en baştan yazdıran yer Göbeklitepe… Göbeklitepe, Şanlıurfa’ya ...
Media Removed
Tarihin tozlu sayfalarını açtırıp en baştan yazdıran yer Göbeklitepe… Göbeklitepe, Şanlıurfa’ya 15 km. mesafede, 12.000 yıl öncesine ait dünyanın en eski tapınağı olarak kabul edilmiştir. 1995 yılında arkeolog Prof. Klaus Schmidt tarafından Alman Arkeoloji Enstitüsü’nün desteğiyle ... Tarihin tozlu sayfalarını açtırıp en baştan yazdıran yer Göbeklitepe…

Göbeklitepe, Şanlıurfa’ya 15 km. mesafede, 12.000 yıl öncesine ait dünyanın en eski tapınağı olarak kabul edilmiştir.
1995 yılında arkeolog Prof. Klaus Schmidt tarafından Alman Arkeoloji Enstitüsü’nün desteğiyle başlayan kazılar sonucu elde edilen verilere göre bu yapılar yerleşim amaçlı kullanılmamıştır. 20 tane olduğu saptanan ancak 6 tanesi gün yüzüne çıkarılan T şeklinde sütunlar ve bu sütunların üzerinde çeşitli semboller bulunmaktadır.
Belki de Göbeklitepe’nin çevresinde yapılan araştırmalar insanlık tarihini daha da aydınlatacak.

2-4 Kasım 2018 tarihlerinde ‘’Tarihin İlk Adımları Göbeklitepe ve Şanlıurfa, Gaziantep’’ gezimizde sizler de insanoğlunun ulaşılabilmiş en eski eserleri keşfetmeye ne dersiniz?

Kenan Tamer ile gerçekleştireceğimiz bu rota hakkında bilgi almak için 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] mail gönderebilirsiniz.

#sacred7travel #sacred7travelgezginleri #diyarbakır #adıyaman #malatya #hasanpaşahanı #nemrutdağı #komagene #aslantepehöyüğü #tarih #efsane #gizem #mutfak #lezzet #damak #ask #instagezi #instago #instatravel
Read more
Roma’dan Emeviler’e Cordoba. Romalılar tarafından kurulan şehir Emeviler’in (Arap Müslümanlar) ...
Media Removed
Roma’dan Emeviler’e Cordoba. Romalılar tarafından kurulan şehir Emeviler’in (Arap Müslümanlar) egemenliğine girmiştir. Şehir Emeviler tarafından kurulan Endülüs’ün başkenti ilan edilmiştir. Emeviler’in izler şehirde halen görülmektedir. Mimari olarak en önemli eserleri ... Roma’dan Emeviler’e Cordoba.

Romalılar tarafından kurulan şehir Emeviler’in (Arap Müslümanlar) egemenliğine girmiştir. Şehir Emeviler tarafından kurulan Endülüs’ün başkenti ilan edilmiştir.
Emeviler’in izler şehirde halen görülmektedir. Mimari olarak en önemli eserleri Kurtuba Camisi’dir. Katolik İspanyollar şehri ele geçirdiklerinde bu yapıyı katedral olarak kullanmaya başlamışlardır. Pek çok tahribata karşı günümüze mimari özellik ve güzelliğini koruyarak gelmiştir. Hala da katedral olarak kullanılmaktadır.
Cordoba’nın bu tarihi merkezi UNESCO tarafından 1984 yılında ‘’İnsanlık Mirası’’ listesine alınmıştır.

16-21 Ekim 2018 tarihlerinde Endülüs bölgesini Mehmet Ali Oğuz’dan dinlemeye ne dersiniz?
Sacred7 Travel ile Endülüs’te Raks programımız hakkında detaylı bilgi almak için 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] travel.com adresine mail gönderebilirsiniz.

#sacred7travel #sacred7travelgezginleri #ispanya #endulus #alhamra #plazadetoros #sevilla #granada #ronda #marbella #instapic #instagezi #instatravel #bestoftheday
Read more
Girit, Kandiye merkezinde yer alan Arkeoloji Müzesi Avrupa’nın en önemli müzelerinden biri sayılmaktadır. Neden mi? Çünkü Girit’te ortaya çıkan Minoa Uygarlığı Avrupa halklarının atası olarak bilinmektedir. Venedikliler’in işgalinde manastır olarak kullanılan yapı 1856 ... Girit, Kandiye merkezinde yer alan Arkeoloji Müzesi Avrupa’nın en önemli müzelerinden biri sayılmaktadır.
Neden mi?
Çünkü Girit’te ortaya çıkan Minoa Uygarlığı Avrupa halklarının atası olarak bilinmektedir.
Venedikliler’in işgalinde manastır olarak kullanılan yapı 1856 yılındaki depremde yıkıldı. Daha sonra tekrar restore edilen yapı günümüzde Arkeoloji müzesi olarak kullanılmaktadır.
İçerisinde Minoa Uygarlığı’na ait eserler başta olmak üzere mitolojik efsanelerin de resmedildiği eserler bulunmaktadır.
Müzeyi gezerken bu güne kadar okuduğunuz, duyduğunuz ve filmlerde izlediğiniz efsaneleri hissedeceksiniz.

Yolculuğumuz ‘’Tarihi ve Doğası ile Bir Başka Ada Girit’’e…
🌿🌿🌿
19-23 Eylül 2018 tarihlerinde Dr. Elif Çamlıkaya ile Minoa Uygarlığı’nın İzlerini keşfetmeye gidiyoruz.
Girit programımız hakkında detaylı bilgi almak veya kayıt yaptırmak için 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.
Mesai saatleri dışında da 0542 722 73 46 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

#sacred7travel #sacred7travelgezginleri #Girit #Crete #Hanya #Chania #Greece #instagezi #instatravel #instago #bestoftheday #yoldaolmak
Read more
Bir halkı ortadan kaldırmak için, belleğini yok etmekle işe başlanır, kitaplarını, kültürlerini, ...
Media Removed
Bir halkı ortadan kaldırmak için, belleğini yok etmekle işe başlanır, kitaplarını, kültürlerini, tarihlerini yok ederler. Bir başkası onlara başka kitaplar yazar, bir başka kültür verir, bir başka tarih uydurur. Ve böylece halk yavaş yavaş ne olduğunu, daha önce ne olduğunu unutmaya ... Bir halkı ortadan kaldırmak için, belleğini yok etmekle işe başlanır, kitaplarını, kültürlerini, tarihlerini yok ederler. Bir başkası onlara başka kitaplar yazar, bir başka kültür verir, bir başka tarih uydurur. Ve böylece halk yavaş yavaş ne olduğunu, daha önce ne olduğunu unutmaya başlar. Çevresindeki dünya da onu daha çabuk unutur... 🌿🐞📚☕️ #milankundera #gülüşünveunutuşunkitabı www.kamarcahotel.com #smallhotels #Turkey #thesmallhotels #kucukoteller #kamarcahousehotel #travel #traveling #TFLers #vacation #instatravel #instago #instagood #holiday #photooftheday #travelling #instapassport #instatraveling #mytravelgram #travelgram #travelingram #igtravel #instadaily #instapic #book #bookstagram #booklove
Read more
Boğazı planktonlar şeetmişken biz de İstanbulu izlerken Galatadan, henüz haberi yoktu Kız Kulesi ...
Media Removed
Boğazı planktonlar şeetmişken biz de İstanbulu izlerken Galatadan, henüz haberi yoktu Kız Kulesi ve Galata Kulesinin aşkından ve bilmiyordu oraya çıkanlar hakkındaki efsaneyi! Herşeye rağmen; ne yaparsan yap olmuyor bazen... Geri sayım başladı... Ben 10 dedim, ben 9 dedim, ... Boğazı planktonlar şeetmişken biz de İstanbulu izlerken Galatadan, henüz haberi yoktu Kız Kulesi ve Galata Kulesinin aşkından ve bilmiyordu oraya çıkanlar hakkındaki efsaneyi! 😉 Herşeye rağmen; ne yaparsan yap olmuyor bazen... 🎵🎵🎵 Geri sayım başladı... 🎂 Ben 10 dedim, ben 9 dedim, ben 8 diyorum... Ben neler diyorum...!?¿ 🤔 Peki sen ne diyorsun? 🐼 Geçmişle geleceğin kesiştiği noktada var olduysak eğer sonsuza dek birbirlerinin hayatına dokunup geçmiş birileri olarak mı kalacağız? Zaman... Ne saçma şey aslında! Sana henüz bunu anlatamamış ve ikna edememiş olsam da paralel evrenler gerçek ve zaman diye bir şey yok...! Belki de biz de yokuz...!!! 🐼👽 Kısacası bay zaman yolcusu kesişen hiçbir doğru artık kendi yolunda olmaz tek başına bile devam etse yoluna artık herşey değişmiştir... 🤗
Hep der ki bu uzaylı; marifet ne elde etmekte ne de sahip olmakta marifet iyi hatırlanmakta ve insan nasıl hatırlanacağını kendi seçer, gösterdiği özen ve tavrıyla! 😘
Not: Bu da böyle bir anımızdı işte...!!! 😂😂😂
#tbt #tb #throwback #throwbackthursday #istanbul #galata #love #panda #memories #summer #timetraveler #timetravel #travel #traveler #traveling #instatravel #instalove #time #alien #us #view #aniyakala #gameover #timeisup #pandalove #goodbye #dontgiveup #smile #gülümse #nevermind vs vs.
Read more
<span class="emoji emoji1f3b6"></span> "Dağlarda öfkeli başım Serhatta hep akşam oluyor Nasipsiz kıştan mı Yağmurdan mı yoksa aşktan ...
Media Removed
"Dağlarda öfkeli başım Serhatta hep akşam oluyor Nasipsiz kıştan mı Yağmurdan mı yoksa aşktan mı Ağladıkça dağlarımız yeşerecek Görecek göreceksin" . . (Yoldan kareler - 2016) . . #travel #traveling #vacation #visiting #instatravel #instago #instagood #trip #holiday ... 🎶
"Dağlarda öfkeli başım
Serhatta hep akşam oluyor
Nasipsiz kıştan mı
Yağmurdan mı yoksa aşktan mı
Ağladıkça dağlarımız yeşerecek
Görecek göreceksin" 🎶
.
.
(Yoldan kareler - 2016)
.
.
#travel #traveling #vacation #visiting #instatravel #instago #instagood #trip #holiday #photooftheday #fun #travelling #tourism #tourist #instapassport #instatraveling #mytravelgram #travelgram #travelingram #igtravel
Read more
Burası da Dalaman'ın cenneti.. Mavinin en güzel tonları ile yeşilin uyumuna dikkat <span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f49a"></span> Küçük iskelesi, ...
Media Removed
Burası da Dalaman'ın cenneti.. Mavinin en güzel tonları ile yeşilin uyumuna dikkat Küçük iskelesi, korunaklı yapısı ve dingin suları ile Sarsala, bozulmamış doğası ve masmavi deniziyle cenneti andıran bir görünüme sahip. Kıvrıla büküle giden bir yoldan aşağı inerken muhteşem bir ... Burası da Dalaman'ın cenneti.. Mavinin en güzel tonları ile yeşilin uyumuna dikkat 💙💚 Küçük iskelesi, korunaklı yapısı ve dingin suları ile Sarsala, bozulmamış doğası ve masmavi deniziyle cenneti andıran bir görünüme sahip. Kıvrıla büküle giden bir yoldan aşağı inerken muhteşem bir manzara sizi karşılıyor.
Muğla’da, Dalaman’a bağlı Kapukargın köyü sınırlarında bulunan sarsalakoyu ‘nda Dalaman’dan ulaşım var, Göcek’teki tekne turlarının da en önemli rotaları arasında. Koya varmadan önce tüm ihtişamıyla karşınıza çıkan el değmemiş Kocagöl , ilk kez gelenlere ‘’Acaba Sarsala Burası mı ? ‘’ izlenimi veriyor.
🌲Koy, 1. Derece Doğal Sit Alanı ve Özel Koruma Bölgesi sınırları içerisinde
⛺️Sarsala’da resmi bir kamp alanı yok ancak kamp yapmaya uygun bir bölge.

GEZİLECEK YERLER
🏖 Belediyenin işlettiği plajda şezlonglar 10 TL. Plajda cankurtaran hizmeti, tuvalet ve duş imkanı da var.
🏰 Kayalıkların olduğu alanda tarihi değeri bulunan eski bir gümrük depo binası var.

AKTİVİTELER
🛶 Kano, muz, plaj voleybolu ve 🚶‍♀️doğa yürüyüşü yapılabilir.

FOTOĞRAF NOKTALARI
📷 Arabayla ilk gelirken tepeden tüm koy görülüyor. Mutlaka fotoğraf çekin.
📷 Koyun bittiğ her iki köşeden de manzara güzel
📷 Fotoğraf işini 18.00’dan sonraya bırakmayın, güneş dağın arkasına düşüyor, ışık azalıyor.
.
.
.
#sarsalakoyu #sarsala #dalaman #muğla #manzara #tatil #seyahat #travel #holiday #instatravel #travelgram #travelling #instamugla
#traveller #travelgram #travelblogger #blogger #photoshoot #nature #naturephotography #nonstop #nonstoptravel #gopro
Read more
Four Seasons Istanbul’u muhabirken yemek çekimlerine giderek tanımıştım. Açıkçası iple çekerdim, hatırlarsın @hhdeniz... Yıllar içinde otel ekibi dostlarım da oldu. Kendileriyle bir süre önce bu keyifli işi yapmıştık; şehirde tasarımla ilgili hep takip ettiğin 3 adres seç dediler. ... Four Seasons Istanbul’u muhabirken yemek çekimlerine giderek tanımıştım. Açıkçası iple çekerdim, hatırlarsın @hhdeniz... Yıllar içinde otel ekibi dostlarım da oldu. Kendileriyle bir süre önce bu keyifli işi yapmıştık; şehirde tasarımla ilgili hep takip ettiğin 3 adres seç dediler. Ben de (alfabetik sırayla:) Mae Zae, Midnight Express ve RB Living’i anlattım. Otel yönetimi de yazılı/ görsel tüm platformlarında misafirlerine bu önerileri sunuyor. Başka isimlerin de seçimleri var bu pakette; benim gibi merakları doğrultusunda adresler vermişler:) Keyifle çalıştığım bir iş, hep sevdiğim bir kurum. Aklıma düştü bugün... @fsbosphorus #hotel #instatravel #travel #traveller #istanbul 🌹♥️ @rbliving_ @maezae @midnightistanbul #recent #work #instavideo #pics #designstudio
Read more
Günaydın mutlu sabahlar diliyorum:) Tekirdağa yerleşeli bir ay olmamıştı TEFSAD fotoğraf derneğim ...
Media Removed
Günaydın mutlu sabahlar diliyorum:) Tekirdağa yerleşeli bir ay olmamıştı TEFSAD fotoğraf derneğim ile fotoğraf gezisine çıktık üyelerimizden Nazlı ile orada tanıştık. Birlikteyken insanlarla iletişimimi ve çektiğim fotoğrafları çok beğenmiş dönüşte _ Canan hocam ben Tekirdağ ... Günaydın mutlu sabahlar diliyorum:) Tekirdağa yerleşeli bir ay olmamıştı TEFSAD fotoğraf derneğim ile fotoğraf gezisine çıktık üyelerimizden Nazlı ile orada tanıştık. Birlikteyken insanlarla iletişimimi ve çektiğim fotoğrafları çok beğenmiş dönüşte _ Canan hocam ben Tekirdağ Muratlı Yeşilsırt köyü dernek başkanıyım dernek adına her yıl olduğu gibi bu yılda yemek vereceğiz köyün portrelerinin çekilip sunum yapılmasını istiyorum yardımcı olurmusun sorusuna hiç düşünmeden evet deyip ertesi hafta köye gidip etrafı incelemiştim. Köyün rengarenk insanları vardı seracı, yumurtacı, bakkal, imam, hoca, çiftçi kahveci, vs vs . Farkettiğim şeylerden biri köyde tandır fırını olduğu fakat tandırların son yıllarda pek kullanılmadığıydı yeni nesil yapmıyor dendi. Fotoğraftaki modelimin evlerinin bahçesinde bulunan tandırı görünce konuştum _ Canan hocam haftaya gelin arada kendimize ekmek yapıyorum sizde izler ne isterseniz çekersiniz demişti. Gittim saatlerce çektim an kareleri çok fazla hepsi güzel özel o ve kayınvalidesi inanılmaz güzellikte insanlardı. Zor göreceğimiz anne kız gibi ilişkilerine hayran kalmıştım. Bir ara köyde terzi varmı diye sordum gelin_ Çok eskiden kayınvalidem dikerdi şimdi dikmiyor makinasıda arka odada diye tüyo verimiş bende gidip dünya tatlısı teyzeme _Senin bir makina varmış hatıra karesi çekebilirmiyim deyince önce olmaz demiş şirineliğime dayanamayıp tamam kuzum diye makinayı salona getirip kurmuş fotoğraf larını çekmeme izin vermişti. O arada fırında pişen ekmekler masaya getirilip ikram edilince @nazli_ozden ile bir tanesini yemiş tadına dayamamıştık yanında ikram ettiği incir reçeli ve tereyağı ile tam ziyafet olmuştu. Ellerinden öpüyorum meleklerimin vesile olduğu olduğu İçin Nazlıma ayrıca teşekkür ediyorum. 🙏
Tekirdağ ,Yeşilsırt... #instagood #humanity_shots_ #hayatakarken #beautifuldestinations #discoverearth #earthpix #journalisttr #awesomeearth #nationalgeographic #earthfocus #earthofficial #theglobewanderer #ourplanetdaily #wildernessculture #human #landscape #photooftheday #instatravel #bestoftheday #instagood #tagstagram #instagramphotos #photographers #magnumphotos #picoftheday #canon #nikon #vsco #instagram #usa
Read more
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi? En kesîf orduların yükleniyor ...
Media Removed
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi? En kesîf orduların yükleniyor dördü beşi, Tepeden yol bularak geçmek için Marmara'ya- Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya. Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı! Nerde -gösterdiği vahşetle- "bu: bir Avrupalı!" ... ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE
Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi?
En kesîf orduların yükleniyor dördü beşi,
Tepeden yol bularak geçmek için Marmara'ya- Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.
Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı!
Nerde -gösterdiği vahşetle- "bu: bir Avrupalı!" Dedirir -yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi, Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yâhud kafesi!
Eski Dünyâ, Yeni Dünyâ, bütün akvâm-ı beşer, Kaynıyor kum gibi, tûfan gibi, mahşer mahşer. Yedi iklîmi cihânın duruyor karşına da, Ostralya'yla berâber bakıyorsun: Kanada! Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk; Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.
Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ... Hani, tâ'ûna da züldür bu rezîl istîlâ! Ah o yirminci asır yok mu, o mahlûk-i asîl, Ne kadar gözdesi mevcûd ise, hakkıyle sefîl, Kustu Mehmedciğin aylarca durup karşısına; Döktü karnındaki esrârı hayâsızcasına.
Maske yırtılmasa hâlâ bize âfetti o yüz... Medeniyyet denilen kahbe, hakikat, yüzsüz.
Sonra mel'undaki tahrîbe müvekkel esbâb, Öyle müdhiş ki: Eder her biri bir mülkü harâb.
MEHMET AKİF ERSOY
#turkey_home #turkey #turkeywelcomesyou #travelturkeyy #travel #instatravel #instatraveling #instatraveller #likeforlike #like4like #instalike #Çanakkale #şehitlik #kilitbahir #conkbayır #57alay #Atatürk #18mart
Read more
Good Morning<span class="emoji emoji2600"></span>️ Mutlu, huzurlu güzel bir gün olsun<span class="emoji emoji1f340"></span> Hotel Bela Vist, Algarve’nin Praia da Rocha ...
Media Removed
Good Morning️ Mutlu, huzurlu güzel bir gün olsun Hotel Bela Vist, Algarve’nin Praia da Rocha plajına bakıyor. 20’nci yüzyılın başında balıkçı ağalarından biri burayı bir burjuva köşkü olarak yaptırmış. Yapı daha sonra Portekiz’in taşralı sanayicilerinin istediği her özelliği ... Good Morning☀️ Mutlu, huzurlu güzel bir gün olsun🍀 Hotel Bela Vist, Algarve’nin Praia da Rocha plajına bakıyor. 20’nci yüzyılın başında balıkçı ağalarından biri burayı bir burjuva köşkü olarak yaptırmış. Yapı daha sonra Portekiz’in taşralı sanayicilerinin istediği her özelliği almış: panel duvarlar, Brezilya kerestesinden yapılan bir merdiven ve süslü bir taraçaya sahip heybetli bir cephe. Üstelik köşk Portimão iskelesinden yeterince uzaktaymış. Yani konserve fabrikalarından gelen dumandan, ton balığı veya sardalyelerin birbirine karışmış kokusundan ve iskeleye gemi geldiğinde öten sirenlerden... ALGARVE, PORTEKİZ Gurme Seyahat Dosyası FOOD AND TRAVEL Eylül Sayısında.... Food And Travel Eylül Sayısı Tüm Bayilerde ve Apple Store'da... #algarve #portekiz #potugual #avrupa #europe #gurmeseyahat #travelwriter #travel #instatravel #travelgram
Read more
Iceland, İzlanda ⛷ Kara batmadan yürümeyi temin eden aletlerin ilk olarak, zamanımızdan 8000 ...
Media Removed
Iceland, İzlanda ⛷ Kara batmadan yürümeyi temin eden aletlerin ilk olarak, zamanımızdan 8000 yıl önce Altay Dağlarında kullanılmaya başlandığı söyleniyor araştırmacılar tarafından. Daha sonraları İskandinav ülkelerinde büyük rağbet görmüş, burada gelişen kayak Norveç dilindeki ... Iceland, İzlanda ⛷
Kara batmadan yürümeyi temin eden aletlerin ilk olarak, zamanımızdan 8000 yıl önce Altay Dağlarında kullanılmaya başlandığı söyleniyor araştırmacılar tarafından. Daha sonraları İskandinav ülkelerinde büyük rağbet görmüş, burada gelişen kayak Norveç dilindeki ismi olan “ski” kelimesiyle dünyaya yayılmış ve bu isimle benimsenmiş. Kayak severlere dünyanın en güzel yerlerindeki önerilerimiz için 👉🏻 BoutiqueTravelHouse
02122578667
#boutiquetravelhouse #izlanda #iceland #ski #kayak #kar #bestplacestogo #instagood #tatil #seyahat #gününfotosu #gününkaresi #hayatakarken #hayatandanibarettir #instatravel #instatravel #explore #travelingram #teavelgram #travel #traveling #beautifuldestinations #bestoftheday #bestvacations #secretplaces #hiddendestinations
Read more
Pokut, bulutların üzerinde doğanın insanlara bir hediyesi. <span class="emoji emoji1f33f"></span><span class="emoji emoji1f33f"></span> Öyle bir yoldan çıkıp öyle bir ...
Media Removed
Pokut, bulutların üzerinde doğanın insanlara bir hediyesi. Öyle bir yoldan çıkıp öyle bir güzelliğe ulaşıyoruz ki yaşamak hissetmek gerek. Çinçiva’nın hemen çıkışından başlıyor yolculuk virajlardan döne döne Kaçkarlar’ın güzelliğini içimize çeke çeke çıkıyoruz. Her bir ... Pokut, bulutların üzerinde doğanın insanlara bir hediyesi.
🌿🌿
Öyle bir yoldan çıkıp öyle bir güzelliğe ulaşıyoruz ki yaşamak hissetmek gerek.
Çinçiva’nın hemen çıkışından başlıyor yolculuk virajlardan döne döne Kaçkarlar’ın güzelliğini içimize çeke çeke çıkıyoruz. Her bir virajda stresi, yoğun hayat temposunu, kalabalığı, gürültüyü arkamızda bırakıyoruz. Huzur yavaş yavaş bedenimizi ele geçiriyor. Sal Yaylası’ndan Pokut’a yürürken bir de tulum bize eşlik ediyor ve artık müziğe ve dansa da teslim oluyoruz. 🌿🌿
Hayden hayden Karadeniz’e, doğaya, huzura, kendinizi yeniden keşfetmeye.
🌿🌿
13-16 Eylül 2018 Dr. Elif Çamlıkaya ile Karadeniz ve Yaylalar programında Karadeniz’in tarihine ve kültürüne doğru unutulmaz bir yolculuğa çıkıyoruz.
Sizler de bizimle birlikte unutulmaz anılar biriktirmek istiyorsanız 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine –e mail gönderebilirsiniz.
Mesai saatleri dışında 0542 722 73 46 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
🌿🌿 #sacred7travel #sacred7travelgezginleri #karadeniz #yaylalar #sedagez #hayde #instadaily #istaseyahat # #instatravel #anılarımdasacred7var
Read more
20 - 23 Nisan’da #ljubljana #slovenya gezimiz. Slovenya 🇸🇮, Alplerle Adriyatik’in buluştuğu noktada bulunuyor, yüzölçümünün yaklaşık yüzde 60’ı ormanlarla kaplı. Havaalanından şehre doğru ilerlerken başlayan yemyeşil doku bile insana müthiş huzur veriyor. Slovenya’da göreceğimiz ... 20 - 23 Nisan’da #ljubljana #slovenya gezimiz. Slovenya 🇸🇮, Alplerle Adriyatik’in buluştuğu noktada bulunuyor, yüzölçümünün yaklaşık yüzde 60’ı ormanlarla kaplı. Havaalanından şehre doğru ilerlerken başlayan yemyeşil doku bile insana müthiş huzur veriyor. Slovenya’da göreceğimiz yerler arasında; Ljubljana, Postjono Mağaraları, Bled Gölü, Triglav Ulusal Parkı, Bohinj Gölü, Savica Şelalesi ve Vogel Dağı. Gezimizdeki heryer son derece huzurlu, ilgi çekici ve nefis, daha fazla bilgi ve yerinizi hemen ayırtmak için 👉🏻 BoutiqueTravelHouse
02122578667
#slovenia #tatil #seyahat #boutiquetravelhouse #yeniyerler #gezmek #gününfotosu #aniyakala #hayatakarken #gezelim #travel #travelmore #instago #instatravel #holiday #pictureoftheday #travelislife #lovetotravel #bestoftheday #bestvacations #beautifulplaces #beutifuldestinations #exploretheworld #keşfet
Read more
Tüm Alura dostlarına enfes bir pazar akşamı dileklerimizle <span class="emoji emoji2764"></span>️ Alura’da tipik bir gün sonu. Yine ...
Media Removed
Tüm Alura dostlarına enfes bir pazar akşamı dileklerimizle ️ Alura’da tipik bir gün sonu. Yine çok güzel insanlar tanıdık. Eski Alura dostlarıyla daha da bir aile olduk. Ekibimizle hem çalıştık, hem gönülden üç, beş kahkaha attık. Eylül ayına girdik, akşam daha erken geldi. Alura’da ... Tüm Alura dostlarına enfes bir pazar akşamı dileklerimizle ❤️ Alura’da tipik bir gün sonu. Yine çok güzel insanlar tanıdık. Eski Alura dostlarıyla daha da bir aile olduk. Ekibimizle hem çalıştık, hem gönülden üç, beş kahkaha attık. Eylül ayına girdik, akşam daha erken geldi. Alura’da enfes Norah Jones notaları uçuşuyor. Biz duyuyoruz, bütün köyün duymasına gerek yok 😊 Bu fotoda bu yazın Alura bebesi Eymen’le ❤️ Hepimizi mutlu eden bir aslında; sevgi, güler yüz, güven ve samimiyet. Alura’nın uzun süreli başarısı da buradan geliyor. Aynı Emel Hanım’ın bugün bana verdiği kahvede sevdiğimi bildiği için tabağıma bıraktığı yasemen gibi ❤️ #instatravel #instapassport #bestvacations #beautifulplaces #beautifuldestinations #mytravelgram #travel #traveling #globetrotter #wanderlust #alacati
Read more
Bu hayatta kalite ve başarı tesadüf değil. İkisini de elde etmek için hem çok istemek hem de çok çalışmak ...
Media Removed
Bu hayatta kalite ve başarı tesadüf değil. İkisini de elde etmek için hem çok istemek hem de çok çalışmak gerekir. Tüm dünyada 500 bin abonesi olan, havalimanlarının lounge salonlarına dağıtılan ve 10 bin’in üzerinde lüks otelde sergilenen @luxury_travel_guide, 2018 yılı ödül sayısında ... Bu hayatta kalite ve başarı tesadüf değil. İkisini de elde etmek için hem çok istemek hem de çok çalışmak gerekir.
Tüm dünyada 500 bin abonesi olan, havalimanlarının lounge salonlarına dağıtılan ve 10 bin’in üzerinde lüks otelde sergilenen @luxury_travel_guide, 2018 yılı ödül sayısında yılın en iyi destinasyon restoranı olarak İstanbul’a 3 saat mesafede yer alan Dedeağaç’taki @nisiotiko_alexandroupoli’yi seçmiş.
Karamelize soğanlı kalamar, trüf yağlı ve şehriyeli karides, uskumru füme, acılı ahtapot ve kabak kızartmalarıyla damakta olağanüstü tat bırakan Nisiotiko Restoran, sabah tutulan deniz mahsulünü, akşam masanıza taşıyor.
Vedat Milör’ün yorumlarında “Açıkça söyleyeyim ülkemizde fiyat-kalite açısından bundan iyi bir deniz lokantası yok. Dahası da var: Bundan iyi bir deniz lokantası da yok.”
dediği @nisiotiko_alexandroupoli her deniz mahsulü seven insanın mutlaka gitmesi gerekiyor. Daha önce yediklerinize benzemeyen ve geri kalan hayatınızda gideceğiniz tüm deniz mahsulü restoranlarıyla kıyaslayacağınız bir restoran olacak Nisiotiko.
Müşterilerin büyük çoğunluğu Türklerden oluşuyor. Bu nedenle menü Türkçe ve çalışanlar da Türkçe konuşuyor. Restoran sahibi Kriako’yu, mutfaktan çıkmayan babasını, sevgili eşi Ebru’yu ve tüm çalışanları bu ödül nedeniyle tebrik ederim. 👏🏻👏🏻👏🏻
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #ucakyolcusudedeagac #ucakyolcusualexandroupoli #ride2greece #alexandroupoli #LTG #LuxuryTravelGuide #LuxuryTravelGuide2018 #food #foodporn #seafood #Nisiotiko #NisiotikoAlexandroupoli #Dedeagac #greece #yunanistan #greek #instagram #instatravel #mytravelgram #wanderlust
Read more
Günaydın Urfa’da kurulacak elektrik tribünleri işini alan Hareket nakliyat bizimle on günlük ...
Media Removed
Günaydın Urfa’da kurulacak elektrik tribünleri işini alan Hareket nakliyat bizimle on günlük bir çelim yapar mısın diye teklif etmişti Normalde kabul etmediğim bu tür işi yolculuğundan dolayı kabul ettim. Yol boyunca köylerden geçiş problem oldu koca bir tır 66 çift tekerli anayollardan ... Günaydın Urfa’da kurulacak elektrik tribünleri işini alan Hareket nakliyat bizimle on günlük bir çelim yapar mısın diye teklif etmişti Normalde kabul etmediğim bu tür işi yolculuğundan dolayı kabul ettim. Yol boyunca köylerden geçiş problem oldu koca bir tır 66 çift tekerli anayollardan geçiş yapamadığından yan yollardan geçtik.,Şantiyedeki işçi sayısı 300 aşkın yurt dışı bağlantılı bir Türk şirketi yaptı tribün kurulumunu. Video ARTI fotoğraf birlikte çekim yapıyordum sabahtan akşama dek. Şantiyeden uzakta dağ başı yüksek bir tepeye en az günde 10 defa çıkıp inerek kurulumun her aşamasını çekiyordum bu özellikle isteniyordu. Ve açı 300 metrelik tepeden çok güzeldi. Taşınma sırasında patrondan _ lütfen beni Tedaşın merdivenine bindirin yukarıdan çekicem deyince orası tekin olmaz demiş ısrar edince izin vermişti. Gerçekten içim titredi ama çıktım istediğim kareleri rüzgara rağmen sallanmama rağmen çektim. Üç gün sonra şantiye işçilerinin bir kısmına öğle yemeklerini yapmaya başladım patron bunun İçin para alıyor musun? Diye sorduğunda _Hayır çok zamanım oluyor ve onları sevdiğim içinde keyifle yapıyorum, çok çalışıyorlar yemek yapmaya zamanları YÖK kuru şeylerle geçiyor öğünleri deyince aklıma gülmüştü. 30 kişiye yemek kolay değildi fakat her zorluğa imkansızlığa değdi. On gün çok güzel geçti Hareket Nakliyenin Urfa’da köyde kurulan elektrik tribünün şantiyesinden. Arada verilen çay molası : ) #instagood #bestvacations #wonderful_places #beautifuldestinations #discoverearth #earthpix #journalisttr #awesomeearth #fantastic_earth #earthfocus #earthofficial #theglobewanderer #ourplanetdaily #wildernessculture #nature #landscape #photooftheday #instatravel #bestoftheday #instagood #tagstagram #instagramphotos #photographers #webstagram #picoftheday #canon #nikon #vsco #deluxefx #usa
Read more
Doların 6,60; Euro’nun 7,70 olduğunu düşündükçe bu anları hafızalara daha kuvvetli kazımaya ...
Media Removed
Doların 6,60; Euro’nun 7,70 olduğunu düşündükçe bu anları hafızalara daha kuvvetli kazımaya çalışıyoruz 🇲🇺Burdan konuyu yine en çok gelen sorulardan birisine bağlayalım: Mauritius’ta hayat pahalı mı? Cevap: Evet pahalı! Dolayısıyla otelinizi seçerken olabildiğince ekstra ... Doların 6,60; Euro’nun 7,70 olduğunu düşündükçe bu anları hafızalara daha kuvvetli kazımaya çalışıyoruz😊🙈
🇲🇺Burdan konuyu yine en çok gelen sorulardan birisine bağlayalım: Mauritius’ta hayat pahalı mı?
💰Cevap: Evet pahalı! Dolayısıyla otelinizi seçerken olabildiğince ekstra harcamaya ihtiyaç duymayacak konseptlerde seçin! Yoksa bir öğüne otellerde ya da iyi restoranlarda kişi başı en az 300₺-400₺ gibi rakamlar ödemeye hazır olun! Afrika adası ucuzdur derseniz yanılırsınız. Ha bir de benzinin litresi 10₺🙈
~~
🇲🇺If you are collect unforgettable memories, you should save in your memory more stronger!
🙋🏼‍♀️All the details on the stories!
#TkMoments
#Mauritius
______________________________
#travel #trip #holiday #vacation #africa #heaven #love #aşk #couple #turkisharilines #traveler #mauritian #photography #beautifuldestinations #beautifulhotels #honeymoon #balayı #instatravel #inatagood #yemekfilozofu #gezenlerkulubu #paradise #shangrilamauritius #shangrila #shangrilahotels #turquoise #mauritiusexplored #personalparadise
Read more
20-23 Nisan, tarihlerinde Doğa harikası Slovenya'ya 🇸🇮 gidiyoruz. Ljubljana, Postojna, Bled Gölü, Bohinj Gölü, Vogel Dağı'nı içeren gezmeye doyamayacağınız enfes bir program. Küçük bir ülke olan Slovenya'nın başkenti Ljubljana'dan gezmeye başlıyoruz Ljubljana Avrupa'nın yeşil ... 20-23 Nisan, tarihlerinde Doğa harikası Slovenya'ya 🇸🇮 gidiyoruz. Ljubljana, Postojna, Bled Gölü, Bohinj Gölü, Vogel Dağı'nı içeren gezmeye doyamayacağınız enfes bir program. Küçük bir ülke olan Slovenya'nın başkenti Ljubljana'dan gezmeye başlıyoruz Ljubljana Avrupa'nın yeşil başkenti olarak kabul ediliyor, cıvıl cıvıl insanlarla ve bisikletlerle dolu sokaklarında gezmek çok keyifli. Bled Gölü, Bled Adası olağanüstü manzaralar içeriyor, doğa ile başbaşa kalabileceğiniz, unutulmaz bir deneyim. Detaylar ve yerinizi hemen ayırtmak için geç kalmadan 👉🏻 Boutiquetravelhouse 02122578667
#boutiquetravelhouse #seyahat #tatil #çokgüzel #doğa #tabiat #yeniyerler #keşfet #gezelim #slovenia #ljubljana #gününkaresi #anıyakala #hayatakarken #instagram #instatravel #instagood #photooftheday #nature #amazing #beautifuldestinations #beautiful #instalike #bestplacestogo #bestoftheday #travel #holiday #igers #hiddendestinations #seyahataşkı
Read more
Cancun / Meksika Meksika Cancun ve Küba'ya deneyimli ekibimiz tarafından hazırlanmış turlar ...
Media Removed
Cancun / Meksika Meksika Cancun ve Küba'ya deneyimli ekibimiz tarafından hazırlanmış turlar @deepnaturetravel da. Şimdi peşin fiyatına 5 taksit fırsatıyla ( Tel : 02163495519 / 05322948112 ) #deepnaturetravel #meksika #meksikaturu #mexico #meksikaturu #cancun #cancunturu ... Cancun / Meksika
Meksika Cancun ve Küba'ya deneyimli ekibimiz tarafından hazırlanmış turlar @deepnaturetravel da. Şimdi peşin fiyatına 5 taksit fırsatıyla ( Tel : 02163495519 / 05322948112 )
#deepnaturetravel #meksika #meksikaturu #mexico #meksikaturu #cancun #cancunturu #beautiful #sea #statue #traveladdict #instaphoto #instatravel #travel #traveling #vacation #mustsee #amazing #awesome #landscape #landscapelovers #tur #tatil #gezi #seyahat #nice #wonderful #photo #photography #summer #underwater #letsgo
Read more
..kayak ayakkabılarıyla tırmanmak diye bir şey var..amacınıza ulaşınca da Everest'e tırmanmış ...
Media Removed
..kayak ayakkabılarıyla tırmanmak diye bir şey var..amacınıza ulaşınca da Everest'e tırmanmış havası estiriyorsunuz..bir de bu zirveden Van Gölü'ne doğru kayak yapmak var..kulaklığınızda da sevdiğiniz bir parçanın ritmi varsa değmeyin keyfinize.. ..ha bir de sol bacağınız zayıfsa ... ..kayak ayakkabılarıyla tırmanmak diye bir şey var..amacınıza ulaşınca da Everest'e tırmanmış havası estiriyorsunuz..bir de bu zirveden Van Gölü'ne doğru kayak yapmak var..kulaklığınızda da sevdiğiniz bir parçanın ritmi varsa değmeyin keyfinize..
..ha bir de sol bacağınız zayıfsa sağa dönüşlerde virajı alamayıp bir kaç takla atmak var ama konumuz o değil..onu halledeceğiz bir ara..
..duygusal değilim ama masa başında geçen iki aydan sonra çok özledim..Serseri'yi, gezmeyi, aylakları..şu fotoğrafın devamında arkadaşların kar toplarından kaçarken Van Gölü yerine neredeyse arkada görünen Nemrut Gölü'ne doğru "yirmağa gideyrum" diyerek kayak yapacak olmamı..kayaktan sonra üç kız dağda kalakalıp şehre şarkılar eşliğinde yürümemizi..poşetle kayma çabalarımızı..bir dahakine leğen getireceğiz diye şaka yaparken içten içe getiririz ulan neden olmasınlarımızı ama bir daha hiç beraber olamayacağımızı..😔
..hiçbir ana geri dönüş yok..o yüzden o anın tadını oradayken doya doya çıkarmak gerek..o günkü gibi..
..extrem sporlar Alien'inden bugünlük bu kadar..kendinize iyi davranın..🤗🤗 #memories #alienserseriaylakhuni #ski #winter #skiing #nemrutkratergölü #wanderlust #instatravel #adventure #solotraveler #travelblog #travelphoto #gezgin #vsco #keepitwild #igmasters #igers #pursuitofportraits #traveldiaries #dametravelers #l4l #cityscape #natgeo #pinterest #photography #friendsinmyfeed #photodaily #gezimanya #aliens
Read more
<span class="emoji emoji1f4cd"></span>Pena Palace, Sintra, Portugal ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ <span class="emoji emoji1f3f0"></span> Adeta masal şehrinin içine düştük Sintra’da. Merkez ...
Media Removed
Pena Palace, Sintra, Portugal ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Adeta masal şehrinin içine düştük Sintra’da. Merkez de dahil olmak üzere şehrin hemen yanı başındaki bahçe ve saray kompleksindeki yapılar da şato gibi inşa edilmiş. Bizim en sevdiğimiz rengarenk olan Pena Saray’ı oldu. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 🚘 Ulaşımı ... 📍Pena Palace, Sintra, Portugal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
🏰 Adeta masal şehrinin içine düştük Sintra’da. Merkez de dahil olmak üzere şehrin hemen yanı başındaki bahçe ve saray kompleksindeki yapılar da şato gibi inşa edilmiş. Bizim en sevdiğimiz rengarenk olan Pena Saray’ı oldu.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
🚘 Ulaşımı çok kolay değil. Tavsiyemiz şehir içindeki girişten değil de dağ yolunu (15 km) araçla aşarak Pena’nın üst girişinden girmeniz. Böylelikle daha az yorulursunuz.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
💶 Ücret konusuna gelirsek; eğer hem parkları hem de sarayları gezecekseniz kişi başı 14 euro. Bunun için gişede sıraya girmek yerine makinelerden kolayca biletinizi alabilirsiniz. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
❗️Çift gidecek olanlara kötü haberimizse tripod kullanmanın yasak olduğu 😞
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#photooftheday #turkinstagram #neverstopexploring #holiday #vacation #instatravel #blogger #turkishphoto #travelblog #exploremore #ourplanetdaily #travelstroke #beautifuldestinations #seyahat #tatil #couple #gezgincift #visitportugal #portugal #portekiz #penapalace #sintra
Read more
Geçmişi yaşatan ülke Küba'ya deneyimli ekibimiz tarafından hazırlanmış turlar 1399 Euro'dan ...
Media Removed
Geçmişi yaşatan ülke Küba'ya deneyimli ekibimiz tarafından hazırlanmış turlar 1399 Euro'dan başlayan fiyatlarla @deepnaturetravel da. Şimdi peşin fiyatına 5 taksit fırsatıyla ( Tel : 02163495519 / 05322948112 ) #deepnaturetravel #kuba #küba #kübaturu #kubaturu #beautiful #cuba ... Geçmişi yaşatan ülke Küba'ya deneyimli ekibimiz tarafından hazırlanmış turlar 1399 Euro'dan başlayan fiyatlarla @deepnaturetravel da. Şimdi peşin fiyatına 5 taksit fırsatıyla ( Tel : 02163495519 / 05322948112 )
#deepnaturetravel #kuba #küba #kübaturu #kubaturu #beautiful #cuba #traveladdict #instaphoto #instatravel #travel #traveling #vacation #mustsee #amazing #awesome #photooftheday #tur #tatil #gezi #seyahat #nice #wonderful #havana #photo #letsgo #instagood #instagramers #nice #stunning #colorful
Read more
tarihi ve dini kimliğine sımsıkı bağlı bir başkent #warsaw #varşova da kraliyet dönemi izleri ...
Media Removed
tarihi ve dini kimliğine sımsıkı bağlı bir başkent #warsaw #varşova da kraliyet dönemi izleri ağır basıyor her ne kadar savaşta büyük oranda yıkıma uğrasa da yeniden imarı sonrası atmosfer böyle,bunun yanısıra sanatsal aktiviteler yoğun ve çok çeşitli üniversite eğitimi için ise biz ... tarihi ve dini kimliğine sımsıkı bağlı bir başkent #warsaw #varşova da kraliyet dönemi izleri ağır basıyor her ne kadar savaşta büyük oranda yıkıma uğrasa da yeniden imarı sonrası atmosfer böyle,bunun yanısıra sanatsal aktiviteler yoğun ve çok çeşitli üniversite eğitimi için ise biz Türk lerin en popüler ülkesi... #travel #traveling #vacation #visiting #instatravel #instago #instagood #instacool #trip #holiday #photooftheday #amazing #fun #travelling #tourism #tourist #instapassport #bestoftheday #photooftheday #polska #poland
#instatraveling #mytravelgram #travelgram #travelingram #igtravel #follow #hurriyetseyahat @hurriyet_seyahat @turkishairlines
Read more
Senden bir tane daha yok bu dünyada. Gülümsemeyi asla unutma. Gözlerinin içi gülsün gülerken,Umut ...
Media Removed
Senden bir tane daha yok bu dünyada. Gülümsemeyi asla unutma. Gözlerinin içi gülsün gülerken,Umut ışıkları yok olmasın gözlerinden. Kendini sevebilecek bir insan haline getirmeyi ve ondan sonra da kendini sevip,kendine sarılmayı unutma.Hiç kimse kalmasa da,sen varsın senin ... Senden bir tane daha yok bu dünyada.
Gülümsemeyi asla unutma.
Gözlerinin içi gülsün gülerken,Umut ışıkları yok olmasın gözlerinden.
Kendini sevebilecek bir insan haline getirmeyi ve ondan sonra da kendini sevip,kendine sarılmayı unutma.Hiç kimse kalmasa da,sen varsın senin yanında.
Acılarının ve felaketlerinin ancak zamanın koynunda uyuyabileceğini unutma.Acının en şiddetli anında ilacın olacaktır sana zaman.Sabretmenin en büyük gücünü kazanacaksın zamanla.
Unutma ki,başına gelenler günün birinde kişisel tarihinin ayrıntılarından biri olmaya mahkumdur.O zaman geriye baktığında,ekşi tatlı canlanır anıların,tarihin sayfalarında.
Yaşamda, yaşaman gereken ne varsa yaşa,kimsenin yaşamını sınırlamasına,kendine bile nasıl yaşayacağını belirlemesine izin verme. Yaşamını sınırlayan tüm engelleri kaldır,yaşamın sana sunduğu tüm nimetlerden yararlan,doyasıya tenini,duygularını yaşa.Kimse engel olmasın sana,hatta sen bile.
Sana dayatılan engelleri kaldır,yasa diye sana dayatılan kuralları yık,başkaldır doğaya engel koyanlara,kendini yaşa, sen bile engel koyma kendine.. 🙆🏼‍♀️ ✌🏻 💙🍀🦋🌍 🧚🏻‍♀️🌿🍂🍃🍁🌾🌱🌻🌼🌸☄️⭐️💫💕 💞 #trekking #hiking #doğadakal #dağyürüyüşü #gezginyaşamlar #doğadayız #travel #travelphotography #doğadakiinsan #yolaçıkyolaçık #gezgin #kampvedogahayati #gezginler #camping #travelgram #instatravel #orman #doğadayım #doğaseverler #kampingturkiye #outdoor #outdoorslife #outdoorgirls #haftasonugezginleri #hikingtrail #forest #yeterkigez #geziolog #dogayadair
Read more
In Agadir, we met these two beautiful creatures 🐪<span class="emoji emoji1f42b"></span> Before we went to Morocco we said to ourself that ...
Media Removed
In Agadir, we met these two beautiful creatures 🐪 Before we went to Morocco we said to ourself that we would like to do camel riding in Morocco, and when we were there we completely forgot about it, until we saw camel on Agadirs beach. We didn’t want to do it there on the beach with a lot of tourists, ... In Agadir, we met these two beautiful creatures 🐪🐫 Before we went to Morocco we said to ourself that we would like to do camel riding in Morocco, and when we were there we completely forgot about it, until we saw camel on Agadirs beach. We didn’t want to do it there on the beach with a lot of tourists, so on the same evening we booked camel riding for the next day in the morning.
It was my “something for the first time” experience, again ✌🏼❤ .
.
.
W Agadir poznaliśmy te dwa piękne stworzenia 🐪🐫
Zanim wyjechaliśmy do Maroko, rozmawialiśmy o przejażdżce na wielbłądach i że chcielibyśmy to zrobić w Maroko, ale już na miejscu kompletnie o tym zapomnieliśmy! Do momentu aż na plaży w Agadir zobaczyliśmy wielbłąda!
Nie chcieliśmy jednak robić tego na plaży, wśród turystów, dlatego tego samego wieczoru, zarezerwowaliśmy przejażdżkę ba wielbłądach na poranek następnego dnia .
Był to mój kolejny „pierwszy raz w życiu” ✌🏼❤
.
.
. 📸@7kontinente
#girl #polishgirl #polishgirlinafrica #polishgirlinmorocco #polishgirlinagadir #agadir #morocco #dream #beautiful #beautfullife #dreamscametrue #travel #travelgirl #travelgirlgo #trip #instatrip #instatravel #travelaroundtheworld #africa #instatraveling #instatraveler #travelgram #reisen #northafrica #traveldeeper #travelatheworld #ilovetravel #discoverearth #travelmore #camelride
Read more
Bakın size ne anlatacağım, geçenlerde duydum bu benzetmeye bayıldım. Türkiye’de ya da dünyada ...
Media Removed
Bakın size ne anlatacağım, geçenlerde duydum bu benzetmeye bayıldım. Türkiye’de ya da dünyada kurulan sivil toplum örgütlerini önemsiyorum. Benim ulaşabildiğim, dirsek temasında olduğum tüm STK’lar için çalışıyorum. Bu STK larda çalışmayı bakın nasıl anlatacağım. Düşünün büyük ... Bakın size ne anlatacağım, geçenlerde duydum bu benzetmeye bayıldım. Türkiye’de ya da dünyada kurulan sivil toplum örgütlerini önemsiyorum. Benim ulaşabildiğim, dirsek temasında olduğum tüm STK’lar için çalışıyorum. Bu STK larda çalışmayı bakın nasıl anlatacağım. Düşünün büyük bir yemek masası ve siz bu masaya bembeyaz, keten bir masa örtüsü örtmek istiyorsunuz.Tek başına örtmeniz zor. Herkes bir ucundan tutarsa muntazam örtülür. Masa örtüsünü örtenleri hatırlayan olmayabilir, masaya en son çiçeği koyan anılabilir ama ne gam yeter ki masa örtüsü örtülsün. İşte bu yüzden STK’larda masa örtüsünün bir ucundan tutuyorum. Şimdi bugün beni kırmayın, güzel bir kahvaltı yapın, sonra cümbür cemaat Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Ramada Otel’de yaptığı kermese uğrayın. 90 tane katılımcıdan birinden bir şeyler alın, 35 nolu stantta bizim ZİÇEV masasına da bir merhaba deyin. Masa örtüsünü düzgün sermemiz için katılımınıza ihtiyacımız var. “Mihneti değil minneti hedefleyin”
Minnet duymak insanoğluna bağışlanmış en güzel duygulardan biri. Nedeni şu:
Minnet;
*İyileştirici, sakinleştirici, hoşgörü, dostluk, gönül borcu, öfke törpüsü, sevgi hapı demek.
İyi pazarlar👊 *Benim gibi köpek severlerle tanıştırayım Köpük! Bu da Mutlu Köpük😁🍊 #instalike #instapic #morgen #igers #igdaily #igersoftheday #ig_worldclub #ig_mood #igersturkey #igtravel #travelingram #travel #travelwriter #instagood #instadaily #instamood #instatravel #instalove #instalovers_gr #antalya #turkey #gunaydin #goodmorning
#dogs #dogsofinstagram #dog #kitap #book
Read more
Biz Alura’da doğum günü pastaları keserken, Türkiye’de neler oluyor? Bu sabah pazarda tontiş ...
Media Removed
Biz Alura’da doğum günü pastaları keserken, Türkiye’de neler oluyor? Bu sabah pazarda tontiş bir amca yanındakine şöyle anlatıyor “kimmiş o trump mı trampmı, bizim liderimiz canına okur okur onun. Merak edecek bir şey yok.” Aldığı bilgi böyle. Ne yapsın. Böyle duymuş tarafsız medyadan. ... Biz Alura’da doğum günü pastaları keserken, Türkiye’de neler oluyor? Bu sabah pazarda tontiş bir amca yanındakine şöyle anlatıyor “kimmiş o trump mı trampmı, bizim liderimiz canına okur okur onun. Merak edecek bir şey yok.” Aldığı bilgi böyle. Ne yapsın. Böyle duymuş tarafsız medyadan. Bu arada tabii ülke müthiş bir ekonomik krizin daha başında. Diğer taraftan bu hafta pırıl, pırıl, ışıl ışıl, dünya güzeli, dünya vatandaşı olmaya hazır, mütevazi ama alt yapısı sağlam genç bir ekip ağırladık Alura’da. Kanada bu güzellikleri çoktan kapmış bile aynı beni yetiştirip, sürekli üretmemi, gelişimimi sağladığı gibi onlara da benzer bir yol çizmiş. Bu değerler önümüzdeki senelerde Türkiye değil Kanada’nın gelişimine ve ekonomisine severek katkıda bulunacaklar. Benim gibi farkına bile varmayacaklar zira bu alışverişte beslenecekler ve öyle güzel kapılar açılacak onlara. Onlar daha bilmeseler de, ben biliyorum. Yüzü birbirinin tıpa tıp aynısı yapılmış olmayan, imkanı olsa da marka giymek derdi bulunmayan, kafası, duruşu, giyimi, hayata bakış açısı tamamen kendine özgü gerçek bir birey olarak, işe mümkünü bisiklete giden, kompleksiz, güvenli, tamamen şahsına münhasır fıstıklar olacak onlar. Kuzey ışıkları altında bazen çadırdan geleceğe bakacaklar, bazen en şık villadan, fark etmeyecek ve hep öğrenecekler, bu yüzden de bir o kadar mütevazi ve saygılı olacaklar. Seneye yine Alura’da buluşacağız ve bana yine o senelerimi hatırlatan güzel hikayeler anlatacaklar ❤️ Ekonomik kriz bir yana. Çok daha tehlikeli. Türkiye’den çok ciddi bir beyin göçü var. Farkında mıyız? #aluraboutiquehotel #alacati #mytravelgram #traveling #travel #instatravel #instapassport #bestvacations #beautifulplaces #beautifuldestinations #globetrotter #wanderlust #globetrottergirl
Read more
Hoşbulduk Arnavutluk🇦🇱 <span class="emoji emoji2708"></span>️Dün akşam @turkishairlines ile Tiran’a uçarak başladığımız Arnavutluk ...
Media Removed
Hoşbulduk Arnavutluk🇦🇱 ️Dün akşam @turkishairlines ile Tiran’a uçarak başladığımız Arnavutluk seyahati bugün dolu dolu başladı! ️Detayların hepsi story’de tabi ama biz girişi Arnavutluk bayrağını da simgeleyen Tiran’daki meşhur çift başlı kartal heykeliyle yapmak istedik. 🦅Kartal’ın ... Hoşbulduk Arnavutluk🇦🇱
✈️Dün akşam @turkishairlines ile Tiran’a uçarak başladığımız Arnavutluk seyahati bugün dolu dolu başladı!
ℹ️Detayların hepsi story’de tabi ama biz girişi Arnavutluk bayrağını da simgeleyen Tiran’daki meşhur çift başlı kartal heykeliyle yapmak istedik.
🦅Kartal’ın iki başı Doğu ve Batı Roma imparatorluklarını, kanatlarının sayısı ise ülkenin büyük komutanı İskender Bey’in tahtta kaldığı yıl sayısını (25) simgeliyor.
✈️Bu arada vizesiz seyahat edebileceğiniz Tiran’a THY günde 2 sefer düzenliyor ve 90 dakikada burdasınız!
🙋🏼‍♀️Berat ve Dures şehirleriyle geçen günün detayları için hikayelere!
#TkMoments
#Tiran
#Arnavutluk
________________________________________
#turkishairlines #albania #yfinarnavutluk #seyahat #eagle #kartal #arnavut #tiran #berat #durres #trip #travel #traveler #beautifuldestinations #heykel #instatravel #hurriyetseyahat #cntraveler #iskenderbey #backpack #visittiran #visitalbania #abroad #balkanlar #balkans
Read more
Anadolu, dünya tarihinin beşiği. <span class="emoji emoji1f5ff"></span><span class="emoji emoji1f305"></span>📸<span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f41c"></span><span class="emoji emoji1f35b"></span><span class="emoji emoji1f35c"></span>🌲⛰ 21-23 Eylül 2018 tarihlerinde çok özel bir programla ...
Media Removed
Anadolu, dünya tarihinin beşiği. 📸🌲⛰ 21-23 Eylül 2018 tarihlerinde çok özel bir programla sizleri Anadolu’ya davet ediyoruz. Hurriler’in diyarı Diyarbakır’da muhteşem kahvaltısı ile geziye başlıyoruz. Hasanpaşa Hanı, Hz. Ömer zamanında yapılan Ulu Cami, On Gözlü Köprü ... Anadolu, dünya tarihinin beşiği.
🗿🌅📸🙏🐜🍛🍜🌲⛰
21-23 Eylül 2018 tarihlerinde çok özel bir programla sizleri Anadolu’ya davet ediyoruz.
Hurriler’in diyarı Diyarbakır’da muhteşem kahvaltısı ile geziye başlıyoruz. Hasanpaşa Hanı, Hz. Ömer zamanında yapılan Ulu Cami, On Gözlü Köprü ziyaretlerimiz sonrasında Komagene Krallığı’nın başkenti Adıyaman’ı gezeceğiz. Malatya çarşıları ve Aslantepe Höyüğü’nü ziyaret edeceğiz.

Sizler de tarihin içinde muhteşem lezzetler eşliğinde bir yolculuğu bizimle deneyimlemek istiyorsanız 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.
Mesai saatleri dışında 0542 722 7346 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

#sacred7travel #sacred7travelgezginleri #diyarbakır #adıyaman #malatya #hasanpaşahanı #nemrutdağı #komagene #aslantepehöyüğü #tarih #efsane #gizem #mutfak #lezzet #damak #ask #instagezi #instago #instatravel
Read more
Soğuk havalar başlamışken, yazdan kalanlar da olmasa 🇧🇦<span class="emoji emoji1f388"></span><span class="emoji emoji1f343"></span> #saraybosna #bosnahersek #bosniaandherzegovina #mostar ...
Media Removed
Soğuk havalar başlamışken, yazdan kalanlar da olmasa 🇧🇦 #saraybosna #bosnahersek #bosniaandherzegovina #mostar #mostarköprüsü #mostarbridge #history #starimost #balkanlar #balkan #saturday #köprü #bridge #seyahat #gezi #geziblog #instatravel #cultural #abroad #city #gezenlerden ... Soğuk havalar başlamışken, yazdan kalanlar da olmasa 🇧🇦🎈🍃
#saraybosna
#bosnahersek
#bosniaandherzegovina
#mostar
#mostarköprüsü
#mostarbridge
#history
#starimost
#balkanlar
#balkan
#saturday
#köprü
#bridge
#seyahat
#gezi
#geziblog
#instatravel
#cultural
#abroad
#city
#gezenlerden
#gezelim
#huawei
#travel
#traveling
#vacation
#holiday
#nature
#summer
Read more
Dedeağaç’taki Fish Eye Beach, Halkalı’ya 3,5 saat uzaklıkta. Evden çıkınca tam 3,5 saatte buraya ...
Media Removed
Dedeağaç’taki Fish Eye Beach, Halkalı’ya 3,5 saat uzaklıkta. Evden çıkınca tam 3,5 saatte buraya gelebiliyorum. Giriş ücreti yok. Bir şemsiye ve şezlong ücretsiz, yeterki birşeyler için veya yiyin diyorlar. Bir kahve içince (3,25€ - 23,79TL) su da ikram ediyorlar. Tüm gün bu plajda ... Dedeağaç’taki Fish Eye Beach, Halkalı’ya 3,5 saat uzaklıkta.
Evden çıkınca tam 3,5 saatte buraya gelebiliyorum.
Giriş ücreti yok. Bir şemsiye ve şezlong ücretsiz, yeterki birşeyler için veya yiyin diyorlar. Bir kahve içince (3,25€ - 23,79TL) su da ikram ediyorlar. Tüm gün bu plajda bir kahveyle takılabilirsiniz. Başınızda “Başka ne yiyip içeceksiniz?” diye bekleyen de yok.
Denizi tertemiz. İlk girişte turkuaz olsa da sonrasında taş ve yosun var ancak 3 metre sonra kendinizi sulara bırakırsanız onda da sorun yok. Müzikler güzel, plaj kum değil, küçük taşlarla (ayağa yapışmıyor) kaplı. Küçük bir voleybol sahası da var. Burası şehir merkezinden dışarıda kaldığı için Dedeağaç’taki diğer plajlara nazaran daha sakin. Bu yüzden daha da sevdim. Denizi de çarşaf gibi. Eeee daha ne isterim. 🙏🏻
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #ucakyolcusudedeagac #ucakyolcusualexandroupoli #alexandroupoli #Ride2Greece #Greece #Yunanistan #Dedeağaç #travel #fisheyebeachbar #fisheye #beach #summer #makri #seyahat #Travel #Traveller #mytravelgram #instatravel
Read more
Bu fotoğraflar Kotor Kalesi'ne çıkarken çekildi. (Yaklaşık 1350 basamak olduğu söyleniyor.) ...
Media Removed
Bu fotoğraflar Kotor Kalesi'ne çıkarken çekildi. (Yaklaşık 1350 basamak olduğu söyleniyor.) Anlayacağınız fazlasıyla emek içeriyor 🌲Yolunuz bir gün Kotor'a düşer ve kaleye çıkmaya karar verirseniz, en geç sabah 7.00 'de tırmanmaya bașlayıp, yanınızda da bolca su bulundurun.. ... Bu fotoğraflar Kotor Kalesi'ne çıkarken çekildi. (Yaklaşık 1350 basamak olduğu söyleniyor.) Anlayacağınız fazlasıyla emek içeriyor 💪🌲🏰Yolunuz bir gün Kotor'a düşer ve kaleye çıkmaya karar verirseniz, en geç sabah 7.00 'de tırmanmaya bașlayıp, yanınızda da bolca su bulundurun.. Tecrübeyle sabittir.🇲🇪🎈🎉 🎵Summercat🎵
#tb
#kotor
#karadağ
#montenegro
#kotorcastle
#geziblog
#balkan
#travel
#traveling
#abroad
#castle
#instatravel
#nature
#vacation
#gezenlerden
#blogger
#balkanlar
#gezelim
#gençgezginler
#seyyah
#summer
#huawei
#holiday
#yaz
#seyahat
#gezi
Read more
İnsanlık tarihine bakıldığında genel olarak kara ile bağlantısı olan yaşam alanlarını tercih ...
Media Removed
İnsanlık tarihine bakıldığında genel olarak kara ile bağlantısı olan yaşam alanlarını tercih edilmiştir. İşte Girit’e bu yüzden denizin ortasında başka bir dünyaya açılan kapı diyoruz. Bu ada bin yıllar boyunca insanoğluna ev sahipliği yapmıştır. Bu ev sahipliğinin karşılığı ... İnsanlık tarihine bakıldığında genel olarak kara ile bağlantısı olan yaşam alanlarını tercih edilmiştir.
İşte Girit’e bu yüzden denizin ortasında başka bir dünyaya açılan kapı diyoruz. Bu ada bin yıllar boyunca insanoğluna ev sahipliği yapmıştır.
Bu ev sahipliğinin karşılığı olarak da zaman Girit’e muazzam bir tarih hediye etmiştir.
Antik dönemde var olduğuna inanılan Yunan tanrıları için yapılmış muazzam yapılardan, Avrupalı halkların atası Minoa Uygarlığı’nın bıraktığı eserlere, Araplar’ın, Osmanlılar’ın, Venedikliler’in bu adayı istila etme arzuları ile bıraktıkları kültür ve mimari ile baştan sona kozmopolit bir yaşam alanı olmuştur.
🏛💃🏼🏝🕌🕍⛪
19-23 Eylül 2018 tarihlerinde Dr. Elif Çamlıkaya ile tarihi ve doğası ile Heraklion’dan Hanya’ya farklı bir dünyanın kapısını aralıyoruz.🇬🇷
Girit programımız hakkında detaylı bilgi almak veya kayıt yaptırmak için 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.
Mesai saatleri dışında da 0542 722 73 46 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.
#sacred7travel #sacred7travelgezginleri #Girit #Crete #Hanya #Chania #Greece #instagezi #instatravel #instago #bestoftheday
Read more
Mutfağın Hatıra Defteri, “Herkesin dar ve sabit gelirli ama kimsenin yoksul olmadığı bir dünya” ...
Media Removed
Mutfağın Hatıra Defteri, “Herkesin dar ve sabit gelirli ama kimsenin yoksul olmadığı bir dünya” cümlesini sevmemle başlayan kitap, bir çırpıda okunan kitap! Nurşen Hanım’la kitabını, hayatı, anılarını, çocukluğunu konuştuk. Doyamadık sohbete. O anlattı, biz önce onun sonra kendi ... Mutfağın Hatıra Defteri, “Herkesin dar ve sabit gelirli ama kimsenin yoksul olmadığı bir dünya” cümlesini sevmemle başlayan kitap, bir çırpıda okunan kitap! Nurşen Hanım’la kitabını, hayatı, anılarını, çocukluğunu konuştuk. Doyamadık sohbete. O anlattı, biz önce onun sonra kendi çocukluğumuzun bahçesinde gezdik, minik kız çocuğu Aylin hep gülümsedi sohbet boyunca. Moderatörlük serüvenim İclal Aydın ve Belediye Başkanımız Ümit Uysal’dan sonra başladı, Nurşen hanımla devam etti. Sırada başka kitaplar geliyor, kitabın yazarıyla sohbet harika bir etkinlik. Ben inanıyorum bizim bu sohbetlerimizden sonra kitabın ve yazarın bilinirliği artıyor, ne güzel, çok mutlu oluyorum. Bu arada yemek kitabı alma merakımla mutfak benim için, hayat demek, tarzınız, görgünüz, birikimleriniz, eksik kalmış duygularınız, fazlası hep mutfakta ne yediğiniz aslında ve bu edebiyata dökülünce muazzam bir kişisel gelişim demek! Bakınız keyifli birgün ama ben bu günü bizim Mutlu Portakal 🍊 koşturmasından özet özet yazıyorum, cümleleri toparlayamıyorum. Kitabın olduğu her yer keyif benim yaşamımda, haydi hafta sonu herkes bir kitaptan bahsetsin yanındakine...
Meraklısına not; Şu an Alice Munro “Bazı Kadınlar” kitabını okuyorum. İki öykü bitti. Öyküler yüreğime işler cinsinden.
instalike #instapic #morgen #igers #igdaily #igersoftheday #ig_worldclub #ig_mood #igersturkey #igtravel #travelingram #travel #travelwriter #instagood #instadaily #instamood #instatravel #instalove #instalovers_gr #antalya #turkey #gunaydin #goodmorning #book #kitap #bookstagram #books
Read more
Dünyaya bakmanın çeşit çeşit yolu var. Mutfaktan baktığınızda, hele de küçük bir kızın gözüyle, ...
Media Removed
Dünyaya bakmanın çeşit çeşit yolu var. Mutfaktan baktığınızda, hele de küçük bir kızın gözüyle, her şey başka bir ışıkta görünür. İşte bu kitap, Türkiye’nin, Ankara’nın bir dönemine başka bir ışıkla bakıyor. Kadirbilir bir küçük kız bu. Çocukluğun kadrini, Şakir Zümre sobanın kadrini, ... Dünyaya bakmanın çeşit çeşit yolu var. Mutfaktan baktığınızda, hele de küçük bir kızın gözüyle, her şey başka bir ışıkta görünür. İşte bu kitap, Türkiye’nin, Ankara’nın bir dönemine başka bir ışıkla bakıyor. Kadirbilir bir küçük kız bu. Çocukluğun kadrini, Şakir Zümre sobanın kadrini, dedenin bahçesinin, yengenin spagettilerinin…

Mutfağın Hatıra Defteri, herkesin “dar ve sabit gelirli” ama kimsenin “yoksul” olmadığı bir dünyayı hatırlatıyor bize. Kimbilir, içindeki yemek tarifleri belki öyle bir dünyanın da tarifidir…Nurşen Hanım benim film festivali arkadaşımdır yıllardır, yıllardır sevdiğimiz kitapları öneririz birbirimize. Yarın onun kitabını konuşacağız. Moderatörlükte, İclal Aydın ve Belediye Başkanımız Ümit Uysal’dan sonra benim için üçüncü kitap olacak “Mutfağın Hatıra Defteri”. Yemek& kitap, yemek& film çok heyecan verici. Mutfak hayat demek, tarzınız, görgünüz, birikimleriniz, eksik kalmış duygularınız, fazlası hep mutfakta ne yediğiniz aslında ve bu edebiyata dökülünce muazzam bir kişisel gelişim. Çok severek yapıyorum bu işi. Bunu meslek olarak yürütebilirim. En sevdiğim kitap, ötesi yok! Kitap bana insanların ne dediğini ama aslında ne demek istediğini gösteriyor. Yarın keman dinletisi eşliğinde kitap, edebiyat, hayat konuşacağız. Bekleriz🎀
#instalike #instapic #morgen #igers #igdaily #igersoftheday #ig_worldclub #ig_mood #igersturkey #igtravel #travelingram #travel #travelwriter #instagood #instadaily #instamood #instatravel #instalove #instalovers_gr #antalya #turkey #gunaydin #goodmorning
#kitap #book #kitchen #edebiyat
Read more
<span class="emoji emoji2611"></span>️Ehl-i sünnet olma nimeti Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki: Her an, her yere, feyz gelmektedir. ...
Media Removed
️Ehl-i sünnet olma nimeti Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki: Her an, her yere, feyz gelmektedir. Gelen feyiz, Müslümanlara fayda verir, kâfirlere ise zehir olur. Küfürlerinin artmasına sebep olur. Nimetler aralıksız devam ediyor. Kabiliyetlerine göre alıp istifade edenler olduğu ... ☑️Ehl-i sünnet olma nimeti

Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki:
Her an, her yere, feyz gelmektedir. Gelen feyiz, Müslümanlara fayda verir, kâfirlere ise zehir olur. Küfürlerinin artmasına sebep olur. Nimetler aralıksız devam ediyor. Kabiliyetlerine göre alıp istifade edenler olduğu gibi, alıp daha beter duruma düşenler de oluyor. İşte birinden Hazret-i Musa ve onun gibi olanlar, diğerinden de Firavun ve onun gibiler yetişiyor.

Peygamber efendimize normal bir insan gözüyle bakan Ebu Leheb ve Ebu Cehil gibilerin küfürleri arttı, daha kötü oldular. Hazret-i Ebu Bekir gibiler de, insanların en üstünleri olmakla şereflendiler.

Allahü teâlâ bütün kâinatı insanlar için yarattı. İnsanları da, kendine ibadet etmekle şereflensinler diye yarattı. Allahü teâlâya şükürler olsun ki, bizi insan olarak yarattı. Bunun için ne kadar hamd etsek azdır. İnsana eşref-i mahlûkat denmiştir. Yaratılmışların en şereflisi demektir. Peki, neden yaratılmışların en şereflisi oluyor insan? Çünkü onda, diğer mahlûklarda bulunmayan on haslet vardır. Beşi madde, beşi mânâ ile alâkalı. Bu on hususiyetin bir özelliği de var. O da, hepsinin birbirleriyle zıt olmasıdır. Bu zıtlıkların toplandığı başka bir mahlûk yoktur. Allahü teâlâ öyle yaratmıştır.

İnsanların büyük çoğunluğunun inançları çok bozuktur. Hayvana, canlı ve cansız birçok şeylere tapınan o kadar insan var ki, Allah korusun! Elhamdülillah, bizi Müslümanların içinde yarattı. İslamiyet gelmeden önce, insanlar sapıtınca, başlarına toplu cezalar geliyordu. Yalnız bu ümmete mahsus olmak üzere, Peygamber efendimizin hürmetine, dünyada cezaları hemen verilmiyor. Bir gün tevbe edenler çıkar diye, son nefese kadar geciktiriliyor. Ne büyük saadet!

#hakikatkitabevi  #ehlisünnetvelcemaat #ehlisünnetitikadi
#dinimizislam
#ehlisünnetgençlik  #ehlisünnetgemisi
#yayla #karadeniz
#hello
#instagramers #aşk
#manzara
#instagram #love #photogrid #turkey #beautiful #explore #fashion #instalike #instatravel #landscape #nature #naturelovers #picoftheday #God
#religion #Heaven #hell
#view
Read more
“RED”DEDİYORUM!<span class="emoji emoji274c"></span> Sabit fikirli, zorlayıcı, yorucu ilişkileri, bakış açılarını kabul etmiyorum. ...
Media Removed
“RED”DEDİYORUM! Sabit fikirli, zorlayıcı, yorucu ilişkileri, bakış açılarını kabul etmiyorum. Bütünü kavrayamamış insanların düşünceleri, inançları ve yaptıkları kendilerine doğru görünse de yanlış olabilir. Her insan gerçeği, kendi bakış açısıyla değerlendirir, kendini ... “RED”DEDİYORUM!❌ Sabit fikirli, zorlayıcı, yorucu ilişkileri, bakış açılarını kabul etmiyorum. Bütünü kavrayamamış insanların düşünceleri, inançları ve yaptıkları kendilerine doğru görünse de yanlış olabilir. Her insan gerçeği, kendi bakış açısıyla değerlendirir, kendini haklı görür ve fikirlerini sabitleştirirse inancı da o doğrultuda olmaya başlar ve yanlışa gider.
Bütünü kavrayabilmenin yolu, tek bir bakış açısıyla bakmamaktır. Pazar sohbetinde bakın ne var bugün; 📌Küçük kız, hüzünlü bir yabancıya gülümsedi. Bu gülümseme
adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu. Bu hava
içinde yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dosta
teşekkür etmediğini hatırladı. Hemen bir not yazdı,
yolladı. Arkadaşı bu teşekkürden o kadar keyiflendi ki, her
öğlen yemek yediği lokantada garson kıza yüklü bir bahşiş
bıraktı. Garson kız ilk defa böyle bir bahşiş alıyordu.
Aksam eve giderken, kazandığı paranın bir parçasını her
zaman köşe basında oturan fakir adamın şapkasına bıraktı.
Adam öyle ama öyle minnettar oldu ki, iki gündür boğazından
aşağı lokma geçmemişti. Karnını ilk defa doyurduktan sonra,
bir apartman bodrumundaki tek odasının yolunu ıslık çalarak
tuttu. Öyle neşeliydi ki, bir saçak altında titresen köpek
yavrusunu görünce, kucağına alıverdi. Küçük köpek gecenin
soğuğundan kurtulduğu için mutluydu. Sıcak odada sabaha
kadar koşuşturdu. Gece yarısından sonra apartmanı dumanlar
sardı. Bir yangın başlıyordu. Dumanı koklayan köpek öyle
bir havlamaya başladı ki, önce fakir adam uyandı, sonra
bütün apartman halkı. Anneler, babalar dumandan boğulmak
üzere olan yavrularını kucaklayıp, ölümden kurtardılar.

Bütün bunların hepsi, bir TEBESSÜMSÜN sonucuydu.✔️Bu pazar hep Gülümse kardeşim, somurttuğun anda beni hatırla, bu yazıyı hatırla ve bütünü hatırla! İyi pazarlar📍
#instalike #instapic #morgen #igers #igdaily #igersoftheday #ig_worldclub #ig_mood #igersturkey #igtravel #travelingram #travel #travelwriter #instagood #instadaily #instamood #instatravel #instalove #instalovers_gr #antalya #turkey #gunaydin #goodmorning
Read more
<span class="emoji emoji1f427"></span><span class="emoji emoji1f427"></span><span class="emoji emoji1f427"></span>Havalar ısındı ya beni tutabilene aşk olsun! İçim kıpır kıpır, geçen sene baharda yaptığım ...
Media Removed
Havalar ısındı ya beni tutabilene aşk olsun! İçim kıpır kıpır, geçen sene baharda yaptığım seyahatlere gidiyor aklım.. Mesela Belçika'nın güzel kenti Gent.. Ahh ne çok sevmiştim.. Fotoğraftaki St. Micheal Köprüsü'nde bol bol fotoğraf çekinmiştim.. Gravensteen Kalesi'ni seyredip, ... 🐧🐧🐧Havalar ısındı ya beni tutabilene aşk olsun! İçim kıpır kıpır, geçen sene baharda yaptığım seyahatlere gidiyor aklım.. Mesela Belçika'nın güzel kenti Gent.. Ahh ne çok sevmiştim.. Fotoğraftaki St. Micheal Köprüsü'nde bol bol fotoğraf çekinmiştim.. Gravensteen Kalesi'ni seyredip🏰🏰🏰, arka bahçesinde kurulan pazardan çilek alıp yemiştim🍓🍓🍓 Geçen sene ne güzel gezmişim, içim gidiyor. Ama son dönemlerde elimiz kolumuz bağlandı iyice. Euro'nun 5 TL, Dolar'ın 4 TL olması hatta o rakamları da geçmesi gerçekten çok üzücü. Ülkemizde yapmaya çalışacağımız gezi faaliyetlerinin de ekonomik olmaması daha da üzücü. Hani bence işler Euro 5 TL oldu haydi yurdumuzu gezelim doğru orantısıyla çözülebilecek durumda değil( Ayrıca bunu da ülkemize yapılan bir hakaret gibi görüyorum, paran varken saç yurtdışına, yokken bari Türkiye'yi gezelim, ayıp olmuyor mu gençler?). Güzel bir akşam yemeği minimun 150 TL iken, konaklama için gecelik 300 TL den aşağı baraka dahi bulamıyorken, her adımda para harcatacak ekstralar çıkıyorken, sahiden yerinde duramayanların işi epey zorlaştı.. Ben hayırdır, Gent falan diyordum, ne oldu da konuyu yine ekonomiye bağladım😂😂😂Hayat yiyince, gezince, gülünce güzel ya, parasız olan bi gülme kaldı, e, gülelim bari😂😂😂
.
.
#gent #belçika #belgium #gravensteen #gezi #gezgin #seyahat #geziyorum #travelblogger #traveller #instatravel #travelling #backpacker #myvacation #gezimanya #cntravellertr #cntradar #hurriyetseyahat #cokgezenlerkulubu #passionpassport #gezarkadas #sheisnotlost
Read more
Hep #tbt mi olacak? Peki gelecekte birgün hayal etsem. Cannes Film Festivali, Su jüri başkanı ya ...
Media Removed
Hep #tbt mi olacak? Peki gelecekte birgün hayal etsem. Cannes Film Festivali, Su jüri başkanı ya da filmi ile katılmış ve Altın Palmiye alıyor. Ben anne kontenjanından davetliyim. Çok mutluyum. Su her zaman olduğu gibi cool. Ben ondan heyecanlıyım, diye gitse hayalim...Şaka maka Cannes ... Hep #tbt mi olacak? Peki gelecekte birgün hayal etsem. Cannes Film Festivali, Su jüri başkanı ya da filmi ile katılmış ve Altın Palmiye alıyor. Ben anne kontenjanından davetliyim. Çok mutluyum. Su her zaman olduğu gibi cool. Ben ondan heyecanlıyım, diye gitse hayalim...Şaka maka Cannes sokakları pek havalı ama festival olmadığı için sakin. Hummalı bir çalışma var. Dizi tanıtımları ile ilgili bir fuar var. Cannes Film Festivali Avrupa’daki 3 önemli festivalden biri. Şehir ve festival bütünleşmiş. İlk festivalin 1939'da Cannes'da Louis Lumière'in başkanlığında düzenlenmesi planlanmış ancak savaştan dolayı ilk festival ancak 20 Eylül 1946'da başlayabilmiş. 20 Eylül doğum günüm( bu bir işaret, ödül gelecek)!🙃 Bugün öğrendim Picasso’da 1946 yılında sevgilisi Françoise Gillot ile Cannes’a yarım saat mesafede Antibes köyünde yaşamış ve en mutlu resimlerini burada yapmış. Festival’e dönersek; Festival zamanla Avrupa Sineması'nın en önemli vitrinlerinden biri haline gelmiş. Avrupa Sineması: Giriş isimli kitaplarında Jill Forbes ve Sarah Street festivalin "Avrupa'nın sanatsal kaliteyi baz alan filmleri satma girişimleri, eleştirel ve ticari kaygıları açısından son derece önemli hale geldiğini" belirtmekte. Forbes ve Street ayrıca Cannes Film Festivali'nin Venedik ve Berlin Film Festivali gibi bir ülkenin sinemasının imajını belirlemesi ve Avrupa Sinemasının sanatsal sinema nosyonunu beslemesi açısından çok önemli imkanlar yarattığını vurgulamış. Diğer yandan çok ciddi boyutlara ulaşan medya ilgisi film yıldızlarını festivale çekmekte. Ne güzel! Festival ve şehir bütünleşmesine imrenip, Sushim için heyecanlanıp keyifli birgün geçirdik Cannes’da Sadık’la. Yolunuz düşmediyse mutlaka görün bu lüks kenti, hatta festival zamanı gelin. Ben kesin festivali deneyimlemek istiyorum. Keyifli birgün diliyorum.
#instalike #instapic #morgen #igers #igdaily #igersoftheday #ig_worldclub #ig_mood #igersturkey #igtravel #travelingram #travel #travelwriter #instagood #instadaily #instamood #instatravel #instalove #instalovers_gr #antalya #turkey #gunaydin #goodmorning #cannes #redcarpet #france #book #movie
Read more
Karadeniz kıyısında ve Kafkas Dağları eteklerinde kurulu #Gürcistan enteresan ve biraz da gizemli ...
Media Removed
Karadeniz kıyısında ve Kafkas Dağları eteklerinde kurulu #Gürcistan enteresan ve biraz da gizemli bir ülke. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪 Gürcülerin çevredeki diğer halklar ile ne etnik açıdan benzerlikleri var ne de dil açısından.. Kimimizin sandığı gibi Türk, Rus, İrani ya da Ermeni değiller. Kökenleri ... Karadeniz kıyısında ve Kafkas Dağları eteklerinde kurulu #Gürcistan enteresan ve biraz da gizemli bir ülke. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪
Gürcülerin çevredeki diğer halklar ile ne etnik açıdan benzerlikleri var ne de dil açısından.. Kimimizin sandığı gibi Türk, Rus, İrani ya da Ermeni değiller. Kökenleri bilinmiyor, sadece bazı efsaneler var. Tarihleri boyunca sırası ile Roma, Bizans, Pers, Osmanlı ve Rus komşuların siyasi ve askeri gücüne rağmen kültürel kimliklerini koruyarak bugüne gelmeyi başarmışlar. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪
Gürcistan hristiyanlığı ilk kabul eden bölgelerden biri ve Doğu Ortodoks Kilisesi'ne bağlı. Ayrıca dünyanın en eski şarap üreticisi. Bölgede yaklaşık beşyüz tür yerel şaraplık üzüm çeşidi yetişiyor. İnanılır gibi değil.. Enteresan bir ülke bu Gürcistan.. Gitmek lazım, gezmek lazım.. ❤️🇬🇪😊 #Kafkaslar, #🇬🇪
#GitmekLazim,
#Tatil, #Keşfet, #Tur, #Gezi, #Discover, #Seyahat, #Yolculuk, #KültürTurları, #Kültür, #Explore,
#instagezi, #instatravel, #travelgram, #traveler, #travel,
#GulgunGeorgia,
#GulgunCountries
Read more
tbt . . . #paris #france #eiffel #travel #travelphotography #traveltheworld #roundtheworld ...
Media Removed
tbt . . . #paris #france #eiffel #travel #travelphotography #traveltheworld #roundtheworld #travelgram #instatravel #travelpics #photography #instagood #instalike #instadaily #clouds #nofilter İnsanların mekanlara ve objelere yükledikleri anlamlar nasıl da değişebiliyor. 1800'lerin ... tbt
.
.
.
#paris #france #eiffel #travel #travelphotography #traveltheworld #roundtheworld #travelgram #instatravel #travelpics #photography #instagood #instalike #instadaily #clouds #nofilter
İnsanların mekanlara ve objelere yükledikleri anlamlar nasıl da değişebiliyor.
1800'lerin sonunda inşa edildiğinde kimse tarafından beğenilmeyen ve çirkin bir demir yığını olarak görülen Eyfel Kulesi, farklı bir kullanım amacı ile sunulduktan sonra Fransa'nın simgesi ve dünyanın en meşhur yapılarından birisi haline gelmiş.
Gittim, gördüm, fotoğraf makinemi başka bir turiste verip bu fotoğrafı çektirdim. Ama ne yalan söyleyeyim o uzun sıralara girip de kuleye çıkmaya yeltenmedim. Yine olsa yine yapmam.
Bu arada soruları duyar gibiyim. Fotoğraf bende olduğuna göre, turist, makinemi alıp kaçmadı. Nerde o eski turistler :) Kuleye çıkmadım diyorum ya vaktiyle kulelere tırmanmaya, oralardan atlamaya yeltenenler olmuş da ne olmuş?

Avusturya doğumlu Fransız terzi ve mucit Franz Reichelt, yeni paraşütünü denemek için 300 metrelik bu yapıdan kendisini boşluğa bırakmış. Sonuç tahmin ettiğiniz gibi 🙈🙈🙈. Herkes, Galata semalarından süzülerek Üsküdar'a konan bir Hezarfen Ahmet Çelebi değil sonuçta. Hezarfen akıllı adam. Kendi döneminden yüzyıllar önce uçmayı deneyen ama maalesef uçma denemesi ölümüyle sonuçlanan ünlü bilgin İsmail Cevheri'nin hayatını ve neden başarısızlığa uğradığını iyice incelemiş, çalışmış, başarmış. Amma velakin günün sonunda hikmetinden sual olunmaz Sultan IV. Murad tarafından Cezayir'e sürülmüş. Ne yapsan yaranamıyorsun (uçsan bile). Herhalde Eyfel Kulesi ile ilgili okuduğum en ilginç şey, Amerikalı Erika'nın kuleye beslediği yoğun aşkın ardından kuleye evlenme teklif etmesi ve kulenin de sanırım bunu kabul etmesi 🤔🙄 ve Erika'nın adının artık resmen Erika Eiffel (Eyfel) olması 💏. Bir psikoterapistin yorumuyla Erika, "ilişkiyi tam anlamıyla kendisinin kontrol edebileceği, onu hayal kırıklığına uğratmayacak bir ilişki" seçmiş. Eh, düşündükçe mantıklı gelmeye başlıyor 😂😂😂
Read more
Sabah güneşinde Alura’yla tüm sevdiklerimize günaydın <span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️ Ege’nin en güzel dönemi başladı ve ...
Media Removed
Sabah güneşinde Alura’yla tüm sevdiklerimize günaydın ️ Ege’nin en güzel dönemi başladı ve Alura’da şu anda Belçika, Avusturalya, Almanya ve İran’dan enfes bir grup var. Misafirlerimizin enerji ve sinerjisinin güzelliği Alura’nın büyüsüne eklenince ortaya mini bir cennet çıkıyor. ... Sabah güneşinde Alura’yla tüm sevdiklerimize günaydın 😊❤️ Ege’nin en güzel dönemi başladı ve Alura’da şu anda Belçika, Avusturalya, Almanya ve İran’dan enfes bir grup var. Misafirlerimizin enerji ve sinerjisinin güzelliği Alura’nın büyüsüne eklenince ortaya mini bir cennet çıkıyor. Bu sezon kapılarımızı Eylül 18 ‘de kapatıyoruz. Alura’da çok sevdiğimiz sezonun son iki haftasının beraber tadını çıkarıyor olacağız. Güzel enerjimizden size de gönderiyoruz ❤️ #aluraboutiquehotel #alacati #bestvacations #beautifulplaces #beautifuldestinations #mytravelgram #travel #traveling #instatravel #instapassport #wanderlust #globetrotter #globetrottergirl
Read more
21-23 Eylül 2018 tarihlerinde çok özel bir programla sizleri Anadolu’ya davet ediyoruz. Hurriler’in ...
Media Removed
21-23 Eylül 2018 tarihlerinde çok özel bir programla sizleri Anadolu’ya davet ediyoruz. Hurriler’in diyarı Diyarbakır’da muhteşem kahvaltısı ile geziye başlıyoruz. Hasanpaşa Hanı, Hz. Ömer zamanında yapılan Ulu Cami, On Gözlü Köprü ziyaretlerimiz sonrasında Komagene Krallığı’nın ... 21-23 Eylül 2018 tarihlerinde çok özel bir programla sizleri Anadolu’ya davet ediyoruz.
Hurriler’in diyarı Diyarbakır’da muhteşem kahvaltısı ile geziye başlıyoruz. Hasanpaşa Hanı, Hz. Ömer zamanında yapılan Ulu Cami, On Gözlü Köprü ziyaretlerimiz sonrasında Komagene Krallığı’nın başkenti Adıyaman’ı gezeceğiz. Malatya çarşıları ve Aslantepe Höyüğü’nü ziyaret edeceğiz.

Sizler de tarihin içinde muhteşem lezzetler eşliğinde bir yolculuğu bizimle deneyimlemek istiyorsanız 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.
Mesai saatleri dışında 0542 722 7346 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

#sacred7travel #sacred7travelgezginleri #diyarbakır #adıyaman #malatya #hasanpaşahanı #nemrutdağı #komagene #aslantepehöyüğü #tarih #efsane #gizem #mutfak #lezzet #damak #ask #instagezi #instago #instatravel
Read more
Aynı güneşi gördüğümüz, aynı gezegeni paylaştığımız bir ülke ne kadar farklı olabilir? Ne kadar ...
Media Removed
Aynı güneşi gördüğümüz, aynı gezegeni paylaştığımız bir ülke ne kadar farklı olabilir? Ne kadar farklı olabileceğini öğrenmek için gitmek, görmek ve keşfetmek gerek. Hindistan’a giden misafirlerimizin ortak kanaati ‘’gerçekten başka bir dünya, bir gün mutlaka tekrar gideceğim’’ Sizler ... Aynı güneşi gördüğümüz, aynı gezegeni paylaştığımız bir ülke ne kadar farklı olabilir?
Ne kadar farklı olabileceğini öğrenmek için gitmek, görmek ve keşfetmek gerek.
Hindistan’a giden misafirlerimizin ortak kanaati ‘’gerçekten başka bir dünya, bir gün mutlaka tekrar gideceğim’’
Sizler de Hindistan’ı Dr. Elif Çamlıkaya ile keşfetmeye ne dersiniz?

17-25 Kasım 2018 tarihlerinde Hindistan’ın kuzeyini @elifcamlikayaofficial ile keşfe çıkıyoruz. Rotamız; kutsallığı ile Varanasi, aşkın mabedi Taj Mahal ile Agra, filler üzerinde Amber Kalesi, Zangoora müzikali ve Kutub Minar ile Delhi.
Program hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

#hindistananılarımdasacred7var
#anılarımdasacred7var
#sacred7travel #sacred7travelgezginleri #india #agra #jaipur #delhi #varanasi #incredibleindia #mumbai #madurai #rajasthan #holifest #kumarakum #kerala #güneyhindistan #kuzeyhindistan #zangoora #instadaily #instatravel #instagezi #bestoftheday
Read more
Deve güreşi, genellikle Ege (Selçuk, İzmir, Germencik, Aydın, Muğla, Denizli), Marmara (Balıkesir, ...
Media Removed
Deve güreşi, genellikle Ege (Selçuk, İzmir, Germencik, Aydın, Muğla, Denizli), Marmara (Balıkesir, Çanakkale) ve Akdeniz (Burdur, Isparta, Antalya) bölgelerinde düzenlenen ve Yörük kültürüyle ilişkili olan güreşlerdir. Deve güreşleri, açık meydanlarda yapılır. En son deve güreşi ... Deve güreşi, genellikle Ege (Selçuk, İzmir, Germencik, Aydın, Muğla, Denizli), Marmara (Balıkesir, Çanakkale) ve Akdeniz (Burdur, Isparta, Antalya) bölgelerinde düzenlenen ve Yörük kültürüyle ilişkili olan güreşlerdir. Deve güreşleri, açık meydanlarda yapılır. En son deve güreşi sahası Yenipazar'da inşâ edilmiştir.

Deve güreşleri, tek hörgüçlü dişi "yoz" develer ile "buhur" adı verilen çift hörgüçlü erkek develerin çiftleşmesinden meydana gelen ve "Tülü" adı verilen erkek develer arasında yapılır. Bu develer yalnızca güreş için "Savran" denilen deve bakıcıları tarafından yetiştirilir. Güreş develeri tıpkı atlarda olduğu gibi soya dayalı olarak seçilir. Güreşçi olacak Tülüler'in güreşçi develerin kanından olmasına özen gösterilir.

Deve güreşleri Ayak, Orta, Başaltı ve Baş olmak üzere dört boyda yapılır ve galibiyetler; kaçırtarak, bağırtarak veya yıkarak elde edilir. Develer tıpkı diğer güreşlerde olduğu gibi pehlivan olarak adlandırılır ve cazgır tarafından anons edilirler. Deve güreşleri genellikle kış aylarında yapılır. Söz gelimi İzmir, Manisa ve Aydın’daki güreşlerin yapılış tarihleri 7 Aralık ve 15 Mart tarihleri arasındadır.

Türkiye'de geleneksel olarak sürdürülen deve güreşlerinin ilk defa 19. yüzyılda Aydın'ın Germencik ilçesine bağlı Hıdırbeyli köyünde yapıldığı söylenmektedir. Ancak, Münis Armağan’ın "Batı Anadolu Tarihinde İlginç Olaylar" adlı kitabının "Develerin Sonu" bölümünde II. Mahmut döneminde Tire ve civarında deve güreşlerinin yapılmakta olduğu belirtilmektedir.

#traveltheworld #nikon #travel #traveling #socialenvy #vacation #visiting #instatravel #instago #instagood #trip #holiday #travelling #tourism #tourist #instapassport #instatraveling #mytravelgram #travelgram #igtravel #nikonofficials #instago #instatravel #seyahat #gezi #gezgin #photoblogger #travelblog #igtravel #camel #deveguresi
Read more
Varoluş sancısı diye bir şey var bu hayatta üstadım. İnsan nereye aitse orada olmak istiyor. Fakat ...
Media Removed
Varoluş sancısı diye bir şey var bu hayatta üstadım. İnsan nereye aitse orada olmak istiyor. Fakat bir de sahip olma sevdası var, sahip oldukça ayaktaki prangası ağırlaşıyor, sırttaki soğuk teri de. Sohbeti güzel, kendi neşeli bir arkadaşımla karşılaştım bugün. Anlaşilamamak, ... Varoluş sancısı diye bir şey var bu hayatta üstadım.
İnsan nereye aitse orada olmak istiyor.
Fakat bir de sahip olma sevdası var, sahip oldukça ayaktaki prangası ağırlaşıyor, sırttaki soğuk teri de.
Sohbeti güzel, kendi neşeli bir arkadaşımla karşılaştım bugün.
Anlaşilamamak, Sezar misali hançerlenmek, boyumuzu aşan bir sürü sorunla uğraşmak zorunda kalmaktan şikayet ettik.
Bazı sorunlardan kurtulmak çok kolay aslında; sırtını dönmek...
Bazen de doğaya sığınmak.
Hiç ağaca sarıldın mı?
Yanağını dayayıp çocuğunu sever gibi okşadın mı? Şaşarsın bunun verdiği huzuru tattığinda.
Birçok derde deva olur tabiat, sigara gibi bağımlılık yapar, öldürmez ama.
Şimdi bir dahaki sefere sarıl da gel, bir de böyle konuşalım.
#kamp #doğa #yeşil #nature #nature_lovers #naturephotography #tekbasinadaolur #kampvedogadakiler #gezgin #seyahat #cadir #trekking #hiking #travel #kampyeri #outdoor #yolacik #manzara #photoofday #all_shot #photographer #instagood #forest #tree #traveling #igtravel #holiday #instatravel #instago #travelgram
Read more
Marmaris'in eşsiz koyu Bozburun'da yer alan otelimiz, misafirlerimiz için doğa ile iç içe ortamda, ...
Media Removed
Marmaris'in eşsiz koyu Bozburun'da yer alan otelimiz, misafirlerimiz için doğa ile iç içe ortamda, huzur dolu bir tatil vaat ediyoruz. Otelimizin sadelikle tasarlanmış, aydınlık odalarında; klima, minibar, televizyon, uydu yayını ve kablosuz internet bulunuyor. Tesisimizin ... Marmaris'in eşsiz koyu Bozburun'da yer alan otelimiz, misafirlerimiz için doğa ile iç içe ortamda, huzur dolu bir tatil vaat ediyoruz.

Otelimizin sadelikle tasarlanmış, aydınlık odalarında; klima, minibar, televizyon, uydu yayını ve kablosuz internet bulunuyor.
Tesisimizin bahçesinde her sabah güne güzel başlamaya yardımcı olan açık büfe köy kahvaltı servis ediliyor. Ayrıca tesis bünyesinde yer alan, deniz manzaralı a la carte restoranda farklı lezzetler misafirlerimize sunuluyor.

Bozburun mah. Cumhuriyet caddesi no:52 Marmaris/Muğla
Tel: 0252 456 21 74
İnstagram @hotelmelisabozburun
☀️
#мармарис #мармарис2018 #турция #анталия #стамбул #кемер #turkey #marmaris #antalya #muğla #bodrum #holiday #travel #visit #seyahat #sahil #day #fethiye #sea #beach #side #pamukkale   #instatravel #travelgram #tourism #отдых #жара
Read more
Vy vidite mlade dievča, ktoré si užíva života ale ja sa cítim ako dôchodca s toľkými diagnózami o ...
Media Removed
Vy vidite mlade dievča, ktoré si užíva života ale ja sa cítim ako dôchodca s toľkými diagnózami o ktorých mnohí z vás ani nikdy nepočuli Ono ja naozaj milujem svoj život a snažím sa ho žiť naplno no za tým, aby ho človek dokázal žiť na plno sú aj veci ktoré na tých pekných fotkách nevidno. Napríklad ... Vy vidite mlade dievča, ktoré si užíva života ale ja sa cítim ako dôchodca s toľkými diagnózami o ktorých mnohí z vás ani nikdy nepočuli😅 Ono ja naozaj milujem svoj život a snažím sa ho žiť naplno no za tým, aby ho človek dokázal žiť na plno sú aj veci ktoré na tých pekných fotkách nevidno. Napríklad to, že si v tom nevirtuálnom živote nakladáme toho až príliš, než by človek mohol uniesť..potom prichádzajú na svet stresové poruchy, depresie, vyhoretia alebo to jednoducho vaše telo prestane zvládať a vy začnete bývať viac chorý ako zdravý. To ale už na soc. sieťach ukazovať netreba. Veď načo šíriť negativitu. Úprimne aj ja rada sledujem ľudí z ktorých srší pozitívna energia. Motivuje ma to. A tiež nikdy nepremýšlam aký život naozaj ten človek má. No niekedy to vyvíja na ľudí skôr tlak ako motivuje. Nikto nieje dokonaly a nikto nemá dokonalý život. Toť som ja dievča čo vyzerá o 8 rokov mladšie ako v skutku má a úsmev na tváry jej nechýba no reálne by som mohla vyštudovať medicínu len na základe mojich diagnóz😁 Nebojte sa povedať, že je vám naprd keď vám naprd je. Určite v tom nieste sami a možno vám niekto dokáže aj pomôcť..🤷‍♀️ #austria #dnescestujem #daybyme #dnesfotim #sonyalphaczsk #mountaingirls #beautifuldestinations #earthpix #folkcreative #travel #instagram #instatravel #travelblogger #like4like #instagood #picoftheday #travelphotography #myaustria #visitaustria #ig_europe #365austria #discoveraustria #austriatoday #wander #hatshots #peakdesignczsknacestach #peakdesignczsk #sonyalpha #slovakgirl #sonya7iii
Read more
"Bir sokağa düştüm ki her köşede bir gölge,  Her pencerede bir baş, her kapıda bir fener. " #gununkaresi ...
Media Removed
"Bir sokağa düştüm ki her köşede bir gölge,  Her pencerede bir baş, her kapıda bir fener. " #gununkaresi #altinvizor #turkinstagram #allshotsturkey  #hartcollective #vsco #igers  #instagood #followme #popularphoto #travel #instatravel  #vacation #istanbulcity #fotografvakti ... "Bir sokağa düştüm ki her köşede bir gölge, 
Her pencerede bir baş, her kapıda bir fener. "

#gununkaresi #altinvizor #turkinstagram #allshotsturkey  #hartcollective #vsco #igers  #instagood #followme #popularphoto #travel #instatravel  #vacation #istanbulcity #fotografvakti #vscogram #transport #TagsForLikes #turkishfollowers #instasyon #world_shotz #turkeyphotooftheday #like4like #landscape #outofthephone #photographers #aniyakala #bir_dakika #bir_sokak_vardi
Read more
İpek Darga ile Farkındalığa Yolculuk Baksı Müzesi Baksı, mimari tasarımı, yapısı ve sosyal boyutuyla, içinde konumlandığı doğa ve coğrafyanın bir parçasıdır. Baksı’yı özgün bir müze kılan en önemli özelliklerinden biri de coğrafyasıyla kurduğu diyalog ve etkileşimlere açık ... İpek Darga ile Farkındalığa Yolculuk Baksı Müzesi

Baksı, mimari tasarımı, yapısı ve sosyal boyutuyla, içinde konumlandığı doğa ve coğrafyanın bir parçasıdır.

Baksı’yı özgün bir müze kılan en önemli özelliklerinden biri de coğrafyasıyla kurduğu diyalog ve etkileşimlere açık yapılanmasıdır.

Buna bağlı olarak, koleksiyonunda yer alan yapıtlar da kuşkusuz sadece Ana Bina ya da Depo-Müze’de seyirlik bir nesne olmanın ötesinde, o coğrafyada insanlar ve doğayla başka başka diyaloglara kapı açar, her yapıt konumlandığı ya da izlendiği açıyla beraber müze içinde başka, doğa içinde başka anlamlara bürünür.

Konusunda çok değerli bir Yoga Uzmanı ve Eğitmeni olan İpek Darga @ipekdarga ile 1-3 Haziran tarihlerinde doğaya, renklere ve kokulara karşı farkındalık yaratacağımız Yoga ile Nefes ve Meditasyon seansları yapma fırsatı bulacağımız bu kültürel gezimizde yerlerinizi almanız için ve bilgi için 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Ayrıca istediğiniz zaman 0542 722 73 43 numaralı telefondan da ulaşabilirsiniz.

#baksımüzesi #baksı #baksimuseum #yoga #ipekdarga #sacred7travel #sacred7travelgezginleri #instadaily #instagezi #instatravel #bestoftheday
Read more
Yeni yıl, yeni umutlar demektir. Fakat yıllar önce öğrendiğim gibi hedefleri daha gerçekçi tutmak ...
Media Removed
Yeni yıl, yeni umutlar demektir. Fakat yıllar önce öğrendiğim gibi hedefleri daha gerçekçi tutmak gerekiyor. Üzgünüm insanoğlunun bu açgözlülüğü, bencilliği ve geçmişi unutkanlığı ile dünya barışı, savaşsız ve açlık olmayan bir dünya asla olmayacak. 2019 hedefleri koyun kendinize, ... Yeni yıl, yeni umutlar demektir. Fakat yıllar önce öğrendiğim gibi hedefleri daha gerçekçi tutmak gerekiyor. Üzgünüm insanoğlunun bu açgözlülüğü, bencilliği ve geçmişi unutkanlığı ile dünya barışı, savaşsız ve açlık olmayan bir dünya asla olmayacak.

2019 hedefleri koyun kendinize, ihtiyacı olan 10 çocuğa ayakkabı, aç olan 20 insan beslemek, işi olmayan tanımadığınız insanlara karşılıksız iş bulmak, en azından ayda bir kitap okumak, daha az televizyon, haksızlığa baş kaldırmak, yeni bir dil öğrenmek ya da ihtiyacı olan birinin ilacını almayı deneyin. Kalbinizi iyilikler ayakta tutar, aklınızı ise her bir yeni bilgi. Mutlu yıllar💐💃
=================================
New year brings new hopes. But as I learned years ago, it is necessary to keep the targets more realistic. I am sorry for saying that but there will be never world peace, stop starvation or war due to human greed, selfishness and forgetfulness of the past.
Set targets yourself for 2019, supply shoes to 10 children who needs, feed 20 people who are hungry, help unemployed people who seeks job, read one book at least once a month, watch less TV, rise your voice against unfairness, learn a new language. Your heart stays fresh with small favors as your mind with new knowledge . Happy New Year 💐💃
==================================
#tripotocommunity #wonderful_places #photooftheday #traveladdict #travelblogger #traveller #travelling #globetrotter #letsgosomewhere #wanderlust #travelblog #exploretheworld #exploretocreate #beautifuldestinations #mountains #exploremore #neverstoptravelling #neverstopexploring #roamtheplanet #igworldclub #lifeofadventure #artofvisuals #travelgram #instatravel #lonelyplanet #gezgin
Read more
Truva Savaşı’nın ilk kıvılcımının Yunan Mitolojisi Tanrıları’nın evi olan Kaz Dağları’nda (İda ...
Media Removed
Truva Savaşı’nın ilk kıvılcımının Yunan Mitolojisi Tanrıları’nın evi olan Kaz Dağları’nda (İda Dağı) başladığını biliyor muydunuz? Efsaneye göre kötülük ve nifak tanrısı İris bir düğünde altın elmanın üzerine ‘’En Güzel Tanrıçaya’’ yazar ve yemek masasına bırakır. Tanrıçalar ... Truva Savaşı’nın ilk kıvılcımının Yunan Mitolojisi Tanrıları’nın evi olan Kaz Dağları’nda (İda Dağı) başladığını biliyor muydunuz?
Efsaneye göre kötülük ve nifak tanrısı İris bir düğünde altın elmanın üzerine ‘’En Güzel Tanrıçaya’’ yazar ve yemek masasına bırakır. Tanrıçalar elma için yarışmaya başlarlar ve en son en güçlü üç güzel kalır. Hera, Athena ve Afrodit. Bu elmayı Zeus’tan hak edene vermesini isterler ancak aralarında eşinin de bulunduğundan dolayı onları kızdırmak istemez ve onlara İda Dağı’nda çobanlık yapan Paris’in en güzeli seçebileceğini söyler. Tanrıçalar elma ile birlikte Paris’in yanına giderler. Hera, altın elmayı kendisine verirse ona Asya krallığını vereceğini söyler. Athena, sonsuz akılı ve başarıyı vereceğini söyler. Afrodit ise dünyanın en güzel kadını olarak bilinen Spartalı Helena’nın aşkını vereceğini söyler. Paris aşkı tercih eder ve Afrodit’i seçer. Helena’nın aşkı ile yaşayan Paris davet edildiği bir gün Afrodit’in yardımı ile Helena’yı kendine aşık eder ve Troya’ya kaçarlar. Karısı kaçırılan kral savaş ilan eder ve efsanevi Truva Savaşı başlar.
🌲🌿🍀🍜🍝🏝 13-15 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Kaz Dağları programımız hakkında bilgi almak veya kayıt yaptırmak için 0216 326 29 03 numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.
Mesai saatleri dışında da 0542 722 73 46 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.
#sacred7travel #sacred7travelgezginleri #adatepe #kazdagları #yesilyurt #kucukkuyu #mutfak #lezzet #damak #ask #instagezi #instago #instatravel
Read more
Buenos Aires ve Montevideo dolaylarında 19.yy’ın sonlarına doğru ortaya çıkan Arjantin kökenli ...
Media Removed
Buenos Aires ve Montevideo dolaylarında 19.yy’ın sonlarına doğru ortaya çıkan Arjantin kökenli bu dansın Uruguay’da da çok eski yıllardan beri yapıldığı biliniyor. Kelime olarak 1890’larda kullanılmaya başlanan tango, kısa zamanda popüler olarak sahnelerde, sokaklarda ve kentin ... Buenos Aires ve Montevideo dolaylarında 19.yy’ın sonlarına doğru ortaya çıkan Arjantin kökenli bu dansın Uruguay’da da çok eski yıllardan beri yapıldığı biliniyor. Kelime olarak 1890’larda kullanılmaya başlanan tango, kısa zamanda popüler olarak sahnelerde, sokaklarda ve kentin kenar mahallelerinde yapılmaya başlandı.

Yıllar geçtikçe farklı çeşitleri ortaya çıksa da orijinali, doğduğu yerin adını taşıyan Arjantin Tango oldu. 1800’lü yılların ortalarında fakir kesimin, duygularını ve umutlarını katarak ortaya çıkardığı müzikle gelişti. 1900’lü yılların başlarında Avrupa’ya taşınarak, bu kıtada ve Amerika’da da elit tabaka tarafından önemli bir noktaya taşınmıştır. 1950’lerde Başkan Juan Peron bu dalı milli değer haline getirince tekrar gündeme gelen tango en iyi dönemini yaşamış ve gelişmiştir.
📷
#traveltheworld #nikon #travel #traveling #socialenvy #shopstemdesigns #vacation #visiting #instatravel #instago #instagood #trip #holiday #photooftheday #travelling #tourism #tourist #instapassport #instatraveling #mytravelgram #travelgram #travelingram #igtravel #nikon_photography #instago #instatravel #seyahat #gezi #gezgin #photoblogger #travelblog #igtravel #argentina
Read more
Ne kadar uzak göründüğüne aldanıp pes etme! Pazartesiden bakınca haftasonu da çok uzak gibiydi, ...
Media Removed
Ne kadar uzak göründüğüne aldanıp pes etme! Pazartesiden bakınca haftasonu da çok uzak gibiydi, bak zaman nasıl da geçiverdi... Yoruldun, umutsuzluğa kapıldın belki... Hayal et! Oraya vardığında nasıl hissedeceğini, mücadeleyi bırakırsan hayatında neyin değişmeyeceğini hayal ... Ne kadar uzak göründüğüne aldanıp pes etme! Pazartesiden bakınca haftasonu da çok uzak gibiydi, bak zaman nasıl da geçiverdi... Yoruldun, umutsuzluğa kapıldın belki... Hayal et! Oraya vardığında nasıl hissedeceğini, mücadeleyi bırakırsan hayatında neyin değişmeyeceğini hayal et! Şu an rahatlamak, sıkıntıdan kurtulmak çok cazip gelse de; uzun vadede bu pes edişin seni neyden alıkoyacağını hayal et! Uzak gibi görünüyor ya şimdi, sen ona aldanma. Yoluna devam et... .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#pesetme #iyihissetmek #kendinibul #hayatısev #kendinegüven #psikolog #psikolojikdanışman #ruhsağlığı #psikoterapist #klinikpsikolog #mutluol #iyiyaşa #iyiyasam #iyiyaşam #gününsözü #motivasyon #instamotivasyon #instaphoto #instapic #photographing #amateurphotography #amateurphotographer #instasunset #instasea #instaview #travelgram #instatravel #devamet #diyetmotivasyon #başarmak
Read more
Loading...
Load More
Loading...