K re aşk kına

Unique profiles
90
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Mavi Köşk, Hayıtbükü Ahşap Evleri, Galeri A
Average media age
369.2 days
to ratio
3.8
Paulo Paolides Kıbrıs doğumlu olan Paolides italyan asıllı rumlardandır. Paolides Avukat olmasına ...
Media Removed
Paulo Paolides Kıbrıs doğumlu olan Paolides italyan asıllı rumlardandır. Paolides Avukat olmasına karşın aslında Ortadoğunun en büyük silah tüccarıdır. Aynı zamanda dönemin Kıbrıs Cumhurbaşkanı Baş piskopos Makarios'un avukatıdır. Avukatlık mesleğini silah ticaretini gizlemek ... Paulo Paolides
Kıbrıs doğumlu olan Paolides italyan asıllı rumlardandır. Paolides Avukat olmasına karşın aslında Ortadoğunun en büyük silah tüccarıdır. Aynı zamanda dönemin Kıbrıs Cumhurbaşkanı Baş piskopos Makarios'un avukatıdır. Avukatlık mesleğini silah ticaretini gizlemek için kullanmıştır. Bu nedenle köşkü kimsenin dışarıdan göremeyeceği ancak her tarafa hakim bir mevkiye yaptırmıştır. Böylelikle köşkü silah dağıtım noktası olarak kullanabilecektir.
Paolides sanata düşkün bir kimse olarak evini birçok sanat eseri ile donatmıştır. Paha biçilmez tablolar, biblolar, içki dolapları, el işi iran halıları, ayrıca kendisine ait kara kalem çalışmalarıda bulunmakta ve evinde sergilemektedir. Bazı sanat eserlerini para karşılığı almış ancak bazı eserler kendisine hediye edilmiştir. Hediye edilen bu eserlerden bir taneside paha biçilemeyen Meryem ana tablosudur. Tablonun özelliği halesinin som altından elindeki taş ve gerdanlığın ise altın suyuna batırılarak resmedilmiş olmasındandır. Tablonun bir diğer özelliği ise odanın neresinden bakarsanız bakın elleri, dizleri ayak ucları ve gözlerinin size dönük olmasıdır. 
Köşke yukarıdan bakıldığın da bir silahı andırıyor.
Süt Havuzu
Köşk'ün birinci katında bulunan bu havuzda su yerine süt akıyormuş ve kadın misafirler burada süt banyosu yapıyormuş. Hatta Paolides'in büyük aşkı Sophia Loren bu misafirlerden birisiymiş... - Köşk 1974 Kıbrıs Barış Haretı’ndan sonra ele geçirilmiş, köşkteki para kasasında 20 sterlin para ve bir altın anahtar bulunmuş. Ancak bu anahtar köşkün bütün kapılarında denenmiş ve hiçbirini açmamış.HALA DA GİZEMİNİ KORUYORMUŞ.
💬💬💬
Kırmızı oda mafya toplantılarının yapıldığı, mavi oda yetişkin misafirlerin kaldığı, sarı oda ise çocuk misafirlerin kaldığı oda olarak söyleniyor. Çocukların kaldığı odada dolaplar bile kız ve erkek çocuklara göre dizayn edilmiş. Kızlar eflatun kulplu, erkekler ise mavi kulplu dolaplara eşya yerleştiriyorlarmış. Bu odanın ilginç bir özelliği de köşkten ayrı olarak yapılması. Daha doğrusu köşkle bütünmüş gibi deprem odası olarak da biliniyormuş.
Paolides İtalyada bir mafya toplantısın da zehirlenerek öldürülmüş.
#maviköşk #cyprus #tarih
Read more
Akşamın ayak sesleri gündüzden kalma telaşa karışıyor. Bir kadın ağır adımlarla çıkıyor üst ...
Media Removed
Akşamın ayak sesleri gündüzden kalma telaşa karışıyor. Bir kadın ağır adımlarla çıkıyor üst geçit merdivenlerini. Meydan okur gibi herkesin acelesine, gelişine akşamın. Telaşsız. Usulca cebine sokuyor ellerini. Bir süre son basamakta bekliyor bir sigara yakıyor sanki birazdan ... Akşamın ayak sesleri gündüzden kalma telaşa karışıyor.
Bir kadın ağır adımlarla çıkıyor üst geçit merdivenlerini. Meydan okur gibi herkesin acelesine, gelişine akşamın. Telaşsız. Usulca cebine sokuyor ellerini. Bir süre son basamakta bekliyor bir sigara yakıyor sanki birazdan biri çıkıp gelecekmiş gibi aranıyor gözleri. Sonra bir sigara daha. Uzaktan bir ambulans sesi acı acı bağırıyor. Ne dedi duyulmadı bir mırıltı dudaklarında. Az ilerisinde yedi sekiz yaşlarında bir kız çocuğu üşümüş küçük ellerinde birkaç mendil. Usanmış belli ki sesi çıkmıyor. Gelene geçene gösterir gibi tutuyor elindekileri. Mevsim kış. Bir adam ‘’ Sana kaç kez söyledim ‘’ diye çekiştiriyor yanındaki kadını. Kadın mahcup. Genç adam önünde yürüyen kızın kalçasından alamıyor gözlerini. Kim bilir ne geçiyor aklından. Biri birine çarpıyor telaştan. Kimse kimseden özür de dilemiyor diye düşünüyor bir başkası. Kornaların sesi. Aşağıda bir taksici ile kavgaya tutuşmuş motosikletli adam. Taksici şimdi koyacak kafayı. Birkaç öğrenci kampüsteki baskılar üzerine hararetle tartışıyor. Elindeki telefona bakarak yürüyen kız iki seksen düşüyordu az kalsın. Amcanın biri yol soruyor genç çocuklar gülüyor peşinden ‘’ Bu devirde adres sormak ne ağabey ya diyor biri diğeri tamamlıyor değil mi ya elindekini madem doğru düzgün kullanamayacaksın o telefona o kadar parayı niye verdin babalık ‘’ diyor öteki. ‘’ Şu kocaman kulaklıkların özel bir adı var mıydı diye soruyor, kendileri değilse de renkleri ne güzel’’ diyor sarışın kızın el ele tutuştuğu delikanlı.
Bunların hepsini gördü duydu kadın. Sıradan bir akşam. Sıradan bir günün devamı. İnsanlar!
Cebinden bir zarf çıkardı. O zarftan katlanmış bir kâğıt. Bir sigara yaktı. Bir süre bekledi. Bir nefes bir nefes daha. Özenle açtı kâğıdı. Okudu. Gözlerini kapadı. Hayır ağlamadı. Korkuluklara yaklaştı. Kâğıdı tekrar aynı özenle zarfa koydu. Elleri ceplerinde yüzü yola dönüktü. Bir şarkı mırıldanıyor gibiydi. Sesi öyle alçaktı ki şarkının sözleri anlaşılmıyordu. Ellerini ceplerinden çıkardı. Boş bir çuval gibi yola kendini bırakmadan tek bir kelam etti. Duyan olmadı
Dem Ferde_ Tek Başına 🎧

#kitap #kitapkurdu #reading #book #kendimenot #bookstagram #metrobüs #solcayto
Read more
Yayla domatesleri benim gibi yüksek dağlarda olanlar için pazarlara yeni düştü. Antalya Merkez ...
Media Removed
Yayla domatesleri benim gibi yüksek dağlarda olanlar için pazarlara yeni düştü. Antalya Merkez için kışhazırlığı vakti. 🤗 Pazarlarda harika #domates var. Yaylada fotoğraf çekme fırsatım olmadıysa bu güzel yorumlu tarifi aynı şekilde yaptığım için izin alarak @muhallebinindibi ... Yayla domatesleri benim gibi yüksek dağlarda olanlar için pazarlara yeni düştü. Antalya Merkez için kışhazırlığı vakti. 😍🤗 Pazarlarda harika #domates var.
Yaylada fotoğraf çekme fırsatım olmadıysa bu güzel yorumlu tarifi aynı şekilde yaptığım için izin alarak @muhallebinindibi sayfasından aktarıyorum. Son görselim yayladan. ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡
İster biber, ister domates yemek salçasız olmaz 😍 Hem renk hemde lezzet verir. Hele birde salça ev yapımı ise yaptığınız yemek tadından yenmez 👌 Tabi o soğan illede kavrulacak 😋 Sizde ev yapımı salçanın eşsiz lezzetini kolayca yemeklerinize katmak isterseniz buyrun tarifi aşağıda 👇
EV YAPIMI DOMATES SALÇASI 🍅🍅🍅🍅🍅
İstediğiniz miktarda salçalık domates
İri tuz
Kapaklı bir bidon
❣️ Domatesler bol su ile yıkanıp soymadan dörde-beşe bölünür. ( henüz çürümemiş yumuşacık domateslerde tercih edilebilir )
❣️ Bidonun en altına bir sıra dizilir. Üzerine tuz serpiştirilir. Tekrar domates, tekrar tuz olacak şekilde sıralama tamamlanır.
❣️ Bidonun kapağı sıkıca kapatılır ve güneş alan bir yere konur. Bir hafta kadar kapağı hiç açılmadan güneşte tutulur. Ben tam 1 hafta tuttum. Ama bir kaç gün fazlada kalabilir. İçerisi tuzlu ve kapalı olduğu için sorun olmaz.
❣️ Bidonun kapağı açılıp domateslerin eriyip erimediğine bakılır. Kabuğu kolayca ele geliyorsa erimiş demektir.
❣️ Domatesler elle iyice sürtülerek kevgirden geçirilir.
❣️ Elde edilen püre derin bir tencere içerisinde ocağa konur. ( Derin olmazsa kaynarken dışarı sıçrıyor )
❣️ Biraz koyulaştıktan sonra ocaktan alınır ve yayvan bir kap içerisinde güneşe konur. Püre gün içinde arada bir karıştırılır ve katılaşıp salça kıvamına gelmesi beklenir. Benimki 3 gün sürdü. ( Akşamları çiy yağma ihtimaline karşılık içeri doğru alınır )
❣️ Salça kıvama geldikten sonra cam kavanoza koyulup serin bir yerde muhafaza edilir. ( Buzdolabına koymaya gerek yok )
Afiyet olsun ❤️
#domatessalçası #salça #kışhazırlıkları
#lifshppys
Read more
En başta hayata duyduğum aşk diri tutuyor beni. Daha çıkılacak onca yol, gidilecek onca şehir var. ...
Media Removed
En başta hayata duyduğum aşk diri tutuyor beni. Daha çıkılacak onca yol, gidilecek onca şehir var. İzlenecek nice gün batımı, içilecek kadehlerce rakı, kurulacak nice kahvaltı sofraları var... Daha sarılacağım defalarca sevdiklerime, sonra tanımadıklarımı da seveceğim en baştan. ... En başta hayata duyduğum aşk diri tutuyor beni. Daha çıkılacak onca yol, gidilecek onca şehir var. İzlenecek nice gün batımı, içilecek kadehlerce rakı, kurulacak nice kahvaltı sofraları var...
Daha sarılacağım defalarca sevdiklerime, sonra tanımadıklarımı da seveceğim en baştan.
Daha tanışacak yüreği Çiçek kokan nice yabancı var ömrümde, şimdilik.
Aşk var daha, yaşanacak, sindire sindire günlere, aylara, senelere...
İki lafın belini kıracağım daha dostlarımla nice akşamüstleri, sabaha kadar duyulacak kahkahalarımız sokaktan.
Söyleyecek çok şarkı var henüz içli içli, okumadığım binlerce şiir var yeryüzünde,
Yaşayacağım, gurur duyacağım bir sürü anı biriktireceğim daha... Kendime ve ömrüne dokunduklarıma dair!
Ve tuhaftır ki hala benim, yarına dair umudum var...
Kolumu kanadımı kırıyorken bazen elimden tutar zannettiklerim, başına omuz olduklarımın yüzleri gülmüyor, bir nasılsını esirgiyorlarken benden, iyileşsin diye kendimden ödün verdiklerim beni de tutup dibe çekiyorken göz göre göre,
En hassas yerimden vuruyorken en sevdiklerim,
Uykumdan uyandırıyorken beni korkularım,
Yıllar sonra affedilmeyi dileyerek kapıma geliyorken çocukluğum dediklerim,
Kırgınlıklarımı bir tebessüm geçirebilecekken,
Bir defa yüzüme gülmeyi esirgiyorlarken en yakın hissettiklerim,
Benim ne tuhaftır ki yarına dair hala umudum var.
Geç kalmış değiliz!
Ve bu umut böyle üstünkörü kurulmuş değil,
Bu umut, yaşamın her anını aşka devşirmekle ilgili... Bu umut, bugüne kadar tüm sevdiklerime bir kez olsun iyi ki varsın diyebilmekle ilgili!
Yarın herşey çok güzel olmayacak belki ama bu umut,
Herkesi kabullenip olduğu gibi, yine de sevebilmekle ilgili...
Gözüm kapalı, kucak açıp, sonsuz güvenebilmekle, kırılabilmeyi göze alıp, yine de vazgeçmemekle ilgili...
Yorgunum ama ne tuhaf değil mi, benim hala yarınlara dair kurabildiğim hayallerim var... İrem KAYA #sozyesili #somine #agva #sile #istanbul #umut #arkadas #ask #iremkaya #yol #hayat #dost 🤗🙏🏻🎈
Read more
“Bu fiyatlar nedir Allah aşkına” konulu bir yazı var burada..<span class="emoji emoji1f604"></span> Türkiye’nin en popüler tatil yeri, ...
Media Removed
“Bu fiyatlar nedir Allah aşkına” konulu bir yazı var burada.. Türkiye’nin en popüler tatil yeri, tabiri caizse St. Tropez’si kuşkusuz Bodrum’dur. Bana göre hem doğal güzellikleri, denizleri ve plajlarıyla, hem de mekanların kalitesi, lezzeti, eğlencesi, servis ve hizmet güzelliği ... “Bu fiyatlar nedir Allah aşkına” konulu bir yazı var burada..😄 Türkiye’nin en popüler tatil yeri, tabiri caizse St. Tropez’si kuşkusuz Bodrum’dur. Bana göre hem doğal güzellikleri, denizleri ve plajlarıyla, hem de mekanların kalitesi, lezzeti, eğlencesi, servis ve hizmet güzelliği açısından dünyaca ünlü tatil beldelerinden on gömlek üstündür.. Hem eğlenmek hem de dinlenmek için en ideal destinasyon.. Havası Çeşme gibi rüzgarlı, Antalya gibi bunaltıcı değil, nem oranı düşük.. Gezdiğim tüm tatil yerleri içinde (Marmaris koylarını da beğeniyorum) ama Bodrum’un yeri başka ve özeldir.. Ne var ki bu sene tatil beldelerindeki konaklama ve restoran fiyatları kafayı yemişçesine uçmuş durumda. Tamam anlıyoruz sezonluk iş yapıyorsunuz da bu kadar abartmanın ne alemi var? Böyle yaparak yerli turisti yurtdışına yöneltiyorsunuz hoş bu sene dövizin fırlaması yüzünden şanslıydınız belki.. Böyle devam etmemeli. Otel fiyatlarını zaten geçtim; Çeşme’deki en salaş balıkçı, Alaçatı’nın mini minnacık restoranları, Bodrum’un plajları, Dikili gibi çok daha bakir kalmış bir yerin restoranı bile İstanbul Boğaz’ındaki en bilinen restoranları geçmiş durumda.. Sizce de bir terslik yok mu bunda? Buralar tatil yeri şunun şurasında. Malzemin en tazesi ve uygunu bulunmaz mı Ege’de. Balık memleketi değil mi bura? Tüm senenin masrafı 3 aya sıkıştırılmış olsa da kiralar İstanbul Boğaz’ıyla aynı da benim mi haberim yok.. Alaçatı @jollyjokeralacati bir bira, çerez ve votka soda 95 TL (önden konser için bilet alarak geliniyor), Alaçatı @fahrininyeri sırf 4-5 meze ve 35’lik rakı adam başı 230₺, plajlarda gelen hesaplar içtiğine yediğine göre değişiyor ama o da inanılmazın üstünde..Bunlar sadece birkaç örnek vallahi yazık. Kendi bacağına sıkmak budur işte..Yurtdışında restoran menüleri her mekanın kapısının önünde sergilenir. Ne yenir, Ne ödenir görür öyle içeri girersin. Burda da böyle bir uygulama olmalı.Bakanlık kafasına göre fiyat artışlarına engel olmalı.Biz de bilinçli olmalıyız🙏🏻 #bodrum #alaçatı #çeşme #izmir #muğla #tatil #holiday #vacation #travel #travelblogger #traveller #food #foodblogger #sireneluxurybodrum #sirenehotel #yalıkavak #antalya #havuz #pool
Read more
ARILAR ve SİNEKLER.. Arıları ve sinekleri bir şişeye koymuşlar. Şişenin taban tarafını ışığa ...
Media Removed
ARILAR ve SİNEKLER.. Arıları ve sinekleri bir şişeye koymuşlar. Şişenin taban tarafını ışığa doğru, açık olan ağız kısmını da karanlığa doğru yerleştirmişler. Arıların hepsi ışık olan tarafa doğru üşüşmüşler. Ama şişenin tabanı kapalı olduğundan çıkmayı başaramamışlar. Bu arada ... ARILAR ve SİNEKLER.. Arıları ve sinekleri bir şişeye koymuşlar. Şişenin taban tarafını ışığa doğru, açık olan ağız kısmını da karanlığa doğru yerleştirmişler.

Arıların hepsi ışık olan tarafa doğru üşüşmüşler. Ama şişenin tabanı kapalı olduğundan çıkmayı başaramamışlar. Bu arada sinekler, şişenin ağzına doluşmuşlar ve karanlıkta dışarı çıkıp kaybolmuşlar.

Ağzı açık olan şişenin karanlık tarafına doğru tek bir arı bile gelmemiş! Camın önünde ışığa doğru çabalarına devam etmişler.

İnsanın aklına hemen arıların akılsızca davrandıkları geliyor. Ancak daha derinlemesine düşününce; karşımıza bir anıt gibi dikilen gerçek çok farklı oluyor.

Bilim adamlarına göre arılar olmazsa, insan yaşamı da olmaz. Ayrıca nerede, hangi çiçek ile besleneceğini bilen, yüzlerce kovan arasında kendi kovanını bulan ve o kovanın yüzlerce peteği arasından kendininkine yumurtlamayı hiç şaşırmadan uygulayabilen bir canlıdır arı.. Nasıl olur da şişenin ağzını bulup çıkamaz değil mi?

Işığa doğru yürüyenlerin önünde her zaman engeller olacaktır kuşkusuz... Onlar, engellere rağmen ışıktan vazgeçmeyenlerdir. Ne tür engel olursa olsun önlerinde, çabalarını sürdürenlerdir. Ve bu uğurda da gerektiğinde ölebilenlerdir Yürek, azim, sevgi, ilkeler, dürüstlüktür bunu yaptıran... Kendine saygı, yaşadığı topluma saygıdır.

Sinekler, karanlıkta sıvışan kaçaklardır. Karanlığa yürüyenlerdir.Karanlık düşüncelerdir. Şişenin ağzının karanlığa bakmasının onlarca hiçbir önemi yoktur. Sinsi, ilkesiz, yüreksiz, korkak varlıklardır.
Sadece kendi yaşamları söz konusudur. Nerede yemek varsa, nerede rahat yaşayacaklarsa, nerede çok para kazanacaklarsa oraya giderler. Onlar için karanlık olması önemli değildir; açık ağızların... Arıyı kovalamak isterseniz savaşır. Engellere aldırmaz. Amacı sadece ışığa ulaşmaktır. İğnesini sapladığında öleceğini bilerek savaşır. Ve değerleri için ölür. Ama sinekler kaçarlar. Sonra yılışık yılışık tekrar dönerler kovaladığınız yere.. Yemeklerinize, kollarınızın üstüne tünerler Pis ayaklarıyla ezerler; yaşadığımız her yeri... Arılar yumurtalarını yalnızca kovanlarına bırakırlar. Oysa sinekler her yere yumurtlar, her yerde ürerler. (Devamı aşağıda)
Read more
Bugün Züleyha ile tanıştık. Züleyha 3 yaşında ve hastanemizde Spina Bifida (Nöral tüp gelişim ...
Media Removed
Bugün Züleyha ile tanıştık. Züleyha 3 yaşında ve hastanemizde Spina Bifida (Nöral tüp gelişim defekti) sebebiyle tedavi görüyor. Onunla oyun oynamak için geldiğimizi söylediğimizde gözleri parladı ve hemen bizi yanına çağırdı. Legoları gösterdiğimizde ise hemen aldı ve dökmeye ... Bugün Züleyha ile tanıştık. Züleyha 3 yaşında ve hastanemizde Spina Bifida (Nöral tüp gelişim defekti) sebebiyle tedavi görüyor. Onunla oyun oynamak için geldiğimizi söylediğimizde gözleri parladı ve hemen bizi yanına çağırdı. Legoları gösterdiğimizde ise hemen aldı ve dökmeye başladı. Biz onunla araba, ev yapacağımızı düşünürken o bizi şaşırtarak legoları döküp geri toplamaya başladı. Meğerse oyuncaklarla oynamaktan çok onları toplamayı seviyormuş. Biz de bunu daha eğlenceli hale getirmek için renkleri kattık araya ve maviyi çok sevdiğini anlamış olduk. Bir süre sonra da 10’a kadar saymayı bildiğini keşfettik. Çok zeki ve tatlı bir kız. Onunla biraz sohbet ettik. Hangi çizgi filmleri çok sevdiğini sorduk. Pepe ve Niloya'yı söyledi ve hemen odasında bulunan Niloya balonunu gösterdi. Bu kez de balonla oynamaya başladık ve bu sayede onun kahkahalarını da duyduk. Yanımızda getirdiğimiz yüz boyalarını gösterdik. İlk başta çekindi ama önce bizim ellerimizi ve yüzümüzü boyamasını istedik. Şekiller çizmeye başladı ve bir süre sonra alıştı. Yanaklarını gösterdi ve kendisine de boyama yapmamızı istedi. Biz de ona yüz boyaması yaptık. Çok tatlı bir kedi oldu. Züleyha'ya bizden ne istediğini sorduğumuzda bize uzaktan kumandalı akülü araba istediğini söyledi. Onun bu dileğini gerçekleştirip mutluluğuna aracı olmak ister misiniz?(Dileği karşılamak isterseniz profilimizde bulunan linke tıklayarak resmi sitemize ulaşabilirsiniz. Anasayfada dilekleri bekleyen çocuklarımız bulunmaktadır. Burdan ilgilendiğiniz çocuğumuzun profiline tıklayıp en alttaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza dileği karşılama isteğinizi iletebilirsiniz. Çocuğumuzun görseli anasayfada yoksa daha öncesinde irtibata geçen bir gönüllüyle anlaşılmış demektir.)
Read more
Büyük Aşkta İlk Kriz! Hande Erçel ile Murat Dalkılıç’ın ilişkisinde ilk kriz patlak verdi. Güzel ...
Media Removed
Büyük Aşkta İlk Kriz! Hande Erçel ile Murat Dalkılıç’ın ilişkisinde ilk kriz patlak verdi. Güzel oyuncu Merve Boluğur'la 2 yıllık evliliğini Eylül 2017'de bitirip aşkı Hande Erçel'de bulan Murat Dalkılıç'ın mutluluğu yarım kaldı. Ünlü popçuyla 9 aydır aşk yaşayan Erçel, ilişkinin ... Büyük Aşkta İlk Kriz!

Hande Erçel ile Murat Dalkılıç’ın ilişkisinde ilk kriz patlak verdi.

Güzel oyuncu Merve Boluğur'la 2 yıllık evliliğini Eylül 2017'de bitirip aşkı Hande Erçel'de bulan Murat Dalkılıç'ın mutluluğu yarım kaldı.

Ünlü popçuyla 9 aydır aşk yaşayan Erçel, ilişkinin ilk aylarında Dalkılıç'ın Beykoz'daki villasına taşınmıştı.

Herkes ikilinin mutlu aşkını konuşurken çiftten kötü haber geldi. Güzel oyuncuyla yakışıklı popçu, yakın çevresinin iddiasına göre, geçtiğimiz günlerde şiddetli bir kavgaya tutuştu.

Yaz boyunca Ege sahillerinde mutluluk pozları veren ikilinin 9 aylık aşkına nazar değdi. Kavga sonrası eşyalarını toplayan Erçel, iddiaya göre Dalkılıç'la yaşadığı evi terk etti.

Hemen emlakçısına talimat veren güzel oyuncunun Ulus'ta aylık kirası 6 bin lira olan bir daireye taşındığı öğrenildi.

Erçel'in evden taşınmasıyla derin üzüntüye boğulan Murat Dalkılıç'ın ise aşkının gönlünü almak için araya yakın dostlarını soktuğu da konuşulanlar arasında… #handeerçel #muratdalkılıç #merveboluğur #aşk #sevgili #sosyalmedya
Read more
________________________________________________________ 🕊🏼 Vedalaşmak için sırada en küçük yavrusu Ali vardı. Kerbela’nın en küçük kahramanı Ali Asgar’dan da vedalaşmak istiyordu şehitler serveri. Zeynep’e dönerek minik yavrusunu istedi: -Ey benim vefalı kardeşim; ... ________________________________________________________
🕊😢🙏🏼 Vedalaşmak için sırada en küçük yavrusu Ali vardı. Kerbela’nın en küçük kahramanı Ali Asgar’dan da vedalaşmak istiyordu şehitler serveri.
Zeynep’e dönerek minik yavrusunu istedi: -Ey benim vefalı kardeşim; kundaktaki yavrumu getir bana, gönlüm onunla da vedalaşmak ister!
Bir müddet sonra Ali Asgar da getirildi. Kızgın güneşe karşı gözlerini sıkı sıkı kapayan minik yavru, susuzluktan neredeyse kurumak üzereydi. Hüseyin, yavrusunun kuruyan dudaklarına son kez sıcak bir buse etti. Ancak yüreği onun acı feryadına dayanamıyordu. Minik yavruyu havaya kaldırıp Kûfelilere seslendi: -Ey Yezid'in yandaşları! Sizin gözünüzde ben zalim ve dinden çıkmış biri de olsam en azından şu masum çocuğa Muhammed'in (s.a.a) dini hatırına su verin!
O sırada Kûfe ordusu içerisinde Harmile b. Kâmil adlı bir okçu da onları sinsice izliyor, şeytani planlar kuruyordu. Özel olarak hazırladığı üç başlı çatallı oku torbasından çıkarıp yayına yerleştirerek minik yavruyu nişan aldı.
Kısa bir süre sonra ok yayından çıkmıştı bile... Hüseyin’in veda öpücüğü henüz sıcaklığını kaybetmemişken Ali Asgar’ın narin bedeni bir anda sarsılmış, bembeyaz kundağı bu okla al kanlara bulanmıştı.
Ali Asgar babasının elinde can verirken düşman saflarından yükselen sevinç çığlıkları daha da fazlalaşmıştı. Küçük yavru, gerdanına saplanan okla birlikte babasının kucağından halası Zeynep’in kucağına taşındı. Hüseyin, avuçlarına dolan kızıl kanları gökyüzüne saçarken bir yandan da bağırıyordu: -Musibet ne türden olursa olsun, tahammülü benim için o denli kolaydır. Şüphe yok ki Allah, beni görmede, bilmededir!.. _______________________________
Lanet ola Muaviye ve soyuna !! ................................ Aşk-i niyazlarım ile
Admin @jalek58
_______________________________________________
#alevitischeschoenheitn #kerbela #matemgünü #muharremayı #yaallahyamuhammedyaali #alevi #yaali #hzhüseyin #hzhasan #alevitentum #alevite #masumupaklar #aliasgar
Read more
(Kendime not) En sevdiklerimden... Unutma! Yüreğinde bir ismin imzası var. Ve sen onu silemezsin, ...
Media Removed
(Kendime not) En sevdiklerimden... Unutma! Yüreğinde bir ismin imzası var. Ve sen onu silemezsin, söküp atamazsın,... ne kadar uğraşsan da seninle beraber büyür içindeki sızı. İlk önce onu hissedersin başkasına dokunduğunda. . Unutma! Bir kere sevdin mi uzun uzun yanarsın. Sitemler ... (Kendime not) En sevdiklerimden... Unutma! Yüreğinde bir ismin imzası var.
Ve sen onu silemezsin, söküp atamazsın,... ne kadar uğraşsan da seninle beraber büyür içindeki sızı.
İlk önce onu hissedersin başkasına dokunduğunda. .
Unutma! Bir kere sevdin mi uzun uzun yanarsın. Sitemler öfkeler birikirken içinde, sen azalırsın.
Dilinde küfür elinde kadeh, eksik olmaz. Günler böyle geçer alışırsın.
Unutma! Sabahlar artık gecikir. İster sağa dön ister sola, gözüne uyku değil gidenin hayali gelir.
Kendini şiirlere verirsin. Elin sigaraya gider her on dakika da bir fena zehirlenirsin.
Unutma! Bir süre güvenmeyeceksin kimseye, kendine sığınacaksın.
Aşk konuşulduğunda sen susacaksın, of'larla ah'larla başlayacaksın her cümleye.
Çevrende senden başka herkes haksız olacak. Senin haklılığınsa çaresiz gidecek çöpe.
Unutma! Bir gün kaldığın yerden başlayacaksın. Biri seni bulacak. .
Önce korkacaksın eski acılara yakalanmaktan, biraz ürkeceksin.
Ne kadar dirensen de nafile. İnsansın sonuçta seveceksin.
Eski acılara bakıp da küsme sevdalara, gâvura kızıp da oruç bozulmaz.
Sök at kafandan acaba'ları! Bir kemik aynı yerden İki defa kırılmaz.
Artık kararmaz gecelerin. Bir daha yaşlar akmaz gözünden. Sabahların gecikmez.
Kim bilir ağladığın günlere gülersin. Bir defa öldün ya zamanında? Bir daha ölmezsin.Can Yücel

Mutlu bir gün geçirmeniz dileğiyle sevgiyle kalın aşk ile 🥀 🌺 🌹 🌻 🏵️ 🌸 🌱 🌷 🌲 ☯ ☯️ ☯️ ☯️
Read more
 #kitapyorumu . . 2054 : Çıkış Yok / Teri Terry . . Yıl 2054; Ülke Huda adı verilen insanlar tarafından ...
Media Removed
#kitapyorumu . . 2054 : Çıkış Yok / Teri Terry . . Yıl 2054; Ülke Huda adı verilen insanlar tarafından yönetiliyor. Direnişlere karşı hiç bir tolerans gösterilmiyor. teröristler 16 yaşından büyükse idam ediliyor. küçükse de programlanarak ikinci bir şans elde ediliyor ve yeni bir ... #kitapyorumu .
.
2054 : Çıkış Yok / Teri Terry
.
.
Yıl 2054; Ülke Huda adı verilen insanlar tarafından yönetiliyor. Direnişlere karşı hiç bir tolerans gösterilmiyor. teröristler 16 yaşından büyükse idam ediliyor. küçükse de programlanarak ikinci bir şans elde ediliyor ve yeni bir ailenin yanına veriliyor. Geçmişleri, anıları, hafızaları tamamen siliniyor. Kollarına ise Levo denen mutluluk seviyesini ölçen bir alet bağlanıyor ve bu sayede şiddetten ve kötü düşüncelerden uzak tutulmaları sağlanıyor.

Kitapta ana karakterimiz 16 yaşındaki Kyla. O bir programlanmış. Fakat Kayla da yolunda gitmeyen bir şeyler ortaya çıkıyor ve olaylar başlıyor. .
.
Öncelikle kitap distopya türünde bir genç yetişkin romanı. Slated üçlemesinin ilk kitabı. Konusuna bakacak olursak; bana göre gayet özgün bir konuya sahipti. Kurgu güzel işlenmişti.Programlama, Hudalar, Levo, levonun çalışma sistemi başarılı, farklı kılan detaylardı. Vıcık vıcık aşk olaylarının, üçgenlerin, beşgenlerin olmaması da benim açımdan güzeldi.
Bana göre serilerde en önemli kitap ilk kitap. Özellikle üçlemelerde ilk kitap beni seriye bağlamazsa devam edemiyorum.
O yüzden başarılı bir ilk kitap diyebilirim. Konuya kısa sürede adapte oluyorsunuz ve merak ediyorsunuz.
Kitapta canımı sıkan tek şey; şimdiki zaman kullanılarak yazılmasıydı. - yor eki resmen beni yordu. İlk 50-60 sayfayı dile alışmaya çalışarak geçirdim. Hatta bir ara bırakmayı dahi düşündüm ama merakıma yenik düştüğüm için devam ettim. İyi ki de etmişim. Ardından 2. kitaba da başladım. uzun zamandır arka arkaya seri kitap okumuyordum.
Genç yetişkin distopya okumayı sevenler severek okuyacaktır. :)
.
.
.
#siriusblackokuyor

#kitaptavsiyem #kitaplarimveben #kitapagaci #kitapkardesligi #kitap #oku #kitapokuyorum #kitapsever #kitapöner #kitapönerisi #kitapkurdu #kitapyurdu #kitapsevgisi #kitaplar #okumak #okudumbitti #kitaptavsiyeleri #kitapdünyasi #kitaplariyikivar #kitapayraci #kitaplik #kitapkurdu #kütüphane #okumalık
Read more
Gunumun guzelligi<span class="emoji emoji2764"></span>️ #Repost @karbeyaz_kitap (@get_repost) ・・・ "İmamesi aşk olanın taşı nár ...
Media Removed
Gunumun guzelligi️ #Repost @karbeyaz_kitap (@get_repost) ・・・ "İmamesi aşk olanın taşı nár ile çekilir." Kitabın kapağında ki bu söz kitabın tüm konusunu öyle güzel ifade etmiş ki söylenecek söz yok.... Sevgili @ozgeerkin in kalemini çok severim. Yazdığı her satırda duyguyu ... Gunumun guzelligi❤️ #Repost @karbeyaz_kitap (@get_repost)
・・・
"İmamesi aşk olanın taşı nár ile çekilir."
Kitabın kapağında ki bu söz kitabın tüm konusunu öyle güzel ifade etmiş ki söylenecek söz yok....
Sevgili @ozgeerkin in kalemini çok severim. Yazdığı her satırda duyguyu size öyle aktarır ki okumaz adeta yaşarsınız. #kutsal ve #destan dan sonra #usta kalbe atılan nokta vuruştu... Şükrün, sabrın, umudun sevdanın, sevgi'nin büyüklüğü okurken Usta'nın işlediği tespihler gibi işlendi yüreğime velhasıl kelâm tavsiyemdir okuyun ✔✔✔⭐⭐⭐Hayırlı sabahlar, hayırlı cumalar canlar 🤲🏻💜😘
.
Konusundan bahsedecek olursam;
Tahir genç yaşta akla gelmeyecek bir olayla yıllar boyu hapis yatar. Hapis ona sabrı öğretir o sabrını hapishanede öğrendiği tespihlere aktarır ve Usta olur.
Dilem çok zengin bir ailenin mücevher tasarımcısı kızıdır. Hazırlayacağı koleksiyon için yolları Tahir ile kesişir.
Taşlar onların sevdasına şahitlik eder.
Biz #müptelaseverler olarak okuduk yeni okumalar da görüşmek dileğiyle 🍀🍀🍀
******************************
📌 Yüreği umuda sevdalananın yangını büyük olurdu. Sağa dönse alev, sola dönse kor. Yandığını bilmeden ince ince döner durur da yine de umudun sevdalığından vazgeçmezdi kimse. Umudu yanar, ömrü yanar, canı yanar...
Ama ille de umuda yâr...
📌 Bazı sözler vardır ki dudaktan döküldüğü anda kaderin incecik ipliğine dolanır ve insanın yazgısına işlenir. Büyük söz edenin yüreği diz çöker. Kimi zaman kadere eğer boynunu, kimi zaman ise yâre...
📌 İlk bakış, ilk düşüştür aşka derler. İki göz bebeği birbirine değdiğinde kimi zaman felaketi olur kalbin, kimi zamansa mucizesi olur kaderin...
******************************
#okudumbitti (06.12.2018) #usta #özgeerkin #müptelayayınları
@ozgeerkin @muptela_yayinlari 📷 @karbeyaz_kitap
#kitap #kitapkurdu #kitaptavsiyesi #kütüphanem #book #bookstagram #bibliophile #kitapsever #kitapsözleri #karbeyazınyorumu #karbeyazkitap
Read more
<span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f449"></span> @muhallebinindibi - İster biber, ister domates yemek salçasız olmaz <span class="emoji emoji1f60d"></span> Hem renk hemde lezzet ...
Media Removed
@muhallebinindibi - İster biber, ister domates yemek salçasız olmaz Hem renk hemde lezzet verir. Hele birde salça ev yapımı ise yaptığınız yemek tadından yenmez Tabi o soğan illede kavrulacak Sizde ev yapımı salçanın eşsiz lezzetini kolayca yemeklerinize katmak isterseniz ... 👏👏👏👉 @muhallebinindibi - İster biber, ister domates yemek salçasız olmaz 😍 Hem renk hemde lezzet verir. Hele birde salça ev yapımı ise yaptığınız yemek tadından yenmez 👌 Tabi o soğan illede kavrulacak 😋 Sizde ev yapımı salçanın eşsiz lezzetini kolayca yemeklerinize katmak isterseniz buyrun tarifi aşağıda 👇
EV YAPIMI DOMATES SALÇASI 🍅🍅🍅🍅🍅
İstediğiniz miktarda salçalık domates
İri tuz
Kapaklı bir bidon
❣️ Domatesler bol su ile yıkanıp soymadan dörde-beşe bölünür. ( henüz çürümemiş yumuşacık domateslerde tercih edilebilir )
❣️ Bidonun en altına bir sıra dizilir. Üzerine tuz serpiştirilir. Tekrar domates, tekrar tuz olacak şekilde sıralama tamamlanır.
❣️ Bidonun kapağı sıkıca kapatılır ve güneş alan bir yere konur. Bir hafta kadar kapağı hiç açılmadan güneşte tutulur. Ben tam 1 hafta tuttum. Ama bir kaç gün fazlada kalabilir. İçerisi tuzlu ve kapalı olduğu için sorun olmaz.
❣️ Bidonun kapağı açılıp domateslerin eriyip erimediğine bakılır. Kabuğu kolayca ele geliyorsa erimiş demektir.
❣️ Domatesler elle iyice sürtülerek kevgirden geçirilir.
❣️ Elde edilen püre derin bir tencere içerisinde ocağa konur. ( Derin olmazsa kaynarken dışarı sıçrıyor )
❣️ Biraz koyulaştıktan sonra ocaktan alınır ve yayvan bir kap içerisinde güneşe konur. Püre gün içinde arada bir karıştırılır ve katılaşıp salça kıvamına gelmesi beklenir. Benimki 3 gün sürdü. ( Akşamları çiy yağma ihtimaline karşılık içeri doğru alınır )
❣️ Salça kıvama geldikten sonra cam kavanoza koyulup serin bir yerde muhafaza edilir. ( Buzdolabına koymaya gerek yok )
Afiyet olsun ❤️ #domatessalçası #salça #kışhazırlıkları #mdkışhazırlıkları - #regrann
Read more
BİR KADIN HİKAYESİ “KIRMIZI” Doğduğunda masumiyetin simgesi olan beyaz renk yüklenir kadına. ...
Media Removed
BİR KADIN HİKAYESİ “KIRMIZI” Doğduğunda masumiyetin simgesi olan beyaz renk yüklenir kadına. Sonradan, hayalleriyle bütünleşsin diye pembe yakıştırılmıştır kıyafetlerine, saçındaki tokasına… Renklerin cambazlığıyla tanışması, böyle başlar kadının. Oysa büyüdükçe arayışa ... BİR KADIN HİKAYESİ “KIRMIZI”
Doğduğunda masumiyetin simgesi olan beyaz renk yüklenir kadına. Sonradan, hayalleriyle bütünleşsin diye pembe yakıştırılmıştır kıyafetlerine, saçındaki tokasına… Renklerin cambazlığıyla tanışması, böyle başlar kadının. Oysa büyüdükçe arayışa geçer kadın, ne aradığını bilmeden, kendini bulmak adına. Duygularını hiçe saymadan çıktığı bu yolculukta toplumun ona yüklediği vasıfları çözmesi çok da uzun sürmeyecektir aslında. Daha küçükken heveslendiği kırmızı oje, kırmızı ruj, çizmiştir onun yolunu. Belki kırmızı ceket, kırmızı bir ayakkabıdır… Tarzı ne olursa olsun, kırmızı bir eşarptır belki de kadını harekete geçiren.
Farkında değildir kadın, kırmızının hayatına bu kadar hükmettiğinin. Oysa ki kadın “Aşk” tır, “Ana” dır, kıymet bilen evlat, sevgiyi temsil eden yüce bir varlıktır. Duygu insanı ve zorlu bir savaşçıdır. Savaşı tamamen ona yüklenilen ve ödemesi gereken bedelleredir. Çünkü aşk insanı olmak suçtur kadında. Namusun ispatı bile kuytu bir kırmızıda gizlidir. İçinde akan kanı o kadar kırmızı, o kadar coşkuludur ki, heyecanlarını, mutluluklarını saklayamaz kadın ve ne yazık ki bu masum duygular, onun canı kadar sevdiği ellerin, yüreğinden vurmasıyla son bulur. Kadın bu duyguların bedelini akan kırmızı kanıyla öder. Dedik ya, bu bir savaştır. Kadının kendini ifade edebilme savaşı ve kadın canıyla ödediği bedelin kırmızı flamasını teslim eder aynı süreçten geçen bir başka kadına. Büyük bir yük, büyük bir sorumluluk olsa da o çelimsiz omuzlarda, kadın daha gururlu, daha lider ve daha kırmızıdır artık... Etek boyunu değil, yüreğinin coşkusunu sergilemek ister ve bu yüreğe giren adama, sorgusuzca inanmak, güvenmek ve hep yanında görmektir amacı. Bütün endişelerine rağmen, adını koyamadığı duygular beslemektedir içinde. Yaşanmışlıkların yüküyle yoğrulan kadın, doğası gereği, küsmez hislerine…
Yavrusuna aşıladığı umutlar, kendi içinde de bir çocuktur hala. Bu inançla ve inatla yaşamına devam eder biraz da. Yüreğinden geçen adama, yükünü paylaşırcasına döker içini korkusuzca ve hamuru aşk ile yoğrulan kadın “KIRMIZI olsun senin adın” der, sevdiğine usulca... Betül KARATAŞ YAMAN
Read more
Töre cinayetine kızını kurban eden annenin suçu o töreden olmayan herkese aşikardir. Kızın kalbi ...
Media Removed
Töre cinayetine kızını kurban eden annenin suçu o töreden olmayan herkese aşikardir. Kızın kalbi atımıyordur, ciğerlerine hava dolmuyordur artık. Ölmüştür! Peki ya biz hangi törelere kurban ediyoruz çocuklarımızı? İstediği yaşamın, inandığı doğruların içinden "hayir, olmazlar, ... Töre cinayetine kızını kurban eden annenin suçu o töreden olmayan herkese aşikardir. Kızın kalbi atımıyordur, ciğerlerine hava dolmuyordur artık. Ölmüştür!
Peki ya biz hangi törelere kurban ediyoruz çocuklarımızı? İstediği yaşamın, inandığı doğruların içinden "hayir, olmazlar, yanlış"larla çekip çıkardığımız, hayallerini, amaçlarini elinden aldığımız çocuklar nefes alıyor diye, onların hayatlarını kendi törelerine kurban eden anneler suçsuz mu oluyor?
Güçlü çocuklar yetiştirmek istiyoruz, özgür çocuklar, kendi ayakları üzerinde duran çocuklar. Ne istediğini bilen, mutlu, kararlı, hayallerinin inançlarının peşinden gidebilecek kadar cesur, seçtiği yolda ayakta kalabilecek kadar güçlü, düşse de kalkacak kadar inatçı olsunlar istiyoruz. İstiyoruz ki ne kadar büyük olursa olsun engelleri aşmayı bilsinler, onlari aşağıya çeken mutsuz eden insanları geride birakmayi bilsinler.
Istiyor muyuz gerçekten? Bize rağmen kendisi olmayı göze alabilecek çocuklar yetiştirme cesaretimiz var mı? Ya onu aşağıya çeken bizsek? Ya onun engeli, zorluğu, sınavı bizsek? Gerektiğinde bizi aşıp yoluna devam edebilecek güçte çocuklar yetiştirmeye cesaretimiz var mı?
Toplumdan da aldığımız güçle, anneliğin sorgulanamaz kutsalliğinin biz vermiş olduğu yetkiye dayanarak, çocuklarımızın vicdanına kaya gibi ağır yükler bırakmak ruhuna prangalar takmak pahasına, onun için en doğrusu olduğuna inandığımızdan, onunla doğruları ve hatta mutluluğu arasında durma potansiyelimizin farkında miyiz?
Anneliğin dünyanın en kutsal ve en tehlikeli sorumluluğu olduğunun; yüreğimizdeki sevginin, korkunun, kızgınlığin, endişenin, yardım isteğinin, hayatı kolaylaştırma çabasının evlatlarimizin hayatındaki en büyük güvence ve şans olabileceği gibi, onları mutsuzluk, başarısızlık ve daha da kötüsü yaşanmamış, deneyimlenmemiş bir hayata mahkum edebileceğinin de farkında miyiz?
Dünya üzerindeki en şanslı evlat, onu kollayan ama ayni zamanda da özgürleştiren bir sevgiyle seven ebeveynlere sahip olandır!
Read more
Araştırmalara göre sık sık kilo verip koruyamayanlarda sağlık sorunları daha sık görülmektedir. ...
Media Removed
Araştırmalara göre sık sık kilo verip koruyamayanlarda sağlık sorunları daha sık görülmektedir. Çoğu kişi için verilen kilonun korunması fiziksel olarak önem taşımakta ama sağlık sorunlarının oluşmaması için ideal kilonun korunması daha önemli. Yazın kilo verip kışın kilo alanlardansanız ... Araştırmalara göre sık sık kilo verip koruyamayanlarda sağlık sorunları daha sık görülmektedir. Çoğu kişi için verilen kilonun korunması fiziksel olarak önem taşımakta ama sağlık sorunlarının oluşmaması için ideal kilonun korunması daha önemli.
Yazın kilo verip kışın kilo alanlardansanız metabolizmanız yavaşlamakta, metabolik sendrom, hipertansiyon ve diyabetin görülme riski de artmaktadır. Şu anki yaşınıza kadar olan süreçte kaç kez kilo verip geri aldıysanız hastalıklar daha sık görülmekte.
Kilo vermek,korumaktan biraz daha kolaydır. Bu nedenle kilo verme kadar kilo koruma programı da önemlidir. Peki kişiler verilen kiloları neden koruyamamaktalar?
Nasıl kilo verdiğiniz önemli

Moda diyet akımlarına uyup sağlıksız beslenip kilo veriyorsanız verdiğiniz kiloları fazlasıyla almanız mümkün. Lezzetsiz, aç bırakan, sinir sisteminizi bozan yada fazlasıyla protein yükleyen yo-yo diyetleri bırakıldığında, kişi normal beslenme alışkanlıklarına döndüğünde hızla verilen kilolar geri alınıyor. Vücudunuzun bütün besin gruplarına ihtiyacı var, eksikliği veya fazlalığı sağlık sorunları oluşturmakta. Protein ağırlıklı beslenme veya meyve diyetleri veya sebze suyu ile beslenme ve daha niceleri kilo kaybını sağlıyor ama giden kas veya su oluyor, kan bulgularınız düzensizleşiyor.
Bilimsel olmayan önerilerden uzak durun

Kapı komşu diyeti, ünlü bir sanatçının uyguladığı program, kitap satın alarak ve size uygun olup olmadığını bilmediğiniz sağlıksız programlar ve daha niceleri. Bu tarz programlar hep vardı ve talep oldukça da daha çok olacak ama sizin yaşam tarzınıza uygun olmayan geçici çözümler sağlık sorunlarınızı da artıracak.
Kendi isteğinizle mi yoksa başkasının zoruyla mı kilo veriyorsunuz?

Diyette motivasyonunuzu ve başarınızı etkileyen önemli bir unsur da kendi isteği ile kilo verme programına başlanması. Eşinin, annesinin, sevgilisinin, arkadaşının zorlaması ile programa başlayanlarda hem başarı düşmekte hem de koruma programı uygulayamayıp fazlasıyla geri almaktalar.
Read more
Bir kızınız varsa çok şanslısınız demektir. Artık seçeceğiniz süslü tokalarınız, mini mini etekleriniz, ...
Media Removed
Bir kızınız varsa çok şanslısınız demektir. Artık seçeceğiniz süslü tokalarınız, mini mini etekleriniz, topuklu ayakkabı reyonlarından hayalleriniz var demektir. Her şeyime bir ortakçım var artık. Zamanla benim rujlarımı kullanmak isteyecek bunu biliyorum. Fortmantodan benim ... Bir kızınız varsa çok şanslısınız demektir. Artık seçeceğiniz süslü tokalarınız, mini mini etekleriniz, topuklu ayakkabı reyonlarından hayalleriniz var demektir.

Her şeyime bir ortakçım var artık. Zamanla benim rujlarımı kullanmak isteyecek bunu biliyorum. Fortmantodan benim ayakkabılarımı giyip gelecek ve ‘’anne nasıl diyecek’’ Gardolap aşağıya inecek ve ben çıldırmışçasına çığlık atacağım. Rujumun aynalarda bittiğini görmek mi… ‘’En sevdiğim renkti o’’ diyeceğim ama iş işten geçmiş olacak.

Ama olsun… Şimdi bu resimleri çekmek o kadar eğlence veriyor ki bana. Kızımla eğleniyoruz. Artık benim bir alışveriş arkadaşım var. Onun için seçeceklerimi beğenmeyecek kendine reyonlardan başka kombinler yapacak. Kızım ile dert ortağı olacağız birbirimize. Yerine göre babamızdan gizli sırlarımız bile olacak mesela. Birbirimiz uygun kıyafetler giyeceğiz. Resimler çekileceğiz. Bize imreneceksiniz yerine göre. Evcilik oynayacağız biz kızımla. Arkadaş olacağız birbirimize. Genç kızlığında kendi hayatımdan pay biçerek öğütler vereceğim. Yaşamadıklarımı yaşaması için çabalayacağım. Biliyorum ki sen de bana devamlı sımsıkı sarılacaksın ‘’annemmm’’ diyeceksin minik kızım…

Bir de baba tarafı var tabi bu işin. Kızım babasına düşkün olacak her kız gibi. İlk aşkı babası olacak. Almak istedikleri konusunda babaya nazı geçecek, ortak olup beni kandıracaklar mesela. Topuklu ayakkabı konusunda babasına günlerce yalvaracak. Sürdüğü ojeye küplere binen baba ‘’çoook güzel babacım’’ diyecek.

Ama bizim evimizde artık bir prenses var. Biz çok şanslıyız.... #kızevlat #mucizem #iyikidogdun #4yaş #anneolmak #elsa #konseptkızı
Read more
Of bu hanla ilgili öğrendiğim bilgiyi buraya kopyalamam lazım. Eminönü’ne renkli civciv almak ...
Media Removed
Of bu hanla ilgili öğrendiğim bilgiyi buraya kopyalamam lazım. Eminönü’ne renkli civciv almak ya da toptancı ucuzluğundan faydalanmak için gittiğinizde burayı görmediyseniz mutlaka uğrayın; önce ne güzel lan instoşta paylaşayım diyorsunuz bakımsızlığı görünce ülkenin yedi ceddine ... Of bu hanla ilgili öğrendiğim bilgiyi buraya kopyalamam lazım. Eminönü’ne renkli civciv almak ya da toptancı ucuzluğundan faydalanmak için gittiğinizde burayı görmediyseniz mutlaka uğrayın; önce ne güzel lan instoşta paylaşayım diyorsunuz bakımsızlığı görünce ülkenin yedi ceddine saydırıyorsunuz. Süreç tam olarak bu👀 “Büyük Valide Hanı’nın birinci ve ikinci avluda toplam 153,üçüncü avluda da 57 olmak üzere toplam 210 odası bulunmakta idi. kösem sultan’ın ölümünden sonra hanın büyük kısmı hazineye kalmış ve cumhuriyetten sonra da bir kısım odalar vakıflara geçmiştir. vakıflar başmüdürlüğü 1940 lı yıllarda bu odaların bir kısmını satmıştır. hanın bakımsızlığı maliklerinin çokluğu ve veraset yoluyla uzun yıllar boyu veraset yoluyla elden ele geçmesi nedeniyle 126 kadar hissedarı olmuştur. yüzyılın başında buradaki bekar odalarında çoğunlukla iranlılar oturuyorlardı. istanbul’da kur’anı kerimin ilk basıldığı yerde bu handaki iranlıların matbaasıdır. hatta bu kuranın basılışı için şeyhülislâmdan fetva alınamayınca 1870 li yıllarda gizlice burada basılmıştır. 19 ağustos 1906 da bir kısmı çökmüş 1931 de hanın ikametgah olarak kullanılamıyacağına karar veren valilikçe odalar boşaltılmıştır.”
Read more
Bu sevgililer gününde daha sade, daha özel, daha tatlı düşün. <span class="emoji emoji1f388"></span>O’na #açkalbini ben geldim de. <span class="emoji emoji1f46b"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️ ...
Media Removed
Bu sevgililer gününde daha sade, daha özel, daha tatlı düşün. O’na #açkalbini ben geldim de. ️ 14 Şubat’a özel konseplerimiz hakkında detaylı bilgi ve sipariş için DM den bize ulaşın......📬📬Kutu içeriği, “125gr El yapımı karışık Belçika Çikolatası” “Peluş Ayıcık” “Aşk mumu”️ “Kupa ... Bu sevgililer gününde daha sade, daha özel, daha tatlı düşün. 🎈O’na #açkalbini ben geldim de. 👫❤️ 14 Şubat’a özel konseplerimiz hakkında detaylı bilgi ve sipariş için DM den bize ulaşın......📬📬Kutu içeriği,
“125gr El yapımı karışık Belçika Çikolatası”🍫
“Peluş Ayıcık”🐼
“Aşk mumu”❤️
“Kupa bardak”☕️
“Atlı karınca masa 🎠süsü”
“Karton kutu”🎁
Fiyat adet; 120 TL + Kargo 🎀🎁❤️❤️❤️ *Stok durumuna göre ürünler farklılık gösterebilir*
Read more
Yine mi nağmağlup şampiyonuz yine mi güzel <span class="emoji emoji1f4aa"></span>🏻<span class="emoji emoji1f3c6"></span>🥇çoğunluğu yaş grubuna göre daha küçük oyuncularımızın ...
Media Removed
Yine mi nağmağlup şampiyonuz yine mi güzel 🏻🥇çoğunluğu yaş grubuna göre daha küçük oyuncularımızın oluşturduğu U14 takımımız liginde nağmağlup şampiyonluğa ulaştı, bu sezon hedefin Türkiye şampiyonası olduğunun bilincinde olan takımımızı kutlar, Türkiye finallerinin Ankara ... Yine mi nağmağlup şampiyonuz yine mi güzel 💪🏻🏆🥇çoğunluğu yaş grubuna göre daha küçük oyuncularımızın oluşturduğu U14 takımımız liginde nağmağlup şampiyonluğa ulaştı, bu sezon hedefin Türkiye şampiyonası olduğunun bilincinde olan takımımızı kutlar, Türkiye finallerinin Ankara ayağında da başarılar dileriz.. 🙏🏻 #batıkent #galatasaray #futbol #okulu #1905ankaraslan #spor #kulübü #ankara #yenimahalle #ultraslan #galatasaraysk #cimbom #aslanlar #sarı #kırmızı #gelecek #bizim #elit #eğitim #elite #kids #türkiye #profesyonel #altyapı #eğitimi #şampiyon #takım
Read more
TOK TUTAN SPORCU ÖRNEK SAHUR MENÜSÜ Az Yağlı Yüksek Proteinli Omlet Yapılışı:1 yumurta+2 yumurta ...
Media Removed
TOK TUTAN SPORCU ÖRNEK SAHUR MENÜSÜ Az Yağlı Yüksek Proteinli Omlet Yapılışı:1 yumurta+2 yumurta beyazı Az tuzlu, az yağlı beyaz peynir veya lor peynir 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi 1 yemek kaşığı chia tohumu Mantar ve kırmızıbiber(jülyen doğranmış) 1 tatlı kaşığı zeytinyağı Bütün ... TOK TUTAN SPORCU ÖRNEK SAHUR MENÜSÜ
Az Yağlı Yüksek Proteinli Omlet
Yapılışı:1 yumurta+2 yumurta beyazı
Az tuzlu, az yağlı beyaz peynir veya lor peynir
1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
1 yemek kaşığı chia tohumu
Mantar ve kırmızıbiber(jülyen doğranmış)
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
Bütün malzemeler karıştırılır. Teflon tava 1 tatlı kaşığı yağ ile yağlandıktan sonra omlet karıştırılarak pişirilir.
Yanında 1 Bardak Süt
Çavdar Veya Esmer Ekmek Eşliğinde Afiyetle Tüketilir.
Not: Miktarlar kişinin yaş , cinsiyet ve kilogram ve hastalık durumuna göre değişiklik gösterebilir. *İftarda, boş mideye birden yüklenilmemelidir. Öncelikle orucunuzu ılık su ile beraber 1-2 adet hurma veya 1-2 adet zeytin veya küçük parça peynir eşliğinde açtıktan sonra hafif bir yemek olan çorbayı 1 kase tüketin. Ardından ana yemeğe geçin ve iftarda kabızlık probleminizi engellemeniz için mutlaka ana yemeğin yanına salata veya zeytinyağlı yemek ilave edin.
Read more
Yumuşacık Pofidik pofidik çok da basit peynirli Çörek, veya Aksaray Kömbesi de denilir (2 Tepsilik) Malzemeler 1 su bardağı ılık süt 1 Su bardağı yoğurt 1 Su bardağı sıvı yağ 1 tane yumurta 1 paket Kabartmatozu Yarım paket yaş maya 1 tatlı kaşığı tuz 1 yemek kaşığı şeker Cıvık ele ... Yumuşacık Pofidik pofidik çok da basit peynirli Çörek, veya Aksaray Kömbesi de denilir (2 Tepsilik)
Malzemeler
1 su bardağı ılık süt
1 Su bardağı yoğurt
1 Su bardağı sıvı yağ
1 tane yumurta
1 paket Kabartmatozu
Yarım paket yaş maya
1 tatlı kaşığı tuz
1 yemek kaşığı şeker
Cıvık ele yapışan kıvam ununu ona göre dikkatli kullanın (un) kek hamuru gibi çok cıvık değil!
_________________________________________
ÜZERİ İÇİN SOS:
1 tane bütün yumurta
1 yemek kaşığı yoğurt
_________________________________________
Susam
Çörek otu
Üzerine bolca böreklik peynir ve kaşar kaşar peyniri.
Elimize yapışmaması için sıvıyağı
___________________________________________
Yapılışı
Öncelikle sıvı malzemeleri katıp daha sona maya Kabartmatozu un ekleyip cıvık ele yapışan bir hamur yoğuralım. Hamurun kıvamı çok da cıvık olmayacak, videoda baka bilirsiniz kıvamına.
Hamuru 30-45 dakika mayalandıralım, daha sonra hamuru ikiye bölüp Sıvıyağı yardımı ile elimizle tepsinin içinde açalım. üzerine yumurtalı yoğurtlu karışımı yarısını döküp fırça ile sürelim. üzerine bolca peynir serptikten sonra susam ve çörek otu da serpelim. Tepside tekrar bi 15 dakika mayalandıktan sonra 190 derecede pişiriyoruz. Diğer ayırdığımız hamuru da aynı işlemden hazırlayalım. Yani tarif iki tepsilik. Afiyet olsun yapanlar😊 #çörek #ekmek
Read more
Bir şehir ıssızlıktan susar mesela, Bir şiir yarım kalmışlıktan. Su kaynağı kesildiğinde susar, Ağaç ...
Media Removed
Bir şehir ıssızlıktan susar mesela, Bir şiir yarım kalmışlıktan. Su kaynağı kesildiğinde susar, Ağaç kökü kuruduğunda. Toprağı ölüm susturur, Gökyüzünü karanlık. İhtiyar yorgunluktan susar, Çocuk korkudan. Dostları kırgınlık, Düşmanı intikam susturur. Benim annem ... Bir şehir ıssızlıktan susar mesela,
Bir şiir yarım kalmışlıktan.
Su kaynağı kesildiğinde susar,
Ağaç kökü kuruduğunda.
Toprağı ölüm susturur,
Gökyüzünü karanlık.
İhtiyar yorgunluktan susar,
Çocuk korkudan.
Dostları kırgınlık,
Düşmanı intikam susturur.
Benim annem acıyı susardı,
Babam hayal kırıklığını,
Sevgilim öfkeyi…
Çaresizlik yenilendiğinde,
Aşk eskitildiğinde susar.
Ben bugün hepsi için susuyorum sana. "
🤫🤫🤫🤫🤫🤫🤫
Bahçede sadece kuş sesleri var... Hatoş'um bi toplantıda... malum Ramazan' ın ilk günleri...mübarek oruç dostları susturdu...susturmakla kalmadı herkes evinde ibadette, tesbihte, zikirde, inzivada....ben bahçede... bu sessizlikte, tabiatın sesini dinlerken aklıma geldi, defterime not etmiştim... buldum ve paylaşmak istedim... Çokk ama çok sevdiğim bi yazı... nelere susuyoruz ve ölene kadar daha nelere susmaya devam edicez..kimbilir???...yerine ve zamanına göre susmak, konusmaktan cokk cokk daha üstün benim için...🤫🤫🤫🤫
Read more
Yerli malı haftasına ithafen <span class="emoji emoji1f49d"></span>eskiden ne coşkulu kutlanırdı<span class="emoji emoji1f4aa"></span>🏻şimdilerde Kasım sonunda Noel ...
Media Removed
Yerli malı haftasına ithafen eskiden ne coşkulu kutlanırdı🏻şimdilerde Kasım sonunda Noel ağacı süslemeye başlamak, daha çok ilgimizi çekiyor. PORTAKAL KABUĞU REÇELİ 6-7 adet portakalın kabukları (1,5-2 cm kalınlığında dilimlenmiş) 3 su bardağı tozşeker 3 su bardağı su ... Yerli malı haftasına ithafen 💝eskiden ne coşkulu kutlanırdı💪🏻şimdilerde Kasım sonunda Noel ağacı süslemeye başlamak, daha çok ilgimizi çekiyor. 🍊PORTAKAL KABUĞU REÇELİ🍊

6-7 adet portakalın kabukları
(1,5-2 cm kalınlığında dilimlenmiş)
3 su bardağı tozşeker
3 su bardağı su
Bir tutam limontuzu
🍊Portakalları süngerle ovalayarak yıkıyoruz. Kabukları çıkarıp sirkeli suda 1 saat bekletiyoruz, beyaz kısımları yumuşamış olacaktır, buraları tırtıklı bıçakla çıkarıyoruz. Kıvırarak beyaz bir ipe sıkıştırarak diziyoruz. İlkini sabitlerseniz dizim daha rahat olur. Bu dizinleri 4 kere 10’ar dakika kaynatarak her seferinde suyunu değiştirerek acılığını bırakmasını sağlıyoruz. Kenarda şerbet malzemelerini altı kısık 15 dk kaynatıyoruz. 4 kez haşlayıp süzdüğümüz kabukları bu kez şerbet içine alıyoruz. Reçelimiz köpüklenirse köpüğü gideriyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Şerbet ağırlaşıp kaynaması yavaşladığında, kabuklar saydamlaştığında, tadımını yaparak limon tuzu eklemesi yapıyoruz.bir iki taşım daha kaynatıp tamamlıyoruz. Soğuyan kabukları iplerinden ayırıp kavanoza alıyoruz. Afiyetle🧡
❗️ sabah taze sıktığım portakalların kabuklarını kullandım. Değerlendirmek amacıyla, hemen yapmaya vaktim olmadığı için bir kaç saat sirkeli suda beklediler. ❗️ kabukları istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz, minik minik te doğrayabilirsiniz, hatta portakal suyu ile de şerbeti hazırlarsanız daha lezzetli olacaktır.🍊
🍊
#yuxkitchen #portakalkabuğureçeli #portakal #sinaasappelschillen #orangen #orange #yemekrium #mukemmellezzetler
Read more
 #Repost @bodrumtime_guncel_haber_sitesi (@get_repost) ・・・ Şarkıcı Zeynep, yaşadığı köyün ...
Media Removed
#Repost @bodrumtime_guncel_haber_sitesi (@get_repost) ・・・ Şarkıcı Zeynep, yaşadığı köyün yolunu açtırdı 22 yıl önce Muğla Milas’ta konser verdikten sonra oraya aşık olan ve geçtiğimiz yıllarda Kıyıkışlacık köyüne yerleşen şarkıcı Zeynep, sponsoru iş insanı Sadık Özdemir’in ... #Repost @bodrumtime_guncel_haber_sitesi (@get_repost)
・・・
Şarkıcı Zeynep, yaşadığı köyün yolunu açtırdı

22 yıl önce Muğla Milas’ta konser verdikten sonra oraya aşık olan ve geçtiğimiz yıllarda Kıyıkışlacık köyüne yerleşen şarkıcı Zeynep, sponsoru iş insanı Sadık Özdemir’in desteğiyle kullanılamaz haldeki yolu yöreye kazandırdı...
1990'lı yıllarda İbrahim Erkal'ın sözlerini yazdığı "Ah Mehmedim" şarkısını seslendirdiği kaseti milyonlar satan, başta şehit ve gazi yakınları olmak üzere Türk halkının gönlünde taht kuran ünlü şarkıcı Zeynep Türkeş, 1996 yılında Muğla Milas'ta konser verdikten sonra yöreye aşık oldu ve ilçedeki balıkçı köyü Kıyıkışlacık'tan yazlık satın alarak buraya yerleşti. Doğayla iç içe bir yaşam sürdüren Zeynep, yöre halkı tarafından da sevildi. Hatta her zaman denize girdiği koya, mahalleli tarafından "Mehmedim Koyu" ismi verildi. Babası Mustafa Kemal Türkeş ve annesi Vesile Türkeş de Kıyıkışlacık'ta bulundukları zamanlarda aynı Zeynep gibi yöre halkıyla sıkı ilişkiler kurdu.

MASRAFLARI KARŞILADI
Yeni Asır'dan Volkan Yıldız'ın haberine göre; Kıyıkışlacık'taki Pencereli Mevkii'nde planda bulunmasına rağmen bu zamana kadar açılmayan yolun yapımı için girişimlerde bulunan ama bir sonuç alamayan yöre halkı, yaşadıkları sıkıntıyı ünlü sanatçının babası Mustafa Kemal Türkeş'e anlattı. Köylünün sesine kulak veren baba Türkeş, bundan sonra yaşanan gelişmeleri şöyle aktardı: Biz ailece doğasıyla, tarihi değerleriyle ünlü Milas'a ve Kıyıkışlacık'a hayranız ve her fırsatta gelip burada yaşıyoruz. Buradaki dostlarımızın yol sorunu olduğunu duyduktan sonra kızım Zeynep ile ko​nuştuk. Kızım bu soruna duyarlılıkla yaklaştı ve sponsoru iş insanı Sadık Özdemir ile görüştü. Zeynep'in görüşmesi sonuç verdi ve Sadık Özdemir, yol yapımında gereken iş makinesi masraflarını karşılayabileceğini söyledi. Bunun ardından Milas Belediyesi de kum ve çakıl desteği sağlayacağını bildirince hemen çalışmalara başlandı. Zeynep, Kıyıkışlacık'ın kendisi için özel bir yeri olduğunu belirterek, "Kısa sürede ihtiyaç duyulan yol böylelikle açılmış oldu. Yaklaşık 2 kilometrelik yolun açılmasında emeği geçen değerli dostumuz, sponsorum Sadık Özdemir'e ve Milas Belediyesi yetkililerin
Read more
 #doğadapazartesiyoktur #doğadahergüncumartesidir #hayirlicumalar 🙄 Bu kutlu gün vesilesi ...
Media Removed
#doğadapazartesiyoktur #doğadahergüncumartesidir #hayirlicumalar 🙄 Bu kutlu gün vesilesi ile tekrar; "Bir bankacı, Nikaragua’nın küçük bir köyünde, güneşin batışını seyretmektedir. Bir balıkçının, teknesiyle sahile yanaştığını görür.  Teknede birkaç büyük tuna balığı ... #doğadapazartesiyoktur
#doğadahergüncumartesidir
#hayirlicumalar 🙄

Bu kutlu gün vesilesi ile tekrar; "Bir bankacı, Nikaragua’nın küçük bir köyünde, güneşin batışını seyretmektedir. Bir balıkçının, teknesiyle sahile yanaştığını görür. 
Teknede birkaç büyük tuna balığı vardır. Balıkçıyı övgülere boğar ve sorar; “Bunları tutmak ne kadar zamanınızı aldı?” “Çok az bir zaman” der balıkçı. Bankacı, neden daha fazla zaman harcayıp, daha çok balık tutmadığını sorar hemen. “Bu tuttuklarım ailemi doyurmaya ve arkadaşlarımla paylaşmaya yeter de artar bile!” der balıkçı.
“Peki...” der bankacı, “geri kalan zamanında ne yaparsın?” “Geç saate kadar uyurum, biraz balık tutarım, çocuklarımla oynarım, karımla siesta yapar, akşama doğru köye iner biraz şarap içip arkadaşlarımla gitar çalarım. Çok meşgul bir adamım ben senyor! Hayatım doludur.”
Bankacı güler. “Ben bir Harvard mezunuyum ve sana yardım edebilirim. Eğer balık tutmaya daha fazla zaman ayırırsan, daha büyük bir tekne alırsın. O büyük tekneden elde edeceğin gelirle, birkaç tekne daha alırsın. Bir süre sonra, küçük bir balıkçı filon olur. Araya kimseyi sokmadan, pazara direkt kendin girer ve büyük satıcılardan biri olursun. Üretim, dağıtım her şey tamamen senin kontrolünde olur. Bu küçük kasabadan çıkıp, Managua’ya taşınırsın. Hatta en sonunda, tüm bu işleri New York merkezinden kontrol edersin.” “Ama senyor, bu dediğinizin olması ne kadar zaman alır?”
“15-20 yıl” der bankacı.
“Peki ya sonra, senyor?”
Bankacı gülerek: “İşte işin en güzel kısmı orda! Doğru zamanda, şirketini satar ya da hisselerini halka açar ve çok zengin olursun. Milyonların olur!”
“Milyonlarım ha senyor!! Peki sonra?”
“Sonra, emekli olursun. Küçük bir balıkçı kasabasına yerleşir, geç saate kadar uyur, biraz balık tutar, çocuklarınla oynar, karınla siesta yapar, akşamları köye inip biraz şarap eşliğinde arkadaşlarınla gitar çalarsın.”"
Read more
#Repost @merveninmtfgi ・・・ Arkadaşlar izlemesi çok keyifli bir video bıraktım buraya bir o kadar da ilginç . MaşaAllah ışık hızında izlerken asla sıkılmıyorsunuz Sonuna kadar mutlaka izleyin derimm enfes bir şey oldu. Tam iftara yapıp herkesin beğenisini toplamalık bir şey ... #Repost @merveninmtfgi
・・・
Arkadaşlar izlemesi çok keyifli bir video bıraktım buraya bir o kadar da ilginç . MaşaAllah ışık hızında izlerken asla sıkılmıyorsunuz 😅🙈
Sonuna kadar mutlaka izleyin derimm enfes bir şey oldu.
Tam iftara yapıp herkesin beğenisini toplamalık bir şey oldu benden demesi ! 😋😋
Gelelim ne yaptığıma , tam ekmek banmalık yumuşacık lokum gibi pişmiş soslu harika bir kavanoz kebabı hazırladım. Yanında da miss gibi bir tırnak pide .
Ben düdüklü tencereden çok korkan biriyim hiç kullanmadım bu yüzden etleri diğer tencerelerde istediğim yumuşaklıkta pişirmem çok uzun sürüyordu hatta istediğim gibi olmuyordu bile. Ama bu yöntemle yumuşacık bir et , çok lezzetli bir kebap hazırladım. Sizde bu yöntemle kebabı deneyin ve bütün övgüleri toplayın derim 😋
Sizin fikirleriniz de çok önemli benim için sizce nasıl olmuş ?? Yöntemi beğendiniz mi ? Bir de sizler etin yumuşak pişmesi için neler yapıyorsunuz bizimle paylaşırsanız birlikte öğreniriz❤️👇🏻 şimdiden teşekkürler.
Cam kavanoz fırın sıcaklığında çatlamaz mı sorularına yanıt, hayır çatlamıyor. Rahatlıkla kebabınızı konserveler için kullanılan cam kavanozlar içinde fırına koyabilirsiniz. 
Kavanoz kebabı için malzemeler
1 adet konserve kavanozu
300 gr dana kuşbaşı
3-4 adet domates
2-3 adet soğan
4-5dış sarımsak
4-5 adet yeşil biber
Malzemeleri kavanozunuzun boyutuna göre ayarlayın.
Sosu için
Yarım çay bardağı zeytinyağı (ay çiçek yağı ile karıştırabilirsiniz)
Bir yemek kaşığı domates salçası
Salçanın kıvamını açmak için az miktarda ılık su
Tuz
Karabiber
Kekik
Kavanoz kebabı nasıl hazırlanır?
Kavanozunuza sırasıyla bütün halde arpacık soğan, çeri domates ve etin bir kısmını, biberleri, sarımsakları ve en üste etin kalan kısmını yerleştiriyoruz.
Zeytinyağı, salça, tuz, karabiber ve çok az su ile hazırlanan sosu kavanoza ekliyoruz. Kavanoza çok su koymamaya çalışın çünkü et ve sebzeler sulanıyor. Kavanozun kapağını sıkıca kapatıp malzemelerle sosun harmanlanması için kavanozu bir kaç defa yavaşça alt üst ediyoruz.
Isıtılmış 250 derecelik fırında yaklaşık 1 saat pişiriyoruz. ( 1 saat 15 dk kadar pişirdim ) Damak lezzetinize göre malzemeleri istediğiniz gibi değiştirebilir ve kavanozla fırında pişireb
Read more
Oh ennek a maminak szüksége van egy jó kis homokóra alak kihívásra! Nálam a nyár a testé, a szabadságé ...
Media Removed
Oh ennek a maminak szüksége van egy jó kis homokóra alak kihívásra! Nálam a nyár a testé, a szabadságé és valahogy az ősz a léleké és a kreativitásé. Míg nyáron alig tudom magam rávenni, hogy a gép elé üljek és két értelmes sort összehozzak, addig ahogy szeptembert mutat a naptár ( bár idén ... Oh ennek a maminak szüksége van egy jó kis homokóra alak kihívásra!
Nálam a nyár a testé, a szabadságé és valahogy az ősz a léleké és a kreativitásé.
Míg nyáron alig tudom magam rávenni, hogy a gép elé üljek és két értelmes sort összehozzak, addig ahogy szeptembert mutat a naptár ( bár idén ez már augusztusban végén megtörtént) én már munka funkcióba kapcsolok. Annyira szuper dolgokon agyalok...már úgy várom, hogy megoszthassam veletek. Közben mindennap tanulok, próbálok fejlődni emberileg és töltekezni, ahogy csak lehet.
A kreatív hype-om miatt kicsit most visszább vettem az edzésekből és az étkezésnél sem figyelek annyira a lista elejére, de szerencsére a kilók és centik még így is mennek le.
Jövő héttől már a homokóra alak kihívás feliratkozásának finisébe érünk és mi minden előkészülettel végzünk! Utána nem lesz más dolgom, mint nyomni veletek és közben haladni a kis álmaimmal.
Szeptember az új január!!!:-))) És a csajoknak üzenem, akik folyamatosan azon paráznak, hogy kicsit megváltozott a fontossági sorrend. Egyrészt csak az tud megfeszülni, aki el is tud néha lazulni...a másik, hogy ahogy az évszakok változnak, úgy az életünkben is néha nagyobb szerepet kap más és ez teljesen jól van így. Azért heti 2-3 edzés és egy 70%-ban jó és egészséges étkezéssel pedig nagyon sokan szerintem kiegyeznének! Szóval le az önostotozással és hajrá a jobb eredményekért előre!
Read more
Herkesi böylesine güzel bir kitap yorumunu okumaya davet ediyorum.<span class="emoji emoji1f60a"></span> #Repost @cansubakan • • ...
Media Removed
Herkesi böylesine güzel bir kitap yorumunu okumaya davet ediyorum. #Repost @cansubakan • • • #kitapyorumu Herkese merhaba! Bugün Gaston Leroux’un ünlü eseri The Phantom of the Opera, yani #operadakihayalet ile karşınızdayım. Gotik edebiyatın en önemli eserlerinden biri sayılan ... Herkesi böylesine güzel bir kitap yorumunu okumaya davet ediyorum.😊 #Repost @cansubakan
• • •
#kitapyorumu
Herkese merhaba! Bugün Gaston Leroux’un ünlü eseri The Phantom of the Opera, yani #operadakihayalet ile karşınızdayım.
Gotik edebiyatın en önemli eserlerinden biri sayılan Operadaki Hayalet ile ilgili düşüncelerimi paylaşmadan önce kısacık bir iki soru sormak istiyorum.
Klasik eserlere karşı kafanızda oluşturmuş olduğunuz bir duvar var mı?
Klasiklere başlar ve bitiremezsem diye düşünüyor musunuz?
Ya dili çok ağır gelirse ve sıkılırsam diye endişeleniyor musunuz?
Eğer bu sorulara evet cevabını veriyorsanız bu paylaşımdan ayrılmayın dostlarım!
Çünkü bu eser klasiklere karşı olan bakış açınızı değiştirebilir.
Şimdi daha fazla vakit kaybetmeden kitabımızın konusuna bir göz atalım.
Ana karakterimiz olan Erik namıdiğer hayalet, yüzü ürkütücü bir görünüme sahip olduğu için Paris Opera Binası’nın mahzeninde insanlardan uzak bir şekilde yaşamını sürdürmektedir. Tam bir müzik dehası olan Opera Hayaleti , koroda yer alan Christine’e gizlice müzik dersleri vermektedir. Bu dersler Erik’in gün geçtikçe Christine’e daha çok bağlanmasına, deliler gibi aşık olmasına neden olur. Fakat ortada çok büyük bir sorun vardır. Çünkü Christine’e aşık olan tek kişi Erik değildir.
Bu kitabı okurken kendinizi karanlık bir aşk üçgeninin ortasında bulacaksınız dostlarım! Hikayenin nasıl sona ereceğini merak ediyorsanız sizleri Operadaki Hayalet’i okumaya davet ediyorum.
Okurken karakterlerin içerisinde bulundukları psikolojiyi iliklerinize kadar hissedeceğinizin garantisi verebilirim. Zira bende öyle oldu.
Operadaki Hayalet gerçekten oldukça trajik bir aşk hikayesini konu ediniyor. Bu zamana kadar neden okumadın Cansu diye kendime kızdım. Çünkü bu gotik eseri çok ama çok sevdim!
Operadaki Hayalet, saplantılı bir aşk, kıskançlık, ihtiras ve aşk üçgenini içerisinde barındırıyor. Vee tüm bunların yanında en uzun süre sahnelenen müzikallerden birisi olma özelliğini taşıyor. 🎭
Beyaz perdeye uyarlanmış olmasını söylemiyorum bile. 🎬
Gözüm kapalı tavsiye ediyorum! Umarım sizler de en az benim kadar seversiniz. ☺️
.
#dexpub #dexyayınları #kitap #bookstagram #book #kitapkurdu #gastonleroux #k
Read more
 #kitapyorumu Herkese merhaba! Bugün Gaston Leroux’un ünlü eseri The Phantom of the Opera, yani ...
Media Removed
#kitapyorumu Herkese merhaba! Bugün Gaston Leroux’un ünlü eseri The Phantom of the Opera, yani #operadakihayalet ile karşınızdayım. Gotik edebiyatın en önemli eserlerinden biri sayılan Operadaki Hayalet ile ilgili düşüncelerimi paylaşmadan önce kısacık bir iki soru sormak istiyorum. Klasik ... #kitapyorumu
Herkese merhaba! Bugün Gaston Leroux’un ünlü eseri The Phantom of the Opera, yani #operadakihayalet ile karşınızdayım.
Gotik edebiyatın en önemli eserlerinden biri sayılan Operadaki Hayalet ile ilgili düşüncelerimi paylaşmadan önce kısacık bir iki soru sormak istiyorum.
Klasik eserlere karşı kafanızda oluşturmuş olduğunuz bir duvar var mı?
Klasiklere başlar ve bitiremezsem diye düşünüyor musunuz?
Ya dili çok ağır gelirse ve sıkılırsam diye endişeleniyor musunuz?
Eğer bu sorulara evet cevabını veriyorsanız bu paylaşımdan ayrılmayın dostlarım!
Çünkü bu eser klasiklere karşı olan bakış açınızı değiştirebilir.
Şimdi daha fazla vakit kaybetmeden kitabımızın konusuna bir göz atalım.
Ana karakterimiz olan Erik namıdiğer hayalet, yüzü ürkütücü bir görünüme sahip olduğu için Paris Opera Binası’nın mahzeninde insanlardan uzak bir şekilde yaşamını sürdürmektedir. Tam bir müzik dehası olan Opera Hayaleti , koroda yer alan Christine’e gizlice müzik dersleri vermektedir. Bu dersler Erik’in gün geçtikçe Christine’e daha çok bağlanmasına, deliler gibi aşık olmasına neden olur. Fakat ortada çok büyük bir sorun vardır. Çünkü Christine’e aşık olan tek kişi Erik değildir.
Bu kitabı okurken kendinizi karanlık bir aşk üçgeninin ortasında bulacaksınız dostlarım! Hikayenin nasıl sona ereceğini merak ediyorsanız sizleri Operadaki Hayalet’i okumaya davet ediyorum.
Okurken karakterlerin içerisinde bulundukları psikolojiyi iliklerinize kadar hissedeceğinizin garantisi verebilirim. Zira bende öyle oldu.
Operadaki Hayalet gerçekten oldukça trajik bir aşk hikayesini konu ediniyor. Bu zamana kadar neden okumadın Cansu diye kendime kızdım. Çünkü bu gotik eseri çok ama çok sevdim!
Operadaki Hayalet, saplantılı bir aşk, kıskançlık, ihtiras ve aşk üçgenini içerisinde barındırıyor. Vee tüm bunların yanında en uzun süre sahnelenen müzikallerden birisi olma özelliğini taşıyor. 🎭
Beyaz perdeye uyarlanmış olmasını söylemiyorum bile. 🎬
Gözüm kapalı tavsiye ediyorum! Umarım sizler de en az benim kadar seversiniz. ☺️
#alıntı
“Seçimini yap! Düğün ilahisi mi, yoksa cenaze ilahisi mi?”
.
.
.
#dexpub #dexyayınları #kitap #bookstagram #book #kitapkurdu #gastonleroux #kitaplariyikivar #bookworm
Read more
DİKİNE KALKIŞ VE İNİŞ (VTOL) Dikine kalkış ve iniş yapan uçaklarda sistem nasıl çalışır? Genelde Jet motorından gelen yüksek hızdaki hava akımı 4 tane hareket eden egzoz çıkışına yönlendirilir. Bu hareketli egzoz çıkışlarından vektörel olarak yönlendirilip püskürtülen hava akımı ... 🔷 DİKİNE KALKIŞ VE İNİŞ (VTOL) 🔷 Dikine kalkış ve iniş yapan uçaklarda sistem nasıl çalışır? ✅Genelde Jet motorından gelen yüksek hızdaki hava akımı 4 tane hareket eden egzoz çıkışına yönlendirilir. Bu hareketli egzoz çıkışlarından vektörel olarak yönlendirilip püskürtülen hava akımı , Newton 3.kanunu olan etki ve tepki prensibine göre, uçağı havalandırır. İtme yönü ve gücünü pilot ayarlayabilir. Ayarlanabilen egzoz çıkışlardan ikisi önde ikisi arkada bulunur. ✅Dikine kalkan uçaklardan en çok bilinenlerden bazıları : AV-8B Harrier, Yakovlev Yak-38, Yakovlev Yak-141, F-35B ( kısa kalkış ve dikey iniş kabiliyetli- STOVL ) 🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸 🔷 VERTICAL TAKE-OFF AND LANDING ( VTOL ) 🔷

How does the system work on planes during vertical takeoff and landing? ✅In general, during vertical takeoff, the engine provides a fast-moving stream of air which is directed downward by the four nozzles. The stream of air creates a reaction force. Newton's third law states that for every action (force) in nature there is an equal and opposite reaction. The pilot can adjust thrust direction and power. Two of the adjustable exhaust outlets are located at the rear, two in the front. ✅The best known VTOL or STOVL (short takeoff and vertical landing) aircraft: AV-8B Harrier, Yakovlev Yak-38, Yakovlev Yak-141, F-35B (STOVL)

Video repost from @stou87 via @skylife4007 ************************************* #HavadaKalanSorular #KalbimdekiKanatlar #VTOL #avgeek #instaaviation #Futurepilot #pilot #kitap #Uçak #sky #kitapkurdu #dr_dunyasi @dr_dunyasi
Read more
Burası benim kişisel hesabımdır. Sürekli beğenilme, takdir edilme, pohpohlanma amacı gütmemektedir. ...
Media Removed
Burası benim kişisel hesabımdır. Sürekli beğenilme, takdir edilme, pohpohlanma amacı gütmemektedir. Sevgiyi ve mutfak aşkını yaymaktan başka bir misyonu da yoktur. Çok özel anlamlar yükleyip de fazlasıyla beklenti içine girmek hayal kırıklığı doğurur. Bana soruluyor; “bu hadsiz ... Burası benim kişisel hesabımdır. Sürekli beğenilme, takdir edilme, pohpohlanma amacı gütmemektedir. Sevgiyi ve mutfak aşkını yaymaktan başka bir misyonu da yoktur. Çok özel anlamlar yükleyip de fazlasıyla beklenti içine girmek hayal kırıklığı doğurur.
Bana soruluyor; “bu hadsiz mesajlara karşı nasıl sabır gösterebiliyorsun?”
Kimseyi eşit şekilde mutlu edemeyeceğinin farkına vardığın an hem özel yaşamında hem de sosyal medyada bir farkındalığa ulaşıyor ve gerçekten anlamaya çabalamamaya başlıyorsun.
Eğer ki kendini ispat etme, karşındakini kazanma veya değiştirme çabasına girersen çok fazla yoruluyorsun ve hayat bunun için çok kısa. Dolayısıyla bir noktadan sonra haksız beklenti/yargılama/duyar kasmalara karşı duyarsızlaşıyor ve tepkisizleşiyorsun.
Gerçek çok net ve burdaki kitle ikiye ayrılıyor: Sevgiyle bakan her daim sevgiyle görüyor, sevgisizlikle bakan ise her daim pusuda atlamayı bekliyor. Ve maalesef bu grup üyeleri çoğunlukla özel hayatında içinden söküp atamadığı öfke ve hırsını bir klavye vesilesiyle çıkarmaya çalışıyor.
Çok şükür ki sevgi dolu gözler çoğunlukta ve şahsen beni buraya hala samimi şekilde bağlı tutabiliyor.
Hayatın yorucu tarafını, ülkemin olumsuz gündemini bir tarafa bırakıp burda güzelliklerle var olmaya çabalıyorum. Elimden geldiğince yapabildiğime inanıyorum da. Ve ne yazık ki “paylaşıp paylaşmamak” konusunda tüm insiyatif bende. Hepinizin gözünde “iyi” olabilmek için ülkede ve hatta dünyada gerçekleşen her acı olayı buraya taşıyıp, elimde telefonla 7x24 paylaşım taleplerinizi dinleyip uygulamam gerekir. Kulağa bile gerçekçi gelmediğine göre ve ben “kendim gibi” olmaya devam edeceğime göre, üzerinde çok da konuşacak bir şey yok demektir.
Bu yeni yılda da yine herkese empati gücü, anlayış yetisi, iç huzur, her canlıya sevgi, her canlıya saygı duymayı ve en mühimi kendini sevmeyi diliyorum🌸
Read more
Dünyaca ünlü Time dergisinin son sayısında kapak konusunun botoks olduğunu görünce, dergide ...
Media Removed
Dünyaca ünlü Time dergisinin son sayısında kapak konusunun botoks olduğunu görünce, dergide altı sayfada işlenen haberi detaylıca okudum. Kapakta botoks çok fonksiyonlu İsviçre çakısına benzetilmişti. Alexandra Sifferlin’in haberinde, 1970’lerde şaşılık tedavisinde kullanılarak ... Dünyaca ünlü Time dergisinin son sayısında kapak konusunun botoks olduğunu görünce, dergide altı sayfada işlenen haberi detaylıca okudum. Kapakta botoks çok fonksiyonlu İsviçre çakısına benzetilmişti. Alexandra Sifferlin’in haberinde, 1970’lerde şaşılık tedavisinde kullanılarak başlayan serüveninde botoksun, bugün 2.45 milyar dolarlık bir endüstriye nasıl dönüştüğüne dair ipuçları da bulmak mümkün.
Konuyla yeni tanışanlar için botoksun ne olduğunu anlatarak başlayalım: “Botoks yenilmesi halinde ciddi gıda zehirlenmelerine yol açabilecek Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir nörotoksindir. İlaç gerekli bölgeye enjekte edildiğinde, sinirler ve kaslar arasındaki iletişimi engelleyen küçük bir doz toksin yani zehir verilmiş olur. Kırışıklıkları bu şekilde yumuşatır. Aşırı aktif mesaneyi önleme mekanizması da benzer şekilde mesane bölgesindeki istemsiz kasların kasılmasını önleyerek olur.” “Daha birkaç yıl önce, konukların kokteyller için gelip botoks enjeksiyonlarıyla dolu bir alınla ayrıldığı Hollywood kokteyl partileriyle ilişkilendirilen” botoksun kırışıklıklara karşı etkisi en bilindik özelliği. “2000’den 2015’e kadar, kırışıklıklar için toksin kullanımı yüzde 759 arttı.” “Simpson şakalarına, tebrik kartlarına konu olarak kültürel bir fenomen olan botoks hakkında ‘Sex and the City’ karakteri Samantha’nın ‘Evliliğe inanmıyorum fakat botoks her seferinde işe yarar’ demesi” botoksun popüler kültürün bir parçası halini aldığını gösteriyordu. “Bir Beverly Hills plastik cerrahı, kırışıklıkları için botoks yaptıran kişilerin daha az baş ağrısı bildirdiğini gözlemledi ve bu migren hakkında çalışmaların yolunu açtı.” Sonrasında botoksun kronik migreni önleme amacıyla kullanımı da Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylandı. Botoks şiddetli koltuk altı terlemesi, göz kapağı spazmları ve şiddetli boyun spazmları gibi başka sorunlar için de zamanla FDA onayı aldı.

#فرزان_ملك_زاده #dr_malekzadeh #aşk #botoks #gel #güzellik #dudak #farzanmalekzadeh #drfarzanmkz #ژل #بوتاكس #تزريق_فيلر #تزريق_ژل #تزريق_چربي #تزريق_ژل_لب
Read more
 #Repost @cihan2239 (@get_repost) ・・・ Öğlen saatleri olduğuna göre artık herkes normale dönmüştür ...
Media Removed
#Repost @cihan2239 (@get_repost) ・・・ Öğlen saatleri olduğuna göre artık herkes normale dönmüştür diye düşünüyorum.Zira ben sabah bir posta hastaneye kontrole bile gittim geldim.(ileriki saatlerde tekrar gidecegim tabi)Gelemem diye düşünüyordum çok şükür gelebildim.Çünkü ... #Repost @cihan2239 (@get_repost)
・・・
Öğlen saatleri olduğuna göre artık herkes normale dönmüştür diye düşünüyorum.Zira ben sabah bir posta hastaneye kontrole bile gittim geldim.(ileriki saatlerde tekrar gidecegim tabi)Gelemem diye düşünüyordum çok şükür gelebildim.Çünkü öyle bir kuyruk vardı ki görmeniz gerekiyordu.Görseniz de inanmakta zorluk çekerdiniz.Benim derdim sıranın uzunluğundan çok insanların birbirlerine karşı sabırsızlığı tahammülsüzlüğü.Çok acı çok ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
Fotoğraftaki magnetimi sizin de görmenizi istedim.Ben bakmaya doyamıyorum da.Bayramda kısacık ufacık tefecik tatilimde aldım kendisini.Aramizda kalsın buzdolabının önünden geçerken bakışlarım hep ona doğru.🙈🙈🙈 ●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●SZamanına bakmadım bir mesaj aldım; kitap yorumu ile ilgili.Şöyleki ben okuyacağım kitabın fotoğrafını yayınlıyorum, bunu yaparken de arka kapak yazısından bir parça bahsediyorum.(Kitabı okumak isteyenler için fikir olsun diye)Okuduktan sonra yorumlamayı ise bana yayınevinden hediye gelen kitaplar veya kitapdaşların ricasına karşılık yapmıştım.(yine yaparım)Nedeni de tuşlarla yorum eee pek barışık değilim galiba.Ya anlatacağım ya da kalem kağıt sanırım benim olayım bu.Umarım anlatabilmişimdir.🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊Gelelim kitabımıza: Lise mezuniyet partisinde yaşanan korkunç olay sonrası yaşadığı kasabayı terkedip uzun yıllar sonra bambaşka bir kişi olarak geri dönen Adelaide.Hem Önyargıların gerçeklerin yalanların ortasında kalıp hem de geçmişiyle gençlik aşkıyla yüzleşmek durumunda kalacakmış.Özgürlüğün ve aşkın zorlu yollarında savaşmadan kazanmanın mümkün olmadığı bir yolculuk muş.🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋
Kahvemizin köpüğünü de kaçırdığımıza göre başlayabiliriz. ♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧Kalbi Mustafa Kemal Atatürk diye atan insanların yaşadığı şehirden herkese sevgiler... ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡
Okumalı saatler ⏰
#korkma #oku
#kitaplaryolda
Read more
Včera sme boli pozrieť farmárov, ktorých podporujeme. Podporujeme ich pre to, že pre nás pestujú ...
Media Removed
Včera sme boli pozrieť farmárov, ktorých podporujeme. Podporujeme ich pre to, že pre nás pestujú kvalitné, chutné a tradičné ovocie a zeleninu. Nakupujeme ich za dohodnutú cenu, ktorú sme ešte prirodzene navýšili, lebo nám ju ponúkli nízku (lebo veľké reťazce si povedia, že inak to od ... Včera sme boli pozrieť farmárov, ktorých podporujeme. Podporujeme ich pre to, že pre nás pestujú kvalitné, chutné a tradičné ovocie a zeleninu. Nakupujeme ich za dohodnutú cenu, ktorú sme ešte prirodzene navýšili, lebo nám ju ponúkli nízku (lebo veľké reťazce si povedia, že inak to od nich nezoberú a oni to predajú radšej pod cenu ako to nechať popadať zo stromu). Sad má cca 9 hektárov a bol niekoľko násobne väčší a postupne sa zmenšuje a krachuje všetko okolo - takto je to všade. Nie je to (iba) chyba vlády. Je to chyba nás všetkých. Utekáme za peniazmi a snažíme sa ušetriť na kvalite. Tých pár, ktorí sa na to nevykašľali a robia tú ťažkú robotu za pár drobných tu už dlho nebude. Len ďalej utekajme, šetrime na dôležitom a utrácajme za hlúposti, ktorými sa chceme vyrovnať ľuďom, ktorí nemajú nič - iba peniaze. Nedajme za kg jabĺk 2€, ale dajme za iphone 1000€. Robme to. Ale nebudeme mať za chvíľku čo jesť a títo pokorní, skromní a pracovití ľudia tu už nebudú. Toto je to, čo hovoril môj starý otec, môj otec a budem to hovoriť aj ja. Utekajme bezhlavo za vecami, ktoré nemajú zmysel a zabudnime na všetko dôležité. Kým všetko nestratíme. A ako hovorím - už sme stratili skoro všetko a keby prišli zlé časy a okolité krajiny si nechajú potraviny pre seba a stopnú export, tak nebudeme mať nič. Mysli na to, keď pôjdeš nakupovať dovozový poľský hnoj a popri tom scrollovať iPhone. 😉
Read more
🦋İlginize sonsuz teşekkürler,çok duygu yüklüyüm Veee “Kozadan Çıkmak” kitabı şarkı oldu. Okuyucu kitapta bulsun İpek Bade’nin izlerini, dinleyici şarkıda. Hatıra olsun her bir yanda. İpekböceğimin vesilesiyle FARKINDALIK olsun tüm ÖZEL çocuklara. Ağlamaktan kaydı tamamlamakta ... 🦋İlginize sonsuz teşekkürler,çok duygu yüklüyüm🙏
Veee “Kozadan Çıkmak” kitabı şarkı oldu.
Okuyucu kitapta bulsun İpek Bade’nin izlerini, dinleyici şarkıda. Hatıra olsun her bir yanda.
İpekböceğimin vesilesiyle FARKINDALIK olsun tüm ÖZEL çocuklara.
Ağlamaktan kaydı tamamlamakta zorlansam da, 'yaşamaz' denilen kızımı kitaptan sonra bu şarkıyla da ölümsüzleştirdiğim için huzurluyum yüreğim sızlasa da.
Sen çok yaşa e mi kızım,bedenen olmasa da ruhen hep yaşa. Evlatlar ölmez zaten, anaların yüreğinde yaşar daima.
Şükürler olsun Yaradan’a.
Şükürler olsun, İpek Bade ve Ali Aras gibi evlatlar vererek kendisine kavuşturana... 🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋
İkinci kitabım ''Kozanın Sırrı; Aşk’' ın yayımlanmasına günler kala şarkının paylaşımını yapmak için de heyecan içerisindeydim bi süredir. Özel olsun, anlamlı olsun, faydalı olsun istedim ve bugünü bekledim.
Eylül ayı serebral palsi farkındalık ayı. Bu ayda, bu günde, her günümüzde serebral palsi’li çocukların ve ailelerin farkında olmamız dileğiyle.
Bu vesileyle ilk kitabımın gelirinin bir kısmını bağışladığım @bircanbinumut derneğine destek olmaya davet ediyorum herkesi.
Bu şarkı hepimizin şarkısı. Kalbinde ANNE şevkati taşıyan herkesin şarkısı. Ne kadar çok kişiye ulaştırabilirsek, o kadar dikkat çekmiş oluruz serebral palsi'ye ve derneğe. Nice aile var evladına en temel ihtiyaç olan tekerlekli sandalyeyi alamayan..
Haydi Can'lar,BİR olma zamanı.Benimle söyle,paylaş,paylaştır şarkıyı. Serebral Palsi yi farket, sevindir çocukları🦋
Garanti Bankası
Unkapanı Şubesi
Bir Can Bin Umut Serebral Palsili Çocuklar Derneği
Iban: TR72 0006 2000 1600 0006 2975 14
Not:Bu bir albüm değildir,bir farkındalık şarkısıdır🦋
#kozadancikmak #serebralpalsi #serebralpalsifarkındalıkayı
Read more
Usenmeyin sonuna kadar okuyun Bir barınak görevlisinin yazdığı mektup; "Ben bir barınak yöneticisiyim. ...
Media Removed
Usenmeyin sonuna kadar okuyun Bir barınak görevlisinin yazdığı mektup; "Ben bir barınak yöneticisiyim. Sizlere bir barınağın arka planında olan bitenleri anlatmak istiyorum. Umarım bu sesi duyarsınız. Öncelikle, siz üreticiler ve satıcılar… Hepiniz bir tek gün olsun bir barınakta ... Usenmeyin sonuna kadar okuyun
Bir barınak görevlisinin yazdığı mektup;
"Ben bir barınak yöneticisiyim. Sizlere bir barınağın arka planında olan bitenleri anlatmak istiyorum. Umarım bu sesi duyarsınız.

Öncelikle, siz üreticiler ve satıcılar… Hepiniz bir tek gün olsun bir barınakta çalışmalısınız. Belki o gözlerdeki kederli, acı dolu, hüzünlü ifadeyi görürseniz, tanımadığınız ve hiç tanımayacağınız insanlar için köpek üretmekten ve satmaktan vazgeçersiniz.

Az önce sattığınız şu küçük şirin köpek yavrusu var ya… Büyüyüp de artık “küçük şirin köpek yavrusu” olmadığında büyük olasılıkla benim barınağıma düşecek yolu… Peki, bir barınağa bırakılan bir köpeğin % 90 olasılıkla o barınaktan yürüyerek çıkmadığını biliyor musunuz? İster safkan olsun, ister olmasın… İster sahibi tarafından terkedilmiş olsun, ister başıboş olsun.. Barınağıma gelen köpeklerin en az yarısı safkan köpekler…

En çok duyduğum bahane; “Taşınıyoruz ve köpeğimizi (ya da kedimizi) yeni evimize götürmemiz mümkün değil.” Öyle mi gerçekten? Ya da “Büyüdüğünde bu kadar iri olacağını bilmiyorduk, kocaman oldu”. Bir Alman Çoban Köpeğinin ne kadar olmasını bekliyordunuz ki? “Ona fazla zaman ayıramıyoruz” Öyle mi? Ben günde 10-12 saat çalışıyorum ve 6 köpeğime de zaman ayırabiliyorum, isteyince mümkün bu… “Bahçeyi birbirine katıyor”. Onu evinize alıp ailenizin bir parçası yapmayı denediniz mi hiç? Köpeklerini bana bırakırken hep söyledikleri de; “Biz ona yeni bir yuva bulmakla uğraşamıyoruz, ama eminiz ki barınakta birileri onu sahiplenecektir, çünkü o çok iyi bir köpek”

Hayır… Büyük olasılıkla köpeğiniz barınaktayken yeni bir yuva bulamayacak.

Bir barınakta yaşamanın ne kadar zor ve gerilimli olduğunu bilir misiniz?

Anlatayım size isterseniz…Siz köpeğinizi barınağa bıraktıktan sonra yuva bulmak için en fazla 72 saat zamanı vardır. Eğer barınakta yeterince boş yer varsa ya da köpeğiniz sağlıklı kalmayı başarırsa bu süre belki birkaç gün daha uzayabilir. Eğer üşütür ve nezle olursa oracıkta ölüverir.

Köpeğiniz, havlayan ve ağlayan 25 diğer hayvanla birlikte daracık bir bölmeye tıkıştırılacaktır. Son derece depresif olacak ve kendisini terkeden aileyi düşünerek durmadan ağlayacaktır.
Yana kaydırın 👉👉👉
Read more
Tava Böreği Tarifi 🏻 Malzemeler (28-30 cm tava için) 3 adet yufka 1/2 su bardağı süt veya 5-6 yemek kaşığı yoğurt (Ben yoğurt kullandım) 1 adet yumurta 1/2 çay bardağı sıvı yağ İçi İçin: Beyaz peynir Kaşar peyniri İsteğe bağlı maydanoz Hazırlanışı Teflon tavayı 1-2 yemek ... Tava Böreği Tarifi 😍😘👌🏻
Malzemeler (28-30 cm tava için)
3 adet yufka
1/2 su bardağı süt veya 5-6 yemek kaşığı yoğurt (Ben yoğurt kullandım)
1 adet yumurta
1/2 çay bardağı sıvı yağ
İçi İçin:
Beyaz peynir
Kaşar peyniri
İsteğe bağlı maydanoz
Hazırlanışı
Teflon tavayı 1-2 yemek kaşığı sıvı yağ ile yağlayın.
Bir kasede yoğurt veya süt, yumurta ve sıvı yağı çatalla çırpın.
Bir yufkayı kenarları yanlardan sarkacak şekilde tavaya serin. (En sonunda sarkan kısmı böreğin üzerine kapatacağız.)
Yarım yufkayı elinizle iri parçalar kopararak (10 cm’lik parçalar olabilir, küçük olmasın) tavaya gelişi güzel koyun.
Üzerine yoğurtlu sosun yarısını gezdirin.
Üzerine yarım yufka daha parçalayın ve üzerine ufalanmış beyaz peynir, rendelenmiş kaşar peyniri ve seviyorsanız kıyılmış maydanoz serpin. (Miktarlarını istediğiniz kadar koyun, ben bol miktarda koydum.)
Kalan yufkanın yarısını da parçalayarak üzerine yoğurtlu sosun kalan yarısını boşaltın ve kalan yarım yufkayı da parçalayın.
Kenarlardan sarkan yufkayı da büzdürerek böreğin üzerine kapatın.
En büyük ocağı iyice kısın ve tavayı ocağa koyun. 5-6 dakika sonra kenarından hafif kaldırarak kızarıp kızarmadığını kontrol edin.
Kızardığında tavanın üzerine büyük bir servis tabağı veya tepsi kapatıp alt üst ederek böreği servis tabağına alın.
Tavaya 1 yemek kaşığı sıvı yağ dökün ve böreği servis tabağından yavaşça sıyırarak tavaya koyun. Bu yüzü de kızardığında servis tabağına alın.
Ilındığında üçgen olarak dilimleyerek servis yapabilirsiniz.

#nefisyemektarifleri #nefisgram #nefis #herkesenefisyemek #nefistarifler #sunum #sunumönemlidir #sunumonemlidir #sunumgram #lezzet #lezzetlerim #lezzetligram #sahanelezzetler #instafood #instagood #mutfak #yemek #yemektarifleri
Read more
Prezent, które się dostaje na LAF wraz z karnetem na całość festiwalu - koszulki, torba, plecak, ...
Media Removed
Prezent, które się dostaje na LAF wraz z karnetem na całość festiwalu - koszulki, torba, plecak, katalog. I wystarczy. "Pętla", czyli japoński dzień świstaka w melodramatycznym wydaniu o ojcu próbującym uratować córkę spod kół taksówki. Mimo podjęcia ciężkich tematów (honor, odkupienie) ... Prezent, które się dostaje na LAF wraz z karnetem na całość festiwalu - koszulki, torba, plecak, katalog. I wystarczy. "Pętla", czyli japoński dzień świstaka w melodramatycznym wydaniu o ojcu próbującym uratować córkę spod kół taksówki. Mimo podjęcia ciężkich tematów (honor, odkupienie) sprawdza się przede wszystkim jako kino akcji. Zwroty akcji, napięcie i wiele dobrych pomysłów. Naprawdę warto! "W czterech ścianach życia" to opowieść o wojnie, która zyskuje dzięki kontekstowi, w którym umieszcza wszystkie codzienne czynności, ale mimo to oferuje głównie rutynę. "Zapiski z życia" to dokument o osobie Żebrowskiego, polskiego reżysera. Nie zrobił na mnie wrażenia, ale mimo wszystko będę pamiętać, by po powrocie z LAF nadrobić "Szpital przemienia". "Bracia Lumiere" to hołd dla pierwszych twórców filmowych. Do tej pory myślałem o nich raczej, że byli tylko wynalazcami i stawiali kamerę w miejscu, ale jednak było w tym coś więcej. Miłośnik braci opowiada o tym na przykładzie ponad 100 odnowionych filmów od braci L. Warto! "Miłość i hazard", tytuł o jakości wykonania filmu telewizyjnego. Kot zaklina konie, dzięki czemu właściciel chabety wygrywa wyścigi. Głównie dla miłośników szkap zamiast kotów, inną atrakcją jest zabawa konwencją rozgrywającym się w epoce. Wyszedłem w trakcie, bo leciał w plenerze, a po 23 robi się już zbyt zimno.

#LAF #Zwierzyniec #LetniaAkademiaFilmowa #gadget #shirt #movies #Adrian #chcial #wiecej #hashtagow
Read more
“İnsanların dediklerine takılma; çünkü onlar yaptıklarının iyi olup olmadığına değil, kendilerine ...
Media Removed
“İnsanların dediklerine takılma; çünkü onlar yaptıklarının iyi olup olmadığına değil, kendilerine faydalı olup olmadığına bakarlar.” TSEliot #tbt İçli köfte sevip yapamayanlar bu şekilde aynı lezzeti daha az zahmetle yapabilirsiniz 🏻 #etlifellahköftesi 2 ... “İnsanların dediklerine takılma; çünkü onlar yaptıklarının iyi olup olmadığına değil, kendilerine faydalı olup olmadığına bakarlar.” TSEliot
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
#tbt
İçli köfte sevip yapamayanlar bu şekilde aynı lezzeti daha az zahmetle yapabilirsiniz 👌🏻😋
#etlifellahköftesi
🌱2 su bardağı bulgur
🌱1 su bardağı un
🌱1 çay bardağı irmik
🌱1 yumurta (olmasa da olur.)
🌱su,tuz
#kıymalısos
🍀500-600 gr kıyma
🍀2 kurusoğan
🍀100-150 gr tereyağ yada 1 çay bardağına yakın zeytinyağı
🍀1 silme yemek kaşığı domates salçası
🍀kırmızıbiber, karabiber, kimyon, tuz
🍀 1 demet maydanoz
(Arzuya göre kıyılmış ceviz)
Kıyma suyu çekinceye kadar kavrulur yağ ve küçük şekilde doğranan kurusoğan eklenip soğan eriyince salça eklenip kavrulur. Baharatlar eklenip ocaktan alıp kıyılmış maydanoz eklenip karıştırılır.
Bulgur bir su bardağına yakın sıcak su ile ıslatılır. 5-10 dk bekletip diğer malzemeler eklenip gerektikçe elimizi ıslatarak yoğurulur.
Küçük parçalara ayırarak elimizi ıslatarak yuvarlanıp kaynamış tuz ilave edilmiş suda pişirilir.
Servis tabağına alıp üzerine kıymalı sos dökülüp kıyılmış maydanoz serpilir.
(Arzuya göre üzerine limon sıkıp yenir)
Afiyetler olsun 💁🏻‍♀️
Sunum benim değil
komşucanım arkadaşım @gulsah.ylcntp 💖
.
.
.
#fellahköftesi #bulgurköftesi
#salatatarifleri #lezizsalatalar
#içliköfte
#1mutluugun
Read more
Nurlarda dinlen nurlarda uyu benim can naşom! Naşidemm!!! seni sohbetlerimizi kahkalarımızı ...
Media Removed
Nurlarda dinlen nurlarda uyu benim can naşom! Naşidemm!!! seni sohbetlerimizi kahkalarımızı bana deli kız ve küçük kız çocuğum deyişlerini öyle özlüyorum ki... seni asla unutmadım asla unutmayacağım #Repost @zeynepturkes (@get_repost) #naşidegöktürk ・・・ Tükenmez kalemim ... Nurlarda dinlen nurlarda uyu benim can naşom! Naşidemm!!! seni sohbetlerimizi kahkalarımızı bana deli kız ve küçük kız çocuğum deyişlerini öyle özlüyorum ki... seni asla unutmadım asla unutmayacağım🙏😢😓 #Repost @zeynepturkes (@get_repost) #naşidegöktürk
・・・
Tükenmez kalemim #nasidegokturk

Nasıl hayrandım o'na, nasıl.
Ki hala öyleyim. 
Şarkıları, sesi, yüreği, duruşu...
Hele Kalemi...
O kalemin karşısında hangi harf, 
hangi kelime şiire vurup kendini saygıya durmaz?

Şahid olanlar bilir;
Nasıl bir değerdir o,
Ne özel, ne derindir... Yıl 1995
Henüz yeni Zeynep olmuşum
Anneler gününe özel bir programda, aynı stüdyoda Naşide Göktürk.
O derin kadın, o özel kadınla aynı programda şarkılar söylemek... Rüya gibi...
Nasıl tarif edebilirim? 
Hayır edemem.

Anneler gününde ilk kez yan yana geldiğim bu kadın 20 yıl boyunca hep o sıcaklıkla hayatımı süsledi, sardı, sarmaladı.
Ben şimdi oturupta size ne kadar şanslı olduğumu anlatmayacağım. "Yüreği Rehin" bir kadının Dünya'yı nasıl aşk-la sarıp, sarmaladığından bahsetmeyeceğim... Siz de onu okudunuz,
Siz de onu dinlediniz
Bilirsiniz siz de

Güçlüdür o,
Şairdir,
Şiirdir,
Kelamdır,
Sözdür,
Notadır,
Adam gibi kadındır o,
Okumasını bilene kitaptır... Ey çaya vurgun kadın,
Ey şarkıların anası,

Ben inanıyorum sana,
Umut olup sarıldğım gülüşün daha uzun yıllar baharı kıskandıracak.
Biliyorum... Daha nice karelerimizden oluk oluk yaşanmışlık akacak... Sen Ülkemin değeri,
Varlığına bin şükür

Saygı, umut ve dua ile
Küçük kız çocuğun
Zeynep
Read more
Renk değişimi yapılırken ilerisinide düşünerek hareket etmek gerekir.En güzel renkler ten renginize,yüz ...
Media Removed
Renk değişimi yapılırken ilerisinide düşünerek hareket etmek gerekir.En güzel renkler ten renginize,yüz şekline ,saç cinsine göre yapılan renklerdir.Renk değişikliği yapılırken saçı yıpratacak işlemlerden kaçınmak gerekir.Özellikle açık renk saçları renk değiştirirken eğer ... Renk değişimi yapılırken ilerisinide düşünerek hareket etmek gerekir.En güzel renkler ten renginize,yüz şekline ,saç cinsine göre yapılan renklerdir.Renk değişikliği yapılırken saçı yıpratacak işlemlerden kaçınmak gerekir.Özellikle açık renk saçları renk değiştirirken eğer koyu tonlara,bakır tonlarına gidilecekse ilerde tekrar açığa dönmek isteniyorsa iyice düşünüp dikkatlice yapılmalıdır.🌟Açık Sarı saç kullanımında açık tenli ,koyu sarı kullanılacaksa koyu tenlilere daha çok yakışır.🌟Bakır renklerde , açık tenlilere açık renk bakırlar daha çok yakışırken ,ten rengi açık kumral olanlara bakırın bir çok rengi yakışmaktadır.Özellikle çilli tenlerde bakır çok doğal durmaktadır.🌟Koyu tonlar,kahveler,koyu kızıllar koyu tenlilere çok yakışmaktadır.🌟Siyah ve mavi siyah renk yapmadan önce iyice düşünmelisiniz.Çünkü bu tonlar çok sert gösterdiği gibi geri dönüşü zor ve yıpratıcı tonlardır.Eğer renk değişimi balyajlarla yapılacaksa saç cinsine ve yapısına dikkat edilmeli ,saç yıpranma hissedilecekse yapılmamalıdır.🌟Doğru renk seçimi göz rengi,ten rengi,yüz şekli hatta kişinin boyuna göre bile alınabilir.🌟Gıdısı olan birinin saçın tepe noktasını daha açık tonlarda olması gıdıyı kaybettirirken,Burnundan şikayetçi olan bir bayanın saçın tepe ile ense arasında volümlü gözükecek saç tonlarını tercih etmesi doğru olur‼️Unutmayın en iyi renk değişimleri kendi ana tonunuzdan 2 ton açık yada koyu yapılanlardır. #uğurlucevaplar
Read more
Seni çok seviyoruz #celalettinbenli iyi ki varsın 63 yıldır ısmarlama Sevgili #CelalettinBenli Rum ustası Yorgo nun yanında Hazzopulo Pasajı’nda önce çıraklık sonra kalfalık yapmış. Her şeyi öğrendiği çok sevdiği ustası Yunanistan a göç etme kararı alınca dükkanı çalışarak, ... Seni çok seviyoruz
#celalettinbenli iyi ki varsın 💌 63 yıldır ısmarlama 👔 Sevgili #CelalettinBenli Rum ustası Yorgo nun yanında Hazzopulo Pasajı’nda önce çıraklık sonra kalfalık yapmış. Her şeyi öğrendiği çok sevdiği ustası Yunanistan a göç etme kararı alınca dükkanı çalışarak, borç alarak ve zar zor denkleştirerek devralmış. 62 yıllık meslek hayatının 30 yılı o pasajda geçmiş ( pasajda o zamanlardan tek kalan usta geçen günlerde bahsettiğim #madamkatia) şimdi son 32 yıldır Kallavi Sokak üstünde yeri. İstanbul’daki ilk Türk ısmarlama gömlekçisi Celalettin Bey olmuş. Asla kalıpla değil sadece kişiye göre aldığı detaylı ölçülerle yapıyor gömlekleri. Abidin Dino ya , 4 Cumhurbaşkanına, Medya patronlarına, oyunculara ... hepsine gömlekler dikmiş hatta şimdi onların cocuklarına torunlarına dikmeye devam ediyor. Beyoğlu nun son hali onu çok üzüyor çok kez kapatmaya karar vermiş ama her defasında müşterileri izin vermemiş ve onu ikna etmişler ... Benim için çok özel biri Celallettin Bey bizi hep harika karşılıyor, çok eğleniyoruz, sıcacık sohbeti ile büyülüyor. O ışığını kaybetmiş sokaklar ve insanlar arasında hala pırıl pırıl parlıyor. Yolunuz düşerse sadece kapıdan bile merhaba deseniz selamımı iletseniz yeter. Süleyman 2 olsun bir gömlek yapacak sözü var :) #bentanemtanem
Read more
Selamlar ❣şimdi buzluk köftesi hazırlayacağız erişim engeli olduğu için bir yorum nokta dahi olsa birde beğeni rica ederim sizin için tarifi yazacağım 1 kilo kıyma için vereceğim tarifi ben buzluk için fazla yaptım mutlaka sonuna kadar izleyin #buzlukköftesi #köftetarifi #pratikköfte Buzluk ... Selamlar ❣şimdi buzluk köftesi hazırlayacağız ❤erişim engeli olduğu için bir yorum nokta dahi olsa birde beğeni rica ederim sizin için tarifi yazacağım 1 kilo kıyma için vereceğim tarifi ben buzluk için fazla yaptım ❤❤mutlaka sonuna kadar izleyin #buzlukköftesi #köftetarifi #pratikköfte

Buzluk Köftesi Tarifi'nin Malzemeleri

1 kilo kıyma

1 yumurta

1 kase galeta unu yada 4 dilimbayat ekmek içi
1 büyük soğan rendesi

1 diş sarımsak  Maydanoz(ben koymadım)isteğe bağlı
1 tatlı kaşığı domates salçası

1 tatlı kaşığı biber salçası

Yarım çay bardağı sıvı yağ

İstenilen tüm baharatlar
Karabiber isot tuz pulbiber kimyon damak zevkinize göre
Buzluk Köftesi Yapılışı

Tüm malzemeler homojen bir şekilde yoğrulur istenilen Şekil verilir yuvarlak veya Oval. Tam üst üste gelmeyecek şekilde tepsilere yan yana dizilir, buzlukta dondurulur. Köfteler donduktan sonra çıkarılır bir birinden ayrılır. Buzluk poşetlerine konur tekrardan buzluğa atılır. İhtiyacınız olduğu zaman çıkartılır istediğiniz her çeşit yemekte ve kızartması yapabilirsiniz.Yada benim gibi plastik kablara koyulur arasına bir poşet yardimi ile birbirlerine deymesi engellenir ben kablarimi eminönünden almiştim büyük kolaylık 😉Buzunu saldırmak için bekleme Yapmıyorum, bazende bir kaç dakika microda buz ayarına bırakıyorum. Direk yağda kızartıyorum veya yaptığım yemeğin içine koyup Fırında pişiriyorum. Çok zaman kazanacaksınız köfte yaptığınız zaman fazlaca yapıp dolabınıza atın. Zamanımız değerli hanımlar. Kolay gelsin. Hepinizi seviyorum Rabbim hepimize kolaylıklar versin cansınız ❤❤❤❤
Read more
Güzel bir haber vereyim size, siz de sevinirsiniz benim adıma diye düşünüyorum bu habere:) Bilin bakalım ne oldu? Nereden bileceksiniz, benimki de laf olsun işte. Özetle, yine İstanbul yolu göründü bana. Peki neden? Hayırlı bir iş adına:) Yaklaşık bir ay evvel başvurduğum Kim Milyoner ... Güzel bir haber vereyim size, siz de sevinirsiniz benim adıma diye düşünüyorum bu habere:) Bilin bakalım ne oldu? Nereden bileceksiniz, benimki de laf olsun işte. Özetle, yine İstanbul yolu göründü bana. Peki neden? Hayırlı bir iş adına:)
Yaklaşık bir ay evvel başvurduğum Kim Milyoner Olmak İster yarışmasından arayıp mülakata çağırdılar dün öğlen saatlerinde. Çok şaşırdım zira başvuralı bir ay bile olmadı henüz. Şaşkınlıkla birlikte mutluluk ve coşku geldi tabii ki hemen ardından. Telefonu kapatınca bir de ne göreyim? Kelebekler uçuşuyor midemde. Gerçi o âşık olunca oluyordu ama benim bünye böyle işte, naparsınız:) Ancak telefon görüşmesinden sonra yaptığım araştırmalara göre, birinci mülakata çağırılıyor olmak, kesin anlamda yarışmaya katılıyor olduğunuz anlamına gelmiyor asla. Zira birinci mülakata gidenlerin çoğu, ikinci mülakata çağrılmadıklarını yazmışlar. Baya meşakkatli bir süreç anlayacağınız, iki mülakat var, sözlüsü var, yazılısı var, deneme çekimi var. Baya bildiğiniz iş görüşmesi kıvamında yani:) Bakalım artık, kısmette varsa gider otururuz yarışmacı koltuğuna.
Bilenleriniz vardır, Süper Bulmaca yarışmasına katılmıştım dört yıl evvel. Ve kamera karşısında tatlı bir heyecan duymuştum yalnızca, o kadar. Neredeyse evdeki kadar rahattım kamera karşısında bile ama bu kez yarışmanın daha fazla izlenen bir kanalda olması ve stüdyodaki seyircilerin varlığı durumu değiştirir mi değiştirmez mi, orasını bilmiyorum. Mülakatı geçersem, yaşayarak göreceğim artık:)
“Bu arada telefon jokerim olmak isterseniz şayet, kısa özgeçmişiniz ile birlikte kişisel bilgilerinizi, ikametgâh adresinizi, telefon ve mail adreslerinizi gönderebilirsiniz bana. Ama önce yüz yüze görüşüp mülakat yapmamız lazım joker adayımla” desem de inanmayın tabii ki. Yoksa okuyor muydunuz hala:)
Şaka bir yana, daha evvel mülakata katılmış ya da çevresinde katılan birileri olanlar varsa aranızda, tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim benimle.
Hadi şans dileyin bana…
Read more
<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> #Repost @ergecsaduman (@get_repost) ・・・ Selamm......Mutlu bir hafta başlangıcınız olsun ...
Media Removed
#Repost @ergecsaduman (@get_repost) ・・・ Selamm......Mutlu bir hafta başlangıcınız olsun sevgili kitap kurtları ‍♀️‍♀️ . Cehennemde yanmak da cennette kavuşmak da yasak..... . "Bir saatle bir dakikanın farkını ne ile ölçüyorsun sevgilim? Ölüm bile bir saniyede buluverirken ... 😍😍 #Repost @ergecsaduman (@get_repost)
・・・
Selamm......Mutlu bir hafta başlangıcınız olsun sevgili kitap kurtları 🙋‍♀️🙋‍♀️
.
Cehennemde yanmak da cennette kavuşmak da yasak.....
.
"Bir saatle bir dakikanın farkını ne ile ölçüyorsun sevgilim? Ölüm bile bir saniyede buluverirken insanı, aşkın bulabilirliği mi ürkütüyor seni ?"
.
Bilmiyor muydu Devran , ölümün bir saniyede insani nasıl buluverdigini? Bilmiyor muydu o bir saniyede tüm ömrünü uçurumlardan yuvarlandiğını? Bilmiyor muydu ölümün koynuna girmenin ne beter olduğunu ? En iyi o biliyordu . Ama yaşam zamanın ötesinde kalmıştı,O bir saniyenin hemen öncesinde........
.
Sevgili @ozgeerkin in #kutsal kitabindan sonra, Destan nasıl okunmaz...Siir gibi bir adam eli kalem tutan Devran in ,nasıl Destan a dönüştüğünü @ofluyorumcu ve @birkitapezgisi ile birlikte okuyacağız 😍😍
.
Geçmiş yaşamının gölgeleri içinde, kaybettikleriyle yaşamayı öğrenen, ellerine bulaşan kanı yüreğinden kopan dizelerle kutsayan Devran. Destan. Bedenin arafında sıkışıp kalmış, ruhu ikiye bölünmüş bir adam ve her iki yaralı ruha da şifa olacak bir kadın.
Ben Devran,
Kaleminden satırlara aşk damlayan.
Dününü bir avuç külle sonsuzluğa uğurlayan. Kalbinin atışını hiçe sayan, canı yanan, yarasına tuz basan, yitik Devran.
Ben Destan,
Devran’ın bittiği yerde başlayan.
Kalemini kırıp eline silah alan. Yarınını bir karış toprağa katan. Kalbini söküp atan, can yakan, yaraları kanatan, acımasız Destan.
Aşk kurşun gibi; hedefi belli, hızı belli, izi belli. Ve bir kere izini bıraktı mı ömrü belli.
.
#muptelayayinlari #destan #ozgeerkin #kutsal #kitap #okuyorum #neokuyorum #kitabımabaşlıyorum #books #kitapsevgisi #instakitap #instabooks #readingtime #iyikikitaplarvar #kitapsizasla #okumahalleri #kitaplaryolda
Read more
#Repost @umutsepetim (@get_repost) ・・・ Arkadaşlar iftar önerisi olarak pratik, bereketli ve herkesin damak tadına hitap edebilecek bir tarifim var. Hazırlaması oldukça kolay, sunumu gayet şık.🏻🏻 Siz videoyu izlerken tarifi yazıyorum İnşAllah.🏻‍ Hasan Paşa Köfte Malzemeler; 500 ... #Repost @umutsepetim (@get_repost)
・・・
Arkadaşlar iftar önerisi olarak pratik, bereketli ve herkesin damak tadına hitap edebilecek bir tarifim var. Hazırlaması oldukça kolay, sunumu gayet şık.😉👌🏻👌🏻 Siz videoyu izlerken tarifi yazıyorum İnşAllah.👩🏻‍🍳 Hasan Paşa Köfte

Malzemeler;

500 gr. yağlı kıyma
Tuz,karabiber,kimyon
1 çay bardağı galeta unu
1 adet ince doğranmış kuru soğan
1 tutam maydanoz
Sosu için;

1 tatlı kaşığı biber salça
Sıvı yağ
Püre için;

3 adet haşlanmış patates
Yarım çay bardağı süt
2 yemek kaşığı tereyağ
Tuz

Hazırlanışı;

Karıştırma kabına kıyma,soğan,maydanoz,baharatlar,tuz,galeta unu ekleyip yoğurun.
Karışımın üzerini streçle kapatıp 20 dakika dinlendirin.
Dinlenen karışımdan yumurta büyüklüğünde parçalar kopartın ve köfteler hazırlayıp borcam kabına yerleştirin.
Yemeğin sosu için, sos tenceresine çok az sıvı yağ alın, salçayı ekleyip iyice kavurun.
Kavrulan salçanın üzerine azar azar sıcak su ekleyip yoğun bir kıvam alana kadar kısık ateşte pişirin.
Haşlanmış patateslere diğer malzemeleri ekleyip püre yapın.
Püreyi krema torbasına doldurup, köftelerin üzerine yerleştirin.
10-15 dk daha fırınlayıp servis yapın.
Şifa olsun
Read more
Fotoğraf Eguisheim'den ama konumuz Doğu Ekspresi'ne bilet alırken nasıl delirdim?? 😬 Doğu Ekspresi ...
Media Removed
Fotoğraf Eguisheim'den ama konumuz Doğu Ekspresi'ne bilet alırken nasıl delirdim?? 😬 Doğu Ekspresi malumunuz Ankara'dan başlayıp Kars'a uzanan ve 24 saatlik bir yolculuğu deneyime dönüştüren son üç yılın popüler rotası. Kars seyahatine böyle bir deneyimle başlamak hepimizin tercihi. ... Fotoğraf Eguisheim'den ama konumuz Doğu Ekspresi'ne bilet alırken nasıl delirdim?? 😬 Doğu Ekspresi malumunuz Ankara'dan başlayıp Kars'a uzanan ve 24 saatlik bir yolculuğu deneyime dönüştüren son üç yılın popüler rotası. Kars seyahatine böyle bir deneyimle başlamak hepimizin tercihi. Fakat; Doğu Ekspresi'ne bilet alabilmek artık gitmekten daha zor. Zira, 7/24 TCDD sitesi ile yapışık yaşamanız gerekiyor. Dikkat etmeniz gerekenler:
1️⃣ Biletlerin sabah 7.35'te satışa açıldığı yazılsa da öyle bir standart yaklaşım asla yok. Saatler o kadar tutarsız ki biz artık TCDD'de bir adamın bunu manuel olarak yaptığına inanmaya başladık. 🤣 Gece 00.15'te de, 00.30'da da, 01.15'te de denk geldiğimiz oldu; amca canı ne zaman isterse o an açıyor sanırım....
2️⃣ Örtülü kuşetli ya da yataklı vagonda bilet yakalamak hafta sonuna ve sezona denk geliyorsa imkansıza yakın. Eğer kontenjanı varsa da saniyeler içinde tükeniyor. Bunun için de pc ve telefon başında sayfayı devamlı yenilemek gerekiyor. Başarıya ulaştınız mı derseniz, sadece bir kere ve o da Çarşamba gününe denk geldiği için hobi amaçlı yatakları tutup 10 dakika sonra geri bıraktık. 🤭
3️⃣ Biletlere bakarken telefon uygulamasını kullanın diyorlar ama bir yanınıza da mutlaka laptop alın; çünkü geçen akşam tam bilet saatinde mobil uygulamada sistem temizliği yapaları geldi mesela.🤣 Biz o an bilgisayardan bakmıyorduk ve biletleri herhangi bir uyarı vermedikleri için kaçırmış bulunduk.
4️⃣ Biletlerin çoğu satışa 'dolu' çıkıyor. Yani, zaten bilet alabileceğimiz bir ortam yok. 🤣 Hafta içleri 3-5 yataklı, 8-10 kuşetli açılabiliyor; eğer tutabilirseniz ne mutlu! Benim bu süreçte en sinir olduğum konu bu; full konsantrasyon işin başındayım ama nedense yerler hep dolu. Acaba kara borsa mı var? 🤔
5️⃣ Evet, var. Bu konu ile ilgili birkaç hesap bulmanız mümkün. Genelde iki kişi yataklı odayı 330₺'ye satıyor; %50 kar ile yani.
6️⃣ Bilet hiç mi bulamazsınız? Bulursunuz. Son dakika bilet iadesi yapan çok. Son dakika derken gerçekten son ama, hani bu akşama veya yarın akşama, şanslıysanız 3gün sonraya falan. 😬 O yüzden sistemden sık sık kontrol edin. Kendinizi Ankara-Kars diye kilitlemeyin, bu rotanın bir de dönüşü var biliyorsunuz. 😌
Read more
Genç botanist @gaia_boutique_tc Çağrı Sert'e bu harika #adaçayı, #lavanta ve #çörekotutohumu ...
Media Removed
Genç botanist @gaia_boutique_tc Çağrı Sert'e bu harika #adaçayı, #lavanta ve #çörekotutohumu yağları için teşekkür ediyorum. Doğada yoldan uzak yerlerde kendisi yetişen tıbbi bitkilerden elle topluyorlar ve geleneksel yöntemlerle damıtarak bu yağları elde ediyorlar. 200ml yağ ... Genç botanist @gaia_boutique_tc Çağrı Sert'e bu harika #adaçayı, #lavanta ve #çörekotutohumu yağları için teşekkür ediyorum. Doğada yoldan uzak yerlerde kendisi yetişen tıbbi bitkilerden elle topluyorlar ve geleneksel yöntemlerle damıtarak bu yağları elde ediyorlar. 200ml yağ için 100kg bitki gerekiyormuş! Bu yüzden antioksidan değerleri ve aromaterapik güçleri oldukça fazla. Kullanım yöntemlerini ve ürettikleri esansiyel yağlarını @gaia_boutique_tc hesabında görebilirsiniz. Ben lavanta yağını suyla karıştırıp okula giden kızlarımın kıyafetlerine ve saçlarına bitleri uzak tutmak amacıyla sıkıyorum. Adaçayı yağını bir kaç damla buğudanlığa koyup dolaştırarak evin içindeki mikropları kırmada kullanabilirsiniz. Çörek otu tohumu yağını ise ufaklıklarından beri aralıklarla bağışıklığı güçlendirmek için hepimiz içiyoruz. Burada önemli olan nokta bir gıda takviyesini kullanırken uzun süre aralıksız yapmamak, ara vermek. Böylece beden aldığı güçle kendisi devam eder. Yoksa ona bağımlı olur. Benim yöntemim hastalık mevsimi olan kış boyunca ballı karışım, balık yağı, çörek otu tohumu yağı, su yosunu gibi takviyeleri kullanmak ve yazın ara vermek şeklinde. Bu yöntemlerimi kitabım "Doğal Annelik Yolunda" da detaylı okuyabilirsiniz
Read more
Bugün ne yemek yapsam diye düşünenler pratik ve lezzetli #patatesgondol yapabilirsiniz. Ben patatesi tuz,yağ ve kekik ile harmanlayıp fırında kızarttım. Arzuya göre içine kuşbaşı sote, tavuk sote de kullanabilirsiniz. Üzerine kaşar dönebilirsiniz. 🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔
Yuvarlak ... Bugün ne yemek yapsam diye düşünenler pratik ve lezzetli #patatesgondol yapabilirsiniz. Ben patatesi tuz,yağ ve kekik ile harmanlayıp fırında kızarttım. Arzuya göre içine kuşbaşı sote, tavuk sote de kullanabilirsiniz. Üzerine kaşar dönebilirsiniz.
🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔
Yuvarlak orta boy patatesler ortadan ikiye kesilerek içi çıkarılır. Fırında yada yağda kızartılır.İçine karnıyarık içi hazırlayıp doldurulur.Üzerine domates biber dilimleri konup( yada benim gibi içinden çıkan patatesi üzerine kapatabilirsiniz) bir kasede bir kaşık salça sıcak su ve arzuya göre baharat ve renledelenmiş sarmısak ekleyip pürüzsüz olucak şekilde karıştırılıp fırın kabına dökülür. 190 derece önceden ısıtılmış fırında kısa süreli pişirilir.
Afiyet olsun🙋
Read more
1.Foto; Sağıra sözünü ,köre yüzünü süsleme <span class="emoji emoji1f609"></span> 2.Foto; Senle mezar arasinda bir adımlık mesafe ...
Media Removed
1.Foto; Sağıra sözünü ,köre yüzünü süsleme 2.Foto; Senle mezar arasinda bir adımlık mesafe var. Sen kirpiklerin ucunda düşmek üzere duran gözyaşı gibisin. Kendine gel ! 🙃 3.Foto; Off hepsindemi çirkin çıkar insan bari bi tanesi güzel çıksın bakim bi bakim bakim nasıl çıkmış🙄 4.Foto; ... 1.Foto; Sağıra sözünü ,köre yüzünü süsleme 😉

2.Foto; Senle mezar arasinda bir adımlık mesafe var.
Sen kirpiklerin ucunda düşmek üzere duran gözyaşı gibisin. Kendine gel ! 🙃
3.Foto; Off hepsindemi çirkin çıkar insan bari bi tanesi güzel çıksın bakim bi bakim bakim nasıl çıkmış🙄

4.Foto; O kadar mı demek öyle heeh😒

5.Foto; Yaa az bi dur gülesim geldi çekmesene bi gülmem geçsin😆

6.Foto; Kusra kalllma artık yapabileceğim hiçbirşey kalmadı benden günah gitti😏

7.Foto; Küçük kurbağa küçük kurbağa kuyruğun nerede kuyruğum yok kuyruğum yok yüzerim derede 🤪
Haydi hep beraberrrr ku vak vak vak ku vak vak vak ...🎶🎶🎶 Evet anlayamadığınız üzere 7. Foto yok ben söylicemde anlıcaksınız çünkü🤣 o kadar çirkindi ki artık bu kadarına da dayanamazsınız dedim oni yayıınlamadım😆😆😆ahh ahh ne kadar düşünceliyim kıymetim bilinmiyo ki😥
Read more
@zarema.rostov İyi günler arkadaşlar Nasılsınız bakim? İsteğiniz üzerine, bu reçelin bir videosunu çektim " "Kızılcık reçeli” Malzemeler Kızılcık- 2 kg Şeker -2 kg 1 su bardağı su Bir kaç tane limon tuzu Yapılışı Öncelikle kızılcıkları bol su ile yıkıyoruz iyice süzüyoruz.Yok ... @zarema.rostov İyi günler arkadaşlar
Nasılsınız bakim?
İsteğiniz üzerine, bu reçelin bir videosunu çektim "
"Kızılcık reçeli”
Malzemeler
🌹Kızılcık- 2 kg
Şeker -2 kg
1 su bardağı su
Bir kaç tane limon tuzu
Yapılışı

Öncelikle kızılcıkları bol su ile yıkıyoruz iyice süzüyoruz.Yok şekerle karıştırıp bir gece bekletiyoruz. Ne yazık ki çekirdeklerini ayıklamak pek mümkün olmuyor. Yalnız lezzeti özellikle de benim gibi mayhoş tadı sevenler için tarifsiz diyebilirim. Ayrıca kızılcıklar diğer meyveler gibi sulanmıyor.
Sabah ocağa koyarken 1 su bardağı su ekliyoruz.
Kaynadığında altını kısıp yaklaşık bir saat kaynatıyoruz. Ocağın ısısına göre pişme süresi değişebilir. Sürekli kontrol etmekte ve kaynarken çok köpürdüğü için büyükçe bir tencere kullanmakta fayda var.
Ocağı kapatmadan 5 dakika kadar önce limon tuzunu ekleyip ocağı kapatın.
Hemen kavanozlara doldurup ters çeviriyoruz. Soğuyana dek dokunmuyoruz. Eğer hemen kullanılacaksa soğuyunca da kavanozlara doldurup buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Afiyet olsun… . #reçel
Read more
Dilinin ne söylediğine, kalbinden geçene, kendi ellerinle neler yaptığına, ayaklarının hangi ...
Media Removed
Dilinin ne söylediğine, kalbinden geçene, kendi ellerinle neler yaptığına, ayaklarının hangi yoldan gittiğine her zamankinden daha çok dikkat etmelisin. Çünkü kaderin yeniden yazıldığı günlerden geçiyoruz. Gel kalbindeki mührü kaldır. Duasızlardan olma. Karanlığın en derinleştiği ... Dilinin ne söylediğine, kalbinden geçene, kendi ellerinle neler yaptığına, ayaklarının hangi yoldan gittiğine her zamankinden daha çok dikkat etmelisin. Çünkü kaderin yeniden yazıldığı günlerden geçiyoruz. Gel kalbindeki mührü kaldır. Duasızlardan olma. Karanlığın en derinleştiği anda gün ağaracak. Yorgun düşen yüreklerimize şifa olacak. Yıkılan umutlarımıza merhem olup, hayatlarımıza akacak.
Gökyüzündeki yıldızları gönül gözüyle görmemizi nasip eden Mevla, hepimizin ciğerine saplanan bıçağın çıkacağı günü gösterirken, senin de mükâfatını verecek. Hayırsızlıklar geldi geçti, uğursuzluklar yüreğini yaktı.
Peki, sen üstüne düşeni yapıyor musun? Şimdi bunu sor kendine…
Düşün! Sınavı takdir gören rabbin sabrı yok mu diye!
Yüreğine kara düşürme, küçük hesaplara düşme, fark et! Zamanı kısıtlı olan canlı sensin!
Düşün bakalım var mı âlemlerin sahibinin zaman kavramı?
Senin zamanın kısıtlı belki de bundandır sabrının sınırı…
Bu devran dönecek, sen duandan şüphe etme. Niyetini sorgulama!
Olur da yüreğine vesvese düşer, kaygı basar o zaman onu
Sustur!
Çünkü yegâne kainatın sahibini hayal kırıklığına uğratırsın.
Hiçbir şeyin hesabının mahşere kalmadığı günlerden geçerken,
bildiğin kadarıyla sınırlama kendini. Kalbini uyandır! Bugün olumsuz duygulara kapılma günü değil. Görünenle görünmeyen savaşı verilirken, elbet kaygıya kapılabilir, benlik duygusunu sorgulayabilir, dipsiz bir kuyuya düşmüş gibi hissedebilirsin. Kader hesapları bozmaya akarken, sen cebrin dışında kalma. Olduğun yerde durma.
Uçsuz bucaksız, sonsuz olan kalplerimizin sahibi nurunu tamamlarken sen seyirci kalma!
Bir milletin kaderi bir çocuğun çığlığında bozguna uğrayabilir, el deme görmezden gelme, göz yumduğun herşeye sebep olansın. Unutma, unutma ki kaderin kedere bulanmasın! mesajları iyi oku! Kötülük göz yumdukça artar, gel tüm #çocuklara göz kulak ol! Ol ki kainata seni korusun.
Read more
MİNİ ÖYKÜ: Kahramanımız bir otel çalışanıdır. Uzun süre işsiz kaldıktan sonra şans nihayet yüzüne ...
Media Removed
MİNİ ÖYKÜ: Kahramanımız bir otel çalışanıdır. Uzun süre işsiz kaldıktan sonra şans nihayet yüzüne gülmüş, şehrin en ihtişamlı otelinde kendine nasıl olduysa bir iş bulabilmiştir. Günleri, bu otelde konaklayan müşterileri imrenerek izlemekle geçer. Zengin adamlar ve onların birbirinden ... MİNİ ÖYKÜ: Kahramanımız bir otel çalışanıdır. Uzun süre işsiz kaldıktan sonra şans nihayet yüzüne gülmüş, şehrin en ihtişamlı otelinde kendine nasıl olduysa bir iş bulabilmiştir. Günleri, bu otelde konaklayan müşterileri imrenerek izlemekle geçer. Zengin adamlar ve onların birbirinden güzel eşleri... Acaba bir gün kendisi de böyle güzel kadınlarla, böyle güzel bir otelde birlikte olabilir miydi? Miras kalırsa belki... Veya loto çıkarsa... Ancak başka türlü imkanı yoktu. Artık buna emindi: Aşk, günümüzde parayla satılıyordu ve kahramanımızın cepleri ne yazık ki bomboştu. Kafası yine bunlarla meşgulken içeriye, hayalini dahi kuramayacağı güzellikte bir kadın girdi. Kahramanımızsa ilk görüşte aşkın ne olduğunu tam da o zaman öğrendi. Eli ayağı birbirine dolaşmıştı. O heyecanla daha önce hiç yapmadığı bir şeyi yaptı: Yalan söyledi. Doğruluğun ne hayrını görmüştü ki bugüne dek! Kendini otelin sahibi olarak tanıttı kadına. Kadın da bundan etkilenmiş olacak, kahramanımıza ilgisini gizlemedi. Burada çalıştığından beri yol yordamı biraz öğrenen kahramanımız, kadını otelde çok güzel ağırladı. Akşam yemeklerinde onunla birlikte oldu. Otel çalışanlarına kendini sevdirdiğinden göz yumdular buna. Hatta bir keresinde şehri kadına gezdirmek için müdüründen arabasını ödünç bile aldı. Adeta bir aşk yaşıyorlardı aralarında. Peki ya, bunu ne kadar sürdürebilirdi? Gerçek er ya da geç açığa çıkacaktı. Hayatı boyunca unutamayacağı bu masalın sonuna geldiğini anlıyordu kahramanımız. Ancak zengin olmadığını kadına açıklayamazdı. Bu gururuna dokunurdu. Belki hayatta gösterişli şeyleri yoktu ama gururu vardı en azından. Onu da kaybedemezdi. O yüzden önce onunla ilgilenmedi. Kadın üzerine gidince de sıkıldığını söyleyiverdi. Kadının gözlerinden çok derin bir acı yaşadığı açıkça belli oluyordu. Herhalde, diye düşündü kahramanımız, böyle zengin bir adamı kaçırdığına yanıyor! Hem otelin sahibi olmadığını öğrenseydi, böyle mi yapardı? Büyük ihtimalle onu aşağılar, rezil eder, kuvvetle muhtemel de otelden attırırdı. Yo, üzülmemeliydi kadına. Aşkı parayla ölçenlere üzülünmemeliydi çünkü. Öyle de yaptı. DEVAMI YORUMDA 🔻🔻
Read more
Kurban bayramı geldi,herkes İbrahim ve İsmail Aleyhisselam kıssalarını anlatıyorken benide ...
Media Removed
Kurban bayramı geldi,herkes İbrahim ve İsmail Aleyhisselam kıssalarını anlatıyorken benide düşünceler sardı tabi.. Bu evin birde kadını olmalıydı.. O nasıl bir kadındı ki "İsmail" gibi babasının tek sözüyle bıçağın altına boynunu koyan,hemde babası tereddüt etsede: - "Allah emrettiyse ... Kurban bayramı geldi,herkes İbrahim ve İsmail Aleyhisselam kıssalarını anlatıyorken benide düşünceler sardı tabi.. Bu evin birde kadını olmalıydı.. O nasıl bir kadındı ki "İsmail" gibi babasının tek sözüyle bıçağın altına boynunu koyan,hemde babası tereddüt etsede:
- "Allah emrettiyse üzülme kes babacığım!" Diyen,küçücük yaşında bu tevekkül abidesi evladı nasıl bir anne büyütmüştü?
İsmail Aleyhisselamın bebekliğine döndüğümüzde aslında aynı itaati annesi Hacer'inde gösterdiğini idrak ettiğim an,yüreğim eridi!

Hacer annemiz çölde bebeğiyle onu yalnız bırakan ve arkasını dönüp giden kocasının peşinden seslendi: -Ey İbrahim! Bunu senin Rabbin mi istedi?

Rabbimin emridir bu diye ardına bile bakmadı İbrahim Aleyhisselam.
Kocası adım adım uzaklaşırken, ikinci bir hitap daha yükseldi Hacer annemizin yüreğinden: -Rabbimin emriyse bu,bizi burda asla perişan etmez, git ey İbrahim!
Ya Rabb, bu nasıl bir teslimiyettir?
Zemzem suyunun varoluş hikayesi işte bu sözlerin sahibi hanımefendinin Rabbine olan teslimiyeti ve kocasına olan sonsuz itaati ile başlıyordu.
Hani bizde güya "güçlü" kadın imajı çizmeye çalışıyoruz ya son günlerde.. İyi bakalım İslam nişanı olan hanımların hayatlarına tek tek..
Makam ve mevki ile mi yükselmişler yoksa sadece "İtaat etmek" ile mi isimlerini İslam tarihine yazdırmışlar.
Ya Rab bu nasıl bir vasıf?
Bu nasıl bir yükseliş?
Ki, bedenen zayıf ve ruhen naif bir kadın sana itaat ile öylesine kuvvetli oluyor ki sende bu kadınların adını kıyamete kadar tüm müminlere zikrettiriyorsun!
Değmez mi bu şeref herşeye?

O öyle teslimiyetli bir hanım oldu ki:
-Rabbim emrettiyse,benim bebeğimi zayi etmez! Dedi. Ve kabul etti kundaktaki İsmail ile çölde aç susuz kalmayı.
Sonra,o bebeğin topuklarını vurduğu yerden fışkırdı mübarek zemzem!! O ananın büyüttüğü bebek öyle teslimiyetli bir evlat oldu ki:
-Rabbim emrettiyse,beni zayi etmez! Dedi. Ve kabul etti bir kayanın üzerine başını koyup,babasının onu hakka kurban etmesini.
Sonra,o evlat için indi ulu melek Cebrail!

Şimdi silkelenme zamanı değil mi? Rahat bırakın halıları,kilimleri,camları,perdeleri!
Niye misafirlere iyi görünmek isteyipte,Allah'ın karşısında rezil ediyorsunuz kendinizi!
👇👇👇👇
Read more
<span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f449"></span> @neslinin_mutfagi_ - <span class="emoji emoji1f4e3"></span>Kayısı reçelim de tamam<span class="emoji emoji1f646"></span><span class="emoji emoji1f351"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span> Nasıl Olmuş cancağızlarım<span class="emoji emoji1f60d"></span> Lezzetini ...
Media Removed
@neslinin_mutfagi_ - Kayısı reçelim de tamam Nasıl Olmuş cancağızlarım Lezzetini ben söyleyeyim şu ana kadar yaptığım ennn harika kayısı reçeli oldu Lokum musun mübarek Ölçülerini kafamda muhasebeci gibi hesap kitap yaptım (bu arada gerçekten muhasebe mezunuyum) ... 👏👏👏👉 @neslinin_mutfagi_ - 📣Kayısı reçelim de tamam🙆🍑😋 Nasıl Olmuş cancağızlarım😍 Lezzetini ben söyleyeyim şu ana kadar yaptığım ennn harika kayısı reçeli oldu 😋🍑 Lokum musun mübarek😍😍 Ölçülerini kafamda muhasebeci gibi hesap kitap yaptım (bu arada gerçekten muhasebe mezunuyum😁) tastamam oldu maşaAllah😋🍑🍃👌👇
.
.
.
🍑 MİS KOKULU KAYISI REÇELİ 🍑

Malzemeler
1.5 kg kayısı (Çekirdekleri çıkarılmış)
1 kg şeker
1 çay kaşığı limon tuzu veya 1 tatlı kaşığı limon suyu .
.
.
🍑Kilo hesabı yapamayanlar için ;
2 dolu büyük kase çekirdekleri çıkarılmış kayısı
1.5 kase şeker
1 tatlı kaşığı limon suyu veya 1 çay kaşığı limon tuzu -
-
-
Hazırlanışı
Kayısılar tencereye konulur üzerine şeker eklenip kapağı kapatılır ve geceden sabaha kadar derin yerde şekerde bekletilir. Sabah tencere ocağa alınır orta ateşte kaynamaya başlayınca altı kısılır arada zedelemeden karıştırılmak sureti ile kapak açık şekilde 40-45 dk kadar pişirilip kıvamına bakılır. Daha fazla malzeme ile yapınca suyu daha fazla olacağı için ona göre bakarsınız süre ateş durumuna göre çok az daha uzayabilir. Ama fazla pişirmeyin yeterli geliyor yoksa dağılır.  Meyveler pişmeye başlayınca limon suyu veya tuzu eklenip 10 dk  daha kaynatılır ve altı kapatılır. Limon suyu ile birlikte ayıkladıysanız kayısı çekirdeklerini de koymayı unutmayın ;) Kayısıların çekirdeklerini kırın suda bekletip soyun reçel de çok harika oluyor😘  Suyunu fazla çekmesini beklemeyin durdukça reçellerin suyu koyulaşıyor ona göre çokta çekmeden kapatmanızı tavsiye ederim ;) Hatta ben kaynatmaya başlamadan 1 bardak kadar su koyarım ekmeğe banmalık sulu seviyoruz biz 😋 Çok koyu kıvamlı reçel sevmediğimiz için aşırı çok uzun süre pişirmem şekeri de aşırı fazla koymam.  Altını kapatınca  Sıcağı sıcağına temiz kuru kavanozlara koyup sıkıca kapatılır ve ters çevrilip 1 gün bekletilir. Ama hemen yemek isterseniz tamamen tencerede soğuduktan sonra kavanoza koyup dolaba kaldırmanızıtavsiye ederim 🍑😋
AFİYET OLSUN
.
.
🍑Malatya Kayısılarım👉 @malatyaurunleridogal 👍👍👌👌
.
.
.
. .

#sunumönemlidir #kesfet #eniyilerikesfet #nefisyemektarifleri #sahanelezzetler #lezzetkareleri #tarifsunum #mukemmellezzetler #tencereyemegim #kayısıreçeli #r
Read more
Dağ gibi karayağız birer delikanlıydık. Babamız, sırtında yük taşıyarak getirirdi aşımızı, ...
Media Removed
Dağ gibi karayağız birer delikanlıydık. Babamız, sırtında yük taşıyarak getirirdi aşımızı, ekmeğimizi. Arabalar şırıl şırıl ışıklarıyla caddelerden geçerken bizler bir mum ışığında bitirirdik kitaplarımızı. Kendimiz gibi yaşayan binlerce yoksulun yüreğini yüreğimizde yaşayarak ... Dağ gibi karayağız birer delikanlıydık. Babamız, sırtında yük taşıyarak getirirdi aşımızı, ekmeğimizi.

Arabalar şırıl şırıl ışıklarıyla caddelerden geçerken bizler bir mum ışığında bitirirdik kitaplarımızı. Kendimiz gibi yaşayan binlerce yoksulun yüreğini yüreğimizde yaşayarak katıldık o büyük kavgaya. Ecelsiz öldürüldük. Dövüldük, vurulduk, asıldık.

Vurulduk ey halkım, unutma bizi... Yoksulluğun bükemediği bileklerimize çelik kelepçeler takıldı. İşkence hücrelerinde sabahladık kaç kez. İsteseydik, diplomalarımızı, mor binlikler getiren birer senet gibi kullanırdık. Mimardık, mühendistik, doktorduk, avukattık. Yazlık kışlık katlarımız, arabalarımız olurdu. Yüreğimiz işçiyle birlikte attı. Yaşamımızın en güzel yıllarını birer taze çiçek gibi verdik topluma. Bizleri yok etmek istediler hep. Öldürüldük ey halkım, unutma bizi... Fidan gibi genç kızlardık. Hayat, şakırdayan bir şelale gibi akardı göz bebeklerimizden. Yirmi yaşında, yirmi bir yaşında, yirmi iki yaşında, işkencecilerin acımasız ellerine terk edildik. Direndik küçücük yüreğimizle, direndik genç kızlık gururumuzla. Tükürülesi suratlarına karşı bahar çiçekleri gibi, taptaze inançlarımızı fırlattık boş birer eldiven gibi. Utanmadılar insanlıklarından, utanmadılar erkekliklerinden. Hücrelere atıldık ey halkım, unutma bizi... Ölümcül hastaydık. Bağırsaklarımız düğümlenmişti. Hipokrat yemini etmiş doktor kimlikli işkencecilerin elinde öldürüldük acınmaksızın. Gelinliklerimizin ütüsü bozulmamıştı daha. Cezaevlerine kilitlenmiş kocalarımızın taptaze duygularına, birer mezar taşı gibi savrulduk. Vicdan sustu. İnsanlık sustu.

Göz göre göre öldürüldük ey halkım, unutma bizi... Kanserdik. Ölüm, her gün bir sinsi yılan gibi dolaşıyordu derilerimizde. Uydurma davalarla kapattılar hücrelere. Hastaydık. Yurtdışına gitseydik kurtulurduk belki. Bir buçuk yaşında kızlarımızı öksüz bırakmazdık. Önce, kolumuzu omuz başından keserek, yurtseverlik borcumuzun diyeti olarak fırlattık attık önlerine. Sonra da, otuz iki yaşında bırakıp gittik bu dünyayı, ecelsiz.

Öldürüldük ey halkım, unutma bizi...
#ugurlarolsun #seslenis #24ocak1993
Read more
🥕HAVUÇ REÇELİ (Portakal aromalı) Rabbimden hepimize hayırlı huzurlu bir gün dilerim inşallah. ...
Media Removed
🥕HAVUÇ REÇELİ (Portakal aromalı) Rabbimden hepimize hayırlı huzurlu bir gün dilerim inşallah.  Havuçtan da reçel olur muymuş diyorsunuz değil mi? Yeni lezzetlere açık olmak lazım.. Hem de harika oluyor, portakal aroması ile çok hafif çok lezzetli bir reçel çıkıyor ortaya. Çok ... 🥕HAVUÇ REÇELİ (Portakal aromalı)
Rabbimden hepimize hayırlı huzurlu bir gün dilerim inşallah.  Havuçtan da reçel olur muymuş diyorsunuz değil mi?
Yeni lezzetlere açık olmak lazım..
Hem de harika oluyor, portakal aroması ile çok hafif çok lezzetli bir reçel çıkıyor ortaya.
Çok fazla reçel ve tatlı sevmeyen biri olarak diyebilirim ki
 tatlı olarak tek başına bile yenilebilir.👌👌 👍Fotoğrafları sola doğru kaydırarak bakabilirsiniz. 🥕MALZEMELER🥕
6 adet orta boy havuç
3 su bardağı toz şeker
3 su bardağı portakal suyu
Yarım su bardağı su
1 portakal kabuğu rendesi
1 adet çubuk tarçın
1 limon suyu
1 adet karanfil(isteğe bağlı 🥕YAPILIŞI🥕
Havuçların kabuklarını soyup yıkayalım ve rendeleyelim(rendenin büyük rendeleyen tarafı ile)
Altta gördüğünüz gibi tüm malzemeyi tencerede bir araya getirelim ve yarım saat kadar
 reçel kıvamına gelene kadar kaynatalım.
Kaynayana kadar yüksek ateşte sonra kısık ateşte pişirelim.. Arada reçelin üzerinde oluşan sarı köpükleri kaşık yardımı ile alalım.
Reçel kıvamına yaklaşınca limon suyumuzu da ilave edelim bir 
5 dakika kadar daha pişirip ocağı kapatalım.. *
Hemen kullanmayı düşünüyorsanız reçeliniz soğuyunca kavanoza alalım ve kapağını kapatalım..
Sonra kullanmayı düşünüyorsanız kavanoza sıcak sıcak reçeli koyup kapağını sıkıca kapatalım ve kavanozu ters çevirelim tamamen soğuyana kadar bekleyelim 🥕*Tarçın bu reçele çok yakışıyor.. 🥕* Karanfilde değişik bir tat veriyor ama ben çok hoşlanmadım..Reçel pişerken çok az durdu içinde çıkardım ben siz seviyorsanız içinden almadan pişirebilirsiniz de. 🥕*Reçelinize piştikten sonra ceviz veya fıstık ilave ederek de servis yapabilirsiniz.. #sevgidenesintiler
#reçel #reçeltarifleri #havuçreçeli #jam #yummy #instalike #instafoodie #delicious #mükemmel_lezzetler #yemekrium #tencereyemegim #sahanelezzetler
Read more
@tarifsizlezzetler Bugün ne yemek yapsam diye düşünenler pratik ve lezzetli #patatesgondol yapabilirsiniz. Ben patatesi tuz,yağ ve kekik ile harmanlayıp fırında kızarttım. Arzuya göre içine kuşbaşı sote, tavuk sote de kullanabilirsiniz. Üzerine kaşar dönebilirsiniz. 🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔
Yuvarlak ... @tarifsizlezzetler
Bugün ne yemek yapsam diye düşünenler pratik ve lezzetli #patatesgondol yapabilirsiniz. Ben patatesi tuz,yağ ve kekik ile harmanlayıp fırında kızarttım. Arzuya göre içine kuşbaşı sote, tavuk sote de kullanabilirsiniz. Üzerine kaşar dönebilirsiniz.
🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔
Yuvarlak orta boy patatesler ortadan ikiye kesilerek içi çıkarılır. Fırında yada yağda kızartılır.İçine karnıyarık içi hazırlayıp doldurulur.Üzerine domates biber dilimleri konup( yada benim gibi içinden çıkan patatesi üzerine kapatabilirsiniz) bir kasede bir kaşık salça sıcak su ve arzuya göre baharat ve renledelenmiş sarmısak ekleyip pürüzsüz olucak şekilde karıştırılıp fırın kabına dökülür. 190 derece önceden ısıtılmış fırında kısa süreli pişirilir.
Afiyet olsun🙋 - #regrann
Read more
... ... ANNELİKTEN İSTİFAA EDİLİYOR MU??? Bizim annemiz etti de... ... ... En çok ne zaman yoruldum ...
Media Removed
... ... ANNELİKTEN İSTİFAA EDİLİYOR MU??? Bizim annemiz etti de... ... ... En çok ne zaman yoruldum ve ilk ne zaman pes eder gibi oldum hatırlamıyorum. 8 yaşındaki oğluma annesinin bizi terk ettiğini anlatmaya çalıştığım zaman mı, 4 yaşındaki kızımın annesinin göğsündeki kokuyu ... ...
...
ANNELİKTEN İSTİFAA EDİLİYOR MU??? Bizim annemiz etti de...
...
... En çok ne zaman yoruldum ve ilk ne zaman pes eder gibi oldum hatırlamıyorum.
8 yaşındaki oğluma annesinin bizi terk ettiğini anlatmaya çalıştığım zaman mı, 4 yaşındaki kızımın annesinin göğsündeki kokuyu ararken hayatımızdan gelip geçen tüm kadınları kokladığını fark ettiğim zaman mı…
Bakkal, komşu, hala, hiç ayırt etmeksizin ve vazgeçmeksizin aradığı hem de.
O kokuyu bir daha duyup duyamayacağını bilmediğimi söyleyemezdim ve vazgeçmesini de isteyemezdim üstelik. Yalnızca 9 yaşında olan bir çocuğu, feleğin çemberinden geçmişlerle aynı olgunluğa itmek ister miydim peki?
İstemezdim elbette.
Çok yoruldum ve pes eder gibi oldum.
Alıp başımı gitmek, kendimi çocuklarımla birlikte yok etmek ve durmaksızın ah etmek istedim.
Ama sabahı bekledim sonra; her gecenin sabahını, aydınlıkla geleceğini düşünerek bekledim. ...
...
Başka bir adama aşık olmuş. Öyle yazıyordu mektubunda. ...
...
Kimi sevmiş acaba, nasıl birini.. Çocuklarından daha önemli biri olduğuna göre bir yerlerin Tanrısı olmalı!
...
...
Rica etmiş, çocuklarının onu kötü anımsamasına izin vermememi. Annenizin gitmesi gerekiyordu dersin demiş, olmaz mı.
...
...
Bizi terk etti. Nasıl bakacağımı bilmediğim ama zamanla öğrendiğim iki çocuğumuzu ve beni hayallerinin dışına itti. Başka bir hayatı seçti, bizim nerede ve nasıl kurulduğunu bilmediğimiz bir hayatı. Bizden ilelebet eksildi. Olsun, tamamlarız biz birbirimizi. Yaralarımızı sararız itinayla, temaslarımızı sahici kılarız daima. Onu unuturuz.
2 yıl önce gitti. ...
DEVAMI 👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿
...
...
👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿
....
Belki Keşke Neyse kitabımdan bir gerçek yaşam öyküsü daha....
...
...
https://www.divakadin.com/saglik-kosesi/hosca-kal-diyememek
...
#belkikeskeneyse #belkikeşkeneyse #drgokcenerdogan #drgökçenerdoğan
Read more
Selamlar mübarek kurban bayramında inşallah her ev et gördü allahın izni ile ❣şimdi yaptırmış olduğumuz kıyma ile buzluk köftesi nasıl hazırlanır hemde çok az malzeme ile nasıl saklanır videosunu çektim umarım hoşunuza gider bu şekilde çok pratik oluyor yemeğiniz hazır oluyor birde ... Selamlar 💜mübarek kurban bayramında inşallah her ev et gördü allahın izni ile ❣şimdi yaptırmış olduğumuz kıyma ile buzluk köftesi nasıl hazırlanır hemde çok az malzeme ile nasıl saklanır videosunu çektim umarım hoşunuza gider bu şekilde çok pratik oluyor yemeğiniz hazır oluyor birde formu hiç bozulmuyor köftelerin sizler videoyu izlerken bende detaylı tarifi yazicam bakalım en çok kim kalp bırakacak emeğe bir beğeni buzluk köftesinin 😍😍ben yaklaşık 3 kilodan hazırladım size 1 kilo kıyma ölçüsünü yazıyorum kafanız karışmasın 😘

Buzluk Köftesi Tarifi'nin Malzemeleri

1 kilo kıyma

1 yumurta

1 kase galeta unu yada 4 dilimbayat ekmek içi
1 büyük soğan rendesi

1 diş sarımsak  Maydanoz(ben koymadım)isteğe bağlı
1 tatlı kaşığı domates salçası

1 tatlı kaşığı biber salçası

Yarım çay bardağı sıvı yağ

İstenilen tüm baharatlar
Karabiber isot tuz pulbiber kimyon damak zevkinize göre
Buzluk Köftesi Yapılışı

Tüm malzemeler homojen bir şekilde yoğrulur istenilen Şekil verilir yuvarlak veya Oval. Tam üst üste gelmeyecek şekilde tepsilere yan yana dizilir, buzlukta dondurulur. Köfteler donduktan sonra çıkarılır bir birinden ayrılır. Buzluk poşetlerine konur tekrardan buzluğa atılır. İhtiyacınız olduğu zaman çıkartılır istediğiniz her çeşit yemekte ve kızartması yapabilirsiniz.Yada benim gibi plastik kablara koyulur arasına bir poşet yardimi ile birbirlerine deymesi engellenir ben kablarimi eminönünden almiştim büyük kolaylık 😉Buzunu saldırmak için bekleme Yapmıyorum, bazende bir kaç dakika microda buz ayarına bırakıyorum. Direk yağda kızartıyorum veya yaptığım yemeğin içine koyup Fırında pişiriyorum. Çok zaman kazanacaksınız köfte yaptığınız zaman fazlaca yapıp dolabınıza atın. Zamanımız değerli hanımlar. Kolay gelsin. Hepinizi seviyorum Rabbim hepimize kolaylıklar versin cansınız ❤❤❤❤
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span>Çok sevdiğim bir hikayeye göre Franz Kafka rutin yürüyüşlerini yaptığı parkta küçük bir kıza ...
Media Removed
Çok sevdiğim bir hikayeye göre Franz Kafka rutin yürüyüşlerini yaptığı parkta küçük bir kıza rastlamış. Kız ağlıyormuş. Oyuncak bebeğini kaybetmiş ve bu onu oldukça üzmüş. Kafka bebeği onun yerine aramayı önermiş ve ertesi günü aynı noktada buluşmak üzere sözleşmişler. Bebeği bulamaması ... 🌹Çok sevdiğim bir hikayeye göre Franz Kafka rutin yürüyüşlerini yaptığı parkta küçük bir kıza rastlamış. Kız ağlıyormuş. Oyuncak bebeğini kaybetmiş ve bu onu oldukça üzmüş.
Kafka bebeği onun yerine aramayı önermiş ve ertesi günü aynı noktada buluşmak üzere sözleşmişler. Bebeği bulamaması üzerine kafka küçük kıza bebeğin ağzından bir mektup yazmış ve buluştuklarında kendisine okumuş; “lütfen kederlenme dünyayı görmek için uzun bir yolculuğa çıktım. Sana başımdan geçenleri anlatacağım” bu bir çok mektubun ilkiymiş. Kafka küçük kızla her buluştuğunda oyuncak bebeğin hayali maceralarını özenle yazdığı mektuplardan ona okurmuş. Küçük kız da bu şekilde avunurmuş.
Derken gün gelmiş,görüşmelerin artık sonu gelmiş ve Kafka son görüşmede küçük kıza bir oyuncak bebek getirmiş. Küçük kız aslından oldukça farklı olan bebeğe şaşkınlık içinde bakakalmış. Bebeğe iliştirilmiş küçük bir not küçük kızın şaşkınlığını gidermiş;”Yolculuğum beni çok değiştirdi......” uzun yıllar sonra artık bir yetişkin olan küçük kızımız gözü gibi baktığı bebeğin gözünden kaçırdığı bir çatlağına sıkıştırılmış bir mektup daha bulmuş. Mektupta kısaca şöyle yazmaktaymış; “sevdiğin herşeyi er ya da geç kaybedeceksin ama sonunda SEVGİ sana başka bir surette geri dönecek....” 🌹👏🏼🤚🏼👌🏼 (ulaştığım kafayı bu kadar iyi anlatan bir hikaye daha okumamıştım heralde.. “yolculuğum beni çok değiştirdi!” Ama önce ben de kaybolmuştum. Çok derin... Sevgi ve Muhabbetle💕) 🌿🌿🌿▪️nişanlık: #esravildanozkan (detaylar öne çıkan story’lerde ve @evarujka sayfamızdadır )
Read more
Herkesin sıkıntı atma şekli başkadır, buda benim ki😎 hamurla oynamak<span class="emoji emoji1f64a"></span><span class="emoji emoji1f648"></span> çoktandır denemek istiyordum ...
Media Removed
Herkesin sıkıntı atma şekli başkadır, buda benim ki😎 hamurla oynamak çoktandır denemek istiyordum bugüne kısmetmişçok tarif vardı ama ben evdeki imkanlara göre yapmak istedim yani kıyma yoktu patates kullandim neyse ben yazayım tarifi belki birde böyle yapmak isterseniz kimbilir😎 ... Herkesin sıkıntı atma şekli başkadır, buda benim ki😎 hamurla oynamak🙊🙈 çoktandır denemek istiyordum bugüne kısmetmiş😉çok tarif vardı ama ben evdeki imkanlara göre yapmak istedim yani kıyma yoktu patates kullandim😜 neyse ben yazayım tarifi belki birde böyle yapmak isterseniz kimbilir😎😉 tezgaha çıkarın bir kap yıkayın elleri 2 su bardağı ılık suyu dökün içine, üstüne 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı tuz 4 su bardağı elenmiş un dalın içine parmaklarınızla başlayın yoğurmaya ben 1 bardak daha azar azar un ekledim kontrollü ekleyin ki sert olmasın klasik kulak memesi kıvamında olucak. Sonra üzerini örtün yarım saat dinlensin siz bu arada 3 adet haşlanmış patatesi rendeleyin, ocağa bir tava koyup yarım çay bardağı sıvıyağ koyun o ısınırken siz 1 büyük soğanı soyup küçük küçük doğrayın ısınan yağın içine atarak renk kavurun renk değiştirmeye başladığında 1 yemek kaşığı acı biber salçası ekleyip biraz daha kavuruyoruz en son patatesi biraz tuz biraz karabiberi de ekleyip hepsini guzelllceee karıştırıyoruz iç harcımız hazır altını kapatın bir kenarda soğusun. Biz gelelim dinlenen hamurumuza😉5 eşit parçaya bölüyoruz her bezeyi pasta tabağı boyutunda açıyor üzerlerine sıvıyağ sürüyor ve üst üste koyarak bezeler bitene kadar bu işleme devam ediyoruz, 15dk dinlenmeye bırakıyoruz. Sonra her bezeyi incecik açıp büyük kareler yani 5cm gibi kesip ortasına harcımızdan koyup zarf gibi kapatıyoruz yuvarlak kısmı üste gelicek şekilde eğer güveçse yağlayin normal tepsi ise dizin sıkı sıkı tepsiye tüm hamur bitene kadar bu işleme devam ediyoruz sonra üzerine sıvıyağ sürüp dogruuuuu 200 derece ısınmış fırına yolluyoruz işte bu kadar basit 😜😋😍😎😉nar gibi kızaran böreğimizi sarımsaklı yogurt ve biberli yağ ile servis ediyoruz 😉şunu da açıklamak isterim herkes çarşafda dolayıp şeritler kesip öyle yuvarliyor ama ben ince sevdiğim için bu şekilde yaptım söyliyimde sonra kızmayın çünkü bu pastalince😜😋😍😎 bu arada fotoğrafa iki tıklayın size💛bıraktım alınız lütfen😍sizde yoruma💛bırakın😉
.
.
.
.
.
.
.
#pastalinmutfagi
#pastalinelacmasiborek
#mutfakdamutfak
#cheflerintarifleri
#kahvaltiyadair
#zelisinmutfagi
#borek
#bosnak
#boşnak
#bosnakboregi
#yummy
#love
Read more
İyi geceler <span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f499"></span>Allâh Teâlâ Lût kavminin helâkinden ibret alınmasını emretmekte ve helâk olan ...
Media Removed
İyi geceler Allâh Teâlâ Lût kavminin helâkinden ibret alınmasını emretmekte ve helâk olan kavimlerin kalıntılarının insanlık târihine bir ibret olarak bırakıldığını bildirmektedir. Lût -aleyhisselâm-, peygamber olarak vazîfelendirildiği zaman, kendisine îmân eden Fevât ... İyi geceler 💙💙💙Allâh Teâlâ Lût kavminin helâkinden ibret alınmasını emretmekte ve helâk olan kavimlerin kalıntılarının insanlık târihine bir ibret olarak bırakıldığını bildirmektedir.

Lût -aleyhisselâm-, peygamber olarak vazîfelendirildiği zaman, kendisine îmân eden Fevât isminde bir hanımı vardı. Bu hanım yirmi sene sonra vefât etti. Onun vefâtından sonra Lût -aleyhisselâm-, Vâhile isminde Sodomlu bir kadın ile evlendi. Fakat Vâhile münâfık bir kadındı. Kavmin îmânsızlık ve ahlâksızlıklarına karşı sessiz kalıyordu. Hattâ kavmini, Lût -aleyhisselâm-’a karşı gizliden gizliye destekliyordu.

Bir akşam vakti, kavmini helâk etmekle vazîfeli melekler, güzel yüzlü insanlar sûretinde evlerine gelince, Vâhile, bunu hemen gidip kavmine haber verdi; Lût -aleyhisselâm-’a ihânet etti. Böylece o da kavmi ile beraber helâk oldu.

Lût -aleyhisselâm-’ın iki mü’mine kızı vardı. Lût kavminin helâk edilmesi es¬nâsında babaları ve îmân edenler ile birlikte Sodom’dan çıkıp azâb-ı ilâhîden kurtul¬muşlardı.

Daha sonra bunlar, babaları ile birlikte İbrâhîm -aleyhisselâm-’ın yanına gittiler. İbrâhîm -aleyhisselâm da, bu iki kızı kendi kavminden iki mü’minle evlendirdi. Yüce Allâh, Lût’un neslini bereketlendirdi. Medyen halkı onlardan hâsıl oldu.

LÛT KAVMİNİ HELÂK EDEN KÖTÜLÜKLER

Putlara tapmak.Livâta yapmak (erkeğin erkeğe yaklaşması). İbn-i Abbâs’tan rivâyet edilen bir hadîs-i şerîfte şöyle buyrulur: “Lût kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, fâili de (yapanı da) mef’ûlü de (yapılanı da) öldürünüz!” (Tirmizî, Hudûd, 24/1456; Ebû Dâvûd, Hudûd, 28/4462)

İbn-i Abbâs’tan diğer bir rivâyete göre Allâh Rasûlü -sallâllâhu aleyhi ve sellem- üç kere: “Lût kavminin işini (livâta) yapan mel’ûndur (lânetlenmiştir).” (Tirmizî, Hudûd, 24/1456) buyurdular.

Mâlik bin Dînâr buyurdular: “Geçmiş ümmetlerin hiçbirinde livâta işitilmedi. Ancak bu çirkin fiil Lût kavmi arasında görüldü. Onlara da bu fiili şeytan öğretmişti. Ve insanlar, yaratılışlarına zıd olan bu fiili işleyince, ilâhî gazab ve azâba sürüklendiler.

Allâh Teâlâ, insana şehveti neslin çoğalması için vermiştir. Onu, veriliş gâye ve hikmetinin dışında kullanarak gâfilâne hareket etmek, insanın cehâlet ve azgınlığındandır
Read more
Eşi görülmemiş büyük bir sarsıntı. Beşik gibi sallanan binalar. Her şeyin ‘insanoğlunun’ ayağının altından kaymaya başlaması. Denizin kaynayarak kendi kıyısında bulunan, ona ait olmayanları yutuşu. Yükselmeye başlayan çığlıklar. Kâğıtlar gibi büzülen evler, toza karışan katlarca ... Eşi görülmemiş büyük bir sarsıntı. Beşik gibi sallanan binalar. Her şeyin ‘insanoğlunun’ ayağının altından kaymaya başlaması. Denizin kaynayarak kendi kıyısında bulunan, ona ait olmayanları yutuşu. Yükselmeye başlayan çığlıklar. Kâğıtlar gibi büzülen evler, toza karışan katlarca yükseklikte siteler. Koca şehirlerin, birbiri ardına devrilmesi. Büyük bir uğultu içinde koşturan binlerce insan. Tonların altına sıkışmış kalmış on binlerce kader.
*
Umutlar, küskünlükler, kavgalar, sevgiler, affetmemişler, son kez sarıldığını bilmeyenler, evine dönenler ve bir daha asla bulunamayanlar…
*
Yalnızca kırk beş saniye sürdü…
Tüm bu yaşamlar 17 Ağustos 1999 depreminde kaybettiklerimizden bir kaçının hikâyesi. İnsanların eşine, dostuna ulaşma çabaları. Birbirlerini görünce ölmediği için sevinenler. Sürekli ağlayan ve ne yapacağını bilemeyenler. Yıkılmış evlerinin içinde kendi ailelerini elleriyle bulmaya çalışan çaresiz kalpler. Cehennem sıcağı. Toz kaplı bir hava. Soluk alamazken, acaba nefes alıyor mu soruları. Hastanelere girildiğinde insan yüreğinin almayacağı manzaralar, yataklar dolusu hastalar. Etrafın sağlı sollu ceset torbalarıyla dolmaya başladığı anlar.
Battaniye içinde sarılı, yaşamını yitirmiş ama cenazenin kimin olduğu bilinmeyenler.
*
Kırk beş saniyede neler değişir? Hayatınız bu kadar nasıl farklılaşır? Biliyor olsanız, yine de bugün ki gibi yaşar mısınız? Etrafınızdaki insanların değerinin farkında mısınız? Sevdiklerinize yeterince sarılıyor musunuz? Affedecek misiniz? Küçücük kırgınlıklarla ayrı kalmaya değer mi? Yapmak istediklerinizi, ulaşmak istediğiniz hayalleri beklemeli mi hâlen? Onu özlüyor musun? Annenin avuçlarını öpmek ister misin? Babana kocaman bir sarılmak? Sevdiğini arayıp, varlığına şükretmeye ne dersin? Dostlarını unutacak mısın?
“Sesimi duyan var mı?”
*
Hayatımda hiç gitmediğim Kocaeli’de vefat eden yaşamlardan öğrendiğim dersleri böyle yazmıştım Gökyüzü Durağı kitabımda. Hala da gidemedim ama acılarını ve hayat hikayelerini hep içimde büyüttüm. Mekanları cennet olsun. Allah bir daha yaşatmasın...
“Tüm masumların anısına…”
#umutgüner
Read more
Sevgili Günlük… 12 Ağustos Kanada’daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım. Burası çok güzel. ...
Media Removed
Sevgili Günlük… 12 Ağustos Kanada’daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım. Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum. 14 Ekim Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarına ... Sevgili Günlük… 12 Ağustos Kanada’daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım.

Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum.

14 Ekim
Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir sürü geyik gördüm. Çok güzeller. Yeryüzündeki en güzel hayvanlar. Burası resmen bir cennet. Kanada’yı çok ama çok sevdim.

11 Kasım
Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyormuş. Bu kadar güzel hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Sabırsızlıkla bekliyorum kar yağışını…

2 Aralık
Dün gece kar yağdı. Her yerin beyaz bir örtü ile kaplanışını seyretmek için gece saat kurup kalktım.Tıpkı kartpostal gibi. Dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık (ben kazandım). Kar temizleme makinesi gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Yorulduk ama çok eğlendik.

12 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinesi ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum ama kar da bazen sıkıcı oluyor. Yine de, iyi ki gelmişim buraya diyorum.

19 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruluyor insan epeyce.

22 Aralık
Boktan kar dün gece yine yağdı ! Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı, belim tutuldu. Kar temizleme makinesi ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendi. Pezevengin evladı !

25 Aralık
..ktiğimin karı yine yağdı. Eğer kar temizleme makinesini kullanan pezevengi elime bir geçireyim, o puştu geberticem. Yollardaki buzu eritmek için neden tuz kullanmıyor acaba ?

27 Aralık
Allahın belası kar dün gece yine yağdı. İnanılır gibi değil. Durmaz mı hiç ulan bu ? Kar temizleme makinesinin son gelişinden beri 3 gündür karları kürekle atamadığım için resmen eve hapsoldum. Hiçbir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi ! Yuh ! Ana………… yağ bari !

28 Aralık
Dün gece kar ” 83 cm ” yağdı, ne 25’i ! Bu kodumunun karı yazdan önce erimez abi.
Read more
Afyon Kocatepe Saat 05:30 Etem Tem, Afyon Kocatepe'de yarattığı "anıt fotoğrafı" nasıl çektiğini, ...
Media Removed
Afyon Kocatepe Saat 05:30 Etem Tem, Afyon Kocatepe'de yarattığı "anıt fotoğrafı" nasıl çektiğini, ülkenin kaderini belirleyen o sabahı ve ardından gelen günlerde neler yaşandığını Fikret Otyam ile 1960 yılında yaptığı söyleşide şöyle anlatmıştı: O sabah Kocatepe'de bulunuyorduk. ... Afyon Kocatepe Saat 05:30

Etem Tem, Afyon Kocatepe'de yarattığı "anıt fotoğrafı" nasıl çektiğini, ülkenin kaderini belirleyen o sabahı ve ardından gelen günlerde neler yaşandığını Fikret Otyam ile 1960 yılında yaptığı söyleşide şöyle anlatmıştı:

O sabah Kocatepe'de bulunuyorduk. Taaruz, şafak vakti saat beşte başlamıştı. Mustafa Kemal Paşa, günler ve geceler süren yorgunluğuna rağmen ayakta, vaziyeti adım adım takip ediyor, direktifler veriyordu. Bir ara kumandanlardan ayrıldı. Tek başına, kayalıklar arasında dalgın ve düşünceli dolaşmaya başladı. Zaman zaman sahra dürbünleriyle düşman cephesine bakıyordu... Bir aralık o kayalık tepenin ucuna geldi. Hafifçe eğilmişti. Başparmağı dudaklarının arasındaydı... Hemen objektifimi çevirdim, adeta nefes almayacak kadar bir sessizlik içinde deklanşöre bastım, resmini çektim. Saat 11'di... O gün 7x11 boyunda sekiz on rulo film çektim. Bir kaç tane 10x15 cam... Mustafa Kemal Paşa, bütün gün ağzına bir lokma koymamıştı... Gece ric'ate (geri çekilme) başladılar. 2 Eylül'de Uşak'a girdik. Vakit yoktu. Ahır bozması bir yerde bir kaç film yıkadım. Fotoğraflar birbirinden güzeldi. Hemen dört tane yaptım, ertesi sabah götürdüm. İçeri aldılar. Berberi traş ediyordu. Odada portatif bir masa, bir portatif karyola, iki iskemle vardı. Bir aralık odayı işaret etti: "A be.... Bu bir başkumandan odasına yakışmaz" dedi. Salih (Bozok) odayı halılarla süsleyeceğini söyledi. Zira o gün Trikopis getirilecekti. Gazi, fotoğrafları aldı, baktı. Parmaklarını fotoğrafların üzerinde  gezdirdi ve çekti: "Çok güzel, " dedi.

Kaynak:1- Fikret Otyam, "Etem Tem" röportajı, Ulus Gazetesi, 4 Aralık 1960, Ankara.

#ZaferBayramı
30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkomutanlığında
zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u
anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmî, ulusal bir bayramdır...
________________________________________________________ Büyük Zafer'in 96. Yılı, bu büyük günü bizlere armağan eden ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını sonsuz minnet ve şükranla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
Sürgünü yaşadım.Bilmediğim topraklara,tanımadığım insanlara ve bir kalp sancısına mahkum ...
Media Removed
Sürgünü yaşadım.Bilmediğim topraklara,tanımadığım insanlara ve bir kalp sancısına mahkum edildim.Sonu bilinmez bir yola ve aşka düştüm.Yol gittikçe, aşk yaşandıkça ucunu göremediğim sırlara eriştim.Her adımda bir ben yitirdim. Dilini suskunluğa mecbur kılmış bir kadın tanıdım.O ... Sürgünü yaşadım.Bilmediğim topraklara,tanımadığım insanlara ve bir kalp sancısına mahkum edildim.Sonu bilinmez bir yola ve aşka düştüm.Yol gittikçe, aşk yaşandıkça ucunu göremediğim sırlara eriştim.Her adımda bir ben yitirdim.
Dilini suskunluğa mecbur kılmış bir kadın tanıdım.O suskun kadına,sevmeyi ve güvenmeyi öğrettim.Adım adım..ve sabırla.Sürgünüm sona erdiğinde ise hikayemiz yeni başlamıştı.
YORUM
Bir sürgün.Herkesin son gözüyle baktığı.Savcı Fatin ve dilini lal etmiş güzeller güzeli Esma’sının hikayesi.Herşey Fatin’in bir başkaldırı sonucu sürgün yemesiyle başlıyor.Oysa bir adım geri atsa yaşananların hiçbiri olmayacak,kader bu ya Fatin’in kırık kalbinin merhemini sürgün yerinde saklamış bunca zaman,peşinde getireceği tüm sırlarla beraber.Dilini lal etmeye mecbur kılan kaderine boyun eğerek yaşayan,adı köyün delisine çıkan Esma’nın aşkla ilk tanışmasaydı savcı bey.Suskun dilinin adını haykırmamak için zor durduğu,bir yanının delicesine koşmak istediği,diğer yanının korktuğu tek insan.İkisinin ortak noktasıydı aşk.Fatin bir güzelin aşkından meftun olmuşken Zaman,sabır ve güven aralarındaki en büyük imtihanın soruları olacaktı.Esma’nın sırları aralanır iken,araya giren insanlar,oyunlar canlarını yakıp,birbirlerinden kopmaya zorladı onları;yinede,bir gün elbet kavuşacaklardı.Ayşegül Kalay’ın kalemiyle tanışmamı sağlayan,uzun zaman önce okuyup kelimeleri ancak toparlayıp sağlam bir yorum yazabildiğim,çok beğenerek okuduğum,güzel bir kitaptı Ahraz.Kitabın kapağındaki yazı dikkatini çekiyor insanın ‘Yüreği Yarım Doğar İnsan’. Bu kitabı mutlaka okumalıyım dedirten belkide bu söz.Fatin ve Esma’nın hikayesi alışılmıştan biraz farklı,kasaba hikayesi ama kasabada kasaba hani Dallas gibi mübarek entrikası bol bir yer.Fatin’de tam o olayların üstüne geliyor,asi mizacına uygun davranarak,dayanamayıp olaylara karışıyor,tamda bu sırada Esma’yla tanışıyor.Ve asıl hikaye başlıyor.
ALINTI
“Niye gidiyorsun?”
‘Gitmem gerekiyor.Çünkü ben buraya sürgün edildim ve katılmam gereken bir dava var.’
“Bir daha dönmeyecek misin?”
“Döneceğim elbette. Ama görev için değil,seni almak için. Seni alıp evime götürmek için.”
📷: @teknikerinkitapligi
#ephesusyayınları #kitap #ahraz
Read more
Yöre yöre değişiyor isimi<span class="emoji emoji1f60a"></span>Kahvaltının ya da çay saatlerinin miss lezzeti. Sıcak olursa arasına ...
Media Removed
Yöre yöre değişiyor isimiKahvaltının ya da çay saatlerinin miss lezzeti. Sıcak olursa arasına da peynir konup yenirse tamamdırbenim için. Bizde çok sevilir Hamur Kızartması (bişi) Malzemeler * 5 buçuk su bardağı un(temkinli yavaş yavaş eklenmeli) * 1 buçuk su bardağı su * 1 su ... Yöre yöre değişiyor isimi😊Kahvaltının ya da çay saatlerinin miss lezzeti. Sıcak olursa arasına da peynir konup yenirse tamamdırbenim için. Bizde çok sevilir😍
Hamur Kızartması (bişi)
Malzemeler
* 5 buçuk su bardağı un(temkinli yavaş yavaş eklenmeli)
* 1 buçuk su bardağı su
* 1 su bardağı süt
* yarım tatlı kaşığı tuz
* 1 yemek kaşığı şeker
* yarım paket yaş maya
* 2 yemek kaşığı sıvı yağ
kızartmak için:
* bol sıvı yağ
* Kızartma tencere
Hamur Kızartması Yapımı
* Süt ve su bir kabın içerisine boşaltılır eli yakmayacak derecede ılıktan biraz sıcak olacak şekilde ısıtılır. İçerisine maya ve şeker eklenir. Diğer taraftan unun bir miktarı yoğurma kabına eklenir.Tuz ilave edilir, karıştırılır.
* Unun ortası açılır, sıvı yağ dökülür. Yavaş yavaş mayalı süt, su, şeker karışımı ortaya eklenerek yanlardan azar azar un ilavesi ile hamur yoğrulur. Hafif ele yapışan, yumuşak, hamur elde edilir.
* Hamurun üstü kapatılarak sıcak bir yerde en az 1 saat mayalanmaya bırakılır.mayalanan hamur hafifçe ezmeden yoğrulur. Hamurdan parçalar kopartılır, küçük yuvarlaklar şeklinde açılır.
* Kızartma tenceresine bolca sıvı yağ koyulur.Hamurların bazılarının içine peynir bazıları sade yaparak kızgın yağın içerisine bırakılır. * Altın sarısı renginde kızaran hamurun iki tarafı da kızardıktan sonra havlu kağıt serili tabağa dizilir.Sıcak ya da ılık olarak servis edilir. #nefisyemektarifleri #tarifimcahideye #gorsellezzetler #hacerinmutfagii #hayatimmutfak #lezzet_dolu #lezzetlerim #onlinesunumlar #sahanelezzetler #pisirpisir_ye #sunumlar_diyari #supriztarifler #tarifsunum #anayemekler #yemekgram #cheflerintarifleri #buzzfeed #eeeeets #foodphotography #foodpics #foodstagram #foodstyling #huffposttaste #love_food #onmytable #feedfeed #foodiegram #instafood
Read more
defalarca ölmüştüm bu geceye kadar aslında belki ilk kez değildi hatta belki son kez bile değildi. ama ...
Media Removed
defalarca ölmüştüm bu geceye kadar aslında belki ilk kez değildi hatta belki son kez bile değildi. ama bu kez ölmeyi ben istiyordum açık açık ve en gayri resmi yollardan yapacaktım bunu sanırım ölüm silahım yada ölüm şeklim ne olursa gayri resmi kalıbına uygun olur diye bi soru sordu ... defalarca ölmüştüm bu geceye kadar aslında
belki ilk kez değildi
hatta belki son kez bile değildi.
ama bu kez ölmeyi ben istiyordum açık açık
ve en gayri resmi yollardan yapacaktım bunu sanırım
ölüm silahım yada ölüm şeklim ne olursa gayri resmi kalıbına uygun olur diye bi soru sordu içimdeki o dışımdaki sesten çok ses çıkaran ses.
özlemek olabilir miydi?
yada geçmişimi tüm çıplaklığıyla önüme dökmek?
belki..
ya şarkı dinlemek en acımasızlarından özenle seçip..
nasıl olacak bilmiyorum ama acılı olmalıydı
hayatımın onda dokuzunu acı çekerek yaşamıştım
ve bu alışkanlığı bozmak küstahlık olurdu sabaha kadar uyumayacaktım, biliyordum
ve hayatım boyu göz ardı edebileceğim kadar sıradan gelen ne varsa onları seçecektim bir bir..
mesela dinlediğim şarkılarda arkadan gelen, ayağımı yere vurararak ritim tutmama paralel çalan bass gitar sesi
yada ne bileyim okuduğum kitapların okumadığım önsözleri
veya yürürken fark ettiğim çözülmüş bağcığım.
evet evet!
buldum.
her cümlede iliklerine kadar kötü hissettirilip depresyona girmeye mahkum edilen, cümlenin ilk harfine göre kat kat kıymetsiz olan küçük harfler..
bu gece ölmek için kullanacağım şey buydu, yazmak..
küçük harflerle! varımı yoğumu küçük harflerle nakış gibi işleyeceğim bu gece.
ne varsa onlar aracılığıyla yazacağım,
ne varsa..
#kitap #book #read #deneme #hempa #hempalopedi
Read more
Çocuk düşmanlığının geleceği nokta bu herhalde!!! Bayram günü parkta oyun oynayan çocuklara ...
Media Removed
Çocuk düşmanlığının geleceği nokta bu herhalde!!! Bayram günü parkta oyun oynayan çocuklara gürültü yaptıkları gerekçesiyle ateş açılıyor! 7 yaşında bir kız çocuğu sırtından vuruluyor ve sırtında bir kurşun ile yaşamaya mahkum kalıyor. Durun daha en delirtici bölüme gelmedik... ... Çocuk düşmanlığının geleceği nokta bu herhalde!!!
Bayram günü parkta oyun oynayan çocuklara gürültü yaptıkları gerekçesiyle ateş açılıyor! 7 yaşında bir kız çocuğu sırtından vuruluyor ve sırtında bir kurşun ile yaşamaya mahkum kalıyor. Durun daha en delirtici bölüme gelmedik... Savcılık bu kişiyi serbest bırakıyor!!! Bu suçlulara nasıl bir mesaj verecek?
Günlerdir yok “çocuklar ses çıkardı kafam şişti tatilimden zevk alamadım”, yok “bir anne pusetle ayağıma çarptı” saçmalıklarına tahammül ederken bir de bu!!! Ama zaten bu çocuk düşmanı zihniyetin geleceği noktayı gösteriyor. Bizim anneliğimiz babalığımız nasıl bir zamana denk geldi? Nasıl bu alacakaranlık kuşağının içine düştük? Yeter artık yeter! Ne diyorsunuz? Çocuk düşmanı zihniyetle nasıl mücadale edeceğiz? Sizin çevrenizde de çocuk düşmanları var mı?
Eskiden çocuklar sevilirdi. Dedem cebinde çocuklar için şeker ve balon taşırdı. Nereden nereye?
Birgün gazetesinin haberi:
Parkta oynayan çocuklara 'gürültü yaptıkları' bahanesiyle ateş eden şahıs serbest
İstanbul Pendik'te bayramın 1'inci gününde yaşanan olay iddialara göre söyle gelişti; .. ailesinin 7 yaşındaki kızları Hiranur arkadaşlarıyla birlikte oturdukları sitenin çocuk parkında oyun oynuyordu. Sitenin karşısındaki binada oturan B.B., çocukları 'gürültü yapmayın' diyerek uyardı. Çocukların parkta oyun oynamaya devam etmesi üzerine yine iddiaya göre B.B., oturduğu dairenin camından silahla havaya ateş etti. Silah sesi üzerine parktaki çocuklar saga sola kaçmaya başladı. Hiranur da eve gitti.
Hiranur'un annesine sırtının ağrıdığını söylemesi üzerine anne kızının vücudunu kontrol etti. Sırtındaki kanları fark eden anne küçük kızını hastaneye götürdü. Hastanede yapılan muayenede merminin kemiği delip küçük kızın ciğerine 2 santim kala durduğu anlaşıldı
Yapılan müdahaleyle hayati tehlikeyi atlatan küçük kız, plastik cerrahi servisine sevk edildi. Merminin çıkarılıp çıkarılmayacağına doktorlar karar verecek. parktaki çocukların ifadeleri üzerine aile, ateş ettiği iddia edilen B.B.'den şikayetçi oldu.
Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüpheli B.B'yi gözaltına aldı. B.B., ifadesi alındıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldı
Read more
MEKTUBUN VAR Boş mektuplar gönderiyorum sana İçine düşlerinden kat. Kederlerinden, kırılmışlıklarından... Topladığın ...
Media Removed
MEKTUBUN VAR Boş mektuplar gönderiyorum sana İçine düşlerinden kat. Kederlerinden, kırılmışlıklarından... Topladığın sevgilerden bahset bana Tutunduğun korkularından, Kaçtığın yaralardan, Ve savurduğun isyanlarından biraz da... Sonra başla, Unutmaya yüz tutmuş ... MEKTUBUN VAR

Boş mektuplar gönderiyorum sana
İçine düşlerinden kat.
Kederlerinden, kırılmışlıklarından...
Topladığın sevgilerden bahset bana
Tutunduğun korkularından,
Kaçtığın yaralardan,
Ve savurduğun isyanlarından biraz da...
Sonra başla,
Unutmaya yüz tutmuş anılarımızı canlandırmaya.
Ellerimizi birleştir,
Kahkahalarımızı yasla yanak yanağa.
Gülmeyi en çok seninle sevdiğimi hiç inkar etmedim.
Bakışlarımı al,
Bir sahil kıyısında maviye at,
Derinlere daldıkça seni bulsun.

Bir umut benimkisi... Tozunu alsak o bahar sabahlarının mesela,
Yeşerir mi dersin yine?
En büyük derdimizin aşk ve parasızlık olduğu
Gelincik tarlalarına dönsek,
Uzansak güneşe nazır,
Bildiğimizden farklı ısıtır mı?
Sırt sırta verip sussaydık eğer,
Kalbimiz çarpar mıydı daha hızlı?
Ya da ne bileyim,
Düşünmeseydik belirsiz geleceği
Konuşur muyduk birbirimizi?
Mektupları doldurmak zorunda değilsin
Yanıtların harfsiz de dökülebilir...
İstersen su dök üstüne, karala, çizgi çek
Buruşturup at hatta, fikri beğenmediysen.
Ama sen de boş mektuplar yolla yüreğime,
İçimi dökmem lazım
Uzak özleminin yangısına.

Çağla Dağ Zimmermann (12.03.2016/Viyana)

Herkese mutlu haftasonları! Nihayet vakit bulup yeni bir şiir yazabildim. Sessizliğe çok ihtiyacı var insanın yazabilmek için... #vscocam #vscoedit #vscohatunlar #visualaddict #instabook #instagood #benimsiirlerim #mypoems #poetry #bookworm #kitapaşkı #kitapkurdu #kitapkokusu #fotosentez #gulumseaska #gununkaresi #instadaily #nostalji #vintage #vscoturkey #instatürk #turkishfollowers #bir_dakika #birkitapbirfotograf #kitapşiir #lovepoems #aşk
Read more
13 Nisan Cuma günü açılışı gerçekleşecek Alternate sergisinin öncesinde saat 15.00'te Alsancak ...
Media Removed
13 Nisan Cuma günü açılışı gerçekleşecek Alternate sergisinin öncesinde saat 15.00'te Alsancak Yakın Kitabevi'nde "Kolektivitenin mümkünatı?" başlıklı söyleşinin katılımcıları Özgül Kılınçarslan, Zafer Güngen, Gökçen Ergür ve Borga Kantürk, sanat disiplinlerinde kolektif ... 13 Nisan Cuma günü açılışı gerçekleşecek Alternate sergisinin öncesinde saat 15.00'te Alsancak Yakın Kitabevi'nde "Kolektivitenin mümkünatı?" başlıklı söyleşinin katılımcıları Özgül Kılınçarslan, Zafer Güngen, Gökçen Ergür ve Borga Kantürk, sanat disiplinlerinde kolektif üretim ve süreç üzerine deneyimlerini paylaşacaklardır. 10 Nisan'da kurulum süreciyle beraber izleyiciyle buluşacak sergi ise Feyerabend'in "Her tek biçimlilik kendini kandırmaktır" sözüne atıfta bulunmaktadır.
Avusturyalı filozof ve bilim felsefecisi, bilimsel anarşizmin öncüsü ve bilimin Dadacısı olarak anılan Paul Karl Feyerabend; “Nasıl İyi Bir Deneyci Olunur: Bilgi Sorunlarında Hoşgörü Adına Bir Savunma” adlı yazısında bilimin deneyselliği üzerine sorgulamalara girişmiştir. “Her tek biçimlilik kendini kandırmaktır” alt başlığı bu yazısında yer alır. Salt bu alt başlık bile başlı başına -bilimle iç içe geçmiş günümüz sanatında da- sorgulanabilir biçimler veya teknik dogmalar üzerine söylenebilecek sözlerden biridir. Biçimi bu noktada yine bir başka Avusturyalı Ernst Fischer’ın düşündüğü şekilde ele almamız gerekir. Ernst Fischer’a göre biçim sadece maddesel formu temsil etmez, maddelerle koşullu somutlaşmış toplumsal yaşantının temsilidir aynı zamanda. Bu pencereden bakıldığında, biçim başlı başına formelliğe karşılık gelmez, onu oluşturan tüm kültür ögelerinin de tözel alegorisidir.
Dünya bir tek biçimliliğin etkisi altındadır. Bu tek biçimlilik, yaşam tarzlarımızdan, hayat görüşlerimize, dünyadaki ana akım politikalardan sosyo-ekonomik reflekslerimize kadar iliklerimize işlemiş durumdadır. Tüm bu karmaşadan ve boğuculuktan insanı kurtaracak, farklı düşünmeye, sıradan olanın dışına çıkmaya, her geçen gün daha da standart kurallarla bizleri yaşamaya zorlayan hayatın ruhani çöküşünden uzaklaşmamızı sağlayacak olan sanattır... ...Sanatın deneysellik ve sürdürülebilirliği “tek biçimlilik” dünyasında bir kaçış yolu vaadiyle karşımıza çıkar. Bu sergi de kaçışın yarattığı ivme sayesinde sıradanlığın dünyasında alternatif olanın keyfini çıkarmak üzerine kurgulanmıştır.
Read more
Hayıtbükü, Datça'nın en sevilen koylarından biri. Sağ tarafındaki kocaman kaya kütlesinin himayesinde, korunaklı, dalgasız, harika bir koy. Kayanın hemen altına minik bir yat limanı var. Koyun geri kalanında da irili ufaklı pansiyonlar, salaş sevimli lokantalar, bir iki de bar var... ... Hayıtbükü, Datça'nın en sevilen koylarından biri. Sağ tarafındaki kocaman kaya kütlesinin himayesinde, korunaklı, dalgasız, harika bir koy. Kayanın hemen altına minik bir yat limanı var. Koyun geri kalanında da irili ufaklı pansiyonlar, salaş sevimli lokantalar, bir iki de bar var... Yüksek sezonda plaj bir hayli kalabalık oluyor.
Hayıtbükü Ahşap Evleri, Hayıtbükü'nün en iyi bungalow oteli.Yer iki kardeşin: Yurdagül Hanım ve Hakkı Bey. Plajın 130 metre gerisinde on dönümlük harikulade bir bahçe içinde. Patates, portakal, limon, patlıcan, karabaş otu, domates, biberden tutun da zeytine kadar neredeyse her şeyi yetiştiriyorlar. Bahçeden sorumlu olan kişi babaları Güner Bey.
Bu şahane bahçeye on iki ahşap, on tane taş ev serpiştirmişler. Ahşap evlerden sekizi mutfaksız, dördü mutfaklı. Odalar sade döşenmiş. Göz yoran detaylar yok. Ağaçların arasında yer alan ahşap evlerde kuş cıvıltıları ile güne başlıyorsunuz.
Kahvaltı en can alıcı noktası. Kendi fırınlarında nefis köy ekmeği yapıyorlar. Pişi, köy yumurtası, peynir çeşitleri, ev yapımı reçeller anneleri Saliha Hanım’ın ve Hakkı Bey’in elinden çıkma. Karabaş otu reçeli değişik bir şey. Severseniz müptelası olacağınız bir tat. Yemek kişiye özel. Sabah kahvaltınızı yaparken öğlen ve akşam ne yemek istediğinizi tek tek soruyorlar, sonra da bahçeden topladıkları sebzelerle istediğiniz yemeği hazırlıyorlar. Üstelik portakal ve limon ağaçlarının altına yiyorsunuz yemeğinizi.
Yan koy Kızılbük. Akşamları güzel bir yürüyüşle ulaşmak mümkün.
29-31 Temmuz arası yer var. @gezginsincap'tan aradık deyince yüzde 10 indirim var. (Oda + kahvaltı 400 TL) Serpme için dışarıdan da geliniyor. 35 TL.
Özellikler: Doğada yerleşim • Ahşap evlerde konaklama • Odalarda televizyon ve klima • Kredi kartı kabul ediliyor
Konum: Denize 130 metre.
Restoran: Akdeniz/Ege yemekleri • Balık • Yöresel yemekler
Çocuk politikası: Çocuk kabul edilir
İnternet bağlantısı: Her yerde var
Aktiviteler: Bisiklet • Yoga
Evcil hayvan politikası:
Kabul edilir

Yazı: Küçük Oteller Kitabı'ndan (@gezerkenogrenen)
.
.
#gezginsincaphayitbuku #gezginsincaphayitbukuahsapevleri #gezginsincapdatca
Read more
Bugün saat 19:00’da Luzia Üst Kat tek kişilik bir oyuna ev sahipliği yapacak: Asl-ı aşk büyükler ...
Media Removed
Bugün saat 19:00’da Luzia Üst Kat tek kişilik bir oyuna ev sahipliği yapacak: Asl-ı aşk büyükler için Nilüfer Perihan Kurtoğlu (@niluferperihankurtoglu ) tarafından yazılmış bir masal... Kadın ve erkeğin, söz ve müziğin, yer ve gökün birbilerini arama ve buluşma hikayesi. . - Herkes ... Bugün saat 19:00’da Luzia Üst Kat tek kişilik bir oyuna ev sahipliği yapacak:

Asl-ı aşk büyükler için Nilüfer Perihan Kurtoğlu (@niluferperihankurtoglu ) tarafından yazılmış bir masal... Kadın ve erkeğin, söz ve müziğin, yer ve gökün birbilerini arama ve buluşma hikayesi. .
-
Herkes bu dünyaya masalıyla gelir. Hepimizin kendi, biricik masalı olduğu gibi, bir de hep birlikte ortak bir masalımız vardır. Birini bile çıkardığınızda, eksik kalacak bir masal. .
-
Nilüfer Perihan kurtoğlu'nun yazdığı ve anlattığı bu tek kişilik gösterinin müzikleri Mübin Dünen tarafından bestelendi. .
-
Asl-ı Aşk, yola çıktığı 2015 haziranından bu yana Galata Mevlevihanesi bahçesi, Bozcaada Salhane, Burgazada Cemevi, Burgazada Cennet Bahçesi, Gümüşlük Eklisa, Cihangir Tatavla Sahne, Fındıklı çay bahçesi, Mardin Müzesi, Kuzguncuk Sanat Tiyatrosu, Ankara Devlet Tiyatroları 75. Yıl Sahnesi ve Kadıköy KarmaDrama'da toplam 15 kez izleyiciyle buluştu. .
-
Süre: 50 dakika
Giriş: 30 ₺
-
Nilüfer Perihan Kurtoğlu Tiyatroya 1993 yılında Ali Poyrazoğlu tiyatro okulunda başladı. Beş yıllık gazetecilik döneminden sonra 1999'da İTÜ Oyuncuları ile tiyatroya döndü. 2000 yılından bu yana Ayla Algan, Yeşim Özsoy Gülan, Doğu Oyuncuları, Oyuncular Tiyatro Grubu gibi kişi ve grupların oyunlarında Türkiye'de ve yurt dışında sahneye çıktı. 2007'de Araf ya da Gözler, 2009'da Eksik, 2010'da Kabul adlı tiyatro oyunlarını sahneledi ve oyuncu olarak rol aldı. Yazdığı kısa oyun" O da su, bu da su" Mustafa Uzunyılmaz tarafından Cehov ve Pirandello'nun kısa oyunlarıyla birlikte "Yaşamak" adıyla sahnelendi. "Kediniz Sizi Nasıl Eğitir" adlı kitabı Scala Yayıncılık tarafından yayınlandı. Asl-ı Aşk masalı albümü Ada Müzik tarafından yayına hazırlanmaktadır. .
-
Mübin Dünen neyzen, santur ve ses sanatçısı ve bestecidir. Uzun yıllar sokak müzisyeni olarak müziğini icra etmiş, yurt içinde ve İtalya, Fransa, İsviçre gibi Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde grubu ile ve solo olarak konserler vermiştir. Bahar albümü 2009, Gerok adlı albümü 2016 yılında yayınlanmıştır. Asl-ı Aşk masalı albümü Ada Müzik tarafından yayına hazırlanmaktadır.
Read more
Setagaya Synchronicity • Chika Hongou <span class="emoji emoji2615"></span>️ • Konusu: Kızlara aşık olmasına rağmen sadece erkeklere ...
Media Removed
Setagaya Synchronicity • Chika Hongou ️ • Konusu: Kızlara aşık olmasına rağmen sadece erkeklere karşı arzu beslediği değişik bir yatkınlığı olan Takafumi, sevgilisi Mai’nin tayini sebebiyle birlikte yaşadığı evden çıkmak zorunda kalır. Zor durumda kaldığı anda arkadaşının kullanmadığı ... Setagaya Synchronicity • Chika Hongou ☕️
• Konusu: Kızlara aşık olmasına rağmen sadece erkeklere karşı arzu beslediği değişik bir yatkınlığı olan Takafumi, sevgilisi Mai’nin tayini sebebiyle birlikte yaşadığı evden çıkmak zorunda kalır. Zor durumda kaldığı anda arkadaşının kullanmadığı yurt odasını kullanabileceği söylenir. Fakat söylediklerine göre, oda arkadaşı “onlardan”dır. Yurda taşındığı gün oda arkadaşı (Fukamachi) ile karşılaşan Takafumi şaşkına uğrar. Fukamachi, Takafumi’nin parttime işinde her zaman dikkatini çeken müşterisidir. 🔞 ❗️(Dili: 🇯🇵JP )
.
Not: 2017 Kasım’da satışa çıkmıştır. Satışa çıkar çıkmaz tükenmiştir.
.
•PTT ile %50 indirimli gönderilecektir!
🔻Fiyatı 30 Lira✔️
.
• Daha fazla BL manga için DM'den ulaşabilirsiniz.
#dotbloom #eyescomics #setagayasynchronicity #hongouchika #chikahongo #anime #manga #japan #japonca #boyslove #yaoi #shounenai #shounenaimanga #bl #romancemanga #fujoshiforever #fujoshi #ほのぼの #ほっこり #癒し系 #megane
Read more
Hayırlı Ramazanlar İftar için nefis bir tarif.Yumurta sevmeyenler,sadece garnitürde kullanabilirler ...
Media Removed
Hayırlı Ramazanlar İftar için nefis bir tarif.Yumurta sevmeyenler,sadece garnitürde kullanabilirler ️Dalyan köfte için malzemeler 700 gr orta yağlı kıyma 4 Yemek kaşığı galeta unu 1 Yumurta 1 Orta boy kuru soğan 3 Diş sarımsak Karabiber, Kimyon, Kekik ve Tuz İçi için: ... Hayırlı Ramazanlar
İftar için nefis bir tarif.Yumurta sevmeyenler,sadece garnitürde kullanabilirler 👍
❤️Dalyan köfte için malzemeler

700 gr orta yağlı kıyma
4 Yemek kaşığı galeta unu
1 Yumurta
1 Orta boy kuru soğan
3 Diş sarımsak
Karabiber, Kimyon, Kekik ve Tuz
İçi için: 3 veya 4 tane yumurta ve 1 buçuk çay bardağı haşlanmış bezelye ❤️Sosu İçin Malzemeler

1 Silme yemek kaşığı domates salçası
1 Silme yemek kaşığı biber salçası
1 Dolu yemek kaşığı tereyağı ve 1 yemek kaşığı sıvıyağ
1 Bardak sıcak su (Sosu fazla olsun isterseniz, miktarları biraz daha arttırabilirsiniz.)
Üzerine sürmek için 1 tane yumurta akı ( köftenin pişerken çatlamaması için, üzerine yumurta akı sürülüyor)
❤️Dalyan Köfte Yapımı

Öncelikle soğanımız rendeleyin , sarımsakları ezin ve bir kaba alın.
Galeta ununu ,yumurtayı, tuzunu ve baharatlarını da aynı kaba alın ve karıştırın.
Son olarak kıymayı da ilave edin ve çok iyi bir şekilde yoğurun ve dolapta yarım saat ,eğer vaktiniz varsa 1 saat dinlendirin.
Bu sırada köfte için gerekli olan yumurtaları haşlayın ve kabuklarını soyun.
Bezelyeyi de aynı şekilde suda yumuşayana kadar haşlayın vey hazır garnitürde kullanabilirsiniz. Yaklaşık olarak 2 çay bardağı.
Dolaptan çıkardığınız kıymayı yağlı kağıt üzerinde kare şeklinde elinizle bastırarak açın.
Haşladığınız ve suyunu süzdüğünüz bezelyeleri kıymanın tam ortasına ,fotoğraftaki gibi yerleştirin.
Üzerine yumurtaları sıralayın.
Yağlı kağıt yardımıyla kıymayı kenarından kaldırıp ortasındaki yumurtaların üzerine kapatın, sonra diğer kenarını da aynı şekilde kapatıp, kıymayı rulo yapın ve elinizle dikkatlice ruloyu düzeltin.
Yağladığınız fırın tepsisine köfte yerleştirin ve üzerine yumurta akını her yerine gelecek şekilde sürün.önceden 170 derece ısıtılmış fırında köfte hafifi kızarmaya başlayana kadar pişirin
Bu sırada sos için gerekli yağı bir tavada eritin ve salçasını da ilave edip kavurun. Kavrulan salçasına suyunu dökün ve 1 taşım kaynadıktan sonra fırında hafif kızarmaya başlayan köftenin tepsisine kenarından dikkatlice tepsinin içine sosu dökün.
Sosunu da döktüğünüz köfteyi 7 dakikaya yakın bir süre, sosu hafif biraz kendini çekmeye başladığında fırından çıkartın.
#iftar #ramazan #dalyanköfte
Read more
Bugün ne yemek yapsam diye düşünenler pratik ve lezzetli #patatesgondol @tarifsizlezzetler ‘den ellerinize sağlık 🏻. Ben patatesi tuz,yağ ve kekik ile harmanlayıp fırında kızarttım. Arzuya göre içine kuşbaşı sote, tavuk sote de kullanabilirsiniz. Üzerine kaşar dönebilirsiniz. 🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔
Yuvarlak ... Bugün ne yemek yapsam diye düşünenler pratik ve lezzetli #patatesgondol @tarifsizlezzetler ‘den ellerinize sağlık 👌🏻. Ben patatesi tuz,yağ ve kekik ile harmanlayıp fırında kızarttım. Arzuya göre içine kuşbaşı sote, tavuk sote de kullanabilirsiniz. Üzerine kaşar dönebilirsiniz.
🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔
Yuvarlak orta boy patatesler ortadan ikiye kesilerek içi çıkarılır. Fırında yada yağda kızartılır.İçine karnıyarık içi hazırlayıp doldurulur.Üzerine domates biber dilimleri konup( yada benim gibi içinden çıkan patatesi üzerine kapatabilirsiniz) bir kasede bir kaşık salça sıcak su ve arzuya göre baharat ve renledelenmiş sarmısak ekleyip pürüzsüz olucak şekilde karıştırılıp fırın kabına dökülür. 190 derece önceden ısıtılmış fırında kısa süreli pişirilir.
Afiyet olsun🙋
Read more
Bu ay #bookcrossing dostlarımız belli oldu 🧡 @cagriguven16 @bogac.ksk vd @fitvemuhendis Ocak ...
Media Removed
Bu ay #bookcrossing dostlarımız belli oldu 🧡 @cagriguven16 @bogac.ksk vd @fitvemuhendis Ocak ayında #ikigai ile başlayan, şubattada #hygge ile devam eden kitap hediyelerime Martta #masallarlayolaçık ile devam (evet Mart bitti de ben biraz gezmekle meşguldüm geciktim )Yeni yılda ... Bu ay #bookcrossing dostlarımız belli oldu 🧡 @cagriguven16 @bogac.ksk vd @fitvemuhendis Ocak ayında #ikigai ile başlayan, şubattada #hygge ile devam eden kitap hediyelerime Martta #masallarlayolaçık ile devam💙✨ (evet Mart bitti de ben biraz gezmekle meşguldüm geciktim 🙊)Yeni yılda çok kitap okuyalım, #bookcrossing yapalım, kitap hediye edelim demiştim. Mart ayında 2 kitap bitirdim, #bookcrossing yapamadım ama 5 kitap hediye ettim. 📚✨Haftaya pazartesi kargolanmak üzere buradan da 3 adet Masallarla Yola Çık kitabından hediye ediyorum. Bu harika kitabı internette gezinirken görüp aldım. İlk başta yazarın akıl verdiği gibi her hafta bir bölüm okuyup egzersizleri yapıyordum. Sonra Tayland’a yanıma götürdüm ve baştan sona bir kaç defa okudum. Galiba hayatımın bu döneminde çok ihtiyacım vardı. Resmen hatmettim ve çok sevdim. Önce karanlık ama yeşil ormana girdim. 🌳🌿Sonra püfür püfür rüzgarlar esen dağlara çıktım 🏔🌬derken ışıktan gözlerimin kamaşıp üçüncü gözümün açıldığı çöle geldim. 🔥Sonra tam da Phi Phi Adası’ndayken denizlere daldım suda süzüldüm. Suya güvenince batmadım, yanıma renkli balıklar geldi.💦🐠Neyse efendim, #masallarlayolaçık kirabına sahip olmak için tek yapmanız gereken şöyle 1-2 dakika düşünüp yola çıkmak istediğiniz o masalsı yere dair bir adet örnek vermeniz. Çekinmeyin yaratıcı olun 🙆🏻‍♀️🧜🏻‍♀️ Ayrıca siz okuduktan sonta kitabı 3 arkadaşınıza daha okutmanızı istiycem (her zamanki gibi 🙃) o yüzden onları da tag’lemeniz. Yani özetle tek yoruma bir adet masalsı yolculuk örneği ve kitabı sizden sonra okuyacak üç arkadaş bekliyorum. 💙💙💙 Biliyorsunuz çekiliş yok kafamıza göre seçip aramızda kitabı gezdiriyoruz.. Zaten az yorum geliyor diğer seyahatli çekilişlerime göre 😅ps: Nisan kitabını da haftaya duyuracağım pps: bu sene bolca kitap okuma, #bookcrossing yapma ve kitaplardan konuşma hedefime paralel bloga kitaplar sekmesi ekledim link profilde 📚😘 #kitaplar #kitapkurdu #kitapaşkı #kitapönerisi
Read more
 #canlar #bilgilendirme <span class="emoji emoji1f460"></span><span class="emoji emoji1f460"></span><span class="emoji emoji1f460"></span><span class="emoji emoji1f460"></span><span class="emoji emoji1f460"></span> YENİ YÖNTEM <span class="emoji emoji1f460"></span><span class="emoji emoji1f460"></span><span class="emoji emoji1f460"></span><span class="emoji emoji1f460"></span><span class="emoji emoji1f460"></span> #Rahim Filminde ( #HSG) #Ağrı ve Radyasyona ...
Media Removed
#canlar #bilgilendirme YENİ YÖNTEM #Rahim Filminde ( #HSG) #Ağrı ve Radyasyona Son diyerek çıktı bu yöntem Peki öylemi??? BAKALIM Bu işlemi kliniğimde yapabiliyorum, hastaneye gitmeme gerek kalmıyor... #HSG de kullanılan radyoopak maddenin yerine sütlü köpük ... #canlar
#bilgilendirme 👠👠👠👠👠
YENİ YÖNTEM 👠👠👠👠👠
#Rahim Filminde ( #HSG) #Ağrı ve Radyasyona Son diyerek çıktı bu yöntem
Peki öylemi??? BAKALIM
👠Bu işlemi kliniğimde yapabiliyorum, hastaneye gitmeme gerek kalmıyor...
👠 #HSG de kullanılan radyoopak maddenin yerine sütlü köpük görünümünde bir jel kullanılıyor... o yüzden alerji olma ihtimali yok denecek kadar az.
👠Hsg nin yapılış aşaması olan hastamın jinekolojik pozisyona getirilmesi bu yöntemde de aynı.
👠Hsg de verilen ilacın tüplere kadar hatta karın içine geçişini izliyorken, tüplerin içinden geçecek kadar sıvı kıvamında ve ultrasonografik görüntü alınabilecek kadar da sabit kıvamda bir karışım olan bu köpüğün görüntüsü de en az opak madde kadar ayırıcı.
👠Belki dejavantajlararından biri olarak gördüğüm şey ise Ultrason probunu köpüğü enjekte ederken eş zamanlı vajinada tutmam gerekliliği.
👠Sonuçta tüpleri kısa bir süre boyunca ultrasonda görüyorum. Eğer tüplerden birinde veya ikisinde tıkanıklık varsa bu işlem sonucunda ultrason görüntüsü alarak da tüplerdeki tıkanıklığı da ultrason kağıdına yazdırmış oluyorum.
Sonuç : özel köpüğün rahimden tüplere kadar enjekte edilmesiyle ultrason vasıtasıyla tüplerin açık veya tıkalı olduğunu kolaylıkla tespit edebiliyoruz
Bence Avantajları neler?
-👠muayenehanemde uygulayabiliyorum
- 👠grafi çekilmesine gerek olmadığı için Işın almamış oluyorsunuz
- 👠tüplerinin ve rahmin açıkça görüntülenmesi sağlanmış oluyor
- 👠elimizde sadece ultrason cihazı olması işimizi görüyor, başka bir merkeze hastamızı taşımamış oluyoruz
- 👠kullanımı son derece kolay ve pratik oluyor belki ilk kullanımda zorlanabilir hekim arkadaşlarım ama sonra manipülasyon çok rahat çevrilebiliyor
- 👠hastam için ağrısız ve konforlu bir çözüm bu yüzden hem hastam hem de biz hekimler anestezi almamış oluyoruz
- 👠Jel köpüğün kolay ve kontrollü uygulanabiliyor ki bazen hsg deki opak maddenin kontrolü zor olabiliyordu
- 👠HSG ile karşılaştırıldığında daha ekonomik ve pratik çözüm
en azından 1 yıl düzenli ilişkiye rağmen gebe kalamayan bir kadında muayene, ultrason ve hormonlardan sonra istenecek basit ve kolay bir yöntem
#drgökçenerdoğan #drgokcenerdogan #kadındoğum #kadındoğumuzmanı #infertile
Read more
Ay Çöreği || Kitap Yorumu Yıllarca oturduğunuz yerden ayrılma kararı almak zorunda kaldınız ...
Media Removed
Ay Çöreği || Kitap Yorumu Yıllarca oturduğunuz yerden ayrılma kararı almak zorunda kaldınız mı hiç? Ailenizden, sevdiklerinizden ve ilk aşkınızdan ayrılmayı göze aldınız mı? Peki bu karar onu unutmak için mi yoksa yeni hayata yeni adım mı? . . . Sahra. Çıkmaz'ın en zeki kızı, ülkedeki ... Ay Çöreği || Kitap Yorumu

Yıllarca oturduğunuz yerden ayrılma kararı almak zorunda kaldınız mı hiç? Ailenizden, sevdiklerinizden ve ilk aşkınızdan ayrılmayı göze aldınız mı? Peki bu karar onu unutmak için mi yoksa yeni hayata yeni adım mı?
.
.
.
Sahra. Çıkmaz'ın en zeki kızı, ülkedeki sayılı Tıp Üniversitelerinden birini kazanıp sevdiği semtten ayrılırken, hayatının değişmesini isteyen, bunun için karar alan ama cesareti olmayan bir kızdı. Özellikle O'ndan, ilk aşkından, biricik Ahmet'inden uzaklaşmayı isteyip bir türlü bunu başaramaması yeni hayatı için hiç de kolay olmuyordu. Çünkü gözünü açtı onu gördü, yaşamının her saniyesinde onunla beraberdi. Kısacası tüm benliği Ahmet ile kaplıydı. Hayatını kurtardığı kişiyle hayatının değişeceğini o da bilmiyordu...
.
.
.
Ahmet. Çıkmaz'ın en yakışıklısı, mahallenin medar-ı iftiharı, darda insanların yardımına koşan biricik Avukatımız. Çocukluğunun belki de ilk ve tek arkadaşı Sahra büyüdükçe o da içinde bir şeyler büyüttü, büyüttü, büyüttü... Ama sadece bununla yetindi. Kardeşi Erva'nın en yakın arkadaşı Sahra bir kız kardeş, yakın bir arkadaş mıydı onun için yoksa daha fazlası mı?
.
.
.
Ve Emir. Allahım ona ne methiyeler dizsem, nasıl anlatsam hayranlığımı bilemiyorum 😍😍😍 Tanıdığım ilk Romeo Shakespeare'in yazdığı Rome'oydu ama şimdi buna bir ikincisi pardon pardon kanlı canlı ilk Romeo'm eklendi 💕💕💕 Sahra'nın hayatını kurtarmasıyla, bu lacivert gözlü kıza borcunu ödemekti belki de ilk başta niyeti. Ya da belki de bambaşka niyetler 😎🙈 Ama onda tanıdık olan bir şeyler vardı, eskiye ait özlem duyduğu bir şey. O Romeo replikleri söylerken Juliet'in de ona aynı şekilde karşılık vermesiydi belki de onu Sahra'ya bağlayan.
.
.
.
Okurken oldukça eğlendiğim, gözlerimden kalpler fışkıra fışkıra okuduğum harika bir romantik kitap oldu. Bunda uzun zamandır romantik kitap okumamış olmamın da etkisi vardır belki de bilemiyorum. Ama Emir her konuştuğunda kalbim küt küt attı. Sanki kitap okumuyorum da canlı canlı olaylara şahit olan, gören-duyan, heyecanlanan bir ben olmuştum. Daha da fazla uzatmadan diyorum ki; hayata kısa-eğlenceli e biraz da romantik bir ara vermek istiyorsanız bu kitabı okuyunuz efendim 😊😊😊
Read more
ASKERDEN MİMARBAŞINA: KOCA SİNAN <span class="emoji emoji1f33f"></span><span class="emoji emoji1f341"></span><span class="emoji emoji1f33f"></span> Dün size Mimar Sinan’dan bahsedip “Devamını da yazayım ...
Media Removed
ASKERDEN MİMARBAŞINA: KOCA SİNAN Dün size Mimar Sinan’dan bahsedip “Devamını da yazayım mı” diye sormuştum. 500’e yakın yorumla “Yaz” demişsiniz, sözümde durmak boynumun borcu. Herkese yürekten teşekkürler! Koca Sinan, 1489’da Ermeni ya da Rum bir ailenin oğlu olarak ... ASKERDEN MİMARBAŞINA: KOCA SİNAN
🌿🍁🌿
Dün size Mimar Sinan’dan bahsedip “Devamını da yazayım mı” diye sormuştum. 500’e yakın yorumla “Yaz” demişsiniz, sözümde durmak boynumun borcu. Herkese yürekten teşekkürler!
🍁🌿🍁
Koca Sinan, 1489’da Ermeni ya da Rum bir ailenin oğlu olarak Kayseri'nin Ağırnas kasabasında doğmuş. “Ağırnas olmasaydı ben de olmayacaktım, köyüm beni yetiştirdi” sözüyle doğduğu topraklara sevgisini ölümsüz kılmış. Ağırnas’ta, Sinan’ın imzasını taşıyan iki çeşme var.
🌿🍁🌿
Önce Osmanlı ordusuna devşirme asker olarak alınmış. Askeri eğitiminin yanı sıra inşaat projelerinde çalışarak yapı ustalığını öğrenmiş. Askerlikte ilerleyerek birçok sefere katılmış, başarısıyla hasekiliğe kadar yükselmiş. Ama aklında hep mimarlık varmış; seferlerde gördüğü kentlerin yapılarını ilgiyle incelemiş, kendini geliştirmiş.
🍁🌿🍁
1546’da Saray mimarları arasına katılmış. 1548’de ise ilk önemli işi olan İstanbul’daki Şehzade Camii’ni bitirmiş. Ardından Belgrad Ormanı’ndaki su kemerlerini ve Süleymaniye Camii’ni yapmış.
🌿🍁🌿
Süleymaniye Camii’nin yapımı 7 yıl sürmüş. Sadece temeli kazıp ana kayaya ulaşmak bile üç yıl almış. İstanbul'a 100’ün üstünde eser armağan eden Mimar Sinan; Kanuni Sultan Süleyman, 2. Selim ve 3. Murat'ın padişahlıkları döneminde görev yapmış. Ustalık eseri olarak gördüğü Selimiye, bugün UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’nde.
🍁🌿🍁
Bana göre İstanbul’un en güzel camilerinden olan Rüstem Paşa Camii’ni, Mihrimah Sultan’ın isteğiyle inşa etmiş. Kanlıca İskelesi’nin hemen arkasındaki Gazi İskender Paşa Camii ise az bilinen eserlerinden, ben çok severim.
🌿🍁🌿
Büyük Çekmece Köprüsü, Tophane-i Amire, Çemberlitaş Hamamı, Haseki Hürrem Sultan Hamamı, Fındıklı Molla Çelebi, Mihrimah Sultan, Piyale Paşa, Kılıç Ali Paşa ve Sokullu Mehmet Paşa camileri gibi hayranlık uyandıran onlarca eseri var. Yazmakla bitmez...
🍁🌿🍁
Büyük mimar, ömrünün son yıllarını ise Mekke’deki Harem-i Şerif Camii’nin restorasyonunu yürüterek geçirmiş. 1588’de, 99 yaşında sonsuzluğa karışmış. Türbesi, Süleymaniye Camii külliyesinde.
🔻
Sinan’ın eserlerinden Büyükçekmece Köprüsü’nün bu fotoğrafını sevgili @aydinsert İstanbul ve Gece kitabım için çekmişti.
#mimarsinan #istanbulvegece
#istanbulda1yer
Read more
 #Namaz kılmak aslında zor birşey değil. Öğrenen herkes benimle aynı fikirdedirler diye düşünüyorum. ...
Media Removed
#Namaz kılmak aslında zor birşey değil. Öğrenen herkes benimle aynı fikirdedirler diye düşünüyorum. Zor değil, çünkü bir şeyi ezberlediğin vakit onu yapmasından kolay hiç bir şey yoktur. Fakat namaz kılmayı bize bu kadar zor gösteren aslında şeytan ve ona uyan nefsimizdir. Bu yazdıklarım ... #Namaz kılmak aslında zor birşey değil. Öğrenen herkes benimle aynı fikirdedirler diye düşünüyorum. Zor değil, çünkü bir şeyi ezberlediğin vakit onu yapmasından kolay hiç bir şey yoktur. Fakat namaz kılmayı bize bu kadar zor gösteren aslında şeytan ve ona uyan nefsimizdir. Bu yazdıklarım bir çoğumuz için geçerlidir. "Namaz kılmak istiyorum, kılmasını biliyorum ama olmuyor, yapamıyorum.." diyorsan, küçük küçük değişiklikler yapıp, namaz kılmayı ruhuna ve bedenine sevdirebilirsin.
Olaya #psikolojik açıdan yaklaşalım. Mesela zevkimize uygun olmayan bir ev eşyasını, bir dekorasyonu evimize (severek) koyar mıyız? Hayır. Koysak da, bir süre sonra onu kaldırıp ya satarız, ya çöpe atarız. Çünkü içine sinmedi, severek, beğenerek almadın.
Bir lokantada menü kartındaki yemeklerin fotoğraflarını incelerken, tabakta gözünüze güzel görünmeyen, iyi pişmemiş veya rengi solmuş bir yemeği/eti sipariş eder misiniz? Etmezsiniz. Etseniz de, önünüze geldiği vakit sevmeyerek yersiniz, hatta hiç yemeyip belki geri gönderirsiniz..
Demem o ki, bir işi/aşı/eşyayı severek yaptığınız/aldığınız vakit onu yapmaktan ve görmekten zevk duyarsınız. Gel gelelim asıl konumuz namaza:
Namaz kılarken nerede kılıyoruz? Hangi seccadeyle kılıyoruz? Gözümüze güzel görünen, içimizi açan, en sevdiğimiz renklerin bulunduğu bir seccade ile mi yapıyoruz ibadetimizi? Yoksa eskimiş, rengini ve nakışını beğenmediğimiz bir seccade ile mi?
Namaz kıldığımız alanda açık TV, tablet, müzik vs. mi var? Yoksa bize huşu ile kılmamıza musait bir ortamda mı? Namaz kıldığımız alana özen gösterirsek eğer, içimizdeki heves ve huşu artacaktır.
Evimizim bir köşesine raf yapıp, üzerine Kuranımızı ve bir-iki başka (dini) kitabımızı koyup, sevdiğimiz seccademizi serip, karanlıklarda yakabileceğimiz hafif sönük ışıklı bir gecelambası ve yanına çiçekler.. Ne güzel değil mi? İbadete ve huzura özel bir küçük alan, fazla değil.
Böylece namazı sadece bir farz, bir şart olarak değil de, kendi huzur köşemizde dinlenmek ve Allah'la başbaşa olmak gibi görebiliriz ve ihmal etme olasılığını azaltabiliriz. Severek yaptığımız her işe 4 elle sarılan insanlarız biz sonuçta, namazda neden olmasın? 🤗 #hayırlıcumalar #cuma #hayirlicumalar
Read more
Doğu Akdeniz’deki plastik kirliliği üzerine yapılan araştırmada, bini aşkın balığın yarısından ...
Media Removed
Doğu Akdeniz’deki plastik kirliliği üzerine yapılan araştırmada, bini aşkın balığın yarısından fazlasında mikroplastiğe rastladı. Mersin ve İskenderun körfezlerinde yapılan araştırma, aralarında çipura, istavrit, barbun ve uskumrunun da bulunduğu 28 türe ait 1337 balığın ... Doğu Akdeniz’deki plastik kirliliği üzerine yapılan araştırmada, bini aşkın balığın yarısından fazlasında mikroplastiğe rastladı.
Mersin ve İskenderun körfezlerinde yapılan araştırma, aralarında çipura, istavrit, barbun ve uskumrunun da bulunduğu 28 türe ait 1337 balığın yüzde 58’inin sindirim sisteminde mikroplastik buldu. Mide ve bağırsaklarında 34 mikroplastik parçacığı bulunan bir balığa dahi rastlandı.
Beş milimetreden küçük plastik parçalarına mikroplastik deniyor ve bunlar plastik atıkların güneşte, rüzgârda, sıcakta ve dalgalarla parçalanmasıyla oluşuyor. Birçok deniz canlısı bunları besin sanıp yutuyor.
Soframıza gelen balıkların sindirim sistemindeki mikroplastiklerin dokularına geçip geçmediğini, geçiyorsa da bunun insan sağlığı üzerindeki etkilerini henüz bilmiyoruz –araştırmalar da şimdi bu yönde yoğunlaşıyor. Ancak bildiğimiz kesin bir şey var: Biz denizlere plastik boşalttıkça, balıkların, kaplumbağaların, kuşların, yunusların ve balinaların mideleri plastikle dolacak.
Sen de tek kullanımlık plastiğe dur demek için bio’daki sitemizi ziyaret edebilir, bunu herkesle paylaşabilirsin.
#nationalgeographic #natgeo #planetorplastic #consumption #pollution #environment #green #plasticusage #saveplanet #plastik #plastikkullanımı #durde #sendekatıl
Read more
Amerikan tarihindeki absürtlüklere odaklanan “Who Is America?” isimli programda ilginç bir ...
Media Removed
Amerikan tarihindeki absürtlüklere odaklanan “Who Is America?” isimli programda ilginç bir olay yaşandı. Olay, ünlü Britanyalı komedyen ve oyuncu Sacha Baron Cohen’in Rick Sherman ismindeki karaktere bürünerek Laguna Beach Gallery’nin yöneticisi ve aynı zamanda sanat danışmanı ... Amerikan tarihindeki absürtlüklere odaklanan “Who Is America?” isimli programda ilginç bir olay yaşandı. Olay, ünlü Britanyalı komedyen ve oyuncu Sacha Baron Cohen’in Rick Sherman ismindeki karaktere bürünerek Laguna Beach Gallery’nin yöneticisi ve aynı zamanda sanat danışmanı Christy Cones’tan tavsiye istemesiyle başlıyor. Eski bir mahkûm ve sonrasında sanata adım atan biri olan Rick Sherman, yeni başladığı kariyerinde yükselmek için Christy Cones ile konuşurken, hapishane günlerinde, bulabildiği malzemelerle çizim yaptığından bahsediyor. Bu ana kadar her şey normalken malzemenin Sherman’ın dışkısı olması olayın seyrini değiştiriyor. Programın geri kalanında Sherman’ın dışkısı ile çizdiği bir çalışmayı, temkinli bir şekilde değerlendirmeye başlayan Christy Cones, çalışmanın gerçekte saçmalıktan başka bir şey olduğunu söylemeye cesaret edemiyor. Yayın akışında, Cohen’in, lavoboya gitmek için izin istediği sırada kendi dışkısıyla çizdiği Cones portresinin gerçekte yeni yapıldığını söylemesiyle, herkes büyük bir şaşkınlık geçiriyor. Programdan bir hafta sonra Christy Cones, komedyen Sacha Baron Cohen’in canlandırdığı Rick Sherman karakterinden, doğaçlama çizilen portresi ile ilgili el yazısıyla kaleme alınmış bir mektup aldığını Twitter üzerinden açıkladı. Yazım ve dil bilgisi hatalarıyla dolu mektupta, Cohen’in karakteri kendisini tanıtarak mektuba başlarken, programa konu olan kötü şakasından bahsediyor ve yağlı boya tablonun ardından dışkı resimlerine döndüğünü belirterek mektubu bitiriyor. Haber sitesi Vulture’a göre, Christy Cones, Cohen’in kaba şakasına yönelik hiçbir kin beslemiyor. Ancak herkesin kendisini bu kadar önemsemeyi bırakmasını dilediğini de ekliyor. #WhoIsAmerica #SachaBaronCohen #RickSherman #LagunaBeachGallery #ChristyCones #dışkı #sanat #artfulliving #art
Read more
Beria... <span class="emoji emoji1f499"></span> Bana sımsıkı sarıldı. Belimdeki elin bir tanesini sırtıma sardı ve diğeri belime. ...
Media Removed
Beria... Bana sımsıkı sarıldı. Belimdeki elin bir tanesini sırtıma sardı ve diğeri belime. Öyle sıkı sarıldı ki sanki beni içine içine katmak ister gibiydi. Sanki derisinden içeriye sokmak ister gibi... Yüreğinin derinlerine gömmek ister gibi... Yüzünü saçlarımın arasına gömerek ... Beria... 💙
Bana sımsıkı sarıldı. Belimdeki elin bir tanesini sırtıma sardı ve diğeri belime. Öyle sıkı sarıldı ki sanki beni içine içine katmak ister gibiydi. Sanki derisinden içeriye sokmak ister gibi... Yüreğinin derinlerine gömmek ister gibi...
Yüzünü saçlarımın arasına gömerek derin bir nefes aldı ya, kalbim duracak zannettim. "Yapma," dedim. "Yapma... Beni sevdiğine inandırma. İnandırma ki arkanı dönüp gittiğinde nefes almaya devam edeyim. İnandırma ki hayallerimin arasında boğulmamayım. İnandırma ki yüreğimde anbean büyüyen aşkın taşmasın. Taşıp tüm hayatımı çıkmaza sokmasın. Zaten her bir yanım sen olmuş. Her bir düşüncem sen olmuş. Ben sen olmuşum. Daha fazla kıyma bana..."
"Özlediğim için geldim." diye fısıldadığında ellerime geçirebildim ve beline sımsıkı sarıldım. Öyle sıkı sarıldım ki şaşkınlığını hissettim. Sorguladığını hissettim. Düşündüğünü hissettim.
💙
MELEK BÜYÜSÜ | DİLARA BÜYÜK
💙
📸: @mor_kitapruhu 😘

#melekbuyusu #dilarabuyuk #bookphoto #muptelayayinlari
Read more
Bir süre ara versemde sevgili sayfa dostlarım biliyorsunuz aklımda hep sizlere karşı olan sorumluluklarım var. Yaylada imkanlarım ve zamanım el verdiğince paylaşım yapmaya çalışıyorum. Dün Alanya merkeze olmama rağmen işlerim ve çok sevdiğim yayla komşumun annesi Ayşe teyzemizi ... Bir süre ara versemde sevgili sayfa dostlarım biliyorsunuz aklımda hep sizlere karşı olan sorumluluklarım var. Yaylada imkanlarım ve zamanım el verdiğince paylaşım yapmaya çalışıyorum. Dün Alanya merkeze olmama rağmen işlerim ve çok sevdiğim yayla komşumun annesi Ayşe teyzemizi kaybedince köye gitmemiz gerekti . Rabbim nur içinde yatırsın .
Beni yalnız bırakmadığınız ve sayfama uğradığınız için teşekkür ederim. Bende sizlere gece netim biraz daha iyi olunca uğramaya çalışıyorum. ❤🙏
Elim ayağım hiç bir işe hevesle uzanmasada sizlere hoşgeldiniz demek ve perşembenin gelişi çarşambadan bellidir diyerek fırsat bulmuşken #tbt vişne suyumu paylaşmak istedim
Çok şükür bin şükür rabbimize. Aynaya bakıp bugün yine çok mükemmelim demeyi unutmayalım kendimize😍06.07.2017
Minik kalpler bırakır arkadaşlarınızı etiketlerseniz sevinirim.❤❤ Dün Vişne suyumu hazırladım arkadaşlar 3 gün güneşlenecek ve sunum fotoğrafı ile paylaşacağım inşallah.
Videoda ayrıntılı anlatmaya çalıştığım gibi kısaca söz edeyim.
3 kğ kadar vişneyi🍒 ayıklamadan yıkadım ve süzüldü. Saplarını , çürüklerini aldım. 🍒
Pişirme tencereme boşaltıp üzerine 1 çay bardağı su döktüm. Kaynara çıkınca sulanmaya başladı 5 dk. sonra ocağı kapadım.
İnce delikli kevgirin altına derin tencereyi koyup kaynayan vişneyi döktüm. Posasına çok az kaşıkla bastırdım. *****Fazla posasının suya geçmesini istemiyorum bu durumda suyu bulanık oluyor . Posayı ayrıca kullanacağım. *****
Alta akan suya 5 su bardağı toz şekeri boşaltıp tekrar ocağa aldım. Toz şeker eriyene kadar karıştırarak orta ateşde kaynadı. Başından ayrılmadan üzerinde oluşan köpüğü aldım.
10 dk. Sonra ocağı kapadım. Üzerine tülbent örterek güneşe bıraktım. 🍒🍒🍒🍒🍒
Hoş-ça ve Dost kalın.🤗
@nursevincelezzetler .
.
#vişne #şurub #meyvasuyu #mevsiminde #yaylalar #nursevincelezzetler #food #hopefuldayy
Read more
YENİ! LAVANTA KADINLARININ TUHAF VE GÜZEL ACILARI - LESLYE WALTON “Pek çoklarına göre ben efsanenin ...
Media Removed
YENİ! LAVANTA KADINLARININ TUHAF VE GÜZEL ACILARI - LESLYE WALTON “Pek çoklarına göre ben efsanenin cisimleşmiş haliydim; son derece olağanüstü bir efsanenin, bir masalın vücut bulmuş hali. Kimileri beni bir canavar, bir mutasyon olarak görüyordu. Büyük bir talihsizlik sonucu ... YENİ!

LAVANTA KADINLARININ TUHAF VE GÜZEL ACILARI - LESLYE WALTON “Pek çoklarına göre ben efsanenin cisimleşmiş haliydim; son derece olağanüstü bir efsanenin, bir masalın vücut bulmuş hali. Kimileri beni bir canavar, bir mutasyon olarak görüyordu. Büyük bir talihsizlik sonucu bir keresinde melek sanılmıştım. Annem için her şeydim, babam içinse hiçbir şey. Anneannem için kaybolup gitmiş sevgileri ona her gün hatırlatan biriydim. Ama ben gerçeği biliyordum, içten içe hep biliyordum.
Ben sadece bir kızdım.” Aşk acısı çekmek Roux ailesinde nesilden nesile geçen bir gelenektir ve ailenin yeni üyeleri Ava ve ikizi Henry Lavender da bu zincirin son halkalarıdır. Kendi dünyasında yaşayan sessiz ikizinin aksine Ava her bakımdan normal bir kızdır; kanatlarla doğmasının dışında.
Kendine benzemeyeni sevmeyen insanlarla dolu bir dünyada, ait olduğu yeri ve tuhaf yaratılışını anlamaya çalışan genç kız, ailesinin hayatlarının ve aşklarının hikâyesinin peşine düşer; hüzünle toza, kalp kırıklığıyla kuşa dönüşen, aşk ve acıyla birbirine bağlanan büyülü kadınların.
Kendi kaderinin dönüm noktası, ailesinin hüzünlü hikâyesinin son perdesiyse yaz gündönümünde gökyüzü ikiye ayrılıp havayı yağmur damlaları ve kuştüyleri doldurduğunda gelecektir… “Büyülü ve görkemli bir roman.”
Publishers Weekly “Karanlık mizahı ve kuştüyü kadar hafif efkârıyla bu kitap, rüzgârlı, yağmurlu, uzun bir yolun ardından evin sıcaklığına varmak gibi. Bu roman, Ava’nın güzelliği iliklere işleyen karakteri ve bu dünyada farklı olmayı anlatışıyla hatırlanmalı.”
The Guardian “Anlatımı tek kelimeyle muhteşem.”
Kirkus Reviews

Özgün Adı: The Strange and Beautiful Sorrows of Ava Lavender
Çeviri: Filiz Sarıalioğlu
Tür: Roman
Sayfa: 320
Satış Tarihi: 10 Temmuz
İncelemek ve satın almak için: https://buff.ly/2KUyNeA

#kitap #lavantakadınlarınıntuhafvegüzelacıları #thestrangeandbeautifulsorrowsofavalavender #leslyewalton #roman #pegasusyayınları
Read more
@fundacalezzetler Huzurlu,mutlu akşamlar kıymetli dostlar 🤗Rutin yemeklerin biraz dışına çıkıp değişiklik isterseniz bugün hambal yapalım birlikteBen kıymalı yapmayı tercih ettim patateslisi de şahane olur HAMBAL: 2 su bardağı tepeleme dolu un 1 su bardağı su 1 yumurta ... 👉 @fundacalezzetler Huzurlu,mutlu akşamlar kıymetli dostlar 🤗💙🌹Rutin yemeklerin biraz dışına çıkıp değişiklik isterseniz bugün hambal yapalım birlikte💞Ben kıymalı yapmayı tercih ettim patateslisi de şahane olur😍
HAMBAL:
2 su bardağı tepeleme dolu un
1 su bardağı su
1 yumurta
1 tatlı kaşığı tuz
İÇ MALZEMESİ:
300 gr kıyma
1 kuru soğan
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı kırmızı toz biber
1 çay kaşığı Reyhan kurusu
1 çay kaşığı nane
1 tatlı kaşığı tuz
ÜZERİ İÇİN:
Kızdırılmış tereyağı,dilerseniz sarımsaklı süzme yoğurt ve tereyağlı salçalı sos
Öncelikle hamurumuzu yoğuralım 15,20 dakika üzerini kapatıp dinlendirelim.
Çok sıkı,sert mantı hamuru olacak su ve un miktarı yumurta büyüklüğüne göre bile değişebilir sert bir hamur...!
Kıymamıza soğanı çok incecik doğrayalım baharatlar ve tuzu ekleyip iyice karıştıralım.
Dinlenen hamurumuzu iki bezeye ayıralım biraz daha dinlensin ve elimizle yuvarlaya yuvarlaya açıyoruz sanki kandil simidi hamuru hazırlar gibi fotoğrafı kaydırın yapım aşamalarını göreceksiniz akşama pişirme ve sunumla tam video yetiştireceğim inşallah..!
Bu şekilde elimizle bir oklava şekline getirdikten sonra bıçakla 1,5 cm kalınlığında parçalara bölelim ve elimizle üzerine bastırarak inceltelim,küçük bir oklava yardımıyla bir çay tabağı büyüklüğünde açalım.
Özellikle kenarlarına bastıralım her yanı aynı incelikte ve büyüklükte olsun hambal hamuru mantı kadar ince olmaz bir tık kalın olur...!
Tam orta kısmına yarım çorba kaşığı iç harç kıymamızdan ekleyip elimizle biraz yayalım düzeltelim,iki ucunu düzgünce kapatalım videoda göreceksiniz...!
Hafifçe unlanmış tepsiye dizelim..!
Büyükçe bir tencereye bol su dolduralım kaynayan suyumuza tuz ekleyip hamballarımızı tek tek atalım altı çok açık olsun yaklaşık 8,10 dakika kadar kaynatalım mantıdan biraz fazla kaynatmak gerekir..!
Sonra süzelim üzerinden soğuk su geçirelim hiç suyu kalmayacak servis tabağımıza alalım üzerine kızdırılmış bol tereyağı dökelim sarımsaklı süzme yoğurt ve salçalı sos ilavesi ile servis edelim...!
Salçalı sos için:
3 çorba kaşığı sıvı yağa 1 çorba kaşığı domates salçası ekleyip iyice kavuralım ve 1 kepçe kadar hamb
Read more
Én a várandósságom alatt is írtam, hogy teljesen reális elvárásaim vannak a testemmel szemben ...
Media Removed
Én a várandósságom alatt is írtam, hogy teljesen reális elvárásaim vannak a testemmel szemben a szülés utáni állapotokat illetően. Az elvárásaimat túl is teljesítettem, de nem úgy vágtam bele az egészbe, hogy nekem idén nyárra kockás hasam lesz. Ugyanis ez a munkám. Tudni, hogy mennyi ... Én a várandósságom alatt is írtam, hogy teljesen reális elvárásaim vannak a testemmel szemben a szülés utáni állapotokat illetően. Az elvárásaimat túl is teljesítettem, de nem úgy vágtam bele az egészbe, hogy nekem idén nyárra kockás hasam lesz. Ugyanis ez a munkám. Tudni, hogy mennyi kalória kell akkor egy nőnek, ha szoptat. Na most ismerem annyira magam, hogy tudom, hogy én ilyen mennyiségű kalóriával súlyt nem fogok leadni ( nem is lehet ez cél szerintem szoptatás alatt). Szintentartásra nagyszerű és ez is nagy dolog hiszen bekerülve a kismamás körbe most tudtam meg, hogy bár arról beszélünk, hogy a szoptatás milyen jó a fogyásban, nagyon sokan ilyenkor pakolják magukra a plusz kilókat. Őszintén? Megértem. :-) Nagyon könnyű felhozni mentségnek..."de hát kell ahhoz, hogy legyen tejem'. Nem mondom, hogy nem esek néha én is ebbe a hibába, de azért próbálom tartani magam, Mert happy mealből ( mások csaló étkezésnek hívják) nagyon gyorsan összejön az a kalória is és nagyon könnyű akár háromszor annyit enni, mint amire valóban szükségünk van.
Sokszor kerestek meg már szülés előtt és kéritek a segítségemet a táplálkozási program keretén belül. Sokat beszélgetünk arról, hogy szeretnétek gyorsan ráállni az egészséges fogyásra. Ha elfogadtok tőlem egy tanácsot, akkor én azt javasolom, hogy 6 hétig ne is gondolkodjatok ezen. Élvezzétek a babával a pillanatokat, egyétek, amit tudtok és megkívántok, regenerálódjatok. Aztán jöhet a plusz kalóriákkal a táplálkozási program ( ha szoptattok), de legyen reális elvárásotok magatokkal szemben. Tombolnak a hormonok, a kalória magason...nem most fogunk elindulni egy fitnesz versenyen. És ilyenkor az utolsó 3-5 kiló már igenis ragaszkodni fog. Majd ha már nincs szoptatás ( vagy napi 1-2), akkor már lehet egy kicsit a saját érdekeinket is előtérbe helyezni.
Read more
ZERDE Merhabalar Güzel yorumlarınız ve beğenileriniz için gerçekten, çookkkk teşekkür ediyorum sadece benim değil, sizlerin de güzel anılarınızın olması muhteşem . MALZEMELER 1 çay bardağı Osmancık pirinç 10-12 sb su 4 yk dolusu Ararot veya Ararot’a en yakın patates nişastası ... ZERDE
Merhabalar Güzel yorumlarınız ve beğenileriniz için gerçekten, çookkkk teşekkür ediyorum 🙏 sadece benim değil, sizlerin de güzel anılarınızın olması muhteşem😍
.
MALZEMELER
1 çay bardağı Osmancık pirinç
10-12 sb su
4 yk dolusu Ararot veya Ararot’a en yakın patates nişastası (4 yk dolusu) ben de patates nişastası kullanarak yaptım.
1,5 sb şeker veya 1 sb bal (ısınmış olucak)
1 tutam safran
Yarım çay bardağı Gülsuyu
1 çay kaşığı zerdeçal
2 yk kuş üzümü
5-6 adet karanfil
1 paket kühnar(çam fıstığı)
İlk önce safran cam bir kap içinde, içine biraz Gülsuyu ve ılık su dökülerek ağzı kapalı bir şekilde 1 gün bekletilir, safran rengini bu şekilde salacak. Ertesi gün Pirinçler suda beklete beklete 5-6 kere güzelce yıkanır, toplamda 1 saati buluyor, nişastasından arındırılır. Osmancık pirinci kullanmalıyız, bol suyla yıkandığı için tatlımız şeffaf olur, ayrıca daha taneli görünür, pilavı bile Osmancık pirinci ile yaparsanız daha tane tane olur, ayrıca lezzetlidir.
Pirinçler 10 sb su ile lapalaştırmadan güzelce haşlanır, ardından şeker veya isteyen bal ilave edebilir, bal kullanacaklar balı biraz ısıtarak kullansınlar, 1 sb suda erittiğimiz patates nişastası içine karıştırarak dökülür. Kıvam alınca safranlı suyu ve zerdeçalı ilave edelim, ardından kuş üzümü ve çam fıstığını koyup, bir taşım daha kaynatılarak kıvamı kontrol edelim, Koyuysa biraz sıcak su ilavesi yapabilirsiniz, dikkat edelim kıvam önemlidir, nişasta durdukça koyulaşır o yüzden hafif sulu bırakın kendi kendine kıvam alır. Kaselere döküp, ılıyınca buzdolabına kaldırıp, üzerini süsleyerek soğuk olarak tüketelim. Patates nişastası, buğday ve Mısır nişastasına göre Ararot’a en yakın nişastadır. ZERDE’yi yapa yapa kıvamını kendiniz daha iyi ayarlayacaksınız. O yüzden yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyin.
Read more
Do @mazeltovbudapest som túžila ísť od momentu, čo som sa o reštaurácií dozvedela a to je už veru ...
Media Removed
Do @mazeltovbudapest som túžila ísť od momentu, čo som sa o reštaurácií dozvedela a to je už veru nejaký čas. Dokonca myslím, že som mala jej obrázok vystrihnutý z časopisu v diári (robím to tak každý rok, lepím a píšem si do diára svoje túžby, #musthaves a miesta, kam chcem ísť).🌶 Medzitým ... Do @mazeltovbudapest som túžila ísť od momentu, čo som sa o reštaurácií dozvedela a to je už veru nejaký čas.🍆 Dokonca myslím, že som mala jej obrázok vystrihnutý z časopisu v diári (robím to tak každý rok, lepím a píšem si do diára svoje túžby, #musthaves a miesta, kam chcem ísť).🌶 Medzitým podnik získal ešte väčší #hype a je to miesto, kam sa v Budapešti z môjho pohľadu oplatí ísť. Je v super štvrti 7.körület ( #hetedikkerület) vedľa Dob utca, čo môžete spojiť s túlaním sa po meste a zájsť tam na obed či večeru.🍽 Spravte si však radšej rezerváciu, kľudne aj pár dní vopred, lebo tam môže byť v tomto čase plno. My sme tam chceli ísť na večeru a rezervačka deň pred nám nestačila. Takže sme tam dali obed (tiež s rezerváciou) a mali parádne miesto rovno v strede podniku.👌🏻Maco mal super výhľad a ja zas ideálny flek na fotky. Čo sa menu týka, je to izraelská reštaurácia, vhodná aj pre vegánov.🥑 My sme mali hummus s falafelom, bataty s tahini pestom a ešte tabouleh šalát. Vždy si objednávame s Macom viac jedál spoločne, aby sme ochutnali viac a tiež aby sme si nezávideli (hej, to sa občas stáva 😂). Obom nám chutilo, atmoška v #mazeltov skvelá a celý obed nás aj s nápojmi vyšiel na 25€, čo je myslím super! Takže sem ÁNO aj viackrát.🧡
Read more
A csapatunk: Sziasztok Rita vagyok, jelenleg egy mentett csivava gazdija és a Fogadjörökbe csapatának ...
Media Removed
A csapatunk: Sziasztok Rita vagyok, jelenleg egy mentett csivava gazdija és a Fogadjörökbe csapatának rangidős alapítója. Szerencsére a civil ingatlanpiaci munkám mellett elég szabadidővel rendelkezem, amelyet javarészt az árva kutyusok segítésére tudom fordítani: rendszerezem ... A csapatunk: Sziasztok Rita vagyok, jelenleg egy mentett csivava gazdija és a Fogadjörökbe csapatának rangidős
alapítója. Szerencsére a civil ingatlanpiaci munkám mellett elég szabadidővel rendelkezem, amelyet
javarészt az árva kutyusok segítésére tudom fordítani: rendszerezem a csapat munkáját, vezetem a
gazdira talált kutyák adatbázisát és végzem a nem kevés fuvarozással járó tennivalót. Nem ritka, hogy
az otthonomban a sajátom mellett további egy-két (na jó, néha három) kutyus is vendégeskedik,
mert egyes menhelyi látogatások alkalmával nincs szívem otthagyni őket. Ez az életem fontos része,
már gyerekkorom óta és ahogy elnézem ez nem is fog változni.
Helló, Zita vagyok, az idősebbik és szőkébbik nővér. Talán nem kell elmesélnem, hogy honnan van a
kutyusok iránti szeretetem, elég, ha anyu bemutatkozását elolvassátok. Én egy üzleti diplomával
rendelkező vállalkozó vagyok, de ami ennél fontosabb, egy mentett hófehér spicc-keverék pasi
anyukája is. Ha szeretitek az insta oldalunkon olvasgatni a kutyusok szórakoztató bemutatkozásait,
akkor nagy valószínűséggel az én kezem van benne, de ezen túl igyekszem a partneri lehetőségeket
(pl. fajtamentők) felkutatni és ápolni.
Sziasztok, Anna vagyok, rögös úton afelé, hogy egyszer majd belsőépítész váljon belőlem.
Természetesen én is egy mentett kutyus gazdija vagyok, akit épp a sokat segített nyírmadai
menhelyről hoztunk el, rossz állapotban, mint ott oly sokan. Lényegében minden szabad percem a
Fogadjörökbe tennivalókkal telik: összefogom a tevékenységeinket, próbálom előrevinni és
fejleszteni a lehetőséginket és közben válaszolgatok a rengeteg kérdésre, üzenetre.
Csapatunkat erőteljesen segíti @kingademeny aki kontaktokkal, fuvarozással, fotózássa, rengeteg adomány gyűjtésével/szállításával hozzájárul a csapatmunkához. @andivachner munkáját is ki szeretnénk emelni. Sokat segít nekünk kommunikációban illetve jelenleg weblapot készít a fogajdorokbenek! Köszönjük ennek a két kedves hölgynek ,hogy ennyi munkát vállal szabadidejében illetve ,hogy mindíg számíthatunk rájuk! ❤️ @koltomata folyamatos helyesírási hiba, illetve fogalamzási tanácsadásait 0-24 😂is nagyon köszönjük! ❤️
Read more
"...(Allah’ım!) Dualarımı kabul eyle. Allah’ım! Senden gelecekte olacak şeylerin hayırlı olanlarını, yaptıklarımın hayırlısını, gizli şeylerin hayırlısını, açık olan şeylerin hayırlısını ve cennette yüksek dereceler istiyorum…" İftar sofralarınıza beş çaylarınıza yakışacak ... "...(Allah’ım!) Dualarımı kabul eyle. Allah’ım! Senden gelecekte olacak şeylerin hayırlı olanlarını, yaptıklarımın hayırlısını, gizli şeylerin hayırlısını, açık olan şeylerin hayırlısını ve cennette yüksek dereceler istiyorum…"
İftar sofralarınıza beş çaylarınıza yakışacak bir lezzet bırakıyorum buraya 😍😍 Patates Mantısı şahane oluyor benden söylemesi 🤗🤗beğenilerinizi ❤️ ile bırakırken tarifi düzenleyeyim eklicem. Yorumlarınız bizi motive ediyor eksik etmeyin 🤗🤗 Patates mantısı
Malzemeler:
5 adet patates (haşlanmış)
1tatlı kaşığı tuz (azaltıp arttırılabilir),
1 çay kaşığı pul biber,
1 çay kaşığı karabiber,
Yarım demet dereotu (ince kıyılmış)
Yarım demet ince kıyılmış)

Kıymalı Harç İçin:
250 gram dana kıyma,
1 adet soğan (doğranmış),
2 adet domates (rendelenmiş),
1/2 demet maydanoz (arzuya göre) (kıyılmış), 1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber,
1/2 çay bardağı sıvı yağ
Üzeri İçin: 1 su bardağı çırpılmış süzme yoğurt , 3 yemek kaşığı tereyağı,
1 yemek kaşığı domates püresi veya salçası
1 tatlı kaşığı pul biber
Yapılışı:
Haşlanmış patatesleri bir kasede püre haline getirin.Tuz, karabiber, pul biber ve kıyılmış maydanozları, dereotunu da patatesin üzerine ilave edip iyice karıştırın.Hazırladığınız patates püresinden, cevizden biraz daha büyük parçalar alarak yuvarlayın.Ortasına parmağınızla bastırıp videodaki gibi şekil verin ve servis tabağına alın.
Bir tavada sıvıyağını kızdırın. Üzerine soğanları ekleyip pembeleşinceye kadar kavurun.Kıymayı da ekledikten sonra suyunu salıp çekene kadar kavurun.Rendelenmiş domatesleri kıymalı harcın içerisine ekleyip baharatlarını koyun.
Kıymalı harcı ocaktan almadan önce kıyılmış maydanozları ekleyip karıştırın ve ocaktan alın.Kıymalı harcı patates çanaklarının içerisine doldurun.Çırpılmış yoğurdu patatesleriÇırpılmış yoğurdu patateslerin üzerine birer kaşık ekleyip, bir tavada kızdırdığınız tereyağ, domates püresi ve kırmızı pulbiberi üzerine dökerek servis edin. @sevdekoc  #tarif #patatesmantısı  #sunum  #lezzet  #yum #yummy  #food  #foodie  #instavideo  #video #instafood  #foodlover
Read more
‘KARDEŞİM BENİM DÜNYADA NASIL YALNIZIM SENSİZ…’ ‘Niçin öldün Nazım? ne yaparız şimdi biz şarkılarından ...
Media Removed
‘KARDEŞİM BENİM DÜNYADA NASIL YALNIZIM SENSİZ…’ ‘Niçin öldün Nazım? ne yaparız şimdi biz şarkılarından yoksun? Nerde buluruz başka bir pınar ki orda bizi karşıladığın gülümseme olsun? Seninki gibi ateşle su karışık acıyla sevinç dolu gerçeğe çağıran bakışı nerde bulalım? Kardeşim, öyle ... ‘KARDEŞİM BENİM DÜNYADA NASIL YALNIZIM SENSİZ…’ ‘Niçin öldün Nazım?
ne yaparız şimdi biz şarkılarından yoksun?
Nerde buluruz başka bir pınar ki
orda bizi karşıladığın gülümseme olsun?
Seninki gibi ateşle su karışık acıyla sevinç dolu
gerçeğe çağıran bakışı nerde bulalım?
Kardeşim,
öyle yeni duygular, düşünceler yarattın ki bende,
denizden esen acı rüzgâr kapacak olsa bunları
bulut gibi, yaprak gibi sürüklenir yaşarken seçtiğin
ve ölümünden sonra sana barınak olan
oraya, uzak toprağa düşerler.
Al sana bir demet Şili kasımpatıları
al güney denizleri üstündeki ayın soğuk parlaklığını,
halkların savaşını, kendi dövüşümü
ve yurdumun kederli davullarının boğuk
gürültüsünü…
kardeşim benim, dünyada nasıl yalnızım sensiz,
çiçek açmış kiraz ağacının altınına benzeyen
yüzüne hasret,
benim için ekmek olan, susuzluğumu gideren, kanıma
güç veren dostluğundan yoksun.
Hapisten çıktığında karşılaşmıştık seninle,
zorbalık ve acı kuyusu gibi loş hapisten,
zulmün izlerini görmüştüm ellerinde,
kinin oklarını aramıştım gözlerinde,
ama parlak bir yüreğin vardı,
yara ve ışık dolu bir yürek.
Ne yapayım ben şimdi?
Tasarlanabilir mi dünya
her yanına ektiğin çiçekler olmadan
Nasıl yaşamalı seni örnek almadan,
senin halk zekanı, ozanlık gücünü duymadan?
Böyle olduğun için teşekkürler,
teşekkürler türkülerinle yaktığın ateş için...’...
✔️Bu dizelerin yazarı Pablo Neruda, 1904 yılının bir 12 Temmuz günü geldi dünyaya. Hayatıyla ilgili uzun şeyler yazabilirim belki ama onun için söylenmiş ‘dünyanın tüm yoksullarının ve aşıklarının şairi’ cümlesinden daha iyisini bulamam sanırım. Yaşamı, aşkı, sanatı ve inandığı davayı en güzel taşıyan, en güzel şekilde yazan bir ozan Neruda. ‘Nazım’ın yanında biz de şair miyiz!’ diyebilecek kadar da mütevazı. Hayatından bir kesitin anlatıldığı muhteşem ‘İl Postino’ filmini izlemeli bugün bir kez daha. Ve içimde biriken nedenini bilemediğim tüm öfkeyi kusarcasına, Yaşar Kemal’in ‘O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler.  Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık’ dizesini tekrarlamalı Boğaz’ın akıp giden mavi sularına bakıp bir kez daha…
Read more
@lezzetyoresi 1 koca tepsi böreğim var ister misiniz 🤗🤩hem pratik hem lezzetli hem de kalabalık ...
Media Removed
@lezzetyoresi 1 koca tepsi böreğim var ister misiniz 🤗🤩hem pratik hem lezzetli hem de kalabalık misafirler için ideal çok bereketli bir börek. Çıtır çıtır puf puf kabarıyor pişerken En güzel özelliği de bir gün önceden yapılması. Böreği bir gün önceden hazırlayın sabah kahvaltıya ... @lezzetyoresi 1 koca tepsi böreğim var ister misiniz 🤗🤩hem pratik hem lezzetli hem de kalabalık misafirler için ideal çok bereketli bir börek. Çıtır çıtır puf puf kabarıyor pişerken 👌😋En güzel özelliği de bir gün önceden yapılması. Böreği bir gün önceden hazırlayın sabah kahvaltıya ya da misafiriniz gelmeden pişirin sıcak sıcak servis edin misssss. Benden en çok istenen ve favori böreklerimden yiyen üçer beşer götürüyor valla mutlaka kaydedin beğenilerinizi de eksik etmeyin. 😉😍❤️ Su böreği lezzetinde kolay tepsi böreği
Malzemeler * 5 adet yufka(yufkalar küçükse 6 adet kullanın)
* 2 adet yumurta
* 1 şişe sade maden suyu
* Yarım su bardağı yoğurt * Yarım su bardağı süt
* Yarım su bardağı su
* 1 su bardağı sıvı yağ
* Tuz
İç harcı için( Ben ıspanak kullandım dilerseniz peynirli veya patatesli kıymalı yapabilirsiniz 😉)
* 500 gr ıspanak * 1 adet soğan
* 2-3 kaşık sıvı yağ
* 1 tatlı kaşığı salça * Pul biber, karabiber,tuz
↗️İç harcı için ;Soğanı yemeklik doğrayın. Yağı tencereye alın ve soğan pembeleşinceye kadar kavurun. Salçasını, baharatların ve tuzunu ekleyin, üzerine yıkanıp doğranmış Ispanakları ilave edin suyunu çekinceye kadar pişirin. Soğumaya bırakın. ↗️Sosu için; yumurtaları çırpın diğer malzemeleri ilave edin karıştırın.
↗️yufkaları üst üst koyun ve dörde bölün. Toplamda 20 parça yufka elde etmiş olduk. Yağlanmış tepsiye bölünmüş yufkalardan 2 parça koyun sostan gezdirin, yine 2 parça koyun sostan gezdirin toplamda 10 parça yufkayı bitirdiğinizde iç harcını koyun. Ve yine 2 yufka şeklinde koymaya devam edin. En son parçayı koymadan önce tepsiden dışarı taşan yufkaları tepsinin içine koyarak düzeltin ve en son parçayı düzgünce yerleştirin. Kalan tüm sosu dökün ve böreği dilimleyin, çörek ötü susam serpiştirin. Üzerini streç film veya poşetle kapatarak buzdolabına koyun ertesi gün önceden ısıtılmış 200 derece fırında alt üst kızarıncaya kadar pişirip afiyetle yiyin 🙋🏻😋
Read more
 #Repost @erdemoner78 (@get_repost) ・・・ Ezik, deforme, darbe almış bu tarz kutulardaki gıdalar ...
Media Removed
#Repost @erdemoner78 (@get_repost) ・・・ Ezik, deforme, darbe almış bu tarz kutulardaki gıdalar tavsiye edilen son tüketim tarihinden daha tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Özellikle resimdeki gibi ezilmenin üstte veya tabana yakın açma kısımlarında oluşması çok daha risklidir ... #Repost @erdemoner78 (@get_repost)
・・・
Ezik, deforme, darbe almış bu tarz kutulardaki gıdalar tavsiye edilen son tüketim tarihinden daha tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Özellikle resimdeki gibi ezilmenin üstte veya tabana yakın açma kısımlarında oluşması çok daha risklidir ki bu korozyon ile teneke kutudaki metalin (kalay, bakır demir) çözünerek gıdaya geçmesi olarak bilinir👉Darbe ile kaplama yüzeyinde mikro çatlaklar oluşabilir. Teneke ya da kutunun içeriğine göre alüminyum, bakır ya da kalay açığa çıkabilir. Ağır metal zehirlenmesine yol açabilir. Çocuklarda tolerans düşük olduğundan daha hızlı belli eder☠Bu tarz ambalaj gördüğünüzde asla kullanmayın, kullandırtmayın💥Teneke kutular, gıda muhafaza için üretilmiştir ve iç kısımları "laklanmış" kalaylı tenekelerdir. Eğer bu şekilde bir darbeler oluşursa bu tabaka kırılmış olup artık metal iyonlarının gıda ile buluşması olasıdır. En iyi şekilde üretilmiş bir kutuda bile, eğer içine konulan konserve uygun teknikle işlenmemişse ve uygun koşullarda depolanmamışsa da korozyon oluşabilir. Özellikle belirli bir asitliği olup kuvvetli korozif etkilere sahip gıdalar (turşu, meyve suları vb) lak yüzeyi zedelendiğinde maruz kaldığı süreç boyunca tehlikeyi katlayabilir. Bu tarz ürünlerde metal zehirlenmesinin boyutları maalesef ne düzeydedir bu pek bilinmez ve göz ardı edilebilir❌Ürünler fabrikadan rafa taşınırken veya raftayken bu tarz darbeler olusabilir. Bunun tehlikesini bilmeyen market ve satışına göz yumanlar vardır dikkat (ucuz ve indirimli ürün uygulaması şeklinde)❗Benzer şekildeki 7 katmanlı tetrapak ambalajlarda da meydana gelen deformasyonlarda risk mevcuttur. Korozyon sonucunda: 📌Konserve gıdaların kalitesi düşer📌Ürün içerisinde kalay, demir, alüminyum, kurşun, kadmiyum artışı sonucu konserve gıdalar sağlık açısından zararlı bir hale gelir📌İleri durumlarda delik korozyonu ile birlikte konserve gıdaların mikrobiyolojik dayanıklılığı sona erer, ürün kaybına sebep olunur (Bitkisel yağ depolarının, konserve kutularının delinmesi gibi)📌Oluşan hidrojen gazı kutu içinde toplanarak kutunun şişmesine yani bombaja neden olabilir #korozyon #konserve #zehirlenme #risk #bombaj #şişme #gıdagüvenliği #foodsafety #er
Read more
Ezik, deforme, darbe almış bu tarz kutulardaki gıdalar tavsiye edilen son tüketim tarihinden ...
Media Removed
Ezik, deforme, darbe almış bu tarz kutulardaki gıdalar tavsiye edilen son tüketim tarihinden daha tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Özellikle resimdeki gibi ezilmenin üstte veya tabana yakın açma kısımlarında oluşması çok daha risklidir ki bu korozyon ile teneke kutudaki metalin ... Ezik, deforme, darbe almış bu tarz kutulardaki gıdalar tavsiye edilen son tüketim tarihinden daha tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Özellikle resimdeki gibi ezilmenin üstte veya tabana yakın açma kısımlarında oluşması çok daha risklidir ki bu korozyon ile teneke kutudaki metalin (kalay, bakır demir) çözünerek gıdaya geçmesi olarak bilinir👉Darbe ile kaplama yüzeyinde mikro çatlaklar oluşabilir. Teneke ya da kutunun içeriğine göre alüminyum, bakır ya da kalay açığa çıkabilir. Ağır metal zehirlenmesine yol açabilir. Çocuklarda tolerans düşük olduğundan daha hızlı belli eder☠Bu tarz ambalaj gördüğünüzde asla kullanmayın, kullandırtmayın💥Teneke kutular, gıda muhafaza için üretilmiştir ve iç kısımları "laklanmış" kalaylı tenekelerdir. Eğer bu şekilde bir darbeler oluşursa bu tabaka kırılmış olup artık metal iyonlarının gıda ile buluşması olasıdır. En iyi şekilde üretilmiş bir kutuda bile, eğer içine konulan konserve uygun teknikle işlenmemişse ve uygun koşullarda depolanmamışsa da korozyon oluşabilir. Özellikle belirli bir asitliği olup kuvvetli korozif etkilere sahip gıdalar (turşu, meyve suları vb) lak yüzeyi zedelendiğinde maruz kaldığı süreç boyunca tehlikeyi katlayabilir. Bu tarz ürünlerde metal zehirlenmesinin boyutları maalesef ne düzeydedir bu pek bilinmez ve göz ardı edilebilir❌Ürünler fabrikadan rafa taşınırken veya raftayken bu tarz darbeler olusabilir. Bunun tehlikesini bilmeyen market ve satışına göz yumanlar vardır dikkat (ucuz ve indirimli ürün uygulaması şeklinde)❗Benzer şekildeki 7 katmanlı tetrapak ambalajlarda da meydana gelen deformasyonlarda risk mevcuttur. Korozyon sonucunda: 📌Konserve gıdaların kalitesi düşer📌Ürün içerisinde kalay, demir, alüminyum, kurşun, kadmiyum artışı sonucu konserve gıdalar sağlık açısından zararlı bir hale gelir📌İleri durumlarda delik korozyonu ile birlikte konserve gıdaların mikrobiyolojik dayanıklılığı sona erer, ürün kaybına sebep olunur (Bitkisel yağ depolarının, konserve kutularının delinmesi gibi)📌Oluşan hidrojen gazı kutu içinde toplanarak kutunun şişmesine yani bombaja neden olabilir #korozyon #konserve #zehirlenme #risk #bombaj #şişme #gıdagüvenliği #foodsafety #erdemoner
Read more
Myslíte si, že je dôležité, aby vedel človek opísať sám seba? Povedať si či utvrdiť sa v tom, aký je? ...
Media Removed
Myslíte si, že je dôležité, aby vedel človek opísať sám seba? Povedať si či utvrdiť sa v tom, aký je? Môže to istým spôsobom pomôcť na ceste k úspechu a k vyššiemu sebavedomiu? A najmä, uvedomí si človek vďaka tomu hranicu, ktorá ukazuje jeho pravé ja a odhalí moment, kedy sa už na niečo hrá? Opäť ... Myslíte si, že je dôležité, aby vedel človek opísať sám seba? Povedať si či utvrdiť sa v tom, aký je? Môže to istým spôsobom pomôcť na ceste k úspechu a k vyššiemu sebavedomiu? A najmä, uvedomí si človek vďaka tomu hranicu, ktorá ukazuje jeho pravé ja a odhalí moment, kedy sa už na niečo hrá? Opäť tu trochu vtiahnem tie BMDčka, ale nedá mi to. Ako sme čakali na prehliadku, istá skupinka slečien či dám, ktoré predvádzali pre jednu návrhárku, sa na chodbe navzájom fotili. A všetky boli krásne, o tom niet pochýb. Prišlo mi však smiešne, keď som videla, ako od seba navzájom odkukávajú našpúlené pery. Pri niektorých som mala pocit, že by radi hodili vlastnú pózu či výraz tváre, že by aj chceli byť samé sebou, no už by do tohto "posvätného" krúžku našpúlených pier nezapadli a to by asi nebolo ono. 🙈 Pri tejto fotke mi napadlo, že toto som presne ja. Jemný make-up, volány, klobúk, oči ako srnka a úškrn do jedného líca. Cieľavedomá, no bez potreby na seba upozorňovať. Radšej potichu a poriadne, než nahlas a naoko. Súťaživá a zároveň férová, úprimná, no taktná a empatická. A v poslednej dobe aj veľmi precitlivená, no to už je na iný príspevok. 😂 Každopádne, chcela som len povedať, že hra na dračicu mi nesvedčí, takže v takej póze ma asi nikdy neuvidíte. A ak by aj áno, pokojne mi vynadajte, že sa správam ako trubka a mám sa znormalizovať. Možno sa urazím, ale bude to trvať len chvíľu. 😄😋😘 A ak už máte po výplate (či len jednoducho chuť nakupovať 💃), mám pre vás super správičku - môj #lovebrand @tousjewelry má od zajtra do nedele v predajniach špeciálne zľavy 😍 Pri nákupe nad 60€ máte zľavu 10€, nad 160€ zľava 40€ a ak nakúpite nad 360€, dostanete zľavu 80€ 💣 Tuším si v sobotu spravím "výlet" do predajne v Auparku...ešte som si totiž nekúpila narodeninový darček. 🤷😂 📷 @vladovojtela #sweetladylollipop #ad #tousslovensko #tousjewelry #botanicka #samasebe
Read more
Harika bir şiir,okumalısınız mutlaka.Yazanın yüreğine sağlık<span class="emoji emoji1f44d"></span><span class="emoji emoji1f44d"></span> BEN OLMALIYDIM Kahraman meslektaşım ...
Media Removed
Harika bir şiir,okumalısınız mutlaka.Yazanın yüreğine sağlık BEN OLMALIYDIM Kahraman meslektaşım Şehit Ömer Halisdemir’in aziz hatırasına… Aynı secde, aynı kıbledeyiz biz Aynı cuma aynı, hutbedeyiz biz Aynı ordu aynı rütbedeyiz biz O haini vuran ben olmalıydım Şühedanın ... Harika bir şiir,okumalısınız mutlaka.Yazanın yüreğine sağlık👍👍 BEN OLMALIYDIM
Kahraman meslektaşım
Şehit Ömer Halisdemir’in aziz hatırasına…

Aynı secde, aynı kıbledeyiz biz
Aynı cuma aynı, hutbedeyiz biz
Aynı ordu aynı rütbedeyiz biz
O haini vuran ben olmalıydım

Şühedanın kanı şu toprak için
Ezan-ı Bilaller ve sancak için
Göklerde süzülen al bayrak için
Şehadete eren, ben olmalıydım

Gül satılır aşkın Hak çarşısında
Elif gibi dimdik görev başında
O otuz kurşunun tam karşısında
Ömer gibi duran, ben olmalıydım

Ben değil melekler kıskanır seni
Sen gibi yanına alsın Rab beni!
Çizilsin bayrağın şanlı deseni;
Al kanını süren, ben olmalıydım

Muhammed aslanı sanki Yer Bedir
Yüreği çelikten bileği demir
Selalar okunur ezanlar emir
Zincirleri kıran ben olmalıydım

Kükremiş sel gibi bendini aşan
Şehit olmak için Cennete koşan
Halisdemir gibi yüreği coşan
Firdevslere giren ben olmalıydım

Şahlanışın sonu istiklal elbet
Ay yıldızlı hilâl ve nihâl ebet
İstikbal uğruna izmihlâle set
Heyhat… hesap soran ben olmalıydım

Şu göklerden yıldız gibi kayarak
Şehadeti Ana, Vatan sayarak
İki evladımı öksüz koyarak
Son nefesi veren ben olmalıydım…

MEHMET ALİ GÜL 19/07/2016

#DestanlaşanŞiirler
Read more
Loading...
Load More