Lügen lüge

Loading...


Unique profiles
94
Most used tags
Total likes
0
Top locations
T.G.I. Friday's - W 51st Street, Agua Lugano, Istanbul Modern | Istanbul Museum of Modern Art
Average media age
596.4 days
to ratio
6.7
. #canlar #bilgilendirme İskandinavyalı anneler Yeni doğmuş bir bebeğin ev halkı arasında ...
Media Removed
. #canlar #bilgilendirme İskandinavyalı anneler Yeni doğmuş bir bebeğin ev halkı arasında birdenbire ortaya çıkmasını çocuklarına açıklayabilmek adına bebeği bir leyleğin getirdiğini söylermiş. Ayrıca lohusalık döneminde annenin yatıp dinlenme ihtiyacını açıklamak için ... .
#canlar
#bilgilendirme
İskandinavyalı anneler Yeni doğmuş bir bebeğin ev halkı arasında birdenbire ortaya çıkmasını çocuklarına açıklayabilmek adına bebeği bir leyleğin getirdiğini söylermiş.
Ayrıca lohusalık döneminde annenin yatıp dinlenme ihtiyacını açıklamak için de çocuklara, bebeği getiren leyleğin evden ayrılmadan önce annenin ayağını ısırdığı anlatılırmış.

Tamam da neden leylek?
👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿
........
Eski İskandinav doğa bilimcileri leylekler ve onların bacalarda yuva yapma alışkanlıkları üzerine çalışma yapmış canlar, söz konusu kuşlar yetmiş yıl olan uzun yaşam süreleri boyunca her yıl dönüp dolaşıp aynı bacaya gelir ve tek eşli bir şekilde yaşarlarmış. ...
Daha genç kuşlar yaşlı ya da sakat olanlarıyla ilgilenir, onları besler ve kanatlarıyla desteklerdi. ...
Aslen eski Romalılar leyleğin bu yardımsever karakterinden etkilenip çocukları ebeveynlerine bakmakla yükümlü kılan “Leylek Kanunu” anlamındaki Lex Ciconaria yasasını geçirmişler. ...
Böylece iyi huyluluğu ve bacaya yuva yapma âdetiyle beraber leylek, bebeği baca vasıtasıyla ev halkına teslim etmek için ideal bir yaratık. ...
Yüzyıllarca bu eski Norveç efsanesi baştan sona bütün İskandinavya’da popüler olmuş Yani.
Bu miti 19. yüzyılda dünya çapında üne kavuşturan ise Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen’in peri masalları tabiki.
💜💜💜
Ve Canlar bir bebeği leyleklerin getirmediği bebeklerin başlangıçta birer damlacık oldukları fikri nasıl da hayret verici, nasıl da büyüleyici hala insan için.
İki insanın teni ve teri birbirine aşkla karışınca erkekten kadına geçen o damlanın, insanlığı şekillendirmek için kadında yer edinip büyümeye ve bir ‘insan’ olmaya karar vermesi, işte o var olma serüveninin ilk evresi! 💜💜💜
Unutmayın, ayıp değil çünkü ‘sevmekten gelir sevişmek’. Biz kadın doğum uzmanları bu var olma serüveninin içinde mutlaka ikinci aşamada, gebeliği takip eden aşamada hazır bulunuruz.
Ben Gökçen Erdoğan, kendimi iki kere şanslı sayıyorum ki bir Cinsel Terapist olarak o ilk evrede de, yani iki insanın teni ve teri sağlıklı biçimde karışsın diye, her iki kişiyi de olağan ve hatta olağanüstü mutluluğa eriştirmeye giden yol su gibi açılsın diye de YANINIZDAYIM 💜
Read more
Loading...
Hadi bakalım herkes eline kahvesini çayını alsın gerçi kurumuştur ama camlarındaki yağmur tanelerini ...
Media Removed
Hadi bakalım herkes eline kahvesini çayını alsın gerçi kurumuştur ama camlarındaki yağmur tanelerini silsin veyahut balkona temiz hava almaya çıksın..Ben yine geçmişe gidiyorum (Psikolog arkadaşlar takibini geri çekti benim bu geçmiş merakım yüzünden) Ve 90ların çocuğu olarak ... Hadi bakalım herkes eline kahvesini çayını alsın gerçi kurumuştur ama camlarındaki yağmur tanelerini silsin veyahut balkona temiz hava almaya çıksın..Ben yine geçmişe gidiyorum (Psikolog arkadaşlar takibini geri çekti benim bu geçmiş merakım yüzünden😂) Ve 90ların çocuğu olarak 90ların çocukları ve gençleri bu anlatacağım mevzuyu daha iyi hatırlarlar eminim.Bilgisayarların her eve girmediği o dönemler..Gazete desen somut elinde,bilgisayar oyunları yerine oyun kasetleri somut elinde,mail veya whatsapp yerine duygu yüklü mektup somut elinde..Iste o heyecan dolu zamanlarda birde gazetelerin verdiği ürünleri kuponla biriktirme vardı.Ansiklopediler,kırılmaz saks rengi bardaklar tabaklar,bavullar,müzik setleri vs..Bizim bodrumda hala 100 çeşit ansiklopedi koleksiyonu var mesela😂O sene komşular arasında büyük bi rekabet başlamıştı.Herkes bir gazeteden farklı bi ürün biriktirme derdindeydi.Kazandıkları hediyelerle hava atması büyük bir keyifti 😎 Bi kupon kaçınca millet yaysat bayiinde kuyruğa dizilirdi.2 gazete bir reklamla müzik seti vereceklerini açıkladı.Babam hep hürriyet gazetesi okurdu.Birde komşumuz vardı çok samimiydi ama içten içe çekemezdi bizi 🙈 Onlarda sabah gazetesi taraftarıydı.Sabah gazetesinde görülen müzik seti o kadar görkemli görünüyordu ki komsumuz her gün hava atmaya geliyordu.Bizde ne yapalım olanla yetinecektik artık.Ve o gün geldi çattı.Heyecanla müzik setimizin eve gelmesini bekliyorduk.Bir baktık reklamlardakinden daha muhteşem.Cok sevindik tabi.Bi aklımızda komsumuzdaydi.Onlar müzik setini almaya arabalarıyla gitmişti.Ama nedense her gün hava atan komsumuzdan bi ses yoktu 🙊 Merakla bize geldi bi baktı ne görsün devasa bisey karşısında 😂 "Aaaa bu muuuu" dedi bizde gayet gururlu "evet,peki sizin ki nasıl"dedik.Konuyu geçiştirdi.Aradan 1 hafta sonra komsumuza gittik çaya.Ve evinde çamaşır makinasının üstünde minyatür bisey duruyordu 😂😂Bu ne dedik."Iste gazeteden çıkan bu" dedi yarım ağızla.Ahhh bir cocuk olarak onu bana oyuncak vermesini ne istemiştim.Niye oyle bi kazık attı sabah gazetesi bilmiyorum ama coğu insanın mahcubiyetine sebepti.yüz karasıydı ya 🙈 Çaylar kahveler bitti mi bari.Afiyet olsun.Bende susayım artık 🙊 iyi geceler 🙋
Read more
Renkleri koklamak, notaları görmek, sayıları renk olarak görmek... Acının kokusunu alabilmek? ...
Media Removed
Renkleri koklamak, notaları görmek, sayıları renk olarak görmek... Acının kokusunu alabilmek? Nasıl olurdu? Sinestetik insanlardan bahsediyorum. Farklı nörolojik yapıların nelere yol açabildiğini, beynimizin nelere kadir olduğunu bilmek dehşet uyandıran bir haz hissini ... Renkleri koklamak, notaları görmek, sayıları renk olarak görmek... Acının kokusunu alabilmek? Nasıl olurdu?
Sinestetik insanlardan bahsediyorum.
Farklı nörolojik yapıların nelere yol açabildiğini, beynimizin nelere kadir olduğunu bilmek dehşet uyandıran bir haz hissini tetikliyor bende.
Renklerin kokusunu aldığı gibi acının kokusunu alanlar var mesela... Bu bir "hastalık" değil, nörolojik bir farklılık.
Zaten artık "hastalık" yaklaşımı yavaş yavaş ortadan kalkıyor.
🌻
Farklı olandan korkmak insanca bir eğilim. Ancak farklı olanın kattığı zenginliği arzulamak da insanca. Hangi eğilimin ağır basacağını belirleyen de sistem. 🌻
"Nörolojik farklılık" kavramının akademik bilgi olmaktan çıkıp hayatıma girmesi kızım sayesinde oldu.
Bilmek başka, uygulamak başkaymış onu da görmüş oldum sayesinde. Eğitim sistemimizin farklı gelişim gösteren çocuklara yaklaşımının ne kadar içler acısı olduğunu da...
🌻
Aslında bu kızımın hayatı olduğu için konuyu ortaya çıkarmayı düşünmüyordum. Ancak babası bir kaç ay önce haberim dışında paylaşımda bulundu, ve aslında başlangıçta kızsam da fark ettim ki üstümden bir yük kalktı. Çünkü ben bu konuyu konuşmak istiyorum.
🌻
Farklı gelişim gösteren bir çocuğun annesi olmak çok zor ve bir o kadar da olumlu olumsuz her duyguyu çok yoğun yaşadığım bir süreç.
Başka herkes için normal olan yeni bir kelime öğrenme, iki ayak aynı anda koordine olarak zıplama gibi beceriler evde zafer alayına dönüşebiliyor. 🌻
En zor kısmı bağımsızlaşacak mı, başkalarına bağımlı olmadan bir hayat sürebilecek mi? Sorusu. Bizim yolculuğumuzda bu sorunun cevabı artık ortaya çıktı: çok büyük ihtimalle evet.
Belki de bunun rahatlığıyla bu paylaşımı yapabiliyorumdur.
🌻
Bana sorular geliyor "Deniz Hanım ne yaptınız, gençleşmiş gibisiniz" diye. Çünkü bu sene itibarı ile artık tekrar yaşamaya başlayabilirim gibi hissediyorum. Yedi senedir yabancısı olduğum bir duygu. Özlemişim.
🌻
Dünkü gönderimin altına @guzellik_hemsiresi Bir soru sormuş: "Kaplan anneliği bırakıp koruma kısmına nasıl geçtiniz" diye.
Cevabım: sosyal çevremin desteği ile. (Devamı yorumlarda)
Read more
Sorgül, yeni keşfedilmiş varlığından bihaber olduğumuz atalık bir buğday çeşidimiz. Buğdayın ...
Media Removed
Sorgül, yeni keşfedilmiş varlığından bihaber olduğumuz atalık bir buğday çeşidimiz. Buğdayın beşiği Anadolumda kim bilir daha ne güzel yerli, atalık tohumlarımız var. Bu tohumları bulup, pamuklara sarıp, ekip, biçen insanlar tanıyorum. Canım Ebru‘da onlardan biri. Geçtiğimiz ... Sorgül, yeni keşfedilmiş varlığından bihaber olduğumuz atalık bir buğday çeşidimiz. Buğdayın beşiği Anadolumda kim bilir daha ne güzel yerli, atalık tohumlarımız var. Bu tohumları bulup, pamuklara sarıp, ekip, biçen insanlar tanıyorum. Canım Ebru‘da onlardan biri. Geçtiğimiz yıl gen araştırması yapılıp kayıt altına alındı. Sevgili dostum, yaptıklarına, karakterine hayran olduğum canım arkadaşım @ebrubaybarademir ‘in yaptığı güzel işlerden biridir onun gün yüzüne çıkması. Resmi olarak onaylı, kesin olarak siyez ile akraba ve Mardin bölgesinin ilk buğdaylarından. Emek harcadılar, kayıt altına aldırdılar, ektiler, biçtiler, merakla ilk başak tanelerini vermesini heyecanla beklediler ve tohumluk olarak bu yıl ilk hasatını gerçekleştirdiler. Seneye inşallah bu bebekler hepimizin evine girebilecek. Seneye kadar bu ismi unutmayın olur mu?
Read more
Ünlü Modacı Chanel hatunun çok benimsediğim bir sözü ile konuya giriyorum: . “Herkes hayatında ...
Media Removed
Ünlü Modacı Chanel hatunun çok benimsediğim bir sözü ile konuya giriyorum: . “Herkes hayatında bir kez genç olur, ama genç kalmak kişinin elindedir” demiş. . Yaşlanmak istemiyorsak, yaşlanma kavramını unutmalıyız. Zira yaşlanma insanın kendi kararına, hayata bakışına, duruşuna ... Ünlü Modacı Chanel hatunun çok benimsediğim bir sözü ile konuya giriyorum:
.
“Herkes hayatında bir kez genç olur, ama genç kalmak kişinin elindedir” demiş.
.

Yaşlanmak istemiyorsak, yaşlanma kavramını unutmalıyız. Zira yaşlanma insanın kendi kararına, hayata bakışına, duruşuna bağlıdır. Yaşlanmayı kabul edersek, yaşlı gibi davranmayı başlarız, yaşlı görünürüz. Zira beynimize bu kaydı biz düşeriz, beyin de gereken emirleri bedenimize yansıtır.
.

Emeklilik, ya da menopoz, andropoz gibi fiziksel değişimler bir şeylerin sonu olmamalı, aksine yeni bir hayatın başlangıcı, bir milad olmalıdır. Yeni hayat da düşünceyle başlar.
Sadece aramak yeter.
.

Bazı insanlar vardır, baktığınızda yaşlıdır ama tanıdıkça yaşını unutursunuz, “gençliği”ne kapılırsınız. Çünkü anlatacakları vardır ama “bizim zamanımızda“ diye başlamazlar söze, hayalleriyle, hedeflediği şeylerle sizi peşinden sürükler. Böyle olmak hepimizin elinde aslında. Sorunları ciddiye almamak çözümlemenin bir yoludur.
Bu, ruhumuzu genç tutar, zamanı unutturur ve yaş alırken yaşama sevincimizi yüksek tutar.
.
Seçtiğimiz bir hobi hayatımızda yeni kapılar açar, bilmediğimiz yetenekler derinlerden su yüzeyine çıkar, resim yapamam derken sergi açmayı hayal ettirir bize. Bir yardım gurubuna katılmak sevgiyi ve paylaşmayı getirerek hayatımızı renklendirir. Hiç yaşlanmayacakmış gibi koşuşturmaya başlayabiliriz. Sadece aramak yeter, mutlaka yeni bir heyecan bulunur.
.

Yaş alırken edindiğimiz bilgiler, deneyimler, günümüzü yaşarken birer avantaj olarak bizi yeni hedeflere yönlendirmelidir.
.

İşte o zaman, genç ruhumuz bedenimizle uyumlu olması için yaptığımız bakımlar ve estetik uygulamalar da inandırıcı olur. Kent bizi yoruyorsa ilk yeşilliğe kendimizi atmalıyız, yürümek bizim zihnimizi temizler, bedenimizi canlandırır, dolaşım sistemini harekete geçirerek hücrelerimize kadar ulaşan oksijenle gençleşiriz. Her zaman dışarıdan destek almak yerine bedenimize söz hakkı tanımalı, onu dinlemeliyiz. O zaman bize yaşımızı unutturan, bedenimiz olacaktır. Yaşı unutmak demek yaşlılığı unutmak demektir.🤓🎈
.
.
.
#yaşlanmakdeğilyaşalmak #hayatherşeyerağmengüzel #hayat #kısa #keyfinebak #gezelimgörelim
Read more
Beyoğlu Rapsodisi romanı üç arkadaşın hayat hikayesini anlatır.Birbirlerinden çok farklı olan ...
Media Removed
Beyoğlu Rapsodisi romanı üç arkadaşın hayat hikayesini anlatır.Birbirlerinden çok farklı olan Nihat, Selim ve Kenan’ın hikayesidir bu.Üç kafadar Galatasaray Lisesi’nde okurken izci takımında tanışırlar.Kenan ve Selim’in maddi durumu oldukça iyi olmasına rağmen Nihat için ... Beyoğlu Rapsodisi romanı üç arkadaşın hayat hikayesini anlatır.Birbirlerinden çok farklı olan Nihat, Selim ve Kenan’ın hikayesidir bu.👦👦👦Üç kafadar Galatasaray Lisesi’nde okurken izci takımında tanışırlar.Kenan ve Selim’in maddi durumu oldukça iyi olmasına rağmen Nihat için aynı şeyi söyleyemeyiz.Kenan ve Selim de harçlıklarını Nihat’la paylaşırlar,yardımlaşmaları ve dostlukları her daim devam eder.Kenan avukat olur,Selim mimar;fakat varlıklı aileden gelen gençler kendi mesleklerini yapmak yerine babalarının işlerine devam ederler. Kenan sigorta acentesinin, Selim de tekstil fabrikasının başına geçer. Selim’lerin tekstil mağazasının adı AZYA’dır.Kenan ve Nihat birgün Melek’in Rus arkadaşı Katya ile tanışırlar.👱 Kenan ölümsüzlüğü bulmak için uğraşıp durur.Fotoğrafçılık 📷 hevesi hep vardı sergi açtı fakat istediği kadar tutulmayınca 3 arkadaş otururken bu kez Kenan öyle bir fotoğraf sergisi açmalıyım ki hem ölümsüz olayım,hem de büyük yankı uyandırsın günlerce konuşulsun düşüncesiyle konu bulmaya çalışırken Nihat Beyoğlu’nda işlenen cinayetlerin fotoğraflarını çekmesini önerir ve galerinin adını da: “Beyoğlu Cinayetleri” olmasını söyler.Bu fikre Selim itiraz etsede onları ikna edemez.Kitabın sonuna doğru gelirken çok heyecanlı ve çok farklı bir şekilde ilerliyor. Kenan hem katili buluyor,hem de kendisi ölerek ölümsüz oluyor... Mükemmel bir kitap,tavsiye ediyorum bakalım sizde okuyup katili bulabilecek misiniz? 😊😉👍👏
#ahmetümit #beyoğlurapsodisi #kitapyorum #kitaptavsiye #everestyayınları
Read more
Loading...
42 Kapitel!<span class="emoji emoji1f4ab"></span> || Jeg vågner igen op, denne gang alene på stuen. Der er næsten helt mørkt pånær et svagt ...
Media Removed
42 Kapitel! || Jeg vågner igen op, denne gang alene på stuen. Der er næsten helt mørkt pånær et svagt Hvidt lys der lyser en lille smule op. Jeg sukker. Mit syn er sløret og jeg har det dårligt. Orker ikke engang at rejse mig eller bare sætte mig op. Rummet blive iskoldt. Jeg gyser og gisper. En ... 42 Kapitel!💫 || Jeg vågner igen op, denne gang alene på stuen. Der er næsten helt mørkt pånær et svagt Hvidt lys der lyser en lille smule op. Jeg sukker. Mit syn er sløret og jeg har det dårligt. Orker ikke engang at rejse mig eller bare sætte mig op. Rummet blive iskoldt. Jeg gyser og gisper. En skikkelse toner sig frem, sløret. Jeg kan ikke få et ord frem. Skikkelsen kommer nærmere, hun så bekendt ud. Det... Det var min mor! Det lignede et spøgelse, men jeg var ikke sikker. Jeg gisper og klamrer mig til sengen. Jeg holder så godt fast at mine knoer bliver hvide. Jeg kvæler et skrig og skikkelsen kommer nærmere. Hun laver næsten en hviskelyd, hun skræmmer mig. Den her gang kan jeg godt få en lyd frem. På få sekunder føles det som om hun kaster sig over mig. Jeg skriger af mine lungers fulde kræft og gemmer mig under dynen. Ligger bare skræmt fra vid og sans og skriger. Indtil lyset bliver tændt og der farer en læge hen til mig. Jeg ligger og vugger mig frem og tilbage indtil dynen bliver trukket af. Jeg er urolig, ikke til at komme i kontakt med. " Eleanour, lyt på mig" siger lægen og jeg forsvinder ud af min lille verden. Jeg nikker stille og lægen går hen og snakker med min tante. De snakker dæmpet og ser meget alvorlige ud. Jeg frygter det værste.
Lægen og min tante Sophie kommer hen til mig. Sophie tager min hånd og lægen rømmer sig.
" Eleanour, jeg er meget ked af at være den der skal overbringe dig nyheden men" siger lægen og holder en lille pause.
" Fra imorgen af, bliver du rykket. Du kommer hen på Radley, sindsygshospitalet" siger lægen og afslutter. Jeg lægger som for stenet og tygger på den. Radley.. Det er noget galt med mig... ||
Read more
 #12 EYLÜL1980 - PROJESİ / DARBESİ Başbuğ #AlparslanTürkeş'in Etrafında Toplanan Türk-İslâm ...
Media Removed
#12 EYLÜL1980 - PROJESİ / DARBESİ Başbuğ #AlparslanTürkeş'in Etrafında Toplanan Türk-İslâm Ülkücüleri; #TürkMilleti'nin Makus Talihini Değiştirecek İrade Ortaya Koyan, #Türk Milletinin Aşkın Değerleri Adına Kendini Aşa Bilmiş, Var Oluş Yok Oluş Mücadelesinde İdam Sehpalarını ... #12 EYLÜL1980 - PROJESİ / DARBESİ
Başbuğ #AlparslanTürkeş'in Etrafında Toplanan Türk-İslâm Ülkücüleri; #TürkMilleti'nin Makus Talihini Değiştirecek İrade Ortaya Koyan, #Türk Milletinin Aşkın Değerleri Adına Kendini Aşa Bilmiş, Var Oluş Yok Oluş Mücadelesinde İdam Sehpalarını Tekmeleye Tekmeleye Aşmış, Şehit Taşımaktan Omuzları Nasırlaşmış #Ülkücüler Canlarını Verdiler, Hürriyetlerini Verdiler, İşkenceler Gördüler, Gençliklerinin En Güzel Yıllari Gitti ve Geriye Dönüp; Vah, Keşke, Ama, Bu da Olmasaydı Vesaire Demediler, Her Bir Ülkücünün İnanarak Mücadele Verdikleri Bu Yüce Kutsal Davamız Uğruna Herşeyimiz Feda Olsun ve Helal Olsun Dediler ve Bir An Bile Hayıflanmadılar. Bu Kutlu Hareketin Yüce Davanın Kutlu Mensuplarını Rahmet ve Şükranla Anıyorum.

#Başbuğ #Atatürk'ün Etrafında Toplanan Türk Milliyetçilerinin Kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin Kırılma Noktası Olan 12 Eylül Darbesini Başlangıç Olarak Ele Almak Lazım. 12 Eylül Sadece Bir İhtilal Değil, Darbe Değil, Bununda Belli Bir Kesimi Mağdur Ettiğini İfade Ederek Mağduriyeteler Üzerine Konuşmak Mağduriyetleri Sadece Gündeme Getirmek 12 Eylülü Değerlendirme Acısından Yeterli Değildir.
Türkiyenin İçinden Geçtiği Bu Günki Şartları Çok İyi Değerlendirdiğimiz Zaman #12EylülDarbesi İle Yunanistan'ın Nato'ya Üye Olması, Amerikan Üslerinin Tekrar Açılması, Güneyimize Konuşlandırılan Çekiç Güç ve Onun Kanatları Altında Gelişen Büyüyen Pkk, Fetö ve Ondan Sonra Irak'ın Kuzeyinde Bir Baldırı Çıplak Aşiret Olarak İfade Edilenlerin Zamanla Bir Devlet Reisi Haline Dönüştürülmesi 12 Eylül Projesinin Tabii Sonuçlardır.

Tarihin Kırılma Noktası Olan #12Eylül Darbesinin Dizaynı İle Eğer Bugün ki Siyasal Analayış Yönetim Biçimi Kürsel Güçlerin Taziyiki Doğrultusunda Yapıldığı Sürece Türkiye'nin Bir Kürsel Uydu Devlet Haline Geleceği ve Yeni Bir Sevr'le Karşı Karşıya Olacağını ve İstiklal Harbi İle Başarmış Olduğumuz Kazanımların Tümünü Kayıp Edeceğimizi Açıkça Görüyoruz!.. 12 / 09 / 2018 - #SüleymanSolmazgül
Read more
Loading...
Allah’ın Kullarına Olan Merhameti Yine Zünnun-ı Mısri-nin şöyle dediği rivayet edilmiştir. ...
Media Removed
Allah’ın Kullarına Olan Merhameti Yine Zünnun-ı Mısri-nin şöyle dediği rivayet edilmiştir. Bir gün elbiselerimi yıkamak için Nil nehrinin kenarına gitmiştim. Nehrin kenarında dururken, bir de baktım ki, görülmemiş şekilde büyük bir akrep bana doğru geliyor. Çok korkmuştum. Beni ... Allah’ın Kullarına Olan Merhameti Yine Zünnun-ı Mısri-nin şöyle dediği rivayet edilmiştir. Bir gün elbiselerimi yıkamak için Nil nehrinin kenarına gitmiştim. Nehrin kenarında dururken, bir de baktım ki, görülmemiş şekilde büyük bir akrep bana doğru geliyor. Çok korkmuştum. Beni onun şerrinden koruması için Cenabı Hakk’a sığındım. Akrep nehre geldiğinde, sudan büyük bir kurbağa çıkıp akrebe doğru geldi. Akrep kurbağanın sırtına binip suyun üzerinde yüzüp gittiler. Ben de onların arkasından yürüyüp, peşlerini takip ettim. Nehrin karşı yakasına geçtiklerinde, akrep kurbağayı bırakıp dalları büyük, gölgesi çok olan bir ağacın yanına gitti. Birde baktım ki, ağacın altında Allah’a asi bir genç mışıl mışıl uyuyor. Kendi kendime: “La havle vela kuvvete illa billa. Bu akrep nehrin ötesinden buraya bu genci sokmak için geldi” dedim ve içimden, akrep gence yaklaştığı zaman hemen onu öldürmeye karar verdim, Akrebe yakın bir yerde durdum. Bir de baktım ki, karşıdan büyük bir yılan, genci öldürmek için gence doğru geliyor. Akrep ona hücum etti, üzerine çıkıp başını sokmaya başladı. Akrep yılanın ölmesine kadar başını sokmaya devam etti. Yılan öldükten sonra, akrep nehre döndü. Kurbağa da onu orda bekliyordu. Akrep kurbağanın sırtına bindi, nehrin öteki yanına geçtiler. Ben arkalarından onlara bakıp duruyordum. Nihayet dönüp gencin yanına geldim, uyuyan gencin başucunda durarak şu beyitleri söyledim: “Ey uyuyan, Allah seni karanlığın içindeki her türlü kötülükten korur. Yüce Allah’tan gözler nasıl uyurki sana ondan bütün nimetlerin faydaları gelir.” Genç benim bu sözlerimden uyandı. Kendisine hadiseyi anlattım. Bunun üzerine genç tevbe etti, kötülükten vazgeçip iyilerden oldu ve ölünceye kadar hayatı böyle devam etti. Allah ona rahmet etsin.
Read more
DUYURU Bugün düzenlenecek olan Türkiye Gençlik Ödülleri'nin içinde yer alan Yılın Gençlik ...
Media Removed
DUYURU Bugün düzenlenecek olan Türkiye Gençlik Ödülleri'nin içinde yer alan Yılın Gençlik Kahramanı ödülüne layık görülen şehidimiz Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halidemir Niğde'de bulunan Araştırma Hastanesi'nde geçirmiş olduğu ani bir ameliyattan dolayı katılamayacağı ... DUYURU

Bugün düzenlenecek olan Türkiye Gençlik Ödülleri'nin içinde yer alan Yılın Gençlik Kahramanı ödülüne layık görülen şehidimiz Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halidemir Niğde'de bulunan Araştırma Hastanesi'nde geçirmiş olduğu ani bir ameliyattan dolayı katılamayacağı için ileri bir tarihe ertelenmiştir. Soner Halisdemir’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türkiye Gençlik Ödülleri'nin diğer branşlardaki ödül dağılımları normal olarak yapılacaktır.
Ödülü verecek olan Sayın Reis Sedat Peker de bu sebeple geceye katılmayacaktır.

Sayfa Yönetimi
Read more
Estee Lauder CC Krem 180₺ Cildinize uyum sağlayan rengi ve hafif yapısı ile çığır açan çok amaçlı ...
Media Removed
Estee Lauder CC Krem 180₺ Cildinize uyum sağlayan rengi ve hafif yapısı ile çığır açan çok amaçlı formülü tek dokunuşta cildinizde gözle görülür etki yaratır. Deneyenlerin %97'si ciltlerinin anında daha canlı, sağlıklı ve güzel göründüğünü belirtti. Hafif ve renkli formülü cildi ... Estee Lauder CC Krem 180₺
Cildinize uyum sağlayan rengi ve hafif yapısı ile çığır açan çok amaçlı formülü tek dokunuşta cildinizde gözle görülür etki yaratır.
Deneyenlerin %97'si ciltlerinin anında daha canlı, sağlıklı ve güzel göründüğünü belirtti. Hafif ve renkli formülü cildi güzelleştirir ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi sağlar.
Doğal, sağlıklı ve canlı ışıltı. IntuiGen Teknolojisi ile Revitalizing Supreme cildin değişen ihtiyacını anlar-ve gözle görülür şekilde tüm ana yaşlanma belirtilerini azaltır: çizgi, kırışıklık, elastikiyet, donuk cilt, nemsizlik.
İleri teknolojisi, yaşlanma karşıtı cilt fonksiyonlarını yeniden aktive ederek cildin "ana şalter"ini harekete geçirir.

YAŞLANMA KARŞITI REVITALIZING SUPREME GLOBAL ANTI-AGING CC CREME SPF 10 cildinizin değişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen IntuiGen Technolojisi™ ile formulize edilmiştir. Cildin “ana şalter”inden ilham alındı. IntuiGen Teknolojisi™ Siyah Bambu Ekstresinden elde edilmiş olup, cildinizin doğal yaşlanma karşıtı fonksiyonlarını destekler.
Cildin tüm ana yaşlanma belirtileriyle savaşmasını sağlayan, cildin doğal direncini destekler. Çizgi ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur ve pürüzsüz bir bitiş sağlar. Daha genç görünüm; daha toparlanmış ve sıkı bir cilt.
Tüm ürünlerim orijinaldir💯
Ödeme yöntemleri: ⭐️Havale
⭐️Gardrops Üzerinden kredi kartı ⭐️Kapıda ödeme
❤️ #parfum #hediye #alisveris #dior #poisongirl #satis #blogsatisi #kargo #ikinciel #makyaj #kozmetik #orjinalparfum #hermes #marka #istanbul #blogger #maskara #bronzer #highlighter #kozmetiksatisi #satis #makeup #makeuptutorial #makeupblogger #blog
Read more
"HOCAM HABABAM SINIFI DA OLSAK ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİNİ EZBERE BİLİRİZ." Ey Büyük Ata, Varlığımızın en kutsal temeli olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetinin sonsuz bekçisiyiz. Bu karar, değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbâlde, hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan ... "HOCAM HABABAM SINIFI DA OLSAK ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİNİ EZBERE BİLİRİZ." Ey Büyük Ata,
Varlığımızın en kutsal temeli olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetinin sonsuz bekçisiyiz. Bu karar, değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbâlde, hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndürmeyecektir. Bizler, bütün hızımızı senden, ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez inanç ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun güçlü temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her atılım bilinçlidir. En kıymetli emanetimiz olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti, varlığımızın esası olarak, eğilmez başların, bükülmez kolların, yenilmez Türk evlatlarının elinde sonsuza dek yaşayacak ve nesillerden nesillere devredilecektir. İstiklâl ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar, en modern silahlarla donanmış olarak, en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi, ulusal birliğimizi ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamayacaktır. Çünkü, bu aziz vatanın toprakları üzerinde yetişen azimli ve inançlı Türk gençliği, dökülen temiz kanların ve Cumhuriyet devrimlerimizin aydın ürünleridir. Vatanın ve milletin selameti için her zorluğa iman dolu göğsümüzü germek, gerçek amacımız olacaktır.
Ey Türk’ün büyük Ata’sı !
İstiklâl ve Cumhuriyetimizi korumak gerektiği zaman, içinde bulunacağımız durumlar ve şartlar ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak, bütün engelleri aşıp her güçlüğü yenmek azmindeyiz.
Türk gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, cumhuriyet ve devrimlerin yılmaz bekçileriyiz. Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize, namus ve şeref sözü verir, kendimizi büyük Türk ulusuna adarız.
Türk Gençliği
Read more
Loading...
MAKALE.................. GENÇLERE DİNİNİ ÖĞRETMELİ Dünyanın neresinde olursa olsun, her ...
Media Removed
MAKALE.................. GENÇLERE DİNİNİ ÖĞRETMELİ Dünyanın neresinde olursa olsun, her insana önce lâzım olan şey, dînini, îmânını öğrenmektir. Din, eskiden İslâm âlimlerinden kolayca öğrenilirdi. Şimdi, âhir zaman olduğu için, hiçbir yerde hakîkî din âlimi kalmadı gibi. ... MAKALE.................. GENÇLERE DİNİNİ ÖĞRETMELİ

Dünyanın neresinde olursa olsun, her insana önce lâzım olan şey, dînini, îmânını öğrenmektir. Din, eskiden İslâm âlimlerinden kolayca öğrenilirdi. Şimdi, âhir zaman olduğu için, hiçbir yerde hakîkî din âlimi kalmadı gibi. Câhiller, İngilizlere satılmış olan ahmaklar, din adamı olarak her tarafa yayıldı. Şimdi dîni, îmânı doğru olarak öğrenmek için tek çâre, Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarını okumaktır. Bu kitapları bulmak, Allahü teâlânın büyük bir ihsanıdır. İslâm düşmanları, gençleri aldatmak için, bozuk din kitapları yayıyorlar. Hakîkî din kitabı bulup okumak, çok güç oldu. Gençler, muhtelîf oyunlara bağlanıp, hakîkî kitap bulmaktan ve okumaktan mahrum edilmektedir. Birçok gencin, oyundan başka bir şey düşünmediklerini görüyoruz. Bu hastalık, gençler arasında yayılmaktadır. Müslüman ana-babaların, çocuklarını bu hastalıktan korumaları çok lâzımdır. Bunun için, çocuklarına dînini haber vermeleri ve din kitabı okumaya alıştırmaları lâzımdır. Bunun için, çocuklarının zararlı oyunlara dadanmalarını önlemelidirler.
Bazı ahbaplarımızın çocuklarının zararlı oyunları oynamaktan yemek yemeyi bile unuttuklarını görmekteyiz. Böyle çocukların, okul kitaplarını bile okuyup sınıf geçmeleri imkânsız olmaktadır. Anaların, babaların çocuklarına hâkim olmaları, kitap okumaya alıştırmaları lâzımdır. Bunun için, İslâm Ahlâkı kitabını okumalıdır. Bu kitabı okuyan, dînini, îmânını öğreneceği gibi, İslâm düşmanlarının nasıl çalıştıklarını da anlayacaktır. Analar, babalar bu vazifelerini yapmazlarsa, dînsiz, îmânsız bir gençlik hâsıl olacak, vatanımıza, milletimize çok zarar verecektir.
Hasan Yavaş TÜRKİYE GAZETESİ 17.02.2016
Read more
Estee Lauder CC Krem 180₺ Cildinize uyum sağlayan rengi ve hafif yapısı ile çığır açan çok amaçlı ...
Media Removed
Estee Lauder CC Krem 180₺ Cildinize uyum sağlayan rengi ve hafif yapısı ile çığır açan çok amaçlı formülü tek dokunuşta cildinizde gözle görülür etki yaratır. Deneyenlerin %97'si ciltlerinin anında daha canlı, sağlıklı ve güzel göründüğünü belirtti. Hafif ve renkli formülü cildi ... Estee Lauder CC Krem 180₺
Cildinize uyum sağlayan rengi ve hafif yapısı ile çığır açan çok amaçlı formülü tek dokunuşta cildinizde gözle görülür etki yaratır.
Deneyenlerin %97'si ciltlerinin anında daha canlı, sağlıklı ve güzel göründüğünü belirtti. Hafif ve renkli formülü cildi güzelleştirir ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi sağlar.
Doğal, sağlıklı ve canlı ışıltı. IntuiGen Teknolojisi ile Revitalizing Supreme cildin değişen ihtiyacını anlar-ve gözle görülür şekilde tüm ana yaşlanma belirtilerini azaltır: çizgi, kırışıklık, elastikiyet, donuk cilt, nemsizlik.
İleri teknolojisi, yaşlanma karşıtı cilt fonksiyonlarını yeniden aktive ederek cildin "ana şalter"ini harekete geçirir.

YAŞLANMA KARŞITI REVITALIZING SUPREME GLOBAL ANTI-AGING CC CREME SPF 10 cildinizin değişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen IntuiGen Technolojisi™ ile formulize edilmiştir. Cildin “ana şalter”inden ilham alındı. IntuiGen Teknolojisi™ Siyah Bambu Ekstresinden elde edilmiş olup, cildinizin doğal yaşlanma karşıtı fonksiyonlarını destekler.
Cildin tüm ana yaşlanma belirtileriyle savaşmasını sağlayan, cildin doğal direncini destekler. Çizgi ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur ve pürüzsüz bir bitiş sağlar. Daha genç görünüm; daha toparlanmış ve sıkı bir cilt.
Tüm ürünlerim orijinaldir💯
Ödeme yöntemleri: ⭐️Havale
⭐️Gardrops Üzerinden kredi kartı ⭐️Kapıda ödeme
❤️ #parfum #hediye #alisveris #dior #poisongirl #satis #blogsatisi #kargo #ikinciel #makyaj #kozmetik #orjinalparfum #hermes #marka #istanbul #blogger #maskara #bronzer #highlighter #kozmetiksatisi #satis #makeup #makeuptutorial #makeupblogger #blog
Read more
Hayat tıpkı bu çiçek gibi aslında. Onu ağırlaştırıp zorlaştıran bizleriz. “Gerçekte ne istiyorum? ...
Media Removed
Hayat tıpkı bu çiçek gibi aslında. Onu ağırlaştırıp zorlaştıran bizleriz. “Gerçekte ne istiyorum? “ diye sormadan kendimize;günübirlik ve aslında hiç de ihtiyacımız olmayan şeylere odaklanıp es geçiyoruz hayatı. Zaman su gibi akıp geçiyor,dur diyemiyor ama boşa geçen yıllara rağmen, ... Hayat tıpkı bu çiçek gibi aslında. Onu ağırlaştırıp zorlaştıran bizleriz. “Gerçekte ne istiyorum? “ diye sormadan kendimize;günübirlik ve aslında hiç de ihtiyacımız olmayan şeylere odaklanıp es geçiyoruz hayatı. Zaman su gibi akıp geçiyor,dur diyemiyor ama boşa geçen yıllara rağmen, zaman israfına devam ediyoruz ne tuhaf! Yarın ve pazar günü sınava girecek olan gençlere seslenmek istiyorum! DÜNYADA SİZDEN ÖNEMLİ KİMSE YOK. İNSAN RIZKIYLA DOĞAR,RIZKI VEREN ALLAH’tır!İLLE DE HERKES ÜNİVERSİTE MEZUNU OLACAK DİYE BİRŞEY YOK! BİZ NE ÇOK ÜNİVERSİTELİ VATAN HAİNİ ,ANNE BABASINA ASİ,HUZUREVLERİNE ATASINI KOYUP ŞEHİRLERDE VURDUMDUYMAZ YAŞAYANLARI GÖRDÜK!ÜNİVERSİTE,İNSAN YAPMIYOR Kİ BİZİ! ŞUNU BİLİN Kİ HER MESLEK KUTSAL! TEMİZLİKÇİ DE KAHRAMAN BENİM GÖZÜMDE,DİŞ DOKTORU DA,AŞÇI DA. HER MESLEKTEN İNSAN LAZIM BU VATANA! BİZE BAZI İŞLERİ AŞAĞILIK GÖSTEREN SÖZDE AYDIN KİŞİLER,ÇİFTÇİYE SEN KOKUYORSUN,KÖYLÜSÜN DEYİP AŞAĞILAYANLAR ASIL CAHİL OLANLARDIR! HELALİNDEN OARA KAZANDIĞIMIZ HER İŞ KUTSALDIR! YARIN SINAVA LÜTFEN BUNLARI DÜŞÜNÜP GİRİN. RAHAT OLUN. DÖNÜM NOKTASIYMIŞ GİBİ DÜŞÜNÜP KENDİNİZİ SIKMAYIN. HAYATA BİR KEZ GELİYORUZ! SINAV SONUCU SİZİ ASLA YIKMASIN! YAŞIYORSAK;UMUT VAR DEMEKTİR! ASLOLAN;GERÇEK ALEM SINAVINA HAZIR OLABİLMEKTİR! Üniversite bitirip alakasız işlerde çalışanlar var,işsiz olanlar var. Oysa GENÇ ÇİFTÇİ proje kapsamında Gençlere verilen müthiş imkanlar var! İnsan isterse,Allah da izin verirse gün doğmadan neler doğar!
Read more
Loading...
Allahııım <span class="emoji emoji1f648"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️ Hadi yardıım ltf <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 #Repost @thetalhademircan ・・・ Ne olacak bu çocuklara diye ...
Media Removed
Allahııım ️ Hadi yardıım ltf 🏻 #Repost @thetalhademircan ・・・ Ne olacak bu çocuklara diye gece gece uyku tutmadı kalktım sarı ışıkta falan ama hazır hepsi de uyku modundayken yani sakinken fotoğrafladım ve paylaşıyorum. Dile kolay 12 yavru köpeğe ev ortamında bakmak. Ne kadar ... Allahııım 🙈❤️
Hadi yardıım ltf 🙏🏻
#Repost @thetalhademircan
・・・
Ne olacak bu çocuklara diye gece gece uyku tutmadı kalktım sarı ışıkta falan ama hazır hepsi de uyku modundayken yani sakinken fotoğrafladım ve paylaşıyorum.
Dile kolay 12 yavru köpeğe ev ortamında bakmak. Ne kadar zor olduğunu anlatmaya çalışsam beceremem. Yaz kafası, bayram tatili falan derken doğru düzgün hiç talip çıkmadı bu bebeklere. Şehirdışından yazanlar ve "safkan rott mu bu" falan diye mesaj atanları saymıyorum.

10 Eylül'e kadar geçici/kalıcı yuva çıktı çıktı. Sonrasında ne olacaklar bilemiyorum. En kötü durumda pansiyona almamız gerekecek ama nereye kadar duracaklar pansiyonda. Zaten pansiyonda olan 20'den fazla köpeğimiz var ve onların ödemelerini yapamıyoruz daha. Büyüdükçe albenileri de iyice gidecek. Buyrun işte yavru mis gibi. Hepsi bi cinsin melezi. Kulaklarından desenlerine hepsinde birşeyler var. 2 aylıklar.

Sahiplenmek isteyenler kendilerinden ve bakacakları ortamdan detaylıca bahsettikleri bir mesajla ulaşabilirler bana. Yaş sınırı söylemeyi çok sevmiyorum ama yaşadığı evde söz sahibi olan gençler hariç 25 yaş altı sahiplendirmeyi düşünmüyoruz. Sözleşme de yapılacak.
Geçici yuvalara da açığız 🙏

VE PAYLAŞALIM LÜTFEN🙏

Not olarak da ekleme ihtiyacı duydum. Bilerek doğurtulmuş köpekler değil kurtarılmış yavrular hepsi.. #satınalmasahiplen #köpek #kopek #kopeksahiplen #kopeksahiplendirme #satinalmasahiplen #kopekseverler #köpeksahiplen #köpeksahiplendirme #satınalmasasahiplen #köpekseverler #hayvanseverler #cakbipati #çakbipati #hav #dog #dogstagram #dogsofinstagram
Read more
Sanırım hiçbir zaman ilk cümlelerde iyi olamadım. Bence dakikalardır bu postun açıklamasına ...
Media Removed
Sanırım hiçbir zaman ilk cümlelerde iyi olamadım. Bence dakikalardır bu postun açıklamasına ne yazmam gerektiğini düşünmem de bunu doğrular nitelikte. En sonuncu postumun üzerinden resmen 1 yıl 2 ay geçmiş. Koskoca bir yılda neler oldu, neler bitti elbette özetlemem zor ama geriye ... Sanırım hiçbir zaman ilk cümlelerde iyi olamadım. Bence dakikalardır bu postun açıklamasına ne yazmam gerektiğini düşünmem de bunu doğrular nitelikte.
En sonuncu postumun üzerinden resmen 1 yıl 2 ay geçmiş. Koskoca bir yılda neler oldu, neler bitti elbette özetlemem zor ama geriye dönüp bu hesaba baktığımda öylece hesabı terk etmiş olmayı bir an kendime yediremedim. Dışarıdan görülen kaosun aksine 15 yaşındaki ben’in sizler için yazdığı birkaç satırı tozlu tarihe bırakmak istemedim. Şimdi 19 yaşında bir genç kız olarak bu satırları, okuyup paylaşamadığım onlarca kitap ve kaçırdığım kelimelerin anısına yazıyorum. Kaç kişi okur, görür bilmiyorum ama bundan sonrasında elimden geldiğince bu hesabı canlı tutmaya çalışacağım. Sadece kitap hesabı olarak değil bu sefer; izlediğim, gördüğüm ve sizin de görmenizi istediğim şeyleri de paylaşan bir hesap olmak istiyorum.
Geçmiş gönderilerimi kaldırıp yeni bir başlangıç mı yapmalıyım yoksa bırakmalı mıyım henüz bunun kararını veremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Lütfen fikirlerinizi yoruma bırakın ve unutmayın; kelimeler bizi her daim kurtaracak.
Read more
“Ne yaramazdı eşşek” dedi bu fotoğrafı görünce Delal.Hiç yerinde duramayan, kapılara, tavanlara ...
Media Removed
“Ne yaramazdı eşşek” dedi bu fotoğrafı görünce Delal.Hiç yerinde duramayan, kapılara, tavanlara tırmanan bir çocuktu. Şimdi ise bir sakin, bir olgun, bir efendi. Fotoğraf, başka birşeyler ararken elime geçti. Elime alıp çektim, sizinle paylaşmak için.Eskiden basılırdı ... “Ne yaramazdı eşşek” dedi bu fotoğrafı görünce Delal.Hiç yerinde duramayan, kapılara, tavanlara tırmanan bir çocuktu.
Şimdi ise bir sakin, bir olgun, bir efendi.
👨‍💻👨‍💻👨‍💻
Fotoğraf, başka birşeyler ararken elime geçti. Elime alıp çektim, sizinle paylaşmak için.Eskiden basılırdı fotoğraflar, gençler bilmez belki😀
👨‍💻👨‍💻👨‍💻
Herhalde üzerinden on yıl geçmiştir, dün gibi.Çeşme’de tatildeyiz. Citibank’ta çalışıyorum o yıllar.
Ne güzel yıllarmış.
En çok cocuğunun çocukluk yıllarını özlüyor insan...
Değil mi?
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f31f"></span>COLORS FONDOTENLERİMİZİN İÇERİĞİNDE ÇİNKO BULUNMAKTADIR<span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f31f"></span> <span class="emoji emoji1f31f"></span>Çinko nedir biliyor musunuz? <span class="emoji emoji2714"></span>Çinko, ...
Media Removed
COLORS FONDOTENLERİMİZİN İÇERİĞİNDE ÇİNKO BULUNMAKTADIR Çinko nedir biliyor musunuz? Çinko, erime noktası düşük ve kırılgan olan bir metaldir. Geçiş elementleri grubunda yer alan çinko oldukça geniş kullanım alanına sahiptir. Antik çağlardan beri bilinen çinko ilk zamanlar ... 🌟🌟COLORS FONDOTENLERİMİZİN İÇERİĞİNDE ÇİNKO BULUNMAKTADIR🌟🌟 🌟Çinko nedir biliyor musunuz?
✔Çinko, erime noktası düşük ve kırılgan olan bir metaldir. Geçiş elementleri grubunda yer alan çinko oldukça geniş kullanım alanına sahiptir. Antik çağlardan beri bilinen çinko ilk zamanlar ‘sahte gümüş’ olarak da adlandırılmıştır. Sert ve kırılgandır bir yapısının olması yanında 120 °C gibi bir sıcaklıkta ancak şekillendirilebilmektedir.
✔Çinko, hücre çoğalması ve büyümesi için her gün belli bir miktarda dışarıdan alınması zorunlu olan bir mineraldir. Sağlıklı bir bağışıklık sisteminin oluşmasında, yaraların iyileşmesinde, vücudun tat ve kokuları algılamasında, görme duyusunun güçlenmesinde ve DNA sentezinde gereklidir. Akyuvarların, antikorların oluşmasında da etkilidir. 🌟🌟Çinko içeren kremlerin sağladığı faydalar:
✔Cildin güzelleşmesini ve gençleşmesini sağlar.
✔Hücre yenileyicidir.
✔Sivilceleri kurutur.
✔Cilde güzel bir beyazlık verir.
✔Cildin yenilenmesini ve onarılmasını sağlayan kolajen oluşumunda etkilidir.
✔Yaraların hızlıca geçmesini sağlar.
✔Akneye karşı da çok etkili bir mineraldir, A vitamininin kimyasal bileşimini harekete geçirir ve mikrop öldürücü etkisi akne sivilcelerinin kaybolmasını sağlar.
✔Uçukları hafifletir.
✔Güneş lekelerinin azalmasına yardımcı olur.
✔Yıpranmış, matlaşmış ve kırışmış ciltler veya sivilce akne yanık ameliyat izleri taşıyan ciltleri gençleştirmek ,pürüzsüzleştirmek ve taze doku üretimini tetikleyerek cildin yenilenmesini sağlıyor.
✔El yüz çatlaklarında tahrişlerde kullanılır. ✔İnce bir tabaka halinde uygulandığında cildin su kaybetmesini önler.
✔Kızarıklıkları geçirir.
✔Cildin erken yaşlanmasını önleyen antioksidan özellikler taşır.
✔Dermatit, egzama ve sedef hastalığı, kılcal damar tedavisinde kullanılır.
✔Çinko oksit, kaşıntı, döküntü ve pişik gibi nemli cilt hastalıkların tedavisinde etkili,
Cilt kanserini önleyici etkiye sahiptir.
✔Bunun yanısıra fiyatı son derece uygundur.

#Lr #Hayatadeğerkatar #Health #Beauty #Bitkisel #Dermatestonaylı #Sağlık #Kalite #Güven #Almanya #Türkiye #lrfondöten #fondoten #fondöten #krem #yağsız #kuaför #güzellikmerkezi #guzellikmerkezi #güzelliksalonu #guzelliksalonu
Read more
Seda Sayan Mahsun Kırmızıgül’den ‘’Ah Geceler’’ İçin İzin İstedi Söz ve müziği Mahsun Kırmızıgül’e ...
Media Removed
Seda Sayan Mahsun Kırmızıgül’den ‘’Ah Geceler’’ İçin İzin İstedi Söz ve müziği Mahsun Kırmızıgül’e ait olan şarkıyı Sayan 22 yıl önce seslendirerek kariyerinde büyük bir çıkış yakalamış ve o yıllarda sayısız ödül kazanmış ve satış rekorları kırmıştı. Seda Sayan şarkıyı 22 yıl sonra ... Seda Sayan Mahsun Kırmızıgül’den ‘’Ah Geceler’’ İçin İzin İstedi

Söz ve müziği Mahsun Kırmızıgül’e ait olan şarkıyı Sayan 22 yıl önce seslendirerek kariyerinde büyük bir çıkış yakalamış ve o yıllarda sayısız ödül kazanmış ve satış rekorları kırmıştı.

Seda Sayan şarkıyı 22 yıl sonra yeniden seslendirmek istedi. Kırmızıgül’ü telefonla arayarak izin istedi. “Çok mutluyum. Ah Geceler’i 1996 yılında okumuştum. Aradan 22 yıl geçmiş. Gençler, özellikle de oğlum Oğulcan Engin ve arkadaşları çok istiyordu. Şarkının sahibi Mahsun Kırmızıgül’den rica ettim. Sağ olsun bir telefonumla kırmadı, tüm izinleri verdi” dedi.

Sayan şarkıyı DJ Yasin Keleş’in düzenlemesiyle yeniden okudu.
#sedasayan #mahsunkırmızıgül #ahgeceler #şarkıcı
Read more
Men’s Health’in Eylül sayısı tam bir geri dönüş sayısı! <span class="emoji emoji2714"></span>Yaz aylarında güneşlenerek geçirdiğiniz ...
Media Removed
Men’s Health’in Eylül sayısı tam bir geri dönüş sayısı! Yaz aylarında güneşlenerek geçirdiğiniz zamanın acısını sizin için hazırladığımız antrenman serisiyle çıkararak formunuza hızla kavuşun. Yağ kaybını desteklemek için doğru beslenme planınız hazır. Karın kaslarınız size ... Men’s Health’in Eylül sayısı tam bir geri dönüş sayısı! ✔Yaz aylarında güneşlenerek geçirdiğiniz zamanın acısını sizin için hazırladığımız antrenman serisiyle çıkararak formunuza hızla kavuşun.
✔Yağ kaybını desteklemek için doğru beslenme planınız hazır. Karın kaslarınız size minnettar kalacak.
✔Yarar sağlayacağınız tek yerin spor salonu olduğunu düşünmekten vazgeçin ve algılarınızı açın. Yoga yapmak hayat kalitenizi artıracak.
✔Hangi yaşta olursanız olun bu özel antrenman önerisiyle yıllara meydan okuyabilirsiniz.
✔Yağlarınızı yakamadığınızdan mı şikâyet ediyorsunuz? “Yağ Laboratuvarı”ndan uzmanlar 7 problematik yeme alışkanlığını gözler önüne seriyor.
✔Spor yapmadığımız, bol kaçamaklı yaz günlerinden sonra vücudu toparlamanın zamanı geldi. Spora dönüş sürecinde toparlanma kılavuzunuz Umut Duygu röportajında sizlerle.
✔Her ilişkide problemler yaşanır. Önemli olan bunlarla nasıl başa çıkabileceğinizi bilmektir. Merak etmeyin, biz sizin için araştırdık.
✔Wimbledon’da gençler kategorisinde çift erkekler şampiyonu olan Yankı Erel, başarıya giden yolda gördüklerini Men’s Health okurlarıyla paylaşıyor.
✔9 protein kaynağını mercek altına aldık, iyi ve kötü yanlarını inceledik. Bu bilgiler ışığında kaslarınızı daha akıllıca inşa edebilirsiniz.
✔Sıradan sandviçleri unutun. Lezzetli, baştan çıkarıcı ama bir o kadar da sağlıklı olan tarifimizle tanışın.
✔İçinizdeki üşengeç insanı doğru yere kanalize ederek işleri daha hızlı bitirmenin yollarını bulabilirsiniz. Endişelenmeyin, size yol göstereceğiz.
✔Gelecekte nasıl bir adam olduğunuzu hayal ediyorsunuz? Nasıl olursa olsun, hayal etmeye devam edin. Gelecekteki halinizle bağlantınızı güçlendirerek daha akıllıca kararlar alabilirsiniz.
✔Son yılların en revaçta olan konusu temiz beslenme, adeta bir sembol ve statü göstergesi oldu. Peki, internet trendlerinin sizi kandırmadığından nasıl emin olabilirsiniz? Tabii ki yazımızı okuyarak.
✔Yaz ayları bitiyor ve yoğunluk başlıyor. Yüzünüze ise uykusuzluk ve stres hiç yakışmıyor. Cildinizin de vücudunuz gibi sağlıklı olması için derlediğimiz ürünlere bir göz atın.
✔Bir boksör gibi atik ve güçlü olmak için salona yazılmanıza hiç gerek yok. #menshealthtr
Read more
Tagga en vän som har ont i ryggen, diskbråck, ischias eller ryggskott! För här är 5 enkla men väldigt bra och effektiva övningar som har hjälpt många att komma igång och återfå både rörelse och funktion i ryggen! RÖRELSE ÄR BÄSTA MEDICINEN. Hur mycket ska man göra? Vissa gör övningarna ... Tagga en vän som har ont i ryggen, diskbråck, ischias eller ryggskott!

För här är 5 enkla men väldigt bra och effektiva övningar som har hjälpt många att komma igång och återfå både rörelse och funktion i ryggen!

RÖRELSE ÄR BÄSTA MEDICINEN.

Hur mycket ska man göra?
Vissa gör övningarna för lite och effekten uteblir. Andra gör för mycket, pushar för hårt och förvärrar.
Av erfarenhet, när det är väldigt irriterat, så brukar dom som kan göra ofta men med lite lägre intensitet få bäst resultat. Är du osäker så börja lugnt och smått.
Det kan göra väldigt ont att komma igång att röra på sig men försök ändå. Millimetrar.

LIGGANDE SIDOTIPPNINGAR AV BÄCKEN.
Spänn ena sidans muskler samtidigt som du slappnar av i den andra sidan och ”dra upp” benet. Försök att få det ena benet så högt upp och det andra benet så långt ner som du kan. Alternera sida.
Ex.2-3 min x2, 2-3 ggr/dag

FRAMÅT- & BAKÅTTIPPNING AV BÄCKEN.
Tippa bäckenet framåt. Öka svanken. Ländryggen lättar från golvet. Om det är smärtsamt att svanka mycket gör lite mindre. Kanske bara centimetrar eller millimetrar.
Tippa bäckenet bakåt och pressa ländryggskotorna ner mot golvet. Magen och rumpan spänns.
Upprepa.
Ex.2-3 min x2, 2-3 ggr/dag

ROTATION.
Luta knäna långsamt kontrollerat från sida till sida. Pusha inte för hårt i ytterlägen men om det känns ok så sträva efter att gå lite djupare för var gång om möjligt.
Ex.2-3 min x2, 2-3 ggr/dag

RYGGRESNINGAR.
Pressa väldigt långsamt upp överkroppen. Blås ut luft på väg upp samtidigt som du strävar efter att vara helt avslappnad i rumpa och rygg.
Pressa dig inte upp i smärtsamt ytterläge. Stanna innan. Ta ett par andetag där upp och sträva efter djupare avslappning i säte och ländryggsmuskler för varje utandning.
Ex.10-15x2 morgon & kväll.

HÖFTBÖJARSTRETCH MED STÖD.
Pressa höften framåt neråt som på filmen.
Stöd dig mot något så att du kan slappna av och sjunka djupt in i stretchen.
Stretchen ska kännas på framsidan ljumske/lår och inte göra ont i ryggen.
Om det smärtar i ryggen så prova att luta överkroppen lite lätt fram.
Gå så djupt in i stretchen du klarar av.
Ex.60s/sida x2, 3-5 ggr/dag.

Frågor eller funderingar?

#ryggskott #diskbråck #ischias
Read more
Spoiler yok merak etmeyin! 😎 Chris Carter/Haçlı Katil. Polisiye-gerilim türlerinde bir kitap. Arka ...
Media Removed
Spoiler yok merak etmeyin! 😎 Chris Carter/Haçlı Katil. Polisiye-gerilim türlerinde bir kitap. Arka kapak: Los Angeles Ulusal Ormanı içindeki terk edilmiş bir kulübede vahşi bir şekilde öldürülmüş genç bir kadının cesedi bulunur. Çıplak, tahta bir direğe asılmış ve hâlâ hayattayken ... Spoiler yok merak etmeyin! 😎
Chris Carter/Haçlı Katil. Polisiye-gerilim türlerinde bir kitap.

Arka kapak:

Los Angeles Ulusal Ormanı içindeki terk edilmiş bir kulübede vahşi bir şekilde öldürülmüş genç bir kadının cesedi bulunur. Çıplak, tahta bir direğe asılmış ve hâlâ hayattayken yüzünün derisi soyulmuş bir cesettir bu… Kurbanın ensesine garip bir çift haç sembolü kazınmıştır, bu lanetli sembol Haçlı Katil olarak bilinen psikopat katilin imzasıdır. Öte yandan bu mümkün değildir. Çünkü Haçlı Katil iki yıl önce yakalanmış ve idam edilmiştir. Peki, bu taklitçi bir katilin işi midir? Yoksa Dedektif Hunter aklından geçirmek dahi istemediği şüphelerinde haklı mıdır? Asıl Haçlı Katil dışarıda, bir kez daha kanlı bir cinayet furyası başlatmak üzere olabilir mi?

🕳Tempolu, kaçmalı kovalamalı bir kitap olmaması puan kırmamın nedenlerinden biri. Gerilim düzeyi de orta derecedeydi pek gerildiğimi söylemem.
🕳Karakterler, olay örgüsü için başarılı diyebiliriz ama kitabın bence en iyi yani finaliydi. Yazar olayları güzel kurgulayarak şaşırtıcı bir final yapmayı başarmış. Ben kitabı genel itibariyle başarılı buldum. Tavsiye edebileceğim kitaplardan. 10/7. 📚

@kitap.manya arkadaşımıza #kitaptavsiyesi ve bu güzel paylaşımı için teşekkür ederim. ☺

#chriscarter #haçlıkatil #kitap #kitapönerisi #kitaptavsiyesi #kitapdostu #kitapkurdu #kitapaşkı #kitapsevgisi #kitapkolik #kitapyorumu #kitapdeğerlendirmesi #book #books #bookstagram #bookslover #booklover #booklove #bookshelf #bookphotografy #bookworm #bookstagrammer #instabooks #polisiye #gerilim
Read more
İyi akşamlar dostlar.Bayram nasıl geçti<span class="emoji emoji1f60a"></span>🦋<span class="emoji emoji1f499"></span>5 kat yufkadan el açması tadında hazır yufkadan çıtır ...
Media Removed
İyi akşamlar dostlar.Bayram nasıl geçti🦋5 kat yufkadan el açması tadında hazır yufkadan çıtır kat kat börek yapmaya nedersiniz???Pazar kahvaltıları şenlensinhemen tarifi ekliyorum..... Sizlerle sohbet harika #birkaselezzettarifleri MALZEMELERİ 1 su bardağı yoğurt ... İyi akşamlar dostlar.Bayram nasıl geçti😊🦋💙5 kat yufkadan el açması tadında hazır yufkadan çıtır kat kat börek yapmaya nedersiniz???Pazar kahvaltıları şenlensin😊😊😊hemen tarifi ekliyorum..... Sizlerle sohbet harika
#birkaselezzettarifleri
MALZEMELERİ
💕1 su bardağı yoğurt 💕 yarım su bardağı tereyağı. 💕 yarım su bardağı zeytin yağı. 💕Üç adet yumurta. 💕 1 kg yufka (5 -6 adet) vee peynir

YAPILIŞI💕Üç yumurta yarım su bardağı zeytin yağı eritilmiş yarım su bardağı tereyağı bir bardak yoğurt çırpılır. Yufka tezgaha serilir sostan bir kepçe konup sürülür ikinci yufka serilir üstüne yine sos sürülür beş yada altı adet yufkayı aralara sos sürerek altı kat olarak üst üste dizilir. Yufkayı 20 parçaya bölelim üçgen şeklinde kesiyoruz kestiğimiz üçgenlerin geniş tarafına parmak kalınlığında kestiğimiz peynir koyup sarıyoruz sarma işlemi bitince yağlı kağıt üzerine sıralayıp kalan sostan üzerine fırçayla sürüp 180 derecelik fırında pişiriyoruz. börekler harika😄
#birkaselezzet #antalya #yemek #food #eat #borek http://bir-kase-lezzet.blogspot.com.tr/?m=0 #sahanelezzetler #eniyilerikesfet #mutfakgram #insta_foodandplaces #yemekrium #sahanelezler #lezzetli_tariflerle
#cigdemlesunum #mükemmellezzetler #hayatimmutfak #lezzetrium #onlinelezzetler #kesfet #antalyablogger
Read more
Bu öğlen yemeğimi yerken dün sabah yaptığım paylaşımın yorumlarına baktım ve gördüm ki gençlik ...
Media Removed
Bu öğlen yemeğimi yerken dün sabah yaptığım paylaşımın yorumlarına baktım ve gördüm ki gençlik döneminde yaşadığım sağlıksız kilo verme hikayemde yalnız değilmişim. O günlerden bir fotoğraf isteyenler olmuş. İşte önce sonrası🏻‍♀️ Ama son derece sağlıksız bir sonra bu. Önemli olan ... Bu öğlen yemeğimi yerken dün sabah yaptığım paylaşımın yorumlarına baktım ve gördüm ki gençlik döneminde yaşadığım sağlıksız kilo verme hikayemde yalnız değilmişim. O günlerden bir fotoğraf isteyenler olmuş. İşte önce sonrası💁🏻‍♀️ Ama son derece sağlıksız bir sonra bu. Önemli olan zayıf olmak daha zayıf olmak değil eğer fazla kilonuz varsa bir diyetisyen eşliğinde sağlıklı kilo vermek.
Peki nasıl bakış açınız düzeldi diye soruyorsunuz. Öncelikle her gün tartılmayı bıraktım. Çünkü o zamanlar her günü geçtim sabah ayrı akşam ayrı tartılıp aldığım her bir gramı vermeye çalışıyordum. En son doğum kilolalarımı verirken düzenli olarak ama hafta bir kere olmak koşuluyla tartıldım.
“Peki nasıl kilo almadınız, o kadar pasta börek nereye gidiyor?” diye soruyorsunuz. Yİyorum, gerçekten yiyorum. Bayılıyorum kek, kurabiye, çikolatalara. Ama baktım ki elbiselerim, pantolonlarım biraz dar gelmeye başlıyor o zaman abur cubur, hamur işi çıkarıyorum hayatımdan. Öğün atlamıyorum. Meyve yiyorum. Canım çok çikolata isterse kendimi hiç engellemiyorum ama oturup bir paket de yemiyorum.
Bir de odak noktamı değiştirdim o zamanlar. Daha çok okumaya, kitaplara verdim kendimi, el işi öğrendim, değişik yemekler yapmayı öğrendim. Her ay farklı alandan en az iki üç dergi alırdım. Günlük tutardım. Hatta şiir bile yazmayı denedim. Sürekli yemek ve baskül düşünmemek için zihnimi hep meşgul etmeye çalıştım.
Ergenlik dönemi son derce kritik. Bir amaç bir hedef doğrultusunda hareket etmesi gerekiyor ergenin. Ama kendi isteyeceği bir hedef, bir uğraş bulması gerekiyor. Zorla olmuyor.
İşte gerek ergenlik döneminde, gerekse erken çocuklukta “güzellik” odak noktası olmamalı. Dış güzellik dediğin birkaç sivilceyle gölgelenebiliyor, her zaman güzel değerler, amaçlar, hedefler vurgulanmalı. Hepimizin bildiği gibi dış güzellik geçici kimse genç ve güzel kalmıyor. İnsanı güzel yapan, güzel hatırlatan da sözleri oluyor, gülüşü oluyor, bakışları, davranışları oluyor…
Read more
Tack 2018 du var fantastisk och det känns fint att avsluta dig med flaggan i topp! Ett speciellt tack ...
Media Removed
Tack 2018 du var fantastisk och det känns fint att avsluta dig med flaggan i topp! Ett speciellt tack alla mina fina artist kollegor på @theconceptgothenburg @valdemar.moller @stridfeldt96 @jimmyanna_backstage @oleksiykhilya @johanrobert_85 Maryanne @inezfinez @figgelino @albinfredy ... Tack 2018 du var fantastisk och det känns fint att avsluta dig med flaggan i topp! Ett speciellt tack alla mina fina artist kollegor på @theconceptgothenburg @valdemar.moller @stridfeldt96 @jimmyanna_backstage @oleksiykhilya @johanrobert_85 Maryanne @inezfinez @figgelino @albinfredy @olagronberg och tack @showglitz som fick mig att tacka ja till detta äventyr. Ikväll knyter vi säcken!
Hej 2019 nya äventyr, nya och fortsatta samarbeten, jag längtar och ser framemot ett magiskt år med min älskade @larsboden @appearance.show och alla härliga upptåg som ligger framför oss! Ödmjuk och förväntansfull❤️💕
Tacksam över att få jobba med det jag älskar och att ha förmånen att arbeta med sjukt begåvade och kreativa kollegor/vänner/uppdragsgivare💕❤️
Tacksam för det som varit och redo att släppa taget för att ge plats åt det som komma skall- och som alltid i alla lägen: family is First 💕❤️🙌🙌🤩🤩 #photooftheday #annicasvensson #iamannicasvensson #iamannica #dive #singer #2019 #appearanceafterworkyoutube
Read more
20 yıl önce bugün anne oldum. Hamileyken kızımın hep anneme benzemesi için dua etmiştim🏼 İçten ve sevgi dolu olmasını çok istemiştim. Ece’yi Ece’ye yapan en önemli özellik sanırım bu oldu. Sevginin ışığı nereden gelirse, o yolu seçti. Yıllar geçti, üniversiteli oldu. Sonra bir gün dövme ... 20 yıl önce bugün anne oldum. Hamileyken kızımın hep anneme benzemesi için dua etmiştim🙏🏼 İçten ve sevgi dolu olmasını çok istemiştim. Ece’yi Ece’ye yapan en önemli özellik sanırım bu oldu. Sevginin ışığı nereden gelirse, o yolu seçti. Yıllar geçti, üniversiteli oldu. Sonra bir gün dövme yaptırmak istediğini söylediğinde, akıllı annem “Ece’cim nasıl bir dövme yaptırmak istiyorsan, çiz, onu takı yaptıralım” dedi. Bana “Annem”i kendine “İyi Dilekler”i yaptı. İşte benim üniversiteli Ece’min markası @tilsim_istanbul yine bir 25 Ağustos’ta böyle doğdu. İçinde bolca İstanbul, sembol, anlam ve genç bir enerji var. Ece’cim🙏🏼 hem senin hem de markanın yolu açık olsun. Sevgi; kalbinden ve beyninden hiç uzaklaşmasın🙏🏼 Bu kısa filmi sevgili dostum @kenankorkmaz bir yıl önce çekti. Yolun başındaki gencecik bir tasarımcıya güvendiğin ve desteğini esirgemediğin için çok teşekkürler Kenan. Ece çalışkanlığıyla, üretkenliğiyle hepimizin yüzünü güldürecek. @tilsim_istanbul ‘un ilk adımlarını anlatan bu filmi de yıllar sonra hep çok mutlu anılarla hatırlayacak🙏🏼
Read more
Nächsten Samstag: Kundalini Yoga Tour de Force • • ・・・ Guru Jagat ist das Ge­sicht ei­ner neu­en, ...
Media Removed
Nächsten Samstag: Kundalini Yoga Tour de Force • • ・・・ Guru Jagat ist das Ge­sicht ei­ner neu­en, mo­der­nen Kun­da­li­ni-Yo­ga-Be­we­gung. Sie ist un­kon­ven­tio­nell. An­ders: Rock'n'Roll trifft auf Tur­ban. Gu­ru Ja­gat traf Yo­gi Bha­jan 2002 zum ers­ten Mal und an­ge­regt ... Nächsten Samstag: Kundalini Yoga Tour de Force •
• ・・・
Guru Jagat ist das Ge­sicht ei­ner neu­en, mo­der­nen Kun­da­li­ni-Yo­ga-Be­we­gung. Sie ist un­kon­ven­tio­nell. An­ders: Rock'n'Roll trifft auf Tur­ban. Gu­ru Ja­gat traf Yo­gi Bha­jan 2002 zum ers­ten Mal und an­ge­regt von ih­rem tie­fen Er­le­ben mit ihm kris­tal­li­sier­ten sich aus all ih­ren bis­he­ri­gen spi­ri­tu­el­len Er­fah­run­gen ihr Weg her­aus: Sie wur­de Yo­gi Bha­jans Schü­le­rin und bald Kun­da­li­ni-Yo­ga-Leh­re­rin. 2017 grün­de­te sie die „Aqua­ri­an Wo­men’s Lea­dership So­cie­ty“, ei­ne On­li­ne-Com­mu­ni­ty für Frau­en, mit Mit­g­lie­dern aus über 20 Län­dern, de­ren Ziel es ist, Frau­en in ih­rer ur­sprüng­li­chen Kraft zu stär­ken. Mit den Tech­no­lo­gi­en des Kun­da­li­ni-Yo­ga gibt Gu­ru Ja­gat den Frau­en kraft­vol­le Werk­zeu­ge an die Hand, mit de­nen sie sich ih­re ver­bor­ge­nen En­er­gie­quel­len und ihr in­tui­ti­ves Wis­sen zu­nut­ze ma­chen kön­nen um mit ei­nem kla­ren Geist und ih­rem von An­mut er­füll­tes Sein un­se­re glo­ba­li­sier­te, ge­stress­te und über­for­der­te Welt in ei­ne neue Ära zu füh­ren: Das Was­ser­mann-Zeit­al­ter.

Photo @mj_photo_graphy
Read more
Eveeeettt yaşın sadece sayıdan ibaret olduğunun bir kanıtıdır.Gördüğünüz üzere saygıdeğer öğretmenimizin yaşı:73 Hala ayyyy bu yaşımdan sonra spor mu yapıcam vay benden geçti efendim diyenlere gelsinn️ Hayatınızda mutlaka mutlu olabileceğiniz bir uğraş ve sizi gülümsetebilecek ... Eveeeettt yaşın sadece sayıdan ibaret olduğunun bir kanıtıdır.😊🎾Gördüğünüz üzere saygıdeğer öğretmenimizin yaşı:73
Hala ayyyy bu yaşımdan sonra spor mu yapıcam vay benden geçti efendim
diyenlere gelsinn❗️❗️
Hayatınızda mutlaka mutlu olabileceğiniz bir uğraş ve sizi gülümsetebilecek bir aktivitenin olması kesin bir koşul olmalı.Çünkü bu da fizyolojik bir ihtiyaçtır.
Toplumun birçok kesimi 50 yaş ve üzerindeki insanların egzersiz için yaşlı olduğunu düşünür.Sporun sadece çocukluk ve gençlik döneminde yapıldığına dair önyargılar bulunmaktadır. Oysaki hayat boyu hareketli kalarak, yaşama daha olumlu bakmak ve sporla gençlik kazanmak mümkündür.
Harekete geçmek için geç kalmış DEĞİLSİN❗️👀😊🎾🏃‍♀️🏃🏻‍♂️🤽🏻‍♂️🏊🏻‍♂️🤾‍♂️🚴🏻‍♂️🤼‍♂️
Read more
Vinterbonat fritidshus från 2011 i Stockholms skärgård med ett läge utöver det vanliga! 🔭<span class="emoji emoji26f5"></span>️ Stadsvallsvägen ...
Media Removed
Vinterbonat fritidshus från 2011 i Stockholms skärgård med ett läge utöver det vanliga! 🔭️ Stadsvallsvägen 17B har ett pris på 7.500.000 kr och förmedlas av Marcus Folmer på @lansfastvarmdo. #värmdö #skärgården #fritidshus Vinterbonat fritidshus från 2011 i Stockholms skärgård med ett läge utöver det vanliga!
🔭⛵️
Stadsvallsvägen 17B har ett pris på 7.500.000 kr och förmedlas av Marcus Folmer på @lansfastvarmdo.
#värmdö #skärgården #fritidshus
“Bu tütün olmasaydı hiç birimiz okumazdı” dedi gözleri uzaklara dalarak... 6 kız kardeşin en ...
Media Removed
“Bu tütün olmasaydı hiç birimiz okumazdı” dedi gözleri uzaklara dalarak... 6 kız kardeşin en büyüğüydü. Henüz 13-14 yaşlarındaydı. O yıllarda Ege’de tütün işçiliği çok yaygındı. Her yaz daha güneş doğmadan tütün tarlasına gidilir, güneşin doğuşu iki büklüm tütün kırılırken karşılanırdı. ... “Bu tütün olmasaydı hiç birimiz okumazdı” dedi gözleri uzaklara dalarak...
6 kız kardeşin en büyüğüydü. Henüz 13-14 yaşlarındaydı. O yıllarda Ege’de tütün işçiliği çok yaygındı. Her yaz daha güneş doğmadan tütün tarlasına gidilir, güneşin doğuşu iki büklüm tütün kırılırken karşılanırdı. Tütünün işi zordu...
Sadece kırmakla bitmezdi ki! Tütün köhünleri evin önüne taşınır o yapraklar akşama kadar damarlarından şişlere dizilirdi. Genç kız akmalı elleriyle yerdi iki lokma yemeğini bile... Zaten o kadar minicikti ki...
15 yaşında belki de sırf o tütünden kurtulmak için Urfa’ya yatılı ebe okuluna gitti... O bu cesareti göstermese, babası onu desteklemese belki geride kalan beş kardeşi de okumazdı... Babasına “kız başına yollanır mı hiç evlendir gitsin!” diyen çok olmuştu ama Ahmet Çavuş hiç birini dinlememişti.
O çıtı pıtı genç kız okudu, yazları tütün işledi, kışları yatılı okulun yolunu tuttu...
Evlendi bir oğlu, bir kızı oldu ama her yaz senelik izninde eşini, çocuklarını toplayıp köye, tütüne yardıma gitmeye devam etti... Önce çocukların gönlü olsun diye tatile gidilir sonra köyün yolu tutulurdu.
O çıtı pıtı kadının nasıl da tombul bir kızı vardı! Annesinin tersine çok severdi tütün dizmeyi. Her bir yaprağı itinayla damarından şişe dizmeye bayılırdı... Dedesinin ekmek parası onun eğlencesiydi. Ama ellerine yapışan ve bir türlü çıkmayan akmaları hiç sevmezdi... İşte o günlerde akmanın karası ya içimi de kaplarsa korkusuyla asla sigara içmemeye karar verdi...
Yıllar geçti... Tütün bitti...
Günlerden bir gün o kız annesiyle Muğla’dan dönerken annesi “tütün korkusuyla okuduk belki” dedi yine... Yol kenarındaki tarlalarda az da olsa hala tütün vardı... Arabayı durdurdular... Kızı tütün tarlasına indi. Elleriyle tütünlere dokundu... O yapış yapış hisse şükretti ve içinden “Saniye bu tütünün akmasına çok şey borçlusun” diye geçirdi...
Read more
MILD SÅS. Idag släpps den bästa låten, enligt mig, som jag skrivit. LINK I BIO. Se text nedan: Såg ...
Media Removed
MILD SÅS. Idag släpps den bästa låten, enligt mig, som jag skrivit. LINK I BIO. Se text nedan: Såg på Zlatan och nått han gjorde med en banan Gick ut på stan, hatade alla på stan Lyssnade på ingeting asså bandet ingenting. Det är alltid nånting. Det är alltid nånting i vägen för nånting som ... MILD SÅS. Idag släpps den bästa låten, enligt mig, som jag skrivit. LINK I BIO. Se text nedan:

Såg på Zlatan och nått han gjorde med en banan
Gick ut på stan, hatade alla på stan
Lyssnade på ingeting asså bandet ingenting. Det är alltid nånting. Det är alltid nånting i vägen för nånting som hade kunnat bli nånting.
Pappa kom hem för jag längtar efter dig. Tänkte sjunga från mitt hjärta men det har fullt upp med att dölja sorgen den gamle sorgen som jag inte riktigt vet vad den är.
Följer mörkret ivrigt tills jag ingenting kan se. Jag känner mig som svartvit film på en färg-tv. Hopplösa romantiker nu va det dax igen.

Nya tider jag bara glider vi bara lider du rev ut sidor ur sin regelbok för mig.

Pappa kom hem jag gjort mig illa igen. Det är bättre att tyna bort än att brunna upp. Nananaanna rockenroll å fitta.

Käkade en glass på en bänk och tänkte på att skjuta mig själv i ansiktet

Så jag tar en tugga till
Ge mig lite mild sås nu
Ge mig lite mild sås snälla du

Solen gick i moll å januari dimman i dur. Där nere i avgrunden vrålar det ett djur att hon är svart av sin natur. Tänkte på Andy det är inte lätt att vara nöjd när man är nöjd.

Ett finger i minnen jag ploppar ut det i vinden den jävla vinden åh Gud han hatar mig.

Först är man ledsen över att man inte är glad å sen är man glad över att man inte är ledsen yeah

Ger oss ut på lilla rundan. Plikten kallnar å vi blir hundar.
Träffar vänner vi inte känner
För ingen är slugare än bugare å kuksugare med sin naiva bild av att ikväll kommer det att ske.

Du kanske tycker jag låter bitter men har du aldrig känt dig lämnad utanför?

Alla trygga å stabila det ni gör gör ingeting för mig och är du hög på livet döda sig.

Åt en hamburgertallrik ska det va en dipp till det?

Vi som hade allting plötsligt har vi ingenting men det gör ingeting för det e alltid alltid nånting i vägen För nånting som hade kunnat bli nånting VI hade kunnat bli nånting
Read more
Die letzten Bilder vom Umbau in diesem Jahr. Holz in Taupe lasiert und eingewachst. Autokleinkram ...
Media Removed
Die letzten Bilder vom Umbau in diesem Jahr. Holz in Taupe lasiert und eingewachst. Autokleinkram wie Werkzeug, Öl und Wasser, Erste-Hilfe-Box etc. und Feuerlöscher verstaut. Einkaufsbox immer erreichbar. Noch ein paar Setup-Ansichten für Schlafen und Sitzen. Fehlen nur noch die ... Die letzten Bilder vom Umbau in diesem Jahr. Holz in Taupe lasiert und eingewachst. Autokleinkram wie Werkzeug, Öl und Wasser, Erste-Hilfe-Box etc. und Feuerlöscher verstaut. Einkaufsbox immer erreichbar. Noch ein paar Setup-Ansichten für Schlafen und Sitzen. Fehlen nur noch die Auflagen. Da müssen jetzt die Bezüge genäht werden. Mission 2018 erfüllt. In diesem Sinne Euch allen einen entspannten Start ins neue Jahr 🥂🍾
Read more
2011 <span class="emoji emoji27a1"></span>️ 2018 Hey gidi gençlik heeyy <span class="emoji emoji1f648"></span> Bir bakmışsın #7yıl geçmiş <span class="emoji emoji1f60a"></span> #evlilikyildönümü #hochzeitstag ...
Media Removed
2011 ️ 2018 Hey gidi gençlik heeyy Bir bakmışsın #7yıl geçmiş #evlilikyildönümü #hochzeitstag #heygidigünler #djcagla #bayandj #gelin #damat #djane #stuttgart 2011 ➡️ 2018
Hey gidi gençlik heeyy 🙈
Bir bakmışsın #7yıl geçmiş 😊 #evlilikyildönümü #hochzeitstag #heygidigünler #djcagla #bayandj #gelin #damat #djane #stuttgart
Fotoğrafın rengine uysun diye Karekök geometri kitabı koymayı düşünmek 12 olmak demek sanırım🤔 Okul ...
Media Removed
Fotoğrafın rengine uysun diye Karekök geometri kitabı koymayı düşünmek 12 olmak demek sanırım🤔 Okul başladığı için uzun süre önce bitirdiğim kitabın yorumunu daha yeni giriyor olabilirim mesela. Ama sizi daha fazla bekletmek istemedim elbette. Bu kitabı gerçekten çok ama çok sevdim. ... Fotoğrafın rengine uysun diye Karekök geometri kitabı koymayı düşünmek 12 olmak demek sanırım🤔
Okul başladığı için uzun süre önce bitirdiğim kitabın yorumunu daha yeni giriyor olabilirim mesela. Ama sizi daha fazla bekletmek istemedim elbette. Bu kitabı gerçekten çok ama çok sevdim. İlk kitaptan bir tık az, ikinci kitaptan birkaç tık fazla. Kitabı bu kadar sevmemin nedeni ise bu kitapta diğerlerine göre daha çok kendimden bir şeyler bulmam sanırım. Normalde Lara Jean ve ben çok farklı karakterde insanlarız ama bu kitapta üniversite telaşı, babalarının düğün planlaması, geride birileri bırakmak, mezuniyet töreni, balo derken Lara Jean’in son senesini okuyoruz. Malum ben de lisemin son senesinde olduğumdan bir miktar okurken duygulanmış olabilirim. Gerçekten de lisede hazırlık okumama ve lisede 5. yılım olmasına rağmen nasıl geçti anlamadım hiç. Lara Jean’in teker teker arkadaşlarıyla vedalaşması, Peter ile ne yapacaklarına karar vermesi, bir üniversite seçmek için kararsızlık yaşaması falan derken her sayfada onunla hem tedirgin oldum hem de küçük güzel detaylardan dolayı hüzünlendim. Hele Peter’ın Lara Jean’in doğum günü için yaptığı sürpriz... beni benden aldı. Bayılıyorum şu insanların sevdiği küçük detayları bilen kişilere💕 İkinci kitapta Peter’a ne kadar kızdıysam bu sefer de Lara Jean beni kızdırdı. Hele Peter’ın annesi😡 deli etti beni karışmayın ya şu çiftimin ilişkisine!! Ne kadar kızsam da Lara Jean’i anladığım zamanlar da oldu. En iyi üniversite için uzaklara gitmek ve olmak istediği yeri bırakmak... hem zor hem de biraz heyecan verici (kesinlikle benlik değil😂) Kitabın sonu ise beni tam anlamıyla tatmin etti. Tam istediğim gibi herkesin mutlu mesut olduğu ve hayatını yaşadığı şekilde bitti seviyorum böyle mutlu hikayeleri, umut doluyorum. En çok alıntı işaretlediğim kitap bu olmuş bu arada. Peter son kitapta beni daha da çok etkiledi çünkü. Umarım bu kitabın da bir filmi gelir. Ehhh Lara Jean’in son sınıfı biter benimki başlar gençler. Ödev yapmaya gidiyorum şimdi. Zamanım olsa kitabı bir kez daha okurdum inanın👍🏻 #toalltheboysivelovedbefore #pegasusyayınları
Read more
İçim buruk diye garip bir mutluluğum var. Neden mi? Yani insan o kadar saat göğe tırman, yerin dibine ...
Media Removed
İçim buruk diye garip bir mutluluğum var. Neden mi? Yani insan o kadar saat göğe tırman, yerin dibine koş, bi daha yıldızlara er, bi daha cehenneme koş filan yapıp, yüzünde buzumsu fırtına acıları, bacakları çekiçle dövülmüş hissi ve hala daha yarışı bitiremediğine lanet edip bi daha mı ... İçim buruk diye garip bir mutluluğum var. Neden mi? Yani insan o kadar saat göğe tırman, yerin dibine koş, bi daha yıldızlara er, bi daha cehenneme koş filan yapıp, yüzünde buzumsu fırtına acıları, bacakları çekiçle dövülmüş hissi ve hala daha yarışı bitiremediğine lanet edip bi daha mı tövbe demek yerine “bir sene nasıl beklenir çabuk geçsin de yine gelelim” diyorsa bunun adı aşk tutku keyif zevk sevgi kara sevda filan falan ve tamamı ve hepsi! Gözüm arkada dönüyorum. Hayatımın son anına da koşarak girmek istiyorum. Dağlar doğa sıcak soğuk ne varsa şu kudretli doğanın deneyimleyerek öğreteceği, öğrenmek istiyorum. Bana çıkmayı inmeyi düşmeyi kalkmayı cesareti öğretme şeklini, sınırlarımı zorlama şevki vermesini seviyorum. Hani sevgilin yenidir, kalbin sürekli delidir, ayrıldıktan bi saniye sonra 10 kere konuşur 7 kere mesajlaşır görene kadar 4 asır geçmiş gibi ızdırap gelir ya, öyle hissediyorum. Belki de ben bu dünya’ya “tanık” olmak için gelmişimdir. Tanık olup yaşamaya anlatmaya hissetmeye gelmişimdir. Güldüğümü saklamıyorum ağlayıp üzüldüğümü de saklamıycam. Korktuğumu özenip her finiş görenin ceketiyle dolaşmasının ne his olduğunu bilip ah ulan ben de istiyorum yaaa dediğimi de saklamıycam. Çalış kızım senin de olsun diyen iç sesime hak verdiğimi de! İlk defa bunca insan, sizler, çoğu ilk defa bu ne biçim spor arkadaş dese de izleyip takip edip bunca güzel duygu dile getirmişsiniz ya ahh esas buna da değer dediğimi de! Doldum doldum taştım. Daha gece yol arkadaşım Likyalı Fatih Kocaman’ı anlatamadım. İnsan 101km koşmaya kalkar 57de kalırsa en az 57 sayfa da hikaye yazar... teeek tek tek mesajlarınızı okudukça coştum, acayip duygulandım, cesaretime cesaret kattım, arkadaşlarım adına iyice gururlandım çünkü takdiri ne çok hakeden ne çok finiş gören oldu, onları da anladınız diye sevinçten ellerimi çırptım. Sosyal medyanın, şu hesabımın işe yarayıp tek kişilik kocaman bir tam bağımsız basın gücü olduğunu yaşadım. Teşekkür ederim! Daha anlatacak nice gerçek umut dolu spor doğa arı kadın genç çocuk zeytin hikayelerim var. Aktivizmin tek tanımı yok. Yeter ki şu içimdeki aşk baki, kalbim de sağlam kalsın. 🍀❤️🏃🏼‍♀️🐝🌿🆓
Read more
Nu saluförs denna underbara minitvåa belägen i idylliska Röda Bergen i Vasastan. Här möter klassiskt ...
Media Removed
Nu saluförs denna underbara minitvåa belägen i idylliska Röda Bergen i Vasastan. Här möter klassiskt 20-tal vacker och modern stil och varenda kvadratmeter nyttjas på bästa sätt. Här erbjuds en öppen och social planlösning, i en ljus lägenhet med park-utsikt och mysigt läge. Perfekt ... Nu saluförs denna underbara minitvåa belägen i idylliska Röda Bergen i Vasastan. Här möter klassiskt 20-tal vacker och modern stil och varenda kvadratmeter nyttjas på bästa sätt. Här erbjuds en öppen och social planlösning, i en ljus lägenhet med park-utsikt och mysigt läge. Perfekt för såväl singeln som paret!

Adress: Rödabergsgatan 12
Storlek: 2 rok | 42 kvm
Ansvarig fastighetsmäklare: Linnéa Lindblad
Read more
Några undrar om jag tycker operationerna är värda med smärta, kostnad och bök. Några tror att det ...
Media Removed
Några undrar om jag tycker operationerna är värda med smärta, kostnad och bök. Några tror att det är glamoröst med plastikoperation. Mitt svar är att mitt välmående är viktigast. När jag började träna och få bort min stora övervikt fick jag så mycket bättre välmående . Jag kommer med mitt ... Några undrar om jag tycker operationerna är värda med smärta, kostnad och bök. Några tror att det är glamoröst med plastikoperation.
Mitt svar är att mitt välmående är viktigast. När jag började träna och få bort min stora övervikt fick jag så mycket bättre välmående .

Jag kommer med mitt hårda slit med kost och träning plus hjälp med att ta bort min hud att nå mitt mål med råge. Det är värt både slit, kostnad, tid och smärta.
Glamoröst kan vi stryka direkt att inte kunna ta på sig kläder själv eller att duscha själv är inte glamoröst. Men att fixa denna tiden med ett leende gör det lättare och som ni ser var förra operationen ännu jobbigare. Positiv i alla lägen då kommer man långt.
TREVLIG HELG 💖
#bumbisresa
Read more
GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTIN SEVGİLİ SÜMEYYE 🏼🏼🏼 “İnsanlar, başarının sırrını biliyorsam, hayallerini nasıl gerçeğe dönüştüreceklerini söylememi istiyorlar. Onlara şu cevabı veriyorum; çalışarak yapıyorsun.” 🥇🥇🥇 Walt Disney söylemiş bunu, bana sorulduğunda da benzer cevaplar ... GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTIN SEVGİLİ SÜMEYYE
👏🏼👏🏼👏🏼
“İnsanlar, başarının sırrını biliyorsam, hayallerini nasıl gerçeğe dönüştüreceklerini söylememi istiyorlar. Onlara şu cevabı veriyorum; çalışarak yapıyorsun.”
🥇🥇🥇
Walt Disney söylemiş bunu, bana sorulduğunda da benzer cevaplar veririm. Ama geçen hafta öyle bir başarıya şahit olduk ki bence başarmak üzerine söylenmiş tüm sözlerin üzerine çıktı.
🏆🏆🏆
15 yaşında bir genç kız, çalışmanın ve kendine inanmanın neler yaptırabileceğini hayranlık verici biçimde gösterdi. Herkese motivasyon olacak kadar kıymetli, unutulmamalı.
🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️
Yüzme Şampiyonumuz Sümeyye Boyacı, doğuştan kalça çıkığıyla ve kolları olmadan dünyaya gelmiş. Belli ki dünyayı algılamaya başladığı andan itibaren kendini sevmiş, yaşama pozitif bakmayı huy edinmiş.
👧🏻👱‍♀️👩🏻
Çocukluğundan gördüğüm tüm fotoğraflarda mecburi değil mutlu bir gülümseme var hep, dikkatinizi çekti mi sizin de?
🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Birkaç gün öncesine kadar hiçbirimiz onu tanımıyorduk, maalesef! Paralimpik Avrupa Şampiyonası’nda aldığı altın madalya ile şimdi adını bilmeyen yok. Oysa ilk başarısı değilmiş bu.
💦💦💦
İlkokula yeni başladığı yıllarda Rus masallarını ayaklarıyla resimlemiş, sergi bile açmış. Ayaklarıyla ebru yapıyor, çizim yapıyor, dikiş dikiyor, yemek pişiriyor ve tabii ki yüzüyor. 2017’de yine Avrupa çapında yarışıp bronz madalya almış.
👸🏻👸🏻👸🏻
Müthiş bir yetenek, müthiş bir çalışkanlık öyküsü Sümeyye. Mutlu ve güzel yaşamak için imkansızlıklardan şikâyet edenlere, herhangi bir nedenle kendine ya da hayata küsenlere en güzel yanıt Sümeyye. Yaşamın tek biletlik bir yolculuk olduğunun ve her anın kıymetinin bilinmesi gerektiğinin kanıtı.
🐠🐠🐠
Onun akvaryum balıklarından ilham alarak başladığı yüzme yolculuğu sayısız kişiye ilham olmuştur diye düşünüyorum. Ve altın madalyadan çok verdiği ilham, saçtığı umut için kutluyorum!
🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Çok uzun ve çok güzel bir yaşamı olması, sayısız başarının tadını doyasıya çıkarması dileğiyle… @smyye.boyaci #sümeyyeboyacı #avrupaşampiyonu
Read more
Ankara'da bir genç hareket halindeki bisikletin üzerinde bağlama çalıp türkü söyledi. İki teker üzerinde dengesini güçlükle sağlayan genç, yoldan geçerken bu anı kaydeden vatandaşları selamlamayı ihmal etmedi. Neyse ki tehlikeli yolculuk kazasız atlatıldı. #ahaber Ankara'da bir genç hareket halindeki bisikletin üzerinde bağlama çalıp türkü söyledi. İki teker üzerinde dengesini güçlükle sağlayan genç, yoldan geçerken bu anı kaydeden vatandaşları selamlamayı ihmal etmedi. Neyse ki tehlikeli yolculuk kazasız atlatıldı.
#ahaber
<span class="emoji emoji1f495"></span> Ge ditt lilla hjärta en gosig kompis <span class="emoji emoji1f648"></span> Med denna mjukisbjörn med inbyggd stjärnprojektor från ...
Media Removed
Ge ditt lilla hjärta en gosig kompis Med denna mjukisbjörn med inbyggd stjärnprojektor från Pabobo kan vi utlova riktigt mysiga och trygga nätter för dina små😴 Om mjukisdjuret: – Mjukisbjörn med stjärnprojektor i magen som lyser upp sovrumstaket med en fin stjärnhimmel – Kan spela ... 💕 Ge ditt lilla hjärta en gosig kompis 🙈 Med denna mjukisbjörn med inbyggd stjärnprojektor från Pabobo kan vi utlova riktigt mysiga och trygga nätter för dina små😴🌙 Om mjukisdjuret:
– Mjukisbjörn med stjärnprojektor i magen som lyser upp sovrumstaket med en fin stjärnhimmel
– Kan spela en sövande vaggvisa för ditt barn med två volymlägen
– Gosedjursdelen kan tvättas i maskin
– Självavstängande efter 22 minuter
– 3 lägen: endast ljus, endast ljud eller både ljus och ljud
– Passar från nyfödd
Tack för bilder: @marrielles
Read more
Er dit barn bange for at gå til lægen? Vores nye serie Bamselægen har et tip: Lad dit barn lege bamselæge, ...
Media Removed
Er dit barn bange for at gå til lægen? Vores nye serie Bamselægen har et tip: Lad dit barn lege bamselæge, hvor I fx kan tegne et røntgenbillede, lyse bamsen i ørerne og lytte med et stetoskop‍⚕️ Er dit barn bange for at gå til lægen? Vores nye serie Bamselægen har et tip: Lad dit barn lege bamselæge, hvor I fx kan tegne et røntgenbillede, lyse bamsen i ørerne og lytte med et stetoskop🐻👩‍⚕️
Öncelikle bana en başından güvenip bu kadar güzel insanla bir sene içinde tanışmamı sağlayan @ezhel06 ...
Media Removed
Öncelikle bana en başından güvenip bu kadar güzel insanla bir sene içinde tanışmamı sağlayan @ezhel06 gardaşıma sonra @djartzofficial ve @bugymusic kardeşlerime bize destek olan @stageartlive ekibine ve her konser yanımızda olan teknik ekipteki güzel dostlarıma bu sene için teşekkür ... Öncelikle bana en başından güvenip bu kadar güzel insanla bir sene içinde tanışmamı sağlayan @ezhel06 gardaşıma sonra @djartzofficial ve @bugymusic kardeşlerime bize destek olan @stageartlive ekibine ve her konser yanımızda olan teknik ekipteki güzel dostlarıma bu sene için teşekkür etmek istiyorum. Onlarla beraber iyi ve kötü herşeyi bir senede beraber paylaştık. Bana destek olup önüme yeni fırsatlar çıkartıp beni desteklediniz için çok teşekkür ederim. Yeni yılda öncelikle aileme sonra ailem kadar yakın sizlerin ve bu postu okuma gayreti gösteren herkesin yeni yılını şimdiden kutlarım. Herkesin iyi sağlıklı ve kendince mutlu bir yıl geçirmesini diliyorum. Ben dedim diye de olmuyor ya.Azcık gayret gençler !! Bide santa baba bizi de gör be ya 🎅🏼
Read more
"Lezzetleri acılaştıran ölümü sıkça zikrediniz..." . "İnsan bur yolcudur. Bu yolculuk ise ...
Media Removed
"Lezzetleri acılaştıran ölümü sıkça zikrediniz..." . "İnsan bur yolcudur. Bu yolculuk ise âlem-i ervahtan, rahm-i mâderden, sahavetten, gençlikten, ihtiyarlıktan, dünyadan, kabirden, berzahtan, haşirden, sırattan geçer bir uzun sefer-i imtihandır." . Önümüzde çok korkunç ... "Lezzetleri acılaştıran ölümü sıkça zikrediniz..."
.
"İnsan bur yolcudur. Bu yolculuk ise âlem-i ervahtan, rahm-i mâderden, sahavetten, gençlikten, ihtiyarlıktan, dünyadan, kabirden, berzahtan, haşirden, sırattan geçer bir uzun sefer-i imtihandır."
.
Önümüzde çok korkunç ve büyük meseleler vardır. Hayat yolunda dikkatli ve ihtiyatlı yürümek mecburiyetindeyiz. .
Bir lokmada, bir kelimede, bir işarette, yanlış atılan bir adımda batmak tehlikesi var.
.
Yolumuzda ölüm var. Ecel gizli olduğundan her vakit gelebilir. Genç, ihtiyar farkı yoktur. .
Kabir var, hiç kimse inkâr edemez.
.
Ölümü öldürüp kabir kapısını kapatamaz. Herkes ister istemez oraya girecek.
.
Dünyadan ve dünyadaki bütün sevdiklerinden ayrılacak. İyi kötü ne yapmışsa onunla başbaşa kalacak.
.
Vücudumuz kabir tarafına bir inişten koşar gibi gidiyor. Ömür binasından hergün bir taş düşüyor. Dünyayla bizi bağlayan ümitler, temeller birer birer kopuyor.
.
Dünyadaki dost ve ahbaplardan ayrılmak zamanı gün geçtikçe yaklaşıyor. Hergün dünyadan uzaklaşıp âhirete yaklaşıyoruz. .
Rabb-i Rahîm'imiz Kur'ân-ı Kerîm'inde, "Küllü nefsin zâikatül-mevt" âyetiyle bizleri ikaz ediyor, gaflet uykusundan uyarıyor. Yâni: "Nev'-i insanî bir nefistir, dirilmek üzere ölecek ve küre-i arz dahi pir nefistir, bakî bir surete girmek için o da ölecek. Dünya dahi bir nefistir, âhiret suretine girmek için o da ölecek." .
Her nefis ölümü tadıp Allah'a dönecek. Ticaret ve memuriyet için mühim vazifelerle bu dâr-ı imtihan olan dünyaya gönderilen insanlar, ticaretlerini yapıp vazifelerini bitirip ve hizmetlerini itmam ettikten sonra yine onları gönderen Hâlık-ı Zülcelâl'ine dönecekler ve Mevlâyı Kerîm'lerine kavuşacaklar.
.
Biz gidiyoruz, aldanmakta fayda yok. Gözümüzü kapamakla, dünyayı hoş görüp âhireti unutmakla, kabri ve Ölümü hatıra getirmemekle bizi burada durdurmazlar. Sevkiyat var.
.
#ölüm #ahiret #kabir #islam
Read more
ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDECEK Süper Lig'de ilk sezonunda yakaladığı çıkışla dikkatleri üzerine ...
Media Removed
ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDECEK Süper Lig'de ilk sezonunda yakaladığı çıkışla dikkatleri üzerine çeken Göztepe'nin yeni teknik direktörü Bayram Bektaş, Hollanda kampında Yeni Asır Gazetesi'ne konuştu. 1. Lig ekibi Ümraniye'deki görevini bırakıp Tamer Tuna'nın yerine Göztepe'nin ... ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDECEK

Süper Lig'de ilk sezonunda yakaladığı çıkışla dikkatleri üzerine çeken Göztepe'nin yeni teknik direktörü Bayram Bektaş, Hollanda kampında Yeni Asır Gazetesi'ne konuştu. 1. Lig ekibi Ümraniye'deki görevini bırakıp Tamer Tuna'nın yerine Göztepe'nin dümenine geçen genç teknik adam, takımın hedefleri, kamp çalışmaları ve transferlerle ilgili oldukça samimi konuştu.

BİZ GÖZTEPE'YİZ

Öncelikle takım iskeletini kuracaklarını belirten başarılı çalıştırıcı bu doğrultuda takımın geçen sezon başlattığı zirve yürüyüşünü devam ettirmek istediklerini kaydederek, "Bir geçiş dönemi yaşıyoruz. Belli mevkilerde, belli oyuncuları tamamen oturup o iskeleti oluşturma aşamasındayız. İskelet kurmalıyız ki seneye stadımız bittiği zaman o atmosferde gerçekten taraftarlarımızın beklentisini karşılayalım. Biz Göztepe'yiz sonuçta. 'Biz küme düşmeyelim' düşüncesinde değiliz. Bitirebildiğimiz en iyi yerde bitirmek istiyoruz" dedi. Göztepe'nin çok iyi bir başkana sahip olduğunu belirten genç çalıştırıcı, "Çok iyi bir başkana sahibiz. Mehmet Sepil başkanım benden önce zaten tüm birimleri kurmuş. Scout ekibi, analiz ekibi, data banklar, veriler. Sağlam temeller atmak lazım. Bazı kulüpler belli bir seviyeye ulaştı ama şimdi ne seviyede olduklarını görüyoruz" dedi.

HEDEF KALICI BAŞARI

Doğru yönetimle başarının kalıcı olacağını belirten Bektaş, sözlerine şöyle devam etti: "Doğru yöneteceksiniz, taşları doğru yere oturtacaksınız.
O zaman herkesle mücadele edersin. Şampiyon da olursun, Avrupa Kupaları'na da katılırsın. Ama burada şampiyon ol, Avrupa'ya git ilk maçta elen. Bu başarı değil. Asıl amaç orada mücadele etmek."
Read more
Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, vefatının 21. Yılında on binlerce evladı, mahşeri ...
Media Removed
Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, vefatının 21. Yılında on binlerce evladı, mahşeri bir kalabalık ile dualarla, özlemle ve minnetle yâd etti. Her yıl olduğu gibi bu yıl da cennet yurdumuz Anadolu’nun ve Türk Dünyasının dört bir yanından, Avrupa’dan anıtmezara akın eden Ülkücüler, ... Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, vefatının 21. Yılında on binlerce evladı, mahşeri bir kalabalık ile dualarla, özlemle ve minnetle yâd etti. Her yıl olduğu gibi bu yıl da cennet yurdumuz Anadolu’nun ve Türk Dünyasının dört bir yanından, Avrupa’dan anıtmezara akın eden Ülkücüler, Başbuğumuz ten olarak aramızdan ayrılsa da; fikirleriyle eserleriyle ülküleriyle Türk Milleti var oldukça, ebediyen unutulmayacağını gösterdiler.

Yılda bir gün yahut menfaatleri söz konusu olduğunda Başbuğumuzu anmayı düşünenlerin istismar girişimlerine, yine Ülkücü Türk Gençliği tarafından geçit verilmedi. Ülkücü Hareket Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in suiistimale kapalı olduğunu yine kararlılıkla gösterdi. Çünkü bizler için Başbuğumuz Alparslan Türkeş 21. yüzyılda ; bengü taşlardan Türk milletine hitap eden Bilge Kağan , Malazgirt ovasında Anadolu’yu yurt kılan sultan Alparslan ve İstanbul surlarındaki Fatih Sultan Mehmet Han’dır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş demek, Kocatepe’den İzmir’e sel gibi çağlayan muzaffer komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izdüşümü, Çeğen Tepesi’nde mitralyöze yalın kılıç göğsünü siper eden İsmail Enver Paşa’nın mirası demektir. Şüphesiz onlar gibi ismi baki kalacak, fikirleri nesillere ışık tutacaktır. Bu ışıktan nasibini almamış, Başbuğumuz’u anlayamamış ancak şahsi menfaatleri uğruna anmak girişimlerinde bulunanlar, Alparslan Türkeş’i şahsi hesaplarına alet etmek isteyenler başaramamışlardır, başaramayacaklardır.

Hiçbir şahsi meselemiz, vatanımızın bekasının ve milletimizin selametinin önünde değildir. Var olma savaşı verip, içerden çökertilmeye, dışardan yok edilmeye çalışıldığımız bir dönemden geçtiğimizin bilinciyle, her türlü kışkırtmalara, tuzaklara karşı uyanık olacak ve tahriklere aldanmayacağız. Sağduyumuzu ve soğuk kanlılığımızı muhafaza ederek birliğimizi kardeşliğimizi ebediyen devam ettireceğiz. Vatanımızın, milletimizin ve devletimizin teminatı olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz!

Başbuğumuza ihanet etmiş bir grup zevatın Başbuğumuzun kabrinde veya çeşitli yerlerde Başbuğumuzu anmaya, anlatmaya hakkı olmadığını Ülkücü Gençliğin en net şekilde ifade etmesi üzerine; itibarını, saygınlığını ve toplumdaki karşılığını Ülkü Ocakları’nda bu
Read more
İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle hayata geçirdiği Art Maker ...
Media Removed
İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle hayata geçirdiği Art Maker Lab, çocukları ve gençleri sanatı yeni teknolojilerle üretmeye davet eden bir öğrenme merkezi. Sanat yapma eylemine, üretkenliğe, keşfetmeye, teknoloji kullanımına odaklanan Art Maker ... İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle hayata geçirdiği Art Maker Lab, çocukları ve gençleri sanatı yeni teknolojilerle üretmeye davet eden bir öğrenme merkezi. Sanat yapma eylemine, üretkenliğe, keşfetmeye, teknoloji kullanımına odaklanan Art Maker Lab, 7-15 yaş grubu çocuk ve gençleri ilk programı “Robotlar Sanat Yapar mı?” ile karşılıyor.
@istkaorgtr #İSTKA #ArtMakerLab #Çocuklarlaİstanbul
Bilgi için: www.istanbulmodern.org
Read more
Overskud for mit vedkommende, er når min mor vil tage et billede og jeg lige føler for at smide en posering, ...
Media Removed
Overskud for mit vedkommende, er når min mor vil tage et billede og jeg lige føler for at smide en posering, selvom jeg var i smertehelvede på daværende tidspunkt. Tirsdag d. 4/9 blev jeg ramt af blærebetændelse og ukendte smerter i endetarmen (ja sorry, at tingene ikke altid kan beskrives ... Overskud for mit vedkommende, er når min mor vil tage et billede og jeg lige føler for at smide en posering, selvom jeg var i smertehelvede på daværende tidspunkt.

Tirsdag d. 4/9 blev jeg ramt af blærebetændelse og ukendte smerter i endetarmen (ja sorry, at tingene ikke altid kan beskrives rosenrødt).
Om onsdagen kom jeg i behandling for blærebetændelsen og i fredags, skulle det så være gået væk, hvilket desværre ikke var tilfældet.
Onsdag til fredag, blev smerterne i endetarmen også forværret, så min mor og jeg tilbragte 4,5 time på hospitalet om fredagen, da jeg blev sendt det forkerte sted hen af min egen læge.
Efter konsultationen med lægen på hospitalet, bekræftede hun at jeg havde fået en byld, som forårsagde store gener. Eftersom det gav så store smerter, blev jeg indkaldt til operation her lørdag d. 8/9. Jeg fastede dagen før fra kl. 23, både med væske og mad. Mødte ind kl. 9 med mine forældre og storebror, og vi var uvidende om, at det pludselig blev verdens længste dag.
De endte med at operere mig omkring kl. 21, hvor jeg blev lagt i fuld narkose. Jeg var i et smertehelvede i alle de timer op til operationen. Kunne hverken finde ro eller få sovet optimalt, da alle stillinger gjorde ondt og forværrede smerten. Omkring kl. 23:15 kunne vi endelig vende snuden mod apoteket og så derefter hjem. Døjer desværre også stadig med blærebetændelse, men mon ikke, at det hele snart bliver bedre.

Yderligere vil jeg ikke gå i detaljer, men jeg er i bedring og bliver smertedækket så godt jeg kan.
Så jeg håber inderligt, at jeg kommer mig ret hurtigt 🙏🏻 Tak til jer, der har sendt mig en positiv tanke og har vist oprigtig interesse og bekymring, I er pisse skønne 🌸
#gettingbettereveryday #strikeapose #allnaturalandshit
Read more
Yeniden merhaba<span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f338"></span>Bir görünüp bir kayboluyorum buralarda. Zaman zaman arkadaşlarımın haklı ...
Media Removed
Yeniden merhabaBir görünüp bir kayboluyorum buralarda. Zaman zaman arkadaşlarımın haklı sitemleri ile de karşılaşıyorum. "Ayda bir mi paylaşım yapacaksın " diye. Bu yıl bizim için oldukça yoğun, koşuşturması bol bir yıl. Bilenler vardır eminim kızım bu yıl üniversite sınavına ... Yeniden merhaba🌸💐🌸Bir görünüp bir kayboluyorum buralarda. Zaman zaman arkadaşlarımın haklı sitemleri ile de karşılaşıyorum. "Ayda bir mi paylaşım yapacaksın " diye. Bu yıl bizim için oldukça yoğun, koşuşturması bol bir yıl. Bilenler vardır eminim kızım bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyor. Mümkün olduğunca çok çalışmalı, az stresli, sağlıklı bir yıl geçirmeye çalışıyoruz. Hem çok yoğun çalışan hemde eve yetişmeye gayret eden bir anne olarak buralara yetişemiyorum maalesef. Elbette evde çok şey pişiriyorum, yapıyorum ama fotoğraflamak benim son düşündüğüm şey oluyor. Çok kez hafta sonu çektiğim fotoğrafları bile bilgisayara aktarmak ve düzenlemekte benim için zaman açısından sorun oluyor. Ancak inanıyorum ki tüm çalışan gençlerimiz çalışmanın karşılığını alacak ve güzel yerlere gelecekler. Hep iyi düşünen biri olarak iyi düşünüp iyi olmasını diliyorum.
Bu tarife gelirsek aylar öncesinde görselini paylaşmıştım. Hatta tarifin sahibi arkadaşım Esra'dan @neomutfak izin istemiştim tarifini paylaşmak için. Tarifi paylaşmak bu güne kaldı. Tarifin detaylarını, püf noktalarını atlamazsanız hafta sonu çayınızın, kahvenizin yanına keyifle yiyebileceğiniz çok güzel bir kurabiye. Mutlu keyifli bir hafta sonu diliyorum herkese🌸💐
.

Bademli Kurabiye:
(Ölçüler 240 ml bardak ölçüsüdür)
Malzemeler:
🌻1 su bardağı tuzsuz çiğ badem (100 g)
🌻120 gr oda ısısında yumuşamış tereyağ
🌻1 adet yumurta sarısı
🌻Yarım su bardağı pudra şekeri( 80gr)
🌻1 çorba kaşığı süt
🌻2 su bardağı un ( 280 gr)
🌻1 tatlı kaşığı vanilya
🌻Yarım tatlı kaşığı kabartma tozu
🌻Piştikten sonra bulamak için 1 su bardağı pudra şekeri
Yapılışı:
Bademleri kısık ateşte çevirerek kavurun( bu kısmı atlamayın tadı çok etkiliyor). Soğuması için bir kenara alıp soğuyunca bıçakla irice kesin. Fırını 175 derece ısıtın.
Tereyağı, şeker, yumurta ve sütü 10 dakika mikserle çırpın( bu süre gözenekli bir doku için önemli).
Unu, kabartma tozunu eleyip ilave edin bademlerle beraber hamuru yoğurun.
Hamurdan parçalar koparıp yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizin. Fırınınıza göre alt kısmi pembeleşinceye kadar pişirin. İlk sıcaklığı çıkınca pudra şekerine bulayıp servis edin.
Read more
.. ABD OSMANLI DEVLETİ İLE TİCARET ANLAŞMASI İMZALAMAK İÇİN 45 YIL BEKLEMİŞTİ! Bugünkü rakamlarla ...
Media Removed
.. ABD OSMANLI DEVLETİ İLE TİCARET ANLAŞMASI İMZALAMAK İÇİN 45 YIL BEKLEMİŞTİ! Bugünkü rakamlarla ülkemizle 6.5 milyar dolarlık ticaret hacmi bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD), bundan tam 217 yıl evvel Osmanlı Devleti’yle ticaret anlaşması imzalaya bilmek için 45 yıl ... ..
ABD OSMANLI DEVLETİ İLE TİCARET ANLAŞMASI İMZALAMAK İÇİN 45 YIL BEKLEMİŞTİ!

Bugünkü rakamlarla ülkemizle 6.5 milyar dolarlık ticaret hacmi bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD), bundan tam 217 yıl evvel Osmanlı Devleti’yle ticaret anlaşması imzalaya bilmek için 45 yıl uğraşmıştı. Ülkemizle ilk ticari ilişkilerini 1785’de başlatan ABD’ye, 174 yıl önceki yıllık ihracatımız ise 400 bin dolar idi. ABD’nin genç bir devlet olarak dünya siyasetine girişinden sonra ilk ABD gemisinin 1797’de İzmir limanına geldi, daha sonra bir başka ABD gemisinin de İstanbul’a kadar gelmesiyle ilk ilişkilerin başladı. Amerikan senatosunun Osmanlı Devleti ile anlaşma yapmak için büyük çaba gösterdi.

Bu konuda görevlendirilen heyetler içinde Benjamin Franklin’in de vardı. Bu iş için 1802 yılında ABD’nin İzmir’e bir konsolos tayin etti ve konsolos iki yıl kaldıktan sonra Osmanlı Devleti’nin konsoloslu bunu tasdik etmemesi nedeniyle ülkesine geri dönmek zorunda kaldı. ABD’nin 1808 yılında yeniden konsolosluk için teşebbüse geçti, fakat Osmanlı devleti yine kabul etmedi ancak Kaptan Paşa’nın girişimi ile 1811 yılında ticari ataşelik benzeri bir görev için izin verildi. 1816 yılından sonra ABD heyetlerinin Osmanlı devletine daha sık gelip gitmeye başladı. 1820’den sonra bu trafik daha da arttı. Bu arada resmi olmamakla birlikte ticari ilişkiler sürdürüldü. Osmanlı Devleti’nin siyasi ve ekonomik olarak sıkıntılar içinde bulunduğu 1828 yılında yaklaşık 70 bin dolarlık mal aldığı ABD’ye yaklaşık 400 bin dolarlık mal sattı.

ABD’nin Osmanlı ile ticaret anlaşması imzalayabilmek için 45 yıl uğraştı. Sonuçta iki ülke arasındaki ilk resmi anlaşma, 1830 yılında “Türk Amerikan Dostluk, Ticaret ve Seyr-i Sefain Anlaşması” adıyla imzalandı. Sultan II Mahmud’un, Amerika’nın dünya da rüştünü ispatlamış harp gemilerinin teknolojisinin Osmanlı Devleti’ne aktarılması şartıyla bu anlaşmaya razı oldu. Sultan II. Mahmud’un bu isteğinin anlaşmaya “gizli madde” olarak konuldu. Amerikan senatosunun ticaretle ilgili maddeleri kabul ederken, gizli maddeyi anlaşmadan çıkardı. Bunu duyan Sultan II. Mahmud ise ABD elçisini huzurundan kovdu.

Devamı yorumda
Read more
Türkiye Ödülleri 2018, Türkiye’nin önde gelen seçkin magazin, siyaset, sanat ve iş dünyasından ...
Media Removed
Türkiye Ödülleri 2018, Türkiye’nin önde gelen seçkin magazin, siyaset, sanat ve iş dünyasından birçok seçkin kişi ve kurumların katıldığı Ortaköy Princess Hotelde görkemli bir geceyle düzenlendi. Ata Çağlayan'ın organizasyonunu üstlendiği sunuculuğunu Ece Gürsel, Şenol İpek'in ... Türkiye Ödülleri 2018, Türkiye’nin önde gelen seçkin magazin, siyaset, sanat ve iş dünyasından birçok seçkin kişi ve kurumların katıldığı Ortaköy Princess Hotelde görkemli bir geceyle düzenlendi.

Ata Çağlayan'ın organizasyonunu üstlendiği sunuculuğunu Ece Gürsel, Şenol İpek'in yaptığı gecede Yılın Başarılı Erkek Milletvekili Ödülünü AKP Milletvekili MARKAR ESAYAN, Yılın Başarılı Erkek Siyasetçisi ödülünü CHP Milletvekili GÜRSEL TEKİN aldı.

Geceden performansları ile dikkatleri üstüne çeken Demet Akalın’ın ve Ömer Topçu’nun seslendirdiği Yılın En İyi Şarkısı Oh Olsun, Yılın En Başarılı Çıkış Yapan Şarkısı BU BENİM ÖYKÜM Eli Türkoğlu & Tuğçe Kandemir, En İyi Çıkış Yapan Kadın Pop Sanatçısı Tuğçe Kandemir ödüllerini aldılar.

Yılın Başarılı Genç Yeteneği ödülünü alan SUAY DOĞANAY performansı ile dikkatleri üstüne çekti.

Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü SELÇUK URAL alırken, Yılın Başarılı Magazin Sunucusu ödülünü ELİF GÜVENDİK, Yılın En İyi Kadın Haber Spikeri Kanal 7 Ana haber sunucusu HÜLYA YÜREKLİ SELONİ, Yaşam Boyu Onur Ödülünü ÜMİT KARAN, Yılın Başarılı Magazin Portalı MAGAZİNKOLİK Nurcan Sabur ödüllerini aldılar.

Yılın Başarılı Arabesk Fantezi Erkek Sanatçısı Ödülünü alan DEVRAN İSKENDER performansı ile göz doldurdu.

Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi Ödülünü Event and Wedding Planer'ı OYA ULUCAN aldı.

Yılın Başarılı Erkek Pop Sanatçısı ödülünü MURAT BAŞARAN, Yılın Başarılı Anadolu Rock Sanatçısı ödülünü ALİ ATA, Yılın Dikkat Çeken Kadın Sanatçısı ödülünü EBRU POLAT, Yılın Başarılı Çıkış Yapan Arabesk Fantezi Kadın Sanatçısı ödünü BAHAR GELİR, Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Pop Sanatçısı ödülünü SANCAK, Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı ödülünü YASİN AYDIN ve Yılın Başarılı Çıkış Yapan Düeti ödülünü SON ÜTÜCÜ parçasıyla BARIŞ BAHTİYAR & CANSEVER alırken performansları ile izleyicilere keyifli dakikalar geçirdiler. Yılın Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu ödülünü ULUSLARARASI DOWN SENDROMU FEDERASYONU aldı.

Diğer Ödül alanlar ise şöyle;
Read more
"Empati!”Herkes kendisinin çok iyi empati yaptığını ve kendine yapılmasını istemediği şeyi başkasına yapmadığını söylüyor. Peki, kaçımız günlük hayatımızda bunu uyguluyor? Kaçımız yanımızdan geçen ve bizim görüşümüze göre ‘ #aykırı’ giyimli olan kişilere ters ters bakmıyoruz? ... "Empati!”Herkes kendisinin çok iyi empati yaptığını ve kendine yapılmasını istemediği şeyi başkasına yapmadığını söylüyor. Peki, kaçımız günlük hayatımızda bunu uyguluyor? Kaçımız yanımızdan geçen ve bizim görüşümüze göre ‘ #aykırı’ giyimli olan kişilere ters ters bakmıyoruz? İşte günlük hayatımızda yaptığımız bu zorbalık, sosyal medyada daha büyük bir şekilde ilerliyor.

Siber zorbalıktan en çok etkilenen kitle ise ergenlik çağındaki gençlerimiz. Çünkü dış çevreden kabul görmek istiyorlar. Beğenilme duygusu belki de en çok bu dönemde kendini gösteriyor. Onun için annesinin babasının ona, “güzelsin, yakışıklısın” demesi o kadar da önemli değil, onun için #Instagram’a attığı fotoğrafa gelen yorum ve beğeniler çok daha kıymetli. Bu dönemden geçen bir gencin bir paylaşımının altına, dalga geçtiğinizi düşünüp yazdığınız her hakaret o kişinin ruhunu zedeliyor. Beğenilme duygusuna en çok ihtiyacı olan ergenlere bu zorbalık yine aynı yaş grubundaki gençler tarafından yapılıyor.
Dalga geçmek o kadar içimize işlemiş ki, bunu ‘daha eğlenceli’ hale getirmek için kelimeler bile türetir olmuşuz.
Mesela ‘ #kezban.’ Neden birileri için bir kız Kezban olsun? Bir isme neden bu kadar kötü niyetli sıfatı sığdırıyoruz? Birilerinin yaşayış tarzı, konuşma şekli, giyimi bizi neden bu kadar ilgilendirir oldu? Beğenilmeyen kız kezban’dır, böyle bir algı nasıl oturdu? Nasıl buna izin verildi?
🤷🏼‍♀️
Bu zorbalığa sessiz kalmayan Samsung ve Bilgi Teknolojiler ve İletişim Kurumu (BTK) işbirliğiyle duyarlılık arttırmak amaçlı , siber zorbalığa dikkat çekmek için , “Siber Zorba Olma!” sloganını #farkinavar hashtag ile paylaşarak herkesi sosyal medyadaki bu hareketin bir parçası olmaya davet ediyor🙏🏼 Sevgiyle🎗
Read more
Evet gördüğüm tek güzel şey onca kapalı, başörtülü, yaşlı, genç insanın arasından geçen şortlu ...
Media Removed
Evet gördüğüm tek güzel şey onca kapalı, başörtülü, yaşlı, genç insanın arasından geçen şortlu etekli kadınlara ayıplayarak bakan tek bir göz olmaması.. ayıplamanın ötesinde dönüp bakmıyorlar bile.. o zaman sen de bakmıyorsun!garipsenmeyince garipsemiyorsun..diceksin ki turistik ... Evet gördüğüm tek güzel şey onca kapalı, başörtülü, yaşlı, genç insanın arasından geçen şortlu etekli kadınlara ayıplayarak bakan tek bir göz olmaması.. ayıplamanın ötesinde dönüp bakmıyorlar bile.. o zaman sen de bakmıyorsun!garipsenmeyince garipsemiyorsun..diceksin ki turistik yer alışmışlardır belki.. yok öyle olmadığı belli. Kaldı ki bizim turistik yerlerimizde ben şort giymesem de rahat dolaşamıyorum.. yani işte yaşadığım tek güzel deneyim bu gerçekten.. tabi denize atletle giren adamlar görmek de moral bozmadı dersem yalan olur.. istanbul , türkiye öyle güzel ki aslında.. hiç kıymet bilmeden sadece kirletip çirkinleştiriyoruz her geçen gün. Tek yaptığımız bu ve giderek küçüldüğümüz alanlarda sıkışıp nefes almaya çalışıyoruz.. müziğimizin mekanlarımızın çeşitliliğinin kıymetini bilmeyip eve hapsediyoruz kendimizi trafiğe kızıp kendimizi asosyallikle cezalandırıyoruz daha az sinirli olmak için.. zengin fakir istanbula gelip de güzel vakit geçirmeyecek insan yok. Evet bizde de var çalıştığı yerde öylesine mutsuz ki suratsızlığıyla bazen yaşam enerjimizi alan garsonlar ya da hizmet sektörüne dair herkes.. ama yolunu bulursun bi şekilde.. Bir de dayanılmaz afrika sıcağı. Tansiyonum sinirlerim henüz alışamadı. Bir de yavaşlığa enerjisizliğe depresifliğe kaba konuşmalara katlanamayışımın sınavını veriyorum burda. Sanırım kabule geçip anlayıp veda edicem onlara da burda.. umudum o yönde.. yoksa neden burdayım.. e bir şey öğretiyor herhalde? Ve en ama en önemli nokta şu ki nereye gidersen git sevdiğin yanındayken görebiliyorsun güzellikleri.. müziğimiz müzisyenlerimiz çalışkanlılığımız bizim yemeklerimiz sohbetlerimiz çay keyfimiz rakı sofralarımız ve kalbimizden ettiğimiz gerçek dualarımız.. bunları tüm bunları ben sadece ve sadece “medeniyete, korkmadan sokakta yürümeye, istediğimi yazıp konuşabilmeye” değişir miyim?? evet!! Ama hepsinin birden var olduğu bir yaşam mümkün biliyorum!Hayal edebildiğin her şeyi yaratabilirsin ben de buna inanıyorum.. ve bu yaratım için hayal kurmaya devam ediyorum..Aşk hep yanımda ve hayatı en üst versiyonunda onunla yaşamak için neler mümkün soruyorum gördüğüm her dağa taşa yaprağa.. şükürler olsun❤️
Read more
Evde bilgisayar sahibi olmanın çok kıymetli olduğu zamanlarda (yani her bebenin zıbınının boklu ...
Media Removed
Evde bilgisayar sahibi olmanın çok kıymetli olduğu zamanlarda (yani her bebenin zıbınının boklu cebinden bir ipad çıkmadığı zamanlarda) alt komşumuzun küçük oğlu Aslan Kral oynamak için bize gelirdi. Yine bir gün boğumlu parmaklarıyla klavyeyi kıracakmış gibi ateşli ateşli oynarken, ... Evde bilgisayar sahibi olmanın çok kıymetli olduğu zamanlarda (yani her bebenin zıbınının boklu cebinden bir ipad çıkmadığı zamanlarda) alt komşumuzun küçük oğlu Aslan Kral oynamak için bize gelirdi. Yine bir gün boğumlu parmaklarıyla klavyeyi kıracakmış gibi ateşli ateşli oynarken, üzerine zıpladığı canavar tarafından cicicuvvvv sesleri içinde çarpılıp bir kenara fırlatılınca artık dayanamadı ve ekrana tükürdü. Saniyesinde ‘Baba yağğğ Burak ekrana tükürüyo, gelmesin bi daha bilgisayar bozulacak’ diyip adamı zar zor aldığı malını koruma moduna geçirince küçük Burak’ın Aslan Kral kariyeri de sayemizde Level 2’yi save edemeden bitmiş oldu. Biraz daha oynasa kimbilir ne kadar çok sevecek ve geleceğin Steve Jobs’ı olacaktı ama sümüğünü çeke çeke eve dönerken belki de bilgisayara bir daha hiç dokunmama kararı almıştı.
Basketbolun altın çağlarıydı. Beden eğitimi derslerinde Jordan eşofman altlarımızla birbirimize caka satar, öğle aralarında ağzımızın suyu aka aka okul takımındaki amerikan saç kesimli oğlanların üçlük atış denemelerini izlerdik. Hal bu olunca, kendimi bir basketbol kursunda turnikeye girerken bulmam çok uzun sürmedi. Yakışıklı hocamız ‘Çayda çıra mı oynuyorsun kızım, düzgün gir şu turnikeye, eline oldu olacak iki de mum verelim’ dediği anda salonda kopan kahkahalar şakir öneyil ya da cordın olma yolundaki hayallerimi bentderesindeki bir gecekondu gibi yıkınca her gururlu genç kız gibi bir daha o kursa adımımı atmadım ve o mumu, pardon o topu da bir daha elime almadım.
Einstein der ki; ‘Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir.’ Düşününce, sırf ekrana tükürdü diye Bill Gates, turnikeye giremedi diye Kobe Bryant olamayan nice gençler var aramızda kimbilir. Ben yalnızca konuya dikkatinizi çekmek istedim, okurken lütfen ekrana tükürmeyin. İyi pazarlar! ☀️
Read more
 #Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ ÖĞRETMENLER ÇOCUK RUHUNDAN ANLAMALI #ProfDrÖzcanKöknel ...
Media Removed
#Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ ÖĞRETMENLER ÇOCUK RUHUNDAN ANLAMALI #ProfDrÖzcanKöknel @gulben123 Bu olayı şimdi nasıl değerlendiriyorsunuz?Çocuk ruhunu tanıyan bir eğitimcinin söylemesi gereken söz. Beni çok etkiledi. Birçok öğretmene bence örnek olmalı. ... #Repost @gulben_gazete with @get_repost
・・・
ÖĞRETMENLER ÇOCUK RUHUNDAN ANLAMALI #ProfDrÖzcanKöknel @gulben123 🔷Bu olayı şimdi nasıl değerlendiriyorsunuz?Çocuk ruhunu tanıyan bir eğitimcinin söylemesi gereken söz. Beni çok etkiledi. Birçok öğretmene bence örnek olmalı. İşte bunlar Cumhuriyet döneminin ilk öğretmenleri galiba.
Bu konuda daha bilgi sahibi olan, daha çocuk ruhunu tanıyan, genç ruhunu tanıyan...
Ben çalışkan bir çocuktum. Bir tek fizik dersim iyi değildi. Not verileceği zaman fizik öğretmeni beni yanına çağırdı. “Diğer öğretmenler sana çok destek veriyor. Seni bana iyi tanıttılar. Sana iki not borç veriyorum. Karnene 5 vereceğim ama çok iyi çalışacaksın ve borcunu ödeyeceksin.”
Bunu da unutmam. Çok büyük bir motivasyondu.
🔷Ne güzel... Öğrencilik yıllarınızda öğretmenleriniz çok şey katmış size...Gayet tabii. Birisi bunları anlatsa gülüp geçerdim. Bir örnek de üniversiteden vereyim. Üniversitede 3. sınıftan sonra çok başarılı bir talebe oldum.
Dört dersten sınava giriyorduk. Bunların üçünden geçtim. Fizyoloji dersinden kaldım. 5. sınıftan 6. sınıfa staja geçerken imtihandan geçiyoruz. En zor imtihan da patolojik anatomi. Bütün hastalıkların yapısını ve histolojisini öğrendiğimiz ders. Düşünün 2.5 senenin sınavı bu. O sınava girdim.
O sınavda evvela yazılı, sonra mikroskobik, sonra makroskopik, sonra da otopsi yapılıyor. Mikroskopiden 1 aldım. En iyi puan. Makroskopiden ve otopsiden de. Ancak yazılı sınavda öyle bir soru geldi ki, hiçbir şey yapmamıştım. Alman bir hocamız vardı. Türkçe biliyordu ama derslerde bazen Türkçe bazen Almanca konuşuyordu.
Yazılıya da çok önem veren bir hocaydı. “Sen kalacaksın, yazılın çok berbat” dedi. Fakat adamın vicdanı el vermedi herhalde. #ProfDrÖzcanKöknel #psikiyatr #psikiyatrist #insan #çocuk #anne #baba #aile #toplum #psikoloji #okul #hayat #şiddet #eğitim #gülbenergen #gulbenergen #röportaj #gazete #hürriyet #hurriyet #kelebek #hürriyetkelebek #çarşamba #instagood #instadaily #instaphoto #günaydın
Read more
İNANILMAZ OLAY! TACİZCİYE ENGEL OLDU, LİNÇ EDİLİYORDU! Kocaeli’nin Gebze ilçesinde, tacize uğrayan genç kıza yardımcı olmayan çalışan A.Ş. yanlış anlaşılınca bazı kişilerin saldırısına uğradı. Genç kız, "Beni tacizcinin elinden kurtardı, suçu yok vurmayın’ diye bağırırken, ... İNANILMAZ OLAY! TACİZCİYE ENGEL OLDU, LİNÇ EDİLİYORDU!
Kocaeli’nin Gebze ilçesinde, tacize uğrayan genç kıza yardımcı olmayan çalışan A.Ş. yanlış anlaşılınca bazı kişilerin saldırısına uğradı. Genç kız, "Beni tacizcinin elinden kurtardı, suçu yok vurmayın’ diye bağırırken, bir kişi kırık soda şişesini A.Ş.’nin sırtına sapladı. Araya girenler A.Ş.’yi kalabalığın elinden kurtardı.
Olay, bugün öğle saatlerinde, Gebze ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda meydana geldi. Yoldan geçen bir kişinin genç kızı taciz ettiğini gören A.Ş., genç kıza yardım etmek istedi.
Bu sırada çevrede bulunan bazı kişiler A.Ş.’nin genç kızı taciz ettiğini sandı. Bu kişiler, A.Ş.’yi dövmeye başladı. Genç kız, saldıranlara engel olmaya çalışarak, "Beni tacizcinin elinden kurtardı, suçu yok vurmayın’ diye bağırdı.
Kalabalıktan bir kişi kırık soda şişesini A.Ş.’nin sırtına sapladı. Kızın bağırışlarını duyan bir esnaf koşarak yerde yatan A.Ş.’yi darp eden kişilerin elinden kurtardı. Olay yerine gelen Yunus ekipleri, A.Ş.’yi koruma altına aldı. A.Ş., olay yerine gelen 112 Acil ekibinin ilk müdahalesinin ardından Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. A.Ş.’nin sağlık durumunun ağır olmadığı bildirildi.
HABERİN VE VİDEONUN DEVAMI İÇİN PROFİLDEKİ LİNKİ TIKLAYINIZ... #canlıyayın #televizyon #gündem #güncel #magazinprogramı #rating #fashion #follow #like #life #istanbul #instagram #eğlence #magazin #sosyalmedya #haber #ünlü #sanatçılar #oyuncu #gece #uçankuştv #uçankuş #uçankuşmedya #sanat
Read more
Altın günlerinin baş kahramanı, genç yaşlı herkesin sevgilisi kısır. Zamansız, zahmetsiz. Tek ...
Media Removed
Altın günlerinin baş kahramanı, genç yaşlı herkesin sevgilisi kısır. Zamansız, zahmetsiz. Tek kötü yanı var, o da; çok lezzetli olması ve koca bir kase dolusu bile olsa dakikalar içinde yenilip, yutulması. Ama sizlere öyle bir tarif hazırladık ki, kase kase yeseniz pişman olmazsınız. ... Altın günlerinin baş kahramanı, genç yaşlı herkesin sevgilisi kısır. Zamansız, zahmetsiz. Tek kötü yanı var, o da; çok lezzetli olması ve koca bir kase dolusu bile olsa dakikalar içinde yenilip, yutulması.
Ama sizlere öyle bir tarif hazırladık ki, kase kase yeseniz pişman olmazsınız. Nasıl mı? Şimdi elinizdeki bulguru sakince yerine bırakın ve karnabaharın çiçeklerini ayırmaya başlayın. Sonra güzelce blenderden geçirip, düşük kalorili bulgurunuzu elde edin. Sonra soğan, salça, yeşillikler, baharatlar derken bir bakmışsınız kısıra kısırdan daha çok benzeyen karnabahar kısırınız hazır!
Malzemeler · 1 adet karnabahar
· 3 yemek kaşığı zeytinyağı
· 1 adet orta boy soğan
· 1 yemek kaşığı domates salçası
· 1 yemek kaşığı biber salçası
· 1/2 adet limon
· 8-10 dal maydanoz
· 8-10 dal dereotu
· 2-3 dal taze soğan
· 2 yemek kaşığı kırmızı lahana turşusu (ince kıyılmış)
· 1 çay kaşığı tuz
· 1 çay kaşığı pul biber
Lahana turşusu yerine, kornişon turşusu ya da çiğ kırmızı lahana kullanabilirsiniz.
Nasıl Yapılır?

1. Karnabaharı çiçeklerine ayırdıktan sonra güzelce yıkayıp blenderden geçirin.
2. Soğanın kabuklarını soyup ince ince doğrayın.
3. Zeytinyağını bir tavaya alın. Soğanları ekleyerek kavurun.
4. Salçaları ekleyerek 1-2 dakika daha kavurun.
5. Blenderden geçirdiğiniz karnabaharları da ekleyerek 10 dakika pişirin.
6. Ilıdıktan sonra limon suyu, tuz ve pul biberi ekleyin, güzelce karıştırın.
7. Maydanoz, dereotu ve taze soğanı ince ince kıyın, lahana turşusu ile birlikte kısıra ekleyin ve güzelce karıştırdıktan sonra afiyetle tüketin.
Read more
Çocukluğum bu parçanın hikayesiyle geçti. O kadar çok duydum ki hikayesini yetişkinliğimde artık ...
Media Removed
Çocukluğum bu parçanın hikayesiyle geçti. O kadar çok duydum ki hikayesini yetişkinliğimde artık hikayenin gerçek olmadığına iyice inanıyordum. Adana pavyonlarından çıkan yetenekli bestekar Mehmet Genç’in Sevda Yüklü Kervanlar şarkısı, üff nasıl da gönül dağlıyor. Benim için ... Çocukluğum bu parçanın hikayesiyle geçti. O kadar çok duydum ki hikayesini yetişkinliğimde artık hikayenin gerçek olmadığına iyice inanıyordum. Adana pavyonlarından çıkan yetenekli bestekar Mehmet Genç’in Sevda Yüklü Kervanlar şarkısı, üff nasıl da gönül dağlıyor. Benim için hep şehir efsanesi olarak kaldı. Hiç sürmedim izini sonra. Mehmet zaten genç yaşta göçüp gitmişti, bütün hikayesi de kayboldu zamanla. Taa ki ben defteri tekrar açana kadar. Bestekar Mehmet Genç yani dedem.
Read more
Allah’ın Kullarına Olan Merhameti Yine Zünnun-ı Mısri-nin şöyle dediği rivayet edilmiştir. ...
Media Removed
Allah’ın Kullarına Olan Merhameti Yine Zünnun-ı Mısri-nin şöyle dediği rivayet edilmiştir. Bir gün elbiselerimi yıkamak için Nil nehrinin kenarına gitmiştim. Nehrin kenarında dururken, bir de baktım ki, görülmemiş şekilde büyük bir akrep bana doğru geliyor. Çok korkmuştum. Beni ... Allah’ın Kullarına Olan Merhameti Yine Zünnun-ı Mısri-nin şöyle dediği rivayet edilmiştir. Bir gün elbiselerimi yıkamak için Nil nehrinin kenarına gitmiştim. Nehrin kenarında dururken, bir de baktım ki, görülmemiş şekilde büyük bir akrep bana doğru geliyor. Çok korkmuştum. Beni onun şerrinden koruması için Cenabı Hakk’a sığındım. Akrep nehre geldiğinde, sudan büyük bir kurbağa çıkıp akrebe doğru geldi. Akrep kurbağanın sırtına binip suyun üzerinde yüzüp gittiler. Ben de onların arkasından yürüyüp, peşlerini takip ettim. Nehrin karşı yakasına geçtiklerinde, akrep kurbağayı bırakıp dalları büyük, gölgesi çok olan bir ağacın yanına gitti. Birde baktım ki, ağacın altında Allah’a asi bir genç mışıl mışıl uyuyor. Kendi kendime: “La havle vela kuvvete illa billa. Bu akrep nehrin ötesinden buraya bu genci sokmak için geldi” dedim ve içimden, akrep gence yaklaştığı zaman hemen onu öldürmeye karar verdim, Akrebe yakın bir yerde durdum. Bir de baktım ki, karşıdan büyük bir yılan, genci öldürmek için gence doğru geliyor. Akrep ona hücum etti, üzerine çıkıp başını sokmaya başladı. Akrep yılanın ölmesine kadar başını sokmaya devam etti. Yılan öldükten sonra, akrep nehre döndü. Kurbağa da onu orda bekliyordu. Akrep kurbağanın sırtına bindi, nehrin öteki yanına geçtiler. Ben arkalarından onlara bakıp duruyordum. Nihayet dönüp gencin yanına geldim, uyuyan gencin başucunda durarak şu beyitleri söyledim: “Ey uyuyan, Allah seni karanlığın içindeki her türlü kötülükten korur. Yüce Allah’tan gözler nasıl uyurki sana ondan bütün nimetlerin faydaları gelir.” Genç benim bu sözlerimden uyandı. Kendisine hadiseyi anlattım. Bunun üzerine genç tevbe etti, kötülükten vazgeçip iyilerden oldu ve ölünceye kadar hayatı böyle devam etti. Allah ona rahmet etsin.
Read more
İyi ki doğdun Fahrelnissa Zeid! Fahrelnissa Zeid (1901 - 1991), gerçek anlamıyla uluslararası ...
Media Removed
İyi ki doğdun Fahrelnissa Zeid! Fahrelnissa Zeid (1901 - 1991), gerçek anlamıyla uluslararası bir sanatçıydı; doğuştan Türk, evliliği aracılığıyla Araptı (Mekkeli Şerif Hüseyin’in en küçük oğlu Haşimi Prensi Emir Zeid ile evliydi) ve Batı eğitimi almıştı. Çocukluk ve gençliği ... İyi ki doğdun Fahrelnissa Zeid!

Fahrelnissa Zeid (1901 - 1991), gerçek anlamıyla uluslararası bir sanatçıydı; doğuştan Türk, evliliği aracılığıyla Araptı (Mekkeli Şerif Hüseyin’in en küçük oğlu Haşimi Prensi Emir Zeid ile evliydi) ve Batı eğitimi almıştı. Çocukluk ve gençliği İstanbul’da geçti, İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’nde okudu, daha sonra Paris’teki Académie Ranson’a gitti. Yaşamı, İstanbul, Paris, Bağdat, Berlin ve kocasının Almanya ve İngiltere nezdinde Irak Krallığı elçiliği görevini yürüttüğü Londra arasında geçti. Çalışkanlığı, son derece gelişmiş ve incelikli yeteneği sayesinde, İstanbul’da D Grubu’nun bir sergisine katılmış, kendisini Paris’te ise École de Paris’nin üyesi olarak kabul ettirebilmiştir. Çok yönlü ve üretken bir sanatçı olan Zeid, ömrünün son yirmi yılını Amman’da geçirmiş, sanatı üzerinde çalışmış ve sosyeteden küçük bir hanımlar grubunu eğitmiştir; bu gruptan üç kadın, daha sonra bireysel olarak kendilerini kanıtlamıştır. Sanatçının dev boyutlu figüratif ve soyut tuvalleri dünyanın pek çok müzesine dağılmıştır.

Sanatçı eserleriyle 2013 yılında "Çöl ve Deniz Arasında" isimli sergimizde, müzemizdeydi!

Eser: Çölde Şölen, 1957, Tuval üstüne yağlıboya, 133 x 184 cm
#FahrelnissaZeid #Zeid
Read more
Gördüğünüz gibi gülmekten yamuk yumuk çıktığım bir resim :) kendisi ile 5. Caddedeki fridays'de ...
Media Removed
Gördüğünüz gibi gülmekten yamuk yumuk çıktığım bir resim :) kendisi ile 5. Caddedeki fridays'de egemeni beklerken tanıştık. Lewis Edward Thompson; asıl mesleği oyunculuk tabi birgün ünlü olmak hayalini kuruyor, ek olarak garsonluk yapıyor. Anlatılmaz yaşanır denen cinsten 1.5 saat ... Gördüğünüz gibi gülmekten yamuk yumuk çıktığım bir resim :) kendisi ile 5. Caddedeki fridays'de egemeni beklerken tanıştık. Lewis Edward Thompson; asıl mesleği oyunculuk tabi birgün ünlü olmak hayalini kuruyor, ek olarak garsonluk yapıyor. Anlatılmaz yaşanır denen cinsten 1.5 saat geçirdik egemen de toplantıdan çıkıp gelince birlikte şahit olduk. Bir insan bu kadar hayat dolu ve bu kadar hayatın ona getirdiklerini şükür ederek yaşamaya çalışır tüm olanaksızlıklara rağmen.. Bu 1.5 saat içinde bahşişini bir içeceği geç getirdiği için vermeyip bunu övünerek kendisine söyleyenlere, ona en çirkin şekilde hakaret edenlere hem de çocuğu yaşındaki gençlerden özellikle, tek personel olarak yaklaşık 20 masanın yemeklerini tek başına mutfaktan her seferinde koca bir tepsiyle merdiven çıkarak taşımasına, aynı zamanda kasa almasına ve yeni gelenleri yerine oturtmaya çalışmasına; daha nelere şahit olduk.. Bendeniz 15 dakika peçete bekledim masamda çünkü yetişemiyordu ve haklıydı, ona rağmen herkesin gönlünü almaya çalışıyordu şakalar yaparak farkındaydı sıkıntılı bir öğlen vardiyasındaydı.. Oturduk izledik, bazen dedik yardım edelim alnından akan terleri görünce bazen de sinirlendik küstah insanların tavırlarına ve dedik nasıl bir adam bu sürekli gülüyor herşeye rağmen..
Değişik bir deneyimdi doğrusu bir kez daha insanoğlunun karanlık yüzünü görüp utandık.. Ama restorandan güleryüzle çıktık, çünkü biliyoruz ki herşeye rağmen bu adam yüzündeki samimi gülümseme ve yüreğindeki azimle yolunu bulur..
Kendisi ile konuştuklarımız bize kalsın, ama bu tatilin en anlamlı anılarından birini aklımıza kazıdı kendisi varlığı ile..
İnsanları umarsızca yargılamak, hep olumsuzu görmek ya da etrafımızda zorluk çekenlere karşı kayıtsız kalmak öylece yanından geçip gitmek ..
Allah korusun her temiz yüreği böyle bedenler içine hapsolmuş kalplerden 🎯
Read more
Genç Türkiye Cumhuriyet'inin Gururu 4 Denizaltıdan Biriydi Atılay... 39 Denizciyle Son Kez DaldığındaTarih ...
Media Removed
Genç Türkiye Cumhuriyet'inin Gururu 4 Denizaltıdan Biriydi Atılay... 39 Denizciyle Son Kez DaldığındaTarih 14 Temmuz 1942'ydi. Çanakkale Boğazında Yaşanan Facianın Üzerinden 76 Yıl Geçti. Kutlu Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz... Genç Türkiye Cumhuriyet'inin Gururu 4 Denizaltıdan Biriydi Atılay... 39 Denizciyle Son Kez DaldığındaTarih 14 Temmuz 1942'ydi. Çanakkale Boğazında Yaşanan Facianın Üzerinden 76 Yıl Geçti. Kutlu Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz...
Oxford Dictionaries, her yıl olduğu gibi bu yıl da “Yılın Kelimesi”ni seçti ve dilimizde zehir ...
Media Removed
Oxford Dictionaries, her yıl olduğu gibi bu yıl da “Yılın Kelimesi”ni seçti ve dilimizde zehir anlamına gelen “toxic” 2018’in kelimesi oldu. Geçtiğimiz yıl “Yılın Kelimesi” olarak gençlerin eylem ve etkisinden doğan önemli kültürel, politik ya da sosyal değişimler anlamına gelen ... Oxford Dictionaries, her yıl olduğu gibi bu yıl da “Yılın Kelimesi”ni seçti ve dilimizde zehir anlamına gelen “toxic” 2018’in kelimesi oldu. Geçtiğimiz yıl “Yılın Kelimesi” olarak gençlerin eylem ve etkisinden doğan önemli kültürel, politik ya da sosyal değişimler anlamına gelen Youthquake seçilmişti. Toxic kelimesinin kökenine bakıldığında İngilizcede ilk olarak 17. yüzyılın ortalarında kullanılmış. Kelime, Latin kökenli toxicus kelimesine yani zehirli/zehirlenmiş, zehirle dolu anlamına dayanıyor. Ancak bu da Antik Yunan’da ölümcül olması için okların ucuna sürülen zehir olan toxikon pharmakon’a dayanıyor. Toxic kelimesinin seçilmesinin nedeni ise Oxford Dictionaries’in sitesinde bu kelime diğer yıllara göre %45 daha fazla aratılmış olması. #OxfordDictionaries #YılınKelimesi #toxic #kelime #edebiyat #artfulliving #art
Read more
Genç kızken bir adamla 20-25 yıl nasıl geçiriyorlar derken ,40.yıla giriyoruz.Bu süreçte iki ...
Media Removed
Genç kızken bir adamla 20-25 yıl nasıl geçiriyorlar derken ,40.yıla giriyoruz.Bu süreçte iki kızımız,onların sevdiceği iki oğlumuz ve dünya tatlısı üç torunumuz mutluluğumuzu katladı. İyi ki evlenmişiz kocamGenç kızken bir adamla 20-25 yıl nasıl geçiriyorlar derken ,40.yıla giriyoruz.Bu süreçte iki kızımız,onların sevdiceği iki oğlumuz ve dünya tatlısı üç torunumuz mutluluğumuzu katladı.
💕💕İyi ki evlenmişiz kocam❤️
44 Kapitel!<span class="emoji emoji1f4ab"></span> || At sidde inde i bussen er forfærdeligt. Jeg var den eneste og skutter mig lidt i den ...
Media Removed
44 Kapitel! || At sidde inde i bussen er forfærdeligt. Jeg var den eneste og skutter mig lidt i den kolde aircondition. Tanker flyver igennem mit hovede og jeg sukker. Tænk at jeg engang var en helt normal, rig pige med rige forældre i en lænker lejlighed i New York. Nu er jeg en svag pige, en pige ... 44 Kapitel!💫 || At sidde inde i bussen er forfærdeligt. Jeg var den eneste og skutter mig lidt i den kolde aircondition. Tanker flyver igennem mit hovede og jeg sukker. Tænk at jeg engang var en helt normal, rig pige med rige forældre i en lænker lejlighed i New York. Nu er jeg en svag pige, en pige der er på randen til at være sindsyg på vej til sindsygshospital. Det ligger ikke inde i byen, men udenfor storbyen, afsides. Jeg tager hånden op til min hals for at finde halskæden. Jeg fumler med vedhængende og smiler lidt for mig selv.
Bussen har kørt i over en time nu, da den stopper. Jeg har mit hovede lænet op af ruden, da bussen stopper brat op. Jeg tager mit lidt til hovedet og kigger ud af vinduet. Mit hoved dunker. Udenfor er det der. Der er en står metal låge som åbner, så bilen kan køre igennem. Der er egentlig en fin forhave, hvor der sidder en flok og mediterer ligner det. Det undrer mig lidt men jeg kan ikke lade være med at stoppe. Jeg har min taske fra Californien med, så jeg i det mindre har nogle ting. Der er både mir normale tøj og noget af de jeg fik af hospitalet. Det var egentlig behageligt nok. Døren i bussen bliver åbnet og jeg misser lidt med øjnene og hanker op i min taske.
" Så er det ud. Vi er ankommet til Radley nu, som bliver dit hjem i et stykke tid" siger lægen. Jeg nikker og tager mine ting og træder ud af bussen. Alles blikke hviler på mig og af refleks, kigger jeg ned i jorden. Jeg er svag men vil helst skjule det. Det går ikke nær aå godt som jeg troede det ville gå. Jeg følger med en sygeplejerske ind i receptionen med mine ting og får et armbånd på, så de altid ved hvor jeg er. Jeg sukker og bliver ført op til mit værelse. Et tomt, kedeligt rum med en enmands seng, et natbord, en kommode og et skrivebord med stol. Jeg sukker og smider tingene på gulvet. ||
Read more
« La musique exprime ce qui ne peut être dit et sur quoi il est impossible de rester silencieux ». J’allais ...
Media Removed
« La musique exprime ce qui ne peut être dit et sur quoi il est impossible de rester silencieux ». J’allais écrire un truc profond et lyrique pour vous raconter la genèse de mon premier tatouage mais de toute évidence, ce brave Victor Hugo a déjà tout dit. Mon premier souvenir des « Variations ... « La musique exprime ce qui ne peut être dit et sur quoi il est impossible de rester silencieux ». J’allais écrire un truc profond et lyrique pour vous raconter la genèse de mon premier tatouage mais de toute évidence, ce brave Victor Hugo a déjà tout dit.

Mon premier souvenir des « Variations Goldberg » de Jean-Sébastien Bach remonte à ma tendre enfance, et je suis à peu près sûr que ça impliquait un hiver rigoureux, un feu de cheminée, le tapis du salon de chez mes parents et la lecture d’un numéro de Super Picsou Géant.

Après un abandon un peu lâche à l’âge bête de l’adolescence, j’ai retrouvé « Les Variations » avec amour, délice (et orgue rajouteront les intellos) en démarrant ma vingtaine. Depuis, elles ont adouci nombre de mes moments de stress, soulagé quelques unes de mes peines et occupé plusieurs centaines de mes trajets en métro.
J’y suis tellement attaché que si l’apocalypse avait lieu demain et que je ne pouvais sauver qu’une chose ou une personne avant de me barrer loin d’ici, je vous ferai coucou depuis ma navette spatiale avec le CD de Glenn Gould qui les joue sous le bras.
Près de 300 ans après avoir été composées, à chaque fois que les premières notes de l’Aria résonnent, je me dis que mon gars sûr Victor Hugo avait décidément trouvé à cette fascinante longévité la seule explication qui vaille.

Enfin... la bonne nouvelle c’est que maintenant que j’en ai les premières mesures tatouées autour du bras, les Variations seront toujours un peu avec moi. Du coup peut-être que le jour de l’apocalypse, je sauverais autre chose. Toi, qui m’a lu jusqu’ici par exemple ? #légendetroplongue #tatoo #goldbergvariations #musictatoo #bach #classicalmusic #tatouage #coucoupapaetmaman #negueulezpassvp
Read more
​​​​DELİ ADNAN ‘Ne oldu evladım niye ağlıyorsun’ diye sordu annem. Ben hıçkırıklarıma engel olamazken ...
Media Removed
​​​​DELİ ADNAN ‘Ne oldu evladım niye ağlıyorsun’ diye sordu annem. Ben hıçkırıklarıma engel olamazken annem daha da meraklandı. Abim odadan çıkıp yanımıza geldi. İkisi de gözlerini bana dikmiş ne olduğunu anlatmamı bekliyorlardı. ‘Adnan tükürdü ’ dedim. ‘ Buna mı ağlıyorsun, git yüzünü ... ​​​​DELİ ADNAN ‘Ne oldu evladım niye ağlıyorsun’ diye sordu annem. Ben hıçkırıklarıma engel olamazken annem daha da meraklandı. Abim odadan çıkıp yanımıza geldi. İkisi de gözlerini bana dikmiş ne olduğunu anlatmamı bekliyorlardı. ‘Adnan tükürdü ’ dedim. ‘ Buna mı ağlıyorsun, git yüzünü yıka’ diyerek mutfağa döndü annem. Abim ise onun kadar sakin karşılamadı yaşadıklarımı. ‘Şimdi yandın, delilik sana da bulaşacak Eray’ diye beni daha da korkutmuş, ilk travmamı yaşamama sebep olmuştu.
Yüzümü kaç kere sabunladığımı hatırlamıyorum. Psikolojik rahatsızlıkların bulaşıcı olmadığını öğrenene kadar da akıl sağlığımı gerçekten kaybedeceğimi düşünmüştüm. Sonum Adnan’a benzeyecekti. Aslında Adnan’ın pek kimseye zararı yoktu. Ama herkesin gözünde deliydi o…Yaramazlık yapan çocuklar eğer uslu durmazlarsa, anneleri ‘ Seni Adnan’a veririm’ diye korkutuyordu onları. Hakkında birbirinden farklı efsaneler dolaşıyor, neden aklını yitirdiği ile alâkalı çeşitli hikayeler anlatılıyordu. Çocukken en büyük korkum olan Adnan, büyüdükçe daha ilginç hale gelmiş, delilik sıfatının altında taşıdığı kişiliği merak etmeye başlamıştım. Belki yüzüme yediğim tükürükle hastalık bulaşmamıştı ama aramızda farklı bir bağ oluşmuştu. Artık korkmuyor aksine eğlenceli buluyordum onu. Peşine takılıp onu kızdıran ve bununla eğlenen çocukların hemen arkasında ne tepki vereceğini merak ediyordum. Acaba ben ne kadar kızdırmıştım ki, okkalı bir tükürüğü hak etmiştim.
Yaşım ilerledikçe sokaklarda amaçsız dolaşmadığını öğrendim Adnan’ın. Sırtında bir çuval; içi sabah boş akşam dolu olurdu. Ceket cebine topladığı bozuk paraları ile her dükkana sorgusuz sualsiz girer, kendi meşrebinde esnafı teftiş ederdi. Ahilik ve yaren kültürünün yaşayan son temsilcileri olan şehir esnafı, onu hoş sohbeti ile karşılar, cebine harçlık, çuvalına erzak koyup yollarlardı. Çayını içenin işlerinin açılacağı, Adnan ile birlikte dükkana bereket gireceğine inanılırdı. Vakit namazlarında cemaat ile birlikte saf tutan Adnan, hiç bir cenazeyi de kaçırmazdı. Tabutun biraz önünde elinde su bidonu ile yürürken, sokakta oynayan çocukları, teypte kaset dinleyen gençleri, dedikodu yapan yaşlı teyzeleri geçit töreni için uyarırdı.
Read more
İdam edilen bir hainin kızı olan Mia Corvere, babasının başarısızlıkla sonuçlanan isyanından ...
Media Removed
İdam edilen bir hainin kızı olan Mia Corvere, babasının başarısızlıkla sonuçlanan isyanından sonra ölümden kıl payı kurtulur. Senato ve babasının eski silah arkadaşları peşine düşer. Altı yıl boyunca ölü bir tanrının kemikleri üzerine kurulu bir şehirde, eski bir katilin himayesinde ... İdam edilen bir hainin kızı olan Mia Corvere, babasının başarısızlıkla sonuçlanan isyanından sonra ölümden kıl payı kurtulur. Senato ve babasının eski silah arkadaşları peşine düşer. Altı yıl boyunca ölü bir tanrının kemikleri üzerine kurulu bir şehirde, eski bir katilin himayesinde ve gölgelerde yaşayan Mia için intikam zamanı gelmiştir.
Mia artık Cumhuriyet’in en ölümcül katillerinin yetiştiği Kızıl Kilise’nin öğrencisidir. Çelik, zehir ve incelikli sanatlar mücadelesinde okul arkadaşlarını geride bırakırsa Kutlu Ölümün Anası’nın Kılıcı olmaya hak kazanacak ve arzu ettiği intikama bir adım daha yaklaşacaktır. Ne var ki kilisenin koridorlarında gözü dönmüş bir katil vardır ve Mia’nın acımasız geçmişi peşini bırakmadığı gibi, genç kız tüm cemaati ve o çok sevdiği gölgeleri pusuya düşüren bir komployla karşı karşıya kalacaktır… MIA, KILIÇ OLUP İNTİKAMINI ALABİLECEK Mİ?
NEVERNIGHT - KUZGUNUN GÖLGESİ & JAY KRISTOFF

#kitap #nevernight_kuzgunungölgesi #jaykristoff #fantastik #fantazya #pegasusyayınları
Read more
Dağ gibi karayağız birer delikanlıydık. Babamız, sırtında yük taşıyarak getirirdi aşımızı, ...
Media Removed
Dağ gibi karayağız birer delikanlıydık. Babamız, sırtında yük taşıyarak getirirdi aşımızı, ekmeğimizi. Arabalar şırıl şırıl ışıklarıyla caddelerden geçerken bizler bir mum ışığında bitirirdik kitaplarımızı. Kendimiz gibi yaşayan binlerce yoksulun yüreğini yüreğimizde yaşayarak ... Dağ gibi karayağız birer delikanlıydık. Babamız, sırtında yük taşıyarak getirirdi aşımızı, ekmeğimizi.

Arabalar şırıl şırıl ışıklarıyla caddelerden geçerken bizler bir mum ışığında bitirirdik kitaplarımızı. Kendimiz gibi yaşayan binlerce yoksulun yüreğini yüreğimizde yaşayarak katıldık o büyük kavgaya. Ecelsiz öldürüldük. Dövüldük, vurulduk, asıldık.

Vurulduk ey halkım, unutma bizi... Yoksulluğun bükemediği bileklerimize çelik kelepçeler takıldı. İşkence hücrelerinde sabahladık kaç kez. İsteseydik, diplomalarımızı, mor binlikler getiren birer senet gibi kullanırdık. Mimardık, mühendistik, doktorduk, avukattık. Yazlık kışlık katlarımız, arabalarımız olurdu. Yüreğimiz işçiyle birlikte attı. Yaşamımızın en güzel yıllarını birer taze çiçek gibi verdik topluma. Bizleri yok etmek istediler hep. Öldürüldük ey halkım, unutma bizi... Fidan gibi genç kızlardık. Hayat, şakırdayan bir şelale gibi akardı göz bebeklerimizden. Yirmi yaşında, yirmi bir yaşında, yirmi iki yaşında, işkencecilerin acımasız ellerine terk edildik. Direndik küçücük yüreğimizle, direndik genç kızlık gururumuzla. Tükürülesi suratlarına karşı bahar çiçekleri gibi, taptaze inançlarımızı fırlattık boş birer eldiven gibi. Utanmadılar insanlıklarından, utanmadılar erkekliklerinden. Hücrelere atıldık ey halkım, unutma bizi... Ölümcül hastaydık. Bağırsaklarımız düğümlenmişti. Hipokrat yemini etmiş doktor kimlikli işkencecilerin elinde öldürüldük acınmaksızın. Gelinliklerimizin ütüsü bozulmamıştı daha. Cezaevlerine kilitlenmiş kocalarımızın taptaze duygularına, birer mezar taşı gibi savrulduk. Vicdan sustu. İnsanlık sustu.

Göz göre göre öldürüldük ey halkım, unutma bizi... Kanserdik. Ölüm, her gün bir sinsi yılan gibi dolaşıyordu derilerimizde. Uydurma davalarla kapattılar hücrelere. Hastaydık. Yurtdışına gitseydik kurtulurduk belki. Bir buçuk yaşında kızlarımızı öksüz bırakmazdık. Önce, kolumuzu omuz başından keserek, yurtseverlik borcumuzun diyeti olarak fırlattık attık önlerine. Sonra da, otuz iki yaşında bırakıp gittik bu dünyayı, ecelsiz.

Öldürüldük ey halkım, unutma bizi...
#ugurlarolsun #seslenis #24ocak1993
Read more
GENÇLİK VAKTİ AMEL ETME VAKTİDİR. İmâm-ı Rabbânî Hazretleri Mektûbât-ı Şerîfe’sinde şöyle buyurdu: Gençlik vakti, (âhiret için) amel işleme vaktidir. Akıllı kimse, bu vakti zâyi etmeyen ve fırsatı değerlendirendir. Çünkü ne kadar yaşayacağı belli değildir. Belki de o genç, yaşlılık ... GENÇLİK VAKTİ AMEL ETME VAKTİDİR.
İmâm-ı Rabbânî Hazretleri Mektûbât-ı Şerîfe’sinde şöyle buyurdu:
Gençlik vakti, (âhiret için) amel işleme vaktidir. Akıllı kimse, bu vakti zâyi etmeyen ve fırsatı değerlendirendir. Çünkü ne kadar yaşayacağı belli değildir. Belki de o genç, yaşlılık vaktine kadar ulaşamayacaktır. Bu çağa ulaşsa bile, o zamanda cem’iyyet (mânen derlenip toparlanmak) nasib olmayacaktır. Bu da nasib olsa zayıflık ve âcizliğin kuşattığı yaşlılık devrelerinde, amel işlemeye güç yetiremeyecektir. Hâlbuki şu gençlik döneminde, mânen derlenip toparlanmak için gerekli sebeplere, imkânlara ulaşmak kolaydır.
Anne-babanın hayatta olması da, Allâhü Teâlâ’nın bir nîmetidir. Çünkü senin geçimin, onların üzerinedir. Dolayısıyla bu mevsim, fırsat mevsimidir, (amel için) kuvvet ve güç yetirebildiğin zamandır. O halde hangi özür ve bahane, bu günün işini yarına bırakmayı, ihmalkârlığı tercih etmeyi mümkün kılabilir? Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdu ki:
“İşleri sonra yaparım diyerek, ihmalkâr davrananlar helak oldu.”
Evet! Sen, bugün âhiret işleriyle meşgûliyetten dolayı, mühim gördüğün dünyevi işleri yarına bırakırsan, bu gerçekten çok güzel olur. Bunun aksi olan âhiret işlerini yarına bırakman da o derece kötüdür…
Gençliğin baharı olan ve nefis ve şeytan gibi din düşmanlarının istila ettiği bu vakitte, az bir amel için, -bu vaktin dışında hiç olmayacağı kadar- kat kat îtibar vardır. Nitekim askerî kâidede, düşmanın istilası anında cesur ve sağlam yürekli askerler için çok daha fazla îtibar vardır. Hatta bu vakitte yapılan basit bir mücadele ve az bir gayret çok büyük îtibar kazandırır; bu hareket takdire şâyân bulunur. Düşmanların şerrinden emin olunduğu vakitte ise, bu kadar îtibarı olmaz. ….” (Mektûbât-ı İmâm-ı Rabbânî, c. 1/m. 73)
Read more
Yıllar bizden bazı şeyleri alırken hayatımıza kattığı güzelliklerle de büyüyor onlarla gençleşiyoruz.Yoruluyoruz ...
Media Removed
Yıllar bizden bazı şeyleri alırken hayatımıza kattığı güzelliklerle de büyüyor onlarla gençleşiyoruz.Yoruluyoruz ama değiyor Ailemize 2011 yılında katılan cimcime için ilk yaş doğum günü partisi için bu pastayı yapmış ve şeker hamuru ile ilk defa bir çalışma yapmıştım.Nasıl zorlanmıştım,nasıl ... Yıllar bizden bazı şeyleri alırken hayatımıza kattığı güzelliklerle de büyüyor onlarla gençleşiyoruz.Yoruluyoruz ama değiyor 😉 Ailemize 2011 yılında katılan cimcime için ilk yaş doğum günü partisi için bu pastayı yapmış ve şeker hamuru ile ilk defa bir çalışma yapmıştım.Nasıl zorlanmıştım,nasıl yorulmuştum ama gün sonunda çektiğimiz bu fotoğraf ve cimcimenin şaşkın bakışları herşeye değerdi.Zor bir bebeklik dönemi geçirdik,gece ağlamaları,gaz sorunu,yemek yememe ve dahası...Allah sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏🏻 Başarı hep yanında olsun ,kardeşini arada cimciklese de “Siz bana hiçbirşey almıyorsunuz hep Kartal’a alıyorsunuz” dese de onunda söylediği gibi “Ben Sizin İlk Göz Ağrınızım “ 😂 ahh ahh daha neler neler anneannemiz çok sorun yaşıyor bu konuda maalesef 😍 Seviyoruz bu cimcimeyi ,ilk göz ağrımız,canımız,prensesimiz herşeyimiz o bizim ❤️ İyi ki doğdun iyi ki hayatımızdasın birtanecik kızım benim 😘 .
.
.
#ipekbuyuyor #ipeklehayat #ipek7yasinda #ipek1cimcime #ipekbuyurken #cimcime #ipek #yaşgünü #dogumgunu #minniemouse #pasta #25Temmuz #AileMerkezi #aile #like #love #happy #smile #cake
Read more
Tollarevägen 57, Tollare, Saltsjö-Boo • Välkommen hem till en lägenhet utöver det vanliga i ...
Media Removed
Tollarevägen 57, Tollare, Saltsjö-Boo • Välkommen hem till en lägenhet utöver det vanliga i Tobin Properties exklusiva projekt "5 hus" där stort fokus har lagts på exklusiva och tidlösa materialval. Varje bostad har noggrant granskats och utformats efter dess läge och funktionalitet. ... Tollarevägen 57, Tollare, Saltsjö-Boo

Välkommen hem till en lägenhet utöver det vanliga i Tobin Properties exklusiva projekt "5 hus" där stort fokus har lagts på exklusiva och tidlösa materialval. Varje bostad har noggrant granskats och utformats efter dess läge och funktionalitet. Nu har du möjlighet att förvärva en smakfull 4:a om 91 kvm med ett fantastiskt läge med genomgående fönster från vägg till vägg i två väderstreck.

Läs mer och se fler bilder på skandiamaklarna.se

#skandiamäklarna #skandiamaklarna #hemnet
Read more
Tag 2 der Mentira Foto-Challenge (Werbung) Team Lüge oder Wahrheit? Tote Mädchen lügen nicht ...
Media Removed
Tag 2 der Mentira Foto-Challenge (Werbung) Team Lüge oder Wahrheit? Tote Mädchen lügen nicht von Jay Asher Dieses Buch zeigt erschreckend eindrucksvoll wie aus einer einfachen Lüge (Gerücht) eine Lawine ins Rollen gerät, welche sich irgendwann nicht mehr aufhalten lässt und in ... Tag 2 der Mentira Foto-Challenge (Werbung)
Team Lüge oder Wahrheit?
Tote Mädchen lügen nicht von Jay Asher

Dieses Buch zeigt erschreckend eindrucksvoll wie aus einer einfachen Lüge (Gerücht) eine Lawine ins Rollen gerät, welche sich irgendwann nicht mehr aufhalten lässt und in diesem Falle leider im Selbstmord endet.
Eine Lüge ist manchmal einfach leichter und vielleicht auch aufregender als die Wahrheit. Aber eine Lüge ist nie so stark wie die Wahrheit und wird meist immer entdeckt. Deshalb entscheide ich mich für das Team Wahrheit.
#Mentirafotochallenge #MentiraStadtderLügen
#Mentira
#ChristinaHiemer
#Fotochallenge
#totemädchenlügennicht #jayasher #jugendroman
Read more
"Yitik bir ülke, çok yakın bir akrabanın ölüsü gibidir. Onu saygıyla göm ve sonsuz yaşama inan." ...
Media Removed
"Yitik bir ülke, çok yakın bir akrabanın ölüsü gibidir. Onu saygıyla göm ve sonsuz yaşama inan." #afrikalıleo Hasan el-Wazzan, yani Afrikalı Leo, Granada'da bir tartıcıbaşının oğlu olarak dünyaya gelmiş olsa da, hayat ona çok farklı bir yaşam yolu çizmiştir. Üstlendiği yükümlülükler ... "Yitik bir ülke, çok yakın bir akrabanın ölüsü gibidir. Onu saygıyla göm ve sonsuz yaşama inan." #afrikalıleo
Hasan el-Wazzan, yani Afrikalı Leo, Granada'da bir tartıcıbaşının oğlu olarak dünyaya gelmiş olsa da, hayat ona çok farklı bir yaşam yolu çizmiştir. Üstlendiği yükümlülükler beraberinde doğduğu topraklardan, ailesinden ayrı kalmayı da gerektirdiği için, ileride oğluna hem aile hayatını hem de yaşadığı toplumun tarihsel gelişimini aktarmak adına bir anı defteri tutar. Bizler de Maalouf'un bu anı defterinden derlediği ve yer
yer hayal gücü ile doldurduğu bir kurgu ile Afrikalı Leo'nun hikayesini dinleriz. 4 bölümden oluşuyor kitap. Önce Granada topraklarında açıyoruz gözlerimizi. Hasan doğmadan önce
topraklarında hayat nasıldı, doğduktan sonra nasıl bir çocukluk geçirdiğini anlatmış bizlere. Kastilyalıların Granada'yı ele geçirmesi ve müslümanların göçe zorlanmasını sırasıda şehirde yaşananlara göz atıyoruz. Oradan Fas'a geçiyoruz. Leo'nun gençlik dönemini, aldığı eğitimleri, kendisinin ve ailesinin başına gelenleri okuyoruz. Kahire'de devam eden maceramız. Dönemin tarihi olayları eşliğinde hayatının nasıl şekillendiğini görüyoruz. Daha sonra ise Roma topraklarında nihayete eriyor Leo'nun hikayesi. Burada da Hasan'ın Leo'ya nasıl dönüştüğünün öyküsü eşliğinde Avrupa'da yaşanan tarihsel gelişmelere bakıyoruz.Konunun işleniş detayı kitabı ne tarihi bir roman ne de merkezinde aşkı konu alan bir kitap yapmakta. Bu kitapla ilgili hoşlanmadığım şeylerden biri oldu. Hem tarihsel olayların anlatımı hem de Leo'nun hayatı, karakteri havada kalmış izlenimi uyandır. Belki Maalouf'un ilk kitabının olmasının, belki de öncesinde Semerkant ve Doğu'nun Limanları gibi muhteşem iki eserini okumuş olmamın etkisi nedeniyle bir olmamışlık duygusu uyandırdı bende. Başlarda merakla okuduysam da, ilerledikçe konunun içine bir türlü giremediğimi farkettim. Bir de belki o dönemlerde normal karşılanan bir şeydi ancak Hasan'ın her şehir değiştirmesinde "aile değiştirmesi" de beni aşırı rahatsız etti. Anlatılmaya çalışılan ideallere sahip Leo ile ona zıt düşen bir özel hayatı yaşayan Leo bende çok çelişkiler yaşattı. Uzun lafın kısası seveni bol olsa da ben pek sevemedim.
Read more
Çok süslü kelimeler yok aramızda hiç de olmadı zaten, sen var, ben var, biz var, birlikte geçen 9 ...
Media Removed
Çok süslü kelimeler yok aramızda hiç de olmadı zaten, sen var, ben var, biz var, birlikte geçen 9 yıl, aynı evde geçen 6 yıl var, çocukluk var, gençlik var, dostluk var, saygı var, aşk var hep de olsun nice mutlu yıllara sevgilim 🥂 #happyanniversary #6thyear Çok süslü kelimeler yok aramızda hiç de olmadı zaten, sen var, ben var, biz var, birlikte geçen 9 yıl, aynı evde geçen 6 yıl var, çocukluk var, gençlik var, dostluk var, saygı var, aşk var hep de olsun nice mutlu yıllara sevgilim 🥂 #happyanniversary #6thyear
🤞🏾Günün #tbt sini eski okuduğumuz , çok beğendiğimiz caanım kitaplarımızı #heybemdekikitaplar ...
Media Removed
🤞🏾Günün #tbt sini eski okuduğumuz , çok beğendiğimiz caanım kitaplarımızı #heybemdekikitaplar diye paylaşıyoruz.Ben bu hafta ilk aslında #albertcamus #veba eseriyle başlayayım dedim ama evde bulamadım. 🤞🏾Bir başka beni çook etkileyen öyle ki okuduktan sonra elediklerimin arasına ... 🤞🏾Günün #tbt sini eski okuduğumuz , çok beğendiğimiz caanım kitaplarımızı #heybemdekikitaplar diye paylaşıyoruz.Ben bu hafta ilk aslında #albertcamus #veba eseriyle başlayayım dedim ama evde bulamadım.
🤞🏾Bir başka beni çook etkileyen öyle ki okuduktan sonra elediklerimin arasına katamadığım bir kitabı seçtim. #rivertonmalikanesi #katemorton un bir eseri. Okumamın üstünden ciddi bir zaman dilimi geçmiş olmasına rağmen beni hala etkiler ve bazı sahnelerini hala hatırlarım. Kitap 2007'nin en çok okunanları arasında yerini almış ve #ingiltere listelerinde aylarca ilk 5'te kalmış.
.
🤞🏾Gelelim kitaba; arka kapaktan alıntı yapacağım, çünkü net hatırlamıyorum ama hem aşk hem gerilim olduğunu biliyorum. 👍🏼🤞🏾
📚Riverton malikanesi dokunaklı ve gerilim dolu bir aşk hikayesi anlatıyor ve sizi unutamayacağınız bir sona doğru sürüklüyor. ✔️Grace Reeves, 14 yaşındayken annesinin eski işverenlerin yanında çalışmak üzere evden ayrılıyor. Grace, o dönemde kardeşleri Emmeline ve David ile birlikte amcası Lord Ashbury'yi, Riverton malikanesinde ziyarete gelen ortanca kardeş Hannah ile aynı yaşta. Misafirlerin gelişini çok sevinen Grace, göze batmıyan bir hizmetli olarak bu ziyareti gözlemlemeye başlıyor ve çok geçmeden bir ömür boyu unutmuş gibi yapacağız sırlara tanık oluyor. Ancak günlerden bir gün aileyle ilgili film çekmek isteyen bir film yapımcısı, gerçekleri teyit etmek için 98 yaşındaki Grace ile temasa geçtiğinde bu anılar bir bir su yüzüne çıkıyor.
Olay örgüsü temelde Hannah ve Emelline kardeşler çevresinde dönüyor, ki ikili aile dostları genç şair R. S. Hunter'in O malikanede sözde intihar edişinde de evde bulunuyordu. Grace bütün akış boyunca kimsenin asıl hikaye bilmediğinden dem vuruyor ve Hannah'nın kendi hayatına sahip olmak için kurduğu planları ve genç Emmeline'in kıskançlıklarını açıklarken şairin ölümüne dair gerçek de gözler önüne seriliyor.
Morton, nefes kesen akıcılığıyla zaferi kazanıyor dokunaklı fakat gerilim dolu bir aşk hikayesi ve unutamayacağınız bir son sizi bekliyor. .
Belki okumamın üstünden 10 yıl geçmiş ve hala bu son SÖZÜ DOĞRULAYICI şekilde bu kitap hatırmdaysa, bulursanız bu tarz sevenlere ya da tüm okurlara #kitaptavsiyesi
Read more
İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle hayata geçirdiği Art Maker Lab, çocukları ve gençleri sanatı yeni teknolojilerle üretmeye davet eden bir öğrenme merkezi. Sanat yapma eylemine, üretkenliğe, keşfetmeye, teknoloji kullanımına odaklanan Art Maker ... İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle hayata geçirdiği Art Maker Lab, çocukları ve gençleri sanatı yeni teknolojilerle üretmeye davet eden bir öğrenme merkezi. Sanat yapma eylemine, üretkenliğe, keşfetmeye, teknoloji kullanımına odaklanan Art Maker Lab, 7-15 yaş grubu çocuk ve gençleri ilk programı “Robotlar Sanat Yapar mı?” ile karşılıyor.
@istkaorgtr #İSTKA #Çocuklarlaİstanbul #ArtMakerLab
Bilgi için: www.istanbulmodern.org
Read more
 #yenikitap #esarettenkurtuluşmusa Bugüne kadar Musa’yı sadece efsane olarak bilirdik. Fakat ...
Media Removed
#yenikitap #esarettenkurtuluşmusa Bugüne kadar Musa’yı sadece efsane olarak bilirdik. Fakat asıl gerçek neydi? Dünyanın çehresini değiştirmeye davet eden, bir dinin kurucusu olan bu dev kimdi? Gerald Messadié, Musa’yı yazarken tüm kaynakları derleyip toparladı, bu karakteri ... #yenikitap #esarettenkurtuluşmusa
Bugüne kadar Musa’yı sadece efsane olarak bilirdik. Fakat asıl gerçek neydi?
Dünyanın çehresini değiştirmeye davet eden, bir dinin kurucusu olan bu dev kimdi? Gerald Messadié, Musa’yı yazarken tüm kaynakları derleyip toparladı, bu karakteri ve ortamı oluşturmak amacıyla mistik olayların vuku bulduğu diyarları dolaştı.
Prens Ptahmos (Musa) M.Ö. 14. yüzyılda, I. Seti’nin hükümdarlığı döneminde doğdu. Ünlü Kral II. Ramses’in yeğeniydi. Gençliği boyunca, firavun toplumuna bulaşan yolsuzluk ve sinizme tanık olmuştu. Daha sonra Prens Ptahmos, annesi ile “Apiru” yani “İbrani” bir işçinin arasında geçen gizli ilişkiyi ve kendi doğumu hakkındaki gerçeği keşfetti…
Kitabın ilk cildi, dört asır süren kölelikten sonra bu halkın isyanının izini sürmektedir. Bize genç prensin, nasıl bir lidere dönüştüğünü ve Kenan diyarına gitmek için Kızıldeniz’i geçerken nasıl mücadeleler verdiğini gösteriyor. Maceralar ve zengin karakterlerle dolu, didaktizm içermeyen, net anlatımıyla dikkat çeken bu roman, sonuna açıklamalar eklenerek zenginleştirilmiştir.
#yenikitap
Kızıldeniz’i geçme hikâyesi ne derecede doğrudur? İbranilerin çölde hayatta kalmasını sağlayan kudret helvası nasıl bir yiyecektir? Yahveh’in Sina Dağı’nın zirvesinde görünmesine hangi doğaüstü olay neden olmuştur?
Kutsal kitabın en maruf bilmecelerine cevap bulmak ve dahası, bu bilmecelere yeniden hayat verebilmek için Gerald Messadié’nin hem yazar hem de tarihçi bakış açısına ihtiyaç vardır. Ayrıntılı notlarla zenginleştirilen ve hikâyenin aslına bağlı kalan tarihi tabloda; sorunlu kardeş Harun, ilahi hırslara kapılan kız kardeş Miryam, ilk İsrail ordusunun kurucusu olan Yuşa gibi efsanevi kişiler de yeniden betimleniyor. Romanda her şeyden önce Musa’nın olağanüstü hayatı ve göç yolculuğu daha önce hiç bahsi geçmeyen bir biçimde anlatılıyor.
Kahramanının gücünden esinlenilerek kaleme alınan bu roman, okuyucuyu, Musa’nın önderliğinde, Vaat Edilmiş Topraklar’a ve tektanrılı dinlerin başlangıcına doğru bir yolculuğu çıkarıyor.
Read more
Den enkla vägen: Säg inget och gör inget som väcker känslor. Stör inte rådande ordning. Bekräfta ...
Media Removed
Den enkla vägen: Säg inget och gör inget som väcker känslor. Stör inte rådande ordning. Bekräfta bara självklarheter, sparka på redan öppna dörrar, stryk medhårs. . Den svåra vägen: Identifiera vad du vill och står för. Säg det högt, till alla. Bestäm dig för att riva de hinder som står ... Den enkla vägen:
Säg inget och gör inget som väcker känslor. Stör inte rådande ordning. Bekräfta bara självklarheter, sparka på redan öppna dörrar, stryk medhårs.
.
Den svåra vägen:
Identifiera vad du vill och står för. Säg det högt, till alla. Bestäm dig för att riva de hinder som står i vägen. Lägg ner en sjuhelvetes massa kraft på att lyckas. Stånga dig blodig, ta skit, påminn dig själv om varför du gör det du gör. Ge aldrig upp. Repeat.
.
Jag kommer fortsätta att gå den svåra vägen, för planeten och medmänskligheten. Det är vad du får om du röstar på miljöpartiet och mig.
.
#syntolkning: 3 fotografier, i luciakrona mot rasism, med Hédi Fried och Linnéa Claeson mot nazism, i vacker blus för feminism.
Read more
Lara nickt und nimmt mich einfach in den Arm. Womit habe ich sie verdient? Während ich wahrscheinlich ...
Media Removed
Lara nickt und nimmt mich einfach in den Arm. Womit habe ich sie verdient? Während ich wahrscheinlich das Wichtigste verheimliche. Was bin ich nur für ein schlechter Mensch. Aber ich bringe es einfach nicht übers Herz zu sagen das ich gehe. Lara wird Jack an ihrer Seite haben. Aber Mike wird ... Lara nickt und nimmt mich einfach in den Arm. Womit habe ich sie verdient? Während ich wahrscheinlich das Wichtigste verheimliche. Was bin ich nur für ein schlechter Mensch. Aber ich bringe es einfach nicht übers Herz zu sagen das ich gehe. Lara wird Jack an ihrer Seite haben. Aber Mike wird eine Menge falscher Freunde haben und ich- wo weiß wie er wirklich ist- werde gehen. Wie soll ich ihm sagen das ich nach Berlin gehe, zu meiner Mutter wo er denkt sie sei nur eine Bekannte. Ich habe ihn belogen und das nicht nur einmal. Wie soll ich ihm sagen das ich ihm mit dem ganzen Mist alleine lassen werde? Am besten gar nicht oder? Unsere Wege werden sich so oder so trennen.
Es sind fast drei Monate vergangen, seit dem Gespräch mit Mike. Natürlich konnten wir uns nicht voneinander Fernhalten. Wer hätte es anders erwartet? So oft es ging haben wir uns in den Pausen in der Kammer getroffen, rumgemacht oder nur geredet. Außerhalb der Kammer mussten wir so tun als hätten wir nichts weiter miteinander zu tun was ziemlich schwer war. Es war ziemlich anstrengend ihn nicht anzusehen. Obwohl ich es unbedingt wollte.
Seit der Drohung meines Vaters mich auf ein Internat zu schicken, wenn ich weiterhin etwas mit Mike unternehme ist mein Vater sehr vorsichtig. Er frägt mich fast jeden Tag aus was ich so getrieben habe und beobachtet mich genaustens ob ich Lüge. Bei meiner Mutter erkennt er eine Lüge, weil er sie zu gut kennt. Der unterschied zu meiner Mutter und mir ist das mein Vater keine Ahnung hat wer ich wirklich bin. Er kennt nur die Seite von mir die er erwartet aber das war es auch schon. Deshalb hatte ich keine großen Probleme ihm dreist ins Gesicht zu lügen. Ich habe nicht mal Gewissensbisse wie bei anderen Menschen in meinem Leben. Die Feiertage haben wir damit verbracht einfach nur am Tisch zu sitzen und ein Festmahl zu halten. Es waren entfernte Verwandte da, die ich nur an solchen Feiertagen zu Gesicht bekomme. Meine Mutter war an Heiligabend oder Silvester nicht da was ich ihr nicht mal verübeln kann. Wer wollte schon freiwillig mit meinem Vater in einem Raum sein und dabei auf Glücklich tun?
-
- Das Ende vom ersten Teil naht... Weiter?
Read more
Biz Kaz Dağları yolundayken Banu, bize damardan çaldıkça Dire Straits’leri, Tanita Tikaram'ları, ...
Media Removed
Biz Kaz Dağları yolundayken Banu, bize damardan çaldıkça Dire Straits’leri, Tanita Tikaram'ları, Sting'leri ve Joan Baez'ları bütün gençliğimiz yıl yıl, saat saat ve sırıta sırıta beynimizde fener alayı gibi geçit yaptı. Derken Mehmetalan Köyü'ne vardık Dere kıyısında bir yer ... Biz Kaz Dağları yolundayken Banu, bize damardan çaldıkça Dire Straits’leri, Tanita Tikaram'ları, Sting'leri ve Joan Baez'ları bütün gençliğimiz yıl yıl, saat saat ve sırıta sırıta beynimizde fener alayı gibi geçit yaptı.
Derken Mehmetalan Köyü'ne vardık
Dere kıyısında bir yer bulup, tek bir telefonla ailemizden en az 40 kişiyi yanımıza çağırdık. Tesadüfen bulduğumuz yerin adı Onurcan'dı. Ve yüzlerce yıllık yemyeşil ağaçların altında tahta masaları vardı.
Bizim gibi kalabalık bir aileyi görünce sistemleri hata verdi tabii. Çoluk çocuk böyle kalabalık bir masadan sipariş almak hiç de kolay değil canımın içi. Bizim aileyle karşılaştığın an öyle bir aydınlanma anıdır ki, ya derhal restoran işletmeciliğini ilelebet bırakırsın ya da bu konuda ordinaryus profesör olursun.
Neticede açık havada yenen yemeklerin tadı bir başkaydı. Üzerine bir de dereye girip o buz gibi sularda yüzdüysen eğer, daha ne istersin bu güzelim memleketten?
Ama dönüş yolunda çerler ve çöpler çıktıkça karşımıza yine kahrolduk. Arabalardan çöplerini fırlatla fırlata gidenlerin plakalarını şikayet edecek bir merci bulmak üzere not aldık.
Sonra çocuklarımız darbe yapıp arabadaki müziklerin kontrolünü ele geçirdiler. XXXTENTACION'dan Revenge ya da Ezhel dinlerken biz, "Bırak Bilge" dedim kendi kendime. "30 yıl sonra bu şarkıları dinlediklerinde bu güne dönmek üzere anılar biriktiriyorlar kendilerine."
Bu kez ben direksiyonda. Çocuklar arkada.
Hayat ne tuhaf. Zaman, pudra şekeri gibi. Üflersin, "Puffff!" İşte herşey uçtu gitti.
Allahtan şarkılar var. Onlar, bize bizi hatırlatan zaman tünelleri.
@hurriyetcomtr yazımın detayları linkte
#kazdağları #mehmetalanköyü
Read more
Ne olacak bu çocuklara diye gece gece uyku tutmadı kalktım sarı ışıkta falan ama hazır hepsi de uyku ...
Media Removed
Ne olacak bu çocuklara diye gece gece uyku tutmadı kalktım sarı ışıkta falan ama hazır hepsi de uyku modundayken yani sakinken fotoğrafladım ve paylaşıyorum. Dile kolay 12 yavru köpeğe ev ortamında bakmak. Ne kadar zor olduğunu anlatmaya çalışsam beceremem. Yaz kafası, bayram tatili ... Ne olacak bu çocuklara diye gece gece uyku tutmadı kalktım sarı ışıkta falan ama hazır hepsi de uyku modundayken yani sakinken fotoğrafladım ve paylaşıyorum.
Dile kolay 12 yavru köpeğe ev ortamında bakmak. Ne kadar zor olduğunu anlatmaya çalışsam beceremem. Yaz kafası, bayram tatili falan derken doğru düzgün hiç talip çıkmadı bu bebeklere. Şehirdışından yazanlar ve "safkan rott mu bu" falan diye mesaj atanları saymıyorum.

10 Eylül'e kadar geçici/kalıcı yuva çıktı çıktı. Sonrasında ne olacaklar bilemiyorum. En kötü durumda pansiyona almamız gerekecek ama nereye kadar duracaklar pansiyonda. Zaten pansiyonda olan 20'den fazla köpeğimiz var ve onların ödemelerini yapamıyoruz daha. Büyüdükçe albenileri de iyice gidecek. Buyrun işte yavru mis gibi. Hepsi bi cinsin melezi. Kulaklarından desenlerine hepsinde birşeyler var. 2 aylıklar.

Sahiplenmek isteyenler kendilerinden ve bakacakları ortamdan detaylıca bahsettikleri bir mesajla ulaşabilirler bana. ( @thetalhademircan ) Yaş sınırı söylemeyi çok sevmiyorum ama yaşadığı evde söz sahibi olan gençler hariç 25 yaş altı sahiplendirmeyi düşünmüyoruz. Sözleşme de yapılacak.
Geçici yuvalara da açığız 🙏

VE PAYLAŞALIM LÜTFEN🙏

Not olarak da ekleme ihtiyacı duydum. Bilerek doğurtulmuş köpekler değil, kurtarılmış yavrular hepsi...
.
.
.
#satınalmasahiplen #köpek #köpeksahiplen #köpeksahiplendirme #köpekseverler #hayvanseverler #çakbipati #dogs #dog #köpekler #yavru #yuvaarıyorlar #yuvaarıyoruz #yuva #2018 #turkey #türkiye #istanbul #repost #paylaş #yuvaarıyor #lütfen #yardım #sahiplendirme #hayvansahiplendirme #bebek
Read more
Name: Draco L. Malfoy Alter: Fürimmer 17 Wesen: „normaler“ Vampir Fähigkeiten: . -Bessere ...
Media Removed
Name: Draco L. Malfoy Alter: Fürimmer 17 Wesen: „normaler“ Vampir Fähigkeiten: . -Bessere Sinne (sehen, riechen, hören, fühlen, schmecken) . -Gefühle abstellen (was er jedoch nicht machen wird) . -er spürt es eher wenn es einem nicht gut geht. (Vielleicht aber auch nur eine gute ... Name: Draco L. Malfoy
Alter: Fürimmer 17
Wesen: „normaler“ Vampir
Fähigkeiten: .
-Bessere Sinne (sehen, riechen, hören, fühlen, schmecken) .
-Gefühle abstellen (was er jedoch nicht machen wird) .
-er spürt es eher wenn es einem nicht gut geht. (Vielleicht aber auch nur eine gute menschenkenntnis) .
-Manipulation .
Charakterzüge:
Sein Charakter ist ziemlich speziell und kompliziert zu erklären. Er ist eigentlich ziemlich hilfsbereit, es gibt jedoch Situation wo es ihn einfach kalt lässt. Er ist sehr emotional was Nachteile mit sich bringt. Er ist schnell gereizt was in aggressionen umschwingen kann. Loyalität kennt er nur was seine Freunde betrifft. Er ist ein ziemliches arschloch und flirtet mit allem und jedem. Ebenfalls ist er bei jedem misstrauisch und skeptisch. Durch seine Vampir Seite die er selbst Erich nennt, hat er eine art schizophrenie entwickelt. Diese Seite sagt ihm sozusagen das er die schlimmen dinge die er tut, tun soll. Unterbewusst. (Für intensivere charakterzüge lest den offiziellen steckbrief unter #its_Draco_Malfoyx )
Stärken/Besonderheiten:
Er ist Bisexuell, könnte auch Magie verwenden, tut er aber nicht mehr!!! Ohne ausnahme. Ansonsten wenn er bei dunkelheit seine Vampir augen zeigt (die übrigens blutrot mit schwarzem rand und zu den pupillen schwarz verläuft aussehen) hat er eine art Nachtsicht.
Blut lehnt er ab. Man könnte es essetörung nennen. Und er trägt immer ein Messer was ziemlich teuer war, und jedes übernatürliche wesen verletzen und töten kann mit sich. Ursprünglich wollte er es nur um sich selbst zu verletzen. Er hat auch einige narben von Kämpfen. Dazu eine grosse sie von seinem Rechten auge bis unter das Linke geht, eine an der Brust da ihm das herz fast rausgerissen wurde, und an seiner Seite eine grosse wegen verrats. Sonst kleinere an den armen und Oberkörper durch Selbstverletzung. .
Seine stärke: das Flirten, auch wenn es schlechte sprüche sind klappen sie meistens. Wenn es sein muss das lügen, und das Kämpfen.
Schwächen: seine vergangenheit, davon zu erzählen und seine Freunde.
ggf. Familie: kein kontakt mehr vorhanden ausser zu seinen zwei Kindern, seiner halbschwester und seinem Cousin.
-
(Mehr in den kommentaren!)
Read more
#Repost @tugbaozerk (@get_repost) ・・・ İzmir’imizin kurtuluşuna İzmirli sanatçı kardeşlerimle evimin bahçesinde hazırladığımız özel video emeği geçen herkese teşekkürler️🇹🇷 @duyguatakancom programında kazanan sevgili Necdet’e de sözümüzü böylece tütmüş olduk canım🦋 ... #Repost @tugbaozerk (@get_repost)
・・・
İzmir’imizin kurtuluşuna İzmirli sanatçı kardeşlerimle evimin bahçesinde hazırladığımız özel video emeği geçen herkese teşekkürler❤️🇹🇷 @duyguatakancom programında kazanan sevgili Necdet’e de sözümüzü böylece tütmüş olduk canım🙏🦋 #Repost @necdetkuruu
・・・
Tamamı Youtube ' ta yayında !!! Bu çok özel buluşma için aracı olan @duyguatakancom @superfm ' e ve bize en başından beri çok yardımcı olan @banupercingngrmz ' e sonsuz teşekkürler ...
.

TUĞBA ÖZERK ' in 2007 yılında yayınlanan "YIKILDI DUVARLARIM" albümünün sözü HABİL CEYHAN , müziği MURAT GÜNEŞ'e ait şarkısı "İzmir" , İZMİR ŞARKILARI projesinin ikinci çalışması olarak sizlerle buluşuyor. Çok özel bir sohbet ve şarkının hikayesi de bu videoda sizlerle . İZMİR ŞARKILARI sürpriz isimlerle çalışmalara devam edecek... İZMİR

Dostum bana İzmir'i anlat
Hüznüme biraz imbat kat
Eski günlere geri dönelim
Kederlerimi denizlere at
Yolum düşer uğrarım sana
Kordonda bir çay ısmarla bana
Oturup konuşalım kana kana
İstanbul bir yalan
Söylenenlere inanma
Alsancak'ta o yaralı gençliğim hala beni bekler
Sen aklıma düştükçe hala kalbim tekler
İçimde sancır İstanbul benim darağacım
Gidiş o gidiş bir dahada senden
Haber bile alamadım
Bu şehir süslü boyalı kadın
İzmir sen benim anamdın
Gel yine kol kanat ger bana
Ben koynunda uyumalıyım
Yolum düşer uğrarım sana
Kordonda bir çay ısmarla bana
Oturup konuşalım kana kana
İstanbul bir yalan
Söylenenlere inanma
Alsancak'ta o yaralı gençliğim hala beni bekler
Sen aklıma düştükçe hala kalbim tekler
İçimde sancın İstanbul benim darağacım
Gidiş o gidiş bir dahada senden
Haber bile alamadım.

Mix, Mastering : Soner Kırmızıgül
@sonerkirmizigul
https://www.instagram.com/nxsproduction
Nexus Production
Video by: Mojo Works Izmir - Muzaffer Erol & Okan Guleryuz
@mojoworksizmir
Video Montaj : Alperen Gören & Barışcan Özkalay
@alperengoren0
@bozkalay
www.bariscanozkalay.com
Gitar : Yunus Özübelli
@yunusozubelli
Saksafon : Caner Şentürk
@cnr.sntrk
@necdetkuruu
https://www.instagram.com/tugbaozerk/
https://www.instagram.com/necdetkuruu/
@ceyhanhabil
@muratgunes
@tugbaozerk
Read more
İzmir’imizin kurtuluşuna İzmirli sanatçı kardeşlerimle evimin bahçesinde hazırladığımız özel video emeği geçen herkese teşekkürler️🇹🇷 @duyguatakancom programında kazanan sevgili Necdet’e de sözümüzü böylece tütmüş olduk canım🦋 #Repost @necdetkuruu ・・・ Tamamı Youtube ... İzmir’imizin kurtuluşuna İzmirli sanatçı kardeşlerimle evimin bahçesinde hazırladığımız özel video emeği geçen herkese teşekkürler❤️🇹🇷 @duyguatakancom programında kazanan sevgili Necdet’e de sözümüzü böylece tütmüş olduk canım🙏🦋 #Repost @necdetkuruu
・・・
Tamamı Youtube ' ta yayında !!! Bu çok özel buluşma için aracı olan @duyguatakancom @superfm ' e ve bize en başından beri çok yardımcı olan @banupercingngrmz ' e sonsuz teşekkürler ...
.

TUĞBA ÖZERK ' in 2007 yılında yayınlanan "YIKILDI DUVARLARIM" albümünün sözü HABİL CEYHAN , müziği MURAT GÜNEŞ'e ait şarkısı "İzmir" , İZMİR ŞARKILARI projesinin ikinci çalışması olarak sizlerle buluşuyor. Çok özel bir sohbet ve şarkının hikayesi de bu videoda sizlerle . İZMİR ŞARKILARI sürpriz isimlerle çalışmalara devam edecek... İZMİR

Dostum bana İzmir'i anlat
Hüznüme biraz imbat kat
Eski günlere geri dönelim
Kederlerimi denizlere at
Yolum düşer uğrarım sana
Kordonda bir çay ısmarla bana
Oturup konuşalım kana kana
İstanbul bir yalan
Söylenenlere inanma
Alsancak'ta o yaralı gençliğim hala beni bekler
Sen aklıma düştükçe hala kalbim tekler
İçimde sancır İstanbul benim darağacım
Gidiş o gidiş bir dahada senden
Haber bile alamadım
Bu şehir süslü boyalı kadın
İzmir sen benim anamdın
Gel yine kol kanat ger bana
Ben koynunda uyumalıyım
Yolum düşer uğrarım sana
Kordonda bir çay ısmarla bana
Oturup konuşalım kana kana
İstanbul bir yalan
Söylenenlere inanma
Alsancak'ta o yaralı gençliğim hala beni bekler
Sen aklıma düştükçe hala kalbim tekler
İçimde sancır İstanbul benim darağacım
Gidiş o gidiş bir dahada senden
Haber bile alamadım.

Mix, Mastering : Soner Kırmızıgül
@sonerkirmizigul
https://www.instagram.com/nxsproduction
Nexus Production
Video by: Mojo Works Izmir - Muzaffer Erol & Okan Guleryuz
@mojoworksizmir
Video Montaj : Alperen Gören & Barışcan Özkalay
@alperengoren0
@bozkalay
www.bariscanozkalay.com
Gitar : Yunus Özübelli
@yunusozubelli
Saksafon : Caner Şentürk
@cnr.sntrk
@necdetkuruu
https://www.instagram.com/tugbaozerk/
https://www.instagram.com/necdetkuruu/
@ceyhanhabil
@muratgunes
@tugbaozerk
Read more
Ey odun kafalı münafıklar! Samiri'nin uyuz sırtlanları! Tarih boyunca Hep avanak Hep ahmaksınız Müslümanları ...
Media Removed
Ey odun kafalı münafıklar! Samiri'nin uyuz sırtlanları! Tarih boyunca Hep avanak Hep ahmaksınız Müslümanları dağıtmak İslam'a zarar vermek için O ahmak kafanızla Her hafta, her ay Ahmakça, aptalca Bir proje ürettiniz Ürettiğiniz o ahmak projelerinize de Ahmakça inandınız Ahmakça ... Ey odun kafalı münafıklar!
Samiri'nin uyuz sırtlanları!
Tarih boyunca
Hep avanak
Hep ahmaksınız
Müslümanları dağıtmak
İslam'a zarar vermek için
O ahmak kafanızla
Her hafta, her ay
Ahmakça, aptalca
Bir proje ürettiniz
Ürettiğiniz o ahmak projelerinize de
Ahmakça inandınız
Ahmakça bir beklentiyle
Ahmakça projelerinizin
Bir gün gerçekleşeceğine
İnanmak istediniz
Allah sizi baştan
Yenilmiş yaratıyor
Daha önce de
O ahmak kafanızla
Uyuz eşek gibi
Müslümanlara hizmet ettiniz
Ahır temizlikçisi oldunuz
Tuvalet temizlikçisi oldunuz
Bütün gençliğinizi verdiniz
Yirmi yılınız geçti
Gençliğiniz, hayatınız bitti
Yapacak hiçbir şeyiniz kalmadı
Geriye sadece
Pisliğiniz ve posanız kaldı
Her zaman enayi ve keriz
Olarak yaşadınız
Yine her zaman enayi ve
Keriz olarak yaşayacaksınız
Müslümanlar neşe, sevinç
Bolluk, bereket
İçinde yaşıyor ve yaşayacak
Müslümanların keyfi ve zevki
Sizin ciğerinizi yakmaya
Devam edecek
Siz de uyuz sırtlanlar gibi
Ulumaya devam edeceksiniz
Ahmak mezar kaçkınları!
Enayiliğinize ve kerizliğinize
Hiçbir zaman için doymayın!

Hani o münafık kafirler,
seni tutuklamak
ya da öldürmek
veya sürgün etmek amacıyla,
tuzak kuruyorlardı.
Onlar bu tuzağı tasarlıyorlarken,
Allah da bir düzen
(bir karşılık) kuruyordu.
Allah, düzen kurucuların
(tuzaklarına karşılık verenlerin)
hayırlısıdır.
(Enfal Suresi, 30)
Read more
~ D r ö m m a r ~ Det är på något sätt avståndet mellan där du befinner dig just nu och dina drömmar och ...
Media Removed
~ D r ö m m a r ~ Det är på något sätt avståndet mellan där du befinner dig just nu och dina drömmar och mål som berättar hur lycklig, nöjd och tillfredsställd du är med livet. Har du din önskan i sikte eller är det en evighet innan du rott iland? Väljer du att ha små delmål på vägen eller har du stora ... ~ D r ö m m a r ~
Det är på något sätt avståndet mellan där du befinner dig just nu och dina drömmar och mål som berättar hur lycklig, nöjd och tillfredsställd du är med livet.
Har du din önskan i sikte eller är det en evighet innan du rott iland?
Väljer du att ha små delmål på vägen eller har du stora vida visioner?
Ser du vägen mot dina drömmar eller är det en djungel framför dina ögon?
Vet du åt vilket håll du är på väg eller står du och tvivlar?
Vi har ofta fler önskningar och drömmar än vad vi har tid, energi och pengar till.
Vad är viktigt och värdefullt i ditt liv?
Lägger du din dyrbara tid, energi och ekonomi på rätt människor, aktiviteter och prylar?
Ibland är det läge att rensa upp.
Både bland vänner, relationer och ägodelar.
Read more
(Werbung ohne Auftrag) Lieben eure Kinder Bücher auch so sehr? Und haben sie immer wieder ein bestimmtes ...
Media Removed
(Werbung ohne Auftrag) Lieben eure Kinder Bücher auch so sehr? Und haben sie immer wieder ein bestimmtes Interessensgebiet? Hier ist gerade "Natur" hoch im Kurs. Die Bücher hier können meine Fünf- und mein Zweijähriger aus tiefstem Herzen empfehlen. Besonders das Buch von Peter Wohlleben ... (Werbung ohne Auftrag)
Lieben eure Kinder Bücher auch so sehr? Und haben sie immer wieder ein bestimmtes Interessensgebiet?
Hier ist gerade "Natur" hoch im Kurs.
Die Bücher hier können meine Fünf- und mein Zweijähriger aus tiefstem Herzen empfehlen. Besonders das Buch von Peter Wohlleben "Weißt du wo die Baumkinder sind" ist der Hammer. Es kam hier als Rezensionsexemplar an und die Kinder haben es mir aus den Händen gerissen. Es ist ziemlich viel Text, aber der Zweijährige saß kerzengerade da und rief "weiter,weiter!" als ich eine Pause machen wollte. Und jetzt fragen sie immer, wann wir wieder die Geschichte vom Förster Peter lesen.
Für "der kleine Flohling" sollten die Kinder schon geübt im Vorlesen sein. Denn die Kapitel sind etwas länger und die Suche vom Flohling nach seiner wahren Bestimmung ist für die ganz Kleinen noch zu komplex. Die Fünfjährige findet es aber super. "Petronella Glücksschuh" haben wir letztes Jahr entdeckt, es kommt aus einem kleinen Verlag und ist so super, dass ich ihr viel mehr Leser_innen wünsche. Und pssst, ein Weihnachtsgeschenk für die Kinder hat sich auch aufs Foto geschlichen. Die "Unter meinem Bett 4" CD kennen sie noch nicht... Aber sie werden da bald aufs Konzert gehen.. Hui.
Für alle Kinder, die Krabbelkäfer gern mögen lohnt ein Blick auf "Der kleine Käfer Skarabäus". Da fängt ein Käfer nämlich an nicht mehr runde Bälle zu rollen, sondern was immer ihm gefällt. Weil man ja mal was Neues wagen kann.
Und für alle Erwachsenen sei es hier ganz eindeutig nochmal empfohlen: "Der Ursprung der Welt" , ein feministischer Comic. Es macht Spaß beim Lesen UND schlau. Ich bin auf jeden Fall schwer begeistert und muss mir jetzt mal endlich Band Zwei besorgen.
(Ach, und diese zwei Stofffetzen sind Röcke, die ich für die Kinder genäht habe. Sie sollten unbedingt mit aufs Foto, meinten sie🤷)
Welche Bücher sind bei euch gerade heiß geliebt?
Read more
Haftanın Kitabı: Aşk Algoritması - Murat K. Beşiroğlu Murat K. Beşiroğlu’nun ikinci bilimkurgu ...
Media Removed
Haftanın Kitabı: Aşk Algoritması - Murat K. Beşiroğlu Murat K. Beşiroğlu’nun ikinci bilimkurgu romanı olan Aşk Algoritması, 2025 yılı İstanbul’unda geçiyor. Romanın baş kahramanı Samet, bir özel sektör şirketinde yapay zekâ alanında çalışırken aşkın formülünü bulduğunu düşünmeye ... Haftanın Kitabı: Aşk Algoritması - Murat K. Beşiroğlu

Murat K. Beşiroğlu’nun ikinci bilimkurgu romanı olan Aşk Algoritması, 2025 yılı İstanbul’unda geçiyor. Romanın baş kahramanı Samet, bir özel sektör şirketinde yapay zekâ alanında çalışırken aşkın formülünü bulduğunu düşünmeye başlar. Samet’e göre aşkın sırrı insanların yüzlerinde gizlidir. Facebook verileri üzerinden yaptığı analizlerde hipotezini destekleyen sonuçlara ulaşınca keşfi hakkında büyük bir heyecana kapılır. Aşkın formülünü cep telefonu üzerinden çalışacak bir çöpçatanlık uygulamasına dönüştürmeyi düşünür ve bu amaçla bir startup kurar.
Bu arada Samet’in ev arkadaşı Tuğ da Bonanza adında yapay zekalı bir "yaşam dostu" geliştirmekle meşguldür. Bonanza hem Tuğ’a günlük yaşamında arkadaşlık yapmakta hem de internet üzerinde yaptığı aramalar sayesinde ona “iyi yaşam” önerileri sunmaktadır.
Kitap bu iki genç insanın geliştirdikleri yapay zekalı programlar aracılığıyla hayata tutunma çabalarını ve karşılaştıkları güçlükleri konu alıyor.
@ikinciadamyayinevi #aşkalgoritması #muratkbeşiroğlu #ikinciadamyayınları #roman #kitap #haftanınkitabı #bilimkurgu #edebiyat #kitaptavsiyesi #kitapkurdu #bilimkurgukulübü
Read more
Kanal D de 28 Ağustos da 14 hafta sürmesi planlanan ‘’Yüreğin Kadar ‘’ adlı program başlayacak .Programın ...
Media Removed
Kanal D de 28 Ağustos da 14 hafta sürmesi planlanan ‘’Yüreğin Kadar ‘’ adlı program başlayacak .Programın içeriğini anlatamayacağım malum Show...orada yer alan çoğu yaşı 20 -30 aralığında genç sporcu ve sporcu formunda görünen kişi arasında Ali Günyar da olacak..Organizasyona katılan ... Kanal D de 28 Ağustos da 14 hafta sürmesi planlanan ‘’Yüreğin Kadar ‘’ adlı program başlayacak .Programın içeriğini anlatamayacağım malum Show...orada yer alan çoğu yaşı 20 -30 aralığında genç sporcu ve sporcu formunda görünen kişi arasında Ali Günyar da olacak..Organizasyona katılan kişilerin çoğunun amacı ödül almak ,ünlü olmak vs haklı olarak..Hollanda da yaşayan Ali Günyar ın eşi ve 3 çocuğundan ayrılıp 39 yaşından sonra ringe girme sebebi kesinlikle para ödülü değil..yazdığım 2004 de yarım kalan Türkiye’de ki içte kalan bir savaşçının hikayesi ..yüreği altındır dünkü başbaşa sohbetimizde arada geçen sözünü paylaşmak istiyorum, ‘’belki bu sporu güzel tanıtabilirim insanlara’’..Böyle bir programda yer almasına kişisel olarak çekince duysam da ;Muay Thai Akademi olarak Ali Günyar ın tüm bu sürecinde onun yanında olmaya çalışacağız 🙏ARANIZDA ÇEVRENIZDE ALI GUNYAR IN MAÇLARI SIRASINDA SPONSOR (Maç sırasında şortuna şirket firma isim veya logo yazılabilir)OLMAK ISTEYEN FIRMA SAHIPLERI OLABILIR. BENIMLE ILETIŞIME GEÇMELERINI SAĞLARSANIZ MUTLU OLURUM🙏 Titles:
-2013 Enfusion Live -75 kg World Title
-2011 W.I.P.U. “King of the Ring” K-1 Rules Super Middleweight world champion -75 kg
-2008 O.P.B.U. K-1 Rules Euro-African champion 72.5 kg
-2006 W.F.C.A. Muay Thai world champion -72.5 kg
-2002 W.F.C.A. Full-Contact world champion -76.2 kg
-2002 I.T.M.F. Muay Thai world champion -72.5 kg
-1999 W.P.K.L. Muay Thai Dutch champion -79 kg
-1998 I.K.B.O. Muay Thai European champion -76.2 kg
-1997 I.S.K.A. Full-Contact European champion -79 kg. #muaythai #thai #thaifight #thaiboxing #fight #fighter #nakmuay #life #world #respect #man #love #thailand #real #amazing #bestoftheday #photooftheday #epic #hard #train #training #muaythaiakademi #man #thaiboxing #best #team #gym #sports #workout #motivation #pride #
Read more
 #Repost @roo.roys ・・・ Genç, güzel bir kadının cesedi çöplerle dolu, dar bir geçitte bulunur. ...
Media Removed
#Repost @roo.roys ・・・ Genç, güzel bir kadının cesedi çöplerle dolu, dar bir geçitte bulunur. Adli tıp uzmanı Kat Novak'ın önüne gelen isimsiz cesedin avucunda üzerine yedi rakam karalanmış bir kibrit kutusu vardır. İkinci kurban bulunduğunda Kat Novak ölümcül bir ilaçla sokaklarda ... #Repost @roo.roys
・・・
Genç, güzel bir kadının cesedi çöplerle dolu, dar bir geçitte bulunur. Adli tıp uzmanı Kat Novak'ın önüne gelen isimsiz cesedin avucunda üzerine yedi rakam karalanmış bir kibrit kutusu vardır.

İkinci kurban bulunduğunda Kat Novak ölümcül bir ilaçla sokaklarda dolaşan seri bir katilin varlığından şüphelenir. Polis kenar mahallelerde gerçekleşen bu ölümleri ciddiye almıyor gibidir, belediye başkanı da Kat Novak'ı dinlemeye hevesli değildir. Kendi kızı da kayıp olan, ilaç şirketi sahibi Adam Quantrell, Kat'in şüphelilerinden biridir.

Kat ölümleri durdurmaya kararlıdır ancak çok geçmeden kendi hayatının da tehlikede olduğunu anlayacaktır. @dogan_kitap @tess.gerritsen
Read more
‘BELKİ HİÇBİR ŞEY YOLUNDA GİTMEDİ AMA…’ … Nasreddin Hoca’yla oğlu Konya’ya doğru yola çıkmışlar. ...
Media Removed
‘BELKİ HİÇBİR ŞEY YOLUNDA GİTMEDİ AMA…’ … Nasreddin Hoca’yla oğlu Konya’ya doğru yola çıkmışlar. Hoca eşeğin üstünde, oğlu peşinde yürürken onları gören birisi, ‘Kocaman adam eşeğe binmiş, küçücük çocuk yaya gidiyor’ diye söylenmiş. Lafları hocanın kulağına gelmiş; adama hak vermiş. ... ‘BELKİ HİÇBİR ŞEY YOLUNDA GİTMEDİ AMA…’ …
Nasreddin Hoca’yla oğlu Konya’ya doğru yola çıkmışlar. Hoca eşeğin üstünde, oğlu peşinde yürürken onları gören birisi, ‘Kocaman adam eşeğe binmiş, küçücük çocuk yaya gidiyor’ diye söylenmiş. Lafları hocanın kulağına gelmiş; adama hak vermiş. Oğlunu bindirmiş, kendisi yaya devam etmiş…
Biraz ileride karşılarına çıkan başka birisi, ‘Olacak iş mi bu! Çocuk eşeğe binmiş, kocamış babası yürüyor’ diye çıkışmış. Hal böyle olunca tekrar binmiş eşeğe hoca…
Yanlarından geçen bir tüccar basmış bu defa fırçayı; ‘Yazık değil mi hayvana, düşüp ölecek şimdi şurada. Bu ne insafsızlık böyle, iki kişi biner mi bir eşeğe!’
Çaresiz ikisi de inip yürümeye devam etmişler.
Tam o esnada genç bir adam alay ederek; ‘Şunlara bak hayvan bomboş, ikisi kan ter içinde yaya’ diye basmış kahkahayı.
Hoca dönmüş oğluna… ‘Gördün mü evlat’ demiş. ‘Her kafadan bir ses çıkıyor. Ne yaparsan yap insanların dilinden kurtulamıyorsun, hiç kimseyi de memnun edemiyorsun. O yüzden sen sen ol söylenenlere kulak asma, doğru bildiğin yoldan şaşma…’
Küçüklüğümden beri pusuladır bu fıkra bana. Çok genç yaşımda öğrendim herkesi mutlu etmenin mümkün olmadığını. Başarıya dair bir reçetem yok belki ama beyhude bir çabayla insanları mutlu etmeye çabalamanın da, kaybetmenin başlıca sebeplerinden biri olduğu iyi bilirim.
Bazen hakikaten insanların gözünde imkansız gibi görünen şeyler yaptığımın da farkındayım. Yıkılan bir mekanın yerine, bambaşka bir adreste, üstelik yıllardır kimsenin adım atmadığı bir yerde üç gün içinde yenisini açmak başka nasıl tarif edilebilir ki! ‘O işin başarılmasının imkansız olduğunu bilmedikleri için başardılar’ demiş Mark Twain. Sanki biraz bizim ekibimi tarif etmiş.
Velhasıl alışığım her türlü lafa, söze, sataşmaya. Çoktan şerbetliyim sonu gelmeyen, bin türlü ayak oyununa.
Ama hiç merak etmeyin ne bildiğimden şaşarım, ne de o kara – kuru kalabalığın laflarına kulak asarım. Dün nasıl yürüdüysem bildiğim yolda, evelallah bundan sonra da aynısını yaparım.
Durup dururken nereden mi çıktı bunlar? Merak etmeyin, sahibi anlar. Hoca Nasreddin’le başladık, Che’yle bitirelim; ‘Belki hiçbir şey yolunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi!’
Read more
 #aestheticstanbul2018 sona erdi. Yanimda yamacımda gördüğünüz bu pırıl pırıl genç arkadaşlarım, ...
Media Removed
#aestheticstanbul2018 sona erdi. Yanimda yamacımda gördüğünüz bu pırıl pırıl genç arkadaşlarım, geleceğin doktorları... Bu sempozyum onlar için yapıldı, onlar faydalansın diye dünyanın dört bir yanından meslektaşlarım ricamı kırmadılar, geldiler. Hepinize katılımınızdan ... #aestheticstanbul2018 sona erdi. Yanimda yamacımda gördüğünüz bu pırıl pırıl genç arkadaşlarım, geleceğin doktorları... Bu sempozyum onlar için yapıldı, onlar faydalansın diye dünyanın dört bir yanından meslektaşlarım ricamı kırmadılar, geldiler. Hepinize katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Umuyorum güzel bir üç gün geçirmiş ve unutmayacağınız bilgilerle donanmışsınızıdır. Çoğunuzla resim çekinememişiz, çok üzgünüm, yoğunluğumu anladığınızı umuyorum.
Ben ülkesi için bir şeyler yapmaya çalışan bir dünya insanıyım. Sizler de öyle olun lütfen... Hepinizin yolu açık olsun gençler! Seneye görüşmek üzere✋
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
#aestheticstanbul2018 is finished... See you next year
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
#Doctorb #surgeon #PlasticSurgeon #makeup #surgeons #london #beautiful #paris #rhinoplasty #cosmeticsurgeon #totalbodyreshaping #totalfacerejuvenation #spiderwebtechnique #beauty #LA #dubai #doha #beauty #ny #hot #plasticsurgeons #makeup #sweet #la #plasticsurgery #boardcertifiedplasticsurgeon #istanbul #BeverlyHillsPlasticSurgeon #bestplasticsurgeon #doctorbangels
Read more
<span class="emoji emoji2b50"></span>️Eğitim Takvimi<span class="emoji emoji2b50"></span>️ 1️⃣ 22 Eylul Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm 2️⃣ 23 Eylul Pazar 12:00-17:00 ...
Media Removed
️Eğitim Takvimi️ 1️⃣ 22 Eylul Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm 2️⃣ 23 Eylul Pazar 12:00-17:00 2.Bölüm 1.Bolume katilmamis olanlari 2.bolume kabul edemiyoruz. Peki ilk egitimi aldim 2.Bolumde neler ogrenecegim?2.bölümde daha estetik parti tasarımları nasıl yapabiliriz ... ⭐️Eğitim Takvimi⭐️
1️⃣ 22 Eylul Cumartesi 11:00-17:00 1.Bölüm
2️⃣ 23 Eylul Pazar 12:00-17:00 2.Bölüm
✅1.Bolume katilmamis olanlari 2.bolume kabul edemiyoruz. ✅ Peki ilk egitimi aldim 2.Bolumde neler ogrenecegim?⭐️
✅2.bölümde daha estetik parti tasarımları nasıl yapabiliriz bunun üzerine çalışacağız. ♦️Uygun renklerin kullanımı, efektli, geçişli (altın,gümüş, gökyüzü, gökkuşağı gibi renklerin kullanımı) - Doğru yazı tipi ve font özelliklerinin seçilmesi... Eğimli yazılar, yuvarlak yazılar, forma/şekle uygun yazılar, gölge efektli daha çarpıcı yazıların yazılması gibi.
♦️Sim efektli şekillerin, yazıların tasarlanması ♦️Tebeşir efekli örnek pano tasarlanması
♦️Değişik şekillerde üçgen duvar bannerı tasarlanması ♦️Cupcake sargısı, popcorn kutusu gibi özel şekilli tasarımların hazır şablonlarına uygulama yapılması ♦️Photoshop kullanarak bir fotoğrafın arka zeminini temizlemek boşaltmak
♦️Eğitimin sonunda kalan zamanda sizlerin bu nasıl yapılıyor dediği şeylere yer vereceğiz.
Kayıt için dm den iletişime geçebilir yada [email protected]’a mail atabilirsiniz. #konseptparti #konseptpartiegitimleri #partitasarimi #bilgisayarlipartitasarimi #event #etkinlik #dogumgunu #partievi #ankaraetkinlik #ankaraworkshop #workshop #partydesign #customdesign #kendinyap #kendipartinitasarla #diy #doityourself #organizasyon
Read more
Erdem Şen ve Kubilay Kanatsızkuş Ankaragücü'müzde| • Geçtiğimi sezon Portekiz Süper Ligi takımlarından ...
Media Removed
Erdem Şen ve Kubilay Kanatsızkuş Ankaragücü'müzde| • Geçtiğimi sezon Portekiz Süper Ligi takımlarından Maritimo'da forma giyen Erdem Şen ve Bursaspor’un genç santraforu Kubilay Kanatsızkuş ile sözleşme imzaladık. • Beştepe Tesislerimize gelerek Başkanımız Mehmet Yiğiner ... Erdem Şen ve Kubilay Kanatsızkuş Ankaragücü'müzde|

Geçtiğimi sezon Portekiz Süper Ligi takımlarından Maritimo'da forma giyen Erdem Şen ve Bursaspor’un genç santraforu Kubilay Kanatsızkuş ile sözleşme imzaladık. •
Beştepe Tesislerimize gelerek Başkanımız Mehmet Yiğiner ile görüştükten sonra kendilerini kiralık olarak birer yıllık sarı lacivertli renklerimize bağlayan imzayı atan her iki futbolcu da mutlu olduklarını ifade ettiler.

Türkiye'yi özlediğini belirten Erdem Şen, "Bir çok teklif geldi. Portekiz'de iyi bir grafik yakaladım. Ankaragücü, Türkiye'nin en köklü kulüplerinden bir tanesi. Burayı tercih ederken kafamda hiç soru işareti yoktu. Çünkü büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım. Başarılı bir sezon geçirmemizi diliyorum. Ankaragücü'müzün kuruluş yıl dönümünde imzayı atmak daha da mutu olmamı sağladı. Kulübümüzün 108. yılını kutluyorum. Biran önce taraftarlarımızın karşına çıkmak istiyorum" dedi.

Bursaspor ile Ankaragücü'nün arasındaki kardeşliğin dünyada eşi benzeri olmadığını belirten Kubilay Kanatsızkuş, "Bir evimden diğer evime geldim. Ankaragücü forması altında başarılı olmak istiyorum. Böylesine köklü bir camiada bulunmaktan dolayı gururluyum. Kulübümüzün 108. yılı kutlu olsun" ifadelerini kullandı. •
Kaliteli ve yarışmacı bir ekip kurduklarını belirten Başkanımız Mehmet Yiğiner, "Yoğun bir transfer sezonu yaşadık. Erdem Şen ve Kubilay Kanatsızkuş, kendilerini kanıtlamış kumaşı sağlam isimler. Her iki oyuncumuza ve camiamıza hayırlı olsun. Teknik heyetimizin raporuyla kulübümüzün ekonomisini sarsmayacak transferler yaptık. Güzel bir ekip kurduğumuzu düşünüyorum. Ligde kalıcı olmak istiyoruz. Zor şartlardan buralara kadar geldik. Bundan sonrası için de hedeflerimiz daha yukarıları olacaktır. Hepimizin ortak değeri Ankaragücü'müzün 108. yılı kutlu olsun" dedi.

#Ankaragücü108Yaşında
Read more
KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME Bu Sabah Basında yer alan ağabeyim Fatih Oflaz ile ilgili haberlerin ...
Media Removed
KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME Bu Sabah Basında yer alan ağabeyim Fatih Oflaz ile ilgili haberlerin tarif edilemez üzüntüsünü yaşadığımı öncelikle sizlerle paylaşmak isterim . Kendim aile içi ruhsal ve fiziksel şiddete maruz kalmış travmatik bir çocukluk ve gençlik geçirdiğim için , ... KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME
Bu Sabah Basında yer alan ağabeyim Fatih Oflaz ile ilgili haberlerin tarif edilemez üzüntüsünü yaşadığımı öncelikle sizlerle paylaşmak isterim .
Kendim aile içi ruhsal ve fiziksel şiddete maruz kalmış travmatik bir çocukluk ve gençlik geçirdiğim için , Bu konuda çok hassas olmam sebebiyle yıllardır çocuklar ve gençlerle ilgi sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor veya yer alıyorum . Hep dediğim gibi malesef ailesini seçemiyor insan . Ve yıllardır yaptığım çalışmalarda ailemizin veya başımıza gelen kötü olayların kendi kimliğimizi belirlemesine izin vermememiz gerektiğini , travmalarımızı iyiliklere dönüştürmemiz ve kendi varoluşumuzdaki en iyi versiyonumuza ulaşmak için mihenk taşı olarak kullanmamız gerektiğini savunuyorum , ve o şekilde güçlenmeye çalışıyorum.
Bu nedenle, büyük bir hassasiyetle yaklaştığım bu konularda ailemden birinin cinsel istismar ile suçlanması beni açıklanamaz şekilde sarstı . Ben bu konuyu son dava aşamasına gelene kadar maalesef bilmiyordum . Hatta yeğenim dava öncesi bir süre babasının şirketinde çalışmış ve her hangi bir sorun bizlere hisettirmemiş idi. Kızının ağabeyime dava açması ile bu konuyu öğrendim . Ağabeyim kendisine yöneltilen bu suçlamayı şiddetle red etti ve yeğenimin ve eski eşinin kendisine parasal şantaj yaptığını belgeledi ve neticesinde çok büyük meblağdaki bu rakkamı vermediği için karalamak amaçlı bu suçlamanın yapıldığını söyledi. Ve mahkeme süreci bu şekilde başladı . Benim için öz kızının abime taciz davası açması bile korkunçtu ve üzüntümden Ocak ayında ciddi bir beyin kanaması geçirdim ,ancak tedavi sürecim sürüyor. Ağabeyim ile kızının arasındaki dava şu an temyiz sürecinde. Tüm kalben dileğim ve duam ağabeyimin bu affedilmez , kabul edilmez suçtan aklanması ve kızının inşallah böyle bir tacize uğramamış olması . Ancak denildiği gibi bu taciz olayı gerçekse , bu durumda en ağır cezayı çekmesi gerekir . Kalbim ne kadar dağlansa da bu suç kabul edilemez. Ve şayet bu en ağır ve affedilmez suçu işlediyse ağabeyim ile tüm bağlarımı koparacağımı tüm kamuoyuna bildiririm.
Esra Oflaz Güvenkaya
Read more
Günün kitabı yıllar önce Köpek Kalbi kitabını okuduğum Mihail Bulgakov'un yazdığı Genç Bir Doktorun ...
Media Removed
Günün kitabı yıllar önce Köpek Kalbi kitabını okuduğum Mihail Bulgakov'un yazdığı Genç Bir Doktorun Anıları. Modern Klasikler 'i almaya ve okumaya karar verdim. Yavaş yavaş başladım.Bu kitap @pankreakitap 'ın hediyesi. Hediye kitap okumak daha bir keyifli oluyor, sizce de öyle değil ... Günün kitabı yıllar önce Köpek Kalbi kitabını okuduğum Mihail Bulgakov'un yazdığı Genç Bir Doktorun Anıları. Modern Klasikler 'i almaya ve okumaya karar verdim. Yavaş yavaş başladım.Bu kitap @pankreakitap 'ın hediyesi. 😊Hediye kitap okumak daha bir keyifli oluyor, sizce de öyle değil mi? 😛 Genç bir doktorun, devrim zamanında Rusya'nın ücra bir kasabasında yaşadıklarını anlatıyor kitap. Okuldan yeni mezun olmuş, eğitimine ve bilgilerine güvenen ama hiçbir tecrübesi olmayan genç doktor, bir anda kendisini riskli vakalar, ölüm kalım meseleri, ciddi cerrahi operasyonlar içinde bulur. Üstelik yerel halk da son derece geri kafalı, batıl inançlıdır. Doktorumuzun anıları farklı başlıklar altında hikaye gibi anlatıldığı için çok daha sevdim. Üstelik Bulgakov kendisi de Tıp Fakültesi'ni bitirir bitirmez anlatılana benzer bir hastanede çalışmış. Yani ne kadarı gerçek ne kadarı kurgu sanırım hayal gücümüze kalmış. Tüm bu zorlu sürecin arka planında devrim ve toplum üzerindeki etkisine de hafifçe değinilmiş. Yer yer eğlenceli bir anlatımı olsa da hüzünlendiren yönleri de vardı. Bulgakov okumaya devam etmeliyim.
____________________________________________________ ''Hayır. Asla, uykuya dalarken bile olsa artık beni hiçbir şey şaşırtamaz demeyeceğim böbürlenerek. Hayır. Bir yıl geçti, yeni bir yıl daha geçecek ve bu da geçen yıl gibi bir yığın sürprizle dolu olacak. Demek ki öğrenmeye boyun eğmek gerekiyormuş.''
____________________________________________________ ''Frenginin buralarda kimseyi ürkütmeyişinin, frenginin kendisinden daha korkutucu olduğuna inanmıştım.''
_________________________________________________
''Akıllı insanlar mutluluğun sağlığa benzediğini çok önceden fark etmiştir: Mutluyken fark etmezsiniz; ama yıllar geçtikçe, geçmişte kalan mutluluğunuza ilişkin anılar, ah, anılar!...'' #okudumbitti #bookstagram #neokudum #nekitapsıznekedisiz #okudumbitti2018 #booksandcats #Mihailbulgakov #gençbirdoktorunanıları #modernklasikler #kitapvekedi #bulgakov
Read more
Bir Yıldızı daha kaybettik,Abdülkerim ABDULVELİ (Kirem Kari) Hapiste Şehit Edildi. 1990 Yolu ...
Media Removed
Bir Yıldızı daha kaybettik,Abdülkerim ABDULVELİ (Kirem Kari) Hapiste Şehit Edildi. 1990 Yolu mesnetsiz uyduruk suçlamalarla tutuklanıp bölücülükten 12 senlik hapis cezasına çarptırılan Büyük aydın Dini Alim Kerem Kari (Abdulkerim ABDULVELİ) 12 sene sonrası da cezası hukuksuzca ... Bir Yıldızı daha kaybettik,Abdülkerim ABDULVELİ (Kirem Kari) Hapiste Şehit Edildi.

1990 Yolu mesnetsiz uyduruk suçlamalarla tutuklanıp bölücülükten 12 senlik hapis cezasına çarptırılan Büyük aydın Dini Alim Kerem Kari (Abdulkerim ABDULVELİ) 12 sene sonrası da cezası hukuksuzca uzatılıp tek kişilik karanlık koğuşta tutuluyordu. 28 sene sonra Çin zindanlarında şehit olduğu haberi İsveç’te ikamet eden Kardeşi Mehmet Emin ABDULVELİ tarafından teyit edilmiştir. Milletimizin ve ailesinin başı sağ olsun. Alim öldü Alem öldü. Camiamız derin üzüntü ve yas içindedir. İnna Lillah ve inna ileyhi Raciun.
Abdulveli, Doğu Türkistan’da büyük din âlimi ve aydın bir kimse olarak sevilip sayılan bir mumtaz şahsiyettir. 1990 yıllarında gençlerde millî şuur oluşturma hareketi başlatmış olup, o senelerde ana vatanımızın genelinde dini ve millli kimliği başta olmak üzere bütün maddi ve manevi değerlerimize sahip çıkma konususnda ciddi uyanış hareketi başlatmıştı. Yaptığı eğitim ve terbiye çalışmaları kısa bir zamanda halkın her kesiminden kabul ve takdir toplamıştı. Büyük alim Abdulkerim ABDULVELİnin halk arasında yükselen saygı ve sevgisi ve özellikle gençlerde üstada ve fikirlerine karşı artan teveccüh Çin yönetimini rahatsız etti.
Yaptığı çalışmalarının tamamen Barışcıl ve ilmi yönde olmasına rağmen işgalcı Çin yönetimi 16 Mayıs 1990 yılında tutuklanıp bölücülükle suçlayarak kendisine 12 yıl hapis cezası verdi. Ancak bu 12 yıllık ceza bitmesine rağmen hukuksuz bir şekilde sürekli hapis cezası uzatılıp günümüze kadar esir tutulmuştur. Dou Türkistan diasporası Abdülkerim Abdulveli Hocanın Çin esaretinden kurtulması için BM, , çalışmalar yürütüldü. Kerem Abdulveli’nin (Kirem Kari) durumu hakkında İnsan Hakları İzleme Örgütü ve BM İnsan Hakları Komisyonunun toplantılarında, İslam işbirliği Teşkilatına, İnsan Hakları İzleme teşkilatları gibi bütün meşru platformlarda gündeme getirilmiştir, ayrıca 2014 yılının nisan ayını Uluslararası Af Örgütü “Abdülkerim Abdulveli ayı” olarak ilan etmiştir.
Geçen bir sene içerisinde bir çok büyük dini Alim, büyük aydın akademisyen bilim adamlarımız, ünlü iş adamları ve sanatçılarımız Çinliler tarafından zindanlarda şehit edildi.
Read more
 #Detkuhaværetmig #detkuhaværetmig #Patientsikkerhed #solidaritet #sygeplejersker #støttersagen #kæmperforpatienterne #sikkerhedenifokus Dybeste ...
Media Removed
#Detkuhaværetmig #detkuhaværetmig #Patientsikkerhed #solidaritet #sygeplejersker #støttersagen #kæmperforpatienterne #sikkerhedenifokus Dybeste medfølelse og støtte herfra en sygeplejerske-medkollega, til den unge læge fra den dybt tragiske og direkte latterlige "Svenborg-sag". ... #Detkuhaværetmig #detkuhaværetmig #Patientsikkerhed #solidaritet #sygeplejersker #støttersagen #kæmperforpatienterne #sikkerhedenifokus
Dybeste medfølelse og støtte herfra en sygeplejerske-medkollega, til den unge læge fra den dybt tragiske og direkte latterlige "Svenborg-sag". Den unge læge er blevet dømt og gjort til syndebuk for vores system, mens ledelsen og systemet går fri og vasker hænder! Den unge læge er dømt og holdt til ansvar for det som kommer sig af systemfejl! Menneskelige fejl sker grundet de politiske beslutninger om effektiviseringer og nedskæringer. For højt et tempo, stort arbejdspres, utallige dårlige patienter, for få hænder, et belastet og presset sundhedssystem, hvor der risikeres fejl. Det er ikke i orden for hverken sundhedspersonale eller patienterne! Det er os og dem som er taberne i sidste ende, mens der fortsat insisteres på, at vi har et sundhedssystem i verdensklasse! Grotesk!
Vær med til at vise støtte til lægen og og dermed protest imod sundhedssystemet og ledelserne, som ikke gør noget, ved de efterhånden mange opråb om patientsikkerheden og dens tabere! FAM Svendborg #detkuhaværetmig #sygeplejerskerstøtterdetkuhaværetmig
Read more
"Bişr-i Hâfi Hazretleri zamanın tanınmış bir ailesinden gelen ve Merv şehrinin reislerinden birinin oğludur. Bu sebeple çocukluğu ve gençliği bolluk ve zenginlik içinde geçti. Babası vefat edince kendisine çok büyük bir servet kalmıştı. Günlerini eğlence alemlerinde sarhoş olup ... "Bişr-i Hâfi Hazretleri zamanın tanınmış bir ailesinden gelen ve Merv şehrinin reislerinden birinin oğludur. Bu sebeple çocukluğu ve gençliği bolluk ve zenginlik içinde geçti. Babası vefat edince kendisine çok büyük bir servet kalmıştı. Günlerini eğlence alemlerinde sarhoş olup eğlenerek geçiriyordu. Babasından kalan serveti için kendisinden ayrılmayan arkadaşları onu bir türlü bırakmadılar. Gençliğinde bir âlimin nasihatlarından etkilenip tövbe ettiysede kötü arkadaşlarının tesiriyle tekrar eski hayatına döndü.

Bir gün yine sarhoş bir şekilde eve gelirken yolda üstünde besmele yazılı bir kağıt buldu. İçi sızlayıp yerden aldı ve çamurlarını silerek temizledikten sonra güzel kokular sürerek evinin duvarına astı.
O gece o diyarın Âlim ve Veli bir zatına rüyada; "Git Bişr'e söyle! İsmimi temizlediğin gibi seni temizlerim! İsmimi büyük tuttuğun gibi seni büyültürüm. İsmimi güzel kokulu yaptığın gibi, seni güzel ederim. İzzetime yemin ederim ki, senin ismini dünyada ve ahirette temiz ve güzel eylerim." dendi. Bu rüya 3 defa tekrar etti. O zât Bişr-i Hafi'yi arayıp meyhanede buldu.
Mühim haberim var deyip içerden çağırdı. Bişr geldiğinde; "Kimden haber vereceksin?" dedi. "Sana Allahu Teâlâ'dan haber vereceğim" deyince, ağlamaya başladı. "Bana kızıyor mu, şiddetli azap mı yapacak?" dedi. Rüyayı dinleyince arkadaşlarına; "Ey arkadaşlarım bir daha beni buralarda göremeyeceksiniz!"dedi ve O zâtın yanında hemen tövbe etti. Bu anda ayağında ayakkabısı bulunmadığı için hiç ayakkabı giymedi. Soranlara, Allahu Teâlâ'ya tevbe ettiğim ve günah işlememeye söz verdiğim zaman yalın ayaktım. O zaman giymediğim ayakkabıyı şimdi giymeye haya ederim." dedi. Bu zamandan sonra ayakkabı giymediği için kendisine yalın ayak mânâsına gelen "Hâfi" lakabı verildi.

Allahu Teâlâ bizleri şefaatlerine nâil eylesin inşâAllah. (Âmin)
“Bişr-i Hafi Hazretleri (Bir zamanlar Sarhoştuk) Filminden."
Read more
Loading...
Load More
Loading...