Loading Content...
Loading...


Unique profiles
77
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Brezová pod Bradlom, Helena Dželalija MAKE UP Artist, České Budějovice
Average media age
748.7 days
to ratio
24
Ćao svima! Kao što vidite ovo je moj prvi post! Kao prvi post sam pripremila 10 činjenica o meni! Pa ...
Media Removed
Ćao svima! Kao što vidite ovo je moj prvi post! Kao prvi post sam pripremila 10 činjenica o meni! Pa hajde da počnemo. (Ime ne otkrivam) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 1. Mnogo volim životinje. Sve. Bukvalno sve. U moje omiljene životinje spada svinja, konj, pas, macka, pauk, i mnogo volim zmije. ... Ćao svima! Kao što vidite ovo je moj prvi post! Kao prvi post sam pripremila 10 činjenica o meni! Pa hajde da počnemo. (Ime ne otkrivam)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1. Mnogo volim životinje. Sve. Bukvalno sve. U moje omiljene životinje spada svinja, konj, pas, macka, pauk, i mnogo volim zmije. 🤗
2. Ja sam sada pošla u šesti razred(ugh😒) i nadam se da ću uspeti da predjem odlična, prošle godine sam prešla vrlo dobra.
3. Nije baš da sam alergična, ali dobijam blagu alergijsku reakciju kada se moj pas linja i kada su dlake svuda. I moja mačka se linja puno ali njene dlake mi ne smetaju. Čudno. 🤷‍♀️
4. Volim teorije zavere(stvarno mnogo) i verovatno ću pisati svašta što se tiče toga jer ih znam puno.
5. Stvarno jako dobro pričam engleski, i nikad od prvog razreda nisam dobila 4, najgora ocena iz engleskog koju sam ikada dobila je 5-.🤗 (If you think I'm lying, I'm not. I might give you some proof if you dm me lol💜)
6. Moje omiljene boje su svetlo roze🌸, zelena☘️,ljubičasta💜 i još neke.
7. Moji omiljeni emojiji su: 🌸💜💀🐍🦋🐳🐬🕷🦄
8. Moja omiljena hrana je brokoli, a omiljeni slatkiš je voćni jogurt sa ukusom meda ili višnje, ne mogu da se odlučim. 🤷‍♀️
9. Omiljeni predmet mi je biologija. 🐼🍀
10. Ja sam devojčica otvorenog srca koja voli životinje i da donira prihvatilištima. Nikad nisam kupila ljubimca(ne računajući morske prasiće,zečeve,hrčkove koje je moja mama čuvala kad sam bila beba) zato što mislim da je bolje udomiti usamljenu dušu iz prihvatilišta, a ja sam kroz život udomila iz prihvatilišta i uzela sa ulice ukupno: 4 psa, 3 mačke i miša.(da, lepo sam napisala, miša🐀😂)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
To bi bilo to za ovaj post, uskoro pišem novi. Ćao! ❤️🍀🌸🦄🦋🐍🐼💜
Read more
Loading...
Laos.. jesteśmy tu od 3 dni, a już tyle skrajnych emocji. Jest pięknie,dziko, natura zachwyca, ...
Media Removed
Laos.. jesteśmy tu od 3 dni, a już tyle skrajnych emocji. Jest pięknie,dziko, natura zachwyca, raduje serce, zachwyca, ale... .... Dzisiejsze zdarzenie, choć jest kroplą w morzu (łez też) pokruszyło moje serce na kawałeczki Nie wiem czy dobrze postąpiłam, to sytuacja, gdzie nie ma ... Laos.. jesteśmy tu od 3 dni, a już tyle skrajnych emocji. Jest pięknie,dziko, natura zachwyca, raduje serce, zachwyca, ale...
....
Dzisiejsze zdarzenie, choć jest kroplą w morzu (łez też) pokruszyło moje serce na kawałeczki 💔Nie wiem czy dobrze postąpiłam, to sytuacja, gdzie nie ma dobrego rozwiązania. Wykupić wszystkie ptaki w klatkach by je wypuścić na wolność i tym samym pokazać, że „biznes się kręci”? Czy zostawić te ptaki (pewnie na pewną śmierć) i pokazać,że nie przyłożę ręki do takich zakupów? Ja zrobiłam to co podpowiadało mi serce choć wiem,że Tutaj nie ma dobrego rozwiązania 😪 Ale wierze,ze kto ratuje jedno życie ratuje cały świat.Nie obwiniam tych dzieci, bo wiem, że to ich brak świadomości tego,że robią źle.Duma dziewczynki, która przyniosła zarobione pieniądze była tak samo wielka jak dziura w moim sercu.Ptaki w klatkach jako zabawki, przejażdżki na słoniach? To i wiele innych „pamiątek z wakacji ”. [ PRZEJEDŹ W PRAWO OBEJRZYJ WSZYSTKIE FILMY]⛔️
....
napisze tutaj, o „atrakcjach”, których możecie być nie świadomi.Czemu ? Bo dostałam dziesiątki wiadomości o tym, że marzyłyście (do dzisiejszego dnia) pojeździć na słoniu, aprzyznajecie,że jeździłyście kiedyś, gdy nie wiedziałyście jak słonie są „przygotowywane” do przewożenia turystów. Nie oceniam tego, nie ważne co zrobiliście, ważne jak wiele osób możecie ciągle uświadomić by tego nie robili.Ja wciąż słyszę o „chęci pojeżdżenia na słoniu w Tajlandii” I dopóki turyści będą korzystać z tego, ludzie nie przestaną krzywdzić tych zwierząt. To czasami jedyna forma ich zarobku. Jeśli są nieświadomi tego, że robią źle to Wy bądźcie!
NIE RÓB TEGO ‼️
Więcej w filmie na stories, pozostanie on również—> w stories wyróżnionych LAOS.
⛔️ Słonie to dzikie zwierzęta, które powinny żyć na wolności. Są okrutnie tresowane (bite kijami, prętami, ostrymi hakami, a czasem również rażone prądem) by były posłuszne. Wszystkie sztuczki z podawaniem nogi, nie biorą się znikąd 😢 NIE JEŹDZIJ I ODRADZAJ JEŻDŻENIE NA SŁONIU SWOJEJ RODZINIE CZY ZNAJOMYM, którzy wybierają się do Azji.
⛔️ Nie kupuj żywych zwierząt, choć tu sądzę, że raczej nikt by tego nie zrobił.
#niejezdzijnasloniu #elephantthailand #Lao #Laos
Read more
Miał być długi elaborat ale nie mam weny, zatem dość krótko i na temat! To nawet nie jest stricte podsumowanie ...
Media Removed
Miał być długi elaborat ale nie mam weny, zatem dość krótko i na temat! To nawet nie jest stricte podsumowanie roku ale wnioski, które miały miejsce w jakimś tam ostatnim „czasie”.... Jak już wiadomo, życie składa się z #momentów , czasami lepszych czasami gorszych! Więc! Gdy jest dobrze, ... Miał być długi elaborat ale nie mam weny, zatem dość krótko i na temat! To nawet nie jest stricte podsumowanie roku ale wnioski, które miały miejsce w jakimś tam ostatnim „czasie”.... Jak już wiadomo, życie składa się z #momentów , czasami lepszych czasami gorszych! Więc! Gdy jest dobrze, to cieszmy się, a gdy jest gorzej .... to też tylko #moment więc wiecznie trwać nie będzie.
Moje #życie nie jest idealne ale #kocham je bo jest #moje a ideałów nie ma (podobno). Zapewne mogłoby być lepsze, bo zawsze może być lepiej.... (ale też może być gorzej, niestety - nie narzekać!)
Niewątpliwie, życie jakie jest takie jest - UCZY!
Z roku na rok uczę się czegoś nowego! Super! Tzn., że się rozwijam, nie stoję w miejscu.... No nie, to na pewno nie.
#omg ten rok to jakiś #total (hmmm chyba wkrada się jednak podsumowanie jakieś, mimo wszystko)
Zmiany, zmiany, zmiany.... #zmiany zawsze są na #lepsze mimo wszystko i czasami wydaje nam się, że to najgorsza zmiana, jaka mogłaby być.
To był.... ba! To jeszcze jest wspaniały rok, czas. Jestem silna, na pewno silniejsza niż byłam jeszcze rok wcześniej! Spełniam swoje #marzenia 😍❤️ które wcześniej były tylko marzeniami. Ale chyba marzenia po to właśnie są, żeby je realizować! 😍🍀 Jedne z nich przychodzą szybciej inne... w takim czasie, w którym powinny przyjść ❤️ Ale! nic się nie dzieje. Żeby spełniać i realizować marzenia potrzebna jest wewnętrzna #sila , #motywacja , #upor ...hmmmm w tym momencie powiedzenie „jeśli potrafimy o czymś marzyć to także potrafimy tego dokonać” to ma #sens
Czasami, patrząc na siebie i na to co u mnie „słychać” to wydaje mi się, że powinnam być już dużo #dalej niż jestem w danej chwili. Ale #nie !
Jestem tu, gdzie powinnam być! Właśnie #tu gdzie #jestem
A tu, gdzie jestem to nie byłabym bez osób, które są ze mną zawsze. Cokolwiek by się nie działo, są w moim życiu, są ze mną.
Dobra, dosyć! Wyszło stokroć więcej niż zakładałam. Nieważne!
Natomiast ważne jest to:
#doceniajmytocomamy #bądźmydobrzydlasiebie #nawzajem #karmawraca #wszystkowraca
Wam Wszystkim i sobie życzę żeby #życie miało #sens ❤️❤️❤️ #kochamcie #zycie
Read more
Tohle Lůca! Všichni ví kdo to je. Je to nejlepší člověk v mém životě! Je to slečna s krásnýma očkama ...
Media Removed
Tohle Lůca! Všichni ví kdo to je. Je to nejlepší člověk v mém životě! Je to slečna s krásnýma očkama a vlastně celá je krásná! Je neuvěřitelně kouzelná a veselá! Nejpozitivnější osoba jakou znám, ale moc dobře vím že umí být i naštvaná a protivná.. A i když se někdy fakt hodně štveme navzájem ... Tohle Lůca! Všichni ví kdo to je. Je to nejlepší člověk v mém životě! Je to slečna s krásnýma očkama a vlastně celá je krásná! Je neuvěřitelně kouzelná a veselá! Nejpozitivnější osoba jakou znám, ale moc dobře vím že umí být i naštvaná a protivná.. A i když se někdy fakt hodně štveme navzájem tak mě stejně miluje to je jasné. Známe se pár let a bavíme se tady dlouho. Byla to maličká ubrečená holčička když jsme se poznaly ale teď! Je úžasná! Jedině s ní můžu spát v jednom spacáku, na jedné prťavé posteli, jist jednou lžičkou, jen ona mi může jist jídlo, krást trika. S ní jsem stopovala, projela celou republiku, koupala se při tom nejkrásnějším západu slunce, plnila si sny! Je to nejlepší fotografka co chodí vždy pozdě! Prostě ji žeru! Chybí mi ty chvíle, ale vím že zase přijdou a budou tady a my budeme na ty minulé vzpomínat u vínečka!
No a tohle je prostě moje nejlepší kamarádka! Tohle je můj sumeček, sluníčko a drsňák! Tuhle slečnu mám neuvěřitelně moc ráda a nikdy ji nechci ztratit... Bez ní by můj život nebyl úplný!!
Děkuji za to že tě mám!!
Read more
Oni još uvijek čekaju i smrzavaju se, svi do jednog su dečki osim kornice mame i svi su prekrasni :( ...
Media Removed
Oni još uvijek čekaju i smrzavaju se, svi do jednog su dečki osim kornice mame i svi su prekrasni :( pliz dijelite da im nađemo domove, da ih zbrinemo, mi ćemo ih kastrirati, cijepiti i očistiti od parazita i jedino što nemamo je domek da bi i ova priča imala sretan kraj... Miceki se nalaze na cesti ... Oni još uvijek čekaju i smrzavaju se, svi do jednog su dečki osim kornice mame i svi su prekrasni :( pliz dijelite da im nađemo domove, da ih zbrinemo, mi ćemo ih kastrirati, cijepiti i očistiti od parazita i jedino što nemamo je domek da bi i ova priča imala sretan kraj... Miceki se nalaze na cesti u jednom dvorištu i jedino kaj imaju je neki mali ulaz u mali podrum gdje pokušavaju pregrmiti zimu. Nalaze se malo van Zagreba i zato nam je jedina opcija tražiti im domove ovako i kad se netko nađe mi ćemo ga dovesti u Zagreb kastrirati i cijepiti i realno može kroz cca 4-5 dana od upita i dogovora u domek.
Drugog načina nemamo jer nemamo mjesta :(
Imamo 4 veća miceka od cca 7.mjeseci (od jednog tabby tigrastog još nemamo slike ali bit će) znači 3 dečka jedan je crno bijeli, jedan tigrasti žuti i jedan tabby žuti... tu je uz njih još i majušni crni od cca 3-mjeseca kojem je najhitnije jer je majušan i njihova mama koja je najveća maza kornjačevina i koja zapravo ima jedan nedostatak tj traumu vjerojatno od davno prije a to je da joj fale jastučići na jednoj prednjoj capici ali ju to uopće ne spriječava da živi život jedne mace, ona je prava hrabra izdržljiva mama.
Traži se stan ili kuća ali sporedna mirnija ulica nikako "glavna u selu" kao što je bilo dva upita za žuću a cesta vesela...
Iako su vanjski nisu uz uber cestu i stradali bi.
Info: [email protected] ili Facebook
*******
Žiro račun udruge je otvoren u PBZ Banci
HR8823400091110688803, pnb datum uplate, model 00 primatelj udruga sos cat
Uplatiti možete i putem paypal-a na: [email protected] ili pozivom na naš
Donacijski telefon: 060 88 22 88
Hvala Vam ❤ #adoptdontshop #catrescue #rescuecats #cat #mačka #cats #catsofinstagram #helpcats #cats_of_instagram #catloversclub #catlady #catlover #catlovers
Read more
Oni još uvijek čekaju i smrzavaju se, svi do jednog su dečki osim kornice mame i svi su prekrasni :( ...
Media Removed
Oni još uvijek čekaju i smrzavaju se, svi do jednog su dečki osim kornice mame i svi su prekrasni :( pliz dijelite da im nađemo domove, da ih zbrinemo, mi ćemo ih kastrirati, cijepiti i očistiti od parazita i jedino što nemamo je domek da bi i ova priča imala sretan kraj... Miceki se nalaze na cesti ... Oni još uvijek čekaju i smrzavaju se, svi do jednog su dečki osim kornice mame i svi su prekrasni :( pliz dijelite da im nađemo domove, da ih zbrinemo, mi ćemo ih kastrirati, cijepiti i očistiti od parazita i jedino što nemamo je domek da bi i ova priča imala sretan kraj... Miceki se nalaze na cesti u jednom dvorištu i jedino kaj imaju je neki mali ulaz u mali podrum gdje pokušavaju pregrmiti zimu. Nalaze se malo van Zagreba i zato nam je jedina opcija tražiti im domove ovako i kad se netko nađe mi ćemo ga dovesti u Zagreb kastrirati i cijepiti i realno može kroz cca 4-5 dana od upita i dogovora u domek.
Drugog načina nemamo jer nemamo mjesta :(
Imamo 4 veća miceka od cca 7.mjeseci (od jednog tabby tigrastog još nemamo slike ali bit će) znači 3 dečka jedan je crno bijeli, jedan tigrasti žuti i jedan tabby žuti... tu je uz njih još i majušni crni od cca 3-mjeseca kojem je najhitnije jer je majušan i njihova mama koja je najveća maza kornjačevina i koja zapravo ima jedan nedostatak tj traumu vjerojatno od davno prije a to je da joj fale jastučići na jednoj prednjoj capici ali ju to uopće ne spriječava da živi život jedne mace, ona je prava hrabra izdržljiva mama.
Traži se stan ili kuća ali sporedna mirnija ulica nikako "glavna u selu" kao što je bilo dva upita za žuću a cesta vesela...
Iako su vanjski nisu uz uber cestu i stradali bi.
Info: [email protected] ili Facebook
*******
Žiro račun udruge je otvoren u PBZ Banci
HR8823400091110688803, pnb datum uplate, model 00 primatelj udruga sos cat
Uplatiti možete i putem paypal-a na: [email protected] ili pozivom na naš
Donacijski telefon: 060 88 22 88
Hvala Vam ❤ #adoptdontshop #catrescue #rescuecats #cat #mačka #cats #catsofinstagram #helpcats #cats_of_instagram #catloversclub #catlady #catlover #catlovers
Read more
Loading...
Oni još uvijek čekaju i smrzavaju se, svi do jednog su dečki osim kornice mame i svi su prekrasni :( ...
Media Removed
Oni još uvijek čekaju i smrzavaju se, svi do jednog su dečki osim kornice mame i svi su prekrasni :( pliz dijelite da im nađemo domove, da ih zbrinemo, mi ćemo ih kastrirati, cijepiti i očistiti od parazita i jedino što nemamo je domek da bi i ova priča imala sretan kraj... Miceki se nalaze na cesti ... Oni još uvijek čekaju i smrzavaju se, svi do jednog su dečki osim kornice mame i svi su prekrasni :( pliz dijelite da im nađemo domove, da ih zbrinemo, mi ćemo ih kastrirati, cijepiti i očistiti od parazita i jedino što nemamo je domek da bi i ova priča imala sretan kraj... Miceki se nalaze na cesti u jednom dvorištu i jedino kaj imaju je neki mali ulaz u mali podrum gdje pokušavaju pregrmiti zimu. Nalaze se malo van Zagreba i zato nam je jedina opcija tražiti im domove ovako i kad se netko nađe mi ćemo ga dovesti u Zagreb kastrirati i cijepiti i realno može kroz cca 4-5 dana od upita i dogovora u domek.
Drugog načina nemamo jer nemamo mjesta :(
Imamo 4 veća miceka od cca 7.mjeseci (od jednog tabby tigrastog još nemamo slike ali bit će) znači 3 dečka jedan je crno bijeli, jedan tigrasti žuti i jedan tabby žuti... tu je uz njih još i majušni crni od cca 3-mjeseca kojem je najhitnije jer je majušan i njihova mama koja je najveća maza kornjačevina i koja zapravo ima jedan nedostatak tj traumu vjerojatno od davno prije a to je da joj fale jastučići na jednoj prednjoj capici ali ju to uopće ne spriječava da živi život jedne mace, ona je prava hrabra izdržljiva mama.
Traži se stan ili kuća ali sporedna mirnija ulica nikako "glavna u selu" kao što je bilo dva upita za žuću a cesta vesela...
Iako su vanjski nisu uz uber cestu i stradali bi.
Info: [email protected] ili Facebook
*******
Žiro račun udruge je otvoren u PBZ Banci
HR8823400091110688803, pnb datum uplate, model 00 primatelj udruga sos cat
Uplatiti možete i putem paypal-a na: [email protected] ili pozivom na naš
Donacijski telefon: 060 88 22 88
Hvala Vam ❤ #adoptdontshop #catrescue #rescuecats #cat #mačka #cats #catsofinstagram #helpcats #cats_of_instagram #catloversclub #catlady #catlover #catlovers
Read more
Traversée du tunnel abandonné, seul. Tantôt, quand je suis arrivé sur les lieux, je me suis mis à m'enfoncer dans l'obscurité. J'entendais le son des gouttes d'eau tomber au sol, amplifié par l'echo du tunnel. Plus je m'enfonçais, plus ils faisait froid. Ça sentait le souffre. Je voyais ... Traversée du tunnel abandonné, seul. Tantôt, quand je suis arrivé sur les lieux, je me suis mis à m'enfoncer dans l'obscurité. J'entendais le son des gouttes d'eau tomber au sol, amplifié par l'echo du tunnel. Plus je m'enfonçais, plus ils faisait froid. Ça sentait le souffre. Je voyais la boucane sortir de ma bouche & passer devant ma flashlight. Je suis reviré de bord quelques secondes après m'être enfoncé. J'avais la chienne. Pourtant, il y a quelques années, je l'ai traversé quelques fois avec des gens, et une autre fois, seul, avançant dans le noir avec une seul source de lumière : Le flash de mon appareil photo. ( Si tu veux te faire peur, je crois que c'est la meilleur façon de faire. Tu avances comme si tu avais un stroboscope. Je te laisse imaginer. Rémi aussi a vécu cette expérience. ) Tantôt, en rebroussant chemin, je me suis dit : " Maudit chieux, tu retourne là-dedans et tu le traverse maintenant !" Ce que j'ai fait. J'ai ré-allumé ma petite flash light sur mon téléphone & je me suis mis à courir le plus vite que je pouvais, sans perdre pied sur ces planches pourrites & glissantes & je me suis engagé dans l'obscurité totale, sans regarder derrière. La seule chose que j'entendais c'était ma musique qui donne des frissons, ma respiration désorganisée & l'echo de chacun de mes pas. La raison pourquoi ça m'a foutu la chienne c'est parce que d'habitude, je pouvais voir la lumière au bout du tunnel à partir de l'autre extrémité, mais aujourd'hui, je ne voyait pas la fin ... Je l'ai finalement vue cette fameuse lumière au bout du tunnel. Donc c'est ça. Rien de tout ça était prévu aujourd'hui. Tantôt je suis parti en patins à roulettes, tout près du surplus de l'armée ( Marie de l'incarnation ) et je me suis rendu en ville. Rendu là-bas, j'ai décidé de continuer le long du fleuve & c'est là que j'ai eu l'idée de prendre un "raccourci. " J'ai enlevé mes patins & j'ai enfilé mes souliers que j'avais mis dans mon sac à dos, avec mon eau. Voilà. Je vous le conseil. 😅😇 Très beau trajet. Rendu de l'autre côté du tunnel, j'ai ré-enfilé mes patins et je suis retourné à mon auto.27 Août 2018. #abandoned #abandonné #tunnel #ruine #ruines #freak #creepy #quebeccity
Read more
Loading...
Otužování je zdravé no ne?<span class="emoji emoji1f61d"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span>🏽<span class="emoji emoji1f385"></span>🏽 Tak aspoň jedna Vánoční když tady ještě letos žádnou nemám! <span class="emoji emoji1f60d"></span> ———————————————— Pokud ...
Media Removed
Otužování je zdravé no ne?🏽🏽 Tak aspoň jedna Vánoční když tady ještě letos žádnou nemám! ———————————————— Pokud Vás to nezajímá rozhodně nenutím nikoho číst dál. Blbé komentáře si nechte pro sebe. Je to můj život a moje rozhodnutí a já nejlíp vím jak se cítím ve svém těle tento příspěvek ... Otužování je zdravé no ne?😝🙏🏽🎅🏽 Tak aspoň jedna Vánoční když tady ještě letos žádnou nemám! 😍
————————————————
Pokud Vás to nezajímá rozhodně nenutím nikoho číst dál. Blbé komentáře si nechte pro sebe. Je to můj život a moje rozhodnutí a já nejlíp vím jak se cítím ve svém těle😉 tento příspěvek píšu právě na Vaše žádosti a dotazy, které mi denně píšete na téma ,,nová prsa,,🐐🐐😂😝a i já bych byla ráda, kdybych si o tom předtím mohla něco přečíst. Proč jsem se rozhodla pro operaci? Rozhodně to není rozhodnutí ze dne na den. Tuhle myšlenku už jsem měla v hlavě několik let. Jen prostě teď přišla ta pravá doba na operaci. Ti kteří mi budete tvrdit jak jsem měla prsa super i předtím, Vy jste moje prsa neviděli bez podprsenky super push up od Victorias Secret 😉🙏🏽👍🏽 12.listopadu jsem byla operována v Ostravě na klinice LLC u Mudr. Bronislava Vřeského. Jelikož jsem na něj slyšela jen kladné recenze a většina mých kamarádek má prsa právě od něj. Několikrát jsem pana Vřeského upozorňovala na to, že nechci nějaké velké přehnané prsa. Nejprve mi chtěl dát 400 ml, já si ale trvala na tom, že jsem sportovec a vzpírám že chci 350 ml max 375 ml. Nakonec zvolil 375 ml silikon střední profil značky Mentor. Operace trvala asi hodinu, potom mě převezli na pokoj, kde jsem se vzbudila z narkózy a byla jsem ještě trochu mimo. Bolest ... nebyla to žádná šílená bolest , spíš tlak na prsou jakoby mi tam přišili kamení😂Nic co by se nedalo zvladnout po 4 hodinách mi sestra pomohla vstát z postele a potom ten den už jsem se zvládala zvedat v klidu sama. Žádná extrémní nesnesitelná bolest to nebyla. Druhý den ráno jsem se oblíkla sama. Vyzvedla mě kamarádka @katerina.havlikova ❤️odvezla k našim. Nikdo se o mě nemusel nijak extra starat krom toho, že mi teda mamka vařila, jinak jsem byla uplně v pohodě. Druhý den po operaci jsem se šla projít na procházku a po 4 dnech jsem už řídila auto. Chodila jsem sice trochu jako robot ale dalo se to😂 Po týdnu jsem šla poprvé cvičit. Cvičila jsem zadek a nohy, žádné poskoky a žádné zapojování rukou. Chodila jsem cvičit tak jako doposud 2x denně. 12.ledna to bude 2 měsíce od operace, na noc musím ( čti dál v komentáři..)
Read more
<span class="emoji emoji2744"></span>️V roku 2018 som čítala knihy od mnohých nových autorov, ale vďaka @adrienneyoungbooks sa konečne ...
Media Removed
️V roku 2018 som čítala knihy od mnohých nových autorov, ale vďaka @adrienneyoungbooks sa konečne nevyhýbam Vikingom. Nechápte ma zle, Vikingov mám rada, len knihy a seriály o nich mi vždy prišli rovnaké. Až do tejto knihy. Príbeh patril do menej početnej časti lepších kníh, aké som čítala ... ❄️V roku 2018 som čítala knihy od mnohých nových autorov, ale vďaka @adrienneyoungbooks sa konečne nevyhýbam Vikingom. Nechápte ma zle, Vikingov mám rada, len knihy a seriály o nich mi vždy prišli rovnaké. Až do tejto knihy. Príbeh patril do menej početnej časti lepších kníh, aké som čítala a hoci ma občas hlavná hrdinka dosť vytáčala, páčila sa mi. Navyše mi celkom imponuje, že je to samostatná kniha, teda nie séria, čo je dosť oživenie🙃 A odznak. Ten je fakt super. •

#skyinthedeep #owlcrate #book #bookish #bookstagram #bookstagrammer #czbookstagram #dnescitam #copravecitam #tipnaknihu #ukazcoctes #knihomol #kniha #dnesctu #copravectu #viaccasunacitanie #knihomolka #ctenijesexy #vicecasunacteni #breathefire #goodreads #igreads


❄️ #allthebooksdec18 - fave new author of 2018
Read more
-Më Fal- O Gjoks i Vulosur nga Drita e qiejve dhe tokës! Ti erdhe tek unë që buzët tona të mos mbeten ...
Media Removed
-Më Fal- O Gjoks i Vulosur nga Drita e qiejve dhe tokës! Ti erdhe tek unë që buzët tona të mos mbeten të vetmuara pa buzqeshjen Ti erdhe tek unë që trupat tanë të mos bëhen varre për zemrat tona! Drita çdo gjëje ia zbulon hijen e vet E pse çdo hije është e zezë edhe pse gjërat janë shumëngjyrshe?! Ti ... -Më Fal-
O Gjoks i Vulosur nga Drita e qiejve dhe tokës!
Ti erdhe tek unë që buzët tona të mos mbeten të vetmuara pa buzqeshjen
Ti erdhe tek unë që trupat tanë të mos bëhen varre për zemrat tona!
Drita çdo gjëje ia zbulon hijen e vet
E pse çdo hije është e zezë edhe pse gjërat janë shumëngjyrshe?!
Ti erdhe pa asnjë ngjyrë që përmes teje t’i shof të gjitha ngjyrat
Ti erdhe pa asnjë shkronjë që mua të mi mësosh të gjitha shkronjat
Ti erdhe e fundit por ti je e para.

O Nektar i Pasosur që mjaltit të jetës ia jep ëmbëlsinë
Ti u ngjite në Malin e Dritës që ne të mos mbetemi në errësirë
Ti zbrite nga mali që ne të mos mbetemi pa ujë në shkretëtirat e jetës
Pranë teje koha matet me të rrahurat e zemrës
Ti je e gjith bota,por e gjith bota nuk është ti!
Sepse ti nuk kuptohesh nëpërmjet shkronjave
Por shkronjat kuptohen nëpërmjet teje.

O gjëja më e thellë në këtë botë
Ata që shikimin e syve të tu s’e njohin
Në vend të gjurmëve tua veç gjërat e kota në botë shohin
Ti u përule në tokë që ne të arrijmë lartësinë e qiejve
U bëfsha pluhur i rrugës sate
Dhe mbetsha tek këmbët tua nga e hëna në të hënë!

E ti zemra ime
Ma jep një pikë lot të mos qaj më!
Ma jep një pikë gjak të më mbyllen plagët!
Më jep pak nga varfëria jote që të jem i pasur
Dhe më fal që nuk pata fjalë ta përshkruaja
asnjë fije të qerpikut të syve tu, pa të cilët botët nuk shohin
Më fal, më fal, më fal!
Read more
Da je bilo malo više tvoje pažnje i malo manje moga inata, možda bi umjesto njihovih riječi, jutrima ...
Media Removed
Da je bilo malo više tvoje pažnje i malo manje moga inata, možda bi umjesto njihovih riječi, jutrima odzvanjala naša pjesma stanom. Budale, znam, ruku na srce nismo se oboje trudili, a i kako smo započeli, ponekad mislim da smo toliko loši bili. I mjesec za mjesecom, nalaženja, kave, prijatelji ... Da je bilo malo više tvoje pažnje i malo manje moga inata, možda bi umjesto njihovih riječi, jutrima odzvanjala naša pjesma stanom. Budale, znam, ruku na srce nismo se oboje trudili, a i kako smo započeli, ponekad mislim da smo toliko loši bili. I mjesec za mjesecom, nalaženja, kave, prijatelji smo samo. I bili smo, dok nije preraslo u nešto više. No, oboje uplašeni smo pobjegli od nas, od ljubavi. Ti među poslove i karijeru, ja među druge gradove i nove prijatelje... Jebiga. Stizale su kasnije poruke; “Možemo li se naći?”, “Želim da razjasnimo što se sve dogodilo.”, “Oprosti...” Stizale su... Sa tvog broja. I zavidim ti, jer si odrastao, jer si se odlučio boriti za nas, odlučio se skrasiti i taj tvoj odabir sam bila ja...Ali ja? Znaš mene, dok život juri, ja ću lagano. I tako... Počela sam te viđati s nekom, malo starijom od mene, znala sam ju iz viđenja...I sve bi to bilo okej, da nisam znala kako mi to radiš iz inata, kako mi trljaš sol na ranu jer ti ja nisam oprostila, kada si oprost tražio... I tako jednog dana čujem, trudna je, uskoro će i svatovi... I sve bi to bilo okej, stvarno, sve bi bilo kako treba biti, mislila bi da si sretan, da to radiš s ciljem, da mi dan prije svatova nije stigla tvoja poruka... Dan prije tvojih svatova. “Ona, zato što mi je bila zadnja mrvica spasa da će biti bolje, jer poslije tebe nisam mogao bolje nikako. Ona, zato što je dosadnija, smirenija, zato što mi svaku prašta dostojanstveno. Ona, zato što je potpuni kontrast tebe. Ona, samo zato što nosi moj život... A samo crni Vrag zna da bi dušu dao, da ti budeš ta koju ću prenijeti preko praga... Sada znaš i ti. Ništa... Ako ikada navratiš... Ma znaš, i dalje te...”
I tada sam shvatila koliko si zapravo tako nesuđen i dalje moj, kako tu ženu ne voliš već poštuješ zato što će ti dati ljepši dar od života, zato što će ti dati jedan život kojeg ćeš voljeti više od svoga... A ja? Ne brini... Znaš mene, dok život juri, ja ću lagano.
——Ukoliko Vam sa sviđa, ostavite komentar. 💕 #mbcitati #citati
Read more
Loading...
S kučeravými vlasmi mám pohodu. Nežehliť vlasy každý deň je neskutočne oslobodzujúce, len umyjem ...
Media Removed
S kučeravými vlasmi mám pohodu. Nežehliť vlasy každý deň je neskutočne oslobodzujúce, len umyjem a nič viac nemusím. Chodila som ráno do práce s mokrými keď blolo teplo a bol to super pocit Jedna jediná vec čo ma štve je, že milujem klobúky a revízorské čiapky, ktorých mám asi 10 a neviem ich ... S kučeravými vlasmi mám pohodu. Nežehliť vlasy každý deň je neskutočne oslobodzujúce, len umyjem a nič viac nemusím. Chodila som ráno do práce s mokrými keď blolo teplo a bol to super pocit 😍 Jedna jediná vec čo ma štve je, že milujem klobúky a revízorské čiapky, ktorých mám asi 10 a neviem ich s tými kučerami nosiť - vôbec to dobre nestojí a ani nedrží 😩 Povedala som si, že chcem byť rok čistá od žehlenia, mám akože odvykačku 😏... Takže v máji keď sa vyrovnám, dám si všetky moje klobunky naraz 🙄🎩.
Read more
Jsou vánoce, takže všichni ležíte na gauči jak pytle kytu, koukáte na telku a scrollujete. Takže ...
Media Removed
Jsou vánoce, takže všichni ležíte na gauči jak pytle kytu, koukáte na telku a scrollujete. Takže vám napíšu takovou vánoční pohádku, která bude celá scrollovatelná. Vyrostla jsem v paneláku na sídlišti, který je (nebo spíš moc není) vidět za mým kolenem s vánočkou Penam. Jo, Babišova Vánočka, ... Jsou vánoce, takže všichni ležíte na gauči jak pytle kytu, koukáte na telku a scrollujete. Takže vám napíšu takovou vánoční pohádku, která bude celá scrollovatelná. Vyrostla jsem v paneláku na sídlišti, který je (nebo spíš moc není) vidět za mým kolenem s vánočkou Penam. Jo, Babišova Vánočka, to je hnus, co? Víte, jenže moje máma počítá každou korunu a koupila jen a jen pro mě tu, která byla v akci. Chutná s máslem úplně stejně, jako všechny ty před tím. Není to ideologická vánočka, je to smutná vánočka, kterou si můžou dovolit penzisti, jako máma. Na tomhle sídlišti se mi děly spíš horší než lepší věci, ale bylo to místo, kde jsem trávila většinu času v knihách a manga. Tričko Emily Strange mi kupodivu sedí pořád stejně, jako před lety - tzn.leze mi z něj pupík. Manga mě bavily vždycky mnohem víc. Mám celoživotní zásek na Sailormoon- trošku nemotorný naivní holce, který moc nejde škola, ale má ráda jídlo (!). A nakonec zachrání svět (a jeho, v tomhle si můžou podat ruce s Pretty Woman). Už nejsem v pubertě, ale i tak jsem si nechala udělat radost Ježíškem @lushcr kterej má želé masku Bunny Moon, no po kom asi? Prej budu mít obličej hebký jako zaječí uši. Kéž by se aspoň nějaký vánoční pohádky splnily. ✨🌟🌠🌖🌕🐰👯 #slovajsoujenkapkydeste #bunnymoon #sailormoon #sidliskovysen #panelstory #usagi #manga #emilythestrange #pakockaevenstranger #vanocnipohadka #crueltyfree #uprimnareklama
Read more
10h ujutru. Budi me Aleksa. J:budaloo. A: zove te Lara. J: daj mi je. A:evo. J:ejj L:e izvini ...
Media Removed
10h ujutru. Budi me Aleksa. J:budaloo. A: zove te Lara. J: daj mi je. A:evo. J:ejj L:e izvini što sam te probudila. Ja kad je raspust ne znam za vrijeme. J:hahah. Ma niš L:oćeš da prošetamo? J:okejj. L: za pola sata ispred tvoje zgrade. J:važi. Caosss L:cao. Ustala sam. Istuširala ... 10h ujutru. Budi me Aleksa.
J:budaloo.
A: zove te Lara.
J: daj mi je.
A:evo.

J:ejj
L:e izvini što sam te probudila. Ja kad je raspust ne znam za vrijeme.
J:hahah. Ma niš
L:oćeš da prošetamo?
J:okejj.
L: za pola sata ispred tvoje zgrade.
J:važi. Caosss
L:cao.

Ustala sam. Istuširala se. Spremila. Obukla sam teksas šorc. Rozu majcu. I obule moje adidas patike💙

Kada sam sišla Mina me je čekala.

J:ejj. Izvini što si čekala.
L:nisam

Šetale smo odjednom sam nalećela. Na neku djevojčicu.

Xxx: ti si Aleksina sestra?
J: da što?
Xxx: ma ništa. Prelepa si.
J:hvalaa.
Xxx: ćao. I hvala ti.
J:ćaos. A zašto mi zahvaljuješ?
Xxx: ma ništa pozdravi Aleksu.
J: a.... Došao je Aleksa i rekao.

A:Ana?
Xxx: Aleksa........ KAKO VAM SE SVIĐA?💜💞
Read more
Loading...
Czas to pieniądz. I teraz będzie o pieniądzach właśnie. Czy komuś przeszkadza to, że podaję różne ...
Media Removed
Czas to pieniądz. I teraz będzie o pieniądzach właśnie. Czy komuś przeszkadza to, że podaję różne ceny różnych rzeczy czy przedmiotów, które mamy w domu, kupujemy lub mamy zamiar kupić? Pod wcześniejszym zdjęciem wywiązała się powiedzmy "ciekawa" dyskusja. Otóż okazało się, że za często ... Czas to pieniądz. I teraz będzie o pieniądzach właśnie. Czy komuś przeszkadza to, że podaję różne ceny różnych rzeczy czy przedmiotów, które mamy w domu, kupujemy lub mamy zamiar kupić? Pod wcześniejszym zdjęciem wywiązała się powiedzmy "ciekawa" dyskusja. Otóż okazało się, że za często (w zasadzie to drugi raz) powiedziałam na Stories, że schody, które zamawiamy do domu będą kosztować około 20 tys. zł. Moim zdaniem to nie jest wysoka kwota - można też zamówić schody za 60 tys. albo i więcej. Nie ważne. I tutaj właśnie zaczynają się nomen omen schody. Bo ja nie mam problemu z tym, żeby Wam powiedzieć, że kupiłam sukienkę za 65 zł, podkład na twarz za 35 zł, ekspres do kawy za 2 tys. albo schody za 20 tys. Nie robię z tego tajemnicy, bo jestem z Wami szczera i zawsze mówię Wam o wszystkim. Tym bardziej, że SAMI DO MNIE często piszecie na PRIV z pytaniem o różne ceny - i wiem, że jak opowiem o czymś na Stories to więcej osób z tego skorzysta. Zresztą ja również tak robię - oglądam Stories różnych osób, korzystam z ich poleceń i BARDZO CIESZĘ SIĘ, gdy jest podana cena danego przedmiotu. Widoczna cena pozwala mi oszczędzić czas, którego jest tak mało, gdy ma się dzieci. Więc jeśli komuś przeszkadza to, co widzi i SŁYSZY na naszym Stories, to niech się nie męczy i sam odejdzie - albo zamilknie raz na zawsze. Bo ja jestem jaka jestem i nie mam zamiaru się zmieniać. Albo ktoś mnie akceptuje w 100% i dlatego tutaj jest - albo ma jakieś ALE do mnie i trudno. Ja nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili.
I jeszcze na koniec przeczytajcie wiadomość od osoby, którą ostatnio zablokowałam na IG (raz na ruski rok zdarza mi się to robić)
"Dzień dobry Pani Marysiu. Widzę że zablokowała mnie Pani na Instagramie - byłam pod profilem...😞 Przykro mi. Chciałam Panią przeprosić jeśli uraziłam moim bezpośrednim komentarzem Wiadomo - Pani Instagram i może Pani umieszczać co Pani chce. Bardzo lubię i dużo korzystam z Pani bloga (w ciąży i teraz) codziennie oglądałam Instastory i miło mi patrzeć na tak pozytywna rodzinkę. Przyznam, że wtedy miałam gorszy dzień. (Reszta w komentarzu)
Read more
Nije reklama, niti ja znam tog dečka baš, ali @hrvojepetrovic10 zna slikat!! Sad nzm kakav mob imate ...
Media Removed
Nije reklama, niti ja znam tog dečka baš, ali @hrvojepetrovic10 zna slikat!! Sad nzm kakav mob imate i da li je isto na svakom ali mislim da se povuče prema lijevo da vidite ostale slike,čudo su, pogledajte 2. sliku takozvana "predatorska" ili "gladna hijena skenira plijen" ŽELIŠ ZNATI ... Nije reklama, niti ja znam tog dečka baš, ali @hrvojepetrovic10 zna slikat!! Sad nzm kakav mob imate i da li je isto na svakom ali mislim da se povuče prema lijevo da vidite ostale slike,čudo su, pogledajte 2. sliku takozvana "predatorska" ili "gladna hijena skenira plijen"
ŽELIŠ ZNATI VIŠE?
Dvije najveće prevare na svijetu, jebena navlakuša najveća. Znači veće navlakuše od super šanse. Ženski dekolte i ženske naočale bez dioptrije. Gotovo, BAM, kraj, crta...znači nema veće prevare, tu se vodi veća prevara od Neymarovog transfera u PSG. Zbog dekoltea se nekad skoro gubi zivot, jebote najebeš kao muškarac a nisi kriv, netko ti se igra glavom kao Gepetto Pinokiom. Znači nema razlike između dekoltea i situacije kad recimo gladnim hijenama ubaciš antilopu u staklenom kavezu. One je vide i gladne su, ali ne mogu do nje, a netko ih zajebava namjerno. Ja znam koja je misija dekoltea, ali više ne gledam, uhu ne ne, neću više gledat, makar sam prije imao taktiku, ono kao ispod oka pogledaš, perifernim kao Ozil kad gura one svjetske lopte za gol. A naočale bez dioptrije ,a to je moderni način, kao da mi se slaže uz stil koji nosim. Kakav stil, igrice se igraju, opečeš se opasno, glava ti ode daleko. Pazite na ono, "ma joj buljim u ekran dugo pa moram radi vida" PREVARA, nemaju dioptriju, jučer nije nosila. Samo mislite na jednoroge , slapove, shake od čokolade, nešto lijepo i to je to, proći će.
Read more
Si še kar v prazničnem vzdušju? Gremo, pokonci, trebuh noter, prsi ven in pred ogledalo.. pa čim ...
Media Removed
Si še kar v prazničnem vzdušju? Gremo, pokonci, trebuh noter, prsi ven in pred ogledalo.. pa čim prej zbriši nasmešek z ust, ker ti kmalu ne bo več do smeha.. Čas je, da se po vojaško zbrcamo v akcijo. Dejstvo je, da vojaki redno skrbijo za kondicijo, saj je zamaščen vojak mrtev vojak. Polna ... Si še kar v prazničnem vzdušju? Gremo, pokonci, trebuh noter, prsi ven in pred ogledalo.. pa čim prej zbriši nasmešek z ust, ker ti kmalu ne bo več do smeha.. Čas je, da se po vojaško zbrcamo v akcijo.
Dejstvo je, da vojaki redno skrbijo za kondicijo, saj je zamaščen vojak mrtev vojak. Polna bojna oprema tehta 20+ kg, dodatnih 10 ali 20 kg odvečne maš­­­­­­­­­­čobe pa ne pomeni nič dobrega.. Treningi, ki jih ta elita uporablja za usposabljanje, pa so sila enostavni. Spodaj imaš nekaj primerov, s katerim boš hitro in učinkovito utrdil svoje telo in mišice po teh prazničnih prekrških..
1️⃣Dvig na drogu
Z ozkim podprijemom primi drog, nogi malo pokrči, roki pa ne iztegni popolnoma. Od tu se hitro dvignite do višine, ko je brada nad drogom, ter se počasi spusti v začetni položaj.
2️⃣Navpične sklece
S stopali se upri na steno, roki pa daj na tla v širini ramen. Dvigni­­­­ zadnjico kar se da visoko, da boš s trupom in glavo čim bolj navpično navzdol. Od tu se z rokama počasi spusti navzdol, ko je glava v bližini tal, se ustavi, nato pa hitro vrni v začetni položaj.
3️⃣Obratno veslanje
Uleži se na tla in iztegni roki. Drog mora biti od pet do deset centimetrov višje od tvojega dosega. Primi ga malo širše od ramen, zravnaj telo in se hitro dvigni. Ko je prsni koš nekaj cm pod drogom oz. sta komolca pod kotom 90, se za­­ustavi in počasi spusti nazaj.
4️⃣Poskok
Stoj zravnano, nogi imej skupaj, roki ob telesu. Od tu skoči, razširi nogi, z rokama pa zamahni nad glavo. Ob pristanku bosta nogi nekoliko širše od ramen, roki pa nad glavo, z naslednjim skokom pa se vrni v začetni položaj.
5️⃣Burpi
Postavite se v položaj za sklece, nato pa nogi čim hitreje poteg­­­ni k prsnem košu (v počep), se z vso močjo odrini v skok in iztegnit roke nad glavo. Ob pristanku znova počepni in čim hitreje odrinit noge nazaj v začetni položaj sklece.
💥ajde akcija!💥
#novoletnezaobljube
@lipardesign •
#body #bodybuilding #fitnessmotivation #fitspo #lean #change #transformation #gymlife #pushpullgrind #grindout #flex #instafitness #gym #trainhard #eatclean #grow #focus #dedication #osebnitrener #personaltrainer
Read more
Loading...
MÔJ 2018 2/3 - CESTOVANIE 🗺️ Myslím, že som si to hovoril aj takto pred rokom, že cestovanie ma už až ...
Media Removed
MÔJ 2018 2/3 - CESTOVANIE 🗺️ Myslím, že som si to hovoril aj takto pred rokom, že cestovanie ma už až tak nebaví. Zrazu sa pozriem naspäť a nič tomu nenasvedčuje Rok 2018 som začal splneným snom na Waterloo Bridge v Londýne , odkiaľ som pozoroval jeden z najslávnejších a najväčších novoročných ... MÔJ 2018 2/3 - CESTOVANIE 🗺️ Myslím, že som si to hovoril aj takto pred rokom, že cestovanie ma už až tak nebaví. Zrazu sa pozriem naspäť a nič tomu nenasvedčuje 😂 Rok 2018 som začal splneným snom na Waterloo Bridge v Londýne 🇬🇧, odkiaľ som pozoroval jeden z najslávnejších a najväčších novoročných ohňostrojov 🎇. O mesiac už som sa balil na svoju prvú ozajstnú dvojtýždňovú dovolenku v Thajsku 🏝️🇹🇭 Prvýkrát po 2,5 roku som letel mimo Európy, prvýkrát v živote som bol 2 týždne bez počítača. Thajsko bolo super, videli sme krásne miesta, užil som si voľno, načerpal kopu energie a inšpirácie, pretože presne to som potreboval. V apríli sme s @majolapos naslepo leteli do Tirany 🇦🇱 O meste sme vedeli takmer nič, o to lepšie to dopadlo. Atmosféra, ktorá si ma získala tak ako všetky balkánske krajiny a aj vďaka tomu sa na jar chystám na pár dní pozrieť Kosovo 🙂 Začiatkom júna ďalšia položka na mojom bucket liste, Barcelona 🇪🇸 Skvelé kaviarne a celkovo super vibe je to, čo sa mi s týmto mestom spája 👌🏻Leto som venoval objavovaniu Slovenska spolu s @minislovensko 🇸🇰 Prvýkrát som navštívil Tatry, Spišský hrad či Košice, zrecenzoval nejaké reštaurácie a hotely, vyskúšal bývanie v autokempe v stane na streche auta, zajazdil si na mojich obľúbených autách, spoznal pár príjemných ľudí cez BlaBla Car, super leto 🤗 V septembri opäť Londýn a opäť úžasne strávený čas 🇬🇧 @babs_h mi ukázala nové miesta, vyskúšal som super výberové kaviarne, cítil som sa fakt ako doma ❤️ V októbri som splnil jeden veľký sen mojej starkej a pochodili sme spolu nádherný Paríž 🇫🇷 Sľúbil som jej to pred 5 rokmi a musím povedať, že tá radosť v tvári vždy, keď o tom hovorí, je neskutočná a to ma nesmierne teší. Malú cestovateľskú krízu som zažil koncom novembra v Kyjeve 🇺🇦, čo ale súvisí s mojou celkovou koncoročnou krízou, o ktorej napíšem zajtra. Každopádne je Kyjev pekné mesto (aj keď asi viac v lete), Černobyl je zážitok, ktorý si netreba nechať ujsť, a čítať si o začiatku vojny pri obede v centre hlavného mesta je tiež haluzná spomienka 😉
POKRAČOVANIE V PRVOM KOMENTE 👇🏻
Read more
Guardando a quei ratti volanti che tanto odio, ma che sono bellissimi quando si trovano in questa ...
Media Removed
Guardando a quei ratti volanti che tanto odio, ma che sono bellissimi quando si trovano in questa posizione, pensavo alla frase di Verlaine che mi sta torturando da circa sei mesi "Je suis l'Empire à la fin de la décadence". Pensavo a quale potrebbe essere la reazione dello sprovveduto che ... Guardando a quei ratti volanti che tanto odio, ma che sono bellissimi quando si trovano in questa posizione, pensavo alla frase di Verlaine che mi sta torturando da circa sei mesi "Je suis l'Empire à la fin de la décadence".
Pensavo a quale potrebbe essere la reazione dello sprovveduto che mi chieda " Hey come va?" e si senta rispondere " Beh, sai ... mi sento come l'impero alla fine della decadenza".
Che risposta fantastica sarebbe.
Mi crederebbe pazza, però vuoi mettere l'altisonanza?
Ovvio, che sto banalizzando il pensiero dell'autore eh
Me ne rendo conto... Ma quanto è bello questo cielo?
Perché mi sembra brutto tutto questi giorni?
No, ma dai che va bene.
Oddio ma perché penso queste cose, devo essere più matura.
Ragiona Cla, cosa faresti? Ecco, l'opposto.
Ma se adesso all'improvviso me lo trovassi davanti, partirebbe la musica come nei film?
Voglio un vestito dell'ottocento.
Ma se mi presentassi ad una festa in tuta?
Oddio quanto non mi va di vestirmi questi giorni.
Cuccurucuuucuuu Palomaaaaa aihaiahi cantavaaa
Ma che ci provo a fare, tanto che gli frega?
Voglio andare a vedere Venezia. Ansia, scomparirá.
Quanto è bello dire " fare abiura di se ".
Dovrei andare a vedere quella mostra.
MA QUANTO È BELLO QUESTO CIELO?
Read more
Tento Instagram, to je také zvláštne miesto. Na jednej strane tu nájdete naozaj krásne veci, úžasných ...
Media Removed
Tento Instagram, to je také zvláštne miesto. Na jednej strane tu nájdete naozaj krásne veci, úžasných ľudí a neskutočné inšpirácie z mnohých životných oblastí. Nájdete tu umenie, subkultúry, hudobníkov, kreatívcov, spolužiakov zo strednej či vysokej, susedu alebo predavačku z vášho ... Tento Instagram, to je také zvláštne miesto. Na jednej strane tu nájdete naozaj krásne veci, úžasných ľudí a neskutočné inšpirácie z mnohých životných oblastí. Nájdete tu umenie, subkultúry, hudobníkov, kreatívcov, spolužiakov zo strednej či vysokej, susedu alebo predavačku z vášho obľúbeného obchodu. Môžme vďaka nemu nahliadnuť do (ne)cudzích životov, myslí a dokonca aj do duší. Vždy sa mi páčilo, že si tu ľudia vytvárajú priestor, ktorý ich charakterizuje, je zároveň ľudský a vonia človečinou. Na strane druhej, občas vidím, ako sa niektoré účty silou mocou menia na nástroj - marketingový, zarábajúci, za účelom popularity. Veľa sa hovorí o tom, ako si niektoré účty kupujú sledovateľov. O čom sa ale nehovorí, sú "komentovacie" skupiny (napíš mi komentár, ja ti ho vrátim pod tvojou fotkou - na tom by nebolo nič zlé, keby majitelia takýchto účtov potom nevypisovali značkám, akú úžasnú aktivitu majú pod fotkami a že chcú spoluprácu), roboti na likeovanie (nie raz vidím, že mi isté účty srdiečkujú fotky staré dva či tri roky o tretej ráno v pravidelných intervaloch), podivné účty, ktoré vás začnú desaťkrát do mesiaca sledovať opätovne a čakajú, než ich začnete sledovať recipročne a podobne. Zoznam je dlhý a asi by vám len ubral energiu. Mne uberá tiež, tak sa snažím nevšímať si to, ale už dlhšie som vám o tom chcela napísať. 🙈 Tuším, že dnes si nad to trochu sadnem a rozpíšem sa na blogu. Čo by som ale určite chcela ešte v tomto príspevku napísať - nesmierne si vážim každú vašu aktivitu pod mojimi fotkami a veľmi vám ďakujem za to množstvo lásky, ktoré ste mi počas leta takto virtuálne poslali. ❤️ Ďakujem, že vás mám a že ma inšpirujete! 🤗 Prajem vám pekný týždeň. 😘 #sweetladylollipop #sweettravellollipop #croatia #croatia🇭🇷 #banj #freywilleslovakia #freywille #hommageavincentvangogh #vincentvangogh #summer #holiday #ootd #summeroutfit #sunkissed #wearetheanswear #answear_sk #sauths #linendress #ladylike #whitedress #summerstyle #details #summeroutfit #blog #blogger #slovakblogger
Read more
📸📸📸 @hrvojepetrovic10 Ozbiljne, zabrinute face na sve tri slike. Razlog je mrtvi ponedjeljak ...
Media Removed
📸📸📸 @hrvojepetrovic10 Ozbiljne, zabrinute face na sve tri slike. Razlog je mrtvi ponedjeljak gdje sam igrao bzv listić za 5kn dobitak 1100 da se ima šta pratiti, i na kraju mi je NK jebeni Široki Brijeg uzeo sve. Prvi put sam igrao 1. BiH ligu. ŽELIŠ ZNATI VIŠE? Ja sam uvjeren da sam proklet ... 📸📸📸 @hrvojepetrovic10
Ozbiljne, zabrinute face na sve tri slike. Razlog je mrtvi ponedjeljak gdje sam igrao bzv listić za 5kn dobitak 1100 da se ima šta pratiti, i na kraju mi je NK jebeni Široki Brijeg uzeo sve. Prvi put sam igrao 1. BiH ligu.
ŽELIŠ ZNATI VIŠE?
Ja sam uvjeren da sam proklet u kladionici zadnje dvije godine. Ja igram rekreativne listiće gdje ulozi rijetko prelaze 20 kn. Nogometno sam inteligentan i prije sam znao često dobivati, ali nakon zadnjeg velikog dobitka prije 2 godine , jebe me zadnji par i to dva puta mjesečno. Evo jedne situacije. Igra PSG protiv Bayerna , ja i dva frenda zajedno pišemo listić, mislim sve sam ja napravio, jer sam NOGOMETNO INTELIGENTAN oni su samo prepisali, ali jedna lisica od njih stavlja oba daju gol. Hmm ja kao navijač PSG dobacujem "ma ide pobjeda sigurno" i stavljam na PSG kao i ovaj treći frend. Završio faks, svatko je otišao svojim putem. 20:45, skupili se ponovo da gledamo tekmu, i ja skužim da je ovaj treći frend isto igrao oba daju gol. Alo ej , momak stani, kako? Kaže on da je promjenio u tramvaju kad je išao doma, imao je neki osjećaj. Problem je taj što mi imamo grupu na WhatsAppu , ali je on odlučio javiti tu promjenu ovom frendu koji je igrao oba daju gol. Tekma je završila 3:1 za Bayern, njih dvojica su se digla sa stola teški oko 1500kn, jedva su izašli iz kafića i otišli na Big Tasty, a ja jedva skupio za škrti Sundae sa suzama u očima. Tih situacija ima 1000 , ovo je jedna od njih, trebali bi na par piva sjesti da ispričam sve. Eh sad ja nzm šta se dogodilo prije dvije godine, ali čak mislim da sam bio rekao " joj da bar sad dobijem, ne moram više nikad dobiti", ali se ne sjećam. Igramo dalje, volim kladu.
Read more
Hello je crois que je vous dois quelques explications suite à ma disparition des réseaux sociaux, ...
Media Removed
Hello je crois que je vous dois quelques explications suite à ma disparition des réseaux sociaux, d'autant que cela permettra peut-être de sensibiliser autour de moi à l'autisme de haut niveau / Syndrome d'Asperger qui est très méconnu (maintenant on parle de spectre autistique tout simplement). ... Hello je crois que je vous dois quelques explications suite à ma disparition des réseaux sociaux, d'autant que cela permettra peut-être de sensibiliser autour de moi à l'autisme de haut niveau / Syndrome d'Asperger qui est très méconnu (maintenant on parle de spectre autistique tout simplement). Avec mon blog j'ai été approchée plusieurs fois pour des événements réels ce qui m'a complètement braquée, j'ai peiné à expliquer que cela ne m'intéressait pas et mon entourage était assez déçu que je ne me lance pas surtout après de telles occasions ! Au fil du temps le goût du nailart me quittait et checker la boîte mail du blog était davantage une angoisse qu' autre chose. Oui une angoisse de recevoir des propositions, aussi stupide que cela puisse vous paraître.

Et puis tout a été chamboulé à partir de mi 2016 où toutes mes énigmes et mes difficultés depuis ma naissance ont enfin pris sens, mes énigmes ont été résolues. J'ai été diagnostiquée comme étant sur le spectre autistique, avec toutes les difficultés qui y sont attachées. Ma fille cadette également (l'autisme est génétique et souvent héréditaire) avec autisme modéré. Elle bénéficie d'une prise en charge et reste scolarisée dans l'ordinaire.

Assez rapidement c'est devenu ma nouvelle cause et le nailart ainsi que le blog, la photo.. n'ont plus eu d'importance. Et puis on a déménagé encore, il c'est passé tellement de choses... Vous comprendrez donc ma disparition d'autant que l'attente, les tests, tout ça était une période très éprouvante.Mais maintenant je connais mon fonctionnement et j'ai pu procéder à énormément d'adaptations, je peux me respecter et accepter mes limites plus facilement.

Cela me plairait de reprendre quelques photos de vernis via Instagram de temps en temps pour le plaisir et parceque vous me manquez, et les couleurs me manquent 😍 mais je ne pense pas réouvrir mon blog car je n'ai pas pour but d'être connue bien au contraire :) Tout ça pour dire que plus de gens que vous ne le croyez sont concernés par les TSA autour de vous, et que les préjugés sont légion tant l'autisme est cantonné médiatiquement à sa forme la plus sévère.Si vous avez des questions n'hésitez pas à me contacter.
Read more
Kako je doživeo Novak Đoković plasman Crvene zvezde u Ligu šampiona? "Dok se igrala završnica meča, ...
Media Removed
Kako je doživeo Novak Đoković plasman Crvene zvezde u Ligu šampiona? "Dok se igrala završnica meča, vozio sam. I, kako vrlo dobro znam da ne smem da koristim mobilni tokom vožnje, kada je došlo na red poslednjih dvadeset minuta, nisam mogao da izdržim više, parkirao sam se i gledao, upijao ... Kako je doživeo Novak Đoković plasman Crvene zvezde u Ligu šampiona? "Dok se igrala završnica meča, vozio sam. I, kako vrlo dobro znam da ne smem da koristim mobilni tokom vožnje, kada je došlo na red poslednjih dvadeset minuta, nisam mogao da izdržim više, parkirao sam se i gledao, upijao svaki trenutak. A onda, kada je došao kraj... Drao sam se u kolima iz sve snage! Jer, stvarno je bilo napeto. Momci su bili jako borbeni... Ja nisam stručnjak za fudbal, ali momci su se borili, ovo jeste istorijski uspeh i čestitam im svima. Pokazali su opet da nije sve u budžetu, u kvalitetu igrača, već da je timski duh u timskim sportovima presudan. Takve priče inspirišu. Sve čestitke!", rekao je Đoković.

Prokomentarisao je potom i činjenicu da će rivali srpskog prvaka biti moćni timovi - Pari Sen Žermen, Liverpul i Napoli: "Rekao mi je neko ko je sve u Zvezdinoj grupi... Ma, u suštini, momci su postigli veliki uspeh samim plasmanom. Ne treba se usredsrediti sada na to da l' su prerano otpisani zbog kvaliteta drugih timova, već treba pričati o tome kako jedan kolektiv uspeva da ostvari vanserijski uspeh, da bude ispred mnogih evropskih velikana u tom takmičenju. Znam koliko je je dugo fudbalski klub Crvena zvezda čekao na ovo nešto, Partizan je učestvovao nekoliko puta u poslednjih deset godina, tako da je to stvarno izvanredno za jednu malu zemlju koja ima oskudne budžete za te igrače za elitno takmičenje. Momci iz Zvezde nemaju šta da izgube, postigli su veliki uspeh... Nadam se da neće svi otići sada! (smeh) Nadam se da će najbolji igrači, valjda, ostati. Znam za Radonjićev odlazak... Nadam se da će doći pojačanja i da će u grotlu Marakane velikani imati problema da savladaju Zvezdu!", zaključio je Đoković.
Read more
Často mi od vás chodí zprávy, kde si pochutnat na fakt dobrý asijský kuchyni (v Praze) - mám už o tom ...
Media Removed
Často mi od vás chodí zprávy, kde si pochutnat na fakt dobrý asijský kuchyni (v Praze) - mám už o tom rozepsanej článek, ale protože by se vám tipy mohly hodit už teď, pokud rádi obdarováváte svoje blízký kulinárníma zážitkama - dám vám pár prověřenejch adres radši hned! Miluju @yamisushibistro, ... Často mi od vás chodí zprávy, kde si pochutnat na fakt dobrý asijský kuchyni (v Praze) - mám už o tom rozepsanej článek, ale protože by se vám tipy mohly hodit už teď, pokud rádi obdarováváte svoje blízký kulinárníma zážitkama - dám vám pár prověřenejch adres radši hned!😊 Miluju @yamisushibistro, @qqasian, @kimchi.cz, @levitaterestaurant, @yamato_restaurant_prague, @momoichibistro, @paprika_bistroandbar, #ranapakistani na Bulovce, @hanabisushihouse, @banhmimakers, @yuniku_bbq, @mrbanhmicz, @spicesrestaurantandbar..., určitě mi ve výběru může něco chybět, jasně, ale to je proto, že jsem tam buďto ještě nestihla zajít (pár adeptů mám a nový se vyrojili) nebo mě to prostě jenom úplně neoslovilo.🤷🏼‍♀️ Anebo jsem si teď jenom hned nevzpomněla!😂🙈 Z “neásie” zbožňuju @restaurace_kantyna, @eska_karlin, @nase_maso, @kuchyn_na_hrade, @garagekarlin, @mr.hotdogprague, @augustine_restaurant, @cafeloungepraha, @bistro.proti.proudu a nově taky @avo.gang,... Zbytek vám rozepíšu po novým roce. A kdybyste náhodou všude nedostali dárkový poukázky, nakreslete si je sami, a darujte sebe a čas strávenej s váma spolu s návštěvou restaurace.❤️ Takový dárky mě osobně stejně bavěj nejvíc! Jídlo a lidi, který miluju hezky pohromadě.🥰 PS: ilustrační foto z věčeře v Yami sushi bistru.😘 #jajincinyoblibenypodniky #kdejajaji #zasadnezdrave
Read more
Tak si dnes užívam deň voľna v práci, (to znamená, že doma frčím o dušu, varím, upratujem, periem ...
Media Removed
Tak si dnes užívam deň voľna v práci, (to znamená, že doma frčím o dušu, varím, upratujem, periem a snažím sa za 1 deň stihnúť všetko to, čo celý týždeň len tak stálo a čakalo, kedy to spravím ) a zrazu to prišlo.. Zničoho nič, z čista jasna počas vysávania mi to zrazu všetko došlo.. Tak intenzívny ... Tak si dnes užívam deň voľna v práci, (to znamená, že doma frčím o dušu, varím, upratujem, periem a snažím sa za 1 deň stihnúť všetko to, čo celý týždeň len tak stálo a čakalo, kedy to spravím 😃) a zrazu to prišlo.. Zničoho nič, z čista jasna počas vysávania 😄 mi to zrazu všetko došlo.. Tak intenzívny a neuveriteľný nával myšlienok a pocitov, ktorý nešlo zastaviť. A tak som si uvedomila a dnes sama zo sebou oslavujem.. • Pochopila som, že nie každý ma bude mať rád, a že je to úplne v poriadku 🙂 • Som vďačná za to, že sa v mojom živote udiali všetky tie veci, (pred rokom by som ich nazvala "zlé") ktoré mi otvorili oči a začala som sa posúvať presne tým smerom, kam mám smerovať
• Som vďačná za každého jedného človeka v mojom živote, ktorého som stretla, pretože ma to malo niečo naučiť
• Pochopila som, že ak sa ľudia o mne vyjadrujú tak, že s tým nie som stotožnená, je to v poriadku a nehovorí to nič o tom, aká som.. To ako ľudia vnímajú svet a ľudí okolo seba, je odrazom ICH samých
• Som vďačná, že za tie roky, v mojom živote ostalo pár priateľov, o ktorých dnes už môžem povedať, že viem, že sú to priatelia na celý život a ďakujem im za to ❤
• Rovnako som vďačná, že za posledný rok, sa v mojom živote objavili noví a skvelí ľudia s úžasným srdcom, ktorí ma veľa naučili, pomohli, povzbudili.. Niektorí odišli a iní zostali, no v mojom srdci budú navždy so mnou
• Pochopila som, že prežívať smútok nemusím sama, a že plač nie je slabosť a tak sa zaň už viac nehanbím
• Som vďačná, za neskutočné zážitky, hodiny smiechu, okamihy a momenty, ktoré som zažila, za všetky prebdené noci, na ktoré si nebudem pamätať, s ľuďmi, na ktorých nikdy nezabudnem 💓
• Som zase o kúsok bližšie k samej sebe, aj keď je to ešte veľmi dlhá cesta
• A nakoniec uvedomenie si, že aj keď vám v živote ľudia ublížia, sklamú vás, oklamú, opustia, budú na vás kydať špinu, s vami to nemá nič spoločné. • A pokým neuzavriete mier so svojou minulosťou, celkom iste vás dobehne vo vašej budúcnosti #howk
Read more
Asi jste už zaregistrovali, že se blíží slavnostní večer a vyhlašování cen @foodblogroku a letos ...
Media Removed
Asi jste už zaregistrovali, že se blíží slavnostní večer a vyhlašování cen @foodblogroku a letos to bude opravdu asi úžasná párty bez ohledu na ocenění. Každý rok FBR vypisuje ještě extra soutěž na různá témata a letos mě téma tak nadchlo, že i když je tento měsíc pro mě šílený (pro koho ne že ... Asi jste už zaregistrovali, že se blíží slavnostní večer a vyhlašování cen @foodblogroku a letos to bude opravdu asi úžasná párty bez ohledu na ocenění. Každý rok FBR vypisuje ještě extra soutěž na různá témata a letos mě téma tak nadchlo, že i když je tento měsíc pro mě šílený (pro koho ne že jo?), tak jsem se včera do receptu pustila.
Hlavním partnerem této akce je #AEG a #MamaShelterPrague, proto se jedná o #aegmamadish.
Mama Shelter, který FBR letos hosti si zakládá na konceptu sdílení jídla jako od maminky, tak bylo téma jasné. Vytvořit tradiční české jídlo, jako od maminky, ovšem s moderním twistem. Něco, co by zapadlo do restaurace tohoto cool hotelu. Něco, co se dá servírovat na jeden společný talíř pro více lidí. Něco, co byste uvařili kamarádům cizincům, ale v moderním podání. A hádejte co? Poslední možný den pro zařazení se do soutěže je dnes! :D
Nemohla jsem se rozhodnout, jestli budu dělat plněné papriky a nebo kapustové závitka a jelikož mají hodně společného, tak jsem udělala oboje, což je na společný talíř ideální, navíc hosté mohou ochutnat více věcí. Tedy se tu jedná o moderní twist těchto dvou jídel. Celkově je chuť hlavně masové náplně lehce laděná do Ásie a tyto rolky/papriky jsou servírované s avokádem (protože koho nepotěší), s čerstvým koriandrem, grilovanými papričkami Padrone, rajskou omáčkou jako dip a malými knedlíčky s koriandrem a to hlavně proto, aby vše bylo kompletní a nováčci mohli ochutnat houskový knedlík. Recept na knedlíky je jinak ale skvělý! Je to celkem jednoduchý, ale povedený recept po mé babičce. Obsahuje také návod, jak si vytvořit jednoduše malé kuličky aniž byste s nimi měli hodně práce či se při varu rozpadaly.
A na závěr pro osvěžení chuti i mezinárodní osvětu, servíruju tuhle dávku tradice v moderním podání s mističkou rychlokvašek.
Záměrně jsem připravila rolky malé a plnila do mini papriček Padrone, protože pak je to pravý finger food. Doma si můžete připravit rolky normální velikosti, i když mám to včera doma tak strašně přišlo vhod mít na stole tyto sharovací talíře a malé sousta.
Read more
Jeśli chcesz by los Ci sprzyjał. Zadbaj o ciało i umysł a wszystko czego potrzebujesz los wyłoży ...
Media Removed
Jeśli chcesz by los Ci sprzyjał. Zadbaj o ciało i umysł a wszystko czego potrzebujesz los wyłoży Ci przed wzrok. Jeśli to zauważysz, będziesz za tym podążać. Każda twoja myśl, czy i słowo kreuje to co odtworzysz w przyszłości. Uważaj czego pragniesz. Lekcja 1: Jeśli budzisz się rano ... Jeśli chcesz by los Ci sprzyjał. Zadbaj o ciało i umysł a wszystko czego potrzebujesz los wyłoży Ci przed wzrok. Jeśli to zauważysz, będziesz za tym podążać. Każda twoja myśl, czy i słowo kreuje to co odtworzysz w przyszłości. Uważaj czego pragniesz.

Lekcja 1:

Jeśli budzisz się rano a twoje myśli są czarne i ponure zmień je. Ja wiem, że możesz zadać sobie pytanie ale jak to zrobić. To oczywiście wydaje się bardzo proste a zarazem tak trudne. Ludzie często pytają mnie skąd we mnie tyle wewnętrznego szczęścia, euforii. Bez względu na to co mi się przytrafia, trudny czas, upadek, problemy w wielu sferach życia to zawsze mówię sobie. "Joga, medytacja, relax"
Wszystko co ma się wydarzyć i tak się wydarzy.
Rada 1
Porzuć smutek, żal, wybacz. Wybacz wszystko i wszystkim. Jeśli nie jesteś gotowy przyjdzie na to czas. Nie myśl o tym co było ponieważ to tylko wzbogacona świadomość w tu i teraz. Jesteś tu i nie myśl o przyszłości ponieważ to iluzja która kreujesz swoimi myślami. Jeśli już tego się dopuszczasz dbaj by te myśli były czyste, pełne miłości, wiary, radości i pokornej intencji. Uważaj na kierunku materialne i ego. Wtedy los będzie utrudniać aż nauczy pokory.
Miłego dnia wszystkim tym którzy patrzą głębiej. Siła dla tych którzy dopiero odkrywają swoje własne ja.

I pamiętaj, każdy popełnia nawet okrutne błędy. Ale to jest właśnie życie. By stawać się innym człowiekiem.
Myśl na dzisiaj. "Ciało jest grobem"
Jak Ty to rozumiesz ?
#cialo #umysl
#joga #medytacja #vege #szczecie
Read more
V niektorých veciach pochopí iba manka manku..viete ako si vie manka zrobiť radosť?? Kúpi niečo ...
Media Removed
V niektorých veciach pochopí iba manka manku..viete ako si vie manka zrobiť radosť?? Kúpi niečo parádne svojmu decku a vytešuje sa z toho ako prepatá 🤪🤪🤪 Tohtoročná zima ma prekvapila asi ako prvý sneh každý rok našich cestárov..a hovorím si, že teploty niečo málo nad nulou ma nemôžu zastaviť ... V niektorých veciach pochopí iba manka manku..viete ako si vie manka zrobiť radosť?? Kúpi niečo parádne svojmu decku a vytešuje sa z toho ako prepatá 🤪🤪🤪
Tohtoročná zima ma prekvapila asi ako prvý sneh každý rok našich cestárov..a hovorím si, že teploty niečo málo nad nulou ma nemôžu zastaviť v obľúbených prechádzkach ‼️⛔️‼️
Zavolala som do @maderna_baby a na druhý deň ma čakal doma tento skvost 😍
Nehanbím sa priznať, že aj double manka občas potrebuje poradiť..a tento fešák fusak zvláda zimu až do -10 st. Však ho vymysleli Švédi ☝🏼🤣
A ako bonus beriem tie štýlové rukavičky na moje večne ľadové labky 🙏🏻 a tá kožušina je vlastne pancier, nikto mi nevidí do kočíka..lebo už som mala zopár nepríjemných čumil-príbehov, ale o tom niekedy inokedy.. 😠
A viete čo je pre vás rovnako prepaté manky skvelá správa?? 💌 že čoskoro si dáme s @bjallraofsweden_cz súťaž o jeden takýto fusak.. 😜
Btw dnes sme boli na vianočných trhoch a hneď v prvom punčovom stánku mi slečna povedala, že taký vypimpovaný kočík ešte nevidela.. 🤩 mali ste ma vidieť ako som sa vznášala 🧚🏼‍♀️
#maléBeľkéRadostiPrepatejDoubleManky 🤪
Read more
Je čas naliať si čistého vínka.. <span class="emoji emoji1f377"></span> Teda v mojom prípade, keďže som lepšia dojnica ako Milka <span class="emoji emoji1f42e"></span> a pomýšľam ...
Media Removed
Je čas naliať si čistého vínka.. Teda v mojom prípade, keďže som lepšia dojnica ako Milka a pomýšľam na prevádzkovanie vlastného mliečneho automatu 🍼radšej exnem litrovú minerálku..ale teda naspäť k téme! Tooooľko peknučkých správ mi chodí, že “jeeej ako dobre vyzeráš, stále si ... Je čas naliať si čistého vínka.. 🍷
Teda v mojom prípade, keďže som lepšia dojnica ako Milka 🐮 a pomýšľam na prevádzkovanie vlastného mliečneho automatu 🍼radšej exnem litrovú minerálku..ale teda naspäť k téme!
Tooooľko peknučkých správ mi chodí, že “jeeej ako dobre vyzeráš, stále si vysmiata aj keď máš 2ks na krku a humor ťa neopúšťa”.
S. T. O. P.⛔️
8.8.2018 bol magický dátumček, že?? Nooo aj ja si ho budem pamätať. To som sa totiž ako double manka tenkrátpoprvé psychicky zrútila..😱
Leo totiž žiarli. Čo je vraj normálne. V tomto prípade asi nie som normálna ja. Lebo som si predstavovala, že keď prinesiem Tea z pôrodnice-tak si bráškovci padnú do náručia a budú nerozlučná dvojka 4ever.
Pravda je taká, že našťastie mu nechce ublížiť..teda nemôžem ho nechať nikde voľne pohodeného na sedačke alebo posteli ako býval Leo kým sa ešte nepretáčal sám. Teo musí byť ohradený, lebo Leo je divočák a skáče ako 🐒 všade. Ale teda našťastie sa Leo nepokúša Teovi odkusnúť prsty, kým spí (lebo kolegynin brat ju chcel takto obkuskať 😁). Leo vydiera. Mňa. Plačom. Ukáže mi, že mám bračeka položiť a zobrať na ruky jeho. No a v ten magický dátum, plakali obidvaja naraz. Menší od hladu, starší lebo sa chcel hrať a ja som nechcela bábätko položiť..nasledovali vysvetľovačky, túlenie, mojkanie, odloženie bábätka do postieľky a plač aj tak neprestával. A tak sme po 15 minútach plakali 3. Najmenší ešte vždy od hladu, stredný ešte vždy od žiarlivosti a tá najvác hormónmi naložená od bezmocnosti. 😩😩😩🙈
A to som si myslela, že toto 600nedelie dám bez hystérie. Lenže..keď je človek 8x za noc hore, lebo dojčí poprípade hladká staršieho kt zo sna vykrikuje “mamííí”, do toho Leo zadelí pravidelný budíček 5.30 a núti ma ísť sa hrať s autíčkami do obývačky, poprípade dostane neznesiteľný smäd. To sa mi potom stane, že stepujem pred potravinami 7 minút pred otvorením, obed mám navarený už o 9tej, smejem sa ničomu a všetkému jak psycho, chodím okolo baráku s kávou v ruke a s veľkými čiernymi okuliarmi lebo kruhy pod očami mám jak panda 🐼 do toho zachraňujem Leove zuby pred nabitím držky na motorke a to mám ešte kočík v ďalšej ruke a na pleci tašku s nákupom..kurnik, čo som chobotnica?? 🐙
Read more
Aj keď po roku stále neviem či má narodeniny 3. alebo 4. 12. Aj keď som sa stále nenaučila správne ...
Media Removed
Aj keď po roku stále neviem či má narodeniny 3. alebo 4. 12. Aj keď som sa stále nenaučila správne používať z, zo a s, so, na čo ma neustále upozorňuje. Aj keď sa veľa krát nezhodneme. Aj keď vyzerá, že sa viac hádame ako máme radi. Aj keď sme obaja tvrdohlaví a o to ťažšie to celé je. Je jednou ... Aj keď po roku stále neviem či má narodeniny 3. alebo 4. 12.
Aj keď som sa stále nenaučila správne používať z, zo a s, so, na čo ma neustále upozorňuje.
Aj keď sa veľa krát nezhodneme.
Aj keď vyzerá, že sa viac hádame ako máme radi.
Aj keď sme obaja tvrdohlaví a o to ťažšie to celé je.
Je jednou z najpozoruhodnejších osobností akú poznám.
Dokáže mi tolerovať nespočetné množstvo vecí, ktoré by som si asi ani ja sama netolerovala. :D
Nebudem tu vypisovať to, v čom všetkom je super, a ako veľmi ho mám rada lebo to vie.
A náhodou by si jeho klady všimol niekto iný a mohol by si to rozmyslieť. Čo samozrejme nebudem riskovať. Aj keby by som sa mu úprimne ani nečudovala. :D
preto stačí ILY. ❤
Read more
Konečne prišiel čas, aby som aj ja prispela pár riadkami v tejto obrovskej komunite ľudí. 🤷🏻‍♀️ ...
Media Removed
Konečne prišiel čas, aby som aj ja prispela pár riadkami v tejto obrovskej komunite ľudí. 🤷🏻‍♀️ Včera mi prišlo viac vhod, užiť si celý deň s blízkymi ako vysedávať pri Insta, tak sa vopred ospravedlňujem mojim hejterom a fanúšikom, ktorý čakali a nedočkali sa výsledného efektu. 🏼 V podstate ... Konečne prišiel čas, aby som aj ja prispela pár riadkami v tejto obrovskej komunite ľudí. 🤷🏻‍♀️ Včera mi prišlo viac vhod, užiť si celý deň s blízkymi ako vysedávať pri Insta, tak sa vopred ospravedlňujem mojim hejterom a fanúšikom, ktorý čakali a nedočkali sa výsledného efektu. 🙏🏼 V podstate som na celý Instagram zanevrela ako ste si všetci všimli. Prestalo ma baviť pridávať každý deň fotky, ktoré polovicu ľudí nezaujímajú a vkuse len ohovárajú a ukazujú si na mna prstom. Tu nastáva otázka, či ich to naozaj nezaujíma 😂. Je jedno čo tu pridám, je jedno či budem nahá alebo oblečená. Je to moja vec a to, ako sa k tomu postavíte je zas vaša. Nikoho predsa nenútim aby ma sledoval, aby o mne rozprával... ale to už asi patrí k tejto dobe. Tváriť sa navonok, že nás to nezaujíma a v skutočnosti nemáme nič iné na práci. Na druhej strane, som rada aj za tých málo dobrých, čo tu so mnou ostalo. Nebojte, svet sa kvôli týmto pár vetám nezmení 😃 Všetko sa totiž udeje ak to budete chcieť vy samy! I DON’T GIVE A FUCK🤷🏻‍♀️. Prajem krásnu nedeľu ❤️🙌🏼 Photo by: @nastia1617 #chvilkanazamyslenie #slovakia #slovakgirl #blackunderwear #womaninblack #slovakblogger #slovakwoman #polishgirl #czechgirl #pantyhose #underwear
Read more
Takto vám poviem, neviem či existuje mamina, ktorej nevadí, ak jej cudzí ľudia nadrzovku čumia ...
Media Removed
Takto vám poviem, neviem či existuje mamina, ktorej nevadí, ak jej cudzí ľudia nadrzovku čumia do kočíka..mne to vadilo už pri Leovi, ale vrchol nervov dosahujem až pri Teovi. Nebojte sa, viem že nie som Angelina Jolie (ani výzorovo, ani mierou verejnej známosti 🤣), ale prekáža mi to ako ... Takto vám poviem, neviem či existuje mamina, ktorej nevadí, ak jej cudzí ľudia nadrzovku čumia do kočíka..mne to vadilo už pri Leovi, ale vrchol nervov dosahujem až pri Teovi.
Nebojte sa, viem že nie som Angelina Jolie (ani výzorovo, ani mierou verejnej známosti 🤣), ale prekáža mi to ako bežnej matke, ktorej záleží na komforte bábätka..ľudia skrátka čumia do kočíkov, lebo sú zvedaví. Aj na decko Hanky z Lopašova, aj na decko Dede z Boroviec.
Mám pár ukážkových prípadov. Ale za všetky LEN jeden o prepatej pani, ktorá mi začala krížikovať novorodenca na čelo v potravinách. A to som mala dokonca kočík prekrytý plienkou, aby sa malý v pohode vyspal. Pani sa ma spýtala, či som to ja. Tak som sa potešená legitimovala, že hej. Vtom bez varovania odhrnula prikrývku na kočíku a capla malému spiacemu krížik na čelo..Leovi už nestihla! Sto 👹👹👹 do mňa vošlo, skoro som jej jednu trafila rovno tam medzi sirupmi a chlebom! Ale zmohla som sa len na: to čo si dovoľujete???
Vzhľadom na to, že všetci diváci tohto predstavenia čumeli a čakali čo príde, som sa celkom nečakane zobrala a s plnou hubou tichých nadávok z potravín odišla. Pani za mnou ešte kričala, že veď ona ma pozná z rádia a pozná aj moju mamu..ale ja ju nepoznám!! A nepoznám ani tisíc ďalších čo si išli akože nenápadko krk vykrútiť keď sme sa míňali na chodníku, alebo sa viezli spolu výťahom, alebo sa stretli na detskom ihrisku..a môj malý potom doma večer reval jak keby ho z kože drali a nie a nie prestať. A to je pritom krásne usmiate bábätko..
Prosím vás, nečumte do kočíkov. Ak sa s maminou poznáte a ste kamošky, je to samozrejme iné. Ale cudzie (občas dokonca závistlivé alebo neprajné) pohľady, nerobia bábätku dobre.. 👶🏼👀
Amen. 🙏🏻
P.S.: Ten čierny kočík vedľa môjho patrí @dihager a to by ste mali ešte len vidieť tie Kelišové, čo sa neváhajú potknúť keď chcú vidieť malú krásnu Jurašku 😁😁😁
Read more
Maši, Monika maši. To su tvoji pratitelji. Oni koji su te doveli do ovdje i podržavali kad ni sama ...
Media Removed
Maši, Monika maši. To su tvoji pratitelji. Oni koji su te doveli do ovdje i podržavali kad ni sama nisi bila sigurna je li Instagram pravo mjesto za iznositi svoje mišljenje i ono o čemu drugi pametno šute. To je tvoja publika! Mnogima nikad nećeš moći zahvaliti riječima, stiskom ruke ili zagrljajem. ... Maši, Monika maši. To su tvoji pratitelji. Oni koji su te doveli do ovdje i podržavali kad ni sama nisi bila sigurna je li Instagram pravo mjesto za iznositi svoje mišljenje i ono o čemu drugi pametno šute. To je tvoja publika! Mnogima nikad nećeš moći zahvaliti riječima, stiskom ruke ili zagrljajem. Zato jako maši i pokaži im koliko si sretna i koliko cijeniš što su ovdje. Hvala vam na prekrasnim porukama podrške, svakom sheranju, svakom lajku. Publika stvara influencere. Ne rađamo se takvima i ne postajemo to sami. Hvala vam! ❤
Read more
MÔJ 2018 3/3 - SÚKROMIE 🤷🏻‍♂️ Do tretice by som vám rád napísal o mojom roku 2018 z pohľadu osobného ...
Media Removed
MÔJ 2018 3/3 - SÚKROMIE 🤷🏻‍♂️ Do tretice by som vám rád napísal o mojom roku 2018 z pohľadu osobného života. Ten síce priamo aj nepriamo súvisí prácou a cestovaním, o ktorých som písal za posledné dva dni, no ich vplyv sa prejavuje mimo. Začnem tým pozitívnym, čo mi dal uplynulý rok a to sú ĽUDIA ... MÔJ 2018 3/3 - SÚKROMIE 🤷🏻‍♂️ Do tretice by som vám rád napísal o mojom roku 2018 z pohľadu osobného života. Ten síce priamo aj nepriamo súvisí prácou a cestovaním, o ktorých som písal za posledné dva dni, no ich vplyv sa prejavuje mimo. Začnem tým pozitívnym, čo mi dal uplynulý rok a to sú ĽUDIA 👥 Ja som samotár a ľudia ako celok pre mňa neznamenajú extra veľa. Dôležití sú pre mňa ľudia ako jednotlivci a na tých to bolo bohaté. Som veľmi šťastný a poctený za všetkých talentovaných, zaujímavých, inšpiratívnych ľudí, ktorých som spoznal a že ich nebolo málo 💯 Ľudia so zmyslom pre humor, osobnosti, ktoré mi dali veľa niekedy aj za krátky čas, ukázali mi pohľad na svet, aký som dovtedy nevidel, dali mi impulzy do môjho vlastného života. Pracovali sme spolu, zabávali sa spolu, alebo sa "len" kvalitne rozprávali. Mrzí ma, že ich nedokážem všetkých vymenovať, ale verím, že ak toto čítajú, vedia, že myslím aj ich. Zároveň sa teším, že niektoré dlhoročné vzťahy sa mi podarilo výrazne utužiť a ešte viac skvalitniť 🙂 Čo je pozoruhodné, nespomínam si za celý rok na nikoho, s kým by som prerušil kontakt po nejakej hádke alebo konflikte, to je také moje osobné víťazstvo 💪🏻😂 Ďakujem každému, kto cíti, že bol súčasťou mojich posledných 12 mesiacov ❤️ Keďže nemám rád ukazovanie iba pekných vecí na sociálnych sieťach, je na mieste spomenúť aj čo bolo horšie. Tu možno začnem v polovici roka, kedy som začínal cítiť dosť veľký tlak na seba. Cestoval som po Slovensku väčšinou sám a v malých chvíľach som sa pristihol, že mi to nie je úplne príjemné a unavuje ma to. Súviselo to aj s únavou z toho, že som nestíhal pracovať na blogu a klientoch a tak aj po večeroch na hoteloch som namiesto oddychu sedel pri PC a písal. Do toho sa pridával pracovný stres z agentúry, od jesene aj viac alkoholu, než by som si prial, čo mi energiu rozhodne nepridalo. Osobné problémy a únava spustili to, že už pred časom som písal, že som zišiel z cesty.
POKRAČOVANIE V PRVOM KOMENTE 👇🏻
Read more
Qigong kultivacia energie... Dnes ma tak napadlo že: Ono je nekonečne jedno co si o tebe myslia ine mysle dolezite je co o tebe vie ta tvoja. 🙂 Cim mam viac rokov tak sledujem to ze vsetci tí co sa mi snazili hovorit co by som mal a co by som nemal v zivote robit sa naucili v zivote vyzerat stastne ... Qigong kultivacia energie...
Dnes ma tak napadlo že: Ono je nekonečne jedno co si o tebe myslia ine mysle dolezite je co o tebe vie ta tvoja. 🙂 Cim mam viac rokov tak sledujem to ze vsetci tí co sa mi snazili hovorit co by som mal a co by som nemal v zivote robit sa naucili v zivote vyzerat stastne aj napriek svojmu neriesenemu vnutornemu nestastiu. Mojou cestou ktoru som si vybral je byt skutocne stastny a vyrovnany a to ako budem vyzerat pre inych nechavam na kazdej jednej mysli ktora ma bude posudzovat 🙂 a co som tym chcel povedat? Nič ja len tak 🙂 kazdopadne hned v january sa vidime v čechach na @suvereno.official kempe kde pridem porozpravat a aj si zacvicime a potom ma čaka mini tour po čechach vramci prednášok a meditácií. A čo som chcel týmto povedať ? No že sa na vas teším 😊
.
.
.
#qigong #cchikung #chikung #meditation #taichi #meditacia #meditaciavpohybe #jinjang #yinyang
Read more
BARDZO WAŻNE ĆWICZENIE dla biegaczy, niezależnie od poziomu zaawansowania! ️Jeśli biegasz i mało czasu poświęcasz na sprawność ogólną, jest więcej niż pewne, że masz spięty mięsień biodrowo-lędźwiowy️ Mięsień biodrowo - lędźwiowy jest kluczowy jeśli chodzi o współpracę z ... BARDZO WAŻNE ĆWICZENIE dla biegaczy, niezależnie od poziomu zaawansowania! ☝️Jeśli biegasz i mało czasu poświęcasz na sprawność ogólną, jest więcej niż pewne, że masz spięty mięsień biodrowo-lędźwiowy❗️❗️❗️ Mięsień biodrowo - lędźwiowy jest kluczowy jeśli chodzi o współpracę z wieloma innymi „sąsiadami”, jak np. mięśniem poprzecznym brzucha czy czworobocznym lędźwi. Przeciążenie jednego wpływa na stan drugiego, wszystko odbija się na technice biegu. Bez prawidłowo funkcjonującego mięśnia biodrowo – lędźwiowego nie będziesz w stanie wysoko unosić kolan, możesz doświadczać bólu pleców (szczególnie dolnego odcinka) i narażasz się na kontuzje. Zaprezentowane tu ćwiczenie jest progresją pełnej wersji o nazwie „diagonal stretch”, które genialne AKTYWNIE rozciąga m.biodrowo-lędźwiowy. ✅Przy okazji tego złożonego ruchu pracujemy nad stabilizacją, aktywizacją centrum czy mobilizacją stawu skokowego. To naprawdę niezwykle SKUTECZNE ćwiczenie, które wykonywane regularnie (kilka minut przed i po bieganiu) daje potężne efekty. ❇️Jak je robić? 1️⃣ustaw stopy w jednej lini w komfortowej odległości, tak aby mniej więcej zachować kąt prosty w obydwu stawach kolanowych. 2️⃣Stopy ustawiamy na wprost - zwróć uwagę czy pięty nie schodzą do wewnątrz czy do zewnątrz! 3️⃣ustaw miednice w pozycji tyłopochylenia 4️⃣dotykaj na przemian raz prawą raz lewą ręką do kolejnych segmentów łydki: zaczynajac od wewnętrznego zgięcia kolanowego, a kończąc na pięcie. 4️⃣ruch wykonuj na obydwie strony. minimum 45 sekund na każdą. 5️⃣rekomendujemy 2-3 serie w każdej sesji po 45 sekund na stronę (minimum) - w przerwie „oliwienie stawów” lub rozluźnianie układu nerwowego przez tzw. „Body Shaking”. Powodzenia! Biegajmy mądrze i świadomie! ▶️a jeśli chcesz rozwijać się pod okiem naszych doświadczonych trenerów - napisz priv. Pomożemy każdemu niezależnie od poziomu zaawansowania czy celu. 👌👌👌 #bieganie #movement #trening #cwiczenia #trenerbieganiaedukuje #trenerbiegania #diagonalstretch #activeflexibility @4f @4f_team
Read more
Voici les 7 modèles de cuillères sur lesquelles j'ai réussi à travailler jusqu'à présent. Je pensais ...
Media Removed
Voici les 7 modèles de cuillères sur lesquelles j'ai réussi à travailler jusqu'à présent. Je pensais avoir terminé les 10 modèles pour la fin juin, mais malheureusement ça ne s'est pas passé comme je l'espérais et je ne saurais plus les terminer avant mes vacances (mi-juillet), car j'ai ... Voici les 7 modèles de cuillères sur lesquelles j'ai réussi à travailler jusqu'à présent.
Je pensais avoir terminé les 10 modèles pour la fin juin, mais malheureusement ça ne s'est pas passé comme je l'espérais et je ne saurais plus les terminer avant mes vacances (mi-juillet), car j'ai encore des commandes à terminer pour des anniversaires, baptêmes, etc... Du coup, je voulais voir avec toutes celles qui attendaient de passer commande, si elles sont prêtes à renoncer aux 3 modèles manquant, c.à.d. le hiboux, le gâteau en forme d'oeuf et le m&m's jaune (rouge pour certaines). Si oui, vous pouvez valider votre commande pour les 7 modèles qui sont prêts, dès aujourd'hui sur ma boutique en ligne (lien dans ma bio)
Si jamais vous préférez ne pas passer commande, n'hésitez pas à me le faire savoir. Je comprendrais tout à fait.
Read more
Už v roce 2016 jsem psal na svém blogu risebyperformance.cz o (ne)kvalitě kohoutkové vody (odkaz ...
Media Removed
Už v roce 2016 jsem psal na svém blogu risebyperformance.cz o (ne)kvalitě kohoutkové vody (odkaz ve stories), a že je dobré používat alespoň základní vodní filtr. Mnohými bylo toto téma znevažováno, jinými zesměšňováno, fakt je ten, že v červnu tohoto roku pořádala Akademie věd ČR na ... Už v roce 2016 jsem psal na svém blogu risebyperformance.cz o (ne)kvalitě kohoutkové vody (odkaz ve stories), a že je dobré používat alespoň základní vodní filtr.
Mnohými bylo toto téma znevažováno, jinými zesměšňováno, fakt je ten, že v červnu tohoto roku pořádala Akademie věd ČR na půdě Poslanecké sněmovny přednášku na téma: Klesající kvalita pitné vody, kde odborníci jako Martin Pivokonský (ředitel Ústavu pro hydrodynamiku AK ČR), Tomáš Cajthaml (Mikrobiologický ústav) nebo Hanna Mullerová (Ústav státu a práva) hovořili o problematice současné pitné vody, ať již z hlediska pesticidů (kdy bylo poukázáno, že normy nestačí, protože škodlivé je každé množství), sinic (a by-produktů), chlóru nebo v EU aktuálně velkého tématu mikro-plastů (které se do vody dostávají nejvíce z kosmetiky a nedávno proběhl výzkum, kdy byly jednoznačně potvrzeny také ve vodě v ČR).
Rozebíráno bylo také téma BPA (plastů) a parabenů (z kosmetiky) a jejich vlivu na naše hormony (o obojím jsem psal také články - odkazy ve stories). Co si z toho odnést?
1. Tato témata skutečně existují a je potřeba na ně upozorňovat.
2. Víme o vlivu jednotlivých látek, do těla je ale dostáváme v kombinacích a dlouhodobě.
3. Stovky mých klientů i já osobně jsme se naučili používat vodní filtr a kupovat nezávadnou kosmetiku a prostředky do domácnosti. Stojí to zhruba stejně a dává nám to klidné spaní.
Díky tomu o tomto tématu nemusíme neustále diskutovat nebo se strachovat a můžeme jít dále.
Read more
 #onemore #jupijej <span class="emoji emoji1f43c"></span> Vcera za mnou prijel kamarad, s kterym jsem prakticky vyrustala, ale ted zije ...
Media Removed
#onemore #jupijej Vcera za mnou prijel kamarad, s kterym jsem prakticky vyrustala, ale ted zije tady, z Canmore si za mnou zajel 5,5 hodiny, coz je tady uplne nic vzdalenost, co to je 400km, ze? 🙄 No a vzal si volno, kdyz jsem mu napsala, ze jsem tady a to vam teda povidam, ze me uz ma za ty dva dny ... #onemore #jupijej 🐼 Vcera za mnou prijel kamarad, s kterym jsem prakticky vyrustala, ale ted zije tady, z Canmore si za mnou zajel 5,5 hodiny, coz je tady uplne nic vzdalenost, co to je 400km, ze? 🙄😂 No a vzal si volno, kdyz jsem mu napsala, ze jsem tady a to vam teda povidam, ze me uz ma za ty dva dny urcite plny zuby a totalne toho lituje (ne to snad ne 😄), protoze to je co pet sekund porad dokola jen jeeee to je krasny, jezisi koukej, aaaa ja to tady miluju, boze dejte mi uz to vizum, aaaaaa to je perfektni, jezis to je rozkosnyyy, koukej ta barva!, sezen mi manzela, pojd jeste sem koukej, jeee jeee jeee jezis heleeeee ... 🤷🏽‍♀️😬🤨 #spokojenkanejvic ... uz je to otravny, jak furt pisu, ze jsem happy? Kdyz ja ja ja ja ... nemuzu si pomoct 😭😍 #canada #travelmore #canadalove
Read more
To byl poslední festivalovej den. Moc bych si přála, aby na podobnej festival jezdili za mlada naši ...
Media Removed
To byl poslední festivalovej den. Moc bych si přála, aby na podobnej festival jezdili za mlada naši rodiče, nebo ti z nás, kdo se vyhýbají cizincům, mají předsudky k náboženstvím a kulturám a nenávistnej přístup. Vždycky mě překvapí, že těch, kdo soudí, je tolik tolik tolik moc, a že jejich ... To byl poslední festivalovej den. Moc bych si přála, aby na podobnej festival jezdili za mlada naši rodiče, nebo ti z nás, kdo se vyhýbají cizincům, mají předsudky k náboženstvím a kulturám a nenávistnej přístup. Vždycky mě překvapí, že těch, kdo soudí, je tolik tolik tolik moc, a že jejich soud je často založenej na mase populistických článků nebo “kámoška/známá/sousedka říkala,” a nedovedu to pochopit. Za sebe: jsem už pár let často mimo republiku - od Německa, po sever, Ameriku, Afriku, Asii ... Mám možnost lidi a místa poznávat osobně a udělat si svůj obrázek. Obrázek o tom, že lidi jsou fajn, i když všude se najdou výjimky. Vážne bych byla nejšťastnější na světě, kdyby každej přistupoval k ostatním otevřeně a pozitivně. A abych už nikdy neslyšela v Česku třeba větu “Jooo, taxikář byl jasný UKáčko!” (Ukrajinec, pozn.) Nevím, odkud se bere ten pocit nadřazenosti... Přitom Ukrajinci i Maďaři nás mají rádi, v Budapešti všude český pivo a když jsme řekli, že jsme z Prahy, měli radost a kecali s námi nad škopkem. A nikdo nebyl o nic míň, o nic víc. Byli jsme na stejný vlně a spokojení.
Nikdy se mi nevymstilo k lidem jít s otevřenou náručí, přineslo mi to strašně moc. A to jsem ve svých osmnácti letech před soutěží Miss Universe byla úplně stejná jako většina. Před odletem do New Yorku jsem měla vážně strach a byla xenofobní (bála se cizinců a černochů hlavně, vůbec netuším proč 😊). Hodili mě do vody a plav. A díky za to! Dnes je můj partner Fin, co mluví švédsky a žije v Dánsku 😊
Tím vším chci říct, že na tomhle festivalu v Maďarsku jsme byli z celýho světa, vedle sebe, pohromadě a šťastní. Gay, hetero, muslim, katolík, všichni. Přitom to jediný, co jsme měli společnýho, byl jen oblíbenej interpret, na jehož koncertu jsme se kvůli němu se smíchem i pláčem kvůli pošlapaným palcům na nohou mačkali pod pódiem a řvali písničky. S jednou Indkou jsme daly takovej duet, že na něj nikdy nezapomenu 😂 a to jsem ji viděla poprvé a naposled na těch pár minut😊 A tak to má bejt 💙 Předem děkuju za vaše komentáře. P. S. Dávám to nakonec k fotce selfiečka, protože vím, že bude mít větší dosah a chci, aby si text přečetlo víc lidí 😊 Vaše Jitka
Read more
Preporuka knjige : Isabel Aljende - O ljubavi i senci ; Priča o ženi i muškarcu koji su se bzgranično voleli, ...
Media Removed
Preporuka knjige : Isabel Aljende - O ljubavi i senci ; Priča o ženi i muškarcu koji su se bzgranično voleli, izdigavši se ljubavlju iznad svih životnih banalnosti. "Nosila sam je u sećanju trudeći se da je vreme ne načne, i tek sada končno mogu o njoj da pričam. Učiniću to za njih i za sve one ... Preporuka knjige : Isabel Aljende - O ljubavi i senci ;
Priča o ženi i muškarcu koji su se bzgranično
voleli, izdigavši se ljubavlju iznad svih životnih
banalnosti. "Nosila sam je u sećanju trudeći se
da je vreme ne načne, i tek sada končno mogu
o njoj da pričam. Učiniću to za njih i za sve
one koji su mi poverili svoje živote da ih vetar
ne bi izbrisao..." Ove lepe reči suština su knjige
u kojoj se mašta i stvarnost neprekidno
prepliću.
Drugi roman Isabel Aljende, O ljubavi i senci,
prikazuje dramatične događaje na tlu Latinske
Amerike, pevajući ujedno o ljubavi i nadi.
Dirljivo svedočenje u kojem spisateljica otkriva
ne samo poznatu stranu događaja već
izuzetnim stilom i pripovedačkim umećem
prodire duboko u srž zbivanja i uverljivo ga
približava čitaocima.
#isabelaljende #oljubaviisenci #citanje #knjiga #stacitati #knjigoljupci #istinitidogadjaji #procitaj #pratitenas #f4f #l4l
Read more
Petite sortie improvisée cet après midi pour essayer titine et l’équipement déjà dispo, dans les ...
Media Removed
Petite sortie improvisée cet après midi pour essayer titine et l’équipement déjà dispo, dans les conditions « hivernales » 7,5° voir 6° vers le lac des sapins, route mouillée petite pluie fine même à un moment, y compris du gravier et des chataignes écrasées au milieu d’une petite route ... Petite sortie improvisée cet après midi pour essayer titine et l’équipement déjà dispo, dans les conditions « hivernales » 7,5° voir 6° vers le lac des sapins, route mouillée petite pluie fine même à un moment, y compris du gravier et des chataignes écrasées au milieu d’une petite route ce qui m’a value un petit décrochement de la roue arrière, idéal pour les sensations mi-forte, ( oui c’est comme pour la moutarde, il y a la forte et la Mi-forte) en tout cas me voilà partie bien équipé pour affronter le froid, voir trop équipé, un tour de coup doublé mais trop épais et qui fait double emploie avec la pâte de col de ma veste sortie de derrière les fagots ( veste photo et orientée motard, équipée de double manches au niveau des poignées et de renforts aux coudes et épaules non homologué certe mais je peux y glisser des coudières homologués c’est déjà ça. J’ai aussi ressorti une paire débotté d’enduro un peu trop épaisse pour passer sous le sélecteur, dommage elles auraient pu avoir une seconde vie ( enfin une 1ère vie , puisque servies 2 fois en quad). Donc petit périple au lac des sapins, je met en route les poignées et la selle chauffante... ça chauffe, ça chauffe vite même, ça brûle presque la paume des mains , je quitte donc les sous gants de ski et continu la route en gants textile fins, j’ai juste un peu froid aux cuisses et aux bras, faut trouver une solution, un wind stop un peu épais, ou un sweet moto, au bout d’un moment je me dit qu’il ne fait peut être pas très froid, je coupe le chauffage et en moins de 5 mn, me voilà gelé, je remet donc le chauffage à fond et en moins de 2, tout va mieux , c’est super efficace, au bout 1h30 j’ai juste froid au pied, putain faut des cales pieds chauffants😬, malgrés, ce temps de merde, je me suis bien régalé pendant 2 heures, reste à affiner 2 ou 3 bricoles au niveaux vêtements... en bref, cette titine, j’la kiffe grave, #moto #motorcycle #motorbike #triumphmotorcycles #tigerexplorer #araihelmet #ridecoolandsafe
Read more
Nedjelje su uvijek bile samo naše. Bez obzira što smo valjda najdruštvenije osobe koje ja znam. ...
Media Removed
Nedjelje su uvijek bile samo naše. Bez obzira što smo valjda najdruštvenije osobe koje ja znam. Ili bolje da govorim u svoje ime. Ali godinama se i Sandi promijenio uz mene. Sjećam se početaka i tog mirnog dečka koji je uvijek dobro promotrio situaciju i ljude, a tek onda se upuštao u neke dublje ... Nedjelje su uvijek bile samo naše. Bez obzira što smo valjda najdruštvenije osobe koje ja znam. Ili bolje da govorim u svoje ime. 😂 Ali godinama se i Sandi promijenio uz mene. Sjećam se početaka i tog mirnog dečka koji je uvijek dobro promotrio situaciju i ljude, a tek onda se upuštao u neke dublje konverzacije. Dok bi ja već s pola ljudi u prostoriji bila best frendica. Ma nema veze što ću poslije opet plakati. 😂 Ne razočaraju te ljudi. Razočaraju te vlastita očekivanja. I tu negdje leži moj feler. Zajedno sa ružičastim naočalama i mišlju da su svi ljudi dobri i s dobrim namjerama. S 20 i 30 - ista stvar. Ništa se nije promijenilo. Osim što ću u više slučajeva poslušati Sandijevu nepogrešivu intuiciju. Ali ne uvijek, naravno. Feler broj dva. Slušaj ga uvijek! Prije ili kasnije ćeš shvatiti da je opet bio u pravu.
Dobar dio godina shopping centri, ali samo oni s hranom i košarama s akcijama bili su samo naša stvar. Nešto gdje ne zovemo nikoga, a trčimo od uzbuđenja ko djeca. Danas živimo pokraj velikog Spara pa je taj blagdan nekako ispario, ali onda je došao motor. Nešto samo za nas dvoje. Jest da sam se zvuka različitih auspuha naslušala ko Balaševića u mladosti, ali neka. To ga veseli. Nekog Zara, nekoga motori. Veliki je blagdan kad se ide na put. Gdje ćemo, kako ćemo. Što stane u mali ruksak. Što ćemo putem vidjeti, gdje ćemo stati i na kraju ono najbolje - gdje ćemo i što ćemo jesti. Jer realno, osim fitnessa, hrana je naša druga ljubav. I na sreću, moj muž nije jedan od onih - idem popit pivu s dečkima, idem đir na motoru s dečkima. Svi ti dečki mom mužu sam ja. I hrana i piva i motor. Iako pivu skoro da i ne pije. 😂 Još da mogu natovariti Zeca na motor ja bi imala i bebu i kolica. 😂❤
Read more
Vyrástla som v režime zo školy na klavír, teóriu hudby, herecký, jazykovku, na tanec, výtvarnú, ...
Media Removed
Vyrástla som v režime zo školy na klavír, teóriu hudby, herecký, jazykovku, na tanec, výtvarnú, poprípade spievať a pripravovať nejaké vystúpenie zložené z týchto komponentov. Domov som prichádzala medzi 7 a pol 10, potom sa učiť a spať. Každé ráno som zaspávala do školy, nevedela ... Vyrástla som v režime zo školy na klavír, teóriu hudby, herecký, jazykovku, na tanec, výtvarnú, poprípade spievať a pripravovať nejaké vystúpenie zložené z týchto komponentov. 🎨🎤🎼🎹🎭
Domov som prichádzala medzi 7 a pol 10, potom sa učiť a spať.
Každé ráno som zaspávala do školy, nevedela som si vytvoriť režim. Koniec koncov ma to ani nikto nenaučil, tak som to nemohla poznať.
Jasné, že som večer odpadávala po sprche od únavy, ale za to šťastná. Nemala som problém proste makať a fungovať. Stále. Lebo som to milovala. Nebola vec, ktorá by mi šla ťažko. Ani učenie. Ako po másle.
Lebo mi nikto nepovedal, že by to malo byť ťažké, alebo žeby mi to nemalo ísť.
.
Až keď som začala žiť sama, vysoká, popritom pracovať a kopu dospelých a “dospeláckych problémov” - prišla schyza. Nechala som sa zoschyzovať, že veci idú ťažko, že život nie je ľahký, že potrebujem veľa spať a oddychovať, lebo stres, začala som brať antikoncepciu... prišli depresie, úzkosti, a všelijaké iné stavy a ďalšie a ďalšie schyzy sa nabalovali, nasávala som nepravdy a degradujúce myšlienky, uverila som iným - o svete a - o sebe.
Až som mala zrazu pocit, že stojím zmätene sama v dave a neviem kde je sever, kto som, načo som, a čo chcem.
A čo chcem skutočne, a čo si len myslím, že chcem. .
Musím povedať, že milujem svoju aktuálnu prácu, ale neviem si predstaviť robiť to celý život. Chýba mi umenie. Koniec koncov som Váha ako vyšitá. Znamenie, ktoré sa narodilo s umením a estetičnom v krvi. Teraz som sa vyšantila na zariaďovaní bytu, ale nepotrvá dlho a volanie zas príde. 🦋
Ja to viem.
A ak sa ho budem snažiť umlčať, v konečnom dôsledku budem nešťastná.
Viem to. .
Sme generácia možností a pretlaku informácií, a našou výzvou je nájsť v tom to svoje. Občas mám pocit, že moja vysnená profesia ešte neexistuje, a že si ju musím vytvoriť 😁 .
A vlastne prečo nie. Môj drahý Paolo tvrdí, že ak vieš o niečom rozmýšľať, vieš to aj pretvoriť v realitu, a ak budeš veriť, celý vesmír🌌 sa spojí, a to je niečo o čom nepochybujem 🙈🙉🙊
.
#nakopnito #love #sun #beautiful #day #life #universe
Read more
MÔJ 2018 1/3 - PRÁCA <span class="emoji emoji1f4bb"></span> Milujem tieto koncoročné analýzy a tento rok som sa rozhodol ich rozdeliť ...
Media Removed
MÔJ 2018 1/3 - PRÁCA Milujem tieto koncoročné analýzy a tento rok som sa rozhodol ich rozdeliť na tri časti, z ktorých každá priblíži dôležitú súčasť môjho života v 2018-om. Najskôr by som si ho rád zrekapituloval po pracovnej stranke. 1️⃣ Začalo to v duchu hesla "nový rok, nová práca, ... MÔJ 2018 1/3 - PRÁCA 💻
Milujem tieto koncoročné analýzy a tento rok som sa rozhodol ich rozdeliť na tri časti, z ktorých každá priblíži dôležitú súčasť môjho života v 2018-om. Najskôr by som si ho rád zrekapituloval po pracovnej stranke.
1️⃣ Začalo to v duchu hesla "nový rok, nová práca, nové ja", keď som zmenil agentúru a nastúpil do @madebyvaculik, konečne do sveta veľkej reklamky. Zrazu som videl, ako prebiehajú veľké tendre, ako sa správajú veľkí klienti, aké je to pracovať s 🔝 kreatívcami a učiť sa od nich. Za rok sa nám podarilo zo 6 značiek, ktoré naše social media oddelenie spravuje, vyrásť na 11, urobiť nejaké tie online kampane, pribrať nových ľudí, vyhrať koncoročné tendre. Bolo super byť pri tom kreatívne, ukázať, že vieme, čo robíme, a že sme tím mladých šikovných digitálnych ľudí, za čo každému môjmu kolegovi patrí obrovská vďaka a poklona 💪🏻 2️⃣ S @majolapos sme na jar získali shortlist v kategórii Digital v súťaži Young Lions a aj keď tento rok to na Cannes nebolo, viem, že máme potenciál urobiť super veci a stále som presvedčený, že do tej 30ky sa do Cannes ešte vrátim 😊
3️⃣ Prakticky celý rok som venoval najskôr prípravám, potom realizácii a nakoniec komunikácii mojej YouTube @talkshow10ka, čo je najväčší projekt, aký som doteraz robil. Veľmi ma baví ukazovať zaujímavých ľudí svetu, rozprávať sa s nimi, nechať sa nimi inšpirovať. Je to zároveň taká moja naplnená ambícia robiť viac contentu, robiť aj videá a budovať si tak môj osobný brand. Ďakujem super ľuďom, @sokk.r @martintomcanyi s Dudkom a ich @seredsity.sk, že do toho išli so mnou.
4️⃣ Nemôžem zabudnúť ani na môj blog, ktorému vďačím za veľmi veľa. Mám za sebou 3,5 roka práce na ňom, tento rok sa mi druhýkrát podarilo dostať medzi najlepších travel blogerov Slovenska a je to super potvrdenie toho, že to má hodnotu. V budúcom roku chcem s blogom pracovať trochu inak, písať menej, ale lepších, článkov, ako bol napríklad môj 25-stranový sprievodca Londýnom, čo je najkomplexnejší článok o tomto meste na slovenskom internete. Okrem toho chystáme nový web a s tým aj blog, tak niekedy počas januára ho snáď uvidíte.
POKRAČOVANIE V PRVOM KOMENTE 👇🏻
Read more
Možná otevřu docela trošku kontroverznější téma, ale je to teď docela TÉMA <span class="emoji emoji1f60c"></span> Každý vše chce hned. ...
Media Removed
Možná otevřu docela trošku kontroverznější téma, ale je to teď docela TÉMA Každý vše chce hned. Tohle tělo nedostávalo dlouhou dobu dostatek kalorií, mělo enormní výdej a přišlo na 3 roky o menstruaci. Trvalo mi dva roky si konečně uvědomit, že to NENÍ OK. Téměř rok pak potřebovalo jet ... Možná otevřu docela trošku kontroverznější téma, ale je to teď docela TÉMA 😌
Každý vše chce hned. Tohle tělo nedostávalo dlouhou dobu dostatek kalorií, mělo enormní výdej a přišlo na 3 roky o menstruaci. Trvalo mi dva roky si konečně uvědomit, že to NENÍ OK. Téměř rok pak potřebovalo jet na vysokých kaloriích a nižším tréninkové objemu. Muselo přibrat na tuku. Je to pět měsíců, co funguje jak má a já to cítím jak fyzicky, tak i psychicky ❤ Chtělo to čas a ty správné kroky.
Přiznat si, že je problém a vědomě nejít sama proti sobě. Chodí mi tisíc dotazů, kdy konečně natočím video, jak se mi to povedlo. Děsí mě, kolik těch dotazů je. Já ho se všemi detaily natočím, ale nečekejte, že vám předám kouzelnou hůlku, kterou mávnete a bude to 🧚‍♀️
Protože si myslím, že většina z vás moc dobře ví, kde ten problém je a začít budete stejně muset ve své hlavě. Zvýšit a zvyšovat příjem, snížit výdej, fyzickou aktivitu a tak jednoduše vydržet a nepodkopávat si svými činy nohy, protože o to déle se pak ta cesta potáhne 🙏 A prosím HA, léky, hormony... nejsou cestou. Jen zakrytím problému. #PoslouchejSveTelo
Read more
J:oćemo da prošetamo?? N:ajde. Kad? J:za 15min isored tvoje zgrade. N:okejj Čim sam došla ...
Media Removed
J:oćemo da prošetamo?? N:ajde. Kad? J:za 15min isored tvoje zgrade. N:okejj Čim sam došla sišla je i Nina J:a ne vjerujemmm. Kako jedva čekammm ponedeljakkk N:aaaa budalooi mojaaa J:aaa. Ma sad ću ga nazvati. Taman kad sam ja htjela da ga pozovem. On je nazvao mene. I rekao ... J:oćemo da prošetamo??
N:ajde. Kad?
J:za 15min isored tvoje zgrade.
N:okejj

Čim sam došla sišla je i Nina💞

J:a ne vjerujemmm. Kako jedva čekammm ponedeljakkk♥💝
N:aaaa budalooi mojaaa
J:aaa. Ma sad ću ga nazvati.

Taman kad sam ja htjela da ga pozovem. On je nazvao mene. I rekao okreni se. Bio je tu. I čitavo vrijeme nas slušaooo💝😍😍😍😍 J:nmg više bez tebe!
A:ni ja
J:zauvijek?
A:zauvijekk
J:ali nikada više da mi to nijesi uradio.
A:nikada.

Prošlo je 10 godina. Mi smo još uvijek bili u vezi.(sda imamo 25god)
Došao je dan našega vjenčanja.
Nina je bila kuma. A Luka kum.
Bilo je predivno.
5 dana poslije vjenčanja sam imala mučnine. I otišla sam kod doktora. On je rekao da sam trudna.
Čim sam došla kući zvala sam Aleksu. On je bio sa Lukom.

J:Aleksa,jaaa,ja sam
A: šta?
J:....... KAKO VAM SE SVIĐA?💙
Read more
Dlhé roky môjho života mi hovorili, že niečo nejak dopadne, nič nedokážem, predpovedali mi budúcnosť, ...
Media Removed
Dlhé roky môjho života mi hovorili, že niečo nejak dopadne, nič nedokážem, predpovedali mi budúcnosť, nie veľmi peknú. Vyslovene nado mnou veľa ľudí zlomilo palicu. Efekt to mohlo mať dvojaký. Mohol som im uveriť a správať sa podľa toho. Alebo som mohol život zobrať do svojich rúk a každému ... Dlhé roky môjho života mi hovorili, že niečo nejak dopadne, nič nedokážem, predpovedali mi budúcnosť, nie veľmi peknú. Vyslovene nado mnou veľa ľudí zlomilo palicu. Efekt to mohlo mať dvojaký. Mohol som im uveriť a správať sa podľa toho. Alebo som mohol život zobrať do svojich rúk a každému z nich ukázať, kto mal pravdu. Dnes už viem, že oni to neboli. Napriek tomu urobili pre mňa úžasnú vec.
Pomohli mi stať sa neskutočne ambicióznym a cieľavedomým človekom. Áno, motivácia mojich cieľov zo začiatku nebola pekná a chcel som len ukázať "aha, kde sú teraz vaše debilné prognózy a súdy". No veľmi skoro ju vystriedala motivácia byť stále lepším sám pred sebou. Byť rovnako dobrý, ako tí, ku ktorým vzhliadam. Byť dobrým príkladom pre tých, čo sú ako ja kedysi a nevedia, čo so životom. Všetko, čo, robím, chcem robiť poriadne a keď si niečo zaumienim, viem, že musím pre to urobiť maximum.

Samozrejme, že nemôžem mať všetko, po čom mi myseľ zatúži. Sú jednoducho veci, ktoré nejdú. Niektoré veci ani nezávisia iba odo mňa a nie sú v mojich rukách. Je pravda, že sa mi to nepáči a znervózňuje ma to, no zároveň v mojej moci je skúsiť všetko, čo je v mojich silách, predtým, ako priznám, že to jednoducho nejde. Keď sa pristihnem pri tom, ako sa chcem v niečom vzdať predčasne, poviem si, že mi drbe a že nie som predsa zbabelec. Postaviť sa prehre je jednoduchšie ako neskôr ľutovať, že som sa nepokúsil vyhrať 🙂#tonydubravec #slovakblogger #bloggerlife #slovakia #bratislava #slovensko #selfesteem #sebarozvoj #personaldevelopment #osobnyrozvoj #focus #travelblogger #cestovatel #cestovatelskyblog #speaker #motivacia #inspiracia #czsk #czechblogger
Read more
Znaš... Nije mi krivo što smo proživeli sve te trenutke koje smo imali, već mi je krivo što nećemo ...
Media Removed
Znaš... Nije mi krivo što smo proživeli sve te trenutke koje smo imali, već mi je krivo što nećemo proživeti one koji nam u susret idu, zajedno... Poslednje zbogom, ne usuđujem se reći. Tu si. Plakao sam kada si otišao, otac je smogao snage da ne zaplače, i tada po prvi put, tvoj unuk video je, ... Znaš... Nije mi krivo što smo proživeli sve te trenutke koje smo imali, već mi je krivo što nećemo proživeti one koji nam u susret idu, zajedno... Poslednje zbogom, ne usuđujem se reći. Tu si. Plakao sam kada si otišao, otac je smogao snage da ne zaplače, i tada po prvi put, tvoj unuk video je, koliko je tvoj sin, a otac moj, zaista jak. "Život ide dalje." neko povika. Ide život dalje, i ne čeka nikoga. Nisam ti uputio reči hvale za prvo vadjenje zuba, jednim običnim končićem, bez silnih doktora. Hvala! Radom i sopstvenom mukom stičeš ugled, čuvaš obraz. Koliko puta si me skrivao kada su me grdili, prestao sam ih brojati nakon drugog puta... Za pojedine bio si samo starac, koji bi govorio kako se u njegovo vreme živelo. Hranilo. Učilo. Radilo. Smejalo. Bio si mnogima uzor, ne samo meni! Knedla u grlu zastane mi svakog puta, kada me pitaju "Kako ti je deda?" Pojedini još uvek ne znaju da tebe nema. Žao mi je, nećeš dočekati meni bitne datume, prvi posao, ženidbu, i praunuke. Meni bitne stvari. Oštar ali pravedan na rečima. Čvrst karakter, topao dodir. Mogao si sve! Zašto nisi mogao da sačekaš? Ne bi se kafa ohladila, ni kajgana za doručak. Izgovorio bi "Već je podne, sada će vesti." Eh, deko... Nismo se ispričali, ostade ti unuk nedorečen i željan tebe. Željan sebe. Izgubio sam mnogo toga tvojim odlaskom, dolazi more promena, tvojim nestankom. Odrastanje svog unuka propuštaš, a to ti ne dopuštam. Ma koliko moram to pustiti. Nosio bi me na ledjima, i čitav svet tada imah na dlanovima. Svet na dlanovima, put pod noge, i pred nečiji voćnjak da uberemo višnje. Srećni. Bezbrižni. U to vreme. Otkucavaju kazaljke poslednje doba godine, odzvanja želja da si tu, dah kvasi cipele koje bez pogleda jure, tražeći mir. Znaš... Nije mi krivo što smo proživeli sve te trenutke koje smo imali, već mi je krivo što nećemo proživeti one koji nam u susret idu, zajedno... #tekstpoželji Ne takmiče nam se srca čiji će jauk biti veći, tad ništa ne bi znali o sreći. Udahni, zbogom, izdahni. Zatvori oči, seti se. Tu je.
Read more
“Ona se udaje.” - Rekli su. Dobra šala priznajem, malo sam se čak i nasmijao, ali znam ja nju, ne bi ...
Media Removed
“Ona se udaje.” - Rekli su. Dobra šala priznajem, malo sam se čak i nasmijao, ali znam ja nju, ne bi ona sa nekim tko nije ja... “Ona se udaje” - Rekli su. - Žao nam je. Ma dajte, prekinite pričati gluposti, zar ste već pijani od par popijenih piva? Gledali su me. - Znam da me nije bilo dugo, ali ... “Ona se udaje.” - Rekli su.
Dobra šala priznajem, malo sam se čak i nasmijao, ali znam ja nju, ne bi ona sa nekim tko nije ja... “Ona se udaje” - Rekli su. - Žao nam je.
Ma dajte, prekinite pričati gluposti, zar ste već pijani od par popijenih piva?
Gledali su me. -
Znam da me nije bilo dugo, ali zar pokušavate da mi srce stane? Ajde, ne morate baš odmah... Šta vam je? Ona je još uvijek moja, još uvijek joj srce preskoči na spomen moga imena... Još uvijek joj lokne mirišu na kokos i još uvijek spava u mojoj crvenoj dugačkoj majicu čak i po ljetu. Ona je još uvijek u svojoj crveno-bijeloj sobi obljepljenoj posterima i još uvijek nosi starke... Ma dajte... Još uvijek joj je naša slika ispod jastuka i još uvijek me čeka... Zar ne? Recite mi da se šalite , recite mi da to nije istina, recite mi da je još samo jedna priča u nizu.
Nikada nisu potvrdili. - Prijatelju...Ona se udaje.- Rekli su.
Bože stvarno. Ona se udaje.
Više nema smeđe lokne već dugu plavu kosu, ne nosi crvene starke i nema niti jedan poster na zidu. Sada priča sporije, hoda gracioznije, više ne pije pivo i ne puši cigarete... Ona se udaje.
Bože, ona se udaje. Više joj ne preskoči srce na spomen moga imena, niti me spominje... Ona se udaje. Nekom drugom čovjeku će onakva moja do oltara hodati.
Bože, ona se udaje. A mislio sam, još pokoja cigareta, ludost i avantura i meni bi rekla “da”. Mislio sam... O nikad veću grešku u životu nisam napravio onda kada sam mislio da će me čekati dok ja proživim život.
Bože, ona se udaje. Ona moja će postati tuđa. Jebemti. - Kažem tiho. ——————-
Ukoliko Vam se sviđa tekst, ostavite komentar. ☺️
#mbcitati #citati
Read more
Dráma s týmito mojimi vysnívanými teniskami je u konca, keďže ešte stále sú vypredané v celej Európe ...
Media Removed
Dráma s týmito mojimi vysnívanými teniskami je u konca, keďže ešte stále sú vypredané v celej Európe a vo footlockeri netušia, kedy sa naskladnia, rozhodla som sa na to vy***ť a budem mať proste veľké topánkystrašne dlho som ich chcela,tak čo už, budem jak kocúr v čižmách s najmohutnejšími ... Dráma s týmito mojimi vysnívanými teniskami je u konca, keďže ešte stále sú vypredané v celej Európe a vo footlockeri netušia, kedy sa naskladnia, rozhodla som sa na to vy***ť a budem mať proste veľké topánky😃strašne dlho som ich chcela,tak čo už, budem jak kocúr v čižmách s najmohutnejšími botami v hre😂 yolo #feelingfresh #ootd #dnesnosim #fila #filadisruptor #disruptor #footlocker #bratislava #slovakia #streetstyle #evarobikontentnamojinstagram @its.skywalker
Read more
Gledam u te tvoje smeđe oči, i znam ako odeš, ja neću imati kome nakon tebe otići. Jer sva ta maštanja, nadanja, padanja, pa ...
Media Removed
Gledam u te tvoje smeđe oči, i znam ako odeš, ja neću imati kome nakon tebe otići. Jer sva ta maštanja, nadanja, padanja, pa opet maštanja, igra je bez granica. Zadirkuješ me, kažeš da ću otići jednom govoriš kroz šalu, dok ti strah obuzima pola daha, pa zvuči, kao da hoćeš da zaplačeš, od ... Gledam u te tvoje smeđe oči,
i znam ako odeš,
ja neću imati kome nakon tebe otići.
Jer sva ta maštanja,
nadanja,
padanja,
pa opet maštanja,
igra je bez granica.
Zadirkuješ me,
kažeš da ću otići jednom
govoriš kroz šalu,
dok ti strah obuzima pola daha,
pa zvuči, kao da hoćeš da zaplačeš,
od sreće,
a tuga je...
Smehom protiv budućih ožiljaka,
dok plešemo svaki put, poslednji put.
Iznova...
Zaljubio sam se u smeđe oči,
haljinu koju redovno nosiš,
jer mi je omiljena,
drhtanje u glasu,
pola daha u dahu,
tu me čuvaš.
Tu sam tvoj.
Premeštaš mi se sa ruke na ruku,
praveći piruetu,
dok oči tapšu.
Uzdah za uzdahom,
ne zna se ko je od koga veći.
Obavijena zagrljajima,
šapućeš.
Ti, nedošaputana.
Praviš grimase,
ispod jorgana,
dok srce čuva svaku traku,
pa te pusti na platnu,
kad kreneš da mu nedostaješ.
Iznova...
Gledam u tvoje smeđe oči,
galaksija,
u galaksiji,
svakog jutra,
na jednoj fotografiji,
pre tvog odlaska... #vecitisanjar

Ukoliko vam se dopadne tekst ostavite komentar. Hvala!
Read more
Blessée mais pas pas démotivée <span class="emoji emoji261d"></span>🏻. Un petit tour juste le temps de transpirer un peu pendant ces ...
Media Removed
Blessée mais pas pas démotivée 🏻. Un petit tour juste le temps de transpirer un peu pendant ces 20’, Heureusement qu’il faisait chaud car je n’aurais même pas eu l’impression d’avoir fait un effort Je cours moins , voir plus depuis 15 jours, non pas que je n’en ai pas envie mais voilà 3 semaines ... Blessée mais pas pas démotivée ☝🏻.
Un petit tour juste le temps de transpirer un peu pendant ces 20’, Heureusement qu’il faisait chaud car je n’aurais même pas eu l’impression d’avoir fait un effort 😅
Je cours moins , voir plus 😏depuis 15 jours, non pas que je n’en ai pas envie mais voilà 3 semaines que je vais chez le kine, je me sens rassuré, soutenue 👊🏻 par un pro et c’est ce qu’il me manquait depuis mars pour reprendre confiance 🤗
Je sens qu’il ne faut plus que je brûle les étapes à courir par ci par là, je sens une nette amélioration au quotidien, lors des séances de rééducation alors j’espère en voir le bout d’ici cet été pour commencer à reprendre du spécifique mi août et être prête pour mon défi de l’automne 😜🎯
Oui je me traîne, oui pour moi je suis revenu à la case départ, j’ai peur de me refaire mal, de courir en appréhendant la douleur , de ne plus retrouver tout cet enthousiasme Qui me porte en courant et c’est assez frustrant 😢 mais d’un autre côté je sens qu’avec les exercices du Kiné et mes petites séances maison je me renforce petit à petit les jambes, j’améliore ma posture et je me sens « plus forte et tonique » 🙌.
Alors ça prendra le temps qu’il faudra mais vite quand même hein 😂
De vous à moi quand on est 🤕, le tout est de bien prendre conscience de sa blessure, de l’accepter, de se dire que chaque cas est différent , de se faire soigner correctement par des professionnels👩🏼‍⚕️de préférence et non en regardant sur internet pour bien démoraliser parfois 🤪
SURTOUT il faut rester optimiste , positif et serein , ne pas se dire que c’est foutu 🤨 mais au contraire se dire que ce n’est que passager, se fixer un nouvel objectif 🤞🏻 et qu’on va repartir en pleine forme pour la suite ❣️.
Comment vous gérez vos blessures ? Vous vous faites aider ? Vous tenez bon ?
Read more
"A bas ti i ne stoje" kaze mama 🤔 Ma kako,zasto mi ne stoje? 😦 "A ma stoje,stoje,dobro je" <span class="emoji emoji1f606"></span> Eh ne ...
Media Removed
"A bas ti i ne stoje" kaze mama 🤔 Ma kako,zasto mi ne stoje? 😦 "A ma stoje,stoje,dobro je" Eh ne moze sad tako,prvo si rekla ne Uvijek mi je znala udijelit kompliment... glasses: @ghetaldus.optika #glasses #black #diesel #ghetaldusoptika #notblindanymore #selfie #makeup #naturalmakeup ... "A bas ti i ne stoje" kaze mama 🤔
Ma kako,zasto mi ne stoje? 😦
"A ma stoje,stoje,dobro je" 😆
Eh ne moze sad tako,prvo si rekla ne 😒
Uvijek mi je znala udijelit kompliment... 😔😂 glasses: @ghetaldus.optika #glasses #black #diesel #ghetaldusoptika #notblindanymore #selfie #makeup #naturalmakeup #eyebrowsonfleek #longhairdontcare #straighthair #brunette #balayage #blue #serious
Read more
<span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f499"></span> SOUTĚŽ <span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f499"></span> Vlasy, to je u mne nekonečné téma. Nejen vy je u mne často řešíte, ale i já sama je řeším ...
Media Removed
SOUTĚŽ Vlasy, to je u mne nekonečné téma. Nejen vy je u mne často řešíte, ale i já sama je řeším možná více než je zdrávo. Mám totiž období, kdy padají opravdu dost a bývám z toho nervozní, zvláště v létě, kdy jsou velká vedra. Také ráda střídám účesy, ale zároveň jsem velký srab na to nechat ... 💙💙💙 SOUTĚŽ 💙💙💙
Vlasy, to je u mne nekonečné téma. Nejen vy je u mne často řešíte, ale i já sama je řeším možná více než je zdrávo. Mám totiž období, kdy padají opravdu dost a bývám z toho nervozní, zvláště v létě, kdy jsou velká vedra. Také ráda střídám účesy, ale zároveň jsem velký srab na to nechat si s vlasy něco zásadnějšího udělat. Největší odvaz pro mne bylo loňské kratší mikádo, které bylo fajn, ale nedalo se s ním tolik udělat, takže jsem ráda, že mi to zase trochu dorostlo a můžu vytvářet různé účesy, výčesy a drdoly, které jsou v létě mimořádně praktické. Na čem si ale dávám záležet, je péče o vlasy a to nejen ta vnější jako jsou masky a šampony, ale hlavně vnitřní, to znamená dostatečný pitný režim, kvalitní strava a samozřejmě také vitamíny. O @veniracz jsem slyšela mnoho pozitivního a když se podíváte na složení, zjistíte, že obsahuje větší množství prospěšných látek ve vyšší koncentraci, než je běžné. Proto jsem samozřejmě nadšeně souhlasila s testováním. Zatím je to krátká doba na to posuzovat konečný výsledek, ale věřím v pozitivní účinek, který by se měl projevit nejen na vlasech, ale také na nehtech a pokožce. Pokud byste chtěli testovat se mnou a vyhrát kúru na 3 měsíce, tak:
* sleduj profil @petralovelyhair a @veniracz
* označ do komentáře kamarádku, které "závidíš" vlasy
*soutez běží do středy 27.6. včetně
A kdo by chtěl koupit hned, mám pro vás kód na 11% slevu “TESTUJU” platí do zítřejší půlnoci 😊
P.S. na fotce mám vlasy vyžehlené, takže nemají takový objem, často mi chválíte tento přirozený účes a délku, ale protože se mi vlasy hodně kroutí, tak pokud bych ho chtěla nosit pořád, musela bych denně žehlit a to opravdu nechci. Také mám hodně dotazů na barvu, vlasy si nebarvím, toto je moje přírodní 🙂. #plhgiveaway #venira #veniracz
Read more
Keď som na story dala túto fotku, prišli mi do správ dotazy na to, ako som spokojná s @gymshark legínami ...
Media Removed
Keď som na story dala túto fotku, prišli mi do správ dotazy na to, ako som spokojná s @gymshark legínami (čakala som skôr jeej aké pekné vodopády ) Pýtate sa často takže poďme na to Legín na cvičenie mám viac ako všetkých nohavíc von #priorities 😀 Začínala som so športovou kolekciou z HMka ... Keď som na story dala túto fotku, prišli mi do správ dotazy na to, ako som spokojná s @gymshark legínami (čakala som skôr jeej aké pekné vodopády 😂) Pýtate sa často takže poďme na to 💪 Legín na cvičenie mám viac ako všetkých nohavíc von #priorities 😀 Začínala som so športovou kolekciou z HMka (nedržia na mieste a po každej sérii ich podvihujem vyššie), pokračovala nebbiou (ktorá presvitá tak, že ich ani mať nemusím) až som sa odhodlala na tie od gymsharku (mám tieto, flex, ark a energy seamless). Všetky sú pohodlné, nepresvitajú a držia na mne celý tréning bez nekonečného zošmykovania z pásu. Zároveň vyzerajú doosť dobre 😀 Nič však nie je dokonalé, takže si za ne priplatíte. Dajú sa vychytiť aj zľavy (teraz oslavujú výročie 6 rokov a ceny sú dosť v pohode). Čo ma však strašne nasiera je poštovné. Niekedy je zdarma, niekedy za 5 eur...a momentálne za 19 eur 😂 Neviem čo zas vymýšľajú, ak je tu niekto informovanejší budem rada 😀 Už som mala v košíku 4 veci, no toto ma dostatočne odlákalo. Ak máte prípadne tipy na ďalšie fajn značky legín, píšte 😉
Read more
Si tekač? Je to ena metod tvojega kardia? Poznaš prednosti in slabosti te rekrecije? Jutranji tek ...
Media Removed
Si tekač? Je to ena metod tvojega kardia? Poznaš prednosti in slabosti te rekrecije? Jutranji tek je priporočljiv, če je nizko intenziven (aka “trimčkanje). Zakaj? Zjutraj je nivo glukoze "sladkorja“ najnižji, zato se za mišično energijo lažje porabljajo maščobe, če je tek intenzivnejši ... Si tekač? Je to ena metod tvojega kardia? Poznaš prednosti in slabosti te rekrecije? Jutranji tek je priporočljiv, če je nizko intenziven (aka “trimčkanje). Zakaj? Zjutraj je nivo glukoze "sladkorja“ najnižji, zato se za mišično energijo lažje porabljajo maščobe, če je tek intenzivnejši pa se namesto glukoze začnejo razkrajati mišične beljakovine (kanibalizem) in se pretvarjajo v glukozo, kar lajično pomeni manj mišic.
Tek v hrib aktivira hitra mišična vlakna, ki so največji porabnik nakopičenih zalog ATPja in CF ter glikogena. Se pravi tek v hrib na tešče je v nasprotju z logiko treniranja. Zato priporočam “hard core” in dolgotrajen trening popoldan, kratek (max 40 min) trening pa na tešče pa zjutraj. S tem se boš izognil prekomerni in neželjeni razgradnji mišičnih beljakovin.

📸by @lipardesign#morningrun #cardio #healthylifestyle #aesthetic #abs #personaltrainer #summer #gymmotivation #fitnesslover #zdravje #instafit #eatyourprotein #workout #fitnessmodel #strong
Read more
Koliko god da imate obaveza...🤔 Ma koliko da je loše vreme...🤔 Nijedan izgovor nije dovoljno ...
Media Removed
Koliko god da imate obaveza...🤔 Ma koliko da je loše vreme...🤔 Nijedan izgovor nije dovoljno dobar da ne stavite svoje zdravlje na prvo mesto... ☝️ Mi smo tu da se pobrinemo za vašu ishranu 🍏 Dostavljamo celodnevne zdrave obroke na adresu g Koliko god da imate obaveza...🤔 Ma koliko da je loše vreme...🤔 Nijedan izgovor nije dovoljno dobar da ne stavite svoje zdravlje na prvo mesto... ☝️ Mi smo tu da se pobrinemo za vašu ishranu 🍏 Dostavljamo celodnevne zdrave obroke na adresu g
Aktual shape <span class="emoji emoji1f440"></span>🦄 Uz to vidim, ty hlasky to pochybovani ale neboj se ja ho mam taky🤘🏼 8 tydnu do souteze? ...
Media Removed
Aktual shape 🦄 Uz to vidim, ty hlasky to pochybovani ale neboj se ja ho mam taky🤘🏼 8 tydnu do souteze? Tohle? Kdyt je jak v kvalitnejsim objemu... kde ma lytka? Nejaka definice mu nic nerika? Spis takovej vodnik s tucnakem nez kulturista. Cvici vubec nohy? Zepredu to musi byt jeste horsi! ... Aktual shape 👀🦄
Uz to vidim, ty hlasky to pochybovani ale neboj se ja ho mam taky🤘🏼 8 tydnu do souteze? Tohle? Kdyt je jak v kvalitnejsim objemu... kde ma lytka? Nejaka definice mu nic nerika? Spis takovej vodnik s tucnakem nez kulturista. Cvici vubec nohy? Zepredu to musi byt jeste horsi! Ten si tam neskrtne, co tam chce delat? Kdyt tam neni soutez v pojidani zmrzlin. A ne to neni v me hlave jen to jsou presne ty lidi co me potkavali od zari a meli potrebu mi rict jak sem tlustej nebo oteklej nebo si rejpnout no ne asi ja to nevim nemam doma zrcadla a naprosto zadnou soudnoust ne je tezsi si to priznat a chodit s hlavou narovnanou kdyz mas cely den drzet VAKUUM 🤣 ale temhle dokazovat nic nepotrebuju..
😱 a vis co? Myslis ze ja nemam pochyby? Ze si nerikam to same? Kdyz se zamyslim nad vsema souperama co z toho nevypadli na pul roku uplne a pk se ctvrt roku neplacali na miste kvuli psychicke v hlave . Nemuseli uplne zmenit styl cviceni a na kazdy trenink chodit vyschyzovany . Nezacinali ve forme kdy ses tlustej i na zadech😅 ( ps: brzy uvidite video a pochopite) po urazu a totalne zdeptanym obodbi, kdy sem premyslel co ted po 5 letech oddanosti tomuhle ,,fitness,, tak jasne ze jsou ted napred jasne ze maj lepsi formy a lepsi rozvoj. ALE taky si moc dobre uvedomuju, ze pokud tohle dotahnu a postavim se na tu stage budu vedet ze sem sam pro sebe udelal nemozny. Ze to za to stalo.... co mi to da? Rozhodne min nez co mi to po ceste za tim bere... ale tohle pochopi jen lidi co v tom jsou. Takze ano ja jdu na EVLS pokud se povede vse jak ma tak budu v kategorii CLASSIC PHYSIQUE a kdyz ne tak tam odpozuju cokoliv no ne ?😅 posledni muzu byt kdekoliv🤣🙏🏼 #Fenix

#motivation #bodybuilding #transformation #fitness #gym #diet #back #evls #prague #czech #love #life #summer
Read more
Budu to mít znova<span class="emoji emoji261d"></span>️ 22.května Shrnutí živého vysílání: 6.dubna to bude 10 let, co jsem se přiškrtila ...
Media Removed
Budu to mít znova️ 22.května Shrnutí živého vysílání: 6.dubna to bude 10 let, co jsem se přiškrtila šálou na motokáře. Prudký náraz mi utrhl průdušnici, poškodil nervy a zdevastoval krk. 9 let jsem mluvila na jednu hlasivku, ale už je unavená, zabalila to a já musim na operaci. Nevíme, ... Budu to mít znova☝️ 22.května
Shrnutí živého vysílání:

6.dubna to bude 10 let, co jsem se přiškrtila šálou na motokáře. Prudký náraz mi utrhl průdušnici, poškodil nervy a zdevastoval krk. 9 let jsem mluvila na jednu hlasivku, ale už je unavená, zabalila to a já musim na operaci. Nevíme, jestli se povede a nebudu náhodou dýchat a i mluvit ještě hůř než teď. Ale pokud nechci ochrnout na ty hlasivky, tak to musim risknout.
Několik let se soudím s těma motokárama a co se děje už překročilo všechny hranice. Proč se soudím? Bylo mi 17, šla jsem poprvé na motokáry, nikdo mi neřekl jak na to, žádná bezpečnostní kontrola, nikdo mi NIC neřekl o šále ani o rozpuštěných vlasech. U soudu se objevil svědek, který tam ani nebyl, přísahal, že bude mluvit pravdu, lhal a vypustil z úst, že mi dokonce zachránil život!!! Lži! Přitom mi tam ani NIKDO neposkytl první pomoc a pak se ani nezajímali o můj stav.
Chcete se domáhat spravedlnosti, sedíte, posloucháte ty výmysly a nevěříte vlastním uším. Naprostá bezmoc. Kam výš mám jít? Kde se mi dostane té spravedlnosti?
Teď už to vypadalo, že bude konec. Volali mojí právničce, že se chtějí dohodnout mimosoudně. Říkám “jo, beru to, hlavně ať už je konec!” - Den před soudem napsali, že to berou zpátky a poslali další výpis lží! - takže jenom nějaká strategie.
Prý mě to ani nijak neomezuje ten můj stav a ohání se mými úspěchy z bikiny fitness. Takže to, že jsem se v něčem našla, snažím se a něco dělám mi tady u soudu škodí? Vážně?
Neexistuje! Že jim ty lži projdou! Už toho bylo dost. Právnička mi jasně na začátku řekla, že to je jasná výhra, ale to jsme nevěděli, že si můžou vymýšlet, co chtějí a bude jim to procházet.
Kdybych tohle věděla, tak do toho ani nejdu. Je to drahý jak blázen a já už nemůžu...
Kdyby někdo měl fotky/videa z motokár před deseti lety nebo nějaký osobní zkušenosti, tak prosím pište.
A kdybych tu měla někoho z médií, tak taky prosím. Musim bojovat!
Read more
Ja rečima, ti delima. Koliko košta zrno sreće? Da li je zaista tako skupo? Čuo sam da je ponos daleko ...
Media Removed
Ja rečima, ti delima. Koliko košta zrno sreće? Da li je zaista tako skupo? Čuo sam da je ponos daleko jeftiniji. Koliko si se osmeha odrekla, da bi to priuštila, koliko snova si prodala, da bi opstala? Oprosti mi, napadam te bez razloga. Nisam mogao sam tog dana. Nisam mogao protiv sveta. ... Ja rečima, ti delima.

Koliko košta zrno sreće? Da li je zaista tako skupo? Čuo sam da je ponos daleko jeftiniji. Koliko si se osmeha odrekla, da bi to priuštila, koliko snova si prodala, da bi opstala? Oprosti mi, napadam te bez razloga. Nisam mogao sam tog dana. Nisam mogao protiv sveta. Napolju duvaju razne priče, razni uragani. Odneo me jedan, daleko od našeg mesta, u ono vreme kad si bila srećna. Kažu, da si nekad baratala rečima, tako dobro da drugoj strani i nije bilo toliko strašno što je na kraju sveta. Kažu da si nekad volela preko pisma, zamagljenog prozora u kupeu nekog voza, na ogledalu u poslastičarnici, svuda bi pisala, da si srećna. Kupila bi osmeh, nacrtanim osmehom, i sladoled takodje. Volela si neobičajne stvari, tregere, mašne, šešire, maslačak.. Tako kažu. Pitao sam da li se sećaju dana, kada si postala takva. Rekoše mi "Da." Kažu, pljuštala je kiša, bila si sama, nestalo je struje, osmeh ti se nije skidao sa lica. Skupila si se ispod pokrivača tada i neko vreme ćutala. Posmatrala decu, kako beže svojim domovima. Čuh, tada kada si ti bila sama niko nije voleo kišu, videli su da u tvojoj kući nema svetla, a uvek bi ga bilo, makar jedna jedina sveća. Te noći si umirala, i čekala vesti iz daljine, ima li preživelih, jer je vetar taj bio velike jačine. Izgubila si nekog tada, tako su mi rekli. I o tome slabo ko zna, osim onih koji su te sreli. Pored srca pronadjen je pasoš, i jedan komadić hartije, zalepljena markica, poštanski broj, i par slova onih koje odavno nisam čuo od tebe, “Volim te…” Kažu, hteo je lično ti uručiti… Na rodjendan, 28. Septembra. Pamte tvoj vrisak kroz okna prozora, pamte bljesak baterijske lampe, koja je tumarala kućom, ne bili telefon našla. U tom haosu samo pamte da si bila sama. Ne govore mi više ništa, a ja se plašim da nisi ostala bez glasa. Nisam ni slutio zašto mi ne govoriš, nisam ni slutio koliku bol nosiš, nisam primećivao dodire ispod pokrivača, jer mi je bitno bilo samo da izgovoriš. Znaš… Papir dosta trpi. U pravu si. Shvatam. Mogla nisi. Izvini, nisam primetio ruku na ramenu, bio sam opijen drugim stvarima, kada umre čovek, samo ostaju sećanja. Razumem, nisi dala sebi da na njega zaličim… #vecitisanjar
Read more
Martin Pikous #15letBM JAK JSI SE DOSTAL K MAJÁLESU? Žral jsem to snad už od primy a svého prvního ...
Media Removed
Martin Pikous #15letBM JAK JSI SE DOSTAL K MAJÁLESU? Žral jsem to snad už od primy a svého prvního průvodu. V týmu jsem začínal jako ti největší srdcaři od brigádníka. To bylo myslím v roce 2010. Tehdy nás do toho tak přirozeně natáhli starší kamarádi, byla to tak pro nás hlavně sranda a důvod ... Martin Pikous #15letBM

JAK JSI SE DOSTAL K MAJÁLESU?
Žral jsem to snad už od primy a svého prvního průvodu. V týmu jsem začínal jako ti největší srdcaři od brigádníka. To bylo myslím v roce 2010. Tehdy nás do toho tak přirozeně natáhli starší kamarádi, byla to tak pro nás hlavně sranda a důvod k hákování školy. Tenkrát mi neřekli, že budu muset chodit po úřadech a tvářit se zodpovědně. Teda ne že by to kdy vyšlo.. CO NOVÉHO JSI DO PROJEKTU PŘINESL?
Z čeho mám sám asi největší radost je celotýdenní program. Dřív to bylo jen pár doprovodných představení, ale v roce 2012 jsme to dostali na povel s Marcelkou Macháčků a najednou z toho byla většina programu. Pravda, tenkrát nám vyšel jeden grant a dostali jsme na povel celý tým lidí. Tenkrát jsme si řekli, že budeme mít zkrátka všechno. Vzpomínám si, že jsem tenkrát obepisoval často i špičkový umělce, aby vystupovali na ulici. Nebyl jsem tenkrát (teda ani dnes) žádnej kulturní znalec, ale měl jsem rád živý věci. Chyběla mi i soudnoust, takže jsem zval třeba artisty vystupující na Expu do docela okrajového programu. Někdy to ale klaplo. Největší jméno byl tehdy třeba oceňovaný výtvarník David Böhm, kterého si zamiloval především tým ;) JAKÝM NEJVĚTŠÍM FUCKUPŮM/PROBLÉMŮM JSI ČELIL?
Cha! Na tohle téma jsme měli dokonce celovečerní show!
Já měl to "štěstí", že jsem zažil to nejdivočejší období. Tlačili jsme to tenkrát daleko za vlastní hranice. To myslím dostalo festival tam, kde je, ale průsery tehdy byly denním chlebem.
Někdy trochu úsměvný věci jako převržená toitoika s manažerkou německý kapely uvnitř nebo bannery odplouvající po Vltavě do neznáma. Jindy už šlo ale do tuhýho. Takže já řešil třeba dluhy, pokuty nebo trestní oznámení. Většina z toho ale nakonec vždycky dobře dopadla a my z toho měli tu nejtvrdší možnou školu.
Odpovědi na všechny otázky nalezneš na našem FB!
Read more
Rozhodla som sa zmocniť nášho instagramu (ja, nikoleta, rodom bakalár) a popriať Alicke Zemanovej ...
Media Removed
Rozhodla som sa zmocniť nášho instagramu (ja, nikoleta, rodom bakalár) a popriať Alicke Zemanovej z Trebišova všetko úplne najlepšie k narodeninám. Neviem, či viete, ale pozná snáď všetky kapely..alebo z môjho uhla pohľadu to tak je, čo je teda podivná a obdivuhodná vec. Nemá veľmi rada ... Rozhodla som sa zmocniť nášho instagramu (ja, nikoleta, rodom bakalár) a popriať Alicke Zemanovej z Trebišova všetko úplne najlepšie k narodeninám. Neviem, či viete, ale pozná snáď všetky kapely..alebo z môjho uhla pohľadu to tak je, čo je teda podivná a obdivuhodná vec. Nemá veľmi rada špagety, čo je tiež podivné a rozumie genialite seriálu Scrubs. Číta veľmi dobré knihy a keď to robí, tak ich aj skutočne číta. Počúva postavy, ba aj samotného autora. Snaží sa im porozumieť a potom o nich diskutovať. Nachádza nové pohľady na svet. Nevyznáva slovenských romantikov, radšej má poviedky od Timravy. Keď niečo pozerá, nahlas sa smeje a potom vás to baví pozerať ešte viac. Občas, keď to pozeráte sami a nesmejete sa, napadne vás, že Ala by sa smiala, a tak sa zasmejete. Z lásky vás oklame, že koláč, ktorý ste napiekli chutí dobre, hoc ste ho predtým omylom namočili do cesnakovej šťavy. Má rada psov aj mačky, to znamená, že dáva vsetkým šancu, avšak černosi sa jej veľmi neľúbia. Za to sa jej páčia japonskí chlapci a batmanovskí superhrdinovia. Keď budete veľmi pozorní, zistíte, že ona je tam s nimi tiež. V tom ich svete. Rada rozjíma o tajomstvách Donnieho Darka. Páčia sa jej úprimne city a zraniteľná nádhera, keď sa niekto červená. Vie pekne kresliť a miluje kávu s keksíkom. Vie a žije a chce žiť, že Boh je najviac. Nepomyslí si o vás nič škaredé, keď nie ste pekne oblečení a je to jediný človek, ktorému zaberá suchý šampón. Nie je povrchná, ide do hĺbky, ale vie oceniť krásu. Kladie cudzím ľuďom tie správne otázky a vždy sa zaujíma. Taká je. A ešte iná. Božia žena. A má narodeniny a ja jej žehnám a žehnám.
#happybirthday #scrubs #zachbraff #spolokpriatelovnashovkusu #alka
Read more
Chapitre 17 Nathan dit en regardant Neith. - Nelie est a moi, et je fais ce que je veux d'elle ! Ce ...
Media Removed
Chapitre 17 Nathan dit en regardant Neith. - Nelie est a moi, et je fais ce que je veux d'elle ! Ce qu'il dit me choqua et une vive colère monta en moi. - Répète ce que tu viens de dire.Dit-je entre mes dents. - Tu es a moi et je fais ce que je veux de toi. Dit-il avec un sourire pervers et en s'approchant ... Chapitre 17

Nathan dit en regardant Neith.
- Nelie est a moi, et je fais ce que je veux d'elle !
Ce qu'il dit me choqua et une vive colère monta en moi.
- Répète ce que tu viens de dire.Dit-je entre mes dents.
- Tu es a moi et je fais ce que je veux de toi. Dit-il avec un sourire pervers et en s'approchant de moi.
Il n'aurait pas du, je lui foutu un énorme coup de pied dans ses parties intime, il tomba a genoux en gémissants et je lui mis une claque. - Répète encore ça une seule fois et tu es mort ! Je ne suis pas a toi et tu ne fais pas ce que tu veux de moi !
Je prend mon sac et pars de ce lycée pourrie, Neith m'appelle mais je l'ignore.
Je prend mon scooter et part.
Je rentre chez moi.
Je suis très énervée, et quand je si comme ça mieux vaut ne pas s'approcher, j'ai le sang chaud et je ne me maîtrise pas dans ce genre de situation.

PDV : ? :
Ou a-t-ele bien pu aller, j'ai vu cette rage dans des yeux et je l'ai suivi. J'ai laissé Éric s'occuper des autres, elle a pris son scooter, donc elle est sûrement chez elle. Je coupe a travers la forêt, je saute par dessus les troncs d'arbre, mes muscles me brûle, tant pis pour les courbatures, un lapin me passe devant, Humm... alléchant, j'ai faim mais pas maintenant. FIN PDV
Je suis sur mon Ordi et tape sur Google << Corps brûlant, yeux de couleurs étrange, très résistance et protecteur >> il y a beaucoup de résultat, mais un seul mot revient tout le temps. Mais yeux s'écarquillent de stupéfaction.
Neith est....un loup garous, mi-homme, mi-loup !
Je n'en crois pas mes yeux, mais ça explique son corps brûlant, ses yeux étrange, son côté protecteur et aussi sa beauté surnaturelle.
La porte sonne et je vois Neith. Que faire ? Faire comme si de rien était ? Non, ce n'est pas dans ma nature. Je descend en bas avec une seule questions en tête. 🌙 Fin 🌙
Read more
Nie wierzę, że to robię.. Świeczka nie zapalona, mało profesjonalne zdjęcie, a raczej w ogóle.. ...
Media Removed
Nie wierzę, że to robię.. Świeczka nie zapalona, mało profesjonalne zdjęcie, a raczej w ogóle.. Ale to nie ważne, jeśli na talerzu znajdują się one.. Idealne, bez nich moje święta nie miałyby sensu, a raczej całe moje życie, takie właśnie są #pierogi ️ Jeszcze ta para która się nad nimi unosi, ... Nie wierzę, że to robię.. Świeczka nie zapalona, mało profesjonalne zdjęcie, a raczej w ogóle.. Ale to nie ważne, jeśli na talerzu znajdują się one.. Idealne, bez nich moje święta nie miałyby sensu, a raczej całe moje życie, takie właśnie są #pierogi ❤️ Jeszcze ta para która się nad nimi unosi, no nic.. Życzę Wam miłego dnia i uciekam je zjeść 🙏🏻
#powąchajświęta #perfumerianeness #neness
Read more
Dobro jutro nije samo pozdrav, to je i odluka - spomenu danas na svom profilu @aleksandrabirta <span class="emoji emoji1f497"></span> ...
Media Removed
Dobro jutro nije samo pozdrav, to je i odluka - spomenu danas na svom profilu @aleksandrabirta Ovo je tako istinito. Uvek treba da budemo svesni da mi sami biramo kako nam izgleda dan, nedelja, godina..život. Mi kreiramo. Naša odluka kako na nešto gledamo kreira naše osećaje, našu stvarnost. ... Dobro jutro nije samo pozdrav, to je i odluka - spomenu danas na svom profilu @aleksandrabirta 💗 Ovo je tako istinito. Uvek treba da budemo svesni da mi sami biramo kako nam izgleda dan, nedelja, godina..život. Mi kreiramo. Naša odluka kako na nešto gledamo kreira naše osećaje, našu stvarnost. Koliko mi se samo puta desilo da uveče kažem sebi kako sam protraćila svoj dan. Niko me nije naterao ali desilo se, igrom slučaja, jer sam previše ljubazna, jer ne znam da kažem ne, jer ne cenim svoje vreme i tako... Jednom sam se probudila i rekla sebi da više ne želim da traćim svoje dane i svoje vreme. Više ne idem na piće sa osobama koje mi ne znače, više ne forografišem ono što mi ne prija ma kolika da je zarada, više ne saradjujem sa klijentima koji me ne poštuju i ne cene moj rad, više se ne vidjam i ne čujem sa rodjacima sa kojima nemam o čemu da pričam, više ne putujem sa ljudima koji me zamaraju, više se ne javljam na telefon onima koji me zovu samo kako bi me iskoristili za nešto... i tako. Ipak i dalje sam ljubazna, fina i iskrena prema svima koji su mi važni i sa kojima se medjusobno cenim i poštujem, sa kojima dobro saradjujem ili ih jednostavno volim. Neuporedivo sam srećnija i zadovoljnija jer nemam osećaj da traćim svoje vreme..a to je dragoceno. Odluka je uvek na nama. 💗 #sijajkaosunce
Read more
Sezóna zeleniny prodávané i s natí se už chýlí ke konci, takže pokud to chcete využít a neplýtvat ...
Media Removed
Sezóna zeleniny prodávané i s natí se už chýlí ke konci, takže pokud to chcete využít a neplýtvat nimi, šup s natí do polévky. Klasickou krémovou bramboračku krásně rozzáří a hlavně dochutí. Tady je to nať ředkviček, ale skvělá je i petržel nebo celer. Na jaře jsou to klidně i jedlé byliny ... Sezóna zeleniny prodávané i s natí se už chýlí ke konci, takže pokud to chcete využít a neplýtvat nimi, šup s natí do polévky.
Klasickou krémovou bramboračku krásně rozzáří a hlavně dochutí. Tady je to nať ředkviček, ale skvělá je i petržel nebo celer. Na jaře jsou to klidně i jedlé byliny typu potočnice, řeřicha, šrucha, popenec - či jejich směs. teď prostě natě. - cibule
- lžíce másla nebo oleje
- 5-6 brambor - cca litr vývaru/vody - natě z jednoho svazku zeleniny (ředkve, ředkvičky, celer)
- šálek hrášku nebo fazolek
- sůl, pepř, bobkový list, 5 kuliček nového koření, špetka kmínu
- troška octu nebo lžíce-dvě kvasu na dochucení a zahuštění
Jednu cibuli nakrájíte, opražíte na lžíci másla a přidáte na kostky nakrájené brambory, bobkový list, špetku kmínu a nové koření. Zalijete asi litrem vývaru, posolíte. Necháte 15 minut vařit a pak přidáte natě. Pokud nemáte super výkonný mixér, hodně tuhé a dřevnaté stonky věnujte kompostu. Potom rozmixujte, vraťte do hrnce a klidně přidejte i trochu hrášku (teď už asi mraženého) nebo fazolek a provařte ještě pár minut (fazolky je tedy lepší přidat tak 5 minut před natěmi). Základ je nevařit zelenou zeleninu ani o chlup déle, než je třeba, aby byla voňavá a zachovala si svou strukturu a barvu.
Většinou ale polévku většinou mixuju celou i s hrášky, abych si usnadnila život, nebo před mixováním vyndám pár sběraček zeleniny zvlášť.
Na závěr dochutím solí (malým dětem předtím odložíte), pepřem a lžičkou-lžící octa, nebo pokud jste to přepískli s tekutinou, klidně lžící-dvěma kvasu, který tyčovým mixérem rozmícháte v troše polévky. Dodá potřebnou aciditu a zahustí, ale chce provařit aspoň pár minut. Servíruju s ředkvičkou na ozdobu, případě jinou ředkví na tenké plátky. Semínka a krutony ze starého chleba máme na stole skoro vždy. Dobrou chuť;)
___
Dnes končí soutěž #aegmamadish s @foodblogroku. Nevím, jestli se tohle počítá jako soutěžní příspěvek, ale pokud rádi soutěžíte, tak můžete ještě poslat něco ze svých tajemství. U nás se bramboračka děla zásadně bílá, většinou krémová a nakyselo. Tak jsem si ji trochu upravila. Vy máte v rukávu určitě super pecky! A pokud chcete, hlasujte pro blog svých oblíbenců.
#AEGmamadish
Read more
Dakle...U zadnje vrijeme je postalo normalno ne pojaviti se na zapisani termin. Gledajte, niti malo mi ne smeta ako nećete doći na zapisani termin, ali mislim da je kulturno i ljudski javiti, makar večer prije ako 'ne stižete' prije. Još mi je najgore kada se djevojke ne pojave na rano jutarnje ... Dakle...U zadnje vrijeme je postalo normalno ne pojaviti se na zapisani termin. Gledajte, niti malo mi ne smeta ako nećete doći na zapisani termin, ali mislim da je kulturno i ljudski javiti, makar večer prije ako 'ne stižete' prije.
Još mi je najgore kada se djevojke ne pojave na rano jutarnje termine u 6 ili 7! Mislite da se meni dalo ustajati tako rano ujutro da bi došla na VAŠ termin. Još kada nazovem da pitam je li dolazi, a ona meni da joj se spavalo?! Mislite da sam ja robot i da se meni ne spava? Još imam malo dijete koje me često budi po noći. Pa dajte ljudi malo više kulture i razumijevanja. Da ja na vaš bitan dan prespavam ubile bi me.
Nedavno sam imala i situaciju da su se dvije prijateljice zapisale, jedna u 6, a druga u 7. Djevojka što je došla u 6 mi govori da je prijateljici bilo pre naporno putovati do mene jer je prehlađena zadnjih par dana..😑 Pa ol' nije logičnije da ćete javiti bar večer prije i taj termin što je u 6, prebaciti za u 7 da ja nemam rupe i da se obe ne moramo tako rano dizati?
Da ne kažem koliko često čujem ista opravdanja. Ljudi moji, ne trebate me lagati. Ja nikada nikog nisam napala jer se nije pojavia, ali znam kada lažete jer su izlike izlizane ko djeci u školi kad se pravdaju učiteljici. Više cjenim kada mi se netko ispriča i prizna da je zaboravila otkazati.
Još nešto... Djevojke koje su kasnile znaju da imam toleranciju kašnjenja 6,7 minuti maksimalno. Iza toga ne primam jer ja ne šminkam 'ko na traci' i svakoj se klijentici maksimalno posvetim. Ne šminkam polovično i ne prihvaćam: 'Ma meti mi samo puder' - NEMA! Ili sve ili ništa. Vi ste moja hodajuća reklama i ako ja našminkam polovično ili brže od mog uobičajenog tempa - to bi vjerojatno bilo užas za moj standard, tako da toga kod mene nema. Svatko tko se u mene šminkao zna da sam jako pedantna i da je moj make up uredan. Kod mene nema nakrivljenih i krivudavih tuševa, duplih trepavica, odljepljivanja trepavica, krivudavog ruža, neurednog i nejdenolikog tena i sl. Od mene nitko nije izašao sa licem jedne boje i dekolteom druge. Šminkam sve i stoga moje šminkanje u prosjeku traje 50 min. Nekada bude i brže ovisno o make up-u. #makeup #hudabeauty #wakeupandmakeup
Read more
- Svako ima svoj početak, ali mi... Mi ne smemo imati kraj. - Obećavaš? - Da naravno, obećao sam ...
Media Removed
- Svako ima svoj početak, ali mi... Mi ne smemo imati kraj. - Obećavaš? - Da naravno, obećao sam ti sebe. Na stanici broj jedanaest, ćutalo je lišće, klupe bi katkad promenile vlasnike, vetar je mrmljao kako ih poznaje, a sudbina bi na sve to dodala aplauz, od koga bi mu klecala kolena. Novine ... - Svako ima svoj početak, ali mi... Mi ne smemo imati kraj.
- Obećavaš?
- Da naravno, obećao sam ti sebe.
Na stanici broj jedanaest, ćutalo je lišće, klupe bi katkad promenile vlasnike, vetar je mrmljao kako ih poznaje, a sudbina bi na sve to dodala aplauz, od koga bi mu klecala kolena. Novine iza govornica čitale su ljude. Osmeh je odzvanjao šinama budućih dolazaka. - Pa ti drhtiš...
- Drhtim ti još od prve zime, drhtim ti od prvog dolaska, prve pogažene reči... I evo drhtim sada, zbog tvog odlaska. – bojažljvo odgovara.
- Znam, ali, ti sav drhtiš...
- Šta ako ti kažem da sam prevarant, da sve što voliš napamet znam!? Plašim se da te ne pustim,
plašim se da te ne izgubim. Drhtim jer predosećam da te više ja ne osećam. Ubij me. Reci „Ne volim te!“ preboleću peron jedanaest. Preboleću te. Tako želim da ne osećam, da ne vidim, da me ne zanima, da ne posmatram... Čini mi se bio bih mirnji. – arogantinim tonom odgovara i sve jače steže joj dah.
- Bio bi plašljiviji.
Šta je čovek ako ne oseti, šta je on ako ne predoseti? Šta je ako ne vidi? Ako ga ne zanima, ako propusti? Bio bi list na vetru, jedna nedelja u martu, bio bi niko! Bio bi ništa... Volim te, i takvog bih te ljubila. Rodjen si da osetiš, imaš dar da predosetiš! Budalo, od straha da me ne povrediš, sebe ćeš povrediti, a ja, ja to ne mogu i ne smem da dozvolim... -ljutitio dobacuje, drži mu pogled da ne padne.
U pozadini železničke stanice, čuli su se koraci nikad ispričanih priča, čuli su se zvuci nikad ljubljenih, čuli su se zvuci nikada sastavljenih, i nemilosrdno rastavljenih... Preko razglasa išla je stara pesma, dobro njima poznata „Kiling me softly“ ruka je dodirnula ruku...
- Da li si za ples?
- Oh, ma daj, to je tako kliše! – kroz smeh.
- Ne umem bolje.
- Ne usudjujem se da pomislim da bolje postoji.
Ples pleše ples. Ruka u ruci drhti. Usna usnu prepoznaje. Želja poskakuje, noge ne žure, kosa krije poglede, a pogledi se odveć ljube.
- Reci mi iskreno koliko pogleda stane u pogled?
- Stane jedan. Jedne žene voljen. #vecitisanjar Ovo je odlomak jedne priče, za koju se nadam da će biti nastavljena jednom. Ukoliko vam se dopadne ostavite komentar! Hvala!
Read more
Rezultati "poskusnega zajčka"... <span class="emoji emoji1f430"></span> (osupljivo) Grega je bil eden izmed "poskusnih zajčkov" ...
Media Removed
Rezultati "poskusnega zajčka"... (osupljivo) Grega je bil eden izmed "poskusnih zajčkov" vodenega vadbenega programa Popolna Vadba. Že ko sem jo sestavljal, sem vedel, da gre za znanstveno dokazano najbolj učinkovit način za najhitrejšo izgubo odvečnih maščobnih oblog in oblikovanje ... Rezultati "poskusnega zajčka"... 🐰 (osupljivo)

Grega je bil eden izmed "poskusnih zajčkov" vodenega vadbenega programa Popolna Vadba.

Že ko sem jo sestavljal, sem vedel, da gre za znanstveno dokazano najbolj učinkovit način za najhitrejšo izgubo odvečnih maščobnih oblog in oblikovanje sanjske postave... Vseeno pa sem učinkovitost vadbe najprej želel videti na lastne oči.

Prvi rezultati so me šokirali... 😮

Samo poglej kaj je Grega dosegel s Popolno Vadbo! 🎉

Grega pravi: ⤵
"Slabo počutje, višji delež odvečne maščobe, pomanjkanje energije, utrujenost... Jasno je bilo, da je čas za spremembe. Potreboval sem dodatno popestritev oziroma vadbeni koncept, ki bo drugačen od ostalih. Želel sem si treningov, ki bodo učinkoviti, ne bodo dolgočasni, predvsem pa, da mi ne bodo vzeli ogromno časa.

Ja priznam!

Skupek vseh želja je bil na začetku precej optimističen, ampak kot sem spoznal kasneje, so bila moja pričakovanja povsem realna.

Bil sem odločen, da pregledam in primerjam vse možne vadbene koncepte in se odločim za najbolj učinkovitega.

Danes lahko brez dvoma rečem, da je bila odločitev več kot odlična.

Miha mi je namreč predstavil koncept visoko intenzivne intervalne vadbe, ki danes sliši na ime POPOLNA VADBA.

Identične vaje, predvsem pa identično razmerje intervalov je tisto, ki sem ga upošteval v času svoje preobrazbe in dosegel super rezultat.

Ni važno kje se nahajam oziroma kako zaseden sem, vedno najdem čas za takšen trening in ga brez izgovorov umestim na svoj urnik.” NORO! 🚀

Se strinjaš?

Po takih preobrazbah sem 100% prepričan, da bo Popolna Vadba navdušila tudi tebe.

Ni važno, ali si popolnoma brez kondicije ali pa v najboljši formi svojega življenja.

Program je namreč sestavljen iz 3 različnih nivojev, ki bodo poskrbeli, da takoj ko dosežeš določeno formo, tam ne ostaneš, ampak te čaka naslednji izziv za stalen napredek!

Najboljša novica pa je... Da za trening potrebuješ manj kot 30 minut in ga lahko izvajaš kjerkoli in kadarkoli!✨ Doma ali na poti.

Popolnoma brez dodatnih pripomočkov in opreme.

Obišči mojo spletno stran in si poglej, kako vse skupaj poteka:

Do konca meseca je Popolna Vadba na voljo po akcijski ceni!

#popolnavadba
Read more
Ćao! Danas radim Vs tag, pa hajde da počnemo! <span class="emoji emoji1f49c"></span> ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Pizza VS špagete -Teška ...
Media Removed
Ćao! Danas radim Vs tag, pa hajde da počnemo! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Pizza VS špagete -Teška odluka, ali pizza🤤 Mama VS tata -Mama, jer živim sa njom, ali mnogo volim tatu️ Psi VS mačke -Ne bih se odlučila izmedju ta dva ni da mi pretiš ubistvom️ Groždje VS jabuke -Groždje.🤤 Ali ... Ćao! Danas radim Vs tag, pa hajde da počnemo! 💜
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pizza VS špagete
-Teška odluka, ali pizza🤤
Mama VS tata -Mama, jer živim sa njom, ali mnogo volim tatu❤️
Psi VS mačke
-Ne bih se odlučila izmedju ta dva ni da mi pretiš ubistvom🐶🐱❤️
Groždje VS jabuke
-Groždje.🤤 Ali puno volim i jabuke
Brokoli VS sočivo
-Brokoli😋
Gepard VS leopard
-Nikad ne biram izmedju životinja, volim ih jednako, ali gepardi su mi malo lepši. ❤️🐆
Telefon VS kompjuter
-Telefon 📱
Madison Beer VS Dua Lipa
-Madison❤️🔐
Kristen Hacher VS Loren Gray
-Omggg 😭😩 moram da biram????
Instagram VS Twitter
-Instagram📱
Snapchat VS Facebook
-Snapchattttt 100%❤️
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
To bi bilo sve za ovaj post, posle izbacujem još 3 posta(haha da baš sam aktivna večeras) pa to je to. Ćaoo! 💜
Read more
Il y a un an, Zacharie avait 6 mois, Malia 3 ans. On finissait notre road trip qui nous avait mené jusqu'en ...
Media Removed
Il y a un an, Zacharie avait 6 mois, Malia 3 ans. On finissait notre road trip qui nous avait mené jusqu'en Roumanie. Ça faisait lgtps que je ne m'étais pas sentie aussi libre. J'aurais voulu ne jamais revenir. Je m'échappais pendant un mois de Paris que je ne supportais plus et de mon travail ... Il y a un an, Zacharie avait 6 mois, Malia 3 ans. On finissait notre road trip qui nous avait mené jusqu'en Roumanie. Ça faisait lgtps que je ne m'étais pas sentie aussi libre. J'aurais voulu ne jamais revenir. Je m'échappais pendant un mois de Paris que je ne supportais plus et de mon travail qui ne me ressemblait plus, ni dans sa vision, ni au quotidien.
Jamais je n'aurais pensé un an après avoir un 3è bébé ds les mains.
-
J'ai tjrs voulu une famille nombreuse. Mais pas forcément à 30 ans. Mi-janvier, je réalisais que j'étais enceinte, je me souviens du choc. De sa brutalité. Un uppercut en pleine face. L'impression d'avoir été trahie par mon corps, lui que je pensais maîtriser et qui me faisait un enfant dans le dos. Que c'est dur d'être une femme. C'était pas le moment. Pr le boulot, pour la taille de mon appart, parce que 2 bébés d'un an et demi d'écart, c'est la flippance, parce que ça faisait 15 jours que je rentrais ENFIN dans mon jean, parce que mon corps avait souffert de cet énorme dernier bébé, parce que j'avais encore tellement de tps. Parce que je ne l'avais pas décidé. Parce que j'aime tt maîtriser. A fortiori qd il s'agit de moi.
-
Je me souviens avoir été soulagée de pouvoir décider de le garder ou non, reconnaissante envers ttes celles et ceux qui avaient permis que ce choix soit possible. Avoir le choix c'est être libre je crois. Avoir le choix, c'était la possibilité de transformer cette grossesse surprise en bébé désiré. J'ai su que j'étais enceinte rapidement mais j'ai mis bcp de tps à l'intégrer. J'ai tjrs voulu une famille nombreuse mais je n'ai jamais été une maman louve ou une Bree Van Der Kampf. Ça n'a jamais été mon rêve davoir une maison, 3 gosses et un chien. Moi je voulais faire le tour du monde 10 fois. Enfin pardon. Je VEUX faire le tour du monde.
-
6 mois après avoir découvert cette grossesse, je faisais la rencontre de ce petit bébé qui avant même sa rencontre m'avait bouleversée à 2 reprises. Ce petit bébé que je n'attendais pas et qui m'a pourtant apprivoisé en un souffle, en un cri, m'a bousculée si fortement que le monde m'offre aujourd'hui une autre facette, une autre saveur. Je crois que j'ai un peu fait un tour du monde
Read more
Pôvodne tu tieto fotky ani nechceli byť, ale viete, ako je to dnes s tými technológiami - človek sa ...
Media Removed
Pôvodne tu tieto fotky ani nechceli byť, ale viete, ako je to dnes s tými technológiami - človek sa dvakrát otočí a už sú všetky fotky z počítača fuč, disky pokazené a nečitateľné, cloudy neprístupné. 🙄 Preto, aby som aspoň čiastočne predišla katastrofe, si tu tento malý album zo sobotnej ... Pôvodne tu tieto fotky ani nechceli byť, ale viete, ako je to dnes s tými technológiami - človek sa dvakrát otočí a už sú všetky fotky z počítača fuč, disky pokazené a nečitateľné, cloudy neprístupné. 🙄 Preto, aby som aspoň čiastočne predišla katastrofe, si tu tento malý album zo sobotnej svadby odložím a budem sa k nemu o rok či o dva s láskou vracať. 😌 Možno ma od neho bude deliť tisíc fotiek, ale nech aj! Inak, ak sa pýtate, prečo je moja mamina na fotkách bez topánok a prečo sú takmer všetky fotky pred modrou bránou, hneď vám to vysvetlím. 🙊 Svadba bola taká dobrá, až ju z toho vyzulo a na tú bránu mám istú slabosť. Je vstupom do domu starej mamy mojej maminy a vizuálne je pre mňa absolútnym skvostom. Pamätám si, že keď som bola malá, nedosiahla som na kľučku a zdalo sa mi, že je neskutočne obrovská! Dnes ju už tak obrovsky nevnímam, ale čaro nestratila ani po tom, čo mám o pár centimetrov od zeme viac... #sweetladylollipop #svadbujeme #slovakia #wedding #svadba #brezovapodbradlom #madeinslovakia
Read more
Och to je ale pocit mať KONEČNE nové vlasy. <span class="emoji emoji2764"></span>️ Seriózne, ku svojej kaderníčke @mishell.inka som ...
Media Removed
Och to je ale pocit mať KONEČNE nové vlasy. ️ Seriózne, ku svojej kaderníčke @mishell.inka som sa tešila ako malé dieťa, lebo už som sa na seba nemohla pozerať. Vlasy mám opäť presvetlené a prestrihané, aby mali väčší objem. Cítim sa skvele, poznáte to, však? Okrem Mišky majú zlaté ručičky ... Och to je ale pocit mať KONEČNE nové vlasy. ❤️ Seriózne, ku svojej kaderníčke @mishell.inka som sa tešila ako malé dieťa, lebo už som sa na seba nemohla pozerať. Vlasy mám opäť presvetlené a prestrihané, aby mali väčší objem. Cítim sa skvele, poznáte to, však? ✨ Okrem Mišky majú zlaté ručičky aj dievčatá z @creeme_official.🍦 Táto slovenská značka má nový projekt #neobycajnetricko, ktorý s radosťou podporím. Kúpou tohto jednoduchého bavlneného trička slovenskej sustainable značky podporíte organizácie Ochrana dravcov a Farma naděje. A tiež našu planétu a slovenskú značku. To je celkom dosť nie? 🙌🏻 Cenu si volíte sami, podľa toho, koľko chcete prispieť, takže sa niet na čo vyhovárať. 😊 Viete, že ja mám naše domáce značky rada, červená ľadvinka je od českej značky @mum.ray a bunda je zas môj posledný #diy projekt. Ani som si nemyslela, že tú bundu budem tak potrebovať, ale keďže sa zo dňa na deň ochladilo o 20 stupňov, tak som rada, že ju mám a vlastne aj to počasie zvládam o čosi lepšie, keď môžem po uliciach machrovať ako najväčší pán ešte aj s novým účesom. #rockstarfeelings 😁 Takže dnes som si to rovno strúhla aj so Sebanom a mamkou do múzea ma výstavu pavúkov a škorpiónov ( #nojoke). Podľa mňa mi už k väčšej drsnosti chýba len riadna motorka. 💣
Read more
Americký cisár 5<span class="emoji emoji1f31f"></span>/5<span class="emoji emoji1f31f"></span> Kniha Americký cisár sleduje migračnú krízu, ktorá v rokoch 1888 až 1914 ...
Media Removed
Americký cisár 5/5 Kniha Americký cisár sleduje migračnú krízu, ktorá v rokoch 1888 až 1914 vypukla v krajoch na východe Rakúsko-Uhorska (dnešná hranica Slovenska, Poľska a Ukrajiny). Tisícky ľudí, prevažne mužov, sa ročne vydávalo na cestu do neznámej krajiny, aby tam zmenili ... Americký cisár
5🌟/5🌟
Kniha Americký cisár sleduje migračnú krízu, ktorá v rokoch 1888 až 1914 vypukla v krajoch na východe Rakúsko-Uhorska (dnešná hranica Slovenska, Poľska a Ukrajiny). Tisícky ľudí, prevažne mužov, sa ročne vydávalo na cestu do neznámej krajiny, aby tam zmenili svoje životy.
Martin Pollack je historik, publicista, spisovateľ a prekladateľ, ktorý sa preslávil knihou Smrť v bunkri. V nej sa vyrovnáva so zistením, že jeho biologický otec bol nacistom a aktívne sa podieľal na vyvražďovaní Židov.
Židovskou tematikou je nasiaknutá aj kniha Americký cisár. Autor nám v nej približuje nielen postavenie židov v období pred prvou svetovou vojnou, ale hlavne prostredie tohto obdobia a problémy obyčajných ľudí, ktorí svoju nespokojnosť riešili viac než radikálne. V knihe sa stretávame s ich príbehmi, sledujeme snahu prekonať všetky útrapy a ťažkosti na ceste za vysnívaným životom, pričom táto ich cesta je často spojená s rôznymi podvodníkmi a prevádzačmi, ktorí ich chcú jednoducho okradnúť. Na knihe je dokonalo vidieť, akú námahu si autor dal pri zháňaní všetkých historických faktov a archívnych dokumentov.
Knihu som čítala so zvedavosťou a aj napriek záplave čísel som sa nevedela dočkať každej nasledujúcej stránky. Dôvodom bolo možno aj to, že v knihe sú spomínané časti Slovenska, ktoré sú mi blízke a mnohé z mien mi boli povedomé. Hnala ma taktiež túžba dozvedieť sa, či sa na ďalšej strane neobjaví meno jedného z mojich predkov.
Knihu odporúčam, pretože sa z nej dozviete mnoho vecí, o ktorých ste určite nevedeli a mohli by Vás zaujímať, pretože patria aj do našich dejín.
Read more
/// SEN Občas keď cestujem neskoro večer z práce chcel by som ti pošepkať ako moc mi chýbaš. Tvoje ...
Media Removed
/// SEN Občas keď cestujem neskoro večer z práce chcel by som ti pošepkať ako moc mi chýbaš. Tvoje oči, tvar, vlasy... Tvoja vôňa keď som pri tebe zaspával. Áno miloval som a milujem tá stále. Cítim samotu, úzkosť a strach z každého ďalšieho dňa... Tak veľmi chcem zakričať ako tá milujem... ... /// SEN
Občas keď cestujem neskoro večer z práce chcel by som ti pošepkať ako moc mi chýbaš. Tvoje oči, tvar, vlasy... Tvoja vôňa keď som pri tebe zaspával. Áno miloval som a milujem tá stále. Cítim samotu, úzkosť a strach z každého ďalšieho dňa... Tak veľmi chcem zakričať ako tá milujem... ani jedna... nie je ako ty. Snívam o tom ako si kľaknem pred teba, chytím tá za ruku a poviem ti tie slová. Tie ktoré som ešte nikomu nepovedal... Slová, ktoré má vždy strašili... Slová, ktoré vo mne vzbudzujú zodpovednosť... tu ktorej sa ľudia boja a utekajú pred ňou... zodpovednosť žiť jeden úplný život ako dva neúplne... vezmeš si ma?
Ale to je iba sen... sen v hĺbke mojich oči... raz príde deň kedy sa zobudím a ty tam budeš... deň kedy sa stanem najšťastnejším mužom na svete. A vtedy už budem pripravený ťa nesklamať.
#manners #maketh #man
Read more
ATLETICOM 1: 2 A-PROTOKOL #atleticom #idemodokraja #novasezona ŽELIŠ ZNATI VIŠE? (emotional) Teško ...
Media Removed
ATLETICOM 1: 2 A-PROTOKOL #atleticom #idemodokraja #novasezona ŽELIŠ ZNATI VIŠE? (emotional) Teško je opisati osjećaj kad utorkom u 12h dođe najava sljedećeg kola. Osjećaj vatre u žilama kada pročitaš da nisi ponovo favorit jer si novi u ligi, jer nisi dovoljno iskusan i onda završiš ... ATLETICOM 1: 2 A-PROTOKOL
#atleticom #idemodokraja #novasezona
ŽELIŠ ZNATI VIŠE? (emotional)
Teško je opisati osjećaj kad utorkom u 12h dođe najava sljedećeg kola. Osjećaj vatre u žilama kada pročitaš da nisi ponovo favorit jer si novi u ligi, jer nisi dovoljno iskusan i onda završiš ligu sa 2 poraza u 28 kola. Drago mi je što sam od ekipe koja se jedva skupljala na terminima stvorio ekipu koju svi žele pobijediti , ekipu koju ako dobiješ trčiš doma curi ili ženi vičući "draga oblači čipkaste gaćice, dobili smo Atleticom...". Ali put stvaranja nije bio lagan. Dobio sam previše sijedih, gubio glas 1000 puta, slao 1000 mailova oprosta, derao se na njih, vrijedao ih, kažnjavao ih ne igranjem, lagao zbog njih, dolazio po njih na drugi kraj Zagreba, ali sam stekao respekt svojih igrača makar sam jedan od najmlađih. Ma koja god bila tvoja pozicija u firmi, ne vrijedi ,jer se zna da je Antina zadnja kad je u pitanju Atleticom. Najbolji osjećaj je psovati šefa, to mi je najslađe...Žao mi je samo što ta ekipa nikad nije rekla "hvala Ante izborniče na svemu, evo častimo te bocom u bbsu..." , ma da su me bar zagrlili, poljubili me u čelo... Svaki dan gledam kako se curice lijepe na njih u firmi, popularnost im se diže svaki dan , a oni me i dalje nazivaju lopovom i zlikovcem...HVALA
Read more
Danes nekaj besed o enemu nepogrešljivih članov na naših policah z dodatki, supermana <span class="emoji emoji1f4aa"></span> med antioksidanti.. ALA ...
Media Removed
Danes nekaj besed o enemu nepogrešljivih članov na naših policah z dodatki, supermana med antioksidanti.. ALA velja za univerzalni antioksidant, topen v vodi kot tudi v maščobi, z lahkoto prečka krvno pregrado v možganih in tako učinkuje na vsak kotiček našega telesa, znotraj in zunaj ... Danes nekaj besed o enemu nepogrešljivih članov na naših policah z dodatki, supermana 💪 med antioksidanti..
ALA velja za univerzalni antioksidant, topen v vodi kot tudi v maščobi, z lahkoto prečka krvno pregrado v možganih in tako učinkuje na vsak kotiček našega telesa, znotraj in zunaj celic, tako lahko uniči proste radikale preden pridejo do celic ali takrat, ko so že v njih.

Ker pa se zadnje čase vse pogosteje govori o inzulinski odpornosti, je ALA pokazal svoje moči tudi na tem področju. ALA dokazano optimizira prehod glukoze v celice, s povečanjem senzitivnosti na inzulin.

Povečan transport glukoze v mišice, pomeni povečane zaloge glikogena in celično hidracijo, kar je potrebno za anabolično stanje in manjše kopičenje maščob (nutrition partioning). Upoštevajoč vrhunec oksidativnega stresa v času treninga, 30 min pred treningom in takoj po njem zaužij 300 mg ALA. Če želiš še dodatno “brco” za učinek, pa dodaj še vitamin C 👌

..če si v fazi definicije ali pridobivanja mišične mase, sem prepričan da že klikaš in naročaš svojo zalogo ALA.. če pa še ne, boš do konca objave sigurno 😉 ..ponavadi se po obdobju nekaj mesecev pridobivanje mišične mase upočasni. Eden od načinov za ponoven zagon je krajša faza definicije (hujšanja), da se bo tvoja senzitivnost na inzulin okrepila in tu nastopi spet ALA ki ti bo v veliko pomoč da boš “asap”spet na konju in pridobival maso, ki si ji želiš.

Fact; Ne glede na to ali si v fazi izgube maščobe ali pridobivanja mišične mase, veš, da je večina poti do uspeha odvisna od tvoje prehrane.. torej bo vsaka pomoč več kot dobrodošla. ALA naj bo na vrhu tvojega seznama, saj bo poskrbel za manjše kopičenje maščobe, če si v fazi gradnje mišic, če pa ravno kuriš svoje zaloge, bo učinek shrambe glukoze poskrbel za manjšo izčrpanost in posledično boljše treninge.. win-win situacija.

📸by @lipardesign

#osebnitrener #ala #dietplan #gains #fatloss #journey #fitnessjourney #lifestyle #pullups #backpump #nature #fisiculturismo #transformation #nevergiveup #supplements #learn #improve #change #success #levelup
Read more
Oprostila sam mu, barem sam mislila da jesam, njegove ruke na tuđem tijelu, na osobi koju je nazivao ...
Media Removed
Oprostila sam mu, barem sam mislila da jesam, njegove ruke na tuđem tijelu, na osobi koju je nazivao "prijateljica". Nakon toga bilo je bolje, ne mogu reći da nije, ponašao se bolje i stvarno, u nekim trenutcima sam se mogla zakuniti da me voli. Trenutci kada me iz dnevne sobe prenosio u krevet ... Oprostila sam mu, barem sam mislila da jesam, njegove ruke na tuđem tijelu, na osobi koju je nazivao "prijateljica". Nakon toga bilo je bolje, ne mogu reći da nije, ponašao se bolje i stvarno, u nekim trenutcima sam se mogla zakuniti da me voli. Trenutci kada me iz dnevne sobe prenosio u krevet i nije mu bilo teško. Trenutci kada je pao prvi snijeg, a mi smo, mislim da čak prvi i zadnji puta oboje ustali u 8, pa smo se vozili, po toj snježnoj idili. Tada nije bilo bitno vrijeme, bili smo bitni nas dvoje i poprilično sam sigurna da fotografije od tog dana nikada neću obrisati. Trenutci kada mi je znao reći "ludo jedna, da hoću s kojom drugom ne bi bio s tobom!". Trenutci kada me upoznao sa svojim društvom i roditeljima. Trenutci kada mi je govorio da sam slatka kada sam ljuta i da sam najljepša bez šminke. Trenutci kada mi je priznao da obožava kada ga ja pokrivam. Trenutci kada se brinuo jesam li se naspavala, jesam li gladna. Trenutci kada je držao fige da položim ispit. Pa do vraga! Čak je i istetovirao.....Ne bitno.
Mogla sam se zakuniti da me volio. Ali u jednom trenutku , u jednom prokletom pijanom trenutku kada je dirao tuđe tijelo me nije volio, nije mislio na mene, nisam za njega postojala. U tom jednom,samo jednom trenutku mu nisam bila dovoljna, a to mi je dovraga sve govorilo, nije me volio. Nije. Kažem vam nije. Iako bih se dala zakuniti da su njegove oči milovale moje tijelo, dotjeranu i u poderanoj majici za spavanje. U najgorem ili najboljem izdanju , njegova ljubav je uvijek bila tu, bila... Oprostila sam, jer sam mislila neće više, ali dogodilo se...Opet. Nije mi bio potreban dokaz, osjetiš ti tuđe otiske, tuđi parfem i izgovorene laži. Tada sam postala hladna, udaljena i nisam toliko dobro glumila da je sve u redu, ma koga lažem, nisam ni htjela glumiti da je sve u redu. Više nisam bila ljubomorna, više mi nije stalo gdje je i s kim, više me nije zanimalo. Jer je ubio sve u meni da mu vjerujem. On je primijetio pa ispitivao satima, a ja sam lagala; "ma nije ništa, nisam se naspavala...". Pitao me "da li ga volim", a kada to pitaš, ako to pitaš primijetio si. Rekao je kako misli da sam si našla nekog drugog. -Nastavak u komentarima. 💫
Read more
Pomoć! <span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f494"></span> I došao je taj zadnji dan preteške i pretužne 2018.g. i sam taj kraj jednako je tužan i čudan... ...
Media Removed
Pomoć! I došao je taj zadnji dan preteške i pretužne 2018.g. i sam taj kraj jednako je tužan i čudan... I donio nam je još jednu borbu za život.. Pol dana smo provele kod veterinara, ujutro pa popodne i evo sad večeras... Na povratku kući od veta prvo krenuh ja da bi me zvala druga soscat-ovka ... Pomoć! 😢💔
I došao je taj zadnji dan preteške i pretužne 2018.g. i sam taj kraj jednako je tužan i čudan... I donio nam je još jednu borbu za život..
Pol dana smo provele kod veterinara, ujutro pa popodne i evo sad večeras...
Na povratku kući od veta prvo krenuh ja da bi me zvala druga soscat-ovka da treba nešto za težak proljev i reko dođi...i krene ona 10 min iza mene i na tom putu zove pripremi transporter na cesti blizu tebe leži žuto bijeli mačak još se miče.
I neki trče na doček ja ko ludara trčim po cesti s transporterom.
Nitko u tih 5 min što je trebalo da me skupi s boxom i da se vratimo nije stao...nitko!!!!! a cesta je Vrapčanska fala bogu glavna žila kucavica u selu...
Koči na sva 4 nek bus čeka iza nas dok ga ne uzmemo, maši rukama maši da i Tebe ne zgaze jer nikog ama baš nikog nije bilo briga kaj se on bori za život i juri veterinaru koji je još srećom bio u ambulanti zbog inventure..
Težinu ozlijeda u ovom trenu ne znamo potpunu...udarac u glavu, jedno oko na pol vani, vilica se čini čitava, jezik je pregrizao, jedna prednja noga slabije funkcionira, mjehur čitav, jetra malo sumnjivo velika, pluća disanje ok i tako to...dobio je bar 7 raznih preparata, dodataka, antibiotik i sad ga evo u kavezu, dezorijentiran i slab...
Nemamo prognozu bitno je pregurati noć tako da eto dok slavite u ponoć mu poželite da uspije i da poživi još puno dočeka ali sretnijih nego današnji...
Info: [email protected] ili Facebook
*******
Žiro račun udruge je otvoren u PBZ Banci
HR8823400091110688803, pnb datum uplate, model 00 primatelj udruga sos cat
Uplatiti možete i putem paypal-a na: [email protected] ili pozivom na naš
Donacijski telefon: 060 88 22 88
Hvala Vam ❤ #adoptdontshop #catrescue #rescuecats #cat #mačka #cats #catsofinstagram #helpcats #cats_of_instagram #catloversclub #catlady #catlover #catlovers
Read more
Ogromno strank, ki so prišle k meni z željo, da se znebijo telesne maščobe in učvrstijo telo, me je ...
Media Removed
Ogromno strank, ki so prišle k meni z željo, da se znebijo telesne maščobe in učvrstijo telo, me je postrani pogledalo, ko sem jim že v štartu prepovedal uporabo tehtnice😮 Zakaj? 🤔Tehtnica namreč ni merodajen pokazatelj uspeha ko gre za spremembo telesne strukture️ Ko stopiš nanjo dobiš ... Ogromno strank, ki so prišle k meni z željo, da se znebijo telesne maščobe in učvrstijo telo, me je postrani pogledalo, ko sem jim že v štartu prepovedal uporabo tehtnice😮 Zakaj? 🤔Tehtnica namreč ni merodajen pokazatelj uspeha ko gre za spremembo telesne strukture☝️ Ko stopiš nanjo dobiš podatek koliko kilogramov imaš v določenem trenutku, določenega dneva, to je pa tudi vse. Tvoji kilogrami že samo preko enega dneva precej varirajo, kar pomeni da npr. zjutraj zagotovo tehtaš manj kot zvečer. Torej tehtnica nikakor ne more pokazati tvojega realnega stanja telesne sestave. V končni fazi pa si želiš s pomočjo treningov in diete izgledati dobro, kar pa ne bo odraz stanja na tehtnici.
Pri izgubi kilogramov gre za kombinacijo izgube mišične mase, vode in nekaj maščobe (ter še +/- tvoji obiski stranišča) 😬
Če poenostavim; v primeru, da si izgubil 2 kg maščobe in pridobili 2 kg mišic, vmes pojedel kilo solate in enako vsoto nato odložil na stranišču, se številka na tehtnici ne bo spremenila 🤷‍♂️ Če se tega ne zavedaš, boš nad številko na tehtnici razočaran in najverjetneje predpostavljal, da ni napredka 😞Torej se bo najbolje zanašati na ogledalo in tvoja oblačila, ki bosta najbolj merodajen pokazatelj uspeha👍 Tudi v primeru, da bo številka na tehtnici nespremenjena, ti pa boš v ogledalu videl razliko, (pa še tiste hude hlače ti bojo šle spet gor) bo pomenilo, da si na pravi poti😎
Najboljša stvar, ki jo lahko narediš, ko se lotiš hujšanja in oblikovanja svoje postave, je, da poleg junk fooda iz skritih predalov v kuhinji, odstraniš tudi tehtnico iz kopalnice. Lahko mi verjameš na besedo, da le ta ne bo tvoja najboljša prijateljica v procesu..
@lipardesign
_
#sunday #casual #gymlife #personaltrainer #gymcoach #motivation #ljubljana #citylife #lovewhatyoudo #dedication #fitfam #workout #takeabreath
Read more
Mama.Najteža godina.19og jula ti jaki bolovi,stezanje u grudima,nisi mogla da jedeš,povraćala ...
Media Removed
Mama.Najteža godina.19og jula ti jaki bolovi,stezanje u grudima,nisi mogla da jedeš,povraćala si krv.Opet sam se bojala ali kao i svakog jutra do tad' zahvaljivala Bogu sto mi te čuva.Počela si da mi pričas o dokumentima,htela da se uveriš da znam gde se nalaze a ja sam bežeći od realnosti ... Mama.Najteža godina.19og jula ti jaki bolovi,stezanje u grudima,nisi mogla da jedeš,povraćala si krv.Opet sam se bojala ali kao i svakog jutra do tad' zahvaljivala Bogu sto mi te čuva.Počela si da mi pričas o dokumentima,htela da se uveriš da znam gde se nalaze a ja sam bežeći od realnosti rekla "šta ti je mama,pa reći ćeš mi ti kad nam bude trebalo",nastao je muk.Tog sam jutra otišla na groblje i rekla babi da mi te čuva.Kupila voćni jogurt,tvoj omiljeni,sa šumskim voćem.."ne mogu Mico sad, poješću ga sutra,sutra cu moći",to sutra se nikada nije desilo.Oko 12h unoć rekla si da ti se spava,otišla sam u svoju sobu,on/off TV pa u nedogled, nisam našla mir,želela sam da odslušam pesmu i dođem da vidim kako si..cula sam prasak.U sebi sam se nadala da je palo 'nešto' da to nisi bila Ti.Prizor me je slomio.Ti bez svesti i krvava.Moj vrisak i tvoje buđenje,moj strah i moja sreća u isto vreme jer si i dalje sa mnom a odmah zatim i moj bol jer je taj kolut očima,znam,značio samo jedno.Hitna i dva uzaludna poziva,20 jula oko 00:37am.Postavila sam jastuk ispod glave i dala ti vode.Onesvestila si se opet i probudila nakon mog plača.Hitna se javila,'stižu'ali nije ih bilo.Tvoje pitanje "kad će hitna Mico?" i moj odgovor "sad ce mama,izdrži" su me dotukli.Pogledom si govorila da je u redu.Stigli su,tražila sam da urade nešto,rekli su sebi u bradu da od toga nema ništa i 'vodimo u bolnicu na oživljavanje'.Vreme je tako sporo teklo.Kada sam osetila da mi je duša prazna da je neko pokidao..znala sam da sam te izgubila,u 01:05 moj je život stao.Ništa mi više ovi dani ne vrede kad ne mogu tebi da ih opišem a ti da me zafrkavaš.Kad ne mogu da te zagrlim i osetim onaj lak za kosu(koji me je uvek izluđivao)i tvoj divni parfem.Nedostaješ mi da zajedno spremamo doručak,da mi kažeš Mile,da pričamo,da te poljubim.Nedostaješ mi da dok čitam tekstove koje pišem kažeš 'ma ne valja'.Lagala bih kad bih rekla da sam srećna,da mi je krenulo u životu ali kažem ti dobro sam da te ne sekiram.Zauvek ću pamtiti tvoj glas,tvoje želje i dobrotu kao i sve čemu si me naučila.Ti si moj heroj i moja svetlost!Hvala za sva tvoja požrtvovanja i hvala što si baš meni bila mama.Volim te najviše na svetu.💜👼🏻
Read more
Un coup sur le terrain <span class="emoji emoji26bd"></span>️ un coup devant ma télé <span class="emoji emoji1f3c6"></span> le football me fait vibrer 🤗 Bon si l’ @equipedefrance ...
Media Removed
Un coup sur le terrain ️ un coup devant ma télé le football me fait vibrer 🤗 Bon si l’ @equipedefrance pouvait se réveiller pendant la seconde mi-temps, je ne suis pas contre hein ! 😙 Vous êtes devant le match aussi ? #cdm2018 #equipedefrance #allezlesbleus Un coup sur le terrain ⚽️ un coup devant ma télé 🏆 le football me fait vibrer 🤗 Bon si l’ @equipedefrance pouvait se réveiller pendant la seconde mi-temps, je ne suis pas contre hein ! 😙 Vous êtes devant le match aussi ? 🔵⚪️🔴 #cdm2018 #equipedefrance #allezlesbleus
I miss you trottinette! <span class="emoji emoji1f495"></span> Doy gracias por tenerte en mi vida. Nunca pierdas esa magia que te hace única. ...
Media Removed
I miss you trottinette! Doy gracias por tenerte en mi vida. Nunca pierdas esa magia que te hace única. T’estimo mooolt! ️ • Je rends grâce pour vous avoir dans ma vie. Ne perdez jamais cette magie qui vous rend unique. Je t’aime beaucoup!! #igers #igersoftheday #ignation #ig_captures ... I miss you trottinette! 💕 Doy gracias por tenerte en mi vida. Nunca pierdas esa magia que te hace única. T’estimo mooolt! 🙈❤️ • Je rends grâce pour vous avoir dans ma vie. Ne perdez jamais cette magie qui vous rend unique. Je t’aime beaucoup!! 😊 #igers #igersoftheday #ignation #ig_captures #igdaily #ig_today #picoftheday #instapic #instalike #instaphoto #instamood #instagood #instadaily #instasize #instalove #layout #collage #l4l #bnw #barcelona #sisterinlaw #loveyou #girls #bellesoeur
Read more
Si vous monter un cheval et que sais la première fois que vous le monter si sais votre monitrice qui ...
Media Removed
Si vous monter un cheval et que sais la première fois que vous le monter si sais votre monitrice qui vous la mi il ne faut pas avoir peur sais que vous être prêt . PS :aurore je suis désolé je sais que si tu ma mi vitavie sais que j'étais prêt. Si vous monter un cheval et que sais la première fois que vous le monter si sais votre monitrice qui vous la mi il ne faut pas avoir peur sais que vous être prêt . PS :aurore je suis désolé je sais que si tu ma mi vitavie sais que j'étais prêt.
Er nome de quest' opera è "I flistoo" come li chiamerebbe mi madre o qualche altro romano secolare. ...
Media Removed
Er nome de quest' opera è "I flistoo" come li chiamerebbe mi madre o qualche altro romano secolare. Ho usato gli uniposca er tema dell' opera sono l amore e le passioni. Infatti l amico Fritz sulla sinistra sta a tentá de fa er gaggio co Giulietta, con la scusa della musica ma a Giulietta je ... Er nome de quest' opera è
"I flistoo" come li chiamerebbe mi madre o qualche altro romano secolare.
Ho usato gli uniposca
er tema dell' opera sono l amore e le passioni.
Infatti l amico Fritz sulla sinistra sta a tentá de fa er gaggio co Giulietta, con la scusa della musica ma a Giulietta je piace fasse le canne e già ner paleolitico aveva dei suoi gusti musicali ben determinati.
A la roscia nn je ne po' frega de meno de a musica, l unica cosa che je interessa è Dino, er cane suo.
Altro discorso va fatto per Wilma che s è riuscita a tenè Fred pe tutta la preistoria fino ai giorni nostri, altro che amore,chissà che trick je farà in camera da letto..
Read more
Potreba. Za pogledom tvojim. Onim kojim pričaš koliko me voliš. Pa da razmahnem krilima. Poletim. ...
Media Removed
Potreba. Za pogledom tvojim. Onim kojim pričaš koliko me voliš. Pa da razmahnem krilima. Poletim. Srećna što sam tvoja. I što si moj. U ovom svetu,čudnom. Gde ništa sigurno nije. A ja verujem. Osećam da ovo između nas ono pravo je. Zavisna. Od tvojih lepih reci upućenih meni. ... Potreba.
Za pogledom tvojim.
Onim kojim pričaš koliko me voliš.
Pa da razmahnem krilima.
Poletim.
Srećna što sam tvoja.
I što si moj.
U ovom svetu,čudnom.
Gde ništa sigurno nije.
A ja verujem.
Osećam da ovo između nas ono pravo je.
Zavisna.
Od tvojih lepih reci upućenih meni.
Od tepanja.
Pa se umiljavam kao maleno mače.
Stalno trazim još. I još.
Nikad mi neće biti dosta.
Ponekad naporna.
Kad napadnu crne misli i slutnje.
Posumnjam da me volis manje nego juče.
Pa se nadurim kao dete.
Srećom, brzo me prođe.
I dosadna umem da budem.
Svadjam se sa kilometrima,
Svakog dana, u nedogled.
Pa krivim tebe, svet i sebe.
Smesna sam, za nasa srca udaljenost kilometrima nevažna je.
Blizu smo jedno drugom.
Uvek.
I kad se danima ne vidimo.
Jer osecam tvoju ljubav.
Hrabriš me. Grliš recima.
Volim te.
Zbog svega što sa mnom jesi.
Zbog svega što sa tobom jesam. M.K.
💞 #poezijaumodi
#piskaralo
Read more
Kaže mi @get_sparkly da je prethodna slika #goals i sad će verovatno da se pita "što opet objavljuješ ...
Media Removed
Kaže mi @get_sparkly da je prethodna slika #goals i sad će verovatno da se pita "što opet objavljuješ istu sliku" 🤔 Ali, Sparklice, nije ista, malo je drugačija poza i ne gledam u kameru, ma to ti je kao kad muškarac uzme da traži razliku između dva karmina ili laka slične nijanse, pa ne vidi ... Kaže mi @get_sparkly da je prethodna slika #goals i sad će verovatno da se pita "što opet objavljuješ istu sliku" 🤔
Ali, Sparklice, nije ista, malo je drugačija poza i ne gledam u kameru, ma to ti je kao kad muškarac uzme da traži razliku između dva karmina ili laka slične nijanse, pa ne vidi razliku 🤣🤣🤣 U svakom slučaju, greota da ostane u mom telefonu, neobjavljena, dakle jedan #tb neće da se baci 😉
Read more
 #Repost @pocho22lavezzi ・・・ Estoy dando un nuevo paso en mi carrera, muy contento por lo que viene ...
Media Removed
#Repost @pocho22lavezzi ・・・ Estoy dando un nuevo paso en mi carrera, muy contento por lo que viene pero también con la nostalgia de dejar de jugar con grandes amigos, en una ciudad y un club donde me han tratado muy bien. Estoy agradecido de los momentos vividos. Agradecido a mis compañeros, ... #Repost @pocho22lavezzi
・・・
Estoy dando un nuevo paso en mi carrera, muy contento por lo que viene pero también con la nostalgia de dejar de jugar con grandes amigos, en una ciudad y un club donde me han tratado muy bien. Estoy agradecido de los momentos vividos.
Agradecido a mis compañeros, empleados del club, cuerpo técnico, staff médico e hinchas. Les deseo lo mejor para lo que viene y estaré atento a apoyarlos desde el lugar que me encuentre. Un abrazo grande para todos!!


Je commence une nouvelle étape dans ma carrière, je suis très enthousiasmé avec l´avenir que j'envisage, mais aussi je sens déjà la nostalgie de ne plus jouer avec de grands amis, dans une ville et un club où on m'a traité si bien. Je suis très reconnaissant pour les moments vécus, avec mes coéquipiers, les employés du club, le staff technique, le personnel médical et les supporters. Je vous souhaite le meilleur pour ce qui viendra, et serai très alerte à vous soutenir où que je sois. Un gros câlin à tous!

I am taking a new step in my career and I am very happy for what is yet to come. But I feel so nostalgic for the great friends I am leaving behind, for the city and club where I was very well treated and cared for. I am so grateful for the moments spent in the club, so grateful to my colleagues, coaching staff and fans.
I wish them the best in the future, and will always be ready to support them wherever I happen to be.
A big hug to you all!
Read more
<span class="emoji emoji1f495"></span>👥<span class="emoji emoji1f33c"></span><span class="emoji emoji26bd"></span> #polishgirl #polishboy #wrocław #couple #me #and #you #zakochani #lovestory #pieknyibestia #staredupy #perfectduet #kiss #mylove #likehim #models #apartament #timewithfriend #goodtime #happy #day #handballplayer #fotballer #tattoo #paradoks ...
Media Removed
👥 #polishgirl #polishboy #wrocław #couple #me #and #you #zakochani #lovestory #pieknyibestia #staredupy #perfectduet #kiss #mylove #likehim #models #apartament #timewithfriend #goodtime #happy #day #handballplayer #fotballer #tattoo #paradoks Miłość szczęśliwa. Czy ... 💕👥🌼⚽ #polishgirl #polishboy #wrocław #couple #me #and #you #zakochani #lovestory #pieknyibestia #staredupy #perfectduet #kiss #mylove #likehim #models #apartament #timewithfriend #goodtime #happy #day #handballplayer #fotballer #tattoo #paradoks
Miłość szczęśliwa. Czy to jest normalne, czy to poważne, czy to pożyteczne - co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata? Wywyższeni ku sobie bez żadnej zasługi, pierwsi lepsi z miliona, ale przekonani, że tak stać się musiało - w nagrodę za co? za nic; światło pada znikąd - dlaczego właśnie na tych, a nie innych? Czy to obraża sprawiedliwość? tak. Czy narusza troskliwie piętrzone zasady. strąca ze szczytu morał? Narusza i strąca. Spójrzcie na tych szczęśliwych: gdyby się chociaż maskowali trochę, udawali zgnębienie krzepiąc nim przyjaciół! Słuchajcie, jak się śmieją - obraźliwie. Jakim jeżykiem mówią - zrozumiałym na pozór. A te ich ceremonie, ceregiele, wymyślne obowiązki względem siebie - wygląda to na zmowę za plecami ludzkości! Trudno nawet przewidzieć, do czego by doszło, gdyby ich przykład dał się naśladować. Na co liczyć, by mogły religie, poezje, o czym by pamiętali, czego zaniechano, kto by chciał zostać w kręgu. Miłość szczęśliwa. Czy to jest konieczne? Takt i rozsądek każą milczeć o niej jak o skandalu z wysokich sfer Życia. Wspaniałe dziatki rodzą się bez jej pomocy. Przenigdy nie zdołałyby zaludnić ziemi, zdarza się przecież rzadko. Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie i żyć, i umierać.
Read more
¡Sí, casi un mes después, me digno a subir un outfit! Pero es que no podía resistirme a mostraros esta ...
Media Removed
¡Sí, casi un mes después, me digno a subir un outfit! Pero es que no podía resistirme a mostraros esta preciosa falda de @surkana ¡Tan elegante, estival, ligera y cómoda! Que creo que va a ser mi aliada de este veranito Link directo a la prenda en mi @21.buttons 🤗 . #surkana #skirt #fashion ... ¡Sí, casi un mes después, me digno a subir un outfit! Pero es que no podía resistirme a mostraros esta preciosa falda de @surkana ¡Tan elegante, estival, ligera y cómoda! Que creo que va a ser mi aliada de este veranito😍 Link directo a la prenda en mi @21.buttons 🤗
.
#surkana #skirt #fashion #ootd #lookoftheday #love #moda #barcelona #sabadell #moroccan #petite #brunette #mujersurkana

Il était temps que je vous montre une de mes tenues, je sais... Mais me voilà enfin ! Je suis tellement fan de ma jupe que je sens que je ne la quitterai pas cet été. Comment la trouvez-vous ?
Read more
Jedna z Prahy v mojej staro-novej obľúbenej farbe. <span class="emoji emoji1f49b"></span> Nohavice majú sto rokov a nemala som ich na sebe ...
Media Removed
Jedna z Prahy v mojej staro-novej obľúbenej farbe. Nohavice majú sto rokov a nemala som ich na sebe 2 roky, ale vždy si ich raz za čas oblečiem. Sú zo sekáča, rovnako ako pásikavé tričko. Väčšina môjho šatníka je vyskladaná práve z takýchto kúskov, a vy sa ma na ne často pýtate. Odkiaľ máš sukňu ... Jedna z Prahy v mojej staro-novej obľúbenej farbe. 💛 Nohavice majú sto rokov a nemala som ich na sebe 2 roky, ale vždy si ich raz za čas oblečiem. Sú zo sekáča, rovnako ako pásikavé tričko. Väčšina môjho šatníka je vyskladaná práve z takýchto kúskov, a vy sa ma na ne často pýtate. Odkiaľ máš sukňu / šaty / kabelku...? 😊 A ja odpoviem, zo second handu, vintage, z nagyikinej skrine, mám to už roky, atď. To vám väčšinou moc nepomôže. A to je dôvod prečo vám z času na čas ukážem niečo z reťazca či e-shopu @nakdfashion, odkiaľ je aj žltá denimová bunda. Takto vám občas môžem ukázať niečo, čo si môžete kúpiť. Príde mi pre vás ako celkom užitočné - raz za čas, väčšinou aj so zľavovým kódom (tentoraz “rebekax20” na zľavu 20%). Za všetkými kúskami si stojím, odporúčam vám len to, čo sama nosím a čo sa mi páči. Ale to už vy viete. Dajte mi vedieť, ako to vnímate, prosím. ✨ Celý #outfit bude čoskoro na blogu a fotky sú od šikovného @tom_loft 📸
Read more
Mega krásny deň dnes, mega radosť 🌞 A áno pán Kody má na krku ostnačik, nemám rada tieto záležitosti, ...
Media Removed
Mega krásny deň dnes, mega radosť 🌞 A áno pán Kody má na krku ostnačik, nemám rada tieto záležitosti, aj sme sa kvôli tomu s mojim sem tam pohádali, no pochopila som že sem tam je to nutné..aj keď mi to je strašne proti srsti...pes z útulku má svoju minulosť ktorú my nie vždy poznáme ani to k čomu ... Mega krásny deň dnes, mega radosť 🌞

A áno pán Kody má na krku ostnačik, nemám rada tieto záležitosti, aj sme sa kvôli tomu s mojim 💑 sem tam pohádali, no pochopila som že sem tam je to nutné..aj keď mi to je strašne proti srsti...pes z útulku má svoju minulosť ktorú my nie vždy poznáme ani to k čomu bol vychovávaný, no časom sa to prejaví, veľa ľudí vracia psov do útulku naspäť lebo im pes roztrhal sliepku, mačku, zavrčal na niekoho a podobne, no my hľadáme riešenia a VERIM že len na dočasnú chvíľu je pre nás riesienim v niektorých prípadoch aj tento ostnáč...práca s týmto pánkom neni úplne prechádzka ružovou záhradou..no je to veľmi múdry, milujúci a inteligentný pes, len ho treba viest správnym smerom ktorý mu v predošlej výchove nebol poskytnutý 🖤
Ak máš nejaký názor k tomuto tak mi ho tu kľudne napíš, budem len rada 🤗

#vychadzkasosmečkou #panKody #sunisup #sunny #day #spring #dog #dogslife #doglover #happiness #freedom #love #dog #nature #naturelovers #photo #photography #
Read more
ROK 2017 JE ZA MNOU Uteklo to jako voda a já mám za sebou úžasnou sezónu! Zajel jsem skvělej mistrák ...
Media Removed
ROK 2017 JE ZA MNOU Uteklo to jako voda a já mám za sebou úžasnou sezónu! Zajel jsem skvělej mistrák republiky v Hlinsku v krose, nominoval jsem se na mistrák světa, kde jsem bral 39. flek. Byl to snovej leden a doufám že si ještě někdy v životě zopakuju :). Silniční sezóna začla pochopitelně ... ROK 2017 JE ZA MNOU

Uteklo to jako voda a já mám za sebou úžasnou sezónu!

Zajel jsem skvělej mistrák republiky v Hlinsku v krose, nominoval jsem se na mistrák světa, kde jsem bral 39. flek. Byl to snovej leden a doufám že si ještě někdy v životě zopakuju :). Silniční sezóna začla pochopitelně trochu vlažně a trvalo mi, než jsem se dostal do závodního tempa. Pořádně jsem to proštouchl až na poháru v Kyjově, kde si mě vzal do parády Josef Cerny. Tak nějak začala sezóna v úniku.
Do úniku jsem se letos dostal opravdu hodněkrát. Většinou to bylo z taktických důvodů, ale občas to vyšlo až do cíle. Nejvíc jsem z toho vytěžil na RBB tour po boku Dominik Neuman. Vyhrál jsem tam vrchařskou soutěž a v celkovém pořadí třetí místo.

Jsem fakt rád, že sem mohl startovat na závodech jako Okolo Slovenska nebo Grody Piastowskie. Dostal jsem školu světovýho pelotonu a to mě posunulo o velkej kus dál.

Musím uznat, že se mi hodně stejskalo po bikách, ale to napravím :D.
Letošní kros trochu slabší, nebylo tolik času, energie ani financí na přípravu nebo možnosti objet svěťáky. Přesto jsem se pohyboval tam, kde jsem očekával. Obzvlášť jsem si užil Hlinsko jako každoročně a Holé Vrchy. Mistrovství Evropy v Táboře bylo technické trápení, ale úžasný publikum mi nedovolilo ani na chvilku zvolnit. Vyhrál jsem malý poháry ve Veselí n. L. a v Jičíně. Takže nakonec to taky tak zlý není.

Cyklistika nejsou taneční a věci musíte brát tak jak přijdou. Není to jednoduchý si vybudovat v tomhle šíleným cyklo světě pozici, ale ty boje stojí za to a jsem šťastnej, že jsem se dobojoval tam kde teď jsem. Věřím, že čím delší je cesta tím je cennější výsledek.

Takže se pokusím v cestě pokračovat dál jak jen to půjde... ... moc děkuju klukům, kteří se mnou tohle cyklistický bláznovství sdílej. Ty deseti tisíce kilometrů a stovky hodin co za rok na kole strávíme jsou prostě skvělý, motivující, bolestný. radostný, smutný, slunečný, deštivý, mrazivý i horkem spalující. Takže s váma počítám i na rok 2018 @vaseksirucek @ales.srnec @nesvadbi @bubla86 @rlehky @hanzi.mak
Read more
(14) Je koniec školského roka a my ideme na dovolenku! Krásny začiatok leta. 1.7. ráno sme vyrazili, ...
Media Removed
(14) Je koniec školského roka a my ideme na dovolenku! Krásny začiatok leta. 1.7. ráno sme vyrazili, keď ma vyzdvihli Kaikini rodičia aj s Kaikou. Doteraz som strašne vďačný za to, že som mohol byť súčasťou našej lodnej výpravy. Na lodi sme strávili týždeň a boli sme skutočne super partia, ... (14)
Je koniec školského roka a my ideme na dovolenku! Krásny začiatok leta. 1.7. ráno sme vyrazili, keď ma vyzdvihli Kaikini rodičia aj s Kaikou. Doteraz som strašne vďačný za to, že som mohol byť súčasťou našej lodnej výpravy. Na lodi sme strávili týždeň a boli sme skutočne super partia, keď ani raz neprišla nejaká ponorková choroba alebo podobne. Za ten týždeň sme toho videli skutočne veľa a najmä som sa veľa naučil a urobil som si ešte lepší vzťah s jej rodičmi, čo ma strašne teší. Prešli sme nádherné miesta, každý večer sme boli na inom mieste, nové reštaurácie, nové mestá, mestečká.. bola to moja prvá veľká plavba a skutočne som si ju užil. Týmto naše leto ani zďaleka nekončí, práveže to bol len začiatok najlepších dvoch mesiacov môjho života...
Read more
Dnes som mala krásny deň! Ráno som si dala do salónu 4 km prechádzku z Dúbravky do Karlovky. Obdivovala ...
Media Removed
Dnes som mala krásny deň! Ráno som si dala do salónu 4 km prechádzku z Dúbravky do Karlovky. Obdivovala som slnko, stromy, kríky a kvietky.️🌳Po ceste som stretla @lindanemethova moju super kamošku, s ktorou sa síce často naživo nevidíme, ale na dráte sme pravidelne a riešime všetky ženské ... Dnes som mala krásny deň! Ráno som si dala do salónu 4 km prechádzku z Dúbravky do Karlovky. Obdivovala som slnko, stromy, kríky a kvietky.☀️🌳🌱🌸Po ceste som stretla @lindanemethova moju super kamošku, s ktorou sa síce často naživo nevidíme, ale na dráte sme pravidelne a riešime všetky ženské záležitosti už pár rokov.🙅🏼‍♀️V salóne som mala samé príjemné žienky a ešte ma aj prekvapil môj romantikuš poličajt👮‍♂️, ktorý mi priniesol ružu a rýchlo odišiel preč😍. Do toho celého pozitívna mi chodili samé krásne správy od vás, kde ste jednak reagovali na článok zo včera, ktorý je práve na blogu, alebo ste mi len chceli povedať krásne slová.💓Čerešničkou na torte bol balík od @poshmecz ktorý ma neskutočne potešil. ĎAKUJEM! Za všetko, za vás, za takéto krásne dni🍀Foto: @suzan.photography #dnesnosim #ootd #fashionblogger #photoshoot #photooftheday #tattoo #bumpkintattoo #bratislava #slovakgirl #slovakia #bratislavacastle
Read more
Rozhodla som sa, že sem každý týždeň pridám fotografiu človeka, čo pre mňa NIEČO znamená. Snáď mi ...
Media Removed
Rozhodla som sa, že sem každý týždeň pridám fotografiu človeka, čo pre mňa NIEČO znamená. Snáď mi to dotyční odpustia, že takto zverejňujem naše intímne vzťahové roviny. Priatelia sa zjavia zrazu a ani nevieš kedy to všetko začalo. PUK a sú tu. Nikki prišla a ja ani neviem ako. Možno sme sa ... Rozhodla som sa, že sem každý týždeň pridám fotografiu človeka, čo pre mňa NIEČO znamená. Snáď mi to dotyční odpustia, že takto zverejňujem naše intímne vzťahové roviny.
Priatelia sa zjavia zrazu a ani nevieš kedy to všetko začalo. PUK a sú tu. Nikki prišla a ja ani neviem ako. Možno sme sa dlho obchádzali, lebo vieš dvaja introverti. A potom sme zrazu mali milión spoločných debilných zážitkov, milión spoločných nevhodých záchvatov smiechu. A keď som bola plačko, Nikki vynaložila všetku energiu, aby ma rozosmiala. Vtedy ma neskutočne boleli oči, pretože smiať sa a zároveň byť smutko, je podivná kombinácia. A preto Nikki ľúbim, lebo pri nej sa viem smiať cez slzy a plakať cez smiech a robiť veľa primitívnych vecí, o ktorých nedarmo rozprávať. Ach, ľahko sa mi žije svet, keď som s tebou a ťažšie bez teba, lebo vtedy mi niečo chýba. Ľúbim Nikki, lebo sa nehanbí smiať sa v kostole a ja sa vtedy prestanem hanbiť tiež. Ľúbim Nikki pre všetko, čo robí, aj keď sa ona pre to neľúbi. #nikki #vyznanie3000 #trezor #flanelovakosela
Read more
Ieri alle cinque di mattina, questi due, dopo mille giorni di sonno, mi hanno svegliato. Non si fanno ...
Media Removed
Ieri alle cinque di mattina, questi due, dopo mille giorni di sonno, mi hanno svegliato. Non si fanno queste cose. Sono arrabbiatissima! Però mi dicono che martedì mi rimettono a dormire in bottiglia per altri 365 giorni. Quando uno dei due si appoggiava su di me in questi mille giorni, diceva ... Ieri alle cinque di mattina, questi due, dopo mille giorni di sonno, mi hanno svegliato. Non si fanno queste cose. Sono arrabbiatissima! Però mi dicono che martedì mi rimettono a dormire in bottiglia per altri 365 giorni. Quando uno dei due si appoggiava su di me in questi mille giorni, diceva che ero difficile già dall‘inizio, ma mi paragonava anche all‘Inverno di Vivaldi. Se volete ci vediamo il prossimo fine anno. A presto!

Včeraj, ob petih zjutraj, tile dva sta me zbudila po tisočih dneh spanja. Sem zelo jezna. Teh stvari se ne dela. Vendar sta mi rekla, da v torek me pustijo spet zaspat v steklenicah za drugih 365 dni. Ko eden teh dveh se je naslanjal name v teh tisočih dneh, je rekel da sem bila težka za razumet že od začetka, vendar me je primerjal Zimi Vivaldi-ja. Če želite se bomo srečali naslednji konec leta. Lep pozdrav.

Yesterday, at 5 o’clock in the morning, these two subjects woke me up after 1000 days of sleep. I’m furious. This should not happen. On the other side, they said me that Tuesday i will go back to sleep for another year in the bottles. All this time they were saying that i was not easy to understand, but they were comparing me to the Winter of Vivaldi. If you want, we can see us in one year. Until then, best regards.
Read more
Najveći mi je gušt leci na teplih i citati. (Doduse ovih dana tri knjige paralelno, ali jucer me Mile ...
Media Removed
Najveći mi je gušt leci na teplih i citati. (Doduse ovih dana tri knjige paralelno, ali jucer me Mile podsjetio na Malog princa, nisam ga dugo listala. Mali princ je moja biblija.) Pa se kasnije samo prebaciti na leđa istegnuti i meditirati. Zvuk zelenog vala, buka automobila, i igra svjetla ... Najveći mi je gušt leci na teplih i citati. (Doduse ovih dana tri knjige paralelno, ali jucer me Mile podsjetio na Malog princa, nisam ga dugo listala. Mali princ je moja biblija.) Pa se kasnije samo prebaciti na leđa istegnuti i meditirati. Zvuk zelenog vala, buka automobila, i igra svjetla na plafonu. Pa kad stara devetka razdrma zgradu. Ma sve mi danas odgovara.
(Ne nosim inace po stanu sandale, ali nekako ovo ljeto ih nisam iznosala. To je jedino sto mi je falilo od ljeta. Iako, nije pravedno prema ljetu! Pa jos traje, a mi svi vec pozdravljamo jesen. Evo ja sandalicama “tapsam po ramenu” ljeto i porucujem mu da sam jos uz njega. 😬🙈😊😌💫
Read more
Loading...
Load More
Loading...