Mi z ręki repost

Loading...


Unique profiles
84
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Baku, Azerbaijan, Catz, Şanlıurfa
Average media age
600.2 days
to ratio
11.5
eklemeye gerek yok yeternce yazılmış! sıradaki çeşme, urla, karaburun olmasın!!! #Repost @urla_iskele_berlins ...
Media Removed
eklemeye gerek yok yeternce yazılmış! sıradaki çeşme, urla, karaburun olmasın!!! #Repost @urla_iskele_berlins ・・・ Bodrum Bodrum... Yıllarımı verdiğim, annemi emanet ettiğim, denizinde gömülmek istediğim de gidinin goca Bodrum'u de! Fotoğraflar çok şey anlatıyor ama birkaç ... eklemeye gerek yok yeternce yazılmış! sıradaki çeşme, urla, karaburun olmasın!!! #Repost @urla_iskele_berlins ・・・
Bodrum Bodrum... Yıllarımı verdiğim, annemi emanet ettiğim, denizinde gömülmek istediğim de gidinin goca Bodrum'u de! Fotoğraflar çok şey anlatıyor ama birkaç cümle de biz kuracağız, çünkü içimiz yanıyor ve biraz da suçluluk hissediyoruz. .
Görselleri medyadan mütemadiyen bulduk yani özenle seçilmiş değiller. Dikkatinizi çekti mi? Gör-sele yansıyan tüm plakalar 34..
Aslında dedik ya fotoğraflar çok şey anlatıyor.Efendim biz büyük şehir insanları kendi şehrimizde okur, iş, kariyer vs şehrimizde planlar, tatillerde genel olarak Ege kasabalarına "kaçarız".Evet kaçarız. Kendi şehirlerimiz bizi kaçıracak kadar tükendi ve biz tüketiyoruz; yaşamı, sevgiyi, saygıyı, doğayı.Şehirlerden doğala kaçıp, sonra oraya yerleşme kararı alıp kısa zaman sonra da alıştığımız konforu orada sağlamaya çalışıyoruz.Hep böyle başlar:
- a ne güzel bir yer burda insan yaşlanmaz, burda ölmek istiyorum. Bıktım trafikten, kalabalıktan, betondan, AVM'den.Küçük bir köyevi alır yaşarız. HOME ofisten işleri yürütürüz.
Sonra ki aşama:
- a ama bu evde dolap az yaptıralım, jakuzi yok alalım, bahçede örümcek var ilaçlayalım, yolları bozuk; jeep lazım. Örnekler uzar.
Sonra ne mi oluyor? Arz/ Talep meselesi; jakuzi talebini karşılamak için yine bir diğer büyük şehir insanı oraya dev yapımarket açıyor. Talep arttıkça bunlar çoğalıyor. Orası da şehirleşiyor. .
Yani şehir insanı konfor alanı dışına çıkamıyor. Sadece "mış" gibi yapıyor. Parmak arası terlik, çiçekli gömlek giyiyor ama bakkala arabayla gidiyor bir de Bodrum trafiğinden şikayet ediyor. Tam bir ironi!
Bizim doğa ve doğal sevgimiz hatta hayvan sevgimiz bile "mış" gibi. Öğrenilmiş bir sevgi. Kedi sever birinin, köpeği taşlaması gibi kazığı kendine yontmaktan öteye gidemiyor. Biat edeni, şekle sokabildiğini seviyor. .
Bodrum'u bu hale biz getirdik.
Biz küçükken yol yoktu, yol yokken sel yoktu, trafik yoktu. Toprak suyu çekerdi, patika yolun çilesini öyle herkes çekmez, ipini koparan gelmezdi. Bir yeri bitirmek için kolay ulaşım sağlamak yeterlidir .
Velhasıl bizim aşkımız Bodrum'a XL, peki ama Bodrum'un boyu kaç?
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f44a"></span><span class="emoji emoji1f64c"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span> #Repost @siyahedebiyat._ (@get_repost) ・・・ Bir zamanlar Kenan Işık' ın sunduğu Kim Milyoner ...
Media Removed
#Repost @siyahedebiyat._ (@get_repost) ・・・ Bir zamanlar Kenan Işık' ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster programında, hayal kırıklığı yaratan üniversiteli gençleri gördük değil mi? Apoletler içindeki çaresiz gençliği. Ama çok renkli insanları da görüyoruz. Ümmiye Gürbüz, ... 👊🙌🙏 #Repost @siyahedebiyat._ (@get_repost)
・・・
Bir zamanlar Kenan Işık' ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster programında, hayal kırıklığı yaratan üniversiteli gençleri gördük değil mi?
Apoletler içindeki çaresiz gençliği.
Ama çok renkli insanları da görüyoruz.
Ümmiye Gürbüz, Balıkesir'in Erdek ilçesinden yarışmaya katıldı.
50 yaşında lise mezunu.
Üzerinde yöresel giysisiyle, kültürel bir yarışmaya katılacak kadar güven dolu.
Kenan Işık mesleğini sordu. "Pazarcıyım" dedi. "Sebze ekiyorum, üretiyorum, pazarda satıyorum."
İki çocuk annesi.
Eşinden ayrı yaşıyor.
Kıt kanaat bir yaşamın fedakar işçisi.
Hayatı dibine kadar kurcalayan kadın, sorulara o kadar kendinden emin cevaplar verdi ki, herkes şaşırdı.
Kenan Işık, cevapların kaynağını sordu.
Kitaplar... "Steinbeck'in Gazap Üzümleri'ni okudum" dedi.
8 yaşındayken Maksim Gorki'nin Ana'sını okumuş. "Okumasız hayat düşünemiyorum" diye, ruhunun bilgi kapısını araladı.
İdeali, kitapları için evinde kütüphane rafı oluşturabilmek.
Nazım Hikmet'in şiiriyle ilgili bir soruda, joker haklarını kullandı da, yüzü düştü. "Üzüldünüz mü?" diye sordu Kenan Işık. "Jokerlerimi kaybettiğime değil, bilgisizliğime üzüldüm" diye karşılık verdi.
Ümmiye Gürbüz yarışmadan 30 bin lira kazandı.
Hayata verdiği fireler olmasa, çok daha fazlasını kazanırdı.
O kadın, sadece Kenan Işık'ın değil, ekran başındaki izleyicilerin de hayranlığını kazandı.
Fukara günlerinin en zengin hazinesi olan kitapların, kendine bahşettiği güzelliğin yansımasıydı alkışlar.
Alkışların hak eden insanlara gittiğini gördüğümüz zaman, bizim de gözlerimiz ışıldıyor.
Popüler değil, saygın olmanın ta kendisini gördüğümüz zaman, kültürel değerlerin anlamını herkese haykırmak istiyoruz.
Bu meseleden çıkan sonuç...
Hayatın püf noktası; okumak.
Geceleri yatarken, uyumak için değil.
Uyanmak için okumak...
Read more
Neşesiz bir sabaha uyanmıştım. Bu yorumdan sonra hâlâ öyle kalmak ne mümkün. 😇 . #Repost @_sporcuanne_ ...
Media Removed
Neşesiz bir sabaha uyanmıştım. Bu yorumdan sonra hâlâ öyle kalmak ne mümkün. 😇 . #Repost @_sporcuanne_ (@get_repost) ・・・ Cengizhan edasıyla yazıma başlıyorum. Yazarım ben açılın. 🤭 Konuşma korkusu olan ve yazı yazmayı çok isteyipte eline yüzüne bulaştıran biri olarak Cengizhan ... Neşesiz bir sabaha uyanmıştım. Bu yorumdan sonra hâlâ öyle kalmak ne mümkün. 😇 .

#Repost @_sporcuanne_ (@get_repost)
・・・
Cengizhan edasıyla yazıma başlıyorum. Yazarım ben açılın. 🤭
Konuşma korkusu olan ve yazı yazmayı çok isteyipte eline yüzüne bulaştıran biri olarak Cengizhan idolüm. 👏
Ormanı Yemek Yasak olsun gerçekten böyle olsun.
Ne kadar boşluk varsa bina dikilir mi arkadaş? Nasıl nefes alacak canlı, gökyüzünü nasıl görecek yavrucaklar, rüzgar camlardan içeri girmiyor bile. Ya yandaki binaya takılıyor ya da karşıdakine. 😔 Köylere gidiyoruz, ilçeleri görüyoruz, binalar dikildi mi gelişiyor bak buralarda gelişiyor diyoruz. Oysa ki ne eğitim gelişiyor ne sosyal ilişkiler aksine azaldıkça azalıyor.
@katmerinsevisi çocuk kelimesinin karşılığı olarak yazmış bu kitabı. Fakat her yaşa hitap etmiş. O ne güzel kurgu o ne güzel içerik. Hayvanların konuşmasındaki duygu yoğunluğumu anlatamam. Kitabı almadan önce çocuk kitabı ne olabilir ki, bildiğimiz şeylerdir demiştim. Kırtasiyeye sormuştum birden aklıma gelince ve bir tane var dedi. Tamam alayım dedim. Aldım başladım hala bi isteksiz okuyorum. Okudukça baktım gülüyorum, heyecanlanıyorum, şaşırıyorum dedim devam okumaya sonlarına doğru ağladım ağlıcam. İşte öyle değişik bi kitap ☺️
💐Hayvan sevgisini aşılamak için okunmalı. 💐Doğaya bakmak değilde sevmek için okunmalı. 💐Arkadaşlığın tablet düzeyine indiği bu dönemde arkadaşlığın yeniden canlanması için okunmalı.
💐Mahallemizin dedelerini, ninelerini sevmek için okunmalı.
Shorleck holmes gibi kitap olmuş.
Emeğin istikamet üzerine olsun. Yüreğine sağlık. 
@katmerinsevisi
@cezvecocuk
Read more
 #Repost @ilkayvekitap David Eagleman, Stanford Üniversitesi'nde nörobilim alanında çalışan ...
Media Removed
#Repost @ilkayvekitap David Eagleman, Stanford Üniversitesi'nde nörobilim alanında çalışan ve The Brain isimli belgeselin hazırlayıcısı olan bir bilim insanı. Beyin; insanın doğuşundan itibaren beynindeki gelişimler, nöronlar arası elektrokimyasal süreçler, patolojik değişimler, ... #Repost @ilkayvekitap
David Eagleman, Stanford Üniversitesi'nde nörobilim alanında çalışan ve The Brain isimli belgeselin hazırlayıcısı olan bir bilim insanı. Beyin; insanın doğuşundan itibaren beynindeki gelişimler, nöronlar arası elektrokimyasal süreçler, patolojik değişimler, beyindeki fiziksel değişikliklerin kişiliğe ve davranışlara yansılamarı, anılar ve bellek yanılmaları, zaman algısı ve hatta zamanın bükülmesi, gerçeklik yanılsamaları, duyular, bilinç ve bilinçdışı olma kavramları, sinapslar ve öğrenme, seçimler ve karar verme mekanizmaları, empati, yapay zeka, insan beyni projesi, teknoloji ve geleceğin beyinlerine dair öngörüler... gibi pek çok kompleks konudan yalın bir dille bahsederek nörobilimi geniş kitlelerle buluşturan bir eser. Akademik literatürle, beyin sahibi canlılar olarak sürdürdüğümüz yaşam arasında bağ kurmaya çabalayan, kolay okunan ve kafa açan şahane bir bilim kitabı. Sözü edilen deneyler ve vakalar çok enteresandı. Çok severek okudum, hiç bitmesin istedim.
Teşekkür kısmında bahsettiği, çocukluğunda evlerinde televizyon açılmamasına rağmen anne babasının Carl Sagan'ın Kozmos belgeselini izletmesine duyduğu minnet benim için çok anlamlı oldu. Bu ara okuduğum kitaplar harika bir zincir oluşturdu.Şüphesiz öneririm! 💙🔎 #beyin #kitapdolusu #okudumbitti #kitaptavsiyesi #kitapyorumu 📌Sizi siz yapan beyninizde gelişen değil, beyninizde yok edilen şeylerdir aslında.
📌Yaklaşık yedi yıl içinde, vücudunuzdaki her bir atomun yerini başka atomlar almış olur. Fiziksel açıdan siz aslında sürekli olarak yeni bir siz'e dönüşürsünüz
📌Katılımcılara, tümüyle sahte bir anı kazandırmak da mümkün olabilir miydi yoksa?
📌Bütün bunlardan çıkan tuhaf sonuç aslında geçmişte yaşadığınızdır.
📌Yoksa zaman korkutucu durumlarda gerçekten yavaşlıyor muydu?
📌Eğer zihin için kritik önemdeki unsur donanımın ayrıntıları değil de yazılım ise, kuramsal olarak kendi kendimizi bedensel çatımızdan öteye taşıyabiliriz. Beyin etkinliklerini simüle eden yeterince güçlü bilgisayarların varlığında, beynimizi ''karşıya yüklememiz'' mümkün olabilir ve kendimizi birer simülasyon olarak çalıştırarak, içinden doğduğumuz biyolojik beyin yapısından sıyrılıp biyo
Read more
Haydi gece kaçamağına <span class="emoji emoji1f648"></span> . #Repost @harika.sunum (@get_repost) ・・・ Daha Önce Bu Tarifi Deneyenler ...
Media Removed
Haydi gece kaçamağına . #Repost @harika.sunum (@get_repost) ・・・ Daha Önce Bu Tarifi Deneyenler Yorum Yazabilir Mi ️ Öylesine leziz ve hafif bir tatlı ki. Bir anda evdeki herkesin favorisi oldu çıktı. Ölçülerine birebir uymanızı tavsiye ederim. Sonuçta nefis bir tatlı çıktı. Gelin ... Haydi gece kaçamağına 🙈
.
#Repost @harika.sunum (@get_repost)
・・・
Daha Önce Bu Tarifi Deneyenler Yorum Yazabilir Mi 🌸❤️
Öylesine leziz ve hafif bir tatlı ki. Bir anda evdeki herkesin favorisi oldu çıktı. Ölçülerine birebir uymanızı tavsiye ederim. Sonuçta nefis bir tatlı çıktı.
Gelin Pastası
Malzemeler
4 adet yumurta ( m boy )
1 su bardağı şeker
1 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya

Kek için yumurta sıcaklığında olmalı.
Ölçüler de klasik su bardağı kullandım.
Kuru malzemeleri eleyerek kullanmalısınız.
Yumurta kokusunu engellemek için yumurta ve şekeri çırpma süresini uzun tutunuz.

Kekin şerbeti için

3 su bardağı soğuk süt
1 su bardağından 2 parmak eksik şeker

Kreması için

1 litre süt
1 su bardağı şeker
3 yemek kaşığı un (doluluk oranı tepeli olmalı )
2 yemek kaşığı nişasta ( buğday, mısır farketmez tepeleme iki kaşık olması yeterli )
1 paket vanilya
1 paket sade krem şanti ( kutu içindeki ikiliden sadece bir tanesi)
Üzeri için
Hindistan cevizi (1 su bardağı)
Yapımı
Yumurta ve şeker çırpılarak krema kıvamına getirilir.
Kuru malzemeler karışıma eklenerek çırpılıp kek hamuru hazır hale getirilir.
Yağlanmış borcam tepsiye eşit olarak dökülür.
Önceden ısıtılmış 180C fırında pişirilir kürdan ile kontrol edilerek fırından alınır soğumaya bırakılır.
Şeker ve süt geniş bir kase içinde şeker eriyinceye kadar karıştırılır.
Ilıyan kek üzerinde kürdan ile sık sık delikler açılır şerbet heryerini ıslatacak şekilde gezdirilerek dökülür.
Krema için tencere içinde krem şanti hariç tüm malzeme karıştırılarak pişirilir kaynamaya başlayıp göz göz olunca ocaktan alınıp ara ara karıştırılarak soğutulur.
Soğuyan kremaya krem şanti eklenip 3 dakika çırpılır.
Krema kek üzerine dökülür.
Üzerine bolca hindistan cevizi serpilerek buzdolabında 3 saat bekletilip iyice soğutulur.
Dilimlenip servis edilir.
Afiyet olsun...
Not:Kekin pişme süresi boyunca fırın kapağı açılmamalı. Fırından fırına süre değişkenlik gösteriyor benim kekim tam 20 dakikada pişti.
28*28 cm genişliğinde kare borcam kullandım,onun yerine yuvarlak standart ölçülerde borcam tepsi de kullanılabilir.
.
.
.
#gelinpastası
Read more
 #Repost @yesimvarolofficial Canım arkadaşım sevgili Özgeyle @ozge_uzun çenemizin durmadığı ...
Media Removed
#Repost @yesimvarolofficial Canım arkadaşım sevgili Özgeyle @ozge_uzun çenemizin durmadığı çok zaman olmuştur. Bu sefer ben sorayım o cevaplasın istedim. Siz de okumak isterseniz pazar kahvesiyle iyi gider. Ekranlardan tanıdığınız Özge Uzun, konu ilişkilere geldğinde nasıl ... #Repost @yesimvarolofficial
Canım arkadaşım sevgili Özgeyle @ozge_uzun çenemizin durmadığı çok zaman olmuştur. Bu sefer ben sorayım o cevaplasın istedim. Siz de okumak isterseniz pazar kahvesiyle iyi gider.
Ekranlardan tanıdığınız Özge Uzun, konu ilişkilere geldğinde nasıl bir kadın acaba? Bir erkekte hangi davranışa gıcık olur? Süpriz sever mi? Yarası var mı? Aynı erkekle iki kere evlenmek nasıl bir duygu? @volkanust Sana da söz hakkı düşer elbette🙋🏻‍♀️. Şimdiki aklı gençken olsaydı, ne farklı olurdu? Bir ilişkiden neler bekler? Merak edenler profilimdeki linke tıklasın👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻 Yeşim; Canım, ben senin aklını, kalbini biliyorum ama insanlar çoklukla seni ekranlardaki güzel yüzün ve muhteşem ses tonunla tanıyorlar. Sen hep ciddi programlarla çıktın ekran önüne. Ama ben biliyorum ki bu uzun boylu, ciddi görünüşlü kadının içinde küçücük bir kız çocuğu, sıcacık bir kalp ve acayip eğlenceli bir kadın var. Hadi gel bu ciddi kadını bir kenara bırakalım ve şu eğlenceli kadınla erkekleri çekiştirelim bu defa. Ne dersin?
Özge; Şahane olur.
Yeşim ; Sence bu erkekler neden bizi anlamıyorlar? Ya da genelleme yapmalı mıyız bu konuda?
Özge; Yaradılışlarında yok bence. Ama bir taraftan da böyle davranmak işlerine geliyor. Oh ne rahat, sıfır sorumluluk! Ha haklarını yememek gerek bazılarının. Kendini kadınları anlamaya adamış erkekler de var bu hayatta. Ama sayıları kısıtlı. Aslında biraz zorlasalar, iki taraf da çok mutlu olacak. Anlamanın yanı sıra aslında bazı özelliklerimiz bizi anlaşılmaz kılıyor erkekler tarafından. Özellikle, cesaret konusu.
Bir kadının bir ilişkideki cesaretine sahip hiç bir erkek tanımadım ben.
Yeşim; Aslında genelleme yapmak çok doğru değil. Her şeyden önce cinsiyet değil de “empati” seviyesiyle ilgili birini anlamak. Ama kadın ve erkek o kadar farklı ki birbirinden. Beyin yapımız, yaşama bakışımız, yetiştirilme tarzlarımız apayrı….kadınlar annelik içgüdüleri sayesinde daha empatik. Ama cesaret konusunda sana çok çok katılıyorum. Konu ilişkiyi inşa etmek ve korumak olduğunda kadınlar çok cesaretli.
Peki biz onları anlıyor muyuz dersin?
Özge; Tabi ki anlıyoruz. Yoksa bu kadar kızabilir miyiz onlara :) Devamı profilimde 👆🏻
Read more
Loading...
 #Repost @aycaderink with @get_repost ・・・ “Söylenir ve yarım kalır bütün aşklar yeryüzünde bir ...
Media Removed
#Repost @aycaderink with @get_repost ・・・ “Söylenir ve yarım kalır bütün aşklar yeryüzünde bir kaktüs bol sudan nasıl nasıl çürürse, öyle En sevdiğim temmuzdu aylardan hazirana benzediği için biraz biraz da kendiliğinden belki de müşteriye iyi davranan efendi bir bakkal ... #Repost @aycaderink with @get_repost
・・・
“Söylenir ve yarım kalır
bütün aşklar yeryüzünde
bir kaktüs bol sudan nasıl
nasıl çürürse, öyle

En sevdiğim temmuzdu aylardan
hazirana benzediği için biraz
biraz da kendiliğinden
belki de müşteriye iyi davranan
efendi bir bakkal kimliğinde

Nasıl mutlu oldum iki yaz
nasıl mutlu oldum kardeşler
Salkımsöğüt bir, ben iki
bir üçüncü var mıydı bilmiyorum
Üçüncü vardı elbet
bir yaban ördeğinin sevincini taşıran
bir sonbahar gibi köpüren
Temmuza benzese de
öyle oldum ki anlatamam
Sıcak yaz
solgun bir coğrafya gibi belleğimde
şapkalar, çiçekler, eski elbiseler
geçmişi olan eski elbiseler
denizden çıkan bir ışık
unutulmuş bakımsız arka bahçeler
öyle oldum ki anlatamam
Her mevsimde sonbaharı taşlayan
bir çocuk nasıl olursa, öyle
Belki de bitip tükenmeyen
bir fetih döneminde
atlar nasıl kişnerse
yani durgun bir suyun
erguvandan aldığı renkle
gidip geldim caddelerde
Fatih nerdeydi, Samatya nerde
nerden gidilirdi Üsküdar’a
düşünüp durdum günlerce

Anlatamam ormanların ettiğini
nasıl dayandım o mutluluğa
tükenmez bir ışık olan mutluluğa
deniz ve ışık olan
karmakarışık bir mutluluğa
nasıl.. Şimdi bir şarap gibiyim
coğrafyasız
eskimeye bırakılmış fıçısında.”
#turgutuyar
Read more
 #Repost @nimetemirgulbahar (@get_repost) ・・・ #okudumbitti<span class="emoji emoji1f4da"></span> #üveykırmızı #pia Merhaba ...
Media Removed
#Repost @nimetemirgulbahar (@get_repost) ・・・ #okudumbitti #üveykırmızı #pia Merhaba Pia ''nin harika kitabıyla geldim. Kadına şiddeti konu alan bu kitap bizlere bu ülkede kadın olmanın ne kadar zor olduğunu gösteriyor.Kadinin giyiminden, sürdüğü rujun rengine, tabularla ... #Repost @nimetemirgulbahar (@get_repost)
・・・
#okudumbitti📚 #üveykırmızı #pia
Merhaba Pia ''nin harika kitabıyla geldim. Kadına şiddeti konu alan bu kitap bizlere bu ülkede kadın olmanın ne kadar zor olduğunu gösteriyor.Kadinin giyiminden, sürdüğü rujun rengine, tabularla insanların yönetilmesine kadar kadının kimliğini,kişiliğini hiçe sayarak sadece geleneklerle yürümeye calisildigini anlatan bir kitap.. Günümüzün Türkiyesine sıklıkla karşılaşacağımız acı dolu görüntüler ele alınmış.. "Kırmızıya ac bir kadınım ben.
Yıllarca ne ruj ne oje...
Neden mi?
Ororspu rengiymiz! Öyle derdi eski eşim.. Uzun süre içine tıkılı kaldığım kafesin parmaklıkları kırılınca anladım, asıl masumiyetin kan tonunda gizlendiğini.... Kırmızıya aşık arkadaşım @hlyaltyldz dikkatine.. ne anlama geldiği ama asıl ne olduğunu görmeni istedim aklıma gelen tek kişi sensin😍😘😘 Bu kitabı okumamda etkisi olan @kitap_kralice ve @veliairevataofficial
çok teşekkürler ederim.. #kitaptanitimi #kitapsevgisi #kitapalintisi #kitapoku #kitapyorumu #kimsekitapsızkalmasın #kitaplaringucuadina #kitap #okuokuttur
Read more
Loading...
İyi ki kandırdık<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 Yolun açık olsun güdüm<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️ #Repost @cakobel79 with @get_repost ・・・ Her ...
Media Removed
İyi ki kandırdık🏻🏻 Yolun açık olsun güdüm️ #Repost @cakobel79 with @get_repost ・・・ Her güzel şeyin bir sonu vardır değil mi ?Üzse de daha büyük güzelliklere gebedir belki de 🏻Tüm yaz boyunca Magazin D ctesi ve pazarda birlikte olduk.Öncelikle siz izleyenlerimize sonsuz teşekkür ... İyi ki kandırdık🙏🏻🙏🏻 Yolun açık olsun güdüm❤️❤️❤️ #Repost @cakobel79 with @get_repost
・・・
Her güzel şeyin bir sonu vardır değil mi ?Üzse de daha büyük güzelliklere gebedir belki de 🙏🏻Tüm yaz boyunca Magazin D ctesi ve pazarda birlikte olduk.Öncelikle siz izleyenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum🌸Evet bugün belki gidiyorum ama kocaman sevgimi bu güzel aileye bırakıyorum. Öyle keyifli, öyle mutlu çalıştık ki; iyi ki beni ikna ettiniz. İyi ki bu ailenin bir parçası olmama vesile oldunuz sevgili yapımcım @sguzelaydin @besyapimtv ve tabii ki Kanal D yönetimine sonsuz teşekkürler 🙏🏻
Can Timim (seninle yeniden birlikte olmak çok büyük mutluluktu sen çok ayrısın) ama biliyorum kalplerimiz bir 💕 Can Mustafaa, Mine, Ayşegül, Başar, Gökhan, Melikeee ve birlikte ter döktüğümüz rejideki arkadaşlarım, kameraman abilerim sonsuz sevgiyle uğurluyorsunuz beni iyi ki varsınız 🙏🏻 😞 @kanald @magazind_kanald 🧡
Read more
 #Repost @gezgininsirtcantasi (@get_repost) ・・・ Sanırım Orhan Pamuk'un yazarlığına olan ...
Media Removed
#Repost @gezgininsirtcantasi (@get_repost) ・・・ Sanırım Orhan Pamuk'un yazarlığına olan hayranlığım bu gönderi ile bir kez daha açığa çıkıyor. Daha önce onun yazarlığı üzerine bir deneme paylaşmıştım. Bir de Kara Kitap isimli eserinin yorumunu yapmıştım.. Masumiyet Müzesi'nin ... #Repost @gezgininsirtcantasi (@get_repost)
・・・
Sanırım Orhan Pamuk'un yazarlığına olan hayranlığım bu gönderi ile bir kez daha açığa çıkıyor. Daha önce onun yazarlığı üzerine bir deneme paylaşmıştım. Bir de Kara Kitap isimli eserinin yorumunu yapmıştım.. Masumiyet Müzesi'nin yorumuyla birlikte onun hakkında üçüncü paylaşımımı yapıyorum.
▪️▪️▪️
Her şey bir yana, yazarın kişisel hayatı ile yazım hayatını birbirinden ayırmamız gereken durumlar vardır. Orhan Pamuk da bu yazarlardan birisi. Hakkında yorum yapmadan önce onu tanımalı ve kitaplarını okumalıyız. Neticede bizim büyük bir değerimiz. Yazdığı kitaplar 40'dan fazla dile çevriliyor ve birçok ülkede severek okunuyor. Onun Nobel ödülünü yazdığı romanlar sayesinde hakettiğini düşünüyorum. Emek gösteriyor. Yeri geldiğinde günlerce, haftalarca yazı masasından kalkmıyor ve de durmadan yazıyor. (Masumiyet Müzesi'nin el yazmaları öne çıkarılmış hikayelerimde var) ▪️▪️▪️
Gelelim kitabın yorumuna; bu romanın sayfalarında saplantılı bir aşkın hikayesini okuyoruz. Saplantılı, tutkulu, kendini kaybedercesine yaşanan aşk sonunda bir müzeye dönüşüyor. Kemal'in Füsun'a duyduğu derin aşk onun sigara izmaritlerini bile büyük bir özenle toplayıp tarihlendirmesi ile somut bir görünüşe ulaşıyor. Kitapta, bize oldukça samimi gelen siyah beyaz filmlerin tadı var. Eşyaların tanımlamaları öyle bir şekilde yapılmış ki sanki sayfaların arasında değil de tam karşımızdaymış gibi hissediyoruz. Ayrıca Orhan Pamuk, geçmiş aile yaşantılarımızı da büyük bir açıklıkla gözlerimizin önüne seriyor. Eğer ilk defa bir Orhan Pamuk kitabı okuyacaksanız Masumiyet Müzesi'ni başlangıç kitabınız olarak seçebilirsiniz. (Öne Çıkarılan Hikayeler'de Masumiyet Müzesi'nin fotoğraflarına bakmanızı öneririm)
▪️▪️▪️
#kitaplarlaetkileşim #kitap #kitapkurdu #kitapvatani #istanbul #istanbulbooks #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @serenayss with @get_repost <span class="emoji emoji1f30a"></span><span class="emoji emoji1f499"></span> #SerenaySarikaya ・・・ Köklerinle kucaklaş. Köklerini ...
Media Removed
#Repost @serenayss with @get_repost #SerenaySarikaya ・・・ Köklerinle kucaklaş. Köklerini sev. Seni bugünlere taşıyan tüm yaşanmışlıklarına, hayatına değen tüm insanlara teşekkür et. Kızgınlık, kırgınlık taşıma Unutma ki herkesin kendi ağırlığınca bir sınavı var, sadece ... #Repost @serenayss with @get_repost
🌊💙 #SerenaySarikaya ・・・
Köklerinle kucaklaş.
Köklerini sev.
Seni bugünlere taşıyan tüm yaşanmışlıklarına,
hayatına değen tüm insanlara teşekkür et.
Kızgınlık, kırgınlık taşıma
Unutma ki herkesin kendi ağırlığınca bir sınavı var, sadece sana zor değil hayat...
GÖR, ANLA , BAĞIŞLA, SEV, KUCAKLA... Hayat çok kısa....
Değerlerini, doğrularını, inandıklarını, onurunu, ahlakını, insanlığını kaybetme...
Kültürüne, doğduğun yere sahip çık, gurur duy.
Tahammülsüz olma, vazgeçme, inandına savaş değerlerin için.... Değerlerimizi kaybettiğimizde geriye bizi biz yapan hiç bir şey kalmıyor.
Bayramlar tam da bunun için değil mi?
Bize özümüzü hatırlatmak, bir olmanın, birlikte olmanın gücüne yeniden inanmak için.
Es geçme.
Hiç kimseyi, hiç bir olayı küçük görme.
Unutma ki hiç bir şey tesadüf değil.
Hiç bir şey sebepsiz ve çözümsüz değil.
Hayatın sana söylemeye çalıştığı şeyleri duymazdan gelme.
DİNLE, FARKINDA OL, AÇIK OL, AKIŞTA OL.
Sonsuzluk sadece ‘an’ da dır.
Her zaman yüzde yüzünle o ‘an’ da ol..! #herkeseiyibayramlar #bugünvehergün 🌸
Read more
 #Repost @eebru.cemre (@get_repost) ・・・ <span class="emoji emoji25b6"></span>Nasıl anlatılır bu kitap gerçekten bilmiyorum. Çünkü ...
Media Removed
#Repost @eebru.cemre (@get_repost) ・・・ Nasıl anlatılır bu kitap gerçekten bilmiyorum. Çünkü ne yazsam az kalacak. Enis Rıza'nın fotoğrafları, Ercan Keşal'ın o fotoğrafları kendine has sıcak,içten uslûbu ile yorumlaması harikaydı. Kitap,geçmişi ve günümüzü de kapsayarak ... #Repost @eebru.cemre (@get_repost)
・・・
▶Nasıl anlatılır bu kitap gerçekten bilmiyorum.
Çünkü ne yazsam az kalacak.
Enis Rıza'nın fotoğrafları,
Ercan Keşal'ın o fotoğrafları kendine has sıcak,içten uslûbu ile yorumlaması harikaydı.
Kitap,geçmişi ve günümüzü de kapsayarak yarına devam eden toplumsal tarihimizin yüz yılını anlatıyor.
'
▶Çoğunu ilk kez gördüğüm fotoğrafların içinde âdeta kayboldum.Anlatılanları tekrar tekrar okuyup insanların yüzlerini tek tek inceledim.
Bazen Bulgaristan'dan sürgün edilen göçmenlerle aç,susuz günlerce yürüdüm,bazen Yaşar Kemal,Nazım Hikmet,Cemal Süreya ile dinlendim ✏💙
Başka bir gün Yılmaz Güney
filmi izledim 🎥
Filmi seyrederken Peri Gazozu'ndan da içmeyi ihmal etmedim 😌
Halk "kaybettiği sevgilisini" son kez uğurlarken de oradaydım
ATAMIZ'ı göz yaşlarıyla uğurladım sevgisini sonsuza dek kalbime kazıyarak..🙏❤
Başka bir gün
Mahir Çayan ve Hüseyin Cevahir ile birlikte saklandım bir apartman dairesinde.Ve 51 saat sonra eve baskın yapıldığında Hüseyin 83 kurşunla öldürüldüğünde,Mahir ağır yaralandığında da oradaydım...
Hrant Dink öldürüldüğünde,
Deniz Gezmiş idam edildiğinde de.
Bir anne çocuğunu emzirerek ona can verdiğinde de,katledilen evladını toprağa gömerken de oradaydım...
'
Öyle güzel bir kitaptı ki her fotoğrafta farklı duygular hissedip,farklı hayatlara ve hikayelere yol alıp #zamanınizinde ilerledim😍
'
Benim gibi geçmişe,anılara,araştırmaya,öğrenmeye ilgi duyan biriyseniz
bu kitabı çok seveceksiniz 🌟🌟🌟🌟🌟
Muhteşemdi,muhteşem 👏👏
'
Canım Mehtabım @mehtapvekitap 😇❤
Bu değerli hediye için nekadar teşekkür etsem az güzel yüreklim 🙏
'
Günaydın 💛
Gününüz keyifle geçsin,
mutlulukla,sevgiyle... 🌈🌼
#ercankesal
#zamaninizinde
#ayrintiyayinlari
#kitaplaryolda
Read more
Loading...
 #Repost @info_warf with @get_repost ・・・ BİR ATIN KAN AKAN GÖZYAŞLARI... kim bilir ne işkenceler ...
Media Removed
#Repost @info_warf with @get_repost ・・・ BİR ATIN KAN AKAN GÖZYAŞLARI... kim bilir ne işkenceler yaşamış, artık ölecekken terk edilmiş. Kalp bazen göğüs kafesine sığmaz hüzünden, ne yapacağımızı bilememekten. Atlar bambaşka canlılardır, belli ki herşeyden vazgeçmiş, yaşamak ... #Repost @info_warf with @get_repost
・・・
BİR ATIN KAN AKAN GÖZYAŞLARI... kim bilir ne işkenceler yaşamış, artık ölecekken terk edilmiş. Kalp bazen göğüs kafesine sığmaz hüzünden, ne yapacağımızı bilememekten. Atlar bambaşka canlılardır, belli ki herşeyden vazgeçmiş, yaşamak bile istemiyor ama bunu hep birlikte değiştirebiliriz... Bizden söz, hayatta kalırsa kurtarma çiftliğimize alıp hayatının sonuna kadar sevgiyle yaşatacağız. Ama yükümüz çok ağır. Acil İstanbul’a tedaviye gelmesi gerek. Desteğiniz olmadan alma imkanımız yok, herkese ihtiyacımız var. Derneğin resmi hesabına https://yhkkd.com üzerinden ya da buradan bize mesaj atarak ulaşabilirsiniz.. Yok olup gitmesine göz yummayalım, hep birlikte onu tedaviye almanız gerek acilen...
Read more
<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏽<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏽<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏽<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏽<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏽 #Repost @incicandemir_ with @get_repost ・・・ Anne sütü ve anne göğüsünden emme ...
Media Removed
🏽🏽🏽🏽🏽 #Repost @incicandemir_ with @get_repost ・・・ Anne sütü ve anne göğüsünden emme konusunda annelere söylediğim bir söz var 🤗”Oxford vardı da biz mi okumadık “ yani imkan olsa hangi anne bebeğini emzirmek istemezGerçek şu ki inanarak doğru şekilde süt sağımı gerçekleştirilirse ... 👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽
#Repost @incicandemir_ with @get_repost
・・・
Anne sütü ve anne göğüsünden emme konusunda annelere söylediğim bir söz var 🤗”Oxford vardı da biz mi okumadık “ 💜yani imkan olsa hangi anne bebeğini emzirmek istemez💜Gerçek şu ki inanarak doğru şekilde süt sağımı gerçekleştirilirse benim gibi bebeği hiç emmediği halde 18 ay süt sağmak mümkün 💜 Yoğun Bakım günlerinde zor da olsa süt temin edebilmiş anneler , eve taburculuk sonrası dönemde yaşadıkları başlıca sorun biberondan anne göğsüne geçiş konusu.Birçok görüş ve varsayım karşısında nihai gerçek şu ki , 32 hafta ve altında doğan bebeklerin büyük coğunluğu %100 öğün BESLENMESiNi anneden emmerek sağlayamamaktadır( istisnalar var elbet)Bu konuda annelerin "oldurma gayreti" son derece taktir ile karşılanacak bir fedakarlık.💜Destek verdiğim ailelerde gözlemlediğim sonuç benzer.Evdeki zorlu uyum süreci ve yorgunluğu , bebeğin emme refleksindeki güçlük ve prematüreliğin doğası gereği anne göğüsünden etkin şekilde kavrama güçlüğü ve birçok neden sütün göğüsten tamamen boşalmasına engel teşkil etmektedir. 💜Her 3 saate 1 kez çift başlıklı hastane tipi pompa ile az veya çok süt sağımı gerçekleşmeli ki prematüre bebek mümkün olan en uzun süre anne sütü ile beslenebilsin.Dolaysıyla anne sütü söz konusu olduğunda prematüre bebeğin biberon veya anne göğsünden beslenmesi çokta önemli değil. Ancak bilinmeli ki anne göğüsü boşaltıldığında tekrar süt üretimi gercekleşecektir. Daha fazla bilgi için www.pbed.net sitesinde Yazılar bölümünü ziyaret edebilirsiniz.💜Önemli bir son mesaj prematüre bebek annesi olarak zaten ağır olan duygusal yükünüze başka yükler binmesine izin vermeyin. Doğru sağım ve doğru bilgilenme konusunda elinziden gelenin en iyisini yapın 💜daha fazla bilgi icin www.pbed.net ve #prematürebebekbakımı adlı kitabımı okuyabilirsiniz #kadergayreteaşıktır✔️✔️ 💜 #prematürebebekbakımı #prematüregücü #prematuregucu #prematureannesi #annesütü
Read more
Çok önemli bir uyarı paylaşıyorum. Başka bir anne yazmıştı eski bir gönderi ama yine bahsetmek ...
Media Removed
Çok önemli bir uyarı paylaşıyorum. Başka bir anne yazmıştı eski bir gönderi ama yine bahsetmek istedim. Yeniden geçmiş olsun. #repost Bunların artık denetlenmesi gerekiyor. Çocuklarımızın hayatı bu kadar ucuz değil!!! BİZ YANDIK, SİZ YANMAYIN!!! Ilk ucan balonumuzla facianin ... Çok önemli bir uyarı paylaşıyorum. Başka bir anne yazmıştı eski bir gönderi ama yine bahsetmek istedim. Yeniden geçmiş olsun. #repost
Bunların artık denetlenmesi gerekiyor. Çocuklarımızın hayatı bu kadar ucuz değil!!! BİZ YANDIK, SİZ YANMAYIN!!!
Ilk ucan balonumuzla facianin eşiğinden döndük!!! Hani şu heryerde satilan ucan balonlar var cizgi film karakterli. binbir çeşit. Çocuklar görünüşlerine özeniyor... Yıllardır hiç almadım tehlikeli oldugunu bildiğimden değil gereksiz bir oyuncak olduğunu dusundugumden. İlk kez aldik. Kucuk kumla (Gemlik) sahildeki bir satıcıdan. Normalde uçan balonların helyum gazı ile doldurulmasi gerekiyor ve helyum tehlikeli bir gaz degil. Ama uckagitcilar artık ona da el atmislar. Başımıza bu kötü olay geldikten sonra arastırdım ki. Tanesi 5 tl ye satılan bu balonların içinde helyum gazı degil KARBIT VE LAVOBO ACICI kullaniliyormus Ki maliyetleri ucuz olsun. Ve bir bomba kadar etkisi varmis!!!... Maalesef ki bizimki de oyleymis. Kızımın elinde bomba gibi bir sesle patladı ve ateş topuna dondu. Saniyeler icinde elleri tamamen yandı. Alevi sönmüyor balonun naylonu vucudunuza yapışıp ayrılmıyor. Ben yanindaydim ve şükürler olsun ki anında mudahale ettim. Ya olmasaydim ??? Ellerinde 2. Dereceden derin yaniklar var sağ bacağının üst kisminda da... ilk mudahalesini acil serviste genel cerrah yapti Ve soyledigi ilk sey cok sansliymissiniz kirpikleri, sacları da yanmış, Sukur ki gozleri ve yuzu yanmamis!!! Yani daha kotusu olabilirdi!!! uzerinde kiyafet olsaydi alev alip tutuşabilirdi daha bir cok kotu senaryo... ellerinde derin yaniklar oldugu icin sinirlerin zarar gorme ihtimaline karsilik Plastik Cerrahında tedavimiz devam ediyor. Bugun 4. günümüz ve en az 10 gun boyunca da pansumanlarımız devam ediyor olucak. Umuyoruz ki bu kötü tecrubenin izlerini omur boyu taşımak zorunda kalmaz minik prensesim.... Bu gönderiyi tüm annelere tüm ebeveynlere farkındalık oluşturmak için yazdım. Çoğu kisi maalesef ki bu balonların tehlikesini bilmediği için almaya devam ediyor. Lütfen paylaşın herkes okusun cocuklarının incecik bileğine bir bomba bağlamasınlar...
NECLA SEVİNÇ @neclasevinc
lütfen paylaşalım ki başka çocuklar yanmasın😢
Read more
Loading...
 #Repost @refikabirgul with @get_repost ・・・ Türk kahvesi ve kahve kültürü dünyanın bir çok ülkesinden ...
Media Removed
#Repost @refikabirgul with @get_repost ・・・ Türk kahvesi ve kahve kültürü dünyanın bir çok ülkesinden önce memleketimizde varken kültürümüze, atasözlerimize, deyimlere kadar yerleşmişken. Kahveyi bu kadar eski tanıyan bizler neden Amerikan zincir kahve dükkanlarını açmayı ... #Repost @refikabirgul with @get_repost
・・・
Türk kahvesi ve kahve kültürü dünyanın bir çok ülkesinden önce memleketimizde varken kültürümüze, atasözlerimize, deyimlere kadar yerleşmişken. Kahveyi bu kadar eski tanıyan bizler neden Amerikan zincir kahve dükkanlarını açmayı hatta daha güzelini yıllarca yapmayı, bu kahveyi çeşitlendirmeyi düşünmedik bilemiyorum. Sanırım en büyük sorunumuz çeşitlendirememek. Türk kahvesini aslında demlemesinden, tatlıda kullanmasına kadar bir çok farklı şekille çeşitlendirebiliriz. YouTube da yaptığımız size fikir vermesi adına 2 video önerim olacak. “Tembel Kahvesi” ve “Türk Kahvesi Güzellemeleri” adında iki videomuz var muhakkak izleyin. Biz bizim olan, bu memlekete ait olan bir şeyi çeşitlendirdikçe, kolaylaştırdıkça ve hayatımıza daha çok soktukça kaybolmayacağına ve dünyaya çok daha güzel ve çeşitli tanıtabileceğimize inanıyoruz. Bunu yaptığımız için aslını bozuyorsunuz diye bize kızanlar oluyor, niyetimiz aslını bozmak değil çeşitlendirip, kolaylaştırıp, sahip çıkmak. Bugün türk kahvesi günüymüş istedim ki elimizdeki değerleri bir kez daha gözden geçirip neler yapabiliriz hayal edelim. Haydi kendinize bir Türk Kahvesi yapın bol köpüklüsünden gururla yudumlayın 🤗
Read more
 #Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ Güzel, akıllı, marifetli, pratik ve çalışkan... ...
Media Removed
#Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ Güzel, akıllı, marifetli, pratik ve çalışkan... Güzelliği ve fitliği malum dillere destan. İki şahane oğlu ile arı gibi bir anne. Sayfamıza bayram neşesi katan Çağla Şikel @cakobel79 @gulben123 ile konuştuk bu hafta... YouTube kanalın ... #Repost @gulben_gazete with @get_repost
・・・
Güzel, akıllı, marifetli, pratik ve çalışkan... Güzelliği ve fitliği malum dillere destan. İki şahane oğlu ile arı gibi bir anne. Sayfamıza bayram neşesi katan Çağla Şikel @cakobel79 @gulben123 ile konuştuk bu hafta... 🔷YouTube kanalın çok iyi gidiyor... Memnun musun YouTube’da olmaktan? Ne kadar zamanını alıyor? Aslında haftada iki video koyuyoruz. Konuları ben ve ekibim buluyoruz. Herhangi bir şey bize bir konu yaratabiliyor. Hiç aklımızda olmayan şeyler ortaya çıkabiliyor.
🔷Sen zaten gündüz kuşağında yaptığın televizyon programlarından aşinasın bu konulara değil mi? Aslında öyle ama YouTube izleyicisi çok farklı. Mesela bana diyorlar ki “Çağla, yeni başlayanlar için makyaj yapar mısın?” Ben “Saçmalama, 50 tane makyaj videosu yaptım” diyorum. “Hayır” diyor, yeni başlayanlar için olacak illa. Çünkü YouTube’daki kitle çok genç. 15-20 yaş arasında çoğunluk. Daha küçük yaştaki çocuklar bile girip “Çağla Abla” diye bakıyor. YouTube kanalı açtıktan sonra çok ilginç bir şey oldu. Aquapark’a gittik çocuklarla. Elimde botla yürüyordum. Yanıma 9-10 yaşlarında kız çocukları geldi. “Biz sizi çok seviyoruz. Sizin videolarınızı takip ediyoruz. Siz en sevdiğimiz YouTuber’sınız” dediler. “Çok teşekkür ederim” dedim. Kızlar beni asla tanımıyor. Asla Çağla olarak bilmiyor. Yüzde 100 eminim. Çünkü arkamı döndüğümde çığlık attı. Kaç senedir bu camiadayım kimse arkamdan çığlık atmadı. Bu çok güzel bir şey.
🔷Çok güzel gerçekten...Orada yeni bir kitle edinmek, kimse yokmuş gibi kameraya konuşmak... Dışarıda neysem orada da oyum. Nasıl aynanın karşısında “Ne biçim eyeliner çektim, olmadı” diyorsam orada da bunları söylüyorum. Aslında kanal fikri bana sorulan sorularla ortaya çıktı. “Nasıl makyaj yapıyorsun? Saçını nasıl yapıyorsun? Farı nasıl sürüyorsun? Eyeliner nasıl oraya gitti?” gibi çok fazla soru geliyordu... 🔷Her şeyin doğal olması bence en büyük izlenme sebebi... Bence de... Mesela başta biraz sohbet ediyorum. “Ne yapıyorsunuz? İyi misiniz? Ben de iyiyim. Sağ olun. Çok teşekkür ederim. Yalnızım bugün” filan diyorum kendi kendime saçma sapan... #ÇağlaŞikel #manken #sunucu #anne #youtuber #youtube #gülbenergen #gulbenergen #hürriy
Read more
 #Repost @serenayss with @get_repost ・・・ Köklerinle kucaklaş. Köklerini sev. Seni bugünlere ...
Media Removed
#Repost @serenayss with @get_repost ・・・ Köklerinle kucaklaş. Köklerini sev. Seni bugünlere taşıyan tüm yaşanmışlıklarına, hayatına değen tüm insanlara teşekkür et. Kızgınlık, kırgınlık taşıma Unutma ki herkesin kendi ağırlığınca bir sınavı var, sadece sana zor değil hayat... GÖR, ... #Repost @serenayss with @get_repost
・・・
Köklerinle kucaklaş.
Köklerini sev.
Seni bugünlere taşıyan tüm yaşanmışlıklarına,
hayatına değen tüm insanlara teşekkür et.
Kızgınlık, kırgınlık taşıma
Unutma ki herkesin kendi ağırlığınca bir sınavı var, sadece sana zor değil hayat...
GÖR, ANLA , BAĞIŞLA, SEV, KUCAKLA... Hayat çok kısa....
Değerlerini, doğrularını, inandıklarını, onurunu, ahlakını, insanlığını kaybetme...
Kültürüne, doğduğun yere sahip çık, gurur duy.
Tahammülsüz olma, vazgeçme, inandına savaş değerlerin için.... Değerlerimizi kaybettiğimizde geriye bizi biz yapan hiç bir şey kalmıyor.
Bayramlar tam da bunun için değil mi?
Bize özümüzü hatırlatmak, bir olmanın, birlikte olmanın gücüne yeniden inanmak için.
Es geçme.
Hiç kimseyi, hiç bir olayı küçük görme.
Unutma ki hiç bir şey tesadüf değil.
Hiç bir şey sebepsiz ve çözümsüz değil.
Hayatın sana söylemeye çalıştığı şeyleri duymazdan gelme.
DİNLE, FARKINDA OL, AÇIK OL, AKIŞTA OL.
Sonsuzluk sadece ‘an’ da dır.
Her zaman yüzde yüzünle o ‘an’ da ol..! #herkeseiyibayramlar #bugünvehergün 🌸
Read more
Loading...
 #Repost @psikolivee ・・・ Merhaba! Bugün sizinle severek okuduğum bir kitap hakkındaki düşüncelerimi ...
Media Removed
#Repost @psikolivee ・・・ Merhaba! Bugün sizinle severek okuduğum bir kitap hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Kitabımız Metin Hara'nın Yol isimli kitabı. Kitap bize " benim hatam değil " gibi kişisel savunma cümlelerine karşılık her davranış ve kararlarımızdan kendimizin ... #Repost @psikolivee ・・・
Merhaba! Bugün sizinle severek okuduğum bir kitap hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Kitabımız Metin Hara'nın Yol isimli kitabı. Kitap bize " benim hatam değil " gibi kişisel savunma cümlelerine karşılık her davranış ve kararlarımızdan kendimizin sorumlu olduğunu, her insanın içinde kendini gerçekleştirme potansiyelinin olduğunu, bu potansiyelin hayal etmekle ve kendimize inanarak gerçekleşebileceğini anlatıyor. Metin Hara'nın hayatından hikayelerle harmanladığı kitap bize samimi bir anlatım sunuyor. İçerisinde Ki enerjisi, Ki topları, Sufi nefesi egzersizleri, çakralar, alfa ve beta beyin dalgaları, geçmişi temize çekme egzersizleri gibi ilginizi çekecek alanlar var. Doğu tıbbi ve batı tıbbi olarak ikiye ayırdığı alanların bir arada birbirine destek olduğu görüşünde. Eğer ben sadece bilime inanırım kanıtlanmamış şeylerle kafa yormam diyorsanız kitabın bazı yönlerini eleştirebilirsiniz fakat yeni alanlar hakkında fikir sahibi olmak içimdeki enerjiyi keşfetmeye çalışmak istiyorum diyorsanız kitap tam size göre. Tabiki benimde eleştirdiğim bir kaç cümlesi oldu fakat yine de ben kitabı keyifle okudum. Başucu kitabı olabilecek okuyunca tekrardan ara ara içerisine göz gezdirme isteği uyandırabilecek bir kitap kendisi.😊 Özellikle Sufi nefesi egzersizinin anında işe yaradığını söyleyebilirim. Umarım keyifle okursunuz.👍🌸 #metinhara #yol #askinistilasiyol #askinistilasi #kitap #psikoloji #kişiselgelişim #alfa #beta #beyindalgaları #kienerjisi #kitopları #geçmişitemizleme #sufinefesi #batıtıbbı #doğutıbbı #kendinigerçekleştirmek #hayaller
#kendineinanmak #inanmak #varoluş #aşk #ruhparçası #ruh #algı #ruhsağlığı #gelişim
Read more
 #Repost @kitaptanbirdunya with @make_repost ・・・ #kartonkanatlımelekler #harunözen #yitikülkeyayınları . "Ölüm...Hayatlarımızı ...
Media Removed
#Repost @kitaptanbirdunya with @make_repost ・・・ #kartonkanatlımelekler #harunözen #yitikülkeyayınları . "Ölüm...Hayatlarımızı üzerine kurduğumuz en keskin gerçeklik olgusu. Ne zaman geleceğini - iyi ki - bilmediğimiz, kimine göre sona, kimine göreyse sonsuzluğa açılan ... #Repost @kitaptanbirdunya with @make_repost
・・・
#kartonkanatlımelekler #harunözen #yitikülkeyayınları
.
"Ölüm...Hayatlarımızı üzerine kurduğumuz en keskin gerçeklik olgusu. Ne zaman geleceğini - iyi ki - bilmediğimiz, kimine göre sona, kimine göreyse sonsuzluğa açılan dar, karanlık pencere. Nereden gelmişti aklıma durduk yerde? Her aşkın nihayetinde itina ile öldüğüm için olabilir miydi?"
.
Kaç kez aşık olabilir ve kaç kez ölebilir bir insan yaşamı boyunca? Daren'i tam dört kez öldürdüler ve O, ölmekten bir türlü vazgeçmedi. Sahi insan yaşadığı tüm acılara, hayatındaki bütün kayıplara rağmen tekrar ayağa kalkabilir miydi, hadi bunu da geçtim en zoru sevebilir miydi yeniden, sanki hiç acı çekmemiş gibi.
.
"Hayatı boyunca engebeli yamaçlarla karşılaşan ve bu yamaçları aşmak için kendi elleriyle yaptığı merdivenlere tırmanırken, son basamağından düşerek sil baştan başlamak zorunda kalan bir adam var karşınızda."
.
İnsanoğlu geçmişte yaşadığı kayıpları bile derine gömebiliyor ve bir süre sonra tekrar kaldığı yerden yaşamaya devam edebiliyor. Hayatın en garip yönü bu olsa gerek; unutmak tüm hataları, tüm ölümleri, tüm kaybedişleri, tüm kırgınlıkları ve yeniden hayatın akışına dalmak. Sanki hiçbir şey olmamış gibi aynı saflıkla, aynı hataları tekrar tekrar yaparak ve unutarak yitirdiklerini...
.
En çok da Süreyya için yandı içim. Daren'e üzülmediğim kadar üzüldüm ona, tüm hayallerini yarım bırakarak terk etmek zorunda kalmıştı bu zalim dünyayı. Oysaki tek masum oydu bu hikayede!
.
.
Şunu belirtmek isterim ki aşk, aşk kokan kitapların sayfalarını çevirmekten pek hoşlanmam aslında; ama hayata dair derin izler taşıyorsa bir kitap, o birbirine ahenkle bağlanmış, altı çizilesi, notlar alınası cümlelerin hatırına bile okurum o kitabı.

Bazı bölümler yani aşkın tekrar ettiği bölümler keşke bu kadar uzun olmasaydı desem de kitabın kapağını kapatırken aklımda kalan tek şey; bu nasıl bir anlatımdı, zekice kurulmuş cümleler derin anlamları taşıyordu beraberinde, okuyup düşünmek istiyordun bir süre tüm taşlar yerine oturana kadar.
.
Hele Daren'in Oğuz Atay, Cemal Süreyya, Özdemir Asaf, Sabahattin Ali..ile sohbet ettiği bölümler ve akıl hastanesinde doktorlarla kurduğu diyalogl
Read more
Gördüyünüz bu şəkil məşhur fransız fotoqrafı Anri Kartye- Bresson tərəfindən Bakıda 1972-ci ...
Media Removed
Gördüyünüz bu şəkil məşhur fransız fotoqrafı Anri Kartye- Bresson tərəfindən Bakıda 1972-ci ildə çəkilmişdir və onun sərgi kolleksiyasına daxil edilmişdir. Şəkildəki cavan oğlanların papaqları öz aktuallığını 21-ci əsrdə də saxlamaqla, gündəlik qarderobun əsasını təşkil edir. ... Gördüyünüz bu şəkil məşhur fransız fotoqrafı Anri Kartye- Bresson tərəfindən Bakıda 1972-ci ildə çəkilmişdir və onun sərgi kolleksiyasına daxil edilmişdir. Şəkildəki cavan oğlanların papaqları öz aktuallığını 21-ci əsrdə də saxlamaqla, gündəlik qarderobun əsasını təşkil edir. İstər xanım olsun, istər cavan oğlan...
Bu növ papaqları yerli brendimiz @papaqchi tərəfindən luxout.net saytımızda əldə edə bilərsiniz.
Bu arada, gördüyünüz bu şəkil @portbakumall da hal hazırda gedən @kbagirli nın Keçmişə səhayət sərgisinin bir parçasıdır. Sərgi 25 Sentyabradək davam edir. Qətiyyən qaçırmayın!
#photoexhibition #photo #azerbaijan #baku #70s #caps #men #mood #vintage #Repost @luxoutaz
Read more
 #Repost @kuranamaz with @repostapp.
・・・
"KİM RABBİ İLE KONUŞMAK DİLERSE KUR’ÂN-I KERÎM OKUSUN.” . ...
Media Removed
#Repost @kuranamaz with @repostapp.
・・・
"KİM RABBİ İLE KONUŞMAK DİLERSE KUR’ÂN-I KERÎM OKUSUN.” . Resûlullah Efendimiz (s.a.v) buyurdular: "Cebrâil (a.s) bana dedi ki: Allâhü Teâlâ sana selâm söylüyor ve buyuruyor ki: Kul benim huzurumda namaza durup "Allâhu Ekber" dediğinde ... #Repost @kuranamaz with @repostapp.
・・・
"KİM RABBİ İLE KONUŞMAK DİLERSE KUR’ÂN-I KERÎM OKUSUN.”
.
Resûlullah Efendimiz (s.a.v) buyurdular: "Cebrâil (a.s) bana dedi ki: Allâhü Teâlâ sana selâm söylüyor ve buyuruyor ki:

Kul benim huzurumda namaza durup "Allâhu Ekber" dediğinde onunla aramızda bulunan perdeyi kaldırırım.

Kul "elhamdü" dediğinde Allâhü Teâlâ, "Hamd kime mahsustur?" diye sorar, o da "lillâhi" diye cevap verir.

Allâhü Teâlâ, "Allah kimdir?" diye sorunca "Rabbilâlemîn" der. "Alemlerin Rabb'i kimdir?" buyurunca "Errahmânirrahîm" der. "Rahman ve Rahim kimdir?" diye sorunca "Mâlikiyevmiddîn" der. Bunun üzerine Allâhü Teâlâ, "Ey kulum, din gününün sahibi benim" der. Kul, "İyyâke na'budu ve iyyâke nesteîn; Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım isteriz" deyince Allâhü Teâlâ, "Ey kulum, mademki yalnız bana kulluk edip yalnız benden yardım istiyorsun, o halde istediğini dile ki sana verilsin" buyurur.

Kul "İhdinâ; bize hidayet et" deyince Allâhü Teâlâ, "Hangi hidayeti istiyorsun?" buyurur. Kul "Essırâta'l-müstakîm; "Sırât-ı müstekîmi, doğru yolu" deyince Allâhü Teâlâ, "Hangi yolu istiyorsun?" diye sorar. Kul "Sırâtallezîne en'amte aleyhim" "Kendilerine in'âm ettiğin bahtiyarların yoluna" deyince

Allahü Teâlâ: "Ey meleklerim, siz de şahit olun ki ben bu kulumu, kendilerine nimet verdiğim peygamberler, sıddîklar, şehitler ve salihlerle beraber kıldım" buyurur. Kul, "Ğayri'l-mağdûbi aleyhim veleddâllîn; Ne o gadap olunanların, ne de sapkınların" deyince Allâhü Teâlâ tekrar meleklere, "Şahit olun ki ben bu kulumu nimet verdiğim kimselerden kıldım, gazaba uğramışlardan ve sapkınlardan eylemedim" buyurur.

Kul "Amin" deyince onunla beraber bütün melekler de "Amin" derler. .

Arkadaslarinizinda okuma vesile olmak icin yoruma etiketleyin.
Read more
 #Repost @serenayss with @get_repost ・・・Okuduğum en güzel bayram mesajı🦋 İyi ki sen!<span class="emoji emoji1f499"></span> #SerenaySarikaya ...
Media Removed
#Repost @serenayss with @get_repost ・・・Okuduğum en güzel bayram mesajı🦋 İyi ki sen! #SerenaySarikaya Köklerinle kucaklaş. Köklerini sev. Seni bugünlere taşıyan tüm yaşanmışlıklarına, hayatına değen tüm insanlara teşekkür et. Kızgınlık, kırgınlık taşıma Unutma ki herkesin ... #Repost @serenayss with @get_repost
・・・Okuduğum en güzel bayram mesajı🦋 İyi ki sen!💙 #SerenaySarikaya
Köklerinle kucaklaş.
Köklerini sev.
Seni bugünlere taşıyan tüm yaşanmışlıklarına,
hayatına değen tüm insanlara teşekkür et.
Kızgınlık, kırgınlık taşıma
Unutma ki herkesin kendi ağırlığınca bir sınavı var, sadece sana zor değil hayat...
GÖR, ANLA , BAĞIŞLA, SEV, KUCAKLA... Hayat çok kısa....
Değerlerini, doğrularını, inandıklarını, onurunu, ahlakını, insanlığını kaybetme...
Kültürüne, doğduğun yere sahip çık, gurur duy.
Tahammülsüz olma, vazgeçme, inandına savaş değerlerin için.... Değerlerimizi kaybettiğimizde geriye bizi biz yapan hiç bir şey kalmıyor.
Bayramlar tam da bunun için değil mi?
Bize özümüzü hatırlatmak, bir olmanın, birlikte olmanın gücüne yeniden inanmak için.
Es geçme.
Hiç kimseyi, hiç bir olayı küçük görme.
Unutma ki hiç bir şey tesadüf değil.
Hiç bir şey sebepsiz ve çözümsüz değil.
Hayatın sana söylemeye çalıştığı şeyleri duymazdan gelme.
DİNLE, FARKINDA OL, AÇIK OL, AKIŞTA OL.
Sonsuzluk sadece ‘an’ da dır.
Her zaman yüzde yüzünle o ‘an’ da ol..! #herkeseiyibayramlar #bugünvehergün 🌸
Read more
 #Repost @khrmnngkhnn • • • • • SÜT TOZU Ankara’da bir ilkokul... 1955-60’lar, öğrenciler, ...
Media Removed
#Repost @khrmnngkhnn • • • • • SÜT TOZU Ankara’da bir ilkokul... 1955-60’lar, öğrenciler, Amerikan yardımı olarak yurda gelen sulandırılmış süt tozlarını içmek için sıradalar... O günlerden yaşanmış bir anı "1960'lı yıllarda ilkokula gidiyordum. Öğretmenimiz süt tozu paketleri ... #Repost @khrmnngkhnn
• • • • •
SÜT TOZU

Ankara’da bir ilkokul... 1955-60’lar, öğrenciler, Amerikan yardımı olarak yurda gelen sulandırılmış süt tozlarını içmek için sıradalar...
O günlerden yaşanmış bir anı "1960'lı yıllarda ilkokula gidiyordum.
Öğretmenimiz süt tozu paketleri dağıttı; Abd'den yardım olarak gelmiş!
Bizim evde 100'e yakın keçi vardı, 30'dan fazla inek vardı.
Süt ve yoğurdu satma imkânımız yoktu.
Bize yetecek kadar her türlü süt ürünümüz vardı.
Ama ben cicili paketler içindeki süt tozu paketlerini sevine sevine eve getirdim.
Eve girmeden önce avluda dedemle karşılaştım; 'elindeki nedir?' diye sordu. Açıkladım... 'Bizim sütümüz var, götür onu geri ver, sütü olmayan çocuklara versinler.' dedi. aslında köyümüzde sütü olmayan ev yoktu. ben biraz duraklayıp götürmek istemedim. 'Oğlum, bunlar bizim iyiliğimiz için bunu vermiyorlar, bizi zehirlemek için gönderiyorlar!' dedi.
Ben okulda aldığım derslerden kendime güvenerek dedeme karşı geldim.
Söylediklerini okula gitmemiş dedemin cehaletine yordum.
Ona itirazlar ettim.
Beni ikna edemeyince inandırmak için bir deneye başvurdu. Güçlü bir köpeğimiz vardı. 'Git, süt tozunu süte çevir getir.' dedi. Gittim, süt tozundan süt yapıp getirdim. Köpeğimiz kulübesinde idi.
Götürdük ve önüne koyduk.
Ağzını koydu, yaladı, çekti, bırakıverdi; 'Siz beni zehirlemek mi istiyorsunuz?!.' anlamında hırsla bize baktı.
Saldıracak gibiydi.
Kabı aldık.
Dedem onu suda yıkadı.
Sonra bana 'git, evden bizim sütten getir.' dedi.
Evden yarım kilo kadar sütü götürüp yıkanmış kaba koydum. Yine köpeğin önüne sürdük.
Ağzını koydu.
Bir defa nefes aldı.
İki içimde sütü bitirdi. dedem hiç okula gitmemişti ama öğretmenimden ve o sütleri okulumuza gönderen yetkililerden daha çok şey biliyordu..." Ve bu dağıtılan süt tozlarından sonra Turkiyede ilk "Çocuk felci vakaları görüldü ve felç salgını başladı." Sonra ne mi oldu?
Amerika bize milyon dolarlar karşılığında çocuk felci aşıları sattı..
Ne kadar manidar..
Bizi bomba ve silahlarla öldürenlerin,aşı ve yiyeceklerini masum gördüğümüz sürece daha çok aldanacağız.
Önce bizi hasta edip,peşine ilaç ve aşısını satıyorlar!
Read more
Son zamanlarda okuduğum en muhteşem yazı! Yaşasın dedirten oh be dedirten! Evettttt dedirten.. ...
Media Removed
Son zamanlarda okuduğum en muhteşem yazı! Yaşasın dedirten oh be dedirten! Evettttt dedirten.. yalnız değilim değiliz diye çığlık atmak istiyorum böyle ruhlar olduğunu gördükçe yaşam sevincim artıyor! Yaşasın memeler yaşasın bize dayatılan her şeye karşı durabilen cesur yürekler! ... Son zamanlarda okuduğum en muhteşem yazı! Yaşasın dedirten oh be dedirten! Evettttt dedirten.. yalnız değilim değiliz diye çığlık atmak istiyorum böyle ruhlar olduğunu gördükçe yaşam sevincim artıyor! Yaşasın memeler yaşasın bize dayatılan her şeye karşı durabilen cesur yürekler! Günlerdir sadece mutsuzdum şu an dans etmek istiyorum! İyi ki varsın Zeliha hatun! ❤️ #Repost @zelihagursoy with @get_repost
・・・
Eliz Yaz’ı her yerde emzirdim. İstanbul Modern’de sergi gezerken, daha minicik halde tatile gitmeye karar verdiğimizde uçarken, tüm yaz boyu denizin içinde bile! Tüm akrabalar odadayken, sen rahat rahat emzir biz gidelim dediklerinde ben rahatım lütfen sohbet edelim diye yineleyip bir yandan emzirdim. Ne sohbetten, yaşamdan, kendimden ne de Eliz’den çaldım. Her zaman her kurduğum ilişkide güzelliği ve iyiliği yaymaktan yana oldum. İnsan sevgiyi tanıyıp bildi mi, aksi istikamette gelişen hiçbir duygu durumu kalıcı olamaz düşüncesindeyim. Sıkıntılar fark edilmeli, etrafında gezinip öğrenilmeli ama kalmamalı orada. Bu mükemmel hediyeyi nasıl yok sayabilirdim? Hayatımın yalnızca belirli bir döneminde seksüel obje olarak görülmekten ziyade bir cana can akıtan memeyi nasıl düşünce kalıplarıyla hapis tutabilirdim ki? Karnım acıktığında herkesin önünde ulu orta karnımı doyurabiliyorsam çocuğumdan bunu nasıl çalabilirdim? Neden bunu yapmamız öğretiliyor ve sorgulamadan odalara, yaz sıcağı ortasında bezlerin altına gizleniyoruz ki? Bunu bana da yapmaya çalıştılar, onlara kızmak yerine onlara gülümsedim ve bir sorun yokmuş gibi davrandım çünkü ortada bir sorun yoktu. Eylemler ve düşünceler, hayaller ve gerçekler düşündüğümüzden çok daha sıkı bağlı birbirine. Kalbime hep hatırlattığım gibi, sadece cesaret! Cesaret kalbim, yaşamak ve yaşatmak için, uçmak ve kök salmak için, kalmak ve gitmek için.
1-7 Ağustos Dünya Emzirme Haftası, memelere, kadınlara, çocuklara, “erkeklik” kavramına sıkıştırılmış erkeklere özgürlük!
Ne yapabilirim diye düşünüyorsan utanarak emziren birini gördüğünde ona bunun ayıp olmadığını ve hem kendinin hem de çocuğun en doğal hakkı olduğunu hatırlat! Evet anlaşılmayacak olduğunu düşünsen bile! Yaşasın memeler! Yaşasın annelik!
Read more
 #Repost @azrakohen with @get_repost ・・・ Evet Biz seferden sorumluyuz, zaferden değil! Ama ...
Media Removed
#Repost @azrakohen with @get_repost ・・・ Evet Biz seferden sorumluyuz, zaferden değil! Ama sefere yüreğini koyanlar zaferin de sahibi değiller midir? Dünyaya örnek olmuş, hayret dolu bir seferin, ihtişamlı bir zafere dönüşmesinin öyküsüdür Türkiye! Düşünün! 1.Dünya savaşından ... #Repost @azrakohen with @get_repost
・・・
Evet Biz seferden sorumluyuz, zaferden değil! Ama sefere yüreğini koyanlar zaferin de sahibi değiller midir?
Dünyaya örnek olmuş, hayret dolu bir seferin, ihtişamlı bir zafere dönüşmesinin öyküsüdür Türkiye!
Düşünün!
1.Dünya savaşından yenik çıkmışız. Topraklarımızı ve öz kaynaklarımız paylaşmak İçin yıllarca örgütlenmiş ülkeler tarafından köşeye sıkıştırılmışız...
Yıl 1922 olmuş.
Çaresiziz.
Ama çaresizlikten kurtuluş değil midir Zafer?
İmkansıza karşı elde edilen başarıya başka ne denebilir ki?
30 Ağustos’ta vatanı kurtarmak için Baş Komutanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Dumlupınar’da birlik içinde, sağ, sol, Alevi, Sünni, Kürt, Türk demeden, insanlarımızı ayırıp bölmeden, kimseyi küçümsemeden o yüce birlik duygusu içinde vatan topraklarımızı, onurumuzu korumak İçin verdiğimiz emek öylesine kıymetli ki!
Toprağı vatan yapan şey işte o yüce birlik duygusu değil mi?
İşte bu yüce duyguya beden olmuş şehitlerimizi de anma günüdür bugün!
Yüreğimde her an hissettiğim bu birlik duygusunun vatanın her köşesinde yaşayan her bir kişinin kalbini kuşatması ve hep birlikte zaferlerimize yuva olması dileğiyle 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!
Bizi gömmüşlerdi, ama tohum olduğumuzu bilmiyorlardı... Daima birlikte! #30agustoszaferbayrami #30agustos #30agustus2018 #azrasarizeybekkohen #akilahazrakohen #azrakohen #aeden #fiçipi #bayram #birlik #birlikduygusu #bizigömdüleramatohumoldugumuzubilmiyorlardı
Read more
 #Repost @gezginkitapsever ・・・ . ‘Kuracağız öz yurtta dirliği,düzenliği Yıkıyor engelleri ...
Media Removed
#Repost @gezginkitapsever ・・・ . ‘Kuracağız öz yurtta dirliği,düzenliği Yıkıyor engelleri ulus egemenliği Görsün köyler bolluğu,rahatlığı,şenliği Bizimdir o yenilmek bilmeyen Türk benliği . Biz ulusal varlığın temeliyiz,köküyüz Biz yurdun öz sahibi,efendisi,köylüsüyüz’ . Merhabalar ... #Repost @gezginkitapsever
・・・
.
‘Kuracağız öz yurtta dirliği,düzenliği
Yıkıyor engelleri ulus egemenliği
Görsün köyler bolluğu,rahatlığı,şenliği
Bizimdir o yenilmek bilmeyen Türk benliği
.

Biz ulusal varlığın temeliyiz,köküyüz
Biz yurdun öz sahibi,efendisi,köylüsüyüz’
.

Merhabalar dostlar🙋🏻‍♀️📚
Eğitim noktasında en çok yakındığımız nokta nedir? Öğrenciliği yeni bitmiş bir öğretmen, ona rağmen hala öğrenci olan biri olarak en çok yakındığım nokta bize verilen bilgileri nerede kullanacağımız. Her öğrencinin de bir kez olsun yakındığı durum: ‘Matematik benim ne işime yarayacak sanki?’
.
Dönem itibariyle çocuklarımıza ihtiyaçlarını kendileri karşılamayı öğretmeye çalıştığımız, özgür bir birey olması için büyük paralar vererek montessori eğitim sistemini benimse-miş(!) okullara gönderdiğimiz, Finlandiya eğitim sistemi diye diye uzaktan iç çektiğimiz ama bunu öğretmenler olarak bile sadece siyasi tartışmalara mal ettiğimiz bir dönemdeyiz. Sanmayın ki ben özgür bireyler yetişsin istemiyorum. Bütün sene boyunca 5 yaş grubu öğrencilerime bile mümkün olduğunca bunu aşılamaya çalışmış bir öğretmen olarak konuşuyorum. Sitemim 21. yüzyılda olmayan bu sistemin 1940 yılında ülkemizde uygulanmış olmasına rağmen kapatılmasına. Ve bu sistemi bizi örnek alarak yapılandırmış ülkelere özenerek bakmamıza aslında...
.
Enstitülerin Tonguç Babası (İsmail Hakkı Tonguç) , ‘Köy işten kaçan, nefret eden pasif öğretmene değil, işi seven, ona sarılan, iş vasıtasıyla yurdu şenlendirecek olan canlı, hareketli öğretmene muhtaçtır.’ diyor. Öğretmenler bu bilinçle yetiştiriliyor. Yani köyler için açılmış enstitülere gelen çocuklara tarla ekip biçme, duvar örme, dikiş-nakış , yoğurt peynir yapma, çobanlık vs işlerine yarayacak derslerde veriliyor. Öğrendikleri matematiği tarlalarının etrafını çevirirken kullanıyorlar, fiziği su kanalları yaparken. Unutulmayacak bilgiler öğreniyorlar bu şekilde. Enstrüman çalma zorunluluğu ile okuyorlar. Ellerinden kitaplar düşmüyor. Çobana giden öğrencinin azık çantasından bile.. Sonra geldikleri köye öğretmen olarak gidip kendi küçük köy enstitüleri kuruyorlar.
Read more
🕊 En eski dinleyicilerimden, erken bir #tb olsun. Kasım 2000, ilk albüm “Gelgit”ten “4 gün 4 gece” / An early #tb by one of my first listeners. November 2000, “4 days and 4 nights” from the first album “Gelgit”. #Repost @tuncasmusicbox with @get_repost ・・・ Gecenin ikinci hazinesi varlığı ... ✨🕊 En eski dinleyicilerimden, erken bir #tb olsun. Kasım 2000, ilk albüm “Gelgit”ten “4 gün 4 gece” / An early #tb by one of my first listeners. November 2000, “4 days and 4 nights” from the first album “Gelgit”. #Repost @tuncasmusicbox with @get_repost
・・・
Gecenin ikinci hazinesi varlığı huzur, şarkıları hayat kitabı @aylinaslim 'ın ilk albümü, 2000 çıkışlı Gel Git'ten 4 GÜN 4 GECE... Hollanda zamanlarımda o kadar dinledim ki bu şarkıyı... Aylin'in bu topraklarda şarkı söylemesi hem şansımızdır, hem de olmalıdır. çünkü Aylin aydındır, aydınlıktır, duyarlıdır, yaşar, gözlemler, bakar, yazar, bütün duyguları apaçıktır şarkılarında, aşk ilişkiler kadar, toplumsal konular da güzelce yer bulur şarkılarında. Yabancılık çekmezsiniz o şarkıların duygularında. Hiçbir aşırılık, göz boyama yoktur, şarkılarında ve dolu doludur sözleri... etrafinda olan kadar olması gerekeni de dile getirir. Aşk şarkılarında "uyur gibi yapınca acısının dineceğini" düşünen kadın da o'dur, "Ben şarkılar söylerim, hem çalar hem oynarım, hayat benim hayatım, canım ister giyinirim, canım ister soyunurum, yoksa beğenmedin mı, noldu, hoşuna gitmedi mi" diyerek errrkek egemen sisteme kafa tutan isyankar kadın da o'dur, Gülyabani ile töre kurbanı olan Güldünya nezdinde toplumun kadına bakışına trajikomik bir şekilde isyan eden ozan da o'dur. Hulasa Aylin yaşadığı toprakların hayatini şarkılarıyla bize sunan bir ozandır ve yazmaya söylemeye insanları sarsmaya devam etmesi gerek! Bunu bilir bunu söylerim.
Read more
 #Repost @bayankitaplik (@get_repost) ・・・ Stefan Zweig | Amok Koşucusu✍🏼 #okudumbitti #kitapyorumu • Bol ...
Media Removed
#Repost @bayankitaplik (@get_repost) ・・・ Stefan Zweig | Amok Koşucusu✍🏼 #okudumbitti #kitapyorumu • Bol yeşillikli haftaya günaydın Zweig kalemini sevmeyen yoktur sanırım. Öyle güzel anlatıyor ki duyguları sevmemek elde değil. Şimdiye kadar okuduğum Zweig kitaplarının ... #Repost @bayankitaplik (@get_repost)
・・・
Stefan Zweig | Amok Koşucusu✍🏼
#okudumbitti #kitapyorumu

Bol yeşillikli haftaya günaydın🌿
Zweig kalemini sevmeyen yoktur sanırım. Öyle güzel anlatıyor ki duyguları sevmemek elde değil. Şimdiye kadar okuduğum Zweig kitaplarının ortak özelliği olarak ‘bir intihar vakası’ seyrediyor. Bunun da sebebi muhtemel yazarın II. Dünya savaşında yaşadığı psikoljiyi kalemine yansıtmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Konusuna gelince,eski bir doktorun deniz seyahati sırasında tanıştığı yabancıya yaşadığı olayı anlatmasıyla başlıyor. Yardıma muhtaç bir kadına yardım etmeyip vicdan azabı duyarken nitekim aşık olmasıyla işler karışıyor. Acaba doktoru yardım etmeyi kabul edecek mi bunun cevabı için kitabı okumanız gerekiyor. Bir kaç alıntı bırakıp bol keyifli ve kitaplı günler dilerim🙋🏻‍♀️📚

#alıntı
📌 Ruhu çoktan ölmüştü, geriye öldürülecek yalnızca bedeni kalmıştı.
📌 İnsanlara da tahammülüm yok, bütün gün gülüyorlar.
📌 Güvenin şartı samimiyettir, kayıtsız şartsız samimiyet.
#kitaplaryolda
Read more
 #Repost @htceyldrm54 (@get_repost) ・・・ Yaşlı Adam ve Deniz, yaşlı bir denizci ile onun avı ...
Media Removed
#Repost @htceyldrm54 (@get_repost) ・・・ Yaşlı Adam ve Deniz, yaşlı bir denizci ile onun avı arasında geçen kısa bir hikayeyi anlatıyor. Seksen dört gündür balık yakalayamayan yaşlı balıkçı Santiago, yılmadan umutsuzluğa kapılmadan her gün olduğu gibi balığa çıkar ve umduğunda ... #Repost @htceyldrm54 (@get_repost)
・・・
Yaşlı Adam ve Deniz, yaşlı bir denizci ile
onun avı arasında geçen kısa bir hikayeyi anlatıyor.
Seksen dört gündür balık yakalayamayan yaşlı balıkçı
Santiago, yılmadan umutsuzluğa kapılmadan her gün
olduğu gibi balığa çıkar ve umduğunda da kocaman
bir balık yakalar. Lâkin umulmadık gelişmeler yaşlı adamın
sevincinin yarım kalmasına neden olur.

Kitapta yer alan en güzel husus, yaşlı balıkçının
avı ile yalnız kalıp onlarla konuştuğu anlar.
O an keşfettiği, o an hissettiği ve o an yapması gereken
gibi gördüğü şeyin aslında biraz da hata olduğunu
anladığı durumlar. Sürekli çabalayan bir adamın
çaresiz çırpınışlarını okudum aslında o satırlarda.
Ve bunun yanında bitmek tükenmek bilmeyen bir çaba
ve anlam veremediğim çaresiz bir umut.
Kitabı okurken balıkçı ile yaşıyormuşum gibi hissettim.
Basit bir hikayesi varmış gibi görünse de
Küçük Prens'de olduğu gibi, bu kitapta da
yetişkinler için epey çıkarılacak dersler var.

Hangi yaşta olursa olsun, umudunu kaybetmeyip
vazgeçmemenin, hani çokça kullandığımız
"Sabrın sonu selamet" deyiminin
güzel bir örneği bu kitap.
Benim gibi ilk defa Hemingway okumak isteyenler
bu kitap ile başlayabilirler.

Bir alıntı ile son veriyorum:
"Neden acaba yaşlılar çok erken uyanır.
Günlerini biraz daha uzatmak için mi dersin?"
🌿
"Her gün yeni bir başlangıçtır.
Elbette insanın şansa da ihtiyacı var.
Ama önce gerekeni yapmalı ki,
şans kapıyı çaldığında insan hazır bulunsun."
.
.
#ernesthemingway #yasliadamvedeniz
#bilgiyayınevi #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @vassalam.zanzibar with @get_repost ・・・ Veeee, hadi bu senenin kurban telaşı başlasın! ...
Media Removed
#Repost @vassalam.zanzibar with @get_repost ・・・ Veeee, hadi bu senenin kurban telaşı başlasın! Vira bismillah! Senelerdir dünyanın yoksul ülkelerinde kurban kesiyoruz. Ama Zanzibar’da bu sene üçüncü kurban bayramımız. Bu şu demek, insanlar bekliyor. Etrafımızdaki imamlar, ... #Repost @vassalam.zanzibar with @get_repost
・・・
Veeee, hadi bu senenin kurban telaşı başlasın! Vira bismillah!
Senelerdir dünyanın yoksul ülkelerinde kurban kesiyoruz. Ama Zanzibar’da bu sene üçüncü kurban bayramımız. Bu şu demek, insanlar bekliyor. Etrafımızdaki imamlar, medreseler, okullar, camiler, devlet kurumları, kişiler...herkes kurban soruyor, keseceksiniz değil mi diyor. Bu sene Ramazan’da sponsor bulamadığımız için toplu iftarlar yapamadık, insanlara kumanya paketleri ulaştıramadık. Şimdi korkumuz kurbanda da aynısını yaşamak. O yüzden söz veremiyoruz. Ne dersiniz, bizi destekler; kurbanlarınızı buraya gönderir misiniz?
Not: Kurbanlarınızın bir kısmını Zanzibar'da, bir kısmını da anakarada kesip dağıtacağız.Çünkü anakarada da ihtiyaç büyük. Ve hedefimiz 1000 hisse.(geçen sene 600 küsür kesmiştik)

Burada bir hisse bedeli 50-75 USD arasında gidip geliyor. Çok zaman yanyana iki kurbanın fiyatı bile aynı olmuyor. Biz ise 75 USD (350 TL) topluyoruz, olur da ucuza bulursak artanları yetimlerimize ve projelerimize kullanmak için. Herşeyiyle kendimiz ilgilendiğimiz ve kimsenin masraflarını karşılamadığımız için fiyatlar bu kadar ucuz.
İlgilenenler lütfen aşağıdaki formu doldursun ve bir an önce linkte belirtilen hesap numarasına 75 doları ya da karşılığı olan 350 TL'yi yatırsın. Hatta bilfiil kurban kesiyorsa bile, ay ne ucuzmuş desin bir de burda keselim onun adına:) Hepimize şifa olsun:)
https://form.myjotform.com/82032344395555
Link profilde!
#kurban #bayram #zanzibar #afrika #africa
Read more
 #Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ MÜZİĞE HİÇBİR ZAMAN MOLA VERMEDİM @zeynepcasalini ...
Media Removed
#Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ MÜZİĞE HİÇBİR ZAMAN MOLA VERMEDİM @zeynepcasalini @gulben123 Zeynep Casalini şarkıcılık kariyerine devam ediyor mu?Ediyor. Bir mola var mıydı bilmediğimiz?Mola hiçbir zaman olmadı. Ben hamileyken de Bodrum’da şarkı söyledim. ... #Repost @gulben_gazete with @get_repost
・・・
MÜZİĞE HİÇBİR ZAMAN MOLA VERMEDİM @zeynepcasalini @gulben123 🔷Zeynep Casalini şarkıcılık kariyerine devam ediyor mu?Ediyor.
🔷Bir mola var mıydı bilmediğimiz?Mola hiçbir zaman olmadı. Ben hamileyken de Bodrum’da şarkı söyledim. 3 aylık hamileyken Badem grubuyla düet yaptım. Doğum yaptıktan hemen sonra şarkı söylemeye başladım. Ben sansasyonel biri değilim biliyorsun. Ne şarkılarım öyle ne de ben... O yüzden sistemin içinde kendini cort diye var edemiyorsun. Meraklısı, isteyeni ve seveni takip ediyor. Bundan da çok mutsuz değilim doğrusu.
🔷Mutfağa olan sevginden dolayı mı açtın burayı?Aynen öyle.
🔷Peki veganlıkla ilgili bir misyon yüklenmek istemedin mi? Herhangi birine “Gel vegan ol, bak şöyle iyi böyle iyi” falan diyemem. Çünkü o benim görevim değil. Ben istediğim gibi bir yer açtım. Senin kulağına bile geldi düşün. Gelen, soran ve bilgilenmek isteyen varsa sonuna kadar açığım. Her şeyi anlatırım, gösteririm, pişiririm... Ama misyonerlik başka bir şey. O çok antipatik oluyor. Ben bir video koydum mesela ve altına da dedim ki “Hem çocuklarınızın sağlıklı olmasını istiyorsunuz hem de çok yediriyorsunuz”... Bu kadar ağır değildi ama o zaman tepki duyuyor insanlar. Tepki duymadan tatlı tatlı anlatmak gerek. Merak eden öğrenir. Google diye bir şey var hayatımızda.
🔷Ama doğru bilgi yok. Mesela insan bağırsağı, aslan bağırsağı, etoburun bağırsağı yaz Google’a. Onlarınki kısacık ve kalın. Bizimki upuzun. Burada beyin cerrahı bir komşum var. Harika bir adam. Ben biliyordum zaten ama geçen gün eti sindirme ihtimalimizin olmadığını anlattı. Gerçekten o eti sindirmene ihtimal yok. Sindirdiğin zaman da zaten kötü şeyler sindiriyorsun. Birincisi doğal bir şey yemiyorsun, ikincisi ihtiyacın olan bir şey yemiyorsun. #ZeynepCasalini #vegan #yemek #cafe #restoran #bodrum #müzik #şarkı #şarkıcı #beslenme #sağlık #vegalinibodrum #hayat #haytinicinden #gülbenergen #gulbenergen #röportaj #gazete #hürriyet #hurriyet #kelebek #hürriyetkelebek #çarşamba #instagood #instadaily #instaphoto
Read more
Sevilesi bir yürek daha... #Repost @begocan with @get_repost ・・・ Üzülme! Dert etme can! Görebiliyorsan, Dokunabiliyorsan, Nefes ...
Media Removed
Sevilesi bir yürek daha... #Repost @begocan with @get_repost ・・・ Üzülme! Dert etme can! Görebiliyorsan, Dokunabiliyorsan, Nefes alabiliyorsan, Yürüyebiliyorsan, Ne mutlu sana! Elinde olmayanları söyleme bana Elinde olanlardan bahset can!… Üzülme! Geceler hep kimsesiz ... Sevilesi bir yürek daha... #Repost @begocan with @get_repost
・・・
Üzülme! Dert etme can!
Görebiliyorsan,
Dokunabiliyorsan,
Nefes alabiliyorsan,
Yürüyebiliyorsan,
Ne mutlu sana!
Elinde olmayanları söyleme bana
Elinde olanlardan bahset can!…
Üzülme!
Geceler hep kimsesiz mi geçecek?
Gidenler dönmeyecek mi?
Yitirdiğin her ne ise
Bir bakarsın yağmurlu bir gecede
Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış
Bil ki Güzellikler de var bu hayatta
Gel git’lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?
“Hüzün olgunlaştırır”
“Kaybetmek sabrı öğretir”
Şimdilerde bol bol dua et
Hasat yakındır can!
Kaderini sev!
Varsa kederini de sev!
Üzülme hastalıklarına
Gör, hangi günahlarına kefaret olacak
Terk edildin diye de üzülme
Demek ki sevebilecek bir yüreğin var
Geçmişi unut, hiç yaşanmamış gibi davran
Buluttan nem kapma!
Döküver kirpiklerinden sonbaharı
Bir gün ama bir gün mutlu tebessümlerle kol kola gireceksin
Koklayacaksın yağmur sonrası toprakları
Yükleyeceksin ruhunu kelebek kanadına
Uçacaksın semalara sevdiklerinle can!
Kim demiş ebemkuşağı yedi renk?
Bakmakla görmek arasındaki farkı çözdüğünde
Anlayacaksın ne demek istediğimi can!
Sana tanınan süre üzülmeye değecek kadar uzun değil
Herkes gibi sende sonsuzluğa gün gelip kanat çırpacaksın
Hayatın telaşından insan pek farkında olmuyor ama
Kum saati alta doğru hızla akıp gidiyor
Henüz aşılmamış çok yolların var
Hiç mi güzellik yaşamadın?
Ufacık bir hatırımda mı yok yanında?
Hayatın ellerini bırakma! Küsme!
Hadi mavilerini giyin çık dışarı!
Denizle cilveleşen martılar gibi hayata kur yap!
Yitirdiğin güneş için sevda türküleri söylemeye devam et!
Ölümlüde olsa hayat, ölümsüz bakışlarla bak!
Kaçmakla kurtulamazsın ki;
Yalnızlıktan, hüzünlerden, hayattan
Ayakta kalman gerek, yaşaman gereken can!
Hayat senide içinde görmek istiyor
Hadi yaklaş!
Unutma ki
“Yapmadıklarının kazası yok!”
Ve yine unutma ki
“Aydınlık geceye hiçbir zaman yenik düşmedi” can!
 Mevlana
Read more
 #Repost @bambambookss ・・・ Orta Zekalılar Cenneti - - Anlattığı her konu mükemmeldi.. Anlattığı ...
Media Removed
#Repost @bambambookss ・・・ Orta Zekalılar Cenneti - - Anlattığı her konu mükemmeldi.. Anlattığı her konuya “ Evet gerçekten öyle, evet kesinlikle, ya evet bende böyle düşünüyorum, ne kadar doğru bir tespit” verdiğim tepkiler böyleydi.. Topluma bir bakış açısı onun ki haklı ve ... #Repost @bambambookss
・・・
Orta Zekalılar Cenneti -
-
Anlattığı her konu mükemmeldi..
Anlattığı her konuya “ Evet gerçekten öyle, evet kesinlikle, ya evet bende böyle düşünüyorum, ne kadar doğru bir tespit” verdiğim tepkiler böyleydi..
Topluma bir bakış açısı onun ki haklı ve doğru bir bakış.. Haklı bir eleştiri...
Kitap beni oldukça zorlasa da, yorsa da, bitirmem neredeyse 1 hafta sürse de her kelimesi harikaydı..
Bence Livaneli kitapları okunuyorsa en sona saklanması gerekenlerden.
Neden mi; Bazı kitaplarının yazılış hikayesi anlatılmış ve o kitapları okunmadan bu kitabında anlattıklarını anlayamazsınız.. Ben hepsini okudum mu hayır ama sıkı takipçi olduğum için hemen hemen her kitabın olayını biliyorum bunlar beni zorlamadı..
Ama kitabı okurken tarih ve siyaset hakkında anlattıkları beni zorladı biraz sürekli Google kimden bahsediyor diye bakma ihtiyacı hissettim bu sebeplede kitap biraz elimde işkence görmüş olabilir 🙈 kitapta yaşanmışlık oldu 😌
Eğer hala Livaneli okumaya başlamadıysanız, “Kardeşimin Hikayesi” başlamak için çok doğru bir seçim olacaktır.
Eğer Livaneli okuyorsanız finalde bu kitabı okumanız gerçekten onun düşünce tarzını anlamanız için faydalı olacaktır.
Benden bu kadar ciddi bir yorum beklemiyordunuz biliyorum ama kitapta genç kuşak baya eleştirilmiş hakkını da vermek lazım haklı bir eleştiri 🙏🏼
-
-
#okurlarkutuphanesi #kimneokudu #1kitap1dunya #kitapvatani #kitaplaryolda #okudumbitti #okudumokuyun #kitapkahve #neokumali #kitaplariyikivar #kafkaokur #kitapayraci #neokuyorum #iyikikitaplarvar #bookstagram #kitapyorumu #hergunbirkitap #georgeorwell #livaneli #bookphotography #booklover #birkitapbirfotograf #kitaponerisi #kitapdolusu #instabook #bambamdanyorumlar
#bookstagramkesfet @dogan_kitap @zlivaneli #zülfülivaneli
Read more
 #Repost @abdullah.gondermez with @repostapp ・・・ Burada baş sağlığı, orada gözler aydın; İki ...
Media Removed
#Repost @abdullah.gondermez with @repostapp ・・・ Burada baş sağlığı, orada gözler aydın; İki ayrı dünyada iki ayrı tören var. ALLAH katından gelen bir yüce buyruk üzre, Aramızdan ansızın çadırını deren var. Orada ecdat ruhu şadümanlık içinde Burada tamu içre gönüllerde boran ... #Repost @abdullah.gondermez with @repostapp
・・・
Burada baş sağlığı, orada gözler aydın;
İki ayrı dünyada iki ayrı tören var.
ALLAH katından gelen bir yüce buyruk üzre,
Aramızdan ansızın çadırını deren var.
Orada ecdat ruhu şadümanlık içinde
Burada tamu içre gönüllerde boran var.
Eksilmiş bir yanımız; çarpılmış gibiyiz hep
Yukardan gök mü bastı; altta yer mi çöktü ne?
Kimsede ağız, dil yok; gözleriyle soran var.
Buradan uğurlarken onu binlerce Bozkurt
Orada karşılayan binlerce Alp-Eren var.
O gün Tanrıdağı’nda tan ağardığı çağda,
Dediler Oğuz Han’ın otağına giren var.
Töredir; konan göçer, doğan gün batar elbet
ALLAH zeval vermesin devlet, din ve KUR’AN var.
Read more
 #Repost @inkilapkitabevi ・・・ “İki kişi bir araya geldiğinde, laf eninde sonunda dolaşıp ille ...
Media Removed
#Repost @inkilapkitabevi ・・・ “İki kişi bir araya geldiğinde, laf eninde sonunda dolaşıp ille de şu gönül meselelerine varıyor, değil mi? Öyle ki, bir başkasının deneyimini dinlerken olayı içselleştiriyor, sanki biz de bir türlü iyi bir insanla karşılaşamayacakmışız gibi düşünüyoruz... ... #Repost @inkilapkitabevi
・・・
“İki kişi bir araya geldiğinde, laf eninde sonunda dolaşıp ille de şu gönül meselelerine varıyor, değil mi? Öyle ki, bir başkasının deneyimini dinlerken olayı içselleştiriyor, sanki biz de bir türlü iyi bir insanla karşılaşamayacakmışız gibi düşünüyoruz... İşte mesele tam da bu! Denemeden bilemeyiz. Umut etmezsek deneyemeyiz!..
Engebeli yollardan geçip, büyük cephelerde savaşıp kocaman yaralar edinseniz de, bir gün her şeyin harika olacağına dair inancınızdan asla vazgeçmeyin. Kafamızda aşkı bitiren şey yaşadığımız kötü deneyimler değil, bunlar sebebiyle iyi günlerin geleceğine dair inancımızdan vazgeçmektir... Aşkı, inanmamak uzaklaştırır bizden aslında...” @arasozgur
#inkılapkitabevi
#inkılapkitabevi91yaşında
#özgüraras #mutluaşkdavar #yenikitap #kitap
#kitaplık #instakitap #instabook #book
#books #bookstagram #bookblogger
#bookreader #reader #readers
Read more
Tanıtım çekimi #styling. #Repost @nurviral with @get_repost ・・・ Yeni sezonda yine BEYAZ TV ...
Media Removed
Tanıtım çekimi #styling. #Repost @nurviral with @get_repost ・・・ Yeni sezonda yine BEYAZ TV de birlikteyiz. Hazır mısınız? Dertleşmeye, gülmeye, hayatın dertlerini hafifletmeye. Biz her sabah dertleri dinledikçe azaltmaya, sevinçleri paylaştıkça çoğaltmaya geliyoruz. ... Tanıtım çekimi #styling. #Repost @nurviral with @get_repost
・・・
Yeni sezonda yine BEYAZ TV de birlikteyiz.
Hazır mısınız?
Dertleşmeye, gülmeye, hayatın dertlerini hafifletmeye.
Biz her sabah dertleri dinledikçe azaltmaya, sevinçleri paylaştıkça çoğaltmaya geliyoruz.
Bayram sonrası buluşuyoruz. Tanıtım çekimler bitti. Emek harcayanlar
Stylling: @aysunkaba tarz ondan sorulur😍Can dostumdur👍
Makyöz: @gamzemkyz yıllardır değişmeyenim.
Kuaför: @yildirimozdemir.akaretler @mtndemirr Saçlarıma sihirli bir dokunuş yaptılar. Onlar uzun yol arkadaşlarım.
Fotoğraf: @safagulsoy Enerjisine hayran olduğum🦋
Ve tabi ki @aydakilinc kısaca HERŞEYİM😘
Siz mi? Siz olmazsa olmazımızsınız.
#iyikilerimsiniz
BEKLİYORUM. Adres aynı😘❤️ #beyaztv #nurviral #nurviralhayattaherşeyvar #hayattaherseyvar #iyikionarastladım #bellona
Read more
Madem Perşembe, tabii ki #nemesistbtsi yapacağız! Kitaplığınızdaki eski kitaplarımızdan ...
Media Removed
Madem Perşembe, tabii ki #nemesistbtsi yapacağız! Kitaplığınızdaki eski kitaplarımızdan birinin fotoğrafını #nemesistbtsi etiketiyle paylaşın ve sürpriz kitaplarımızdan birini kazanma şansını yakalayın! Çabuk Perşembe bitiyor! #Repost @kitapiistann (@get_repost) ・・・ #okudumbitti ... Madem Perşembe, tabii ki #nemesistbtsi yapacağız!
Kitaplığınızdaki eski kitaplarımızdan birinin fotoğrafını #nemesistbtsi etiketiyle paylaşın ve sürpriz kitaplarımızdan birini kazanma şansını yakalayın!

Çabuk Perşembe bitiyor!

#Repost @kitapiistann (@get_repost)
・・・
#okudumbitti #kitapyorumu
Selam ben geldim 🙋‍♀️ 🙋‍♀️ Bu sefer Şanslı Liman serisinin ikinci kitabı olan Küçük Tatlı Heyecan'ın yorumu ile geldim 🤭 Bildiğiniz gibi bu seri çabuk okunan ve tatlı aşk kitapları üstelik kasaba hikayesi 😍😍 Daha ne diyeyim harikaydı bu kitabı ilk kitaptan daha çok sevdim ❤️❤️ Bence sahafta falan bu seriyi bulursanız mutlaka alıp okumalısınız. Kitaplar ile kalın 😘😘📚📚
.
.
Puanım : 🌟 🌟 🌟 🌟 🌟
.
.
Konusu :
.
Tara'nın, küçük sahil kasabası Şanslı Liman'a bir daha adım atmamak için binlerce iyi nedeni vardır. Ancak annesinin ölümü ve kız kardeşleriyle ona miras kalan otel yüzünden yıllar sonra aynı yere dönmek zorunda kalır. Oteli işletmeye karar verdiklerinde, işleri yoluna koyana kadar orada kalıp, sonra arkasına bile bakmadan uzaklaşacağına dair kendine söz verir. Ancak geçmişte bıraktığını düşündüğü bir aşk ve bu aşkın gölgesinde kalmış bir sır, yeniden Tara'nın karşısına çıkar ve onu, hayatını sonsuza dek değiştirebilecek bir karar vermek zorunda bırakır.
.
.
#küçüktatlıheyecan #jillshalvis #nemesiskitap #benimnemesisim
Read more
Önce sizi sevdiğimi söyleyerek başlamalıyım<span class="emoji emoji1f47c"></span> Sizlere suprizim var demiştim. <span class="emoji emoji1f60d"></span>İki aydır sizlerden ...
Media Removed
Önce sizi sevdiğimi söyleyerek başlamalıyım Sizlere suprizim var demiştim. İki aydır sizlerden uzak kalmıştım çünkü yeni bir doğum gerçekleşti. Doğumlar zordur, onlara can suyu vermek gerekir. 16 yıl önce çıktığımız @ziyadefasil yolculuğuna iki bebek daha eklendi. Bu eklenen ... Önce sizi sevdiğimi söyleyerek başlamalıyım👼 Sizlere suprizim var demiştim. 😍İki aydır sizlerden uzak kalmıştım çünkü yeni bir doğum gerçekleşti. Doğumlar zordur, onlara can suyu vermek gerekir.😉 16 yıl önce çıktığımız @ziyadefasil yolculuğuna iki bebek daha eklendi. Bu eklenen güzellikler ilk doğduğumuz @ziyadefasil Avrupa Yakası Beşiktaş’da... 🙏🙏🙏 Şükrediyorum. Hergün dünüme, bugünüme, yarınıma, bizi bugünlere getiren @ziyadefasil ‘ın vazgeçilmez müdavimlerine. Şimdi yenilenen yüzümüzle iki marka daha @ziyademeyhane @ziyademezebar ve muhtesem lokasyonda @dorockxlbesiktas da. Daha uzun yıllar en özel anlarınıza eşlik edeceğiz. Bizi bekleyen herkese minnetarım🙏 ve tabii aileme, 16 yıldır bizimle koşan ekibimize sonsuz tesekkürlerimi sunuyorum 🙏Repost @ziyadefasil with @get_repost
・・・
Yine de, Yeniden, Ziyade..! İstanbul meyhane eğlencelerinin nev-i şahsına münhasır ismi Ziyade Fasıl, müdavimlerini sevindirecek iki yeni sürpriz birden yapıyor. Hatır şinas edası ile geçmişi fısıldarken, bugünün gün yüzüne çıkmamış yanlarına göz kırpan ve benzerlerinden ayrılan mezeleri ve eğlence programları ile İstanbul yeme içme ve eğlence hayatının yıldızı iki yeni mekan ile, Meydan Beşiktaş'a geliyor.

Anasonun zeytine olan aşkına ithafen Özlem Mekik imzasıyla oluşturulan menüsü ve eşsiz eğlence programlarıyla Ziyade Meyhane ve Ziyade Meze Bar çok yakında İstanbul'un en özel yeme içme ve eğlence projesinin içinde; Meydan Beşiktaş'ta hizmete girecek. Meydan Beşiktaş Otel'in terasına konuşlanan Ziyade Meze Bar ise, Ziyade tarzında yepyeni bir konsept. Her iki mekanda da tadı damağınızda kalacak Özlem Mekik imzalı mezeler ile lezzete doyacak, dillere destan Ziyade eğlencesi unutulmayacak anılar biriktireceksiniz. Büyük buluşmaya çok az kaldı. Bizce siz de takipte kalın ve süprizlere hazır olun... @ziyademeyhane @ziyademezebar @ziyadefasil @ozlemmekik @dorockxlbesiktas @meydanbesiktas
Read more
Xətri əziz olan dostum, Azərbaycanda xanım aparıcılar arasında öz mərdliyi ilə seçilən İstəkli Lamiyyəmiz❣❣❣Yeni yaşın çox mübarək olsunAllah-Təala illərə söykənən dostluq və doğmalığımızı bizə çox görməsinAnamız Mədinə xanım, həyat yoldaşın, iki igid oğlun daim ... Xətri əziz olan dostum, Azərbaycanda xanım aparıcılar arasında öz mərdliyi ilə seçilən İstəkli Lamiyyəmiz❣❣❣Yeni yaşın çox mübarək olsun🎂🎂🎂🎂🎂Allah-Təala illərə söykənən dostluq və doğmalığımızı bizə çox görməsin🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹Anamız Mədinə xanım, həyat yoldaşın, iki igid oğlun daim başına tac olsunlar🙏🙏🙏🙏@bestekar_ilknuri təbriki məmnunluqla repost edirəm. Həmişə gözəl günlərinə şahid olaq LamiyyəCan❣❣❣❣❣Adının mənası kimi daim həyatımıza ətir saç😍😍😍😍😍 💯YAŞA CAN💝 #happybirthday #lamiyaalekberova 🎉🎉🎉🎉🎉 #Repost @bestekar_ilknuri
• • • • •
Seni dunyada yetmeyecek qeder gozel sozlerle tebrik etsem azdir. Senin ureyini o, qeder yaxshi bilirem ki, tanimayanlara kurs keche bilerem. Xeyanet etmedin-etdiler, yalan danishmadin-danishdilar, durust oldun-olmadilar, chorek verdin-qudurdular. Allah her zaman senin ureyine gore verib, verecekde. Sene en boyuk hediyye ailenin cansagligi, sevdiklerinin, ezizlerinin yaninda olmasidir. Chox shukur hech neye ehtiyacin yoxdur! Seni sevmeyen belkede yoxdur amma sevenlerinin sayi hesabi yoxdur. Arzum budur ki, her zaman uzun gulsun, butun arzularin gerchek olsun. Atanin adini nece sherefle, leyaqetle, terbiyye ile dashiyirsansa omrun yetdiyi qederde Lamiyye Elekberqizi kimi davam et. Allah podruqam Medine xanima cansagligi, oglanlarina boyuk zirve, papa dediyimiz Azerede seninle bir omur xoshbextlik nesib etsin 🙏🏽 Tebrik delayu seni anneeeee. Boyuk qiz olasan! Xepiy bozdek to yu YEK MUDUR! Nice mutlu yillara @lamiyaelekberova 🎁🎁🎁💐💐💐🎂🎂🎂🍷🍷🍷😘😘😘
Read more
 #Repost @reasonstobepositive ・・・ “Bir kez geçti mi kim acıyı anımsayabilir ki? Acıdan geriye ...
Media Removed
#Repost @reasonstobepositive ・・・ “Bir kez geçti mi kim acıyı anımsayabilir ki? Acıdan geriye kalan bir gölgeden ibaret, zihinde bile değil, sadece bedende. Acı insanda iz bırakır, ama görülmeyecek kadar derinde. Gözden ırak olan, gönülden de ıraktır.” • Uzun zamandır aklımda ... #Repost @reasonstobepositive
・・・
“Bir kez geçti mi kim acıyı anımsayabilir ki? Acıdan geriye kalan bir gölgeden ibaret, zihinde bile değil, sadece bedende. Acı insanda iz bırakır, ama görülmeyecek kadar derinde. Gözden ırak olan, gönülden de ıraktır.”

Uzun zamandır aklımda olan ama okumaktan çekindiğim bir kitaptı Damızlık Kızın Öyküsü, bitirdikten sonra ise tüm önyargılarımın gereksiz olduğunu anladım zira inanılmaz sürükleyiciydi.
Yazarı daha önceden tanıyordum. Derste hikayelerini işlemiştik ve o zaman da yazarın analizini yapmaktan hoşlanmıştım.
Margaret Atwood'un fütürist Damızlık Kızın Öyküsü kitabı, tek bir stil veya tür olarak sınıflandırılmayı reddeder. Daha ziyade, öngörülebilir bilim kurgu, gerilim ya da feminist edebiyattan radikal bir ayrılıkta bir dizi yaklaşım ve formatı harmanlar.
Cinsiyet meseleleri ve feminizm romanın merkezindedir. Hiçbir zaman dar görüşlü olmamasına rağmen, Atwood feminist görüşleri ile tanınır ve Damızlık Kızın Öyküsü’nde görüşlerini öne sürmekten ziyade bu konu hakkında tespit ettiği soruları gündeme getirir.
Örneğin, Atwood kendi yaşamında kadınların hem kariyer yapıp hem de mutlu bir özel hayata sahip olmasının imkansızlığı söylemini reddederek Damızlık Kızın Öyküsü’nde baskıcı ataerkil bir rejimin kadınların kariyer yapma hakkını nasıl ezip geçtiğini gösterir.
Kendi açımdan muhteşem bir okuma olduğunu söyleyebilirim kısacası.
Kitaptan aynı adla uyarlanan dizisini de çok merak ediyorum, en kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum. Diziyi izleyenlerin de, kitabı okuyanların da fikirlerini çok merak ediyorum ve sohbet için bekliyorum. 🙋🏻‍♀️
Bir de kitabı öne almam için ısrarla tavsiye eden sevgili @benbunuokudum ‘a teşekkürü borç bilirim!😍
Huzurlu akşamlar!


#thehandmaidstale #margaretatwood #mutluyumçünkü #okurmasası #fav
Read more
 #Repost @berguzarkoreluniversalfanclub with @get_repost TANJU KOREL SU KUYUSU Herkes gibi ...
Media Removed
#Repost @berguzarkoreluniversalfanclub with @get_repost TANJU KOREL SU KUYUSU Herkes gibi yaşamaya hakkı olup da yaşayamayan tüm insanlar için, bu kuyu Bergüzar Korel sevenleri tarafından 27.08.2018 tarihinde açılmıştır. Ne garip değil mi? Alt tarafı su. Her gün hunharca tükettiğimiz, ... #Repost @berguzarkoreluniversalfanclub with @get_repost
TANJU KOREL SU KUYUSU
Herkes gibi yaşamaya hakkı olup da yaşayamayan tüm insanlar için, bu kuyu Bergüzar Korel sevenleri tarafından 27.08.2018 tarihinde açılmıştır.
Ne garip değil mi? Alt tarafı su. Her gün hunharca tükettiğimiz, ziyan ettiğimiz su. Aslında en büyük yaşam kaynağımız olan su. Burası Afrika/Farcha/Ndjamena/Çad . Bu gördüğünüz yerin ne elektriği var ne de suyu. Videoda gördüğünüz minikler her gün Afrika sıcağında iki kova su için dakikalarca yürümek zorunda kalıyorlar. Ama şimdi çok mutlular. Belki de hayatlarında ilk defa suyla bu kadar haşır neşir oldular. Hayatlarında ilk defa su bitecek korkusu yaşamadılar. Hayatlarında ilk defa sabah uyanınca suya kim gidecek tartışmaları yaşamadılar. Su taşırken ellerinde oluşan nasırlardan kurtulacaklar. Hayvanlar ölmeyecek, çocuklar hastalanmayacak ve susuz kalmış ağaçlar yeşillenecek. Koca bir köy artık susuz kalmayacak. Bir can, bir umut ve daha güzel bir dünya, İşte bu yüzden en çok da senin doğum günün kutlu olsun Bergüzar Korel. İyi ki sen, yalnız sen, hep sen… 🎉🎊🎁🎈❤️
Rahmetli Tanju Korel’i saygı ve minnetle anıyoruz. 🙏🏻
#bergüzarkorel #ferideşadoğlu #love #karadayı #bitmeyenşarkı #binbirgece #şehrazatevliyaoğlu #pantene #pantenekadını #güzellik #asalet #atv #ayyapım #angel #argentina #arjantin #hollywood #arabia #arabistan #yunanistan #berguzarkorel #sherazade #brazil #feraye #halitergenç
Read more
 #Repost @kitaptanbirdunya ・・・ #yedigünadası #ipekdarga #dargaacademy #destekyayınları . . "Ben ...
Media Removed
#Repost @kitaptanbirdunya ・・・ #yedigünadası #ipekdarga #dargaacademy #destekyayınları . . "Ben mi? Ben özgürüm. Çünkü kaybetmekten korkmuyorum. Kendimle olmaktan eksiklik duymuyorum. Başkalarıyla doldurabileceğim boşluklarım yok. Ben, beni seviyorum. Anlaşabiliyorum ... #Repost @kitaptanbirdunya
・・・
#yedigünadası #ipekdarga #dargaacademy #destekyayınları
.
.
"Ben mi? Ben özgürüm. Çünkü kaybetmekten korkmuyorum. Kendimle olmaktan eksiklik duymuyorum. Başkalarıyla doldurabileceğim boşluklarım yok. Ben, beni seviyorum. Anlaşabiliyorum onunla."
.
.
Kendinle barışmak en zorudur aslında. Hatalarınla, eksikliklerinle sevebilmek kendini; acılarını sarmalayıp, kabullenip mutlu günlere yelken açmak hiç de kolay değildir.

Zeyno' nun hikayesini okuyunca bunu bir kez daha anlıyorsunuz. Hayat umulmadık acılar çıkarmıştır bu güzel kadının karşısına; hem annesini hem babasını trafik kazasında kaybetmiştir, çok sevdiği kocası onu en yakın arkadaşıyla aldatmıştır. Bitmiş durumdadır artık, ne yaşamak için bir sebebi vardır, ne de geleceğe umutla bakmasını sağlayacak hayalleri.

Alıp başını gitmek ister uzaklara, kimsenin bilmediği, ıssız diyarlara. Muyy adası tam da ona göredir, kimselerin bilmediği, herkesten kaçabileceği sakin bir ada.

Muyy adası! Ahhh! Hepimize böyle bir ada lazım, kendine kavuşma adası diye adlandırmak istiyorum ben bu güzel yeri. Mutluluk dansı yapan insanlar, bilge çocuk Ripe, yakışıklı Santiago, rengarenk balıklar, el değmemiş bir doğa ve her şeyden önce bol huzur ve kahkaha karşılıyor sizi. Bir düşünsenize; öfke nedir bilmeyen insanlar dolu etrafınızda, beş kuruşunuz olmadığı halde sizi yemeğine ortak eden, kalacak yer veren şefkat dolu insanlar...
.
.
Fakat; kaçarken şunu tahmin edememiştir Zeyno. İnsan ne kadar uzaklaşırsa uzaklaşsın tüm özlemleri, acıları yüreğinde taşıdıktan sonra dünyanın öbür ucuna da gitse ne değişir. Kişi kendinden kaçamadıktan sonra hiçbir faydası yoktur bu kayboluşların. Muyy adasında kendiyle yüzleşmeyi öğrenecektir Zeyno, zamanla bambaşka bir Zeyno çıkacaktır ortaya. Yenilenmiş, kabullenmiş, kendiyle barışık, özgür Zeyno.

Yedi Gün Adası bir kişisel gelişim kitabı. Hikayeye bağlı ilerleyen, duygu değişim süreçlerini anlatan, sıcacık bir kitap. Hepimize umut olsun bu hikaye, kendi adamızı bulabilmemiz dileğiyle 🙏
.
.
Read more
 #Repost @bitutamhasret ・・・ Bazı batıl inançlara inanmamaya çalışsamda, okuyup izlediğim ...
Media Removed
#Repost @bitutamhasret ・・・ Bazı batıl inançlara inanmamaya çalışsamda, okuyup izlediğim zaman ister istemez etkisi altına giriyorum ve gece uyumam zorlaşıyor. O enerji beni öyle bir sarıyor ki “Ezgi beynin sana oyun oynuyor” desem bile nafile. Kitabı okurken korkmadım diyemem ... #Repost @bitutamhasret
・・・
Bazı batıl inançlara inanmamaya çalışsamda, okuyup izlediğim zaman ister istemez etkisi altına giriyorum ve gece uyumam zorlaşıyor. O enerji beni öyle bir sarıyor ki “Ezgi beynin sana oyun oynuyor” desem bile nafile. Kitabı okurken korkmadım diyemem neticede etkilendiğim şeyler var içinde. Mantığını kullanmaya çalışan Murat ve Kerem bile yaşadıkları karşısında şoka uğrarken ben onların yaşadıklarını okurken nefesimin kesildiğini hissettim. Açıkcası ben bir belgesel çekeceğim diye terkedilmiş, insanların birbirlerini katlettiği bir köye gitmezdim 🤷‍♀️ Meraklıysanız böyle olaylara okumanızı tavsiye edebileceğim bir kitap 👍
📚
"Oraya gitmeyin ağabey... O köye gidip hiç dönmeyen çobanlar var..." Karadeniz'in karanlık ormanlarında, iki yüksek dağ arasında, yüzyıllar öncesinden kalma, pek bilinmeyen eski bir Rum köyü... Yaşlıların "Karanlık Köy" dedikleri, içinde uğursuz bir enerji barındırdığına inanılan ve kimselerin gitmediği, gitmekten korktukları, kendi tarihine hapsolmuş gölgeler içinde bir hayalet... Geçmişte, soğuk bir kış gecesinde, köydeki insanların nedeni anlaşılmayan bir cinnet ve çıldırmışlıkla birbirini öldürdüğü ürkütücü bir alan... ve burayı keşfetmeye niyetli, varlığını duyar duymaz belgesel çekmeye karar vermiş iki maceraperest.

Sizce korktuğumuz gerçeklerden kaçtığımızda, onlar daha korkunç batıllara mı dönüşür? En önemlisi; korktuğumuz şeylere inanmaya başladığımızda, onları gerçek yapar mıyız?

Yüzleşemediklerimiz, sakladıklarımız, batıllarımız ve toplum olarak geçmişte sıkışıp kaldığımız şeyler üzerine heyecanlı bir psikolojik gerilim... "Herkesin içinde, gitmek istemediği karanlık bir köy vardır..." #karanlıkköy #gürgenöz
Read more
 #Repost @fbahijab with @get_repost ・・・ Selamunaleyküm Canlar! <span class="emoji emoji2665"></span>️<span class="emoji emoji263a"></span>️ Konuya nasıl girsem bilemiyorum ...
Media Removed
#Repost @fbahijab with @get_repost ・・・ Selamunaleyküm Canlar! ️ Konuya nasıl girsem bilemiyorum çünkü inanılmaz heyecanlıyımmm Bildiğiniz üzere tesettüre girdikten sonra ekran önü işlere olan bakış açım bi hayli değişti..(elhamdülillah) Bütün bu zorlu sürecimde siz yüreği ... #Repost @fbahijab with @get_repost
・・・
Selamunaleyküm Canlar! ♥️☺️
Konuya nasıl girsem bilemiyorum çünkü inanılmaz heyecanlıyımmm🙈 Bildiğiniz üzere tesettüre girdikten sonra ekran önü işlere olan bakış açım bi hayli değişti..(elhamdülillah) Bütün bu zorlu sürecimde siz yüreği güzel insanlar bana destek oldunuz. Son zamanlarda sıklıkla aldığım “üzerinizdeki nereden, ferace mi yoksa çarşaf mı?, nerden temin edebiliriz?” vb gibi sorularınıza maalesef yanıt veremiyordum. Fakat hanım ablalarımızın ve kardeşlerimizin islami ölçülere uygun giysilere olan ilgileri bana umut olurken diğer yandan onlara yardımcı olamamak beni aşırı derecede huzursuz ediyor ve üzüyordu. Derkeeenn dedim ki kendi kendime “Büşra! Neden elinde fırsatlar varken değerlendirmiyorsun, insanlara faydalı olmuyorsun?” Neyse daha fazla detaya girmeyeyim yoksa uzar gider bu muhabbet..🤦🏻‍♀️😄
Velhasılı kelam efenim siz istediniz biz de hizmete sunmaya karar verdik☺️ Rabb’im böylesine güzel ve hayırlı bir yola çıkarken ettiğimiz niyetlerimizi sabit kılsın, O’nun rızasına uygun, dinimizin emrettiği ölçüleri göz önünde bulundurarak aynı zamanda da çizgimizi koruyacak minnoş ürünler üretmemizi ve sizlerin beğenisine sunmamızı nasib etsin inşaAllah.. Ürünlerimizin görselleri en kısa zamanda sayfamıza yüklenecektir. Gelen tüm tebrik ve hayırlı olsun mesajları için herkese çokça tenk yu!❣️🎈🎉 #fbahijab #hijab #tesettür #cilbab #jilbab #afgancilbab #suudcilbabı #yarasakolferace #medineipeği #hijabfashion #eşarp #şal #abaya #dubaifashion #marka #dubaistyle
Read more
 #Repost @terapi_defteri • • • • • Sahip olduğun gücü senden daha zayıf olanlara bakım vermek için ...
Media Removed
#Repost @terapi_defteri • • • • • Sahip olduğun gücü senden daha zayıf olanlara bakım vermek için kullanmak; iyi ebeveynlik tanımım. Bu kendi çocuğun,başkasının çocuğu,hiç tanımadığın bir çocuk ya da başka bir canlı olabilir. Peki ya sana bu şekilde bakım veren hiç olmadıysa? Ya ... #Repost @terapi_defteri
• • • • •
Sahip olduğun gücü senden daha zayıf olanlara bakım vermek için kullanmak; iyi ebeveynlik tanımım.
Bu kendi çocuğun,başkasının çocuğu,hiç tanımadığın bir çocuk ya da başka bir canlı olabilir.
Peki ya sana bu şekilde bakım veren hiç olmadıysa? Ya senden güçlü olanlar o güçlerini seni ve başkalarını suistimal etmek için kullandılarsa? Ya bunu önlemek, durdurmak için gerekli sosyal bir sistem de yoksa? O zaman gücü eline geçirdiğin ilk anda ne yapma olasılığın daha yüksektir?
🌻
Doğuştan kötü insan diye bir şey var mıdır? Yoksa insanlar sevilmeyip,şiddet görüp, korunup kollanmayıp,hakaret ve istismara uğradıkça mı kötüleşirler? Tüm bunlara maruz kalsa da sağlam durabilen, kendisine yapılanı başkasına yapmamak için kendini eğitebilen insanlar da var mıdır? Eğer varsa bu neyin göstergesidir? İnsanların doğuştan iyi mi kötü mü olduğunun? 🌻
Belki size ilginç gelecek ama bu soruyu psikoloji değil siyaset bilimi derslerinde tartışırdık. İnsan doğası iyi midir kötü müdür? "State of nature" olduğu zaman (medeniyetin hiç olmadığı o ilk hal); Hobbes'ın dediği gibi herkesin herkese karşı olduğu bir hayat mı olur yoksa Locke efendinin dediği gibi kolektif rasyonellik üzerine kurulu daha güvenli bir alan mı olur? Bu sorular tartışmakla bitmez. 🌻
Bu soruya en güzel cevap kimden geldi diye düşünüyorum biliyor musunuz? John Nash! Bir matematikçi; dayanışmanın herkesin birden daha çok çıkarına olduğunu gösteren teziyle doğamıza dair sağlam bir dayanak sundu bize. Multi disipliner yaklaşımın önünde saygıyla eğiliyorum.
🌻
Köpekçik hepimizi sarstı. Beni de sarstı. Böyle sarsıcı olaylarda her zaman baş vurduğum baş etme yöntemini kullandım, kendimi kapatıp mantığa bürüdüm, düşündüm düşündüm düşündüm... Yukarıdakileri yazdım. Teselli oldu mu? Hayır... Tesellim nerede? Suça meyilli bölgelerde risk altında yaşayan çocuklar için çalışmakta... Teselli dayanışmada,uzun vadede geri dönüşü olacak yatırımları desteklemekte. Fark Yaratan insanlar da olduğunu bilmekte...
Gücünü korumak,geliştirmek,beslemek için kullanan tüm babaların ve babalık edenlerin gününü kutlarım. İyi ki varsınız.
Read more
 #Repost @cahide_sultan ・・・ Enes r.anh dedi ki ; Nebî'nin çoğu duâsı "Allâhumme Rabbenâ âtinâ ...
Media Removed
#Repost @cahide_sultan ・・・ Enes r.anh dedi ki ; Nebî'nin çoğu duâsı "Allâhumme Rabbenâ âtinâ fî'd-dunyâ haseneten ve fî'l-âhireti haseneten ve gınâ azâbe'n-nâr (Yâ Allâh ! Rabbimiz Bize dünyâda iyilik ver,âhirette iyilik ver ve bizi ateş azabından koru)" idi Buhârî,el-Câmi'us-Sahîh ... #Repost @cahide_sultan
・・・
Enes r.anh dedi ki ;

Nebî'nin çoğu duâsı "Allâhumme Rabbenâ âtinâ fî'd-dunyâ haseneten ve fî'l-âhireti haseneten ve gınâ azâbe'n-nâr (Yâ Allâh ! Rabbimiz Bize dünyâda iyilik ver,âhirette iyilik ver ve bizi ateş azabından koru)" idi

Buhârî,el-Câmi'us-Sahîh 6389
.
.
Esselâmu aleykum dostlar 🌺
Hayırlı bereketli sabahlarımız olsun İnşaAllah.
Doyuran pizza tarifini yeniden paylaşayım.
Diğer pizzalar ince olduğu için örneğin 6 kişilik bir aileye az geliyor. 2. tepsiyi yapmak zorunda kalırsınız. Bu pizzada yanındaki poğaçalarla beraber çok doyurucu oluyor.
.
DOYURAN PİZZA (40 cm lik tepsi kullandım)
Malzemeler
6 su bardağı un
1 buçuk su bardağı az ılınmış  su
1 su bardağı süt
1 çay bardağı sıvıyağ
1 yumurta
2 tatlı kaşığı şeker
yarım  tablet yaşmaya veya 1 yemek kaşığı kuru maya
tuz

Pizza sosu için malzemeler

1 tatlı kaşığı salça
1 orta boy domates püresi (yazdan kalan domates konservesini kullandım)
3 diş sarımsak
1 tatlı kaşığı kekik veya fesleğen
1 tutam kuru dereotu, maydanoz (taze de olur. İnce doğrayın)
1 çay kaşığı karabiber
Eğer acı olsun isterseniz: Acı pulbiber de ekleyebilirsiniz
Biraz zeytinyağı
Üzeri için
Domates, biber
Sucuk
Arzuya göre zeytin, mantar
Kaşar veya mozzarella rendesi

Hazırlanışı

Hamuru yoğurup mayalanmaya bırakın. Akşamdan yoğurup, üzerine bir poşet geçirin.  Direkt buzdolabının alt rafına koyun. Hamur sabaha kadar mayalanacaktır.

Mayalanan hamurdan büyükçe bir parça alıp unlu zeminde tepsi boyutuna göre açın.

Pizza sosu için: Sarımsağı ezin. Diğer malzemeleri de ekleyin. Katı olursa biraz suyla kıvamını açın.
Hamurdan küçük parçalar alıp avucunuzda açın. İçine sucuk, bir parça kaşar, arzuya göre domates ve biber de koyun ve kapatın. Hafif aralıklı olarak hamurun kenarlarına dizin.

Sosun üzerine kaşar peyniri rendesi serpin. Dilimlenmiş domates, biber ve sucuk yerleştirin.

Kenardaki poğaçaların üzerine yumurta sarısı sürün.

200 derecelik fırında kenardaki poğaçalar kızarana kadar pişirin.

Fırından almadan 3-4 dk önce orta malzemelerin üzerine yeniden kaşar rendesi serpip, eriyene kadar fırında tutun.

Fırından alıp dilimleyerek servis edin.

Afiyet şifa olsun!
Read more
Arkadaşlar hazır mıyız??<span class="emoji emoji1f60a"></span> . . . . . . #Repost @atvturkiye with @get_repost ・・・ Kemal Uçar Can ...
Media Removed
Arkadaşlar hazır mıyız?? . . . . . . #Repost @atvturkiye with @get_repost ・・・ Kemal Uçar Can Kırıkları'nda! Oynadığı projelerle seyircinin gönlünü fetheden Kemal Uçar, atv’nin yeni dizisi Can Kırıkları’nda Zeko karakteri ile izleyicinin karşısına çıkmak için gün sayıyor. KEMAL ... Arkadaşlar hazır mıyız??😊 . . . . . .
#Repost @atvturkiye with @get_repost
・・・
Kemal Uçar Can Kırıkları'nda!

Oynadığı projelerle seyircinin gönlünü fetheden Kemal Uçar, atv’nin yeni dizisi Can Kırıkları’nda Zeko karakteri ile izleyicinin karşısına çıkmak için gün sayıyor.

KEMAL UÇAR'IN YENİ DİZİSİ BELLİ OLDU!

Yeni sezonun en iddialı yapımları arasında şimdiden yerini alan atv'nin yeni dizisi "Can Kırıkları"nın oyuncu kadrosuna Kemal Uçar da dahil oldu. Yaptığı işlerle birçok başarılı projeye imza atan Uçar, yeni dizisinde alışılmışın dışında bir rol sergileyecek. Uçar, dizide Zeko karakteri ile zenginden çaldıklarını fakire dağıtan bir dolandırıcıyı canlandıracak.

Uçar: "Sezonun en iyi hikayesine sahip"

Can Kırıkları dizisini neden kabul ettiğini anlatan Kemal Uçar, "Oyuncu olarak bir projede yer almaya karar verirken, üstünde düşündüğümüz birçok etken oluyor. Can Kırıkları, bu etkenlerin en önemlisi olan senaryo konusunda oldukça iyi. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu dizi sezonun en iyi hikayesine sahip. Ayrıca daha önce de projelerinde yer alma şansı bulduğum NTC Medya ile birlikte çalışmaktan her zaman çok mutlu olduğumu da söylemeden geçemeyeceğim. Sektörde yolu bu yapım şirketiyle kesişmiş herkesin de Mehmet Yiğit Alp'ten en güzel cümlelerle bahsetmesi tesadüf değil" dedi. "Heybemde biriktirdiğim her şeyi kullanma fırsatı artık geldi"

Canlandıracağı "Zeko" karakterinin senelerdir oynamayı hayal ettiği bir tip olduğunu da vurgulayan Uçar, "Sokağı bilen, sokakta yaşayan ve daha önemlisi kendini ve karakterini sokakta bulmuş, genç ve güçlü bir adamı canlandıracağım. İlerleyen bölümlerde seyirciyi şaşırtacak büyük değişimler göstereceğinden çok fazla detay veremiyorum ama Zeko'nun gerek hayat tarzı, gerekse bütün karanlığın içinde kaybetmediği yaşam enerjisini takip etmekten büyük zevk alınacağını düşünüyorum. Hazırlanırken Adanalı olmanın ve orada büyümüş olmanın büyük yardımı olduğunu söyleyebilirim. Senelerdir heybemde biriktirdiğim her şeyi kullanma fırsatı artık geldi. Umarım takip eden herkesin beğenisini kazanırım" diye konuştu.
Read more
YAZIKLAR OLSUN!! Bu nasıl bir densizliktir #çanakkale @assoszeytinhanhotel ?? Kediyi tedaviye ...
Media Removed
YAZIKLAR OLSUN!! Bu nasıl bir densizliktir #çanakkale @assoszeytinhanhotel ?? Kediyi tedaviye aldırdığınız için çok teşekkürler@denizkaymaraz #Repost @denizkaymaraz with @get_repost ・・・ ÇANAKKALE ZEYTİNHAN OTEL REZİLLİĞİ Kör bir kediye yardım ettiğimiz için KOVULDUK! ... YAZIKLAR OLSUN!! Bu nasıl bir densizliktir #çanakkale @assoszeytinhanhotel ?? Kediyi tedaviye aldırdığınız için çok teşekkürler🙏@denizkaymaraz #Repost @denizkaymaraz with @get_repost
・・・
ÇANAKKALE ZEYTİNHAN OTEL REZİLLİĞİ

Kör bir kediye yardım ettiğimiz için KOVULDUK!
Bu otelin diğer şubeleri: Çanakkale - Sivrice Zeytinhan otel, Kadırga koyu Barbarossa otel, Assos Behram otel, Sivrice Dionysos otel
31 Temmuz 2018 tarihinde, Çanakkale Sivrice’de konakladığımız Zeytinhan Otelin kahvaltısında, otel sahibi (Bursa’nın bilindik eczacılarından) CAHİT TOKOĞLU tarafından gözleri kör olmakta olan bir kediye yiyecek bir şeyler veriyoruz diye KOVULDUK!!
Gözleri çok hasta olan bu yavru kedi, bırakın kendi başına yiyecek bulmak, yürüdüğü yolu zor görüyor. Civarda veteriner olmadığı için kendi imkanlarımızla gözlerine pansuman yapmıştık ve yiyecek bir şeyler veriyorduk ki biraz güçlensin, ölmesin... Taa ki otel sahibi gelip bizi azarlayana, “çok sevdiyseniz koyun çuvala alın gidin onu da”, “hayvanseverliği sizden öğrenecek değiliz”, “sizin yüzünüzden (?) müşteriler dışarı çıkamıyor” (otel gayet boş, hangi müşteri ve neden? Yavru bir kediye köşede bir yerde yemek veriyoruz diye mi??), “beslemeyin onları yemez o zaten”, “etrafı kirletiyorsunuz” (özellikle peçete üstüne koyduk ve yanında bekliyorduk ki yemezse yiyecek artığı kalmaz, toplarız diye) saçmalıklarına başlayıp bizi KOVANA KADAR! Böyle bir vicdansızlık, böyle bir insanlıktan nasibini alamama, böyle bir merhametsizlik karşısında şok olduk! Rezervasyonumuz olmasına rağmen yaşadığımız şokla birlikte elimiz ayağımız titreyerek otelden ayrıldık... Lütfen bunu paylaşın, bu insan müsveddeleri de bizim gibi vicdanlı insanların sırtından geçinip vicdansız hayatlarına “keyif” içinde devam etmesinler!! #cat #kedi
Read more
Bir not<span class="emoji emoji1f4dd"></span> #Repost @gidadedektifi with @get_repost ・・・ İngiltere’nin en büyük market zinciri ...
Media Removed
Bir not #Repost @gidadedektifi with @get_repost ・・・ İngiltere’nin en büyük market zinciri 2 yıl boyunca yürüttüğü kampanyada 50 milyon adet ücretsiz meyve dağıttığını açıkladı. 2 yıl boyunca tam 50 milyon çocuğa ulaşan bu kampanyayla kısa vadede çocuklarda sağlıklı beslenmenin ... Bir not📝 #Repost @gidadedektifi with @get_repost
・・・
İngiltere’nin en büyük market zinciri 2 yıl boyunca yürüttüğü kampanyada 50 milyon adet ücretsiz meyve dağıttığını açıkladı. 2 yıl boyunca tam 50 milyon çocuğa ulaşan bu kampanyayla kısa vadede çocuklarda sağlıklı beslenmenin temelini atmak, uzun vadede ise obezite ve diyabet hastalıklarından korunması amaçlandı. Biz fotoğraf çekimine izin vermeyen market zinciri de dahil olmak üzere Türkiye’nin en büyük marketlerine bu projeyi aylar öncesinde göndermiş ve her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu belirtmiştik. Takdir edersiniz ki, cevap gelmedi.
🔸Dünyanın gelişmiş ülkeleri obezite ve diyabetle topyekün bir mücadele veriyorlar. Sağlıksız beslenmeye, Mısır şurubu ve aşırı ilave şeker tüketimine karşı çocuklara doğal ürünleri sunuyorlar. Biz ise, ülkemizde giyim mağazalarında, kitapevlerinde, teknoloji marketlerinde ve oyuncakçılarda içeriğinde yüksek oranda Mısır şurubu ve İlave rafine şeker bulunan Jelibon türü şekerlemeler ve abur cuburların satılmasını dahi engelleyemiyoruz. Bunun yerine, ülkenin en büyük market zincirinde fotoğraf çekmemiz engelleniyor. Neden giyim mağazalarında şekerleme satıyorsunuz diye soruyoruz. Mevzuat buna izin veriyor deniyor. Fakat mevzuatın “Gıda satışı” kapsamında verdiği izin İçme suyu ve meyve de dahil yüzlerce gıdayı kapsarken bu mağazalarda sadece Jelibon ve türevler satılıyor. İngiltere örneğinde olduğu gibi gelişmiş ülkelerde ücretsiz meyve dağıtılırken, bizim park ve bahçelerimizde ücretsiz abur cubur dağıtılıyor. Ülkenin en ücra köyünde açılan bakkala ilk olarak meyve değil, dünyanın en büyük Mısır şurubu alıcısı dondurma markası geliyor. Çayımıza şeker atmamakla övünürken, çocuklarımıza tek bir paket abur cubur ile 10 ila 15 tane küp şeker yediriyoruz. Biz, çocuklarımıza vitamini sevdirmek için meyvelerden ümidi çoktan kestik. Eczanelerimizde vitaminli jelibon satışını çözüm olarak gördük. Kimse kızmasın, kırılmasın ama biz doğru yolda gitmiyoruz.
🔸Çok iyi biliyoruz ki; Ne ekersek, onu biçeceğiz. Şeker ekiyoruz ama bu işin sonu pek tatlı olmayacak. Dünyada çocukluk çağı diyabet ve obezite artış oranları en yüksek seyreden ülkelerden biri konumundayız. #NeYediğiniziBilin
Read more
İyilik mi Kötülük mü? <span class="emoji emoji1f340"></span>🦋<span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f525"></span><span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji1f44c"></span> #Repost @astrologsevdataneri (@get_repost) ・・・ GÜNÜN RUHU; Ay ...
Media Removed
İyilik mi Kötülük mü? 🦋 #Repost @astrologsevdataneri (@get_repost) ・・・ GÜNÜN RUHU; Ay BALIK burcunda hareket ediyor, 14:56 da BALIK burcunda 3 derecede bir DOLUNAY gerçekleşiyor, Çok etkili ve ŞİFACI bu Dolunay, Fomalhaut kraliyet yıldızı ile kavuşum halinde olacak. ... İyilik mi Kötülük mü?
🍀🦋🌟🔥☀️👌
#Repost @astrologsevdataneri (@get_repost)
・・・
GÜNÜN RUHU;
Ay BALIK burcunda hareket ediyor,
14:56 da BALIK burcunda 3 derecede bir DOLUNAY gerçekleşiyor,
Çok etkili ve ŞİFACI bu Dolunay,
Fomalhaut kraliyet yıldızı ile kavuşum halinde olacak. Kadim astrologlar bu yıldızı çok şanslı ve güçlü olarak tanımaktadır....
Bu DOLUNAY hepimiz için ektiğini biçme dönemi;
Zamanında yaptığınız iyilik sizin şuandaki durumdan kurtulmanız için destek verecek,
Size haksızlık yapanların aynı şekilde nasıl haksızlığa uğradığını görebileceksiniz ,
Yaptığınız İyilikler ve kötülükler şimdiki hayatınızı etkileyecek...
O yüzden bu muhteşem enerjide BALIK ne olacak,KOÇ AŞKI bulacak mı? OĞLAK para durumu nasıl? gibi çok basit sorulara takılmayın!!!!
Geçmişinizde iyi bir insanmıydınız?
Kimseyi bilerek üzdünüz mü?
İnsanları çıkarlarınız doğrultusunda kullandınız mı?
Karşılık beklemeden iyilik yaptınız mı?
Terazinin iyilik kefesi mi yoksa kötülük kefesi mi ağır basıyor bunu DÜŞÜNÜN!!!!
Bu dönem bunların karşılığını alacaksınız!!!
Ektiğinizi biçme dönemi!!!
KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER......
Geçmişteki sizle YÜZLEŞİN VE ŞİFALANIN!!!
Read more
 #Repost @serpilkirbooks with @get_repost ・・・ Susan Ee || Meleğin Düşüşü . #alinti ..."Somurtmuyorum," ...
Media Removed
#Repost @serpilkirbooks with @get_repost ・・・ Susan Ee || Meleğin Düşüşü . #alinti ..."Somurtmuyorum," diye karşılık verdim fısıldayarak. "Tabii ki. Senin gibi bir kız, benim gibi savaşcı bir yarı tanrıyla yan yana. Neden somurtasın ki? Benimle olmanın yanında tekerlekli sandalyeyi ... #Repost @serpilkirbooks with @get_repost
・・・
Susan Ee || Meleğin Düşüşü .
#alinti
..."Somurtmuyorum," diye karşılık verdim fısıldayarak. "Tabii ki. Senin gibi bir kız, benim gibi savaşcı bir yarı tanrıyla yan yana. Neden somurtasın ki? Benimle olmanın yanında tekerlekli sandalyeyi geri de bırakmanın lafı mı olur?"
Az daha yerdeki bir dala takılıp düşecektim. "Benimle dalga geçiyorsun herhalde."
"Savaşçı statümle ilgili asla dalga geçmem."
"Aman Tanrım." Fısıldamayı unutmuştum, o yüzden hemen sesimi alçalttım. "Altı üstü kendini beğenmiş bir kuşsun. Tamam, biraz adalelisin,ona lafım yok. Ama kuş dediğin de nedir ki zaten? Azıcık evrimleşmiş bir kertenkele. Sen de busun işte."
.
#kitapyorumu
Nasıl nasıl bu kadar uzun bir süre bekletmiş olabilirim bu seriyi biri bana anlatsın!! Dün öğle saatlerinde başlayıp akşama biten, keyifle okutan, son sayfalarda aglatan,deli gibi meraklarda bırakan bir kitaptı.
Çıkış tarihine bakınca o dönemlerde bu türün çeşitlerini epey okuduğumuzu hatırlıyorum, sanırım bundandır ki arada kaynamış(kendi sorumu kendime anlattım SORUN YOK✋).
Dünya savaşcı melekler tarafından istila edilmiş durumda. Içlerinde pek de iyi melek yok ve o hep bildiğimiz koruyucu melek tabirini yerle bir ediyorlar. Penryn, kafayı sıyırmış annesi ve tekerlekli sandalyeye mahkum kiz kardeşi ile bir gece sessizce kaçmaya çalışır. Ne var ki meleklerin kendi içlerindeki savaşın arasına düşerler. Raffe, melek arkadaşları tarafından kanatları kesilir ve bu duruma tanık olan Penryn ve kız kardeşi Paige olayın tam ortasında bulur kendilerini. Penryn kızkardeşini korumak istese de kanat kesen meleklerin onu kaçırmasına engel olamaz. Şimdi elinde, düşmüş bir melek ve koparılan kanatlar var. Raffe'nin hayatı Penryn'in elinde, tek bir şartla kanatlarını iade eder; Penryn'e kiz kardeşini bulmakta yardımcı olacaktır. Bu, kuşların inine girmeyi gerektirsede. Şimdi ikilimiz bir şekilde Meleklerin Üssüne ulaşacak ve Paige kurtaracaktir.
.
Keyifle okunann harika bir kitaptı. Bu kitapla #leydilerdexokuyor etkinliğimizin üçüncü ve son kitabını okumuş bulunuyorum. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere. .
@dexpub #sussanee #düşmüşmelek #book #kitap #books #instabook #likebook #instabook
Read more
CEBİMDEKİ GÖZYAŞLARI <span class="emoji emoji1f4d6"></span> BÜŞRA ÇİVİCİOĞLU #repost @_yabancicegi_ Karanlık bir gecede, sokakları ...
Media Removed
CEBİMDEKİ GÖZYAŞLARI BÜŞRA ÇİVİCİOĞLU #repost @_yabancicegi_ Karanlık bir gecede, sokakları esir alan ahmak ıslatan yağmurun altında, çaresizce çıkış yolunu arayan şiddet görmüş bir genç kadın ve gecenin karanlığında tesadüfen o sokağa arabayla girmiş genç kızların sevgilisi, ... CEBİMDEKİ GÖZYAŞLARI 📖 BÜŞRA ÇİVİCİOĞLU
#repost @_yabancicegi_
Karanlık bir gecede,
sokakları esir alan ahmak ıslatan yağmurun altında,
çaresizce çıkış yolunu arayan şiddet görmüş bir genç kadın
ve gecenin karanlığında tesadüfen o sokağa arabayla girmiş
genç kızların sevgilisi,
sahnelerin yakışıklı prensi
üç pop star...
Kaya... Burak... Mert... Aylin... Kitabın daha ilk sayfalarından olaylar silsilesi seni etkisi altına alıyorken, gelişen olaylar içerisinde kaybolurken, o üç adamın birbirine olan bağlılığını ve Aylin'in başına gelenlerini okuyoruz.
3 adamın, birbirine olan bağlılığı, dostluğu kardeşliği hani özendirmiyor değil hani. Okuyan birçok kişinin dediğine eminim böyle güzel yürekli dostlarının olmasını istediğini. 🤗
Çok şükür ki benim hayatımda da iyi ki dediğim dostlarım, kardeşlerim var. 😍
Neyse efendim konudan sapmadan kitabımıza dönelim. 😎
Aylin'in başına gelenleri okurken, acaba başına daha neler gelebilir diye düşünmeden edemedim hani. Bir insanın başına bunca şey gelmişken, ayakta kalma mücadelesi çok güzeldi. 😊
Hani kitapta da geçiyor ya, "Yüzümde gereksiz bir gülümseme peydah olmuştu yine. Hoş, ben ne zaman ayağım kayıp
uçurumdan aşağı düşsem, ağlanacak hâlime gülmeye başlıyordum." işte tam da durum bu şekildeydi.
Acaba bizlerde hayatlarımız da böyle mi olmalıydık? 🤔
Başımıza ne kadar kötü bir şey gelse de, ağlamak yerine inat edip gülmeli miydik?
Ben sendan daha güçlüyüm hayat mı demeliyiz? 🤔
Aşk mı, sevgi mi, dostluk mu, kardeşlik mi?
Bence yaşamak için hepsi gerekliydi. Peki kitapta hangisi öncelikliydi?
Bunu okumadan bilemeyiz değil mi?
Merak edipte okumak isteyenlere duyrulur... Yüzünüzden gülümseme, 😊
Kalbinizden iyilik hiç eksilmesin. 🤗
En güzeline emanetsiniz... 💜#cebimdekigözyaşları #olimposyayinlari #kitap #book #books #booklover #bookstagram
Read more
 #Repost @senai.demirci with @get_repost ・・・ ... Bugün 11 Temmuz; hüzün günü... Vahşet ve cinayetin ...
Media Removed
#Repost @senai.demirci with @get_repost ・・・ ... Bugün 11 Temmuz; hüzün günü... Vahşet ve cinayetin çok eskilerde olup bitmiş olmasını duymayı seviyoruz. “Artık biz öyle değiliz!” diyen parçamız aklıyor bizi. Ama bu kadar yakında, bu kadar içimizde olup bitmiş haline tanık olunca, ... #Repost @senai.demirci with @get_repost
・・・
...
Bugün 11 Temmuz; hüzün günü... Vahşet ve cinayetin çok eskilerde olup bitmiş olmasını duymayı seviyoruz. “Artık biz öyle değiliz!” diyen parçamız aklıyor bizi. Ama bu kadar yakında, bu kadar içimizde olup bitmiş haline tanık olunca, suçlu hissediyoruz, vicdanımız yakamıza yapışıyor. “Kral çıplak!” oluveriyor bir anda. Utanıyoruz Benim gibi yetişkinlerin “Kahvaltıda niye yumuşak peynir yok?” diye uyandığı sıradan sabahlarından birinde, babaların gözleri önünde oğulların kafasına kurşun sıkıldı. İstanbul’da kadınlar akşam eve dönmüş eşini “yine mi sen?” sıradanlığıyla karşılarken, sevdiğinin sesine hasreti başladı Boşnak kadınların…
Bu satırları okuyanların çoğunun çocukluk yıllarıydı o yıllar. Yeryüzünde insanın insana yapabileceği en büyük kötülük, en çirkin suç, en kokuşmuş günah kitleler halinde işlenirken koca koca devletlerin ve siyaset adamlarının hayattan yana olduğuna inandırılmıştınız. Yetişkinlerden alacaklı olduğunuz ümit ve ihtimam, yaşıtlarınızdan esirgenmişti. İki yaşındaki kız çocuğuna iki dağ silsilesini yalnız yürümesi gerektiği anlatılıyordu Saraybosna Tüneli’nin çıkışında. Ana rahmindeydiniz belki, anneniz sizi incitmemek için ihtiyatlı adımlarla yürüyordu, vitaminsiz kalmayasınız diye dumanlı ortamlardan uzak duruyordu. Parkta kaydıraktaydınız belki; babanız uzaktan izliyordu, burnunuzun bile kanamasını istemiyor, teninizin çizilmesinden ölesiye korkuyordu. İşte tam o sıralardı; keskin nişancılar, Saraybosna sokaklarında, anne ve babasının yanında yürüyen beş yaşındaki Ayda’yı vurmaya karar veriyorlardı; çünkü bir çocuğu vururlarsa diğerlerinin canı daha çok yanacaktı.
Evet, Srebrenitsa’dayız işte. Ama 23 yıl sonra. Olanlar olduktan sonra. Fırtına durulunca. Annelerin gözlerinde sanki aynı soru var: “Niye geç kaldın?” Cevabım yok; utanmayı, başımı öne eğebilmeyi özür sayıyorum. Ama ya Allah soracak olursa? “Bebeler katledilirken neredeydin sen?” “Anneler ağlarken, nasıl uyudun sen?” #unutmadimaklımda #serebrenitsa
Read more
Repost from @hazreti_kaktus): "Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında ...
Media Removed
Repost from @hazreti_kaktus): "Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi…" using @RepostRegramApp - Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız? Neden her gördüğümüz ... Repost from @hazreti_kaktus): "Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi…" using @RepostRegramApp - Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?
Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye`yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?
Neden birbirimize sarılınca sağa sola sallanırız?
Neden öğrenciler ilkokul 5. sınıfa kadar öğretmene 'öğretmenim' diye seslenirken 6. sınıfta bir anda 'hocam' diye seslenmeye başlar?
Neden sınavlarda '3 yanlış bir doğruyu götürür' şeklinde bir uygulama ile cezalandırılır da; '3 doğruyu bil, bir doğru da bizden' gibi bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıktığında kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır, yoksa ondan tırstığımız için midir?
Neden dükkanı kapatıp giden esnaf, kapıya '10 dakika sonra dönücem' yazar? Esnafın ne zaman gittiğini nasıl anlarız?
Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye`deki herkesin izlediğini zanneder? Örneğin; 70 milyon bizi izliyor( 5 milyon eksik anketimize göre )
Düğünlerde neden 'Dom dom kurşunu' ile göbek atılmaktadır? 'Bir avcı vurdur beni, bin avcı yedi beni' gibi sözlerle kendinden geçen başka bir millet var mıdır?
Cumartesi ve pazartesinin neden kendi isimleri yoktur? (Cuma-ertesi, pazar-ertesi)
Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde en kısa mesafe neden 'indi-bindi' olarak tabir edilmektedir? Önce inilip, sonra mı binilir? Bir terslik yok mudur?
Bir programı bilgisayarımıza kurarken neden 'kabul ediyorum' ya da 'kabul etmiyorum' seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp programı aldıktan sonra 'kabul etmiyorum' seçeneğini işaretleyen saf kişiler mevcut mudur?
Bulmacalarda neden boru sesinin karşılığı hep 'ti' dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç 'ti' diye ses çıkaran boru görmüşler midir?
Neden ilanlarda 'doktordan temiz araba' şeklinde yazılır? Hipokrat yemininde 'arabamı temiz kullanacağım' diye bir madde mi vardır?

Gülse Birsel
Read more
 #Repost @entropisahne (@get_repost) ・・・ Oyunumuzu izleyen @galibaaurelianobuendia'ya ...
Media Removed
#Repost @entropisahne (@get_repost) ・・・ Oyunumuzu izleyen @galibaaurelianobuendia'ya yorumları için teşekkür ederiz. ・・・ Bergman’ın Persona filmindeki nefis tiradda “Aynı zamanda başkalarının huzurundaki varlığınla kendi içindeki varlık arasındaki o yarılma.. Baş dönmesi ... #Repost @entropisahne (@get_repost)
・・・
Oyunumuzu izleyen @galibaaurelianobuendia'ya yorumları için teşekkür ederiz.
・・・
Bergman’ın Persona filmindeki nefis tiradda “Aynı zamanda başkalarının huzurundaki varlığınla kendi içindeki varlık arasındaki o yarılma.. Baş dönmesi ve gerçek yüzünün açığa çıkarılması için o bitimsiz açlık..” cümlesi geçer. @entropisahne nin ‘Yerden Yukarı Bulutların Altında’ oyunu işte tam o yarılmadan konuşuyor. Kuralların ve rekabetin yoğun yaşandığı, hepimizin daimi bir eksiklik ve yetişemezlik hissiyle nerden ve nereye olduğunu aslında bilmeden bir yerlere koşuştuğu şehirlerde, üstümüze gelen inşaat ve hafriyat yığınlarından kaçıp, sığındığımız kutu gibi odalarımızda elimizde haykıracak hikayelerimiz kaldığı ve anlaşılmadığımız gerçeğiyle ne yapabiliriz? Fikirlerimizi teşhir eder, hikayemizi duyurmak isteriz. Peki ya hikayemiz gurur duyulacak, imrenilecek bir hikaye değilse ne yaparız? Yalana başvururuz. Kendimize uydurma fakat övünülüp, özenilecek bir gerçeklik yaratıp, biz nasıl teşhirciysek, diğer kutu gibi odalara sığınmış bir o kadar da röntgenci izleyicilere kurmaca kendimizi sunar, pazarlarız. Fiziki darlıktan gökyüzüne açılıp, şehrin üzerinde halıyla uçmak, yalnızlıktan kurtulmak ve anlaşılmanın sıcaklığına kendimizi koyvermek için çaresizce yaptığımız bu kişisel tiyatro oyunu ise bizi tam olarak aç aslanların önüne atmış olur. Taktığımız maske her an bir diğer maskeli tarafından düşürülmek üzere sallantıdadır. Çünkü kimse kendi gibi olanı istemez, herkes bir masala inanmak ve o masalın yalan olduğunu bile bile oracıkta uzak noktada kıpırtısız bir biçimde durmasını ister. Kendisi sahte olan sahte olduğunu hissettiği her şeyi olduğu gibi hakikati söyleyeni de yok etme niyetindedir. Hasılı kelam arzularımızı bastıran kurallar ve kuralları bastıran arzular arasında derin bir sinir krizinin eşiğindeyizdir. Yalan, itiraf, yüzleşme, hakikat, sosyal medya, teşhir, röntgen; karanlıkta da ışıkta da zenciyiz fakat hangisi biz’iz? Entropi iyi konseptiyle, dikkatedeğer uyarıcı oyunculuklarıyla @slaganavujosevik arda_uğurlu @alaralokum ,klasik mi performans mı türü çok açık olsa da, hassasiyeti ve kavrayışı yüksek yazarının @ire_maydin 'hay
Read more
Bu kadının yazılarına bayılıyorum! Evet Anneler! Bahaneleri bir kenara bırakalım ve EMZİRELİM-EMZİRELİM-EMZİRELİM!!!! ...
Media Removed
Bu kadının yazılarına bayılıyorum! Evet Anneler! Bahaneleri bir kenara bırakalım ve EMZİRELİM-EMZİRELİM-EMZİRELİM!!!! Çocuğumuza bırakacağımız en büyük miras bu! 🏻 Bu kadın bedeni bir bebeği içinde var edip, onu doğurduğuna göre o bebeğe yetecek sütü de üretebilir! Ki o sütün ... Bu kadının yazılarına bayılıyorum! Evet Anneler! Bahaneleri bir kenara bırakalım ve EMZİRELİM-EMZİRELİM-EMZİRELİM!!!! Çocuğumuza bırakacağımız en büyük miras bu! ☺️👍🏻 Bu kadın bedeni bir bebeği içinde var edip, onu doğurduğuna göre o bebeğe yetecek sütü de üretebilir! Ki o sütün içeriği bile bebeğin prematüre olup olmamasına, hatta hasta olduğu zamanlara göre bile değişiyorken MİKTARINI MI AYARLAYAMAYACAK! Yeter ki sen kendine güven! 💪🏻💪🏻💪🏻 #Repost @gultenebe with @get_repost
・・・
Ama benim sütüm yetmiyor dediklerinde bu resimlere bakıp “ama bu kadınların bebekleri açlıktan ölsün o vakit!” diye çığlık arasım geliyor.. Hep bir bahanemiz var; *Ama benim bebeğimin kan şekeri düştü!
*Ama doktor ver dedi yoksa bebeğini yoğun bakıma alıcam dedi!
*Ama meme ucum yara olmuştu binerona sağıp verdikçe aaa bi baktım süt gelmiyor artık sonrada zaten beni emmedi...
*Ama benim bebeğim yoğun bakımda kaldı...
*Ama ben sezeryan oldum, sütüm gelmedi!
*Ama...
*Ama....
Hiçbiri mama için gerçek endikasyonlar değildir!!!
%10 dan fazla kilo kaybı(!) ve anne sütü ile kayıp devam ediyor, dehidratasyon hipernatremi bulguları oluşuyor ise öncelik yine emzirmek+mama takviye etmektir! Asla mama anne sütünün yerine geçmez.Asla anneye emzirme denilmez. Emzirip mama desteği ile bebeğin hızlı toparlaması sağlanırken bşr yandan annede sütünü arttıracak (ki gerçekten yetersizse!!) veya sütle ilgili bir durum değilse (ki genellikle emzirme acemlikleri ve hatalardan kaynaklanır) emzirme hatasıysada anneye öğretilir. anneye öğreten biri olmadıysa anne öğrenmeye çalışır, emzirme uzmanından destek alır. Amerikada lactation consultant lar var. Daha hastaneden cıkmadan anneye soruşur; emzirme danışmanı istermisiniz diye. ve bu danışmanlar evdede anneyle çalışmaya bebeği izlemeye emzirme sorunu devam ediyorsa çözüm üretmeye devam eder. Bir cok amerikada doğum yapan annelerim bu tarz hizmetler aldı mesela. Ama biz türkiyede bunu yaptığımızda size cok garip geliyor. emzirmeninde uzmanı mı varmış oluyor! valla var! hatta doçenti de var 😍 hala keşfetmediyseniz @doc.dr.gulizonat hocamı takip etmenizi tavsiye ederm. *Mama sarılığı tedavi etmez. Her sarılık olan bebeğe mama verilmez. Devamı👇🏻👇🏻👇🏻
Read more
 #Repost @hadise ・・・ Anne... Her zaman dile getirmişimdir bu kelimenin büyüklüğünü, derinliğini, ...
Media Removed
#Repost @hadise ・・・ Anne... Her zaman dile getirmişimdir bu kelimenin büyüklüğünü, derinliğini, anlamını... Birkaç hafta önce her zaman en değerlim olan annem ile ilgili üzücü bir olay yaşadık... Benim özel hayatımda yaşadığım durumu, hayatımda bir defa gördüğüm bir insan tarafından ... #Repost @hadise
・・・
Anne... Her zaman dile getirmişimdir bu kelimenin büyüklüğünü, derinliğini, anlamını... Birkaç hafta önce her zaman en değerlim olan annem ile ilgili üzücü bir olay yaşadık... Benim özel hayatımda yaşadığım durumu, hayatımda bir defa gördüğüm bir insan tarafından magazin programına bağlanıp konu edilmesini kınıyorum. Anlam veremiyorum!
Biz yaşadığımız durum karşısında kimin hangi doktoru aradığını bilmeden ve sadece annemizin durumunu düşünürken, “Bana teşekkür edebilirdiniz sizi ayıplıyorum” diye gelen bir mesaj söz konusu. Ben bu kişinin doktor konusunda yardımcı olduğunu sonra öğrendim ve öğrendiğim an aradım, teşekkür ettim. Bir insan böylesi bir üzüntü yaşarken kimlere teşekkür edelim diye düşünemez! Önce insan annesini, ailesini düşünür sonra gereken teşekkürlerini iletir! İnsanlar böyle bir üzüntü yaşarken “Beni aramadınız bana teşekkür etmediniz sizi ayıplıyorum” diye mesaj atılmaz.

Asıl o mesajı attığınız için, üstüne benim özelimi tüm Türkiye ile paylaştığınız için, özür dilemesi gereken kişi sizsiniz.

Anne konusunda bu kadar hassas ise bu şahıs benim annemin en özel durumunu neden konuşur acaba canlı yayında?! Benim ve ailemin özel durumunu bir magazin programına bağlanıp anlatmak sizin haddinize mi?! Ben özelimi özel tutmaya savaşırken, size özel hayatımı konuşma hakkını kim veriyor!

Yakın zaman önce sarf ettiğiniz bir cümleyle toplumda yarattığınız infiali, benim annemin sıkıntılı durumundan faydalanıp lehinize döndürmeye çalışmanıza göz yumamam… Annemi ve ailemi malzeme etmenize izin vermem!

Annemin durumu şu an iyi. Ve en önemlisi bu. Biz bir aile olarak bu durumdan daha da güçlenerek çıkacağımızdan eminim.

Bizleri bu süreçte yalnız bırakmayan, desteğini eksik etmeyen herkese teşekkür ederim.

Hadise
Read more
OLEHENRIKSEN Banana Bright Eye Creme - genialny krem pod oczy, który natychmiastowo redukuje ...
Media Removed
OLEHENRIKSEN Banana Bright Eye Creme - genialny krem pod oczy, który natychmiastowo redukuje widoczność drobnych zmarszczek wokół oczu Obudź się przed makijażem dzięki Banana Bright Eye Creme Wzbogacony kolagenem kremik ujędrni i głęboko nawilży skórę Potężna dawka Vit C pomoże ... OLEHENRIKSEN Banana Bright Eye Creme - genialny krem pod oczy, który natychmiastowo redukuje widoczność drobnych zmarszczek wokół oczu 😍😍 Obudź się przed makijażem dzięki Banana Bright Eye Creme 😍😍 Wzbogacony kolagenem kremik ujędrni i głęboko nawilży skórę 👍👍 Potężna dawka Vit C pomoże rozjaśnić i odświeżyć delikatna skórę wokół oka 😍😍 To cudo znajdziecie tylko i wyłącznie u Laleczek w cenie 239 zł 🤩🤩 OLEHENRISKEN TRUTH SERUM🤩🤩 15ml Serum z witaminą C i kolagenem, rozjaśnia i nawilża skórę. Jest idealnym rozwiązaniem żeby przywrócić skórze jędrność , elastyczność i blask🤩🤩🤩Zapewnia całodniowe nawilżenie🤩🤩🤩 Wzbogacone jest wyciągami z pomarańczy i zielonej herbaty, szybko się wchłania. Piękny, cytrusowy zapach pokocha każda z Was👯‍♀️👯‍♀️👯‍♀️bez parabenów i siarczanów 👯‍♀️👯‍♀️stosujcie codziennie na swoje piękne buźki delikatnie wklepując serum w twarz i szyje 😊😊😊 Wynik niezależnych badań konsumenckich przeprowadzonych na kobietach w czasie 8 tygodni stosowania serum:
- 97% zgadza się, że ten produkt wygładza skórę
- 94% zgadza się, że ten produkt pozostawia skórę miękką
- 91% zgadza się, że ten produkt szybko i łatwo wchłania się w skórę
- 85% zgadza się, że ten produkt poprawia blask skóry
- 80% zgadza się, że ten produkt tworzy zdrowszą skórę
Mamy nadzieję że Wy tez się zakochacie w tym tak jak my🤩🤩👯‍♀️👯‍♀️👯‍♀️❤️❤️❤️
15ml - 139zł, także dostępne 30ml za 269zl i wysyłka 19zł , poza Polskę 25zł 🎁🎁🎁Zamówienia do szufladki 📥📥📥lub pod numerem telefonu ‭+48 695 995 860‬
Dostępny od ręki 🤩🤩 zamówić można do szufladki 📥📥 lub na adres: [email protected] 🤩🤩 photo credit repost from @olehenriksen
Read more
 #Repost @tavsan_kitaplari • • • “Ey Türk kızı! Birinci vazifen, 10 saniyelik bir konuyu 1 saatlik ...
Media Removed
#Repost @tavsan_kitaplari • • • “Ey Türk kızı! Birinci vazifen, 10 saniyelik bir konuyu 1 saatlik problem yumağına dönüştürmek üzere erkeğine trip atmak, onu çıldırtmak, zıvanadan çıkartmaktır.” İyi akşamlar 🏻🤓 Filminden çok okurken daha çok güldüğüm bir kitap oldu Kocan Kadar ... #Repost @tavsan_kitaplari
• • •
“Ey Türk kızı! Birinci vazifen, 10 saniyelik bir konuyu 1 saatlik problem yumağına dönüştürmek üzere erkeğine trip atmak, onu çıldırtmak, zıvanadan çıkartmaktır.” İyi akşamlar 👋🏻🤓 Filminden çok okurken daha çok güldüğüm bir kitap oldu Kocan Kadar Konuş. Çok eğlendim, çok güldüm ve kitabın felsefesine katılmadan edemedim. Kitabın konusuna gelecek olursak...
☕️
☕️
☕️
“Türkiye'de kadınların DNA'larına kodlanmış olan evlenme saplantısı, ne yazık ki bizim ailede daha yoğun. Millete ailesinden genetik miras olarak mavi göz kalır, bize bu evlenme saplantısı kalmış. 'Sinek kadar eri olanın dağ kadar feri olurmuş' atasözü, anneannem Peyker'in lafıdır. Yani o sözü söyleyen ata, bizzat benim anneannem. Sözün özü, kocan varsa varsın, yoksa da geçmiş olsun. Hele ki bir de 30'una gelip de bekâr kaldıysan bu dünyada yatacak yerin yok!”
☕️
☕️
☕️
Kitabın ana karakteri Efsun kızımız tam bir kitap kurdu. Ev işlerinden, erkeklerle flört etmekten anlamayan biri. Açıkçası onu okudukça ortak yönlerimizin ne kadarda fazla olduğunu görmek kendimi onun yerine koymamda daha etkili oldu. Evliliğin önemli bir müessese olduğu bir ailenin üyesi olan Efsun 30 yaşına bastığı anda ailesinin evlilik baskısı ile burun buruna gelir. Onunda evlenmekle ilgili bir sorunu yoktur ama doğru insan bir türlü karşısına çıkmıyordur. Ta ki bir mekanda gençlik aşkı Sinan ile karşılaşına kadar. Kitapta bize özgü şeylerin varlığı çok samimi geldi açıkçası ve Efsun bazen ben oldu bazende yakın bir arkadaş. Belki filmi izlemiş olabilir ve kitabı okumak istemeyebilirsiniz ama bence yeniden düşünün. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ #bookstagram #instabook #bookshelf #book #bookshelf #bookworm #booktuber #bookmark #bookstagrammer #booknerd #readabook #readlife #bookphotography #kitaptavsiye #kitapyorumu #1fotoğraf1kitap #kocankadarkonus #tavşanınkütüphanesi
Read more
 #Repost @hayat_kitapta_sakli (@get_repost) ・・・ #okudumbitti <span class="emoji emoji1f4cc"></span>”İnsanlar parfüm markalarını ...
Media Removed
#Repost @hayat_kitapta_sakli (@get_repost) ・・・ #okudumbitti ”İnsanlar parfüm markalarını tartışadursun hangisi daha iyi diye. Rabbim bana öyle bir kokuyu tattırdı ki evlat adı altında... Gerisi sadece dünyevi hikaye...” ”Sevildiğini sandığı yerde başlıyor kendini ... #Repost @hayat_kitapta_sakli (@get_repost)
・・・
#okudumbitti
📌”İnsanlar parfüm markalarını tartışadursun hangisi daha iyi diye.
Rabbim bana öyle bir kokuyu tattırdı ki evlat adı altında...
Gerisi sadece dünyevi hikaye...”
📌”Sevildiğini sandığı yerde başlıyor
kendini kandırmacaları insanın...
Önce kendine yalan söylüyorsun...
Sonra mutluyum diye herkese..."
✔️Nice kadınlarımız var etrafımızda şiddete maruz kalan,evlatları uğruna hep sessiz kalıp,kendi iç dünyasına gömülen onların sesi oluyor bu kitap.Özellikle genç kızlarımız okuduğunda gözleri Aşk ile kör olmuşken böyle bir ilişki ile karşı karşıya gelirlerse ders almaları için yazılmış adeta👌🏻
#kitapkonusu ✔️ilk aşkı ,gözü hiç bir şey görmeyen,Tutku ile bağlanmış sevdiğine Nida,tatışmalarında bile kendini haksız gören “beni kıskanıyor,seviyor”diye düşünen yediği tokatı aşk,mutluluk sandığı şiddeti,makyaj ile kamufle etmeye çalışan,bir özür ile kendine yenik düştüğünün farkında bile değil,evlendikten sonra neler mi yaşanıyor siz tahmin edin,sayfaları sinirle çevirdim,yapma demekten mahvoldum ama sonunda koca bir ohhhhh çektim.İşte kadın budur 👏🏻👏🏻
❤️pia ‘nın ikinci kitabını okudum ve hayran kaldım,kalemine yüreğine sağlık,hep yazın bizler okuyalım📚Ders veren,kendi iç sesini dışarı çıkartmayı sağlayan ,sessiz kalan ,bizim kadınların yazarı @piagridenbozma kaf dağı’ndaki yazarlardan değil ,tam yanıbaşımızda ,bir arkadaş bir dost gibi ,sevgisini yüreğinde hissediyorsunuz mutlaka kitabını okuyup,tanışın ne demek istediğimi anlayacaksınız ❤️❤️❤️
Beraber okuduğum arkadaşlarıma teşekkür ediyorum,nice böyle güzel kitaplarda buluşmak dileğiyle 🙏🏻📚❤️
#kadınaşiddetehayır #aldatılmak #ihanet #kadın #kitap #kitapyorumu #instagood #instagram #instalike #bookstagram #hayat_kitapta_sakli #kitapvatani #üveykırmızı
Read more
Eminim tanıdığım arkadaşım dediğim herkes de böyle düşünüyordur ama olur da unuttuğumuz anlar ...
Media Removed
Eminim tanıdığım arkadaşım dediğim herkes de böyle düşünüyordur ama olur da unuttuğumuz anlar olursa hatırlatması için.. #Repost @serminyasarofficial (@get_repost) ・・・ Hep iğfal edileni konuşuyoruz, hadi biraz da olayın failini konuşalım. Erkeklerin köküne kibrit suyuuu, ... Eminim tanıdığım arkadaşım dediğim herkes de böyle düşünüyordur ama olur da unuttuğumuz anlar olursa hatırlatması için..
#Repost @serminyasarofficial (@get_repost)
・・・
Hep iğfal edileni konuşuyoruz, hadi biraz da olayın failini konuşalım. Erkeklerin köküne kibrit suyuuu, idaaam, as, kes... Bunlarla çözülecek mi mesele? Dün herkes paylaşım yaptı, mühim değil, yarın üstü kapanır. Ayşe Arman yeni bir istismar vakasını yazana kadar herkes susar. Gündemi onun sosyal medya hesabı belirliyor, bir anda ayaklanıyoruz, olayı araştıran da yok ha, yorumlardan takip ediyoruz olanları, sonra susuyoruz. Oysa evvelki gün de birileri istismar edildi, dün gece de, hatta şu anda da bir yerlerde birileri acı çekiyor. Bilmediğimiz için sesimiz çıkmıyor. Tüm gerçekliği ile bakalım olaya. Kadınmış, erkekmiş, çocukmuş, yaşlıymış, karısıymış kızıymış fark etmiyor bunlara. At olur, eşek olur, damacana olur... Geçenlerde okumuştum, adam rulmana tecavüz etmiş, sıkışmış da hastanede çıkartmışlar. Soksun bir yere kıymetli şeyini de o, nereye olursa olsun. Onun gözünde öz kızıyla rulman arasında fark yok. Çünkü sevgisiz, eğitimsiz, ahlaksız, çünkü sizin de pek çok kez duyduğu gibi “erkektir, yapar.” Şu an bizim evde iki erkek yetişiyor, anaları benim, mesuliyet benimdir. Sizin evde de var. Yoksa kardeşinizde var, komşunuzda var bu çocuklar; mesuliyet sizindir. Kız çocuklarına susmamayı öğretirken, erkek çocuklarına da çükünden mühim bir beyni ve kalbi olduğunu öğretelim. Erkek oğlum, aslan oğlum, kaplanım, sırtlanım diye piyazlayacağımıza nasıl iyi insan olunur, bunu öğretelim. “İki sevgilisi varmış bu yaşta, oooo aferin, yakışır oğluma”, “Kadının görevi erkeği mutlu etmektir.” “Kocamdır, döver de sever de”, “Karım değil misin, yapacaksın tabi” gibi sufli cümlelerin kurulduğu evlerden zannetmem ki nitelikli insanlar yetişsin. Nasıl davranacağımızı anlatacak kişi ben değilim; yeri de burası değil. Yine işaret edeceğimiz yer; kitaplar. Okumadan, anlamadan, düşünmeden, iyi çocuklar yetiştirmeden bu işin önünü almak mümkün değil. Dün de aynı şeyi söylemiştim, mesuliyet bizimdir. Şimdi lütfen karalar bağlamayı bir kenara bırakalım ve “ben bu dünya için ne yapabilirim” sorusunun cevabına bakalım.
Read more
 #Repost @burakakkul with @get_repost ・・・ "FARK@" Bazen öyle yerlerde bulunuyorum ki; bir, ...
Media Removed
#Repost @burakakkul with @get_repost ・・・ "[email protected]" Bazen öyle yerlerde bulunuyorum ki; bir, orada olmanın hakkını veremiyorum gibi geliyor bana, iki, orası ben orada yokken orada olamazmış gibi açıklanması zor bir "gariplikte" duruyor bende. İkisinin de açıklaması zor tabi... Farkındalığın ... #Repost @burakakkul with @get_repost
・・・
"[email protected]" Bazen öyle yerlerde bulunuyorum ki; bir, orada olmanın hakkını veremiyorum gibi geliyor bana, iki, orası ben orada yokken orada olamazmış gibi açıklanması zor bir "gariplikte" duruyor bende. İkisinin de açıklaması zor tabi... Farkındalığın bi noktasını geçtikten sonra yaklaşmış olduğun bi tür delilik belki bu. Korkulacak birşey olduğunu sanmıyorum ama baş ağrıttığı da kesin... Felsefede öyle bi yaklaşım var; hani "sen odadaysan o masa var, ama sen odadan çıkınca o masanın varlığı kime göre var, neye göre var?" İşte sanki bu gibi yerlerin ben orada yokken "var olmaması" beni daha az üzer gibi geliyor... Yaratılanın, daha çok övgüyü ve ilgiyi hakeden olması ve buna üzülmeyle karışık orayı sanki etine katıp artık senin bir parçan yaparak değer verme isteği... Sanırım... Deliliğe iyice yaklaştık di mi? (Hayır, son aylarda başım ve midem hassas, alkol almıyorum) Bu, belki daha önce de bahsettiğim; senin yaşamına denk gelen zamanın, hiçbir yerde sensiz akıp gitmesini istememen! Evet, en yakın tanım bu aslında. Daha komik tanımı "yaşlanmak" belki size göre ama, ben daha gençken de böyleydim inanın... Bu mağaranın orada, Şanlıurfa'da, dünyadaki herkesin her an farketmiyorken duruyor olması; yazık gibi geliyor... Bazılarının bazen değil, herkesin her an farketmesi gerek; işte. İçerdeki çöplere,duvar yazılarına üzülmek; daha arkadan gelen bi tepki bende. Daha öncesinde "eksik farkındalık" üzüyor beni. Ben görsem, farketsem bile; milyon yıllık o efsane oluşumun hakettiği bu değil gibi geliyor. Yetmiyor görmem. Hatta göstermem... Galiba ondandır; herkesin her sevdiğini kendine katmak istemesi farketmeden...
Yaşamı seviyorum ben. ♥️ #daily #details #fashion #styledumonde #beauty #ootd #ootdsubmit #ootdmagazine #inspo #look #lfw #mfw #gm #whowhatwear #fashionista #inspiring #vintage #inspiration #hair #2018 #inspocafe #zaradaily #instyle #vogueindia #springstyle #mood #vacation
Read more
 #Repost @ecem_gursel (@get_repost) ・・・ Öncelikle böyle, yersiz ve gereksiz muhabbetlerin ...
Media Removed
#Repost @ecem_gursel (@get_repost) ・・・ Öncelikle böyle, yersiz ve gereksiz muhabbetlerin ve haberlerin içinde, ismimin geçmesinden dolayı, son derece üzgünüm. Bu durumdan dolayı,tüm sevenlerimden, takipçilerimden ve hayranlarımdan bizzat özür diliyorum. Tam içeriğini bilmeden ... #Repost @ecem_gursel (@get_repost)
・・・
Öncelikle böyle, yersiz ve gereksiz muhabbetlerin ve haberlerin içinde, ismimin geçmesinden dolayı, son derece üzgünüm. Bu durumdan dolayı,tüm sevenlerimden, takipçilerimden ve hayranlarımdan bizzat özür diliyorum. Tam içeriğini bilmeden yorum yapanlara istinaden, kendim yazmak istedim. Konu tamamen şu şekilde gelişti; stüdyoda bulunan “Bilal Özcan” bana, evlilik ve çocukla alakalı sorular sordu, akabinde de “sperm bankasından alır mısın” sorusunu yöneltti. Geçmişte de bu konuyla alakalı açıklamalarım olduğu bilindiği için; ben de, geçmişte annem; eğer hayatına evlenebileceğin bir adam girmezse, çocuksuz kalacağına,bankadan alırsın, demişti ve o zaman da, evet alırım, demiştim, dedim. Fakat zaman içerisinde bu fikrim tamamen değişti ve yayında da “almam”, dedim. Şimdi izliyorum da, olay tamamen benim üzerime yıkılmak isteniyor. Gerçekten çok komik. Klasik, beni hiç şaşırtmayan tavırlar. Ben yayında, ne sperm bankasından alırım, ne de alacağım, dedim. Ne, statü sahibi bir eş bulmaktan bahsettim, ne de başka bir şeyden... Ben sadece evlenebileceğim bir “eş” bulamazsam, dedim. Statü ve zenginlikten asla bahsetmedim. Bugün görüyorum ki, olay benim üzerime çekilmeye çalışılıyor. Ben, geçmişte ki bir “habere” sadece açıklık getirirken, Seda abla da kendi “üslubuyla” tatsız bir yorum yaptı ve konu buralara geldi. İşte geçen günkü paylaşımımda da dediğim gibi, bu tarz konular içinde ismim geçmesin diye, yıllardır magazin içerikli programlara katılmamayı tercih ediyorum. Çünkü söylediğiniz herşey çarpıtılıyor ve istenildiği gibi sunuluyor, ardından da, üzerine yorumlar yapılıyor. Neticede, bomboş mevzular bunlar... Son olarak,diyeceğim o ki; tiyatroya gidin, konserlere gidin, sinemaya gidin. Boş muhabbet ve konulardan uzak durun. Benim uzun zamandır, uzak durduğum gibi... Arada sevdiğim insanları kıramayıp çıkıyorum işte, sonra da boyumun ölçüsünü alıyorum. Ve bir kez daha yine “asla” çıkmayacağım, diyorum. Hadi hayırlısı...
Read more
 #Repost @filozofbukucu with @get_repost ・・・ Sevgili Kızım Safiye; Bugün, benimle ilgili ...
Media Removed
#Repost @filozofbukucu with @get_repost ・・・ Sevgili Kızım Safiye; Bugün, benimle ilgili sarfettiğin kötü sözleri duydum. Üzülmedim desem yalan olur. Ama ne için, ne kadar üzüleceğime bir türlü karar veremedim. Sana mı üzüleyim, kendime mi üzüleyim yoksa benim gibi seçilmiş ve ... #Repost @filozofbukucu with @get_repost
・・・
Sevgili Kızım Safiye;

Bugün, benimle ilgili sarfettiğin kötü sözleri duydum. Üzülmedim desem yalan olur. Ama ne için, ne kadar üzüleceğime bir türlü karar veremedim. Sana mı üzüleyim, kendime mi üzüleyim yoksa benim gibi seçilmiş ve adıyla hitap ettiğin şuan ki cumhurbaşkanınız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a mı üzüleyim, bunların hepsini geçtim, senin başını örterek, ahlaki yetişkinliğe ulaştığını zannedip, büyüklere saygıyı ve mezarlıkta küfür edilmeyeceğini öğrenemediğini öğrenen ailene mi üzüleyim…

Bu laflarını ve bana karşı yapılanları düşündükçe, aklıma neyi eksik yaptım sorusu gelmiyor değil. Dağılmakta olan bir imparatorluğu, dört bir tarafı düşmanla çevrili Anadolu’yu, köylerinde Rumların tecavüzlerine maruz kalan analarımızın olduğu şehirleri, silah arkadaşlarımla bir olup, gece gündüz demeden savaşarak kurtarmaya çalıştık…

Biz de bilirdik, Kazım Karabekir’le, İsmet İnönü’yle, Fevzi Çakmak’la Avrupa’ya kaçmayı, Londra’da, Paris’te, Roma’da senin gibi aylak aylak gezmeyi, elinde kameralarla fotoğraf çekenlere 5 sterlin verip, Osmanlı’nın arkasından atmayı.

Ama yapmadık, yapamadık. İçimizde ki vatan sevgisi bu isteklerimizi yendi.

Kimimiz evinden barkından oldu, kimimiz anasını, kimimiz eşini, kimimiz çocuklarını kaybetti… Ama hiç pes etmedik…

Beni zaten biliyorsun, umarım öğretmenlerin anlatmıştır, hayatımın hepsi cephede geçti sayılır. Evlenip, soyumu devam ettirmek için zaman bile bulamadı.

Senin yaşında, cephe de binlerce Anadolu kadını öldü, senin bu günleri görebilmen için biliyor musun? Nene Hatun’u anlattılar mı sana ondan haberim yok ama bence iyi bir araştır…
Diyorlar ya, ben Osmanlı’yı dağıtmışım… Ben dünyaya gelmeden zaten Osmanlı birçok toprağını kaybetmişti… Balkanlarda, doğu da, güneyde kalmamıştı bir yer… Anadolu komple işgal altındaydı.

İşte biz silah arkadaşlarımızla Türklerin anayurdu bildiğimiz Anadolu’yu geri aldık
Geri alınca da halkı yönetime katalım, halkın sözü olsun diye Cumhuriyeti ilan ettik. Cumhuriyeti hiç ortaya çıkarmasaydım, İmparator gibi bir hayat yaşardım onu belirteyim. Ama, Orta Asya’dan geldiğinden beri özgürlüğüne düşkün olan asil Türk Milletine en uygun yönetim
Read more
<span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 #Repost @hande.bitirim with @get_repost ・・・ Klinik Psikolog Deniz Bolsoy Erdem’in güzel ...
Media Removed
🏻 #Repost @hande.bitirim with @get_repost ・・・ Klinik Psikolog Deniz Bolsoy Erdem’in güzel kitabı: “Terapi Defteri”. Her konuya bir girizgah cümlesiyle başlayan, devamında o cümleyi yazmasına vesile olan kişi ve/veya olayı kısaca anlatan; sonrasında da psikolojik aforizmalarla ... 😊🙏🏻
#Repost @hande.bitirim with @get_repost
・・・
Klinik Psikolog Deniz Bolsoy Erdem’in güzel kitabı: “Terapi Defteri”. Her konuya bir girizgah cümlesiyle başlayan, devamında o cümleyi yazmasına vesile olan kişi ve/veya olayı kısaca anlatan; sonrasında da psikolojik aforizmalarla konuyu derinlemesine düşündüren bir tarz benimsemiş yazar. Benim hoşuma gitti bu tarz.
📝Fırtınayı kontrol edemezsiniz, ama giyeceğiniz şeyi seçebilirsiniz. Sizi “kazıklayanları” değiştiremezsiniz, ama sınır koymayı ve ders çıkarmayı seçebilirsiniz.
.
📝Birine ani bir çekim hissettiğinizde kendinize sorun: Bunları hisseden hangi yanım? Sağlıklı yetişkin mi? Talepkar ebeveyn mi? Terk edilmiş çocuk mu?
.
📝Sizi yönlendirenler değil, siz kendi yönünüzü çizerken eğer düşerseniz tutmak üzere orada olanlar gerçek dosttur.
.
📝En çok hırpalayan, içten kemiren asalak duygu “içerlemek”tir. Adı üzerinde, “içerlemek”... Çözüm dışarlamak, yani sakin ve açık şekilde dışa vurmaktır.
.
📝Birinin yanında rahatsanız ya her şeyi unutursunuz ya da unuttuklarınızı hatırlarsınız.
.
📝Kimileri elinden tutup çekeni ister, kimileri kolundan tutup götüreni. Ama sağlıklı olan, elele tutuşmaktır.
.
📝Vazgeçemediğiniz için değil, vazgeçmemeyi seçtiğiniz için yaşadığınız ilişki besleyicidir.
.
📝İfade edemediğiniz duygularınız, içinize doğru hapşırmak gibidir. Bir noktada iç kanama yapabilir.
.
📝Özgürlük ve sorumluluk su ve kahve gibidir. İkisinden biri olmadan işe yaramadıkları gibi, oranları doğru tutturulmazsa sonuç çok acı ya da tatsız olabilir.
.
📝İlişki ve bağ kurabilmek için, çoğu zaman, kocaman cümleler yerine küçücük bir gülümseme yeterlidir.
.......
#kitap #okudumbitti #psikoloji #kitapcandır #instabook #bookstagram #book #dogannovus #terapidefteri
Read more
Daha iyi anlatılamaz....<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 #Repost @kerimcankamal with @get_repost ・・・ Sevgili erkekler, Nasıl ...
Media Removed
Daha iyi anlatılamaz....🏻🏻 #Repost @kerimcankamal with @get_repost ・・・ Sevgili erkekler, Nasıl kutlayacaksınız bugün kadın olmayı? İlk adet gördüğünüzde suratınıza adettir diye tokat yiyip de kendinizden bir ömür boyu utandınız mı ki siz? Bizbizeyiz, boşverin süslü ... Daha iyi anlatılamaz....🙏🏻🙏🏻 #Repost @kerimcankamal with @get_repost
・・・
Sevgili erkekler,
Nasıl kutlayacaksınız bugün kadın olmayı?
İlk adet gördüğünüzde suratınıza adettir diye tokat yiyip de kendinizden bir ömür boyu utandınız mı ki siz?
Bizbizeyiz, boşverin süslü lafları.
Bütün çocukluğunuz sakın oğlanlarla oynama diye korkutularak geçip evlendiğinizde vajinismus olduğunuzu bilmeden yıllarca her geceyi kabusla geçirdiniz mi?
Yani söze gelince kadınların ayaklarının altına cennet serenlerden olmayın,gerçekten hissedin.
Hiç daha evinizde bebeklerinizle oynarken 60 yaşında bir adamla evlendirilip de gerdeğe sokuldunuz mu?
Öz ağabeyinizin tecavüzüne uğrayıp hamile kalınca karnınızda bebeğinizle infaz edildiniz mi hiç?
Yıllarca dayak yedikten sonra boşanmak istediğinizde ölümle tehtid edilip,devletten nafile koruma beklerken sokak ortasında katledildiniz mi ki?
Okuldan dönerken minibüs şöförünün tecavüzüne uğradıktan sonra tanınmayın diye elleriniz kesilip,yakıldınız mı?
Otobüste şort giydiniz diye yüzünüze tekme atılınca,bir kişinin bile yardıma gelmediğini görüp de o sapıktan öte kendini insan sayan o güruhtan nefret ettiniz mi?
Lise çıkışında kafasını size takmış biri tarafından onunla çıkmıyorsunuz diye pompalı tüfekle 16 yaşında öldürüldünüz mü?
Bir yandan yıllarca başörtülüsünüz diye okulunuza giremezken öte yandan hakkınızda 9 yaşında evlenebilir,dövülmesi caizdir diye fetva verildi mi sizin hiç?
Kocanız tarafından zorla erkeklere pazarlandınız,sıra kızınıza gelince katil oldunuz da 30 yıl hüküm giydiniz mi?
3 yaşında tecavüz edip içorganlarınızı parçalayan adam iyi halden serbest kaldı mı sizin?
8 mart Kadınlar gününü davul zurnayla değil utanarak kutlayalım.
Çünkü kadınlar yılın her günü gibi bugünü de gözyaşı ve kanla geçiriyor.
Siz bu satırları okurken bir kadın tecavüze, işkenceye uğruyor,cinayete kurban gidiyor.
Ve erkekler erkek olup,olamayışlarını, kadının etine,bedenine bağladıkları ve insan olmayı öğrenmeden erkek olabileceğini sandıkları sürece asla bitmeyecek bu zulüm.
Ayşe Paşalı ve tüm kadın kurbanlara rahmetle. #8mart #1gundegilhergun
Read more
<span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span> #Repost @kerimcankamal (@get_repost) ・・・ Sevgili erkekler, Nasıl kutlayacaksınız ...
Media Removed
#Repost @kerimcankamal (@get_repost) ・・・ Sevgili erkekler, Nasıl kutlayacaksınız bugün kadın olmayı? İlk adet gördüğünüzde suratınıza adettir diye tokat yiyip de kendinizden bir ömür boyu utandınız mı ki siz? Bizbizeyiz, boşverin süslü lafları. Bütün çocukluğunuz ... 🙏🙏🙏
#Repost @kerimcankamal (@get_repost)
・・・
Sevgili erkekler,
Nasıl kutlayacaksınız bugün kadın olmayı?
İlk adet gördüğünüzde suratınıza adettir diye tokat yiyip de kendinizden bir ömür boyu utandınız mı ki siz?
Bizbizeyiz, boşverin süslü lafları.
Bütün çocukluğunuz sakın oğlanlarla oynama diye korkutularak geçip evlendiğinizde vajinismus olduğunuzu bilmeden yıllarca her geceyi kabusla geçirdiniz mi?
Yani söze gelince kadınların ayaklarının altına cennet serenlerden olmayın,gerçekten hissedin.
Hiç daha evinizde bebeklerinizle oynarken 60 yaşında bir adamla evlendirilip de gerdeğe sokuldunuz mu?
Öz ağabeyinizin tecavüzüne uğrayıp hamile kalınca karnınızda bebeğinizle infaz edildiniz mi hiç?
Yıllarca dayak yedikten sonra boşanmak istediğinizde ölümle tehtid edilip,devletten nafile koruma beklerken sokak ortasında katledildiniz mi ki?
Okuldan dönerken minibüs şöförünün tecavüzüne uğradıktan sonra tanınmayın diye elleriniz kesilip,yakıldınız mı?
Otobüste şort giydiniz diye yüzünüze tekme atılınca,bir kişinin bile yardıma gelmediğini görüp de o sapıktan öte kendini insan sayan o güruhtan nefret ettiniz mi?
Lise çıkışında kafasını size takmış biri tarafından onunla çıkmıyorsunuz diye pompalı tüfekle 16 yaşında öldürüldünüz mü?
Bir yandan yıllarca başörtülüsünüz diye okulunuza giremezken öte yandan hakkınızda 9 yaşında evlenebilir,dövülmesi caizdir diye fetva verildi mi sizin hiç?
Kocanız tarafından zorla erkeklere pazarlandınız,sıra kızınıza gelince katil oldunuz da 30 yıl hüküm giydiniz mi?
3 yaşında tecavüz edip içorganlarınızı parçalayan adam iyi halden serbest kaldı mı sizin?
8 mart Kadınlar gününü davul zurnayla değil utanarak kutlayalım.
Çünkü kadınlar yılın her günü gibi bugünü de gözyaşı ve kanla geçiriyor.
Siz bu satırları okurken bir kadın tecavüze, işkenceye uğruyor,cinayete kurban gidiyor.
Ve erkekler erkek olup,olamayışlarını, kadının etine,bedenine bağladıkları ve insan olmayı öğrenmeden erkek olabileceğini sandıkları sürece asla bitmeyecek bu zulüm.
Ayşe Paşalı ve tüm kadın kurbanlara rahmetle.
Read more
Nasıl geçiyor kadınlar günü..bi de burdan dinleyin,,kerimcan ,sen ne güzel bi yüreksin... #Repost ...
Media Removed
Nasıl geçiyor kadınlar günü..bi de burdan dinleyin,,kerimcan ,sen ne güzel bi yüreksin... #Repost @kerimcankamal with @get_repost ・・・ Sevgili erkekler, Nasıl kutlayacaksınız bugün kadın olmayı? İlk adet gördüğünüzde suratınıza adettir diye tokat yiyip de kendinizden ... Nasıl geçiyor kadınlar günü..bi de burdan dinleyin,,kerimcan ,sen ne güzel bi yüreksin...
#Repost @kerimcankamal with @get_repost
・・・
Sevgili erkekler,
Nasıl kutlayacaksınız bugün kadın olmayı?
İlk adet gördüğünüzde suratınıza adettir diye tokat yiyip de kendinizden bir ömür boyu utandınız mı ki siz?
Bizbizeyiz, boşverin süslü lafları.
Bütün çocukluğunuz sakın oğlanlarla oynama diye korkutularak geçip evlendiğinizde vajinismus olduğunuzu bilmeden yıllarca her geceyi kabusla geçirdiniz mi?
Yani söze gelince kadınların ayaklarının altına cennet serenlerden olmayın,gerçekten hissedin.
Hiç daha evinizde bebeklerinizle oynarken 60 yaşında bir adamla evlendirilip de gerdeğe sokuldunuz mu?
Öz ağabeyinizin tecavüzüne uğrayıp hamile kalınca karnınızda bebeğinizle infaz edildiniz mi hiç?
Yıllarca dayak yedikten sonra boşanmak istediğinizde ölümle tehtid edilip,devletten nafile koruma beklerken sokak ortasında katledildiniz mi ki?
Okuldan dönerken minibüs şöförünün tecavüzüne uğradıktan sonra tanınmayın diye elleriniz kesilip,yakıldınız mı?
Otobüste şort giydiniz diye yüzünüze tekme atılınca,bir kişinin bile yardıma gelmediğini görüp de o sapıktan öte kendini insan sayan o güruhtan nefret ettiniz mi?
Lise çıkışında kafasını size takmış biri tarafından onunla çıkmıyorsunuz diye pompalı tüfekle 16 yaşında öldürüldünüz mü?
Bir yandan yıllarca başörtülüsünüz diye okulunuza giremezken öte yandan hakkınızda 9 yaşında evlenebilir,dövülmesi caizdir diye fetva verildi mi sizin hiç?
Kocanız tarafından zorla erkeklere pazarlandınız,sıra kızınıza gelince katil oldunuz da 30 yıl hüküm giydiniz mi?
3 yaşında tecavüz edip içorganlarınızı parçalayan adam iyi halden serbest kaldı mı sizin?
8 mart Kadınlar gününü davul zurnayla değil utanarak kutlayalım.
Çünkü kadınlar yılın her günü gibi bugünü de gözyaşı ve kanla geçiriyor.
Siz bu satırları okurken bir kadın tecavüze, işkenceye uğruyor,cinayete kurban gidiyor.
Ve erkekler erkek olup,olamayışlarını, kadının etine,bedenine bağladıkları ve insan olmayı öğrenmeden erkek olabileceğini sandıkları sürece asla bitmeyecek bu zulüm.
Ayşe Paşalı ve tüm kadın kurbanlara rahmetle.
Read more
Dikkatli okurmusunuz<span class="emoji emoji1f64f"></span> #Repost @aycaash ・・・ Sanırım abla olmak bu dünyadaki en özel duygulardan ...
Media Removed
Dikkatli okurmusunuz #Repost @aycaash ・・・ Sanırım abla olmak bu dünyadaki en özel duygulardan biri. Bu postta birazcık #SMA'dan bahsedeceğim. #BurakCanSahin ve ben #AycaSahin her ikimiz de SMA Tip3 hastalarıyız. Yani ben hem bir SMA ablası, hem de bir SMA hastasıyım. SMA = Spinal ... Dikkatli okurmusunuz🙏
#Repost @aycaash
・・・
Sanırım abla olmak bu dünyadaki en özel duygulardan biri. Bu postta birazcık #SMA'dan bahsedeceğim. #BurakCanSahin ve ben #AycaSahin her ikimiz de SMA Tip3 hastalarıyız. Yani ben hem bir SMA ablası, hem de bir SMA hastasıyım. SMA = Spinal Müsküler Atrofi, yani bir çeşit kas hastalığı. Bu genetik bir hastalık. En basitiyle bir mutasyon sonucu yeterli protein üretilemiyor ve motor nöronla kas arasındaki iletişim kopuyor. Kaslar da gün geçtikçe zayıflıyor. Mesela Burak yürüyordu biliyor musunuz? 7 yıldır tekerlekli sandalye kullanıyor.
Hadiii şimdi bir de iyi haberi verelim size 😁 Aralık 2016'da #Spinraza isimli ilaç FDA onayı aldı, bu demekti ki artık bir ilacımız vardı💃💃 Bu ilacı kullanırsak ben yürüme yetimi kaybetmeyecegim. Fizyoterapi de eşlik edecek ve kaslar gitgide kuvvetlenecek, Burak da ayağa kalkabilecek! Zamanla olacak ama olacak! Yalnııızzz bizim ufacık bir problemimiz var... Bu ilaç hala SMA Tip2 ve Tip3 hastaları için SGK kapsamına alınmadı! Haksızlık değil mi? Dünyanın pek çok ülkesinde hastalar bu ilacı kullanırken bizim günden güne erimemiz çok büyük bir haksızlık değil mi bize? Hem de bir çare varken... Bu arada biz de oturup beklemiyoruz, her tür bürokratik görüşmeyi yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanına da kendisiyle yüz yüze görüşerek iki kez konuyu aktardık. Malesef ki prosedürler çok yavaş işliyor, kaybedilen zamansa bizim aleyhimize... Bu arada o ablalık, ondan aldığım o öpücükler gücüme güç katıyor ve ben Burak için canımı bile feda etmeye razıyım!
Biz başaracağımıza inanıyoruz ve sizden ricamız da bu mücadelede yanımızda olmanız. Tabi ki başaracağız! 💪💪(heh aynı böyle kaslarımız olacak🤗)
Umut tabi ki var! Umudunu kaybetmek mi? İşte o yok bizim lügatımızda🤪
Sizi seviyoruz ve diyoruz ki Spinraza bir an önce çocuk ve yetişkin SMA Tip2 ve Tip3 hastaları için SGK kapsamına alınsın! #suSMAilacımıver
@sgksosyalmedya @saglikbakanligi @csgbakanligi
Read more
Kendi reklamını yapmaya utananlar kulubünde bugün <span class="emoji emoji1f648"></span> #Repost @gzmnguncesi with @get_repost ・・・ " ...
Media Removed
Kendi reklamını yapmaya utananlar kulubünde bugün #Repost @gzmnguncesi with @get_repost ・・・ " Yaz kavururken, sen de bu sene deniz sezonunu belki çok geç acabilecekken bir sezlong kitabı al kendine de; kendini plajda düşün." diye bir olumlamayla seçtiğim #küfürsüzaşklar kitabı ... Kendi reklamını yapmaya utananlar kulubünde bugün 🙈 #Repost @gzmnguncesi with @get_repost
・・・
" Yaz kavururken, sen de bu sene deniz sezonunu belki çok geç acabilecekken bir sezlong kitabı al kendine de; kendini plajda düşün." diye bir olumlamayla seçtiğim #küfürsüzaşklar kitabı gün itibariyle bitti. Final kutlamasinda bana eşlik eden Sütlü Türk Kahvesi'ne, Bayramiç Nektarini'ne ve tabi ki olmazsa olmaz canım Fesleğeniko'ma teşekkürlerimi borç bilirim. Kitaba gelecek olursak eğer; Başrol oyuncumuz Funda''nın "bana kalırsa" hayatta kalma savaşının resmidir kitap. "Yazar" olma çabası ikili iliskilere bakış açısı, çırpınışları... Aşk'ı arıyorum derken kendini arayışı ve en sonunda bununla yüzleşmesi. Sonuna yani 252. sayfaya kadar çok önemsemediğim kitabın son 10 sayfasında ağzım 2 karış açık kaldı. Ben bunu beklemiyordum, eminim okuyan kimse beklemiyordur. Ama yine bir çok tokatla yüzleşmiş olabilirim laf aramızda. Neyse bugün ki sohbetimize Ho'oponopono ile son verelim. Bu sihirli sözcükler kendini unuttuğum an'da sana seni hatırlatıyorlar, en çok unuttuğun kendinsin her zaman. Ama en çok kendine ihtiyacın var, unutma!
"Özür dilerim.
Lütfen Beni Affet
Seni Seviyorum.
Teşekkür Ederim"
Sıradaki kitap gelsin o zaman.
Sağlıcakla...
#fundamentaloglu #kufursuzasklar #coffee #coffeetime #gününkahvesi #coffeeholic #life #lifestyleblogger #turkishcoffee #türkkahvesi #küfürsüzaşklar #kitap #neokuyorum
Read more
Gamze’yle tanışalı bir seneden fazla oluyor. Ne şanslıyım ki küçücük kalplere nasıl naif dokunduğuna şahit oldum bu süreçte. Haydi şimdi de engelli kardeşlerimize bayram hediyesi olarak tekerlekli sandalye alalım mi? Lütfen. 🏻🤗 #Repost @engelsiz_sanat_ with @get_repost ・・・ Kurban ... Gamze’yle tanışalı bir seneden fazla oluyor. Ne şanslıyım ki küçücük kalplere nasıl naif dokunduğuna şahit oldum bu süreçte. Haydi şimdi de engelli kardeşlerimize bayram hediyesi olarak tekerlekli sandalye alalım mi? Lütfen. 🙏🏻🤗💓 #Repost @engelsiz_sanat_ with @get_repost
・・・
Kurban bayramı projemiz.
🍇Bayram hediyesi için 10 engelli çocuğumuza 10 adet tekerlekli sandelye göndereceğiz. 🍭77 adet ürün satmamız gerek. 1 ürün alıp destek olursanız ordu ve tekirdağ daki engelli kardeşlerimize destek olabilirsiniz. Bayram paylaşılınca bayram. Özellikle paylaşmanızı sesimizi duyurmanizi rica ediyorum.
🍭 ürün kız veya erkek olarak teslim edilir.
🍭 ücret 79 tl kargo dahil
Gelin bu bayram özel insanlari sevindilerelim ne dersiniz?
Sipariş 0543 209 7071.
Biz inanıyorum halen bayramı hergün kalbinde hisseden insanlar var.
Sandalye bedeli 600 tldir
🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬
#bastırınkızlar #çerçeve #kokulutaş #kokulutaş #süs #engelsizamazonlar #organizasyon #düğün #hediye #aşk #girişimci #organizasyon #çalışmak #pazartesi #umutbebek #anne #mavi #blu #doğumgünü #kutu #annelergünü #kadın #engel #engelyok  #💙 #kadınlar #uçanbalon #balon #uçankız #yukaribak
Read more
Sən mənim <span class="emoji emoji2764"></span>️imsən <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span> #Repost @elnurhasanov_ with @get_repost ・・・ Demək il 2003 tələbə 20 yaşım ...
Media Removed
Sən mənim ️imsən #Repost @elnurhasanov_ with @get_repost ・・・ Demək il 2003 tələbə 20 yaşım var ATV kanalının xəbərlər departamentində titr operatoru vəzifəsinə işə qəbul olmuşam. İlk iş faliyyətimdə kollektivdə mənə yaxınlaşıb dəstək olan newsroom un ana xəbər aparıcısı, ... Sən mənim ❤️imsən 😍💋
#Repost @elnurhasanov_ with @get_repost
・・・
Demək il 2003 tələbə 20 yaşım var ATV kanalının xəbərlər departamentində titr operatoru vəzifəsinə işə qəbul olmuşam. İlk iş faliyyətimdə kollektivdə mənə yaxınlaşıb dəstək olan newsroom un ana xəbər aparıcısı, prezident müxbiri olan indiki zamana qədər dostkuq etdiyim @vusalekerimova_official ❤️❤️❤️❤️❤️😘😘😘😘😘 Bir maraqlı anı danışacam: il 2004 artıq bir ildi çalışıram hər kəslə çox yaxınam Vüsalə ilə xüsusi dostluğumuz var. Bir axsam efirinə hazirlaşmaq üçün qalxır qrimonuya 15 dəq sonra 8 ci mərtəbədə şüvən qopur Vüsalənin səsi aləmi gotürüb belə iş olar çıxmısan yerinə işçi qoy get bəs nə edəcəm necə bəzənəcəm forsundan kaprizindən aaaa qizi ancaq saça naços vurmaq üçün yaxina buraxir qalan özü bəzənir.😂😂😂😂😂😂 Yaxınlaşıram nə olub deyir qrimor Natavan işdən çıxıb qalmışam belə😏😏😏😏 məndə təzə öyrənişəm işi fikirləşdim deyim demiyim bu arada da bu dayanmir deyinir hələ gördüm yox vəziyyət pisdi dedim istəyirsən mən edim @vusalekerimova_official təzə öyrənmişəm heç kəs bilmir istəmirəmdə hələki kimsənin bilməsinə. Bəyənsən dostumsan ancaq sənin efir günlərində bəziyərəm razılaşdıq. Efir bitir Vüsalə aşağıya enir rəhbərlik deyir bu gün fərqli görsənirdin bu isə cavabinda məncə mixan qrimorun yerinə bizim titr yazan Elnur Həsənovu işə götürək iki işi icra etsin. Mənim isə heç nədən xəbərim yox səhər işə gəlirəm @vusalekerimova_official yaxınlaşır rəhbərlik səni axtarir yanına get, soruşuram ne olubki deyir bilmirə😳😳😳 gedirəm və mənə deyir sən bu gündən iki iş icra edəcəksən bəs niyə demirdin. Şok vəziyyət və beləcə ilk əl işlərimi atv xəbər aparıcılarinda göstərdim🕺🏻🕺🏻🕺🏻🕺🏻🕺🏻 onun üçündə sənə böyük təşəkkürlər VÜSALƏ KƏRİMOVA. Qardaşının toyuna bəzdim inşallah oğluna toyuna bəziyim. Bu arada da 2003 də mənim 19 sənin isə bağaya yaşın varddı.😂😂😂😂😂😂😂😘😘😘😘❤️❤️❤️❤️
Read more
Repost from @szczygiel_mariusz na Instagramie: „Mamy! Dziś wysłaliśmy do dystrybutorów opis ...
Media Removed
Repost from @szczygiel_mariusz na Instagramie: „Mamy! Dziś wysłaliśmy do dystrybutorów opis książki. Mam nadzieję, że zachęca: „Mariusz Szczygieł -…” using @RepostRegramApp - Mamy! Dziś wysłaliśmy do dystrybutorów opis książki. Mam nadzieję, że zachęca: „Mariusz Szczygieł - laureat ... Repost from @szczygiel_mariusz na Instagramie: „Mamy! Dziś wysłaliśmy do dystrybutorów opis książki. Mam nadzieję, że zachęca: „Mariusz Szczygieł -…” using @RepostRegramApp - Mamy! Dziś wysłaliśmy do dystrybutorów opis książki. Mam nadzieję, że zachęca: „Mariusz Szczygieł - laureat Europejskiej Nagrody Literackiej i Dziennikarz Roku 2013 – opowiada prawdziwe historie o nie ma. Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przeszłości. Nie ma pamięci. Nie ma widelców do sera. Nie ma miłości. Nie ma życia. Nie ma fikcji. Nie ma właściwego koloru. Nie ma komisji. Nie ma grobu. Nie ma siostry. Nie ma klamek. Nie ma niebieskich tulipanów. Nie ma nie ma.
Rozmówcami Szczygła są ludzie z różnych światów: czeska poetka, ukraiński żołnierz, polska księgowa, albański malarz, izraelska pisarka, a także jego ojciec, z którym autor wybiera się ostatni raz w życiu do Pragi. Nad książką unosi się rada, którą dała autorowi Hanna Krall: >Wszystko musi mieć swoją formę, swój rytm, panie Mariuszu. Zwłaszcza nieobecność<„. Pierwsi czytelnicy będą mogli „Nie ma” trzymać w dłoni już na targach książki w Krakowie 25 października czyli za dwa miesiące. Już zapraszamy na stoisko @dowodynaistnienie Na okładce wykorzystaliśmy obraz @michal_mroczka ,zaś podwójną okładkę zaprojektowała Dominika Jagiełło @oneonescreativestudio #książka #reportaż #nonfiction #polskireportaż #czytambolubie #bookstsgram #bookstagram #literatura #literaturapolska #lubięczytać #nieczytasznieideztobadolozka #ukraina #czechy #praga
Read more
Bir başkanın Devlet hastanesinde doğum yapması kulağa nasıl da güzel geliyor <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> #Repost @damlache ...
Media Removed
Bir başkanın Devlet hastanesinde doğum yapması kulağa nasıl da güzel geliyor #Repost @damlache with @get_repost ・・・ Bakınız bu kişiler Yeni Zelanda'nın başbakanı Jacinda Ardern ve partneri (kocası değil). Jacinda Ardern 37 yaşında bir kadın; bir devleti yöneten en genç kadın. ... Bir başkanın Devlet hastanesinde doğum yapması kulağa nasıl da güzel geliyor 😍😍 #Repost @damlache with @get_repost
・・・
Bakınız bu kişiler Yeni Zelanda'nın başbakanı Jacinda Ardern ve partneri (kocası değil). Jacinda Ardern 37 yaşında bir kadın; bir devleti yöneten en genç kadın. Devlet yönetirken doğum yapan ilk kadın.
Bebeği Yeni Zelanda'daki bir devlet hastanesinde doğduktan iki gün sonra onu bir basın açıklamasıyla ülkesine tanıttı. 2 günlük kız bebeğinin adını Neve Te Aroha koyduğunu söyledi. bu isim Maoi dilinde (Yeni Zelanda'nın yerli halkı) "Sevgi- Aşk" anlamına geliyormuş.
Bu fotoğrafta basın açıklaması yapmaya gidiyorlar. Ne kadar sade, basit, insancıl bir fotoğraf değil mi.
Jacinda'nın partneri Clark Gayford televizyonda bir balıkçılık programının sunucusu. Jacinda'nın 6 haftalık izninin sonunda evde kalıp bebeğe bakacak olan o.
Bu insanlara bakıp eşitlik görüyorum... Devleti yönetenle yönetilen arasında bir hiyerarşinin olmadığını, kadın ve erkeğin istedikleri zaman ebeveynlikte ve iş bölümünde ne kadar mahir olduklarını görüyorum... Hayal kuruyorum... Zihnimin gerilerinde John Lennon çalıyor tabii ki: Imagine all the people, living in harmony... @jacindaardern
Read more
... Konuşmak, yazmak çok zor, ailemde de kendi özel hayatımda da başıma hiç gelmedi, görüyorum ...
Media Removed
... Konuşmak, yazmak çok zor, ailemde de kendi özel hayatımda da başıma hiç gelmedi, görüyorum ki şanslıdan fazlasıyım. Ama bu çok acı ve utanç verici. Sıla’yı tanımadan severim, Ahmet’i ise hiç tanıyamamışım. Bunun telafisi, özrü yok, olamaz. Yine söylüyorum UTANÇ tan başka bir duyguya ... ... Konuşmak, yazmak çok zor, ailemde de kendi özel hayatımda da başıma hiç gelmedi, görüyorum ki şanslıdan fazlasıyım. Ama bu çok acı ve utanç verici. Sıla’yı tanımadan severim, Ahmet’i ise hiç tanıyamamışım. Bunun telafisi, özrü yok, olamaz. Yine söylüyorum UTANÇ tan başka bir duyguya giremiyorum. Sıla’nın susmamasına ise resmen sevindim. Kol kırılıp, yen içinde kalmasın. Herkes duysun, bilsin. Artık bu ülkede birileri rezil olsun, yaptıklarının karşılığını hukuki olarak en ağır cezalarla alsın. Ayrıca “aşk”mı? Aşk’ın gerçekten bununla ilgisi yok! Çok geçmiş olsun @silagencoglu #Repost @silagencoglu with @get_repost
・・・
Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor.
Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!
Read more
 #Repost @lemankultur with @get_repost ・・・ Güzel yorumlarınız için teşekkürler. #Repost ...
Media Removed
#Repost @lemankultur with @get_repost ・・・ Güzel yorumlarınız için teşekkürler. #Repost @basakoral ・・・ Karikatür çizmek ve içerik üretmek zeka işidir! 25 yıldır takip ettiğim bu karikatür dergisinden böyle bir konseptle restaurant zinciri kurmak ise 'zepzeka' işi!🏻🏻🏻 . Çocuklar ... #Repost @lemankultur with @get_repost
・・・
Güzel yorumlarınız için teşekkürler.
#Repost @basakoral ・・・
Karikatür ✨ çizmek ve içerik üretmek zeka işidir! 😉
25 yıldır takip ettiğim bu karikatür dergisinden böyle bir konseptle restaurant zinciri kurmak ise 'zepzeka' işi!👏🏻👏🏻👏🏻
.
Çocuklar size benim henüz dün gidebildiğim Leman Kültür'den (@lemankultur, @lemankulturbesiktas) bahsediyorum...👌🏻✨💕
Ben ne desem boş, gidip görmeniz ve tatmanız lazım....Sadece yıkılıyor!👌🏻 .
.
Hangi birini söyleyim? 😋
Şengül Abla'yı mı, Öküz Beğendi'yi mi, Dana Lokum Ben Koptum Yokum'u mu yoksa makarna toplarını mı, ya da baklava hamurundaki o böreği mi? Hangi birini? 🙃
.
Ben çok mutluydum, yeni tanışıp sanki taaa okuldan tanıyormuşcasına çok tatlişko ve lokum insanlar💋, herşeyin serbest olduğu 😳 sıcak bir mekan, okurken bile karikatür dergisi okur gibi sizi güldüren mönü🤣, bununla kalmayıp damak zevkinizi doyuran leziz yemekler😋, sıcak, güler yüzlü çalışanlar🙏🏻... daha ne isteriz?
.
Şiddetle tavsiye ediyorum, 2500 tane şubesinden birine denk gelirsiniz mutlaka✨. Yok yok henüz 25-30 kadar şube ama o sayıya ulaşırlarsa hiç şaşmayın😉! Mesela diyorum ki hemen yurtdışında açalım bir tane? 😉.
.
Kenan'cığım harikaydı herşey!💋çok teşekkürler.💕@kenanaygan
.
Sevgili @sibelarna herşey nefisti!💋Benim içtiğim o pasion fruit'lü şey varya, 👌🏻prenses 👸🏻 hissettirdi beni bütün gece .💕
En kısa zamanda hepinizle tekrar görüşmek üzere.🙏🏻💕
.
.
.
#leman #lemankültür #lemandergisi #lemankültürbesiktas #lemankültür #nereyegitsek #lezizyemekler #yemek #food #nicedish #dish #turkishdish #franchising #restaurant #besiktas #couples #ciao #bye #turkey #istanbul
Read more
 #Repost @okanoflaz1 with @get_repost ・・・ Çok şey gördüm özellikle bu garibanlarla ilgili ama ...
Media Removed
#Repost @okanoflaz1 with @get_repost ・・・ Çok şey gördüm özellikle bu garibanlarla ilgili ama bir atın gözyaşı yerine, gözünden akan şeyin kan olduğunu görmemiştim. Kan ağlıyor deyiminin gerçek hali bu evlat. Biz ona bundan sonra ki yaşamının garantisini veriyoruz ama masrafları ... #Repost @okanoflaz1 with @get_repost
・・・
Çok şey gördüm özellikle bu garibanlarla ilgili ama bir atın gözyaşı yerine, gözünden akan şeyin kan olduğunu görmemiştim. Kan ağlıyor deyiminin gerçek hali bu evlat. Biz ona bundan sonra ki yaşamının garantisini veriyoruz ama masrafları çok fazla. Himayemizde var 40 at, hangi birine yetişelim ? Ona destek olursanız ancak alabileceğiz yoksa maalesef elimizden gelen bir şey yok, tükendik... #Repost @info_warf with @get_repost
・・・
BİR ATIN KAN AKAN GÖZYAŞLARI... kim bilir ne işkenceler yaşamış, artık ölecekken terk edilmiş. Kalp bazen göğüs kafesine sığmaz hüzünden, ne yapacağımızı bilememekten. Atlar bambaşka canlılardır, belli ki herşeyden vazgeçmiş, yaşamak bile istemiyor ama bunu hep birlikte değiştirebiliriz... Bizden söz, hayatta kalırsa kurtarma çiftliğimize alıp hayatının sonuna kadar sevgiyle yaşatacağız. Ama yükümüz çok ağır. Acil İstanbul’a tedaviye gelmesi gerek. Desteğiniz olmadan alma imkanımız yok, herkese ihtiyacımız var. Derneğin resmi hesabına https://yhkkd.com üzerinden ya da buradan bize mesaj atarak ulaşabilirsiniz.. Yok olup gitmesine göz yummayalım, hep birlikte onu tedaviye almanız gerek acilen...
Read more
 #Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ İNSAN OLARAK BAŞKASINA MUHTACIZ #profdrözcanköknel ...
Media Removed
#Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ İNSAN OLARAK BAŞKASINA MUHTACIZ #profdrözcanköknel @gulben123 Benliğimizi sizce nasıl terbiye edebiliriz?İhsan Şükrü Aksel. Çok sevdiğimiz bir hocaydı. Türkiye’de ilk defa ana-baba okullarını kurdu. Ben Beyazıt şubesinin hekimiydim. ... #Repost @gulben_gazete with @get_repost
・・・
İNSAN OLARAK BAŞKASINA MUHTACIZ #profdrözcanköknel @gulben123 🔷Benliğimizi sizce nasıl terbiye edebiliriz?İhsan Şükrü Aksel. Çok sevdiğimiz bir hocaydı. Türkiye’de ilk defa ana-baba okullarını kurdu. Ben Beyazıt şubesinin hekimiydim. 1960’lı yıllardı.
Fakat uzun süremedi. Daha sonra öğrencim olan 1980’lerde Haluk Yavuzer yeniden ana-baba okullarını kurdu.
Türkiye’nin birçok ilinde ana-baba okulları eğitimi vermeye başladık.
Bütün bu illere giderek ana-baba okuluyla ilgili konferanslar vermeye başladım. Karı-kocayla ilgili ilişkiler ne şekilde çözülebilir üzerineydi.
🔷İnsanlar oraya çekinmeden gelebiliyorlar mıydı?Geliyorlardı. Ama gelenlerin yüzde 80’i kadındı. Halbuki hem annelerin hem de babaların eğitime ihtiyacı var.
🔷Peki 1960 ile 1980 yıllarındaki ana-baba okullarını mukayese ettiğinizde nasıl bir tablo çıkıyor ortaya?1960’lardaki amatör bir uygulamaydı. Fakat daha sonra Haluk Bey’le beraber yürüttüğümüz hakikaten Türkiye çapındaydı. Ataerkil, erkek egemen zihniyetin değişmesi için bu tür şeylere gerek var.
🔷Değişim oluyor muydu?Evet. Bu da gösteriyordu ki demek ki o ana-baba okulunda verilen mesajlar o aile içindeki dinamikleri değiştirebiliyor. Bunun bir devlet politikası haline getirilmesi gerekliydi.
🔷Buna çok ihtiyaç var... Jung’un kelimeye reaksiyon testi vardır. Gayet basit bir testtir. “Anne” deyince çok kişi “baba” der. “Masa” deyince çok kişi “sandalye” der.Ama 100 kişiden 60-70’i “anne” deyince “baba” diyorsa bir tanesi “nefret” diyor mesela.Ben derste uyguladığımda mesela baba dediğimde “öfke” diyen öğrencilerim oluyordu.Peki neden? Baba bir kavram ama her kavram sadece anlam taşımıyor ki. Her kavramın bir duygu yükü var. Çok önemli.Benim “İnsanı Anlamak” diye bir kitabım var.
Kitabın özeti şu:
Biz insan olarak başkasına muhtacız. Çünkü tek başına bir insan olamaz.
Bizim kimliğimizin ve kişiliğimizin gelişmesi için mutlaka başkasının olması lazım.
Annemin, babamın, dostumun olması lazım değil mi? İnsanlara muhtaçsak insanlarla iletişim kurmaya muhtacız.
Read more
30 Ağustos Zafer Bayramımız daima birlik ve beraberlik içinde kutlu olsun. Bu toprakları seviyorum. ...
Media Removed
30 Ağustos Zafer Bayramımız daima birlik ve beraberlik içinde kutlu olsun. Bu toprakları seviyorum. İnsanlarımızın kalbindeki bütünlüğü görüyorum. Daima hatırlayalım 🏻 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #Repost @azrakohen with @get_repost ・・・ Evet Biz seferden sorumluyuz, zaferden değil! Ama sefere ... 30 Ağustos Zafer Bayramımız daima birlik ve beraberlik içinde kutlu olsun. Bu toprakları seviyorum. İnsanlarımızın kalbindeki bütünlüğü görüyorum. Daima hatırlayalım 🙏🏻 🇹🇷🇹🇷🇹🇷
#Repost @azrakohen with @get_repost
・・・
Evet Biz seferden sorumluyuz, zaferden değil! Ama sefere yüreğini koyanlar zaferin de sahibi değiller midir?
Dünyaya örnek olmuş, hayret dolu bir seferin, ihtişamlı bir zafere dönüşmesinin öyküsüdür Türkiye!
Düşünün!
1.Dünya savaşından yenik çıkmışız. Topraklarımızı ve öz kaynaklarımız paylaşmak İçin yıllarca örgütlenmiş ülkeler tarafından köşeye sıkıştırılmışız...
Yıl 1922 olmuş.
Çaresiziz.
Ama çaresizlikten kurtuluş değil midir Zafer?
İmkansıza karşı elde edilen başarıya başka ne denebilir ki?
30 Ağustos’ta vatanı kurtarmak için Baş Komutanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Dumlupınar’da birlik içinde, sağ, sol, Alevi, Sünni, Kürt, Türk demeden, insanlarımızı ayırıp bölmeden, kimseyi küçümsemeden o yüce birlik duygusu içinde vatan topraklarımızı, onurumuzu korumak İçin verdiğimiz emek öylesine kıymetli ki!
Toprağı vatan yapan şey işte o yüce birlik duygusu değil mi?
İşte bu yüce duyguya beden olmuş şehitlerimizi de anma günüdür bugün!
Yüreğimde her an hissettiğim bu birlik duygusunun vatanın her köşesinde yaşayan her bir kişinin kalbini kuşatması ve hep birlikte zaferlerimize yuva olması dileğiyle 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!
Bizi gömmüşlerdi, ama tohum olduğumuzu bilmiyorlardı... Daima birlikte! #30agustoszaferbayrami #30agustos #30agustus2018 #azrasarizeybekkohen #akilahazrakohen #azrakohen #aeden #fiçipi #bayram #birlik #birlikduygusu #bizigömdüleramatohumoldugumuzubilmiyorlardı
Read more
Bu müsmükemmel fotoğraf için çok teşekkür ediyorum..! <span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span><span class="emoji emoji1f388"></span><span class="emoji emoji1f389"></span> #Repost @kitaplarveterapi (@get_repost) ・・・ Okurken ...
Media Removed
Bu müsmükemmel fotoğraf için çok teşekkür ediyorum..! #Repost @kitaplarveterapi (@get_repost) ・・・ Okurken kendimi biraz fazla kaptırarak yeri geldi sinirden kendi kendime karakterlere söylendim, yeri geldi bir insan nasıl bu kadar aşka sahip olmak için kendini ateşe atar ... Bu müsmükemmel fotoğraf için çok teşekkür ediyorum..! ❤🌸👏🎈🎉
#Repost @kitaplarveterapi (@get_repost)
・・・
Okurken kendimi biraz fazla kaptırarak yeri geldi sinirden kendi kendime karakterlere söylendim, yeri geldi bir insan nasıl bu kadar aşka sahip olmak için kendini ateşe atar diye düşündüm. Aslında kızmaya hakkımız da yok. Çoğumuzun aşk başa geldiğinde gözlerimize perde inmiyor mu? Severken seviliyor muyuz acaba diye hangimiz sorguluyor.?
.
-

Samimiyet sizce yan yana iken mi hissettirilmeli? İnsanların fazlasıyla anlatacak şeyi varken neden bizlere gelince susuyor? Bir an durup düşündünüz değil mi? Bir nevi yalnızlığın ayak seslerine tempo tutarken buldunuz kendinizi çünkü insanın içinde var olan duygular eksilmeye yüz tutunca sorgular insan kendi içindeki kimliğini.
.
. -

Kendi hayatının engebeli yollarından, hayatın duygusal anlamda silsilesini yedikten sonra hala insanlara güvenme zafiyetini gösteren ,yeni bir hayata başlangıç yapmak üzere üniversiteye adım atan bir gencin yaşamış olduğu aşk serüveni ele alınmış.Yaşanmışlık ve hayaller ile harmanlanarak, aralara şiirler serpiştirilirek duygu geçişleri yoğunlaştırılmış öykü tarzında bir kitaptır.. Yazarın kendine özgü samimi duygularının geçişini hissedebiliyorsunuz.
Özellikle kitabın ilk kapağını açtığınız an karşınıza çıkan "Sevmek ne'ydi? Peki sevilmek? Ya aşık olmak? " yazarın bunları kaleme alış şeklinde duygularının sözcüksel dışa vurumu karşısında , hiçbirinizin kayıtsız kalabileceğini düşünmüyorum.
.
.
-
Kitabın sonunda ise öyle bir ters köşe yapıyor ki yazarımız, " Yok artık!" diyerek kitabı başa doğru bir daha tarıyorsunuz. Tabii ki bu ters köşeyi anlamak için kitap raflarda sizi bekliyor. 😍 ✴️✴️✴️
" Her ne kadar sil baştan başlarsanız başlayın, ne kadar "unuttum" derseniz deyin geçmişinizle bir yerde yüzleşiyorsunuz."
.
.

#kitaplarveterapininkeşfettikleri
#erkankök #bukalpbubedenenasilsigar #kalbimdenalintilar
Read more
 #Repost @azadinannesii (@get_repost) ・・・ #okudumbitti # . . . Sanırım kitabı yorumlamakta ...
Media Removed
#Repost @azadinannesii (@get_repost) ・・・ #okudumbitti # . . . Sanırım kitabı yorumlamakta zorlanacağım. Kitabın kurgusu, karakterler, kitabın verdiği his hepsi çok çok ilginç çok çok başkaydı. Öğlen saatlerinde başladığım kitabı akşam saatlerinde elimden hiç bırakmadan ... #Repost @azadinannesii (@get_repost)
・・・
#okudumbitti #
.
.
.

Sanırım kitabı yorumlamakta zorlanacağım. Kitabın kurgusu, karakterler, kitabın verdiği his hepsi çok çok ilginç çok çok başkaydı. Öğlen saatlerinde başladığım kitabı akşam saatlerinde elimden hiç bırakmadan bitirdim. Kitabın her bir sayfasında kendinizi mutlaka buluyorsunuz. Her bir cümlede içinizde hissettiğiniz veya söylenmemiş cümlelerinizi duyuyorsunuz. En azından ben 'Ne güzel söyledin be gel bir öpeyim seni alnından' dedim sık sık. Her bir sayfada satırların altını çizmek istiyorsunuz.
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
.
.
Bir insanı delirmenin eşiğine ne getirir? Hangi yaşanmışlık ya da yaşanmamışlık. Ne kendini unutmasına sebep olur? Ne kadar tutunursa tutunsun düşmesi için son çelmeyi kim takar? Kader mi? Kendisi mi? Genler mi? Kabuk mu?
Üç kadın, üç ayrı hikâye, üç ayrı kabuktan çıkma, çıkarken delirme.. İlk başta anlamadığım bu üç kadın son sayfalarda yerine oturdu. Başlarda kişileri karıştırdım. Kim anne kim anneanne kim çocuk... Ama sonra çözülüyor kişiler. Bazen noktalama işaretlerini kullanmamıştı yazar. İki sayfayı bulan virgülle ayrılmış tek bir cümle vardı. Okurken zordu biraz ama duyguyu vermek için bence güzel olmuştu. En çok da konuşan o iç sesi sevdim. Doğruları açık açık söyleyen, yanlışlarını yüzüne vuran, kendini olması gereken neyse onun gibi hissettiren o sesi. Şartlar ne olursa olsun kadın olmak, kendin olmak, içinden geçenleri söylemek o kadar zor ki. Yazarın da dediği gibi “Bir insan tam anlamıyla kendi olduğunda ışıklar saçabiliyordu demek." Işıklar saçmanız ve kabuğunuzdan çıktığınızda delirmemeniz dileğiyle.
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
.
.
📍 “Kabuk, bu yüzden… ve bu yüzden böylesine kalın sıradanlığımız.”
. 📍 " Her çocuk emin olmalı annesinin sevgisinden. Bir tek bu bilgi bile yeter insana ömür boyu ayakta durabilmek için."
. 📍 “Nasıl geçer zaman içindeyken kendinin ve asla dışına çıkamamak kendi çaresizliğinin”
.
.
#zeynepkaçar #selyayıncılık #kabuk #bookstagram #book #kitaplaryolda
Read more
Emeğinize yüreğinize sağlık ️🇹🇷 @sozcuyilmazozdil @kirmizikediyayinevi @TopRankRepost #TopRankRepost #repost #mkemalatatürk #atam #mkemalatatürk🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 35 yıllık gazetecilik kariyerimi ortaya koyarak iddia ediyorum ki, Mustafa ... Emeğinize yüreğinize sağlık 🙏❤️🇹🇷 @sozcuyilmazozdil @kirmizikediyayinevi @TopRankRepost #TopRankRepost #repost #mkemalatatürk #atam #mkemalatatürk🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 35 yıllık gazetecilik kariyerimi ortaya koyarak iddia ediyorum ki, Mustafa Kemal'i hiç böyle okumadınız.

İddia ediyorum…
İlk kez tanışacaksınız.
Gözünüzün önünde üç boyutlu hologram olarak canlanacak.

“Mustafa Kemal”i yazmaya, işte o 2008'de karar verdim.

Mustafa Kemal'e olan borcumuzun…
Boynumuzun borcu olarak gördüm.

10 yıl çalıştım.

İki bin civarında kitap, dergi, belgesel, röportaj, akademik tez, rapor, makale ve haber taradım.
Yedi bin sayfa özet çıkardım.
Peyderpey iki yılda yazdım.
İnanmayanların teyit edilebileceği kaynaklarla, çarpıtmadan, eğip bükmeden, saklamadan gizlemeden, otosansür uygulamadan, olduğu gibi, tüm gerçekliğiyle yazdım.
520 sayfalık kitap haline getirdim.

Bugün çıktı.


Çağdaş Kuvayi Milliye'nin yayınevi Kırmızı Kedi tarafından basıldı.

Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş rekor baskısı olacak.
İlk etapta 1 milyon 700 bin adet planlıyoruz.
3 milyonu geçebileceğimize inanıyoruz.

Atatürk'e yaraşır vizyonda olması için gece gündüz çaba harcadık.
Sadece Türkçe'yle Türkiye'yle sınırlı kalmayacak.
İngilizce, Almanca, Azerice, Çince, Rusça basılacak.

Bu iddiayla yola çıktık… Dünya, Mustafa Kemal'in orijinal biyografisini tarihte ilk kez bu kitaptan okuyacak.

Sadece yetişkinler için değil, anaokulu versiyonu, ilköğretim versiyonu olacak.

Üç yaşından itibaren, 3-7 yaş grubu okul öncesi çocuklarımız için, renkli, çizgi karakterlerden oluşan 10 kitaplık set hazırlıyoruz.
Her bir kitap, 32'şer sayfa olacak.
Yılbaşı gibi çıkacak.
Read more
Ne güzel yazmış @hilalozcan.psk <span class="emoji emoji1f44f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏻 iki çekim planı arası kameraların ve ışıkların yerleşmesini ...
Media Removed
Ne güzel yazmış @hilalozcan.psk 🏻🏻🏻 iki çekim planı arası kameraların ve ışıkların yerleşmesini beklerken okudum, ben de paylaşayım istedim🤗 #Repost @hilalozcan.psk with @get_repost ・・・ Sigmund Freud. Teorileri çok eleştirilse, deneysel ve sınanabilir görünmese de psikolojiye ... Ne güzel yazmış @hilalozcan.psk 👏🏻👏🏻👏🏻 iki çekim planı arası kameraların ve ışıkların yerleşmesini beklerken okudum, ben de paylaşayım istedim🤗 #Repost @hilalozcan.psk with @get_repost
・・・
Sigmund Freud.
Teorileri çok eleştirilse, deneysel ve sınanabilir görünmese de psikolojiye temel teşkil eden düşüncelerdir ve bugünün pek çok teorisi de Freud’unkilerin yanlışlanması ve doğrulanması üzerine kurulmuştur. Kesinlikle bir dehadır benim gözümde. Gelin görün ki o da hepimiz gibi eksiği, fazlası, kusurları olan bir insandır. Yaşamı, ilişkileri, yazdıkları ile de hem dehasını hem kusurlarını açıkça ortaya koyar.
Eşi Martha ile sevgili oldukları ve mektuplaştıkları dönemde, Martha saçından bir tutam gönderir Freud’a mektupla birlikte. Freud mektuba cevap verirken şöyle yazar “umarım saçından yolmamışsındır, fırçada kalanlardır.” Martha çok sinirlenir ve der ki “ Okumuşsun, doktor olmuşsun ama aşktan anladığın yok. Hiçbir kadın sevdiğine yolunmuş ya da fırçasından toplanmış saçlarını göndermez.” Martha’nın yaşadığı hayal kırıklığı son derece anlaşılır bir kadın için😊 Gönlünü alabilmiş demek ki sonrasında evlenmişler.
İnsanın en derinlerini anlayabilmenin yollarını insanlığa sunan kişi bile olsanız bazen en kolay anlaşılacak duygulara kör olabiliyorsunuz.
Bir tarafımız hep kusurlu olacak ve az ya da çok yanlışlarımız yolumuzda eşlik edecek bize yaşamımız süresince.
Bazen birbirimizden çok şey mi bekliyoruz acaba, çok güzel özelliklerimiz de olsa kusurlu olmamızın doğal olduğunu unutarak❤️ #psikoloji #psychology #insan #human #yaşam #life #sigmundfreud
Read more
 #Repost @gustomehmetyalcin with @get_repost ・・・ Yalnız denizcilikte değil, servis sektöründe ...
Media Removed
#Repost @gustomehmetyalcin with @get_repost ・・・ Yalnız denizcilikte değil, servis sektöründe de “Gemiyi en son kaptan terkeder”… Bunun canlı bir örneği, Abdullah Karakaya. Kira sözleşmesi bittiği için 31 Aralık gecesi kapanacak olan İstanbul’un en seçkin restoranlarından, ... #Repost @gustomehmetyalcin with @get_repost
・・・
Yalnız denizcilikte değil, servis sektöründe de “Gemiyi en son kaptan terkeder”… Bunun canlı bir örneği, Abdullah Karakaya. Kira sözleşmesi bittiği için 31 Aralık gecesi kapanacak olan İstanbul’un en seçkin restoranlarından, Bebek Oteli’nin altındaki Les Ambassadeurs Restaurant’ın müdürü. Ekibinin yarısı gemiyi terketti, o ise akşamda 1-2 masayı ancak dolduran son müşterilere hiçbir şey olmamış gibi frakını giyerek, aynı şıklıkta servis yapıyor. Servis dünyasına 1978’de babasının aşçılık yaptığı Emirgân’daki efsanevî Abdullah Efendi restoranında giren, 1984’den bu yana da ünlü Karpiç ustanın öğrencilerinin açtığı Les Ambassadeurs’de görev yapan Karakaya, meslek hayatının 40. yılında belki de işsiz kalacak. Eh, trendlerin kovalandığı, herkesin en yeni, en moda yerde gözükmek istediği bugünün dünyasında, müşterinin yanında flambe yapabilen, krep süzet gibi incelikli bir tatlıyı hazırlayabilen, Dışişleri Protokol Müdürü klasında bir “şef” (eskiden şef kelimesi aşçılar değil, metrdoteller için kullanılırdı), maharetlerini nerede sunacak ki?
Her şey için teşekkürler Abdullah bey… Gastronomisi gelişmiş bir ülke olsaydık, sizi ülkenin en klas restoranının başına geçirirler, o da olmadı turizm-otelcilik okullarına duayen bir hoca olarak kırmızı halı serip davet ederlerdi. Hoş, bu ülkede kimin değeri yeterince biliniyor ki…
#LesAmbassadeurs ‪‪‪‪ #AmbassadeursRestaurant #BebekOteli ‪‪‪ #classicrestaurants #classicalservice #elegantservice #İstanbulrestaurants #BestRestaurants ‪ #crepesuzette #Bosphorus #BebekBar #MaitredHotel #Elegantplaces‪ #flambee‪‪ #flambeedishes #Elegance #Eskistanbul #Kaybolandeğerler
Read more
İyi geceler de dedik ama görünce dayanamadım<span class="emoji emoji1f602"></span> Neler yaşandı o 3 günde. Ne güldük ne isyan ettik. ...
Media Removed
İyi geceler de dedik ama görünce dayanamadım Neler yaşandı o 3 günde. Ne güldük ne isyan ettik. Ne mücadele verdiniz anlayamazlar Puiko’larınızı isteyenlere tek sözüm ‘ne münasebeeet😎’ #Repost @esra_gundogduu with @get_repost ・・・ Bu post hem çok teşekkür hem de büyük isyan içerir🏻 🏻Çok ... İyi geceler de dedik ama görünce dayanamadım😂 Neler yaşandı o 3 günde. Ne güldük ne isyan ettik. Ne mücadele verdiniz anlayamazlar 😂 Puiko’larınızı isteyenlere tek sözüm ‘ne münasebeeet😎’ 😄
#Repost @esra_gundogduu with @get_repost
・・・
Bu post hem çok teşekkür hem de büyük isyan içerir😅👇🏻
👍🏻Çok teşekkür ederiz özlem teyse gamse abla, duru abla ve koca yürekli @puikocom ailesi ellerinize emeğinize sağlık sevginizi koyup gönderdiğiniz tüm kutularda bizlerin olduğu kadar sizlerinde hayalleri umutları var hepinizin yolu açık olsun siz hep üretin siz hep var olun hep iyi kalın tüm anneler ve kızları sizi çok seviyor 💜 sepetimizi boşaltanlar sepetini boşalttığımız teyseler sizleri de seviyoruz lol bebeki unutmadık unutursak kalbimiz kurusun 😂
Gelelim isyan moduna istemeyin bizden herşeyi isteyin ama @puikocom larımızı istemeyin 😂 o kutuyu bana yolla sizde fazlasıyla var diyen gıcık teyze var ama sana yok kimseye yok adresi belli git al hatta bize de al 😂😂 hem bizim için yeni yıl hediyesi düşünmenize gerek yok adres belli @puikocom beğenir mi beğenmez mi diye düsünmeyin hepsine aşığız biz sıkıntı yok 🤩🤩 lol bebek olursa muazzam bi hediye olur (yüzsüzlüğün zirvesi🙈) neyse şaka bi yana valla istemeyin "ahahha şakacı seni" diye geçiştiriyorum ama istemeyin yani rahat 20 kişiye "şakacı seni" yazdım bana da yazıktır 😂
#puikobebekleri #puikoilebüyüyenler #elisaalya #canimkizim #evlatcandır #maşallahkızıma #iyigeceler #goodnight #instagood #insta #like #likes #lfl #l4l #flf #f4f #likes #like #fff #lll #cute #happy #love #lfl #l4l #flf #f4f #likes #like
Read more
 #Repost @birpatidesenver ・・・ Geçtiğimiz haftalarda gözümün önünde köpeklerin öldürdüğü ...
Media Removed
#Repost @birpatidesenver ・・・ Geçtiğimiz haftalarda gözümün önünde köpeklerin öldürdüğü bebeğimi biliyorsunuz.. Ve onu kaybettiğim yerde tam bir hafta sonra bulduğum, onun yerine koyduğum bebeğimi de.. Maalesef onu da yaşatamadık. Böyle zor günler geçirirken dün yolun ortasında ... #Repost @birpatidesenver
・・・
Geçtiğimiz haftalarda gözümün önünde köpeklerin öldürdüğü bebeğimi biliyorsunuz.. Ve onu kaybettiğim yerde tam bir hafta sonra bulduğum, onun yerine koyduğum bebeğimi de.. Maalesef onu da yaşatamadık. Böyle zor günler geçirirken dün yolun ortasında bir can daha bulduk. Servisle giderken, ana yolun ortasında, arabaların deli gibi gittiği bir yerde. Çarpmışlar ama alıp bir kenara bile koymaya gerek duymamışlar. İndik aldık. Nefes aldığını gördüğüm an nasıl kucakladım bilmiyorum. Ayakkabılarım hala kan.. Onun yüzü gözü hala kan.. Eğer kalbiniz ve ruhunuz kaldırmayacaksa lütfen son fotoğraflara bakmayın. Ama belki bir ihtimal onu bırakıp giden halini görür. Ya da onun gibi bırakıp gidenler. Daha yeni olmuştu belli ki. Belki de biz 5 dk sonra oradan geçsek paramparça olmuş bedenini görecektik.. İlk müdahelesi yapıldı. Fakat durumu hala kritik. Çok hırçın ya da şoku atlatamadı. Ödem oluşmuş olma ihtimali nedeniyle narkoz verilemiyor. Ağzı paramparça olduğundan yemek de yiyemiyor. Serum bağlamak imkansız, kendine dokundurmuyor bile. Bu sebepler ve düşünceler içinde kayboluyorum ben de. Bir hayatın bu kadar basit olmasını da aklım almıyor. Canı yandı biliyorum. Canı yanıyor. Bilmeyen varsa ki var gibi duruyor, onun da kanı kırmızı akıyor. Onun da gözleri dalıyor. O da korkuyor.
Kitap satışı harici destek olmak isteyen olursa klinik hesap numarası da verebilirim.. Malum durumlar ortada. Eskiden herkese mama göndermeye çalışırken bir anda mamaya mı tedaviye mi yetişeyim bilemedim..
Hepinize çok çok teşekkür ediyorum..
İlk defa kitap seçmiş olan arkadaşlara yarın sabah bilgi vereceğim. 🤗
🎈Kitap almak için yorum yazan arkadaşlara az sonra dm den dönüş yapacağım.👐
Kitap alan, kitap gönderen, beğenen, paylaşan, eşini dostunu haberdar eden herkese teşekkür ederim.🙏
Fotoğrafların altında yorum olmayan kitaplar hala satıştadır. Kitap alan, almak isteyen ya da kitap göndermek isteyen arkadaşlar dm den bana ulaşabilirler 🐾
#catsofinstagram #cats #cat #kedi #kedisahiplendirme #sokakhayvanları #kitap #books #book #birpatidesenver #birkitapdasenal
Read more
 #Repost @ervanurunannesii with @get_repost ・・・ Hayırlı sabahlarınız olsun <span class="emoji emoji1f495"></span> @fundayildirim_cocukveaile ...
Media Removed
#Repost @ervanurunannesii with @get_repost ・・・ Hayırlı sabahlarınız olsun @fundayildirim_cocukveaile diyor ki : Demek ki ben de herşeyi şartla yaptırabilirim ya da biri bana birşey vermek istiyorsa ben de onun istediği şeyi yapmalıyım!!! Siz olsanız ne düşünürdünüz? Herşeyi ... #Repost @ervanurunannesii with @get_repost
・・・
Hayırlı sabahlarınız olsun 💕
@fundayildirim_cocukveaile diyor ki :
Demek ki ben de herşeyi şartla yaptırabilirim ya da biri bana birşey vermek istiyorsa ben de onun istediği şeyi yapmalıyım!!! Siz olsanız ne düşünürdünüz? Herşeyi şartlı yaptırırken oluşturduğumuz TEHLİKENİN farkında mıyız⁉️
Bugün gelen danışan anne baba kızlarının şu cümlelerinden yakınıyordu👉Hocam herşeye bir karşılık;
‍♀️Oyuncak almazsanız gelmem
‍♀️Çikolata verirseniz bir tane öperim
♀️Yemekten sonra dondurma verirseniz yemeğimi yerim
..................
Sonra çevirdim aynayı tuttum güzel aileme .♀️ Evet,çocuk nasıl öğrendiyse onu uyguluyordu aslında.
Haaa! Birde bunun daha tehlikeli boyutunu söyleyelim, bu şekilde davranarak ‘çoçuğa birşey sunarak istemediği şeyler yaptırılabilir’ zemini hazırlıyoruz. Çocuklarımızla BÜYÜRKEN, konuşmalarımızın ve davranışlarımızın ne kadar önemli olduğunu UNUTMAYALIM!

Öncelikle bu şartlı cümlelerinizi bir kağıda yazıp farkındalığımızı oluşturalım📝Daha sonra cümlelerimizi değiştirme yollarını bulup yazalım📝 Düşünmek veya anlatmak değil,yazmaktır bu tür TUTUM DEĞİŞİKLİKLERİNDE aslolan😉 ‘Mesela, yemeğini yersen dondurma veririm’ yerine ‘Ben de dondurma yemek için sabırsızlanıyorum,o zaman hemen yemeğimizi yiyelim ve sonra birlikte dondurmalarımızı yerken sohbet edelim. Ne dersin?’ ✅
Bir örnek daha verelim mi? Hadi😉 Mesela ‘oyuncaklarını toplarsan parka gideriz’ yerine 👉🏼’oyuncaklarını çabucak toplayalım ve parkta oynamak için birkaç oyuncak seçelim,sence bugün ne oynayalım?’ ......................
‘Amcanı öpersen sana çikolata verecekmiş’ kısmına hiç değinmeyelim bile bence,öyle değil mi?😤😤 Siz yazmaya başlayın sevgili dostlarım,dönüştürmekte zorlandığınız cümleler olursa yazın yorum olarak aşağıya.Paylaşalım,birlikte bulalım🤓
İlk başlarda biraz zor gibi görünebilir ama oyun gibi düşünün bu ciddi meseleyi,çünkü gerçekten çok zevkli ve tabi çok verimli olacaktır . .
.
.
.
.
#çocuk #çocukgelişimi #çocukgelişimiveeğitimi #pedagoji #ankara #aile #anne #baba #ebeveyn #parents #waldorfinspired #montessori #ödül #ceza #beniödüllecezalandırma #reggioinspired #ailedanışmanı #ailenizindanışmanı #fundayildirim_co
Read more
#Repost @leyla999 with @get_repost ・・・ Repost @bakucafe Dostlar, sabah, mayın 4-də "Baku Cafe"də #NOVRUZNORULES qapalı interaktiv xeyriyyə aksiyası keçiriləcək. Sizi rəssamlarla görüş, canlı musiqi və s. gözləyir. Xatırladaq ki, "Beat Group"un Həyat Fondu ilə birlikdə Novruz ... #Repost @leyla999 with @get_repost
・・・
Repost @bakucafe
Dostlar, sabah, mayın 4-də "Baku Cafe"də #NOVRUZNORULES qapalı interaktiv xeyriyyə aksiyası keçiriləcək. Sizi rəssamlarla görüş, canlı musiqi və s. gözləyir. Xatırladaq ki, "Beat Group"un Həyat Fondu ilə birlikdə Novruz Bayramı münasibəti ilə təşkil etdiyi bu baharın ən parlaq art layihəsi "Port Baku"dakı "Fashion Avenue"da açıq səma altında keçirilib. 25 istedadlı rəssam 1,5 metr hündürlüyündə yumurtaları müasir art stilində bəzəmişdilər. Sizin hamınızı aksiyada görməyə şad olarıq! Tədbir 17:00-da başlanacaq. ***
Друзья, завтра, 4 мая, в Baku Cafe пройдёт закрытие интерактивной благотворительной акции #NOVRUZNORULES. Вас ждёт встреча с художниками, живая музыка и многое другое.
Напоминаем, что яркий арт-проект этой весны, организованный Beat Group совместно с Həyat Fondu и приуроченный к празднику Новруз, проходил под открытым небом на Fashion Avenue в Port Baku. 25 талантливых художников оформляли яйца высотой в полтора метра в стиле современного арта.
Будем рады видеть всех! Начало в 17:00.
Read more
<span class="emoji emoji2764"></span>️ Fenty by Rihanna Stunna - Uncensored <span class="emoji emoji2764"></span>️ Lekka, 12-godzinna płynna szminka o miękkim, matowym ...
Media Removed
️ Fenty by Rihanna Stunna - Uncensored ️ Lekka, 12-godzinna płynna szminka o miękkim, matowym wykończeniu - powstała w jednym, cudownym czerwonym odcieniu, który wygląda niesamowicie na wszystkich odcieniach skóry. ️ Dostępna od ręki w cenie 139 zł ️ Zamówić można do szufladki ... ❤️ Fenty by Rihanna Stunna - Uncensored ❤️ Lekka, 12-godzinna płynna szminka o miękkim, matowym wykończeniu - powstała w jednym, cudownym czerwonym odcieniu, który wygląda niesamowicie na wszystkich odcieniach skóry. ❤️ Dostępna od ręki w cenie 139 zł ✨❤️ Zamówić można do szufladki lub [email protected] 📮📮photo credit repost from @fentybeauty
Read more
 #Giresun #Aksu #Yarimaratonu 13 Mayıs 2018 Karadeniz in kalbindeyiz, kimseye söz vermeyin... Kayit ...
Media Removed
#Giresun #Aksu #Yarimaratonu 13 Mayıs 2018 Karadeniz in kalbindeyiz, kimseye söz vermeyin... Kayit linki #---------------- www.runkerasus.com #---------------------------------- #Repost @giresunmaraton : En iyi koşu fotoğraflarınız arasında mutlaka onun objektifine ... #Giresun #Aksu #Yarimaratonu 13 Mayıs 2018 Karadeniz in kalbindeyiz, kimseye söz vermeyin...
Kayit linki
#----------------
www.runkerasus.com
#---------------------------------- #Repost @giresunmaraton : En iyi koşu fotoğraflarınız arasında mutlaka onun objektifine takılanlardan biri vardır. Kimden mi bahsediyoruz? Tabii ki sevgili @baris_gider den.13 Mayıs Pazar günü düzenlenecek olan 4. Giresun Aksu Yarı Maratonu’nda kendisi bizlerle olacak. Şimdiden onu gördüğünüzde vereceğiniz pozu çalışmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.  #giresunaksuyarimaratonu #runkerasus  #giresunmaratonkulübü #barisgiderphotography
Read more
GÜÜÜÜÜNAYDINNNN... güzeller güzeli Mavi Kadın @engelsiz_sanat_ Gamze Elibol’la nihaaaayet bir araya geldik... 2 yıldır birbirimizi takip ediyorduk, Gamze o kadar yoğundu ki bir türlü buluşamıyorduk Gamze ve ekibi yarın Trump Gösteri Merkezinde müthiş bir gösteri yapacaklar... ... GÜÜÜÜÜNAYDINNNN... güzeller güzeli Mavi Kadın @engelsiz_sanat_ Gamze Elibol’la nihaaaayet bir araya geldik... 💙💙💙 2 yıldır birbirimizi takip ediyorduk, Gamze o kadar yoğundu ki bir türlü buluşamıyorduk 🌸🌸🌸 Gamze ve ekibi yarın Trump Gösteri Merkezinde müthiş bir gösteri yapacaklar... 💫💫💫 Pazar gecesi de bu tatlı kadın #BanaBaştanAnlat’ta olacak... ikimizi de görmek isteyenleri yarın önce Trump’a Pazar gecesi de @teve2 ekranına bekliyoruz... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 @teksemm #Repost @teksemm with @get_repost
・・・
Gunaydinnn muhteşem bir kadın süper bir kalbi var 💙 @ozlemgurses 12 mayısta Trump AVM gösteri merkezinde bizimle 💙 ödül töreni 20.00 da başlıyor kaçırmayın 💙
DANS ENGEL TANIMAZ 💙🎉 12 mayıs gecesinin tüm geliri ile 121 engelli çocuğun 1 yıllık eğitim bursunu karşılamayı hedefliyoruz.
Türkiyemizin güzel yörelerinden Tekirdağ,karadeniz,adıyaman,izmir,üsküp 'ün eserleri sahne alırken Sırtaki ve misafir ekip olarak Ottoman Kılıç Kalkan Ekibi ve Milli Dansçılarımız Tanabay Tokgöz –Defne Mutlucan çifti
Latin-Amerikan Danslarıyla sahne alacaklar. Bitti mi? Hayır , TEKSEM ekibi ŞEBNEM FERAH ve SERTAP ERENER şarkılarından oluşan 4 ayrı koreografi ile karşınızda olacak.
Sürpriz sanatçıların da yer alacağı gece 1 bilet alıp sizde destek olabilirsiniz...
Bilet satış: www.teksem.net adresimizden bilgi alabilirsiniz.
DANS ENGEL TANIMAZ
@teksemm @istanbuldans
#dans #engel #teksem #istanbuldans #dansengeltanimaz
Read more
Gorgeous beauty #Repost @shafaqnovruz • • • Huda Beauty @hudabeauty Rose Gold Palette REMASTERED has sent me a new palletThis palette is amazing as all her other pallets, I really liked it. I always say that Huda Beauty is my favorite makeup brand. I fall in love with each product that ... Gorgeous beauty😍 #Repost @shafaqnovruz
• • •
Huda Beauty @hudabeauty Rose Gold Palette REMASTERED has sent me a new pallet😻😻😻😻This palette is amazing as all her other pallets, I really liked it. I always say that Huda Beauty is my favorite makeup brand. I fall in love with each product that she sends me. They give a special touch to my makeup. Innovations from Huda Beauty always make me happy.
Please watch the video and you will be able to see the beauty of the new palette by yourself.💃🏻💃🏻💃🏻
___________________
Huda Beauty Rose Gold Palette REMASTERED mənə yeni paletini yolladı. 😻😻😻😻😻Bu da digər paletləri kimi çox gözəldi və çox bəyəndim.
Həmişə demişəm ki, Huda Beauty mənim ən sevdiyim kosmetika brendidir və onu çox istəyirəm. Onun mənə yolladığı məhsulları çox sevirəm və mənim makiyajıma böyük qatqısı var. Huda Beauty'nin yenilikləri məni hər zaman sevindirir.
Buyurun videonu izləyin və yeni məhsulun necə gözəl olduğunu öz gözlərinizlə görün.💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻
_________________
Huda Beauty прислала мне новую палетку. Эта палетка такая же бесподобная как все остальные ее палетки, она мне очень понравилась. Я всегда говорю, что Huda Beauty это мой самый любимый бренд косметики. Я влюбляюсь в каждый продукт, который она мне посылает. Они придают особенный штрих моему макияжу. Новшества от Huda Beauty всегда радуют меня.
Прошу посмотреть видео и вы сами сможете увидеть красоту новой палетки.💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻 Products 👇
1)Eye Shadow Palette- Goz Paleti : HudaBeauty Rose Gold Palette REMASTERED Risqué; Doll Face; Black Truffle; Coco; Pink Diamond; Rose Gold #hudabeautyrosegoldremastered
2)Lashes-Kiprikler: HudaBeauty Farah #12
3)Lipstick-Dodag Boyasi; ABH Veronica @anastasiabeverlyhills
4)Layner: Sephora @sephora
5)Countour : Becca Sunlit Bronzer @beccacosmetics
6)Highlighter-Aydinlatici : HudaBeauty Maldives ; #hudabeauty3dhighlight #hudabeautyhighlighter #hudabeautyrosegoldremastered #hudabeautyrosegoldremasteredpalette #hudabeautyremastered @shophudabeauty @hudabeauty #hudabeautyfauxfilter #hudabeauty #hudabeautylashes #hudabeautyfoundation #shophudabeauty #makeuptutorial #makegrilz @makegirlz #hudabeautyrosegoldremastered @
Read more
12 yıldır her konsere çıktığımda ilk konsermiş gibi keyif aldığım ekip, iyi ki varsınız, iyi ki ...
Media Removed
12 yıldır her konsere çıktığımda ilk konsermiş gibi keyif aldığım ekip, iyi ki varsınız, iyi ki varsın Tarkan Nice konserlere ️ #Repost @tarkan with @get_repost ・・・ Başarı iyi bir ekip çalışması sonucunda elde edilir diye düşünürüm. Konserlere emeği geçmiş olan tüm ekip arkadaşlarıma, ... 12 yıldır her konsere çıktığımda ilk konsermiş gibi keyif aldığım ekip, iyi ki varsınız, iyi ki varsın Tarkan 🙏 Nice konserlere ❤️ #Repost @tarkan with @get_repost
・・・
Başarı iyi bir ekip çalışması sonucunda elde edilir diye düşünürüm.
Konserlere emeği geçmiş olan tüm ekip arkadaşlarıma, tüm çalışanlara, bu fotoğrafta olan, olmayan herkese sonsuz teşekkürler🙏🏻❤ photo: @yigit__eken
#CanBesbelli #NorbertZacharias #VolkanGürkan @erkan.kurtcepe @cemdermanli @onurnis #İlhanAlpay @mrat54 @ercanngoynu @ademkuvvetli @nilterzioglu @hittproductions @sahmeranentertainment @smproductiongroup @proiletisim #KarabulutDanışmanlık @fizyofficial @turkishairlines #Tarkanlive #tarkanfizyde #1Mayıs
Read more
Noktasına, virgülüne kadar aynı fikirdeyiz.. Bu tarz görüntüleri pay-laş-ma-yın! Olur mu? Sosyal ...
Media Removed
Noktasına, virgülüne kadar aynı fikirdeyiz.. Bu tarz görüntüleri pay-laş-ma-yın! Olur mu? Sosyal medyanın sadece sizden ve bizden ibaret olmadığını düşünün lütfen 🏼 Ne kadar ruh hastası olduğunu ve bu videoları izledikçe nasıl zevk aldıklarını, adamı paylaştıkça takipçisinin ... Noktasına, virgülüne kadar aynı fikirdeyiz.. Bu tarz görüntüleri pay-laş-ma-yın! Olur mu? Sosyal medyanın sadece sizden ve bizden ibaret olmadığını düşünün lütfen 🙏🏼 Ne kadar ruh hastası olduğunu ve bu videoları izledikçe nasıl zevk aldıklarını, adamı paylaştıkça takipçisinin nasıl arttığını fark ettiniz mi? Sadece şikayet edin. Kapansın profili. Umman’a ulaşamayacağımıza göre, elden gelen bu.
#Repost @hipder with @get_repost
・・・
Adam Umman’da! (Bkz. Ortadoğu’da bir ülke, müdahale edebilme şansımız yok yani). Tavşan yemeği yapıyor, canlı yayında aşama aşama paylaşıyor. Televizyonda izlediğiniz yemek programı gibi düşünün! Tek fark burada ilk aşamada tavşanlar canlı, sonra yemek oluyorlar. Akşam yediğiniz köfte bir zamanlar kuzuydu ya, aynı mantık aslında. Gerek var mı bu şekilde paylaşmasına? Yok, ama paylaştı bir kere. Ne yapılabilir? Bilmiyorum ama ne yapılmaz biliyorum. Yorum yazarak, paylaşarak o şuursuzlar onore edilmez, tekrar tekrar aynı şeyi veya daha fazlasını yapmak için şevklendirilmez. Daha geniş kitlelere yayılmasına yardımcı olunmaz. Olunuyorsa da yarın öbür gün etkilenmeye müsait cahil cühela ve potansiyel ruh hastaları aynısını bizim ülkemizde de yapınca dövünülmez. Naçizane fikrim budur. Yüzlerce kişi etiketledi, bir o kadarı da mesaj attı; tek tek yanıt veremiyorum özür dilerim.
Read more
Sevgilim benden önce vermiş haberi<span class="emoji emoji1f47c"></span>🏻 O kadar güzel yazmış ki ben “baba oluyorum” dan başka bir ...
Media Removed
Sevgilim benden önce vermiş haberi🏻 O kadar güzel yazmış ki ben “baba oluyorum” dan başka bir şey ekleyemedim(gözlerim mi doldu ne🤫) Maşallahınızı alırım #Repost @aysegulakdemir ・・・ Müjdemizi isteriz.Evet çıkan haberler doğru.Kuzumuz 4 aylık oldu.Güzel dileklerinizi,dualarınızı ... Sevgilim benden önce vermiş haberi👼🏻
O kadar güzel yazmış ki ben “baba oluyorum” dan başka bir şey ekleyemedim(gözlerim mi doldu ne🤫)
Maşallahınızı alırım🙏🍀💚 #Repost @aysegulakdemir
・・・
Müjdemizi isteriz.Evet çıkan haberler doğru.Kuzumuz 4 aylık oldu.Güzel dileklerinizi,dualarınızı ve maşallahlarınızı alırız.🙏🏻☺️Sizlerin de güzel dualarıyla bu hamilelik sürecimi Allahın izniyle sağlıkla geçirmeyi diliyorum.Bizler de inşallah iyi birer anne baba adayı olarak kuzumuz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazırlanıyoruz🙏🏻Siz dualarınızı eksik etmeyin yeterki.Allah isteyen herkese nasip etsin.Dualarınız,iyi dilekleriniz için şimdiden teşekkürler😇🙏🏻
#saglıklagelsininşallah
#isteyenherkesenasipolsun🙏🏻 @gokhanabi ❤️
Read more
Yaaaa dostlarım şunlara bakın! Meşhur markalardan evinizde bir sürü tepsi olabilir. Ama böyle ...
Media Removed
Yaaaa dostlarım şunlara bakın! Meşhur markalardan evinizde bir sürü tepsi olabilir. Ama böyle el emeğini nereden bulacaksınız? Üstelik alacağınız bu tepsilerle klinikteki canlara destek olacaksınız. Değmez mi sizce? 🏻️ #Repost @laledis with @get_repost ・・・ Bu tepsileri ve ... Yaaaa dostlarım şunlara bakın! Meşhur markalardan evinizde bir sürü tepsi olabilir. Ama böyle el emeğini nereden bulacaksınız? Üstelik alacağınız bu tepsilerle klinikteki canlara destek olacaksınız. Değmez mi sizce? 🙏🏻❤️ #Repost @laledis with @get_repost
・・・
Bu tepsileri ve tabloyu klınıkte ki çocuklarım için satışa çıkardım Dekupaj tepsi büyük olan 120 orta boy olan 100 dekupaj tabloda 150 lira hepsini satabilirsem bir çocuğumun 1 aylık pansiyonu olucak 🙏 iletişim 05326557528 tüm geliri Klinik hesabına yollanacaktır 🐾 #kedi #köpek #dekupaj #dekupajtekniği #yardım #klinik #borçlar #canlar #🐾
Read more
Yüzümden ne hayır gördünüz ki dedim. Ama gördünüz mü yoksa? Görenler keşke ses verse. Aslında ben ...
Media Removed
Yüzümden ne hayır gördünüz ki dedim. Ama gördünüz mü yoksa? Görenler keşke ses verse. Aslında ben de isterim kız kıyafetsiz, totom bezsiz fotolar koymayı ama napçan, biraz bööle oyuncak olcam. İyileşince ben de onun en çirkin hallerini koyucam. Yaşasın intikam! Yok, yok, kıyamam. Çok ... Yüzümden ne hayır gördünüz ki dedim. Ama gördünüz mü yoksa? Görenler keşke ses verse. Aslında ben de isterim kız kıyafetsiz, totom bezsiz fotolar koymayı ama napçan, biraz bööle oyuncak olcam. İyileşince ben de onun en çirkin hallerini koyucam. Yaşasın intikam!
Yok, yok, kıyamam. Çok çilemi çekiyo, yalan yok şimdi. Geceleri uykusuz geçio. Bi sürü şeyi içine atıo, farkındayım.
Ay böyle yazınca üzüldüm aslında.
Neysr bugün geleneksel bank konuşmamı yaptım. Videoya da çektiler. Birazdan gelio 😁😁😁
Yaa biri "adet mi görüo?" die sormuş anneme. Teessüf ederim. Felçli bi oğlan çocuğuyum sadece. Bilmeyenler için hatırlatıcam bundan sonra.
Ben #boklukral #arthurtheking #kralArthur ey halkım!
#yaşamhakkınasaygı #frenchbulldog #dogs #dogsofig #dogsofinstagram #doglover #dogofheday #paw #animalrights #activism #regrann #repost #instalike
Read more
#Repost @haticemazi ・・・ Iftar icin hafif ana yemek tarifi olsun istedim.Ben sebzeleri kizartmadim ama sizler bol yagda kizartarak pisirebilirsiniz. #haticemaziyemek Sebzeli Oturma Yemeği Tarifi ve Malzemeler : 2 tane kabak 2-3 tane patates 3 tane patlıcan İsteyenler kızgın ... #Repost @haticemazi
・・・
Iftar icin hafif ana yemek tarifi olsun istedim.Ben sebzeleri kizartmadim ama sizler bol yagda kizartarak pisirebilirsiniz.
#haticemaziyemek
Sebzeli Oturma Yemeği Tarifi ve Malzemeler :

2 tane kabak
2-3 tane patates
3 tane patlıcan
İsteyenler kızgın yağda kızartabilir ama ben hafif olsun diye kızartmadım fırında biraz pişirdim. Bu şekilde de çok lezzetli oluyor.

Sebzeleri halka şeklinde doğrayalım. Patlıcanı tuzlu suda 20 dk. bekletip suyundan süzüp yıkayın ki acı suyu gitsin.
Fırın tepsimize pişirme kâğıdı koyun üzerine sebzeleri alın. Tuz serpin ve çok az yağ dökün sebzeleri fırında yarım saat kadar pişirin.
Yarı şekilde pişti mi fırından çekin.

Kıymalı harcımız için gerekenler :

400-500 gr dana kıyma
4 yemek kaşığı sıvıyağ
1 tane büyük kuru soğan
2 diş sarımsak
1 yemek kaşığı domates salçası
1 tas domates püresi
1 su bardağı su
Tuz karabiber pul biber
Varsa maydanoz

Hazırlanışı :

Yağı geniş tavaya koyun. Soğanımızı yemek doğrayıp tavaya alın ve kavurun. Üstüne kıymayı ekleyip suyunu çekene kadar pişirelim. Ardından doğranmış sarımsağı salçayı ilave edelim. Devamlı kavurun. En son domates püresi baharatlar ve suyunu koyun 5 dk. pişsin. İsterseniz bu esnada maydanoz doğrayıp ekleyin.

Hazır olan sebzeleri borcama koyun kıymadan ilave edin. Bu şekilde 3 kat yaptım. En üstüne domates ve biberde koyduk mu yemeğiniz hazır sayılır. Hem kıyma hem sebzeler piştiği için bu şekilde 5 saat bile durur. Akşam yemekten önce salçalı su yapın yemeğe dökün ve sıcak fırında 30-35 dk. pişirin.
Yanına pilav salata ya da cacık yapın.

Afiyet olsun.
Read more
www.kucukmimar.com Bir Küçük Mimar hikayesi<span class="emoji emoji263a"></span>️🦋...Tayfa’dan geldi , Tayfa Sinop’ta<span class="emoji emoji263a"></span>️Sinop’taki ...
Media Removed
www.kucukmimar.com Bir Küçük Mimar hikayesi️🦋...Tayfa’dan geldi , Tayfa Sinop’ta️Sinop’taki tüm Küçük Mimarlarımıza ve onların yaratıcı annelerine sevgiyle #Repost @tayfa_cocuk_kitap (@get_repost) ・・・ Bir tayfa hikayesi... Bizim tayfalardan Erdem'in geçenlerde ... www.kucukmimar.com
Bir Küçük Mimar hikayesi☺️🦋...Tayfa’dan geldi , Tayfa Sinop’ta☺️Sinop’taki tüm Küçük Mimarlarımıza ve onların yaratıcı annelerine sevgiyle
#Repost @tayfa_cocuk_kitap (@get_repost)
・・・
Bir tayfa hikayesi...
Bizim tayfalardan Erdem'in geçenlerde doğum günü vardı. Annesi de geldi ,küçük mimar-maket serisinden ona bir ev aldı...(çocuğa yatırım şart)doğum günunde arkadaşlarıyla evini boyayıp hem de oynasınlar diye...fakat o gün çok ateşlendiği için keyfini çıkaramamış...Erdem sonra kendi evini kurmuş,bir güzel boyamış,sonra da taşınmış,eşyalarını yerleştirmiş ,evi o kadar benimsemiş ki, musluk taktırmalarını istemiş.😊Ben de Erdem'e yeni bağımsız dünyasında mutluluklar diliyorum...💜
Peki siz çocuğunuz için hangi yatırımı yapacaksınız?Yeni yıl için hediye arayışına girmişken...bir ev,bir gemi,bir tren,bir uzay mekiği,bir araba mı? Tercih size -çocuğunuza kalmış. Ama emin olun çocuklar yaratım sürecine dahil oldukları şeylerle daha mutlu ve daha çok benimsiyorlar...telefon ve tabletten şikayetçi ebeveynlere duyurulur. Hatta arada siz de bırakın elinizdekileri,girin çocuğunuzun-çocukluğunuzun dünyasına...iyi gelir...
Nerede mi???
Tayfa'da...Tayfa Sinop'ta ... #korsankitapalma #tayfakitapevisinop #tayfaç[email protected] #küçükmimarlar #devmaketoyuncak #oyun #çocuk #kartonmaket #kitabevi #boyama #sinop
Read more
Loading...
Load More
Loading...