Nøgen gün dügün aile

Loading...


Unique profiles
87
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Kinderklinik Gießen, Netherlands, Istanbul, Turkey
Average media age
583 days
to ratio
6.7
Bugün avukatlar günü.Malum benim eşim,kayınvalidem,kayınpederim,yengem avukat olduğundan ...
Media Removed
Bugün avukatlar günü.Malum benim eşim,kayınvalidem,kayınpederim,yengem avukat olduğundan unutmam pek mümkün değil :) Hazır #tbt ye denk geldiği için çocuğu ile annesinin elinden avukatlık ruhsatını alan babamızın töreninden bikaç foto paylaşmak istedim.Biz ailecek biraz zoru ... Bugün avukatlar günü.Malum benim eşim,kayınvalidem,kayınpederim,yengem avukat olduğundan unutmam pek mümkün değil :) Hazır #tbt ye denk geldiği için çocuğu ile annesinin elinden avukatlık ruhsatını alan babamızın töreninden bikaç foto paylaşmak istedim.Biz ailecek biraz zoru severiz.Levent Boğaziçi Ünv Turizm İşletme Mezunu.Ben Lal’e hamileyken 2. Ünv okumak ve aile mesleğini yapmak istediğine karar verdi.Tekrar ünv sınavına girip hukuk fakultesini kazandı.Hiç sene kaybetmeden mezun oldu.Evet zor oldu.Evde bir bebek ,ünv okuyan bir eş 😂😂😂 Eşim gündüz okula gidiyor, öğleden sonra müzik okuluna geliyor işleri birlikte götürüyorduk.Sana neden zor oldu kadın kocana asıl zorluk derseniz eğer, kıskançlık desem🙈🙈 😂😂😂 Yeni doğum yapmışım.Hormonlar ve kilo tavan.Tanımadığım bir ortama eşi yollamak.Tabiki karma ünv ama bana nedense sadece okulda genç kızlar varda nesli tükenen tek erkekte benim kocammış gibi gelirdi.En çok kavga ettiğimiz senelerdi sanırım 🙈 Ama böyle hissetmeme sebep olan,eşeğin aklına karpuz kabuğu düşüren kız arkadaşlarımı o dönem sildim hayatımdan.Neyseki bu yaz her kem göze,her türlü manyak insana ,başımıza gelen birçok maddi,manevi felakete direnen evliliğimiz 10. Yılı devirecek.Ama size bir itirafta bulunayım.Eşi avukat olunca insanın evde attığı imzalara ayrı dikkat ediyor.Adam elimden imza alırda boşar falan diye uzun süre korktum 😂😂😂 Şaka bi yana tüm avukatların günü kutlu olsun.Allah’ın eli ,bereketi ,huzuru tüm evlerin,yuvaların üzerinde olsun dilerim.Lal prenseste yanımıza gelince bana heryer ev,bana heryer yuva olacak 🙏 #tbt #avukatlargünü
Read more
Loading...
Dün ODTÜ'den can arkadaşım, dostum Oya'nın babası; Gençlik ve Spor Bakanlığı eski Bakanı, çok ...
Media Removed
Dün ODTÜ'den can arkadaşım, dostum Oya'nın babası; Gençlik ve Spor Bakanlığı eski Bakanı, çok değerli Fikret Ünlü'yü ve eşi Ülker Teyze'yi ziyarete gittim. * Fikret amca, bize hayat boyu ağabeylik yapan, yol gösteren, vatansever,’ Sağlam Kafa Sağlam Vucütta Bulunur' mottosuyla ... Dün ODTÜ'den can arkadaşım, dostum Oya'nın babası; Gençlik ve Spor Bakanlığı eski Bakanı, çok değerli Fikret Ünlü'yü ve eşi Ülker Teyze'yi ziyarete gittim.
*
Fikret amca, bize hayat boyu ağabeylik yapan, yol gösteren, vatansever,’ Sağlam Kafa Sağlam Vucütta Bulunur' mottosuyla yaşamış , tanıdığım en sportif kişi.
Buzul tırmanışları yapan, bütün dağların zirvelerine çıkan bir dağcı, çok iyi bir kayakçı aynı zamanda bir Golf şampiyonu!
*
Fikret amca bir süredir vücudunda ağrılar hissediyormuş, fakat başta spordan dolayı oluşan kas ağrısıdır diye pek önemsememiş... Ağrılar devam edince hastaneye gidiyor ve kansere yakalandığını, üstelik metastaz yaptığını öğreniyor.
*
Dün uzun uzun sohbet ettik, birbirimize moral ve enerji verdik.
Fikret amca spor ile dolu olan hayatına güvenip, check up'larını biraz ihmal ettiğini itiraf etti bize...
“Ağrıların son aşamasında gittim doktora, daha erken gitmiş olsam, düzenli check up yaptırsam önlem alabilirdim,belki “dedi...
*
Rutin kontrolleri yaptırmanın önemini, vesvese yapmadan; fakat özellikle belli bir yaşın üzerinde kontrol altında olmanın ne kadar gerekli olduğunu konuştuk saatlerce...
*
Bu olay hepimiz için de bir uyarı olsun. Düzenli besleniyoruz, spor yapıyoruz diye rutin kontrollerimizi ihmal etmeyelim!
Mamografileri, semear testlerini, prostat kontrollerini, kan tahlillerini yaptıralım.
*
Fikret Amca'nın bu hastalığı atlatacağından hepimiz adımız gibi eminiz, onun nasıl bir savaşçı olduğunu çok iyi biliyoruz !!
Tüm güzel enerjilerimiz, dualarımız O’nunla.. Çok sevdiği Anadoluhisarı Bigchefs’deki uzun masada hep birlikte daha çok şampiyonluklarını kutlayacağız ... #aile #family #düzenlicheckup #umut
Read more
Gece hiç uyuyamadım Bir sağa bir sola döndüm durdum yatakta. Öfke, nefret, isyan, intikam . Yok ...
Media Removed
Gece hiç uyuyamadım Bir sağa bir sola döndüm durdum yatakta. Öfke, nefret, isyan, intikam . Yok bu duyguların ötesindeydim Daha derin, daha karanlık, daha dipsiz kuyulara düştüm. “Neden” Neden? Masumiyet hançerlenirken biz ne yaptık? Kaç yıl oldu, kaç asır geçti biz tepkisiz ... Gece hiç uyuyamadım
Bir sağa bir sola döndüm durdum yatakta.
Öfke, nefret, isyan, intikam .
Yok bu duyguların ötesindeydim
Daha derin, daha karanlık, daha dipsiz kuyulara düştüm.
“Neden”
Neden?
Masumiyet hançerlenirken biz ne yaptık?
Kaç yıl oldu, kaç asır geçti biz tepkisiz kaldık?
Diyanet'in 9 yaşındaki kız çocuklarının “velileri olmadan da” evlenebileceği, hatta gebe kalabileceği açıklaması yaptığı ülke değil mi burası?
“Diri diri yakılan aşıkların, yazarların, aydınların katillerin inadına cezasız kaldığı”

Aile ve Sosyal Politika Bakanı’nın çocuk cinayetlerinin ardından
“Annelere çok basit bir şey öğretebilirim. Çocuklara çığlık atmayı öğretmeleri gerekiyor” açıklaması yaptığı ülke burası.
“Kadın iffetli olacak, herkesin içinde kahkaha atmayacak” açıklamasını duymadık mı bakanımızdan?
Kadın ve erkeğin çok küçük yaştan itibaren ayrıştırıldığı, namus söylemlerinin namusuzların diline düştüğü günlerden geçiyoruz.
Çocuklarımız, genç kızlarımız öncelikle giydirildikleri kıyafet ile ötekileştiriliyor.
Etek boyu tartışmaları, erkeklerle kadınların sohbet etmesi, otobüse birlikte binmenin "tecavüzün hafifletici sebepleri" haline gelmesi başka bir ülkede mi yaşandı?

Neden sorusuna çok cevap var da, çözüm deyince ilk söylem “İdam” olmamalı.

Cehaletin peçeleri indirilmedikçe, vicdanın sesi sonuna kadar açılıp, yobaz zihniyetin sesi kesilmedikçe , cinsellik tabu olmaktan çıkarılmadıkça, çocuklarımız eşit yetiştirilmedikçe biz daha çok geceler uykusuzluğa mahkumuz.

Dün gece çok baktım o masum kırmızı yanaklı melek yüze.Çok ağladım.

Özgecan, Gaye, Umut, Eylül, Leyla ve yüzlerce, binlerce melek.

Bu son olacak diyemiyorum, değiştirilmeyen eğitim, hukuk, düzen karşısında.
İdam da çözüm değil tekrarlıyorum.

Bu sonun başlangıcı olsun!
Tecavüze uğrayan, yakılan, öldürülen tertemiz çocuklar bizim evlatlarımız.

Sonuna kadar tepkimizi göstermek, hesabını sormak boynumuzun borcu olsun!

Biz daha çok geceler uykusuzluğa mahkumuz yoksa...
Read more
 #muptelaokurlari | @bikitapokudum <span class="emoji emoji1f495"></span> • #büyükkaçışnevbahar #okudumbitti <span class="emoji emoji1f4cd"></span>Sana böyle bir ...
Media Removed
#muptelaokurlari | @bikitapokudum • #büyükkaçışnevbahar #okudumbitti Sana böyle bir hayat sunduğumuz için bizi affet. Biz annenle birbirimizi çok sevdik. Sevmeyi bilmeyen insanlar bizi anlamadı ve hayatımızı mahvetti. Buradan giderken, kalbimi burada bırakıp gideceğim. ... #muptelaokurlari | @bikitapokudum 💕

#büyükkaçışnevbahar
#okudumbitti
📍Sana böyle bir hayat sunduğumuz için bizi affet. Biz annenle birbirimizi çok sevdik. Sevmeyi bilmeyen insanlar bizi anlamadı ve hayatımızı mahvetti. Buradan giderken, kalbimi burada bırakıp gideceğim. Bana baba diyeceğin anlarını hayal ediyorum. Duyamayacağım bu kelime canımı yaksa da senin yaşayacak olman beni mutlu etmeye yetiyor. Dünyaya bir melek bıraktık ama kanatları olmayı beceremedik.
📍Korkma, cesur ol kızım! Annen çok cesur bir kadındı. Onun gibi ol! Annene benzemen için dua ediyorum. Onun gibi akıllı ve güzel bir genç kız ol! Bizi yaşat meleğim... Bizi öldürenlere inat sen yaşa ve bizi yaşat!
#kitapyorumu
Ali ve Ayşe'nin hikayesi kaldığı yerden devam ediyor.
Alıntı olarak paylaştığım bölümleri çok etkilenerek okudum ve bu alıntılar kitabın daha ilk sayfaları.
Sevgili @dogan_emine nin kalemini ilk kitapla tanıyıp çok beğenmiştim. Bu beğenim ikinci kitapla bir kat daha arttı. Sıcacık içinizi ısıtan çok naif bir aşk hikayesi diyebilirim.
Gelelim kitabımızın konusuna;
Başta da belirttiğim gibi kitap bittiği yerden başlıyor. Ayşe, bu güne kadar yaşadığı her şeyin sebebini geçmişten gelen bir mektupla öğreniyor. Önce dağılıp bocalıyor ama elini sımsıkı tutan koca yürekli Ali'si ile toparlanması uzun sürmüyor. Ali ile Ayşe, mektupta okudukları bir ayrıntı sayesinde amcasına karşı yapacağı hamleyi hazırlayıp mutluluklarını perçinlemeye karar veriyorlar ama amcasının amacından dönmesi tabiki öyle kolay olmuyor.
.
Fazla ayrıntıya giremiyorum ilk kitabı okumayanlara spoiler verebilirim.
Bu kitapta Ali' yi yine daha fazla sevdim. Çünkü Ali gerçekten çok güzel seviyor. Ayşe'ye her şey oldu. Aile, arkadaş, sevgili...nokta noktaları tamamlamayı çok istesem de yapamıyorum😄
Gelelim Ayşe'ye, ikinci kitapta tamamen kendine güvenen bir kız çıkıyor ortaya. Kendine güvenen aşık ve çokça kıskanç. Kıskanç Ayşe' yi nasıl severek okudum anlatamam.
Şule ise kitabın jokeriydi yine. Onun bölümlerini de ayrı bir keyifle okudum.
Kitabı çok severek okuduğumu yine ve yine belitiyor, naif sıcacık bir aşk hikayesi arayanlara gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
.
#muptelayayinlari #eminedogan #nevbahar
Read more
Dün Ulus'taydım. Meydan parti çadırlarıyla doluydu. Trafiğin en yoğun olduğu vakitte gençler ...
Media Removed
Dün Ulus'taydım. Meydan parti çadırlarıyla doluydu. Trafiğin en yoğun olduğu vakitte gençler insanların eline bayrak tutuşturmaya, başınızdan aşağıya broşür boca etmeye ve bunları yaparken de gelecekte icra edecekleri işler için yemin içip ayaklarınıza kapanmaya çalışıyorlardı. Normalde ... Dün Ulus'taydım. Meydan parti çadırlarıyla doluydu. Trafiğin en yoğun olduğu vakitte gençler insanların eline bayrak tutuşturmaya, başınızdan aşağıya broşür boca etmeye ve bunları yaparken de gelecekte icra edecekleri işler için yemin içip ayaklarınıza kapanmaya çalışıyorlardı.

Normalde umurumda olmaz, geçer giderdim. Ama bakıyorsunuz, meydan çöplük içinde. Her yer kâğıt. Her yer kumaş bayrak. Ses deseniz öyle yüksek ki iç sesinizi, vicdanınızın sesini bile duyamıyorsunuz. Harcanan emek ve para hep ziyan. Kimsenin bayrak dağıttılar, kafamızın içini bulaşık suyuna çevirdiler diye birisine oy vereceğine inanmıyorum. Veren varsa o da biraz tuhaftır zaten, vereceği oydan hayır gelir mi, bilmem. .

Kaldı ki tüm bu devasa masrafların toplanıp bir yetimhaneye kütüphane, bir sokağa park, bir mahalleye çeşme olmasını beklerdim. Hiç mi eksiğimiz yok sanki?! Üzerine mermer anıt dikerler, anıta da isimlerini kazıtırlar, gerekirse âlâsından forslarını da atarlardı ama en azından birileri de maksatla nasiplenirdi. Asıl reklam öyle olurdu bence. Ama olmadı.

Bize bilmem kaçıncı dünya ülkeleri muamelesi yapıyorlar diye mızıklamadan önce vaziyeti bir gözden geçirmek lazım. Vizesi, finali, yaz okulu olan genç 2 satır ders çalışmak veya kitap okumak yerine parti bayrağı dağıtarak ülkeyi kurtaracağını düşünüyorsa biz her türlü başarısızlığı hak ediyoruz demektir. Edebiyat okuyan çocuk , Necip Fazıl'ı tanımayıp onun şiirinin tuttuğu siyasiye uyarlanmış şeklini sabah akşam büstlerde cıyak cıyak seslendiriyorsa her cahillik bize müstehak demektir. Karısını, kızını hiçe sayıp sabah akşam vaktini partidaşlarıyla halay çekmeye harcayan adamın oy verdiği partinin aile-huzur-toplum anlayışından medet umulur mu, bilmiyorum... Belki de siyasete diğerlerini akıl yoksunu kişiler yerine koymak da dahildir. Belki de ben ona farklı anlamlar yüklüyorumdur. Belki de benim söylediklerimin siyasetle yakından uzatan alakası yoktur.
Read more
Kıymetli annelerimiz, babalarımız, bozkurtlarımız ve elif duruşlu iffet abidesi asenalarımız malumunuz üzere son yıllarda uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddelerin kullanımı bir hayli artmıştır. Gençlerimizi bir kara delik gibi içerisine çeken bu maddeler ne yazık ki geleceğimizin ... Kıymetli annelerimiz, babalarımız, bozkurtlarımız ve elif duruşlu iffet abidesi asenalarımız malumunuz üzere son yıllarda uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddelerin kullanımı bir hayli artmıştır. Gençlerimizi bir kara delik gibi içerisine çeken bu maddeler ne yazık ki geleceğimizin teminatı gençliğimizi tehdit etmektedir. Bizler Ülkü Ocakları olarak dört koldan gençliğimizi ve ailelerini bilinçlendirme çabasındayız. Uyuşturucuyla mücadele vatan mücadelesidir. Malesef uyuşturucu illeti ilk okullara varan seviyelere indirgenmiştir. Ne yazık ki son yıllarda bu maddelerin 13-65 yaş gibi geniş bir yaş aralığını içerisine almıştır. Verilere göre kullanıcıların uyuşturucu maddeye başlama nedeni olarak ilk iki sırada %40 ile merak %24 ile arkadaş etkisi yer alırken %15 ile kişisel sorunlar%14 ile aile sorunları takip etmiştir. Bizler Ülkü Ocakları olarak her program ve platform da gençliğimize ve ailelerine bu maddelerin zararlarını anlatmaktayız. Hepinizi bu vatanın bir evladı olarak gençliğimizi ve geleceğimizi garanti altına almak adına bilinçlenmeye ve bilinçlendirmeye davet ediyorum.
Uyuşturucu kullanma, kullandırma ve satana müsade etme.
Yaşasın Ülkü Ocakları, ne mutlu Türk'üm diyene. 🇹🇷Oğuzhan ÇAYIR🇹🇷
Ülkü Ocakları Başakşehir İlçe Başkanı
Read more
Loading...
Bangkok’ta buram buram kokan sokak yemeklerine burun kıvıran da çok, bu lezzet cümbüşünün büyüsüne ...
Media Removed
Bangkok’ta buram buram kokan sokak yemeklerine burun kıvıran da çok, bu lezzet cümbüşünün büyüsüne kapılıp Tayland aşığı olan da. Sokak yemekleri hayatlarının bir parçası olmasına rağmen mutfaklarının arkasındaki ölümsüz itibarın ailenin büyüklerinden gelen mutfak dürtüleri ... Bangkok’ta buram buram kokan sokak yemeklerine burun kıvıran da çok, bu lezzet cümbüşünün büyüsüne kapılıp Tayland aşığı olan da. Sokak yemekleri hayatlarının bir parçası olmasına rağmen mutfaklarının arkasındaki ölümsüz itibarın ailenin büyüklerinden gelen mutfak dürtüleri olduğunu savunuyorlar. Michelin’in de gelmesiyle iyice hareketlenen şehrin yüksek gastronomi sahnesindeki genç şefler her ne kadar inovatif tabaklarla ön plana çıksalar da köklerinden kopmayı asla göze almıyorlar.
🌺The House on Sathorn—Başarılı Türk şef Fatih Tutak’ın başında bulunduğu mekan sadece Bangkok’un değil Asya’nın en iyilerinden. Türk mutfağından esinlenerek Asya malzemeleriyle hazırlanan tabaklar sizleri farklı bir yolculuğa çıkarıyor. Mutlaka gidilmeli.
🌺Nahm—Klasik Tay yemekleri hazırlayan Avustralyalı şefin restoranı dünyanın en iyilerinden biri olarak gösteriliyor. İç içe geçmiş onlarca tadın damağınızda nasıl katman katman ayrıştığını görmek tabakta karman çorman duran ve ne olduğu çoğu zaman anlaşılamayan yemekler için tam bir algı oyunu teşkil ediyor.
🌺Sra Bua by Kiin Kiin—Danimarkalı şef Henrik Yde Anderson’ın Tay mutfağını moleküler tekniklerle yorumladığı tabaklar damakta oluşturulan belirgin doku farklılıklarıyla tatları ayrıştırmanızı sağlayarak size etkileyici bir tecrübe yaşatıyor. Mesela hemen her yemekte kullandıkları yeşil veya kırmızı köri karışımları dondurma veya bir pestil olarak karşınıza çıkabiliyor.
🌺Jay fai—Bangkok’un bir numaralı sokak yemekçisi. Yakın zamanda aldığı Michelin yıldızı ile başarısını globalleştirmeyi başardı. Jay Fai’de lezzet garanti ama en az 45 dakika yemeğinizi beklemeyi göze alırsanız. Çünkü 70 yaşındaki Fai teyze 40 yıldır ocağı kimseye bırakmıyor. En ünlü yemeği kocaman parçalı istakozlu omlet ve noodle. Fiyatları şık restoranlardakiyle eşdeğer.
🌺LeDu—Şef Thitid Tassanakajohn Asya’nın en iyilerin arasındaki Michelin yıldızlı restoranında Fransız esintilerinin de olduğu yenilikçi Tay mutfağı servis ediyor. Şarap listesi başarılı. 🌺Baan—Şef Thitid Tassanakajohn’un diğer restoranı olan Baan’da sadece aile tariflerinden ve sokak yemeklerinin yorumlanmış hallerinden oluşan bir menü servis ediliyor. #seturselect #qatarairways #
Read more
Eğlenceli bir yarışma sürecini daha hatıralarımıza ekliyoruz... 4. Podyum tecrübemdende anlımın ...
Media Removed
Eğlenceli bir yarışma sürecini daha hatıralarımıza ekliyoruz... 4. Podyum tecrübemdende anlımın akı ile çıkmış bulunmaktayım.Güzelyurt'da düzenlenen KKTC Vücut Geliştirme ve Fitness yarışmasıda birbirinden değerli ve emek idrak etmiş sporcuların bulunduğu Atletik Fizik Gençler ... Eğlenceli bir yarışma sürecini daha hatıralarımıza ekliyoruz... 4. Podyum tecrübemdende anlımın akı ile çıkmış bulunmaktayım.Güzelyurt'da düzenlenen KKTC Vücut Geliştirme ve Fitness yarışmasıda birbirinden değerli ve emek idrak etmiş sporcuların bulunduğu Atletik Fizik Gençler -1.78 kategorisinde Kıbrıs Şampiyonu oldum.
-Bu imkanları bize sağlayan KKTC Vücut Geliştirme ve Halter Federasyon Başkanı Sn.Ali Dahlemaroğlu ve tüm ekibine canı gönülden minnet duyuyorum.Yanımda olup elimi tutan ve beni klübüne dahil olmaya laik gören Elite Fitness spor salonu sahibi milli antrenörümüz İlhan Terzioğluna'da çok teşekkürler.Birlikte çok şey başaracağız...Emre ÖZKARAM seni anlatmaya bu satırlar yetmez....Hazırlığım süresince beslenmem ve antrenman sistemim ile ilgilenen Murat Kılıç hocama saygı ve teşekkürlerimin sonsuz olduğunu belirtirim.Orda olan olmayan aile fertlerim ve artık ailemden sayılan kardeşlerim Ali Sallakoğlulalrı,Alan Şenol ve Can Salimer.İyi ki varsınız..
-Her düştüğümde beni kaldıran ve bunu hiç düşünmeden yapan güzel insan.Sen de iyi ki varsın.Birlikte daha güçlüyüz!! #health #fitness #fit #InstaTags4Likes #fitnessmodel #fitnessaddict #fitspo #workout @appslejandro #bodybuilding #cardio #gym #train #training #photooftheday #health #healthy #instahealth #healthychoices #active #strong #motivation #instagood #determination #lifestyle #diet #getfit #cleaneating #eatclean #exercise
Read more
Loading...
 #eğlenceliokumaetkinlikleri Yazar: Ali Karaçam Fiyat: 18.00 tl Bir kitap düşünün ki; Okumayı ...
Media Removed
#eğlenceliokumaetkinlikleri Yazar: Ali Karaçam Fiyat: 18.00 tl Bir kitap düşünün ki; Okumayı sevdirsin... Okumayı eğlenceli hale getirsin... Çocukları yetiştirme, gençleri anlama yolunu göstersin... Bir kitap düşünün ki; Yazılanların hepsi daha önceden uygulanmış ... #eğlenceliokumaetkinlikleri

Yazar: Ali Karaçam
Fiyat: 18.00 tl

Bir kitap düşünün ki;
Okumayı sevdirsin...
Okumayı eğlenceli hale getirsin...
Çocukları yetiştirme, gençleri anlama yolunu göstersin...
Bir kitap düşünün ki;
Yazılanların hepsi daha önceden uygulanmış olsun...
Uygulamaları resim ve fotoğraflarla kolayca anlaşılır hale getirsin...
Bir kitap düşünün ki;
Yarışma, oyun, boyama, bulmaca, gezi vs. gibi yaklaşık 50 çeşitetkinlik türü olsun...
Anılar, tavsiyeler, hayaller, eleştiriler, uyarılar ve dilekler yer alsın...
Okunacak kitaplar ve yazarlar dizini olsun...
Bir kitap düşünün ki;
Mutlu bir aile ve okul ortamının nasıl sağlanacağını göstersin...
Evet, binlerce yıldız öğrenci yetiştiren bir öğretmen ve aynı zamandaiki çocuğunun eğitimi için orijinal metotlar bulan, Ali Karaçam'ın buçalışmasında yukarıda ifade edilen bütün güzellikler mevcut.
%100 başarılı olmuş, orijinal metotların bir arada toplandığı bu eser;anne-baba ve öğretmenlere rehber olacak nitelikte... İnce Kapak:
Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2012
Read more
 #Repost @tugbaozay10 ・・・ Burası ömrünün baharında yaşamını yitiren sevgili Ali İsmail Korkmaz’ın ...
Media Removed
#Repost @tugbaozay10 ・・・ Burası ömrünün baharında yaşamını yitiren sevgili Ali İsmail Korkmaz’ın odası ... Bugün Antakya’ya geldiğimde Ali İsmail’in ailesini ziyaret etmek istediğimi söyledim . Aileyi aradılar ve hemen kabul ettiler ziyaret isteğimi .. Öyle sıcak, öyle sevgi ... #Repost @tugbaozay10
・・・
Burası ömrünün baharında yaşamını yitiren sevgili Ali İsmail Korkmaz’ın odası ... Bugün Antakya’ya geldiğimde Ali İsmail’in ailesini ziyaret etmek istediğimi söyledim . Aileyi aradılar ve hemen kabul ettiler ziyaret isteğimi .. Öyle sıcak, öyle sevgi dolu, öyle insancıl bir aileyle tanıştım ki ... Anne Emel Hanım gözleri dolarak anlattı biricik oğlunun sevgi dolu dünyasını ... Evlerini gezdirirken bu bahçede büyüdü oğlum dedi .. Hayvanları, çocukları , yaşlıları nasıl sevdiğini anlattı Ali’nin ... Abisi Gürkan Bey oturduğumuz balkona Ali’nin küçük çocukları toplayıp onlara kitap okuma sevgisini kazandırdığını anlattı gururla ... Köy okullarına kitap toplama kampanyalarından, huzurevlerine verdiği destek çalışmalarına kadar .. Ali’nin daha gencecik bir çocukken nasıl da koca adam olduğunu anladım sohbet boyunca .. Gözlerinden pırlanta gibi yaşlar aksa da pırlanta yürekli bu insanların dik ve onurlu duruşu beni çok etkiledi .. Ve ne tesadüftür ki tam da 5. Yılında gelmişim ziyaretlerine .. Dilim varmadı ölümünün demeye ... Aile Ali İsmail Korkmaz Vakfı kurmuş .. Bu vakıf yüzlerce öğrencinin okumasını da sağlıyor şu an.. Ali İsmail ölür mü hiç ..? ! Ali İsmail yaşıyor .. Vakıf gençlerin düşlerini gerçekleştirmesine de yardımcı oluyor . Düşler aydınlık bir dünya için ! Toplumsal barış ve eşitliğin olduğu bir dünya .. Emel Hanım belki bir evladını toprağa verdi ama binlerce evlat kazandı, binlerce fidan boy attı Emel Annenin kollarına ..! #aliismailkorkmaz #emelanne #tuğbaözay #antakya
Read more
Bir gün, Ömer bin Abdülazîz yanındakilerle beraber bir cenazeyi defnetmişlerdi. Cemaat dağılmıştı. ...
Media Removed
Bir gün, Ömer bin Abdülazîz yanındakilerle beraber bir cenazeyi defnetmişlerdi. Cemaat dağılmıştı. Ömer b. Abdülazîz bir müddet kabrin başında kaldı. Yanındakiler sordu: "Ey müminlerin emîri. Siz bu cenazenin sahibi değilsiniz. Niçin burada bu kadar uzun kaldınız?" Onlara şu şekilde ... Bir gün, Ömer bin Abdülazîz yanındakilerle beraber bir cenazeyi defnetmişlerdi. Cemaat dağılmıştı. Ömer b. Abdülazîz bir müddet kabrin başında kaldı. Yanındakiler sordu: "Ey müminlerin emîri. Siz bu cenazenin sahibi değilsiniz. Niçin burada bu kadar uzun kaldınız?"
Onlara şu şekilde cevap verdi: "Bana kabir hal lisanı ile, onların kefenlerini yırtıyorum, vücudlarını parçalıyorum, kanlarını emiyorum. Hâlâ benden ibret alınmıyor!.. diyor."
Bu sözleri söyledikten sonra halîfe ağlamaya başladı. Etrafındaki yakınları şu nasîhatta bulundu:
"Dünya ne kadar aldatıcı! Dünya'da üstün mevkî ve varlık sahibi olmak hiç fayda vermiyor. Genç ihtiyarlıyor, sonunda ölüyor. Sakın dünyanın fâni lezzet ve safası bizi aldatmasın! Hani nerede bizden evvel yaşayıp, ölümü kendisine uzak görenler? Burada sıhhat, güç ve kuvvetlerine aldandılar. Bu yüzden günah işlediler. Çok zavallı kimseler onlara gıpta edip 'Biz de onlar gibi yaşasak.' diyorlardı. Şimdi onlara ne oldu? Toprak bedenlerini yedi, kemikleri kurtlara azık oldu. Halbuki onlar, dünyada iken kuvvetli bir aile içindeydiler. Herkes kendilerine ikram ediyordu. Şimdi ise heyhat!.." #yirmidokuzekimikibinonyedi
Read more
<span class="emoji emoji2714"></span>️”Hayat ummaktı. Hayat her şeydi.Yaşarsa onu tekrar bulabilir, yaşarsa onu tekrar görebilir, ...
Media Removed
️”Hayat ummaktı. Hayat her şeydi.Yaşarsa onu tekrar bulabilir, yaşarsa onu tekrar görebilir, yaşarsa ona tekrar kavuşabilirdi. Cevriye ölümü imkanların en sonuna kadar mübah görmüyordu. Hiçbir şeyin kalmadığının zannedildiği zamanda bile ümit vardı . Çünkü hayat sayısız ihtimal ... ✔️”Hayat ummaktı. Hayat her şeydi.Yaşarsa onu tekrar bulabilir, yaşarsa onu tekrar görebilir, yaşarsa ona tekrar kavuşabilirdi.
Cevriye ölümü imkanların en sonuna kadar mübah görmüyordu. Hiçbir şeyin kalmadığının zannedildiği zamanda bile ümit vardı . Çünkü hayat sayısız ihtimal ve imkanlar demekti .”
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
✔️Anne babasını hiç tanımamış, İstanbul’un sokaklarında büyümüş güzeller güzeli gece işçisi Fosforlu Cevriye....Kendisinin bir yıldızdan yeryüzüne düştüğüne inanacak kadar saf , hayatta kalabilecek kadar güçlü , yüreği sevgi dolu bir genç kadın ....Adını bile bilmediği bir adama olan aşkı yüzünden yaşadıkları ....
✔️Yazarımız Suat Derviş Avrupa’da iyi bir eğitim almış öncü kadın yazarlarımızdan biri .Fosforlu Cevriye’yi 1940 lı yıllarda günlük gazetelerden birinde tefrika halinde yayımlamış .Tarzı anlatımı çok güzel , akıcı , etkileyici ...
“Karakolda Ayna Var Ayna” türküsü rahmetli dedemin en sevdiği türkü olduğu için bizim aile için çok özeldir .Bu yüzden ayrıcalıklı bir roman oldu benim için .Kendimi geç kalmış hissettim bu değerli kadın yazarımız için .Bence herkes okumalı , okutmalı .Sırada Suat Derviş’in hayatını anlatan “İpek Sabahlık “ var.
İyi akşamlar dostlarım 💫
.
.
#fosforlucevriye
#suatderviş
#ithakiyayınları
.
.
#okudumbitti #kadınyazarlarımız #okumayıseviyorum #kitaptavsiyem #kitapalıntısı
Read more
Loading...
Çocuklarınızla masa oyunları oynayın çünkü bu aile bağlarını güçlendirir. İster yeni bir oyun öğrenin ister eski bir oyunu oynayın, çocuklarınızı sizinle oyun oynarken geçirdikleri mutlu zamanı hep hatırlayacaktır. İş hayatının yoğunluğundan ötürü aileyi ihmal etmek -ve hayatın ... Çocuklarınızla masa oyunları oynayın çünkü bu aile bağlarını güçlendirir. İster yeni bir oyun öğrenin ister eski bir oyunu oynayın, çocuklarınızı sizinle oyun oynarken geçirdikleri mutlu zamanı hep hatırlayacaktır.
İş hayatının yoğunluğundan ötürü aileyi ihmal etmek -ve hayatın en büyük eğlencelerinden birini kaçırmak – çok kolaydır. Birlikte oyun oynamak çoğu kez birbirinizle konuşmanızı gerektirir. Ve bu büyük bir artıdır!
Birlikte masa oyunları oynayın çünkü bu eğlencelidir. Disiplini biraz gevşetin ve çocukların eğlencesine katılın!
Masa oyunları oynamak çocuklara güvenli bir ortamda kazanmanın keyfini ve kaybetmenin hüznünü yaşama imkanı verir. Hem kazanmayı hem de kaybetmeyi öğrenirler. Ve bunu oyunu kazanan ve kaybeden kardeşleri ve ebeveynleri ile birlikte öğrenirler. Hiç kimse sinirli bir kaybedeni ve kendini beğenmiş bir kazananı sevmez. Doğru davranışı öğrenirler Bu tür oyunlar için yer hiçbir zaman sorun olmaz. Çoğu durumda mutfak masası bu tür oyunlar için gerekli alanı sağlar.
Yeni bir oyun öğrenirken, çocuklar ilk olarak talimatları okumanın değerini kavrar. Kurallar kesindir ve çocuklar sadece bunları öğrenmekle kalmaz ayrıca ilerleyen zamanlarda yeniden göz atarlar.Sizin unuttuğunuz kuralları daha sonra şiddetle hatırlar.

Oyunlar eğiticidir – zihnimizi uyanık tutmamıza yardımcı olur. Genç ya da yaşlı herkes konsantrasyon ve düşünme becerilerini geliştirir.
Çift olarak masa oyunları oynamanın önemini unutmayın. kapatın tv yi bırakın teli tableti ve birlikte #cirplexed , #qbitz , #qwirkle #hızlıbardaklar #dixit #dizios tan birini oynayın , alışkanlık edinin İletişiminiz ve ilişkinizde göreceğiniz gelişmeler sizi şaşırtacaktır.💕💕💕iqoyuncak #annetercihi #3çocukluhayat #iganneleri #internetanneleri #anneçocuk #annetavsiyesi #aileoyunları #hadioynayalim
Read more
Çok sevdiğim bir söz var: “Ne kadar aydınlandığını merak mı ediyorsun? Git ve ailenle bir hafta ...
Media Removed
Çok sevdiğim bir söz var: “Ne kadar aydınlandığını merak mı ediyorsun? Git ve ailenle bir hafta sonu geçir!” Her İzmir öncesi bu sözü hatırlar ve gülerim. Çok aydınlandım diye mi, hıı tabii tabii! 😬 🤨 Yıllar önce Doğan Cüceloğlu’nun bir kitabında okumuştum. Şöyle diyordu: “Hala ... Çok sevdiğim bir söz var:
“Ne kadar aydınlandığını merak mı ediyorsun? Git ve ailenle bir hafta sonu geçir!”
🌻🌻🌻
Her İzmir öncesi bu sözü hatırlar ve gülerim. Çok aydınlandım diye mi, hıı tabii tabii! 😬
🤨
Yıllar önce Doğan Cüceloğlu’nun bir kitabında okumuştum. Şöyle diyordu:
“Hala annen ve babanın seni nasıl kızdırabildiklerine mi şaşırıyorsun? Tüm uyaranları zaten seni yetiştirirken onlar yerleştirdi.” 😬 Gülümsemem daha da büyüyor sonra.
Eğer ailenizle yaşıyorsanız, programlarınız/inançlarınız onlardan ayrışmamış olabilir. Pek çok kişi ailesinden genç yaşta ayrılsa dahi onların inançlarıyla/programlarıyla yaşıyor. Ve tabii ki aslında birçoğu kişiye artık hizmet etmiyor. 🐛
Biz theta healing tekniğinde bu programlara öz inanç seviyesi diyoruz. Örneğin, sizi yetiştirirken babanız sizin çok başarılı bir eğitim hayatınız olmasını fazla arzulamış ve bunun için -şüphesiz tamamen iyi niyetiyle- size “Daha başarılı olmalısın!” demiş olabilir. Siz de bunu alıp kabul etmişsinizdir. Neyi?
Başarısız olduğunuzu, daha başarılı olmanız gerektiğini. Ve o program zihninizde ölene dek çalışır.
“Ben başarısızım.
Ben başarısızım.”
Bir şirket dahi yönetseniz, size durmadan sen başarısızsın diyen o sesle yaşarsınız.
Hayat acayip ve pek keyifli.
Bitmiyor çünkü, bunun geçmiş yaşamları var, dünyanın kollektif bilincinden payınıza düşeni var, aile genetiği var, ruhsal seviyesi var.
Siz de kendinizin pek kendinize has olduğunu düşünüyorsunuz. Peki öyleyse?
Bir gün anne babanız ve diğerlerinin artık size hizmet etmeyen programları sizden gitse ve yerine sonsuz yaratıcı olanları gelse? Bir düşünün. Korkuttu di mi? Bu ihtişam kimi korkutmaz ki!
🦋
Geçen sonbahar, gluten diyetini bana öneren doktora gitmiştim. Benim bir damla kanımdan, beni, ailemi, atalarımı ve hayatımı okumuştu. Ve şöyle demişti:
“Tebrik ederim Yeliz, sen Yeliz’sin!”
Yani demiştim, ben Yelizim de, bu ne demek şimdi? 😬
“Pek çok kişi buraya kendisi olarak geldiğini sanır, ama onlar anne babasıdır ve ben bunu bir testten görürüm. Ama sen bunu tamamlamış ve çözmüşsün.”
Bir şey diyeyim mi?
Hiç emin değilim. Bu mesele fayans temizlemek gibi. Arkanı bir dönüyorsun, yerde yine başka başka saç!
Yine de, oldu, oldu, oldu 😬❤️🙏🏻
Read more
Merhaba arkadaslar<span class="emoji emoji1f60d"></span>Yaza tatil icin harika bir hotel kesfettim @seastarhotel Cokta begendim ...
Media Removed
Merhaba arkadaslarYaza tatil icin harika bir hotel kesfettim @seastarhotel Cokta begendim ve gitmeyi düsünüyorum.Mutlaka sizde arastirip bakabilirsiniz. Sizler icin hotel bilgilerini [email protected] Alanya’da Yeşille Mavinin ahenkle dans ettiği denize sıfır konumda ... Merhaba arkadaslar😍Yaza tatil icin harika bir hotel kesfettim @seastarhotel Cokta begendim ve gitmeyi düsünüyorum.Mutlaka sizde arastirip bakabilirsiniz.
Sizler icin hotel bilgilerini [email protected]
Alanya’da Yeşille Mavinin ahenkle dans ettiği denize sıfır konumda özel bir koyda bulunan otelimizi muhafazakar tatilin konfor ve lüksünü doyasıya yaşamanız için yeniledik.🌸
2018 yazı için tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve kusursuz hizmet anlayışı ile karşınızdayız. Personelimiz özenle seçilmiş, otelimizin her detayı kalite ile donatılmıştır.Otelimizde toplam 4 adet havuz bulunmaktadır. Bayan müşterilerimizin rahatça havuza girip güneşleneceği şekilde dizayn edilmiş dışarıdan hiçbir şekilde görülmeyen deniz manzaralı ve kaydıraklı bayanlar havuzu, 2 adet kaydıraklı çocuk havuzu bir adet ailelerin birlikte kullanabilecekleri karma havuzumuz vardır.
Lobi ve sahillerde abdesthane ve mescitler yer almaktadır. Denize sıfır konumda olan otelimiz özel bir koyda bulunup etrafımızda başka otel ve yerleşim alanı bulunmamaktadır, bu sayede kum plajımızda gün boyu ailenizle birlikte rahatsız edilmeden denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.Sea star Hotel Alanya’da ALKOLSÜZ PREMIUM HERŞEY DAHİL konsepti dahilinde gün boyunca soğuk ve sıcak içeceklerimizden ücretsiz olarak faydalanabilir ve nefis lezzetlerin tadını çıkartabilirsiniz. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde dünya mutfaklarından lezzetler ve ülkemizin yöresel tatlarından oluşan açık büfe konseptir.Yiyeceklerimiz tamamen helal gıda malzemeleri ile hazırlanmış olup deniz ve havuz kafeteryalarımızda Snack İkramlar, Fast Food Atıştırmalıklar,gözleme Dondurma, Buzlu Meyveler, Alkolsüz Kokteyller, Türk Kahvesi, ve sıcak soğuk içeceklerden konsept dahilinde ücretsiz yararlanabilirsiniz. Otelimizde cocuklarınızda birlikte eğlenceli bir tatil gecirebilmenız için haftanın her günü cocuklar ve aileler için değişik aktiviteler düzenledik açık hava sineması ,türk gecesi cocuklar için lubapark survivor parkurlar ve daha fazlası üstelik açılısa özel 0-12 yas cocuk misafirler ücretsiz. Ücretsiz hamam ve saunalar, lüks ve konforun buluştuğu denız manzaralı genıs aile odaları mevcuttur.
@seastarhotel
Read more
Loading...
Artık ikiyüzlülük diye bişey kalmadı çünkü artık çok yüzlülük moda. . Her ortama uyum sağlamaya ...
Media Removed
Artık ikiyüzlülük diye bişey kalmadı çünkü artık çok yüzlülük moda. . Her ortama uyum sağlamaya çalışan, her nabıza göre şerbet bulmaya çalışan bir ictimaî kalabalık. Arkadaşlıkları, dostlukları menfaatten ibaret gören, saman altından su yürüten, kurulan en ufak bir ilişkide ... Artık ikiyüzlülük diye bişey kalmadı çünkü artık çok yüzlülük moda.
.

Her ortama uyum sağlamaya çalışan, her nabıza göre şerbet bulmaya çalışan bir ictimaî kalabalık.
Arkadaşlıkları, dostlukları menfaatten ibaret gören, saman altından su yürüten, kurulan en ufak bir ilişkide bile bir bit yeniği arayan, şüpheci, güvenilmez, korkularla bezenmiş bir gençlik ve insan kalabalığı ortaya çıkmaktadır.
.

İnsanlar o kadar farklı roller üstlenmiş ve bu rolleri o kadar çok önemsemiş ve benimsemişler ki; kim olduğunu, nerden geldiğini, ne için geldiğini, görevinin ne olduğunun bilincinde olmayan, bir türlü anlayamadığınız ruhsuz, hedefsiz, sürü ile insanla karşılaşıyoruz.
.

Bu toplumsal ikiyüzlülük bir yana, çok yüzlülük insanları dengesiz, tutarsız yapıyor.
Kimse birbirine güvenmiyor. Kimse kimseyle güler yüz ve tatlı dille konuşmuyor. Herkes birbirinin kuyusunu kazmaya çalışıyor.
.

Duygusuz, dengesiz, tutarsız bir takım insanların patavatsız ve yersiz konuşmaları insanları birbirinden uzaklaştırıyor.
Ailede sevgiyi, saygıyı, şefkati öğrenmeden büyüyor çocuklar.
.

Bu gidişle anlaşılan gelecek nesiller bizden daha kolay tüketecek yarınları ve güzellikleri, güzel olan Erdemleri.
.

Farklı etki ve tepkiler arasında bocalayan, her şeyi metadan ibaret gören, artık ne kadar hediye aldığıyla kendisine gösterilen sevgiyi, saygıyı değerlendirip ölçen yeni bir nesil doğacak görünüyor.
.

Doğrusu anlamak çok zor, ancak gençlerimize gereken önemi verirsek, iyi bir ahlak ve aile terbiyesi aşılarsak, belki o zaman aileye, devlete, millete, vatana bağlı nesiller yetiştirmeye başlarız.
.

Şöyle başımızı iki elimizin arasına alarak, bir an tefekküre dalmalıyız. “Neler yapabilirim, üzerime düşen görev nedir” diye, belleğimizi zorlamalıyız. Yoksa Allah korusun sonumuz hiç iyi olmaz.🙃
.
.
.
#kahve #coffee #kaffee #objektifimden #kadrajımdan #gününyazısı #gününkaresi #kitap #yazmakgüzeldir #okumak #aşk #huzur
Read more
Kendime hatırlatma... Ben babayım. Benim görevim anlatmak değil, doğru duruş sergilemek. Ben ...
Media Removed
Kendime hatırlatma... Ben babayım. Benim görevim anlatmak değil, doğru duruş sergilemek. Ben babayım. Ben kendimi koruma özelliklerimle evlatlarımı korumalıyım. Ben babayım. Herşeyimle eşimi sevip sayarım ki evlatlarıma en iyi mirasım bu olacaktır bilirim. Ben babayım. Evlatlarımın ... Kendime hatırlatma...
Ben babayım.
Benim görevim anlatmak değil, doğru duruş sergilemek.
Ben babayım.
Ben kendimi koruma özelliklerimle evlatlarımı korumalıyım.
Ben babayım.
Herşeyimle eşimi sevip sayarım ki evlatlarıma en iyi mirasım bu olacaktır bilirim.
Ben babayım.
Evlatlarımın oyun arkadaşı, sırdaşıyım ve dünya işlerinden çok onların yanındayım.
Ben babayım.
Evlatlarıma para pul, kariyer zırvalarını empoze etmem.
Ben babayım.
Çocuklarıma arkadaş, aile, dost en önemlisi insanlığı bilen insanlar ararım.
Ben babayım.
Kızlarıma dediğimi yapın yaptığımı yapmayın demem.
Ben babayım.
Bilirim ki her an izleniyorum. Benim hocam onlar, davranışlarımın aynasıdırlar.
Ben radikal babayım.
Kendimi bırakır dans ederim onlarla, o bu ne der derdim yoktur. Çıkarım kaydırağa ters kayarım.
Ben erkek adam mıyım? Bilmem ama aslan babayım.
Hiçbir kimsenin, hiçbir müdahalesine izin vermem. En iyisini, bozulmamış yaradılış kodlarıyla ve özlerine ait duygu düşünceleriyle onlar bilir, bilirim.
Ben babayım.
Çocuklarımı yargılamam, yanlış tutum da sergileseler küsmem, tehdit etmem. Sabırla örnek olmaya ve beklemeye devam ederim.
Ben babayım, ilk önceliğim ailem ise onların yanında olurum. Kendime alan falan istemem. Çıkayım, gezeyim, dağıtayım, ben erkek adamım, annenin görevidir ben uğraşamam, yaradılışımda yok, yalanlarını sindirmem, dinlemem, anlatmam. Neyse bunlar uzar gider...
Olmaya çalıştığım bir şey yoktur, insan olmaktan başka! Bu dünyaya bir kere geldiğim doğrudur. Bu sebeptendir ki doğru yaşamak tarzımdır. Ağzımdakiyle yaşantım çelişirse aynalarım beni uyarır, çok şükür.
Mesele mutlu olmaksa, hep tükenme riski olan maddesellikten çok hiç tükenmeyecek ve iç huzuru, iradeyi güçlendirecek maneviyatı, doğruluğu anlatırım evlatlarıma! Ve dünya sana yaptıklarını geri gönderen bir dağ gibidir. Nasıl bağırırsan uzaklara yankılana yankılana geri döner sana, bunu bilir, bunu söylerim.
Selametle kızlarım, en güzel hediyem koşulsuz gülümsemeniz :) Son anıma kadar bunun için mücadelem, gerisi tefferruattır bilirim... #yaşam #uyanış #gençlik #gece #karşıyaka #blogger #şiirsokakta #instaturkey #izmir #istanbul #beşiktaş #dost #kitap #huzur #doğalyaşam #boğaziçi #bloggers #kahve #selametle
Read more
Mutluluk değilse nedir? Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Akademi’nin sevgili @psikolog_serdarvatansever ...
Media Removed
Mutluluk değilse nedir? Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Akademi’nin sevgili @psikolog_serdarvatansever ve beni konuşmacı olarak davet ettikleri #Bilgipaylastikcaguzel felsefesi ile şahane bir yola çıktıkları Mental Gelişim Semineri’nde nasıl güzel yürekli insanlarla tanıştım ... Mutluluk değilse nedir? Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Akademi’nin sevgili @psikolog_serdarvatansever ve beni konuşmacı olarak davet ettikleri #Bilgipaylastikcaguzel felsefesi ile şahane bir yola çıktıkları Mental Gelişim Semineri’nde nasıl güzel yürekli insanlarla tanıştım anlatamam. Bilgiye, insana, paylaşıma çokca değer veren, nazik, duyarlı, farkındalığı yüksek, misafirperver, dinamik, genç, tutku dolu bir aile ve onların şahane misafirleri ile birlikteydim bugün de.. 🙏🏻💛♥️ Seminerleri, eğitimleri en güzel kılan gerçekten tutku dolu, kreatif, değişime ve gelişime açık katılımcılardır. Tabii ki Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Şubesi Menajeri Sayın Ömer Yalçınkaya’ya @omeryalcinkaya68 ve Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Alt Yapı Sorumlusu Sayın Hasan Serbest’e @hasanaserbest , tüm @gsbasketakademi ailesine bu güzel günü paylaştığımız ve davetleri için müteşekkirim. Bu arada 🎱 numaralı formam için de büyük teşekkür ederim. 🙏🏻💛♥️🎱☺️
Evet; değer vermenin ve değer görmenin yalnızca bir duygu değil, bir eylem olduğunu bir kez daha kalpten söylemekte fayda var. Etrafımızdaki insanlara önemsendiklerini hissettirdiğimizde hayat da bize bambaşka harikûlade yüzünü gösterir. Bunu derinlemesine tekrar düşündüğüm bugünün akşamında yüzüme gerçekte kocaman bir tebessüm yayıldı ve güzel değer vermenin, değer görmenin ne muazzam bir şey olduğunu düşündüm yine.
Bu duyguyu yaşamak için önce siz bu alanda tanıdığınız en büyük usta olun. Şayet ister profesyonel ister sosyal hayatınızdaki kişi/kişiler seçimlerinde hatalı değilseniz hayatın herkese görünmeyen sihirli odaları sizi bekliyor olacaktır. 🙌🏻🎱🖤 #Gununmottosu bu ilhâmla gelsin; ‘Hayatına fazla gün katmak senin elinde değil. Ama gününe fazla hayat katmak senin elindedir. Hayatından gün çalanlara değil, gününe hayat katanlara değer vermek gerekir!' {La Edri} 🙌🏻 🎱♠️🕊
#istanbuldabugun #mondayoclock #Galatasaray #gratefuloftoday #herseyguzelolacak #benimhikayem #senbirmarkasin #newbeginnings #comingsoon #isimbenimhayatstilim #byddm #mutluluk #love #loveit #I♥️Marka #kurumsalim #marka #akademi #seminer #girlboss #girlpower #ladyboss #womaninbiz #isdunyasi #ishayati #mutluolmakicinkucukseyler #mesajyerineulastiysasorunyok
Read more
Loading...
 #tbt #2002 #temmuz #adana #düğün FOTO ŞİPŞAK Aklımız bir karış havada,aşkımız tavan olmasa ...
Media Removed
#tbt #2002 #temmuz #adana #düğün FOTO ŞİPŞAK Aklımız bir karış havada,aşkımız tavan olmasa Adana’nın 49 derece sıcağında düğün yaparmıydık?Deli miyiz,divane miyiz? Hadi biz deliyiz,büyükler bizi neden uyarmamış.Ben 24 yaşımdayım,Barış 26 yaşında,ayaklar yere değmiyor,ruhumuz ... #tbt #2002 #temmuz #adana #düğün
FOTO ŞİPŞAK

Aklımız bir karış havada,aşkımız tavan olmasa Adana’nın 49 derece sıcağında düğün yaparmıydık?Deli miyiz,divane miyiz? Hadi biz deliyiz,büyükler bizi neden uyarmamış.Ben 24 yaşımdayım,Barış 26 yaşında,ayaklar yere değmiyor,ruhumuz anarşist,sadece Adana’nın sıcağına değil her şeye kafa tutuyoruz.İşte size bugün anarşist ruhumuzla kendi düğünümüzü nasıl sabote ettiğimizi anlatacağım🤪
Mart ayında atladık Adana’ya gittik ki düğün salonunu ayarlayıp,tarihi netleştirelim.Seyhan nehrinin kıyısında,ağaçlar arasında o dönemin en şirin salonuna karar verdik,600₺ miş. Peki olsun dedik,kapora verdik.’Düğünden bir hafta önce gelin fotoğraf konusunu konuşalım’dediler peki dedik(sandık ki nasıl pozlar olsun falan filan konuşulacak).
Düğüne 1 hafta kala atladık araba İstanbul’dan Adana’ya 15 saatte keyifle,dura kalka,Bolu dağında Varan turizm(Varan da satılmış bu arada çok üzüldüm,sanki benim gençliğimin anısı benden izin almadan satmışlar gibi hissettim) Bolu dağı tesislerinde domates çorbası içip,tuz gölünde meşhur tuz gölü fotosu çekilip,arkada gelinlik ve damatlık serili bir şekilde eğlenerek gittik.Ertesi gün,düğün salonuna fotoğrafları konuşmak için uğradık.Salon sahibi yan odadaki fotoğrafçı yazılı odaya buyur etti bizi. 150 poz ₺300 dedi fotoğrafçı.
Biz de safça -150 poz çok,bi en fazla 50 poz istiyoruz,100₺ değil mi? Diye sorduk.
-hayır fix 150 poz çekilmelisiniz,
-😮nasıl yani biz gereksiz fotoğraf istemiyoruz.
-çekilmeseniz bile 300₺ ödemek zorundasınız.
-O zaman biz hiç fotoğraf istemiyoruz,zaten stüdyo fotoğrafı çekileceğiz.
-ödeme yapmazsanız ben de içeride fotoğraf çekilmenize izin vermem.
-Nasıl yahu mafya mısınız? Kendi düğünümüzde fotoğraf çekmemize nasıl karışırsınız?
-Ben bu salona yıllık ihale parası verdim.ÇEKTİRMEMMMM -Bak aşkım ben bu foto çetesine para vermem ne dersin?
-Canım elbette vermeyelim tabi ki,ikimizin de arkadaşları gizlice 1 er poz çekse 100 poz eder Allah bereket versin🙏
Bu konuya aile büyükleri dahil oldu’yapmayın çocuklar verin gitsin,canınızı sıkmayın,düğünümüzü güzel anımsayalım’dediler.Biz iki anarşist ruh,Nuh dedik peygamber demedik.Düğün öncesi herkesi tembihledik biri çekerken diğer
Read more
Cevap gibi cevap! #Repost @cerrahpasayadokunmayin with @get_repost ・・・ Binlerce öğrenci, akademisyen, personel ve emeğe ve bilime saygı duyan binlerce vatandaşın günlerdir yaptığı “ÜNİVERSİTEMİ BÖLME” çağrısına rağmen üniversiteleri bölme yasa tasarısı dün Meclis’te tekrar ... Cevap gibi cevap! #Repost @cerrahpasayadokunmayin with @get_repost
・・・
Binlerce öğrenci, akademisyen, personel ve emeğe ve bilime saygı duyan binlerce vatandaşın günlerdir yaptığı “ÜNİVERSİTEMİ BÖLME” çağrısına rağmen üniversiteleri bölme yasa tasarısı dün Meclis’te tekrar onaylandı. Gençliğimizi yıllarımızı harcayarak geldiğimiz yerlerde, hiçbir mantığa dayanmayan ve karşı savlarımızla defalarca çürütülen sebepsiz birkaç gerekçe yüzünden emeklerimizin heba edilmeye çalışılması karşısında kızgın ve kırgınız. Lâkin yılmadık, her geçen gün daha çok kenetleniyoruz, destekçilerimiz arttıkça daha büyük ve tutkun bir aile oluyoruz. Bizler hekimiz, her olumsuzluk karşısında umutlu olmak ve umut aşılamak bizim işimiz. Ne kadar büyük bir aile olduğumuzu 4 Mayıs’ta gösterdik, bugün anlamayanlar için bir kere daha hatırlatıyoruz. Cerrahpaşa’yı, bilimi, emeklerimizi, hastalarımızı, bu millete verdiğimiz hizmeti, yuvamızı omuz omuza hep beraber korumaya bir kere yemin ettik, yeminimizden dönmüyoruz❗️
#cerrahpaşayadokunma #fakültemedokunma #cerrahpasayadokunma #iübütündür
Read more
Sanki az sorguluyormuşum gibi, Haziran ayındaki Türkiye-İsviçre-Mısır üçlemesiyle hayat sorgulamalarımın ...
Media Removed
Sanki az sorguluyormuşum gibi, Haziran ayındaki Türkiye-İsviçre-Mısır üçlemesiyle hayat sorgulamalarımın da küpünü almaya başladım. Sabah yataktan çıkmak istemememe Daniel bir türlü anlam veremeyince ‘Burada yeterince ilham yok.’ diye cevap verdiğimde aslında neyi kastettiğimi ... Sanki az sorguluyormuşum gibi, Haziran ayındaki Türkiye-İsviçre-Mısır üçlemesiyle hayat sorgulamalarımın da küpünü almaya başladım. Sabah yataktan çıkmak istemememe Daniel bir türlü anlam veremeyince ‘Burada yeterince ilham yok.’ diye cevap verdiğimde aslında neyi kastettiğimi anlamam geç olmadı. Emily Brontë ve Charlotte Brontë kardeşler yaşadıkları dönemde büyük yazarlar olduysa bunun nedeni sahip oldukları özel bir gen değil, ev ortamlarının onları öğrenmeye, okumaya ve yazmaya teşvik etmesiydi. Yaşadığımız ortamlar, iyi ya da kötü, bir süre sonra kendi gerçekliğimiz oluyor. Eğer ailemiz okuyan yazan bir aileyse, ev ortamımız ilmi kültürü teşvik ediyorsa biz de zamanla kültür mantarı olup çıkıyoruz. Her gün televizyon izlenen bir ailede yetişmişsek biz de televizyon izlemeyi seviyor, akşamları evde vakit geçirmenin tek yolunun bu olduğuna inanıyoruz. Bunu sorgulamıyoruz bile, çünkü yemek, içmek gibi motor bir eyleme dönüşüyor zamanla ve eve gidince hemen kumandanın düğmesine basıyoruz. Özetle, mikro düzeyde yaşadığımız aile ortamı bir süre sonra tüm gerçekliğimiz olurken, makro düzeyde içinde yaşadığımız ülke farkında olmadan bütün davranış ve alışkanlıklarımıza etki ediyor. Ülkede kaygı, endişe ve güvensizlik hakimse biz de insanlara güvenmemeye, geleceğimiz hakkında endişelenmeye başlıyoruz. Ve uzun yıllar içinde fark etmeden yavaş yavaş yapmaya başlıyoruz tüm bunları. Benim dilimden konuşursak, Mısır’da güzel bir kahve bulmak, çölde su bulmak kadar imkansız, hayat sabah 10-11 gibi başlıyor, tembellik hakim ve insanların genel motivasyonu çok düşük. İç savaşın çok şey alıp götürdüğü, kolektif bilincine korku, nefret ve kaygı kodlanmış bir ülkede aradığım ilhamı bulamıyor olmak böyle düşününce bana çok da tuhaf gelmiyor. 40 derece sıcakta zaten bir süre sonra insanın beyni uyuşuyor, düşünmemeye başlıyorsunuz. Daniel ise bir avrupalı heyecanıyla nargile içip, humus yiyip, altın varaklı dekorasyonları göstererek ne kadar egzotik değil mi diye soruyor bana. Susuyorum. Çünkü burası bana, Türkiye’nin arkama bakmadan kaçmak istediğim o karanlık tarafını hatırlatıyor 😔
Read more
Güral ailesinin geleceği genç kuşağı. Başta oğlum @nafi_emir aralarında Yok bugün. En büyük torunlar ...
Media Removed
Güral ailesinin geleceği genç kuşağı. Başta oğlum @nafi_emir aralarında Yok bugün. En büyük torunlar Berkay ve Eray, en küçüklerimiz Nil, Selay ve Ömer de fotoda Yok ne yazık ki aile büyüyünce bir araya toplamak zor. Asıl güzel olan da bir zamanlar biz kuzenler böyle birlikte büyüdük ... Güral ailesinin geleceği genç kuşağı. Başta oğlum @nafi_emir aralarında Yok bugün. En büyük torunlar Berkay ve Eray, en küçüklerimiz Nil, Selay ve Ömer de fotoda Yok ne yazık ki 😰 aile büyüyünce bir araya toplamak zor. Asıl güzel olan da bir zamanlar biz kuzenler böyle birlikte büyüdük şimdi kuzen çocukları. Rabbim güzel günler göstersin aile olmak ne güzel #güralailesi #güral #kuzen #kuzençocukları
Read more
Geçen sene 1 mayısta çalışmaya basladim..tam bir sene oldu..Daha önce genç kızlık döneminde.. ...
Media Removed
Geçen sene 1 mayısta çalışmaya basladim..tam bir sene oldu..Daha önce genç kızlık döneminde.. o da aile işimizde çalışmıştım.. sonra hep evde oturdum..koca parası yedim..Bir elim yağda ..bir elim balda..tatilĺer..arabalar..kıyafetler..çocuklara fransız dadilar ....oh.oh...ne ... Geçen sene 1 mayısta çalışmaya basladim..tam bir sene oldu..Daha önce genç kızlık döneminde.. o da aile işimizde çalışmıştım.. sonra hep evde oturdum..koca parası yedim..Bir elim yağda ..bir elim balda..tatilĺer..arabalar..kıyafetler..çocuklara fransız dadilar ....oh.oh...ne hayattı be..neyse gırgırı bırakayım.. Bu gün diyorum..devletin bana verdiği resmi bir tatil..1 mayıs.. Işçi bayramı.. oh dedim..yatıyım..uyuyayim öğlene kadar..sabah 9..kapı çalıyor.. annem..."kalk yaz geldi..Ramazan geldi..kalk..perdeler filan işine bak.".anneeeaaaa....ama benim bayramım bu gün.." başlatma bayramindan ..evi b.k götürüyor.."diye fırçayı artı Firdevs kadın.. Neyse..mutfak tül perde..yatâk odası tül perde..salonda üst fon güneşlik..demez mi.."indir storlari da yikiycaz.".anne..yaaaa....öldürücen mi beni..""kizz . Utanmayimisun..kirini gormeyimisun."..anne dedim..kizin çok değişti.. artık titiz değil.. pis bi kadın.. artık hayata bakışım değişti.. "nuray..günaha sokma beni..kafana bişe koydurma bağa"..deli deliyi görünce değneğini saklar hesabi..paşa paşa storlar indirdim tabi ki ...ama storlari aldı gitti..kendisi terasta güzelce yıkayacamis..olan babama olacak bence 😁😁...bu arada..diğer kare fotoda cam kırıkları görüyorsunuz..22 yıllık cam sehbam.. 2 yaramaz erkek çocuk bile kıramamıştı..annem namazını oturarak kılıyor.. ev ..temizlik derken..köşesine oturayım da kılayım demis. Allahu-ekber demeden nalları dikmiş. Tövbe yarabbim 😁..Allah korudu..Kirilma sahnesi korkunçtu.. Bicak gibi cam parçaları Allah'tan kalcasina filan girmedi..Üzerindeki tüm objeler paramparça oldu..Resmen enerji patlaması oldu..Nazar çıktı.. Başımıza fena bişey gelecekti..Allah bu şekild e çıkardı demek ki..Allah kem gözden korusun..yani böyle.. 1.işe giriş yıldönümüm..ve Iscı bayramım Hayırlı uğurlu oldu...Bu da böyle bir anımdı diyeceğim bir yazı..imla kuralları.. ve bol devrik cümleleri ile..🤗🤗 #nurayhobiani #1mayis
Read more
O kadar çok genç, liseli, üniversiteli instagram dostum olmuş ki <span class="emoji emoji263a"></span>️ Maillerinde, mesajlarında ...
Media Removed
O kadar çok genç, liseli, üniversiteli instagram dostum olmuş ki ️ Maillerinde, mesajlarında “Rüzgar hocam” demişler benden tavsiye istemişler. İşte yanıtım: Kendi 17-18-20’li yaşımdaki Ben’e neler tavsiye ederdim onları sıraladım. Kendime Not : 1. Daha çok kitap oku 2. Daha ... O kadar çok genç, liseli, üniversiteli instagram dostum olmuş ki ☺️ Maillerinde, mesajlarında “Rüzgar hocam” demişler benden tavsiye istemişler. İşte yanıtım: Kendi 17-18-20’li yaşımdaki Ben’e neler tavsiye ederdim onları sıraladım.
Kendime Not :

1. Daha çok kitap oku
2. Daha çok yaz
3. Daha çok şehir, insan, ülke gez, gör. Bu daha çok dünya demektir.
4. Dostluğa değer ver, para değil, dost biriktir
5. Ezberlemek öğrenmek değildir. Öğrenmeyi Öğren
6. Gelişimine yatırım yap, mutlaka doğayla ve sanatla beslen, göz estetiğini geliştir.
7. Sen iş değilsin ama çok seveceğin bir işin olsun ki hayatta bir gün bile çalışmış sayma kendini
8. Zamanı geldiğinde gitmeyi de, ayrılmayı da bil
9. İyi bir yol göstericin olsun
10. Sezgilerine güven ve sezgilerini geliştir
11. Probleme değil, çözüme odaklan.(Neden benim başıma geldi? deme, bundan ne öğrendim? de)
12. Övünme, kibirlenme. Tevazu sahibi ol.
13. Mış gibi yapma
14. Sevmeden kimse ile birlikte olma. Unutma birini bulmak kolay, birbirini bulmak aslolan bu hayatta
15. Sahip olmaya değil, OL’maya odaklan
16. Daha çok gözlemle
17. Daha çok dinle
18. Hayır demeyi mutlaka öğren
19. Hayat seçimlerini “Elalem ne der?” diye yapma.(Elalem örgütüne üye olma)
20. Hayal kurmaktan asla vazgeçme. Hayalle Beslen, Hedefle Güçlen
21. Aile ve İnanç seni en zor zamanlarında sarıp sarmalar, onlara değer ver
22. Düştün mü? Kal bir süre, farkına var, acını yaşa, sonra kalk, yoluna devam et.
23. İçtiğin suyun, yediğin lokmanın kıymetini bil, tadına var, doya doya.
24. Doğaya ve diğer canlılara duyarlı ol, onları koru
25. Etik, edep en büyük gücün, Şükür en büyük teşekkürün olsun. Şükrettikçe şükredeceğin şeyler artar.
26. Stil ve zarafet para ile satınalınmaz unutma.
Bu liste daha uzar gider. Bunlar ilk aklıma gelenler... Kendine dışarıdan bakmak yeter. Siz kendinize, kendi genç size neler önerirdiniz? ❤️ Defterlere yazmaya ne dersiniz? #rüzgarmiraokan #ruzgarmiraokan #ruzgarhoca #kendimenot #motivasyon
Read more
ESRA OFLAZ GÜVENKAYA: “DENİLDİĞİ GİBİ BU TACİZ OLAYI GERÇEKSE…” Bugün basında yer alan Fatih Oflaz ile ilgili haberlere karşılık kardeşi olan ve Lıfe Tıme kanalının başındaki isim Esra Oflaz Güvenkaya, kamuoyuna bir basın duyurusu yaptı… KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME Bu Sabah Basında ... ESRA OFLAZ GÜVENKAYA: “DENİLDİĞİ GİBİ BU TACİZ OLAYI GERÇEKSE…” Bugün basında yer alan Fatih Oflaz ile ilgili haberlere karşılık kardeşi olan ve Lıfe Tıme kanalının başındaki isim Esra Oflaz Güvenkaya, kamuoyuna bir basın duyurusu yaptı…
KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME

Bu Sabah Basında yer alan ağabeyim Fatih Oflaz ile ilgili haberlerin tarif edilemez üzüntüsünü yaşadığımı öncelikle sizlerle paylaşmak isterim .

Kendim aile içi ruhsal ve fiziksel şiddete maruz kalmış travmatik bir çocukluk ve gençlik geçirdiğim için , Bu konuda çok hassas olmam sebebiyle yıllardır çocuklar ve gençlerle ilgi sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor veya yer alıyorum . Hep dediğim gibi malesef ailesini seçemiyor insan . Ve yıllardır yaptığım çalışmalarda ailemizin veya başımıza gelen kötü olayların kendi kimliğimizi belirlemesine izin vermemiz gerektiğini , travmalarımızı iyiliklere dönüştürmemiz ve kendi varoluşumuzdaki en iyi versiyonumuza ulaşmak için mihenk taşı olarak kullanmamız gerektiğini savunuyorum , ve o şekilde güçlenmeye çalışıyorum.
DETAYLAR İÇİN YUKARIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ #esraoflazguvenkaya #fatihoflaz #canliyayin #televizyon #gündem #güncel #follow #like #life #istanbul #instagram #haber #ucankus #ucankustv #ucankusmedya
Read more
Herkese merhaba ben Davut Şahin @chefdavutsahin yeni bir yıla girerken sizlere söylemek istediklerim ...
Media Removed
Herkese merhaba ben Davut Şahin @chefdavutsahin yeni bir yıla girerken sizlere söylemek istediklerim var öncelikle uzun zamandır aktif bir paylaşım platformu olan @mutfak_sanat sizlerin sayesinde 16 bin kişi oldu ve biz bu büyük Turizm sektöründe kuçükte olsa bir aile olduk ve yüzlerce ... Herkese merhaba ben Davut Şahin @chefdavutsahin yeni bir yıla girerken sizlere söylemek istediklerim var 😊 öncelikle uzun zamandır aktif bir paylaşım platformu olan @mutfak_sanat sizlerin sayesinde 16 bin kişi oldu ve biz bu büyük Turizm sektöründe kuçükte olsa bir aile olduk ve yüzlerce dost edindim. Lafı uzatmak istemiyorum, sizleri seviyorum ve sizlerin bir dostu, arkadaşı ve meslektaşı oldugumu bilmenizi istiyorum. Genç aşçılar için bu yeni yılda güzel projeler düşünüyorum.. Hoş geldin 2018 ⚘🌿🎅😊
Read more
Emin olun çocuklarımızın kapasitesi tahmin ettiğimizden daha fazla onlara ufuklarını genişletmeleri ...
Media Removed
Emin olun çocuklarımızın kapasitesi tahmin ettiğimizden daha fazla onlara ufuklarını genişletmeleri ve Rahman'a daha da yakınlaşabilmeleri için farklı etkinlikler düzenleyin. Deneyin göreceksiniz ki soruları bile değişecek. Daha araştırmacı, daha bilinçli gençlik için azıcık ... Emin olun çocuklarımızın kapasitesi tahmin ettiğimizden daha fazla onlara ufuklarını genişletmeleri ve Rahman'a daha da yakınlaşabilmeleri için farklı etkinlikler düzenleyin. Deneyin göreceksiniz ki soruları bile değişecek. Daha araştırmacı, daha bilinçli gençlik için azıcık daha çaba 🌹🍃
.
.
#Rahman #Allah #semazen #boyama #resim #etkinlik #çocuk #çocukgülersedünyagüler #aile #tavsiye #fikir #ilim #sanat #hatsanatı
Read more
20 Ocak'ta 2. Baskısı ile raflarda. Hayata gelişimizin mutlaka bir anlamı vardır. Değişik roller ...
Media Removed
20 Ocak'ta 2. Baskısı ile raflarda. Hayata gelişimizin mutlaka bir anlamı vardır. Değişik roller yükler hayat bize. Ben, anne, eş, doktor ve kanser hastası gibi değişik roller içinde buldum kendimi ve deneyimler edindim. Doktor olup kanseri iki kez yaşarken ne hissettim , nasıl başa ... 20 Ocak'ta 2. Baskısı ile raflarda.

Hayata gelişimizin mutlaka bir anlamı vardır. Değişik roller yükler hayat bize. Ben, anne, eş, doktor ve kanser hastası gibi değişik roller içinde buldum kendimi ve deneyimler edindim. Doktor olup kanseri iki kez yaşarken ne hissettim , nasıl başa çıktım bu yaşananlarla, oğluma pamuk mememi nasıl açıkladım, saç dökülmemin kanserden değil de şampuandan olduğuna nasılinandırdım? Ameliyata gitmeden odamı nasıl süsledik? Sizlerle serüvenimi paylaşmak istedim.Doktor olarak hastalarımın anlattığı aile sorunlarına çözüm bulabildim mi? Ağzı kokan gelin'in okumak isteyip okuyamayan Aysun'un , istemediği adamla evlendirilen genç kızın hikayesi nasıl son buldu?Muşamba evdeki doğum, gece kondu yıkımı nehissettirdi? "Kurtar beni "diye yazan kağıt parçasını kim, niçin yazmıştı ? Polis bir gece boyunca neden kapımda bekledi?

http://www.dr.com.tr/…/Edebiyat/Turk-G…/urunno=0000000668297
Read more
Arapça güzel bir söz gördüm, manası şöyle: "Fakir bir genç bir kızla evlenmek istediğinde, kız ...
Media Removed
Arapça güzel bir söz gördüm, manası şöyle: "Fakir bir genç bir kızla evlenmek istediğinde, kız ve ailesi razı olmazlar. Zengin ama fasık biri evlenmek istediğinde 'Allah hidayet verir' diyerek razı olurlar. Peki, hidayet veren Allah, aynı zamanda rızık veren Allah değil midir?" 🤔 ... Arapça güzel bir söz gördüm, manası şöyle: "Fakir bir genç bir kızla evlenmek istediğinde, kız ve ailesi razı olmazlar. Zengin ama fasık biri evlenmek istediğinde 'Allah hidayet verir' diyerek razı olurlar.

Peki, hidayet veren Allah, aynı zamanda rızık veren Allah değil midir?" 🤔
Böyle yapan aile olursa çağırın tosbik odunla gelsin😂 tabi dövmeye değil odundaki sanatları yakından göstererek Allahın varlığını ispat etmeye..hidayet de rızıktır😌
Read more
Güzelim @caudalie <span class="emoji emoji1f495"></span> (Deutsch <span class="emoji emoji23ec"></span>) <span class="emoji emoji1f468"></span>‍<span class="emoji emoji1f469"></span>‍<span class="emoji emoji1f467"></span>‍<span class="emoji emoji1f466"></span> Caudalie bir aile markası, kurulduğundan beri de çevreye ...
Media Removed
Güzelim @caudalie (Deutsch ) Caudalie bir aile markası, kurulduğundan beri de çevreye ve cilde zararı olmadan ürünler geliştirmeye devam ediyor. Etik kozmetik diye adlandırıyorlar yaptıkları işi ve Melisa ile benim bu konuda ne kadar hassas olduğumuzu artık biliyorsunuz ... Güzelim @caudalie 💕 (Deutsch ⏬) 👨‍👩‍👧‍👦
Caudalie bir aile markası, kurulduğundan beri de çevreye ve cilde zararı olmadan ürünler geliştirmeye devam ediyor. Etik kozmetik diye adlandırıyorlar yaptıkları işi ve Melisa ile benim bu konuda ne kadar hassas olduğumuzu artık biliyorsunuz sanırım :) 🍇
Vinoperfect serisi ise üzümden gelen özellikle de pigment lekelerini azaltmaya cildin ışıltısını da arttırmaya yönelik bir seri. Kaydırınca serumla birlikte kullandığım esansı da görebilirsiniz. Esans daha ziyade ışıltı verme odaklı iken ilk fotoğraftaki esans hem cilde canlılık katmak hem de lekelerle savaşmak için görevli :) haftalardır kullanıyorum ve cilt doktorumun çatlamış kılcal damarlarım için verdiği kremden daha etkili ve hiç yakmayan bir ürün buldum diyebilirim! Kokusu muazzam -taptaze misler gibi hem gündüz hem gece bir rahatlık geliyor insana- cilt tarafından kısa sürede emiliyor (esans biraz daha zorluyor buna oranla) ve normalde minik bir dokunuşta dahi kıpkırmızı olan yüzüm biraz sakinleşti. Esansın kokusu ve yapısını ise sevmedim. Yüzümde yapış yapıl kaldığı için boynumda ve döşümde kullanıyorum 🎀
(!!! Doktorunuzun ilaçlarına asla alternatif önerisi değildir; bendeki etkisi reçeteyle aldığım ilaçtan daha iyi olduğu için şahsi görüşümdür !!!) 🔸
Almanya’daki güzelliklerim caudalie.com ve eczanelerde DMUCNX koduyla 31.7.18’e kadar yapacağınız alışverişlerde 1 Serum alana serideki bir ürün hediye! -Meltem
🔸
@trnd_dach vielen dank für dieses wunderbare Produkt! Das Serum ist ein Traum! Meine Haut hat es viel besser als die meisten Hautärztlich verschriebenen Cremes vertragen und die Flecken sind auch an einigen Stellen leichter geworden. Meine Haut fühlt sich geschmeidiger und frischer an, die Rötungen die Ich sonst habe sind viel langanhaltender weg als sonst 😻
Für alle die sich ein tolles Serum das nicht nur der Haut gut tut sondern auch der Umwelt, kann sich mit dem Code DMUCNX in den Apotheken oder auch auf caudalie.com ein anderes Produkt von der Vinoperfect Serie zum Serum hinzufügen!
Read more
Bugün oyumu kullanırken yaşadığım rezaleti hikaye bölümüne yazdım ve onlarca benden taraf olan ...
Media Removed
Bugün oyumu kullanırken yaşadığım rezaleti hikaye bölümüne yazdım ve onlarca benden taraf olan insan bu duruma bizzat şahittir. Daha ayrıntılı yazıyorum. Oy sırası tam bana geldiği anda , 2 ebeveyn 2 genç ZİHİNSEL engelli benden sıramı istediler , seve seve yol verdim , hatta çocuklar ... Bugün oyumu kullanırken yaşadığım rezaleti hikaye bölümüne yazdım ve onlarca benden taraf olan insan bu duruma bizzat şahittir. Daha ayrıntılı yazıyorum. Oy sırası tam bana geldiği anda , 2 ebeveyn 2 genç ZİHİNSEL engelli benden sıramı istediler , seve seve yol verdim , hatta çocuklar ter içinde yürümekte zorluk yaşıyorlar konuşamıyorlar tavana bakıyorlardı, görevlilere önce lütfen sandalye verin rahatsızlar dedim , kimse oralı olmadı ,önce ben sadece evde bırakamadıkları için çocukları getirdiler yalnız kalamıyorlar sandım, fakat onların da oy kullanacaklarını görünce derhal itiraz ettim , bunlar zihinsel engelli lütfen tutanak tutun dedim , bana aile ile beraber odaya geçip kullanacakları kanunen hakları olduğu söylendi, bende bu durumun engelliler için geçerli olduğunu zihinsel engelli hiç oy kullanamaz dedim, ee muhtar seçmen kağıdı vermiş dediler siz işinize bakın görevimizi engelliyorsunuz dediler , arkasına yeniden tutanak tutmanız gerek dediğimde çocukların acımasız anneleri biz daha öncede kullandık dediler, anneye bunlar zihinsel engelli dediğimde, ne var biz kullanıyoruz zaten yerlerine dediler ... ve bunlara oradaki insanlar 3 adet sandık görevlisi ve sandık başkanı tanık olduğu halde bana kabaca geç sen oyunu kullan dedi oturan bir kadın , emir kipi ile telini de buraya bırak dedi , ya sabır diyerek oğluma verdim telimi , oy pusulalarını yanlarında kontrol edip perde arkasına geçtim ve sonra zarfımı kapatmış şekilde çıktım tam sandığa oyumu atarken oğlum bu kareyi çekerken olay çıkardılar , çekemezsiniz dediler , polis çağırdılar , sandık başkanı burada kalacaksınız gidemezsiniz biryere dedi , gitmiyorum bizzat bekliyorum dedim , yasal haklarımı da biliyorum dedim , komik olan ben çocuklara acırken yasa çiğneyen göz göre göre insanlar benim yasal hakkımın suç olduğu iddiası ile beni beklettiler , bizzat sandık başkanı ! Hakısızlıkları ortaya çıkınca benden özür dilemesi gerektiğini söyledim , ne özür ne tutanak, Yanımda eski mebus oğlu arkadaşım suç duyurusunda bulundu.Partisi ne olursa olsun iki zihinsel özürlü çocuğu kullandınız! El insaf be !
Read more
YENİ! KALBİM VE DİĞER KARADELİKLER - JASMINE WARGA Kalbiniz her şeyi yutan koca bir karadeliğe ...
Media Removed
YENİ! KALBİM VE DİĞER KARADELİKLER - JASMINE WARGA Kalbiniz her şeyi yutan koca bir karadeliğe dönüştüğünde, ne için yaşarsınız? On altı yaşındaki fizik meraklısı Aysel, kendi ölümünü kurgulama konusunda saplantılıdır. Ona çekinerek yaklaşan annesi, sürekli arkasından konuşan ... YENİ!

KALBİM VE DİĞER KARADELİKLER - JASMINE WARGA

Kalbiniz her şeyi yutan koca bir karadeliğe dönüştüğünde, ne için yaşarsınız?

On altı yaşındaki fizik meraklısı Aysel, kendi ölümünü kurgulama konusunda saplantılıdır. Ona çekinerek yaklaşan annesi, sürekli arkasından konuşan sınıf arkadaşları ve içinde yaşadığı küçük kasabayı işlediği suçla sarsan babasıyla Aysel, potansiyel enerjisini bir kenara bırakıp kendini hiçliğe atmaya hazırdır.
Ancak ciddi bir problemi vardır: Tek başına intihara kalkışacak cesareti yoktur. İntihar Yoldaşları bölümüne sahip bir internet sitesi keşfedince en sonunda sorununa çözüm bulur: DonukRobot (namıdiğer Roman) mahlaslı biri, yaşadığı aile trajedisinin ardından kendine bir yoldaş aramaktadır.
Aysel ile Roman’ın hiçbir ortak noktası yoktur ama yavaş yavaş birbirlerinin hayatlarındaki boşlukları doldurmaya başlarlar. Aralarındaki intihar sözleşmesi somut bir hal aldıkça Aysel bunu gerçekten isteyip istemediğini sorgular. Genç kız sonunda ölmek ile Roman’ı yaşamaya ikna edip birlikteyken yaydıkları enerjiyi keşfetmek arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. Ancak tek bir sorun vardır: Roman kolay kolay ikna edilecek biri değildir… “Dokunaklı, acıklı ve eğlenceli üslubuyla yaşamanın ve ölmenin nasıl bir şey olduğunu sorgulayan bu hikâye eşsiz bir anlatıma sahip.”
Booklist “Dolu dolu içeriğiyle oldukça canlı bir kitap; iç burkan bir samimiyete, mizah yüklü anlara ve tabii ki sıcacık bir yüreğe sahip. Beni hayretler içinde bıraktı ve tarifsiz biçimde etkiledi. Kaçırılmaması gerek.”
Nova Ren Suma “Zekâsı ve kalbinin büyüklüğüyle Warga bize Mozart’ın müzikalitesine, ileri seviye fiziğin mantıksallığına ve bu ikisi arasındaki bağı görebilecek vizyona sahip bir roman hediye etmiş. Bu tamamen yeni bir şey; kinetik enerjiyle yüklü, güzel ve beklenmedik bir biçimde insana hayatı kucaklatan türden bir kitap.”
Chris Lynch, Amerika Ulusal Kitap Ödülü Finalisti ve Michael L. Printz Onur Ödülü sahibi yazar

Özgün Adı: My Heart and Other Black Holes
Çeviri: Tuğçe Kayıtmaz
Tür: Roman
Sayfa: 312
Satış Tarihi: 20 Temmuz
İncelemek ve satın almak için: https://buff.ly/2MSTqIG

#kitap #kalbimvediğerkaradelikler #myheartandotherblackholes
Read more
Regrann from @ozgunozturk - Ben Paprika. Üstteki fotolardaki kadar bebekken belime sert bi cisimle ...
Media Removed
Regrann from @ozgunozturk - Ben Paprika. Üstteki fotolardaki kadar bebekken belime sert bi cisimle vurdular, yürüyemedim. Bi dizi ameliyat sonrası yürümem yamuk yumuk da olsa, hafif kamburum da çıksa kendimi götürebiliyorum. Ama maalesef tuvaletimi yardımsız yapamıyorum. Bu nedenle ... Regrann from @ozgunozturk - Ben Paprika. Üstteki fotolardaki kadar bebekken belime sert bi cisimle vurdular, yürüyemedim. Bi dizi ameliyat sonrası yürümem yamuk yumuk da olsa, hafif kamburum da çıksa kendimi götürebiliyorum. Ama maalesef tuvaletimi yardımsız yapamıyorum. Bu nedenle ben de uzaktan yarı aile arıyorum. Acımanız için felç olmam gerekmiyordur, değil mi?
Nilgün Sivri annem, her ay 200TL gönderiyor. Aylık bakım masrafımın 300TL'si eksik. Benim diğer anne/babam olacak, her ay sponsor olacak bir iyi insab var mıdır? Çok çektim, gençliği de yendim o esnada hatta ama bi de devamlı ailem olsa? Olur mu?
-Paprika
Himayemizdeki felçli çocuklarımızdan Paprika'nın 300TL'lik kısmıma sürekli bakım sponsoru/uzaktan aile arıyoruz.
Felçli Sümbül Efe'nin uzaktan ailesi/sürekli sponsoru @hiddenhousebebek
Felçli Ayşegül'ün uzaktan ailesi/sürekli sponsoru olan(çok taze hem de) @muhtelifmekan
Felçli Kuzu'nun uzaktan ailesi/sürekli sponsoru Melek Hermes'e teşekkür ederiz. Hermes 3 yıldır tek bi ay yalnız bırakmadı Kuzu'yu 💜🙏🐾
Destekler olmazsa vesile olamayız. Yardım isteyen herkes paylaşarak bile destek verse sesimiz duyulur.
#engelsizsiniz #yaşamhakkınasaygı #yaşamhakkınasaygıderneği #yaşamhakkı #sokko #sokakköpeği #satınalmasahiplen
Read more
Sevmiyorum aslında #thenewyorktimes #bestseller okumayı. Genellikle pembe dizimsi, vampirli, ...
Media Removed
Sevmiyorum aslında #thenewyorktimes #bestseller okumayı. Genellikle pembe dizimsi, vampirli, polisiye şeklinde ilerleyen ve akıcı olan ve film izliyor hissi yaratan kitaplar oluyor pek çoğu. Bu #kitap da gençlik kitabı sayılacak bir gerilim aslında ama bir kitabı almaya iten şey ... Sevmiyorum aslında #thenewyorktimes #bestseller okumayı. Genellikle pembe dizimsi, vampirli, polisiye şeklinde ilerleyen ve akıcı olan ve film izliyor hissi yaratan kitaplar oluyor pek çoğu. Bu #kitap da gençlik kitabı sayılacak bir gerilim aslında ama bir kitabı almaya iten şey kapağı oldu ve gençliğin dejenerasyon ve narsizminin artması ölmeden intihar eden gençler olduğunu düşündürüyor bana. Yeni nesil daha hırslı daha narsist daha ben odaklı değil mi sizce de? Ve onları böyle olmaya iten biz ebeveynler ve toplum.degil miyiz? Toplumsal olarak tüketim kültürünün psikolojinin büyük bir kısmını kapladiginin sadece satın alarak, sahip olarak mutlu oldugumuzun ve çocuklarımızı da bu şekilde yonlendirdigimizin farkında miyiz? Bu kitapta da hayatta kalabilmek için sahip olmak, değerli olmak için sevilmek ihtiyacı ağır basıyor bence. Bu nedenle de karakterlerden Delia, hayattan kopacak kadar psikolojisinin alt üst olduğu dönemde June e rastlıyor ve resmen ona tutunuyor. Ne zor olmalı birinin varlığı için yasamak sadece ona tutunmak. Aile, arkadaş, sevgili, ebeveyn bağımlısı kaç kişi tanıyorsunuz? Belki de onlardan biri sizsiniz kim bilir. #ozdeger bilinciyle hareket edip kimliğimizin kişiliğinizin bagimliliklarimizin farkına varsak keşke. Mutlu olmak için kimseyi aramasak mesela... Birey olarak kendimizi kimseye sevdirmeye beğendirmeye çalışmadan, taktir edilme kaygısı duymadan, popülerlik peşinde koşmadan sağlıklı kişilik özelliği gösterebilsek. (NOT: #Ennegram eğitimi ve okumaları sonrası kişinin farkındalığının arttığı bir gerçek o nedenle şiddetle tavsiye ederim @seckinberberkoc bu alanda izmirde oldukça iyi)... Neyse kitaba dönecek olursak bir şekilde okudum bitti ama okurken farkındalıkla yaklaşmazsanız sadece bir gençlik romanı. Tipli hayatin her alanında olduğu gibi siz almasını görmesini bilirseniz herşey size ilham verecektir. Ben bu kitaptan hissetme düşeni aldım, heybeme attım bile. En çok sevdiğim ise #pegasus yayınlarının kitabın sonuna eklediği not oldu: Yayıncının notu soyle:

Hızır acil: 112,
Ruhsal Bunalım Danisma: 182,
Sağlık danisma: 184,
Türk psikologlar derneği Genel merkez: 0 312 425 67 65
Izmir sube: 0232 422 12
Read more
OSMANLILARDA GÜZEL ÂDETLER Osmanlılar döneminde; yeme, içme, aile, mahalle ve şehir hayatında ...
Media Removed
OSMANLILARDA GÜZEL ÂDETLER Osmanlılar döneminde; yeme, içme, aile, mahalle ve şehir hayatında insana saygıyı, terbiyeli davranışı meydana getiren güzel âdetler bulunurdu. Keşke bugün de olsa denilecek bâzıları: . º Evin camında sarı çiçek varsa evde hasta var, sokaktan geçenler ... OSMANLILARDA GÜZEL ÂDETLER

Osmanlılar döneminde; yeme, içme, aile, mahalle ve şehir hayatında insana saygıyı, terbiyeli davranışı meydana getiren güzel âdetler bulunurdu. Keşke bugün de olsa denilecek bâzıları:
.

º Evin camında sarı çiçek varsa evde hasta var, sokaktan geçenler ve satıcılar yüksek sesle rahatsız etmeyin demekti.
º Eğer kırmızı çiçek varsa, evde evlilik çağında bir kız var sokaktan geçen gençler, konuşmalarınıza dikkat edin demekti.
º Osmanlı’da şehirler kurulurken, önce bir mâbet yapılır, ardından da halka halka evler ve iş yerleri inşaa edilirdi.
º Bu devirde; “Işığı yak!” denmezdi. Çünkü yakmak olumsuz bir kelime. Onun yerine; “Işığı uyandır!” denirdi.
º Yatarken; “Lambayı (mumu) söndür!” denmezdi. Söndürmek olumsuz bir kelime. Bunun yerine; “Lambayı dinlendir!” denirdi.
º Kapı tokmağında; “Yâ Fettah!’ yazılıydı. Bu; “Bütün kapıları açan ve sıkıntıları gideren.” demekti. Eve sıkıntılı gelen, kapıda bunu okuyunca belki, biraz rahatlar ve sıkıntıları geçerdi.
º Misafir gelince ev sahibi ayakkabılarının burunlarını içeriye doğru baktırırdı. “Biz sizin misafirliğinizden çok hoşnut kaldık, evimizi yeniden şereflendirmenizi bekleriz!” demek isterlerdi.
º Misafir geldiği zaman kahve ile su ikram edilirdi. Misafir açsa suyu, toksa kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa, ev sahibi bunu anlar, hemen sofrayı kurup misafirin karnını doyururdu.
º Kapı tokmakları çift olurdu. Büyük kalın, küçük ince ses çıkartırdı. Erkekler kalın, hanımlar ince sesli tokmağı tıklatırdı.
º Birine su verirken, bardağın kulpu sağ elinin olduğu tarafa çevrilir, alan “Bismillah” deyip yavaş yavaş içerdi. Su veren bardağı alırken ise, sıhhat ve âfiyet dilerdi.
º Osmanlı, insanlardan başka, Göçmen Kuşlar Vakfı, Darı Vakfı, Yabani Hayvan Vakfı ... gibi hayvan vakıfları kurmuştur.
º Ayakta yemek yenmez, eller yıkanıp sofraya birlikte oturulur, evin büyüğü Besmele ile başlar, kalkarken duâ okunurdu.
º Yolda giderken büyüklere hürmet için, yaşlı zatın yanından geçip gidilmez, müsaade etmesinden sonra gidilirdi.
º Birisi vefât edince, cenaze ile ilgilenilir, o eve 10 gün kadar yemek yollanır, onlara işittirecek şekilde gülüp, eğlenilmezdi.

Elboyama Sunum ahsabi @babia_didda 💕
Read more
Çaba Aile’mizin genç fertleri olarak @fsbosphorus ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Yaz’a ...
Media Removed
Çaba Aile’mizin genç fertleri olarak @fsbosphorus ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Yaz’a Merhaba” davetimizde tüm yıl çaba’layan ekibimiz ve tüm destekçilerimiz ile birlikte çok keyifli saatler geçirdik. İşte ekip ruhumuzu yansıttığımız karelerden birtanesi 📸 Çaba Genç olarak ... Çaba Aile’mizin genç fertleri olarak @fsbosphorus ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Yaz’a Merhaba” davetimizde tüm yıl çaba’layan ekibimiz ve tüm destekçilerimiz ile birlikte çok keyifli saatler geçirdik. İşte ekip ruhumuzu yansıttığımız karelerden birtanesi 📸
Çaba Genç olarak herkese iyi yazlar diler; yeni döneme daha güçlü, daha dinamik, yepyeni projeler ile büyüyerek geleceğimizin ön bilgisinide şimdiden belirtmek isteriz😀❤️💙🎉 #çaba #davet #fourseasonsbosphorus #sunset #happyhour #müzik #eğlence #yazamerhaba #iyikiçabalıyız @cabagenc @cabadernegi
Read more
Dünyanın en tatlı kuzini kendini üç kez çeker seni beş kez. O yüzden istemezsin bir şey. Dimdiktir ...
Media Removed
Dünyanın en tatlı kuzini kendini üç kez çeker seni beş kez. O yüzden istemezsin bir şey. Dimdiktir fikirlerinde. Ama anlayışı sürekli genişler herkesi alır içine. Arada öyle saçmalar ki daha sık istersin. Yıllarca güzel bir yalan söyleyememenin açtığı dertleri başımıza yıkmıştır abimle. ... Dünyanın en tatlı kuzini kendini üç kez çeker seni beş kez. O yüzden istemezsin bir şey. Dimdiktir fikirlerinde. Ama anlayışı sürekli genişler herkesi alır içine. Arada öyle saçmalar ki daha sık istersin. Yıllarca güzel bir yalan söyleyememenin açtığı dertleri başımıza yıkmıştır abimle. Örnek olmuştur ama böyle. Benim kardeşim, ablam, dostum, abim, uzaktan yakından akrabam, kanımdan, canımdandır. İğnesi varsa batmasın diye ucunu kapatır. Çuvaldız ondadır yine de. Özgürleştirir seni derdiyle. Sıradandır ilişkimiz. Değerimiz birliktir. Her 30 yılda bir böyle şeyler söylettirir. Oysa 30una basmak üzere bu genç kadın bebek gibidir. Rus bebeklerinden lakaplı Pelinka, nam-ı diğer Pamuk'tur. Can'ımsın @pelinaydogdu 💓Tüm bunları da mesajıma cevap versin diye yazdırır. 💋 #aile #instatime #instafamily #instagood #instadaily #instawrite #photooftheday #instaxmini #polaroid #newyear #love #live #life #friendship
Read more
Best Gelato in town, @muadondurma with lab and workshop atelier <span class="emoji emoji1f495"></span><span class="emoji emoji1f495"></span>Burası da Yeniköy sahildeki ...
Media Removed
Best Gelato in town, @muadondurma with lab and workshop atelier Burası da Yeniköy sahildeki favori dondurmacımız MUA’nın @muadondurma Reşitpaşa’daki laboratuvar ve workshop yeri...Sahipleri Enka mezunu 2 pırıl pırıl genç girişimci Burak ve Can Yener olup ,kardeşleri de kızımın ... Best Gelato in town, @muadondurma with lab and workshop atelier 💕💕Burası da Yeniköy sahildeki favori dondurmacımız MUA’nın @muadondurma Reşitpaşa’daki laboratuvar ve workshop yeri...Sahipleri Enka mezunu 2 pırıl pırıl genç girişimci Burak ve Can Yener olup ,kardeşleri de kızımın arkadaşı olunca torpille dün atölyede Brüksel kurabiyeli dondurma yaptılar.Ben de akşam tatmaya gittim.💥💥💥Favorilerim Bodrum Güneşi dedikleri Satsuma Mandalinalı Çikolatalı Sorbe ve kızların yaptığı Lotus kurabiyeli dondurma...Reşitpaşa’daki yerde artık talep üzerine doğumgünü etkinlikleri ve atölye çalışmaları da olacakmış.Ha bu arada Marmara Universitesi Işletme Fakültesinde profesör olan anne Müjdelen’de @mjdeleny önlüğünü giyip her boş zamanında destekte,aile dayanişması bu demek 👏👏👍💕Tebrikler ekip 🎉 #mua #muadondurma #icecream
Read more
 #Repost @erkangurall with @get_repost ・・・ Bir kelime düşünün. Bir bebeğin ilk doğal hecesi ...
Media Removed
#Repost @erkangurall with @get_repost ・・・ Bir kelime düşünün. Bir bebeğin ilk doğal hecesi olan BA dan türeyen BABA... Hayata dair en anlamli değerlerin evlatlarinda bir arada olabilmesi icin çalişan, çırpınan, her türlü fedakarlığı yapan, kendinden silip cocuklari icin yoktan ... #Repost @erkangurall with @get_repost
・・・
Bir kelime düşünün. Bir bebeğin ilk doğal hecesi olan BA dan türeyen BABA... Hayata dair en anlamli değerlerin evlatlarinda bir arada olabilmesi icin çalişan, çırpınan, her türlü fedakarlığı yapan, kendinden silip cocuklari icin yoktan var etmeye çalisan. Ve... Bir baba düşünün ben ve kardeslerim için, ailemiz için anacığımla birlikte gençliğini feda ederek aile bağlarımızı oluşturan ve "önce iyi insanlar olacaksiniz" diyerek bizleri yetistiren ve Allah korkusunu bizlere veren. Ne yapsak hakkını ödeyemeyeceğimiz canım babam.❤ Babalar günün kutlu olsun🙏@nafigural @ggural @semaguralsurmeli @hediyeguralgur @guldengural
Read more
Dedim ya, dün şahane bir gündü. <span class="emoji emoji2665"></span>️ Annemin 85’inci doğum gününü ona süpriz yaparak kutladık. <span class="emoji emoji2665"></span>️<span class="emoji emoji1f44f"></span>🏻<span class="emoji emoji2665"></span>️ ...
Media Removed
Dedim ya, dün şahane bir gündü. ️ Annemin 85’inci doğum gününü ona süpriz yaparak kutladık. 🏻️ O sadece sahnede beni dinlemeye geldiğini sanıyordu oysaki 🕺🏻️Şuşu’muz artık genç kız oldu ️Kızı, oğlu, torunları, torunlarının eşleri, torunlarının çocukları, hepimiz tam ... Dedim ya, dün şahane bir gündü. ♥️ Annemin 85’inci doğum gününü ona süpriz yaparak kutladık. ♥️👏🏻♥️ O sadece sahnede beni dinlemeye geldiğini sanıyordu oysaki 🕺🏻☺️Şuşu’muz artık genç kız oldu ☺️♥️☺️Kızı, oğlu, torunları, torunlarının eşleri, torunlarının çocukları, hepimiz tam takım bir arada..Kaybettiklerimiz, özlediklerimiz hariç. Ama bilirim onlar da bir şekilde bizimleydi..♥️🤗♥️🤗👏🏻👏🏻👏🏻 Canım Annem benim♥️ Canımın canının canısının canı Annem benim♥️ Nicelerine inşallah👏🏻♥️👏🏻 #aile
Read more
 #Repost @sinem_elifecrin (@get_repost) ・・・ Kupa Valesi...5/5 <span class="emoji emoji2734"></span><span class="emoji emoji2734"></span><span class="emoji emoji2734"></span><span class="emoji emoji2734"></span><span class="emoji emoji2734"></span> <span class="emoji emoji2796"></span>Kitap yaşanmış bir ...
Media Removed
#Repost @sinem_elifecrin (@get_repost) ・・・ Kupa Valesi...5/5 Kitap yaşanmış bir olaydan esinlenerek kaleme alınmıştır. Morro körfezi uçurumunda cesedi bulunan genç bir çocuk..... Ölümünün ardında yatan korkunç bir sır ve hayatı pahasına o sırrın peşine düşen bir ... #Repost @sinem_elifecrin (@get_repost)
・・・
Kupa Valesi...5/5 ✴✴✴✴✴
➖Kitap yaşanmış bir olaydan esinlenerek kaleme alınmıştır.
➖Morro körfezi uçurumunda cesedi bulunan genç bir çocuk.....
➖Ölümünün ardında yatan korkunç bir sır ve hayatı pahasına o sırrın peşine düşen bir cerrah.....
➖Adı ayin cinayetleriyle anılan eski bir katil..
➖Yıllar önce büyük bir hata yapan Charlie herşeyi geride bırakarak hayatına devam etmiş ve bir aile kurmuştur.Ne var ki ardında bıraktığı geçmişi hiçbir zaman tam anlamıyla kaybolmamıştır.
➖Geçmişe ait bir gölge çok daha ölümcül bir şekilde dönüyor.Artık hiçbir şey göründüğü gibi değil...... #kitap #kitapönerisi #okudumbitti #okumahalleri #instabooks #kitapsevgisi #bookshelf #okumazamanı #kitapkurdu #kitaplik #kitaplaryolda
Read more
Miço'ya Ankara'da ömürlük aile ariyoruz❣ Bebekken gençlik hastalığı atlattığı için her yönüyle ...
Media Removed
Miço'ya Ankara'da ömürlük aile ariyoruz❣ Bebekken gençlik hastalığı atlattığı için her yönüyle hassas bir çocuk. Yaklaşık 4.5 yaşında,erkek. Ailesi dağıldığı için yeni bir yuvaya ihtiyacı var. Sakin mizaçlı, havlamaz, eşyalara dokunmaz, duygusal ve hassas bir köpektir. Bebek ... Miço'ya Ankara'da ömürlük aile ariyoruz❣
Bebekken gençlik hastalığı atlattığı için her yönüyle hassas bir çocuk. Yaklaşık 4.5 yaşında,erkek. Ailesi dağıldığı için yeni bir yuvaya ihtiyacı var.
Sakin mizaçlı, havlamaz, eşyalara dokunmaz, duygusal ve hassas bir köpektir. Bebek ruhludur. Gözünü gözünüzden ayirmaz. Kedili köpekli evde büyüdüğü için hepsine alışkındır,koyun koyuna yatar.
Kısa aralıklarla çıkarılırsa eve çiş yapmaz. Kisirlastirilmistir. Küçük ırk köpek deneyimi olan, vaktinin çoğunu onunla geçirebilecek, ömrünün sonuna kadar onun ailesi olacak bir aday arıyoruz. ⛦Sadece Ankara içi,lutfen şehir dışı için ısrar etmeyin. ⛥iletişim: [email protected]
⛥(Kendinizi tanitan,kopek bakacaginiz şartları anlatan,Ankara'da yasadiginiz semt ve iletisim tel no.bilgilerinizi içeren bir mail atarsaniz, uygun taliplerle iletisime gececegiz.)
#satinalmayinsahiplenin #terriergiller
Read more
Tekin'i Rüya'yı ve Tabii Beste'yi Özleyen Var mı? Yeni Kitapta En Tatlı Halleriyle Olacaklar. ...
Media Removed
Tekin'i Rüya'yı ve Tabii Beste'yi Özleyen Var mı? Yeni Kitapta En Tatlı Halleriyle Olacaklar. Hem de Üstüner Ailesiyle Birlikte. Beste ile Umut İçin de Yeni Gelişmeler Var DAİMA AŞK KAZANIR Tekin bu aileyi her şeyden çok seviyordu. Şimdi yaşadığı şeyi tanımlayamıyordu bile. “Kadınım!” ... Tekin'i Rüya'yı ve Tabii Beste'yi Özleyen Var mı? Yeni Kitapta En Tatlı Halleriyle Olacaklar. Hem de Üstüner Ailesiyle Birlikte. Beste ile Umut İçin de Yeni Gelişmeler Var😂😂
💜DAİMA AŞK KAZANIR💜
Tekin bu aileyi her şeyden çok seviyordu. Şimdi yaşadığı şeyi tanımlayamıyordu bile. “Kadınım!” dedi sadece. “Âşık olduğum kadın… Bana gerçek mutluluğu verdin, bana uğruna yaşanılacak bir aile verdin… Bana hayatımı verdin.”
“Sen de bana kalbini vererek bunu yaptın. Seni seviyorum, Tekin Soyönder. Seni daima seveceğim.”
Rüya ona sokulduktan sonra hiçbir şeyden haberi olmayan, babasının kravatını çekiştiren kızına baktı. Beste yüzüne düşen kıvırcık bukleleri, öne çıkan kızarık dudaklarıyla yine çok tatlıydı.
Bu defa genç kadın kızına seslendi. “Anneciğim, bir kardeşinin olmasını ister misin?”
Beste bu soruyu anlamış gibi gözlerini kaldırıp bir annesine bir de babasına baktı. Mavi gözleri kocaman açılırken gülümseyerek başını salladı. Sonra kısık sesiyle cevabını verdi. “Hayıy!”
💜💜💜
#kitap #asude #daimaaskkazanir #tekinsoyönder
#kitapsevgisi #book #booklover #romanticfiction #books #ilovebook #kitapaski #kitapdunyasi #kitapyorumu #morvekitap #kitaplarim #igread #bookish #booking #bookshelf #kitaptavsiyesi #okuyorum #kitapsevgisi #kitapseverler #kitapcandir #yaziyorum #romantikkomedi #bookart #oneri #roman #novel #igread #bookstagram #2018readingchallenge #readlover #currentread #igread #vscobook
Read more
Abone olmak için tıks ya da youtube'a Nöbetçi kültür kafe tv yazmanız yeterli <span class="emoji emoji1f3bc"></span><span class="emoji emoji2693"></span>️ https://www.youtube.com/channel/UCjZCx9kZ6YvGrowYuRVad9Q/videos ...
Media Removed
Abone olmak için tıks ya da youtube'a Nöbetçi kültür kafe tv yazmanız yeterli ️ https://www.youtube.com/channel/UCjZCx9kZ6YvGrowYuRVad9Q/videos *** Nöbetçi Kültür Kafe Tv yayınlarının, gönlümüzden ve aklımızdan kopan muhabbetlerinin tanıdığımız ve tanımadığımız dostlarımızla ... Abone olmak için tıks ya da youtube'a Nöbetçi kültür kafe tv yazmanız yeterli 🎼⚓️ https://www.youtube.com/channel/UCjZCx9kZ6YvGrowYuRVad9Q/videos *** Nöbetçi Kültür Kafe Tv yayınlarının, gönlümüzden ve aklımızdan kopan muhabbetlerinin tanıdığımız ve tanımadığımız dostlarımızla paylaşmak dışında hiç bir kâr amacı yoktur. Olmayacaktır.
#psikoloji #yaşam #gençlik #gece #karşıyaka #blogger #izmir #istanbul #beşiktaş #dost #kitap #huzur #doğalyaşam #boğaziçi #bloggers #kahve #selametle #buyanowski #iyigeceler #çocuklar #aydınlanma #öğrenci #günaydın #aile #psikoloji #sevgi #nöbetcikafe #universite facebook.com/buyanowski
Read more
Sen, Ben ve 36 Soru – Vicki Grant | <span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️ | #athenaninguncesi Sen, Ben ve 36 Soru’yu okumamın ...
Media Removed
Sen, Ben ve 36 Soru – Vicki Grant | ️ | #athenaninguncesi Sen, Ben ve 36 Soru’yu okumamın üzerinden haftalar geçti ama ancak bilgisayar başına geçip bir yorum yazabiliyorum, çünkü haziran ayının başından beri bir okuyamama durumudur gidiyor; elime ne alsam yarım kalıyor, pek ... Sen, Ben ve 36 Soru – Vicki Grant | ☀️☀️☀️☀️ | #athenaninguncesi

Sen, Ben ve 36 Soru’yu okumamın üzerinden haftalar geçti ama ancak bilgisayar başına geçip bir yorum yazabiliyorum, çünkü haziran ayının başından beri bir okuyamama durumudur gidiyor; elime ne alsam yarım kalıyor, pek sarmıyor ve bir türlü oturup okumayı başardığım kitaplar hakkında konuşasım gelmemişti. Sen, Ben ve 36 Soru’yu işte bu okuyamama halinin arasında bir yerlerde elime aldım. ×
×
Normalde iki güne bitecek kitabı okumam dört gün sürdü, ama şu aralar bir çizgiromanı elime alıp bitirmemin neredeyse bir hafta sürdüğünü düşünürsek, dört gün hiçbir şey. Sen, Ben ve 36 Soru; kesinlikle haziran ayı boyunca okuduğum en keyifli kitaplardan biriydi. Hildy ve Paul arasındaki muhabbetler, Paul’un git gide Hildy’e ısınması, Hildy’nin bir noktada Paul’a balık fırlatması (evet yanlış okumadınız) ve bunun bir şakaya dönüşmesi, Paul’un küçük çizimleri, paylaştıkları her şey... ×
×
Okurken kendimi sık sık gülerken ya da sırıtırken buldum. Konusu ve olay örgüsü bakımından çılgın harika bir kitap değil belki, ama türündeki sevimli, keyifli okunan kitaplardan bir tanesi ve okumakta zorlanan bana son derece iyi gelmişti. ×
×
Sanırım kitapta en çok birbirlerine ne kadar dürüst oldukları çekti. Hildy, Paul’a ilgi duymaya başladığı andan itibaren bunun hakkında son derece açık ve net; Paul da Hildy’den kesinlikle kaçmıyor ve bir yerden sonra onun da kıza ilgi duymaya başladığını açıkça görebiliyoruz. Kitaba başlarken, “Yok canım, ne alaka ki bu ikisi?” diye sormuş olsam da, kitabı bitirirken deli gibi sırıtıyordum.

Hildy’nin aile sorunları, Paul’un genel tavırları ve yalnızlığı, birbirlerine destek oluşları çok güzeldi. Beş puanlık bir kitap değildi belki, ama gerek tatlı haliyle, gerekse bana okuyamama halim konusunda yardımcı oluşuyla, dört puanı hak eden bir kitap oldu. Eğer böyle sevimli, gençlik aşk romanları okumayı seviyorsanız bir şans verin derim. Güzeldi güzel.
⬇️⬇️⬇️
Read more
Türkiye' de kendi imkanlarını yaratmak için uğraşan en iyisini yapmak için 7/24 çalışan bir genç düşünün? Hayır genç yaşta genel müdür yada holding patronu olmadı! O sevdiği şeyi keşfetti@dogukankaynak Yakında Youtube Nöbetçi Kültür Kafe Tv'de! https://www.youtube.com/channel/UCjZCx9kZ6YvGrowYuRVad9Q/videos ... Türkiye' de kendi imkanlarını yaratmak için uğraşan en iyisini yapmak için 7/24 çalışan bir genç düşünün? Hayır genç yaşta genel müdür yada holding patronu olmadı! O sevdiği şeyi keşfetti👀@dogukankaynak Yakında Youtube Nöbetçi Kültür Kafe Tv'de!
https://www.youtube.com/channel/UCjZCx9kZ6YvGrowYuRVad9Q/videos *** Nöbetçi Kültür Kafe Tv yayınlarının, gönlümüzden ve aklımızdan kopan muhabbetlerinin tanıdığımız ve tanımadığımız dostlarımızla paylaşmak dışında hiç bir kâr amacı yoktur. Olmayacaktır.
#kılçıksıznefaset #yaşam #gençlik #blogger #izmir #istanbul #beşiktaş #dost #musically #choerography #dancevideo #dancers #bloggers #selametle #buyanowski #iyigeceler #dans #aydınlanma #öğrenci #günaydın #aile #psikoloji #sevgi #nöbetcikafe #universite facebook.com/buyanowski
Doğukan'dan küçük bir not:
Videoclipby @eyupoztrk.vp prodüksiyon ekibine teşekkür ederim.Unutmayın en önemli şey dans etmek ve bunu seninle aynı hisleri paylaşan mükemmel insanlarla yapmak !

#flume #neverbelikeyou
Read more
'Yedi Güzel Kadın' bütün ezberleri bozuyor ve güzellik algısını yeniden tanımlıyor. Şu hikaye ...
Media Removed
'Yedi Güzel Kadın' bütün ezberleri bozuyor ve güzellik algısını yeniden tanımlıyor. Şu hikaye liseli bir kızımıza ait: "Abdulaziz amca hayırlı akşamlar. Ben Asuman hanımın kızıyım ismim de Zehra Esma. Yazdığın yedi güzel kadın kitabını geçen gün ikinci kez okuma fırsatım oldu. İlkinde ... 'Yedi Güzel Kadın' bütün ezberleri bozuyor ve güzellik algısını yeniden tanımlıyor. Şu hikaye liseli bir kızımıza ait: "Abdulaziz amca hayırlı akşamlar. Ben Asuman hanımın kızıyım ismim de Zehra Esma. Yazdığın yedi güzel kadın kitabını geçen gün ikinci kez okuma fırsatım oldu. İlkinde de beğenmiştim ama üstünkörü, okumak için okumuş, nefsimi göz ardı edemeden bitirmiş ve anlamını hissedememiştim.

Tekrar baktığımda kitapta yazanları hatırlayamadım ve dur ya bi bakıyım şuna neydi bu dedim, içerik kısmına baktım. Ha, evet Meryem anne gibi kadınları anlatıyordu ama nasıl anlattığını yine hatırlayamadığımı farkettim.

Sonra gözüm esma el biltaciye takıldı, benimde ismim esma ya, daha çok dikkat kesilip tekrar, nefisten kendimi soyutlayarak okumaya ve hissetmeye başladım. Ve ağlayarak bitirdim. Öyle manalı bi hayat bahşedilmişti ki ona, hayatımın içindeki manasızlık vurdu yüzüme. Sonda babasının kızına yazdığı o mektup öyle ağlattıki beni gözlerim pınar oldu.

Bende tıp kazanmak amacıyla tekrar hazırlanıyorum sınava ve Esma’nında tıp okuyor olması daha da bağdaştırdı beni onunla.

Sonra gönülden ettim duamı; 'Allahım rızanı kazanabilmiş olarak, tıpkı onun babası gibi babamın benden bu denli razı olduğunu hisseden bir yaşam ve ölüm nasib eyle'. Eskiden çok başarılı girişimcileri izler, onları idol alırdım. Oysa idolum baş ucumdaymış. Artık idolüm Esma olacak.

Başta Rabbime bana bunu okumayı, anlamayı ve hedef haline getirebilmemi nasip ettiği için şükreder, sonra sana bunun aracısı olduğun için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Allah seni, beni ve bizi tıpkı esmayı sevdiği gibi sevsin. Hayırlı akşamlar tekrardan." Belki yüzlerce bu tarz dönüşler oldu elhamdülillah.

#psikohekim
#insan #fotograf
#visco #aile #çocuk
#igmgkgt #entella
#yedigüzelkadın
#ailembenimherşeyim
#sobe #psikoloji
#igmg #igmggençlik
#igmgkt #camia #gençihh
#ditib #igmggenclik
#ditibgenclik #konferans
#oku #read #seminer #genclik
Read more
İzmire ilk geldiğim sıralardı. İsten çıkıp kaldığım aile büyüğünün yanına gidiyordum. Bindiğim ...
Media Removed
İzmire ilk geldiğim sıralardı. İsten çıkıp kaldığım aile büyüğünün yanına gidiyordum. Bindiğim izbanda yaşlı bir amcayla tanıştım. Yanımdaki koltuk boşalınca geldi yanıma oturdu. Müzik dinleyip günün yorgunluğunu unutmaya çalışırken şarjımın azaldığını görüp müziği kapattım ... İzmire ilk geldiğim sıralardı. İsten çıkıp kaldığım aile büyüğünün yanına gidiyordum. Bindiğim izbanda yaşlı bir amcayla tanıştım. Yanımdaki koltuk boşalınca geldi yanıma oturdu. Müzik dinleyip günün yorgunluğunu unutmaya çalışırken şarjımın azaldığını görüp müziği kapattım ve kulaklığımı çıkardım. Pencereden nasıl daldıysam dışarıya yanımdaki amca bu yaşta uzaklara böyle dalınmaz sen gençsin dedi. İçimin neredeyse onun kadar yaşlı ve yıpratılmış olduğunu düşünmeden. Bende dertli değilim aslında yorgunum bugün birazcık yoğundu iş dedim amcaya. Nerde çalışıyosun mesleğin ne muhabbetlerinden sonra muhabbet biterken amca bana güzel çocuksun inşallah kaderin benimkine benzemez dedi. Garipsedim amcaya döndüm neden öyle dedin amca dedim. Ona gençliğinde yapılanları hatırladı galiba ve başladı anlatmaya bir kaç yaşanmiş hayat hikayesinden sonra eskiden bende senin kadar yakışıklıydım insanlar güzel olan şeyleri ve hatta insanları elde edip nefsini köreltmek için uğraşır nefsi köreldiğinde ve hevesi geçincede bırakıp başka uğraş peşine gider ben hanımımı tanıdığımda gözüme güzel gelmemişti dedi. Sonra sonra ona ısınıp sevdim dedi. Yanıma yakışmadığını biliyordum ama içime kalbime çok yakıştı zaten yaşlandığımda kahrımı çekmeyecek olsaydı dedi duraksadı isyan edercesine bir nefesden sonra devam etti ve ailemi karşıma alıp onunla evlenmezdim dedi. Mavi gözlerinden ve düzgün suratından belliydi gençken yakışıklı olduğu. Amca bütün bu muhabbetlerden sonra hayatımdaki en büyük dersi alacağım seyi söyledi. Yüzün duruşun güzel ama bunlar yüzünden kaderin güzel olmayacak kendine sahip ol insan sadece senin kara kaşını kara gözünü sevmesin hevesi senden geçmesin seçmediğin bir hayatı yaşarsın sonra dedi. Ne dediğini anlamak için eve gidince muhabbetleri tekrardan düşündüm. Neden onlar yüzünden kaderim güzel olmayacaktı ki? Aradan geçen süre zarfinda yaşadığım olaylardan sonra amcanın dediği şey aklıma gelmişti. Haklıydı. Hemde çok haklıydı. Seçmediğim bir hayatı yaşıyorum. Haklı. Kaderim şu an iyi gitmiyor. Haklı. Herkesin hevesi illâ ki benden geçiyor vs vs. Haklı.. Ve işin kötü tarafı ben amcaya ne yapacağımı o gun sormadığıma çok pişmanim. 🗿🗿🗣 #life
Read more
Bu güller gibi hepimizin kalbi ve aklı temiz ve güzel, iyi olsun İnshallah. Bizleri annelerimiz ...
Media Removed
Bu güller gibi hepimizin kalbi ve aklı temiz ve güzel, iyi olsun İnshallah. Bizleri annelerimiz babalarımız büyüttü, belki seni teyzen büyütmüştür, ve ya babaannen.... kim olursa olsun o kişinin değerini bil. Bu çok ama çok önemli, sen şimdi herşeyin iyi olduğunu düşünebilirsin, ama ... Bu güller gibi hepimizin kalbi ve aklı temiz ve güzel, iyi olsun İnshallah. Bizleri annelerimiz babalarımız büyüttü, belki seni teyzen büyütmüştür, ve ya babaannen.... kim olursa olsun o kişinin değerini bil. Bu çok ama çok önemli, sen şimdi herşeyin iyi olduğunu düşünebilirsin, ama o senin sesini duymak ister, seni koklamak ister. Yanına uğra ve ya iki dakika arayıp hatırını sor. Bazı insanlar tanıyorum, analarını boşveriyorlar mesela gecenin köründe çıkmak istiyor, annesi buna karşı - ama nedenini hiç düşündünüz mü? Analarımız babalarımız teyzelerimiz boşuna konuşmazlar. Allah’a şükür yanımızdalar, ve bu zamanı boşuna harcamayın arkadaşlar, sonra pişmanlık duymak hiç birşeye yaramıyor. Bu hayatta bir birinizi mutlu edin, nefreti ve negatifleri unutun - UNUTMAYA ÇALIŞIN. Yan komşunla sohbet edeceğine annenle çayını iç bir sor günü nasıl geçmiş, iyi mi, akşamları birşey düşünüyor mu? Sen herşeyi iyi görebilirsin, ama sadece kendini düşünme, sevgilini düşünme, senin AİLEN senin için çalışmış, bütün hayatını harcamış. Bir kere o kişiyle konuşmak çok mu? Hele ki şimdiki gençler, odalarına kapanıp 24/7 telefonlarına bakıyorlar, ve ya dışarı çıkıp bir günlük arkadaşlarla sırlarını paylaşıyorlar. Orda annen gibi biri varken? Daha saatlerce yazabilirdim.... şunu unutmayın, arkadaşlar bir günlük, aile bir ömürlük. İyi akşamlar ❤️🌹
Read more
Mutlu Pazarlar<span class="emoji emoji1f496"></span><span class="emoji emoji1f308"></span> Tam 1 ay önce çok tatlı bir aile geldi Bebek ofisimize <span class="emoji emoji1f468"></span>‍<span class="emoji emoji1f469"></span>‍<span class="emoji emoji1f467"></span> Aslında kızlarının ...
Media Removed
Mutlu Pazarlar Tam 1 ay önce çok tatlı bir aile geldi Bebek ofisimize Aslında kızlarının bir süre daha sağlıklı bir beslenme kürü yapması idi akıllarındaki🏻 Sohbetimiz ve ölçümlerimiz sonunda hep birlikte gördük ki, tüm ailenin Detoksa ve bir dönem daha sağlıklı beslenmeye ... Mutlu Pazarlar💖🌈
Tam 1 ay önce çok tatlı bir aile geldi Bebek ofisimize 👨‍👩‍👧
Aslında kızlarının bir süre daha sağlıklı bir beslenme kürü yapması idi akıllarındaki👸🏻
Sohbetimiz ve ölçümlerimiz sonunda hep birlikte gördük ki, tüm ailenin Detoksa ve bir dönem daha sağlıklı beslenmeye ihtiyacı var🤔
30'ar günlük Ev Paketine karar verdik ve haftanın bir günü çok yoğun olan iş tempolarının arasında yarım saatcik bile olsa Bebek ofiste buluşmaya👍
Ailemizin Babası bir ay sonunda 9.3kg, Annemiz 5.1kg, sayesinde tüm ailenin daha sağlıklı olduğu güzel Kızımız da 5.5kg vermişti👏👏🌟🌟🌟🌟🌟
Daha da önemlisi kan testlerinde muhteşem düzelmeler vardı ❤️ Hepsi gözle görünür bir şekilde gençleşti 👶🏻 Enerjiler inanılmaz arttı 👻 Mutluluk oranlarından bahsetmeme gerek yok 😍
Bizim eve teslim Detoks paketlerinin AİLECEK birlikte yapabileceğiniz en güzel şey olduğunu düşünüyorum 👪 30 gün insan hayatında çok kısa bir süre ⏰ Öte yandan kazanımları paha biçilmez. Gelin Siz de ailenize bugün SAĞLIK hediye edin💚🎁
Benim gönlüm 30 günlük kürlerden yana. Yine de bir hafta iyi bir başlangıç olur diyerekten 10 Mayıs'a kadar faydalanabileceğiniz bir deneme Kampanyası yapıyoruz bu hafta: Siz ailenizin her üyesine 1 hafta Yemekli veya Sıvı Detoks Paketi hediye edin, ilk gününü de biz Size hediye edelim.🎁🎈
"6 Gün Fiyatına 7 Gün Detoks, İlk Günü Bizden Hediye"
Hemen yarın başlamak için bize şimdi yazın [email protected] veya arayın 0532 560 2111
Ailecek daha sağlıklı olmanın mutluluğunu bir an önce yaşayın👪
**Kampanyamızın son günü 10 Mayıs, kaçırmayın!👌👻 #detoks #detox #alkali #vegan #şekersiz #unsuz #glutensiz #sağlıklı #lezzetli #lactosefree #glutenfree #sugarfree #healthyfood #yummy #adreseteslim #wellbeing #wellness #kampanya #indirim #ailecek #sağlık 💚
Read more
Regrann from @adem.gunesten.ogrendiklerim - Merhaba Çocuk Dostları Biz ebeveynler olarak evlatlarımızı bütün hassasiyetimizle en güzel şekilde yetiştirmek isteriz. Ergenlik dönemine kadar fiziki olarak yoruluruz😦 uykusuz kaliriz 😴 fakat gelin görün ki ergenlik ... Regrann from @adem.gunesten.ogrendiklerim - Merhaba Çocuk Dostları 😊

Biz ebeveynler olarak
evlatlarımızı bütün hassasiyetimizle
en güzel şekilde yetiştirmek isteriz.

Ergenlik dönemine kadar
fiziki olarak yoruluruz😦
uykusuz kaliriz 😴

fakat gelin görün ki
ergenlik dönemine girilmesiyle birlikte
sanki bütün çabalarımız
boşmuş gibi hisseder😔 ve
"onca fedakarlık ne içindi?" diye sorgulamaya başlariz😕

Oysa "Ergenlik bir problem değil,
çocukluk dönemi problemlerinin
dışa vurumudur." der Adem Güneş.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki
çocukluk yıllarında duygularını
özgürce yaşayamayan kişilerin
ergenlik dönemi daha buhranlı oluyor.

Fakat hiçbir şey için geç kalınmış değildir elbette😊. Çünkü, ergenlik problem dönemi değil,
bir arınma ve ruhsal temizlenme dönemidir.

Peki bunlar nasıl olacak?
İşte bunları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Faydalı olması temennilerimizle... 😊

Biz gönüllü anneller, çocuklarının eğitimini bilinçlice gerçekleştirmek isteyen herkesi ÜCRETSİZ olarak üye olabilecekleri PEDAGOJİ OKULU'muza davet ediyoruz.

Pedagog @adem_gunes'in
Çocuk Eğitimine ait radyo programlarından konularına göre derlenmiş dinletilerin her gün cep telefonunuza mesaj olarak gelmesini ister misiniz?. .

Bu sayede karşılıklı sohbet olmadan, mesaj trafiğine boğulmadan, hiç zahmet çekmeden çocuk eğitimine ait bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz. .

Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

Arşiv gönderi kanalımıza üye olmayı ilk önce kendiniz bir deneyin👇🏽👇🏽👇🏽 Olmadıysa hangi aşamada sorun yaşadıysanız bize yazın.
Yardımcı olalım😊

1👉 Mavi daire içinde uçak resmi olan Telegramı indirip yönergeleri takip ederek kurun.

2👉 @adem.gunesten.ogrendiklerim'nin instagram profilindeki linke tıklayarak sayfamıza ulaşın.

3👉 Sayfamızın en alt kenarındaki JOIN e tıklayın ve günlük gönderilerimiz size de ulaşmaya başlasın .

4👉 Sayfamızın EN BAŞINDA Telegram programını nasıl Türkçe'ye çevireceğinizi izah ettik. #ergenlik #genç #aile #pedagog #ademgüneş - #regrann
Read more
🤞🏾Günün #tbt sini eski okuduğumuz , çok beğendiğimiz caanım kitaplarımızı #heybemdekikitaplar ...
Media Removed
🤞🏾Günün #tbt sini eski okuduğumuz , çok beğendiğimiz caanım kitaplarımızı #heybemdekikitaplar diye paylaşıyoruz.Ben bu hafta ilk aslında #albertcamus #veba eseriyle başlayayım dedim ama evde bulamadım. 🤞🏾Bir başka beni çook etkileyen öyle ki okuduktan sonra elediklerimin arasına ... 🤞🏾Günün #tbt sini eski okuduğumuz , çok beğendiğimiz caanım kitaplarımızı #heybemdekikitaplar diye paylaşıyoruz.Ben bu hafta ilk aslında #albertcamus #veba eseriyle başlayayım dedim ama evde bulamadım.
🤞🏾Bir başka beni çook etkileyen öyle ki okuduktan sonra elediklerimin arasına katamadığım bir kitabı seçtim. #rivertonmalikanesi #katemorton un bir eseri. Okumamın üstünden ciddi bir zaman dilimi geçmiş olmasına rağmen beni hala etkiler ve bazı sahnelerini hala hatırlarım. Kitap 2007'nin en çok okunanları arasında yerini almış ve #ingiltere listelerinde aylarca ilk 5'te kalmış.
.
🤞🏾Gelelim kitaba; arka kapaktan alıntı yapacağım, çünkü net hatırlamıyorum ama hem aşk hem gerilim olduğunu biliyorum. 👍🏼🤞🏾
📚Riverton malikanesi dokunaklı ve gerilim dolu bir aşk hikayesi anlatıyor ve sizi unutamayacağınız bir sona doğru sürüklüyor. ✔️Grace Reeves, 14 yaşındayken annesinin eski işverenlerin yanında çalışmak üzere evden ayrılıyor. Grace, o dönemde kardeşleri Emmeline ve David ile birlikte amcası Lord Ashbury'yi, Riverton malikanesinde ziyarete gelen ortanca kardeş Hannah ile aynı yaşta. Misafirlerin gelişini çok sevinen Grace, göze batmıyan bir hizmetli olarak bu ziyareti gözlemlemeye başlıyor ve çok geçmeden bir ömür boyu unutmuş gibi yapacağız sırlara tanık oluyor. Ancak günlerden bir gün aileyle ilgili film çekmek isteyen bir film yapımcısı, gerçekleri teyit etmek için 98 yaşındaki Grace ile temasa geçtiğinde bu anılar bir bir su yüzüne çıkıyor.
Olay örgüsü temelde Hannah ve Emelline kardeşler çevresinde dönüyor, ki ikili aile dostları genç şair R. S. Hunter'in O malikanede sözde intihar edişinde de evde bulunuyordu. Grace bütün akış boyunca kimsenin asıl hikaye bilmediğinden dem vuruyor ve Hannah'nın kendi hayatına sahip olmak için kurduğu planları ve genç Emmeline'in kıskançlıklarını açıklarken şairin ölümüne dair gerçek de gözler önüne seriliyor.
Morton, nefes kesen akıcılığıyla zaferi kazanıyor dokunaklı fakat gerilim dolu bir aşk hikayesi ve unutamayacağınız bir son sizi bekliyor. .
Belki okumamın üstünden 10 yıl geçmiş ve hala bu son SÖZÜ DOĞRULAYICI şekilde bu kitap hatırmdaysa, bulursanız bu tarz sevenlere ya da tüm okurlara #kitaptavsiyesi
Read more
 #kitapyorum #şimdibenimsin #güneşdemirel Güneş Demirel’i bu kitapla tanıdığımı belirtmek ...
Media Removed
#kitapyorum #şimdibenimsin #güneşdemirel Güneş Demirel’i bu kitapla tanıdığımı belirtmek istiyorum öncelikle. Pek tarzım olmayan bir kitaptı fakat beğenerek okudum. Yazarın akıcı bir dili var ve 564 sayfa olmasına rağmen kısa sürede okunuyor. Kitabın ana teması töre yüzünden ... #kitapyorum
#şimdibenimsin #güneşdemirel
Güneş Demirel’i bu kitapla tanıdığımı belirtmek istiyorum öncelikle. Pek tarzım olmayan bir kitaptı fakat beğenerek okudum. Yazarın akıcı bir dili var ve 564 sayfa olmasına rağmen kısa sürede okunuyor.
Kitabın ana teması töre yüzünden değişen hayatlar.. Ana karakterler Fırat ve Elif. Fırat töre kararı ile genç bir kızın hayatını alt üst eden, çok uzun süre bunun vicdan azabı ve pişmanlığını yaşayan bir genç adam. Elif ise hayatı alt üst olan, ailesi tarafından haksız ve suçsuz olduğu halde kabul edilmeyen bir genç kızdır. İkisi arasında geçen hem iç hem dış duygu çatışmalarını ve büyük bir aşkı okuyoruz bu kitapta.
Törenin ne denli insan hayatını etkilediğini, herşeye ve herkese rağmen güçlü kalıp ayakta durmayı, aile kavramını çok iyi bir şekilde anlatmış yazarımız 👍🏻 Bu tarz kitapları okumayı sevenler tavsiye ederim. Kitaplı günler dilerim 📚 📌 “Hayat öylesine kısaydı ki... Kötülüğün, nefretin, kinin sınırları ve sonu yoktu. En güzeli, yaşama aydınlık pencereden, aydınlık yürekle bakabilmekti.” #kitapkurdu #kitaptutkusu #kitaplariyikivar #okuyalimokutalim #okuyananne #okudumbitti #bookstagram #bookslife #kitaptavsiyesi #1kitap1fotograf #ephesusyayınları #kitaphayattır #mirayınokudukları
Read more
Tam 10 bitmiş evliliğimizde Dün Konferans sonrası Öğrenci kardeşlerimden biri sordu “Hocam hep hayallerinizi yapmışsınız şimdi ne olacak?” Gerçekten düşündüm de hayallerimin bir çoğunu başardım hamdolsun. Eşimin hayranıydım, onu yazılarını Türkiye’nin en iyi sesleri okurdu, ... Tam 10 bitmiş evliliğimizde Dün Konferans sonrası Öğrenci kardeşlerimden biri sordu “Hocam hep hayallerinizi yapmışsınız şimdi ne olacak?” Gerçekten düşündüm de hayallerimin bir çoğunu başardım hamdolsun. Eşimin hayranıydım, onu yazılarını Türkiye’nin en iyi sesleri okurdu, popülerdi, farklı bir kalemi vardı, hep mor yazardı, hiç bir resmi yoktu sanalda, kimseyle iletişim kurmuyordu. sesi nasıldı mesela? Neleri severdi, evlilik düşünüyor muydu? Kimse bir şey bilmiyordu. Bana “sana cevap bile vermez boşuna uğraşma” demişlerdi🙁
Ben hayallerinin peşinde koşan biriydim bunu zamanla öğreneceklerdi ayrıca zoru da severdim 💪🏻 ne de olsa köyden göçmüş gecekondu’da büyümüş hayatın zorluklarını yaşam mücadelesini görmüş bir gençtim. Bana hakikaten cevap vermedi oralı bile olmadı ben değişilik bir yol izledim, gittim babasını buldum ve evlilik maksatlı görüşmek istediğimi en azından “msn”de yazışmak İçin izin verirse mutlu olacağımı söyledim. Babası akşam eve gidince “kızım aynı benim gibi biri” demiş, ilk virajı geçmiştim 😎
Hiç resmini görmeden sesini duymadan evlenmeye karar vermiştim, o mor yazıların sahibi tam evlenilecek biriydi çünkü...
Onun ve benim bir hayalimiz vardı Nikahımız Umre’de Kabe’nin avlusunda kıyılacaktı, ve gerçek oldu🕋 “iki T” diye bir şiir yazmıştım O’na bu benim aynı zamanda evlilik teklifimdi. 💍
Şimdi bizi görenler hala yeni evli sanıyor, bu çok hoşuma gidiyor, tabi ki kavga ediyoruz hem de ne kavgalar edebi kavgalar 😂
Sevgiyi yaratan Rabbim aynı zamanda ruh eşinizi de yaratıyor, ortak hayaller kurduğunuzda hayatı beraber omuzluyorsunuz.
Dile kolay koca 10 olmuş
Ve ben her geçen zaman daha çok seviyor ve bağlanıyorum.
İyi ki kalplerimiz, kalemlerimiz, hayallerimiz kesişmiş.
Bir maşallahınızı alırız.
Rabbim bekarlara göz ve gönül aydınlığı eşler nasip etsin, evlilere iki cihanda huzur sağlık afiyet versin, her şey gönlünüzce olsun. (Amin)
Seviyorsanız asla vazgeçmeyin, hayallerinizin peşinden koşun.
Sevgi olmadan hayat çekilmez
Aşık olmak ayıp değildir, eşine aşık olmak bunu sosyal medyadan söylemek hiç ayıp değildir, Aile kutsaldır. Birileri aile kurumuna darbe atarken, ailenin kutsallığını kurumak görevimiz
Read more
AKP’nin ‘ekonomik büyümesi’ emekçiyi küçültmektedir Türkiye İstatistik Kurumu, bugün Ocak ...
Media Removed
AKP’nin ‘ekonomik büyümesi’ emekçiyi küçültmektedir Türkiye İstatistik Kurumu, bugün Ocak 2018 “Hanehalkı İşgücü İstatistiklerini” açıkladı. Bu verilerle bir kere daha ortaya çıkan gerçek, iddia edilen ‘efsanevi ekonomik büyümenin’ emekçilere yansımadığıdır. Bu istatistikte; ... AKP’nin ‘ekonomik büyümesi’ emekçiyi küçültmektedir

Türkiye İstatistik Kurumu, bugün Ocak 2018 “Hanehalkı İşgücü İstatistiklerini” açıkladı. Bu verilerle bir kere daha ortaya çıkan gerçek, iddia edilen ‘efsanevi ekonomik büyümenin’ emekçilere yansımadığıdır. Bu istatistikte; genel işsizlik oranının yüzde 10,8, genç işsizlik oranının yüzde 19,9, kadın işsizlik oranının yüzde 13,4 yani çift haneli olarak açıklandığını görmekteyiz. Her beş gençten birinin işsiz ve “ne işte ne eğitimde olan gençlerin” yüzde 23,1 olarak açıklandığı istatistiklerde, genel işsizlik oranı önceki aya göre yükselmiştir.

Bugün açıklanan işsiz sayısı 3,4 milyon kişidir. Ülkemizde halen 837 bin üniversite mezunu işsizdir. İş aramaktan vazgeçenler ve iş olsa çalışmaya hazır olanlar (2,3 milyon kişi), “çıraklar, stajyerler, sosyal yardım alanlar” (yaklaşık 1,2 milyon kişi), ücretsiz aile işçileri (2,7 milyon kişi), geçici/kısmi süreli işlerde çalıştırılanlar (1,1 milyon kişi) bu işsizlik oranına dahil değildir. İfade edildiği gibi yaklaşık 12-13 milyon kişi insani bir yaşam kalitesini sağlayacak gelire sahip olmadan yaşamaktadır. Verilerin gösterdiği gerçek işsizliğin yanı sıra “çalışan yoksulluğu” da Türkiye’nin önemli sorunlarındandır.
Yine önemli bir sorun olan kayıt dışılık, bugün açıklanan verilere göre hala milyonlarca emekçinin çalışma koşullarını göstermektedir. Bugünkü verilere göre 9,1 milyon kişi sigortasız çalışmaktadır. Ekonominin çalışanların emeği sömürülerek büyütüldüğü görülmelidir.
Son bir yıl içerisinde iş bulan 432 bin kişi kayıtdışı yani sigortasız alanda iş bulmuştur. AKP iktidarının tüm teşvik politikaları ve büyüme söylentilerine rağmen kayıtdışılığın artışı izaha muhtaçtır. ‘Ekonomik büyüme yaşandı’ denilen 2017 yılında büyüyen, emek olmamıştır. Tam tersine GSYH’den emeğin aldığı pay dramatik şekilde azalmıştır. 2017 yılında; memura, işçiye enflasyonun altında zam verilmiştir. İşçilerin alım gücü, yüksek enflasyonla gerilemiştir. (...)
Read more
Pazar günü yakın bir arkadaşımın nişanı oldu.Nişan evdeydi ve bereketleri daim olsun ( onlara ...
Media Removed
Pazar günü yakın bir arkadaşımın nişanı oldu.Nişan evdeydi ve bereketleri daim olsun ( onlara ayrıca da çok çok teşekkür ki böylesi birşeye sebep oldular! )ziyadesiyle güzel hazırlanmışlardı. Arkadaşım, ben ve diğer arkadaşlara “lütfen eve de götürün birşeyler,bol bol alın” dedi.Zaten ... Pazar günü yakın bir arkadaşımın nişanı oldu.Nişan evdeydi ve bereketleri daim olsun ( onlara ayrıca da çok çok teşekkür ki böylesi birşeye sebep oldular! )ziyadesiyle güzel hazırlanmışlardı. Arkadaşım, ben ve diğer arkadaşlara “lütfen eve de götürün birşeyler,bol bol alın” dedi.Zaten o demese de ben birşeyler alabilir miyiz sualini düşünmüştüm🙈😬 Aradaki yakınlığımızın kardeş muadili olmasından ötürü de içim rahattı. Annem mevlitlere,veya oturmalara gidince eğer yakın birileriyse yiyeceklerin fazla olduğunu görünce ister.Ama yakın olmayan biryer ise de ne hikmet ki teklif edenler çıkar ve öyle de yiyecek getirdiği çok yer olur.Niye alıyor acaba?Tabiki dağıtmak için🙃 İşte böyle büyüyünce "görgülü kuşlar gördüğünü işler"hesabına geliyor. Belki bu anlattığım kısmı garip gelebilir,ayıp bulan olabilir.Saygı duyarım,öyle bakıyor olabilirsiniz hayata. Ama elimize verilen de başkalarının hakkının olduğu biliyorsak onu paylaşmanın keyfiyetini düşünün derim. Bana sorarsanız keyfiyeti olmak da zorunda değil ya orası ayrı mevzu. Ama isteyen istediği kanaldan bakıp değerlendirebilir. İşte o gün arkadaşımla öyle konuştuğumuz gibi kaplara doldurmaya başladım. Oradan çıktığımda kime götürsem diye düşünmekteyim.Bizim bölgede öyle birkaç değil baya baya aile var.Nasip bu ya önden düşündüğüm 2-3 aile zaten her daim kontak halindeyiz diyerek, dur şu diğer aileye götüreyim dedim. Ufacık biryerde yaşayan mülteci ailenin kapısına geldim ve ilk başta tıklatmaya da çekindim.Çünkü daimi gittiğim birileri değil, onlara daha çok annem birşeyler götürdüğü için o tanıyor. Kapıyı vurdum ve temiz yüzlü genç bir hanım açtı.Kutuları verince gözlerinin içi güldü ve "abla süt,çocuk"dedi. Para değil,başka şeyler veya yiyecekler değil.Sadece süt istedi.Çünkü ufak çocuğa içirecek.Malum nişandan geliyordum ve bir sürü şey yemiştim. O an hepsini çıkarmak istedim,midem kalktı,kendimden iğrendim bir an.Ama sonra adaletin merhalelerini az evvel yukarıda zikrettiğim elimizdekinde olan haklarını vs vs düşünüp markete gittim.Sütleri aldım ve geri dönüp,verdim.Başka hiçbirşey istemediler.Sadece yarım türkçeyle teşekkür edip minnet dolu bir bakışla gülümsedi.
Devamı yorumlarda 👇🏻
Read more
Bugün yaşasaydın 59’dun... Ne şakalar, ne espiriler dönerdi malum hepimiz çene yetiştirecek ...
Media Removed
Bugün yaşasaydın 59’dun... Ne şakalar, ne espiriler dönerdi malum hepimiz çene yetiştirecek düzeyde eşitlendik:) Evdeki espiri düzeyi tam sana layık. Birimiz sazı elimize bir alıyoruz, aramızdan bir şanslıyı seçiyoruz gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Bizde düzen aynı sen varmış ... Bugün yaşasaydın 59’dun... Ne şakalar, ne espiriler dönerdi malum hepimiz çene yetiştirecek düzeyde eşitlendik:) Evdeki espiri düzeyi tam sana layık. Birimiz sazı elimize bir alıyoruz, aramızdan bir şanslıyı seçiyoruz gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Bizde düzen aynı sen varmış gibi, belki bir yerlerden görüyorsundur. Özlemin hala aynı yerde duruyor dün gibi, hep senin baktığın yerlere bakıyoruz, hala senin pencerenden bakıyoruz hayata, hayallerin de, değerlerin de bizde baki hiç merak etme. Kokun hala evde sanki, bir yerlerde hep sesin var... Bir tek hissettiğimiz o duvarlar yok, o kanatların yok. O konu da göbek adının Hatice olduğunu iddia ettiğin Niloş’ta:) Çokta şımartmayalım ama harika iş çıkartıyor. Komik adamdın, bir yandan akarken gözümden yaşlar gülüyorum. Gülüyorum hala evde oynadığımız oyunlara, kavgalarımıza, bize taktığın lakaplara, hele ki benzetmelerine, kendinle bile dalga geçişine... Gençler şimdi trol diyorlar kandırıklamaya sen bizi ne trollerdin... Uzun bir süre mesela gerçekten sırtüstü yüzmede çok iyi olduğuna inandım. Şahsına münhasırdın senden kalan şarkılar var, kitaplar, sözler, anılar var iyi ki... İyi ki öyle bir baba olmuşsun çok didiştik, çok kapıştık ama kalplerimizi kırmadık... Hiç diğer babalar gibi değildin, baba gibi değildin ama şimdi anlıyorum aslında sen efsane bir babaymışsın... Sevmeyi de, vicdanı da, dürüstlüğü de, hayal kurmayı da bize çok iyi öğretmişsin. Çok güzel bakmışsın bize, öyle içten, öyle şefkatli. Minik Kuşun’dan İyabime; iyi ki doğmuşsun... Kokunu da, sesini de hiç unutmamak dileğiyle, hatıralarının yüzümüzü güldürdüğü senelere... #tbt #throwback #flashback #minime #me #dad #baba #aile #anne #oku #yazı #blog
Read more
Şu ana kadar ailelerinizin koruması altında bir kabuk içinde yaşadınız, şimdi ise dünya üzerindeki ...
Media Removed
Şu ana kadar ailelerinizin koruması altında bir kabuk içinde yaşadınız, şimdi ise dünya üzerindeki yansımalarınızı açığa çıkartmaya başlıyorsunuz, karşınıza çıkan görüntü ise her zaman hoşunuza gitmiyor. İlk hayal kırıklıklarını, ilk talihsizlikleri, bazı aksilikleri, duygusal ... Şu ana kadar ailelerinizin koruması altında bir kabuk içinde yaşadınız, şimdi ise dünya üzerindeki yansımalarınızı açığa çıkartmaya başlıyorsunuz, karşınıza çıkan görüntü ise her zaman hoşunuza gitmiyor. İlk hayal kırıklıklarını, ilk talihsizlikleri, bazı aksilikleri, duygusal yanılgıları ve görünürde problem sayılan durumları tecrübe etmeye başlar ve tüm bunların aslında kendi yanılsamalarınız olduğunun farkına varmadan çoktan şikayet etmeye, diğerlerini sorumlu tutmaya ve suçlamaya, gizlemeye, yalan söylemeye ve kendinize acımaya alışmışsınızdır bile. Bunlar, yetişkinliğin karanlık sularının bir parçası olmaya başladığınızın açık göstergeleridir.
@stefano_danna
~
#gençler #gençlik #üniversite #eğitim #konferans #yetişkin #aile #yaşam #oluş #kitap #günaydın #bireyseldevrim #nefes #tanrilarokulu #stefanodanna #sinedieyayınları
Read more
2. Dünya Savaşı esnasında bombalanma tehlikesi altındaki Londralı çocukların şehirden tahliye ...
Media Removed
2. Dünya Savaşı esnasında bombalanma tehlikesi altındaki Londralı çocukların şehirden tahliye edilerek kırsalda yaşayan ailelerin yanına yerleştirilmesini işleyen İyi Geceler Bay Tom, savaş hikayesinin yanında ailenin kan bağından ibaret olmadığının, sevginin gücünün ve bir ... 2. Dünya Savaşı esnasında bombalanma tehlikesi altındaki Londralı çocukların şehirden tahliye edilerek kırsalda yaşayan ailelerin yanına yerleştirilmesini işleyen İyi Geceler Bay Tom, savaş hikayesinin yanında ailenin kan bağından ibaret olmadığının, sevginin gücünün ve bir çocuğun baskıdan kurtulup sevgiyle özgürlüğe kavuşmasının hikayesi. Londra'dan tahliye edilip İngiltere'nin küçük bir köyüne götürülen Willie, burada aski, sert ve yalnız yaşayan Bay Tom'un yanına yerleştirilir. Bay Tom'un sert tavrı Willie'nin ürkekliğinde yumuşarken sevgiyle tanışan Willie bir çocuk gibi hür ve mutlu olmayı öğrenecektir.
İyi Geceler Bay Tom hem savaşın gündelik yaşama ve en önemlisi de çocuklara etkisini hem de sevgi, aile ve değişimleri irdeleyen acı&tatlı bir gençlik kitabı. Savaş hikayelerine geçiş yapmak için özellikle genç yaşta okurlar için faydalı bir tercih olacaktır. Bunun yanında bir nevi Heidi uyarlaması da diyebiliriz. Çünkü pek çok açıdam bize Heidi'nin öyküsünü anımsatıyor. Bu hikayenin 2. Dünya Savaşı temalı hali diyebiliriz bazı açılardan. Ben kitabı hem etkilenip üzülerek hem de gülümseyerek okudum. Keyifli, hüzünlü ve bir o kadar da umut dolu bir kitap kısacası. Merak edenlere hoş bir deneyim sunacağını ve duygulara dokunacağını, çeşitli duygular yaşayacağını düşünüyorum. Herkese mutlu okumalar...
Read more
Karşınızda görmekte olduğunuz bu bilmiş Bilge ablanızın sihirli şapkasından (@hurriyetcomtr ...
Media Removed
Karşınızda görmekte olduğunuz bu bilmiş Bilge ablanızın sihirli şapkasından (@hurriyetcomtr )bu hafta, tavşanın yanı sıra bakın neler çıktı: 🐇🐇🐇 İzle: "Of çok mutsuzum şu sıralar" diyorsan 2015 yapımı "Human"ı izlediysen bile yine izle. Mutsuzum dediğine diyeceğine bin pişman ... Karşınızda görmekte olduğunuz bu bilmiş Bilge ablanızın sihirli şapkasından (@hurriyetcomtr )bu hafta, tavşanın yanı sıra bakın neler çıktı:
🐇🐇🐇
İzle: "Of çok mutsuzum şu sıralar" diyorsan 2015 yapımı "Human"ı izlediysen bile yine izle. Mutsuzum dediğine diyeceğine bin pişman olur, utanırsın. Yönetmen Yann Arthus-Bertrand 60 ülkede 2000 insana mutluluktan aşka, adaletten savaşa 40 aynı soruyu sormuş. Ortaya görüntüleri ve müziğiyle de muhteşem bir belgesel çıkmış. Youtube'da var 📺📺📺 🎥🎥 🎥 Ye: Maş fasulyeyi aynı yeşil mercimek yemeği gibi pişirip afiyetle ye. Yemek yapmam ben, tarzım değil diyorsan öğle yemeği için Alsancak Kıbrıs Şehitleri'nde Talat Usta'ya git. Elbasan Tava ye.
🥘🥘🥘
İç: Sübye. Bulmak gittikçe zorlaşıyor. Tarihin tozlu sayfalarında kaybolacak diye ödüm patlıyor.
🍶🍶🍶🍶
Gül: Instagram'da Sefa Doğanay'ın canlandırdığı, ayaklı gıybet makinası @nerimanabla mızın hastasıyız. İçin açılsın.
🤡🤡🤡
Oyna: Çoluk çocuk, genç yaşlı sülalece müptelası olduk. "Hadi" @hadioynalive diye bir aplikasyon var, indir cep telefonuna. 12 soruluk canlı bilgi yarışmasında 7 kuruş kazanacağım diye günde 2 kere elenip, kahrol.
🤔🤔🤔🤔
Oku: Paul Auster'ın Can Yayınları'ndan çıkan "4321" adlı romanına, 1127 sayfa olduğuna bakmadan bir giriş yap. Sonra da nasıl hızla bitirip çıktığına şaş. Tanıyıp seviyorsan Auster' ı bu onun başyapıtı
📖 📚 📚
Gez: Yine mi Kaz Dağları? Bıktık deme de bir dinle canımın içi. Kavurmacılar Köyü deniz manzaralı sessiz sakin bir köy. Tek kafesi Dilek Ağacı herşeyin en doğalından pişirildiği bir aile işletmesi. 🏔 ⛰ 🏔
Yazının komplesi profilimdeki linkte @hurriyetcomtr
Read more
"Yitik bir ülke, çok yakın bir akrabanın ölüsü gibidir. Onu saygıyla göm ve sonsuz yaşama inan." ...
Media Removed
"Yitik bir ülke, çok yakın bir akrabanın ölüsü gibidir. Onu saygıyla göm ve sonsuz yaşama inan." #afrikalıleo Hasan el-Wazzan, yani Afrikalı Leo, Granada'da bir tartıcıbaşının oğlu olarak dünyaya gelmiş olsa da, hayat ona çok farklı bir yaşam yolu çizmiştir. Üstlendiği yükümlülükler ... "Yitik bir ülke, çok yakın bir akrabanın ölüsü gibidir. Onu saygıyla göm ve sonsuz yaşama inan." #afrikalıleo
Hasan el-Wazzan, yani Afrikalı Leo, Granada'da bir tartıcıbaşının oğlu olarak dünyaya gelmiş olsa da, hayat ona çok farklı bir yaşam yolu çizmiştir. Üstlendiği yükümlülükler beraberinde doğduğu topraklardan, ailesinden ayrı kalmayı da gerektirdiği için, ileride oğluna hem aile hayatını hem de yaşadığı toplumun tarihsel gelişimini aktarmak adına bir anı defteri tutar. Bizler de Maalouf'un bu anı defterinden derlediği ve yer
yer hayal gücü ile doldurduğu bir kurgu ile Afrikalı Leo'nun hikayesini dinleriz. 4 bölümden oluşuyor kitap. Önce Granada topraklarında açıyoruz gözlerimizi. Hasan doğmadan önce
topraklarında hayat nasıldı, doğduktan sonra nasıl bir çocukluk geçirdiğini anlatmış bizlere. Kastilyalıların Granada'yı ele geçirmesi ve müslümanların göçe zorlanmasını sırasıda şehirde yaşananlara göz atıyoruz. Oradan Fas'a geçiyoruz. Leo'nun gençlik dönemini, aldığı eğitimleri, kendisinin ve ailesinin başına gelenleri okuyoruz. Kahire'de devam eden maceramız. Dönemin tarihi olayları eşliğinde hayatının nasıl şekillendiğini görüyoruz. Daha sonra ise Roma topraklarında nihayete eriyor Leo'nun hikayesi. Burada da Hasan'ın Leo'ya nasıl dönüştüğünün öyküsü eşliğinde Avrupa'da yaşanan tarihsel gelişmelere bakıyoruz.Konunun işleniş detayı kitabı ne tarihi bir roman ne de merkezinde aşkı konu alan bir kitap yapmakta. Bu kitapla ilgili hoşlanmadığım şeylerden biri oldu. Hem tarihsel olayların anlatımı hem de Leo'nun hayatı, karakteri havada kalmış izlenimi uyandır. Belki Maalouf'un ilk kitabının olmasının, belki de öncesinde Semerkant ve Doğu'nun Limanları gibi muhteşem iki eserini okumuş olmamın etkisi nedeniyle bir olmamışlık duygusu uyandırdı bende. Başlarda merakla okuduysam da, ilerledikçe konunun içine bir türlü giremediğimi farkettim. Bir de belki o dönemlerde normal karşılanan bir şeydi ancak Hasan'ın her şehir değiştirmesinde "aile değiştirmesi" de beni aşırı rahatsız etti. Anlatılmaya çalışılan ideallere sahip Leo ile ona zıt düşen bir özel hayatı yaşayan Leo bende çok çelişkiler yaşattı. Uzun lafın kısası seveni bol olsa da ben pek sevemedim.
Read more
Millet ve ümmet olarak en büyük gücümüz; neslimiz. Ama biz, neslimizi zamanın gerçeklerine vakıf, ...
Media Removed
Millet ve ümmet olarak en büyük gücümüz; neslimiz. Ama biz, neslimizi zamanın gerçeklerine vakıf, Hakkın gerçeklerine sadık bir şekilde yetiştiremezsek kontrolden çıkar ve felaketimiz olur Allah korusun. Gücümüzü kontrollü kullanabilmek ve insanlığa hizmete dönüştürebilmek ... Millet ve ümmet olarak en büyük gücümüz; neslimiz. Ama biz, neslimizi zamanın gerçeklerine vakıf, Hakkın gerçeklerine sadık bir şekilde yetiştiremezsek kontrolden çıkar ve felaketimiz olur Allah korusun.

Gücümüzü kontrollü kullanabilmek ve insanlığa hizmete dönüştürebilmek için önce sağlam bir karakter ve devamında güzel bir kariyer lazım gelir. Sağlam karakterin temelleri ise ailede atılır. Bu sebeple aile bizim olmazsa olmazımızdır.

Malesef ki aile kurumumuz gün geçtikçe kan kaybediyor. Bunu uzaktan seyretmek, dertlenip söylenmek yaraya merhem olmuyor. Biran önce harekete geçmek gerekiyor.

Bir Profesör hocamızın öncülüğünde aile müessesemize sahip çıkmak adına Aile Enstitüsü kurmaya karar verdik.

Kuracağımız Uluslararası Aile Enstitüsü için ilk etapta araştırmacı, ilgili, görev bilinci olan ve gönüllü psikolog, rehber danışman, aile danışmanı ve eğitimcileri arıyoruz.

Bu mücadelede bende olmak istiyorum diyen arkadaşların kısa özgeçmişlerini ve iletişim bilgilerini [email protected] mail adresine bekliyoruz.

Şimdiden ilginize teşekkür ediyoruz.

#psikohekim
#insan #fotograf
#visco #aile #çocuk
#igmgkgt #entella
#yedigüzelkadın
#ailembenimherşeyim
#sobe #psikoloji
#igmg #igmggençlik
#igmgkt #camia #gençihh
#ditib #igmggenclik
#ditibgenclik #konferans
#oku #read #seminer #genclik
Read more
 #Repost @kitapkoliginkitaplari (@get_repost) ・・・ Bugün ilk göz ağrım Karanlık Lise ile geldim.<span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> ...
Media Removed
#Repost @kitapkoliginkitaplari (@get_repost) ・・・ Bugün ilk göz ağrım Karanlık Lise ile geldim. Arkadaşlıklar, aşk, aile, okul… Hayatınızda her şey mükemmelken, elinizdekilerin farkına tam olarak varamazsınız… On yedi yaşındaki Güneş, anne babasını ve küçük kardeşini kaybettikten ... #Repost @kitapkoliginkitaplari (@get_repost)
・・・
Bugün ilk göz ağrım Karanlık Lise ile geldim.👇👇 Arkadaşlıklar, aşk, aile, okul… Hayatınızda her şey mükemmelken, elinizdekilerin farkına tam olarak varamazsınız… On yedi yaşındaki Güneş, anne babasını ve küçük kardeşini kaybettikten sonra, yaşadığı acıların ardından hayatına devam etmek istiyordu. Güçlü olmak zorundaydı. Eski okulundan işlemediği bir suç yüzünden atılınca, kendini "Başka yere kabul edilmeyenlerin gittiği okulda" buldu.
Karanlık geçmişleri olan insanların toplandığı bu okulda;
Güneş nasıl ayakta kalacaktı?
Böyle bir okulda dost edinebilir miydi?
En önemlisi, bu karanlık okulun en karanlık öğrencisi olan Demir'in karşısında kalbini koruyabilecek miydi?
Ya saf, hayatı kayıplarla ve gözyaşlarıyla dolu olan Güneş,Demir'in gölgesine razı olursa?

Burası, Karanlık Lise...Burası, Güneş için sadece bir başlangıç…

Ya ben bu kitabı çok sevdim. Belki de wattpadden basılı olarak okuduğum ilk kitap olduğu içindir. Konusu Güneş'in işlemediği bir suç yüzünden okulundan atılması ve gidecek okul bulamayıp suçluların olduğu bir okula düşmesi. Burada Demir'le tanışıp başına belalar alması ve çok güzel dostluklar kurması. Esma, Burak ve Helin çok tatlıydı. En çok Güneş ve Esma'yı sevdim. En sevmediğim Cenk oldu. Demir'i de pek sevemedim. Kıza hakaret edip durdu sanırım o yüzden. Kitabın sonu öyle bitti ki 2.kitabı alana kadar bin takla attım ki o zaman bu kadar kitap okumuyordum ve 2.kitabını aradan aylar geçtikten sonra aldım. Genç kurgu tarzında okuduğum ilk basılı kitaptı. Arkadaşlarım da bayağı sevdiler. Bi ara kitaplar tek tek dolaşıyordu. İki,üç günde bitirebileceğim, eğlenceli bir kitap arıyorsanız Karanlık Lise tam size göre. İyi ki almışım, iyi ki okumuşum diyorum. Size de tavsiye ediyorum.
Puanım:4/5

@alyaoztanyel
@epsilonyayinevi
#karanlıklise
#güneşdemir
#gölgeailesi
Read more
Bu dünyada tek mutluluk sebebi para veya güzellik değildir. Hanımı güzel, kocası zengin olan ...
Media Removed
Bu dünyada tek mutluluk sebebi para veya güzellik değildir. Hanımı güzel, kocası zengin olan bütün ailelerin mutlu oldukları düşünülmesin. Sırf güzellik ve zenginlik için saadet yetmez. Hatta bunlar çoğu zaman aile için saadet yerine felaket sebebi olmaktadır.. Bunun için Allâh ... Bu dünyada tek mutluluk sebebi para veya güzellik değildir.
Hanımı güzel, kocası zengin olan bütün ailelerin mutlu oldukları düşünülmesin. Sırf güzellik ve zenginlik için saadet yetmez. Hatta bunlar çoğu zaman aile için saadet yerine felaket sebebi olmaktadır..
Bunun için Allâh Resûlü ( s.a.v ) yuva kuracak gençlere, mutluluk için dindar, akıllı ve dengeli kadını tercih etmelerini tavsiye etmiş; bazan güzelliğin zenginliğin ve nesebin âfet sebebi olacağını hatırlatmıştır. (bk. Müsned, nr.1404,Taberânî, el Kebîr, 18/38-39, Heysemî. ... )
Tarihte güzelliğin veya paranın şımarttığı insan pek çoktur. Ruh doktorları hastalarının çoğunluğunu zenginlerin ve güzel kadınların oluşturduğunu söylüyorlar.
Nesebi, itibarı, mesleği ve güzelliği ile kocasının başını sıkıntıya sokan kadınlarda az değildir.
Bekar bir gencin şu sözleri hayret vericidir :
"Ben yüzü çirkin fakat ahlâkı güzel bir kadınla evlenmek istiyorum. Yüzü öyle çirkin olsun ki benden başka kimse onun yüzüne bakmasın. Çünkü tanıdıklarımdan birinin yüzü güzel fakat ahlâkı bozuk, şımarık, süsüne ve gezmeye düşkün bir karısı var; başına belâ oldu. Adam onu ne terkedebiliyor ne de tedavi.
Sık sık şöyle yakınıyor :
"Ne yapacağımı şaşırdım vallahi! Tek çare olarak ölümü görüyorum. İkimizden biri ölsede kurtulsam şu beladan.!"
Allâh korusun, nefis haramlarda huzur aramaya başlayınca ailede ne vefâ kalır ne de safa.

Özü gibi yüzü de güzel, gönlü gibi dilide tatlı olan fakat aslâ kul olduğunu unutmayan edep timsali nice erkek ve kadınlar da vardır. Onlar herkes için sevgi ve edepte rehber insanlardır.
Müslümanların yüz akıdır.
Tekrar hatırlıyoruz:
Mutluluk cefada gizli, vefa da saklı bir mânevî vasıtadır.
Mutluluk edepli olmaktır.
Bunun ölçüsü, edep Peygamberi Hz Muhammed (sav) uymaktır.
Mutluluk Cenâb-ı Hakk’ı ve halkı razı ederek sevinmektir.
Mutluluk, sevdiklerimizi sevindirerek huzur bulmaktır.
Mutluluk, nefsimizle birlikte ruhumuzu da sevindirmektir.
Mutluluk, cennete giden yolu seçmektir.
Read more
AŞK ŞARKILARININ EN GÜZEL SESİ, SANAT DÜNYASININ BEYEFENDİSİYDİ… ‘Eşyalar toplanmış seninle birlikte... Anılar saçılmış odaya her yere... Sevdiğim o koku yok artık bu evde Sen kadınım…’ Tanju Okan kariyerinin zirvesinde Zerrin isminde genç bir kıza aşık olmuş, adeta onun için ... AŞK ŞARKILARININ EN GÜZEL SESİ, SANAT DÜNYASININ BEYEFENDİSİYDİ… ‘Eşyalar toplanmış seninle birlikte...
Anılar saçılmış odaya her yere...
Sevdiğim o koku yok artık bu evde
Sen kadınım…’
Tanju Okan kariyerinin zirvesinde Zerrin isminde genç bir kıza aşık olmuş, adeta onun için yaşar hale gelmiştir. Zerrin ülkenin en kalburüstü ailelerinden birinin kızıdır. Aile bu ilişkiyi hiçbir zaman onaylamaz. İki sevgili artık görüşememektedir…
Okan, içkiyle arkadaşlığını da işte bu günlerde iyice ilerletmeye başlar. İlişkilerini gizlice yaşamaya çalışan çiftin durumunu fark eden aileyse, kızı Amerika’ya gönderme kararı alır. Tanju haberi duyar duymaz binanın önünde nöbet tutar ama evin bir arka kapısı olduğundan haberi yoktur. Aile Zerrin’i o kapıdan kaçırır. Tanju Okan sevgilisini son bir kez görememiş, veda bile edememiştir…
Aynı günlerde eşinden yeni ayrılmış olan Mehmet Teoman, Tanju Okan’ın en yakın dostudur. Bir gün beraber kaldıkları eve döndüklerinde Teoman, Kadınım’ı yazacağından habersiz evdeki plakları karıştırmaya başlar.
Plakların içinden Serge Reggiani’ninkini seçip pikaba yerleştirdiğinde, bir anda o büyülü, muhteşem nameler yükselmeye başlar…
Tanju Okan’ın içinde bulunduğu halet-i ruhiyeden ilham alan Mehmet Teoman, efsane ‘Kadınım’ şarkısının sözlerini işte o gece yazar…
Ve o heyecanla Tanju Okan’ı yatağından kaldırıp hemen plağa okumasını ister. Türk pop müziği, etkisi hiçbir zaman geçmeyecek ve asla eskimeyecek ‘Kadınım’a kavuşmuştur...
Müthiş sesi, Türk müzik tarihine geçen şarkıları ve başrolünde yer aldığı onlarca filmle çok kıymetli bir hatıra bıraktı Tanju Okan hepimize. Ve 1996 yılının 23 Mayıs günü ayrıldı aramızdan.
Yakın dostu babamın ifadesiyle ‘hissi sesinde bir adamdı’. Hüzünlü şarkıların buğulu sesi, sanat yolculuğunda kendi tarzını oluşturmayı başaran bir müzik emekçisi ve yakından tanıyanların söylediği şekliyle ‘beyefendiler beyefendisi bir adamdı
O büyük Tanju Okan’dı…
Mekanı cennet olsun…
Read more
MUHTEŞEM DEDE! 71 YAŞINDAKİ EMİN ÖKSÜZCE, BİN 500 METRE YÜKSEKTEN PARAŞÜTLE ATLAYARAK ÇOCUKLUK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ. Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde, 71 yaşındaki Emin Öksüzce, bin 500 metre yüksekten paraşütle atlayarak çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Paraşüt ... MUHTEŞEM DEDE!
71 YAŞINDAKİ EMİN ÖKSÜZCE, BİN 500 METRE YÜKSEKTEN PARAŞÜTLE ATLAYARAK ÇOCUKLUK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde, 71 yaşındaki Emin Öksüzce, bin 500 metre yüksekten paraşütle atlayarak çocukluk hayalini gerçekleştirdi.
Paraşüt konusunda tecrübeli komşusu Menderes Küpelikılıç sayesinde eğitim gördükten sonra bin 500 metreye çıkan Öksüzce, buradan Menderes Küpelikılıç ile birlikte hayalini gerçekleştirmek üzere Engizek Dağı’ndaki kayalıklardan paraşütle atladı. Yaklaşık 35 dakika gökyüzünde kalan Öksüzce, daha sonra düzlük alana iniş yaptı. Emin Öksüzce, bu işin yaşının olmadığını belirterek, "Paraşütle atlamak çocukluktan beri hayalimdi. Komşumuz Menderes Küpelikılıç paraşüt konusunda tecrübeli bir aile dostumuz. Onun yardımıyla Helete Mahallemizin Engizek Dağı’na çıkarak bin 500 metre yükseklikten atladık. Yaklaşık yarım saat havada kaldıktan sonra sorunsuz bir şekilde indik. Tüm gençlerimize paraşüt sporunu tavsiye ediyorum" dedi.
Babasının paraşüt macerasını meraklı gözlerle izleyerek fotoğraf ve video çeken Muzaffer Öksüzce ise "Babam çocukluk hayalini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi" diye konuştu.
HABERİN DEVAMI İÇİN PROFİLDEKİ LİNKE TIKLAYINIZ…
#canlıyayın #televizyon #gündem #güncel #magazinprogramı #rating #fashion #follow #like #life #istanbul #instagram #eğlence #magazin #sosyalmedya #haber #ünlü #sanatçılar #oyuncu #gece #uçankuştv #uçankuş #uçankuşmedya #sanat #kahramanmaraş #eminöksüzce
Read more
Ayşe Hanım ile Bu aksam ki Konumuz ; Birer Anne olarak evlatlarimizi yetistirirken hangi noktalara ...
Media Removed
Ayşe Hanım ile Bu aksam ki Konumuz ; Birer Anne olarak evlatlarimizi yetistirirken hangi noktalara önem vermeli ve hangi noktalara özen göstermeliyiz.Saglıklı bir nesil icin el ele . Bu konu ile ilgili Fikirlerinizi bizimle paylaşırsaniz projemizin daha sağlıklı sonuclar verecegine ... Ayşe Hanım ile Bu aksam ki Konumuz ;
Birer Anne olarak evlatlarimizi yetistirirken hangi noktalara önem vermeli ve hangi noktalara özen göstermeliyiz.Saglıklı bir nesil icin el ele . Bu konu ile ilgili Fikirlerinizi bizimle paylaşırsaniz projemizin daha sağlıklı sonuclar verecegine inaniyoruz.
Özellikle Yurt dışında büyüyen iki kültür arasına sıkışan gençlerin sorunları ve istekleri üzerine söyleşi yaptık.
Avrupa’daki müslüman çocuklar, devlet tarafından zorunlu olarak daha 4 yaşlarında iken okul öncesi eğitime alınmaktadır. Bu yaşlarda Hıristiyan dininin ritüelleri sinsice verilmekte ve özellikle “Noel baba” efsanesi bir hakikatmiş gibi çocuklara sevdirilmektedir.
Subliminal mesaj olarak şuur altında yer eden bu ritüeller, eğer aileler tarafından İslamî değerler kazandırılarak yok edilmiyorsa, o çocuk kendi inançlarına yabancı, Hıristiyan değerlere aşina bir genç olarak hayatını devam ettirmektedir.Buradaki müslüman ailelerin çoğunluğu, yeterince İslamî donanımlı olmadıkları için, filtre görevini yapamamaktadırlar. Çocuklar, tatillerde ve hafta sonlarında açılan Kur’an ve din eğitimi kurslarına gönderiliyor fakat bu eğitim süresi, Hollanda okullarından aldığı eğitimin yanında devede kulak bile değildir.
Delikanlı, aile geleneğinden aldığı ve “artık zamanlara” sıkıştırılmış dini eğitimden edindiği dağınık bilgilerle, Hollanda okullarından aldığı sistemli eğitim arasında bocalamakta ne Musa’ya ne de İsa’ya yâr olmaktadır.Bu arada Hollandaca 'yı anadili gibi öğrenirken, kendi anadilini -yeterince öğreten olmayıp, evde de Türkçe konuşulmayınca- unutmaya terk etmekte ve meramını zor anlatmaktadır.Sizi anlamakta zorlanmaktalar. Şu anda bize teslim edilen ilk ve ortaokul seviyesindeki 90 kadar çocuğu eğitirken, bu sorunu yaşamaktayız.Hemen hemen tamamı Hollanda'cayı kesinlikle Türkçeden çok daha iyi biliyorlar.Bunda sorun yok, bilsinler.
Müslüman çocuk ve genç, haftanın beş günü sabahtan akşama kadar Avrupa kültür değerleriyle yoğrulmuş olan bir okul ortamındadır. Böyle bir ortam, kendine uygun bir insan profili üretir.
Çünkü insan, bulunduğu toprağın ürünüdür. Hangi sosyal doku, ağırlıklı olarak onu kuşatırsa, o dokunun etkisinde kalmaktadır.
.
.
#communication
Read more
<span class="emoji emoji1f490"></span>Nevruz Bayramı , Tüm dostlara kutlu olsun.<span class="emoji emoji1f490"></span> Azerbaycan'da Nevruz gelenekleri hakkında bilgi ...
Media Removed
Nevruz Bayramı , Tüm dostlara kutlu olsun. Azerbaycan'da Nevruz gelenekleri hakkında bilgi : Kışın son ayında her evde Nevruz hazırlıklar başlıyor (Su , Od , Yel , Toprak çerşembeleri aşama aşama hazırlıkların birer aşamalarıdır) her evde baştan aşağı temizlikler yapılıyor , halılar ... 💐Nevruz Bayramı , Tüm dostlara kutlu olsun.💐
Azerbaycan'da Nevruz gelenekleri hakkında bilgi :
Kışın son ayında her evde Nevruz hazırlıklar başlıyor (Su , Od , Yel , Toprak çerşembeleri aşama aşama hazırlıkların birer aşamalarıdır) her evde baştan aşağı temizlikler yapılıyor , halılar yıkanır ve güneşe seriliyor , tüm aile fertleri için yeni elbiseler alınıyor , nişanlı gençlere aileler tarafından Bayramlıklar gönderiloyor.
Göy (Səməni) göyertmek güzel adetlerden biridir ki Baharın yeşilliğini temsil ediyor ve bu yeşillik kuruyup solana kadar evde tutuluyor , buna inanç var ki onun solmasının nedeni evin kötülüklerini ve olumsuzluklarını alıp ve evden bertaraf etmesindendir.
Nevruz bitince onu suya bırakıyorlar ki kötülükler temizlenip aksın .
Nevruzun ilk günlerinde Bayram görüşleri başlıyor ve akrabalar ve komşular ziyaret ediliyor ve tatlılar ve meyveler ikram ediliyor.
Honça tepsisi (Xonça) hazırlamak en güzel geleneklerden birisi ve hikatesi şöyle ki : Çileli kış için sonbaharda toplanan erzaklardan artan her ne varsa evde bir tepsiye diziliyor ve gelen misafirlere ikram ediliyor ve bu geleneğin arkasında yatan ana fikir şudur ki '' ey aziz misafir benim evimde olan herne varsa gönul tepsisinde size ikram ediyorum ''. Böyle güzel bakış ve anlayış sadece Türk halkında vardır desek abartmış olmayız herhalde .
Bu adetler hala yaşanıyor ve bizde bunları bu Nevruz günlerinde yaşıyoruz...
----------------
Bayram geldi gül çiçekler getirdi,
Nevruz gülü karçiçeğı açıldı ,
Halkımızın yine yüzü güllendi ,
Od'lar yurdum bayramınız mübarek ,
Anam yurdum Nevruz'unuz mübarek...
🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸
Gönül bahçenizde mutluluk çiçekleri açsın ,
Ruhunuzu okşasın Bülbüllerin güzel sesi inşallah .
Barış , Bolluk , Bereket , Neşe , Huzur , Sevgi , Başarı hayatınızı süslesin ey sevgili Dostlar .
🌹-------------🌹
Nevruz Tüm Türk milletlerinin milli bayramıdır ve #ergenekon 'dan #4654 Yıl geçmesine rağmen tüm güzellikleri ile yaşamaktadır ve yaşayacaktır .
'' Ne Nutlu Türküm Diyene '' #azerbaycan #nevruz #bayram #mübarek #olsun #türkiye #azərbaycan
Read more
KAMURAN UÇAR... ruhu içinden taşan bir kadınla tanıştırmak istiyorum sizi, Unilever Yöneticisi Kamuran Uçar’la... ️kırık bir çocukluk hikayesini ilham veren bu müthiş kadına dönüştürmüş... ve bugün de yönettiği tüm markaları bu duygularla güçlendiriyor. ️Bakın ne diyor ... KAMURAN UÇAR... ruhu içinden taşan bir kadınla tanıştırmak istiyorum sizi, Unilever Yöneticisi Kamuran Uçar’la... ▪️▪️kırık bir çocukluk hikayesini ilham veren bu müthiş kadına dönüştürmüş... ve bugün de yönettiği tüm markaları bu duygularla güçlendiriyor. ▪️▪️Bakın ne diyor @kamuran.ucar : ROL MODELİM TEYZEM – Anlıyorum ki; bu sizin için de sadece bir iş değil. sizin hikayeniz nerede başlıyor?

Diyarbakır'da doğdum. 2 yaşındayken babamı, 5 yaşındayken de annemi kaybettim. Teyzem inanılmaz güçlü bir kadındı. 16 yaşında evlenmiş, bir süre sonra boşanmış ki o zamanın Diyarbakır'ında büyük kararlar bunlar. Teyzem gerçekten ilham veren bir kadın, tüm yaşam öyküsüyle…
Teyzem, ben, ablam ve kardeşime sahip çıktı ve biz onunla birlikte yaşamaya başladık. Kelimenin tam anlamıyla “kalıpların dışında bir aile” olduk.
Düşünün, 34 yaşında bir bekar kadın ve 3 çocuk. O bizim biyolojik annemiz değil, ama hem annemiz hem babamız oldu. – Şimdi anlıyorum neden bu kadar “klişelerin dışında” bir bakış açınız olduğunu… Müthiş bir hikaye! Sonra?

Teyzem 3 çocuğu büyüttü, benim rol modelimdir. 5 yaş civarında okuma yazmayı sökmüştüm. Sabahtan öğlene kadar okula gidiyorum, öğlen eve geliyorum. Kimse yok. Teyzem işte, kardeşler okulda. Baktık ki bu sürdürülebilir bir durum değil…
Diyarbakır'da şöyle bir gelenek vardır, 12-13 yaşlarında köylerdeki kızları şehre, akrabanın yanına gönderirler, örf adap öğrensin diye… 5 yaşında ben çocuk aklımla o kızlara evde okuma yazma öğretmeye başladım ! ▪️▪️ röportajın devamı profilimdeki linkte... 👆🏻👆🏻 ▪️▪️beni sorarsanız, daha iyiyim gençlik, zencefil, zerdeçal, ayaklara viks, nane limon, bol su... ne yazdıysanız yaptım ! sabah ola hayrola... 😉😉
Read more
Şükreden kalbe, zikreden dile ve ahiret hususunda size yardımcı olacak saliha bir hanıma sahip ...
Media Removed
Şükreden kalbe, zikreden dile ve ahiret hususunda size yardımcı olacak saliha bir hanıma sahip olmaya çalışın! {Tirmizi} _________________________________ "Gençlerden ailesini geçindirecek kadar geliri olanlar derhal evlensin. Çünkü evlenmek gözü haramdan daha fazla sakındırır, ... Şükreden kalbe, zikreden dile ve ahiret hususunda size yardımcı olacak saliha bir hanıma sahip olmaya çalışın!
{Tirmizi}
_________________________________
"Gençlerden ailesini geçindirecek kadar geliri olanlar derhal evlensin. Çünkü evlenmek gözü haramdan daha fazla sakındırır, nefsi daha fazla korur. Evlenmeye gücü yetmeyenler oruç tutsun. Zira oruç şehveti kırar."
{Buhari}
_________________________________
"Dünya bir metadır. Dünya metaının en iyisi salih bir kadındır."
{Müslim}
_________________________________
Bir genç evlenince, şeytan şöyle der: "Eyvah, dinini benden korudu."
{İ. Asakir}
_________________________________
"Evlenin çoğalın..."
{Beyhakî}
_________________________________
"Evlenmek benim sünnetimdir. Benim sünnetimi yerine getirmeyen benden değildir. Evlenin! Zira ben, diğer ümmetlere sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim."
{İbn-i Mace}
_________________________________
Kadın, ya malı için veya güzelliği için, yahut da dini için alınır. Siz dini olanını alınız! Malı için alan malına kavuşamaz. Yalnız güzelliği için alan, güzelliğinden mahrum kalır.
{Müslim}
_________________________________
Güzelliği ve malı için bir kadınla evlenen, ikisinden de mahrum kalır. Dini için evlenene, mal ve güzellik de verilir.
{Taberani}
_________________________________
Gün gelir, kişinin helakı, hanımının, ana-babasının ve çocuklarının elinden olur. Bunlar onu, fakirlikle ayıplar. Gücünün yetmediğini kendisinden isterler. Kişi bu sebeple tehlikeli işlere girer ve dini gider, helak olur.
{Beyheki}
_________________________________
Haramlardan korunmak maksadıyla evlenene, Allah’ın yardımı hak olur.
{İbni Meniğ}
_________________________________
"İmanca en mükemmeliniz, ahlakça en güzelinizdir. En hayırlınız eşlerine en iyi davrananızdır."
{Tirmizi}
_________________________________
"Kadınlara davranışlarınız konusunda Allah’tan korkunuz. Çünkü siz onları Allah’tan emanet olarak aldınız."
{Ebu Davud}
_________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_________________________________
#evlilik #hadis #sünnet #karıkoca #eş #aile #hak #din #islam #namus #nikah #haya #iffet #ar #evli
Read more
Geçen hafta Almanya Württembergden bir gencin 'kitabınız çok güzel, 3 defa okudum hâlâ doyamadım ...
Media Removed
Geçen hafta Almanya Württembergden bir gencin 'kitabınız çok güzel, 3 defa okudum hâlâ doyamadım hocam' diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdiği Entellâ bugün Erzurum Necmettin Erbakan Fen Lisesi ve Yakutiye Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluştu. Tügva aracılığıyla gerçekleşen ... Geçen hafta Almanya Württembergden bir gencin 'kitabınız çok güzel, 3 defa okudum hâlâ doyamadım hocam' diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdiği Entellâ bugün Erzurum Necmettin Erbakan Fen Lisesi ve Yakutiye Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluştu.

Tügva aracılığıyla gerçekleşen organizasyonda hocalarının ifadeleri; "öğrencilerin hayata bakışları değişti, hayatlarının sonrasına ilişkin ciddi kararlar aldılar, 14 ocak Erzurum semineriniz de sizi zor sorular bekliyor" şeklindeydi.

Rabbime şükürler olsun #Entellâ yüreklere ve yaşamlara dokunmaya devam ediyor.

#psikohekim
#insan #fotograf
#visco #aile #çocuk
#igmgkgt #entella
#yedigüzelkadın
#ailembenimherşeyim
#sobe #psikoloji
#gencönder #tügva
#igmg #igmggençlik
#igmgkt #türgev
#camia #gençihh
#ditib #igmggenclik
#ditibgenclik #konferans
#oku #read #agd
#seminer #genclik
Read more
Aile olmak için çocuk lazım.. Çocuk olmadan hiç birşey olunmuyor, bu gerçeği kabullenmek gerek.. ...
Media Removed
Aile olmak için çocuk lazım.. Çocuk olmadan hiç birşey olunmuyor, bu gerçeği kabullenmek gerek.. He çocuksuz olmak kötü mü değil sadece aile değilsindir. Sevgili, aşık, sıkı dost yada hayat arkadaşı olabilirsiniz ama aile ııı ııh 🤷🏼‍♀️ Ben zaten genç bi aileye sahibim ve kendi aileminde ... Aile olmak için çocuk lazım..
Çocuk olmadan hiç birşey olunmuyor, bu gerçeği kabullenmek gerek.. He çocuksuz olmak kötü mü değil sadece aile değilsindir. Sevgili, aşık, sıkı dost yada hayat arkadaşı olabilirsiniz ama aile ııı ııh 🤷🏼‍♀️ Ben zaten genç bi aileye sahibim ve kendi aileminde gencecik olmasını çok sevdim ♥️
Bir de şu benim günlüğe eklemek istediğim şeyler var. İpek’in ilerde dönüp bakacaklarına eklemek istediklerim..
Ben kızıma anne olmayı seçiyorum... Tabii ki en yakın sırdaşı, arkadaşı,dostu olmak isterim; buna can atarım ama ben onun ennn sıkı annesi olmayı tercih ediyorum. Annem gibi.. 🌸
İnşallah ilerde beni herşeyi olarak gören bi kız çocuğu olursun annene İpek kızım ♥️
Tabi kii Baba! Baba en büyük sığınağın, dayanağın, gücün olmalı.. Baba kocaman bi baba olmalı. Utanmadan paylaşabileceğin, aynı şeye gülebileceğin en iyi partnerin olmalı.. Babam gibi 🌸
Baban sana bunların hepsi olacak, ben sana bunun sözünü verebiliyorum, Çünkü ona çok güveniyorum.
Sen her ne olursan ol sadece ‘“çok temiz kalpli, merhametli” bi çocuk ol, Kardeşim gibi 🌸🌸
Read more
Bazen söylediğiniz sözler başkaları tarafından yanlış anlaşılabilir. Bu çok doğaldır, insanlar ...
Media Removed
Bazen söylediğiniz sözler başkaları tarafından yanlış anlaşılabilir. Bu çok doğaldır, insanlar size kendinizi ifade etmek için bir şans daha tanırlar ve sorun ortadan kalkar. Ancak bazıları vardır ki, siz ne söylerseniz söyleyin kendi çıkarları için söylediklerinizi şekillendirirler. ... Bazen söylediğiniz sözler başkaları tarafından yanlış anlaşılabilir. Bu çok doğaldır, insanlar size kendinizi ifade etmek için bir şans daha tanırlar ve sorun ortadan kalkar. Ancak bazıları vardır ki, siz ne söylerseniz söyleyin kendi çıkarları için söylediklerinizi şekillendirirler. Şimdi söyleyeceklerim, geçtiğimiz hafta yaptığım "tecrübe" yorumunu bir isyanmış gibi gösterenlere;

Spor Toto Süper Lig'in en yetenekleri gençleri Bordo-Mavili renkleri taşırken, sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın bile gözleri gençlerimizdeyken, takım arkadaşlarımın yetenekleri hakkında olumsuz düşüncelere sahip olduğumu göstermeye çalışmanız sadece takımımıza zarar verir.

Biz Trabzonspor olarak bu takıma, planlarımıza, gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz. Trabzonspor formasını giydiğim ilk günden bu yana, saha içi ya da saha dışı farketmeksizin elimden gelenin en iyisi vermeye çalıştım. Genç kardeşlerimin her geçen gün daha ileriye gitmesi en az onlar kadar beni de mutlu ediyor. Biz yine bir aile gibi sırt sırta, omuz omuza yolumuza devam edeceğiz. Umarım taraftarımızın da desteğiyle Trabzonspor'u hak ettiği yerlere birlikte çıkaracağız! ❤️💙
Read more
 #Repost @neolokal ・・・ Avusturya’dan genç neslin ünlü şefi olan Philip Rachinger, 13 Haziran ...
Media Removed
#Repost @neolokal ・・・ Avusturya’dan genç neslin ünlü şefi olan Philip Rachinger, 13 Haziran 2018 Çarşamba günü Maksut Aşkar’ın Neolokal Mutfağına konuk oluyor. Önce Maksut Aşkar ile Istanbul’un ve Anadolu’nun Lezzetlerini gezerek keşfedip, beraberce oluşturacakları menü ile ... #Repost @neolokal
・・・
Avusturya’dan genç neslin ünlü şefi olan Philip Rachinger, 13 Haziran 2018 Çarşamba günü Maksut Aşkar’ın Neolokal Mutfağına konuk oluyor. Önce Maksut Aşkar ile Istanbul’un ve Anadolu’nun Lezzetlerini gezerek keşfedip, beraberce oluşturacakları menü ile sizleri ağırlayacaklar. Biletler icin mobilet.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
#seefeeltasteanatolia #neolokal
Philip Rachinger, misafirperverlik adeta DNA’larına işlemiş bir ailede dünyaya gelmiştir. Ailesi, çok özel bir atmosfere sahip olan Mühltalhof restoran ve otelinin sahibidir. Philip’in kendi serüveni ise üniversiteyi bitirdikten sonra gitmeye karar verdiği ve iki buçuk yıl boyunca kalarak mutfak sanatlarını öğrendiği Viyana’nın ünlü mekânlarından Steiereck im Stadtpark’ta başladı. Buradan sonraki durakları ise Pierre Gagnaire’in Rue Balzac’ı ve ardından da Londra’daki Sketch olmuştur. Sketch’ten sonra Batı Londra’ya taşınarak Upstairs at the Ten Bells restoranında Isaac McHale ile çalışmaya başladı. Alexander Gauthier'e olan hayranlığı onu tekrar Fransa'ya getirdi ama şehri de özlemeye başladı ve böylece Paris'e Sven Chartier ile çalışmak için mutfakta en iyi deneyimi kazandığını belirttiği Saturne’da çalışmaya başladı. Burada bir süre kaldıktan sonra babası, Gross Mühl nehrinin huzurlu su kenarı manzarasına sahip aile restoranları olan Mühltalhof’un başına geçmesi için onu geri çağırdı.
Read more
Issız bir ormanın ortasında, suyundan içene ölümsüzlük vaat eden bir pınar... Bu pınarın suyundan ...
Media Removed
Issız bir ormanın ortasında, suyundan içene ölümsüzlük vaat eden bir pınar... Bu pınarın suyundan içerek ölümsüzlüğe kavuşan, ama nedense ölümsüz olmaktan pek hoşnut olmayan bir aile... Gün gelir pınarın başına bir genç kız gelir. Ölümsüz Aile, yani Tucklar, bu güzel kızın, pınarın ... Issız bir ormanın ortasında, suyundan içene ölümsüzlük vaat eden bir pınar... Bu pınarın suyundan içerek ölümsüzlüğe kavuşan, ama nedense ölümsüz olmaktan pek hoşnut olmayan bir aile... Gün gelir pınarın başına bir genç kız gelir. Ölümsüz Aile, yani Tucklar, bu güzel kızın, pınarın suyundan içmesine engel olmak; akıp giden dünyanın, sürekli değişen bir doğanın parçası olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu kanıtlamak zorundadır.
Çocuk Edebiyatı'nın başarılı bir klasiği olan Ölümsüz Aile bir günde bitti. Gerçekten basit bir çocuk kitabı değildi. Hatta kitapta verilmek istenen şey yetişkinlerin bile anlayamayacağı türdendi. Şöyle bir cümle geçiyordu: "Ölmek de çarkın bir parçasıdır,doğmak da." İşte işlenen konu tamda bu ve günümüzde her insanın kabullenemediği bu gerçeği yazar çocuklara yönelik bir anlatımla o kadar iyi yansıtmış ki, kitapta kurduğu bu denge kaleminin dahada başarılı olmasını sağlamış. Mutlaka birkaç saatinizi bu kitaba ayırmaktan çekinmeyin. Keyifli okumalar!
#ölümsüzaile #nataliebabbitt #işbankasıkültüryayınları #kitapyorumu #tuckeverlasting #book #kitap #bookstagram
Read more
 #Repost @akapismak with @get_repost ・・・ Hayatta ne yaşarsan yaşa, sakın şımarma GENÇ!!! . 1. ...
Media Removed
#Repost @akapismak with @get_repost ・・・ Hayatta ne yaşarsan yaşa, sakın şımarma GENÇ!!! . 1. Türkçeni bozma, dil bozulursa, kültürde yok olur. 2. Kimseye ya da hiçbir ideolojiye fanatik olma. Onlara tapındığın sürece kendin olamazsın. 3. Kitap okumazsan tarih yazamazsın. 4. ... #Repost @akapismak with @get_repost
・・・
Hayatta ne yaşarsan yaşa, sakın şımarma GENÇ!!! .

1. Türkçeni bozma, dil bozulursa, kültürde yok olur.
2. Kimseye ya da hiçbir ideolojiye fanatik olma. Onlara tapındığın sürece kendin olamazsın.
3. Kitap okumazsan tarih yazamazsın.
4. Gelecek çok aydınlık gibi görünmeyebilir ama sen fenerini yanında tut. O, hayallerinde.
5. Ailene küsme, itme, utanma, saygısızlık yapma. Aile temeldir, ne yaşarsan yaşa, başa döneceksin.
6. Dik dur, ama burnunu kaldırarak değil, göğsünü kabartarak.
7. Sosyal yardım projelerinde sürekli olmaya çalış. En güzel Çevre , iyilikle gelendir.
8. Düşeceksin, kalbin çok kırılacak, yer yer öfkelenip, bazen içine döneceksin. Sakın unutma, hayat düşmektir. Ne kadar başarılı dediğin kim varsa, düşmüştür.
9. Kızların, zarafeti, erkeklerin nezaketi geleceğin ilişkilerinin sağlığı için şarttır.
10. Spor yap, hiç olmazsa düzenli yürü. Bedenin gidemediği diyarlara en azından ruhun gitsin.
11. Duygularını saklama, muhakkak hepsi yol bulsun.
12. İletişim becerilerin çok önemli. Artık hangi üniversiteden ve hangi bölümden mezun olduğun değil önemli olan. Dünya artık nasıl iletişimci olduğunla ilgileniyor.
13. Gelecekte boyun fıtığı ameliyatı olmak istemiyorsan, ara ara pc den kaldır başını.
14. Önce düşünen bir birey olmak istiyorsan, her şeye hemen inanma. Ve sadece karşı çıkmayı seven cahillerden olmak istemiyorsan araştır.
Unutma; araştırmadığın yerde hep geleceğin gizlidir.
Çünkü çoğu insan tembeldir, araştırmaz, okumaz, çalışmaz.
Bu yüzdendir GENÇ,
Kahraman olmak istiyorsan, dünyayı değil kendini kurtarman gerek.
O da ilim, istikrar, neşe ve samimiyetle ... 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.... #askimkapismak #19mayıs #atatürk #anma #gençlik #ve #spor #bayramı
Read more
Hayatta ne yaşarsan yaşa, sakın şımarma GENÇ!!! . 1. Türkçeni bozma, dil bozulursa, kültürde ...
Media Removed
Hayatta ne yaşarsan yaşa, sakın şımarma GENÇ!!! . 1. Türkçeni bozma, dil bozulursa, kültürde yok olur.Lütfen konuşurken yayarak, tuhaf konuşanlardan uzak dur, yayarak değil değer katarak konuş. 2. Kimseye ya da hiçbir ideolojiye fanatik olma. Onlara tapındığın sürece kendin olamazsın. 3. ... Hayatta ne yaşarsan yaşa, sakın şımarma GENÇ!!! .

1. Türkçeni bozma, dil bozulursa, kültürde yok olur.Lütfen konuşurken yayarak, tuhaf konuşanlardan uzak dur, yayarak değil değer katarak konuş.
2. Kimseye ya da hiçbir ideolojiye fanatik olma. Onlara tapındığın sürece kendin olamazsın.
3. Kitap okumazsan tarih yazamazsın.
4. Gelecek çok aydınlık gibi görünmeyebilir ama sen fenerini yanında tut. O, hayallerinde.
5. Ailene küsme, itme, utanma, saygısızlık yapma. Aile temeldir, ne yaşarsan yaşa, başa döneceksin.
6. Dik dur, ama burnunu kaldırarak değil, göğsünü kabartarak.
7. Sosyal yardım projelerinde sürekli olmaya çalış. En güzel Çevre , iyilikle gelendir.
8. Düşeceksin, kalbin çok kırılacak, yer yer öfkelenip, bazen içine döneceksin. Sakın unutma, hayat düşmektir. Ne kadar başarılı dediğin kim varsa, düşmüştür.
9. Kızların, zarafeti, erkeklerin nezaketi geleceğin ilişkilerinin sağlığı için şarttır.
10. Spor yap, hiç olmazsa düzenli yürü. Bedenin gidemediği diyarlara en azından ruhun gitsin.
11. Duygularını saklama, muhakkak hepsi yol bulsun.
12. İletişim becerilerin çok önemli. Artık hangi üniversiteden ve hangi bölümden mezun olduğun değil önemli olan. Dünya artık nasıl iletişimci olduğunla ilgileniyor.
13. Gelecekte boyun fıtığı ameliyatı olmak istemiyorsan, ara ara ekrandan kaldır başını.
14. Önce düşünen bir birey olmak istiyorsan, her şeye hemen inanma. Ve sadece karşı çıkmayı seven cahillerden olmak istemiyorsan araştır.
Unutma; araştırmadığın yerde hep geleceğin gizlidir.
Çünkü çoğu insan tembeldir, araştırmaz, okumaz, çalışmaz.
Bu yüzdendir GENÇ,
Kahraman olmak istiyorsan, dünyayı değil kendini kurtarman gerek.
O da ilim, istikrar, neşe ve samimiyetle ... 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.... Aşkım Kapışmak
#askimkapismak #19mayıs #atatürk #anma #gençlik #ve #spor #bayramı
Read more
Merhaba baba, ben evlendim. Umarım nikahımda tam evet derken ki o ani rüzgar sensindir... Ben sen ...
Media Removed
Merhaba baba, ben evlendim. Umarım nikahımda tam evet derken ki o ani rüzgar sensindir... Ben sen olduğunu düşündüm, başka kim olabilir ki? Aslında Anneannem olabilir, Babaannem olabilir, Halam olabilir, dedelerimden biri olabilir, genç yaşta göçüp giden arkadaşlarım olabilir... ... Merhaba baba, ben evlendim. Umarım nikahımda tam evet derken ki o ani rüzgar sensindir... Ben sen olduğunu düşündüm, başka kim olabilir ki? Aslında Anneannem olabilir, Babaannem olabilir, Halam olabilir, dedelerimden biri olabilir, genç yaşta göçüp giden arkadaşlarım olabilir... Ama ben yine de sensindir diye düşünüyorum, ve yanına gelen herkese de çok iyi baktığını biliyorum. Hayat çok güzel, hayat çok tatlı, hayat çok acı, hayat her şey! Tıpkı aile olmak gibi... Ne olursa olsun, şu fani dünyanın güzel bir yer olduğuna dair inancımı hiç kaybetmedim. Canım babam, günün kutlu olsun... Babası olanlar kıymetini bilsin falan demeyeceğim, çünkü sıfatlara sahip olmak sizi birisi yapmaz. O nedenle kendini baba gibi hissedenlerin günü kutlu olsun. Baba demeye dilimizin varmadığı kötü insanların da ıslah olması dileğiyle... Böyle günlerde bir adım içimize dönüp, değerlerimizi gözden geçirsek, hırsın yerine olgunluğu, kinin yerine affetmeyi, bencilliğin yerine paylaşmayı koysak, işte o zaman insan olmayı ve dolayısı ile aile olmayı başarabiliriz belki...
Read more
Size Marmaris Söğüt bölgesinde küçük bir aile işletmesini tanıtmak istiyorumManzara Restoran Anne ,baba ,oğullar mutfakta...kuzen yeğenler serviste hepsi çok tarz giyinmiş yakışıklı,güzel gençler...hatta Ömer gençlerden biriyle sohbet ederken sordu evlimisiniz diye:))hepsi ... Size Marmaris Söğüt bölgesinde küçük bir aile işletmesini tanıtmak istiyorum✨Manzara Restoran✨ Anne ,baba ,oğullar mutfakta...kuzen yeğenler serviste hepsi çok tarz giyinmiş yakışıklı,güzel gençler...hatta Ömer gençlerden biriyle sohbet ederken sordu evlimisiniz diye:))hepsi bir ağızdan « Allah geçinden versin » dediler😳bu deyimin böyle kullanıldığını ilk defa duydum :)
✨Akşamları lezzetli deniz mahsullu yemekleriyle meşhurmuş ama biz sabah kahvaltıya gittik ,sunum ,lezzet,servis harika👏🏻12 ay acikmis✨Ben yeni açıldı zannediyordum ama 1999 dan beri aile servis verirken,evin çocukları büyüyüp Turizm işletme okuyup dönünce servis de değişmiş ve bu halini almış✨31 ağustos akşamına kadar dolular:))maşallah turizmimiz gelişsin yer bulunmasın😉biz razıyız... @manzarasogut #marmaris #music #mahmutorhan
Read more
Yıllar bizden bazı şeyleri alırken hayatımıza kattığı güzelliklerle de büyüyor onlarla gençleşiyoruz.Yoruluyoruz ...
Media Removed
Yıllar bizden bazı şeyleri alırken hayatımıza kattığı güzelliklerle de büyüyor onlarla gençleşiyoruz.Yoruluyoruz ama değiyor Ailemize 2011 yılında katılan cimcime için ilk yaş doğum günü partisi için bu pastayı yapmış ve şeker hamuru ile ilk defa bir çalışma yapmıştım.Nasıl zorlanmıştım,nasıl ... Yıllar bizden bazı şeyleri alırken hayatımıza kattığı güzelliklerle de büyüyor onlarla gençleşiyoruz.Yoruluyoruz ama değiyor 😉 Ailemize 2011 yılında katılan cimcime için ilk yaş doğum günü partisi için bu pastayı yapmış ve şeker hamuru ile ilk defa bir çalışma yapmıştım.Nasıl zorlanmıştım,nasıl yorulmuştum ama gün sonunda çektiğimiz bu fotoğraf ve cimcimenin şaşkın bakışları herşeye değerdi.Zor bir bebeklik dönemi geçirdik,gece ağlamaları,gaz sorunu,yemek yememe ve dahası...Allah sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏🏻 Başarı hep yanında olsun ,kardeşini arada cimciklese de “Siz bana hiçbirşey almıyorsunuz hep Kartal’a alıyorsunuz” dese de onunda söylediği gibi “Ben Sizin İlk Göz Ağrınızım “ 😂 ahh ahh daha neler neler anneannemiz çok sorun yaşıyor bu konuda maalesef 😍 Seviyoruz bu cimcimeyi ,ilk göz ağrımız,canımız,prensesimiz herşeyimiz o bizim ❤️ İyi ki doğdun iyi ki hayatımızdasın birtanecik kızım benim 😘 .
.
.
#ipekbuyuyor #ipeklehayat #ipek7yasinda #ipek1cimcime #ipekbuyurken #cimcime #ipek #yaşgünü #dogumgunu #minniemouse #pasta #25Temmuz #AileMerkezi #aile #like #love #happy #smile #cake
Read more
KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME Bu Sabah Basında yer alan ağabeyim Fatih Oflaz ile ilgili haberlerin ...
Media Removed
KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME Bu Sabah Basında yer alan ağabeyim Fatih Oflaz ile ilgili haberlerin tarif edilemez üzüntüsünü yaşadığımı öncelikle sizlerle paylaşmak isterim . Kendim aile içi ruhsal ve fiziksel şiddete maruz kalmış travmatik bir çocukluk ve gençlik geçirdiğim için , ... KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME
Bu Sabah Basında yer alan ağabeyim Fatih Oflaz ile ilgili haberlerin tarif edilemez üzüntüsünü yaşadığımı öncelikle sizlerle paylaşmak isterim .
Kendim aile içi ruhsal ve fiziksel şiddete maruz kalmış travmatik bir çocukluk ve gençlik geçirdiğim için , Bu konuda çok hassas olmam sebebiyle yıllardır çocuklar ve gençlerle ilgi sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor veya yer alıyorum . Hep dediğim gibi malesef ailesini seçemiyor insan . Ve yıllardır yaptığım çalışmalarda ailemizin veya başımıza gelen kötü olayların kendi kimliğimizi belirlemesine izin vermememiz gerektiğini , travmalarımızı iyiliklere dönüştürmemiz ve kendi varoluşumuzdaki en iyi versiyonumuza ulaşmak için mihenk taşı olarak kullanmamız gerektiğini savunuyorum , ve o şekilde güçlenmeye çalışıyorum.
Bu nedenle, büyük bir hassasiyetle yaklaştığım bu konularda ailemden birinin cinsel istismar ile suçlanması beni açıklanamaz şekilde sarstı . Ben bu konuyu son dava aşamasına gelene kadar maalesef bilmiyordum . Hatta yeğenim dava öncesi bir süre babasının şirketinde çalışmış ve her hangi bir sorun bizlere hisettirmemiş idi. Kızının ağabeyime dava açması ile bu konuyu öğrendim . Ağabeyim kendisine yöneltilen bu suçlamayı şiddetle red etti ve yeğenimin ve eski eşinin kendisine parasal şantaj yaptığını belgeledi ve neticesinde çok büyük meblağdaki bu rakkamı vermediği için karalamak amaçlı bu suçlamanın yapıldığını söyledi. Ve mahkeme süreci bu şekilde başladı . Benim için öz kızının abime taciz davası açması bile korkunçtu ve üzüntümden Ocak ayında ciddi bir beyin kanaması geçirdim ,ancak tedavi sürecim sürüyor. Ağabeyim ile kızının arasındaki dava şu an temyiz sürecinde. Tüm kalben dileğim ve duam ağabeyimin bu affedilmez , kabul edilmez suçtan aklanması ve kızının inşallah böyle bir tacize uğramamış olması . Ancak denildiği gibi bu taciz olayı gerçekse , bu durumda en ağır cezayı çekmesi gerekir . Kalbim ne kadar dağlansa da bu suç kabul edilemez. Ve şayet bu en ağır ve affedilmez suçu işlediyse ağabeyim ile tüm bağlarımı koparacağımı tüm kamuoyuna bildiririm.
Esra Oflaz Güvenkaya
Read more
İyi pazarlar <span class="emoji emoji1f338"></span> Bir sürü , umut dolu konuşmalar , etkinlikler yapıyor , projeler geliştiriyoruz ...
Media Removed
İyi pazarlar Bir sürü , umut dolu konuşmalar , etkinlikler yapıyor , projeler geliştiriyoruz . Bu fotoğraf da geçtiğimiz aylarda onlardan biri . Yarından ürküyoruz evet , neyle karşılaşacağız bilmiyoruz ancak ; Her ne olursa olsun , ülkemin bunu da atlatacağını biliyorum . Amerika’nın ... İyi pazarlar 🌸
Bir sürü , umut dolu konuşmalar , etkinlikler yapıyor , projeler geliştiriyoruz . Bu fotoğraf da geçtiğimiz aylarda onlardan biri .
Yarından ürküyoruz evet , neyle karşılaşacağız bilmiyoruz ancak ;
Her ne olursa olsun , ülkemin bunu da atlatacağını biliyorum .
Amerika’nın iki dudağının arasında bir ülke olmadığımızı kanıtlamanın bedeli ağır da olsa bunu hep birlikte göğüsleyeceğiz .
Mevzu Vatan ‘ sa gerisi teferruattır . Vatan namustur , anadır, atadır, candır.
Krizler öncelikle psikolojik olarak iyi yönetilmelidir . 50 yaşında iki sağlam kriz yaşamış biri olarak ; 94 ’ te hastane yöneticisiydim çok ağır günler geçirmiştik . 2001 ‘de kurucu ortaklığını yaptığım hastaneyi açalı henüz 6 ay olmuştu . Çok zor günlerdi ama atlattık . 33 yaşında kalp spazmı geçirmiş olsam da yürekten inandığım şey ; Ülkece bunu da atlatacağız biliyorum .
Kendi adıma , Amerika tarafından Avrupa ile bağımızı kesmek üzere kurgulanmış bu oyunun parçası da olmayacağım !
Tabi ki dünya vatandaşı olmaya devam edeceğim tabi ki gezeceğim . Ama çadırda ama pansiyonda kalacağım belki aç gezeceğim ancak dünyayı gezmeye devam edeceğim .
Yeni fikirler , vizyonlar geliştirerek gençlere , ülkeme katkı sağlayacağım .
Komşumuz aç yatarken tok uyumayacağız ! Çevremize destek olacağız . Olan olmayanla daha da çok paylaşacak .
Hatalarımızla daha da çok yüzleşeceğiz , üretime destek vereceğiz .
Kendi kaynaklarımıza daha çok önem vereceğiz .
Biz krizlerde daha da kenetleniriz , aile kavramı bizi birbirimize bağlar . Aynı evi birlikte torun torba , çoluk çombalak paylaşabilen bir milletiz. Aynı kaptan yiyen aynı tastan su içebilen bir milletiz , paylaşmayı da tüm aleme çok iyi öğretiriz , bunu en iyi biz biliriz .
Yılmak , düşmek yok!
Yarın güne ne ile uyanacağız bilmiyorum ancak
ne olursa olsun ülkemizin zor da olsa daha da güçlenerek bunu da atlatacağını biliyorum 🙏🏻
Read more
 #Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ ÖĞRETMENLER ÇOCUK RUHUNDAN ANLAMALI #ProfDrÖzcanKöknel ...
Media Removed
#Repost @gulben_gazete with @get_repost ・・・ ÖĞRETMENLER ÇOCUK RUHUNDAN ANLAMALI #ProfDrÖzcanKöknel @gulben123 Bu olayı şimdi nasıl değerlendiriyorsunuz?Çocuk ruhunu tanıyan bir eğitimcinin söylemesi gereken söz. Beni çok etkiledi. Birçok öğretmene bence örnek olmalı. ... #Repost @gulben_gazete with @get_repost
・・・
ÖĞRETMENLER ÇOCUK RUHUNDAN ANLAMALI #ProfDrÖzcanKöknel @gulben123 🔷Bu olayı şimdi nasıl değerlendiriyorsunuz?Çocuk ruhunu tanıyan bir eğitimcinin söylemesi gereken söz. Beni çok etkiledi. Birçok öğretmene bence örnek olmalı. İşte bunlar Cumhuriyet döneminin ilk öğretmenleri galiba.
Bu konuda daha bilgi sahibi olan, daha çocuk ruhunu tanıyan, genç ruhunu tanıyan...
Ben çalışkan bir çocuktum. Bir tek fizik dersim iyi değildi. Not verileceği zaman fizik öğretmeni beni yanına çağırdı. “Diğer öğretmenler sana çok destek veriyor. Seni bana iyi tanıttılar. Sana iki not borç veriyorum. Karnene 5 vereceğim ama çok iyi çalışacaksın ve borcunu ödeyeceksin.”
Bunu da unutmam. Çok büyük bir motivasyondu.
🔷Ne güzel... Öğrencilik yıllarınızda öğretmenleriniz çok şey katmış size...Gayet tabii. Birisi bunları anlatsa gülüp geçerdim. Bir örnek de üniversiteden vereyim. Üniversitede 3. sınıftan sonra çok başarılı bir talebe oldum.
Dört dersten sınava giriyorduk. Bunların üçünden geçtim. Fizyoloji dersinden kaldım. 5. sınıftan 6. sınıfa staja geçerken imtihandan geçiyoruz. En zor imtihan da patolojik anatomi. Bütün hastalıkların yapısını ve histolojisini öğrendiğimiz ders. Düşünün 2.5 senenin sınavı bu. O sınava girdim.
O sınavda evvela yazılı, sonra mikroskobik, sonra makroskopik, sonra da otopsi yapılıyor. Mikroskopiden 1 aldım. En iyi puan. Makroskopiden ve otopsiden de. Ancak yazılı sınavda öyle bir soru geldi ki, hiçbir şey yapmamıştım. Alman bir hocamız vardı. Türkçe biliyordu ama derslerde bazen Türkçe bazen Almanca konuşuyordu.
Yazılıya da çok önem veren bir hocaydı. “Sen kalacaksın, yazılın çok berbat” dedi. Fakat adamın vicdanı el vermedi herhalde. #ProfDrÖzcanKöknel #psikiyatr #psikiyatrist #insan #çocuk #anne #baba #aile #toplum #psikoloji #okul #hayat #şiddet #eğitim #gülbenergen #gulbenergen #röportaj #gazete #hürriyet #hurriyet #kelebek #hürriyetkelebek #çarşamba #instagood #instadaily #instaphoto #günaydın
Read more
Bir dönem 2013-2014 Unnado’da çalışmıştım “topluluk yöneticisi”, havalı adıyla “community ...
Media Removed
Bir dönem 2013-2014 Unnado’da çalışmıştım “topluluk yöneticisi”, havalı adıyla “community manager” olarak. Sadece Manyakanne Facebook sayfam vardı. Instagram hesabım açık değildi. Birçok bloggerla o dönem tanışmıştım. Ne güzel buluşmalar yapmıştık. Blogların okunduğu, bilginin ... Bir dönem 2013-2014 Unnado’da çalışmıştım “topluluk yöneticisi”, havalı adıyla “community manager” olarak. 😉 Sadece Manyakanne Facebook sayfam vardı. Instagram hesabım açık değildi. Birçok bloggerla o dönem tanışmıştım. Ne güzel buluşmalar yapmıştık. Blogların okunduğu, bilginin önemli olduğu, niteliğin nicelikten çok daha kıymetli olduğu dönemdi. #heeeygidihey Yedi ay çalıştım tam zamanlı, sonra evden destek verdim. O yedi ay boyunca Irmak neredeyse haftada bir geliyordu benimle. Çünkü şirkette öncelik “aile” idi. Kimse “neden” diye sormuyordu. Aileyle bir sorun olduğunda kimse sormazdı “ne oldu, ne zaman döneceksin” diye. Kötü hissediyorsan “evden çalış” denirdi. Güven vardı. Herkes fikrini söyler, herkesin fikri oylamaya sunulurdu. İşi nerede yaptığın değil, nasıl yaptığın önemliydi... @goktugoguz kurmuştu Unnado’yu. Sonra bitti ne yazık ki... Bana çok güzel kapılar açtı, evden çalışılabileceğini gösterdi, kendime güvenmemi sağladı. Çünkü “yoook canım, bu sadece filmlerde olur” denen bir ortam vardı. 🧡Fotoğraf da Irmak’ın benimle işe geldiği günlerden. Dizimde uyuyor, ben de işimi yapıyorum. Bunu paylaşıyorum çünkü bir kişiye bile örnek olsa şahane... Çalışma hayatına dönmek isteyen annelere kapı açmayanların, işi yokuşa sürenlerin, bahane üstüne bahane bulanların dikkatine sunar, herkese hayallerine en az beş adım daha yaklaştığı bir hafta dilerim... 🙏💙🦋 #negünlerdiamaunnadoda #belkiyineolurkimbilir #gençmişimzayıfmışım #çaktıranaküserim 🙈😂❤️
Read more
Herkese merhaba Bir krem reklam filmi için çook çok acil Genç Anne Genç Baba ve 7/25 aylık kız yada ...
Media Removed
Herkese merhaba Bir krem reklam filmi için çook çok acil Genç Anne Genç Baba ve 7/25 aylık kız yada erkek çocuk arıyoruz ,bunlar gerçek aile olmalı diyorlar dileyen aileler anne bab ve bebek bir arada oturarak kendılerını ve bebeklerini kısaca Ad soyad yaş güzel bir gülümseme ile kendilerini ... Herkese merhaba
Bir krem reklam filmi için çook çok acil Genç Anne Genç Baba ve 7/25 aylık kız yada erkek çocuk arıyoruz ,bunlar gerçek aile olmalı diyorlar dileyen aileler anne bab ve bebek bir arada oturarak kendılerını ve bebeklerini kısaca Ad soyad yaş güzel bir gülümseme ile kendilerini ve bebeklerini tanıtıp video gönderebilirler fakat bu ailelerin kesinlikle istanbulda olmaları gerekiyor çünkü videodan beğenilen aileler hemen yönetmen görüşmesine çağırılabilirler bunun dısında eger biz çekemeyiz derseniz eger 05354136549 whatsapp ile krem reklam filmi ad soyad tam dogum tarihi ve anne ve bebek yada anne bebek ve baba fotograflarını bilgileri ile gönderiniz
Tesekkurler
#bebek #ebebek #bebegim #bebekler #
Read more
Bana bu pikabı amcam vermişti. Vermek zorunda kaldı da denebilir mesele mühimdi çünkü... Yeni ...
Media Removed
Bana bu pikabı amcam vermişti. Vermek zorunda kaldı da denebilir mesele mühimdi çünkü... Yeni yeni müzik zevkimin oluşmaya başladığı yıllardı. Babam pikabını, plaklarını asla ve asla ve kesinlikle ve imkansız elletmezdi. 3. Dünya Şavaşı bu yüzden bile çıkabilirdi. Pazar günleri öğlen ... Bana bu pikabı amcam vermişti. Vermek zorunda kaldı da denebilir mesele mühimdi çünkü... Yeni yeni müzik zevkimin oluşmaya başladığı yıllardı. Babam pikabını, plaklarını asla ve asla ve kesinlikle ve imkansız elletmezdi. 3. Dünya Şavaşı bu yüzden bile çıkabilirdi. Pazar günleri öğlen olmadan bizim evde pikap dönmeye başlar, tüm konu komşu babam ne çalarsa dinlerdi. Bir kişi de çıkıp “birader kapa şunu artık” hiç demediği gibi kapıyı çalıp istek parçası yapanlar bile olurdu. Babam yokken pikaba en sevdiğim plakları koyar uzun uzun dinlerdim. Akşam geldiğinde kavga kıyamet tabi. Bu savaşa amcam, gençlik yıllarından kalan bu Dual’i bana hediye ederek son verdi. Müzik dinlemenin adabının pikaptan geçmesi ve Dual bizde aile geleneği... 15 yaşımdan beri ben nereye pikabım oraya... Son son epey bozuktu şimdi ise ustasının elinde canavar gibi oldu. Günaydın Pazar ve pikap dönmeye başlar👊🏿🙈☀️
#dual #pikap #pazar #creedenceclearwaterrevival #müzik
Read more
Çeltik Tarlaları Ve Pirinç Taşları -Bir pirinç ambarında beraber yaşayan tavuklar, delik çuvallardan yere saçılan pirinçlerle beslenirmiş. Yere düşüp taş, çamur ve tozlarla karışan pirinçleri ayrıştırmak da çok maharetliymiş bu tavuklar. Öyle ki bu yeteneklerini ,her kuluçkadan ... Çeltik Tarlaları Ve Pirinç Taşları -Bir pirinç ambarında beraber yaşayan tavuklar, delik çuvallardan yere saçılan pirinçlerle beslenirmiş. Yere düşüp taş, çamur ve tozlarla karışan pirinçleri ayrıştırmak da çok maharetliymiş bu tavuklar. Öyle ki bu yeteneklerini ,her kuluçkadan sonra yumurtayı kırıp kendi hayatına tutunan civcivlere de zorlanmadan öğretirlermiş. Civcivler de ilk aylardan itibaren bu konuda çok yetenekli hale gelirmiş. Pirinçlerle beraber taşları asla yutmazlarmış. Pirinç için tek yapmaları gereken çuvalların taşındıkça aşınmasını ve en alt torbaya yük binip de kenarından pirinçlerin dağılmaya başlamasını beklemekmiş. Saçılan pirinçlerden böylelikle nasiplenirlermiş. Ve sanki saçılan pirinçler üzerinden tavukların, ambarın sahibi olan aileyle aralarında yazılı olmasa da gizli bir antlaşmaları var gibiymiş. Çünkü asla kendileri gagalayıp çuvalı delmezlermiş. Sadece ama sadece saçılan pirinçlerden yerlermiş. Ambar sahipleri de bu görünmez antlaşmaya uyar, çuvalları yenilemez ama söküklerini diktirirmiş.
Ambar sahipleri küçük bir aileymiş. Yaşlı anne baba ve bir de genç kız çocukları varmış. Ambar yakınında ki bu sulak diyarda çok da büyük sayılamayacak bir evde yaşarmışlar. Sessizliğin çok fazla hakim olduğu ve çoğu vakit aynı seslerin yükseldiği bu evde bazı zamanlar farklı sesler de çıkarmış. Ambar sahibi aile belli dönemler çeltik tarlası çalışanlarını toplar. Onlara evlerinin bahçesinde ziyafetler verirmiş. Böyle ziyafetlerden sonra çeltik tarlası çalışanları da daha bir gayret gösterirmiş yaptıkları işlerde. Ziyafet sonrası yemek artıkları da tavuklara kalırmış. Hem çeltik tarlası çalışanları hem de tavuklar bu ziyafeti dört gözle beklerlermiş. Tavuklar her ne kadar heyecanla beklese de o günü, bazıları ziyafeti göremez, kendisi ziyafet olurmuş. Tavuklar her ziyafette sayıları eksilse de gidenleri şanssız, kalanları şanslı görürlermiş.
Hikayenin devamı yorumda. #öykü #kitap #yenikitap
Read more
Selam millet! Nasılsınız? Biliyorum çok uzun bir zaman oldu ben buralara uğramayalı ama inanılmaz ...
Media Removed
Selam millet! Nasılsınız? Biliyorum çok uzun bir zaman oldu ben buralara uğramayalı ama inanılmaz yoğun bir programım vardı. Hazır tatile girmişken mutlaka aktif olmalıyım dedim. Aristo ve Dante Evrenin Sırlarını Keşfediyor ilk çıktığı zamandan beri ilgimi çeken bir kitaptı. Türkçeye ... Selam millet! Nasılsınız? Biliyorum çok uzun bir zaman oldu ben buralara uğramayalı ama inanılmaz yoğun bir programım vardı. Hazır tatile girmişken mutlaka aktif olmalıyım dedim.
Aristo ve Dante Evrenin Sırlarını Keşfediyor ilk çıktığı zamandan beri ilgimi çeken bir kitaptı. Türkçeye çevrilmeden önce bulmak için çok uğraşmıştım. Çevrildikten sonra ise bir türlü elime geçemedi.
Konuya gelirsek, genç ve ergenliğin getirdiği bir öfkeyle dolu olan Dante bir gün kendisine hiç benzemeyen Aristo ile tanışır. Bu çok büyük bir arkadaşlığın başlangıcıdır da. Varoluşlarını sorguladıkları, yaşamlarından bahsettikleri bir ilişki kurarlar. Ve her ikisinin de hayatları birlikte değişir.
Dante ve Aristo 15 yaşında iki genç olmasına rağmen konuşmaları, problemleri ve psikolojileri beni çok etkiledi. Ergenliğin o devam eden psikolojik çöküntüsüyle birlikte gençlerin içlerine sakladık pek çok sorunları, Dante ve Aristo'yu isimlerini hak eden iki bireye çevirmiş. Aristo'nun devam eden o sürükleyici monoloğu kitabı elimden bırakamama sebeb oldu. Amerika'da bir Meksikalı olmanın problemi, aile dinamikleri ve arkadaşlık sınırları konuyu basit bir kitaptan karmaşık bir esere çevirmiş. Bu güzelim konunun üstüne bir de kitabın dilinin de güzel olması beni iyice kendine çektı. Kesinlikle tavsiye ederim, okuyun!
Read more
Sevgili Peygamberimiz özellikle gençlerin evlilik hayatıyla yakından ilgilenmiş, onlara maddî ...
Media Removed
Sevgili Peygamberimiz özellikle gençlerin evlilik hayatıyla yakından ilgilenmiş, onlara maddî ve mânevî yardımlarda bulunmuştur. Evlenmeye gücü yetenlerin gecikmeksizin evlenmelerini tavsiye etmiştir. Çünkü evlilik, iffetli, huzurlu ve güvenli bir hayatın temel taşıdır. ... Sevgili Peygamberimiz özellikle gençlerin evlilik hayatıyla yakından ilgilenmiş, onlara maddî ve mânevî yardımlarda bulunmuştur. Evlenmeye gücü yetenlerin gecikmeksizin evlenmelerini tavsiye etmiştir. Çünkü evlilik, iffetli, huzurlu ve güvenli bir hayatın temel taşıdır. Nesil emniyeti, temiz ve sağlıklı bir toplum ancak bu sayede güvence altına alınabilir. Bu bağlamda Abdullah b. Mes'ûd'un anlattığına göre, Allah Resûlü bir gün çevresindeki gençlere şöyle buyurmuştur: “Ey gençler topluluğu! Evlenme imkânı bulanınız evlensin. Çünkü evlenmek, gözü haramdan çevirmek ve iffeti korumak için en iyi yoldur. Evlenme imkânı bulamayan da oruç tutsun. Çünkü orucun, kişi için şehveti kesme özelliği vardır.”(1)

Bekârların evliliği konusundaki sorumluluğu bütün müminlere yükleyen Yüce Allah şöyle buyurur: “Sizden bekâr olanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden durumu uygun olanları evlendirin. Eğer bunlar yoksul iseler Allah onları lütfuyla zenginleştirir. Allah lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.”(2)

Peygamber Efendimiz de “İyi erkeklerle iyi kadınları (birbirleriyle) evlendirin.”(3) buyurarak ilâhî emri bir kez daha teyit etmiştir. Yine Peygamberimizin ifadesine göre, Yüce Allah'ın, iffetini korumak için evlenene yardım etmesi bir haktır.(4) Allah Resûlü bizâtihi insanların aile hayatlarını yakından takip ederek bu emri uygulamaya çalışmıştır. Onun yolundan giden sahâbe de gençleri evlendirme konusunda duyarlı davranmıştır. Sahâbe içerisinde imkânı olduğu hâlde evlenmeyen genç olmadığı gibi, eşini kaybedenlerin veya eşinden ayrılanların da uzun süre dul kalmadıkları, bir an önce evlenmeye çalıştıkları görülmüştür. Evliliğin ne denli önemli olduğunu bildikleri için onlar, bu konuda daima birbirlerine yardımcı olmuşlardır. Örneğin Osman b. Affân, henüz genç olan Abdullah b. Mes'ûd'u Mina'da bir kenara çekerek arzu ederse kendisini evlendirmek istediğini belirtmiş, İbn Abbâs ise Saîd b. Cübeyr'e evlenmesini tavsiye etmiştir.

1 B5066 Buhârî, Nikâh, 3
2 Nûr, 24/32.
3 DM2212 Dârimî, Nikâh, 10.
4 T1655 Tirmizî, Fedâilü’l-cihâd, 20
Read more
 #Repost @ulasbaskan with @get_repost ・・・ 1 Nisan Sabahına Umutla Uyanmak İçin… İnsan başarısını ...
Media Removed
#Repost @ulasbaskan with @get_repost ・・・ 1 Nisan Sabahına Umutla Uyanmak İçin… İnsan başarısını veya üzüntüsünü anne ve babasıyla paylaşmak ister. En çok da mutluluğunu paylaşmak ister. Ben mutluluğumu anne ve babamla paylaşamıyorum ama sizlerle paylaşıyorum. Çocukken sokaklarında ... #Repost @ulasbaskan with @get_repost
・・・
1 Nisan Sabahına Umutla Uyanmak İçin…
İnsan başarısını veya üzüntüsünü anne ve babasıyla paylaşmak ister. En çok da mutluluğunu paylaşmak ister. Ben mutluluğumu anne ve babamla paylaşamıyorum ama sizlerle paylaşıyorum. Çocukken sokaklarında anne ve babamın elini tutup yürüdüğüm, büyüdüğüm bu kentte; şimdi onlar yanımda olmadan hizmet için yürüme şansına ulaştım. Mutluyum çünkü yanımda sizler varsınız. Gülyalı benim ailem.
Oğlunuz Ulaş, kardeşiniz Ulaş, ağabeyiniz Ulaş olarak sizlerin arasındayım.
Gülyalı Belediye Başkan Adaylığı’na parti meclisimizin onayı ile aday gösterilmenin onurunu yaşıyorum. Başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere parti meclis üyelerimize, Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun’a, Milletvekilimiz Mustafa Adıgüzel’e, Ordu İl Başkanlığı’mıza, Gülyalı İlçe Başkanlığı’mıza, Kadın ve Gençlik Kolları'mıza, partimizin emektar üyelerine teşekkür ediyorum.
Bu kente hizmet etme sorumluluğumuzun bilinciyle Gülyalı’da terimizin soğumasına izin vermeden dün olduğu gibi bugün de çalışmaya, koşmaya devam edeceğiz. İlk gün söylediğim gibi Gülyalı’da kadınların evladı, gençlerin arkadaşı, çocukların ağabeyi olacağım. Gülyalı benim ailemdi, şimdi daha büyük bir aile olacağız. Hep birlikte başaracağız. Birlikte güleceğiz, birlikte sevineceğiz, birlikte kaygılanıp, birlikte üzüleceğiz. Kazanan Gülyalı olacaktır.
Ulaş Tepe
Yerel Yönetimler Uzmanı
Cumhuriyet Halk Partisi Gülyalı Belediye Başkan Adayı

#martınsonubahar
Read more
Bugün hayatımın en özel günlerinden birini yaşadım. Gülten Dayıoğlu’nu evinde ziyaret edip yeni ...
Media Removed
Bugün hayatımın en özel günlerinden birini yaşadım. Gülten Dayıoğlu’nu evinde ziyaret edip yeni çıkan A Takımı İz Sürücü Köpekler isimli 10 kitaplık serisini, nesilden nesile aktarılan kitaplarını ve çocukların okuma alışkanlıklarını içeren keyifli bir sohbet yaptık. Babam beni ... Bugün hayatımın en özel günlerinden birini yaşadım. Gülten Dayıoğlu’nu evinde ziyaret edip yeni çıkan A Takımı İz Sürücü Köpekler isimli 10 kitaplık serisini, nesilden nesile aktarılan kitaplarını ve çocukların okuma alışkanlıklarını içeren keyifli bir sohbet yaptık. Babam beni küçükken TÜYAP Kitap Fuarı’na her sene götürürdü. Gülten Dayıoğlu’nun o zamandan kalma imzalı kitapları kütüphanemde durur. Benim için çocukken okuduğum, kitaplarını sevdiğim bir yazarla, kendim yazar olduktan sonra tanışmak çok büyük bir mutluluk. Söyleşimizi yakında paylaşacağım. Ancak bugün Gülten Hanım’ın çocukların okumamasının sebeplerine ilişkin söylediği bir şeyi çok öenmli bulduğum için şimdi sizinle de paylaşmak, aktarmak istiyorum; “Biz çocukken televizyon yoktu, biz anne/baba olduğumuzda televizyon yeni çıkmıştı, özel bir şeydi, arkadaşlarla buluşup izlenirdi, herkeste yoktu. Ancak sonrasında teknoloji çok hızlı ilerledi. Şimdi her çocuğun elinde tablet, telefon. Bunun sebebi teknolojinin hızla gelişmesini sindirmeye zamanımızın olmaması. Biz daha ayak uyduramadan yeni bir gelişme oluyor. Bu sebeple çocuklar teknolojiye düşkünler, kitap okumuyorlar. Ancak hepsinin dengede olması gerekir, teknoloji, sokak, bahçe zamanı, kitap ve aile iletişimi. Bunlara eşit zaman ayrıldığında ve önem gösterildiğinde sağlıklı çocuklar yetişeceğine inanıyorum”. Siz de çocukluğunda, gençliğinde Gülten Dayıoğlu kitabı okuyanlardan mısınız? O zaman bir 📚 beklerim yorumlara!
Read more
Atölyede değerli taşlar arasında, Kapalıçarşı hikayeleriyle büyüyen Sinem Sentekin, aile mesleği ...
Media Removed
Atölyede değerli taşlar arasında, Kapalıçarşı hikayeleriyle büyüyen Sinem Sentekin, aile mesleği kuyumculuktan gelen genlerinin iç güdüsüyle yola çıkarak kendi markası ‘Sinemis Istanbul’u yarattı. Genç tasarımcı ile yaratım sürecini ve gelecek planlarını konuştuk. #şamdanplus ... Atölyede değerli taşlar arasında, Kapalıçarşı hikayeleriyle büyüyen Sinem Sentekin, aile mesleği kuyumculuktan gelen genlerinin iç güdüsüyle yola çıkarak kendi markası ‘Sinemis Istanbul’u yarattı. Genç tasarımcı ile yaratım sürecini ve gelecek planlarını konuştuk.
#şamdanplus #cemiyet #elite #lüks
Röportaj: @badecakar
Fotoğraflar: @coreay
Read more
Loading...