Loading...


Unique profiles
7
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tirana, Albania, Flex Gym Tirane, Albania
Average media age
539.1 days
to ratio
10
Diten e sotme, bojkoti dhe menyra se si studentet kane zgjedhur ta vazhdojne protesten per plotesimin ...
Media Removed
Diten e sotme, bojkoti dhe menyra se si studentet kane zgjedhur ta vazhdojne protesten per plotesimin e kerkesave te tyre, eshte penguar nga forcat e policise. Me ane te disa videove denoncuese eshte pare qarte dhuna qe ata te cilet supozohen t'i ruajne qytetaret e ketij vendi, kane ushtruar ... Diten e sotme, bojkoti dhe menyra se si studentet kane zgjedhur ta vazhdojne protesten per plotesimin e kerkesave te tyre, eshte penguar nga forcat e policise. Me ane te disa videove denoncuese eshte pare qarte dhuna qe ata te cilet supozohen t'i ruajne qytetaret e ketij vendi, kane ushtruar mbi te rinjte qe deri me sot kane zhvilluar vetem protesta paqesore. E theksojme, protestat me paqesore qe ka njohur ky vend!
Pertej ligjit, qe ne asnje rresht te shkruar nuk e lejon policine te nderhyje PA AUTORIZIM ne ambientet e universiteteve, dhuna ndaj studenteve eshte e patolerueshme ne cdo lloj skenari.
Ekziston nje shprehje qe thote: "Kur pengoni protesten paqesore beni te pashmangshe ate te dhunshmen" por nga ana tjeter eshte dhe nje shprehje qe shkon keshtu: "Dhuna eshte streha e fundit e te paaftit". Secila nga keto mund ta pershkruaje situaten qe ndodhi sot. E prandaj dhe Blitz.al ka zgjedhur te qendroje perkrah studenteve dhe te denoncoje ne cdo lloj forme dhunen ndaj tyre.
#mestudentet
Read more
Loading...
Sic ju premtova, keto jane videot me ushtrimet e barkut qe mund te beni ne kushte shtepie. E THEKSOJ, ...
Media Removed
Sic ju premtova, keto jane videot me ushtrimet e barkut qe mund te beni ne kushte shtepie. E THEKSOJ, une nuk jam profesioniste, nuk e kam pretenduar e as thene ndonjehere kete. E shkruaj, per te evituar komentet e lodhura, se me cfare statusi i publikoj une keto video! Me statusin e dikujt qe ... Sic ju premtova, keto jane videot me ushtrimet e barkut qe mund te beni ne kushte shtepie. E THEKSOJ, une nuk jam profesioniste, nuk e kam pretenduar e as thene ndonjehere kete. E shkruaj, per te evituar komentet e lodhura, se me cfare statusi i publikoj une keto video! Me statusin e dikujt qe palestren e ka pasion dhe meqe kam nje platforme ku mund te ndaj gjera nga jeta ime, e bej. Sidomos per gjithe ato vajza dhe gra qe me shkruajne cdo dite, e me rrefejne per arsyet perse nuk kane mundesi te shkojne ne palester, duke filluar nga pamundesia ekonomike, e deri tek arsye si: nuk me le i dashuri, apo burri, por qe serish perpiqen te kujdesen per veten me sa kane mundesi, ne shtepi.
Kush do te stervitet me profesionistet shkon ne palester, nuk pret te frymezohet dhe mesoj nga une. Te njejten gje bej dhe une, meson cdo dite dicka te re nga instruktoret e @flexgym_tirane Keshtu qe, ju lutem me shume miresjellje, nese keto video ju duken pa interes dhe kot, thjesht anashkalojini dhe vazhdoni jeten tuaj. Flm per mirekuptimin! 😀
Thene kjo:
- Video 1, ka tre ushtrime te cilat duhen bere rresht ashtu sic jane me video, ne nje interval 5 minutesh, me sa me pak pushim ne mes. Ushtrimi i pare 15 reps, i dyti (ku une kam marre “peshen) qe ju mund ta zevendesoni me nje shishe uji) 12 reps, i treti, 10 reps. Pushim 15-20 sekonda, filloni nga e para dhe bejeni kete per 5 minuta.
- Video 2, kapuni ne nje vend me bazament te forte dhe beni 10 repsa me kembet e ulura sa me poshte dhe 10 me kembet gjysme te ulura. Pushoni 15-20 sekonda, filloni serish. Perseriteni ushtrimin tre here.
- Video 3, serish me nje peshe (qe mund te jete nje gire qe e keni ne shtepi, ose shishe uji 😁) beni 15 nga secila ane, 30 gjithesej.
- Video 4, beni sa te keni fuqi 🤣🤣 Une ne kete video kam bere 12 reps dhe 10 sekonda qendrim plank. Perseriteni 3 here.
Bejini keto ushtrime cdo dite dhe do shikoni ndryshimin.
Read more
Atehere gocat e mia te dashura, meqe nje nga kerkesat kryesore qe keni eshte te postoj video te ndryshme me ushtrime qe mund te behen ne shtepi, une po e postoj nje te tille. Ne fakt une postoj vazhdimisht video me ushtrime, per cdo pjese te trupit, por jane video me ushtrime te shkeputura, duke ... Atehere gocat e mia te dashura, meqe nje nga kerkesat kryesore qe keni eshte te postoj video te ndryshme me ushtrime qe mund te behen ne shtepi, une po e postoj nje te tille. Ne fakt une postoj vazhdimisht video me ushtrime, per cdo pjese te trupit, por jane video me ushtrime te shkeputura, duke qene se pjese e rutines time stervitore ne palester jane edhe veglat, gje qe e ben te pamundur qe disa ushtrime ti beni ne shtepi. Edhe ne kete video jane vetem gjysma e ushtrimeve qe une kam bere sot, per kembet dhe vithet, sepse pjesa tjeter jane me vegla, megjithate disa ushtrime jane me mire se fare, apo jo? 😁Nese doni rezultat me te shpejt dhe te sigurte, atehere une do t’ju sugjeroja te vinit tek @flexgym_tirane sepse ka me te vertete instruktore fantastik, qe te rrine te koka dhe bejne qe ndryshimi te jete i dukshem brenda nje kohe te shkurter. Megjithate, e di qe jo kushdo ka mundesi, keshtu qe dhe ushtrimet nga shtepia jane shume me mire se sa pa ushtrime fare.
- Per ushtrimin e pare, kemben mbeshteteni ne nje vend me bazament, divan ose karrige, beni 10 perseritje per secilen kembe (pra 20 me te dyja kembet). Beni 1 minute pushim dhe perseriteni ushtrimin 4 here. Fillestaret mund ta bejne pa pesha. Mire do ishte te blinit gira 3 ose 4 kilshe dhe ti keni ne shtepi, sepse ju sherbejne shume dhe per ushtrimet e kraheve. Ne pamundesi, mbani nga nje shishe 2 litra ne secilen dore 😃
- Ushtrimi 2: Beni ecje, 8 vajtje, 8 ardhje. Perseriteni ushtrimin 4 here, me pushim 1 minutesh ndermjet. Per peshat vlen e njejta gje shpjegimi tek ushtrimi nje.
- Ushtrimet 3-4 duket sikur jane te njejte, por ka diference tek kembet. Tek video 3 kembet jane te hapura, te video kater jane te bashkuara fare. Merrni patjeter dy shishe uji 1.5 ose 2 litra (ne mungese te girave), sepse duhet te keni pak peshe per me sh rezultat. Beni 10-12 perkulje, me gjunjet shume pak te thyera, me perseritje 4 here (8 gjithesej, 4 perseritje me kembet e hapura, 4 me te mbyllurat)
- Video 5 eshte thjesht rezultati i seances se sotme stervitore 😛😛 Hajdeni tani, cohuni nga kolltuku dhe filloni ushtrimet 😒😒😒❤️❤️❤️
Read more
Depresioni qe ka mbytur kete vend eshte ne nivele te frikshme. Keta njerez qe vrasin gjakun dhe shpirtin ...
Media Removed
Depresioni qe ka mbytur kete vend eshte ne nivele te frikshme. Keta njerez qe vrasin gjakun dhe shpirtin e tyre i kemi afer cdo dite. Ne i quajme monstra kur e keqja behet, por ata jane te semure mendore qe kane nevoje per ndihme! E kalojme me shaka e batute ose me nje mendje te lehte vrerin dhe ... Depresioni qe ka mbytur kete vend eshte ne nivele te frikshme. Keta njerez qe vrasin gjakun dhe shpirtin e tyre i kemi afer cdo dite.
Ne i quajme monstra kur e keqja behet, por ata jane te semure mendore qe kane nevoje per ndihme!
E kalojme me shaka e batute ose me nje mendje te lehte vrerin dhe komentet e semura qe shikojme te hidhen ne rrjetet sociale, kur ne fakt ai eshte nje nder treguesit sa thelle eshte futur ne depresion kjo shoqeri.
Jemi shoqeri injorante, e varfer dhe depresive dhe sot me shume se kurre po ulerijme per ndihme. Ngjarjet e ketyre diteve nuk jane te fundit per fat te keq.
Monstrat nuk jane "atje" ,monstrat i kemi ne pune, shoqeri ndoshta dhe ne familje...me afer se mendojme. Nuk e di kur do vije dita qe te merremi seriozisht me shendetin mendor ne kete vend. Shume gjera jane bere gabim ne edukimin e brezave dhe pasojat jane keto.
Ps; Fjalia me e tmerrshme qe lexova, eshte ajo ku nena kujton se ka te drejte t'i marre jeten femijeve se i ka te VETET.
FEMIJET NUK I PERKASIN PRINDERVE, i perkasin VETES, shoqerise dhe vendit ku jetojne! Ti nuk ke te drejte ta prekesh femijen tend me dore se "eshte i joti" dhe "ben cte duash"!!!! Ne nuk kemi edukimin minimal per te prinderuar, ne nuk kemi nderhyrjen e duhur te shtetit kur femijet dhunohen. Ne shikojme prinder qe rrahin femijet dhe nuk denoncojme ne polici...se dhe po e bere asgje nuk ndodh!!! Mjere ne, e mjere femijet tane. Ne 2018 ne kete vend vazhdojme te mbajme syte nga qielli; Zot na mbro ti se vet nuk kemi akoma gje ne dore.
Read more
Po mendoja sot qe eshte nje gezim kur mberrin 500 mije zemra dhe 1 milion sy qe te mbeshtesin dhe te ...
Media Removed
Po mendoja sot qe eshte nje gezim kur mberrin 500 mije zemra dhe 1 milion sy qe te mbeshtesin dhe te duan! Shqiperia me beri kjo qe jam, dhe Shqiperise edhe sikur te jem ne anen tjeter te globit do ti detyrohem shume gjithmone! Gjithcka qe kam mberritur permes ndihmes suaj, eshte per mua sot nje ... Po mendoja sot qe eshte nje gezim kur mberrin 500 mije zemra dhe 1 milion sy qe te mbeshtesin dhe te duan! Shqiperia me beri kjo qe jam, dhe Shqiperise edhe sikur te jem ne anen tjeter te globit do ti detyrohem shume gjithmone!
Gjithcka qe kam mberritur permes ndihmes suaj, eshte per mua sot nje pashaporte qe me hap shume dyer pertej kufirit te Shqiperise sone te vogel qe e dua shume shume dhe pergjithmone, sepse ketu linda, ketu kam rrenjet! Ndjej pergjegjesine ta nderoj kete vend dhe cdo shqiptar jo vetem ne punen qe bej ne Televizion, por ne cdo gje te thjeshte te jetes time per ata qe me njohin dhe ata qe se kane idene fare se c’pune bej, ku dhe si jetoj, e cfare perfaqesoj! Ne koke kam vetem nje mendim te qendrueshem; te jem nje model i mire!
Perpiqem te kujtoj gjithmone qe pas ekraneve te telefonave tuaj ka zemra njerezish te ndjeshem, e di qe ne Shqiperi ka plot njerez te varfer qe me veshtiresi ja dalin ne fund te muajit; por dua tju kujtoj qe une kam qene njera nga ju! Kam enderruar gjithmone per gjera te medha, te mira dhe te bukura, dhe kam punuar fort per to. Fat kam pasur plot, por fatin edhe e kam gjetur, e kam kerkuar; fati edhe krijohet ndaj ne fund te te gjithave edhe kur shikoni ndonje foto me shume shkelqim qe mund te duket e paarritshme, mendoni qe Mund tja dilni! Yes You Can!
Ky profil ka vetem nje mision, te frymezoje!
FALEMINDERIT SHQIPERIA BUKUR❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Read more
Perfunduam nje sezon te gjate, te lodhshem, te bukur, (shpresoj edhe) te suksesshem te BOOM! Per ...
Media Removed
Perfunduam nje sezon te gjate, te lodhshem, te bukur, (shpresoj edhe) te suksesshem te BOOM! Per mua ishte sfide me vete, sepse per here te pare isha edhe autore e ketij formati. Kush besoi tek une dhe skuadra qe punoi me mua kete sezon, u jam mirenjohese dhe i falenderoj pafund per mbeshtetjen ... Perfunduam nje sezon te gjate, te lodhshem, te bukur, (shpresoj edhe) te suksesshem te BOOM!
Per mua ishte sfide me vete, sepse per here te pare isha edhe autore e ketij formati.
Kush besoi tek une dhe skuadra qe punoi me mua kete sezon, u jam mirenjohese dhe i falenderoj pafund per mbeshtetjen qe me kane dhene cdo dite!
Sigurisht, qe nuk mund t'u pelqejme te gjitheve. Ka nga ata qe na sulmojne, ata qe na shajne, ata qe hapin profile fallco per te shfryre dufin dhe nxjerre mllefin me komente.
Ka nga ata qe na bejne kritika, nga ato te bazuarat ne argumenta dhe keta te fundit i respektojme pafund.
Ashtu sic na gezojne pamase komentet pozitive, vleresimet e kolegeve dhe besimi qe na japin qyetaret.
Ne jemi nje staf jo shume i madh, por qe punojme fort dhe perpiqemi shume qe te bejme me te miren, per te denoncuar fenomenet negative dhe cdo padrejtesi ne kete vend.
Nje falenderim i madh per gjithe stafin dhe bashkepunetoret e emisionit.

Faleminderit Ora News!
BOOM rikthehet ne shtator!
Ne jemi zeri i qytetareve shqiptare!
#BOOM #OraNews

@rozana_radi @alketa.ceku @arjana.loce @domenikabajraktari @viola_lito @dainoranks @shehu.ardita @fatjon.trimi @markarra @albionkumnova @emigencenaj @eland_qeti
Read more
Loading...
🌍<span class="emoji emoji1f33b"></span> Ne foto me Rolando Lekaj @rolandolekaj_official /Sponsor General i AMFAR 2019 , dhe Kevin Robert ...
Media Removed
🌍 Ne foto me Rolando Lekaj @rolandolekaj_official /Sponsor General i AMFAR 2019 , dhe Kevin Robert Frost / AMFAR CEO prej 25 vitesh . Nga mbreme u formua nje grup ku ne mes eshte e njejta zemer #helpingothers ! Kaq e lumtur sa veshtire te me zinte gjumi dje , vetem jam gjunjezuar para Zotit duke ... 🌍🌻 Ne foto me Rolando Lekaj @rolandolekaj_official /Sponsor General i AMFAR 2019 , dhe Kevin Robert Frost / AMFAR CEO prej 25 vitesh . Nga mbreme u formua nje grup ku ne mes eshte e njejta zemer #helpingothers ! Kaq e lumtur sa veshtire te me zinte gjumi dje , vetem jam gjunjezuar para Zotit duke besuar qe do jete me Lulediellin e Femijeve ne cdo hap , edhe ne ate qe e pret ne 10 muaj kohe , Global ! Sonte ndodhem ne Frankfurt e mbeshtetur nga @topchannelalbania Media me e fuqishme Shqiptare qe ka qene mbeshtetje me e madhe mediatike e ‘Ti je nje Luledielli’ qe nga hapi i pare .
Z.Rolando Lekaj dhe Znj Tereza Lekaj dy njerez te suksesshem , dy njerez me rendesi dhe me influence vecanarisht ne filantropi jane prej sonte pjese e familjes se @you_are_a_sunflower dore per dore me mua dhe Bordin e Fondacionit . Sebashku me Kevin Robert Frost besojme se jemi drejt nje rrugetimi per ta bere kete bote nje vend me te mire . #youareasunflower (Sonte ne mbremje do pasojme me foto lajm dhe lidhje live ne story per me shume detaje . ) #falemidneritZot #jamegezuarperfemijet #meshumendihmeperta #yesGodThankyoufrommyheart
Read more
Keni degjuar qe ne nje fshat te Turqise, Hamfleti, rriten trendafila te zinj? Lajmet FAKE ditet ...
Media Removed
Keni degjuar qe ne nje fshat te Turqise, Hamfleti, rriten trendafila te zinj? Lajmet FAKE ditet e sotme janë bere aq të zakonshme, sa shpesh duket sikur ka me shumë dezinformim në internet sa ka informacion. Kjo vlen pothuajse per cdo gje, si ne sferen politike, ekonomike, kulturore, sociale ... Keni degjuar qe ne nje fshat te Turqise, Hamfleti, rriten trendafila te zinj?

Lajmet FAKE ditet e sotme janë bere aq të zakonshme, sa shpesh duket sikur ka me shumë dezinformim në internet sa ka informacion. Kjo vlen pothuajse per cdo gje, si ne sferen politike, ekonomike, kulturore, sociale etj.
Zhgenjimet me te medha i madhim nga fotot e bukura te vendeve, lajmeve te cuditshme apo per "mrekullite" qe shume pak njerez i kane zbulluar.

Neqoftese bëni kerkim ne google per trëndafilat e zinj që duket se rriten vetëm në një fshat në Turqinë juglindore, do tju dalin shume artikuj. Por ja qe kjo nuk qenka e vertet. Ato as nuk ekzistojne, e as nuk i ka pare njeri.
Keshtu qe para se te nderrmerrni nje udhetim ne nje vend "perrallor" kerkoni mjaftueshem qe mos te zhgenjeheni ;)
Read more
Loading...
Ju e dini tashme qe une nuk jetoj dot pa Fungi Spray. Eshte shnderruar ne mikun tim me te mire, te cilin ...
Media Removed
Ju e dini tashme qe une nuk jetoj dot pa Fungi Spray. Eshte shnderruar ne mikun tim me te mire, te cilin e marr me vete ngado. Ne palester, plazh, pishina...e sidomos keto te fundit, te cilat sic e dime te gjithe, jane nje vend “parajse” per shfaqjen e baktereve dhe mykut. Pjesa e dyshemese anash ... Ju e dini tashme qe une nuk jetoj dot pa Fungi Spray. Eshte shnderruar ne mikun tim me te mire, te cilin e marr me vete ngado. Ne palester, plazh, pishina...e sidomos keto te fundit, te cilat sic e dime te gjithe, jane nje vend “parajse” per shfaqjen e baktereve dhe mykut. Pjesa e dyshemese anash qe eshte gjithmone e lagur dhe e nxehte krijon vatrat e përshtatshme, prandaj perdorimi i fungi spray si parandalues eshte i domosdoshem. Prandaj qe te mos kuroni mot, parandaloni sot! Perdorni fungi spray dhe do habiteni edhe vete sa shume funksione ka! E gjeni ne cdo farmaci ose e porosisni tek @olainfarm_albania
Read more
Qe kur kam zbuluar @summerdepo_tirane jam shume e qete dhe e lumtur, qe pasditet e veres per Amaren ...
Media Removed
Qe kur kam zbuluar @summerdepo_tirane jam shume e qete dhe e lumtur, qe pasditet e veres per Amaren nuk jane te merzitshme. Nje vend fantastik per femijet, por edhe per te rriturit, qe kur shohin femijet te luajne e argetohen, lumturohem dyfish Duke qene se nje nder pyetjet qe me beni me shpesh ... Qe kur kam zbuluar @summerdepo_tirane jam shume e qete dhe e lumtur, qe pasditet e veres per Amaren nuk jane te merzitshme. Nje vend fantastik per femijet, por edhe per te rriturit, qe kur shohin femijet te luajne e argetohen, lumturohem dyfish 😃 Duke qene se nje nder pyetjet qe me beni me shpesh ne inbox eshte: ne cilat lodra e con vajzen tani ne vere, po perfitoj nga rasti te bej nje postim publik e t’ju kthej pergjigje te gjithave: @summerdepo_tirane eshte vendi ku na gjeni cdo mbasdite 😍😍
Read more
Nuk mka mbete foto tjeter me juve, se vitet pa ju numrojne ma shume se me ju, e cdo vit i shikoj fotot ...
Media Removed
Nuk mka mbete foto tjeter me juve, se vitet pa ju numrojne ma shume se me ju, e cdo vit i shikoj fotot e njejta. Falemnderohna qe m'keni lone kujtime, sado te pakta qe jon, se ne fund kujtimet jon ngushllimi jem i vetem, e kjo osht e vetmja mnyre per mi bo edhe tjert me kujtu e mendu sakrificen e juj ... Nuk mka mbete foto tjeter me juve, se vitet pa ju numrojne ma shume se me ju, e cdo vit i shikoj fotot e njejta. Falemnderohna qe m'keni lone kujtime, sado te pakta qe jon, se ne fund kujtimet jon ngushllimi jem i vetem, e kjo osht e vetmja mnyre per mi bo edhe tjert me kujtu e mendu sakrificen e juj per kete vend, si te shume deshmoreve te tjere qe nuk po kujtohen aspak.
I lehte qofte dheu mbi ju, e i perjetshem qofte kujtimi. 19 vjet dhimbje e mungese🌹 #BajramKelmendi #KastriotKelmendi #KushtrimKelmendi 1999
Read more
Loading...