Loading Content...

Nedir ki bu bir

Loading...


Unique profiles
91
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Isparta Keçiborlu, Istanbul, Turkey, Hınıs, Erzurum, Turkey
Average media age
738.3 days
to ratio
10.1
“Kalabalıklar içinde bir insan nedir ki? Ya o kalabalıklar bir Kral için? O Kral bir Tanrı için ...
Media Removed
“Kalabalıklar içinde bir insan nedir ki? Ya o kalabalıklar bir Kral için? O Kral bir Tanrı için ne? Ve Tanrı nedir ki hiçbir şeye inancı olmayan için? Sağ çıkar mı peki inanmayan bu mücadeleden? Dert değil, doğada iz yok kiliseden.“ “Kalabalıklar içinde bir insan nedir ki?
Ya o kalabalıklar bir Kral için?
O Kral bir Tanrı için ne?
Ve Tanrı nedir ki hiçbir şeye inancı olmayan için?
Sağ çıkar mı peki inanmayan bu mücadeleden?
Dert değil, doğada iz yok kiliseden.“
Loading...
BEN KİM KÖPEĞİM DE LAVANTA KOKUSU İLE UYANACAĞIM. Uyuyacağım da sabah sevgi yumağı gibi kalkacağım. ...
Media Removed
BEN KİM KÖPEĞİM DE LAVANTA KOKUSU İLE UYANACAĞIM. Uyuyacağım da sabah sevgi yumağı gibi kalkacağım. Kimim ben? Kim kim de, akşam yattığı piremses hali ile sabah kalkan kadınlardan olacağım. Tey tey tey . Bu bir dramdır ve bu durumu bizzatihi ben yaşadım. Olaylar şöyle gelişti. Geçen ... BEN KİM KÖPEĞİM DE LAVANTA KOKUSU İLE UYANACAĞIM. Uyuyacağım da sabah sevgi yumağı gibi kalkacağım.
Kimim ben? Kim kim de, akşam yattığı piremses hali ile sabah kalkan kadınlardan olacağım. Tey tey tey 😂😂 .

Bu bir dramdır ve bu durumu bizzatihi ben yaşadım.
Olaylar şöyle gelişti. Geçen haftalarda Gökçeada’ya gitmiştim. Tabii hediyelik bir şeyler baktım (kendime:))
O arada bir dükkana girdim. Satış yapan çocuk ‘kesinliklen lavanta alın’ yastığınızın altına, yanına koyup uyuyun. Sabah hiç olmadığımız kadar huzurlu, mutlu, dinamik kalkacaksınız. (Hatta bir bakmışsınız 34 bedensiniz ve dünya yakışıklısı sevgiliniz oluvermiş. Tabii bu kısmı benim totomdan şeetmem. Hahahah)
Ben bunları duyar da almaz mıyım. Hem de üçer beşer aldım. Hemen yastığımın altına, yanına koyuverdim. Ohhh be dedim, şimdiden iyi hissettim. .

Bu sabah bir kalktım ağzım, yüzüm, burnum, gözüm, kulağım ve tüm yatak lavanta. Uykumda takla mı attım, şıpagat mı açtım, biri gizlice girdi ağzıma burnuma lavanta mı soktu. Nedir yani? Neden tüm abuk olaylar beni bulur. Ben nasıl bir gerizekalıyım ki, iki minnak kesedeki lavantayı ağzıma burnuma, kök hücrelerime kadar sokmayı başardım 🤪🤪🤪 .

Neymiş iyi uyurmuşum. Neymiş siitres alırmış.
Şimdi yaşadığım stres, löp löp yuttuğum lavantalar ne olacak? 😡😂 .

Bu da böyle bir anımdı. Sizlerin de başına böyle şeyler geliyor mu? Geliyor deyiverin be hacitolar 🙈😂 Foto: @fotozade 📸
#LAVANTATÜMKÖTÜLÜKLERİNANASI
Read more
İllegal yağmurlar yağardı gökyüzünde Militan ruhlar ıslanırdı sağanaklarda Yağmurdan sonra, ...
Media Removed
İllegal yağmurlar yağardı gökyüzünde Militan ruhlar ıslanırdı sağanaklarda Yağmurdan sonra, kalbimin en güzel yerine ektiğim tohumlar filizlenirdi Sevdiğim, sen bana bakardın gökkuşağı çıkardı gözlerimin göğünde. En güzel şarkıyı sana söylerdi kuşlar. Kalbimin tam orta ... İllegal yağmurlar yağardı gökyüzünde
Militan ruhlar ıslanırdı sağanaklarda
Yağmurdan sonra, kalbimin en güzel yerine ektiğim tohumlar filizlenirdi
Sevdiğim, sen bana bakardın gökkuşağı çıkardı gözlerimin göğünde.
En güzel şarkıyı sana söylerdi kuşlar.
Kalbimin tam orta yerinde, sana sakladığım baharlar değiştirirdi iklimleri.
Sen bana bakınca gülümserdi kainat.
Deniz kenarlarında , inşirah kokulu camilerde ferahlarken ruhum
Senin karşında huzur ikliminin en nadide anlarını soluklardı.
Sevdiğim ben uzun yolculuklara çıkmadım hiç
Senin şehrinde doğdu kalbim , senin yağmurlarında ıslandı .
Şimdi hiç yazılmamış bir hikayenin en güzel yerinde buluyorum kendimi.
Sen bana bakıyorsun upuzun yolculuklara çıkıyorum gözlerinde.
Kırlara çıkıyorum seninle , papatyalardan taç yapıyorum saçlarına.
Nazenin kalbinde dinliyorum zamanın en güzel hikayesini.
Fonda bir keman sesi
Zeki Müren söylüyor en güzel şarkısını
"Elbet bir gün buluşacağız "diyor.
Bazı temenniler dualaşır.
Sevdiğim, dua edelim ,bu dünyada yaşamak başka nedir ki ?
Sahi neydi hayatın anlamı ?
Senli günler ne güzel bir umuttu.
Bir tebessümün ömre bedel olduğu zamanlardayım.
Sen gül , sen hep gül ki gülüşünle huzur bulsun kainat
Sonra bakarsın şair olurum.
En büyük mirasımız olur çocuklarımıza şiirler.
Kalbin kadar temiz sayfalara anlatırım seni
Seni anlattıkça daha da güzelleşir kağıtlar
Kelimeler dile gelir kuşlara atarız şiirleri.
Bakarsın simiti bırakıp şiire baslar martılar ve sevdalanır birbirine siyah kanatlı kargalarla ,beyaz kanatlı martılar .
Gökyüzünün denize meftun olması gibi.
Sevgilim mevsim bahar karşımda sen
Sevdiğim bir gülümsesen
Tebessümünle göklere kanatlansam
Sevdiğim ...
Tamam sustum. -M.Akif Baltacı

#siir #mehmetakifbaltaci #dilhane #yagmur #huzur #edebiyat #dergi #sevda #instagramers #instagood #vscocam #gülsiir #cicek #masumiyet
Read more
Kral vezire sormuş: Hizmetçimin hayatta benden daha mutlu olduğunu görürüm, neden..? Oysa onun ...
Media Removed
Kral vezire sormuş: Hizmetçimin hayatta benden daha mutlu olduğunu görürüm, neden..? Oysa onun hiçbir şeyi yok. Ben ise kralım, her şeye sahibim ancak huzursuz ve keyifsizim. Vezir der ki: Ona 99 kuralını dene. Kral, 99 kuralı nedir deyince, gece bir keseye 99 dinar koyup kapısına bırak ... Kral vezire sormuş:
Hizmetçimin hayatta benden daha mutlu olduğunu görürüm, neden..? Oysa onun hiçbir şeyi yok. Ben ise kralım, her şeye sahibim ancak huzursuz ve keyifsizim.
Vezir der ki: Ona 99 kuralını dene. Kral, 99 kuralı nedir deyince, gece bir keseye 99 dinar koyup kapısına bırak ve üzerine de bu 100 dinar sana hediyedir yazarak kapısını çal, sonra olanları izle diye cevap verir.
Kral vezirin dediğini yapar. Hizmetçi keseyi alıp dinarları sayar ancak bir tanesinin eksik olduğunu görünce ‘herhalde dışarıda düştü’ diyerek ev halkıyla birlikte aramaya koyulur. Gece biter onlar hala kayıp dinarı ararlar, eksik dinarı bulmadıkları için baba çocuklarına kızar ve sakin iken onlara saldırır hale gelir.
Diğer gün sabah hizmetçi gamlı düşünceli olur çünkü bütün gece uyumamıştır. Asık suratlı, keyifsiz, tebessümsüz ve halinden şikâyetçi bir surette kralın yanına gider. Böylece kral da 99 kuralının manasını anlamış olur.

Şöyle ki; biz, Allah azze ve celle nin bize hibe etiği 99 nimetini unutur, bütün hayatımızı kayıp bir nimeti aramakla geçiririz! Allah Teâlâ’nın bize takdir etmediği, bilmediğimiz hikmetlerden dolayı bizden men ettiği bir şeyin peşine düşer, kendimizi mutsuz, huzursuz eder ve içinde bulunduğumuz nimetleri unuturuz...! Son olarak derim ki: Doksan dokuz nimetin tadını çıkarmaya bakın ve Allah’tan faziletini isteyerek sayısız nimetine şükredin. Şüphesiz ki şükürle nimetler artar..!."
Cumamız Mübarek Olsun. Teşekkürler Hatice
Read more
Hakikatli dost ararım kimse beni anlamıyor Derman sendedir, başkasında bulunmuyor, Volkan ...
Media Removed
Hakikatli dost ararım kimse beni anlamıyor Derman sendedir, başkasında bulunmuyor, Volkan nedir ki, içim durmadan kaynıyor, Belli ki bu yarayı, kimse sarmak istemiyor. Yakutlar sizin olsun, bir buse bana yetiyor, Saltanat sizin olsun, tebessüm bana yetiyor, Varsın dünya sizin ... Hakikatli dost ararım kimse beni anlamıyor
Derman sendedir, başkasında bulunmuyor,
Volkan nedir ki, içim durmadan kaynıyor,
Belli ki bu yarayı, kimse sarmak istemiyor. Yakutlar sizin olsun, bir buse bana yetiyor,
Saltanat sizin olsun, tebessüm bana yetiyor,
Varsın dünya sizin olsun, ahret bana yetiyor,
Muhabbet sizin olsun, susmak bana yetiyor.
Read more
CİNAYET BÖLGESİ KONUŞUR : Cezai sorumluluk bakımından bizim Haytap olarak meclise sunduğumuz ...
Media Removed
CİNAYET BÖLGESİ KONUŞUR : Cezai sorumluluk bakımından bizim Haytap olarak meclise sunduğumuz teklif ( -ki 2006 yılından beri bu işin peşindeyiz) , hapis cezası olarak belirlenen alt sınırın 2 yıldan başlamasıdır. Çünkü Ceza Yargılamaları Usulü Yasası gereği ceza yasalarında 2 yıl ... CİNAYET BÖLGESİ KONUŞUR :

Cezai sorumluluk bakımından bizim Haytap olarak meclise sunduğumuz teklif ( -ki 2006 yılından beri bu işin peşindeyiz) , hapis cezası olarak belirlenen alt sınırın 2 yıldan başlamasıdır. Çünkü Ceza Yargılamaları Usulü Yasası gereği ceza yasalarında 2 yıl altında verilecek hapis cezaları adli para cezasına çevrilecektir. Yargıcın takdir yetkisi ile cezayı daha üst limitten de verme olasılığı vardır ancak yargıtay ceza dairelerinin uygulamaları çok sağlam gerekçe olmadığı sürece üst sınırdan verilen cezalara onama verilmemesi yönündedir.

Dolayısıyla alt sınırın iki yıl hapis cezası olarak yasalaşması gerçekleşmiş olsaydı , fiili olarak sanığın tutuklanması gerçekleşecektir. Hukukçu olmayanlar için mahkeme kararında belirlenen hapis cezası sanki tutuklamayla eş değermiş gibi görülebilir fakat ceza yargılaması usulü gereği bu bir tutuklama değildir. Fail bildiğiniz demir parmaklıklar arkasına girmez. Değişiklik teklifimiz o yüzden alt sınırı her ne kadar 2 yıldan başlayan hapis cezası içerse de meclis komisyon görüşmelerinde bu talebimiz reddedilmiş ve mevcut TCK 151/2 ‘de belirlenen sınırla aynı olması istenmiştir ( 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası ) Yasa değişse bile faile uygulamada 4 aylık alt sınır büyük olasılık takdir edileceğinden , sonuçta kabahatler yasası uygulamasındaki gibi yine bir para cezası olacaktır. Bu sefer adı idari para cezası değil , fakat adli para cezası olacaktır. (Kamu vicdanı rahatlamak isteyen vatandaş için sonuçta aynen kabahatler yasasındaki gibi uygulama olacağından birşey değişmeycek ) ( makalenin tamamı )
http://www.haytap.org/index.php/201712136025/ahmet-kemal-senpolat-yazilari/sahipli-ya-da-sahipsiz-hayvana-siddet-konusunda-cozum-oneriniz-nedir
Read more
Loading...
Hazret-i Süleymân (a.s.) bir gün, deniz kenârında oturmuşlar idi. Bir karıncanın geldiğini gördü. ...
Media Removed
Hazret-i Süleymân (a.s.) bir gün, deniz kenârında oturmuşlar idi. Bir karıncanın geldiğini gördü. Ağzında bir yeşil yaprak tutardı. Deniz kenârına ulaşdı. Sudan bir kurbağa çıkdı. O yaprağı karıncadan alıp, denize döndü. Karınca geri döndü. Karıncadan sordular ki, - Bunun hikmeti ... Hazret-i Süleymân (a.s.) bir gün, deniz kenârında oturmuşlar idi. Bir karıncanın geldiğini gördü. Ağzında bir yeşil yaprak tutardı. Deniz kenârına ulaşdı. Sudan bir kurbağa çıkdı. O yaprağı karıncadan alıp, denize döndü. Karınca geri döndü. Karıncadan sordular ki, - Bunun hikmeti nedir. Karınca cevâb verdi ki, -Bu deryânın ortasında, Allahü Sübhânehü ve teâlâ hazretleri bir taş halk etmişdir. O taşın içinde bir böcek halk etmişdir. Beni onun rızkına sebeb etmişdir. Ben her gün o nesneyi, ona yetecek kadar rızkı getiririm. Deniz kenârına ulaşdırırım. Allahü teâlâ hazretlerinin, kurbağa sûretinde yaratdığı bir meleği o rızkı benden alır, o böceğe verir. O böcek, Allahü tebâreke ve teâlâ hazretlerinin kudreti ile, fasîh dil ile söyler ki; -Sübhânallah ki, beni halk etdi, deniz ortasında ve taş arasında bana mekân verdi. Benim rızkımı unutmadı. İlâhî, ümmet-i Muhammedi ümîdsiz etme!
Read more
İster çocuğunuz, ister arkadaşınız, ister sevgiliniz olsun, gerçekten karşınızdaki bireyleri ...
Media Removed
İster çocuğunuz, ister arkadaşınız, ister sevgiliniz olsun, gerçekten karşınızdaki bireyleri yeterince etkin ve sağlıklı dinliyor musunuz? Genel olarak çok anlatıp, az dinleyen bir toplumuz. Hatta dinlerken bile 'mış' gibi yapanlarımızın sayısı az değil. Peki nedir bizi 'etkin' ... İster çocuğunuz, ister arkadaşınız, ister sevgiliniz olsun, gerçekten karşınızdaki bireyleri yeterince etkin ve sağlıklı dinliyor musunuz?

Genel olarak çok anlatıp, az dinleyen bir toplumuz. Hatta dinlerken bile 'mış' gibi yapanlarımızın sayısı az değil. Peki nedir bizi 'etkin' bir dinlemeden alıkoyan; karşımızdaki kişiyi önemsemememiz, karşımızdaki kişinin anlattığının bizi ilgilendirmemesi, konunun çekici olmaması, aklımızda daha büyük ve önemli bir konunun olması, gibi gibi.
Karşımızdaki insana haksızlık yapmamak, onu değersiz hissettirmemek ve de sosyal ilişkilerimizi daha sağlıklı tutmak için dikkat etmemiz gereken bir kaç nokta var; 👂 Karşınızdakinin sözünü kesmemeye çalışın 👂 Hemen yargılamayın, sabredin, eğer bir eleştiriniz varsa dahi bunu en sonraya saklayın 👂 Kişinin size bu konuyu neden anlattığını anlamaya çalışın (rahatlamak için, fikir almak için, sadece paylaşmak için) 👂 O gün, gün içerisinde sizi dağıtan başka bir durum varsa bunu öncesinde karşı tarafa söyleyin - ki iletişim kazalarına sebep olmayın 👂 Göz temasını sağlıklı bir şekilde kurun 👂 Kafanızı tüm dijitallerden kaldırın 👂 Soru sorup, genel olarak konuyu açmasını sağlayın 👂 Bazen anlattıklarını yansıtma yaparak hem anladığınızı hem de takipte olduğunuzu hissettirin 👂 Beden dilinizle de dinleyin

Ve de fotoğraftaki teyze gibi olmayın 🙈😂 #etkiliiletişim #iletişim #aileiçiiletişim #etkindinleme #psikologesrayatagan #psikoloji #ankarapsikolog #ankarapsikoloji
Read more
Loading...
İyi geceler<span class="emoji emoji1f388"></span> #sibelinfilmönerileri ne epeydir film paylaşmadım.Çok fazla birikti,hepsinden ...
Media Removed
İyi geceler #sibelinfilmönerileri ne epeydir film paylaşmadım.Çok fazla birikti,hepsinden haberdar olmanızı izlemediyseniz muhakkak izlemenizi tavsiye ediyorum. Captain Fantastic yönetmeni ve senaristi Matt Ross a ait, bence izleyiciye bu iyidir bu kötü demeyen hayata dair ... İyi geceler🎈 #sibelinfilmönerileri ne epeydir film paylaşmadım.Çok fazla birikti,hepsinden haberdar olmanızı izlemediyseniz muhakkak izlemenizi tavsiye ediyorum.
Captain Fantastic yönetmeni ve senaristi Matt Ross a ait, bence izleyiciye bu iyidir bu kötü demeyen hayata dair düşünmeye yönlendiren bir film.
Bir babanın altı çocuğuyla birlikte eşini kaybettikten sonra gerçeklerle yüzleşme yolculuğu.
Toplumu eleştiren ki bu eleştiriler epey genel din,eğitim,sağlık,yeme,içme gibi anti modernist bir baba.
Çocuklarını okula göndermiyor.Ama sekiz yaşındaki çocuğuna insan hakları beyannamesini ezberletiyor.
Çocuk yetiştirmekle ilgili dan,dan!!yüzümüze vuruyor bazı şeyleri.Çoğumuzun yaşadığı şehir hayatının tekdüze ve doğadan uzak olduğunu gösteriyor.
O çocukların kendilerine güvenleri her işin altından kalkabilme cesaretleri var.Kola nedir?diye soruyor babasına zehirli su cevabını alıyor.
Minimalizmi yaşamaya çalışanların özellikle bu filmi izlemelerini öneriyorum.Benim filmde çok sevdiğim hem de eleştirdiğim yerler oldu.Ama dediğim gibi filmin empoze etmeye çalıştığı bir ana fikri yok.Herkes payına düşeni alsın.İzlemeyenler önce bu filmi izlesin,sonra benim çok daha fazla etkilendiğim bu tarzda bir film önereceğim🎥
İzleyenlerin fikirlerini okumayı istiyorum,izlemeyenlere iyi seyirler diliyorum.
Bence seversiniz.
#captainfantastic #sibelinfilmönerileri #filmönerisi #filmtavsiyesi #movietime
Read more
Anne olmak nedir? Anne olmak prens ya da prenses dogurmak midir? Hic sanmam... Anne olmak dunyaya ...
Media Removed
Anne olmak nedir? Anne olmak prens ya da prenses dogurmak midir? Hic sanmam... Anne olmak dunyaya gelmis bir canın sahibi olmak mıdır? Sahip? Kim neyin sahibi olabilmiş ki? Bir bebeğe “sahip” olabilir belki bir insan ama kimse bebek kalmaz...bir yetişkine sahip olmak ise fıtrata ... Anne olmak nedir?
Anne olmak prens ya da prenses dogurmak midir?
Hic sanmam...
Anne olmak dunyaya gelmis bir canın sahibi olmak mıdır?
Sahip?
Kim neyin sahibi olabilmiş ki?
Bir bebeğe “sahip” olabilir belki bir insan ama kimse bebek kalmaz...bir yetişkine sahip olmak ise fıtrata terstir, aidiyet ve baglılık olur elbet ama sahip olmak başka bir şeydir...
Anne olmak emanetçi olmaktır sanki...bir can yeşertirsin karnında, yeşerten onu sana emanet eder hepsi bu...
Benimmm dediğin senin değildir, can’ın sahibi belli...evlat sahibi olmak gururlanılacak bir olay da degildir esasen, nasiptir...
Evlat sahibi ol(A)mamak da bir eksiklik ya da boyun bükülecek bir kusur degildir...
İleride bana bakar hesabıyla da yapılacak bir şey degildir, kimin kime bakacagını yalnız Allah bilir...
Demem o ki cocuk bir proje degildir, evliligi idare ettirecek, kurtaracak bir “cisim”hiç degildir olsa olsa hediyedir ebeveyinlere..
Dogumuyla baslayan, mevcut hayata ek, acılı tatlılı, mutluluklu heyecanlı, karın agrılı bazen endişeli ama cok sevgi dolu bir serüvendir.
Sevmek ister, özveri ister, ilgi ister, egitim ister, sabır ister, sorumluluk ister...
Dedim ya emanet işte
Allahın emaneti...
Önce Anneye babaya belki ama hayata aslında...
Demem o ki bir emanete sahip olunmaz, bir emanet nasipte varsa gelir, yoksa da dünyanın sonu gelmez...
Çünkü Hayat, Verilenlere teşekkür edip verilmeyenlere isyan etmeyince güzel❤️ #sevgilerbenodan 💐
Read more
Acaba nedir #brucewillis parfumunun farkı 🤔🤔🤔😎😎😎 LR parfumleri "hic bir canli uzerinde denenmiyor - alerji yapmiyor - astim hastalari bile rahatlıkla kullaniyor Bir de #karolinakurkova parfum var ki ... bu ayin sürpriz indirimli seti Bilgi için dm lutfen . . #sorananne ... Acaba nedir #brucewillis parfumunun farkı 🤔🤔🤔😎😎😎 LR parfumleri "hic bir canli uzerinde denenmiyor - alerji yapmiyor - astim hastalari bile rahatlıkla kullaniyor

Bir de #karolinakurkova parfum var ki ... bu ayin sürpriz indirimli seti ☀☀☀Bilgi için dm lutfen 💜💜💜
.
.
#sorananne #soranannecom #anneblogger #bloggeranne #bloggermom #elifkerem #kardessart
#network #freelance #lrhayatadegerkatar
#blogger  #saglikherseydir #mantiklialisveris #lrsorananneekibi #lrtakimlideri  #cigdemozdemir  #7nisan2017de0danbasladik #instagrama #allahsaglikderdivermesin0nedirki #anilarimkalbimdenasilsa 💝💝💝
Read more
Tarih, belli dönemlerde unutulmaz insanlar yaratır. Bunun tanıklığını da sonsuza bakan insanlar ...
Media Removed
Tarih, belli dönemlerde unutulmaz insanlar yaratır. Bunun tanıklığını da sonsuza bakan insanlar yaparlar... Mustafa Kemal’i anlamak onun da bir çocuk ve genç olduğunu, yolculuğunu anlamak İçin oldukça anlaşılır ve keyifli bir kitap... bir çocuğun kendisine nasıl sahip çıktığını ... Tarih, belli dönemlerde unutulmaz insanlar yaratır. Bunun tanıklığını da sonsuza bakan insanlar yaparlar... Mustafa Kemal’i anlamak onun da bir çocuk ve genç olduğunu, yolculuğunu anlamak İçin oldukça anlaşılır ve keyifli bir kitap... bir çocuğun kendisine nasıl sahip çıktığını görmek ve bunun tanıklığını yapmak hoş olsa gerek... bir çocuk doğar, büyür ve hayata öylesine katılır ve öylesine unutulmaz katkılar yapar ki... kimdir bu çocuk? Onu bu denli sevgiyle anımsatan şey nedir ki?? Hepimizin hayatını değiştirmesi mi? Yol göstermesi mi? Çocuklara ve gençlere bu kadar inanması mı?? 19 Mayıs kutlu olsun!! #iyicücelerkitabevi #iyicüceler #necdetneydim #abmyayınevi
Read more
Loading...
Zaman dediğin nedir ki! Bir varmış bir yokmuş... Bu resimde tam 3 yaşındayım... Galatasarayın ...
Media Removed
Zaman dediğin nedir ki! Bir varmış bir yokmuş... Bu resimde tam 3 yaşındayım... Galatasarayın efsane kalecisi olan Zoran Simoviç ve Osman Mercan abi Yer: Florya tesisleri @galatasaray #galatasaray #simovic #time #zamangeçiyor Not: Fenerbahçeliyim 🤗 Zaman dediğin nedir ki! Bir varmış bir yokmuş...
Bu resimde tam 3 yaşındayım...
Galatasarayın efsane kalecisi olan Zoran Simoviç ve Osman Mercan abi
Yer: Florya tesisleri
@galatasaray #galatasaray #simovic #time #zamangeçiyor
Not: Fenerbahçeliyim 💙💛🤗
@carsafiserif_asktir - Bazıları hep şunu soruyor; “Dua kulun Allah Teala’dan dünya ve ahireti ...
Media Removed
@carsafiserif_asktir - Bazıları hep şunu soruyor; “Dua kulun Allah Teala’dan dünya ve ahireti ile ilgili bir şey istemesidir. Herkes istediğini kendi dili ve kalbi Allah’a arz edebilir, çünkü yüce Allah, “Benden isteyin, istediğinizi vereyim” buyuruyor. Dua da birini aracı yapmak ... @carsafiserif_asktir - Bazıları hep şunu soruyor; “Dua kulun Allah Teala’dan dünya ve ahireti ile ilgili bir şey istemesidir. Herkes istediğini kendi dili ve kalbi Allah’a arz edebilir, çünkü yüce Allah, “Benden isteyin, istediğinizi vereyim” buyuruyor. Dua da birini aracı yapmak şart mıdır? Bu iş, Allah’ı bırakıp başkalarına yönelmek ve sonuçta şirke düşmek olmak mı?  Diye sorarlar. Sonra bir kimse peygamber veya veli de olsa başkasına ne verebilir? Velileri vesile etmenin dindeki yeri ve duadaki gereği nedir? Gibi sorular ile karşımıza çıkarlar.

Öncelik le şunu bilmeliyiz;

Vesile, bir şeyi Allah’a işittirmek için değil, kabul ettirmek için yapılır.

Vesile, kuldan bir şeyi yaratmasını değil, o şeyi Allah’a arzetmesini istemektir.

Vesile, kalbimizi gafil, gönlümüzü hasta, nefsimizi cahil, halimizi harap görüp dua mihrabından bir adım geri çekilerek; oraya kalbi uyanık, gönlü yanık, sesi tanıdık, nefsi terbiye olmuş, hali güzel bir dostu geçirmektir. Sonra onun arkasında durup onun kalbi ve diliyle yüce Allah’a ihtiyacımızı arz etmektir.

Vesile, Allah’tan bir şey isterken ben değil, biz demektir.

Allah’tan bir şeyi topluca istemektir. Bunun hakkında hep karşımıza çıkmıştır kurbanlar bizlere vesile hakkında Fatiha suresindeki şu ayetleri sık sık delil gösterirler: “Allahım! Ancak sana kulluk eder, sadece senden yardım isterİZ”
Aslında bilmiyorlar ki bu ayet vesile konusunda bizden yana bir delildir.
Çünkü herkes bu ayeti kerimeyi tek başına okuduğunda da “Allahım! Sadece senden yardım isteriz” demektedir. Yani ayette Allah’tan bir şey isterken ben değil, biz şeklinde dua edilmesi öğretilmektedir.
Bunun manası ve hikmetini müfessirler şöyle açıklıyor:

Bu ayette kula edep ve tevazu öğretiliyor. Mümin, ilahi huzur da derdini açarken nefsini o huzurda tek başına söz söylemeye ehil görmüyor, kendisini diğer müminlerin içine katıp onların salih ve kamil olanlarını kendisine destek yapıyor. Ya Rabbi, senden isteriz, senden istiyoruz. Demek isteriz.

İşte hak olan ve tasavvufta uygulanan vesile bundan başka bir şey değildir. (Halife Seyyid Saki ElHüseyni - Hayat Dengemiz) -
Read more
. Uzuuuuun, upuzun dileklerimle tekrar merhaba Instagram!<span class="emoji emoji1f495"></span> . Hello again dear IG!<span class="emoji emoji1f495"></span> . Bu yeni ...
Media Removed
. Uzuuuuun, upuzun dileklerimle tekrar merhaba Instagram! . Hello again dear IG! . Bu yeni zamanda sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil! . Sağlığı iyi olsun. . Kalbi ritmini çalsın. Yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun. Teni sıcak kalsın, ... .
Uzuuuuun, upuzun dileklerimle tekrar merhaba Instagram!💕
.
Hello again dear IG!💕
.
Bu yeni zamanda sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil!
.
Sağlığı iyi olsun.
.
Kalbi ritmini çalsın. Yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun. Teni sıcak kalsın, enerjisi dışına taşsın. Ciğerlerinden nefes, midesinden gurultu, bacaklarından güç eksik olmasın.
.
Kanı bol olsun, damarlarında dönüp dönüp dolaşsın.
.
Sevdikleriyle bir arada olsun. Kolu kollarına değsin, gözü gözlerinin içine baksın. Lafları birbiriyle başlasın. Nesi varsa, bölüşecek biri olsun; nesi yoksa bulup getirecek biri olsun. Bu birileri az ama öz olsun. Bazıları dünyada tek olsun. Sevgisinin tamamını harcasın. Harcasın ki, ona büyük bir miras kalsın.
.
Sevmekten bıkıp usanmayacağı biri olsun. Onun yeri ayrı olsun. Onu soysun, başucuna koysun ama yalan uydurmasın. O her şeyinde her haline, tek tanık olsun.
.
Bir hareketiyle güldüren, bir hareketiyle ağlatan olsun. Duyguların hepsi onda olsun. Kalbi buna teslim olsun. Bütün şarkılar onu anlatsın. Aşık olsun, sırılsıklam olsun. Kurumasın.
.
Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun. Başarının gerçek adının bu olduğunu unutmasın. İbadet eder gibi, bu keşfini her gün yeniden kutlar gibi, onu yapıp dursun. Yaptıkça daha iyi yaptığını görsün. Daha iyi yaptıkça bunu başkaları da görsün. O başkalarının bunu gördüğünü, dış gözüyle görsün, iç gözüyle işine baksın.
.
Neşesi bol olsun.
.
Kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin. İçinde bir şey durup durup zıplasın. Duydukları, gördükleri onu gıdıklasın, kahkaha attırsın. Gürültü çıkarsın. Saçma şeyler söylesin. Çocuklukta en şımardığı ana, sık sık gidip gelsin. Nereye gidip geldiği bilinmesin.
.
Değiştirmek istedikleri değişsin.
.
İçte ve dışta, iyi günde ve kötü günde tadilat yapsın. Eskilerini atsın, ruhunu havalandırsın. Kapıda hep kamyonu dursun. Dilediği yere taşınsın. Kendinden taşınmak isterse, içindeki güç, dışındaki sevgi ona yardımcı olsun. Bileği, bütün alışkanlıklarıyla, bağımlılıklarıyla güreşsin.
.
Bir şey ona sürpriz olsun. Günlerinden bir günü bir pakete sarılı olsun. Açılınca, içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın. Bugün üç yüz altmış beşten he
Read more
Loading...
Nefes almanın, mutluluğun, mutsuzlugun,sevmenin,sevilmenin, ailenin,dostlugun,gökyüzüne ...
Media Removed
Nefes almanın, mutluluğun, mutsuzlugun,sevmenin,sevilmenin, ailenin,dostlugun,gökyüzüne bakabilmenin,duyabilmenin,dinleyebilmenin,konusabilmenin,acinin,en çokta sukredebilmenin anlamını en derinden hissettiğim günlerdeyim..ne kadar şanslıyım ki,ikinci bir şansı ... Nefes almanın, mutluluğun, mutsuzlugun,sevmenin,sevilmenin, ailenin,dostlugun,gökyüzüne bakabilmenin,duyabilmenin,dinleyebilmenin,konusabilmenin,acinin,en çokta sukredebilmenin anlamını en derinden hissettiğim günlerdeyim..ne kadar şanslıyım ki,ikinci bir şansı haketmisim. Görülecek güzel günler, yaşanacak hayallerim varmış. Gunler çok ağrılı acili ve zor geçiyor ama sabır nedir öğreniyorum. Ailem,dostlarim elim ayağım oldu.Bilirsiniz inatciyim,çabuk iyileşiyorum :) Bu korkunç kazadan öğrendiğim tek birsey var,çok güzel insanlar biriktirmisim ❤ sizleri çok seviyorum,en kısa zamanda aranıza dönmek dileğiyle. .
#ecūisback
Read more
Huzur Damlaları - 632 Bâyezîd-i Bistâmî "kuddise sirruh" hazretleri buyurdular ki; Bu kadar ...
Media Removed
Huzur Damlaları - 632 Bâyezîd-i Bistâmî "kuddise sirruh" hazretleri buyurdular ki; Bu kadar zahmet ve meşakkatlere, sıkıntılara katlanarak aradığımı, annemin rızâsını almakta buldum. Çok basit gibi gelen anne rızâsını almanın, bütün işlerin evvelinde lâzım olduğunu anladım. ... Huzur Damlaları - 632
Bâyezîd-i Bistâmî "kuddise sirruh" hazretleri buyurdular ki;
Bu kadar zahmet ve meşakkatlere, sıkıntılara katlanarak aradığımı, annemin rızâsını almakta buldum. Çok basit gibi gelen anne rızâsını almanın, bütün işlerin evvelinde lâzım olduğunu anladım.
Bir kimsenin, Allahü teâlâya olan muhabbetinin hakîkî olup olmadığının alâmeti; kendisinde deniz misâli cömertlik, güneş misâli şefkat ve toprak misâli tevâzu gibi üç hasletin bulunmasıdır.
Allahü teâlânın nîmetleri, her an herkese gelmektedir. O halde her zaman O'na şükretmek lâzımdır.
Tersi de olabilirdi
Bâyezîd-i Bistâmî "kuddise sirruh" hazretleri bir gün, talebeleri ile birlikte, gâyet dar bir sokaktan geçiyorlardı. Hazret-i Bâyezîd, karşıdan bir köpeğin gelmekte olduğunu gördü ve geri çekilip köpeğe yol verdi. Talebelerinden birinin hatırına şöyle geldi: "İnsanoğlu hayvanlardan şereflidir. Hem bizim üstâdımız, Sultân-ül-Ârifîndir. Hem de etrâfındakiler onun, her biri çok kıymetli sâdık talebeleridir. Bütün bunlara rağmen, üstâdımız bu köpeğe yol vermesinin hikmeti acabâ nedir?" Bunun üzerine Bâyezîd hazretleri buyurdu ki: "Şu köpek, hâl lisânı ile bana dedi ki; "Sana Sultân-ül Ârifîn olmak hil'atini ve bana da köpeklik postunu giydirdiler. Bunun tersi de olabilirdi." Bunun üzerine ben ona yol verdim."
Read more
Akılla bir konuşmam oldu dün gece; Sana soracaklarım var, dedim; Sen ki her bilginin temelisin, Bana ...
Media Removed
Akılla bir konuşmam oldu dün gece; Sana soracaklarım var, dedim; Sen ki her bilginin temelisin, Bana yol göstermelisin. Yaşamaktan bezdim, ne yapsam? Birkaç yıl daha katlan, dedi. Nedir; dedim bu yaşamak? Bir düş, dedi; birkaç görüntü. Evi barkı olmak nedir? dedim; Biraz keyfetmek ... Akılla bir konuşmam oldu dün gece;
Sana soracaklarım var, dedim;
Sen ki her bilginin temelisin,
Bana yol göstermelisin.
Yaşamaktan bezdim, ne yapsam?
Birkaç yıl daha katlan, dedi.
Nedir; dedim bu yaşamak?
Bir düş, dedi; birkaç görüntü.
Evi barkı olmak nedir? dedim;
Biraz keyfetmek için
Yıllar yılı dert çekmek, dedi.
Bu zorbalar ne biçim adamlar? dedim;
Kurt, köpek, çakal, makal, dedi.
Ne dersin bu adamlara, dedim;
Yüreksizler, kafasızlar, soysuzlar, dedi.
Benim bu deli gönlüm, dedim;
Ne zaman akıllanacak?
Biraz daha kulağı burkulunca, dedi.
Hayyam’ ın bu sözlerine ne dersin, dedim;
Dizmiş alt alta sözleri,
Hoşbeş etmiş derim, dedi. ‘Ömer Hayyam’
.
.
#edebiyat #edebinotlar #felsefe #felsefiksözler #şiir #rubai #divanedebiyatı #ömerhayyam #hayyam #okuyunazizim #geceninsözü #literature #philosophy
Read more
Loading...
1-Kahire demek biraz da Mezar Evler demektir Aslında bu bir defin geleneğidir Peki mezar ev nedir ...
Media Removed
1-Kahire demek biraz da Mezar Evler demektir Aslında bu bir defin geleneğidir Peki mezar ev nedir Her ailenin sülalenin mezarlıkta tek katlı bir evi vardır. O evin toprak altında bir de bodrumu olur. Aileden bir kişi vefat ettiğinde cenazesi yıkanır kefenlenir mezar eve getirilir. 2-Cenaze ... 1-Kahire demek biraz da Mezar Evler demektir Aslında bu bir defin geleneğidir Peki mezar ev nedir Her ailenin sülalenin mezarlıkta tek katlı bir evi vardır. O evin toprak altında bir de bodrumu olur. Aileden bir kişi vefat ettiğinde cenazesi yıkanır kefenlenir mezar eve getirilir.
2-Cenaze bodrum kata indirilim boylu boyunca uzatılır. O şekilde yerin altında, ayrıca toprağa gömülmeden durur. Sonra ikinci bir kişi, sonra üçüncü bir kişi. Mısır’da son 50 yılda binlerce yoksul insan bu mezar evleri istila etmiş oralarda yaşamaya başlamıştır.
Read more
BİLEMEDİM Bir hüzün bir acı var gülümseyişlerinin ardında Seni bu kadar hüzünlendiren nedir ...
Media Removed
BİLEMEDİM Bir hüzün bir acı var gülümseyişlerinin ardında Seni bu kadar hüzünlendiren nedir ki bilemedim Bakarken gözlerine gizli kalmış sanki bin bir mana Gülerken insanın ağlaması bu olsa gerek bilemedim Mahsun ve mahcup bir bakış eritiyor yüreğimi Sevgi yoksunu bir kalp ... BİLEMEDİM

Bir hüzün bir acı var gülümseyişlerinin ardında
Seni bu kadar hüzünlendiren nedir ki bilemedim
Bakarken gözlerine gizli kalmış sanki bin bir mana
Gülerken insanın ağlaması bu olsa gerek bilemedim

Mahsun ve mahcup bir bakış eritiyor yüreğimi
Sevgi yoksunu bir kalp midir seni inciten bilemedim
Her bakışımda gözlerine derin bir iz bırakmış sanki
Geçmişin izlerini mi taşıyor gözlerin bilemedim

Öyle ürkek bir halin var ki tutuversem kırılacaksın
Yüreğimle tutsam seni incinir misin bilemedim
Sana canım ol desem bir kuş gibi uçacak gibisin
Sol yanımdaki boşluğu doldurur musun bilemedim

Gözlerin bir çift sevda dolu göze değer mi bir gün
Her hüznün sonu aydınlık der misin bilemedim
Yılların sana yaşattığı acı içinden çıkar mı bir gün
Sevdalara doğru bir yelken açar mısın bilemedim

Gecelerin ıssızlığı hüzün ve keder doluyken insana
Gündüzler bile sensiz karanlık olmuş bilemedim
Sorularım bile cevapsız kalmış hep senden yana
Ne sevdiğini ne sevmediğini bir türlü bilemedim
Metin TENKER ( MecruH )
Read more
 #cocugunuteshiretme nedir? <span class="emoji emoji2705"></span>Herkes istediği gibi fotoğraf çekebilir. Bunu internette paylaşmak ...
Media Removed
#cocugunuteshiretme nedir? Herkes istediği gibi fotoğraf çekebilir. Bunu internette paylaşmak gerekli mi? Çocuğun rızası alındı mı? Alındıysa dahi çocuğa bu fotoların sadece aile dostları mı yoksa binlerce kişi tarafından görüleceği söylendi mi? (Ben dün 11 yaşındaki çocuktan ... #cocugunuteshiretme nedir?
✅Herkes istediği gibi fotoğraf çekebilir. Bunu internette paylaşmak gerekli mi?
✅Çocuğun rızası alındı mı? Alındıysa dahi çocuğa bu fotoların sadece aile dostları mı yoksa binlerce kişi tarafından görüleceği söylendi mi? (Ben dün 11 yaşındaki çocuktan müsade alamadım bir video paylaşımı için)
✅Fotoğraf Çocuğun özel hayatının gizliliğini ihlal ediyor mu? Yani uyurken, tuvalette , banyoda, öğrenme aşamasında, oynarken, yarı çıplak vs...
✅Çocuk büyüdüğünde anne babaya “Neden koydun bunları?” Derse ne olacak? Ki bu çok olası (Unutulma haklarını kullanacaklar)
💮Tüm bunları iyice değerlendirmek gerekir bana göre. ❌Peki pedofili? Elbette insanların yaptığı kötü şeyler yüzünden kendimizi kısıtlamayacağız , yetişkin insanlar isterlerse 7/24 çıplak gezsin beni ilgilendirmiyor. Ama çocukları tatlı diye yarı çıplak ya da oynarken, uyurken vs internete yüklemeye karşı olan herkesi yobazlıkla suçlamak da alenen art niyettir.
❌Elbette birçoğumuz bu fotoğraflarda tatlı çocuklar görüyoruz. Çünkü zihniyetimiz düzgün. Ama bir bebeğe bakıp kötü hislere sahip olan insanlar var. Burada da yine soru sormak lazım “Ne yapmalı?”
İşte #cocugunuteshiretme hareketimiz budur. Bir kişi bile daha kazanırsak ne mutlu bize @kadininfenniekibi
Read more
HAKKINI NASIL ÖDERİM ZEYNEP? 🤔🤔🤔 Yolumuz üç yıl önce kesişti @zeynepst ile. “Sosyal medya danışmanlığınızı ...
Media Removed
HAKKINI NASIL ÖDERİM ZEYNEP? 🤔🤔🤔 Yolumuz üç yıl önce kesişti @zeynepst ile. “Sosyal medya danışmanlığınızı yapabilirim, size katkım çok olur?” dedi. 🏻🏻🏻 “Daha 30’larında bir genç, yaşam tecrübesi nedir ki?” diye geçirdim içimden. Yanılmışım hem de çok. Zeynep Şahin Tutuk ... HAKKINI NASIL ÖDERİM ZEYNEP?
🤔🤔🤔
Yolumuz üç yıl önce kesişti @zeynepst ile. “Sosyal medya danışmanlığınızı yapabilirim, size katkım çok olur?” dedi.
👧🏻👩🏻👧🏻
“Daha 30’larında bir genç, yaşam tecrübesi nedir ki?” diye geçirdim içimden.
😔😞😞
Yanılmışım hem de çok. Zeynep Şahin Tutuk adeta sağ kolum gibi. Her hafta toplantı yapıp postlarımızda neleri paylaşacağımızı konuşuyoruz.
📝📚📖
Gittiğim 132 ülkenin her köşesini 15 yıldır @hurriyet_seyahat e, Conde Nast Traveler gibi yurtdışında basılan dergilere ya da @istanbullifedergisi gibi yurtiçinde yayınlanan 80’in üzerinde dergiye yazıyorum. O yüzden ciddi bir seyahat yazısı arşivim var.
🕌🏛⛩
Zeynep ile sürekli bu arşivdeki yazıları güncelleyerek, değiştirerek ve ilaveler yaparak hem postlarda hem de web sitemde paylaşıyoruz.
🎪🎭🎨
Zeynep devamlı fikirler üretiyor: “Şiir çok seviyorsunuz, cuma postlarını şiirle noktalasanız nasıl olur?” ya da “Müzeleri yazıp bir etiketle paylaşsanıza!” gibi önerileri havada uçuşuyor.
🎼🏕🎡
Hesabı ilginç hale getirebilmek için bazen şehirleri bazen isim hikayelerini bazen de tarihi öyküleri yazıyorum. Gezdirdiğim ünlülere dair anektodlara yer veriyorum.
✏️📚👩‍🌾
Sizin Geri bildirimleriniz yol haritamız için çok önemli. Eğer hesabımızdan ve Zeynep ile yaptıklarımızdan memnunsanız bir beğeni de bulunup yorumlara 👍👍👍 emoji’si koyabilir misiniz? Yürekten teşekkürlerimizle...
📸📸📸
Mekan: @bestmenproduct Ofisi.
Read more
İslâm nimetinin elden çıkması Sual: İslâmiyet gibi, Allahın ihsan ettiği en kıymetli nimetlerin ...
Media Removed
İslâm nimetinin elden çıkması Sual: İslâmiyet gibi, Allahın ihsan ettiği en kıymetli nimetlerin insanın elinden çıkmasının sebebi veya sebepleri nedir? Cevap: İslâm nimetlerinin elden çıkmasına sebep olanlar iki kısımdır: Birincileri, düşmanlıklarını açıklayan kâfirler ... İslâm nimetinin elden çıkması
Sual: İslâmiyet gibi, Allahın ihsan ettiği en kıymetli nimetlerin insanın elinden çıkmasının sebebi veya sebepleri nedir?
Cevap: İslâm nimetlerinin elden çıkmasına sebep olanlar iki kısımdır:
Birincileri, düşmanlıklarını açıklayan kâfirler olup, bunlar bütün silahlı kuvvetleri, propaganda vasıtaları ve siyasi oyunları ile, İslâmiyeti yıkmaya uğraşıyorlar. Müslümanlar, bunları biliyor ve onlardan üstün olmaya çalışıyor.
İkinci kısım kâfirler, kendilerine Müslüman ismini ve süsünü verip, din adamı tanıttırıp, Müslümanlığı, kendi akılları ile, keyiflerine uygun bir şekle çevirmeye uğraşıyor, Müslümanlık ismi altında, yeni, uydurma bir din kurmak istiyorlar. Müslümanların çoğu bu düşmanları, bazı sözlerinden ve İslâmiyeti yıkıcı davranışlarından seziyor ise de, çok kurnaz idare edildikleri için, birçok sözleri revaç bulup, Müslümanlar arasında yerleşiyor. Bazıları da;
“Bu asırda yaşayabilmemiz için, milletçe, topluca garplılaşmalı, Batılılaşmalıyız” diyor. Bu sözün iki manası vardır:
Birincisi, Batılıların fende, sanatta, imar ve refah vasıtalarında bulduklarını öğrenmek, yapmak, bunlardan istifadeye çalışmaktır ki, bunu İslâmiyet de, zaten emretmektedir. Fen bilgilerini öğrenmenin farz-ı kifaye olduğu, kitaplarda, vesikaları ile bildirilmiştir. Bir hadîs-i şerifte;
(Hikmet yani fen ve sanat, müminin kaybettiği malıdır. Nerede bulursa alsın!) buyuruldu. Fakat bu, Batı'ya uymak değil, ilmi, fenni onlarda bile arayıp almak ve onların üstünde olmaya çalışmaktır.
İkinci manada Batılılaşmak ise, ecdadımızın doğru ve mukaddes yolunu bırakıp, Batı'nın bütün âdetlerini, ahlaksızlıklarını ve hepsinden daha acı olarak, dinsizliklerini alıp, camileri kilise ve eski sanat eseri şekline sokmak, Müslümanlığa gerilik dini, Kur’ân-ı kerime çöl kanunu, puta tapmaya, ibadete müzik karıştırmaya modern ve medeni din demek, İslâmiyeti bırakıp, Hristiyanlığa, musiki aletleri ile ibadete dönmeye,Dinde reform ismini vermektir.
Herkes şunu iyi bilmelidir ki, bu milletin damarlarında dolaşan asil kan, ne bugün, ne de, onların ümitle bekledikleri günlerde, bu manada asla Batılılaşmayacak, dinsiz olmayacak, zındıkların yalanlarına aldanmayacaktır. Ecdadının
Read more
DEMİRDEN BİR ÇAN GİBİ Sevgili Şeker, Yirmi yıllık yuvam dağıldı. Kimin suçu? Benim mi? Karımın ...
Media Removed
DEMİRDEN BİR ÇAN GİBİ Sevgili Şeker, Yirmi yıllık yuvam dağıldı. Kimin suçu? Benim mi? Karımın mı? Toplumun mu? Bilemiyorum. Seksenlerde evlendiğimizde henüz çocuk sayılırdık ve her ikimiz de tepemizde asılı duran mutsuzluğu görmezden gelmek için çok çalıştık. Ama tüm bunlar ... DEMİRDEN BİR ÇAN GİBİ

Sevgili Şeker,

Yirmi yıllık yuvam dağıldı. Kimin suçu? Benim mi? Karımın mı? Toplumun mu? Bilemiyorum. Seksenlerde evlendiğimizde henüz çocuk sayılırdık ve her ikimiz de tepemizde asılı duran mutsuzluğu görmezden gelmek için çok çalıştık.

Ama tüm bunlar geçmişte kaldı. Ayrıldıktan sonra geçen üç yıl içerisinde birkaç ilişkim oldu. Bir tanesi öy­lesine bir ilişkiydi, biri ciddiydi ve sonuncusu da şimdi devam eden ilişkim. Öylesine olan ilişkimde bir sorun yoktu: hemen ciddi bir ilişki istemediğim konusunda son derece dürüsttüm. İkinci ilişkim de öylesine baş­ladı. Hatta hayatımdaki kadın ciddileşince ondan ayrıl­dım ama uzak kalmaya dayanamadım. Onunla, gelecek üzerine ciddi planlar yapma konusunda düşünmeye söz verdim. Bir yıl bu sözcüğü söylemekten kaçınsam da sonunda onu sevdiğimi söyledim. Bunun ne anlama geldiğini bile bilmiyorum. Sonra iş ileri adım atmaya ge­lince duraksadım ve hem sevgilimi hem de arkadaşımı kaybettim.

Şimdi yine bir kadınla tanıştım. Hoş biri olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık dört aydır çıkıyoruz ve çok ya­kınız. Kötü bir boşanma süreci geçiriyor, herhangi bir bağlılık beklentisi yok. Kulağa harika geliyor ama aslın­da her ikimizin de başkasıyla görüşmeye niyeti de yok. O nedenle, özel bir ilişkimiz var.

Bunu asla dile getirmeyecek olsa da bana âşık olu­yor gibi. Ben de bu sözcüğü söylemekten korkuyorum çünkü tecrübelerimden “sevmek” sözcüğünün kulağa vaatlerle ve oldukça hassas, kırılgan bağlılık sözleriyle dolu geldiğini biliyorum.

Sana sorum şu, büyük adımı atıp seni seviyorum de­menin doğru zamanı nedir? Ve bu “sevmek” meselesi­nin aslı astarı nereden gelir?

Sevgiler,
Johnny ..... #kitapyorum #kitapyorumu #kitapkolik #kitaptavsiyesi #kitapokuma #kitapkurdu #kimneokudu #okumahalleri #okuyorum #kitaplarheryerde #oku #kitapkahve #kitapönerisi #neokuyorum #okumakgüzeldir #okumak #kitaplik #martiyayinlari
Read more
Baba sekseni aşmış, çocuk elliyi... Down sendromlu bu dünya güzeli insanın şu sarılışına bakın... Sadece bir hafta ayrı kalmışlar... Çok güzel tablo... İzleyin istedim... Mutluluk bu değilse nedir ki? Baba sekseni aşmış, çocuk elliyi... Down sendromlu bu dünya güzeli insanın şu sarılışına bakın... Sadece bir hafta ayrı kalmışlar... Çok güzel tablo... İzleyin istedim... Mutluluk bu değilse nedir ki?
Şiddetin mazereti olmaz! Beğenmiyorsan şikâyet edersin! Bu nedir??! #Repost @dr.banuciftci ...
Media Removed
Şiddetin mazereti olmaz! Beğenmiyorsan şikâyet edersin! Bu nedir??! #Repost @dr.banuciftci (@get_repost) ・・・ YETER ARTIK !!! Harran’ da çocuk doktoru bir meslektaşımıza daha dün gece hasta yakınları tarafından şiddet uygulandı ve şu an yoğun bakımda. Kafasında parke taşı ... Şiddetin mazereti olmaz! Beğenmiyorsan şikâyet edersin! Bu nedir??! #Repost @dr.banuciftci (@get_repost)
・・・
YETER ARTIK !!!
📌📌
Harran’ da çocuk doktoru bir meslektaşımıza daha dün gece hasta yakınları tarafından şiddet uygulandı ve şu an yoğun bakımda. Kafasında parke taşı kırılmış. Çok geçmiş olsun değerli kardeşime...
📌
Başta sağlık bakanlığı ve devlet; sağlık çalışanlarını korumak zorundasınız!!!
Artık yeter !!!
📌
Daha önce çocuklarımızı ve hayvanlarımızı korumak adına da aynı soruyu sormuştum. Neden bir gecede yasa çıkartılabiliyorken, sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara yaptırım gücü ve caydırıcılığı yüksek cezaları içeren yasalar hala çıkarılmıyor. Daha kaç meslektaşımızın ölmesi, yoğun bakıma girmesi gerekiyor?
📌
Tabii ki sorun çok daha derinlerde. Sistem değişikliklerinin getirdiği hasta-doktor güven ilişkisinin karşılıklı olarak bozulmasında. Asıl bu mentaliteyi yıkmak, bu güveni tekrar sağlamak daha da zor.
📌
Özellikle bundan sonrasını “... ama bazıları da hak ediyor” diye düşünenlere söylüyorum:
📌
Hiç kimse şiddeti hak etmez. Gider şikayet edersin. Seni bekleten ya da hoşlanmadığın bir hukukçu banka görevlisi vb. saldırabiliyor musun?
📌
Yarın çocuğun ateşlendiğinde, kendi ateşli çocuğunu evde bırakarak nöbete gelmiş o doktorun senin çocuğunu tedavi edeceğini bilmiyor musun?
📌
Sizin hak ediyor dediğiniz doktora kaç kişinin duacı olduğunu biliyor musunuz?
📌
Sırf bu şiddete maruz kalmamak adına tüm başarılı ve yetenekli doktorların artık en az hastayla yüzyüze gelecekleri bölümlere yöneldiğini, cerrahi branşların tercih edilmediğini ve çok kısa bir gelecekte ameliyat yapacak doktor bulamayacağınızı biliyor musunuz?
📌
Yeter artık, bu bir terördür ve yapanlar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır !!!
Read more
 #MaviHuydurBende Hayat hiç mavi yerinden vurmadı... Çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet ...
Media Removed
#MaviHuydurBende Hayat hiç mavi yerinden vurmadı... Çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet olarak tanırım, karanlığı görünür kılan bir renktir mavi, öyle bilirim... Sürükleyendir, bitmeyendir... Mavi olarak anlatmalıyım herşeyi... kaldırın başınızı gökyüzüne, görmek ... #MaviHuydurBende
Hayat hiç mavi yerinden vurmadı...
Çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet olarak tanırım, karanlığı görünür kılan bir renktir mavi, öyle bilirim...
Sürükleyendir, bitmeyendir... Mavi olarak anlatmalıyım herşeyi...
kaldırın başınızı gökyüzüne, görmek istediğinizi değil gördüğünüzü söyleyin bana!
yaşamın ta kendisidir mavi... Belki de sadece bu yüzden ölmeye değil...yaşamaya mahkum
edilmiştir...
maviyi soruyordun, gözlerimden yüzüme yayılan maviyi mi...?
bir renk değildir mavi huydur bende
ve benim yetinmezliğimdir
ve herkesin yetinmezliğidir belki
denecektir ki bir süre
ve denenecektir
bir akşamüstünü düşünmek bir akşamüstünü düşünmekten başka nedir ki
gönül gözü görendedir, derinler mavidir...
Edip Cansever
Read more
Fantastik ötesi, gerçeküstü deneyimimiz #kadikoyanneleriyogada buluşmalarımız her Cuma saat ...
Media Removed
Fantastik ötesi, gerçeküstü deneyimimiz #kadikoyanneleriyogada buluşmalarımız her Cuma saat 11.00'de @atolyesahne kurucusu @tugcedurakci ile Kurbağalıdere Parkı'nda gerçekleşecek. Ayrıntılar ve kayıt için profildeki e-posta adresine bilgilerinizi bırakabilirsiniz Ne? ... Fantastik ötesi, gerçeküstü deneyimimiz #kadikoyanneleriyogada buluşmalarımız her Cuma saat 11.00'de @atolyesahne kurucusu @tugcedurakci ile Kurbağalıdere Parkı'nda gerçekleşecek. Ayrıntılar ve kayıt için profildeki e-posta adresine bilgilerinizi bırakabilirsiniz 👆
💫
Ne? #kadikoyanneleri Yogada
💫
Ne Zaman? Her Cuma 11.00-12.00 arası
💫
Nerede? Kurbapalıdere Parkı'nda. Yoğurtçu Parkı'ndan Moda'ya doğru sahilden yürüdüğünüzde karşınıza çıkan ilk çocuk parkı.
💫
Kimler Katılabilir? Bu program 'Sağlıklı Yetişkin Üzerine' yapılmaktadır. Çocukları kabul edemiyoruz maalesef. Henğz yürümeyen bebekler tabi gelebilir 🤗
💫
Eğitmen? Atölye Sahne kurucusu Tuğçe Durakçı
💫
Program? Vazişta #YOGA ; 'Geleneksel Yoga' anlayışıdır. Modül ayrımı yapmadan, zorlamadan, aşırı güç kullanmadan 'herkes için yoga' temelinde çalışmalar bütünüdür.
💫
Vazişta YOGA, India - Bangalore Vivekananda Yoga Üniversitesi  ve Türkiye Temsilcisi olan 'İstanbul Yoga Merkezi' bilimsel araştırmalarına dayanarak yoganın sağlık üzerine bir çok faydalarını ele almıştır.
💫
Programın Amacı Nedir? Kişinin zihin ve beden dengesi içerisinde yaşam kalitesini ve farkındalığını arttıracak, kendisi ve çevresi ile 'bir' uyum halinde dönüşüm sağlanması hedeflenmektedir.
💫
Program İçeriği Nedir? Seanslar; pranayama (nefes) çalışmaları ile başlar, asana (duruş) ve kendi teknik formülleri üzerinde devam eder
💫
Kayıt Olmaya Gerek Var Mı? Evet. Profilde e-posta adresine bilgilerinizi bırakabilirsiniz.
💫
Önemli Notlar? Rahat kıyafetler giyiniz, mat ya da plaj havlunuzu getiriniz. Seansa en geç 10 dakika önce gelmeniz ricadır. 💫
#kadıköy #mutluannemutlubebek #yoga
Read more
Şu Boğaz harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi? En kesif orduların yükleniyor dördü beşi. -Tepeden ...
Media Removed
Şu Boğaz harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi? En kesif orduların yükleniyor dördü beşi. -Tepeden yol bularak geçmek için Marmara’ya- Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya. Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı! Nerde-gösterdiği vahşetle 'bu: bir Avrupalı' Dedirir-Yırtıcı, ... Şu Boğaz harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi?
En kesif orduların yükleniyor dördü beşi.
-Tepeden yol bularak geçmek için Marmara’ya-
Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.
Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı!
Nerde-gösterdiği vahşetle 'bu: bir Avrupalı'
Dedirir-Yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi,
Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yâhud kafesi!
Eski Dünyâ, yeni Dünyâ, bütün akvâm-ı beşer,
Kaynıyor kum gibi, mahşer mi, hakikat mahşer.
Yedi iklimi cihânın duruyor karşında,
Ostralya'yla beraber bakıyorsun: Kanada!
Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk:
Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.
Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...
#18martçanakkalezaferi #çanakkale #şehitlik #çanakkaleşehitliği #çanakkalegeçilmez
Read more
Bu dünya bir kalpte birleşmek için uğradığımız bir duraktan başka nedir ki... #AdemÖzbay #KalbiminSanaSelamıVar #ÇokYakında #kitap ...
Media Removed
Bu dünya bir kalpte birleşmek için uğradığımız bir duraktan başka nedir ki... #AdemÖzbay #KalbiminSanaSelamıVar #ÇokYakında #kitap #kitaplik #kitapaşki #kitaplariyikivar #azkitap #kitapsevgisi #kitapkurdu #kitaplar #kitapkokusu #kitapaski #kitapyurdu #kitapagaci ... Bu dünya bir kalpte birleşmek için uğradığımız bir duraktan başka nedir ki...
#AdemÖzbay
#KalbiminSanaSelamıVar
#ÇokYakında
#kitap #kitaplik #kitapaşki #kitaplariyikivar #azkitap #kitapsevgisi #kitapkurdu #kitaplar #kitapkokusu #kitapaski #kitapyurdu #kitapagaci #kitapayracı #oku #kitaptavsiyesi #basucukitaplari #kitapklubu #kitapönerisi #kitaptanitimi #book #books #goodbooks #instakitap #instabook #bookstagram #read
Yurtdışı satış: @tikla24
Read more
Hesap ismimi “İtiraflar” veya “Hatalarım” yapmalıymışım. Hamilelikle başlayıp lohusalıkta ...
Media Removed
Hesap ismimi “İtiraflar” veya “Hatalarım” yapmalıymışım. Hamilelikle başlayıp lohusalıkta süren akıl tutulmam, geriye dönüp baktığımda beni hayretler içinde bırakıyor ve nasıl böyle aymaz olabilmişim diye şaşırıyorum. Hamileyken çocuk gelişimi/bebek bakımı hakkında çok şey ... Hesap ismimi “İtiraflar” veya “Hatalarım” yapmalıymışım. Hamilelikle başlayıp lohusalıkta süren akıl tutulmam, geriye dönüp baktığımda beni hayretler içinde bırakıyor ve nasıl böyle aymaz olabilmişim diye şaşırıyorum. Hamileyken çocuk gelişimi/bebek bakımı hakkında çok şey okumadım. Birkaç sevimli belgesel izledim: Yenidoğanlar ne çok uyuyor ve ne huzurlu banyo yapıyor; sahi o banyo yaptırma işi ne kolay öyle, hop hop çeviriveriyorsun, altını temizle-doyur-altını temizle-yatır. Balayı hariç 2 hafta üst üste izin alıp tatil yapamamışım senelerdir, böyle fırsat mı olur? "18 saat uyuyacağını düşünürsek, bebek bahane tatil şahane olacak.” dedim ve bi dünya kitap aldım. Tek satır ama tek satır okuyamadım.

Işıkta ve gürültüde uyutacaktım. Net. Benim gibi karanlık ve sessizlik aramasındı uyurken, alışsındı. Emzik de vermeme gerek yoktu, nasıl alışırsa öyle giderdi. Bez yıkama derdi de yok. "Şimdi çocuk büyütmeye ne var"dı anneannemin dediği gibi. Evet, hazırdım.

Sizin hiç kolik bebeniz oldu mu? Benim bir kere oldu. Şoke oldum. Allah sağlıklı ömür versin. Bir doğumla 10 sene yaşlandım. Hayır, biri önceden dese ki bu cennetten çıkmaların en büyük sorunu uykusuzluk olabilir, hiç değilse kafa olarak hazırlanırdım, rutin oluşturma nedir, bebek nasıl yatıştırılır, gaz masajı nasıl yapılır birkaç video izler, bu konuda okurdum. 👉Devamı yorumlarda!👇
.
İçerik editörü: @glutensizdunyacom
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
Kaynak: @dromersaltan
Read more
Pratiğinizi ve ders anlatma tekniğinizi bir adım ileriye taşımak ister misiniz? Tuğba Ekler ...
Media Removed
Pratiğinizi ve ders anlatma tekniğinizi bir adım ileriye taşımak ister misiniz? Tuğba Ekler ile iki haftasonu buluşmasından oluşan Yoga Allaince Yacep sertifikalı bu eğitim özellikle herhangi bir bitirme sertfikasına sahip Yoga Hocalarına ; Hatha , Yin eğitimi alıp vinyasa (flow) ... Pratiğinizi ve ders anlatma tekniğinizi bir adım ileriye taşımak ister misiniz?
Tuğba Ekler ile iki haftasonu buluşmasından oluşan Yoga Allaince Yacep sertifikalı bu eğitim özellikle herhangi bir bitirme sertfikasına sahip Yoga Hocalarına ; Hatha , Yin eğitimi alıp vinyasa (flow) sekanslamada zorlananlara göre dizayn edilmiştir.
Tarihler :
8-9 Eylül 2018 (10:00-17:00)
15-16 Eylül 2018 (10:00-17:00)
saatleri arasında olacaktır.
Eğitim içeriği:
Vinyasa nedir?
Vinyasanın tarihi
Hedef Poz
Yaratıcı Sekanslama
Tematik Vinyasa dersleri hazırlama
Hareket Anatomisi
Yoga Uygulaması
Pranayama teknikleri olarak belirlenmiştir.
Eğitim saatlerine ev ödevleri dahildir.Ayrıca eğitim boyunca uzaktan mentörlük verilecektir.
Eğitim kitapçığı ücretsizdir.
Bu bir uzmanlık eğitimi değildir.
40 saat 300 saat içine saydırılabilecek bir modüldür.
📌Temmuz sonuna kadar avantajlı kayıt olmak için: İ[email protected]
max:12 kişi alınacaktır.
Lokasyon:şişli/İstanbul
bilgi/rezervasyon: [email protected]
Read more
mavi olarak anlatmalıyım herşeyi kaldırın başınızı gökyüzüne görmek istediğinizi değil gördüğünüzü ...
Media Removed
mavi olarak anlatmalıyım herşeyi kaldırın başınızı gökyüzüne görmek istediğinizi değil gördüğünüzü söyleyin bana yaşamın ta kendisidir mavi belkide sadece bu yüzden ölmeye değil yaşamaya mahkum edilmiştir maviyi soruyordun, gözlerimden yüzüme yayılan maviyi mi bir renk ... mavi olarak anlatmalıyım herşeyi
kaldırın başınızı gökyüzüne
görmek istediğinizi değil gördüğünüzü söyleyin bana
yaşamın ta kendisidir mavi
belkide sadece bu yüzden ölmeye değil
yaşamaya mahkum edilmiştir
maviyi soruyordun, gözlerimden yüzüme yayılan maviyi mi
bir renk değildir mavi huydur bende
ve benim yetinmezliğimdir
ve herkesin yetinmezliğidir belki
denecektir ki bir süre
ve denenecektir
bir akşamüstünü düşünmek bir akşamüstünü düşünmekten başka nedir ki
gönül gözü görendedir
derinler mavidir...
#edipcansever
Read more
Sizce bu nedir ? ‘Unutmayın ki hiç birşey göründüğü gibi değildir <span class="emoji emoji1f60a"></span>by @elvan_erdin Can you guess ...
Media Removed
Sizce bu nedir ? ‘Unutmayın ki hiç birşey göründüğü gibi değildir by @elvan_erdin Can you guess what this is ? ‘Not forgetting, nothing is what it seems’ by @elvan_erdin #sanat #art #design #real #old #warm #colours #history #dreams #soft #vibes #catchthemoment #signsofaging Sizce bu nedir ? ‘Unutmayın ki hiç birşey göründüğü gibi değildir 😊by @elvan_erdin Can you guess what this is ? ‘Not forgetting, nothing is what it seems’ by @elvan_erdin #sanat #art #design #real #old #warm #colours #history #dreams #soft #vibes #catchthemoment #signsofaging
KUPKURU BIR CILT IÇIN YOĞUN NEM AMPULÜ ILE MEZOTERAPI... Mezo Terapi nedir? Mezo Terapi bir mikro ...
Media Removed
KUPKURU BIR CILT IÇIN YOĞUN NEM AMPULÜ ILE MEZOTERAPI... Mezo Terapi nedir? Mezo Terapi bir mikro iğneleme yöntemidir. Cildimize uyguladığımız krem, serum ve maskeler cildin en üst katmanına uygulanır ve maalesef hiç bir etkisi bulunmamaktadır. Eğer cildimize fayda etmesini istiyorsak ... KUPKURU BIR CILT IÇIN YOĞUN NEM AMPULÜ ILE MEZOTERAPI... Mezo Terapi nedir?
Mezo Terapi bir mikro iğneleme yöntemidir.

Cildimize uyguladığımız krem, serum ve maskeler cildin en üst katmanına uygulanır ve maalesef hiç bir etkisi bulunmamaktadır. Eğer cildimize fayda etmesini istiyorsak bu maddeleri cildin en alt katmanı epidermise uygulamamız gerekmektedir. Cilt yüzeyine sürülen bir maddenin epidermise ulaşabilmesi için de en etkili yöntem Mezo Terapidir. Mezo Terapi’nin kişiye özel olarak kullanılan silikon başlıkları ile cilde mikro delikler açılır, bu deliklerden faydalı maddeler nüfus ederek cilt ihtiyacı olan nem ve vitaminleri alır. Böylece ciltteki uyuyan hücreler uyanır, kolojen üretimi artar ve cilt yenilenme sağlanır.

Mezo Terapi ile cilde uygulanan serumlar nelerdir?

Hyaluronik asit, Bakır DMAE (dimethylaminoethanol) Hyaluronik asit Lidocaine Mağnezyum Selenyum Silica Vitamin A Vitamin B1, B2, B3, B5, B6 VitaminC Çinko Amino asitlr Nükleik asitler Alfa lipoik asit Glutatyon içeriklerine sahip serumlar uygulanır.

Mezoterapi sonrası cilt nasıl gözükür?

Mezoterapi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.

Mezoterapi ne sıklıkta uygulanır?

Mezoterapi 15 gün aralıklarla uygulanır. Kesin sonuçlar almak için önerilen seans sayısı 8’dir. 8 seans sonrası 6 aya kadar etkisi devam eder.  Mezoterapi başka yöntemlerle beraber uygulanabilir mi?

Evet kullanılabilir. JOJO MAY YOĞUN BAKIM MEZO PLUS’da olduğu gibi sono effect gibi cilt gençleştiren diğer makine parkurları ile birlikte de kullanılarak etkisi arttırılabilir.

Mezo Terapi kimlere uygulanmaz?

hamilelere, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara yapılmaz. Ayrıca aşırı derecede sarkmış ciltte, derin izler ve lekelerde ilk ve tek tedavi seçeneği olamaz. Diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılması daha uygundur.
Read more
Zaten aktör dediğin nedir ki? oynarken varızdır. yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş seda olarak kalır. bir zaman sonra da unutulur gider. olsa olsa eski program dergilerinde soluk birer hayal olur kalırız. görorum hepiniz gardroba koşmaya hazırlanorsunuz. birazdan teatro ... Zaten aktör dediğin nedir ki? oynarken varızdır. yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş seda olarak kalır. bir zaman sonra da unutulur gider. olsa olsa eski program dergilerinde soluk birer hayal olur kalırız. görorum hepiniz gardroba koşmaya hazırlanorsunuz. birazdan teatro bomboş kalacak. ama teatro işte o zaman yaşamaya başlar. çünkü satenik’in bir şarkısı şu perdelerden birine takılı kalmıştır. virjinya’nın bir diyaloğu eski kostümlerin birinin yırtığına sığınmıştır. işte bu hatıralar, o sessizlikte saklandıkları yerden çıkar, bir fısıltı halinde yine sahneye dökülürler. artık kendimiz yoğuz. seyircilerimiz de kalmadı. ama repliklerimiz fısıldaşır dururlar sabaha kadar.
gün ağarır, temizleyiciler gelir, replikler yerlerine kaçışır. perde!“
#MünirÖzkul
Read more
Hayat hiç mavi yerinden vurmadı.. Çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet olarak tanırım, Karanlığı ...
Media Removed
Hayat hiç mavi yerinden vurmadı.. Çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet olarak tanırım, Karanlığı görünür kılan bir renktir mavi,öyle bilirim.. Sürükleyendir,bitmeyendir... Mavi olarak anlatmalıyım herşeyi... Kaldırın başınızı gökyüzüne,görmek istediğinizi değil gördüğünüzü ... Hayat hiç mavi yerinden vurmadı.. Çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet olarak tanırım,

Karanlığı görünür kılan bir renktir mavi,öyle bilirim.. Sürükleyendir,bitmeyendir... Mavi olarak anlatmalıyım herşeyi... Kaldırın başınızı gökyüzüne,görmek istediğinizi değil gördüğünüzü söyleyin bana!

Yaşamın ta kendisidir mavi.. Belkide sadece bu yüzden ölmeye değil.. Yaşamaya mahkum edilmiştir.. Maviyi soruyordun,gözlerimden yüzüme yayılan maviyi mi

Bir renk değildir mavi huydur bende

Ve benim yetinmezliğimdir

Ve herkesin yetinmezliğidir belki

Denecektir ki bir süre

Ve denenecektir

Bir akşamüstünü düşünmek bir akşamüstünü düşünmekten başka nedir ki

Gönül gözü görendedir,derinler mavidir...
Read more
😇😇😇 Güzel haberlere ihtiyacı olanlara... #repost... @nornek Videoyu izleyin lütfen. Hele kitabı okuduysanız ve Bütün İyiler Biraz Küskündür’ü @butuniyilerbirazkuskundur siz de böyle yüzümüze tuttuysanız bir kez daha izleyin. Her izleyişte tüylerim diken diken oluyor. İngilizce ... 😇😇😇 Güzel haberlere ihtiyacı olanlara... #repost... @nornek Videoyu izleyin lütfen.
Hele kitabı okuduysanız ve Bütün İyiler Biraz Küskündür’ü @butuniyilerbirazkuskundur siz de böyle yüzümüze tuttuysanız bir kez daha izleyin.
Her izleyişte tüylerim diken diken oluyor. İngilizce seslendirmeye hayran oluyorum falan.
Çocuğumun mezuniyet töreninde falan gibiyim:) Bu kapağın tasarımcısı @yigitkaragoz @tbwaistanbul çalışanı. Ve @ilkaygurpinar ve TBWA İstanbul’daki ekibinin bu etkileyici video çalışmasıyla kapağım #Cannes’da, Cannes Lions ödüllerinde 2 kategoride yarıştı.
Biraz önce belli oldu ki, tasarımda kazanamamışız :( Oysa benim gönlümün efendisi bu kapak:) Ama #bütüniyilerbirazküskündür “düşük bütçe-büyük etki” başlığıyla hâlâ yarışta. Yani aslında belki de bu konuda iddialı olmalıyız:) Onu da kazanır ya da kazanmaz; şu videoyu izledikçe izliyorum, bu bir yazar için bu #ödül değil de nedir?
Kitabı alan, okuyan, başkalarına da okutan, bana yorum yazan ve bu hareketi yapıp bana fotoğraf gönderen herkese tekrar teşekkür ederim; minnettarım. Hâlâ paylaşamadığım onlarca yüzlü fotoğraf var.
Paylaşımlarda herkese adıyla hesabıyla teşekkür ediyorum, notlarım karıştı ondan yapamadım:) Söz, hepsini paylaşacağım.
Cannes işi ne büyük heyecanmış ya:) Önümüzdeki maçlara bakacağız:) (Bu arada videonun tamamı 1.14 saniye burası için bir tık kısaltıp bozduk, orijinali daha güzel) ❤️ #canneslions2018 #cannes #kitap #bookcover #bookcoverdesign #prize #artemisyayınları #yigitkaragoz #nilayornek #ilkaygurpinar #tbwaistanbul #bilgetekin #utkuyazıcı #evrimsaraçoğlu #emreırmak #arkınkahyaoğlu #allthegoodonesarealittlebroken
Read more
"Mavi Huydur Bende.... Hayat hiç mavi yerinden vurmadı..çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet olarak tanırım,karanlığı görünür kılan bir renktir mavi,öyle bilirim..sürükleyendir,bitmeyendir... mavi olarak anlatmalıyım herşeyi... kaldırın başınızı gökyüzüne,görmek ... "Mavi Huydur Bende.... Hayat hiç mavi yerinden vurmadı..çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet olarak tanırım,karanlığı görünür kılan bir renktir mavi,öyle bilirim..sürükleyendir,bitmeyendir... mavi olarak anlatmalıyım herşeyi...
kaldırın başınızı gökyüzüne,görmek istediğinizi değil gördüğünüzü söyleyin bana! yaşamın ta kendisidir mavi..belkide sadece bu yüzden ölmeye değil..yaşamaya mahkum
edilmiştir..
maviyi soruyordun, gözlerimden yüzüme yayılan maviyi mi
bir renk değildir mavi huydur bende
ve benim yetinmezliğimdir
ve herkesin yetinmezliğidir belki
denecektir ki bir süre
ve denenecektir
bir akşamüstünü düşünmek bir akşamüstünü düşünmekten başka nedir ki
gönül gözü görendedir,derinler mavidir..." #demetevgar #mavihuydurbende #edipcansever @temedragve
Read more
<span class="emoji emoji1f499"></span>Mavi huydur bende... Hayat hiç mavi yerinden vurmadı... Çünkü ben maviyi,beyazı koruyan masumiyet ...
Media Removed
Mavi huydur bende... Hayat hiç mavi yerinden vurmadı... Çünkü ben maviyi,beyazı koruyan masumiyet Olarak tanırım, Karanlığı görünür kılan bir renktir mavi, Öyle bilirim... Sürükleyendir,bitmeyendir... Mavi olarak anlatmalıyım herşeyi Kaldırın başınızı gökyüzüne, Görmek ... 💙Mavi huydur bende... Hayat hiç mavi yerinden vurmadı...
Çünkü ben maviyi,beyazı koruyan masumiyet
Olarak tanırım,
Karanlığı görünür kılan bir renktir mavi,
Öyle bilirim...
Sürükleyendir,bitmeyendir...
Mavi olarak anlatmalıyım herşeyi
Kaldırın başınızı gökyüzüne,
Görmek istediğiniz değil,gördüğünüzü
Söyleyin bana!
Yaşamın ta kendisidir mavi...
Belki de sadece bu yüzden ölmeye değil,
Yaşamaya mahkum edilmiştir..
Maviyi soruyordun,gözlerimden yüzüme
Yayılan maviyi mi?
Bir renk değildir mavi huydur bende
Ve benim yetinmezliğimdir
Ve herkesin yetinmezliğidir belki
Denecektir ki bir süre ve denenecektir
Bir akşamüstünü düşünmek
Bir akşamüstünü düşünmekten başka
Nedir ki?
GÖNÜL GÖZÜ GÖRENDEDİR,
DERİNLER MAVİDİR...💙Edip Cansever...
Masmavi bir bayram geçirmeniz dileğiyle🙏
#iyibayramlar #mutlubayramlar #ramazanbayramı #bayram #mavi #deniz #gökyüzü #ben🙈 #benimkadrajim #doğa #manzara #hayat #hayatakarken #zaman #zamanıdurdurmak #anıyakala #anıyaşamak
Read more
"Zaten aktör dediğin nedir ki? Oynarken varızdır, yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş seda ...
Media Removed
"Zaten aktör dediğin nedir ki? Oynarken varızdır, yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş seda olarak kalır. Bir zaman sonra da unutulur gider. Olsa olsa eski program dergilerinde soluk birer hayal olur kalırız. Görooorum, hepiniz gardoroba koşmaya hazırlanıorsunuz. Birazdan ... "Zaten aktör dediğin nedir ki? Oynarken varızdır, yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş seda olarak kalır. Bir zaman sonra da unutulur gider. Olsa olsa eski program dergilerinde soluk birer hayal olur kalırız.

Görooorum, hepiniz gardoroba koşmaya hazırlanıorsunuz. Birazdan teatro bomboş kalacak. Ama teatro işte o zaman yaşamaya başlar. Çünkü Satenik’in bir şarkısı şu perdelere takılı kalmıştır. Benim bir tiradım şu pervaza sinmiştir. Hıranuşla Virginia’nın bir dialogu eski kostümlerden birinin yırtığına sığınmıştır. İşte bu hatıralar o sessizlikte saklandıkları yerden çıkar, bir fısıltı halinde sahneye dökülürler.

Artık kendimiz yoğuz. Seyircilerimiz de kalmadı. Ama repliklerimiz fısıldaşır dururlar sabaha kadar. Gün ağarır, temizleyiciler gelir, replikler yerlerine kaçışır… Perde !"
#munirozkul
#rahatuyu
Read more
Neden hep mutluluğu ararız ya da sürekli onun peşinden koşarız.. Mutluluk nedir ki? Kime göre neye ...
Media Removed
Neden hep mutluluğu ararız ya da sürekli onun peşinden koşarız.. Mutluluk nedir ki? Kime göre neye göre mutluluk.. Oysa ki tam şu "an"da aslında ne kadar mutlu olduğumuzu hep sonradan mı anlamalıyız.. Hep bir sonraki bitmeyen ve yeni eklenen sıkıntılarda mı aslında "dün"ün yani "şimdi"nin ... Neden hep mutluluğu ararız ya da sürekli onun peşinden koşarız.. Mutluluk nedir ki? Kime göre neye göre mutluluk.. Oysa ki tam şu "an"da aslında ne kadar mutlu olduğumuzu hep sonradan mı anlamalıyız.. Hep bir sonraki bitmeyen ve yeni eklenen sıkıntılarda mı aslında "dün"ün yani "şimdi"nin anısını yaşar ve ne mutluyduk deriz... Hayat herkese zor.. Kimin ne zaman ne yaşadığını asla bilemeyiz.. Hayat bir sınav hepimize bir sınav.. Bu yüzden mutluluğun peşinden koşacağıma bırakayım da o benim peşimden koşsun.. #aniyasa #bizeheranhuzurmutluluk #kendimenot #bodrum
Read more
3.Bienali ertelediğimizde büyük bir acıyla dönmüştüm Ankara’ya..Geride bıraktığım dostlarımı ...
Media Removed
3.Bienali ertelediğimizde büyük bir acıyla dönmüştüm Ankara’ya..Geride bıraktığım dostlarımı düşünerek.. Merak eden neden ertelediğimize bakar.. Sesimiz çok vardı ama yoktu.. “sözden öte”yi gerçekten yaşamıştık..Ben evime dönüyordum ama onlar sıkıntıların icinde devam edeceklerdi.. ... 3.Bienali ertelediğimizde büyük bir acıyla dönmüştüm Ankara’ya..Geride bıraktığım dostlarımı düşünerek.. Merak eden neden ertelediğimize bakar.. Sesimiz çok vardı ama yoktu.. “sözden öte”yi gerçekten yaşamıştık..Ben evime dönüyordum ama onlar sıkıntıların icinde devam edeceklerdi.. Sonrasında başarmıştık coşkuyla. Devam demistik. Yılmadik. Yalnızdık.. Kariyerist bir ruha kanmadik. Kananı hemen anladık ve kabul etmedik.. Daha da birleştik. Sadece yaşayan bilir neler atlattığımızı, hangi şartlarda başardığımızı. Hatalarımızın da, sevaplarımızın da farkında olarak bir kez daha başardık. 10 yaşına kadar getirdik.. Hepsini sayamam can dostlarımın adını. O kadar çok ki.. “Kadim” nedir sanki bu şehirde oğrendim. Onlar da inandi bana.. Onlar olmasaydı malum.. Olmazdı.. Ailem oldular, korudular, kolladılar.. Yeni dostlar katıldı dünyama bu kez de, bir kez daha. Abartı değil yüreklerimiz beraber atıyor gerçekten. Öncelikle dostluğa “hû” dedik. İctenlik en sevdigimiz ortak kelimemiz oldu. Bizim bu sevdiğimiz kelimeye ortak olan, bizleri çoğaltan, maddi manevi destek veren “gerçek” ve “içten” kalplere bin teşekkür.. Güzel vedalara. 2020’den de önce burada kavuşmak dileğiyle.. Babamın kitapları gibi “Gide Gide” ve “hû dost“
Read more
Fantastik ötesi, gerçeküstü deneyimimiz #kadikoyanneleriyogada buluşmalarımız yaz tatiline ...
Media Removed
Fantastik ötesi, gerçeküstü deneyimimiz #kadikoyanneleriyogada buluşmalarımız yaz tatiline gir....medi 🤗 Daha önce @nefess_yoga 'da @ayseguldenktass ile olan gece buluşmalarımız, yarından itibaren her Cuma saat 11.00'de @atolyesahne kurucusu @tugcedurakci ile #Moda Sahil'de ... Fantastik ötesi, gerçeküstü deneyimimiz #kadikoyanneleriyogada buluşmalarımız yaz tatiline gir....medi 🤗 Daha önce @nefess_yoga 'da @ayseguldenktass ile olan gece buluşmalarımız, yarından itibaren her Cuma saat 11.00'de @atolyesahne kurucusu @tugcedurakci ile #Moda Sahil'de gerçekleşecek. Ayrıntılar ve kayıt için profildeki linke tık tık, site üzerinden yazının altına yorumlara bekliyoruz!
💫
Ne? #kadikoyanneleri Yogada
💫
Ne Zaman? 18 Mayıs 2018'den itibaren her Cuma günü saat 11.00-12.00 arası
💫
Nerede? Moda Starbucks’ın önünden ESKİ MODA İSKELESİ istikametinde sahile iniyorsunuz. Sahilden soldan devam ederken sağda baloncu amcayı ve tahta kamelyayı geçiyorsunuz. Solda tuvaletleri gördüğünüzde sapıyor ve çocuk parkına doğru konuşlanıyorsunuz 🙂 Bizi bulabilmeniz için ağaçları balonlarla süsleyecek.
💫
Kimler Katılabilir? 💫
Bu program 'Sağlıklı Yetişkin Üzerine' yapılmaktadır. Çocukları kabul edemiyoruz maalesef. Yürümeyen bebekler tabi gelebilir 🤗
💫
Eğitmen? Atölye Sahne kurucusu Tuğçe Durakçı
💫
Program? Vazişta #YOGA ; 'Geleneksel Yoga' anlayışıdır. Modül ayrımı yapmadan, zorlamadan, aşırı güç kullanmadan 'herkes için yoga' temelinde çalışmalar bütünüdür.
💫
Vazişta YOGA, India - Bangalore Vivekananda Yoga Üniversitesi  ve Türkiye Temsilcisi olan 'İstanbul Yoga Merkezi' bilimsel araştırmalarına dayanarak yoganın sağlık üzerine bir çok faydalarını ele almıştır.
💫
Programın Amacı Nedir? Kişinin zihin ve beden dengesi içerisinde yaşam kalitesini ve farkındalığını arttıracak, kendisi ve çevresi ile 'bir' uyum halinde dönüşüm sağlanması hedeflenmektedir.
💫
Program İçeriği Nedir? Seanslar; pranayama (nefes) çalışmaları ile başlar, asana (duruş) ve kendi teknik formülleri üzerinde devam eder
💫
Kayıt Olmaya Gerek Var Mı? Evet. 18 Mayıs Cuma günü saat 11.00'de gerçekleşecek ilk açık hava yoga buluşmamıza katılmak için bu yazının altına yorumlarınızı bekliyoruz.
💫
Önemli Notlar? Rahat kıyafetler giyiniz, mat ya da plaj havlunuzu getiriniz. Seansa en geç 10 dakika önce gelmeniz ricadır.
💫
Yazının devamı ve kayıt için link profilde ya da : https://kadikoyanneleri.com/2018/05/kadikoy-anneleri-yogada-yaz-programi-basladi/ 💫
#kadıköy #mutluannemutlubebek #yoga
Read more
“Kimsenin adamı değilim. Adımı duvarlara yazmasınlar. Ne CHE kadar yakışıklıyım, ne ABD kadar ...
Media Removed
“Kimsenin adamı değilim. Adımı duvarlara yazmasınlar. Ne CHE kadar yakışıklıyım, ne ABD kadar vahşi. Kendi halinde biriyim. * Beni denemesinler. Kim bilir ne kadar kuvvetliyim? Ringe çıktığım zaman. Vurduğumu devirebilirim. * Hey Türk! Sen kimsin? Gökyüzüne bak görürsün. Diyeceğim ... “Kimsenin adamı değilim. Adımı duvarlara yazmasınlar. Ne CHE kadar yakışıklıyım, ne ABD kadar vahşi. Kendi halinde biriyim.
* Beni denemesinler. Kim bilir ne kadar kuvvetliyim? Ringe çıktığım zaman. Vurduğumu devirebilirim.
* Hey Türk! Sen kimsin? Gökyüzüne bak görürsün. Diyeceğim ama körsün. İyisi mi toprağa tut kulağını. Şühedanın anlattığı destanı dinle.
* Senin çivili çizmelerin var. Çocukların yüzüne basıyorsun. İşkence de bir sanattır. Sana alçak diyeceğim ama. O da nihayet bir sıfattır.
* Sızlanmak bana yakışmaz. Kendi halinde biriyim. Yedi kat yerin dibine gömsen. Toprak dostumdur, diriyim.
* Ben gönül yapmakla görevliyim. Sen can almaya devam et. Bir gün elbet görüşeceğiz. Evveli adalet, sonu adalet.
* Kim olduğumu sormuştun dinle: İbrahim milletindenim, Hz. Peygamber ümmetinden. Senin bastığın yerde ot bitmezken. Ben üç kıtayı mamur edenim.
* Hey sen! Para ile sevişen gladyatör. Seni kim markalayıp vitrine koydu? Hayâsını kaybetmiş kimse o. Sanmasın beni de kumpasına sığdırır.
* Çoklarına güvendim ben. Çoğunu maziye gömdüm. Kime güvendimse tosbağa çıktı, tecrübeliyim ben.
* Bana strateji gerekmez. Ne takdir, ne teşekkür. Serapa ciddiyetten yontulmuş bir vefayım ben.
* Refaha karnım toktur ve konfora. Ne silah isterim ne makyaj. Sömürüye karşıyım. Ancak mecburiyet tahtında yapılır savaş.
* Çağ nedir ki, çağdaşlık ne olsun? İlerleme diyorsun varsın senin olsun. Ne vakte kadar sürecek bu yağma, bu tekebbür. Oysa gün akşamlıdır. Bugün bana yarın sana.
* Ben kanaat makamına çıkmışım yavrum. Hamasete bağlama.
* İslâm'ın çekilmiş kılıcıyım. Emaneti kucaklamış gidiyorum; ezelden ebede. Yarı yolda düşersem eğer. Ne demiş şair: “Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.”’ Dedi diğeri. Gitti. Türkmen’im. Minnettarım.
Read more
 #Repost @aysegultutanlar ・・・ #Repost @askpatinefestir ・・・ #Repost @hundekatze_suchen_einzuhause ・・・ <span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f6a8"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻Lütfen ...
Media Removed
#Repost @aysegultutanlar ・・・ #Repost @askpatinefestir ・・・ #Repost @hundekatze_suchen_einzuhause ・・・ 🏻🏻🏻🏻🏻🏻🏻🏻🏻🏻Lütfen okuyun #Repost @kedilermeclisi with @. ・・・ #Repost @askpatinefestir ・・・ #Repost @askpatinefestir. ANNELERİNİN ... #Repost @aysegultutanlar
・・・
#Repost @askpatinefestir
・・・
#Repost @hundekatze_suchen_einzuhause
・・・
🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻Lütfen okuyun #Repost @kedilermeclisi with @.
・・・
#Repost @askpatinefestir
・・・
#Repost @askpatinefestir. ANNELERİNİN YANINDA BULUNDULAR AMA MAALESEF ANNE ÖLİMÜŞTÜ.. GİZLİCE BAKILIYORLAR YARDIM BEKKŞYORLAR
・・・
#Repost @sahipsiz_patiler
・・・
YUVALARI ARANIYOR

Balıkesir
0553 479 5440 "bu sabah saat 7.00 de anneleri ölen yavruları topladım ve gizli saklı evimin balkonuna soktum bu çocukları an itibariylede evimin balkonundalar..ancak belirtiğim gibi ben kiracıyım ve evimde zaten zor kabulendirdiğim3 tane minyatür pincherim var.şimdi sizden ricam lütfen bu çocukları acil tarafından sahiplenecek hayvan severlerden haber bekliyorum'ki bende zor durumda kalmak istemiyorum....dünden beri benim sayfamda onlarca insan anneye olan üzüntülerden dolayı yavruları merak ediyordu haklı olarakta endişeleniyorlardı, durumları nedir ve neredeler diye,endişelinecek bir durum yok ancak lütfen sahiplenecek kişilerden bir an önce benimle irtibata geçmeleri önemle rica olunur." https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10205984473343308&id=1004665506 ( 07.06.2015 )
Read more
 #tbt #1961 #adana #davetiye ZERAFET Asalet ve zerafet parayla satın alınamıyor,sonradan ...
Media Removed
#tbt #1961 #adana #davetiye ZERAFET Asalet ve zerafet parayla satın alınamıyor,sonradan da öğrenilmiyor.Doğuştan varsa var,yoksa geçmiş olsun.Mayıs ayında(Adana’ya son gidişimde) küçük ablam(Zuhal),sen eski şeyleri seviyorsun bak sana Ne göstereceğim,dedi.Annemin davetiyesini ... #tbt #1961 #adana #davetiye
ZERAFET

Asalet ve zerafet parayla satın alınamıyor,sonradan da öğrenilmiyor.Doğuştan varsa var,yoksa geçmiş olsun.Mayıs ayında(Adana’ya son gidişimde) küçük ablam(Zuhal),sen eski şeyleri seviyorsun bak sana Ne göstereceğim,dedi.Annemin davetiyesini çıkardı.Nasıl zarif,nasıl asil? Annemin soyadını hemen babamınkiyle aynı olarak yazmışlar,çünkü nikah düğünden 3 ay önce yapılmış,babamın baba ismi yok,çünkü babam babasını 7 yaşındayken kaybetmiş o nedenle en büyük abisinin ismi var.Kısa ve net bir Türkçe ile yazılmış,gereksiz süslü cümleler,etrafı tüllü çıkıntılar yok.(Dava aşkımız, davacı kalbimiz. Yargıç sözlerimiz, şahit gözlerimiz. Yuva kurmak dileğimiz, mesut olmak emelimiz. Sizleri de aramızda görmek en büyük isteğimiz,gibi saçmalamalar mesela).Diğer fotoğrafta ise benim davetiyem var,sade ve ekonomik😄😄😄😄 vallahi benim için önemli kısım ekonomik olmasıydı.(Hatta o kadar ki bununla ilgili çokkkkk trajikomik bir anım var haftaya da onu yazacağım bana hatırlatın.)Barış’ın kliniğinden 3 kişi aynı ay evlendik biz,ve iki asistan doktor daha,hazırlıklardan bahsediyoruz; -ayyyyy gelinlik çok tuttu davetiyeye çok az para kaldı
-yahu davetiye dediğin nedir ki altı üstü kağıt ne kadar tutabilir?
-olur mu öyle deme,bir sedefli Amerikan Bristol beğendim adeti 40₺!
-şşşttt sessiz olayım da anlamadığım belli olmasın(iç sesim.) Ay yok ben sade seviyorum,Barış da benim gibi sadelikten yana.
Akşam
-Barışşşş sizin klinikteki kızlarla konuştum davetiyeler 40₺ miş.
-olsun alırız.
-aşkımmm adeti adeti
-biz printerden baskıyla çıkarsak olmuyor mu?
-bence olur ama elalem ne derciler izin vermez!
Nöbetsiz bi cumartesi( zaten düğün hazırlıklarını hep nöbetsiz Cumartesi’lere getirdik o nedenle 1 yılda anca hazırlandık Ve nöbetsiz bi cumartesi de düğün yaptık)atladık gittik Eminönü’ne davetiyecilerin olduğu bir cadde var oraya.En ekonomik ama çaktırmayanı seçtik,zarfı da lacivert yaptık ki zengin göstersin. Bu arada anneme de çok bozuldum davetiyesini neden ablama vermiş de bana değil? Bak şimdi #hikaye yi yazarken gaza geldim,haftaya #adana ya gideyim de hesap sorayım.
Read more
“zaten aktör dediğin nedir ki? oynarken varızdır. yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş seda ...
Media Removed
“zaten aktör dediğin nedir ki? oynarken varızdır. yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş seda olarak kalır. bir zaman sonra da unutulur gider. olsa olsa eski program dergilerinde soluk birer hayal olur kalırız.görüyorum hepiniz gardroba koşmaya hazırlanıyorsunuz. birazdan tiyatro ... “zaten aktör dediğin nedir ki? oynarken varızdır. yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş seda olarak kalır. bir zaman sonra da unutulur gider. olsa olsa eski program dergilerinde soluk birer hayal olur kalırız.görüyorum hepiniz gardroba koşmaya hazırlanıyorsunuz. birazdan tiyatro bomboş kalacak. ama tiyatro işte o zaman yaşamaya başlar. çünkü satenik’in bir şarkısı şu perdelerden birine takılı kalmıştır. virjinya’nın bir diyaloğu eski kostümlerin birinin yırtığına sığınmıştır. işte bu hatıralar, o sessizlikte saklandıkları yerden çıkar, bir fısıltı halinde yine sahneye dökülürler. artık kendimiz yokuz. seyircilerimiz de kalmadı. ama repliklerimiz fısıldaşır dururlar sabaha kadar.
gün ağarır, temizleyiciler gelir, replikler yerlerine kaçışır. perde!“ #dünyatiyatrogünü #27martdünyatiyatrogünü
Read more
İmam-ı Gazali Hazretleri buyurdu ki; "Allahü teâlanın kazasına rıza göstermek, makamların en ...
Media Removed
İmam-ı Gazali Hazretleri buyurdu ki; "Allahü teâlanın kazasına rıza göstermek, makamların en yükseğidir ve bundan üstün başka bir makam yoktur." Ömer bin Abdülaziz Hazretleri buyurdu ki; "Takdir edilene sevinirim." "Acaba takdir nedir? Ne istersin?" dediklerinde; "Allahü teâlanın ... İmam-ı Gazali Hazretleri buyurdu ki; "Allahü teâlanın kazasına rıza göstermek, makamların en yükseğidir ve bundan üstün başka bir makam yoktur."
Ömer bin Abdülaziz Hazretleri buyurdu ki;
"Takdir edilene sevinirim."
"Acaba takdir nedir? Ne istersin?" dediklerinde; "Allahü teâlanın alnıma yazdığını isterim." dedi...
İbn-i Mesûd Hazretleri buyuruyor ki; "Olan birşeye; "Keşke olmasa idi" veya olmayan bir şeye; "Keşke olsaydı" demektense taş yemeyi tercih ederim."
Allahü teâlâyı sevmeyi ve O'nun sevgisi ile meşgul olmayı kabul eden, rızayı inkar edemez. Çünkü seven, sevdiğinin her yaptığına razı olur.
Rabiat-ül Adviyye Hazretleri'ne; "Kul ne zaman rıza mertebesine ulaşır?" diye sorunca şu cevabı verir; "Allahü teâlanın nimeti kadar, musibeti de kendisini memnun edince..."
Resulullah efendimiz buyurdu ki;
"Kıyamet gününde ümmetimden bir kısmına cennete uçmaları için kanat yaratılır. Melekler onlara ;
"Hesabınız, ameliniz tartıldı mı, sıratı gördünüz mü?" derler.
"Biz bunların hiçbirini görmedik" diye cevap verince melekler;
"Siz kimsiniz" derler.
"Hazreti Muhammed'in ümmetiyiz" derler. Melekler; "Ne amel işlediniz ki bu ihsana kavuştunuz?" derler.
"Bizim iki hasletimiz vardır; biri, yalnız iken günah işlemeye utanırdık; ikincisi Allahü teâlanın bize verdiği az bir rızka razı olurduk." derler...
Melekler; "Bu dereceye kavuşmak hakkınızdır." derler. @kibarikelam
Read more
Sevginin karşısında öfkenin gücü nedir ki? Dostluğun derinliğinde yüzmek varken düşmanlığın sığlığında boğulmak akıl kârı işmidir?. Sevginin , neşenin , dostluğun aydınlığında güçlü ve güçsüz, hükmeden ve hükmedilen ayrımlarını yok etmiş bir dostluk. İstese bir ısırıkta öldürebileceği ... Sevginin karşısında öfkenin gücü nedir ki?
Dostluğun derinliğinde yüzmek varken düşmanlığın sığlığında boğulmak akıl kârı işmidir?.
Sevginin , neşenin , dostluğun aydınlığında güçlü ve güçsüz, hükmeden ve hükmedilen ayrımlarını yok etmiş bir dostluk.
İstese bir ısırıkta öldürebileceği sevimli mi sevimli kaz dostu karşısında yumak olmuş yumuşacık olmuş , oynarken bile canı yanmasın diye özen gösteren bir köpek ve belli ki köpeğe sırılsıklam aşık peşini bırakmayan kalbi ve tüyleri bembeyaz bir
Kaz .
Ne av kalmış ne avcı, ne korkan var ne korkutan .

Canlar ; kaz olun köz olmayın , köpöş olun dalaş olmayın.
Şu güzelleri, güzellikleri, bu derin muhabbeti görüpte hala sevginin herşeyi ama herşeyi ve yine herşeyi aşan , saran, taşan gücüne inanmamak mümkün mü ? “ İyi ama, doğru ancak , ah nerde, keşke , meşke “ falan filan türünden negatifler ve negatiflikler bizim yolun yolcuları değil.

Kalp çarpıyor , umut her daim hayatta.
Kazla köpoş oynaşıyor. İki ayrı canlı türü, tek bir Can olmuş , dost olmuş .
Göya aynı canlı türü olan insan didişip durmakta.
Dostlar ; kaz olun köz olmayın , köpöş olun dalaş olmayın.
Bizi bir aile yapan , tanıştığımızda , orda burda , konserde , uçakta , yolda , kitapçıda merhaba dediğimizde , birkaç saniye önce tanışmamış olmamıza rağmen hissettiğimiz samimiyet , dostluk ve muhabbetin kaynağı işte bu sevgi.

Sizi bu yüzden çok ama çok seviyorum . —————————————————————— Love has no boundaries .
Read more
Efendimmm, bu yanımda gördüğünüz adamı yıllardır paylaşımlarımdan artık tanıyorsunuz. “Hangisi ...
Media Removed
Efendimmm, bu yanımda gördüğünüz adamı yıllardır paylaşımlarımdan artık tanıyorsunuz. “Hangisi Karısı” ve “Bir Bu Eksikti” oyunlarımızın hem yönetmeni hem de en usta oyuncusudur kendisi... Bu fotoğraf da geçen sene, “Bir Bu Eksikti” oyunumuz için çekilmişti. ( Saçlarım sarı olduğu ... Efendimmm, bu yanımda gördüğünüz adamı yıllardır paylaşımlarımdan artık tanıyorsunuz. “Hangisi Karısı” ve “Bir Bu Eksikti” oyunlarımızın hem yönetmeni hem de en usta oyuncusudur kendisi... Bu fotoğraf da geçen sene, “Bir Bu Eksikti” oyunumuz için çekilmişti. ( Saçlarım sarı olduğu için fotoğrafı siyah beyaz yaptım ☺️ o halimi hiç hatırlamayalım )
Gelelim bu önemli adama; şimdi efendim, ülkemiz eğer, sanat ağırlıklı, sanata ve sanatçıya değer veren bir ülke olsaydı, Can Törtop @can.tortop adını çok büyük platformda sıklıkla duymuş olacaktınız, gerçi hiçbir şey için geç değil, hala umudumuz var bu ayrı... Hayatımda az “zeki” adam tanıdım, bu adam onların en başında geliyor. Eğer sahnede izlemediyseniz mutlaka izleyin ve yetenek nedir görün. Az kaldı kavuşmaya!!! Oyunlarımız başlıyor!!! Yani, oyuncuyum diye geçinen “tipler” , hem izlesinler, hem de fırsat bulup, onunla bir saat sohbet edip, kendisinin engin bilgilerinden faydalanmaya çalışsınlar... Anlayabilirlerse tabi... Ne şanslıyım ki ben, yeni sezonda yine yönetmenimsin, iyi ki dostumsun, iyi ki bana tiyatro sahnesinde şans verdin ve iyi ki bana bir çok şey öğrettin. Tekrar teşekkürler ve nice mutlu yıllar hocam!!! Hep beraber, sevdiklerinle, bol oyunlarla geçecek güzel yılların olsun!! Seni seviyoruz!!! @tiyatrodunyasioyunculari 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🎭🎭🎭
Read more
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi? En kesîf orduların yükleniyor ...
Media Removed
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi? En kesîf orduların yükleniyor dördü beşi, Tepeden yol bularak geçmek için Marmara'ya- Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya. Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı! Nerde -gösterdiği vahşetle- "bu: bir Avrupalı!" ... ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE
Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi?
En kesîf orduların yükleniyor dördü beşi,
Tepeden yol bularak geçmek için Marmara'ya- Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.
Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı!
Nerde -gösterdiği vahşetle- "bu: bir Avrupalı!" Dedirir -yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi, Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yâhud kafesi!
Eski Dünyâ, Yeni Dünyâ, bütün akvâm-ı beşer, Kaynıyor kum gibi, tûfan gibi, mahşer mahşer. Yedi iklîmi cihânın duruyor karşına da, Ostralya'yla berâber bakıyorsun: Kanada! Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk; Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.
Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ... Hani, tâ'ûna da züldür bu rezîl istîlâ! Ah o yirminci asır yok mu, o mahlûk-i asîl, Ne kadar gözdesi mevcûd ise, hakkıyle sefîl, Kustu Mehmedciğin aylarca durup karşısına; Döktü karnındaki esrârı hayâsızcasına.
Maske yırtılmasa hâlâ bize âfetti o yüz... Medeniyyet denilen kahbe, hakikat, yüzsüz.
Sonra mel'undaki tahrîbe müvekkel esbâb, Öyle müdhiş ki: Eder her biri bir mülkü harâb.
MEHMET AKİF ERSOY
#turkey_home #turkey #turkeywelcomesyou #travelturkeyy #travel #instatravel #instatraveling #instatraveller #likeforlike #like4like #instalike #Çanakkale #şehitlik #kilitbahir #conkbayır #57alay #Atatürk #18mart
Read more
Ramazan ayının üstünlüğü, fazileti Sual: Oruç tuttuğumuz ay olan Ramazan ayının, diğer aylardan ...
Media Removed
Ramazan ayının üstünlüğü, fazileti Sual: Oruç tuttuğumuz ay olan Ramazan ayının, diğer aylardan üstünlüğü, farkı, fazileti nedir? Cevap: İslâmın beş şartından dördüncüsü, mübarek Ramazan ayında, her gün oruç tutmaktır. Oruç, hicretten 18 ay sonra, Şaban ayının onuncu günü, ... Ramazan ayının üstünlüğü, fazileti
Sual: Oruç tuttuğumuz ay olan Ramazan ayının, diğer aylardan üstünlüğü, farkı, fazileti nedir?

Cevap: İslâmın beş şartından dördüncüsü, mübarek Ramazan ayında, her gün oruç tutmaktır. Oruç, hicretten 18 ay sonra, Şaban ayının onuncu günü, Bedir gazasından bir ay evvel farz oldu. Ramazan, yanmak demektir. Çünkü bu ayda oruç tutan ve tevbe edenlerin günahları yanar, yok olur. Selmân-ı Fârisî hazretleri, Resûlullah efendimizin Şaban ayının son günü hutbede şöyle buyurduğunu bildirmektedir: (Ey Müslümanlar! Üzerinize öyle büyük bir ay gölge vermek üzeredir ki, bu aydaki bir gece ki Kadir gecesi, bin aydan daha faydalıdır. Allahü teâlâ, bu ayda, her gün oruç tutulmasını emretti. Bu ayda, geceleri teravih namazı kılmak da sünnettir. Bu ayda, Allah için ufak bir iyilik yapmak, başka aylarda, farz yapmış gibidir. Bu ayda, bir farz yapmak, başka ayda yetmiş farz yapmak gibidir. Bu ay, sabır ayıdır. Sabredenin gideceği yer Cennettir. Bu ay, iyi geçinmek ayıdır. Bu ayda müminlerin rızkı artar. Bir kimse, bu ayda, bir oruçluya iftar verirse, günahları affolur. Hak teâlâ, onu Cehennem ateşinden azad eder. O oruçlunun sevabı kadar, ona sevap verilir.) Eshâb-ı kiram; -Ya Resûlallah! Her birimiz, bir oruçluya iftar verecek, onu doyuracak kadar zengin değiliz, deyince. Resûlullah efendimiz; (Bir hurma ile iftar verene de, yalnız su ile oruç açtırana da, biraz süt ikram edene de, bu sevap verilecektir. Bu ay, öyle bir aydır ki, ilk günleri rahmet, ortası af ve mağfiret ve sonu Cehennemden azad olmaktır. Bu ayda, emri altında olanların vazifesini hafifletenleri, Allahü teâlâ affedip, Cehennem ateşinden kurtarır. Bu ayda dört şeyi çok yapınız! Bunun ikisini Allahü teâlâ çok sever. Bunlar, Kelime-i şehadet söylemek ve istiğfar etmektir. İkisini de, zaten her zaman yapmanız lâzımdır. Bunlar da Allahü teâlâdan Cenneti istemek ve Cehennem ateşinden Ona sığınmaktır. Bu ayda, bir oruçluya su veren bir kimse, kıyamet günü susuz kalmayacaktır)buyurdu.
Read more
Paylashdigim story-lerde tez tez bu filleri gorursunuz. Coxlari yazir ki, bu fillerin anlami ...
Media Removed
Paylashdigim story-lerde tez tez bu filleri gorursunuz. Coxlari yazir ki, bu fillerin anlami nedir. Anlami odur ki, fil ugur ve qazanc simvoludur. Men inanclara inanan biri deyilem, Allahdan bashqa da inancim yoxdur. Amma bu filleri ozume talisman goturmushem ve mashinlarima qoymusham. ... Paylashdigim story-lerde tez tez bu filleri gorursunuz. Coxlari yazir ki, bu fillerin anlami nedir. Anlami odur ki, fil ugur ve qazanc simvoludur. Men inanclara inanan biri deyilem, Allahdan bashqa da inancim yoxdur. Amma bu filleri ozume talisman goturmushem ve mashinlarima qoymusham. Her ikisini danishiq engelli bir adamdan almisham (kafeleri gezib satirdi 3 manata) , evvel birini aldim, sonra 2ci mashini alanda digerini. Demirem ki uguru onlar mene getirir, sadece men onlardan shuuralti pozitiv aura aliram ve hereket edirem . Sozumun cani odur ki, insan inanmalidi, ozune inanmalidi ve ireli baxmalidir. Talismanlar ise sadece komek edir sene. #javidsafarov #irelibax
Read more
 #Repost @serpilkirbooks with @get_repost ・・・ Susan Ee || Meleğin Düşüşü . #alinti ..."Somurtmuyorum," ...
Media Removed
#Repost @serpilkirbooks with @get_repost ・・・ Susan Ee || Meleğin Düşüşü . #alinti ..."Somurtmuyorum," diye karşılık verdim fısıldayarak. "Tabii ki. Senin gibi bir kız, benim gibi savaşcı bir yarı tanrıyla yan yana. Neden somurtasın ki? Benimle olmanın yanında tekerlekli sandalyeyi ... #Repost @serpilkirbooks with @get_repost
・・・
Susan Ee || Meleğin Düşüşü .
#alinti
..."Somurtmuyorum," diye karşılık verdim fısıldayarak. "Tabii ki. Senin gibi bir kız, benim gibi savaşcı bir yarı tanrıyla yan yana. Neden somurtasın ki? Benimle olmanın yanında tekerlekli sandalyeyi geri de bırakmanın lafı mı olur?"
Az daha yerdeki bir dala takılıp düşecektim. "Benimle dalga geçiyorsun herhalde."
"Savaşçı statümle ilgili asla dalga geçmem."
"Aman Tanrım." Fısıldamayı unutmuştum, o yüzden hemen sesimi alçalttım. "Altı üstü kendini beğenmiş bir kuşsun. Tamam, biraz adalelisin,ona lafım yok. Ama kuş dediğin de nedir ki zaten? Azıcık evrimleşmiş bir kertenkele. Sen de busun işte."
.
#kitapyorumu
Nasıl nasıl bu kadar uzun bir süre bekletmiş olabilirim bu seriyi biri bana anlatsın!! Dün öğle saatlerinde başlayıp akşama biten, keyifle okutan, son sayfalarda aglatan,deli gibi meraklarda bırakan bir kitaptı.
Çıkış tarihine bakınca o dönemlerde bu türün çeşitlerini epey okuduğumuzu hatırlıyorum, sanırım bundandır ki arada kaynamış(kendi sorumu kendime anlattım SORUN YOK✋).
Dünya savaşcı melekler tarafından istila edilmiş durumda. Içlerinde pek de iyi melek yok ve o hep bildiğimiz koruyucu melek tabirini yerle bir ediyorlar. Penryn, kafayı sıyırmış annesi ve tekerlekli sandalyeye mahkum kiz kardeşi ile bir gece sessizce kaçmaya çalışır. Ne var ki meleklerin kendi içlerindeki savaşın arasına düşerler. Raffe, melek arkadaşları tarafından kanatları kesilir ve bu duruma tanık olan Penryn ve kız kardeşi Paige olayın tam ortasında bulur kendilerini. Penryn kızkardeşini korumak istese de kanat kesen meleklerin onu kaçırmasına engel olamaz. Şimdi elinde, düşmüş bir melek ve koparılan kanatlar var. Raffe'nin hayatı Penryn'in elinde, tek bir şartla kanatlarını iade eder; Penryn'e kiz kardeşini bulmakta yardımcı olacaktır. Bu, kuşların inine girmeyi gerektirsede. Şimdi ikilimiz bir şekilde Meleklerin Üssüne ulaşacak ve Paige kurtaracaktir.
.
Keyifle okunann harika bir kitaptı. Bu kitapla #leydilerdexokuyor etkinliğimizin üçüncü ve son kitabını okumuş bulunuyorum. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere. .
@dexpub #sussanee #düşmüşmelek #book #kitap #books #instabook #likebook #instabook
Read more
Sayın yargıç, saygı değer hakimler ve savcı bey.. Sizler dünyada seri cinayetler olarak sınıflandırılan cinayet davalarının olduğunu biliyorsunuz. Nadir vakalar dışında tüm bu katiller polis tarafından yakalanıyor. Katiller ve suçlulara, işledikleri cürümlerin cezası verilebiliyor. ... Sayın yargıç, saygı değer hakimler ve savcı bey.. Sizler dünyada seri cinayetler olarak sınıflandırılan cinayet davalarının olduğunu biliyorsunuz. Nadir vakalar dışında tüm bu katiller polis tarafından yakalanıyor. Katiller ve suçlulara, işledikleri cürümlerin cezası verilebiliyor. Bu nasıl oluyor? Çünkü ortada bir ceset var. Olay yerinde caniye dair izler olduğu için.
Ama ya bir ruh öldürülürse?
Ama bir ruhu öldürmenin -müvekkilimde olduğu gibi- cezası nedir? Maalesef bu tür suçları yargılayabilmek yıllar alıyor.
Örneğin birkaç gün önce bir gazetede okumuştum; zavallı bir kadın iki erkek tarafından cinsel tacize uğramıştı. Ve Allah'a şükür kaçabilmiş ve polise suç duyurusunda bulunmuştu. Ve emniyet güçlerimiz o adamları dört saatten az bir sürede yakaladı. Ve o iki kişi suçlarını iki saatten az bir sürede itiraf ettiler. Ama keşke tek suçları bu olsaydı. Otuz beş tane daha cinsel taciz vakaları varmış. Otuz beş taciz ama bir şikayet bile yoktu.

Nasıl olur da, bu memlekette otuz beş cinsel taciz vakası gerçekleştiği halde bir mağdur bile şikayette bulunmaz? Bunun sebebi nedir? Sebebi nedir, savcı bey?
Sebebi; kurbanın ve kurbanın ailesinin itibarlarını korumak amacıyla akrabaları arasındaki ve çevredeki itibarlarını korumak amacıyla suçlunun yanında yer alarak suçu örtbas etmeleridir.
Neden ve hangi adla mağdur edilen bir kimse yıllarca kendisinden nefret ederek yaşamaya razı olmalı hem de sesini çıkarmamalı ve hiçbir yere şikayette bulunmamalı? Neden?
Doğduğumuz andan beri kulağımıza sürekli söylenen sözlerden olabilir mi? ''Şşş! Sessiz ol! Sakin!'' ''Kızlar bağırmaz.'' ''Kızlar çığlık atmaz.'' #şşşkızlarbağırmaz #hissdokhtarhafaryadnemizanand #hushgirlsdontscream #iranfilm #pouranderakhshandeh #merilazarei #tannaztabatabaei #kisacikfilm
Read more
BUGÜN 13. CUMA ÜSTELİK BİR DE GÜNEŞ TUTULMASI VAR… Bu sabah üzerimde bir ton ağırlıkla uyandım. ...
Media Removed
BUGÜN 13. CUMA ÜSTELİK BİR DE GÜNEŞ TUTULMASI VAR… Bu sabah üzerimde bir ton ağırlıkla uyandım. İki tane en koyusundan kahve yaptım ama kafam hala leyla… Nedir acaba bu durum diye ofiste söylenirken, bizim çocuklardan biri atıldı hemen: ‘Bugün 13. Cuma; üstelik bir de Güneş Tutulması ... BUGÜN 13. CUMA ÜSTELİK BİR DE GÜNEŞ TUTULMASI VAR…

Bu sabah üzerimde bir ton ağırlıkla uyandım. İki tane en koyusundan kahve yaptım ama kafam hala leyla…
Nedir acaba bu durum diye ofiste söylenirken, bizim çocuklardan biri atıldı hemen: ‘Bugün 13. Cuma; üstelik bir de Güneş Tutulması var!’
İyi tamam da hep duyageldiğimiz bu 13. Cuma’nın alameti farikası nedir? Oturdum, kendi çapımda bir araştırma yaptım. Benim gibi bilmeyen ve işin aslını astarını merak edenler için dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım…
Hikayenin kaynağına inmek için 900 yıl kadar öncesine gitmemiz gerekiyor. Haçlı Seferleri’nin devam ettiği 1118 yılında, Kudüs’e giden Haçlıları ve hacıları korumak için ‘Tapınak Şövalyeleri’ isimli, ne oldukları hala çok tartışmalı bir örgüt kurulmuş. Merak edenler Aytunç Altındal’ın konuyla ilgili kitaplarına göz atabilir. Nur içinde yatsın Aytunç Bey bu konularda deryaydı.
Bu tuhaf yapılanma, zaman içinde müthiş güçlenmiş. Ve Avrupa’yı yöneten krallar tarafından tehlike olarak görülmeye başlanmış. Sonunda Papa bunları aforoz etmiş, Fransa Kralı 4. Philippe de yakaladığı tüm Tapınakçıları 13 Ekim 1307 Cuma günü yakarak, infaz etmiş. İşte bu yüzden o gün bugündür Avrupa ülkelerinde uğursuz kabul edilmiş 13. Cuma.
Ama zaten başlı başına 13 sayının uğursuz olduğuna inanılıyor Batı dünyasında. Çünkü Hz. İsa’nın çarmıha gerilmeden önceki son akşam yemeğinde toplam 13 kişi varmış masada; İsa ile 12 Havarisi. İşte biraz da bu yüzden 13 sayısını çağrıştıran her şey lanetli olarak nitelendirilmeye başlanmış.
Yahudiler’e göre ise 13 sayısının uğursuz olmasının nedeni İbrani alfabesinin 13. harfinin ‘mavet’ yani ‘ölüm’ sözcüğünün ilk harfi olan ‘m’ olmasıymış.
Velhasıl bazı ülkelerde evlerin kapılarına 13 numarası verilmiyor. Bir çok otelde de 13 numaralı oda yok. Tıpkı asansörlerde olmadığı gibi… Sıralama 11, 12, 12A, 14 şeklinde devam ediyor. Yazarsam belki biraz hafiflerim dedim, aksine üzerimdeki ağırlık daha arttı. Güneş tutulması meselesine de girecektim ama kusuruma bakmayın beni afakanlar bastı. En iyisi kafama bir kova buzlu su dökeyim ben, siz güneş tutulmasının tüm detaylarını @twitburcc ’tan takip edin.
Read more
Şu kedi yavrusu gibi taşıdığım bebişin anneciği ne çekti <span class="emoji emoji1f602"></span> ... İlk doğumunda sezaryen yapılmış ...
Media Removed
Şu kedi yavrusu gibi taşıdığım bebişin anneciği ne çekti ... İlk doğumunda sezaryen yapılmış olması ve annemizin ikinci doğumda da vajinal doğum tercih etmemesi nedeniyle zaten sezaryen planlamıştık Ama ne zamana? 40. hafta dolup da, doğum tarihi gelince yaparız diye düşünmüştük ... Şu kedi yavrusu gibi taşıdığım bebişin anneciği ne çekti 😂
...
İlk doğumunda sezaryen yapılmış olması ve annemizin ikinci doğumda da vajinal doğum tercih etmemesi nedeniyle zaten sezaryen planlamıştık 👍
Ama ne zamana? 40. hafta dolup da, doğum tarihi gelince yaparız diye düşünmüştük 👍
...
Peki beklenen doğum tarihi ne zamandı??? 🙄
Uzuun yaz tatilimden hemen sonra 😳
...
Yani ben 15 gün tatil yapacaktım, annemizin doğumu başlamazsa dönüşte sezaryeni gerçekleştirecektik 😷
...
Gitmeden kontrollerimizi yaptık, “bu doğum kesin başlamaz” diye okuyup üfledik, tatile çıktık 😎
Hee bu arada doğarsa da koşup yetişecektik 🚀 hiç yapmadığımız iş değil 🤓
...
Doğum tarihinden hemen önce ben tatil yapmışım bu da birşey mi ki? 🤨
Asıl bomba 💣 babamızın bayram ve sonrasında “hac” görevi için gidecek olmasıydı 😬
...
Doktor dediğin nedir ki? Koşar yetişir, yetişmezse de, aslanlar gibi ekibi var 🦁
Peki ya baba olmazsa 🤢
...
İşte annemiz son 15 gününü instagramdan doktorunun tatilini, WhatsApp’tan kocasının hac ziyaretini takip ederek geçirdi 🤯
...
Bu arada da tosuncuk büyüdü büyüdü, bol yanaklı, koca göbekli bir delikanlı oldu 🐨
Tam 4190 gram doğdu 🐣
...
Doğumda gördüğünüz gibi bendeniz mevcut idim 😷
Babamız ise??? 😲
Korkmayın korkmayın o da ameliyathanede, eşinin yanındaydı 🤩
...
Artık benim son kontroldeki okuyup üflemem mi, babanın kutsal topraklardaki duaları mı, yoksa annenin temiz kalbi mi iş yaradı bilmem ama doğuma tam kadro girmeyi başardık 🙏
...
#hosgeldinkerimbebek
#selimabioldu
#tosuncuk #4190gram
#anneistememiştide #sankidoğabilecekmiş 😂
#kadrotamam #doktorbabaannebebiş
#furkaninbebekleri
...
Foto için @gozdeyildirimphotography teşekkürler 🙏
Read more
“Bu fiyatlar nedir Allah aşkına” konulu bir yazı var burada..<span class="emoji emoji1f604"></span> Türkiye’nin en popüler tatil yeri, ...
Media Removed
“Bu fiyatlar nedir Allah aşkına” konulu bir yazı var burada.. Türkiye’nin en popüler tatil yeri, tabiri caizse St. Tropez’si kuşkusuz Bodrum’dur. Bana göre hem doğal güzellikleri, denizleri ve plajlarıyla, hem de mekanların kalitesi, lezzeti, eğlencesi, servis ve hizmet güzelliği ... “Bu fiyatlar nedir Allah aşkına” konulu bir yazı var burada..😄 Türkiye’nin en popüler tatil yeri, tabiri caizse St. Tropez’si kuşkusuz Bodrum’dur. Bana göre hem doğal güzellikleri, denizleri ve plajlarıyla, hem de mekanların kalitesi, lezzeti, eğlencesi, servis ve hizmet güzelliği açısından dünyaca ünlü tatil beldelerinden on gömlek üstündür.. Hem eğlenmek hem de dinlenmek için en ideal destinasyon.. Havası Çeşme gibi rüzgarlı, Antalya gibi bunaltıcı değil, nem oranı düşük.. Gezdiğim tüm tatil yerleri içinde (Marmaris koylarını da beğeniyorum) ama Bodrum’un yeri başka ve özeldir.. Ne var ki bu sene tatil beldelerindeki konaklama ve restoran fiyatları kafayı yemişçesine uçmuş durumda. Tamam anlıyoruz sezonluk iş yapıyorsunuz da bu kadar abartmanın ne alemi var? Böyle yaparak yerli turisti yurtdışına yöneltiyorsunuz hoş bu sene dövizin fırlaması yüzünden şanslıydınız belki.. Böyle devam etmemeli. Otel fiyatlarını zaten geçtim; Çeşme’deki en salaş balıkçı, Alaçatı’nın mini minnacık restoranları, Bodrum’un plajları, Dikili gibi çok daha bakir kalmış bir yerin restoranı bile İstanbul Boğaz’ındaki en bilinen restoranları geçmiş durumda.. Sizce de bir terslik yok mu bunda? Buralar tatil yeri şunun şurasında. Malzemin en tazesi ve uygunu bulunmaz mı Ege’de. Balık memleketi değil mi bura? Tüm senenin masrafı 3 aya sıkıştırılmış olsa da kiralar İstanbul Boğaz’ıyla aynı da benim mi haberim yok.. Alaçatı @jollyjokeralacati bir bira, çerez ve votka soda 95 TL (önden konser için bilet alarak geliniyor), Alaçatı @fahrininyeri sırf 4-5 meze ve 35’lik rakı adam başı 230₺, plajlarda gelen hesaplar içtiğine yediğine göre değişiyor ama o da inanılmazın üstünde..Bunlar sadece birkaç örnek vallahi yazık. Kendi bacağına sıkmak budur işte..Yurtdışında restoran menüleri her mekanın kapısının önünde sergilenir. Ne yenir, Ne ödenir görür öyle içeri girersin. Burda da böyle bir uygulama olmalı.Bakanlık kafasına göre fiyat artışlarına engel olmalı.Biz de bilinçli olmalıyız🙏🏻 #bodrum #alaçatı #çeşme #izmir #muğla #tatil #holiday #vacation #travel #travelblogger #traveller #food #foodblogger #sireneluxurybodrum #sirenehotel #yalıkavak #antalya #havuz #pool
Read more
Dün çok sevdiğim arkadaşlarım çocuk istismarı için adliyeye destek olmaya gittiler. Gün geçmiyor ...
Media Removed
Dün çok sevdiğim arkadaşlarım çocuk istismarı için adliyeye destek olmaya gittiler. Gün geçmiyor ki çocuk istismarı ile ilgili bir haber okumayalım. Her gün her coğrafyadan bir haber. Gonca Vuslateri’nin dün yazdığı yazıyı aynen aktarıyorum; 🏻Uçak seyahatinde yanında oturan 5 yaşında ... Dün çok sevdiğim arkadaşlarım çocuk istismarı için adliyeye destek olmaya gittiler. Gün geçmiyor ki çocuk istismarı ile ilgili bir haber okumayalım. Her gün her coğrafyadan bir haber. Gonca Vuslateri’nin dün yazdığı yazıyı aynen aktarıyorum; 👉🏻Uçak seyahatinde yanında oturan 5 yaşında bir çocuğun, güvenlik kartındaki “Suya acil iniş” bölümünü dikkatle incelediğini görünce sormuş, “Sence bu resimde ne anlatılmak isteniyor” diye.
Çocuk ise şöyle bir yanıt vermiş:
Üzülmek yasak!
Bir çocuğun kendi ufkuyla gördüğü “üzülmeyi ayırt edebilme” yetisi, o çocuğun bir yetişkinle arasındaki “güvenli büyüme” alanını işgal eder.
Şunu düşündüm;
Türkiye’de bir çocuğun üzülme sınırı nedir? Bir çocuğun haksızlık hakkı nedir?
Nedir ki bir çocuğun haksızlığa uğradığı zamanki suskunluğu, bir yetişkinin hafifletici sebebi olsun...
Dünyada bunu izah edebilecek bir dil var mıdır?
Sanki çalışkan çocukların değil de canı acıyan çocukların yönettiği bir dünyada yaşamayı hayal eder gibi kederli bir bekleyiş içindeyiz.
Eğitimden, öğretimden umudumuz sonsuz.
Lakin belli ki o çocuk her kimse, kendiliğinden isteyerek ve hatta dünyadaki görevi buymuş gibi tesadüfen gelecek.
Yine, değiştirecek.
Güzelleştirecek buraları...
YETİŞKİN GEÇMİŞTİR...ÇOCUK İSE GELECEKTİR...👈 Kendimi çaresiz ve atılmış bu koltuk kadar yalnız hissediyorum böyle haberler okuyunca. O yüzden çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Günaydın lütfen🤲
#instalike #instapic #morgen #igers #igdaily #igersoftheday #ig_worldclub #ig_mood #igersturkey #igtravel #travelingram #travel #travelwriter #instagood #instadaily #instamood #instatravel #instalove #instalovers_gr #antalya #turkey #gunaydin #goodmorning #book #kitap #iphone7plus
Read more
Huzurlu Geceler Good Night Kral vezire sormuş: Hizmetçimin hayatta benden daha mutlu olduğunu ...
Media Removed
Huzurlu Geceler Good Night Kral vezire sormuş: Hizmetçimin hayatta benden daha mutlu olduğunu görürüm, neden..? Oysa onun hiçbir şeyi yok. Ben ise kralım, her şeye sahibim ancak huzursuz ve keyifsizim. Vezir der ki: Ona 99 kuralını dene. Kral, 99 kuralı nedir deyince, gece bir keseye ... Huzurlu Geceler Good Night Kral vezire sormuş:
Hizmetçimin hayatta benden daha mutlu olduğunu görürüm, neden..? Oysa onun hiçbir şeyi yok. Ben ise kralım, her şeye sahibim ancak huzursuz ve keyifsizim.
Vezir der ki: Ona 99 kuralını dene. Kral, 99 kuralı nedir deyince, gece bir keseye 99 dinar koyup kapısına bırak ve üzerine de bu 100 dinar sana hediyedir yazarak kapısını çal, sonra olanları izle diye cevap verir.
Kral vezirin dediğini yapar. Hizmetçi keseyi alıp dinarları sayar ancak bir tanesinin eksik olduğunu görünce ‘herhalde dışarıda düştü’ diyerek ev halkıyla birlikte aramaya koyulur. Gece biter onlar hala kayıp dinarı ararlar, eksik dinarı bulmadıkları için baba çocuklarına kızar ve sakin iken onlara saldırır hale gelir.
Diğer gün sabah hizmetçi gamlı düşünceli olur çünkü bütün gece uyumamıştır. Asık suratlı, keyifsiz, tebessümsüz ve halinden şikâyetçi bir surette kralın yanına gider. Böylece kral da 99 kuralının manasını anlamış olur.

Şöyle ki; biz, Allah azze ve celle nin bize hibe etiği 99 nimetini unutur, bütün hayatımızı kayıp bir nimeti aramakla geçiririz! Allah Teâlâ’nın bize takdir etmediği, bilmediğimiz hikmetlerden dolayı bizden men ettiği bir şeyin peşine düşer, kendimizi mutsuz, huzursuz eder ve içinde bulunduğumuz nimetleri unuturuz...! Son olarak derim ki: Doksan dokuz nimetin tadını çıkarmaya bakın ve Allah’tan faziletini isteyerek sayısız nimetine şükredin. Şüphesiz ki şükürle nimetler artar.
Read more
Neden kurban kesiyoruz? Kurban nedir, iç manasına nasıl ulaşılır? Bu yazıda kurbanla ilgili ...
Media Removed
Neden kurban kesiyoruz? Kurban nedir, iç manasına nasıl ulaşılır? Bu yazıda kurbanla ilgili bazı bilgiler paylaşmak istiyorum inşaAllah. . Öncelikle kurbanın bir ibadet olduğunu söylememiz gerekir. Hz. İbrahim’den bize kalan bu ibadetin çok derin anlamları vardır. Hz. İbrahim’den ... Neden kurban kesiyoruz? Kurban nedir, iç manasına nasıl ulaşılır? Bu yazıda kurbanla ilgili bazı bilgiler paylaşmak istiyorum inşaAllah. .
Öncelikle kurbanın bir ibadet olduğunu söylememiz gerekir. Hz. İbrahim’den bize kalan bu ibadetin çok derin anlamları vardır. Hz. İbrahim’den önce de her kavim için kurban ibadeti sözkonusu, Hz Adem’den beri. Hatta Kur’an’da Maide-27‘de;
.

Estaizubillah “Onlara, Âdem’in iki oğlunun haberini gerçek olarak oku. Hani ikisi de birer kurban sunmuşlardı da, birinden kabul edilmiş, ötekinden kabul edilmemişti. Kurbanı kabul edilmeyen, “And olsun seni mutlaka öldüreceğim” demişti. Öteki, “Allah, ancak kendisine karşı gelmekten sakınanlardan kabul eder” demişti.”
.

Peki kurban nedir, niçin kurban kesiyoruz? Sadece yılda bir kere kurban kesip fakirlere et dağıtmak anlamında sosyal bir fayda sağlamak için mi? Bu ibadetin tek yararlı yönü bu mu? Tabii ki, hayır.
Öyleyse önce Kur’an-ı Kerim’de Hz. İbrahim’in oğlunu kurban etmesiyle ilgili ayetlere bakalım beraber :
.
Saffat 37/100-111
.
Estaizubillah
.
100- “Ey Rabbim! Bana salihlerden bir oğul ihsan et!”
101 – Biz de kendisine yumuşak huylu bir oğul müjdeledik.
102 – Oğlu, yanında koşacak çağa gelince: “Ey oğlum! Ben seni rüyamda boğazladığımı görüyorum. Artık bak, ne düşünürsün?” dedi. Çocuk da: “Babacığım sana ne emrediliyorsa yap, inşaallah beni sabredenlerden bulacaksın” dedi.
103 – Ne zaman ki ikisi de bu şekilde Allah’a teslim oldular, İbrahim oğlunu şakağı üzerine yatırdı.
104 – Biz de ona şöyle seslendik: “Ey İbrahim! “
105 – “Rüyana gerçekten sadakat gösterdin, şüphesiz ki, biz iyilik yapanları böyle mükafatlandırırız.”
106 – “Şüphesiz ki bu apaçık bir imtihandı.” dedik
107 – Ve ona büyük bir kurbanlık fidye verdik.
108 – Kendisine sonradan gelenler içinde iyi bir nâm bıraktık.
109 – Selam olsun İbrahim’e…
110 – İşte biz iyilik yapanları böyle mükafatlandırırız.
111 – Çünkü o bizim mümin kullarımızdandı.
.
Bu ayetlerde görüldüğü üzere Allah, Hz. İbrahim’in teslimiyetini sınamıştır. Hz. İbrahim de bu imtihandan başarıyla çıkmıştır. Allah Ondan razı olsun. Yoksa Allah, Hz.İbrahim’den gerçekten oğlunu kesmesini istememiştir.
.
DEVAMI YORUMDA
Read more
Öykü bu ya; yüzyıllar önce bir araştırmacı, araştırma yapmak için bir köye gitmiş. Önce o köyün ...
Media Removed
Öykü bu ya; yüzyıllar önce bir araştırmacı, araştırma yapmak için bir köye gitmiş. Önce o köyün mezarlığına girmiş. Çünkü kültürlerin, yaşam felsefesinin böyle yerlerde gizli olduğuna inanıyormuş. Gözleri birden mezar taşlarının üzerindeki rakamlara takılmış. Mezar taşlarında ... Öykü bu ya; yüzyıllar önce bir araştırmacı, araştırma yapmak için bir köye gitmiş. Önce o köyün mezarlığına girmiş. Çünkü kültürlerin, yaşam felsefesinin böyle yerlerde gizli olduğuna inanıyormuş. Gözleri birden mezar taşlarının üzerindeki rakamlara takılmış. Mezar taşlarında 5, 867, 900, 20003, 4979, 7, 421 gibi birbiriyle hiç de bağlantısı olmayan rakamlar varmış. Uzun uzun düşünmüş. Fakat bu rakamların anlamını çözememiş. Köyün en bilge kişisine gitmiş. Ona “Nedir bu rakamlar Allah aşkına?” demiş. “Bu rakamların gösterdikleri ay mıdır, yıl mıdır, saat midir?
“Bilge kişi gülümseyerek yanıtlamış:
“Bizler bebeklerimiz doğduğu zaman, bellerine bir ip bağlarız,” demiş. “Yaşamı boyunca her güldüğü an, o ipe bir düğüm atarız. Oldükten sonra ise, bellerindeki düğümleri sayar, düğümün sayısını mezar taşı na yazarız.”
Bilge kişi, karşısındaki kişinin bir şey anlamadığını görünce açıklamasını sürdürmüş: “Böylece onun, ne kadar ‘yaşamış’ olduğunu anlarız”
GÜLÜMSEYİN...İçiniz kan ağlasada, en diplerde dolaştığınızı düşünseniz de gülümseyin. En güçlü refleksiniz gülümseme olsun.
Read more
Göz yaşı damlasındaki umut Size Artemis tarihinin en ayrıcalıklı manifestolarından birini ve ennn güzel filmini takdim ediyoruz. All the good ones are a little heartbroken There is hope in a tear drop İyilerin umudu o gözyaşı damlasının içindeydi. Gören gördü, okuyan okudu, ... Göz yaşı damlasındaki umut 🎈Size Artemis tarihinin en ayrıcalıklı manifestolarından birini ve ennn güzel filmini takdim ediyoruz. All the good ones are a little heartbroken 🌟🌟🌟🌟🌟There is hope in a tear drop 😉 İyilerin umudu o gözyaşı damlasının içindeydi. Gören gördü, okuyan okudu, paylaşan paylaştı. Yazarımız #nilayörnek in telefonunda onbinlerce kare birikti. Tasarımcımız #yiğitkaragöz onca sadeliğiyle onbinleri içine çeken bir hareketin çizimini yaptı. Ve #bütüniyilerbirazküskündür #cannes da iki kategoride yarıştı. Bizim de aklımız uçtu. #bütüniyilerbirazküskündür sadece yılın en iyi işlerinden biri olmakla kalmadı, bir performansa dönüştü ve hikayesine bağımsız bir şekilde devam etti, ediyor. O, bizim göz yaşımızdaki umut 🎈Teşekkürler Nilay. Harikasın Yiğit. 🤝 #repost @nornek with @get_repost
・・・
Videoyu izleyin lütfen.
Hele kitabı okuduysanız ve Bütün İyiler Biraz Küskündür’ü @butuniyilerbirazkuskundur siz de böyle yüzümüze tuttuysanız bir kez daha izleyin.
Her izleyişte tüylerim diken diken oluyor. İngilizce seslendirmeye hayran oluyorum falan.
Çocuğumun mezuniyet töreninde falan gibiyim:) Bu kapağın tasarımcısı @yigitkaragoz @tbwaistanbul çalışanı. Ve @ilkaygurpinar ve TBWA İstanbul’daki ekibinin bu etkileyici video çalışmasıyla kapağım #Cannes’da, Cannes Lions ödüllerinde 2 kategoride yarıştı.
Biraz önce belli oldu ki, tasarımda kazanamamışız :( Oysa benim gönlümün efendisi bu kapak:) Ama #bütüniyilerbirazküskündür “düşük bütçe-büyük etki” başlığıyla hâlâ yarışta. Yani aslında belki de bu konuda iddialı olmalıyız:) Onu da kazanır ya da kazanmaz; şu videoyu izledikçe izliyorum, bu bir yazar için bu #ödül değil de nedir?
Kitabı alan, okuyan, başkalarına da okutan, bana yorum yazan ve bu hareketi yapıp bana fotoğraf gönderen herkese tekrar teşekkür ederim; minnettarım. Hâlâ paylaşamadığım onlarca yüzlü fotoğraf var.
Paylaşımlarda herkese adıyla hesabıyla teşekkür ediyorum, notlarım karıştı ondan yapamadım:) Söz, hepsini paylaşacağım.
Cannes işi ne büyük heyecanmış ya:) Önümüzdeki maçlara bakacağız:) (Bu arada videonun tamamı 1.14 saniye burası için bir tık kısaltıp bozduk, orijinali daha güzel) ❤️ #canneslions2018 #cannes #bookcoverdesign
Read more
Beyazıd-ı Bestami zamânında binlerce velî vardı. Hepsi de ibâdet, riyâzet, keşif ve kerâmet sâhibi idi. Fakat asrın kutupluğu, ümmî bir demircinin üzerinde idi. O bu işin sır ve hikmetine karşı hayretler içindeydi. Çoluk çocuğunun nafakası için geceli gündüzlü örs başından ayrılmayan ... Beyazıd-ı Bestami zamânında binlerce velî vardı. Hepsi de ibâdet, riyâzet, keşif ve kerâmet sâhibi idi. Fakat asrın kutupluğu, ümmî bir demircinin üzerinde idi. O bu işin sır ve hikmetine karşı hayretler içindeydi.
🌱🍃
Çoluk çocuğunun nafakası için geceli gündüzlü örs başından ayrılmayan demirciyi görmek istedi. Bir gün dükkânına gitti. Selâm verdi. Onu görünce, çocuklar gibi sevindi. Ellerine sarıldı, uzun uzun öptü ve ondan duâ ricâ etti.
🌿🌱
Henüz keşif âlemine girmemiş olduğu için kendi makâmından habersizdi. Ondan duâ isteyince dedi ki: “Ben senin ellerinden öpeyim de, sen bana duâ et! Sizin duânıza muhtaç olan benim!”
🌱🍃
O ise şöyle cevap verdi: “Benim sana duâ etmemle, içimdeki dert hafiflemez ki!”
🌿🌱
Bunun üzerine Bistami hz’leride; “Derdin nedir? Söyle bir çâre arayalım?” dedi. 🍃🌱
“Acabâ kıyâmet gününde, bunca insanın hâli ne olur? Bunu düşünmekten, buna yanmaktan başka derdim yok.” dedikten sonra hüngür hüngür ağlamaya başladı.
🌿🌱
Bâyezîd-i Bistâmî’yi de ağlattı. O vakit içinden; “Bunlar nefsim, nefsim diyenlerden değil, ümmetim ümmetim diyenlerdendir.” diyen bir ses duydu. Hemen içindeki hayret silindi. Kutupluk makâmının bu demirciye niçin verildiğini sezdi.
🌿🍃
Anladı ki, böyleleri, sevgili Peygamber efendimizin kalbine her an bağlıdır. Onun hakîkatine mazhardır. Demirciye dedi ki: “İnsanların azap çekmesinden sana ne?”
🌱🍃
Demirci de; “Bana mı ne? Benim fıtratımın mayası, şefkat suyuyla yoğurulmuştur. Cehennem ehlinin bütün azâbını bana yükleseler de, onları bağışlasalar, ben saâdete ererim ve derdimden kurtulurum.” dedi.
🍃🌱
Yüceler yücesi yaradanım Rabbim bizlerinde mayasını şefkatli kullarından eylesin 🤲🏻 şefkatli kullarıyla karşılaştırsın🌾 sonsuz #elhamdülillah 🍃🎈
Read more
Bele bir qenaete geldim ki, bu insanların gözünde sen ne etsende pissen, yanlış yöndesen.. Demek ...
Media Removed
Bele bir qenaete geldim ki, bu insanların gözünde sen ne etsende pissen, yanlış yöndesen.. Demek insanlar, sen deriden-qabıdan çıxıb ne qeder yaxşı olmağa çalışsanda, xırda bir sehvinle baltalıyacaqlar.. Bize yıxılanın elinden tutmağı öyredibler, yıxılana bir tepikde vurmağı yox.. ... Bele bir qenaete geldim ki, bu insanların gözünde sen ne etsende pissen, yanlış yöndesen.. Demek insanlar, sen deriden-qabıdan çıxıb ne qeder yaxşı olmağa çalışsanda, xırda bir sehvinle baltalıyacaqlar.. Bize yıxılanın elinden tutmağı öyredibler, yıxılana bir tepikde vurmağı yox.. Bize haqq nedir onu öyredibler, haqqdan qaçmağı yox! Men bu günki gün sevilmediyiminde ferqindeyem, buna göre üzülmürem inanın.. Ki bilirem, heç vaxt ne düz danışanı, ne düz yolda olanı nede #ozunkimiol an insanlar sevilmir) Ne qeder sevilmirem, o qeder sevinirem.. Hal hazırda heyatımın hansısa bir başlanğıcının sonundayam.. Ara küçelerden aydınlı sabaha irelileyirem.. Hiss edirem ve heç vaxt hissiyyatım meni yanıltmayıb.. Bu defede in sha Allah yanıltmayacaq.. Sizde eynisini edin.. 😊 Önce qelbiniz Allahla olsun, ümid edin, sebrli olun ve temkinle addımlayın.. Baxın görün çox keçmez Allah qelbinizi nece gözel mükafatlandıracaq.. 💙🙏 Ona göre burdan meni sevmeyenlere qısa bir not buraxmaq istedim.. "Siz meni ne qeder ki, sevmemeye davam ederksiniz, men bir o qeder huzura sayenizde tez-tez addımlayacam".. Sevirem sizi 😘 #nunuallahverdizadeh #ozunkimiol
Read more
Hastalarımız “Hocam çocuğumuz olsun istiyoruz ilaç tedavisi de denedik yine olmadı şimdi ne yapalım?” ...
Media Removed
Hastalarımız “Hocam çocuğumuz olsun istiyoruz ilaç tedavisi de denedik yine olmadı şimdi ne yapalım?” diye geldiklerinde aşılama planlarız ... Peki Aşılama nedir biliyor musunuz? . . . Aşılama spermlerin direk rahim içine yerleştirilmesidir. . . . Aşılama yaparak tüplere ... Hastalarımız “Hocam çocuğumuz olsun istiyoruz ilaç tedavisi de denedik yine olmadı şimdi ne yapalım?” diye geldiklerinde aşılama planlarız ... Peki Aşılama nedir biliyor musunuz? .
.
.
📌Aşılama spermlerin direk rahim içine yerleştirilmesidir. .
.
. 📌Aşılama yaparak tüplere ulaşan sağlıklı sperm sayısını arttırıp ve döllenme şansını arttırmayı hedefleriz. .
.
.
📌Bu tedaviye başlamanın en ideal zamanı kadınların yumurtlamaya başladığı dönemdir ki bu dönemde döllenme yani gebe kalma şansı daha yüksektir. .
.
.
📌Aşılama Yönteminin Faydaları
👉🏻Sperm direkt olarak rahme ulaştırılır.
👉🏻Spermin kalitesini arttırır.
👉🏻Spermin yumurtlama döneminde doğru zamanda rahimde olmasını sağlar. .
.
.
📌Aşılama Tedavi Süreci Nasıl İlerler?
.
.
.
👉🏻Sperm örnekleri toplanır,
👉🏻Spermler işlenir, 👉🏻Plastik ince bir tüple bu spermleri rahme şekilde gördüğünüz gibi yerleştiririz. .
.
. 📌Şu hastalara aşılama yapmıyoruz!
👉🏻Tüplerde ciddi rahatsızlığı olanlarda
👉🏻Hiç yumurtası olmayanlarda
👉🏻Pelvik enfeksiyonu olanlarda
👉🏻Rahim içi tutunmayı engelleyecek bir problemi varsa aşılama yapmayız.
.
.
. 📌Aşılamayı anestezi bile uygulamadan ağrısız acısız 10 ila 15 dakikada uygularız. Aşılamadan sonraki ilk 24 - 48 saat ağır fiziksel aktiviteden kaçınılması öneririz ama tabi ki bu mutlaka yatması gerekir anlamına da gelmez. .
.
. 📌Aşılama Başarı oranı nedir? 📌Aşılama yönteminin başarısı %15 %20dir. Ancak, erkekte sperm sayısı normalse ve kadın partner de sağlıklıysa yılda birkaç denemeyle bu oran %50’lere kadar çıkartabiliyoruz.
.
.
.
📌Ortalama 3-4 kez aşılama yaptık hala başarılı olunamadıysa artık tüp bebek öneririz. .
.
. 📌Göğüslerde şişme ve hassasiyet, kasıkta ağrı, adet ağrıları, aşırı duygusallaşma ve en önemlisi kanda gebelik testinin pozitif çıkmışsa aşılama başarılıdır!
. .
.
.
Sizlerden de aşılamayla tedavi olanlarınız var mı ... başarılı oldu mu?
Read more
@kitap_seyyahi_ Zacharius Usta; Cenevre şehrinde yaşayan bir saat ustasıdır. Saatlerini o kadar ...
Media Removed
@kitap_seyyahi_ Zacharius Usta; Cenevre şehrinde yaşayan bir saat ustasıdır. Saatlerini o kadar ince bir işçilikle yapar ki ünü diğer ülkelere de yayılır. Saat ustalığın da o kadar ileri gider ki bu Zacharius Usta'nın sonunu hazırlar. Artık kendini Tanrıyla eşit görmeye başlar. Kendi ... @kitap_seyyahi_ Zacharius Usta; Cenevre şehrinde yaşayan bir saat ustasıdır. Saatlerini o kadar ince bir işçilikle yapar ki ünü diğer ülkelere de yayılır. Saat ustalığın da o kadar ileri gider ki bu Zacharius Usta'nın sonunu hazırlar. Artık kendini Tanrıyla eşit görmeye başlar. Kendi de artık zamana hükmede bilirdi.
Jules Verne kibrin bir insanın çöküşünü nasıl hazırlandığını çok güzel bir hikaye ile anlatmış. Ayrıca şirk kavramının üzerinde durmuş, bilim ve din dengesinin kurulamamasının sonucunu da çok güzel göstermiş.

Kitaptan Alıntılar; ⏰Yeryüzünde herşeyin ömrü sınırlıdır, ilelebet var olacak bir şey insan elinden çıkamaz.
⏰ Halbuki şimdi uyumak ve güzel rüyalarda biraz neşe bulmak zamanı! Yaşadığımız şu lanetli çağda kim mutlu gün yüzü görüyor ki?
⏰ "Ah," diye bağırdı acıyla, "dünyada en sevdiğin varlıklar tarafından bile anlaşılmamış olmak!
⏰... Kıymetli bir âlim, varlığını, diğer insanların gösterdiği hürmete borçludur.
-Usta, işte yine kibir günahının pençesine düşüyorsunuz.
-Kibir ha, Aubert! Geçmişimi yık geç, bugünümü sil süpür geleceğimi yok et, ben yine karanlıkta yaşamayı beceririm! Zavallı delikanlı, sanatının bütünüyle bağlı olduğu ulvi şeyleri anladığın yok! Öyleyse elimde tuttuğum bir aletten farkın nedir?
⏰Çünkü ben, Zacharius Usta, imal ettiğim bütün bu saatlerin yaratcısıyım! Bu demir, gümüş ya da altın kutuların her birine ruhumunbir parçasını hapsettim! O lanet olası saatlerden biri ne zaman dursa, kalbimin durduuğunu hissediyorum, zira saatleri kalp atışlarıma göre ayarladım!
Zacharius Usta/ Jules Verne

#julesverne #zachariususta #işbankasıkültüryayınlar #saat #zaman #kibir #kitapseyyahı #kitapkurdu #kitapyurdu #kitap #önerim #ayraç #kitapseverler #kitapaşkı #klasik #edebiyat #kimneokudu #bunuokudum #okudumbitti #bookstagram
Read more
Qadinlar cicekdir...Cicekden de beterdi... dusunun ki bir xanimi bu guldanda saxlayirsiz. Torpaqdan ...
Media Removed
Qadinlar cicekdir...Cicekden de beterdi... dusunun ki bir xanimi bu guldanda saxlayirsiz. Torpaqdan ayagini uzub dashli suya tehkim etmisiniz. Yasayarmi? Cavabini bildiyimiz suallar hemise maraqsiz olur. Odur ki ,bu sualdan da otub kecek. Son vaxtlar heyatindan bezmis xanimlarin ... Qadinlar cicekdir...Cicekden de beterdi... dusunun ki bir xanimi bu guldanda saxlayirsiz. Torpaqdan ayagini uzub dashli suya tehkim etmisiniz. Yasayarmi? Cavabini bildiyimiz suallar hemise maraqsiz olur. Odur ki ,bu sualdan da otub kecek. Son vaxtlar heyatindan bezmis xanimlarin yanindan otub kecdiyimiz kimi...belke de bir balaca ayaq saxlayaq. Yaxinlasaq ,Sorusaq derdi nedir? Belke yardim edek? Basina sigal cekek...”derdin nedir? Belke derdin derd ortagindir. Kelme kese bilmediyin yoldasindir.... Olmayan yarindir...” dogurdan da Allahin bir lutfudur hemderdin,hemsohbetin olmasi....demek ki İNSANDİR qelblerin dostu ,dushmani... Allah her kese qelb paresi yetirsin. Heyatda danishacaq derdlesecek kimseleri olsun. Ve heyatdan o insanlar ucun berk berk yapishsinlar... Guclu olun ,xanimlar...Siz ciceksiniz....💐🌷🌹🥀🌺🌸🌼 Cicekden de gozelsiniz....
Read more
Bir cezaevi yargıcı nedir? Ah! Bu öyküyle merakınızı uyandırdım. Bunda hiçbir kötü niyetim yoktu, ...
Media Removed
Bir cezaevi yargıcı nedir? Ah! Bu öyküyle merakınızı uyandırdım. Bunda hiçbir kötü niyetim yoktu, inanın. Üstelik demek istediğimi daha açık anlatabilirim. Hatta bir anlamda bu benim görevlerim arasına girer. Ama önce size birtakım olguları açıklamam gerek, bunlar öykümü daha iyi ... Bir cezaevi yargıcı nedir? Ah! Bu öyküyle merakınızı uyandırdım. Bunda hiçbir kötü niyetim yoktu, inanın. Üstelik demek istediğimi daha açık anlatabilirim. Hatta bir anlamda bu benim görevlerim arasına girer. Ama önce size birtakım olguları açıklamam gerek, bunlar öykümü daha iyi anlamanıza yardım edecek. Birkaç yıl önce, Paris'te avukkattım, hem de hayli tanınmış bir avukat. Elbette gerçek adımı söylemedim size. Benim bir uzmanlık alanım vardı. Soylu davalar. Dul ve yetimler, derler ya hani, nedendir bilmem, çünkü kötü dullar ve yırtıcı yetimler vardır. Yine de, kol yenlerimin harekete geçmesi için bir sanıkta en hafif kurban kokusunu almam yetiyordu. Hem de ne hareket! Bir fırtına! Yüreğim kol yenlerimdeydi sanki. Gerçekten, adalet her akşam benimle yatıyor sanırdınız. Görseydiniz, sesimin tonundaki uygunluğa, coşkumdaki gerçekliğe, savunmalarımdaki inandırıcılığa ve sıcaklığa, kendini tutan öfkeye hayran olurdunuz, eminim. Beden yapısı bakımından doğa beni iyi donatmış, soylu davranış hiç çaba göstermeden gelir bana. Üstelik iki içten duygu destekler beni:Parmaklığın haklı yanında bulunmanın verdiği doyum ve genellikle yargıçlara karşı duyduğum içgüdüsel küçümseme. Bu küçümseme belki de o denli içgüdüsel değildi;şimdi biliyorum ki, bunun nedenleri vardı. Ama dışarıdan bakılınca, daha çok bir tutkuya benziyordu. Şurası yadsınamaz ki, hiç değilse şimdilik, yargıçlara gerek var, öyle değil mi? Yine de, bir insanın bu şaşırtıcı görevi uygulamak için ortaya çıkmasını anlamıyordum. Kabul ediyordum bunu, çünkü görüyordum, ama hani çekirgeleri kabul ettiğim gibi biraz. Şu farkla ki, bu yaratıkların ortalığı kaplaması bana bir kuruş bile kazanç getirmemiştir, oysa küçümsediğim kimselerle diyaloğa girerek hayatımı kazanıyordum.

#albertcamus #düşüş
Read more
Dikkat <span class="emoji emoji261d"></span>️Bu bir eleştiri değildir ya da eleştiri olarak algılarsanız da yapıcı bir eleştiri olarak ...
Media Removed
Dikkat ️Bu bir eleştiri değildir ya da eleştiri olarak algılarsanız da yapıcı bir eleştiri olarak algılayabilirsiniz. Bugün Gülhane Parkı'nda gayet normal genç bir Koreli çift simit aldılar. Tesettürü muntazam olan iki tane kız da o Koreli çifte dönüp fotoğraf çekilmek istediler, ... Dikkat ☝️Bu bir eleştiri değildir ya da eleştiri olarak algılarsanız da yapıcı bir eleştiri olarak algılayabilirsiniz. Bugün Gülhane Parkı'nda gayet normal genç bir Koreli çift simit aldılar. Tesettürü muntazam olan iki tane kız da o Koreli çifte dönüp fotoğraf çekilmek istediler, selfie çekip dağıldılar ama bakışları hayran hayrandı. Onlar ünlü değillerdi, sıradan vatandaşlardı birden bu teklif karşısında haliyle şaşırdılar. Özellikle de Korelilere karşı bu durumlar çok yaşanıyor. Bir kızlara baktım bir onlara baktım. İslamın kızları bu değil böyle olmamalı dedim. (Aşağılama yok) Neden ? Çünkü.. aslında o kadar çok sebep var ki.. Ama bir tanesini söyleyeyim. O diziler filmler, o idoller, şarkıcılar hep yalan, sahte. Ve bizim bu sahteliklerle kaybedecek vaktimiz de yok. Karşımızda hayran olunası o kadar sahabe efendimiz varken,belki de rabbini inkar eden birilerine hayran olmak.. Durup ciddi ciddi düşünülmesi gereken bir konu. Sırf bu yüzden bu aşırı hayranlık yüzünden Hristiyan olanları biliyorum bu da işin en ileri boyutu bence.

Eskiden ben de Kore dizileri furyası ilk çıktığında hep izleye izleye onları harika kendimi berbat hissederdim. Sonra kpop vs derken baktım işin sonu çok kötüye doğru gidiyor. Durup düşündüm. Ben ne yapıyorum, bu hayranlığın sonu nereye gidiyor diye. Çünkü insan yakından bakınca göremiyor. Biraz uzaklaşınca biraz uzaktan kendine, içinde olduğun duruma bakınca işin boyutunu anlıyorsun. Bu kısaca cahillik. Evet o sıralar çok cahildim. Allah şükür ki çoook uzun zaman önce bu akımdan kendimi kurtardım. Şimdi dönüp bakınca eğer devam etseydim kendime çok yazık ederdim diyorum.

Şimdi 1. soru şu. Onlara neden bu kadar hayransın, onlar neye hayran? 2. Soru: Sana ahireti kazandıracak mı ? Yoksa iyice şaşırtacak mı ?

Dikkat edin. Şeytan ayrıntıda gizlidir. Ufak şeylerden kaybedersiniz. Farkında olmadan ama bile isteye, imanının temeline dinamit döşemek nedir bir düşünün.. Kore fanları beni topa tutacaklarmış gibi hissediyorum ama maksadım polemik oluşturmak değil. Bugün şahit olduğum bu durum çok uzun zamandan beridir niyetli olduğum bu konudan bahsetmemde vesile oldu sadece.
Bir de şey Korelileri bu kadar şımartmayın ya :) #ahşubiz
Read more
KALİTELİ YAŞ ALMAK MÜMKÜN!!! 19-26 EKİM TARİHLERİ ARASINDA KOCAELİ THE NESS TERMAL OTELDEYİZ! Bir ...
Media Removed
KALİTELİ YAŞ ALMAK MÜMKÜN!!! 19-26 EKİM TARİHLERİ ARASINDA KOCAELİ THE NESS TERMAL OTELDEYİZ! Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü? Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi de sağlıklı kilo vermek ve kurtulduğunuz kiloları geri almamak mümkün diye düşünüyorum. 30 ... KALİTELİ YAŞ ALMAK MÜMKÜN!!! 19-26 EKİM TARİHLERİ ARASINDA KOCAELİ THE NESS TERMAL OTELDEYİZ!

Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü?

Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi de sağlıklı kilo vermek ve kurtulduğunuz kiloları geri almamak mümkün diye düşünüyorum.
30 yılı aşkındır ruhsal ve bedensel arınma – detoks programlarını uyguluyor ve her fırsatta herkese de tavsiye ediyorum.
Bu metot yeni bir program veya uygulama değil, geçmişe baktığımızda tarihin bile unutmaya yüz tuttuğu, birçok kişinin okusa bile anlayamayacağı eserleri incelediğimizde, Peygamber efendimizin (s.a.v) yaşamına baktığımızda, Kadim Türk tıbbını ve Çin tıbbını incelediğimizde bu metotların uygulandığını göreceksiniz.
Bizler bu güzel bilgi ve teknikleri geliştirerek günümüze uyarladık. Günlük hayatta daha basit ve kolay hale getirdik.
Neden Ruhsal ve Bedensel Arınma – Detoks programlarına ihtiyaç duyuyoruz?
Çünkü KİRLENİYORUZ !!!
KİRLETİYORUZ !!!
Yediğimiz GDO’lu yiyeceklerden tutunda soluduğumuz azot yüklü havaya, İçtiğimiz sağlıksız sulardan tutunda çevremizdeki radyasyon yüklü cihazlara kadar her şeyden olumsuz etkileniyor, sağlığımızı her geçen gün biraz daha fazla kaybediyoruz. Radyasyon, toksin, ağır metal ve parazit yüklü bedenlerimizi, kirlenmiş, hırslanmış, yorulmuş ruhlarımızı arındırmak için bu ve bunun gibi faydalı ve başarılı programlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.
Nedir peki bu metot?
Ruhsal ve Bedensel Arınma – Detoks programı 7 gün süren kişinin evinde dahi kolaylıkla uygulayabileceği bir diyet programıdır. Bu program süresince uygulayıcı kişi hayvansal ürünler tüketmiyor, aşırı tahıllı ürün tüketmiyor, hamur işi ve hazır gıda tüketmiyoruz. Bunların yerine ise temizleyici özelliği olan alkali sebzeler, besleyici meyveler, bol su ve çeşitli bitkisel çaylar tüketiyoruz.
Tüketeceğimiz gıdaları da belli saatler arasında tüketiyoruz. Sizlere önerilen spor hareketlerini de uygularsanız eğer işte size sıkı bir diyet…
Peki şimdi ben soruyorum size bunları yaparak sağlıklı yaşamak mümkün mü?
Bence mümkün !!! Arınmak mümkün “SEN” iste yeter ki …
Bilgi ve rezervasyon için;
www.maranki.com
www.kozmikbedentemizliği.com

0549 533 01 41
Read more
Kitap yorumu <span class="emoji emoji1f449"></span> @bikitapbicay . <span class="emoji emoji1f41e"></span>B*k Gibi Hissetmekten Nasıl Vazgeçilir | #kitapyorumu || #baykuşlukızyorumluyor ...
Media Removed
Kitap yorumu @bikitapbicay . B*k Gibi Hissetmekten Nasıl Vazgeçilir | #kitapyorumu || #baykuşlukızyorumluyor | Uzun bir yorum uyarayım . . "Her zaman işe yarayan ve sonunda da kazanan nedir, biliyor musunuz? Sevgi. Nezaket. Şefkat. Kendinize yönelttiğiniz." . . Kitap, ... Kitap yorumu 👉 @bikitapbicay .
🐞B*k Gibi Hissetmekten Nasıl Vazgeçilir | #kitapyorumu || #baykuşlukızyorumluyor | 👇👇
Uzun bir yorum uyarayım 🙈
.
.
🌺"Her zaman işe yarayan ve sonunda da kazanan nedir, biliyor musunuz? Sevgi. Nezaket. Şefkat. Kendinize yönelttiğiniz."🌺
.
.
🌠Kitap, hayatımda okuduğum ilk kişisel gelişim kitabıydı 🙈 Bu türden pek haz etmiyorum açıkçası, çünkü yazılanların herkesin hayatına ve karakterine uyacağını, doğru sonuçlar verebileceğini düşünmüyorum ve şunları şunları yaparsan çok mutlu olacaksın, aman da böyle davranırsan ilişkin çok uzun ömürlü olacak, yok böyle tepkiler verirsen senden asla vazgeçemez, bla bla blaa. 🤦 Bir kere kaderde ne varsa o, alnımıza ne yazıldıysa o, kısmetinde ne varsa o arkadaşlar 😂😂 Neyse kitaba geçeyim artık. Biliyorsunuz ki @yabanciyayinlari benim için değerli ve genelde okuma listemde her ay bolca kitabına yer veriyorum. İlk kişisel gelişim kitabı okuma deneyimim iyi ki bu kitapla oldu. Çünkü kitabın yazarı aşırı tatlı bir bayan. Kendi hayatından bahsederek, yer yer kendini gömerek, yer yer hayata isyan ederek, hatalarını anlatarak bizlerle bir sohbet havası oluşturmuş. Ayrıca hafif argo bir dil kullanması bu durumu daha da iyi bir hale getirmiş. Kitabın kapağında 'Sizi Mutluluktan Alıkoyan 14 Alışkanlık' diyor ama asla madde madde değil. Hatta ben kitabı okurken bu 14 alışkanlığı bulmakta bile zorlandım. Asla yarısı boş, maddelerden ve kısa cümlelerden oluşan bir kitap değil. Dolu dolu. Ve bir olumsuzluktan ve olumlu bir durumdan bahsederken çeşitli insanların hayatlarını ve sonra kendilerini değiştirdikten sonraki halleri ile ilgili bilgileri bizlerle paylaşmış. Empati yeteneğini geliştirmek için verilen bilgiler ve örnekler çok hoşuma gitti. Malum insanlığımızın genel problemidir empati yapamamak. Kendi hatalarımı da görmeme yardımcı oldu , aslında ben bunlara hata demek istemiyorum. Hepimiz farklı bireyleriz ve önüne geçemediğimiz, kendimizin de rahatsızlık duyduğu ama elden bir şey gelmeyen alışkanlıklarımız var. Yazar bunları 'bunu nasıl yaparsın aaa bu kaka öyyk bundan uzak duracaksın' der gibi katı, keskin, sinir bozucu kuralları asla yok. .
.
👇 DEVAMI YORUMDA 👇
Read more
Huzur Damlaları - 643 Ahmed Mürşidi Efendi "rahmetullahi aleyh" hazretleri buyurdular ki; Ey ...
Media Removed
Huzur Damlaları - 643 Ahmed Mürşidi Efendi "rahmetullahi aleyh" hazretleri buyurdular ki; Ey bu fânî mülkün rağbetlisi olan insan! Kalbini durmadan, uzun uzun, bitmez tükenmez emellerle dolduruyorsun. Aklın varsa ihtiyâcından fazlasına heveslenme. Bu fânî âlemde kimse bâkî kalmaz. ... Huzur Damlaları - 643
Ahmed Mürşidi Efendi "rahmetullahi aleyh" hazretleri buyurdular ki;
Ey bu fânî mülkün rağbetlisi olan insan! Kalbini durmadan, uzun uzun, bitmez tükenmez emellerle dolduruyorsun. Aklın varsa ihtiyâcından fazlasına heveslenme. Bu fânî âlemde kimse bâkî kalmaz. Şimdi elinde tuttuğun için, sâhibi olduğunu sandığın şeylerin hiçbirisi aslında senin değildir. Bir gün bu yerden elbette ayrılacaksın. Topladıklarının hiçbiri bu dünyâdan seninle berâber gitmez. Mezara bir kefenle girersin. O gözünden bile kıskandığın malının sefâsını mîrasçıların sürer. Çoğu zaman seni rahmetle anmak akıllarına bile gelmez. Bu fânî dünyânın malına îtibâr etme. İyi kimselerin yolunda yürü. Malın varsa bile, sakın ona muhabbet eyleme. Sana emânet olan mallara benim deme, gaflet gösterme. Bilirsin ki bu fânî âlem bir misâfirhânedir. Bir an önce yolculuk hazırlığı yapmayan divânedir. Bu dünyânın değişmez âdeti şudur: "Gelen gider, konan ise göçer. Çünkü yakında sen de bu dünyâdan gideceksin. Gönül vermen boşuna, çabuk unutursun. Birisi ile çok dostluk edip ona iyice alışırsan, ayrılması da çok güç olur. Kim, bu yer benim dedi ise, sonunda o yer onu yedi.
Read more
Hayat hiç mavi yerinden vurmadı. Çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet olarak tanırım. Karanlığı ...
Media Removed
Hayat hiç mavi yerinden vurmadı. Çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet olarak tanırım. Karanlığı görünür kılan bir renktir mavi,öyle bilirim. Sürükleyendir, bitmeyendir... Mavi olarak anlatmalıyım herşeyi... Kaldırın başınızı gökyüzüne, görmek istediğinizi değil gördüğünüzü ... Hayat hiç mavi yerinden vurmadı. Çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet olarak tanırım. Karanlığı görünür kılan bir renktir mavi,öyle bilirim. Sürükleyendir, bitmeyendir... Mavi olarak anlatmalıyım herşeyi...
Kaldırın başınızı gökyüzüne, görmek istediğinizi değil gördüğünüzü söyleyin bana! Yaşamın ta kendisidir mavi..belkide sadece bu yüzden ölmeye değil. Yaşamaya mahkum
edilmiştir.
Maviyi soruyordun, gözlerimden yüzüme yayılan maviyi mi.
Bir renk değildir mavi huydur bende.
Ve benim yetinmezliğimdir
ve herkesin yetinmezliğidir belki
denecektir ki bir süre
ve denenecektir
bir akşamüstünü düşünmek bir akşamüstünü düşünmekten başka nedir ki
gönül gözü görendedir,derinler mavidir..." #edipcansever #mavi #mavihuydurbende
Read more
"Öyle çoktur ki hayatımın her döneminde yolumu değiştiren ya da bana ilham olan cümleler. Her yaşıma ...
Media Removed
"Öyle çoktur ki hayatımın her döneminde yolumu değiştiren ya da bana ilham olan cümleler. Her yaşıma terennüm eden sorulara cevap bulmuş, zihnimde çiçekler açtırmış yüzlerce cümle var aslında. Ama belki de son zamanlarımın en ilham verici cümlesini eklemem en doğrusu olacak. Tomris ... "Öyle çoktur ki hayatımın her döneminde yolumu değiştiren ya da bana ilham olan cümleler. Her yaşıma terennüm eden sorulara cevap bulmuş, zihnimde çiçekler açtırmış yüzlerce cümle var aslında. Ama belki de son zamanlarımın en ilham verici cümlesini eklemem en doğrusu olacak. Tomris Uyar'ın Gündökümü'ndeki bu satır işte: 'Bu yalınlığa varmak için ne kadar hırpalanmak gerektiğini biliyorum.' Yalın olabilmenin meziyetini erdemini ve aslen gerekliliğini sorguladığım günlerde karşıma çıkan bir iç döküm cümlesi. Hayatın nedensizce bet beniz attırarak hırpaladığı ruhlarımızdan bir şeyleri anlama çağrısı; dert edinmek keder sahibi olmaktansa arınmak, aralanmak ve öze dönmek. Yakınlaştıkça korkudan uzaklaşmak, hayatı yaşamakla mükellef olduğumuz bir toplamlar yığını olarak algılamak ama bu yığından arı ve duru çıkmak. Başka türlü akıl da korunmuyor... Yazarken kendinden öteye düşebilmenin yolu hırpalandıklarını değil de, elde kalanı temiz bir iç sesle yâd etmekten geçiyor. Hayıflanmadan anlayarak kabul ile. Alıyorum ve kabul ediyorum. Safsataya acınmaya büyütmeye gerek yok demek, nedir ki işimiz büyümekten gayrı?"
Jehan Barbur ♥️
#kocatepe #mosque #cami #ankara #türkiye #instagood #instagram #instadaily #mutlulukheryerde #mutluluk #hayırlıcumalar #fuji #fujifilm #fujixt2 #photography #photographer #photo #photooftheday #instaphoto #photoshoot #fotografia #all_shots #instamoment #instapic #instagramers #bestoftheday #igers #thebest #allshotsturkey #allshots
Read more
HIDIRELEZ DUASI... Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil.. Bu duayı ...
Media Removed
HIDIRELEZ DUASI... Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil.. Bu duayı okusun. Kendi sesiyle duysun. Duası gerçek olsun... Her kelimesine şükretsin... Tek satırına nazar değmesin.. Tüm dilekleriniz gerçek olsun.... Sevdikleriyle birarada olsun. Nesi ... HIDIRELEZ DUASI... Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil.. Bu duayı okusun. Kendi sesiyle duysun. Duası gerçek olsun... Her kelimesine şükretsin... Tek satırına nazar değmesin.. Tüm dilekleriniz gerçek olsun.... Sevdikleriyle birarada olsun. Nesi varsa, bölüşücek biri olsun; nesi yoksa, bulup getiricek biri olsun. Bu birileri az ama öz olsun. Bazıları dünyada tek olsun. Sevgisinin tamamını harcasın. Harcasın ki, ona büyük bir miras kalsın.. Neşesi bol olsun. Kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin. İçinde birşey durup durup zıplasın. Duydukları, gördükleri onu gıdıklasın, kahkaha attırsın. Sağlığı iyi olsun. Kalbi ritmini çalsın. Yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun. Teni sıcak kalsın, enerjisi dışına taşsın. Kanı bol olsun, damarlarında dönüp dönüp dolaşsın. Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun. Başarının gerçek adının bu olduğunu unutmasın. İbadet eder gibi, bu keşfini hergün yeniden kutlar gibi, onu yapıp dursun. Değiştirmek istedikleri değişsin. İçte ve dışta, iyi günde ve kötü günde tadilat yapsın. Eskilerini atsın, ruhunu havalandırsın. Kapıda hep kamyonu dursun. Dilediği yere taşınsın. Kendinden taşınmak isterse, içindeki güç, dışındaki sevgi ona yardımcı olsun Bir şey ona sürpriz olsun. Günlerinden bir günü, bir pakete sarılı olsun. Açılınca, içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın. Bu gün üçyüzaltmışbeş'ten herhangi biri olsun. Öylesine bir pazartesi, arkaya kavuşturduğu ellerinde, unutulmaz bir salı saklasın. Öyle tahmini mümkün olmayan birşey olsun ki bu, hayatın zekasını anlatsın. Bir hayali gerçek olsun. Bir hayale gözünü yumsun. Peşinden koşup, onu sobelesin. Hayalini kendinden saklamasın. Bir çizgi filmde olduğunu, herşeyin mümkün olduğunu unutmasın....Amin🙏❤
Read more
Biz ne biliriz ki Cuma nedir? Cuma'yı kılarken Sahabe-i Kiramın sevinçten gözleri dolardı ve korkudan ...
Media Removed
Biz ne biliriz ki Cuma nedir? Cuma'yı kılarken Sahabe-i Kiramın sevinçten gözleri dolardı ve korkudan tir tir titrerdi ama öyle bir korkuyduki bu bir daha ki Cuma'da olmamanın korkusuydu. Biz ne biliriz Cuma günleri cami önlerinde meleklerin beklediğini ve cumaya gelenlerin isimlerini ... Biz ne biliriz ki Cuma nedir? Cuma'yı kılarken Sahabe-i Kiramın sevinçten gözleri dolardı ve korkudan tir tir titrerdi ama öyle bir korkuyduki bu bir daha ki Cuma'da olmamanın korkusuydu. Biz ne biliriz Cuma günleri cami önlerinde meleklerin beklediğini ve cumaya gelenlerin isimlerini gümüş kalemlerle defterlere yazdığını...Her Müslümanın amel defterlerinini gümüş kalemlerle yazılması dileğiyle #dualarda #buluşmak #dileğiyle #HayırlıCumalar #Hayırlıbayramlar😊🙏🙏🙏
Read more
Ölümünün 19. Yılında Can Baba’yı özlemle anıyoruz. Ve internette dolaşan, ancak O’na ait olmayan ...
Media Removed
Ölümünün 19. Yılında Can Baba’yı özlemle anıyoruz. Ve internette dolaşan, ancak O’na ait olmayan 50 şiiri sizlerle paylaşıyoruz. Bu şiirler Can Yücel’in değil. Bu primciliğe son vermek gerekiyor... ‘  1.Bağlanmayacaksın 2.Kadın Dediğin 3.Erkek Dediğin 4.Seninle Olmanın En ... Ölümünün 19. Yılında Can Baba’yı özlemle anıyoruz. Ve internette dolaşan, ancak O’na ait olmayan 50 şiiri sizlerle paylaşıyoruz. Bu şiirler Can Yücel’in değil. Bu primciliğe son vermek gerekiyor...

 1.Bağlanmayacaksın
2.Kadın Dediğin
3.Erkek Dediğin
4.Seninle Olmanın En Güzel Yanı
5.Anladım
6.Herşey Sende Gizli
7.Eğer
8.Herkes Gitmek İstiyor
9.Sevdiğin Kadar Sevilirsin
10.Sağlık Olsun
11.Tam zamanında Yaşamak (Yaşamak Zamanı)
12.Tersten Yaşamak
13.Biraz Değiştim
14.Bir gün Anlarsın
15.Gitmek
16.Seninle Yaşlanmak İstiyorum
17.Asla Keşkelerim Olmadı
18.Özledim Seni
19.Bilmelisin ki
20.Aşk
21.Boşver ve Yaşı Başı
22.Olmuyorsa Zorlamayacaksın
23.Ben Benden Olgun İnsan İsterim Karşımda
24.Öyle Sabah Uyanır Uyanmaz Fırlama Yataktan
25.Farkında Olmalı İnsan
26.Bir Eşi Olmalı İnsanın
27.Unutma
28.Sevgi Emekmiş
29.Özleme Dair (Kim Özlerdi?)
30. Ömür Dediğin Bir Gündür O da Bugündür
31.Aşk Ayakkabı Gibidir
32.Rakı İçen Kadınlar
33.AteşveSu
34.Ülke Bölünsün İstiyorum
35.Kadınım Ben
36.Senin İçin Yasak Dediler
37.Bayram Şiiri
38.Dostlar Irmak Gibidir
39.Öye Bir Hayat Yaşadım ki
40.Bir Yolun varsa Gidilecek
41.Ömür Dediğiniz Nedir Ki
42.Fakirin Gayrimeşru Çocuğu
43.Ey Yüreğim
44.Özlersin
45.Hepsi Bu
46.Birşey Eksik
47.Kendimden Özür Diliyorum
48.Bir Kadını Ağlatmak
49.Ölüm Bir An
50.Galiba Yoruldum
Read more
Kapıyı göstereceğimiz yerde anlayış göstermeyelim #kovaburcundadolunay #gununsozu #gokyuzubizediyorki ...
Media Removed
Kapıyı göstereceğimiz yerde anlayış göstermeyelim #kovaburcundadolunay #gununsozu #gokyuzubizediyorki Ay kova burcunda ilerlerken saat 23:22 Kova burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, Kova ve Aslan burcu aksında gerçekleşecek yeni ve oldukça sıra dışı plan ve projelerin, işlerin ... Kapıyı göstereceğimiz yerde anlayış göstermeyelim #kovaburcundadolunay #gununsozu
#gokyuzubizediyorki Ay kova burcunda ilerlerken saat 23:22 Kova burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, Kova ve Aslan burcu aksında gerçekleşecek yeni ve oldukça sıra dışı plan ve projelerin, işlerin yürürlüğe konması yönünde bir istek yaratsa da, Mars iki ayrı burçta ilerlediği için, Eylül ayına kadar sizin tekrar bunları gözden geçirmenizde yarar var. Zaten Uranüs de burcunuzda ileri-geri hareket yapacak. Yeni olanlar zamanla oturmuş olacak. Şunu bilelim ki, hiçbir şey tesadüf değil artık. Mutlaka üzerinde çalışılmış, düşünülmüş, öngörülebilir haldedir. Öylesine yürürlüğe konmayacaktır. Şimdi sizler bu Dolunayda, biraz önce belirttiğim gibi iş hayatınıza tekrar bir bakacaksınız. Beklentilerinizi, kafanızın içindekileri, geçmiş tecrübelerinizi de göz önüne alarak bakacaksınız. İdealiniz, hedefiniz nedir? Nasıl bir planlama ile yol alınmalıdır, gelişen durumlar size ne söylemektedir anlamalısınız.Ayni zaman da bu Tutulma Eylül ayındaki değişikliğin bir ön hazırlığıdır. Tabii ki hemen harekete geçemeyeceğiz. Ancak bu olumsuz değil. Sadece zamanlama önemli. Pişsin ve olgunlaşsın. Şimdilerde eğer işle ilgili bir sıra dışı durum olursa, bu sizi üzmesin. Gerekli olanlar kalır, gereksizler gider. bu sizin için hayırlı olabilir. Bir proje gündeme gelebilir. Onun üzerinde ekip olarak çalışabilirsiniz. Burada ekip çalışmaları da çok önemli. Hem bireysel olarak grup içinde hem de kendinizle ilgili özel konularda gelişmeler var. Gerçekçi olmak size hem başarı hem zaman kazandırır. Başkalarıyla işbirliği yapmak Mars geri hareketiyle biraz zor olsa da, size liderlik kazandırabilir. Trendleri takip ediniz. Bu gelişmeler ailevi, yerleşim yeriniz ve geleceğinizle ilgili konularda etkili olacaktır. #egementoreli #burclarinefendisi #astrolog #astroloji #astrologia #astrologist #astrologer #astro #astrology #astrologist #instaastro #instaastrology #instaastrologer #instaastroloji #instaastrologist #instaastrolog #dolunay #aytutulmasi
Read more
 #18martçanakkalezaferi #çanakkalegeçilmez Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi?  En ...
Media Removed
#18martçanakkalezaferi #çanakkalegeçilmez Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi?  En kesîf orduların yükleniyor dördü beşi, -Tepeden yol bularak geçmek için Marmara'ya- Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya. Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı!  Nerde -gösterdiği ... #18martçanakkalezaferi #çanakkalegeçilmez

Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi? 
En kesîf orduların yükleniyor dördü beşi,
-Tepeden yol bularak geçmek için Marmara'ya-
Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.
Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı! 
Nerde -gösterdiği vahşetle- "bu: bir Avrupalı! "
Dedirir -yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi,
Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yâhud kafesi!

Eski Dünyâ, Yeni Dünyâ, bütün akvâm-ı beşer,
Kaynıyor kum gibi, tûfan gibi, mahşer mahşer. (1) 
Yedi iklîmi cihânın duruyor karşına da, (2) 
Ostralya'yla berâber bakıyorsun: Kanada! 
Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk; 
Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.
Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...
Hani, tâ'ûna da züldür bu rezîl istîlâ! 
Ah o yirminci asır yok mu, o mahlûk-i asîl,
Ne kadar gözdesi mevcûd ise, hakkıyle sefîl,
Kustu Mehmedciğin aylarca durup karşısına; 
Döktü karnındaki esrârı hayâsızcasına.
Maske yırtılmasa hâlâ bize âfetti o yüz...
Medeniyyet denilen kahbe, hakikat, yüzsüz.
Sonra mel'undaki tahrîbe müvekkel esbâb,
Öyle müdhiş ki: Eder her biri bir mülkü harâb.

Öteden sâikalar parçalıyor âfâkı; 
Beriden zelzeleler kaldırıyor a'mâkı; 
Bomba şimşekleri beyninden inip her siperin; 
Sönüyor göğsünün üstünde o arslan neferin.
Yerin altında cehennem gibi binlerce lağam,
Atılan her lağamın yaktığı: Yüzlerce adam.
Ölüm indirmede gökler, ölü püskürmede yer; 
O ne müdhiş tipidir: Savrulur enkaaz-ı beşer...
Kafa, göz, gövde, bacak, kol, çene, parmak, el, ayak,
Boşanır sırtlara, vâdîlere, sağnak sağnak.
Saçıyor zırha bürünmüş de o nâmerd eller,
Yıldırım yaylımı tûfanlar, alevden seller.
Veriyor yangını, durmuş da açık sînelere,
Sürü hâlinde gezerken sayısız tayyâre.
Top tüfekten daha sık, gülle yağan mermîler...
Kahraman orduyu seyret ki bu tehdîde güler! 
Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmından; 
Alınır kal'â mı göğsündeki kat kat îman? 
Hangi kuvvet onu, hâşâ, edecek kahrına râm? 
Çünkü te'sis-i İlâhî o metîn istihkâm.

Sarılır, indirilir mevki'-i müstahkemler,
Beşerin azmini tevkîf edemez sun'-i beşer; 
Bu göğüslerse Hudâ'nın ebedî serhaddi; "O benim sun'-i bedî'im, onu çiğnetme" dedi.
Âsım'ın nesli...diyordum ya...nesilmiş gerçek.
Read more
YENİ SERİ DUYURUSU! Uzun zamandır aklımızda dönüp duran, yapsak mı yapmasak mı dediğimiz, her ...
Media Removed
YENİ SERİ DUYURUSU! Uzun zamandır aklımızda dönüp duran, yapsak mı yapmasak mı dediğimiz, her hafta üzerine kafa yorduğumuz ama hayata bir türlü geçiremediğimiz bir projeye başlamış olmanın inanılmaz gururu ve mutluluğu içerisindeyiz: Karanlık Kitaplık. Peki nedir Karanlık ... YENİ SERİ DUYURUSU!

Uzun zamandır aklımızda dönüp duran, yapsak mı yapmasak mı dediğimiz, her hafta üzerine kafa yorduğumuz ama hayata bir türlü geçiremediğimiz bir projeye başlamış olmanın inanılmaz gururu ve mutluluğu içerisindeyiz:
Karanlık Kitaplık.

Peki nedir Karanlık Kitaplık? Aslında adından da anlaşılacağı üzere ağırlıklı olarak korku ve gotikten oluşan ama kara fantazinin yanı sıra uygun olduğunu düşündüğümüz kurgudışı kitapların da dahil olacağı bir seri.

Bu seriyi yaparkenki birincil amacımız yıllar içerisinde düzensiz ve dağınık olarak yayımladığımız eserleri bir araya getirmek. İlk iki kitap da bunun bir göstergesi. Bu kadar yoğun yayıncılık yaparken bazen bizim bile atladığımız ama yayımlarken çok keyif aldığımız eserlerin kaosta kaybolmasını önlemek istiyoruz. Ama tabii ki bu yalnızca eski eserleri yan yana koyacağız sonra da keyfimize bakacağız demek değil.

Daha önce hiç çevrilmemiş yazarlar, çevrilmiş yazarların çevrilmemiş kitapları, kuytuda kalmış başyapıtlar da serinin bir parçası olacak. Zaten yeni bir iş yaparken üzerine koymak, eskisinden daha iyisini yapmak taviz vermek istemediğimiz bir konu. Bu bağlamda Clive Barker, Robert Aickman ve Richard Matheson gibi üstatların daha önce hiç çevrilmemiş eserlerini yayımlayacağımızı da buradan müjdeleyelim.

Diğer bir amacımız da halihazırda yayımladığımız H. P. Lovecraft, William Hope Hodgson gibi ustaların eserlerini yayımlamaya devam etmek için (özellikle kendimize) motivasyon yaratmak. Kim bilir, belki bu sayede Clark Ashton Smith, Robert E. Howard, Algernon Blackwood da seride kendine yer edinir. Hatta bizim dönemimizin Karanlıkta 33 Yazar'ını bile yapacak gücü kendimizde buluruz.

Umuyoruz ki okurlar da bizim heyecanımızı paylaşır ve uzun yıllar devam eden, türe hizmet eden, çokça zaman sonra da üzerine konuşulacak, tartışılacak bir külliyat ortaya koyarız.
Read more
Bugün Hıdırellez ☘️ ”Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil, sağlığı ...
Media Removed
Bugün Hıdırellez ☘️ ”Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil, sağlığı iyi olsun. Kalbi ritmini çalsın, yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun. Teni sıcak kalsın, enerjisi dışarı aksın. Ciğerlerinde nefes, kollarında, bacaklarında enerji hep olsun. ... Bugün Hıdırellez ☘️ ”Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil, sağlığı iyi olsun. Kalbi ritmini çalsın, yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun.
Teni sıcak kalsın, enerjisi dışarı aksın. Ciğerlerinde nefes, kollarında, bacaklarında enerji hep olsun. Kanı bol olsun, damarlarında dönüp dolaşsın.
Sevdikleriyle bir arada olsun, kolu kollarına değsin, gözlerinin içine baksın.Lafları birbiriyle başlasın.
Nesi var, nesi yoksa bölüşecek, bulup getirecek birileri olsun. Bu birileri az ama öz olsun. Sevgisinin tamamını harcasın, harcasın ki ona büyük bir miras kalsın.
Sevmekten bıkıp usanmayacağı biri olsun, onun yeri ayrı olsun, onu soysun başucuna koysun. Onun her şeyine, her haline tanık olsun. O biri, onu bir hareketiyle güldüren, bir hareketiyle ağlatan olsun.
Duyguların hepsi onda olsun, kalbi buna teslim olsun. Bütün şarkılar onu anlatsın. Aşık olsun, sırılsıklam olsun. Kurumasın.
Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun. İbadet eder gibi, her gün bu keşfini yeniden kutlar gibi onu yapıp dursun.
Yaptıkça daha iyi yaptığını görsün.
Neşesi bol olsun. Kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin. İçindeki bir şey durup durup zıplasın. Gördükleri, duydukları onu gıdıklasın, kahkaha attırsın.
Çocukken en sevdiği ana sık sık gidip gelsin, ama nereye gidip geldiği bilinmesin. Değiştirmek istedikleri değişsin. İçte ve dışta, iyi günde ve kötü günde tadilat yapsın. Eskileri atsın, ruhunu havalandırsın. Kapıda hep kamyonu dursun, dilediği yere taşınsın.
Kendinden taşınmak isterse içindeki güç, dışındaki sevgi ona yardımcı olsun. Bileği bütün bağımlılıklarıyla, alışkanlıklarıyla güreşsin.
Bir şey ona sürpriz olsun. Günlerinden bir günü bir pakete sarılı dursun. Açınca içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın.
Bugün üç yüz altmış beşten herhangi biri olsun. Öylesine bir Pazartesi yahut arkaya kavuşturduğu ellerinde unutulmaz bir Salı saklasın.
Öyle tahmini mümkün olmayan bir şey olsun ki bu, hayatın sihrini anlasın. Bir hayali gerçek olsun, bir hayale gözünü yumsun.
Bir çizgi filmde olduğunu unutmasın.
Bu duayı okusun, kendi sesiyle okusun. Duası gerçek olsun.
Tek kelimesine nazar değmesin. AMİN. ”
Read more
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE Şu boğaz harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi? En kesîf orduların yükleniyor ...
Media Removed
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE Şu boğaz harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi? En kesîf orduların yükleniyor dördü beşi, -Tepeden yol bularak geçmek için Marmara’ya Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya. Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı! Nerde - gösterdiği vahşetle " bu : bir ... ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE
Şu boğaz harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi?
En kesîf orduların yükleniyor dördü beşi,
-Tepeden yol bularak geçmek için Marmara’ya
Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.

Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı!
Nerde - gösterdiği vahşetle " bu : bir Avrupalı "
Dedirir - yırtıcı his yoksulu, sırtlan kümesi.
Varsa gelmiş , açılıp mahbesi, yâhut kafesi!

Eski dünyâ, yeni dünyâ, bütün akvâm-ı beşer,
Kaynıyor kum gibi, tûfan gibi, mahşer mahşer.
Yedi iklîmi cihânın duruyor karşısın da,
Avustralya’yla beraber bakıyorsun: Kanada,

Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk;
Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.
Kimi hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...
Hani, tâ’una da züldür bu rezîl istîla!

Ah o yirminci asır yok mu, o mahluk-i asil,
Ne kadar gözdesi mevcut ise hakkıyle, sefil,
Kustu mehmetçiğin aylarca durup karşısına;
Döktü karnındaki esrarı hayasızcasına.

Maske yırtılmasa hala bize afetti o yüz...
Medeniyet denilen kahpe, hakikat, yüzsüz
Sonra mel’undaki tahribe müvekkel esbab
Öyle müthiş ki: eder her biri bir mülk-ü harab.

Öteden saikalar parçalıyor âfâkı;
Beriden zelzeleler kaldırıyor a’mâkı
Bomba şimşekleri beyninden inip her siperin
Sönüyor göğsünün üstünde o arslan neferin

Yerin altında cehennem gibi binlerce lâğam
Atılan her lâğamın Yaktığı: yüzlerce adam
Ölüm indirmede gökler, ölü püskürmede yer
O ne müthiş tipidir: savrulur enkâz-ı beşer... Kafa, göz, gövde, bacak, kol, çene, parmak, el, ayak,
Boşanır sırtlara, vâdilere, sağnak sağnak.
Saçıyor zırha bürünmüş de o namert eller,
Yıldırım yaylımı tûfanlar, alevden seller.

Veriyor yangını, durmuş da açık sînelere,
Sürü hâlinde gezerken sayısız tayyâre
Top tüfekden daha sık gülle yağan mermîler...
Kahraman orduyu seyret ki, bu, tehdîde güler!

Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmından;
Alınır kal’a mı, göğsündeki, kat kat îman?
Hangi kuvvet onu, hâşâ,edecek kahrına râm?
Çünkü te’sis-i îlahi o metîn istihkâm.

Sarılır, indirilir mevki’-i müstahkemler,
Beşerin azmini tevkîf edemez sun’-i beşer;
Bu göğüslerse Hudâ’nın ebedî serhaddi;
"O benim sun’-i bedi’im, onu çiğnetme" dedi.
Âsım’ın nesli... diyordum ya... nesilmiş gerçek:
İşte çiğnetmedi nâmûsunu, çiğnetmeyecek..
Read more
Annem için her gün ödem söktürücü ve kilo vermeye yardımcı hibisküs çayı yaptım. Öğünlerden önce ...
Media Removed
Annem için her gün ödem söktürücü ve kilo vermeye yardımcı hibisküs çayı yaptım. Öğünlerden önce içiyor ve iştahı daha dengeli oluyor. Kabızlığa çözüm için kayısı suyu yaptım. Her sabah aç karnına suyu içip kayısıyı yedi. Düzenli kullanım sayesinde çok faydasını gördük. Yaramazlık ... Annem için her gün ödem söktürücü ve kilo vermeye yardımcı hibisküs çayı yaptım. Öğünlerden önce içiyor ve iştahı daha dengeli oluyor.

Kabızlığa çözüm için kayısı suyu yaptım. Her sabah aç karnına suyu içip kayısıyı yedi. Düzenli kullanım sayesinde çok faydasını gördük.

Yaramazlık öğünleri de oldu. Kendini sınırlandırılmış hissetmesin diye arada bir kek, börek, tatlı hatta cips yemesine izin verdim 😌 Ölçüleri gerçekten azdı ve uzun aralıklarla yaramazlık yaptı. Demek istedim ki, diyet yapmak sadece su içmek veya hep sağlıklı yemekler tüketmek değil, ölçüsünü bilirsen zararlı bir şeyler de yiyebilirsin.

Diyete başladığımız ilk günlerde hastalık nedeniyle annem yürüyüş yapamıyordu. Bu hafta evin içinde 2 dakikayla başlayan yürüyüşleri 10 dakikaya kadar çıktı. Detaylı yazıyorum çünkü öğrenin ki küçük küçük adımlar, muhteşem sonuçlar çıkarabilir. İlla ki hemen 2 saat yürüyüş şartı koymaya gerek yok. Bugün 15 dakika yapın, yarın 20 dakika ve kademe kademe artırın.

Yemek olarak evde ne pişmişse onu yedi. Tabii ki fırında, buharda veya tencerede az yağlı pişmiş yemeklerdi. Tavuk suyu çorba da içti, kıymalı patlıcan yemeği de yedi, bir yemek kaşığı nefsini köreltmek için pirinç pilavı da yedi. Denge, denge, denge 😌 Ama sık sık ana öğünlerde yemek yanına salata yapıp yedirdim. İkindi vakti ara öğününü mutlaka yaptı.

Annemin vitamin ve protein ihtiyacı vardı. Sağlıklı besinler tüketmekle birlikte besin takviyesi de kullandık. Çok güvendiğim, tüm klinik testleri yapılmış XLS ürünleri kullandım. Örneğin, günde iki defa yemeklerden sonra XLS Expert içti. Arada bir, ara öğün olarak XLS Shake içirdim. Doğal beslenme elbette çok önemli ama bir yandan vücudun ihtiyaçlarını doğru kaynaklardan sağlamak da önemli. Biz, yaklaşık bir aydır kullanıyoru ve hiçbir yan etkisini görmedik. Kullanmak şart mı? Değil. Ama elimde güzel bir fırsat varken değerlendirmek istedim. 👉 @xlsturkiye sayfasında ürünler hakkında detaylı bilgi var.
Gelelim motivasyon kısmına:

Anne kilo ver ki pazara gidelim.
Hadi bak Mart ayında umreye gideceğiz.
Bak vallahi kilo verdin.
Sen neler başardın, bu nedir ki, kesin yaparsın!
Yaz bitmeden pikniğe gidelim.
Yapamazsın diyenlere inat yap. #annemindiyeti
Read more
 #Repost @kiloaldimgelemem with Merhaba güzel insanlar, Bu akşam sizle @theslimfit deneyimimle ...
Media Removed
#Repost @kiloaldimgelemem with Merhaba güzel insanlar, Bu akşam sizle @theslimfit deneyimimle ilgili birkaç istatistik paylaşmak istedim. Çok fazla soru sordunuz, umarım hepsini bir postta yanıtlayabileceğim🏼‍♀️ Artık bir dur demeliyim dediğim kilomdayken tanıştığım sevgili ... #Repost @kiloaldimgelemem with
Merhaba güzel insanlar,
Bu akşam sizle @theslimfit deneyimimle ilgili birkaç istatistik paylaşmak istedim. Çok fazla soru sordunuz, umarım hepsini bir postta yanıtlayabileceğim🙋🏼‍♀️
Artık bir dur demeliyim dediğim kilomdayken tanıştığım sevgili diyetisyenim @dytmehmetakifatay ile 20 günü tamamladık. Bu sürenin 5 gününde herhangi bir diyet yapmadım tatilde olduğum için.
Peki bu artık dur demeliyim dediğim kilom neydi? 77,8 idi. Diyetisyenim beni ölçtüğünde çıkan kilom 75,7 idi (ödemliyim diye ağladığım dönemleri hatırlarsınız). Güncel kilom 71,1.
Yani arkadaşlar 2 haftalık programımızda 4,6 kilo verdim. Bu arada 5 günlük molada pek dikkat etmedim ve 2 kilo aldım. Ancak ödem olduğunu tahmin ettiğim kilolarımı da hemencik verdim bu sistem ile. Eğer o tatili yapmasa ve ara vermiş olmasaydım toplamda 6,6 kilo vermiş olacaktım ki bu muhteşem bir sonuç 2 hafta için!
Diyetisyenime ve bilgisine sonuna kadar güveniyorum💓 Beni çok güzel yönlendirdi, whatsapp’tan her zaman tüm sorularıma içtenlikle ve ivedilikle yanıt verdi.
Peki bu @theslimfit nedir derseniz, kişiye özel beslenme ve spor programı diyebilirim. Ben aslında #thefitmenu uygulamasını deneyimleyecektim ancak hem rahatsızlıklarım hem de yemek seçme durumum sebebiyle diyetisyenimin de yönlendirmesiyle @theslimfit ile ilerledim. Eğer benim gibi yemek seçmiyorsanız diğer daha hesaplı programı denemenizi de öneririm. Bu programların da mantığı, porsiyon kontrolü ile dolmadan sarmaya, analı kızlıdan ayran aşına ve hatta un helvasına geniş bir yelpazeden tüm yemekleri yiyerek ve mutlu olarak kilo vermek.
İlk günler açlık atakları yaşadım evet, ancak 4. günde artık alışmış ve gelen porsiyonlarla doymaya başlamıştım. Bu program sayesinde de hangi yiyecekten ne porsiyonda yemem gerektiğini öğrenmiş oldum.
Gün gün neler yediğimi “the slim fit” başlığı ile hikayelerime sabitledim. Hem size hem de bana referans olması açısından iyi bir kaynak olduğunu düşünüyorum.
Şimdiden uyarayım: fiyat sormayı çok ayıp buluyorum. Lütfen üşenmeyin ve @dytmehmetakifatay a tüm sorularınızı yöneltin. İnanın benden daha doğru ve daha hızlı yanıtlayacaktır🙃
Sevgilerimle🌟☎️05531426815 www.theSlimFit.com
Read more
İdam mı.....Niye...niye ya niye....ölüm onun cezası değil....Ölüm onun kurtuluşu...Ölüm onun ...
Media Removed
İdam mı.....Niye...niye ya niye....ölüm onun cezası değil....Ölüm onun kurtuluşu...Ölüm onun ödülü....Her gün ölmek isteyip ölememesi,ölmekten beter edilmesi gerekmiyor mu sizce...3 yaşında ki bir çocuğun bedenini gözünüzün önüne getirin...Şimdi de o bedenin yukarıda maruz ... İdam mı.....Niye...niye ya niye....ölüm onun cezası değil....Ölüm onun kurtuluşu...Ölüm onun ödülü....Her gün ölmek isteyip ölememesi,ölmekten beter edilmesi gerekmiyor mu sizce...3 yaşında ki bir çocuğun bedenini gözünüzün önüne getirin...Şimdi de o bedenin yukarıda maruz kaldığı işkenceyi tekrar okuyun....3 yaşında bir bedenin dayanabileceği acı eşiği nedir sizce...3 yaş diyorum,çocuk diyorum....Bu işin ucu kime dayanırsa,ya da kime dayanması gerekir ki cezai yaptırımı,hukuku,adaleti devreye sokacaksınız.....Ne geçiyor kafanızdan,bu at gözlüğü nedir?Neden bu SESSİZLİK?Ne diyorsunuz benim çocuğum değil çok şükür mü...Abartılıyor mu....Ne ne ne?????? Hak hukuk devreye girmiyorsa evet o insan artığının ölmesini istemiyorum...O 3 yaşında ki küçücük bedenin yaşadığı acının aynısını yaşamasını istiyorum...Ölmek isteyip ölememesini istiyorum....Kendi çığlığından sağır olmasını istiyorum...Her sabah uyandığında aynı acıları tekrar ve tekrar ve tekrar yaşasın istiyorum ..... #ilahiadalet istiyorum............
Read more
Bugun 1 eylul baris günü. Keske bir gün boyunca kimse savaşmasa, ne güzel olurdu değil mi? Yasaklansa ...
Media Removed
Bugun 1 eylul baris günü. Keske bir gün boyunca kimse savaşmasa, ne güzel olurdu değil mi? Yasaklansa tum dunyada 1 gun boyu savasmak. Ne kadar cocuk ve aile kurtulurdu degil mi? Insanlar istedikleri yere ulasabilseler. Hatta oyle bir gun olsun ki bu, insanlar dunyanin dort bir yanindan ... Bugun 1 eylul baris günü. Keske bir gün boyunca kimse savaşmasa, ne güzel olurdu değil mi? Yasaklansa tum dunyada 1 gun boyu savasmak. Ne kadar cocuk ve aile kurtulurdu degil mi? Insanlar istedikleri yere ulasabilseler. Hatta oyle bir gun olsun ki bu, insanlar dunyanin dort bir yanindan gelip yan yana olabilsinler. Tek bir noktada bulusabilsinler. Hic bir ozelligi olmayan tek tur bir kiyafet icinde, yan yana, silahsiz, kan dokulmenin yasak oldugu vakitler yasayabilseler. Tek bir gün... ne guzel olurdu degil mi? Iste o tek bir gunun cok daha otesindeki kanun, yilda 4 ay olmak uzere, uc u pespese olarak, haram aylar diye tanimlanmis, ve savasmak yasak kilinmistir baris diye isimlendirilen dinde. O pespese 3 ayin tam ortasinda, insanlar tek bir kiyafet ile, uzerlerine hicbir savas aleti almadan, tek bir noktada toplanir, kadin erkek ayrim gozetmeden bulusur, yanyana yurur. Hac bunun adidir. 3 haram ayin ortasi. Insanlarin savassiz gecirdikleri 3 ayin tam ortası. Savasmanin yasak oldugu aylarda, savasmanin yasak oldugu topraklara yapilan yolculuk. Biz onu kurban kesimine indirgesek de, haram ay nedir unutsak da, Allah in koydugu duzen, insanin hayalinin cok otesinde, bizi bekliyor. Umarim adi baris olan dini yasadiklarini iddia edenlerin, topraklarinda savaslarin son buldugu gunler gelir. Ve umarim dinden uzak olduklarini sanip, barisi yasayanlarin huzuruna kavusabilirer.
Baris gununuz, baris aylarini yaşayabilme ümidiyle, kutlu olsun..
Read more
<span class="emoji emoji1f499"></span> "Mavi Huydur Bende....Hayat hiç mavi yerinden vurmadı..çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet ...
Media Removed
"Mavi Huydur Bende....Hayat hiç mavi yerinden vurmadı..çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet olarak tanırım,karanlığı görünür kılan bir renktir mavi,öyle bilirim..sürükleyendir,bitmeyendir... mavi olarak anlatmalıyım herşeyi... kaldırın başınızı gökyüzüne,görmek ... 💙 "Mavi Huydur Bende....Hayat hiç mavi yerinden vurmadı..çünkü ben maviyi beyazı koruyan masumiyet olarak tanırım,karanlığı görünür kılan bir renktir mavi,öyle bilirim..sürükleyendir,bitmeyendir... mavi olarak anlatmalıyım herşeyi...
kaldırın başınızı gökyüzüne,görmek istediğinizi değil gördüğünüzü söyleyin bana! yaşamın ta kendisidir mavi..belkide sadece bu yüzden ölmeye değil..yaşamaya mahkum
edilmiştir..
maviyi soruyordun, gözlerimden yüzüme yayılan maviyi mi
bir renk değildir mavi huydur bende
ve benim yetinmezliğimdir
ve herkesin yetinmezliğidir belki
denecektir ki bir süre
ve denenecektir
bir akşamüstünü düşünmek bir akşamüstünü düşünmekten başka nedir ki
gönül gözü görendedir,derinler mavidir... Edip Cansever #mavi #blue #love
Read more
Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü? Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi ...
Media Removed
Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü? Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi de sağlıklı kilo vermek ve kurtulduğunuz kiloları geri almamak mümkün diye düşünüyorum. 30 yılı aşkındır ruhsal ve bedensel arınma – detoks programlarını uyguluyor ve her fırsatta ... Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü?
Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi de sağlıklı kilo vermek ve kurtulduğunuz kiloları geri almamak mümkün diye düşünüyorum.

30 yılı aşkındır ruhsal ve bedensel arınma – detoks programlarını uyguluyor ve her fırsatta herkese de tavsiye ediyorum.

Bu metot yeni bir program veya uygulama değil, geçmişe baktığımızda tarihin bile unutmaya yüz tuttuğu, birçok kişinin okusa bile anlayamayacağı eserleri incelediğimizde, Peygamber efendimizin (s.a.v) yaşamına baktığımızda, Kadim Türk tıbbını ve Çin tıbbını incelediğimizde bu metotların uygulandığını göreceksiniz.

Bizler bu güzel bilgi ve teknikleri geliştirerek günümüze uyarladık. Günlük hayatta daha basit ve kolay hale getirdik.
Neden Ruhsal ve Bedensel Arınma – Detoks programlarına ihtiyaç duyuyoruz?

Çünkü KİRLENİYORUZ !!! KİRLETİYORUZ !!! Yediğimiz GDO’lu yiyeceklerden tutunda soluduğumuz azot yüklü havaya, İçtiğimiz sağlıksız sulardan tutunda çevremizdeki radyasyon yüklü cihazlara kadar her şeyden olumsuz etkileniyor, sağlığımızı her geçen gün biraz daha fazla kaybediyoruz. Radyasyon, toksin, ağır metal ve parazit yüklü bedenlerimizi, kirlenmiş, hırslanmış, yorulmuş ruhlarımızı arındırmak için bu ve bunun gibi faydalı ve başarılı programlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.
Nedir peki bu metot?
Ruhsal ve Bedensel Arınma – Detoks programı 7 gün süren kişinin evinde dahi kolaylıkla uygulayabileceği bir diyet aprogramıdır. Bu program süresince uygulayıcı kişi hayvansal ürünler tüketmiyor, aşırı tahıllı ürün tüketmiyor, hamur işi ve hazır gıda tüketmiyoruz. Bunların yerine ise temizleyici özelliği olan alkali sebzeler, besleyici meyveler, bol su ve çeşitli bitkisel çaylar tüketiyoruz.

Tüketeceğimiz gıdaları da belli saatler arasında tüketiyoruz. Sizlere önerilen spor hareketlerini de uygularsanız eğer işte size sıkı bir diyet…
Peki şimdi ben soruyorum size bunları yaparak sağlıklı yaşamak mümkün mü?

Bence mümkün !!! Arınmak mümkün sadece "SEN” iste
Rezervasyon ve Bilgi için;

0549 533 01 41 - 30

0212 533 01 33 ** Programımızda Hastane Hizmeti Verilememekte, Hasta Tedavi Edilmemektedir.
Read more
Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü? Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi ...
Media Removed
Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü? Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi de sağlıklı kilo vermek ve kurtulduğunuz kiloları geri almamak mümkün diye düşünüyorum. 30 yılı aşkındır ruhsal ve bedensel arınma – detoks programlarını uyguluyor ve her fırsatta ... Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü?
Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi de sağlıklı kilo vermek ve kurtulduğunuz kiloları geri almamak mümkün diye düşünüyorum.

30 yılı aşkındır ruhsal ve bedensel arınma – detoks programlarını uyguluyor ve her fırsatta herkese de tavsiye ediyorum.

Bu metot yeni bir program veya uygulama değil, geçmişe baktığımızda tarihin bile unutmaya yüz tuttuğu, birçok kişinin okusa bile anlayamayacağı eserleri incelediğimizde, Peygamber efendimizin (s.a.v) yaşamına baktığımızda, Kadim Türk tıbbını ve Çin tıbbını incelediğimizde bu metotların uygulandığını göreceksiniz.

Bizler bu güzel bilgi ve teknikleri geliştirerek günümüze uyarladık. Günlük hayatta daha basit ve kolay hale getirdik.
Neden Ruhsal ve Bedensel Arınma – Detoks programlarına ihtiyaç duyuyoruz?

Çünkü KİRLENİYORUZ !!! KİRLETİYORUZ !!! Yediğimiz GDO’lu yiyeceklerden tutunda soluduğumuz azot yüklü havaya, İçtiğimiz sağlıksız sulardan tutunda çevremizdeki radyasyon yüklü cihazlara kadar her şeyden olumsuz etkileniyor, sağlığımızı her geçen gün biraz daha fazla kaybediyoruz. Radyasyon, toksin, ağır metal ve parazit yüklü bedenlerimizi, kirlenmiş, hırslanmış, yorulmuş ruhlarımızı arındırmak için bu ve bunun gibi faydalı ve başarılı programlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.
Nedir peki bu metot?
Ruhsal ve Bedensel Arınma – Detoks programı 7 gün süren kişinin evinde dahi kolaylıkla uygulayabileceği bir diyet aprogramıdır. Bu program süresince uygulayıcı kişi hayvansal ürünler tüketmiyor, aşırı tahıllı ürün tüketmiyor, hamur işi ve hazır gıda tüketmiyoruz. Bunların yerine ise temizleyici özelliği olan alkali sebzeler, besleyici meyveler, bol su ve çeşitli bitkisel çaylar tüketiyoruz.

Tüketeceğimiz gıdaları da belli saatler arasında tüketiyoruz. Sizlere önerilen spor hareketlerini de uygularsanız eğer işte size sıkı bir diyet…
Peki şimdi ben soruyorum size bunları yaparak sağlıklı yaşamak mümkün mü?

Bence mümkün !!! Arınmak mümkün sadece "SEN” iste
Rezervasyon ve Bilgi için;

0549 533 01 41 - 30

0212 533 01 33 ** Programımızda Hastane Hizmeti Verilememekte, Hasta Tedavi Edilmemektedir.
Read more
Bu gunu sabaha baglayan gece HIDIRELLEZ Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes ...
Media Removed
Bu gunu sabaha baglayan gece HIDIRELLEZ Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil..Bu duayı okusun. Kendi sesiyle duysun. Dileği gerçek olsun… . Her kelimesine şükretsin…Tek satırına nazar değmesin..Tüm dilekleriniz gerçek olsun…. Sevdikleriyle birarada ... Bu gunu sabaha baglayan gece HIDIRELLEZ
Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil..Bu duayı okusun. Kendi sesiyle duysun. Dileği gerçek olsun…
.
Her kelimesine şükretsin…Tek satırına nazar değmesin..Tüm dilekleriniz gerçek olsun….
Sevdikleriyle birarada olsun.
Nesi varsa, bölüşücek biri olsun; nesi yoksa, bulup getiricek biri olsun. Bu birileri az ama öz olsun. Bazıları dünyada tek olsun. Sevgisinin tamamını harcasın. Harcasın ki, ona büyük bir miras kalsın..
Neşesi bol olsun.
Kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin. İçinde birşey durup durup zıplasın. Duydukları, gördükleri onu gıdıklasın, kahkaha attırsın.
Sağlığı iyi olsun.
Kalbi ritmini çalsın. Yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun. Teni sıcak kalsın, enerjisi dışına taşsın. Kanı bol olsun, damarlarında dönüp dönüp dolaşsın.
Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun. Başarının gerçek adının bu olduğunu unutmasın. İbadet eder gibi, bu keşfini hergün yeniden kutlar gibi, onu yapıp dursun.
Değiştirmek istedikleri değişsin.
İçte ve dışta, iyi günde ve kötü günde tadilat yapsın. Eskilerini atsın, ruhunu havalandırsın. Kapıda hep kamyonu dursun. Dilediği yere taşınsın. Kendinden taşınmak isterse, içindeki güç, dışındaki sevgi ona yardımcı olsun
Bir şey ona sürpriz olsun. Günlerinden bir günü, bir pakete sarılı olsun. Açılınca, içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın. Bu gün üçyüzaltmışbeş’ten herhangi biri olsun. Öylesine bir pazartesi, arkaya kavuşturduğu ellerinde, unutulmaz bir salı saklasın. Öyle tahmini mümkün olmayan birşey olsun ki bu, hayatın zekasını anlatsın.
Bir hayali gerçek olsun.
Bir hayale gözünü yumsun. Peşinden koşup, onu sobelesin. Hayalini kendinden saklamasın. Bir çizgi filmde olduğunu, herşeyin mümkün olduğunu unutmasın. Alıntı...
.....
Kısaca
evımıze Mutfağımıza sağlığımıza hayatımıza bereketin hayırlısı gelsin inşallah. Sarkısı da tabıkı Sezen den profıle gelsın
Read more
BU DİZİDE ANLATILAN HER ŞEY TAMAMEN HAYAL MAHSULÜDÜR… Olay Amerika’da geçiyor. Devletin derin ...
Media Removed
BU DİZİDE ANLATILAN HER ŞEY TAMAMEN HAYAL MAHSULÜDÜR… Olay Amerika’da geçiyor. Devletin derin koridorlarında tuhaf şeyler olmaya başlıyor. Bir şekilde her iki taraftan siyasetçiler de radikalleşiyorlar tüm söylemlerinde. Cumhuriyetçiler Demokratlara, muhafazakarlar liberallere ... BU DİZİDE ANLATILAN HER ŞEY TAMAMEN HAYAL MAHSULÜDÜR…

Olay Amerika’da geçiyor. Devletin derin koridorlarında tuhaf şeyler olmaya başlıyor. Bir şekilde her iki taraftan siyasetçiler de radikalleşiyorlar tüm söylemlerinde. Cumhuriyetçiler Demokratlara, muhafazakarlar liberallere sallıyor var güçleriyle. Hem de ne sallamak! Ülke o esnada seçim arifesinde. Bir yanda Trump, diğer yanda Hillary var. Ve bu radikalleşme aynı hızla tüm topluma yayılıyor. Amerika’nın şahinleri, Suriye’ye bir operasyon için eylemler yapıyorlar sokaklarda. Bir yanda iç savaş alametleri, diğer tarafta uluslararası askeri müdahale talepleri.
Bir avuç mutedil, aklı başında insan ise ne olup bittiğini anlamaya çalışıyor. Şaşkınlar…
Nedir Amerika’yı bu kadar zıt kutuplar halinde bölen şey? Ne oldu da sıradan Amerikalı böylesine savaş ister hale geldi?
İşte bu ürpertici kaosun ortasında öğreniyoruz ki dünyaya bir göktaşı düşmüş. İçinde, evrenin uzak bir köşesinden gelen uzaylıların olduğu bir göktaşı... Dünyayı istila etmek isteyen hain uzaylılar, küçük böcekler şekilde tüm Amerika’ya yayılıyorlar. Ve insanların kulaklarından beyinlerine girerek, onları kontrolleri altına alıyorlar. En sakin adam gerçek bir savaş çığırtkanına, en aklıselim politikacı gözünü kan bürümüş bir savaş eyyamcısına dönüşüyor.
Dizini ismi Braindead. İki yıl önce yayınlanmış Amerikan CBS kanalında. Ben de bir arkadaşımın tavsiyesiyle sardırdım ve üç günde 13 bölümünü birden tamamladım. Daha fazla anlatıp işin tadını kaçırmak istemem.
Elbette sonuçta bu bir fantastik bilimkurgu dizisi ama dünyanın haline bakınca, yarım adım geri çekilip tüm medeniyet olarak içinden geçtiğimiz şu tuhaf kaosa göz atınca acaba diye sormadan da edemiyorsunuz? Yoksa hakikaten hiç bilmediğimiz bir canlı türü mü girdi beynimize? Biz ne zaman birbirinden bu kadar uzak, karşısındakine bu derece ön yargılı ve kendinden olmayanı böylesine düşman bilen, belleyen insanlara dönüştük! Tamam, dizide anlatılanlar hayal mahsulü de, peki ya etrafımızda olan bitenler. Sanırım teknolojinin en ileri seviyede olduğu ve fakat insanlığın ortak aklına, vicdanına da en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlardayız. Aramızda kalsın, yanılmayı hiç bu kadar istememiştim…
Read more
Sensiz 26 il Susam! Allahin adi her an seslenen bir mekani bu hala salan heyvanlar bir gun ele Allaha ...
Media Removed
Sensiz 26 il Susam! Allahin adi her an seslenen bir mekani bu hala salan heyvanlar bir gun ele Allaha da cavab verecekler ! Isti od icaq bilmedik ,biz hele 26 ilde indi indi ozumuze gelirik ,ev oluruq ,ozumuzu hiss edirik ! Diderginlik,qacqinliq nedir biz bilirik ! Evsiz esiksiz qapilarda ... Sensiz 26 il Susam! Allahin adi her an seslenen bir mekani bu hala salan heyvanlar bir gun ele Allaha da cavab verecekler ! Isti od icaq bilmedik ,biz hele 26 ilde indi indi ozumuze gelirik ,ev oluruq ,ozumuzu hiss edirik ! Diderginlik,qacqinliq nedir biz bilirik ! Evsiz esiksiz qapilarda qalmaq nedir biz bilirik ,bir tike yemeye hesret qalmaq nedir, biz bilirik,yurdunu evini itirmek ,ezizleri itirmek nedir, biz bilirik ! Biz bir seyi de bilirik ki ,bize aid olan bize donecek ! InseAllah ! Cox geribedir ,sen bir dogmanin ölumu ile iller sonra barisa bilirsen ,getdi artiq ,donmeyecek deyirsen amma yegane itgidir ki ,torpaq itgisi ile barismaq mumkun deyil !
Read more
 #Repost @kultigin_61 (@get_repost) ・・・ "Söyle tanrıça, Peleusoğlu Akhilleus'un öfkesini ...
Media Removed
#Repost @kultigin_61 (@get_repost) ・・・ "Söyle tanrıça, Peleusoğlu Akhilleus'un öfkesini söyle" diyor efsanenin başında ama belki de İlyada'da en az anlatılan şeylerden biri Akhilleus'dur. Onun ölüm saçıp kan damlayan kılıcından önce Yunan tanrılarının öfkesiyle karşılaşırız. ... #Repost @kultigin_61 (@get_repost)
・・・
"Söyle tanrıça, Peleusoğlu Akhilleus'un öfkesini söyle" diyor efsanenin başında ama belki de İlyada'da en az anlatılan şeylerden biri Akhilleus'dur. Onun ölüm saçıp kan damlayan kılıcından önce Yunan tanrılarının öfkesiyle karşılaşırız. Dişi ve erkek bir sürü tanrı keser yolumuzu İda Dağı'nın eteklerinde. Hepsinin ortak özelliği birbirlerine duydukları kindir. Erkek olanları güçlerine, dişi olanlarsa akıllarına ve her şarta göre yeniden şekillendirebildikleri hileli oyunlarına güvenirler. Ama iki grup da birbirlerine karşı üstün gelme güdüsüyle hareket eder.  Yüreklerinde taşıdıkları kine sonuna kadar sadık kalarak, niyetlerini de gizlemek suretiyle saldırırlar hasımlarına. Bu kavgada kullanılan silahlarsa; ne ok, ne kılıç, ne de gürzdür. Yalnızca insanlar vardır tanrıların savaş arabalarında. İnsanlar, insanları kırarlar insan şahsiyetine sahip Yunan Tanrılarının emirleriyle. Muhteşem bir satrançtır oynanan. Taşları insandan ve her hamlesinin sonunda kan olan bir oyundur bu. Hiçbir ölümlü kuklalığının farkında değildir. Hedefe saplanmak üzere olan oklar gibi yol aldıklarını bilmezler. Bilmezler, ama büyülenmiş gibi kendi ölümlerini kovalarlar tanrıların gözleri önünde. Tanrılarsa; hamlelerini yapar ve beklerler. Kimi zaman Apollo çıkar sahneye ve "İnsan dediğin nedir ki, dalından toprağa düşen yapraktan başka" der. Sonra, o da sürer atlarını savaş meydanına. Yeniden kırılır insanlar. Başlar ayrı düşer bedenlerden ve kızıl kanlarla sulanır topraklar. Ölüm her yerdedir, acı her yerde... A.Kadir UYSAL - 30.08.2018
#kitaplaryolda
Read more
Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü? Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi ...
Media Removed
Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü? Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi de sağlıklı kilo vermek ve kurtulduğunuz kiloları geri almamak mümkün diye düşünüyorum. 30 yılı aşkındır ruhsal ve bedensel arınma – detoks programlarını uyguluyor ve her fırsatta ... Bir haftada 7 kilo vermek mümkün mü?
Doğru yöntem ve bilinçli bir programla kilo vermek, en önemlisi de sağlıklı kilo vermek ve kurtulduğunuz kiloları geri almamak mümkün diye düşünüyorum.

30 yılı aşkındır ruhsal ve bedensel arınma – detoks programlarını uyguluyor ve her fırsatta herkese de tavsiye ediyorum.

Bu metot yeni bir program veya uygulama değil, geçmişe baktığımızda tarihin bile unutmaya yüz tuttuğu, birçok kişinin okusa bile anlayamayacağı eserleri incelediğimizde, Peygamber efendimizin (s.a.v) yaşamına baktığımızda, Kadim Türk tıbbını ve Çin tıbbını incelediğimizde bu metotların uygulandığını göreceksiniz.

Bizler bu güzel bilgi ve teknikleri geliştirerek günümüze uyarladık. Günlük hayatta daha basit ve kolay hale getirdik.
Neden Ruhsal ve Bedensel Arınma – Detoks programlarına ihtiyaç duyuyoruz?

Çünkü KİRLENİYORUZ !!! KİRLETİYORUZ !!! Yediğimiz GDO’lu yiyeceklerden tutunda soluduğumuz azot yüklü havaya, İçtiğimiz sağlıksız sulardan tutunda çevremizdeki radyasyon yüklü cihazlara kadar her şeyden olumsuz etkileniyor, sağlığımızı her geçen gün biraz daha fazla kaybediyoruz. Radyasyon, toksin, ağır metal ve parazit yüklü bedenlerimizi, kirlenmiş, hırslanmış, yorulmuş ruhlarımızı arındırmak için bu ve bunun gibi faydalı ve başarılı programlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.
Nedir peki bu metot?
Ruhsal ve Bedensel Arınma – Detoks programı 7 gün süren kişinin evinde dahi kolaylıkla uygulayabileceği bir diyet aprogramıdır. Bu program süresince uygulayıcı kişi hayvansal ürünler tüketmiyor, aşırı tahıllı ürün tüketmiyor, hamur işi ve hazır gıda tüketmiyoruz. Bunların yerine ise temizleyici özelliği olan alkali sebzeler, besleyici meyveler, bol su ve çeşitli bitkisel çaylar tüketiyoruz.

Tüketeceğimiz gıdaları da belli saatler arasında tüketiyoruz. Sizlere önerilen spor hareketlerini de uygularsanız eğer işte size sıkı bir diyet…
Peki şimdi ben soruyorum size bunları yaparak sağlıklı yaşamak mümkün mü?
Rezervasyon ve Bilgi için;

0549 533 01 41 - 30

0212 533 01 33 ** Programımızda Hastane Hizmeti Verilememekte, Hasta Tedavi Edilmemektedir.
Ahmet Maranki Kişisel Resmi Hesabını Hemen
Takip Edin 👉🏻 @ahmetmarankiofficial
Read more
“Bir yerde gördüm; ‘şefkat ve tokat’ kelimelerini bir araya getirmiş ve ‘şefkat tokadı’ diye bir ...
Media Removed
“Bir yerde gördüm; ‘şefkat ve tokat’ kelimelerini bir araya getirmiş ve ‘şefkat tokadı’ diye bir tamlama oluşturmuşlar. Hiç öyle şey olur mu, şefkat ve tokat bir araya gelir mi? Tokat tokattır, bunun neresi şefkat?” “Hayatımda en çok yediğim tokatlar bunlar olduğu için şefkat tokadı ... “Bir yerde gördüm; ‘şefkat ve tokat’ kelimelerini bir araya getirmiş ve ‘şefkat tokadı’ diye bir tamlama oluşturmuşlar. Hiç öyle şey olur mu, şefkat ve tokat bir araya gelir mi? Tokat tokattır, bunun neresi şefkat?”
“Hayatımda en çok yediğim tokatlar bunlar olduğu için şefkat tokadı nedir biliyorum Feride. Nasıl ki bir anne, elini sobaya uzatan yavrusunun eli yanmasın diye eline hafifçe vurup onu ateşten koruyorsa, Rabbimiz de yaptığımız hatalarımız için bizlere ufak tefek musibet ve belalar gönderiyor. Aklımızı başımıza getirip pişmanlıkla tövbe ettiriyor. O kadar çok seviyor ki Rabbimiz bizi böylece daha büyük hatalardan koruyor.”
“Yani diyorsun ki
insan bir günah işlediğinde hemen arkasından
pişmanlıkla tövbe etmelidir.
Ya da bir sevap işleyerek günahlarını silmelidir.
Eğer günah işler, tövbeden de uzak durursa, sevapla da alakası yoksa bir müddet sonra günah sütunu dolacaktır. Bu durumdaki kullarına Rabbimiz bela ve musibetler göndererek şefkat tokatları atar.”
“Çok zekisin Feride.
İşte gönderilen bu musibetlere göstereceğin sabır
ve hatalarına dökeceğin pişmanlık gözyaşları
günah sütununu boşaltacaktır.
Hem bilir misin Feride,
Rabbimiz, sevdiği kuluna şefkat tokadı atar.
Allah korusun, bir de bela ve musibetlerle bile
temizlenmeyecek kadar büyük günahlar işlemişsek,
işte o zaman zecri tokat gelir ki
bu tokadı yiyen kolay kolay belini doğrultamaz.”
“Peki yediğimiz tokadın şefkat mi, zecri mi olduğunu nasıl anlayacağız?”
“Tokattan sonraki hâlimize bakacağız.
Eğer tokattan sonra,
tövbe istiğfarla günah ve hatalardan uzaklaşmışsak bu şefkat;
değil günahlardan uzaklaşmak, daha da azgınlaşmışsak
-Allah korusun- bu da zecri tokattır.”
. .
. .
#vsco
#vscoart
#vscocam
#vscohub
#vscoism
#vscopic
#vscobest
#vscocool
#vscoedit
#vscofilm
#vscogood
#vscogram
#vscolove
#vscomood
#vscoaward
#vscodaily
#vscolover
#vscophile
#vscophoto
#mutlulukpozu
#vscomoment
#vsconature
#birkarebirmutluluk
#vscogallery
#vscocamphotos
#biracayipblog
#benimicinmutluluk
#türkkahvesi
#nodaywithoutcoffee
Read more
Bahar Duâsı . Sen her şeyi görüyorsun ya, Yüce Allah'ım, Senin işte öyle her şeyi, herkesi Gören ...
Media Removed
Bahar Duâsı . Sen her şeyi görüyorsun ya, Yüce Allah'ım, Senin işte öyle her şeyi, herkesi Gören bakışlarından Başka nedir ki iyilik, güzellik, . Başka nedir ki, arılara ve nebilere inen Bu erinç değilse eğer, Bu yüzlerden gözlerden kalplerden taşan Ve akla sığmayan, söze sığmayan! . Senin ... Bahar Duâsı .
Sen her şeyi görüyorsun ya, Yüce Allah'ım,
Senin işte öyle her şeyi, herkesi
Gören bakışlarından
Başka nedir ki iyilik, güzellik,
.
Başka nedir ki, arılara ve nebilere inen
Bu erinç değilse eğer,
Bu yüzlerden gözlerden kalplerden taşan
Ve akla sığmayan, söze sığmayan!
.
Senin kendi yerine baharı,
Bu diriltici soluğu, yaratıcı zamanı
Göndermenden başka nedir ki
Gönle sığmayan sevgi,
Göze sığmayan rahmet?
.
Başka nedir ki miraç,
Göğe sığmayan, yere sığmayan,
Ömre sığmayan çiçek tufanlarıyla
Süsleyip sidre ağacını,
Bir esin yağmuru gibi sonra
İndirmen değilse
Susayan gönüllerimize?
.
Aklın aradığı sükûn,
Gönlün aradığı saflık, iyilik,
Rûhun aradığı derinlik.
.
Cahit Koytak.
Read more
Hıdırellezin bana en güzel hediyesi; Brando! Iki yıl önce bugün hiç beklemediğim bir anda hayatıma ...
Media Removed
Hıdırellezin bana en güzel hediyesi; Brando! Iki yıl önce bugün hiç beklemediğim bir anda hayatıma giriverdi... Iyi ki! {5/may/2016} ☆ ☆ ☆ Bir gelenek olarak bu sene de Merhaba #hıdırellez HIDIRELLEZ DUASI Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil, Bu ... Hıdırellezin bana en güzel hediyesi; Brando! Iki yıl önce bugün hiç beklemediğim bir anda hayatıma giriverdi... Iyi ki! 🙏 {5/may/2016} ❤
☆ ☆ ☆
Bir gelenek olarak bu sene de

Merhaba #hıdırellez 🌹
HIDIRELLEZ DUASI 🙏

Sevdiğim kim varsa,
kendim de dahil,
sevebileceğim herkes de dahil,
Bu duayı okusun
Kendi sesiyle duysun
Dileği gerçek olsun
Her kelimesine şükretsin
Tek satırına nazar değmesin
Tüm dilekleri gerçek olsun

Sevdikleriyle birarada olsun

Nesi varsa, bölüşücek biri olsun; nesi yoksa, bulup getiricek biri olsun.Bu birileri az ama öz olsun. Bazıları dünyada tek olsun.

Sevgisinin tamamını harcasın. Harcasın ki, ona büyük bir miras kalsın.

Neşesi bol olsun.
Kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin.

İçinde birşey durup durup zıplasın. Duydukları, gördükleri onu gıdıklasın, kahkaha attırsın.

Sağlığı iyi olsun.

Kalbi ritmini çalsın.

Yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun.

Teni sıcak kalsın, enerjisi dışına taşsın.

Kanı bol olsun, damarlarında dönüp dönüp dolaşsın.

Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun.
Başarının gerçek adının bu olduğunu unutmasın. İbadet eder gibi, bu keşfini hergün yeniden kutlar gibi, onu yapıp dursun.

Değiştirmek istedikleri değişsin. İçte ve dışta, iyi günde ve kötü günde tadilat yapsın. Eskilerini atsın, ruhunu havalandırsın.

Kapıda hep kamyonu dursun. Dilediği yere taşınsın. Kendinden taşınmak isterse, içindeki güç, dışındaki sevgi ona yardımcı olsun

Bir şey ona sürpriz olsun. Günlerinden bir günü, bir pakete sarılı olsun. Açılınca, içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın. Bu gün üçyüzaltmışbeş’ten herhangi biri olsun. Öylesine bir pazartesi, arkaya kavuşturduğu ellerinde, unutulmaz bir salı saklasın. Öyle tahmini mümkün olmayan birşey olsun ki bu, hayatın zekasını anlatsın.

Bir hayali gerçek olsun.
Bir hayale gözünü yumsun.
Peşinden koşup, onu sobelesin. Hayalini kendinden saklamasın.

Bir çizgi filmde olduğunu, herşeyin mümkün olduğunu unutmasın.
ALINTIDIR
...
#Repost @aycaogus_ 🙏💙🍀
Read more
... Akılla bir konuşmam oldu dün gece; Sana soracaklarım var, dedim; Sen ki her bilginin temelisin, Bana ...
Media Removed
... Akılla bir konuşmam oldu dün gece; Sana soracaklarım var, dedim; Sen ki her bilginin temelisin, Bana yol göstermelisin. Yaşamaktan bezdim, ne yapsam? Birkaç yıl daha katlan, dedi. Nedir; dedim bu yaşamak? Bir düş, dedi; birkaç görüntü. Evi barkı olmak nedir? Dedim; Biraz ... ...
Akılla bir konuşmam oldu dün gece;
Sana soracaklarım var, dedim;
Sen ki her bilginin temelisin,
Bana yol göstermelisin.
Yaşamaktan bezdim, ne yapsam?
Birkaç yıl daha katlan, dedi.
Nedir; dedim bu yaşamak?
Bir düş, dedi; birkaç görüntü.
Evi barkı olmak nedir? Dedim;
Biraz keyfetmek için
Yıllar yılı dert çekmek, dedi.
(Ömer Hayyam)
Read more
Loading...
Load More
Loading...