Loading Content...

Nga e se vãª

Loading...


Unique profiles
56
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Te Gazi Kavaje, Komiteti - Kafe Muzeum, Zetas Trädgård
Average media age
755.2 days
to ratio
9
Mọi thứ phải trở về quỹ đạo của nó Sau mọi vấp ngã, e sẽ trưởng thành hơn #già
Media Removed
Mọi thứ phải trở về quỹ đạo của nó Sau mọi vấp ngã, e sẽ trưởng thành hơn #già Mọi thứ phải trở về quỹ đạo của nó
Sau mọi vấp ngã, e sẽ trưởng thành hơn
#già
Loading...
E kur u erdhi atyre prej All-llahut libri (Kur’ani) që është vërtetues i atij, që e kishin pranë, e që para se t’u vinte e kërkonin ndihmën e tij kundër mosbesimtarëve, e mohuan atë (Muhammedin) që e njihnin, kur u erdhi. Pra mallkimi i All-llahut qoftë kundër mosbesimtarëve! E shëmtuar ... E kur u erdhi atyre prej All-llahut libri (Kur’ani) që është vërtetues i atij, që e kishin pranë, e që para se t’u vinte e kërkonin ndihmën e tij kundër mosbesimtarëve, e mohuan atë (Muhammedin) që e njihnin, kur u erdhi. Pra mallkimi i All-llahut qoftë kundër mosbesimtarëve!

E shëmtuar është ajo për çka ata e shitën vetvetën. Atë që e shpalli All-llahu të mos e besojnë nga zilia, për shkak se All-llahu nga mirësia e Tij t’i shpallë atij që dëshiron nga robërit e vet. (Bekare: 89-90)
Read more
Dhe ata i bëmë shembëlltyrë që udhëzonin sipas urdhërit Tonë, i orientuam në punë të mira, në faljen ...
Media Removed
Dhe ata i bëmë shembëlltyrë që udhëzonin sipas urdhërit Tonë, i orientuam në punë të mira, në faljen e namazit, në dhënien e zeqatit, dhe ata ishin adhurues Tanë të sinqertë. El-Enbija 73 Që nga krijimi i njeriut të parë fillon misioni i të dërguarve të Zotit xh.sh.. Ademi a.s. ishte njeriu ... Dhe ata i bëmë shembëlltyrë që udhëzonin sipas urdhërit Tonë, i orientuam në punë të mira, në faljen e namazit, në dhënien e zeqatit, dhe ata ishin adhurues Tanë të sinqertë. El-Enbija 73

Që nga krijimi i njeriut të parë fillon misioni i të dërguarve të Zotit xh.sh.. Ademi a.s. ishte njeriu dhe Pejgamberi i parë. Të dërguarit e Allahut xh.sh. janë njerëzit me moral të lartë e me virtyte të larta njerëzore, janë njerëz me edukatë dhe sjellje të pashembullt, si në vetmi ashtu edhe në shoqëri.
Pejgamberllëku është begati e dhuruar prej Allahut xh.sh., kë dëshiron Ai e zgjedh për Pejgamber për t’ia dërguar shpalljen. Allahu xh.sh. zgjodhi Pejgamber nga vende të ndryshme, sepse qëllimi I dërgimit të tyre ishte për ti udhëzuar njerëzit në rrugën e drejtë dhe të vërtetë, për besimin në një Zot dhe për largimin e tyre nga rruga e shtrembër e adhurimit të shumë zotave, si dhe për ta ndihmuar njeriun që ta njohë Allahun xh.sh. krijuesin e gjithësisë. Allahu xh.sh. në Kur’an thotë:
“Unë nuk i krijova xhinët dhe njerëzit për tjetër pos që të më adhurojnë”. Edh-Dharijat 56
“Ne nuk dërguam asnjë të dërguar para teje e të mos i kemi shpallur atij se: nuk ka zot tjetër përveç Meje, pra më adhuroni!”. Enbija 25
Read more
Phim hay quá,quên cả check in=))Thôi thì review lại tí xíu. Tất nhiên,như bao phim chuyển ...
Media Removed
Phim hay quá,quên cả check in=))Thôi thì review lại tí xíu. Tất nhiên,như bao phim chuyển thể khác,không thể làm hài lòng với trí tưởng tượng khi đã qua đọc sách.Nhưng thực sự,đây vẫn là một bộ phim với nội dung rất ổn và dàn diễn viên xinh trai đẹp gái ... Phim hay quá,quên cả check in=))Thôi thì review lại tí xíu.
Tất nhiên,như bao phim chuyển thể khác,không thể làm hài lòng với trí tưởng tượng khi đã qua đọc sách.Nhưng thực sự,đây vẫn là một bộ phim với nội dung rất ổn và dàn diễn viên xinh trai đẹp gái tuyệt cmn vời😍😍😍Huhu không ai nghĩ bà cô Son Ye Jin ở ngưỡng 40 vẫn đẹp lộng lẫy như gái đôi mươi,còn So Ji Sub thì thôi miễn bàn.Cảm giác 2 diễn viên đã nâng cấp hẳn nhân vật vốn dĩ mà Ichitawa Takuji viết ra.Điểm cộng thứ nhất👍👍👍
Khác với văn phong Nhật,và bản điện ảnh Nhật,phim thể hiện được đúng thương hiệu phim Hàn:tình cảm,lãng mạn,hài hước,và cao trào chia ly.Một điểm vừa cộng,mà lại vừa trừ,là bản remake này thêm nhiều tình huống mới quá.Điểm cộng là gây bất ngờ,tạo hứng thú cho người xem.Nhưng chính những tình huống mang hơi hướng hài hước đó,vô tình làm giảm đi nỗi buồn hoang hoải mà mạch truyện vốn dĩ đem lại.Vì thế dù có một cốt truyện và cái kết buồn,nhưng lại không khiến người xem thực sự chìm trong xúc cảm.Nhìn tích cực,coi như đó là một cách nhà sản xuất khiến cho người xem không tốn nước mắt,vì nếu cứ giữ nguyên như bản gốc,hẳn sẽ khối người ám ảnh với câu chuyện này.
Chốt là,sẽ đi xem lại vì Son Ye Jin xinh tuyệt vời,và dù nhiều đoạn thuộc cả lời thoại,vẫn thấy tình yêu của bộ phim thật đẹp.Mai hoặc ngày kia ai có đi xem rủ em theo với😂😂😂
Read more
Performanca e djeshëme e Dua Lipës në Prishtinë ishte amazing! Ishin amazing edhe të gjithë ata që kishin ardhur në koncert për ta ndjekur nga afër! Pavarsisht se ishin me mijra, pjesa më e madhe të rinj, ashtu sikurse në çdo festival tjetër europian, ishin të gjithë në hapësirat e tyre, për ... Performanca e djeshëme e Dua Lipës në Prishtinë ishte amazing! Ishin amazing edhe të gjithë ata që kishin ardhur në koncert për ta ndjekur nga afër! Pavarsisht se ishin me mijra, pjesa më e madhe të rinj, ashtu sikurse në çdo festival tjetër europian, ishin të gjithë në hapësirat e tyre, për qejfin e tyre, duke shijuar PopStaren e tyre! Teksa shihja Dua Lipën, përvec gjithë admirimit për të, për gjithçka ka arritur në një sukses të paprecedent muzikor të nivele botërore, ajo ç'ka mendoja vazhdimisht dhe fatkeqsisht, ishte keqardhja që politika, shteti dhe vendimarrja në gjitha të trojet shqiptare janë shumë larg hapit të qytetarëve të saj! Standarti i qytetarëve të saj po shkruan emrat në historitë e suksesit të fushave të ndryshme nëpër botë, duke treguar që i përkasin një vizioni shumë më të lartë se ata që i drejtojnë! Klasa drejtuese mbarëshqiptare në mos u bëftë si Dua, Rita, Era, Xherdani, Graniti, Loriku e qindra të tjerë si ata, të paktën të mos jenë 100 vite larg vizionit të tyre dhe miliona shqiptarëve të tjerë! Ishte shumë filozofik ndoshta si deduktim nxjerrë nga një super festival por ishte një mendim që më bluajti mëndjen gjatë gjithë natës! Shqiptarët meritojnë që të jetojnë në një vënd që i përshtatet ambicjeve të tyre dhe vizioneve të tyre! Dhe nëse nuk e gjejnë atë në vendin e tyre, do e gjejnë diku tjetër...fatkeqsisht për ne që mbetemi këtu....
Read more
T A C K alla ni för en helt fantastisk kväll! Det fanns hur mycket vidunderligt som helst att göra i ...
Media Removed
T A C K alla ni för en helt fantastisk kväll! Det fanns hur mycket vidunderligt som helst att göra i 08-området igår (inte minst Erik Lundin & Z.E på Grönan), ändå kom ni (många reste långt) och fyllde Debaser för att se filmen om Hertigen och Organismen följt av Organismen med vänners magiska ... T A C K alla ni för en helt fantastisk kväll! Det fanns hur mycket vidunderligt som helst att göra i 08-området igår (inte minst Erik Lundin & Z.E på Grönan), ändå kom ni (många reste långt) och fyllde Debaser för att se filmen om Hertigen och Organismen följt av Organismen med vänners magiska take på samma konsert som visas i filmens final (@orismusik @loxellloxell @neoyemi gästade - lyx!!!) Idag finns filmen på @svt_play och ikväll kl 19.10 visar stjärnan @okonvention_ella den i Kulturstudion i SVT2 med mej som gäst. Det var Ella som fixade att denna film överhuvudtaget finns. Hon trodde på vår historia. Tack!

Och tack till @bjorntjarnberg @linnmarnfeldt å som jag gjorde filmen med. Att ni stod ut med en till efter våra två kolosser om Kents sista år. Ni är bäst! Fotot och klippningen! Jag önskar att alla hade kunnat se den som vi visade den igår - på storduk med fett ljud. Den passade fint så!
Tack också såklart till Charlie och Johan! För att ni bjöd hem oss till era bon och gav av er historia. Som ju handlar om att musik kan förändra både världen och värden i smått och stort. Och utan @aliceparinyaburns @daltonemusic och deltagande av bland andra @ametistametist (som hyllat Organismen länge och stort), @viktorphilipson och andra hade vi saknat något.
Sist men inte minst, tack till en annan av kvällens stjärnor - @annelietelford (värd en egen film för hennes kamp för att Stockholm ska vara en levande musikstad) och Debaser Strand med alla fina medarbetare där - för att vi med kort varsel fick komma och leka spontanbiograf med efterföljande gig. Tack!

Berätta gärna att filmen finns. Det görs inte så många musikdokumentärer så varenda titt är högsta valuta. #hertigenochorganismen
Read more
Loading...
Shumë herë kam lexuar nepër faqet e internetit fjal si: "Ju muslimanët nuk jeni shqiptar por arab/turk", ...
Media Removed
Shumë herë kam lexuar nepër faqet e internetit fjal si: "Ju muslimanët nuk jeni shqiptar por arab/turk", ose "ju krishtëret nuk jeni shqiptar por grek/serb". Çka është ma intersant është që këta që shajn në gjuhën shqipe konsiderojn veten si shqiptar. Për mua janë shqipfoles që nuk e dojn ... Shumë herë kam lexuar nepër faqet e internetit fjal si: "Ju muslimanët nuk jeni shqiptar por arab/turk", ose "ju krishtëret nuk jeni shqiptar por grek/serb". Çka është ma intersant është që këta që shajn në gjuhën shqipe konsiderojn veten si shqiptar. Për mua janë shqipfoles që nuk e dojn kombin që ja fali zoti.

Kjo nuk është kultura jonë as vlerat tona. Mu sha për fenë? Në historien tonë, në shqiptarët kurrë nuk kena luftu mes veti për fenë, mendoj që këtë traditë më shumë vler ta mbajmë edhe sot. Sepse vetëm ata që nuk i dojnë shqiptarët kanë dëshirë më na perça mes veti. Në shumë raste, u përpiqen turqit, serbët, malazezët dhe grekët por kurrë nuk e kanë arritur qëllimin e tyre.

Jemi rritur së bashku, kemi luftuar së bashku, edhe s'jemi nda kurrë. Kemi një komb, një zot, një gjuhë dhe në këtë gjuhë që flasim të gjithë e thërrasim tokën tone "nanë". Kena shumë luftëtarë që kanë dhanë jetën për liri. Si illiret Teuta e Agroni, Skënderbeu, Adem Jashari dhe shumë të tjerë. Këta e kanë mbrojtur Shqipërine nga krishterët (italianët dhe sllavët) dhe muslimanët (turqit) që kanë pushtuar trojët tona. Këta kombë kanë ardhur në tokat tona që na fali i madhi zot, na kanë torturu për të zhdukur traditat dhe vlërat tona që na fali zoti.

Në jemi një, jemi shqiptar dhe nuk kemi lidhje më kombe tjera. Zoti e fali Shqipërin për shqiptarët sepse para se të bënte zoti njeriun krijoi tokën dhe caktoi atdheun, krijoi gjuhën që fletë dhe fali çdo të mirë për popullin vendas që kishin prejardhje të përbashkët. Zoti popullin shqiptar e krijoi me vlerat e tilla si respekti, nderi, besa dhe mikpritja. ​Na ka dalluar nga kombet e tjera, dhe prandaj, në duhet ti mbrojmë vlerat tona që na fali zoti. E jo me luftu për arsye fetare. Fenë rrespektoje, praktikoje dhe dashuroje, mbajë në zemër se me zotin të afron. Vëq besimi është një çështje private.

Ti mund të zgjedhësh të jeshë katolik apo mysliman, ortodoks apo bektashian, a ndoshta budist apo hebre. Në fundë, çdo besim lidhet më zotin. Prandaj mos harro se zoti e fali edhe kombin shqiptar dhe Shqipërin vetëm për shqiptarët e jo për shqipfolësit. Atëherë besimi është individual por atdheu na takonë të gjithëve (shqiptarëve). #shqiptar
Read more
Mặc dù chúng đã không thành công trên mặt trận nhưng Việt Nam đã chiến thắng rất vẻ vang ...
Media Removed
Mặc dù chúng đã không thành công trên mặt trận nhưng Việt Nam đã chiến thắng rất vẻ vang đấy chứ, chúng ta đã chiến thắng chính mình trong suốt những năm dài ròng rã. U23 Việt Nam các anh đã làm rất tốt, các anh là những chiến binh rồng lửa rất quả cảm và ... Mặc dù chúng đã không thành công trên mặt trận nhưng Việt Nam đã chiến thắng rất vẻ vang đấy chứ, chúng ta đã chiến thắng chính mình trong suốt những năm dài ròng rã. U23 Việt Nam các anh đã làm rất tốt, các anh là những chiến binh rồng lửa rất quả cảm và dũng mãnh, là niềm tự hào của hơn 90 triệu người Việt NAm. Có lẽ hôm nay chúng ta thất bại nhưng chỉ vì chúng ta chỉ thiếu may mắn tí thôi, đây mới chỉ là sự khởi đầu cho vô vàn sự thành công của chúng ta sau này, đây chỉ là một thử thách trong đời mà thôi, chúng ta đã làm được điều mà hầu hết mọi người đều nghĩ ta không làm được hoặc ít nhất các anh đã thành công trong việc biến một cô bé đã từng từ bỏ hy vọng về bóng đá Việt Nam lại một lần nữa có thể mạnh dạn khẳng định rằng : " LẦN ĐẦU TIÊN TRONG ĐỜI TÔI THẬT SỰ TỰ HÀO VỀ MÌNH LÀ NGƯỜI VIỆT NAM, TỰ HÀO VỀ BÓNG ĐÁ VIỆT NAM, TỰ HÀO VỀ U23 VIỆT NAM." Chúng ta sẽ chiến thắng thôi trong một tương lai không xa và tôi tin chắc về điều đó. Vậy nên đêm nay các anh hãy về mà ngủ một giấc thật ngon rồi ngày mai sẽ đến, ngày mai của hy vọng và những điều tươi đẹp nhất.
VIỆT NAM FIGHTING
U23 VIỆT NAM VÔ ĐỊCH
TẤT CẢ CHỈ LÀ SỰ KHỞI ĐẦU.🇻🇳🇻🇳🇻🇳
Read more
Loading...
Ditën e kaluar u lajmërua ekskluzivisht nga “Daily Mail” se ylli i “Keeping up with the Kardashians” ...
Media Removed
Ditën e kaluar u lajmërua ekskluzivisht nga “Daily Mail” se ylli i “Keeping up with the Kardashians” mund të lindë thuajse një muaj më herët për shkak të tronditjes që përjetoi nga tradhëtia e partnerit të saj. Khloe Kardashian mbrëmjen e së enjtes solli në jetë vajzën e saj pasi u shtrua ... Ditën e kaluar u lajmërua ekskluzivisht nga “Daily Mail” se ylli i “Keeping up with the Kardashians” mund të lindë thuajse një muaj më herët për shkak të tronditjes që përjetoi nga tradhëtia e partnerit të saj.

Khloe Kardashian mbrëmjen e së enjtes solli në jetë vajzën e saj pasi u shtrua me urgjencë në spitalin e Ohio. Kontraktimet nuk e lejonin të udhëtonte në Los Angeles ku është ndjekur rregullisht nga mjekët e familjes.

Të gjitha ditët e saj të vështira, zbulimi i tradhëtisë, dhimbjet e lindjes dhe shtrimi me urgjencë në spital janë regjistruar për episodet e reja të “Keeping up with the Kardashians” dhe do të transmetohen shumë shpejt për të gjithë publikun.

Pranë Khloe ishin motrat dhe mamaja e saj së bashku me Tristian i cili më vonë u largua pasi do të bëhej gati për një ndeshje basketbolli. Emri i vogëlushes ende nuk është bërë i ditur madje as fakti nëse ajo gëzon shëndet të plotë.
Read more
Të gjithë menduat se jam une para shume vitesh por jo...sapo ma dërguan nga Dhërmiu si foto dhe është ...
Media Removed
Të gjithë menduat se jam une para shume vitesh por jo...sapo ma dërguan nga Dhërmiu si foto dhe është një turist i huaj Ky është ai rasti kur natyra(ose Zoti) përton të bëjë diçka të re por përdor të njejtin kallup në vënde të ndryshme Për momentin mos e shqetësoni turistin se po puthet ... Të gjithë menduat se jam une para shume vitesh por jo...sapo ma dërguan nga Dhërmiu si foto dhe është një turist i huaj😂😂😂😂
Ky është ai rasti kur natyra(ose Zoti) përton të bëjë diçka të re por përdor të njejtin kallup në vënde të ndryshme😂😂😂😂
Për momentin mos e shqetësoni turistin se po puthet me të dashurën😂😂😂
Read more
Transmetohet prej Ebu Dherrit r.a. i cili ka thënë: O i Dërguar i All-llahut më këshillo! Pejgamberi ...
Media Removed
Transmetohet prej Ebu Dherrit r.a. i cili ka thënë: O i Dërguar i All-llahut më këshillo! Pejgamberi a.s. tha: Frikësoju prej All-llahut sepse ajo është puna kryesore, (shtylla e fesë). I thashë: O i Dërguar i All-llahut, vazhdo! Pejgamberi a.s. tha: Lexo Kur'anin dhe përmende All-llahun ... Transmetohet prej Ebu Dherrit r.a. i cili ka thënë: O i Dërguar i All-llahut më këshillo!
Pejgamberi a.s. tha: Frikësoju prej All-llahut sepse ajo është puna kryesore, (shtylla e fesë). I thashë: O i Dërguar i All-llahut, vazhdo! Pejgamberi a.s. tha:
Lexo Kur'anin dhe përmende All-llahun e Lartmadhëruar, sepse ajo është për ty dritë në tokë e pasuri në qiej. I thashë O Pejgamber i All-llahut, vazhdo, e ai më tha:
Largohu nga të qeshurit shumë, se qeshja e tepruar e vdes zemrën dhe humb ndriçimin e fytyrës. Unë i thash: O Pejgamber më këshillo, dhe ai vazhdoi:
Të porosis të bësh xhihad, sepse ai është ibadeti më i çmuar i ummetit tim. Unë i thash: O Pejgamber më këshillo edhe më: Ai tha:
Duaji të ngratit dhe shoqërohu me ta.
Unë i thash: O Pejgamber më këshillo edhe më: Ai tha:
Shiko ata që janë më të varfër, e mos i shiko ata që janë më të pasur se ti, që të mos harrosh, nënçmosh dhuntitë e All-llahut që t'i ka dhuruar. Unë thash: O Pejgamber më këshillo edhe më: Ai tha:
Thuaj të vërtetën po edhe qoftë e hidhur. Unë thash: më këshillo edhe më: Ai tha:
Kij kujdes nga mëkatet tua e mos angazho veten me të huajat.
Mos kritiko tjerët për punën të cilën ti vetë e bën. Mjafton për ty si mëkat, kur ti angazhohesh me gabimet e huaja e tuat i harron. Dhe kur i kritikon të tjerët për punën të cilën ti vetë e bën. Pastaj më vuri dorën në gjoks dhe më tha:
O Eba Dherr: Mençuria më e madhe është të dish të planifikosh për jetën dhe ekonominë tënde.
Devotshmëria më e madhe është të ruhesh nga haramet; ajo që të lartëson nderin familjar dhe të bën të ndershëm është sjellja e mirë.

Transmeton Darimiu.
Read more
Nu har vi fått hem de vackra artprints till Zetas. Fotografier av Karl Blossfeldt. En samling av ...
Media Removed
Nu har vi fått hem de vackra artprints till Zetas. Fotografier av Karl Blossfeldt. En samling av underbara växtporträtt Finns många olika motiv och storlekar. Se mer i vår E-handel. @zetastradgard Foto: Min kollega @pejperannak #karlblossfeldt Nu har vi fått hem de vackra artprints till Zetas. Fotografier av Karl Blossfeldt. En samling av underbara växtporträtt🌱 Finns många olika motiv och storlekar. Se mer i vår E-handel. @zetastradgard Foto: Min kollega @pejperannak #karlblossfeldt
Loading...
 #Repost @ikre_lexo with @get_repost ・・・ <span class="emoji emoji1f601"></span> A e dini se si Nasradin Hoxha i ka numëruar 30 ditët e ...
Media Removed
#Repost @ikre_lexo with @get_repost ・・・ A e dini se si Nasradin Hoxha i ka numëruar 30 ditët e Ramazanit? Për çdo ditë të agjërimit ai vendoste një gur në një tenxhere. Vajza e tij e vogël e vëzhgoni me kujdes dhe vendosi për ta ndihmuar babanë e saj duke mbledhur gurë. Pa dijeninë e tij ajo ... #Repost @ikre_lexo with @get_repost
・・・
😁 A e dini se si Nasradin Hoxha i ka numëruar 30 ditët e Ramazanit?
Për çdo ditë të agjërimit ai vendoste një gur në një tenxhere. Vajza e tij e vogël e vëzhgoni me kujdes dhe vendosi për ta ndihmuar babanë e saj duke mbledhur gurë. Pa dijeninë e tij ajo i shtoi disa gurë.

Pas disa ditëve u pyet Hoxha nga një fqinj: "Cila dite e agjërimit në fakt është sot ?" Nasredin Hoxha nxitoji tek tenxhereja e tij për të numëruar gurët. Paramendoni habinë e tij, kur ai numerojë 125 gurë! Nga frika që mos të tallen me të, iu përgjigj fqinjit, "Sot është dita e 45". Fqinji ishte shumë i habitur. "Si mundet, i tërë muaji i Ramazanit ka vetëm 30 ditë?" E pyeti ai. I zënë ngushtë u përgjigj Nasredin Hoxha: "Nëse e pyet tenxhere sot është dita e 125".
Read more
ÖSK Fotboll har likt många andra fotbollsklubbar börjat med E-sport. Vi kan med glädje presentera vår första spelare. Varmt välkommen till klubben, Oskar Wettéus! @oskarwetteus ————————————————————————18-åringen som är uppvuxen och bor i Örebro, är en av Sveriges tio bästa FIFA-spelare. ... ÖSK Fotboll har likt många andra fotbollsklubbar börjat med E-sport. Vi kan med glädje presentera vår första spelare. Varmt välkommen till klubben, Oskar Wettéus! @oskarwetteus ————————————————————————18-åringen som är uppvuxen och bor i Örebro, är en av Sveriges tio bästa FIFA-spelare. Läs mer på oskfotboll.se.

#ösk #öskfotboll #oskfotboll #esport
Read more
KUNDKVÄLL!! 🥂🍾🥂Nu på onsdag (29:e aug) har vi öppet lite extra länge i vår Ekerö-butik och bjuder ...
Media Removed
KUNDKVÄLL!! 🥂🍾🥂Nu på onsdag (29:e aug) har vi öppet lite extra länge i vår Ekerö-butik och bjuder på lite gott att dricka! Kundkväll med special-erbjudanden och massor av inspirerande höstmode! Varmt välkomna; 17-20 tänkte vi! Maila oss gärna om ni kommer - bara så att vi vet på ett ungefär ... KUNDKVÄLL!! 🥂🍾🥂Nu på onsdag (29:e aug) har vi öppet lite extra länge i vår Ekerö-butik och bjuder på lite gott att dricka! Kundkväll med special-erbjudanden och massor av inspirerande höstmode! 💙Varmt välkomna; 17-20 tänkte vi! Maila oss gärna om ni kommer - bara så att vi vet på ett ungefär hur många vi blir: [email protected] 🥂Hoppas vi ses 🤗 kram Ingela & Johanna och alla härliga tjejer i butikerna 🦋 #plainvanillaswe #kundkväll #ekerö #jungfrusund
Read more
Loading...
KOMENTIMI I AJETEVE: 13 -29 TË SURES JA SIN <span class="emoji emoji2935"></span>️ _______________________________ "Përmendju atyre ...
Media Removed
KOMENTIMI I AJETEVE: 13 -29 TË SURES JA SIN ️ _______________________________ "Përmendju atyre një shembull të banorëve të fshatit, kur atyre u patën ardhur të dërguarit. Kur Ne dërguam te ata dy, e ata i përgënjeshtruan që të dy, atëherë i përforcuam me një të tretë dhe u thanë: 'Ne jemi ... KOMENTIMI I AJETEVE: 13 -29 TË SURES JA SIN ⤵️ _______________________________
"Përmendju atyre një shembull të banorëve të fshatit, kur atyre u patën ardhur të dërguarit. Kur Ne dërguam te ata dy, e ata i përgënjeshtruan që të dy, atëherë i përforcuam me një të tretë dhe u thanë: 'Ne jemi të dërguar te ju'. Ata (fshatarët) thanë: 'Ju nuk jeni tjetër, vetëm se njerëz sikurse ne dhe All-llahu nuk ju ka shpallur asgjë; ju nuk jeni tjetër vetëm se rrenacakë'. Ata thanë: 'Zoti ynë e di se me të vërtetë ne jemi të dërguar te ju dhe ne nuk jemi të obliguar për tjetër, përveç t'u kumtojmë ashtu qartë'. Ata (fshatarët) thanë: 'Ne parandjejmë kob me ju dhe nëse nuk tërhiqeni, ne do t'ju gurëzojmë dhe do të përjetoni ndëshkim të idhët prej nesh'. Ata (të dërguarit) thanë: 'Fati i keq është i juaji, edhe pse u këshilluat (e na kërcënoheni)? Jo, por ju jeni popull i shfrenuar'." Në Kur'an nuk është cekur se cilët janë banorët e fshatit, e as për cilin fshat bëhet fjalë. Për këtë ekzistojnë transmetime të llojllojshme të cilat s'ka nevojë t'i cekim këtu.

Mostregimi i emrit në Kur'an është argument se emri apo lokaliteti nuk kanë ndikim të madh në këtë rrëfim. Pas mënjanimit të një përkufizimi të tillë i është qasur thelbit të shembullit. Ky është një fshat, në të cilin Zoti xh.sh. ka dërguar dy pejgamberë ashtu siç e dërgoi Musain dhe vëllain e tij Harunin (a.s.) te Faraoni dhe populli i tij. Pasi fshatarët i përgënjeshtruan, Zoti i përforcoi me një pejgamber të tretë, i cili konfirmonte se ai së bashku me dy të tjerët janë të dërguar nga Zoti xh.sh. Kështu përsëri filluan thirrjen e tyre e thanë: "Ne jemi të dërguar te ju." Mirëpo fshatarët i refuzuan ashtu siç u mohuan edhe të dërguarit dhe mesazhet tjera në histori: "Ata (fshatarët) thanë: 'Ju nuk jeni tjetër vetëm se njerëz sikurse ne dhe All-llahu nuk ju ka shpallur asgjë, ju nuk jeni tjetër vetëm se rrenacakë'." Në refuzimin e përsëritur për shkak të natyrës njerëzore të pejgamberëve vërehet naiviteti i përfytyrimit dhe njohjes si dhe mosnjohja e misionit të pejgamberit. Gjithmonë kanë pritur të gjejnë ndonjë mister të paqartë në personalitetin dhe jetën e pejgamberit, pas të cilit fshehen iluzionet dhe legjendat...
Read more
Sot @neshtepinetone Kemi shkuar në MEGATEK dhe do të njihemi me dhomat e gjumit që janë vënë në ...
Media Removed
Sot @neshtepinetone Kemi shkuar në MEGATEK dhe do të njihemi me dhomat e gjumit që janë vënë në dispozicion për të gjithë familjen, për të rinjtë apo studentët. Të gjitha detajet për sistemin e garderobës dhe mirëorganizimin e saj e gjeni në MEGATEK. ECOSOFT Një ndër 5 prodhuesit më të ... Sot @neshtepinetone

Kemi shkuar në MEGATEK dhe do të njihemi me dhomat e gjumit që janë vënë në dispozicion për të gjithë familjen, për të rinjtë apo studentët. Të gjitha detajet për sistemin e garderobës dhe mirëorganizimin e saj e gjeni në MEGATEK.
ECOSOFT
Një ndër 5 prodhuesit më të mëdhenj në botë të sistemeve të trajtimit të ujit, nëpërmjet teknologjisë Revers Osmosis është komapnia ECOSOFT. Është një kompani e themeluar në 1991 në Ukrainë. E shtrirë në 5 kontinente dhe mbi 50 shtete, Ecosoft vjen në Shqipëri ekzkluzivisht nëpërmejt kompanisë Teoren shpk dhe ofron për konsumatorët shqiptarë sistemet më bashkëkohore të trajtimit të ujit, si për familjarët ashtu edhe për industrinë.
Kumbulla shahine
Kumbulla shahine është një ndër frutat e para të pranverës, por falë vlerave ushqyese dhe shijes së athët përdoret edhe në gatime të ndryshme. Shefi i kuzhinës Gëzim Musliaka shpjegon se si mund ta bëni pjesë të kuzhinës këtë frut. Ndërkohë blogerja e ushqimit Adeola ju sugjeron një recetë tradicionale nga Elbasani me mish qingji dhe kumbulla shahine.
Kursi elektrik
Një prej kurseve profesionale më të frekuentuara nga ata që duan të marrin një zanat është ai i instalimeve elktrike. Për të mësuar më shumë se cfarë ofron ky kurs dhe për të marrë disa këshilla se si duhet të kujdesimi për instalimet elektrike në shtëpitë tona, ne kemi bërë një vizitë në Qendrën e Formimit Profesional Publlik në Durrës.
BCTV – KREHERI PRO-LINE
Sekreti i krëhërit proline është veshja me qeramikë termike e dhëmbëzave që ngrohen deri në 230 gradë pa djegur flokët. Proline kreh dhe drejton njëkohësisht në çdo kohë dhe sa herë që dilni nga shtëpia. Drejton bukur flokët me onde dhe kaçurrela, duke i dhënë shkëlqim dhe bukuri. PRO-LINE ju jep çdo ditë pamje të kururar. E shpejtë-ekonomike- e lehtë në përdorim!

#TopChannel #nështëpinëtonëtch
Read more
Sot në @pasditenetopchannel folëm për varësinë ndaj lojrave elektronike e cila së fundi është ...
Media Removed
Sot në @pasditenetopchannel folëm për varësinë ndaj lojrave elektronike e cila së fundi është cilësuar si sëmundje mendore nga Organizata botërore e Shëndetësisë. Në studio me psikologen Arjana Rrelin flasim për pasojat dhe mënyrën se si mund ti minimizojmë ato. Mbrojtja dhe advokimi ... Sot në @pasditenetopchannel folëm për varësinë ndaj lojrave elektronike e cila së fundi është cilësuar si sëmundje mendore nga Organizata botërore e Shëndetësisë. Në studio me psikologen Arjana Rrelin flasim për pasojat dhe mënyrën se si mund ti minimizojmë ato.
Mbrojtja dhe advokimi për të drejtat e fëmijëve si dhe ndihmat e vazhdueshme konkrete për ta janë gjithmonë në fokus të punës së pandërprerë të "World Vision". Programi më i fundit i ndërmarrë nga kjo organizatë quhet "Tungjatjeta...Jetë". Për t'u njohur më gjerësisht me këtë program dhe shumë çështje të tjera që prekin fëmijët folëm në studio me dy zonja nga "World Vision". Prej pak kohësh, Tirana është bërë pjesë e një shpërthimi të vërtetë ngjyrash dhe stilesh të ndryshme. Ka nisur në kryeqytet “Mural Fest”, projekt që lindi si fryt i bashkëpunimit mes Bashkisë së Tiranës se dhe laboratorit italian 167/B Street nga Leçe. Franko Dine, street artist ndan eksperiencën e tij në Pasdite në Top Channel.

Sa herë që flitet për Administratën Publike dhe nëpunësit civilë evidentohet një ndër problematikat më të mëdha të viteve të fundit: punonjës administrate që nuk e meritojnë vendin e tyre të punës ose më keq akoma, nëpunës të politizuar. Për këtë arsye lindja nevoja e Reformës së Administratës Publike, e cila është një ndër prioritetet kyçe për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. Si po ecën kjo reformë dhe a ka përmirësime? Përgjigjet i morëm sot në Pasdite. #topchannel #pasditenetopchannel
Read more
Loading...
CIRKU FLUTURES’ PËRZGJIDHET PËR WORKS IN PROGRESS NË KARLOVY VARY IFF Shtëpia filmike B2 sot ...
Media Removed
CIRKU FLUTURES’ PËRZGJIDHET PËR WORKS IN PROGRESS NË KARLOVY VARY IFF Shtëpia filmike B2 sot bëri të ditur lajmin se projekti filmik “Cirku Fluturues” me regji të Fatos Berishës dhe me producente Vjosa Berisha është përzgjedhur në programin Works in Progress në festivalin prestigjioz ... CIRKU FLUTURES’ PËRZGJIDHET PËR WORKS IN PROGRESS NË KARLOVY VARY IFF
Shtëpia filmike B2 sot bëri të ditur lajmin se projekti filmik “Cirku Fluturues” me regji të Fatos Berishës dhe me producente Vjosa Berisha është përzgjedhur në programin Works in Progress në festivalin prestigjioz të filmit në Karlovy Vary. Projekti ‘Cirku fluturues’ është përzgjedhur në mes 11 projekteve filmike nga tërë bota që do të garojnë për cmimet në këtë kategori duke u prezentuar para jurisë profesionale dhe një publiku të gjerë profesionistësh nga mbarë bota. Projektet garojnë për çmimin kryesor prej 100,000 euro në shërbime të postproduksionit.
Projekti filmik ‘Cirku Fluturues’ filloi xhirimet në prill të këtij viti të cilat zgjatën plot 19 ditë me sheshxhirime në tre shtete, Kosovë, Shqipëri dhe Mal të Zi, përkatësisht katër qytete Prishtinë, Ulqin, Shkodër dhe Tiranë, duke ndjekur rrugëtimin e skenarit të shkruar nga Fatos Berisha, të bazuar në ngjarje të vërtetë. ‘Cirku Fluturues’ është një komedi e zezë që në vete ngërthen një rrugëtim të një grupi aktorësh, luajtur nga Armend Smajli, Tristan Halilaj, Shpëtim Selmani dhe Afrim Muçaj, të cilët nisen për të marrë pjesë në Festivalin e Teatrit në Tiranë me shfaqjen e tyre, duke marrë përsipër rrezikun e kalimit të kufirit në mënyrë ilegale në një kohë të rrezikshme pak para luftes së Kosovës. Një storje dinamike me shumë situata komike dhe të dhimbshme, pritet të shfaqet para publikut diku në fillim të vitit 2019. Në kastën e madhe të aktorëve ndër tjerash në film luan edhe Velibor Topic, aktor me prejardhje nga Bosna, i njohur për rolet e tij në filmat ‘Snatch’ të Guy Ritchie, si dhe ‘Kingdom of Heaven’ dhe ‘Robin Hood’ të Ridley Scott.
Producentja e filmit Vjosa Berisha dhe regjisori Fatos Berisha kanë një përvojë të gjatë nga puna e tyre në projekte të ndryshme filmike, televizive, në teatër si dhe përvojë dhjetë vjeçare të organizimit të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit - PriFest.
Projekti filmik ‘Cirku Fluturues’ është përkrahur nga Qendra Kinematografike e Kosovës, Qendra Kombëtare Kinematografike e Shqipërise dhe Bashkia Tiranë, ndërsa ko-producent i projektit është edhe shtëpia filmike Ikonë Studio nga Kosova.
Read more
Julkalender nr 20: REKRYTERINGSFÖRETAG Många av våra deltagare och arbetssökanden undrar ...
Media Removed
Julkalender nr 20: REKRYTERINGSFÖRETAG Många av våra deltagare och arbetssökanden undrar vad som är viktigt att tänka på gällande rekryteringsföretag. Enligt vår erfarenhet har man som arbetssökande inte lagt tid på att selektera rätt rekryteringsföretag vilket många gånger riskerar ... Julkalender nr 20: REKRYTERINGSFÖRETAG

Många av våra deltagare och arbetssökanden undrar vad som är viktigt att tänka på gällande rekryteringsföretag. Enligt vår erfarenhet har man som arbetssökande inte lagt tid på att selektera rätt rekryteringsföretag vilket många gånger riskerar att e-postens inkorg blir snabbt överlastad med olika bevakningar som egentligen inte är lämpade tjänster. Effekterna av detta kan många gpnger leda till en bristande motivation och ökad stresskänsla.

Här kommer några tips som anser är värdefulla att tänka på:
1. Välj det rekryteringsföretaget som är nischade mot din branch. Läs på om rekryteringsföretaget och se om de skulle kunna möta dina krav, samtidigt om du möter deras. Kolla även upp de lite mindre företagen.
2. Undersök hur de arbetar med olika arbetsgivare. Hur kommunikationen ser ut och hur tät den är.
3. Se om rekryteringsföretaget har uppdaterade jobbannonser. Då detta säger mycket om deras arbete.
4. Informera rekryteringsföretaget så mycket som möjligt om dig själv. Se till att hålla din profil uppdaterad. Försök att komma i direktkontakt med rekryterarna, så de får en ännu bättre uppfattning om vad du skulle kunna erbjuda dem och deras kunder.
5. Att välja rätt rekryteringsföretag skulle kunna öka dina chanser att få ett arbete som passar dig.

Vill du ha fler tips är du självklart välkommen att höra av dig till oss!

Lycka till 💐

#mindful #rekrytering #konstenattväljarä
Read more
Vì chúng mình không phải tình đầu của nhau, nhưng chúng mình mang lại cho nhau những cảm ...
Media Removed
Vì chúng mình không phải tình đầu của nhau, nhưng chúng mình mang lại cho nhau những cảm xúc lần đầu tiên có.... Vì anh là nam chính ngôn tình của em..... Vì anh chấp nhận em, chấp nhận một đứa không bằng ai, không xứng với anh về mọi mặt... Vì anh khiến ... Vì chúng mình không phải tình đầu của nhau, nhưng chúng mình mang lại cho nhau những cảm xúc lần đầu tiên có....
Vì anh là nam chính ngôn tình của em.....
Vì anh chấp nhận em, chấp nhận một đứa không bằng ai, không xứng với anh về mọi mặt...
Vì anh khiến em từ một đứa chỉ biết áp đặt và làm theo ý mình, đã thay đổi thành đứa biết nghe lời, biết suy nghĩ, điềm tĩnh hơn và trưởng thành hơn...
Vì anh giúp em biết thế nào là cảm giác chờ đợi, biết thế nào là trân trọng những dòng tin nhắn, trân trọng những giây phút hiếm hoi mà ta có thể nghe giọng nói của nhau.....
Vì anh đã mang lại cho em những ước mơ, những viễn cảnh về tương lai, ngày mà em sẽ được ở cạnh anh, bức tranh hạnh phúc em và anh đang từng ngày tô vẽ....
Vì anh giúp em biết giá trị của yêu thương, biết hạ thấp cái tôi trẻ con vì sợ làm đau tình yêu, vì sợ anh buồn và lo lắng.....
Vì anh giúp em có động lực học tất cả mọi thứ, nấu ăn, khâu vá, chăm sóc sức khỏe, tất cả những thứ trước đây không bao giờ em đụng tới, nhưng giờ đã khác vì muốn được chăm sóc cho anh....
Vì anh giúp em biết cảm giác hi vọng từng ngày từng ngày trôi qua, cảm giác xé tấm lịch hàng ngày giống như giây phút được gặp anh ngày càng gần hơn.....
Chỉ một năm thôi mà, chúng mình sẽ làm nên kì tích tình yêu...!
Vì em thương anh yêu anh nhất!
Vietnam love russia....
Read more
A janë shqiptarët aq të vjetër sa mendojnë ata? Ja citimet e të huajve: <span class="emoji emoji1f4c2"></span>Maurico Druon, sekretar ...
Media Removed
A janë shqiptarët aq të vjetër sa mendojnë ata? Ja citimet e të huajve: Maurico Druon, sekretar i Akademisë frënge: “Shqiptarët i përkasin popujve më të vjetër se vet historia. dhe gjyshërit e shqiptarëve merrnin pjesë në luftën e Trojes, të udhehequr nga Akili (në njërën anë) dhe Hektori ... A janë shqiptarët aq të vjetër sa mendojnë ata? Ja citimet e të huajve: 📂Maurico Druon, sekretar i Akademisë frënge: “Shqiptarët i përkasin popujve më të vjetër se vet historia. dhe gjyshërit e shqiptarëve merrnin pjesë në luftën e Trojes, të udhehequr nga Akili (në njërën anë) dhe Hektori (në anën tjetër)”🇦🇱 📂Nikolla Jorga: “Populli shqiptar së bashku me baskët, janë më të vjetërit në Evropë”🇦🇱 📂Maximilian Lambertz: “Historia e vërtetë e njerëzimit do të jetë e shkruar, vetëm kur ajo do të shkruhet me pjesëmarrjen e shqiptarëve”🇦🇱 📂Lamartini: “Ky komb e ky popull nuk merret nëpër këmbë… Kjo është toka e heronjve të të gjithë kohërave… Homeri aty gjeti Akilin, grekët Aleksandrin e Madh, turqit Skënderbeun, njerëz këta të së njëjtës racë, të të njëjtit gjak”🇦🇱 📂Huacunthe Hecquard: “Në asnjë vend të botës femrat nuk janë më të respektuara dhe nuk ushtrojnë një veprimtari më të fuqishme se shqiptaret dhe disa nëna shqiptare kanë përzënë prej shtëpisë bijtë e vet pasi ata ishin larguar nga fronti i luftës. Ato i kishin kthyer në fushën e betejës”🇦🇱 📂 Lord Bajroni: “Shqiptarët me kostumet e tyre bëjnë një peizazh më të mrekullueshëm në botë… Shqiptarët janë raca njerëzore më e bukur që ekziston, trima më të fortë se kështjellat e tyre”🇦🇱 📂Fanulla Papazogllu: “Dardania është njëra nga krahinat antike të Ballkanit ku popullata autoktone është ruajtur më së miri”🇦🇱 📂Gos Xhen: “Origjina e shqiptarëve ngjitet deri te koha e pellazgëve dhe kanë origjinë parahelene”🇦🇱 📂Gjusepe Katapangu: “Atllantida e cila është zhdukur para 12.000 vjetësh, ishte tokë e Ilirëve (pellazgëve), të cilët shpëtuan nga përmbytja e Atlantidës dhe filluan civilizimet e reja në të gjitha kontinentet, sidomos në Evropë, Afrikë dhe Azi të vogël”🇦🇱 📂Agostino Ribeco: “Te drejtat mijëvjeçare të shqiptarëve, etnografike dhe gjeografike, shtrihen prej kohërave të vjetra në Iliri, Maqedoni dhe Thesali”🇦🇱 📂Gustav Majer: “Shqiptarët janë Ilir të rinj”🇦🇱 @lidhjashqiptare @lidhjashqiptare #lidhjashqiptare #albanian #albania #kosova #shqiptar
Read more
 #Scitec <span class="emoji emoji26d4"></span>100% Whey Isolate <span class="emoji emoji2705"></span>2000 gr 9500 Leke <span class="emoji emoji2705"></span>https://goo.gl/HHiRv2 <span class="emoji emoji2705"></span>whatsapp viber <span class="emoji emoji2705"></span>+355673222022 ...
Media Removed
#Scitec 100% Whey Isolate 2000 gr 9500 Leke https://goo.gl/HHiRv2 whatsapp viber +355673222022 +355674619350 Transport falas kudo nshqiperi Tregtojme me shumice& pakice Serving size: 25 g Energy 87 kcal Fat 0.5 g Carbohydrate 0.6 g Protein 21 g 100% Whey Isolate ... #Scitec ⛔100% Whey Isolate
✅2000 gr 9500 Leke
✅https://goo.gl/HHiRv2
✅whatsapp viber
✅+355673222022 ✅+355674619350
✅Transport falas kudo nshqiperi
✅Tregtojme me shumice& pakice

Serving size: 25 g
Energy 87 kcal
Fat 0.5 g
Carbohydrate 0.6 g
Protein 21 g

100% Whey Isolate është një proteinë e cilësisë së shkëlqyer whey e izoluar dhe e fortifikuar me hidrolizën më të shpejtë thithëse të hirrës. Kjo formulë është më e ulët në karbohidratet se kurrë më parë! Proteinat e "izoluara" në përgjithësi prodhohen për të patur një përqindje më të lartë të proteinave sesa përqendrimet e proteinës whey të thjeshtë, gjë që nënkupton gjithashtu se "izolatet" kanë sheqer më të ulët (përfshirë laktozën) dhe përmbajtje e yndyre! Proteinat janë burimi i azotit dhe aminoacideve esenciale, të cilat trupi i kërkon për rritjen dhe mirëmbajtjen e indeve. Prandaj 100% Whey isolate kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore, si dhe në ruajtjen e kockave normale *. Proteinat e hirrës nga qumështi janë proteinat më të plota, sepse ato i sigurojnë trupit të gjitha llojet e nevojshme të aminoacideve, duke përfshirë 9 aminoacidet që trupi nuk mund të sintetizojë dhe duhet të furnizohet nga dieta (dmth Histidine, Isoleucine, Leucine, Lizina, Metionina, Phenylalanine, Threonine, Tryptophan, Valine). 100% Whey Isoate ka L-Glutaminë të, që është aminoacidi më i lirë në gjakun e njeriut. * Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE). Udhëzime:

Përzieni 1 lugë (25 g) në 300 ml ujë, qumësht ose ndonjë lëng tjetër. Koha më e mirë për t'u përdorur është pas stërvitjes.

Informacion Mbi Faktorët Alergjik:

Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, peshk dhe përbërës të krustaceve.

Paralajmërime:

MBAJENI LARG FËMIJËVE! Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues i saj.
Serving size: 30 g (3/4 scoop)
30 g RI%* 100 g
Energy 112 kcal 6% 371 kcal
470 kJ 1558 kJ
Fat 2.0 g 3% 6.7 g
of which Saturates 0.7 g 4% 2.3 g
Carbohydrate 1.4 g 1% 4.7 g
of which Sugars 1.4 g 2% 4.7 g
Prote
Read more
<span class="emoji emoji1f601"></span> A e dini se si Nasradin Hoxha i ka numëruar 30 ditët e Ramazanit? Për çdo ditë të agjërimit ai vendoste ...
Media Removed
A e dini se si Nasradin Hoxha i ka numëruar 30 ditët e Ramazanit? Për çdo ditë të agjërimit ai vendoste një gur në një tenxhere. Vajza e tij e vogël e vëzhgoni me kujdes dhe vendosi për ta ndihmuar babanë e saj duke mbledhur gurë. Pa dijeninë e tij ajo i shtoi disa gurë. Pas disa ditëve u pyet Hoxha ... 😁 A e dini se si Nasradin Hoxha i ka numëruar 30 ditët e Ramazanit?
Për çdo ditë të agjërimit ai vendoste një gur në një tenxhere. Vajza e tij e vogël e vëzhgoni me kujdes dhe vendosi për ta ndihmuar babanë e saj duke mbledhur gurë. Pa dijeninë e tij ajo i shtoi disa gurë.

Pas disa ditëve u pyet Hoxha nga një fqinj: "Cila dite e agjërimit në fakt është sot ?" Nasredin Hoxha nxitoji tek tenxhereja e tij për të numëruar gurët. Paramendoni habinë e tij, kur ai numerojë 125 gurë! Nga frika që mos të tallen me të, iu përgjigj fqinjit, "Sot është dita e 45". Fqinji ishte shumë i habitur. "Si mundet, i tërë muaji i Ramazanit ka vetëm 30 ditë?" E pyeti ai. I zënë ngushtë u përgjigj Nasredin Hoxha: "Nëse e pyet tenxhere sot është dita e 125".
Read more
<span class="emoji emoji1f484"></span> #FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) <span class="emoji emoji1f484"></span> <span class="emoji emoji1f4a5"></span>️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG <span class="emoji emoji1f4a5"></span> ________________________________ <span class="emoji emoji1f338"></span>Serum ...
Media Removed
#FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) ️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG ________________________________ Serum Dưỡng Da It's Skin Power 10 Giá: #190k / 30ml It’s Skin Power 10 Formula Effector là dòng sản phẩm đặc trị cho da, giúp phục hồi và làm mới những ... 💄 #FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) 💄
💥️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG 💥
________________________________
🌸Serum Dưỡng Da It's Skin Power 10
Giá: #190k / 30ml
🔸It’s Skin Power 10 Formula Effector là dòng sản phẩm đặc trị cho da, giúp phục hồi và làm mới những vùng da bị tổn thương nhờ chiết xuất từ những thành phần thiên nhiên lành tính đã được kiểm định, cung cấp chất dinh dưỡng tối ưu cho da mà không gây nhờn rít, nổi mụn hay kích ứng.
🔸Một làn da đẹp hội tụ với 5 điểm: Độ ẩm, độ đàn hồi, sắc tố da, vấn đề nếp nhăn và lỗ chân lông. It’s Skin Power 10 Formula Effector thực sự là thần dược được nhiều phái đẹp biết đến giúp bạn đạt trọn vẹn tối ưu 1 làn da đẹp chỉ sau 4 tuần sử dụng.
🔸Khi sử dụng sản phẩm, bạn sẽ có một thanh hút để lấy sản phẩm ra đúng lượng bạn cần. Serum có dạng trong đặc, mùi thơm nhẹ hết sức
✅Cách sử dụng: Sau khi rửa mặt và trung hoà da với nước hoa hồng, lấy vài giọt từ lọ sản phẩm (2 đến 3 giọt là đủ) và thấm đều lên mặt và cổ, rồi vỗ nhẹ để chất dinh dưỡng thẩm thấu nhanh vào da.
👉🏻Sử dụng 2 lần/ ngày (sáng và tối) để đạt hiệu quả tối ưu.
.
💥HIỆN SHOP CÓ SẴN 2 LOẠI:
🐝Loại 1: Tinh chất đặc trị làm trắng da It”s Skin Power 10 Formula WH Effector (màu trắng)
- Chiết xuất Arbutin là thành phần có tác dụng làm trắng và sáng da hiệu quả
- Chiết xuất từ vỏ rễ cây dâu gai của Hàn Quốc giúp cung cấp acid amin, vitamin và các chất khoáng giúp bảo vệ làn da của bạn khỏi tác hại của môi trường.
- Chiết xuất từ hoa cúc giúp thẩm thấu vào da mà không gây kích ứng, dùng cho làn da nhạy cảm nhất.
- Đặc biệt có thể làm giảm thiểu các vết nám.
___________________________
🐝Loại 2: Tinh chất đặc trị làm trắng da và se lỗ chân lông It”s Skin Power 10 Formula VC Effector (màu vàng)
- Tinh chất Vitamin C đặc trị cho da trắng sáng và se nhỏ lỗ chân lông
- Chiết xuất trà xanh giúp tăng khả năng đàn hồi giúp da khỏe mạnh và không bị chảy xệ do tuổi tác.
Read more
N E N D O F Ö R F R I T Z H A N S E N Den stilrena stolen N01 är ett resultat av en sammanslagning av den danska ...
Media Removed
N E N D O F Ö R F R I T Z H A N S E N Den stilrena stolen N01 är ett resultat av en sammanslagning av den danska och japanska estetiken och renheten, formgiven av Nendo för Frtiz Hansen. Stolen är mer än en skön möbel att sitta i, den är vacker att se på och för tankarna tillbaka till naturen, samtidigt ... N E N D O F Ö R F R I T Z H A N S E N

Den stilrena stolen N01 är ett resultat av en sammanslagning av den danska och japanska estetiken och renheten, formgiven av Nendo för Frtiz Hansen. Stolen är mer än en skön möbel att sitta i, den är vacker att se på och för tankarna tillbaka till naturen, samtidigt som den omfamnar dagens moderna livsstil. N01 passar väl för de många olika stunder vi delar i hemmet vid matbordet. N01 är formgiven med en japansk perfektion och konstrueras av ett 23-bitars pussel med bitar av massivt trä och fanér. Läs mer och beställ enkelt via länken i vår profil (@lannamobler). #lm37032 #danishdesign #danskdesign #japanskdesign #scandinaviandesign #skandinaviskdesign #nordichomes #interiordesign #nendo #fritzhansen #lännamöbler
Read more
Pas ca ditësh do mbushen 20 vjet nga albumi i parë si soliste i këngëtares, kompozitores e poeteshës ...
Media Removed
Pas ca ditësh do mbushen 20 vjet nga albumi i parë si soliste i këngëtares, kompozitores e poeteshës Lauryn Hill. Në kohën kur hip hopi dominohej nga dhuna mashkollore (2pac dhe Biggie sapo ishin vrarë) & misogjinia që kishte vënë në pikpyetje nëse kishte vend për gratë në këtë zhanër përveçse ... Pas ca ditësh do mbushen 20 vjet nga albumi i parë si soliste i këngëtares, kompozitores e poeteshës Lauryn Hill. Në kohën kur hip hopi dominohej nga dhuna mashkollore (2pac dhe Biggie sapo ishin vrarë) & misogjinia që kishte vënë në pikpyetje nëse kishte vend për gratë në këtë zhanër përveçse për të tundur vithet në videoklipe, vjen Laurin 23 vjeç dhe ndryshon rregullat e lojës me një shpalosje të jashtëzakonshme krijimtarie që mbetet dëgjim i mirë. Ja si e përshkruan BBC albumin:

At a time when the music was striking an interesting balance between serving its original audience, evolving its ideals and becoming part of the mainstream on its own terms, The Miseducation of Lauryn Hill vastly raised that particular game. It was a collection so all-embracing it laid down a new set of standards that articulate black pop needed to pay attention to. What put so much musical daylight between Hill the solo artist and Hill the former Fugee – themselves a previous benchmark for mainstream-friendly hip hop – is how she approached the work from a pop perspective, layering it gently on a hip hop soundbed, then garnishing it with splashes of soul, gospel, reggae and funk. Musically the album retains its integrity yet won’t challenge an unfamiliar audience, allowing Hill’s lyrical ideas to be fully appreciated. And it’s in what she talks about that Miseducation becomes the album that won a record five Grammy Awards from 10 nominations.

The album is all about love in its many manifestations: joy (To Zion and Nothing Even Matters); pain (I Used to Love Him); disappointment (Doo Wop and Lost Ones); and optimism (Can’t Take My Eyes Off You). Sometimes it’s intensely personal (Ex-Factor), or takes a wider perspective (Everything Is Everything and Every Ghetto, Every City), or might even be an attack on her former bandmates (Superstar and Forgive Them Father). In every case, though, there’s an astuteness and sensitivity disproving the notion that hip hop audiences have only two speeds – radical or licentious. Hill’s poetry assumes a liberating intelligence among her listeners, to be repaid as they follow her unflinchingly into some of the more intimate aspects of her life.
Read more
Mng cứ hỏi tại sao e lại bán được nhiều Tự mình dùng, tự mình trải nghiệm 😛😛😛 Là sản phẩm chiết xuata ...
Media Removed
Mng cứ hỏi tại sao e lại bán được nhiều Tự mình dùng, tự mình trải nghiệm 😛😛😛 Là sản phẩm chiết xuata thiên nhiên Thái Lan #natural product Em dùng kết hợp VIÊN UỐNG NỞ NGỰC cả kem nở ngực trong vòng 3 tháng gần đây Em CAM ĐOAN 3 ĐIỀU NÀY: + Thứ 1: Có uống là có kết quả, thay đổi rõ rệt sau 1 lọ 36 viên + ... Mng cứ hỏi tại sao e lại bán được nhiều
Tự mình dùng, tự mình trải nghiệm 😛😛😛
Là sản phẩm chiết xuata thiên nhiên Thái Lan
#natural product
Em dùng kết hợp VIÊN UỐNG NỞ NGỰC cả kem nở ngực trong vòng 3 tháng gần đây
Em CAM ĐOAN 3 ĐIỀU NÀY:
+ Thứ 1: Có uống là có kết quả, thay đổi rõ rệt sau 1 lọ 36 viên
+ Thứ 2: Khi ngưng thuốc ko hề làm ngực bạn trở lại như ban đầu.
+ Thứ 3: Trong thuốc ko có thành phần gây hại, ko có bất cứ tác dụng phụ nào. ❌ Cách sử dụng thuốc: – Ngày uống 1 đến 2 viên trước khi đi ngủ. Các nôi tiết tố và sự hấp thụ thuốc của mỗi người khác nhau nên thời hạn có kết quả cũng khác nhau nhưng trung bình sẽ thấy thay đổi trong 10-20 ngày sau khi sử dụng
Chống chỉ định:
– Bệnh nhân mắc bệnh tim
– Bệnh nhân mắc bệnh tiểu đường
– Bệnh nhân mắc bệnh về tử cung và buồng trứng
– Phụ nữ đang mang thai và cho con bú. ❗️ VÀ ĐẶC BIỆTGIÁ BÁN CHỈ #4xx

CAM KẾT DÙNG 1 LIỆU TRÌNH ĐẢM BẢO TĂNG SIZE. KHÔNG TĂNG E HOÀN LẠI TIỀN 🙂
Read more
 #DwayneJohnson është një nga aktorët më të paguar të momentit dhe vitet e fundit ka marrë pjesë në ...
Media Removed
#DwayneJohnson është një nga aktorët më të paguar të momentit dhe vitet e fundit ka marrë pjesë në shumë projekte filmike. Së fundmi, #TheRock njoftoi për detaje të reja rreth këtij projekti. Johnson deklaroi se xhirimet e #JungleCruise do të nisin këtë muaj dhe se filmi është frymëzuar ... #DwayneJohnson është një nga aktorët më të paguar të momentit dhe vitet e fundit ka marrë pjesë në shumë projekte filmike. Së fundmi, #TheRock njoftoi për detaje të reja rreth këtij projekti. Johnson deklaroi se xhirimet e #JungleCruise do të nisin këtë muaj dhe se filmi është frymëzuar nga saga #PiratesoftheCaribbean. Ngjarjet në “Jungle Cruise” ndodhin në fillim të shekullit të 20-të, ku tregohet kapiteni i një varke lumi #FrankJohnson, i cili merr një shkencëtare #EmilyBlunt dhe vëllain e saj #JackWhitehall në një udhëtim plot aventura për të gjetur një pemë mistike në Amerikën e Jugut…🌐triplemedia.al
Read more
Shënime Për të kontrolluar balancën dërgo një SMS me tekst Balance në numrin 145. Krediti fillestar ...
Media Removed
Shënime Për të kontrolluar balancën dërgo një SMS me tekst Balance në numrin 145. Krediti fillestar mund të konsumohet sipas dëshirës, për thirrje e SMS drejt të gjitha destinacioneve kombëtare e ndërkombëtare, apo për të lundruar në internet dhe do të tarifohet sipas tarifave standarde ... Shënime
Për të kontrolluar balancën dërgo një SMS me tekst Balance në numrin 145.
Krediti fillestar mund të konsumohet sipas dëshirës, për thirrje e SMS drejt të gjitha destinacioneve kombëtare e ndërkombëtare, apo për të lundruar në internet dhe do të tarifohet sipas tarifave standarde të planit tarifor të cilit ti I përket.
Minutat ndërkombëtare janë të vlefshme drejt të gjithë operatorëve në: Itali, Greqi, Kosovë, Bullgari, Francë, SHBA, Kanada, Belgjikë, Gjermani, Turqi, Angli, Kinë, Suedi, Spanjë, Rumani, Poloni dhe Republika Çeke.
Minutat kombëtare janë të vlefshme drejt të gjithë operatorëve të tjerë kombëtarë celularë (Vodafone, Telekom Albania, Plus).
Vëllimi i minutave do të shpenzohet sipas skemës 60+60 sekonda, ndërsa ai I internetit çdo 10 kB.
Vlefshmëria e paketave është 4 javë nga momenti i aktivizimit.
Nëse je duke përdorur një nga paketat dhe njëkohësisht blen një paketë të re, atëherë përfitimet e paketës tënde të parë nuk do të jenë të vlefshme.
Ti ke të drejtë të konsumosh deri në tre paketa brenda një muaji kalendarik.
Përfitimet e paketave nuk janë të vlefshme në roaming.
Për më shumë informacion, vizito dyqanet ALBtelecom ose telefono Shërbimin e Klientit në 123.
Read more
Vẫn chưa rep xong nhưng cứ up ảnh type mấy dòng đã :P Mấy nay khách qua nhà hay khách đợi ...
Media Removed
Vẫn chưa rep xong nhưng cứ up ảnh type mấy dòng đã :P Mấy nay khách qua nhà hay khách đợi rep lâu cứ bảo mình thuê nhân viên đi, mình mình sao làm nổi. Mình cũng thấy vậy thiệt dẹp bớt 1 cái shop bán vớ rùi nhưng vẫn k xuể, khách mua quen thì thông cảm chứ khách mới ... Vẫn chưa rep xong nhưng cứ up ảnh type mấy dòng đã :P
Mấy nay khách qua nhà hay khách đợi rep lâu cứ bảo mình thuê nhân viên đi, mình mình sao làm nổi. Mình cũng thấy vậy thiệt 😂 dẹp bớt 1 cái shop bán vớ rùi nhưng vẫn k xuể, khách mua quen thì thông cảm chứ khách mới là chửi sml hay trách sao mình ko rep 😭
Ý định ban đầu mình chỉ tính bán vì mình thích thôi, kiểu xài phá quá mẹ ko cho tiền cái hờn dỗi đòi làm ra tiền =))))), mấy lúc cũng nản, bây giờ cũng nản, nói chung tương lai mù mịt lắm nhưng hiện tại thì có 500 anh em ở đây support nên vẫn cố ☺️ mọi người là nguồn động lực rất rất lớn cho mình đó 😊 lợi nhuận thiệt sự mình ko đếm, được nhiêu thì lại đổ ra order thêm mí chục mí trăm chai :v) (cách đây 4 năm thì mình cũng ko dám nghĩ từ 10 mấy chai mist đựng trong cái rổ giờ đc cả cái kệ chà bá)
Thiệt sự vụ chiết khách thì vui chứ bạn mình ai cũng chửi rảnh quá đẻ chuyện làm =))))) Mình hay than mệt nhưng vui lắmmm. Kiểu đc chia sẻ nhiều mùi xịn xịn hay ho í vì mình biết mọi người cứ hay ngại mua size to :3 Cứ cố đc tới bao giờ thì cố thôi, sắp hết hè zô năm cuối òi (à mình sinh năm 97 nha hehe 😝), cũng ko xôm được như bây giờ nên vẫn đang cố maximum effort đó :< ko hề lười luôn huhu.. À còn thuê nhân viên, mình thử rồi ai cũng từ bỏ rồi =)))) dù đi chơi đi ăn được nhiều hơn đó nhưng mình thấy lúc mình tự rep thì khách vẫn quý hơn. Từ tâm tới tâm hết á. Quan hệ chị em bạn bè chia sẻ chứ hong phải chủ xóp khách hàng á, kiểu vậy. Tới giờ vẫn tự tin là ko có tiền chạy ads huhu =))) direct nhiều khi toàn tâm sự hỏi han chớ có bán đc gì đâu 😀😀
Lúc đạt đc 10k Followers, mình kiểu shock tinh thần luôn =)))) mong trạm Scent mãi nhỏ bé để mình có thể tận tâm hơn với tất cả mng ạ 💓 còn ngu toán, hậu đậu và hay quên lắm ko sửa đc đâu mng thông cảm nha 😂
Read more
#honeredochallenge 🏽Filma dig själv när du vajbar till din favoritdel av "Hon e redo”. Vi vill se er!! 🏽Tagga @eliasabbas1 & @hasti__b och motivera varför ni vill hänga med dom en dag 🤟🏽Hashtagga inlägget med #honeredochallenge 🏽Sist men inte minst, tagga din kompis som du vill ta ... #honeredochallenge
☝🏽Filma dig själv när du vajbar till din favoritdel av "Hon e redo”. Vi vill se er!! ✌🏽Tagga @eliasabbas1 & @hasti__b och motivera varför ni vill hänga med dom en dag
🤟🏽Hashtagga inlägget med #honeredochallenge
👊🏽Sist men inte minst, tagga din kompis som du vill ta med dig!! 👇🏽👇🏽👇🏽
Vi utser vinnarna 7 september och publicerar vinnarbidraget på vårat konton!! 👊🏽👊🏽
Read more
Rina është rikthyer në qendër të vëmendjes me tre projektet muzikore, "Ska konkurrenc", "Mami", ...
Media Removed
Rina është rikthyer në qendër të vëmendjes me tre projektet muzikore, "Ska konkurrenc", "Mami", "Ashiqare" të cilat janë ngjitur përkatësisht me 18, 18 dhe 11 pozicione nga java e kaluar! Mendoni se Rina do qëndrojë gjatë me këto tre projekte muzikore në "The Top List"? Vazhdoni votoni ... Rina është rikthyer në qendër të vëmendjes me tre projektet muzikore, "Ska konkurrenc", "Mami", "Ashiqare" të cilat janë ngjitur përkatësisht me 18, 18 dhe 11 pozicione nga java e kaluar!

Mendoni se Rina do qëndrojë gjatë me këto tre projekte muzikore në "The Top List"? Vazhdoni votoni të preferuarin tuaj, duke klikuar tek linku në bio!

#thetoplist #topawards #top100 @balajrina
Read more
Repost from @poweredbybudofitness2018 - Då var det dags igen för Allstars Open House! Den 25:e Augusti kommer vi ha 5 gratis träningspass/introduktion av Thaiboxning, MMA, Boxning, Tjejträning och Grappling/BJJ. MISSA INTE möjlgheten att test träna med några av de bästa coaches ... Repost from @poweredbybudofitness2018 - Då var det dags igen för Allstars Open House!

Den 25:e Augusti kommer vi ha 5 gratis träningspass/introduktion av
Thaiboxning, MMA, Boxning, Tjejträning och Grappling/BJJ.

MISSA INTE möjlgheten att test träna med några av de bästa coaches och
idrottare i sverige!!! 449kr per månad superpris för ett års medlemskap. De
första 75 som signar får en fantastisk goodie bag!!!! 10.30-11.30 - Tjejträning med Sanja Trbojevic VM mästarinna i thai, Bianca Antman thai/kick pro, Josse Knutsson VM mästarinna i thai.
11.30-12.30 - Thaiboxning med Bästa Jocke Karlsson landslags kapten i thai, Coach Costas Constatine pro thaiboxare, Coach Jeppe
12.30-13.30 - Boxning med bästa coach/domare Mohammed Elsayed, bästa Coach/fystränare Jeppe Hoffman
13.30-14.30 - Bjj med coach Alan Nascimento VM mästare, Coach Bruno Mattias VM mästare
14:30-15:40 - MMA med Alexander Gustafsson UFC , Jimi Manuwa UFC, Reza Madadi Lion heart ex UFC, Sirwan kakai ex UFC, Super Coach/pro fighter Mohammed Babadivan😊

Vi hoppas vi får se så många som möjligt, gamla som nya så är ni alla
välkomna! /Team Allstars

#allstarsgym #alexandergustafsson #budofitness #budofitnessbutikerna @poweredbybudofitness2018 @budofitnessbutikerna @budofitnessgbg @budofitnessuppsala @budofitnessgotgatan @budofitnessvastberga @budofitnessmalmo @budo.nord @allstarsgymsweden @sbisport
Read more
 #vicbyscent <span class="emoji emoji1f387"></span>Bombshell Seduction <span class="emoji emoji1f387"></span> <span class="emoji emoji25b6"></span>️Gồm các hương: Hoa huệ, ngải đắng, xạ hương <span class="emoji emoji25b6"></span>️Ôi cái ...
Media Removed
#vicbyscent Bombshell Seduction ️Gồm các hương: Hoa huệ, ngải đắng, xạ hương ️Ôi cái mùi bombshell này có tận 10 mấy edition như là Bombshell In Paradise, Bombshell Forever, Winter Bombshell, Bombshell summer, Bombshell In Love, Bombshell in bloom tá lả mình cũng ... #vicbyscent 🎇Bombshell Seduction 🎇
▶️Gồm các hương: Hoa huệ, ngải đắng, xạ hương ▶️Ôi cái mùi bombshell này có tận 10 mấy edition như là Bombshell In Paradise, Bombshell Forever, Winter Bombshell, Bombshell summer, Bombshell In Love, Bombshell in bloom tá lả 😂 mình cũng chưa hửi hết các dòng nữa huhu cũng hong tính nhập Seduction đâu mà vỏ đẹp quá =))))) cái tật nì hong bỏ đc 😅 Bạn nì là em bé được phát triển từ Bombshell vừa được ra mắt vào năm nay. Còn mẫu Bombshell Summer cũng mới nữa nữa nhưng mình không thích nhập về….. =))
▶️Bé nì hông có một xíu nào trái cây hay chung 1 hương nào với bombshell luôn nhưng mắc cười cái là hai mùi giống nhau tới 60-70% thiệt kì diệu :)))) kiểu mình sẽ expect nó sexy hơn một tí nhưng hongggg hề 🙈 Bombshell seduction không có 3 tầng mùi rõ rệt mà tông thẳng tới dry note luôn ó 😝,đơn giản nhưng lại tinh tế lắm. Mùi không hề quá phức tạp nhưng lại rất dễ chịu, phù hợp dùng làm mùi hàng ngày á đi làm hay đi học đều vừa phải. Nếu bombshell thiên mát và sang hơn thì bạn này có tone ấm của mùa xuân hoa nở đó =))) hoa huệ rất nữ tính và thấy cưng hiehie, hương Huệ đc dùng rất nhiều trong các dòng nc hoa Hi-end ná phải kể đến Jo Malone đg rần rần bữa h nên năm nay Vic phải ắpdate ngay vô version mới nì của Bombshell 😝 quyến rũ vừa vừa à kiểu hơi flirty í chứ ko phải muốn nhai muốn nuốt đâu =))) ▶️ Mùi này thì lâu lâu mới có, hog bít có về lại đc hog nên tranh thủ đi ạ hê hê
Giá bth là 300k ó mà đợt nì 280k thuiii
Read more
S u m m e r 2 0 1 8 ♡ . Tack Sverige för en helt underbar sommar som vi kommer minnas för resten av våra ...
Media Removed
S u m m e r 2 0 1 8 ♡ . Tack Sverige för en helt underbar sommar som vi kommer minnas för resten av våra liv . I morgon börjar skolan & hösten närmar sig med stormsteg, men när det är som kallast & mörkast så har vi många fina & varma minnen att se tillbaka på från denna sommar 🌞 ------------------------------------------------------------------ S u m m e r 2 0 1 8 ♡
.
Tack Sverige för en helt underbar sommar som vi kommer minnas för resten av våra liv 💕
.
I morgon börjar skolan & hösten närmar sig med stormsteg, men när det är som kallast & mörkast så har vi många fina & varma minnen att se tillbaka på från denna sommar 🌞
------------------------------------------------------------------
SHQIPTARI që kërcen, shpata dhe arma, çiftelia, këngët, veshjet e traditës sonë. Këto simbole ...
Media Removed
SHQIPTARI që kërcen, shpata dhe arma, çiftelia, këngët, veshjet e traditës sonë. Këto simbole akoma këtu janë. SHQIPTARI akoma reziston dhe ekziston, me kulturën dhe traditat që ka pasur ma shum se 550 vjet më parë. Por nuk buzëqesh pa raki se ka shumë borxhe, fillon të harroje se çfarë do ... SHQIPTARI që kërcen, shpata dhe arma, çiftelia, këngët, veshjet e traditës sonë. Këto simbole akoma këtu janë. SHQIPTARI akoma reziston dhe ekziston, me kulturën dhe traditat që ka pasur ma shum se 550 vjet më parë. Por nuk buzëqesh pa raki se ka shumë borxhe, fillon të harroje se çfarë do të thotë familja për një SHQIPTAR, pak nga pak humb kulturën e mikpritjes që më shekuj na ka përcjellur. Madhësia e popullit tonë po fikët se pse askush nuk don me dit për njëri-tjetrin dhe pushtetarët tallën me ne. Populli që flen vdes. Gjallësia e njerëzëve të kësaj pikture nuk do kthehet. E vetmja mënyrë që të mos të vdesim është që të zgjojemi. Turp tju vijë juve që nuk silleni si SHQIPTAR të vërtet, që harroni kulturën, që e modifikoni, e shëmtoni dhe e shkatërroni. Ju dënoft zoti për këtë gjë, ju harroft historia, mos e quani më veten SHQIPTAR, se ky emër nuk ju përket më.
Rrofshin SHQIPËRIA dhe SHQIPTARËT 🇦🇱🇦🇱 @lidhjashqiptare @lidhjashqiptare @lidhjashqiptare @lidhjashqiptare
Read more
<span class="emoji emoji1f484"></span> #FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) <span class="emoji emoji1f484"></span> <span class="emoji emoji1f4a5"></span>️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG <span class="emoji emoji1f4a5"></span> ________________________________ <span class="emoji emoji1f338"></span>Serum ...
Media Removed
#FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) ️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG ________________________________ Serum Dưỡng Da It's Skin Power 10 Giá: #190k / 30ml It’s Skin Power 10 Formula Effector là dòng sản phẩm đặc trị cho da, giúp phục hồi và làm mới những ... 💄 #FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) 💄
💥️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG 💥
________________________________
🌸Serum Dưỡng Da It's Skin Power 10
Giá: #190k / 30ml
🔸It’s Skin Power 10 Formula Effector là dòng sản phẩm đặc trị cho da, giúp phục hồi và làm mới những vùng da bị tổn thương nhờ chiết xuất từ những thành phần thiên nhiên lành tính đã được kiểm định, cung cấp chất dinh dưỡng tối ưu cho da mà không gây nhờn rít, nổi mụn hay kích ứng.
🔸Một làn da đẹp hội tụ với 5 điểm: Độ ẩm, độ đàn hồi, sắc tố da, vấn đề nếp nhăn và lỗ chân lông. It’s Skin Power 10 Formula Effector thực sự là thần dược được nhiều phái đẹp biết đến giúp bạn đạt trọn vẹn tối ưu 1 làn da đẹp chỉ sau 4 tuần sử dụng.
🔸Khi sử dụng sản phẩm, bạn sẽ có một thanh hút để lấy sản phẩm ra đúng lượng bạn cần. Serum có dạng trong đặc, mùi thơm nhẹ hết sức
✅Cách sử dụng: Sau khi rửa mặt và trung hoà da với nước hoa hồng, lấy vài giọt từ lọ sản phẩm (2 đến 3 giọt là đủ) và thấm đều lên mặt và cổ, rồi vỗ nhẹ để chất dinh dưỡng thẩm thấu nhanh vào da.
👉🏻Sử dụng 2 lần/ ngày (sáng và tối) để đạt hiệu quả tối ưu.
.
💥HIỆN SHOP CÓ SẴN 2 LOẠI:
🐝Loại 1: Tinh chất đặc trị làm trắng da It”s Skin Power 10 Formula WH Effector (màu trắng)
- Chiết xuất Arbutin là thành phần có tác dụng làm trắng và sáng da hiệu quả
- Chiết xuất từ vỏ rễ cây dâu gai của Hàn Quốc giúp cung cấp acid amin, vitamin và các chất khoáng giúp bảo vệ làn da của bạn khỏi tác hại của môi trường.
- Chiết xuất từ hoa cúc giúp thẩm thấu vào da mà không gây kích ứng, dùng cho làn da nhạy cảm nhất.
- Đặc biệt có thể làm giảm thiểu các vết nám.
___________________________
🐝Loại 2: Tinh chất đặc trị làm trắng da và se lỗ chân lông It”s Skin Power 10 Formula VC Effector (màu vàng)
- Tinh chất Vitamin C đặc trị cho da trắng sáng và se nhỏ lỗ chân lông
- Chiết xuất trà xanh giúp tăng khả năng đàn hồi giúp da khỏe mạnh và không bị chảy xệ do tuổi tác.
Read more
Me fat Fitër Bajrami Të gjithë ju që keni agjeruar në muajin Ramazan,Allahu ua pranoft të gjitha ...
Media Removed
Me fat Fitër Bajrami Të gjithë ju që keni agjeruar në muajin Ramazan,Allahu ua pranoft të gjitha adhurimet,pendimet dhe sakrificat. Dhe në fund të urimit një thënje nga pejgamberi Muhammed ( Alejhi Selam ) ku thot.....Askush prej juve, nuk ka besuar, nëse nuk dëshiron për vëllain e tij, ... Me fat Fitër Bajrami

Të gjithë ju që keni agjeruar në muajin Ramazan,Allahu ua pranoft të gjitha adhurimet,pendimet dhe sakrificat.
Dhe në fund të urimit një thënje nga pejgamberi Muhammed ( Alejhi Selam ) ku thot.....Askush prej juve, nuk ka besuar, nëse nuk dëshiron për vëllain e tij, atë që dëshiron për vete.” Allahu ju ruajt.
Read more
Modelja dhe moderatorja e famshme Chrissy Teigen ditën e djeshme ka sjellë në jetë fëmijën e saj ...
Media Removed
Modelja dhe moderatorja e famshme Chrissy Teigen ditën e djeshme ka sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë që është djalë. Ajo ka postuar një status në rrjetin social Twitter ku shkruan: “Dikush është këtu”. Chrissy vetëm pak ditë më parë tregoi se ishte e lodhur nga shtatzënia dhe priste ... Modelja dhe moderatorja e famshme Chrissy Teigen ditën e djeshme ka sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë që është djalë.

Ajo ka postuar një status në rrjetin social Twitter ku shkruan: “Dikush është këtu”. Chrissy vetëm pak ditë më parë tregoi se ishte e lodhur nga shtatzënia dhe priste me padurim të mbante në krah djalin e saj.

Bukuroshja dhe John Legend të dy 39-vjeç janë prindër edhe të vogëlushes Luna e cila megjithëse vetëm 2-vjeçe është e gëzuar që u bë me vëlla.

Për modelen shtatzënia e dytë ishte më e vështirë se e para por procesi i lindjes nuk pati komplikime dhe ajo dhe vogëlushi gëzojnë shëndet të plotë.
Read more
(Ato ditë të numëruara janë) Muaji i Ramazanit që në te (filloi të) shpallet Kur’ani, që është udhërrëfyes për njerëz dhe sqarues i rrugës së drejtë dhe dallues (i të vërtetës nga gënjeshtra). E kush e përjeton prej jush këtë muaj le të agjërojë, ndërsa kush është i sëmurë ose në udhëtim, le ... (Ato ditë të numëruara janë) Muaji i Ramazanit që në te (filloi të) shpallet Kur’ani, që është udhërrëfyes për njerëz dhe sqarues i rrugës së drejtë dhe dallues (i të vërtetës nga gënjeshtra). E kush e përjeton prej jush këtë muaj le të agjërojë, ndërsa kush është i sëmurë ose në udhëtim, le të agjërojë aq ditë nga ditët e mëvonshme. All-llahu me këtë dëshiron lehtësim për ju, e nuk dëshiron vështirësim për ju. (Të agjëroni ditët e lëshuara më vonë) Që të plotësoni numrin, ta madhëroni All-llahun për atë se u udhëzoi dhe që të falënderoni.
(El Bekare:185)
Read more
Uji ka nisur që të tërhiqet nëpër disa zona të përmbytura për shkak edhe të reduktimit të shkarkimeve ...
Media Removed
Uji ka nisur që të tërhiqet nëpër disa zona të përmbytura për shkak edhe të reduktimit të shkarkimeve nga hidrocentrali I Vau -Dejësit. Ndryshe nga një ditë më parë uji ka rënë me 5 cm. Megjithatë ende shumë banesa ndodhen nën ujë , një pjesë e tyre tashmë janë kthyer në të pabanueshme. Në lagjen ... Uji ka nisur që të tërhiqet nëpër disa zona të përmbytura për shkak edhe të reduktimit të shkarkimeve nga hidrocentrali I Vau -Dejësit.

Ndryshe nga një ditë më parë uji ka rënë me 5 cm. Megjithatë ende shumë banesa ndodhen nën ujë , një pjesë e tyre tashmë janë kthyer në të pabanueshme. Në lagjen Livade akoma vërehen varka të parkuara me të cilat banorët lëvizin në pjesët ku niveli i ujit është më i lartë.

Në Livade është një qetësi totale, kjo sepse shumë familje nuk ndodhen nëpër banesa. Ata tashmë prej 5 ditësh ndodhen të akomoduar nëpër konvikte

Ndonëse uji është tërhequr dhe ky është një lajm i mirë për Shkodrën, por akoma tek banorët shfaqet një pasiguri.Uji tashmë i ka gjunjëzuar dhe heshtja e tyre flet më shumë sesa pamjet

Banorët i kanë humbur shpresat tek shteti i cili i ka kompensuar vetëm për pjesën e bujqësisë përgjatë viteve 2010-2011, ndërsa për banesat nuk kanë marrë asnjë qindarkë

Është e domosdoshme që pas largimit të ujit nevojitet furnizimi me klor për dizefektim, pasi ndotja e lartë mund të përbëjë rrezik për përhapje sëmundjesh. Për banorët e prekur nga përmbytja dhe zgjidhje përfundimtare për këtë problematikë është kompensimi në vlerën reale
Read more
STORT TACK! till alla er som efter gårdagens inlägg kom och köpte näring...för att ni insåg hur viktigt ...
Media Removed
STORT TACK! till alla er som efter gårdagens inlägg kom och köpte näring...för att ni insåg hur viktigt det är med kontinuerlig gödsling under en växtsäsong! NPK, dom 3 bokstäverna har ni säkert hört nämnas många gånger i er trädgårdskarriär...? Det är dom 3 viktigaste makronäringsämnena ... STORT TACK! till alla er som efter gårdagens inlägg kom och köpte näring...för att ni insåg hur viktigt det är med kontinuerlig gödsling under en växtsäsong!😍
NPK, dom 3 bokstäverna har ni säkert hört nämnas många gånger i er trädgårdskarriär...?
Det är dom 3 viktigaste makronäringsämnena växterna behöver, sen finns det också massor av mikronäringsämnen som är minst lika viktiga för växterna.👍🏼
N = kväve, gör så att växtens bladverk blir frodigt mörkt grönt...inte ljusgult.
P = fosfor, gynnar rottillväxten, så växten etablerar sig bra och med ett stort rotsystem klarar vattenförsörjningen bättre.
K = kalium, en av dom viktigaste byggstenarna i en växtcell. Stimulerar blomknoppsbildning, sockerhalten i frukt och bär, (sötare, godare). Färgen på blommor, täckfärgen på äpplen, m.m. Motståndskraften mot svampsjukdomar, och sist men inte minst. Kalium är mycket viktig i övervintrings-processen så inte en växt behöver stendö under vintern!
Förutom flytande näring, så säljer Träslövs Trädgård även en fast långtidsverkande mycket bra ekologisk gödning, producerat och packat av Botanic Culture.
Vi har även Mikroferm, som är så viktigt att ni förebygger växterna med mot stundande svampsjukdomar!
Att välja motståndskraftiga växter, samt förebygga med Mikroferm och näring.... DET är det enda möjligheten ni har idag i striden mot alla svampsjukdomar på era älskade trädgårdsväxter..😢
Än ser det bra ut på alla blad...när ni går en trädgårdsrunda i den egna trädgården... Men vänta ni bara....snart smyger sig helve... på!!😩😩 Och ett 3:e världskrig bryter ut....då många tror, "Att packa några angripna blad i en påse och köra till en trädgårdsmästare för diagnos och undsättning, det kommer nog att hjälpa ...?😳😩!"
Tyvärr mina vänner...då är det redan kört!...riktigt kört för växten att bli av med ett pågående svampangrepp...!!😩😢
3 liter ekologisk gödsel, 98:- #förebygg
#förebygg
#förebygg
#motsvampsjukdomar
Read more
Në një dokumentar të publikuar së fundmi për jetën personale të këngëtares së ndjerë Whitney Houston ...
Media Removed
Në një dokumentar të publikuar së fundmi për jetën personale të këngëtares së ndjerë Whitney Houston është zbuluar një e vërtetë tronditëse nga familjarët e saj. Ata kanë rrëfyer se kur Whitney ka qenë vetëm 9-vjeçe ajo është abuzuar seksualisht nga kushërira e saj Dee Dee Warwick, 18 ... Në një dokumentar të publikuar së fundmi për jetën personale të këngëtares së ndjerë Whitney Houston është zbuluar një e vërtetë tronditëse nga familjarët e saj.

Ata kanë rrëfyer se kur Whitney ka qenë vetëm 9-vjeçe ajo është abuzuar seksualisht nga kushërira e saj Dee Dee Warwick, 18 vite më e madhe në moshë.

Dee Dee e cila gjithmonë ka qenë e varur ndaj alkoolit dhe substancave narkotike gjatë gjithë kohës përpiqej të abuzonte me këngëtaren e ndjerë e cila më vonë u zbuloi këtë sekret të errët familjarëve të saj.

Kushërira ndërroi jetë në moshën 68-vjeçare në vitin 2008 pas një mbidoze ndërsa Whitney gjeti tragjikisht vdekjen në tualetin e një hoteli në vitin 2012 për të njejtin shkak, ajo ishte 48-vjeçe.
Read more
Në rubrikën tonë të së hënës me Eglentin, ku analizojmë figurat më frymëzuese të botës së sipërmarrjes, ...
Media Removed
Në rubrikën tonë të së hënës me Eglentin, ku analizojmë figurat më frymëzuese të botës së sipërmarrjes, sot "zbërthyem" fenomenin Jeff Bezos! Është zyrtarisht njeriu më i pasur i të gjitha kohërave, krijuesi i Amazon! Në një moment të caktuar të jetës së tij, dha dorëheqjen si drejtues i ... Në rubrikën tonë të së hënës me Eglentin, ku analizojmë figurat më frymëzuese të botës së sipërmarrjes, sot "zbërthyem" fenomenin Jeff Bezos! Është zyrtarisht njeriu më i pasur i të gjitha kohërave, krijuesi i Amazon! Në një moment të caktuar të jetës së tij, dha dorëheqjen si drejtues i lartë i një kompanie ku mund të jetonte pjesën e mbetur të jetës së tij në siguri të plotë financiare dhe i dedikohet një sipërmarrjeje private që e nisi nga zero! Zyra e tij e parë ishte një garazh makinash! Vullneti dhe dëshira e zjarrtë për të riskuar gjithçka dhe për të ndjekur pasionin e tij, e kthyen "embrionin Amazon", në kompaninë më fitimprurëse të globit sot! Morali i historisë?! Nëse nuk lëvizim nga zona e konfortit dhe zgjedhim gjithmonë sigurinë në vënd të riskut për arritur ëndrrat, gjasat janë që këto të fundit të mbeten gjithmonë të kyçura në sirtar!
Read more
<span class="emoji emoji1f484"></span> #FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) <span class="emoji emoji1f484"></span> <span class="emoji emoji1f4a5"></span>️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG <span class="emoji emoji1f4a5"></span> ________________________________ <span class="emoji emoji1f338"></span>Serum ...
Media Removed
#FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) ️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG ________________________________ Serum Dưỡng Da It's Skin Power 10 Giá: #190k / 30ml It’s Skin Power 10 Formula Effector là dòng sản phẩm đặc trị cho da, giúp phục hồi và làm mới những ... 💄 #FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) 💄
💥️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG 💥
________________________________
🌸Serum Dưỡng Da It's Skin Power 10
Giá: #190k / 30ml
🔸It’s Skin Power 10 Formula Effector là dòng sản phẩm đặc trị cho da, giúp phục hồi và làm mới những vùng da bị tổn thương nhờ chiết xuất từ những thành phần thiên nhiên lành tính đã được kiểm định, cung cấp chất dinh dưỡng tối ưu cho da mà không gây nhờn rít, nổi mụn hay kích ứng.
🔸Một làn da đẹp hội tụ với 5 điểm: Độ ẩm, độ đàn hồi, sắc tố da, vấn đề nếp nhăn và lỗ chân lông. It’s Skin Power 10 Formula Effector thực sự là thần dược được nhiều phái đẹp biết đến giúp bạn đạt trọn vẹn tối ưu 1 làn da đẹp chỉ sau 4 tuần sử dụng.
🔸Khi sử dụng sản phẩm, bạn sẽ có một thanh hút để lấy sản phẩm ra đúng lượng bạn cần. Serum có dạng trong đặc, mùi thơm nhẹ hết sức
✅Cách sử dụng: Sau khi rửa mặt và trung hoà da với nước hoa hồng, lấy vài giọt từ lọ sản phẩm (2 đến 3 giọt là đủ) và thấm đều lên mặt và cổ, rồi vỗ nhẹ để chất dinh dưỡng thẩm thấu nhanh vào da.
👉🏻Sử dụng 2 lần/ ngày (sáng và tối) để đạt hiệu quả tối ưu.
.
💥HIỆN SHOP CÓ SẴN 2 LOẠI:
🐝Loại 1: Tinh chất đặc trị làm trắng da It”s Skin Power 10 Formula WH Effector (màu trắng)
- Chiết xuất Arbutin là thành phần có tác dụng làm trắng và sáng da hiệu quả
- Chiết xuất từ vỏ rễ cây dâu gai của Hàn Quốc giúp cung cấp acid amin, vitamin và các chất khoáng giúp bảo vệ làn da của bạn khỏi tác hại của môi trường.
- Chiết xuất từ hoa cúc giúp thẩm thấu vào da mà không gây kích ứng, dùng cho làn da nhạy cảm nhất.
- Đặc biệt có thể làm giảm thiểu các vết nám.
___________________________
🐝Loại 2: Tinh chất đặc trị làm trắng da và se lỗ chân lông It”s Skin Power 10 Formula VC Effector (màu vàng)
- Tinh chất Vitamin C đặc trị cho da trắng sáng và se nhỏ lỗ chân lông
- Chiết xuất trà xanh giúp tăng khả năng đàn hồi giúp da khỏe mạnh và không bị chảy xệ do tuổi tác.
Read more
<span class="emoji emoji1f484"></span> #FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) <span class="emoji emoji1f484"></span> <span class="emoji emoji1f4a5"></span>️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG <span class="emoji emoji1f4a5"></span> ________________________________ <span class="emoji emoji1f338"></span>Serum ...
Media Removed
#FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) ️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG ________________________________ Serum Dưỡng Da It's Skin Power 10 GIÁ: #190k / 30ml It’s Skin Power 10 Formula Effector là dòng sản phẩm đặc trị cho da, giúp phục hồi và làm mới những ... 💄 #FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) 💄
💥️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG 💥
________________________________
🌸Serum Dưỡng Da It's Skin Power 10🌸
✅GIÁ: #190k / 30ml
🔸It’s Skin Power 10 Formula Effector là dòng sản phẩm đặc trị cho da, giúp phục hồi và làm mới những vùng da bị tổn thương nhờ chiết xuất từ những thành phần thiên nhiên lành tính đã được kiểm định, cung cấp chất dinh dưỡng tối ưu cho da mà không gây nhờn rít, nổi mụn hay kích ứng.
🔸Một làn da đẹp hội tụ với 5 điểm: Độ ẩm, độ đàn hồi, sắc tố da, vấn đề nếp nhăn và lỗ chân lông. It’s Skin Power 10 Formula Effector thực sự là thần dược được nhiều phái đẹp biết đến giúp bạn đạt trọn vẹn tối ưu 1 làn da đẹp chỉ sau 4 tuần sử dụng.
🔸Khi sử dụng sản phẩm, bạn sẽ có một thanh hút để lấy sản phẩm ra đúng lượng bạn cần. Serum có dạng trong đặc, mùi thơm nhẹ hết sức dễ chịu
✅Cách sử dụng: Sau khi rửa mặt và trung hoà da với nước hoa hồng, lấy vài giọt từ lọ sản phẩm (2 đến 3 giọt là đủ) và thấm đều lên mặt và cổ, rồi vỗ nhẹ để chất dinh dưỡng thẩm thấu nhanh vào da.
👉🏻Sử dụng 2 lần/ ngày (sáng và tối) để đạt hiệu quả tối ưu.
.
.
💥HIỆN SHOP CÓ SẴN 2 LOẠI:
🐝Loại 1: Tinh chất đặc trị làm trắng da It”s Skin Power 10 Formula WH Effector (màu trắng)
- Chiết xuất Arbutin là thành phần có tác dụng làm trắng và sáng da hiệu quả
- Chiết xuất từ vỏ rễ cây dâu gai của Hàn Quốc giúp cung cấp acid amin, vitamin và các chất khoáng giúp bảo vệ làn da của bạn khỏi tác hại của môi trường.
- Chiết xuất từ hoa cúc giúp thẩm thấu vào da mà không gây kích ứng, dùng cho làn da nhạy cảm nhất.
- Đặc biệt có thể làm giảm thiểu các vết nám.
___________________________
🐝Loại 2: Tinh chất đặc trị làm trắng da và se lỗ chân lông It”s Skin Power 10 Formula VC Effector (màu vàng)
- Tinh chất Vitamin C đặc trị cho da trắng sáng và se nhỏ lỗ chân lông
- Chiết xuất trà xanh giúp tăng khả năng đàn hồi giúp da khỏe mạnh và không bị chảy xệ do tuổi tác.
Read more
<span class="emoji emoji1f484"></span> #FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) <span class="emoji emoji1f484"></span> <span class="emoji emoji1f4a5"></span>️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG <span class="emoji emoji1f4a5"></span> ________________________________ <span class="emoji emoji1f338"></span>Serum ...
Media Removed
#FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) ️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG ________________________________ Serum Dưỡng Da It's Skin Power 10 GIÁ: #190k / 30ml It’s Skin Power 10 Formula Effector là dòng sản phẩm đặc trị cho da, giúp phục hồi và làm mới những ... 💄 #FREESHIP NỘI THÀNH HÀ NỘI (dưới 8km) 💄
💥️ MUA 2 SẢN PHẨM TẶNG MASK #HA HOẶC #GƯƠNG 💥
________________________________
🌸Serum Dưỡng Da It's Skin Power 10🌸
✅GIÁ: #190k / 30ml
🔸It’s Skin Power 10 Formula Effector là dòng sản phẩm đặc trị cho da, giúp phục hồi và làm mới những vùng da bị tổn thương nhờ chiết xuất từ những thành phần thiên nhiên lành tính đã được kiểm định, cung cấp chất dinh dưỡng tối ưu cho da mà không gây nhờn rít, nổi mụn hay kích ứng.
🔸Một làn da đẹp hội tụ với 5 điểm: Độ ẩm, độ đàn hồi, sắc tố da, vấn đề nếp nhăn và lỗ chân lông. It’s Skin Power 10 Formula Effector thực sự là thần dược được nhiều phái đẹp biết đến giúp bạn đạt trọn vẹn tối ưu 1 làn da đẹp chỉ sau 4 tuần sử dụng.
🔸Khi sử dụng sản phẩm, bạn sẽ có một thanh hút để lấy sản phẩm ra đúng lượng bạn cần. Serum có dạng trong đặc, mùi thơm nhẹ hết sức dễ chịu
✅Cách sử dụng: Sau khi rửa mặt và trung hoà da với nước hoa hồng, lấy vài giọt từ lọ sản phẩm (2 đến 3 giọt là đủ) và thấm đều lên mặt và cổ, rồi vỗ nhẹ để chất dinh dưỡng thẩm thấu nhanh vào da.
👉🏻Sử dụng 2 lần/ ngày (sáng và tối) để đạt hiệu quả tối ưu.
.
.
💥HIỆN SHOP CÓ SẴN 2 LOẠI:
🐝Loại 1: Tinh chất đặc trị làm trắng da It”s Skin Power 10 Formula WH Effector (màu trắng)
- Chiết xuất Arbutin là thành phần có tác dụng làm trắng và sáng da hiệu quả
- Chiết xuất từ vỏ rễ cây dâu gai của Hàn Quốc giúp cung cấp acid amin, vitamin và các chất khoáng giúp bảo vệ làn da của bạn khỏi tác hại của môi trường.
- Chiết xuất từ hoa cúc giúp thẩm thấu vào da mà không gây kích ứng, dùng cho làn da nhạy cảm nhất.
- Đặc biệt có thể làm giảm thiểu các vết nám.
___________________________
🐝Loại 2: Tinh chất đặc trị làm trắng da và se lỗ chân lông It”s Skin Power 10 Formula VC Effector (màu vàng)
- Tinh chất Vitamin C đặc trị cho da trắng sáng và se nhỏ lỗ chân lông
- Chiết xuất trà xanh giúp tăng khả năng đàn hồi giúp da khỏe mạnh và không bị chảy xệ do tuổi tác.
Read more
Lady Gaga me Bradley Cooper! Tashmë këngëtarja ka provuar një gjini tjetër të artit:aktrimin. Në ...
Media Removed
Lady Gaga me Bradley Cooper! Tashmë këngëtarja ka provuar një gjini tjetër të artit:aktrimin. Në intervistat e saj ajo ka thënë se ky rol ngjan me rolin e saj në fëmijëri.Ajo ka pasur një fëmijëri të vështirë sepse ka vuajtur nga bulizmi.😀Tashmë Lady Gaga ka ndryshuar aq shumë në pamje sa ... Lady Gaga me Bradley Cooper!
Tashmë këngëtarja ka provuar një gjini tjetër të artit:aktrimin.
Në intervistat e saj ajo ka thënë se ky rol ngjan me rolin e saj në fëmijëri.Ajo ka pasur një fëmijëri të vështirë sepse ka vuajtur nga bulizmi.😀Tashmë Lady Gaga ka ndryshuar aq shumë në pamje sa është kthyer në një hirushe të vërtetë.
Read more
’Back in the barn’!! Steninge slottsby’s Trälada .. 6 st outstanding konserter med allt du behöver ...
Media Removed
’Back in the barn’!! Steninge slottsby’s Trälada .. 6 st outstanding konserter med allt du behöver för en lyckad kväll som räcker till nästa års julkonsert! Hi hi ’Jul med Carola’ finns att beställa på Ticketmaster.se nu för hela din släkt & familj, tjej-gänget, firmafesten och kärleksparet. ... ’Back in the barn’!! Steninge slottsby’s Trälada .. 6 st outstanding konserter med allt du behöver för en lyckad kväll som räcker till nästa års julkonsert! Hi hi ’Jul med Carola’ finns att beställa på Ticketmaster.se nu för hela din släkt & familj, tjej-gänget, firmafesten och kärleksparet. Har du delat länken med dina vänner? Investerat i svärmor och ta med henne på en resa till Sigtuna eller Sthlm? 🌿🌿❤️👏🏼👏🏼 Finns fantastiska mysiga hotell runt om och bara 25 min från storstan. Julmarknad och julbord finns i Stenladan i slottsbyn. Reservera mat-plats i Steninge bruk hos bästa Thomas! https://www.steningebruk.se #steningebruk Så tacksam också för allas omsorg om min lilla fot idag. Well, det e ju egentligen en ordentlig operation som kommer ta sin tid av återhämtning och jag är lite spänd inför det ändå. Jag har varit lite väl stursk inför en del andra operationer jag gjort och förstått att det tagit mer på kroppen och psyket än man tror. Tänk hur allting hänger ihop.. man får vila fast med positiv förhoppning om att allt kommer att bli bra. På med cowboy hatten - nu kör vi.. Ni som vill hänga med på min ’varje dag - resa’ kan göra det genom min insta story ovan! (Jag kommer inte lägga upp bilder på min opererade fot här på stora insta.) Hittar hellre sköna bilder som ännu inte setts under tiden. Därav dagens fina bild från Rickard Liljero Eriksson i Träladan då vi hade foto-session för dagstidningen DAGEN. #glad #steingeslottsby #julmedcarola
Read more
Ish-eprori i lartë i UÇK-së, dhe SHIK-ut, Naim Miftari ka kërkuar nga personalitetet e fuqishme ...
Media Removed
Ish-eprori i lartë i UÇK-së, dhe SHIK-ut, Naim Miftari ka kërkuar nga personalitetet e fuqishme të Kosovës, që të tregojnë për të vërtetën për Hashim Thaçin. Ja shkrimi i plotë i Miftarit: Ndalojeni Gjarprin (Esatin e dytë) shokun tuaj nuk mundeni ti ikni aspak përgjegjësisë dhe gabimeve ... Ish-eprori i lartë i UÇK-së, dhe SHIK-ut, Naim Miftari ka kërkuar nga personalitetet e fuqishme të Kosovës, që të tregojnë për të vërtetën për Hashim Thaçin. Ja shkrimi i plotë i Miftarit:
Ndalojeni Gjarprin (Esatin e dytë) shokun tuaj nuk mundeni ti ikni aspak përgjegjësisë dhe gabimeve tuja.! Folni o burra, folni pasi ky njeri erdhi nga gjiri i juaj, nga duart e juaja erdhi në pushtet dhe sot luan kumar me atdheun ton të larë me gjak shqiptari.
Mos lejoni të e shkatrrëon ardhmërinë e brezave tanë që do të na qojnë tradhtar, mos harroni ju (por edhe un por jo sa ju) mbani shumë përgjegjësi së pakut morale që e rritet një nostrum pro serb. Fol o Jakup Krasniqi, fol o Fatmir Lima, fol o Rexhep Selimi, fol o Nait Hasani, fol o Milaim Zeka, fol o komunist Isa Mustafa se ti e bane president për përfitim tëndin, fol o komandant Sylejman Selimi edhe pse e ke vështirë pasi je në burg, fol o Kadri Veseli folni e mos e mbështetni një njeri që është i zënë keq nga dosjet e bashkëpunimit me traditë me ... R. Serbisë dhe secili nga ju së pakut dini nga diçka dikush ma pak dikush ma shumë por frikoheni ta thuani tregona të vërteten se edhe ju u mashtruat pasi besuat në këtë njeri.
Folni o parlamentar folni ju që së pakut nuk jeni shitur akoma, folni o Rugovista apo ju ka mbet vetëm emri dhe hija e madhe  e Ibrahim Rugovës folni se duke heshtur duke u frikuar ta thuani realitetin na futet në luftë prapë ndoshta në luftë edhe vëllavrasje ndërmjet vetit. Fol o bac Rifat Jashari fol se së pakut ju keni të drejt të flisni! ⚠️⚠️⚠️⚠️⁉️A është me te vërtet tradhtar Hasha, Çfar mendoni ju?⚠️⚠️⚠️⚠️⁉️
Read more
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça ...
Media Removed
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções ... “Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência
O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções estiveram novamente viradas para a Praça da Independência ou simplesmente "Dipanda", na venda e sessão de autógrafos no novo álbum do Rapper NGA, intitulado “Filho das Ruas II”, sendo que, vários fãs do artista viram-se na obrigação de passarem a noite na Dipanda para serem os primeiros a beneficiarem desta obra do também chamado King do Rap lusófono, de um autógrafo e possivelmente de uma fotografia ou até mesmo um abraço.
Vários fãs afluiram à "Dipanda" a partir da tarde do dia anterior para garantirem o seu lugar, porque para os mesmos, NGA “merece todo este sacrifício por parte dos fãs”. NGA, na tenda de autógrafos, assinava e interagia incansavelmente com os seus fãs a cada instante de euforia junto de Prodígio, Masta e Don G. Apesar de que, alguns fãs deixavam-se levar pela emoção e infiltravam-se, complicando assim o trabalho da segurança no local.
Além dos fãs que integram o público em geral, outras várias figuras públicas com destaque para os representantes de produtoras musicais, Nino Republicano da LS & Republicano e Clénio Gomes da Clé Entertainment marcaram presença na "Dipanda" para prestigiar a venda do “Filho das Ruas II” de NGA e dar os parabéns pessoalmente ao Rapper.

Saiba mais em www.platinaline.com
Read more
DOPE MUZIK APRESENTA “PADRINHO 2” A nova mixtape do rapper Don G do conhecido grupo Força Suprema ...
Media Removed
DOPE MUZIK APRESENTA “PADRINHO 2” A nova mixtape do rapper Don G do conhecido grupo Força Suprema acaba de ser lançada hoje nas plataformas digitais. A mixtape “Padrinho 2″ conta com 8 faixas musicais e com participações de Prodigio, Deezy, Masta, NGA, Telminha e Van Sophie. Os créditos ... DOPE MUZIK APRESENTA “PADRINHO 2”
A nova mixtape do rapper Don G do conhecido grupo Força Suprema acaba de ser lançada hoje nas plataformas digitais. A mixtape “Padrinho 2″ conta com 8 faixas musicais e com participações de Prodigio, Deezy, Masta, NGA, Telminha e Van Sophie.

Os créditos deste álbum começam pela capa que foi assinada por WilSoldiers. Na produção há Ghetto Ace, Cláudio Vercetti, Suaveyouknow e Xinadinho Beatz. A mistura é da Dope Muzik e a masterização do brasileiro DJ Caique.

Ainda restam seis meses para o término do ano e da casa Dope Muzik ainda vamos ter muitas novidades, segundo Don G. “Três a cinco projetos, afinal a cozinha ainda está aberta. Com a nossa experiência podemos avançar que com certeza três projetos ainda vamos ter este ano, e um deles é sim do Edson Silva.”. fonte. http://radiosemanestesia.com

#Humor #moda #entretenimento #notícia #desporto #Negócios #Angola #mundo #cinema #especial #novo_ano #beleza #miss #literatura #beautiful #beauty #follow #like #top #x #new #bateubwe_copyright_2018 #Luanda. #Bateu_bwe. #você_se_vê_aqui_sob_o_nosso_olhar_atento
Read more
Barrbacken på Zetas är nu fylld med underbara rododendron, det riktigt lyser grönt i backen av alla ...
Media Removed
Barrbacken på Zetas är nu fylld med underbara rododendron, det riktigt lyser grönt i backen av alla blanka, fina blad. Kom förbi oss i helgen och prata rododendron, vi har många utsökta sorter som garanterat blir vackra smycken i din trädgård! Zetas Trädgård har öppet alla dagar mellan 10:00-18:00. ... Barrbacken på Zetas är nu fylld med underbara rododendron, det riktigt lyser grönt i backen av alla blanka, fina blad. Kom förbi oss i helgen och prata rododendron, vi har många utsökta sorter som garanterat blir vackra smycken i din trädgård! Zetas Trädgård har öppet alla dagar mellan 10:00-18:00. Du som inte har möjlighet att besöka oss kan inspireras i vår e-handel; www.zetas.se Välkomna!
----
Bilden: Lotta packar upp en leverans med rododendron.
----
#rododendron #trädgårdsväxter #växteronline #handelsträdgård #utflyktstips #zetasträdgård
Read more
- H I L K E <span class="emoji emoji1f338"></span> - Vad kul att ni är så många som gillar vårt varumärke @hilkecollection <span class="emoji emoji1f60d"></span>. Här är en bild ...
Media Removed
- H I L K E - Vad kul att ni är så många som gillar vårt varumärke @hilkecollection . Här är en bild av många favoriter hemma hos Judita ! , . . . . Hilke Collection at @juditadesign.se lovely place 🏻 ! •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• • #svenskdesign #swedishdesign #hilkecollection ... - H I L K E 🌸 -
Vad kul att ni är så många som gillar vårt varumärke @hilkecollection 😍. Här är en bild av många favoriter hemma hos Judita !
,
.
.
.
.
Hilke Collection at @juditadesign.se lovely place 🙏🏻 !
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• •
#svenskdesign #swedishdesign #hilkecollection #hilkeindesign #interiordecor
Read more
Mình chưa bjo nhận mình là ng tốt. Mình cũng xấu tính,ích kỷ,ham ăn,lười. Đai loại ...
Media Removed
Mình chưa bjo nhận mình là ng tốt. Mình cũng xấu tính,ích kỷ,ham ăn,lười. Đai loại la k có gì tốt đẹp mấy. Nhưng mình cũng k phải la ng có *tâm hồn* đi hại hay chơi đểu ng khác. Vậy sao co ng vẫn chơi mình vố đau vậy. Não họ không thấy mệt sao khi ma ngày nào cũng ... Mình chưa bjo nhận mình là ng tốt. Mình cũng xấu tính,ích kỷ,ham ăn,lười. Đai loại la k có gì tốt đẹp mấy. Nhưng mình cũng k phải la ng có *tâm hồn* đi hại hay chơi đểu ng khác. Vậy sao co ng vẫn chơi mình vố đau vậy. Não họ không thấy mệt sao khi ma ngày nào cũng nghĩ cách hại ng thế. Ôi cuộc đời chẳng có gì dễ dàng. Nghĩ sẽ là những ng cùng nhau chia sẻ vậy mà cuối cùng lại bị chơi sau lưng. Thôi thì tặng ng đã chơi đẹp vs mình câu này : Mình sống thực luôn luôn gặp thực
Ai xảo gian thì kết thúc trả lời.
Cảm ơn ông trời đã cho mình sớm nhận ra.
P/s: vì là ng chưa bjo đẹp cả hình thức lẫn tâm hồn nên hôm nay đăng ảnh đằng sau vậy. Hahaha
Read more
Sot në @pasditenetopchannel: Stela Kotri dhe Brunilda Lahe treguan marrëdhënien mes tyre. ...
Media Removed
Sot në @pasditenetopchannel: Stela Kotri dhe Brunilda Lahe treguan marrëdhënien mes tyre. Dy moderatore, që i ka bashkuar televizioni dhe që zbuluan tek njwra-tjetra, gjysmën më të mirë. Ato rrëfejnë sekretet e një miqësie të tillë dhe mënyrën se si e ndajnë kohën mes familjes, punës ... Sot në @pasditenetopchannel:

Stela Kotri dhe Brunilda Lahe treguan marrëdhënien mes tyre. Dy moderatore, që i ka bashkuar televizioni dhe që zbuluan tek njwra-tjetra, gjysmën më të mirë. Ato rrëfejnë sekretet e një miqësie të tillë dhe mënyrën se si e ndajnë kohën mes familjes, punës dhe shoqërisë.
Fituesi i “ Voice of Albania”, Klint Collaku prezanton në Pasdite këngën e tij më të re. “ Gënjej ” kënga e dalë para 5 ditësh është pritur shumë mirë nga fansat e këngetarit të ri, të cilët i kërkonin këtij të fundit prej kohësh klipin e tij të parë.
Met Gala, eventi i rëndësishëm i modës, i organizuar që prej vitit 1995 nga Anna Wintour, i njohur edhe si Oscar i modës botërore, ka sjellë në tapetin e kuq një parade të vërtetë yjesh. Komentojmë në studio me Frensi Muçën dhe Sara Karajn veshjet me të bukura të eventit. #pasditenetopchannel #TopChannel
Read more
Ish-pjesëtari i “One Direction” duket se nuk është shumë i zoti me fjalët. Në një intervistë të dhënë ...
Media Removed
Ish-pjesëtari i “One Direction” duket se nuk është shumë i zoti me fjalët. Në një intervistë të dhënë së fundmi ai ka ngritur dyshime rreth marrëdhënies së tij me partneren Cheryl dhe deklaratat që ka dhënë nuk u kanë pëlqyer shumë fansave. Ai dhe këngëtarja e famshme janë prindër të një ... Ish-pjesëtari i “One Direction” duket se nuk është shumë i zoti me fjalët. Në një intervistë të dhënë së fundmi ai ka ngritur dyshime rreth marrëdhënies së tij me partneren Cheryl dhe deklaratat që ka dhënë nuk u kanë pëlqyer shumë fansave.

Ai dhe këngëtarja e famshme janë prindër të një djali 11 muajsh megjithatë Liam ende nuk e sheh atë si gruan e tij të ardhshme. 24-vjeçari u shpreh se e gjithë vëmendja, përkushtimi dhe koha e tij shkojnë tek vogëlushi Bear ndërkohë që në lidhje me Cheryl ndihet shumë rehat kështu siç është. “Martesa nuk është ndonjë gjë e rëndësishme, ndihem mirë kështu siç jam dhe për një kohë të gjatë nuk kam ndërmend ta marr këtë hap” ,-tha ai duke mos marrë në konsideratë mendimin e partneres.

Në sytë e fansave Payne u shfaq shumë i ftohtë ndërkohë që përflitet se ai vazhdon të jetë i lidhur me 34-vjeçaren vetëm për vëmendje dhe fansa.

Nga ana tjetër pritet reagimi i Cheryl e cila është divorcuar 2 herë nga martesat e mëparëshme.
Read more
Convidado a participar na edição de quinta-feira do programa “A Tarde é Nossa”, na TV Zimbo, o famoso rapper NGA não escapou ao quadro “Cinco Estrelas”, rubrica em que tornou pública a sua opinião sobre o trabalho de vários rappers angolanos. Pelos seus feitos no mundo do Rap, NGA negou-se ... Convidado a participar na edição de quinta-feira do programa “A Tarde é Nossa”, na TV Zimbo, o famoso rapper NGA não escapou ao quadro “Cinco Estrelas”, rubrica em que tornou pública a sua opinião sobre o trabalho de vários rappers angolanos. Pelos seus feitos no mundo do Rap, NGA negou-se a dar menos do que cinco estrelas a Big Nelo, Extremo Signo, Sandocan, Vui Vui, Naice Zulu e Valete, frisando que não está disposto a desvalorizar ou desrespeitar o trabalho dos seus colegas. “Não vim a este programa para criar audiências na Internet a desrespeitar os meus irmãos angolanos”, disse o autor do álbum “Filho das Ruas”. #angoportal #angola #notícia
Read more
Një simbol i Pavarësisë për të gjithë shqipëtarët, dhe jo thjesht të shqipëtarëve të kosovës, është ...
Media Removed
Një simbol i Pavarësisë për të gjithë shqipëtarët, dhe jo thjesht të shqipëtarëve të kosovës, është Adem Jashari. Ai ka qenë një nga Burrave të vërtetë të kombit Shqipëtarë që fal Madhësisë së tij na ka lënë një dhuratë që ka vlerë, KOSOVA 🇦🇱 serbët e vranë Adem Jasharin dhe familjën e tij në ... Një simbol i Pavarësisë për të gjithë shqipëtarët, dhe jo thjesht të shqipëtarëve të kosovës, është Adem Jashari. Ai ka qenë një nga Burrave të vërtetë të kombit Shqipëtarë që fal Madhësisë së tij na ka lënë një dhuratë që ka vlerë, KOSOVA 🇦🇱 serbët e vranë Adem Jasharin dhe familjën e tij në datën 7 mars 1998 në moshën 42 vjeçare, dhe me këte akt ato kanë vrarë zemrën e të gjithë Shqipëtarëve. Nga të dhënat numri i dëshmorëve nga familja Jashari është 20: më të moshuarit kishin moshën 74 vjeçare, më i riu kishte moshën 7 vjeçare. Sulmi në familjen Jashari nuk kishte vetëm qëllimin e zhdukjes së një familje shqiptare dhe vrasjen e komandantit të UÇK-së, por qëllim kryesor kishte vrasjen e guximit të shqiptarëve për të luftuar për çlirim e bashkim kombëtar 🇦🇱 Adem Jashari kujtohet nga të gjithë ne si një hero dhe si simbol, dhe fal tij ne kemi vetëdijen se çdo njeri i vendosur mund të lëre një shenjë të madhe. Kështu që sot po ju them përseri të zgjoheni dhe të luftoni për Kombin SHQIPTAR, se nëse jemi bashkë dhe të vendosur ndryshimi mund të ndodhe. Duaje Shqipërinë dhe vllëzerit SHQIPTAR, besoni ne Shqipërinë e madhe. Lavdi dëshmoreve të Kombit 🙏🇦🇱@lidhjashqiptare @lidhjashqiptare
Read more
Në dhe kam ardhur por dheu s’më mjafton të jem i lumtur Nga Qielli kam zbritur por Qielli në Tokë më ...
Media Removed
Në dhe kam ardhur por dheu s’më mjafton të jem i lumtur Nga Qielli kam zbritur por Qielli në Tokë më ka humbur Një Diell i Bukur ndodhet brenda meje dhe ngroh krejt Qenësinë Udhëtoj me çdonjërin që pareshtur e kërkon lumturinë Dhe s’është gabim ta kërkosh lumturinë se ajo është zemra e jetës Por ... Në dhe kam ardhur por dheu s’më mjafton të jem i lumtur
Nga Qielli kam zbritur por Qielli në Tokë më ka humbur
Një Diell i Bukur ndodhet brenda meje dhe ngroh krejt Qenësinë
Udhëtoj me çdonjërin që pareshtur e kërkon lumturinë
Dhe s’është gabim ta kërkosh lumturinë se ajo është zemra e jetës
Por gabim është ta kërkosh atë tek gjërat e tjera jashtë vetes
E vërteta s’është diç jashtë teje që duhet ta kesh zbuluar
Ajo është brenda kopshtit të zemrës, veç duhet rritur e pastruar
E rritja, pastrimi e ndryshimi, pa dhimbje nuk bëhen dot
Por më e dhimbshme është të jetosh si farë që s’lulëzon në botë
Po deshe t’i japësh fund vuajtjes, hyr në dhimbjen tënde dhe jeto
Prano të lëndohesh nga e vërteta e me gënjeshtra mos u ngushëllo!
Read more
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça ...
Media Removed
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções ... “Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência
O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções estiveram novamente viradas para a Praça da Independência ou simplesmente "Dipanda", na venda e sessão de autógrafos no novo álbum do Rapper NGA, intitulado “Filho das Ruas II”, sendo que, vários fãs do artista viram-se na obrigação de passarem a noite na Dipanda para serem os primeiros a beneficiarem desta obra do também chamado King do Rap lusófono, de um autógrafo e possivelmente de uma fotografia ou até mesmo um abraço.
Vários fãs afluiram à "Dipanda" a partir da tarde do dia anterior para garantirem o seu lugar, porque para os mesmos, NGA “merece todo este sacrifício por parte dos fãs”. NGA, na tenda de autógrafos, assinava e interagia incansavelmente com os seus fãs a cada instante de euforia junto de Prodígio, Masta e Don G. Apesar de que, alguns fãs deixavam-se levar pela emoção e infiltravam-se, complicando assim o trabalho da segurança no local.
Além dos fãs que integram o público em geral, outras várias figuras públicas com destaque para os representantes de produtoras musicais, Nino Republicano da LS & Republicano e Clénio Gomes da Clé Entertainment marcaram presença na "Dipanda" para prestigiar a venda do “Filho das Ruas II” de NGA e dar os parabéns pessoalmente ao Rapper.

Saiba mais em www.platinaline.com
Read more
Không còn từ nào có thể miêu tả được độ đẹp đến ngỡ ngàng của set bra màu da siêu sexy ...
Media Removed
Không còn từ nào có thể miêu tả được độ đẹp đến ngỡ ngàng của set bra màu da siêu sexy này ạ. Với thiết kế quần ren xòe sẽ càng tăng thêm độ nữ tính cho các cô gái của PUR đó ạ. Áo bra có thể nhét mút được các nàng nhé Code: SET51803 Size: M Price: 410.000 ... Không còn từ nào có thể miêu tả được độ đẹp đến ngỡ ngàng của set bra màu da siêu sexy này ạ. Với thiết kế quần ren xòe sẽ càng tăng thêm độ nữ tính cho các cô gái của PUR đó ạ. Áo bra có thể nhét mút được các nàng nhé
Code: SET51803
Size: M
Price: 410.000 vnd
Các nàng có thể mua trực tiếp tại shop hoặc tại: pur.vn nhé
_______________________________________________________
⭕️Address:18/15 Trần Quang Diệu Street,Ward 14,District3
⭕️OPEN: 10 AM – 21 PM
⭕️Hotline: 0122 749 2244 (No SMS, Call Only)
⭕️Viber: 0122 749 2244
⭕️Customer Service: 0908 54 54 59
⭕️Wholesale: [email protected]
❌ No Direct
#purbraslove #bralettes #bralette #pútreetstyler #purbraslove #bralettes #bralette #purstreetstyle #lingerie #followme #follow4follow #followers #following #followtrain #lingeriemodel #lingerieindonesia #fatlay #fatlaytoday #dream #streetwear #fashion #fashionblogger #fashiondesigner #nevecedecor #sexymodel #sexygirl #kyliejenner #lingeriemodel
Read more
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça ...
Media Removed
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções ... “Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência
O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções estiveram novamente viradas para a Praça da Independência ou simplesmente "Dipanda", na venda e sessão de autógrafos no novo álbum do Rapper NGA, intitulado “Filho das Ruas II”, sendo que, vários fãs do artista viram-se na obrigação de passarem a noite na Dipanda para serem os primeiros a beneficiarem desta obra do também chamado King do Rap lusófono, de um autógrafo e possivelmente de uma fotografia ou até mesmo um abraço.
Vários fãs afluiram à "Dipanda" a partir da tarde do dia anterior para garantirem o seu lugar, porque para os mesmos, NGA “merece todo este sacrifício por parte dos fãs”. NGA, na tenda de autógrafos, assinava e interagia incansavelmente com os seus fãs a cada instante de euforia junto de Prodígio, Masta e Don G. Apesar de que, alguns fãs deixavam-se levar pela emoção e infiltravam-se, complicando assim o trabalho da segurança no local.
Além dos fãs que integram o público em geral, outras várias figuras públicas com destaque para os representantes de produtoras musicais, Nino Republicano da LS & Republicano e Clénio Gomes da Clé Entertainment marcaram presença na "Dipanda" para prestigiar a venda do “Filho das Ruas II” de NGA e dar os parabéns pessoalmente ao Rapper.

Saiba mais em www.platinaline.com
Read more
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça ...
Media Removed
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções ... “Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência
O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções estiveram novamente viradas para a Praça da Independência ou simplesmente "Dipanda", na venda e sessão de autógrafos no novo álbum do Rapper NGA, intitulado “Filho das Ruas II”, sendo que, vários fãs do artista viram-se na obrigação de passarem a noite na Dipanda para serem os primeiros a beneficiarem desta obra do também chamado King do Rap lusófono, de um autógrafo e possivelmente de uma fotografia ou até mesmo um abraço.
Vários fãs afluiram à "Dipanda" a partir da tarde do dia anterior para garantirem o seu lugar, porque para os mesmos, NGA “merece todo este sacrifício por parte dos fãs”. NGA, na tenda de autógrafos, assinava e interagia incansavelmente com os seus fãs a cada instante de euforia junto de Prodígio, Masta e Don G. Apesar de que, alguns fãs deixavam-se levar pela emoção e infiltravam-se, complicando assim o trabalho da segurança no local.
Além dos fãs que integram o público em geral, outras várias figuras públicas com destaque para os representantes de produtoras musicais, Nino Republicano da LS & Republicano e Clénio Gomes da Clé Entertainment marcaram presença na "Dipanda" para prestigiar a venda do “Filho das Ruas II” de NGA e dar os parabéns pessoalmente ao Rapper.

Saiba mais em www.platinaline.com
Read more
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça ...
Media Removed
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções ... “Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência
O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções estiveram novamente viradas para a Praça da Independência ou simplesmente "Dipanda", na venda e sessão de autógrafos no novo álbum do Rapper NGA, intitulado “Filho das Ruas II”, sendo que, vários fãs do artista viram-se na obrigação de passarem a noite na Dipanda para serem os primeiros a beneficiarem desta obra do também chamado King do Rap lusófono, de um autógrafo e possivelmente de uma fotografia ou até mesmo um abraço.
Vários fãs afluiram à "Dipanda" a partir da tarde do dia anterior para garantirem o seu lugar, porque para os mesmos, NGA “merece todo este sacrifício por parte dos fãs”. NGA, na tenda de autógrafos, assinava e interagia incansavelmente com os seus fãs a cada instante de euforia junto de Prodígio, Masta e Don G. Apesar de que, alguns fãs deixavam-se levar pela emoção e infiltravam-se, complicando assim o trabalho da segurança no local.
Além dos fãs que integram o público em geral, outras várias figuras públicas com destaque para os representantes de produtoras musicais, Nino Republicano da LS & Republicano e Clénio Gomes da Clé Entertainment marcaram presença na "Dipanda" para prestigiar a venda do “Filho das Ruas II” de NGA e dar os parabéns pessoalmente ao Rapper.

Saiba mais em www.platinaline.com
Read more
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça ...
Media Removed
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções ... “Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência
O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções estiveram novamente viradas para a Praça da Independência ou simplesmente "Dipanda", na venda e sessão de autógrafos no novo álbum do Rapper NGA, intitulado “Filho das Ruas II”, sendo que, vários fãs do artista viram-se na obrigação de passarem a noite na Dipanda para serem os primeiros a beneficiarem desta obra do também chamado King do Rap lusófono, de um autógrafo e possivelmente de uma fotografia ou até mesmo um abraço.
Vários fãs afluiram à "Dipanda" a partir da tarde do dia anterior para garantirem o seu lugar, porque para os mesmos, NGA “merece todo este sacrifício por parte dos fãs”. NGA, na tenda de autógrafos, assinava e interagia incansavelmente com os seus fãs a cada instante de euforia junto de Prodígio, Masta e Don G. Apesar de que, alguns fãs deixavam-se levar pela emoção e infiltravam-se, complicando assim o trabalho da segurança no local.
Além dos fãs que integram o público em geral, outras várias figuras públicas com destaque para os representantes de produtoras musicais, Nino Republicano da LS & Republicano e Clénio Gomes da Clé Entertainment marcaram presença na "Dipanda" para prestigiar a venda do “Filho das Ruas II” de NGA e dar os parabéns pessoalmente ao Rapper.

Saiba mais em www.platinaline.com
Read more
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça ...
Media Removed
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções ... “Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência
O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções estiveram novamente viradas para a Praça da Independência ou simplesmente "Dipanda", na venda e sessão de autógrafos no novo álbum do Rapper NGA, intitulado “Filho das Ruas II”, sendo que, vários fãs do artista viram-se na obrigação de passarem a noite na Dipanda para serem os primeiros a beneficiarem desta obra do também chamado King do Rap lusófono, de um autógrafo e possivelmente de uma fotografia ou até mesmo um abraço.
Vários fãs afluiram à "Dipanda" a partir da tarde do dia anterior para garantirem o seu lugar, porque para os mesmos, NGA “merece todo este sacrifício por parte dos fãs”. NGA, na tenda de autógrafos, assinava e interagia incansavelmente com os seus fãs a cada instante de euforia junto de Prodígio, Masta e Don G. Apesar de que, alguns fãs deixavam-se levar pela emoção e infiltravam-se, complicando assim o trabalho da segurança no local.
Além dos fãs que integram o público em geral, outras várias figuras públicas com destaque para os representantes de produtoras musicais, Nino Republicano da LS & Republicano e Clénio Gomes da Clé Entertainment marcaram presença na "Dipanda" para prestigiar a venda do “Filho das Ruas II” de NGA e dar os parabéns pessoalmente ao Rapper.

Saiba mais em www.platinaline.com
Read more
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça ...
Media Removed
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções ... “Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência
O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções estiveram novamente viradas para a Praça da Independência ou simplesmente "Dipanda", na venda e sessão de autógrafos no novo álbum do Rapper NGA, intitulado “Filho das Ruas II”, sendo que, vários fãs do artista viram-se na obrigação de passarem a noite na Dipanda para serem os primeiros a beneficiarem desta obra do também chamado King do Rap lusófono, de um autógrafo e possivelmente de uma fotografia ou até mesmo um abraço.
Vários fãs afluiram à "Dipanda" a partir da tarde do dia anterior para garantirem o seu lugar, porque para os mesmos, NGA “merece todo este sacrifício por parte dos fãs”. NGA, na tenda de autógrafos, assinava e interagia incansavelmente com os seus fãs a cada instante de euforia junto de Prodígio, Masta e Don G. Apesar de que, alguns fãs deixavam-se levar pela emoção e infiltravam-se, complicando assim o trabalho da segurança no local.
Além dos fãs que integram o público em geral, outras várias figuras públicas com destaque para os representantes de produtoras musicais, Nino Republicano da LS & Republicano e Clénio Gomes da Clé Entertainment marcaram presença na "Dipanda" para prestigiar a venda do “Filho das Ruas II” de NGA e dar os parabéns pessoalmente ao Rapper.

Saiba mais em www.platinaline.com
Read more
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça ...
Media Removed
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções ... “Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência
O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções estiveram novamente viradas para a Praça da Independência ou simplesmente "Dipanda", na venda e sessão de autógrafos no novo álbum do Rapper NGA, intitulado “Filho das Ruas II”, sendo que, vários fãs do artista viram-se na obrigação de passarem a noite na Dipanda para serem os primeiros a beneficiarem desta obra do também chamado King do Rap lusófono, de um autógrafo e possivelmente de uma fotografia ou até mesmo um abraço.
Vários fãs afluiram à "Dipanda" a partir da tarde do dia anterior para garantirem o seu lugar, porque para os mesmos, NGA “merece todo este sacrifício por parte dos fãs”. NGA, na tenda de autógrafos, assinava e interagia incansavelmente com os seus fãs a cada instante de euforia junto de Prodígio, Masta e Don G. Apesar de que, alguns fãs deixavam-se levar pela emoção e infiltravam-se, complicando assim o trabalho da segurança no local.
Além dos fãs que integram o público em geral, outras várias figuras públicas com destaque para os representantes de produtoras musicais, Nino Republicano da LS & Republicano e Clénio Gomes da Clé Entertainment marcaram presença na "Dipanda" para prestigiar a venda do “Filho das Ruas II” de NGA e dar os parabéns pessoalmente ao Rapper.

Saiba mais em www.platinaline.com
Read more
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça ...
Media Removed
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções ... “Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência
O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções estiveram novamente viradas para a Praça da Independência ou simplesmente "Dipanda", na venda e sessão de autógrafos no novo álbum do Rapper NGA, intitulado “Filho das Ruas II”, sendo que, vários fãs do artista viram-se na obrigação de passarem a noite na Dipanda para serem os primeiros a beneficiarem desta obra do também chamado King do Rap lusófono, de um autógrafo e possivelmente de uma fotografia ou até mesmo um abraço.
Vários fãs afluiram à "Dipanda" a partir da tarde do dia anterior para garantirem o seu lugar, porque para os mesmos, NGA “merece todo este sacrifício por parte dos fãs”. NGA, na tenda de autógrafos, assinava e interagia incansavelmente com os seus fãs a cada instante de euforia junto de Prodígio, Masta e Don G. Apesar de que, alguns fãs deixavam-se levar pela emoção e infiltravam-se, complicando assim o trabalho da segurança no local.
Além dos fãs que integram o público em geral, outras várias figuras públicas com destaque para os representantes de produtoras musicais, Nino Republicano da LS & Republicano e Clénio Gomes da Clé Entertainment marcaram presença na "Dipanda" para prestigiar a venda do “Filho das Ruas II” de NGA e dar os parabéns pessoalmente ao Rapper.

Saiba mais em www.platinaline.com
Read more
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça ...
Media Removed
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções ... “Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência
O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções estiveram novamente viradas para a Praça da Independência ou simplesmente "Dipanda", na venda e sessão de autógrafos no novo álbum do Rapper NGA, intitulado “Filho das Ruas II”, sendo que, vários fãs do artista viram-se na obrigação de passarem a noite na Dipanda para serem os primeiros a beneficiarem desta obra do também chamado King do Rap lusófono, de um autógrafo e possivelmente de uma fotografia ou até mesmo um abraço.
Vários fãs afluiram à "Dipanda" a partir da tarde do dia anterior para garantirem o seu lugar, porque para os mesmos, NGA “merece todo este sacrifício por parte dos fãs”. NGA, na tenda de autógrafos, assinava e interagia incansavelmente com os seus fãs a cada instante de euforia junto de Prodígio, Masta e Don G. Apesar de que, alguns fãs deixavam-se levar pela emoção e infiltravam-se, complicando assim o trabalho da segurança no local.
Além dos fãs que integram o público em geral, outras várias figuras públicas com destaque para os representantes de produtoras musicais, Nino Republicano da LS & Republicano e Clénio Gomes da Clé Entertainment marcaram presença na "Dipanda" para prestigiar a venda do “Filho das Ruas II” de NGA e dar os parabéns pessoalmente ao Rapper.

Saiba mais em www.platinaline.com
Read more
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça ...
Media Removed
“Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções ... “Filho das Ruas II” faz pernoitar fãs de NGA na praça da Independência
O termo “abarrotar a Praça da Independência” já não é novidade quando se trata de NGA e seus irmãos da Força Suprema a protagonizarem a venda e sessão de autógrafos de um trabalho discográfico. Hoje, 8 de Setembro, as atenções estiveram novamente viradas para a Praça da Independência ou simplesmente "Dipanda", na venda e sessão de autógrafos no novo álbum do Rapper NGA, intitulado “Filho das Ruas II”, sendo que, vários fãs do artista viram-se na obrigação de passarem a noite na Dipanda para serem os primeiros a beneficiarem desta obra do também chamado King do Rap lusófono, de um autógrafo e possivelmente de uma fotografia ou até mesmo um abraço.
Vários fãs afluiram à "Dipanda" a partir da tarde do dia anterior para garantirem o seu lugar, porque para os mesmos, NGA “merece todo este sacrifício por parte dos fãs”. NGA, na tenda de autógrafos, assinava e interagia incansavelmente com os seus fãs a cada instante de euforia junto de Prodígio, Masta e Don G. Apesar de que, alguns fãs deixavam-se levar pela emoção e infiltravam-se, complicando assim o trabalho da segurança no local.
Além dos fãs que integram o público em geral, outras várias figuras públicas com destaque para os representantes de produtoras musicais, Nino Republicano da LS & Republicano e Clénio Gomes da Clé Entertainment marcaram presença na "Dipanda" para prestigiar a venda do “Filho das Ruas II” de NGA e dar os parabéns pessoalmente ao Rapper.

Saiba mais em www.platinaline.com
Read more
Nuk shquhem për ndonjë fans të madh futbolli por këtë intervistë të dhënë për TeleSport-in me gazetaren ...
Media Removed
Nuk shquhem për ndonjë fans të madh futbolli por këtë intervistë të dhënë për TeleSport-in me gazetaren @brunilda.k e kam shijuar shumë Si ishte ky botëror në këndvështrimin tim? Mesazhi i fortë që na vjen është se nuk ka nevojë të jesh një kombëtare me histori të madhe por një grup me shpirt ... Nuk shquhem për ndonjë fans të madh futbolli por këtë intervistë të dhënë për TeleSport-in me gazetaren @brunilda.k e kam shijuar shumë 😊 Si ishte ky botëror në këndvështrimin tim? Mesazhi i fortë që na vjen është se nuk ka nevojë të jesh një kombëtare me histori të madhe por një grup me shpirt të madh për të nisur një histori suksesi edhe në fushën e blertë! Urojmë që Shqipëria të nxjerrë shumë leksione nga performanca e shumë vëndeve të "vogla" që transferuan para kohe në shtëpi skuadrat e "mëdha"!
Read more
Không còn từ nào có thể miêu tả được độ đẹp đến ngỡ ngàng của set bra màu da siêu sexy ...
Media Removed
Không còn từ nào có thể miêu tả được độ đẹp đến ngỡ ngàng của set bra màu da siêu sexy này ạ. Với thiết kế quần ren xòe sẽ càng tăng thêm độ nữ tính cho các cô gái của PUR đó ạ. Áo bra có thể nhét mút được các nàng nhé Code: SET51803 Size: M Price: 410.000 ... Không còn từ nào có thể miêu tả được độ đẹp đến ngỡ ngàng của set bra màu da siêu sexy này ạ. Với thiết kế quần ren xòe sẽ càng tăng thêm độ nữ tính cho các cô gái của PUR đó ạ. Áo bra có thể nhét mút được các nàng nhé
Code: SET51803
Size: M
Price: 410.000 vnd
Các nàng có thể mua trực tiếp tại shop hoặc tại: pur.vn nhé
_______________________________________________________
⭕️Address:18/15 Trần Quang Diệu Street,Ward 14,District3
⭕️OPEN: 10 AM – 21 PM
⭕️Hotline: 0122 749 2244 (No SMS, Call Only)
⭕️Viber: 0122 749 2244
⭕️Customer Service: 0908 54 54 59
⭕️Wholesale: [email protected]
❌ No Direct
#purbraslove #bralettes #bralette #pútreetstyler #purbraslove #bralettes #bralette #purstreetstyle #lingerie #followme #follow4follow #followers #following #followtrain #lingeriemodel #lingerieindonesia #fatlay #fatlaytoday #dream #streetwear #fashion #fashionblogger #fashiondesigner #nevecedecor #sexymodel #sexygirl #kyliejenner #lingeriemodel
Read more
Ngjarjet e historisë së Lutit a.s, zhvillohen gjatë jetës së profetit Ibrahim a.s, i cili ishte ...
Media Removed
Ngjarjet e historisë së Lutit a.s, zhvillohen gjatë jetës së profetit Ibrahim a.s, i cili ishte xhaxhai i Lutit a.s. Babai i Lutit a.s quhej Haran dhe ishte vëlla i Ibrahimit a.s.  Kështu, Luti a.s është djali i vëllait të Ibrahimit a.s. Emri i profetit Lut a.s, përmendet në Kuran njëzet e ... Ngjarjet e historisë së Lutit a.s, zhvillohen gjatë jetës së profetit Ibrahim a.s, i cili ishte xhaxhai i Lutit a.s. Babai i Lutit a.s quhej Haran dhe ishte vëlla i Ibrahimit a.s.  Kështu, Luti a.s është djali i vëllait të Ibrahimit a.s. Emri i profetit Lut a.s, përmendet në Kuran njëzet e shtatë herë, në katërmbëdhjetë sure. Duke qenë se babai i kishte vdekur në moshë të vogël, Luti a.s ishte rritur në shtëpinë e gjyshit të tij Tarih, me xhaxhain Ibrahim a.s. Ai ishte shumë i lidhur me Ibrahimin a.s. Kur Ibrahimin a.s e hodhën në zjarr dhe nuk e dogji, asnjë nga njerëzit nuk e besoi. I vetmi që e besoi ishte pikërisht Luti a.s. Këtë fakt e përmend dhe Zoti i lartësuar në Kuran, ku thotë:"Luti i besoi atij" (Ankebut, 26)

Kur Ibrahimi a.s vendosi të shpërngulej nga Babilonia, iu bashkëngjit edhe Luti a.s, i cili tha: “Unë do të mërgoj te Zoti im; me të vërtetë, Ai është i Plotfuqishmi dhe i Urti.” (Ankebut, 26)

Siç e cekëm dhe në historinë e Ibrahimit a.s, Luti u dërgua në fshatin Sedom. Ky vendbanim ndodhet pranë detit të vdekur, i cili sot njihet edhe me emrin deti i Lutit. Përveçse ishte një qendër biznesi e fuqishme, ky vendbanim përbënte një stacion pushimi të rëndësishëm për të gjithë udhëtarët dhe karvanët. Banorët e këtij qyteti ishin jobesimtarë dhe të shthurur. Zoti përmend në Kuran thënien e melekëve të dërguar për shkatërrimin dhe ndëshkimin e këtij qyteti dhe thotë:"Ne i nxorëm të gjithë besimtarët që ishin në atë qytet, ndonëse aty gjetëm vetëm një shtëpi myslimane." (Dharijat, 35-36)

Vetëm shtëpia e Lutit a.s ishin besimtarë, ndërkohë që gjithë të tjerët jobesimtarë. Sikur kjo të mos mjaftonte, ata ishin njerëz shumë të shthurur dhe të degjeneruar, gjë të cilën e kishin kthyer në art. Paturpësitë e tyre nuk i kishte vepruar askush gjer atëherë. Ishin të parët që vepronin gjëra kaq të pahijshme dhe të turpshme. "Kujtoni fjalët e Lutit, i cili i tha popullit të vet: “Përse bëni paturpësi të tilla që askush nuk i ka bërë në botë?”. Ju u qaseni meshkujve me epsh - në vend të femrave. Me të vërtetë, ju jeni popull që e teproni me të këqija!” (Araf, 80-81)
Read more
Pjesë nga libri i papublikuar: “Aspekte historike për Tokën e shenjtë, arabët, hebrenjtë dhe palestinezët”, ...
Media Removed
Pjesë nga libri i papublikuar: “Aspekte historike për Tokën e shenjtë, arabët, hebrenjtë dhe palestinezët”, të autorit Behxhet Jashari. Çështja e Jerusalemit është një nga pr­ob­­­­le­met më kontestuese të konfliktit ara­bo-heb­re. Jerusalemi është i vetmi qytet në bo­të i ci­li ... Pjesë nga libri i papublikuar: “Aspekte historike për Tokën e shenjtë, arabët, hebrenjtë dhe palestinezët”, të autorit Behxhet Jashari.

Çështja e Jerusalemit është një nga pr­ob­­­­le­met më kontestuese të konfliktit ara­bo-heb­re. Jerusalemi është i vetmi qytet në bo­të i ci­li pa­ra­­qet asociacionin e tre reli­gji­oneve të më­dha bo­tërore: hebraike, kris­ti­jane dhe mys­­li­ma­ne. Që nga themelimi i tij e deri më sot, Je­ru­salemi ishte skenë e shu­më ndodhive dra­­­ma­tike dhe shkak i shu­më konflikteve.

Jerusalemi u themelua rreth vitit 1800 p.e.r. nga fisi arab jebusitët që e ki­shin prej­ar­­dh­jen nga kananitët (arabë të lash­të), të ci­lët ki­­shin ardhur nga Gadishulli Ara­bik rreth 30 she­­­kuj para erës sonë. Këtë qytet e qu­ajtën Ur­­sha­lim (Qytet i paqes. Thuhet se Ur­shalim do të thotë edhe Qyteti i Shalimit, pe­­rëndi i je­bu­­­sitë­ve, ndër­kohë që e ruajti edhe emrin e pa­­rë Je­bus, si­­pas emrit të fisit të jebu­sitëve, ma­d­je ky emër ësh­të përmen­dur edhe në Te­v­­­rat.

Jerusalemi dhe e gjithë Palestina u ba­nua nga arabët kananitë disa shekuj para se të vijë Ib­­rahimi (a.s.) në atë vend, i cili aty er­dhi pasi migroi nga vendi i tij i origjinës Ira­ku.

Është me rëndësi të theksojmë se këtë vend e quajtën Toka Kenanite. Historianët shë­­nu­­an se në këtë vend dikur ishin vendu­ar disa pje­sëtar të një fisi të ardhur nga Kre­ta e Mes­dheut. Grekët e lashtë këtë fis e ki­shin quajtur phi­list/filist/, kur më pas edhe ven­di në të cilin ata u vendosën e quajtën Fi­lis­tinë (Palestinë). Ata në këtë vend e për­ve­tësuan gjuhën e ara­bëve ven­das autokton (të ka­na­ni­të­ve) e kështu ndër she­kuj edhe u ara­bi­zu­an… Gjithashtu në rrethinat e këtyre vi­se­ve jetonin edhe moabi­dët, adomitët, med­jenasit, etj. Në bazë të stu­dimeve dhe ar­te­fakteve studiuesit përfun­doj­në se ka­na­ni­tët ara­bë në këto vise ishin ven­do­sur rreth 5000 vite p.e.r. Sipas arkeolo­gëve që nga pe­ri­udha e mijë­vjeçarit të pestë para erës së re (pa­ra Isait a.s.) në rre­thinën e Je­ru­sa­lemit ek­zis­­tu­an ven­d­ba­nime të njerëzve.
Read more
Kërkoj falje nga Allahu për çdo gjynah që kam bërë. Kërkoj falje nga Allahu për çdo farz që kam lënë. Kërkoj ...
Media Removed
Kërkoj falje nga Allahu për çdo gjynah që kam bërë. Kërkoj falje nga Allahu për çdo farz që kam lënë. Kërkoj falje nga Allahu për çdo padrejtësi që e kam bërë. Kërkoj falje nga Allahu për çdo njeri të mirë që e kam lënë anash. Kërkoj falje nga Allahu për çdo keqbërës që e kam shoqëruar. Kërkoj ... Kërkoj falje nga Allahu për çdo gjynah që kam bërë.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo farz që kam lënë.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo padrejtësi që e kam bërë.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo njeri të mirë që e kam lënë anash.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo keqbërës që e kam shoqëruar.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo punë të mirë që e kam vonuar.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo të kotë që e kam folur.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo të kotë që e kam pasuar.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo kohë që nuk e kam shfrytëzuar.

Kërkoj falej nga Allahu për çdo sekret që e kam publikuar.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo premtim që nuk e kam zbatuar.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo person që e kam nënçmuar.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo të vërtetë që e kam fshehur.

Kërkoj falej nga Allahu për çdo të kotë që kam dëgjuar.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo haram që kam shikuar.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo pasuri që e kam fituar në mënyrë jo të drejtë.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo dituri që e kam harruar.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo paragjykim.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo borxh që e kam vonuar.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo dituri që e kam fshehur.

Kërkoj falje nga Allahu për çdo gjynah që e kam bërë në mes të ditës apo natës, fshehurazi apo haptazi.
____________
“O Zoti ynë, na fal dhe na mëshiro, se Ti je më mëshiruesi i mëshiruesve!” #Amin
Read more
EBBA Mathilde 1 år idag<span class="emoji emoji1f388"></span> Finaste Ebba<span class="emoji emoji1f60d"></span> Älskar dej oändlig<span class="emoji emoji2665"></span>️ Vi är världens lyckligaste som fått ...
Media Removed
EBBA Mathilde 1 år idag Finaste Ebba Älskar dej oändlig️ Vi är världens lyckligaste som fått äran att ha dej i vårt liv! Känns som året rusat i världens fart samtidigt som man aldrig kan tänka sig ett liv utan dej️ Och vet inte hur många gånger vi stolt fått höra -Men VAD söt!! är hon ... EBBA Mathilde 1 år idag🎈
Finaste Ebba😍
Älskar dej oändlig♥️
Vi är världens lyckligaste som fått äran att ha dej i vårt liv!
Känns som året rusat i världens fart samtidigt som man aldrig kan tänka sig ett liv utan dej♥️
Och vet inte hur många gånger vi stolt fått höra
-Men VAD söt!! är hon ALLTID sådär glad..?! ” av folk!
Och jag brukar svara
-Ja för det allra mesta så! För du är ju det Ebba♥️
Du, Vår lilla solstråle☀️
Tack för att du förgyller våra liv♥️
_____________________
Kika också in dom finaste leksakerna från @lekmer_se såååå galet fint lastbilen med klossarna e!🤩🎈
Och även klänningen🎀från #geggamoja är därifrån ♥️
Vi beställer alla leksaker därifrån👏🏻
____________________
EBBA Mathilde 1 year today🎈
Love you 2 the end of time♥️
We are the world's happiest, who had the honor to have you in our lives😍
The year has gone so fast but can never imagine a life without you now🙈♥️
And i don't know how many times we are proudly told -But WHAT a cute girl! Is she ALWAYS so happy..?! ” of the people! ♥️ You, Our little ray of sunshine☀️
.
.
.
.
.
.
#magirl #ebba #lekmer #lekmerse #toys #cutebaby #mydaughter #birthdaygirl
Read more
“Lejla” i reziston edhe kësaj jave duke u bërë kënga më e vjetër e klasifikimit! ________________________________ Kanë ...
Media Removed
“Lejla” i reziston edhe kësaj jave duke u bërë kënga më e vjetër e klasifikimit! ________________________________ Kanë kaluar 91 javë që nga koha kur bashkëpunimi i suksesshëm i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2po2, “Lejla”, është bërë pjesë e klasifikimit zyrtar të “Top Awards”. Ky projekt ... “Lejla” i reziston edhe kësaj jave duke u bërë kënga më e vjetër e klasifikimit!
________________________________

Kanë kaluar 91 javë që nga koha kur bashkëpunimi i suksesshëm i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2po2, “Lejla”, është bërë pjesë e klasifikimit zyrtar të “Top Awards”. Ky projekt muzikor ka mundur t’i rezistojë edhe kësaj jave, duke vazhduar të mbajë titullin si kënga më e vjetër në listë.

Pavarësisht se gjatë gjithë këtyre javëve, “Lejla” është përballuar me ulje dhe ngjitje sa i përket renditjes, ajo ia ka dalë të jetë kënga më jetëgjatë në gjithë historinë e klasifikimit, që këtë javë shënoi javën e 135-të.

Ajo çfarë është e rëndësishme, ky bashkëpunim i treshes së talentuar, nuk ka ndërmend të largohet nga “The Top List” dhe kjo falë mbështetjes së madhe nga ana e publikut shqiptar, i cili nuk rresht së votuari këtë këngë.

E publikuar tetorin e vitit 2016-të, kjo këngë u bë qëndra e vëmendjes që në javën e parë të publikimit, duke arritur të zërë vendin e parë në klasifikim edhe pse ishte java e parë që ajo u bë pjesë e saj. “Lejla” ka qëndruar në krye të klasifikimit të këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare për 4 javë në total, duke u shndërruar në një hit brenda një periudhe tepër të shkurtër.

Kjo këngë dedikuar 500 Euroshit nuk ka qënë gjithmonë tek pozicionet më të mira në listë. Dhejtorin e vitit të kaluar, ky projekt muzikor ishte pozicionuar në vendin e 60-të, pozicion ky që mund të thuhet që “Lejla” është renditur më “keq” por duke parë listën që përbëhet nga 100 këngë, nuk mund të thuhet që është renditur në të vërtetë keq.
Read more
MẶT NẠ SỮA NON BÀ GIÀ NGA CÔ ĐẶC BÍ QUYẾT LÀM ĐẸP - Trọng lượng 100ml - Xuất xứ: Nga - Giá :70k - CAM ...
Media Removed
MẶT NẠ SỮA NON BÀ GIÀ NGA CÔ ĐẶC BÍ QUYẾT LÀM ĐẸP - Trọng lượng 100ml - Xuất xứ: Nga - Giá :70k - CAM KẾT GIÁ CẠNH TRANH NHẤT THỊ TRƯỜNG - Với thành phần chính sữa non từ NAI SỪNG TẤM . dưỡng chất cao hơn sữa bò giúp trắng mịn da , se khit lỗ chân lông , giảm nếp nhăn , chống lão hóa MẶT NA SỮA NON BÀ GIÀ NGA ... MẶT NẠ SỮA NON BÀ GIÀ NGA CÔ ĐẶC BÍ QUYẾT LÀM ĐẸP
- Trọng lượng 100ml
- Xuất xứ: Nga
- Giá :70k
- CAM KẾT GIÁ CẠNH TRANH NHẤT THỊ TRƯỜNG
- Với thành phần chính sữa non từ NAI SỪNG TẤM . dưỡng chất cao hơn sữa bò giúp trắng mịn da , se khit lỗ chân lông , giảm nếp nhăn , chống lão hóa
MẶT NA SỮA NON BÀ GIÀ NGA CÓ GÌ NỔI BẬT KHIẾN NHIỀU CHỊ E ƯA THÍCH
Mặt nạ dưỡng da từ sữa non của bí quyết gia truyền bà AGAFI mỹ phẩm thiên nhiên của NGA.
- Chứa 100% thành phần tự nhiênMặt nạ nhẹ nhàng chiết xuất từ sữa nai sừng tấm giàu chất dinh dưỡng kết hợp với các loại thảo mộc Siberia thiết kế đặc biệt cho trẻ hóa da.
- Tăng độ ẩm cho da, kích thích tái tạo tế bào, cải thiện độ đàn hồi da và làm mềm mại da.
- Sữa nai là sữa bổ dưỡng hơn 4 lần sữa bò, có tác dụng trẻ hóa mạnh mẽ. Rhodiola rosea là giàu axit hữu cơ và các chất flavonoid, cho phép độ săn chắc của da và độ đàn hồi.
- Chiết xuất dâu Sakhalin có chứa carotene, vitamin B, được mịn màng và làm dịu da.
- Chiết xuất hữu cơ sáp ong trắng bảo vệ da khỏi tình trạng mất nước.
Thành phần chính sữa non từ NAI SỪNG TẤM . Với thành phần dưỡng chất cao hơn sữa bò giúp trắng mịn da , se khit lỗ chân lông , giảm nếp nhăn , chống lão hóa …
Măt nạ kem từ sữa nai nguyên chất cung cấp độ ẩm cho da, kích thích tái tạo tế bào, cải thiện độ đàn hồi và làm mềm mại da. Sữa non dinh dưỡg gấp 4 lần sữa bò có tác dụng làm trẻ hoá mạnh mẽ, giúp da luôn được nuôi dưỡng săn chắc, đàn hồi, trở nên trắng đẹp và mịn màng hơn.
Với thành phần bao gồm các vitamin và khoáng chất, mặt nạ này giúp làn da của bạn được bổ sung đầy đủ các dưỡng chất cho da, giúp da căng mịn, sáng bóng và tươi trẻ. Ngoài ra, nó còn giúp làm giảm đáng kể lượng mụn cám trên da bạn, giúp da bạn nhẵn mịn hơn.
CÁCH SỬ DỤNG MẶT NẠ BÀ GIÀ NGA AGAFIA CŨNG RẤT ĐƠN GIẢN
B1: Để đảm bảo độ an toàn cho làn da khỏi bị dị ứng, bạn tìm hiểu loại mặt nạ có phù hợp với làn da của bạn không. Trước khi sử dụng, bôi một chút lên mặt sau của bàn tay, để 20 phút, rửa sạch với nước ấm . Nếu bị đỏ ngứa, tuyệt đối không được sử dụng. Đặc biệt đối với các mặt nạ tự chế, nhất thiết có bước kiểm tra dị ứng là cần thiết.
B2: Trước khi đắp mặt nạ, bạn đảm bảo mặt đã được rửa thật sạch. Điều này rất cần
Read more
Transmetohet nga Umer ibn Hattabi r.a. të ketë thënë: “Një ditë ishim duke ndenjur tek i Dërguari ...
Media Removed
Transmetohet nga Umer ibn Hattabi r.a. të ketë thënë: “Një ditë ishim duke ndenjur tek i Dërguari i All-llahut sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem. kur u duk një njeri me rroba shumë të bardha dhe flokë shumë të zinj. Në të nuk hetohej ndonjë shenjë udhëtimi dhe askush prej nesh nuk e njohu. U ul ... Transmetohet nga Umer ibn Hattabi r.a. të ketë thënë: “Një ditë ishim duke ndenjur tek i Dërguari i All-llahut sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem. kur u duk një njeri me rroba shumë të bardha dhe flokë shumë të zinj. Në të nuk hetohej ndonjë shenjë udhëtimi dhe askush prej nesh nuk e njohu. U ul pranë Pejgamberit sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem. duke i mbështetur gjunjët e vet në gjunjët e tij, i vendosi duart e veta në kofshët e tij dhe tha: “O Muhammed, më trego ç’është Islami?” I Dërguari i All-llahut sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem. tha: “Islami është të dëshmosh se nuk ka zot tjetër përveç All-llahut dhe se Muhammedi është i Dërguar i All-llahut, ta kryesh namazin, ta ndash zekatin, ta agjërosh ramazanin, ta vizitosh Qaben, nëse ke mundësi ta bësh këtë!” Ai tha: “Të vërtetën e the.” Ne u çuditëm: “Po e pyet dhe po ia vërteton.” Ai tha: “Më trego, ç’është imani?” (Pejgamberi) Tha: “Të besosh All-llahun, engjëjt e Tij, Librat e Tij të Dërguarit e Tij, Ditën e Fundit dhe të besosh në caktimin e Tij të së mirës dhe të së keqes.” Tha: “Të vërtetën e the.” Tha: “Më trego ç’është ihsani?” (Pejgamberi) Tha: “Ta adhu-rosh All-llahun sikur ta shohësh, sepse edhe pse ti nuk e sheh, Ai vërtet të sheh ty.” Tha: “Më trego ç’është çasti (i fundit, dita e shkatërrimit)?” (Pejgamberi) Tha: “Për këtë i pyeturi nuk di më shumë nga ai që pyet.” Tha: “Më trego mbi shenjat e tij?” (Pejgamberi) Tha: “Kur robëresha t’i lindë vetes zonjushë, kur të shihen barinjtë këmbëzbathur, të zhveshur e të mjerë se si garojnë në ndërtimin e ndërtesave të mëdha.” Pastaj shkoi, kurse unë mbeta një kohë. Pastaj (i Dërguari) tha: “O Umer, a e di kush ishte pyetësi?” Thashë: “All-llahu dhe i Dërguari i Tij më së miri e dinë.” Tha: “Vërtet ishte Xhibrili, erdhi t’jua mësojë fenë tuaj.” (Transmeton Muslimi)
Read more
Çerçiz Topulli ishte njëri nga ato Burra që duhen kujtuar se përse na dhuruan Lirinë. Luftoi dhe ...
Media Removed
Çerçiz Topulli ishte njëri nga ato Burra që duhen kujtuar se përse na dhuruan Lirinë. Luftoi dhe la jetë për flamurin dhe për popullin SHQIPTAR 🇦🇱 Ai shkruante: "Sot është koha t’i tregojmë gjithë botës së qytetëruar që shqiptarët janë ata më të mirët njerz dhe i meritojnë të drejtat që kërkojnë, ... Çerçiz Topulli ishte njëri nga ato Burra që duhen kujtuar se përse na dhuruan Lirinë. Luftoi dhe la jetë për flamurin dhe për popullin SHQIPTAR 🇦🇱 Ai shkruante: "Sot është koha t’i tregojmë gjithë botës së qytetëruar që shqiptarët janë ata më të mirët njerz dhe i meritojnë të drejtat që kërkojnë, andaj lini mënjanë gjakrat, meritë e kusarllëqet dhe rrethohuni flamurit të nderuar për shpëtim të mëmëdheut". Këto fjalë vlejnë edhe ne sot. Rrethohuni flamurit nga të gjithë trojet SHQIPTARE që të bëjmë shtet të gjithë së bashku. Bota është e jona, kemi të gjitha mundësitë. Duhet edukim dhe organizim, duhet BESË, fjalë pak dhe punë shum. Duhet ta nderojmë kombin SHQIPTAR me bashkim dhe me dashuri te vërtet për ATDHE, GJUHË dhe FLAMUR 🇦🇱🇦🇱 VDEKJE KORRUPSIONIT DHE TRADHËTARËVE. @lidhjashqiptare @lidhjashqiptare
Read more
En liten glimps in på våra rep inför vår föreställning i Dec. De mesta e skapat nu. Många timmar dit. Nu börjar de hårda arbetet... Att slipa till det, göra småjusteringar o synka. 😛 nu börjar de hårda jobbet... Snart är hälften av biljetterna sålda. Så boka er plats. 5-9 december så har ni ... En liten glimps in på våra rep inför vår föreställning i Dec.
De mesta e skapat nu. Många timmar dit. Nu börjar de hårda arbetet... Att slipa till det, göra småjusteringar o synka. 💀🙈😛 nu börjar de hårda jobbet... Snart är hälften av biljetterna sålda. Så boka er plats. 5-9 december så har ni möjlighet att stiga in i vår värld, för de e precis vad ni kommer få göra... Den som kommer förstår...😏
Www.vsversus.se
@franssonhelena
@katariinaedling
@dansmuseet
#VSversus #balett #ballroom #fusion #dansmuséet #dansföreställning
Read more
Ky postim shkon SHQIPTARËVE të Iliridës që po humbasin ndjenjën e përkatësisë së kombit të madh ...
Media Removed
Ky postim shkon SHQIPTARËVE të Iliridës që po humbasin ndjenjën e përkatësisë së kombit të madh SHQIPTAR 🇦🇱 Është e vërtetë që të gjithë SHQIPTARËT në këtë periudhë nuk po bëjnë asgjë për të bashkuar popullin, por sot po ju drejtohem juve që pak nga pak po e harroni se jeni SHQIPTAR, apo e kam ... Ky postim shkon SHQIPTARËVE të Iliridës që po humbasin ndjenjën e përkatësisë së kombit të madh SHQIPTAR 🇦🇱 Është e vërtetë që të gjithë SHQIPTARËT në këtë periudhë nuk po bëjnë asgjë për të bashkuar popullin, por sot po ju drejtohem juve që pak nga pak po e harroni se jeni SHQIPTAR, apo e kam gabim? Përse sot Shkupi nuk është qendra e SHQIPTARËVE që duan bashkimin e trojeve SHQIPTARE? Përse pas trazirat e Kumanovës askush nuk ka filluar të mendoj per bashkimin e Iliridës me SHQIPËRINË? Sot po ju lutëmi të zgjoheni, të kujtoni se çfarë prejardhje të madhe keni 🇦🇱🇦🇱 @lidhjashqiptare
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span> Klirvin là kem xóa sẹo mụn và sẹo toàn thân nổi tiếng đến từ Nga, đặc biệt Klirvin có tác dụng với các ...
Media Removed
Klirvin là kem xóa sẹo mụn và sẹo toàn thân nổi tiếng đến từ Nga, đặc biệt Klirvin có tác dụng với các loại sẹo như sẹo rạn, sẹo mụn, sẹo lồi,... mà lại vô cùng an toàn, phù hợp với cả trẻ nhỏ. Sử dụng từ 2-6 tuần (tùy tình trạng sẹo) bạn sẽ không còn cảm thấy tự ti vì những vết sẹo trên cơ thể, kem đặc biệt ... ✅ Klirvin là kem xóa sẹo mụn và sẹo toàn thân nổi tiếng đến từ Nga, đặc biệt Klirvin có tác dụng với các loại sẹo như sẹo rạn, sẹo mụn, sẹo lồi,... mà lại vô cùng an toàn, phù hợp với cả trẻ nhỏ. ✅ Sử dụng từ 2-6 tuần (tùy tình trạng sẹo) bạn sẽ không còn cảm thấy tự ti vì những vết sẹo trên cơ thể, kem đặc biệt còn điều hòa cải thiện lưu thông tuần hoàn máu dưới da, giúp vùng da bị tổn thương được hồi phục lại trạng thái tốt nhất.
✅ Klirvin có chứa chiết xuất thảo dược và các chất chống oxy hóa tự nhiên, vitamin E tự nhiên và các thành phần khác, duy trì tính đàn hồi và ngăn ngừa sự hình thành của hắc tố melanin dư thừa. ✅ Microcomponents các loại thảo mộc có trong kem, cải thiện tuần hoàn máu, do đó ngăn ngừa hình thành các quầng thâm dưới mắt. ✅ Klirvin cải thiện làn da và giảm sắc tố, nuôi dưỡng các tầng trên độ ẩm của lớp biểu bì, giúp làm dịu và phục hồi cân bằng độ ẩm của da.
✅ Thành phần:
1. Nhài và Nghệ - có tác dụng chống vi khuẩn và khử trùng.
2. Tankan Bhasma và Yashada Bhasma - những thành phần có chất làm se, thắt chặt các lỗ chân lông và bảo vệ làn da khỏi tia UV.
3. Vaccha và Lodhra - ngăn ngừa sự hình thành mụn trứng cá trên da, giảm sự tích tụ của bã nhờn và thúc đẩy chữa bệnh của da sau khi mụn trứng cá và mụn nhọt.
4. Manzhishta và Tulsi - cải thiện lưu thông trong da ở cấp vi mô, chủ động loại bỏ độc tố ra khỏi máu.
5. Aloe - là chất dưỡng ẩm tự nhiên mạnh nhất.
6. Dầu mè - chữa lành vết thương trên da.
7. Sáp ong - là một kháng sinh tự nhiên nhẹ, chữa lành vết thương, chống hình thành sắc tố melamin gây thâm, đen.
Hướng dẫn sử dụng: - Làm sạch vùng da có sẹo. - Thoa 1 lượng sản phẩm vừa đủ massage đều đến khi sản phẩm thấm hết. .
Giá: 60.000
Trọng lượng: 25g
Read more
Teksa lexojmë këto etapa, ndien nevojën dhe përuljen ndaj Krijuesit të Gjithëpushtetshëm. E ...
Media Removed
Teksa lexojmë këto etapa, ndien nevojën dhe përuljen ndaj Krijuesit të Gjithëpushtetshëm. E habitshme është se teksa lexojmë proceset që kaloi krijimi i Ademit, do të vërejmë se në Kur’an herë thuhet që është krijuar nga balta, herë nga dheu, herë nga balta e ngjizur, herë nga balta e tharë ... Teksa lexojmë këto etapa, ndien nevojën dhe përuljen ndaj Krijuesit të Gjithëpushtetshëm.

E habitshme është se teksa lexojmë proceset që kaloi krijimi i Ademit, do të vërejmë se në Kur’an herë thuhet që është krijuar nga balta, herë nga dheu, herë nga balta e ngjizur, herë nga balta e tharë etj… Thotë Zoti në Kur’an: “Vërtet që çështja e Isait (përsa i përket krijimit të tij) tek Zoti është si ajo e Ademit të cilin e krijoi nga dheu dhe më pas i tha: “Bëhu” dhe ai u bë.” (Ali Imran: 59);
“Kujto kur Zoti yt u tha engjejve: Unë do të krijoj njeri prej balte.”(Sad: 71);
“Ne e krijuam atë nga balta e ngjizur.” (Es-Saffat: 11);
“Ne e krijuam atë nga argjili si qeramikë.” (Hixhr: 26)

Të gjitha sa përmendëm janë etapa në të cilat kaloi krijimi i njeriut të parë. Ai nuk u krjua me urdhërin “bëhu” dhe të bëhej. Por gjithçka kaloi në disa procese dhe etapa, për të ardhur në plotësimin e tij si krijesë përfundimtare.Krijimi i Ademit [alejhis-selam] kaloi në gjashtë procese, derisa u plotësua dhe secili prej tyre përmban në vetvete një mesazh për të përcjellë.

Etapa e parë është mbledhja e dheut, që do të përdorej për krijimin e Ademit [alejhis-selam]. Thotë profeti Muhammed [sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem]: ”Zoti e krijoi Ademin [alejhis-selam] nga një grusht dheu që e mori nga gjithë dheu i tokës.” Zoti dërgoi Xhibrilin [alejhis-selam] , të cilit i tha: ”Shko dhe merr një grusht dhe nga toka.” (Ebu Daudi, 4693)
Read more
“Motër- më tha mikja ime më e mirë Olta - “Urime, ke marrë Çmimin si Aktorja Më e Mirë Joprotagoniste ...
Media Removed
“Motër- më tha mikja ime më e mirë Olta - “Urime, ke marrë Çmimin si Aktorja Më e Mirë Joprotagoniste në Kokofest"! - Mbeta pa frymë! Pastaj një vrull ndjenjash : emocion, gëzim, keqardhje që nuk isha aty...Kryqëzova duart dhe thashë : Faleminderit o Zot që më bëre të ribesoj sërish! Më ktheve ... “Motër- më tha mikja ime më e mirë Olta - “Urime, ke marrë Çmimin si Aktorja Më e Mirë Joprotagoniste në Kokofest"! - Mbeta pa frymë!
Pastaj një vrull ndjenjash : emocion, gëzim, keqardhje që nuk isha aty...Kryqëzova duart dhe thashë : Faleminderit o Zot që më bëre të ribesoj sërish! Më ktheve dëshirën për të punuar më fort!
Këtë çmim ia dedikoj familjes time: Babait tim që më ndjek nga lart, që ka qenë gjithnjë shpata dhe mburoja ime, mamasë sime që më jep forcë çdo ditë ! Teas, bekimit tim!
Faleminderit Driada Dervishi! Faleminderit që besove tek unë në momente të vështira! Faleminderit që nuk ma lëshove kurrë dorën gjatë këtyre muajve! Faleminderit që më bëre pjesë të një vepre kaq të thjeshtë në dukje e kaq të vështirë për ta sjellë ashtu si duhet!
Faleminderit Romir Zallës, Gentian Zenelit, Sokol Angjelit, vëllai më i mirë.
Faleminderit Alesia e Donald për ndihmën! .
Ky Çmim është i të gjithë trupës së KOMEDISË QË SHKON PËR DREQ!Ne fituam bashkarisht dhe këtë e kane treguar duartrokitjet e pafundme të publikut!
Faleminderit jurisë për vlerësimin! Ju jam mirënjohëse!
Driada Dervishi Romir Zalla Gentian Zenelaj Alessia Xhemalaj Donald Shehu Bujar Asqeriu. Beqo Nanaj
Read more
Söndag...och vi välkomnar den här mäktiga Trucken till Lodgen igen Många tänker att vi efter påsk trappar ner men näe, se de gör vi inte här uppe...vi laddar bara om och startar veckan med en Återförsäljarträff för Arctic Cat med deltagare från Norr till Söder , Arctic Cat Roadshow 2019 ... Söndag...och vi välkomnar den här mäktiga Trucken till Lodgen igen💚
Många tänker att vi efter påsk trappar ner men näe, se de gör vi inte här uppe...vi laddar bara om och startar veckan med en Återförsäljarträff för Arctic Cat med deltagare från Norr till Söder , Arctic Cat Roadshow 2019 och det stora Hardcore eventet till helgen👊🏽 Whioooo💚
Read more
Masazh sportive Masazh sportive është një lloj i masazhës që është përshtatur në mënyrë specifike ...
Media Removed
Masazh sportive Masazh sportive është një lloj i masazhës që është përshtatur në mënyrë specifike për lëndimet sportive apo Sëmundjet. Kjo nuk është menduar të jetë një masazhë e butë por në të vërtetë, mund të bëhet mjaftë fuqishëm . Në kundërshtim me emrin e saj, masazh sportive është shfrytëzuar ... Masazh sportive Masazh sportive është një lloj i masazhës që është përshtatur në mënyrë specifike për lëndimet sportive apo Sëmundjet. Kjo nuk është menduar të jetë një masazhë e butë por në të vërtetë, mund të bëhet mjaftë fuqishëm . Në kundërshtim me emrin e saj, masazh sportive është shfrytëzuar jo vetëm nga sportistët profesional apo njerëzit që ushtrojnë rëndë.por është e dobishme për këdo që ushtron, edhe nëse ajo është vetëm ushtrim i butë si edhe ecje të rregullt.
Read more
Në kujtim te bashkeshortit tim Xhuljan Tiko <span class="emoji emoji2764"></span>️😇<span class="emoji emoji2764"></span>️😇 You will always be missed Always in our heart ...
Media Removed
Në kujtim te bashkeshortit tim Xhuljan Tiko ️😇️😇 You will always be missed Always in our heart and your memory will live with Me Nick & Alex forever Until I meet you again my love I can’t never say goodbye to you I can’t never say goodbye to you my love “When I come to the end of my journey And ... Në kujtim te bashkeshortit tim
Xhuljan Tiko ❤️😇❤️😇
You will always be missed
Always in our heart and
your memory will live
with Me Nick & Alex forever
Until I meet you again my love
I can’t never say goodbye to you
I can’t never say goodbye to you my love “When I come to the end of my journey
And I travel my last weary mile
Just forget if you can, that I ever frowned
And remember only the smile
Forget unkind words I have spoken
Remember some good I have done
Forget that I ever had heartache
And remember I've had loads of fun
Forget that I've stumbled and blundered
And sometimes fell by the way
Remember I have fought some hard battles
And won, ere the close of the day
Then forget to grieve for my going
I would not have you sad for a day
But in summer just gather some flowers
And remember the place where I lay
And come in the shade of evening
When the sun paints the sky in the west
Stand for a few moments beside me
And remember only my best”

Kur të vij në fund të udhëtimit tim
dhe unë udhëtoj miljet e fundit I lodhur,
vetëm harroni, nëse mundeni, ne qofte se unë ndonjëherë Ju lendova
dhe mos harroni vetëm buzëqeshjen.
Harro fjalët e këqija që kam thënë;
mbani mend disa të mira që kam bërë.
Harrojeni se unë kam ngecur dhe gabuar
dhe nganjëherë rash nga rruga.
Mos harroni se kam luftuar disa beteja të vështira
dhe fitova, deri në fund të ditës.
Pastaj harroni brengosjen për të shkuaren time;
Unë nuk do të ju trishtoj asnjehere me
por në verë vetëm mblidhni disa lule
dhe mos harroni vendin ku unë shtrihem,
dhe të vini në hijen e mbrëmjes
kur dielli perqafon qiellin në perëndim.
Qëndroni për disa momente pranë meje
dhe mos harroni vetëm të mirën time!

The link is in my page watch it is some of the photos since he was a little boy up to the very last days
Linkun e keni në faqen time, shikojeni ka foto qe kur ka qene djale i vogel e deri në ditet e fundit

#dorinatiko #new #photos #albanian #american #singer #shqipetare #ingers #photooftheday #picoftheday #mua #motd #lotd #fotd #mybeautifulhusband #rip #youwillalwaysbeinmyheart #foreverandever #myheartislost #mylove #imissyousomuch #maygodhelpme #andmakemestrog #forourkids #mybaby #XhuljanTiko #ripxhuljan👼🏻🐼
Read more
Sot @neshtepinetone Bimët medicinale – Rigoni I ftuar: Ibrahim Lala, mjek alternativ. Krudot, ...
Media Removed
Sot @neshtepinetone Bimët medicinale – Rigoni I ftuar: Ibrahim Lala, mjek alternativ. Krudot, vrasësit e heshtur? Peshku krudo, i pagatuar, apo i përdorur në sushi, mund të jetë i shijshëm por edhe i rrezikshëm. Sot do të flasim me ekspertë të fushës për të mësuar më shumë rreth mënyrës ... Sot @neshtepinetone

Bimët medicinale – Rigoni
I ftuar: Ibrahim Lala, mjek alternativ.

Krudot, vrasësit e heshtur?
Peshku krudo, i pagatuar, apo i përdorur në sushi, mund të jetë i shijshëm por edhe i rrezikshëm. Sot do të flasim me ekspertë të fushës për të mësuar më shumë rreth mënyrës së ruajtjes dhe konservimit para se t’i shërbejmë produktet e peshkut krudo.
Sa kushton të shkojmë në shkollë?
Përgatitjet për të filluar shkollën kanë filluar dhe po vazhdojnë çdo ditë. Janë prindrit e fëmijëve që shkojnë për herë të parë në shkollë ata që kanë më tepër emocione dhe stres për aksesorët e nevojshëm. Sot ne kemi shkuar në një kancelari të madhe dhe në një tjetër në lagje, për të parë nga afër se sa kushton çanta dhe të gjithë aksesorët e tjerë të nevojshëm për në shkollë. Gjithashtu fëmijët e vegjël duhet të marrin ushqim me vete, por cila është mënyra e duhur dhe sa i rëndësishëm është ushqimi me vete për fëmijët e klasës së parë. Informacione dhe këshilla do i ndajë me ne nutricionistja Anila Kalleshi.
BCTV – Megamop
Megamop, sistemi i pastrimit zëvendëson çdo produkt pastrimi në shtëpinë tuaj. Përjetoni kënaqësinë e pastrimit në microfiber super thithëse e cila nuk lejon ujin të pikojë. E përshtatshme në çdo lloj materiali: parket, pllakë, dru. Koka rrotulluese 360 gradë bën të mundur pastrimin në çdo cep pa vështirësi. Sistemi centrifuge ju siguron shtrydhje të lehtë pa mundim. Peshon shumë pak. Fitoni kovën, shkopin dhe 5 mikrofibra të ndryshme për vetëm 3600 lekë.

#TopChannel #nështëpinëtonëtch
Read more
Me vështrim përpjet’, po i pres rrufet Jetën e kam vdekje, vdekjen e kam jet Se un’ jam Kosova, që ...
Media Removed
Me vështrim përpjet’, po i pres rrufet Jetën e kam vdekje, vdekjen e kam jet Se un’ jam Kosova, që nga plumbi s’vdes, Se Shqipni m’tha Zoti, dhe Shqipni do t’mbes. Me vështrim përpjet’, po i pres rrufet
Jetën e kam vdekje, vdekjen e kam jet
Se un’ jam Kosova, që nga plumbi s’vdes,
Se Shqipni m’tha Zoti, dhe Shqipni do t’mbes.
Sommaren 2014 sa jag och Wilma att vi kör ”massive action” på detta, vi skulle satsa på youtube och vår e-handel vid sidan av plugget för att se hur långt vi kan ta det. Jag hade nyss börjat universitet och Wilma gymnasiet. Vårt mål var att nästa sommar kunna ha detta som sommarjobb. Vi skulle ... Sommaren 2014 sa jag och Wilma att vi kör ”massive action” på detta, vi skulle satsa på youtube och vår e-handel vid sidan av plugget för att se hur långt vi kan ta det. Jag hade nyss börjat universitet och Wilma gymnasiet. Vårt mål var att nästa sommar kunna ha detta som sommarjobb. Vi skulle samtidigt klara av skolan och den tid som fanns över lägga på vårt företag. Ett år efter kunde ha det som sommarjobb. Vårt nästa stora mål var att när vi gått ut skolan ska vi kunna ha råd att flytta till Stockholm och ha youtube och e-handeln som heltidsjobb. Ett steg i den riktningen var att starta en andra kanal (Wilma & Emil) samt ett nytt varumärke (@hickap). För att göra detta skulle det krävas mer tid, skippa alla sovmorgnar inte hänga med på alla utekvällar. 2017 tog vi både examen och kunde konstatera att vi uppnått målet. Nu lite mer än ett år senare kör vi på som aldrig förr! Många roliga saker på g framöver och stora planer för framtiden 💯 Tack för allt ert fantastiska stöd, utan er att vi hade vi aldrig kunnat göra detta ❤️
Read more
Kush ju thotë se nuk mund të ndryshoni botën, ju gënjen! Dy mësues nga fshati i thellë i Vëndreshës ...
Media Removed
Kush ju thotë se nuk mund të ndryshoni botën, ju gënjen! Dy mësues nga fshati i thellë i Vëndreshës në Skrapar, Donaldi dhe Borsioni, në mënyrë vullnetare kanë marr përsipër të rikonstruktojnë shkollën e fshatit të tyre! Çfarë frymëzimi për kohët që po jetojmë!! Ata tashmë po bëjnë realitet ... Kush ju thotë se nuk mund të ndryshoni botën, ju gënjen! Dy mësues nga fshati i thellë i Vëndreshës në Skrapar, Donaldi dhe Borsioni, në mënyrë vullnetare kanë marr përsipër të rikonstruktojnë shkollën e fshatit të tyre! Çfarë frymëzimi për kohët që po jetojmë!! Ata tashmë po bëjnë realitet ëndrrën për t'i ofruar fëmijëve të zonës një të ardhme më të mirë!! Në Komitet nuk mund të rrinim duke parë! Nga dita e sotme e deri në datën 5 shtator, kemi vendosur një kuti, për të gjithë ata që duan të ndihmojnë dy mësuesit për të përfunduar misionin e tyre! Deri në datën 5 shtator kemi mundësinë të tregojmë që familja jonë në Komitet përvecse e rakisë dhe e dashnisë, është edhe mbështetëse e të gjithë atyre të rinjve që besojnë dhe punojnë për ndryshimin! Le t'i tregojmë këtij komuniteti që nuk janë vetëm në misionin e tyre fisnik për të shpërndarë dijen! Ju duam shumë dhe jemi të sigurt që do t'ju kemi krahë edhe në këtë nisëm ❤
Read more
I adhuroj njerëzit që arrijnë të ngrenë sipërmarrje nga 0! Njerëzit që nuk ankohen për gjithçka ...
Media Removed
I adhuroj njerëzit që arrijnë të ngrenë sipërmarrje nga 0! Njerëzit që nuk ankohen për gjithçka që nuk shkon por arrijnë të punojnë, ndërtojnë dhe krijojnë edhe në vënde që shumë të tjerë do kishin zgjedhur të iknin këmba dorazi! Ky është Gazi Kavajë! Besoj më i njohur nga shumë prej jush se ... I adhuroj njerëzit që arrijnë të ngrenë sipërmarrje nga 0! Njerëzit që nuk ankohen për gjithçka që nuk shkon por arrijnë të punojnë, ndërtojnë dhe krijojnë edhe në vënde që shumë të tjerë do kishin zgjedhur të iknin këmba dorazi! Ky është Gazi Kavajë! Besoj më i njohur nga shumë prej jush se çdo ministër apo drejtor në Tiranë! Gazi ngriti një biznes ristoracioni në një lagje të Kavajës që edhe drejtori më i mirë i marketingut nuk do ja dilte ta promovonte midis qindra restoranteve që janë hapur sot! Nëse mendoni se me punë nuk mund t'ia dilni sot, shkoni tek Gazi dhe shikoni se çfarë mund të bëjë një i ri kur do të punojë! Edhe sikur gjithë botën ta kesh kundër, edhe sikur nga zona më e humbur e Shqipërisë t'ia nisësh, aty ku ka vullnet, dashuri dhe pasion nuk ka perëndi të të ndali suksesin! Big Up Gazi!
Read more
Shqiptarët dhe vendi i tyre Shqipëria, janë identifikuar prej shumë etnonimesh. Endonimi më i ...
Media Removed
Shqiptarët dhe vendi i tyre Shqipëria, janë identifikuar prej shumë etnonimesh. Endonimi më i zakontë sot është "shqiptar", shumës "shqiptarë", kurse emri i vjetër i shqiptarëve ka qenë (tosk.) arbër, (geg.) arbën. Mërgimtarët masiv në Itali që datojnë prej shekullit XIV, e quajnë ... Shqiptarët dhe vendi i tyre Shqipëria, janë identifikuar prej shumë etnonimesh. Endonimi më i zakontë sot është "shqiptar", shumës "shqiptarë", kurse emri i vjetër i shqiptarëve ka qenë (tosk.) arbër, (geg.) arbën. Mërgimtarët masiv në Itali që datojnë prej shekullit XIV, e quajnë veten arbëreshë, emër që përdoret edhe nga mërgimtarët e Greqisë me prejardhje toske, apo të Dalmacisë me prejardhje gege dhe që lëvizën më vonë krahasimisht. Për Çabejn apelativi vjen me gjasë nga reduksioni i -a-së ose -e-së së patheksuar (nga apelativi i moçëm arban e arben) u bë rregullisht arbën, e toskërisht me rotacizëm arbër. Duke qenë se Grekët nuk mund ta flasin shkronjën b, fjala "Arbenia" kthehet në "Arvania" kurse popullsinë e saj e quajtën "Arvanit". Otomanët gërmën "V" e këmbyen me 'N' dhe formuan fjalën 'Arnevit' ose 'Arnaut'. Fjala 'Arë' shqip do të thotë "dheu ku mbillet", dhe fjala "Ban" në shqip është si në gjuhën persiane, do të thotë ai që bën. Atëherë kuptohet se "Arban" (Ar-ban) do të thotë "bujk". Ata që kanë sjellë për herë të parë mjeshtrinë e bujqësisë në Evropë janë kombet ariane të ardhura nga Azia e Mesme. Kjo mund të shpjegojë një lidhje të mundshme mes shqiptarëve dhe arianëve të Azisë së Mesme dhe si rrjedhojë kombi shqiptar mund të jetë më i vjetri i vendeve Evropiane. @lidhjashqiptare @lidhjashqiptare
Read more
Në të gjitha këto vite që mësova për historinë e SHQIPËRISË kuptova që është e pamundur që ti njohësh ...
Media Removed
Në të gjitha këto vite që mësova për historinë e SHQIPËRISË kuptova që është e pamundur që ti njohësh të gjithë SHQIPTARËT që lanë jetë për ëndrrën e realizimit të ideollogjisë pan-SHQIPTARE. Ne kemi shum BURRA dhe GRA që kanë dhanë jetën për ATDHE. Azem Galica ishtë njëri nga personazhet ... Në të gjitha këto vite që mësova për historinë e SHQIPËRISË kuptova që është e pamundur që ti njohësh të gjithë SHQIPTARËT që lanë jetë për ëndrrën e realizimit të ideollogjisë pan-SHQIPTARE. Ne kemi shum BURRA dhe GRA që kanë dhanë jetën për ATDHE. Azem Galica ishtë njëri nga personazhet kryesorë të luftës anti-osmane dhe anti-serbe në vitet 1910-1924. Bashkë me gruen e ti Shote Galica(që është shembull i forcës të grave Shqipëtarë) ai drejtoi levizjet e SHQIPTARËVE në veri të SHQIPËRISË deri në vdekjen e tij. Azemi në vitet 1910-1912 mori pjesë në kryengritjet antiosmane. Pas shpalljes së Pavarësisë 1912-1915 luftoj kundër pushtuesve serbë, dhe më pas, më 1915-1918 kundër pushtuesve austriakë e bullgarë. Në korrik 1924 morën pjesë Shote dhe Azem Galica në mbrojtjen e zonës së lirë të Drenicës. Aty ku Azemi vdiq nga plagët që mori në luftimet e përgjakshme të korrikut 1924, për mbrojtjen e zonës së lirë të Drenicës, "Arbanisë së vogël". Pas vrasjes se A. Galicës e mori Shote Galica drejtimin e çetës së bashku me M. Deline dhe F. Beranin. Në ballafaqimet politike në Shqipërinë e vitit 1921-1924, ishte përkrahëse e opozitës demokratike dhe mbështetje e qeverise se F. Nolit. Në dhjetor 1924 mori pjesë në radhët e luftëtarëve të B. Currit, që priten me arme në kufi forcat e Ceno bej Kryeziut dhe të intervencionistëve serbe e ruse (bjellogardiste të gjeneralit Vrangel). U rikthye në Kosovë, ku mbajti gjallë në popull frymën e qëndresës antiserbe. Më 1926, pas 12 vjetësh luftë, pjesëmarrëse në mbi 40 aksione të rëndësishme, në të cilat humbi 22 anëtare të familjes, e plagosur dhe e sëmure, u kthye ne Shqipëri. Shota u vendos në Shullaz, pranë Milotit dhe me pas në Derven të Fushë-Krujës. Ndonëse në gjendje të vështire dhe pa burime ekonomike, u kujdes për tre fëmije jetimë të bashkëluftëtareve të vrarë. Vdiq në Fushë-Krujë më 3 korrik e braktisur nga qeveria e Ahmet Zogut.

Heriot tonë kombëtar duhet ti kujtojmë, duhet ti ringjallim dhe MOS TI HARROJMË! @lidhjashqiptare
Read more
Bé này uống được 7 viên 7 ngày mà xuống 4 cân lun :"> uống thuốc k bị mệt nữa nha. Các bạn ...
Media Removed
Bé này uống được 7 viên 7 ngày mà xuống 4 cân lun :"> uống thuốc k bị mệt nữa nha. Các bạn yên tâm nha uống thuốc bên mình uống vô là giảm mạnh nha. Thuốc làm giảm cơn đói, chỉ khát nước thui nha, giảm cân rất Khoa học lun. Thuốc bên mình đặc biệt không gây mệt mỏi, ... Bé này uống được 7 viên 7 ngày mà xuống 4 cân lun :"> uống thuốc k bị mệt nữa nha. Các bạn yên tâm nha uống thuốc bên mình uống vô là giảm mạnh nha. Thuốc làm giảm cơn đói, chỉ khát nước thui nha, giảm cân rất Khoa học lun. Thuốc bên mình đặc biệt không gây mệt mỏi, không buồn nôn gì hết nha. Thuốc lại còn có collagen làm đẹp và sáng da nữa nhé, vừa giảm cân mà da lại đẹp thì chỉ có diễn tả 2 từ ' TUYỆT VỜI ' thôi ý. Chỉ việc ăn đúng bữa với uống thuốc bên mình thôi là các bạn sẽ có thân hình như.mong muốn.
Zalo: 01287157721 để tư vấn thêm nhá. Các bạn đừng ngại cứ zalo mình mình giải đáp hết mọi thắc mắc lun. Vì 1 thân hình quyến rũ nào các chị em.
Ghé #fbthuocgiamcanchanadao để xem fb nha
Read more
"Với 1 lần đôi mươi vừa qua rồi, theo chân mình là tâm tư nửa lớn nửa bé và thường hay dỗi ...
Media Removed
"Với 1 lần đôi mươi vừa qua rồi, theo chân mình là tâm tư nửa lớn nửa bé và thường hay dỗi đời. Tấm chân tình mỏng manh đem đi khắp làn đường to nhỏ, vui biết bao những ngày lang thang rong đuổi những điều chưa dám dưới nắng hay mưa, để trải lòng với những nỗi niềm ... "Với 1 lần đôi mươi vừa qua rồi, theo chân mình là tâm tư nửa lớn nửa bé và thường hay dỗi đời. Tấm chân tình mỏng manh đem đi khắp làn đường to nhỏ, vui biết bao những ngày lang thang rong đuổi những điều chưa dám dưới nắng hay mưa, để trải lòng với những nỗi niềm rồi xa rồi nhớ. Suy nghĩ của cô gái qua cái tuổi 20 tuyệt diệu và chồng chành, vui buồn với phút giây mình trải nghiệm qua, những tình bạn đẹp nhứt đời người và vài ba cái tê dại của yêu đương khi khẽ chạm nhịp ái tình...❤️" \Ai sẽ sống ngày hôm nay, để cùng bạn qua hết quãng đường bức phá từng nhịp thở dù là ấm ức hay rộn ràng để thương cái dại khờ mà họ vừa thấy của nhau/
Read more
Loading...
Load More
Loading...