Nya dünya ve gözlük

Loading...


Unique profiles
89
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Diyarbakır Gazi Köşkü, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, London King's Cross Station
Average media age
585.6 days
to ratio
19
8 Nisan 1971: Dünya Romanlar Günü Romanların yüzlerce yıl önce Avrupa topraklarına gelmeleriyle ...
Media Removed
8 Nisan 1971: Dünya Romanlar Günü Romanların yüzlerce yıl önce Avrupa topraklarına gelmeleriyle birlikte onlara yönelik olarak başlayan ırkçılık ve ayrımcılık, II. Dünya Savaşı'nda doruk noktasına ulaştı. Yüz binlerce Roman Nazilerin ölüm kamplarında katledildi. Bugün de Romanlara ... 8 Nisan 1971: Dünya Romanlar Günü

Romanların yüzlerce yıl önce Avrupa topraklarına gelmeleriyle birlikte onlara yönelik olarak başlayan ırkçılık ve ayrımcılık, II. Dünya Savaşı'nda doruk noktasına ulaştı. Yüz binlerce Roman Nazilerin ölüm kamplarında katledildi. Bugün de Romanlara yönelik ırkçı ve ayrımcı uygulamalar devam ediyor. Fransa ve İtalya'da Romanlar sınır dışı edilirken, Türkiye'de de Romanlara yönelik saldırılar yaşanıyor.

8 Nisan 1971 tarihinde Londra'da toplanan Birinci Uluslararası Roman Kongresi, bu tarihin Dünya Romanlar Günü olarak kutlanmasına karar verdi. Romanlara yönelik ırkçılık ve ayrımcılık, yüz yıllardan bu yana varlığını sürdürüyor. Bu ırkçılık ve ayrımcılık, özellikle Nazi Almanyasında doruğa ulaştı. En az 500.000 Roman, Nazilerin ölüm kamplarında can verdi.

Bu büyük felaketten sonra Romanların durumu Avrupa'da ve Türkiye'de çok fazla değişmedi. Bu gün de Roman halkına yönelik ırkçılığın, ayrımcılığın ve tahammülsüzlüğün işaretlerini her yerde görüyoruz.

Örneğin İtalya'da Romanların "hizmetine sunulan" kamp yerleri, insan hakları standartlarıyla uzaktan ve yakından alakalı bile değil. Bu kamplar genellikle çöplüklerin yanında bulunuyor, her türlü hastalığa davetiye çıkartıyor. İtalya'daki Romaların durumu ERRC (European Roma Rights Center / Avrupa Roman Hakları Merkezi) tarafından bir apertheid rejimi olarak değerlendiriliyor.

Avusturya'da her ne kadar Romalar azınlık olarak resmen tanınıyorlarsa da, tahammülsüzlük ve ayrımcılık son bulmuş değil. 4 Şubat 1995 günü Erwin Horvath, Karl Horvath, Peter Sarközi ve Josef Simon adlı dört Avusturya vatandaşı, sadece Roman etnik kökenlerinden ötürü hunharca katledildi. O günden bu yana Romanların durumu iyileşmiş değil ve ırkçılık giderek büyüyor.

Aynı ırkçılık ve ayrımcılık Çek Cumhuriyeti, Polonya, Macaristan, Slovakya veya Romanya'da da kendisini gösteriyor. Özellikle Kosova'daki Romanların durumu hiç parlak değil. 1999'da bölgeye NATO birliklerinin gelmesinden sonra Romanların durumu iyice kötüleşti. Bölgede yaşayan 150.000 Roman'ın neredeyse tümü cinayetlerin, tecavüzlerin, işkencelerin ve ırkçı takibatın ardından kaçmak zorunda kaldı... Devamı için araştırınız 🧐
Read more
Loading...
İnsan ihtiyaçları sınırsız ama gezegenimizin kaynakları sınırlı. Dünyayı hızlı tüketme alışkanlığımızı ...
Media Removed
İnsan ihtiyaçları sınırsız ama gezegenimizin kaynakları sınırlı. Dünyayı hızlı tüketme alışkanlığımızı bırakmanın ve doğal kaynakları sürdürülebilir, sınırlı bir şekilde kullanmanın zamanı çoktan geldi. Küresel Ayak İzi Ağı, kötü gidişatı durduracak 4 ana çözüm alanı öneriyor: Eğer ... İnsan ihtiyaçları sınırsız ama gezegenimizin kaynakları sınırlı. Dünyayı hızlı tüketme alışkanlığımızı bırakmanın ve doğal kaynakları sürdürülebilir, sınırlı bir şekilde kullanmanın zamanı çoktan geldi. Küresel Ayak İzi Ağı, kötü gidişatı durduracak 4 ana çözüm alanı öneriyor:
🚗Eğer dünya kentlerinde otomobil kullanımı %50 azalır, otomobillerle kat edilen mesafenin %30’u toplu taşıma araçlarıyla ve kalanı yürüyerek veya bisikletle kat edilirse Dünya Limit Aşım Günü 12 gün ileri gidebilir.
✈️İnsanlığın çevre üzerindeki karbon ayak izi %50 azaltıldığı takdirde Dünya Limit Aşım Günü 93 gün ileri gidecek.
🍟Eğer herkes gıda israfını %50 azaltır, diyetinde dünya ortalamasında kalori alırsa Dünya Limit Aşım Günü 38 gün ileri gidecek.
👨‍👩‍👧‍👦Dünyadaki bütün aileler, gelecekte birer az çocuk dünyaya getirdikleri takdirde 2050 itibarı ile Dünya Limit Aşım Günü 30 gün ileri gitmiş olacak. #DünyaLimitAşımGünü #BirlikteMümkün
Read more
Türkiye Cumhuriyetini Kuran Türk Milliyetçilerinin Türkçülük Ruhuna Sahip Herkesin; 23 Nisan ...
Media Removed
Türkiye Cumhuriyetini Kuran Türk Milliyetçilerinin Türkçülük Ruhuna Sahip Herkesin; 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun. TBMM’nin, milli iradenin kalesi olduğunu katiyetle vurgulayarak, Bu kalenin korunması ve güçlendirilmesinin Türk milletinin hürriyet ... Türkiye Cumhuriyetini Kuran Türk Milliyetçilerinin Türkçülük Ruhuna Sahip Herkesin; 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

TBMM’nin, milli iradenin kalesi olduğunu katiyetle vurgulayarak, Bu kalenin korunması ve güçlendirilmesinin Türk milletinin hürriyet ve istiklaline olan sadakat ve inancının bir gereği olduğunu belirtmek isterim.

İftihar edilecek bir adanmışlığa eşlik eden derin manevi hassasiyet içerisinde; bir Cuma günü dualarla, kurbanlarla, Kur’an-ı Kerim ve Buhar-i Şerif tilavetleriyle açılan Büyük Millet Meclisi, Türk milletinin 20’nci yüzyıldaki en önemli adımı ve eseridir.

TBMM, bugün de demokrasimizin, milli bağımsızlığımızın, devletimizin ülkesi ve milleti ile birlik ve beraberliğinin, aydınlık yarınlarımızın sarsılmaz güvencesidir.
Kurtuluş savaşını yönetmiş, genç bir cumhuriyetin inşasını sağlamış, cephelerde yorulmuş ve imkânsızlıklar içindeki bir millete umut aşılamış; yönetme iradesini millete vererek demokrasi bilincine önderlik yapmış olan bu Meclis, her şartta bu özelliklerinden taviz vermeyecektir.
TBMM’yi bize ve çocuklara emanet eden kurucu iradenin bizden beklediği budur. Küresel düşünecek ama milli duracağız. Dünya ile bütünleşecek ama milli varlık ve hususiyetlerimizi kaybetmeyeceğiz.

Egemenliğin aziz milletimiz tarafından kullanılmaya başlandığı 23 Nisan 1920 tarihinin 98’nci yıldönümünün yeni bir doğruluşa aracılık etmesini temenni ediyorum. Bu vesileyle bütün çocuklarımızın Bayramını kutluyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bize emanet eden başta Gazi Mareşâl Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kurucu kahramanları, "Dedem Velioğlu Hüseyin ağa'yı ve yarenlerini", vatanımızın selameti için canlarını seve seve ortaya koyan muhterem şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Cenab-ı Allah hepsinden razı olsun, kabirleri nur dolsun. Kutsal emanetlerine ebed müddet sahip çıkacağız.
Read more
<span class="emoji emoji1f6a9"></span>Bursa-Cumalıkızık Köyü Cumalıkızık'da yeni sayılacak bir mekân @sadikler16 Önünden geçerken, ...
Media Removed
Bursa-Cumalıkızık Köyü Cumalıkızık'da yeni sayılacak bir mekân @sadikler16 Önünden geçerken, kapıdan içeriye doğru baktık. Oturmaya niyetimiz yoktu, malum Cumalıkızık'da bir çok mekân, misafirlerini yürüyen para olarak görüyor! Neyse... İçeriden bir ses: - Buyrun, içeriyi ... 🚩Bursa-Cumalıkızık Köyü
Cumalıkızık'da yeni sayılacak bir mekân @sadikler16
Önünden geçerken, kapıdan içeriye doğru baktık. Oturmaya niyetimiz yoktu, malum Cumalıkızık'da bir çok mekân, misafirlerini yürüyen para olarak görüyor! Neyse... İçeriden bir ses: - Buyrun, içeriyi gezebilirsiniz!
İşte bu çağrı bizi cezbetti ve daldık içeriye. Mekânın sahipleri tarafından güleryüzlü ve samimi bir şekilde ağırlandık. Klişe bir söz olacak belki ama, evimizde gibi hissediyorduk. Dünya görüşleri para değil, insan kazanmak.(diğer mekânlara da bulaşır umarım!) Mekân sahibi tarafından tüm konağı dolaştık. Kendi imkânlarıyla yaptıkları dekorlar mütevazi ve çok güzel. Fiyatlar uygun. Yazıyı okuyanlar, "niye reklam yapıyor?" diye düşünebilir. Her yerin reklamını yapmam, bilen bilir! Ancak, böyle samimi ve parayı ikinci plânda tutan insanların reklamını yapmakta sakınca görmüyorum. Az ama, öz olan samimi insanlara selam olsun!
Cumalıkızık'a yolu düşenler buraya uğrasınlar. @sadikler16
#goodevening #bursa #pencere #window #windows #old #eski #nostalgie #nostalgia #nostalji #nostaljik #nostalgic #bendenbirkare #benimobjektifimden #benimgozumden #objektifimden #kadrajimdan #fotografia #photo_turkey #photographer #photography #photograpy #ig_photo #ig_windows #antiques #kadraj #ig_shotz #boanoite #goodevening
Read more
KADINLARI SEVMEK. Paint<span class="emoji emoji1f3a8"></span>@saieh_1361 Ambassador<span class="emoji emoji1f531"></span>@huseyincihanyuksel Not<span class="emoji emoji1f4dd"></span> Yıldırım Türker ...
Media Removed
KADINLARI SEVMEK. Paint@saieh_1361 Ambassador@huseyincihanyuksel Not Yıldırım Türker Biz kadınları hiç sevmedik! Saçlarını sevdik, hele bir de sarışınsa daha çok sevdik Ağızlarını sevdik, hele bir de şehvetli ve dolgun ise daha çok sevdik. Göğüslerini sevdik… Bacaklarını ... KADINLARI SEVMEK.
Paint🎨@saieh_1361
Ambassador🔱@huseyincihanyuksel
Not📝 Yıldırım Türker
Biz kadınları hiç sevmedik!
Saçlarını sevdik, hele bir de sarışınsa daha çok sevdik
Ağızlarını sevdik, hele bir de şehvetli ve dolgun ise daha çok sevdik.
Göğüslerini sevdik…
Bacaklarını sevdik, hele bir de sütun gibiyse bayıldık.
Kalçalarını sevdik…
Gerçekten güzel vücutlu ve “çıtırsa” daha çok sevdik.
Yolda, arabada, televizyonda, internette onlara hep “baktık”
Her yerlerine iyice ve dikkatle baktık.
Pek iyi görememiş olacağız ki bir daha baktık.
Bir daha ve bir daha…
Kadınların her yerlerine baktık ama gözlerine ya hiç bakmadık ya da baktığımızda çok geç olmuştu…
Biz kadınlara çok dokunduk! Onlar istese de istemese de dokunduk.
Son yıllarda dini motiflerden güç bulanlarımız oldu.
Eh! Yozlaşan toplum ve geç gelen hatta hiç gelmeyen adalet olunca da 13-14 yaşındaki çocuklara bile dokunmaya başladık!
Sapık damgası yemeyi göze alanlar bile şaşırdı çünkü sapık diye haykıran ne kadar azdı!
Kadınlara dokunmada dünya sıralamasında üst yerlere geldik.
% 40 ını sürekli dövdük
%45 ine duygusal şiddet uyguladık (küfür, hakaret, küçük düşürme) %16 sına zorla sahip olduk (ve olmaya devam ediyoruz)
Tüm bunlara maruz kalan her 3 kadından biri intihara kalkıştı ama biz hiç oralı olmadık (hem bize ne değil mi?). % 9 una daha masum birer çocukken bile dokunduk.
Ama onlar hep sustular. Çünkü konuşsalar kimse inanmazdı.
Bu ders o kadar acıdır ki biz erkekler bilemeyiz. Bizlere sorduklarında %25 imiz “bazı durumlarda kadın dövülür” demeyi doğal bir şey gibi dile getirdik.

Artık kadınlar o bildiğiniz kadınlar değil! .
% 51'i erkekler ile tartışmayı bile “saygısızlık” sanıyor artık. %36'sı kendisi para kazansa bile parasını nasıl harcayacağına karar veremeyeceğine inanmış ya da inanmak zorunda kalmış. % 52'si “erkek kadından sorumludur” diyecek kadar kadınlığını unutmuş ya da unutturulmuş. % 49'u “erkek ne zaman isterse bana sahip olabilir benim itiraz hakkım olamaz” diyecek konuma gelmiş ya da getirilmiş!
Hal böyleyken kabul edelim biz kadınları kullanmayı çok sevdik.

@karakareler ✒ #karakareler
Read more
 #Repost @cemkinay ・・・ En önemli #TBT Foto #2012 Büyük aşkımızın ilk günleri. Mektup #ElifDağdeviren ...
Media Removed
#Repost @cemkinay ・・・ En önemli #TBT Foto #2012 Büyük aşkımızın ilk günleri. Mektup #ElifDağdeviren #25072018 60.yaşgünümün ve hayatımın en önemli hediyesi. 25 Temmuz 1958 öyle sıradan bir tarih değil! İleride her doğan ölümlünün kendi hayatını kurgulama yeteneğinden ... #Repost @cemkinay
・・・
En önemli #TBT Foto #2012 Büyük aşkımızın ilk günleri.
Mektup #ElifDağdeviren #25072018
60.yaşgünümün ve hayatımın en önemli hediyesi.❤️❤️💛💛
25 Temmuz 1958 öyle sıradan bir tarih değil!
İleride her doğan ölümlünün kendi hayatını kurgulama yeteneğinden çok daha fazlasını yapacak olan bir aslanın doğumu!
Öyle bir aslan ki; tüm yavru aslanlar gibi merak ederek, tüm genç aslanlar gibi oynarken kalp fethederek, tüm yetişkin aslanlar gibi yoktan yaratarak ve tüm aslan krallar gibi vizyonuyla kitleleri değiştirip, liderliğiyle alanlarını genişleterek büyüyen ve her kral gibi sevenleri ve imparatorluğu kadar yalnızlığı ve kendi özel alanlarını da dengeyle koruyan bir aslan…
Türkiye gezgini olarak doğan bu aslan, yıllar içinde bir dünya gezgini oluyor ve zekâsı ile içgüdülerini vizyonuna katarak bir başarı hikayesine imza atıyor. Bu öyle bir başarı hikayesi ki ona hak ettiği her şeyi ünü, serveti, ödülleri kısaca bir ölümlünün sahip olacağı her şeyi beraberinde getiriyor.
Ancak o sıradan bir ölümlü değil, seçilmişlerden! Hediyeleri sadece dünyanın değil evrenin anlayabileceği incelikte ve zenginlikte!
Hayat yıllar içinde insana hiç beklemediği hediyeler sunar zaten. Ona sunduğu en büyük hediye de kendisi ve yalınlığı oluyor. Ölümlülerin anlayamayacağı bir arınma ile, başka bir evrenin kapıları açılıyor ona. Açılan yeni kapıdan bilmeden geçiyor önce. Ancak yolda gerçek dostları, güzellikleri, gerçek aşkı, sevdayı, aileyi, memleketini, varla yoğu öğrenerek ilerliyor. Belki de vizyonu körelecekken en parlak zamanında en parlak haline ulaşıyor. Hayat ona ikinci yarısında öyle güzellikler hediye ediyor ki gücüne güç, gönlüne sevgi, yanına sahicilik katıyor.
Böyle işte benim tanıdığım Aslan Kral Cem Kınay… Tutkuları ile, sahip oldukları ya da olmadıkları ile, yarattıkları ile, dürüstlüğü ile, keskin zekası, güçlü yüreği ile… Sadece sevenlerine değil, hayata bir hediyedir kendisi. Sevgi doludur hak edene gani gani verecek kadar, vizyon doludur her isteyene çağlayan gibi akıtacak kadar, güçlüdür ne olursa ayakta kalıp hayat mücadelesini şikayet etmeden sürdürecek kadar.
Akıllıdır, adamın hasıdır!
Benim hayatım boyunca bulamadığım ailem, son durağ
Read more
Loading...
DİKKAT EDİN, BU ÜLKE BATAKLIĞA HER GEÇEN GÜN BİRAZ DAHA SAPLANIYOR. ÖYLE BİR GÜN GELECEK Kİ İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR DURUM, ONLARIN HEPSİNİ BİR HEDEFE YÖNELTECEK. “BU İŞİ KİM ÇÖZECEKSE ONA TESLİMİ GEREK.” DİYECEKLER. Bunu hiç unutmayın. Vaktiyle Fransa bu duruma düşmüştü. Ve ülkenin akıl ... DİKKAT EDİN, BU ÜLKE BATAKLIĞA HER GEÇEN GÜN BİRAZ DAHA SAPLANIYOR. ÖYLE BİR GÜN GELECEK Kİ İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR DURUM, ONLARIN HEPSİNİ BİR HEDEFE YÖNELTECEK. “BU İŞİ KİM ÇÖZECEKSE ONA TESLİMİ GEREK.” DİYECEKLER. Bunu hiç unutmayın. Vaktiyle Fransa bu duruma düşmüştü. Ve ülkenin akıl sahipleri, Logol’u vazife başına getirdiler. Ne olduğunu biliyorsunuz hepiniz. Logol, Fransa’yı Fransa yaptı. Her zaman her ülkenin bağrından böyle insanlar çıkar; her zaman. Ve unutmayalım ki kurtuluş, İslâm için kesindir; mutlaktır. Mutlaka bu söylediğim hususlar gerçekleşecektir. Gerçekleştiği zaman yeniden konuşuruz inşaallah.

Bugün Allah’ın ni’meti aramızdadır. O ni’metin şu anda kıymeti bilinmiyor. Bilinmediği için de bu haldeyiz. Ama bir gün bilinecek. Bunu da yerli yerine oturtun. O istikamette birçok kişi kapımızı çalıyor. Öyleyse olaylara dikkatle bakın. Kurtuluş kesindir. İslâm, bu dünyanın yeniden güneşi olacaktır. Bizim ülkemizde karşılaştığımız rezistans kadar, başka ülkelerde rezistansla karşılaşmıyoruz; ne Amerika’da ne Almanya’da ne Hollanda’da ne Belçika’da. Hayır, insanlar; bizim ülkemizdeki gibi yanlış dîn bilgilerine sahip olan insanlar gibi rezistans sahibi değiller.

Beni dinleyenler! Son sözlerimi söylüyorum. Yakın bir gelecekte dîn konusunda yapılan bütün yanlışlıkları gözünüzün önünde tartışacağız; o yanlışlıkları yapıp da hâlâ ısrar edenlerle. Ve neler olduğunu göreceksiniz. Her şeyin nasıl berbat edildiğini, güzel dînimizin; Allahû Tealâ’nın bütün güzelliklerini taşıyan, insanları mutlaka cennet saadetine ve dünya saadetine götüren o güzelim İslâm’ın bütün güzelliklerinin nasıl koparıldığını, insanların bugünkü dîn öğretisiyle ne cennet saadetine ne dünya saadetine hiçbir şekilde ulaşamadığını göreceksiniz.
https://youtu.be/FTo5XJfImuU

https://www.mihr.com/dokumanli-sohbet/90106/denizli_ramazan_konferansi_bolum_5

SOHBETİN ADI: DENİZLİ RAMAZAN KONFERANSI- 5. BÖLÜM
TARİHİ:04.02.1996
Read more
<span class="emoji emoji1f4ac"></span>@helloboog: UNUTMANIN GENEL TEORİSİ, JOSE EDUARDO AGUALUSA Uyurken rüyamızda uyuduğumuzu ...
Media Removed
@helloboog: UNUTMANIN GENEL TEORİSİ, JOSE EDUARDO AGUALUSA Uyurken rüyamızda uyuduğumuzu görüyorsak, görebiliyorsak, gözümüzü açtığımızda da daha bilincinde olduğumuz bir gerçekliğe uyanabilir miyiz? (Sayfa 43) ⠀ Angola büyük bir savaşın içindedir. Ludo ise bu savaşın ortasında ... 💬@helloboog: UNUTMANIN GENEL TEORİSİ, JOSE EDUARDO AGUALUSA
Uyurken rüyamızda uyuduğumuzu görüyorsak, görebiliyorsak, gözümüzü açtığımızda da daha bilincinde olduğumuz bir gerçekliğe uyanabilir miyiz? (Sayfa 43)

Angola büyük bir savaşın içindedir. Ludo ise bu savaşın ortasında tek başına kalmış, çareyi evin kapısına duvar örerek bulmayı düşünen bir kızdır. Yaklaşık otuz yıl boyunca yaşadıklarını kağıda aktaran, kağıtlar bittiğinde duvarları bir deftermişçesine dolduran, çoğu zaman tükenen, bitmek bilmeyen günler yaşayan bir kız.

Ludo, tüm dünya ile ilişiğini kestikten sonra, kendini hapsettiği evdeki mobilyaları ve kitapları yakarak, terasta yetiştirdiği meyve ve sebzeleri yiyerek hayatta kalma mücadelesi vermeye başlar. Bu dönemde de ona tek arkadaşı olan köpeği Fantasma eşlik eder. Ancak Ludo, yaşama olan umudunu da Fastasma’nın ölümünden sonra yavaş yavaş kaybetmeye başlar.

Yaşının ilerleyen dönemlerinde bir gün mutfak tezgahında bir şişe kola ve ekmek bulan ana karakterimiz, buna bir anlam vermeye çalışırken karşısına bu yiyecekleri getiren Sabalu çıkar. Tükenen umutlar ise yeniden filizlenmeye başlar.

Bu iki yeni arkadaşın hikayelerini okurken, Angola'yı da devrimden bağımsızlığa, iç savaşa, barışa, çok ama çok farklı bir biçimlerde okumaya başladım. Farklı bir kültürle tanışmanın verdiği heyecanla birçok sayfayı yeniden okudum.

Birbirinden farklı yaşamları böylesine yormadan ve sıkılmaya fırsat vermeden birbirine bağlamış sevgili yazarımız. Bunu yaparken de hayata sımsıkı tutunmayı, vazgeçmemeyi işlemiş her satıra.

Şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirm ki bugüne kadar okumuş olduğum tüm kitaplardan farklıydı Unutmanın Genel Teorisi. Gerek dili, gerek konusu gerekse bize sunulan dünya epey alışılmışın dışındaydı. Bu nedenle kitabı bitirdiğimde kendime birçok kez kızarak bu tarzda daha çok kitap okumam gerektiğini hatırlattım.

Okuduğum kitapları nadiren yeniden okurum. Bu kitap da ilerleyen zamanlarda elime yeniden alacaklarımdan bir tanesi.
Sevgilerden bir demet🌸
Read more
Loading...
 #23NisanUlusalEgemenlikveÇocukBayramı <span class="emoji emoji1f44f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f388"></span><span class="emoji emoji1f389"></span>🇹🇷 Atatürk diyor ki: “Bütün cihan bilmelidir ...
Media Removed
#23NisanUlusalEgemenlikveÇocukBayramı 🏻🇹🇷 Atatürk diyor ki: “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ... #23NisanUlusalEgemenlikveÇocukBayramı 👏🏻🎈🎉🇹🇷 Atatürk diyor ki:
“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” 23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.
Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.
https://www.tbmm.gov.tr/kultursanat/23_Nisan.htm #23Nisan #23NisanKutluOlsun
Read more
 #23NisanUlusalEgemenlikveÇocukBayramı <span class="emoji emoji1f44f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f388"></span><span class="emoji emoji1f389"></span>🇹🇷 Atatürk diyor ki: “Bütün cihan bilmelidir ...
Media Removed
#23NisanUlusalEgemenlikveÇocukBayramı 🏻🇹🇷 Atatürk diyor ki: “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ... #23NisanUlusalEgemenlikveÇocukBayramı 👏🏻🎈🎉🇹🇷 Atatürk diyor ki:
“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” 23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.
Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.
https://www.tbmm.gov.tr/kultursanat/23_Nisan.htm #23Nisan #23NisanKutluOlsun
Read more
Merhabalar ınstagram dostlarım. <span class="emoji emoji1f380"></span><span class="emoji emoji1f49d"></span> 4- Şubat - DÜNYA KANSER GÜNÜ. <span class="emoji emoji1f380"></span> . .<span class="emoji emoji1f380"></span> Sayfama bir resmimi koyarak ...
Media Removed
Merhabalar ınstagram dostlarım. 4- Şubat - DÜNYA KANSER GÜNÜ. . . Sayfama bir resmimi koyarak bu güne dikkat çekeyim istedim. GEÇ KALMAYIN LÜTFEN GEÇ KALMAKTAN KORKUN. Ancak yaşayanların anlayacağı bir rahatsızlık. Geldiği gibi gidecek Ben ve benim gibi bu hastalıkla tanışanlarda ... Merhabalar ınstagram dostlarım. 🎀💝
4- Şubat - DÜNYA KANSER GÜNÜ. 🎀
.
.🎀 Sayfama bir resmimi koyarak bu güne dikkat çekeyim istedim. GEÇ KALMAYIN LÜTFEN GEÇ KALMAKTAN KORKUN. 🎀 Ancak yaşayanların anlayacağı bir rahatsızlık. Geldiği gibi gidecek
Ben ve benim gibi bu hastalıkla tanışanlarda kurtulacak ama dualarla sabırla ve hiçbirşeyin sonsuz olmadıgını bilerek #şükretmekiçinçoksebebimvar diyerek sınavımız da başarılı olacagız İNŞALLAH.
#4subatdunyakansergunu #kanseroldurmez #kanserledans #kanserlesavaş #kansersizyasam #memeca #pembedostlar #
Read more
RUH Sen önce bir ruh’sun, burada bedensel bir süreçten de geçiyor olsan. İnsanlık deneyimi ...
Media Removed
RUH Sen önce bir ruh’sun, burada bedensel bir süreçten de geçiyor olsan. İnsanlık deneyimi yaşayan bir ruh, kendini sadece bu Dünya deneyiminin içinde görüp o büyük ruh gücünün farkında olmaz. Sadece bu seviyede kalırsa hem kendine büyük haksızlık yapar hem de tıkanırsın. Beden ... RUH
Sen önce bir ruh’sun, burada bedensel bir süreçten de geçiyor olsan.
İnsanlık deneyimi yaşayan bir ruh, kendini sadece bu Dünya deneyiminin içinde görüp o büyük ruh gücünün farkında olmaz. Sadece bu seviyede kalırsa hem kendine büyük haksızlık yapar hem de tıkanırsın. Beden sınırlayıcıdır, bedensel ve fiziksel olanın, bu boyuta ait olanın sürekli peşinden gitmen seni geriletir. Buraya burayı aşmak için geldin, burada kalmak için değil. Dünya hayatı geçici olduğuna göre, geçici olana yaıtırım yapmak bilgisizliktir. Ruhun ihtiyaç duyduklarını görmen için bazen bu boyutun dışına çıkman gerekir. Sana iyi gelmeyeni bırakman, arınman, farkında olman, dönüşmen gerekir. Her dışarıya baktığında bazen içeriden kaybedersin. Soruların cevabını dışarıda aramak da güç kaybıdır. Her cevabı bilerek doğduk, sonra unuttuk ve hatırlamak tamamen elimizde. Dünya işlerinde her kaybettiğini sandığında yaşadığın o eşsiz manevi eğitim ve yükselişler işte seni yukarıya taşıyor. İmtihan için geldiğin yerde imtihana
direnmek de nedir… #elvedûd kitabımdan #kitap #enerji #ruh #spiritüel #insan
Read more
Loading...
Good Night Gece Bunyonu (Bir Çift)<span class="emoji emoji1f463"></span> Fiyati Sadece 34.90₺ Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Yanlış ...
Media Removed
Good Night Gece Bunyonu (Bir Çift) Fiyati Sadece 34.90₺ Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Yanlış hizalanmış ayak başparmaklarını düzeltir. Bu işlemi yaparken, yumuşak süngerli bir destek ile başparmağı sabitleyerek ve bir velkro bant sayesinde parmağı normal pozisyona doğru ... Good Night Gece Bunyonu (Bir Çift)👣 Fiyati Sadece 34.90₺
Whatsapp Sipariş 0551 553 1127

Yanlış hizalanmış ayak başparmaklarını düzeltir.
Bu işlemi yaparken, yumuşak süngerli bir destek ile başparmağı sabitleyerek ve bir velkro bant sayesinde parmağı normal pozisyona doğru iterek yapar.
Gece uyku esnasında kullanılır. Gece bunyonu gün boyu yaşadığınız ağrıların azalmasına yardımcı olur ve dinlenmesine olanak sağlar.
Ayrıca bir sonraki gün için ayak baş parmaklarınızı hazırlamaya yardımcı olur.

Ertesi gün için baş parmaklarınızı hafifçe gerdirerek hizalamaya yardımcı olur. Rahat güvenli ve sonderece kullanışlı bir gece atelidir

Dünya çapında ortopedik cerrahların kullandığı atellerle aynıdır.

Kullanım şekli :

1- Ön baş parmağının iç kısmına gelecek şekilde süngeri plastik ile parmak arasına koyduktan sonra uygulayınız.

2- Ayak baş parmağında hangi ayağa takılacak olması için plastik kısımlardaki R ( SAĞ ) ve L ( SOL ) yazılarına uygun olarak yerleştirme yapın.
3- Cırt aracılığı ile gerdirme işlemini yaparak kayış kısmını gerin ve sıkı bir şekilde diğer kısma yapıştırın.
4- Kayışın sıkılma esnasında dikkat edilmesi gereken husus, baş parmağın baskı sonucu gerilmesine dikkat ediniz ve parmagı gerili şekilde hizalayın cırtı takınız.

5- İlk kullanımlarda biraz üst kısma baskı yapacaktır bunun iki sebebi vardır 1.si bu cihazı kullanırken yürüme işlevini yapmayınız sadece gece yatarken uykuda kullanıma uygun tasarlanmıştır. 2.si ilk zamnlarda bu şekilde rahatsızlıklar oluşur bu ayak alışma sonuna kadar devam edecektir alıştıktan sonra bu acıyı hissetmezsiniz bu acı gün boyu yürüme esnasında çektiğiniz acının kat kat düşüğüdür. Kısa zamanda Nordmende good night gece atelsiz uyuyamayacaksınız çünkü artık hem ağrılarınızın azalmasına yardımcı olacak hemde kullanımdan doğacak acılar oluşmayacak rahat kullanacaksınız.

Zamanla oluşacak kirlenme durumunda süngerler yıkanabilir yada nemli bezle silinebilinir, plastik kısımlar aynı şekilde silinir ve temizlenebilir.

Her gün oluşan ağrılarınızın azalmasına yardımcı olur.

Not: Sol ve Sağ Ayak için 2 adet olarak gönderilir.

Ürün Ebatı: 12cmx6cm   #geceateli #silikon #bunyon #halluxvallgus #parmakarasimakarasi
Read more
İçimi dökeceğim dostlar.. Varsa vaktin gel benimle... Bugun ilkokul arkadaşımın babası vefat ...
Media Removed
İçimi dökeceğim dostlar.. Varsa vaktin gel benimle... Bugun ilkokul arkadaşımın babası vefat etti. Hüseyin amca. Dünya tatlısı sıcak, güzel, delikanlı bir adam(dı). Mekanı cennet olsun. Aslında bugun farklı bir çok his yaşadım. Belki vardır aranızda, ben öyleydim. Küçükken annemin, ... İçimi dökeceğim dostlar..
Varsa vaktin gel benimle...
Bugun ilkokul arkadaşımın babası vefat etti. Hüseyin amca. Dünya tatlısı sıcak, güzel, delikanlı bir adam(dı). Mekanı cennet olsun.
Aslında bugun farklı bir çok his yaşadım. Belki vardır aranızda, ben öyleydim. Küçükken annemin, babamın öleceğini düşünür, gözlerim dolar, ağlardım. Hatta ilk okula giderken, belki bugun babası vefat eden arkadaşımla bir gün babalarımızın vefat edeceğini konuşup, duygulanmışızdır.
İşte aradan yıllar geçti, zamanında düşüncesi bile korkuttuğu anı yaşayacağımız zamana gelmişiz. Sanırım ilk defa eski bir dostumun babası vefat etti. Annem arayıp “Hüseyin amcan vefat etmiş” deyince, çocukluğumdan birkaç parça kopmuş gibi hissettim. Birlikte tatillere gittiğimiz, havuzda deve güreşi yaptığımız, hikayeler dinlediğimiz adam, bugun karşımda musallada yatıyor, sonrasında ise en çok sevenleri tarafından defnediliyordu.
O an çok tuhaf değil mi ya? Seni en çok sevenler, seni toprağın altına hızlıca gömmeye çalışıyor. Hızlı, hızlı..
Sonra en yakınlar, herkesten biraz daha fazla kalıyor. Sonra, yalnız olarak kalıyordu.
Sebahat teyze çok üzgündü. Canı, kaç yıllık eşi. Her anında yanında olan, güzel insan. O bile kalamadı yanında. Kalsa napacaktı ki zaten?
Artık kısa süreli ayrılık zamanı başlamıştı. Ama belki o da inanıyordu, Cennet’te güzel yerlerde, arsa çevirecek ve onu bekleyecekti eşi.
Ne olursa olsun ölüm soğuk. Ölüm, Peygamberi ağlatan olay. Ama ehli iman için kurtuluş kapısı işte. Sonsuz huzurun başlangıcı.
Allah annesi babası Cennete göçmüş herkese sabır versin. Haydi tüm ölmüşlerimizin ruhu için bir Fatiha okuyalım.
Ve unutmayalım;
Şuan bizi en çok sevenler sadece herkesten biraz daha mezarında kalacak.
Unutmayalım ;
Allah’ın hâtırı tüm hatırlardan üstündür. Biz bir seçim yapacaksak eğer, her zaman Allah’ın hatırını seçelim. Çünkü herkesin gittiği yerde yine yanımızda O(c.c) kalacak.
Unutmayalım;
Herkes seni var olduğun için sevdi. O(c.c.) seni sevdiği için var etti..
Vesselam..
Read more
Takip Şart <span class="emoji emoji1f449"></span>🏻@annemdenetimde Sağlıklı bir yaşam sadece sağlıklı beslenerek olmuyor. Ne kadar ...
Media Removed
Takip Şart 🏻@annemdenetimde Sağlıklı bir yaşam sadece sağlıklı beslenerek olmuyor. Ne kadar sağlıklı yaşamaya çalışsak da özellikle kozmetik ürünlerinde daha güzel bir görüntüyü verecek ürünler ön plana çıkıyor. Bugün sizlere ülkemizde yapılan bilimsel bir çalışmayla ilgili ... Takip Şart 👉🏻@annemdenetimde
Sağlıklı bir yaşam sadece sağlıklı beslenerek olmuyor. Ne kadar sağlıklı yaşamaya çalışsak da özellikle kozmetik ürünlerinde daha güzel bir görüntüyü verecek ürünler ön plana çıkıyor. Bugün sizlere ülkemizde yapılan bilimsel bir çalışmayla ilgili bilgi vereceğim. Yapılan bir piyasa çalışmasında 10 farklı renkteki ojelerde kurşun ve kadmiyum içerikleri kontrol edilmiş. Çıkan sonuçların bir kısmı kozmetik yönetmeliğinin belirlediği limit değerlerin üzerinde çıkmış. En fazla kurşun miktarı sırasıyla Siyah, Bordo, Koyu Pembe ve Açık Pembe renk ojelerde çıkarken en fazla kadmiyum miktarı ise sırasıyla Açık Pembe, Bordo, Koyu Pembe ve Sedef renginde ojelerde tespit edilmiş. Daha yeni doğmuş bebeklere bile oje sürebilen bir toplum olduğumuzu düşündüğümüzde farkında olmadan çocuklarımızı ağır metal toksitesi ile baş başa bırakıyoruz. Yetişkinlerde de durum farklı değil. Sağlıklı beslenerek toksinlerden uzak yaşamaya çalışan kişiler fark etmedikleri toksinkeri bu şekilde vücutlarına almış oluyorlar. Kurşun, insan metabolizması ve ekolojik sisteme en önemli zararı veren ilk metal özelliğini taşımaktadır. Çocuklar üzerinde yapılan araştırmalarda kanda kurşun miktarı arttıkça IQ seviyesinin düştüğü tespit edilmiştir. Dünya Sağlık Örgütü sınıflandırmasına göre kurşunu 2. sınıf kanserojen gruptadır. Kana karışan kurşun kemiklere ve diğer organlara yayılmaktadır. Kemiklerde biriken kurşun zamana bağlı olarak çözünerek böbreklerde tahribata neden olur. Beyin ve sinir sistemi fonksiyonlarının bozulmasına sebep olur. Kadmiyumun ise suda çözünürlüğü yüksektir. Bu nedenle bitki ve deniz canlıları tarafından biyolojik sistemlere alınır. Kadmiyum ve bileşikleri genellikle böbrekler ve karaciğerde birikirler ve ilerleyen yaşlarla böbreklerdeki birikim yüksek tansiyona da sebep olabilmektedir. Kronik kadmiyum zehirlenmesinde ortaya çıkan en önemli etki akciğer ve prostat kanseridir. Kemik erimesi, kansızlık, diş dökülmesi ve koku duyumunun yitirilmesi önemli etkilerindendir. Dünya Sağlık Örgütü sınıflandırmasına göre kadmiyum 1. sınıf kanserojen gruptadır. Lütfen birbirimizi bu konuda bilinçlendirelim. Burnunuzun dibindeki en basit toksinleri görmezden ge
Read more
Loading...
Bugün, 8 Mayıs Dünya Yumurtalık Kanseri Günü! Yumurtalık dokusu yapısı gereği bir çok farklı ...
Media Removed
Bugün, 8 Mayıs Dünya Yumurtalık Kanseri Günü! Yumurtalık dokusu yapısı gereği bir çok farklı hücre barındırmaktadır. Bu hücrelerde kontrolsüz bölünme ve çoğalmanın meydana gelmesi sonucunda yumurtalıklarda tümör oluşumu meydana gelmektedir. Yumurtalık kanserlerinin %5-10 ... Bugün, 8 Mayıs Dünya Yumurtalık Kanseri Günü!

Yumurtalık dokusu yapısı gereği bir çok farklı hücre barındırmaktadır. Bu hücrelerde kontrolsüz bölünme ve çoğalmanın meydana gelmesi sonucunda yumurtalıklarda tümör oluşumu meydana gelmektedir. Yumurtalık kanserlerinin %5-10 kadarının genetik nedenlerle oluştuğu bilinmektedir. Bu nedenle, birinci derece akrabalarında meme, yumurtalık ve rahim içi kanseri olan kadınlar risk grubunda yer almaktadır. Ayrıca, yumurtalık kanserlerinin %75 gibi bir sıklıkla menopoz sonrasında görüldüğü ifade edilmektedir.
Yumurtalık kanserinden korunmak için tüm kanser türlerinde olduğu gibi özellikle sigara ve alkol gibi kanser yapıcı maddelerden uzak durmak, beslenmemize dikkat etmek ve düzenli olarak kontrol yaptırmak şart. Erken evrede belirti vermeyen yumurtalık kanserleri daha ilerleyen dönemlerde iştahsızlık, hasta olmak ya da hasta hissetmek, kabızlık, yorgunluk, nefes darlığı ya da karın bölgesinde farkedilebilir şişkinlik gibi belirtilerle kendini göstermektedir (Kaynak: Acıbadem Sağlık Grubu). Daha kapsamlı bilgiye doğru ve güvenilir bilginin adresi KansersizYaşamTV'den ulaşabilirsiniz: http://kayd.tv/yumurtalik-kanseri

Düzenli kontrollerinizi, beslenmenize özen göstermeyi ve alkol ve sigaradan uzak durmayı ihmal etmeden; farkında ve sağlıklı bir yaşam geçirmeniz dileğiyle…
#kansersizyasam #yumurtalikkanseri #8mayis #kayd #farkindalik #overiancancer #awareness #tedavi #treatment
Read more
Eski aşıklar,mektupları ve başucumdan notları. H.Avni & Gülsen... "Sahaftan mektuplar alıp ...
Media Removed
Eski aşıklar,mektupları ve başucumdan notları. H.Avni & Gülsen... "Sahaftan mektuplar alıp okumak kimin aklına gelir?" Bir şarkın olsun,senin olsun. Tek parfümün olsun.Özdeşleşmek iyidir.Dünya bu,illa ki tek sen kullanmayacaksın.Öyle sana ait olsun ki,yabancıda duyanın ... Eski aşıklar,mektupları ve başucumdan notları.
H.Avni & Gülsen...
"Sahaftan mektuplar alıp okumak kimin aklına gelir?"
Bir şarkın olsun,senin olsun.
Tek parfümün olsun.Özdeşleşmek iyidir.Dünya bu,illa ki tek sen kullanmayacaksın.Öyle sana ait olsun ki,yabancıda duyanın gözü seni arasın.Bir yakın arkadaşın olsun.Düşün,kalkın.Birbirinizi toparlayın."şanssızlığınıza”gülün,ağlayın.
Bir tane aşkın olsun.Bir dönem sevmiş ol,bi dönem nefret etmiş.Her şey küllendikten sonra tebessümle hatırla.
Bir evlat edin.Kedi olur,bir köpek de.Kapını aç.Senden olmayan ilgine,bakımına muhtaç bir kalbin atışlarını ellerinde hisset.Bir canlının hayatını değiştirmek acayiptir.Birinin kahramanı olmak istersen,böyle bi fırsat olamaz.Sevmek güzel.Ve her koşulda sevilmek.
Hep oku,bir hikaye seni etkileyene kadar.Bulduğun hikaye senin. Beğenmediğini yırt,sevdiğin yerleri yıldızlarla donat.Baş ucunda dursun.Belki biri gizlice sayfaları keşfeder.Seni daha iyi tanıma imkanı olur.
Salaş bir restaurant edin. Patronundan garsonuna kadar tanı. Sana daima yer açacakları kadar müdavimi ol.
Bir hobin olsun,onunla övün.En iyi yaptığın şey olsun.İnsanlar şaşırsın.Senin için çocuk oyuncağı olsun.
Bir şey iste.İmkansız olsun.Koş.Yorul.Dene.Uykuların kaçsın.Düşündükçe heyecanın artsın.Ne ise bu istediğin,aşk da olur iş de.Yeter ki gece yattığında “elimden geleni yaptım”de.Bazen kazanamamış olsan da, yapabileceklerinin ya da çok istemenin limitini görmek de zaferdir.
Vakit ayırdığın bir ailen olsun.Yarın kaybettiğinde pişmanlık duymayacağın.Geri getirmeye gücünün yetmedikleri içinse,kıymet bil.Kalp krizi dediğin kaç saniye? Kalp kırma.
Sınırların olsun aşılamayacak.Herkes bilsin.
Bir alanın olsun metre karesi dert değil. Kapısını kapattığında sen olabildiğin.Güçsüzlüğünü yaşayabildiğin ve daha güçlü kalkabildiğin.İnsan en çok kendini özler çünkü.
Bir sevdiğin olsun tabi.Belki şartlar hayallerindeki gibi olmaz ama bir şeyleri birlikte var etmenin tadı başka.Para amaç değil,araç olsun mutluluğuna.Olmadığı zamanda elindekini cömertçe paylaşabil.En çok onunla gül.Muhabbet edebil.İlişkini kıyaslama.Sonuna kadar güven.Bir gün kırılırsa,kalp yenisini inşa eder.
Yapın olsun.Her seferinde kalp yenisini inşa eder...❤
Read more
Hayal kurmanın ve düşlerin mucizevi gücüne inanırım. Çağımıza katlanabilmenin en güzel yoludur ...
Media Removed
Hayal kurmanın ve düşlerin mucizevi gücüne inanırım. Çağımıza katlanabilmenin en güzel yoludur onlar. Her türlü kötülüğün, kokuşmuşluğun cirit attığı bir dünyada düşlere sığınarak kendi harikalar diyarını yaratabilme özgürlüğüne sahipsin. Ve dünyada hiçbir şey bu özgürlüğü elinden ... Hayal kurmanın ve düşlerin mucizevi gücüne inanırım. Çağımıza katlanabilmenin en güzel yoludur onlar. Her türlü kötülüğün, kokuşmuşluğun cirit attığı bir dünyada düşlere sığınarak kendi harikalar diyarını yaratabilme özgürlüğüne sahipsin. Ve dünyada hiçbir şey bu özgürlüğü elinden alabilecek güce sahip değil
Beynini sadece ihtiyaç olduğunda kullanmak müthiş bir aptallıktır. Hem bir yerden sonra gerçeklik bence onu da sıkacaktır. Ara sıra salıverin zihninizi aylak aylak dolaşsın düşler diyarında…
Birçok başarının yolu da düşlerden geçer.
Önce düşlersin, sonra neden olmasın dersin, sonra peşinden gidersin ve elde etme olasılığın yüksektir. Başarısız da olabilirsin ama en azından sonuna kadar peşinden gitmişsindir. O yolu bilirsin, düşlerinde gittiğin o yoldan geçersin. İşte bu bile büyük bir mutluluktur.
Düşlerine giden yolda sana hayalperest diyenler, şevkini kırmaya çalışanlar olacaktır. Sonra bir bakmışsın senin düşlerin onların gerçekleri olmuş İşte bu yüzden düşlerinden kimseye bahsetme. Bırak sende gizli kalsın. Orası senin harikalar diyarın unutma! Sadece güzelliklerin olduğu bir dünya.
Sana bu yolda eşlik edecek ezgilerin olsun. Sadece senin dünyana ait, senin hikayelerine ait ezgiler. İçinde güzel cümleler olsun. Umut olsun, barış olsun, aşk olsun.
Çoğu zaman da düşlerini gerçekleştirmeyi düşünmezsin bile. Sana keyif veren hayal kurmanın, düşlemenin kendisidir. Bir yere varmanın değil yolda olmanın güzelliği gibi bir şey… Sanki gerçekleşirse bütün sihir bozulacak gibi hissedersin. Kimse o dünyayı bilmesin, görmesin istersin.
Herkes düşleri kadardır. Kimilerinin de düş dünyası harikalar diyarı değildir. Bazılarınınki kötülükler diyarıdır. Hayatın içinde aldığınız tavırlar, yaptığınız eylemler daima düşlerinizde yarattığınız o dünyadan bir parça taşır.
Düşlemek.Her an, her yerde, her halde
Düş kurmak için paraya, rahat bir yatağa ya da güçlü bir bedene ihtiyaç yoktur. Bazen yalnızlıktır ihtiyacınız olan, bazen hiç bitmesin dediğiniz uzun bir yol, bazen çakıllarla kaplı bir toprak, bazen mavilik, bazen yıldızlı bir gökyüzü.Nefes aldığınız sürece her koşulda size ait kendi düş bahçenizi kurabilirsiniz.
Hayallerin olmadığı hayat kim bilir ne sıkıcı olurdu.
Read more
Loading...
YENİ! KAN SOYU - KISIM II - DOĞRULUK KILICI SERİSİ 3 & TERRY GOODKIND BÜYÜCÜLERİ YOK ETMEYE YEMİNLİ ...
Media Removed
YENİ! KAN SOYU - KISIM II - DOĞRULUK KILICI SERİSİ 3 & TERRY GOODKIND BÜYÜCÜLERİ YOK ETMEYE YEMİNLİ KAN SOYU BU SEFER KAHLAN’IN PEŞİNDE! Eski ve Yeni Dünya’da güç dengeleri sürekli değişirken Kâhinler Sarayı’nın başına yeni bir Başrahibe geçer. Richard hiç beklenmedik müttefikler ... YENİ!

KAN SOYU - KISIM II - DOĞRULUK KILICI SERİSİ 3 & TERRY GOODKIND

BÜYÜCÜLERİ YOK ETMEYE YEMİNLİ KAN SOYU BU SEFER KAHLAN’IN PEŞİNDE!

Eski ve Yeni Dünya’da güç dengeleri sürekli değişirken Kâhinler Sarayı’nın başına yeni bir Başrahibe geçer. Richard hiç beklenmedik müttefikler kazanırken kadim bir sırrı çözebilmek için hayatını riske atar. Ancak Richard’ın aklında ve yüreğinde tek bir soru vardır: Bütün dünyayı kötülüğün pençelerinden kurtarmaya çalışırken en sevdiklerini kurtarmaya gücü yetebilecek mi?

Dünyanın öbür ucundaki İmparatorluk Düzeni önüne çıkan her şeyi yok ederek ilerlerken Richard kendini tam anlamıyla kuşatılmış ve kimseye güvenemez bir halde bulur. “Doğruluk Kılıcı serisini kesinlikle kaçırmamalısınız.” SF Reviews “Terry Goodkind, ilk sayfasından itibaren inanılır, özlü ve heyecan verici bir roman yazmış.”
Fantasy Book Review “Harika karakterler, güçlü bir hikâye ve unutulmayacak sahneler.”
Gordon R. Dickson “Terry Goodkind okurlarını bir efsunun içine çekip kurtulmalarına imkân tanımıyor.”
Publishers Weekly “Pek çok zengin detayla taçlandırılmış bir dünya ve harika kurgulanmış karakterler fantastik edebiyat okurlarını cezbedecek.”
Library Journal “Doğruluk Kılıcı serisini okumaya başlayanlar bir daha ellerinden bırakamayacaklar. Büyüleyici!”
Romantic Times “Romanın karakterleri ve dünyaları Terry Goodkind’la âdeta gerçek bir hayat bulmuş.” Roland Green “Bu kitap yazarın şöhretini ileriye taşıyor. Bunun için gereken bütün unsurlara sahip; sempatik bir kahraman, güzel ve gizemli bir kadın, bütün dünyayı ele geçirmeye çalışan bir cani, artık eski gücü kalmayan bilge bir büyücü, iyilerin ya da kötülerin tarafını tutanlar, canavarlar, büyü ve sıradışı kültürler… Goodkind orijinal bir hikâyeyle karşımızda.”
Science Fiction Chronicle “Karakterler ve dünyaları sayfaları çevirdikçe âdeta canlanıyorlar. Goodkind harika bir iş çıkarmış.”
Booklist
Özgün Adı: Blood of the Fold
Çeviri: M. Kerem Sanatel
Tür: Fantastik Roman
Sayfa: 408
Satış Tarihi: 22 Mayıs
İncelemek ve satın almak için: https://buff.ly/2GnWwkc
Read more
Ey Ölümsüz Atam, Birinci vazifem, Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyetini, dünya durdukça ...
Media Removed
Ey Ölümsüz Atam, Birinci vazifem, Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyetini, dünya durdukça korumak ve savunmaktır. Varlığımın ve geleceğimin temeli budur. Bu temel benim en değerli hazinemdir. İlerde de beni bu hazineden yoksun bırakmaya çalışacaklar, içerde ve dışarıda kötülüğümü ... Ey Ölümsüz Atam,

Birinci vazifem, Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyetini, dünya durdukça korumak ve savunmaktır. Varlığımın ve geleceğimin temeli budur. Bu temel benim en değerli hazinemdir. İlerde de beni bu hazineden yoksun bırakmaya çalışacaklar, içerde ve dışarıda kötülüğümü isteyenler olacaktır. Bir gün bağımsızlığımı ve Cumhuriyetimi savunmak zorunda kalırsam, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağım durumun imkan ve şartları hiç elverişli olmayan bir durumda karşıma çıkabilir. Bağımsızlığıma ve Cumhuriyetime kastedecek düşmanlar bütün dünyada benzeri görülmemiş bir yenginin temsilcisi olabilirler.
Zorla ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi doğrudan doğruya düşman idaresi altına düşmüş olabilir. Bütün şartlardan daha elem verici ve daha kötü olmak üzere memleketin içinde iktidara sahip olanlar, gaflete düşmüş, doğru yoldan sapmış ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri kendi çıkarlarını , yurdu ele geçirmiş olan düşmanların siyasi emelleriyle birleştirebilirler. Millet yoksulluk ve sıkıntılar içinde harap ve bitkin düşmüş olabilir.
İşte bütün bu hallerde ve bu şartlar altında bile vazifem, Türk Bağımsızlığını ve Cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğum kudret, damarlarımdaki asil kanda mevcuttur. .

#19mayıs1919 #19mayisgenclikvesporbayrami #mustafakemalataturk
Read more
Sümer tabletlerindeki bilgiler, insanlık tarihindeki aydınlatılamamış her şeye ışık tutabilir ...
Media Removed
Sümer tabletlerindeki bilgiler, insanlık tarihindeki aydınlatılamamış her şeye ışık tutabilir mi? Bugün varlığı kabul edilmek üzere olan PlanetX/Nibiru tarihi yeniden yazabilir mi? Dünya tarihindeki eksik Nibiru’nun sakinleri Anunnakiler mi? İçinde yaşadığımız evren, üzerinde ... Sümer tabletlerindeki bilgiler, insanlık tarihindeki aydınlatılamamış her şeye ışık tutabilir mi? Bugün varlığı kabul edilmek üzere olan PlanetX/Nibiru tarihi yeniden yazabilir mi? Dünya tarihindeki eksik Nibiru’nun sakinleri Anunnakiler mi?
İçinde yaşadığımız evren, üzerinde yaşadığımız dünya ve bedenimiz hakkında bildiklerimiz hala çok sınırlı... Bilim adamları bu bilinmeyen boşluklar hakkında kesin bilgiye ulaşmaya çalışırken bizler günlük hayatın içinde bunlar üzerine fazla kafa yormadan yaşamımızı sürdürüyoruz. Örneğin Mısır piramitlerini kim yaptı, gerçekten ne zaman yapıldı, uzayda başka uygarlıklar var mı, son 500 yılda insanlık nasıl bu kadar hızlı gelişti, DNA’mızın henüz keşfedilmeyen yüzde 97’lik kısmı ne işe yarıyor diye pek de düşünmüyoruz.
Bir de insanlık tarihindeki “eksik parça”nın Anunnakiler olduğunu öne süren araştırmacılar ve bilim adamları var. Onların teorisine göre kadim geçmişte insan suretinde betimlenen tanrı ve tanrıçalar aslında dünyaya gelmiş bir uzaylı türüydü; yani Anunnakiler... Güneş sisteminin en dış gezegeni olan, bugünlerde keşfedilmeyi bekleyen Niburu gezegeninden (PlanetX) geliyorlardı ve aynı tohumdan gelmemiz sebebiyle bizlerden uzun boyları ve uzun yaşamları dışında fiziksel olarak pek farkları olmayan Anunnakiler teknolojik olarak çok gelişmişlerdi. Sahip oldukları teknoloji onları tanrılaştırmamıza vesile olmuştu. Henüz çözemediğimiz tüm gizemlerin nedeni de onların bu ileri teknolojiyi dünyada kullanmış olmalarıydı.
Bu iddia bugüne kadar bize öğretilen ve inandığımız her şeyi derinden sarstığı için insan önce “Yok artık!” deyip geçmek istiyor. Ama bu teoriyi destekleyenler belgeleri ile konuşunca dönüp bakmamak olmuyor. Gök Türk de onlardan biri... Yakın zamanda “Sümerlerin Göksel Ataları Anunnakiler” adıyla üçüncü kitabını yayınlayan, sık sık eğitimler düzenleyen ve gerek bilgisayar başında gerekse seyahat ederek aralıksız araştırma yapacak kadar bu işe gönül vermiş olan Gök Türk ile Anunnaki teorisini ve bu bilginin bizi neden ilgilendirdiğini konuştuk. Araştırmacı @gokturkramu @yaprakc ‘nin sorularını yanıtladı. Röportajın tamamı Pozitif’te... #pozitif #pozitifdergisi #annunaki #annunnakiler #dna #gokselatalar
Read more
. Yani, bak, büyük kalabalıkların ortasında, insan denilen sosyal mahluk, kendi... Kendi iç ...
Media Removed
. Yani, bak, büyük kalabalıkların ortasında, insan denilen sosyal mahluk, kendi... Kendi iç dünyasının mahbusu halinde, şifasız bir yalnızlığa mahkûm. Anlatabiliyor muyum? Bu... Bu egosantrik insan telakkisi, bütün aşkları anlamsızlığa düşüren ve kine çeviren ters bir disiplin ... .
Yani, bak, büyük kalabalıkların ortasında, insan denilen sosyal mahluk, kendi... Kendi iç dünyasının mahbusu halinde, şifasız bir yalnızlığa mahkûm. Anlatabiliyor muyum? Bu... Bu egosantrik insan telakkisi, bütün aşkları anlamsızlığa düşüren ve kine çeviren ters bir disiplin doğurmuştur. Yalnızım, evet, herkes yalnızdır, yalnızız. Bunun geçen asırdaki edebiyatı çok zengin. Hatta unutulmuş bir temdir artık. Fakat unutulması, halledildiğini göstermez. Bütün ithilaflarımızda yalnızlıklarımız çarpışıyor. Hatta kendi kendimizle mücadelelerimizde bile kendilerimiz -çünkü bak, iki "kendi" var içimizde- birbirine karşı yalnızdır.
.
.
.
Ey bahtsız! Tarihinin hiçbir devrinde kendine bu kadar yabancı, bu kadar hayran ve düşman olmadın. Laboratuvarında aradığın, incelediğin, oyduğun, dibine indiğin, sırrını deştiğin her şey arasında, yalnız, ruhun yok. Onu beyin hücrelerinin bir üfürüğü sanmakla başlayan müthiş gafletin, otuz yıl içinde gördüğün iki muazzam dünya harbinin kin ve gözyaşı çağlayanlarında en büyük dersi arayan gözlerine bir körlük perdesi indirdi. Bırak şu maddeyi, boğ şu ölçü dehanı, doy şu matematik ve fizik tecessüsüne, kov şu kemiyet fikrini, dal kendi içine, koş kendi kendinin peşinden, bul onu, bul kendini, bul ruhunu, bul, sev, bil, an, gör, kendi içinde gör Allah'ını. Kendine dön, kendine bak, kendine gel.
.
#peyamisafa #yalnızız #okudum #kitaplığım #kitaplık #kütüphane #alıntılar #kitapalıntıları #edebiyat #instabook
Read more
Yaşamak şakaya gelmez, büyük bir ciddiyetle yaşayacaksın  bir sincap gibi mesela, yani, yaşamanın ...
Media Removed
Yaşamak şakaya gelmez, büyük bir ciddiyetle yaşayacaksın  bir sincap gibi mesela, yani, yaşamanın dışında ve ötesinde hiçbir şey beklemeden,  yani bütün işin gücün yaşamak olacak. Yaşamayı ciddiye alacaksın, yani o derecede, öylesine ki, mesela, kolların bağlı arkadan, sırtın ... Yaşamak şakaya gelmez,
büyük bir ciddiyetle yaşayacaksın  bir sincap gibi mesela,
yani, yaşamanın dışında ve ötesinde hiçbir şey beklemeden,  yani bütün işin gücün yaşamak olacak.
Yaşamayı ciddiye alacaksın,
yani o derecede, öylesine ki,
mesela, kolların bağlı arkadan, sırtın duvarda, yahut kocaman gözlüklerin, beyaz gömleğinle bir laboratuvarda insanlar için ölebileceksin,  hem de yüzünü bile görmediğin insanlar için, hem de hiç kimse seni buna zorlamamışken,
hem de en güzel en gerçek şeyin yaşamak olduğunu bildiğin halde.
Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı,
yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin,  hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil, ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için,  yaşamak yanı ağır bastığından. Diyelim ki, ağır ameliyatlık hastayız,
yani, beyaz masadan,
bir daha kalkmamak ihtimali de var.
Duymamak mümkün değilse de biraz erken gitmenin kederini
biz yine de güleceğiz anlatılan Bektaşi fıkrasına, hava yağmurlu mu, diye bakacağız pencereden,
yahut da sabırsızlıkla bekleyeceğiz
en son ajans haberlerini.
Diyelim ki, dövüşülmeye deşer bir şeyler için,  diyelim ki, cephedeyiz.
Daha orda ilk hücumda, daha o gün
yüzükoyun kapaklanıp ölmek de mümkün.
Tuhaf bir hınçla bileceğiz bunu,
fakat yine de çıldırasıya merak edeceğiz belki yıllarca sürecek olan savaşın sonunu.
Diyelim ki hapisteyiz,
yaşımız da elliye yakın,
daha da on sekiz sene olsun açılmasına demir kapının.
Yine de dışarıyla birlikte yaşayacağız,
insanları, hayvanları, kavgası ve rüzgarıyla yani, duvarın ardındaki dışarıyla.
Yani, nasıl ve nerede olursak olalım
hiç ölünmeyecekmiş gibi yaşanacak... Bu dünya soğuyacak, yıldızların arasında bir yıldız, hem de en ufacıklarından, mavi kadifede bir yaldız zerresi yani, yani bu koskocaman dünyamız.
Bu dünya soğuyacak günün birinde,
hatta bir buz yığını
yahut ölü bir bulut gibi de değil,
boş bir ceviz gibi yuvarlanacak  zifiri karanlıkta uçsuz bucaksız.
Şimdiden çekilecek acısı bunun,
duyulacak mahzunluğu şimdiden.
Böylesine sevilecek bu dünya "Yaşadım" diyebilmen için...
Read more
Günaydın, mutlu günler... Afrika Atasözleri ders gibi <span class="emoji emoji1f604"></span> · Filden büyük bir şey varsa, o da ormandır. · ...
Media Removed
Günaydın, mutlu günler... Afrika Atasözleri ders gibi · Filden büyük bir şey varsa, o da ormandır. · Aslan, ceylan, sırtlan, zebra yan yana koşuyorsa Orman yanıyor demektir. · Kertenkeleden korkan iguananın çocuğu olmaz… · Doğum yapmak kemikleri güçlendirir… (Zulu atasözü) · ... Günaydın, mutlu günler... Afrika Atasözleri ders gibi 😄
· Filden büyük bir şey varsa, o da ormandır.
· Aslan, ceylan, sırtlan, zebra yan yana koşuyorsa Orman yanıyor demektir.
· Kertenkeleden korkan iguananın çocuğu olmaz…
· Doğum yapmak kemikleri güçlendirir… (Zulu atasözü)
· Her sarmaşığa güvenme.
· Bindiğin dalı altında aslan yoksa kes
· Uygarlıktan uzak dur filim yaparlar ananı…
· Vücudunun düzgün gömülebilmesini istiyorsan geceleri fil yolunda dolaşma
· Saklanabileceğin ağacı gör ama en yakın ağaca koş…
· Her siyah beyaz görünen zebra olmayabilir
· Ok atanın taş bileyenindir· Ayağını her deliğe uzatma
· Her kim ki korkmadan aslanla boğuşmak ister salak demektir
· Yolla starvin marvin‘i south park‘a, getirsin manyak hindileri sabah kahvaltısına.
· Yanındaki salaksa ölürsün çok akıllıysa da ölürsün.
· Çok hızlı koş ki uygarlıkta da para kazanabilesin
· Kaşınmak istemiyorsan evinin kapısını açık bırakma
· Beyaz adam istediği yere giderim derse doğrudur ancak arkada kalman iyidir.
· Maymunlar da ağaçtan düşer
· Bir panteri asla kuyruğundan tutma Tutarsan da sakın bırakma
· Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı. Biz onu çocuklarımızdan ödünç aldık.
· Bilge her şeyi bilmez, sadece ahmaklar her şeyi bilir.
· Kuşun öttüğü yerde huzur, havalandığı yerde ölüm vardır. · Aslan bile kendini sineklerden korumak zorundadır.
· Beyaz adam davul çalmaktan anlamaz. Sadece gelecekleri çalmaktan anlar.
· Sular yükseldikçe balıklar karıncaları yer, sular çekildikçe de karıncalar balıkları yer. Kimse bu günkü üstünlüğüne gücüne güvenmemeli… Çünkü kimin, kimi yiyeceğine, suyun akışı karar verir…
· Bizim topraklarımız onların incili vardı. Gözümüzü kapatıp okutturdular, gözlerimizi açtık: şimdi bizim incilimiz onların toprakları var.
· Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır, en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini; yoksa öleceğini bilir. · Yüzümüzün ve gözlerimizin rengi ne olursa olsun, gözyaşlarımızın rengi aynıdır.
Read more
Good Night Gece Bunyonu (Bir Çift)<span class="emoji emoji1f463"></span> Fiyati Sadece 34.90₺ Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Yanlış ...
Media Removed
Good Night Gece Bunyonu (Bir Çift) Fiyati Sadece 34.90₺ Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Yanlış hizalanmış ayak başparmaklarını düzeltir. Bu işlemi yaparken, yumuşak süngerli bir destek ile başparmağı sabitleyerek ve bir velkro bant sayesinde parmağı normal pozisyona doğru ... Good Night Gece Bunyonu (Bir Çift)👣 Fiyati Sadece 34.90₺
Whatsapp Sipariş 0551 553 1127

Yanlış hizalanmış ayak başparmaklarını düzeltir.
Bu işlemi yaparken, yumuşak süngerli bir destek ile başparmağı sabitleyerek ve bir velkro bant sayesinde parmağı normal pozisyona doğru iterek yapar.
Gece uyku esnasında kullanılır. Gece bunyonu gün boyu yaşadığınız ağrıların azalmasına yardımcı olur ve dinlenmesine olanak sağlar.
Ayrıca bir sonraki gün için ayak baş parmaklarınızı hazırlamaya yardımcı olur.

Ertesi gün için baş parmaklarınızı hafifçe gerdirerek hizalamaya yardımcı olur. Rahat güvenli ve sonderece kullanışlı bir gece atelidir

Dünya çapında ortopedik cerrahların kullandığı atellerle aynıdır.

Kullanım şekli :

1- Ön baş parmağının iç kısmına gelecek şekilde süngeri plastik ile parmak arasına koyduktan sonra uygulayınız.

2- Ayak baş parmağında hangi ayağa takılacak olması için plastik kısımlardaki R ( SAĞ ) ve L ( SOL ) yazılarına uygun olarak yerleştirme yapın.
3- Cırt aracılığı ile gerdirme işlemini yaparak kayış kısmını gerin ve sıkı bir şekilde diğer kısma yapıştırın.
4- Kayışın sıkılma esnasında dikkat edilmesi gereken husus, baş parmağın baskı sonucu gerilmesine dikkat ediniz ve parmagı gerili şekilde hizalayın cırtı takınız.

5- İlk kullanımlarda biraz üst kısma baskı yapacaktır bunun iki sebebi vardır 1.si bu cihazı kullanırken yürüme işlevini yapmayınız sadece gece yatarken uykuda kullanıma uygun tasarlanmıştır. 2.si ilk zamnlarda bu şekilde rahatsızlıklar oluşur bu ayak alışma sonuna kadar devam edecektir alıştıktan sonra bu acıyı hissetmezsiniz bu acı gün boyu yürüme esnasında çektiğiniz acının kat kat düşüğüdür. Kısa zamanda Nordmende good night gece atelsiz uyuyamayacaksınız çünkü artık hem ağrılarınızın azalmasına yardımcı olacak hemde kullanımdan doğacak acılar oluşmayacak rahat kullanacaksınız.

Zamanla oluşacak kirlenme durumunda süngerler yıkanabilir yada nemli bezle silinebilinir, plastik kısımlar aynı şekilde silinir ve temizlenebilir.

Her gün oluşan ağrılarınızın azalmasına yardımcı olur.

Not: Sol ve Sağ Ayak için 2 adet olarak gönderilir.

Ürün Ebatı: 12cmx6cm   #geceateli #silikon #bunyon #halluxvallgus
#bunyonlumakara #pa
Read more
Benim günümü alışveriş merkezlerinde kampanyalarla, markaların %70’e varan indirimleriyle, ...
Media Removed
Benim günümü alışveriş merkezlerinde kampanyalarla, markaların %70’e varan indirimleriyle, altın-pırlantayla, kendi küçük dünyanızda sokup çıkarmak istemediğiniz mutfak ve ev işleri için küçük ev aletleriyle, kredi kartıma ek puanlarla, sokakta yarım ağız ‘Dünya Kadınlar Günü’nüz ... Benim günümü alışveriş merkezlerinde kampanyalarla, markaların %70’e varan indirimleriyle, altın-pırlantayla, kendi küçük dünyanızda sokup çıkarmak istemediğiniz mutfak ve ev işleri için küçük ev aletleriyle, kredi kartıma ek puanlarla, sokakta yarım ağız ‘Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun diyerek dağıttınız karanfillerle, özel kahvaltılar ve akşam yemekleri ile KUTLAMAYIN. Çiçeğinizi, çikolatanızı da kendinize saklayın.
Benim günümde emeğime değer verin, mobbing uygulamayın, yaşam hakkıma saygı gösterin…
Bana istediğim eşit ve özgür dünyada hak ettiğimi verin…
Ve siz canım kız kardeşlerim, gücünüzün farkına varın. Her başarılı kadının arkasında kendisi olduğunu unutmayın. Dünya kadının emeği ile, dünya biz sapasağlam ayaklarımızın üstünde durdukça, dünya biz haklarımıza sahip çıktıkça, dünya biz gücümüzü bilip birleştirince güzelleşir. Bunu unutmayın.
Öyle ağzınızı yaya yaya BAĞĞĞYAAANNNN demeyerek başlayın zira kibar olmuyorsunuz. Hadi bugün deneyin, hiç korkmadan KADIN diyerek gücünüzü, bağımsızlığınızı bilin.
Hayatımdaki bütün direnişçi, isyankar, inatçı, emekçi kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun! 8 Martın anlamının bilindiği, emeğe, kadına, direnişe saygılı bir dünya umuduyla.
YAŞASIN KADIN!
Read more
Tortum Şelalesi. Şu an bu sıcaklarda şelalenin altında yüzmek isteyenlerden beğeni bekliyoruz. ...
Media Removed
Tortum Şelalesi. Şu an bu sıcaklarda şelalenin altında yüzmek isteyenlerden beğeni bekliyoruz. Tortum Şelalesi; Tortum Gölü’nün Tev Vadisi’ndeki heyelan kütlesini aşarak dökülmesiyle oluşmuştur. 21 metre genişlik ve 48 metre yüksekliğe sahip şelale, üstte gökkuşağı, altta ... Tortum Şelalesi.
Şu an bu sıcaklarda şelalenin altında yüzmek isteyenlerden beğeni bekliyoruz.
Tortum Şelalesi; Tortum Gölü’nün Tev Vadisi’ndeki heyelan kütlesini aşarak dökülmesiyle oluşmuştur. 21 metre genişlik ve 48 metre yüksekliğe sahip şelale, üstte gökkuşağı, altta koca bir dev kazanı meydana getirmektedir. Erzurum her mevsim, farklı heyecanlar yaşayabileceğiniz, farklı güzellikler bulabileceğiniz bir şehirdir. Dünya’nın en büyük şelalelerinden biri olan Tortum Şelalesi bunu en iyi anlatan doğal güzelliklerden biridir. Yılın her mevsimi güzelliği ile ziyaretçileri büyüleyen Şelale, Şelalenin aktığı yere dipteki dev kazanına ise çok uzun, demir korkuluklu taş merdivenlerden inilmekte, diğer taraftaki merdivenleri takip ederek tekrar üst bölüme çıkılabilmektedir. Şelalenin önünde yer alan izleme balkonu, ziyaretçilerin ıslanma pahasına, büyük ilgisini çekmektedir. İzleme merdivenlerinin nefes darlığı ve kalp rahatsızlıklarını önlediğine inanılmaktadır. Uluslararası turizme açık bir alan olan Tortum Şelalesi, doğa tutkunlarını kendine hayran bırakan eşsiz bir güzellik sunar. Şelale, özellikle Mayıs ve Haziran aylarında bütün görkemiyle kendini gösterirken Haziran’dan sonra su miktarında azalma olmaktadır. Düşen su seviyesi de Tortum Şelalesi’ne farklı bir güzellik katmaktadır. Şelale ve çevresi, aynı zamanda önemli mesire alanlarından birini oluşturmaktadır. Tortum Şelalesi'ne 1952-1960 yılları arasında hidroelektrik santrali yapılmış ve Türkiye'nin elektrik arzına katkıda bulunmaya başlamıştır. Uzundere ilçesinde bulunan bu doğa harikası, Erzurum ilinin 100 km kuzeyinde, Uzundere ilçesine 16 km mesafede ve Tortum gülünün kuzey kenarında yer almaktadır. Kaynakça; (Erzurum Gezi Rehberi Kitabı Tablet İletişim Yayınevi)
Read more
Gezgin hikayelerinde bugün <span class="emoji emoji1f61a"></span> Alicia İspanyol güzeli. 21 yaşında ve üç ay öncesine kadar tek kelime ...
Media Removed
Gezgin hikayelerinde bugün Alicia İspanyol güzeli. 21 yaşında ve üç ay öncesine kadar tek kelime ingilizce bilmiyormuş. Hemşirelik mesleğini şöyle bir dondurma ihtiyacı duyunca ilk iş dünya haritasındaki en ucuz yerlerden biri olan Nepal’e bilet almak olmuş. Birkaç hafta boyunca ... Gezgin hikayelerinde bugün 😚 Alicia İspanyol güzeli. 21 yaşında ve üç ay öncesine kadar tek kelime ingilizce bilmiyormuş. Hemşirelik mesleğini şöyle bir dondurma ihtiyacı duyunca ilk iş dünya haritasındaki en ucuz yerlerden biri olan Nepal’e bilet almak olmuş. Birkaç hafta boyunca youtube’tan ngilizce öğrenmeye çalışmış. Asya’ya vardıktan sonra önce ispanyolca bilen arkadaşlar edinip sonra onlarla beraber hiç düşünmediği bir şey yapmış; Himalaya’lara tırmanmak! 5200 metre yüksekliğindeki Annapurna’ya tırmanmış ve sonra kimse onu tutamamış. Artık araba kullanmayacağından emin. “Yürüdüğümde toprağı hissediyorum” diyor. Etraftaki pek çok trekking rotasını da arşınlamış. Hatta öyle ki şimdi Kamino yolunu yürüyecek. Biz tanıştığımızda söylemese ingilizceyi üç gün önce öğrendiğini hiç anlamayacaktım. Cesaretine hayran kaldım. Bana da ilham verdi, Everest’e tırmanmaya karar verdim dermişim. Yok o kadar değil zaten istesek de gidemeyiz zira adam başı 500 bin dolar tutuyor Everest’e çıkmak. Büyük büyük dedemizin zengin olması lazım gelmekte. Hatta büyük büyük büyük dedemiz diyelim. Şakası bir yana sahiden de hazırlanıyorum Annapurna’ya. Hayatımda bir kere “sonunu öngörmediğim” bir hikayede olmayı istiyorum. Hazırlık için dağdan dönenlerden yürüyüşe uygun elbiseleri topluyorum. Tabii ki Avrupa’ya gidecek olan gezginlerin bu elbiselere ihtiyacı olmayacağı için isteyerek paylaşıyorlar. Alicia da bana dağ gözlüğü ve rüzgar montunu bağışladı... Çok heyecanlıyız efenim. Yarışmacılara başarılar bile diledik. 😇 #kathmandu #travel #nepal #gezginhikayelerindebugün #ilhamveriyorsaalgitsinfazlaşaapma #banailhamverenlereselamolsun #çingenelikkanımızdavar #turkishnomads #günbatımı #gezginkadinlar
Read more
Nikolay Leskov'un hikayelerini okumak için birçok neden: <span class="emoji emoji25aa"></span> Grotesk ve fantastik anlatımını süslediği ...
Media Removed
Nikolay Leskov'un hikayelerini okumak için birçok neden: Grotesk ve fantastik anlatımını süslediği renkli bir dil. Yarattığı dünyanın düşsel, büyülü ve mitsel ayrıksı bir dünya olması. Hikayelerini anlatırken masal (Skaz)ve anlatıcı tekniğini kullanması. Hikayelerinin ... Nikolay Leskov'un hikayelerini okumak için birçok neden: ▪ Grotesk ve fantastik anlatımını süslediği renkli bir dil.
▪ Yarattığı dünyanın düşsel, büyülü ve mitsel ayrıksı bir dünya olması. ▪ Hikayelerini anlatırken masal (Skaz)ve anlatıcı tekniğini kullanması.
▪ Hikayelerinin büyük bölümünün komik, çok sürükleyici ve gerçeküstü olması.
▪ Edebi dilden olduğu kadar da halk dilinden de yararlanması. ▪ Hikayelerinin sözlü anlatım geleneğine yaslanan, alegorik, çok-katmanlı, masalsı anlatım örneklerinin en güzellerinden olması. "Büyülü Gezgin" seçkisinde bunların bazılarının bulunması. (194 sayfalık uzun bir hikaye olan "Büyülü Gezgin" birden çok anlatıcının iç-içe geçen anlatımı ve müthiş üslubu ile okuduğum en güzel hikayelerden biridir)
▪ Anlatımı ve üslubu ile büyüleyen yazarlardan olması.
▪Bonus: Mtsensk İlçesi'nin Lady Macbeth'i. Okuyan Us Yayınevinin Ex-Libris serisinden 2012 yılında çıkmıştır.

Todorov Kafka için son fantastik edebiyat yazarı demiştir. Bence Kafka'da fantastik ve olağanüstü, sıradanlaşmış olağan olmuştur. (Okur Dönüşüm kitabının daha ilk sayfalarında Gregor Samsa'nın hamamböceğine dönüştüğünü yadırgamaz vs...) Todorov'a göre ise Fantastik Edebiyat Kafka ile biter. Fantastik anlatılar genel olarak doğal bir olaydan yola çıkarak doğaüstüne varırken, Kafka (Dönüşüm’ü masaya yatırarak)doğaüstü bir olaydan yola çıkarak anlatı boyunca bu doğaüstü hali doğallaştırmıştır. Fantastik türün sorunlaştırdığı karşıtlığı Kafka askıya almış ve fantastiğe son vermiştir.

Nikolay Leskov'da da fantastik olan olaylar, olgular ve durumlar olağanüstü olmaktan çıkar sıradanlaşır. Leskov'un Kafka'nın öncülü olduğunu düşünmekteyim.

Daha sonra Çin doğumlu İngiliz yazar Meryvn Peake adlı ilginç şahsiyet 1950 yılında edebiyat sahnesine çıkar ve daha herşeyin bitmediğini söyler. "Gormenghast Üçlemesi”yle fantezi edebiyata en lirik-satirik yapıtı armağan eder. Bu öyle bir eserdirki türler-ötesidir; ikinci bir benzeri yoktur.

P.S.: Walter Benjamin'in "Hikaye Anlatıcısı: Nikolay Leskov'un Eseri Üzerine Gözlemler" adlı müthiş incelemesi için bile bu kitap okunur.😄 #NikolayLeskov #BüyülüGezgin #OçarovannıyStrannik #everestyayınları #RusEdebiyatı #fantastikedebiyat
Read more
İsa doğduğunda gezegenimizde üç yüz milyon insan yaşıyordu. Günümüzde ise bu sayı yedi milyar. ...
Media Removed
İsa doğduğunda gezegenimizde üç yüz milyon insan yaşıyordu. Günümüzde ise bu sayı yedi milyar. Buna dakikada yüz elli altı insan ekleniyor. Peki dünya bu yükü kaldırmaya hazır mı? Bir adamın hafızası insanlığın kaderini değiştirebilir mi? Adını bilmiyordu. Nereden geldiği konusunda ... İsa doğduğunda gezegenimizde üç yüz milyon insan yaşıyordu. Günümüzde ise bu sayı yedi milyar. Buna dakikada yüz elli altı insan ekleniyor. Peki dünya bu yükü kaldırmaya hazır mı?
Bir adamın hafızası insanlığın kaderini değiştirebilir mi?
Adını bilmiyordu. Nereden geldiği konusunda hiçbir fikri yoktu. Neden Berlin’de olduğunu ya da neden bir metro istasyonunun tünellerinde uyuduğunu bilmiyordu. Sadece avucunda Noah yazılı bir dövme vardı, bu yüzden evsizler ona Noah diyordu. Kimliğine ulaşma çabası ise tam bir kâbusa dönecekti. 
Aynı anda Manila’da yeni bir grip salgını global boyutlara ulaşmakta ve on binlerce kişinin hayatına mal olmaktaydı. Gölgelerde ise radikal bir grup dünyanın kaderini değiştirecek bir planı gerçekleştirmeye hazırdı ve insanlığı kurtaracak anahtar kim olduğunu bile hatırlamayan Noah’nın elindeydi. “Sebastian Fitzek’in okuyucuyu tekrar tekrar şaşırtma, yanlış yollara sokma ve hiç beklemediği anda tüylerini diken diken etme konusunda eşine az rastlanır bir yeteneği var.”
Oldenburger Onlinezeitung “Yüksek gerilim hattında geçen bir roman, kanınızı donduracak.”
Münstersche Zeitung “Dünyanın sonuna dair okuduğum en etkileyici romanlardan biri. Kalbi zayıf olanlar okumamalı.”
Ici Paris “Fitzek Almanya’nın Stephen King’i.”
RTL “Günümüz sorunlarına ışık tutan, aynı zamanda hızlı temposuyla sizi etkisi altına alacak bir gerilim.”
Woman “Başta tanıdık gibi görünen ama daha önce girilmemiş alanlara girmeyi başaran ve insanı dünyanın gidişatını sorgulamaya iten bir roman.”
Ostsee-Zeitung “Kitabı elinizden bırakamayacaksınız.”
Kölnische Rundschau
Read more
Mutlu Pazarlar! Kadir Günü’müz mübarek olsun! Benim için dünyadaki en güzel çiçekle merhaba 🌞 <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 <span class="emoji emoji2764"></span>️ Ne ...
Media Removed
Mutlu Pazarlar! Kadir Günü’müz mübarek olsun! Benim için dünyadaki en güzel çiçekle merhaba 🌞 🏻 🏻 🏻 ️ Ne zamandır uzun yazmıyorsun diye mesaj gönderenler için ortaya karışık bir paylaşım geliyor, hazır olun! Belki duymuşsunuzdur son günlerde dünya çok ünlü, başarılı, milyonlarca ... Mutlu Pazarlar! Kadir Günü’müz mübarek olsun! Benim için dünyadaki en güzel çiçekle merhaba 🌞
🙏🏻
🙏🏻
🙏🏻
❤️
Ne zamandır uzun yazmıyorsun diye mesaj gönderenler için ortaya karışık bir paylaşım geliyor, hazır olun! 😅
Belki duymuşsunuzdur son günlerde dünya çok ünlü, başarılı, milyonlarca kişinin hayranlıkla baktığı tasarımcılar, şefler, sanatçıların intiharlarını konuşuyor. Allah rahmet eylesin, kimsenin o noktaya gelmemesini dilerim... 😔 Arkalarındansa şöyle tepkiler geliyor: ‘Ama nasıl olur? Instagram’da çok mutlu gözüküyordu, ne kadar aktifti, benim öyle bir işim olsa çok mutlu olurdum vs vs...’ Bir kez daha sosyal medyanın hayatımızı nasıl etkilediği tartışılıyor sonra. Bir insan profilinde hep mutlu şeyler paylaşıyor diye mutlu mudur? Özellikle bloggerların yarattığı o mükemmel gözüken ev, çocuklar, hayat ilüzyonu insanların psikolojilerini nasıl etkiliyor? Reklam olduğunu, bir ekiple çekilip, bir de üzerine photoshop gibi programlarla müdahaleler yapıldığını bir tek profesyonellerin anlayabildiği fotoğraflar her yerde, bunu gören çocuklar, genç insanlar nasıl bir algı ile büyüyor? .
.
.
Psikologlar hepimizin çok fazla baskı ve mesaj bombardımanı altında olduğumuzu ve bunun özellikle kişiliğini oluşturamamış kişileri psikolojik rahatsızlıklara yol açabilecek şekilde etkilediğini söylüyor. Tam da bu yüzden yine sosyal medyada birçok kurum ve kişi tarafından dürüstlük hareketi başlatıldı. Makyaj bloggerları makyajsız hallerini paylaşıyor, ünlüler #timeisup gibi özellikle kadınlara yönelik ayrımcılığı ifşa ediyor, Mayıs ayındaysa ‘Akıl sağlığı ayı’ çerçevesinde insanlar yaşadıkları ruhsal sorunları paylaşıp bununla mücadele eden ve belki destek alamayan kişilere ulaşmaya çalıştılar.
.
.
.
Benim de hala kendime çok yakın hissettiğim Lohusalık haftasında da anneler birbirleri ile daha çok iletişim kurup yalnız olmadıklarını fark ettiler. Hepsi çok umut verici fikirler, ben de çorbada tuzum olsun dedim. 🙋🏻‍♀️ Fotoğraf geçen haftadan; son 2 yıldır benimle olan lohusa topuzum, uykusuz gözlerim, kısaca ‘elime ne geçerse o’ adlı stilimin tatilde olduğumuz için biraz daha özen gösterilmiş hali... Gülümsüyorum ama... DEVAMI YORUMLARDA ⬇️⬇️⬇️
Read more
English, Türkçe - (Birds of Kyrgyzstan-3) My birthday present.World bird number: 3086 Birders ...
Media Removed
English, Türkçe - (Birds of Kyrgyzstan-3) My birthday present.World bird number: 3086 Birders know how difficult it is! I was so happy to find one during my expedition trip to Kyrgyzstan mountains with @kirgizistanikesfet. The tough bird of the Himalayas, Red-fronted Rosefinch. We ... English, Türkçe
-
(Birds of Kyrgyzstan-3) My birthday present.World bird number: 3086 Birders know how difficult it is! I was so happy to find one during my expedition trip to Kyrgyzstan mountains with @kirgizistanikesfet. The tough bird of the Himalayas, Red-fronted Rosefinch. We got it at 3500 meters on foot. It looks like an underripe strawberry which had sun light on one side! 🙂 -
(Kırgızistan kuşları-3) Dünya kertik no 3086: Kırmızı yüzlü Çütre. Bizim kuşçular pek bilmez, dünyadaki en zor bulunan Çütre türü. 5000 metreden daha yükseklerde yaşayabiliyor. Kışın da öteki dağ kuşlarının aksine aşağılara inmiyor ve çok nadir bulunuyor. Daha önce Himalayalar’da birkaç defa aramıştık ama sonuçsuz kalmıştı. Doğum günüme sürpriz oldu, Ala Tov dağlarına tırmanışımızın 3500 metresinde denk geldik. Boyu serçeden büyük. Düşünün gri dağlar arasında böyle bir canlı yaşıyor. Tek tarafı güneş görmüş, olgunlaşmamız çileği anımsattı bana ilk bulduğumuzda. Böyle zorlu bir hedefi doğum günümden bir gün önce görmüş olmak beni çok mutlu etti. Dahası, ekip arkadaşlarım @selcukorgen ve @marsmodada benim bu kuşları ne şartlar altında çektiğimi görüp bana bunun kuşun görüntüsünden çok daha etkileyici göründüğünü söylediler. İnsan içinde bulununca göremiyor, düşününce gerçekten o dağlara çıkmak, bunca çabayla bunları görmek… Her neyse, her yeni kuş insanı yeniden dünyaya getirmiş kadar resetliyor. Temizliyor. Herkesin doğum günü kutlu olsun. Ayrıca sevgili @yusra.geyikk ‘in de doğum gününü en içten dileklerimle kutlarım. 🙂 Göreceği ilk kuş hediyem olsun.
Read more
YENİ! NOAH - SEBASTIAN FITZEK İsa doğduğunda gezegenimizde üç yüz milyon insan yaşıyordu. ...
Media Removed
YENİ! NOAH - SEBASTIAN FITZEK İsa doğduğunda gezegenimizde üç yüz milyon insan yaşıyordu. Günümüzde ise bu sayı yedi milyar. Buna dakikada yüz elli altı insan ekleniyor. Peki dünya bu yükü kaldırmaya hazır mı? Bir adamın hafızası insanlığın kaderini değiştirebilir mi? Adını ... YENİ!

NOAH - SEBASTIAN FITZEK

İsa doğduğunda gezegenimizde üç yüz milyon insan yaşıyordu. Günümüzde ise bu sayı yedi milyar. Buna dakikada yüz elli altı insan ekleniyor. Peki dünya bu yükü kaldırmaya hazır mı?

Bir adamın hafızası insanlığın kaderini değiştirebilir mi?

Adını bilmiyordu. Nereden geldiği konusunda hiçbir fikri yoktu. Neden Berlin’de olduğunu ya da neden bir metro istasyonunun tünellerinde uyuduğunu bilmiyordu. Sadece avucunda Noah yazılı bir dövme vardı, bu yüzden evsizler ona Noah diyordu. Kimliğine ulaşma çabası ise tam bir kâbusa dönecekti.
Aynı anda Manila’da yeni bir grip salgını global boyutlara ulaşmakta ve on binlerce kişinin hayatına mal olmaktaydı. Gölgelerde ise radikal bir grup dünyanın kaderini değiştirecek bir planı gerçekleştirmeye hazırdı ve insanlığı kurtaracak anahtar kim olduğunu bile hatırlamayan Noah’nın elindeydi. “Sebastian Fitzek’in okuyucuyu tekrar tekrar şaşırtma, yanlış yollara sokma ve hiç beklemediği anda tüylerini diken diken etme konusunda eşine az rastlanır bir yeteneği var.”
Oldenburger Onlinezeitung “Yüksek gerilim hattında geçen bir roman, kanınızı donduracak.”
Münstersche Zeitung “Dünyanın sonuna dair okuduğum en etkileyici romanlardan biri. Kalbi zayıf olanlar okumamalı.”
Ici Paris “Fitzek Almanya’nın Stephen King’i.”
RTL “Günümüz sorunlarına ışık tutan, aynı zamanda hızlı temposuyla sizi etkisi altına alacak bir gerilim.”
Woman “Başta tanıdık gibi görünen ama daha önce girilmemiş alanlara girmeyi başaran ve insanı dünyanın gidişatını sorgulamaya iten bir roman.”
Ostsee-Zeitung “Kitabı elinizden bırakamayacaksınız.”
Kölnische Rundschau

Özgün Adı: Noah
Çeviri: Fulya Aydınoğulları
Tür: Roman / Gerilim
Sayfa: 576
Satış Tarihi: 08 Ağustos
İncelemek ve satın almak için: https://buff.ly/2JCMkFU

#kitap #noah #sebastianfitzek #gerilim #korku #roman #pegasusyayınları
Read more
Sofuoğlu daha çok hızlanacak Aktif sporculuk kariyerini sonlandıran milli motosikletçi Kenan ...
Media Removed
Sofuoğlu daha çok hızlanacak Aktif sporculuk kariyerini sonlandıran milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Türk sporuna hizmet etmek ve hayal ettiği projeleri hayata geçirebilmek için daha çok çalışma fırsatı bulacağını söyledi. ANKARA - Hüseyin Doğru Dünya Supersport Şampiyonası'nın ... Sofuoğlu daha çok hızlanacak

Aktif sporculuk kariyerini sonlandıran milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Türk sporuna hizmet etmek ve hayal ettiği projeleri hayata geçirebilmek için daha çok çalışma fırsatı bulacağını söyledi.

ANKARA - Hüseyin Doğru
Dünya Supersport Şampiyonası'nın hafta sonu İtalya'daki yarışında jübilesini gerçekleştirilen milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aktif sporu bırakma sürecinin çok hızlı geliştiğini ve sonuçlandığını anlattı.

Sofuoğlu tutkusunu bıraktı

Takımı Kawasaki Pucetti ile anlaşma ve sponsorlukları çözüme kavuşturabilmek için iki aydır uğraştığını ve büyük bir kısmının giderildiğini vurgulayan Sofuoğlu, "Artık yapacak daha çok işim var. Hayal ettiğim projeleri hayata geçirmek istiyorum." dedi.
"Artık kafam rahat." ifadesini kullanan Sofuoğlu, şöyle konuştu:
"Kısa bir süre dinlendikten sonra çalışmalara başlayacağım. Önceliklerim arasında Kawasaki Pucetti takımına taşıdığım Toprak Razgatlıoğlu ile ikizler Can ve Deniz Öncü kardeşlerin sportif kariyerlerine katkı sağlayabilmek var. Yarışlarının büyük bir kısmına giderek, sporcularımıza destek olacağım. Düzce'de yapımı devam eden pistin tamamlanması sürecini hızlandıracağım. 2019'da İstanbul'da Superbike organizasyonu için girişimlerim olacak. Ayrıca uzun vadeli bir çok projem var. İstanbul'a yapımı süren 3. havalimanının açılışında uçakla ya da Formula 1 aracıyla yarış yapma gibi düşüncelerim bulunuyor."
Sofuoğlu, Kawasaki Pucetti ile iyi bir uyum yakaladıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:
"Kawasaki Pucetti'nin koordinatörlüğünü, Türkiye'den gelen sporcuların ise menajerliğini yapıyorum. Takımın patronuyla diyaloğumuz çok güçlü. Bizlere güvenerek yola çıktı. Sözleşmem hala bozulmadı. Yarışmayacağım ama organizasyonlara gidip geleceğim. Takımın yüzü olacağım. Kawasaki Pucetti aslında Türk takımı gibi. Takımı bugünlere el birliğiyle getirdik. Her şey bizlere göre tasarlandı, mutfağı bile bize göre oluşturuldu." "Görevden kaçmam"
Kenan Sofuoğlu, gelecek yıl yeğeni Bahattin Sofuoğlu'nu da Kawasaki Pucetti takımında yarıştıracağını belirtti.
Read more
2018 Dünya Tiyatro Günü Ulusal bildirisinden alıntıdır. ‘Onların’ peşindeyim. Klişe üretmeyenlerin, ...
Media Removed
2018 Dünya Tiyatro Günü Ulusal bildirisinden alıntıdır. ‘Onların’ peşindeyim. Klişe üretmeyenlerin, boş laf söylemeyenlerin, sahneyi bir ego gösterisine dönüştürmeyenlerin, sulu espriler ya da ucuz etkilerle izleyiciyi tavlamayanların, yaşamdan kaçmayanların, zamanımızı ... 2018 Dünya Tiyatro Günü Ulusal bildirisinden alıntıdır. ‘Onların’ peşindeyim. Klişe üretmeyenlerin, boş laf söylemeyenlerin, sahneyi bir ego gösterisine dönüştürmeyenlerin, sulu espriler ya da ucuz etkilerle izleyiciyi tavlamayanların, yaşamdan kaçmayanların, zamanımızı çalmayanların, baştakilere yaranmak için kırk takla atmayanların peşindeyim. Beni güldüren, ağlatan, şaşırtan, yadırgatan, düşündüren, ezberimi bozan, belki de bir an durup kendime döndüren tiyatro ustalarının peşindeyim.

Neden sahnedeler, ne yapıyorlar, ne söylemek istiyorlar? Ve işte şimdi, şu an onlarla aramda nasıl bir iletişim kuruluyor, nasıl bir enerji akıyor, ne hissediyorum? ‘Onları’ yakalayamazsam, tiyatroda sıkıntıdan patlayabilirim, uyuyup kalabilirim, benim burada işim ne diye kendime kızabilirim… Her şeyin ucuz bir tüketime dönüştüğü bir ortamda hiç de kolay değil onları yakalamak. Tıpkı iyi bir roman okumanın, iyi bir film izlemenin de kolay olmadığı gibi.

Diyelim ki bir izleyici ya da eleştirmenim. Sadece tiyatro tüketiminin tuzağına düşmemek de yeterli değil şüphesiz. Çünkü ben öyle bir ülkeden geliyorum ki tiyatronun insanca yaşayabileceğimiz barışçıl ve demokratik bir toplumu savunma gizilgücünün ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Acaba benim tiyatro ustalarım bana bu yolda ne söylüyorlar?
Diyelim ki bir tiyatro yazarı, yönetmeni ya da oyuncuyum. Yaşamın akışındaki acıları, çatışmaları, haksızlıkları yüreğimde hissediyorum. Nefreti, şiddeti, yalanları, hile ve komploları görüyorum. Savaşın, sömürünün, sürgünün, adaletsizliğin, acının, yokluğun yarattığı bir karmaşa içinde yitip gitmek üzereyim. Çaresizlik mi? Hayır, ben tiyatrocuyum ve yaşamı bir yerinden yakalayabilirim, anlamak için çaba harcayabilirim, yaşamı okuyabilirim. Ama bu benim ülkemde hiç de kolay değil, çünkü yaşam çoğu zaman bütün acı, gülünç ve absürt yanlarıyla sanatı kat kat aşıyor. Bunu her gün yeniden ve yeniden yaşıyorum. Tam bir şeyi yakaladım dediğimiz anda olaylar öyle bir kasıp kavuruyor ki ortalığı, sözcüğün bittiği yerde buluyoruz kendimizi.

Şimdi söz izleyicide.

Yazar, Eleştirmen, Akademisyen
Profesör Dr. ZEHRA İPŞİROĞLU
Read more
Kitap 1. Dünya Savaşı ve savaşın anlamsızlığı ile karşılıyor önce sizi, karakterimiz savaşta ...
Media Removed
Kitap 1. Dünya Savaşı ve savaşın anlamsızlığı ile karşılıyor önce sizi, karakterimiz savaşta ve bu savaşı her açıdan gereksiz ve saçma buluyor , savaşmak ve ölmek istemiyor. Bunları çok güzel bir şekilde aktarıyor bize: “Korkuyorum, ayrıca da bu iş çok hıyarca bence, fikrimi sorarsan ... Kitap 1. Dünya Savaşı ve savaşın anlamsızlığı ile karşılıyor önce sizi, karakterimiz savaşta ve bu savaşı her açıdan gereksiz ve saçma buluyor , savaşmak ve ölmek istemiyor. Bunları çok güzel bir şekilde aktarıyor bize: 📚
“Korkuyorum, ayrıca da bu iş çok hıyarca bence, fikrimi sorarsan eğer, Almanlardan bana ne yahu, bana bir zararları dokunmadı ki...” 📚
“Öyle, büsbütün korkağım Lola,savaşı ve içinde ne varsa hepsini reddediyorum...Ben savaş var diye üzülmüyorum...Ben kaderime razı olmuyorum...Ben bu konuda sızlanıp durmuyorum...Onu olduğu gibi reddediyorum, içindeki insanlarla birlikte, onlarla, onunla hiçbir alışverişim olsun istemiyorum. İsterlerse dokuz yüz doksan beş milyon kişi olsunlar ve ben tek başıma kalayım, yine de haksız olan onlar, Lola, haklı olan da benim, çünkü ne istediğini bilen bir tek ben varım: ben artık ölmek istemiyorum.” 📚
Sonrasında savaş zamanı Paris’in kendinden geçmiş sokakları karşılıyor bizi, askeri hastaneler... Ve Afrika sömürge döneminin son zamanları, sıcak, kölelik, sıtma, seks savaşın başka türlüsünü yaşayan insanlar. Boğucu bir atmosfer kitabın bu bölgelerinde de hükmünü sürüyor. Sonrasında ise kurtulma umuduyla bir Amerika hayali ve köpek gibi çalışan Ford işçileri : 📚
“İnsan gürültüye teslim oluyor, savaşa teslim olur gibi. En tepede, kafada alnın gerisinde hala dalgalanan iki üç düşünceyle insan kendini makinelere bırakıveriyor.” 📚
Ve tekrar Paris’in umutsuz sokakları içine alıyor kitap bizi, akıl hastanelerindeki deliler , insanın içinde yitip gitmeyen anlam arayışı, tüm gerçekliği ile çarpıyor bize hayatı insanlığı, Ferit Edgü’nün kitabın başında dediği gibi “Kısacası insan Celine de bir insanda dayanasım olmayan her şey var: benmerkezcilik, çıkarcılık, güçlüden yana olmak, insan, özellikle de Yahudi düşmanlığı... Yazar Celine de ise, bir yazarda aradığım her şey var: Kendini olduğu gibi benmerkezci, bencil, çıkarcı, korkak, Yahudi düşmanı olarak ortaya koymaktan çekinmemek.” Son olarak da Yiğit Bener muazzam bir çeviri sunuyor bize ve muazzam bir sonsöz, okumaktan çok memnun olduğum bir eser ne desem yersiz olacak. Bundan sonrası geceye ait.
#okurmasası
Read more
Kolombiya’nın sembolü “Palenque” kadınları.. <span class="emoji emoji1f469"></span>🏿 <span class="emoji emoji1f469"></span>🏿 <span class="emoji emoji1f469"></span>🏿 Tüm Kolombiya rehberlerinde onları ...
Media Removed
Kolombiya’nın sembolü “Palenque” kadınları.. 🏿 🏿 🏿 Tüm Kolombiya rehberlerinde onları gördünüz, binlerce boyalı hediyelik eşyada onları buldunuz, hatta Kolombiya’nın en popüler tanıtım logosu oldu.. Cartagena’nın Eski Mahallesi’ne yolunuz düşerse “Palenquera”lar hemen ... Kolombiya’nın sembolü “Palenque” kadınları..
👩🏿 👩🏿 👩🏿
Tüm Kolombiya rehberlerinde onları gördünüz, binlerce boyalı hediyelik eşyada onları buldunuz, hatta Kolombiya’nın en popüler tanıtım logosu oldu.. Cartagena’nın Eski Mahallesi’ne yolunuz düşerse “Palenquera”lar hemen gözünüze çarpar: rengarenk giyinmiş, başlarında tropikal meyve sepeti taşıyan siyahi kadınlar.
Peki kim bu kadınlar?
👩🏿 👩🏿 👩🏿
1691’de, Cartagena’ya 1,5 saat uzaktaki San Basilio de Palenque şehri, İspanyol Koloni Güçleri’nden bağımsızlığını ilan ederek kaçak Afrikalı köleler tarafından yönetiliyordu. Güney Amerika’nın ilk özgür şehri ve Yeni Dünya’nın ilk özgür kadınları ve erkekleri işte böyle doğdu.. Palenquero’lar ve Palenquera’lar.
👩🏿 👩🏿 👩🏿
Palenque diğer hiçbir şehrin başaramadığını başarmış olsa da bazı sorunlarla karşı karşıyaydı; toplumun geri kalanından koparılmış, kaynaklara erişimi kısıtlanmış ve had safhada fakir bir şehir..
🍍 🍍 🍍
Palenque kadınları etrafında bolca bulundukları şeyden fayalanmaya karar verdiler: meyve. Palenquera’lar ellerinde dokudukları sepetleri tropikal meyvelerle doldurdular, geleneksel Afrika elbiselerini giydiler, Kartagena’ya doğru uzun ve yorucu bir yürüyüşe çıktılar. Burada, Cartagenalılar’a, yakıcı güneş altında, taa ki sepetleri boşalana kadar meyvelerini sattılar. Zamanla meyve satışı San Basilio de Palenque için istikrarlı bir gelir kaynağına dönüştü, günler geçti, yolculuklar her gün devam etti ve farkında olmadan Palenquera’lar Cartagena tarihine kazınıp kendilerini Kolombiya’nın en büyük sembolü haline getirdiler.
🍍 🍍 🍍
Kolombiya’nın ilgi çekici hikayelerini, 30 Kasım – 8 Aralık tarihlerinde rehberimiz Kıvanç Demirel’den yerinde dinleyecek, tarihe anlatımlarla tanık olurken Kolombiya sokaklarında geçmişin izlerini süreceğiz. Detaylı bilgi için 0542 722 73 47 numaralı telefonu arayabilir veya [email protected] adresinden talepte bulunabilirsiniz.
🍉 🍉 🍉
#Kolombiya #Panama
#sacred7travel #sacred7traveller #sacred7travelgezginleri
#kültür #seyahat #keşif #gez #keşfet #instagezi
#hayatbiryolculuktur
Read more
Ülkemin Dışişleri çalışanları, Büyükelçiler, konsoloslar ve tüm görevliler ile dünyanın her ...
Media Removed
Ülkemin Dışişleri çalışanları, Büyükelçiler, konsoloslar ve tüm görevliler ile dünyanın her yerinde konser verdiğim son 30 yılı kapsayan dönemde fevkalade güzel ilişkilerimiz olmuştur, bu insanlarımız arasında, çok değerli, çok kültürlü, çok çalışkan pek çok kişi ile tanıştım ... Ülkemin Dışişleri çalışanları, Büyükelçiler, konsoloslar ve tüm görevliler ile dünyanın her yerinde konser verdiğim son 30 yılı kapsayan dönemde fevkalade güzel ilişkilerimiz olmuştur, bu insanlarımız arasında, çok değerli, çok kültürlü, çok çalışkan pek çok kişi ile tanıştım onlardan pek çok şey öğrendim.
1990’lardan 2010’lara kadar uzayan bir dönemdir. Onlar da benim sanatımın dünyada gördüğü ilgi ve saygınlığı gururlanarak takip etmişlerdir.
Sonra araya kötü bir dönem girdi;
6 yıl kadar önce, Türk Dışişlerinde çalışan bazı görevlilerin takıntılı bir halde dünyadaki konserlerimi engellemeye çalıştıklarına şahit olduk. Önce Katar’daki bir konserimin iptali oldu bu sayede, Avrupa’da çeşitli yerlerde konser organizatörlerine beni çağırmamaları için baskı yapılıyordu, bu tabi dünyada Katar dışındaki tüm ülkelerde pek de karşılık bulmuyordu, ama bu tatsız durum beni çok üzmüş ve kalbimi kırmıştı, sonuçta sanatımla bir Türk olarak elimden gelenin en iyisini yapmaktaydım, klasik müzikde tüm dünyada özel bir yere de gelmiştim bu haksızlığı kaldıramıyordum; artık konserlerime gelmeyen, benimle anılmak istemeyen bu elçileri, tüm hayatımı adadığım müziğime de kastettikleri için bu kurumla külliyen ilişkiyi kesme kararı almıştım, bu zararı daha fazla çekemezdik, biz de onları istemiyorduk artık.
.
Aradan tekrar yıllar geçti;2018’deyiz.
Bu kötülükleri yapan hariciyecilerden bir kısmının fetö üyesi olmaktan işlerine son verildiği haberlerini gazetelerde okumaya başladık, bakın daha geçen hafta, tüm dünyanın sarsıldığı “ Hayyam retweet davası” nın da arkasında karanlık bir Adnan Hoca yapılanması olduğu ortaya çıktı, ne kadar utanç verici ve zor, bakın; benim hayatımın çok zor çok üzücü geçen yılları geri verilemeyecek belki, ama önümüze de umutla bakmak isteriz.
Son aylarda Büyükelçilerimiz tekrar konserlerime gelmeye başladı ( Almanya ve ABD hariç) Ben de tüm dostluk elimi ülkemi temsil eden emektar hariciyeci dostlarıma uzatıyorum, bu kötü dönem bitsin, yeni ve temiz bir sayfa açalım istiyorum.
Yaralar varsa da sarılırlar.Yeni bir sayfa açalım, ülkemiz için, dünya için..
#fazılsay
Read more
Yarın Dünya Su Günü... Azalan su kaynaklarına dikkat çekmek amaçlı 1993de Birleşmiş Milletler ...
Media Removed
Yarın Dünya Su Günü... Azalan su kaynaklarına dikkat çekmek amaçlı 1993de Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilmiş bir gün. Sevgili @armanayse ‘da konuya duyarlı davrandı ve birlikte çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik 🏼... Çekim ekibime ayrıca tşkler🏼 @ucakyolcusutr ... Yarın Dünya Su Günü... Azalan su kaynaklarına dikkat çekmek amaçlı 1993de Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilmiş bir gün. Sevgili @armanayse ‘da konuya duyarlı davrandı ve birlikte çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik 🙏🏼... Çekim ekibime ayrıca tşkler😉🌺🙏🏼 @ucakyolcusutr @gurukafa @sercansever Dünyadaki 134 su someliyesinden biri olarak hayat kaynağımızla alakalı aşağıya size önemli birkaç not bırakıyorum 💧💦💧 💦Niçin su tüketmeliyiz? Suyun üç ana fonksiyonu vardır. 1)Besin maddelerini vücudumuzda gerekli organlara taşır 2)Hücrelerin fonksiyonlarını devam etmelerine yardımcı olur 3)Toxinlerin yani zararlı maddelerin vücuttan atılımını sağlar. Yetersiz miktarda su alımı bir takım fiziksel rahatsızlıklara yol açabileceği gibi zihinsel performansı da düşürür. 💦Vücut sudaki minerallerden diğer herhangi bir gıdaya göre çok daha fazla faydalanabilir. Suyun biyoyararlılığı çok yüksektir. Mesela vücut, sudaki kalsiyumdan sütteki kadar faydalanabilir. Laktoz intoleransı olan kadınlar için yurt dışında Ca oranı yüksek sular özel olarak satılmaktadır. 💦Dünya Sağlık Örgütü kriterlerine göre Türkiye içme suları güvenlidir. 💦Yapılan araştırmalarda Türkiye’nin %80’i suyu musluktan içiyor. Özellikle İstanbul’da İSKİ kendi analizlerini düzenli olarak web sitesinden yayınlamakta Oysa ki İstanbul damacana tüketiminin en yüksek olduğu il. İçme suları labaratuar analiz ortamlarında “iyi” kalitede bile çıksa kullanılan klor ve içeriğindeki kireç onu daha zor içilebilir hale getirir. Ev tipi iyi bir filtrasyon düzeneği ile çeşme sularımızı kireç, klor ve organik maddelerden arındırıp keyifli içilebilir hale getirebiliriz. 💦 Geçtiğimiz yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu’nda açıklanan bilgiye göre 2050 yılında okyanuslarda balıklardan daha çok plastik olacak. Yani yediğimiz balıklar bile o plastiklerden salınan zararlı maddeleri bünyelerinde taşıyacak.
Read more
o filin üstüne çıkarsanız “benim olacak Fıstık… binecem üstüne vuracam kırbacı, vuracam kırbacı” ...
Media Removed
o filin üstüne çıkarsanız “benim olacak Fıstık… binecem üstüne vuracam kırbacı, vuracam kırbacı” diyen şişko Nuri’den çok farkınız kalmaz. Siz Sezercik yüreklisiniz bir daha düşünün ️🖖🏼 bugün “Dünya Fil Günü”ymüş. Az önce @coskunaral ‘ın paylaşımından öğrendim ve bu yüzden ... o filin üstüne çıkarsanız “benim olacak Fıstık… binecem üstüne vuracam kırbacı, vuracam kırbacı” diyen şişko Nuri’den çok farkınız kalmaz. Siz Sezercik yüreklisiniz bir daha düşünün ☺️🖖🏼💛
🐘🐘🐘
bugün “Dünya Fil Günü”ymüş. Az önce @coskunaral ‘ın paylaşımından öğrendim ve bu yüzden daha önce attığım aşağıdaki metne tekrar göz atmanızı dilerim

Dünyanın her yerinde bu tip örnekler olsa da bu paylaşımda fil üzerinden bir kaç örnek/tavsiye vermek isterim. Özellikle turistik aktivitelerde farklı bir deneyim diye pazarlanan ve hayvanların kullanıldığı bu tip etkinliklerdeki hayvanlar kötü şartlarda “terbiye” ediliyor. Evcilleşmesi ya da insanlara karşı daha uysal olması için işkencelere maruz kalabiliyor. En önemlisi doğasına aykırı şartlarda yaşıyorlar. Duyarlılık göstereceğinize eminim 🙏🏼
“Ama Asya fillerini görmeyi çooook istiyorum” diyorsanız farklı alternatifler söylemek isterim.
Gittiğiniz Asya ülkesine göre Google ya da Tripadvisor’a “ethical elephant experience in Thailand” (veya Cambodia) yazabilirsiniz ya da earsasia.org gibi sitelere göz atabilirsiniz. Karşınıza bu tip fillerin rehabilitasyonu veya tedavilerini gerçekleştiren barınaklar/parklar çıkacak.
Bunlardan birine geçtiğimiz günlerde bir TV programında denk geldim. ( #surinproject ) Bangkok‘ta artık fillerin şehir içinde dolaştırılması yasaklanınca sadece fillere değil bakıcılarına da destek olmak için yapılmış bir çalışma. 200’e yakın fil ve fil sürücüsü ( mahout ) emekliliklerini bu parkta geçiriyor. Çoğu kullandığı fille beraber büyümüş ve burada kendi sürücüleri artık bakıcıları olmuş. İllaki fil deneyimi isterseniz bu tip barınaklara gidin veya destek olun 🐘🐘🐘

özür: geçtiğimiz günlerde Zanzibar’da doğal alanlarında yüzen beslenen yunus sürülerini botla izlemeye gitmiştim. daha sonra düşününce doğal alanı dahi olsa biraz rahatsızlık verdiğimizi düşündüm. tavsiye etmiyorum.

#gurukafa #siemreap #angkorwat #bayontemple #elephant #fil #cambodia #mahout #saveelephants #asianelephant #travel #seyahat #mondulkiriproject #travelgram #instatravel #worldelephantday
Read more
Kalp taş keser mi? Keser. Taştan kalp olur mu? Olur. Kalp yarası taş tutar mı? Bak bu taşta tutmuş... ...
Media Removed
Kalp taş keser mi? Keser. Taştan kalp olur mu? Olur. Kalp yarası taş tutar mı? Bak bu taşta tutmuş... kalp içinde başka bi küçük kalp var, kapkara leke gibi. Taş üstüne taş oturur mu? Oturur! Bi süredir her türlü basından uzak duruyorum. Kelimenin gerçek anlamıyla sağlığım için. De işte aynı ... Kalp taş keser mi? Keser. Taştan kalp olur mu? Olur. Kalp yarası taş tutar mı? Bak bu taşta tutmuş... kalp içinde başka bi küçük kalp var, kapkara leke gibi. Taş üstüne taş oturur mu? Oturur! Bi süredir her türlü basından uzak duruyorum. Kelimenin gerçek anlamıyla sağlığım için. De işte aynı Dünya’nın insanlarıyız ya bu gezegende, ben uzak dursam yanımda bitiyor her haber. Kaçış yok. Kendimi avutup kandırıyorum uzağım diye. Ben de, sen de, Dünya’nın tüm masum çocukları da aynı şekilde savunmasısız şiddet vahşet haksızlık zulüm karşısında.
Bundan birkaç zaman önce, nice bebek ve çocuk bedenlerinin yaşadığı ağza alınmaz acılar ve ölümler üzerine bi şeyler yazmıştım. Aslında öyle fena olmuştum ki yazamamış ve yazmama kararlarım da o zamanlar kesinleştirmeye başlamıştım. Ölü bedenler üzerinden yapılan primler kanıma dokunduğundan. Çarkın içinde bi dişli olmanın yüküne vebaline dayanamadığımdan.
Kalp dayanmayacak dediğimiz acılar yaşıyor ve ne biçim iştir ki hala dayanıyoruz. Profile o eski yazımı ekledim. Çıkarın bütün ölenlerin adını yerine şu canım son çocuğun adını koyun... öğürtüm geçmiyor. Bu hastalık için kesin çözüm ve tedavi için çok uzun soluklu bir eğitim çalışma birlik gerek. Biz vahşi çocuk ölümleri üzerinden kavga edemeyiz ahali!! Kucağında tüy gibi taşıdığın masum ölü bedenler ardından hep aynı cümleler naralar ve değişmeyen değiştirilmeyen tartışılmayan erkek tabusu, birey, çocuk hayvan kadın hakları vs... böyle devam edemeyiz. Bu hastalığın tedavisi hangi gelişmiş ülkede nasıl bir çözüme yönelmişse çağırıp uzmanlarını dinleyip öğrenip yol haritası çıkarıp çalışmalıyız. 3 günlük ahlar vahlar burada çığırmalar filan.. of çok tokuz artık buna. Belli ki işe yaramıyor. Kökünün köküne inmeden, ana rahmine düşen o bebenin büyüdüğünde bir bebeye kötülük yapacak canavara dönüşmesini nasıl engeller, hastaysa nasıl teşhis ve tecrit ederiz bi onlara bakmak gerek.. yoksa olan olmuş as kes idam et giden çocuk gitti!!! Taş.. taş taş... taş gibi bi acı. Taşınmıyor artık. Altında kaldık hep birlikte. #leyla #eylül
Read more
 #Repost @melisa.sozen with @get_repost ・・・ 33 yaşıma bastım bugün. Sabah çok mutlu uyandım, ...
Media Removed
#Repost @melisa.sozen with @get_repost ・・・ 33 yaşıma bastım bugün. Sabah çok mutlu uyandım, sonra "yersiz" bir korku geldi. Belki bilirsiniz, hani başınıza gelebilecek felaket senaryoları birden aklınıza üşüşür. Sonra kendimi telkin ettim, bu hayatta olmak güvenli, bu dünya güvenli, ... #Repost @melisa.sozen with @get_repost
・・・
33 yaşıma bastım bugün. Sabah çok mutlu uyandım, sonra "yersiz" bir korku geldi. Belki bilirsiniz, hani başınıza gelebilecek felaket senaryoları birden aklınıza üşüşür. Sonra kendimi telkin ettim, bu hayatta olmak güvenli, bu dünya güvenli, bu beden güvenli, kadın olmak güvenli, düşündüğümü söylemem güvenli... 33 yıl sonra hala güvende olduğuma ikna etmeye çalışıyorum kendimi. Neden? Çünkü binlerce travmatik anı biriktirmeye zorlandık. Neden güvende hissetmiyorum? Çünkü tecavüze uğrayabilirim, hiçbir sebebi olmaksızın öldürülebilirim, gittiğim bir mekanda öldürülesiye dövülüp kafasını çarptı denebilirim, haksızlıkları dile getirdiğimde başıma bir şey gelebilir, sevdiklerimin başına tüm bunlar gelebilir, çünkü her gün başka canların başına bunlar geliyor. Ama güvende hissetmememin asıl sebebi tüm bunların cezasız kaldığını görüyor olmam. Hafifletici sebepler, yasadaki boşluklar, elini kolunu sallaya sallaya dışarı çıkanlar...
Neden biz korkuyoruz da katiller korkmuyor? İdam tartışmalarını duyunca aklıma ilk gelen şey şuydu, adaletin yasalarla sağlanmasının imkansız olduğunu mu söylüyorsunuz yani? Çareyi ölümde bulmamız gerekiyor çünkü hukukta bulamayacak mıyız? Normal mi bu? Peki verilecek idam kararlarının adaleti? Ölümlerin önüne geçmek için öldürmek gerek yani... Başıma iş alıyorum değil mi şu an? "Demek idam karşıtısın o zaman vatan hainisin", o zaman şu o zaman bu... Kendimi ifade etmem de güvenli değil mi yoksa? (Bkz. ironi). Huzursuz, mutsuz, düşünmeyen, anlamayan,okumayan, öğrenmeyen, kendini önemsiz hisseden insanların içlerindeki öfke büyüdü ve kötülüğe dönüştü. O kötülük saldıracak yer arıyor rahatlamak için. İnsanın kendiyle hesaplaşması çok zor o yüzden de başkaları üzerinden yaşamayı seçiyorlar. İçinizdeki kötülükten, içimde kötülük biriktirecek şekilde yaşamaya zorlanmaktan yoruldum, sıkıldım, bıktım ama vazgeçmedim. Başka canların ve kendi canımın güvende olması için elimden geleni yapıcam. Hak ettiğimiz bu değil. Yaşamayı ve mutlu olmayı başarabiliriz. Bu hakkımızı kimseye vermeyelim.
Read more
Canım arkadaşım, ağzına yüreğine sağlık! Tekrardan iyi ki doğdun! İyi ki! <span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 #Repost @melisa.sozen ...
Media Removed
Canım arkadaşım, ağzına yüreğine sağlık! Tekrardan iyi ki doğdun! İyi ki! 🏻🏻 #Repost @melisa.sozen with @get_repost ・・・ 33 yaşıma bastım bugün. Sabah çok mutlu uyandım, sonra "yersiz" bir korku geldi. Belki bilirsiniz, hani başınıza gelebilecek felaket senaryoları birden ... Canım arkadaşım, ağzına yüreğine sağlık! Tekrardan iyi ki doğdun! İyi ki! 😘🙏🏻🙏🏻
#Repost @melisa.sozen with @get_repost
・・・
33 yaşıma bastım bugün. Sabah çok mutlu uyandım, sonra "yersiz" bir korku geldi. Belki bilirsiniz, hani başınıza gelebilecek felaket senaryoları birden aklınıza üşüşür. Sonra kendimi telkin ettim, bu hayatta olmak güvenli, bu dünya güvenli, bu beden güvenli, kadın olmak güvenli, düşündüğümü söylemem güvenli... 33 yıl sonra hala güvende olduğuma ikna etmeye çalışıyorum kendimi. Neden? Çünkü binlerce travmatik anı biriktirmeye zorlandık. Neden güvende hissetmiyorum? Çünkü tecavüze uğrayabilirim, hiçbir sebebi olmaksızın öldürülebilirim, gittiğim bir mekanda öldürülesiye dövülüp kafasını çarptı denebilirim, haksızlıkları dile getirdiğimde başıma bir şey gelebilir, sevdiklerimin başına tüm bunlar gelebilir, çünkü her gün başka canların başına bunlar geliyor. Ama güvende hissetmememin asıl sebebi tüm bunların cezasız kaldığını görüyor olmam. Hafifletici sebepler, yasadaki boşluklar, elini kolunu sallaya sallaya dışarı çıkanlar...
Neden biz korkuyoruz da katiller korkmuyor? İdam tartışmalarını duyunca aklıma ilk gelen şey şuydu, adaletin yasalarla sağlanmasının imkansız olduğunu mu söylüyorsunuz yani? Çareyi ölümde bulmamız gerekiyor çünkü hukukta bulamayacak mıyız? Normal mi bu? Peki verilecek idam kararlarının adaleti? Ölümlerin önüne geçmek için öldürmek gerek yani... Başıma iş alıyorum değil mi şu an? "Demek idam karşıtısın o zaman vatan hainisin", o zaman şu o zaman bu... Kendimi ifade etmem de güvenli değil mi yoksa? (Bkz. ironi). Huzursuz, mutsuz, düşünmeyen, anlamayan,okumayan, öğrenmeyen, kendini önemsiz hisseden insanların içlerindeki öfke büyüdü ve kötülüğe dönüştü. O kötülük saldıracak yer arıyor rahatlamak için. İnsanın kendiyle hesaplaşması çok zor o yüzden de başkaları üzerinden yaşamayı seçiyorlar. İçinizdeki kötülükten, içimde kötülük biriktirecek şekilde yaşamaya zorlanmaktan yoruldum, sıkıldım, bıktım ama vazgeçmedim. Başka canların ve kendi canımın güvende olması için elimden geleni yapıcam. Hak ettiğimiz bu değil. Yaşamayı ve mutlu olmayı başarabiliriz. Bu hakkımızı kimseye vermeyelim.
Read more
"Kabeyi ilk gördüğümde..." Hikayemi anlatmak istiyorum. Bu serüvene nasıl başladığımı anlatmak... ...
Media Removed
"Kabeyi ilk gördüğümde..." Hikayemi anlatmak istiyorum. Bu serüvene nasıl başladığımı anlatmak... Okumak isteyenlere buyrun Hafızlığım bittiğin de Teyzem bana söz vermişti umreye götüreceğine bundan 5 yıl öncesi... Sözünde de durdu. Miktarı bir kenara koydu ama ya mahrem? Evet ... "Kabeyi ilk gördüğümde..." Hikayemi anlatmak istiyorum. Bu serüvene nasıl başladığımı anlatmak... Okumak isteyenlere buyrun 😌⤵
Hafızlığım bittiğin de Teyzem bana söz vermişti umreye götüreceğine bundan 5 yıl öncesi... Sözünde de durdu. Miktarı bir kenara koydu ama ya mahrem? Evet bi mahremim yoktu ve Efendimizin hadisi şerifi vardı. "Allaha ve ahiret gününe iman eden bir bayan 90 km aşacak seferi mesafeye mahremsiz gitmesin.." Heybemize sabr düştü. 5sene dua ettim yandım. Sonra belli imtihanlardan geçtim. Unutmayın ki herkesin imtihanı vardır. Fakat herkesin imtihanların rengi farklıdır. Kimisi imtihanı Allahtandır der ve Allaha Yakınlaşma vesilesi kılar. Kimisi de isyan bayraklarını çeker. Kimisinin imtihanına bu da dert mi dersin. Unutma ki Allah herkese kaldırabilecek kadar yük verir.
5 sene önce Hamdım daha... Biraz olgunlaşmak gerekti... Hamdım. Piştim.
Nefis ile Rabbimin arasında tercihler yapma vaktim geldiğinde ne olursa olsun Allah için O'nu seçtim. İşte o zaman hani derler ya Sevgi fedakarlık ister. İşte o zaman Allah için nefislerinizi satın ayeti ile yeniden dirildim.
O'nu seçtiğim de O'nu buldum. İnsanoğlu Allahı tercih ettiğin de hep bir karşılığını bekler. Ben beklemedim. Çünkü karşılık için yapmıyordum hiçbirşeyi... Imtihanımın yükünden O'na hizmete kaçtım. Allah adına verdim Allah adına işlemeye çalıştım. Bu yaşanılanların şükrü nasıl eda edilir bilmiyorum... Anlatmakla bitmiyor. İyi ki diyorum 5 sene öncesi gitmemişim. Çünkü bu hissettiklerimin ne kadarını hissedebilirdim ki? Geçen sene ablam ve eşi ailecek gittiler. Artık dünya dar gelmeye başlamıştı. Çünkü orası dünyadan bir yer değil biliyorum. Ablama sürekli dualar yazmaya başladım ki orada dua etsin diye... En son 15 Martta Notlarıma bir gece vakti dualarla birlikte şiirler dökülmüş gönlümden. Onu da paylaşırım insallah :) Sonra bir baktım ki 1 sene sonra 15 mart ve ben Kabenin Rahmanın evinin karşısındayım. Duam neden kabul olmuyor diye inlemeyin. (Bununla ilgili de paylaşım yapacağım.)
Ocak 16;
İmtihanlarımı atlattım hayatım çok güzel denilecek kadar güzel Elhamdulillah. Hiç bir sıkıntımın olmadığı bir dönemdeyim. Ama içim içime sığmıyor. O kadar derin bir boşluk var ki.Yoruma⤵
Read more
Her yıl 4 Nisan, sayıları 600 milyona ulaştığı tahmin edilen sokak hayvanlarının durumuna dikkat ...
Media Removed
Her yıl 4 Nisan, sayıları 600 milyona ulaştığı tahmin edilen sokak hayvanlarının durumuna dikkat çekmek için "Dünya Sokak Hayvanları Günü" olarak kutlanıyor.  Her ne kadar sahipsiz hayvanların sağlığını ve refahını sağlamak uygar insanlara düşen bir sorumluluk olarak kabul edilse ... Her yıl 4 Nisan, sayıları 600 milyona ulaştığı tahmin edilen sokak hayvanlarının durumuna dikkat çekmek için "Dünya Sokak Hayvanları Günü" olarak kutlanıyor.
 Her ne kadar sahipsiz hayvanların sağlığını ve refahını sağlamak uygar insanlara düşen bir sorumluluk olarak kabul edilse de bazı ülkelerde kediler ve köpekler, açlığa, insan şiddetine ve akıl almaz işkencelere maruz kalıyor.
Uzakdoğu’da köpekler, eti ve derisi için katlediliyor. Özellikle Çin’de her yıl 10-20 milyon köpek, eti için öldürülüyor. Her yıl haziran ayında Guangşi Cuang Özerk Bölgesine bağlı Yulin kentinde düzenlenen ve binlerce köpeğin vahşice katledildiği "Köpek Eti Festivali", tüm dünyada hayvan hakları eylemcilerinin tepkisini çekiyor.
Yapılan araştırmalara göre sokak hayvanlarının başarılı kontrolü ve insancıl bakımıyla ilgili en başarılı örnekler İsveç, İsviçre ve Slovenya.
Bağımsızlığını kazandıktan sonra hayvan hakları konusunda dört kritik yasal düzenlemeye imza atan Slovenya’da 1995’te Ceza Kanununa eklenen bir maddeyle, hayvanlara yönelik eziyet suç haline getirildi. 1999’da Hayvanların Korunması Yasasını çıkararak konuyu müstakil bir düzenlemeye bağlayan Slovenya buna 2002’de çıkarılan "Hayvan Barınakları Yönetmeliğini" ekledi.

Düzenlemeyle her belediyeye ve 800’den fazla kayıtlı hayvanın olduğu her yerleşime sokak hayvanları için barınak kurma zorunluluğu getirildi. Son olarak Slovenya parlamentosu, 2005’te Evcil Hayvanları Refahı için Yasal Düzenleme'yi kabul etti. Düzenlemeyle havyan sahiplerinin sorumlulukları tarif edilirken, evcil hayvanların sahipleri tarafından terk edilmesini yasakladı. Ayrıca evcil hayvan ıslahına, arzına ve piyasada satışına kısıtlamalar getirildi. Öte yandan yerel düzeyde de "tasma yasaları" denilen, sahipli köpeklerin kamusal alanlarda gözetimsiz dolaşmasını engelleyen düzenlemeler kabul edildi. Ne diyeyim, darısı bizim memleketin başına..
Read more
Amacım çıkıntılık yapıp heves kaçırmak değil. Amacım günün anlam ve öneminden gelen “iyi niyetleri” ...
Media Removed
Amacım çıkıntılık yapıp heves kaçırmak değil. Amacım günün anlam ve öneminden gelen “iyi niyetleri” sabote etmek de değil. Anlayacağınız “öz niyetim” can sıkmak hiç değil. -Yine ne oldu Ceylan? Demeyin. Ben bu “8Mart” hadisesinde var olan kadınlar gününü hep yok sayıyorum. Çünkü ... Amacım çıkıntılık yapıp heves kaçırmak değil.
Amacım günün anlam ve öneminden gelen “iyi niyetleri” sabote etmek de değil.
Anlayacağınız “öz niyetim” can sıkmak hiç değil.
-Yine ne oldu Ceylan? Demeyin.
Ben bu “8Mart” hadisesinde var olan kadınlar gününü hep yok sayıyorum.
Çünkü kadın tarafından preslenen manüple edilen erkeklere ayıp olmasından ziyade sanki bu güne prim vermek diğer cinsiyete “gerçekten” bizden üstünsünüz demek gibi geliyor.
Kabul etmiyorum.
Sonsuz eşitlikten yanayım.Kimse kimseden büyük olamaz. Bu günün adı “dünya insanlık günü” olsaydı eşitlenirdi konu.
Evet kadın şiddet görüyor, öldürülüyor, taciz ediliyor eziyet çekiyor bunu değiştirmek için farkındalık yaratmak gerekiyor ama bu “insanı” eğitmekle oluyor.
Belki de ben hassasım bu konuda bilmiyorum.
Daha dün televizyona çıkıp “ben şeyciyim” “erkek üstünlüğü demiyorum egemenliği” diyorum diyen kitlelere seslenebilme şansı olan saçma Mesajlar veren kadınların da var olduğunu unutmayalım.
Biz kimi alkışlayacağımızı bilmezsek , sanki biz eziğiz de erkekler de canavar gibi davranırsak bir şey eksik kalıyor gibi...
Kadın ve erkek Yanyana değişmelidir.Haksızlık kime yapılırsa yapılsın “İnsan” birlikte mücadele etmelidir.
Bu sürekli “mağdur” duruşu belki de ters tepiyor da olabilir iyi düşünün...
9mart dünya erkekler günü olsaydı yazmazdım bunları🤪
Ya üzülüyorlarsa bir günümüz bile yok diye? 😂
Ya da çok seviniyorlarsa “şunlara bak bunlar bizden üstün değil” diye?
Hiç gerek yok bu algıya
havaya giriyorlar sonra 😂😂😂
Eşitiz eşit unutma!
#instagram #instapic #insta #instaphoto #instalike #instadaily #instalove #instagramers #instagramhub #instalife #she #he #world #turkey #instacool
Read more
| Ölümcül Yumurtalar | <span class="emoji emoji1f423"></span> #kitapyorumu ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ "Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz ...
Media Removed
| Ölümcül Yumurtalar | #kitapyorumu ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ "Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar" demiş, Blaise Pascal. Bu sözünü tam olarak nerede okuduğumu ... | Ölümcül Yumurtalar | 🐣 #kitapyorumu
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
"Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar" demiş, Blaise Pascal. Bu sözünü tam olarak nerede okuduğumu anımsayamasam da Mihail Bulgakov'un Ölümcül Yumurtalar kitabını bitirdiğimde aklımda çınlayan tek düşünce buydu sanırım. O kadar haklı ve yerinde bir söz ki bu. Gelin size bu sözü Profesör Vladimir İpatyeviç Persikov'un ve yaşadığı olayların üzerinden şöyle bir açıklamaya çalışayım.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Bir Zooloji Profesör'ü olan Persikov'un hayatında yıllarını onlar üzerinde çalışmaya adadığı kurbağalar ve iş aşkından daha önemli bir şeye yer yoktur. Öyle ki karısı bile daha fazla kurbağalarla olan bu çalışmalarına dayanamayarak eşini terketmiş ve bir operacı ile birlikte kaçmıştır. Ama bu bile Persikov'u yeterince etkilememiş olacak ki çalışmalarına kaldığı yerden devam eder. Ve bir gün, belki de birçok kişinin gözden kaçırabileceği ama Persikov'un mercek gibi olan gözlerinden kaçmayan, adına 'Kızıl Işık', 'Yaşam Işığı' denilen yeni bir şey keşfeder. Başlarda sevindirici gibi görünen bu yenilik, denek olarak kullandıkları kurbağaların zamanla felakete dönüşebilecek bir hızlı büyümesine ve dönüşmesine sebep olur ve böylece onları öldürmek zorunda kalırlar.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Diğer yanda ise Sovyet Cumhuriyetlerinde bütün tavukları kırıp geçiren bir salgın patlak vermektedir. Her türlü çözüm yolunu denemeye çalışan devlet, ithal olarak satın aldıkları yumurtaların da kalıcı bir çözüm olamayacağını anladıktan sonra son çare olarak Persikov'un henüz test edilmemiş buluşunu yumurtalar üzerinde denemeye karar verirler. Gerekli düzenlemeler yapılır yapılmasına ama yumurtalarda yapılan küçük bir karışıklık zamanla kar topu misali büyüyüp tüm Dünya'yı tehdit eden daha büyük bir felakete dönüşmesine sebep olacaktır.

Kitabı gerçekten beğendim. Köpek Kalbi kadar çok sevdim diyemesem de en az onun kadar güzel bir eserdi.
(Devamı yorumda 👇)
Read more
SAADET PARTİSİ UŞAK 2.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI ALTAN ARAS 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ...
Media Removed
SAADET PARTİSİ UŞAK 2.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI ALTAN ARAS 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYINLADI 95 yıl önce Milli Bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olarak açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ... SAADET PARTİSİ UŞAK 2.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI ALTAN ARAS 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

95 yıl önce Milli Bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olarak açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli dönüm noktalarından birisi olarak tarihteki yerini almıştır. Bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğinin teminatı olan çocuklara armağan edilmiştir. “ Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 95. yıldönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, her yıl olduğu gibi büyük bir coşku ile kutlamaktayız. 23 Nisan 1920 Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluş gününü Mustafa Kemal Atatürk bir bayram olarak kabul ederek, çocuklara gösterdiği değeri ve önemi, milletine duyduğu inancını ve sevgisini bir kez daha göstermiş bulunmaktadır.Şehid Lider Muhsin Yazıcıoğlu bu güne çok önem verir çocuklarımıza gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini her zaman belirtmiştir. Yarının geleceği çocuklarımız, ülkemizin geleceği ve her şeyimizdir. Çocuklarımızı çok seviyor ve onlara güveniyoruz. Çocuklarımız milletimizin en değerli varlığı, sevinç ve ümit kaynağıdır. Hayatın bütün güzelliklerini yaşamalarını, daima mutlu ve umutlu olmalarını temenni ediyorum. Milli bayram olmanın ötesinde bütün dünyada evrensel bir özellik kazanmış olan bu günde, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve bu uğurda canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

SAADET PARTİSİ UŞAK 2.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI ALTAN ARAS
Read more
YENİ! KARGA KIZ - ERIK AXL SUND İnsan Ruhunun Derinliklerine Gerilim Dolu Bir Yolculuk… Her ...
Media Removed
YENİ! KARGA KIZ - ERIK AXL SUND İnsan Ruhunun Derinliklerine Gerilim Dolu Bir Yolculuk… Her şey bir cesedin bulunmasıyla başladı. İşkence görmüş, mumyalanmış ve terk edilmiş bir ceset. Onun bulunmasıyla gizli hayatlara ait, kâbuslarla dolu bir dünya gün yüzüne çıkacaktı. ... YENİ!

KARGA KIZ - ERIK AXL SUND

İnsan Ruhunun Derinliklerine Gerilim Dolu Bir Yolculuk…

Her şey bir cesedin bulunmasıyla başladı. İşkence görmüş, mumyalanmış ve terk edilmiş bir ceset.

Onun bulunmasıyla gizli hayatlara ait, kâbuslarla dolu bir dünya gün yüzüne çıkacaktı. Kayıp kimlikler, gizli ritüeller ve canice sömürülen bedenlerin dünyası. Kimseye güvenmenin mümkün olmadığı bir dünya.

Bu, polisin bugüne kadar gördüğü en karanlık ve karmaşık vakaydı.

Bu, Karga Kız’ın dünyasıydı.

Karga Kız’ın Dünyasına Girmeye Cesaretin Var mı? “Elveda, Hannibal Lecter. O ihtiyar yamyam, Victoria Bergman’ın yanında artık ancak evcil bir kanarya kadar ilginç olabilir.”
Arbetarbladet “Karga Kız, sizi deliliğin en karanlık odalarına götürecek bir psikolojik gerilim.”
Paperblogcom “Bazı hikâyeler içinize işler. Karga Kız, deneyimli gerilim okurlarının bile etkisinden kolay kolay kurtulamayacağı karanlık bir roman.” Sydsvenskan “Sizi hayret ve merak içinde bırakacak sürpriz bir sona sahip bir kitap. İkincisini sabırsızlıkla bekleyeceksiniz.” VN Detective en Thriller gids “Karga Kız, tüyler ürpertici ve dehşet verici olduğu kadar inandırıcı bir hikâye anlatıyor. Okurken tehlike ve gerilim duygularını her an hissedeceğiniz, elinizden bir an bile bırakamayacağınız bir roman.” Gefle Dagblad

KARGA KIZ SERİSİ

Karga Kız’la birlikte zihninin en karanlık köşelerinde dolaşsan bile aklına hayaline gelmeyecek kadar dehşet verici, kâbus gibi bir dünyaya adım atacaksın.
İnsanın, ruhunun parçalarından oluşan bir yapbozu çözmeye çalışırken Açlık Ateşi’yle yanıp kavrulan bilinçaltının etkisiyle geleceğini yaratıyor olabileceğini göreceksin.

Bütün acılarını ve korkularını ruhunun ücra köşelerinde biriktirenlerin, düştükleri Azap Çukuru’ndan çıkmak için ne kadar ileri gidebileceklerini anlayacaksın.

Güç, Cesaret ve Dayanıklılık İsteyen Bu Yolculuğa Hazır mısın?

Özgün Adı: Kråkflickan
Çeviri: Ali Arda
Tür: Psikolojik Gerilim
Sayfa: 432
Satış Tarihi: 10 Temmuz
İncelemek ve satın almak için: https://buff.ly/2Kq1xzz
Read more
KAYDEDİN... <span class="emoji emoji1f449"></span>Manası: (Melik (herşeyin sahibi), Hakk (varlığı hiç değişmeyen), Mübin (apaçık ...
Media Removed
KAYDEDİN... Manası: (Melik (herşeyin sahibi), Hakk (varlığı hiç değişmeyen), Mübin (apaçık ki) Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur. Hz. Ali (R.A.)'dan: Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur: “Bir kimse günde yüz defa "La ilahe illallahu'l melikül hakkul ... KAYDEDİN...
👉Manası: (Melik (herşeyin sahibi), Hakk (varlığı hiç değişmeyen), Mübin (apaçık ki) Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur.

Hz. Ali (R.A.)'dan: Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur: “Bir kimse günde yüz defa "La ilahe illallahu'l melikül hakkul mübin" derse, bu onun için fakirlikten eman ve kabir yalnızlığından kendisine yoldaş olur ve bununla zenginliği celb etmiş (kendine çekmiş) ve cennetin kapısını çalmış olur." Özellikle "Cuma" günü herhangi bir saatte 200 defa okuyanın dünya ve ahiret istekleri kabul olur. Her gün yüz defa okuyan rızık darlığı çekmez. (Rumuz elhadis s.43)
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
.
.
. . #Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #muharrem #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #muharremayı #bismillah #melek #ayet #tasavvuf #kalptendualar #dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul
Read more
Çocuk ihmali çocuklara yapılan kötü muamelenin en yaygın şeklidir! Dünya Sağlık örgütü’nün ...
Media Removed
Çocuk ihmali çocuklara yapılan kötü muamelenin en yaygın şeklidir! Dünya Sağlık örgütü’nün tanımına göre ihmal, çocuğa bakmakla yükümlü kimsenin, çocuğun gelişimi için gerekli ihtiyaçları karşılamaması veya bu ihtiyaçları dikkate almamasıdır. Bu ihtiyaçlar sağlık, eğitim, ... Çocuk ihmali çocuklara yapılan kötü muamelenin en yaygın şeklidir!
Dünya Sağlık örgütü’nün tanımına göre ihmal, çocuğa bakmakla yükümlü kimsenin, çocuğun gelişimi için gerekli ihtiyaçları karşılamaması veya bu ihtiyaçları dikkate almamasıdır. Bu ihtiyaçlar sağlık, eğitim, duygusal gelişim, beslenme, barınma ve güvenli yaşam şartlarıdır.
-Duygusal gereksinimlerini karşılamamak,
-Çocuğun bakımını yapmamak (kirli, aç kalması),
-Çocuğu çalıştırmak,
-Çocuğun tıbbi gereksinimlerini karşılamamak,
- Çocuğun Eğitim gereksinimlerini karşılamamak
-Çocuğu korumasız bırakmak vb. gibi davranış türleriyle ortaya çıkar.
En çok maruz kalanlar;
-0-3 yaş arası çocuklar
-Hasta veya engelli çocuklar
-Kız çocukları
Uzun vadede ihmale uğramış çocuklarımızda ciddi psikolojik sorunlar görülmektedir.
Bir Çocuğun İhmal Edildiğini Nasıl Anlarız?
-Okuldan sık sık uzak kalıyorsa,
-Yemek ve para için dilencilik yapıyor veya çalıyorsa,
-İhtiyacı olan doktordan mahrum kalıyorsa,
-Sürekli pis giyiniyor ve kötü kokuyorsa,
-Vücudu aşırı derecede zayıf düşmüşse,
-Kendi kendine zarar veriyorsa,
-Alkol ve diğer uyuşturucuları kullanıyorsa,
-Evinde ona bakan kimse bulunmadığını belirtiyorsa ihmale maruz kaldığını düşünebiliriz.
İhmalin Çocuklar Üzerindeki Etkileri; -Yalnızlık hissi - Güvensizlik ve korunmasızlık hissi
-Öğrenme güçlüğü
-Davranış problemleri
-Yaşıtlarıyla ve çevreyle iletişimde başarısızlık
-Ölüme kadar varabilen sağlık problemleri
-İlgi görebilmek için sağlık problemi yaratma eğilimi
-Yemek istifleme alışkanlığı
-Eşya ve madde bağımlılığı
Şahitlik ettiğiniz takdirde gerekli mercilerle iletişime geçin lütfen.
Kurtuluş bütünün kurtuluşundadır, önce kendimize sonra başımızı kaldırıp çevremize bakmak ve elimizden geleni yapıyor olmak insanlık borcumuzdur.
#çocukistismarınahayır #çocukistismarı #çocukihmali #drgokhanmamur #gokhanmamur #gokhanmamurekibi
Read more
Yazar: @niluferonder <span class="emoji emoji270b"></span> Kitap: TANRIM BENİ GÖRÜNÜR KIL ___________ Kitap ÖZET: Bu dünyada elde ...
Media Removed
Yazar: @niluferonder Kitap: TANRIM BENİ GÖRÜNÜR KIL ___________ Kitap ÖZET: Bu dünyada elde edemediklerini elde eden ama bunlardan mutluluk duymayan bedeninle karşılaşsan? Ve en çok kendini kıskansan? Yıl 2185… Zamanın en güçlü uzay bilimleri araştırma merkezi olan HNA, ... Yazar: @niluferonder ✋
Kitap: TANRIM BENİ GÖRÜNÜR KIL
___________
Kitap ÖZET: Bu dünyada elde edemediklerini elde eden ama bunlardan mutluluk duymayan bedeninle karşılaşsan? Ve en çok kendini kıskansan?

Yıl 2185…

Zamanın en güçlü uzay bilimleri araştırma merkezi olan HNA, uzun yıllar yaptığı araştırmalar sonucunda Dünya’nın ikizini, Yeni Dünya’yı bulur. Ve bu yeni gezegendeki insanlığı, varlığımızdan haberdar etmek için başlatılan proje kapsamında beş bilim adamı Yeni Dünya’ya gönderilir. Ancak Jordon, Karin, Tilet, Nadine ve Grek’in, Yeni Dünya’daki insanlığın arasına karışıp, hiç ummadıkları bir anda yeni gezegenin sunduğu gerçeklerle yüzleşmeleri, projenin seyrini tamamen değiştirir. İki dünya ve iki insanlık arasındaki gizli bağı çözme savaşları, kendi hayatlarına dair aradıkları cevaplar, aşkları ve var olma çabaları…

İkinci bir şansın, ikinci bir yaşamın olsa? Peki ya zaten, başka bir gezegendeki hayatına göre ikinci bir şansını yaşıyorsan?
.
.
_______________________________________ 👇👇Takip👇👇 www.yenikitap.xyz
@kitaptanitim
@kitaptanitim
@kitaptanitim
____________________
#kitaptanitim #kitap #kitapkurdu #kitaptavsiyesi #kitaplar #kitapyurdu #kitapsözleri #kitapsever #şiir #yazar #edebiyat #şair #şiirsokakta #siirsokakta #şiirheryerde #şiirduvarda #şiirsokaktadır #edebiyatkulübü #edebiyatgunlugu #fkheryerde #cümle #düş #yalnızlık #günaydın #türkiye #istanbul
Read more
Hiçbir şeyi yetiştirememekten şikayet ediyorsun. Sosyal medyadaki mutlu pozlarının arkasında ...
Media Removed
Hiçbir şeyi yetiştirememekten şikayet ediyorsun. Sosyal medyadaki mutlu pozlarının arkasında sık sık yetersizlik ve çaresizlik hissediyorsun. Acelen olduğunda, ya da yapacak bir dünya işin olduğunda farkediyor musun çocuğun sana iyice yapışıyor. Çünkü endişenin, huzursuzluğunun ... Hiçbir şeyi yetiştirememekten şikayet ediyorsun. Sosyal medyadaki mutlu pozlarının arkasında sık sık yetersizlik ve çaresizlik hissediyorsun.
Acelen olduğunda, ya da yapacak bir dünya işin olduğunda farkediyor musun çocuğun sana iyice yapışıyor. Çünkü endişenin, huzursuzluğunun farkında ve iyi olduğundan emin olmak istiyor.
Öyle anlarda her şeyin yolunda olduğuna onu ikna ettikten sonra kendini güvende hissedip, seni rahat bırakıyor.
Bunlar ‘Yavaş Ebeveynlik’ kitabının yazarı Psikolog Pınar Mermer’in yazdıklarından minicik bir özet..
Çocuklardan doğdukları andan itibaren beklentimiz büyük. Devamlı alıyoruz. Yok gelişimi için, yok kendi kendine oynaması için, bizi biraz rahat bırakması için, sıkılmaması için..
Sonra şu kadar dil öğrensin, şu sporları yapsın, bu okullara gitsin. Bir yandan da ben para kazanıyım, daha çok kazanıyım.. Zamanın yok, şikayet, tahammülsüzlük...
Diyor ki ‘YAVAŞLA, FARK, DÜŞÜN, EZBERE YAŞAMA, SORGULA, KENDİNİ TANI, ZAMAN AYIR, ALMA, DUR, ÇOCUĞUNU TANI...’ Mükemmel olmak zorunda değilsin!
O kadar iyi gelen bir kitap ki.. Bütün ebeveynler okumalı!
Benim tekrar okuma zamanım geldi çoktan😁
#yavasebeveynlik #pinarmermer #kitaptavsiyesi
Read more
Hz. Ali (Radıyallahu anh)’dan: Resulullah (Aleyhisselam) şöyle buyurmuştur: “Bir kimse günde ...
Media Removed
Hz. Ali (Radıyallahu anh)’dan: Resulullah (Aleyhisselam) şöyle buyurmuştur: “Bir kimse günde yüz defa "La ilahe illallahu'l melikül hakkul mübin" derse, bu onun için fakirlikten eman ve kabir yalnızlığından kendisine yoldaş olur ve bununla zenginliği celb etmiş (kendine çekmiş) ... Hz. Ali (Radıyallahu anh)’dan: Resulullah (Aleyhisselam) şöyle buyurmuştur:
“Bir kimse günde yüz defa "La ilahe illallahu'l melikül hakkul mübin" derse, bu onun için fakirlikten eman ve kabir yalnızlığından kendisine yoldaş olur ve bununla zenginliği celb etmiş (kendine çekmiş) ve cennetin kapısını çalmış olur." Özellikle "Cuma" günü herhangi bir saatte 200 defa okuyanın dünya ve ahiret istekleri kabul olur. Her gün yüz defa okuyan rızık darlığı çekmez. (Rumuz elhadis s.43)

Manası: (Melik (herşeyin sahibi), Hakk (varlığı hiç değişmeyen), Mübin (apaçık ki) Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur.
"Apaçık ki herşeyin sahibi varlığı hiç değişmeyen Allah'tan başka hiçbir ilah yoktur."
_________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_________________________________
#hayırlıcumalar #zikir #cumagecesi #ilim #tesbih #hadisişerif #islam #salavat #cuma #ramazanışerif #hadis #sünnet #oruç #mükafat #cennet #farz #kuran #İbadet #islamiyet #ramazan #üçaylar #iftar #sahur #hadisiserif #şehriramazan
Read more
BELÂLARDAN KURTULMANIN YOLU: DUÂ Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) buyurdular: “Dikkat edin! Sizden birinize bir keder veya dünya belâlarından bir musîbet indiğinde ondan kurtulmak için edeceği duâyı haber vereyim mi? “Evet, haber verin” denilince “Yûnus Aleyhisselâm’ın ... BELÂLARDAN KURTULMANIN YOLU: DUÂ
Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) buyurdular: “Dikkat edin! Sizden birinize bir keder veya dünya belâlarından bir musîbet indiğinde ondan kurtulmak için edeceği duâyı haber vereyim mi? “Evet, haber verin” denilince
“Yûnus Aleyhisselâm’ın duâsı: ‘Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü mine’z-zâlimîn’dir’ buyurdular.” (Hakîm, el-Müstedrek) 
Sicilya pâdişahını bir gece uyku tutmaz. Kaptân-ı Deryâ’sına mektup gönderir ve: “Derhal Afrika tarafına bir gemi gönderin, oralardan bana haberler getirsin” diye emreder. Derhal bir gemi sevkedilir. Sabah olduğunda ise geminin yerinde olduğu görülür. Padişah Kaptân-ı Deryâ’sına sorar: “Benim sana emrettiğim hususu yapmadın mı?” “Evet, emrinize itaat ettim ve gemi sevkettim. Ancak gemi bir müddet sonra bir adam ile geri döndü. Geminin kaptanı size bu hususta malumat arzedecektir” der. Sonra geminin kaptanı, padişaha şöyle anlatır:
“Gecenin ortasında küreklere asıldık gidiyorduk. Bu sırada bir sesin şöyle söylediğini işittik: ‘Yâ Allâh, yâ Allâh, yâ gıyâse’l-müstağîsîn’ (Ey yardım isteyenlerin melcei -sığınağı-). Bu sözleri devamlı tekrarlıyordu. Sesi iyice aldıktan sonra biz de ona her seferinde: Lebbeyk Lebbeyk diye karşılık veriyorduk. Sesi takip ettiğimizde bir adamı boğulmak üzere ve son demlerinde olduğu halde bulduk. Hemen kendisini denizden çıkardık. Hâlini sorduğumuzda şöyle anlattı:
Biz Afrika’dan çıkmıştık, gemimiz battı. Ben yüzmeye başladım, artık hayattan ümidimi kesince Hak Teâlâ’ya işittiğiniz gibi duâ etmeye başladım. 
Allâhü Teâlâ’yı tesbîh ederim ki, bir padişahı uykusuz koydu, bir kuvvetli beyi köşkünden ayırıp yollara düşürdü de denizde karanlıklar içinde yalnız kalmış halde boğulmak üzere olan bir garîbin imdadına gönderdi. Beni şu üç karanlıktan çıkarıp kurtardı: Gecenin karanlığı, denizin karanlığı, yalnızlık ve kimsesizlik karanlığı. Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke yâ Erhamerrâhimîn. (Sirâcü’l-mülûk fî-sülûki’l-mülûk, Tartûşî)
Read more
@burcukaratasmetin . Bugün çok güzel aynı zamanda da özel bir gündü benim için ... Kitap fuarına ...
Media Removed
@burcukaratasmetin . Bugün çok güzel aynı zamanda da özel bir gündü benim için ... Kitap fuarına ilk kez farklı bir heyecanla gittim ... Şu adı geçen meşhur sanal dünyadan takip ettiğim , çoğu zaman kendime çok yakın hissettiğim bir güzel anneyi bir eşi bir yazarı ve daha içinde çok birler ... @burcukaratasmetin .
Bugün çok güzel aynı zamanda da özel bir gündü benim için ... Kitap fuarına ilk kez farklı bir heyecanla gittim ... Şu adı geçen meşhur sanal dünyadan takip ettiğim , çoğu zaman kendime çok yakın hissettiğim bir güzel anneyi bir eşi bir yazarı ve daha içinde çok birler birler barındıran bir hatun kişiyi görmek tanışmak ve bi hayli de merak ettiğim kitabını imzalatmak için ... fuara ulaştığımda giriş kuyruğunu , saatinde çoktan 3 olduğunu gördüğümde hah dedim yetişemedim işte çoktan ayrılmıştır standdan ... İçeri gir , standı ara bul , bu kadar kalabalıkta nasıl yaparım derken üzülmedim desem yalan olur... Amma velakin gelin görün ki Allah bir güzel insanla tanışmayı size nasip etti ise çok şükür ki mümkün kılıyor ... Onca kalabalıkta onu pat diye karşımda görünce şaşırdım mı desem sevindim mi desem ne desem bilemedim ... çünkü bir insan ancak bu kadar ben gb benden gb kızkardeş gb kırkyıllık dost gb kısaca can gb canımdan gb olabilir... Ancak insan bu kadar egosuz , bu kadar doğal ve güleryüzlü , güzel ve sıkı durun bu kadar zayıf / en zayıf /çokca zayıf / hepten zayıf 😉😊 olabilir ... Ayrılmak üzere olduğu halde hiç gocunmadan bana vakit ayırıp uzun uzun yazılar yazıp kitabımı imzaladı ya hah işte dedim ki ya bu burcu hakkaten olduğu gb ... Öyle bir sarıldık kı kırk senedir tanışıyormuşuz gb... Riya yok gösteriş yok kibir yok bu hatunda ... İkimiz yanyana fotoğraf çekilmedik mi 😊 çekildik tabi ama paylaşmadım çünki neden burcu kızkardeşim çok zayıf yoksa ben tombik değilim 🙈... Neyse sözün özü iyi ki sana buralarda rastlamışım ... İyi ki sen zahmet edip İzmirimize gelmişsin ve iyi ki ben de seninle yüzyüze tanışmışım ... Sen şu sanal dünya da ki en gerçek en özel insanlardan birisin ... Kızkardeşim 😊 Rabb'im sana yavrularınla eşinle tüm sevdiklerinle birlikte uzun sağlıklı ve musmutlu bir ömür versin ... Ne diyim burcucumm Can'sın sen vesselam ... 👏😊😘💕🌷🙊
#arafannesi #izmirkitapfuarı #imzagünü #güzelinsanlardanimetbence #kızkardeşim #müptelayayınları #bazen #daha #önce #hiç #tanımadığın #biri #iyikin #olabiliyormuş #burcukarataşmetin #uzunyazdımokumayındiye 👍👏
Read more
Bu kız. Bir insanın bu dünyada başına gelebilecek en iyi şey olabilir. Kuvvetle muhtemel de öyle. ...
Media Removed
Bu kız. Bir insanın bu dünyada başına gelebilecek en iyi şey olabilir. Kuvvetle muhtemel de öyle. Onu 11 küsur yıl önce bir panayır alanında tanıdım. Kot şortunun kenarına gömleğini bağlamıştı. Saçları dağınıktı ve gözlükleri gözünün 2-3 parmak altında duruyordu. Dolayısıyla gözlerine ... Bu kız. Bir insanın bu dünyada başına gelebilecek en iyi şey olabilir. Kuvvetle muhtemel de öyle. Onu 11 küsur yıl önce bir panayır alanında tanıdım. Kot şortunun kenarına gömleğini bağlamıştı. Saçları dağınıktı ve gözlükleri gözünün 2-3 parmak altında duruyordu. Dolayısıyla gözlerine bakabiliyordun. Çabuk anlaştık. 24 saati hatta bazen 48 saati bile geçen zifiri karanlık gecelerde bu gezegenin dışına çıkmanın bir yolunu bulduk. İnsanlar çoğunlukla lehçemizi anlayamadılar. Biz de onlara bakıp ‘anlam nedir?’ dedik. Hayata son derece bağlı olduğumuz için hayattan kopmak durumunda olduğumuz zamanlarda sanırım ikimizin hayatında da birbirimizden başka kimse yoktu. Ağladığımız anlarda gözyaşımız hep diğerinin elinde kurudu. Festivallerde dağıttık, 1940’lar dress code’lu partilerde Miss Jane’cilik oynadık, bazı akşamüstleri bir demli çayla günü bitirdik ve bu hayatta biz yanyanayken o dans pistinde hiç durmadan dansettik. Sahne arkasında gözü sürekli üstümde olan gizli gücümdür. Bana bir şey olduğunu hissettiği an görünmez pelerinini alır ve beni bu dünyanın dışında bir yerlere kaçırır. İşte Kübra ve ben, sanırım o toprakların dirisiyiz. Bugün Doğum günü, dünya gezeninde benim elimi tutmayı asla bırakmayacağına dair kutsal bir yemini olduğu için tuzum kuru. Doğumun kutlu olsun. Yol’um. 🏰🎠 @sfktl şerefine !
Read more
neye göre kıyaslanıp pahalı bulunduğunu anlamışta değilim açıkcası ? her sabah markete gidip ...
Media Removed
neye göre kıyaslanıp pahalı bulunduğunu anlamışta değilim açıkcası ? her sabah markete gidip alışverişi sepeti doldurup dükkana gelmiyoruz. tam 42 şehirden malzeme alıp yemeklerimizi onlarla yapıyoruz. her sabah otogar ve kargoya gidiyoruz. dükkanımıza gelen her malın kolisine ... neye göre kıyaslanıp pahalı bulunduğunu anlamışta değilim açıkcası ?
her sabah markete gidip alışverişi sepeti doldurup dükkana gelmiyoruz. tam 42 şehirden malzeme alıp yemeklerimizi onlarla yapıyoruz. her sabah otogar ve kargoya gidiyoruz. dükkanımıza gelen her malın kolisine  20tl 80tl arası nakliye ödüyoruz. iş gücümüz, aracın gidip gelmesi de cabası. dükkana 6 farklı ilden yoğurt alıyoruz. bal bitlisten, kaymak ispirden, limon silifkeden, domates simavdan vs geliyor
mutfak açısından düşünürsek;
iftarda servis ettiğimiz 5 yıllık beklemiş kırklreli peynirinin kilosu 46 TL (sanırım bunu iftarda servis eden başkabir lokanta bulamazsnz) 
sadece gerçek anadolu buğdaylarından ekmek yapıyoruz normal unun kilosu 2 tl iken bizim kulladığımız unların kilosu 12- 14 tl arası para ödüyoruz.
daha sağlıklı yemekler yenebilsin diye örneğin; patatesi zeytinyağında kızartıyoruz ve bu yağı gün aşırı değiştiriyoruz ! 
her akşam taş fırında sabaha kadar et suyu çıkarıp hazırlayıp çorbalara sadece et suyu kullanıyoruz. 
her yemekten en fazla 15 porsiyon olarak pişirip bu işlemi defalarca sabaha kadar tekrarlıyoruz. 
dana bonfile olmuş 90tl yerli kuzu butu 65tl 
dükkanda serviste özel kolleksiyon çini, bakır tabaklar ve antikalar  kullanıyoruz  herhangi bir 4 kişilik masada bazen yaklaşık 20.000tl lik tabak kolleksiyonu bulunuyor ve evet yanılmadınız bunlar zaman zaman kırılıyor ve sürekli çini tabaklar satın alıyoruz. 
işletme açısından düşünürsek 
dükkanda 100 misafir için yaklaşık 50yi aşkın çalışma arkadaşımız var. 
sigortasız insan çalıştırmıyoruz. vergimizi ziyadesi ile ödüyoruz. ssk'ya bağkur'a borcumuz yok dükkan için kiramızı depo için kiramızı ve çalışma arkadaşlarımızın konakladığı gerçekten de ikisi de birbirinden nezih semtte 2 evin kirasını da ödüyoruz.
dükkanın taze çiçekleri ve peysajına dünyanın parasını ödüyoruz vs
yani öyle her yere yazdığınız gibi açgözlü, paragöz,adi,şerefsiz insanlar değiliz. 
işimizi iyi yapmak, anadoluya üretciye destek olmak ve bu kadar yüzüne bakılmayan anadolu mutfağını dünya statüsünde temsil etmek istiyoruz
italyan halk mutfağına ve japon halk mutfağına duyduğunuz saygıyı anadolu mutfağına da duyun istiyoruz çok mu ?
Read more
"Yaşamak şakaya gelmez, büyük bir ciddiyetle yaşayacaksın Bir sincap gibi mesela, yani, yaşamanın ...
Media Removed
"Yaşamak şakaya gelmez, büyük bir ciddiyetle yaşayacaksın Bir sincap gibi mesela, yani, yaşamanın dışında ve ötesinde hiçbir şey beklemeden, yani bütün işin gücün yaşamak olacak. Yaşamayı ciddiye alacaksın, yani o derecede, öylesine ki, mesela, kolların bağlı arkadan, sırtın ... "Yaşamak şakaya gelmez,
büyük bir ciddiyetle yaşayacaksın
Bir sincap gibi mesela,
yani, yaşamanın dışında ve ötesinde hiçbir şey beklemeden, yani bütün işin gücün yaşamak olacak.
Yaşamayı ciddiye alacaksın,
yani o derecede, öylesine ki,
mesela, kolların bağlı arkadan, sırtın duvarda,
yahut kocaman gözlüklerin, beyaz gömleğinle bir laboratuvarda
insanlar için ölebileceksin,
hem de yüzünü bile görmediğin insanlar için,
hem de hiç kimse seni buna zorlamamışken,
hem de en güzel en gerçek şeyin yaşamak olduğunu bildiğin halde.
Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı, yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin,
hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil, ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için, yaşamak yanı ağır bastığından.
Diyelim ki, ağır ameliyatlık hastayız, yani, beyaz masadan,bir daha kalkmamak ihtimali de var.
Duymamak mümkün değilse de biraz erken gitmenin kederini
biz yine de güleceğiz anlatılan Bektaşi fıkrasına, hava yağmurlu mu, diye bakacağız pencereden,
yahut da sabırsızlıkla bekleyeceğiz en son ajans haberlerini.
Diyelim ki, dövüşülmeye değer bir şeyler için, diyelim ki, cephedeyiz.
Daha orda ilk hücumda, daha o gün yüzükoyun kapaklanıp ölmek de mümkün.
Tuhaf bir hınçla bileceğiz bunu,
fakat yine de çıldırasıya merak edeceğiz belki yıllarca sürecek olan savaşın sonunu. ...Bu dünya soğuyacak,
yıldızların arasında bir yıldız, hem de en ufacıklarından,
mavi kadifede bir yaldız zerresi yani, yani bu koskocaman dünyamız.
Bu dünya soğuyacak günün birinde, hatta bir buz yığını
yahut ölü bir bulut gibi de değil,
boş bir ceviz gibi yuvarlanacak zifiri karanlıkta uçsuz bucaksız.
Şimdiden çekilecek acısı bunun,
duyulacak mahzunluğu şimdiden.
Böylesine sevilecek bu dünya 'Yaşadım' diyebilmen için..." Nazım Hikmet #yasamayadair
Read more
Biz bugün Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlamak için halen geçerliliğini koruyan cümleleriyle John ...
Media Removed
Biz bugün Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlamak için halen geçerliliğini koruyan cümleleriyle John Malkovich’e göz kırpalım istedik. Yaşasın hayat, yaşasın tiyatro! 2012 Dünya Tiyatrolar Günü Bildirisi Emeğinizin ürünleri sarsıcı ve özgün olsun. Derin, dokunaklı, düşündürücü ve ... Biz bugün Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlamak için halen geçerliliğini koruyan cümleleriyle John Malkovich’e göz kırpalım istedik. Yaşasın hayat, yaşasın tiyatro! 2012 Dünya Tiyatrolar Günü Bildirisi
Emeğinizin ürünleri sarsıcı ve özgün olsun. Derin, dokunaklı, düşündürücü ve benzersiz olsun. İnsan olmanın anlamı üstüne kafa yormamızı desteklesin; düşüncelerimize yürek gücü, içtenlik, açık sözlülük ve incelik katsın. Dilerim güçlük, sansür, yoksulluk, nihilizm gibi engelleri aşabilesiniz. Eminim birçoğunuz mutlaka karşılaşacak hepsiyle. Umarım yeteneğiniz ve sebatınızla bize insan kalbinin çarpışındaki bütün çapraşıklığı öğretebilirsiniz. Umarım alçak gönüllülük ve araştırıcı bir ruhla bunu ömür boyu iş edinirsiniz. Dilerim en iyileriniz temel sorun olan “Nasıl yaşıyoruz?” sorusunu bir çerçeveye oturtmayı başarır. Çünkü ancak en iyiler -pek nadiren ve çok kısa süreyle- yapabilir bunu. Tanrı yardımcınız olsun. #dünyatiyatrolargünü Fotoğraf: Irving Penn
Read more
Hello dünya 🌍 Günaydın Trakya <span class="emoji emoji1f33b"></span> Kalimera Kavala! Dün öğleden sonra başlayan Yunanistan yolculuğumuzun ...
Media Removed
Hello dünya 🌍 Günaydın Trakya Kalimera Kavala! Dün öğleden sonra başlayan Yunanistan yolculuğumuzun ilk durağına gece 01.00 sularında vardık ve iki şahane şey oldu. ️ İlki; İpsala’da Türk gümrüğünü arkamızda bırakıp Yunanistan ile Türkiye sınırını ayıran köprüden geçip ... Hello dünya 🌍 Günaydın Trakya 🌻 Kalimera Kavala! Dün öğleden sonra başlayan Yunanistan yolculuğumuzun ilk durağına gece 01.00 sularında vardık ve iki şahane şey oldu.
☀️☀️☀️
İlki; İpsala’da Türk gümrüğünü arkamızda bırakıp Yunanistan ile Türkiye sınırını ayıran köprüden geçip Yunan’a geçerken oldu. Bütün belgeler elimde (çok dazla değil hepsini story’de yazdım), az buçuk Yunancamı hazır edip camı açıp görevliye Kalispera dedim. Kendimizi İngilizce ve Yunancaya o kadar şartlamışız ki; adam Türkçe camı aç dedi. (Arka camı kastediyor). Arabada üç kişi birbirimize bakıp “camı aç” ne demek dedik! Adam bir daha yüksek sesle “hanım camı aç camı!!!” deyince anladık ki, Türkçe konuşuyor. Son derece hızlı, komik ve sorunsuz bir şekilde Yunan topraaana giriş yapmış olduk.
🚙🚙🚙
Ama asıl muhteşem hikaye bizi Gümilcine Kavşağında bekliyormuş meğerse. 1 gece önce ısrarla mesaj atan, engelli eğitmeni dünya güzeli @aylaismaill ellerinde hediyesi ile karşıladı bizi. Hiç tanımadığı, sadece instagram’dan takip ettiği birini tam 45 dakika beklemiş. Buluştuk, sarıldık ve bir baktık ki elinde Gümilcine kahvesi, lokum ve bir de harita. Üzerinde karınca duası gibi bir şeyler yazıyor.
🌻🌻🌻
Dedim bu ne? Dedi, sizin rotanız. Üzerine tek tek gitmeniz gereken yerleri yazdım. Hatta plajları, cafeleri, feribotları tek tek arayıp güncel fiyat topladım.
🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Ayla Türk olduğu için Yunanistan’da bir türlü atanamayan 4 diplomalı bir öğretmen. Nesillerdir orada yaşıyorlar. Büyük büyük dedesi bile orada doğmuş. Dilerim en kısa sürede atansın, öğrencilerine kavuşsun Gözlerimiz doldu. Sarıldık da sarıldık birbirimize. Çünkü dünyanın en güzel şeyi varmak değil, yolculuk... @nissanturkiye #qashaiyollarda #nissanrotaları #baharakinciyunanistan 📷 @fsn
Read more
Ewan 23 yaşına o yıl basmıştı. Kendinden emin, çok zeki ve çok çekici bir genç adam olmanın asaletini ...
Media Removed
Ewan 23 yaşına o yıl basmıştı. Kendinden emin, çok zeki ve çok çekici bir genç adam olmanın asaletini taşıyordu. 10 gün sonra ikinci dünya savaşına savaşa katılmak üzere İngiltere'den ayrılacaktı, hiç bir şeyden korkmuyordu ama duygusallığı nedeniyle, ülkesinden ayrılma fikri zor ... Ewan 23 yaşına o yıl basmıştı. Kendinden emin, çok zeki ve çok çekici bir genç adam olmanın asaletini taşıyordu. 10 gün sonra ikinci dünya savaşına savaşa katılmak üzere İngiltere'den ayrılacaktı, hiç bir şeyden korkmuyordu ama duygusallığı nedeniyle, ülkesinden ayrılma fikri zor geliyordu ona.
👫👫👫
Ağır adımlarla büyük bir kütüphaneden içeriye girdi, belki sayfalar arasında, hüznüne iyi gelecek bir kaç satır bulabilirdi. Raftan bir kitap alıp oturdu ve okumaya koyuldu.
👫👫👫
Gerçekten de çok güzel temalara değinmiş etkileyici bir kitaptı elindeki, ama daha da güzel olanı kitabı daha önce başkasının da okumuş ve bazı yerlere notlar almış olmasıydı.
👫👫👫
Okuyanın notlar aldığı bölümler Ewan'i da derinden etkiliyor, notları okudukça sarsılıyordu. Kim olabilirdi bu? Hemen kütüphane görevlisine gitti ve daha önce kitabı okuyan kişinin kim olduğunu öğrendi.
👫👫👫
Holly adında bir kadındı, adresini aldı ve eve varır varmaz bir mektup yazdı...
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Bugün @hurriyetkelebek ‘te “Kalbiyle değil gözleriyle sevenlere, dış görünüşe göre karar verenlere, ikinci dünya savaşından bir hayat dersi” yazdım. Devamı profilimdeki link’te.
👫👫👫
Çünkü hayattaki en büyük yalnızlık; birbirini sevmeden, birbirine değmeden aynı yatakta uyuyanların yalnızlığı...
Read more
Töre cinayetine kızını kurban eden annenin suçu o töreden olmayan herkese aşikardir. Kızın kalbi ...
Media Removed
Töre cinayetine kızını kurban eden annenin suçu o töreden olmayan herkese aşikardir. Kızın kalbi atımıyordur, ciğerlerine hava dolmuyordur artık. Ölmüştür! Peki ya biz hangi törelere kurban ediyoruz çocuklarımızı? İstediği yaşamın, inandığı doğruların içinden "hayir, olmazlar, ... Töre cinayetine kızını kurban eden annenin suçu o töreden olmayan herkese aşikardir. Kızın kalbi atımıyordur, ciğerlerine hava dolmuyordur artık. Ölmüştür!
Peki ya biz hangi törelere kurban ediyoruz çocuklarımızı? İstediği yaşamın, inandığı doğruların içinden "hayir, olmazlar, yanlış"larla çekip çıkardığımız, hayallerini, amaçlarini elinden aldığımız çocuklar nefes alıyor diye, onların hayatlarını kendi törelerine kurban eden anneler suçsuz mu oluyor?
Güçlü çocuklar yetiştirmek istiyoruz, özgür çocuklar, kendi ayakları üzerinde duran çocuklar. Ne istediğini bilen, mutlu, kararlı, hayallerinin inançlarının peşinden gidebilecek kadar cesur, seçtiği yolda ayakta kalabilecek kadar güçlü, düşse de kalkacak kadar inatçı olsunlar istiyoruz. İstiyoruz ki ne kadar büyük olursa olsun engelleri aşmayı bilsinler, onlari aşağıya çeken mutsuz eden insanları geride birakmayi bilsinler.
Istiyor muyuz gerçekten? Bize rağmen kendisi olmayı göze alabilecek çocuklar yetiştirme cesaretimiz var mı? Ya onu aşağıya çeken bizsek? Ya onun engeli, zorluğu, sınavı bizsek? Gerektiğinde bizi aşıp yoluna devam edebilecek güçte çocuklar yetiştirmeye cesaretimiz var mı?
Toplumdan da aldığımız güçle, anneliğin sorgulanamaz kutsalliğinin biz vermiş olduğu yetkiye dayanarak, çocuklarımızın vicdanına kaya gibi ağır yükler bırakmak ruhuna prangalar takmak pahasına, onun için en doğrusu olduğuna inandığımızdan, onunla doğruları ve hatta mutluluğu arasında durma potansiyelimizin farkında miyiz?
Anneliğin dünyanın en kutsal ve en tehlikeli sorumluluğu olduğunun; yüreğimizdeki sevginin, korkunun, kızgınlığin, endişenin, yardım isteğinin, hayatı kolaylaştırma çabasının evlatlarimizin hayatındaki en büyük güvence ve şans olabileceği gibi, onları mutsuzluk, başarısızlık ve daha da kötüsü yaşanmamış, deneyimlenmemiş bir hayata mahkum edebileceğinin de farkında miyiz?
Dünya üzerindeki en şanslı evlat, onu kollayan ama ayni zamanda da özgürleştiren bir sevgiyle seven ebeveynlere sahip olandır!
Read more
Siyaset felsefesinin en önemli sorularından birisi “ideal düzen var mıdır?” sorusudur. Toplumsal ...
Media Removed
Siyaset felsefesinin en önemli sorularından birisi “ideal düzen var mıdır?” sorusudur. Toplumsal düzeninin gerekliliği ve bireyin özgürlüğü sorunlarını kendisine temel alan siyaset felsefesi; karmaşa, düzen, ütopya veçhelerine ayrılır. “İdeal bir toplum düzeni ya da yönetim ... Siyaset felsefesinin en önemli sorularından birisi “ideal düzen var mıdır?” sorusudur. Toplumsal düzeninin gerekliliği ve bireyin özgürlüğü sorunlarını kendisine temel alan siyaset felsefesi; karmaşa, düzen, ütopya veçhelerine ayrılır. “İdeal bir toplum düzeni ya da yönetim biçimi ortaya koyan tasarım; hayali bir toplumsal sistem sunan yazın türüne Ütopya” (1) denmektedir. Bu yazın türü düşsel bir ürün olmanın yanı sıra salt düş ve fantezilere hitap eden gerçeklikten tamamen kopuk olarak değerlendirilemez. Bir ütopya ortaya koymak gerçek dünyayı iyice kavramayı, çözümlemeler getirebilmeyi, gerçek dünya ve düş dünyası ile ilişki kurmayı gerekli kılar, bu gereklilikler düşsel bir yapının doğmasını sağlar. Gerçeklikten aldığı en güzel pay ile düşsel yolculuğuna çıkan birey kendi zihinsel izdüşümünü yaratır ve bireysel bir kaçışın gerçekleştirilmesini sağlar. Ütopyalar aynı zamanda istenilen, ideal düzen tasarımlarıdır. İdeal düzen tasarımları olarak karşımıza çıkan düşünce tarihinin belli başlı ürünlerine: Platon’un “İdeal Devleti’’i, Farabi’nin “Erdemli Toplum’’ u, Campanella’nın “Güneş Ülkesi’’, Francis Bacon’ın “Yeni Atlantis’’i örnek gösterilebilinir. Geleceğe yönelik tasarımlarımızı var ettiğimiz diğer bir alan ise istenmeyen (korku) ütopyalarıdır, “distopya”. Distopyalar okuyucuya, kötülük ve karanlık bir gelecek ve çoğunlukla, kast, devlet yapıları, totaliter yapılar altında ezilen bir tablo sunar. İnsanlığın yozlaşması, insani değerlerin alaşağı edilmesi, devletlerin bloklaşarak despotik yönetimlere dönüşmeye yüz tutması gelecekte insanları nelerin beklediğini betimleyen korku ütopyaları tasarlamayı doğurur. Huxley’in “Cesur Yeni Dünya”sı, George Orwel “1984’’ü bu türden istenmeyen ütopyalara örnek olarak verilebilir. Konuları ve ortaya çıkışları neredeyse birbirine benzer sebeplerden doğmuş olan klişeleşmiş distopyalara karşın gerçekliğini, olabilirliğini hesap edemeyeceğimiz ve okurken baş ağrısına neden olacak bir eser olan feminist distopya olan “Damızlık kızın öyküsü”nden bahsedeceğiz. #thehandmaidstale #damızlıkkızınöyküsü #margaretatwood #üstopya #distopya
Read more
Hz. Ali (Radıyallahu anh)’dan: Resulullah (Aleyhisselam) şöyle buyurmuştur: “Bir kimse günde ...
Media Removed
Hz. Ali (Radıyallahu anh)’dan: Resulullah (Aleyhisselam) şöyle buyurmuştur: “Bir kimse günde yüz defa "La ilahe illallahu'l melikül hakkul mübin" derse, bu onun için fakirlikten eman ve kabir yalnızlığından kendisine yoldaş olur ve bununla zenginliği celb etmiş (kendine çekmiş) ... Hz. Ali (Radıyallahu anh)’dan: Resulullah (Aleyhisselam) şöyle buyurmuştur:
“Bir kimse günde yüz defa "La ilahe illallahu'l melikül hakkul mübin" derse, bu onun için fakirlikten eman ve kabir yalnızlığından kendisine yoldaş olur ve bununla zenginliği celb etmiş (kendine çekmiş) ve cennetin kapısını çalmış olur." Özellikle "Cuma" günü herhangi bir saatte 200 defa okuyanın dünya ve ahiret istekleri kabul olur. Her gün yüz defa okuyan rızık darlığı çekmez. (Rumuz elhadis s.43)

Manası: (Melik (herşeyin sahibi), Hakk (varlığı hiç değişmeyen), Mübin (apaçık ki) Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur.
"Apaçık ki herşeyin sahibi varlığı hiç değişmeyen Allah'tan başka hiçbir ilah yoktur."
_________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_________________________________
#hayırlıcumalar #zikir #cumagecesi #ilim #tesbih #hadisişerif #islam #salavat #cuma #hadis #sünnet #cumanamazı #mükafat #cennet #farz #kuran #İbadet #islamiyet #hadisiserif #vird #salavatışerif #temmuz #yaz #rızık #dua #zilkade
Read more
ÖLÇÜ BİRİMLERİMİZ Nah bu kadar: Uzunluk ölçüsü Anasının amında: Uzaklık ölçüsü Bu da göt ...
Media Removed
ÖLÇÜ BİRİMLERİMİZ Nah bu kadar: Uzunluk ölçüsü Anasının amında: Uzaklık ölçüsü Bu da göt kadarmış: Küçüklük ölçüsü Hava gavur amı gibi: Sıcaklık ölçüsü Götüm dondu: Soğukluk ölçüsü Sik kafalı: Zeka ölçüsü At yarrağına kelebek konmuş gibi: Estetik ölçüsü Güvenme yetime ... ÖLÇÜ BİRİMLERİMİZ
Nah bu kadar: Uzunluk ölçüsü

Anasının amında: Uzaklık ölçüsü

Bu da göt kadarmış: Küçüklük ölçüsü

Hava gavur amı gibi: Sıcaklık ölçüsü

Götüm dondu: Soğukluk ölçüsü
Sik kafalı: Zeka ölçüsü

At yarrağına kelebek konmuş gibi: Estetik ölçüsü

Güvenme yetime koyar götüne: Toplumsal dayanışma ölçüsü

Bıyık büküle büküle kaytan, insan sikile sikile şeytan olur: Tecrübe ölçüsü

Siki taşşağına denk olmak: İşlerin ve keyfin ölçüsü

Götü trampet çalmak: Gamsızlık, keyiflilik ölçüsü

Am üstünde göt sikmek: Rahatlık ölçüsü

Yarrağıma kareteci köpek: Küçümseme ölçüsü

Kimin eli kimin sikinde: Karışıklık ölçüsü

Göt göte: Sıkışıklık ölçüsü

Senin koyun gütmüşlüğün kadar benim çoban sikmişliğim var: Aşağılama ölçüsü

Götünün kılı olayım: Bir lideri veya bürokratı çok sevmenin ölçüsü

Nenem pekmez kaynatır, dedem sikini oynatır: Sosyal duyarsızlık ölçüsü

Sikimi sallasam doktora değiyor: Hem kalabalık hem aşağılama ölçüsü

Fasulye yiyelim ete para vermeyelim, birbirimizi sikelim göte para vermeyelim: Öz kaynaklarla yetinme ölçüsü

Bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı siker: Şansızlık ölçüsü

Geçme namık kemal köprüsünden ürkütürsün vakvakları çam diktim ananın amına git topla kozalakları: Sosyal duyarlılık ölçüsü

Hepinizin zeka seviyesini götüme soksam bişey hissetmem: Hacim ölçüsü

Tay sikildiği çayırı özlermiş: Nostalji ölçüsü

Mevlüt yapacaksan yemekli, göt sikeceksen emekli olmalı: Sevap/günah denge ölçüsü

Ne emmeye, ne gömmeye: Hoşnutsuz insan ölçüsü

Göte giren şemsiye açılmaz: İş güvenliği ölçüsü

Konya ovasinda sicacak yer bulamamak: Beceriksizlik ölçüsü

Götoş:kızıpla kızmamak arasında, tatlı sert sitem edilen arkadaşla samimiyet ölçüsü

Bilmiyorsan götünün huyunu, içmeyeceksin turşu suyunu:Kendini tanıma ölçüsü

Elin sikini bilmeyen kendi sikini piyade tüfeği zanneder: Öz farkındalık ölçüsü

Besle yetimi dönsün siksin götünü: Nankörlük ölçüsü

Uyduramadın havasına, gel otur kafasına: Kötü bahane ölçüsü

Dünya sikine, minare götüne: Vurdumduymazlık ölçüsü

Yurdum insanı gariptir her lafı kaldırmaz, ibne dersin kızar da siksen hiç aldırmaz: Hassasiyet ölçüsü

Şapa tükürsem olur mu şeker, cinsini siktiğimn cinsine çeker:Genetik bilimine saygı ölçüsü
Read more
1963 yılında babasından elli dolar borç alarak ayakkabı satmaya başladı. Ve bugün otuz milyar ...
Media Removed
1963 yılında babasından elli dolar borç alarak ayakkabı satmaya başladı. Ve bugün otuz milyar dolar değeri olan Nike’yi var etti.⠀ ⠀ Üniversiteden yeni mezun, genç ve anlam arayışı içerisindeki Phil Knight, babasından borç aldığı elli dolarla şirketini kurar. Misyonu ilk bakışta ... 1963 yılında babasından elli dolar borç alarak ayakkabı satmaya başladı. Ve bugün otuz milyar dolar değeri olan Nike’yi var etti.⠀

Üniversiteden yeni mezun, genç ve anlam arayışı içerisindeki Phil Knight, babasından borç aldığı elli dolarla şirketini kurar. Misyonu ilk bakışta basit görünür: Japonya’dan yüksek kaliteli ve düşük maliyetli koşu ayakkabıları ithal etmek… Eski aracının bagajından ayakkabılarını satmaya başlayan Knight, ithalata başladığı ilk yılda sekiz bin dolarlık satış yapar. Ve bugün artık Nike’nin yıllık satışı otuz milyar doları buluyor.⠀
Start-up çağı sayılabilecek günümüzde, Knight’ın başarısı büyük bir ders niteliği taşıyor. Ve şirketi Nike’nin o meşhur sembolü artık bir logo olmanın da ötesine geçerek zarafetin ve gücün sembolüne dönüşüp dünyanın hemen her yerinde, herkes tarafından tanınan az sayıdaki ikonlardan biri haline geldi… Bu sıradışı başarı hikâyesinin arkasındaki Phil Knight daima gözlerden uzak, gizemli bir figür olarak kalmıştı. Fakat inanılmaz derecede şaşırtıcı, mütevazı, dobra ve komik otobiyografisiyle onun hakkında birinci elden çok önemli bilgiler edinme fırsatı doğuyor. Ayakkabı Gurusu, Knight’ın yirmi dört yaşında sırt çantasını alıp dünya seyahatine çıkmasını ve yaşamla ilgili büyük sorulara yanıtlar aramasını, büyük bir şirketin çalışanı olmaktansa kabul görenin dışına çıkıp kendine ait bir hayali var etmesini konu ediyor. Bu süreçte aldığı büyük riskler, moral bozan başarısızlıklar, amansız rakipler ve aşılması imkânsız gibi görünen engeller sonucunda da çok güçlü bir ruha sahip Nike doğuyor…⠀

“İşte en sevdiğim kitaplardan biri… Başarıya giden yolun ne olduğunu enine boyuna anlatıyor. Bu yol karmaşık ve tehlikeli. Hatalarla, sonsuz mücadelelerle ve fedakârlıklarla dolu. Knight’a bayılacaksınız.”⠀
Bill Gates⠀

Özgün Adı: Shoe Dog: A Memoir by the Creator of Nike⠀
Çeviri: Hüseyin Gündoğdu⠀
Tür: Otobiyografi / İş Dünyası / Spor / Kişisel Gelişim / Kariyer ⠀
Sayfa: 432⠀
Satış Tarihi: 30 Kasım⠀
İncelemek ve satın almak için: https://buff.ly/2B5VG9h⠀

#kitap #book #shoedog #ayakkabıgurusu #philknight #nike #biyografi #iş #işdünyası #spor #başarı #kariyer #girişimcilik #pegasusyayınlar
Read more
Geriye sayım başladı. Salı gecesi sanıyordum. Kendisiyle o kadar ilgiliyim, tahmin edin artık durumumu Yaş ilerledikçe ya yıllar daha hızlanıyor ya da artık dünya daha hızlı dönüyor bilemiyorum ama bu ne hız yahu? Acayip başım döndü bu yıl. Her yıl, hepimizin dost trenine yeni binenler ... Geriye sayım başladı. Salı gecesi sanıyordum. Kendisiyle o kadar ilgiliyim, tahmin edin artık durumumu 🙈

Yaş ilerledikçe ya yıllar daha hızlanıyor ya da artık dünya daha hızlı dönüyor bilemiyorum ama bu ne hız yahu? Acayip başım döndü bu yıl.

Her yıl, hepimizin dost trenine yeni binenler ve inenler olur bilirsiniz. Bu yıl da gidenler ve yeni gelenlerle, hüznüyle ve keyfiyle 365 gün gitti gidiyor.
Bu yılı düşündüğümde o kadar çok çalışmışım ki aklıma bir tek iş geliyor 😬

Neler iz bıraktı dersen?
Çok şey oldu ama aklıma ilk Goumand’dan gelen büyük ödül geliyor. E önemliydi ne yalan söyleyeyim pek gururlandım.
Bu yıl TV’ye çıktım mı vallahi hatırlamıyorum şu an! Aman tanrım demans başladı eyvahlar olsun! Ama #aydanustkanattvprogramiyapmali diye bir etiket ortaya attınız, kime nasip olur bu? Bunu hayatta unutmam 😁

Verdiğim röportajları seviyorum, tüm gazeteci arkadaşlara teşekkür ederim, sağ olsunlar. Röportaj denince @feedistanbul için verdiğim röportajı hiç unutmayacağım, hayatımda altı ay bir yayının çıkmasını ilk kez bekledim 😬 ama bir giriş yazmış ki @ceyatay benim için değil altı ay altı yıl beklenir o sözler için 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Yüreğine sağlık.

Memlekette kriz var ama kriz denince şekersizin lansman krizi aklıma geldi bak birden 🙄 @pinarpolat.pastry ve @sihirlipastane nin imdadıma yetişmesiyle kalp krizi eşliğinden dönmem yılın en büyük kriziydi benim için. @ozgeakcays ve @nyanardag size de binlerce teşekkür ederim. Gerçi tüm krizler böyle olsa keşke ‘şekerim!’ Lansmana gelen tüm dostlarım sağ olsun, unutmayacağım!

Yılın en büyük bombası ise instagram hırsızlarını yakalamamızdı.
Yılın sebzesi dikenli kabak oldu! Bu yaşımda yeni öğrendim!

Her birinizin samimi içten mesajlarını saklıyorum haberiniz olsun, onlar benim hazinem!
Veeeeee 2018 denince, 2019 için hazırlığını yaptığımız büyük sürpriz var bir de! O da inşallah pek yakında!

İyiler iyileri bulsun iyilik çığ gibi hızla büyüsün yeni yılda da 🙏🏻 Yeni yıl kutlaması yapmıyorum 3 gün var daha 🤩

Her daim dostluğa! @funda_ozkalyoncu @muratguloglutv @gayemsahin @tohumistanbul @ebruerke @ebruatlan @burcaksenerr @pelinozkancat @gunesaksus @womenshealthtr @zozyilmazel @esraduzdag @gulercetingoz @nuriyebingol
Read more
 #Repost @hulyabiren (@get_repost) ・・・ Monster Humans .... in last 44 years humans destroyed ...
Media Removed
#Repost @hulyabiren (@get_repost) ・・・ Monster Humans .... in last 44 years humans destroyed 60 % of animals .... and nature will definitely take revenge ... started already ... what a monster we are ... we did not try to adapt ourselves to nature ... we destroyed nature we destroy animals ... #Repost @hulyabiren (@get_repost)
・・・
Monster Humans .... in last 44 years humans destroyed 60 % of animals .... and nature will definitely take revenge ... started already ... what a monster we are ... we did not try to adapt ourselves to nature ... we destroyed nature we destroy animals 😢😢😢 #Repost @bnydn with @get_repost
・・・
Dünya Doğayı Koruma Vakfının (WWF) 59 bilim adamının katkısıyla hazırladığı raporda, insanların 1970-2014 yıllarında yerküre üzerinde memeliler, balıklar ve sürüngenler dahil hayvanların yüzde 60'ının yok olmasına neden olduğu belirtildi.
Rapor hazırlanırken 4 binden fazla türü temsil eden 16 bin 704 amfibi, sürüngen, balık, kuş ve memeli topluluğu incelendi ve 44 yıl içinde bu topluluklarda yaşayan hayvan sayısında ortalama yüzde 60 düşüş yaşandığı gözlendi.
Gıda ve kaynakların artan biçimde ve hızlı tüketiminin, milyarlarca yılda oluşan, insanlığın nihayetinde temiz hava, su ve diğer her şey için mecbur olduğu yaşam ağını tahrip ettiğine işaret edilen raporda, bu trajik kaybın medeniyetin bekasını tehdit ettiği belirtildi.
'UÇURUMA DOĞRU İLERLİYORUZ'
WWF yetkilisi Mike Barrett, "Uyurgezer gibi bir uçurumun kıyısına doğru ilerliyoruz. İnsan nüfusunda yüzde 60'lık bir düşüş olsaydı bu Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika, Avrupa, Çin ve Okyanusya'nın boşalması anlamına gelirdi. Yaptığımız bu ölçekte bir şey" ifadesini kullandı.
Birçok bilim adamı, dünyanın, ilki ilk insanların neden olduğu kitlesel yok oluşların altıncısını yaşamaya başladığına inanıyor.
Yakın geçmişte yapılan diğer araştırmalar, medeniyetin ortaya çıkışından bu yana insanlığın dünyadaki memelilerin yüzde 83'ünün ve bitkilerin yarısının yok olmasına neden olduğunu ortaya koymuştu. Bu yıkımın şu anda sona ermesi halinde bile doğanın kendini onarmasının 5 ila 7 milyon yıl alacağı ifade ediliyor.
Read more
YAŞASIN BÜYÜK TAARRUZ!!! Kocatepe yanık ve ihtiyar bir bayırdır, ne ağaç, ne kuş sesi, ne toprak ...
Media Removed
YAŞASIN BÜYÜK TAARRUZ!!! Kocatepe yanık ve ihtiyar bir bayırdır, ne ağaç, ne kuş sesi, ne toprak kokusu vardır. Gündüz güneşin, gece yıldızların altında kayalardır. Ve şimdi gece olduğu için ve dünya karanlıkta daha bizim, daha yakın, daha küçük kaldığı için ve bu vakitlerde topraktan ... YAŞASIN BÜYÜK TAARRUZ!!! Kocatepe yanık ve ihtiyar bir bayırdır,
ne ağaç, ne kuş sesi, ne toprak kokusu vardır. Gündüz güneşin, gece yıldızların altında kayalardır.

Ve şimdi gece olduğu için ve dünya karanlıkta daha bizim, daha yakın, daha küçük kaldığı için ve bu vakitlerde topraktan ve yürekten evimize, aşkımıza ve kendimize dair sesler geldiği için kayalıklarda şayak kalpaklı nöbetçi, okşayarak gülümseyen bıyığını, seyrediyordu Kocatepe'den
dünyanın en yıldızlı karanlığını.

Düşman üç saatlik yerdedir ve Hıdırlık tepesi olmasa Afyonkarahisar şehrinin ışıkları gözükecek. Kuzeydoğuda Güzelim dağları ve dağlarda tek tek ateşler yanıyor. Ovada Akarçay bir pırıltı halinde ve şayak kalpaklı nöbetçinin hayalinde, şimdi yalnız suların yaptığı bir yolculuk var:

Akarçay belki bir akar su, belki bir ırmak, belki küçücük bir nehirdir. Akarçay Dereboğazı’ında değirmenleri çevirip ve kılçıksız yılan balıklarıyla Yedişehitler kayasının gölgesine girip çıkar. Ve kocaman çiçekten eflatun kırmızı beyaz ve sapları bir, bir buçuk adam boyundaki haşhaşların arasından akar. Ve Afyon önünde Altıgözler köprüsünün altından gündoğuya dönerek ve Konya tren hattına rastlayıp yolda Büyükçobanlar köyünü solda ve Kızılkilise'yi sağda bırakıp, gider.

Düşündü birdenbire kayalardaki adam kaynakları ve yolları düşman elinde kalan bütün nehirleri. Kim bilir onlar ne kadar büyük, ne kadar uzundular? Birçoğunun adını bilmiyordu, yalnız, Yunan'dan önce ve Seferberlik'ten evvel Selimşahlar çiftliğinde ırgatlık ederken, Manisa'da geçerdi Gediz'in sularını başı dönerek.
Dağlarda tek tek ateşler yanıyordu.
Ve yıldızlar öyle ışıltılı, öyle ferahtılar ki şayak kalpaklı adam nasıl ve ne zaman geleceğini bilmeden güzel, rahat günlere inanıyordu ve gülen bıyıklarıyla duruyordu ki mavzerinin yanında, birdenbire beş adım sağında onu gördü.

Paşalar onun arkasındaydılar.
O, saati sordu
Paşalar: "Üç", dediler.
Sarışın bir kurda benziyordu.. Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı.
Yürüdü uçurumun başına kadar,
eğildi, durdu.
Bıraksalar
ince, uzun bacakları üstünde yaylanarak
ve karanlıkla akan bir yıldız gibi kayarak

Kocatepe'den Afyon ovasına atlayacaktı.

#30ağustos
#büyüktaarruz
#mustafakemal
Read more
İçimdeki sesler, Dışımdaki dünya, Ve gökyüzünde ben, Hep tek başıma… Kalbimdeki izler, Yüzümde ...
Media Removed
İçimdeki sesler, Dışımdaki dünya, Ve gökyüzünde ben, Hep tek başıma… Kalbimdeki izler, Yüzümde çiziklerle, Hep gökyüzünde, Tek başıma… Uçarım ben, içimdeki aşkla… Siyah beyaz renksiz pullarımla... Beni sevmeye kanatlarımdan başla... Ama konamam, beyaz avuçlarına... ... İçimdeki sesler,
Dışımdaki dünya,
Ve gökyüzünde ben,
Hep tek başıma…

Kalbimdeki izler,
Yüzümde çiziklerle,
Hep gökyüzünde,
Tek başıma…

Uçarım ben, içimdeki aşkla…
Siyah beyaz renksiz pullarımla...
Beni sevmeye kanatlarımdan başla...
Ama konamam, beyaz avuçlarına... Ben bir kelebeğim...
Yarın öleceğim...
Kanatlarım emanetti...
Çırılçıplak gömüleceğim... Ve;
Sessizliktir…
En güçlü sesim…
Rüzgar benim nefesim…
Yalnızlık,
Zırhım…
Özgürlüğüm,
Miğferimdir…
Her yol karanlık…
Evet...
Ama aşk benim,
Güneşimdir ! 💝💝💝 #kelebek #cemadrian #kaleminden #en #beni #anlatan 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Read more
Dünya sağlık örgütünün, an itibariyle, haftalık fiziksel aktivite önerisi: 150 dakika tempolu ...
Media Removed
Dünya sağlık örgütünün, an itibariyle, haftalık fiziksel aktivite önerisi: 150 dakika tempolu yürüyüş ya da 75 dakika koşu. 2016 yılında Amerika’da ve Avustralya’da eş zamanlı yapılan bir meta analizde bilim adamları; 174 bağımsız araştırmanın sonuçlarını inceledi, bu önerilen ... Dünya sağlık örgütünün, an itibariyle, haftalık fiziksel aktivite önerisi: 150 dakika tempolu yürüyüş ya da 75 dakika koşu. 2016 yılında Amerika’da ve Avustralya’da eş zamanlı yapılan bir meta analizde bilim adamları; 174 bağımsız araştırmanın sonuçlarını inceledi, bu önerilen asgari sürenin; hareketsizliğe bağlı rahatsızlık ve hastalıklarda (postür bozukluklarından, diyabete) iyileştirici etkisinin çok zayıf kaldığını, olması gereken fiziksel aktivite süresininse bu sürenin 5 katı olduğunu raporladı. Modern yaşam alışkanlıkları ile oturma, kalkma hatta yürüme gibi basit fiziksel aktivitelere ilişkin biyo-mekanik yetilerin de kaybedileceğini düşünecek olursak; önerilen bu süre gün geçtikçe artacak, bu süreyi sağlıklı devam ettirebilmek için egzersiz planlaması çok daha büyük önem kazanacak. Fiziksel değişim ya da performans artışı sağlamaktan öte, bir nevi öncü hekimlik görevi üstlenen bizler (kişisel antrenörler); disiplinler arası yaklaşımla kendimizi geliştirmeli ve hizmet kalitemizi yükseltmeliyiz. Artı değer üretmemize, katkı sağlayacağına inanarak hazırladığım, LFA Selling Personel Training eğitimine, bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesi bekliyorum. Müfredata ve katılıma ilişkin detaylara, profildeki linkten ulaşabilirsiniz.
Read more
Asıl adı Semanoğlu Köşkü olan yapı 15. yüzyıl Akkoyunlular tarafından yaptırılmıştır. 1. Dünya ...
Media Removed
Asıl adı Semanoğlu Köşkü olan yapı 15. yüzyıl Akkoyunlular tarafından yaptırılmıştır. 1. Dünya Savaş’ında karargâh olarak kullanıldığından 1935 yılında belediye tarafından satın alınıp Gazi Köşkü olarak adlandırılarak Atatürk’e armağan edilmiştir. Mardin Kapısının dışında ... Asıl adı Semanoğlu Köşkü olan yapı 15. yüzyıl Akkoyunlular tarafından yaptırılmıştır. 1. Dünya Savaş’ında karargâh olarak kullanıldığından 1935 yılında belediye tarafından satın alınıp Gazi Köşkü olarak adlandırılarak Atatürk’e armağan edilmiştir. Mardin Kapısının dışında Dicle Köprüsünün batı yamacındadır. Köşk iki katlı olarak yapılmış, her iki katında birer eyvan ve eyvanların iki yanında mekânlar yer almaktadır. Şuan Atatürk’e ait eşyalar, belgeler ve fotoğraflar sergilenmektedir. Müze olarak kullanılan köşk, Dicle nehri, Hevsel bahçeleri, Kırklar Dağı ve On Gözlü Köprü manzarasıyla görülmeye değer eşsiz güzellikte bir mekândır. Gezi ve piknik alanı olarak misafirlerini ağırlayan köşkte insana huzur veren bir hava hâkimdir.
Read more
2012 yılında tanıdım onları. O zamanlar yeni gitmişlerdi Dünya Latin Dans Yarışması'na. Bu koreografi ile dans etmişlerdi. Canla başla aşık oldukları işi yapıyorlardı. Bize bir sürü şampiyonluk getirdiler... Sıkı takipçileri idik. Derken, dünün hiç yaşanmamasını diledik. Cem'i ... 2012 yılında tanıdım onları. O zamanlar yeni gitmişlerdi Dünya Latin Dans Yarışması'na. Bu koreografi ile dans etmişlerdi. Canla başla aşık oldukları işi yapıyorlardı. Bize bir sürü şampiyonluk getirdiler... Sıkı takipçileri idik.
Derken, dünün hiç yaşanmamasını diledik.
Cem'i bir nedenden kaybettik.
Yaşadığı her ne ise, en büyük nedeninin şu olduğunu düşünüyorum:
Ülkemizin spor ve sporcuya tanıdığı avantajin sadece futbol ile sınırlandırılmış olması ve bizi temsil eden nice sporcunun kendi imkanlarını zorlayarak bir yerlere geliyor olması ayıptır, AYIP!
Dansı spor olarak görmeyen, ve hatta kendi kıt kafalarına göre laubali ve basit tavır ile bagdastiran bir cins topluluk da var. Bu insanların, şu güzelim kardeşimizin arkasından ölüm nedeni ile ilgili atıp tutmaları insafsızlıktır... Kendi içinizde boğulun!
Türkiye kaç sporcu kaybetti? Kimisi başka ülke adına söz sahibi, kimisi inşaatlarda çalışıp is kazasında vefat ediyor, kimisi çöp topluyor, kimisinin de aşkı yetmiyor bu dünyada tutunmaya... Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopuyor!
Hiç temsil etmeyin bizi... Pamuk ipliği bile yok arada bağlayacak bu koca yürekler ile devleti.

Cem, Huzur içinde uyu güzel kardeşim!
Melisa, o güzel yüzüne, o güzel gönlüne bu yakarışları yıkan hayat adaletine ben de seninle isyan ediyorum. Hep yanındayız
#cemdemir @cemdemirofficial
Read more
Ey Rabbimiz! Allah’ım, kederden, tasadan,âcizlikten, tembellikten,cimrilikten, korkaklıktan, ...
Media Removed
Ey Rabbimiz! Allah’ım, kederden, tasadan,âcizlikten, tembellikten,cimrilikten, korkaklıktan, borç altında ezilmekten, düşmanlara yenilmekten sana sığınırım. Ey Rabbimiz! İbadetlerimizi, taatlerimizi kabul et. Şüphesiz ki sen dualarımızı işiten, niyetlerimizi bilensin, ... Ey Rabbimiz!

Allah’ım, kederden, tasadan,âcizlikten, tembellikten,cimrilikten, korkaklıktan, borç altında ezilmekten, düşmanlara yenilmekten sana sığınırım.

Ey Rabbimiz! İbadetlerimizi, taatlerimizi kabul et. Şüphesiz ki sen dualarımızı işiten, niyetlerimizi bilensin, tevbelerimizi kabul et. Şüphesiz Sen, tevbeleri çokça kabul edensin.

Allah’ım, dinim, dünyam, çoluk çocuğum ve malım içinde sağlık ve afiyetle yaşamamı nasip eyle. Allah’ım, kusurlarımı ört, beni korktuklarımdan emin eyle.

Allah’ım, önümden, arkamdan, sağımdan solumdan, üstümden ve altımdan gelecek tüm kötülüklerden sana sığınırım. Allah’ım, vücuduma sağlık ver. Kulağıma sağlık ver, Senden başka ilâh yoktur.. Allah’ım, küfürden, fakirlikten, kabir azabından sana sığınırım. Senden başka ilâh yoktur.

Allah’ım, benim Rabbim sensin. Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın, ben Senin kulunum. Elimden geldiğince Sana verdiğim kulluk sözü üzerindeyim. Yaptıklarımın şerrinden sana sığınırım. Bana olan nimetlerini ve bu nimetlere karşı benim günah ve kusurlarımı itiraf ediyor, beni bağışlamanı diliyorum.Senden başka günahları bağışlayacak yoktur.

Allah’ım, kederden, tasadan,âcizlikten, tembellikten,cimrilikten, korkaklıktan, borç altında ezilmekten, düşmanlara yenilmekten sana sığınırım. Allah’ım, bu günün önünü salah, ortasını felâh, sonunu başarılı kıl.

Bize dünya ve ahiret iyiliği ver. Ey Merhametlilerin en merhametlisi Allah’ım! Haksızlık etmekten, haksızlık edilmekten, saldırmaktan, saldırılmaktan, hata işlemekten, bağışlamayacağın bir günaha düşmekten sana sığınırım.

Allah’ım, beni en güzel amellerle en güzel ahlâk sahibi olmaya ilet, senden başka güzel ahlâka götürecek yoktur. Allah’ım, beni kötü amel ve kötü ahlâktan uzaklaştır.

Allah’ım, Dinimi düzelt, evimi genişlet, bana verdiğin rızkı mübârek eyle. Allah’ım, kalb katılığından, gafletten, zillet ve meskenetten, sana sığınırım.. Allah’ım, Küfürden, fısktan, nifak ve ayrıcalıktan, gösterişten sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, cüzamdan, kötü hastalıklardan sana sığınırım.

Allah’ım, nefsime takvâ ver,onu temizle, nefsi en iyi temizleyen Sensin. Nefsimi velisi ve mevlâsı Sensin.
Read more
Orjinal Adı: Ojos de perro azul Dizi: Dünya Edebiyatı Tür: Öykü Sayfa Sayısı: 114 Baskı Bilgileri: ...
Media Removed
Orjinal Adı: Ojos de perro azul Dizi: Dünya Edebiyatı Tür: Öykü Sayfa Sayısı: 114 Baskı Bilgileri: 1. Baskı: 2011, 10. Baskı: Ağustos 2017 Tavsiye için teşekkürler : @okuyor_okuyor #kitapokurum # # Büyülü gerçekliğin gizemli ve puslu atmosferlerle buluştuğu bu öykülerde ... Orjinal Adı: Ojos de perro azul
Dizi: Dünya Edebiyatı
Tür: Öykü
Sayfa Sayısı: 114
Baskı Bilgileri: 1. Baskı: 2011, 10. Baskı: Ağustos 2017

Tavsiye için teşekkürler : @okuyor_okuyor #kitapokurum
# #

Büyülü gerçekliğin gizemli ve puslu atmosferlerle buluştuğu bu öykülerde Gabriel García Márquez, yatalak bir genç adam, kedisinin bedenine girmek isteyen bir kadın, evladının ölümünün yaraladığı bir anne, ikizi ölen bir kardeş, gözleri çulluklar tarafından oyulan üç adam, kurbanını sabırla bekleyen ölüm meleği gibi birbirinden çok farklı kurgusal ve mitolojik kahramanlara gönderme yapan kişiliklerin, bedensel ve düşünsel hassasiyet anlarını anlatıyor.
# #

Yazarın ilk eserlerini barındıran Mavi Köpeğin Gözleri, Márquez'in 1947-1955 yılları arasında yazdığı on iki öyküden oluşuyor. Kitap, tarzı, temaları, karakterleri ve bilhassa yazarın "Yüzyıllık Yalnızlık'a değişmem," dediği "Çullukların Gecesi" öyküsüyle bir Márquez şenliği.
# #

#kitap #kitaplık #kitapagaci #kitapsever #kitapkokusu #kitapoku #kitapokuyorum
#kitapayraci #kitaptavsiyesi #kitapkurdu #kitaplar #kitapyurdu #kitapaski #books #book #read #reading #instagood #kutuphane #yazar #like4like #l4l #instagood #follow #f4f #followme #follower #following #gabrielgarcíamárquez
Read more
Resmi Dili Türkçe olan İlk Uluslararası Kongre İstanbul'da başladı Uluslararası TURAZ Akademi ...
Media Removed
Resmi Dili Türkçe olan İlk Uluslararası Kongre İstanbul'da başladı Uluslararası TURAZ Akademi Derneği (UTAK) tarafından düzenlenen, resmi dili Türkçe olan Bilim ve Adalet konulu 2. Uluslararası TURAZ (Türkiye-Azerbaycan) Adli Bilimler Adli Tıp ve Pataloji Kongresi'nin ilk ... Resmi Dili Türkçe olan İlk Uluslararası Kongre İstanbul'da başladı

Uluslararası TURAZ Akademi Derneği (UTAK) tarafından düzenlenen, resmi dili Türkçe olan Bilim ve Adalet konulu 2. Uluslararası TURAZ (Türkiye-Azerbaycan) Adli Bilimler Adli Tıp ve Pataloji Kongresi'nin ilk gün oturumları tamamlandı.

Swissotel The Bosphorus'da gerçekleştirilen kongrede açıklamalarda bulunan Kongre Başkanı ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Celbiş, Türkiye'de çok fazla uluslararası kongre yapıldığını ancak resmi dili Türkçe olan ilk kongreyi düzenlemenin gururunu yaşadıklarını kaydetti.
Celbiş, kongredeki yan etkinlik ve çalıştaylarda başta Türkiye olmak üzere dünyada meydana gelen büyük toplumsal olayların toplum psikolojisi üzerine etkilerinin de tartışılacağını belirterek, "Dünya üzerindeki adli bilimler, adli tıp ve patolojide son gelişmeleri ele alacağız. Çocuk istismarı, kadına şiddet, medyanın çocuklar üzerindeki etkileri üzerine önemli oturumlar gerçekleştireceğiz. Davet edilen Türk devletlerinden bilim insanları ile geçmiş tarih ve kültür birliğimiz canlandırılacak, ortak bilimsel çalışmalar önü açılacak ve diğer ülkeler ile kültür alışverişi sağlanarak dostluklar geliştirilecek." bilgisini verdi.
Kongrenin ilk gününde "Günümüzde Adli Tıp ve Adli Bilimler", "Olağanüstü Durumlarda Adli ve Acil Tıp", "Kayıplar ve Adli Antropoloji", "Tıbbi Uygulama Hataları", "Ruhsal Travma", "Olay Yeri İnceleme", "Çocuk İstismarı", "Patoloji" ve "Kalp Damar Cerrahisi" ana başlıkları altında oturumlar yapıldı ve çok sayıda sözlü bildiri sunuldu.
Kongrenin yarınki oturumlarında ise "Çocuğun Cinsel İstismarı", "Bilirkişilik", "Kadına Yönelik Şiddet", "Adli Genetik" gibi konu başlıklarında sunumlar gerçekleştirilecek.
Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nden Adli Tıp ve Patoloji Başkanı Adalet Hasanov'un da başkanı olduğu kongreye, RTÜK üyeleri, Yargıtay üyeleri, adli tıp uzmanları ve çalışanları, 25 farklı ülkeden akademisyen, antropologlar ve toksikologlar katılıyor.
@osman.celbis
#BilimveAdalet #ITAC2018 #AdliTıp #TurazAkademi
Read more
NİL, MURAT CEM ve CAN Sevgili sanataeverler ve tüm yetkililer, yazacaklarımı lütfen dikkate ...
Media Removed
NİL, MURAT CEM ve CAN Sevgili sanataeverler ve tüm yetkililer, yazacaklarımı lütfen dikkate alın.. Türkiye’nin medarı iftiharı genç orkestra şefleri.Bakın neler yapıyorlar. 1 Önce en güncel olanından, Murat Cem Orhan dan başlayalım anlatmaya, Murat Cem şu anda Paris’deki büyük ... NİL, MURAT CEM ve CAN
Sevgili sanataeverler ve tüm yetkililer, yazacaklarımı lütfen dikkate alın..
Türkiye’nin medarı iftiharı genç orkestra şefleri.Bakın neler yapıyorlar.
1
Önce en güncel olanından, Murat Cem Orhan dan başlayalım anlatmaya, Murat Cem şu anda Paris’deki büyük Svetlanov yarışmasında şu ana kadarki tüm turları geçti, 370 genç yeteneğin yarışmaya katıldığı ve jürisini herkesin bildiği efsanevi müzisyenlerin oluşturduğu bu dev organizasyonda son 8 kişinin arasına kaldı, Cuma Cumartesi yapılacak final turlarında sonuçlar belli olacak, kalbimiz Murat Cem ile. Sayın yetkililer ve sanatseverler, Bu çok büyük bir başarıdır, sadece şu haliyle bile bir Türk şefinin dünyada ulaştığı en yüksek zirvelerden biridir. Murat Cem artık uluslararası bir yolda, dünyanın genç şefleri arasında en önlerde, kendisiyle İstanbul ve Heidelberg’de konserler vermiştim, bir operacı ( bariton) olan aynı zamanda fevkalade iyi piyano da çalan , her eseri çok hızlı kavrayan- öğrenen bir müzisyen, sadece bir kaç yıldır şeflik yapıyor ama işte o bir doğal yetenek, Almanya’da herkesi kendine hayran bırakmıştı.
2
Nil Venditti, müzik camiasında ismini duyurmaya başladı bile, ona lakabını bile taktı dünya; “born as a conductor” ( orkestra şefi olarak doğmuş) deniliyor Nil için. İtalyan baba Türk anne, Nil İtalya doğumlu türkçesi harika, geçtiğimiz yıllarda Enescu yarışmasında 2. ( Romanya) ve Abbado yarışmasında 1. ( İtalya) olmuştu. Şu an İsviçre’deki yüksek lisansına devam ediyor, sadece 23 yaşında, kendisiyle bir kaç kere çaldım,Slovenya’da hem Orkestrayı, hem tamamı dolu salonu salladı diyebiliriz. Muazzam bir başarıydı, dakikalarca ayakta alkışlandı, Tekrar davetler aldı, Slovenya’da gelecek sezon bir kaç konser verecek, büyük eserler yönetecek, çok iyi yolda Nil. Ekim’de benimle tekrar,bu sefer Ankara’da Bilkent Orkestrası ile kendi memleketinde ilk konserini verecek.
3
Can Okan, piyanist ve şef, kendisiyle ilgili müthiş iyi şeyler duyuyorum, Stravinski Operasını ne kadar iyi çalıştırdığını bana herkes anlattı.
Sevgili dostlar, sayın yetkililer, Nil, Murat Cem ve Can Türkiye’nin öedarı iftiharıdır, geleceğidir, onlar kendilerine uluslararası arenada ispatladılar en önler
Read more
Su album beni bitirmistir.. #morveötesi @harun_tekin . Ve fakat su sarki da #2Eylul #33’e cok guzel ...
Media Removed
Su album beni bitirmistir.. #morveötesi @harun_tekin . Ve fakat su sarki da #2Eylul #33’e cok guzel sokar adami:) Uğraş didin farklı şeyler yapmak için Üç kişi ya da beş kişi anlar Ve zaman, ve zaman farklı yüzlerle Bazen yanında bazen arkanda Yalan diye bir şey yok Gördük ama konuşmadık Ve ... Su album beni bitirmistir.. #morveötesi @harun_tekin . Ve fakat su sarki da #2Eylul #33’e cok guzel sokar adami:) Uğraş didin farklı şeyler yapmak için
Üç kişi ya da beş kişi anlar
Ve zaman, ve zaman farklı yüzlerle
Bazen yanında bazen arkanda

Yalan diye bir şey yok
Gördük ama konuşmadık

Ve hayat her şey yolundayken dur dedi artık
Ve hayat herkes evindeyken dur dedi artık
Ve hayat, ki canına tak etmişti, sus dedi artık
Ve hayat... Kırık düşler, aynı yalnızlık
Öyle azaldık ve yıprandık ki
Kafamız karışık, değişmek zor
Dünya yıkılsa anlamazlar
..
Ve hayat... #gulkendine #2001
Read more
Ve şu saat geldiği anda Durabilir sevincinden Zaman çıldırabilir Akrep yelkovan ardısıra ...
Media Removed
Ve şu saat geldiği anda Durabilir sevincinden Zaman çıldırabilir Akrep yelkovan ardısıra inzivaya çekilebilir Çünkü benim dünyamda Ölümsüzlük seni sevmek demektir Ve bu dünya İşte bu dünya varya bu dünya Seninle yaşarken güzel Sen varsın ya sen Ancak benimleyken güzel Ve ... Ve şu saat geldiği anda
Durabilir sevincinden
Zaman çıldırabilir
Akrep yelkovan ardısıra inzivaya çekilebilir
Çünkü benim dünyamda
Ölümsüzlük seni sevmek demektir
Ve bu dünya
İşte bu dünya varya bu dünya
Seninle yaşarken güzel
Sen varsın ya sen
Ancak benimleyken güzel
Ve sen
Çoğu özlemle geçen yaşamım
Kollarında uyanmama izin ver
Bu yazdıklarım odur ki
Şiirlerim hep sana kavuşmak için
Bu satırlar hep sana
...
Read more
Çocuğunuz var mı ? Güzel Allah bağışlasın<span class="emoji emoji1f647"></span>‍♀️ 1 top A4 kağıdı 12 tl den 24 tl 🙄 120 yapraklı kareli ...
Media Removed
Çocuğunuz var mı ? Güzel Allah bağışlasın‍♀️ 1 top A4 kağıdı 12 tl den 24 tl 🙄 120 yapraklı kareli defter 11 tl iken 18 tl ile başlayan fiyatlar ile fotoğrafı kaydır🤯 ( Bunlar seçkin kırtasiye, avm listeleri değil !  bunu da belirteyim) Okul alışverişi yapacak , servis ödeyecek, özel ... Çocuğunuz var mı ?
Güzel Allah bağışlasın🙇‍♀️ 1 top A4 kağıdı 12 tl den 24 tl 🙄
120 yapraklı kareli defter 11 tl iken 18 tl ile başlayan fiyatlar ile fotoğrafı kaydır🤯
( Bunlar seçkin kırtasiye, avm listeleri değil !  bunu da belirteyim)
Okul alışverişi yapacak , servis ödeyecek, özel ders aldıracak, dershaneye gönderecek ailelere Allah 'tan gani gani tövbe yarabbimmmmm
Daha 2 gün önce sınav sonuçları açıklandı, ev zaten tutamazsınız da ! Yurt fiyatlarına böbrek satmayın emi. Bunca sene ders çalıştılar, okuyup adam olup para kazanacaklar ama üzgünüm şimdi mecbur çalışıp, okuyacaklar.

Arabanız varsa kaskonuza , sigortanıza Allah zeval vermesin,  inşallah benzini de bulup dolduru verirsiniz.

Eviniz varsa aidatınızi, verginizi,  deprem sigortanızıda bi zahmet geciktirmeyin. Bunları ödemediğiniz de işveren insanlar %20 küçülmeye giderek işçi çıkarıyor.  İnsanları işinden etmeyin emi.
Ne yer ne içersiniz ben bilmem de! dua edin emekli yaşı 30 'a filan düşsün, ölmeden bir an evvel aylığa bağlanalım.

Çünkü işveren sigortalarımızı ödemediğinde  devlet hastanesi borcumuz var diye kapıdan almıyor!  Beliniz ağrısa emar 800 tl, bir burun spreyi 42 tl , minicik şurup 57 tl olmuş. Kanser, fıtık, engelli filan da olmayın, şuan hiç gerek yok.
Ne giyeceğinizi bana sormayacaksınız heralde çocuklar Lc waikiki , babalar eskileri, analar  sökükleri dikip giyecek tabi.
Haaaaa bi de dünya evine girelim diyen genç ve aşık kardeşlerim.  Allah evlenene yardım eder diyerek kendinizi ateşe atmaz, dizinizi kırıp oturursanız hakkınızda hayırlısı olur . Bir de sizler baba evin de herşey önümdeydi deyip rest çekince boşanma istatistiği alıp başını gidiyor.  Zaten geçinemeyince kocayla bir şey paylaşmak yerine şiddete girip sözlü sözsüz Allah ne verdiyse geri geliyorsun mecbur . Zaten düğüne de şuan kimse de gelmez ! gram 260 tl küçük altın  410 tl 🤑 Yani yine de sen bilirsin 😉

Biz iç güçler olarak içimizi ferah tutalım(ommmmm)
görmeyelim🙈duymayalım🙉 konuşmayalım 🙊
Çünkü, negatif ukala vatan haini filan olmak çok pissss🤷‍♀️ #madebybushrasohbet #enflasyon #zam #dolar #euro #eylülayızamlistesi #kırtasiye #okulalisverisi #egitimmasrafi #dolarkuru #2018zamları #hosgeldineylul
Read more
Herkese merhaba<span class="emoji emoji1f64b"></span>🏼 Günlük alman gereken lif miktarını biliyor musun? Peki lif ihtiyacını hangi ...
Media Removed
Herkese merhaba🏼 Günlük alman gereken lif miktarını biliyor musun? Peki lif ihtiyacını hangi besinlerden karşılayacağın hakkında bir fikrin var mı? Ya da liften yetersiz beslenirsen ne gibi sağlık sorunlarıyla karşılaşacağın hakkında..? Lif sadece bitkisel besinlerde bulunur. ... Herkese merhaba🙋🏼
Günlük alman gereken lif miktarını biliyor musun?
Peki lif ihtiyacını hangi besinlerden karşılayacağın hakkında bir fikrin var mı?
Ya da liften yetersiz beslenirsen ne gibi sağlık sorunlarıyla karşılaşacağın hakkında..?
Lif sadece bitkisel besinlerde bulunur. Yani bildiğin sebzede, meyvede ve kurubaklagillerde...
Günlük alman gereken lif miktarı 25-30 gram civarındadır.
Bunu nasıl sağlarım? sorusuna gelince de Dünya Sağlık Örgütü'nün tavsiye ettiği gibi günde en az 5 porsiyon sebze-meyve tüketimine özen göstermelisin.
Eğer kabızlık gibi bir şikayetin varsa aklına ilk gelmesi gereken soru "Beslenme düzenimde yeterli lif alımına dikkat ediyor muyum ve yeterli su içiyor muyum?" olmalıdır.
Bedenin sana sinyal veriyorsa onu dinleyip ihtiyaçlarını karşılamanda fayda var.
Fotoğrafları yana kaydırmayı unutma🙆🏼👉🏻
Mutlu günler🌹
#bakmaoku #healthyhappyberrytavsiye
#healthyfood #healthylifestyle #healthychoices #saglikliyasam #sagliklibeslenme #lif #vegetables #seeds #carbonhydrate #protein #bodymassindex #calories #dailyfood #constipation #water #waterconsumption #breakfast #dinner #diyet #dietatian #fitnessgirl #fitgirl #hergünyenibirbilgi
Read more
Son durum bilgisi geldi, Hülya Banu Emre'den, alta ekledim. <span class="emoji emoji27a1"></span>️<span class="emoji emoji27a1"></span>️<span class="emoji emoji27a1"></span>️ Çocuklarınıza bu gibi öyküleri ...
Media Removed
Son durum bilgisi geldi, Hülya Banu Emre'den, alta ekledim. ️ Çocuklarınıza bu gibi öyküleri okutmayın. Okutan öğretmene tepki gösterin. Bugün leyleğin gagasını, ayaklarını kesen çocuklar birer yetişkin olduklarında insan kesiyorlar. FBI ve Dünya Sağlık Örgütü araştırmalarıyla ... Son durum bilgisi geldi, Hülya Banu Emre'den, alta ekledim.
➡️➡️➡️
Çocuklarınıza bu gibi öyküleri okutmayın. Okutan öğretmene tepki gösterin.
Bugün leyleğin gagasını, ayaklarını kesen çocuklar birer yetişkin olduklarında insan kesiyorlar. FBI ve Dünya Sağlık Örgütü araştırmalarıyla sabit. Hayvan sevmeseniz bile, sadece insan seviyorsanız bile karşı çıkın.
Ve unutmayın: Her canlının acı çekmeme hakkı eşittir. Hayvanların yaşam hakkı da yasalarla korunmaktadır.
El insaf!
(kitabın yayınevi ve yazarını bilen paylaşabilir mi lütfen?) #yaşamhakkınasaygı #yaşamhakkınasaygıderneği #yaşamhakkı
@21hulya 'den gelen bilgilendirmedir:
"Özgün hanım 2013 yılında fotoğraflarını Facebook'tan paylaştığım Nasrettin hoca kitabıyla ilgili size yazmak istedim ...Bu kitapların serisi bir özel eğitim kurumu okulunda çocuklara ne yazık ki ücretsiz olarak dağıtılmış ...hayvan sevgisiyle ilgili konuşurken bir öğrencim kuşun olduğu sayfayı getirdi ve yazık değil mi diye ağlamaya başladı .. kitapların serisini incelediğimde dehşete düştüm .. özel eğitim kurumunu aradım Ve çocuklara neden bu tarz kitaplar dağıtıldığını sordum ..Yayınevini paylaştığım kurum öncelikle reddetti, sonrasında fotoğfarşo görsel kanıtlarla paylaşıp Mail atınca yayınevi sahibi ,serinin 2007 basımı olduğunu Ve kitapevlerinde hla var ise bu kitapların toplatılacağını üzgün olduğunu ifade etti ...Kitaplar hayvan severlerin de telefon baskısı ile toplatıldı ...Demem o ki bir öğretmen olarak tabi ki bu kitabın okutulmasına , dağıtılmasına karşıyım ...Ve bunu çocuklara ,üstelik özel çocuklara okutulması vicdansızlık Ve gelecekte katil yaratmaktan başka bişey değildir ..Bu resmî çizen , bu hikayeyi oluşturanlar Ve sunanlar şüphesiz ki şuursuz insanlar ...Kitaplar şuanda piyasada Yok bilginize...görselini 2013 de paylaştığım fotoğraflar yeni var olan bişey gibi hla paylaşılıyor .Bilginiz olsun ... Saygılarımla ..."
Read more
İşte Dünya'nın en kolay tatlısı @nefisyemektarifleri Malzemeler 10-12 adet kare milföy hamuru Kreması ...
Media Removed
İşte Dünya'nın en kolay tatlısı @nefisyemektarifleri Malzemeler 10-12 adet kare milföy hamuru Kreması için; 500 ml süt 2 yemek kaşığı dolusu un 2 yemek kaşığı dolusu nişasta 1 çay bardağı şeker 1 yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 paket vanilya Üzeri için; isteğe bağlı ... İşte Dünya'nın en kolay tatlısı
@nefisyemektarifleri Malzemeler
10-12 adet kare milföy hamuru
Kreması için;
500 ml süt
2 yemek kaşığı dolusu un
2 yemek kaşığı dolusu nişasta
1 çay bardağı şeker
1 yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı tereyağı
1 paket vanilya
Üzeri için;
isteğe bağlı çikolata sosu veya pudra şekeri
Süslemek için
toz fıstık
Hazırlanışı
Öncelikle muhallebi için gerekli olan süt, un, nişasta, yumurta sarısı ve şekeri tencereye alalım. Çırpıcı ile karıştırarak koyulaşıp kaynayıncaya kadar pişirelim.
Kaynadıktan sonra tereyağı ve vanilyayı ilave ederek hızlıca çırpalım ve ocaktan alalım.
Muhallebimiz soğurken milföylerimizi hazırlayalım.
Milföy hamurlarımızı tezgaha açalım ve oda sıcaklığında yumuşamaları için birkaç dakika bekleyelim.
Daha sonra her bir kareyi 4 küçük kareye bölelim. Dilerseniz kare yerine çay bardağı ile keserek daireler de elde edebilirsiniz. Şekil olarak güzel oluyor. Ancak kenarlardan kesilen fazla parçalar israf oluyor diye düşünebilirsiniz. Bu yüzden tercih size kalmış :)
Kestiğimiz milföyleri pişirme kağıdı serdiğimiz fırın tepsisine dizelim. Dizerken arada pek boşluk kalmayacak şekilde sıkıca dizebilirsiniz. Çünkü milföyler pişerken zaten küçülüyor :) Pişirme kağıdı kullanmanızı her zaman tavsiye ederim. Hem pişirme daha güzel oluyor hem de temiz iş çıkıyor :)
Milföylerimizi 180 derece ısıtılmış fırında kabarıp pembeleşinceye kadar pişirelim.
Muhallebi ve milföyler ılıdıktan sonra bir araya gelebilirler :) Kabaran milföyleri ortadan ikiye ayıralım. Her iki parçasına da krema sürelim. Kapatmadan önce dilerseniz bir dilim muz gibi sevdiğiniz bir meyveden de yerleştirebilirsiniz.
Hazırladığımız milföy pastalarını servis tabağına alalım. Üzerlerini pudra şekeri veya çikolata sosu ile süsleyelim. Dilerseniz hemen veya bence birkaç saat dinlendirdikten sonra servis yapabilirsiniz, şimdiden afiyet olsun :)
Read more
Bu gün 30 Ağustos! Bu gün, tarih sahnesinden silinmesine ramak kalmış bitik ve mazlum bir milletin, ...
Media Removed
Bu gün 30 Ağustos! Bu gün, tarih sahnesinden silinmesine ramak kalmış bitik ve mazlum bir milletin, barbar emperyalizme son gücü ile yumruğunu vurup devirdiği gündür! Bu gün, bize özgür nefes alma hakkını canlarını vererek, söke söke alan atalarımıza minnet etme günüdür! Bu gün, litaratürlere ... Bu gün 30 Ağustos! Bu gün, tarih sahnesinden silinmesine ramak kalmış bitik ve mazlum bir milletin, barbar emperyalizme son gücü ile yumruğunu vurup devirdiği gündür! Bu gün, bize özgür nefes alma hakkını canlarını vererek, söke söke alan atalarımıza minnet etme günüdür! Bu gün, litaratürlere geçecek ezber bozan bir stratejik taktiğin, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir askeri deha olan Mustafa Kemal Paşa tarafından tüm sorumluluk alınarak, daha temkinli bir taarruz planı öneren paşalara; "Başarısız olursak beni hemen asınız!" diyebilecek cesaret ve kararlılıkla uygulandığı gündür! Bu gün Selânikli bir zâbitin gençlik hayali olan tam bağımsızlığa ve cumhuriyete erişmemizin önünü açan gündür! Bu gün, dünya üzerindeki tüm sömürülen mazlum milletlere bağımsızlık ümidi veren gündür! Bu gurur milletimizin... Kutlu olsun!!! #atatürk #30ağustos #zaferbayrami
Read more
@booksofbet Muh-te-şem! Muhteşem! Ray Bradbury okuduğum süre zarfında öyle dünyalarda yaşadım ...
Media Removed
@booksofbet Muh-te-şem! Muhteşem! Ray Bradbury okuduğum süre zarfında öyle dünyalarda yaşadım ki içinde yaşadığım zamanı unuttum. Sanki Ray bir şeyleri görmüş de anlatıyormuş gibiydi. Onlar nasıl tasvirler öyle! O nasıl bir anlatım öyle! Zannedersiniz ki Venüs, Mars, Dünya, uzay ... @booksofbet Muh-te-şem! Muhteşem! Ray Bradbury okuduğum süre zarfında öyle dünyalarda yaşadım ki içinde yaşadığım zamanı unuttum. Sanki Ray bir şeyleri görmüş de anlatıyormuş gibiydi. Onlar nasıl tasvirler öyle! O nasıl bir anlatım öyle! Zannedersiniz ki Venüs, Mars, Dünya, uzay gerçekten de anlatılanlar gibi. Sanki Resimli Adam gerçekten yaşıyormuş da Ray ona denk gelmiş, eksiksiz bir şekilde de her gördüğünü bize aktarmış. Okuduğum her öyküde artık bu kadarı da nasıl olabilir, bir insanın bunları düşünüp yaratması için nasıl bir kafaya nasıl bir zekaya sahip olması gerekir diye de çokça düşündüm. Ona olan hayranlığım bir kere daha arttı. Bu kitabı kalbimde ve hayal gücümde eşsiz bir yere ulaştı. .
Kitabın genelinde Ray Bradbury'nin diğer kitaplarında olduğu gibi insanların kötü faaliyetlerine bir gönderme var. Yazarların sansürlenmesine, ırkçılığa, inançlara, savaşa ve barışa, insanının uzaydaki yalnızlığına, ölüme ve yaşama, kısacası insana ve insanlığa dair her konuya değinen müthiş öyküler var. Okudukça gelişen teknolojinin olumsuz yönlerini ve gücü elinde tutan insanın uç noktasının olumsuz yönlerini keşfedeceksiniz. Keyifli okumalar 💖
.
#kitap #book #okudumbitti #kitapyorumu
Read more
Cilegin faydalarina gecmeden, günlük okumamizin bizlere faydasi olan dualarin bir kacina bir ...
Media Removed
Cilegin faydalarina gecmeden, günlük okumamizin bizlere faydasi olan dualarin bir kacina bir göz atalim️ . (“Lâ havle...” okumak, doksandokuz derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdan kurtulmaktır.) [Ebu Nuaym] . [İmam-ı Rabbani hazretleri, din ve dünya zararlarından kurtulmak ... Cilegin faydalarina gecmeden, günlük okumamizin bizlere faydasi olan dualarin bir kacina bir göz atalim❤️
.
(“Lâ havle...” okumak, doksandokuz derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdan kurtulmaktır.) [Ebu Nuaym] .
[İmam-ı Rabbani hazretleri, din ve dünya zararlarından kurtulmak için her gün 500 defa “Lâ havle velâ kuvvete illâ billah” okurdu. Okumaya başlarken ve okuyunca yüzer defa Salevat getirirdi. (Tefsir-i Mazheri)]
.
. (Her gün yüz defa salevat getiren, münafıklıktan ve Cehennem ateşinden uzaklaşır ve Kıyamette şehitlerle beraber olur.) [Taberânî]
.
. (Günde 25 defa “Allahümme bâriklî fil mevt ve fî mâ ba’del-mevt” okuyan şehit olur.) [Redd-ül muhtar]
.
. .
Çileğin faydaları saymakla bitmez ancak en çok neye faydası vardır biliyor musunuz?

İşte çileğin faydaları
*Cildinizdeki ölü deriyi kaldırarak parlak yumuşak bir etki sağlar.
*Kolesterole iyi gelir.
*Kalp sağlığını olumlu yönde etkiler.
*Kemikler için oldukça faydalıdır.
* Kanser koruyucusudur.
*Hastalıklara karşı antioksidan etkisi vardır.
*Diyabete iyi gelir.
* Akneleri tedavi edici etkisi vardır.
*Gözaltındaki şişlikleri giderir.
*Saç dökülmesini engeller.
*Ayaklarınızın daha yumuşak olmasını sağlar.
*Kabızlığa iyi gelir.
.
#cilek #faydalibilgiler #dua #faydalari #kirmizi #mutfakkapisibilgi #mutfakkapisidua
Read more
Aşağıda ki yazıyı 5 yıldan fazla olmuş yazalı instagramda yeniden paylaşalım dedik Happy hallowen to all my friends living in different countries. #photo #in #disneyland #31oktober #hallowen #2001 Cadılar bayramı gerçeği ? Cadılar bayramı asıl adı Salhaim olan bir Kelt kültürüdür ... Aşağıda ki yazıyı 5 yıldan fazla olmuş yazalı instagramda yeniden paylaşalım dedik 🎃 Happy hallowen to all my friends living in different countries.
#photo #in #disneyland #31oktober #hallowen #2001

Cadılar bayramı gerçeği ? Cadılar bayramı asıl adı Salhaim olan bir Kelt kültürüdür , yani aslında görüldüğü üzere bir hristiyan bayramı değil Paganizm'dir. Hatta bunu bir çok Hristiyan bilmeden kutlar . 31 Ekim hasar sonudur , eskiden hasatı iyi alamayan çiftçilerin tarlalarına , zamansız bu Dünya'dan haksızlıkla ölüp gittiğine inanılan ruhların musallat olduğu düşünülürmüş . Sonra bunları bertaraf etmek için daha kötü olarak bilinen Cadı görünümlerini ev ve tarlalarının etrafına yaparak bu haksız GÖÇ eden ruhları bertaraf etmeye çalışmışlar . Sonra ilk İrlanda da Başlayan bu pagan inanışı Amerika ya göç eden İrlanda lılar ile tüm ülkeye yayılmış ve Hristiyan toplum tarafından beğenilmiş sahip çıkılmıştır. Bu nedenle Hristiyanlığın Yaygın olduğu tüm ülkelerde artık bir kostüm yarışı gibi kutlanır. Özellikle çocukların katılımı ile büyük Önem kazanan Bayram'ın günümüzde ki uygulanışı şöyledir : çocuklar 31 Ekim gecesi kostümleri ile evlerin kapısını çalar , evler önceden Cadı ikonları ile süslenmiştir , çocuklara şeker çikolata veren büyük cadılar kapıyı açar , vermezlerse çocuklar o eve sepetlerce Çiğ yumurta atar. Günümüzde Amerikan ekonomisine ciddi bir katkı sağladığı için durum daha da önemsenip bizzat Mr Obama ve eşinin de katılımı ile güçlendirilmiş , NYC sokakları her yıl carnaval havasına bürünmüştür . Şimdi evet eğlenceli bir Bayram bir kaç kez içinde bulunmuşluğum var fakat asla 10 yaş altı çocuklara göre değil ! Ayrıca bence kötü ruhlardan arınmak ise amaç en güzel şey duadır. Elbette Ayetül Kürsü nün sırrını bilmedikleri için varsın iki Cadı daha kovalasınlar diyoruz. Biz melek kovalama inancımızı kaybetmeyelim diyoruz . Herkese saygımız sonsuz herkes özgür sadece ne olduğu bilinsin diye yeniden yayınlamayı uygun gördüm efenim 🎃 #türk #halloween
Read more
 #Repost @alilidar with @make_repost ・・・ Hepimiz birer tane sipariş versek dünya daha güzel ...
Media Removed
#Repost @alilidar with @make_repost ・・・ Hepimiz birer tane sipariş versek dünya daha güzel bir yer olur... ADAPAZARI'nda yaşayan yüzde 99 engelli Rukiye Türeyen (37), kullanabildiği tek parmağı olan işaret parmağıyla bilgisayarda kitap yazdı. 2 yıl boyunca pes etmeden kaleme aldığı, ... #Repost @alilidar with @make_repost
・・・
Hepimiz birer tane sipariş versek dünya daha güzel bir yer olur... ADAPAZARI'nda yaşayan yüzde 99 engelli Rukiye Türeyen (37), kullanabildiği tek parmağı olan işaret parmağıyla bilgisayarda kitap yazdı. 2 yıl boyunca pes etmeden kaleme aldığı, 128 sayfalık 'Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar' adlı kitabı satışa çıkan Türeyen, engellilerin pes etmediği sürece her şeyi başarabileceğini belirtti.
Adapazarı Hızırtepe Mahallesi'nde yaşayan Rukiye Türeyen, doğduktan 3 ay sonra geçirdiği menenjit hastalığı sonucu sol elinin işaret parmağı hariç tüm vücudunu kullanamaz hale geldi. Yüzde 99 engelli olan ve konuşmakta güçlük çeken Türeyen, sevdiklerine ve tüm insanlara hayalindekileri yazarak anlatmaya başladı. 5 çocuklu bir ailenin kızı olan Rukiye Türeyen, yıllarını maddi imkânsızlıklar içinde, tek bir odada geçirse de enerjisini kaybetmedi ve 2 yıl önce bir kitap yazmaya başladı. Türeyen, kullanabildiği tek parmakla engellilerin yaşadığı zorlukları ve pes etmedikleri sürece tüm zorlukların üzerinden gelerek hayallerine ulaşabileceklerini yazdı.
Babasını 2 yıl önce kaybettikten sonra annesi ve kardeşlerine tutunan Rukiye Türeyen'in bir hafta önce çıkan 128 sayfalık 'Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar' isimli kitabı, internette satışa sunuldu. 'HAYAT ŞU ANDA BENİM TEK PARMAĞIMIN UCUNDA'

Tek hayalinin, kendi emeğiyle kazandığı parayla annesine şu anda kirada yaşadıkları evi alıp, umreye göndermek olduğunu belirten Rukiye Türeyen, "Bu kitabı biz engellilerin var olduğunu göstermek adına yazdım. 2 yıl evvel başladım daha yeni bitirdim. Şu anda çok iyiyim, mutluyum, huzurluyum, bu dünyada ben de varım, biz engelliler de varız. Parmağımı kullanabiliyorum sadece, dönüyorum sağ tarafa doğru bilgisayardan yazıyorum. Başka hiçbir yerimi kullanamıyorum. Yüzde 99 engelliyim. Bu kitapta bir tane hemşire kız var, bu kız daha sonra engelli oluyor, yaşadığı zorlukları anlatıyor, 4-5 tane kısa kısa hikaye var. Şu anda pek tepki almıyorum, reklamı yapılmadı. Sadece sosyal medya üzerinden iyi tepkiler alıyorum. 'Helal olsun' diyenler oluyor, 'bravo sana, azmine hayranım' diyen oluyor. Eğer kazanabilirsem, kazandığım parayla anneme ev al
Read more
YASASİN!!!!Haftada en az 1 keree yaptığım kil maskesine herkes ulasabilevek.UZUN ZAMANDİR BEKLEDİGİMİZ ...
Media Removed
YASASİN!!!!Haftada en az 1 keree yaptığım kil maskesine herkes ulasabilevek.UZUN ZAMANDİR BEKLEDİGİMİZ KİL MASKESİ SATİSA SUNULMUŞ. TESEKKURLER @secretagecosmetics #Repost @secretagecosmetics • • • • • Değerli Kullanıcılarımız Yoğun İstek ve Talebiniz Üzerine Termal Kil ... YASASİN!!!!Haftada en az 1 keree yaptığım kil maskesine herkes ulasabilevek.UZUN ZAMANDİR BEKLEDİGİMİZ KİL MASKESİ SATİSA SUNULMUŞ. TESEKKURLER @secretagecosmetics #Repost @secretagecosmetics
• • • • •
🍀 Değerli Kullanıcılarımız Yoğun İstek ve Talebiniz Üzerine Termal Kil Maskesi Yeniden Sizlerle 🍀
Secret Age Termal Kil Maskesi, Türkiye'nin en değerli madeninden elde edilmiş Beyaz Kil ve İçmeler Doğal Termal Suyu içerir.
İçmeler Doğal Termal Suyu, Dünya'nın mineral anlamda en yüksek sayılı kaynaklarındandır.Bir çok kişi şifa bulmak amacıyla yararlanmaktadır.Beyaz Kil ve İçmeler Doğal Termal Su ile harmanlanan Secret Age Termal Kil Maskesi; Kalsiyum, potasyum, magnezyum, çinko, demir gibi değerli mineraller açısından oldukça zengindir.Cilde ve vücuda uygulanması son derece faydalıdır.Her Cilt tipine uygun olarak üretilmiştir.Sivilce, siyah nokta,kırışıklık,leke, selülit, peeling, sıkılaşma, deformasyon, göğüs dikleştirme, ergenlik sivilceleri vb. sorun için gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Secret Age Termal Kil Maskesi, diğer Secret Age Ürünleri gibi Helal Sertifikası'na sahiptir.

Secret Age Kil Maskesi;
Yüz Bölgesi Kullanımında;
Gözenekleri açmaya yardımcı olur ve peeling görevi görür.
Kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
Siyah nokta, sivilce ve lekelerin hızlı bir şekilde yok olmasına yardımcıdır.
Kan dolaşımını hızlandırarak cildin canlı bir görünüm kazanmasına destek olur.
Cildi ölü hücrelerden arınmasında yardımcı olur.

Termal Kil Maskesi Adet Fiyatı 79.90₺
3 Adet Termal Kil Maskesi 129.90₺dir.

Bilgi ve Sipariş Hattımız
📞Whatsapp: +905513957075
#kil #kilmaskesi #termal #termalkilmaskesi #mucizevietki #bakım #vucut #yüz #sivilce #siyahnokta #kampanyalıürünler #yeni #peeling #mineral #maske #indirim #kampanya
Read more
@sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı ...
Media Removed
@sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı bir ömrü savunmak en doğal hakkımızdır. Kâr amaçlı bir sistemin, GDO'lu, kimyasal ilaçlı, ot-böcek öldürücü zehirlerle ürettiği ve pazarladığı sözümona gıdaların tüketimiyle, insanlık, ... @sokakagzifestivali 7-8-9 eylül... FESTİVAL GEREKÇESİ

Yaşamı savunmak, hele ki sağlıklı bir ömrü savunmak en doğal hakkımızdır.

Kâr amaçlı bir sistemin, GDO'lu, kimyasal ilaçlı, ot-böcek öldürücü zehirlerle ürettiği ve pazarladığı sözümona gıdaların tüketimiyle, insanlık, başta kanser olmak üzere, şeker, tansiyon, kalp, obezite gibi sağlık sorunlarıyla küresel salgına yakalanmıştır. Bu ürünler ve ürünlerin sebep olduğu hastalığı tedavi edecek(!) ilaçlar aynı firmalar tarafından üretilmektedir.

Sorun ve cevabı ortadadır: Doğal, geleneksel, yerel atalık ürünlere ve probiyotik beslenmeye dönmek ve de biyoçeşitliliğimizi koruyup geliştirmek... Sistem; dünya nüfusunun doyurulamayacağı safsatasıyla, doğal olana ulaşımı çeşitli yasaklarla engellemeye çalışıp, kendi ürünlerini dayatmaktadır.

Tohum köleliği ve gıda diktatörlüğü mevcut küresel sistemin ta kendisi olmuştur.

Kentlerde, o olağanüstü hızlı yaşamın içinde, ne aldığımızı, ne yediğimizi sorgulamadan, neredeyse çocuk yaşlarımızdan başlayarak, sağlık sorunlarıyla boğuşup, bi çanta dolusu ilaçla hayatlarımızı sürdürüyoruz.

Ama umudumuz var... Hâlâ doğal üretimden koparılamamış köylü küçük üreticiler ve durumun dehşetini görüp köylere yönelen insanlar var.

Hayat bize her gün, tek başına kurtuluşun mümkün olmadığının örneklerini veriyor. Bizler geleneksel, doğal üretim yapan küçük üreticilerle, buna ihtiyaç duyan tüketicilerin tanışması, sorunlarını paylaşması, birbirlerine deneyimlerini aktarması gerektiğine, sağlıklı bir insanlık, sağlıklı nesiller için, bu tür bir sosyal kardeşleşmenin gerekliliğine inanıyoruz.

Merkezi ASSOS olan, Ezine'den Ayvacık'a, Bayramiç'den Küçükkuyu'ya uzanan bölgemiz sadece doğal üretime değil, aynı zamanda sağlıklı yaşam alanlarının da merkezi olabilecek özelliklere sahiptir.

Koyunevi köyünün Sokakağzı mevkii de bu bölgededir.

İşte bu nedenlerle; 7-8-9 Eylül 2018 tarihlerinde SOKAKAĞZI FESTİVALİ'nin 1.sini duyurmaktan onur duyuyoruz.

Katılımınız hepimize güç verir.

Sevgiyle... Festival için gelenler otellerin indirimli tarifesinden yaralanacaklar. Atölye ve etkinliklere katılım ücretsizdir.
Read more
“Kırlarda çiçekler artık bensiz açacak” Belki böyle bir kırmızı şalınız var, muhtemelen böyle ...
Media Removed
“Kırlarda çiçekler artık bensiz açacak” Belki böyle bir kırmızı şalınız var, muhtemelen böyle bir kotunuz, ne kadar da buna benzer bir çizgili tuniğiniz... Belki aynı yaştasınız, belki meslektaşsınız. Aynı nesildeniz, birçoğumuz hayatımızda onun gösterdiği cesaretin şu kadarcığını ... “Kırlarda çiçekler artık bensiz açacak” Belki böyle bir kırmızı şalınız var, muhtemelen böyle bir kotunuz, ne kadar da buna benzer bir çizgili tuniğiniz... Belki aynı yaştasınız, belki meslektaşsınız. Aynı nesildeniz, birçoğumuz hayatımızda onun gösterdiği cesaretin şu kadarcığını gösteremedik. Şunda da birleşemiyorsa dünya, şunda da ayağa kalkamıyorsa insanlıktan ümitvar olmak çok zor. BM kınamış, İsrail Ordusu standart operasyon şartlarında hareket ettiğini ilan etmiş. Futbol oynayan küçük çocukları vurduklarında da yanlışlıkla olmuştu mesela. Her şey ama her şey yanlarına kalıyor. Ama yine de bize ümitsizlik yakışmaz. Böyle güzel bir insanın göçüşüne vicdan, ikiyüzlü dünyaya öfke ve halimize hüzünle dolan gözlerimizi silip oradaki gençler gibi ayağa kalkmak, ertesi gün yeniden yaralar sarmaya, ne bağlamda olursa olsun dünyaya iyilik katmaya azmetmek yakışır. “‘Selahattin Eyyubi başına siyah sarık sarmış, gülmemeye azmetmiş. Kudüs fethedilinceye kadar gülmeyeceğim’ demiş” [MEC (r.a)]. Şu Ramazan gününde hayatımızı gözden geçirelim.. Kendimize sözler verelim, tutamadığımız sözleri tazeleyip yeniden başlayalım. Razan’ın röportajındaki ciddi ve cesur duruşunu hatırlayalım. Hemşire yeleğini gösterip “Onun silahı buydu” diyen annesini hatırlayalım.. Geçen Ramazan babam, “Sofrasına bu sene ilk defa bir tabak eksik koyacak insanlar var, unutmayalım” demişti. Bu sene de burada ailemden uzak iftarlarımın ilk saniyelerinde bunu düşünürüm. Kendi halime mahzun olmak yerine bundan sonraki tüm sofralarında sevdikleri birinin yeri boş kalacak insanlara dua etmek için. Bugün orucumuzu açarken Razan Al-Najjar’ın ailesine ve sevdiklerini kaybeden herkese dua edelim. Razan zaten gidebileceği en güzel yere ulaştı. #razanalnajjar
Read more
Sizde benim gibi bu evrenin bir yaratıcısı olduğuna inanıyorsunuzdur eminim. Yaratıcıyı ne isimle ...
Media Removed
Sizde benim gibi bu evrenin bir yaratıcısı olduğuna inanıyorsunuzdur eminim. Yaratıcıyı ne isimle tanımladığınız hiç önemli değil benim için inanın. İster Tanrı diyin, ister Rab, isterseniz Yüksek Güç... Ben, "Benim canım Allahım," diyorum tıpkı sevgili @denizertencom gibi. Hatta ... Sizde benim gibi bu evrenin bir yaratıcısı olduğuna inanıyorsunuzdur eminim. Yaratıcıyı ne isimle tanımladığınız hiç önemli değil benim için inanın. İster Tanrı diyin, ister Rab, isterseniz Yüksek Güç...
Ben, "Benim canım Allahım," diyorum tıpkı sevgili @denizertencom gibi. Hatta bazen canım, canım, canım Allahım diye sığınıyorum...
Neredeyse yarım asıra yaklaşan ömrümde, onunla ilk tanıştığım günden beri kimi zaman avuçlarımı, kimi zaman ellerimi, açarım makamına. O'na anlatırım derdimi, O'na şikayet ederim, bazen haddimi aşıp sitem ederim, isyanım çok nadirdir. Bu evrende O'nunla bir başıma hissettiğim zamanlar çoktur. Dünya başıma yıkılmış olsa kendi enkazımda, O'nun ışığını bulur çıkarım aydınlığa. Büyük fırtınalarda O'na sığınırım, ardından güneş açınca yine ilk O'nu selamlarım. Ve ne zaman bu dünyadan benim gibi geçen bir fani canımı yaksa, karşılık vermeden ona söylerim yangınımı...
Güven ve adalet kavramının en büyük karşılığıdır benim gönül lügatımda Yüce Makam. Öyle bir güven ki, "Yeryüzünün en büyük dağına yaslanmışım gibi," ifadesi çok eksik kalır tanımında. Defalarca tecrübe ettirdi bana canımı yakanı, misliyle karşılaştırdı yaptığıyla. Kimi zaman sonradan, çok sonradan duyurdu nefsime yenilip şenlenmeyeyim diye.
Bile isteye oh etmeyeyim yanlızca onun adaletine sığınayım diye, beni defalarca tımar etti. Bir defa daha gösterdi ki bir insanın, bile isteye nefsine uyarak ettiği haksızlığa karşılık vermeden, EYVALLAH diyenin ödülü büyükmüş...
Hiç bir makam, hiç bir kazanç, hiç bir ödül bunun yerini tutamazmış.
Kökü topraktan gelen insan oğlu çamurlaşmadan, toprağa döneceği günü beklemeliymiş. Döktüğü her damla yaştan bir tohum yeşerirmiş, kırıldı diye üzüldüğü dalından yeni birisi filizlenirmiş.
Muhteşem adaletine şükür şükran ile kurban olduğum... Varlığının idrakine AŞK olsun...
#şükür #aşk
Read more
SOSYAL MEDYA BİZE NE YAPTI? … 2018 verilerine göre dünyada aktif Facebook kullanıcısı sayısı ...
Media Removed
SOSYAL MEDYA BİZE NE YAPTI? … 2018 verilerine göre dünyada aktif Facebook kullanıcısı sayısı 2 milyar 230 milyon. Sadece 14 yıl önce kurulan bu sosyal ağ, şimdilerde dünyanın en büyük bayraksız devleti. Hal böyle olunca, bu kadar çok tüketicisi olunca da dünyanın en büyük şirketleri ... SOSYAL MEDYA BİZE NE YAPTI?


2018 verilerine göre dünyada aktif Facebook kullanıcısı sayısı 2 milyar 230 milyon. Sadece 14 yıl önce kurulan bu sosyal ağ, şimdilerde dünyanın en büyük bayraksız devleti. Hal böyle olunca, bu kadar çok tüketicisi olunca da dünyanın en büyük şirketleri arasında beşinci sırada.
4 milyardan fazla insan her gün internete giriyor.
Dünya nüfusun yüzde 53’üne tekabül eden müthiş bir rakam.
300 küsur milyon kişi ise bir başka sosyal medya mecrası olan Twitter’da her gün.
Kimi bir şiir, özlü bir söz paylaşıyor, kimisi politik meseleler konusundaki görüşlerini yazıyor. 12 yıl önce kuruldu Twitter ve geçen bu kısacık süre zarfında, hepimizle ilgili en geniş veri tabanını oluşturdu bile çoktan.
Bir çok şirketin eleman alırken sosyal medya hesaplarını incelemesi de bundan.
Facebook’la ailemizi, dostlarımızı, kimi zaman da öfke ve hayallerimizi paylaştık. Twitter’la ise düşüncelerimizi…
Şiirler 140 karaktere indirgendi; herkes kendi eliyle kendini fişledi.
Ama elbette bu kadarı yetmezdi o piyasanın patronlarına. Art arda yeni ürünler sürüyorlardı piyasa. Bu kez de Instagram’ı çıkardılar karşımıza. Artık telefonlarla bu defa da fotoğraflarla açıyoruz hayatımızı sosyal medyaya.
Gittiğimiz yerleri, yemek yediğimiz mekanları, en özel anlarımızı biliyorlar. İlişkiler oradan ilan ediliyor, çiftler birbirlerini takibi bırakınca bu ayrıldılar manasına geliyor.
Ellerimizle servis ediyoruz hepsini. Bile isteye, seve seve…
Hızla bir milyara doğru ilerliyor Instagram kullananların sayısı.
Bundan sonraki yıllar nasıl olacak kestirmek mümkün değil.
Medyanın her gün itibar ve değer kaybettiği günümüzde, gelecekte sosyal medyanın hayatımızı nasıl kontrol edeceğini öngörebilmekse imkansız.
Bu bir realite ve beyhude bir dille kendinizi koruyun sosyal medyadan gibi hayatta karşılığı olmayan nafile teklifler öne sürmeyeceğim elbette.
Artık mümkün değil uzak durmak; anlayabiliyorum.
Kim bilir belki de bu yüzden niyetlendim hayatımı yazmaya. Çünkü bana kalırsa hiçbir sosyal mecrası yetmez bir insanı gerçek anlamıyla tanımaya. Ve fabrika ayarlarına dönmemizin yegane yolu da çok kitap okumaktan geçiyor; bakın işte bunu iyi biliyorum. Haksız mıyım?
Read more
33 yaşıma bastım bugün. Sabah çok mutlu uyandım, sonra "yersiz" bir korku geldi. Belki bilirsiniz, ...
Media Removed
33 yaşıma bastım bugün. Sabah çok mutlu uyandım, sonra "yersiz" bir korku geldi. Belki bilirsiniz, hani başınıza gelebilecek felaket senaryoları birden aklınıza üşüşür. Sonra kendimi telkin ettim, bu hayatta olmak güvenli, bu dünya güvenli, bu beden güvenli, kadın olmak güvenli, ... 33 yaşıma bastım bugün. Sabah çok mutlu uyandım, sonra "yersiz" bir korku geldi. Belki bilirsiniz, hani başınıza gelebilecek felaket senaryoları birden aklınıza üşüşür. Sonra kendimi telkin ettim, bu hayatta olmak güvenli, bu dünya güvenli, bu beden güvenli, kadın olmak güvenli, düşündüğümü söylemem güvenli... 33 yıl sonra hala güvende olduğuma ikna etmeye çalışıyorum kendimi. Neden? Çünkü binlerce travmatik anı biriktirmeye zorlandık. Neden güvende hissetmiyorum? Çünkü tecavüze uğrayabilirim, hiçbir sebebi olmaksızın öldürülebilirim, gittiğim bir mekanda öldürülesiye dövülüp kafasını çarptı denebilirim, haksızlıkları dile getirdiğimde başıma bir şey gelebilir, sevdiklerimin başına tüm bunlar gelebilir, çünkü her gün başka canların başına bunlar geliyor. Ama güvende hissetmememin asıl sebebi tüm bunların cezasız kaldığını görüyor olmam. Hafifletici sebepler, yasadaki boşluklar, elini kolunu sallaya sallaya dışarı çıkanlar...
Neden biz korkuyoruz da katiller korkmuyor? İdam tartışmalarını duyunca aklıma ilk gelen şey şuydu, adaletin yasalarla sağlanmasının imkansız olduğunu mu söylüyorsunuz yani? Çareyi ölümde bulmamız gerekiyor çünkü hukukta bulamayacak mıyız? Normal mi bu? Peki verilecek idam kararlarının adaleti? Ölümlerin önüne geçmek için öldürmek gerek yani... Başıma iş alıyorum değil mi şu an? "Demek idam karşıtısın o zaman vatan hainisin", o zaman şu o zaman bu... Kendimi ifade etmem de güvenli değil mi yoksa? (Bkz. ironi). Huzursuz, mutsuz, düşünmeyen, anlamayan,okumayan, öğrenmeyen, kendini önemsiz hisseden insanların içlerindeki öfke büyüdü ve kötülüğe dönüştü. O kötülük saldıracak yer arıyor rahatlamak için. İnsanın kendiyle hesaplaşması çok zor o yüzden de başkaları üzerinden yaşamayı seçiyorlar. İçinizdeki kötülükten, içimde kötülük biriktirecek şekilde yaşamaya zorlanmaktan yoruldum, sıkıldım, bıktım ama vazgeçmedim. Başka canların ve kendi canımın güvende olması için elimden geleni yapıcam. Hak ettiğimiz bu değil. Yaşamayı ve mutlu olmayı başarabiliriz. Bu hakkımızı kimseye vermeyelim.
Read more
NE BÖYLE SEVDALAR GÖRDÜM NE BÖYLE AYRILIKLAR…’ ‘Ne zaman seni düşünsem Bir ceylan su içmeye iner Çayırları ...
Media Removed
NE BÖYLE SEVDALAR GÖRDÜM NE BÖYLE AYRILIKLAR…’ ‘Ne zaman seni düşünsem Bir ceylan su içmeye iner Çayırları büyürken görürüm. Her akşam seninle Yeşil bir zeytin tanesi Bir parça mavi deniz Alır beni. Seni düşündükçe Gül dikiyorum elimin değdiği yere Atlara su veriyorum Daha ... NE BÖYLE SEVDALAR GÖRDÜM NE BÖYLE AYRILIKLAR…’ ‘Ne zaman seni düşünsem
Bir ceylan su içmeye iner
Çayırları büyürken görürüm.
Her akşam seninle
Yeşil bir zeytin tanesi
Bir parça mavi deniz
Alır beni.
Seni düşündükçe
Gül dikiyorum elimin değdiği yere
Atlara su veriyorum
Daha bir seviyorum dağları.’
Turgut Uyar, bu dizelerin yazarı İlhan Berk için ‘Yeryüzünde şiir diye bir şey olmasa bile onu icat edebilecek bir şairdi’ demiş. Bugün aramızdan ayrılışının onuncu sene-i devriyesi. Elbette hayatını yazmak mümkün. Ve fakat bu yoğunluk, güç ve derinlikte bir kalemi, yine kendi dizeleriyle anmak en güzeli olsa gerek. Cemal Süreya ‘Yeryüzünde her şey yazılmak için varmış gibi geliyor ona. Sözgelimi bardağa bardak olarak değil, yazılacak bir şey olarak bakıyor’ demiş. Berk’in hayata bakışını, en yalın ve güzel haliyle özetlemiş.
Müsaadenizle ben de lüzumsuz taramalardan kaçınıyorum ve sözü, sözün bu büyük ustasına, İlhan Berk’e bırakıyorum. Saygı ve rahmetle…
‘Geceye hey dedim bir bulut beyaz aydınlık
geçiyor ve ben görüyorum belki yalnızlık
Kağıt gibi bir kadın sana bakıp gülüyor
Demek sen daha güzelsin gökyüzünden artık
Sokakları bembeyaz evleri geçiyorum
Bir koşu bir rüzgârı alıyorum karanlık
Bir kenttesin ve var ta ne zamanlardan beri
O zamandan trenler evler geçiyor kapanık
Aşkın ki hiç durup dinlenmek nedir bilmiyor
Aşkın ki anlatılamaz ihtiyar ve yıkık
Nice nice yaşamalara açılmışsındır
Nice yaşamalar ki kalmıştır yarım buruk
İşte Adakale Sokağı’ndayım ve birden
Benim işte dünya kadar güzel ağzın artık
Durup bir yıkık aşk dedim İlhan Berk bir yıkık
aşk şimdi o şiirlerde senden kalan ancak…’
Read more
Çooook ama çoook zaman önceydi. Çaba gösterilerek kazanılan her şey çok güzeldi. Kolay işler, ...
Media Removed
Çooook ama çoook zaman önceydi. Çaba gösterilerek kazanılan her şey çok güzeldi. Kolay işler, kolay aşklar, kolay bitişlerle dünya kirlendi. Yüzeysellik tüm güzelliği yok etti. “Like” sayısı çok olan çok sevildi. Ama o sevgi de zaten bir tuşa basmaktan ibaretti. “Beğen” tuşuna basınca ... Çooook ama çoook zaman önceydi. Çaba gösterilerek kazanılan her şey çok güzeldi. Kolay işler, kolay aşklar, kolay bitişlerle dünya kirlendi. Yüzeysellik tüm güzelliği yok etti. “Like” sayısı çok olan çok sevildi. Ama o sevgi de zaten bir tuşa basmaktan ibaretti. “Beğen” tuşuna basınca herkesin hatrını sorduk sandık. Hele yorum yapınca vatani görevimizi yaptığımıza inandık. “Hayırlı Cumalar” yazınca ekrana dini vecibelerimizi yerine getiriyoruz sandık. “İyi Bayramlar” yazarak bayramlaştık. İki gündür elime almadığım telefonum sayesinde iki kitap okudum. Ne duygular, ne düşüncelerden geçtim. Neler neler öğrendim. Ne kararlar verdim. Olmayı istediğim insan yerine olduğum insanı kabullendim. O kadar güçsüz hissettim ki haberiniz bile olmadı ama o güçsüzlüğümü bile çok sevdim. Sizden gelen mesajları okudum bugün birer birer. Aşk acısı çekiyormuşsunuz. Çekmeseniz yazmazdınız. Mutlulukla yazılmıyor çünkü. Çekenlere sesleniyorum buradan topluca. Aşk dediğin acı vermez. İlişki, kolaydır, huzurdur, mutludur. Başta güzel olan şey bozulabilir ama bozulan öyle kolay kolay düzelmez. Bırakmazsanız acının kaynağını, ihtiyacınız olan tek şeyi kaybedersiniz. Daha iyiyi, daha huzurluyu... Bir de “ne kadar güçlüsünüz” demeyin bana. Herkes kadar acı çekiyorum. Tek farkım ben yaşarken çekeceğime, bitirip çekiyorum. Bin kere öleceğime, bir kere ölüyorum. Yalnızlığı yanlışlara tercih eden herkes, kadın veya erkek, biraz eksiktir. Ama yanlış kumaşla yama yapılacağına hayatına, dar pantolonuyla gezmeyi tercih etmiştir. Yanlışları sürdürmek yerine yalnızlıkla büyüyün. Doğru gelince, o yanlışlık ve ardındaki yalnızlık lazım olacak. Şimdi sürünecekseniz, yanlışı terkettiğiniz için sürünün 😊
Read more
Good Night Gece Bunyonu (Bir Çift)<span class="emoji emoji1f463"></span> Fiyati Sadece 34.90₺ Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Yanlış ...
Media Removed
Good Night Gece Bunyonu (Bir Çift) Fiyati Sadece 34.90₺ Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Yanlış hizalanmış ayak başparmaklarını düzeltir. Bu işlemi yaparken, yumuşak süngerli bir destek ile başparmağı sabitleyerek ve bir velkro bant sayesinde parmağı normal pozisyona doğru ... Good Night Gece Bunyonu (Bir Çift)👣 Fiyati Sadece 34.90₺
Whatsapp Sipariş 0551 553 1127

Yanlış hizalanmış ayak başparmaklarını düzeltir.
Bu işlemi yaparken, yumuşak süngerli bir destek ile başparmağı sabitleyerek ve bir velkro bant sayesinde parmağı normal pozisyona doğru iterek yapar.
Gece uyku esnasında kullanılır. Gece bunyonu gün boyu yaşadığınız ağrıların azalmasına yardımcı olur ve dinlenmesine olanak sağlar.
Ayrıca bir sonraki gün için ayak baş parmaklarınızı hazırlamaya yardımcı olur.

Ertesi gün için baş parmaklarınızı hafifçe gerdirerek hizalamaya yardımcı olur. Rahat güvenli ve sonderece kullanışlı bir gece atelidir

Dünya çapında ortopedik cerrahların kullandığı atellerle aynıdır.

Kullanım şekli :

1- Ön baş parmağının iç kısmına gelecek şekilde süngeri plastik ile parmak arasına koyduktan sonra uygulayınız.

2- Ayak baş parmağında hangi ayağa takılacak olması için plastik kısımlardaki R ( SAĞ ) ve L ( SOL ) yazılarına uygun olarak yerleştirme yapın.
3- Cırt aracılığı ile gerdirme işlemini yaparak kayış kısmını gerin ve sıkı bir şekilde diğer kısma yapıştırın.
4- Kayışın sıkılma esnasında dikkat edilmesi gereken husus, baş parmağın baskı sonucu gerilmesine dikkat ediniz ve parmagı gerili şekilde hizalayın cırtı takınız.

5- İlk kullanımlarda biraz üst kısma baskı yapacaktır bunun iki sebebi vardır 1.si bu cihazı kullanırken yürüme işlevini yapmayınız sadece gece yatarken uykuda kullanıma uygun tasarlanmıştır. 2.si ilk zamnlarda bu şekilde rahatsızlıklar oluşur bu ayak alışma sonuna kadar devam edecektir alıştıktan sonra bu acıyı hissetmezsiniz bu acı gün boyu yürüme esnasında çektiğiniz acının kat kat düşüğüdür. Kısa zamanda Nordmende good night gece atelsiz uyuyamayacaksınız çünkü artık hem ağrılarınızın azalmasına yardımcı olacak hemde kullanımdan doğacak acılar oluşmayacak rahat kullanacaksınız.

Zamanla oluşacak kirlenme durumunda süngerler yıkanabilir yada nemli bezle silinebilinir, plastik kısımlar aynı şekilde silinir ve temizlenebilir.

Her gün oluşan ağrılarınızın azalmasına yardımcı olur.

Not: Sol ve Sağ Ayak için 2 adet olarak gönderilir.

Ürün Ebatı: 12cmx6cm   #geceateli #silikon #bunyon #halluxvallgus
#bunyonlumakara #pa
Read more
“‘Florebo cuocumque ferar’ diyor bilgenin biri: ‘Taşındığım her yerde çiçek açacağım.’ demiş ...
Media Removed
“‘Florebo cuocumque ferar’ diyor bilgenin biri: ‘Taşındığım her yerde çiçek açacağım.’ demiş yani.” Bu cümlelerle ‘merhaba’ demeyi hayal etmiştim Eskişehir’e. Ama başka hayallerim de olunca, ‘merhaba’ları ‘hoşça kal’lar takip etti. Birazdan yine olacağı gibi. İzmir’de eski ... “‘Florebo cuocumque ferar’ diyor bilgenin biri:
‘Taşındığım her yerde çiçek açacağım.’ demiş yani.”
Bu cümlelerle ‘merhaba’ demeyi hayal etmiştim Eskişehir’e. Ama başka hayallerim de olunca, ‘merhaba’ları ‘hoşça kal’lar takip etti. Birazdan yine olacağı gibi.
İzmir’de eski öğrencilerimden birkaçı ile buluştum. Bana bir paket uzattılar ve “Sizin için köklenme kutusu hazırladık.” dediler.
Köklenme, ana mevzumuz artık biliyorsunuz değil mi?
Aslında hayalimiz bir dünya küresini size vermek ve dünyanın neresine giderseniz gidin sağlam kökleriniz olsun, dünya sizin eviniz olsun demekti, dediler. Ah, bunu demiştim gittiğim her ülkedeki meditasyonumda! Sen benim evimsin, dünya benim evim!🗾
Sonra da, evimden ayrılacağım gün kaldıramayacağın yaratımlar yapmamalısın Yeliz, demiştim. Bu da ayrı bir mesele.🤭
Köklenme kutumun içinden, tasarımlarına bayıldığım o iki kadının ellerinden çıkan bu muhteşem seramik fincan seti çıktı. Kahve, sakızlı lokum (of 🤤) ve bir tüy kalem... hep yazayım diye 💙🙏🏻
Köklenmenin en kısa yolu, yemek, içmek ve toprağa dokunmak. Nasıl naif bir tablo! Nasıl ince 🙏🏻 Çok seviyorum, biliyorsunuz değil mi?
🌻
Şimdi ben de bir kez daha “Yia hara!” diyorum kendime ve size.
Sevdiğim en güzel kelimelerden “Yia hara!”
Kökleriniz sağlam olsun demek yani.
Nereye giderseniz gidin, kökleriniz sizi dünyaya bağlasın. O kökleri hiçbir deneyim ve durum koparamasın.
Minnetimle 💙🙏🏻
#babambenişahdamarımdanöptü #ozanönen #eskişehir
Read more
benonunblogu Biliyorsun degil mi? Bir tek sen dost kazıgı yemedin Bir tek sen akraba düşmanlıgı ...
Media Removed
benonunblogu Biliyorsun degil mi? Bir tek sen dost kazıgı yemedin Bir tek sen akraba düşmanlıgı görmedin... Bir tek sen canın dediklerinden yanılmadın... Bir tek senin güvendigin daglara karlar yagmadı O yüzden yıkılmasın dünya basına, Benim dostum yok niralarıyla yıkma ... benonunblogu

Biliyorsun degil mi?
Bir tek sen dost kazıgı yemedin
Bir tek sen akraba düşmanlıgı görmedin...
Bir tek sen canın dediklerinden yanılmadın...
Bir tek senin güvendigin daglara karlar yagmadı
O yüzden yıkılmasın dünya basına,
Benim dostum yok niralarıyla yıkma ortalıgı
Yıkma kalbini
Baglama karaları
Aslına bakarsan herkes biraz da "yalnız" bu hayatta...
Yani Dünyada herkes mutlu da bir tek senin başına gelmiyor aksilikler, mutsuzluklar, çekememezlikler, kıskançlıklar, nazarlar...
Herkes yaşıyor böyle seyler...
Herkesin var hayal kırıklıkları
Dost kazıkları
Akraba adlı yabancıları
Kalp kırgınlıkları...
Yanılgıları...
Yalnızlıkları...
Ve hatta yanlışlıkları...
En iyisi mi bosver, yaşamdan işler bunlar, imtihansal mevzular...
Yormamaya çalış kalbini, önüne bak, elindekilerle yanındakilerle, seni seven sana kıymet verenlerle paylas enerjini, dostlugunu, samimiyetini...
Yok mu kimse?kalbin sana yeter, Allah sana yeter...
Şikayet etme ne olur, hayat ve içindekiler, hepsi biz insanlar icin birer imtihan...
Bu bilinçle ve farkındalıkla yaşamak, gör bak sana iyi gelecek❤️ #sevgilerbenodan @benonunblogu ne aittir yazı
Read more
Loading...
Load More
Loading...