Oldum çok şükür türkiye

Loading...


Unique profiles
49
Most used tags
Total likes
0
Top locations
PGS Hotels Kremlin Palace, Ankara, Turkey, Cannes
Average media age
645.8 days
to ratio
9.2
Çok şükür Türkiye Kick Boks şampiyonasında 84kg kick light branşında şampiyon oldum. @seydigokpinar
Media Removed
Çok şükür Türkiye Kick Boks şampiyonasında 84kg kick light branşında şampiyon oldum. @seydigokpinar Çok şükür Türkiye Kick Boks şampiyonasında 84kg kick light branşında şampiyon oldum. @seydigokpinar
Uzun zamandır üzerine çalıştığım sınavı dün itibariyle geçerek Türkiye’nin ilk WPBSA lisanslı ...
Media Removed
Uzun zamandır üzerine çalıştığım sınavı dün itibariyle geçerek Türkiye’nin ilk WPBSA lisanslı L2 World Snooker Koçu olmaya hak kazandım, büyük bir aileye üye oldum, kırmızı t-shirtten siyah t-tshirte terfi ettim. İzninizle teşekkür etmem gereken birilerini anmak istiyorum. Öncelikle ... Uzun zamandır üzerine çalıştığım sınavı dün itibariyle geçerek Türkiye’nin ilk WPBSA lisanslı L2 World Snooker Koçu olmaya hak kazandım, büyük bir aileye üye oldum, kırmızı t-shirtten siyah t-tshirte terfi ettim. İzninizle teşekkür etmem gereken birilerini anmak istiyorum.
Öncelikle bu fikri benim aklıma kazıyan değerli hocam Zijad Redzic’e, bana inanıp desteğini esirgemeyen canım eşim Evren’e, hocalarım Chris Lovell, Andrew Highfield ve Steve Davis’e, portfolyo derslerime katkı sağlayan Ahmet Kantar ve Süha Ersin’e, mentörüm, kaptanım, ortağım Murat Teker’e, benimle beraber heyecanlanıp her daim yanımda olan Bilardo Atölyesi Snooker oyuncularına ve tüm atölye sporcularına çok teşekkür ederim.
Bu bir son değil bir başlangıç, bakalım neler yapabileceğiz..
Read more
Herkese merhabaaa, Evet bir süredir yoktum, yine.. ama bu sefer geldiğimden beri 4 kitap bitirebilmiş ...
Media Removed
Herkese merhabaaa, Evet bir süredir yoktum, yine.. ama bu sefer geldiğimden beri 4 kitap bitirebilmiş olmanın mutluluğuyla aylar, belki 1 yıl(?) sonra yorum yapmak istiyorum. Öncelikle Anna ve Fransız Öpücüğü serinin ilk kitabı. Bu durumda genelin dışına çıkarak, yayınevi bizi ... Herkese merhabaaa,
Evet bir süredir yoktum, yine.. ama bu sefer geldiğimden beri 4 kitap bitirebilmiş olmanın mutluluğuyla aylar, belki 1 yıl(?) sonra yorum yapmak istiyorum.
Öncelikle Anna ve Fransız Öpücüğü serinin ilk kitabı. Bu durumda genelin dışına çıkarak, yayınevi bizi 2-3’ü önce okutmasıyla ilk kitabı en son okumuş oluyoruz, teşekkürler @yabanciyayinlari . Kitap bence serinin en önemli ve ne güzel kitabıydı. Tüm serinin neredeyse sadece Fransa’da geçmesi ve ayrıyeten yazarın bize Fransa’da dolaşılabilecek yerleri (bilindik – bilinmedik her yerden kastediyorum) söylemesi, benim ilgimi çok çekti, %99 kurgu olan sokaklar ve tarihi yerler yok elbette, bu yüzden de insanın bir Fransa’ya gidesi geliyor ki kitabın bunda epey başarılıydı, orda olmasam bile bunu deneylemiş gibiydim. Elbette beğenmediğim ve aşırı derece ‘evet, tam da bu denmeli ki klişeliğin klişesi olsun.’ dediğim ne yazık ki bir kaç yeri vardı. Mesela Anna’nın hiç istemeyerek geldiğini okulda, ilk geldiği ve tanıştığı çocuğa, ‘ah tanrım, çok yakışıklı, aşık oldum galiba’ düşüncesi ne yazık ki beklendik ama bir o kadar da en iyi yere yerleştirilmişti. Her sabah St. Clair’in Anna’ya kahvaltı alması için yardım etme teklifi çok tatlıydı, zihnimde adeta 32 diş gülerek zıplayan, ‘evet, evet; tam da bunu yapmalısın’ diyen küçük ben vardı. St. Clair’in ailesiyle olan sıkıntısını birebir yansıtabilmesi dışında ne yazık ki yazar bence katiyen, sevgilisi olan Ellie ile olan ilişkisini bana neredeyse hiç hissettiremedi. Tam olarak ‘ayrılmak için yapılmış 3 senelik ilişki’ olarak önümüze sunuyor ve bu konu ne yazık ki tabi dört dörtlük yazılmış bir kitap diyettiremiyor bana AMA Kitabı elinize aldığınız anda pamuk şekeri rengindeki kabı, ayracı ve içine yapışık olan ipine aşık oluyorsunuz.
Anna ve Fransız Öpücüğü Türkiye’de çıkalı neredeyse yarım yıl oldu ve sonunda serinin ilk kitabını çıkarabilmişler. Açıkçası, bence seriye 2. Kitapla başlanılması baştan sıkıntılıydı. Her ne kadar kurgu birbirine bağlı olmasa da karakterlerin birbirne bağlı olması, Isla ve Mutlu Son’un bence Anna’dan önce çıkması karakterleri tam olarak aklımıza oturmasında sıkıntı çıkardı. (Devami altta)
Read more
Bir çözüm önerisi gelmiş hocamızdan.Umarım dikkate alan olur. #Repost @dogancucelogluofficial • • • KORKU KÜLTÜRÜNDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ Yukarıdaki videoyu seyredince çok derinlerde rahatsız oldum. Sanırım siz de rahatsız olmuşsunuzdur. Sınıftaki çocuklar başka ülkede ... Bir çözüm önerisi gelmiş hocamızdan.Umarım dikkate alan olur.
#Repost @dogancucelogluofficial
• • •
KORKU KÜLTÜRÜNDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ

Yukarıdaki videoyu seyredince çok derinlerde rahatsız oldum. Sanırım siz de rahatsız olmuşsunuzdur.
Sınıftaki çocuklar başka ülkede büyümediler, bizim çocuklarımız: Türkiye’deki ailelerde yetişen, Türkçe konuşan ve meslek lisesine giden öğrenciler. Ve hep birlikte öğretmenlerini aşağılamaktan büyük haz alıyorlar.

Öğretmenin böylesine aşağılandığı, alay edildiği bir sınıf ortamında hangi değerlerin ayak altına alındığının toplum olarak farkında mıyız? Bundan daha önemlisi önemli değerlerin ayak altına alınıyor olmasını umursuyor muyuz?

Dayakla terbiye dilenler, bir ortamda dayak yemeyeceğini, kendine dayak atacak kimse olmadığını bildiği zaman her türlü terbiyesizliği yapar hale gelebiliyor. Ve bir öğrencinin öğretmene karşı yaptığı terbiyesizlik alkışlanıyor.

Evde dayakla yetiştirilen öğrenciler dayağın olmadığı sınıf ortamında, haddini bilmez davranışlar sergileyip korku ortamını yaratıyorlar.
Eğitim fakültelerinden yetişen öğretmenlerimize Denetim Odaklı Korku Kültürü ailelerinde büyüyen çocuklarla nasıl iltişim kurulacağı öğretilmelidir. Aksi halde öğretmenler sınıfta çaresiz ve etkisiz kalıp, gülünç duruma düşerler.
Denetim Odaklı Korku Kültürü’nden Gelişim Odaklı Değerler Kültürü’ne geçişi toplumumuzun önündeki en önemli sorun olarak görüyorum. Bu iki tür kültürün ne olduğunu anlayarak ilk adımı atmamız gerekiyor.

Duygusal tepkinin ötesinde konuyla ciddi olarak ilgilenenlere kendi kitaplarımdan üçünü öneririm:

1- Korku Kültürü

2- Geliştiren Anne Baba

3- Evlenmeden Önce

Unutmayalım; öfkenin olduğu yerde anlama, anlamanın olduğu yerde öfke gelişemez.

Selamlar, saygılar
Read more
Beni özetleyen harika bir yorum olmuş.Ahu hanım eleştiriyi kaldıramıyorsanız hesabınızı kapatıncılar ...
Media Removed
Beni özetleyen harika bir yorum olmuş.Ahu hanım eleştiriyi kaldıramıyorsanız hesabınızı kapatıncılar var ya ,yok öyle pes etmek.Türkiye’de organ bağışı yasası çıkarana kadar savaşacağım.Kendi irademizle bağışladığımız organlar için ailemize tekrar sorulmasın.Sizler de sosyal ... Beni özetleyen harika bir yorum olmuş.Ahu hanım eleştiriyi kaldıramıyorsanız hesabınızı kapatıncılar var ya ,yok öyle pes etmek.Türkiye’de organ bağışı yasası çıkarana kadar savaşacağım.Kendi irademizle bağışladığımız organlar için ailemize tekrar sorulmasın.Sizler de sosyal medyada yorum yazarken haddinizi bilmeyi öğreneceksiniz üzgünüm.Burası benim kendi sayfam ister oğlumu koyarım,ister kızımı,ister işimi,ister eşimi.Takipçi sayısına göre para kazanan biri zaten değilim.En acı çektiğim günlerde bile hep güldüm, acılı anneyim ben nasıl bana bunu yazarsınız demedim.Çünkü kendimi o acılı anne resmine sokmak istemedim.Kaldıki artık güzel günler geliyor.Geçmiş üzdü yordu ama aşmak gerek.Ben müsadenizle önüme bakıyorum.Bazılarınıza göre yapmacık olabilirim,itici olabilirim,hatalarım,hoşunuza gitmeyen paylaşımlarım olabilir ama insanım işte.Hepimizin yetiştiriliş tarzı,karakterleri farklı.Saygı,terbiye aileden alınır.Ben ne üzücü anlara şahit oldum 2 senedir,2 yorum mu beni üzecek?Allahtan inadım inat tipimde öyle kolay kolay yıkamıyorsunuz.Kabul azıcık sallıyorsunuz ama o kadar :)) Maalesef kaç anne ben size böyle yorum yazmıştım başıma bu geldi hakkınızı helal edin diye mesaj attı.Ben kırgın değilim kimseye tabiki helal ediyorum hakkımı ama Allah’ın gücüne gidiyor olabilir aman dikkat.1 saat sonramızın garantisi yok.Neyse efendim “Türkiye’de de herkes doğuştan organ bağışçısı olsun.İstemeyenler gidip ben vermek istemiyorum diyerek iptal ettirsin.Ama sonra iptal ettirenlere organ gerekirse en son sıradan listeye alınsınlar” Birçok ülke de bu uygulama var artık.Baktığınızda sisteme zorunlu da sayılmaz.İftardan sonra Hasetmom videosu gelecek :))) Biraz güleriz :) #organbağışıhayatkurtarır
Read more
. Ve gözüm eşyamda değil Yoruldum maddemden Ta ki dünya bitti Köşk kurdum sakin oldum Câhit ...
Media Removed
. Ve gözüm eşyamda değil Yoruldum maddemden Ta ki dünya bitti Köşk kurdum sakin oldum Câhit Zarifoğlu . Hocaların hocası Prof. Dr. Sabahattin Zaim... Ömrünü insan yetiştirmeye vakfetmiş bir ilim adamı, bir iktisat hocası... Zeyrek-Ümmü Gülsüm Câmîinde başlayan ve sonrasında ... .
Ve gözüm eşyamda değil
Yoruldum maddemden
Ta ki dünya bitti
Köşk kurdum sakin oldum
Câhit Zarifoğlu
.
Hocaların hocası Prof. Dr. Sabahattin Zaim...
Ömrünü insan yetiştirmeye vakfetmiş bir ilim adamı, bir iktisat hocası...
Zeyrek-Ümmü Gülsüm Câmîinde başlayan ve sonrasında Fâtih'te devam eden gönül yolculuğunda, kitabında "hayatımda beni en fazla etkilemiş olan insan" dediği büyük bir Gönül Sultanı'ndan aldığı feyizle memleket için yüzlerce insan yetiştirmiş, iktisadî, sosyal ve kültürel pek çok teşebbüsün ve teşekkülün içinde yer almış ve bir ömre sığmayacak pek çok güzelliği sığdırmış bir mütefekkir, mûsikîşinas bir İstanbul beyefendisi...
.
Kendisi 9 Aralık 2007'den beri Edirnekapı'daki "Âsûde Bahar Ülkesi"nde sevgili refîkası Ulyâ hanımın hemen yanında yer alsa da hâtıratıyla ve yaptığı hizmetlerin devamı olacak şekilde el'an yetişmekte olan nesillerle hâlâ aramızda olan Hocamızı rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Mevlâ, derecâtını âlî eylesin.
.
Not: "Bir Ömrün Hikâyesi" ile anlatılan aslında bir nevî Türkiye'nin yakın geçmişteki serancâmı olmakla birlikte, Sabahattin hocanın bir konferans vesîlesiyle Bangladeş'te bulunduğu günlerde orada duyduğu Itrî ve Dede Efendi'ye âit nağmelerinin açtığı kapıdan girerek ülke tarihini anlattığı bölümden İstanbul'da dostlarıyla bir araya geldiği mûsikî meclislerine ve İstanbul Radyosu'ndan dostu Alâeddin Yavaşça ve Ûdî Rüştü Eriç hoca vesîlesiyle çocuklarına aldırdığı mûsikî eğitimine dâir anekdotlara kadar kitap çok renkli bir hayâtın akisleriyle dolu.
.
#sabahattinzaim #cahitzarifoğlu #dedeefendi #birömrünhikayesi
Read more
Loading...
Ülkemizin nadide çiftlerinden Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ çifti bu haftaki #tbt konuğumuz. ...
Media Removed
Ülkemizin nadide çiftlerinden Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ çifti bu haftaki #tbt konuğumuz. İşlerindeki başarıları kadar evliliklerindeki sevgi ve saygı da konuşuluyor. Duyduğumuza göre bu aşk bir telefonla başlamış! 1993 film şirketi kuran #MehmetAslantuğ, 93'te Türkiye Güzeli ... Ülkemizin nadide çiftlerinden Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ çifti bu haftaki #tbt konuğumuz. İşlerindeki başarıları kadar evliliklerindeki sevgi ve saygı da konuşuluyor. Duyduğumuza göre bu aşk bir telefonla başlamış! 1993 film şirketi kuran #MehmetAslantuğ, 93'te Türkiye Güzeli olan #ArzumOnan'a iş teklifinde bulunmak için telefon açmış. Arzum Onan bu teklifi kabul etmiş. Mehmet Aslantuğ, Arzum Onan'ın hayatının aşkı olduğunu ilk gördüğü anda anladığını söylüyor. Hatta tanışmalarının üzerinden iki gün geçmesine rağmen Arzum Onan'a evlenme teklifi etmiş.😊 Belirli bir süre birbirlerini tanıdıktan sonra 1996 yılında #dünyaevine girmişler. İyi ki de girmişler harika bir evlilikleri olmuş. Bu evliliğin meyvesi olarak da evlendikten 5 yıl sonra oğulları Can dünyaya gelmiş. #Erkendoğumla dünyaya gelen oğulları, çifti çok üzmüş ama bu durum birbirlerine daha çok bağlanmalarını sağlamış.

Bir röportajında onları ayakta tutan şeyi şu sözlerle açıklıyordu Aslantuğ: “Çok zor bir zemin, sadece bizim için değil, hayat da çok zor. Vahşi kapitalizmin dayatmalarıyla insanın kendine bile tahammülünün azaldığı bir yerde çift, evli, sevgili olmak çok kolay taşınabilir değil.O yüzden de böyle çabuk bitiyor, insanlar birbirlerini hırpalıyor. Arzum’la birbirimize olan saygı ve güvenimiz bizi bu zemin de dahil ayakta tutuyor...” Hayat güzelliklerin yanında bazen zorluk ve engebeleri de beraberinde getiriyor. Çiftin başka bir imtihanı ise Arzum Onan'ın hastalığı sebebiyle olmuş. Tiroit kanseri olması aileyi derinden üzmüş. 1,5 yıl tedavi görmesinin ardından Arzum Onan sağlığına kavuşmuş. Arzum Onan bu hastalık dönemi için Mehmet Aslantuğ hakkında şunları söylemiş: “Eşim, hastalığım sırasında müthiş bir eş, sevgili, ağabey ve destekçi oldu. O dönem ona bir kere daha aşık oldum...” Bugün aşkları tüm zorluklar karşısında 22 yılı devirirken, herkesin aklında aynı soru var. Bu evliliği uzun ve mutlu kılan şeyne?? Bizim tahminimiz şu yönde: #SEVGİ ve #SAYGI

#ünlülerindünyası
#dugun #düğün #duguncom #dugunfotografcisi
Read more
Sayın Cumhurbaşkanım @rterdogan ve çok değerli Hanımefendi Sayın @emineerdogan Hepimizi derinden ...
Media Removed
Sayın Cumhurbaşkanım @rterdogan ve çok değerli Hanımefendi Sayın @emineerdogan Hepimizi derinden yaralayan ve önüne geçemediğimiz çocuk istismar vakaları için daha caydırıcı bir çözüm bulmanızı yalvararak rica ediyorum... Sapkınlık ve istismar sadece bizim ülkemizde tabii ... Sayın Cumhurbaşkanım @rterdogan ve çok değerli Hanımefendi Sayın @emineerdogan Hepimizi derinden yaralayan ve önüne geçemediğimiz çocuk istismar vakaları için daha caydırıcı bir çözüm bulmanızı yalvararak rica ediyorum...
Sapkınlık ve istismar sadece bizim ülkemizde tabii ki yok, dünyanın her köşesinde yaşanıyor, ancak son günlerde tüm Türkiye arka arkaya yaşanan çocuk ölümlerinden ötürü bitmiş durumda.
Vicdanı ve merhameti olan herkes muhtemelen benimle aynı fikirdedir.
Yüreğimiz, her gün yenisi gelen çocuk ölüm haberleri ile kanıyor.
Lütfen yasalarımızı çocuk istismarına karşı güçlendirelim.
Geleceğimiz çocuklarımız.
Çaresizce, bu üzücü olayları izlerken,
insanlığımdan utanır oldum.
Bu konular ile alakalı yapılacak tüm çalışmalarınızda, sonuna kadar, bir sanatçı, bir anne, ve güzel ülkemizin bir vatandaşı olarak, yanınızda bulunmak isterim.

Biz Türkiye’yiz
Biz kocaman bir aileyiz, ve bunların üstesinden gelmesini de biliriz... Saygılarımla
Işın Karaca

@adaletbakanligi
Read more
Loading...
Ay ne kadar mutlu oldum Bodrum'da gece kulübünde yeni Karadeniz Türk'üm çalarken ya ben anlatamadım ya sen anlamıyorsun Kaan Canım benim çok teşekkür ederim Ne kadar güzel çok mutlu oldum Teşekkür ederim #bodrum #antalya #turkey #türkiye #istanbul #ankara #izmir #kıbrıs #follow #followme ... Ay ne kadar mutlu oldum Bodrum'da gece kulübünde yeni Karadeniz Türk'üm çalarken ya ben anlatamadım ya sen anlamıyorsun Kaan Canım benim çok teşekkür ederim Ne kadar güzel çok mutlu oldum Teşekkür ederim #bodrum #antalya #turkey #türkiye #istanbul #ankara #izmir #kıbrıs #follow #followme #follow4follow #followforfollow #instagram #instagood #like4likes #likeforfollow #amazing #cool #music #me #spring @kaanorkunn @3adimmuzik @selimbolukbasiofficial @haydarcayiroglu
Read more
Pantolonumu kaça, nerden, nasıl aldığımı ve "ne kadar uzunsunuz" diyerekten boyumu sorar mısınız? ...
Media Removed
Pantolonumu kaça, nerden, nasıl aldığımı ve "ne kadar uzunsunuz" diyerekten boyumu sorar mısınız? Çok özendim ne olur sorun. Sormasanız da ben hemen anlatayım. Forum İstanbul Zaara'da bir pantolon beğenmiştim 169.90'dan 39.90'a düşmüş. Fermuarı patlak olduğu için Vialand'de ... Pantolonumu kaça, nerden, nasıl aldığımı ve "ne kadar uzunsunuz" diyerekten boyumu sorar mısınız? Çok özendim ne olur sorun.😅
Sormasanız da ben hemen anlatayım. Forum İstanbul Zaara'da bir pantolon beğenmiştim 169.90'dan 39.90'a düşmüş. Fermuarı patlak olduğu için Vialand'de varmış diye kendimi cebren ve hile ile oraya götürttüm. O anı anlatamam yaşamanız lazım; pantolonu buldum bir de ne göreyim arkasında sezonda beğendiğim ve kimsenin almayacağını tahmin ettiğim 239,90 luk pantolon 39.90'a düşmüş hemide 34 beden😱 Ben şok, ben iptal, ben oldum bacak boyum 150cm. Pazar sabah kalktım hemen paçasını oricinal paça olarak kestim. Çünkü Türkiye'de herkes Çağla Şikel olduğu için pantolonun paçasından 2 yaş bebeye pantolon çıkıyor.
#tubagun Fiyonkcan Bluzu Cumartesi evde temizlik yapılırken 2 dakkada diktim. Yalan yok şahitlerim var.😄
Sonuç acaip bir üretim, bluz tamam ama, pantolon ile bir ömür geçirebilirim.
Sonra asıl soru soruldu: "Tüba, bu pantolunu 239,90 alan ne yapıyordur ve sen bunu alır mıydın?"
Tabii bu sıkıntılı bir soru olduğu için sessiz kalma hakkımı kullandım. Herkesin özellikle karşı cinsin, herşeyi bilmesine gerek yok.🤪
Neyse, yarışma fotoğrafındaki yorum sayısını burda da bekliyorum. Ee alıştık sonuçta.💁🏼‍♀️
Read more
Yaklaşık üç sene önce daha @orangwanita Türkiye pazarına Yen'i girdiğinde tanışmıştık Dilan’la. ...
Media Removed
Yaklaşık üç sene önce daha @orangwanita Türkiye pazarına Yen'i girdiğinde tanışmıştık Dilan’la. Kahvaltı masasında anlatmıştı bana çantaların hikayesini.. aktif bir yanardağın eteğinde bulunan köydeki kadınların günlerce el emeği, göz nuru çantaları tek tek nasıl dokuduklarını.. ... Yaklaşık üç sene önce daha @orangwanita Türkiye pazarına Yen'i girdiğinde tanışmıştık Dilan’la. Kahvaltı masasında anlatmıştı bana çantaların hikayesini.. aktif bir yanardağın eteğinde bulunan köydeki kadınların günlerce el emeği, göz nuru çantaları tek tek nasıl dokuduklarını.. taa o zamanlar senin köyün için ne yapabilirim diye düşünmeye başlamıştı.. birkaç ay önce beni köylerine davet etti, çantaların nasıl yapıldığını gördüm, onların misafiri oldum.. belli mi olur belki köyümdeki kadınların yaptığı çantaları da @orangwanita satın alabilirsiniz ❤ #tbt çanta çok olunca evden her çıkışımda başka çantayı taktım koluma dağ, tepe, yanardağ gezdim durdum 😂😂 EDIT: nereden alırım diye soranlara tek tek cevap veremeyeceğim maalesef.. yazının içinde instagramdan ulaşabilirsiniz.. korkmayın tıklayın @orangwanita yı 😘😘
Read more
Mutlu pazarlar<span class="emoji emoji1f340"></span><span class="emoji emoji2600"></span>️Bu defter benim ilk kitabımı yazmaya başladığım defter, bu defterlerden 4-5 ...
Media Removed
Mutlu pazarlar️Bu defter benim ilk kitabımı yazmaya başladığım defter, bu defterlerden 4-5 tane var ama bu ilki. Yaklaşık 8-9 yıllık bir defter. Bu deftere not aldığım her şey kitapta hayat buldu ve gerçeğe dönüştü. Fotoğrafları sağa doğru kaydırırsanız. Defterime not aldığım ... Mutlu pazarlar🍀☀️Bu defter benim ilk kitabımı yazmaya başladığım defter, bu defterlerden 4-5 tane var ama bu ilki. Yaklaşık 8-9 yıllık bir defter.
🔻
Bu deftere not aldığım her şey kitapta hayat buldu ve gerçeğe dönüştü. Fotoğrafları sağa doğru kaydırırsanız. Defterime not aldığım hallerini ve kitapta nasıl hayat bulduklarını görebilirsiniz. İlk kitabımın kokusunu hala çok seviyorum. İlk yayın evine gittiğimde böyle bir kitabı kimse okumaz demişlerdi ama inandım pes etmedim ve 4. yayın evinden sonra basılmaya başlandı.
🔻
İnsanın bazen beyninin çalışabilmesi için kağıda döktüğü malzeme çok önemli olabiliyor. Bir zaman sonra bu defterlerden bulamaz oldum ve çok üzüldüm… Meğer üreticisi sadece yurt dışına üretir olmuş..
🔻
Yıllar sonra bu üreticileri bulduk ve refikadan.com için yenilerini ürettik. İsminide “Akıl defteri” koyduk. İçerisinde;
📌ekim dikim takvimi,
📌unutmamamız gereken 1962 'de Türkiye 'deki yerli üretimi gösteren bir harita
📌tavuk, kuzu, danada bulunan et parçaları
📌market alışverişi listesi
📌ölçü listesi bile koyduk
🔻
Özellikle zamansız olması için bildiğimiz ajandaların aksine tarihsiz ve boş sayfalarla tasarladık. Umarım sizinde hayal edecekleriniz bu defterle benim ki gibi gerçek olacak. Hatta eğer uygulayan ve başaran olursa lütfen benimle hikayesini paylaşsın çok mutlu olurum. Tekrar mutlu pazarlar herkese 🍀
Read more
Loading...
İlk defa katılmış olduğum budokaıdo kyokushın Türkiye şampiyonasında malesef sakatlığımdan ...
Media Removed
İlk defa katılmış olduğum budokaıdo kyokushın Türkiye şampiyonasında malesef sakatlığımdan dolayı kaybettim 2. Oldum Allah'ıma yine binlerce kez şükürler olsun başta beni çalıştıran her zaman arkamda ve yanımda olan @huseyinoflu Hocama teşekkür ederim ve yine her zaman yanımda ... İlk defa katılmış olduğum budokaıdo kyokushın Türkiye şampiyonasında malesef sakatlığımdan dolayı kaybettim 2. Oldum Allah'ıma yine binlerce kez şükürler olsun başta beni çalıştıran her zaman arkamda ve yanımda olan @huseyinoflu Hocama teşekkür ederim ve yine her zaman yanımda olan desteğini esirgemeyen kulübüm Zonguldak devrek Performans spor kulübü @bekirkaya38 Hocama teşekkür ederim @nazim.celiik hakkını asla ödeyemeyeceğim canım kardeşime ayrı teşekkürler ve Bana her zaman dua eden desteğini esirgemeyen bütün dost abi kardeşlerime ve bütün takım arkadaşlarıma çok çok teşekkür ederim allah hepinizden razı olsun
Read more
Çook <span class="emoji emoji1f64a"></span> mesaj alınan soru 3 ay boyunca uyguladıklarım <span class="emoji emoji2194"></span>ilk önce gerçekten diyete karar verdim karlı ...
Media Removed
Çook mesaj alınan soru 3 ay boyunca uyguladıklarım ilk önce gerçekten diyete karar verdim karlı oldum bu defa olcaktı.ilk isim tahlil yaptırmakti acaba neden kilo veremiyorum? Hiç sorun yoktu uyku düzeni çok önemli aksam erken yatip erken uyandım. 3ay boyunca ilk4gun dışında ... Çook 🙊 mesaj alınan soru
3 ay boyunca uyguladıklarım ↔ilk önce gerçekten diyete karar verdim karlı oldum bu defa olcaktı.✔ilk isim tahlil yaptırmakti acaba neden kilo veremiyorum? Hiç sorun yoktu❤
✔uyku düzeni çok önemli aksam erken yatip erken uyandım.
✔3ay boyunca ilk4gun dışında sabah ve akşam olmak üzere 2ser saat sadece yürüyüş yapildi
✔hiç ekmek tuketmedim ✔tarçınlı süt ve çörekotlu yoğurt bol bol tükettim
✔ sadece 2ana ve 3ara öğün tükettim😊 ayran ve kavrulmamis yer fistigini haftada en az 3kez olmak şartiyla araogunlerde tükettim //beni çok tok tutuyordu
✔günlük 2 fincan kahve tükettim( bitki çayı kullanmadim)
✔aksam 18.den sonra asla birsey tuketmedim.
✔ proteinle( et tavuk balik) yemeğinin yanında asla yoğurt ayran tüketmedim../ ✔bu dönemde peynir yerine lor su niyetine ev yapımı ayran tükettim. Çikolata yerine hurma ✔ asla yürüyüş yaparken su tuketmedim spor yaparkende.. su içtiğim zaman ben spor yapamıyorum rahatsız olyrm.
✔ 3lt su mutlaka bitti fakat 1kare bitter çikolata dahi yemedim
✔75kilo olana kadar ağırlık ve spor yapmadım
✔2gun çorba 2gun sebze 2gun Protein aldım akşamları
✔tatlı ihtiyacımı meyvelere tarçın atarak ve kurumeyvelerle karşıladım ✔çiğ badem favorimdi aksamdan ıslayip yerdim ✔her ay tartı günü en çok istediğim 1yemek cesitinden yedim ✔ilk ay 9 ikinci ay 10 kilo verdim ve bu iş tamam dedim✋ve bu kiloları verrim dedim ve çizgimi bozmadim
.
#diyet #diyetteyiz #diyetkardeşligi #diyetteyim #diyetailesi #fit #fitness #anne #beforeandafter #motivasyon #motivation #değişim #transformation #sagliklibeslenme #sağlık #like #likeforlike #like4like #saglikliyasam #beforeafter #fitolcam #türkiye #diyethesaplaritakiplesiyor #instagood #instagram #makeup #iyiakşamlar
Read more
Aslına okadar çok şarkılarım var ki sizin daha bilmediğiniz dinlemdiğiniz :) bence dinlemeniz gerekiyor 🤛 ben buraya yapıştırıyorum linki 😎 https://m.youtube.com/watch?v=_2DbsByPqqI BAHAR ATEŞ / BAKA BAKA Bunun adı aşk olmalı Senin yerin hic dolmadı Sebebsiz terk edişin ... Aslına okadar çok şarkılarım var ki sizin daha bilmediğiniz dinlemdiğiniz :) bence dinlemeniz gerekiyor 🤛 ben buraya yapıştırıyorum linki 😎 👉👇
🆘https://m.youtube.com/watch?v=_2DbsByPqqI 💯

BAHAR ATEŞ / BAKA BAKA

Bunun adı aşk olmalı
Senin yerin hic dolmadı
Sebebsiz terk edişin bile
Buna engel olmadı

Hani sonsuz aşk nerde
Mutluluk tablosu hangi elde
Cercevesi kırık işi boş
Doldura bildi mi biri sence ?

Resmine baka baka maf oldum
Elimi acmış dua ediyorum
Dönmeyeceğini bile bile
Herşeyin iyisini diliyorum 🙏❤️ #baharatesbesteleri #baharates #music #müzik
#arabesk #şarkı #radyo #tv #sinema #dizi #slow #arabesk #türkçemüzik #türkiye #instagram #düğün #film #youtube #facebook #instagram #instagood #instagrammers #instapic
#instagramers #stüdyo #studio #bakabaka #youtuber #youtubechannel
Read more
Loading...
-Demek sen Galata! Ben de Kız Kulesi, memnun oldum tanıştığımıza! Doğru söylüyorsun! Sen de, ben ...
Media Removed
-Demek sen Galata! Ben de Kız Kulesi, memnun oldum tanıştığımıza! Doğru söylüyorsun! Sen de, ben de çok yakışırız bu masala. Bu şehrin efsunlu güzelleriyiz biz. (Kız Kulesinden Galata ya Mektuplar) #galata #istanbul #türkiye #canontürkiye #instaphoto #instalike -Demek sen Galata! Ben de Kız Kulesi, memnun oldum tanıştığımıza! Doğru söylüyorsun! Sen de, ben de çok yakışırız bu masala. Bu şehrin efsunlu güzelleriyiz biz. (Kız Kulesinden Galata ya Mektuplar)

#galata #istanbul #türkiye #canontürkiye #instaphoto #instalike
Soraya, Suriyede ki savaştan kaçan bir ailenin özellikle de kızları Soraya'nın gerçek hikayesinden ...
Media Removed
Soraya, Suriyede ki savaştan kaçan bir ailenin özellikle de kızları Soraya'nın gerçek hikayesinden kurgulanmış bir roman. . Savaştan nasıl kaçtıklarını, Türkiye de kampta başlarına gelenleri ve daha da sonra yaşadıkları anlatılmış. Açıkçası üzülerekte olsa yarıya kadar rahat ... Soraya, Suriyede ki savaştan kaçan bir ailenin özellikle de kızları Soraya'nın gerçek hikayesinden kurgulanmış bir roman. .
Savaştan nasıl kaçtıklarını, Türkiye de kampta başlarına gelenleri ve daha da sonra yaşadıkları anlatılmış. Açıkçası üzülerekte olsa yarıya kadar rahat okudum ama yarıdan sonra inanılmaz çok rahatsız oldum. Belkide anlatımında sadeliği ve içtenliğinden bana bunları hissettirdi ama resmen bir an önce bitirip kitabı kapatmak istedim. Son sayfaları okumaktan nefret ettim. Okuyalı bir hafta olmasına rağmen hala okuduğum şeyleri unutmaya çalışıyorum. Beni o kadar rahatsız etti işte. İnsanlardan, insanlığımdan bir saha soğudum!
.
Ama herkese tavsiye ederim. Okuyun ve birazda onların gözünden görün. Biraz önyargılarımız kırılsın.
Ne denir bilemiyorum...
.
@meltemyilmazkitaplari .
.
.
.
.
.
.
.
.
#okudumbitti #kitapyorumu #book #soraya #suriye
Read more
Dün gece harika bir Ezhel konseri izledik. Müziğin ve ifade biçimlerimizin farklı ama başka renkleri, ...
Media Removed
Dün gece harika bir Ezhel konseri izledik. Müziğin ve ifade biçimlerimizin farklı ama başka renkleri, çeşitliliği... Özgür sanat ve bunun için mücadele etmenin önemini bir kez daha yaşamış, hissetmiş olduk. Bir “blogger” gibi yazacağım ancak tamamen gönülden :”) Bizi ağırlayan ve ... Dün gece harika bir Ezhel konseri izledik. Müziğin ve ifade biçimlerimizin farklı ama başka renkleri, çeşitliliği... Özgür sanat ve bunun için mücadele etmenin önemini bir kez daha yaşamış, hissetmiş olduk. Bir “blogger” gibi yazacağım ancak tamamen gönülden :”) Bizi ağırlayan ve daha önce konser de verdiğimiz Jolly Joker Alaçatı ( @jollyjokeralacati ) harika bir mekan. Orta çaplı bir festival alanı bile diyebilirim. Bizi harika ağırladılar... Herkese çok teşekkürler. Bir de bugün değinmek istediğim bir konu var. Benim gece hayatım sadece kendi konserlerimden ibarettir. Yıllardır her hangi bir kulüp e gitmişliğim yoktur. Dün gece konser sonrasında dostlarımla “8 erkek olarak” Dusk ( @duskalacati ) isimli mekana “8 erkek olduğumuz ve yanımızda “bayanlar” olmadığı için ALINMAMAMIZDAN sonra gece dışarı çıkmanın pek de bana uygun olmadığını anlamış oldum. Üzüldüğüm mesele İzmir / Çeşme / Alaçatı gibi Türkiye’nin en çağdaş yerlerinden birinde dahi bu cinsiyetçi tavırla karşılaşmak oldu. Bir mekana aynı cinsiyetten insanların alınmamasının benim mantığımda hiç bir açıklaması olamaz. “orası bir çiftleşme sahası değil ise” ...Sadece bahsi geçen mekan değil bu “A-Medeni- uygulamayı yapan tüm mekanlar için konuşuyorum. Bir mekana girerken yanımızda bir kadın bulunması gerekliliği “kadın cinsini küçümsüyor” ... Kadın olmadan bir mekana girememek “erkek cinsini aşağlıyor” ... Bir mekandaki erkek kadın sayısını eşitlemeye çalışmak “O mekanın içeriğini başka bir yere çekiyor ve mekanın halsiyetini zedeliyor” ... Böyle mi ilerliyoruz? Çağı yakalıyor ya da böyle mi “cool” oluyoruz... Bu arada tüm samimiyetimle söylüyorum ki “bir mekan kapısından dönmek ve oraya alınmamak“ benim canımı sıkan bir şey olamaz. Bunları bu yüzden yazmıyorum. Ya da mekana zarar vermek ya da canlarını sıkmak için değil. Ah bizim şu garip duyarlılıklarımız :”) Belki zihinlerde bir ışık yakarız, birileri tekrar düşünürler... Bi şeyler değişir... diye... Sevgilerimle... ( foto: @leo_xandre_photography )
Read more
Loading...
Yönetim Kurulu Toplantısında Yeni Divan, Komisyon Üyelerinin ve danışmanların açıklanmasının ...
Media Removed
Yönetim Kurulu Toplantısında Yeni Divan, Komisyon Üyelerinin ve danışmanların açıklanmasının ardından İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Ersin Beyaz'ın çağrısıyla kürsüden birkaç kelam edip herkesle bir kez daha topluca tanışmış oldum.. Çok da İYİ oldu.. Çok teşekkür ederim TAMAM ... Yönetim Kurulu Toplantısında Yeni Divan, Komisyon Üyelerinin ve danışmanların açıklanmasının ardından İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Ersin Beyaz'ın çağrısıyla kürsüden birkaç kelam edip herkesle bir kez daha topluca tanışmış oldum.. Çok da İYİ oldu.. Çok teşekkür ederim 🙏
TAMAM dır 😉
#İyiParti #İstanbul #IlBaskanligi
#TürkiyeİYİolacak #BakiYilervar #instagram #photooftheday #instagood
Read more
. . Resimde kendini görenleri bir de biz görelim <span class="emoji emoji1f604"></span> 15 yıllık yaşam koçluğu tecrübemle danışanlarıma ...
Media Removed
. . Resimde kendini görenleri bir de biz görelim 15 yıllık yaşam koçluğu tecrübemle danışanlarıma ; Birçok danışanıma . aç kalmadan . diyet yapmadan . yorucu egzersizler spor yapmadan bölgesel incelme ile sıklaşarak . Enerji seviyesi düşmeden . İNCECİK OLMANIZA YARDIMCI ... .
.
Resimde kendini görenleri bir de biz görelim 😄
15 yıllık yaşam koçluğu tecrübemle danışanlarıma ;
Birçok danışanıma .
🔶aç kalmadan .
🔶diyet yapmadan .
🔶yorucu egzersizler spor yapmadan 🔶bölgesel incelme ile sıklaşarak .
🔶 Enerji seviyesi düşmeden .
İNCECİK OLMANIZA YARDIMCI OLABİLİRİM 👊😄👊😄
Sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermelerine yardımcı oldum. sizede yardımcı olmamı isterseniz whatsapp tan 0506 859 92 34 den görüşebiliriz. .
.
#herbalife #herbalife24 #herbaltea #protein #bar #proteinbar #crossfit #vitamin #mineral #nutrition #supplements #h24 #hola #bomdia #shake #energy #power #turkey #türkiye #ankara #kızılay #kiloverme #diyet #şişman #zayıflama #instalike #fit #body #fitness #buenosdias
Read more
Merhaba sevgili takipçilerim. Aslında ben internetten alışveriş yapmayı çok tercih etmiyorum ...
Media Removed
Merhaba sevgili takipçilerim. Aslında ben internetten alışveriş yapmayı çok tercih etmiyorum çünkü güvenli alışveriş siteleri bulmak zor. @butik_moda_elinya ‘dan sipariş ettiğim elbisem geldi ve aynen fotoğrafta gördüğüm gibi çıktı ürün ve çok mutlu oldum. O yüzdende sizlere gönül ... Merhaba sevgili takipçilerim. Aslında ben internetten alışveriş yapmayı çok tercih etmiyorum çünkü güvenli alışveriş siteleri bulmak zor. @butik_moda_elinya ‘dan sipariş ettiğim elbisem geldi ve aynen fotoğrafta gördüğüm gibi çıktı ürün ve çok mutlu oldum. O yüzdende sizlere gönül rahatlığı ile bu sayfayı öneribiliyorum👍 Lütfen sayfayı bir inceleyin ve takip edin derim, herkese hitap eden güzel kıyafetler bulabilirsiniz...
@butik_moda_elinya 😍
#alışveriş #istanbul #türkiye #izmir #butik #bayangiyim #güvenli
Read more
Resimli Türkiye Florası kitabının sergisinden.. Bence gidip görün, ne çok emek.. Ben mutlu oldum ...
Media Removed
Resimli Türkiye Florası kitabının sergisinden.. Bence gidip görün, ne çok emek.. Ben mutlu oldum açıkçası, insan bir şeylerin iyiye gideceğine inanıyor bir şekilde =) #türkiyebitkileri #türkiyeflorası #resimsergisi #sergi #bilimselbitkiçizimi #scientificillustration #kitapsergisi ... Resimli Türkiye Florası kitabının sergisinden.. Bence gidip görün, ne çok emek.. Ben mutlu oldum açıkçası, insan bir şeylerin iyiye gideceğine inanıyor bir şekilde =) #türkiyebitkileri #türkiyeflorası #resimsergisi #sergi #bilimselbitkiçizimi #scientificillustration #kitapsergisi #botanicalillustration #bestisyettocome #hopeis
Read more
Gününüz aydın olsun ...Bu sabah beni ve tabiki tüm Türkiye'yi mutlu eden bir haberle uyandım ....Bu ...
Media Removed
Gününüz aydın olsun ...Bu sabah beni ve tabiki tüm Türkiye'yi mutlu eden bir haberle uyandım ....Bu kızımız gururumuz Sümeyye katıldığı sırt üstü yüzme yarışmasında bütün engellere rağmen altIN madalya aldı ...O kadar mutlu oldum ki sizinle paylasmazsam olmazdı ...Başarılarının ... Gününüz aydın olsun ...Bu sabah beni ve tabiki tüm Türkiye'yi mutlu eden bir haberle uyandım ....Bu kızımız gururumuz Sümeyye katıldığı sırt üstü yüzme yarışmasında bütün engellere rağmen altIN madalya aldı ...O kadar mutlu oldum ki sizinle paylasmazsam olmazdı ...Başarılarının devamını diler , bize bu gururu yaşattığı için kendisine çok teşekkür ederim. .Attığınız her beğeni ona bir tebrik olsun ...💗 HAYIRLI CUMALAR ....
Read more
Dün Özel Çamlık Hastanesi'nde sinüzit ameliyatı oldum. Büyüyen etler de alındı. Opr. Dr. Bülent ...
Media Removed
Dün Özel Çamlık Hastanesi'nde sinüzit ameliyatı oldum. Büyüyen etler de alındı. Opr. Dr. Bülent Demirbağ ve ekibine, tüm hastane personeline çok teşekkür ederim. İnşallah daha iyi nefes alacağım. @ahmetbulentdemirbag . @ayaksagligibakirkoy #AhmetBülentDemirbağ #özelçamlıkhastanesi #bakırköy ... Dün Özel Çamlık Hastanesi'nde sinüzit ameliyatı oldum. Büyüyen etler de alındı. Opr. Dr. Bülent Demirbağ ve ekibine, tüm hastane personeline çok teşekkür ederim. İnşallah daha iyi nefes alacağım. 💙🌼🌹 @ahmetbulentdemirbag 👑
.
👑
@ayaksagligibakirkoy
#AhmetBülentDemirbağ
#özelçamlıkhastanesi
#bakırköy #istanbul #türkiye
Read more
. Tuba Ünsal arkadaşım değil, bir kere bir yerde tanış oldum onun dışında tanımam etmem... AMA... Türkiye'de ...
Media Removed
. Tuba Ünsal arkadaşım değil, bir kere bir yerde tanış oldum onun dışında tanımam etmem... AMA... Türkiye'de yaşayan bir kadın olarak demek isterim ki @fatihaltayli1 da, @ertugrulozkok de keşke hepimizi ilgilendiren toplumsal, ahlâkî, vicdanî olaylarda iki kelâm edebilseler!!! . Böyle ... .
Tuba Ünsal arkadaşım değil, bir kere bir yerde tanış oldum onun dışında tanımam etmem...
AMA...
Türkiye'de yaşayan bir kadın olarak demek isterim ki @fatihaltayli1 da, @ertugrulozkok de keşke hepimizi ilgilendiren toplumsal, ahlâkî, vicdanî olaylarda iki kelâm edebilseler!!!
.
Böyle başkalarının evlilik, aşk, ilişki hayatına karışmasalar.. gazetecilik bitti geriye magazincilik kaldı, çok yazık...çok...
.
Yerse gazetecilik yapmaya, buyrun beyefendiler!

Tuba Ünsal ister gezer, ister tozar, ister çok mutlu olur size ne?? #Repost @tubaunsal
・・・
Fatih Altaylı nın dün yazdığı doğru değil, böyle bir cümle etmedim. Kendisine de cevap vermek istemedim ama bugun Ertuğrul Özkök buna inanıp yazınca çok üzüldüm. Ben böyle bir cümle etmedim, etmem de. Röpörtajda söylediğim ikinci fotoğrafta var. Ailemi dağıtmamak için elimden gelen herşeyi yaptım, yakın cevrem de eşim @mirguncabas da bunu çok iyi biliyor. Çok çok zor bir yıl geride kaldı. Bu ay çıkan @madamefigarotr röpörtajımda da ne kadar zor ve yıpratıcı bir yıl geçirdiğimden bahsediyorum. İnsanların karşısına geçip drama yapmadığım sayıp sövmediğim için üzülmediğimi mi sanıyorsunuz? Çok çok üzgünüm
Read more
Anaaaa şu vakitti bu vakitti derken okullar kapanacak bir haftaya kadar, talhamın karne görüşmesine ...
Media Removed
Anaaaa şu vakitti bu vakitti derken okullar kapanacak bir haftaya kadar, talhamın karne görüşmesine gider oldum, biz hala taşınamadıkya Türkiye’ye Normalde bu ay taşınmayı düşünüyorduk, ama sürekli terslikler çıkıyor, işimiz uzuyor. Evimizi alacak Çin aile ile imzaları atamadık, ... Anaaaa şu vakitti bu vakitti derken okullar kapanacak bir haftaya kadar, talhamın karne görüşmesine gider oldum, biz hala taşınamadıkya Türkiye’ye🙈
Normalde bu ay taşınmayı düşünüyorduk, ama sürekli terslikler çıkıyor, işimiz uzuyor. Evimizi alacak Çin aile ile imzaları atamadık, birkaç hafta ulaşamadık, hatta suizan bile ettim ama sonra gerçekleri öğrenince çok utandım😖 Adamın kızı vefat etmiş, çok üzüldüm😔 nedenini bilmiyoruz ama emlakcımıza ulaşıp durumu anlatmışlar ve hala ilgilendiklerini söylemişler. Yani anlayacağınız ailenin acısının geçmesini bekliyoruz. Bu durumda bizde üstlerine gidip rahatsız edemeyiz, evlat acısı😰 Rabbim kimseye yaşatmasın inşAllah. Bazen yaşanan olumsuzluklardanda ürkmüyor değilim, hayırlısı değilmi yoksa bu bir işaretmi Rabbimden😟 Gidene kadar burdaki hayatımızı tam olması gerektiği gibi yaşıyoruz, düzenimizi etkilemiyorum. Bende artık ne diyeceğimi bilemiyorum, tek istediğim, gideceksek Türkiye’de okul sezonu açılmadan önce yeni hayatımıza yerleşmek. Talhamı Nevşehirde’de özel koleje vermeyi düşünüyoruz, aklımızdada var bir isim, aile tavsiyesi. Yaşıda tam ilkokul bir yaşı. Onun için güzel bir başlangıç olur tam vaktinde gidersek.
Merak edenler için durumun akıbetini paylaşmak istedim. Gitmeyi hala çok istiyoruz, ama hayırlısı değilsede olmasın.. dualarınızı eksit etmeyin👐🏻
Ve iyiki varsınız❤️
Read more
8 AYDA 1 MİLYON TURİST! <span class="emoji emoji1f38a"></span><span class="emoji emoji1f38a"></span><span class="emoji emoji1f38a"></span> “Tarihin sıfır noktası” denen ve dünyadaki en eski yerleşim olarak ...
Media Removed
8 AYDA 1 MİLYON TURİST! “Tarihin sıfır noktası” denen ve dünyadaki en eski yerleşim olarak 12 bin yıl öncesine uzanan Göbeklitepe sayesinde, bu yıl Şanlıurfa’ya 1 milyon turist gitmiş. Son zamanlarda turizm adına aldığım en güzel haberlerden biri oldu. 🗺🗺🗺 Hem yerli hem yabancı ... 8 AYDA 1 MİLYON TURİST!
🎊🎊🎊
“Tarihin sıfır noktası” denen ve dünyadaki en eski yerleşim olarak 12 bin yıl öncesine uzanan Göbeklitepe sayesinde, bu yıl Şanlıurfa’ya 1 milyon turist gitmiş. Son zamanlarda turizm adına aldığım en güzel haberlerden biri oldu.
🗺🗺🗺
Hem yerli hem yabancı turist gitmiş olması ayrıca güzel. Bu hareketlilik şehrin kalkınması için büyük şans. Türkiye’nin tanıtımı içinse müthiş bir fırsat. Özellikle de iletişim teknolojilerinin bu kadar geliştiği bir çağda, sosyal medya üzerinden viral yayılım tanıtımdaki en önemli ayağı oluşturabilir.
🎖🎖🎖
Yılın 8 ayındaki rakama bakınca, 2018 bitmeden yeni bir rekor kırılarak 1,5 milyona ulaşacağı umudu da var. Neden olmasın ki? Tüm kalbimle gerçekleşmesini diliyorum.
🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Uzun zamandır beklediği UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kabul edilince ilgi de arttı. Uzun yıllardır yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve şirketler de Urfa’daki tarihi – kültürel değerlerin öne çıkarılması için çok çalıştılar, birçok başarılı proje yapıldı. Ben de zaman zaman parçası oldum. Bu kadar çabanın karşılığı şimdi alınıyor.
🏛🏛🏛
Daha önce yazmıştım ama tekrar hatırlatayım size Göbeklitepe’yi. Şanlıurfa merkeze 17 km uzaklıkta. Dünyanın en eski arkeolojik tapınağı.
⏳⏳⏳
Göbeklitepe keşfedilmeden önce, M.Ö. 5000 yılına tarihlenen Malta Adası'ndaki tapınağın en eski olduğu kabul ediliyordu. Ama bizim topraklarımız sayesinde, bu geçmiş 12 bin yıl geriye gitti ve tüm ezberleri bozdu.
🍋🍋🍋
Neolitik dönemde avcılık ve toplayıcılık ile birlikte insanların ilk kez tarıma yöneldiği, buradaki kazılarda ortaya çıkarıldı. Yabani şekilde yetişen buğday, arpa, mercimek türü ürünlerin ilk kez burada deneme yanılma yoluyla ekildiği düşünülüyor.
🐄🐄🐄
Hayvanların evcilleştirilmesi ve ilk dini ve sivil mimari örneklerinin ortaya çıkması da aynı dönem. Yani Göbeklitepe'de bulunanlar, yaklaşık 12 bin yıl önce yerleşik hayata geçen eski insanların inançlarını ve yaşamlarını yansıtan önemli belgeler.
👇🏼
FAZLASINI MERAK EDENLER; @ayricaliklirotalar için çektiğimiz Urfa-Göbeklitepe bölümünü Youtube’dan izleyebilir ve web sitem saffetemretonguc.com dan 10 Adımda Urfa yazımı okuyabilir.
🔻
Fotoğraflar: @boraoyaci @ntv | #göbeklitepe
Read more
Başardıkça yalnızlaşmamak için her şeyi yaptım. Olmadı. Şımarık oldum, egolu oldum, geçimsiz ...
Media Removed
Başardıkça yalnızlaşmamak için her şeyi yaptım. Olmadı. Şımarık oldum, egolu oldum, geçimsiz oldum... Yalnız bırakılmam için bahaneye ihtiyaçları vardı. Bu sebeple onların gözünde hepsini birden oldum. İki tane kitap yazdım. İkisi de Türkiye’nin en çok satanları arasında ... Başardıkça yalnızlaşmamak için her şeyi yaptım.
Olmadı.
Şımarık oldum, egolu oldum, geçimsiz oldum...
Yalnız bırakılmam için bahaneye ihtiyaçları vardı.
Bu sebeple onların gözünde hepsini birden oldum.
İki tane kitap yazdım. İkisi de Türkiye’nin en çok satanları arasında yerini aldı.
Kamyon arkası edebiyatı dendi. Türk edebiyatına büyük katkıda bulunduğumu söylemedim ki.
İnsanlar ben iyileşirken benimle iyileşti. O da bana yetti.
Bu kadın kim, yaşam koçu mu dendi.
Yüzüne sürdüğün maskelere rağmen kırışıksın dendi.
Yaptığın sağlıklı yemeklere rağmen kilolusun dendi.
Aşık olmama bile izin verilmedi.
Ne aşçıyım, ne dermatologum, ne psikologum, ne de aşık olmayı beceriyorum.
Ben kendi bahçemde eğleniyorum.
Gözümde hüzün falan da yok. Mutluyum.
Hatalarımı, yazdıklarımı, yemeklerimi, maskelerimi, kariyerimi, köpekleri seviyorum.
Her şeyi iyi yapamıyorum ama çok iyi yapıyorum da demiyorum.
Haa, bu arada depresyona da giriyorum ama çok çabuk toparlıyorum çünkü hayatı seviyorum.
Sorun yok değil mi?
Kitabımı, hikaye paylaşımlarında raflardan alıp yere atan ve beni yerden yere vuran tüm kadınlara sesleniyorum.
Daha iyisini yapın. Belki o zaman dünya daha güzel bir yer olur.
Benden nefret etmenizi sağlayan ve bir türlü yüzleşemediğiniz gerçek sorununuza umarım çare bulursunuz. Ben bugün varım, yarın yokum ama siz ya evlat yetiştiriyorsanız? Çok korkuyorum...
Read more
Yarın akşam İzgören Akademinin 57’inci “Kültür Günü” etkinliğinde sahnede ben olacağım, benim ...
Media Removed
Yarın akşam İzgören Akademinin 57’inci “Kültür Günü” etkinliğinde sahnede ben olacağım, benim için çok önemli birgün olacak, vaktiniz varsa sizleri de yanımda görmekten çok mutlu olurum. Rezervasyon için bana özelden yazabilirsiniz. İzgören Akademinin 57’inci “Kültür Günü” ... Yarın akşam İzgören Akademinin 57’inci “Kültür Günü” etkinliğinde sahnede ben olacağım, benim için çok önemli birgün olacak, vaktiniz varsa sizleri de yanımda görmekten çok mutlu olurum. 😉😉😉 Rezervasyon için bana özelden yazabilirsiniz.
İzgören Akademinin 57’inci “Kültür Günü” etkinliğinde Mart Ayı’nın konuğu Eğitmen Uzmanlık Programı mezunu, gayrimenkul sektörü uzmanı ve içindeki spor aşkıyla Emrah Erkalp “Nasıl Şampiyon Oldum?” semineriyle bizlerle. “Çocukluğumun ve hayatımın uzun bir bölümü parkeler üstünde ve spor merkezlerinde geçirdim ve bu süreçte neler gördüm neler ve gördüklerim beni nereye getirdi.
Basketbol sahalarındaki yıldızları görüyoruz ve hepsini imrenerek izliyoruz ama peki yıldız olana kadar acaba bu süreç nasıl geçiyor, sporcular en kuvvetli yönünü ortaya çıkarmak ve onu keşfetmek için çok ciddi antrenman süreçlerinden geçer ve uzmanlaşmaya çok önem verirler, iyi olduğu konuda daha iyi olmak ve devamını sağlamak için çok çalışırlar.
Spor sahalarda; zeka: genetiktir, akıl; tercih ve fikir yürütmedir ve akıl her zaman yeteneğin önüne geçer…
Küçük ve görünmeyen işler vardır, bunları kim daha iyi yapıyorsa "ŞAMPİYON" o olur.
Seminerimiz 29 Mart Perşembe günü 18:30-20:00 saatleri arasında İzgören Akademi Bülent Yerlikaya eğitim salonunda gerçekleştirilecektir.
Eğitmen Emrah Erkalp;
9 Ocak 1977 doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir’de, Lise öğrenimini İstanbul’da Özel Çavuşoğlu Kolejinde tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesinden Beden Öğretmeni olarak mezun olmuştur. Daha sonrasında Emlak ve Emlak Yönetimi üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.
Efes Pilsen Basketbol Spor Kulübü alt yapısından A takımına kadar birçok takımda Türkiye Şampiyonluğu ve Dünya 2.liği yaşamıştır. Türkiye Basketbol 1.Liginde çeşitli takımlarda basketbol oynamış ve sayısız başarılar imza atmıştır. Mirsad Türkcan, Ömer Onan, Hidayet Türkoğlu, Kerem Tunceri gibi bir çok oyuncuyla aynı takımda oynamış ve takım kaptanlığı yapmıştır. Daha sonrasında Alarko Turizm Grubu bünyesinde Hillside City Club’lar da Kulüp Müdürlüğü yapmıştır. Ankara’da RenewaClub ve Base Life Club gibi turizm işletmelerinde Genel Müdür olarak Üst Düzey Yöneticilik yapmıştır.
Read more
Maalesef Çabi değil Fransız dublorü Caddebostan sahili sezon dışı bu iş için mükemmeldir ama biz her gittiğimizde kısırlaştırılmamış köpeklerin saldırısına uğradığımız için böyle bir aktiviteyi artık yapmamız imkansız. Belki birkaç kişi gidersek Çabiye saldırmak için koşan ... Maalesef Çabi değil Fransız dublorü😃😃 Caddebostan sahili sezon dışı bu iş için mükemmeldir ama biz her gittiğimizde kısırlaştırılmamış köpeklerin saldırısına uğradığımız için böyle bir aktiviteyi artık yapmamız imkansız. Belki birkaç kişi gidersek Çabiye saldırmak için koşan köpekleri onlar tutarken biz oğlanla denize girebiliriz😃 Köpeklere laf edilmeyen ama bol taşlı Bostancı tarafından kucağımda 30 kilo oğlanla sezonda denize girmişliğim var aslında bu işi çok zorladım zamanında😃 Kendisi taş yosun pek sevmiyor da🙈 Bu dediğim tabi oğlan 1 yaşındaykendi artık korkudan burnunuzun dibindeki sahile inmeye korkuyoruz😞 Ben ısırılmaktan ve kavga ayırmaktan delik deşik oldum! Sitedeki açık gezen köpekler sayesinde oğlan da psikopata bağladı😞 Dişi köpek sahiplenin ya da veteriner ne derse desin erkeklik hormonuyla birlikte kısırlaştırın köpeğinizi yoksa köpekle Türkiye şartlarında özgür hareket etmeniz imkansız. Ben erkek köpek koktuğum için bile sahipli erkek köpeklerin hedefiyim😃 Aynı şekilde erkek köpek kokan herkes de Çabi’nin hedefi. Eğitimle falan da düzelmiyor o işler hepsi hikaye. Benim köpeğime 5 aylıktan itibaren erkekler saldırmaya başladı. Sitede en az 10 kere başımıza geldi ve çoğunda ya kapıdan çıkıyorduk ya arkamız dönüktü! Yani Çabi sadece hormonlarıyla taciz etti. Vücut dili eğitimle düzelir testesteron kokusu düzelmez! Yani siz köpeğinizi ne kadar eğitirseniz de o köpek erkek koktuğu sürece saldırılacaktır. Erkek kokusu duydumu saldırılacağını bir kere kafasına yazdığında o eğitim sıfıra inecektir. Ben eğitimliyim karşıdaki köpeğe cevap vermeyeyim diye birşey yoktur. Artık her erkek köpek kokusunda o da saldırganlaşacaktır. Siz isterseniz yine eğitime verin bir sonraki saldırıya kadar eğitmiş olursunuz tabi artık onu düzeltebilen çıkarsa! Kısacası hormonları erkenden kesmediğiniz sürece çok sorun yaşarsınız. Benim köpeğim erkek ve çok güzel erkek köpeklerle oynuyor diyenler olacaktır her erkeğin hormonu bir değildir dişiye yakın erkekler insanda olduğu gibi köpeklerde de vardır bu genelgeçer kuralı değiştirmez😉
Not: Çabi goldenlar için literatürde en uygun yaş olan 2 yaşında kısırlaştırıldı ve bu kadar geç kısırlaştırdığım için pişmanım!
Read more
İyi akşamlar sevgili takipçilerim<span class="emoji emoji1f60a"></span> Bugün beni hikayemden takip edenler görmüştür, çok keyifli ...
Media Removed
İyi akşamlar sevgili takipçilerim Bugün beni hikayemden takip edenler görmüştür, çok keyifli bir organizasyondaydım ve tabiki yine mimarı @doramagazin Sevgili Ceren hanımdı ve yeni açılan @monosaglik merkezini sayesinde hem duymuş, hem tanımış oldum. Öncelikle belirtmek isterimki ... İyi akşamlar sevgili takipçilerim😊 Bugün beni hikayemden takip edenler görmüştür, çok keyifli bir organizasyondaydım ve tabiki yine mimarı @doramagazin Sevgili Ceren hanımdı ve yeni açılan @monosaglik merkezini sayesinde hem duymuş, hem tanımış oldum.
Öncelikle belirtmek isterimki @monosaglik öyle herhangi gibi sağlık merkezleri gibi değil. İçeriye girerken kendinizi çok şık ve lüks bir otele girer gibi hissediyorsunuz ve hiç hasta insanların geldiği gibi bir yer izlenimi asla yok. Uzman kadrosu ve gülen yüzlü çalışanları ile çok özel düşünülmüş bir merkez👍 Her ayrıntı, konfor düşünülmüş. Tek dileğim böyle merkezlerin çoğalması, çünkü sağlığımız en değerlimiz🙏
Ayrıca @aprofoodbar_event hazırladığı ikramlar ve masanın şıklığını da çok beğendim, sizde davet ve özel günleriniz için sayfasını inceleyebilir, takip edebilirsiniz...
Sevgili Ceren hanıma bu güzel davet için çok teşekkür ederim ve yine bugün herzaman olduğu gibi farkını ortaya koyduğu için tebrik ederim👏🏻👏🏻👏🏻😊 @ozgeulusoy @irmakatuk @melisellaa @ecebegumyucetan @lalesomakk @a.bilkayy @nurhansanchez
@meralsomak ✅ "7/24 Kesintisiz Sağlık Hizmeti" Türkiye İş Bankası, Mapfre ve Groupama sigortalarıyla beraber Mono Sağlık'ta! ☺️
📌Mansuroğlu Mah. İslam Kerimov Cad. Eminoğlu Plaza No: 14 4/A Bayraklı - İZMİR ☎️ 0 232 440 90 90 📱 0 544 346 63 36 💻 www.monosaglik.com
#monosaglik #monosağlık #izmir #izmirsağlık #sağlıklıyaşam #bayraklı #bornova #karşıyaka #bostanlı #workshop #eventtime #doramagazin #mywork #myworld #foreverliving #ozgeulusoy #irmakatuk #ecebegumyucetan #izmir
Read more
2015'te evlendim ve evlendiğimin 2. Günü Kalp Merkezli Hipnoterapi eğitimine katıldım. Evet ...
Media Removed
2015'te evlendim ve evlendiğimin 2. Günü Kalp Merkezli Hipnoterapi eğitimine katıldım. Evet bence bu bir delilikti ama:) Reyhana Türkiye'ye gelmişken bunu kaçıramazdım. Yaklaşık 3 senedir devam ettiğim eğitimin sertifikasını almaya hak kazandım, mutluyum. Hatırlarsanız lohusalıkta ... 2015'te evlendim ve evlendiğimin 2. Günü Kalp Merkezli Hipnoterapi eğitimine katıldım. Evet bence bu bir delilikti ama:) Reyhana Türkiye'ye gelmişken bunu kaçıramazdım. Yaklaşık 3 senedir devam ettiğim eğitimin sertifikasını almaya hak kazandım, mutluyum. Hatırlarsanız lohusalıkta 18 günlükken Mirza'yı kapıp gitmiştim, bu eğitim ile danışanlardan önce kendi dünyamda yeniliklere, iyileşmelere tanık oldum. Ve bu eğitimde en çok şunu gördüm, bir başkasına yardım etmek istiyorsan önce kendi yaralarını halletmen, kendi iyileşmelerine tanık olman gerekiyor. Ee sen problemlerini halledince doğal olarak sana gelen danışanlardan da bir iyileşme silsilesi oluyor. İyileşmek bulaşıcı 🌺Velhasıl mutluyum, yine uluslararası düzeyde bir sertifikam kalbimde yerini aldı, he yine söylüyorum, uluslararası ama ben yine İngilizce bilmiyorum, söylüyorum belki utanırım da bir öğrenme aşkı gelir diye ama bakalım bir dua edin lütfen;) Tabi sertifikamda bir eksik var, Esma Kocaman Meydan olacaktı, inşallah onu da hallederiz, Velhasıl çok şükür.
Read more
Şampiyonluk ancak ve ancak savaşarak podyumda kazanılır masada değil podyumda geçemediğini ...
Media Removed
Şampiyonluk ancak ve ancak savaşarak podyumda kazanılır masada değil podyumda geçemediğini başka yollara geçtiğini sanmak avuntudan başka bişey değil kendini kandırmaktır çok şükür biz savaşı savaş meydanında fiziğimizin üstünlüğü ile kazandık erdem ve karakter her sporcuya nasip ... Şampiyonluk ancak ve ancak savaşarak podyumda kazanılır masada değil podyumda geçemediğini başka yollara geçtiğini sanmak avuntudan başka bişey değil kendini kandırmaktır çok şükür biz savaşı savaş meydanında fiziğimizin üstünlüğü ile kazandık erdem ve karakter her sporcuya nasip olmaz kalite üstünlüktür 2016-2017 Türkiye şampiyonu oldum anamın ak sütü gibi helaldir 🇹🇷🏆🥇🇹🇷.
Read more
"KUUM BEACH DÎYE BİR MARKA YARATTIK” Bodrum Türkbükü’ndeki Kuum Hotel Spa Beach'te 5 yıldır işletmecilik ...
Media Removed
"KUUM BEACH DÎYE BİR MARKA YARATTIK” Bodrum Türkbükü’ndeki Kuum Hotel Spa Beach'te 5 yıldır işletmecilik yapan Ersin Süzer ile Bodrum'da buluşarak nem başarılı yükselişini hem de Bodrum'un geleceğini Konuştuk. @gifirat @bulentcankurt #şamdanplus söyleşi Ersin Süzer, kendi tabiriyle ... "KUUM BEACH DÎYE BİR MARKA YARATTIK” Bodrum Türkbükü’ndeki Kuum Hotel Spa Beach'te 5 yıldır işletmecilik yapan Ersin Süzer ile Bodrum'da buluşarak nem başarılı yükselişini hem de Bodrum'un geleceğini Konuştuk. @gifirat @bulentcankurt #şamdanplus söyleşi Ersin Süzer, kendi tabiriyle Bodrum'da reşit olmuş,18 yıldır Bodrum'u takip eden ve Türkbükü’nü kamuoyuna duyuran ilk gazetecilerden biri. Bodrum'u çok iyi tanıyan biri olarak, bu yıl 10. yılım kutlayan Türkbüku ndeki Kuum Hotel Spa Beach'in 5 yıldır işletmeciliğini yapan Ersin Süzer ile Bodrum'da buluşarak hem başarılı işletmeciliğini hem de Bodrum'u konuştuğumuz keyifli bir röportaj yaptık. Süzer'den Bodrum tavsiyeleri almayı da ihmal etmedik. Kuum Beach, bu sezon 10. yılını kutluyor ve son 5 yıldır siz işletiyorsunuz. Öncelikle Kuum Beach'i anlatır mısınız, Türkbükü'ndeki diğer beach'lerden ayrılan yönleri var mı? Aslında Bodrum'da reşit oldum. 18 yıldır Bodrum'u yakinen takip ediyorum. Türkbüku nü kamuoyunu duyuran ilk gazeteci olarak, özellikle bu bölgeyi çok iyi tanıyorum. Türkbüku uzmanlık alanım, bu yüzden de bu bölgede nasıl bir işletme olursa başarıya ulaşabilir, farkındayım. Kuum'un en önemli özelliği istikrarımız. Tatile gelenler için ilk öncelik, kendilerini güvende hissetmeleri. Tanıdık tanımadık kim varsa, gönül rahatlığıyla ailelerini bize gönderebiliyor, ikinci önceliğimiz samimiyet. Tüm gün o sıcağın altında elimizden geldiğince tüm samimiyetimizle, gelen herkesin iyi bir tatil geçirmesi için çalışıyoruz. Ay bazında, otelle birlikte beach alanında 10 bin kişiye ev sahipliği yapıyoruz. Her geçen yaz ilgi biraz daha artıyor. Son beş yıl içinde Kuum'a birçok müdavim kazandırdık. Otelin yanında bir de Kuum Beach markasını yarattınız? Evet, en önemlisi de Kuum Beach diye bir marka yarattık. Bugün Türkiye'de tatil yapan herkes Kuum Beach'i biliyor. Bunun da haklı gururunu yaşıyoruz. İşletmeciliğe başladığım ilk yazımda Kuum Hotel'in sahibi Uğur Tunçel; "Günahı senin sevabı senin" demişti. Kuum'daki başarımızda Uğur Bey'in payı çok büyük. Arkamızda çok sağlam duruyor. Tam bir bilim adamı, hem de babacan, yeni fikirlere veriyor. Felsefemiz aynı; çok çalışmak çok çalışmak.
Read more
Bu sene siyaset yapmadım sosyal medyada. Oysa geçenki seçimlerde ağzıma ne geldiyse saydım, kırdım, ...
Media Removed
Bu sene siyaset yapmadım sosyal medyada. Oysa geçenki seçimlerde ağzıma ne geldiyse saydım, kırdım, döktüm. Arkadaşlarımla, ailemle kötü oldum, başörtüme yakışmadığım lafını işittim herbir haltı yiyip başımıza dinci kesilenlerden sırf siyasi görüşüm yüzünden. Ben de saydırdım, ... Bu sene siyaset yapmadım sosyal medyada. Oysa geçenki seçimlerde ağzıma ne geldiyse saydım, kırdım, döktüm. Arkadaşlarımla, ailemle kötü oldum, başörtüme yakışmadığım lafını işittim herbir haltı yiyip başımıza dinci kesilenlerden sırf siyasi görüşüm yüzünden. Ben de saydırdım, koyun dedim, gerici dedim, cahil dedim. Dedim de dedim. Ne oldu sonra? Yine atı alan üsküdarı geçmiş, yine başımızdakiler zenginleşip halk fakirleşmiş, yine herkes menfaatine yenilmiş. Kimse kazanmamış aslında yine. Olan kardeşe olmuş. Olan Türkiye’ye olmuş. Bölünmüş, parçalanmışız sağcı ve solcu diye. Mesela ben bir başörtülü olarak Muharrem İnce’ye attım oyumu, saklamam asla. Bu beni sağcı mı yaptı yoksa solcu mu? Hiçbir şey yapmadı. Buna rağmen sen gelip bana dinsiz derken ben sana cahil ve koyun demedim, sustum bu sefer. Sen, senin hayal ettiğin bir Türkiye’de yaşadığın için aynı kişiye oy verdin. Ben hala daha gelişememiş, zenginleşememiş, üretememiş, eğitim sistemi düzeltilememiş, tek derdi sağcılık solculuk yerine ilerleme zihniyetinde olamamış bir Türkiye’de yaşamak istemediğim için, hiç chp’ye oy atmayan birisi olarak İnce’ye oy verdim. Şimdi gelmiş eline bir şey alıp okumayan, araştırmayan, gayri safi milli hasılanın ne demek olduğunu bilmeyen, ekonomiden zerre anlamayan, doların neden yükseldiği üzerine fikri olmayan adam beni eleştiremez. Gitsin körü körüne kendisine benzer chp’lileri eleştirsin. Ben saatlerce sıkılmadan meclis konuşmalarını dinlediğimi, okuduğumu, araştırdığımı, anlamaya çalıştığımı biliyorum. Beni gelsin aynı şekilde araştıran, öğrenmeye çalışan adam eleştirsin. Ve hala daha saçma sapan espriler yapıp siyaseti tatangalığa çevirenler de çenelerini bi kapasın. İnce geçti adam gibi kazananı tebrik etmedi mi, etti. Cidden çok üzgünüm, yabancı arkadaşlarım ülke ülke gezerken, hayatlarını yaşarken, ben o refahı yaşamak yerine saçma sapan bir sistem için yıllarımı okumakla harcadığım ama hiçbir şeye yaramayacağını bildiğim için. Her şeyin hayırlısı derler üzüldükten sonra, öyle bile diyemiyorum. Sadece birilerinin kalbini kırıcam diye korkuyorum. Bu yazıyı da artık susun ve insanları zıvanadan çıkarmayın diye yazdım. Artık cidden susun.
Read more
Türkiye’de üretilen tüm şerbetçiotunun @anadoluefestr tarafından alındığını biliyor muydunuz? Peki ...
Media Removed
Türkiye’de üretilen tüm şerbetçiotunun @anadoluefestr tarafından alındığını biliyor muydunuz? Peki ya şerbetçiotunun sadece Bilecik’te yetiştiğini biliyor muydunuz? Bugün hayatımın en ilginç hasatlarından birine katıldım. Tam 36 yıldır tarım projelerini destekleyen Anadolu ... Türkiye’de üretilen tüm şerbetçiotunun @anadoluefestr tarafından alındığını biliyor muydunuz?
Peki ya şerbetçiotunun sadece Bilecik’te yetiştiğini biliyor muydunuz?
Bugün hayatımın en ilginç hasatlarından birine katıldım.
Tam 36 yıldır tarım projelerini destekleyen Anadolu Efes, #GelecekTarımda organizasyonuyla çiftçilere verdiği sertifikalı tohumlar karşılığında ürün alımı yaparak üreticileri, verimlilik yönünden ve mali açıdan güvence altına almayı, ayrıca verdiği eğitimlerle çiftçilerin ekim, sulama teknikleri, gübre ve ilaç kullanımı konularında bilgilendirilmesine de büyük önem veriyor.
Bu bağlamda Türkiye’de sadece Bilecik’te yetişen şerbetçiotunun tamamını Anadolu Efes alıyor. Bu sayede tüm ürünlerinde kullandıkları şerbetçiotunda %65 yerlilik oranına ulaşmışlar. Her yıl Ağustos ayında gerçekleştirilen hasada bu yıl ben de konuk oldum.
Akıllı Tarım Projesiyle @anadoluefestr, akıllı ve doğaya duyarlı tarım uygulamalarıyla ekolojik dengeye yönelik tehditlerin azaltılmasını, çiftçilerin farkındalığının artırılarak akıllı ve sürdürülebilir tarım uygulamalarının yaygınlaştırılmasını, gençlerin tarımsal üretime teşvik edilmesini amaçlıyor.
1989 yılında 123 ton olan yaş şerbetçiotu alımı 900 ton seviyesine ulaşırken üretici başına düşen arazi büyüklüğü ise 10 yıl öncesinde 3 dekar iken, bugün 5 dekara yükselmiş. Yapılan ıslah çalışmaları sonucunda Anadolu Efes’e ait 3 aroma, 4 bitter olmak üzere toplamda 7 Şerbetçiotu çeşidi tescil edilmiş. Yedi adet tescilli şerbetçiotu çeşidi sayesinde ekili alanlarda son 10 yılda %49 oranında artış elde edilmiş.
Şerbetçiotunun yurtiçinden tedarik oranı son 10 yılda %40’tan %65’e çıkmış. Çiftçilerin ekonomik kazanımları ise 10 milyon TL karşılığı yaş şerbetçiotu alımına ulaşmış. Toprağa, emeğe ve akıllı tarıma destek olan, bizlere bu hasada katılma imkanı tanıyan @anadoluefestr’ye çok teşekkürler. Severek içtiğimiz bu toprağın birasına aromasını veren şerbetçiotu için emek harcayan tüm çiftçilerimize selamlar olsun 👏🏻👏🏻👏🏻
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #ucakyolcusubilecik #bilecik #GelecekTurizmde #ŞerbetçiotuHasadı #AnadoluEfes
Read more
Bulgaristan Varna şehrinde düzenlenen 2018 Balkan Şampiyonası -70 de girdiğim maçta sakat olarak ...
Media Removed
Bulgaristan Varna şehrinde düzenlenen 2018 Balkan Şampiyonası -70 de girdiğim maçta sakat olarak çıktığım maçlarda finale geldim ve 2. Oldum elimden geleni yaptım daha da fazlasını yapacağım biz o bayrağı her zaman en yukarı taşıyacağız dualarını esirgemeyen destekleyen herkese ... Bulgaristan Varna şehrinde düzenlenen 2018 Balkan Şampiyonası -70 de girdiğim maçta sakat olarak çıktığım maçlarda finale geldim ve 2. Oldum elimden geleni yaptım daha da fazlasını yapacağım biz o bayrağı her zaman en yukarı taşıyacağız dualarını esirgemeyen destekleyen herkese çok teşekkür ederim allah razı olsun Türkün gücünü yine Türkiye Milli Takım olarak gösterdik önümüzde bir Avrupa Şampiyonası Var daha çok çalışıp başaracağız👊 En başta olmak üzere anlatmaya kelimeler yetmez Hocam Ali Çetin’e çok teşekkür ederim ve Milli takım antrenörlerime 🏆 Ve şimdi gelelim bizi yalnız bırakmayan dostum yoldaşım kardeşim abim hocam @muhammedd.cetin her zaman daha iyi olalım diye uğraştı emeği üstümüzde çok ondan öğreneceğimiz çok şey var yeri geldi kendini aksattı bizi çalıştırdı onun yüzünü takımca kara çıkarmadık çıkarmayacazda allah seni başımızdan eksik etmesin Osu ! 🏆
Read more
Herkese Merhaba, ‘’Yurtdışından takviyelerimi nasıl getirtiyorum’’ yazıma ek olarak şu bilgileri ...
Media Removed
Herkese Merhaba, ‘’Yurtdışından takviyelerimi nasıl getirtiyorum’’ yazıma ek olarak şu bilgileri paylaşmak istiyorum. Bir önceki paylaşımımda nasıl getirttiğimi anlattım. Bazı noktalara değincem. İherbden ilk siparişimde probiyotik getirttim. Mevsim yazdı. Sonrasında ... Herkese Merhaba,
‘’Yurtdışından takviyelerimi nasıl getirtiyorum’’ yazıma ek olarak şu bilgileri paylaşmak istiyorum. Bir önceki paylaşımımda nasıl getirttiğimi anlattım. Bazı noktalara değincem. 🍃İherbden ilk siparişimde probiyotik getirttim. Mevsim yazdı. Sonrasında pişman oldum. Soğuk zincirle gelmesi gerektiği konusunu atlamışım. O probiyotiğin hiçbir faydasını göremedim. Türkiye’den aldıklarımı kullanıyorum. Burada da probiyotik olarak çok güzel ürünler var.☺️
🍃iherb’den kozmetik, esansiyel yağ, serum gibi destekler almayın. Gümrükten içeri giremiyor. Geri gidiyor.
🍃Toz collageni gümrükten çekmek çok sıkıntılı. Hap formunda alın.Reçete olmasına rağmen gümrüğe çağrıldık ve uyuşturucu muamelesi yapıldı. Tüm paketler ve kutular tek tek açıldı. Kontrol edildi. Süreç çok uzun ve can sıkıcı. Hap tercih edin. 🍃Reçeteyi sipariş öncesi veya sonrasında yazdırabilirsiniz. Hatta bir keresinde yazdırmayı unutmuşum. Ülkeye giriş yaptığı gün yazdırdım ve sorun olmadan gümrükten çektim. Tarihe bakmıyorlar. Önemli olan kutudakilerle reçetenin eşleşmesi.
🍃Gümrük bedeli 70-90 tl arası değişiyor. Gümrüğe gitmenize gerek yok. Maili attıktan sonra sipariş eve geliyor. Kapıda gümrük bedelini ptt kuryesine ödüyorsunuz. 🍃Damla formunda d vitamininde sorun yok. Denedim ve başarılı oldum. 😊 🍃İndirim kodum olan MER3929 indirimli fiyattan almanızı sağlar. 🍃Bunların hepsini aynı anda içmiyorum. Dönemsel kür şeklinde kullanıyorum. Bazen 1 hafta hiç takviye almadığım oluyor. Her gün hepsini ağzıma tıkmıyorum. 🤣 Bunlara ek olarak Türkiye’den aldıklarım var. Omega 3, d vitamini, b12, magnezyum, c vitamini, probiyotik. Türkiye’de muadili olanları buradan alıyorum. Diğerlerinin içeriği temiz ve daha kaliteli olduğundan yurtdışından getirtiyorum. Fiyat kalite dengesi de çok uygun.
Sevgiler, öpücükler. ❤️😘😍
Not: Kan değerlerinizi ölçtürmeden, doktora danışmadan, araştırmadan takviye kullanmayınız.
#supplements #takviye #vitamin #karataydiyeti #karataymutfagi #beslenme #saglikliyasam #sagliklibeslenme #vitamins #omega #dvitamin #probiyotik #healthyfood #healthylifestyle #goodvibes #temizbeslenme #paleo #keto #gaps #diet #instagood
Read more
Bugün Ay Gızım gideli tam 25 yıl oldu. 14 yaşındaydım, 39 oldum. Ne olduysam hep onun öbür dünyadan bana verdiği güç sayesinde oldum. Ölenler hiçbir yere gitmiyor arkadaşlar. Benim anneannem beni bir gün bile yanlız bırakmadı. Çünkü onun adı Zeliha. Urfa Halfeti doğumlu sarışın, yemyeşil ... Bugün Ay Gızım gideli tam 25 yıl oldu. 14 yaşındaydım, 39 oldum. Ne olduysam hep onun öbür dünyadan bana verdiği güç sayesinde oldum. Ölenler hiçbir yere gitmiyor arkadaşlar. Benim anneannem beni bir gün bile yanlız bırakmadı. Çünkü onun adı Zeliha. Urfa Halfeti doğumlu sarışın, yemyeşil gözlü, güzeller güzeli anneannem. 15 yaşında başlık parası için evlendirilip İstanbul’a yollanan, 22’sinde kendisine şiddet uygulayan kocasını terk edip koskoca İstanbul’da iki kızıyla yaşamaya devam edebilen kocaman anneannem. Her fırsatta dizine yatıp o günleri anlattırmaya çalıştığım, ağzından bir laf almak için bin takla attığım anneannem. Gazeteciliğe beni o mu hazırladı dersiniz?
Okuma yazması yoktu. Onun peşi sıra İstanbul’a gelen kız kardeşlerini ve kocalarını etrafına toplamış ve gençliğinde tam bir hanım ağaya bağlamıştı.
TIR ve otobüs işletmeciliği, sınırdan sigara ve çay kaçakçılığı yaptığı anlatılır. Bir ara Kuşadası’nda Türkiye’nin görüp görebileceğin en temiz pavyonunu işletmiş. Çalışan kadınlar ona adeta tapıyormuş. Üstü açık eski Amerikan otomobilleri varmış; tabii ki şoförlü. Sonra? Sonrası klasik: TIR devrilmiş; otobüs, şoförüyle birlikte buharlaşmış; pavyon da yanmış bitmiş kül olup gitmiş!
Benim için bunların hepsi masal. Çocukluğumdaki anneannem sizinkilerden farksızdı. Bir zamanlar güçlü bir kadın olduğunu bir esnafın ona hürmetinden, bir de mahallenin haylazlarına çektiği fırçalardan hissederdim. Anneannem köşeden dönerken kaçacak delik bulamazlardı. Nasıl da yufka yürekliydi aslında. İstediğim şeyi yaptırmak için iki damla gözyaşım yeterdi. Beni en çok “Kız dediğin ağır olur” diyerek edebe davet ederdi. Galiba o davete hiçbir zaman icabet edemedim.
Aileyi bir arada tutan sarsılmaz bir direk gibiydi. Bayram günleri kuzenler, teyzeler, çocuklar herkes evinde toplanırdı. Çocuklara bayramlık giysi alınmasını şart koştu her zaman. Gücü yettiğince alırdı, alamadığı zamanlarda da alışverişe çıkıp fiyat kırdırırdı. Pazarlıkta üstüne yoktu.
En çok bayramlarda ışıldardı yeşil gözleri. Erkeğe saygısı sonsuzdu. Erkekler ayrı masada yerdi... Tanıdığım en bonkör insandı. Bir de akıllara ziyan titizdi. 52’sinde kalp krizinden öldü. Ama dedim ya hiç ölmedi. Ölmeyecek!
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji2705"></span> MANUCHER'İN VİDEO KONUŞMASI 6. SLAYTIMIZDADIR.. <span class="emoji emoji2705"></span><span class="emoji emoji2705"></span> Please scroll left for further pictures ...
Media Removed
MANUCHER'İN VİDEO KONUŞMASI 6. SLAYTIMIZDADIR.. Please scroll left for further pictures and video.. 🏼 " Merhaba ben Manucher . Yaklaşık 10 yıl önce İran'da yaşarken rinoplasti ameliyatı oldum. Burnumda deviasyon vardı ve nefes almakla ilgili sıkıntı yaşamaktaydım ayrıca ... ✅✅✅ MANUCHER'İN VİDEO KONUŞMASI 6. SLAYTIMIZDADIR..
✅✅ Please scroll left for further pictures and video.. ❗️
👉🏼 " Merhaba ben Manucher . Yaklaşık 10 yıl önce İran'da yaşarken rinoplasti ameliyatı oldum. Burnumda deviasyon vardı ve nefes almakla ilgili sıkıntı yaşamaktaydım ayrıca burnumun şeklinden de memnun değildim. Yaklaşık 4 ay once yeniden ameliyat olmaya karar verdim. Türkiye'ye geldim ve Dr Baykal'ı buldum, araştırmalarımda kendisi hakkında oldukça güzel yorumlar olduğunu gördüm. Sonunda ameliyata karar verdim. Ameliyatı oldum ve doğrusunu söylemek gerekirse Doktor Baykal gerçekten çok iyi bir iş çıkardı . Burnumun şeklinden çok memnunum ve aynı zamanda nefes alma sorunum da halloldu. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum.. "
📲 Ayrıntılı bilgi için bize +90 (553) 160 88 84 den whatsapp ile ulaşabilirsiniz...
📲 For English please contact us at +90 (532) 271 22 61 via whatsapp...
#burunestetiği #burunestetigi #burunameliyati #burunestetigidoktoru #burunestetiğidoktoru #burunestetigiistanbul #rhinoplastyistanbul #rinoplasti #rhinoplasty #revisionrhinoplasty #revizyonburunestetigi #rhinoplastyspecialist #estetik #nosejob #nosejobturkey #nasenop #nasenkorrektur #nosejobistanbul #newnose #surgery #surgeon #cosmetic #deviatedseptum #nase #rhinoplastie #toprhinoplastysurgeon #ethnicrhinoplasty #confidence #beauty تجميل الأنف # جراحة الأنف # احتقان الأنف # الجمالية
Read more
Mersin’de bir ilk “Doğuma Hazırlık Dünyası” 10 yıldır çok sevdiğim fotoğrafçılık hizmetini sizlere ...
Media Removed
Mersin’de bir ilk “Doğuma Hazırlık Dünyası” 10 yıldır çok sevdiğim fotoğrafçılık hizmetini sizlere sunmaktayım. Kendi doğum fotoğraflarımı çektirmek istediğimde, böyle bir hizmet olmadığını fark ederek, başlamıştım bu güzel mesleğegelen taleplerle güzel bir başlangıç yaptığımı ... Mersin’de bir ilk “Doğuma Hazırlık Dünyası” 10 yıldır çok sevdiğim fotoğrafçılık hizmetini sizlere sunmaktayım. Kendi doğum fotoğraflarımı çektirmek istediğimde, böyle bir hizmet olmadığını fark ederek, başlamıştım bu güzel mesleğe😊gelen taleplerle güzel bir başlangıç yaptığımı görmüş oldum.
Mesleğim gereği bir çok normal ve sezeryan doğumda yer aldım. Fotoğraf çekimlerinde yanlarında bulunduğum anne ve babaların heyecanına ortak olmak ve zaman içerisinde doğumunu gördüğüm miniklerin de abi abla olmalarına şahitlik etmek mesleğimin en keyifli yanı oldu.
Bu süreç içerisinde bir çok annenin, ne ile karsılasacaklarını bilmemesinden dolayı, doğum öncesi kaygı duyduklarını, bebeklerini kucaklarına aldıklarında ise herşeyin düşündüklerinden çok daha kolay olduğunu yaşadıklarına, tanık oldum. Doğumunda bulunduğum annelere elimden geldiğince, naçizane yardım etmeye çalıştığım süreçler oldu. Anne ve baba adaylarının doğum öncesi ruhen,bedenen ve zihnen hazırlanması ile çok daha bilinçli ve iyi bir doğum yaşayabileceklerini fark ettim.
Türkiye’nin birçok yerinde aktif olarak uygulanan ama Mersin’de olmadığını farkettiğim bir hizmet vardı.
Burdan yola çıkarak İDA ile tanıştım.
İstanbul Doğum Akademisi
9 ay boyunca çok önemli, güzel ve faydalı bilgiler öğrendiğim, doğuma hazırlık eğitimimi bugün itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Eğitimimin teorik kısmından sonra halen pratik kısmı ve tez yazma sürecinde öğrenciliğime, supervizyonda eğitimime devam etmekteyim. İyi ki dediğim çok güzel bir eğitim sürecim oldu.
Böylelikle yaşadığım deneyimler ve aldığım eğitimi birleştirerek Mersin de bir ilk olan Doğuma Hazırlık Merkezini kurmuş bulunmaktayım🙏 Amacım, anne adaylarımızın doğum öncesi akıllarındaki bütün soru işaretlerini gideren kaygıdan çok, bebeklerini mutlulukla bekleyecekleri bir hamilelik süreci geçirmeleri❤️Aynı zamanda “Hamile Yogası”, “Hamile Plates” gibi güzel hizmetleri de alabilecekleri ve kurslarımıza davet edeceğimiz “Kadın Doğum”, “Çocuk Doktorlarımız”, “Doğum Ebelerimiz” ve “Diyetisyenlerimiz” ile birçok faydalı bilgiye sahip olacakları, bir araya gelip tanışıp, sohbet edebilecekleri bir merkezi Mersin’e kazandırmanın mutluluğunu içindeyim🙏
Read more
@serminoktay ile tanıştığımız ilk gün.Kartal nakil olalı 3 gün olmuş henüz uyutuluyordu.Ben ...
Media Removed
@serminoktay ile tanıştığımız ilk gün.Kartal nakil olalı 3 gün olmuş henüz uyutuluyordu.Ben Lal’i parka getirmişim Sermin bizi storyde görüp yanımıza gelmiş.Sanki yıllar önce kaybolan kayıp kardeşini bulmuşçasına mutlu ve heyecanlı öyle bir sarıldıki bana bi daha hiç ayrılamadık.Kasım ... @serminoktay ile tanıştığımız ilk gün.Kartal nakil olalı 3 gün olmuş henüz uyutuluyordu.Ben Lal’i parka getirmişim Sermin bizi storyde görüp yanımıza gelmiş.Sanki yıllar önce kaybolan kayıp kardeşini bulmuşçasına mutlu ve heyecanlı öyle bir sarıldıki bana bi daha hiç ayrılamadık.Kasım ayından beri el ele omuz omuza can yoldaşı oldular bize birçok gurbetçi dostumuz gibi.Geçen cuma yoğun bakımda durumu ağır diye dua istediğim Nedim amcamızı maalesef bu sabaha karşı kaybettik.Mekanı cennet olsun.En büyük hayali temelli Türkiye’ye dönüp eşiyle orada emekliliğin tadını çıkarmakmış.Gurbetçi olmadan gurbetçilerin hislerini anlamak zormuş.Dışarıdan bakınca Türkiye’de rahat para harcıyorlar diye oh ne kebap hayatlar diyoruz.Oysaki euro kur farkından Türkiye onlara ucuz kalıyor ama öyle burada para kazanmakta kolay olmuyor, canları çıkıyor.En ufak ülkesine hasret duyduklarını söyledikleri cümlede çok şikayetçiyseniz dönün ülkenize kardeşim diyoruz,işte öyle dön demeyle olmuyormuş.Gençler belki yol yakınlen dönebilir ama yaşlılar için durum daha zor.Hayat boyu bi türlü bi yere ait olamıyorsun.Zamanında para kazanmak için geldiğin el kapısında ömrünü veriyorsun, aileni büyütüyorsun.Sen dönmeye karar versen çoluk çocuk ,torunlar gelmek istemiyor,dönmesen içinde ömür boyu bir vatan hasreti kalıyor.Biz oğlumuzun sağlığı için kaç sene kalmamız gerekiyorsa kalmaya hazırız burada ama ,bugün şuna emin oldum ben burada ölmek istemiyorum.Dilerim tüm vatan hasreti çeken gurbetçi kardeşlerim hayal ettikleri günlere ,vatanlarına kavuşurlar.Nedim amcam ,Sabahat teyzemle didinmiş çalışmış harika evlatlar yetiştirmiş.Ruhu şad olsun #elfatiha #gurbetçi #deutschland
Read more
Regrann from @_sntrk.ttkkr_ - #okudumbitti , #kitapyorumu İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet ...
Media Removed
Regrann from @_sntrk.ttkkr_ - #okudumbitti , #kitapyorumu İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy️ ~Üzülerek söylüyorum ben daha önce şairimizin hayatını ya da onunla ilgili bir kitap okumadım. Ve ne kadar yanlış yaptığımı bu kitapla farkına vardım.Belki bu eser elime geçmeseydi ... Regrann from @_sntrk.ttkkr_ - #okudumbitti , #kitapyorumu
İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy❗️
~Üzülerek söylüyorum ben daha önce şairimizin hayatını ya da onunla ilgili bir kitap okumadım. Ve ne kadar yanlış yaptığımı bu kitapla farkına vardım.Belki bu eser elime geçmeseydi okumayacak bu kadar bilgiyi edinemeyecektim.Bu kitabı bana hediye eden canım öğrencim @yk_uz ve annesi @yasemin.e.uz (Recep Bey) ‘e ne kadar teşekkür etsem azdır.
~Okudukça üzüldüm.Çünkü şairimiz galiba ülkesine küs ömrünü tamamlamış bu benim yorumum çünkü; kendisine yapılan haksızlığa tahammül edemeyip Mısır’a gitmiş. Türkiye’deki haksızlıkları görmek istememiş,öncesinde yaşanan birçok durum var.Ömrünün 11-12 yılını Mısır ‘da geçirdikten sonra yurduna dönmüş ancak 4-5 ay sonra vefat etmiş.😞
Daha kötüsü cenazesi bürokrasi tarafından kaldırılmayıp,bir takım üniversite öğrencisi sahip çıkmış ve defnedilmiş.(Aile hayatına çocuklarına ne olduğunu anlatmama gerek yok😞)
Bunu öğrendiğimde çok kötü oldum.
İstiklal Şairimize verdiğimiz değeri ölümünde de belli etmişiz(❗️)
~Neler hissederek yazmış İstiklal Marşı’mızı biz de nasıl sahip çıkmışız, anlatıyor kitap.Çok üzüldüm,utandım.
.
.
Bu kitap Kültür Bakanlığının bir eseri olup,içerisinde ünlü yazar ve şairlerle röportajlardan oluşmuştur. Her konuşma ayrı bir tat bıraktı bende.
~Acilen Safahat’ı okumam gerektiğini çağrıştırdı.Safahat Türk Milli Mücadele dönemini daha iyi anlayacağım bir eser.
~Kitabı okurken bile seni başka kitaplara yönlendiren kitaplar,kalemler iyi ki var.🙏🏻
.
~Mehmet Akif Ersoy’u okuyalım,
~Safahat’ı okuyalım.
~Etrafımızdaki insanlara anlatalım,
~Sevgili meslektaşlarım lütfen-asıl-biz okuyalım,öğretelim,sahip çıkalım,
~Lütfen İstiklal Marşı’mızın ve şairimizin kıymetini bilelim.
.
#tavsiyekitap ✔️
(Bu kitap galiba şu an piyasada yok,siz yine de araştırın.)
.
O k u y u n o k u t t u r u n 👍🏻
.
#mehmetakifersoy #akiftenasıma #türkiyecumhuriyeti #tckültürveturizmbakanlığı
#kültürbakanlığı #istiklalmarşı #istiklalşairi #dahaçokoku #kitaplarımveben #okumasaati #birdahaoku #kimneokudu #kitaplaryolda #kitapvatanı #kitaponer #okuyorumpaylaşıyorum #kitapsevgisi #kitapönerisi #1kitap1replik #hepokuruz #benimkitaplarım #b
Read more
Aşırı günaydınlar <span class="emoji emoji1f338"></span> . Datça yazısına gelen tepkilere çok mutlu oldum! Teşekkür ederim! Bu sabah ...
Media Removed
Aşırı günaydınlar . Datça yazısına gelen tepkilere çok mutlu oldum! Teşekkür ederim! Bu sabah ben de sizinle yazının sonuna eklediğim bir görüşümü paylaşmak istedim. . Kendimden alıntıdır : . “Datça özelinde değil ama Datça seyahati sonrasında çok düşündüğümüz bir konu var. ... Aşırı günaydınlar 🌸
.
Datça yazısına gelen tepkilere çok mutlu oldum! Teşekkür ederim! Bu sabah ben de sizinle yazının sonuna eklediğim bir görüşümü paylaşmak istedim.
.
Kendimden alıntıdır 🙈:
.
“Datça özelinde değil ama Datça seyahati sonrasında çok düşündüğümüz bir konu var. Sanırım artık Türkiye’de ucuz bir yer kalmadı… Ekonomi o kadar batık durumdaki, işletmeciler haliyle fiyatları her yerde çok arttırmış durumda. Ülkede bir çok yazlık yerde kalamar yedik, en salaşından en lüks restoranına kadar, minimum fiyatın en salaş mekanda bile 40TL’ye sabitlendiğini söyleyebilirim. Datça tatilini planlarken Datça’yı aslında, her yaz ritüel haline gelen Yunan Adaları seyahatinin yerine koymuştuk. Çünkü Euro ile başa çıkamayacaktık. Çok açılmayalım, gitmediğimiz bir yeri görmüş olalım mantığıyla yola çıktık. Ama Datça bizi çok şaşırttı. Gittiğimiz çoğu restoran ya da meraktan haberdar olduğumuz çoğu konaklama seçeneği çok pahalıydı. Alkol zaten aşırı pahalı. Gelen vergiler nedeniyle işletmeci ne yapsın? Ona da kızamıyorum! Ama Migros’ta 35TL’ye satılan bir yerel şarabı sen bana 230TL’ye satıyorsan bu işte bir yanlışlık var diye düşünürüm. Bu bana çok ayıp geliyor. Para ülkemizde öyle bir el değiştirdi ki, son yıllarda gittiğimiz her yerde bunu çok net görebiliyoruz. Dolayısıyla kaliteli yerel turist çok azaldı. E şimdi bu azınlık turist yurt dışına da çıkarken bir düşünüyor. Peki ne olacak bu işin sonu? Ben size söyleyeyim, bu işin sonu kayın valide yazlığı ya da biraz şanslıysanız kendi yazlığınıza dönecek. 🙂”
.
not: Bunu yazarken Dolar 5’i henüz geçmemişti...
.
#kucukmarthadatca #datca #datçagünlüğü #datcatlife #mehmetaliagamansion #leyladatca #mekanonerisi #summervibes #summer2018 #mondaymotivation #traveller #travelguide #travelblogger #travel #seyahat #turkey #turkeyhome
Read more
Yıllar sonra bu kadar iyi görünüyorsa, ben niye “ @sacdovmesi işinde çok iyiyim” diye reklam etmiyeyim ...
Media Removed
Yıllar sonra bu kadar iyi görünüyorsa, ben niye “ @sacdovmesi işinde çok iyiyim” diye reklam etmiyeyim ki? ________________________________ Saç sıkıntısı çekmeyen kişinin, ilgileneceği bir konu, foto değil şu paylaşım. Ama bu işin erbabını arıyorsan ve bu dövme ile ilgiliyse; ... Yıllar sonra bu kadar iyi görünüyorsa, ben niye “ @sacdovmesi işinde çok iyiyim” diye reklam etmiyeyim ki?
________________________________
Saç sıkıntısı çekmeyen kişinin, ilgileneceği bir konu, foto değil şu paylaşım. Ama bu işin erbabını arıyorsan ve bu dövme ile ilgiliyse; tam yerine geldin arkadaşım 😁👍 hani işin #dövmekitabı nı yazdım ben bilion mu? Hala D&R internet sitesinde satışta
__________________________________
Türkiye’ye bu işlemi getireli tam 7 sene oldu. Yaptığım paylaşım tarzlarıyla tüm Avrupa’daki, USA daki, Türkiye’deki @sacdovmesi yapan, yapmaya çalışan kişi ve kuruluşlara örnek oldum. İstemeyerek de olsa iş öğrettim. Avrupa’da bir çok ülkede bu işi ilk ben uyguladım 👉🏿 #Norveç #Almanya #Belçika #Fransa #İsveç ve arap dünyasında da #Dubai de...
_________________________________________

Saç dövmesi, saç pigmentasyonu, saç simülasyonu, saç gölgelendirmesi... Tüm bu işlemler aynı uygulamanın adıdır. *Deri altına işleniyor
*1 günde yapıyorum
*ortalama 6 maksimum 9 saat sürüyor
*pigment (boya) kendime özel, dünyada kimse tarafından kullanılması mümkün değil, kendi formülüm. Bu yüzden daha doğal, daha kalıcı, hijyenik 👍 yani #CONFIDENT - kendimizden eminiz diyoruz...
____________________________________
Valla hep ben ben gibi oluyor ama ne yazık ki; @hairpigmentations işlemini dünyada en iyi yapan sayılı 21 yıllık dövmecilik deneyimiyle “master pigmenter” lerden biriyim. İşimi severek yapıyorum. O yüzden de dünyanın dört bir yanından ismini bile bilmediğim ülkelerin vatandaşlarına çalışıyorum. Son zamanlarda özellikle #Katar #Qatar dan kliniklerden beraber çalışma teklifi alıyorum. Ama benim isteğim bu işi #losangeles #LA de üst düzey yapmak.
______________________________
Yolda kel bi adam gördüm mü, “gel seni en az 10 yaş gençleştireyim, yapalım şu işi” diye yapışasım geliyor ama tutuyorum kendimi 🤣 severek yapıyorum napim!.. Maşallah deyin 🙏 eşinizi, sevgilinizi, annenizi, babanızı, kardeşinizi tutun kolundan getirin, saç sorununu gidereyim
__________________________________
#3dsacsimulasyonu #3dsaçsimülasyonu #3dsaçpigmentasyonu #saçdövmesi #sacdovmesi #scalpmicropigmentation #scalppigmenta
Read more
Günaydııııın <span class="emoji emoji2764"></span>️ Etiyopya’dan iki aylıkken bebek evlat edinen @esraakkaya ve şahane oğlu Can Alex’in ...
Media Removed
Günaydııııın ️ Etiyopya’dan iki aylıkken bebek evlat edinen @esraakkaya ve şahane oğlu Can Alex’in macerası bugün de devam ediyoooooo ....... Bizim hikayemizi duyanlar, bana güzel bir şeyler söylemek istiyorlar. Diyorlar ki “Siz, müthiş bir insanınız! Ne kadar büyük iyilik ... Günaydııııın ❤️ Etiyopya’dan iki aylıkken bebek evlat edinen @esraakkaya ve şahane oğlu Can Alex’in macerası bugün de devam ediyoooooo 👏👏👏🙏
.......
Bizim hikayemizi duyanlar, bana güzel bir şeyler söylemek istiyorlar. Diyorlar ki “Siz, müthiş bir insanınız! Ne kadar büyük iyilik ettiniz. Bir çocuğun hayatını kurtardınız. İnanılmaz büyük bir sevap bu…” Ben de diyorum ki, “Hayır öyle değil! Ben Can’a iyilik etmek için onu evlat edinmedim. Kimin, kime iyilik ettiği de belli değil. Belki de bana iyilik etmiş olan Can’dır. Belki de Allah, ikimize de iyilik etmiş, bizi ödüllendirmiştir!”
.......
🔺Can, geçmişinde neler yaşamış, genetiğinde neler var, bunları araştırmak mümkün müydü?
-Hiçbir şey bilmiyoruz.
🔺Bazen insanlar sırf bu nedenle evlat edinmiyorlar. Geçmişimde bir şiddet olayı ya da genetiğinde bir hastalık vardır diye... Tabii bu çok insafsız ve acımasız bir bakış açısı…
-Bence de öyle! Hayat, bu kadar matematik üzerine kurulu değil. Ben aklıma bile getirmem böyle bir şeyi. Bizler kendi genetiğimizi de çok iyi bilmiyoruz. Nasıl bir çocuk doğuracağımız da sürpriz. Bence evlat edinirken düşünülecek en son son şey bu. Bunu düşünüyorsan zaten çok orada değilsin demektir. Böyle bir maceraya atılıyorsan, hakikaten ruhuna güveneceksin… Bana göre dünyanın en müthiş anneleri, handikapları olan çocukları evlat edinenler. Böyle insanlar var. Ben tanıştım onlarla, Afrika’da da var Türkiye’de de…
🔺Bir gün Can biyolojik ailesini bulmak isterse…
-Bir gün onu doğuran ablayı bulmak isterse bulamayabiliriz… Çok zor. Ama isterse onunla o yolculuğa da çıkarım. Oğlumla her yola çıkarım ben.
🔺Eğer kendi yumurtanla çocuk yapma imkanın olsaydı, tercih eder miydin?
-Kesinlikle hayır! Her tür seçime saygılıyım. Ama herkes, gerçekten kendi şarkısını söylemeli. Ben bu şekilde anne olacağımı biliyorum, böyle oldum, çok da mutluyum…❤️🙏 #Bazı çocuklar annelerin karnından doğar Bazıları da kalbinden #ikiside #çokdeğerli (📷 @emreyunusoglu_ 👍👏)
Read more
Kenan Sofuoğlu'ndan Mesut Özil açıklaması AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'ndan ...
Media Removed
Kenan Sofuoğlu'ndan Mesut Özil açıklaması AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'ndan Almanya Milli Takımı'nı bırakan Mesut Özil'e destek geldi. Kenan Sofuoğlu, "Mesut Özil bu kararıyla, ırkçılığa ve ayrımcılığa güzel cevap vermiştir" dedi. AK Parti Sakarya Milletvekili ... Kenan Sofuoğlu'ndan Mesut Özil açıklaması

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'ndan Almanya Milli Takımı'nı bırakan Mesut Özil'e destek geldi. Kenan Sofuoğlu, "Mesut Özil bu kararıyla, ırkçılığa ve ayrımcılığa güzel cevap vermiştir" dedi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu,"ırkçı ve ayrımcı" saldırılar nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bırakan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'e destek verdi.
Dünyanın sayılı futbolcularından Mesut Özil'in "ırkçılık ve ayrımcılık" tutumuyla karşılaşmasının kabul edilemez olduğuna işaret eden Kenan Sofuoğlu, Mesut Özil'in yanında olduklarını söyledi.
"ALMAN HÜKÜMETİ BENİ SINIR DIŞI ETTİ"
Kenan Sofuoğlu, Türkiye'de motosiklet sporunun yeterince bilinmediği için 2000'li yıllarda Almanya adına yarışmalara katıldığını anımsatarak, "4 yıl Almanya adına yarıştım. Her şey çok güzeldi. Sonra Hollanda takımına transfer oldum. Bir anda her şey değişti. Kurulu düzenim olduğu için Almanya'da yaşamak istedim. Almanya hükümeti buna izin vermedi. Oturma iznim iptal edildi ve sınır dışı edildim. Şimdi Mesut Özil'e yapılanları çok iyi anlıyorum" ifadelerini kullandı. "Irkçı ve ayrımcı" saldırılar nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bırakan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'in yalnız olmadığını vurgulayan Kenan Sofuoğlu, şöyle konuştu:
"Mesut Özil bu kararıyla, ırkçılığa ve ayrımcılığa güzel cevap vermiştir. Irkçılık insanlığın en büyük düşmanlarındandır. Toplumların bu tür kabul edilemez davranış ve düşüncelerden kurtulması gerekir. Günümüzde teknoloji ile birlikte küçülen dünyada birbirine o denli yakınlaşan insanlar ırkçılık söylemlerinden kaçınmalıdır. Ne zamanki ırkçılığı spor sahalarından yok edersek, eminim tüm dünyada barış ve kardeşlik, spor ruhuna uygun şekilde kendisini gösterecektir. Özil asla yalnız değildir."
Read more
Her dakikası birbirinden şaşırtıcı geçen şu özel günlere Türkiye’ye gelme telaşı yaklaştığından ...
Media Removed
Her dakikası birbirinden şaşırtıcı geçen şu özel günlere Türkiye’ye gelme telaşı yaklaştığından beri istediğim değeri veremedim diye üzülüyordum. Toparlanma, ev taşıma vs derken yorucu olacağı belli olan bu süreç beklediğimden çok daha hızlı başladı benim için. Hele ki burada hergünü ... Her dakikası birbirinden şaşırtıcı geçen şu özel günlere Türkiye’ye gelme telaşı yaklaştığından beri istediğim değeri veremedim diye üzülüyordum. Toparlanma, ev taşıma vs derken yorucu olacağı belli olan bu süreç beklediğimden çok daha hızlı başladı benim için. Hele ki burada hergünü bir öncekinin aynısı geçen bizler için ekstra bi beklenti olmadan, isteklerimizi dahi unutarak hızla akıyor zaman. Hiç aklımda yoktu herhangi bi şey yapmak ama insanı ondan fazla düşünen birilerinin olması gerçekten paha biçilemez bi şeymiş. Fatma benim başka anneden doğma, dünyanın bir ucunda çok geç bulduğum kardeşim, Allah onu benim için bi yerlerde saklamış bunca sene resmen. Yüreğini tertemiz, düşüncelerini tüm kötülüklerden uzak tutmuş bu yaşına kadar. Kaybettiğim tüm inançlarımı geri kazanmam için bana yollamış sanki. Beni bir kere daha mutluluktan ağlatmayı başardı, üstüne bir de saatlerce kahkalarla gülmemi sağladı. Hazırladığı her şeyi geç şeker hamurundan pastanın yeni keşfedildiği bi ülkede resmen standartları zorlamış ve pastanın üstüne bebeğin ismini bile yazdırmış🙊 (ve evet bebeğimiz erkek 👶🏻)Hatta pastacıya büyük harflerle “EDİS” yazılcak demiş her şeyi açıklamış ama adam Arapça “edis büyük harf” yazmış yine de yılmamış pastayı bir şekilde kurtarmış 🚶🏼‍♀️(ülkedeki trajikomik durumu özetleyen bi örnek sanırım!) neyse işin özeti beni bir süreliğine de olsa çok güzel uğurluyolar buradan, tüm iyi dilekleri ve tüm güzellikleriyle. Şükürler olsun ki böyle güzelliklere şahit oldum. Şükürler olsun sahip olduğum her şeye. Binlerce teşekkür ederim başta yanımda olan ve tüm iyi dileklerini ileten herkese ❤️
Read more
TAYLAND Şimdi bu 3 fotoğrafa iyi bakın! Dedim ki azıcık al sat yapıyım ( forex ) ! ilk fotoğrafta ...
Media Removed
TAYLAND Şimdi bu 3 fotoğrafa iyi bakın! Dedim ki azıcık al sat yapıyım ( forex ) ! ilk fotoğrafta gayet kendime güvenim yerinde rahat bir şekilde bir miktar USD aldım. İkinci fotoğraf bere kafadan çıkmış hafif bi düşünce almış hali! çünkü dolar ben alır almaz düşmeye başladı. Üçüncü fotoğrafta ... TAYLAND
Şimdi bu 3 fotoğrafa iyi bakın! Dedim ki azıcık al sat yapıyım ( forex ) ! ilk fotoğrafta gayet kendime güvenim yerinde rahat bir şekilde bir miktar USD aldım. İkinci fotoğraf bere kafadan çıkmış hafif bi düşünce almış hali! çünkü dolar ben alır almaz düşmeye başladı. Üçüncü fotoğrafta görüldüğü gibi sıçanzi! Neden? Çünkü dolar bir miktar daha düştü! Düşsün usd düşsün benim param güçlü olsun ben kaybediyim eyvallah! Şimdi sen diyosun ki malmısın? Bundan bize ne? Müsadenizle bu 3 fotoğrafın ne anlama geldiğini biraz daha detaylı anlatıyım.
Şimdi moruk! Benim güzel kardeşim ablam abim efendiler! Bu benim 3. Tayland maceram!
Yıl : 2015 - 1 TL = 13.500 Baht
Yıl : 2016 - 1 TL = 10.300 Baht
Yıl : 2018 - 1 TL = 7. 850 Baht
Bir ülke ekonomisi bu kadar ğamuk ipliğine bağlı olmamalı! Bu tablo kimin eseridir? Niyetim kimseye çamur atmak değildir! Eyvallah her cephede savaş veriyor ülkem. Anlıyorum yani anlamaya çalışıyorum birileri birşeyler herneyse istemiyor türkiye alsın yürüsün. Ama be kardeşim yazık değilmi bize? Yani biz diyoruz ki gezelim dünyayı görelim gençlerimiz çıksın gezsinler görsünler vizyon sahibi olsunlar ama bu çocuklar James gibi Katie gibi rahat gezebilsin düşünmesin acaba gittğim yerde ucuz kalcak bi yer bulabilirmiyim diye. Yanımda ingiliz bi bayan arkadaş var ben uyuyamadım kumsalda sivrisinekten “ucuz” bi hostel buldum geldim sohbet ediyoruz konu paraya geldi onun parası pound benim ki TL o yarın hostelini değiltiriyo daha pahalı bir yere geçio tabi bana göre çok pahalı ama ona göre bedava. Hal böyle olunca ben bi tuhaf oldum yani tuhaf olma sebebim çanakkalede kimin büyük olduğunu gösterdiğimiz bir milletin evladının parası benim paramdan amaaaaann anladın sen moruk. İstiyorum ki bende rahat rahat düşünmeden kafama göre hostel bulup kalıyım. Düşünmeden yemek yiyebiliyim kısacası benim ülkemin gençleride bütçesini oluşturup ıkınıp sıkılmadan çıksın gezsin! Son olarak biraz siyasi olcak ama bir dipnot olsun!
Devamı yorumda ⬇️⬇️
#türkiye #canımülkem #asia #worldtour #asiatrip #thailand #phuket #patongbeach #krabi #kohphiphi #bangkok #chaingmai #kualalumpur #malaysia #indonesia #singapore
Read more
Bugün İstanbul Yarı Maratonu'nu koşmak için 6.00'da uyandım. Hazırlanıp 7 gibi sokağa indim. ...
Media Removed
Bugün İstanbul Yarı Maratonu'nu koşmak için 6.00'da uyandım. Hazırlanıp 7 gibi sokağa indim. Sol üstteki arkadaşa rastladım, 2.5 yaşında ve adı "Beşinci". Bir ay önce evimin karşısındaki kafede 3 bebe doğurmuş. Kafe (ve vicdan) sahibi ana-oğulun ona yaptığı yerde bebelerini büyütüyor. ... Bugün İstanbul Yarı Maratonu'nu koşmak için 6.00'da uyandım. Hazırlanıp 7 gibi sokağa indim. Sol üstteki arkadaşa rastladım, 2.5 yaşında ve adı "Beşinci". Bir ay önce evimin karşısındaki kafede 3 bebe doğurmuş. Kafe (ve vicdan) sahibi ana-oğulun ona yaptığı yerde bebelerini büyütüyor. Beşinci'yi besledim, sokak kedilerine kuru mama koydum. Saat 7.30'da kardeşim Ali geldi, beni, ablam Naime'yi, kardeşim Deniz'i, akrabamız Ahmet abiyi aldı yola koyulduk. Ahmet abi ve ben 21.1km, Ali ve Naime 10km koşacaktık. Deniz ve etkinlik alanında buluştuğumuz arkadaşımız Özlem bize destek için oradalardı. Hava, Nisan ayı için çok soğuk ve rüzgarlıydı. Deniz ve Özlem, organizasyon yalnızca görevlilere sıcak içecek verip koşucu yakınlarını "gereksiz" gördüğünden saatlerce üşüdüler, kötü muamele yüzünden sinirlendiler vs... Aslında yarış alanı koşucular için iyi organize edilmişti. Tuvaletler çok ve temizdi, kimin nereden yarışa başlayacağı belliydi, hızlara göre alanlar ayrılmıştı (pacer'ları göremedim maalesef), parkur boyunca ikram yeterliydi. Finişte ise yine her zamanki karmaşa vardı. Sporcular ayrı alana alınmadı. Hava güzel olsa sporculara verilen yiyecek içecek torbaları yağmalanırdı. Sonuç olarak yarışı 1.50'de bitirdim. Yaş grubumda 7. oldum. Bu yıl 3 bin civarında katılım olmuş, kadın oranı yüzde 20'ye yakın. Hayatımda ilk kez, Türkiye'de, yaş grubumda 47 kadınla koştum. Rekor bir sayı. Keşke daha çok kadınla koşsam da hiç kürsü yüzü görmesem. Parkurlar kadınlarla daha medeni, daha eşitlikçi, daha güzel... Bugün aynı zamanda 6 yıl önce kaybettiğimiz babamızın da doğum günüydü. Kardeşlerim ve ben onun için bir aradaydık, 75. yaşında onu sevgiyle anarak koştuk. Her şeye rağmen güzel ve anlamlı bir gündü. Umarım belediyemiz bir gün bu tür etkinliklerin yalnızca "koşu" değil "şehrin en güzel festivalleri" olduğunu anlar ve biz de "medeniyette" bir adım ilerlemeyi başarırız.
Read more
70.3 Ironman Pescara’dan bildiriyorum; 4.44 lük derece ile 1. Oldum. Ve 1 eylülde Güney Afrika ...
Media Removed
70.3 Ironman Pescara’dan bildiriyorum; 4.44 lük derece ile 1. Oldum. Ve 1 eylülde Güney Afrika da yapılacak Dünya şampiyonasına haklı sebeple gidecek slotu aldım. Teşekkür ederim! ️ Öncelikle canım aileme, canım arkadaşlarıma, canım destekleyen ekibime, #GlobalYatırımHolding ... 70.3 Ironman Pescara’dan bildiriyorum; 4.44 lük derece ile 1. Oldum. Ve 1 eylülde Güney Afrika da yapılacak Dünya şampiyonasına haklı sebeple gidecek slotu aldım. Teşekkür ederim! ☺️ Öncelikle canım aileme, canım arkadaşlarıma, canım destekleyen ekibime, #GlobalYatırımHolding #adidastürkiye #GloriaSportsArena #bisikletcumhuriyeti #garminturkiye #performansbisikletcomtr ve Marmara üniversitesindeki , İstinye üniversitesindeki ve bscoachingdeki tüm öğrencilerime 🙏🏼hayat sizlerle çok güzel. #bscoaching #istinyeedutr #marmaraedutr
Read more
Loading...