Omuz ve sırt kaslarınızı

Loading...


Unique profiles
10
Most used tags
Total likes
0
Top locations
İzmir, Turkey, Starbucks Türkiye
Average media age
648.7 days
to ratio
1
Lat bölgesi yani sırt kasları vücudumuzda çok büyük bir alanı kaplarlar ve vücudun dik durmasında ...
Media Removed
Lat bölgesi yani sırt kasları vücudumuzda çok büyük bir alanı kaplarlar ve vücudun dik durmasında büyük görev sahibidirler.Ancak bu kası geliştirirken yapılan büyük bir yanlış vardır o da aceleci davranarak büyük ağırlıkların altına girilmesidir.Bunu yapmak hedef kas olan sırt kaslarından ... Lat bölgesi yani sırt kasları vücudumuzda çok büyük bir alanı kaplarlar ve vücudun dik durmasında büyük görev sahibidirler.Ancak bu kası geliştirirken yapılan büyük bir yanlış vardır o da aceleci davranarak büyük ağırlıkların altına girilmesidir.Bunu yapmak hedef kas olan sırt kaslarından çok biceps, arka omuz ve erectro spina yani omurga destek kaslarına fazla yük bindirir sonuç olarak sırt kaslarından alınan verimi düşürmüş olursunuz.
✋🏻Benim size önerim sizi eğip, büken ağırlıklarla çalışmak yerine daha fazla sırt kaslarınızı hissedebileceğiniz ağırlıklarla çalışmanızdır.
👉🏽İşin sırrı sırt egzersizlerinde dirseklerdir bunları kullanın, önde tam dirsekten açılma geride tam bir sıkışma sağlayın.
👉🏽Her sırt antrenmanında 3 set 12-15 tekrar Spina erectro izole hareketi ekleyin.(Bird dog,Back extansion..)
👉🏽Her sırt antrenmanında izole arka omuz hareketi ekleyin.( Dumbbell Rear Raise, cable face to face ..)
👉🏽Uyguladığınız sırt antrenlarının %70-80 bölümü serbest ağırlıklarla geçsin.Dumbbell, halter, cable..Bunlar daha fazla dengeleyici kası işe katılmasını sağlayactır.
👉🏽Sırtı genişletmenin en iyi yoluysa üstten tutuşlu yapılan Barbell Row veya avuç içleri karşıya dönük geniş tutuşla yapılan barfiks hareketidir.
❌Sırt antrenmanlarınızdan en iyi verimi almak icin kavrama kayışı ve eldiven kullanın ama kemer kullanmayın bu karın kaslarının aktivasyonunu azaltıyor.
Yazı:✍️ @yigofit , 🗣Her kas için her gün bir paylasım yapıcam.Takipte kalın ve postu beğenmeyi unutmayın..
#fitness #antrenman #training #train #fit #egzersiz #sağlık #health #sport #spor #cardio #running #workout #love #beslenme #diet #crossfit #motivasyon #wellness #wellnesscoach
#gym #workout #motivation #diet #yoga #pilates #muscle #run #running #power #back #lat #postür
Read more
Loading...
Bosu egzersizleriyle dengenizi geliştirip yeni yılda yere daha sağlam basabilirsiniz 🏼🏼🏼 Bosu egzersizlerinin fiziksel anlamda bize kattıklarını aşağıda görebilirsiniz... ️İnip çıkma hareketleri ile tüm vücut kaslarının çalışmasını sağlanabilir. ️Denge egzersizleri ... Bosu egzersizleriyle dengenizi geliştirip yeni yılda yere daha sağlam basabilirsiniz 💪🏼💪🏼💪🏼 Bosu egzersizlerinin fiziksel anlamda bize kattıklarını aşağıda görebilirsiniz... ➡️İnip çıkma hareketleri ile tüm vücut kaslarının çalışmasını sağlanabilir.
➡️Denge egzersizleri ile daha güçlü bir core bölgesi
➡️Vücut geliştirme hareketleri ile her vücut kasının gelişimini sağlanabilir.
➡️Fitness hareketleri ile kilo vermeye yardımcı inceltme hareketleri yapılabilir.
➡️Bütünleşik hareketlerle de güç, denge, çeviklik ve dayanıklılık açısından ilerlemeler kaydedilebilir.
➡️Bosu topu ile çalıştırılamayacak kas grubu yoktur. Bacak kaslarınızı, karın kaslarınızı, göğüs kaslarınızı, omuz kaslarınızı, kol kaslarınızı, sırt kaslarınızı yani bütün vücut kaslarınızı bosu topu ile çalıştırabilir ve ağırlık ekleme yoluyla da bu sayılan kas gruplarını sadece çalıştırmakla kalmaz aynı zamanda geliştirebilirsiniz.
➡️Kalp ve dolaşım sistemini harekete geçirmek ve kalp kasını güçlendirmek için ya da kardiovasküler anlamda da etkili bir şekilde hazırlanacak olan egzersizler ile çok faydalı olabilir.
➡️Vücut geliştirme programı uygulayanlar aynı zamanda ısınma hareketlerini bosu topu ile de yapabilirler.
➡️Bel fıtığı, postür bozuklukları olan hastalar da fizik tedavi uzmanlarının kontrolünde bu aletten yararlanılabilir.
.
.
.
#health #fitness #fit #fitspo #workout #bodybuilding #cardio #gym #train #training #photooftheday #health #healthy #active #strong #motivation #lifestyle #diet #getfit #cleaneating #eatclean #exercise #macfit #macfitters @macfitofficial
Read more
Biz Mila 15 aylıkken tanıştık parmak boyaları ile. 5 yaşını doldurdu hala da severek yaparız<span class="emoji emoji263a"></span>️ahşap, ...
Media Removed
Biz Mila 15 aylıkken tanıştık parmak boyaları ile. 5 yaşını doldurdu hala da severek yaparız️ahşap, kağıt, cam,taş, kozalak vs farklı pek çok zeminde kullanabilirsiniz. Biz en son #flytoys ahşap yapbozlarını boyadık Parmak boyası ile ilgili minik bilgiler: Çocuklara kinaestetik ... Biz Mila 15 aylıkken tanıştık parmak boyaları ile. 5 yaşını doldurdu hala da severek yaparız☺️ahşap, kağıt, cam,taş, kozalak vs farklı pek çok zeminde kullanabilirsiniz. Biz en son #flytoys ahşap yapbozlarını boyadık

Parmak boyası ile ilgili minik bilgiler: 🎨Çocuklara kinaestetik bir deneyim sunar, duyusal gelişimlerini olumlu etkiler
🎨Parmak, el, kol, omuz, boyun ve sırt kaslarının gelişimine olumlu katkıda bulunur. 🎨Çocukların renk algısının gelişmesi ve renkleri öğrenmesi için harika bir araçtır.
🎨Renklerin birbirine karıştırılması, yaratıcılığı geliştirir ve basit sebep sonuç ilişkisini öğretir. Kırmızı, sarı ve mavi renklerin kullanımını tavsiye ederiz. Çünkü bu renkleri karıştırarak turuncu, kahverengi, yeşil gibi farklı renkleri de gösterebilirsiniz.
🎨Özellikle küçük çocuklarda farkındalık ve sözcük kullanmadan kendini ifade etmeyi geliştirir ve teşvik eder. 🎨Çocuğunuzun dış dünyayı nasıl algıladığı ile ilgili ip uçları görebilirsiniz.
🎨Boyama sonrası temizlik ve toparlama sürecine çocuğunuzu da dahil ederek, ona sebep sonuç ilişkisini ve sorumluluk almayı ufaktan öğretebilirsiniz.
🎨Birden fazla çocukla yapılıyorsa, paylaşmayı ve iş birliğini öğretir.

#ökonorm marka parmak boyalarımız su ve ıslak mendil ile kolayca çıkar ve doğal içerikli, #ökotest sertifikalıdır
Read more
Biri “Banded Upright Row” mı dedi?! Bir bar, kettlebell, dumbell’lar veya sadece bir resistans bandı kullanarak da yapabileceğiniz bu harekette dikkat etmeniz gereken temel unsurlar; Vücudunuzun dik bir konumda olması, hareketin başlangıç ve bitiminde dirseklerinizin tamamen ... Biri “Banded Upright Row” mı dedi?! Bir bar, kettlebell, dumbell’lar veya sadece bir resistans bandı kullanarak da yapabileceğiniz bu harekette dikkat etmeniz gereken temel unsurlar; Vücudunuzun dik bir konumda olması, hareketin başlangıç ve bitiminde dirseklerinizin tamamen düz durumda bulunması, hareket esnasında dirseklerinizin tavanı gösterecek şekilde kaldırılması ve ayak aralığının kalça ile omuz genişlikleri arasında kalması gerekmektedir. Hareketi uygulayacağınız ağırlıkla ters orantılı olarak tekrar ve set sayılarını değiştirebilirsiniz. Eğer hareketi bant ile yapıyorsanız 3-4 set 20'şer tekrar trapez ve sırt kaslarının aktivasyonu için yeterli olacaktır! 💪🏻 #kasguru
Read more
Aynada sırtınızı görmeyebilirsiniz, ancak bu sırt egzersizlerini es geçmeniz anlamına gelmiyor. ...
Media Removed
Aynada sırtınızı görmeyebilirsiniz, ancak bu sırt egzersizlerini es geçmeniz anlamına gelmiyor. Egzersiz yapanların çoğu vücudunun aynada gördüğü ön bölümüne ağırlık veriyor. Bu durum zamanla vücut estetiğinin bozulmasına ve duruş bozukluklarına neden oluyor. ➺ ... Aynada sırtınızı görmeyebilirsiniz, ancak bu sırt egzersizlerini es geçmeniz anlamına gelmiyor. Egzersiz yapanların çoğu vücudunun aynada gördüğü ön bölümüne ağırlık veriyor. Bu durum zamanla vücut estetiğinin bozulmasına ve duruş bozukluklarına neden oluyor.
➺ Zayıf sırt kasları omuzların öne doğru düşmesine neden oluyor ki bu da kendine güvensiz bir görüntünün ötesinde omuz ve boyun ağrılarının en büyük nedeni. Güçlü sırt kasları kendine güvenli bir görüntünün de anahtarı.
➺ Orta ve alt sırt kaslarının zayı ığı bel ağrılarına yol açıyor. Erector spinae, multi dus ve quadratus lumborum gibi sırtın derin kaslarını güçlendirmek omurga ve pelvisi destekliyor. Bu da 5 K koşmaktan ağırlık kaldırmaya ya da evde eşyaların yerini değiştirmeye kadar tüm hareketlerinizin çok daha güvenli ve stabil olmasını sağlıyor. #formsante #formsantedergisi #kas #sırt #egzersiz #spor #antrenman
Read more
Relax & Tone Body Zayıflatıcı Masaj Aleti Fiyati sadece 74.99₺ Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Sizin ...
Media Removed
Relax & Tone Body Zayıflatıcı Masaj Aleti Fiyati sadece 74.99₺ Whatsapp Sipariş 0551 553 1127 Sizin bir şey yapmanıza gerek bırakmadan tüm vücudunuzu çalıştıran bu inanılmaz egzersiz aleti, istenmeyen yağlara, kilolu bir vücuda, sarkmış kaslara ve bir türlü değiştiremediğiniz ... Relax & Tone Body Zayıflatıcı Masaj Aleti

Fiyati sadece 74.99₺
Whatsapp Sipariş 0551 553 1127

Sizin bir şey yapmanıza gerek bırakmadan tüm vücudunuzu çalıştıran bu inanılmaz egzersiz aleti, istenmeyen yağlara, kilolu bir vücuda, sarkmış kaslara ve bir türlü değiştiremediğiniz sağlıksız ten rengine karşı açtığınız savaşta en yakın müttefiğiniz olacak.

Bu alet ile sırt ve boyun ağrılarınızdan kurtulacak, kan dolaşımınızı hızlandıracak, aynı zamanda bacak ve ayaklarınıza masaj yaptırmış olacaksınız.
Dilerseniz, Relax & Tone ile portakal görünümlü cildinizi düzleştirebilir, vücudunuzdaki yağların atılmasını kolaylaştırabilirsiniz. Anti-selülit ürünlerini kullanmanız bu süreci hızlandıracaktır.

Relax & Tone 4 ayrı eklenti ünitesiyle birlikte geliyor:

1. Düz Eklenti Ünitesi: Boyun, omuz ve sırt masajları için.

2. Dalgalı Eklenti Ünitesi: Yağlara karşı savaşmanız için özel olarak tasarlanmış dalgalı ünite.

3. Hareketli Eklenti Ünitesi : Hareketli 8 bilye üzerindeki bu eklenti, masaj ve vücut incelmesinde etkili olacak.

4. Mikro Ayak Törpüsü: Ayaklarınızdaki ölü derilere karşı etkili. Tek yapmanız gereken Relax & Tone'u vücudunuzda uygulama yapmak istediğiniz bölgeye uygun aparatla yerleştirmek

Relax & Tone'un ardındaki sır, dakikada 2500ün üzerinde rpm titreşimiyle teninizin derinlerine nüfuz eden ve bu yolla istenmeyen yağ ve kalorilerden kurtulmanızı sağlayan orijinal off centre axis tasarımdır.

Tek yapmanız gereken günde yalnızca 10 dakika Relax & Tone kullanmak.

Kan dolaşımını hızlandırır ve yorgun kasları ısıtarak rahatlatır.

Gevşemiş kasları toparlar,

Sırt ve boyun ağrılarına karşı etkilidir.

Bacak ve ayaklarınıza masaj yapar.

Ölü derilerin atılmasını sağlar.

Teni canlandırır, cildi yenilemeye yardımcı olur.

Kalça bölgesini incelterek şekil kazandırır

Bacaklarda incelme

Selülite karşı etkilidir

İçindekiler:

1 x Relax & Tone Ünitesi
1 x Düz Eklenti Ünitesi
1 x Dalgalı Eklenti Ünitesi
1 x Hareketli Eklenti Ünitesi
1 x Koruyucu Kapak
1 x Kullanım Kılavuzu
1 x Mikro Ayak Törpüsü

#masaj #zayiflama #yağyakma #yağyakıcı #selülit #selülittedavisi
Read more
Loading...
Spor yapan hemen herkesin programının olmazsa olmazı squat Squat nasıl yapılır? Ağırlıklı ve ağırlıksız çalışmalar fark etmeksizin temel olarak bacaklarınızı ayaklarınız karşıyı gösterecek şekilde omuz hizasında açın. Kalçanızı olabildiğince sıkıp dışarı çıkartarak sırtınızı ... Spor yapan hemen herkesin programının olmazsa olmazı squat
Squat nasıl yapılır?
Ağırlıklı ve ağırlıksız çalışmalar fark etmeksizin temel olarak bacaklarınızı ayaklarınız karşıyı gösterecek şekilde omuz hizasında açın. Kalçanızı olabildiğince sıkıp dışarı çıkartarak sırtınızı belinizde çukur oluşacak şekilde dik bir konuma getirin. Bu pozisyondayken bir sandalyeye oturur gibi, otururken kalçanızı serbest bırakıp kalkarken sıkarak hareketi tekrar edin. Çöküp kalkma hareketi boyunca yüz ve ayaklar karşıya bakmalı ve hareket esnasında ayaklar oynatılmamalıdır.
Squat'a başlanan ilk iki haftada ağırlık kullanılması önerilmez. Setler 10-12 tekrarlık şekilde yapılmalı ve diğer hareketlerde olduğu gibi dayanıklılık arttıkça yavaş yavaş artırılmalıdır. Hızlı sonuç için aniden çok ağırlık kullanmak yanlış bir yöntemdir.
Doğru yapılan squat hareketinin 8 faydası
1) Kalçalarınızı sıkılaştırır: Squat yaparken kalçayı sıkma ve bırakma hareketi kalçalarınızı sıkılaştırır, kaldırır ve yuvarlak bir görünüm vererek toparlar. Sarkık kalça görünümünü ortadan kaldırır.
2) Hareket kabiliyetini artırır: Eklemleri zarar vermeden kalça ve ayak bileklerinin hareket kabiliyetini kuvvetlendirir.
3) Duruşunuzu düzeltir: Vücudunuzun genel duruşunun düzelmesine yardımcı olarak kambur ve düşük omuzlu bir duruştan kaynaklanan bel ve boyun rahatsızlıklarınızın düzelmesinde yardımcı olur.
4) Kaslarınızı kuvvetlendirir: Gövde ve karın kaslarınızı kuvvetlendirerek şekillendirir. Bu kasların güçlü olması sakatlanmaları engeller.
5) Basenlerinizi toparlar: Genel olarak kadınların ortak problemi olan iç basenlerin sıkılaşmasına ve toparlanmasına yardımcı olur.
6) Kilo kaybına yardımcı olur: Vücut geliştirici spor hareketlerinin içerisinde yağ yakımını en çok sağlayan harekettir. Squat büyük kas kütlelerini harekete geçirerek nabzı hızlandırır, böylece yağ yakımınızı artırarak kilo kaybetmenize yardımcı olur.
7) Büyüme hormonunu çalıştırarak yağ yakımına yardımcı olur:
8) Selülitli görünümü azaltır: Düzenli squat yapan insanlarda selülit olma ihtimali sıfıra yakındır. Yaz yaklaşırken özellikle bacaklarınızda selülitli görünümden bu hareketle kurtulabilirsiniz.
Read more
Küçük parmaklar çalışıyor 🏻🏻🏻 Ponpona kuyruk takma oyunu bu ay 2-3 yaş kutusu aktivitelerinden. Bu aktivitede çocuklarımız omuz hizasında çalışıyor ve doğru renkte tavşana doğru ponponu takıyorlar. Kol, omuz, sırt kasları çalışırken renk algısını geliştiriyoruz. Ve en önemlisi ... Küçük parmaklar çalışıyor 👏🏻👏🏻👏🏻 Ponpona kuyruk takma oyunu bu ay 2-3 yaş kutusu aktivitelerinden. Bu aktivitede çocuklarımız omuz hizasında çalışıyor ve doğru renkte tavşana doğru ponponu takıyorlar. Kol, omuz, sırt kasları çalışırken renk algısını geliştiriyoruz. Ve en önemlisi tüm bunları eğlenerek yapıyoruz! #1yaştan10yaşa #aktivitekutuları  #aktivitelerevegeliyor #aylık49TL #kapıdaödemevar #kartataksitvar #yurtdışınagönderimvar
Read more
Loading...
Egzersiz yaptığımda ne kadar hiçbir şey düşünmüyor, ne kadar enerjik hissediyorum bir bilseniz! <span class="emoji emoji1f300"></span> Yoga ...
Media Removed
Egzersiz yaptığımda ne kadar hiçbir şey düşünmüyor, ne kadar enerjik hissediyorum bir bilseniz! Yoga ile ilişkim 10 ay oldu bu arada Her gün olmasa da gün aşırı mutlaka matın üzerindeyim. Minik minik çalışıyorum ve gayet farkediyorum ki sırt kaslarımda bayağı bir esneme/gelişme ... Egzersiz yaptığımda ne kadar hiçbir şey düşünmüyor, ne kadar enerjik hissediyorum bir bilseniz!
🌀

Yoga ile ilişkim 10 ay oldu bu arada 🙈 Her gün olmasa da gün aşırı mutlaka matın üzerindeyim. Minik minik çalışıyorum ve gayet farkediyorum ki sırt kaslarımda bayağı bir esneme/gelişme var!Sanırım kol ve omuz çalışmalarımda, salona gitmemle ağırlıkların da artması ile omuzlarda da bir güçlenme başlamış! 🌀

Bugün 1,5 saatlik çalışma, 12 dakikalık esneme sonuna bir aklıma geldi, dedim “hand stand denemiyorum uzundur ne olacak bakayım?” İnanılmazdı; tek seferde ve gayet güçlü bir duruş yaptım (duvarda elbette) Bu duruşu denemeyi bırakma sebebim kollarımın güçsüzlüğü ile kafa üstü çakılacakmış hissinden kurtulamıyor olmamdı 😬
🌀

Fotoğrafın o duruşla alakası yok yalnız, onu denediğimde çoktan kapatmıştım kaydı ☺️
Read more
Bu Hafta Tüm Vücut Haftası #Repost @pilatestv (@get_repost) ・・・ Pilatesseverler, #cnrsportsweekchallenge boyunca bizimle Pilates yapmaya ne dersiniz? Videonuzu bizimle paylaşın, Türkiye’nin en büyük spor organizasyonunun bir parçası olun. . Kazanan 10 kişi, 13-16 ... Bu Hafta Tüm Vücut Haftası 🔥 🍑👊💪
#Repost @pilatestv (@get_repost)
・・・
Pilatesseverler,
#cnrsportsweekchallenge boyunca bizimle Pilates yapmaya ne dersiniz?
Videonuzu bizimle paylaşın, Türkiye’nin en büyük spor organizasyonunun bir parçası olun.
.
Kazanan 10 kişi, 13-16 Eylül tarihlerindeki CNR Spor Haftasına ücretsiz giriş hakkına sahip olacak.
.
Bu hafta Tüm Vücut Haftası
🎬 @didembicerrr .
🇹🇷Evsahibi Eğitmenler🇹🇷
@hilalleighpilates
@korayyagmur
@pilates.besteaksoy
@sporcu_anne
@didembicerrr
.
Sponsor:
@cnrsportsweek
.
Bu Hafta Tüm Vücut Haftası 🔥🔥
.
1.Egzersizde Leg Pull ile başlıyoruz. Kollarımızı bedenin arkasına alıp, avuç içlerimizi yere basıyoruz. Sırtımızı dikleştirebildiğimiz noktaya kadar geride olsun kolarımız. Nefes alırken hazırlanıyoruz, nefes verirken kalçamızı yukarıya doğru yükselitiyoruz 👍Hareket boyunca karın aktif/ boyun açık ve bakışlar  karışa doğru olsun. 👍
2.Egzersizde nefes alırken karın kaslarımız aktifleştiriyoruz, nefes verirken sol bacağımızı (Kalça ve Bel) hizamızın bozulmadığı noktaya kadar yerden kaldırıyoruz.Ve diğer bacak için devam ediyoruz.. 👍
3.Egzersizde Side Plank /Bend pozisyonuna geçiyoruz, nefes alıp karın, kaslarımız aktifleştirityoruz. Bura da vücudumuzu yere en yakın pozisyona kadar getirip tam indirmeden tekrar nefes vererek kaldırıyoruz.Diğer taraf içinde devam ediyoruz.👍
👉 Tüm hareketler de Karın /Kalça/Omuz /Sırt /Bacak Aktif....
Keyifli çalışmalar dilerim 🙋 🤸‍♀️🤸‍♀️
.
⭐Videolarınızı paylaşırken @pilatestv yi etiketlemeyi ve #cnrsportsweekchallenge i kullanmayı unutmayınız!
.
.
.
.
.
#pilatestv #pilates #fitness #yoga #workout #gym #fit #pilateslovers #health #crossfit #motivation #pilatesbrasil #training #healthy #exercise #fitspo #lifestyle #core #love #anatomi #fisioterapia #abs #pilate
Read more
Loading...