Porselen aşk bazen

Unique profiles
2
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Noni's House Ovacık Çeşme
Average media age
922.2 days
to ratio
Ölmesine rağmen hala yaşayan yaratıcısının mabedi, yirmi birinci yüzyıl modasının gelişen tapınağı, ...
Media Removed
Ölmesine rağmen hala yaşayan yaratıcısının mabedi, yirmi birinci yüzyıl modasının gelişen tapınağı, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin uğrak noktası, Chanel Evi, 31 Rue Cambon'da yer alıyor. Paris'te gri bir kış akşamı güneş batmak üzere, karanlık ve çiseleyen yağmur ... Ölmesine rağmen hala yaşayan yaratıcısının mabedi, yirmi birinci yüzyıl modasının gelişen tapınağı, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin uğrak noktası, Chanel Evi, 31 Rue Cambon'da yer alıyor. Paris'te gri bir kış akşamı güneş batmak üzere, karanlık ve çiseleyen yağmur erken bastıran alacakaranlıkta birbirine karışıyor, etrafı kuşatan binaların gölgeleri daracık sokakta ağırlaşıyor. İçerideyse, giriş katındaki butiğe parfüm kokan, ılık bir hava hakim. Burası krem rengi yüzeyler ve gümüş varaklı aynalarla bezenmiş lüks bir kozalak adeta. Müşteriler sinekkuşları gibi cezbedici mücevher rengi rujların durduğu cam vitrinlere üşüşüyor ya da ipek astarlı tüvit ceketlerin asıldığı rayları karıştırıyor. Porselen yüzlü mankenler beyaz ve altın bir atlıkarıncanın üstünde dönüyor. Fakat fasılasız bir çemberde hoplayıp zıplayan, alışılagelmiş tahta atlar yerine meşhur Coco Chanel sembolleri bunlar. Amerikan bayrağı ya da gamalı haç gibi tüm dünyaca tanınan inciler, kamelyalar ve birbirine geçmiş çift C logosu. Atlıkarınca ekranda dönmeye devam ederken, aynalardaki yansımalar da dönüyor ve birkaç dakika için dünyadaki her şey katılığını yitirip hareket kazanıyor.
Merdivende bir dakikalığına durun, inanılmaz bir hisse kapılacaksınız. Her açıdan aynalar yansıyor, incecik yüz ve beden dilimleriyle parçalara ayrılan bedeninizin görüntüsünden kaçmanız mümkün değil. Dolayısıyla Matmazel Chanel'in özel dairesine açılan, işaretsiz aynalı kapıların bulunduğu ikinci kata çıkana kadar kendinizi seyretmek zorundasınız. Kapıyı açınca sanki o binadan hiç ayrılmamış gibi geliyor çünkü 10 Ocak 1971'deki ölümünden onca yıl sonra bile tapınağı hala tertemiz ve özenle muhafaza edilmiş.
"Bazen butik kapalıyken, onu burada hissediyoruz." dedi daireyi gezdiren rehberim, buraya ilk geldiğimde. Gıcırtı ya da merdivenlerden gelen uğultuyu duyduğu anda omzunun üstünden kapıya bakıyor, sanki biri tarafından izleniyormuşçasına tedirginleşiyordu. "Hava kararınca, ışıklar yanık olsa bile, onu aynada görür gibi olursunuz ya da çizim odasından, usulca ve sessiz, kimsenin onu yakalayamayacağı kadar hızlı ayak seslerini duyarsınız..." #CocoChanel #31RueCambon #JustinePicardie #SundayStories
Read more
Kahvenin Tadı Kariyer yolunda ilerleyen eski mezun bir grup genç, eski üniversitelerindeki ...
Media Removed
Kahvenin Tadı Kariyer yolunda ilerleyen eski mezun bir grup genç, eski üniversitelerindeki profesörlerini ziyaret için bir araya gelirler. Sohbet ilerledikçe misafirler hayatlarının sıkıcılığından, işlerinin stresinden şikayet etmeye başlarlar. Misafirlerine kahve ... Kahvenin Tadı

Kariyer yolunda ilerleyen eski mezun bir grup genç, eski üniversitelerindeki profesörlerini ziyaret için bir araya gelirler.

Sohbet ilerledikçe misafirler hayatlarının sıkıcılığından, işlerinin stresinden şikayet etmeye başlarlar.

Misafirlerine kahve ikram etmek isteyen profesör mutfağa gider ve yanında büyük bir termos içinde kahve ve porselen, plastik, cam, kristal olmak üzere değişik tarzda ve ucuz görünenden, pahalı ve hatta çok özel olanlarına kadar değişik kahve bardakları ile gelir. Herkes bir bardak secince, profesör şöyle söyler;
“Fark ettiyseniz, tüm pahalı görünen bardaklar alındı ve geriye ucuz görünümlü, sade bardaklar kaldı.
Kendiniz için en iyi olanı istemeniz normal olsa da, bu sizin stresinizin ve problemlerinizin kaynağı aslında.
Emin olun ki, bardağın kendisi kahvenin kalitesine hiç bir şey katmaz. Çoğu zaman, sadece daha pahalıdır ve hatta bazı durumlarda da içtiğimizi saklar. !
Hepinizin aslında istediği kahveydi, bardak değil, ama bilinçli olarak en iyi bardaklara yöneldiniz ve sonra birbirinizin bardağına bakmaya başladınız.

Hayat kahveye benzer, is, para ve toplumdaki konumunuz da bardaklar.

Onlar hayati tutmak için sadece araçlardır ve seçtiğimiz bardak yasadığımız hayatin kalitesini belirlemediği gibi değiştirmez de.

Bazen sadece bardağa odaklanarak kahvenin tadını çıkarmayı unuturuz.

Kahvenizin tadına varın! Hayırlı huzurlu bereketli Cumalar 🌺🌸🌼🐞🙏🏻💐💕
Read more