Loading Content...

Resul ölüm allah namaz

Loading...


Unique profiles
13
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Medine Mescidi Nebevi, Dolmabahçe Palace
Average media age
814.4 days
to ratio
33
22'ye 2 ektir. MİHR KELİMESİNİN ESRARI BUGÜN ÇÖZÜLÜYOR. Onun için MİHR kelimesinin Esrarı ...
Media Removed
22'ye 2 ektir. MİHR KELİMESİNİN ESRARI BUGÜN ÇÖZÜLÜYOR. Onun için MİHR kelimesinin Esrarı bugün çözülüyor. Allah'u Teala'nın bize O ismi kullandırmasından 28 yıl sonra. MİHR kelimesi MEHDİ İMAM HALİFE VE RESUL kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Bu 28 sene evvel Allah'u Teala'nın ... 22'ye 2 ektir.

MİHR KELİMESİNİN ESRARI BUGÜN ÇÖZÜLÜYOR.
Onun için MİHR kelimesinin Esrarı bugün çözülüyor. Allah'u Teala'nın bize O ismi kullandırmasından 28 yıl sonra.
MİHR kelimesi MEHDİ İMAM HALİFE VE RESUL kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Bu 28 sene evvel Allah'u Teala'nın bize verdiği bir NİMET'tir. Ve bunla İFTİHAR ederiz.

22- "SEN GÖKTEKİLERE KATIMIZDA NAMAZ KILDIRMAKTASIN, GERÇEK İMAMI AZAMSIN 12. VE SON İMAMSIN." Allahû Teâla ve Tekaddes hazretleri Secde Suresi 24'de insanlardan imamlar kıldığını, bunların başka insanları hidâyete ulaştırmaya vesile olan imamlar olduğunu, bu imamların sabrın sahibi olduklarını yani salâha ulaştıklarını ve aynı zamanda Allah'ın âyetlerine yakîn hasıl edenlerden olduğunu bildiriyor. Bir mürşidin 19 tane vasfından bir tanesi, ilm-el yakîn, ayn-el yakîn ve hakk-ul yakîn adlı üç tane yâkinin sahibi olmaktır. İşte bu vasıflara sahip olan imamlardan bir tanesi Allah'ın katında namaz kıldıran kişidir. Vaktiyle İmam-ı Rabban-i de böyle bir imamdı. İmam-ı Azam Ebu Hanife de böyle bir imamdır.

32/SECDE-24: Ve cealnâ minhum eimmeten yehdûne bi emrinâ lemmâ saberû ve kânû bi âyâtinâ yûkınûn(yûkınûne). Ve onlardan, emrimizle hidayete erdiren imamlar kıldık, sabır sahibi oldukları ve âyetlerimize (Hakk’ul yakîn seviyesinde) yakîn hasıl etmiş oldukları için.

https://youtu.be/dT8rZ95bGps

Risalet Nurları ulaşım linki
https://www.mihr.com/kitaplar/21/risalet_nurlari

Hacet Namazı nasıl kılınır ulaşım linki

https://www.mihr.com/kitaplar/277/hacet_namazi

Sohbet ulaşım linki
https://www.mihr.com/sohbetler/0/108306/iftiralara_cevaplar

İftiralara Cevaplar 17/08/2004
Read more
Loading...
‪Kalbinde Kuran’dan Hiçbir Şey Olmayan Kimse Harap Bir Ev Gibidir.‬ ‪(Hadis)‬ #kuran #hadis #dua ...
Media Removed
‪Kalbinde Kuran’dan Hiçbir Şey Olmayan Kimse Harap Bir Ev Gibidir.‬ ‪(Hadis)‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunne #instagood #haşir #ölüm #kabir ... ‪Kalbinde Kuran’dan Hiçbir Şey Olmayan Kimse Harap Bir Ev Gibidir.‬ ‪(Hadis)‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunne #instagood #haşir #ölüm #kabir #alem #dünya
Read more
Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular ki; ''Hatirlayan güzelse, Hatirlanan da güzeldir. Gül ...
Media Removed
Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular ki; ''Hatirlayan güzelse, Hatirlanan da güzeldir. Gül bahcesine giren ya gül olur, yada gül kokar.'' Yaradanin affina, Resul'ün sefaatine, Cennetin en güzel kösesine mazhar olabilmemiz dilegiyle. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun #bismillahirrahmanirrahim ... Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular ki; ''Hatirlayan güzelse, Hatirlanan da güzeldir. Gül bahcesine giren ya gül olur, yada gül kokar.'' Yaradanin affina, Resul'ün sefaatine, Cennetin en güzel kösesine mazhar olabilmemiz dilegiyle.

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun
#bismillahirrahmanirrahim
#HZ #Muhammed #Mustafa #SAV #islam #iman #aski #allah #rasulullah #din #peygamber #kuran #kitap #melek #mevlana #tekbir #müslümanim #elhamdulillah #40 #hadis #sabah #ögle #ikindi #aksam #yatsi #namaz
@yasin74_67 @1yasin_love @yasincoktatli10 @yasinlovex @mikail.1453 @halil.tv @allah_u_alem
Read more
“...Artık dileyen kimse Rabbine ulaştıran bir yol tutar.” (Nebe’ Sûresi-39) __________________________________ “Allah ...
Media Removed
“...Artık dileyen kimse Rabbine ulaştıran bir yol tutar.” (Nebe’ Sûresi-39) __________________________________ “Allah kimi doğru yola götürmek isterse, gönlünü müslümanlığı kabul etmesi için açar. Kimi de sapıklıkta bırakmak isterse onunda kalbini son derece daraltır, iman ... “...Artık dileyen kimse Rabbine ulaştıran bir yol tutar.”
(Nebe’ Sûresi-39)
__________________________________
“Allah kimi doğru yola götürmek isterse, gönlünü müslümanlığı kabul etmesi için açar. Kimi de sapıklıkta bırakmak isterse onunda kalbini son derece daraltır, iman teklifi karşısında göğe çıkacakmış gibi zahmet görür. Allah iman etmeyenlerin üstüne işte böyle azab bırakır.”
(En’am Sûresi-125)
__________________________________
Rabbimiz! Bizi doğru yola erdirdikten sonra kalblerimizi eğriltme, katından bize rahmet bağışla; şüphesiz Sen sonsuz bağışta bulunansın.
(Ali-İmran Sûresi-8)
__________________________________
Ey mü'minlerin anası!
Resul-i Ekrem Efendimiz yanınızda bulundukları zaman
en çok yaptığı dua neydi? diye sordum.
Ümmü Seleme Hazretleri:

Ya mukallibel kulubi sebbit kalbi ala dinike
ey kalpleri çeviren Allah!
benim kalbimi hak dininin üzerinde sabit kıl
diye dua ederdi,cevabını verdi.
“Ey kalpleri çeviren Allahım! Kalbimi dinin üzerine sabit kıl"
"Ya mukallibel-kulubi sebbit kalbi ala dinik”
(Hadis-i Şerif/Tirmizi)

__________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
__________________________________
#kuran #ayet #sure #hadisişerif #hoşgeldinramazan #ramazanışerif #ramazan #üçaylar #islamiyet #rahmet #bereket #mağfiret #dua #ibadet #ilim #amel #izzet #namaz #hadis #farz #sünnet #fazilet #salavat #hak #din #islam
Read more
İbretlik kıssa okuyalım, . Nokta dahi olsa yorum yapmayı unutmayın kardeşim. <span class="emoji emoji2714"></span>Daha fazlası için ...
Media Removed
İbretlik kıssa okuyalım, . Nokta dahi olsa yorum yapmayı unutmayın kardeşim. Daha fazlası için ailemize katılın @ask5vakittir @ask5vakittir @ask5vakittir . . #namaz #islam #ayet #hadis #abdest #sela #niyet #temizlik #haya #edeb #lisan #insan #kıble #mekke #medine #kabe ... İbretlik kıssa okuyalım,
. Nokta dahi olsa yorum yapmayı unutmayın kardeşim. ✔Daha fazlası için ailemize katılın
👉@ask5vakittir @ask5vakittir @ask5vakittir 👈
.
.
#namaz #islam #ayet #hadis #abdest #sela #niyet #temizlik #haya #edeb #lisan #insan #kıble #mekke #medine #kabe #ALLAH #nebi #resul #ahiret #cennet #cehennem #dünya #ask #5vakittir
#ask5vakittir
Read more
İmam-ı Rabbani Hazretleri buyuruyor: Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile ...
Media Removed
İmam-ı Rabbani Hazretleri buyuruyor: Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir ... İmam-ı Rabbani Hazretleri buyuruyor: Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir.
Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir.
Bu ayda bir oruçluya iftar verenin günahları affolur.
Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruçlunun sevabı hiç azalmaz.
Bu ayda, emri altında bulunanların, işlerini hafifleten, onların ibadet etmelerine kolaylık gösteren âmirler de affolur, Cehennemden azat olur.
Ramazan-ı şerif ayında, Rasulullah aleyhisselatü vesselam, esirleri azat eder, her istenilen şeyi verirdi.
Bu ayda ibadet ve iyi iş yapabilenlere, bütün sene bu işleri yapmak nasip olur.
Bu aya saygısızlık edenin, günah işleyenin bütün senesi, günah işlemekle geçer.
Bu ayı fırsat bilmeli, elden geldiği kadar ibadet etmelidir.
ALLAHÜ teâlânın razı olduğu işleri yapmalıdır.
Bu ayı, ahireti kazanmak için fırsat bilmelidir.
Oruçlu iken günahtan sakınmalıdır.
Gözü ve dili günahlardan koruduğumuz gibi, kulağımızı da korumamız gerekir.
Konuşulması haram olan şeyi, dinlemek de haramdır.
El, ayak ve diğer uzuvları da haramdan korumalıdır! Oruç tutup azaları ile günah işleyen, ilaç yerine zehir içen hastaya benzer. Çünkü günah zehirdir. İbadetlerimizin sevabını yok eder.

Resul (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:“Ramazan ayı size bir bereket ayı olarak gelmiştir. Allah’u Teala bu ayda rahmetiyle sizi kuşatır. Bu ayda rahmet indirir, hataları siler, duaları kabul eder. Allah’u Teala bu ayda hayır hususundaki yarışlarınıza bakar ve meleklere karşı sizinle iftihar eder. Allah’a karşı hayır ortaya koyunuz. Çünkü bedbaht kişi, bu ayda Allah’ın rahmetinden mahrum olan kişidir.” (Tabarani)
________________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
________________________________________
#hadisişerif #hoşgeldinramazan #ramazanışerif #ramazan #üçaylar #islamiyet #rahmet #bereket #mağfiret #dua #ibadet #ilim #amel #izzet #namaz #teravih #hadis #sünnet #fazilet
Read more
Loading...
Mescid-i Nebevi... Alnımı ilk cuma namazım için secdeye koyduğum mübarek mescid. Allah için ...
Media Removed
Mescid-i Nebevi... Alnımı ilk cuma namazım için secdeye koyduğum mübarek mescid. Allah için ibadet edilen her yer mübarektir elbet. Ama bu mescid Allah'ın en sevgili kulunu bağrına basıp misafir edişiyle çok daha kutludur. Bu yüzdenki dünyanın dört bir yanından misafirleri vardır ... Mescid-i Nebevi... Alnımı ilk cuma namazım için secdeye koyduğum mübarek mescid.
Allah için ibadet edilen her yer mübarektir elbet. Ama bu mescid Allah'ın en sevgili kulunu bağrına basıp misafir edişiyle çok daha kutludur. Bu yüzdenki dünyanın dört bir yanından misafirleri vardır hep. Her zaman kalabalık her zaman huzurlu. Ve insana çok başka duygular yaşatacak kadar anlamlıdır.
Özellikle sabah namazında gün henüz ışımamışken bu kadar çok insanın uykusundan kalkıp usul usul mescide yöneldiğini görmek, her sokaktan akın akın insanların Allah için yollara düştüğüne şahit olabilmek, en değerlilerin olan ailenle bu insan seline katılabilmek, dünyanın dört bir yanından gelmiş olan insanlarla aynı anda secde de buluşabilmek, aynı dili konuşmasan bambaşka topraklarda doğmuş olsan bile Allah için bir araya gelip uyum içinde hareket edebilmek kelimelerle anlatılabilecek bir duygu değilmiş. O yüzden ki o anda gözyaşlarım konuştu dilim yerine ve kalbimden kocaman bir ELHAMDÜLİLLAH geçti. Üstelik öyle bir iz bıraktı ki ey Rabbim ne olursun, sana ibadet eden bunca kulunun, yarattığın bunca alemin ve Resul'ünün hürmetine bu iz üzerinden ömrüm boyunca birçok elhamdülillah geçsin.
Read more
Kıyamet günü bazı kimseler Tihane dağı gibi iyiliklerle mahşer yerine gelirler. Allah onların ...
Media Removed
Kıyamet günü bazı kimseler Tihane dağı gibi iyiliklerle mahşer yerine gelirler. Allah onların bu sevaplarını yok eder. Sonra onları cehenneme atar. Efendimize bu nasıl olur diye sordular. Resul -i Ekrem (Aleyhisselam): “Onlar namaz kılar, oruç tutar, zekat verir ve Hac ederlerdi ... Kıyamet günü bazı kimseler Tihane dağı gibi iyiliklerle mahşer yerine gelirler. Allah onların bu sevaplarını yok eder. Sonra onları cehenneme atar.
Efendimize bu nasıl olur diye sordular.
Resul -i Ekrem (Aleyhisselam):
“Onlar namaz kılar, oruç tutar, zekat verir ve Hac ederlerdi . Fakat buna karşılık kendilerine haramdan bir şey takdim edildiği zaman onu da kabul ederlerdi. İşte bu sebepten Allahu Teala amellerini mahveder” buyurdu.
_________________________________
Taberani'nin rivayet ettiği hadiste Resul-i Ekrem ;" Ey Sa'd yemeğini temiz ve helalden yap ki, duan kabul olsun. Nefsim kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, kişinin midesine indirdiği haram lokma sebebiyle kırk günlük ameli kabul edilmez. Haramla beslenen her kula cehennem daha layıktır.
_________________________________
Helalden nafaka aramak, her müslümana vaciptir.
{Taberani}
_________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_________________________________
#hadis #helal #haram #günah #sevap #hasenat #dua #salavat #ilim #ahirzaman #kazanç #para #ilmihal #diyanet #islamiyet #hadisişerif #yasak #salavatışerif #ateş #cehennem #imtihan #azab #altın #gümüş
Read more
Loading...
Komşu hakkı çok önemlidir. Hadis-i şeriflerde buyurulur ki: “Allah’a ve kıyamete inanan, komşusuna ...
Media Removed
Komşu hakkı çok önemlidir. Hadis-i şeriflerde buyurulur ki: “Allah’a ve kıyamete inanan, komşusuna iyilik etsin!” [Buhari] _________________________________ Komşu hakkı dört taraftan kırk evdir. [İ.Hibban] _________________________________ Komşusu aç iken tok yatan, ... Komşu hakkı çok önemlidir. Hadis-i şeriflerde buyurulur ki: “Allah’a ve kıyamete inanan, komşusuna iyilik etsin!” [Buhari]
_________________________________
Komşu hakkı dört taraftan kırk evdir. [İ.Hibban]
_________________________________
Komşusu aç iken tok yatan, [gerçek] mümin değildir.[Buhari]
_________________________________
Güzel komşuluk et ki, hakiki mümin olasın. [Tirmizi]
_________________________________
Ev satın almadan önce, komşuların nasıl olduklarını araştırın! Yola çıkmadan önce, yol arkadaşınızı seçin! [Şir’a]
_________________________________
Namaz kılan, oruç tutan, sadaka veren, fakat dili ile komşularını inciten nice kimseler vardır ki, gidecekleri yer Cehennemdir. [Hakim]
_________________________________
Komşusu kötülüğünden emin olmayan kimse, [kâmil] mümin değildir. [Buhari]
_________________________________
Allah’a ve ahirete inanan, komşusunu incitmesin! [Buhari]
_________________________________
Komşunun köpeğini döven, sahibini incitmiş olur. [İ. Gazali]
_________________________________
İnsanların içinde yaşayıp da, onlardan gelen sıkıntılara sabreden mümin, kenara çekilip onlardan gelecek sıkıntılara sabretmek sevabından mahrum kalan müminden daha iyidir. [Tirmizi, İ. Ahmed, Beyheki]
_________________________________
Allah indinde komşuların iyisi komşularına faydalı olandır.[Hakim]
_________________________________
Allah’a yemin ederim ki, bir kimse, kendisi için sevdiği şeyi, komşusu veya arkadaşı için sevmedikçe iman etmiş olmaz. [Müslim]
_________________________________
İyi komşuluk, ülkeleri mamur eder ve ömrü uzatır. [İ. Ahmed]
_________________________________
Komşusuna eza edeni Allahü teâlâ sevmez. [Deylemi]
_________________________________
Eza eden komşuya sabredeni Allah sever. [Hakim]
_________________________________
Kötü komşuya kıyamette Allahü teâlâ rahmetle nazar etmez.[Deylemi]
_________________________________
Allah ve Resulünün sizi sevmesi için, emanete riayet edin, doğru konuşun, komşunuzu üzmeyin ve ona iyi muamele edin. [Taberani]
_________________________________
Kötü komşu, gördüğü iyiliği gizler, kötülüğü de yayar. [Taberani]
_________________________________
#hadis #komşu #ilim #komşuluk
Read more
 #Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla,  Bu sözleşme, müminlerin emiri ve Allah'ın kulu Ömer tarafından ...
Media Removed
#Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla,  Bu sözleşme, müminlerin emiri ve Allah'ın kulu Ömer tarafından İliya halkına verilen bir emandır. Onların canlarına, mallarına, kiliselerine, haçlarına, yerleşik ve göçebe olan bütün fertlerine verilen bir teminattır.  Kiliseleri mesken ... #Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla, 
Bu sözleşme, müminlerin emiri ve Allah'ın kulu Ömer tarafından İliya halkına verilen bir emandır. Onların canlarına, mallarına, kiliselerine, haçlarına, yerleşik ve göçebe olan bütün fertlerine verilen bir teminattır. 
Kiliseleri mesken yapılmayacak, yıkılmayacak ve kısmen dahi olsa işgal edilmeyecektir. İçindeki kutsal eşyalara dokunulmayacaktır. 
Mallarına el sürülmeyecektir. 
Kimse dinî inançlarından dolayı zorlanmayacak, kendilerine asla zarar gelmeyecek ve yurtlarına Yahudiler iskân olunmayacaktır. 
Buna karşılık onlar da cizye vereceklerdir. 
Bunlardan kim yurdunu terk etmek isterse, gideceği yere kadar mal ve can emniyeti sağlanacaktır. Yurdunda kalmak isteyenler ise, güvende olacaklardır ve cizye vereceklerdir. Dileyen Rumlarla gidecek, dileyen de toprağına dönecektir. 
Hasat elde edinceye kadar onlardan bir şey istenmeyecektir. 
Bu, Allah'ın Resulü'nün, halifelerin ve müminlerin Kudüs halkına verdiği güvenlik ahdidir. Cizye ödedikleri müddetçe geçerlidir. 
Şahitler: Halid bin Velid, Amr bin As, Abdurrahman bin Avf ve Mu'aviye bin Ebi Süfyan, hicri 15 yılında hazırlandı ve yazıldı." Kudüs halkı fethin hemen akabinde İslam hâkimiyeti altına girmeye kendileri karar vermiştir. Sonrasında Hz. Ömer (r.a.) şehirde birtakım icraatlarda bulunmuştur. Takdir edersiniz ki, Hz. Ömer feraset sahibiydi. Yaptığı icraatlar zahirde idari bir uygulama idi, ancak hakikatte ileriye dönük siyasi boyutlar taşıyan şer'i bir karardı.
Bu şehrin dinimizde çok özel bir yeri olduğu için Hz. Ömer, şehrin vakıf olduğunu ve hiç kimsenin burada toprak alıp satamayacağını, hibe edemeyeceğini ilan etti. O, Mescid-i Aksa'ya İsra ve Miraç hadisesinde olduğu gibi Peygamberimizin girdiği yerden girmeyi tercih etti ve Mescid-i Aksa'nın içinde tahıyyetu'l-mescit namazı kıldı. Öğlen namazı vakti geldiğinde ise herkes Efendimizin müezzinine baktı. O eski günleri tekrar yaşamak istiyorlardı. Fakat Bilal (r.a.), Efendimiz (s.a.v.)'in vefatından sonra hiç ezan okumamıştı, ancak bu an farklıydı. Efendimiz (s.a.v.) bu anı sahabeye anlatmıştı. Ve Bilal (r.a.) kalkıp ezan okudu, bütün gözlerden aşk ile yaşlar süzüldü. "Sen bu fethi istiyordun Ya Resulallah! #
Read more
"Ya Baki Entel Baki" Yalnız sen bakisin Allah'ım, Senden gayrı her şey terkedip gidicidir... . <span class="emoji emoji2714"></span>Daha ...
Media Removed
"Ya Baki Entel Baki" Yalnız sen bakisin Allah'ım, Senden gayrı her şey terkedip gidicidir... . Daha fazlası için ailemize katılın ‍♂️ @yolgecen27 . #namaz #islam #ayet #hadis #abdest #sela #niyet #temizlik #haya #edeb #lisan #insan #kıble #mekke #medine #kabe #ALLAH #nebi #resul ... "Ya Baki Entel Baki"
Yalnız sen bakisin Allah'ım,
Senden gayrı her şey terkedip gidicidir...
.
✔Daha fazlası için ailemize katılın 🙋‍♂️
@yolgecen27
.
#namaz #islam #ayet #hadis #abdest #sela
#niyet #temizlik #haya #edeb #lisan #insan
#kıble #mekke #medine #kabe #ALLAH #nebi
#resul #ahiret #cennet #cehennem #dünya
#hakikat #571 #hakikat571 #hakikat571
#hzmuhammed #Allah #ahiret #eş #evlilik
Read more
Seven sevdiğine böyle baksaydı sevilen sevildiğinden şüphe duyar mıydı <span class="emoji emoji1f60f"></span>🤔 sevdiğini söylemek ...
Media Removed
Seven sevdiğine böyle baksaydı sevilen sevildiğinden şüphe duyar mıydı 🤔 sevdiğini söylemek kolay bir iddiadır.. her ağızdan dökülebilir bu sözler... ama sevgi ispat ister; sevda sevilene ulaşmak ister; maşuk aşıkın aşkını inkar edebilemez aşk sahiciyse Allah aşkına lafı getirebilmek ... Seven sevdiğine böyle baksaydı sevilen sevildiğinden şüphe duyar mıydı 😏🤔 sevdiğini söylemek kolay bir iddiadır.. her ağızdan dökülebilir bu sözler... ama sevgi ispat ister; sevda sevilene ulaşmak ister; maşuk aşıkın aşkını inkar edebilemez aşk sahiciyse😌 Allah aşkına lafı getirebilmek için bunca laf ettim😏 Allahı sevdiğini iddia etmek kolay herkes söyleyebilir lakin Allah buna ölçü koymuş diyor ki beni sevdiğini söyleyen Resulüme tabi olsun Ona uymayan sünneti yaşamayan Ona benzemeyende Allah sevgisi yoktur😔 ona benzemenin en önceliği farzlardır yani mesela namaz kılmayanın Allah sevgisi kuru bi iddia olabilir buna göre.. neyse en iyisi 11.lemayı okuyun detayı orda ve her Cumartesi 20de Çınaraltı na gelin halledelim bunu
Read more
Loading...
Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır.O gecede melekler ve Rüh(Cebrail) Rablarının izniyle ...
Media Removed
Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır.O gecede melekler ve Rüh(Cebrail) Rablarının izniyle her iş icin arka arkaya iner.O gece fecrin dogusuna kadar selamettir.Kadir Suresi Kur’an-i Kerim’in 97ci suresi olup 5ayet,30kelime ve120 harften olusur.Allah’in insanliga son mesaji ... Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır.O gecede melekler ve Rüh(Cebrail) Rablarının izniyle her iş icin arka arkaya iner.O gece fecrin dogusuna kadar selamettir.Kadir Suresi Kur’an-i Kerim’in 97ci suresi olup 5ayet,30kelime ve120 harften olusur.Allah’in insanliga son mesaji bu gecede indirilmeye baslanmistir.Kadir gecesinin hangi gün oldugu konusunda birçok görüs ileri sürülmüstür.Ancak ümmetin büyük âlimlerinin çogunlugunun görüsü, Ramazan ayinin27ci gecesi oldugu seklindedir.O gece öyle bir gecedir ki Kur’an ayetleri Hz.Muhammed(s.a.v)’in kalbine inmeye basladigi gecedir.Kadir Gecesi Denilmesinin Sebebi Bugeceye Kadir gecesi denilmesi seref ve kiymetinden dolayidir.Cunki Kur’an-i Kerim bu gecede inmeye baslamistir.Gelecek bir ile kadar cereyan edecek olan her türlü hadiseler Allahin ezeli kaza ve takdiri ile ilgili meleklere bu gece bildirilir (Tecrîdi Sarih Tercemesi, VI, 312).Bugecede yeryüzüne Cebrail ve çok sayida melek iner.Bugece tanyerinin agarmasina kadar her türlü kötülükten uzaktir. Yeryüzüne inen melekler ugradiklari her mümine selam verirler.Kadir gecesinin hangi gece oldugu kesin olarak bilinmemekle beraber genellikle Ramazan’in 27gecesinde oldugu tercih edilmistir. Hz.Peygamber(s.a.v)bunun kesinlikle hangi gece oldugunu belirtmemis,ancak; “Siz Kadir gecesini Ramazan’in son 10günü içerisindeki tek rakamli gecelerde arayiniz” buyurmustur(Buhari, Müslim).Baska bir hadiste ise Ibn Ömer (r.a) söyle nakletmistir:Sahabelerden bazi kimselere, rüyalarinda, Kadir gecesinin,(Ramazan’in)son 7günü içinde oldugu gösterildi.Resulüllah (s.a.v) onlara:“Görüyorum ki rüyalariniz Ramazanin son7günü hakkinda birbirine uygun düsmüstür.Artik kim Kadir gecesini aramaya kalkisirsa,onu Ramazan’in son7sinde arasin, buyurmustur(Buhari, Müslim).Kadir gecesini, namaz kilarak,Kur’an-i Kerim okuyarak, tövbe ederek ve dua ederek degerlendirmeliyiz.Üzerinde namaz borcu olanlarin nafile namazi kilmadan önce hiç degilse bes vakit kaza namazi kilmalari daha faziletlidir.Hz.Aise anlatiyor:“Ey Allah’in Resulü!Kadir gecesine rastlarsam nasil dua edeyim?Resulüllah(s.a.v):“Allahümme inneke afüvvün tühibbü’l-afve fa’fu annî(Allah’im sen çok affedicisin, affi seversin
Read more
"Sizi cehenneme sürükleyen sebep nedir? Derler ki: 'Biz namaz kılanlardan değildik'." (Müddessir/42) "Kıldıkları namazın önemini kavramadan namaz kılanların vay haline"( Mâun/4-5) _______________________________ Allah Resulü, sallallahu aleyhi vesellemin son sözleri ... "Sizi cehenneme sürükleyen sebep nedir? Derler ki: 'Biz namaz kılanlardan değildik'." (Müddessir/42) "Kıldıkları namazın önemini kavramadan namaz kılanların vay haline"( Mâun/4-5)
_______________________________
Allah Resulü, sallallahu aleyhi vesellemin son sözleri "Namazlara dikkat ediniz. Namazlara dikkat ediniz ve köleler hususunda Allah'tan korkunuz!" oldu.
[Buhari, Ebu Davud, İbn Mace]
________________________________
Namaz ile ilgili Hadis-i Şeriflerde buyurulur ki;
“Parça parça kesilsende, yakılsanda Allah ‘a ortak koşma ve farz olan namazı bilerek terk etme. Kim ki farz olan namazı bilerek terk ederse Allah ‘ın koruması ondan uzaklaşmıştır.”
(Müsned:5/238, El-Bani Sahihi ibn Mace:3529)
________________________________
Kişiyle küfür arasında namazın terki vardır.”
(Tirmizî)
_______________________________
"Namazın dindeki yeri, başın vücuttaki yeri gibidir.”
(İmam Taberâni, Mu’cemu’s-Sağir)
_______________________________
“Kıyamet günü kul, ilk önce namazdan hesaba çeki­lecektir. Namaz düzgün ise diğer ameller de düzgün olacaktır. Eğer namaz bo­zuk ise diğer ameller de bozuk olacaktır.”
(Taberâni)
_______________________________
“Her kim şu beş vakit namazı eksiksiz kılarsa namazı, kıyamet gününde ona bir aydınlık, hakkında delil ve kurtuluş olur. Her kim de bu beş vakit namazı gereği gibi kılmazsa kıyamet gününde Karun’la, Haman’la, Firavun’la ve Ubeyy ibn-i Halefle birliktedir.”
(Müsned: 2/169, Darimi: 2/301, İ.Hibban)
_______________________________
Namaz kılmayanın kabri ateşle dolar. Gece-gündüz onu yakar. Bir tinnin, her namaz vaktinde onu sokar.
[Kurretül-uyun]
(Tinnin isimli yılan, dünya yılanı değildir. Kâfire ve günahkâra azap etmesi için Allah’ın yarattığı bir mahlûktur.)
_______________________________
Resulullah (Aleyhisselam) buyurdu ki: “Her kim her gece Mülk süresini okursa, Allah'u Teâlâ, bu sureyi okuması sebebiyle o kişiyi kabir azabından kurtarır.”
________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammed🌹
________________________________
#namaz #timurtaşuçar #vaaz #hadis #ilim #farz #sohbet #kabir #azab #iman #timurtaşhoca #ibadet #hoca #islamiyet #timurtaş #diyanet #ilmihal #nebi #salavat #timurtaşhoca #secde #ezan
Read more
Musa aleyhisselam zamanında hiç kimsenin sevmediği, günahkâr bir kimse vardı. Bu öldü. Bu da adam ...
Media Removed
Musa aleyhisselam zamanında hiç kimsenin sevmediği, günahkâr bir kimse vardı. Bu öldü. Bu da adam mı diye çöplüğe attılar. Allahü teâlâ Musa aleyhisselama emretti, benim falanca çöplükte bir evliya kulum var, onu oradan çıkar, temizle, namazını kıl ve defnet. Musa aleyhisselam adamı ... Musa aleyhisselam zamanında hiç kimsenin sevmediği, günahkâr bir kimse vardı. Bu öldü. Bu da adam mı diye çöplüğe attılar. Allahü teâlâ Musa aleyhisselama emretti, benim falanca çöplükte bir evliya kulum var, onu oradan çıkar, temizle, namazını kıl ve defnet. Musa aleyhisselam adamı çöplükten çıkardı, güzelce yıkadı, kefenledi, namazını kıldı, bu arada ahali şaşırdı, Allah’ın Resulü (aleyhisselam) bunların çöpe attığı adamı temizliyor, kefenliyor, namazını kılıyor.
Definden sonra Musa aleyhisselam adamın evine geldi; - Ey hatun, bu adam ne yaptı, hangi hayırlı ameli yaptı?
Kadın dedi ki: - Ya Resulallah, bu hiç kimsenin sevmediği, herkesin kendinden kaçtığı birisi, bunun iyi bir ameli yoktu. - İyi düşün, bunun hayırlı bir ameli, iyi bir işi var.

Kadın yine;
- Hiç bir iyiliği yoktu, hep günah işlerdi dedi.
Üçüncü defa sordu:
- Bunun mutlaka bir şeyi var ki, Allahü teâlâ bana bunu defnetmemi söyledi.

Kadın dedi ki: - Bir gün Tevrat okuyordu, okurken Muhammed aleyhisselamın Ahmed ismi geçti. Bu ne güzel isim dedi, tekrar okudu, yine bu ne güzel isim dedi. Sonra, ya Rabbi, ismi böyle güzel olanın kim bilir kendisi ne kadar güzeldir, ben ona aşık oldum, dedi ve ismini öptü.
Musa aleyhisselam da tamam, anlaşıldı buyurdu. 🌿çok şükür,, Peygamberimize ümmet olmak ne büyük bir nimet...
Read more
Loading...
Evvabin Namazı fazileti yüksek olan sünnetlerden biridir. Evvabin namazı, Akşam namazının sünnetinden ...
Media Removed
Evvabin Namazı fazileti yüksek olan sünnetlerden biridir. Evvabin namazı, Akşam namazının sünnetinden hemen sonra, iki rekattan altı rekata kadar kılınır. Niyet ettim Allah rızası için evvabin namazını kılmaya şeklinde niyet edilebilir. Evvabin namazını üç tane iki rekat şeklinde, ... Evvabin Namazı fazileti yüksek olan sünnetlerden biridir. Evvabin namazı, Akşam namazının sünnetinden hemen sonra, iki rekattan altı rekata kadar kılınır. Niyet ettim Allah rızası için evvabin namazını kılmaya şeklinde niyet edilebilir. Evvabin namazını üç tane iki rekat şeklinde, altı rekat olarak kılmamız daha güzel olacaktır. Fahr-ı Kainat -sallallahü aleyhi ve sellem-Efendimiz şöyle buyuruyor: "Bir kimse Akşam namazından sonra hiç konuşmadan altı rekat namaz kılsa, o namaz (sevap bakımından) on iki senelik ibadete denk olur."
{Tirmizi, Mevakit, 204}
_____________________________
şöyle buyurmuştur: “Kim akşam namazından sonra altı rekat namaz kılarsa, evvabinler(tövbe edenler)den sayılır.”
{Tahtavî, Merakı’l-felah, s.317}
_____________________________
Hazreti Ammar b. Yasir akşam namazından sonra altı rekat namaz kılınca yanındakiler bu namazı sordular, o şu cevabı verdi: “Ben sevgili dostum Allah Resulü’nü gördüm akşam namazından sonra altı rekat kıldı.” ve şunu ekledi “Kim akşam namazından sonra altı rekat kılarsa, deniz köpüğü kadar günahı olsa bile affolur.”
{Ebû Nuaym el-İsfahanî, Ma’rifetus Sahabe}
_____________________________
Hazreti Selman-ı Farisî, Efendimiz (s.a.v)’den naklen şunları aktarıyor: “Akşamla yatsı arasındaki namaza dikkat edin, zira bu namaz gün içinde eğlenme ve yanlış işlere bulaşmadan ötürü oluşan manevi kirleri giderir ve günün sonunu güzelleştirir.”
{Abdurrezzak, Musannaf, III, 44; Kenzu’lUmmal 387}
_____________________________
Hazreti Huzeyfe anlatıyor: “Allah Resulü’ne gelip onunla beraber akşam namazını kıldım. Kendisi yatsıya kadar namaz kılmaya devam etti.”
{İbn Hanbel, Müsned, V, 392}
_____________________________
Efendimiz’in (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) azatlılarından Hazreti Ubeyd’e, Efendimiz’in farz namazlar dışında bir namaz kılmayı emredip etmediği sorulduğunda, “Evet, akşamla yatsı arasında namaz kılmamızı emrederdi.” cevabını verdi.
{İbn Hanbel, Müsned, V, 431}
_____________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
____________________________
#evvabin #sünnet #evvabinnamazı #ilim #hadisişerif #ilmihal #tövbe #istiğfar #af #sünnetiseniyye #salavat #hadis #dua
Read more
‪Kıymet, Kemmiyette Değil Keyfiyettedir.‬ ‪( Said-i Nursi )‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam ...
Media Removed
‪Kıymet, Kemmiyette Değil Keyfiyettedir.‬ ‪( Said-i Nursi )‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunnet #instagood #haşir #ölüm #kabir #alem ‪Kıymet, Kemmiyette Değil Keyfiyettedir.‬ ‪( Said-i Nursi )‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunnet #instagood #haşir #ölüm #kabir #alem
Kıyamet gününe kadar kalacağımız meskenimiz olan kabir için bu suallerin cevaplarını bilmeli ...
Media Removed
Kıyamet gününe kadar kalacağımız meskenimiz olan kabir için bu suallerin cevaplarını bilmeli ve hayatımızı İslam âdabına uygun olarak yaşayıp, her an hazır olmalıyız. Rabbin kim? CEVAP Allahü teâlâ. Dinin nedir? CEVAP İslâm dini. Hangi Peygamberin ümmetindensin? CEVAP Muhammed ... Kıyamet gününe kadar kalacağımız meskenimiz olan kabir için bu suallerin cevaplarını bilmeli ve hayatımızı İslam âdabına uygun olarak yaşayıp, her an hazır olmalıyız.
Rabbin kim?
CEVAP
Allahü teâlâ.

Dinin nedir?
CEVAP
İslâm dini.

Hangi Peygamberin ümmetindensin?
CEVAP
Muhammed aleyhisselamın.

Kitabın nedir?
CEVAP
Kur'an-ı kerim.

Kıblen neresidir?
CEVAP
Kâbe-i muazzama.

İtikadda mezhebin nedir?
CEVAP
Ehl-i sünnet vel cemaat.

Ayrıca aşağıdaki esasları da bilmek lazımdır:

Kimin zürriyetindensin?
CEVAP
Âdem aleyhisselamın.

Kimin milletindensin?
CEVAP
İbrahim aleyhisselamın.

İman nedir? Amentü’nün esasları nelerdir?
CEVAP
İman, Muhammed aleyhisselamın Allahü teâlâ tarafından getirdiği emir ve yasaklara inanmak ve inandığını dil ile söylemek demektir.

İman, Amentü’de bildirilen altı esasa inanmak ve Allahü teâlâ tarafından bildirilen emir ve yasakların tamamını kabul etmek ve beğenmektir.

Amentü şöyledir:
Âmentü billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rüsülihi vel yevmil ahiri ve bilkaderi hayrihi ve şerrihi minallahi teâlâ vel ba'sü ba'del mevti hakkun. Eşhedü en lâ ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resülühü. [Yani, Allah’a, meleklerine, gönderdiği kitaplarına, peygamberlerine, ahiret gününe, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan olduğuna, öldükten sonra dirilmeye inanıyorum. Allah’tan başka ilah olmadığına ve Muhammed aleyhisselamın da Allah’ın kulu ve son Peygamberi olduğuna şehadet ediyorum.] İslam’ın şartları nelerdir?
CEVAP
Şunlardır:
1- Kelime-i şehadet getirmek
Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü demek. Manası şudur:
(Ben şehadet ederim ki, [Yani görmüş gibi bilirim ve bildiririm ki] Allah’tan başka ilah yoktur. Ve yine şehadet ederim ki, Muhammed aleyhisselam Onun kulu ve resulüdür.)
Resulullaha inanmak demek, Onun bildirdiklerinin tamamını kabul etmek, inanmak ve hepsini beğenmek demektir.
2- Namaz kılmak
3- Zekât vermek
4- Oruç tutmak
5- Hac etmek
______________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
______________________________
#kabirsualleri #ilmihal #ilim #berzah #islamiyet #ölüm #kabirhayatı #salavat #kabir #sorucevap #kabirsuali
Read more
Loading...
Ölüm Tesadüfi Olsaydı Tesadüf Etmediği Kimseler Olurdu. #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman ...
Media Removed
Ölüm Tesadüfi Olsaydı Tesadüf Etmediği Kimseler Olurdu. #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunnet #instagood #haşir #ölüm #kabir #alem #dünya Ölüm Tesadüfi Olsaydı

Tesadüf Etmediği Kimseler Olurdu. #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunnet #instagood #haşir #ölüm #kabir #alem #dünya
Ölülerinizi gömmeyeceğinizden korkmasaydım, kabir azabını size işittirmesini Allah'tan isterdim. ...
Media Removed
Ölülerinizi gömmeyeceğinizden korkmasaydım, kabir azabını size işittirmesini Allah'tan isterdim. (Müslim) _________________________________ Hz. Osman (Radıyallahu anh) ağlayarak, Resul-i Ekremin (Aleyhisselam) şu sözünü aktardı: “Kabirden daha korkunç bir manzara görmedim.” ... Ölülerinizi gömmeyeceğinizden korkmasaydım, kabir azabını size işittirmesini Allah'tan isterdim. (Müslim)
_________________________________
Hz. Osman (Radıyallahu anh) ağlayarak, Resul-i Ekremin (Aleyhisselam) şu sözünü aktardı: “Kabirden daha korkunç bir manzara görmedim.” (Tirmizi)
_________________________________
Ebu Hüreyre (r.a.)'dan rivayet göre, Resulullah (Aleyhisselam) söyle buyurdu: Cehennem azabından Allah'a sığınınız. Kabir azabından Allah'a sığınınız. Mesih Deccal'ın fitnesinden Allah'a sığınınız. Ölüm fitnesinden ve hayatta olan insanların fitnesinden Allah'a sığınınız." (Tirmizi)
_________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
_________________________________
#hadisiserif #islamiyet #ilim #kabir #hadis #salavat #başkan #kabirazabı #şevval #azab #ceza #haram #helal #cennet #cehennem #iman #ilmihal #namaz
#farz #sünnet #islam #şeriat #kabirveötesi
Read more
Hz. Aişe anlatıyor: "Bir gece Allah Resulü'nü (sav) yatakta bulamadım, onu el yordamıyla aramaya ...
Media Removed
Hz. Aişe anlatıyor: "Bir gece Allah Resulü'nü (sav) yatakta bulamadım, onu el yordamıyla aramaya başladım. O sırada elim ayaklarının tabanlarına değdi. Ayaklarını dikmiş vaziyette secde halindeydi ve 'Allah'ım! Gazabından rızana, cezandan affına sığınırım. Senden sana sığınırım. ... Hz. Aişe anlatıyor: "Bir gece Allah Resulü'nü (sav) yatakta bulamadım,
onu el yordamıyla aramaya başladım. O sırada elim ayaklarının
tabanlarına değdi. Ayaklarını dikmiş vaziyette secde halindeydi ve
'Allah'ım! Gazabından rızana, cezandan affına sığınırım. Senden sana
sığınırım. Sana tüm övgüleri saysam yine de bitiremem. Sen kendini nasıl
övdüysen öylesin.' diye dua ediyordu."
(Ml090 Müslim, Salat, 222)
-
-
Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır.
Bizlere katılmak için paylaşım, etiket davet, ve bütün tebliğ seçeneklerini kullanabilirsiniz. -
-
Tag:
#hadisoku #hadis
#Allah #namaz #nasip #huzur #kuran
#din #ilim #islam #güzelsözler
#gününsözü #huzurum #hadis #dua
#mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah
#vazgecememkii #melek #kunfeyekun #ayet #dünya #tasavvuf
#ilahiaşk #duaile
Read more
Şüteyr b. Şekel'in naklettiğine göre, babası Şekel b. Humeyd şunları anlatmıştı: "Hz. Peygamber'e ...
Media Removed
Şüteyr b. Şekel'in naklettiğine göre, babası Şekel b. Humeyd şunları anlatmıştı: "Hz. Peygamber'e (sav) giderek, 'Ey Allah'ın Resulü, bana kendisiyle Allah'a sığınacağım bir dua öğret.' dedim. Hz. Peygamber omzumdan tuttu ve şöyle buyurdu: 'De ki, Allah'ım! Kulağımın şerrinden, gözümün ... Şüteyr b. Şekel'in naklettiğine göre, babası Şekel b. Humeyd şunları
anlatmıştı: "Hz. Peygamber'e (sav) giderek, 'Ey Allah'ın Resulü, bana
kendisiyle Allah'a sığınacağım bir dua öğret.' dedim. Hz. Peygamber
omzumdan tuttu ve şöyle buyurdu: 'De ki, Allah'ım! Kulağımın şerrinden,
gözümün şerrinden, dilimin şerrinden, kalbimin şerrinden ve şehvetimin
şerrinden sana sığınırım."'
(T3 492 Tirmizl, Deavat, 74)
-
--
-
Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır.
Bizlere katılmak için paylaşım, etiket davet, ve bütün tebliğ seçeneklerini kullanabilirsiniz. -
-
Tag:
#hadisoku #hadis
#Allah #namaz #nasip #huzur #kuran
#din #ilim #islam #güzelsözler
#gününsözü #huzurum #hadis #dua
#mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah
#vazgecememkii #melek #kunfeyekun #ayet #dünya #tasavvuf
#ilahiaşk #duaile
Read more
Hz. Aişe'nin rivayet ettiğine göre, Allah Resulü (sav) şöyle buyurmuştur: "Biriniz yemek yiyeceği ...
Media Removed
Hz. Aişe'nin rivayet ettiğine göre, Allah Resulü (sav) şöyle buyurmuştur: "Biriniz yemek yiyeceği zaman 'Bismillah' (Allah'ın adıyla) desin. Eğer yemeğin başında besmele çekmeyi unutursa, 'Bismilldhi ft evveliht ve ahiriht' (Başında da sonunda da Allah'ın adıyla) desin." (Tl858 ... Hz. Aişe'nin rivayet ettiğine göre, Allah Resulü (sav) şöyle buyurmuştur:
"Biriniz yemek yiyeceği zaman 'Bismillah' (Allah'ın adıyla) desin. Eğer yemeğin
başında besmele çekmeyi unutursa, 'Bismilldhi ft evveliht ve ahiriht' (Başında
da sonunda da Allah'ın adıyla) desin."
(Tl858 Tirmizi, Et'ıme, 47)
-
-
Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır.
Bizlere katılmak için paylaşım, etiket davet, ve bütün tebliğ seçeneklerini kullanabilirsiniz.
Diğer sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bizlere katkı sağlamış olursunuz.

İnstagram : hadisoku
Twitter : 1hadisoku
Youtube : hadisoku
-
-
Tag:
#hadisoku #hadis
#Allah #namaz #nasip #huzur #kuran
#din #ilim #islam #güzelsözler
#gününsözü #huzurum #hadis #elifgibisevmek #dua
#mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah
#vazgecememkii #melek #kunfeyekun #ayet #dünya #tasavvuf
Read more
Ebu Hüreyre'nin naklettiğine göre, Allah Resulü (sav) şöyle buyurmuştur: "Yüce Allah'ı anarak ...
Media Removed
Ebu Hüreyre'nin naklettiğine göre, Allah Resulü (sav) şöyle buyurmuştur: "Yüce Allah'ı anarak başlanmayan her anlamlı söz veya iş, bereketsizdir/sonuçsuzdur." (HM8697 İbn Hanbel, I I , 360) - - Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır. Bizlere katılmak için paylaşım, etiket ... Ebu Hüreyre'nin naklettiğine göre,
Allah Resulü (sav) şöyle buyurmuştur:
"Yüce Allah'ı anarak başlanmayan her anlamlı söz veya iş,
bereketsizdir/sonuçsuzdur."
(HM8697 İbn Hanbel, I I , 360)
-
-
Bir Ehli Sünnet Müdafaa Harekatıdır.
Bizlere katılmak için paylaşım, etiket davet, ve bütün tebliğ seçeneklerini kullanabilirsiniz.
Diğer sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bizlere katkı sağlamış olursunuz.

İnstagram : hadisoku
Twitter : 1hadisoku
Youtube : hadisoku
-
-
Tag:
#hadisoku #hadis
#Allah #namaz #nasip #huzur #kuran
#din #ilim #islam #güzelsözler
#gününsözü #huzurum #hadis #elifgibisevmek #dua
#mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah
#vazgecememkii #melek #kunfeyekun #ayet #dünya #tasavvuf
Read more
Kainatta hiçbir şey yoktur ki hamd ile Allah'ı tesbih etmesin. (İsra 17/44) #kuran #hadis #dua ...
Media Removed
Kainatta hiçbir şey yoktur ki hamd ile Allah'ı tesbih etmesin. (İsra 17/44) #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #instagood #ehlisunnet #haşir #ölüm #kabir ... Kainatta hiçbir şey yoktur ki hamd ile Allah'ı tesbih etmesin. (İsra 17/44) #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #instagood #ehlisunnet #haşir #ölüm #kabir #alem
Read more
Dünyanın Allah Katında Sinek Kanadı Kadar Bir Değeri Olsaydı, Kafirler Ondan Bir Yudum Su Bile ...
Media Removed
Dünyanın Allah Katında Sinek Kanadı Kadar Bir Değeri Olsaydı, Kafirler Ondan Bir Yudum Su Bile İçemezlerdi. (Hadis-i Şerif) #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman ... Dünyanın Allah Katında Sinek Kanadı Kadar Bir Değeri Olsaydı, Kafirler Ondan Bir Yudum Su Bile İçemezlerdi. (Hadis-i Şerif) #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunnet #instagood #haşir #ölüm #kabir #alem #dünya
Read more
‪Gençlerin Aynada Göremediğini İhtiyarlar Bir Tuğla Parçasında Görür. ‬ ‪(Hz.Mevlana)‬ #kuran ...
Media Removed
‪Gençlerin Aynada Göremediğini İhtiyarlar Bir Tuğla Parçasında Görür. ‬ ‪(Hz.Mevlana)‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #instagood #allah #ehlisunnet #haşir ... ‪Gençlerin Aynada Göremediğini İhtiyarlar Bir Tuğla Parçasında Görür. ‬ ‪(Hz.Mevlana)‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #instagood #allah #ehlisunnet #haşir #ölüm #kabir #alem
Read more
‪Yeryüzünde hareket eden hiçbir canlı yoktur ki, onun rızkını vermek Allah'a ait olmasın. ‬ ‪(Hûd, ...
Media Removed
‪Yeryüzünde hareket eden hiçbir canlı yoktur ki, onun rızkını vermek Allah'a ait olmasın. ‬ ‪(Hûd, 11/6)‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #instagood #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah ... ‪Yeryüzünde hareket eden hiçbir canlı yoktur ki, onun rızkını vermek Allah'a ait olmasın. ‬ ‪(Hûd, 11/6)‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #instagood #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunnet #haşir #ölüm #kabir #alem #dünya
Read more
O Ki , Yarattığı Herşeyi Güzel Yaptı. Ve İnsanı Yaratmaya Çamurdan Başladı. (Secde 7) #kuran #hadis ...
Media Removed
O Ki , Yarattığı Herşeyi Güzel Yaptı. Ve İnsanı Yaratmaya Çamurdan Başladı. (Secde 7) #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #instagood #allah #ehlisunnet #haşir ... O Ki , Yarattığı Herşeyi Güzel Yaptı. Ve İnsanı Yaratmaya Çamurdan Başladı. (Secde 7) #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #instagood #allah #ehlisunnet #haşir #ölüm #kabir #alem
Read more
"Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır..." (İnşirah - 5) #kuran #hadis #dua #namaz #islam ...
Media Removed
"Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır..." (İnşirah - 5) #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunnet #haşir #ölüm #kabir #alem #dünya "Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır..." (İnşirah - 5) #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #allah #ehlisunnet #haşir #ölüm #kabir #alem #dünya
Birgün Olur Elbette Doğar Şems-İ Hakikat Hiç Böyle Müebbed Mi Kalır Zulmet-İ Âlem? | Bediüzzaman ...
Media Removed
Birgün Olur Elbette Doğar Şems-İ Hakikat Hiç Böyle Müebbed Mi Kalır Zulmet-İ Âlem? | Bediüzzaman | #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #instagood #allah #ehlisunnet ... Birgün Olur Elbette Doğar Şems-İ Hakikat

Hiç Böyle Müebbed Mi Kalır Zulmet-İ Âlem? | Bediüzzaman | #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #instagood #allah #ehlisunnet #haşir #ölüm #kabir #alem
Read more
‪Hayırlı Cumalar ! ‬ ‪“İnsanların Kendisi İçin Ayağa Kalkmalarından Hoşlanan Kimse Ateşteki ...
Media Removed
‪Hayırlı Cumalar ! ‬ ‪“İnsanların Kendisi İçin Ayağa Kalkmalarından Hoşlanan Kimse Ateşteki Yerini Hazırlasın.”‬ ‪(Hadis-i Şerif)‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #instagood ... ‪Hayırlı Cumalar ! ‬ ‪“İnsanların Kendisi İçin Ayağa Kalkmalarından Hoşlanan Kimse Ateşteki Yerini Hazırlasın.”‬ ‪(Hadis-i Şerif)‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #instagood #bediuzzaman #allah #ehlisunnet #haşir #ölüm #kabir #alem #cuma
Read more
‪Bilgi, Küçük Adamı Kibirlendirir, ‬ ‪Vasat Adamı Şaşırtır, ‬ ‪Büyük Adamı Alçak Gönüllü Yapar. ...
Media Removed
‪Bilgi, Küçük Adamı Kibirlendirir, ‬ ‪Vasat Adamı Şaşırtır, ‬ ‪Büyük Adamı Alçak Gönüllü Yapar. ‬ ‪(Molla Cami)‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #instagood ... ‪Bilgi, Küçük Adamı Kibirlendirir, ‬ ‪Vasat Adamı Şaşırtır, ‬ ‪Büyük Adamı Alçak Gönüllü Yapar. ‬ ‪(Molla Cami)‬ #kuran #hadis #dua #namaz #islam #iman #sozler #oruç #melek #fikih #kelam #mumin #peygamber #resul #hzmuhammed #hac #ilim #risale #risaleinur #bediuzzaman #instagood #allah #ehlisunnet #haşir #ölüm #kabir #alem
Read more
Ebu'I - Verd İbnu Sümâme anlatıyor: "Hz. Ali (radıyallahu anh) İbnu Ağyed'e dedi ki: "Sana kendimden ...
Media Removed
Ebu'I - Verd İbnu Sümâme anlatıyor: "Hz. Ali (radıyallahu anh) İbnu Ağyed'e dedi ki: "Sana kendimden ve Resûlûllâh ﷺ'ın kızı Hz. Fâtıma (radıyallahu anhâ)'dan -ki o, babasına, ailesinin en sevgili olanı idi- bahsedeyim mi?'' "Evet, bahsedin!'' dedim. Bunun üzerine: "Hz. Fâtıma radıyallahu ... Ebu'I - Verd İbnu Sümâme anlatıyor: "Hz. Ali (radıyallahu anh) İbnu Ağyed'e dedi ki: "Sana kendimden ve Resûlûllâh ﷺ'ın kızı Hz. Fâtıma (radıyallahu anhâ)'dan -ki o, babasına, ailesinin en sevgili olanı idi- bahsedeyim mi?'' "Evet, bahsedin!'' dedim. Bunun üzerine: "Hz. Fâtıma radıyallahu anhâ değirmen çevirirdi; elinde yaralar meydana gelirdi. Kırba ile su taşırdı. Bu da boynunda yaralar açtı. Evi süpürüyordu. Üstü başı toz toprak oldu. (Bu sıralarda) Resûlûllâh ﷺ'a bir kısım köleler getirilmişti.. Fâtıma 'ya: "Babana kadar gidip bir köle istesen!" dedim. Gitti. Aleyhisselâtu vesselâm'ın yanında bazılarının konuşmakta olduklarını gördü ve geri döndü. Ertesi gün Resûlûllâh ﷺ Hz. Fâtıma (radıyallahu anha)'ya gelerek: "Kızım ihtiyacın ne idi?" diye sordu. Hz.Fâtıma (radıyallahu anha) süküt edip cevap vermedi. Ben araya girip: "Ben anlatayım Ey ALLÂH ﷻ'ın Resülü!'' dedim ve açıkladım: "Fatıma'nın değirmen kullanmaktan elleri yara oldu, kırba ile su taşımaktan da omuzları incindi. Köleler gelince ben kendisine, size uğramasını, sizden bir hizmetçi istemesini ve böylece biraz rahata kavuşmasını söyledim. Bu açıklamam üzerine Resûlûllâh ﷺ: "Ey Fatıma, ALLÂH ﷻ'tan kork, ALLÂH ﷻ'a olan farzlarını eda et, aileyin işlerini yap. Yatağına girince otuzüç kere sübhanallah, otuzüç kere elhamdülillah, otuzüç kere ALLÂHÛ EKBER de. Böylece hepsi yüz yapar. Bu senin için hizmetçiden daha hayırlıdır.." buyurdular. Hz. Fatıma (radıyallahu anha): ALLÂH ﷻ'tan ve ALLÂH ﷻ'ın Resulünden razıyım" dedi. Resulullah ona hizmetçi vermedi." Buhari, Fedailul Ashab 9, Humus 6, Nafakat 6, 7, Da'avat 11; Müslim, 80, (2727); Tirmizi, Da'avat 24, (3405); Ebu Davud, Harac 20, (2988, 2989), Edeb 109, (5062, 5063). .
.
.
☝️ALLÂHÛ EKBER ☝ 
Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Alâ Ali Seyyidina Muhammed ( s.a.v )
.
.
▂ ▃ ▅ ▆ █@ashabi_suffa█ ▆ ▅ ▃ ▂ .
"Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir." (Hadis,Tirmizî,)
. ▂ ▃ ▅ ▆ █@ashabi_suffa█ ▆ ▅ ▃ ▂ .
.
.
#Allah #Din #İslam #Kuran
#Müslüman #namaz #Amin
#Kabe #Ezan #Peygamber #Sevgili
#muhammed #Hzmuhammed
#Hadis #AllahuEkber #Dua #Hayat
#İlim #Medine #Secde #Aşk #quran
#Huzur #Kuranıkerim #Mekke #follow
#Mevlana #SubhanAllah #İstanbul #hijab
Read more
Loading...