Sigara dumanı bu

Unique profiles
11
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Siyami Ersek Göğüs ve Kalp Damar Hastanesi, Sarajevo Baščaršija, Habibler Istanbul
Average media age
767.1 days
to ratio
Bugün hastaneye anneme gittiğimde hastanenin bahçesinde acaip bir sigara dumanı vardı. Üstelik ...
Media Removed
Bugün hastaneye anneme gittiğimde hastanenin bahçesinde acaip bir sigara dumanı vardı. Üstelik bu hastane kalp hastanesi. Evlerine hiç gidemeyen, nakil bekleyen hastalar izinli olarak kapının önüne indiklerinde nefes almaları mümkün değil. Hastane bahçelerinde sigara içmek yasaklansın!!! ... Bugün hastaneye anneme gittiğimde hastanenin bahçesinde acaip bir sigara dumanı vardı. Üstelik bu hastane kalp hastanesi. Evlerine hiç gidemeyen, nakil bekleyen hastalar izinli olarak kapının önüne indiklerinde nefes almaları mümkün değil. Hastane bahçelerinde sigara içmek yasaklansın!!! Hatta nasıl ki restaurantlarda/ barlarda yasaklandı da hepimiz nasıl olur ki dedik şahane oldu işte. Prag’a yakın bir şehir var Karlovy Vary. Bu şehirde sokakta sigara içmek yasaktı ve harikaydı. Dolaşırken yerler tertemiz, havası tertemiz.
Dün kızlar ile Çengelköy’e indik ve Ela kucağımda uyumuş ve tüm bedenini kollarıma bırakmıştı, Mina da eteğimden tutmuş arabaya doğru ilerliyorduk. Dönüp ansızın Mina’ya şöyle dedim. Bana iyice yapış sigara içenler var yürürken seni yakarlar. İşte sonra da çocuklarımızın özgür, korkusuz ve özgüvenli olmasını bekliyoruz. @saglikbakanligi #sigaraicmeksokaktayasaklansın #kansersizyasamseninelinde
Read more
Saraybosna’dan taşınalı tam üç sene olmuş. Bana on sene gibi geliyor... Boşnak Kahvesi Toplanmış ...
Media Removed
Saraybosna’dan taşınalı tam üç sene olmuş. Bana on sene gibi geliyor... Boşnak Kahvesi Toplanmış eşya yığınları ve tüten kahve dumanı... İşte gidiyorum şimdi bu şehirden. Sokaklarında, duvarlarında kurşun izleri olan, yine de herkesin sevdalı olduğu masalsı Saraybosna'dan. Saraybosna ... Saraybosna’dan taşınalı tam üç sene olmuş. Bana on sene gibi geliyor... Boşnak Kahvesi

Toplanmış eşya yığınları ve tüten kahve dumanı... İşte gidiyorum şimdi bu şehirden. Sokaklarında, duvarlarında kurşun izleri olan, yine de herkesin sevdalı olduğu masalsı Saraybosna'dan. Saraybosna geliniyim ben ve Teta Nera'nın dediği gibi daima "Sarajka"* olacaktım. Yine de sözler teselli etmiyor... Gidiyor olduğumuza inanamıyorum.
Belki bundan sonra onunla elele gezdiğimiz sokaklarda sevdalinkalar çalınmayacak kulağımıza. Fakültenin önünde ikinci el kitap satan yaşlı çiftin dizilerden öğrendiği iki çift Türkçe kelime ve benim yarım yamalak Boşnakçam ile ettiğimiz sohbetin samimiyeti olmayacak belki de kendi memleketimde. Ya da filmlerde, romanlarda kaldı dediğim nice içtenliği gerçek hayatta tecrübe edebilmenin verdiği o yeşilçam mutluluğunu yeni çekilen filmlerde dahi bulamayacağım.
Saniyeler, dakikalar, günler, aylar ve yıllar... Çok mu çabuk geçiyorlar güzel anlarda? Daha bugün geçtiğim caddede kocaman köpeğiyle her zaman köşede oturan, o evsiz adam "amma da çok Türk doldu buraya!" diye söyleniyor ve biz, hep burada kalacakmışız gibi, gideceğimizi unutmuşçasına gülüyorduk.

Güldük birlikte, bazen de hüznü bölüştük. Muhabbetimizin yanına keyif kahveleri eklediğimiz kimi akşamlarda sigara dumanını benden uzağa üfleme nezaketinde bulunan, candan dostlarımız oldu. Onlar için kahve-sigara ayrılmaz ikiliydi. "Sigarasız kahve, minaresiz cami gibidir." diyorlar neticede.

Evimiz... Kahkahalarımızın çınlattığı duvarlardaki tabloları indiriyorum. Artık başkalarının sesleriyle dolacak bu oda. Penceremiz ve önündeki güzel ağaç... Şimdi ben, karla kaplı dalların tekrar yeşerdiğini göremeden mi ayrılacağım bu şehirden? Gidiyoruz ve o kafede her zaman oturduğumuz yere başkaları oturacak. Ne tuhaf... Birkaç senedir yaşadığım yerde bir turist gibi dolaşır oldum son zamanlarda.
Çocuk yaşta oldukları için para vermek istemediğim, bağıra bağıra sevdalinka söyleyip, yanıbaşlarındaki Sonsuz Ateş'i bile titreten o dilencilere, vedalaşırcasına sadaka vermek istiyorum bu defa.
Read more
KOAH çoğunlukla sigara dumanı ve bazı kişilerde zararlı gaz ve parçacıklara bağlı olarak gelişir. ...
Media Removed
KOAH çoğunlukla sigara dumanı ve bazı kişilerde zararlı gaz ve parçacıklara bağlı olarak gelişir. Soluk yollarında mikrobik olmayan bir iltihap ortaya çıkar. Bu iltihaplanma sonucunda hava yolları daralır. Birey soluk verdiğinde bir miktar hava akciğerlerde hapis kalır. Kirli havanın ... KOAH çoğunlukla sigara dumanı ve bazı kişilerde zararlı gaz ve parçacıklara bağlı olarak gelişir. Soluk yollarında mikrobik olmayan bir iltihap ortaya çıkar. Bu iltihaplanma sonucunda hava yolları daralır. Birey soluk verdiğinde bir miktar hava akciğerlerde hapis kalır. Kirli havanın dışarıya atılması ve temiz havanın içeriye alınması güçleşir. Akciğerde kalıcı hasar gelişir.
Read more
Hayallerimi sildim, suya yazmaksa kastın? Bu benim evim, ve vücudumun ağrıları mı azdı? İnsanım ...
Media Removed
Hayallerimi sildim, suya yazmaksa kastın? Bu benim evim, ve vücudumun ağrıları mı azdı? İnsanım gözüm, 1 yıldır bendedir gözün Senin hayallerini tutup kanlı ellerimle yazdım Ki bendedir çözüm binlerin duvarlarına konuktum Gezdiğim bütün caddeler yüzünden soğuktu Çocukluk ... Hayallerimi sildim, suya yazmaksa kastın?
Bu benim evim, ve vücudumun ağrıları mı azdı?
İnsanım gözüm, 1 yıldır bendedir gözün
Senin hayallerini tutup kanlı ellerimle yazdım

Ki bendedir çözüm binlerin duvarlarına konuktum
Gezdiğim bütün caddeler yüzünden soğuktu
Çocukluk yapma bana felekten bir geceymiş hissiyatın
Kolaysa şimdi gül ki geçmişindir ihtiyacın

Buğulu pencereler, sigara duman
Ve benim di mi gözlerinde duran
Dillerinde de küfür diğer ellerinde kuran
Ben değilim babandı ölümü elle sunan

Ve gitte şimdi çiçeklerini gözyaşınla sula
Bıraktığın yerde izler fazlasıyla kurak
Fazlasıyla yıkık karanlık bir surat

Bu yaşam, bu ölüm, bu gönül gözüm sırat

Damarlarıma kan, sıyrık kalan yerime deva ver
Elimde kalem, yüzü soluk ve suyu soğuk bir semaver
Kimisi adına tebrik, kimisi adına garib-i sela der
Hangi kız tutupta azraile baba der?

Dedin ya nefrete döndüm
Ekmeğimi sana değil de kasvete böldüm
Acılı yaralarımdan gel hüznümü söndür
Mihrimah’ın saçlarını rastgele ördüm

Kaç kere öldüm bunu kaç kere gördün?
Işıklarını açık kapalı kaç kere gördüm
Kaç kere geldim yanına hissetmeni bekle diye
Kaç kere hissettin beni, bak bu son dördün

Vazgeçişin sığınakların birinden attı beni
Nasıl sağa mı yoksa sola mı doğru yazgının modeli?
Sessizliği kendine marife et aferin
Hala acilin önünde bekliyor bu deli
Read more
Hep kırgındım bu hayatta...Köpek ısırığı gibi ağız dolusu küfürler vardı içimde...İçim mezarlık ...
Media Removed
Hep kırgındım bu hayatta...Köpek ısırığı gibi ağız dolusu küfürler vardı içimde...İçim mezarlık gibi tıklım tıklım...Ama ölüler konuşamaz derdi...Haklı galiba, hala susuyorum ben...Kendimi arıyorum bu aralar.. .Nerdeyim nasılım hiç kimse bilmiyor...Ben bi sigara dumanına bile ... Hep kırgındım bu hayatta...Köpek ısırığı gibi ağız dolusu küfürler vardı içimde...İçim mezarlık gibi tıklım tıklım...Ama ölüler konuşamaz derdi...Haklı galiba, hala susuyorum ben...Kendimi arıyorum bu aralar.. .Nerdeyim nasılım hiç kimse bilmiyor...Ben bi sigara dumanına bile nice acılar sığdırdım da, bu dünyaya bir türlü sığdıramadım kendimi...Bakmayın arabesk cümlelerime...Bakmayın efkarlı yüzüme...Dağ olsa yıkılırdı,ben sessizce eyvallah çektim sadece bu hayata..!
Read more
HIMALAYA TUZU LAMBASİ <span class="emoji emoji1f4af"></span> <span class="emoji emoji2705"></span>Yorgunluğu azaltmak <span class="emoji emoji2705"></span>Konsantrasyonu artırmak <span class="emoji emoji2705"></span>Bilgisayar ve TV ekranlarından ...
Media Removed
HIMALAYA TUZU LAMBASİ Yorgunluğu azaltmak Konsantrasyonu artırmak Bilgisayar ve TV ekranlarından yayılan radyasyonu azaltmak Sigara dumanını nötralize etmek Odanın atmosferini değiştirmek Himalaya Tuz Lambaları, “Negatif İyon” yayarak iç mekanlardaki hava kalitesini ... HIMALAYA TUZU LAMBASİ 💯
✅Yorgunluğu azaltmak ✅Konsantrasyonu artırmak
✅Bilgisayar ve TV ekranlarından yayılan radyasyonu azaltmak
✅Sigara dumanını nötralize etmek
✅Odanın atmosferini değiştirmek

Himalaya Tuz Lambaları, “Negatif İyon” yayarak iç mekanlardaki hava kalitesini arttirir. Doğal bir negatif iyon jeneratörü olan bu lambalar gerçek anlamda “Havanın Vitamini”dir. 🗣NEGATIF IYONLARIN FAYDALARI🗣 :
•Stres •Fiziksel •Ruhsal yorgunluk •Uykusuzluk •Ağrılara iyi gelir. •Nezle •Migren •Astım gibi rahatsızlıklara iyi gelir •Akciğerlerin kapasitesini yükseltir. •Bağışıklık sistemini güçlendirir. •Canlılık, zindelik verir. •İşte verimi ve konsantrasyonu arttırır. •Bebek ya da çocukların yanında fiziksel, ruhsal gelişim için temiz hava sağlar.
Yüksek enerji ve pozitif bir ruh hali için negatif iyon gereklidir. Sağlığa faydaları nedeniyle birçok ülkede negatif iyon yayan cihazlar kullanılmaktadır. Bunların çoğu insan yapımı makinelerdir. Himalaya Tuz Lambaları bu cihazlara göre çok daha uygun fiyatlı, bakımı kolay, göze ve ruha hitap eden, 100% doğal bir alternatiftir, için idealdir.
S İ P A R İ Ş İ Ç İ N📝 ;
www.AKTARDANEVE.com↖️
☎️ 0 (212) 595 3 333
📱 0 (532) 138 50 99 📩MESAJ (Dm) atarak siparişlerinizi bildirebilirsiniz ~
~ • #aktardaneve #aktardanevecom #himalayatuzulambasi #kayatuzu #alkali #kayatuzulambasi #kristaltuz #tuzlambasi #karatay #kargobedava #karataymutfagi #himalayatuzu #healty #himalaya #naturalsalt #sağlıklıyaşam #chiaseeds #doğaltaş #healtylife #negatifiyon #blogger #vlogger #antalya #kanser #astım #bronşit #doğal #organik #natural #şifalıbitkiler
Read more
Her daim denizin kokusu, babamın sigara dumanıyla beraber gelir benim burnuma. Sahilde sandalyesine ...
Media Removed
Her daim denizin kokusu, babamın sigara dumanıyla beraber gelir benim burnuma. Sahilde sandalyesine oturmuş, uzaktan beni izlediği günlerdeki gibi. Ve Her deniz dönüşü yediğim yemekte ise, annemin hazırladığı ekmek araları gelir aklıma. Bu nedendendir ki deniz umuttur benim ... Her daim denizin kokusu, babamın sigara dumanıyla beraber gelir benim burnuma. Sahilde sandalyesine oturmuş, uzaktan beni izlediği günlerdeki gibi.

Ve

Her deniz dönüşü yediğim yemekte ise, annemin hazırladığı ekmek araları gelir aklıma.
Bu nedendendir ki deniz umuttur benim için ve yine bu nedendendir ki kötülüklerden arınmışçasına huzurlu hissettirir her zaman.
Read more
<span class="emoji emoji2716"></span>️ kısa olanın üçün üzerinden biraz geçip dörde doğru yaklaştığı bir gecede, gözlerim odadaki ...
Media Removed
️ kısa olanın üçün üzerinden biraz geçip dörde doğru yaklaştığı bir gecede, gözlerim odadaki o ana kadar içilmiş sigara dumanından ve yine o zamana kadar uyuyamamaktan dolayı kıpkırmızıydı. aslında bu ilk defa böyle olmuyordu, muhtemelen son defa da olmayacaktı. gecemi, kaybedenlerle ... ✖️
kısa olanın üçün üzerinden biraz geçip dörde doğru yaklaştığı bir gecede,
gözlerim odadaki o ana kadar içilmiş sigara dumanından ve yine o zamana kadar uyuyamamaktan dolayı kıpkırmızıydı.
aslında bu ilk defa böyle olmuyordu, muhtemelen son defa da olmayacaktı.
gecemi, kaybedenlerle ve veya ismini bilmediğim ya da bankında oturduğum ama adını bir türlü hatırlayamadığım şehirimin parklarındaki banklarda elindeki şarap şişesiyle uyuyan şarapçılarla paylaştım.
biliyorum hepinizi biraz üzdüm,
ama gerçekten hiç iyi değilim!

#şiir #şiirsokakta #volkanuysal #iyigeceler
Read more
"Beni unut " Dedi kız. Unutmak denen şey keşfedildi mi? Diye derin bir iç çekti çocuk. İçiyor diye ...
Media Removed
"Beni unut " Dedi kız. Unutmak denen şey keşfedildi mi? Diye derin bir iç çekti çocuk. İçiyor diye kızsa da çıkardı bir sigara yaktı. Ve kızın söylediklerini gözleri buğulu şekilde dinledi. Belki de duman gözyaşlarına bahaneydi. "Seni mutlu edemiyorum ve takıntılarından bıktım. Her ... "Beni unut " Dedi kız.
Unutmak denen şey keşfedildi mi? Diye derin bir iç çekti çocuk. İçiyor diye kızsa da çıkardı bir sigara yaktı. Ve kızın söylediklerini gözleri buğulu şekilde dinledi. Belki de duman gözyaşlarına bahaneydi. "Seni mutlu edemiyorum ve takıntılarından bıktım. Her tartışmamızda ağlamak, birine bağlanmak istemiyorum. Korkuyorum, ne acılarla ördüğüm güven duvarlarımın yıkılışını izlemekten,bir gün çekip gitmenden korkuyorum. Dedi. Bu çocuğun acıyla ilk karşılaşması değildi halbuki ,ama asla dediği bütün cümlelere mağlup olmuştu. Yutkunarak kendine verdiği sözleri hatırlamıyordu. Çünkü aşkın gözü kör, aklı kıttı. Öyle bir bağlılıktır ki içinde yangınlar olsa da tek cümle dökülür dudaklarında. Ne dersen de, seni unutmaya yeterli gelmeyecek söylediklerin. Ne edersen et, senden başkasını görmeyecek gözlerim. Kalanlar iyi bilir gitmenin ne olduğunu. Oysa gidenler çeketini alıp kalktığını sansa da hayallerini de alır. Sevdiğin kız öylece kalkar ve sarılmadan gider, gözlerine inanamazsın.
Bekleyen öylece kalır. Erkek adamsın sen, hayır, hayır ağlayamazsın.
Sigaranın dumanı yaksa da gözlerini, giderken sarılmak adettendir be sevgili... #ahmetakifbulut #sendenyadigar #kitapyurdu #book #siirsokakta #siirheryerde #love #okumahalleri #edebiyat #şiirsokakta #şiirheryerde #sahur #kitaplarkalpkirmaz #kitap #şiir #okumavakti #instabook #okumak #okuma #hikaye #sigara #kitapkeyfi
Read more
Cağnım ağaç Bu arada Duman konserinde suratıma sigara dumani ufleyen arkadaşlar,bok yiyin.
Media Removed
Cağnım ağaç Bu arada Duman konserinde suratıma sigara dumani ufleyen arkadaşlar,bok yiyin. Cağnım ağaç
Bu arada Duman konserinde suratıma sigara dumani ufleyen arkadaşlar,bok yiyin.
Evet, selamlar arkadaşlar. Şu işi niye daha önce yapmadım ben de bilmiyorum. Bir önceki gönderide ...
Media Removed
Evet, selamlar arkadaşlar. Şu işi niye daha önce yapmadım ben de bilmiyorum. Bir önceki gönderide ve hikayede bahsettiğim üzere herkesi silme kararı almıştım. Birçoklarınızın saçmasapan gönderisi, hikayesi yüzünden; işlerini takip etmek istediğim, arkadaşlarımın, takip ettiklerimin ... Evet, selamlar arkadaşlar. Şu işi niye daha önce yapmadım ben de bilmiyorum. Bir önceki gönderide ve hikayede bahsettiğim üzere herkesi silme kararı almıştım. Birçoklarınızın saçmasapan gönderisi, hikayesi yüzünden; işlerini takip etmek istediğim, arkadaşlarımın, takip ettiklerimin ufkumu iki katına çıkaran paylaşımlarını sizin yüzünüzden göremiyordum. Evet tek nedeni bu aslında. Banane sizin saçım uzun mu kısa mı anketinizden, cumartesi eğlenmeye gidince bütün çalan şarkıları hikayeleştirmenizden, sigara içmesi tek yeteneği olan duman makinesi insanlardan, vs vs. Liste uzar gider. Evet hepinizi aynı kefeye koydum ve sildim. Dediğim gibi az ve öz bi liste yapacağım. Ve instagramı açınca mutlu olacağım. Teşekkür ediyorum. Sevgiler. 🌹💐🌺🏕🏔🚐🌌⭐️ Not: Tabii ki ilk ikizimi takip edeceğim. Ne de olsa 9 ay aynı karında birlikte durduk. @fundaozyurt 😎
Read more