Loading Content...

Sigaram biram

Loading...


Unique profiles
1
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
634.3 days
to ratio
Ben Umut. Adımın hakkını verememiş otuz dört yaşında bir adamım. Portakalı, kırmızı lahanayı ...
Media Removed
Ben Umut. Adımın hakkını verememiş otuz dört yaşında bir adamım. Portakalı, kırmızı lahanayı ve İz’i çok severim. Övünebileceğim hiçbir meziyetim yok. Keza mesleğim de... Oysa birçok şey olabilirdim. Astronot olabilirdim mesela, uzaya gidebilirdim. Ya da avukat olabilirdim masumları ... Ben Umut. Adımın hakkını verememiş otuz dört yaşında bir adamım. Portakalı, kırmızı lahanayı ve İz’i çok severim. Övünebileceğim hiçbir meziyetim yok. Keza mesleğim de... Oysa birçok şey olabilirdim. Astronot olabilirdim mesela, uzaya gidebilirdim. Ya da avukat olabilirdim masumları güçlülere karşı savunan. Malum; hiç suçlu yok bu ülkede, güçlü var. Tüfekle oynarken annesinin vurulmasına ve ölmesine yol açan küçük çocuk var, cinnet getirip nişanlısını bıçaklayarak öldüren genç âşık var, bunalımdaki koca var... Ama bir tane suçlu yok. Neyse... Hiçbir şey olamadım neticede. Sadece bir umut... O da küçük harfle.
Ben Umut... Adımın hakkını verememiş otuz dört yaşında bir adamım. Eski kaşarı, vişne reçelini, sigaramın son nefesiyle biramın son yudumunu aynı âna denk getirmeyi ve İz’i çok severim. En çok İz’i severim. İz’in lüzumundan fazla beyazlığını, kürek kemiklerinin ortasındaki doğum lekesini, elinin tersiyle alnına düşen perçemleri çekişini ve ona dair her şeyi...
Sekiz yaşından beri...✍🏻 #ezgidurmuş
Read more
Loading...
"Ben, Umut. Adımın hakkını verememiş otuz dört yaşında bir adamım. Eski kaşarı, vişne reçelini, ...
Media Removed
"Ben, Umut. Adımın hakkını verememiş otuz dört yaşında bir adamım. Eski kaşarı, vişne reçelini, sigaramın son nefesiyle biramın son yudumunu aynı ana denk getirmeyi ve İz'i çok severim." Ben de Ezgi. Kendi iradem dahilinde olmayan her konuda olduğu gibi adıma da üstümde hakkı olduğunu ... "Ben, Umut. Adımın hakkını verememiş otuz dört yaşında bir adamım. Eski kaşarı, vişne reçelini, sigaramın son nefesiyle biramın son yudumunu aynı ana denk getirmeyi ve İz'i çok severim."
Ben de Ezgi. Kendi iradem dahilinde olmayan her konuda olduğu gibi adıma da üstümde hakkı olduğunu düşünecek derecede bir bağlılığı olmayan otuz yaşında bir kadınım. Beyaz peyniri, mürdüm eriğini, kahvemin son yudumuyla yazdığım cümlenin bitişini aynı ana denk getirmeyi çok severim. Henüz hiç denk getiremedim gerçi ama bilmediğim şeyleri sevmeye teşneyim. Seni sana kıyamayacak kadar sevmeme izin verme o yüzden. Çünkü bu kez hikayemi tam da aklımdaki şekliyle noktalama niyetindeyim.
Read more
Loading...