Loading Content...

Tünük çok allah

Loading...


Unique profiles
81
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Incesu, Afyonkarahisar, Turkey, Bandırma, Palu, Turkey
Average media age
725.6 days
to ratio
15.7
BİR MÜSLÜMAN BÖYLE OLMAMALI Rabbine bile bile asi olan ve haramlar içinde debelenen, şüphesiz ...
Media Removed
BİR MÜSLÜMAN BÖYLE OLMAMALI Rabbine bile bile asi olan ve haramlar içinde debelenen, şüphesiz ki -isyanı nispetinde- azgın ve taşkın bir mücrim… Ancak bu yaptığını Hak rızası için yapan yahut öyle gösteren, günahında zirveye varan bir asi ve haydut. Puta tapınan, beyinsiz ve ahmak… ... BİR MÜSLÜMAN BÖYLE OLMAMALI

Rabbine bile bile asi olan ve haramlar içinde debelenen, şüphesiz ki -isyanı nispetinde- azgın ve taşkın bir mücrim… Ancak bu yaptığını Hak rızası için yapan yahut öyle gösteren, günahında zirveye varan bir asi ve haydut.

Puta tapınan, beyinsiz ve ahmak… Lakin bu tapınmayı -devri saadetteki müşrikler gibi- Allah rızası ve aşkı için yapan putperest, külliyen beyinsiz ve aptal.

Allah’tan korkmayan, tehlikeli ve berbat biri… Ama kendini O’ndan korkuyormuş gibi gösteren, daha da tehlikeli ve berbat.

Namussuz, kendi de dahil her herkes için anlatılamayacak kadar büyük bir musıbet… Ama iffet ve namus abidesi imiş gibi arz-ı endam eden bir namussuz, daha da korkunç bir bela.

Fahişe, tüyleri ürpertecek ve tiksindirecek kadar kötü… Fakat tesettürlülerin arasında bulunup kısmen ve hele tamamen onlar gibi giyinen fahişe, çok daha kötü.

Hırsız -bütün nevileriyle- çok fena… Lakin namazlı ve oruçlu hırsız, ondan -zararı yanıyla- kat be kat fena.

Kibirli olan ve kendini beğenen biri, kelimenin tam manası ile bir alçak… Ancak bunu tevazu veya vakar şalıyla örten mütekebbir, onunla kıyas edilemeyecek kadar düşük, hatta çukur.

Cahil, başta kendi olmak üzere herkese ve her şeye son derece zararlı… Fakat ilim adamı olduğunu zan veya iddia edip bilgiçlik taslayan cahil, ondan çok daha muzır, hatta insanların ve diğer varlıkların tamamının başının belası.

Memleketini pazarlayan ve vatan haini olan nihayet mertebede düşük… Velakin böyle olup da kendini vatansever gibi gösteren ondan çok daha aşağılık.

Meyli ve rağbeti -sadece yahut ağırlıklı olarak- dünyaya ve dünyalıklara olan bir ehli dünya, süzme ve katıksız bir rezil… Ancak insanların önünde ahiret adamıymış gibi duran ve kendini öyle pazarlayan bir ehli dünya, ondan çok daha rezil.

İslam’a ve daha çok Müslümanlara düşmanlık yapan, zarar veren bir kâfir çok tehlikeli… Lakin Müslümanlara zararsız, hatta kârı varmış gibi görünen, belki de hakikaten bir parça öyle olan ve İslam’a telafisi imkansız yahut tedariki hayli zor bir zarar veren kafasına göre Müslüman, çok daha tehlikeli.
#izmir #vekili #hüseyinavni #hocam #ilim #ihlas #dua #istikamet #ismailağa #ismailağacemaati #istikametwebtv
Read more
Loading...
Allah'ın hazinesi sonsuz... Elbette nimetler isteyecegiz Allah'tan..Ama mal mülk,paranin ...
Media Removed
Allah'ın hazinesi sonsuz... Elbette nimetler isteyecegiz Allah'tan..Ama mal mülk,paranin birer amaç değil,araç olduğunu unutup, Gerçek alemi unuttugumuzda başlıyor sıkıntılar... Ruh daralirsa geniş evler neye yarar? Allah yolunda harcanmayan paranin bereketi mi var? Mal sevdası ... Allah'ın hazinesi sonsuz... Elbette nimetler isteyecegiz Allah'tan..Ama mal mülk,paranin birer amaç değil,araç olduğunu unutup, Gerçek alemi unuttugumuzda başlıyor sıkıntılar... Ruh daralirsa geniş evler neye yarar? Allah yolunda harcanmayan paranin bereketi mi var? Mal sevdası bizi ibadetlerden,insanlıktan uzaklaştırıyorsa bilin ki bu işte Şeytanın parmağı var. "Aman,namaz kılma yat uyu,çok yorgunsun,ne gerek var?..Oruç tutma, Allah'ın senin Acligina ihtiyacı mi var? Zekat verme,Allah isteseydi ona da verirdi,sen mi kurtaracakin bunca milleti? Hacca gitme,Araplara mı para kazandıracaksin? İyilik yapma,iyilik eden kötülük bulur" laflarını sıkça duyuyorsaniz,derhal kaçın o muhitten. Yok bu sesler kendi içinizden geliyorsa da hep abdestli gezip euzu besmele çekin ki bol bol, Şeytana verebilesiniz yol... İbadetlerin,bir mecburiyet değil,Allah'ın bize sunduğu bir lütuf olduğunu fark ettiğimizde bütün problemler çözülecek. Düşünsenize;KAİNATİN YARATİCİSİ BİZİMLE BASBASA SECDEMİZDE. YANİ BİZİ HUZURUNA KABUL ETMİS,seni dinliyorum Ey Kulum,söyle demiş. Namaz kılıp,oh bugunki borcumuzu ödedik demek değildir ibadet. Ne mutlu ; bugün de huzura kabul edildik,O (CC) izin vermeseydi bunu yapamazdik idrakine varabilmektir . Tüm hücrelerine kadar hissedebilmektır Yaradani... Haydi,tam da bu vakitler Rabbimize başbasa olma zamanı. Anlatalım O'na ne kadar dert sandığımız şey varsa... O,bizi teselli eder... Kulunun sesini dinlemeyi sever... #teheccüd #namaz #huşu #ilahiask @
Read more
NUR RADYO. ALLAH'IN SESİNİ KAPATAMAZSINIZ. BİRLİK VE BERABERLİK. UYARI, İKAZ, NEZR EDİYORUZ. ÖYLE İSE DİKKAT EDİN BERABER OLAMAZSANIZ MAHFA DOGRU GİDERSİNİZ BU BİZİM SİZE İKAZIMIZ BİZİM RADYOMUZ BU GECE KAPANIYOR BU GECE SAAT 24:00'TE. BİZ O KAPANANA KADAR VAZİMİZİ EN GÜZEL ... NUR RADYO. ALLAH'IN SESİNİ KAPATAMAZSINIZ. BİRLİK VE BERABERLİK. UYARI, İKAZ, NEZR EDİYORUZ.

ÖYLE İSE DİKKAT EDİN
BERABER OLAMAZSANIZ MAHFA DOGRU GİDERSİNİZ
BU BİZİM SİZE İKAZIMIZ
BİZİM RADYOMUZ BU GECE KAPANIYOR
BU GECE SAAT 24:00'TE.

BİZ O KAPANANA KADAR VAZİMİZİ EN GÜZEL STANDARTLARDA YERİNE GETİRDİĞİMİZİN KANISINDAYIZ.

SİZ NE YAPTINIZ
BİRLİK İÇİN BERABERLİK İÇİN
SAĞ TARAFTAKİLERİN HEPSİNE SESLENİYORUM
O KADAR GRUP ,
O KADAR İNSAN, MİLYONLARCA İNSAN ,

NE YAPTINIZ ?

HEPİNİZ SİZ SUS PUS İŞİNİZDESİNİZ
BİR KELİMENİN AĞZINIZDAN DUYULDUĞUNU GÖRMEDİK BU GÜNE KADAR.

YOKSA BU VATAN İÇİN YOKMUSUNUZ ?

BU NASIL BERABERLİKTİR Kİ

BU NASIL İSLAM OLMAKTIR Kİ

BU NASIL İNANÇ SAHİPLİĞİDİR Kİ
BİRLIKTEN BU KADAR UZAK BİR DURUMDA HEPİNİZ ;
SUS PUSSUNUZ

ALLAH'IN DOĞRULARINI SÖYLEYEN BİR RADYO KAPANIYOR GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE BİRİNİZDEN BİR SES ÇIKMIYOR.

BU MU ALLAH KARŞISINDA, ALLAH'IN DOSTLARI OLARAK BERABER OLMAK.

NEYE İSTİNADEN BİZE DOST DEĞİLDE DÜŞMANSINIZ SÖYLER MİSİNİZ?

SEVGİLİ İZLEYENLER VE DİNLEYENLER
BU SÖZLER SİZLERİ AYRI AYRI KESİMLERDE TUTAN BAŞKANLARADIR.

İNANLARIN EN ÇOK BERABERLİĞE MUHTAÇ OLDUĞU DEVREDE ONLARI AYRI AYRI TUTAN ZİHNİYETE KARŞIYIZ

BUNU AÇIK VE KESİN OLARAK İFADE EDİYORUZ
SÖZLERİMİZİN NE MANAYA GELDİĞİNİ YAKIN GEKECEKTE ANLAYACAKSINIZ
ÇOĞUNUZ NELER OLDUĞUNU BİLMİYOR SUNUZ ?

ÖĞRENDİĞİNİZ ZAMANDA GEÇ KALMIŞ OLACAĞINIZDAN KORKUYORUM
KENDİ ADIMA DEĞİL
BİZ BU HAYATI ALLAH İÇİN KOYMUŞUZ ORTAYA

AMA TOPLUM ADINA KORKUYORUM
SEVGİLİ İZLEYENLER VE DİNLEYENLER
İNANLAR BU ÜLKEDE KENDİLERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMAMAKTADIRLAR.

BİRLİK VE BERABERLIKTE OLMAYI SAĞLAYAMAMAKTADIRLAR.

VE BUNUNDA SORUMLUSU BÜTÜN BU GRUPLARI İDARE EDENLERDEDİR.

ÖYLE İSE ONLARI
ALLAH'IN HUZURUNDA GÖREVLERİNİ YAPMAYA
DAVET EDİYORUM.

BİRLİK OLMAK BERABER OLMAK SÖZ KONUSUDUR
HİÇ BİR ZAMAN SİZE MEŞRU ZEMİNLERİN DIŞINA ÇIKIN DEMEDİK
BÖYLE BİR ŞEYİ HİÇ BİR ZAMAN SÖYLEMEK GEREĞİNİ DUYMAYACAĞIMIZIN KANAATİNDEYİZ.

AMA BU ÜLKEDE YAŞAYAN HERKESİN
HAKLARIN ÇİGNENMESİ KARŞISIN DA TESİRİNİ BİLDİRME HAKKI VARDIR.

BU HAKKIDA KULLANMIYURSUNUZ

ALLAH'A İNANLAR BİR ARAYA GELMEDİKÇE ZULUM DEVAM EDECEKTİR.

TOPLUMU İDARE EDENLER ;
TOPLUMUN ÇOĞUNLUĞUNUN OY
Read more
Repost @vakitsizhoroz ERKAN PETEKKAYA ŞAŞIRTICI VE SÜRÜKLEYİCİ BİR SENARYO İLE BEYAZ PERDEDE ...
Media Removed
Repost @vakitsizhoroz ERKAN PETEKKAYA ŞAŞIRTICI VE SÜRÜKLEYİCİ BİR SENARYO İLE BEYAZ PERDEDE OLMAYA HAZIRLANIYOR!.. Yönetmen koltuğunda Kudret Sabancı'nın oturduğu "Kapan" filminin tanıtım toplantısı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısında keyfi son derece ... Repost @vakitsizhoroz
ERKAN PETEKKAYA ŞAŞIRTICI VE SÜRÜKLEYİCİ BİR SENARYO İLE BEYAZ PERDEDE OLMAYA HAZIRLANIYOR!..
Yönetmen koltuğunda Kudret Sabancı'nın oturduğu "Kapan" filminin tanıtım toplantısı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısında keyfi son derece yerinde olduğu gözlenen Erkan Petekkaya: "Ben senaryoyu okuduğumda gerçekten şaşırdım, seyirci de şaşıracak. Bol sürprizli bir film geliyor. Çok keyifli çalıştık, güzel bir film çektik. İnşallah seyirci de beğenir" dedi.

Ciner Stüdyoları'nda gerçekleştirilen toplantıda basın mensuplarına açıklamada bulunan filmin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya, filmin çok farklı bir senaryoya sahip olduğunu belirterek, "Ben senaryoyu okuduğumda gerçekten şaşırdım, seyirci de şaşıracak. Ben bir babayı oynuyorum. Oğlumun başına gelen kötü olayları araştırıyorum. Çok keyifli çalıştık, güzel bir film çektik. Oyun içinde oyun var, bol sürprizli bir film geliyor. İnşallah seyirci de beğenir." dedi. #erkanpetekkaya #kapan #sinemafilmi
@erkanpetekkaya #erkanpetekkaya
Read more
İbnu'l Kayyim (rahimehullah) dedi ki: "Hiçbir zorluk, meşekkat, şiddet ve bela yoktur ki, Allah ...
Media Removed
İbnu'l Kayyim (rahimehullah) dedi ki: "Hiçbir zorluk, meşekkat, şiddet ve bela yoktur ki, Allah azze ve celle zikredildiğinde kolaylaşmasın." . . Çikolata sevenler için nefis bir lezzet. İçinde un olmadığı için kıvamı puding veya spangle den çok farklı. ÇİKOLATALI MOUSSE /KÖPÜK Malzemeler 200 ... İbnu'l Kayyim (rahimehullah) dedi ki:
"Hiçbir zorluk, meşekkat, şiddet ve bela yoktur ki,
Allah azze ve celle zikredildiğinde kolaylaşmasın."
.
.
Çikolata sevenler için nefis bir lezzet. İçinde un olmadığı için kıvamı puding veya spangle den çok farklı.

ÇİKOLATALI MOUSSE /KÖPÜK

Malzemeler

200 gram bitter çikolata
200 ml süt kreması veya kaymak
1 yemek kaşığı şeker
1 adet yumurta sarısı
Yarım su bardağı süt
1 tatlı kaşığı tereyağı
Bir tatlı kaşığı vanilya

Hazırlanışı

Orta boy bir tencereye 3 parmak yüksekliğinde sıcak su koyup ocağa oturtun.
Üzerine tercihen bir cam kabı yerleştirin. Kabın içine süt, elle kırılmış çikolata ve tereyağını ekleyip sık sık karıştırarak erimesini sağlayın. Bütün malzeme eriyince kenara alın. Ayrı bir cam kabın içine yumurta sarısı ve şekeri ekleyip yine tencerenin üzerine oturtun. El çırpıcısıyla sık sık karıştırarak şekerin erimesini sağlayın. Bu sıcaklıkla yumurta sarısı biraz pişecektir. Oaktan almadan vanilyayı da ilave edin.
Kenarda bekleyen erimiş olan çikolatalı karışımı yumurtalı karışıma ekleyip karıştırın.
Soğuk kaymak veya süt kremasını bir karıştırma kabına alıp mikserle kabarana kadar çırpın. Kabardıktan sonra çırpmaya devam etmeyin.
Köpük köpük olan kremayı, çikolatalı karışımı 3 seferde dökerek karıştırın.
Karışımı kaselere veya dondurma kaplarına döküp paylaştırın.
En az 3 saat buzdolabında bekleyen köpük çikolatayı dilediğiniz şekilde süsleyip servis edin.
NOT: Ben 4 dondurma kasesi tatlı elde ettim. Daha küçük kaselere konulursa 6 kişilik çıkar. Zaten dondurma kaselerindeki tatlı bir kişiye çok geliyor.
Read more
İnsanın önce kalbinin yaratıldığını biliyor muydunuz? İlk önce her birimiz birer kalptik. İçinde ...
Media Removed
İnsanın önce kalbinin yaratıldığını biliyor muydunuz? İlk önce her birimiz birer kalptik. İçinde nefret olmayan, sadece sevmek için atan, anne ve babasını göreceği günün heyecanıyla pıt pıt atan bir kalp... Sonra dik durabilelim diye omurgalarımız sarıldı sevgi dolu kalbimizin ... İnsanın önce kalbinin yaratıldığını biliyor muydunuz? İlk önce her birimiz birer kalptik. İçinde nefret olmayan, sadece sevmek için atan, anne ve babasını göreceği günün heyecanıyla pıt pıt atan bir kalp... ❤

Sonra dik durabilelim diye omurgalarımız sarıldı sevgi dolu kalbimizin etrafına... Kendi ayaklarımızın üzerinde durabilelim diye ayaklarımız, kendi işimizi görebilelim diye ellerimiz eklendi vücudumuza... Sonra gözlerimiz, kulaklarımız, burnumuz... Bütün organlarımız yaratıldığında "Merhaba" dedik dünyaya... Hepimiz ağlayarak doğduk; ama yüzlerinde tebessüm olduk anne ve babalarımızın... 🤱

Sadece sevmeyi bilen küçük kalplerimiz zamanla nefreti, kini, kıskançlığı öğrenmeye başladı. Adına "büyümek" dediler. Ne büyümek ama?
Ben hiç büyümek istemedim mesela. En sevdiğim yaşım, 8 oldu hep. Annemin "oğluşu" babamın "yavrusu" olarak kalmak istedim. 👪

Sonrası malûm... Hayal kırıklıkları, ayrılıklar, gözyaşları, dost kazıkları... Sizi de üzmediler mi? Hem de çok üzdüler, biliyorum; ama güzel şeyler de girdi her birimizin hayatına... Kendi canından, kendi pıt pıt atan kalbinden daha çok sevdiğin insanlar oldu. Bunlardan bir tanesine "eşim" dedik/diyeceğiz. 💞

Bir kere daha doğabildiğini o zaman anladım insanların. Yaşı kaç olursa olsun, içindeki sevgi bitmiyorsa her gün yeniden doğuyorsun aslında.

Sonra Allah sana bir mucize daha bağışlıyor. "Bitmedi" diyor. Senden bir kalp daha yaratıyor. Onu dinliyorsun, onunla bölüyorsun bazen uykularını; ama hiç şikayet etmiyorsun. Adına "evlat" dediğin mucize ile bir kez daha doğabileceğini anlıyorsun. Gecenin 3'ünde seni sokak sokak karpuz aramaya gönderebilecek tek bir güç olabiliyor hayatında... Çok doğum günü gördüm hayatımda. Ben bile saymadım bir yerden sonra... Her birinde hep heyecanla bekledim. Geri geri saymaya başladım bir ay öncesinden... Ne kadar haklı olduğumu en çok da bu sene anladım. Son 1 senede 2 kere daha doğdum çünkü. Saymanın gerçekten manası yokmuş yılları... Büyüdükçe çocuk olabiliyormuş insan.
Ben bugün bir yaş daha gençleştim. Büyüdüm; ama büyüdükçe çocuk oldum. Hâlâ annemin 8 yaşındaki "oğluşu"yum mesela... Babamın "yavrusu"yum hâlâ. Eşimin "sevdiceği" ve "Zeynep Masal'ın babası..."
Read more
Loading...
Sınavsız aşklar yaşamadım ben. Evliliğim kanserle, genç sevgilim terkedişiyle, diğerleri de ...
Media Removed
Sınavsız aşklar yaşamadım ben. Evliliğim kanserle, genç sevgilim terkedişiyle, diğerleri de beni ve içimdeki tüm enerjiyi yok edişleriyle sınava soktu beni. Sınıfta kaldım. Yalnız yerlerimden yanlışlara tutundum ve tutunurken çok yoruldum. İçindeyken yanlışın o kadar çok savaştım ... Sınavsız aşklar yaşamadım ben. Evliliğim kanserle, genç sevgilim terkedişiyle, diğerleri de beni ve içimdeki tüm enerjiyi yok edişleriyle sınava soktu beni. Sınıfta kaldım. Yalnız yerlerimden yanlışlara tutundum ve tutunurken çok yoruldum. İçindeyken yanlışın o kadar çok savaştım ki, ancak bittiğinde doğruldum. Bu yüzden güçlü sandınız beni. Çünkü bittiğinde gördünüz, gördüğünüzü sandığınız her şeyi. Oysa ki ben o savaşlarda kaybettiğim kanı yerlerden topluyordum ve hiç yılmadan yanlış yere basıyordum. Cesetler arasında taze kan bulamayacağımı o zamanlar bilmiyordum. Sınavlı, savaşlı, kanlı, sırttan bıçaklamalı tecrübeler yaşamayan aşk ustalarından sürekli nasihatler alıyordum. Kendimi seçimlerimden dolayı suçluyor, işin erbabı olanlardan medet umuyordum. Şimdi ise üç yanlışın bir doğruyu fena götürdüğü bu sınavları geride bırakıp, bildiğiniz doktora tezimi hazırlıyorum. Çünkü artık ne istediğimi ve ne istemediğimi çok iyi biliyorum. Sınava girmeden geçmek isterdim sınıfı ama ne yapayım ki kalbim hep sınıfta kaldı. Onu hayal kırıklığına tekrar uğratmamak için hep sakladım ama firar etmeyi başardı. Bugün burada oturmuş bana gelen tüm mesajları okuyorum. Mutlu olan nasihat veriyor, mutsuz olan inim inim inliyor. Oysa ki mutlunun mutsuz, mutsuzun mutlu olması bir tek ana bakıyor. Aşkı amaç yapan herkes birgün bir yerde mazot yakıyor, egzosundan dumanlar çıkıyor. Dünü tekrar yaşayamayacağımız ve yarını repolayamayacağımız bu hayatta geriye bir tek bu an kalıyor. Vazgeçmeyi ve umut etmeyi bilenler şimdinin kıymetini biliyor. Bana mesajlarla aşk acılarını anlatan can dostlar, aşkın acısı olmaz. Çünkü aşk olsa acı olmaz. Şimdi doldurun dışarı taşırmadan çoktan seçmeli sınavınızın küçük dairelerini ve salın hayata kendinizi. Bırakın Allah aşkına, çalışmadığınız yerden çıkınca sorular, o güzel gönlünüzü üzmeyi. Çünkü tek soru bu, soruyu yazanın da cevabını bilmediği... Veremediğiniz sınavlar için bırakın yerinmeyi. Ama asla bırakmayın umut etmeyi ☺️🙏🏻
Read more
Kuran’da sadece münafıklar için indirilmiş bir sure var; Münafıkun suresi. Kadın münafıklar ...
Media Removed
Kuran’da sadece münafıklar için indirilmiş bir sure var; Münafıkun suresi. Kadın münafıklar ve erkek münafıkların aşağılık karakterini Allah çok detaylı anlatıyor bu surede. Bu surenin 4. ayetinde münafıkların duydukları her sözün, her konuşmanın onlara müthiş azap verdiği ... Kuran’da sadece münafıklar için indirilmiş bir sure var;
Münafıkun suresi.
Kadın münafıklar ve erkek münafıkların aşağılık karakterini Allah çok detaylı anlatıyor bu surede.
Bu surenin 4. ayetinde münafıkların duydukları her sözün, her konuşmanın onlara müthiş azap verdiği anlatılır. “Münafıklar her çağrıyı kendileri aleyhinde sanırlar. Onlar düşmandırlar, bu yüzden onlardan kaçınıp-sakının. Allah onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar.” (Münafıkun Suresi, 4)
İşte bugünlerde bu ayeti yaşıyoruz. Kahpe münafıklar duydukları her ayette, her hadiste kendi aşağılık karakterlerinin deşifre edildiğini görünce küplere biniyorlar. Sizi Allah lanetliyor, biz de o laneti elimizdeki imkanları kullanarak tüm dünyaya anlatıyoruz.
Read more
Loading...
Mesleğimin ilk yıllarında meslekte başarılı olmak için sadece durmadan çalışmanın ve eğitim ...
Media Removed
Mesleğimin ilk yıllarında meslekte başarılı olmak için sadece durmadan çalışmanın ve eğitim almanın fayda sağlayacağını düşünüyordum. Kendime başka bir alan bırakmıyordum ne yeni yerleri keşfetmeye ne de sevdiklerimle birlikte olmaya vakit kalmıyordu. Zaman geçtikçe hem mesleğim ... Mesleğimin ilk yıllarında meslekte başarılı olmak için sadece durmadan çalışmanın ve eğitim almanın fayda sağlayacağını düşünüyordum. Kendime başka bir alan bırakmıyordum ne yeni yerleri keşfetmeye ne de sevdiklerimle birlikte olmaya vakit kalmıyordu. Zaman geçtikçe hem mesleğim için hem de insani yönümün gelişmesi için yeni bir alan daha keşfettim. “Kendini dinlemek”... Aslında yoğunluğun içine daldığında bir ağ gibi hangi yola girsen zamansızlık kavramı karşına çıkıyor ve farkında olmadan daha çok çalışıyorsun, daha çok. İçine aldı mı seni hiç fark edemiyorsun, ne kendine ne de sevdiklerine zaman ayıramadığını. Allah razı olsun Mirza’nın dünyaya gelişi ile benim için ayrışma süreci başladı. Kendini dinlemenin eminim bin türlü halleri vardır. Ama benim için şuanki yol ise, yeni yerler keşfetmek ve gittiğim yerin yerlisi ile sohbet etmek oldu . Mesleki başarı için bunu tüm meslektaşlarıma da tavsiye ediyorum. Bir alanda takılı kaldığında o sizi bir süre tüketiyor. Kendime sözüm sık sık seyahate çıkmak, sık sık insan hallerinden kendime dersler çıkarmak, doğanın renklerinde kaybolmak. Sık sık gezinin ise maddi boyutunu düşünüp seyahatler erteleniyor. Ama içimde hep inancım şu yönde, ben niyet edeyim Rabbimin hazinesi geniş, eminim ki bir bolluğundan nasip eder. Ki emin olun çok ama çok uyguna tatil imkanları da mevcut. Yeter ki biraz sabır💕 Burası Ayvalık, oranın eskilerinden bir dede dedi ki “ Aboow Burası insan seli olmuş” 😅 Hakikaten söyleyin tüm İstanbul buraya mı kaçtınız:)
Read more
şande&zey&nurccc bdayy<span class="emoji emoji1f389"></span><span class="emoji emoji1f38a"></span> zeynebin yazıssı; herrr yerde anlatmaktan sıkılmayacağjm bir yazı... ...
Media Removed
şande&zey&nurccc bdayy zeynebin yazıssı; herrr yerde anlatmaktan sıkılmayacağjm bir yazı... Zeynebin arkadaşının arkadaşıyla ben çok samimiydim zeynepte ben onunla çok samimiyim diye diğer arkadaşı da üzülüyo diye benimle kavga etmişti :))) sonrasını büyük ihtimalle zeynep ... şande&zey&nurccc bdayy🎉🎊
zeynebin yazıssı; herrr yerde anlatmaktan sıkılmayacağjm bir yazı... Zeynebin arkadaşının arkadaşıyla ben çok samimiydim zeynepte ben onunla çok samimiyim diye diğer arkadaşı da üzülüyo diye benimle kavga etmişti :))) sonrasını büyük ihtimalle zeynep hatırlamıyor.. onun thedemetozdemir hesabı gidince biz onunla bu hesabında aynı dm grubuna düşmüştük. Hatta orda ‘aaa sen o Nesli misin? Çok saçma bi kavgaydı zaten’ vsvsv konuşup dost olduk ve onunla hepp aynı dm grubundaydık ikimizde eskilerden olduğumuz için birlikle bütün instagram mazisini konuşup,dedikodusunu yapabiliriz. Aynı zamanda legend parodi :) altınkoy&gölyazı girrls gang.💪🏻💖 paroddi demişkkken şandercel yazzısı;
benim şandem,bigg boossum,babam, pişik savaşından ve kızından sana yazılan bir yazı bu. zor zamanımda wpden hemen konuştuğumuz,ben müthiş stalk yeteğimi kullanıp (!) şandenin nerede yaşadığını evlerinin karşısında ne olduğunu bilmiştim🤗🤗🤗 bide bana “KANKA ŞU KIZA R**** VERMEME LAZIM KOŞŞ BANA YARDIM ET”
N;”TAMAM KANKA GELDİM”
ve o görevi de başarıyla atlatmıştık. Ne zamannn Manga-Cevapsız Sorular dinlesem aklıma sen gelirsin, senin de ben biliyorum. Hatta birbirimize dinlerken atıyoduk ‘kanka aklıma sen geliyosun’ falan diye. Benim bir shopum vardı Allah affetsin şopu daha demin gördüm storye atarım belki ben GÜZEL OLMASI UMUDUYLA SANA ATMIŞIM VE SEN BANA DEMİŞSİN Kİ “kanka handenin kafası ne öyle amk” vur dedik,öldürdün sen?????? O wp konuşma ssleri de Selin,Ben,Zeynep sana parodiden Haluğu çıkardık derken ki ssler.. HALUK DEYİNCE AKAN SULAR DURUYOR YAPMAYIN ŞAKA. ŞAKA YAPMAYIN. veee yazı burda bitmedi çünjü bugün benim;;;
minnak civcivim,melisam Nurcan’ım doğmuşşş🐣 bu 3lü çok güçlü çünkü hepsi aynı parodideydi ve doğum günleri aynı çıkmıştı.... ‘ geveze and çocuk nesli’ seni çokkk ama çokk seviyorrr😻 parodide KONUŞ NURCAN DİYE BAĞIRDIĞIM ZAMANLAR ASLA SUSMAYACAĞINI NEREDEN BİLEBİLİRDİM Kİ.... Ramazan boyunca açım aşağı,açım yukarı dolandık ikimizde. benim gibi 16gb sorunu yaşayan ilksin.....
—vve 4 AĞUSTOSA ‘herkesin de doğum günü 4 ağustos amk’ dediğim için linç yemiştim şande ve zeynep tarafından. bence hala ÇOK SIRADAN 4 AĞUSTOS♥️♥️
Read more
Uzun ince bir yoldadır insan Veysel'in dediği gibi, bilmez ne halde olduğunu gece gündüz yürür ...
Media Removed
Uzun ince bir yoldadır insan Veysel'in dediği gibi, bilmez ne halde olduğunu gece gündüz yürür gider ve bir gün kavuşur sadık yari kara toprağa. Adını taşıdığım adamın emaneti ailemizin çınarı yiğit muhacir kadını Havva Özdemir 30 yıl evvel kaybettiği sevdiği dedemizin baş ucuna defnedildi. 86 ... Uzun ince bir yoldadır insan Veysel'in dediği gibi, bilmez ne halde olduğunu gece gündüz yürür gider ve bir gün kavuşur sadık yari kara toprağa.

Adını taşıdığım adamın emaneti ailemizin çınarı yiğit muhacir kadını Havva Özdemir 30 yıl evvel kaybettiği sevdiği dedemizin baş ucuna defnedildi.

86 yıllık hayatında hep iyilik yapın, kendinize bakın yavrum der, hep bu devlete, millete, askere, polise dua ederdi. 13 yıl evvel annemi kaybettiğimde o vardı. İlkokul ortaokul zamanımda top oynayıp geldiğimde atletimi çıkarıp terimi silen de oydu.

Deli gençliğimde babamla kavga edip evden kaçtığımda, anama kızdığımda sığındığım limandı O.
Torunları, yeğenleri, akrabaları geldiğinde yerinde duramayan, mutlu olan herkesin elinden bir şeyler yediği içtiği bir Anadolu Çınarıydı O.

Sessiz yaşadı, evlatlarını üzmedi ve öylece sessizce gitti toprağın bağrına. Giderken bütün evlatları torunları yanındaydı Allah onlardan binlerce kez razı olsun.

Biz sana hakkımızı helal ettik, sende bize ve Rabbim şimdi merhametiyle kuşatsın dedemi, amcamı, anamı seni ve bütün akrabalarımızı. Ayaklarınızın altından aksın nehirler ırmaklar, şefaatine mazhar olun Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (sav)'nın ve yoldaşın olsun anamız Hz. Hatice, Hz.Fatıma ve Hz.Ayşe ve sen rahat uyu, seni çok ama çok özleyeceğiz Babaanne.

Arayan soran mesaj atıp başsağlığı dileyen bütün dostlara canı gönülden teşekkür ediyoruz. Yüzlerce mesaj ve dualarınıza tek tek cevap yazamasamda okudum. Rabbim sizlere hayırlı ömürler nasip etsin inşallah. Allah'a emanet olunuz.. #amasya #taşova #dua
Read more
.. KUTLU MALAZGİRT ZAFERİ! 26 Ağustos 1071 Cuma günü, kefen niyetine giydiği beyaz elbisesi ...
Media Removed
.. KUTLU MALAZGİRT ZAFERİ! 26 Ağustos 1071 Cuma günü, kefen niyetine giydiği beyaz elbisesi ile, namazını kılan Sultan Alp Arslan, Yüce Allah'a şöyle yalvardı: Ya Rabbi!... Seni kendime vekil yapıyor; azametin karşısında yüzümü yere sürüyorum ve senin uğrunda savaşıyorum. Ey ... ..
KUTLU MALAZGİRT ZAFERİ!

26 Ağustos 1071 Cuma günü, kefen niyetine giydiği beyaz elbisesi ile, namazını kılan Sultan Alp Arslan, Yüce Allah'a şöyle yalvardı:

Ya Rabbi!... Seni kendime vekil yapıyor; azametin karşısında yüzümü yere sürüyorum ve senin uğrunda savaşıyorum. Ey Allah'ım niyetim halistir. Bana yardım et. Sözlerimde hilaf varsa beni kahret.

Sonra askerlerine hitap ederek şunları söyledi:

Yiğitlerim, beylerim, askerlerim,

Yerlerde ve göklerde Allah'tan başka Sultan yoktur. Emir ve kader yalnız O 'na aittir. Biz ne kadar az olursak olalım, onlar (Bizansılar) ne kadar çok olurlarsa olsunlar, bütün müslümanların bizim için minberlerde dua ettikleri şu saatlerde düşman üstüne atılmak istiyorum. Sizlerden beni takip etmeyi tercih edenler takip etsin. Ayrılmayı tercih edenler gitsinler. Burada emreden Sultan ve emredilen asker yoktur. Zira bugün ben de ancak sizlerden biriyim, sizlerle birlikte savaşan bir gaziyim. Beni takip edenler ve nefislerini Allah'a adayanlardan şehid olanlar cennete, sağ kalanlar ise zafere kavuşacaklardır. Ayrılanları ise ahirette ateş ve dünyada da alçaklık beklemektedir.

Sultan Alp Arslan'ın bu sözlerine, bütün askeri, gök gürlercesine bir ses ile cevap verdi:

Asla emrinden ayrılmayacağız. Sultan şöyle devam etti:

Ey askerlerim,eğer şehid olursam, bu beyaz elbise kefenim olsun. O zaman ruhum göklere çıkacaktır. Benden sonra Melikşah'ı tahta çıkarınız, O'na bağlı kalınız. Eğer zaferi kazanırsak, istikbal bizimdir.

Kırk yaşını henüz bitirmiş olan, hem Türk tarihinin hem de İslam tarihinin bu büyük hükümdarı, son sözleri ile, gerçekten bir dönüm noktasında bulunulduğunu derinden sezdiğini göstermektedir. Hem kendi zamanını, hem de geleceğin hallerini sezebilmek, tarihte pek az hükümdara nasip olmuştur.

Bizans ordusu iki yüz bine varan sayısı ile devrin en büyük ordusu durumunda idi. Halbuki Selçuklu ordusu elli-altmış bin civarında idi. Ama, Müslüman Türk askerlerinin imanı, kılıçlarından daha keskin ve büyüktü.

Kaynakça: Veli Şirin, Altınoluk Dergisi, 1988 - Ağustos, Sayı: 030, Sayfa: 029
Read more
Loading...
Hadis-i şeriflerde buyrulur; “Ahir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki, bunlar dinlerini ...
Media Removed
Hadis-i şeriflerde buyrulur; “Ahir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki, bunlar dinlerini dünyalığa âlet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler. Dilleri şekerden bile tatlıdır, amma kalpleri kurt gönlü gibidir. {Tirmizî} ___________________________________ “Allah-u ... Hadis-i şeriflerde buyrulur;
“Ahir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki, bunlar dinlerini dünyalığa âlet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler. Dilleri şekerden bile tatlıdır, amma kalpleri kurt gönlü gibidir.
{Tirmizî}
___________________________________
“Allah-u Teâlâ ilmi size ihsan buyurduktan sonra (hafızanızdan) zorla çekip almaz. Lâkin âlimleri ilimleri ile beraber cemiyetin içinden alır, ruhlarını kabzeder, artık kara cahil bir zümre kalır. Halk bunlardan dini ihtiyaçlarını sorarlar. Onlar da (âyet, hadis) gözetmeden kendi düşünce ve arzularına göre fetvâ verip hem kendileri saparlar, hem de başkalarını saptırırlar.” buyuruyor.
{Buhari. Tecrid-i Sârih: 2174}
___________________________________
"Sizin için Deccal’den daha çok Deccal olmayanlardan korkarım.
- Onlar kimlerdir?
- Saptırıcı İmamlardır."
{Ahmed bin Hanbel}
___________________________________
“Şerlilerin en şerlisi kötü âlimlerdir, iyilerin en iyisi de iyi âlimlerdir.”
{Dârimî}
___________________________________
Kıyamette bir din görevlisi getirilip Cehenneme atılır. Cehennemdeki tanıdıkları ona, "Sen dünyada dinin emirlerini bildirirdin. Niçin bu azaba düştün?" derler. O da, "İnsanlara, günahtır, yapmayın" der, kendim yapardım. "Yapın" dediklerimi de yapmazdım. Bunun cezasını çekiyorum" der.
{Buhari}
___________________________________
"Ümmetim, kötü din görevlilerinden çok zarar görecektir."
{Hakim}
___________________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
___________________________________
#hadis #salavat #ilim #münafık #ajan #fasık #ilmihal #kurt #hadisişerif #salavatışerif #imam #hoca #fetva
Read more
Sabahki mini mini güllerimiz pişti...Şerbetlendi.<span class="emoji emoji1f44c"></span>Tatlı diye yazanların tahmini doğru çıktı...Mantı ...
Media Removed
Sabahki mini mini güllerimiz pişti...Şerbetlendi.Tatlı diye yazanların tahmini doğru çıktı...Mantı diyen çoktu ama bu sefer tatlı kazandı.Mantı Adana’ya dönünce inşallah.Tatlımın ismide Bademli Gül Lokması oldu.(@sefa.ozler )Tam lokmalık güller.. Tatlımı bayramdan ... Sabahki mini mini güllerimiz pişti...Şerbetlendi.👌Tatlı diye yazanların tahmini doğru çıktı...Mantı diyen çoktu ama bu sefer tatlı kazandı.Mantı Adana’ya dönünce inşallah.😊Tatlımın ismide Bademli Gül Lokması oldu.(@sefa.ozler 👍😊)Tam lokmalık güller..🌹👌
Tatlımı bayramdan önce hazırlamış ve tepsiyle buzluğa koymuştum..Böyle çok pratik oldu..Hemen buzluktan çıkarıp pişirdim.Şerbetinide kaynatıp,dolaba koymuştum..Tam 20 dakikada harika bir tatlım oldu...😊 Evett!!!Şimdi sıra tarifde...
Bademli Gül Tatlısı
125 gr.yumuşak tereyağ
1 çay b.süt
1 çay b.sıvıyağ
1 yemek k.pudra şekeri
1 çay k.karbonat
1 tatlı k.limon suyu
1 tatlı k.vanilin
1 limon rendesi
3-4 yemek k.badem tozu(unu)
Aldığı kadar un
Şerbeti
2,5 su b.şeker
2 su b.su
1 y.k.limon suyu
🌹Yağları ,şekeri ve sütü iyice karıştırın.Daha sonra içine un hariç diğer malzemeleri ekleyip,karıştırın.Sonrada azar azar un ekleyerek yumuşak bir hamur hazırlayın.
🌹Hamuru buzdolabında 1 saat dinlendirin.
🌹Sonra 2 ye bölüp,tezgaha biraz un serpin ve hamuru merdaneyle açın.(çok kalın olmasın.)Sonrada çay bardağıyla yuvarlaklar kesin.3 yuvarlağı Yanyana uçları üst üste gelecek şekilde koyun ve parmağınızın ucuyla kıvırarak sarın.İç içe sarılı bir rulo hamurunuz olacak,onu keskin bir bıcakla tam ortadan kesin.2 tane gülünüz olacak.Bütün hamuru böylece hazırlayıp,fırın tepsisine dizin .
🌹Hazırladığınız tepsiyi buzdolabında 15-20 dak bekletin ve sonrada 170 derece fırında kızarana kadar pişirin.
🌹Fırından çıkan sıcak tatlınızın üzerine kaşık kaşık soğuk şerbetten dökün ve dinlendirip,öyle servis edin.
🌹Güllerin üzerine en çok yeşil fıstık yakışıyor.Ben yazlıkta olmadığı için sade servis ettim.😊
🌹Şerbet için suyla şekeri kaynatın.7-8 dak.sonra limon suyunu ekleyin ve 3-4 dak daha kaynatıp,ocaktan alın.
Afiyet olsun...
#serbetlitatlilar #hamurişi #hamurtatlıları #homechef #gültatlısı #homecooking #feedfeed #food52 #foodblogger #foody #adanablogger #eniyilerikesfet #likes #onthetable #sweets #türkishdesert #desert #mutfakdamutfak #myopenkitchen #foodart #todayfood #recipies #recipieoftheday #bynurlu #nurlununtarifleri #nurlumutfakta #nurlu
Read more
Yapmayı ertelediğimiz işler gözümüzde büyür. Bir an önce başlamak isteriz ancak o an gelmez. Peki, ...
Media Removed
Yapmayı ertelediğimiz işler gözümüzde büyür. Bir an önce başlamak isteriz ancak o an gelmez. Peki, bunu nasıl aşacağız? Konumuz diyet, ancak insan psikolojisi herkeste aynı çalışır. Diyete başlamak ve en önemlisi devam etmek için size, günlük hayattan birkaç örnek vereceğim. Ev ... Yapmayı ertelediğimiz işler gözümüzde büyür. Bir an önce başlamak isteriz ancak o an gelmez. Peki, bunu nasıl aşacağız?

Konumuz diyet, ancak insan psikolojisi herkeste aynı çalışır. Diyete başlamak ve en önemlisi devam etmek için size, günlük hayattan birkaç örnek vereceğim.

Ev temizliği yapmam gerekir. Ama düşündüğümde içim sıkılır. Ütü, çamaşır, bulaşık, çarşaf değiştirme ve benzeri işler... Kendimi şöyle ayağa kaldırırım: En kolay yerden başla ve sadece bir tane yap.

Eve bir göz atarım, işi en kolay odaya girerim. Gözümde kolaylaşır. Yapıp bitirince, kendime güvenim gelir. Bunu yaptıysam, devamını da yaparım derim.

Bir başka örnek ise, beş vakit namaz kılmak.. Diyelim ki, içimizden namaz kılmak geliyor. Ama abdest almayı, rekat sayısını, beş vakite tam uymayı gözümüzde büyütüyoruz.

Bu durumda yine kendime, "başlamaya yetecek kadar ve elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret et" diyorum. Sabah namazını kaçırmışsam, öğle namazı için özel çaba gösteriyorum. Yapabildiğimi gördükçe, daha fazlası için umudum, gücüm ve güvenim oluyor.

Diyet yapmak da böyledir. En kolay yerden, küçük adımlarla başlayın. Ve faydalı alışkanlıkları üzerine ekleyerek devam edin. Bu şekilde, strese girmeden ve sakince yolunuzda yürürsünüz.

Örneğin, hiç su içmiyor musunuz? Bugün boş verin diyet listesini. Sadece su içmeye odaklanın. Bu alışkanlık oluştu mu, günde on dakika yürüyün. Beyaz ekmek mi yiyorsunuz, her öğünde bir dilim azaltın. Günden güne iyi alışkanlıklar edinin.

Vermeniz gereken 30 kilo mu var? Bu ifadeden vazgeçin. Ben sadece 4 kilo vereceğim deyin. Küçük hedefler koyun, başarın ve kendinize kanıtlayın. Yıllardır üstünüze yük olan kilolar, bu bakış açısıyla 7-8 ayda uçar gider. 8 Ay çok mu uzun? Ama yıllardır bu yükü taşıyorsun? Artık kurtulacaksın. Böyle düşün.

Kıymetli babam, tembelleştiğimi görünce şöyle der: "Gezen tilki, yatan aslandan daha iyidir. Kalk bakayım, kısmetini ara." İşte, bu anlattığım gerçekten kilo vermenin yoludur. Tabii herkes kendi kabına göre alacak. Hikmeti gören gözlerden olun inşallah 💖 Arzu
Read more
Loading...
İlk canlı yayın konuğum Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ramazan Keskin olurken,ikinci ...
Media Removed
İlk canlı yayın konuğum Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ramazan Keskin olurken,ikinci konuğumda İl Müftü Yardımcısı Muhammet Ali Özer Hocam oldu. Hayvan hakları yasalarının yeterli olup olmamasına ve Dinimizde Hayvan Haklarına değindik..Kırmayıp böyle hassas bir ... İlk canlı yayın konuğum Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ramazan Keskin olurken,ikinci konuğumda İl Müftü Yardımcısı Muhammet Ali Özer Hocam oldu.
Hayvan hakları yasalarının yeterli olup olmamasına ve Dinimizde Hayvan Haklarına değindik..Kırmayıp böyle hassas bir konuda canlı yayınımıza katıldıkları için her iki konuğumada çok teşekkür ediyorum.
Ayrıca eziyete uğramış hayvanlarımız için çok geç olmadan caydırıcı önlemlerin biran önce alınması temennisi ile bir papağan,bir kedi,bir köpek,bir at,bir eşek,bir geyik her canlının kısacası hayvanlarında yaşam hakları olduğunu unutmayalım...Bu Dünya sadece bize ait değil
Maalesef papağan bahtiyar onca eziyete dayanamadı yaşam mücadelesini kaybetti ona sebep olan mahlukat inşallah Canvermek için yalvarır her türlü acıyı tadarak geberirsin!!!Allah seni Kahretsin..
#pnrakrsu #kanal3 #kanal3tesabah #canlıyayınkonuklarım #hayvanaşiddetehayır
Read more
 #İnsan olmak çok özel ve eşsiz bir deneyimdir. Her insan eşsiz doğar ve bu ona verilmiş bir lütuftur. ...
Media Removed
#İnsan olmak çok özel ve eşsiz bir deneyimdir. Her insan eşsiz doğar ve bu ona verilmiş bir lütuftur. İnsana kendi ruhundan üfleyen Allah, insanı çok iyi yerlerde görmek ister fakat özgür irade sahibi insan değerini azaltarak yanlış seçimler de yapabilir. Güç sahibi olarak doğarız, bazen ... #İnsan olmak çok özel ve eşsiz bir deneyimdir. Her insan eşsiz doğar ve bu ona verilmiş bir lütuftur. İnsana kendi ruhundan üfleyen Allah, insanı çok iyi yerlerde görmek ister fakat özgür irade sahibi insan değerini azaltarak yanlış seçimler de yapabilir. Güç sahibi olarak doğarız, bazen en güçsüz halimizi seçeriz. Kendi seçimlerimizle tuhaf şekilde kendimizi sevmeyip cezalandırmış gibi yaşarız… Dışarıda güç aranmaz. Güç içinde zaten güçle doğdun ve Allah seninle, senden güçlüsü yok. Kozmik kanalda tüm bilgiler mevcut ve doğum anında o bilgilerden alarak zaten Dünya boyutuna geldik. Genetik kodlarımızda bilgiler dolu…
Tüm bu gerçekleri kenara atıp, dünyevi, değersiz, faydasız, zararlı olana yönelmeyelim… Diledin mi ve gerçekten istedin mi, uygulama yaptın mı, duanı artırdın mı… Neler yapıyorsun bu boyutta bir üst frekansa geçmek için?.. Evrende bilgiler var ve onlara ulaşacak tüm güç, geçiş kanalları bizde var. Her zerre bütünün bilgisinden taşır, artık yaşama sahip çıkma zamanı geldi… Aydınlanma için öz’e ve içe dönmek, ana bilgiden ayrılmamak, faydalı olanı takip etmek, bütünün hayrına çalışmak gerekir. Tasavvuf bilginleri #dua ve esmaların ışığında yaptıkları zikirler ile meşgul olurlardı. Dünyayı, insanı, kendini neden burada olduğunu bulabilmek için doğru yolu tutmalıyız… Sana iyi gelmeyeni veya Allah’ın senin için istemediğini zaten bırakabiliyor olman gerekir…
Değiştirilebilir kader de olduğuna göre, mutlak kaderin yanında, o zaman yolu tut ve yaşamına sahip çık. Seni çok severek yarattı #Allah sen de kendini o kadar çok seviyor musun… #tuğçeışınsu
Read more
Allah (c.c.) gökleri ve yeri yarattığı gün yüz rahmet yaratmıştır bunlardan birisini yeryüzüne ...
Media Removed
Allah (c.c.) gökleri ve yeri yarattığı gün yüz rahmet yaratmıştır bunlardan birisini yeryüzüne indirmiştir İşte bunun sayesinde bir anne çocuğuna karşı şefkat duyar hayvanlar kuşlar birbirlerine şefkat duyarlar allah (c.c.) geri kalan doksan dokuz rahmeti ise kıyamet günü için kendine ... Allah (c.c.) gökleri ve yeri yarattığı gün yüz rahmet yaratmıştır bunlardan birisini yeryüzüne indirmiştir İşte bunun sayesinde bir anne çocuğuna karşı şefkat duyar hayvanlar kuşlar birbirlerine şefkat duyarlar allah (c.c.) geri kalan doksan dokuz rahmeti ise kıyamet günü için kendine saklamıştır kıyamet gününde onları bu rahmetle yüze tamamlayacak ya sizin üstünüze allah'ın lütuf ve merhameti olmasaydı allah çok şefkatli ve merhametli olmasaydı haliniz nice olurdu rahmetiyle hepimizi kuşatan rabbimize hamd olsun Cumamız Mübarek Olsun Hayırlı Cumalar
Read more
Loading...
Evet çok sorulan tarif geldi kusura bakmayın buara çok yoğun geçiyor hiç bir şey paylaşamıyorum ...
Media Removed
Evet çok sorulan tarif geldi kusura bakmayın buara çok yoğun geçiyor hiç bir şey paylaşamıyorum 🤷🏼‍♀️annemler taşındı onlara yardım ettim ardından ablacımın bir bebeği oldu bildiğin pamuk çok bal yer onu Teyzesi rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah tabi bide adaşın oldumu ... Evet çok sorulan tarif geldi kusura bakmayın buara çok yoğun geçiyor hiç bir şey paylaşamıyorum 🤷🏼‍♀️annemler taşındı onlara yardım ettim ardından ablacımın bir bebeği oldu bildiğin pamuk çok bal yer onu Teyzesi 🐣🐣rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah tabi bide adaşın oldumu daha bi seviyorsun 😂😂😂neyse gelelim tarife buyrun tarif burda👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
🍫🍫Çikolatalı magma 🍫🍫
Keki İçin:
3 adet yumurta
1 su bardağı toz şeker
Yarım su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
3 çorba kaşığı kakao
1 paket kabartma tozu (10 gram)
2 su bardağı un
1 çay bardağı fındık içi
Muhallebisi İçin:
1 litre süt (4 su bardağı)
3 dolu çorba kaşığı nişasta
2 dolu çorba kaşığı un
6 çorba kaşığı toz şeker
1 paket vanilya (5 gram)
1 tatlı kaşığı tereyağ
Üzeri için:
200gr krema
350 gr sütlü bitter karışık çikolata
Hazırlanışı
Muhallebinin soğuması gerektiğinden ilk olarak muhallebi yapımına başlayın. Ocağa aldığınız bir tencere içerisine süt, şeker, un ve nişastayı koyup tel çırpıcıyla karıştırarak kaynayana dek pişirin.
Kaynayan muhallebiyi ocaktan alıp üzerine vanilya ve tereyağını ekleyerek karışım iyice özleşene dek karıştırmaya devam edin. Muhallebiyi soğumaya bırakıp kek yapımına başlayın.
Derin bir kabın içerisine yumurta ve şekeri alıp şeker eriyene dek çırpın.(yaklaşık on dakika)
Karışıma süt ve sıvı yağı ekleyerek çırpmaya devam edin.
Ardından karışıma kakao, un ve kabartma tozunu da ekleyin ve karıştırın.
İnce kıyılmış fındık içini de karışıma ekledikten sonra mikser yerine bir kaşık ya da spatula yardımıyla karıştırmaya devam edin.
26 cm’lik kelepçeli bir kek kalıbının içerisine yağlı kağıt serin ve içerisine kek harcını dökün.
Kek hamurunun ortasına gelecek şekilde ılık muhallebiyi dökün.
Önceden 170 derecede ısıtılmış fırında yaklaşık 40-45 dakika kadar pişirin. 40 dakika geçtikten sonra keki kontrol etmeye başlayın.kremayı kaynama noktasına gelene kadar ısıtın ocaktan alıp çikolataları ekleyin iyice karıştırıp on dakika dolapta bekletip kekin üzerine dökün ardından istediğiniz gibi süsleyin.
#magma #magmakek #foodporn #instagram #food #nefisyemektarifleri #sahanelezzetler #tarifimcahideye #instagood #instastory
Read more
Kadın boylu boyunca uzanmış elinde hurma yiyerek doğumu bekliyor.Bunu da tüm millete anlatarak.Sonra ...
Media Removed
Kadın boylu boyunca uzanmış elinde hurma yiyerek doğumu bekliyor.Bunu da tüm millete anlatarak.Sonra bide herkese sizin doğum hikâyeniz nedir diyor? Millette başlıyor anlatmaya😕 Allah'ın yardımı hz. Meryem'e nasıl gelmişti. İmran'ın kızı Meryem'i de (Allah örnek verdi). Ki ... Kadın boylu boyunca uzanmış elinde hurma yiyerek doğumu bekliyor.Bunu da tüm millete anlatarak.Sonra bide herkese sizin doğum hikâyeniz nedir diyor? Millette başlıyor anlatmaya😕
Allah'ın yardımı hz. Meryem'e nasıl gelmişti.

İmran'ın kızı Meryem'i de (Allah örnek verdi). Ki o kendi iffetini korumuştu. Böylece Biz ona Ruhumuz'dan üfledik. O da Rabbinin kelimelerini ve kitaplarını tasdik etti. O (Rabbine) gönülden bağlı olanlardandı. (Tahrim Suresi, 12)
.

Hani melekler: "Meryem, şüphesiz Allah seni seçti, seni arındırdı ve alemlerin kadınlarına üstün kıldı," demişti. "Meryem, Rabbine gönülden itaatte bulun, secde et ve rüku edenlerle birlikte rüku et." (Al-i İmran Suresi, 42-43)
.
. .
"Böylelikle ona gebe kaldı sonra onunla ıssız bir yere çekildi." (Meryem Suresi, 22)
.
.
. "Derken doğum sancısı onu bir hurma dalına sürükledi. Dedi ki: "Keşke bundan önce ölseydim de, hafızalardan silinip unutuluverseydim." Altından (bir ses) ona seslendi: "Hüzne kapılma, Rabbin senin alt (yan)ında bir ark kılmıştır." Hurma dalını kendine doğru salla, üzerine henüz oluşmuş-taze hurma dökülüversin." Artık, ye, iç, gözün aydın olsun. Eğer herhangi bir beşer görecek olursan, de ki: "Ben Rahman (olan Allah)a oruç adadım, bugün hiç kimseyle konuşmayacağım." (Meryem Suresi, 23-26)
.
.

Meryem olabildik mi ki Allah'tan yardım gelsin hurmayla?
.
.

Şu sosyal medya ortamı sokaktan farklı değil her çeşit insanin içinde bu kadar özel hikayelerinizi nasıl anlatabiliyorsunuz? Bu kadar özel kare fotoğraflarınızı nasıl paylaşıyorsunuz? Hepsinin hesabını vereceğiniz günü unutmayın.
Bu kadar günahın içine ben battım deyip kenara çekilmeyin buda şeytan tuzağı. Rabbimiz, samimi tövbe edip ona yönelen kullarını affedeceğini unutma.Yarın çok geç hemen tövbe de nefsinin şerrinden Allah' a sığın.Ondan başka yardımcı yok çünkü.
~~~~~~~~~~
#müslüman #crochet #tiğişi #ayet #emribilmaruf
Read more
İyice unutulduk be. Eski hesabımda böyle miydi ? 35.000 takipçim vardı kimse kıçımızdan ayrılmiyordu. ...
Media Removed
İyice unutulduk be. Eski hesabımda böyle miydi ? 35.000 takipçim vardı kimse kıçımızdan ayrılmiyordu. Şimdi o kişilerin takipçileri çoğaldı bizim takipçilerimiz gitti. Kaldık böyle ortafa göt gibi. Yüzümüze bile bakmıyorlar. Eskiden kolajlarimin güzel olduğunu söyler sırf app ... İyice unutulduk be. Eski hesabımda böyle miydi ? 35.000 takipçim vardı kimse kıçımızdan ayrılmiyordu. Şimdi o kişilerin takipçileri çoğaldı bizim takipçilerimiz gitti. Kaldık böyle ortafa göt gibi. Yüzümüze bile bakmıyorlar. Eskiden kolajlarimin güzel olduğunu söyler sırf app ve texturelermi istemek için benimle iyi olurdunuz. Bende saf gibi verirdim. Şimdi ne olduda kıçınızı döndünüz bize ? Bitti mi ? aldınız mı bütün applerimi textlerimi işiniz mi düşmüyor artık? Lan ben bulduğum bütün textlerimi isteyen bütün kendime yakın gördüklerime atardim lan şimdi ben birşey isteğim zaman söyleniyorlar. Bu muydu sizin dostluğunuz bu muydu sizin kardeşliğiniz ? Eğer buysa gerçekten yazıklar olsun. Hepinize acıyorum. Ve sıkıldım burdan herkesin sahte sevgisinden herkesin yüzüne başka arkasından başka söyleyen kişilerden gerçekten çok sıkıldım. Artık burda kalmak istemiyorum. Herkesin sahteliğine dayanamıyorum. Özge, Gözde ve birkaç kişi olmasa bir sn bile durmam burda. İnşallah okumaya üşenmez okursunuz.
Read more
Kasas 69: Rabbin, gönüllerinin gizlediklerini ve açığa vurduklarını bilir. Kasas 70: Zira ...
Media Removed
Kasas 69: Rabbin, gönüllerinin gizlediklerini ve açığa vurduklarını bilir. Kasas 70: Zira O kendisinden başka ilah olmayan Allah'tır. Bu dünyada'da ahirette'de hamd bütünüyle O'na mahsustur ve nihai yargı sadece O'na aittir, zira O'na döndürüleceksiniz. Kasas 71: Düşünmez ... Kasas 69:
Rabbin, gönüllerinin gizlediklerini ve açığa vurduklarını bilir.
Kasas 70:
Zira O kendisinden başka ilah olmayan Allah'tır. Bu dünyada'da ahirette'de hamd bütünüyle O'na mahsustur ve nihai yargı sadece O'na aittir, zira O'na döndürüleceksiniz.
Kasas 71:
Düşünmez misiniz? Eğer Allah, geceyi üzerinize kıyamete kadar sürekli kılsa, Allah'tan başka size bir ışık getirebilecek tanrı kimdir? Duymuyor musunuz?
Kasas 72:
Düşünmez misiniz? Eğer Allah gündüzü üzerinize kıyamete kadar sürekli kılsa, Allah'tan başka hangi tanrı, içinde istirahat edeceğiniz geceyi size getirebilir? Görmüyor musunuz?
Kasas 73:
Allah, dinlenmeniz için geceyi ve lütfedip verdiği rızkı aramanız için gündüzü var etmiştir. Bunlar, O'nun rahmet ifadelerindendir. Artık belki şükredersiniz.
Kasas 74:
Ortağım olduklarını iddia ettikleriniz nerededir?
..........
Kasas 79:
Kârûn, gösteriş içinde toplumun karşısına çıktı. Yanlızca dünya hayatını isteyenler, "Keşke Kârûn'a verildiği gibi bizede verilse; o kesin gerçektende çok şanslı biriymiş" derlerdi.
Kasas 80:
Fakat bilgi ve bilginin amacını kavrama yeteneği olanlar da; "Yazıklar olsun size! Iman eden ve Allah'ın razı olduğu iş işleyen kimselere Allah'ın verdiği ödül daha hayırlıdır; ama ona ancak sabredenler kavuşabilir" derlerdi
.............................
Kasas 87:
Allah'ın ayetleri sana indirildikten sonra, sakın onlar seni Allah'ın ayetlerinden alıkoymasına izin verme! Aksine onları Rabbine davet et! Sakın Allah'a ortak koşanlardan biri olma!
Kasas 88:
Ve asla Allah'la beraber başka bir ilaha yalvarma! Ondan başka ilah yoktur. O'nun zatından başka herşey yok olacaktır. Nihai yargı yanlız O'na aittir, sonunda elbet hepiniz O'na döndüreleceksiniz.
---------------------------------------------------
#ig_photostars #Discover_Vacations #national_geography #fotogulumse_ #turkinstagram #discoveryearth #fantastic_earth #igers #voyagerpix #natgeolandscape #ig_naturelovers #igersmood #exploreizmir #altınkare #prizren #sunset #naturelovers #kosovo #landscape #nature #love #ig_world_colors #cokgezenlerkulubu #BestDiscovery #theweekoninstagram #colors_of_day #ig_europe #fotografduragii #World_great #instagram
Read more
Kardeşimm latifiimm bu senin son paylaştığın fotoğraftı eğer o hain patlamada şehit olmasaydın ...
Media Removed
Kardeşimm latifiimm bu senin son paylaştığın fotoğraftı eğer o hain patlamada şehit olmasaydın bugün işte bugün gelmiş olacaktın hala bi umut bekliyorum yarın gözlerimi açtığımda karşımda görecekmişim gibi geliyor o kapıdan giricekmişsin gibi geliyor hani demiştin ya bana kardeşim ... Kardeşimm latifiimm bu senin son paylaştığın fotoğraftı eğer o hain patlamada şehit olmasaydın bugün işte bugün gelmiş olacaktın hala bi umut bekliyorum yarın gözlerimi açtığımda karşımda görecekmişim gibi geliyor o kapıdan giricekmişsin gibi geliyor hani demiştin ya bana kardeşim seni çok özledim gelince sana o kadar sıkı sımsıkı sarılıcam ki kemiklerini kırarcasına sımsıkı sarılıcam demiştin bekliyorum kardeşim hala bir umut seni bekliyorum çıkar gelirsin belki gerçek belki rüyamda ama bir umut seni hergün bekliyorum bekliycemde sen gelemezsen ben gelicem kardeşim sabır elbet buluşucağımız gün yakındır Allahın izniyle ah be kardeşim üç ay geçti hala acın ilk günki gibi taze dayanmak çok zor senin gidişine içim acıyor içim yanıyor her an aklımdasın nereye baksam seni görüyorum bazen sana benzeyen birisini görünce dayanamayıp kötü oluyorum canım kardeş parçamsın sen benim seninle biirsürüü hayallerimiz vardı yarım kalan onlar orada kalıcak hep öyle asla unutmuycam seninle yaşadıklarımı seni çok seviyorum kardeşim benim çook ama çok inşallah buluşacağımız gün yakındır...😔😔😔
Read more
15 Temmuz .. Bugün benim DOĞUM GÜNÜ' m.. 45 YAŞIM' a giriyormuşum meğer <span class="emoji emoji1f60a"></span> ALLAH' ım UPUZUN ve HAYIRLI ...
Media Removed
15 Temmuz .. Bugün benim DOĞUM GÜNÜ' m.. 45 YAŞIM' a giriyormuşum meğer ALLAH' ım UPUZUN ve HAYIRLI bir ÖMÜR nasip etsin inşallah tabii ki de, ama inanın 45 ime geldiğimin farkında bile değilim.. Geçen GECE; Benim CANDOST' um, Nurcan' ımla meşhur GECE SOHBET' lerimizin birinde, Dedim ... 15 Temmuz .. Bugün benim DOĞUM GÜNÜ' m.. 45 YAŞIM' a giriyormuşum meğer 😊
ALLAH' ım UPUZUN ve HAYIRLI bir ÖMÜR nasip etsin inşallah tabii ki de, ama inanın 45 ime geldiğimin farkında bile değilim.. Geçen GECE;
Benim CANDOST' um, Nurcan' ımla meşhur GECE SOHBET' lerimizin birinde,
Dedim ki : Ooo, 43 yaşıma gireceğim;
Dedi ki : Ne 43' ü kuzum, 45 oluyorsun..
ACI gerçeği o anda O' ndan öğrendim 😊
İnanmadım bi de üşenmeden HESAPLADIM iyi mi? 😄
Gerçekten 45 ime giriyormuşum meğer.. NÜFUS CÜZDANI farketmeden eskiyor da,
Önemli olan RUH' u eskitmemek..
Ruhum daha 17 buçuk.. inanır mısınız diye soracağım ama,
Biliyorum ki ben ne desem İNANIRSINIZ,
- Hadi canım ordan demezsiniz..
Öyle ŞAHANE yüreklere sahipsiniz,
Öyle sorgusuz, sualsiz, yegane DOST' larım var benim biliyorum.. O yüzden sormuyorum,
Hiçbir zaman sormaya gerek duymadığım gibi.. Bu hayatta en güzel YATIRIM,
Dosta yapılan YATIRIM değil midir zaten?
Her daim VARLIKLARINA şükrettiklerim,
Bu vesile ile bir kez daha şükrediyorum ki,
İYİ' ki varsınız.. Yıllardır ne ZOR günler atlattık,
Ne MUTLU anlarımıza ŞAHİT olduk..
Birlikte DUA' lar ettik,
Yürüdük yürüdük, bir sürü yollardan geçtik..
Ama hiç gerilemedik, hep ileriye gittik,
Ve daima eleleydik..
Aramızdan ayıkladıklarımız da oldu elbet,
Hiçbirinin ne simalarını,
Ne de isimlerini hatırlamıyorum şimdi..
Çok ta ÖNEMLİ değiller zaten.. Bilirsiniz,
Özel günlere pek önem vermiyorum aslında ama
Doğum günümde bütün SEVDİKLERİM,
- İyi ki varsıııııın.. desin istiyorum..
Çünkü yüzlerce gelen OTOMATİK mesajda;
Banka ve alış-veriş mağazalarının kutlamalarının :
- İyi ki varsın, bundan sonra da hep ol da bizim KREDİ KARTIMIZI kullan,
- Bundan sonra da hep ol da bizden alışveriş yap demek istedigini biliyorum..
Sizlerin ise sadece karşılıksız SEVGİ' nizle, - İyi ki varsın.. dedigini biliyor ve çok mutlu oluyorum..
Siz söylemeden, ben birkez daha söyleyeyim :
İyi ki varsiniz DOST' larım,
Hep te olun inşallah.. Hayat, yaşım kaç olursa olsun,
Sizler le güzel! ♡
Read more
Hayatını baştan yazabilirsin, ana kader planı dahilinde. Bir kere niyete girdiğinde enerjiler ...
Media Removed
Hayatını baştan yazabilirsin, ana kader planı dahilinde. Bir kere niyete girdiğinde enerjiler seninle işbirliği yapacak. Sezgisel gücüne inan. Kendine ve yaşama daha çok soru sor, cevap bulana kadar yalnız kal ara ara… Suçlama ve hesap sorma, bu senin işin değil, Allah’a bırak. Herkesin ... Hayatını baştan yazabilirsin, ana kader planı dahilinde.
Bir kere niyete girdiğinde enerjiler seninle işbirliği yapacak.
Sezgisel gücüne inan.
Kendine ve yaşama daha çok soru sor, cevap bulana kadar yalnız kal ara ara…
Suçlama ve hesap sorma, bu senin işin değil, Allah’a bırak.
Herkesin tekamül yolu aynı olmaz, seninle aynı frekansta olanları bul…
Enerjini çalanlara “hayır” de, hayır demek bir güçtür.
Kendini suçlu hissetme. Yaşam dersiydi.
Aşırı pişmanlık da blokaj yaratır.
Zihnin gelip sana “olmaz bu iş” diyebilir, onun görevi bu.
Onu susturmaksa senin elinde.
Zaman koyma, hayırlı zamanda olacak.
Sana kötülük yapan, kendini ifade ediyor… Neden üzerine alınıyorsun? Bu onun sorunu.
Yaşamındaki her şey senden yansıyanlar, önce içine bak…
Başkaları için kötü düşünmek karma borcudur.
Uzak diye bir şey yok, enerjiler dünyasında her şey eşit mesafede.
Allah sana herkesten her şeyden yakın, hiç de yalnız değilsin…
Kötü bir şey olduğu an melekleri an, sadece Allah’a sığın.
Allah senin dünyada olmanı istedi, seni buraya gönderdi, senin bir anlamın var.
Tevekkül ve sabır… Bu ikisi varsa sende, “neden” diye zaten sormazsın. #tuğçeışınsu #inanç #ayet #spiritüel #Allah
Read more
Bir zamanın süper starı. İlkeli, idealist, asi bir karakter. Grammy ödülünü redetmesi, IRA sempatizanlığı, ...
Media Removed
Bir zamanın süper starı. İlkeli, idealist, asi bir karakter. Grammy ödülünü redetmesi, IRA sempatizanlığı, Vatikan a karşı duruşu hayatını pek kolaylaştırmadı. Bir kaç sene önce merak edip "ne oldu acaba bu kadına" diyerek baktığımda karanlık bir çukura düştüğünü görünce üzülmüştüm. ... Bir zamanın süper starı. İlkeli, idealist, asi bir karakter. Grammy ödülünü redetmesi, IRA sempatizanlığı, Vatikan a karşı duruşu hayatını pek kolaylaştırmadı. Bir kaç sene önce merak edip "ne oldu acaba bu kadına" diyerek baktığımda karanlık bir çukura düştüğünü görünce üzülmüştüm. Ama Allah'ın da bir son sözü varmış meğerse. Bundan önce en son bıraktığımda bu karı tek başına Papa II.Jean Paul'a ve beraberinde tüm Vatikan'a savaş açmıştı. 80'lerin sonu? 90'ların başıydı? Konu katolik kilisesinde cereyan eden cinsel taciz olaylarıydı. Helal olsun t...lı karı demiştim. Vatikan kilisesi de misilleme olarak Sinead O''Connor'u Anti Christ (deccal) ilan etmişti. Müzik albümlerini toplayıp meydanlarda üzerinden buldozer ile geçiyorlar, linç kampayaları düzenliyorlardı. Mesele orta çağa denk gelseymiş kadını kesin diri diri yakacaklarmış meğerse. Ama şu Allah'ın işine bak @saint_johnpaul_ii O kadın bugün: "Tüm kutsal kitap çalışmalarının sonu Islam'a çıkar" diyerek müslüman olmuş iyi mi? İnşallah insanlarımız bu kadını popülist içi boş bir islam figürüne çevirip suyunu çıkartmazlar. Çok sevindim 👍

#SineadoConnor #Musicvideo #NothingCompares2U #MTV #Music #80th #90th #HayırlCumalar
Read more
Rabbim münafıkları hem dünyada hem ahirette sıkıntılarla belalarla sarıp kuşatsın, Allah dünyadaki ...
Media Removed
Rabbim münafıkları hem dünyada hem ahirette sıkıntılarla belalarla sarıp kuşatsın, Allah dünyadaki hayatlarında azaptan sıkıntıdan ayırmasın onları, cehennemde en büyük azapla karşılıklarını versin inşaAllah. Allah sonsuz adalet sahibidir. Ey kahpe münafıklar yaptığınız tüm ... Rabbim münafıkları hem dünyada hem ahirette sıkıntılarla belalarla sarıp kuşatsın, Allah dünyadaki hayatlarında azaptan sıkıntıdan ayırmasın onları, cehennemde en büyük azapla karşılıklarını versin inşaAllah. Allah sonsuz adalet sahibidir. Ey kahpe münafıklar yaptığınız tüm hainlikler, dine İslam'a Kuran'a karşı düşmanca tavır aldığınız için ahiretteki sonunuz çok feci olacak inşaAllah.

Bir de; kötü bir zan ile zanda bulunan münafık erkeklerle münafık kadınları ve müşrik erkeklerle müşrik kadınları azaplandırması için. O kötülük çemberi, tepelerine insin. Allah, onlara karşı gazablanmış, onları lanetlemiş ve onlara cehennemi hazırlamıştır. Varacakları yer ne kötüdür. Fetih Suresi, 6
Read more
110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu). Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman. 110/NASR-2: ...
Media Removed
110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu). Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman. 110/NASR-2: Ve reeyten nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ(efvâcen). Ve insanların grup grup Allah’ın dînine girdiğini gördüğün (zaman). "Allah'ın yardımı ve fetih günü geldiği zaman, ... 110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu).
Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman.

110/NASR-2: Ve reeyten nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ(efvâcen).
Ve insanların grup grup Allah’ın dînine girdiğini gördüğün (zaman). "Allah'ın yardımı ve fetih günü geldiği zaman, insanların dalga dalga Allah'ın Dîni’ne girdiğini göreceksin"
Fetih günü, Allah'ın nurunun hayatta olan hemen herkesin kalbine ulaşacağı, yani nurun tamamlanacağı gündür. Ve o günler artık, hamdolsun Yüce Rabbimize ki çok uzaklarda değildir, sonuna ulaşılmaktadır. Çünkü "Livay-ı Hamd" açık bir işarettir.

Allahû Zülcelâl Hz.lerinin önümüzdeki günlerde daha açıklık kazanacak olan nurunu tamamlaması artık şekillenmiştir.

Önce şunu kesin çizgilerle aydınlatmıştır ki, ahlaksızlar bu devrede hayatta kalamazlar. Onlar için ölüm muhakkaktır, kaçınılmazdır. Öyle ise Allah'a inanmayarak ve Allah'ın emrine itaat etmeyerek, nefsinin dediklerine boyun eğen ve yanlış yollara sapan herkes bu âlemden ayrılacaktır. Üstelik çevrelerindekileri de ölüme sürükleyerek öleceklerdir. Görülüyor ki yakın tehlike insanlığı apaçık bir şekilde İslâm'a davet etmektedir.
Read more
110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu). Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman. 110/NASR-2: ...
Media Removed
110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu). Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman. 110/NASR-2: Ve reeyten nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ(efvâcen). Ve insanların grup grup Allah’ın dînine girdiğini gördüğün (zaman). "Allah'ın yardımı ve fetih günü geldiği zaman, ... 110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu).
Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman.

110/NASR-2: Ve reeyten nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ(efvâcen).
Ve insanların grup grup Allah’ın dînine girdiğini gördüğün (zaman). "Allah'ın yardımı ve fetih günü geldiği zaman, insanların dalga dalga Allah'ın Dîni’ne girdiğini göreceksin"
Fetih günü, Allah'ın nurunun hayatta olan hemen herkesin kalbine ulaşacağı, yani nurun tamamlanacağı gündür. Ve o günler artık, hamdolsun Yüce Rabbimize ki çok uzaklarda değildir, sonuna ulaşılmaktadır. Çünkü "Livay-ı Hamd" açık bir işarettir.

Allahû Zülcelâl Hz.lerinin önümüzdeki günlerde daha açıklık kazanacak olan nurunu tamamlaması artık şekillenmiştir.

Önce şunu kesin çizgilerle aydınlatmıştır ki, ahlaksızlar bu devrede hayatta kalamazlar. Onlar için ölüm muhakkaktır, kaçınılmazdır. Öyle ise Allah'a inanmayarak ve Allah'ın emrine itaat etmeyerek, nefsinin dediklerine boyun eğen ve yanlış yollara sapan herkes bu âlemden ayrılacaktır. Üstelik çevrelerindekileri de ölüme sürükleyerek öleceklerdir. Görülüyor ki yakın tehlike insanlığı apaçık bir şekilde İslâm'a davet etmektedir.
Read more
110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu). Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman. 110/NASR-2: ...
Media Removed
110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu). Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman. 110/NASR-2: Ve reeyten nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ(efvâcen). Ve insanların grup grup Allah’ın dînine girdiğini gördüğün (zaman). "Allah'ın yardımı ve fetih günü geldiği zaman, ... 110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu).
Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman.

110/NASR-2: Ve reeyten nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ(efvâcen).
Ve insanların grup grup Allah’ın dînine girdiğini gördüğün (zaman). "Allah'ın yardımı ve fetih günü geldiği zaman, insanların dalga dalga Allah'ın Dîni’ne girdiğini göreceksin"
Fetih günü, Allah'ın nurunun hayatta olan hemen herkesin kalbine ulaşacağı, yani nurun tamamlanacağı gündür. Ve o günler artık, hamdolsun Yüce Rabbimize ki çok uzaklarda değildir, sonuna ulaşılmaktadır. Çünkü "Livay-ı Hamd" açık bir işarettir.

Allahû Zülcelâl Hz.lerinin önümüzdeki günlerde daha açıklık kazanacak olan nurunu tamamlaması artık şekillenmiştir.

Önce şunu kesin çizgilerle aydınlatmıştır ki, ahlaksızlar bu devrede hayatta kalamazlar. Onlar için ölüm muhakkaktır, kaçınılmazdır. Öyle ise Allah'a inanmayarak ve Allah'ın emrine itaat etmeyerek, nefsinin dediklerine boyun eğen ve yanlış yollara sapan herkes bu âlemden ayrılacaktır. Üstelik çevrelerindekileri de ölüme sürükleyerek öleceklerdir. Görülüyor ki yakın tehlike insanlığı apaçık bir şekilde İslâm'a davet etmektedir.
Read more
110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu). Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman. 110/NASR-2: ...
Media Removed
110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu). Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman. 110/NASR-2: Ve reeyten nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ(efvâcen). Ve insanların grup grup Allah’ın dînine girdiğini gördüğün (zaman). "Allah'ın yardımı ve fetih günü geldiği zaman, ... 110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu).
Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman.

110/NASR-2: Ve reeyten nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ(efvâcen).
Ve insanların grup grup Allah’ın dînine girdiğini gördüğün (zaman). "Allah'ın yardımı ve fetih günü geldiği zaman, insanların dalga dalga Allah'ın Dîni’ne girdiğini göreceksin"
Fetih günü, Allah'ın nurunun hayatta olan hemen herkesin kalbine ulaşacağı, yani nurun tamamlanacağı gündür. Ve o günler artık, hamdolsun Yüce Rabbimize ki çok uzaklarda değildir, sonuna ulaşılmaktadır. Çünkü "Livay-ı Hamd" açık bir işarettir.

Allahû Zülcelâl Hz.lerinin önümüzdeki günlerde daha açıklık kazanacak olan nurunu tamamlaması artık şekillenmiştir.

Önce şunu kesin çizgilerle aydınlatmıştır ki, ahlaksızlar bu devrede hayatta kalamazlar. Onlar için ölüm muhakkaktır, kaçınılmazdır. Öyle ise Allah'a inanmayarak ve Allah'ın emrine itaat etmeyerek, nefsinin dediklerine boyun eğen ve yanlış yollara sapan herkes bu âlemden ayrılacaktır. Üstelik çevrelerindekileri de ölüme sürükleyerek öleceklerdir. Görülüyor ki yakın tehlike insanlığı apaçık bir şekilde İslâm'a davet etmektedir.
Read more
Kete<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span> @yemekkokusuu @yemekkokusuu Hayırlı akşamlar arkadaşlar <span class="emoji emoji1f496"></span> ketelerime bi maşallah ...
Media Removed
Kete @yemekkokusuu @yemekkokusuu Hayırlı akşamlar arkadaşlar ketelerime bi maşallah alırım tarif isteyenleri yoruma beklerim ️sahurda büyük kolaylık gerçekten KİBARCA TARİF İSTEYENLER İÇİN TARİF EKLİYORUM Sivas kete si 2su bardağı su 1 çay bardağı süt 1 çay bardağından ... Kete😍😍😍😋👌
@yemekkokusuu
@yemekkokusuu
Hayırlı akşamlar arkadaşlar 💖 ketelerime bi maşallah alırım tarif isteyenleri yoruma beklerim ❤️sahurda büyük kolaylık gerçekten KİBARCA TARİF İSTEYENLER İÇİN TARİF EKLİYORUM
Sivas kete si
2su bardağı su
1 çay bardağı süt
1 çay bardağından biraz eksik sıvıyağ
2 yumurta sarıları üzerine
1 tatlı kaşığından biraz fazla şeker
1 tatlı kaşığından biraz fazla tuz
1 çay kasigi maya
Aldığı kadar un

Arası için
1paket margarini eritin içine 1su bardağından biraz fazla sıvıyağ koyun yetmicek gibi olursa yağ azalınca sıvıyağ ekleyin

Hazırlanışı
Suyu sütü ılıtın bi kaba alın mayayı şekeri ekleyin karıştırın ve biraz kabarması için bekleyin ardından yumurta aklarını sıvıyağı ekleyip az un koyun unun üzerine tuzu koyun ve çok yumuşak çok hafif ele yapışan bi hamur elde edin elinizi hafif yağlarsanız hamur toparlanınca elinize yapışmaz 6bezeye bölün üzerine bir bez örtüp 15 dakika dinlendirelim sonra bi bezeyi alın ve un ile açabildiğiniz kadar açın bi kepçe yağ gezdirin heryerine yayın ve 12 şerite kesin şeritleri üçer üçer üst üste koyup bol bi şekilde sarın sonra alt kısmını kapatın üst kısmınıda birleştirip orta kısmına parmağınızla bastırın hepsini bu şekilde yapın ve bezeler sertleşince elinizle bastırarak yassılaştırın yumurta sarısının içine 1çay kaşığı pudra şekeri koyup karıştırın (olmasada olur ama ekleyince daha güzel kızarıyo) üzerlerine sürün 180 190 derecede ısıtılmış fırında nar gibi kızarana kadar pişirin Afiyet olsun 💕 ben üç katı yaptım ve 72 tane oldu tarif için @asucun_mutfagi teşekkür ederim ablacım 😘
#keşfet #toptags #instafood #amazing #instagood #photooftheday #sweet #dinner #lunch #fresh #tasty #tagsforlikes #like4like #hungry #meringuemushrooms #likiforliketeam #follow4follow #tagsforlikesapp #instafoodie #instafoodapp #instacool #foodporn #foodpic #follewers #yungslutfollowtrain #yummy #delicious #nomnoms #coolkid
Read more
Sekiz! Dolu dolu sekiz! O minik burnun, o tatlı gıdığın, lokum yanakların, ahu gözlerin tam 8 yıldır ...
Media Removed
Sekiz! Dolu dolu sekiz! O minik burnun, o tatlı gıdığın, lokum yanakların, ahu gözlerin tam 8 yıldır hafızamın içinde, kalbimin tam ortasında. Bir kız çocuğu oldun artık! Koltuklarım kabarıyor senin asil ruhundan. Vicdanının parlaklığı her gün şükür sebebim. Kalbinin pamukluğu gurur ... Sekiz! Dolu dolu sekiz! O minik burnun, o tatlı gıdığın, lokum yanakların, ahu gözlerin tam 8 yıldır hafızamın içinde, kalbimin tam ortasında.
Bir kız çocuğu oldun artık! Koltuklarım kabarıyor senin asil ruhundan. Vicdanının parlaklığı her gün şükür sebebim. Kalbinin pamukluğu gurur sebebim.
Allah’a her gün şükrediyorum seni bana bahşettiği için. O kadar şanslıyız ki bizler senin ailen olarak ve ne şanslı ki arkadaşların, öğretmenin senin gibi iyi bir yürekle karşılaştıkları için.
Hayatta en büyük dileğim en başta tabii ki sağlık ama sonra o melek kalbinin hep böyle iyilik ile, heyecan ile, dostluk ile pırıl pırıl atması. Unutma sana her zaman dediğim gibi; sonunda HEP İYİLER kazanır. Sen yeter ki kalbinden kötü bir düşünce geçirme bir karınca için bile... Sana 8. yaş öğüdüm bunlar olur bal lokmam. Her ne olursa olsun, kalbin hep ferah olsun... Dış etkenlerin senin iç huzurunu bozmasına asla izin verme... Doğayı ve hayvanları çok sev. Yardıma ihtiyacı olan birini gördüğün anda bütün işini bırak ve enerjini ona akıt... Sözünü hep tut... Bu dünyada ki en büyük NAMUS sözüne sadık kalman UNUTMA... Ve hep yaz güzel kızım. Aklına ne gelirse içini deftere, kaleme dök. O senin en büyük terapin olsun...
40 yaşındaki annenin 8 yaşındaki birtanesine hayattan bir kaç öğüt burada yazılı kalsın istedim. Diğerlerini ise her uykudan önceki sohbete hazırladım.
SAĞLIKLI ol, NEŞELİ ol İnşallah yeni yaşında YAVRUM ♥️
Read more
*Şems-i Tebrizi *den Sevmek için Yürek, Sürdürmek için Emek gerekir. Cimri zengin; dünyada ...
Media Removed
*Şems-i Tebrizi *den Sevmek için Yürek, Sürdürmek için Emek gerekir. Cimri zengin; dünyada Fakir gibi yaşar, Ahirette ise Zengin gibi hesap verir. Yorgun kafanın; ne düşüncesinde bereket, ne de görüşünde isabet vardır. "Dua, kapı çalmaktır. Sonrasına karışmak, haddi aşmaktır Kusur ... *Şems-i Tebrizi *den

Sevmek için Yürek,
Sürdürmek için Emek gerekir.
Cimri zengin; dünyada Fakir gibi yaşar, Ahirette ise Zengin gibi hesap verir.
Yorgun kafanın; ne düşüncesinde bereket, ne de görüşünde isabet vardır. "Dua, kapı çalmaktır.
Sonrasına karışmak, haddi aşmaktır

Kusur bulmak için bakma birine...
Bulmak için bakarsan... bulursun!
Kusuru örtmeyi marifet edin;
işte o zaman "Kusursuz" olursun.
İyi insan mutluluk,
Kötü insan tecrübe,
Yanlış insan ders,
Mükemmel insan iz bırakır.
Ne Sadaka,
Ne verdiğin yemekler;
Başa kakarsan eğer,
Boşa çıkar tüm emekler... Güzel bir gülü,
Güzel bir geceyi,
Güzel bir dostu,
Herkes ister.
Önemli olan
Gülü dikeniyle,
Geceyi gizemiyle
Dostu tüm derdiyle
Sevebilmektir... Mevlana der ki: "Bitkinin güzelliği tohumda,
İnsanın güzelliği ise kalbinde gizlidir". Dostun attığı taş,
Baş yarmaz.
Sefada da,
Cefada da dostuyla beraber olur.
Sefalı günlerde arka-daş,
Belalı günlerde ön-daş olur.
Allah'ın verdiği de, vermediği de imtihandır.
Toprak, boyunun ölçüsünü almadan;
Seccadeye boyunun ölçüsünü Ver!
Seslenen Hoca Olabilir,
Ama Çağıran ALLAH c.c." Bir anlık bir sabır,
büyük bir felaketi önler.
Bir anlık bir sabırsızlık
bütün bir hayatı yıkar.
Ağladığımızda güldüren,
yanlış yaptığımızda doğruları gösteren
biri olmalı İnsanın hayatında.
Mutlu olmayı yarına bırakmak,
Karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.. Nehir asla durmaz!
Cömertlik çok vermekle değil,
zamanında vermekle ölçülür... Herhangi bir sorunu çözmek istiyorsanız şu üç soruyu kendinize sorun:
Ne yapabilirim?
Ne okuyabilirim?
Kime sorabilirim?

Sesini değil, sözünü yükselt... Zambaklar yağmurlarla büyür,
gök gürültüleriyle değil...! Düşünmeden konuşmak,
nişan almadan ateş etmektir.
Kendinizi geliştirmek için öyle çaba harcayın ki... başkalarını tenkit etmeye zamanınız kalmasın...! Herkes insanlığın kötüye gittiğini kabul eder de, Kimse kendisinin kötüye gittiğini kabul etmez...
Read more
Çanakkale turunun en etkilendiğim durağıdır her zaman Atatürk’ün saatinin parçalandığı yer. ...
Media Removed
Çanakkale turunun en etkilendiğim durağıdır her zaman Atatürk’ün saatinin parçalandığı yer. Neden bu kadar etkilendiğimi Atatürk’ün ağzından yazılan bu anektodu okuyunca daha iyi anlayacaksınız Sevgiler... ( M.K.Atatürk anlatıyor. ) 10 Ağustos 1915. Conkbayırı'nı almak ve ... Çanakkale turunun en etkilendiğim durağıdır her zaman Atatürk’ün saatinin parçalandığı yer. Neden bu kadar etkilendiğimi Atatürk’ün ağzından yazılan bu anektodu okuyunca daha iyi anlayacaksınız 📝 Sevgiler... ( M.K.Atatürk anlatıyor. )
10 Ağustos 1915. Conkbayırı'nı almak ve bütün boğaza hakim olmak için İngilizler 20.000 kişilik bir kuvvetle günlerce kazdıkları siperlere yerleşmişler, hücum anını bekliyorlardı. Gecenin karanlığı tamamen kalkmış, tan ağarmak üzereydi. 8. Tümen komutanı ve diğer subaylarımı çağırdım.
Mutlaka düşmanı mağlup edeceğimize inanıyorum. Ancak siz acele etmeyin, evvela ben ileri gideyim, size ben kırbacımla işaret verdiğim zaman hep birlikte atılırsınız. Bu durumdan askerlerini de haberdar etmelerini istedim. Hücum baskın tarzında olacaktı. Sakin adımlarla ve süzülerek düşmana 20 - 30 metre yaklaştım. Binlerce askerin bulunduğu Conkbayırı'nda çıt çıkmıyordu. Dudaklar sessizce bu sıcak gecede dua ediyordu. Kontrol ettim. Kırbacımı başımın üstünde kaldırıp çevirdim ve birden aşağı indirdim. Saat 04.30'da kıyametler kopmuştu. İngilizler neye uğradıklarını şaşırmıştı. Allah Allah sesleri bütün cephelerde, karanlıkta gökleri yırtıyordu.
Her taraf duman içinde ve heyecan her yere hakim olmuştu. Düşmanın topçu ateşi gülleleri büyük çukurlar açıyor, her tarafa şarapnel ve kurşun yağıyordu. Büyük bir şarapnel parçası tam kalbimin üzerine çarptı, sarsıldım, elimi göğsüme götürdüm, kan akmıyordu. Olayı Yarbay Servet Bey'den başka kimse görmemişti. Ona parmağımla susmasını emrettim. Çünkü vurulduğumun duyulması cephelerde panik yaratabilirdi. Kalbimin üzerinde cebimde bulunan saat paramparça olmuştu. O gün akşama kadar birliklerin başında daha hırslı olarak çarpıştım. Yalnız bu şarapnel vücudumda, kalbimin üzerinde aylarca gitmeyen derin bir kan lekesi bırakmıştı.
Aynı gün gece, yani 10 Ağustos günü, beni mutlak ölümden kurtaran ve parçalanan saatimi Ordu Komutanı Liman von Sanders Paşaya hatıra olarak verdim. Çok şaşırmış, heyecanlanmıştı. Kendileri de altın cep saatini bana hediye ettiler.
Bu hücumlarda İngilizler binlerce ölü bırakarak tamamen geri çekildi ve Çanakkale'nin geçilemeyeceğini iyice anlamış oldular.
Mustafa Kemal
Read more
Değerli takipçilerim, Enerji Yaradılışına olan ilgimi yakından bilen sizlerden gelen bir çok ...
Media Removed
Değerli takipçilerim, Enerji Yaradılışına olan ilgimi yakından bilen sizlerden gelen bir çok mesaja toplu cevap yazmak istedim. Benim şansi sonsuz inancım; Allah herşeyi bir düzen içinde yaratmıştır.Bu düzen çerçevesinde kimi zaman Ay, kimi zaman Güneş tutulması kimi zaman Merkür ... Değerli takipçilerim,
Enerji Yaradılışına olan ilgimi yakından bilen sizlerden gelen bir çok mesaja toplu cevap yazmak istedim.
Benim şansi sonsuz inancım; Allah herşeyi bir düzen içinde yaratmıştır.Bu düzen çerçevesinde kimi zaman Ay, kimi zaman Güneş tutulması kimi zaman Merkür ve diğer gezegenlerde ilerleme yada gerilemeler yaşanıyor.
Bilimsel olarak bunları takip etmek ve bilgi sahibi olmaya çalışmak özelliklede Kuantum Fiziği ilgi alanım olsada, enerji sistemim bu zamanlarda yapılması gereken en güzel şeyin güzel düşünceler içinde olup Rabbe dua edilmesidir.
Aslında zaten tutulmalar sırasında değil her zaman iyi temiz düşünce içinde olsak Dünya yaşanabilir bir hal almazmı?..Tutulmalarda Deprem,Sel vs .Felaketler olabilir deniliyor.Zaten tedbir almadan yaşarsak(Hasarlı bina,alt yapısız yollar vs.) felaketlerin zorluklarının acısını çekeriz.
Ne demiş Peygamberimiz:
✔"Önce tedbir,sonra tekbir!.."
Sonuç olarak
Bu akşam gerçekleşicek Ay tutulmasında Ayın uzun süre tutulmaya maruz kalması Meta fizik olarak Dünya üzerinde, Astrologlarında dediģi gibi hayat akışlarında değişiklikler yaratabilirmiş.O zaman güzel düşünelim gerilmeyelim.Gerçekler gün yüzüne çıkabilirmiş.Sakince bunları mantık çerçevesinde karşılayalım.Zaten görmemiz gereken şeyler varsa gizli kalmasın ortaya çıksın.Mesala yüzünüze gülüp arkanızdan konuşan sizinle dalga geçen çıkarları için size yakınlık gösteren EŞ/DOST/AKRABA vs.....
Sizde siler gidersiniz.Hayat o kadar kısa ki hiç kimse için kendinizi üzmeye değmez.
Güzel düşünün,iyiliklerin yaşanması ve herşeye şükür için Dua edin.Kuran'ı Kerimde de Yaratılış düzeni bir çok Ayette Evren Gezegenlerle ilgili bildirilmiştir..
✔"O, sabahı yarıp çıkarandır. Geceyi bir sükun (dinlenme), Güneş ve Ay'ı bir hesap (ile) kıldı. Bu, üstün ve güçlü olan, bilen Allah'ın takdiridir."
En'Am Suresi 96.AYET...
✔ Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm..
✔“Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir."
✔ Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm...
#zikir #dua
#rab #sufizm #sufi #mesnevi #sufiyim #şükür #dua
Read more
Sevgili @nurguluslu nun #pozitifdogumhikayesi İlk doğumunun hikayesini bundan tam 6 yıl önce ...
Media Removed
Sevgili @nurguluslu nun #pozitifdogumhikayesi İlk doğumunun hikayesini bundan tam 6 yıl önce paylaşmışım. İnanamıyorum. Zaman su gibi akmış. Şimdi 2. bebeğinin doğum hikayesi annelere ilham, güç versin❣️❣️ “2012 yılında ilk oğlumu kucağıma aldım tabiki normal doğumla çok şükür ... Sevgili @nurguluslu nun #pozitifdogumhikayesi
İlk doğumunun hikayesini bundan tam 6 yıl önce paylaşmışım. İnanamıyorum. Zaman su gibi akmış. Şimdi 2. bebeğinin doğum hikayesi annelere ilham, güç versin❣️❣️ “2012 yılında ilk oğlumu kucağıma aldım tabiki normal doğumla çok şükür herşey yolunda gitti aradan yıllar geçti kardeş fikri aklımıza düştü ve ikinci oğluma hamile kaldım 😊
İlk doğumum normal olduğu için doktorumda bende sezaryen fikrini hiç düşünmedik sadece ters giden bir durum olursa tabiki gerekli müdahale edilecek şeklinde doktorum beni rahatlattı
Artık gebeliğin son haftası bitmişti tam 40. Haftada muayene için doktora gittiğimde doktorum açılma durumuna bir bakalım dedi ve hiç sancım yokken 4cm açılmam olduğunu öğrendim ebe hiç eve gitme eşin eşyaları getirsin dedi
Ama evim hastaneye biraz uzaktı ve beni evde bekleyen bir oğlum vardı doktorumla görüştüm evde sancılarımı beklemek istediğimi söyledim bana gerekli uyarıları yaptı ve evime geldim oğluma kardeşinin gelmek üzere olduğunu anlattık eşyalar son kez kontrol edildi ılık bir duş aldım ama sabaha kadar hiç sancım olmadı
Tabi sabah tekrar kontrole bi gideyim dedim ama doğum yapacağımı hiç sanmıyordum çünkü hiç sancım yoktu. Hastanede tekrar muayene oldum ve açılmam 7cm olmuş 🙄
Ama bende hala tık yok ben asla istemem dememe rağmen doktorum suni sancı verelim doğuma çok az kalmış dedi ben biraz korkuyordum suni sancı çok acı veriyor diye duymuştum sabah 10da serum takıldı ama bende hiç sancı olmadı açılma devam ediyor ama sancı olmuyordu artık 10cm e gelince doğumhanede suyumu patlattı doktorum ve 15:40 ta başlayan doğum sancıları 16:10 da oğlumu göğsüme almamla son buldu 👶🏼 yani anlayacağınız 30 dk sancım oldu 😊 ve harika bir doğum yaptım tentene temas kordonun geç kesilmesi masaj yaparak doktorumun plasentayı çıkarması herşey çok güzel ve kolaydı
Tabi benim en büyük hayalim doğumdan yürüyerek çıkmaktı ve çok şükür gerçekleşti 💪🏻 Allah isteyen herkese evlat nasip etsin
Ne normal doğum yapan kadın mükemmel nede sezaryen yapan kadın başarısızdır anne olmak zaten dünyanın en zor ve en güzel şeyi
Tek söyleyeceğim normal doğumdan korkmayın kızlar akışına bırakın 😘”
Read more
2012 yılında bu haytanın yürüdüğü yolda başladık maratona. Tabiki daha öncesi de vardı hayatımızda, ...
Media Removed
2012 yılında bu haytanın yürüdüğü yolda başladık maratona. Tabiki daha öncesi de vardı hayatımızda, hayal kırıklıklarıyla dolu 3 yıl...Ama ilerleyişimizin tarihçesiyle başlamaktı doğru olan ve biz ordan başlamayı tercih ettik. 33 m2 si ofis 140m2 si atölye olan yerde başladı hikayemiz. ... 2012 yılında bu haytanın yürüdüğü yolda başladık maratona. Tabiki daha öncesi de vardı hayatımızda, hayal kırıklıklarıyla dolu 3 yıl...Ama ilerleyişimizin tarihçesiyle başlamaktı doğru olan ve biz ordan başlamayı tercih ettik. 33 m2 si ofis 140m2 si atölye olan yerde başladı hikayemiz. Ne işler çıktı bi' bilseniz. İstanbul'da Ankara'da İzmir'de ve Türkiye'nin birçok yerinde kendi monalisalamızı yaptık. Sonra (ilerleyen yıllarda) ofis oldu 80m2, atölye oldu. 440m2. Orda da neler neler yaptık. Çok anlatmaya gerek yok. Ama hep layıkıyla yapmaya çalıştık. Evet hatalarımız da oldu, yanlış ürettiğimiz bir sürü mobilya, sağı solu kırılmış ürünler de gönderdik istemeden de olsa müşterilerimize. Ama hiç bahane bulmadık, kulağımızın üstüne yatmaktansa hatalarımızdan ders alıp, bize iş yaptıran herkesi memnun etme gayreti içinde olduk. Hep bu yolda yürüdük. Şimdi ise kendimize ofis olarak büyükçe bir yer tuttuk. Atölyemiz de büyüdü....Bu yol bizi nere götürür bilmiyoruz ama, hâlâ archi'nin arkasından gidiyoruz . ilk günkü heyecanızmızla. Bu fotoğraf bizim için önemli. Onu sahiplenmemizdi belki de kısmeti. Ya da onun kısmetiydi bazı yaşadıklarımız. Şimdi artık Archi Tükkan' dayız. Sarı çerçeveli tükkan. Gelirken Solda, giderken sağınızın Solunda... Bizim için büyük, insanlık için küçük bir adım bize gelişiniz... Bekleriz... DEMİŞTİK 2106’da İŞLER BİRAZ DEĞİŞTİ, ONDAN BAHSEDELİM. Sonra acaba "Kıbrıs olur mu?" dedik @erennkurt 'un dediği gibi "her attığımızı da vuramıyoruz" olmadı yani. 80.000 dalır USD 😀 teminat falan filan olmadı tabi. Paramız yok ki ! Neyse pes mi ettik ? evet ettik. -Ne la! Ankara neyimize yetmiyodu? Biz Tükkan açamadık ama bayilikler oluştu. Saolsun Vivense yayıldı maşallah. bizi de yaydı. Bu arada yayıldıkça yayıldık. Koçtaş Moçtaş derken anaaa olduk biz sanki. Biraz olduk, ama aslında hiç olmadık daha. Olacağız az kaldı. Emekçilerimizle ilerlemeye devam ediyoruz. Aralık'ta olur olmaz ama Dubai (archi woodwork shop) mağaza projemiz var . Neden olmasın ? 2019 Ocak Bodrum Mağaza ve 2019 sonu İstanbul Karaköy. Bakalım Archi bizi nereye götürecek. Malum ya ;2012 yılında bu haytanın yürüdüğü yolda başlamıştık maratona...
Read more
<span class="emoji emoji2714"></span>Arapça'da "Kırmızı Saray" anlamına gelen El Hamra, Granada (Gırnata), İspanya'da bulunmaktadır. ...
Media Removed
Arapça'da "Kırmızı Saray" anlamına gelen El Hamra, Granada (Gırnata), İspanya'da bulunmaktadır. El Hamra ismini ise duvarlarının kırmızılığından dolayı almıştır. El Hamra tüm şehri ayakları altına alabilecek stratejik bir noktada konuşlandırılmıştır. Yahya Kemal Beyatlı ... ✔Arapça'da "Kırmızı Saray" anlamına gelen El Hamra, Granada (Gırnata), İspanya'da bulunmaktadır. El Hamra ismini ise duvarlarının kırmızılığından dolayı almıştır. El Hamra tüm şehri ayakları altına alabilecek stratejik bir noktada konuşlandırılmıştır. 💯Yahya Kemal Beyatlı İspanya'da elçilik yaptığı dönemlerde 1929'da El Hamra ile kaleme aldığı yazısında şunu demiştir.
"Dünyanın hiçbir yerinde Allah adını bu kadar çok zikreden sütun, kemer, kubbe, tavan, kapı ve duvara sahip başka bir saray bulmak mümkün değildir."
(Beni de en çok etkileyen yerleşkelerden biridir.) Eylül 2017
#granadaspain #alhambra #granada
#thebestarchitecture
#details #tbt🔙
#endulus #spain #travel
#mousque #laalhambra #bnw #bnw_spain #photography #history #historical #incredible_bnw #amazingturko #bestvacations #globalfotografia #globalfotografia_bnw #italy_bnw_photogroup #world #world_bnw
Read more
Öncelikle dünkü güzel yorumlarınız için çoook teşekkür ederim <span class="emoji emoji2764"></span>️ Taner Bey Bursa'ya gidince annemle ...
Media Removed
Öncelikle dünkü güzel yorumlarınız için çoook teşekkür ederim ️ Taner Bey Bursa'ya gidince annemle bize gün doğuyor Ana kız uzun gece sohbeti yapınca tarifi yayınlamak gece yarısına kaldı Geçtiğimiz haftalar bir yerde yediğim ve tadını unutamadığım ama nasıl yapacağımı bilmediğim ... Öncelikle dünkü güzel yorumlarınız için çoook teşekkür ederim ❤️ Taner Bey Bursa'ya gidince annemle bize gün doğuyor 😍 Ana kız uzun gece sohbeti yapınca tarifi yayınlamak gece yarısına kaldı 🙈 Geçtiğimiz haftalar bir yerde yediğim ve tadını unutamadığım ama nasıl yapacağımı bilmediğim Helva-i Hakani'yeyi @yunusemreakkor Yunus Bey'de izleyince acil bir misafir gelse de yayınlasam demiştim. Biz çok ama çoook sevdik. Hatta eve gitsem de yesem diyorum 🙈 İnşallah siz de dener ve seversiniz. Bu helvanın olmazsa olmazı badem. Ben son dakikaya bıraktığım için file badem bulamadım:)
Malzemeler :
Bu ölçüden 12/16 porsiyon rahat çıkar. Siz dilerseniz yarıya indirebilirsiniz.
* 250 gr Tereyağlı
* 1 su bardağı Un
* 1 su bardağı Buğday Nişastası
* 1 su bardağı Prinç Unu
* 6 su bardağı Süt
* 400 gr bal
* 200 gr manda kaymağı
( video yapılışında izleyeceğiniz gibi önce 5 su bardağı süt 300 gr bal kullandım. Kıvamını daha akışkan sevdiğim için 6 su bardağı süt/ 400 gr bal olarak artırdım. Siz dilerseniz 7 bardak bile kullanabilirsiniz damak zevkinize kalmış, sütle aynı oranda bal oranını da kendiniz artırırsınız)
YAPILIŞI
Yağı eritin ve kuru malzemeleri ekleyin. Kavurma işlemini yaparken bir tencerede de sütünüz ısınsın ama kaynamasın. Balı ekleyin ve sütün içinde eritin. Kavurduğunuz kuru malzemeler rengi koyulaşınca azar azar sütü ilave ederek pişirin. Bilek gücünüz burda devreye girecek. En sonda içine manda kaymağını ilave edip bir tur daha karıştırıyoruz. Kolay gelsin :))
Read more
Bugün. Kafede yalnız başıma kahvemle başbaşa oturuyorum. Karşıma bir adam geldi kitabının son ...
Media Removed
Bugün. Kafede yalnız başıma kahvemle başbaşa oturuyorum. Karşıma bir adam geldi kitabının son sayfalarındaydı ve hiçbir içecek almamıştı. Belki de satırlardan aldığı keyfi başka bir lezzetle paylaşmak istemiyordu. Yandaki berjerde uyuyan kedinin uyanıp kapı aralığından çıkmasıyla ... Bugün. Kafede yalnız başıma kahvemle başbaşa oturuyorum. Karşıma bir adam geldi kitabının son sayfalarındaydı ve hiçbir içecek almamıştı. Belki de satırlardan aldığı keyfi başka bir lezzetle paylaşmak istemiyordu. Yandaki berjerde uyuyan kedinin uyanıp kapı aralığından çıkmasıyla birlikte o da kitabını kapadı. Bitirdiğini kitaba bakmasından anladım. Babam da evlendiğimde bana öyle bakmıştı, hem nasıl büyüdüğüme hem de artık nasıl bensiz yapacağına bakar gibi. İnceledi inceledi öptü alnından masanın üzerine bıraktı. Kalktı ve kahve alıp yerine oturdu. Yüzü kitap okurkenki kadar samimi değildi artık. Belli ki orayı buradan daha çok seviyordu. Çantasını açtı, yeni bir kitap çıkardı arka kapağını okurken o kitabın yıllar önce benim okuyup hiç unutmadığım bir kitap olduğunu fark ettim. İçte bir şey beni dinlemeden atladı “o kitap, çok bilinmez ama muhteşemdir” “bir arkadaşım önerdi şansa bugün de kitap bitirip yenisine başlama günümdü gidip aldım.” “O arkadaşınızı bırakmayın anne babanın yapmadığını yapmış, çok güzel bir tavsiye” “ileteceğim” ve biraz daha diyalogtan sonra selamlaştık. Bugün yol önceliği bendeyken inatla fırlayıp yol boşken bilerek yan aynamı kıran adamın dünyanın geleceğine dair bende oluşturduğu kötümserliği aldı götürdü. Allah’ım güzel insanları sev, koru senden başka ne anlaşabildiğimiz ne iletişim kurabildiğimiz kimsemiz yok.
Read more
İnsanlar, cehaletleri sebebiyle çok şeyler söylerler. Ama sevgili kardeşlerim sizler, hakikati ...
Media Removed
İnsanlar, cehaletleri sebebiyle çok şeyler söylerler. Ama sevgili kardeşlerim sizler, hakikati bilenlersiniz. Açık ve kesin bir şekilde Tevrat da Allahû Tealâ tarafından indirilmiştir, İncil de Allahû Tealâ tarafından indirilmiştir, Kur’ân-ı Kerim de Allahû Tealâ tarafından ... İnsanlar, cehaletleri sebebiyle çok şeyler söylerler. Ama sevgili kardeşlerim sizler, hakikati bilenlersiniz. Açık ve kesin bir şekilde Tevrat da Allahû Tealâ tarafından indirilmiştir, İncil de Allahû Tealâ tarafından indirilmiştir, Kur’ân-ı Kerim de Allahû Tealâ tarafından indirilmiştir.

Öyleyse, bizlere düşen görev; “Onlar gâvurdur, onlar kâfirdir.” deyip, onları devre dışı bırakmak olmamalı. Tam aksine dostluklar kurmaya çalışmalıyız onlarla. Dostluklar kurmaya çalışmalıyız ki; onların arasında da kim bilir ne kadar çok insan, İslâm’ın bir hurafe olduğunu “İslâm’ı boş verin.” tarzındaki ifadelerle onlara anlatmaya çalışır.
İşte bunlar Allah’ın değil, şeytanın iteklediği insanlardır. Eğer kitapların iç dünyasına insanlar ulaşabilseydi, neyle karşı karşıya olacaklardı? Tevrat’ın da İncil’in de Kur’ân-ı Kerim’in de 7 safha ve 4 tane teslimi ihtiva ettiğini göreceklerdi. Gördükleri zaman ne olacaktı? “Haa, demek ki bizden önce de bu güzellikler yaşanmış başka insanlar tarafından. Onlardan önce de, daha evvel de yaşanmış. Evvelâ Tevrat ile yaşanmış, sonra İncil’le yaşanmış, en sonra da Kur’ân-ı Kerim’le yaşanmış.” Öyleyse, hepimize düşen bir görev var sevgili kardeşlerim. İnsanları, “Ben üstünüm.” tarzında bir ifadeyle devre dışı bırakmak yanlış bir olay. Bunu asla gerçekleştirmemeliyiz. Görevimiz ne? Görevimiz; onlara da hakikatleri anlatmak.
Sevgili kardeşlerim! 7 safha ve 4 teslimi; eğer Allahû Tealâ bize göstermeseydi, biz de size öğretmeseydik nereden bilecektiniz? Ben nereden bilecektim? Böyle bir şey mümkün değil. O kadar bilmem kaç yüz sayfanın arasından bu 7 tane safhayı 4 tane teslimi çıkarmak, hiç kimse tarafından gerçekleştirilemez. Eğer Allah devreye girmemişse. Ama Allahû Tealâ devreye girmişse, Allah onların işaretlerini birer birer verir ve incelediğimiz zaman yerli yerine tam olarak oturan bir dizaynla karşı karşıya oluruz. Allahû Tealâ diyor ki:
1- Allah’a ulaşmayı dileyeceksiniz.
2- Mürşidinize tâbî olacaksınız.
3- Ruhunuzu Allah’a teslim edeceksiniz.
4- Fizik bedeninizi teslim edeceksiniz.
5- Nefsinizi teslim edeceksiniz.
6- Muhlis olacaksınız.
7- İradenizi teslim edeceksiniz; 7 tane safha.

1- Ruhunuzu,
2- Vechinizi,
3- Nefsinizi,
Read more
@imanli_genclerr - ► Mekke Fethedilince, Vahşî Mekke’den Kaçtı. Bir Zaman Uzak Yerlerde Kaldı. ...
Media Removed
@imanli_genclerr - ► Mekke Fethedilince, Vahşî Mekke’den Kaçtı. Bir Zaman Uzak Yerlerde Kaldı. Sonra Pişman Olup, Kimliğini Bildirmeden Medine’de Mescide Gelip, Selâm Verdi. Rasülullah Sallallâhû Teâlâ Aleyhi ve Sellem Efendimiz Selâmını Aldı. Vahşî Dedi ki: ▬ “Yâ Rasülullah! Bir ... @imanli_genclerr - ► Mekke Fethedilince, Vahşî Mekke’den Kaçtı. Bir Zaman Uzak Yerlerde Kaldı. Sonra Pişman Olup, Kimliğini Bildirmeden Medine’de Mescide Gelip, Selâm Verdi. Rasülullah Sallallâhû Teâlâ Aleyhi ve Sellem Efendimiz Selâmını Aldı. Vahşî Dedi ki: ▬ “Yâ Rasülullah! Bir Kimse Allah’a ve Rasülune Düşmanlık Yapsa, En Kötü, En Çirkin Günâh İşlese, Sonra Pişman Olup Temiz Îmân Etse, Rasülullah’ın Huzuruna Gelse, Bunun Cezası Nedir?” Diye Sordu. Rasülullah: ▬ “Îmân Eden Affolur, Kardeşimiz Olur!” Buyurdu. Hazreti Vahşî: ▬ “Yâ Rasülullah! Ben Îmân Ettim. Allah’ı ve Rasülunu Her Şeyden Çok Seviyorum. Ben Vahşî’yim!” Dedi.

Rasülullah, Vahşî Adını İşitince, Hazreti Hamza’nın Şehid Edilmiş Hâli Gözünün Önüne Geldi. Ağlamaya Başladı. Vahşî, Öldürüleceğini Anlayarak Kapıya Doğru Yürüdü. Eshâb-ı Kirâm Kılıçlarına Sarılmış, İşaret Bekliyordu. Vahşî, “Son Nefesimi Alıyorum!” Derken, Cebrâil Aleyhisselâm Geldi ve: ▬ “Allahû Teâlâ, “Ey Sevgili Peygamberim! Bütün Ömrünü Puta Tapmakla, Kullarımı Bana Düşman Etmeye Uğraşmakla Geçiren Bir Kâfir, Bir Kelime-i Tevhîd Okuyunca, Ben Onu Affediyorum. Sen, Amcanı Öldürdü Diye, Vahşî’yi Niçin Affetmiyorsun? O Pişman Oldu. Şimdi Sana İnandı. Ben Affettim. Sen de Affet!” Buyurdu.” Herkes, Öldürün Emrini Beklerken, Rasülullah, “Kardeşinizi Çağırın!” Buyurdu. Kardeş Sözünü İşitince, Saygıyla Çağırdılar. Rasülullah, Vahşî’ye, Affolunduğunun Müjdesini Verip, “Fakât Seni Görünce Dayanamıyorum, Elimde Olmadan Üzülüyorum!” Buyurdu. Hazreti Vahşî de, Rasülullah’ı Üzmemek İçin, Bir Daha Yanına Gelmedi. Mahcup, Başı Önünde Yaşadı. Aynı Mızrak ve Okla, Peygamberlik İddiasında Bulunan Müseyleme’yi Öldürüp Büyük Hizmet Etti. [Eshâb-ı Kirâm Kitabı]

Peygamberimiz Birkaç Kâfire Bedduâ Etmişti. Rasülullah’a, “Vahşî’ye Niçin Lânet Etmiyorsun?” Dediklerinde, “Mirac’da, Hamza ile Vahşî’yi Kol Kola, Birlikte Cennet’e Girerlerken Gördüm!” Buyurdu. - #islamvehuzur #istanbul #Allahuekber
#lailaheillahmuhammedenrasullulah #hzyahsi #dinihikayelerr
Read more
Dün akşam gökyüzünde savaş vardı! Günbatımına doğru gökler delirdi.. Birbiri ardına şimşekler ...
Media Removed
Dün akşam gökyüzünde savaş vardı! Günbatımına doğru gökler delirdi.. Birbiri ardına şimşekler çakmaya, yıldırımlar düşmeye başladı... Biz de tam o sırada inleye çınlaya eve dönmeye çalışıyorduk. (Evet yine evden kaçmıştık. Bu sefer arabayla! Fakat karnımız acıkınca geri dönüyorduk ... Dün akşam gökyüzünde savaş vardı! Günbatımına doğru gökler delirdi.. Birbiri ardına şimşekler çakmaya, yıldırımlar düşmeye başladı... Biz de tam o sırada inleye çınlaya eve dönmeye çalışıyorduk. (Evet yine evden kaçmıştık. Bu sefer arabayla! Fakat karnımız acıkınca geri dönüyorduk 😆😆😆) .
.
Köyümüze (Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Sirkilet köyü. 20 gündür buradayım, her yıl düzenli olarak geliyorum kızımla birlikte) giden yol çok rahatlıkla DÜNYANIN EN TEHLİKELİ 10 YOLUNDAN BİRİ seçilebilecek kategoride bir yol. Abartıyorsun diyenlere yol videosu da koydum. (SOLA KAYDIR)
.
.
İşte o yoldan gelirken çılgınlar gibi yıldırımların düştüğünü hayal edin! Hava kararmak üzere, yol 2 metre var yok, sağ sol uçurum, yağmur atıştırıyor ve durmadan yıldırım düşüyor, gökler gürlüyor... Ateistin tillahını 5 vakit namaza döndürür o derece! 😱😱😱😱
.
Normalde korkak bir insan değilimdir. Bu yoldan en az 20 kere çıkıp indim bugüne kadar. Fakat bu sefer tırstım allah belamı vermesin ki... Aklıma arabaya yıldırım düşecek ve biz içinde kavrulacağız şeklinde bir saçmalık gelip gelip duruyor... 😨😨😨 Arabadakilere çaktırmamaya çalışıyorum ama bildiğin üç buçuk atıyorum. İşte böyle böyle sürdüm arabayı ve eve nasıl geldik bilmiyorum... (Elbette ki elektrikler kesikti).
.
Ben o telaş ve stresle düşen yıldırımların fotosunu tabii ki çekemedim. Ama köyümüzden @meneksekorucu uğraşarak şahane kareler yakalamış. (Yol videosu da ona ait) Menekşe hanım cidden çok güzel fotolar çekiyor. Sağolsun beni kurmadı ve bu şahane fotoyu verdi. (Bu arada yıldırımı bir şeye benzetebildiniz mi?)
.
Niye bu kadar laf ettim? Şunçin: Hani diyorsunuz ya "Ay ne güzel köydesiniz.. Biz de gelelim vsvs"... Yaaa öyle değil işte... 1700 metrede olunca, işler değişiyor. Evet köyümüz çok güzel ama hiç kolay değil.... .
.
DİĞER KÖY POSTLARIM İÇİN #gezginsincapsirkilet HESTEGİNİ TIKLAYUN DA! 😊😊😊
Read more
Duha (kuşluk) namazı vakti güneş doğduktan 45 dakika sonra başlar, öğle namazına 45 dakika kalıncaya ...
Media Removed
Duha (kuşluk) namazı vakti güneş doğduktan 45 dakika sonra başlar, öğle namazına 45 dakika kalıncaya kadar devam eder. Kuşluk vaktinde en az iki rekat Duha namazı kılmak çok sevaptır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: “Günde iki rekat kuşluk namazı kılanın günahları denizlerin köpüğü ... Duha (kuşluk) namazı vakti güneş doğduktan 45 dakika sonra başlar, öğle namazına 45 dakika kalıncaya kadar devam eder. Kuşluk vaktinde en az iki rekat Duha namazı kılmak çok sevaptır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
“Günde iki rekat kuşluk namazı kılanın günahları denizlerin köpüğü kadar olsa, affedilir.”
{Tirmizi}
_______________________________
Herkesin eklem yeri kadar sadaka vermesi gerekir. Sübhanallah, Elhamdülillah, La ilahe illallah veya Allahü ekber demek birer sadakadır. İyiliği tavsiye etmek, kötülüğe mani olmaya çalışmak birer sadakadır. İki rekat kuşluk namazı kılmak ise bütün bunları karşılar.
{Müslim}
_______________________________
Günde 2 rekat kuşluk namazı kılan, doğduğu günkü gibi günahsız olur.
{EbuYa’la}
_______________________________
Cennetin bir Duha kapısı vardır. Bu kapıdan ancak kuşluk namazı kılanlar girer.
{Taberani}
_______________________________
İki rekat kuşluk namazı, kabul olunmuş bir hac ve umreye bedeldir.
{Ebuşşeyh}
_______________________________
Peygamber efendimizin, düşman üstüne gönderdiği askerler, kısa zamanda zafer kazanıp bol ganimet ile evlerine döndüler. Bu askerlere gıpta edenleri görünce buyurdu ki:
Size bunlardan daha kısa süren, daha çok ganimet getiren ve daha tez eve döndüren cihad yolunu göstereyim. Kuşluk namazı için camiye giden, daha az savaşmış, daha çok ganimet almış ve daha tez evine dönmüş olur.
{İ.Ahmed}
_______________________________
İki rekat kuşluk namazı kılmak bana farzdır.
{İ.Ahmed}
_______________________________
İki rekat kuşluk namazı kılan vücudunun zekatını ödemiş olur.
{İ.Asâkir}
_______________________________
İki rekat kuşluk namazı kılan gafillerden olmaz. Dört rekat kılan, abidlerden olur. Altı rekat kılarsa, bu namaz o gün ona kâfi gelir. Sekiz rekat kılan, masivayı terk edip itaat eden kullardan yazılır. On iki rekat kılan da Cennette özel bir köşke kavuşur.
{Taberani}
______________________________
İmam-ı Şarani hazretleri, “Kuşluk namazına devam edenlere cin musallat olamaz” buyurdu.
______________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
______________________________
#duhanamazı #kuşluknamazı #sünnet #ilim #islam #duha #kuşluk
Read more
Pınardan Damlayanlar - 417 Ey can kardeşim! Senelerce nefs-i emmâreye riyâzetler çektirdik. ...
Media Removed
Pınardan Damlayanlar - 417 Ey can kardeşim! Senelerce nefs-i emmâreye riyâzetler çektirdik. Buna rağmen onun şerrinden kurtulamadık. Âhırette kurtulmak için, nefsin hîle ve tuzaklarına karşı çok uyanık olmalı, ondan Allahü teâlâya sığınmalıdır. Avâm, zâhir temizliği için; havâs ... Pınardan Damlayanlar - 417
Ey can kardeşim! Senelerce nefs-i emmâreye riyâzetler çektirdik. Buna rağmen onun şerrinden kurtulamadık. Âhırette kurtulmak için, nefsin hîle ve tuzaklarına karşı çok uyanık olmalı, ondan Allahü teâlâya sığınmalıdır.
Avâm, zâhir temizliği için; havâs (seçilmiş büyük zâtlar) ise bâtın temizliği için çalışır. Kıyâmet günü, dünyâda iken zâhir temizliği için çalışıp, bâtınî temizliğe hiç ehemmiyet vermeyen kimseye Allahü teâlâ sitem eder ve buyurur ki: "Ey kulum! Senelerce insanların gördüğü yeri yâni dışını temizledin. Benim nazar ettiğim yeri (kalbini, gönlünü) ise temizlemek için bir ân uğraştın mı? Ömrünü nerelerde harcadın?" Zâhirî (dış) tahâret (temizlik), abdest bozmakla gider. Bâtın (kalb) temizliği ise, Allah'tan gayrısını kalbe getirmekle bozulur. Gönlünü Allahü teâlâdan başkasına verme. O'ndan başkasının mührünü kalbine vurma.
Read more
Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. 1- Ebu Leheb’in elleri kurusun, yok olsun zaten yok oldu ...
Media Removed
Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. 1- Ebu Leheb’in elleri kurusun, yok olsun zaten yok oldu ya. 2- Malı da, kazandıkları da kendisine bir yarar sağlamadı. 3- O alevli bir ateşe girecektir. 4- Karısı da, odun hamalı ve 5- Boynunda bükülmüş bir ip olarak ateşe girecektir. . . Bu ... Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

1- Ebu Leheb’in elleri kurusun, yok olsun zaten yok oldu ya.

2- Malı da, kazandıkları da kendisine bir yarar sağlamadı.

3- O alevli bir ateşe girecektir.

4- Karısı da, odun hamalı ve

5- Boynunda bükülmüş bir ip olarak ateşe girecektir. .
.
Bu şahsın asıl ismi Abdu'l Uzza idi. Ebu Leheb denmesinin nedeni, yüzünün kırmızıya yakın buğday renkli olmasındandı. "Leheb" kıvılcım manasındadır. "Ebu Leheb", kıvılcım gibi parlak yüzlü anlamı taşır. Burada bu lâkab ile zikredilmesinin birkaç nedeni vardı: Birincisi, O isminden çok lâkabı ile tanınıyordu. İkincisi, onun ismi Abdu'l Uzza (yani Uzza'nın kulu) idi. Bu ise, bir müşrik ismiydi. Kur'an onu bu isimle zikretmek istememiştir. Üçüncüsü, bu surede onun akıbeti de açıklandığı için lâkab ile anılması daha uygun düşmektedir.
.
"Tebbet yedâ Ebi Leheb"in manası bazı müfessirlere göre, "Ebu Leheb'in elleri kırılsın" şeklindedir. "Tebbet"in manası için, "ölsün, helâk olsun veya helâk olmuş" anlamları verilmiştir. .
Aslında bu kelime bir lanetleme değil, onun akıbetini önceden haber vermektir. Yani gelecekte olacak olay, mazî sigasıyla şimdi beyan edilmiştir. Bu olayın vuku bulması o kadar kesindir ki vukubulmuş gibi anlatılmaktadır. .
Gerçekten de birkaç sene sonra surenin bildirdiği gibi olay gerçekleşmiştir. "Elin kırılması"ndan kasıt, elin cismanî olarak kırılması değildir. Bunun anlamı, bir şahsın, başarmak için herşeyini ortaya döktüğü maksadını gerçekleştirmede başarısız kalmasıdır.
.
Gerçekten de Ebu Leheb Rasulullah'ı sav yenebilmek için varını yoğunu ortaya dökmüştü. Bu surenin nüzulundan sonra 7 -8 sene geçmeden vuku bulan Bedir savaşında, İslam düşmanlığında Ebu Leheb'in arkadaşları olan Kureyş'in pek çok ileri gelen reisinin öldürüldüğü haberi Mekke'ye ulaştığında Ebu Leheb o kadar üzüldü ki ancak 7 gün yaşayabildi. .
Ayrıca, ölümü de çok ibret vericidir. Ebu Leheb, çiçek hastalığına benzer bir hastalığa yakalandı. Evdeki yakınları bile, bulaşmasından korkarak ona dokunmuyorlardı. Ölümünden sonra üç gün boyunca kimse ona yanaşmadı. Cesedi çürüyerek kokmaya yüz tuttu. Bunun üzerine herkes oğullarını kınamaya başladı. .
DEVAMI 👇🏻👇🏻👇🏻
Read more
Arefe günü yapılması gerekenler; Arefe günü sabah namazından, kurban bayramının dördüncü günü ...
Media Removed
Arefe günü yapılması gerekenler; Arefe günü sabah namazından, kurban bayramının dördüncü günü ikindi namazına kadar, kadın-erkek herkes cemaat ile kılsın,yalnız kılsın 23 vakit farz namazda selam verir vermez, bir kere vacib olan teşrik tekbirlerini söylemeli... Yani "Allahüekber ... Arefe günü yapılması gerekenler;
Arefe günü sabah namazından, kurban bayramının dördüncü günü ikindi namazına kadar, kadın-erkek herkes cemaat ile kılsın,yalnız kılsın 23 vakit farz namazda selam verir vermez, bir kere vacib olan teşrik tekbirlerini söylemeli...
Yani "Allahüekber Allahüekber La ilahe illallahü vallahü ekber, Allahüekber ve lillahil hamd" demelidir.
Arefe günü oruç tutmak çok sevaptır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki;
"Arefe günü oruç tutana, Adem Aleyhisselam'dan, Sûr'a üfürülünceye kadar yaşamış bütün insanların sayısının iki katı kadar sevap yazılır."
"Arefe günü tutulan oruç, bin gün oruca bedeldir."
Arefe günü Besmele ile bin İhlas okuyanın günahları affolur, duası kabul olur.
Bugünü fırsat bilip dua etmelidir.
Arefe gününü ibadetle, zikirle, tefekkürle geçirmeli, insanlara iyilik etmeye çalışmalıdır.
"Arefe günü Cehennemden o kadar çok kul azât edilir ki, başka günlerde bu kadar azat olmaz."
"Arefe günü kulağına, gözüne ve diline sahip olan mağfiret olur."
🌿🌿🌿🌿🌿
Layıkı ile geçirebilmek ve affedilenlerden olmak duası ile...
#arefe #kurbanbayramı #kurban
Read more
<span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span> Osmanlı Akıncı Bülent -(OAKINCI70NL)- -(GÖNÜLDOSTLARI)- <span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span> <span class="emoji emoji1f4a1"></span>🔆AKPARTİ ...
Media Removed
Osmanlı Akıncı Bülent -(OAKINCI70NL)- -(GÖNÜLDOSTLARI)- 🔆AKPARTİ BİZİM SEVDAMIZDIR🔆 🌍"UYANDIK"🌎 Allah’ın izniyle iradesiyle Uyandık çok şükür geliyoruz biz Kendimize ... 💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢
Osmanlı Akıncı Bülent -(OAKINCI70NL)-
-(GÖNÜLDOSTLARI)-
💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢
💡🔆AKPARTİ BİZİM SEVDAMIZDIR🔆💡 👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀
🌹⭐🌙🌹👈🌍"UYANDIK"🌎👉🌷⭐🌙🌷
👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Allah’ın izniyle iradesiyle
Uyandık çok şükür geliyoruz biz
Kendimize döndük ziyadesiyle ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Oynanan oyunu biliyoruz biz
Savulun hainler geliyoruz biz ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Ölürüz top yekün mağlüp olmayız
Kazma kürek kafi geri kalmayız
Dünya bir araya gelse yılmayız ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Baltayı naçağı alıyoruz biz
Savulun hainler geliyoruz biz ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Kanla yazdığımız tarih silinmez
Türk’ün birliğine karşı gelinmez
Bu vatan bizimdir tektir bölünmez ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Haini ortadan bölüyoruz biz
Savulun hainler geliyoruz biz ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Ecdadım yazmıştı istiklâl marşı
Tekbir seslerimiz titretşir arşı
Ok gibi fırlarız küffara karşı ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Ölüme koşarken gülüyoruz biz
Savulun hainler geliyoruz biz ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Kahraman Mehmedim ileri yürür
Kalbinde iman var göğsünde sürur
Bizim gücümüze kim karşı durur ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Şehadedi candan diliyoruz biz
Savulun hainler geliyoruz biz
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟
~[Mikdat Bal]~
-("Uyandık -Kamil Durmuşoğlu'nun - Çağrı 3 (Davran Milletim) şiirine naziredir")-
🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟
💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢
Osmanlı Akıncı Bülent -(OAKINCI70NL)-
-(GÖNÜLDOSTLARI)-
💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢
Read more
KIYMETLİ DOSTLARIM ÖNCELİKLE TÜRK-İSLAM COĞRAFYASINDA YAŞAYAN TÜM MÜSLÜMANLARIN (ANCAK EMPERYALİST ...
Media Removed
KIYMETLİ DOSTLARIM ÖNCELİKLE TÜRK-İSLAM COĞRAFYASINDA YAŞAYAN TÜM MÜSLÜMANLARIN (ANCAK EMPERYALİST GÜÇLERİN ÖNÜNDE EĞİLMEYEN HAŞA ONLARA SECDE ETMEYENLERİN) MÜBAREK KURBAN BAYRAMLARINI KUTLUYORUM. BU KUTSAL GÜNLERİN, TÜM İNANANLARIN VAR OLAN ONUR VE ŞEREFLERİNİ ÇOĞALTMASINI ... KIYMETLİ DOSTLARIM
ÖNCELİKLE TÜRK-İSLAM COĞRAFYASINDA YAŞAYAN TÜM MÜSLÜMANLARIN (ANCAK EMPERYALİST GÜÇLERİN ÖNÜNDE EĞİLMEYEN HAŞA ONLARA SECDE ETMEYENLERİN) MÜBAREK KURBAN BAYRAMLARINI KUTLUYORUM. BU KUTSAL GÜNLERİN, TÜM İNANANLARIN VAR OLAN ONUR VE ŞEREFLERİNİ ÇOĞALTMASINI AYRICA DA ZALİMLERE KARŞI MUTLAK GALİBİYET GETİRMESİNİ YÜCE ALLAH’TAN DİLİYORUM.
YAŞADIĞIMIZ BU ZOR GÜNLERDE NASIL DAVRANIŞLAR İÇİNDE OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ ÇOCUKLUĞUMDA YAŞADIĞIM BİR ANIMI SİZLERLE PAYLAŞARAK ANLATMAK İSTERİM. 11 YAŞINDAYKEN OTURDUĞUMUZ EV MEZARLIĞA ÇOK YAKINDI BU SEBEPLE MAHALLEDEKİ BİRÇOK ARKADAŞIMIZ BAYRAMDA MEZARLIK ZİYARETİNE GELENLERDEN HARÇLIK ALMAK AMACIYLA MEZAR ÇAPALAMAYA GİDERLERDİ.

BİZDEN ÖNCE MAHALLEYE TAŞINMIŞ OLAN BÜTÜN ÇOCUKLARIN AĞZINDA KEL DİYE TANINAN ANCAK İSMİNİ BİLMEDİKLERİ BİR ADAMIN SOHBETİ VARDI. BAYRAMLARDA MUTLAKA YAKINLARININ MEZARINA ZİYARETE GELİP ÇOCUKLARA ÇİKOLATA VE PARA DAĞITIP AYRICA DA İHTİYACI OLANLAR İÇİN DE MEZARLIKTA DÖRT BEŞ TANE KOYUN KESTİRİP DAĞITTIĞINI SÖYLERLERDİ.

BEN DE ARKADAŞLARIMLA BERABER MEZARLIĞA GİDER KEL DİYE BAHSEDİLEN ADAMIN GELMESİNİ BEKLERDİM. TÜM SAMİMİYETİMLE SÖYLEMEK İSTERİM Kİ AMACIM BAHSİ GEÇEN KİŞİNİN DAĞITTIĞI HEDİYELERDEN ALMAK DEĞİLDİ. MAHALLEDEKİ ÇOCUKLAR ARASINDA MASAL KAHRAMANI OLARAK ANLATILAN BU KİŞİYİ GÖRMEK İSTİYORDUM. HANGİ GÜN GELECEĞİ BİLİNMEDİĞİ İÇİN SIKILMAMAK ADINA BENDE ZİYARETÇİSİ OLMAYAN, UZUN YILLARDIR ZİYARET EDİLMEMİŞ MEZARLIKLARIN ÜZERİNDEKİ OTLARI KESEREK BAKIMLARINI YAPIP RUHLARINA DUA EDİYORDUM.

ZANNEDERİM Kİ ANNEM ÇAĞIRDIĞI İÇİN BİR SÜRELİĞİNE EVE GİTMİŞTİM. DÖNDÜĞÜMDE İSE KEL DİYE ANILAN KİŞİNİN GELDİĞİNİ ÇOCUKLARA PARA VE ÇİKOLATA DAĞITTIĞINI AYRICA DA FAKİRLERE VERİLMEK ÜZERE BEŞ ADET DE KOYUN GETİRDİĞİNİ ÖĞRENDİM. O GÜN YAŞADIĞIM ÜZÜNTÜYÜ HİÇBİR ZAMAN UNUTAMAM. ANCAK BU YAŞIMA KADAR NEREDEYSE HEMEN HEMEN HER GÜN KENDİSİYLE BERABER HAYATIMA OLUMLU YÖNDE ETKİ EDEN ÜÇ KİŞİYE MUTLAKA DUA ETTİM.

ÇOCUKLUK YAŞLARIMDA YAPTIKLARIYLA HAYATIMA ETKİ EDEN KEL LAKAPLI KİŞİNİN HARİCİNDEKİ DİĞER İKİ KİŞİYLE İLGİLİ DE İNŞALLAH BAŞKA PAYLAŞIMLARIMDA MUTLAKA BAHSEDECEĞİM.
Read more
Bugün doğum günüm.Seninle her göz göze gelip,cennet kokun cigerlerimi doldurduğunda dilimden ...
Media Removed
Bugün doğum günüm.Seninle her göz göze gelip,cennet kokun cigerlerimi doldurduğunda dilimden hep şükürler dökülüyor EN GÜZEL HEDİYEM.ALLAH karşına kötü insanlar çıkarmasın demeyeceğim.yanlışlardan,zorluklardan uzak tutsun demeyeceğim.Bunları yaşayacaksın çünkü hayatın ... Bugün doğum günüm.Seninle her göz göze gelip,cennet kokun cigerlerimi doldurduğunda dilimden hep şükürler dökülüyor EN GÜZEL HEDİYEM.ALLAH karşına kötü insanlar çıkarmasın demeyeceğim.yanlışlardan,zorluklardan uzak tutsun demeyeceğim.Bunları yaşayacaksın çünkü hayatın kuralı bu.Gerekli bir kuraldır.Sana hayatı yaptığın yanlışlar,yaşadığın zorluklar,karşılaştığın kötü insanlar ögretecektir.Baban olarak duam ve çabam bunlar karşısında güçlü,dayanıklı ve zeki olman olacak hep.Bunları buraya yazıyorum çünkü kaybolmayacak bu yazdıklarım ve aklın erdiği andan itibaren hep karşına çıkacak, okuyacaksın.Unutma'ki şartlar ne olursa olsun ben hep yanında olacağım.gücüm yettiğince,aklım erdiğince sana son nefesime kadar fiziken,ruhen eşlik edeceğim.Sana yanlış seçimler yaptığını düşündüğünde doğrunun ve yanlışın göreceli olduğunu,tıkandığında hep bir çıkış yolunun bulunduğunu,zihnini hep açık tutman gerektiğini,her durumda bakış açını değistirip durumu başka açılardan da görmen ve kararlarını öyle vermen gerektiğini,bir zorlukla karşılaştığında yeryüzünde herhangi bir insan o zorluğu aşmışsa senin de aşabileceğini,öğrenmekten ve de düşünmekten yoksun olmaman gerektiğini,uzaklarda dahi olsan aile birligine önem vermen gerektigini,gerçek dostlukları önemsemeni,aşkı bulduğunda üçüncü sahıslara kulak asmadan doya doya yaşaman gerektiğini,senin yaşam enerjini yok edecek,hiçleştirecek insanlardan kim olursa olsun uzak durman gerektiğini,sahiplenmekle kölelik,bağlanmakla bağımlılık arasınki farkın ne olduğunu,kadinlara saygılı ve zarif olman gerektiğini,kimseyi ayiplamaman ve şekilci olmaman gerektiğini,en yok zamanında dahi çalmaman ve çalısarak kazanman gerektigini,hayallerini büyük tutup onları gercekleştirmekten korkmaman gerektigini,söhrete ve paraya köle olmaman gerektigini,cimri olmaman ama seni yoksullaştıracak kadar da bonkör olmaman gerektiğini,yokluğun içinde öğrenecek çok şey olduğunu,kaba kuvvetin zayıf insanların işi olduğunu,ama sana uygulandığında da karşılığını vermeye hazır olman gerektiğini,hayvanları ve doğayı sevmeni,sanatı ve bilimi önemsemeni,daha bir çok hayat tecrübemi sana ömrüm yettiğince ögretmeye çalısacağim.Tek duam bu.seni çok seviyorum.iyiki doğduk.
Read more
Kıymetli dostlarım,  Hain 15 Temmuz darbe teşebbüsünün birinci yıldönümünde Çengelköy Şehitliği’ndeki yaptığım konuşmamda; ...
Media Removed
Kıymetli dostlarım,  Hain 15 Temmuz darbe teşebbüsünün birinci yıldönümünde Çengelköy Şehitliği’ndeki yaptığım konuşmamda; ‘’Vatan evlatları olarak YÜCE ALLAH korusun eğer ki fetöcüler ve bölücüler devletimizi yıkmayı başarırlarsa, onları bayrak direklerine asacağız!’’ demiştim. ... Kıymetli dostlarım, 
Hain 15 Temmuz darbe teşebbüsünün birinci yıldönümünde Çengelköy Şehitliği’ndeki yaptığım konuşmamda; ‘’Vatan evlatları olarak YÜCE ALLAH korusun eğer ki fetöcüler ve bölücüler devletimizi yıkmayı başarırlarsa, onları bayrak direklerine asacağız!’’ demiştim.
Bu konuyla alakalı savcılık makamının hakkımda açtığı dava ile ilgili karar bugün çıktı: Yargılama sonucu beraat ettim.
Mahkeme kararının verildiği andan itibaren hem fetöcü hem de bölücü basın yayın organları ve gazeteciler şahsımla ilgili adeta kudurmuşcasına yazılar yazmaktalar.
Bölücüler yazılarında (Hüdapar) Hür Dava Partisi’ne duygu sömürüsü yapıp; ‘’Kürt düşmanı Sedat Peker’in ve çeşitli isimlerin desteklediği Cumhur İttifakı’na nasıl oy vereceksiniz?’’ diyorlar.
Benim liderliğine, komutanlığına en çok değer verdiğim kişilerden birisi Aksak Timur’dur. Osmanlı İmparatorluğu dahil olmak üzere hemen hemen tüm devletleri yenmiş, o zaman ki bilinen dünyanın neredeyse yarısını işgal etmiştir.
Bayramda tüm kardeşlerim ve yeğenlerimle kalabalıkça sohbet ederken onlara Türk kanı taşıyan Timurlenk’i anlatmıştım. Ancak sohbetimin sonunda; ‘’Ne kadar büyük bir lider olursa olsun rakiplerine karşı elde ettiği galibiyetlerden sonraki davranışlarını hiç bir zaman kendi ruhuma uygun bulamadım.’’ demiştim. (Yıldırım Beyazıt Hanı Ankara savaşında yendiğinde Yıldırım Beyazıt’ın birbirine çok aşık oldukları bilinen eşini kendi askerlerinden birine hediye edip, Yıldırım Beyazıt Hanı’da bir filin üstünde yaptırdığı kafeste gezdirmesi gibi.) Ancak Mescid- Aksa’nın Muhafızı, Kudüs’ün Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin savaşlardaki galibiyetlerinin ardından düşmanlarına ve düşmanlarının ailelerine karşı göstermiş olduğu asilce tavırları gururla okuduğumu söyledim.
Selahaddin Eyyubi’nin Kürt asıllı olması kardeşlerime ve yeğenlerime onu gururla anlatmama hiç bir engel teşkil etmedi.
Ya da Arap asıllı olan Hz. Hamza (r.a.) veya Halid bin Velid’in (r.a.) üstün özelliklerini anlatırken de hiçbir zaman kibir duymadım.
Read more
Evrenin işleyişi bambaşka, kalbimizden geçen her düşünce ağzımızdan çıkan her söz uzun yollardan ...
Media Removed
Evrenin işleyişi bambaşka, kalbimizden geçen her düşünce ağzımızdan çıkan her söz uzun yollardan dönüp dolaşıp yine bizi buluyor 🤘 o zaman ağzımıza aklımıza fikrimize en çok da kalbimize sahip çıkalım zihnimizi bütün kötü ve olumsuz fikirlerden arındıralım yolumuzu, yoldaşımızı ... Evrenin işleyişi bambaşka, kalbimizden geçen her düşünce ağzımızdan çıkan her söz uzun yollardan dönüp dolaşıp yine bizi buluyor 🤘 o zaman ağzımıza aklımıza fikrimize en çok da kalbimize sahip çıkalım 🙏 zihnimizi bütün kötü ve olumsuz fikirlerden arındıralım yolumuzu, yoldaşımızı iyi seçelim🍀 boyumuzun ölçüsünü aldıysak kenara çekilelim ve hep iyi insanlara denk gelelim inşallah 🍀 hepimize iyi insan olmayı ve iyi insanlara denk gelmeyi diliyorum arkadaşlarım 🙏
Read more
Kızımın ikinci kreş yılında Harikalar Diyarında yine Harika birgün karne günümüz mutluluğumuz ...
Media Removed
Kızımın ikinci kreş yılında Harikalar Diyarında yine Harika birgün karne günümüz mutluluğumuz yine karnesi kreşi gibi harika bütün dersleri çok iyi daim olsun hayatı boyunca canım kızım ömrüm benim daha nice mükemmelliklere inşallah @yldrm_aysemelek öğretmenimize çooook teşekkür ... Kızımın ikinci kreş yılında Harikalar Diyarında yine Harika birgün karne günümüz mutluluğumuz yine karnesi kreşi gibi harika bütün dersleri çok iyi daim olsun hayatı boyunca canım kızım ömrüm benim daha nice mükemmelliklere inşallah @yldrm_aysemelek öğretmenimize çooook teşekkür ederiz.Emeğine sağlık 😗😗
Read more
Bütün kızlar toplandık 🤗 Sevgili Zuhal’cimin ve Bahar Hanım’ın doğum gününden. <span class="emoji emoji263a"></span>️<span class="emoji emoji1f60d"></span> İyi ki doğmuşlar! ...
Media Removed
Bütün kızlar toplandık 🤗 Sevgili Zuhal’cimin ve Bahar Hanım’ın doğum gününden. İyi ki doğmuşlar! Hep mutlu olsunlar inşallah Çok eğlendik, şarkılar söyledik, dans ettik! Çıkışta ayaküstü grup enerji çalışması bile yaptık! ️ Teşekkür ve şükranla Bütün kızlar toplandık 🤗 Sevgili Zuhal’cimin ve Bahar Hanım’ın doğum gününden. ☺️😍 İyi ki doğmuşlar! 💖💕 Hep mutlu olsunlar inşallah 🙏😍💖 Çok eğlendik, şarkılar söyledik, dans ettik! Çıkışta ayaküstü grup enerji çalışması bile yaptık! ☺️☺️ Teşekkür ve şükranla 🙏☺️
Herşeyim misin <span class="emoji emoji1f60d"></span>Nasıl bir gülüştür o bitanem<span class="emoji emoji2764"></span>Eteği de nasıl yakışmış prensesime ona ne giyse yakışır ...
Media Removed
Herşeyim misin Nasıl bir gülüştür o bitanemEteği de nasıl yakışmış prensesime ona ne giyse yakışır Allahım seni bütün kötülüklerdrn korusun Allah seni hep mutlu etsin,hiç üzmesin İnşAllah Ailenle hep huzurlu ol canımın en içi güzel premsesim seni çok seviyorum hep seveceğim ... Herşeyim misin 😍Nasıl bir gülüştür o bitanem❤Eteği de nasıl yakışmış prensesime ona ne giyse yakışır 💞Allahım seni bütün kötülüklerdrn korusun 😘Allah seni hep mutlu etsin,hiç üzmesin İnşAllah 💗Ailenle hep huzurlu ol canımın en içi güzel premsesim 💙seni çok seviyorum hep seveceğim aşkım 💗💘
Read more
Bu on gece, Kur’ân-ı Azimüşşan’ın “Ve’l-fecri. Ve leyâlin aşrin” kasemi ile, onlara verdiği ehemmiyete ...
Media Removed
Bu on gece, Kur’ân-ı Azimüşşan’ın “Ve’l-fecri. Ve leyâlin aşrin” kasemi ile, onlara verdiği ehemmiyete binâen o geceler Leyle-i Kadir ve Berat ve Mi’rac nev’inde büyük kıymetleri var. -Zilhicce’nin ilk 10 gecesi- Aziz, sıddık kardeşlerimiz, Evvelâ: Geçen leyâli-i aşerenizi ... Bu on gece, Kur’ân-ı Azimüşşan’ın “Ve’l-fecri. Ve leyâlin aşrin” kasemi ile, onlara verdiği ehemmiyete binâen o geceler Leyle-i Kadir ve Berat ve Mi’rac nev’inde büyük kıymetleri var. -Zilhicce’nin ilk 10 gecesi-

Aziz, sıddık kardeşlerimiz,

Evvelâ: Geçen leyâli-i aşerenizi ve gelen îydinizi ruh-u cânımızla tebrik ve o çok mübarek gecelerdeki a’mal-i salihanızın ve dualarınızın makbuliyetini Rahmet-i İlâhiye’den niyaz ediyoruz.

Bu on gece Kur’ân-ı Azimüşşan’ın “Ve’l-fecri. Ve leyâlin aşrin” (Yemin olsun fecre. Ve on geceye. / Fecr Sûresi: 1-2.) kasemi ile, onlara verdiği ehemmiyete binâen o geceler Leyle-i Kadir ve Berat ve Mi’rac nev’inde büyük kıymetleri var. Çünkü; hac sırrıyla bütün âlem-i İslâm namına her taraftan gelen binler hacıların bütün kâinatla alâkadarâne bir tarzdaki makbul hasenatlarına ve ümmet-i Muhammede (asm) hakkında ettikleri duâlarına, o gecelerde a’mâl-i sâliha ile meşgul olan mü’minler hissedâr oluyorlar.

İnşâallah Nur şâkirdleri o büyük kazanca mazhardırlar. Hatta diyebiliriz ki; uykuları da ibadet sayılır. Elbette böyle ağır şerâit içinde gayet ciddiyet ve tam gayret ile ulûmun en yüksek derecesindeki îmân ve Kur’ân hakikatlarının dersinde en mükemmel talebelik vazifesini yapan Nurcular, bu leyâle-i aşerede uykuda dahi nurlarına tam mazhardırlar.

El-Bakî Hüve’l-Bâkî

Umumunuza birer birer selâm ve selâmet ve dâreynde saadetlerinize duâ eden kardeşiniz,
Said Nursî

Takip [email protected] 📕
Ve
Arkadaşlarimiza önerelim! @Risaledendamlalar
#faith #Pray #Christian #Hadis #Ayet #Kuran #Ahlak #Öneri #risaleinurkulliyati #türkiye #ankara # #Amin #kadın #Moda #temizlik #tarif #nur a #tasavvuf # #edebiyat #ahlak #islam #iman #rnk #risale #risaleinur #saidnursi #bediüzzaman #RisaledenDamlalar #ihlas
Read more
Ne yazılsa ne söylense az kalır. Diğer yarım, kardeşim, dünyadaki en güzel şey, değerlim, dostum, ...
Media Removed
Ne yazılsa ne söylense az kalır. Diğer yarım, kardeşim, dünyadaki en güzel şey, değerlim, dostum, sırdaşım, kızımın biricik teyzesi... Mutluluğu en çok hakeden gülmeyi en çok hakeden kumrularım. Cok güzel bir başlangıçla sonsuz olun ins. Allahım bütün güzellikleri size versin bütün ... Ne yazılsa ne söylense az kalır. Diğer yarım, kardeşim, dünyadaki en güzel şey, değerlim, dostum, sırdaşım, kızımın biricik teyzesi... Mutluluğu en çok hakeden gülmeyi en çok hakeden kumrularım. Cok güzel bir başlangıçla sonsuz olun ins. Allahım bütün güzellikleri size versin bütün kötülükleri sizden uzak etsin. Kavuşan elleriniz hiç ama hiç ayrılmasın. Senden ayrılmak insanın bogazini dugum dugum etsede mutluluğun o gülen yüzün buna dayanma gücü veriyor. Mutluluğunuzda huzurunuzda sevginizde saygınızda sizde sonsuz olun ins. Her zaman yanındayım yanınızdayız. Sizi çok seviyorum❤️ #seymaeyup #05022018 #kusyuvadanuctu #canimbirdiikioldu
Read more
Kardeşim benim süpersin bu yaz senin olsun inşallah 🏾🏾 #Repost @handeunsal @serkan_balkan with @get_repost ・・・ #oynaoyna an itibari ile @netdmuzik ve tüm tv radyo ve dijitalplatformlarda ———————————————— Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim kocamaaaan bir ekip var ... Kardeşim benim süpersin bu yaz senin olsun inşallah 🙏🏾💛👏🏾😘 #Repost @handeunsal @serkan_balkan with @get_repost
・・・
#oynaoyna an itibari ile @netdmuzik ve tüm tv radyo ve dijitalplatformlarda 💛🐥🌼 ————————————————
Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim kocamaaaan bir ekip var arkamda hepsi benim için çok ama çok değerliler iyi ki varsınız hepiniz ve hep var olun kanatsız meleklerim 💛🌼⭐️ Şarkımız hayırlı , uğurlu olsun 💥
————————————————
Söz-müzik: @handeunsal & @meldagurbey
Aranje: @serkan_balkan
Mix-mastering: @emrekirall
Vokal koçu : @fatihertur
Vokaller : @fatihertur , @sensoykivanc @ismailcaliskan.unofficial
Gitar: #canerguneysu
Zurna: @turkerdinletir
Ud-cümbüş-bağlama : @mustafaipekcioglu
Perküsyon : @huseyinceylanofficial ————————————————
Fotoğraf : @halilguzel
Retouch : @serkanuzundal
Styling : @anilcan_ ————————————————
Yönetmen : @muratjoker
Görüntü Yönetmeni : @varol
Ekip Ruhu : @emrealevv
Ve tabiki de canım @gorkemoden
Klibimiz de ise ;
Styling : @yusufcandirik ————————————————
Klip kızlarım 🌼💛
@selinredonline
@betoztrk
@rixdinas
@simalevirgennn 🙏🏻 Lovely Sister’s⭐️💛
———————————————- Klibimde giydiğim bütün kıyafetleri özenle diktikleri için titiz çalışmaları ve full pozitif enerjileri için en büyük teşekkürlerimden biri de @atolyeno6 🌼🐥💛⭐️ Muhteşemsinizzzzzz 💥💥💥💥 ————————————————
Ayrıca fotoğrafta ve klipte
Saç: @talatkivrak
Makyaj : @seckinsunguc ————————————————ve #OYNAOYNA’nın MİMARLARI ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
☎️Menajer : @mert_altinkaya 📻Radyo pr : @refiksariozpr 📰Basın pr : @eylemipek
💿 Yapım : @dmccomtr @samsundemir 🙏🏻
@ozdenbora 💛💛💛 Hepinize çok ama çok ama çok teşekkür ederim ☺️ Umarım heyecandan birini unutmamışımdır 🙈🌼⭐️💛🐥
Read more
İki gündür yediğimden içtiğimden, aldığım nefesten bir şey anlamıyorum. Çok düşündüm bu resmi ...
Media Removed
İki gündür yediğimden içtiğimden, aldığım nefesten bir şey anlamıyorum. Çok düşündüm bu resmi paylaşıp paylaşmamayı çünkü her gördüğümde yüreğim dağlanıyor. Hala gerçek olduğuna inanmak istemiyorum, evet şimdi bir melek oldu, uçtu gitti, kurtuldu bu zalim, acımasız, korkunç dünyadan.. ... İki gündür yediğimden içtiğimden, aldığım nefesten bir şey anlamıyorum. Çok düşündüm bu resmi paylaşıp paylaşmamayı çünkü her gördüğümde yüreğim dağlanıyor. Hala gerçek olduğuna inanmak istemiyorum, evet şimdi bir melek oldu, uçtu gitti, kurtuldu bu zalim, acımasız, korkunç dünyadan.. Ama çektiği dayanılmaz acıları, o anlardaki çaresizliğini düşündükçe deliriyorum. Katil nasıl olunur'u çok iyi anladım, bu masum bebeğe bunu yapanı ya da yapanları gözümü kırpmadan aynı şekilde öldürebilirdim elimde olsa... Bu mahluklarla aynı havayı soluyor olmaktan nefret ediyorum. Kopasıca ellerini, kollarını sallayarak aramızda dolaştıklarını bilmekten nefret ediyorum! Bu bebeğin yaşadığı acıların bin katını yaşayarak, acıların en büyüğünü çekerek geberin inşallah! İnsanlıktan nefret ettirdiniz lanet olsun bunu yapanlara. Bütün beddualar, bütün küfürler yetersiz şu an, Allah belanızı versin tez zamanda!
Read more
Şimdi ben bu fotoğrafı neden paylaşıyorum olan olmuş geçen geçmiş ilk değil son değilim.Kötü günleri ...
Media Removed
Şimdi ben bu fotoğrafı neden paylaşıyorum olan olmuş geçen geçmiş ilk değil son değilim.Kötü günleri geride bırakıp gelecekteki güzel günleri düşünmeliyim falan falan Bugün #17kasımprematürefarkındalıkgünü şükür sebebim küçük savaşçılarım zaferlerinin 6. Ayında 6 kg lara geldiler ... Şimdi ben bu fotoğrafı neden paylaşıyorum olan olmuş geçen geçmiş ilk değil son değilim.Kötü günleri geride bırakıp gelecekteki güzel günleri düşünmeliyim falan falan Bugün #17kasımprematürefarkındalıkgünü şükür sebebim küçük savaşçılarım zaferlerinin 6. Ayında 6 kg lara geldiler Yaman 825 Uygar 1070 gr doğduğunda çok zor günlerin bizi beklediğini biliyordum ama bi an bile inanmayı bırakmadım erken gönderildilerse vardır bi hayır dedim içime içime ağlayıp küvez başında türlü şakalar maymunluklar yaptım ki benim en azından enerjim onlara dokunabilsin diye bugün bana her güldüklerinde hala şükrederim #Yamanikom #Uygarpaşam sizin gibi mücadele etmek zorunda olan bütün kardeşlerinizin allah yardımcısı olsun Yamanikoma 69 gün Uygar paşama 75 gün kendi bebekleri gibi bakan başta #dryesimcoskun ve onun pırlanta gibi ekibine herbirinin ayrı ayrı emeği olan çiçek hemşire ablalarımıza çok teşekkür ederiz #medicalpark öle sosyal medyadan teşekkür huyum değildir sonuçta celebrity bi insan değilim gider kendilerine söylerim ama bu uzun zorlu süreç tek başına atlatılacak gibi değildi bunun da farkında olunması açısından başta eşime , anneme ,aileme ve yanımda olan bütün arkadaşlarıma da çook çok teşekkür ederim 😘😘 #prematüregücü #17kasımdünyaprematüregünü #17kasımdünyaprematürebebeklergünü #17kasimdunyaprematurefarkindalikgunu #17kasımprematürefarkındalıkgünü💜💜 #17kasimprematuregunu
Read more
"Kıbrıs Barış Harekâtıyla Kıbrıslı mücahitler ve kahraman ordumuz, modern savaşın en ileri örneklerini ...
Media Removed
"Kıbrıs Barış Harekâtıyla Kıbrıslı mücahitler ve kahraman ordumuz, modern savaşın en ileri örneklerini bütün dünyaya parmak ısırtacak şekilde gösterdiler.” (Prof. Dr. Necmettin Erbakan) . . Kıbrıs Harbindeki Başarının Mânevî Arka Planı "Sonra da onların üzerine size tekrar ... "Kıbrıs Barış Harekâtıyla Kıbrıslı mücahitler ve kahraman ordumuz, modern savaşın en ileri örneklerini bütün dünyaya parmak ısırtacak şekilde gösterdiler.” (Prof. Dr. Necmettin Erbakan)
.
.
Kıbrıs Harbindeki Başarının Mânevî Arka Planı
"Sonra da onların üzerine size tekrar bir galibiyet verdik ve size mallar ile oğullar ile imdat ettik ve sizi aşiretçe (düşmanlarınızdan) daha ziyade kıldık. Eğer iyilik etmiş olursanız, kendi nefisleriniz için iyilik etmiş olursunuz ve eğer fenalık etmiş olursanız, kendi nefisleriniz için etmiş olursunuz.' {İsrâ Sûresi:6-7}Müslüman devletlerin düşmanlarına karşı ne yapmaları lâzım? Birbirleriyle savaşmaları mı? Hayır, hayır birleşmeleri lâzım. Kimse ile harbetmeye gerek yok. Bütün İslâm devletleri birleşse düşmanlar kaçacak yer ararlar.Kur’ân-ı Kerîm kütüphanelerimizde pek çok hakikatlerle dolu olarak durur. Kur’ân-ı Kerîm’i anlamak kolay iş değildir.Ders âyet-i celîlemiz, Kıbrıs harbinde sırrını gösterdi. Rumlar yerleşmiş oldukları menzillerden gemiden inen Müslüman askerlere ateş açıyorlardı. Müslüman kumandan gemiden çıkan askerlere: ;Allah, Allah' diyerek çıkmalarını emretti. Bu emre uyunca mayıs yağmuru gibi yağan kurşunlardan hiçbiri askerlerimize isabet etmez oldu. Savaşa katılan şahıslardan biri şöyle anlatmıştır: ;Üzerlerine yürürken, düşmanın attığı mermiler bize isabet edeceği anda gaipten bir el çıkıp onu engelliyordu.'Kıbrıs’ta sadece Rumlarla harbettik zannetmeyin. Rus, Amerika ve diğer bütün kâfir devletlerle savaştık. Bu savaşta: ;Ve bu bir kitaptır ki, bunu biz indirdik, mübarektir. O’na tâbi olunuz tâ ki rahmete eresiniz' âyet-i celîlesinin sırrı tecelli etti.Bizim şu an esir gibi yaşamamız ise, Benî İsrâil gibi edepleri, sünnetleri diğer müstehapları ve diğer Şer‘î hükümleri terk etmemiz sebebiyledir. İstanbul’da bir milyon kişi namaz kılıyor, diyebilir miyiz? Hayır! İşte onun için zelil bir durumdayız. Allâh-u Te‘âlâ bizi akıllı etsin de on paralık zevklere esir olmaktan kurtarsın. (Mahmud Efendi Hazretleri, Sohbetler)
Read more
'Yedi Güzel Kadın' bütün ezberleri bozuyor ve güzellik algısını yeniden tanımlıyor. Şu hikaye ...
Media Removed
'Yedi Güzel Kadın' bütün ezberleri bozuyor ve güzellik algısını yeniden tanımlıyor. Şu hikaye liseli bir kızımıza ait: "Abdulaziz amca hayırlı akşamlar. Ben Asuman hanımın kızıyım ismim de Zehra Esma. Yazdığın yedi güzel kadın kitabını geçen gün ikinci kez okuma fırsatım oldu. İlkinde ... 'Yedi Güzel Kadın' bütün ezberleri bozuyor ve güzellik algısını yeniden tanımlıyor. Şu hikaye liseli bir kızımıza ait: "Abdulaziz amca hayırlı akşamlar. Ben Asuman hanımın kızıyım ismim de Zehra Esma. Yazdığın yedi güzel kadın kitabını geçen gün ikinci kez okuma fırsatım oldu. İlkinde de beğenmiştim ama üstünkörü, okumak için okumuş, nefsimi göz ardı edemeden bitirmiş ve anlamını hissedememiştim.

Tekrar baktığımda kitapta yazanları hatırlayamadım ve dur ya bi bakıyım şuna neydi bu dedim, içerik kısmına baktım. Ha, evet Meryem anne gibi kadınları anlatıyordu ama nasıl anlattığını yine hatırlayamadığımı farkettim.

Sonra gözüm esma el biltaciye takıldı, benimde ismim esma ya, daha çok dikkat kesilip tekrar, nefisten kendimi soyutlayarak okumaya ve hissetmeye başladım. Ve ağlayarak bitirdim. Öyle manalı bi hayat bahşedilmişti ki ona, hayatımın içindeki manasızlık vurdu yüzüme. Sonda babasının kızına yazdığı o mektup öyle ağlattıki beni gözlerim pınar oldu.

Bende tıp kazanmak amacıyla tekrar hazırlanıyorum sınava ve Esma’nında tıp okuyor olması daha da bağdaştırdı beni onunla.

Sonra gönülden ettim duamı; 'Allahım rızanı kazanabilmiş olarak, tıpkı onun babası gibi babamın benden bu denli razı olduğunu hisseden bir yaşam ve ölüm nasib eyle'. Eskiden çok başarılı girişimcileri izler, onları idol alırdım. Oysa idolum baş ucumdaymış. Artık idolüm Esma olacak.

Başta Rabbime bana bunu okumayı, anlamayı ve hedef haline getirebilmemi nasip ettiği için şükreder, sonra sana bunun aracısı olduğun için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Allah seni, beni ve bizi tıpkı esmayı sevdiği gibi sevsin. Hayırlı akşamlar tekrardan." Belki yüzlerce bu tarz dönüşler oldu elhamdülillah.

#psikohekim
#insan #fotograf
#visco #aile #çocuk
#igmgkgt #entella
#yedigüzelkadın
#ailembenimherşeyim
#sobe #psikoloji
#igmg #igmggençlik
#igmgkt #camia #gençihh
#ditib #igmggenclik
#ditibgenclik #konferans
#oku #read #seminer #genclik
Read more
aynı bu şekilde birbirimizi tamamlıyoruz, birinde full makyaj var dışarıya başka görünüyoruz,diğerinde ...
Media Removed
aynı bu şekilde birbirimizi tamamlıyoruz, birinde full makyaj var dışarıya başka görünüyoruz,diğerinde hiçbi makyaj yok ikimiz birbirimize karşı tüm maskelerimizi indirmişcesine.(2.fotoğraf)sanırım yapmayı istediğim en çok heves ettiğim şeylerden biri seninle oturup güneşin ... aynı bu şekilde birbirimizi tamamlıyoruz, birinde full makyaj var dışarıya başka görünüyoruz,diğerinde hiçbi makyaj yok ikimiz birbirimize karşı tüm maskelerimizi indirmişcesine.(2.fotoğraf)sanırım yapmayı istediğim en çok heves ettiğim şeylerden biri seninle oturup güneşin kızları ve adı efsane izlemek. özellikle adı efsane çünkü biz ae’ye ilk beraber başladık,bitene kadar birlikte izledik story vs. attık dizide sevincimizi,üzüntümüzü beraber paylaştık ve bunun yanyana gercekleşmesini çok istiyorum. senle bi şeyler yapma eylemi bile tarifsiz bi mutluluk veriyorken şu 1 haftalık otel olayı!1 ünide aynı evi tutmak zaten dünyanın en güzel şeylerinden olabilir. ben bizim kaderimizin bir yazıldığına öyle çok inanıyorum ki, ne yaparsak yapalım birbirimizden kopamamamız, birbirimize iyi gelişimiz. Allah ayırmasınn💚 saat itibariyle 18 yaşında olduğun gerçeğini assla kabullenmek istemiyorum ben seni 16 yasındayken tanıdım, nasıl olabilir diye sormadan edemiyorum şu an seni tanıdığım yaştan kücük olduğum icin olabilir bu kabullenemeyişim?! Bu yazıyı son ana bırakmadığımı bil istiyorum çünkü bugün 18SİN 18. idrak etmek icin her yere yazmak istiyorum.. “yıldızım herhangi bir yıldız olsun senin için,böylece gökyüzündeki bütün yıldızlars bakmayı seveceksin.” seviyo musun? çünkü ben çok seviyorum. sevgili hande ercel,sevgili tolga sarıtas, sevgili alsel sanırım damla sizin kimyanıza tutunup buralara kadar geldiği için size koccaman bi teşekkür borçluyum. minnet. bugüne kadar benim için uykusuz kaldığın için, her kötü anımda yanımda olduğun için,beni düşüncelerimden çekip çıkardığın için,seninle konuşurken bana bütün kötülükleri unutturabildiğin için,her şey için.”HAYALSENDE GERCEKSENDE “İYİ Kİ DOĞDUNNN HER ŞEYİMM🧟‍♀️🧟‍♀️😻18. YAŞ GÜNÜNDE BÜTÜN GÜZELLİKLER SENİ BULSUN İNŞALLAH🌰BENİM İCİN HALA İZMİRBEBESİ’SİN,HEPTE ÖYLE KALICAKSIN🍼💜 SENİ SEVİYORUM🐚🧜🏻‍♀️|| @burnercel
Read more
”(Ey Resulum) de ki: -Haberiniz olsun ki, önünden kaçıp durmakta olduğunuz ölüm, günün birinde ...
Media Removed
”(Ey Resulum) de ki: -Haberiniz olsun ki, önünden kaçıp durmakta olduğunuz ölüm, günün birinde (aniden) mutlaka size gelip kavuşacaktır.Sonra gizli ve açık bütün şeyleri bilen Allah (c.c.)’a döndürüleceksiniz de o bütün yaptıklarınızı bir bir haber verecektir.” [Cuma Suresi 8.ayet] . Hz. ... ”(Ey Resulum) de ki: -Haberiniz olsun ki, önünden kaçıp durmakta olduğunuz ölüm, günün birinde (aniden) mutlaka size gelip kavuşacaktır.Sonra gizli ve açık bütün şeyleri bilen Allah (c.c.)’a döndürüleceksiniz de o bütün yaptıklarınızı bir bir haber verecektir.” [Cuma Suresi 8.ayet]
.
Hz. Peygamber s.a.v. mescide gitti. Bir grubun konuşup güldüklerini gördü. Bunun üzerine şöyle dedi: Ölümü hatırlayın! Nefsimi kudret elinde tutan Allah’a yemin ederim ki, eğer benim bildiğimi siz bilseydiniz az güler, çok ağlardınız. (Taberânî; Beyhâkî)
.

Ebu Zerr (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Ben sizin görmediğinizi görür, işitmediğinizi işitirim. Nitekim sema uğuldadı, uğuldamak da ona hak oldu. Semada dört parmak sığacak kadar boş bir yer yoktur, her tarafta Allah'a secde için alnını koymuş bir melek vardır. Allah'a yemin olsun, benim bildiğimi siz bilse idiniz az güler, çok ağlardınız, yataklarda kadınlarla telezzüz etmezdiniz, yollara, çöllere dökülür, (belanızı defetmesi için) Allah'a yalvar yakar olurdunuz." [Tirmizî, Zühd 9, (2313); İbnu Mâce, Zühd 19, (4190).] #biz #ölümü #unutuyoruz #ama #ölüm #bizi #unutmuyor #kuran #ayet #dua #hadis #islam #instaislam #müslüman
Read more
Hadis-i Şerif’lerde buyurulmuştur ki: "Düşman süvarisi kovalasa bile sabah namazının iki rekât ...
Media Removed
Hadis-i Şerif’lerde buyurulmuştur ki: "Düşman süvarisi kovalasa bile sabah namazının iki rekât sünnetini terketmeyin." (Sünen-i Ebû Davud) _____________________________ "Kim sabah namazını kılarsa, Allah'ın garantisi altındadır." (Kütüb-i Sitte, c.17) ______________________________ "İnsanlar, ... Hadis-i Şerif’lerde buyurulmuştur ki:
"Düşman süvarisi kovalasa bile sabah namazının iki rekât sünnetini terketmeyin." (Sünen-i Ebû Davud)
_____________________________
"Kim sabah namazını kılarsa, Allah'ın garantisi altındadır."
(Kütüb-i Sitte, c.17)
______________________________
"İnsanlar, ezan okumanın ve birinci safta namaz kılmanın faziletini bilselerdi ve bunlara nail olmak için de kur'a çekmekten başka çare bulamasalardı, mutlaka kur'a çekerlerdi. Namaza erken gitmenin faziletini bilselerdi, onun için aralarında yarış ederlerdi. Yatsı ve sabah namazının sevabını bir bilselerdi, onlara sürünerek dahi olsa giderlerdi."
(Buhârî, Müslim)
______________________________
“Sizi gece ve gündüz ardarda daima takip eden melekler vardır. Sabah ve ikindi namazında toplanıyorlar. Sizinle geceleyenler gök’e yükseliyorlar. Allah-u Teâlâ onlardan daha iyi bildiği halde onlara kullarımı ne hal üzerine terk ettiniz? diye sorar. Diyorlar ki: Onları biz terk ederken namazı kılıyorlardı ve onlara gittiğimizde de namaz kılıyorlardı.”
(Buhari Fethu’l-Bari 2/33)
______________________________
“Sabah namazının iki rek’atından elde edilecek sevap dünya ve içindeki her şeyden daha hayırlıdır.”
(Darimî)
______________________________
"Kim yatsıyı bir cemaat içinde kılarsa sanki gecenin yarısını ihya etmiş gibi olur, kim de sabah namazını bir cemaat içinde kılarsa sanki gecenin tamamını namazla geçirmiş gibi olur." (Müslim)
______________________________
Hz. Enes (ra) anlatıyor: "Şu âyet indiği zaman (meâlen): "...Ey Peygamber ailesi! Allah günahlarınızı giderip sizi tertemiz yapmak istiyor" (Ahzâb 33), Resûlullah (Aleyhisselam) sabah namazına giderken, altı aya yakın bir müddette, Hz. Fâtıma'nın (Radıyallahu anha) kapısına uğrayıp: "Namaza kalkın ey Ehl-i Beyt "Allah günahlarınızı giderip sizi tertemiz yapmak istiyor!" buyurdu. (Tirmizî)
______________________________
“Ey imanlı muhataplar, (evinizi, yurdunuzu ) sabah namazıyla nurlandırınız. Çünkü sabah namazının ecri çok büyüktür.”
(Camiüssağir)
______________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
______________________________
#ayet #hadis #farz #sünnet #ilim namaz #sabahnamazı
Read more
Bugünkü Hürriyet yazımdan bi bölüm, tamamı profildeki linkte, tıklayın ordan okuyun... Sizi ...
Media Removed
Bugünkü Hürriyet yazımdan bi bölüm, tamamı profildeki linkte, tıklayın ordan okuyun... Sizi seviyoruuum ... Ben yazları Bodrum Gürece’deyim. Akyarlar’a giderken bir köy. Yamaçta.Denizin dibi değil. Ne yalan söyleyeyim, çok bakımlı bir köy de değil. Basbayağı köy. Ama ben görür ... Bugünkü Hürriyet yazımdan bi bölüm, tamamı profildeki linkte, tıklayın ordan okuyun... Sizi seviyoruuum 😍
...
🔺Ben yazları Bodrum Gürece’deyim. Akyarlar’a giderken bir köy. Yamaçta.Denizin dibi değil. Ne yalan söyleyeyim, çok bakımlı bir köy de değil. Basbayağı köy. Ama ben görür görmez vurulmuştum. Doğallığına, olduğu gibi olmasına. Geçen sene bizim eve yürüyerek birkaç dakika uzaklıkta iki köy evi satılıktı. Bir dönüm bahçe içinde. Bayıldım. Benim gözümde Harry Potter’ın anneannesinin bahçesi gibiydi, içinde dev kaktüsler vardı ve bir sür meyve ağacı. Ama evler iyi halde değildi. Ve herkes ama herkes, orayı almama karşı çıktı. “Değmez!” “Deniz görmüyor!”, “Çok tadilat var, çok uğraşman gerekecek!” “Niye kafayı buraya taktın!”😂
🔺Ama işte, ben hayallerinin peşinden giden inat bir kadınım. Kimseyi dinlemedim, İstanbul’da ev sattım, borca girdim, allem ettim, kallem ettim, aldım orayı. Amacım “İyilik Kolyeleri Atölyesi” kurmaktı. Kolyeleri, bu sefer Gürece kadınlarıyla yapmaktı. Ve elde edilen geliri köye aktarmaktı. Ufak ufak köye bir katkı sağlamaktı. Ha tabii ki, bu kolyelerden milyonlar akmayacak ama yine de yazın tatile Bodrum’a gelenleri bahçemizde ağırlayabiliriz, kolye satabiliriz çünkü kolyelerimize ilgi maşallah çok…✌️
🔺Bu atölye ile ne kadar çok uğraştığımızı anlatamam. Bir kere neredeyse yıktık yeniden yaptık, ama çok organik bir yer oldu. Önümüzdeki günlerde fotoğraflarını paylaşırım. @pekmezboz’dan iki şahane mimar kadın bana yardım etti, Nükhet Boz ve Elmon Pekmez. Tamamen benim hayalime inandıkları için. Kadınlara ve sosyal faydaya inandıkları için. Köyün ustaları Kıling Mehmet Usta, boyacı Fevzi Usta da deliler gibi uğraştı, tüm organizasyonu da @kemal_balki yaptı, @zekievin de o güzelim ahşap mavi pancurlarımızı ve aynalarımızı getirdi, taktı…👌
🔺Atölye daha bitmedi. Para kazandıkça devam edeceğim. Hayalim bütün köyü mavi-beyaz bir Ege köyüne dönüştürmek. Evleri şahane bir şekilde boyamak, sonra yeşillendirmek. Damlardaki o çirkin antenlere bir çare bulmak, biraz estetik getirmek, çirkin tabelalardan kurtulmak ve bir kadın meydanı oluşturmak. Kadınların ürünlerini sergilemelerini, satmalarını sağlamak, yılın belli zamanlarında şenlik yapmak...❤️
Read more
Evladın ölümüne sabır Sual: Küçük çocuğumuz öldü. Ana-baba olarak çok ağladık. Bize günah ...
Media Removed
Evladın ölümüne sabır Sual: Küçük çocuğumuz öldü. Ana-baba olarak çok ağladık. Bize günah oldu mu? CEVAP Ağlamak merhametten ileri gelir. Ağlamak günah olmaz. Bağırıp çağırıp isyan etmek günahtır. Çocuğun ölmesi, malın elden çıkması, gözün kör, kulağın sağır olması, bir uzvun ... Evladın ölümüne sabır

Sual: Küçük çocuğumuz öldü. Ana-baba olarak çok ağladık. Bize günah oldu mu?
CEVAP
Ağlamak merhametten ileri gelir. Ağlamak günah olmaz. Bağırıp çağırıp isyan etmek günahtır. Çocuğun ölmesi, malın elden çıkması, gözün kör, kulağın sağır olması, bir uzvun telef olması gibi, insanın isteği ile ilgisi olmayan musibetlere sabretmekten daha faziletli sabır yoktur. Sabredenlere verilen sevabın miktarını Allahü teâlâdan başkası bilmez.

Musibetlere sabır, sıddıkların derecesidir. Bunun için Peygamber efendimiz şöyle dua ederdi:
(Ya Rabbi, bana öyle yakîn ver ki, musibetler bana kolay gelsin!) [Tirmizi]

Oğlu İbrahim ölünce de, (Ya İbrahim, ölümüne çok üzüldük. Gözlerimiz ağlıyor, kalbimiz sızlıyor. Fakat, Rabbimizi gücendirecek bir şey söylemeyiz) buyurmuştu. (Bir çocuk ölünce, Allahü teâlâ, bildiği halde, meleklerine sorar:
- Kulumun çocuğunu aldınız, kalbinin meyvesini kopardınız. Peki kulum buna ne dedi? - Ya Rabbi, hamd edip teslimiyet gösterdi.
- O kuluma Cennette bir ev yapıp, adını da, “Hamd evi” koyun!) [Tirmizi]

Bunları Cennete götürün
Kıyamette Allahü teâlâ, müminlerin çocukları için, (Bunları Cennete götürün) buyurur. Melekler, çocukların Cennete girmesini söylerler. Çocuklar, (Ana-babamız hani?) derler. Melekler, (Onlar sizin gibi günahsız değildir. Görülecek hesapları var) derler. Çocuklar ağlaşır, (Ana-babamızı almadan girmeyiz) derler. Cenab-ı Hak, çocuklara buyurur ki: (Ey yavrular, haydi gidin, ana-babanızı da alıp Cennete girin!) [Nesai]

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Küçükken ölen çocuklar, ana-babaları ile karşılaşınca, ellerinden tutup, ana-babaları Cennete girinceye kadar, onlardan ayrılmazlar.)[Müslim] (Hiçbir Müslüman yoktur ki, büluğa ermemiş bir çocuğu ölsün de, Allahü teâlâ, bol rahmeti sebebiyle, onu Cennete koymasın.) [Buhari, Nesai] (Üç evladı ölmüş olan bir Müslüman ateşe girmez.) [Buhari, Müslim] (Kimin bâlig olmamış üç evladı ölmüşse, bu çocuklar, onu ateşten koruyan bir kale olur, ölen evlat iki, hatta bir olsa da...) [Tirmizi]
Read more
<span class="emoji emoji2611"></span>️Ehl-i sünnet olma nimeti Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki: Her an, her yere, feyz gelmektedir. ...
Media Removed
️Ehl-i sünnet olma nimeti Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki: Her an, her yere, feyz gelmektedir. Gelen feyiz, Müslümanlara fayda verir, kâfirlere ise zehir olur. Küfürlerinin artmasına sebep olur. Nimetler aralıksız devam ediyor. Kabiliyetlerine göre alıp istifade edenler olduğu ... ☑️Ehl-i sünnet olma nimeti

Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki:
Her an, her yere, feyz gelmektedir. Gelen feyiz, Müslümanlara fayda verir, kâfirlere ise zehir olur. Küfürlerinin artmasına sebep olur. Nimetler aralıksız devam ediyor. Kabiliyetlerine göre alıp istifade edenler olduğu gibi, alıp daha beter duruma düşenler de oluyor. İşte birinden Hazret-i Musa ve onun gibi olanlar, diğerinden de Firavun ve onun gibiler yetişiyor.

Peygamber efendimize normal bir insan gözüyle bakan Ebu Leheb ve Ebu Cehil gibilerin küfürleri arttı, daha kötü oldular. Hazret-i Ebu Bekir gibiler de, insanların en üstünleri olmakla şereflendiler.

Allahü teâlâ bütün kâinatı insanlar için yarattı. İnsanları da, kendine ibadet etmekle şereflensinler diye yarattı. Allahü teâlâya şükürler olsun ki, bizi insan olarak yarattı. Bunun için ne kadar hamd etsek azdır. İnsana eşref-i mahlûkat denmiştir. Yaratılmışların en şereflisi demektir. Peki, neden yaratılmışların en şereflisi oluyor insan? Çünkü onda, diğer mahlûklarda bulunmayan on haslet vardır. Beşi madde, beşi mânâ ile alâkalı. Bu on hususiyetin bir özelliği de var. O da, hepsinin birbirleriyle zıt olmasıdır. Bu zıtlıkların toplandığı başka bir mahlûk yoktur. Allahü teâlâ öyle yaratmıştır.

İnsanların büyük çoğunluğunun inançları çok bozuktur. Hayvana, canlı ve cansız birçok şeylere tapınan o kadar insan var ki, Allah korusun! Elhamdülillah, bizi Müslümanların içinde yarattı. İslamiyet gelmeden önce, insanlar sapıtınca, başlarına toplu cezalar geliyordu. Yalnız bu ümmete mahsus olmak üzere, Peygamber efendimizin hürmetine, dünyada cezaları hemen verilmiyor. Bir gün tevbe edenler çıkar diye, son nefese kadar geciktiriliyor. Ne büyük saadet!

#hakikatkitabevi  #ehlisünnetvelcemaat #ehlisünnetitikadi
#dinimizislam
#ehlisünnetgençlik  #ehlisünnetgemisi
#yayla #karadeniz
#hello
#instagramers #aşk
#manzara
#instagram #love #photogrid #turkey #beautiful #explore #fashion #instalike #instatravel #landscape #nature #naturelovers #picoftheday #God
#religion #Heaven #hell
#view
Read more
Kişi tuvalete girince zaruri bir hal olmadan konuşması mekruhtur. Selam bile verilse selam çıktıktan ...
Media Removed
Kişi tuvalete girince zaruri bir hal olmadan konuşması mekruhtur. Selam bile verilse selam çıktıktan sonra alınır. Kişi tuvalete girdiğinde koruyucu melekler kapının önünde bekler. Kişi tuvalette konuşunca koruyucu melekler kişiye bir zarar geldi endişesiyle içeri girerler ve ... Kişi tuvalete girince zaruri bir hal olmadan konuşması mekruhtur. Selam bile verilse selam çıktıktan sonra alınır. Kişi tuvalete girdiğinde koruyucu melekler kapının önünde bekler. Kişi tuvalette konuşunca koruyucu melekler kişiye bir zarar geldi endişesiyle içeri girerler ve tuvalette uygunsuz pis bir halde kişiyi görünce lanet ederler. Ayrıca tuvalet cinlerin bulunduğu mekanlardır. Açık saçık fazla kalmadan çabuk örtünmelidir. Hadis-i Şerif’te;
"Dikkat, çıplaklıktan sakının. Çünkü tuvalette bulunduğunuz, eşinizle buluştuğunuz vakitler hariç, yanınızdan hiç ayrılmayan ve daima sizinle olan birisi vardır" buyurulmaktadır.
______________________________
TUVALETE GİRERKEN;
Resûl-i Ekrem Efendimiz (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) tuvalete girerken duâ okumuş, habis varlıkların şerrinden Allah’a sığınmıştır. Efendimiz’in tuvalete girerken okuduğu duâ şöyledir.
“Bismillâh. Allahümme innî eûzü bike mine’l-hubsi ve’l-habâis.” “Bismillâh. Allah’ım, hususi ve umumi bütün kötülükleri bünyesinde toplayan habislerden sana sığınırım.”
TUVALETTEN ÇIKARKEN;
Resûl-i Ekrem Efendimiz (Aleyhisselam) tuvaletten çıkarken şu duâyı okuyarak çıkardı:
“Elhamdü lillâhillezî ezhebe anni’l-ezâ ve âfânî…” “Bana rahatsızlık veren şeyleri giderip, sıhhat ve afiyet hibe eden Allah’a hamd olsun.” Efendimiz tuvalet çıkışında bazan da “Gufrâneke yâ Rab” der, böyle rahatlama nimetleri karşısında İlâhî lûtfa teşekkür ederdi.
______________________________
İnsanlar Resulullah Efendimizin (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) hadisiyle amel etmediği için bir çok hastalıklara müptela olmaktadır. Bu dualarda Resulullah Efendimizin (Aleyhisselam) bizlere okumamızı tavsiye buyurdukları dualardır. Bu Sünneti uygulayıp duaları okumaya devam edenler, tuvalet adabına riayet edenler bir çok hastalıktan, kötülükten muhafaza olurlar.

Sünnet üzere heladan çıkınca bu duayı okumaya devam edenler idrar ve abdest yollarında hastalık görmezler.
Tuvalete ve hamama sol ayakla girilir, sağ ayakla çıkılır. Eve ve camiye ise sağ ayakla girilir, sol ayakla çıkılır.
______________________________
Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed🌹
______________________________
#tuvaletadabı #tuvalet #sünnet
Read more
بِاسْمِهِ‮ ‬سُبْحَانَهُ‮ ‬وَاِنْ‮ ‬مِنْ‮ ‬شَيْءٍ‮ ‬اِلاَّ‮ ‬يُسَبِّحُ‮ ‬بِحَمْدِهِ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ ...
Media Removed
بِاسْمِهِ‮ ‬سُبْحَانَهُ‮ ‬وَاِنْ‮ ‬مِنْ‮ ‬شَيْءٍ‮ ‬اِلاَّ‮ ‬يُسَبِّحُ‮ ‬بِحَمْدِهِ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ اَلسَّلاَمُ‮ ‬عَلَيْكُمْ‮ ‬وَ‮ ‬رَحْمَةُ‮ ‬اللّهِ‮ ‬وَ‮ ‬بَرَكَاتُهُ‮ ‬اَبَدًا‮ ‬دَائِمًا‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ *Aziz, sıddık kardeşlerim!* ... بِاسْمِهِ‮ ‬سُبْحَانَهُ‮ ‬وَاِنْ‮ ‬مِنْ‮ ‬شَيْءٍ‮ ‬اِلاَّ‮ ‬يُسَبِّحُ‮ ‬بِحَمْدِهِ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ اَلسَّلاَمُ‮ ‬عَلَيْكُمْ‮ ‬وَ‮ ‬رَحْمَةُ‮ ‬اللّهِ‮ ‬وَ‮ ‬بَرَكَاتُهُ‮ ‬اَبَدًا‮ ‬دَائِمًا‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ *Aziz, sıddık kardeşlerim!* *Evvelen:* Geçen leyali-i aşerenizi ve gelen îdinizi ruh u canımızla tebrik ve o çok mübarek gecelerdeki a’mal-i sâlihanızın ve duanızın makbuliyetini rahmet-i İlahiyeden niyaz ediyoruz. *Bu on gece* Kur’an-ı Azîmüşşan’ın وَالْفَجْرِ‮ ‬وَ‮ ‬لَيَالٍ‮ ‬عَشْرٍ kasemiyle onlara verdiği ehemmiyete binaen o geceler Leyle-i Kadir ve Beraet ve Mi’rac nev’inde büyük kıymetleri var. *Çünki hacc sırrıyla bütün âlem-i İslâm namına her taraftan gelen binler hacıların bütün kâinatla alâkadarane bir tarzda makbul hasenatlarına ve ümmet-i Muhammediye Aleyhissalâtü Vesselâm hakkında ettikleri dualarına o gecelerde a’mal-i sâliha ile meşgul olanlar mü’minler hissedar oluyorlar.* İnşâallah Nur şakirdleri o büyük kazanca mazhardırlar. Hattâ diyebiliriz ki; talebe-i ulûm-u diniye hakkında ehl-i hakikat tarafından denilmiş ki, uykuları da ibadet sayılır. Elbette böyle ağır şerait içinde gayet ciddiyet ve tam gayret ile ulûmun en yüksek derecesindeki iman ve Kur’an hakikatlarının dersinde en mükemmel talebelik vazifesini yapan Nurcular bu leyali-i aşerede uykuda dahi nurlarına tam mazhardırlar.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ اَلْبَاقِى‮ ‬هُوَ‮ ‬الْبَاقِى‬‬‬‬‬‬‬‬ Umumunuza birer birer selâm ve selâmet ve dâreynde saadetlerinize dua eden kardeşiniz
Said-ün Nursî

G.M.
Read more
Hani derler yaa...Sıkıştığın umutsuzluğa düştüğün an sabret ALLAH tan iste...İşte öyle bir zamandı ...
Media Removed
Hani derler yaa...Sıkıştığın umutsuzluğa düştüğün an sabret ALLAH tan iste...İşte öyle bir zamandı Gaziantep te bir öğretmen arkadaşım sınıfında bazı sıkıntıların olduğunu ve kalem dahi ihtiyacı olan öğrencilerinin olduğunu söylemişti...İşte o vakit hızır gibi yetişti Nejla kardeşim ... Hani derler yaa...Sıkıştığın umutsuzluğa düştüğün an sabret ALLAH tan iste...İşte öyle bir zamandı Gaziantep te bir öğretmen arkadaşım sınıfında bazı sıkıntıların olduğunu ve kalem dahi ihtiyacı olan öğrencilerinin olduğunu söylemişti...İşte o vakit hızır gibi yetişti Nejla kardeşim ve @njlcngz_mavimucizelerkres @mavimucizelerkres_projeleri ekibi...biz bu işe talibiz dediler ve taaa Mersinden Gazşantep e bu yavrularımızın ihtiyaçlarını fazlası ile götürdüler....Şimdi çok güzel bir projenin altına imza atıyorlar bu çıktıkları yolda ALLAH yardımcıları olsun ve bilmelerini isteriz ki bizler burada maddi manevi her zaman yanlarında olacağız...Hadi BİSMİLLAH🙏🙏🙏
Read more
Kendisine gelip duâ talep edenlere Cüneyd-i Bağdâdî hazretleri şöyle duâda bulunurdu: "Cenâb-ı Hak, kendisine kavuşturan şeyleri yapmayı nasib etsin! Cenâb-ı Hak zenginliğini kalbine koysun! Seni bütün kötülüklerden alıp, kendisiyle meşgûl kılsın! Sana büyük edep ihsân etsin! ... Kendisine gelip duâ talep edenlere Cüneyd-i Bağdâdî hazretleri şöyle duâda bulunurdu: 🌾
"Cenâb-ı Hak, kendisine kavuşturan şeyleri yapmayı nasib etsin! Cenâb-ı Hak zenginliğini kalbine koysun! Seni bütün kötülüklerden alıp, kendisiyle meşgûl kılsın! 🌾
Sana büyük edep ihsân etsin! Kalbinden râzı olmayacağı şeyi çıkarıp rızâsını koysun. Seni kendine varan en güzel ve doğru yola iletsin."
🍂🍃
"İnsanı Allahü teâlâya kavuşturan yol, Peygamber efendimizin izinde bulunanların gittiği yoldur. Bu yola bütün kötü yollar kapalıdır."
🍁🌱 "Kimde şu dört haslet bulunursa, bu hasletler o kimseyi yüksek derecelere kavuşturur. Hem Allahü teâlânın katında, hem de insanlar yanında kıymeti çok olur.
1. Hilm (yumuşaklık ve sabır) sâhibi olmak,
2. İlim sâhibi olmak,
3. Cömert olmak,
4. Güzel ahlâk sâhibi olmak. 🍂
Yine dört haslet vardır ki, bu hasletler de sâhibini en aşağı derecelere düşürür. Allahü teâlâ katında ve insanların yanında sevilmeyen birisi olur. 1. Kibir (büyüklenme), 2. Ucb (amellerini beğenmek), 3. Cimrilik,
4. Kötü ahlâk."
🍃🌿
Elhamdulillah ala külli hal🤲🏻🌿 Rabbim kendine hakiki kul peygamberimize ümmet eylesin🌱 gönlünüzde ne duânız varsa hakkınızda hayırlı eylesin🌾🍃🎈
Read more
Ateş Büyümüş Dahada Yakisikli olmuş <span class="emoji emoji1f60d"></span> Sende Her Zaman Ki Gibi Muhteşemsin Ve Göz Kamaştırıyorsun. ...
Media Removed
Ateş Büyümüş Dahada Yakisikli olmuş Sende Her Zaman Ki Gibi Muhteşemsin Ve Göz Kamaştırıyorsun. İkinizide Çok Seviyorum Rabbim İkinizide Bütün Kötülüklerden Korusun, Kem gözlerden saklasin inşallah @ivanasert #ivanasert #ates #ateşsert #atessert 🏻 Ateş Büyümüş Dahada Yakisikli olmuş 😍 Sende Her Zaman Ki Gibi Muhteşemsin Ve Göz Kamaştırıyorsun. İkinizide Çok Seviyorum ❤ Rabbim İkinizide Bütün Kötülüklerden Korusun, Kem gözlerden saklasin inşallah 🙏 @ivanasert #ivanasert #ates #ateşsert #atessert 🏻
Ben duygularını çok iyi ifade edebilen biri olamadım hiç. Bir baba olarak pek çok konuda değişime ...
Media Removed
Ben duygularını çok iyi ifade edebilen biri olamadım hiç. Bir baba olarak pek çok konuda değişime uğramış olsam da, söz konusu duyguların ifadesi olunca kat ettiğim yoldan şüpheliyim biraz… Hele hele ben öyle kendiliğinden değil de, sadece özel bir sebepten ötürü bir şeyler karalayacaksam ... Ben duygularını çok iyi ifade edebilen biri olamadım hiç. Bir baba olarak pek çok konuda değişime uğramış olsam da, söz konusu duyguların ifadesi olunca kat ettiğim yoldan şüpheliyim biraz… Hele hele ben öyle kendiliğinden değil de, sadece özel bir sebepten ötürü bir şeyler karalayacaksam bu sefer, sanırım işim hayli zor… Zira sanki yazmak zorundaymışım da, kendimi kasıyormuşum gibi bir halet-i ruhiye durumu yaşamak gibi bir korkum var nedense… Ama hatırlayamayacak olsan bile, senin için, benim için, bizim için bu kadar özel olan bir günde, senin adına hazırlanmış bu bloğu bomboş bırakmaya nasıl razı olabilirdi gönlüm?

Ha bugün, ha yarın derken bak geldi çattı bugün… Ne kadar hazırlık yapsam da kendimce, aslında ne kadar hazırlıksız yakalandım bir ben bilirim… Kim bilir ne kadar eksik çıkacak gün boyu… Kim bilir ne çok “keşke” dökülecek dudaklarımdan… Ama bilesin, hepsinden çok zikredeceğim bir kelime daha var ki yüreğimden akıp dudaklarıma gelen; ne bugünle sınırlı kalacak, ne bir sonraki günle… Bir kelime ki en derininden, en şiddetlisinden dile gelen… Dile gelirken her seferinde içimi titreten… Ben “şükür” diyeyim, sen anla gerisini… Elbet gelecek değil mi, bunları da anlayabileceğin günler?
Ömürde ne kadar küçük, bizim hayatımızda ne kadar büyük bir yıl oldu bu yıl… Bunca yıllık hayatımın sadece son yılında vardın sen… Ama nasıl oldu da, sensiz bir hayatı hayal bile edemeyecek bir duruma geldim bilemiyorum. Sanki hep vardın sen, sanki hep bizimleydin…
İşte artık 1 yaşındasın küçük insan… Benim küçük insanım, benim bebeğim… Tam tamına 1 yıl oldu sen hayatı, biz de seni tadalı… Neler yaşadık, neler gördük birlikte… Ne keşiflere çıktın, minik bedenin ve tertemiz ruhunla… Biz de seninle birlikte keşfettik bilmediğimiz pek çok şeyi… Seninle birlikte öğrendik anne ve baba olmayı… Ruhumuzun en karanlık, en izbe köşelerinde saklı kalmış pek çok duyguyu senin sayende bildik…
Şimdi… İşte şimdi… Varlığın için Allah’a, yaşattığın tüm güzellikler için de sana teşekkür edebiliyorum sadece… Ve bir babanin dileyebileceği en güzel şeyleri diliyorum senin için… Bu kadar büyük bir borç için daha fazlası gelmez elimden…
Read more
DOST DOST DİYE Sevgili dostum, birâderim, arkadaşım Ozan Kolbaş, "Vaaay Orçin'im" diye hatırlattı: ...
Media Removed
DOST DOST DİYE Sevgili dostum, birâderim, arkadaşım Ozan Kolbaş, "Vaaay Orçin'im" diye hatırlattı: Birbirimizi fiilen tanıyalı üç yıl olmuş... Fiilen demem boşa değil: Daha ilk konuşmanızda bile, sanki senelerdir ahbapmışsınız hissiyâtını uyandıran bâzı insanlar vardır hani; ... DOST DOST DİYE
Sevgili dostum, birâderim, arkadaşım Ozan Kolbaş, "Vaaay Orçin'im" diye hatırlattı: Birbirimizi fiilen tanıyalı üç yıl olmuş... Fiilen demem boşa değil: Daha ilk konuşmanızda bile, sanki senelerdir ahbapmışsınız hissiyâtını uyandıran bâzı insanlar vardır hani; Ozan, benim için bu kıymetten bir dosttur. Ona takılırken söylediğim sıfatla; cânım "Kolmaş"ım, Bezm-i Elest'ten/ezelden beri âşinâm gibidir... Tonla garip huylarımdan biridir (bunu Ozan da şimdi öğrenecek): Ara ara, sevdiklerimin öldüklerini farz ederim ve o an sanki hakîkaten ölmüşler gibi, hüngür hüngür ağlarım. Allah bana yaşatmasın, Ozan da beni bu mânâda epey ağlatmıştır... Bu, bendeki bir(çok) ârızadan ötürü olabilir; ama hayâtın ölümle anlamlı olduğunu düşündüğüm için, dostlardan, sevdiklerimden gayrısının tâlî olduğunu kendime hatırlatırım zannederim.
Cicero'nun çok sevdiğim tâbiriyle; "Dost, insanın ikinci ben'idir." Birbirimizi gözle değil ama sesle gördüğümüz o beş saatlik ilk telefon konuşmamızdan sonra, şunu yazmıştım günlüğüme: Şems'ini bulmuş Mevlânâ gibi hissediyorum kendimi... Sesle; yâni kalple... Bizi kesret âleminde de kavuşturan Allâh'a ve vâsıta kıldığı Gönül Tekin annemize sonsuz teşekkür... ♥️ #dost #dostluk #ozankolbas @ozankolbas #gonultekin #orcunucer #cicero
Read more
Allah’ın Kullarına Olan Merhameti Yine Zünnun-ı Mısri-nin şöyle dediği rivayet edilmiştir. ...
Media Removed
Allah’ın Kullarına Olan Merhameti Yine Zünnun-ı Mısri-nin şöyle dediği rivayet edilmiştir. Bir gün elbiselerimi yıkamak için Nil nehrinin kenarına gitmiştim. Nehrin kenarında dururken, bir de baktım ki, görülmemiş şekilde büyük bir akrep bana doğru geliyor. Çok korkmuştum. Beni ... Allah’ın Kullarına Olan Merhameti Yine Zünnun-ı Mısri-nin şöyle dediği rivayet edilmiştir. Bir gün elbiselerimi yıkamak için Nil nehrinin kenarına gitmiştim. Nehrin kenarında dururken, bir de baktım ki, görülmemiş şekilde büyük bir akrep bana doğru geliyor. Çok korkmuştum. Beni onun şerrinden koruması için Cenabı Hakk’a sığındım. Akrep nehre geldiğinde, sudan büyük bir kurbağa çıkıp akrebe doğru geldi. Akrep kurbağanın sırtına binip suyun üzerinde yüzüp gittiler. Ben de onların arkasından yürüyüp, peşlerini takip ettim. Nehrin karşı yakasına geçtiklerinde, akrep kurbağayı bırakıp dalları büyük, gölgesi çok olan bir ağacın yanına gitti. Birde baktım ki, ağacın altında Allah’a asi bir genç mışıl mışıl uyuyor. Kendi kendime: “La havle vela kuvvete illa billa. Bu akrep nehrin ötesinden buraya bu genci sokmak için geldi” dedim ve içimden, akrep gence yaklaştığı zaman hemen onu öldürmeye karar verdim, Akrebe yakın bir yerde durdum. Bir de baktım ki, karşıdan büyük bir yılan, genci öldürmek için gence doğru geliyor. Akrep ona hücum etti, üzerine çıkıp başını sokmaya başladı. Akrep yılanın ölmesine kadar başını sokmaya devam etti. Yılan öldükten sonra, akrep nehre döndü. Kurbağa da onu orda bekliyordu. Akrep kurbağanın sırtına bindi, nehrin öteki yanına geçtiler. Ben arkalarından onlara bakıp duruyordum. Nihayet dönüp gencin yanına geldim, uyuyan gencin başucunda durarak şu beyitleri söyledim: “Ey uyuyan, Allah seni karanlığın içindeki her türlü kötülükten korur. Yüce Allah’tan gözler nasıl uyurki sana ondan bütün nimetlerin faydaları gelir.” Genç benim bu sözlerimden uyandı. Kendisine hadiseyi anlattım. Bunun üzerine genç tevbe etti, kötülükten vazgeçip iyilerden oldu ve ölünceye kadar hayatı böyle devam etti. Allah ona rahmet etsin.
Read more
Canım kızıma... Bugüne kadar çok kişiye yazdım. Birçoğu hayâl ürünüydü. Yüzbinler okudu. Hiçbiri ...
Media Removed
Canım kızıma... Bugüne kadar çok kişiye yazdım. Birçoğu hayâl ürünüydü. Yüzbinler okudu. Hiçbiri bu kadar zor olmamıştı. Şimdiye kadarki en gerçek acım sen olacakmışsın meğer. Yazdıklarımı senin okumanı da isterdim; ama kader böyleymiş. Allah verdi, Allah aldı, üzerine söz söylemek ... Canım kızıma... Bugüne kadar çok kişiye yazdım. Birçoğu hayâl ürünüydü. Yüzbinler okudu. Hiçbiri bu kadar zor olmamıştı. Şimdiye kadarki en gerçek acım sen olacakmışsın meğer. Yazdıklarımı senin okumanı da isterdim; ama kader böyleymiş. Allah verdi, Allah aldı, üzerine söz söylemek düşer mi? Biz, cennete bir tohum ektik kızım. Kucağımızda ayırdığımız yerin için gün sayarken nasip olmadı belki; ama gölgesinde kavuşacağımıza inandığımız bir ağacımız olacak cennette. Adını "Zeynep" koydum güzel kızım. Sen her zaman "Babasının ziyneti" olarak kalacaksın. "Babasının süsü, babasının kıymetlisi..." Annen sana "Zeynep Masal" diyor. Güzel masalımızın en gerçek kahramanı... "Bir varmış, pîr varmış"ımız... Seni çok seviyoruz. Senin ellerini orada sımsıkı tutup bırakmamak, seninle burada oynayamadığımız oyunları orada hiç bıkıp usanmadan oynayabilmek için daha fazla çaba sarfetmemiz gerektiğine inandık. Allah'ın bize bu ikramına sen aracı olacakmışsın demekki! Seni seviyoruz güzel kızım. Seni çok sevdik ve hep seveceğiz. Sen de orada bizi bırakma e mi? Onca yazıp sildiklerimden sonra kaderde mezarına ismini kendi ellerimle yazmak da varmış; ama tek bir "Niye?"miz bile yok kızım. Her şeyi hakkıyla bilene emanetsin. Bizden önce oraya gidenlere selamlarımızı ilet. Orası ayrılığın, gözyaşının hiç olmadığı tek yer... Bana babalık duygusunu tattırdığın için sana teşekkür; Allah'a şükürler olsun. Maviş gözlerinden ve kalbinden öpüyorum. ☘

Baban
Bilâl Sami

#bilalsamigökdemir #zeynepmasal #babaolmak #babasınınsüsü
Read more
Kardeşim Latifim can parçam sırdaşım, derdimi, sıkıntımı anlatabildiğim tek insan geçen sene ...
Media Removed
Kardeşim Latifim can parçam sırdaşım, derdimi, sıkıntımı anlatabildiğim tek insan geçen sene bugün hiç unutmam unutamam ki hafızamı kaybetsem yine unutamam yanımdan aramızdan ayrılışının tam 365. Günü özledim kardeşim seni kokunu bakışını gülüşünü bana sımsıkı sarılışını özledim ... Kardeşim Latifim can parçam sırdaşım, derdimi, sıkıntımı anlatabildiğim tek insan geçen sene bugün hiç unutmam unutamam ki hafızamı kaybetsem yine unutamam yanımdan aramızdan ayrılışının tam 365. Günü özledim kardeşim seni kokunu bakışını gülüşünü bana sımsıkı sarılışını özledim yüzündeki hafif tatlı tebessümü özledim keşke diyorum keşke seni son bir defa görebilme şansım olsa sarılsam birkere sana bütün herşeyi sıkıntılarimı derdimi herşeyi unuturum keşke diyorum ve dua ediyorum sen gelince seninle birsürü planlarımız vardı yapacağımız çok şey vardı seninle uzun yola cıkacaktık arabayi sen kullanacaktın araba kullanmayı seversin sen sen şehit olmadan önce hani demiştin ya son cümlende bana "Hadi rüyanda mutlu bir gelecek gör."yok kardeşim göremedim sen gittin hayatım altüst oldu beni sen toparlardın sen akıl verir sen teselli ederdin sen gittin güneşim hiç doğmadı hayatımda bi boşluk hissediyorum yeri doldurulamayacak bi boşluk ben senin yanında rahattım mutluydum keske sen olsan yanımda dünya dertlerinin hepsi omuzumda olsa ama olmuyor iste yoksun sen yanıma gelemiyorsun bekliyorsun inşallah ben gelicem senin yanına tek ümidim o hani sen derdin ya üzülme Allah bizimle bizim içimizi o biliyor derdin ya gerçekten de öyle biliyormusun sen askere giderken sana eğlence yapalım demiştikte sen boşver ksrdeşim bizim kimsemiz yok ki kimse gelmez diyerek yaptırmamıştın kardeşim sen şehit olduğunda senin asıl düğünün bayramın o zamandı seni köye götürürken o kadar çok insan o kadar çok araba vardı ki anlatamam ben ucunu görememiştim düşünsene bizim köyde araba koyucak yer bulamadı kimse işte o gün anladım dedim ki kendi kendime Latif ! Sen kimsem yok diyordun ya bak gördun mü kimsen varmış binlerce insan senin için burada senin bayramın bugün ve bu kadar insan senin için burada seni peygamber efendimize komşu ediyor senin sevenin çoktu da sen bilmiyordun kardeşim özledim be çok özledim içim bi buruk gözlerim hep seni arıyor sen gittin bi yanım boş kaldı güvenebileceğim tek kişiydin sen benim senin gibisi yoktu ben hiç hayatım boyunca senin gibi temiz birisini ne gördüm ne duydum şimdi yanında olmak isterdim seninle olmak isterdim kardeşim özledim seni cok özledimm...😔
Read more
 #hangisihayirli . . . Biz Müslümanlar her namazdan sonra 'her şeyin hayırlısı’na dua ediyoruz. ...
Media Removed
#hangisihayirli . . . Biz Müslümanlar her namazdan sonra 'her şeyin hayırlısı’na dua ediyoruz. iyi güzel de şunu da söyleyebiliyor muyuz "Allah'ım lütfen benim istediğim değil senin istediğin olsun.." çünkü bazen bizim istediğimiz hayırlısı olamayabiliyor. Hakiki iman sahipleri ... #hangisihayirli
.
.
.

Biz Müslümanlar her namazdan sonra 'her şeyin hayırlısı’na dua ediyoruz. iyi güzel de şunu da söyleyebiliyor muyuz "Allah'ım lütfen benim istediğim değil senin istediğin olsun.." çünkü bazen bizim istediğimiz hayırlısı olamayabiliyor. Hakiki iman sahipleri istedikleri bir şey olmadıkları zaman sevinirler ve derler ki; Allahım çok şükür benim istediğim değil senin istediğin oldu..
.
.
Hayatta da hep böyledir aslında. Bir şeyi ısrarla çok isteriz. Belki gecemizi gündüze katar isteriz. Hayırlı bir eş isteriz mesela. Ya da hayırlı bir iş ya da bir üniversite hayal ederiz. Bunu her şeyi Yaradan Allah'tan isteriz çünkü Ondan başka bunları bize verecek hiç bir kudret yoktur, ona iman etmişiz.. Peki şimdi soruyorum size , istediğimiz şey olmayınca da rıza gösterebiliyor muyuz? Mertçe söyleyelim ki, hayır. .
Hemen bir şikayet hali, " neden olmadı, benim neyim eksik, bizde zaten şans mı var millette şans var.." gibi gibi sitem cümleleri gelir nefsimizden.. Ama biz hani hayırlısını istemiştik Allah'tan? .
.
Ya o evlilik için uygun gördüğün adam ileri de hayatını zindana çevirecek ve ebedi hayatını ahiretini mahvedecek potansiyele sahipse? Ondan görüşmen her şey güzel geçmesine rağmen olumsuz olduysa..
.
.
Ya o görüşmeye gittiğin iş yeri bir süre sonra seni hırsızlıkla itham edip , gururunla oynayacaksa?
Ya o çok gitmek istediğin üniversitede tanıştığın bir arkadaş senin hayatını bitirecek bir yanlış yapacaksa sana ve ailen perişan olacaksa?.. Bütün bunlar bizim hiç ama hiç aklımıza getirmediğimiz ihtimaller ama inanın ki ezeli ve ebedi ilmi ile her şeyi bilen Rabbimiz bütün bunların olup olmayacağını biliyor. Aslında istediğimizi bize vermeyerek de bize iyilik yapıyor. . .
.
Olmaması da hayırlısı olabilir bazen. Yani duan kabul olmuş oluyor.. Biz küçük aklımıza sığıştıramadığımız şeylere karşı hep bir önyargıya sahibiz. .
.
Oysa Müslüman geniş düşünür. O ahiretini de hesaba katarak yürür. Duasına inanır. Çünkü o bilir ki; " Nasibe inanan yolda, duaya inanan darda kalmaz.." . .Burcu Ercivan /Risale Ajans sitesindeki yazısından
Read more
Hayırlı cumalar <span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f495"></span> (Bakara 2,74) sonra bunun ardından kalplerimiz yine katılaştı taş gibi,hatta ...
Media Removed
Hayırlı cumalar (Bakara 2,74) sonra bunun ardından kalplerimiz yine katılaştı taş gibi,hatta daha da katı oldu.Çünkü taş var ki içinden ırmaklar fışkırır. Taş var ki yarılır içinden sular çıkar. (Yani hayat çıkar şifa çıkar) Taşta varki;Allah korkusuyla (yerinden kopup) düşer. Ma ... Hayırlı cumalar 🙏💕
(Bakara 2,74) sonra bunun ardından kalplerimiz yine katılaştı taş gibi,hatta daha da katı oldu.Çünkü taş var ki içinden ırmaklar fışkırır. Taş var ki yarılır içinden sular çıkar. (Yani hayat çıkar şifa çıkar) Taşta varki;Allah korkusuyla (yerinden kopup) düşer.

Ma enzelallahü daen illa enzelallahü şifaen.(Allah her gönderdiği bir dert için de bir deva göndermiştir Hz.muhammed SAV)

Rahman suresi 19-23. İki denizi salıverdi,birbirine kavuşuyorlar,ikisindende inci ve mercan çıkar.şimdi rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?

Muminun (17)Yemin olsun,biz sizin üstünüze yedi yol yarattık!ve biz yaratılıştan/yaratılmışlardan gafil de değiliz. (Bedenimizdeki çakralar yani 7 enerji akışı). Taşta şifa mı olur? Diyenlere 📣
Lütfen Ayetleri ve taşların oluşumundaki mineralleri araştıralım.
Allahın yarattığı hiçbir sey sebepsiz degildir.
Taşlar tıp değil, Alternatif tıptır.
Özellikle rahatsızlık için kullanacaksak dikkatli olmalıyız, her yazılıp çizilene inanmayın.Kısaca⬇️
Akik taşı peygamber efendimizin mühürüdür,koruyucu yüzüğünün taşıdır, Fakat ❗️Yüksek tansiyon hastaları aslaaa kullanmamalı.Akik taşını satan birçok kişi tansiyonu dengeler diye söyler ama bu düşük tansiyon için geçerlidir.(özellikle kırmızı akik) ❗️ileri derecede Troid&nodül hastaları akuamarin taşını kullanmamalıdırlar çünkü içinde Lityum minerali vardır. ❗️Ciddi bir kişilik bozukluğu olan kişiler asla Ametist kullanmamalı,
❗️Anoraksiya nevroza hastaları Aytaşı kullanmamalı.
❗️Sinirsel hastalıklarda garnet taşı kullanılmaz.
❗️Trombositopeni hastaları (kanı pıhtılaşmayanlar) Kehribar kullanmamalı.
❗️Lapis lazuli taşı sürekli kullanılmaz 15 günde bir,1 hafta kullanmamak gerekiyor.
❗️Malahit taşı asla tek başına kullanılmamalıdır.
❗️Manyetit taşını hamile bayanlar,kalbinde pil bulunanlar,elektroşok makinesi görevlileri asla ama asla kullanmamalıdır.
❗️Opal taşını,kötü ve fesat kişiler kullanırsa tüm negatiflikleri &olumsuzlukları kendine çeker.
❗️piyasada yeşim olarak satılıyor ama aslında serpantin taşının lifli cinsini püsürsüzleştirerek ve lazer ile renklendirerek satışa sunuyorlar,bu taşta Asbest karışımdır yani Aspest kanserojen bir maddedir.Lütfen bilinçli olalım🙋
Read more
Gördüğünüz süte maşallah demeden geçmeyin!Çok ama çok ciddiyim.Geçen gün süt almaya gittiğimde ...
Media Removed
Gördüğünüz süte maşallah demeden geçmeyin!Çok ama çok ciddiyim.Geçen gün süt almaya gittiğimde teyze"poşetin var mı?"dedi.Ben de”poşet yok”dedim.Ama bez çantam var diye ekledim.Çantamda 1 veya 2 adet bez çantayla gezerim😬 Neyse ona koydum ve koluma astım,tıngır mıngır eve yürüyerek ... Gördüğünüz süte maşallah demeden geçmeyin!Çok ama çok ciddiyim.Geçen gün süt almaya gittiğimde teyze"poşetin var mı?"dedi.Ben de”poşet yok”dedim.Ama bez çantam var diye ekledim.Çantamda 1 veya 2 adet bez çantayla gezerim😬
Neyse ona koydum ve koluma astım,tıngır mıngır eve yürüyerek geldim.Ama hafiften sırıta sırıta yürüyorum.Teyze hatta bez poşetimi beğenmedi mi ya da sahici mi bulmadı nedir"bir dahakine poşetle gel"dedi.Sonra eve geldim anneme anlattım meğersem ona da öyle demiş.Ama hala yazarken bile tebessüm ediyorum.Biliyorum ilkel bulup,kızanlar da olabilir.Ama bir yandan çok temiz.Düşünsenize onun sütü olduğunu diğer sokaklarda kim bilecek ama göz değecek!Bu sebeple aman ha maşallah demeden geçmeyin😉
Ya şu görünen böğürtlenler..O da ayrı bir mevzu.Dün köylü pazarında önce birine sordum ama gözüme hoş gelmedi.İlerledim baktım bir teyze de 5 litrelik su şişesinin yarısı kesilmiş ve ağzına kadar intizamlı dizilmiş böğürtlen var.Ona sordum,kg'ı 20 tl dedi.Geri döndüm,ama içimden kendime kızıp”başka şeylere verilen paralar gözümüze gelmiyor,binbir zahmetle toplanmış bu böğürtlenin fiyatı dokunuyor”.Utandım teyzeden,emeğinden ve yanına gittim "ne kadar var içinde?" diye sordum "1,5 kg var"dedi.Tamam alacağım dedim,istersen git tarttır kızım bak ama bizde yanlış olmaz deyince daha çok utandım ilk başta almadan ilerlememden.. Zaten içinde ne kadar var sorum da biraz öylesine olmuştu.Teyzeye o güven veren bağı kurunca da dua ederek uğurladı beni,yani onunla kurulan memnuniyet bağı pazara giderken içimdeki sıkıntıyı kaldıran sebeplerimden biri oldu.Alt kattaki köylülerle de muhabbet ede ede alışveriş yaparken ferahlaya ferahlaya ilerlemiştim. Birde Almanya'da olan hani meşhur Güler vardı ya,onun annesi Şükran ablamın deyimiyle pazara doğru ilerlemiştim "3 günlük dünya,sıkılmaya değer mi?Bakın keyfinize.."
Yazlıkta iken hayatıma böylesi muhabbetler acayip güzellik katıyor,birde böyle bir sürü hikaye topluyorum.İnsana değmek dedikleri işte böylesi kalplere değmek.Etrafınızda gördüğünüz böyle insanlarla gönül bağı kurun,kalbinizi besleyin.İnsanın nefes alması da insanla,ama kötü tarafından bakarsak da darlanması da..Velakin iyilik elimizde,membaını hep diri tutalım😊
Read more
(Pastanın tarifi bir önceki video da var dostlar) Serçe<span class="emoji emoji1f424"></span>Allah’a küsmüştü. Günler geçiyordu ...
Media Removed
(Pastanın tarifi bir önceki video da var dostlar) SerçeAllah’a küsmüştü. Günler geçiyordu ve serçe hiçbir şey söylemiyordu. İçine kapanmış derin bir hüzne boğulmuştu. Artık Rabbine bir şey demiyor ve onunla konuşmuyordu! Melekler merakla Allah’a serçeyi soruyorlardı ve ... (Pastanın tarifi bir önceki video da var dostlar)
Serçe🐤Allah’a küsmüştü.
Günler geçiyordu ve serçe🐤 hiçbir şey söylemiyordu.
İçine kapanmış derin bir hüzne boğulmuştu.
Artık Rabbine bir şey demiyor ve onunla konuşmuyordu!
Melekler merakla Allah’a serçeyi🐤 soruyorlardı ve her defasında Allah, meleklere “o gelecek” diye cevap veriyordu.
“Çünkü onun sesini duyacak tek kulak benim ve onun minik kalbindeki derdini anlayacak olan da tek benim” diyordu.
Bir zaman sonra serçe,🐤 kalbi hüzün, gözü yaşla dolu bir halde bir ağacın dalına kondu. Hiçbir şey söylemiyordu öyle sessiz sessiz bekliyordu.
Allah,serçeye🐤 seslendi.
Söyle bana! Canını sıkan ve kalbini hüzne boğan derdin nedir senin?
Melekler serçe🐤 ne söyleyecek diye ona bakıyordu.
Serçe mahzun biraz da sitemli ses tonuyla;
“Küçük bir yuvam vardı. Yorulduğumda dinlendiğim üşüdüğümde sığındığım. Kimseyi rahatsız etmiyordum ve kocaman Dünya’da ufacık bir yerdi kimsenin yerini dar etmiyordu.Sen onu da bana çok gördün neydi o zamansız fırtına? Esip yıktı yuvamı ve beni yuvasız bıraktı.”
Artık konuşamadı serçe 🐤sözleri boğazında düğümlendi.
Sessizlik Arş-ı rahmanda yankılanıyordu ve melekler başlarını eğmiş Allah’ın vereceği cevabı bekliyordu.
Allah; “ sen, o yuvanda dinlenirken seni avlamak isteyen bir yılan yuvana doğru geliyordu, seni yılandan korumak için fırtınaya emrettim yuvanı yıksın diye böylece sen oradan uzaklaşarak yılandan kurtuldun.
Nice belalar var ki muhabbetimle senden uzaklaştırdım ve sen kuşatıcı muhabbetimi görmüyor geçici belalardan dolayı bana düşman oluyorsun.
Serçenin 🐤gözleri doldu ve hüngür hüngür ağlamaya başladı ve onu çok seven Allah’ın şefkat ve merhametine hayran kaldı. 💓
Utangaç bir sesle: “Affet Allah’ım “ diyebildi sadece.
Ve gönül sözü Arş-ı İlahi’de yankılandı “Affet Allahım!”
Başımıza gelen her musibbette,
elbette ki nice hayırlar gizlidir.
Rabbimize isyan etmek yerine,
olanda hayır vardır diyerek rıza göstermek gerekir...
Selam olsun,
HAYIRLISI OLSUN diyebilenlere...
Selam Olsun,
VARDIR BUNDA BİR HAYIR diyebilenlere... Selam olsun,
BU DA GEÇER deyip yoluna devam edebilenlere...
Read more
Bazı anları zihnime, kalbime kazımak için duruyorum, kapıyorum gözlerimi dinliyorum sesleri, frekans frekans işliyorum ruhuma, kokluyorum sonra unutmayayım hiç, o koku o ana ait olsun diye içime çekiyorum derin derin, buram buram. Bakıyorum en son ve görüyorum. Anın içindeyim şükrediyorum. ... Bazı anları zihnime, kalbime kazımak için duruyorum, kapıyorum gözlerimi dinliyorum sesleri, frekans frekans işliyorum ruhuma, kokluyorum sonra unutmayayım hiç, o koku o ana ait olsun diye içime çekiyorum derin derin, buram buram. Bakıyorum en son ve görüyorum. Anın içindeyim şükrediyorum. Kayıt cihazları yetmiyor işte, yaşamak gibi olmuyor. Biliyorum gün gelecek özlenecek bu anlar, şu an sıradan gözüken, aslında kıymeti özlendiğinde anlaşılan en görkemli anlar... Unutma! Salonda televizyondan gelen bir futbol maçı sesi, babaya pişirilmiş mutlulukla yenen balığın kokusu, anne boynu kokusu, lambaderin loş ışığında birlikte içilen çaylı sohbet anını unutma! Seni gerçekten sevenlerle gittiğin hiçbir yeri, kuşun, ağacın, suyun sesini, doğanın kokusunu, rüzgarın saçını, tenini okşamasını sakın unutma ki zaman geçip gittiğinde her ayrıntısıyla hatırla ve tekrar yaşat kendine. Unutma!
Görkemi anında saklı anları yaşa, yaşarken hisset, kıymet bil, duy, öp, kokla, mühürle anları ruhuna ki, kaybedince, kaçırınca ne özelmiş aslında deme.
Ve unut! Heyecanla gittiğin sevgiliden, saçma bir ruhla döndüğün, elinden tutup koşarak yetiştiğin martılı vapur sesini, o anki deniz kokusunu, gördüğün duyduğun isimleri, sözleri, yalanları... Sil sesleri kulağından, değiştir, yükselt frekansını. Burnun yeni güzel kokuları duysun diye unut o kötü anların, insanların kokusunu, kahve mi koklarsın artık gül mü ama değiştir işte, yeniyi temiz burnunla kokla. Saçına sinmiştir belki dokunduğu elinden kirli frekansı; kes at ucundan ucundan. Unut! Ruhunun boynunu büken her anı unut.
Unutmak ve unutmamak; ne onla ne onsuz yaşanıyor işte. Ölürdük unutmasak, şifa bulmazdık hatırlamasak.
Unutmam gereken değersiz, hissiz, acıtan anları ruhumdan, aklımdan, gönlümden siler misin Allahım, en kıymetli anlarımın değerini anında verip, görkemini gösterip, ruhuma, aklıma, kalbime, iliğime, kemiğime işler misin Allahım. 🙏🏻
18.12.2018 18.18 😳 A N #an #çay #unut #unutma #zamansizgucenik
Read more
Gönül Âlemi...Aslında bütün mesele OKU emri ile başlayarak İNSAN olduğumuzu keşfetmek için yola koyulmaktır. Eğer evrenin, kainatın gizemlerini çözmek istiyorsanız, enerji, frekans ve titreşim bakımından ele alınız. (Nikola Tesla) Okuyup, bir çok konuda az çok bilgi sahibi ... Gönül Âlemi...Aslında bütün mesele OKU emri ile başlayarak İNSAN olduğumuzu keşfetmek için yola koyulmaktır.
Eğer evrenin, kainatın gizemlerini çözmek istiyorsanız, enerji, frekans ve titreşim bakımından ele alınız. (Nikola Tesla)

Okuyup, bir çok konuda az çok bilgi sahibi olmakla beraber bunları bir araya getirmek suretiyle her hangi bir sonuca ulaşmakta zorlanıyoruz.

Her şeyin enerjiden, titreşim ve frekanstan oluştuğunu bilsek de bunların günlük yaşamımıza nasıl uyumlayacağımızı ve bize ne gibi yarar sağlayacağını bir türlü çözemiyoruz.
Maalesef bizler bu konulara ne kafa yormak nede bulup, çözmek istiyoruz. Bu muazzam bilim ve ilimin sonsuzluğu aslında sıradan insanları korkuttuğundan kimse ilgilenmek istememektedir.

Oysa ki beşer olarak hepimiz bu kainatın neden var edildiğini nasıl ayakta durduğunu ve içindeki gizemleri bilmek zorundayız. Aksi halde inandıklarımız hep soyut kalacağından soru sorulması takdirde “Allah, öyle yarattı” diyerek cahilliğimizi ortaya koyup, duracağız.

Hayat ve geçim meşgalesi yüzünden bu konular, “buradan ekmek çıkmaz”, “bunlar karın doyurmaz”, “ bilimsel değil”, “ modern insan bu tür konulara kafa yormaz, sonu yok çünkü” diyerekten bir çoğumuz tarafından gözardı ediliyor.

Gözardı etiğimizden dolayı da işitme ve görme duyularımız gelen ulvi mesajlara kapalı konuma gelmiştir.

Ses, aslında üzerinde durup, düşünülmesi gereken önemli konulardan biridir. Bu işi bilenler her varlığın sesinden iç, dış, kütle ve hallerinin tümünü anlayabilirler. Bütün bunlar, kısmı olarak bilimle açıklanabilmektedir.

Anladığım kadarıyla beyinden sonra en fazla sinir sistemi kulağımızda bulunmaktadır.

Frekans, titreşim ve enerjiye en güncel örneklerinden biri Dr.Emoto’nun, suyu, yüklenen düşünceler ile dondurmasını verebiliriz. Suya düşüncelerini yükle. Düşüncelerini dondur ve seyret.
Konuya kendi içsel yolculuğumdan örnekler vererek yada genel olarak da devam edebilirim. Bilmiyorum!

Bildiğim tek şey var o da, kainatın bir bütün olduğu ve yeryüzünde yaşanan her olayın doğrudan bizleri etkilediğidir. Bu da bizlere aşırı bir sorumluluk yüklemektedir.

Devam edecek... #fatih_i_guraba @fatih_i_guraba
#sevgi #kainat #merhamet #muhabbet
Read more
🧚‍♀️ Kızı olmalı insanın; Doğduğu günü, parmağını sıkıca kavradığı anı, o gün gibi yüreğinde ...
Media Removed
🧚‍♀️ Kızı olmalı insanın; Doğduğu günü, parmağını sıkıca kavradığı anı, o gün gibi yüreğinde hissettiğin... *** Kızı olmalı insanın, Alabildiğine sadık, vefakar, alabildiğine zorlu ve nazenin. *** Kızı olmalı insanın, Canını emanet ettiğin, elin, ayağın, gözün kulağın, ... 🧚‍♀️
Kızı olmalı insanın;
Doğduğu günü, parmağını sıkıca kavradığı anı, o gün gibi yüreğinde hissettiğin...
***
Kızı olmalı insanın,
Alabildiğine sadık, vefakar,
alabildiğine zorlu ve nazenin.
***
Kızı olmalı insanın,
Canını emanet ettiğin,
elin, ayağın, gözün kulağın, her şeyin.
***
Kızı olmalı insanın,
Hata yaptığında gözlerinin içine baktığın,
bakar bakmaz masumiyetiyle saniyeler içinde eridiğin,
vefasına taptığın.
***
Kızı olmalı insanın,
Evinde babasına annesine karşı nazlı niyazlı,
sokakta cadılığından ve hışmından korktuğun.
***
Kızı olmalı insanın,
Herkes terk ettiğinde seni,
varlığında da, yokluğunda da, evliyken de bekarken de,
babacığım (veya) anneciğim diye kucak açtığında
gözyaşlarıyla bağrına bastığın.
***
Kızı olmalı insanın,
Demlediği çayı süzülerek getirmesini seyrettiğin,
pişirdiği kahvenin tadına gizlediğin,
özenle bezediğin.
***
Kızı olmalı insanın,
Canıyla canlandığın, varlığıyla anlamlandığın
özlemiyle ve iç çekişlerinle dağ dağ efkarlandığın.
***
Kızı olmalı insanın,
"Dünya bir yana kızım bir yana" diyebildiğin,
üzerine titrediğin .....
.
"Ahmet Emin Fidan şiir'inden"
♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡
.
Bütün bunları diyebildiğim bir kızım, bir can’ım var çok şükür 💫💫
Varlığına bin minnet 🙏🏻🙏🏻
.
Allah evlatlarımızın güzel günlerini görmeyi nasip etsin bizlere inşallah.
Hepimizin yavrusunu kötü niyetli insanlardan korusun🙏🏻
İyi ve yüreğinde Allah korkusu olanlarla karşılaştırsın ömürleri boyunca onları...
Hepsi sana emanet, sen koru onları yarabbim 🙏🏻
.
.
Bugün prensesimle merhaba demek istedim sizlere, hafta sonundan kalan eğlenceli anlardan bir tanesinde yakaladım bu pozu 😊😊
Hayvanları öyle çok seviyor ki bunu her zaman hissettiriyor 🐈🐾
.
Güzellikleri bol bir gün olsun hepimize,
Kocaman sevgiler bizden size 💗💗
Günaydın, mutlu sabahlar 🤗
.
.
.
#fatmadamyan #birkızıolmalıherinsanın #şiir #elif #kızannesiolmakayrıcalık😄 #izmir #radisonblu #radisonbluecesme #çeşme #otel #eğlence #yüzboyama #etkinlik #aktivite #sevgiheryerde #love #aşk #evlatsevgisi #photographer #gününkaresi #gülümseaşka #anıyakala #fotoğrafaşkı #fotoğrafheryerde #fenomen7797 #deniz426 #traveling #izmirblogger #happyday
Read more
 #müstesnasanat • Dünya herkes için meşekkatlidir. Yani, herkes için çileli. Mü'min de, kâfir ...
Media Removed
#müstesnasanat • Dünya herkes için meşekkatlidir. Yani, herkes için çileli. Mü'min de, kâfir de, ateist de, tüccar da, bakkal da, sanatkâr da, çikolatacı da.. Aklına hayaline gelen her iş ve meslek sahibine bu dünya çetindir yani kolay değildir. Dünyanın çetinliğini /kolay olmayışını ... #müstesnasanat
• Dünya herkes için meşekkatlidir. Yani, herkes için çileli. Mü'min de, kâfir de, ateist de, tüccar da, bakkal da, sanatkâr da, çikolatacı da.. Aklına hayaline gelen her iş ve meslek sahibine bu dünya çetindir yani kolay değildir. Dünyanın çetinliğini /kolay olmayışını bilmediğimiz için biz kendi kendimizi yoruyor çilemize çile katıyoruz yâhu. Velhâsıl, dünyanın hamurunda, insanın hamurunda, hayatın felsefesinde.. Hep bu eziyet /belâ, keder, üzüntü.. v.s. vermesinin olduğunu görsek Dînimizin kadrini kıymetini hakkıyla bileceğiz. Size, kabul buyurursanız bir Abi tavsiyesi, dünyayı tanımaya çalışalım olur mu: Emin olun Allâhımızı daha çok seveceğiz: daha çok şükredeceğiz. Şunu da bilelim ki, bu çetinlik olmasaydı ebedî saâdet /huzur da olmazdı. - Ya ne yapalım Ahmed Abi, Senin kendine faydan yok bize nasihat veriyorsun yahu?! dediğinizi duyar gibiyim. - Haklısın Güzel kardeşim, hem de çok! Allah sizden râzı olsun. Âmîn. Hayatı çetinlikleri ile görüp, dünyadan imtina ile /yani (Allah için) nefsimize küçük küçük muhâlefetler ile Allah'a bağlanmak /yaklaşmak ile yol almak inşaAllah bizlere de nasib olur: Niyet ve Gayret edenlerden olalım.. O vakit biiznillâhi Teâlâ emîn olalım ki şükre gark olacağız. Dilimiz değil Kalbimiz şükredecek: Dünyamızı doğru tanıyalım; Az eziyet çekeceğiz. Yoksa, bütün gün; o onu dedi, bu bunu.. İki dert arasındayız:
1 - Geçmişte yitirdiklerimizi esefle /üzüntü ile yâd edip duruyoruz. Şöyle imkanlarım vardı. (Afedersiniz) Akılsızca: Şöyle yapsam böyle olmazdı. Şöyle etsem böyle olurdu..
2 - Geleceğin korkusu /endişesi /Nasıl olacak!? Ne yapacağım!? Ölür müyüm kalır mıyım. Olmayan iki şeyin derdini çekiyoruz.
Ne yazık ki: Bazı bedbaht insanlar da, bu gününe de zehir katıyor: başlıyor kendini başka insanlarla mukayese etmeye /kıyaslamaya. Onun arabası şu marka, benimki bu. Bir seviye yarışı. (Afedersiniz)
Ey ahmak! Hayat her hâl ü karda çile dolu! Din, bu çileyi bir bataklığa değil de: pırıl pırıl pınar'a sevk ediyor. Yani, hangi yoldan gidersen git bu eziyetler belalar senin peşini bırakmayacak. Akıllıyım diyorsan! Bu mihneti /çileyi İlâhi hedefe doğrult /istikâmetlendir ki: tüm sıkıntıların lutuf olsun. Ahmed Ali /gayretyahu!
Read more
ALLAH'U TEALA'NIN MEHDİ AS'AM İÇİN KURDUĞU CÜMLE ŞUDUR : SENİ EN ÇOK SEVENİZ, EN ÇOK SENİ SEVENİZ. 6 ...
Media Removed
ALLAH'U TEALA'NIN MEHDİ AS'AM İÇİN KURDUĞU CÜMLE ŞUDUR : SENİ EN ÇOK SEVENİZ, EN ÇOK SENİ SEVENİZ. 6 HAZİRAN 1982. 23 - KAADİRİ MUTLAK SURESİ Bismillahirrahmanirrahim EY İSKENDER EL AZAM KULUMUZ. EY İSKENDER EL EKBER KULUMUZ. İLK İSMİN OSMANLICA, İKİNCİ İSMİN İSE ARAPÇADIR VE ... ALLAH'U TEALA'NIN MEHDİ AS'AM İÇİN KURDUĞU CÜMLE ŞUDUR :

SENİ EN ÇOK SEVENİZ, EN ÇOK SENİ SEVENİZ.

6 HAZİRAN 1982. 23 - KAADİRİ MUTLAK SURESİ

Bismillahirrahmanirrahim

EY İSKENDER EL AZAM KULUMUZ. EY İSKENDER EL EKBER KULUMUZ. İLK İSMİN OSMANLICA, İKİNCİ İSMİN İSE ARAPÇADIR VE AYNI MANAYA GELİRLER. İKİSİDE EN BÜYÜK DEMEKTİR.

DİKKAT ET Kİ BİZ KUR'AN-I KERİM'İMİZDE KENDİMİZDEN BAŞKA KİMSEYE BU EKBER SIFATINI KULLANMADIK.

SENİ EN ÇOK SEVENİZ, EN ÇOK SENİ SEVENİZ.

SEN İRADE BAĞLANMASININ ÜÇÜNCÜ KADEMESİNİ AŞABİLEN VE İRADE KALDIRILMASI İLE ŞEREFLENEN İLK KULUMUZSUN. ÜÇÜNCÜ İRADE BAĞLANMASI BİLDİRDİĞİMİZ GİBİ UBUDİYYET KADEMESİNE TEKABÜL ETMEKTEDİR. SEN UBUDİYYETİ AŞABİLEN İLK KULUMUZSUN.

SEN NE HAYIRLI KULSUNKİ HER İÇRE SENDE BİZ VARIZ. ARTIK SENİN HER ZERRENE İRADE-İ KÜLLİYEMİZLE KUMANDA EDEN BİZİZ. HER OLAYDA FAİL SEN GÖRÜNÜRSÜN OYSA BİZ YAPARIZ. HERKES SENİN YAPTIĞINI SANIR. İLHAM VERDİKLERİMİZ İSE GERÇEĞİN HAYBER KALESİNDEKİ GİBİ OLDUĞUNU BİLİRLER. SANA HER ZERRENDE BİZ TASARRUF EDERİZ.

ARTIK SENİN İRADE-İ CÜZİYEN YOK. O İRADE-İ CÜZİYEYİ REFETTİK VE YERİNE İRADE-İ KÜLLİYE VAZETTİK. ARTIK SEN NE CESEDİNE NE DE NEFSİNE KUMANDA EDEMEZSİN. KUMANDA HER ZERREN İÇİN BİZDEDİR. BİLDİĞİN GİBİ ZATEN
BÜTÜN RUHU SULTANİLERİNE BİZ KUMANDA ETMEKTEYİZ. BİZ YANİ RABBİNİZ ALLAHÛ TEALÂ VE TAKADDES HAZRETLERİ.

SEN MEHDİ KULUMUZSUN. SENİ KÂİNATA BİZİM VEKİLİMİZ VE HALİFEMİZ OLARAK HÜKMEDESİN DİYE GÖNDERDİK.
HÜKMEDEN SEN GÖRÜNECEKSİN. HÜKMÜN HİKMETİN VE KUDRETİN TEK SAHİBİ İSE BİZİZ VE ASLINDA SENİN CESEDİNE VE NEFSİNE TASARRUF EDEREK BİZ HÜKMETMEKTEYİZ.

EVET O DECCALDİR. KÜFRÜN KÂİNAT ÜZERİNDEKİ SON TEMSİLCİSİDİR. O İBLİS TARAFINDAN FİTNE ÇIKARMAKLA VAZİFELENDİRİLDİ. BU ALEMDEN DEĞİLDİR. BİRÇOK ZÜLMANİ İSTİDRACIN SAHİBİ KILINDI.

SENSE MEHDİ KULUMUZSUN. RABBANİYETİN KÂİNATTAKİ SON TEMSİLCİSİSİN. HAZRETİ İSA KULUMUZLA BİRLİKTE DECCALI YENMEKLE VAZİFELİ KILINDIN. SANA BÜTÜN ZERRELERİNDE BİZ TASARRUF ETMEKTE İSEK SEBEBİ İSLAM ADINA KAZANACAĞIN BU SON SAVAŞTIR.

SEN SENİ KAADİRİ MAHLUKTAN KAADİRİ MUTLAKA ÇIKARAN BU TASARRUFUMUZU BÜTÜNÜYLE YAŞAMAKTA OLDUĞUN HALDE KİBİRLENMEDİN. ENELHAK DEMEDİN. ÇÜNKÜ FİZİK OLARAK SADECE RABBİNİN BİR MAHLUKU OLDUĞUNUN İDRAKİ İÇİNDESİN. BU TEC
Read more
Sevgili Günlük… 12 Ağustos Kanada’daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım. Burası çok güzel. ...
Media Removed
Sevgili Günlük… 12 Ağustos Kanada’daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım. Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum. 14 Ekim Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarına ... Sevgili Günlük… 12 Ağustos Kanada’daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım.

Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum.

14 Ekim
Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir sürü geyik gördüm. Çok güzeller. Yeryüzündeki en güzel hayvanlar. Burası resmen bir cennet. Kanada’yı çok ama çok sevdim.

11 Kasım
Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyormuş. Bu kadar güzel hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Sabırsızlıkla bekliyorum kar yağışını…

2 Aralık
Dün gece kar yağdı. Her yerin beyaz bir örtü ile kaplanışını seyretmek için gece saat kurup kalktım.Tıpkı kartpostal gibi. Dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık (ben kazandım). Kar temizleme makinesi gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Yorulduk ama çok eğlendik.

12 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinesi ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum ama kar da bazen sıkıcı oluyor. Yine de, iyi ki gelmişim buraya diyorum.

19 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruluyor insan epeyce.

22 Aralık
Boktan kar dün gece yine yağdı ! Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı, belim tutuldu. Kar temizleme makinesi ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendi. Pezevengin evladı !

25 Aralık
..ktiğimin karı yine yağdı. Eğer kar temizleme makinesini kullanan pezevengi elime bir geçireyim, o puştu geberticem. Yollardaki buzu eritmek için neden tuz kullanmıyor acaba ?

27 Aralık
Allahın belası kar dün gece yine yağdı. İnanılır gibi değil. Durmaz mı hiç ulan bu ? Kar temizleme makinesinin son gelişinden beri 3 gündür karları kürekle atamadığım için resmen eve hapsoldum. Hiçbir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi ! Yuh ! Ana………… yağ bari !

28 Aralık
Dün gece kar ” 83 cm ” yağdı, ne 25’i ! Bu kodumunun karı yazdan önce erimez abi.
Read more
Ey ahmak münafıklar! Allah'ın size verdiği beladan Çektiğiniz azabı Çektiğiniz sıkıntıyı Belli ...
Media Removed
Ey ahmak münafıklar! Allah'ın size verdiği beladan Çektiğiniz azabı Çektiğiniz sıkıntıyı Belli etmemek için Yaptığınız ahmakça şaklabanlıklar Çektiğiniz acının Şiddetini gösteriyor Sahte mutluluk numaraları Sahte şımarma numaraları Sahte manyak taklitleri Nasıl ... Ey ahmak münafıklar!
Allah'ın size verdiği beladan
Çektiğiniz azabı
Çektiğiniz sıkıntıyı
Belli etmemek için
Yaptığınız ahmakça şaklabanlıklar
Çektiğiniz acının
Şiddetini gösteriyor
Sahte mutluluk numaraları
Sahte şımarma numaraları
Sahte manyak taklitleri
Nasıl feci bir sona
Uğradığınızı gösteriyor
Akşama kadar
Allah'ın verdiği belanın
Şiddetini saklamaya çalışıyorsunuz
Saklamaya çalıştıkça
Belanın şiddeti
Daha da açık görülüyor
Allah her şeyinizi elinizden aldı
Sizleri yapayalnız, çulsuz bıraktı
İnsanlar sizden tiksiniyor
Lağım görmüş gibi iğreniyor
Haklı bir kanaatle sizi
Son derece tehlikeli buluyorlar
Hayvan leşinden iğrenir gibi
Sizden iğreniyorlar
Yalnız, uyuz köpek gibi gezmeniz
Bunun apaçık ispatı
"Bir şey olmadı" "Bir şey olmadı"
Görüntüsü vermek için,
Cesaret görüntüleri vermek için
Böğürtülerle debeleniyorsunuz
Birbirinizi ikna etmeye
Çalışıyorsunuz ama
İnanacak haliniz kalmadı
Çünkü rezil rüsva oldunuz
Allah sizi rezil kepaze etti
İş birliği yaptığınız adamlar
Lağımın içindeki
Kuru pisliklere benziyorlar
Onlar da sürekli
Ağzınıza ağzınıza çarpıyorlar
Hep beraber lağımın içinde yüzerek
Gayya Kuyusu'na doğru gidiyorsunuz
Allah sizi her şeyden tecrit etti
Kimse size kiralık ev dahi vermiyor
Kimse size iş vermiyor
Her yerden kovulup atılıyorsunuz
Hiç kimse sizinle iş yapmıyor
Her gün ne kadar haysiyetsiz,
Şerefsiz, namussuz olduğunuz
Daha çok ortaya çıkıyor
Tarihe geçecek kadar
Aşağılık münafıklar
Olduğunuz açıkça
Belli oldu, kesinleşti
Allah'ın size verdiği
Belanın şiddetinden
Sarhoşa döndünüz
Bu aşağılık
Sefil haliniz
Tarihteki bütün münafıklara
İbret olsun!

Allah, münafıkları
kin ve öfkeleriyle
geri çevirdi,
onlar hiçbir hayra varamadılar.
Mücadelede Allah
(yardımcı ve zafer nasip edici olarak)
müminlere yetti.
Allah çok güçlüdür,
üstün ve galip olandır.
(Ahzab Suresi, 25)
Münafıklara müjde ver:
Onlar için gerçekten
acıklı bir azap vardır.
(Nisa Suresi, 138)
Read more
Herkesin yöneldiği bir kıblesi vardır. (Ey müminler!) Siz hayır işlerinde yarışın. Nerede olursanız ...
Media Removed
Herkesin yöneldiği bir kıblesi vardır. (Ey müminler!) Siz hayır işlerinde yarışın. Nerede olursanız olun, sonunda Allah hepinizi bir araya getirir. Şüphesiz Allah her şeye kadirdir. (Bakara Suresi/ 148) Rıza-i İlahi için, canımız pahasına çıkmış olduğumuz bir yolculuğun özeti, ... Herkesin yöneldiği bir kıblesi vardır. (Ey müminler!) Siz hayır işlerinde yarışın. Nerede olursanız olun, sonunda Allah hepinizi bir araya getirir. Şüphesiz Allah her şeye kadirdir. (Bakara Suresi/ 148)

Rıza-i İlahi için, canımız pahasına çıkmış olduğumuz bir yolculuğun özeti, hayallerimizin tebessüm temellerini attığımız coğrafyada, rızasına talip olduğumuz kuvvet ve kudret sahibi olan Allah, bizleri hayırda yarışmak için bir araya getirdiği iradesiyle, birlikteliğimize güç katan, inancımızı perçinleyen, gönlümüze huzur veren işleri de yapmayı nasip ediyor.
Suriye Elbab’a bağlı, Kabbesin (Başköy)’ de nizam, insan ve İslam düşmanı terör örgütlerince canına, malına, namusuna göz dikilmiş, zarar verilmiş, şehit edilmiş insanların yaşadığı, zararı en çok insandan görmüş, en çok insan görünenlerden korkmuş insanların yaşadığı, kanlı toprakların acı hikayelerine sahip kardeşlerimizin yetim ve yoksul çocuklarına, Türk olmanın gereği olarak sahip çıkmak, müslüman olmanın gereği olarak paylaşmak için bir buçuk aydır tadilatları devam eden yetim ve kültür merkezimizden haberdar olmanızı isterim.
Kanlı topraklara tohum ekmek, yıllar sonra bu tohumun meyvelerini insan, İslam ve iman adına toplamak için, adını “Halime Ana Yetim ve Kültür Merkezi” koyduğumuz vefa binasını ANDA Kardeşe Vefa Derneği olarak, inşallah gelecek günlerde açacağız.
Hz. Peygamber’e (sav) sütünü vererek, yetimken süt annelik yapmış, yetim Peygamberi gözeten, kollayan Hz. Halime. Kayıların anası, Ertuğrul Gazi’nin eşi, Suriye topraklarını Türk’e vatan eden Süleyman Şah’ın gelini, Hz. Peygamber’in (sav) süt annesinin adını layıkıyla taşımış , onun gibi yetimleri gözetmiş, tarihe analık yapmış Halime Ana.
Yetim ve Kültür Merkezi’mizde, tarihe, ecdada, Türk’e, İslam’a yakışır şekilde insanlığa hizmet etmek için;

Bismillahirrahmanirrahim.. Yusuf SARI
Read more
...ALLAH İÇİN OLMAYACAKSA, OLACAKLARIN HİÇBİR ÖNEMİ YOK . . . <span class="emoji emoji1f339"></span>Bir gün Efendimiz’in yanında ...
Media Removed
...ALLAH İÇİN OLMAYACAKSA, OLACAKLARIN HİÇBİR ÖNEMİ YOK . . . Bir gün Efendimiz’in yanında oturan bir adam, yoldan geçen şahsı Kâinâtın Efendisi’ne gösterdi; “–Yâ Rasûlâllah! Ben şu adamı çok seviyorum.” dedi. Rasûl-i Ekrem -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz; “–Onu sevdiğini ... ...ALLAH İÇİN OLMAYACAKSA, OLACAKLARIN HİÇBİR ÖNEMİ YOK .
.
.
🌹Bir gün Efendimiz’in yanında oturan bir adam, yoldan geçen şahsı Kâinâtın Efendisi’ne gösterdi; “–Yâ Rasûlâllah! Ben şu adamı çok seviyorum.” dedi.

Rasûl-i Ekrem -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz; “–Onu sevdiğini kendisine söyledin mi?” diye sordu. “–Hayır, söylemedim.” deyince; “–Hemen git ve ona kendisini sevdiğini söyle!” buyurdu.

Sahâbî yerinden kalktı; o zâtın arkasından yetişti ve; “–Ben seni Allah rızâsı için seviyorum.” dedi.

O da ona şu cevabı verdi: “–Beni rızâsı için sevdiğin Allah da seni sevsin.” .
.

Peygamberler Sultanı, sevgiyi dile getirmeye işte böyle önem verirdi; “Bir kimse din kardeşini sevdiği zaman, bunu ona söylesin.” buyururdu.
Şunu iyi bilmelidir: Kıyâmet gününde; hiçbir gölgenin bulunmayacağı o korkunç mahşer yerinde, Cenâb-ı Hak 7 grup insana Arş’ının gölgesini ikram edecektir. Bu bahtiyarlardan biri Allah rızâsı için birbirini sevenlerdir. (Buhârî, Ezân, 36, Zekât, 16, Rikāk, 24; Müslim, Zekât, 91)
Read more
Ey Rabbimiz! Allah’ım, kederden, tasadan,âcizlikten, tembellikten,cimrilikten, korkaklıktan, ...
Media Removed
Ey Rabbimiz! Allah’ım, kederden, tasadan,âcizlikten, tembellikten,cimrilikten, korkaklıktan, borç altında ezilmekten, düşmanlara yenilmekten sana sığınırım. Ey Rabbimiz! İbadetlerimizi, taatlerimizi kabul et. Şüphesiz ki sen dualarımızı işiten, niyetlerimizi bilensin, ... Ey Rabbimiz!

Allah’ım, kederden, tasadan,âcizlikten, tembellikten,cimrilikten, korkaklıktan, borç altında ezilmekten, düşmanlara yenilmekten sana sığınırım.

Ey Rabbimiz! İbadetlerimizi, taatlerimizi kabul et. Şüphesiz ki sen dualarımızı işiten, niyetlerimizi bilensin, tevbelerimizi kabul et. Şüphesiz Sen, tevbeleri çokça kabul edensin.

Allah’ım, dinim, dünyam, çoluk çocuğum ve malım içinde sağlık ve afiyetle yaşamamı nasip eyle. Allah’ım, kusurlarımı ört, beni korktuklarımdan emin eyle.

Allah’ım, önümden, arkamdan, sağımdan solumdan, üstümden ve altımdan gelecek tüm kötülüklerden sana sığınırım. Allah’ım, vücuduma sağlık ver. Kulağıma sağlık ver, Senden başka ilâh yoktur.. Allah’ım, küfürden, fakirlikten, kabir azabından sana sığınırım. Senden başka ilâh yoktur.

Allah’ım, benim Rabbim sensin. Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın, ben Senin kulunum. Elimden geldiğince Sana verdiğim kulluk sözü üzerindeyim. Yaptıklarımın şerrinden sana sığınırım. Bana olan nimetlerini ve bu nimetlere karşı benim günah ve kusurlarımı itiraf ediyor, beni bağışlamanı diliyorum.Senden başka günahları bağışlayacak yoktur.

Allah’ım, kederden, tasadan,âcizlikten, tembellikten,cimrilikten, korkaklıktan, borç altında ezilmekten, düşmanlara yenilmekten sana sığınırım. Allah’ım, bu günün önünü salah, ortasını felâh, sonunu başarılı kıl.

Bize dünya ve ahiret iyiliği ver. Ey Merhametlilerin en merhametlisi Allah’ım! Haksızlık etmekten, haksızlık edilmekten, saldırmaktan, saldırılmaktan, hata işlemekten, bağışlamayacağın bir günaha düşmekten sana sığınırım.

Allah’ım, beni en güzel amellerle en güzel ahlâk sahibi olmaya ilet, senden başka güzel ahlâka götürecek yoktur. Allah’ım, beni kötü amel ve kötü ahlâktan uzaklaştır.

Allah’ım, Dinimi düzelt, evimi genişlet, bana verdiğin rızkı mübârek eyle. Allah’ım, kalb katılığından, gafletten, zillet ve meskenetten, sana sığınırım.. Allah’ım, Küfürden, fısktan, nifak ve ayrıcalıktan, gösterişten sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, cüzamdan, kötü hastalıklardan sana sığınırım.

Allah’ım, nefsime takvâ ver,onu temizle, nefsi en iyi temizleyen Sensin. Nefsimi velisi ve mevlâsı Sensin.
Read more
AK PARTİ MECLİS KONUŞMASINDAN... Konu: Ekonomik Adalet 06.07.2003 ✍Akp demiyoruz Sevgili Kardeşlerimiz AK Parti diyoruz Gerçketen bir AK Parti ile karşı karşıyayız ✍Adalet Dağıtması gereken Kurumların Adaletsizlik dağıttığını yaşadık beraberce. Özelikle inananlara karşı ... AK PARTİ MECLİS KONUŞMASINDAN... Konu: Ekonomik Adalet 06.07.2003 ✍Akp demiyoruz Sevgili Kardeşlerimiz AK Parti diyoruz
Gerçketen bir AK Parti ile karşı karşıyayız ✍Adalet Dağıtması gereken Kurumların Adaletsizlik dağıttığını yaşadık beraberce.

Özelikle inananlara karşı Allah'ın Dostlarına Karşı Adalet Mekanizması Adaleti değil Adaletsizliği yerine getirdi. ✍Radyo Televizyon Üst Kurulu sadece ALLAH'IN SESİNİ duyurmak isteyen RADYOLARI TELEVİZYONLARI en Adaletsiz bir biçimde birer birer kapatmayı başardılar.

Aslında Hakim Savcı hepsi bir arada olan Televizyon üst kurulunda Davalıya En Ufak bir müdafaa hakkı verilmemekteydi. Hala da öyledir.

Öyle ise ADALET VE KALKINMA PARTİSİ bu konuda kendisine düşeni yapabilecek mi bunu gelecek günlerde göreceğiz. Her ne kadar görevi çok zorsada. ✍Gelin görün ki bunlardan İcra ile Adalet müessesi Adaleti temsil eden müesseseler biraz daha ileri gidelim Tesriî müesseside Kanun Koyma müesseside çoğunluk bu Ülkeye İhanet edenlerin elinde olduğu için bir çok yolsuzlukların perde arkasında oynanan oyunların ihtirasların rüşvetlerin hepsi yakın gelecekte hepsi açıklanacak tahakkuk etmesine yol açtı. ✍Öyle ise bir Özgür Cumhuriyet Hükümetinin nerelerden nerelere geldiğine dikkatle bakalım... Hortumcular açıklandığı zaman herkesin ağzı bir karış açık kalacak bu kadarıda olurmuş mu diye ama olduğunu göreceksiniz. ✍Osmanlı Adaleti Ahlakına Dayalıdır.

Bütün kararlar Yargı Olanlarında ki bütün Kararlar bir gün de verilirdi Sevgili Kardeşlerim. Sadede bir Tek Gün.

Neden acaba böyle yapabiliyorlardı Hakimler o zamanki adı ile Kadılar. Çünkü Kadıların hepsi Allah'tan emir alıyorlardı.

Mutlaka o seviyede olan insanlar getirilir di Kadılık Mevkiine yani Allah'a sorma yetkisinde olanlar.

Hiç bir karar Adaletsiz olamazdı. Ve kararın savsaklanmasına gerek yoktu.

Bir tek gün Davalıda orda Davacıda orda Kadıda orda
Dinleme, Soruş ve Karar bu kadar.

Sonuc; DÜNYA ADALETİ.

Neden öyle çünkü Allah ile çok yakın bir ilişki içerisinde Osmanlı Yükleme Devresinde. ✍Esnafın yüzde yüzü Tasavvuf Erbabı. ✍Asker sınıfının bütünü Allah'ın Askeri. ✍Kösler vurulduğu zaman onlar Primiz Hacı Bektaşi Veli diye... Haykırdıkları... zamam dağl
Read more
Haydutumuz kızımız 23 Mayıs günü yeni eve taşınmamızdan 1 hafta sonra kayboldu. Balkon kapısı ...
Media Removed
Haydutumuz kızımız 23 Mayıs günü yeni eve taşınmamızdan 1 hafta sonra kayboldu. Balkon kapısı açık olduğu için oradan düştüğünü tahmin ettik. Hobi olarak balkon ve pencereden düştüğü için giriş üstü ev bakıyorduk, öyle de tutmuştuk evi. En son iftarda yanımızdaydı, sonra ben Ali Mazhar'ı ... Haydutumuz kızımız 23 Mayıs günü yeni eve taşınmamızdan 1 hafta sonra kayboldu. Balkon kapısı açık olduğu için oradan düştüğünü tahmin ettik. Hobi olarak balkon ve pencereden düştüğü için giriş üstü ev bakıyorduk, öyle de tutmuştuk evi. En son iftarda yanımızdaydı, sonra ben Ali Mazhar'ı uyutmaya girdim, her zaman yaptığı gibi yanımıza gelmediği için işgillendim ama hiç aklıma gelmedi düşeceği, gideceği. Farkedince aşağı indim, daha önce olduğu gibi yine bi ağacın altında onu almamı bekler diye düşündüm. Bulamadım. O gece sahura kadar aradık. Ertesi günlerde gecelerde her yere haber saldık, bütün apartmanlara girdik çıktık ama izine rastlayamadık. Eski eve gitmiş olabileceği ihtimalini düşünerek oraya da haber verdik. Kumunu mamasını kapıya koydum, kokusuna gelir diye. Arkadaşlarıma haber verdim. Müge Anlı'ya bile başvurdu bizim için bir arkadaşım, patibuldular.com da yayınlandı kayıp ilanı. Instagramdan duyurma işini hep erteledim. Nasılsa gelir, çok üzgünüm, nasıl kaybolduğu ile ilgili filan konuşmak çok üzüyor diye ama baktım faydalar faydasız imkanlar imkansız, buradan da duyurmanın vakti geldi geçiyor. 3 hafta sonra destek istedim sizden. O kadar çok kişiye ulaştı, paylaşıldı, o kadar çok dua aldım ki. Rabbim dualarımızı kabul etti, bugün kavuştuk hamdolsun. Hepinizden Allah razı olsun. Geçen akşam canım @tuucccee m mesaj gönderdi, halamların sitesinin bahçesinde senin kedinin çok benzeri yapıştı bana, bırakmıyor diye. Gece fotoğrafını çekemedim dedi. Biz Kazasker'deyiz, Tuğçe'nin halası Ünalan'da. Haydutun bulunacağına dair umudum hep tazecikti ama Ünalan çok alakasız geldi, fotoğraf istedim, halası sağolsun hasta haliyle acilden dönerken göndermiş fotoğrafı. Sabah da Tuğçe bana gönderdi, senin kedi değil ya diye, üzülmüş bi de kuzum. Zayıflayınca tanıyamadı. Elime doğan, kucağımda büyüyen koca kızımı tanımaz mıyım, bir baktım ki Haydut!😄 Gide gide Ünalan'a, arkadaşımın halasının oturduğu sitenin bahcesine gitmiş. Dünya küçük, Istanbul küçük, Allah büyük ❤ Zayıflamış, tüyleri dökülmüş mantardan, pirelenmiş. Bizi görünce nasıl miyavladı üstümüze atladı. Her yerimi kokladı. Mamasını verdim, nasıl yumuldu. Haydutluğu gitmiş, Şirinliği kalmış.
Read more
Bir zamanlar biz Türklere kız vermeyiz diyen değerli hayat yoldaşımın yakınları allah rahmet ...
Media Removed
Bir zamanlar biz Türklere kız vermeyiz diyen değerli hayat yoldaşımın yakınları allah rahmet eylesin onu hayata getiren annesi yıllarca yanımızda bize hayatımıza destek olmuş çocuklarımızın büyümesinde yetişmesinde örf adet ananelerinin İslami boyutta derece kazanmasına vesile ... Bir zamanlar biz Türklere kız vermeyiz diyen değerli hayat yoldaşımın yakınları allah rahmet eylesin onu hayata getiren annesi yıllarca yanımızda bize hayatımıza destek olmuş çocuklarımızın büyümesinde yetişmesinde örf adet ananelerinin İslami boyutta derece kazanmasına vesile olmuş tur. Çok güzel insandı allah rahmet eylesin!Türkiye’de Kafkasya dan gelen bütün Türk boylarının asıllarını muhafaza ederek kültürlerini yaşatmalarını temenni ederdim !onların davası da bizim davamız da aynıydı siz biz yoktuk ama sizi bizi çıkaranlar tamamen bir oyun içindeydiler. 1993 lu yıllarda Kafkaslarda dağıstan bölgesinde hayat yoldaşımın ailesini bulma noktasında diplomatik statüde çalışmalar yaparken çok acı bir gerçekle karşılaştım! sınırları 5 km olmayan köyler bile birbirine düşman edilmiş ve hepsi de ayrı milletlerden olduğuna inandırılmış 100 yıllık bir psikolojik tahribat kültürü asimilasyonu sonu 72 millete bölünmüşlerdir! evet masa başında kafkas tarihi yazanlar maalesef Kafkasya’ya pek çoğu ihanet etmişlerdir! son olarak Azerbaycan’daki diplomatik görevimde Kafkas kahramanlarından dudayev in bana göre vekili konumundaki Seyit İbrahimov u çok zor şartlarda devrin iki milliyetçi Bakanı abdulhaluk çay ve saadettin tantanm gayretleriyle İstanbuldaki Fenerbahçe kampına getirmiş tamamen hepsi okumuş ve tahsilli olan bu kardeşlerimiz türkiye’deki iç ve dış Hainlerin etkisiyle bugün Fransa’da yaşamaya mahkum edilmişlerdir! Kafkasya’da oyun bitmedi !aynı oyunlar Ortadoğu’daVe dünyanın pekçok yerinde halen böl parçala yut mantığı ile devam etmektedir Rabbim Allah yolunda mücadele veren bütün mücahitlerin yar ve yardımcısı olsun Çerkez ethem lerinde Çerkez hasanların da ruhları şad olsun! SİZ OSMANLI'NIN GÖLGESİNDE BÜYÜYEN YİĞİTLERİ, GÖLGESİNİN PEŞİNDE KOŞAN İTLERDEN KORKARMI SANDINIZ.. DİYEREK İDAM SEHPASINA ÇIKAN YİĞİTLERİN ALLAH MEKANINI CENNET EYLESİN..AMİN
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f343"></span>🕊 Kardeşlik Çağrısı Cenâb-ı Hak buyuruyor: “İnsanlar sadece bir tek ümmettiler. Sonra ayrılığa ...
Media Removed
🕊 Kardeşlik Çağrısı Cenâb-ı Hak buyuruyor: “İnsanlar sadece bir tek ümmettiler. Sonra ayrılığa düştüler. Eğer Rabb’inden bir söz geçmemiş olsaydı, ayrılığa düştükleri konuda hemen aralarında hüküm verilir (işleri bitirilirdi).” (Yûnus, 19) Rasûlullah (sav) buyurdular: ... 🌹🍃🕊
Kardeşlik Çağrısı
Cenâb-ı Hak buyuruyor: “İnsanlar sadece bir tek ümmettiler. Sonra ayrılığa düştüler. Eğer Rabb’inden bir söz geçmemiş olsaydı, ayrılığa düştükleri konuda hemen aralarında hüküm verilir (işleri bitirilirdi).” (Yûnus, 19)
Rasûlullah (sav) buyurdular: “Size Allah’tan korkmanızı ve başınıza bir köle bile geçse dinleyip itaat etmenizi tavsiye ederim. Sizden yaşayanlar, pek çok ihtilâf görecek. Öyleyse size sünnetimi ve hidâyet üzere olan râşid halifelerin sünnetini tavsiye ederim. Bunlara dört elle sarılın.” (Tirmizî, İlim 16; İbn Mâce, Mukaddime, 6; Müsned, IV, 126, 127)
Hikmet sâhiplerinden biri ölüm döşeğinde başına toplanan çocuklarına şu vasiyette bulundu: “-Bana değnekler getirin!” Değnekler gelince onları bağlayıp bir araya getirdi ve toplu olarak çocuklara verdi. Onlara: “-Kırın bunları” dedi.

Çocuklar değnekleri kıramadılar.

Sonra onları ayırdı ve “Tek tek alın ve kırın.” dedi. Oğulları da onları kırdılar. Bunun üzerine onlara: “İşte siz de benden sonra bu değnekler gibisiniz. Toplanıp birleştiğiniz zaman yenilmezsiniz. Parçalanıp dağıldığınız zaman düşmanınızın gücü size yeter ve sizi mahveder” dedi. (İsmail Hakkı Bursevî, Rûhu’l-Beyân, 8.Cilt, Erkam Yay.) Her Güne Bir Esma-ül Hüsna (Allah’ın En Güzel İsimleri)

es-Selâm: Kendisi her türlü eksiklikten sâlim olup, başkalarını da her türlü kötülüklerini meşakkat, minnet, kusur ve âfetten kullarını kurtarıp selâmete çıkaran demektir.
Dua

Yüce Rabbimiz, bizlere Peygamberimizin sık sık özlemini dile getirdiği kardeşler topluluğu olabilmeyi nasip eylesin…

#osmannuritopbaş #ihsanşenocak
#kardeşlik #eğitim #kitap
Read more
Müslüman Gençlerin Aslî Kimliği Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Andolsun ki, Rasûlullah, sizin için, ...
Media Removed
Müslüman Gençlerin Aslî Kimliği Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Andolsun ki, Rasûlullah, sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çok zikredenler için güzel bir örnektir.” (Ahzâb, 21) Rasûlullah (sav) buyurdular: “Allah çocukça (lâubâlî) davranışları olmayan, ... Müslüman Gençlerin Aslî Kimliği
Cenâb-ı Hak buyuruyor: “Andolsun ki, Rasûlullah, sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çok zikredenler için güzel bir örnektir.” (Ahzâb, 21)

Rasûlullah (sav) buyurdular: “Allah çocukça (lâubâlî) davranışları olmayan, hayra yönelip hevâ ve hevesi terk eden vakar sahibi olgun genci sever.” (Ahmed, IV, 151)

Müslüman bir gencin, aslî kimliğini koruyup yaşatabileceği yegâne kültür ise, Kur’ân ve Sünnet kültürüdür.

Fakat gerek televizyon, gerek internet ve modalar, Kur’ân ve Sünnet kültüründen mahrum yetişen gençlerimize, Batı’nın, İslâm ahlâkından uzak kültürünü empoze etmektedir. Kendi büyük değerlerini yeterince ve lâyıkıyla tanıyamayan genç dimağlar da, hazin bir aşağılık kompleksi içerisinde, öz değerlerine yabancılaştırılmaktadır. Böylece global kültür ve güç odaklarının kuklası hâline getirilmektedir.

İngiltereʼnin eski başkanlarından William Ewart Gladstone’un (v. 1898) Lordlar Kamarasıʼnda pervâsızca sarf ettiği şu sözü, Batı dünyasının İslâmʼa ve müslümanlara bakış açısını anlamak bakımından ibretli bir misaldir: “Kur’ân, müslümanların elinde oldukça, onlara kesin olarak gâlip gelmemiz imkânsızdır. Ya bu Kur’ân’ı müslümanların elinden almalıyız, ya da onları Kur’ân’dan soğutmalıyız.” Dolayısıyla müslüman için Kur’ân’dan uzak bir hayat, hem dünyevî plânda bir esâret ve zillet sebebi, hem de uhrevî plânda mutlak bir ebediyyet intihârıdır.

Peki, şöyle bir düşünelim: – Hayatın en bereketli devri olan gençlik zamanında, acaba Kur’ân-ı Kerîm’in tefsîrini okuyan kaç genç çıkar toplumumuzda? – Peygamber Efendimiz (sav)’in bütün insanlığa numûne olan hayatını, kronolojisi dışında, hayat ölçüleri ve hikmetleri cihetiyle acaba genç neslin yüzde kaçı biliyor? Zira Peygamber Efendimiz’in yirmi üç senelik nebevî hayatı, Kur’ân kültürünün fiilî tefsîrinden başka bir şey değildir… – İslâm’ı gerçek mânâsıyla yaşamak için gerekli olan inanç ve amel bilgilerinin yer aldığı bir ilmihal kitabını, acaba kaç kişi baştan sona okumuştur gençliğinde?
👇
Read more
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ . “Bugün hava çok kötü” dediğim pek olmadı. Hava hep ...
Media Removed
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ . “Bugün hava çok kötü” dediğim pek olmadı. Hava hep güzeldir. Güneşli olsa da güzeldir, yağmur yağsa da güzeldir, kar beyaz bir örtü halinde etrafı kaplasa da güzeldir. Soğuk da güzeldir, sıcak da... Hatta sisli, puslu havalar da... Yeter ... ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
.
“Bugün hava çok kötü” dediğim pek olmadı.
Hava hep güzeldir. Güneşli olsa da güzeldir, yağmur yağsa da güzeldir, kar beyaz bir örtü halinde etrafı kaplasa da güzeldir. Soğuk da güzeldir, sıcak da...
Hatta sisli, puslu havalar da...
Yeter ki senin iç dünyan aydınlık olsun, berrak olsun.
Yeter ki, gözlerin gerçeği görsün, aklın özgürce düşünebilsin...
Sen yaşadığının farkına var...
Derin bir nefes alıp gözlerini kapat...
Düşün!..
Yaşamı sana hediye eden Yüce Allah’a en son ne zaman, içtenlikle ve inanarak teşekkür ettin?
Üstelik sağlığın da yerinde ise binlerce şükür Allah’ıma diyebiliyor musun!..
Cebinde çok para olup olmadığını sormadım!
Çünkü bu pek o kadar da önemli değil!
Hayatın zenginliği uçsuz bucaksız...
Tükenmez...
Hepsi de senin, benim için yaratılmış...
Yeter ki onları görelim...
Bildiğin gibi, bakıp da görmemek mümkün!
Sen görmeye, duymaya, hissetmeye hazır mısın?
Çok sık tekrar edilen bir hata var: İnsanlar sahip olduklarına şükredeceklerine gözlerini hep ulaşamadıklarına dikiyor. Halbuki seni mutlu eden şey senin yanındadır ama sen ondan uzaksın...
.
İSHAK ALATON
.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sahip olduğumuz güzelliklerin farkına varıp çokca şükredebilmek dileğiyle,
GÜNAYDIN!..❤️ ☕️ 🍫 💐 🤲 🙏🏻 🙋🏻‍♀️ 🍁 🍂🍁
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Read more
110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu). Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman. 110/NASR-2: ...
Media Removed
110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu). Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman. 110/NASR-2: Ve reeyten nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ(efvâcen). Ve insanların grup grup Allah’ın dînine girdiğini gördüğün (zaman). "Allah'ın yardımı ve fetih günü geldiği zaman, ... 110/NASR-1: İzâ câe nasrullâhi vel feth(fethu).
Allah’ın yardımı ve fetih geldiği zaman.

110/NASR-2: Ve reeyten nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ(efvâcen).
Ve insanların grup grup Allah’ın dînine girdiğini gördüğün (zaman). "Allah'ın yardımı ve fetih günü geldiği zaman, insanların dalga dalga Allah'ın Dîni’ne girdiğini göreceksin"
Fetih günü, Allah'ın nurunun hayatta olan hemen herkesin kalbine ulaşacağı, yani nurun tamamlanacağı gündür. Ve o günler artık, hamdolsun Yüce Rabbimize ki çok uzaklarda değildir, sonuna ulaşılmaktadır. Çünkü "Livay-ı Hamd" açık bir işarettir.

Allahû Zülcelâl Hz.lerinin önümüzdeki günlerde daha açıklık kazanacak olan nurunu tamamlaması artık şekillenmiştir.

Önce şunu kesin çizgilerle aydınlatmıştır ki, ahlaksızlar bu devrede hayatta kalamazlar. Onlar için ölüm muhakkaktır, kaçınılmazdır. Öyle ise Allah'a inanmayarak ve Allah'ın emrine itaat etmeyerek, nefsinin dediklerine boyun eğen ve yanlış yollara sapan herkes bu âlemden ayrılacaktır. Üstelik çevrelerindekileri de ölüme sürükleyerek öleceklerdir. Görülüyor ki yakın tehlike insanlığı apaçık bir şekilde İslâm'a davet etmektedir.
Read more
Loading...
Load More
Loading...