Loading Content...

Türkçü bıçak türk türkiye

Loading...


Unique profiles
95
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Türkiye - Istanbul, Uşak
Average media age
804.8 days
to ratio
5.3
Kenan Sofuoğlu'ndan Mesut Özil açıklaması AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'ndan ...
Media Removed
Kenan Sofuoğlu'ndan Mesut Özil açıklaması AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'ndan Almanya Milli Takımı'nı bırakan Mesut Özil'e destek geldi. Kenan Sofuoğlu, "Mesut Özil bu kararıyla, ırkçılığa ve ayrımcılığa güzel cevap vermiştir" dedi. AK Parti Sakarya Milletvekili ... Kenan Sofuoğlu'ndan Mesut Özil açıklaması

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'ndan Almanya Milli Takımı'nı bırakan Mesut Özil'e destek geldi. Kenan Sofuoğlu, "Mesut Özil bu kararıyla, ırkçılığa ve ayrımcılığa güzel cevap vermiştir" dedi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu,"ırkçı ve ayrımcı" saldırılar nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bırakan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'e destek verdi.
Dünyanın sayılı futbolcularından Mesut Özil'in "ırkçılık ve ayrımcılık" tutumuyla karşılaşmasının kabul edilemez olduğuna işaret eden Kenan Sofuoğlu, Mesut Özil'in yanında olduklarını söyledi.
"ALMAN HÜKÜMETİ BENİ SINIR DIŞI ETTİ"
Kenan Sofuoğlu, Türkiye'de motosiklet sporunun yeterince bilinmediği için 2000'li yıllarda Almanya adına yarışmalara katıldığını anımsatarak, "4 yıl Almanya adına yarıştım. Her şey çok güzeldi. Sonra Hollanda takımına transfer oldum. Bir anda her şey değişti. Kurulu düzenim olduğu için Almanya'da yaşamak istedim. Almanya hükümeti buna izin vermedi. Oturma iznim iptal edildi ve sınır dışı edildim. Şimdi Mesut Özil'e yapılanları çok iyi anlıyorum" ifadelerini kullandı. "Irkçı ve ayrımcı" saldırılar nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bırakan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'in yalnız olmadığını vurgulayan Kenan Sofuoğlu, şöyle konuştu:
"Mesut Özil bu kararıyla, ırkçılığa ve ayrımcılığa güzel cevap vermiştir. Irkçılık insanlığın en büyük düşmanlarındandır. Toplumların bu tür kabul edilemez davranış ve düşüncelerden kurtulması gerekir. Günümüzde teknoloji ile birlikte küçülen dünyada birbirine o denli yakınlaşan insanlar ırkçılık söylemlerinden kaçınmalıdır. Ne zamanki ırkçılığı spor sahalarından yok edersek, eminim tüm dünyada barış ve kardeşlik, spor ruhuna uygun şekilde kendisini gösterecektir. Özil asla yalnız değildir."
Read more
Loading...
Böyle günlerde uzun uzadıya yazmak uzun uzun anlatmak istiyorum bazı şeyleri, içimden geçen çoşkuyu ...
Media Removed
Böyle günlerde uzun uzadıya yazmak uzun uzun anlatmak istiyorum bazı şeyleri, içimden geçen çoşkuyu hayranlığı sevgiyi anlatmak için kalemimden dökülecek kelimeleri kullanmayı seviyorum. Ama bugün bu kelimeleri kullanmayacağım sözü, herşeyi borçlu olduğumuz babama, babamıza, ... Böyle günlerde uzun uzadıya yazmak uzun uzun anlatmak istiyorum bazı şeyleri, içimden geçen çoşkuyu hayranlığı sevgiyi anlatmak için kalemimden dökülecek kelimeleri kullanmayı seviyorum. Ama bugün bu kelimeleri kullanmayacağım sözü, herşeyi borçlu olduğumuz babama, babamıza, Türkün büyük Atası Mustafa Kemal paşaya birakiyorum ; "Cumhuriyetimiz öyle zannolunduğu gibi zayıf değildir. Cumhuriyet bedava da kazanılmış değildir. Bunu elde etmek için kan döktük. Her tarafta kırmızı kanımızı akıttık. İcabında müesseselerimizi müdafaa için lâzım olanı yapmağa hazırız." "Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar, çok zayıf dimağlı bedbahtlardır. Bu gibi bedbahtların, Cumhuriyetin adalet ve kudret pençesinde lâyık oldukları muameleye maruz kalmaktan başka nasipleri olmaz. Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşıyacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetinin kefili olan prensiplerle medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeğe devam edecektir." "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." Sözümüz söz baba ! Cumhuriyeti siz kurdunuz onu yükseltecek,yaşatacak ve koruyacaklarda bizleriz ! #29ekimcumhuriyetbayramı
Kutlu olsun !
Read more
İkaria’daki bu mükemmel plajdan bir fotoğraf daha paylaşmasam olmazdı. 🏖 Sonuçta gitmek için ...
Media Removed
İkaria’daki bu mükemmel plajdan bir fotoğraf daha paylaşmasam olmazdı. 🏖 Sonuçta gitmek için 5-6 yıl beklemişim! Bugün İkaria’dan ayrıldık, Samos’a geldik. Bu gece de buradayız ve yarın akşam Türkiye’ye dönüyoruz. ️ TABİİ Kİ İKARİA’DAN DA KAYDETMELİK TAVSİYELERİMİ HEMEN YAZIYORUM:) 🍽 ... İkaria’daki bu mükemmel plajdan bir fotoğraf daha paylaşmasam olmazdı. 🏖 Sonuçta gitmek için 5-6 yıl beklemişim! 😂🙈
🚢 Bugün İkaria’dan ayrıldık, Samos’a geldik. Bu gece de buradayız ve yarın akşam Türkiye’ye dönüyoruz.
➡️ TABİİ Kİ İKARİA’DAN DA KAYDETMELİK TAVSİYELERİMİ HEMEN YAZIYORUM:)
🍽 Akşam yemeği için bir akşam mutlaka Nas köyündeki THEA’S INN’e gitmelisiniz. Yemekleri aşırı lezzetli olduğundan değil ama enfes bir günbatımı manzarasına karşı arka fonda çalan Yunanca müzikler eşliğinde keyif yapmak için.
🍽 Armanistis’te bizim otelin yanındaki MARY MARY’i de daha önce gidenler akşam yemekleri için tavsiye etmişti ama bizim gidecek vaktimiz olmadı.
🥐 Biz klasik kahvaltılar yerine fırınlardan çeşitli börekler alıp Evdilos’ta deniz kenarındaki kafelerde frape eşliğinde kahvaltı yapmayı tercih ettik. Hem daha hızlı oluyor hem de börekleri gerçekten çok iyi. Size de tavsiyem böyle yapmanız olur.
🍷 Akşamları bir şeyler içmek RACHES köyüne gidin. Meydandaki suvlakici MA’MU’ya da uğrayın öncesinde.
🏖 Plaj olarak SEYŞELLER PLAJI sanırım tüm Ege’nin en güzel plajlarından biri olabilir. Arabayı park ettikten sonra 5-10 dakika dar patikalardan yürümek, bazen de kayalardan atlamak gerekiyor ama çok zorlu değil. Tesis olmadığı için yanınızda yiyecek, içecek bir şeyler mutlaka götürün. Kablosuz hoparlör de iyi olur :)
🏖 Armenistis’te bizim otelin aşağısındaki küçük plaj da çok güzel. Tertemiz suyu var. Özellikle köyün çocukları ve yaşlıları çok seviyor. Etrafındaki binalarla çok fotojenik duruyor.
🏖 NAS PLAJI da küçük ama rengi çok güzel bir plaj. Dalgalı olabiliyor deniz. Tesis yok. Ha bir de belirtmekte fayda var, plajda bol bol nüdist var.
🏖 MESSAKTİ PLAJI, büyük ve kumlu bir plaj. Şezlonglar ve beach bar var. Ben sevmiyorum böyle plajları ama tipik bir Türk turistseniz burası tam size göre. Plajda sörf okulları da var. LİVADİ ve KAMBOS da benzer diğer plajlar.
🎁🎁🎁 Bu arada yarın çok güzel bir hediye geliyor. Sabah telefonu elinize alır almaz hemen profilime bakmayı unutmayın. :) 🎁🎁🎁
🇬🇷 @nereyekacsak 🇬🇷
#nereyekacsak #ikaria #yunanistan #seyşeller #greece #seychellesbeach #yunanadaları #visitgreece #nkikaria #nkyunanistan #nereyekaçsak
Read more
Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan ...
Media Removed
Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi. Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun’a gitti kafa. Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta kongreler. Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh ... Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii..
Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi.
Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun’a gitti kafa.
Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta kongreler.
Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh bitmeden.
Kafa çakır tabii Başkomutan oldu
Kalktı ayağa tokatla denize döktü Yunan’ı.
Gaza geldi, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.
Kafa gitti tabii, ağzından çıkanı kulağı duymuyor.
Saltanat kalkacak,
Halifelik bitti,
Kadın-erkek eşit,
Şapkasız çıkmam abi,
Tekke zaviye hikaye,
SOY adın olacak,
– Dur Ata’m yapma!
Derken Geometri kitabı yazmış ayyaş ama daha bitmedi.
Türk dili,
Türk harfi,
Türk tarih kurumu,
Ankara Hukuk,
Merinos Halı,
(Meze bitti o ara deniz börülcesi istedi ayyaş)
Sümerbank,
Chp,
Çocuk Esirgeme Kurumu,
Demiryolları,
Havayolları,
Limanlar Genel Müdürlüğü,
Halkevleri,
Etibank,
İş bankası,
Merkez bankası,
Sağlık bakanlığı,
Anadolu ajansı,
Ziraat enstitüsü,
Ayyaş iptal…

Dedik; “Ne gerek var Ata’m az ilerde 24 yaşında Subay Kubilay Öğretmeni öldürüyorlar, al eline Kuran’ı geç tabutun başına”
Doğruldu ayyaş ve dedi ki: "Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen,
ben size hiç bir şey öğretmemişim demektir.“ Menemen’i yakın! Saygı,Sevgi, Özlem ve Minnetle.
Read more
Süper Lig´de Maçlar, 13 İldeki 18 Statta Yapılacak Türk futbolunun en üst seviye ligi olan Spor ...
Media Removed
Süper Lig´de Maçlar, 13 İldeki 18 Statta Yapılacak Türk futbolunun en üst seviye ligi olan Spor Toto Süper Lig´de 61. sezona girmeye günler kala modern statlar dikkati çekiyor. Maçlar, 13 ildeki 18 farklı statta yapılacak. Türkiye'de son yıllarda gerçekleştirilen tesisleşme hamlesinin ... Süper Lig´de Maçlar, 13 İldeki 18 Statta Yapılacak

Türk futbolunun en üst seviye ligi olan Spor Toto Süper Lig´de 61. sezona girmeye günler kala modern statlar dikkati çekiyor. Maçlar, 13 ildeki 18 farklı statta yapılacak.

Türkiye'de son yıllarda gerçekleştirilen tesisleşme hamlesinin ardından Süper Lig maçlarının büyük çoğunluğu, 2009 yılı sonrasında açılan veya son 12 yılda yenilenen statlarda oynanacak.

Geçen sezon hizmete giren Yeni Malatya Stadı ile Spor Toto Akhisar Stadı'nın yanı sıra kırmızı-beyazlı ekibimize ev sahipliği yapan Yeni 4 Eylül Stadı, İstanbul'daki Türk Telekom Stadı, Vodafone Park, 3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı, Trabzon'daki Medical Park Stadı, Bursa'daki Büyükşehir Belediye Stadı, Konya'daki Büyükşehir Belediye Stadı, Antalya Stadı, İzmir'deki Bornova Stadı, Alanya'daki Bahçeşehir Okulları Stadı, Rize'deki Çaykur Didi Stadı ve Kayseri'deki Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı 2009 yılı sonrasında açılan tesisler olarak ön plana çıkıyor.

İstanbul'daki Ülker Stadı ve Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı, Erzurum'daki Kazım Karabekir Stadı, Ankara'daki Osmanlı Stadı son 12 yılda yenilenerek Türk futboluna hizmet veriyor.

Süper Lig'de maçlar 13 ildeki 18 farklı statta yapılacak. Yeni sezonda İstanbul'dan 5, Antalya'dan 2, Sivas, Ankara, Manisa, Konya, Bursa, Malatya, İzmir, Rize, Erzurum, Trabzon ve Kayseri'den birer takım mücadele edecek.

Süper Lig'de bu sezon karşılaşmaların yapılacağı statların toplam seyirci kapasitesi 506 bin 580 olacak.

Süper Lig'de en çok seyirci kapasitesine sahip statların başında, Galatasaray'ın iç saha maçlarını oynadığı Türk Telekom geliyor. Sarı-kırmızılı ekibe ev sahipliği yapan Türk Telekom Stadı'nın kapasitesi 52 bin 223 kişi. Fenerbahçe'nin maçlarını oynadığı Ülker Stadı da 47 bin 834 koltukla en yüksek kapasiteye sahip ikinci stat konumunda. Demir Grup Sivasspor'umuzun maçlarını oynadığı Yeni 4 Eylül Stadyumu ise 27 bin 532 kapasitesi ile dikkat çekiyor.

Yeni sezonda maç yapılacak yerler içinde en az koltuk kapasitesine sahip olan İzmir'deki Bornova Stadı. Göztepe'nin iç saha maçlarını yapacağı Bornova Stadı'nın kapasitesi geçen sezon 8 bin 781'e yükseltildi.
Read more
 #Repost @tusiad__ ・・・ Seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun; şimdi toplumsal uzlaşma içinde ...
Media Removed
#Repost @tusiad__ ・・・ Seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun; şimdi toplumsal uzlaşma içinde reform zamanı Türkiye için çok önemli bir seçim dönemini daha geride bıraktık. Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve yeni Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni tebrik ... #Repost @tusiad__
・・・
Seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun; şimdi toplumsal uzlaşma içinde reform zamanı

Türkiye için çok önemli bir seçim dönemini daha geride bıraktık. Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve yeni Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni tebrik ediyor, ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Seçimlerin ardından, 21. yüzyılda Türkiye’ye yakışan güçlü bir demokrasi sınavımız devam ediyor. İlk uygulamanın sonraki dönemler için emsal olacağı bilinciyle, yeni meclisimizin katılımcı kanun yapma, etkin denetim ve partiler arası uzlaşmaya dayalı yeni bir çalışma geleneği oluşturmayı başarmasını temenni ediyoruz.
Şimdi yeni yasama ve yürütme erkinin acil olarak odaklanması gereken kapsamlı bir politika ve reform gündemi var:
* Hukuk devletinin ve özgürlüklerin en ileri demokrasiler düzeyinde tesisi;
* Yüksek enflasyon ve cari açık sorunlarının çözümüne yönelik akılcı bir ekonomi programı ve mali disiplin;
* Bağımsızlığı ve kararları ile ulusal ve uluslararası düzeyde güven veren bir Merkez Bankası ve tüm kurumlarda liyakat temelli atama sistemi;
* Vergi reformu ile verginin tabana yayılması ve kayıt dışılık ile etkin mücadele;
* 4. Sanayi Devrimi’nin temeli olan dijital dönüşüme ve doğayla uyumlu nitelikli büyümeye uygun bir kalkınma anlayışı;
* Türkiye’nin en önemli küresel güçlerinden birinin insan kaynakları olduğunun bilinciyle ve toplumsal uzlaşma içinde hazırlanacak köklü bir eğitim reformu;
* Eğitim, çalışma yaşamı, karar alma ve toplumsal yaşamın her alanında kadın-erkek eşitliğinin sağlanması;
* Uluslararası rekabet gücümüz ve dünyanın bütün bölgelerine yönelik etkimiz açısından elzem olan Avrupa Birliği’ne uyum sürecinin hızlanması.
Türk iş dünyasının ulusal ve uluslararası düzeyde en önde gelen sivil toplum kuruluşu olan TÜSİAD olarak ülkemizin 21. yüzyılda güçlü bir demokrasi, güçlü bir ekonomi ve refah seviyesi yüksek bir toplum olması için her zaman olduğu gibi azim ve kararlılık içinde seferber olacağız.
Read more
Loading...
Sen ki Türk kadınının gururu ! Sen ki tüm Türk kadınına örnek ! Duruşun, bakışın, cesur yüreğinle ...
Media Removed
Sen ki Türk kadınının gururu ! Sen ki tüm Türk kadınına örnek ! Duruşun, bakışın, cesur yüreğinle Türkiye Cumhuriyeti'nin İlk Kadın Cumhurbaşkanı olacak kadın! Arkadandayız , seni Cumhurbaşkanı yapacağız . Türkiye İyi olacak ! Adamım diye gezinen tüm siyasetçilerden daha adam ... Sen ki Türk kadınının gururu !
Sen ki tüm Türk kadınına örnek !
Duruşun, bakışın, cesur yüreğinle Türkiye Cumhuriyeti'nin İlk Kadın Cumhurbaşkanı olacak kadın!
Arkadandayız , seni Cumhurbaşkanı yapacağız .
Türkiye İyi olacak !
Adamım diye gezinen tüm siyasetçilerden daha adam bir kadınsın !
Türkiye'ye sen lazımsın. Türkiye'ye senin aklın senin tecrübelerin ve senin muhteşem zekan gerek !
Türkiye'ye kadın eli değecek! [email protected] başkanım seni bu yolda yalnız bırakmayacak, gerekirse sabah akşam demeden çalışacağız. Zalimlerin zulmü varsa bizimde Aslanlardan daha cesur #meralakşener Başkanımız var !!! Hodri meydan!!! İzindeyiz... Yolun yolumuzdur...
Edeb.Şair
Volkan Özceyhan

#iyiparti @iyiparti @iyipartibagclar @iyiparti_34 @iyipartiankarailbaskanligi @iyiparti_turkiye_ @meral_aksener01 @iyipartigenclikteskilati #iyigeceler
Read more
Cumhuriyet tarihinin tartismasiz en onemli 10 kisisinden biridir Vecihi Hürküş. #Repost @aviatordergisi ...
Media Removed
Cumhuriyet tarihinin tartismasiz en onemli 10 kisisinden biridir Vecihi Hürküş. #Repost @aviatordergisi (@get_repost) ・・・ ESKİ ÇEKOSLOVAKYA ARŞİVLERNDE VECİHİ HÜRKUŞ - Türkiye’de havacılığa ömrünü adamış ve ilklerinden olan VECİHİ HÜRKUŞ; "1930'da Kadıköy'de bir keresteci ... Cumhuriyet tarihinin tartismasiz en onemli 10 kisisinden biridir Vecihi Hürküş.
#Repost @aviatordergisi (@get_repost)
・・・
ESKİ ÇEKOSLOVAKYA ARŞİVLERNDE VECİHİ HÜRKUŞ - Türkiye’de havacılığa ömrünü adamış ve ilklerinden olan VECİHİ HÜRKUŞ; "1930'da Kadıköy'de bir keresteci dükkanını kiralayarak, 3 ay içinde ilk Türk sivil uçağını, aslında ikinci uçağı VECİHİ XIV'ü inşa etti. İlk uçuşunu 27 Eylül 1930'da Kadıköy Fikirtepe'de büyük bir kalabalık ve basın topluluğu karşısında yapmıştır. Bu uçuştan sonra VECİHİ XIV ile önce Yeşilköy'e, sonra Ankara'ya uçmuştur. Uçabilirlik Sertifikası için İktisat Bakanlığına başvurmuş, 14 Ekim 1930'da “Tayyarenin teknik vasıflarını tespit edecek kimse bulunmadığından gereken vesika verilmemiştir” cevabını almış. Hürkuş, bunun üzerine bakanlık nezdinde yapılan girişimler sonucu uçağa istenen belgenin alınması amacıyla uçağı sökerek demiryollarından kiraladığı vagonla Çekoslovakya’ya gönderilmesi için müsaade almıştır. Hürkuş, 6 Aralık 1930’da Prag’a geldiğinde henüz tayyare gelmemişti. Tayyareye ait statik raporu gibi resmi evrak önce Çek diline çevrilmiş, uçak gelince tekrar monte edilerek uçağın malzemeleri ve her türlü teknik kontrolü yapıldıktan sonra uçuşu istenmiş. Her türlü uçuş şekilleri ile uçuşun kontrolü tamamlanmıştır. Hürkuş 23 Nisan 1931'de Çekoslovakyalı yetkililer tarafından civardaki bir gazinoda düzenlenen bir törenle, başköşesinde “Yaşasın Türk Tayyareciliği” yazılı bir pankartla onurlandırılarak uçuş müsaadesini almıştır. 25 Nisan 1931'de Çekoslovakya’dan uçarak Türkiye'ye gelmek için yola çıkıp 5 Mayıs 1931’de Türkiye'ye gelmiştir. Aviator Dergisi olarak Ülkemizin havacılık adına en değerli ve saygın şahsiyeti olan Vecihi Hürkuş’un ülkemizde başarıları ile ilgili her hangi bir arşivin olmaması nedeni ile 23 Nisan 1931 yılında eski Çekoslovakya’da yaptığı çalışmaların eski Çekoslovakya (Çek Cumhuriyeti), Almaya ve Avusturya devlet arşivlerinde araştırışma ile hazırlanmış makale yakında yayında... #aviatordergisi #vecihihürkuş #pilot #aviator #dergi #havacılık #turkiye
Read more
Loading...
Kaş önerilerimizi listeleme vakti geldi. Biliyorsunuz Mayıs ayındada Kaş’a gelmiş. Ama konaklamayı ...
Media Removed
Kaş önerilerimizi listeleme vakti geldi. Biliyorsunuz Mayıs ayındada Kaş’a gelmiş. Ama konaklamayı Kalkan’da gerçekleştirmiştik. Bu sefer Kaş Çukurbağ bölgesini tercih ettik. Çukurbağ, Kaş’a oranla çok daha sessiz. Ve Kaş içindeki otellere göre daha butik ve sevimli otellere sahip. ... Kaş önerilerimizi listeleme vakti geldi. Biliyorsunuz Mayıs ayındada Kaş’a gelmiş. Ama konaklamayı Kalkan’da gerçekleştirmiştik. Bu sefer Kaş Çukurbağ bölgesini tercih ettik. Çukurbağ, Kaş’a oranla çok daha sessiz. Ve Kaş içindeki otellere göre daha butik ve sevimli otellere sahip. Aracı olan herkese Çukurbağ’da konaklama yapmasını öneririz.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
🏖 Denize Nerede Girelim? ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Çukurbağ bölgesindeki kumsallar Hidayet’in Koyu Plajı ve İnceboğaz plajıdır. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Ama bu bölgede kalıyorsanız otellerin denize ulaşımı var. Kayalık bölge olduğu için beton dökülmüş ve konforlu hale getirilmiş. Çocuklu aileler için sıkıntı olabilir !
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Kaş merkezdeki plajlar ise Küçük Çakıl (Küçük Çakıldaki Derya Beach oldukça popüler 😎), Büyük Çakıl’dır. Ve merkezden teknelerle 15-20 dakika süren yolculukla Limanağzı’na gidebilirsiniz. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Kaş’tan Kalkan’a doğru giderken ilk kumsal Akçagerme sonrası Seyrek Çakıl Plajı ve ondan sonraki de Kaputaş’tır. Bu bahsettiklerimize de uğramayı ihmal etmeyin.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
📝 Neler Yapalım? ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Kekova Tekne Turu
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Saklıkent Kanyon Turu (Jeep ile)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Yamaç Paraşütü
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Dalış
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Coasteering (Kıyı Travesi. Türkiye’de sadece Kaş’ta gerçekleştirilen spor)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Meis Turu (Vizesi olanlar için)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Akşam üzeri Uzunçarşı’yı gezin
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Uyuyan Dev Dağ’ına çıkıp gün batımını izleyin
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
🍻 Gece Eğlencesi Nasıl? ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Açık konuşalım eğlence konusunda Kaş iddialı bir yer değil. Minicik bir barlar sokağı var. Ve ufak ufak sıra sıra barları mevcut. Akşam yemek sonra bir kaç saat takılmak için gelinecek yerler. Beklentiniz fazla olmasın. No 11 ile Kaşıntı karşılıklı ikisinin müzikleri de aynı. Ama türkçe ağırlıklı. Red Point ise yabancı müzik çalıyor. Gagarin ve Echo diğer seçenekler 👍🏻 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
🥢Ne Yiyelim?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Tava ve Yanık Dondurmayı Tadın. Ama dondurmanın hasının Üçağız Kaleköy’de olduğunu da sakın aklınızdan çıkarmayın 👍🏻
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
✨Üzüm Kızı Bahçe’de mezeleri yerken parmaklarınızı da yiyin. Ama finali üzüm kızı tatlısı yemeden sonlandırırsanız çok kızarız 😂
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#kaş #turkey #turkiye
Read more
Günaydın <span class="emoji emoji2615"></span>️ Evet söyleyin bakalım haftasonu planları yapıldı mı? Biz üç ay sonra sanırım ilk ...
Media Removed
Günaydın ️ Evet söyleyin bakalım haftasonu planları yapıldı mı? Biz üç ay sonra sanırım ilk defa evde kahvaltı edeceğiz yarın, o yüzden misafir çağırdım kallavi bir sofra ve hazırlık süreci beni bekler. Sonrasında da bütün gün evde oyun oynama, ev ile özlem giderme ve dışarıya adım ... Günaydın ☕️
Evet söyleyin bakalım haftasonu planları yapıldı mı?
Biz üç ay sonra sanırım ilk defa evde kahvaltı edeceğiz yarın, o yüzden misafir çağırdım kallavi bir sofra ve hazırlık süreci beni bekler.
Sonrasında da bütün gün evde oyun oynama, ev ile özlem giderme ve dışarıya adım atmama üzerine kurulu planlarımız.
Yani şaşırdınız farkındayım ama evet arkadaşlar #alicozlem olarak YARIN EVDEYİZ.😄
•••
Ama siz, ben bu akşam ve yarın sabah deli gibi mutfakta hazırlık yaparken bir yerlere gidin ve gitmeyi planladığınız yerleri buraya yazın ki, arada mola verip birazda ben sizinle gezeyim.
Valla iç geçirmeyeceğim, mutlu olacağım söz.
Tabi tutup da, ben kahvaltıya misafir alırken, Paris’te kahvaltı fotoğrafı gönderirseniz iş değişir.
Kıskançlık mı, yok canım.
Ama bizim türk kahvaltısı, dünya üzerindeki tüm kahvaltılara on basar, orada anlaşalım. 🤡 #kahvalti #breakfast #turkishbreakfast #sultanahmet #istanbul #turkey #türkiye #mekan
Read more
Türkiye’de iktidarı zorla değiştirmek isteyen hainler 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunmuşlar, ...
Media Removed
Türkiye’de iktidarı zorla değiştirmek isteyen hainler 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunmuşlar, yüce Türk Milleti muhteşem bir direnişle bu hain darbe girişiminin gerçekleşmesine izin vermemiştir. Hain darbe girişimi ve alçakça kalkışma ile başarıya ulaşamayanlar Türkiye’ye ... Türkiye’de iktidarı zorla değiştirmek isteyen hainler 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunmuşlar, yüce Türk Milleti muhteşem bir direnişle bu hain darbe girişiminin gerçekleşmesine izin vermemiştir.

Hain darbe girişimi ve alçakça kalkışma ile başarıya ulaşamayanlar Türkiye’ye ekonomik saldırı başlatmışlardır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,”Ekonomik tetikçilere vereceğimiz en güzel cevap, işimize dört elle sarılmak olacaktır. Daha çok üreteceğiz. Daha çok ihraç edeceğiz. Daha çok istihdam oluşturacağız” diyerek milli bir refleks göstermiştir.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği ‘Milli Refleksi’ destekliyor, kulüp olarak üretimden yana sportif çalışmaları hızlandırıp, altyapısı ve yetiştireceğimiz yerli futbolcularla milli ekonomiye katkı sağlayacak bir yapıya kavuşmayı hedefliyoruz.

Bunun sağlanabilmesi için yabancı futbolcu sayısına kısıtlama getirilmesini diliyoruz. Yabancı futbolcu almak için milyonlarca döviz ve paramız dışarıya gidiyor. Oysaki yabancı oyuncu sayısına kısıtlama getirilse, enerjimizi ve ekonomimizi altyapılarımıza harcayabilsek bu uygulama hem Türk futbolunun uluslararası arenada yükselişine, hem de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır.

MKE Ankaragücü Spor Kulübümüzün amblemi ‘Asaleti ve vatanı müdafaayı’ simgelemektedir.

Gün ülkemiz ekonomik saldırı altındayken birlik olma günüdür, gün ülkemiz ekonomik saldırı altındayken vatanı müdafaa etme günüdür.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü, kurulduğu günden bugüne her zaman övünerek belirttiğimiz gibi kuruluş felsefesine uygun hareket etmiştir ve etmeye de devam edecektir. Türk sporuna kazandırdığımız birbirinden yetenekli ve başarılı sporcuları yetiştirmek ve üretime katkı yapmak için yabancı sayısına kısıtlama getirilmesi dileğimizi yineliyor, tüm kulüpleri Spor Bakanlığımız öncülüğünde altyapı hamlesi gerçekleştirmeye davet ediyoruz.

MKE Ankaragücü Yönetim Kurulu
Read more
Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan ...
Media Removed
Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi. Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun’a gitti kafa. Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta kongreler. Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh ... Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii..
Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi.
Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun’a gitti kafa.
Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta kongreler.
Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh bitmeden.
Kafa çakır tabii Başkomutan oldu
Kalktı ayağa tokatla denize döktü Yunan’ı.
Gaza geldi, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.
Kafa gitti tabii, ağzından çıkanı kulağı duymuyor.
Saltanat kalkacak,
Halifelik bitti,
Kadın Erkek eşit,
Şapkasız çıkmam abi,
Tekke zaviye hikaye,
SOY adın olacak,
– Dur Ata’m yapma!!
Derken biz Geometri kitabı yazmış ayyaş ama daha bitmedi.
Türk dili,
Türk harfi,
Türk tarih kurumu,
Ankara Hukuk,
Merinos Halı,
(Meze bitti o ara deniz börülcesi istedi ayyaş)
Sümerbank,
Chp,
Çocuk Esirgeme Kurumu,
Demiryolları,
Havayolları,
Limanlar Genel Müdürlüğü,
Halkevleri,
Etibank,
İş bankası,
Merkez bankası,
Sağlık bakanlığı,
Anadolu ajansı,
Ziraat enstitüsü,
Ayyaş iptal…
Dedik “Ne gerek var Ata’m az ilerde 24 yaşında Subay Kubilay Öğretmeni öldürüyorlar, al eline Kuran’ı geç tabutun başına”
Doğruldu ayyaş ve dedi ki:
Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen,
ben size hiç bir şey öğretmemişim demektir.
Menemen’i yakın !! #ATATÜRK #MKA #ASALET
Read more
Loading...
Asli görevlerimden biri babama yardım olduğu için iki hafta sonudur Ankara Kalesi'ndeyim. Yabancı ...
Media Removed
Asli görevlerimden biri babama yardım olduğu için iki hafta sonudur Ankara Kalesi'ndeyim. Yabancı dil olmayınca olmuyor kızım çok turist geliyor diye Perşembe'den başlıyor konuşmaya babam. Sonra Sen uğurlu geliyorsun, sen olunca islerim hafifliyorlara bırakıyor Cuma'ları. Cumartesi'ler ... Asli görevlerimden biri babama yardım olduğu için iki hafta sonudur Ankara Kalesi'ndeyim. Yabancı dil olmayınca olmuyor kızım çok turist geliyor diye Perşembe'den başlıyor konuşmaya babam. Sonra Sen uğurlu geliyorsun, sen olunca islerim hafifliyorlara bırakıyor Cuma'ları. Cumartesi'ler sabah erkenden arıyor ve çıktın degil mi, geliyorsun kızım, bekliyorumlarla kendimi bir anda kale kapısından içeri girmiş dükkanın yolunda buluyorum. Babama pek belli etmiyorum ama seviyorum aslında kaleye gitmeyi. Yan komşumuz Faruk amca görür görmez "hoş geldin yeğenim" diyerek selamlar, İlknur abla sagolsun "haydi gel Tuba'cım birer kahve içelim, sohbet edelim der" mahallenin çocukları her saat başı uğrayıp abla bir şey lazım mi diye sorar. Onlarla sohbet güzel ama en sevdiğim dünyanın farkli farklı köşelerinden çıkıp gelen turistlerle sohbet etmek en keyiflisi. Çenem hiç durmaz merhaba, nasılsınızla başlar sonra sohbet uzar da uzar babam bazen araya girer, Türkçe "ee kızım sohbet iyi hoş da ara da satış da yapsan" der ama benim akıl kim bilir o an hangi ülkede geziyor kim bilir. Hele dükkanın önünden kulağıma Çince sözler ilişsin, hemen kapıya koşuyorum ve Çince #你好 yani merhaba diyorum sonra karşımdakilerin gözleri şok içerisinde sohbete başlıyorum. Bugün de nasibimde yine birçok ülke ile tanışma fırsatım oldu. Oo kimler gelmedi ki~ Boyu acayip uzun çok konuşkan ve Türkiye aşığı Hintli bir adam ve eşi, Çinli ve Fransız~ hepsini dükkandan yolcu ederken içimden geçirmeden edemedim "ohh hayat size güzel~"
Bu arada yarın da Ankara kalesindeyim gelenleri beklerim #ÖzcanGümüş e~
Unutmadan~ Canim @senaofset ile gerçekleştirdiğimiz bu haftanın #sürpriz çekilişi başlasın o zaman, pamuk eller yorumlara. Bu haftaki sorum turist olsanız hangi ülkede olmak isterdiniz? 😄🙈 Ben #Japonya da olmak isterdim. Sağolsun bugünkü Hintli amca öyle bir anlattı ki merakım kat be kat arttı. Bakalım kimler nerelerde olmak isterdi, merakla bekliyorum~
#kitap
#çekiliş
Read more
Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van'ı Ruslardan ...
Media Removed
Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van'ı Ruslardan temizledi. Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun'a gitti kafa. Amasya'da Erzurum'da Sivas'ta kongreler. Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh ... Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van'ı Ruslardan temizledi.
Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun'a gitti kafa.
Amasya'da Erzurum'da Sivas'ta kongreler.
Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh bitmeden.
Kafa çakır tabii Başkomutan oldu
Kalktı ayağa tokatla denize döktü Yunan'ı.
Gaza geldi, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu.
Kafa gitti tabii, ağzından çıkanı kulağı duymuyor.
Saltanat kalkacak,
Halifelik bitti,
Kadın Erkek eşit,
Şapkasız çıkmam abi,
Tekke zaviye hikaye,
SOY adın olacak,
- Dur Ata’m yapma!!
Derken biz Geometri kitabı yazmış ayyaş ama daha bitmedi.
Türk dili,
Türk harfi,
Türk tarih kurumu,
Ankara Hukuk,
Merinos Halı,
(Meze bitti o ara deniz börülcesi istedi ayyaş)
Sümerbank,
Chp,
Çocuk esirgeme kurumu,
Demiryolları,
Havayolları,
Limanlar genel müdürlüğü,
Halkevleri,
Etibank,
İş bankası,
Merkez bankası,
Sağlık bakanlığı,
Anadolu ajansı,
Ziraat enstitüsü,

Ayyaş iptal.. :) Herkesin fikrine değer vermektir CUMHURİYET... Senden olmayanıda sevmektir... Aynı düşünmeyeni de bilmektir.. Buyur SENDE SÖYLE diyebilmektir CUMHURİYET.... ATA'mız GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve ŞEHİTLERİMİZE minnetle... Cumhuriyetimizin yeni yaşı kutlu olsun....
Read more
. Vira Bismillah! Grubumuz çatısı altındaki Şok Marketler ve Penta’yı halka açıyoruz. Ama size önce stratejimizden bahsedeyim. Şükür, planladığımız gibi işlerimiz iyi gidiyor.Yıldız Holding olarak 4 milyarı aşkın tüketicinin yer aldığı bir coğrafyada faaliyet gösteriyoruz, ... .
Vira Bismillah!
Grubumuz çatısı altındaki Şok Marketler ve Penta’yı halka açıyoruz. Ama size önce stratejimizden bahsedeyim.
Şükür, planladığımız gibi işlerimiz iyi gidiyor.Yıldız Holding olarak 4 milyarı aşkın tüketicinin yer aldığı bir coğrafyada faaliyet gösteriyoruz, doğru stratejilerle her yıl yakaladığımız 2 haneli büyümeyi 2017 yılını yüzde 22 büyüme ile 42.3 milyar TL  ciro ile tamamladık. 2018 yılında da büyüme hedeflerimiz benzer.
Türkiye dahil olmak üzere 13 farklı ülkede pazar lideri konumundayız. Türkiye’deki fabrikalarımız global markalarımız için ihracat üssüne dönüştü.
Godiva, United Biscuits’e  ait markaları artık Türkiye’de üretiyor dünyaya ihraç ediyoruz. Başarımız sadece grubumuzun gücünün değil ülkemizin duyduğu güvenin de göstergesi.
Bu başarılara ulaşmak için Yıldız Holding olarak yatırımlarımıza öncelikle Türkiye olmak üzere devam ediyoruz. Büyümemizi üç şekilde finanse ediyoruz:  özsermayemiz, faaliyetlerimizden gelen nakit akışı ve dış kaynak. Bu sırada şirketlerimizi kurumsallaştırıyor ve daha karlı hale getiriyoruz.
Penta’nın ve Şok Marketler’in de yönetimleri kurumsallaştı, karlılıkta da belirli bir noktaya geldiler. Güvenle halka açılmaları için bundan daha iyi zaman olamaz.
Penta’da halka arzın büyük bir kısmı sermaye artışı yoluyla olacak. Şok’un halka arzında ise sadece sermaye artışı yapıyoruz. Neden? Çünkü halka arzlarla kuşkusuz sermaye tabana yayılırken, diğer yandan Şok Marketler ve Penta başta olmak üzere tüm grubumuzun özkaynakları güçlenecek, bugüne kadar yatırımlar için kullanılan dış kaynaklar kapatılacak ve yatırımlara devam edeceğiz.
ŞOK Marketler’in ve Penta’nın sendikasyon anlaşması nezdinde de herhangi bir dış borcu kalmayacak.
Şu konu  çok önemli: Her iki şirketimiz kurdaki dalgalanmalara karşı oldukça sağlam zeminde faaliyet gösteriyor. Neden?
Çünkü ŞOK Marketler tüm ticaretini Türk lirası üzerinden gerçekleştirirken, Penta dağıtımını yaptığı ürünlerin alış ve satışını yabancı para cinsinden yapıyor. Bu halka arzlarla Türkiye’ye yüzlerce milyon dolarlık yabancı kaynak getirerek ülkemiz ekonomisine katkıda bulunacağız. İnşaAllah.
Read more
Loading...
Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu. Hava sıcak çarptı tabi.. Kaltı muş ve vanı Ruslardan temizledi. Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoop samsuna gitti kafa. Amasyada erzurumda sivasta kongreler. Birde türkiye büyük millet meclisini kurdu 2 Kadeh bitmeden. Kafa ... Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu. Hava sıcak çarptı tabi.. Kaltı muş ve vanı Ruslardan temizledi.
Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoop samsuna gitti kafa.
Amasyada erzurumda sivasta kongreler.
Birde türkiye büyük millet meclisini kurdu 2 Kadeh bitmeden.
Kafa çakır tabi baş komutan oldu
Kalktı ayağa tokatla denize döktü yunanı.
Gaza geldi türkiye cumhuriyetini kurdu.
Kafa gitti tabi ağzından çıkanı kulağı duymuyor.
Saltanat kalkıcak,
Halifelik bitti,
Kadın erkek eşit,
Şapkasız çıkmam abi
Tekke zaviye hikaye,
Soy adın olucak
-Dur atam yapma!!
Derken biz geometri kitabı yazmış ayyaş ama daha bitmedi.
Türk dili,
Türk harfi,
Türk tarih kurumu,
Ankara hukuk,
Merinos halı,
(Meze bitti o ara deniz börülcesi istedi ayyaş)
Sümerbank,
Chp,
Çocuk esirgeme kurumu,
Demiryolları,
Havayolları,
Limanlar genelmüdürlüğü,
Halkevleri,
Etibank,
İş bankası,
Merkez bankası,
Sağlık bakanlığı,
Anadolu ajansı,
Ziraat enstitüsü,
Dedik ne gerek var Atam az ilerde 24 yaşında subay kubilay öğretmeni öldürüyorlar, al eline Kuran geç tabutun başına.
Doğruldu ayyaş ve dedi ki
EĞER ÜLKENİ KURTARACAK BİR LİDER BEKLEMEKTEYSEN,
BEN HİÇ BİR ŞEY ÖĞRETMEMİŞİMDİR.
Read more
Bundan 96 yıl önce 9 Eylül’de gün doğarken 4. Süvari Alayı Sabuncueli’nden İzmir’e inmeye başlar. ...
Media Removed
Bundan 96 yıl önce 9 Eylül’de gün doğarken 4. Süvari Alayı Sabuncueli’nden İzmir’e inmeye başlar. Dağlarda çiçekler açmaya başlamıştır. “Mavi Gözlü Dev”, Belkahve’de onları izlemektedir. Bornova o yıllarda bağlık bahçeliktir. Rum milisler bağ evlerinden ateş açar. Yüzbaşı Şerafettin ... Bundan 96 yıl önce 9 Eylül’de gün doğarken 4. Süvari Alayı Sabuncueli’nden İzmir’e inmeye başlar. Dağlarda çiçekler açmaya başlamıştır. “Mavi Gözlü Dev”, Belkahve’de onları izlemektedir. Bornova o yıllarda bağlık bahçeliktir. Rum milisler bağ evlerinden ateş açar. Yüzbaşı Şerafettin bunlarla uğraşmaz. “İleri!” der. Halkapınar’da Tuzakoğlu Fabrikası yakınlarına gelirler. Orada tuzak kurulmuştur. Atlardan inilir. Çıkan çatışmada dört askerimiz şehit olur. Konyalı Mehmet, Akşehirli Hakkı, Avanoslu Mehmet, Bergamalı Veyis’tir onlar. Saat 11.30’da süvariler Alsancak’a girmiştir. Türkler evlerden çıkar, atların boynuna sarılıp öpenler vardır. Rum ahali gemilerle kaçma telaşındadır. Pasaport’ta bir Rum el bombası atar. Yüzbaşı Şerafettin’in atı ölür. Kendisi de omzundan yaralanır. Atını değiştirip, Pasaport’tan Konak Meydanı’na doğru dörtnala gitmeye başlarlar. Bu arada taciz ateşleri açılır.
Saat 12.30 civarı… Türkler, Saat Kulesi’ni gördüklerinde gözyaşlarını tutamazlar. Balkonunda Yunan Bayrağı olan Hükümet Konağı’na yönelirler. Hükümet Konağı’na yaralı gelen Yüzbaşı Şerafettin Bey, 15-16 yaşlarındaki İzmirli bir gencin verdiği bayrağımızı alır, koynunda saklar ve o bayrak Hükümet Konağı’na şerefle, gururla tekrar asılır. Öğleden sonra piyadeler de İzmir’e girer. O gün tebrikleri kabul ederler. İngiliz konsolosu ilk sıradadır. Halk kahramanları bağrına basar. 10 Eylül 1922 tarihinde geceyi Nif Köyü’nde geçiren Mustafa Kemal İzmir’e doğru yola koyulur ve Konak Meydanı’na gelir. Artık İzmir, sonsuza kadar Türk’tür. İşte böyledir hikâyesi İzmiriin.

Atam gibi sadece zeybek oynarken diz çöker İzmir, bilirim. O yüzden gâvurdur kimilerinin gözünde… İyi ki doğdun İZMİR!
#izmir #insta #instalike #fenerbahçe #fenerbahce #instagood #l4l #türkiye #turkey #like #likes #like4like #comment #instagram #instagramers #followforfollow #follow #followme #tflers #tagsforlikes #photo #good #commentforcomment #like #instagram #instagood #love #cool #iphone #iphonex #tbt #tbt❤️
Read more
Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan ...
Media Removed
Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi. Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun’a gitti kafa. Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta kongreler. Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh ... Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii..
Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi.
Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun’a gitti kafa.
Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta kongreler.
Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh bitmeden.
Kafa çakır tabii Başkomutan oldu
Kalktı ayağa tokatla denize döktü Yunan’ı.
Gaza geldi, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.
Kafa gitti tabii, ağzından çıkanı kulağı duymuyor.
Saltanat kalkacak,
Halifelik bitti,
Kadın-erkek eşit,
Şapkasız çıkmam abi,
Tekke zaviye hikaye,
SOY adın olacak,
– Dur Ata’m yapma!
Derken Geometri kitabı yazmış ayyaş ama daha bitmedi.
Türk dili,
Türk harfi,
Türk tarih kurumu,
Ankara Hukuk,
Merinos Halı,
(Meze bitti o ara deniz börülcesi istedi ayyaş)
Sümerbank,
Chp,
Çocuk Esirgeme Kurumu,
Demiryolları,
Havayolları,
Limanlar Genel Müdürlüğü,
Halkevleri,
Etibank,
İş bankası,
Merkez bankası,
Sağlık bakanlığı,
Anadolu ajansı,
Ziraat enstitüsü,
Ayyaş iptal…

Dedik; “Ne gerek var Ata’m az ilerde 24 yaşında Subay Kubilay Öğretmeni öldürüyorlar, al eline Kuran’ı geç tabutun başına”
Doğruldu ayyaş ve dedi ki: "Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen,
ben size hiç bir şey öğretmemişim demektir.“ Menemen’i yakın!
Read more
Loading...
İyi akşamlar... Alıntıdır. Normalde kısa marlboro içerdim. Dün bi karar aldım. Param Amerika'ya ...
Media Removed
İyi akşamlar... Alıntıdır. Normalde kısa marlboro içerdim. Dün bi karar aldım. Param Amerika'ya gitmesin diye Tekel 2000 aldım. Fena bi sigara da değil hani. Bundan sonra yerli ve milli sigaramızı içmeye karar vermiştim ki; bugün Tekel'in yıllar önce British American Tobacco'ya satıldığını ... İyi akşamlar... Alıntıdır.
Normalde kısa marlboro içerdim. Dün bi karar aldım. Param Amerika'ya gitmesin diye Tekel 2000 aldım. Fena bi sigara da değil hani. Bundan sonra yerli ve milli sigaramızı içmeye karar vermiştim ki; bugün Tekel'in yıllar önce British American Tobacco'ya satıldığını öğrendim.

Deterjan alayım dedim, raflarda her marka deterjan var ama bi tek Eti Bor yok. Kola alacaktım Cola Turka yok. Pirinç alacaktım paketini evirdim çevirdim baktım Menşei Amerika yazıyor. Ulan hiç değilse makarna alayım dedim, markalara bakıyorum Barilla, Pastavilla. Nuh'un Ankara bile Hollanda'ya satılmış.

Başıma ağrılar girdi iyice. En iyisi bi gripin ve soda alayım dedim. Baktım gripin'in üzerinde Sanofi imzası var, sodada Coca Cola Company yazıyor. Sodayı bıraktım. Bari su içeyim dedim. Onun markası da Hayat. İsrail'e satılmış.

Ulan yerli ve milli bişey bıraktınız mı ki yerli mallarına yönelelim? Türkiye'de Türk malı aramak kerhanede bakire aramaya benzer olmuş.

Valla sakın Amerika'ya boykot etmeye falan kalkmayın. Aç da kalırsınız, susuz da. Acınızı dindirmeye Abdi İbrahim veya Eczacıbaşı markalı bir ağrı kesici bile bulamazsınız.
İlker Keçici
Read more
ERDOĞAN ABD’YE TAVİZ VERMEDİ! TÜRKİYE, KENDİSİNE NE YAPILDIYSA AYNISINI ABD’YE YAPIYOR. MAL VARLIKLARI DONDURULDU! Başkan Erdoğan AK Parti Kadın Kolları Kongresinde konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD'nin attığı adım stratejik ortağa yakışmaz. ABD Adalet ve içişleri bakanlarının ... ERDOĞAN ABD’YE TAVİZ VERMEDİ!
TÜRKİYE, KENDİSİNE NE YAPILDIYSA AYNISINI
ABD’YE YAPIYOR. MAL VARLIKLARI DONDURULDU!
Başkan Erdoğan AK Parti Kadın Kolları Kongresinde konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD'nin attığı adım stratejik ortağa yakışmaz. ABD Adalet ve içişleri bakanlarının Türkiye'deki mal varlıklarını donduracağız." dedi.
İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...
"ABD'Lİ İKİ BAKANIN TÜRKİYE'DEKİ MAL VARLIKLARINI DURDURACAĞIZ"
Amerika özellikle İzmir'deki Papaz Brunson ile ilgili attığı adım stratejik ortağa yakışmayacak adımdır. Amerika bu adımla Türkiye'ye karşı ciddi saygısızlık yapmıştır. Samimi hareket edeceksek stratejik ortaksak ortaklığımızın gereğini yapmalıyız. Türkiye bu anlayışla, bu yaklaşımla terbiye edilemez. Benim kalkıp İçişleri Bakanımı, Adalet Bakanımı, Brunson ile ilgili olarak, 'onu yakından takip etti, ona şöyle yaptılar, böyle yaptılar' demek suretiyle, Amerika'da hiçbir mal varlığı oladığı halde, Amerika'daki mal varlıklarına el koyuyoruz mantığı, mantık değildir. Ben de buna karşılık olarak bugün talimatı veriyorum. ABD'nin Adalet ve İçişleri bakanlarına ait Türkiye'deki mal varlıklarını durduracağız. Siz bunu yaparsanız, biz de bunu yaparız. Sn. Trump'a bunları söyledim. Türkiye ile bu alanda bu şekilde bir yaklaşım doğru değildir. Eğer samimi hareket edeceksek, gerçekten stratejik bir ortaksak ortaklığımızın gereğini yapalım. Benim kalkıp İçişleri Bakanımı, Adalet Bakanımı, Brunson ile ilgili olarak, 'onu yakından takip etti, ona şöyle yaptılar, böyle yaptılar' demek suretiyle Amerika'daki mal varlıklarına el koyuyoruz mantığı, mantık değildir." HABERİN TAMAMI İÇİN PROFİLDEKİ LİNKİ TIKLAYINIZ... #canlıyayın #televizyon #gündem #güncel #magazinprogramı #rating #fashion #follow #like #life #istanbul #instagram #eğlence #magazin #sosyalmedya #haber #ünlü #sanatçılar #oyuncu #gece #uçankuştv #uçankuş #uçankuşmedya #sanat #siyaset #erdoğan #reis #cumhurbaşkanı #başkan #abd
Read more
TÜRK MİLLİ KEMAN TAKIMI 4 ÖDÜL ALARAK TARİHE ADINI YAZDIRDI. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’nin ...
Media Removed
TÜRK MİLLİ KEMAN TAKIMI 4 ÖDÜL ALARAK TARİHE ADINI YAZDIRDI. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’nin ünlü Liszt Akademisinde yapılan 2. Ilona Feher Keman Yarışması bugün yapılan final ile sonuçlandı. Yarışmaya Türkiye’den katılan ve 8 kemancıdan oluşan ’Türk Milli Keman Takımı’ ... TÜRK MİLLİ KEMAN TAKIMI 4 ÖDÜL ALARAK TARİHE ADINI YAZDIRDI.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’nin ünlü Liszt Akademisinde yapılan 2. Ilona Feher Keman Yarışması bugün yapılan final ile sonuçlandı. Yarışmaya Türkiye’den katılan ve 8 kemancıdan oluşan ’Türk Milli Keman Takımı’ büyük başarılara imza atarak, 4 tane ödül kazandı.

Küçükler kategorisinde Duru Önhon, İdil Olgar ve Naz İrem Türkmen finalde sergiledikleri başarıyla 1.lik ödülünü paylaştılar. Diğer bir kategoride ise Elfida Su Turan 3.lük ödülünü alarak yüzümüzü güldürdü.

Macar keman okulunun önemli isimlerinden ve 1901-1988 yılları arasında yaşamış olan İlona Feher’in anısına yapılan yarışma Feher’in öğrencisi olan Shlomo Mintz’in başkanlığında Macaristan, Türkiye, ABD, Almanya’dan katılan jüri üyelerinden oluştu. Jüri üyelerinin isimleri ise şöyle: Éva Ácsné Szily, Cihat Aşkin, Victor Danchenko, László Dénes, Herbert Greenberg, Ute Hasenauer, Miklós Szenthelyi, Mimi Zweig.

Yarışmaya Macaristan ve Türkiye dışında İngiltere, Ukrayna, Finlandiya, Almanya, Amerika, Avusturya, Polonya, Çekya, Makedonya, Montenegro, Güney Kore, Kanada, Avustralya’dan yarışmacılar katıldı.

Cihat Aşkın çocuklarımızın takım halinde kazanmış oldukları bu ödüllerin bugüne kadar Türk Keman Okulu’nun uluslararası alanda kazanmış olduğu en önemli başarı olduğunun altını çizerek kendilerine olanak sunulduğu takdirde çocuklarımızın başka ülkelerde de yarışmaları önde götüreceklerine olan inancının olduğunu belirtti. Shlomo Mintz, Mimi Zweig, Herbert Greenberg ve Victor Danchenko gibi uluslararası otoriteler Feher yarışmasındaki performansın müzik yarışmalarında bugüne kadar takım halinde Türkiye’nin en kuvvetli temsili olduğunu belirttiler.

28 Temmuz akşamı Liszt Akademisi Georg Solti salonunda yapılan törende hazır bulunan Türkiye Cumhuriyeti’nin Macaristan temsilcisi Konsolos Ümit Öktem, çocuklarımızın başarılarıyla gurur duyduğunu belirterek onları teker teker tebrik etti.
Read more
Türk ve yunan F16 nin çatışması sene 2006 Atina hükümetinin Ege sorununu Avrupa Adalet Divanı'na ...
Media Removed
Türk ve yunan F16 nin çatışması sene 2006 Atina hükümetinin Ege sorununu Avrupa Adalet Divanı'na götürmeyi tartıştığı bir dönemde Türkiye'yi zor duruma sokacak iddialarından biri de dün internette dolaşmaya başladı. Askeri havacılığın en önemli referans sitelerinden biri olarak ... Türk ve yunan F16 nin çatışması sene 2006

Atina hükümetinin Ege sorununu Avrupa Adalet Divanı'na götürmeyi tartıştığı bir dönemde Türkiye'yi zor duruma sokacak iddialarından biri de dün internette dolaşmaya başladı. Askeri havacılığın en önemli referans sitelerinden biri olarak gösterilen "www.F-16.net"te yer alan iddiaya göre, Türk ve Yunan jetleri arasında yaşanan basit bir it dalaşı değildi. Hatta olay sırasında Ege semalarında füzeler uçuştu. İşte "Kabman" kod adlı bir üyenin sitenin forum bölümüne yazdığı çarpıcı iddianın ayrıntıları;

Ege semalarında yaşanın olayla ilgili bir rapor var. Buna göre, iki Yunan F-16 uçağı FIR hattını ihlal eden Türk Hava Kuvvetleri'ne ait iki F-16 ve bir F-4'e "önleme" manevrası yaptı. Türk jetlerine yaklaşan bir Yunan jeti, önde seyreden F-16 ve F-4'ün arkasına geçti. Bu sırada diğer Türk F-16'sı da iki Yunan uçağının arasına girdi. Arada kalan Yunan jetine "Türk uçağı kilitlendi. Füze fırlatıldı" sinyali geldi. Bunun üzerine Yunan pilot önündeki Türk F-16'sını füzeyle kanadından vurdu. Türk pilot otomatik fırlatma sistemi ile tam zamanında uçaktan ayrıldı. Bu arada arkadaki Türk jeti harekete geçti ve arkadaşını vuran Yunan jetini füze ile vurdu. Uçak pilotuyla birlikte Ege Denizi'ne gömülürken en arkadaki Yunan F-16 uçağı manevra yaparak bölgeden uzaklaştı. Havada bu gerilim sürerken Girit Adası'ndaki S-300 bataryaları da Türk uçaklarına kilitlenmiş, Türk Donanması'na ait savaş gemileri de bölgeye hareket etmişti. İddiaya göre rapordaki ifadeleri, o sırada bölgede uçmakta olan iki yolcu uçağının pilotları da doğruladı. 
#f16 #turkish #greece #fuckgreece #war #dogfire #missile #takip #takipet #followme #gt #follow4follow #insta #good #russia #usa #france
Read more
Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi. Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun’a gitti kafa. Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta kongreler. Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh ... Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii..
Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi.
Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun’a gitti kafa.
Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta kongreler.
Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh bitmeden.
Kafa çakır tabii Başkomutan oldu
Kalktı ayağa tokatla denize döktü Yunan’ı.
Gaza geldi, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.
Kafa gitti tabii, ağzından çıkanı kulağı duymuyor.
Saltanat kalkacak,
Halifelik bitti,
Kadın-erkek eşit,
Şapkasız çıkmam abi,
Tekke zaviye hikaye,
SOY adın olacak,
– Dur Ata’m yapma!
Derken Geometri kitabı yazmış ayyaş ama daha bitmedi.
Türk dili,
Türk harfi,
Türk tarih kurumu,
Ankara Hukuk,
Merinos Halı,
(Meze bitti o ara deniz börülcesi istedi ayyaş)
Sümerbank,
Chp,
Çocuk Esirgeme Kurumu,
Demiryolları,
Havayolları,
Limanlar Genel Müdürlüğü,
Halkevleri,
Etibank,
İş bankası,
Merkez bankası,
Sağlık bakanlığı,
Anadolu ajansı,
Ziraat enstitüsü,
Ayyaş iptal…

Dedik; “Ne gerek var Ata’m az ilerde 24 yaşında Subay Kubilay Öğretmeni öldürüyorlar, al eline Kuran’ı geç tabutun başına”
Doğruldu ayyaş ve dedi ki: "Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen,
ben size hiç bir şey öğretmemişim demektir.“ SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE... #10kasım #onkasım #mustafakemalatatürk
#türkiye #turkey
Read more
"Cumhuriyet, ahlaksal erdeme dayanan bir yönetimdir.

Cumhuriyet erdemdir. Sultanlık, korku ...
Media Removed
"Cumhuriyet, ahlaksal erdeme dayanan bir yönetimdir.

Cumhuriyet erdemdir. Sultanlık, korku ve tehdide dayanan bir yönetimdir. Cumhuriyet yönetimi, erdemli ve namuslu insanlar yetiştirir. Sultanlık korkuya, tehdide dayandığı için korkak, alçak, sefil, rezil insanlar yetiştirir. ... "Cumhuriyet, ahlaksal erdeme dayanan bir yönetimdir.

Cumhuriyet erdemdir. Sultanlık, korku ve tehdide dayanan bir yönetimdir. Cumhuriyet yönetimi, erdemli ve namuslu insanlar yetiştirir. Sultanlık korkuya, tehdide dayandığı için korkak, alçak, sefil, rezil insanlar yetiştirir. Aradaki fark bunlardan ibarettir.

Çağdaş bir cumhuriyet kurmak demek, milletin insanca yaşamasını bilmesi, insanca yaşamanın neye bağlı olduğunu öğrenmesi demektir.

Demokrasi ilkesinin en çağdaş ve mantıkî uygulamasını sağlayan hükümet şekli, cumhuriyettir.

Efendiler! Size şunu söyleyeyim ki, devrimci Türkiye Cumhuriyeti’ni benim kişiliğimde var zannedenler çok aldanıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti, her anlamı ile, büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Değerli evlâtlarının elinde daima yükselecek, sonsuza dek yaşayacaktır. 
Benim değersiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır; fakat, Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır. Ve Türk milleti güvenlik ve mutluluğunun kefili olan ilkelerle, uygarlık yolunda, duraksamadan yürümeye devam edecektir." M. Kemal Atatürk

YAŞASIN CUMHURİYET🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
 #30AğustosZaferBayramı Büyük zaferin 96. yılını halkımızla birlikte, halk sanatçısı Edip ...
Media Removed
#30AğustosZaferBayramı Büyük zaferin 96. yılını halkımızla birlikte, halk sanatçısı Edip Akbayram'ın muhteşem ezgileriyle kutluyoruz. Bu akşam Maltepe’de türküler bağımsız Türkiye için yankılanıyor. #30AğustosZaferBayramı
Büyük zaferin 96. yılını halkımızla birlikte, halk sanatçısı Edip Akbayram'ın muhteşem ezgileriyle kutluyoruz.
Bu akşam Maltepe’de türküler bağımsız Türkiye için yankılanıyor.
Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan ...
Media Removed
Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi. Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun’a gitti kafa. Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta kongreler. Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh ... Ayyaş bir sigara yaktı, bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii..
Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi.
Bir kadeh daha vapurda sanıyor kendini hoopp Samsun’a gitti kafa.
Amasya’da Erzurum’da Sivas’ta kongreler.
Bir de Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ikinci kadeh bitmeden.
Kafa çakır tabii Başkomutan oldu
Kalktı ayağa tokatla denize döktü Yunan’ı.
Gaza geldi, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.
Kafa gitti tabii, ağzından çıkanı kulağı duymuyor.
Saltanat kalkacak,
Halifelik bitti,
Kadın Erkek eşit,
Şapkasız çıkmam abi,
Tekke zaviye hikaye,
SOY adın olacak,
– Dur Ata’m yapma!!
Derken biz Geometri kitabı yazmış ayyaş ama daha bitmedi.
Türk dili,
Türk harfi,
Türk tarih kurumu,
Ankara Hukuk,
Merinos Halı,
(Meze bitti o ara deniz börülcesi istedi ayyaş)
Sümerbank,
Chp,
Çocuk Esirgeme Kurumu,
Demiryolları,
Havayolları,
Limanlar Genel Müdürlüğü,
Halkevleri,
Etibank,
İş bankası,
Merkez bankası,
Sağlık bakanlığı,
Anadolu ajansı,
Ziraat enstitüsü,
Ayyaş iptal…
Dedik “Ne gerek var Ata’m az ilerde 24 yaşında Subay Kubilay Öğretmeni öldürüyorlar, al eline Kuran’ı geç tabutun başına”
Doğruldu ayyaş ve dedi ki:
Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen,
ben size hiç bir şey öğretmemişim demektir.
Menemen’i yakın !!
#10kasım #atatürk #mustafakemalatatürk #mka #tc #türkiye
Read more
UZAKTAN ÜCRETSİZ ŞİFA Sevgili dostlar 9 Nisan pazartesi... 11 Nisan Çarşamba 13 Nisan Cuma Türkiye ...
Media Removed
UZAKTAN ÜCRETSİZ ŞİFA Sevgili dostlar 9 Nisan pazartesi... 11 Nisan Çarşamba 13 Nisan Cuma Türkiye saati ile saat 23:00 ile 23:40 arası Bütüne " Hermes Şems Denge Enerjisi aktarımı olacaktır"... Şifaya niyetlenenlerin yapması gereken işlemler düzgün bir yere sırtüstü uzanıp ... UZAKTAN ÜCRETSİZ ŞİFA

Sevgili dostlar
9 Nisan pazartesi... 11 Nisan Çarşamba

13 Nisan Cuma

Türkiye saati ile saat 23:00 ile 23:40 arası Bütüne " Hermes Şems Denge Enerjisi aktarımı olacaktır"... Şifaya niyetlenenlerin yapması gereken işlemler düzgün bir yere sırtüstü uzanıp 40 dakika gözlerini kapatıp sadece akışa tanık olmaları gerekir... NİYET İÇİN: " HERMES ŞEMS VASITASI İLE AKTARILAN KAYNAĞIN ŞİFA ENERJİSİNİ SEVGİYLE KABUL EDİYORUM DEMELERİ YETERLİDİR "... Şifaya hazırlanırken yapmanız gereken niyeti yapıp uzanın ve ondan sonra başka bir şeye odaklanmayın... Bu bütünsel şifa olup gerek fiziki gerek Ruhsal bedenin ihtiyacı olan her şeyi temizler ve Dengeler... ÖNEMLİ UYARI:

Şifa esnasında göğsünüzde ve boğazınızda basınç gerçekleşebilir bundan ürküp panik yapmayın, çünkü göğsünüzde ki hapishane boşalıyor ve kendinizi affetme gerçekleşiyor... Şifa esnasında bastırılmış öfkeler boşalır lütfen denge de kalalım... Şifa esnasında karıncalanma ve uyuşma gerçekleşir bunlar normal olması gereken kriterlerdir bütün beden bütünlüğünün şifalandığı Meridyenlerin açılmaya başlandığını gözlemleriz... Şifa esnasında Çekilme yaşanır beden içinde bir şeyler hareket eder ve yürür bu durumu algılamayan bireyler bunu farklı algılayabilir halbuki bu durum bireyde ki olumsuz duygu ve düşünceler çekilirken aynı zamanda vizyon görüntüleri de görünebilir... Şifa esnasında Ağlama veya Gülme hisleri gelebilir lütfen bu hali engellemeyin çünkü çok büyük boşalım gerçekleşecektir... Şifa esnasında Şakaklar ve Başınız cendereye alınmış gibi sıkışır bu durum başta ki blokajların kırılması ve de Zihnin boşalması içindir aynı zamanda Zihninize hızla karmakarışık düşünceler gelmeye başlar bu da bilinçaltınızın boşalmasının başlamasıdır... Şifa esnasında...
Bedeninizde seyirmeler atmalar olabilir... Yaşamınızda yaşanmış olan olumsuzluklar gözünüzün önünden film şeriti gibi geçebilir bunun anlamı geçmiş yaşam temizliği... Bu şifa aktarımdan sonra günlerce devam eder... Şifaya yatmadan önce Niyetlen ve öyle yat... " HERMES ŞEMS DENGE ENERJİSİ"
Spiral bir enerji olup bütün bedeni tarar şifadan sonra günlerce çalışma devam eder... Hermes Şems Denge Enerjisi®

Sevgilerimle.
Read more
“Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı ...
Media Removed
“Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin ... “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.

Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda
akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.” (Mustafa Kemal Atatürk-30 Ağustos 1924-Dumlupınar)
Read more
Sınıf arkadaşlarıma biscotti yaptım. İçlerinden biri de İtalyan<span class="emoji emoji1f648"></span> Türk genlerimin verdiği mesnetsiz ...
Media Removed
Sınıf arkadaşlarıma biscotti yaptım. İçlerinden biri de İtalyan Türk genlerimin verdiği mesnetsiz özgüvenin tadını çıkarıyorum burada Türkiye’de herkeste aynısından olduğundan hiç tadı olmuyordu Dünyada adını duyurmuş Türklerin başarısının arkasındaki sır bu sebepsiz özgüven ... Sınıf arkadaşlarıma biscotti yaptım. İçlerinden biri de İtalyan🙈 Türk genlerimin verdiği mesnetsiz özgüvenin tadını çıkarıyorum burada😄 Türkiye’de herkeste aynısından olduğundan hiç tadı olmuyordu😅 Dünyada adını duyurmuş Türklerin başarısının arkasındaki sır bu sebepsiz özgüven bence. Zaman zaman insanın suratında patlasa da genelde hayat kurtarıyor🙃 Kız biscotti böyle olmaz derse; ben böyle seviyorum, sizin usül biraz sası oluyor derim😅 Türkiye dünyanın en büyük fındık üreticisi demeyi de öğrendim, olmazsa muhabbeti oraya getirir bizim fındıklar olmasa sizin Nutella olmaz derim🙈 Satılmadı Nutella değil mi? Oradan gol yemeyeyim🙈 Olur da beğenirse de bir şey demem, marifetli olduğum kadar da alçak gönüllüyüm çünkü😌😅 Tarife profilimdeki linkten, hikayelerden ve @tarif_kupu uygulamasında kakaolu fındıklı biscotti diye aratarak ulaşabilirsiniz👍🏻 #kevserinmutfağı #yemek #yemektarifleri #biscotti
Read more
Nevruz Türk’ün Ergenekondan çıkış bayramıdır. Türk'ün tarih şuuru, Türkiye'nin içine girdiği ...
Media Removed
Nevruz Türk’ün Ergenekondan çıkış bayramıdır. Türk'ün tarih şuuru, Türkiye'nin içine girdiği süreçten çıkmasına ilham olacaktır. Dün yurdun adı Ergenekon, yol gösterici kurdun adı Börteçine'dir. Bugün yurdun adı Türkiye, yol başçının adı Meral Akşener'dir. Selam olsun ... Nevruz Türk’ün Ergenekondan çıkış bayramıdır.

Türk'ün tarih şuuru, Türkiye'nin içine girdiği süreçten çıkmasına ilham olacaktır.

Dün yurdun adı Ergenekon, yol gösterici kurdun adı Börteçine'dir.

Bugün yurdun adı Türkiye, yol başçının adı

Meral Akşener'dir.

Selam olsun dün olduğu gibi bugünde cesaret gösterip demir dağı eritmeye niyet edenlere.
Read more
Görev tamam sonuç :BUDAKAIDO KYOKUSHIN ASHIHARA ALT MİNİK_YILDIZ_ÜMİT_GENÇ_BÜYÜK_VETERAN ...
Media Removed
Görev tamam sonuç :BUDAKAIDO KYOKUSHIN ASHIHARA ALT MİNİK_YILDIZ_ÜMİT_GENÇ_BÜYÜK_VETERAN KUMİTE ve KATA TÜRKİYE ŞAMPİYONASInda kategorilerinde; Burak Demir Türkiye 1. si Şenol Utku Türkiye 1.si A.Abdullah Sümbül 2.ci Mustafa Emre Esen Türkiye 2.si Yaren Akçeşme 2.ci Zeynep Açıkgöz ... Görev tamam sonuç :BUDAKAIDO KYOKUSHIN ASHIHARA ALT MİNİK_YILDIZ_ÜMİT_GENÇ_BÜYÜK_VETERAN KUMİTE ve KATA TÜRKİYE ŞAMPİYONASInda kategorilerinde; Burak Demir Türkiye 1. si Şenol Utku Türkiye 1.si A.Abdullah Sümbül 2.ci Mustafa Emre Esen Türkiye 2.si Yaren Akçeşme 2.ci Zeynep Açıkgöz 2.ci Feyza Bal Türkiye 3.şu Semanur Kacemer 3.cü Elanur Kendirci 3.cü Yasemin Erdoğan 3.cü olmuşlardır Başarılarının devamını dileriz KANKA TAEKWONDO SPOR KLUBÜ .......💐💮💪👊
Read more
“Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında ...
Media Removed
“Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar, çok zayıf ... “Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar, çok zayıf dimağlı bedbahtlardır. Bu gibi bedbahtların, Cumhuriyetin adalet ve kudret pençesinde lâyık oldukları muameleye maruz kalmaktan başka nasipleri olmaz. Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşıyacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetinin kefili olan prensiplerle medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeğe devam edecektir. 1926 (Atatürk’ün S.D. III, S. 80)”
Read more
Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında ...
Media Removed
Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar, çok zayıf dimağlı ... Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar, çok zayıf dimağlı bedbahtlardır. Bu gibi bedbahtların, Cumhuriyetin adalet ve kudret pençesinde lâyık oldukları muameleye maruz kalmaktan başka nasipleri olmaz. Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşıyacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetinin kefili olan prensiplerle medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeğe devam edecektir. 1926 (Atatürk’ün S.D. III, S. 80)
Read more
#Repost @mustafa__kemal___ataturk (@get_repost) ・・・ "30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi'nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu'nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine ... #Repost @mustafa__kemal___ataturk (@get_repost)
・・・
"30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi'nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu'nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Besbelli ki yeni Türk Devleti'nin, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır." #30agustos #30agustoszaferbayrami #30ağustoszaferbayramımızkutluolsun🇹🇷
Read more
Simit ciddi bir iştir<span class="emoji emoji1f605"></span> Niyeyse biraz önce aklıma geldi, yazmadan duramadım. Geçen hafta paylaştığım ...
Media Removed
Simit ciddi bir iştir Niyeyse biraz önce aklıma geldi, yazmadan duramadım. Geçen hafta paylaştığım simit fotoğrafına herkes Simit Sarayı demişti, ama simit sarayından almadık simidi, mahalle arasında bir Türk fırınından aldık. Simit Sarayı’nın puanı çok düşüktü, gitmeye cesaret ... Simit ciddi bir iştir😅 Niyeyse biraz önce aklıma geldi, yazmadan duramadım. Geçen hafta paylaştığım simit fotoğrafına herkes Simit Sarayı demişti, ama simit sarayından almadık simidi, mahalle arasında bir Türk fırınından aldık. Simit Sarayı’nın puanı çok düşüktü, gitmeye cesaret edemedik🙈 Sonra tesadüfen önünden geçince girip baktık şöyle bir ve hiçbir şey yemeden dahi puanının neden düşük olduğunu anladık😬 Bizim öğrenciliğimizde, nereden baksan on beş senesi var, Kızılay’da büyük bir Simit Saray’ı vardı, tam öğrenci işi, (her anlamda) ucuz ve kalitesiz. Aradan on beş sene geçmiş, adamlar kalkmış gitmiş Amsterdam’da şube açmış ama kalitelerinden asla ödün vermemişler😅 Yurt dışında kebapçı açarsın, iyi olmayabilir, Türkiye’de bulduğun malzemeyi bulamadığından lezzet değişir muhakkak ama alt tarafı hamur yoğuracaksın ve bunu temiz bir şekilde vitrine dizip nezih bir ortamda insanlara sunacaksın, ne kadar zor olabilir? Dükkana giriyorsun rahatsız edici bir arabesk müzik çalıyor, masalar koltuklar eski ve pis, çalışanların üstü başı dağınık, suratları bir karış, vitrindeki yiyecekler kendinden geçmiş, dükkanın girişine alakasız bir dondurma dolabı koymuşlar oradan dondurma satmaya çalışıyorlar... Simit, Avrupalıların önünde sıraya gireceği bir yiyecek olmayabilir (her saat başı taze taze yapıp sokağı kokutursan olur da aslında), ama bunlar da hiç bir şey yemeyen insanlar değil sonuçta. Biraz daha pastaneye çevir, yerel lezzetler de sat ama kaliteden ödün verme. Bizim de önünden geçerken göğsümüz kabarsın, gidince akrabamızın evine gider gibi gidelim. Buradaki dönercilerden utanırken bir de üzerine bu simit sarayı çıktı. Türkiye’de bunu yapsan kötü dükkan deyip geçerler ama yurt dışında yapınca dükkan değil Türkler kötü oluyor maalesef. Ben burada tanıştığım dört beş yabancıya karşı ülkemizi iyi temsil çabasındayken bunlar bu kadar insana karşı ülkesini böyle temsil ederken nasıl utanmıyor anlamıyorum😒 Herkes denizli tatil fotoğrafı paylaşırken benimki de böyle bir #tbt olsun🙈 Mutlu akşamlar🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ #kevserinmutfağı #simit
Read more
“Hakan Türkçapar, bilişsel terapinin teori ve pratiğiyle ilgilenen Türkçe konuşan klinisyenler ...
Media Removed
“Hakan Türkçapar, bilişsel terapinin teori ve pratiğiyle ilgilenen Türkçe konuşan klinisyenler için değerli bir kitap yazmış. Hakan, Türkiye’deki psikiyatri kurumlarında bilişsel davranışçı terapi eğitimi, süpervizyonu ve yaygınlaştırılması konularında oldukça yoğun çalışmalar ... “Hakan Türkçapar, bilişsel terapinin teori ve pratiğiyle ilgilenen Türkçe konuşan klinisyenler için değerli bir kitap yazmış. Hakan, Türkiye’deki psikiyatri kurumlarında bilişsel davranışçı terapi eğitimi, süpervizyonu ve yaygınlaştırılması konularında oldukça yoğun çalışmalar yapan deneyimli bir BDT klinisyeni. Onunla çalışmaktan her zaman büyük keyif aldım; bu kitabı da bilişsel terapinin temel prensipleri ve uygulamalarını öğrenmek isteyen Türkçe konuşan tüm akıl sağlığı çalışanlarına tavsiye ederim.
-Prof. Dr. Judith S. Beck
Beck Bilişsel Davranışçı Terapi Enstitüsü Başkanı

Prof. Dr. Hakan Türkçapar'ın Depresyon kitabında anlattıklarına ek Bilişsel Davranışçı Terapi: Temel İlkeler ve Uygulama kitabı artık tüm kitapçılarda!
Read more
"Türkiye tekrar Atatürk'e dönmek zorundadır.Başka bir kurtuluşu yoktur.Yoksa onun bunun oyuncağı ...
Media Removed
"Türkiye tekrar Atatürk'e dönmek zorundadır.Başka bir kurtuluşu yoktur.Yoksa onun bunun oyuncağı ve sömürgesi olmaya devam eder. O yolda akıl ve bilim yoludur.... #mustakemalatatürk #atatürk #gazimustafakemal #anıtkabir #türkiye #selanik #yaşamustafakemalpaşayaşa🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #zübeydehanım #börü # "Türkiye tekrar Atatürk'e dönmek zorundadır.Başka bir kurtuluşu yoktur.Yoksa onun bunun oyuncağı ve sömürgesi olmaya devam eder.
O yolda akıl ve bilim yoludur....
#mustakemalatatürk #atatürk #gazimustafakemal #anıtkabir #türkiye #selanik #yaşamustafakemalpaşayaşa🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #zübeydehanım #börü #
Nehirin kenarında nefis bir günbatımı izleyerek yemek yemenin keyfi paha biçilmez! Şu masaya ...
Media Removed
Nehirin kenarında nefis bir günbatımı izleyerek yemek yemenin keyfi paha biçilmez! Şu masaya kiminle oturmak isterdiniz beybiler, tag leyin de görelim Titanic Deluxe Belek’in @titanichotels farklı tarzlarda dekore edilmiş 1 ana restoran ve 5 ala kart restoranı (ekstra) var. Burada ... Nehirin kenarında nefis bir günbatımı izleyerek yemek yemenin keyfi paha biçilmez! Şu masaya kiminle oturmak isterdiniz beybiler, tag leyin de görelim😍

Titanic Deluxe Belek’in @titanichotels farklı tarzlarda dekore edilmiş 1 ana restoran ve 5 ala kart restoranı (ekstra) var. Burada yemeklere çok özeniliyor. Klasik “herşey dahil” otellerden değil. Yemeği sanata dönüştüren usta şeflerin, büyük titizlik ve en sağlıklı malzemelerle hazırladıkları, Türk ve dünya mutfaklarından lezzetler sunuluyor.

Bir akşam yemeğimi 1970’lerde Berlin’de açılan ve başta döner olmak üzere geleneksel Türk lezzetlerini Almanya’ya tanıtan restoran olarak ün yapan ‘’Hasır’’ a la Carte Restoran’da aldım. Geleneksel Türk mutfağından güzel lezzetler sunuyor.
Bir sonraki akşam ise Okeanos Restoran’daydım. Nefis gün batımı eşliğinde harika mezeler ve balıklar sunan, naif ortamıyla huzur veren bir restoran. Beklentimin çok üzerindeydi gerçekten.

Ev yapımı makarnalar, pizzalar ve deniz mahsulleri sunan Pascarella rustik bir İtalyan restoranı. Özenle hazırlanan ve özel koşullarda muhafaza edilen etleri nehir kenarında şık bir ambiyansta sunan Beef Grill Club da özel bir akşam yemeği için ideal👍🏻 #antalya #kemer #belek #side #titanic #titanichotel #titanicdeluxebelek #sunset #günbatımı #yemek #food #foodie #travel #traveller #tatil #holiday #turkey #travelturkey #türkiye #luxury #luxurylife #hasirrestaurant
Read more
17 yaşımdan beri yollardayım şu koca dünyada Türk mutfağından daha lezzetlisini görmedim. Belki ...
Media Removed
17 yaşımdan beri yollardayım şu koca dünyada Türk mutfağından daha lezzetlisini görmedim. Belki Türkiye’de büyüdüğüm ya da annemin yemeklerini çook özlediğim için öyle geliyordur bilmiyorum ama sanki siz de benimle aynı fikirdesiniz gibi hissediyorum hep! 🥚🥦 Bu konuya nereden ... 17 yaşımdan beri yollardayım şu koca dünyada Türk mutfağından daha lezzetlisini görmedim. Belki Türkiye’de büyüdüğüm ya da annemin yemeklerini çook özlediğim için öyle geliyordur bilmiyorum ama sanki siz de benimle aynı fikirdesiniz gibi hissediyorum hep!
🥚🥦🍎
Bu konuya nereden geldik? Mutfakta hayatımı kolaylaştıran mucize alet #thermomix biliyorsunuz dünyanın 55 ülkesinde birden satılıyor. İçindeki akıllı çipte yer alan tarifler sayesinde sadece malzemeyi ekliyorsunuz ve gerisini thermomix hallediyor. İşte şimdi, tüm dünyada satılan thermomix’lerin içine; Türk kadın şef @zeynepagaogullari ’nın muhteşem Türk mutfağı tarifleri girdi!
🌶🍅🍋🥒
Artık çiğköfteden revaniye; birçok yemeği dünya kadınlarının da 10 dakikada pişirmesi mümkün. Ben bir çok kültürde yemeklerimizle var olmayı çok önemsiyorum. Bravo Zeynep
👏🏻 👏🏻 👏🏻
İkinci fotoğraftaki güzel haber de şu;
geçtiğimiz ay, canlı yayında @thermomixtr ile size bir çekiliş yapmıştık hatırlarsınız. Çekilişi kazanan güzel takipçim @esragp’ye thermomix’i ulaştı bile. Umuyorum yeniden böyle değerli bir hediye için @thermomixtr ile yine biraraya geliriz.
🎈🎈🎈
Hayat paylaştıkça güzel, hepimize mutlu haftalar.
Read more
H A P P Y • W E E K E N D - Selaaaam<span class="emoji emoji1f64b"></span>🏻‍♀️ Kürkçü dükkanına geri döndük<span class="emoji emoji1f3e1"></span> Siz tatil/bayram hazırlıkları ...
Media Removed
H A P P Y • W E E K E N D - Selaaaam🏻‍♀️ Kürkçü dükkanına geri döndük Siz tatil/bayram hazırlıkları yaparken biz burdaki sakiiiin yaşantımıza uyum sağlamaya çalışıyoruz. Geldiğimiz akşam saat 8 sularıydı ve elbette sokak çoktan sessiz sakindi. Arabadan iner inmez duyduğumuz bi dolu ... H A P P Y • W E E K E N D
-
Selaaaam🙋🏻‍♀️ Kürkçü dükkanına geri döndük🏡 Siz tatil/bayram hazırlıkları yaparken biz burdaki sakiiiin yaşantımıza uyum sağlamaya çalışıyoruz. Geldiğimiz akşam saat 8 sularıydı ve elbette sokak çoktan sessiz sakindi. Arabadan iner inmez duyduğumuz bi dolu kuş, baykuş, böcek sesleriyle küçük bi şaşkınlık yaşadım😮 Nerde araba, insan sesleri, ışıklar, hareket?😀 Türkiye biçok güzelliği, zorluğuyla kesinlikle burdan apayrı bir dünya. Onca yıldan sonra biraz da turist gibi gezmek guzeldi. Yemekler ise şahane tabi ki😋😋 Yine de insanın evinde olması en güzeli😌 O ev her nerede ise🌎🌍🌏
-
Pattern: @zipzipdreams #amigurumi #zipzipdreams
Read more
1979 yılı Senato seçimleri yapılıyor. Ara seçim. Sanırım 6-7 senatör seçilecek. İhtilal öncesi. ...
Media Removed
1979 yılı Senato seçimleri yapılıyor. Ara seçim. Sanırım 6-7 senatör seçilecek. İhtilal öncesi. Türkiye kadın hareketinin öncüsü, İlerici Kadınlar Derneği Genel Başkanı rahmetli Beria Önger bağımsız aday. Henüz 19 yaşında bir Akademi öğrencisi olarak Beria hanımın müşahitliği. ... 1979 yılı Senato seçimleri yapılıyor. Ara seçim. Sanırım 6-7 senatör seçilecek. İhtilal öncesi. Türkiye kadın hareketinin öncüsü, İlerici Kadınlar Derneği Genel Başkanı rahmetli Beria Önger bağımsız aday. Henüz 19 yaşında bir Akademi öğrencisi olarak Beria hanımın müşahitliği. Benim ilk görevim.
39 yıl sonra, dün sabah 05,30'da, bu kez bir İlkokulda görevliyim. Sandık görevlisi veya müşahit olmak için görev alanların yaklaşık yüzde sekseni çeşitli yaşlarda kadınlar ve genç kızlar. Toplam 22 sandığımız için görülmemiş, çok iyi bir sayımız var, herkes çok heyecanlı. Sabahın köründen gece yarılarına kadar büyük kararlılık ve dikkatle çalışıyor herkes. Gençler ilk kez böyle bir yurttaşlık görevi yaptıklarından çok heyecanlılar, oyları koruma refleksiyle konuşurken dudakları titriyor. Kadroları yetersiz diğer iki partinin de eksiklerini tamamlayıp akşama sorunsuz ulaşıyoruz. Akşam üzeri yeni dalga geliyor. Yine gencecik çocuklar, yetmişinde bir çift görev istiyorlar. Ne büyük bir endişeyse, çoğu normal olarak kendi oy kullandığı sandıkta müşahitlik arzusunda. Ki kendi oyunu koruyacak garibim. Kalan müşahit kartlarını dağıtıyor, herkesi yerlerine yerleştiriyorum, kart kalmıyor, insanlar gelmeye devam ediyor. Hepsi sandıklarda. Müşahit olamasa da herkes sandıklarda.
Okul üç kat. Üç katı 585 kez çıkıp, 585 kez inmekten, üç katın koridorlarını sürekli ve düzenli turlamaktan nasıl derin sızlıyor adelelerim anlatamam. Bir de her gözgöze geldiğimde arkadaşlarımın gözlerinde gördüğüm o ifadeyi.
Sorunsuz bitirdik. Kutladı herkes birbirini güvenle, keyifle. Yollandı sonuçlar İlçe Seçim'e.
Gecenin olmadık bir yerinde, kucaklarında seçim torbaları, akşam serinliğinde, korna ve silah sesleri altında, İstanbul ve yurdun sokaklarında, sokak ortalarında bırakıverdiler çocukları.
Yazlık komşusuyla tavla oynamış gibi. Ciddiyetsiz "adam kazandı" SMSleriyle.
Öyle anlaşmamıştık oysa.
Kartonmuş liderler demek ki.
Kırk yıl olmuş.
1979'da başladığım yerdeyim tam olarak.
Geç benim ömrümü, yazık oldu güzelim çocuklara.
Çok yazık oldu, sokak ortalarında...
Read more
Hatay’da ikinci günümüz Samandağ ve çevresini keşfetmekle geçti. Türkiye’nin son kalan Ermeni ...
Media Removed
Hatay’da ikinci günümüz Samandağ ve çevresini keşfetmekle geçti. Türkiye’nin son kalan Ermeni köyü Vakıflı, Musa ağacının bulunduğu Hıdırbey köyleri ilk duraklarımız oldu. Ardından fotoğrafta görmüş olduğunuz Titus Tüneli ve Beşikli Mağarası’na uğradık ve böylece Hatay gezilecek ... Hatay’da ikinci günümüz Samandağ ve çevresini keşfetmekle geçti. Türkiye’nin son kalan Ermeni köyü Vakıflı, Musa ağacının bulunduğu Hıdırbey köyleri ilk duraklarımız oldu. Ardından fotoğrafta görmüş olduğunuz Titus Tüneli ve Beşikli Mağarası’na uğradık ve böylece Hatay gezilecek yerler listemizin sonuna geldik. Ayrıca Hatay’ın bize güzel bir mesajı var. Biz burada din, dil, ırk gözetmeksizin kardeşçe yaşıyoruz, önemli olan insan olabilmek. 🙏🏼😊 İki gün boyunca o kadar güzel yerlerde yemek yedik ki anlatamam. İlk akşam @konakantakya , ikinci akşam ise @avluavlu bizi mezeleri ve ambiyansı ile büyüledi. @hatay_sultan_sofrasi da tercih ettiğimiz bir diğer yer oldu. Şimdi sırada Antep var. Yemeye devam. 😛Tavsiyelerinizi bekliyoruz.
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
.
.
.
.
#nereyekacsak #türkiye #turkey #hatay #antakya #antioch #vsco #vscocam #cokgezenlerkulubu #cntradar #travel #traveler #vsco #vscocam #bestoftheday #picoftheday #photooftheday @beautifuldestinations @redbulltr @cntraveler @cokgezenlerkulubu @pegasusairlines @skyscanner @skyscannertr
Read more
 #Repost @fullyaozturk with @get_repost ・・・ Takip edenler, haberlerimizi izleyenler iyi bilir ...
Media Removed
#Repost @fullyaozturk with @get_repost ・・・ Takip edenler, haberlerimizi izleyenler iyi bilir ama çok mesaj geldi açıklama gereği hissettim. Arakanlı Müslümanların yanına 2. Gelişim... Evet öyle kolay da değil gelebilmek... 2 uçak 1 araba yolculuğuyla kampa ulaşabiliyorsunuz. ... #Repost @fullyaozturk with @get_repost
・・・
Takip edenler, haberlerimizi izleyenler iyi bilir ama çok mesaj geldi açıklama gereği hissettim.
Arakanlı Müslümanların yanına 2. Gelişim...
Evet öyle kolay da değil gelebilmek...
2 uçak 1 araba yolculuğuyla kampa ulaşabiliyorsunuz. Malum Asya Kıtası...
Neredeler ?
Arakan'ın sınır komşusu Bangladeş'te sınıra yakın bir kamptalar.
Niye geldiler ?
Budist Myanmar hükümetinin katliamından kaçtılar.
Geçtiğimiz yaz büyük bir katliam yapıldı. Sırf müslüman oldukları için evleri , bedenleri yakıldı... Kaçmak zorundalardı. Ama Myanmar- Arakan'dan kaçamayan 400 bin kişinin olduğu tahmin ediliyor . Onlar zulm görmeye devam ediyorlar . Myanmar hükümeti AraKan'a özellikle gazetecileri sokmuyor. Oradan haber almak zor . Bazı STK'lar havadan yardım atıyor . Şimdi gelelim bu kamptaki yaşama . Tek kelimeyle facia...
Sıcak , sefalet , ezilmişlik , açlık.
Türkiye müthiş bir destek veriyor ama yetebilmek imkansız tabi.
İnsanların bedenlerinde yanıklar var , hafızalarında , yüreklerinde acılar var...
Peki siz ne yapabilirsiniz?
Kızılay , Afad, ihh, sadakataşı ve birçok dernek , vakıf o bölgeye çok hakim. Bu kuruluşlara bağışçı veya sahada çalışmak için gönüllü olabilirsiniz . Yabancı kuruluşlarda Yok değil bölgede ama Türkiye kadar hakim değiller .
Çocuklar için oyuncak , yazlık kıyafet,gıda elinizden ne geliyorsa toplayabilir . STK 'lar , dernekler , vakıflar başta Kızılay üzerinden ulaştırabilirsiniz . Biz ne şanslıymışız haberimiz yokmuş . İnsanlar neler çekiyor . Sessiz kalmayın nolur benim orada gördüklerim yüreğimde derin yara açtı... Farkındalık , sevgi , geniş gönüllü olmak kurtaracak dünyayı!
#arakan #arakanmüslümanları #myanmar #arakanlımüslümanlar #kızılay #afad #ihh #sadakataşı #türkiye #bangladeş #cnntürk ( Haberlerimi YouTube Kanalımdan izleyebilirsiniz )🤚🏽
Read more
İspanya’nın nasıl Panenka’sı, Libero’su, ABD’nin 8by8’i, Fransa’nın So Foot’u, Almanya’nın ...
Media Removed
İspanya’nın nasıl Panenka’sı, Libero’su, ABD’nin 8by8’i, Fransa’nın So Foot’u, Almanya’nın 11Freunde’si varsa Türkiye’nin de artık Socrates’i var. Değişen dergicilik anlayışında Türk sporu yeni bir yayınla tanıştı. Bu yazımızda size 8 Nisan 2015 tarihinde “DÜŞÜNEN SPOR DERGİSİ” ... İspanya’nın nasıl Panenka’sı, Libero’su, ABD’nin 8by8’i, Fransa’nın So Foot’u, Almanya’nın 11Freunde’si varsa Türkiye’nin de artık Socrates’i var. Değişen dergicilik anlayışında Türk sporu yeni bir yayınla tanıştı.

Bu yazımızda size 8 Nisan 2015 tarihinde “DÜŞÜNEN SPOR DERGİSİ” sloganıyla çıkan “SOCRATES” spor dergisine yer vericez.Şu an Türkiye’de 9 spor televizyonu, bir Pazar akşamı aynı anda 20’den fazla spor programı, irili ufaklı çok sayıda spor sitesi, 3 spor gazetesi, yılda ortalama 3 spor kitabı ve az sayıda spor dergisi var. Bu dergilerin birçoğu da ya sadece bir spor dalına odaklanmış, bir anlamda sektörel dergiler ya da kulüp dergileri. İki adet de futbol dergisi var. ‘Futbolla yatıp futbolla kalktığı’ iddia edilen Türkiye’de böyle bir derginin çıkmasına Türk spor dergiciliğinde çok önemli bir yeri olan Four Four Two Dergisi’ni bir dönem çıkartan ekipte yer alan Banu Yelkovan’ın “Bu devirde en yapılmayacak iş nedir? Spor dergisi çıkarmak mı? Hah! Tam da onu yaptılar işte!” dediği, kaide bozmak isteyen bir ekip, spor yayıncılığına farklı bir boyut kazandırmak için yola çıktı. ‘Düşünen Spor Dergisi’ sloganıyla ‘Socrates’ 8 Nisan Çarşamba günü yayın hayatına başladı. Onlar da bu kadarını beklemiyordu. Dergi çıktığı ilk gün tam 18 bin sattı. Hemen ikinci baskıya geçtiler.

Yazının Devamı İçin :
http://www.antrenmanbilgisi.com/socrates-dusunen-spor-dergisi/

#antrenman
#düşünenspordergisi
#socrates
#socratesdergi
#socratesdüşünen #spordergisi
#spordergisi #antrenmanbilgisi
Read more
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, "883 AK Partili belediye başkanına, dövizle olan bütün ...
Media Removed
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, "883 AK Partili belediye başkanına, dövizle olan bütün işlemlerinizi, Türk Lirası üzerinden yapın çağrısında bulunduk" dedi. • AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ... AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, "883 AK Partili belediye başkanına, dövizle olan bütün işlemlerinizi, Türk Lirası üzerinden yapın çağrısında bulunduk" dedi. • AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "boykot" çağrısının ardından AK Partili belediyelere dolar kullanmamaları yönünde talimat verdi. • Kaya, 81 ile gönderdiği karara ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye-ABD ilişkilerinde gelinen son durumun utanç verici bir noktada olduğunu belirten Kaya, "Türkiye açısından baktığımızda onurlu bir duruşun ve tavrın mücadelesi veriliyor. ABD'nin yaptığının da kendisine zarar olarak döneceğine inanıyorum" ifadesini kullandı.
Read more
Bu akşam tüm Carré d’Artistes ve Dada Salon Ekibi olarak sizi bekliyoruz 🖤 #Repost @dadasalonartgallery ...
Media Removed
Bu akşam tüm Carré d’Artistes ve Dada Salon Ekibi olarak sizi bekliyoruz 🖤 #Repost @dadasalonartgallery with @get_repost ・・・ ILLUSTRATING DRAG QUEEN / DANCE AT THE ART GALLERY🕺 Bu Akşam Türkiye’nin en önemli illüstratörlerinden Mehmet Sinan Kuran , Murat Kalkavan, Ömer Faruk Yaman ... Bu akşam tüm Carré d’Artistes ve Dada Salon Ekibi olarak sizi bekliyoruz 🖤 #Repost @dadasalonartgallery with @get_repost
・・・
ILLUSTRATING DRAG QUEEN / DANCE AT THE ART GALLERY🕺💃 Bu Akşam Türkiye’nin en önemli illüstratörlerinden Mehmet Sinan Kuran , Murat Kalkavan, Ömer Faruk Yaman ve Yavuz Öztürk, ödüllü oyuncu Seyhan Arman'ın hayat verdiği, gecelerin vazgeçilmezi Matmazel Coco'yu çizecekler. Okan Bayülgen'in ev sahipliği yaptığı, birbirinden çok farklı tarzda canlı resim performanslarının gerçekleşeceği gecede , DJ Yunus Emre’nin müzikleri ile birlikte sanat galerimiz 21:30-02:00 arası bambaşka bir havaya bürünecek! Bekliyoruz! @matmazelcocomc @mehmetkuran @muratkalkaman @yavuzozturk @ofyaman @yemreguvenc #illustratingdragqueen #dadasalonartgallery #livepainting #liveperformance #canlıresim #canlıperformans #danceattheartgallery #illustrations #illustrators #illüstrasyon #sanatgalerisi #sanat #art #abstract #abstractart #thursdaynight #party #deephouse #music #color #mehmetsinankuran #matmazelcoco #yavuzozturk #ömerfarukyaman #muratkalkavan #okanbayulgen #yunusemreguvenc —-///—-///—-///—- ///—-///—-/// MEHMET SİNAN KURAN
Çizimlerinde, kendine özgü dünyasını baş döndürücü detaylarla zenginleştiren sanatçı böylelikle hem minyatür geleneği gibi tasvir biçimine yakın durmaya hem de popüler imgelerle içinde yaşadığı zaman dilimini eğlenceli bir şekilde görselleştirmeye çabalamaktadır.
MURAT KALKAVAN
2003 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine başladıktan sonra; çeşitli reklam ajansları ve ünlü markalar için illüstrasyon projeleri üretti. Bunun yanında çeşitli dijital oyun projelerinde sanat yönetmenliği yaptı. Halen Medipol Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde İllüstrasyon dersleri vermektedir
ÖMER FARUK YAMAN
İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra resim ve illüstrasyon alanında çalışmaya başladı.
Çalışmalarında klasik tekniklerin yani sıra dijital teknikleri de kullanmaktadır. Freelance illüstratör olarak çeşitli mecralar ve galeriler için illüstrasyon ve tasarımlar yapmaktadır.
YAVUZ ÖZTÜRK
Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünde okudu. Uykusuz, Atom, Leman, Resimli Roman dergil
Read more
BAŞLADIK! ÖZGE ERSU İLE GECE AYASOFYA GEZİSİ SANCTA SOPHIA SAPIENTIA · KUTSAL BİLGELİK Coğrafya ...
Media Removed
BAŞLADIK! ÖZGE ERSU İLE GECE AYASOFYA GEZİSİ SANCTA SOPHIA SAPIENTIA · KUTSAL BİLGELİK Coğrafya · Bizans Mimarisi · Din ve Yaşam · Latin İstilası · Osmanlı Fethi · Modern Türkiye WELLA PROFESSIONALS · TÜRKİYE 06 AĞUSTOS 2018 PAZARTESİ · 19:00 ~ 21:00 · ÖZEL AÇILIŞ [Basın Bülteni] Değerli ... BAŞLADIK! ÖZGE ERSU İLE GECE AYASOFYA GEZİSİ
SANCTA SOPHIA SAPIENTIA · KUTSAL BİLGELİK
Coğrafya · Bizans Mimarisi · Din ve Yaşam · Latin İstilası · Osmanlı Fethi · Modern Türkiye

WELLA PROFESSIONALS · TÜRKİYE
06 AĞUSTOS 2018 PAZARTESİ · 19:00 ~ 21:00 · ÖZEL AÇILIŞ [Basın Bülteni]

Değerli Dostlarım,
Bu Pazartesi akşamı, çok değerli turizmci arkadaşlarımın yönetiminde olan Tatilbudur|Mice eşliğinde, konusunda dünyanın en büyük markaları arasında yer alan Wella Professionals davetlisi sektör profesyoneli doksan beş konuğumuzu Ayasofya Müzesi’nde gece 19:00 ~ 21:00 arasında o özel ortamda ağırlayacağım. Bu arada, önceden tanışıklığımız olan ya da beni dolaylı olarak tanıyan konuklarımızın, rehberliğin benim eşliğimde yapılacağını öğrendikten sonra katılımı neredeyse iki katına çıkartmış olduklarını öğrenmenin büyük bir onur ve keyif olduğunu belirtmek isterim.
Bireysel konuklarım ise meraklanmasınlar, 14 Eylül 2018 Cuma olarak belirlediğim size özel gezi de bu hafta başında satışa açılacak.
Gelelim yarın akşama... Özel kulaklık sistemlerimizin rahatlığı ile ben sözlerime önce tarihi yarımada coğrafyası ve Bizans Mimarisi’nden başlayarak, Bizans’ta dinsel ve güncel yaşamı, tarihte az bilinen ama İstanbul için önemli olan Latin İstilası’nı anlatarak başlayacağım. Elbette sonrasında, buraya sığamayacak kadar ayrıntı var. Kubbe, mozaikler, Osmanlı Fethi ve sonrasındaki eklentiler, yapılan değişiklikler ve çok daha fazlası, konu başlıklarım arasında.
Üst galerilere çıktığımızda herkesin merak ettiği Runik yazı önünde Viking kökenli Vareg Muhafız Birliği ve benzersiz sadakatlerini anlatacağım. Yolumuzu değişik ayrıntılardan geçirdikten sonra Modern Türkiye’den ve Ayasofya’nın Müze dönemine varacağız.
Unutmadan! Elbette bu harika saatlere yaptığım ve dağıtacağım görsel hazırlıklar, baskılar, izometrik planlar ve şu an için gizli tuttuğum çoklu ortam (multimedia) sürprizleri de eşlik edecek.
#ozgeersu #gece #ayasofya #hagiasophia #night #exclusive #opening #istanbul #turkey #turkiye #tatilbudur #wella #wellaprofessionals #kurumsal #gezi #corporate #travel #wellaturkiye #wellaturkey
Read more
Evde bizim piyanonun üstü ,oturup kahvemi içip olup bitene bakarken tam karşımda duruyor .Sesli ...
Media Removed
Evde bizim piyanonun üstü ,oturup kahvemi içip olup bitene bakarken tam karşımda duruyor .Sesli düşünürken yazıyorum .Yazmak istiyorum .Dm’den gelen mesajlarda beni sevenler diyor ki politika yazma Özlen ,seni seven onun düşündüğü gibi düşünmeni istiyor ,yazma ,belli etme düşünceni ... Evde bizim piyanonun üstü ,oturup kahvemi içip olup bitene bakarken tam karşımda duruyor .Sesli düşünürken yazıyorum .Yazmak istiyorum .Dm’den gelen mesajlarda beni sevenler diyor ki politika yazma Özlen ,seni seven onun düşündüğü gibi düşünmeni istiyor ,yazma ,belli etme düşünceni diyor,sen hayat yaz ,güzel şeyler yaz diyor.Affınıza sığınıp bunu yazmadan edemedim kim benim için ne düşünür hiç kaygım olmadı,Allah’ın birliğine ve tekliğine inandım hep .Ülkemizi düşmanlardan kurtaran Ata’ma da gelmiş geçmiş bütün devlet adamlarınada saygı duyan bir vatan evladı oldum hep .Başım açık ama edep sınırlarım belli oldu kendimce. Sadece Türkiye değil dünyada olup biten insanlıkla ilgileniyorum insan olmak ve olmamak arasındaki ince çizgiyi en güzel tasavvuftan öğreniyorum.Bana hitap eden kitabım her daim başucumda ,bakıp bakıp ne nefis bir insan olduğumu değil ne kadar eksik ve kusurlu olduğumu görüyorum .Allah’ın yarattığı herşeye inanıyorum ve ol dediğinin olduğunu biliyorum .Kimine göre fazla muhafazakarım ,onların tabirleriyle dinci , içmemem, umrem ,ziyaretlerim hep bunlara yorulurken, kimine göre de açığım ve dinsiz imansızım , yanacaklardanım ben, kül olacaklardanım .Kimim ben sahi ? Ben Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı ,Particiliğe değil ,adalete ve demokrasiye inanan,Kuran’ı okuyan ve anlamaya çalışan , eğitime inanan,cehalete karşı olan ,milliyetçi ,ülkesini ve vatanını seven dört din ve kitabıda kabul etmiş müslüman bir Türk vatandaşı olamazmıyım aynı anda .Olamam değil mi? Kimse olamaz değil mi? Herkesin yediği, içtiği, çektiği, çekmediği, inandığı, inanmadığı ,ayıbı ,sevabı ,helali,haramı,orucu,namazı,içkisi,âlemi,herşeyi kendindedir diyor Rabbim .Ve benim kitabımda diyor ki menfaatleri için kendini satanlar gün gelecek kendiyle yüzleşecek.Herşeyi bilen tek şey olduğunu unutmamak lazım hayatta ,Demokratik seçime değil savaşa giden insanlar görüyorum ben etrafımda ve düşünüyorum , seyrediyorum ve dinliyorum,salyalar akıyor adeta.Ah ülkem canım ülkem Yarın gece sabaha varmaz Yeni bir Türkiye zamanı daha .Bırakın dönsün dönme dolaplar hakka bakın ,Ol dediğine ve olana bakın siz,olanın gördüğümüz ve göremediğimiz hayrına bakın siz
Read more
TÜRK HAVA YOLLARI 85. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR Türk Hava Yolları, Türkiye'nin ulusal bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları bugün 20 Mayıs tarihiyle 85.yılını kutluyor. Toplam 120 ülkedeki 303 noktaya 327 uçak ... 🔷TÜRK HAVA YOLLARI 85. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR ✅Türk Hava Yolları, Türkiye'nin ulusal bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. ✅Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları bugün 20 Mayıs tarihiyle 85.yılını kutluyor. ✅Toplam 120 ülkedeki 303 noktaya 327 uçak ile sefer yapmaktadır. 6 yıl içinde filosuna 207 yeni uçak daha ilave etmeyi planlamaktadır. ✅ 2017 yılında 4 farklı kategoride Skytrax ödülü aldı 🥇 ✅Uçulan nokta sayısı ile Dünyanın birincisidir. ******************************************************************************************************** 🔷 TURKISH AIRLINES ✅Turkish Airlines is the national flag carrier airline of Turkey. ✅Turkish Airlines is one of Turkey's largest companies, today with the May 20, celebrating the 85th year. ✅A total of 327 aircraft are flying to 303 points in 120 countries. In the 6th year, 207 new planes are planned to join in the fleet. ✅ In 2017, Turkish Airlines is ranked the best in four different categories of Skytrax Awards 🥇 ✅It is the largest carrier in the world by number of destinations ( Video repost from @aviation.nyc and Turkish Airlines boarding music added by me) ***************************** #bestairline #Turkish #TürkHavaYolları #turkishairlines #avgeek #instaaviation #airline #Türkiye #turkishcargo #tkmoments #travelblogger #traveller #megaplane #a330
Read more
İdeolojin, fikrin ne olursa olsun bu yaşına kadar yanında olan,sokağa çıktığında selamlaştigin,hal ...
Media Removed
İdeolojin, fikrin ne olursa olsun bu yaşına kadar yanında olan,sokağa çıktığında selamlaştigin,hal hatrını soran dostların, arkadaşların,komşuların ,akrabaların seninle aynı fikri paylaşmak zorunda değildir ve yaşadığın sürece iyi ya da kötü bu insanlar senin yanındadır. Düğün ... İdeolojin, fikrin ne olursa olsun bu yaşına kadar yanında olan,sokağa çıktığında selamlaştigin,hal hatrını soran dostların, arkadaşların,komşuların ,akrabaların seninle aynı fikri paylaşmak zorunda değildir ve yaşadığın sürece iyi ya da kötü bu insanlar senin yanındadır.
Düğün edersin hediye getirirler,
Cenazen olur taziyeye gelirler.
Düğününe taziyene Cumhurbaşkanı ya da parti genel başkanlari gelmez.
Siyasi görüş farklılıkları yüzünden tepedekilerin sürtüşmeleriyle sen komşunla,eşinle dostunla sürtüşme.
Türkiye 1 tane ve hepimiz burda yaşıyoruz,güçlü ve akıllı olmak zorundayız.
Güçlüyseniz akıllıysanız bölünmeyin birleşin 💖💖💖
#instagram #24haziran #seçim #oyver #birliktegüzel #türkıye #2018 #seçim2018 #picoftheday #instamood #instagood #like #likes #instalike #likeforlike #herseyvatanicin
Read more
Mercedes-Benz Türk, kuruluşunun 50. yılında yenilenen E-Serisi ailesinin üyeleriyle Türkiye’deki ...
Media Removed
Mercedes-Benz Türk, kuruluşunun 50. yılında yenilenen E-Serisi ailesinin üyeleriyle Türkiye’deki ilk basın test sürüşünü gerçekleştirdi. İstanbul’dan başlayıp #Trakya Bölgesi’nde Istranca Dağları’nın eteğindeki #Arcadia Bağları’na uzanan rotada gerçekleştirilen test sürüşünde ... Mercedes-Benz Türk, kuruluşunun 50. yılında yenilenen E-Serisi ailesinin üyeleriyle Türkiye’deki ilk basın test sürüşünü gerçekleştirdi. İstanbul’dan başlayıp #Trakya Bölgesi’nde Istranca Dağları’nın eteğindeki #Arcadia Bağları’na uzanan rotada gerçekleştirilen test sürüşünde tüm Mercedes-Benz E-Serisi ailesi deneyimlendi. 
Yarım asırdır Türkiye ekonomisine üretim ve istihdam alanlarında önemli katkılarda bulunan Mercedes-Benz Türk‘ün Türkiye‘de ilk kez düzenlediği ve Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu Direktörü Şükrü Bekdikhan’ın katılımıyla gerçekleştirilen basın test sürüşü organizasyonu İstanbul’da Kemer Country‘deki buluşmayla başladı. Test araçları ile Mercedes me connect uygulamasının tanıtılmasının ardından start verilen test sürüşünde, #TEM otoyolu üzerinden Çerkezköy‘e ulaşan 119 kilometrelik ilk etabın sonunda Tekirdağ Pınar Bulvarı üzerindeki araç değişim noktasına ulaşıldı. Değişim noktasındaki Mandalı Restoran’da verilen kısa bir aranın ardından Trakya’nın #Poyralı, #Hamzabey, #Tatarköy, #Hamitabat köylerinden geçerek Arcadia bağlarına ulaşan 110 kilometrelik rotada Mercedes-Benz E-Serisi ailesinin araçları deneyimlendi. #Kırklareli’nin #Lüleburgaz ilçesine bağlı Hamitabat Köyü’nde sonlanan basın test sürüşünün ardından katılımcılar, #Istranca Dağları‘nın altında uzanan vadide 200 hektarlık bir arazide üzüm bağları, şato tipi üretim hanesi, meyve bahçeleri, bostanları, meşe koruları ve irili ufaklı çiftlikleri ile #gastronomi merkezi olarak tasarlanan Arcadia Bağları’nda düzenlenen geziye katıldı. Gece ise katılımcılar önce #Bakucha Otel’in Arcadia Bağları’na hakim manzarasında gün batımı seyrinde, ardından Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu Direktörü Şükrü Bekdikhan ve Mercedes-Benz Türk yöneticilerinin katıldığı akşam yemeğinde buluştu. Basın test sürüşünün ikinci gününde Hamitabat Köyü’nde sürücülerin Mercedes-Benz E-Serisi ailesinin farklı modellerini deneyimleyebildiği test sürüşünün ardından katılımcılar, TEM otoyolu üzerinden İstabul’a döndü.
@mercedesbenzturkiye
Read more
Dünyanın hiçbir yerinde böyle alçakça böyle ırkçı böyle saldırgan bir seçim dönemi yaşanmamıştır. ...
Media Removed
Dünyanın hiçbir yerinde böyle alçakça böyle ırkçı böyle saldırgan bir seçim dönemi yaşanmamıştır. Hergün h.d.p ye yeni bir saldırı tezgahlanıyor ayıptır ya günahtır ya bu kadar şerefsizlik bu kadar alçaklık olamaz bizi tahrik etmek için elinizden geleni yapıyorsun sun diyorum çünkü ... Dünyanın hiçbir yerinde böyle alçakça böyle ırkçı böyle saldırgan bir seçim dönemi yaşanmamıştır. Hergün h.d.p ye yeni bir saldırı tezgahlanıyor ayıptır ya günahtır ya bu kadar şerefsizlik bu kadar alçaklık olamaz bizi tahrik etmek için elinizden geleni yapıyorsun sun diyorum çünkü bunu yapanı bütün türkiye bütün dünya biliyor.Biz barış dedikçe sen ve itlerin üzerimize saldırıyor seçimsüresince bu 12. planlı saldırınız kanla beslenmeyin birgün o kanı kusarsınız ne yaparsanız yapın bu ülkeyi bölemeyeceksiniz bizi bölünmeye sebep gösteremeyeceksiniz biz barış dedikçe siz saldırdınız bütün dünya kimin barışı istemediğini kimin terörist olduğunu gördü. SİZE açık yanıtımızdır biz dönülmez bir yola girmişiz bu yol barış yolu bu yol kardeşlik yolu bu yol türkiyernin kurtuluşu diktatörlüğün çöküş yolu saldır elinden geleni ardına koyma uçaklarınla saldır gem iciklerinle saldır üstümüze bombalar yağdır trafolara bombalar doldur cephaNENDE Kİ BÜTÜN KURŞUNLARI ÜZERİMİZE YAĞDIR EVDE ZOR TUTTUĞUN YÜZDE ELLİYİ ÜZERİMİZE SAL BİZ SANA VE SENİN ZİHNİYETİNE ASLA CVP VERMEYECEĞİZ BİZİ BİRGÜN DAHA BOMBALARSIN BİZİ BİRGÜN DAHA YAKARSIN BİZİ BİRGÜNDAHA KURŞUNA DİZERSİN AMAŞUNU UNUTMA TÜRKİYE 77 MİLYON ASLA BİZİ BİTİREMEZSİN H.D.P BİR BAYRAK OLDU ÖZGÜRLÜK KARDEŞLİK VE BARIŞ YOLUNDA SEN HEPİMİZİ YAKSANDA UMUDUMUZU YAKAMAZSIN HEPİMİZİ BOMBALASANDA UNUTMA BOMBALAR UMUDA VE KARDEŞLİĞE İŞLEMEZ ŞUNU İYİCE EZBERLE SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ
Read more
Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1922’deki zaferden 2 yıl sonra Dumlupınar’da şu konuşmayı yaptı, ...
Media Removed
Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1922’deki zaferden 2 yıl sonra Dumlupınar’da şu konuşmayı yaptı, “Büyük Zaferi” anlattı: “30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı ... Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1922’deki zaferden 2 yıl sonra Dumlupınar’da şu konuşmayı yaptı, “Büyük Zaferi” anlattı:
“30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.Besbelli ki yeni Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır. Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile, insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.”
• Kocatepe’de Etem Ten tarafından çekilen bu fotoğrafta ağzına bütün gün tek lokma koymadığını,4 gün süren meydan muharebesini takriben 20 gün süren büyük savaşta 5700’ü şehit olmak üzere 40.000 kişi zaiyat vermemize rağmen işgal kuvvetlerini mağlup ettiğimizi biliyor muydun?O yüzden şüphesiz ki “O” bu ülkenin kahramanı,kurtarıcısı ve tek gerçek Başkomutan’ıdır,Başöğretmen’idir,
Atatürk’tür. •
Dünyada eşi benzeri olmayan bir muharebenin,ordumuzun,şehitlerimizin,halkımızın,
Ata’mızın hediyesi,
🇹🇷 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız Kutlu Olsun!🇹🇷 Birce Akalay

Kaynak: Fikret Otyam, “Etem Tem” röportajı, Ulus Gazetesi.
Read more
Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce markette tanıştık Sara’yla. St. Louis’e 2. kez yeni gelişimizde <span class="emoji emoji1f3e1"></span> ...
Media Removed
Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce markette tanıştık Sara’yla. St. Louis’e 2. kez yeni gelişimizde Marisu çocuklar için olan market arabasıyla deli gibi koşturuyordu, o zamanlar 2 yaşında, hiç durdan 🏻 anlamıyor. Mecbur Utku da onun peşinde, ben de alışverişi 🛒 yapıyorum. Bir ara başka bir ... Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce markette tanıştık Sara’yla. St. Louis’e 2. kez yeni gelişimizde 🏡 Marisu çocuklar için olan market arabasıyla deli gibi koşturuyordu, o zamanlar 2 yaşında, hiç durdan ✋🏻 anlamıyor. Mecbur Utku da onun peşinde, ben de alışverişi 🛒 yapıyorum. Bir ara başka bir minikle oynadıklarını gördüm 😊 Sonra Marisu ‘nun yanına gittim. Arkadaş mı buldun diye sordum, o zamanlar hiç İnglizce bilmiyor Marisu 😊 bu sırada Utku gitti bir şeyler almaya ben Marisu ‘yla kaldım, oyuncu değişikliği yaptık yani ☺️ Miniğin annesi geldi yanıma, konuştuk biraz, klasik anne konuşması kaç yaşında diye başlayanlardan 😉 sonra bana “Türkçe mi konuştunuz az önce?” diye sordu. Ben çok şaşırdım burda pek Türk’le karşılaşmazsınız yolda, sokakta 🤷🏻‍♀️ gerçi ben hepsini parkta, markette buldum o da ayrı ama 😄 neyse ben evet dedim, Türkiye’den geldik, şu kadar oldu vs anlattım, Sara’nın da annesi Azeri Türküymüş, ordan kulağına tanıdık gelmiş 😊 Sonra Utku geldi, onun eşi geldi biz tanıştık, bebeler oynadı. Tam ayrılıyoruz, dedim bana telefonunu ver, ki ben normalde hiç yapmam böyle bir şey 🤓 içimden öyle geldi düşünmeden söyledim, o da verdi, iyiki öyle yapmışım 😊 sonra buluştuk, görüştük, konuştuk, çok sevdik birbirimizi 🥰 çok iyi arkadaş olduk 👭 ama dün akşam farkettim ki, bizim hiç fotoğrafımız yok nerdeyse 🙈 bu da dün gece Sara’nın evindeki Christmas partisinden 🎅🏼🎄
Not: Sara Türkçe’yi baya anlıyorsun diye, hikayeyi İngilizce yazmadım, çok uzun bide 😄 ama çevirisini sana özel yaparım, söz! 😘
Bu arada biz Sara’yla Türkçe konuşmuyoruz, İngilizce konuşuyoruz, arada farketmeden Türkçe bir şeyler söylüyorum o da bana cevap veriyor 😄 Sonra “Aaa Türkçe söyledim dimi?” diyorum 🤦🏻‍♀️ Hele ki annesi burdaysa, durumlar iyice karışıyor, ben annesiyle Türkçe, Sara annesiyle Farsça, Sara benimle İngilizce konuşuyor 😄 Bildiğin BM konferansı 😄😄 Neyse gönüller bir olsun 🎈🍀 ////////////////////////////////////////////////// #instagramers #igers #picoftheday #photooftheday #instagood #instadaily #happy #love #smile #stl #missouri #usa #instakids #america #turkish #mo #instagram #instalike #instamood #nofilter #pregnant #pregnancy #24weekspregnant #boymom #friends #christmas #party
Read more
«««««BİLGİ VAKTİ »»»»» »1- Sagopa Kajmer’in 2011 yılında yaptığı “Bendeki Sen” albümü TRT Müzik ...
Media Removed
«««««BİLGİ VAKTİ »»»»» »1- Sagopa Kajmer’in 2011 yılında yaptığı “Bendeki Sen” albümü TRT Müzik Ödüllerinde ilk 5’e girmiştir. »2- Yunus Özyavuz (Sagopa Kajmer) 1996 yılında ÖSS Sözel Türkiye birinciliği elde etmiştir. »3- Sagopa Kajmer Beyaz Show’a konuk olduğu gün stüdyoya seyirci ... «««««BİLGİ VAKTİ »»»»»
»1- Sagopa Kajmer’in 2011 yılında yaptığı “Bendeki Sen” albümü TRT Müzik Ödüllerinde ilk 5’e girmiştir.
»2- Yunus Özyavuz (Sagopa Kajmer) 1996 yılında ÖSS Sözel Türkiye birinciliği elde etmiştir.
»3- Sagopa Kajmer Beyaz Show’a konuk olduğu gün stüdyoya seyirci akını başlamıştır. (Yer bulamayanlar sahneye oturmuştur.)
»4- Sagopa Kajmer konserlerinden kazandığı paranın belli bir kısmını yardım vakıflarına bağışlamaktadır.
»5- Sagopa Kajmer ve Ceza bazı nedenlerden dolayı küstür, küslüğün asıl sebebi tam olarak bilinmemektedir.
»6- Sagopa Kajmer konserlerinden kazandığı paranın belli bir kısmını yardım vakıflarına bağışlamaktadır.
»7-  Sagopa Kajmer’in “Galiba” şarkısı Youtube’da 31 Milyon izlenmiştir. Ancak şarkı Youtube’dan kaldırılmıştır.
»8- Türkçe Rap’in en kalabalık konseri 17 bin kişi ile Sagopa Kajmer’e aittir.
»9- Bir bilim adamı Mısır’daki piramitlerin sırrını çözmeye çalışır, Sagopa adlı piramidin içine girenin canlı çıkamadığını öğrenir ve piramidin sırrını çözmeye çalışır. Piramidin en son odasına gelip duvara adını kazır. Bu bilim adamının adı Kajmer olduğu için duvara “Sagopa Kajmer” yazar ve bu piramidin içinde hava akımından dolayı can verir. Sagopa Kajmer ismi buradan gelmektedir.
»10- Türkiye’nin ilk Double Rap albümünü yaptı. (İlk kez bir albümde sözler, sanatçı tarafından kendi el yazısıyla yazılan bir not defteriyle verildi.) Türkçe sözlü Rap müziği adına Türkiye çapında ilk büyük ödül Vasiyet şarkısıyla Sagopa Kajmer’e verildi. Türk Rap’i ilk kez dünya çapında gösterilen ve ülkede gişe rekoru kıran bir filmde yer buldu. Film Cem Yılmaz’ın G.O.R.A filmiydi. İlk Turntablism bu soundtrack deki Goradramaturnz de yer buldu. Bu bir ilktir. Ve tabii ki rapte Pesimist-karamsar ve melankolik akımı başlattı.
Read more
 #Repost @tuhafdergi ・・・ Tuhaf Dergi Ağustos sayısı yarın bayiilerde! Can Yücel’in en yakın ...
Media Removed
#Repost @tuhafdergi ・・・ Tuhaf Dergi Ağustos sayısı yarın bayiilerde! Can Yücel’in en yakın dostlarından Eşber Yağmurdereli, Nebil Özgentürk ile bir araya geldi. Can Yücel’in eşi Güler Yücel, edebiyatımızın büyük şairini anlattı. Doğan Hızlan’ın Can Yücel’in şiirimizdeki ... #Repost @tuhafdergi
・・・
Tuhaf Dergi Ağustos sayısı yarın bayiilerde!

Can Yücel’in en yakın dostlarından Eşber Yağmurdereli, Nebil Özgentürk ile bir araya geldi.
Can Yücel’in eşi Güler Yücel, edebiyatımızın büyük şairini anlattı.
Doğan Hızlan’ın Can Yücel’in şiirimizdeki yeri üzerine makalesi, Genco Erkal’ın giriş yazısı, Sunay Akın ve Rutkay Aziz’in Can Yücel’e dair hatıralarıyla, Tuhaf Dergi Ağustos sayısı yarın tüm Türkiye’de!

İllüstrasyon: @aykutmaykut
Read more
BEDİRHAN BEBEK RUHUN ŞAD OLSUN Hakkari-Yüksekova'da düzenlenen hain saldırıda annesiyle birlikte şehit olan 11 aylık Bedirhan bebeği Bordo Bereliler unutmadı! Instagram üzerinden paylaşılan video tüylerimizi diken diken etti #3amobilya #hüzün #gözyaşı #hıçkırık #acı ... BEDİRHAN BEBEK RUHUN ŞAD OLSUN 😥😪😘
Hakkari-Yüksekova'da düzenlenen hain saldırıda annesiyle birlikte şehit olan 11 aylık Bedirhan bebeği Bordo Bereliler unutmadı!
🔴 Instagram üzerinden paylaşılan video tüylerimizi diken diken etti #3amobilya #hüzün #gözyaşı #hıçkırık #acı #paylaşmakistedik #paylasmakibadettir
#tekbayrak 🇹🇷 #tekvatan #tekdevlet 🇹🇷 #atatürk #türkiye 🇹🇷 si 2023 te dünyanın en büyük 10 ülkesi arasında #atatürkünTürkiyesi 🇹🇷 Emperyalist maşaları akıttığınız kanlar içinde boğulun İNŞALLAH.
Read more
AIRBUS A400M ATLAS ASKERİ KARGO UÇAĞI Airbus A400M Atlas uçağı çok farklı ülkelerin birlikte ortak ürettiği 4 motorlu bir askeri nakliye uçağıdır. Bu uçak NATO ülkelerinde kullanılan C-130 ve C-160 uçaklarının yerini alması ve bunlardan daha fazla kargo yükü taşıması için tasarlandı. ... 🔷AIRBUS A400M ATLAS ASKERİ KARGO UÇAĞI ✅Airbus A400M Atlas uçağı çok farklı ülkelerin birlikte ortak ürettiği 4 motorlu bir askeri nakliye uçağıdır. ✅Bu uçak NATO ülkelerinde kullanılan C-130 ve C-160 uçaklarının yerini alması ve bunlardan daha fazla kargo yükü taşıması için tasarlandı. Taşıdığı kargo yükü 37 tona kadar çıkmaktadır. ✅Uçakta pilotun joystick ile komut verdiği fly-by-wire kontrol sistemi ve modern uçuş koruma sistemleri vardır. ✅Bu uçağın bazı parçalarıda Türkiye’deki TAI (TUSAŞ) uçak fabrikasında üretilmektedir. Bunlar: Ön Orta Gövde, Arka Gövde Üst Bölümü, Paraşütçü Kapıları, Acil Çıkış Kapısı, Arka Üst Kaçış Kapağı, Kuyruk Konisi, Kanatçık (Aileron) ve Sürat Frenleri'nin (Spoiler) komponentlerinin tasarım ve üretimini işlemlerini kapsamaktadır. ✅Yapısal komponentlere ilaveten, A400M Uçağının tüm iç ve dış aydınlatma sistemleri (kokpit hariç) ile atık/temiz su sistemlerinin birinci derece tasarım ve tedarik sorumluluğu da TAI tarafından üstlenilmiştir. ✅Türk Hava Kuvvetleri bu uçaklardan 10 tane sipariş vermiştir. Bu yıl sonuna kadar tüm uçaklar teslim edilmiş olacaktır. ✅Airbus A400M Atlas uçağı NATO ülkelerinin dışına da satılmıştır. ✈️✈️✈️YARIN 12 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ IFTE İSTANBUL HAVACILIK EĞİTİM FUARINDA SAAT 14:00-17:00 ARASINDA İMZA GÜNÜMDE SİZLER İÇİN OLACAĞIM🤗 ✈️✈️✈️ #HavadaKalanSorular #kitap #KalbimdekiKanatlar #TUSAŞ #turkhavakuvvetleri #a400m #militaryaircraft #airplane #instaaviation #avgeek #megaplane #istanbul #futurepilot #pilot #ifte #imzagünü #kitapyurdu ****************************************************** ⬇️ENGLISH TRANSLATION OF THIS ARTICLE IS IN THE COMMENT SECTION ⬇️ ( Videos repost from @pilotstuff
Read more
Selaaam<span class="emoji emoji1f338"></span> Bugün benim için güzel bir gün oluyor umarım sizin için öyle geçiyordur(sınavları düşünmezsek🤓) Dün ...
Media Removed
Selaaam Bugün benim için güzel bir gün oluyor umarım sizin için öyle geçiyordur(sınavları düşünmezsek🤓) Dün Bostanlı gün batımı iskelesine gidip kahvemi içtim. Elimde hazır görsel varken biraz kahveden bahsedelim istiyorum •Kahve çekirdeklerinin elde edildiği kahve ağacı ... Selaaam🌸
Bugün benim için güzel bir gün oluyor umarım sizin için öyle geçiyordur(sınavları düşünmezsek🤓)
Dün Bostanlı gün batımı iskelesine gidip kahvemi içtim. Elimde hazır görsel varken biraz kahveden bahsedelim istiyorum🔍
•Kahve çekirdeklerinin elde edildiği kahve ağacı her bölgede yetişmeye elverişli değil🙄 Orijini Afrika olan bu ağaç bugün dünyanın tropikal bölgelerinde yetişmekte🌴
•Türkiye kahve üretimi için elverişli kuşak içerisinde yer almadığından ülkemizde kahve üretilmemekte ve başlıca Brezilya olmak üzere başka ülkelerden ithal edilmekte☄️
Kahvenin içecek olarak kullanımı, İstanbul'da kurulan kahvehanelerde yapılan içeceğin dünyaya tanıtımıyla gerçekleştiğinden Türk Kahvesi olarak bilinen kahve sadece hazırlanış biçimi nedeniyle bu adı almıştır☕️
🌸Kahvenin içeriğinde neler var diye sorarsanız size aminoasitler, kafesterol, kahveol, polifenoller, lipitler, karbonhidratlar gibi birçok kimyasal öge sayabilirim🤓
Ama kahve denilince aklımıza ilk gelen kimyasal öge KAFEİN☕️
Kafein, kahvede bulunan en dayanıklı ve en etkili madde💪🏻 Bu yüzden kahvenin işlenmesi sırasında fazla kayba uğramaz☕️
Kafein, tüketimden sonra bağırsaklardan tümüyle emilir ve 1 saat içinde tüm vücuda eşit olarak dağılır💥
Kafein, merkezi sinir sistemini etkilediğinden kişide bir aktiflik ve zihin açıklığı oluşur( ay ben kahve içmeden ayılamıyorum şekerim diyenler 😂) Evet daha zinde hissetmemizi sağlar ama vücudumuz bir süre sonra bu duruma alışabilir ve belki de eskisi kadar duyarlı olmayabilir😐
Kafein'in diüretik (sık idrara çıkma) etkisi vardır bu yüzden kahve içtiğinizde mutlaka su da tüketin ki vücudunuzun sıvı ve elektrolit dengesini sağlayın🤓
Kafein metabolizma hızını artırır evet ama bu artışı gözünüzde çok büyütmeseniz iyi olur. Bir çalışmada kişilere kilogram başına 8 mg kafein verilmiş ve met hızlarında %16 artış gözlenmiş. Ortalama bir kahve tüketicisiyseniz kg başına 3-4 mg kafein alabiliyorsunuz🐣 Şimdi ben böyle dedim diye gidip kova kova da kahve içmeyin çünkü kafeinin fazlası kalp rahatsızlıklarına ve uykusuzluğa neden olabilir🤓
Unutmadan💥 Yetişkinlerin günlük max 300mg, gebelerin ise günlük max 200 mg kafein tüketmesi öneriliyor.
Read more
"Büyük başarılar değerli anaların yetiştirdikler şeçkin çocukların yardımı ile meydana gelir" ...
Media Removed
"Büyük başarılar değerli anaların yetiştirdikler şeçkin çocukların yardımı ile meydana gelir" M. Kemal Atatürk, 1923. Uşak Atatürk ve Kurtuluş Anıtı #atatürk #türkiye #turkey #uşak "Büyük başarılar değerli anaların yetiştirdikler şeçkin çocukların yardımı ile meydana gelir" M. Kemal Atatürk, 1923. Uşak Atatürk ve Kurtuluş Anıtı #atatürk #türkiye #turkey #uşak
FUTBOL KÖTÜLÜKLERDEN KORUDU... <span class="emoji emoji26ab"></span><span class="emoji emoji26aa"></span><span class="emoji emoji1f534"></span> “2012’de silahlı kişiler tarafından soyuldum. İçimden ...
Media Removed
FUTBOL KÖTÜLÜKLERDEN KORUDU... “2012’de silahlı kişiler tarafından soyuldum. İçimden karşı koymak geldi, bunu yapsam belki de şimdi hayatta değildim. Portekiz’de ırkçı davranışlara maruz kaldım. Türkiye ve Beşiktaş benim için bir başka.” BEŞİKTAŞ’IN Portekizli yıldızı ... FUTBOL KÖTÜLÜKLERDEN KORUDU...
⚫⚪🔴
“2012’de silahlı kişiler tarafından soyuldum. İçimden karşı koymak geldi, bunu yapsam belki de şimdi hayatta değildim. Portekiz’de ırkçı davranışlara maruz kaldım. Türkiye ve Beşiktaş benim için bir başka.” BEŞİKTAŞ’IN Portekizli yıldızı Quaresma, Dünya Kupası dönüşünde bir Portekiz televizyonuna konuştu, şu mesajları verdi: 2012 yılında Chelsea’de oynarken soyguncuların saldırısına uğradım. Bana doğru 3 silah çevrilmişti. O an kendimi ve korkumu kontrol etmeliydim. O an korkuyorsun ama bir yandan üstlerine de gitmek istiyorsun. Tepki vermediğim için şanslıyım. Zira belki de bugün hayatta değildim. Ailemin hayatımda yeri çok büyük. Ailem, karım, üç çocuğum… Onlar benim her şeyim.

MUTLAKA O ÇİNGENE BİR ŞEY YAPMIŞ

Futbol hayatımda ise Porto’yu hayatım boyunca sevgi ve saygı ile hatırlayacağım. Ancak Portekiz’de bana hak ettiğim değeri verdiklerini düşünmüyorum. Çocukken bir gün okulda bir çocuk kayboldu. O da futbol oynuyordu. Bazı çocukların aileleri benden bildiler. ‘Mutlaka o çingene bir şeyler yapmıştır’ dediler. Bunları çok iyi hatırlıyorum. Ayrıca onlar benim hakkımda hep yetenekli olduğumdan bahsederdi ama hep olduğum yerde kalacağımı söylediler. Bu sözler de beni hayatım boyunca motive etti.

FUTBOL KÖTÜLÜKLERDEN KORUDU

Türkiye’de ve Beşiktaş’ta ise bambaşka tepkiler aldım. Beni çok seven insan var ve onların sevgilerine layık olmaya çalışıyorum. Bugün özgüveni yüksek ve gururlu bir yetişkin olarak, mutlu ve isyankar bir çocukluk geçirdiğimi söyleyebilirim. Yaşamak için çok mücadele ettim. Hayatım boyunca hep kötülükleri aştım. Uyuşturucu ve alkole ‘Hayır’ dedim. Büyüdüğüm diğer çocuklar ise alkol ve uyuşturucuya yöneldiler. Ben ise futbol sahalarını ve futbol topunu seçtim. Bazı zamanlar babamın desteği olmadı ama bugün harika bir ilişkimiz var.

Ayağa kalkacağız

DÜNYA Kupası’ndan elendikten sonra ülkesine dönen Portekiz’de, Pepe geçmişi unutup geleceğe bakmaları gerektiğini söyledi. Beşiktaşlı yıldız oyuncu, “1 aya kalmadan yeni maceralar için hazır olmalıyız. Bütün zorluklarla başa çıkmak için güçlü olmalıyız. Kaybettiğimiz için üzgünüz ancak hayat devam ediyor” dedi.

Haber Kaynağı: Akşam
Read more
Kutlu Olsun! 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın Şanlı Tarihini Gururla Anıyoruz! Türk Milleti açısından, ...
Media Removed
Kutlu Olsun! 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın Şanlı Tarihini Gururla Anıyoruz! Türk Milleti açısından, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın önemi dikkat edilecek ve incelenecek kadar büyüktür. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türk Cumhuriyeti’nin ulusal bayramı olan Zafer Bayramı, her sene ... Kutlu Olsun! 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın Şanlı Tarihini Gururla Anıyoruz! Türk Milleti açısından, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın önemi dikkat edilecek ve incelenecek kadar büyüktür. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türk Cumhuriyeti’nin ulusal bayramı olan Zafer Bayramı, her sene 30 Ağustos günü bütün ülkede kutlanır. Büyük bayram, 26 Ağustos 1922 yılında başlayıp 30 Ağustos 1922 tarihine kadar Dumlupınar’da devam eden ve Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde zaferle sonuçlanan Büyük Taaruz’u (Başkomutanlık Meydan Muharebesi) anmak için kutlanmaktadır. Büyük Taarruz, Kütahya, Dumlupınar civarında Türk ve Yunan askerleri arasında yapılmış olup, tam tarih olarak 30 Ağustos'da gerçekleşmiştir. Yunan Ordusu da herhangi bir taarruz ihtimaline karşılık Türk Ordusu'na üstünlük sağlayabilmek için çok sayıda kamyon, uçak ve otomobil tahsis etmiştir buda onlara Türk Ordusuna karşı fazlasıyla keşif ve lojistik açısından üstünlük sağlamıştır. Bu şekilde açık arazide karşı tarafa göre çok daha başarılı olabileceklerini, hatta karşı tarafın oluşturabileceği herhangi bir sığınak ya da benzeri bir alanı kolaylıkla teşhis edebileceklerini düşünüyorlardı. Ancak Yunanistan'ın bilmediği, Mustafa Kemal Atatürk'ün gizli planı. Her ne kadar lojistik ve askeri sevkiyat konusunda Türkiye'den üstün olsa da Yunanistan, Strateji dahisi Atatürk'ün güney ve kuzey tarafından gelmesini hesaplayamaması olmuştur. 14 Ağustos 1922 tarihinde kolordular taarruz için harekete geçtikten sonra, 26 Ağustos'ta saldırı başlamıştır. 9 Eylül'de Türk Ordusu İzmir'e girmiş, 18 Eylül'de de Yunan Ordusu'nun Anadolu'yu tamamen terk etmesiyle savaş başarıyla kazanılmıştır. 14 Ağustos 1922 tarihinde kolordular taarruz için harekete geçtikten sonra, 26 Ağustos'ta saldırı başlamıştır. 9 Eylül'de Türk Ordusu İzmir'e girmiş, 18 Eylül'de de Yunan Ordusu'nun Anadolu'yu tamamen terk etmesiyle savaş başarıyla kazanılmıştır. 1924'den beri kutladığımız bu bayram, Şanlı Türk Ordusu'nun ve halkın yazdığı bir destanın hatırasıdır.
Read more
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun #30ağustos #türkiye #türkiyem 🇹🇷🇹🇷. Büyük Önder Atatürk 30 Ağustos 1922’deki Büyük Zafer’i, 1924 Dumlupınar konuşmasında şöyle anlatıyordu. “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer ... 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun #30ağustos #türkiye #türkiyem 🇹🇷🇹🇷. Büyük Önder Atatürk 30 Ağustos 1922’deki Büyük Zafer’i, 1924 Dumlupınar konuşmasında şöyle anlatıyordu.
“Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.
Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda
akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.”
Read more
Muhteşemsin Hakkari ilginize sevginize coşkunuza sonsuz teşekkürler!! İnce'den Hakkari'de ...
Media Removed
Muhteşemsin Hakkari ilginize sevginize coşkunuza sonsuz teşekkürler!! İnce'den Hakkari'de Erdoğan örnekli Demirtaş çağrısı Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce Hakkari'de düzenlenen mitingde konuştu. İnce'nin konuşmasından satırbaşları: -Bizde ayrı gayrı yok. Dün Edirne'deydim. ... Muhteşemsin Hakkari ilginize sevginize coşkunuza sonsuz teşekkürler!! İnce'den Hakkari'de Erdoğan örnekli Demirtaş çağrısı
Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce Hakkari'de düzenlenen mitingde konuştu.
İnce'nin konuşmasından satırbaşları: -Bizde ayrı gayrı yok. Dün Edirne'deydim. Bugün Hakkari'de. Türkiye haritasını gözünün önüne getir. Bir kardeşlik köprüsü kurmak için Hakkari'deyim. -Köprü yapmak kolay iş, huzuru bulmak zor iş huzuru. Türkiye'nin normalleşmeye, barışa, kardeşliğe, demokrasiye ihtiyacı var. Türkiye'nin özgürlüğe ihtiyacı var. Bunu gerçekleştireceğiz. Hiç kimseyi dışlamadan, elinin tersiyle itmeden, herkesi severek. "EMEKLİLİK GÜNÜ GELMİŞ BİRİNİ YUHLAMAYIN" -Temel Karamollaoğlu'na gittim, dedim başarılar diliyorum. Akşener'e gittim, ona da başarılar diledim. Dün hapishanede Sayın Demirtaş'a gittim. Dedim ki, "Selahattin Başkan, sana da başarılar diliyorum" dedim. Akşam Sayın Erdoğan'a gittim. (Yuh sesleri üzerine...) Emeklilik günleri gelmiş birini yuhalamayın, güzel gönderin, yuh yapmayın. Dedim ki yarın Hakkari'ye gideceğim, bütün rakiplerim, bütün adaylar Hakkarililere bizden de selam söyle dediler. Onların selamlarını iletiyorum. -Şimdi bakınız, ne yapmamız lazım. Beni çok iyi dinlemenizi istiyorum. Bu Doğu, Güneydoğu insanının bizim bölgelere göre farklı bir özelliği var. Taziyeleri çok önemsiyorsunuz siz, bir şey daha fark ettim biliyor musunuz. El salladığımda karşılık vermeyen kimse olmadı, herkes el salladı.

ERDOĞAN'A TÜRK BAYRAĞI CEVABI -Bana sorduğu bir soruyu açıklamam lazım. Bana dedi ki kinayeli bir şekilde. Hakkari'ye gittiğinde orada Türk bayrağı olacak mı dedi. Ben de dedim ki, tabii olacak. Kameralar göstersin de, Sayın Erdoğan görsün biraz. Tek olan şeyler bir grubun olamaz, hepimizin olur. Bayrak tektir, Türk'!ün, Kürdün, Alevi'nin hepsinindir bayrak. Cumhurbaşkanı tektir, CHP'nin, HDP'nin olmaz. 81 milyonun cumhurbaşkanı olur. -Açık yüreklilikle diyeceğiz Kürt sorunu. Bu bir siyasal, ekonomik, kültürel, eksik demokrasi sorunudur. Ama Kürt sorunu asıl bir şeydir, ahlak sorunudur. Politikacı Diyarbakır'a, Hakkari'ye gelir, güzel laflar eder. Kürtlerin hoşuna gidecek. Başka yere bir gider, unutur, bambaşka bir adam
Read more
Muhteşemsin Hakkari ilginize sevginize coşkunuza sonsuz teşekkürler!! İnce'den Hakkari'de ...
Media Removed
Muhteşemsin Hakkari ilginize sevginize coşkunuza sonsuz teşekkürler!! İnce'den Hakkari'de Erdoğan örnekli Demirtaş çağrısı Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce Hakkari'de düzenlenen mitingde konuştu. İnce'nin konuşmasından satırbaşları: -Bizde ayrı gayrı yok. Dün Edirne'deydim. ... Muhteşemsin Hakkari ilginize sevginize coşkunuza sonsuz teşekkürler!! İnce'den Hakkari'de Erdoğan örnekli Demirtaş çağrısı
Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce Hakkari'de düzenlenen mitingde konuştu.
İnce'nin konuşmasından satırbaşları: -Bizde ayrı gayrı yok. Dün Edirne'deydim. Bugün Hakkari'de. Türkiye haritasını gözünün önüne getir. Bir kardeşlik köprüsü kurmak için Hakkari'deyim. -Köprü yapmak kolay iş, huzuru bulmak zor iş huzuru. Türkiye'nin normalleşmeye, barışa, kardeşliğe, demokrasiye ihtiyacı var. Türkiye'nin özgürlüğe ihtiyacı var. Bunu gerçekleştireceğiz. Hiç kimseyi dışlamadan, elinin tersiyle itmeden, herkesi severek. "EMEKLİLİK GÜNÜ GELMİŞ BİRİNİ YUHLAMAYIN" -Temel Karamollaoğlu'na gittim, dedim başarılar diliyorum. Akşener'e gittim, ona da başarılar diledim. Dün hapishanede Sayın Demirtaş'a gittim. Dedim ki, "Selahattin Başkan, sana da başarılar diliyorum" dedim. Akşam Sayın Erdoğan'a gittim. (Yuh sesleri üzerine...) Emeklilik günleri gelmiş birini yuhalamayın, güzel gönderin, yuh yapmayın. Dedim ki yarın Hakkari'ye gideceğim, bütün rakiplerim, bütün adaylar Hakkarililere bizden de selam söyle dediler. Onların selamlarını iletiyorum. -Şimdi bakınız, ne yapmamız lazım. Beni çok iyi dinlemenizi istiyorum. Bu Doğu, Güneydoğu insanının bizim bölgelere göre farklı bir özelliği var. Taziyeleri çok önemsiyorsunuz siz, bir şey daha fark ettim biliyor musunuz. El salladığımda karşılık vermeyen kimse olmadı, herkes el salladı.

ERDOĞAN'A TÜRK BAYRAĞI CEVABI -Bana sorduğu bir soruyu açıklamam lazım. Bana dedi ki kinayeli bir şekilde. Hakkari'ye gittiğinde orada Türk bayrağı olacak mı dedi. Ben de dedim ki, tabii olacak. Kameralar göstersin de, Sayın Erdoğan görsün biraz. Tek olan şeyler bir grubun olamaz, hepimizin olur. Bayrak tektir, Türk'!ün, Kürdün, Alevi'nin hepsinindir bayrak. Cumhurbaşkanı tektir, CHP'nin, HDP'nin olmaz. 81 milyonun cumhurbaşkanı olur. -Açık yüreklilikle diyeceğiz Kürt sorunu. Bu bir siyasal, ekonomik, kültürel, eksik demokrasi sorunudur. Ama Kürt sorunu asıl bir şeydir, ahlak sorunudur. Politikacı Diyarbakır'a, Hakkari'ye gelir, güzel laflar eder. Kürtlerin hoşuna gidecek. Başka yere bir gider, unutur, bambaşka bir adam
Read more
1948 Yılında Kıbrıs Türklüğünün Hürriyeti İçin Anadolu'da İlk Mitingleri Başlatan Kuvayı Millîye ...
Media Removed
1948 Yılında Kıbrıs Türklüğünün Hürriyeti İçin Anadolu'da İlk Mitingleri Başlatan Kuvayı Millîye Şehri Malatya’dan Yine Haykırırız; Kıbrıs Türktür Türk Kalacak! Türkiye’nin Kıbrıs’ta Asker Bulundurmasından, Etkin ve Fiili Garantisinden Vazgeçmek Akıl Kârı Değildir., Türkiye ... 1948 Yılında Kıbrıs Türklüğünün Hürriyeti İçin
Anadolu'da İlk Mitingleri Başlatan Kuvayı Millîye Şehri Malatya’dan Yine Haykırırız; Kıbrıs Türktür Türk Kalacak!
Türkiye’nin Kıbrıs’ta Asker Bulundurmasından, Etkin ve Fiili Garantisinden Vazgeçmek Akıl Kârı Değildir., Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, Türk Ulusunun Geleceğini, Özgürlüğünü, Güvenliğini Tehlikeye Atmak Demektir.
Bu Bağlamda Sn. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Rum Tarafına Yaptığı Son Öneri; "Guterres Belgesi" Paçavrası!, Asla Kıbrıs Türk Halkı ve Türk Milleti Tarafından Desteklenemez.

Sn. Akıncı Dünya'daki ve Bölgedeki Gelişmeleri Görmüyor mu? Filistinli Dindaşlarımızın Bir Garantörleri Olmadığı İçin Başına Gelenlerin Farkında Değil Mi?

İngiltere’nin Üsleri Devam Edecek, Rusya, Fransa, Yunanistan, İsrail İstediği Gibi Kıbrıs Topraklarında, Denizlerinde, Havasında Cirit Atacak Ama Türkiye Kıbrıs’ta Olmayacak. Sn. Akıncı'nın Hedefi Bu Mu?
Read more
Bugün Türkiye’de sanırım ilk kez bir Milli Eğitim Bakanı “eğtimin geleceği için” bir çalıştay ...
Media Removed
Bugün Türkiye’de sanırım ilk kez bir Milli Eğitim Bakanı “eğtimin geleceği için” bir çalıştay düzenliyor. Ve bir Fütürist olarak ilk kez bir bakanlıktan katkı vermem ricası ile davet alıyorum, son derece sevindirici:) ・・・ Hatırlatmak isterim, özellikle Güney Kore, devlet politikalarını ... Bugün Türkiye’de sanırım ilk kez bir Milli Eğitim Bakanı “eğtimin geleceği için” bir çalıştay düzenliyor. Ve bir Fütürist olarak ilk kez bir bakanlıktan katkı vermem ricası ile davet alıyorum, son derece sevindirici:)
・・・
Hatırlatmak isterim, özellikle Güney Kore, devlet politikalarını oluştururken yıllarca Büyük Fütürist Alvin Toffler’la çalışmıştı. Ufak bir Google, Youtube araştırması ile doğrulayabilir, videolarını izleyebilirsiniz. Bugün, pek çok şirket ve kurumda da unvanı resmen Futurist olan ve şirketini geleceğe hazırlayacak stratejiler, uygulamalar odaklı çalışanlar var.
・・・
Daveti aldığımdan beri çalışıyor, pek çok fikir, bilgi topluyor, günlerdir, ders çalışırcasına hazırlanıyorum. Çalıştay sitesinden (egitim2023.meb.gov.tr) katılımcıları görebilirsiniz. Müthiş, kıymetli beyinle dolu bir gün geçireceğiz gibi görünüyor. Özenle, çok düşünülerek seçilmiş, renkli, farklı, çok donanımlı bir gurup olduğu belli. Umutla doluyum ve bir kırılma, başlangıç noktasında olduğumuzu hissediyorum. İstersek, kenetlenirsek ve çok çalışırsak her şeyi yapabiliriz!
・・・
Türkiye’de eğitimin temel dinamiklerinin yeniden inşa edileceği hazırlık sürecinin başlangıç aşamasını oluşturan “3 Yıllık Program”ın temelleri, 2023'e Doğru Türk Eğitim Sistemi “Bulma Konferansı”yla atılıyor. Toplumun farklı kesimlerinden ve uzmanlık alanlarından temsilcilerin Türkiye’de eğitim sisteminin geleceğini ortak akıl paydasında şekillendirmek üzere buluşacağı konferansa, bilimden sanata, hukuktan medyaya, spordan iş dünyasına, sendikalardan düşünce kuruluşlarına kadar 21 farklı alanda eğitim gönüllüleri katılacak. 8 Eylül Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek Konferansın açılış konuşmasını ise
Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk gerçekleştirilecek.
・・・
Dersimiz: #Eğitim2023
egitim2023.meb.gov.tr
・・・
#millieğitim #eğitimingeleceği #ziyaselçuk #futureofeducation #gelecek #gelecekçi #eğitim #çalıştay #workshop
・・・
#futurist #futurism #ufuktarhan #Tinsan #yılıneninovatifişkitabı #futuristufuksözü
#gelecekgüzelgelecek #yarınınişiniyarınabırakma #augmentedreading #arttırılmışokuma #keynotespeaker #moderator www.t-insan.com
Read more
AIRBUS 321 NEO 🇹🇷Öncelikle Airbus 321 NEO uçağının Türk Hava Yollarına hayırlı olmasını dilerim. Uçağı üreten Airbus firmasının NEO modelindeki getirdiği yenilikleri sizlere burada paylaşmak istedim. Airbus, piyasaya sürdüğü A321neo modeli ile kullanılan kabin alanını konfigüre ... 🔷AIRBUS 321 NEO
🇹🇷Öncelikle Airbus 321 NEO uçağının Türk Hava Yollarına hayırlı olmasını dilerim. Uçağı üreten Airbus firmasının NEO modelindeki getirdiği yenilikleri sizlere burada paylaşmak istedim. ✅Airbus, piyasaya sürdüğü A321neo modeli ile kullanılan kabin alanını konfigüre etmek için havayollarına yepyeni seçenekler sunarak yolcu kabin bölümünde daha fazla esneklik sağlayıp toplam koltuk sayısını artırıyor. ✅Airbus kanatlarda kullanılan 'Sharklets' ve iki yeni motor seçeneği içeren A320neo ailesi (A319, A320 ve A321) ile koltuk başına yüzde 20’lik yakıt tasarrufu sağlıyor ve bu sayede mevcut uçakların menzilini 900 kilometre daha artırıyor veya 2 ton daha fazla yük taşımasının önünü açmış oluyor. ✅Airbus'un A321neo'nun yeni bir versiyonu olan ve teslimatları 2018'de başlayacak olan A321LR modeli ile de tek koridorlu uçaklardaki en uzun menzil olan 7400 kilometre (4.000 deniz mili) kadar mesafeye operasyon yapabilecek. ************* Video paylaşımı için @yahyaustun ‘e ve @turkishairlines ‘e teşekkür ederim.
Yazı referansı: Airbus **************** 🔷AIRBUS 321 NEO

Turkish Airlines receives first higher-capacity A321neo. ✅Airbus is offering airlines brand-new options for configuring the generous floor space offered by its A321neo, allowing more flexibility and thus increasing the total number of available seats. These new cabin options capitalize on recent innovations in cabin monuments and seat design that enable more efficient use of cabin space without compromising passenger comfort. ✅Incorporating Airbus’ “Sharklets” and two new engine choices, the A320neo Family offers maximum benefit with minimal changes from baseline A319s, A320s and A321s – delivering per seat fuel improvements of 20 per cent, along with additional range of up to 500 nautical miles/900 km. or 2 tonnes of extra payload. ✅The A321LR – a new variant of Airbus’ A321neo, deliveries of which will begin in 2018 – will have the longest range of any single-aisle jetliner, able to fly routes of up to 4,000 nm.
( Reference: Airbus )
#tkmoments #turkishairlines #traveller #airbus321neo #aviationlovers #airbus #avgeek #widenyourworld #Ankara #uçak #havacılık #türkiye #megaplane #kktc
Read more
 #Repost @fahrigediz with @repostapp ・・・ Süt mayalanıyor. Sıvıdan katıya dönüyor. Al sana peynir! ...
Media Removed
#Repost @fahrigediz with @repostapp ・・・ Süt mayalanıyor. Sıvıdan katıya dönüyor. Al sana peynir! Bu kadar mı? Oysa aklımıza daha çok şeyin gelmesi lazım. O, binlerce yıldır bizlerle birlikte. İngiltere'de 700 civarı, Fransa'da 400, İtalya'da 300 civarı peynir çeşidi var. Gastronomide ... #Repost @fahrigediz with @repostapp
・・・
Süt mayalanıyor. Sıvıdan katıya dönüyor. Al sana peynir! Bu kadar mı? Oysa aklımıza daha çok şeyin gelmesi lazım. O, binlerce yıldır bizlerle birlikte. İngiltere'de 700 civarı, Fransa'da 400, İtalya'da 300 civarı peynir çeşidi var. Gastronomide çeşitli alışkanlıkların oluşmasını sağlayan bir ürün. Örneğin Fransızlar akşam yemeğinden sonra, tatlıdan önce yiyor. Michelin yıldızlı restoranlarda yemeğinizden sonra üzeri onlarca peynir dolu olan bir araba yanınıza gelir. Servis elemanı size istediğiniz peynirden dilimler. Bu onlar için son derece önemli bir ritüeldir. Milli servettir. İngiltere'de ise akşam yemeğinden ve tatlıdan sonra yenir. İtalya'da genelde yemeklerin içinde tüketilir. Örneğin parmesan makarnaya, mozzarella pizzaya konur. Ya da başlangıç olarak sunulur. Türkiye'de ise daha çok kahvaltıda tercih edilir. Kısacası birçok ülkenin kendine özgü peynirleri ve tüketim ritüelleri var. Ben Türk peynirlerinde en büyük sorunu tuz oranında buluyorum. Ne yazık ki peynirlerimizde çok fazla tuz kullanıyorlar. Çoğu şap gibi. Bu da çoğunun şarapla,yemekle eşleşmesini zorlaştırıyor. Ama iyi yapılmış, salamurası abartılmamış peynirlerde durum farklı. Çok şükür hâlâ iyi peynirlerimiz var. Geçen gün bir yasa çıktı. Peynirlerde marka ve ambalaj zorunlu hâle geldi. Bu beni biraz kuşkulandırıyor. Butik üreticiler bu gidişle yok olacak. Endüstriyel devlere kapı açılacak. Umarım hijyen koşullarını kontrol altına almak için bazı peynirlerimizden olmayız. Bu arada yine size yanlış bir düşünce olarak gelebilir ama pastörize sütten iyi bir peynir olacağına inanmayanlardanım. Süt sütlükten çıkıyor. Fransa'da yediğim çiğ sütten peynirler çok daha başarılı. Köylerimizdeki peynirler de bence bu sebeple daha çok hoşumuza gidiyor. Peynirlerimizde hatalar var peki bizde yok mu? Gelin bir test yapalım: Roquefort, mozzarella,parmesan,camembert,Mersin bezde tulum peyniri... Hangisini hiç duymadınız? Ben Mersinliyim ama 1 yıl öncesine kadar sonuncusunun adını hiç duymamıştım. Diğerlerini tatlarına kadar aktarabilirdim. Görülüyor ki ülke peynir kültürüm zayıf. Çünkü bırakın korumayı, bu hazinenin farkında bile değildim. Ayıp bana!... Fahri sana söyl
Read more
Bir kadını sevmekle başlıyor her şey azizim! İncecik boynundan öpünce bir kere, narin parmaklarını alınca avuçlarına. Hele bir de kokusunu çektiysen ta ciğerlerinin dibine kadar. Tamam artık, kendini iflah olmam say… Bir kadını tanımakla başlıyor herşey azizim! Nelere gülüyor, ... Bir kadını sevmekle başlıyor her şey azizim! İncecik boynundan öpünce bir kere, narin parmaklarını alınca avuçlarına. Hele bir de kokusunu çektiysen ta ciğerlerinin dibine kadar. Tamam artık, kendini iflah olmam say…

Bir kadını tanımakla başlıyor herşey azizim! Nelere gülüyor, nelere seviniyor anlamakla. Hatta bazen anlayamamakla olan biteni. Bozuluyor büyüsü hırçın sevdanın. Saçlarını kokladıysan hele bir de geceyarısı. Tamam artık, Kendini ölmeden cennete gittim say…

Bir kadını kaybetmekle başlıyor hayat azizim. Topuklarına kadar sızlıyor canının ortası. Ateş mi yuttuğun bir yudum su, yoksa bir bıçak mı saplanan bir sabah kalbine, bilemiyorsun. Hele bir de kattıysan ruhunu onun ruhuna. 
Tamam artık, Yaşamadım dünyada, geldim gittim say.. #şiirsokakta #şarkı #müzik #turku #türkü #türkiye #türk #şiir #edebiyat #devrim #nazimhikmet #ahmedarif #ahmetkaya #atatürk #yılmazgüney #deniz #denizgezmiş #jualanku #kuba #İzmir #istanbul #ankara #dersim #cumhuriyet #zülfülivaneli #euro #sana #aşk #ask
Read more
Bizim bu günü "zafer" bayramı olarak kutlamamız ; birileri "izin" verdiği için değil ; inanmış ...
Media Removed
Bizim bu günü "zafer" bayramı olarak kutlamamız ; birileri "izin" verdiği için değil ; inanmış , haklı ve gururlu mücadelemiz neticesinde büyük bedeller ödeyerek kazandığımızdandır. #30ağustoszaferbayramımızkutluolsun Büyük , Asil Türk Milleti , Batı Cephesi'nde 26 Ağustos ... Bizim bu günü "zafer" bayramı olarak kutlamamız ; birileri "izin" verdiği için değil ; inanmış , haklı ve gururlu mücadelemiz neticesinde büyük bedeller ödeyerek kazandığımızdandır.
#30ağustoszaferbayramımızkutluolsun
Büyük , Asil Türk Milleti ,
Batı Cephesi'nde 26 Ağustos 1922'den beri başlayan taarruz harekatımız Afyonkarahisar , Altıntaş , Dumlupınar arasında 5 gün 5 gece devam etti. Türkiye Büyük Millet Meclisi ordularının yiğitliği , şanı , sürati Allah'ın yardımlarına ulaşmasına vesile oldu . Zalim ve mağrur düşman ordularının asıl unsurları akıllara dehşet verecek kesinlikle imha edildi.
Teşkilat ve teçhizatı gibi gelenekleri ve zaferleri ve ismi sadece milletimizin şuurundan ve ezeli , ebedi olan imanından vücut bulan ordularımızı fedakarlığınıza layık olarak sizlere takdim ediyorum. En büyük kumandanından en genç neferine kadar ordularımızda ki hakim olan fikir, milletin gösterdiği görev uğrunda şehit olmaktır. Bunu muharebe meydanlarında yakinen gözlemleyerek büyük milletime haber veriyorum. Milletimizin geleceği emindir ve vaad edilen zaferi ordularımızın elde etmesi muhakkaktır.
1-9-1922 , Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı , Başkumandan
Mustafa Kemal
Read more
 #Repost @bilgekagan42 with @repostapp. ・・・ Üstteki resimde Almanya eski Başbakanı Helmut ...
Media Removed
#Repost @bilgekagan42 with @repostapp. ・・・ Üstteki resimde Almanya eski Başbakanı Helmut Schmidt ve Atatürk "İKİ BÜYÜK DEVLETADAMI, BİR ÖLÜM GÜNÜ" diye alman gazete sayfasında yazıldı... Aşşağıya bakarsak AKİT sayfasında "M. KAMAL " diye yazarak zulümü sonlandırdılar. #türk ... #Repost @bilgekagan42 with @repostapp.
・・・
Üstteki resimde Almanya eski Başbakanı Helmut Schmidt ve Atatürk "İKİ BÜYÜK DEVLETADAMI, BİR ÖLÜM GÜNÜ"
diye alman gazete sayfasında yazıldı...
Aşşağıya bakarsak
AKİT sayfasında "M. KAMAL " diye yazarak zulümü sonlandırdılar.
#türk #ülkücü #atatürk #mustafakemalatatürk #türkiye
Read more
Türkçe, English - (BOMBA Kuşlar! -1) Bazı anlar vardır, tarihe geçer ve hiç unutulmaz. Dün öyle bir gündü. Kızılırmak Deltası’nı UNESCO doğa miras listesine almak için @ozdn_sglm @erdiyilmaz83 @yavuzgltekin ile yürütülen çekim çalışmaları sırasında bir telefon geldi. Bizden 2-3 ... Türkçe, English
-
(BOMBA Kuşlar! -1) Bazı anlar vardır, tarihe geçer ve hiç unutulmaz. Dün öyle bir gündü. Kızılırmak Deltası’nı UNESCO doğa miras listesine almak için @ozdn_sglm @erdiyilmaz83 @yavuzgltekin ile yürütülen çekim çalışmaları sırasında bir telefon geldi. Bizden 2-3 kilometre uzakta kuş fotoğrafı çeken Mustafa Akça, Türkiye ve Avrupa’nın içinde bulunduğu Batı Palearktik bölgesinde hiç görülmemiş bir kuşu çekmişti. Kulaklarıma inanamadım. Uçarak yanlarına gittik. Kuş hala oradaydı, bizi pek umursamadan beslendi. Sonra uçup 200 metre ileriye kondu. Bütün Avrupa ayaklandı. Herkes gelip görmek için, kuşun bir gün daha kalıp kalmayacağını merak ediyordu. Bugün onlarca kişinin çabalamasına rağmen kuş tekrar bulunamadı. Buna rağmen, kuşun görüldüğü yer itibariyle, Samsun büyükşehir belediyesinin kaçak yapıları yıktığı ve tekrar doğaya kazandırdığı yerde ortaya çıkmış olması, UNESCO sürecindeki Kızılırmak deltası ve hepimiz için sürpriz bir hediye tadındaydı. GRİ BAŞLI KIZKUŞU, belki bir daha hiç gelmeyecek nadirlikte bir kuş. Uzakdoğu’da yaşıyor ve bu birey muhtemelen yolunu şaşırarak buralara gelmiş. Türkiye’nin 484., Batı Palearktik’in 1002. türü olarak kayıtlara geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı’mız @yzyilmaz55 ve Genel Sekreter Yardımcısı @zennubealbayrak ‘a #unesco sürecinde olan deltanın en iyi şekilde temsil edilmesi için yaptığımız bu çalışmaya verdikleri desteklerden dolayı sonsuz teşekkürler. -
(MEGA Birds! -1) A 1st for Turkey and Western Palearctic! Grey-headed Lapwing at Unesco heritage canditate site, Kızılırmak delta. It's so important for us, this site should be in Unesco and its like a MEGA proof of it. 🙂 The bird first found by Mustafa Akca's wife on a weekend trip and than he sent the photos to Ozden Saglam and Birol Hatinoğlu via whatsapp. I am here for a shooting for UNESCO and said "OH, NO WAY, Grey-headed Lapwing!" and flew to the site.We were only 3 kilometers away with a crow flight. Got amazing views. This will be Turkey’s 484th and Western Palearctic’s 1002th bird species.
Read more
“Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin ... “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.

Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda
akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.” 26 Ağustos sabahı başlayan ve 9 Eylül’de son bulan büyük taaruzun 96. yıl dönümü kutlu olsun!
#30AğustosZaferBayramımızKutluOlsun
Read more
Yeni başkanımız vatana millete ve halkımıza hayırlı olsun , bitti dediği yerde doğrulan ve üstündekini ...
Media Removed
Yeni başkanımız vatana millete ve halkımıza hayırlı olsun , bitti dediği yerde doğrulan ve üstündekini başkanlığa taşıyan gizli kahramana da bravo 🏻🏻🏻🏻🏻🏻🏻 ülke bekası, ülke bekası denip durdu... hepimiz dün gece ülke bekasının ne olduğu tam anlamıyla anladık sanırım , halen ... Yeni başkanımız vatana millete ve halkımıza hayırlı olsun , bitti dediği yerde doğrulan ve üstündekini başkanlığa taşıyan gizli kahramana da bravo 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 ülke bekası, ülke bekası denip durdu... hepimiz dün gece ülke bekasının ne olduğu tam anlamıyla anladık sanırım , halen anlamayanlar anlayanlara anlatsın .. iyi siyaset bilmeme rağmen siyaset yazmam , iyi bir lider olmama rağmen hiç bir zaman seçimlere sıcak bakmam ... çünkü entrika dala Vera ayak oyunları alt üst meseleleri gibi birçok siyasetin olmazsa olmazları vardır. Bu tüm dünyada böyledir... Trump- Hillary çekişmesini görenler hatırlar , surata yumruk mübah, bel aşağısı ise duruma göre serbesttir. Yarın başına ne geleceğini bilemezsin , hele Türkiye de , dün Başbakan olan başka bir zamanda asılmıştır bu ülkede , Menderes in Deniz Gezmiş den farkı yoktur aslında , herkes inandığı uğurda mücadele verir savaşır , biri kazanır sadece , önemli olan o kazanan kişi ile ülkenin vatanın ve halkın hepsinin kucaklanıp kazanmasıdır. Zordur ! Yük ağırdır! Öyle kararlar almak zorunda kalırsınız ki bir ülke sizi tarihe kahraman başka birini gizli kahraman ilan eder , birini asar , birini hapse atar , başkası hain ,bir başkası terörist bir başkası ATATÜRK OLUR. Siyaset böyledir. Entrikasız başarı olmadığı gibi kelle koltukta yaşamakta gerekir. O yüzden mücadele veren her türlü bu zorluklara direnen,akıllı ve zeki manevralar yapan ,hayatını ortaya koyarak ülke yöneten herkesi doğru yada yanlış sev Ya da sevme mutlak takdir ve tebrik etmek zorundasın. Sen yapmadığın ve Ya yapamadığın ve Ya cesaret bile edemediğin için onlar ordalar. Olaysız bir seçim olmasını sağlayan bu yönde büyük adımlar atan hem tüm parti liderlerine hem de bu ortamı sağlıklı geçirilmesini sağlayan devletimize hepimiz çok şey borçluyuz.Her kesimin de sokağa dökecek yeterince taraftarı olmasına rağmen liderlerin sağduyulu kararlar aldığını dün ki garip sessizliklerden hissettik.Çok şükür bizler ne Mısır ne Libya , ne Suriye ,ne Irak ,ne Filistin değiliz , haa şükür Suudi Arabistan da değiliz, İRAN da olmayacağız. Biz farklıyız. Türküz . Türkiye Cumhuriyetiyiz . Öyle de kalacağız 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
Bizlere bu vatanı armağan eden Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ü ...
Media Removed
Bizlere bu vatanı armağan eden Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anarım Dünyanın. dört bir tarafında saygı ve sevgi gösterilen en büyük lideri Mustafa Kemal ATATÜRK’tür Ruhun şad olsun Emanetine hıyanet edenler de ... Bizlere bu vatanı armağan eden Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anarım 🙏
Dünyanın. dört bir tarafında saygı ve sevgi gösterilen en büyük lideri Mustafa Kemal ATATÜRK’tür 🙏
Ruhun şad olsun 🙏Emanetine hıyanet edenler de bu vatan için kanını akıtmış tüm şehit kanlarının gazabına uğrasınlar 🙏

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun 🙏
Read more
SAADET PARTİSİ UŞAK 2.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI ALTAN ARAS 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ...
Media Removed
SAADET PARTİSİ UŞAK 2.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI ALTAN ARAS 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYINLADI 95 yıl önce Milli Bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olarak açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ... SAADET PARTİSİ UŞAK 2.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI ALTAN ARAS 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

95 yıl önce Milli Bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olarak açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli dönüm noktalarından birisi olarak tarihteki yerini almıştır. Bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğinin teminatı olan çocuklara armağan edilmiştir. “ Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 95. yıldönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, her yıl olduğu gibi büyük bir coşku ile kutlamaktayız. 23 Nisan 1920 Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluş gününü Mustafa Kemal Atatürk bir bayram olarak kabul ederek, çocuklara gösterdiği değeri ve önemi, milletine duyduğu inancını ve sevgisini bir kez daha göstermiş bulunmaktadır.Şehid Lider Muhsin Yazıcıoğlu bu güne çok önem verir çocuklarımıza gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini her zaman belirtmiştir. Yarının geleceği çocuklarımız, ülkemizin geleceği ve her şeyimizdir. Çocuklarımızı çok seviyor ve onlara güveniyoruz. Çocuklarımız milletimizin en değerli varlığı, sevinç ve ümit kaynağıdır. Hayatın bütün güzelliklerini yaşamalarını, daima mutlu ve umutlu olmalarını temenni ediyorum. Milli bayram olmanın ötesinde bütün dünyada evrensel bir özellik kazanmış olan bu günde, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve bu uğurda canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

SAADET PARTİSİ UŞAK 2.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI ALTAN ARAS
Read more
Ya sen nasıl bir zihniyetsizsin ki bu cümleleri kurabiliyorsun. Senin ecdadının yabancı ülkelere köpek olmasını engellemiş bir insan ,ülkeyı bataklıktan cıkarmış sıfırdan kurmuş bir insan bunu hak ediyor olabilir mi. Senin çıkıp orada o açıklamayı yapıyor olabilmen bile Atatürk'ün ... Ya sen nasıl bir zihniyetsizsin ki bu cümleleri kurabiliyorsun. Senin ecdadının yabancı ülkelere köpek olmasını engellemiş bir insan ,ülkeyı bataklıktan cıkarmış sıfırdan kurmuş bir insan bunu hak ediyor olabilir mi. Senin çıkıp orada o açıklamayı yapıyor olabilmen bile Atatürk'ün sana verdigi bir hak .
En cokta kadınlara bu yüzden kızıyorum bir çok ülkeden önce Atatürk gibi bir adam sayesinde sana değer verilmeye başlandı. Bu kadar mı köle olmaya meraklıydın bu kadar mı ezilmek için çaba sarf edecektin.
Şuan bile çıkıp onca bakan senin eşit olmadığını söylerken kaç yıl önce sana bu eşitliği vermeyi akıl etmiş
Mustafa Kemal Atatürk'ün kurdugu Türkiye Cumhuriyeti'nde her ne sebeple olursa olsun hic kimse Atatürk ile kıyaslanamaz.
Bunu herkes öğrenecek herkese öğretilecek öyle yada böyle.
#safiyeincitutuklansın #mustafakemalataturk #baskomutan #turkiyecumhuriyeti #atamizindeyiz #anıtkabir #ankara #izmir #istanbul
Read more
 #Repost @gurbuz.de (@get_repost) ・・・ Büyük önderimiz, Ulu Atatürk ve silah arkadaşlarına sonsuz ...
Media Removed
#Repost @gurbuz.de (@get_repost) ・・・ Büyük önderimiz, Ulu Atatürk ve silah arkadaşlarına sonsuz minnetle... "İnsaf ve merhamet dilenmekle millet işleri, devlet işleri görülemez. Milletin ve devletin şeref ve bağımsızlığı korunamaz… İnsaf ve merhamet dilenmek gibi bir ilke ... #Repost @gurbuz.de (@get_repost)
・・・ Büyük önderimiz, Ulu Atatürk ve silah arkadaşlarına sonsuz minnetle... "İnsaf ve merhamet dilenmekle millet işleri, devlet işleri görülemez. Milletin ve devletin şeref ve bağımsızlığı korunamaz…

İnsaf ve merhamet dilenmek gibi bir ilke yoktur. Türk milleti Türkiye’nin gelecekteki çocukları, bunu bir an akıllarından çıkarmamalıdırlar." Mıstafa Kemal Atatürk
Read more
Insan ırkının erkeği olan Adamiuslar dişisinden pek cok noktada farklılik gösterir...Sabah ...
Media Removed
Insan ırkının erkeği olan Adamiuslar dişisinden pek cok noktada farklılik gösterir...Sabah akşam duş alsalar da özellikle baş ve boyun bölgelerinden asiditesi yüksek koyu ve kirli bir salgı salarlar...Dişi her ne kadar çift yastık kılıfı ve alezle önlem alsa da bu doğal sirkülasyonu ... Insan ırkının erkeği olan Adamiuslar dişisinden pek cok noktada farklılik gösterir...Sabah akşam duş alsalar da özellikle baş ve boyun bölgelerinden asiditesi yüksek koyu ve kirli bir salgı salarlar...Dişi her ne kadar çift yastık kılıfı ve alezle önlem alsa da bu doğal sirkülasyonu önleyemez...Dişi yıkar erkek kirletir...Bazı erkek cinsleri işi daha da ileri götürerek boğazlarindan mukuslu ve burun deliklerinin birini kapatıp öbüründen yine mukuslu bir sıvı fışkırtır....Yerin ve konumun önemi yoktur...Her yere fışkırtabilirler....Bu bazı bölgelerde erkek cinsinin adeta bir gövde gösterisidir....Erkek türünün kendisiyle ters orantılı olan tek komplike argümanı giydikleri uzun kollu bol düğmeli kol manşetli gömleklerdir...Bunları ütülemek dişisinin sabrını gösteren binlerce faktörden sadece biridir.....Neyşinil Coğrafik Türkiye ....
Read more
Size biraz Gökçeada gezimizden bahsedeyim.<span class="emoji emoji1f60a"></span> Gökçeada'ya Kabatepe'den arabalı feribot ile ...
Media Removed
Size biraz Gökçeada gezimizden bahsedeyim. Gökçeada'ya Kabatepe'den arabalı feribot ile 40 TL'ye seyahat ettik. Yolculuk süresi indi bindisiyle yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü. Üç gün boyunca Yıldız Koyu'nda konakladık. Çadırımızı kayalıkların altına, deniz kenarına kurduk.(Orada ... Size biraz Gökçeada gezimizden bahsedeyim.😊
Gökçeada'ya Kabatepe'den arabalı feribot ile 40 TL'ye seyahat ettik. Yolculuk süresi indi bindisiyle yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü.🚢
Üç gün boyunca Yıldız Koyu'nda konakladık. Çadırımızı kayalıkların altına, deniz kenarına kurduk.(Orada bir kamping de var, fiyatı kişi başı gecelik 35 TL. Bize biraz pahalı geldiği için tercih etmedik.) Adanın merkezindeki kasaptan aldığımız ada sucuğu ve köy yumurtası ile deniz karşı kahvaltı ettik.🍳🍅 Yıldız Koyu'nda deniz çok güzel, berrak. Çok büyük sayılamayacak, ama gün içinde oldukça hareketli olan, çakıl bir plajı var. Taşlara basamayalar kıyıdan denize giremezler, ama bizim gibi iskeleden atlayabilirler.⛺🌊
@gokceada_dalismerkezi ile tanıtım dalışı yaptık. Ellerimizle balıklara dokunabildiğimiz harika bir deneyimdi! Türkiye'nin ilk ve tek deniz altı milli parkı Gökçeada'da. Avlanmanın yasak olduğu suların yüzeyi kadar içi de görmeye değer.👌🐠 Kişi başı her şey dahil 120 TL fiyatı da bize tüplü dalış için uygun geldi.🐙
Aydıncık Koyu, Laz Koyu ve Gizli Liman'ı da ziyaret ettik. Aydıncık Koyu ve Laz Koyu kum plaj arayanlar için ideal. Her ikisinde de yemek yiyebileceğiniz tesisler, duş, tuvalet, kabin mevcut. Plajlar ücretsiz. Biz bilhassa Laz Koyu'nda denizin berraklığına hayran olduk.🐚⛱ Gizli Liman ise bakir, el değmemiş bir bölge arayalar için ideal. Gerçekten kimsenin olmadığı, hatta araçla inişin bile mümkün olmadığı bir yer.🚗🤓 Bu arada bütün koylar adanın farklı uçlarında ve her birine gidiş araçla 20-30 dk sürebiliyor. Yani aracınız yoksa adada gezmekte biraz zorlanabilirsiniz❕
@mustafaninkayfesi 'nde kahvaltı ettik, türk kahvesi içtik ve nefis sakızlı muhallebi yedik.😋 Ve oranın hemen arkasında, kalenin bitişiğinde bulunan Poseidon'da gün batımı eşliğinde balık ve mezeleri lüp lüp götürdük.🍽 (Manzaraya karşı oturabilmek için gitmeden önce önlerden rezervasyon yaptırmanızı öneririm❗)
Adada gezerken her yerde serbestçe gezinen oğlak ve inekleri sevdik.🐄🐐
Ve bolca anı ile istemeye istemeye geri döndük.😔
🔜 #nextone ❓ #çokfikir #gökçeada
Read more
San Sebastian Cheesecake için yaptığım ikinci denemenin gayet güzel olduğunu söyleyebilirim. Harika ...
Media Removed
San Sebastian Cheesecake için yaptığım ikinci denemenin gayet güzel olduğunu söyleyebilirim. Harika fotoğraf için dostum @chndurak 'a da ayrıca teşekkür etmek lazım Bu arada İspanya'nın San Sebastian kentindeki La Viña barda yapılan bu tatlıyı Türkiye'de maalesef birisi sanki ... San Sebastian Cheesecake için yaptığım ikinci denemenin gayet güzel olduğunu söyleyebilirim.

Harika fotoğraf için dostum @chndurak 'a da ayrıca teşekkür etmek lazım 🙏

Bu arada İspanya'nın San Sebastian kentindeki La Viña barda yapılan bu tatlıyı Türkiye'de maalesef birisi sanki kendisi bulmuş gibi ismini tescillemiş ve yapan firmalara ihtar gönderiyor. Keşke ülkemizde patent ve marka kurumu bu ve benzer konuları adam akıllı araştırıp da öyle tescil etse. Düşünsenize birisi gidip İspanya veya İtalya'da "Türk Kahvesi'ni" bu isimle tescilliyor. Türk kahvesi yapanlara da sen bunu kullanamazsın ve bu isim altında satamazsın diye uyarı gönderiyor. Ne kadar saçma değil mi?

Kendimce revize ettiğim tarifimi paylaşayım sizlerle 😉

Malzemeler

600 gr Pınar Beyaz
600 gr Krema
6 adet Orta boy yumurta
20 gr Kaymak
5 gr vanilya özütü (yoksa ne kadar tavsiye etmesem de 2 paket vanilya kullanabilirsiniz.)
18 gr Un
250 gr Pudra Şekeri

Yapılışı

600 gr Pınar beyaz 50 gr krema ve 250 gr Pudra şekerini bir kaba alıp mikser ile homojen bir kıvam alana kadar 3-4 dakika çok yüksek olmayan hızda karıştırın.

550 gr krema, 18 gr un 5 gr vanilya özütü ve 20 gr kaymağı başka bir kapta yine homojen bir hale gelene kadar mikser ile çok yüksek olmayan bir hızda karıştırın. Sonra yumurtaları teker teker kırarak karışıma ekleyip homojen bir hale gelene kadar karıştırın.

Daha sonra iki karışımı birbiri ile 2-3 dakika kadar yavaş hızda mikser ile karıştırın.

Hazır olan karışımı kelepçeli kalıba dökmeden önce kalıbın içine yağlı kağıdı düzgünce yayıp yapışmasın diye tereyağı ile guzelce yağlayın ve karışımı içine dökün.

Önceden 200 °C de ısıttığınız fırına koyup 50-53 dk kadar pişirin. Fırınınıza göre bu süre değişebilir. O yüzden 40 dk civarında bir kontrol etmeyi unutmayın! Üzerinin çatlamaması için fırının alt rafına ısıya dayanıklı bir kaba su koyabilirsiniz.

#sansebastiancheesecake #sansebastian #cheesecake #photooftheday #gununkaresi #espresso #coffeerem #coffee #coffeetime #coffeeoftheday
Read more
 #Repost @futuristufuk (@get_repost) ・・・ “Amerika Birleşik Devletleri, büyük bir Hıristiyan, ...
Media Removed
#Repost @futuristufuk (@get_repost) ・・・ “Amerika Birleşik Devletleri, büyük bir Hıristiyan, aile babası ve harika bir insan olan Rahip Andrew Brunson'un uzun süredir gözaltına alınması için Türkiye'ye büyük yaptırımlar uygulayacak. Çok acı çekiyor. Bu masum insan derhal serbest ... #Repost @futuristufuk (@get_repost)
・・・
“Amerika Birleşik Devletleri, büyük bir Hıristiyan, aile babası ve harika bir insan olan Rahip Andrew Brunson'un uzun süredir gözaltına alınması için Türkiye'ye büyük yaptırımlar uygulayacak. Çok acı çekiyor. Bu masum insan derhal serbest bırakılmalıdır!” buyurmuş Mr. Trump ahlaksızı...
・・・
İnsanlığı korumak, sürdürmek, hep daha iyiye ulaştırmak için etik dokuyu, ahlaklı, ilkeli yaşamı öğretmesi, yayması, koruması gereken “din ve inançlar” sömürgenlerin, ahlaksızların maşası olan politikacılar, hükümetler, sahte hocalar, sözde rahipler, yapmacık hahamlar aracılığı ile halkları korkutmak sindirmek, cahilleştirmek, kaos yaratmak, bölmek ve yönetmek için kullanılınca göstermelik “ver hocayı, al papazı” pazarlıkları kaçınılmaz oluyor tabii...
・・・
Şimdi bir sürü iş yerinde, ailede “yandık, ithalat duracak, Dolar iyice uçacak, İran’a benziyeceğiz, Suriye’den beter edecekler bizi” diye dövünmeler başlamıştır!
・・・
Geçin bunları Allahaşkına, bu telaşa hiç gerek yok! Adam ev hapsi diye ufaktan ufaktan serbest bırakılıyor zaten... “Show must go on”
・・・
Biz bunlardan ders alıp, daha 20-30 sene önce bizden beterken Güney Kore nasıl birbirine tutunup, cesur ve akıllı, gelecekçi adımlarla yırtmıştı diye hırs yapıp, Atatürk ilkeleri ışığında ilime, bilime, teknolojiye, sanata, spora ve birbirimize kenetlenmeye ve çok çalışmaya odaklanıyor muyuz, ona bakalım ve bakmakla kalmayıp, deli gibi çalışalım, uygulayalım! #🇹🇷
・・・
#bisushattaçekgittrump #yarınınişiniyarınabırakma #atatürkilkelerindenşaşma
・・・
#futurist #futurism #uktarhan #Tinsan #yılıneninovatifişkitabı #futuristufuksözü  #gelecekgüzelgelecek #augmentedreading 
#arttırılmışokuma #keynotespeaker #moderator www.t-insan.com
Read more
Milliyetçiliği “Irkçılık, Kafatasçılık Ve Ayrımcılık Gibi Akıl Dışı Kavramlarla Karıştırıyorlar” ...
Media Removed
Milliyetçiliği “Irkçılık, Kafatasçılık Ve Ayrımcılık Gibi Akıl Dışı Kavramlarla Karıştırıyorlar” “Ya Akılları Karışıktır Ya Da Akılları Karıştırmak İstemektedirler” Artık Akıllarını Başına Almalı Ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Temelinde Türk Milliyetçiliği Olduğunu Öğrenmelidirler” ... Milliyetçiliği “Irkçılık, Kafatasçılık Ve Ayrımcılık Gibi Akıl Dışı Kavramlarla Karıştırıyorlar” “Ya Akılları Karışıktır Ya Da Akılları Karıştırmak İstemektedirler” Artık Akıllarını Başına Almalı Ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Temelinde Türk Milliyetçiliği Olduğunu Öğrenmelidirler” “Hatırlamalıdırlar Ki; Türkiye Cumhuriyeti'ni, En Büyük Türk Milliyetçisi Olan Mustafa Kemal Atatürk Çevresinde Toplanan Türk Milliyetçileri Kurmuştur. Bugün Oturdukları Makam Varsa Ve Kendileri De Orada Oturabiliyorsa Bunu Türk Milliyetçiliğine Borçludurlar. Milliyetçilik Düşmanları, Kurtuluş Savaşı Günlerinde De Düşmanların Safında Teslimiyetçi Ve İşbirlikçiydiler. Bugün De Öyledirler. Bugün De Ülkelerin Kaynaklarını Ele Geçirmek İçin Millî Devletleri Ortadan Kaldırmak İsteyen Global Kapitalist Emperyalistler Ve Onların Uşakları Milliyetçilik Karşıtı Kampanyalar Açıyorlar. Bu Çılgınca Kampanyalara Da Katılmaları Düşündürücüdür.
Artık Öğrenmelidirler Ki; İslâm'la Mecz Olmuş Türk Milliyetçiliği Asla Materyalist Batının Sapıklıkları Olan Irkçılığa Ve Kafatasçılığa Bulaşmamıştır. Biz, Türklük Bilinci Ve İnancı İle Yüksek Türk Kültürü Temellerinde Milletimizin Haklarının Savunucusu Türk Milliyetçileriyiz.” | #SüleymanSolmazgül
Read more
1881 de bir güneş doğdu. O da Zübeyde hanımın oğlu yani o da bir annenin kuzusuydu. Her çocuk gibi ...
Media Removed
1881 de bir güneş doğdu. O da Zübeyde hanımın oğlu yani o da bir annenin kuzusuydu. Her çocuk gibi yürüdü ,büyüdü ,okula gitti eğitimli ,centilmen ,ileriyi gören ,ufku geniş ,cesaretli , akıllı genç vicdan sahibi bir adam oldu. Osmanlı cihan devleti tartışmasız çok büyüktü ve ATA'larımız ... 1881 de bir güneş doğdu.
O da Zübeyde hanımın oğlu yani o da bir annenin kuzusuydu.
Her çocuk gibi yürüdü ,büyüdü ,okula gitti
eğitimli ,centilmen ,ileriyi gören ,ufku geniş ,cesaretli , akıllı genç vicdan sahibi bir adam oldu.
Osmanlı cihan devleti tartışmasız çok büyüktü ve ATA'larımız uğrunda nice savaşlar vermişti ,Osmanlı dünyayı titretmişti ,içinde nice Cihan padişahları yetişti onlarda ölümsüzleşti, herbiri yüreğimize mühürlendi aşk ile gel gör ki son dönemler yabancıların içimize sızması ,içimizden insanların kahpe çıkması topraklarımızı kaybetmemize ,dış güçlerin oyunları ile şehirlerimizin istilasına, köyler basılıyor ,kadınlarımız kızlarımız yabancı askerler tarafından tecavüze uğruyor ,köyler yakılıp yıkılıyordu ,çoluk çocuk öldürülüyordu, Mustafa Kemal'in izlediği ,şahit olduğu bu adaletsizlikler ve zalimlerin zulümleri,istilaları içine sinmiyordu ,gecesini gündüze katıyor,dur durak bilmeden çalışıp , bu duruma son vermek için ,bağımsız Türkiye için canını ,kanını cephelerde ortaya koyuyordu.
Önderliği ve silah arkadaşları sayesinde hür ,özgür bir TÜRKİYE 🇹🇷 Bugün çan sesleri yerine ezan sesleri yükseliyor ,o hakkı dua ile teslim edelim.
Onun öğütlerini iyi okuyun herşeyin başında eğitim diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygı ve sevgiyle bugünde rahmetle anıyorum🙏
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI nı idrak ediyorum ve İlkelerini unutmuyorum.
Öncelikle biz kadınlara verdiği haklar ve 'Adalet Mülkün Temelidir' diyen Mustafa Kemal Paşaya adaletli olunması ,iyilikleriyle,dualarla anılması hakkının teslim edilmesi dileğim🙏
Bunun aksi kul hakkına girer. Avusturalya'dan hepinize sevgiler.
#30ağustos #atatürk #turkiye #love #pray #hero #🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
Radyo Televizyon Gazetecileri Derneğinin (RTGD) 2017 yılı “Medya Oscarları Ödülleri”bu akşam sahiplerini buldu! Medya Oscarları’nı alan kişi ve kurumlar şöyle:Yılın Reality Haber Programı:Ekranların fenomeni;Müge Anlı İle Tatlı Sert/ ATV-Yılın Ekonomi Programı: Piyasa Hattı-Hande ... Radyo Televizyon Gazetecileri Derneğinin (RTGD) 2017 yılı “Medya Oscarları Ödülleri”bu akşam sahiplerini buldu!
Medya Oscarları’nı alan kişi ve kurumlar şöyle:Yılın Reality Haber Programı:Ekranların fenomeni;Müge Anlı İle Tatlı Sert/ ATV-Yılın Ekonomi Programı: Piyasa Hattı-Hande Demirel / Bloomberg TV-Yılın Tartışma Programı: Türkiye’nin Nabzı – Didem Arslan Yılmaz/ Habertürk-Yılın Spor Programı: Bir Zamanlar Futbol- Ender Bilgin-Kemal Bilgin/ ASpor-Yılın Yarışma Programı: Kelime Oyunu- Ali İhsan Varol / TV2
– Yılın Aktüel Haber Ödülü: Memleket Meselesi- Hikmet Öztürk-Duygu Leloğlu/ AHaber-Yılın Radyosu: TRT Haber/ TRT Radyo-Yılın En İyi Radyo Yapımcısı: Adem Metan /Best FM-En İyi Gezi-Kültür Programı: Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu/ Show TV-Yılın TV Dizisi: Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz/ ATV-Yılın En İyi Erkek Oyuncusu: Bülent İnal-Payitaht / TRT 1-Yılın En İyi Kadın Oyuncusu Burcu Kıratlı Aşk ve Mavi/ ATV-Yılın Yerel Kanalı: Kanal Fırat-Cengiz Polatkan Özel Ödülü: Günün Manşeti – Murat Çiçek –Hikmet Genç/ 24 TV-Nursal Tekin Özel Ödülü: Arman Yeter- Ankaragücü Belgeseli / TRT Spor-Mustafa Cambaz Özel Ödülü: Zeytin Dalı Harekatı’nı bölgeden kesintisiz yayınlarla anlatan Kerim Ulak – Ata Gündüz Kurşun – Banu El – Hilal Özdemir /A Haber.EYVALLAH!İyi akşamlar👋 @mugeanlisayfasi @mugeanliatv @mugeanlitakipcileri @sebnembursali @denizgucer1 @rtgd_sosyal @burcukiratli23 @gulercetingoz @didemarslanyilmaz
#ALLAHIMVİCDANLIEDEPLİİNSANLARLAKARŞILAŞTIR🙏 #senaykafası🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
Bu akşam Milletimizin dünya tarihine yazdıgı Zaferi büyük coşkuyla Ispartada kutlayacagız🇹🇷<span class="emoji emoji2764"></span>️🇦🇿 Bu ...
Media Removed
Bu akşam Milletimizin dünya tarihine yazdıgı Zaferi büyük coşkuyla Ispartada kutlayacagız🇹🇷️🇦🇿 Bu zaferi Türk milletine nasip eden Allahu tealaya Hamd olsun. Bize topraklarımızı canı pahasına miras bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dava ve silah arkadaşları, dünden bu güne ... Bu akşam Milletimizin dünya tarihine yazdıgı Zaferi büyük coşkuyla Ispartada kutlayacagız🇹🇷❤️🇦🇿
Bu zaferi Türk milletine nasip eden Allahu tealaya Hamd olsun.
Bize topraklarımızı canı pahasına miras bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dava ve silah arkadaşları, dünden bu güne Vatanımız için canını feda eden Kahraman Şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız.
Allah onlardan razı olsun.
🇹🇷🇹🇷❤️🇦🇿🇦🇿♥️ #Azerin #Azerbaycan #trt #trtavaz #trtmüzik #Türkiye #Baku #Ankara #arıstudyoları #çırpınırdıkaradeniz #singer #yüreklerdebiriz #ülkü #türkdünyası #türkislamcografyası #2018 #türkiyeseninleAzerbaycan #ordununduası #azerinletekyürek #azstagram #instagram #bayrak #vatan #ısparta #
Read more
"...30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, ...
Media Removed
"...30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı ... "...30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Besbelli ki yeni Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı..."
Atatürk'ün (30 Ağustos 1924) , Zafer'in 2. yılında Dumlupınar'da yaptığı konuşma... Bu ülkeyi en olağanüstü halden kurtaran, yeniden vatan yapan haldir bu zafer!
Bir vatana sahip olduğumuz, devrimler sayesinde kadın, erkek fark etmeden özgür yaşayabildiğimiz için şükrümüz Allah'a, teşekkürümüz silah arkadaşları ile Atamıza. Sahip olduğumuz toprakların değerini biliyor ve elimizden geldiğince sahip çıkıyoruz. 🙏
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN... 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #zaferbayrami #30agustoszaferbayramı #çababüyük #emekbüyük #zaferulusun #mustafakemal #ataturk
Read more
Sen hangi sömürge bölgesindensin? 30 Ağustos’un anlam ve önemini biliyor musunuz? 🇹🇷 1. Dünya ...
Media Removed
Sen hangi sömürge bölgesindensin? 30 Ağustos’un anlam ve önemini biliyor musunuz? 🇹🇷 1. Dünya savaşını kazanan itilaf devletleri, savaşı kaybeden Almanya, Avusturya-Macaristan ve Bulgaristan ile antlaşmalarını yapmış, bir tek savaşa Almanya ile giren ve kaybeden Osmanlı devletiyle ... Sen hangi sömürge bölgesindensin?
30 Ağustos’un anlam ve önemini biliyor musunuz?
🇹🇷
1. Dünya savaşını kazanan itilaf devletleri, savaşı kaybeden Almanya, Avusturya-Macaristan ve Bulgaristan ile antlaşmalarını yapmış, bir tek savaşa Almanya ile giren ve kaybeden Osmanlı devletiyle barış antlaşması sona bırakılmıştır.
Kendi aralarında anlaşmaya varan itilaf devletleri 18 Ocak 1919’da Osmanlı topraklarının paylaşılması konusunda ortak bir karar almış ve bu durumu Osmanlı heyetine bildirmek için Türkiye’den bir heyeti Paris’e davet etmişlerdir.
Tevfik paşa başkanlığındaki Osmanlı heyeti Paris’e gitmiş, müzakereler yapılmış ancak bu ağır antlaşma Türk heyeti tarafından kabul edilmemiş.

Mustafa Kemal Atatürk önceden beri Meclis-i Mebusan'ın İstanbul'da değil, Anadolu'da toplanmasını istiyordu. İşgal altındaki İstanbul'da meclisin tehlikede olduğunu savunuyordu ve bunun üzerine Heyet-i Temsiliye'yi temsilen meclisi Ankara'da toplanmaya çağırdı. 21 Nisan 1920'de yayınladığı bir bildiri ile meclisin 23 Nisan 1920'de toplanacağını duyurdu ve 23 Nisan Cuma günü Hacı Bayram Camii'nde kılınan Cuma namazının ardından dualar ile meclis açıldı.

Bu sırada Paris’ten dönen heyet İstanbul’a döndü ve İtilaf devletlerinin müttefiki olan Yunanistan, meclisin kurulmasından 1 gün önce 22 Nisan 1920’de Balıkesir, Bursa, Uşak ve Nazilli’yi, aynı zamanda Trakya bölgesinde de Tekirdağ’ı işgal etti. Köşeye sıkışan Osmanlı Devleti Sevr Antlaşmasını kabul etti.

Bağdatlı Mehmed Hadi Paşa, Filozof Rıza Tevfik Paşa ve Reşat Halis Beyden oluşan Osmanlı heyeti Fransa’ya giderek Paris yakınlarındaki Sevr kasabasında Osmanlıya uygulanmak istenen, fotoğraftaki paylaşıma imkan tanıyan işgal niteliğindeki Sevr Antlaşmasını 10 Ağustos 1920 tarihinde imzaladılar.
Anlaşma yapıldı. Bu anlaşma sonucunda Anadolu halkının Osmanlı İmpraratorluğu’na hiçbir güveni kalmadı ve saltanat fiilen yıkıldı. Artık yetkiler adil bir yönetim olan TBMM’de ve başkanı Mustafa Kemal Atatürk’teydi.

Antlaşma sonrasında istila altına alınan Osmanlı topraklarında katliamlar başladı. Anadolu halkı müthiş bir isyan ve direnç gösterdi ve Türk Kurtuluş Savaşı başladı.
(Devamı Fotoğrafı sola kaydırınca...)
Read more
Önüm arkam, sağım solum sobe o zaman. Gaziantep Tavsiyeleri ister miyiz ? <span class="emoji emoji1f64c"></span> #fordileyolda rotamda ...
Media Removed
Önüm arkam, sağım solum sobe o zaman. Gaziantep Tavsiyeleri ister miyiz ? #fordileyolda rotamda 2. duraktayım. Öncelikle nasıl Gazi ünvanı kolay alınmadıysa, UNESCO Gastronomi şehri ünvanı da kolay alınmadı. UNESCO meselesine değineceğim ama öncelikle gezilecek yerler. Gaziantep ... Önüm arkam, sağım solum sobe o zaman. Gaziantep Tavsiyeleri ister miyiz ? 🙌
#fordileyolda rotamda 2. duraktayım. Öncelikle nasıl Gazi ünvanı kolay alınmadıysa, UNESCO Gastronomi şehri ünvanı da kolay alınmadı. UNESCO meselesine değineceğim ama öncelikle gezilecek yerler. Gaziantep bir kere ciddi bir müze şehri bence. 👍Zeugma Müzesi mutlaka listenin başında olmalı. Dünyanın en büyük mozaik müzesini görmeden dönersen Gaziantep'i gezdim dememelisin. Ayrıca Gaziantep Kalesi'nde bulunan Kahramanlık Müzesi, kale çevresinde bulunan Hamam Müzesi, Oyuncak Müzesi, Atatürk Anı Müzesi, Şehir Müzesi, Savaş Müzesi aralara birer atıştırmalık koyarak gezilecek müzelerden. Atıştırmalık derken evet ! Bir müze gezicen, bir şey yiyecen.. 😊Bu tempoda gezilmeli Gaziantep. Ayrıca bakırcılar çarşısı, almacı pazarı'nda turlayabilir belki bir şeyler alabilirsiniz. Eski Gaziantep ruhu için Şehreküstü ve Bey Mahalleleri listenizde olsun. Buraya kadar gelmişken Savaş Müzesine de uğrayın derim. Benim Türkiye'de en etkilendiğim müzelerden biridir. Müthiş bir restorasyon geçirdi. Biraz Gaziantep dışına çıkayım ne var dersen ise, Yesemek Antik Şehri, Halfeti Rumkale ve dünyanın en büyük 3. Hayvanat Bahçesi sizi bekler. 🦆Yemek meselesinde ise, liste hazırlamak gerçekten güç. 📌Yemekler için, Halil Usta, Yesemek Ev Yemekleri, Aşina Yöresel Lezzetler, Sakıp Usta, Metanet, Mutfak Sanatları Merkezi ve Ciğerci Recep. 📌Kahvaltı için Akşam Simit'in Anneler Parkı Şubesi tek geçilir. 📌Tatlı meselesinde Gaziantep artık ikiye ayrılıyor. Katmer, künefeciler ve baklavacılar. Cumba Künefe, Akşam Simit, Zekeriya Usta Katmerine karşılık Koçak Baklava, Ayıntap Baklava ve Çelebioğulları. 📌Kahve için Kır Kahvesi ve eğlencesiyle Tahmis Kahvesi öncelikli efendim. sizin de tavsiyeler varsa beklerim 😊


#gaziantep #oyuncakmuzesi #beymahallesi
Read more
“30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak ...
Media Removed
“30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, Dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı ... “30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, Dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Besbelli ki yeni Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, Devletimizin, Cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.” demiş ATA’M, izindeyiz🙏🏻 #30ağustos #ZaferBayramı
Read more
Işık Bey'in isteği üzerine Miniatürk'e gittik bugün. Annem ve ben ilk açıldığı yıl gitmiştik, ...
Media Removed
Işık Bey'in isteği üzerine Miniatürk'e gittik bugün. Annem ve ben ilk açıldığı yıl gitmiştik, tabii üzerinden uzun zaman geçti, epey değişmiş. Başka bir yere uğrayıp gittiğimiz için 2 saat civarı gezebildik ama yetmedi, aklınızda olsun giderseniz 3-4 saatinizi ayırmanız gerekir. ... Işık Bey'in isteği üzerine Miniatürk'e gittik bugün. Annem ve ben ilk açıldığı yıl gitmiştik, tabii üzerinden uzun zaman geçti, epey değişmiş. Başka bir yere uğrayıp gittiğimiz için 2 saat civarı gezebildik ama yetmedi, aklınızda olsun giderseniz 3-4 saatinizi ayırmanız gerekir. Türkiye'den ve dünyadan Türk ve İslam eserleri, ayrıca Anadolu topraklarında yaşamış çeşitli medeniyetlerinin eserleri minyatürler şeklinde sergileniyor. Bugün hava akşamüstü çok iyiydi, rahat gezdik. Çok güneşli ve sıcak günlerde öğle saatlerinde gezmeniz zor olabilir. Gerçi artık sonbahara adım attığımız için haftasonları tercih edebilirsiniz. Giriş tam 7.5 öğrenci 3 TL *Hikayelerimde detayları bulabilirsiniz. * Konya'da 80 Binde Devri Alem parkında da bir bölüm böyle minyatür eserlerden oluşuyor. Müniatürk daha büyük ama orayı da gezebilirsiniz. Başka illerde de varsa aşağıya yazın 😃
Read more
"30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi'nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak ...
Media Removed
"30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi'nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu'nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı ... "30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi'nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu'nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Besbelli ki yeni Türk Devleti'nin, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır." Mustafa Kemal Atatürk 🇹🇷 30 Ağustos Zafer Bayramı'mız Kutlu Olsun 🇹🇷 Atam İzindeyiz 🇹🇷 Minnetle, her gün artan bir özlemle, sonsuz saygı ve sevgiyle anıyoruz ❤️ #30agustos #ZaferBayrami #Kutluolsun #NeMutluTurkumDiyene #Atamizindeyiz
Read more
30 Ağustos 1922 de kazandığımız zaferin 96. Yılı 🇹🇷🇹🇷 Zafer bayramımız kutlu olsun. Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk , silah arkadaşları ve bu vatanı kurtarmak İçin canını veren tüm şehitlerimizi saygı ile anıyoruz. Nur içinde uyuyun 🏻🏻 #teklider #atam #atatürk #tekbayrak #tekmillet #atamizindeyiz ... 30 Ağustos 1922 de kazandığımız zaferin 96. Yılı 🇹🇷🇹🇷 Zafer bayramımız kutlu olsun. Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk , silah arkadaşları ve bu vatanı kurtarmak İçin canını veren tüm şehitlerimizi saygı ile anıyoruz. Nur içinde uyuyun 🙏🏻🙏🏻 #teklider #atam #atatürk #tekbayrak #tekmillet #atamizindeyiz #zaferbayramı #dumlupinar #30ağustos 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.

Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda
akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.” (Mustafa Kemal Atatürk Dumlupınar konuşmasında)
Read more
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1922’deki Büyük Zafer’i, 1924 Dumlupınar konuşmasında ...
Media Removed
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1922’deki Büyük Zafer’i, 1924 Dumlupınar konuşmasında şöyle anlatıyordu. 🇹🇷🇹🇷 “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya ... Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1922’deki Büyük Zafer’i, 1924 Dumlupınar konuşmasında şöyle anlatıyordu.
🇹🇷🇹🇷
“Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.
Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.” demiştir.
🇹🇷🇹🇷
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.🇹🇷🇹🇷
Read more
Afyon Kocatepe Saat 05:30 Etem Tem, Afyon Kocatepe'de yarattığı "anıt fotoğrafı" nasıl çektiğini, ...
Media Removed
Afyon Kocatepe Saat 05:30 Etem Tem, Afyon Kocatepe'de yarattığı "anıt fotoğrafı" nasıl çektiğini, ülkenin kaderini belirleyen o sabahı ve ardından gelen günlerde neler yaşandığını Fikret Otyam ile 1960 yılında yaptığı söyleşide şöyle anlatmıştı: O sabah Kocatepe'de bulunuyorduk. ... Afyon Kocatepe Saat 05:30

Etem Tem, Afyon Kocatepe'de yarattığı "anıt fotoğrafı" nasıl çektiğini, ülkenin kaderini belirleyen o sabahı ve ardından gelen günlerde neler yaşandığını Fikret Otyam ile 1960 yılında yaptığı söyleşide şöyle anlatmıştı:

O sabah Kocatepe'de bulunuyorduk. Taaruz, şafak vakti saat beşte başlamıştı. Mustafa Kemal Paşa, günler ve geceler süren yorgunluğuna rağmen ayakta, vaziyeti adım adım takip ediyor, direktifler veriyordu. Bir ara kumandanlardan ayrıldı. Tek başına, kayalıklar arasında dalgın ve düşünceli dolaşmaya başladı. Zaman zaman sahra dürbünleriyle düşman cephesine bakıyordu... Bir aralık o kayalık tepenin ucuna geldi. Hafifçe eğilmişti. Başparmağı dudaklarının arasındaydı... Hemen objektifimi çevirdim, adeta nefes almayacak kadar bir sessizlik içinde deklanşöre bastım, resmini çektim. Saat 11'di... O gün 7x11 boyunda sekiz on rulo film çektim. Bir kaç tane 10x15 cam... Mustafa Kemal Paşa, bütün gün ağzına bir lokma koymamıştı... Gece ric'ate (geri çekilme) başladılar. 2 Eylül'de Uşak'a girdik. Vakit yoktu. Ahır bozması bir yerde bir kaç film yıkadım. Fotoğraflar birbirinden güzeldi. Hemen dört tane yaptım, ertesi sabah götürdüm. İçeri aldılar. Berberi traş ediyordu. Odada portatif bir masa, bir portatif karyola, iki iskemle vardı. Bir aralık odayı işaret etti: "A be.... Bu bir başkumandan odasına yakışmaz" dedi. Salih (Bozok) odayı halılarla süsleyeceğini söyledi. Zira o gün Trikopis getirilecekti. Gazi, fotoğrafları aldı, baktı. Parmaklarını fotoğrafların üzerinde  gezdirdi ve çekti: "Çok güzel, " dedi.

Kaynak:1- Fikret Otyam, "Etem Tem" röportajı, Ulus Gazetesi, 4 Aralık 1960, Ankara.

#ZaferBayramı
30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkomutanlığında
zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u
anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmî, ulusal bir bayramdır...
________________________________________________________ Büyük Zafer'in 96. Yılı, bu büyük günü bizlere armağan eden ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını sonsuz minnet ve şükranla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Read more
Kütahya Porselen Türkiye fiyatına Sofranıza teslim kremin asaletini taşıyın Fulya Altın File ...
Media Removed
Kütahya Porselen Türkiye fiyatına Sofranıza teslim kremin asaletini taşıyın Fulya Altın File yıllara meydan okuyan tarzı Kütahya Porselen in değişmez kalitesi ile sofralarınızdaki yerini korumaya devam etmektedir. 12 Kişilik 83 Parça Yemek Takımı AÇILIMI; 12 adet servıs tabağı ... Kütahya Porselen Türkiye fiyatına Sofranıza teslim kremin asaletini taşıyın Fulya Altın File yıllara meydan okuyan tarzı Kütahya Porselen in değişmez kalitesi ile sofralarınızdaki yerini korumaya devam etmektedir.

12 Kişilik 83 Parça Yemek Takımı AÇILIMI; 12 adet servıs tabağı 12 adet çukur tabak 12 adet kase 12 adet pasta tabağı 2 adet tuzluk 2 adet bıberlık 1 adet kürdanlık 12 adet Türk kahve fincanı 12 adet Türk kahve fincan tabağı 2 adet Küçük kayık tabak 1 adet Büyük kayık Tabak 1 Adet Peçetelik 1 Adet Çorbalık 1 Adet Çorbalık Kapağı
12 Kişilik çatal bıçak takımı 4 mm 18/10 kesinlikle paslanmaz bulaşık makinasında yıkanır. 12 adet Yemek Kaşığı, 12 adet Yemek Çatalı, 12 Adet Yemek Bıçağı, 12 Adet Tatlı Kaşığı, 12 Adet Tatlı Çatalı, 2 Servis Kaşığı, 2 Adet servis Çatalı 1 sebze Çatalı 1 sebze Kaşığı, 1 şeker maşası 2 Adet Kepçe, 1 Adet Servis Kaşığı, 2 Adet Servis Çatalı 1 Adet Spatula

Hisar, cay seti, cay takimi, Bütün ocaklara uygundur
4 Parça demlik ve kapaklari
1 Çay ve Kahve Tepsisi
4 Parça sekerlik Takimi
3 Parça limonluk Takimi
12 Çay bardagi
12 Çay kasigi
12 Çay tabagi
1 Kek tabagi
1+1 çay süzgeci ve alti 1+1 Mumluk ve altı
Toplam 51 Parça Tam takim

ve üçlü Hisar vezve seti Hediye toplam 206 Parça
Not: Çeyiz setinin içindekileri aynı fiyat olan her ürün ile değiştirebilirsiniz.
.
€799,= yerine sadece €399,= ve bütün Avrupaya kargo bedava.
.
Daha geniş bilgi ve siparişleriniz için tel/WatsApp 0031618474283
Read more
Sen hangi sömürge bölgesindensin? 30 Ağustos’un anlam ve önemini biliyor musunuz? 🇹🇷 1. Dünya ...
Media Removed
Sen hangi sömürge bölgesindensin? 30 Ağustos’un anlam ve önemini biliyor musunuz? 🇹🇷 1. Dünya savaşını kazanan itilaf devletleri, savaşı kaybeden Almanya, Avusturya-Macaristan ve Bulgaristan ile antlaşmalarını yapmış, bir tek savaşa Almanya ile giren ve kaybeden Osmanlı devletiyle ... Sen hangi sömürge bölgesindensin?
30 Ağustos’un anlam ve önemini biliyor musunuz?
🇹🇷
1. Dünya savaşını kazanan itilaf devletleri, savaşı kaybeden Almanya, Avusturya-Macaristan ve Bulgaristan ile antlaşmalarını yapmış, bir tek savaşa Almanya ile giren ve kaybeden Osmanlı devletiyle barış antlaşması sona bırakılmıştır.
Kendi aralarında anlaşmaya varan itilaf devletleri 18 Ocak 1919’da Osmanlı topraklarının paylaşılması konusunda ortak bir karar almış ve bu durumu Osmanlı heyetine bildirmek için Türkiye’den bir heyeti Paris’e davet etmişlerdir.
Tevfik paşa başkanlığındaki Osmanlı heyeti Paris’e gitmiş, müzakereler yapılmış ancak bu ağır antlaşma Türk heyeti tarafından kabul edilmemiş.

Mustafa Kemal Atatürk önceden beri Meclis-i Mebusan'ın İstanbul'da değil, Anadolu'da toplanmasını istiyordu. İşgal altındaki İstanbul'da meclisin tehlikede olduğunu savunuyordu ve bunun üzerine Heyet-i Temsiliye'yi temsilen meclisi Ankara'da toplanmaya çağırdı. 21 Nisan 1920'de yayınladığı bir bildiri ile meclisin 23 Nisan 1920'de toplanacağını duyurdu ve 23 Nisan Cuma günü Hacı Bayram Camii'nde kılınan Cuma namazının ardından dualar ile meclis açıldı.

Bu sırada Paris’ten dönen heyet İstanbul’a döndü ve İtilaf devletlerinin müttefiki olan Yunanistan, meclisin kurulmasından 1 gün önce 22 Nisan 1920’de Balıkesir, Bursa, Uşak ve Nazilli’yi, aynı zamanda Trakya bölgesinde de Tekirdağ’ı işgal etti. Köşeye sıkışan Osmanlı Devleti Sevr Antlaşmasını kabul etti.

Bağdatlı Mehmed Hadi Paşa, Filozof Rıza Tevfik Paşa ve Reşat Halis Beyden oluşan Osmanlı heyeti Fransa’ya giderek Paris yakınlarındaki Sevr kasabasında Osmanlıya uygulanmak istenen, fotoğraftaki paylaşıma imkan tanıyan işgal niteliğindeki Sevr Antlaşmasını 10 Ağustos 1920 tarihinde imzaladılar.
Anlaşma yapıldı. Bu anlaşma sonucunda Anadolu halkının Osmanlı İmpraratorluğu’na hiçbir güveni kalmadı ve saltanat fiilen yıkıldı. Artık yetkiler adil bir yönetim olan TBMM’de ve başkanı Mustafa Kemal Atatürk’teydi.

Antlaşma sonrasında istila altına alınan Osmanlı topraklarında katliamlar başladı. Anadolu halkı müthiş bir isyan ve direnç gösterdi ve Türk Kurtuluş Savaşı başladı.
(Devamı Foto @ucakyolcusutr
Read more
@ftmbingol82 #açkapıyıbengeldim #MetinKöse #dogankitap ' ' ' 1924 yılı Aralık ayının ...
Media Removed
@ftmbingol82 #açkapıyıbengeldim #MetinKöse #dogankitap ' ' ' 1924 yılı Aralık ayının son günleriydi.Safranbolu Ortadokslarının ekimde başlayan sevklerinin son grubu işte bu derme çatma yük gemisine doldurulmuştu.Kıranköy'ün 485 hanesindeki 3 bin 212 Ortodoks'tan geriye ... @ftmbingol82 #açkapıyıbengeldim
#MetinKöse
#dogankitap
'
'
'

1924 yılı Aralık ayının son günleriydi.Safranbolu Ortadokslarının ekimde başlayan sevklerinin son grubu işte bu derme çatma yük gemisine doldurulmuştu.Kıranköy'ün 485 hanesindeki 3 bin 212 Ortodoks'tan geriye 350 kişiydiler.Kıranköylüler;yerlerinden yurtlarından,komşularından,sevdiklerinden tamamen ayrılıyorlardı.Güvertede soğuktan titreyen bu insanlar,yaşlı gözlerle memleketlerine Anadolu'ya son kez bakarken,yaşananlara hâlâ inanamıyorladı,onlara" siz gitmeyeceksiniz" demişlerdi.Diliniz Türkçe demişler,Kuvayi Milliye'ye yardım ettiniz demişlerdi bu sözler boşa çıkmış günlerdir Ankaradan gelen acı haber ile yıkılmışlardı.Biz Türküz demişlerdi"Ninelerimizin,Mânilerimiz!Şarkılarımız,Türkçe demişlerdi bir rüya gibiydi bu yaşadıkları.Türkiye ile Yunanistan bir karar almış hepsi o kadardı nereye gidecekdi bilmedikleri yerde nasıl yaşayacaklardı.Bazıları da Safranbolu'dan ayrılırken yanlarına bir kaç avuç toprak götürüyordu.Safranbolu toprağı,içleri buruk,gözleri yaşlı bu topraklardan ve sulardan ayrılıyorlardı,geride bıraktıkları ne çok şey vardı en çokta sevdiklerini bırakmıs olmaları yüreklerini yakıyordu bu acıya dayanamayanlardan biride Yordan şimdi yapayalnızdı uzaklara giderken çok sevdiği Güldane'sini ardında bırakmıştı.1920'li mübadele yılları ve günümüzü çok akıcı bir dille kaleme almış ve bir çok bilgiyide yer vermiş Metin Köse özellikle Balzac 'in aşkını nasıl bulduğunu ve kitaplarından bahsetmiş olması çok dikkat çekiciydi
'
'
'
Sevgili @metinkosetr yüreğinize sağlık🙏💐bu bilgi dolu buram buram tarih kokan insanın yüreğine işleyen ve acısı da kolay kolay geçmeyecek olan muhteşem bir eser ile buluşturduğu için sonsuz teşekkürler #açkapıyıbengeldim👌 #okuyun #okutun
'
'
Yazarımızın yeni çıkacak olan kitabının haberini almış olmak beni ayrıca mutlu etti,büyük bir heyecanla bekliyorum😍

Sevgiyle kitapla kalın📚🌼☺
#bingol82benimokuduklarım
Read more
Türkiye'nin önde gelen isimleri, eğlenceli, gerçekçi ve kışkırtıcı içerikleri, dolu dolu programı, ...
Media Removed
Türkiye'nin önde gelen isimleri, eğlenceli, gerçekçi ve kışkırtıcı içerikleri, dolu dolu programı, oturumları ve sürprizleri 14 Mayıs’da Isparta Kişisel Gelişim Zirvesi'nde! ▸ PROF. DR. İLBER ORTAYLI ▸ DENİZ BAYRAMOĞLU (CNN Türk Gündem Özel Programı Sunucusu) ▸ ÖZEL OYTUN TÜRKOĞLU ... Türkiye'nin önde gelen isimleri, eğlenceli, gerçekçi ve kışkırtıcı içerikleri, dolu dolu programı, oturumları ve sürprizleri 14 Mayıs’da Isparta Kişisel Gelişim Zirvesi'nde! ▸ PROF. DR. İLBER ORTAYLI
▸ DENİZ BAYRAMOĞLU (CNN Türk Gündem Özel Programı Sunucusu)
▸ ÖZEL OYTUN TÜRKOĞLU (Konuşmacı/ I am Global Kurucu Ortak)
▸ OZANSER UĞURLU (Yrd.Doç.Dr. / Psikolog/Yazar/Eğitmen/TEDx Konuşmacısı) ● Programda Neler Var? - 4 Seminer Oturumu ve 4 Sertifika
- Enerjinizi yükseltecek sunumlar ile tam motivasyon
- Sosyal Sorumluluk ve Sürpriz Oturumlar ile Eğitmenlerle Tanışma Fırsatı ● Amaç?
Motivasyon, Farkındalık. Yüksek bilgi akışı ile eğlenirken öğrenmek ● Sonuç?
Toplam 4 Saat programın sonunda alacağın 4 Sertifika ile CV'ni güncelle, Farkındalık kazan, İş Hayatında Rakiplerinin Bir Adım Önüne Geç! ▼OTURUMLAR▼
- Prof.Dr. İLBER ORTAYLI
✔ "Bilginin Gücü"
İlber Ortaylı ile İdame-i Hayat - DENİZ BAYRAMOĞLU (CNN Türk Gündem Özel Programı Sunucusu)
✔ “İletişimde Sadelik; Etkin dinleme ve Doğru Yorumlama”
Sade Bir İletişim İçin Doğru Doneleri Kullanma - ÖZEL OYTUN TÜRKOĞLU (Konuşmacı/ I am Global Kurucu Ortak)
✔ “İş Dünyasında İletişim”
İş Dünyasından İpuçları - OZANSER UĞURLU (Yar. Doç. Dr./Psikolog/Yazar/Eğitmen/TEDx Konuşmacısı)
✔ “İyi Hissetmeyi Seç”
Olağanüstü Durumlarda Psikolojik Toparlanma ▼ÖN BAŞVURU & KAYIT; ▼
0533 423 5746 ▼SERTİFİKA DETAYLARI; ▼
*Katılımcılara 4 Adet Sertifika etkinlikten sonraki 10 gün içerisinde teslim edilmektedir
* Konuşmacı imzalıdır
* İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanır
* İsme özel Yaşamartı sertifikasıdır
* Kişiye özel seri numaralıdır
* Yaşamartı Eğitim Danışmanlık Firması veritabanında iş başvurularınızda referans olmak üzere arşivlenir
* Kayıp veya Yıpranma halinde sertifikalarınız ücretsiz yenilenir ● Tarih: 14 Mayıs 2018
● Yer: IYAŞPARK SÜLEYMAN DEMİREL KONGRE MERKEZİ
● Kayıt Başlangıç: 12.00
● Etkinlik Saatleri: 13:00 - 19:00
● SINIRLI SAYIDA AVANTAJLI ÖN BİLETLER: 60TL
*Başka bir ücret ödemenize gerek yoktur.
● Kredi kartı ile ödeme imkanı
● Kontenjan Sınırlıdır
● Etkinliğe Herkes Katılabilir... ● Önemli Hatırlatmalar:
Yaşamartı Kişisel Gelişim Zirveleri’nde;
Biletler önceden tükenir. Ödeme yapmakta lütfen gecikmeyiniz!
Read more
Loading...
Load More
Loading...