Loading Content...

Tan yay instagood bookstagram

Loading...


Unique profiles
1
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Istanbul, Turkey
Average media age
1492 days
to ratio
Bugünkü paylaşımımız sevgili takipçimiz @kitagurumii 'den geliyor. Kendisi H.G. Wells'in bir ...
Media Removed
Bugünkü paylaşımımız sevgili takipçimiz @kitagurumii 'den geliyor. Kendisi H.G. Wells'in bir bilimkurgu klasiği olan eseri 'Zaman Makinesi' kitabını okuyor. Kitap Hakkı'nda kısa bir bilgilendirme yapmak gerekirse: "Wells'in ilk olarak okul gazetesinde yayınladığı bir öyküden ... Bugünkü paylaşımımız sevgili takipçimiz @kitagurumii 'den geliyor. Kendisi H.G. Wells'in bir bilimkurgu klasiği olan eseri 'Zaman Makinesi' kitabını okuyor. Kitap Hakkı'nda kısa bir bilgilendirme yapmak gerekirse: "Wells'in ilk olarak okul gazetesinde yayınladığı bir öyküden hareketle kaleme aldığı kısa romanı Zaman Makinesi, 1895'ten beri bilimkurgunun önde gelen eserlerinden biri oldu. Hem geleceği hayal etmek hem de biliminsanının karakterini göstermek adına derin saptamalarda bulunan, politik göndermelerle yüklü bu distopya, hâlâ gerçekleştiremediğimiz bir fantezinin peşinden yıllardır sürüklüyor bizi. Volkan Gürses'in Türkçeye çevirdiği Zaman Makinesi'nin bu yeni baskısı, roman tarihi ve H.G. Wells üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan akademisyen Patrick Parrinder'ın önemli makalelerinden biriyle zenginleşiyor. Elif Ersavcı'nın Türkçeye kazandırdığı bu makalede Parrinder, Wells'in Zaman Makinesi'ni yazarken, "yaratıcılık düzeyinde de olsa, kendi ölümünün ötesine geçmeyi" öğrendiğini iddia ediyor. Zamana karşı bir makinenin, ölümlülüğe karşı bir yaşamın hikâyesi bu. Wells'in en büyük üç romanından biri olan Zaman Makinesi'ni okurken, hepimiz bir Zaman Yolcusu'yuz!"

Herkese mutlu akşamlar ve iyi okumalar!😊❤️📷🙏🏻📚📕📔⏱ #book #love #girl #photooftheday #hergunbirkitap #kitapkokusu #like4like #follow4follow #followme #boy #instalike #okumahalleri #picoftheday #kitapyuvam #instafollow #like #bookstagram #instagood #sevgiyleokuyalım #follow #me #neokuyorum #suanokuyorum #istanbul #best #bookoftheday
Read more
Loading...
Bugün sizlerle tatilimi son anda güzelleştiren ve henüz yarısına kadar okumuş olsam da beni olay ...
Media Removed
Bugün sizlerle tatilimi son anda güzelleştiren ve henüz yarısına kadar okumuş olsam da beni olay örgüsü ve anlatımıyla kendine bağlayan bir kitabı paylaşacağım. Timaş Yayın Grubu'ndan @esinyilmaztimas tarafından bana yollanan bu kitap gerçekten de tüm takipçilerime önerebileceğim ... Bugün sizlerle tatilimi son anda güzelleştiren ve henüz yarısına kadar okumuş olsam da beni olay örgüsü ve anlatımıyla kendine bağlayan bir kitabı paylaşacağım. Timaş Yayın Grubu'ndan @esinyilmaztimas tarafından bana yollanan bu kitap gerçekten de tüm takipçilerime önerebileceğim ülke gündemimizin yoğunluğu ve karmaşası içinde bizi rahatlatabilecek ama savaşın açtığı yaraları, aidiyet duygusunu ve aile bağlarını aşkla dozunda harmanlamış üslubuyla da yaşadıklarımızı zihnimizde yeniden düşündürüyor kanımca. Kitabın bir de tanıtım bültenini yazıma ekleyip yorum ve beğenilerinize soruyorum. Kitabı okuyanlardan düşüncelerini ve okumayı düşünenlerden de sorularını yorum kısmına yazmalarını bekliyorum. " 1943 yılının puslu bir sonbahar sabahında, Roma’da birbirine yabancı iki kadın göz göze gelir. Chiara Ravello, işgal altındaki şehrin kaosundan büyükannesinin evine sığınmak üzeredir. Diğer kadın ise silah zoruyla, yanı başındaki kocası ve çocuğuyla toplama kampına sürüklenmektedir.
İşte o anda, çocuğun yeğeni olduğunu söyler Chiara, annesi de oğlunu usulca öne iter; iki kadının da tek arzusu çocuğu kurtarabilmektir. Bu, hepsinin hayatını değiştirecek kırılma noktası olacaktır.
30 yıl sonra Chiara Roma’da içine kapalı, kendi halinde bir hayat sürmekteyken aklı hâlâ o çocukta, Daniele’dedir. Onunla yolları ayrıldığında hayatı parçalanmıştır. Bir sabah erkenden aldığı bir telefon, Daniele’in peşinde onu nereye sürükleyecektir?.." Herkese iyi okumalar ve mutlu akşamlar!😊💛✌📙✒️📔📚 #book #timas #love #photooftheday #hergunbirkitap #kitapkokusu #like4like #follow4follow #followme #instalike #okumahalleri #picoftheday #kitapyuvam #girl #instafollow #like #bookstagram #instagood #sevgiyleokuyalım #follow #me #neokuyorum #suanokuyorum #istanbul #best #bookoftheday
Read more
Loading...