Tylko na z do

Loading...


Unique profiles
88
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Warsaw Marriott Hotel, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Sunny Beach Bulgaria
Average media age
532.9 days
to ratio
32.3
Czy oceniając jakąś sytuację starasz się wejść w skórę ludzi, którzy również są w nią zaangażowani? ...
Media Removed
Czy oceniając jakąś sytuację starasz się wejść w skórę ludzi, którzy również są w nią zaangażowani? Czy może bazujesz tylko na swoich doświadczeniach i z góry przekreślasz inne możliwości? Koniec końców nie liczy się to kto ma rację, tylko jak wspólnie dochodzimy do tej racji i jaki ma ona ... Czy oceniając jakąś sytuację starasz się wejść w skórę ludzi, którzy również są w nią zaangażowani? Czy może bazujesz tylko na swoich doświadczeniach i z góry przekreślasz inne możliwości? Koniec końców nie liczy się to kto ma rację, tylko jak wspólnie dochodzimy do tej racji i jaki ma ona wpływ na nas wszystkich. Wszystkich łączy meta, jednak to umiejętność wspólnego przejścia drogi prowadzącej do mety buduje silne relacje.
#palackultury #pałackultury #palackulturyinauki #pałackulturyinauki #marriott #marriotthotel #warszawa #panorama #panoramamiasta #hotel #vans #yankees
Read more
Loading...
Ostatnio zdecydowanie mniej mnie tutaj, bo szczerze mówiąc zastanawiam się, czy to wszystko potrzebne ...
Media Removed
Ostatnio zdecydowanie mniej mnie tutaj, bo szczerze mówiąc zastanawiam się, czy to wszystko potrzebne jest mi do szczęścia... i życia po prostu. Żyjemy w zakłamanym świecie, z jednej strony social media dają łatwą szansę na zarobek, z drugiej jednak - co to za życie z telefonem w ręce? ... Ostatnio zdecydowanie mniej mnie tutaj, bo szczerze mówiąc zastanawiam się, czy to wszystko potrzebne jest mi do szczęścia... i życia po prostu.
Żyjemy w zakłamanym świecie, z jednej strony social media dają łatwą szansę na zarobek, z drugiej jednak - co to za życie z telefonem w ręce? I ciągłe skupianie się na tym, by zrobić jak najlepsze zdjęcie, sprawdzanie ilu followersów nam przybyło itd... Po co wstawiamy zdjęcia na Instagram? Dla lajków, poklasku, dla szpanu... żeby się pokazać. Czy to naprawdę aż tak ważne, co inni sądzą o nas? Czy zazdroszczą? Po co obcy ludzie mają wiedzieć co robię na wakacjach? Czy dostałam coś na walentynki? Do czego nam potrzebne to "chwalenie się" i pokazywanie każdej minuty ze swojego życia w mediach społecznościowych. Co zmienią lajki i komentarze pod zdjęciami? Zadaję sobie te pytania coraz częściej. Szczególnie zauważalne niestety było to wczoraj - dostałam kwiaty - ooo szybko muszę wstawić to na Instagram... ukochany zabrał mnie na kolację - szybko, szybko post na Instagram, żeby wszyscy widzieli po jakich restauracjach się bujam... Jak spędzam fajne chwile z bliską mi osobą - nie myślę o tym, żeby trąbić o tym w internecie. To tylko moje, dla mnie... Zmieniło mi się zupełnie podejście do prywatności.
Druga sprawa - #fitlifestyle ... Jak zakładałam stronę na FB - My daily routine, byłam jedną z pierwszych osób, które zakładały takiego bloga o tematyce motywacyjnej. Starałam się, żeby było tam więcej przydatnych treści niż tylko "hejka kochani, na hasło gosiaczek94 macie 20% zniżki na te super odchudzające szejki białkowe"... teraz niestety ważna jest tylko liczba followersów na Instagramie i kawał gołej dupy. Tego robić nie będę nigdy, a niestety wiem, że im więcej gołego ciała, tym więcej lajków, więcej followersów, więcej propozycji... coraz mniej godności. Mogłabym na ten temat napisać dużo więcej, ale chyba na tym zakończę... I tak sobie myślę, że chyba nie pasuję do tego wirtualnego świata.. :) Ps. Nie chciałam nikogo urazić, więc proszę nie odbierać tego personalnie. Mówię po prostu o tym, co się u mnie pozmieniało w tej kwestii.. bo chyba powoli zacznę się z tego wycofywać.
Peace & Love. ✌🏼😊
Read more
Coś się kończy, a coś się zaczyna. Wczoraj pożegnaliśmy materiał "A Kysz", a wraz z nadchodzącą ...
Media Removed
Coś się kończy, a coś się zaczyna. Wczoraj pożegnaliśmy materiał "A Kysz", a wraz z nadchodzącą nową płytą, mamy nowego kolegę w teamie! Nowego, starego ;) Piotrek Rubik - współtwórca obu albumów, dołącza na dobre do naszego zespołu. Piotrek od zawsze był częścią tego składu, bez niego ... Coś się kończy, a coś się zaczyna. Wczoraj pożegnaliśmy materiał "A Kysz", a wraz z nadchodzącą nową płytą, mamy nowego kolegę w teamie! Nowego, starego ;) Piotrek Rubik - współtwórca obu albumów, dołącza na dobre do naszego zespołu. Piotrek od zawsze był częścią tego składu, bez niego nie byłoby naszych numerów! Los chciał żebyśmy w końcu mogli tworzyć razem nie tylko w studio, ale też na scenie. I nie mogę się tego doczekać @piotrekrubik fot. @arawicz
Read more
Pozytywne nastawienie —> podaj dalej!<span class="emoji emoji270c"></span>🏻<span class="emoji emoji270c"></span>🏻<span class="emoji emoji270c"></span>🏻 Przedstawiam 10 moich metod <span class="emoji emoji1f609"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f4aa"></span>🏻 1. Zmieniajmy ...
Media Removed
Pozytywne nastawienie —> podaj dalej!🏻🏻🏻 Przedstawiam 10 moich metod 🏻🏻 1. Zmieniajmy to, na co masz wpływ. Jeśli czegoś zmienić nie możemy, zaakceptujmy to. Wtedy o wiele fajniej się żyje! 2. Szukajmy pozytywnych cech u innych ludzi. Każdy ma plusy i minusy, ale w naszym przepisie ... Pozytywne nastawienie —> podaj dalej!✌🏻✌🏻✌🏻
Przedstawiam 10 moich metod 😉🙏🏻💪🏻
1. Zmieniajmy to, na co masz wpływ. Jeśli czegoś zmienić nie możemy, zaakceptujmy to. Wtedy o wiele fajniej się żyje!
2. Szukajmy pozytywnych cech u innych ludzi. Każdy ma plusy i minusy, ale w naszym przepisie patrzymy na szklankę do połowy pełną!
3. Żyjmy w oparciu o swoje wartości. Znajdźmy pięć najważniejszych, a następnie dokonujmy wyborów kierując się właśnie nimi!
4. Wyznaczajmy cele. Pamiętając, że wyznaczone cele powinny być mierzalne, zależne od Nas samych, konkretne i osiągalne! Tylko wtedy można je zrealizować!
5. Odpoczywajmy. Ciało potrzebuje czasu na regenerację. Sen jest przyjacielem, a medytacja doskonałym sposobem na relaks.
6. Utrzymujmy równowagę między życiem zawodowym a osobistym, czas dla rodziny, pracy i siebie.
7. Ćwiczmy regularnie. Wybierając odpowiednią dla siebie aktywność fizyczną. Sport daje radość, rozładowuje stres i co istotne wpływa korzystnie na nasze zdrowie.
8. Dobrze się odżywiajmy. Odpowiednio zbilansowana dieta wpłynie na samopoczucie i efektywność pracy.
9. Emocje na wodzy. Warto je rozpoznawać i odpowiednio regulować. Pomogą m.in. ćwiczenia oddechowe
10. Otaczajmy się pozytywnymi i dobrymi ludźmi.
Mądrość ludowa: „POKAŻ MI SWOICH PRZYJACIÓŁ, A POWIEM CI, KIM JESTEŚ ”. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Z byciem pozytywnym jest jak z jazdą na rowerze – każdy może się tego nauczyć!
Powodzenia!✌🏻 #motivation #annalewandowska #healthyTeam #healthyplanbyann #photo @asiatypek ❤️
Read more
Ten jeden raz, gdy mój piec postanowił współpracować choć tak naprawdę problemy ze sprzętem to żadna wymówka i ja po prostu potrzebowałem dłuższej przerwy, żeby móc na spokojnie zająć się innymi sprawami. Uważam, że pasja jest po to, aby w jakimś stopniu pozytywnie wpływać na życie, a ... Ten jeden raz, gdy mój piec postanowił współpracować 😁 choć tak naprawdę problemy ze sprzętem to żadna wymówka i ja po prostu potrzebowałem dłuższej przerwy, żeby móc na spokojnie zająć się innymi sprawami. Uważam, że pasja jest po to, aby w jakimś stopniu pozytywnie wpływać na życie, a nie ograniczać je (gdy skupiamy się tylko na tym, poświęcając wszystko inne). Jednak chyba nie oznacza to (przynajmniej na tą chwilę) powrotu do codziennej rutyny z gitarą w ręku, ale fajnie jest czasem zająć się czymś tak wyjątkowym jak muzyka, bo to właśnie muzyka jest ze mną każdego dnia i to nie tylko te gitarowe brzmienia.
Read more
Jakiś czas temu kupiłam w promocji pakiet książek @kamilarowinska.pl Mimo, iż @kobietaniezalezna.pl ...
Media Removed
Jakiś czas temu kupiłam w promocji pakiet książek @kamilarowinska.pl Mimo, iż @kobietaniezalezna.pl i #BudujSwojeŻycieoOdpowiedzialnieIzuchwale kupiłam rok temu, to stwierdziłam, że cena jest tak atrakcyjna, że te dwie książki będę pożyczała znajomym. Przyznam szczerze, że ... Jakiś czas temu kupiłam w promocji pakiet książek @kamilarowinska.pl Mimo, iż @kobietaniezalezna.pl i #BudujSwojeŻycieoOdpowiedzialnieIzuchwale kupiłam rok temu, to stwierdziłam, że cena jest tak atrakcyjna, że te dwie książki będę pożyczała znajomym. Przyznam szczerze, że raz jeszcze chcę „zgłębić ”Kobietę” i „Buduj swoje życie”, ale tym razem inaczej. Jak? Przerobię wszystkie zadania, które są w nich zawarte, a nie tylko przeczytam treść. Tak samo będzie z #DziennikCoachingowy i #ZaslugujeszNaSukces. Zatem mini recenzja #CoachingWartMilion poniżej. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, ale po kilku rozdziałach uświadomiłam sobie, że to nie tylko kolejna historia z życia wzięta, ale ta historia (długi i niestabilność finansowa) może się przydarzyć każdemu. Wszystko zaczyna się od nas i od naszego nastawienia. Tak, banały, ale fakt, że w tak młodym wieku można narobić tak niezłego „bigosu” mocno pionizuje priorytety, poglądy i wartości, jakie mamy. Zastanawiam się, jak historia potoczyłaby się, gdyby @marcinkokoszkacom był starszy (powiedzmy 35-40 lub więcej lat), miał rodzinę i odpowiedzialność nie tylko za siebie. Pamiętajmy, że idąc na #szczyt, musimy zadbać o BHP, bo bardzo szybko możemy spaść na sam dół, mocno się obijając lub co gorsza nie przeżyć. Myślę, że historia spokojnie nadaje się na scenariusz filmu, który całe szczęście kończy się happy endem, ale z perspektywą na dalsze sezony i nigdy nie wiadomo do końca, co scenarzysta wymyśli. Zatem podsumowując:
1. Kontroluj swoje finanse
2. Ucz się całe życie i to od lepszych od siebie
3. Ufaj swojej intuicji, ale konfrontuj ją z doświadczeniem i wiedzą swoich mentorów
4. Pielęgnuj kontakty z ludźmi i otaczaj się tymi, na których można polegać
5. Zatrudniaj ludzi mądrzejszych od siebie
6. Naucz się doceniać samego siebie i swój zespół, ale w kluczowych momentach nie bój się powiedzieć „sprawdzam” i rozliczaj siebie i innych z zadań
7. Nie bój się przyznać do porażki, choć bywa bolesna i dotkliwa
8. Ucz się na swoich błędach
9. Naucz się prosić o pomoc i wsparcie
10. Miej jasno obrany cel i go realizuj, bez wymówek i przysłowiowego bólu d… Za jakiś czas moje kolejne lekcje z serii #edukacja z Kamilą #rozwój
Read more
Loading...
Niewiele wschodów słońca w życiu widziałam, ale ten w Wietnamie był bajeczny. Pamiętam, że dużo ...
Media Removed
Niewiele wschodów słońca w życiu widziałam, ale ten w Wietnamie był bajeczny. Pamiętam, że dużo rzeczy w Wietnamie mi się nie podobało i pisałam wam o tym, ale kiedy wracam wspomnieniami do tego miejsca muszę przyznać, że to był niesamitowy trip. I tak naprawdę nie jest ważne gdzie się wybieramy, ... Niewiele wschodów słońca w życiu widziałam, ale ten w Wietnamie był bajeczny. Pamiętam, że dużo rzeczy w Wietnamie mi się nie podobało i pisałam wam o tym, ale kiedy wracam wspomnieniami do tego miejsca muszę przyznać, że to był niesamitowy trip. I tak naprawdę nie jest ważne gdzie się wybieramy, ale z kim i jak ten czas spędzimy. Dla mnie Wietnam był przepiękny i niezwykły, ale nie ze względu na widoki, tylko na przygody. Nawet te złe przygody, które teraz wspominam z uśmiechem na twarzy. Za mną 2 miesiące w Tajlandii i 2 w Wietnamie, przede mną już niebawem miesiąc na Filipinach. Śmieszne, bo kiedyś myślałam, że nie pokocham bardziej żadnej innej zajawki niż treningi, a jednak to podróżowanie wstrząsnęło moim życiem.🌴
Macie jakieś pytania odnośnie podróży? Piszcie śmiało, chętnie poodpowiadam❤️
#DeepbreathPL
Read more
Leje masakrycznie, a licząc na powrót słonecznych dni, chyba muszę liczyć na samolot <span class="emoji emoji1f648"></span> biorę się ...
Media Removed
Leje masakrycznie, a licząc na powrót słonecznych dni, chyba muszę liczyć na samolot biorę się za pakowanie, bo przed nami ciekawych 5 dni, choć bardzo pracowitych tylko jak się ubrać, bo jak widze taka pogodę to mam ochotę zostać w bluzie Kuby nosicie czasem ciuchy swoich facetów? . . ... Leje masakrycznie, a licząc na powrót słonecznych dni, chyba muszę liczyć na samolot 🙈 biorę się za pakowanie, bo przed nami ciekawych 5 dni, choć bardzo pracowitych 💜 tylko jak się ubrać, bo jak widze taka pogodę to mam ochotę zostać w bluzie Kuby 😜 nosicie czasem ciuchy swoich facetów?😃
.
.
ps. Pamiętajcie, że to ostatni dzień konkursu @komfort.pl 💜 mam dla Was aż 5 cennych bonów zł do wygrania, w tym pierwsze miejsce 1000 zł! 😍 dywan i poduchy ze zdjęcia to także Komfort😍 więcej inspiracji z mojej i Kuby części sypialni, salonu i z werandy na blogu 😊👌💜💜💜
.
.
#fashionablecompl #komfort #dom #domzdrewna #wood #house #woodhouse #taras #weranda #ogrod #garden #dekoracje #konkurs #decor #inspiracje #ławka #tkmaxx #kolory #mojdom #urzadzamy
Read more
Loading...
Lato i słońce już tylko na paznokciach. Dziś rzeczywistość jest całkiem odmienna. W Gdańsku czarno, ...
Media Removed
Lato i słońce już tylko na paznokciach. Dziś rzeczywistość jest całkiem odmienna. W Gdańsku czarno, pada deszcz. Nic tylko zaszyć się w fotelu z kubkiem kawy i książką. Ale plany mam zupełnie inne. Poza szykowaniem lunchboxów, treningiem i codziennymi obowiązkami, być może uda mi się ... Lato i słońce już tylko na paznokciach. Dziś rzeczywistość jest całkiem odmienna. W Gdańsku czarno, pada deszcz. Nic tylko zaszyć się w fotelu z kubkiem kawy i książką. Ale plany mam zupełnie inne. Poza szykowaniem lunchboxów, treningiem i codziennymi obowiązkami, być może uda mi się rozpocząć uzupełnianie wpisów na blogu. W okresie wakacyjnym odpoczywałam od bloga, a przecież powstało tyle pysznych przepisów. Odświeżam też fanpage na FB ♡♡ Chyba już wszyscy o nim zapomnieli 🙈🙈 Jaki plan dnia dziś u Was?
Udanego dnia ❤❤
.
.
.
Jeśli masz ochotę na taki efekt, na blogu znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak go wykonać.
Link do bloga w bio.
▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️
#behappy #behealthy #staypositive #nails2inspire #nailsofinstagram #nails #manicurehybrydowy #paznokciehybrydowe #newnails #nails💅  #manicure #nailstagram #nailsaddict #nails #instagramnails #nailsinspiration #paznokcie #paznokciehybrydowe #nailsoftheday #nailsofig #lakieryhybrydowe #nailsart
Read more
Naturalny makijaż czy może w ogóle jego brak? Którą opcję wybieracie na co dzień? 🤔 ———————————————————— Ja ...
Media Removed
Naturalny makijaż czy może w ogóle jego brak? Którą opcję wybieracie na co dzień? 🤔 ———————————————————— Ja zdecydowanie stawiam na delikatny, tak zwany 'make up no make up'. Przede wszystkim taki, pod którym skóra może oddychać. Taki makijaż ma sprawiać wrażenie, jakbyś dopiero wstała ... Naturalny makijaż czy może w ogóle jego brak? Którą opcję wybieracie na co dzień? 🤔
————————————————————
Ja zdecydowanie stawiam na delikatny, tak zwany 'make up no make up'. Przede wszystkim taki, pod którym skóra może oddychać. Taki makijaż ma sprawiać wrażenie, jakbyś dopiero wstała z łóżka i wyszła z domu. Nie oszukujmy się, że nie każda wyglądałaby zdrowo i promiennie, dlatego musimy trochę podrasować ten look. ————————————————————
Jak wykonać taki makijaż? 💄💋 Przede wszystkim unikaj ciężkich, mocno kryjących, matowych podkładów, które mogą stworzyć niepożądany przez nas efekt maski. Ja testuje teraz kryjąco-dotleniający podkład marki @kosmetyki_aa , który idealnie nadaje się do stworzenia naturalnego makijażu. Zapewnia krycie i doskonałą trwałość, a jednocześnie nie jest widoczny na skórze oraz zmniejsza widoczność porów i niedoskonałości. ————————————————————
Potrzebujesz jeszcze tylko róż, tusz do rzęs, delikatną pomadkę w odcieniu jasnoróżowym i można ruszać w świat!
#kosmetykiAA #AAcosmetics #AAOxygenFoundation #AAoxygen #makeup #foundation #polishbrand #polskamarka #madeinpoland #cosmetics
Read more
Pytanie o to jak dajemy radę z maluchem na wakacjach pojawia się najczęściej. Nie dziwię się bo sama ...
Media Removed
Pytanie o to jak dajemy radę z maluchem na wakacjach pojawia się najczęściej. Nie dziwię się bo sama bałam się tego najbardziej. Właściwie to mieliśmy zrezygnować z wakacji w tym roku właśnie ze względu na #JejRóżowość Ale kiedy porównałam średnie temperatury w Polsce i Turcji (wtedy ... Pytanie o to jak dajemy radę z maluchem na wakacjach pojawia się najczęściej. Nie dziwię się bo sama bałam się tego najbardziej. Właściwie to mieliśmy zrezygnować z wakacji w tym roku właśnie ze względu na #JejRóżowość 😉 Ale kiedy porównałam średnie temperatury w Polsce i Turcji (wtedy w Polandii było jeszcze po 30 stopni) okazało się, że tutaj jest tylko o 2 stopnie więcej. Uznaliśmy, że najwyżej jedno z nas spędzi urlop w pokoju hotelowym przed telewizorem 😂 Tak więc stres wynikał z troski o malucha a chęć wylotu z „troski” o starszaka, który na drugie powinien mieć nie Jan a Basen 😂🏖 Wiecie co się ostatecznie okazało? Że to Mati jest bardziej absorbujący i właściwie to o opiekę nad Milenką się sprzeczamy bo... Milenka jest bezobsługowa 😂😂😂 Wcale nie chce jeść/pić specjalnie częściej a lot zniosła perfekcyjnie, przytulona do mamusi. Do hotelu dmuchając na zimne, zamówiliśmy sobie indywidualny transfer (w @coraltravelpoland jest tak, że przyjeżdża po Ciebie busik, który w środku wygląda doslownie jak limuzyna😍). Zabraliśmy ze sobą wózek, który ma specjalne pasy dla dzieciaczka do gondoli dzięki czemu Milenkę przewoziliśmy w gondoli jak królową 😂 (zerknijcie do testu wózka @inglesinapoland ). Hotel @xanaduhotels (my jesteśmy w Belek) jest niesamowicie zalesiony więc cienia mamy tutaj pod dostatkiem. Milenka śpi sobie w gondoli, mamusia się opala a chłopaki szaleją w basenach i Fancy Landzie (zobaczcie ten dziecięcy raj w wyróżnionych relacjach na naszych Stories). A kiedy Mati rzuca hasło „morze” idziemy do naszego pawilonu gdzie śpi nie tylko Milenka ale i ja 😂🙈 Jest IDEALNIE! A taki maluch, który nie chodzi, tylko na takim wyjeździe korzysta (całe dnie jesteśmy na świeżym powietrzu). Jeśli się zastanawiacie czy Wasze dzieci są za małe na wakacje czy lot samolotem (mój lekarz powiedział, że oby doczekać do 3 miesiąca żeby układ nerwowy się „dorozwinął”) to ja - Matka Trzęsiportka Bakusiowa mówię Wam: NIE ZASTANAWIAJCIE SIĘ 😂💪🏼 Korzystajcie z tego, że Wasze dzieciaczki jeszcze nie chodzą. Rozpiszę się Wam bardziej we wpisie ❤️😘 PS. W jakim wieku były Wasze dzieciaki na pierwszych wakacjach? #coraltravelpoland #kochajipodróżuj #bakusiowepodróże
Read more
Połowę swojego dnia spędziłam z takim widokiem <span class="emoji emoji1f33e"></span>. Plan był taki by zajrzeć do Katowic tylko na chwilę, ...
Media Removed
Połowę swojego dnia spędziłam z takim widokiem . Plan był taki by zajrzeć do Katowic tylko na chwilę, ale pomyliłam autobusy i w sumie chwila zamieniła się w cały dzień. Żeby wtorek nie kojarzył mi się tylko z logistyczną porażką, wybrałam się na #nikiszowiec i w tamtym momencie po prostu ... Połowę swojego dnia spędziłam z takim widokiem 🌾. Plan był taki by zajrzeć do Katowic tylko na chwilę, ale pomyliłam autobusy i w sumie chwila zamieniła się w cały dzień. Żeby wtorek nie kojarzył mi się tylko z logistyczną porażką, wybrałam się na #nikiszowiec i w tamtym momencie po prostu straciłam poczucie czasu. Uwielbiam odwiedzać to miejsce! ❤ #obowiazkowypunktnamapiekatowic #nikiszowiecmagicznemiejsce #zatrzymanywczasie #bestcitybreaks #tenements #tenement #redbrick #beautifulplaces
Read more
Loading...
DUBROVNIK OLD TOWN <span class="emoji emoji1f49b"></span> Często w rozmowach ze znajomymi słyszę : o wow, ale jak, jak to zrobiłaś...jak ...
Media Removed
DUBROVNIK OLD TOWN Często w rozmowach ze znajomymi słyszę : o wow, ale jak, jak to zrobiłaś...jak tam pojechałaś?. Na ludziach z instagrama w większości nie robi to wrażenia, ale kieruję ten wpis do tych, którzy też mają obawy. To mój trzeci wyjazd w życiu, pierwszy na własną rękę z rodziną. ... DUBROVNIK OLD TOWN 💛
Często w rozmowach ze znajomymi słyszę : o wow, ale jak, jak to zrobiłaś...jak tam pojechałaś?. Na ludziach z instagrama w większości nie robi to wrażenia, ale kieruję ten wpis do tych, którzy też mają obawy. To mój trzeci wyjazd w życiu, pierwszy na własną rękę z rodziną. Wcześniej byłam tylko w Czechach po wódkę 😅true story 😂. Wyjazd do Norwegii i Tokyo organizował mój kolega, na Lofotach użyłam dwóch słów po angielsku - bo go nie znam ( nas uczyli rosyjskuego 😅 na studiach mowiłam po francusku, ale to pieśń przeszłości) . Po powrocie postanowiłam się uczyć! Nie mam kiedy chodzić na lekcje, więc uczę się intuicyjnie, słuchając piosenek po angielsku podczas pracy, oglądając filmy w oryginale lub powtarzając słówka z lekcji yt.
Zamawiając dom korzystaliśmy z bookin.com, na nas nadal robi wrażenie, że kilkasz w domu w komputer i zamawiasz sobie wymarzony dom na drugim końcu świata. Droga autostradą przy użyciu nawigacji była bajecznie prosta (przejechaliśmy kilka państw). Staram się rozmawiać z gospodynią i przełamywać swoje opory, grunt to się nie bać, probówać, mylić się jest rzeczą ludzką. Czego nie rozumiem to wyciągam wnioski z kontekstu 😄.
A propos jeszcze Tokyo, bo był to szok dla moich znajomych. Uwierzcie jest tam taniej niż tu 😅 bilety trzeba kupić np.w lutym jak my, wybór mieszkań na booking jest ogromny, my zawsze szukamy czegoś autentycznego 💛. Wiem, jestem laikiem w temacie, ale chcę Wam tylko dodać odwagi do sięgania po marzenia. Życie jest tylko jedno, nigdy nie jest za późno 😉 #letsbenomads #dreamscometrue #croatia #trip
Read more
Active day with @womensbest<span class="emoji emoji1f525"></span> Muszę przyznać, że choć mega tęskniłam za ciężarami, to ciężko wrócić ...
Media Removed
Active day with @womensbest Muszę przyznać, że choć mega tęskniłam za ciężarami, to ciężko wrócić do regularnych treningów po dwóch miesiącach ćwiczeń z masą własnego ciała😀 nie dość że siła spadła, to już po pierwszym treningu na siłce lędźwia i nogi bolały mnie tak mocno, że przez kolejne ... Active day with @womensbest🔥
Muszę przyznać, że choć mega tęskniłam za ciężarami, to ciężko wrócić do regularnych treningów po dwóch miesiącach ćwiczeń z masą własnego ciała😀 nie dość że siła spadła, to już po pierwszym treningu na siłce lędźwia i nogi bolały mnie tak mocno, że przez kolejne 3 dni nie byłam w stanie zrobić kolejnego.. Ale dzisiaj już udało się odwalić kawał dobrej roboty!🍑 a po treningu zupełnie przypadkiem natknęłam się na przepyszne lody aww! Banan z daktylem skradły moje serce❤️ czas wrócić na właściwe tory.. I nie, nie mówię tu o jedzeniu lodów co pare dni😅 tylko o powrocie do regularnych treningów, zdrowej dietki i gotowania i co najważniejsze.. Czas znaleźć mieszkanie🙈
#womensbest @womensbest.pl
#DeepbreathPL
Read more
Wiecie, że jesteśmy totalnymi freakami, jeśli chodzi o kuchnię azjatycką 🥢 Uwielbiamy aromatyczne ...
Media Removed
Wiecie, że jesteśmy totalnymi freakami, jeśli chodzi o kuchnię azjatycką 🥢 Uwielbiamy aromatyczne zupy pho, szalone bułeczki bao, ostre makarony z woka, street foodowe inspiracje… 🖤🥡🤜🏻 Wysiadając więc z busa w Łodzi w ciepły, wrześniowy wieczór pognaliśmy więc do często polecanego ... Wiecie, że jesteśmy totalnymi freakami, jeśli chodzi o kuchnię azjatycką 🥢 Uwielbiamy aromatyczne zupy pho, szalone bułeczki bao, ostre makarony z woka, street foodowe inspiracje… 🖤🥡🍃🤜🏻 Wysiadając więc z busa w Łodzi w ciepły, wrześniowy wieczór pognaliśmy więc do często polecanego przez Was @phoshoplodz 🍜 Cieplutkie wnętrze powitało nas i wciągnęło z szaloną, jedzeniową przygodę 💥🤭Zamówiliśmy: 1️⃣ PHO BO, czyli wietnamski korzenny bulion wołowy z makaronem ryżowym, szczypiorkiem, kiełkami Mung, limonką, kolendrą i wołowiną parzoną (27 PLN) 🥄 2️⃣ KACZKA, czyli esencja z kaczki, makaron udon, jajko ojitsuke, kacza pierś, gruszka, pak choi i palony por (30 PLN) 🍃🙊 3️⃣ bułeczki BAO WEGETARIAŃSKIE, z chrupiącym avocado, edamame, czipsem z korzenia lotosu, salsą pomidorową i kolendrą (24 PLN) 🥑🌽 oraz 4️⃣ ZAŁADOWANE FRYTKI CHILLI-CHEESE z chilli con carne, serem Cheddar, sosem Chipotle, jogurtem naturalnym, czerwoną cebulą, nachosami i kolendrą (23 PLN) 🥓🍟Ajć, wiemy. Trochę tego było, ale po podróży człowiek głodnym jest! 😂 Na pochwałę zasługują zupy - głębokie, aromatyczne buliony, świetny makaron, ogromne porcje, fajne mięso, możliwość doprawienia czosnkiem i chilli, yummy 😍 Gorsza strona? Frytasy. Totalny niewypał. Zimne, rozmiękłe, farsz pozbawiony smaku, fryty cienkie, nachosy bez wyrazu 👎🏻👎🏻👎🏻 Słabo, słabo, bo to danie zepsuło nam odbiór całej knajpy ☹️ Jednak… jedna pozycja sprawiła, że PHO SHOP będziemy wspominać jednak mocno pozytywnie! 💥 Zaskakujące BAO z avocado w panierce - tak fajnego dania, idealnego wyważenia smaków dawno nie próbowaliśmy ♥️♥️♥️ Mięciutkie avo, aromatyczny sos tomato, zioła… To było naprawdę coś! 🤲🏻 Na pho i bao z chęcia byśmy wrócili. Fajny koncept, śliczne wnętrza, dobre ceny, tylko coś z tymi frytami trzeba zrobić! 🥁🤭 BYLIŚCIE KIEDYŚ? 😇 #mytujemy #mytujemylodz #lodz #phoshop #food #foodie #foodpic #foodgasm #pho #asianfood #asianvibes #jedzenie #chips #bao #delicious #yummy #smacznego #vsco #foodphotography #phosoup🍜 #autumnvibes #miastolodz #asiancooking
Read more
Loading...
"One of the things that attracts me to vintage things is they have stories, and even if I don't know ...
Media Removed
"One of the things that attracts me to vintage things is they have stories, and even if I don't know the stories, I make them up" Mary K.A. • • Wiem już, co ludzie mają na myśli mówiąc o relatywnym postrzeganiu czasu. Od dwóch dni czuję każdą mijającą (wlokącą się ) sekundę i odliczam każdą ... "One of the things that attracts me to vintage things is they have stories, and even if I don't know the stories, I make them up" Mary K.A.


Wiem już, co ludzie mają na myśli mówiąc o relatywnym postrzeganiu czasu. Od dwóch dni czuję każdą mijającą (wlokącą się 😉) sekundę i odliczam każdą minutę do urlopu - I want to vacation so long I forget all my passwords at work 😈 •

Cały czas zastanawiam się nad tym, czy brać ze sobą do Grecji laptopa 🤔 Z jednej strony trochę się o niego boję (patrz mój pech 😅), a z drugiej, szkoda mi tych wszystkich zdjęć na "zwykłą" telefonową obróbkę i potrzebuję mojego kochanego Lightrooma...hmm... A jak jest u Was, jeździcie z całym sprzętem typu aparat i laptop, czy stawiacie jednak tylko na telefon i zwykłe aplikacje, typu vsco ? Doradźcie mi coś! 🙏


Zdjęcie➡@shufter
#vintage #sesja #ootd #outfitoftheday #vintagelook #vintageootd #krakow #kazimierz #cracow #cracowgirl
Read more
No dobra. Coś tam widać. Nie patrzcie tylko na dziury zamiast szuflad. Tak <span class="emoji emoji1f602"></span> zgadliście. Fronty ...
Media Removed
No dobra. Coś tam widać. Nie patrzcie tylko na dziury zamiast szuflad. Tak zgadliście. Fronty szuflad nie dotarły. Światowy potentat w dziedzinie transportu i logistyki - firma TNT - zamiast do Łodzi przesłała moją paczkę do Kalisza 🏻. Przez pomyłkę :) także ten tego . . . A tak swoją drogą ... No dobra. Coś tam widać. Nie patrzcie tylko na dziury zamiast szuflad. Tak 😂 zgadliście. Fronty szuflad nie dotarły. Światowy potentat w dziedzinie transportu i logistyki - firma TNT - zamiast do Łodzi przesłała moją paczkę do Kalisza ✌🏻. Przez pomyłkę :) także ten tego . . . A tak swoją drogą to drugi światowy potentat w dziedzinie interior design czyli Ikea, która miała tydzień ponad i nie skompletowała mojego zamówienia na czas - wysyła przesyłki z dostarczonymi po ustalonym terminie frontami najtańsza formą przesyłki kurierskiej - nie można ani ustalić godziny dostawy ani umówić się z kurierem. Trzeba siedzieć w domu 8.00-18.00 i wyglądać n wieczoru. a pana kuriera bo jak nie . . . 😆😜 sorry . . . Uff, wygadałam się Wam i już mi lepiej. No to dobrego wieczoru. PS. Coś słabo było z tym trzymaniem kciuków 😉😜😂
.
.
.
.
#livingroom #somethingnew #plants #myhome #homedecor #homedecoration #interior #interior_and_living #afternoon #
Read more
Powoli otrzepuję się z kurzu więc wrzucam dowód na to że na Openerze każdy może wystąpić Tegoroczną edycję tego festiwalu rozpoczęliśmy od nieudolnej próby wyrzucenia nas z niego... a potem już było tylko ciekawiej 😈 Do zobaczenia za rok! #opener #openerfestival #opener2018 #gdynia ... Powoli otrzepuję się z kurzu więc wrzucam dowód na to że na Openerze każdy może wystąpić 😂😂 Tegoroczną edycję tego festiwalu rozpoczęliśmy od nieudolnej próby wyrzucenia nas z niego... a potem już było tylko ciekawiej 🔥😂😈 Do zobaczenia za rok! #opener #openerfestival #opener2018 #gdynia #moc #magia #muzyka
Read more
Loading...
Babki.... strach się przyznać, ale mój pierwszy DROP @missionswim właśnie się WYPRZEDAJE <span class="emoji emoji1f605"></span><span class="emoji emoji1f605"></span> zostały ...
Media Removed
Babki.... strach się przyznać, ale mój pierwszy DROP @missionswim właśnie się WYPRZEDAJE zostały ostanie sztuki na www.missionswim.com 🤩Tutaj muszę zaznaczyć, ze zderzyłam się ze ścianą negatywnych komentarzy ze względu na cenę... cóż mogę powiedzieć.. KAŻDY z moich dotychczasowych ... Babki.... strach się przyznać, ale mój pierwszy DROP @missionswim właśnie się WYPRZEDAJE 😅😅 zostały ostanie sztuki na www.missionswim.com 🤩Tutaj muszę zaznaczyć, ze zderzyłam się ze ścianą negatywnych komentarzy ze względu na cenę... cóż mogę powiedzieć.. KAŻDY z moich dotychczasowych produktów obronił się sam i tu inaczej nie będzie.. Chyba przywykłam 😅 Podobnie dzieje się przy komunikacji wyjazdów - Tygodni Metamorfozy od 3800 zł do 13 tys zł.. ale nie tylko wysokie ceny powodują oburzenie .. ceny moich produktów #beraw - batonów i kulek za 5 zł - tez były wytykane palcem 😬 No.. niby wszystkim nie dogodzę i nawet nie próbuje .. ALE! Gwoli przypomnienia ..moje programy treningowe są dostępne za free na YT.. również za darmo udostępniam regularnie od czterech lat na moim fb JADŁOSPIS przygotowany przez moją dietetyk (za który ja muszę oczywiście zapłacić) .. Można KORZYSTAĆ.. ćwiczyć.. zdrowo jeść .. ZMIENIĆ CAŁE ŻYCIE - z moimi materiałami - NIE WYDAJĄC ANI GROSZA!! Część eventow z moim udziałem są ZA FREE ❤️ Zatem .. W mojej ofercie można znaleźć produkty i projekty z których można korzystać za darmo.. kolejno za 4-5 zł .. DVD 25 - 30 zł .. diety za 99 zł .. stroje kąpielowe 300 - 600 zł .. wyjazdy.. Jest w czym wybierać 💪🏼 Żadne z tych produktów/projektów nie jest obligatoryjne, korzystają te osoby, które są zainteresowane o które mogą sobie na dany produkt pozwolić.. Ja czesc pracy wykonuje za darmo.. na tyle na ile ja mogę sobie na to pozwolić ❤️ Zanim rzucisz kamieniem, powiedz ile TY ROBISZ DLA INNYCH ZA FREE? 🤔 Chętnie posłucham 😍 Co do strojów @missionswim .. „skandal!! Stroje takie drogie, a od stroju na pomoc innym przeznaczacie TYLKO 10 zł” .... nikt nie pyta, ile kosztuje wyprodukowanie jednego stroju 😅 A Ci którzy krzyczą, może kiepsko liczą.. W tym roku ze sprzedaży strojów przeznaczymy 100 tys zł na pomoc innym.. to mało? Robisz więcej? Brawo! Zatem zanim skomentujesz moje działania, pomyśl tylko.. co by było, gdyby każdy adekwatnie do swoich przychodów rocznie, nawet znikomą część przekazywał na pomoc innym.. NIE MUSISZ KUPOWAĆ MISSION, żeby pomagać ❤️ pamiętaj o tym 🙏🏻 ja się dopiero rozkręcam ✨✨✨ #missionswim #misjachoda #aniechSEgadają
Read more
Sport to nieodłączny element mojego życiaUprawiam i ciągle odkrywam nowe dyscypliny od najmłodszych lat. Staram się nim zarażać pokazując, że sport to zdrowie i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych. Niestety, dzisiejsze pokolenia dzieci, a także ... Sport to nieodłączny element mojego życia😉Uprawiam i ciągle odkrywam nowe dyscypliny od najmłodszych lat. Staram się nim zarażać pokazując, że sport to zdrowie i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych. Niestety, dzisiejsze pokolenia dzieci, a także rodziców pokazują, że czas wolny lepiej spędzać w domu przed telewizorem, komórką w ręce i michą chipsów na kolanach. Wychowując dzieci w ten sposób, tworzymy kolejne generacje pokoleń upośledzonych ruchowo, dla których spacer będzie wyczynem, a sport legendą, którą można znaleźć tylko na YouTube. Nie niszczmy tego co piękne, wartościowe, a przede wszystkim zdrowe😍Moje ulubione dyscypliny, które uprawiam to koszykówka, piłka nożna, siatkówka, badminton, squash, pływania, jazda na rowerze, snowboard.💪💪 Jakie są Wasze? Wpisujcie pokażmy, że to kochamy😍😍
@mrowkas @soniasofficial
#love #sport #active #health #couple #couplepower #basketball #football #gym #squash #hotel #motivation #coach #stop #zwolnieniom #z #wf #lets #go #run #ride #swim #do #it #konradpondotv
Read more
Sześć lat temu, pod koniec sierpnia, po fantastycznym, babskim wypadzie z plecakami na Kubę, pełna ...
Media Removed
Sześć lat temu, pod koniec sierpnia, po fantastycznym, babskim wypadzie z plecakami na Kubę, pełna radości życia i w zasadzie pogodzona z tym, że na świecie nie ma odpowiedniego dla mnie mężczyzny #bedesama #i...bedesama (bo to, że nigdy już nie schudnę, bo się nie da, było dla mnie oczywiste ... Sześć lat temu, pod koniec sierpnia, po fantastycznym, babskim wypadzie z plecakami na Kubę, pełna radości życia i w zasadzie pogodzona z tym, że na świecie nie ma odpowiedniego dla mnie mężczyzny #bedesama #i...bedesama (bo to, że nigdy już nie schudnę, bo się nie da, było dla mnie oczywiste już wcześniej) wybrałam się na dawno umówiony i wielokrotnie przekładany, kilkudniowy wypad do kolegi do Katowic.
__________
Ponieważ M. był i jest uosobieniem dobrej zabawy,🤘🏼liczyłam li tylko na kolejny tydzień udanej wakacyjnej imprezy w świetnym towarzystwie #partytime #partyhard
__________
A tu proszszsz...taka niespodzianka 😳Zabawa owszem była, ale codziennie rano trening i na dokładkę zajęcia tenisa #omg 😱 #jakszalectoszalec #bofantazjajestodtego
__________
No i stało się! Przepadłam... 💪🏼😍 i trwa to już 6 lat!😻👐🏼 #dzieki @marekdoniec #bigloff @szymon_gas 😘🙌🏼
__________
#rocznica #anniversary #thx #przeznaczenie #destiny #przestancieszukacaznajdziecie;) #myboyfriend #myboy #myfriend #goodtime #couplegoals #fitcouple #gymbreak #foto @jamstudiopl
Read more
Nastał ten moment, na który czekałam. Moje coreczki już nie chorują (odpukać) i nareszcie mam czas,aby ...
Media Removed
Nastał ten moment, na który czekałam. Moje coreczki już nie chorują (odpukać) i nareszcie mam czas,aby zająć się tym co kocham już tak jak chce️Minęły tez 3 lata odkąd z dnia na dzień odeszłam z korporacji. I chyba czas na wpis podsumowujący czy w moim przypadku było warto, co było dla mnie ... Nastał ten moment, na który czekałam. Moje coreczki już nie chorują (odpukać) i nareszcie mam czas,aby zająć się tym co kocham już tak jak chce❤️Minęły tez 3 lata odkąd z dnia na dzień odeszłam z korporacji. I chyba czas na wpis podsumowujący czy w moim przypadku było warto, co było dla mnie najtrudniejsze itp. - taki bilans zysków i strat. Nie zawsze uważam,ze praca w korpo jest zła, bo firm jest naprawdę wiele i nie można wrzucać do jednego worka. Moja przyjaciółka jest zadowolona i to tez jest super opcja. Wszystko zależy od nas i naszych potrzeb. Natomiast ja nie wykorzystywałam swojego potencjału tak jak chciałam.Brakowało mi realnego wpływu na to co się dzieje. Pamietam te rozterki i kto z Was je ma? Nie dla kazdego jest tez praca na swoim - tu odpowiadasz za wszystko sam, sukcesy ida na Twoje konto, a za porażki możesz obwiniać tylko siebie. No to jak chcecie wpis? Da❤️❤️❤️ #poznan #dowhatyoulove #black #ootd #poland #work #worklifebalance #motivation #girlboss photo by @opalamalgorzata #norhingisordinary #pickoftheday #ambition #dreams #work #inspo #prawiejakparyz #paryz
Read more
Piszecie mi ostatnio masowo, że odczuwacie sierpniowy spadek energii. I chyba coś w tym wszystkim ...
Media Removed
Piszecie mi ostatnio masowo, że odczuwacie sierpniowy spadek energii. I chyba coś w tym wszystkim jest, bo i mnie on niestety złapał. Poczułam jak tempo samo zwolniło, a mój organizm świadomie przeszedł w stan chilloutu. Choć przez to działam nieco wolniej, to i tak czuję, że mój akumulator ... Piszecie mi ostatnio masowo, że odczuwacie sierpniowy spadek energii. I chyba coś w tym wszystkim jest, bo i mnie on niestety złapał. Poczułam jak tempo samo zwolniło, a mój organizm świadomie przeszedł w stan chilloutu. Choć przez to działam nieco wolniej, to i tak czuję, że mój akumulator sprawnie się w tym czasie ładuje. Człowiek to nie robot i w pewnym momencie musi się na chwilę zatrzymać i po prostu złapać oddech. 🙏🏻 Mój umysł chyba krąży już w okół wakacyjnego wyjazdu, który coraz bardziej się zbliża, ale szybko muszę nastawić go na odpowiedni tor. Hola hola! 🤚🏻Odpoczynek nadejdzie tak czy siak, a zwalniać można tylko na chwilę! Także moi drodzy - głowa, uszy i cyc do góry, przed nami kolejne, cudowne i wbrew pozorom długie dni do wykorzystania! 💪🏻😈
_____________________________
Wybaczcie ten koński spam, ale kocham te ujęcia z Malajką! 😍 Kocham też tę kieckę, ten klimat i aurę, a także mojego fotografa 😅💕 @nowiutki
_____________________________
#motivation #summer #summertime #summervibes #horse #horselover #whitehorse #naoko #photography #blondegirl #love
Read more
Idziesz sobie szukasz kici Zapominasz, masz to w rzyci Student jakiś coś zakłada No i do nas wtedy ...
Media Removed
Idziesz sobie szukasz kici Zapominasz, masz to w rzyci Student jakiś coś zakłada No i do nas wtedy gada Że Poljaki spoko sprawa Nie jak Ruski dupa blada Chciał złotówki, dostał jego Nie dam naszych mój kolego Komuś mina się zmieniła Pozostała tylko siła Nie no kurwa, ja żartuję Wcale ... Idziesz sobie szukasz kici
Zapominasz, masz to w rzyci
Student jakiś coś zakłada
No i do nas wtedy gada
Że Poljaki spoko sprawa
Nie jak Ruski dupa blada
Chciał złotówki, dostał jego
Nie dam naszych mój kolego

Komuś mina się zmieniła
Pozostała tylko siła
Nie no kurwa, ja żartuję
Wcale się tym nie przejmuję
Jest opaska jedna, druga
Lecz za darmo się nie uda
Za dwadzieścia, czy to mało?
A się potem spierdalało

Na spokojnie idziem sobie
Wyczekując co ktoś powie
Nagle słyszę: "zobacz, kicia!"
Lepsze to niż coś do picia
Dziwna trochę, nic nie mówi
I przyjazna jest do ludzi
Tylko sobie ładnie siedzi
I przechodniów wzrokiem śledzi

Podejść trzeba, bo to słodkie
I pogłaskać rękę kotkiem
Tylko główką lekko rusza
To z Przemulkiem bratnia dusza
Lecz ta kicia nie jest tłusta
No i głowa nie jest pusta
Mało miejsca na myślenie
Wiem z kim wkrótce się zamienię

Chciałem picie, chciałem żarcie
Ale w kotku mam oparcie
Dużo więcej nie potrzeba
Chociaż może Chmurkę z nieba
Kiedy do niej ktoś przychodzi
Zawsze raczej kotu słodzi
Kicia wtedy jest spokojna
Lecz gdy sami, kurwa wojna

Przyszli ludzie, robią zdjęcia
Wymyślając też zaklęcia
Mówią wciąż po ukraińsku
Dla niektórych to po chińsku
Lecz gdy cyrylicę znasz
Wtedy chiński w dupie masz
Kupisz chałwę za 2 grosze
Cztery sztuki ja poproszę

W bramie jakiś gościu stoi
I niczego się nie boi
W telefonie ciągle siedzi
Na fejsbuku kogoś śledzi
W mordę dadzą kolesiowi
Telefonik wezmą drogi
Bo kosztował pewnie sporo
Ze dwadzieścia czeskich koron

Ładne autko, jednak da sie
Kiedy stary jest przy kasie
No bo jak tu robić siano
Kiedy chlejesz w każde rano
Pod tym płotem łyczek wzięty
Nikt z nas nie jest wcale święty
Lecz to tylko "na rozgrzanie...
Ze dwie setki władzo panie"

#lviv
#ukraine
#cute
#cat
#kitty
#meow
#stillcat
#instacat
#cognac
#winter
#freezing
#zima
#kot
#kicia
#kotek
#miau
Read more
Jak miło wrócić do miejsc które jeśli się zmieniają to tylko na lepsze <span class="emoji emoji1f340"></span> 3 lata temu byłam pierwszy ...
Media Removed
Jak miło wrócić do miejsc które jeśli się zmieniają to tylko na lepsze 3 lata temu byłam pierwszy raz na #Fuerteventura w #ElCotillo i znalazłam te kafejkę schowaną między wąskimi uliczkami. Tam ciagle ten sam barista wie co robi 🏼Z pieczołowitością przygotowuje każdą filiżankę wspaniałego ... Jak miło wrócić do miejsc które jeśli się zmieniają to tylko na lepsze 🍀 3 lata temu byłam pierwszy raz na #Fuerteventura w #ElCotillo i znalazłam te kafejkę schowaną między wąskimi uliczkami. Tam ciagle ten sam barista wie co robi 👌🏼Z pieczołowitością przygotowuje każdą filiżankę wspaniałego naparu. Kawa ma odpowiednią temperaturę, mleko jest odpowiednio spienione i nie przegrzane. Kawa przygotowana zgodnie z zasadą 4M: La Macchina, La Maccinadosatore, La Miscela, La Mano. Wiem co piszę, #kawa to #pasja mojego męża. Życzę każdemu by choć raz doświadczył tego jak potrafi smakować kawa z różnych zakątków świata. By poczuć naturalny aromat wiśni, czekolady, orzechów czy kwiatów w kawie. Trafić na dobrze zaparzoną kawę to nie lada sztuka 🙂
#urlop #summervibes #coffee #coffetime #everyday #illy #nice #happytime
Read more
Kochani przedstawiam Wam moja ulubiona maskę do włosów od @hellobody_pl <span class="emoji emoji1f60d"></span> Jak pewnie większość ...
Media Removed
Kochani przedstawiam Wam moja ulubiona maskę do włosów od @hellobody_pl Jak pewnie większość z Was wie schodziłam z czarnych włosów do blondu dlatego bardzo dbam o włosy by nie były zniszczone. Pomaga mi w tym świetnie właśnie COCO SHINE ️idealna do włosów suchych i zniszczonych :) ... Kochani przedstawiam Wam moja ulubiona maskę do włosów od @hellobody_pl 😍
Jak pewnie większość z Was wie schodziłam z czarnych włosów do blondu dlatego bardzo dbam o włosy by nie były zniszczone. Pomaga mi w tym świetnie właśnie COCO SHINE ❤️idealna do włosów suchych i zniszczonych :) Bardzo łatwo się ja aplikuje na włosy :) wystarczy tylko wsadzić ja na 15minut do lodówki, później niewielka ilość nanieść od czubka głowy po same końce, potrzymać 30min, spłukać i gotowe - mozecie cieszyć się wspaniałymi włosami :) Te maskę zakupić mozecie na stronie www.hello-body.pl a na hasło: Ewelona20 macie zniżkę ! ❤️
Read more
Przesilenie. <span class="emoji emoji1f343"></span> Wczoraj przeżyłam najgorszy dzień tego roku. Obudziłam się rano o 6.45. Nie byłam ...
Media Removed
Przesilenie. Wczoraj przeżyłam najgorszy dzień tego roku. Obudziłam się rano o 6.45. Nie byłam w stanie ruszyć niczym. Czułam się jakbym ważyła 700 kg. To był ważny dzień. Miałam spotkanie z klientem. Cały wtorek pracy nad strategią działania w firmie. Napisałam o 7.00 smsa, że umieram ... Przesilenie. 🍃
Wczoraj przeżyłam najgorszy dzień tego roku. Obudziłam się rano o 6.45. Nie byłam w stanie ruszyć niczym. Czułam się jakbym ważyła 700 kg. To był ważny dzień. Miałam spotkanie z klientem. Cały wtorek pracy nad strategią działania w firmie. Napisałam o 7.00 smsa, że umieram i nie dojadę. Klient napisał: Spoko. Kuruj się.
Wybrałam ciało. Klient zrozumiał.
Spędziłam cały dzień w pidżamie, wyszłam tylko na spacer z Zuzą 🐶, błagając ją, żeby trwało to jak najkrócej.
Szczęście.🎈
Dbam o siebie. Jem zdrowo. Robię przerwy w pracy. Odpoczywam. A pomimo tego, mój organizm się zbuntował. Posłuchałam go. Kiedyś bym nałożyła urodę na twarz, poszła na spotkanie i udawała silną. Wczoraj postawiłam na coś innego.
Dotarło do mnie też, że mam naprawdę mega szczęście do ludzi, bo klient to zrozumiał. A nie musiał, ponieważ za moją pracę zapłacił wcześniej i mógł powiedzieć: nie wywiązujesz się z umowy.
Wiosna.🌿
Dzisiaj jest lepiej, chociaż nadal czuję się słabo. Mam plan minimum do zrealizowania, a potem tylko leżenie.
Ptaki śpiewają mi za oknem. W pokoju unosi się zapach szałwii, a ja piję białą herbatę i cieszę się, że to już 21 marca. Za 12 dni kończę 33 lata. Czuję, że dojrzałam, żeby wreszcie stawiać na siebie. Tak naprawdę.
Droga.🕊
Wydaje mi się, że do szczęścia prowadzi nas wszystkich jedna droga. Ja kiedyś wybierałam tę po lewej stronie - może ładna, może biała, ale śliska. Teraz wolę chodzić po tej zwykłej, wydeptanej. Spokojnie. Bez pośpiechu.
Oddech. ☀️
Dużo wczoraj oddychałam. Świadomie. Płakałam i oddychałam. Nie rozumiałam o co chodzi. Moja przyjaciółka powiedziała, że może jakaś część mojego ego umiera. Wczoraj się nie zgadzałam. Dzisiaj się zgadzam. Umiera we mnie mój terminator zapierdalacz. Już go nie potrzebuję. Dużo mam dzięki niemu. Teraz czas na coś innego. Czas na tu i teraz. Wdech i wydech.
Ja dziś mam sentymentalny pierwszy dzień wiosny. Ale jestem szczęśliwa. Mam nadzieję, że Wy też. 🌸

__________________________________________________
#warszawa #park #mokotów #wiosna #oddech #relaks #spokój #wolność #dzieńdobry #środa #marzec #slowday #restday #rest #walk #beautiful #view #truelife #kobieta #biznes #życie #prawda #trees #waszawawa
Read more
Kocham jak stąd do księżyca <span class="emoji emoji1f31b"></span>i z powrotem, choć czasami przydałaby się taka rakieta<span class="emoji emoji1f680"></span>, którą na chwilę ...
Media Removed
Kocham jak stąd do księżyca i z powrotem, choć czasami przydałaby się taka rakieta, którą na chwilę wystrzeliłabym je w kosmos ale tylko na chwilkę Dzięki #lubisie za super niespodziankę! Mam ich z głowy na jakiś czas #kosmos #odkrywcykosmosu #rakieta #space #spacerocket #cardboard #fun #zabawa #rodzeństwo Kocham jak stąd do księżyca 🌛i z powrotem, choć czasami przydałaby się taka rakieta🚀, którą na chwilę wystrzeliłabym je w kosmos 😆 ale tylko na chwilkę 💙💛 Dzięki #lubisie za super niespodziankę! Mam ich z głowy na jakiś czas 😉 #kosmos #odkrywcykosmosu #rakieta #space #spacerocket #cardboard #fun #zabawa #rodzeństwo
Jeszcze tylko miesiąc do koncertu w Poznaniu. Dla mnie koncerty w tym mieście to już taka mała tradycja, ...
Media Removed
Jeszcze tylko miesiąc do koncertu w Poznaniu. Dla mnie koncerty w tym mieście to już taka mała tradycja, więc niesamowicie się cieszę, że zobaczymy się tutaj na tej cudownej, zupełnie innej niż dotychczas trasie. Ujrzenie (i usłyszenie!) Was razem na scenie będzie świetnym przeżyciem. ... Jeszcze tylko miesiąc do koncertu w Poznaniu. Dla mnie koncerty w tym mieście to już taka mała tradycja, więc niesamowicie się cieszę, że zobaczymy się tutaj na tej cudownej, zupełnie innej niż dotychczas trasie. Ujrzenie (i usłyszenie!) Was razem na scenie będzie świetnym przeżyciem. Nie mogę się doczekać z całego serca. See ya xx
Read more
Ta to wiecznie z głową w chmurach. Marzenia marzeniami, a kasa kasą. Do roboty się weź, a nie! Kiedy ...
Media Removed
Ta to wiecznie z głową w chmurach. Marzenia marzeniami, a kasa kasą. Do roboty się weź, a nie! Kiedy zajmiesz się czymś na poważnie? Hobby fajne, ale wyżyć, to ty z tego nie wyżyjesz… Za grosz odpowiedzialności! Jak nie będziesz mieć piątek, to będziesz rowy kopać. Kasa w biedrze czeka i doczekać ... Ta to wiecznie z głową w chmurach. Marzenia marzeniami, a kasa kasą. Do roboty się weź, a nie! Kiedy zajmiesz się czymś na poważnie? Hobby fajne, ale wyżyć, to ty z tego nie wyżyjesz… Za grosz odpowiedzialności! Jak nie będziesz mieć piątek, to będziesz rowy kopać. Kasa w biedrze czeka i doczekać się nie może!

Ile razy słyszałaś/słyszałeś zdania tego typu?
Ludzie się boją. I próbują ten swój strach przelać na Ciebie. Zaszczepić w Tobie lęk przed porażką, przed próbą nawet.
Myślisz, że jak znajomy co chwilę wytyka Ci (niby w żartach, niby nie) kształt Twojego nosa, to jest to Twój problem, czy jego? Zwracamy uwagę na to, z czym sami się nie uporaliśmy (!!!). Widzimy w innych nasze kompleksy, obawy i niespełnione marzenia.
Wsparcie i motywację do działania wyparła krytyka. Wlazła na salony i się panoszy.

Nie miej skrupułów, by takich gości wyprosić. Kop na do widzenia (na nie-do-zobaczenia). Mam tę wielką siłę, że nieszczególnie przejmuję się opinią innych. Jak tylko serduszko podpowiada mi, że coś jest dobre, idę w to całą sobą. Jasne, że się boję! Jasne, że czasem mam ochotę rzucić tym w cholerę! Oczywiście, że czasem wyję z bezradności. Dokładnie o mojej drodze do tego, gdzie jestem teraz przeczytacie na blogu już w czwartek, ale to dziś nie o mnie, teraz mam Ci coś ważnego do przekazania:

Bój się i rób.
💪💪💪
Działaj.
Spełniaj marzenia.
Realizuj się.
Masz tylko jedno życie, nie będzie drugiej szansy!
Ja w Ciebie wierzę i trzymam kciuki. Dasz radę. Po prostu wreszcie to zrób.
A inni niech się boją. Niech sobie gadają. Jeśli masz w sobie siłę, uśmiechaj się do swoich krytyków, kiwaj głową i rób swoje. ...okej?
Read more
Nie wiem czy jestem młody i bogaty
Bo mam tylko chwile i widziałem już lepsze czasy
Pojedyncza ...
Media Removed
Nie wiem czy jestem młody i bogaty
Bo mam tylko chwile i widziałem już lepsze czasy
Pojedyncza Cola i podwójne czegoś co ma mnie obalić
Tylko tak stanę na nogach bo jestem paradoksalny
Nie mów ziomal, jesteś fajny
I tak rozejdę się po łokciach, i tak rozejdą się na chaty
Będę musiał zostać, ... Nie wiem czy jestem młody i bogaty
Bo mam tylko chwile i widziałem już lepsze czasy
Pojedyncza Cola i podwójne czegoś co ma mnie obalić
Tylko tak stanę na nogach bo jestem paradoksalny
Nie mów ziomal, jesteś fajny
I tak rozejdę się po łokciach, i tak rozejdą się na chaty
Będę musiał zostać, pokój jeszcze będzie zadymiony po was
Jesteśmy tacy jacy się czujemy, kiedy zostajemy sami
Nie wiem co tam
Widziałem jak rzygały pod siebie elity, raz rzygałem z nimi
Raz się tylko śmiałem
To szminka na niedopałku damy, czy ktoś dostał krwawiu?
I z ostatnim szlugiem nie mógł się odnaleźć?
Idę na spacer stąd, jestem chudy, już nie łysy, pieprzyć, no i co?
Sam masz tyle do ulicy, co Ci piękni Backstreet Boys
Jak myślisz, że hajs coś pomoże Ci tu ulżyć
To wymieniasz Żubry na Pilsery do poduszki
Bolą mnie uszy od słuchania samego siebie
Tworzą mnie niekonsekwencje chcące się wydostać z puszki
Czasem nie wierze, że odmienię jakieś losy ludzi
W nocy nie mogę zasnąć, a rano się nie chcę budzić
Taki jak to miasto, więc nie wiem jaki jestem
Gdzie jest moje miejsce, ile w nim spędzę
Jak fart się wyczerpie, to go kurwa podładuje jak baterię
Zimne whisky się poleje, gdzieś tam w lesie
Zamiast krwi, która dziś zostanie we mnie
Bo ze śmiercią zrobię toast, za to co nam obojętne
Jedziesz mi jak mędrzec, a ja chcę jechać jak Bentley
I pytasz mnie jeszcze, nie mówię nic więcej
Im bardziej jestem wszędzie, tym bardziej jestem nigdzie
Wiecznie podtrzymuje bombę, moje ramiona są silne
Stos brudnych liter, ludzie biorą je do klitek
Bo są ordynarne, ale nigdy nie umyte
Nie trafiam precyzyjnie, bo za dużo wypiłem
Upadam, a ludzie robią rezolutną minę
Życia twister, ręka idzie na szyje
I wstaje, a ludzie dalej robią rezolutną minę
Choć wcześniej wcale nie wierzyli w moją siłę
Jak mieli to zrobić, skoro sam w to nie wierzyłem?
Dziś tak długo idę, że chyba już biegnę
Tak długo biegnę, że już chyba w tym siedzę, mam chwilę
Zostawić coś więcej niż napis w rejestrze
Niż farbę na ścianie przed wejściem
Sam wiesz najlepiej!
 #bnbz
Read more
W czym tkwi piękno ? W symetrii twarzy? W proporcji biustu,talii i bioder czy miednicy do barków? ...
Media Removed
W czym tkwi piękno ? W symetrii twarzy? W proporcji biustu,talii i bioder czy miednicy do barków? Być może piękno określają nasze długie rzęsy,czy wydatne wargi...Piękno mieści się w długich,gęstych włosach! Nie? Nogi! Chodzi o nogi! A może piękno to ubrania z Zary, kosmetyki z Sephora ... W czym tkwi piękno ? W symetrii twarzy? W proporcji biustu,talii i bioder czy miednicy do barków? Być może piękno określają nasze długie rzęsy,czy wydatne wargi...Piękno mieści się w długich,gęstych włosach! Nie? Nogi! Chodzi o nogi! A może piękno to ubrania z Zary, kosmetyki z Sephora w torebce z Korsa? A może prawdziwe piękno mieszka w duszy? „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Z drugiej strony bądź realistą! Kto pierwszy wyrwie laskę na imprezie? Niski,przygruby,inteligentny fizyk jądrowy? Czy wysoki,dobrze zbudowany wiking? Tak się dzieje nie tylko na imprezie...również na rozmowach kwalifikacyjnych,w urzędach,kolejkach sklepowych i w polityce. Wolimy ludzi symetrycznych...więc co z tym wnętrzem? Może piękno waży? Od 50 do 57 jest piękne ? A fascynaci brzydoty? Pozornie piękno i brzydota się implikują. A czy jeśli ktoś podziwia coś/kogoś zniekształconego to czy to wciąż brzydota,czy już piękno? Czyli jednak piękno leży w oczach patrzącego..nie wiem...wiem wiem...Wiem tylko,że dla mnie jesteś piękny!! Bez względu na nasze proporcje,rzęsy,nogi czy ubrania...
Powiedz to sobie dziś głośno! I powiedz to komuś. Być może tego właśnie potrzebuje.
#czytamfoxmame #dzieńdobry #piękni #ludzie #jesteś #piękny # @fox.mama polecam i odsyłam na profil pięknej kobiety.
Read more
Halo halo! To już ostatnie w tym roku obniżki. Taniej nie będzie! Na hasło: “promo” w moim sklepie ...
Media Removed
Halo halo! To już ostatnie w tym roku obniżki. Taniej nie będzie! Na hasło: “promo” w moim sklepie aż -40% (zestaw w cenie tylko 18 zł, koszulka 30 zł). Link w opisie profilu @calareszta.pl Zestaw planer i notes przyda się do noworocznych postanowień, a koszulka to wiadomo mateczki - mus w ... Halo halo! To już ostatnie w tym roku obniżki. Taniej nie będzie! Na hasło: “promo” w moim sklepie aż -40% (zestaw w cenie tylko 18 zł, koszulka 30 zł). Link w opisie profilu @calareszta.pl Zestaw planer i notes przyda się do noworocznych postanowień, a koszulka to wiadomo mateczki - mus w garderobie. 💪🏻💪🏻💪🏻 #promo #wyprzedaż #sale #promocja
Read more
W drodze na nocleg w Domu Pielgrzyma... <span class="emoji emoji1f3e1"></span> To był najcięższy dzień mojej 1170-kilometrowej podróży. ...
Media Removed
W drodze na nocleg w Domu Pielgrzyma... To był najcięższy dzień mojej 1170-kilometrowej podróży. Przejechałem tego dnia 107 km w ponad 30-stopniowym upale i minąłem wiele wsi, w których nie było żadnego miejsca na nocleg. Wreszcie ok. 22, pchając rower pod górę w kompletnych ciemnościach, ... W drodze na nocleg w Domu Pielgrzyma... 🏡

To był najcięższy dzień mojej 1170-kilometrowej podróży. Przejechałem tego dnia 107 km w ponad 30-stopniowym upale i minąłem wiele wsi, w których nie było żadnego miejsca na nocleg. Wreszcie ok. 22, pchając rower pod górę w kompletnych ciemnościach, dotarłem do Kalwarii Pacławskiej i znajdującego się w niej Domu Pielgrzyma.

Niestety od godziny recepcja już była zamknięta i nie miałem już możliwości rezerwacji pokoju. Dzięki jednemu z pielgrzymów dowiedziałem się, że na drugim piętrze budynku znajduje się duża kaplica, która prawdopodobnie na całą noc będzie otwarta.

Mój rozmówca nie tylko zaprowadził mnie do niej, ale też podzielił się ze mną swoją kolacją, po której usnąłem w kaplicy, ukrywając się między ławami a głównym ołtarzem.

Wczesnym rankiem w kaplicy pojawił się ksiądz, który zaczął przygotowywać salę na mszę świętą. Porozmawialiśmy chwilę, a potem ruszyłem w dalszą drogę 🚲

#🇵🇱 #polandisbeautiful #wtrasie #polen #Польша #polisharchitecture #polandarchitecture #architektura #prostozpodrozy #cityinspiracje #inspiracje #pięknie #pieknie #piekne #PrzegladInstagrama #travelista #travelgrams #visiteurope #traveleurope #IgersEurope #map_of_europe #traveldudes #heart_imprint #world_bestnature #iglobal_photographers #tripgram #worlds_beautiful_photos #travelbreak #1x #besteuropepics
Read more
Uwaga uwaga! Lecą rabaty <span class="emoji emoji1f496"></span><span class="emoji emoji1f496"></span><span class="emoji emoji1f496"></span> Wybierzcie same co wolicie <span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️ 🛍 1. Darmowa Dostawa na kod: DARMOWADOSTAWA ...
Media Removed
Uwaga uwaga! Lecą rabaty Wybierzcie same co wolicie ️ 🛍 1. Darmowa Dostawa na kod: DARMOWADOSTAWA lub 🛍 2. 15% zniżki na zakupy na kod: LATO18 Oba kody obowiązują do niedzieli 05.08 do końca dnia na zakupy za minimum 50zł. Darmowa dostawa obowiązuje tylko na terenie Polski i dotyczy ... Uwaga uwaga! Lecą rabaty 💖💖💖 Wybierzcie same co wolicie ❤️❤️❤️ 🛍 1. Darmowa Dostawa na kod: DARMOWADOSTAWA
lub 🛍 2. 15% zniżki na zakupy na kod: LATO18
Oba kody obowiązują do niedzieli 05.08 do końca dnia na zakupy za minimum 50zł. Darmowa dostawa obowiązuje tylko na terenie Polski i dotyczy płatności z góry. Zapraszamy 🎀🎀🎀 #GUMMIE #gummiestore #gummieteam #rabaty #darmowadostawa #lato #zakupy
Read more
Rób formę na lata a nie na lato. Małymi kroczkami powoli do celu. <span class="emoji emoji263a"></span>️<span class="emoji emoji1f60a"></span> Lekko zarysowane bareczki i ...
Media Removed
Rób formę na lata a nie na lato. Małymi kroczkami powoli do celu. Lekko zarysowane bareczki i bicek z czego jestem najbardziej zadowolona,ponieważ odkąd zaczęłam moja przygodę z siłownia,skupiałam się tylko na nogach i . Kompletnie nie wiedziałam, jakie ćwiczenia wykonywać na barki ... Rób formę na lata a nie na lato. Małymi kroczkami powoli do celu. ☺️😊 Lekko zarysowane bareczki i bicek z czego jestem najbardziej zadowolona,ponieważ odkąd zaczęłam moja przygodę z siłownia,skupiałam się tylko na nogach i 🍑. Kompletnie nie wiedziałam, jakie ćwiczenia wykonywać na barki a nie chciałam wyjść na głupka,więc po prostu omijał tą partie.🤬🤬Ale wiadomo,że cała sylwetka musi się zmieniać a nie tylko jedna wybrana przez nas partia. Najważniejsze,ze widzę ogromna zmianę w sobie co jest dla mnie mega ważne. Ze nie tylko ciało się zmienia ale również mój charakter i psychika. Nie osiągnęłabym tego gdyby nie @maciek9dzik3 - mądry,doświadczony trener i człowiek o złotym sercu. Uczy pokory,dyscypliny oraz stawia zdrowie na pierwszym miejscu. Bo co byśmy osiągneli bez zdrowia ? A no nic ! Dlatego cieszmy się z tego,ze jesteśmy zdrowi,możemy trenować,pracować i cieszyć się życiem. Pracuj ciężko(z pokora) a efekty przyjdą same. ❤️
Read more
Dokładnie 100 lat temu Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze. Dlatego właśnie dzisiaj chcę napisać ...
Media Removed
Dokładnie 100 lat temu Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze. Dlatego właśnie dzisiaj chcę napisać o Irenie Krzywickiej — pisarce, tłumaczce, feministce. W swoich czasach nazywana skandalistką. Poruszała niewygodne tematy — kwestię aborcji, seksualności kobiet, homoseksualizmu. ... Dokładnie 100 lat temu Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze. Dlatego właśnie dzisiaj chcę napisać o Irenie Krzywickiej — pisarce, tłumaczce, feministce. W swoich czasach nazywana skandalistką. Poruszała niewygodne tematy — kwestię aborcji, seksualności kobiet, homoseksualizmu. Propagowała edukację seksualną. Czemu wybrałam akurat ją? Bo kwestia praw wyborczych kobiet również była drażliwym tematem, nawet wśród feministek. Tylko te najbardziej radykalne żądały bezwględnych praw wyborczych. Nie takich, które zależałyby od pochodzenia, stanu cywilnego czy majątku. Niech Irena Krzywicka będzie dla nas wzorem — rozbudzajmy świadomość feministyczną, niech nazywają nas radykalnymi. Bo „nie ma znaczenia, jaki osiągnęłyśmy numer, nadal musimy wywoływać fale”.
Do akcji zapraszam @jola_szymanska, @ksiegarka.na.regale, @ksinet ✨
(Zrób zdjęcie zakrywając symbolicznie pół twarzy. Dodaj hashtag #brakującapołowadziejów. Opisz historię kobiety, która z jakiegoś powodu jest dla Ciebie wyjątkowa. Może to być ktoś z najbliższej rodziny, ktoś, kto Cię zainspirował lub czyja codzienna praca jest dla Ciebie ważna. Nominuj do akcji trzy osoby.)
Dziękuję @peciara za nominowanie mnie 💜 #100latprawwyborczychkobiet #prawawyborczekobiet #kobiety #herstory #herstoria #100latprawkobiet #polki #siłakobiet
Read more
Wieczne oczekiwania... Postawa "mnie się należy". Jak mnie to drażni!!! <span class="emoji emoji1f47f"></span><span class="emoji emoji1f47f"></span><span class="emoji emoji1f47f"></span> Regularnie otrzymuję ...
Media Removed
Wieczne oczekiwania... Postawa "mnie się należy". Jak mnie to drażni!!! Regularnie otrzymuję maile w takim roszczeniowym tonie. Żądanie o ocenę portfolio, o wskazanie błędów, o audyt bloga, o opisanie DG w Anglii, o życiowe porady, o porady księgowe... A dla mnie każda taka prośba ... Wieczne oczekiwania... Postawa "mnie się należy". Jak mnie to drażni!!!
👿👿👿 Regularnie otrzymuję maile w takim roszczeniowym tonie. Żądanie o ocenę portfolio, o wskazanie błędów, o audyt bloga, o opisanie DG w Anglii, o życiowe porady, o porady księgowe... A dla mnie każda taka prośba to robota na CONAJMNIEJ kilka godzin! Czasem kilka dni. Mam też świadomość, że w tym czasie mogę stworzyć artykuł, który pomoże tysiącom.
A jak nie odpisuję od razu, dobijają się do mnie na IG, czasem piszą publiczne komentarze na FB, albo prywatne wiadomości. Czaicie ten tupet?! I wiecie co, są to ludzie, którzy często zupełnie nie doceniają tego, co otrzymują. Osoby roszczeniowe nie czują wdzięczności za to, co dostają. Oni patrzą tylko na to, czego ktoś im nie dał. Zero autorefleksji. Zero poszanowania dla wolności drugiego człowieka. Jego czasu, potrzeb. Nie zrozumcie mnie źle, ja bardzo chętnie pomagam moim czytelnikom. Na ile jestem w stanie, jeśli nie doradzę, to wskażę miejsce uzyskania pomocy. Ale mówię głośne NIE braku kultury, wymaganiom i przypadkowym ludziom, którym "się należy". Mnie dużo lepiej się żyje, gdy właśnie doceniam to, co otrzymuję, zamiast wymagać. Wciąż się tego uczę, ale warto podjąć ten trud zmiany myślenia.

Jestem asertywna. Mam świadomość, że nie mogę robić wszystkiego. Ale co z osobami, które boją się odmówić... Boję się myśleć.

Masz w swoim otoczeniu Roszczeniowców? Jak sobie z tym radzisz??? PS na stories jeszcze przez kilka godzin moje rozkminy w wersji wideo
.
.
.
#lights #mood #instahome #interiordesign #interior4all #restaurant #moodyday
Read more
Gdy ulice się mienią różnorodnymi kolorami lampek, na jarmarkach czuć zapach ciepłego wina, serów ...
Media Removed
Gdy ulice się mienią różnorodnymi kolorami lampek, na jarmarkach czuć zapach ciepłego wina, serów i pierników, a w sklepach dominuje zapach mandarynek.. zamyśliłam się co to jest radość świąteczna. I otóż pewnego piątku zrozumiałam, że radość to jest spotkanie z bliskimi osobami, których ... Gdy ulice się mienią różnorodnymi kolorami lampek, na jarmarkach czuć zapach ciepłego wina, serów i pierników, a w sklepach dominuje zapach mandarynek.. zamyśliłam się co to jest radość świąteczna. I otóż pewnego piątku zrozumiałam, że radość to jest spotkanie z bliskimi osobami, których dawno nie widzieliśmy i za którymi mocno tęsknimy. Radość ta nie tylko sprawia, że czas leci szybko. Ta radość przywołuje najszczersze uczucia, najśmielsze słowa i.. zdecydowanie polepsza stan moralny. Radością również jest każdodniowe otwieranie nowego okienka w kalendarzu adwentowym i uświadamianie, że już za kilka dni się spotkasz ze swymi bliskimi, kochanymi osobami. Prawdopodobnie odległość, samodzielność kształtuje duchową część naszej duszy. Zaczynamy rozumieć, że najlepszym świątecznym prezentem dla nas będzie wspólne przygotowania do świąt, beztroskie spacery tam, gdzie niosą nogi, oglądanie filmów, a nawet wspólne robienie świątecznej sałatki i obieranie mandarynek. Sama bym nigdy nie potrafiła należycie przeżyć tę święta. Człowiek jest smutny, kiedy jest sam. Gdy nie ma się z kim podzielić mandarynką i komu zapakować prezent. Nie lampki i Coca Cola powodują radość, którą odczuwam podczas świąt. Tę radość należycie odczujemy tylko wtedy, gdy będziemy mieli z kim się nią podzielić. Tylko tak się nauczymy czerpać radość z wspólnego jedzenia 20 nuggetsów w MC lub z tańczenia obok restauracji pod piosenkę „Last Christmas”. W końcu dodam, że radość to zrozumienie o tym kto był i kto zostaje. Twoim przyjacielem. Twoją kochaną osobą. Twoim bliskim człowiekiem. Ich może nie być dużo. Ważne jest, aby wszystkie były szczere i wywoływały niezmierną radość nie tylko podczas świąt, ale w każdym dniu. Ważne jest nie to, z kim się spotykamy dla pozorów nie tylko na święta, ale dla kogo znajdujemy czas w momencie, gdy kalendarz pęka w szwach od oczekujących spraw. Ten, z kim na święta można będzie wspomnieć o tym, co się wydarzyło tydzień temu. Co się napisało sms’em dzień wcześniej. To jest radość świąteczna. Relacje, których fundament nie stanowią pozory. Relacje, których fundamentem jest #PRZYJAŹŃ. 🎅🏻👭❄️ #polishgirl
Read more
Minął już prawie miesiąc odkąd zmieniłam toaletkę i chciałabym się z Wami podzielić opinią na jej ...
Media Removed
Minął już prawie miesiąc odkąd zmieniłam toaletkę i chciałabym się z Wami podzielić opinią na jej temat Otóż.. jestem zachwycona! Sprawdza się o wiele lepiej niż moja wcześniejsza (taka typowa, nie biurko) toaletka. Po 1 lustro jest o wiele większe, po 2 oświetlenie jest super, spokojnie ... Minął już prawie miesiąc odkąd zmieniłam toaletkę i chciałabym się z Wami podzielić opinią na jej temat 🌟 Otóż.. jestem zachwycona! 😅 Sprawdza się o wiele lepiej niż moja wcześniejsza (taka typowa, nie biurko) toaletka. Po 1 lustro jest o wiele większe, po 2 oświetlenie jest super, spokojnie można się przy nim malować, daje efekt profesjonalnego, studyjnego oświetlenia 😉 Po 3 dzięki temu, że biurko służy mi za toaletkę, to mam o wiele więcej miejsca do dyspozycji i po 4 uwielbiam ta odsuwaną szufladę, trzymam tam biżuterię i inne akcesoria (zdj. nr 2) Podsumowanie: bardzo polecam! Praktyczna, ładna oraz nie droga. Wszystko pochodzi z Ikea, tylko pufa z ebay, poduszka z Primarka i organizery Muji i Zoeva 💞 #toaletka #dressingtable #bialatoaletka #ikeatoaletka #mylittlespace
Read more
Wiecie, że uwielbiam kosmetyki @johnfriedapl Ostatnio sporo na moim włosowym kanale było o ich ...
Media Removed
Wiecie, że uwielbiam kosmetyki @johnfriedapl Ostatnio sporo na moim włosowym kanale było o ich produktach do pielęgnacji włosów, ale pamiętajcie, że mają oni również świetną gamę produktów do stylizacji! Jeśli to jeszcze Was nie zachęciło do ich przetestowania to przesuńcie palcem ... Wiecie, że uwielbiam kosmetyki @johnfriedapl Ostatnio sporo na moim włosowym kanale było o ich produktach do pielęgnacji włosów, ale pamiętajcie, że mają oni również świetną gamę produktów do stylizacji! Jeśli to jeszcze Was nie zachęciło do ich przetestowania to przesuńcie palcem w lewo, na następne zdjęcie - znajdziecie tam specjalny kod, który zeskanowany przy kasie w Rossmannie da Wam 35% zniżki na wszystkie produkty John Frieda! Akcja trwa tylko 7 i 8 września, więc nie przegapcie swojej szansy na złapanie fajnego kosmetyku w mega atrakcyjnej cenie!
Read more
Kto urlopuje a kto ma urlop przed sobą? <span class="emoji emoji1f334"></span><span class="emoji emoji1f334"></span><span class="emoji emoji1f334"></span>Przyznać się czy bierzecie GUMMIE ze sobą na wakacje? ...
Media Removed
Kto urlopuje a kto ma urlop przed sobą? Przyznać się czy bierzecie GUMMIE ze sobą na wakacje? Nasze sandałki na upały są idealne! A teraz kupicie je jeszcze taniej bo mamy dwa kody rabatowe! 1. Darmowa Dostawa na kod: DARMOWADOSTAWA LUB 2. 15% zniżki na zakupy na kod: LATO18 🛍🛍🛍 Oba ... Kto urlopuje a kto ma urlop przed sobą? 🌴🌴🌴Przyznać się czy bierzecie GUMMIE ze sobą na wakacje? 🎀🎀🎀 Nasze sandałki na upały są idealne! A teraz kupicie je jeszcze taniej bo mamy dwa kody rabatowe! 1. Darmowa Dostawa na kod: DARMOWADOSTAWA 📦📦📦 LUB 2. 15% zniżki na zakupy na kod: LATO18 🛍🛍🛍
Oba kody obowiązują do niedzieli 05.08 do końca dnia na zakupy za minimum 50zł. Darmowa dostawa obowiązuje tylko na terenie Polski i dotyczy płatności z góry. #GUMMIE #gummiestore #gummieteam #holidays #greece #zakynthos #lato #sandalki #kokardki #polishgirl #polishwoman #sklep #zakupy #ootd #kokardki #grecja #wakacje #relax #pocztowka #thinkpink #rabaty #darmowadostawa #zakupy
Read more
🇵🇱 Ostatnie bilety i ostatnia szansa na przekonanie rodziców by pojechać na #ysf2018 🤪 Jak to zrobic? ...
Media Removed
🇵🇱 Ostatnie bilety i ostatnia szansa na przekonanie rodziców by pojechać na #ysf2018 🤪 Jak to zrobic? Sprawdźcie radę @remikmymusic ️ Drodzy rodzice. Sam jestem ojcem dwójki dzieciaków. I sam szczerze napiszę, że nie wyobrażam sobie żebym jeszcze parę lat temu mógł puścić gdziekolwiek ... 🇵🇱 Ostatnie bilety i ostatnia szansa na przekonanie rodziców by pojechać na #ysf2018 🤪 Jak to zrobic? Sprawdźcie radę @remikmymusic 😍 ➡️➡️➡️
Drodzy rodzice. Sam jestem ojcem dwójki dzieciaków. I sam szczerze napiszę, że nie wyobrażam sobie żebym jeszcze parę lat temu mógł puścić gdziekolwiek Dominika samego. Dziś ma 16 lat i faktycznie podchodzę do tego już inaczej, bo wiem, że da sobie radę. Dużo zależy też od indywidualnych cech danego dziecka - czasami 18 latek jest mniej ogarnięty niż 14 latek ;) To Wy swoje dzieci znacie najlepiej i sami możecie zadecydować kto może sam się wybrać na festiwal a kto potrzebuje opieki osoby dorosłej. Sam festiwal, miejsce w którym to robimy jest nad wyraz bezpieczne. Dbamy bardzo mocno o bezpieczeństwo. Zatrudniamy najbardziej wykwalifikowanych ludzi z agencji ochrony, właśnie do współpracy z młodzieżą. Do tego nasza służba medyczna też jest zawsze na posterunku. Sprzedajemy też dużo mniej biletów niż sam Torwar ma miejsca, tak żeby każdy mógł spokojnie się poruszać. Strefy Diamonds, Golden - również powodują oddzielenie publiczności, żeby się dzieciaki nie pozgniatały - bo wiemy jak reagują na swoich idoli.
Rodzicu jeśli uważasz, że Twoje dziecko jest za małe żeby samo do nas przyjechało, pakuj się i przyjeżdżaj z nim! Nie ma wspanialszej imprezy dla młodych ludzi, kochających muzykę w całej Europie niż nasz Young Stars Festival. W tym roku specjalnie zadbaliśmy żeby impreza odbyła się w weekend - tak żebyś również Tobie nie kolidowało to z pracą / a przynajmniej mniej kolidował niż w tygodniu. Ja mogę zagwarantować jedno, że jak to raz zobaczysz to będziesz wracał do nas co roku. Nasza scena, oświetlenie, nagłośnienie, show - naprawdę robi ogromne wrażenie, nie tylko na naszych fanach. Dziś na YS Festival nie czekają tylko młodzi ludzie, czekają również ich rodzicie, którzy doskonale się bawią podczas występów młodych artystów. W tym roku dodatkową atrakcją będą Muserzy, którzy będą ogólnie dostępni i będą poruszać się po Torwarz i robić foty z fanami. Tak więc jeśli Twoje dziecko nie kupiło biletu M&G, nic się nie stało, na 100% wyjedzie z jakimś wspólnym zdjęciem, któregoś z ambasadorów naszego festiwalu!
Read more
Czy dobry.. Ale wieczór. Temat dość powszechny i stający się głównym problemem tego świata.Zaczyna ...
Media Removed
Czy dobry.. Ale wieczór. Temat dość powszechny i stający się głównym problemem tego świata.Zaczyna się od poczucia samotności aż po lekarza specjalistę,który mówi Ci że jesteś smutnym człowiekiem.Jeśli w pewnym momencie bez powodu czujesz smutek to oznacza samotność.Czujesz się ... Czy dobry.. Ale wieczór.
Temat dość powszechny i stający się głównym problemem tego świata.Zaczyna się od poczucia samotności aż po lekarza specjalistę,który mówi Ci że jesteś smutnym człowiekiem.Jeśli w pewnym momencie bez powodu czujesz smutek to oznacza samotność.Czujesz się taki?Na pewno nie raz poczułes jak milion igieł wbija Ci się do serca.Ale wiesz nie jesteś temu winien.Tak działa pewien układ,który w pewnym sensie ma kontrolę.Jestes od niej silniejszy jako człowiek,więc dlaczego mówisz "nic"?żeby nie robić innym problemu?A może to wstyd?
••••••
Pamiętaj aby wyjść z bagna musisz się go pozbyć,a nie zostawiać go w sobie i jeszcze sobie go dodawać.Po to są bliscy,by Cię wysłuchać kiedy trzeba.Kiedy potrzebujesz.Zostajesz z tym sam,zwinięty w kłębek i nagle każdy staje się zły,bo Ty nie sięgasz po kolejne ręce,które Cię z tego wykopią.No dobra,a jeżeli faktycznie jestem sam/sama w tej chwili?To pomyśl czy warto zadręczać się czymś co tak naprawdę może nie mieć istotnego znaczenia?Wiem, że Ci przykro,ale mimo wszystko to co dobre zaraz wróci jeśli tylko dasz sobie szansę na zrozumienie. Cierpliwość i zrozumienie brzmi trudno?A może Ci bardzo ułatwić sytuację.Ale mi na kimś zależy i stało się to i to.Okej,a czy ta osoba mówiła Ci jak jej zależy?ile razy Ty mówiłeś/mówiłaś,że też Ci zależy?On/ona czuje się swobodnie i ufa,że nie będziesz płakać,więc dlaczego znowu nie chcesz być silny/silna?Robisz sobie krzywdę,bo w głębi czujesz,że to koniec.Nigdy nie będzie koniec dopóki nie nastanie ten moment.Ciesz się,że budzisz się z ludźmi w sercu i nie spisuj ich na straty.❗Oczywiscie mowa o tych,którzy nie biorą tylko twojej energi,ale potrafią dac też Tobie.Wspominalam już o dystansie i jeśli jest Ciebie więcej dla innych to widzisz efekt.Pomyśl o tym❗.Ktos tak łatwo został stracony w twoich oczach?tylko o tym myślisz i nie łączy was nic więcej?Spójrz w głąb siebie i nie myśl teraz,że problem jest w Tobie.Wszystko wskazuje na troskę i widzę,że już dużo przeżyłeś/przeżyłaś.Tęsknota to jedno,ale masz świadomość,że tam gdzie tęsknią za kimś to ten ktoś na pewno do nich wróci.Juz niedługo. Dziękuję.
#trueStory #sad #cry #miss #heart
Bądź silny i trenuj innych. #follow
Read more
• J O D E Ł K A & Z A S Ł O N Y • projekt #bluewood ukończony, czekamy tylko na sofy i będę mogła robić dla was ...
Media Removed
• J O D E Ł K A & Z A S Ł O N Y • projekt #bluewood ukończony, czekamy tylko na sofy i będę mogła robić dla was sesję przyszły właśnie zasłony @hotelove_ wybraliśmy tkaninę Velvet w kolorze Sky Blue z podszewką i do tego jasno szare firany 🏻 uwierzcie robi wrażenie pytacie też ciagle o podłogę więc ... • J O D E Ł K A & Z A S Ł O N Y • projekt #bluewood ukończony, czekamy tylko na sofy i będę mogła robić dla was sesję 💕 przyszły właśnie zasłony @hotelove_ wybraliśmy tkaninę Velvet w kolorze Sky Blue z podszewką i do tego jasno szare firany 👌🏻 uwierzcie robi wrażenie 💙 pytacie też ciagle o podłogę więc znowu przypominam że tutaj użyliśmy jodełki klasycznej w wymiarze w kolorze Reef firmy @chapel_parket_polska 💙💙💙 a przy okazji zapraszam na bloga... tam lecą już posty z dokładnymi opisami kolejnych elementów wnętrza, na które składała się #projektbluewood u moich rodziców • F L O O R & C U R T A I N • we’ve almost finished #projectbluewood we are just waiting for sofas 💙 recently curtains were hanged from @hotelove_ 💙 we choose sky blue velvet and looks stunning 👌🏻 believe me 💙 floor is @chapel_parket_polska colour Reef - polish manufacturer 💙💙💙 #floor #house #houseloves #woodfloor #herringbonefloor #herringbonewoodfloor #livingroom #livingroomdesign #salon #jodelka #podloga #drewnianapodloga #podlogawjodelke
Read more
Czuję się wyspana i wypoczęta. <span class="emoji emoji2764"></span>️ Cieszę się z tej niedzieli, kawy wypitej na balkonie (w bluzie, ...
Media Removed
Czuję się wyspana i wypoczęta. ️ Cieszę się z tej niedzieli, kawy wypitej na balkonie (w bluzie, ale jednak!), najpyszniejszych kanapek z puszystym twarożkiem własnej roboty, konfiturą i śliwkami, spaceru, treningu 🏼. Cieszę się na zaplanowany odcinek serialu, dobry obiad, który ... Czuję się wyspana i wypoczęta. ❤️ Cieszę się z tej niedzieli, kawy wypitej na balkonie (w bluzie, ale jednak!), najpyszniejszych kanapek z puszystym twarożkiem własnej roboty, konfiturą i śliwkami, spaceru, treningu 💪🏼. Cieszę się na zaplanowany odcinek serialu, dobry obiad, który ugotujemy, wieczorne spotkanie... Jest wiele powodów do radości. Wystarczy się tylko na nie otworzyć. Z czego Ty możesz się dziś cieszyć? ❤️😍 #breakfast #coffee #kawa #coffeelover #coffeeaddict #kanapki #śniadanie #cottage #autumn #fall #break #lunch #snack #zdrowo #zdrowejedzenie #zdroweprzepisy #zdrowadieta #fit #motywacja #motivation
Read more
Zaprzyjaźnij się z food photo. 🍽 📸<span class="emoji emoji1f4f1"></span> Food photo to jeden z najmodniejszych trendów, nie tylko na ...
Media Removed
Zaprzyjaźnij się z food photo. 🍽 📸 Food photo to jeden z najmodniejszych trendów, nie tylko na Instagramie. Robiąc zdjęcia jedzenia zadbaj o kompozycję na talerzu i dobre światło, które zagwarantuje odpowiednie nasycenie kolorów. Tryb makro mile widziany! #fotorady od #CLIPPO ... Zaprzyjaźnij się z food photo. 🍽 📸📱
Food photo to jeden z najmodniejszych trendów, nie tylko na Instagramie. Robiąc zdjęcia jedzenia zadbaj o kompozycję na talerzu i dobre światło, które zagwarantuje odpowiednie nasycenie kolorów. Tryb makro mile widziany! ➖➖➖➖➖ #fotorady od #CLIPPO możesz śledzić obserwując nasz profil @clippo_official ➖➖➖➖➖ Sprawdź szerokokątny obiektyw 180° do każdego smartfona. Piękne zdjęcia Macro i Fish Eye. ➡️ Zobacz na CLIPPO.PL (link w BIO) ➖➖➖➖➖ #clippolens #fotografia #porady #foto #zdjęcia #fotografiamobilna #zdjęciaztelefonu #zdjęciatelefonem #foot #poland #polska #instaporady #złoterady #foodie #jedzenie #obiad #kolacja #instatips #zdjęcie
Read more
Nigdy nie należałam do tych, którzy z łatwością wstają rano... 🛌<span class="emoji emoji1f4a4"></span> ale muszę przyznać, że tym razem ...
Media Removed
Nigdy nie należałam do tych, którzy z łatwością wstają rano... 🛌 ale muszę przyznać, że tym razem poszło mi całkiem nieźle i to naprawdę zajebiste uczucie, kiedy wiesz, że przed 9:00 trening siłowy masz już za sobą! 🏽 Dziś byliśmy obczaić nową siłownię, a od września na pewno zaczniemy ... Nigdy nie należałam do tych, którzy z łatwością wstają rano... 🛌💤 ale muszę przyznać, że tym razem poszło mi całkiem nieźle i to naprawdę zajebiste uczucie, kiedy wiesz, że przed 9:00 trening siłowy masz już za sobą! 💪🏽😜 Dziś byliśmy obczaić nową siłownię, a od września na pewno zaczniemy tutaj już regularne treningi! 🏋🏽‍♀️🏋🏽‍♂️ Na siłowni tego dnia nie kończymy - wpada jeszcze szybkie cardio i obowiązkowy wieczorny spacer 👣, bo aktywny tryb życia nie polega tylko na odhaczeniu godziny spędzonej na siłowni ✔️ i zalegnięciu przy biurku/na kanapie, pamiętajcie o tym‼️💻🛋🙅🏽‍♀️ Miłego dnia! ☺️
P.S. więcej z dziś na snapie: fit-ania 👻 (kto jeszcze ogląda w 2018? 🤪)
.
.
.
#fit_ania #gdynia #gdyniaorlowo #gdyniamojemiasto #igersgdynia #igersgdansk #trecgirl #polishfit #polishfitness #gdyniajestzajebista #mojagdynia #lovegdynia #orłowo #gogdynia #gdyniacity #orlowo #orlowogdynia #gdynia_official #szymiecteam #trojmiasto #3city #calypsofitness #potrenowane #endorfiny #potreningunajlepiej #potreningu #wgdyni #gdyniaorłowo #treningzrana #dziendobrybardzo
Read more
Pewnie śpicie, a ja właśnie dojechałem do domu i pożegnałem już R.S.a. Wpadam tu jednak tylko na ...
Media Removed
Pewnie śpicie, a ja właśnie dojechałem do domu i pożegnałem już R.S.a. Wpadam tu jednak tylko na chwilę, bo przepakowuję walizkę i ruszam jutro na 2-dniowe, zaawansowane szkolenie z jazdy torowej. Z Niemiec wracam z butami rajdowymi. Euro się jakoś łatwiej wydaje niż PLNy. Szybszy nie ... Pewnie śpicie, a ja właśnie dojechałem do domu i pożegnałem już R.S.a. Wpadam tu jednak tylko na chwilę, bo przepakowuję walizkę i ruszam jutro na 2-dniowe, zaawansowane szkolenie z jazdy torowej. Z Niemiec wracam z butami rajdowymi. Euro się jakoś łatwiej wydaje niż PLNy. Szybszy nie będę, ale z pewnością będzie wygodniej i zakładam, że dokładniej. Zresztą ostatnio dużo jazdy torowej i mam dosyć grubej podeszwy Air Maxów, NB czy Asicsów.... Dzięki za cały odzew związany z wyjazdem na Nürburgring. Nagraliśmy tam sporo materiału. Nie mogę się doczekać, aż kolega go poskłada i będę mógł go Wam pokazać.

Czy chcecie post na temat “Ile kosztował wypad na Ring z Megane R.S. ?”. Dzisiaj to właśnie liczyłem :) #GCOS
#🇫🇷
Read more
Hej, hej! ~ Lecicie dzisiaj na zakupki z okazji Black Friday? <span class="emoji emoji1f605"></span> ja obawiam się tłumów i może zamówię ...
Media Removed
Hej, hej! ~ Lecicie dzisiaj na zakupki z okazji Black Friday? ja obawiam się tłumów i może zamówię sobie tylko coś do ćwiczeń 🏻 jakieś legginsy albo cuś ️ ~ Muszę zacząć planować czas, no ostatnio dużo rzeczy mi się nagromadziło do zrobienia 🤔 PLAN NA DZISIAJ: wypić siemię zjeść ... Hej, hej! ~
Lecicie dzisiaj na zakupki z okazji Black Friday? 😅 ja obawiam się tłumów i może zamówię sobie tylko coś do ćwiczeń 💪🏻 jakieś legginsy albo cuś 😂❤️
~
Muszę zacząć planować czas, no ostatnio dużo rzeczy mi się nagromadziło do zrobienia 🤔
PLAN NA DZISIAJ:
✅wypić siemię
✅zjeść śniadanie
✅napisać pracę zaliczeniową
✅odebrać paczkę z poczty ✅ułożyć pytania do wywiadów do licka ✅wyłączyć internet i odłożyć telefon 😅
✅zrobić krótki trening
✅rozciągnie ✅położyć się spać przed 24, bo jutro na 9 do pracki 😂
Planujecie sobie czas? Zawsze Wam się udaje, czy czasem coś tam umyka jak mi? 😘
Read more
Dziewczyny, lubicie rollercoastery? Jaka ja kiedyś byłam odważna… Wchodziłam na wszystkie drzewa, ...
Media Removed
Dziewczyny, lubicie rollercoastery? Jaka ja kiedyś byłam odważna… Wchodziłam na wszystkie drzewa, mimo że czasami nie umiałam zejść. Skok z trzech metrów? Żaden problem! Później mi się odwidziało i teraz się wszystkiego boję ————————————————————— Wszyscy razem w @disneylandparis ... Dziewczyny, lubicie rollercoastery? Jaka ja kiedyś byłam odważna… Wchodziłam na wszystkie drzewa, mimo że czasami nie umiałam zejść. Skok z trzech metrów? Żaden problem! Później mi się odwidziało i teraz się wszystkiego boję 😅 —————————————————————
Wszyscy razem w @disneylandparis poszliśmy tylko na jedną dość szybka kolejkę i sama nie wiem kto bardziej krzyczał - ja czy córka 😂 Jedno jest pewne: aż nas gardła po przejażdżce bolały! Dla nas to za wiele, niech tę kategorię godnie reprezentuje Adrian 🙈 My pozostaniemy przy filiżankach 😅☕️
A jak jest u Was? Boicie się? Kto odważniejszy - Wy czy dzieci? ☺️
———————————————————————— #disneylandparis25 #MARVELSUMMER #motherslove #ohheymama #momswithcameras #momblogger #cameramama #dearphotographer #thatsdarling #momblog #igkiddies #familygoalz #cute #fashionovely #fashioninloverz #magicofchildhood #fashionvote #stylegoals #disneyland #disneylandparis #disneylandpark #disneyland2018
Read more
Dziś mam dla Was prezent w postaci nowego wpisu na blogu, ale i konkursu tu na moim profilu, gdzie ...
Media Removed
Dziś mam dla Was prezent w postaci nowego wpisu na blogu, ale i konkursu tu na moim profilu, gdzie do wygrania 10 zestawów kosmetyków marki @dove_polska . . Każda z nas to nie tylko ciało, umalowana buzia, ładna sukienka, każda z nas to także historia, która stoi za naszym pięknem Z ogromną ... Dziś mam dla Was prezent w postaci nowego wpisu na blogu, ale i konkursu tu na moim profilu, gdzie do wygrania 10 zestawów kosmetyków marki @dove_polska 😍💙 .
.
Każda z nas to nie tylko ciało, umalowana buzia, ładna sukienka, każda z nas to także historia, która stoi za naszym pięknem 💙
Z ogromną przyjemnością wzięłam udział w kampanii marki Dove #MojePięknoMojaHistoria a więcej na blogu! 🌸 Chciałabym również Was zachęcić do dzielenia się historią swojego odkrywania prawdziwego piękna, używając hashtagu #MojePięknoMojaHistoria - wystarczy, że pod tym wpisem na instagramie napiszecie czym jest dla Was kobiecie piękno lub co pięknego w sobie doceniacie i dlaczego - przeczytajcie najpierw mój wpis i obejrzyjcie film Dove co z pewnością ułatwi Wam to zadanie! 💙 Do dzieła, czekam na Wasze komentarze! .
.
1. Zostaw pod tym wpisem komentarz opowiadając czym jest dla Ciebie kobiece piękno lub co pięknego w sobie doceniasz i dlaczego💙 Komentarz oznacz #MojePięknoMojaHistoria
2. Zajrzyj na wpis na bloga #MojePięknoMojaHistoria i obejrzyj film Dove, który załączyłam w moim wpisie
3. Zaobserwuj nasz profil @fashionablecompl
4. Konksurs trwa od 4.09.2018 do 9.09.2018 do północy
5. Mamy do wygrania 10 zestawów kosmetyków marki Dove, nagrody wysyłamy tylko na terenie Polski
6. Zwycięzców ogłosimy do 23 września 2018 na naszym profilu.
.
.
#dove #stylizacja #sukienka #manifiqgirls #konkurs
Read more
Kochani, jak pewnie zauważyliście zniknęłam na jakis czas z insta. Chciałam odpocząć od życia ...
Media Removed
Kochani, jak pewnie zauważyliście zniknęłam na jakis czas z insta. Chciałam odpocząć od życia medialnego, złapać dystans, nabrać nowych pomysłów, nowych inspiracji i po prostu pożyć realnym życiem. Był to dla mnie czas podróży, treningów, pracy nad kilkoma nowymi projektami i dużych ... Kochani, jak pewnie zauważyliście zniknęłam na jakis czas z insta. Chciałam odpocząć od życia medialnego, złapać dystans, nabrać nowych pomysłów, nowych inspiracji i po prostu pożyć realnym życiem. Był to dla mnie czas podróży, treningów, pracy nad kilkoma nowymi projektami i dużych zmian zawodowych, o których wszystko Wam opowiem w następnych postach. Pierwszym z projektów mogę się z Wami podzielić juz dziś! Przez ostatni czas pracowałam nad kapsułową kolekcją streetwearową Lilian Prym i pierwszy projekt prezentuję Wam dziś na sobie. Jest to bluza z ręcznie wykonanymi aplikacjami na boku i na rękawie przepleciona zlotymi, metalowymi elementami wykonanymi wg mojego projektu we Włoszech. Bluzy sa unikatowe, technika autorska i ręcznie pleciona. Każda z bluz jest krótka, o pudełkowym kształcie z kapturem, wykonana z miękkiej bawełny z elastanem, wykończona na surowo. Produkowana w Polsce z włoskiej dzianiny doskonałej jakości. Na końcach sznurków - złote końcówki. Można prać ręcznie.
Bluzy dostępne tylko na specjalne zamówienie w bardzo ograniczonej ilości, więc proszę piszcie do mnie bezpośrednio jeśli jesteście zainteresowane. Cena 490zl, rozmiary od XS do XL , czas realizacji 7 dni.
Bardzo sie cieszę, że do Was wracam i już nie mogę sie doczekać podzielenia się z Wami kolejnymi projektami i newsami! Dziekuję za Wasze wszystkie kochane wiadomości i cierpliwość. Fajnie, że jesteście ❤
Read more
Problemy skórne rzadko kiedy (o ile w ogóle) są problemem prostym do rozwiązania. Jasne, niedoskonałości ...
Media Removed
Problemy skórne rzadko kiedy (o ile w ogóle) są problemem prostym do rozwiązania. Jasne, niedoskonałości można zamieść pod dywan, ale prędzej czy później wrócą z jeszcze większą siłą. Diagnostyka tak jak i cała dalsza strategia powinna być poprowadzona indywidualnie. Co warto w tym ... Problemy skórne rzadko kiedy (o ile w ogóle) są problemem prostym do rozwiązania. Jasne, niedoskonałości można zamieść pod dywan, ale prędzej czy później wrócą z jeszcze większą siłą. Diagnostyka tak jak i cała dalsza strategia powinna być poprowadzona indywidualnie. Co warto w tym miejscu zaznaczyć, popularne, masowe rozwiązania z reguły okazują się nieskutecznymi.
Z Marcelą od samego początku współpracujemy zdalnie. Idzie nam całkiem, całkiem ;) „Przez trzy lata błąkalam sie od dietetyka do dietetyka z zaburzeniami pracy jelit, problemami z tarczyca oraz brakiem miesiaczki (ktora tutaj jest kluczowa sprawa). Agnieszke„poznałam” z fajnego lifestylowego profilu na Instagramie, ale nie wiedzialam, ze prowadzi swoje gabinety.
Ciemne plamy na skorze szyi i plecach. Wypadajace wlosy,a pod koniec stycznia tego roku wysypka alergiczna na twarzy. Bardzo jalowa dieta- odstawienie wiekszosci produktow(rowniez “bo ubogo-zdrowo) , w weekendy cheat meal i duza aktywnosc fizyczna, garsci suplementow. Bardzo mnie to wszystko przytlaczalo, presja zdrowia, diety, cwiczen “co robie nie tak? Jest tylko gorzej.” Z wiecznie smiejacej sie dziewczyny stalam sie jednym wielkim smutkiem.

W lutym 2018 ostatecznie stwierdzilam, ze sprobuje jeszcze - tym razem z Aga. Sama Aga wie jaką byłam zagubioną osobą.
Po pierwszej wizycie pojawil sie w końcu usmiech😊 Na “dzien dobry” plan: wejscie na 0 kaloryczne, bardzo gesta odzywczo dieta, aktywnosc fizyczna treningowa obcieta, bardzo uboga suplementacja, duzo spacerow. Plan rozpisany idealnie wraz z dokładnym jadłospisem , suplementacją oraz tym jak zamieniac produkty, pelna profeska👌🏻 W maju zrobilam badania wyniki wyszly bardzo dobre.

Jestesmy na etapie leczenia wraz z lekarzami jelit. Zagoscil u mnie spokoj, ktorego szukalam od 3 lat. Zmienilo sie moje podejscie do diety . Nie mam problemu z wyjsciem z kolezankami na obiad. Wyjsciem z chlopakiem na spacer, kawe i derser. Spokojna glowa - Aga zawsze stawia to na pierwszym miejscu.” #face #smile #dietetyk #clinical #nutrition #food #life #lifestyle #nutritionist #inspire #change #zdrowie #health #joy #passion #instafood #instahealth #instagood #photooftheday #nofilter
Read more
Otóż wczoraj zaprosił mnie na swoj reżyserski debiut jeden z najinteligentniejszych facetów ...
Media Removed
Otóż wczoraj zaprosił mnie na swoj reżyserski debiut jeden z najinteligentniejszych facetów w Polandzie czyli Grzegorz Małecki. To ze jest aktorem, do tego wybitnym, w inteligencji mu ujmy nie robi. Ale, jak mawiał Holoubek, inteligencja w tym zawodzie przeszkadza. Jemu chyba trochę ... Otóż wczoraj zaprosił mnie na swoj reżyserski debiut jeden z najinteligentniejszych facetów w Polandzie czyli Grzegorz Małecki. To ze jest aktorem, do tego wybitnym, w inteligencji mu ujmy nie robi. Ale, jak mawiał Holoubek, inteligencja w tym zawodzie przeszkadza. Jemu chyba trochę tak, bo za dużo pytań zadaje a i sarkazm przyjaciół nie zjednuje, miewa wiec niezasłużenie pod górę. Od jakiegoś czasu mówił o tym,ze powinien przejść na druga stronę lustra. Zostać reżyserem.I efekt tej decyzji zobaczyłam wczoraj.
Zobaczycie tam, na scenie w Narodowym, swoją historie, wzloty i upadki, marzenia,ból i strach. W historii rozpisanej na dwójkę świetnych aktorów: Justyna Kowalska i Mateusz Rusin, odbija się nasze życie. Całe życie. Miłość i związek ludzi, którzy choć kochają się strasznie, oddychają w jednym rytmie, uwielbiają się i pożądają,być ze sobą nie umieją.Bo ludzkość, ekologia,rodzice,bo lampa w Ikei,bo przeludnienie. Bo jesteśmy durnymi dzieciakami. I jak dzieci nie umiemy walczyć o szczęście, tylko idziemy za nowa zabawka. Trochę w życiu przeżyłam,serce mam połatane, miałam wczoraj łzy w oczach ale i śmiałam się głośno i często. Do łez. To szlachetna,pięknie i inteligentnie opowiedziana historia, w której, jak to banalnie ale prawdziwie brzmi,jak w lustrze zobaczycie siebie,zobaczycie prawdę, jakiej dzisiaj brakuje, nie tylko o pokoleniu, które zastanawia się nad przeludniona planeta zanim powoła nowe życie. Może pęknąć wam serce,będzie mocno biło,a jeśli jest złamane,rany na nowo sie zaognia i będą krwawić. Moje rany krwawią jak cholera a bol rozrywa klatkę piersiowa. Grzesiek- brawo! Tylko Ty mogłeś to tak pokazać. Mieć odwagę, kulturę i wyczucie. No i Twoja inteligencje. Idź ta droga. Idzcie na TCHNIENIE do Narodowego.
Read more
boy scout 🔭 Kochani sukces! Sukces na miarę... No właśnie czego? Wszak miara zależy od mierniczego. ...
Media Removed
boy scout 🔭 Kochani sukces! Sukces na miarę... No właśnie czego? Wszak miara zależy od mierniczego. Tak czy inaczej po 4 latach bycia instagramerem, 4 latach wyrzeczeń, pogorszenia wzroku, deformacji kciuka klikacza, ignorowania pytań z cyklu „po co Przemek ten Instagram?” Jest sukces! ... boy scout 🔭 Kochani sukces! Sukces na miarę... No właśnie czego? Wszak miara zależy od mierniczego. Tak czy inaczej po 4 latach bycia instagramerem, 4 latach wyrzeczeń, pogorszenia wzroku, deformacji kciuka klikacza, ignorowania pytań z cyklu „po co Przemek ten Instagram?” Jest sukces! Dostałem propozycję współpracy. W sumie to tylko zapytanie z cyklu co by było gdyby, no ale przecież to prawie propozycja i zarobiona kasa. Zegarek. Omega zapytacie. Nie. Producent odzieży jeansowej. Odmówiłem.... także tak. No, ale jest już druga. Szczęśliwe skarpety dają 5 par i gacie. Muszę tylko wypełnić formularz z rozmiarówką i heja do przodu. Podobno skarpety pasują do mojego całokształtu. Chyba to wezmę, nawet jeśli tylko skarpety będą szczęśliwe. Na zdjęciu minimalny Wacek #minimalpeople P.S. Kończą mi się środki na posty autopromowane 🙅🏽‍♂️ Wiecie jak to jest z tym „krołdfandingiem”?
Read more
Jedno z marzeń spełniłam jakiś czas temu, kupując sukienkę ślubną u @martatrojanowska . Chciałam ...
Media Removed
Jedno z marzeń spełniłam jakiś czas temu, kupując sukienkę ślubną u @martatrojanowska . Chciałam napisać do Marty z pewnym, dość istotnym dla mnie pytaniem, ale okazało się, że Marta organizuje dni otwarte w swojej pracowni przy okazji połączy je z wyprzedażą swoich rzeczy. Pomyślałam, ... Jedno z marzeń spełniłam jakiś czas temu, kupując sukienkę ślubną u @martatrojanowska . Chciałam napisać do Marty z pewnym, dość istotnym dla mnie pytaniem, ale okazało się, że Marta organizuje dni otwarte w swojej pracowni przy okazji połączy je z wyprzedażą swoich rzeczy. Pomyślałam, że skorzystam z okazji i pojadę :). Dzięki temu pomogła mi w moim małym dylemacie i do tego kupiłam piękny, klasyczny, wełniany płaszcz <3. Chociaż swoją drogą miałam wrażenie, że wyszłam trochę na stalkera, ale nic nie poradzę, że jestem zachwycona tym, co tworzy Marta.
__________
Jeśli planujecie ślub i szukacie sukienki, która nie będzie tylko na raz, to z całego serducha mogę Wam polecić @suknie_boho . Są naprawdę niesamowite i można w nich chodzić po ślubie. #suknieslubne #bohobride #martatrojanowska #rusticweddings #rustykalnewesele #rustykalny #brudnyróż #drewno #sielsko #drabina #bohodress #bohodecor #bohostyles #salonsukien #salonsukienslubnych #sukniaslubnaboho #laceclosuresewin #bridedress #bride2019 #bioreslubw2019 #marzeniasiespelnia #slub #slub2019 #inspiracjeslubne #slubneinspiracje2019
Read more
Dwie premiery na jednym zdjęciu <span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f648"></span> Matka Aparatka teraz już full oficjalnie przedstawia Wam oprócz ...
Media Removed
Dwie premiery na jednym zdjęciu Matka Aparatka teraz już full oficjalnie przedstawia Wam oprócz okucia na zębach (gumki oczywiście róż) swoje najmłodsze dziecko ️ Przepięknie ilustrowaną bajkę, której bohaterem jest najbardziej przyjazny, puchaty i kochany troll jakiego znam ... Dwie premiery na jednym zdjęciu 😂🙈 Matka Aparatka teraz już full oficjalnie przedstawia Wam oprócz okucia na zębach (gumki oczywiście róż😂) swoje najmłodsze dziecko ❤️ Przepięknie ilustrowaną bajkę, której bohaterem jest najbardziej przyjazny, puchaty i kochany troll jakiego znam (a z bajki dowiecie się, że znam ich wielu więc mam porównanie😂). Tima zabierze Wasze dzieci w podróż w stronę horyzontu, gdzie ma zamiar odnaleźć przyjaciół 😍❤️ Więcej przeczytacie na landingu, który jest jednocześnie sklepem (link w bio @bakusiowo.pl )💝 Sprzedaż świąteczna z darmową wysyłką i dedykacją właściwie się kończy (jeszcze tylko 1 dzień) bo chcemy żeby książki dotarły pod Wasze choinki przed czasem🎄🎄🎄💝

Tworzenie świata TIMY to najprzyjemniejszy projekt ze wszystkich dotychczasowych, a wiecie, że trochę ich już na koncie mam 😂🙈 Dlatego niesamowicie się cieszę, że przyjęłyście naszego TIMĘ z takim entuzjazmem ❤️ Jeszcze nie spakowaliśmy nawet 1/4 paczek a ja już kminię co wydarzy się w kolejnej części 😂💪🏼

Kiedy wyobrażam sobie, że już niedługo będziecie czytały moją bajkę swoim dzieciom uśmiecham się sama do siebie taaaak szeroko, że aparat ledwo daje radę 😂😂😂 TAK BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE SIĘ UDAŁO!!! 😍 Dziękuję dziewczyny za wszystkie podpowiedzi, ciepłe słowa, doping i zaufanie. Dałam z siebie 300% ❤️ Daliśmy - bo gdyby nie mój @em.bacalage mogłabym sobie nafjukać 😂 Mężu, nieźle się dobraliśmy muszę stwierdzić 😂❤️💪🏼 Uzupełniamy się idealnie 😊

Dziewczyny, lećcie na landing pooglądać TIMĘ od środka ❤️ Jest próbka tekstu, są ilustracje... A jeszcze w tym tygodniu Tima zapuka do Waszych drzwi 😍😍😍 ach 😍 Nie mogę się doczekać Waszych wrażeń! 😍😍😍

#TIMAiPRZYJACIELE ❤️

#instamatki #instamateczki #matka #matkapolka #aparatka #matkaaparatka #instamamusie #polskamama #matkapolka #bajka #bajkidladzieci #bajki #książka
Read more
Dobrze wiecie, że wprost uwielbiam kolorówkę od @annabelleminerals_pl (tak, nieprzerwanie ...
Media Removed
Dobrze wiecie, że wprost uwielbiam kolorówkę od @annabelleminerals_pl (tak, nieprzerwanie od października 2017 używam tylko tych podkładów!). Jakiś czas temu postanowiłam, że warto w takim razie spróbować też pielęgnacji. Zmagam się z raczej problematyczną skórą, dlatego postawiłam ... Dobrze wiecie, że wprost uwielbiam kolorówkę od @annabelleminerals_pl (tak, nieprzerwanie od października 2017 używam tylko tych podkładów!).
Jakiś czas temu postanowiłam, że warto w takim razie spróbować też pielęgnacji.
Zmagam się z raczej problematyczną skórą, dlatego postawiłam na olejek wielofunkcyjny Stay Pure, w którego składzie znajdziecie między innymi olej kokosowy, rycynowy, abisyński, olej z nasion czarnej porzeczki, tymiankowy, witaminę E i olej z nasion słonecznika.
Na czym polega jego wielofunkcyjność?
1️⃣ demakijaż- na waciku czy też przy użyciu palców świetnie rozpuszcza makijaż twarzy i oczu, jednak pod wpływem wody nie zaczyna się pienić jak olejki temu dedykowane, dlatego potrzebny jest jeszcze żel/tonik żeby „doczyścić” skórę.
2️⃣serum- właśnie w ten sposób korzystam w niego najczęściej- nie zapycha, łagodzi, koi i widocznie pomaga w walce z niedoskonałościami. Jest dosyć gęsty i treściwy, więc używam go tylko na noc- w dzień pod makijażem mógłby być za ciężki.
3️⃣wzbogacenie maseczki lub kremu- o ile nie dodawałam go jeszcze do kremów, do 2-3 krople do maseczki glinkowej sprawiają, że skóra jest jeszcze lepiej wygładzona i odświeżona! (pachnie miętowo i orzeźwiająco🍃)
4️⃣zabezpieczenie suchych końcówek włosów lub odżywienie skórek paznokci- szczerze mówiąc nie nakładałam go jeszcze na włosy, obawiam się trochę efektu przy tym stopniu gęstości. Chyba, że byłby dodatkiem do olejowania przed myciem- wtedy jak najbardziej. Do paznokci też używam narazie dedykowanego olejku @mokoshcosmetics , jednak nic nie stoi na przeszkodzie wypróbowania Stay Pure:)
5️⃣wymieszany z podkładem mineralnym- to rozwiązanie daje nam podkład w jego standardowej, płynnej formie- muszę spróbować, znaleźć idealne proporcje i dać Wam znać, bo takie zastosowanie ciekawi mnie od dawna! (Szczególnie pod kątem krycia i trwałości)
Lubicie wielofunkcyjne produkty? Ja przepadłam! Myślę, że zamówię też pozostałe rodzaje tych olejków (stay calm&stay essential), po lecie moja skóra zazwyczaj przestaje być aż tak tłusta i potrzebuje lepszego zabezpieczenia- chociażby przed wiatrem i zimnem.
#annabelleminerals #kosmetykinaturalne #polskiekosmetyki #facecare #faceserum
Read more
Dzień dobry :) Śniadanie. Na słodko. Bo się ciasto zmarnuje jeszcze <span class="emoji emoji1f602"></span> Na podłodze dywan Patchwork. ...
Media Removed
Dzień dobry :) Śniadanie. Na słodko. Bo się ciasto zmarnuje jeszcze Na podłodze dywan Patchwork. Nie - nie mój - pani Klientki. . Muszę o tym napisać. Wczoraj przeczytałam piękny tekst na profilu facebookowym Oczami Mężczyzny. Piękny tym bardziej, że napisany przez mężczyznę. Tekst ... Dzień dobry :) Śniadanie. Na słodko. Bo się ciasto zmarnuje jeszcze 😂
Na podłodze dywan Patchwork. Nie - nie mój - pani Klientki. .
Muszę o tym napisać. Wczoraj przeczytałam piękny tekst na profilu facebookowym Oczami Mężczyzny. Piękny tym bardziej, że napisany przez mężczyznę. Tekst o tym, jak mu wstyd za innych mężczyzn, którzy nie potrafią dać kobiecie atencji, miłości, opieki, którzy skupieni są tylko na sobie. Przeczytałam w zachwycie a zaraz potem ogarnął mnie jednak smutek. Bo pomyślałam, że przykre, że trzeba o takich rzeczach pisać - bo są powszechne. Bo potem przeczytałam komentarze i zasmuciłam się po raz drugi. Bo uświadomiłam sobie, że kobiety nie wierzą w wartościowych mężczyzn, nie znalazły takiego, wątpią, że tacy istnieją. Przez chwilkę nawet pomyślałam - przyznaję - że to przesada, że może nie zauważają w nich tych ważnych, małych rzeczy. Ale potem zaraz przyszło mi na myśl, że ja nie mam takich doświadczeń i dlatego trudno mi w to uwierzyć. I przypomniałam sobie jak widuję, chodząc rano na nordik - mężczyzn a raczej facetów w okolicy, którzy w sobotę przed południem wracają ze sklepu z zakupami na śniadanie dla rodziny pijąc po drodze jedno, dwa piwa, w torbie niosąc dwa następne. I moją myśl wtedy - co może taki mężczyzna dać rodzinie w weekend jeśli od rana pije alkohol ? Ja wiem - piwo dla ludzi napiszecie, napiszecie, że raz nie zawsze, dodacie: to tylko piwo. Ale dla mnie to ważny symbol męskiej hierarchii. Wolny dzień, rodzina, dzieci, piwo. Albo raczej. Wolny dzień, piwo, rodzina, dzieci. I nie odczytujcie tego opacznie - to piwo to tylko symbol. I wiem, że to nie wszystkich dotyczy. Ale dotyczy zbyt wielu. Od zawsze dzieliłam płeć męską na mężczyzn i na facetów. Dlatego nigdy o swoim mężu nie powiedziałam „facet”. Bo dla mnie to ma zabarwienie pejoratywne. A on nie z tych. On z Mężczyzn jest ❤️ Jedli chcecie - załączam link do postu ▶️ https://www.facebook.com/224791101288838/posts/537758916658720/
.
.
Pięknego dnia. Ja z najmniejszym moim mężczyzną dziś - panem M 👶🏻 .
.
#breakfast #coffee #handmade #dywan #catpet #rug #livingroom #homedecor #knitting #knitt #
Read more
Dzień dobry :) . . Niektóre książki przychodzą do mnie same, w najlepszym czasie, gdy ich potrzebuję. ...
Media Removed
Dzień dobry :) . . Niektóre książki przychodzą do mnie same, w najlepszym czasie, gdy ich potrzebuję. W ostatnim czasie przyszły do mnie trzy takie książki - ale teraz o jednej tylko, na inne przyjdzie pora. Podczas naszego urlopu chodziliśmy codziennie na nordic na plażę, codziennie ... Dzień dobry :) .
.
Niektóre książki przychodzą do mnie same, w najlepszym czasie, gdy ich potrzebuję. W ostatnim czasie przyszły do mnie trzy takie książki - ale teraz o jednej tylko, na inne przyjdzie pora. Podczas naszego urlopu chodziliśmy codziennie na nordic na plażę, codziennie spotykaliśmy tam parę, która na matach praktykowała jogę. Napatrzyłam się na nich i zapragnęłam wrócić do regularnych ćwiczeń. Tak, wrócić bo już kiedyś chodziłam przez ponad 2 lata regularnie na zajęcia jogi. Potem przeprowadziłam się i nie mogłam znaleźć blisko dobrych zajęć. Próbowałam sama w domu - jednak bez powodzenia. Moje postanowienie z urlopu nabrało rozpędu. Znalazłam wokół siebie trzy miejsca, gdzie mogę chodzić na jogę, dwa z nich odwiedziłam, jeszcze jedno i wybiorę. I wtedy właśnie przyjechała do mnie ta książka książka Natalii, którą znacie pewnie jako @simplife.pl „Dlaczego joga?” I gdy ją dokładnie przejrzałam to zaczęłam się zastanawiać czy nie mogłabym jednak sama, w domu z jej pomocą. Bo mam tu dokładnie opisane pozycje, poprzedzają je rozdziały opisujące podstawy i najważniejsze rzeczy w praktyce jogi. Zobaczymy dokąd mnie zaprowadzi ta książka, na ile pomoże w wytrwaniu ? Na razie wybieram pozycje, które znam z wcześniejszych doświadczeń i próbuję sama - dziś pierwszy raz - trzymajcie kciuki. Ach dodam jeszcze jedną rzecz - być może bez większego znaczenia ale zwróciłam na to uwagę. Pozycje są rysowane - dla mnie bardzo OK - a pani na rysunkach nie jest chudą kobietą tylko ma piękne krągłości - bardzo mi się to podoba 😀 - za to wielki plus ➕
.
.
.
#morningcoffee #morningroutine #cat&coffee #goodvibes #book #yoga #zwykłedobreżycie #daybyday #coffee #slowonadzis #joankapoleca #
Read more
Temat: POMNIK! Na fali ostatnich kontrowersji, które pojawiły się w Polsce w kontekście naszych ...
Media Removed
Temat: POMNIK! Na fali ostatnich kontrowersji, które pojawiły się w Polsce w kontekście naszych dwóch nowych warszawskich pomników, przypomniała mi się moja pierwsza wycieczka do Stanów, konkretnie do Nowego Jorku. 5 lat temu pierwszy raz miałem okazję zobaczyć NYC na żywo, wtedy ... Temat: POMNIK!

Na fali ostatnich kontrowersji, które pojawiły się w Polsce w kontekście naszych dwóch nowych warszawskich pomników, przypomniała mi się moja pierwsza wycieczka do Stanów, konkretnie do Nowego Jorku.

5 lat temu pierwszy raz miałem okazję zobaczyć NYC na żywo, wtedy też odwiedziłem pomnik ofiar zamachów z 11go września 2001 roku.

Monumentalne dwa wodospady, ukrojone na kształt zniszczonych w zamachach wież. Wygrawerowane na ścianach 3000 nazwisk ofiar. I ten szum spadajacej w przepaść wody. Wszystko to niesamowicie działa na wyobraźnię, powala swoim rozmiarem i po prostu zasmuca.

Pomnik WTC 11 to żelazny punkt na mapie każdego, kto zwiedza Big Apple. Wejścia na teren Memoriału pilnuje ochrona, na miejsce można się dostać po kontroli porównywalnej z tą lotniskową. To wszystko za miliony dolarów, nie tylko jednorazowo wydanych na budowę, jednak również rocznie trawionych na utrzymanie tego miejsca.
Rodzi się pytanie, jak opisywane przeze mnie miejsce ma się choćby do Schodów Smoleńskich?
Co powinno przyświecać twórcom podobnych pomników? Czy powinny być spektakularne, aby stały się miejscem tras turystycznych? Czy popularność może narazić je na złe traktowanie (patrz "Pomnik Pomordowanych Żydów w Europie" w Berlinie i tysiące roześmianych selfie)? Czy może owe pomniki maja być narzędziem gry politycznej albo przedmiotem do tworzenia straszno- zabawnych memów?

Jakie jest Wasze zdanie? 🤠

#pomnik #tb #throwback #nyc #memory #memoryplace #wtc #worldtradecenter #memorial #nineeleven #groundzero #newyork #newyorkcity #trip 30.10.2013
Read more
Zastanawiałam się od jakiego czasu, czy w ogóle poruszać ten temat. Moje i wasze życie, nie kręci ...
Media Removed
Zastanawiałam się od jakiego czasu, czy w ogóle poruszać ten temat. Moje i wasze życie, nie kręci się wyłącznie wokoło dbania o sylwetkę i jak wiecie, nie tylko na tym skupiam swoje posty. Dzisiejszy pragnę zadedykować wszystkim kobietom, które w „adekwatnej” sytuacji, mają prawo się ... Zastanawiałam się od jakiego czasu, czy w ogóle poruszać ten temat. Moje i wasze życie, nie kręci się wyłącznie wokoło dbania o sylwetkę i jak wiecie, nie tylko na tym skupiam swoje posty.
Dzisiejszy pragnę zadedykować wszystkim kobietom, które w „adekwatnej” sytuacji, mają prawo się odezwać, ba nawet powinny.
Jakieś dwa lata temu wybrałam się do jednego gabinetu kosmetycznego, w którym wraz z kosmetolog miałyśmy się zająć pielęgnacji mojej naczynkowej cery. Przed przystąpieniem do pierwszego etapu, ta stwierdziła, że poprosi o ostateczną ocenę mojej skóry, właściciela salonu. Mężczyznę w średnim wieku, białym fartuchu, który nachylił się nade mną, przyjrzał i ku mojemu zdziwieniu nie poddał ocenie mojej skory- a dekolt. „Pani to lubi pokazywać biust co?”- odparł, z dumą na twarzy i poczuciem swej „fachowości”. Mnie i kobietę wykonującą zabieg zamurowało. Zwłaszcza, że przyszłym w normalnej letniej bluzce, a na co dzień noszę zwykle t-shirty. Do „kliniki” więcej nie wróciłam. Do teraz jestem zła na siebie, że oniemiałam, zamiast coś wtedy odpowiedzieć i zrobić burdę. Jestem święcie przekonana, że gdybym była na miejscu, z mężem...ten długo by się nie zastanawiał, co zrobić. Do czego dążę? Nawet gdybym przyszła tam z dekoltem do pępka- nikt nie ma prawa się tak odezwać. A my mamy prawo na takie zachowania reagować. Dziś taki człowiek rzuca seksistowski tekst, a innym razem ktoś łapie moją koleżankę na ulicy za tyłek. Nie reagując, według mnie dajemy przyzwolenie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Spotkało was coś takiego? #sylwiaszostak #fit #fitness #swag #gym #gymgirl
Read more
Witam i chciałam podsumować wczoraj wrzucony post! Od pewnych komentarzy nie tylko boli mnie ...
Media Removed
Witam i chciałam podsumować wczoraj wrzucony post! Od pewnych komentarzy nie tylko boli mnie głowa, ale i dusza 😐 Charakter mojego Profilu po części jest Informacyjny więc niech każdy z tymi informacjami robi co tylko chce! Nikt tu nikogo na siłę do niczego przekonywać nie chce i jeśli ... Witam i chciałam podsumować wczoraj wrzucony post!
Od pewnych komentarzy nie tylko boli mnie głowa, ale i dusza 😐 Charakter mojego Profilu po części jest Informacyjny więc niech każdy z tymi informacjami robi co tylko chce! Nikt tu nikogo na siłę do niczego przekonywać nie chce i jeśli ktoś ma inne, odmienne zdanie nie musi być od razu krytykowany! 😊
Mam ogromną prośbę do osób, które ślepo idą w propagandę dotyczącą szczepień (syf w szczepionkach, autyzm poszczepienny i inne niczym nie potwierdzone informacje) o opuszczenie mojego profilu 😊 Nie z braku szacunku do Państwa, tylko z szacunku do Samej Siebie. Od zawsze w pracy opieram się na sprawach mających poparcie w nauce z studiów, wiedzy akademickiej i faktów więc podziękuję! 😊 i serio nie zależy mi na ilości obserwujących tylko na jakości! 😊
Read more
Pomaganie . Jak jest u Was z tym tematem? Ja jakiś czas temu zajawiłam się bardzo mocno na Szlachetną ...
Media Removed
Pomaganie . Jak jest u Was z tym tematem? Ja jakiś czas temu zajawiłam się bardzo mocno na Szlachetną Paczkę i od kilku lat sukcesywnie ją wspieram. Albo w roli wolontariusza, albo lidera rejonu albo w roli darczyńcy. Dlaczego to się we mnie tak zakorzeniło? Myślę, że głównie dlatego, że ... Pomaganie
.
Jak jest u Was z tym tematem? Ja jakiś czas temu zajawiłam się bardzo mocno na Szlachetną Paczkę i od kilku lat sukcesywnie ją wspieram. Albo w roli wolontariusza, albo lidera rejonu albo w roli darczyńcy. Dlaczego to się we mnie tak zakorzeniło? Myślę, że głównie dlatego, że pomaganie jest służbą, a służba stawia kogoś innego na pierwszym miejscu zamiast samego siebie. .
Każdy z nas potrzebuje uwagi, chce być dostrzeżony, wysłuchany, zrozumiany. Jeśli skupimy się tylko na tym, że chcemy, żeby ludzie nas dostrzegli to nie pokażemy im jak to robić. Dlatego tak ważne jest pomaganie innym, aby pokazać, że można żyć inaczej, żeby pokazać co jest ważne, żeby rozwijać siebie i innych dookoła. .
"Wiecej szczęścia jest w dawaniu, a niżeli w braniu". .
Czasem naprawdę warto nie myśleć tylko o sobie i swoich potrzebach, ale skupić się na potrzebach innych. To naprawdę otwiera ;) mówię z doświadczenia 😉😉
.
Właśnie w całej Polsce trwa finał @szlachetnapaczka gdzie tysiące ludzi jednoczą siły i wspólnie pomagają tym, którzy stracili nutę nadziei. Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych projektów charytatywnych, który pomaga w tak mądry sposób! Znam go od podszewki i jestem przekonana o jego słuszności!! .
W tym roku zaangażowałam się w roli darczyńcy, gdzie wspólnie z koleżankami z Perły Kobiecości przygotowaliśmy paczkę dla samotnej matki z 3 dzieci. Pomaganie jest naprawdę fajne ;) .
#szlachetnapaczka2018 #szlachetnapaczka #darczynca #lubieludzi #pomoc #pomaganie #akcja #swieta #prezenty #uwaznosc #dobro #charytatywnie #rozwoj #wspolnotaindywidualnosciotwartych #wspolnota #perlakobiecosci #kobieta #przepisnadizajn
Read more
ROZDANIE <span class="emoji emoji1f381"></span> Na początku chciałabym Wam z całego serca podziękować za tą magiczną liczbę 15K <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏽 Powiem ...
Media Removed
ROZDANIE Na początku chciałabym Wam z całego serca podziękować za tą magiczną liczbę 15K 🏽 Powiem Wam szczerze , że w życiu bym się nie spodziewała , że tyle osób będzie chciało oglądać moje prace a co dopiero wspierać mnie jak tylko może na każdym kroku , na dobre i na złe , czy mnie ktoś ... ROZDANIE 🎁

Na początku chciałabym Wam z całego serca podziękować za tą magiczną liczbę 15K 🙏🏽
Powiem Wam szczerze , że w życiu bym się nie spodziewała , że tyle osób będzie chciało oglądać moje prace a co dopiero wspierać mnie jak tylko może na każdym kroku , na dobre i na złe , czy mnie ktoś udostępnia czy nie , Wy zawsze jesteście ! Jest to dla mnie niesamowite uczucie wiedzieć , ze mam tyle cudownych osób po mojej stronie i za to w szczególności Wam dziękuje bo tak jak powtarzałam od kiedy tylko zaczynałam moją przygodę z instagramem : Nie liczy się dla mnie ilość ale JAKOŚĆ ☝🏽 Mi się nigdzie nie spieszy , nie zależy mi na osobach przypadkowych które będą tu tylko żeby być , lubię mieć z Wami kontakt bo jestem tutaj dla Was ❤️
Mój profil to jest teraz dla mnie taka oaza spokoju i niezastąpiony poprawiacz humoru , zawsze mi doradzacie kiedy tego potrzebuje czy rozsmieszycie do łez kiedy również tego potrzebuje i za to dziękuje !!! Nie mogłam sobie wymarzyć lepszych obserwatorów tutaj , traktuje Was jak najlepszych przyjaciół z którymi rozmawiam o wszystkim i to jest piękne ❤️
Kocham Was !!! ZASADY ROZDANIA :
1. Obserwuj mój profil @LIDDDIGG
2. Polubić i Zaprosić pod tym postem 3 osoby do wzięcia udziału w konkursie
3. Zrób screena tego zdjęcia i dodaj u siebie na Insta Story z oznaczeniem mnie @Lidddigg ,
4. Bądź aktywny/a na moim profilu
Ps. Ilość komentarzy nieograniczone ale zawsze musza być oznaczone inne osoby i tylko realne konta 💋

Jedna osoba wygrywa zestaw kosmetyków widoczny na zdjęciu oraz wylosuje jeszcze jedna która dostanie ode mnie niespodziankę 🎁

POWODZENIA BUBKI ❤️ Koniec : 25.09.2018
Wyniki : 26.09.2018
Read more
Co właściwie powinno się robić w Dzień Mamy? Nie myśle wcale o życzeniach, prezentach, kwiatkach, ...
Media Removed
Co właściwie powinno się robić w Dzień Mamy? Nie myśle wcale o życzeniach, prezentach, kwiatkach, laurkach, czekoladkach, wręczeniu kuponu na coś tam, wpadnięciu do lub zabraniu Mamy na obiad, powiedzeniu kocham cię, napisaniu SMSa lub wykonaniu krótkiego telefonu. Mocno czuję, ... Co właściwie powinno się robić w Dzień Mamy?
Nie myśle wcale o życzeniach, prezentach, kwiatkach, laurkach, czekoladkach, wręczeniu kuponu na coś tam, wpadnięciu do lub zabraniu Mamy na obiad, powiedzeniu kocham cię, napisaniu SMSa lub wykonaniu krótkiego telefonu.

Mocno czuję, ze Dzień Matki gdyby nie brać go tak z rozpędu, z przyzwyczajenia, gdyby nie brać go tak jakby z supermarketu, z półki na której obok siebie leżą gadżety na Walentynki, maski na Halloween i wstążki na Boże Ciało może być dniem pełnym zadumy.
Relacja mama córka jest trudna. Relacja mama syn też potrafi dać popalić i to każdej ze stron.
Patrzę na swoją córkę i wiem, że muszę mocno pracować nad tym co się miedzy nami tworzy. Patrzę na swojego syna i rozumiem, że nie będzie łatwo a cierpliwość będzie na wagę złota. Zdaję sobie sprawę z tego, że moje starania wcale nie zapewnią, że moje dzieci bedą miały ze mną dobrą relację...
Mogę tylko spróbować być świadkiem tego jak rosną i dać im jak najwięcej przestrzeni.
Przyglądam się mojej Mamie i myśle o kobiecie, którą kiedyś była. Jak ona się czuła jak weszła w rolę Matki. Myślę o jej Mamie, mojej babci, jak ona dawała sobie radę w tej roli. Czy dobrze ją odgrywała?
Jaki wpływ na swoje dziecko, na jego emocje, na jego życie ma Mama? Jaki stempel zostawia po sobie na swoich dzieciach każda z Mam? Jaki ślad na moich paszczakach zostawię ja?
Czy to będzie ślad, który bedą chciały zmyć?
Jak to jest porąbane, ze choć tak blisko nam do Mam to często tak daleko!
Jak ważne, żeby odciąć pępowinę i żyć swoim życiem.
Każdy to chyba potwierdzi ale juz nie każdy przyzna, że jego relacja z jedną z najbliższych mu osób- z Mamą, jest pełna zakrętów.
Ja w Dzień Mamy nie chcę tylko szczerzyć zębów. Chcę chyba poczuć złożoność relacji mama-dziecko.
Od miłości do wkurzenia, od smutku do radości.
Skąd przyszliśmy, co dostaliśmy, co przekażemy dalej?

Ściskam Cię Mamo.
Dobrze, że jesteś!
Trzymajcie tzn. trzymajmy się Mamy.
No, ale dzieci również;)
Nasze zdrowie!

#dzienmatki #relacje #mamacorka #mamasyn #mojamama #mojacorka #babcia #baba #babahałhał #babcienaprezydenta
Read more
Co widzisz? Zdjęcie dwóch aperoli na tle piaszczystej plaży i lazurowej wody? Czy SŁOMKI, PLASTIK, ...
Media Removed
Co widzisz? Zdjęcie dwóch aperoli na tle piaszczystej plaży i lazurowej wody? Czy SŁOMKI, PLASTIK, ZŁO, KATASTROFĘ I KONIEC ŚWIATA? ———————————————————————— Ja patrząc na to zdjęcie przypominam sobie cudowny czas jaki spędziłam w Bułgarii, genialnych ludzi i ogrom wspaniałych doświadczeń. ... Co widzisz? Zdjęcie dwóch aperoli na tle piaszczystej plaży i lazurowej wody? Czy SŁOMKI, PLASTIK, ZŁO, KATASTROFĘ I KONIEC ŚWIATA?
———————————————————————— Ja patrząc na to zdjęcie przypominam sobie cudowny czas jaki spędziłam w Bułgarii, genialnych ludzi i ogrom wspaniałych doświadczeń. Część z Was zobaczy TYLKO słomki i zechce mi powiedzieć, że niszczę planetę, że plastik to zło i że daje zły przykład innym.
———————————————————————— Te osoby będą miały racje. Plastik to zło, które niszczy planetę i które rozkłada się (w zależności od rodzaju) od 100-1000lat. Tylko wiecie co? Ludzie patrzą tylko na jedną stronę medalu, nie mają pojęcia, że segreguję śmieci (mamy 5 koszy), że na zakupy idę z płócienną torbą, że zamiast produktów w plastikowych opakowaniach staram się wybierać te w szklanych, że nie używam wacików jednorazowych, że praktycznie nie marnujemy jedzenia, że ograniczyliśmy spożywanie produktów odzwierzęcych do minimum… jestem skreślona, bo słomki.
———————————————————————- Małymi kroczkami wprowadzaliśmy ogrom zmian, które były dla nas krokiem milowym. Tak, w tym barze barman podał nam drinki ze słomkami, a ja zrobiłam zdjęcie i je teraz publikuje. Bo tak. Bo nie jestem fanatyczką i nie robię wielkiej sprawy z tego, że nie uprzedziłam barmana o mojej niechęci do słomek. ———————————————————————
Zero waste to piękna inicjatywa, ale każda skrajność jest ZŁA! Dziś za takie zdjęcie ludzie są szkalowani. Kasia Tusk za picie wody z plastikowej butelki dostała hejty. Skrajności to okropność. Sam nie segregujesz śmieci, a hejtujesz innych za picie z plastikowej słomki? Naprawdę?!
———————————————————————
Bardzo podoba mi się koncepcja Zero Waste bez fanatyzmu. Małymi kroczkami wprowadzajmy zmiany, uświadamiajmy o szkodliwości plastiku, ale nie popadajmy w skrajności i nie hejtujmy. Tylko tyle, albo aż tyle..
————————————————————— Poczyniliście już jakieś kroki w celu ochrony środowiska? Inicjatywa Zero Waste jest Wam znana? Czy dopiero się rozglądacie?
Read more
Wekiwekiweki. Od kilku dni zamykam lato w sloikach powoli kończą się pomysły co by tu jeszcze wymyślić ...
Media Removed
Wekiwekiweki. Od kilku dni zamykam lato w sloikach powoli kończą się pomysły co by tu jeszcze wymyślić ale wychodzę z takiego założenia że słoików nigdy za dużo! Klasyczny sos którego robię najwiecej bo pasuje do wszystkiego serio, pizzy ,makaronów ,leczy, zapiekanek, zup, ryżu do potrawki ... Wekiwekiweki. Od kilku dni zamykam lato w sloikach powoli kończą się pomysły co by tu jeszcze wymyślić ale wychodzę z takiego założenia że słoików nigdy za dużo! Klasyczny sos którego robię najwiecej bo pasuje do wszystkiego serio, pizzy ,makaronów ,leczy, zapiekanek, zup, ryżu do potrawki ze strączków i wielu wielu innych , co tylko lubimy z pomidorami. Wekujecie ?? 🤔.
(Na 5 litrowy garnek) Potrzeba:.
✔️pomidory 3kg.
✔️cebula 1kg.
✔️papryka 1kg.
✔️czosnek pół główki .
✔️chili.
Przygotowanie:.
Pierwsze co robię to nastawiam piekarnik na 200stopni, papryki myje kroje na połówki wyjmuje gniazda nasienne, smaruje oliwą i układam na blaszce do pieczenia. Piekę do czasu aż skóra nie będzie lekko czarna 20-25 minut i zostawiam na ok.10minut w piekarniku. Wtedy można bez problemu ją obrać, skóra sama schodzi. Taki trik :). Kroje cebule wkładam do garnka ,obrany czosnek, chili z wyjętym gniazdem nasiennym i na końcu pokrojone niedbale pomidory. Powinno się gotować conajmniej 3h , zależy jaka konsystencje chcemy uzyskać. Po tym czasie blenduje no i wekowanie. Najważniejsze by słoiki były umyte i wyparzone, gdy nalewamy sos do słoików ważne by jego gwint był wyczyszczony ręcznikiem kuchennym lub czymś innym, bo inaczej może się nie zawekować. Po nalaniu sosu ustawiamy słoiki do góry dnem. Ja nigdy nie doprawiam sosu bo nie wiem do czego będzie mi służył jeśli do zupy ,to bulion wcześniej i tak jest doprawiony, nie chce by doszło do sytuacji w której coś jest za słone lub za ostre. Taka forma jest dla mnie bezpieczniejsza po prostu. Jeśli macie ochotę , proszę bardzo :) Już niebawem wstawię przepis na ketchup z cukinii, robiłam pierwszy raz i bardzo miło byłam zaskoczona ,jest pyszny ale napewno nie tak uniwersalny jak ten! .
.
.
#wege #weki #przetwory #domoweprzetwory #vegetables #sos #vege #vegan #veggie #holiday #summer #summervibes #summertime #latowsłoiku #summerdiet #wegetit #vegetarianrecipes #vegetablegarden #garden #photoshoots #photolove #foody #foodie #foodgasm #photos #foodphoto
Read more
Nawyki.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ .⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Pamiętasz jak w poniedziałek pisałam o swoich porannych nawykach? ...
Media Removed
Nawyki.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ .⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Pamiętasz jak w poniedziałek pisałam o swoich porannych nawykach? Udało mi się je wdrożyć dzięki przeczytaniu (a właściwie przesłuchaniu) książki #silanawyku napisaną przez Charlesa Duhigga. To obowiązkowa pozycja dla tych, którzy chcą popracować ... Nawyki.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Pamiętasz jak w poniedziałek pisałam o swoich porannych nawykach? Udało mi się je wdrożyć dzięki przeczytaniu (a właściwie przesłuchaniu) książki #silanawyku napisaną przez Charlesa Duhigga. To obowiązkowa pozycja dla tych, którzy chcą popracować nad swoim rozwojem osobistym i produktywnością. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Po jej lekturze udało mi się zidentyfikować moje złe nawyki, rozpracować je i zbudować nowe nawyki w oparciu o całkiem inne wskazówki, nagrody itp. Nie bez powodu w tytule książki jest słowo "siła". Te nawyki naprawdę mają siłę zmieniać życie - sama się o tym przekonałam! ;) ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Przykład. Moim nawykiem, który sobie wmówiłam było podjadanie czekolady. No bo przecież jak nie słodzę kawy to chociaż zjem do niej kosteczkę gorzkiej czekolady. A jak już się kusiłam na tą jedną kosteczkę to pojawiały się też kolejne, ale już w postaci normalnych przekąsek między posiłkami. A czekolada z gorzkiej zamieniła się na pyszne, różnosmakowe czekolady #milka :p ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Co z tym zrobiłam? Zidentyfikowałam problem, stworzyłam silną neuroasocjację (czyli silne wyobrażenie jak czekolada źle wpływa na mój organizm - do tego użyłam kilku czekolad, które zjadłam jedna po drugiej :P) i zastąpiłam ten nawyk nowym. Teraz zamiast podjadać "tylko kosteczkę" czekolady do kawy biorę do pracy min 2 jabłka i jak tylko mam ochotę na coś słodkiego to od razu po nie sięgam :) ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Jednak to nie wszystkie moje złe nawyki, ale przynajmniej teraz już wiem, jak je eliminować :) ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
A jakie są Twoje? Może też czytałeś tą książkę i zainspirowała Cię ona do radykalnych działań? Jestem bardzo ciekawa! :) ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
PS. Ta książka znalazła się na liście 70 książek biznesowych, które warto przeczytać, którą opublikowałam w tym poście: https://przepisnadizajn.pl/70-ksiazek-biznesowych-ktore-warto-przeczytac/⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
#nawyki #habit #makeit #productivity #dailyaffirmation #empowerment #empowerment #motywacja #motivation #inspiracja #inspiration #sukces #success #rozwojosobisty #rozwoj
Read more
Za chwilę stuknie nam roczek, co oznacza, że matka Bigos rozpoczęła całą produkcje podsumowań ...
Media Removed
Za chwilę stuknie nam roczek, co oznacza, że matka Bigos rozpoczęła całą produkcje podsumowań we własnej głowie i sercu i z całą pewnością możecie liczyć w najbliższym czasie na więcej postów dzieciowych! Jeśli mam być z Wami szczera - dla mnie osobiście najtrudniejsze było pierwsze ... Za chwilę stuknie nam roczek, co oznacza, że matka Bigos rozpoczęła całą produkcje podsumowań we własnej głowie i sercu i z całą pewnością możecie liczyć w najbliższym czasie na więcej postów dzieciowych!
Jeśli mam być z Wami szczera - dla mnie osobiście najtrudniejsze było pierwsze pół roku! Chyba przez stres i hormony! Nieustanny strach, czy wszystko dobrze robię, stres za każdym razem jak płakała, czułam się inaczej, wszystko odkrywałam od nowa. Bufet mleczny co 3 godziny oznaczał podporządkowanie maleństwu całego czasu (nawet na zajęcia jeździliśmy razem). zaskoczyło mnie wiele spraw - łącznie z tym, że zarzekałam się, ze będę karmiła max 6mcy (tymczasem wciąż to robię i nie mam większej ochoty jakoś super szybko całkiem jej odstawić). Teraz patrzę na nią i nie wiem kiedy stała się taka kumata, kochana, taka duża i silna (toż to tylko rok!). Teraz jest mi łatwiej ze wszystkim. Serio! Mówili mi, ze im dalej tym więcej zamieszania, ale ja tak tego nie odczuwam póki co (swoją droga serio zastanawiam się jak odczuwają to mamy z większym doświadczeniem). Cieszę się jak głupia z każdej małej rzeczy, której Róża się uczy, z każdego uśmiechu i każdego wspólnie spędzonego dnia, z tego ze jest zdrowa 🙏

Już się tak nie martwię wszystkim. Wiem, że damy sobie radę 🙌🏻 choć dalej nie wyobrażam sobie sytuacji, w której miałabym ogarnąć dwójkę dzieci 😳

W dalszym ciągu podziwiam wszystkie mamuśki, które tak dzielnie sobie radzą z kilkoma maluchami na chacie 👏🏻 Wciąż wiele osób pisze do mnie z pytaniami o sen Róży - tak śpi w swoim łóżeczku i budzi się tylko na karmienie. Przypominam ze jest o tym tekst na blogu, ale postaram się jeszcze coś wrzucić wam 👌🏻 Tymczasem wracamy dziś po 11 dniach do domciu (fajnie było mieć wsparcie dziadków przez kilka dni) 🙏

#mum #mummy #baby #babygirl #pink #newblack #mylove #mojewszystko #smile #blondie #fitmums #family #blog #bloger #influencer #fitmum #myworld
Read more
Najlepsze w Kazimierzu i Dwóch Brzegach było to, że przyjechałem tu sam i bez pojęcia, w co się pakuję. ...
Media Removed
Najlepsze w Kazimierzu i Dwóch Brzegach było to, że przyjechałem tu sam i bez pojęcia, w co się pakuję. Wszystko musiałem znaleźć i odkryć samodzielnie. Nikt mi nie ustalał planu, nie doradzał, po prostu wybierałem punkt na horyzoncie i chciałem tam dojść, wybierałem jakąś uliczkę i sprawdzałem, ... Najlepsze w Kazimierzu i Dwóch Brzegach było to, że przyjechałem tu sam i bez pojęcia, w co się pakuję. Wszystko musiałem znaleźć i odkryć samodzielnie. Nikt mi nie ustalał planu, nie doradzał, po prostu wybierałem punkt na horyzoncie i chciałem tam dojść, wybierałem jakąś uliczkę i sprawdzałem, dokąd mnie to zaprowadzi. Powyższe zdjęcie pochodzi z wędrówki w górę ulicą Nadrzeczną, a do Kazimierza wróciłem ulicą Cmentarną (bo są tam trzy cmentarze). Nie sprawdzałem ile to kilometrów, ale z trzy godziny w słońcu chodziłem. Jeszcze przy cmentarzu żydowskim wymyśliłem, by pójść do lasu i wyjść stamtąd inaczej niż wszedłem. Ścieżki jednak nie było i po chwili błądzenia zacząłem się przez krzaki przedzierać. Misia rzadnego nie spotkałem, ale raczej był blisko. Nie polecam, ale tak naprawdę to polecam.

Inne momenty to każdorazowe wejście na wał, za którym znikąd rozwija się panorama na Wisłę. Niezwykłe uczucie. Albo kino plenerowe, przy którym wszyscy patrzą w ekran. Jest główna widownia, ale wokół jeszcze knajpy i ławki, ale ludzie siadali gdzie tylko mogli. Z tysiąc osób, może i więcej, wszyscy zwróceni w stronę ekranu. Dla porównania na Nowych Horyzontach tylko główni widzowie tak robią, plus kilka osób po bokach. Ludzie na spacerze na rynku lub w knajpach wokół zdają się nieświadomi, że coś leci na ekranie. To się nazywa miłość do filmu!

W ogóle dużo tu takich szczegółów. Wczoraj wieczorem podczas spaceru odkryłem, że w kanale jest galeria. Taki sam kanał co w GTA San Andreas, tylko mniejszy, obrazy tam wisiały.

Dla równowagi, tej nocy byłem obudzony dwa razy. O drugiej hałasy mnie rozbudziły na chwilę, o czwartej znowu się obudziłem, niemal na stałe. Jacyś ludzie urządzili sobie koncert Beaty Kozidrak z głośników tuż obok mojego pola namiotowego. Mając do dyspozycji cały brzeg Wisły, gdzie nic nie ma, wybrali akurat to miejsce, gdzie byłem ja. Ma to tyle samo sensu co przysłowiowy zjazd gołym pośladkiem po niehablowanej desce do basenu wypełnionego spirytusem. Mimo to żałuję, że to już koniec festiwalu. Czuję pustkę w żołądku tak samo jak po Nowych Horyzontach.
Za rok więc tu nie wrócę, ale kiedyś na pewno. Dla miasta.

#DwaBrzegi #kazimierzdolny #filmy
Read more
Kilka dni temu pożegnałam moją babcię... Mati i Milenka rozchorowali się na samą Wigilię do tego ...
Media Removed
Kilka dni temu pożegnałam moją babcię... Mati i Milenka rozchorowali się na samą Wigilię do tego stopnia, że musieliśmy spędzić ten wieczór sami w obawie przed sprezentowaniem wirusa pocztą pantoflową mojemu słabiutkiemu dziadziusiowi. Nie udało nam się przygotować wszystkich potraw, ... Kilka dni temu pożegnałam moją babcię... Mati i Milenka rozchorowali się na samą Wigilię do tego stopnia, że musieliśmy spędzić ten wieczór sami w obawie przed sprezentowaniem wirusa pocztą pantoflową mojemu słabiutkiemu dziadziusiowi. Nie udało nam się przygotować wszystkich potraw, pięknie zapakować prezentów i posprzątać domu... Wychodzi na to, że u nas „Magia Świąt” is ewidentnie broken 😉 .
Hmm... A może „magia świąt” to tylko nasze NIEpobożne życzenie? Mamy świętować „magiczny czas” czy wspomnienie Narodzin Boga wśród ludzi?😉 Czy ktoś kiedyś nam obiecywał, że Święta Bożego Narodzenia mają być „magiczne”? Skąd te oczekiwania w stosunku do tych dni? Kto nam kazał gonić na złamanie karku, żeby się wyrobić z 12 potrawami bo inaczej wstyd? A „Jezusek” w szopce czeka żebyśmy mu przynieśli umyte okna i czyste zasłonki czy może jednak czyste serca? ❤️
.
A jak się rodził to były fajerwerki i tłumy wiwatujących czy najbliższe dwie osoby i światło jednej jedynej gwiazdy, na którą uwagę zwrócili tylko Ci, którzy w pędzie codzienności potrafili się zatrzymać i podnieść oczy ku górze?🌟
.
Z roku na rok, coraz bardziej do mnie dociera, że ten obrazek z amerykańskich filmów, do którego tak szaleńczo dążymy jest tylko... obrazkiem z filmów. I owszem, miło jest się spotkać z masą rodziny, zjeść pyszności i wręczyć sobie prezenty. To jest piękny dodatek! Ale tylko wtedy kiedy jest DODATKIEM. A istotą tych Świąt nie jest magia i fanfary a cisza, uważność i WDZIĘCZNOŚĆ... ZA NARODZINY BOGA ❤️ .
I wierzcie mi - jestem szczęśliwa. Przeżywam piękne święta. Nie zastanawiam się nad tym czego NIE ZROBIŁAM. Udało nam się z Maćkiem przygotować do Świąt wewnętrznie a reszta ułożyła się sama (ba! nawet magia jest bo moja mama wyczarowała dla nas domowe ciasta i sałatkę warzywną! 😂💪🏼) Jutro spotkamy się z rodziną ❤️ Ale nawet gdyby to się nie udało, moje Święta i tak byłyby piękne. I jest w tym zasługa mojej babci, której dziękuję za tę godzinę w cmentarnej kaplicy, w której przeżyłam jedne z ważniejszych „rekolekcji” w moim życiu❤️
.
To mówiłam ja - świąteczny #MalvinioCoelho 😂❤️ Wesołych Świąt od PĄCZKOWEJ FAMILII! 😘❤️🌟
Read more
Jako, że jedna z nas nałogowo słucha muzyki klasycznej, risk jest oficjalnym partnerem, organizowanego ...
Media Removed
Jako, że jedna z nas nałogowo słucha muzyki klasycznej, risk jest oficjalnym partnerem, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Festiwalu Chopin i Jego Europa. Dziś Antosia była z Tatą na rewelacyjnym koncercie, gdzie grała jedna z najlepszych orkiestr barokowych ... Jako, że jedna z nas nałogowo słucha muzyki klasycznej, risk jest oficjalnym partnerem, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Festiwalu Chopin i Jego Europa. Dziś Antosia była z Tatą na rewelacyjnym koncercie, gdzie grała jedna z najlepszych orkiestr barokowych - prowadzona przez Fabio Biondiego, który dyryguje ciałem, bo ręce ma zajęte grą na skrzypcach. Włosi grali nie tylko Vivaldiego, ale też „Canzoni e concerti” Polaka - Adama Jarzębskiego. W drugiej części wystąpiły mezzo-sopranistki Martina Belli i genialna Vivica Genaux.
Dla tych, którzy myślą na co jeszcze pójść Antosia zdradza typy swojego taty:
22 sierpnia, godz. 20.00 - „Trzy świetne dzieła Mendelssohna, no i Górecki też nie od parady.
24 sierpnia, godz. 20.00 - wprawdzie nie przepadam za Moniuszką, ale opera „Halka” po włosku… to jest dopiero atrakcja! I to w wykonaniu jednego z najlepszych włoskich zespołów instrumentów dawnych pod kierunkiem Fabio Biondiego – Absolutny rarytas! Tegom się w życiu nie spodziewał. Zapewne koncert będzie oblegany.
28 sierpnia, godz. 20.00 - głównie ze względu na Koncert skrzypcowy Schumanna, a także Symfonię Szostakowicza”. Dla tych, którzy mają daleko do Warszawy Antosia wkleja listę z youtube, którą jej ułożył kiedyś tata, z wszystkim czego słuchała w dzieciństwie. Przy tej playliście najczęściej pracuje: https://www.youtube.com/playlist?list=PLBH8bs1A5xYkqvCMZ8U52S2FvMeeagQ0s

ps. A jaki był dress code Sameckich? Antosia klasycznie w Nabo Gato, złotych obcasach i torebce w panterkę. Tata Ryś w czarnych sztruksach, koszuli po bracie z Australii i z podręczną torebką w ręku, która okazała się być futerałem na wyrzynarkę do drewna. W środku oprócz książek, biletów Ztm i koncertowych, były też końcówki do rzekomej wyrzynarki;) Festiwal trwa do 31.08.2018 <3 #chopin #chopinijegoeuropa #festiwal #fabiobiondi #vivaldi #martinabelli #vivicagenaux #muzykaklasyczna #tata #córka #muzyka #coreczkatatusia #fatherdaughter #familygoals;)
Read more
Oto sekret Nas modelek i nie tylko :) Masażer do twarzy z różowego kwarcytu. Jak wiecie wraz z @karolinazalewska ...
Media Removed
Oto sekret Nas modelek i nie tylko :) Masażer do twarzy z różowego kwarcytu. Jak wiecie wraz z @karolinazalewska stworzylysmy marke @planteskincare która ma na celu pomoc, Nam kobietom w naturalnej pielęgnacji, która możecie wykonać same w domu. Są to proste do wykonania rytuały, które ... Oto sekret Nas modelek i nie tylko :)
Masażer do twarzy z różowego kwarcytu.
Jak wiecie wraz z @karolinazalewska stworzylysmy marke @planteskincare która ma na celu pomoc, Nam kobietom w naturalnej pielęgnacji, która możecie wykonać same w domu. Są to proste do wykonania rytuały, które przynoszą efekt, nasza buzia staje się promienna, odżywiona i zrelaksowana. Każda z Nas zasługuje na to żeby się zatrzymać i zadbać tylko o siebie!
W ofercie mamy złota maske #goldface z prawdziwego 24karatowego złota (link w BIO żeby zobaczyć maske) oraz te słodkie różowe rollery z prawdziwego kwarcytu.
W razie pytań służymy pomocą! 😁
#goldface #roller #face #skincare #polishbrand #girls #women #poland #quartz #rosequartz #skin #care #beuty #pielegnacja #twarzy #zlotamaska #zloto #24k #planteskincare #home #spa #rituals #kiss #love #inspiration
Read more
Po przeliczeniu okazało się, że mamy jeszcze kilka sztuk szarych sandałków Bahama <span class="emoji emoji2764"></span>️ Na zdjęciu ...
Media Removed
Po przeliczeniu okazało się, że mamy jeszcze kilka sztuk szarych sandałków Bahama ️ Na zdjęciu z kokardkami w kolorze brudnego błękitu w wersji „Blue Jeans” A dziś do końca dnia obowiązują dwa kody, możecie wybrać jeden odpowiednika siebie: 🛍 1. Darmowa Dostawa na kod: DARMOWADOSTAWA ... Po przeliczeniu okazało się, że mamy jeszcze kilka sztuk szarych sandałków Bahama ❤️ Na zdjęciu z kokardkami w kolorze brudnego błękitu w wersji „Blue Jeans” 💙 A dziś do końca dnia obowiązują dwa kody, możecie wybrać jeden odpowiednika siebie: 🛍 1. Darmowa Dostawa na kod: DARMOWADOSTAWA
lub 🛍 2. 15% zniżki na zakupy na kod: LATO18
Oba kody obowiązują do niedzieli 05.08 do końca dnia na zakupy za minimum 50zł. Darmowa dostawa obowiązuje tylko na terenie Polski i dotyczy płatności z góry. Zapraszamy 🎀🎀🎀 #GUMMIE #gummiestore #gummieteam #rabaty #darmowadostawa #lato #zakupy
Read more
Mogę z całego serca polecić te grecka wysepkę-Kos! Jest malutka-w 1 dzień można objechać cała wyspę! ...
Media Removed
Mogę z całego serca polecić te grecka wysepkę-Kos! Jest malutka-w 1 dzień można objechać cała wyspę! Większość tutaj osób nie wypożycza auta, tylko jeździ skuterami lub nawet buggy! + nie jest na każdym metrze przepełniona turystami przez co można fajnie wypocząć na mało zaludnionych ... Mogę z całego serca polecić te grecka wysepkę-Kos! Jest malutka-w 1 dzień można objechać cała wyspę! Większość tutaj osób nie wypożycza auta, tylko jeździ skuterami lub nawet buggy! + nie jest na każdym metrze przepełniona turystami przez co można fajnie wypocząć na mało zaludnionych plażach. Z niej jest blisko do Bodrum(Turcji) oraz na piękna wyspę wulkaniczna Nissyros-na której jest czynny wulkan, po którym można chodzić gołymi stopami! Taka „atrakcja” jest jeszcze tylko na Antarktydzie i Alasce. 🌞 #kos #grecja #greece #holidays #love #insta #instagram #instago #instagood
Read more
60 tysięcy! <span class="emoji emoji1f4d5"></span><span class="emoji emoji1f4d5"></span><span class="emoji emoji1f4d5"></span> Tyle ebooków zostało już wysłanych do (mam nadzieję!) zadowolonych łasuchów <span class="emoji emoji1f60b"></span>. ...
Media Removed
60 tysięcy! Tyle ebooków zostało już wysłanych do (mam nadzieję!) zadowolonych łasuchów . Od dwóch lat staram się tworzyć dla Was jak najlepsze przepisy. Chciałbym podziękować wszystkim (!!), którzy mi zaufali i z nich korzystają 🤗️. Z tego co wiem w naszym kraju wystarczy ... 60 tysięcy! 📕📕📕 Tyle ebooków zostało już wysłanych do (mam nadzieję!) zadowolonych łasuchów 😋. Od dwóch lat staram się tworzyć dla Was jak najlepsze przepisy. Chciałbym podziękować wszystkim (!!), którzy mi zaufali i z nich korzystają 🤗♥️♥️♥️♥️. Z tego co wiem w naszym kraju wystarczy ok. 15k na bestseller, więc wychodzi na to, że mam 4 bestsellery 😎😎😎😎😂 Dostaję od Was dziesiątki wiadomości dziennie. Nie jestem w stanie wrzucać wszystkich Waszych wspaniałych zdjęć, ale wierzcie mi, że za każdym razem kiedy wysyłacie foty dań i piszecie jak bardzo Wam smakowało, to daje mi jeszcze większą motywację, aby działać dalej i tworzyć dla Was coś coraz lepszego 🍰🥞🍪🎂🍨🍫. Wyznaję zasadę, że jak coś robić to tylko na 100% 🤨😎 Bardzo dziękuję również za wszystkie oznaczenia na zdjęciach i miłe słowa 🤗. W galerii z oznaczeniami możecie obejrzeć kilka tysięcy zdjęć dań na podstawie moich przepisów i poczytać opinie osób, które z nich korzystają 🤗 W przygotowaniu jest już nowy ebook z przepisami na jeszcze lepsze desery 😎. Nie chcę jeszcze zdradzać tytułu, ale obiecuję, że będzie dokładnie tak jak lubicie – zdrowo, prosto, szybko, mega smacznie 🤗. Aha! I jeszcze jedno. Nie zapomnijcie podzielić się swoimi fit słodyczami z bliską osobą…albo kimkolwiek kto akurat znajdzie się obok. Wtedy mają dwa razy mniej kalorii 😏😏😏
Read more
Taki piękny prezent dostałam od Moni z @kuchennykredens <span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f381"></span> Przepiśnik w którym znajdziecie między ...
Media Removed
Taki piękny prezent dostałam od Moni z @kuchennykredens Przepiśnik w którym znajdziecie między innymi Moni przepisy, jak również kilka praktycznych porad oraz mnóstwo miejsca na zapisanie nowych receptur Ja właśnie zabieram się do zapełniania mojego, a Was serdecznie zapraszam ... Taki piękny prezent dostałam od Moni z @kuchennykredens 😊🎁 Przepiśnik w którym znajdziecie między innymi Moni przepisy, jak również kilka praktycznych porad oraz mnóstwo miejsca na zapisanie nowych receptur 😉 Ja właśnie zabieram się do zapełniania mojego, a Was serdecznie zapraszam na FB do @kuchennykredens tam do wygrania pięć takich właśnie przepiśników. Spieszcie się bo zabawa trwa już tylko do jutra 😊 #kuchennykredes #prepiśnik #przepisy #konkurs
Read more
Większą frajdę sprawia kupowanie dla kogoś, a nie dla siebie. ALE GDY TYLKO wpuścić do sklepu z zabawkami ...
Media Removed
Większą frajdę sprawia kupowanie dla kogoś, a nie dla siebie. ALE GDY TYLKO wpuścić do sklepu z zabawkami Faceta, to jest tak wszystkim zafascynowany, jakby chciał wykupić cały asortyment dla siebie właśnie A Wy.. Wolicie dawać czy dostawać? PRZY OKAZJI zachęcam Was do udziału w KONKURSIE ... Większą frajdę sprawia kupowanie dla kogoś, a nie dla siebie. ALE GDY TYLKO wpuścić do sklepu z zabawkami Faceta, to jest tak wszystkim zafascynowany, jakby chciał wykupić cały asortyment dla siebie właśnie 😁
A Wy.. Wolicie dawać czy dostawać?
PRZY OKAZJI zachęcam Was do udziału w KONKURSIE organizowanym przez SMYKA i @filip_chajzer, w którym można wygrać coś dla bliskiej osoby (dziecka) i spełnić jego marzenia.
Jakie zadanie trzeba wykonać? Opublikuj na swoim instagramie świąteczne zdjęcie z informacją, czyje marzenie ze SMYKA chcielibyście spełnić, pamiętaj o tym, aby Twój profil był publiczny. Koniecznie dodaj hasztagi #konkurs_smyk_spełnia_marzenia #konkurssmyk #konkurs_smyk #smykołaj #smyk_spełnia_marzenia #smyk #smykcalydlamalych #christmastime #presents #święta #family #parents #children #familytime
Read more
Koleżanko i kolego, mamy początek roku szkolnego. Zajrzymy do Pana Kleksa Akademii i poczujemy ...
Media Removed
Koleżanko i kolego, mamy początek roku szkolnego. Zajrzymy do Pana Kleksa Akademii i poczujemy trochę magii, chemii. W domu - Wymyśl ciekawą potrawę i opisz jej przygotowanie według sposobu Pana Kleksa. • Pan Kleks na specjalnej maszynce wytłaczał ziemniaczane pastylki, które zażywaliśmy, ... Koleżanko i kolego, mamy początek roku szkolnego. Zajrzymy do Pana Kleksa Akademii i poczujemy trochę magii, chemii.
W domu - Wymyśl ciekawą potrawę i opisz jej przygotowanie według sposobu Pana Kleksa.

Pan Kleks na specjalnej maszynce wytłaczał ziemniaczane pastylki, które zażywaliśmy, dzięki temu mieliśmy coraz piękniejsze sny. Pewnej nocy zacięła się płyta i Dexterowi śnił się tylko i aż omlette du fromage.

omlette du fromage omlette du fromage omlette du fromage omlette du fromage

-Dobrze klaso, kto mi powie co to za kleks? To może Dexter?
-Omlette du fromage?
-Oj będzie pała do dziennika, mówimy omlette au fromage. Z francuskiego przechodzimy do Hiszpana, a nazwa śniadania powali Was na kolana. Oto tortilla de patatas, można serwować na ciepło lub na zimno i usmażyć na zapas. Do tego kleks z mascarpone, szczypiorek, pieczarki, uda Wam się to danie bez użycia tarki.
#tortilladepatatas #tortilladepatata #omlettedufromage #omletteaufromage #omlette #omlet #eggporn #eggs #jajka #ziemniaki #kartofle #potatoes #mascarpone #akademiapanakleksa
Read more
Wracam z jogi po pracy, a tu taki klimat <span class="emoji emoji263a"></span>️ Podusie, kocyki i misie juz czekaja na tarasie do czytania ...
Media Removed
Wracam z jogi po pracy, a tu taki klimat ️ Podusie, kocyki i misie juz czekaja na tarasie do czytania razem kart z zagadkami 🖤 Szkoda tylko, ze po drodze wywinela bidulka orla na progu i rozciela cala warge Taki poczatek roku przedszkolnego 😕 Chociaz u nas to zadne swieto, bo Romsonek chadza ... Wracam z jogi po pracy, a tu taki klimat ☺️ Podusie, kocyki i misie juz czekaja na tarasie do czytania razem kart z zagadkami 🖤 Szkoda tylko, ze po drodze wywinela bidulka orla na progu i rozciela cala warge 🙊 Taki poczatek roku przedszkolnego 😕 Chociaz u nas to zadne swieto, bo Romsonek chadza regularnie do przedszkola, z malymi przerwami na podroze 🤸‍♀️ Pewnie za rok bede bardziej przezywac jak pojdzie na pelen dzien do panstwowego przedszkola, o ile znajde takie co sie nam spodoba 😜 A jak Wam minal poniedzialek?? 🌤 #enjoyourhome #colorfulhome #outdoorliving #familylivingfint #tarrace #natarasie #balkon #balcony #balconytime #summervibes #summersadness #latotrwaj #color_splash #poduchy #poduszki #cushions #ikea #liveauthentic #momlife
Read more
Dzisiejsze pyszne śniadanko 🙂<span class="emoji emoji1f352"></span> Dobrze, że zjedzone w miłym towarzystwie bo obsługa w @dinette.pl ...
Media Removed
Dzisiejsze pyszne śniadanko 🙂 Dobrze, że zjedzone w miłym towarzystwie bo obsługa w @dinette.pl jakaś taka struta dzisiaj, przez co my z @podrozezesmakiem - dwie młode Mamy chcące wyjść „do ludzi” ze swoimi Maluchami i zjeść w fajnym miejscu posiłek - czułyśmy się trochę jak trędowate ... Dzisiejsze pyszne śniadanko 🙂🍒 Dobrze, że zjedzone w miłym towarzystwie bo obsługa w @dinette.pl jakaś taka struta dzisiaj, przez co my z @podrozezesmakiem - dwie młode Mamy chcące wyjść „do ludzi” ze swoimi Maluchami i zjeść w fajnym miejscu posiłek - czułyśmy się trochę jak trędowate 😣🙊 A przecież lokal ma krzesełka więc chyba liczą się z tym, że jednak dzieci się będą u nich pojawiać 🤔 Plus za zmianę (poszerzenie) karty śniadań - dawno u nich nie byłam i pozytywnie mnie te zmiany zaskoczyły 🙂🍒 Na drugim zdjęciu nasze BLW na mieście (chlebek i ananas 🍍) - zamiast krzesełka kolanka mamy (która w tym samym czasie jadła jedną ręką placuszki 🙊) a zamiast śliniaka tetra - można? Można 😉😁 Ostatnio często przekonujemy się jak bardzo obsługa ma wpływ na atmosferę podczas posiłku i to z jakimi odczuciami opuszczamy lokal. W tej kategorii kuleje mocno również nowe @ziarnoolove 😕 za to @thebakemania nie ma jak narazie sobie równych (czekamy tylko na dodatkowe krzesełko do karmienia 😉👶🏻)❤️❤️ PS my dziś poza domem 9-15:30 - dzień na #piknikwroclawskichmam pozytywnie nas zmęczył 🙂 #śniadanie #sniadaniemistrzow #placuszkitwarogowe #miniserniczki #placuszkisernikowe #dinette #di #dicafe #dicafedeli #mamymajawychodne #śniadaniemłodejmamy #mamawewrocławiu #blw #naszeblw #franiojeblw #rozszerzaniediety #rozszerzamydiete #rozszerzaniedietydziecka #komuśsmakuje #rozszerzaniedietyniemowlaka #blwinspiration #blwpolska #blwnaluzie #bobaslubiwybor #blwmenu
Read more
Hotel Czarny Kot, czyli najsłynniejsza i najbardziej spektakularna samowolka budowlana w Warszawie, ...
Media Removed
Hotel Czarny Kot, czyli najsłynniejsza i najbardziej spektakularna samowolka budowlana w Warszawie, prawdopodobnie zostanie rozebrany. Michał Wojtczuk na Warszawa.Wyborcza.pl sprawdza, czym tak naprawdę jest ten budynek. "Może i na początku to był normalny obiekt, ale przez te ... Hotel Czarny Kot, czyli najsłynniejsza i najbardziej spektakularna samowolka budowlana w Warszawie, prawdopodobnie zostanie rozebrany. Michał Wojtczuk na Warszawa.Wyborcza.pl sprawdza, czym tak naprawdę jest ten budynek. "Może i na początku to był normalny obiekt, ale przez te wszystkie rozbudowy, to postmodernistyczne rozpączkowanie, ten budynek jest trudny do przełknięcia nawet w estetyce Warszawy – mówi Grzegorz Stiasny, przewodniczący Rady Architektury i Przestrzeni Publicznej Warszawy, ciała doradczego działającego przy prezydencie stolicy. – Czyli to nie jest taki nasz Gaudi? – pytam niewinnie. Po drugiej stronie słuchawki słyszę długie nabieranie tchu i czuję się, jakbym dyrygenta filharmonii zapytał, czy orkiestra może zagrać jakiś utwór Justina Biebera. – Nie, to nie jest Gaudi, chociaż on też uwielbiał wielość detali – odpowiada w końcu Stiasny, chyba raczej z rozbawieniem niż ze zgrozą. – Tutaj to po prostu wynika ze spiętrzenia przypadków, nie z namysłu. – Ja mogę powiedzieć, że właściwie to nawet trochę będzie mi go brak – mówi architekt Wojciech Kotecki. – To jest pomnik. On pokazuje, czym jest brak planowania, porządku przestrzennego i odpowiedzialności za przestrzeń. Skupiają się w nim wszystkie problemy, które nas otaczają. Tylko na ogół są rozproszone i dlatego czasem nie wiadomo, dlaczego jest brzydko. To pomnik egoizmu inwestora, nieudolności architekta, przymykania oka przez urzędników i samorządowców, skuteczności prawników, nieskuteczności sądów i nadzoru budowlanego... – Trudno powiedzieć, co to jest – mówi po pewnym namyśle Marcin Mostafa, były szef warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. – Bo ten budynek niby wpisuje się w trend szalonych domów lat 90., kiedy jednorodzinne gargamele wyrastały jak na drożdżach. Były złe, chociaż może za 50 lat będziemy to doceniać i wpisywać do ewidencji zabytków jako świadectwo epoki.

Słynny hotel Czarny Kot chyba właśnie dożywa swoich dni. Być może już niebawem doczekamy się jego rozbiórki." Będziecie płakać po Czarnym Kocie?
Fot. Przemysław Wierzchowski, Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

#czarnykot #hotel #warszawa #warsaw #architecture #architektura #design
Read more
Tę moją bubę ze zdjęcia znam od czasów gimnazjum. Zawsze był super kumplem, z którym można było o ...
Media Removed
Tę moją bubę ze zdjęcia znam od czasów gimnazjum. Zawsze był super kumplem, z którym można było o wszystkim porozmawiać. Jakoś tak nas to życie poprowadziło, ze w końcu poczuliśmy do siebie coś więcej i tak już dwa latka upiększamy sobie nawzajem życie. Wiadomo nikt mnie tak nie wnerwi jak ... Tę moją bubę ze zdjęcia znam od czasów gimnazjum. Zawsze był super kumplem, z którym można było o wszystkim porozmawiać. Jakoś tak nas to życie poprowadziło, ze w końcu poczuliśmy do siebie coś więcej i tak już dwa latka upiększamy sobie nawzajem życie. Wiadomo nikt mnie tak nie wnerwi jak on ale ważniejsze jest to, ze nikt również nie wywoła u mnie takiego uśmiechu na twarzy. Przy nim czuje ze jestem w domu. Przy nim mogę się wydurniac a on i tak powie mi ze jestem najpiękniejsza kobieta na ziemi. To o nas myśle budząc się i zasypiając. Podczas każdego mojego powrotu wychodząc z walizka mam mały zawał serca, dokładnie taki sam jaki miałam całując mychę po raz pierwszy. O związek trzeba walczyć. Nawet kiedy nie idzie po naszej myśli, zawsze jest jakieś rozwiązanie. Zawsze należy pokazywać jak nam zależy i jak kochamy druga połówkę, nie tylko na samym początku. To piękne uczucie przebywać z druga osoba, z którą po dwóch latach nadal nie kończą się tematy do rozmów, przy której całkowicie zapomina się o swoim telefonie, kiedy każdy jej usmiech uśmiech rozgrzewa serducho. Życzę Wam wszystkim żeby spotkało Was kiedyś coś takiego, żeby najmilsza rzeczą o poranku był zapach Waszej ukochanej osoby. A nam życzę (chociaż na odległość) żeby dalej było tak jak jest, bo nasze wspólne życie dopiero się zaczyna :) #kochamCię
Read more
Chłopaki w drodze po odbiór fizycznych wersji płyty „Nie zapomnij nakarmić psa” 🐕, a tymczasem ...
Media Removed
Chłopaki w drodze po odbiór fizycznych wersji płyty „Nie zapomnij nakarmić psa” 🐕, a tymczasem na ProstoTV wjechał kolejny singiel z tego materiału pt. „ #krzysztofmajchrzak” z gościnnym udziałem @jestemtymek 🏻 Premiera płyty APP już w najbliższy piątek! Przypominamy, że materiał ... Chłopaki w drodze po odbiór fizycznych wersji płyty „Nie zapomnij nakarmić psa” 🐕, a tymczasem na ProstoTV wjechał kolejny singiel z tego materiału pt. „ #krzysztofmajchrzak” z gościnnym udziałem @jestemtymek 🙌🏻😉 Premiera płyty APP już w najbliższy piątek! Przypominamy, że materiał nie trafi do szerokiej dystrybucji i dostępny będzie tylko na stronie prosto.pl 😊 Jeszcze tylko przez dwa dni możecie zamówić album w opcji pre-order z darmową dosteą na ternie 🇵🇱 przy opcji przedpłata! #sensidjkebs #niezapomnijnakarmicpsa #prostolabel #prostotv #nowysingiel #krzysztofmajchrzak
Read more
Już ponad 4500 osób zapisało się na #WyzwanieDesignYourLife <span class="emoji emoji1f631"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> Wasze zainteresowanie i aktywność ...
Media Removed
Już ponad 4500 osób zapisało się na #WyzwanieDesignYourLife Wasze zainteresowanie i aktywność przeszła moje najśmielsze oczekiwania! Dlatego postanowiłam nagrodzić trzy osoby darmowym dostępem do 2 edycji Kursu Design Your Life, której sprzedaż rusza już 5 września. Jak wygrać ... Już ponad 4500 osób zapisało się na #WyzwanieDesignYourLife 😱😍 Wasze zainteresowanie i aktywność przeszła moje najśmielsze oczekiwania! Dlatego postanowiłam nagrodzić trzy osoby darmowym dostępem do 2 edycji Kursu Design Your Life, której sprzedaż rusza już 5 września. Jak wygrać KURS w wersji PREMIUM (z grupa i bonusami)?
✔️ Aktywnie brać udział w wyzwaniu
✔️ Relacjonować jego przebieg - na swoim Instagramie, Facebooku, blogu, obojętnie, to nie ma znaczenia, tylko ja muszę zobaczyć, że faktycznie DZIAŁASZ
✔️ w swojej relacji (tam gdzie chcesz) odpowiedzieć na pytanie: dlaczego chcesz wygrać dostęp do Kursu Design Your Life? Z czym masz największy problem w swojej codziennej organizacji, nad czym jesteś gotowa zacząć ze mną pracować?
Zgłaszać można się do poniedziałku włącznie, wyniki podam na WEBINARZE dla uczestników wyzwania we wtorek wieczorem 🙌🏻
Jak Wam idzie? Działacie? Materiały z dwóch ostatnich dni przeczytane? A może również wydrukowane?! 😁💪🏼 #WyzwanieOrganizacyjneDYL
Read more
Czym są zaburzenia odżywiania i dlaczego tak często poruszam tutaj ten temat 🤔 Patrząc na zdjęcie ...
Media Removed
Czym są zaburzenia odżywiania i dlaczego tak często poruszam tutaj ten temat 🤔 Patrząc na zdjęcie po lewej myślisz sobie „wcale taka chuda nie była”, „na zdjęciu po prawej wcale nie ma jakiejś wielkiej różnicy”. Ostatnio pod postem @iza.karwaszewska rozpętała się burza... „przecież ... Czym są zaburzenia odżywiania i dlaczego tak często poruszam tutaj ten temat 🤔
Patrząc na zdjęcie po lewej myślisz sobie „wcale taka chuda nie była”, „na zdjęciu po prawej wcale nie ma jakiejś wielkiej różnicy”.
Ostatnio pod postem @iza.karwaszewska rozpętała się burza... „przecież na zdjęciu po prawej wyglądałaś lepiej” pisały dziewczyny, a nawet mężczyźni. Pojawiły się komentarze dziewczyn, które nie potrafiły zrozumieć tego, że w tym wszystkim najważniejsze znaczenie ma nasza GŁOWA 🙌🏻
Patrząc na mnie i na moje „porównanie” tez często dostaje komentarze typu „przecież nadal jesteś chuda!” 👇
Owszem jestem i zgadzam się z tym, ale wystarczy porównać dwie rzeczy i zastanowić się nad tym co jest zdrowe, a co od zdrowego trybu życia już odbiega.
Patrzysz na zdjęcie z lewej strony i widzisz chuda dziewczynę bez uśmiechu, dziewczynę, która zastanawia się nad sensem swojego istnienia, na osobę, która kontroluje swoje życie poprzez kontrolowanie każdego posiłku. Zjedzenie 3 wafli ryżowych na dzień, do tego jednego jabłka to już wielkie wyzwanie, wymioty w nocy kiedy nikt Nie patrzy, bo czekolada była pod ręka i niestety trzeba było zjeść wszystko, bo wilczy głód dopadł ciało i umysł 👎🏻 czy to jest zdrowe? Odpowiedz sam sobie na to pytanie... i teraz spójrz na dziewczynę po prawej 👇 co widzisz?
Uśmiech na twarzy, zdrowszą cerę, zdrowsze, ale nadal szczupłe ciało...bo taka jest jej natura... jednak ogromna zmiana zaszła w jej głowie! Odnalazła pasje, która kocha, zaakceptowała siebie, a kostka czekolady nie jest już dla niej problemem. Nie kontroluje już swoich posiłków i nie skupia na nich swojego życia 👏👏
I nie wiem, która wersje wybierasz Ty? Ja zdecydowanie wersje po prawej, lewa jest okropna. Pamiętaj o tym, że nie tylko wysuszone, chude ciało, na którym widać wszystkie żebra jest oznaka zaburzeń odżywiania. Zaburzenia odżywiania odbywają się głównie w głowie, a ciało prędzej czy później pokazuje tego efekty. Jeśli każdego dnia mylisz tylko o jedzeniu i o tym, że musisz odmierzyć za każdym razem ryż przed zjedzeniem, bo inaczej przytyjesz to wierz mi trzeba się zastanowić nad sensem tego wszystkiego!
#biegam #biegaczka #anorexiarecovery #motywacja #anoreksja
Read more
 #PREMIUM PARTY <span class="emoji emoji1f371"></span>🍾🥂<span class="emoji emoji1f363"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️ 101 szt. za 101 zł <span class="emoji emoji2757"></span> <span class="emoji emoji2757"></span> <span class="emoji emoji2757"></span> Najsmaczniejsze SUSHI w Warszawie <span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️ #PREMIUMPARTY ...
Media Removed
#PREMIUM PARTY 🍾🥂️ 101 szt. za 101 zł Najsmaczniejsze SUSHI w Warszawie ️ #PREMIUMPARTY ️ Nasze sushi robione z najlepszych składników i w najlepszej cenie Nie czekaj zamów już dziś ! PREMIUM PARTY 101SZT. ZA 101ZŁ. futomaki philadelphia łosoś 6szt. ... #PREMIUM PARTY 🍱🍾🥂🍣❤️ 101 szt. za 101 zł ❗ ❗ ❗
Najsmaczniejsze SUSHI w Warszawie ❤️❤️❤️ #PREMIUMPARTY ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Nasze sushi robione z najlepszych składników i w najlepszej cenie💪 👉 Nie czekaj zamów już dziś ! 😁 🍣 🍣 🍣
PREMIUM PARTY 101SZT. ZA 101ZŁ.🍱🍱🍱 futomaki philadelphia łosoś 6szt.
futomaki pieczony łosoś 6szt.
futomaki hirame tempura 12szt.
futomaki pieczona ryba maślana 6szt. california futomaki wegetariańskie 10szt. california futomaki kalmar tempura 5szt california krewetka w tempurze 8szt.
california krab & tobiko 8szt.
hosomaki łosoś ogórek 8szt.
hosomaki oshinko ogórek 8szt.
hosomaki tykwa 8szt.
hosomaki paluszek krabowy 8szt.
hosomaki awokado 8szt. ➡️do zestawu również oferujemy* zupę miso za 5zł.😍(*oferta ważna tylko na wynos) ➡️Przypominamy że nadal jest możliwość zamówienia dodatkowej rolki (🐟 za połowę ceny) za jedyne 11,90zł😎. Do wyboru są: 🍣 futomaki pieczony łosoś - 6szt; 🐟 futomaki philadelphia łosoś - 6szt; 🍤 futomaki krewetka w tempurze - 6szt. Zapraszamy do składania zamówień🤗😉😍 *promocja trwa do odwołania. ⬇⬇⬇🏎🏎🏎 🏎Dowozimy na terenie całej Warszawy. Pozdrawiamy👍😍👍 #premiumsushi🍣🍣 🍣 📍Dereniowa 2 nr tel. do składania zamówień: ☎️888 888 286 ☎️22 821 84 33 ☎️506 319 349
www.premiumsushi.pl
MENU https://www.facebook.com/premiumsushiandmore/menu/ #premium #sushi #sushiwarszawa #sushiursynów #sushiwilanów #sushipiaseczno #sushimokotów #kochamsushi #premiumopen #sushisupercena #sushipromocja #sushifree #promocja #sushiwola #sushiatelier #sushitime #sushi #japanesefoods #wilanow #miasteczko #hungry #salmon #tatar #halibut #everyday #takeaway #mniami #pychotka https://www.facebook.com/premiumsushiandmore/
Read more
Kotlety amarantusowe sprzed dwóch zdjęć wzbudziły ogromne zainteresowanie. Dziękujemy za Wasz ...
Media Removed
Kotlety amarantusowe sprzed dwóch zdjęć wzbudziły ogromne zainteresowanie. Dziękujemy za Wasz odzew! Już spieszymy z przepisem Zapisujcie, bo te #kotleciki są pyszne 🍽 I to zdanie nawet tych, dla których kotlet bez mięsa to zbezczeszczenie, a... to o czymś świadczy . Jak zrobicie, ... Kotlety amarantusowe sprzed dwóch zdjęć wzbudziły ogromne zainteresowanie. Dziękujemy za Wasz odzew! 😘😘😘 Już spieszymy z przepisem 😋 Zapisujcie, bo te #kotleciki są pyszne 😋🍽 I to zdanie nawet tych, dla których kotlet bez mięsa to zbezczeszczenie, a... to o czymś świadczy 😁😉 .
Jak zrobicie, koniecznie uwiecznijcie na zdjęciu i oznaczcie nas na nim, żebyśmy je odnaleźli i mogli je udostępnić 👍
.

KOTLETY AMARANTUSOWE
SKŁADNIKI
200 g ziaren amarantusa
50 g kaszy gryczanej niepalonej
1 jajko
1 cebula
pęczek pietruszki
pęczek szczypiorku
2 liście jarmużu
doniczka świeżych ziół (np. bazylii lub oregano)
sól
pieprz
ewentualnie kasza manna
PRZYRZĄDZANIE
1)  Ugotuj kaszę oraz amarantus i odstaw pod przykryciem, żeby napęczniał.
2)  Cebulę pokrój w kostkę i zeszklij na odrobinie tłuszczu.
3)  Natkę pietruszki, szczypiorek, jarmuż i posiekaj.
4)  Zieleninę wymieszaj z ostudzonymi kaszą i amarantusem i cebulą.
5)  Dodaj jajko i przypraw solą i pieprzem do smaku.
6)  Dobrze wymieszaj. Jeśli masa nie będzie się wystarczająco lepiła, możesz dodać trochę kaszy manny.
7)  Dłońmi formuj z masy podłużne kotlety.
8)  Smaż je pod przykryciem z dwóch stron po kilka minut, aż się zarumienią, na patelni z rozsmarowaną odrobiną oleju. .

W tym daniu możecie spokojnie zaszaleć z zieleniną. Dodajcie jej dużo i wybierzcie, jaką tylko chcecie. Nie musicie ograniczać się z do zielonych składników podanych w przepisie, równie dobrze możecie użyć innych. U nas wpadły akurat te, bo rosną w ogródku 💚🌱 Podawaj z sosem pomidorowym lub pieczarkowym oraz sałatką ze świeżych warzyw. .

#kotlety #amarantus #vegetarian #zdroweprzepisy
#wiemcojem #healthyrecipes #yummy #healthychoises #zdrowejedzenie
Read more
Dzisiaj wyjątkowy dzień <span class="emoji emoji1f60d"></span> 9 września 2014 roku stworzyłam Gym Hero, co prawda sprzedaż zaczęliśmy ...
Media Removed
Dzisiaj wyjątkowy dzień 9 września 2014 roku stworzyłam Gym Hero, co prawda sprzedaż zaczęliśmy dopiero w kwietniu 2015 roku, ale to najważniejsza data️ Gym Hero marka, która powstała z marzeń by motywować i tworzyć piękne komfortowe rzeczy. Przez ten czas stworzyliśmy jako pierwsi ... Dzisiaj wyjątkowy dzień 😍
9 września 2014 roku stworzyłam Gym Hero, co prawda sprzedaż zaczęliśmy dopiero w kwietniu 2015 roku, ale to najważniejsza data♥️
Gym Hero marka, która powstała z marzeń by motywować i tworzyć piękne komfortowe rzeczy. Przez ten czas stworzyliśmy jako pierwsi motywujące pastelowe shakery, kolekcje miseczek i kubków, które uwielbiacie po dziś dzień 😍 za nami 5 kolekcji a 6 w drodze❤️
Przez ten czas stworzyliśmy własna kolekcje organicznych kosmetyków, wiele rożnych projektów z wieloma firmami w Polsce. Był GYM HERO DJ TRAINING, na dwóch edycjach było ponad 1500 osob 😍
Były metamorfozy i zmiana myślenia wielu z Was ♥️
Ostatni rok dał nam wprowadzenie na rynek technologii bezszwowej i założenie portalu @gymhero_life , ktory od września zaskoczy Was wielokrotnie! Stworzyliśmy też mini kolekcje w nurcie #bodypositive 🌹
Przez tę drogę rozne osoby nam pomagały, różni dołożyli cegiełkę do tego sukcesu, ile było nieprzespanych nocy jak nasi przyjaciele przychodzili po pracy i z nami pakowali paczki do 3:00 czy 4:00 w nocy!
Budowaliśmy Team przez te lata by pracownicy stali sie naszymi najlepszymi przyjaciolmi.
Nie było z mojej strony nigdy gorszych dni, bo jak czegos mocno chcesz to nie ma opcji, żeby się nie udało - a ja zawsze wierzylam w swoje marzenia ♥️
Te lata dały nam nie tylko globalny rozwój, ale i wiele pięknych przyjaźni i dlatego dziękuję tym dziewczynom, które przy nas były na dobre i na złe: @kass_kass91 , @adziafit , @siwa_oliwia , @blonde_squat_ , @psychopatka3 , @czastka_skacze , @bellaallena , @kasiagawin , @kasiula.s , @angelika.podwiazka , @gosiareysner , @an_aboo , @oliwiamojsiej, @bembenikklaudia , @martirenti @daria.olek @kandykoat ♥️♥️♥️
Dziękujemy Wam, że wierzycie w nas - bez Was nie byłoby nas ♥️♥️♥️♥️
#gymhero #motywacja #gymgirl #gymhero_official #gymherolife #gymherogirl #gymwear
Read more
Na początku września (premiera 5 września) w @wydawnictwootwarte pojawi się polska edycja książki ...
Media Removed
Na początku września (premiera 5 września) w @wydawnictwootwarte pojawi się polska edycja książki dla diabetyków ( i zresztą nie tylko) „Wygraj z cukrem”. Autorzy książki Patrik Olsson i Lars-Erik Litsfeldt sami są diabetykami; jeden ma cukrzycę typu 1 jak ja, drugi – cukrzycę typu ... Na początku września (premiera 5 września) w @wydawnictwootwarte pojawi się polska edycja książki dla diabetyków ( i zresztą nie tylko) „Wygraj z cukrem”.
Autorzy książki Patrik Olsson i Lars-Erik Litsfeldt sami są diabetykami; jeden ma cukrzycę typu 1 jak ja, drugi – cukrzycę typu 2. Patrick, z CT1, stracił nawet na skutek powikłań, wzrok. Testując na sobie wiele dietoterapii, panowie odkryli, że w walce z chorobą doskonałe rezultaty daje im dieta LCHF (mało węglowodanów, dużo tłuszczów) i wprowadzenie do codziennego menu , uwaga… fasoli, a raczej zawartej w niej skrobi opornej, która znacząco obniża poziom cukru we krwi.
Osoby, które mnie obserwują, wiedzą, że sama przez długi czas stosowałam podobny system żywieniowy, pisałam nawet o tym artykuł, który znajdziecie w wyróżnionych stories. Na diecie LCHF (fakt ja byłam wpierw na ketozie ponad pół roku, później na LCHF) bazuje się na produktach, które minimalnie podnoszą poziom cukru i tym samym insuliny. Spożywa się niewielką ilość węglowodanów, a zastępuje uzyskiwaną z nich energię tłuszczem. Dzięki temu insulina utrzymuje się na niskim poziomie (w cukrzycy typu 1 zmniejsza się na nią zapotrzebowanie). Tak jak Wam pisałam, faktycznie dzięki takiemu schematowi, ja sama miałam niską bazę oraz niewielką podaż insuliny doposiłkowej. Czułam się świetnie😎. Należy jednak pamiętać, że dieta ta nazywa się „Low Carb”, a nie „No Carb” i tutaj wkracza rola skrobi opornej – fasoli😀
Fasole zawierają przede wszystkim węglowodany i względnie niewiele tłuszczu i białka. Przykładowo w 100 gramach fasoli znajduje się około 15 gramów skrobi, 8,75 grama białka i 0,7 grama tłuszczu. Jedna trzecia tej skrobi to skrobia oporna, która jest również prebiotykiem! Skrobia oporna to cząsteczki glukozy zbudowane w taki sposób, że enzymy wydzielane w ustach, żołądku i jelicie cienkim nie mogą ich rozbić. Pokonują one w niezmienionej postaci drogę aż do jelita grubego. Nie podnoszą więc poziomu cukru we krwi, a jednak dają uczucie sytości, ponieważ powodują efekt wypełnienia, wiążąc się z wodą w jelicie. Gdy w naszym układzie pokarmowym żyją dobre bakterie, którym regularnie dostarczamy pożywienie, cd w komentarzu 😛(ograniczenia insta🤷)
Read more
<span class="emoji emoji1f33f"></span>Rozdanie<span class="emoji emoji1f33f"></span> Kochani! Mamy dla Was dzisiaj coś wyjątkowego! Razem z @_amimami_ @in_blue_jeans ...
Media Removed
Rozdanie Kochani! Mamy dla Was dzisiaj coś wyjątkowego! Razem z @_amimami_ @in_blue_jeans @naallkaa @nukkodesign przygotowaliśmy dla Was wspaniałe rozdanie. Do wygrania jest voucher 300 zł do wykorzystania na zakupy w sklepie @nukkodesign na www.nukkodesign.com z darmową ... 🌿Rozdanie🌿

Kochani! Mamy dla Was dzisiaj coś wyjątkowego! Razem z @_amimami_ @in_blue_jeans @naallkaa @nukkodesign przygotowaliśmy dla Was wspaniałe rozdanie. Do wygrania jest voucher 300 zł do wykorzystania na zakupy w sklepie @nukkodesign na www.nukkodesign.com z darmową wysyłką na terenie Polski.
Zasady są proste:
1. Obserwuj konta wszystkich organizatorów: @_amimami_ @in_blue_jeans @naallkaa @nukkodesign
2. Polub zdjęcie dot. rozdania na każdym z 4 profili
3. W komentarzu pod zdjęciem zaproś jedną osobę do zabawy. Aby zwiększyć szansę na wygraną, możesz umieścić komentarz na wszystkich profilach, wystarczy tylko, że zaprosisz inne osoby.

Zabawa trwa od 31.08. do 7.09. północy. Wyniki zostaną ogłoszone do 8.09.
POWODZENIA!
Rozdanie nie jest w żaden sposób sponsorowane przez Instagram. Instagram również nie ponosi odpowiedzialności wobec uczestników.

#rozdanie #instamama #konkurs #instadziecko #wyprawkadlamalucha #nukkodesi #instsmatki #love #baby #moms
Read more
Pamiętam jak by to było wczoraj, przygotowania do śluby, w malej kawalerce. Niby mieliśmy mało- ...
Media Removed
Pamiętam jak by to było wczoraj, przygotowania do śluby, w malej kawalerce. Niby mieliśmy mało- a największe nasze bogactwo, to fakt, że mieliśmy siebie. Na tamten czas mieliśmy prostolinijne myślenie. Dziś z perspektywy lat, patrzę na to nieco inaczej.  Żadne z nas nie było jeszcze ... Pamiętam jak by to było wczoraj, przygotowania do śluby, w malej kawalerce. Niby mieliśmy mało- a największe nasze bogactwo, to fakt, że mieliśmy siebie. Na tamten czas mieliśmy prostolinijne myślenie. Dziś z perspektywy lat, patrzę na to nieco inaczej.  Żadne z nas nie było jeszcze dostatecznie odpowiedzialne i tak naprawdę podjęliśmy dość duże ryzyko. Prawdopodobieństwo udanego małżeństwa, zaledwie po kilku miesięcznej znajomości, mogło być naprawdę. Dopiero z czasem życie mi pokazało, że sam związek to nie jest „wszystko” i niestety nie wystarczy  odnaleźć tego „jedynego” człowieka . Poznałem wiele ludzi, którzy wydawali się idealną parą. Po czym z wielkiej „miłości” nic nie zostawało. Czemu tak się dzieje ? Ludziom wydaje się, że mają już wszystko, a skoro mają wszystko, to nie muszą na to co tworzą pracować. Właśnie to jest powód. Ludzie idą na zbyt wczesną „emeryturę emocjonalną” i ciągną swój związek, tylko na tym, co wypracowali sobie wcześniej. Każdego dnia staramy się zauważać swoje własne błędy, nawet dziś po małej sprzeczce podszedłem do żony i przyznałem jej racje, bo chyba po prostu czepiam się z głodu :P Najważniejsze to widzieć swoje błędy, lecz przede wszystkim nad nimi pracować!
Coż, czasem warto zaryzykować, ponieważ może się okazać, że dzięki temu podjęliśmy najlepszą decyzję w życiu. #zwykłymąż #marriage #love
Read more
Pamiętacie jak mówiłam na IGTV o #zerowaste? Ja do moich słów się stosuje i mimo, że czasem zapomnę ...
Media Removed
Pamiętacie jak mówiłam na IGTV o #zerowaste? Ja do moich słów się stosuje i mimo, że czasem zapomnę torebki na pieczywo 🥐 to biorę mniejsze zło czyli papierową. Plastikowe słomki już rok temu zmieniłam na papierowe i wielorazowe plastikowe, a wodę butelkową zastąpiłam wodą z dzbanka filtrującego ... Pamiętacie jak mówiłam na IGTV o #zerowaste? Ja do moich słów się stosuje i mimo, że czasem zapomnę torebki na pieczywo 🍞🥐 to biorę mniejsze zło czyli papierową. Plastikowe słomki już rok temu zmieniłam na papierowe i wielorazowe plastikowe, a wodę butelkową zastąpiłam wodą z dzbanka filtrującego z którego pijemy już jakieś 2 lata. W moich okolicach nawet prosto z kranu jest świetna do picia. 💧 A butelkową kupujemy tylko na wyjazdy i wtedy gdy potrzebujemy tej wysokozmineralizowanej. Foliówki zastąpiłam torebkami lnianymi (na pieczywo) i siateczkami od @torbacze - są cudne i w dodatku cena nie jest z kosmosu!!! 🌟 Produkujemy tyle plastiku, że naprawdę warto się zastanowić i coś zmienić... A Wy? Ograniczacie foliówki? Wybieracie papierowe/wielorazowe słomki? Używacie dzbanka do filtrowania wody?
Read more
Z tej całej pogadanki #zerowaste i #lesswaste wywiązała się szalenie ciekawa dyskusja. Ja na zdjęciu ...
Media Removed
Z tej całej pogadanki #zerowaste i #lesswaste wywiązała się szalenie ciekawa dyskusja. Ja na zdjęciu mam #buty, które kupiłam w 2014 roku za 9 zł (!). Kilka osób pisało mi wtedy, że chińskie g*wno rozwali się za tydzień, ale nic takiego nie miało miejsca 🏻Myślę sobie, że z całego ruchu ... Z tej całej pogadanki #zerowaste i #lesswaste wywiązała się szalenie ciekawa dyskusja. Ja na zdjęciu mam #buty, które kupiłam w 2014 roku za 9 zł (!). Kilka osób pisało mi wtedy, że chińskie g*wno rozwali się za tydzień, ale nic takiego nie miało miejsca😉
👉🏻Myślę sobie, że z całego ruchu zrobiła się trochę zabawa dla bogatych. Matka w rodzinie mającej 2500 na wszystko, nie będzie szukać ekologicznego amarantusa ani nawet wysokiej jakości makaronu, tylko kupi taki z promocji w dyskoncie🔥. Ale nawet tutaj można coś zrobić, bo jedno duże opakowanie to wciąż mniej folii niż 3 małe. Nie mówcie o makaronie na wagę, bo do tych pojemników w marketach często trafia towar po terminie😑.
⭐️⭐️⭐️ pomyślałam, że każdy może podzielić się swoim małym-wielkim sposobem na oszczędności i bycie bardziej spoko dla środowiska.⭐️
@morakorytowska wpadła na to, by w Tajlandii brać jedzenie na wynos do własnego pojemnika
⭐️ja tnę nogawki starych rajstop na gumki do włosów (nie szarpią).
⭐️ @boskejsza Używa wielorazowych wacików
⭐️@a.grabska przynosi zawsze ciasto w pudełku po lodach
Jakie są Twoje malutkie kroczki? Bez osadzania wyborów innych, only positive-vibes!

#środa #kwiaty #szczerze_pisząc #obcasy #róż #margaretki #oxeyedaisy #flowers #flowerstagram #polskadziewczyna #100dnibezspodni
Read more
Dzień dobry : ) . . Wyobraźcie sobie, że czegoś o mnie jeszcze nie wiecie - dziś będzie o tym. Bo wczoraj ...
Media Removed
Dzień dobry : ) . . Wyobraźcie sobie, że czegoś o mnie jeszcze nie wiecie - dziś będzie o tym. Bo wczoraj wieczorem trafiłam na pewien dokument na canal+ i przeżyłam cudowną podróż do przeszłości. Lata 80te. Ja nastolatka, pierwsza wielka miłość, chłopak, który pokazał mi świat miłości ... Dzień dobry : ) .
.
Wyobraźcie sobie, że czegoś o mnie jeszcze nie wiecie - dziś będzie o tym. Bo wczoraj wieczorem trafiłam na pewien dokument na canal+ i przeżyłam cudowną podróż do przeszłości. Lata 80te. Ja nastolatka, pierwsza wielka miłość, chłopak, który pokazał mi świat miłości i ... muzyki new romantic { a potem został moim pierwszym i nie ostatnim jak się okazało mężem 😉}, wieczory płytowe słuchane i nagrywane na kaseciaka, plakaty moich idoli zdobywane z gazet, porozwieszane w całym pokoju. I muzyka każdego dnia, o każdej porze - pierwsza rzecz zrobiona rano to włączenie muzyki, tłumaczenie tekstów, spisywanie ich w zeszycie, oprócz miłości tylko muzyka się liczyła. Ultravox, Yazoo, Visage, Depeche Mode, Thompson Twins, Spandau Balet no i Duran Duran - moja miłość chyba największa zaraz po depeszach. I wczoraj był właśnie o nich film. Muzyka, którą dotąd znam na pamięć, każdy tekst piosenki. Panowie w mocno średnim wieku, którzy opowiadają swoje wspomnienia, chodzą po ważnych dla nich miejscach, przywołują chwile i wydarzenia. Oj ile ja bym wtedy, te 35 lat temu dała za to, by w tym uczestniczyć. Zbieraliśmy ciężkie pieniądze żeby kupić w komisie ich kolejne czarne płyty. Każda kosztowała połowę pensji. Takie to były czasy . . . Marzyłam zawsze o ich koncercie ale to było wtedy totalnie nierealne. Marzenie spełniło się po latach, przyjechali do Polski we wrześniu 2006. Z panem R pojechaliśmy na Koncert do Warszawy. Żadnego koncertu w swoim życiu nie wspominam tak bardzo, na żadnym nie towarzyszyły mi takie emocje. Ech, wczoraj też, wczoraj miałam znów 17, 18 lat, leżałam na swoim materacu w pokoju z wielkim Simone’m LeBonem na ścianie i przypominałam sobie co wtedy było dla mnie ważne, czego pragnęłam. I uświadomiłam sobie, że to były co do zasady bardzo podobne pragnienia jak dziś. Tak niewiele się zmieniło ... choć tak wiele. .
.
Pieknego wtorku. Ja dziś mam w planach kawkę z super kobietkami :) .
.
.
#coffeetime #morningcoffee #lilly #newday #slowonadzis #wspomnienia #memories #morning_selfie #
Read more
Graba! Czy wiecie, że przy wykorzystaniu odpowiednio skoncentrowanego strumienia działa cząstkowiązałkowego ...
Media Removed
Graba! Czy wiecie, że przy wykorzystaniu odpowiednio skoncentrowanego strumienia działa cząstkowiązałkowego można każdy napotkany kłopot zamienić w stado królików? Zmiana parametrów powoduje przekształcenie ulicznego grajka bzdęgolącego na harmonijce ustnej w diamentowe ... Graba!
Czy wiecie, że przy wykorzystaniu odpowiednio skoncentrowanego strumienia działa cząstkowiązałkowego można każdy napotkany kłopot zamienić w stado królików? Zmiana parametrów powoduje przekształcenie ulicznego grajka bzdęgolącego na harmonijce ustnej w diamentowe precjoza na szyi swojej oblubienicy lub nowy toster z funkcją automatycznego pakowania w biodegradowalny papier śniadaniowy. Dodanie do specjalnego zbiornika jednej krużki wywaru z korzenia czarciego żebra zebranego przez dziewicę o białych dłoniach oraz dwóch czarek odchodów krasnali ogrodowych zamienia pochmurny dzień w arabską spiekotę. A w jaki sposób cała ta paplanina wiąże się z ciastem, zapytacie? Otóż, Drodzy Państwo, Lemon Curd z kremem czekoladowym jest dostępny tylko na moim straganie i żadna technologia nie zdoła tego zmienić 😊
#vegan #veganfriendly #weganizm #dairyfree #lactosefree #glutenfree #veganfood #cake #vegancake #vegansofig #pastry #veganpastry #patisserie #instacake #lemoncurd #chocolatecream #cakedesign #handmade #makecakenotwar #tattoo
Read more
„Nigdy nie wstydź się tego kim jesteś”. Straszny banał co? ...może niekoniecznie <span class="emoji emoji1f609"></span>...Nigdy ...
Media Removed
„Nigdy nie wstydź się tego kim jesteś”. Straszny banał co? ...może niekoniecznie ...Nigdy wam o tym nie pisałam, ale wychowałam się w kawalerce. Nigdy nie mieliśmy do końca zrobionej łazienki. Zamiast pokoju, tata swoimi rękami zrobił mi antresolę, żebym miała swój kącik. Nigdy nie ... „Nigdy nie wstydź się tego kim jesteś”.
Straszny banał co?
...może niekoniecznie 😉...Nigdy wam o tym nie pisałam, ale wychowałam się w kawalerce. Nigdy nie mieliśmy do końca zrobionej łazienki. Zamiast pokoju, tata swoimi rękami zrobił mi antresolę, żebym miała swój kącik. Nigdy nie zapraszałam koleżanek, ze szkoły do domu, bo się wstydziłam. Jednak rodzice dawali mi zawsze tyle ile mogli. Jak potrzebowałam jakiś grosz, będąc dzieckiem, musiałam tacie umyć starego Poloneza 😁. Kiedy się uczyłam, nagrywałam siebie na kasety magnetofonowe, udając, że pracuję w radiu i opowiadałam o tematach, które musiałam przyswoić z książek. Z których nigdy nie potrafiłam kuć na blachę. Ale miałam już swoje marzenia. Na moją pierwszą kolonię dostałam na cały 2 tyg wyjazd 20 zł, bo jako dziecko wybrałam buty, zamiast drobnych na pamiątki. Najdroższe co z tych lat dostałam, to wspomnienia i naukę. Jeśli ktoś dotąd oglądał mnie ze złością myśląc „taka to sobie pożyje”- na wszystko co posiadam, zapracowałam od podstaw. Kiedy poznaliśmy się z @akopszostak , zaczęliśmy wspólnie kreować swoją przyszłość. Wszystko co mam, zawdzięczam również temu, że wiem jak to jest nie mieć. Dlatego zawsze zależało mi- nie na popularności, odwiedzinach TV, byciu na butelkach z wodą...tylko na celu w życiu, który dałby mi pasję i prace. Tak bym nie musiała martwić się o jutro. Po co wam to wszystko piszę? Chcę, żebyście wiedzieli, że to jakie macie życie w dużej mierze zależy od tego jakich wyborów dokonujecie. Jak dużą macie determinację. Czy wtedy kiedy inni machnęliby już na jakiś pomysł, cel ręką- wy potraficie dalej robić swoje. Nigdy nie wstydźcie się kim jesteście, bo to może dać wam więcej. Niż start z wypchanymi kasą kieszeniami. 👊🏻 #sylwiaszostak #fitness #fit #staystrong
Read more
Razem z zaprzyjaźnionymi instablogerami przygotowaliśmy dla Was rozdanie jakiego w Polsce jeszcze ...
Media Removed
Razem z zaprzyjaźnionymi instablogerami przygotowaliśmy dla Was rozdanie jakiego w Polsce jeszcze nie było . Do wygrania jest bon o wartości 2000 zł do wykorzystania w jednym z największych biur podróży w Polsce 🛍 . ️Rozdanie jest tylko i wyłącznie dla osób, które skończyły 18 lat! ... Razem z zaprzyjaźnionymi instablogerami przygotowaliśmy dla Was rozdanie jakiego w Polsce jeszcze nie było 🎉
.
Do wygrania jest bon o wartości 2000 zł do wykorzystania w jednym z największych biur podróży w Polsce 🛍
.
⛔️Rozdanie jest tylko i wyłącznie dla osób, które skończyły 18 lat! ⛔️
.
Wygrywa jedna osoba 🥇Aby wziąć udział w rozdaniu:
.
1. Zaobserwuj profil @wygrajgiveaway i wszystkie osoby, które obserwuje ten profil 👌 (20 profili instablogerów).
2. Oznacz w komentarzu minimum trzy osoby, które zapraszasz do rozdania 👷‍♀️👩‍🍳👩‍⚕️
3. Bądź aktywny na profilach osób, które obserwuje konto @wygrajgiveaway 💪❤️ Wygra najbardziej aktywna osoba!
4. Udostępnienie grafiki konkursowej zwiększa szansę wygrania 🎉💕
5. Czekaj na wyniki ! 🎉 ⏰
.
Rozdanie trwa od 28.06 do 08.07 do godz. 23.59 🎁
.
Wyniki będą do 3 dni po zakończeniu rozdania!
.
Konkurs nie jest w żaden sposób finansowany przez instagram ✅
.
❗️Unfollow po ogłoszeniu wyników, skutkuje brakiem możliwości wygrania w kolejnych rozdaniach. Będziemy sprawdzać, bawmy się fair 😏
.
⛔️Konto uczestnika musi być aktywne, realne, publiczne i funkcjonować minimum 14 dni przed rozpoczęciem rozdania! Nie akceptujemy kont stworzonych tylko i wyłącznie pod udział w rozdaniach!⛔️
.
Wysyłka tylko na terenie Polski ! 👌
.
Nagroda w postaci bonu będzie wysłana kurierem DPD w ciągu 14 dni od ogłoszenia wyników rozdania.
#rozdanie #wygrajgiveaway #wygrajrozdanie #wygrajwakacje #polskadziewczyna #polskichlopak #polishgirl #polishboy #poland #polskierozdania #megarozdanie
Read more
Loading...
Load More
Loading...