Umdan çok çokşükür bebek

Loading...


Unique profiles
26
Most used tags
Total likes
0
Top locations
İlke Bebe, İzmir, Turkey, Diva Klinik
Average media age
608 days
to ratio
15.5
@bybern_ : Hamile annelere çok çok önemli bi Öner’im var ; Doğumdan sonra doktorunuzdan bebeğinizin ...
Media Removed
@bybern_ : Hamile annelere çok çok önemli bi Öner’im var ; Doğumdan sonra doktorunuzdan bebeğinizin kordon kanını saklanması için isteyin. Kordon kanı sağlık bankalarında belli bi ücret karşılığında 23 yıl kadar saklanıyor. Doğumdan önce kordon kanı bankalarıyla görüşün. Kordon ... @bybern_ : Hamile annelere çok çok önemli bi Öner’im var ; Doğumdan sonra doktorunuzdan bebeğinizin kordon kanını saklanması için isteyin. Kordon kanı sağlık bankalarında belli bi ücret karşılığında 23 yıl kadar saklanıyor. Doğumdan önce kordon kanı bankalarıyla görüşün. Kordon kanı Allah korusun ileride kötü hastalıkların özellikle kanser ve bunun gibi 80 hastalığa tedavi amaçlı kullanılıyor sizin,eşinizin ve diğer çocuklarınızın bu kanla neredeyse bütün hastalıkların, sakatlıkların tedavisi mümkündür. Böyle bi önlem ve tedbiri almak hayatınızı kurtaracaktır belki de.
Anne adaylarını etiketlerseniz çok önemli bi katkıda bulunursunuz onlara 🤗♥️ #kordonkanı #hamileyim #hamile #hamileyetavsiye #annetavsiyesi #kordonkani #epiduralnormaldoğum #normaldoğum #sezeryandogum #sezeryan #kanser #doğum #bebek #annebebek #anneoluyorum #anneolmak #anne #islamdahamilelik #hamilelik
Read more
Loading...
Doğumdan hemen sonra bebek öylece kurulanıp anne ile ten teması olana kadar üşümemesi için ılık ...
Media Removed
Doğumdan hemen sonra bebek öylece kurulanıp anne ile ten teması olana kadar üşümemesi için ılık bir havlu ile örtülmelidir. Bebeği anneye verdikten sonra sadece bir örtü ile örtmek yeterlidir. Kordonun kesilmesi için mutlaka kordon kan akımının bitmesi beklenmelidir. Bundan sonra ... Doğumdan hemen sonra bebek öylece kurulanıp anne ile ten teması olana kadar üşümemesi için ılık bir havlu ile örtülmelidir. Bebeği anneye verdikten sonra sadece bir örtü ile örtmek yeterlidir. Kordonun kesilmesi için mutlaka kordon kan akımının bitmesi beklenmelidir.
Bundan sonra anne bebeğine çok tipik bir şekilde yanıt verir. Doğumdan sonra fizyolojik bağlanma davranışını M. Odent “Doğum ve Emzirme adlı kitabında çok güzel tanımlamıştır: “Anne engellenmediği sürece bebeğini ilk önce ürkekçe parmak uçları ile okşar. Kendine güveni geldikten sonra bebeğini kucağına almaya cesaret eder.” (Odent 2000). .
Bu ilk ten ve göz temasının olduğu andır. Bu sanki annenin ve bebeğin gözlerinin birbirini çekmesi gibi tanımlanabilir. Bu göz teması anne-bebek ilişkisinde çok belirleyici bir andır. Bebekler genelde daha doğum odasında bile gelen tanıdık seslere doğru başlarını çevirip gözleri ile ebveynlerinin yüzlerini seçmeye çalışır. Annelerinin yüzünü gördükleri zaman ise sevinerek sanki: “İşte buradasın! Seni tanımak istiyorum.” demek isterler. Anneler zaten kollarını açıp onları kucaklamak istemektedir. Elbette babalar için de yenidoğmuş bebekleri ile ilk göz teması çok önemlidir. // Bağlanma isimli kitaptan alıntıdır. 📷 @lindseymeehleis #tentenetemas #kesintisiztentenetemas #doulannesra #esrademirozoneriyor #doğum #bağlanma #bebek #yenidoğan #instagood #instaday
Read more
Ayrıntılı (detaylı) ultrasonografi / Anomali taraması hakkında Ayrıntılı ultrasonografi ...
Media Removed
Ayrıntılı (detaylı) ultrasonografi / Anomali taraması hakkında Ayrıntılı ultrasonografi tercihen gebeliğin 18-24. haftalarında yapılır. Bu görüntülemede, bebeğin her bölgesi farklı planlarda, ayrı ayrı ve detaylı olarak incelenip, bebek anatomisi ve gelişimi kapsamlı bir ... Ayrıntılı (detaylı) ultrasonografi / Anomali taraması hakkında

Ayrıntılı ultrasonografi tercihen gebeliğin 18-24. haftalarında yapılır. Bu görüntülemede, bebeğin her bölgesi farklı planlarda, ayrı ayrı ve detaylı olarak incelenip, bebek anatomisi ve gelişimi kapsamlı bir şekilde değerlendirilir. Böylece bebekte bir anormallik olup olmadığı ortaya konulmuş olur. Ayrıca ayrıntılı ultrasonda plasenta, gebelik kesesi/sıvısı ve bazı renkli Doppler parametrelerinin değerlendirilmesi de bu incelemede yapılır.

Günümüzde hamilelik sürecinde olmasını istemediğimiz yüksek riskli gebelikleri saptamak için ayrıntılı ultrason vazgeçilmez bir tekniktir.Gebelikler arasında majör doğumsal anomali riski %2-3 arasındadır.Ayrıntılı ultrason taramasında herhangi bir anomalinin tespit edilmesi, doğum öncesi ve doğum sonrası bebeği bekleyen sorunlar hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar ve gebelik yönetimi sırasındaki müdahale seçeneklerini arttırır. Bunu biraz açacak olursak, örneğin ayrıntılı ultrasonda önemli bir yer tutan kalp incelemesinde var olan bir anormalliğin rapor edilmesi, doğumdan hemen sonra erken müdahale seçeneğini ortaya koyup doğum sonrası bebekte gelişebilecek olası komplikasyonların önüne geçilebilmesine imkan tanıyacaktır. Elbette bu durum bebeğin diğer organ ve sistemleri içinde geçerlidir.

Detaylı ultrasonografi incelemesinde fetüsteki anormallikler çok yüksek oranda saptanabilmesine rağmen her hastalığın tanısını koymak mümkün olmayabilir. Bu durumun en önemli nedenleri, fetüste görülen bazı doğumsal kusurların ultrasonda bulgu vermemesi ya da bebekteki bir kısım doğumsal kusurların geç ortaya çıkmasıdır.

Gelişmiş bir ultrasonografi cihazı ve en önemlisi deneyimli bir doktor eşliğinde bu işlem yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir.

Polikliniğimizdeki GE Voluson P8 ultrason cihazı ile ayrıntılı ultrason incelemesi yapıldıktan sonra ek olarak bebeğin canlı 4 boyut video görüntülerinin CD kaydı ve bebeğe ait 4 boyut fotoğraflarda verilmektedir
Read more
. #canlar #bilgilendirme . <span class="emoji emoji1f490"></span>SEZARYEN SONRASI NORMAL DOĞUM (SSVD) neden yapıyorum... . <span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span> Sezaryen ...
Media Removed
. #canlar #bilgilendirme . SEZARYEN SONRASI NORMAL DOĞUM (SSVD) neden yapıyorum... . Sezaryen olmuş bir kadının daha sonraki hamileliğinde normal doğum yapmasına sezaryen sonrası #normaldoğum (SSVD) denilmektedir. . Her doğumda olabilecek bir nedenden dolayı ... .
#canlar
#bilgilendirme
.
💐SEZARYEN SONRASI NORMAL DOĞUM (SSVD) neden yapıyorum...
.
💜💜💜💜💜
Sezaryen olmuş bir kadının daha sonraki hamileliğinde normal doğum yapmasına sezaryen sonrası #normaldoğum (SSVD) denilmektedir. .
💐Her doğumda olabilecek bir nedenden dolayı yani vajinal doğumun başarılamaması ile #sezaryen yapılabilir. .
💐Bebeğin ölümü veya uterin rüptür dediğimiz rahmin yırtılması ile oluşan tehlikeli komplikasyonlarda acil olarak sezaryen yapılması gerekebilir. .
💐Bazen de #hamilelik sırasında #anne ve #bebek açısından oluşabilecek eylemlerde sezaryen planlanmışken doğum o kadar hızlı ilerler ki, anneyi sezaryene almaya vakit kalmadan bebek doğabilir.
.
💐Sezaryen ve normal doğumun arasındaki süre sağlıklı bir doğum açısından En az iki yıl olmalıdır. .
💐SSVD aslında önceden düşünülmesi ve planlanması gereken ve gerekli tedbirlerin alınmasından sonra yapılması daha uygun olan, belli riskler içeren bir doğumdur. .
💐Sezaryen doğum, zorunlu hallerde anne bebek için hayat kurtarıcı bir müdahale olmakla birlikte, annelerde depresyon dediğimiz doğumdan sonraki 6 haftayı da kapsayan ve halk arasında lohusa sendromu olarak adlandırılan (postpartum), ateş, uzun süre hastanede kalış, yara enfeksiyonu, emzirme problemleri gibi birçok komplikasyon gelişmesine neden olabilmektedir.
.
💐Ancak, bu durum her zaman mümkün ve güvenli olmayan bir durum olduğu da gerçektir. 💜💜💜💜💜
Sezaryen sonrası normal doğumun önerilmediği durumlar:
...
Hepsini sitemde anlattım...
.
👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿
https://www.divakadin.com/sezaryen-sonrasi-normal-dogum
#drgokcenerdogan #drgökçenerdoğan #doğum #normaldoğum #ssvd #sezaryen #ankarakadındoğumuzmanı #gebelik
Read more
Bugün sizlere ne anneliğin kutsallığından, ne de bambaşka ve eşşiz duygular içerdiğinden bahsedeceğim. ...
Media Removed
Bugün sizlere ne anneliğin kutsallığından, ne de bambaşka ve eşşiz duygular içerdiğinden bahsedeceğim. Bu "annelik" olayını ben anne olunca da anlamadım sanırım, bu işte bir şeylik var. Öncelikle; doğumdan sonra bebeğimi kucağıma bir aldım resmen her şeyim oldu, böyle sanki benim ... Bugün sizlere ne anneliğin kutsallığından, ne de bambaşka ve eşşiz duygular içerdiğinden bahsedeceğim. Bu "annelik" olayını ben anne olunca da anlamadım sanırım, bu işte bir şeylik var.

Öncelikle; doğumdan sonra bebeğimi kucağıma bir aldım resmen her şeyim oldu, böyle sanki benim bir parçam sanki o benimmiş gibi şeyleri çok duydum. Fakat ben böyle bir şey yaşamadım. Evet, hayatımın en mucizevi anı olabilir, evet o gün, o anda çok farklı duygular hisseldi ama Masal'a alışmam sanırım ilk üç ayımı aldı diyebilirim. Hatta onun da bana alışması. Alışması diyorum çünkü hala tanışma sürecindeyiz bana göre.
Daha sonrasında ise; Her şey çok zor ya da tam tersi çok kolay olacak algısı. 'Bebek büyütmek mi, amaaaaan çocuk oyuncağı' yaklaşımına da, dünyanın en zor şeyiymiş gibi her sürecine aman aman edilmesini de anlayamadım şimdiye kadar. Çünkü eşşiz bir dans gösteri gibi geçen günün ardından, birbirimizin ayaklarına basa basa dünyanın en amatör dans gösterisini sunabiliyoruz. 4 gün birarada geçirdiğimizde çok yoruldum dediğim için kendime kızdığımda bir durup düşünmem gerekti. Tabii ki de yorulabilirim, tabii ki de ben de insanım ve üstün güçlerim yok, önemli olan bu hareketli müzikte en uyumlu ritmi elimden geldiğince tutturmak.

Peki en çok neyde zorlanıyorsun derseniz; hala canı acıdığında, bir yerine bir şey olduğunda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum; çünkü hayatımda hiç kendim dışında bir başkasının acısını, ağrısını böyle hissetmedim; kendiminkini bile böyle yaşadım mı inanın hiç bilmiyorum. O kadar kitap okudum hiç biri beni buna hazırlamadı oysa.

#psikologesrayatagan #hihieved #anneoluncaanladim #annelik #bebeğimveben #bebeklehayat
Read more
Bebekler pis doğmazlar! #Repost @drsemraozer ・・・ Yeni doğmuş bir bebeğin ilk banyosunu geciktirmesini ...
Media Removed
Bebekler pis doğmazlar! #Repost @drsemraozer ・・・ Yeni doğmuş bir bebeğin ilk banyosunu geciktirmesini neden tavsiye ediyoruz: Bebekler, ciltlerinin üzerinde vernix adı verilen beyaz bir madde ile doğarlar. Vernix, enfeksiyonları önleyen bir çeşit doğal  merhem gibidir. ... Bebekler pis doğmazlar! #Repost @drsemraozer
・・・
Yeni doğmuş bir bebeğin ilk banyosunu geciktirmesini neden tavsiye ediyoruz:

Bebekler, ciltlerinin üzerinde vernix adı verilen beyaz bir madde ile doğarlar. Vernix, enfeksiyonları önleyen bir çeşit doğal  merhem gibidir. Yıkamak, hele ki şampuan  kullanmak vernixi  bozar. Şampuanın ya da losyonun parfümü hem bebeğinizin muhteşem kokusunu götürür hem de bebeginiz sizin kokunuz yerine kimyasal kokuları alır.
Doğumdan hemen sonra bir bebeğin yıkanması hipotermiye (vücut ısısının düşmesine) ve hipoglisemiye (düşük kan şekerine) yol açabilir. Banyo, ağlama, stres ve stres hormonlarının salınmasına neden olur. Stres hormonları bebeğin kan şekerinin düşmesine neden olabilir, bu da bebeğin yorulmasına ve uykulu hale gelmesine neden olarak kan şekerinin daha da düşmesine neden olabilir.
Yeni bebeklerin anneleri ile birlikte TenTeneTemas halinde olmaları gerekir.  Sağlıklı ve herhangi bir sorunu olmayan bebegin hayatın ilk  dakikalarını bir sağlık çalışanı ile degil anneyle geçirilmelidir. Bu değerli birkaç dakika, bebek ve ebeveynler arasında bağlantı kurmak için çok önemlidir.
Annenin göğsünde tutulan bebekler daha iyi kan şekeri ve sıcaklık kontrolüne sahip olurlar ve emzirilirler. Banyo bekleyebilir!
Yıkanmamış bebeği kimse eldivensiz ellemek istemez. Bu da bebeğinizi yabancı ellerden korur.

Anne dinlendikten hatta eve geldikten sonra kendi bebeğini kendi yıkayabilir. Ebeveynler, bebeklerini yıkamaktan keyif alırlar. Bebeğin ilk banyosu aileniz için hoş bir anı olabilir.
Unutmayın, bebeğiniz doğduğunda "kirli" değildir. Amniyon sıvısı sterildir yani tertemizdir. Eğer bebeğin üzerine kan vb kuruduğunda rahatsız edebilecek birşey bulaştıysa o yıkanabilir yada nazik bir şekilde silinebilir. Karşı olduğumuz şey, anneler tarafından yeni doğmuş bebeklerinin kirliymiş gibi görülmesi ve sanki hamamdaki bir yetişkinmiş gibi köpürtüle köpürtüle yıkanmasını iyi birşey olarak algılamalarıdır. Hatta bazen (daha hayatında cildine hiçbirşey değmemiş olan) yenidoğanın onu koruyan vernixi bezlerle silinerek uzaklaştırılmaktadır.
#doğumunasahipçık #ilkbanyoyugeciktir #TenTeneTemas ile #sihirliilksaat ini geçir
Op.Dr.Semra ÖZER
Read more
Loading...
Sürpriiiiiz<span class="emoji emoji1f47c"></span>🏻🤰🏻<span class="emoji emoji1f648"></span> yeni ürün alarmıııı<span class="emoji emoji1f47c"></span>🏻 Hamileliğin ilk anlarından itibaren doldurmaya başlayıp ...
Media Removed
Sürpriiiiiz🏻🤰🏻 yeni ürün alarmıııı🏻 Hamileliğin ilk anlarından itibaren doldurmaya başlayıp uzun yıllar kullanabileceğiniz yepyeni Anne-Bebek ajandası “Merhaba Dünya”, özel anlarınızı hem fotoğraflarla hem de yazılarla saklama imkanı sunuyor. Kullanışlı ve eğlenceli tasarımıyla ... Sürpriiiiiz👼🏻🤰🏻🙈 yeni ürün alarmıııı👼🏻 Hamileliğin ilk anlarından itibaren doldurmaya başlayıp uzun yıllar kullanabileceğiniz yepyeni Anne-Bebek ajandası “Merhaba Dünya”, özel anlarınızı hem fotoğraflarla hem de yazılarla saklama imkanı sunuyor. Kullanışlı ve eğlenceli tasarımıyla bebeğinizin doğumdan önce ve sonra gelişimini takip edebileceğiniz, geniş içeriğiyle her ayrıntıyı bebeğinizin dilinden size hatırlatacak ve keyifle arşivlemenizi sağlayacaktır.

İçeriği:
-Sürpriz! Bebek Geliyor!👼🏻 -Hamilelik Süreci ve Kontroller🤰🏻
-İlk Fotoğrafımı Ultrasonla Çekmişler
-Adım Ne Olsun?
-Cinsiyetim Belli Oldu Mu?
-3 Boyutlu Ultrasonumu Çekmişler
-İlklerimi İzlemek Çok Güzelmiş (İlkler Sayfaları Serisi,İlk Gülücük,İlk Banyo...)
-Aile Fotoğrafımız
-Baby Shower
-Doğum Çantası Listesi
-Dünyada İlk Günüm
-Bu Evde Doğdum
-1-12 Aylık Özet Sayfaları
-Diş Buğdayı
-İyi ki Doğdum
-Aile Ağacım
-Mektup Sayfaları
-Kişiselleştirilebilir özel gün sayfaları

Özellikleri:
-160 sayfa
-Geniş spiralli
-Lastikli
-Kalın kapak
-Rengarenk tasarımlı sayfalar

20 Nisan'da gönderim başlayacak! Kendine ve bebek bekleyen taze annelere musmutlu bi'hediye olacak!
Avantajlı ön satış fiyatı ile siparişini vermenin tam zamanı! 👼🏻 🤰🏻 bikutumutluluk.com @bikutumutluluk #bebekalışverişi #annebebek #hamileanneler
Read more
Hastanede doğumdan sonra bebeğinize yapılan rutin kontroller nelerdir, biliyor musunuz? Doğumdan ...
Media Removed
Hastanede doğumdan sonra bebeğinize yapılan rutin kontroller nelerdir, biliyor musunuz? Doğumdan önce doğum yapacağınız hastanenin Bebek Bakım bölümünü ziyaret edip detayları almanızı öneririm. Bazı rutinlerin sizin yanınızda uygulanması, bebeğinizin sizden ayrılmaması sizin ... Hastanede doğumdan sonra bebeğinize yapılan rutin kontroller nelerdir, biliyor musunuz? Doğumdan önce doğum yapacağınız hastanenin Bebek Bakım bölümünü ziyaret edip detayları almanızı öneririm. Bazı rutinlerin sizin yanınızda uygulanması, bebeğinizin sizden ayrılmaması sizin seçiminizdedir. Biliyorsunuz her zaman söylüyorum, doğumdan sonra ten tene temas hatta KESİNTİSİZ TEN TENE TEMAS hem sizin için hem de bebeğiniz için çok önemlidir. Doktorunuzdan doğumdan hemen sonra, tıbbi acil bir sorun yoksa bebeğinizin doğrudan kucağınıza verilmesini ve ilk kontrollerinin de orada yapılmasını talep edebilirsiniz. Bakım adı altında başka bir odaya götürülmesi yerine mümkün olan en uzun süre kendi göğsünüzde kalmasını ve ilk emzirmenin de orada gerçekleşmesini isteyebilirsiniz. Bunu yaptığınızda bebeğinizin kendiliğinden memeyi bulduğunu ve emmeye başladığını göreceksiniz. Yeter ki talep edin ve bebeğinize bu yeteneğini göstermesi için fırsat ve süre tanıyın. #esrademirozoneriyor #doulalife #doulannesra #doğumahazırlık #bilinçlidoğum #doulannesrailebilinçlidoğum Photo: @birthphotogs
Read more
Loading...
 #ilkkitapligim köşemizi hazırlayan Hafize Güner​'in  #annelergünü ne özel ikinci konuk annesi; ...
Media Removed
#ilkkitapligim köşemizi hazırlayan Hafize Güner​'in  #annelergünü ne özel ikinci konuk annesi; #kucukkitapkurtlari 2017 Bahar buluşmasında bizler için Leo Lionni'den piccolo blu e piccolo giallo‘yu İtalyanca okuyan, pek çok yetişkin/çocuk bilim kitabının çevirmenliğini ve ... #ilkkitapligim köşemizi hazırlayan Hafize Güner​'in  #annelergünü ne özel ikinci konuk annesi; #kucukkitapkurtlari 2017 Bahar buluşmasında bizler için Leo Lionni'den piccolo blu e piccolo giallo‘yu İtalyanca okuyan, pek çok yetişkin/çocuk bilim kitabının çevirmenliğini ve redaktörlüğünü üstlenmiş, #kitapkafe nin de sıkı takipçisi, @kitapmeraklisicocuk kurucusu @simge_simmy . Yorumladığı #kitap ise Redhouse Kidz​'den yayınlanmış “Sıkı Dostlar”.
.
🌹
"Sevgili #KadıköyAnneleri merhaba,
🌹
Öncelikle uzun bir süredir takip ettiğim bu köşede konuk yazar olarak kitap tanıtabilmek benim için büyük bir mutluluk. Bu vesileyle öncelikle Hafize’ye teşekkür etmek istiyorum. Sevgili Hafize İlk Kitaplığım köşesini ilk yayınlamaya başladığında şimdi 33 aylık olan oğlum Deniz’in doğmasına aylar vardı. Bu köşe sayesinde çok nitelikli #çocuk kitaplarıyla tanışmış, doğumdan bile önce Deniz’e kitaplık oluşturmaya başlamıştım bile. Köşenin “sıkı” bir takipçisi olarak bugün sizlere tanıtmak istediğim kitap bir süredir çok severek okuduğumuz “Sıkı Dostlar”.
🌹
İyi #çocukedebiyatı yetişkinlere de hitap ediyor, öyle ayrı bir tat alıyor ki insan. Bazı çocuk kitaplarını (neredeyse yarısını) önce kendi merakım için heyecanla satın aldığımı itiraf ediyorum! Benji Davies bir süredir çizimlerini ve kitaplarını yakından takip ettiğim bir yazar. Çizeri olduğu iki kitabı saymazsak Türkçede hem yazarı hem çizeri olduğu iki kitabı mevcut (Dedemin Adası ve Yalnız Balina). “Sıkı Dostlar” ise Davies’in çizeri olduğu bir eser. Yazarı Linda Sarah ancak aslında ben de önce Benji Davies kitabı olduğunu düşünerek almıştım elime. Sonradan aslında Sarah’nın metinlerinin de Davies’in metinlerine çok benzediğini fark ettim. 🌹
“Sıkı Dostlar” adından da anlaşılacağı gibi tam bir arkadaşlık kitabı. İki iyi arkadaşa katılan üçüncü “yeni” birine bazen arkadaşlardan birinin uyum sağlayamayışını, bu yenilikle arasına mesafe koyuşunu yalın bir metin ve çizimler yoluyla sunuyor."
🌹
Yazının devamı için link profilde👆
#aile  #bebek  #sıkıdostlar  #çocukkitabı   #ebeveyn  #eğitim  #ilkkitaplığım  #kadıköyanneleri  #küçükkitapkurtları  #mutluannemutlubebek  #kadikoy  #annelergunu #kitapmeraklisicocuk
Read more
ÇEKİLİŞ SONA ERDİ! Selaaam! Bu hem bir teşekkür, hem bir öneri, hem de hediye paylaşımıdır.<span class="emoji emoji1f60c"></span> Mercan ...
Media Removed
ÇEKİLİŞ SONA ERDİ! Selaaam! Bu hem bir teşekkür, hem bir öneri, hem de hediye paylaşımıdır. Mercan doğmadan 1 ay evvel tüm hazırlıklar tamamdı, sadece kanguru eksiğimiz vardı. Sosyal medyada gördüğüm neredeyse tüm anneler de @mamadusbaby kanguru kullandığı için çok uzun uzun araştırmadım ... ÇEKİLİŞ SONA ERDİ! Selaaam! Bu hem bir teşekkür, hem bir öneri, hem de hediye paylaşımıdır.😌 Mercan doğmadan 1 ay evvel tüm hazırlıklar tamamdı, sadece kanguru eksiğimiz vardı. Sosyal medyada gördüğüm neredeyse tüm anneler de @mamadusbaby kanguru kullandığı için çok uzun uzun araştırmadım açıkçası. Sitelerine göz gezdirince ikna oldum ve desen seçip satın aldım. Sonra ne mi oldu? Mamadus bana nazik bir şekilde hediye göndermek istedi ama ben kangurumu çoktan satın almıştım. Bu sebepten benim yerime aranızdan iki kişiye hediye etmelerini rica ettim. Beni kırmadılar.💙🙏🏻 Şimdi kendi tecrübemi anlatayım. Kullanımı aşırı kolay. Tek başımayken bebek arabasıyla sokağa çıkmaya biraz üşeniyorum açıkçası ama kanguru çanta gibi, önüme asıp Mercan’ı içine koyuyorum, bağlıyorum ve çıkıyorum. İşin güzel yanı evde bile kullanıyorum çünkü içine girdiği an bebek sakinliyor ve uyuyor. Sanırım kiloyu güzel dağıtıp taşıdığı için de bel ve sırt ağrısı yapmıyor. Hakkında okuduğum her olumlu yoruma katılıyorum. Gerçek kullanıcı yorumlarını araştırırsanız zaten anlarsınız. Doğumdan itibaren 4 yaşına kadar kullanılabiliyormuş. İnşallah sağlıkla.💙 İstiyorum ki; benim gibi taze annelerden 2 kişi bu ürünü deneyebilsin. O yüzden şöyle yapalım; @mamadusbaby kangurunuz olursa, bebeğinizi içine koyup ilk nereye gitmek isterdiniz? diye bir soru sorayım. Cevapları tek tek okuyacağım ve 2 takipçime hediye edeceğim. Bol şans, şimdiden keyifli gezmeler ve @mamadusbaby ‘e çoook teşekkürler.😻 #gorkitooneriyor
Read more
 #Repost @ezgioneriyor with @get_repost ・・・ TruKid-Eczama<span class="emoji emoji1f680"></span> Lina beyaz tenli ve hassas cilt ...
Media Removed
#Repost @ezgioneriyor with @get_repost ・・・ TruKid-Eczama Lina beyaz tenli ve hassas cilt yapısına sahip bir bebek. Bu sebepten kısa rüzgar yada güneş ile temasında bile tüm yanağı ve çene bölgesi ciddi anlamda kızarıp kuruyor. Ne sürsem pek fayda etmiyor. Doğumdan önce Mustela’nın ... #Repost @ezgioneriyor with @get_repost
・・・
TruKid-Eczama🚀 Lina beyaz tenli ve hassas cilt yapısına sahip bir bebek. Bu sebepten kısa rüzgar yada güneş ile temasında bile tüm yanağı ve çene bölgesi ciddi anlamda kızarıp kuruyor. Ne sürsem pek fayda etmiyor. Doğumdan önce Mustela’nın yenidoğan setini almıştım. Setin içeriği normal ciltler için olduğu için şuan ürünler Lina’ya pek yaramıyor. ▪️Kuru ve hassas cilt yapısına sahip olduğu için Lina’nın biten ürünleri yerine cilt tipine uygun ürünler alıyorum.
▪️Yüzü ve vücudu için Amerika’nın ödüllü organik bebek bakım markası olan TruKid ve TruBaby’i tercih ettim. Markanın Lina’ya en uygun serisi Eczama olduğu için onu aldım. Organik ürünler olduğu için kullanım süresi paket açıldıktan sonra 18 ay. ▪️Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Güzel kokuları yok ama özellikle kremin nemi çok güzel. Yanakları kızardığında daha hızlı yatıştırıyor. Ben @bebekhouse internet sitesinden aldım. ▪️Fiyat: Krem👉🏼79,99TL Yüz ve vücut yıkama jeli👉🏼69,90TL


#trukid #trubaby #eczama #babycare #baby #momanddaughter #instagood #instagram #instadaily #instablogger #instablog #instagrammers #egzema #trukidgüneşkremi #trukidegzemakremi
Read more
Geçtiğimiz günlerde Amsterdam da anne bebek beslenmesi ve uykusunun konuşulduğu “Philips Avent ...
Media Removed
Geçtiğimiz günlerde Amsterdam da anne bebek beslenmesi ve uykusunun konuşulduğu “Philips Avent Scientific Symposium 2018”e katılma şansım oldu. Çok değerli uzmanların katılımı ile gerçekleşen bu toplantıda, özellikle ilk 1000 günün bebeklerin gelişim süreçleri ve ileriki yaşamlarının ... Geçtiğimiz günlerde Amsterdam da anne bebek beslenmesi ve uykusunun konuşulduğu “Philips Avent Scientific Symposium 2018”e katılma şansım oldu. Çok değerli uzmanların katılımı ile gerçekleşen bu toplantıda, özellikle ilk 1000 günün bebeklerin gelişim süreçleri ve ileriki yaşamlarının temelini oluşturduğu hakkında konuşulurken, anne sütü ve emzirmenin bu sürecin önemli bir parçası olduğu çokça vurgulandı.
.
Sempozyumda bolca kanıta dayalı çalışmalardan bahsedildi. Bir araştırmaya göre annelerin % 94'ünün bebeklerini emzirmeyi istediklerini belirtmelerine rağmen, bu annelerin sadece % 88'i doğumdan sonra emzirmeye başlayabilmiş. İlk 6 ay sadece % 59'u emzirebilmişler.
.
Annelere emzirmeyi bırakma sebepleri sorulduğunda;
.
•Emzirme sırasında ve sonrasında memede oluşan hassasiyet ve acı,
•Bebeğin emme ve memeyi kavrama sorunu,
•Anne ve bebek ile ilgili tıbbi sorunların olması,
•Annenin sütünün yetersiz olduğunu düşünmesi,
•Uzmanların görüş farklılıkları,
•Memeden kesmenin endüstriyel gıdalardan çok fazla etkilenmesi,
•Kadınların %60’ının emzirmeye devam etmek için yeterli destek alamadıkları dile getirilmiş.
.
Temel olarak birçok ülke Dünya Sağlık Örgütü’nün “ilk 6 ay sadece anne sütü” yaklaşımını desteklese de, anneler bebeklerini emzirmeye ya başlayamamış yada ilk 6 ay tek başına anne sütü verememişler.
.
Uzmanlar, yenidoğan bebeğin emme sürecinin sağlıklı başlayabilmesi için; anne ve bebeğin bir arada olması gerektiğini, ten tene temasın önemini, ilk günlerde annenin emzirme konusunda desteklenmesini ve süt sağma süreci hakkında annelerin bilgilendirilmesini vurguladılar.
.
Bu sempozyumda, özellikle anne bebek arasındaki ilişkiyi olumlu yönde etkileyecek ürünler tasarlamayı kendine misyon edinmiş Philips Avent’in destekleyici çalışmalarını görmek benim için en önemli noktalardan biriydi.Manuel ve elektrikli olarak kullanılan Avent Natural süt pompasında, bebeğin anneyi emme ritmini taklit etme özelliğinin olması tüm bu çalışmaların örneği olduğunu göstermektedir. Süt çekmeniz gerektiği durumlarda bu pompayı bir dost olarak görebilirsiniz.
.
Philips Avent’e annelere destek ve anne sütünün devamını sağlamak için gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ederim.
Read more
Loading...
Bizler her şeyi rengarenk yapmaya çalışaduralım, bebekler siyah, beyaz, kırmızı tercih ediyormuş ...
Media Removed
Bizler her şeyi rengarenk yapmaya çalışaduralım, bebekler siyah, beyaz, kırmızı tercih ediyormuş 🤓🏻 @e2toys ・・・ Aybino Bebek Uyarım Kartları! 🏻 Bebeğin sakinleşmesine konsantrasyon becerilerinin becerilerinin ve merakının artmasına bebek ve zekasının gelişmesine yardımcı ... Bizler her şeyi rengarenk yapmaya çalışaduralım, bebekler siyah, beyaz, kırmızı tercih ediyormuş 🤓👉🏻 @e2toys
・・・
Aybino Bebek Uyarım Kartları! 👉🏻 Bebeğin sakinleşmesine konsantrasyon becerilerinin becerilerinin ve merakının artmasına bebek ve zekasının gelişmesine yardımcı bebek uyarım kartları.
Doğumdan itibaren ebeveynlerin yapması gereken en önemli şey bebekleriyle mümkün olduğunca çok etkileşimde bulunmaktır. Bebeklerin beyni, yetişkin beyni gibi değildir, çok fazla uyaran kafalarını karıştırır. Uzun yıllardır yapılan araştırmalara göre bebekler parlak renklere değil, siyah-beyaz şekillere bakmayı tercih ediyorlar.
Bebekler doğdukları ilk aylardan itibaren 30-50 cm’e kadar
daha sonra 3 metreye kadar uzaklığı net görebiliyorlar. Objeleri takip edebiliyorlar ve gözlerini bir objeden
diğerine çevirebiliyorlar. Zeminle şekil kontrastını ayırt etmek için figürlerin önce köşelerine bakarlar.
Derinliği ve 3 boyutlu objeleri algılarlar.
0-12 ay için
80 adet karttan oluşur.
11x16 cm #e2toys #aybino #bebekkartları
Read more
<span class="emoji emoji1f338"></span>Bugün Liya tam 14 aylık oldu.<span class="emoji emoji1f338"></span>Huysuz olmasının yanı sıra inanılmaz güleç bir balkabağı.<span class="emoji emoji1f383"></span> Bende ...
Media Removed
Bugün Liya tam 14 aylık oldu.Huysuz olmasının yanı sıra inanılmaz güleç bir balkabağı. Bende sizler için güleç bebek yapmanın sırlarını araştırdım ve bakın neler buldum; 1️⃣Doğumdan sonra ilk tentene temas 2️⃣İlk 40 gün tentene temasa devam,emzirme,altını kirli bekletmeme,kullanacağınız ... 🌸Bugün Liya tam 14 aylık oldu.🌸Huysuz olmasının yanı sıra inanılmaz güleç bir balkabağı.🎃 Bende sizler için güleç bebek yapmanın sırlarını araştırdım ve bakın neler buldum;
1️⃣Doğumdan sonra ilk tentene temas
2️⃣İlk 40 gün tentene temasa devam,emzirme,altını kirli bekletmeme,kullanacağınız sevgi sözcükleri,yumuşak ses tonu
3️⃣“Bebek bu, anlamaz” demeyin. Bir bebek için en güzel müzik, annesinin sesinden duyduğu ninnidir.
4️⃣Yeni doğan bebeklerin uyku süresi oldukça uzun olup 16.5 saat- 18.5 saat arasındadır. Gece uykularının süresi bebek büyüdükçe artar. 22.00-03.00 arasındaki saatlerde büyüme hormonu salgılandığından bu saatlerdeki uyku çok önemli.
5️⃣Sırta karın kısmına ve vücuda yayılan doğru masaj ve büyüdükçe egzersize geçiş.
6️⃣Anne+baba ile bol iletişim bol oyun. .
.
*️⃣Sizin ekleyecekleriniz de varsa duymayı çok isteriz... 💞
.
AY UNUTMADAN MUTLU ANNE MUTLU BEBEK!😄
.

#annebebekkombin #uykusuzanneler #instagramanneleri #internetanneleri #bebeklihayat #annesiyavrusu #annesininkuzusu #canimkizim #kizannesi #anneolmak #annebebek #anneoluyorum #hamileanne #mutluysakdemekki #mutluyumçünkü #benimicinmutluluk #mutlulukheryerde #gununkaresi #bugününfavorisi #gununkeyfi #babyshower #bebekodasi #bebeğimibeklerken #babygirl #14months #perapie #baby #babyshower #hamilefotograflari #hamileanne
Read more
OKSİTOSİN Doğal bir doğuma baktığımızda, doğum hormonlarının aktif olarak salgılanarak doğumu ...
Media Removed
OKSİTOSİN Doğal bir doğuma baktığımızda, doğum hormonlarının aktif olarak salgılanarak doğumu yönettiklerini görüyoruz. Siz izin verdiğiniz takdirde, doğum anne ve bebeğinin tam olarak hazır olduğu anda kendiliğinden başlar. Bu aşamada öncelikle beyinden salgılanan oksitosin ... OKSİTOSİN

Doğal bir doğuma baktığımızda, doğum hormonlarının aktif olarak salgılanarak doğumu yönettiklerini görüyoruz. Siz izin verdiğiniz takdirde, doğum anne ve bebeğinin tam olarak hazır olduğu anda kendiliğinden başlar. Bu aşamada öncelikle beyinden salgılanan oksitosin hormonu, rahimdeki kasılmaları tetikler. Belli aralıklarla salgılanan bu hormon, doğum dalgalarının aralıklı olarak gelmesini yönetir. Bu sayede dalgalar arasında anne ve bebeğinin dinlenebilmesi için süre kalır. Oksitosin hormonu gittikçe artan seviyelerde salgılanır ve doğumdan sonra da en üst seviyelerde kalır. Bu hormon, plasentadan bebeğe de geçer, hatta bebek aynı zamanda kendi hormon salgısını da yapar. Oksitosin hormonu, doğumdan sonra anne-bebek bağlanmasından da sorumludur. Son yıllarda yapılan çalışmalar oksitosin hormonunun, sevginin olduğu her yerde salgılandığını gösterir. Bu yüzden anne-bebek buluşmasında en üst seviyelere ulaşır. Bu hormon aynı zamanda geriye doğru unutkanlık yapar, böylece annede doğumla ilgili daha çok pozitif anı kalır.

Oksitosin için doğal sevişme ortamı gereklidir.

Mahremiyet
Loş ışık
Gürültüsüz, sessiz ortam (belki müzik)
Oda ısısı normal olmalı, soğuk olmamalı
Mümkün olduğu kadar ortamda az konuşma olmalı.

Oksitosinin doğru ve yeterli salınımı için;

Sakin ve gevşemiş olmalısınız. Kendinize, bebeğinize ve bedeninize güvenmelisiniz.
Doğuma mümkün olduğunca aktif pozisyonları kullanmalısınız.
Doğumdan hemen sonra bebeğiniz ile buluşmalı ve emzirmelisiniz. #esrademirozoneriyor #doulannesra #doğum #dogumunhormonlari
Read more
Loading...
26 yaşında #yumurtalıkkanseri , üzerine acil tüp bebek, 4 yıl içinde iki alerjik çocuk, emzirme ...
Media Removed
26 yaşında #yumurtalıkkanseri , üzerine acil tüp bebek, 4 yıl içinde iki alerjik çocuk, emzirme uğruna yapılan uzun alerji diyetleri... Kilo al, kilo ver... Bünyem hem psikolojik hem de fizyolojik anlamda dengesizleşmişti. 🤨 Oğlumun emzirme döneminde yaptığım alerji diyetinde 14 ... 26 yaşında #yumurtalıkkanseri , üzerine acil tüp bebek, 4 yıl içinde iki alerjik çocuk, emzirme uğruna yapılan uzun alerji diyetleri... Kilo al, kilo ver... Bünyem hem psikolojik hem de fizyolojik anlamda dengesizleşmişti. 🤨 Oğlumun emzirme döneminde yaptığım alerji diyetinde 14 kg verdim ama diyet bitince gözümün gördüğü şeylerin %90’ını yiyemediğim bir dönemden çıktım diye ne bulursam yedim. 😒 Hayatım boyunca hep zayıf biri olduğumdan da 68 kilo bana ağır geldi. (Soldaki halim)!Üstüne bir de fıtık eklendi. Artık #merve50olacak demenin zamanı gelmişti. 💪🏼 Yalnız öyle dönemsel diyet listeleri, aniden kas kaybettiren şok diyetler, yasaklarla dolu yeme politikaları falan değildi istediğim; sürdürülebilir ve faydalı bir yeme sistemiydi. Birçok yeme/içme sistemini 1 yıl boyunca denedikten sonra artık kendi yolumu buldum. Allah bana emanet bir beden vermiş ve ben ona en iyi şekilde bakmak için bir yola çıktım ✌🏼 İki fotoğraf arasında sadece kilo farkı yok, sporla geçen bir yaşamın da farkı bu. İki çocuklu ve sosyal hayatımının dışında bir de #merve50olacak ile bu yolda neler yaptığımı samimiyetle paylaşıyorum. Kahvaltıdan bildiriyorum, öğle yemeğinden bildiriyorum, bazen iradeden bildiriyorum bazen de kaçamaktan 😔 Öğünlerim, çeşitli şekersiz/unsuz tariflerim, bazı özel sularım... Benim yolculuğum böyle, sizin sağlıklı beslenme ya da kilo verme yolculuğunuz nasıl gidiyor? Bu konuda neler yapıyorsunuz? #sagliklibeslenme #kiloverme #diyet #diyetisyen #diyetteyiz #saglikliyasam
Read more
@draslihanyazicioglu Aşermek nedir? Aşerme ne zaman başlar? Hamileliğin en önemli belirtilerinden ...
Media Removed
@draslihanyazicioglu Aşermek nedir? Aşerme ne zaman başlar? Hamileliğin en önemli belirtilerinden biri olan aşerme, kimi anne adayların çok fazla olurken; kimileri hiç aşerme yaşamadan bebeklerini kucağına alabiliyor. Aşerme, hamilelik sırasında akla gelmeyen hatta bazen ... @draslihanyazicioglu
Aşermek nedir? Aşerme ne zaman başlar?
Hamileliğin en önemli belirtilerinden biri olan aşerme, kimi anne adayların çok fazla olurken; kimileri hiç aşerme yaşamadan bebeklerini kucağına alabiliyor.
Aşerme, hamilelik sırasında akla gelmeyen hatta bazen mevsimi olmayan yiyecekleri tüketme dürtüsü, bir yiyecek özlemidir. Tatlı lezzetler, baharatlı, tuzlu veya ekşi yiyecekler için açlık içerebilirler. Bazı uzmanlar, aşermenin hormonal değişikliklerin bir sonucu olarak ortaya çıktığına inanmaktadır. Beyinde bir etkisi olan hormonlar, östrojen ve progesteron, bu dayanılmaz dürtülere neden olabilir. Ayrıca, hormonal dalgalanmaların, gebe kadınlarda koku ve tat alma hissini arttırdığı ve bunun da aşermede başka bir faktör olabileceğine inanılmaktadır.

Aşerme genellikle ilk trimesterde başlar, ikincisinde yoğunlaşır ve sonra üçüncüde azalmaya başlar. Birkaç gıda isteği doğumdan sonra da devam eder ve bazen hayatınız boyunca garip şeyler yiyebilirsiniz. Ayrıca, yiyecek seçiminizin sürekli değiştiği alternatif istekleri de deneyimleyebilirsiniz.

Aşerme durumu kimi zaman fizyolojik olabileceği gibi anne adayının ruhsal durumuna göre değişebilir. Anne adayının ilgiden mahrum olması, kocasından yeterli desteği, sevgi ve saygıyı görmemesi, şiddete maruz kalması bu durumu tetikler. Gebelik öncesi kötü beslenme neticesi vücudunda pek çok besin ve vitaminin eksikliği olan hamilelerde de aşerme daha çok olabilir.

#aslihanyazicioglu #koruhastanesi #korukadindogum #koruannelerivebebekleri #gebelik #gebeliktakibi #gebeliktakibiankara #gebeeğitimi #riskligebelik #regnann #anne #bebek #hamilelik #hamilegünlüğü #bebeğim #bebeğimibeklerken #normaldogum #dogaldogum #ssvd #sezaryensonrasınormaldoğum #sezaryen #epiduraldoğum #baby #babybump #pregnant #newborn #delivery #embarazada #embarazo #prego
Read more
O sabah içimde güzel bir hisle uyandım. Tüp bebek tedavisi olmuştuk çünkü yumurtalığımdaki tümör ...
Media Removed
O sabah içimde güzel bir hisle uyandım. Tüp bebek tedavisi olmuştuk çünkü yumurtalığımdaki tümör nedeniyle bir yumurtalığım ve bir tüp alınmıştı diğer tüp de hasar görmüştü. Kalan tek yumurtalığımda da aynı kanser başlangıcı borderline tümör vardı. Ben riskleri kabul edip Alper'e ... O sabah içimde güzel bir hisle uyandım. Tüp bebek tedavisi olmuştuk çünkü yumurtalığımdaki tümör nedeniyle bir yumurtalığım ve bir tüp alınmıştı diğer tüp de hasar görmüştü. Kalan tek yumurtalığımda da aynı kanser başlangıcı borderline tümör vardı. Ben riskleri kabul edip Alper'e kardeş yapmak için son şansım olan tüp bebek tedavisini canım doktorum Dr. Melih Aygün @ivf.tupbebek.gebelik İle başlamıştım. Doktorum 2 adet embriyo yerleştirmişti. Henüz adetim gecikmemişti ama hislerim çok kuvvetlidir hamile olduğumu hissetmiştim. Amerika'dan aldığım hastanelerde kullanılan çok hassas bir hamilelik testinden bir tane kalmıştı. Onunla testi yaptım Ve çok silik ikinci bir çizgi çıktı. Allahım çok şükür hamileydim. Eşimin yanına yatağa koştum Ve söyledim. Çok sevindik. Alper 14 aylıktı. O gün tesadüfen stüdyo çekimimiz vardı bu fotoğrafı çektirdik. Facebook'a koydum yorum olarak da. "Oğlumun yüzünde abiliğin yakışıklılığı var dedim" böylece hamile olduğumu öğrendiğim gün herkese duyurdum. Rahim yetmezliğim olduğu için hamileliklerim hep çok riskliydi ve ilk oğlum 21. Haftada doğup Doğumdan sonra vefat etmişti ama ben hamileliğimi hiç saklamadım. Mutluluğu hemen paylaşmayı seviyorum. Siz hamile olduğunuzu öğrendikten sonra hemen duyurdunuz mu? İlk defa kimlere söylediniz? Eğer haberi sakladıysanız neden sakladınız? Hamile olduğunuz haberini nasıl verdiniz?
#HassasAnneSoruyor #aklımdadelisorular #hassasanne
Read more
Loading...
 #canlar #bilgilendirme . <span class="emoji emoji1f49c"></span> Bu eldivenle tuttuğumuz göbek kordonu... Enine kestiğimizde ...
Media Removed
#canlar #bilgilendirme . Bu eldivenle tuttuğumuz göbek kordonu... Enine kestiğimizde böyle 3 delik görürsünüz...delikler aslında damar... Kordon anne karnındaki gelişimi süresince bebeğin yaşam destek hattıdır. Göbek kordonu olmadan bebek canlılığını devam ettiremez. ... #canlar
#bilgilendirme .
💜
Bu eldivenle tuttuğumuz göbek kordonu...
Enine kestiğimizde böyle 3 delik görürsünüz...delikler aslında damar...
💜
Kordon anne karnındaki gelişimi süresince bebeğin yaşam destek hattıdır. Göbek kordonu olmadan bebek canlılığını devam ettiremez. Gereksinim duyduğu besin maddeleri ve oksijen göbek kordonu ile bebeğe ulaşır. Benzer şekilde atık maddeler de bebeğin vücudundan uzaklaştırılır.
Göbek kordonunun amacı plasenta ile bebek arasındaki alışverişi sağlayan damarları dış etkilere karşı korumaktır. Kordon bu görevi çoğu zaman mükemmel bir şekilde başarır. Bu damarlardaki kan akımın bozulması bebeği ciddi tehlike içine sokar.
💜
Kordon içerisinde gördüğünüz gibi 2 umbilikal arter ve 1 umbilikal ven olmak üzere toplam 3 adet damar bulunur. Bu damarlar Wharton Jeli adı verilen jöle kıvamında bir madde tarafından çevrelenmiştir. Bu jel son derece kritik bir yapıya sahiptir ve çok önemli bir fonksiyonu vardır: yastık görevi görmek.
💜
Kordon içindeki 2 arter bebeğin dolaşımındaki karbondioksit ve diğer atıkları plasentaya taşırken tek bir tane olan ven ise plasentadan bebeğe doğrudur ve oksijen ile besin maddelerinden zengin kan taşır.

TEK umbilikal arter VARSA💣💣💣💣
Göbek kordonu içindeki damarlar ultrason ile net bir biçimde görülür.Rutin incelemelerde sadece bir büyük bir küçük olmak üzere 2 damar görülmesi ile tanı konur.
Tek umbilikal arter olan fetuslarda anomalilere daha sık rastlanmaktadır. Bu bebeklerin %20-50’sinde yarık damak, kalp anomalileri, merkezi sinir sistemi anomalileri, spina bifida, diyafram fıtığı, kistik higroma, hidronefroz, displastik böbrek, parmak fazlalığı, parmakların yapışık olması gibi anomaliler bulunmaktadır.
Tek umbilikal arter varlığında hamilelik sırasında ya da doğumdan hemen sonra bebek ölüm oranı %7-10 civarındadır. Ölümlerin üçte ikisi doğumdan önce olmaktadır. Doğumdan sonra kaybedilen bebeklerde ise sıklıkla doğumsal bir anomali izlenmektedir. Anomali olmayanlarda ise en sık karşılaşılan bulgu rahim içi gelişme geriliğidir.

#gebelik #göbekkordonu #drgokcenerdogan #drgökçenerdoğan #ankarakadındoğum #doktor #doğum #sezaryen
Read more
Bu kitap daha önce elime geçseydi kesin doğumdan itibaren tuvalet iletişimi yapardım <span class="emoji emoji1f604"></span> normal ...
Media Removed
Bu kitap daha önce elime geçseydi kesin doğumdan itibaren tuvalet iletişimi yapardım normal doğum, uzun emzirme, ilaçsız yaşamı uygulayabildim, bir bez konusu kalmıştı yapamadığım Yıkanabilirleri de beceremedim. Sevgili Evren @evrenbay35 bu harika "Tuvalet İletişimi" kitabıyla ... Bu kitap daha önce elime geçseydi kesin doğumdan itibaren tuvalet iletişimi yapardım 😄 normal doğum, uzun emzirme, ilaçsız yaşamı uygulayabildim, bir bez konusu kalmıştı yapamadığım 😅 Yıkanabilirleri de beceremedim. Sevgili Evren @evrenbay35 bu harika "Tuvalet İletişimi" kitabıyla kendi bezsiz bebek deneyimlerini bilgilendirici, açıklayıcı ve eğlendirici bir üslupla anlatmış. Dünyadaki bebeklerin yüzde 85'i bezsiz büyüyormuş ve 1 yaşında tuvalet eğitimini tamamlamış oluyorlarmış! Bir bebeğin 3 yaşına kadar 3500 civarı bez kirlettiği düşünürsek çevreye büyük bir zarar söz konusu.
Tuvalet İletişiminin faydaları arasında;
👼 daha az gazlı bebek
👼gece daha rahat uyuma
👼idrar yolları enfeksiyonlarının önlenmesi
👼kabızlık riskinde azalma
👼bebeğin verdiği sinyalleri daha iyi anlamak
👼doğaya daha az zarar
👼bebek ve anneye iyi gelen daha çok ten teması
👼daha mutlu, huzurlu anne ve bebekler var.
Tuvalet iletişiminin güzel tarafı da doğumdan itibaren uygulanabiliyor olması. Genelde kitapları ilk 30 sayfa okuduktan sonra ilgim başka kitaba kayar. Bu kitapta sadece ilk 30 sayfayı bile okusanız nasıl yapılır anlayacaksınız. Zaten bebeğin doğası gereği kendini kirletmeme içgüdüsünü kullanıp bezsiz yaşamak varken 2 yaşa kadar beze alıştırıp beklemenin hiç anlamı yokmuş 😉 tüm annelere okumasını öneriyorum. Eline emeğine sağlık Evren 🤩
#dogalyasam #bezsizbebek #dogalannelik #ekoloji annelik #bebek #tuvaleteğitimi #tuvaletiletişimi
Read more
Kanguru Bakımı ; Yeni doğan bebekleri ile ten teması kuran anneler onların rahim ortamından bu ...
Media Removed
Kanguru Bakımı ; Yeni doğan bebekleri ile ten teması kuran anneler onların rahim ortamından bu dünyaya geçişlerinin daha az travmatik bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Bu tip bir yaklaşıma ‘’Kanguru bakımı’’ deniyor ve bebeğin sağlığı için uzun dönemde çok faydalı olabileceği ... Kanguru Bakımı ;
Yeni doğan bebekleri ile ten teması kuran anneler onların rahim ortamından bu dünyaya geçişlerinin daha az travmatik bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Bu tip bir yaklaşıma ‘’Kanguru bakımı’’ deniyor ve bebeğin sağlığı için uzun dönemde çok faydalı olabileceği söyleniyor. Yapılan diğer çalışmalar ‘’kanguru bakımının’’ yeni doğan bebeklerde fiziksel, zihinsel ve duygusal iyilik açısından çok yararlı olduğunu göstermiştir, ancak daha ileri yaştaki çocuklarda sonuçlarının ne olduğu henüz tespit edilmemiştir.
Yapılan çalışmada doğar doğmaz, anneleri ile bir saat boyunca ten teması halinde bulunan bebeklerin geceleri daha derin ve huzurlu uyudukları tespit edilmiştir.
Bebekler, bebek odasında uzun saatler geçirmelerine rağmen daha az stresli hareketler yapmışlardır.
Araştırmacıların belirttiğine göre, insan yaşamındaki en tehlikeli ve stresli olaylar, rahimden gerçek dünyaya çıkış sırasında yaşanmaktadır. Bu yüzden bebekleri ile ten teması yapan anneler yeni doğanın yabancı çevreye adapte olmasına yardımcı olmaktadırlar.
Bu çalışmada 47 adet anne-bebek çifti incelenmiş ve bunlar iki gruba ayrılmışlardır:
Her iki grupta göbek kordonu kesilirken bebekler annelerinin göğsünde beş-on dakika arasında yatırılmıştır.
Kanguru grubundaki bebekler ise annelerine geri verilmiş ve anneler bebekleri ile doğumdan 15-20 dakika sonra ten teması kurmuşlardır.
Kontrol grubu bebek odasına geri götürülmüştür.
Elde edilen sonuçlar şöyledir:
Kanguru bakımı verilen bebekler daha uzun ve huzurlu uyumuşlar, ayrıca uyku pozisyonları da daha az strese işaret etmiştir.
Temas sona erdikten sonra bile ten temasının etkileri dört saat daha devam etmiştir.
Doktorlar ve hastabakıcıların doğumdan sonra yapılacak kanguru bakımın önemi hakkında bilgilendirilmeleri gereklidir.
Uzmanlar, kanguru bakımının ve bunun yeni doğanın ruh hali ve diğer sağlıkla ilgili faktörler için sağladığı potansiyel faydanın, ayrıca bu bakımın yaşamın ilk yıllarında dikkatle ilgili yeteneklere ait faydasının araştırılmasını tavsiye etmektedirler. #hamileanneler #hamileyim #hamile #lohusa #dogum #kangurubakımı
Read more
Bundan tam 6 yıl önce bu gece... Çok uzun bir gece olacaktı... Henüz minik sevgilimi kucağıma almama ...
Media Removed
Bundan tam 6 yıl önce bu gece... Çok uzun bir gece olacaktı... Henüz minik sevgilimi kucağıma almama 1,5 ayım vardı.. Dolu dolu 7,5 ay geçirmiştik birlikte.. Birden yoğun bir ağrıyla hastanede buldum kendimi. Saat gece yarısını biraz geçmişti. Doktorum @drmelikebatukan “artık minik ... Bundan tam 6 yıl önce bu gece... Çok uzun bir gece olacaktı... Henüz minik sevgilimi kucağıma almama 1,5 ayım vardı.. Dolu dolu 7,5 ay geçirmiştik birlikte.. Birden yoğun bir ağrıyla hastanede buldum kendimi. Saat gece yarısını biraz geçmişti. Doktorum @drmelikebatukan “artık minik sevgilinle tanışma vakti” dedi ama ben henüz ruhen hazır değildim, hiçbir hazırlığım da yoktu. Hatta dr a #Turkcell in “Hayat paylaşınca güzel” reklam filminin müziğini okumam lazım, acil gidip geleyim” bile demişim. Saçma tekliflerimle doktoru vazgeçirmeye çalışmışım ameliyattan🤣Dedim ya.. Çoook uzun bir geceydi, detayları başka zaman anlatırım.. Sabah saat 5 gibi kucak kucağa iki aşık olmuştuk Dila ile❤️ Daha 1,5 ayım var diye o zamana yaptığım tüm hazırlıklar, video ve fotoğraf çekimleri için anlaştığım yerler, misafirler için ikramlar konusunda anlaştığım yerler, doğumdan sonra yanımda hazır olmasını istediğim kuaförüm, tabi ki annemler, kardeşlerim(çünkü telefonlarına ulaşamadık gece saat 2 de!😡)kuzenlerim, arkadaşlarım, bebek hemşirem yani anlayacağınız hiç kimseler olmadan, olamadan geçen uzuuuun bir gece... O yüzden çok resmim yok o geceye dair. Sadece bir kaç tane, o da bir dost sayesinde ve tesadüfen... Uzun hikaye⭐️✨✨✨Yüce Rabbim ne derse o oluyor... Binlerce, milyonlarca şükürler olsun... Bu geceye yüzbinlerce teşekkürler olsun... #Aşk denilen o muhteşem duyguyu yaşattığı için, o gece tanıştırdığı için... Rabbim olmayanlara da nasip etsin, olanların da evlatlarının, gerçek mucizelerinin kıymetlerini bilmeyi nasip etsin... #Uzungece #Dila #Aşk #Mucize #Erkendoğum
Read more
 #Repost @sineksekiz with @get_repost ・・・ Doğum, anneliğin -çoğu zaman- başlangıcıdır ve hem ...
Media Removed
#Repost @sineksekiz with @get_repost ・・・ Doğum, anneliğin -çoğu zaman- başlangıcıdır ve hem kadın hem bebek için bedensel/ruhsal olarak önemi büyüktür. . '21.yüzyılın anneleri ve doğum çalışanları için öneriler' başlığıyla kaleme aldığı bölümünde #inamaygaskin , "daha çok ... #Repost @sineksekiz with @get_repost
・・・
Doğum, anneliğin -çoğu zaman- başlangıcıdır ve hem kadın hem bebek için bedensel/ruhsal olarak önemi büyüktür.
.
'21.yüzyılın anneleri ve doğum çalışanları için öneriler' başlığıyla kaleme aldığı bölümünde #inamaygaskin , "daha çok ihtiyaç duyduğumuz şeyler"le ilgili şunları diyor:
.
• Her annenin nerede doğum yapacağına kendi karar verebilmesi.
• Hiçbir kadının ameliyat olmaya mecbur bırakılmaması.
• İnsanların çok daha iyi yapabildiği şeyler için nadiren makinelerin kullanılması.
• Hamile ve doğum yapan kadınlar için cesaretlerini kırmak yerine onları güçlendirmek için çalışan doğum çalışanı sayısının artması. Ebelerin sayısının doktorlarla orantılı olması.
• Tüm kadınlar için doğumdan sonraki on gün boyunca bakım hizmetinin mümkün olması ve bunun bir kısmının devlet tarafından karşılanması.
• Doğum sonrası depresyonun bir hastalık ve halk sağlığı problemi olarak tanınması.
#annelergünü #doğumhakları #inamaygaskin #inamayindogumahazırlıkrehberi
Read more
 #kucukkitapkurtlari için için #ilkkitapligim köşemizi hazırlayan Hafize Güner​ bu ay #annelergünü ...
Media Removed
#kucukkitapkurtlari için için #ilkkitapligim köşemizi hazırlayan Hafize Güner​ bu ay #annelergünü ne özel, köşemizin sıkı takipçisi dört güzel anneyi konuk yazar olmaya davet etti. İlk annemiz olan #kadikoyanneleri nden @40yildabiranneolmak & @irlantaki @esinirlandesign kurucusu ... #kucukkitapkurtlari için için #ilkkitapligim köşemizi hazırlayan Hafize Güner​ bu ay #annelergünü ne özel, köşemizin sıkı takipçisi dört güzel anneyi konuk yazar olmaya davet etti. İlk annemiz olan #kadikoyanneleri nden @40yildabiranneolmak & @irlantaki @esinirlandesign kurucusu @esinirlan , bize çocuklar için #kitaplar yazan ve editör olarak çalışan, bol ödüllü #yazar Baı Bıng’in yazdığı; tasarımcı, illüstratör ve sanat öğretmeni Yu Rong’un resimlediği, @gunisigi_kitapligi tarafından yayınlanan, çok özel bir koleksiyon #kitap niteliğindeki “Bulut Kuş”u yorumladı.
🌹
"Sevgili #Kadıköy Anneleri merhaba,
🌹
Ben, Esin İrlan. Asıl mesleğim halkla ilişkiler alanındaydı. Kurumsal hayatta birkaç yıl çalıştıktan sonra takı tasarımında uzun soluklu bir yolculuğa başladım. On üç yıldır eşimle birlikte işlettiğimiz İrlan Takı’nın tasarımcısı ve eğitmeniyim. On sekiz yıl mutlu bir evlilikle, #anne olma planlarım olmadan, tasarımcı kimliğimle var oldum. Ancak beş buçuk yıl önce anne olduğumda, asıl yolculuğumun kızıma olduğunu anladım. Bu yolculukta sevgili Hafize Güner’le tanışmam, bana değerli bir dost ve Kadıköy Anneleri’nin bir parçası olma şansını kazandırdı.  #Annelik yolculuğumda kitaplar her zaman vazgeçilmez yol arkadaşlarım oldu. Pamuk kızıma hissettiklerim ve ona olan şükran duygum anlatılamaz belki ama kızım sayesinde kendimi çocuk edebiyatı içinde bulmam ayrı bir şükür sebebi. #Anneler günü sebebiyle konuk olduğum bu köşede “40 yılda bir anne oldum, biraz kendimden ve annelik yolculuğumdan bahsedeyim” dedim ancak sözü daha fazla uzatmadan İlk Kitaplığımda” bana da yer verdiği için Sevgili Hafize’ye teşekkürlerimi göndererek tanıtmak istediğim kitaba geçiyorum.
🌹
Kitap, şarkılarıyla gökleri boyayan bir papağanın düşlerini kaybettiğinde yaşadığı mutsuzluğu ve düşlerine giden yolu bulma öyküsü anlatıyor. Bir bulut gibi özgür olmak isteyen papağan, “benim düşüm kafesin dışında! Bu kafes, beni ormanlarımdan ve bulutlarımdan ayırıyor” diyor. "
🌹
Yazının devamı için link profilde👆
#aile  #bebek  #bulutkuş   #çocuk  #çocukedebiyatı  #çocukkitabı   #ebeveyn   #eğitim  #ilkkitaplığım  #kadıköyanneleri  #küçükkitapkurtları #mutluannemutlubebek #kadikoy   #annelergunu
Read more
Hediyeli tarif Tatil yaklaşıyor, yolculukta ailecek yiyebileceğiniz sağlıklı ve oldukça tok tutan bir kurabiye tarifim var bugün. Tatil dönüşü kesin diyete başlıyorum diyenler de şimdiden kaydetsin Ben gerçek bir hindistan cevizi tutkunuyum. Aromasına, kokusuna çocukluğumdan ... Hediyeli tarif 😍 Tatil yaklaşıyor, yolculukta ailecek yiyebileceğiniz sağlıklı ve oldukça tok tutan bir kurabiye tarifim var bugün. Tatil dönüşü kesin diyete başlıyorum diyenler de şimdiden kaydetsin 😊 Ben gerçek bir hindistan cevizi tutkunuyum. Aromasına, kokusuna çocukluğumdan beri bayılırım. Şimdi hindistan cevizinin çok çeşitli ürünleri var, ben de severek kullanıyorum.
Hindistan Cevizi Unlu Fit Kurabiye
2 bardak The LifeCo Organik Hindistan Cevizi Unu
1 yumurta
1 çay bardağı The LifeCo Organik Hindistan Cevizi Şekeri
1 çay bardağı The LifeCo Organik Hindistan Cevizi Yağı
2 çorba kaşığı ham kakao ve keçiboynuzu tozu
2 çay kaşığı karbonat
Önce yumurta ve şekeri çırpıp önce yağın yarısını koydum, unu ve kakaoyu ekleyip yoğurdum. Hafif dağılan bir yapısı olduğu için yağın diğer yarısını yoğururken ekledim.
Sıkı bir şekilde baton haline getirip yavaşça bıçakla kestim. Kıtır kıtır oldu. Birkaç saat bekleyince hindistan cevizi tadı daha da yoğun hissedildi.
Şimdi tarifimi yapmanız ve tüm diğer unlar gibi hamur işleri, çorbalar, bebek yemekleri, muhallebi ve tatlılarda kullanabileceğiniz diğer unlara göre 3 kat daha fazla lif içeren, The LifeCo Organik Hindistan Cevizi Unu’ndan 3 kişiye 2’şer paket hediye etmek istiyorum. Yanında minik sürpriz hediyeler de olacak 🎁 Benim olsun derseniz @thelifecoshop ‘u takip edip yorum bölümüne 🥥 emojisi bırakmanız yeterli. Emoji yoksa hindistan cevizi de yazabilirsiniz. Kazananlar yarın akşam story’de. Bol şans 🍀
The LifeCo Organik Hindistan Cevizi Unu’nun özellikleri şöyle:
🥥 Bol lif içeriği su ile birlikte 10 kata kadar şişer ve tokluk hissi verir. Düşük Glisemik endeksi ile; kan şekerinin birdenbire düşmesini önler, acıkma krizlerinin önünü alır. 🥥 %35 oranda diyet lif bileşeni sayesinde kabızlığı, Gluten içermemesi ile şişkinlik ve diğer sindirim sorunlarını önler. 🥥 İçeriğindeki manganez tiroit bezlerinin sürekli çalışmasını sağlayarak metabolizma hızını artırır. 🥥 2 kat daha fazla Protein içerir. Kas gelişimi, kilo kontrolü ve yağ yakımı sağlar. 🥥 Sodyum açısından zengindir 🥥 Çok daha az karbonhidrat içerir.

#Zeynepinpratiktarifleri #zeyneplethelifeco #hediye #çekiliş #hindistanceviziunu
Read more
 #tbt Pintereste dolaşırken en çok görüp hoşuma giden fotoğraflardandı bu kolajlar.büyük bir ...
Media Removed
#tbt Pintereste dolaşırken en çok görüp hoşuma giden fotoğraflardandı bu kolajlar.büyük bir disiplin göstererek 5.aydan itibaren her aynın aynı günü fotoğrafladım bende bu değişimi.sanki hamileyken daha zayıfmışım gibi.Doğumdan sonra evde oturmaktan kilo aldım 🏻 olsun alayım ... #tbt Pintereste dolaşırken en çok görüp hoşuma giden fotoğraflardandı bu kolajlar.büyük bir disiplin göstererek 5.aydan itibaren her aynın aynı günü fotoğrafladım bende bu değişimi.sanki hamileyken daha zayıfmışım gibi.Doğumdan sonra evde oturmaktan kilo aldım 🙏🏻 olsun alayım artık nasılsa veririm diye diye kendimi avutuyorum 💝☺️ .
.
.
.
#love #instagood #me #cute #babyshower #baby #pregnant #pregnantturkey #momtobe #mother #mummy #newmom #babygirl #momlife #newborn #newbornbaby #babylove #momanddaughter #purelove #annekız #anneçocuk #bebek
Read more
Maxi Cosi Adorra Bebek Arabası https://goo.gl/vHcPHi Doğumdan itibaren 3,5 yaşına kadar kullanım ...
Media Removed
Maxi Cosi Adorra Bebek Arabası https://goo.gl/vHcPHi Doğumdan itibaren 3,5 yaşına kadar kullanım kolaylığı Doğumdan itibaren hem sürüş hem de sürüş yönünün tersine dönük kullanılabilen ve yatırılabilen oturma ünitesi Ekstra yumuşak dolgulu oturma ünitesi Sökülebilir deri ... Maxi Cosi Adorra Bebek Arabası
https://goo.gl/vHcPHi
Doğumdan itibaren 3,5 yaşına kadar kullanım kolaylığı
Doğumdan itibaren hem sürüş hem de sürüş yönünün tersine dönük kullanılabilen ve yatırılabilen oturma ünitesi
Ekstra yumuşak dolgulu oturma ünitesi
Sökülebilir deri ön bar sayesinde çocuğunuzu oturma ünitesine yerleştirmek çok kolay.
Bebeğiniz için doğumdan itibaren ideal yatırma pozisyonunu tek elle kolayca ayarlama
Maxi-Cosi oto güvenlik koltuğu ve port-bebe ile uyumlu seyahat sistemi ( Adaptörler dahil)
Ekstra büyük tentesi sayesinde güneşe ve rüzgara karşı maksimum koruma.
Tentede yer alan açılabilir pencere sayesinde bebeğinizin hareketlerini rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.
Ayarlanabilir ayak desteği
Yüksekliği ayarlanabilir şık ve deri tutma sapı.
Tek elle kolayca çift yönlü katlanabilir ve katlandığında dik durabilir .
12 kg’dan az ağırlığı ile her yere kolaylıkla taşınır ve yerleştirilebilir.
Her hava koşulunda yola çıkmak için yağmurluk (dahildir)
5 noktalı emniyet kemeri ile çocuğunuz her zaman güvende.
Pratik fren sistemi
Kitlenebilir 360° dönebilir ön tekerler
Geniş alışveriş sepeti
Çıkarılabilir ve yıkanabilir kılıfı kolaylık sağlar.
Paket Koli İçeriği:Tente, şemsiye klipsi, yağmurluk, alışveriş sepeti ve adaptörler dahildir.
Kılıf bebek arabasından çıkartılabilir ve çamaşır makinesinde düşük devirde 30ºC derecede kolayca yıkanabilir.
Fiyatı: 3.469 TL
Whatsapp İletişim Numaramız📱 0532 678 14 50
#maxicosi #adorra #maxicosiadorra #maxicosibebekarabası #bebekarabası #bebek #anne #ilkebebe
Read more
Kalça Çıkığı (Displazi) Nedir? Uyluk kemiğiyle leğen kemiğinin, eklem gelişimi sırasındaki ...
Media Removed
Kalça Çıkığı (Displazi) Nedir? Uyluk kemiğiyle leğen kemiğinin, eklem gelişimi sırasındaki uyumsuzluğu kalça ekleminin tam oluşmamasına sebep olur. Bu da kalça çıkığını meydana getirir. Kalça çıkığı sorununa günümüzde çok fazla bebekte rastlanıyor. Kalça çıkığını iki kategoride ... Kalça Çıkığı (Displazi) Nedir?
Uyluk kemiğiyle leğen kemiğinin, eklem gelişimi sırasındaki uyumsuzluğu kalça ekleminin tam oluşmamasına sebep olur. Bu da kalça çıkığını meydana getirir.
Kalça çıkığı sorununa günümüzde çok fazla bebekte rastlanıyor.
Kalça çıkığını iki kategoride incelememiz mümkün.
Bunlardan biri teratolojik kalça çıkığıdır ve rahim içindeyken oluşur.
Diğeriyse tipik kalça çıkığıdır ve tipik kalça çıkığı da doğum sırasında veya hemen ertesinde görülür.

Kalça çıkığının belirtileri nelerdir?

Kalça çıkığında özellikle yeni doğan bebeklerde ve çıkık derecesi ağır olmayan küçük çocuklarda yürüyene kadar hiçbir belirti olmayabilir. Bu gibi durumlarda çıkık, çocuk doktorlarının normal muayeneleri sırasında fark edilebilir. Bebeğinizin bacaklarında uzunluk farkı, ayaklarında şekilsel bozukluk, kalça ve bacağın üst kıvrım bölgelerinde sağ ve sol bacak arasında farklılık, bacaklardan birinin diğerine oranla daha az hareketliliği ve esnekliği varsa doktora başvurun.

Kalça çıkığında tedaviyi ertelemeyin!

Tedavinin ilk adımı kundak uygulamasının yasaklanmasıyla atılır. İlk 6 ayda yapılan tanı sonucunda pavlik bandajı dediğimiz, bebeğinizin dizlerini birbirinden ayırarak karnına doğru çekilmesini sağlayan yöntem ya da frejka yastığı uygulanır. Bu bandajlar bebeğinizi rahatsız etmez. 6 aylıktan sonraki dönemlerde genel anestezi altında, kalça yerine oturtulup alçı uygulanması, 18 aydan daha büyükler içinse kemik ameliyatları gerekebilir.

Kalça çıkığınız varsa bunları yapmayın! 🔹Kundak yapmak
🔹Yanlış bezleme
🔹Hatalı giysiler
🔹Hatalı tutuş
🔹Yanlış taşıma
🔹Yere erken bastırmak

Dikkat: Uzmanlar doğumdan sonra ilk 2-3 aylık süre içerisinde bebeklerin ortopedik muayenelerinin yaptırılmasını öneriyor.

#kalcacikigi #bebekbakımı #babycare #bebeklehayat #bebek #annebebek #sevibebe
Read more
Bebeğinizin emzirmesi ne kadar uzun olursa, bebek için olduğu kadar anne için de sağlık yararları ...
Media Removed
Bebeğinizin emzirmesi ne kadar uzun olursa, bebek için olduğu kadar anne için de sağlık yararları da o kadar artacaktır. Dolayısıyla, emzirmede bir partner olarak ailenizin uzun vadeli sağlığına yatırım yapıyor oluyorsunuz. Eşinize ve bebeğinize özen göstermenin yollarını burada ... Bebeğinizin emzirmesi ne kadar uzun olursa, bebek için olduğu kadar anne için de sağlık yararları da o kadar artacaktır. Dolayısıyla, emzirmede bir partner olarak ailenizin uzun vadeli sağlığına yatırım yapıyor oluyorsunuz. Eşinize ve bebeğinize özen göstermenin yollarını burada bulabilirsiniz.
.
Emzirmeye Nasıl Katılır?
Bir partner olarak, emzirmeye katılmak için yapabileceğiniz fazla bir şey olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak, katılabileceğiniz ve yardım yapabileceğiniz pek çok yol var.Deneyimin bir parçası olmak için yapabileceğiniz şeylerden bazıları:
* Hazırlıklı Olun: Bunu okuyarak ve yapabileceğiniz her şeyi öğrenerek emzirmeye hazırlanın. Emzirmenin bebeğinize, eşinize ve ailenize nasıl fayda sağladığını öğrenin.Eşinizle bir emzirme seminerine kaydolun, birkaç kitap satın alın , çevrimiçi olabileceğiniz tüm bilgileri öğrenin ve partnerinizle doktora gidin. Emzirmeyi ne kadar çok bilirseniz, eşinize o kadar çok yardım edersiniz.
* Destekleyici Olun: Emzirme sürecinde eşinize katılın. Emzirmeye inandığını ve çocuğunuz için en iyisini yapmasına yardım etmek istediğinizi söyleyin. Emzirmenin özellikle ilk kez anneler için bir öğrenme deneyimi olduğunu unutmayın. Emzirmenin zor olduğu günlerde, sizden gelecek destek eşiniz için çok önemli olacaktır. Onun yanında olmanız, emzirmeye iyi bir başlangıç yapmak için ihtiyacı olan güveni verebilir ve işler zor olduğunda bile emzirmeye devam edebilmesini sağlayabilirsiniz. * Mevcut olması: Eğer bebeğiniz doğduktan sonra işten izin alabilirsiniz.Hastanedeyken, hemşireleri izleyebilir ve sorular sorabilirsiniz. Daha sonra, eve döndüğünüzde, eşinize yardımcı olup , yeni sorumlulukları olan yeni bir anne olmaya alışırken onunla vakit geçirin.
* Yardımcı Olun: Evinize, yemek pişirmeye ve büyük çocukların bakımı konusunda eşinizi yardımcı olun .Yapması gereken her şeyden yorulmuş ve bunalmış olabilir. Ayrıca, özellikle de sezaryen Doğum veya epizyotomisi varsa, doğumdan sonra iyileşiyor olacak.Onu dinlendirmek için gün içinde kısa uyku uyuması için teşvik et. Ayrıca, doktorun, emzirme danışmanının telefon numaralarını al.
* Dikkatli Olma ve Düşünceli Olun:Emzirme zamanı geldiğinde bebeği karınıza getirin. 👇👇👇👇👇
Read more
Kordon dolanması neden olur? Bunun belirli bir nedeni yoktur. Hamileliğin erken dönemlerinde örneğin 18-19. haftalarda rahim içinde amniyon sıvısının kapladığı hacim bebekle karşılaştırıldığında çok daha fazladır. Bu bebeğe hareket serbestliği tanır. Kolayca hareket eden bebek ... Kordon dolanması neden olur?
Bunun belirli bir nedeni yoktur. Hamileliğin erken dönemlerinde örneğin 18-19. haftalarda rahim içinde amniyon sıvısının kapladığı hacim bebekle karşılaştırıldığında çok daha fazladır. Bu bebeğe hareket serbestliği tanır. Kolayca hareket eden bebek bu sırada bir kordon halkasının içinden geçebilir. Kordonun yapısında bulunan Wharton jeli sıkışmasına engel olur. Bebeklerin çoğu ilerleyen dönemlerde bu halkanın içinden tekrar geri çıkarlar. Halkanın içinden çıkamadığı durumlarda gebelik ilerledikçe bebeğin hareket edebileceği alan azalır. Hareketleri daha kısıtlı hale gelir. Doğum sırasında hala daha halkanın içindeyse kasılmalarla birlikte aşağıya doğru hareket ettikçe kordon da boyun çevresinde kalır ve bir süre sonra plasenta tarafındaki ucun sabit olması nedeni ile boyun çevresine iyice dolanır ve bu şekilde doğar. Göbek kordonunun çok uzun olması boyuna dolanması açısından risk oluşturur.

Kordon dolanması sorun yaratır mı?
Bebeğin boynunun etrafında kordon dolanmış olması genellikle ciddi sorun yaratmaz. Kordonun özel yapısı içindeki damarların ve kordonun sıkışmasını engeller. Bu nedenle bebekler bu durumu kolaylıkla tolere edebilirler.Bebeklerin bir kısmı göbek kordonları boyunlarına dolanmış şekilde dünyaya gelirler. Kordon dolanması şeklinde adlandırılan bu durum halk arasında yaygın olarak bilinmektedir. Pekçok anne baba adayı doğumu düşünürken bebeklerinin boynunda kordon dolanması olup olmadığını merak ederler ve bundan endişe duyarlar. Özellikle problemli seyreden ve sonucunda bebekte sekel meydana gelen doğum öyküleri hamile kadınların en sık duyduğu öykülerdendir. Çoğu zaman çocuktaki kalıcı problemin nedeni olarak boynunda kordon dolanmış olması gösterilir. Oysa gerçek her zaman böyle değildir.
Kordon dolanması ne sıklıkta görülür?
Kordon dolanması nadir karşılaşılan bir durum değildir. Bebeklerin yaklaşık %20-25’inde doğum sırasında, kordonun boyuna bir kere dolandığı görülür. Her 500 doğumdan birinde ise kordon boyuna iki kere dolanmış olarak izlenir. Literatürde boyuna dolanmış daha fazla sayıda kordon halkasının olduğu da bildirilmektedir. Dr.Alper Mumcu
Read more
Hediye Zamanı <span class="emoji emoji1f381"></span> Hamile Hassas Anneler Dikkat! Lütfen hamile arkadaşlarınızı etiketleyin<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 ...
Media Removed
Hediye Zamanı Hamile Hassas Anneler Dikkat! Lütfen hamile arkadaşlarınızı etiketleyin🏻 5 video var #kaydırmalıpost Hastane çantanız hazır mı? Doğuma 5 hafta kala doğum çantanız mutlaka hazır olsun. Canım @reyhanbiskin ile hastane çantasını hazırladık. Ben her hastane çantasında ... Hediye Zamanı 🎁
Hamile Hassas Anneler Dikkat! Lütfen hamile arkadaşlarınızı etiketleyin🙏🏻 5 video var #kaydırmalıpost
Hastane çantanız hazır mı? Doğuma 5 hafta kala doğum çantanız mutlaka hazır olsun. Canım @reyhanbiskin ile hastane çantasını hazırladık. Ben her hastane çantasında olması gereken @jolyileguvenlibakim Joly Lohusa ve Mesane Pedi’nden 25 kişiye hediye etmek istiyorum. Diğer pedlere oranla daha kalın olan Joly Lohusa ve Mesane Pedi ile doğumdan sonra çok rahat edeceksiniz. Joly Lohusa ve Mesane Pedi, hem idrar kaçırma problemi yaşayan kadınlar için hem de doğum sonrası başta olmak üzere yoğun regl dönemi yaşayan kadınlar için hazırlanmış.
İşte hastane çantasında olması gerekenler: (Bu gönderiyi kaydetmenizi tavsiye ederim)
👜 Joly Lohusa ve Mesane Pedi 👜Uyku maskesi 👜 Emzirme yastığı
👜 Göğüs pompası ve pedleri
👜 Kimliğiniz ve daha önceki tetkikler
👜 Doğumu haber vereceklerinizin listesi
👜 Yedek şarj ünitesi ve kablosu
👜 Müslin örtüler
👜 Bebek için hastane çıkış
👜 Emzirme sütyeni, gecelik, sabahlık, iç çamaşır
👜 Büyük çocuk varsa çerçeveli fotosu
👜 Bebek oto koltuğu
👜 Mini su ısıtıcı, kahve, poşet çay
👜 Süslü terlik, lohusa tacı
👜 Diş fırçası, macunu
👜 Göğüs ucu kremi
👜 Bozuk para (Hastane otomatları için)
👜 1 rulo kağıt havlu, kolonya
👜 Oda süsleri, ziyaretçi defteri
👜Bebek bezi, su ve pamuk ıslak mendil 👜 Hastaneden çıkış için kıyafet

Unuttuğumuz şeyler olabilir lütfen eklemek istediklerinizi yazın. En çok ne işinize yaradı?
Joly Lohusa ve Mesane Pedi kazanma şansı için 12 Eylül’e kadar; 🎁 Kalbe tıklayıp bu gönderiyi beğenin;
🎁 @jolyileguvenlibakim @hassasanne hesaplarını takip edin;
🎁 Yorumlarda yakın bir arkadaşınızı etiketleyin, yorum yazın veya emoji bırakın. Bol yorum bol şans
Kazananı yorumlarda açıklayacağım lütfen gönderiyi kaydetmeyi unutmayın. Canım Reyhan’a ve tüm hamilelere hayırlı bir doğum diliyorum.
Koşulları yerine getirmeyenlere hediyeleri gönderilmeyecektir. Bu kişisel bir hediyedir maddi değeri yoktur. Hediyemin Instagram ile bir ilgisi yoktur. #jolyileguvenlibakim #jolydesteğiyle #hassasanne
Read more
Kitap ile sizlere ulaşmak ne büyük bir lütuf şükür faydalı olmanın huzuru<span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f618"></span> #Repost @bakimliibayan ...
Media Removed
Kitap ile sizlere ulaşmak ne büyük bir lütuf şükür faydalı olmanın huzuru #Repost @bakimliibayan (@get_repost) ・・・ |Werbung| Balkon sefası Mis gibi soğuk buzlu kahve ve ceviz 🥛🥜 Hamileliğimi öğrendiğim ilk anda aklıma düşen şey "iyi bir hamilelik kitabı ve kaç kilo alacağımdı" ... Kitap ile sizlere ulaşmak ne büyük bir lütuf şükür faydalı olmanın huzuru🙏💜😘
#Repost @bakimliibayan (@get_repost)
・・・
|Werbung|
Balkon sefası 💕 Mis gibi soğuk buzlu kahve ve ceviz 🌸🥛☕🥜🌰 Hamileliğimi öğrendiğim ilk anda aklıma düşen şey "iyi bir hamilelik kitabı ve kaç kilo alacağımdı" Neyse ki kilo durumu iyi gidiyor 🤰🤰🤰 Kitap konusuna gelince hiç uzun araştırmalara girmedim. Almak istediğim tek kitaptı sevgili @ayse.oner 'ın kitabı 💕 Bir çok konuda tek ürünle yetinemeyen ben kitap konusunda tek ürünle yetindim. Her şey o kadar güzel anlatılmış ki. Ve de en güzeli doğumdan sonrası hakkında da bilgiler olması. Beni en çok etkileyen şey kitabın başlangıcında yazan " Hiçbir bilgi, hiçbir kitap sizi anne yapmaz.Ancak bir bebeğiniz olduğunda anne olursunuz" cümlesiydi. Ne kadar da doğru 👌🏼 Eğer hamileyseniz kesinlikle tavsiye ederim bu kitabı 💕

#hamileyim #hamile #baby #pregnant #hamileanneler #anneadayları #pregnants #bebekalisverisi #bebek #bebekbeklerken #anne #yenidogan #hamişler #hamiş #mom #balkonkeyfi #çiçeklerim #flowers #saksıdaçiçekler #mutluyumçünkü #nature #happy #naturephotography #coffeetime #walnuss #schwanger #ichbinschwanger #ayşeöner #hamilelikdogumvebebekbakimkitabi
Read more
Bu fotoğrafa bakınca tüm çocukluk anılarım,bir sürü yolculuk,bir sürü sömestr,yaz tatilleri,su ...
Media Removed
Bu fotoğrafa bakınca tüm çocukluk anılarım,bir sürü yolculuk,bir sürü sömestr,yaz tatilleri,su savaşları,dondurma,çekirdek,kola daha neler neler geliyor aklıma. Çocukluğumun tamamı,her anı olan Bilal'i, İzmit'te ya da Feyza'yla herhangi bir yerde geçen yaz tatillerini, Kübra'yla ... Bu fotoğrafa bakınca tüm çocukluk anılarım,bir sürü yolculuk,bir sürü sömestr,yaz tatilleri,su savaşları,dondurma,çekirdek,kola daha neler neler geliyor aklıma. Çocukluğumun tamamı,her anı olan Bilal'i, İzmit'te ya da Feyza'yla herhangi bir yerde geçen yaz tatillerini, Kübra'yla okul günlerimizi, Merve'nin kucağıma sığdığı günleri o kadar çok özlüyorum ki..Keşke hiç büyümeseydik.
He bi de söylemeden geçemiycem şimdilerde çocuk büyüten Nagihan var çocukluğumdan. Zaten bebek bakmayı,giydirmeyi,doyurmayı birlikte öğrendik.Oyunumuzu da oynar,ayıcığımızı da yıkardık evelallah 😄
Read more
Loading...