Loading Content...

Yaşamak için sevgi

Loading...


Unique profiles
54
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Isparta, Ankara, Turkey, Karizma Men
Average media age
742.1 days
to ratio
9.5
En çok yaşamak ve yaşatmak istediğimiz duygudur sevgi! Sevgi enerjisini yaşarken en güzel yansımalarımızı ...
Media Removed
En çok yaşamak ve yaşatmak istediğimiz duygudur sevgi! Sevgi enerjisini yaşarken en güzel yansımalarımızı buluruz hayatımızda. Sevginin her hali, her şekli iyi hissettirir kendimizi! Yeter ki odağımız sevgide olsun! Sevgi kaynaktan gelen yüce bir duygudur, o yüzden insan içinde ... En çok yaşamak ve yaşatmak istediğimiz duygudur sevgi! Sevgi enerjisini yaşarken en güzel yansımalarımızı buluruz hayatımızda. Sevginin her hali, her şekli iyi hissettirir kendimizi! Yeter ki odağımız sevgide olsun!
Sevgi kaynaktan gelen yüce bir duygudur, o yüzden insan içinde sevgiyi hissederken  kendini özel hisseder. Aile sevgisi, evlat sevgisi, arkadaş sevgisi… Tüm sevgiler özeldir de, bizi en çok coşturan, doğru zaman ve doğru yerde karşılaştığımız o özel insanla hissettiğimiz duygu olur! Ruh ikizimizle...
Hayat bir süreç olduğu gibi, ilişkiler de bir süreçtir. Hayata kendinizi yansıtmanızın ve karşılığının gelmesi sürecidir. İçinize sinen bir ilişki yaşamak için önce kendi içinizde tam ve  mükemmel olmanız gerekir. Kendinizi sevmeniz, kendinizle barışık olmanız gerekir ki aynı enerjiye sahip kişiyle buluşmanız gerçekleşsin. Çünkü karşınızdaki kişi sizi tamamlamaz, sizin evrene yansıttığınızın karşılığını alırsınız.
Hayatı daha keyifli hale getirmek için, sevmek sevilmek için, sevgimizi korumak, var olan mutluluğumuzu arttırmak ya da olmayanı yaratmak için; siz ve sevdiklerin için buluşuyoruz!
Çünkü biliyoruz ki; hayat sevince, sevilince çok daha güzel!
Sevgi dolu günler olsun!
Işık Sarsın Sizi. Ve öyle de oldu.
Sevgiyle...
.
.
.
#sevgi #sabır #merhamet #isiksarsinsizii #bollukdestesi #bollukbilinci #hayatiniziiyilestirin #healyourlife #louishay #love #abundance #bereket #şükürlerolsun #huzur #dua #şükür #güven #şükürsebeplerim #trust #hooponopono #gününsözü #gununfotografi #sevgi #kosulsuzsevgi #healyourlife
Read more
Loading...
. Bu eğitime katılıp nasıl iyi geldiğini dijitaltopuklar.com'da yazmıştım. . Utanmasam yine ...
Media Removed
. Bu eğitime katılıp nasıl iyi geldiğini dijitaltopuklar.com'da yazmıştım. . Utanmasam yine gideceğim ama sanırım seneye araya zaman girmiş olur yine giderim diye düşünüyorum sevgi ve şefkatle, ısrarla tavsiye ederim. . repost @niluferdevecigil Beklerim😀 Mindfulness ... .
Bu eğitime katılıp nasıl iyi geldiğini dijitaltopuklar.com'da yazmıştım.
.
Utanmasam yine gideceğim ama sanırım seneye araya zaman girmiş olur yine giderim diye düşünüyorum 💜 sevgi ve şefkatle, ısrarla tavsiye ederim.
.
repost @niluferdevecigil
Beklerim😀
Mindfulness eğitimi başlıyor...
İşte detaylar:
Bu eğitim bireyin bedeninde, zihninde ve etrafındaki dünyada ne olduğuna hiçbir yargılama yapmadan bilinçli olarak anda kalabilmesi ve ana dikkat vermesi üzerine geliştirilmiştir. Bir anlamda farkında olma, anda olmak, geçmiş ya da gelecekte yaşamak yerine şimdiki anın içinde yaşamayı öğrenmek olarak özetlenebilir.
50 yıllık klinik araştırmaların sonuçları bize mindfulness becerilerinin anksiyete, depresyon, stresi azaltırken bir yandan da iyileşmeyi, yaratıcılığı, günlük hayata yönelik farkındalık ve yüksek enerjiyi desteklediğini gösteriyor.
Şimdiki anda kalmak ve bir andan diğerini bilinçli olarak izlemek, olayları farklı tecrübe etmemize yol açar. Örneğin; "bu konunun içinden bir türlü çıkamıyorum" "stres oluyorum" duygusu yerine bize farklı seçimlerimiz olduğunu hissettiren bir içgörü ile daha dengeli bir düşünme sistemine geçiş yapabiliriz.
Bu eğitim sizi kendinize daha iyi bakma yolunda desteklemeyi ve yaşamdan daha fazlasını almanıza yardımcı olmayı hedeflemektedir. Böylece sizi zorlayan bedensel duyum, duygu, ruh hali ve sosyal ilişkileri daha sağlıklı idare edebileceğiniz yeni yollar öğreneceksiniz.
Kendine yargılayan bir pencereden bakmak yerine farkındalık penceresinden bakmak, zihnin esas potansiyelini dışarı çıkarmamıza engel olan davranış alışkanlıklarını görerek değişmemize izin veren en önemli adımdır.
Mindfulness eğitiminin amacı duygu ya da düşünceyi değiştirmek değil, bireyin kendi iç dinamiklerine farkındalık getirmeyi öğrenmektir.
Kimler Katılabilir : Kendini keşfetmeye hazır herkes
Eğitim Hedefleri:
Programın sonunda katılımcıların ulaşacağı hedefler:
· Kendini yargılamak yerine anlamak
· Kendini tanıyabilmek ve potansiyelini fark etmek
· Anda olmayı başarabilmek
· İç sinyallerimizi anlamak ve takip edebilmek
· Hayatı kabullenme bilincinin artması
· Stres ile başa çıkabilme
Eğitim Yeri: RadissonBlu Şişli
Read more
Özgürlük tahtı önünde ağaçlar, meltemin dokunuşuyla titriyorlar. Özgürlüğün heybeti karşısında ...
Media Removed
Özgürlük tahtı önünde ağaçlar, meltemin dokunuşuyla titriyorlar. Özgürlüğün heybeti karşısında güneş ve ay ışığıyla seviniyorlar. Serçeler, özgürlüğü işitmek için ötüşüyor, çiçekler özgürlük ortamında nefeslerinin kokusunu yayıyor… Yeryüzündeki herşey, özgürlük şeref ve ... Özgürlük tahtı önünde ağaçlar, meltemin dokunuşuyla titriyorlar. Özgürlüğün heybeti karşısında güneş ve ay ışığıyla seviniyorlar. Serçeler, özgürlüğü işitmek için ötüşüyor, çiçekler özgürlük ortamında nefeslerinin kokusunu yayıyor… Yeryüzündeki herşey, özgürlük şeref ve sevinciyle dolu tabiat kanunlarıyla yaşıyor…
Oysa insanlar bu nimetten ne kadar yoksun! Çünkü insanlar, evrensel ilahi ruhlarına sınırlı kanunlar koydular. Bedenleri ve ruhları için acımasız kanunlar çıkardılar. Eğilim ve duyguları için korkunç ve dar zindanlar yaptılar. Kalpleri ve akılları için derin ve karanlık mezarlar kazdılar. Aralarından birisi kalksa, toplumsal kurallara ve kanunlara karşı çıksa, hemen onun isyankar, aşağılık, toplumdan sürülmeye layık, rezil ve ölümü hak eden birisi olduğunu söylerler…
Ancak sevgiyle yaşamak ve sevgi için yaşamak dururken, bir insan, ömrünün sonuna ya da zaman onu azat edinceye kadar kendi koyduğu geçersiz kanunların kölesi olarak kalabilir mi? Dikenler ve kafatasları arasında kendi bedeninin gölgesini görmemek için gözlerini yere dikerek ya da yüzünü güneşe dönerek sonsuza kadar durabilir mi?
#halilcibran #asiruhlar #kitap #edebiyat #şiir #felsefe #özgürlük #freedom #insan #hayat #hayatakarken #sahil #deniz #sunset #günbatımı #kadrajturkiye #manzara #gezgin #traveller #oku #severekcekiyoruz #gününsözü #gününkaresi
Read more
Bir gazete küpüründe okumuştu.. İNSAN SEVMEYE BAŞLADIĞI AN, YAŞAMAYA BAŞLARMIŞ.. Güzel bir ...
Media Removed
Bir gazete küpüründe okumuştu.. İNSAN SEVMEYE BAŞLADIĞI AN, YAŞAMAYA BAŞLARMIŞ.. Güzel bir yazı diye gülüp, geçip gitmesine izin vermişti içinden.. Ta ki, sevmeye başlayıp, gerçekten yaşamaya başladığı ana ve şimdiye kadar ölü bir bedenin içinde tıkalı kalmış bir ruhmuşum diyene ... Bir gazete küpüründe okumuştu..
İNSAN SEVMEYE BAŞLADIĞI AN, YAŞAMAYA BAŞLARMIŞ..
Güzel bir yazı diye gülüp, geçip gitmesine izin vermişti içinden..
Ta ki, sevmeye başlayıp, gerçekten yaşamaya başladığı ana ve şimdiye kadar ölü bir bedenin içinde tıkalı kalmış bir ruhmuşum diyene kadar..
Evet hissediyordu..
Çok çok uzun zaman sonra..
Kalbinin ritminde ciddi değişiklikler vardı..
Yediği yemeğin tadında,
İçtiği çayın deminde,
Aldığı uykunun zindeliğinde,
Okuduğu romanın derinliklerinde,
Giydiği kıyafetlerin renginde,
Odasının perdelerinde,
Dinlediği şarkıların sözlerinde,
Kurduğu hayallerinde,
Duyduğu heyecanda,
Konuşurken dilinde,
Susarken zihninde..
Yaşamak böyle birşeymiş diye geçirdi içinden,
Bu kez gelip geçmesine izin vermedi..
Herşeyin tam zamanıydı,
Bir kadının,
Gözlerinde,
Ellerinde,
Teninde,
Kalbinde kaybolmanın..
Ve kaybolmaktan korkmuyordu çocukluğundan bu yana ilk kez..
Kaybolduğu adresin doğru yer olduğunu biliyordu..
Ve bir daha ağlayacaksa bile,
Bu mutluluktan olurdu..
#dilsizadam #belirtiler #şiirsokakta #söz #yazı #kitap #roman #hikaye #aşk #gece #kış #müzik #ay #huzur #hayat #sevgi #yaşamak #umut #sondurum #şiirduvarda #izmir #ankara #istanbul #şiirheryerde
Read more
Yeni DOĞMUŞ BEBEK, yeni dünyasını gözleri, kulakları, burnu, tat alma duyusu ve dokunma duyusu ...
Media Removed
Yeni DOĞMUŞ BEBEK, yeni dünyasını gözleri, kulakları, burnu, tat alma duyusu ve dokunma duyusu aracılığıyla deneyimler. Dokunma, bebeğin doğduğu andan itibaren en gelişkin duyusudur. Dokunma, anne karnında ilk gelişen duyudur. Dokunmanın bilinçli bir şekilde algılandığı duyu ... Yeni DOĞMUŞ BEBEK, yeni dünyasını gözleri, kulakları, burnu, tat alma duyusu ve dokunma duyusu aracılığıyla deneyimler. Dokunma, bebeğin doğduğu andan itibaren en gelişkin duyusudur. Dokunma, anne karnında ilk gelişen duyudur. Dokunmanın bilinçli bir şekilde algılandığı duyu korteksi, doğumda beynin en gelişmiş alanıdır. Tüm bedenin nazikçe ovulması şeklinde yapılan bebek masajı, belki de bu nedenle bebeğin uykusunu düzene sokar, kortizol (temel stres hormonu) seviyesini düşürür ve bebeğin kilo almasına yardımcı olur. Kimi zaman “kanguru bakımı” adı da verilen tensel temas, erken doğan bebeklerin vücut ısılarını düzenlemesine yardımcı olur, kilo alımını artırır ve ayrıca anne ile bebek arasındaki olumlu etkileşimi destekler.
Yeni doğmuş bebek dokunulmaya karşı hassas olduğundan, acıyı, özellikle de tene temasla oluşan acıyı da hisseder. Aslında, acı için nöral yollar, döllenmeden yaklaşık 26 hafta sonra anne karnındaki evrede mevcuttur. Geçmişte, insanlar yeni doğmuş bebeklerin gerçekten acı hissetmediğini düşünürdü. Ancak bebeğinizin topuktan kan alma testine tepkisini izlediyseniz, yüzünü nasıl buruşturduğunu görüp, kulakları delen ağlamasını duyduysanız, bebeklerin acıya ne kadar güçlü tepki verdiğini anlamışsınızdır. Bebeğinizi tutmak, okşamak, kucaklamak, göğsünüzün üzerine koymak, onu rahatlatmak veya onunla konuşmak acısını azaltabilir ve hatta acıya karşı genel duyarlılığını değiştirebilir.
Şefkatli dokunuşlarınız bebeğinizle ilişkinizin gelişiminde kritik bir rol oynar çünkü dokunma yoluyla ona sevgi, ilgi ve güvenlik duygusu verirsiniz. Sıkıntısını azaltmak için bebeğinizi kucağınıza almak, uyuması için onu sallamak, elinizle çok hafif şekilde vurmak veya okşamak, tüm bu rahatlatıcı dokunuşların, bebeğinizin fiziksel ve duygusal gelişiminde olumlu, hatta kritik etkileri vardır. # #Kitaptan alıntıdır. #esrademirozoneriyor
Read more
“Mutsuzluk dediğimiz şey belki de mutlu olduğumuzun farkına varamamaktır.” –Şemin Çarkacı Muhteşem ...
Media Removed
“Mutsuzluk dediğimiz şey belki de mutlu olduğumuzun farkına varamamaktır.” –Şemin Çarkacı Muhteşem bir cümle bana göre son dönemlerde insanlardaki mutsuzluğun çözümü için yegane anahtar bu cümlede saklı. Öyle samimi, içten, sevgi dolu, insan, çocukluğum kokan bir kitap ki hiç ... “Mutsuzluk dediğimiz şey belki de mutlu olduğumuzun farkına varamamaktır.” –Şemin Çarkacı

Muhteşem bir cümle bana göre son dönemlerde insanlardaki mutsuzluğun çözümü için yegane anahtar bu cümlede saklı. Öyle samimi, içten, sevgi dolu, insan, çocukluğum kokan bir kitap ki hiç bitsin istemedim. Tadı damağımda kaldı diyebilirim.

Hani hep deriz yaa sihirli değneğim olsa şunu alırım, yaparım, ederim, giderim vs ve sihirli değnek için bekleriz ve bu değnek hiç gelmez biz de kaderimizle alıp veremediğimizden zaten, biliyordum bana uğramaz bu şans deyip iyice kendimizi haklı çıkarır ve mevcut mutsuzluğumuzda haklı olarak yaşar gideriz. Peki hiç düşündün mü mutlu insanlar hayatlarında nasıl zorluklar yaşıyor, nasıl haklı olsa da anlayışını ön sırada tutuyor, sevdiklerine, yaşamına özen gösteriyor, küçük şeylere takılmıyor, her şeye rağmen yola devam diyor ve en önemlisi aldığı nefes için şükrediyor, değer biliyor. İşte o insanlar şanslı değil o insanlar sihirli değneklerini evlerinde yapanlar, dışarda hiçbir şeyin olmadığını bilenler. Bana göre mesele “maddiyat ve zenginlik” değil “maneviyat ve İnsan olmakta”. Bu güzel kitap unuttuğumuz değerleri hatırlatıyor ama şeker tadında bir hatırlatma bence ve diyor ki: “Gökyüzü orada ve hepimizin ona bakmaya zaman ayıralım, Kuşları dinleyelim, çocuk seslerini dinleyelim, birbirimize bilmediğimiz şeyleri anlatmak için öğrenelim, Üretelim, mutluğu beklemek yerine gidip kendi mutluluğumuzu yaratalım, sevelim, eski bayramları hatırlayalım, sevdiklerimizin, yaşamımızın kıymetini bilelim, tarçın kokulu kurabiyeleri ve karanfil kokulu çayımızı tatlı sohbetlerimizle içelim, güvenelim, yaşamak çok güzel bunun her dakikasını dolu dolu geçirelim, düştüysen kalkıp yeniden deneyelim, mutlu anlarımızı biriktirelim, güzel olan her şeyi saklamak için bir kilerimiz yapalım. Çok küçük bir paylaşım yapacağım kitaptan bunu yorum kısmına yazacağım, bana göre bizim doğadan bir de @serminyasarofficial dan öğreneceğimiz çok çok şey var. #evyapımısihirlideğnek için emeğinize ve kaleminize sağlık @serminyasarofficial ☺️🙏
Read more
Loading...
"Kahvaltıda, yayıkta vurduğumuz, ayrandan yapılma tereyağını öylesine yiyorum ki, bir de gün ...
Media Removed
"Kahvaltıda, yayıkta vurduğumuz, ayrandan yapılma tereyağını öylesine yiyorum ki, bir de gün içinde yediklerimi de işin içine katınca, durağan bir şehir yaşamında kim bilir ne hale sokardı beni. Ancak yaşadığım hayatta, her nerede olursam olayım, bedenimin ihtiyaçlarını dinleyip ... "Kahvaltıda, yayıkta vurduğumuz, ayrandan yapılma tereyağını öylesine yiyorum ki, bir de gün içinde yediklerimi de işin içine katınca, durağan bir şehir yaşamında kim bilir ne hale sokardı beni. Ancak yaşadığım hayatta, her nerede olursam olayım, bedenimin ihtiyaçlarını dinleyip o ölçüde karşılamaya çalışıyorum. Bunu deneyimlerime dayanarak yapıyorum tabiî ki. En önemli destek de, besin ayırt etmeden tatmam ve faydasına inanarak tüketmem. Geriye iç güdülerimin yönlendirmesi kalıyor, neye ihtiyacım olduğu konusunda Tabi bu durum, inandığım için bana fayda gösteriyor. Bahsettiğim, hissederek yaşamak, bir kısımdan buna tekabül ediyor.
Fazlasıyla aktif bir yaşamdayken beslenmemi kısıtlamıyorum. İsteklerimi makul ölçülerde yerine getiriyorum. Bedenimin benimle iletişim halinde olduğunu hissediyorum. Bu hususta, kendimizi tanımalı ve yetiştirmeliyiz. İhtiyaçlarımızı, yine en iyi biz biliriz…”
Adam ve Kadın, yaşamlarıyla ilgili tecrübelerini devamlı birbirleriyle paylaşıyorlardı. Beslenme konusunda hassas olan Adam, insanların bu konuda kalıplara girmesini uygun görmediğini, kendinden verdiği örnekle hafiften sezdiriyordu.
“Aslında insanların beslenme konusunda kalıplara girmelerine hak vermiyor değilim kısmen de olsa. Ancak bir insanın ihtiyacını, yine o insanın kendisi bilir. Bunu, bir başkasının bilmesi normal mi? Şöyle söyleyeyim; “Bir insanın seveceği insanı, bir başka insan belirleyebilir mi?”. “Ne alaka!” gibi gelebilir şimdi. Nasıl sevgi de iç güdüselse, yani duyuları tetikleyen ihtiyaçlardan doğuyorsa, yaşamımızı idame edeceğimiz her alanda da bu seçimleri ihtiyaçlarımız dahilinde biz yapmalıyız.
Peki, neden bilmiyoruz? Neden bir beslenme programıyla kalıba giriyoruz?
Bu soruya da, ancak tecrübemle bir cevap verebilirim. Çünkü yaşamımı ve yaşadığım anları, getirilerini ve götürülerini sorguluyorum. Her ânımı tecrübeye dönüştürme avantajını kaçırmak istemem.
Read more
Kalbinizin kıymetini bilin ve ona iyi bakın. . Size bir sır vereyim mi🤭 . Hani tüm o mutlu geçinen ...
Media Removed
Kalbinizin kıymetini bilin ve ona iyi bakın. . Size bir sır vereyim mi🤭 . Hani tüm o mutlu geçinen yüzler varya onların bir çoğu bir takım maskelerden ibarettir yalnızca. Kalbinizi dünyalık şeyler için gereksiz yere üzmeyin. Zira yaşamaya değer çok şey var hayatta demiştim yazılarımda ... Kalbinizin kıymetini bilin ve ona iyi bakın.
.
Size bir sır vereyim mi🤭
.

Hani tüm o mutlu geçinen yüzler varya onların bir çoğu bir takım maskelerden ibarettir yalnızca. Kalbinizi dünyalık şeyler için gereksiz yere üzmeyin. Zira yaşamaya değer çok şey var hayatta demiştim yazılarımda defalarca.
.
Sizi duyar gibiyim: “evet öyle de, hiç birşey değişmedi herşey aynı herkesin herşeyi var ama benim hiç bir şeyim yok” diyorsunuz değilmi..🤔
.
İyi bir işe sahip olamayabilirsiniz, iyi bir eşe sahip olamayabilirsiniz, iyi bir aileye sahip olamayabilirsiniz, iyi bir yerde yaşam süremiyor olabilirsiniz, sizi anlamayanlarla yaşıyor olabilirsiniz.
.
Bunlar olağan şeylerdir yani siz gayret edersiniz olmuyorsa “olduğu kadar gerisi kaderdir” öyle ise kalplerinizi bunlarla üzmekten ve yıpratmaktan vazgeçin, birileri için yaşamak kendinizi başkaları ile kıyaslamak yerine kendinizi ön plana alarak ve tüm insanlığın yalnızca tek bir şeye sahip olduğunu hatırlayarak yaşamaya devam edin. O tek bir şey ruh'tur.
.

Günün birinde her şeyin sonu geldiğinde asıl başlangıca onunla gideceksiniz. Şüphesizki bu değişmez bir gerçektir. İnsanlar doğar yaşar ve ölür, en yeteneklileri bile. Bu dünya kimseye kalmaz zamanınız varken kalbinizi iyiliğe ve güzelliğe ayırın. Kendinizi daha fazla tanımaya çalışın unutmayınız ki bunu yalnızca ruhunuzla baş başa kaldığınızda başarabilirsiniz ve size tek bir yaşam şansı verildi, bunu iyiliklerle değerlendirin. Ve yineliyorum evet yalnızlık kutsaldır ve daima galip eğer kendinizi bulursanız...
.
Ben okadar güçlü değilim yapamam demeyin, birşeyi yapmak istemeniz o gücü beraberinde getirir zaten özel bir güce sahip olmanız gerekmiyor.. ondan sonrası nasip kısmet..😌😇
.
.
.
#kahve #coffee #kaffee #objektifimden #kadrajımdan #gününyazısı #gününkaresi #kitap #yazmakgüzeldir #okumak #aşk #huzur #insan #samimiyet #muhabbet #love #life #vsco #vscocam #sevgi #rengarenk #zaman #hayat #kısa
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f449"></span>Ismim Alem  Kelo.  Ondört yaşındayım.Badme'de doğdum. Bazıları bu bölgenin Eritre'ye ait olduğunu ...
Media Removed
Ismim Alem  Kelo.  Ondört yaşındayım.Badme'de doğdum. Bazıları bu bölgenin Eritre'ye ait olduğunu söylüyor, bazıları Etiyopya'ya. Babam bana buranın Afrika'nin bir parçası olduğunu ve Afrika'da Afrika'dan daha büyük bir ülke bulunmadığını öğretti. Eritre'li annem yüzünden ... 👉Ismim Alem  Kelo.  Ondört yaşındayım.Badme'de doğdum. Bazıları bu bölgenin Eritre'ye ait olduğunu söylüyor, bazıları Etiyopya'ya. Babam bana buranın Afrika'nin bir parçası olduğunu ve Afrika'da Afrika'dan daha büyük bir ülke bulunmadığını öğretti. 👉Eritre'li annem yüzünden Etiyopya 'dan, Etiyopyalı babam yüzünden Eritre'den kovulduk. Babam beni Ingiltere'ye tatil için getirdi sanıyordum oysa hayatta kalayım diye beni burada terk edip gitti. 👉Benim adım Alem.Benim dilimde Alem , dünya demek. Sığınmacıların olmadığı, dünyanın barış içinde yaşadığı günleri görmek isterim. Savaş çözüm değil. Yalnızca sevgi kazanacak. Savaşmaya son verin ve bırakın yaşayalım.
👉Benim adım Alem Kelo.Ülkemde savaş var.Işler benim için hiç kolay değil. Afrika'da annem ve babamla yaşamak isterdim ama ikisi de öldürüldü.  Bana ne deniyor ? Sığınmacı.  Ben kendim gelmedim. Benim isteğim ve iradem dışındaki koşullar getirdi beni buraya. Şimdi yapabileceğim tek şey kendimi toparlamak ve hayatımın geri kalanında bir şeyler başarabilmek için elimden geleni yapmaya çalışmak.
👉Okuyun isterim. Belleklere imzasını atan bir kitap. Ne yazık ki her ülke sınırları açısından güvenli bir bölgede olmuyor ve ne yazık ki o ülkenin insanları da huzurlu bir yaşam süremiyor. Yarınlarından umutlu olamıyor. Işte o yüzden okumanızı isterim.
#kitap #books #bookstagram #okumahalleri #benjaminzephaniah #siginmacicocuk #korkitap
Read more
İyi geceler! Sevinç bir evi ziyaret ettiğinde onu bir meleğin getirdiği bilinmelidir. Sevinç ...
Media Removed
İyi geceler! Sevinç bir evi ziyaret ettiğinde onu bir meleğin getirdiği bilinmelidir. Sevinç ve neşe içinde yaşamak istediğimiz zaman Yüce Allah yanımıza melek yollar. Bugün sevinç ve neşe içinde yaşamaya, meleklerin evlerimizi sevinçle doldurmasına niyet edelim. Işık Sarsın ... İyi geceler!
Sevinç bir evi ziyaret ettiğinde onu bir meleğin getirdiği bilinmelidir. Sevinç ve neşe içinde yaşamak istediğimiz zaman Yüce Allah yanımıza melek yollar.
Bugün sevinç ve neşe içinde yaşamaya, meleklerin evlerimizi sevinçle doldurmasına niyet edelim.
Işık Sarsın Sizi. Ve öyle de oldu.
Sevgiyle...
.
.
.
#iyigeceler #mutluluk #sevgi #isiksarsinsizii #bollukdestesi #bollukbilinci #hayatiniziiyilestirin #healyourlife #louishay #love #abundance #bereket #şükürlerolsun #huzur #dua #şükür #güven #şükürsebeplerim #trust #hooponopono #gününsözü #gununfotografi #sevgi #kosulsuzsevgi #healyourlife
Read more
Bolluk Yasası #36 SEVDİĞİM ŞEYİ YAPARAK MÜKEMMEL BİR GELİR ELDE EDİYORUM Tam bir bolluk için ...
Media Removed
Bolluk Yasası #36 SEVDİĞİM ŞEYİ YAPARAK MÜKEMMEL BİR GELİR ELDE EDİYORUM Tam bir bolluk için kalbinizi izlemelisiniz. Bereket yaşamak istediğiniz hayatı yaşamanızı, sevdiğiniz şeyi yapmanızı da içerir. Bu felsefeyi kariyerinizde uygulamanız mükemmelliği yaratır ve dünyaya ... Bolluk Yasası #36
SEVDİĞİM ŞEYİ YAPARAK MÜKEMMEL BİR GELİR ELDE EDİYORUM
Tam bir bolluk için kalbinizi izlemelisiniz. Bereket yaşamak istediğiniz hayatı yaşamanızı, sevdiğiniz şeyi yapmanızı da içerir. Bu felsefeyi kariyerinizde uygulamanız mükemmelliği yaratır ve dünyaya mutluluk getirir.

İçinde 48 adet kart olan bolluk yasası destemizden sipariş etmek isterseniz bize 05312105944 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.Türkiyenin heryerine kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır.
Işık Sarsın Sizi. Ve öyle de oldu.
Sevgiyle...
.
.
.
#neşe #mucize #mutluluk #sevgi #isiksarsinsizii #bollukdestesi #bollukbilinci #hayatiniziiyilestirin #healyourlife #louishay #love #abundance #bereket #şükürlerolsun #huzur #dua #şükür #güven #şükürsebeplerim #trust #hooponopono #gününsözü #gununfotografi #sevgi #kosulsuzsevgi #healyourlife
Read more
. “Birine aşık olabilirsiniz, aşkınız karşılık bulmadığında, duygularınız, ona kendinizi ...
Media Removed
. “Birine aşık olabilirsiniz, aşkınız karşılık bulmadığında, duygularınız, ona kendinizi kabul ettirmek için zorbalığa başvurma hakkını vermiyor. Reddedildiğiniz halde rahatsız etmek, bunları da "seviyorum" diyerek yapmak, yaptıklarınızla aşkınıza karşılık bulacağınızı ... .
“Birine aşık olabilirsiniz, aşkınız karşılık bulmadığında, duygularınız, ona kendinizi kabul ettirmek için zorbalığa başvurma hakkını vermiyor. Reddedildiğiniz halde rahatsız etmek, bunları da "seviyorum" diyerek yapmak, yaptıklarınızla aşkınıza karşılık bulacağınızı ummak, resssmen saçmalık..
Bir ilişki, hayran olarak başlar. Herhangi bir özelliğine hayran olursunuz. Bu bazen güzelliği, gülüşü, karakteri, ahlakı, yaptığı bir eylem olur.. Hayran olmadan başlayan kör ilişkiler, uzun soluklu da olmaz; sağlıksız, bol kavgalı, entrikalı, ihanetli olur. Birinin size ihanet etmeyeceğini, size olan bağlılığından değil, Allah'a olan sadakatinden anlarsınız ve buna hayran olarak başlarsınız illişkiye. Biri, sizde tiksinti uyandırdığı halde; korku, endişe, asla kabul etmeyeceğiniz davranışlar yapıyorsa ve bunları da sevgiden dolayı yaptığını iddia ediyor; karşılık olarak da sevgi bekliyorsa, bunun gerçekleşeceğine de gerçekten inanıyorsa, o kişi aşık değil hastadır.
Hasta biriyle muhatap olduğunuzu bilirsiniz ve saplantılı bağlılığından kurtulma yolları ararsınız. Onun yaptıklarıyla mest olmazsınız yani. Korkarsınız. Bir sonraki adımından korkarsınız. Aklınızda onun kodu, gazetelerde gördüğünüz kadın cinayetlerinin failleri gibidir. "Onu boşamak isteyen karısını öldüren eş" gibidir, reddedildiğinde baskı kurarak, rahatsız ederek karşılık isteyen kişiler. Asla, asla karşılık bulamazlar ve saygı da uyandırmadığı için, bir insan olarak dahi, takdir toplayamazlar.
Her insan, aynı değerdedir; fakat, özellikle kadınları, sevgisiyle huzursuz eden takıntılı tipler, hiçbir değeri hak etmediği gibi, ölseler, üzülmeyiz bile.. O kadar diyorum. Çünkü bir kadın, güvende, huzurlu hissetmelidir kendini. Sürekli izlendiğini düşünerek yaşayan bir kadının hayatı, özgür değildir. Bir kadından, yalnızca bir kere "Hayır" yanıtını aldıktan sonra direten, ısrar eden, mesajla, aramayla, evine gelerek, takip ederek rahatsızlık veren, taciz eden bir adam, hastadır, tedavi olmalıdır.. Bu sevgi değil, saplantıdır. Hiçbir ilişki, temelsiz yükselmez. Sevgisini beklediğimiz kişilerde, nasıl hisler uyandırdığımız önemlidir.”
Çanta @bagbelt.istanbul
Read more
Loading...
Ferhat, nakkaşlık yapan, Şirin'e sevdalı yiğit bir delikanlıdır. Saraylar süsler, fırçasından ...
Media Removed
Ferhat, nakkaşlık yapan, Şirin'e sevdalı yiğit bir delikanlıdır. Saraylar süsler, fırçasından dökülen zarafetin Şirin'e olan duygularının ifadesi olduğu söylenir. Amasya Sultanı Mehmene Banu'ya, kız kardeşi Şirin için, dünürcü gönderir Ferhat. Sultan; Şirin'i vermek istemediği ... Ferhat, nakkaşlık yapan, Şirin'e sevdalı yiğit bir delikanlıdır. Saraylar süsler, fırçasından dökülen zarafetin Şirin'e olan duygularının ifadesi olduğu söylenir.

Amasya Sultanı Mehmene Banu'ya, kız kardeşi Şirin için, dünürcü gönderir Ferhat. Sultan; Şirin'i vermek istemediği için olmayacak bir iş ister delikanlıdan. " Şehir'e suyu getir, Şirin'i vereyim" der, demesine de su, Şahinkayası denen uzak mı uzak bir yerdedir.

Ferhat'ın gönlündeki Şirin aşkı bu zorluğu dinler mi? Alır külüngü eline, vurur kayaların böğrüne böğrüne. Kayalar yarılır, yol verir suya. Zaman geçtikçe açılan kayalardan gelen suyun sesi işitilir sanki şehirde.

Mehmene Banu, bakar ki kız kardeşi elden gidecek, sinsice planlar kurarak bir cadı buldurur, yollar Ferhat'a. Su kanallarını takip edip, külüngün sesini dinleyerek Ferhat'a ulaşır. Ferhat'ın dağları delen külüngünün sesi cadıyı korkutur korkutmasına da, acı acı güler sonra da. "Ne vurursan kayalara böyle hırsla, Şirin'in öldü. Bak sana helvasını getirdim" der. Ferhat bu sözlerle beyninden vurulmuşa döner. "Şirin yoksa dünyada yaşamak bana haramdır" der. Elindeki külüngü fırlatır havaya, külüng gelir başının üzerine bütün ağırlığıyla oturur. Ferhat'ın başı döner, dünyası yıkılmıştır zaten "ŞİRİN !" seslenişleri yankılanır kayalarda.

Ferhat'ın öldüğünü duyan Şirin, koşar kayalıklara bakar ki Ferhat cansız yatıyor. Atar kendini kayalıklardan aşağıya. Cansız vücudu uzanır Ferhat'ın yanına.

#Amasya #ferhatileşirin #ask #izleri #daglarineteklerinde #seneler #ömürgecsebile #ask #sevgi #izi #hicgitmez
Read more
"Bir kadin icin yaralari iyilestirme bir gerekliliktir. Ne kadar guclu hale gelirsek, o kadar ...
Media Removed
"Bir kadin icin yaralari iyilestirme bir gerekliliktir. Ne kadar guclu hale gelirsek, o kadar cok sey iyilesir ve bizim iyilesmemiz dunyanin iyilesmesidir" Hilary Hart www.disilikokulu.com Mutlu kadin atolyesi; İlişkilerini aşk ve sevgi ile yaşamak, doğru eşi seçmek, sevdiği ... "Bir kadin icin yaralari iyilestirme bir gerekliliktir. Ne kadar guclu hale gelirsek, o kadar cok sey iyilesir ve bizim iyilesmemiz dunyanin iyilesmesidir"
Hilary Hart
www.disilikokulu.com

Mutlu kadin atolyesi; İlişkilerini aşk ve sevgi ile yaşamak, doğru eşi seçmek, sevdiği kişi ile duygusal, zihinsel, bedensel bağı kurup, güçlendirerek, kendini daha iyi ifade edebilmek isteyen tüm kadınlar için hazırlanmıştır.
@mutlukadinatolyesi
@disilikokulu
@sevinckrky
----------------------------------------------------------------------------
%60 INDIRIMLI
ANKARA 28-29 NISAN
ISTANBUL 12-13 MAYIS --------------------------------------------------------------------------
Kayıt ve başvuru için; link profilde @sevinckrky @mutlukadinatolyesi
www.mutlukadinatolyesi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
0 507 116 11 00- 0 212 909 41 14 - 0 850 302 82 28
#disilenerji #disilik #disilikokulu #egitim #kadın #kadinolmak #aşk #sevgi #dogrukisi #ruhesi #sevinckarakaya #cihanaydin #iyigeceler #dişilenerji #dişil #feminen #maskulen #eril #erkek #kadin #spritüel #enerji #egitim #okul #mutlui̇li̇ski̇ #mutlukadin #mutlukadinatolyesi
Read more
İdeoloji denilen kavramın ulaştığı içi en dolu, en hakiki halini o gün astılar. Denizlerin tek ...
Media Removed
İdeoloji denilen kavramın ulaştığı içi en dolu, en hakiki halini o gün astılar. Denizlerin tek hayali vardı halen var;kendi kendine yeten bir Türkiye Cumhuryeti ! İnsan hakları ve İnsanlık için Filistinde de dövüştüler kendi topraklarında ki satılmış yobazların cehaletiylede. ABD ... İdeoloji denilen kavramın ulaştığı içi en dolu, en hakiki halini o gün astılar. Denizlerin tek hayali vardı halen var;kendi kendine yeten bir Türkiye Cumhuryeti ! İnsan hakları ve İnsanlık için Filistinde de dövüştüler kendi topraklarında ki satılmış yobazların cehaletiylede. ABD kazandı gibi görünüyor belki mevcut kitlenin Arap sempatizanlığına baktığında ama içten içe çürüyen değerleriyle henüz yüzleşmediler. Elbet o günde gelecektir. “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye “🇹🇷🇹🇷❤️❤️ haykırdığımız günleri yaşamak hayali gerçek olacaktır elbet. Vatan,Millet aşkını şaşıran, gaza gelip, eski dönem tv dizileriyle anlamsızca,hoyratça,körü körüne bu hayatı yaşayan tüm kendini bilmezlerin Mustafa Kemal’i, Deniz Gezmişleri anlamasını beklemekte ayrı bir ütopik durum ... Makam,ünvan,Sünnet kaygısına düşmüş zavallılar ne anlasın Vatan Aşkını ... #Repost @lemandergisi
・・・
Yolun düşerse kıyıya bir gün
Ve maviliklerini enginin seyre dalarsan
Dalgalara göğüs germiş olanları hatırla
Selamla, yüreğin sevgi dolu
Çünkü onlar fırtınayla çarpıştılar
Eşit olmayan savaşta
Ve dipsizliğinde enginin yitip gitmeden
Sana liman gösterdiler uzakta. #denizgezmiş #yusufaslan #hüseyininan #6mayıs1972 #lemandergisi
Read more
Loading...
Doğa da herşey yolunda çok şükür iyiki varım iyiki varsınız herkesi herşeyi SEVİYORUM bazılarını ...
Media Removed
Doğa da herşey yolunda çok şükür iyiki varım iyiki varsınız herkesi herşeyi SEVİYORUM bazılarını biraz fazla o kadar.. Yollar vardır. Sonu hep aynı yere çıkar. Biraz sevgi varsa içimizde bayrak gibi vatan gibi her sabaha uyanışa ve her gece uyurken. Tamam yalan herşey masal hayat hayal ... Doğa da herşey yolunda çok şükür iyiki varım iyiki varsınız herkesi herşeyi SEVİYORUM bazılarını biraz fazla o kadar..
Yollar vardır. Sonu hep aynı yere çıkar. Biraz sevgi varsa içimizde bayrak gibi vatan gibi her sabaha uyanışa ve her gece uyurken. Tamam yalan herşey masal hayat hayal yinede bu hayali yaşamak bu topraklarda çok güzel. Yollumuz hep aynı başlangıç. Ve sonu aynı durak olsada beraber yaşayabilmek güzel bütün canlarda can bularak.Akraba gibi olmak.Bütün herkesle, herşeyle ,
Çok zor olamaz. Hepimizin gideceği yer toprak olunca zengin fakir ne renk olursan ol.Ben gökkuşağıyım.
Ya siz ben papatyayim ben kediyim ben benden vazgeçmek için razıyım ya siz..Güzel günler olsun artık ne olur .gülelim mutlu mesut biz...
Allah herkese bol kazançlar versin inşallah ve huzurlada harcamayı nasip etsin.Bizleri merhameti bol vicdanı çok şevkati sınırsız sevgisi sonsuz kişilerden etsin ve böyle kişilerle yolumuzu birleştirsin.
Gün başlar Dilek Allah sus dediğinde susar bu kesin 🙋‍♀️
Read more
Yıllardır lösemili kardeşlerimiz için hiçbir bedel almadan küçücük bedenlerde tarif edilemeyecek ...
Media Removed
Yıllardır lösemili kardeşlerimiz için hiçbir bedel almadan küçücük bedenlerde tarif edilemeyecek derecede büyük mutluluk dağıtan. Sevinci, hüznü, hayalleri ve umutları beraber tek bedende tek yürekte paylaşabilen, hissedebilen, anlayabilen gönülleri sevgi dolu @gonullupalyacolaradana ... Yıllardır lösemili kardeşlerimiz için hiçbir bedel almadan küçücük bedenlerde tarif edilemeyecek derecede büyük mutluluk dağıtan. Sevinci, hüznü, hayalleri ve umutları beraber tek bedende tek yürekte paylaşabilen, hissedebilen, anlayabilen gönülleri sevgi dolu @gonullupalyacolaradana ekibini tanıyormuydunuz?
Tanımıyorsanız kısaca özetleyebilirim.
Gönüllü palyaçolar ne yapar?
Temel hedefi pediatrik onkoloji, hematoloji ve diğer çocuk servislerinde yatan, hastane odalarında sıkılan tüm çocukların odalarını, hastane koridorlarını ve her şeyden önemlisi hayatlarını renklendirmek için hastane palyaçosu olarak gönüllü çalışır ve bununla birlikte Sevgi evleri, Huzur evleri ziyaretleri düzenler; aynı zamanda köy okulları, dezavantajlı bölge ve durumlarda yaşamak zorunda olan insanlara gerekli yardımları yapar. Kısaca temelinde canlıyı ve doğayı barındıran, içinde insaniyeti, sevgiyi kapsayan her yerde @gonullupalyacolaradana ekibini görebilirsiniz. Hayalleri ortak olan bu ekibi her gördüğünüzde teşekkür etmelisiniz.
Bu yıl #portakalçiçeğifestivali nde @nisandaadanada sesimizi tüm dünyaya ve ülkemize duyurmak için el ele kolkola sev kardeşim şarkısını söyleyerek bütün sokakları karış karış dolaştık festivaldeki bütün çocukları hayallerindeki kahramanların renklerine boyadık. Bu sevince mutluluğa ortak olmanın sevincini ve mutluluğunu yaşamak paha biçilemez birşey. Ekip lideri @sumeyyekalkan ve @gonullupalyacolaradana ekibine sonsuz teşekkürler.

#nisandaadanada #Gönüllüpalyaçolar #mutlugünler #wanderlost #photos #statigram #photooftheday #photographers #turkiye #amazing #follow #instafoto #30likes #likeforfollow #hayat #haftasonu #beautiful #random #aniyakala #türkiye #travel #travels #anıyakala #kent #roadtrip #travelphotography #nature #interrailturkiye #gezi
Read more
Pusulanın yönü belli olsun. Amacın özgürce yaşamak, adalet ve mutlu olmak ise #oyver . bu dünya ...
Media Removed
Pusulanın yönü belli olsun. Amacın özgürce yaşamak, adalet ve mutlu olmak ise #oyver . bu dünya senin ona sahip çık, bu dünyaya sahip çıkamayanlar kendini bile kurtaracak gücü olamayan varlıklardır. Daha yaşanılır, sevgi dolu bir Türkiye için ezbere değil, takım taraftarı gibi değil... ... Pusulanın yönü belli olsun. Amacın özgürce yaşamak, adalet ve mutlu olmak ise #oyver . bu dünya senin ona sahip çık, bu dünyaya sahip çıkamayanlar kendini bile kurtaracak gücü olamayan varlıklardır. Daha yaşanılır, sevgi dolu bir Türkiye için ezbere değil, takım taraftarı gibi değil... çocuğunun, kendinin, sevdiklerinin, doğanın 🌳 bütün canlıların geleceği için😸🐶🐰🐭, gerçekleri tart, süz ve hisset sonra #oyver Sen özgür iradeye sahip bir varlıksın bu kutsallığını bağımlıklarından özgür kıl ve bu iradeyi daha da özgür kılabilmek için seçimini bütün benliğimi kullanarak yap ve #oyver herkese şimdiden hayırlı Uğurlu olsun. Aydınlık geleceklere...🙏C.A.K. #oyver #yaşa #özgürlük #adalet #mutluluk #tamam #türkiye #millet #güzellik #refah #sağlıklıyaşam #mustafakemalatatürk
Read more
Loading...
Acısıyla, tatlısıyla bir seçimi daha geride bıraktık...Benim desteklediğim parti kazanamadı, ...
Media Removed
Acısıyla, tatlısıyla bir seçimi daha geride bıraktık...Benim desteklediğim parti kazanamadı, siyasete başka bir bakış açısı gelebilme ihtimali mutlu etmişti ama olmadı. Zaten uzun süredir oy verdiğim partinin yönettiği bir ülkede yaşamıyorum; benim içim yeni bir durum değil...Ancak ... Acısıyla, tatlısıyla bir seçimi daha geride bıraktık...Benim desteklediğim parti kazanamadı, siyasete başka bir bakış açısı gelebilme ihtimali mutlu etmişti ama olmadı. Zaten uzun süredir oy verdiğim partinin yönettiği bir ülkede yaşamıyorum; benim içim yeni bir durum değil...Ancak bu; tüm vatandaşlık görevlerini yerine getiren; ülkesini seven, vergisini veren, diğer insanlara saygı ve sevgi duyan, bu ülkenin her bir köşesine aşık bir birey olmamın önüne geçmiyor, geçemez...Dün haberleri izlerken bu sene engelli vatandaşlar da düşünüldü, sandık görevlileri evlere gitti diyor ve ardından da çok güzel bir gelişme diye ekliyor......Vatandaşının oy kullanmak için dahi evden çıkamadığı bir ülkede oyun evden verilmesine seviniyoruz...Engelleri sebebiyle dışarı çıkamayan insanları nedense ‘seçim günü’ hatırlıyoruz...Bu, bugüne kadar gelmiş geçmiş adı sanı ne olursa olsun, iktidarından muhalefetine bütün partilerin suçu ve ayıbıdır...Benim vatandaş olarak beklentim hak, hukuk ve özgürlüklere saygı duyulduğu medeni bir ülkede yaşamak ve sadece ‘oy’ dan ibaret görülmemek...Bu bir mizah sayfası siyasi görüşünüzü belli etmeniz doğru değil diyenler içinse bu sayfayı 35 yaşında fikri ve görüşleri olan bir insan yönetiyor; takdir edersiniz ki ben bir robot değilim...Nasıl ki takipçilerimin hepsinin aynı düşünmediğini biliyor ve buna sonsuz saygı duyuyorsam; görüşüne göre kimseyi ötekileştirmiyor ve kırmıyorsam aynı hoşgörüyü kendim için de beklemek hakkım diye düşünüyorum❤️ Farklılıklarımız ile güzeliz, hepimiz aynı olsak tadı-tuzu olmazdı emin olun...Yeni bir haftaya ve umut dolu günlere Merhaba...
Read more
#Mutluluğun bir formülü yok mu? 2+2=4 desek yolumuza devam etsek olmuyor mu? Ufak tefek şeyler yüzünden birbirimizi üzmesek. Saçma sapan takıntılar yüzünden bu kadar üzülmek niye? Zaman ne geçmişte kalsa, ne de geleceği beklemek bu kadar zor olmasa. Düşünüyorum düşünüyorum içine düştüğüm ... #Mutluluğun bir formülü yok mu? 2+2=4 desek yolumuza devam etsek olmuyor mu? Ufak tefek şeyler yüzünden birbirimizi üzmesek. Saçma sapan takıntılar yüzünden bu kadar üzülmek niye? Zaman ne geçmişte kalsa, ne de geleceği beklemek bu kadar zor olmasa. Düşünüyorum düşünüyorum içine düştüğüm bu durumdan kurtulmanın bir yolu yok? Seviyorum hem de hiçbir yüreğe sığmayacak kadar ama sevgi yetmiyor bazen işte. Ne kelimeler yetiyor, ne de sevgi? Mucize olması gerek, tıpkı masallarda ki gibi. Yorgunuz ikimiz de birşeyleri düzeltmek için.. #Zaman dediğimiz şey öyle bir çırpıda geçmiyor ki. Yaşamak ölümü beklemekten farksız gibi.. benim #dermanım yok #iyigeceler #mutsuzluk
Read more
Kıymetli dostlarım, Duygu ve düşüncelerimi daha önce yazmış olduğum bu sözlerden daha iyi anlatabileceğim ...
Media Removed
Kıymetli dostlarım, Duygu ve düşüncelerimi daha önce yazmış olduğum bu sözlerden daha iyi anlatabileceğim hiçbir söz bulamadığım için sevgili annemle ve anneler günüyle ilgili yine aynı satırları sizlerle paylaşmak istedim. Her evlat için kendi annesi mutlaka çok özeldir. Ancak ... Kıymetli dostlarım,
Duygu ve düşüncelerimi daha önce yazmış olduğum bu sözlerden daha iyi anlatabileceğim hiçbir söz bulamadığım için sevgili annemle ve anneler günüyle ilgili yine aynı satırları sizlerle paylaşmak istedim.

Her evlat için kendi annesi mutlaka çok özeldir. Ancak kardeşlerim benim annem gerçekten çok özel bir anneydi. Cezaevinde haksız yere yattığım süre boyunca her gece ismimi sayıkladığını şahit olan herkes söylemektedir. Şahsıma bu kadar sevgi duymasına rağmen kendisini cezaevine bir kere bile ziyarete getirtemedim.

Her seferinde bana “oğlum, birileri bana yardım etmeden ben yürüyemiyorum. Oradaki görevliler veya diğer mahkum aileleri bak Sedat Peker’in annesi AYAKTA BİLE DURAMIYOR, KENDİ KENDİNE YÜRÜYEMİYOR dedirtmem” demişti. Ben ise cevaben bunun hiç bir önemi olmadığını söylesem de ne kadar ısrar etsem de cezaevine yine de ziyarete gelmedi. Yaşarken hasta yatağında ismimi senelerce sayıkladı, Ölürken de ismimi sayıklayarak öldüğü şahit olanlarca söylenmektedir.

Benden diz çökmemi, boynumu eğmemi bekleyenlere söyleyeceğim tek söz ben bu anne tarafından yetiştirildim. Sizin beklediğiniz inanın ki sadece bir hayaldir. Annemin cenazesine katılmayı bana hak görmeyen Fetullahçı terör örgütünün savcı ve hakimlerine hakkımı helal etmiyorum. Cezaevinde yatıyor olmalarına da hiç bir türlü üzülmüyorum. Ancak onların annelerinin de anneler gününü kutluyorum.

Kıymetli dostlarım, başta saygıdeğer annem, sevgili eşim ve şehit anneleri olmak üzere Dünya’da ki tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK
REİS #SEDATPEKER
Read more
Gelin Mutluluğunuzu Beraber Şekillendirelim İlişkilerini aşk ve sevgi ile yaşamak, doğru ...
Media Removed
Gelin Mutluluğunuzu Beraber Şekillendirelim İlişkilerini aşk ve sevgi ile yaşamak, doğru eşi seçmek, sevdiği kişi ile duygusal, zihinsel, bedensel bağı kurup, güçlendirerek, kendini daha iyi ifade edebilmek isteyen tüm kadınlar için. İstanbul / Mutlu Kadın Atölyesi 12-13 ... Gelin Mutluluğunuzu Beraber Şekillendirelim

İlişkilerini aşk ve sevgi ile yaşamak, doğru eşi seçmek, sevdiği kişi ile duygusal, zihinsel, bedensel bağı kurup, güçlendirerek, kendini daha iyi ifade edebilmek isteyen tüm kadınlar için.

İstanbul / Mutlu Kadın Atölyesi
12-13 mayıs
Taksim Green Park Otel
kayıt için : 05071161100

İstanbul / Mutlu Kadın Atölyesi
9-10 Haziran
Taksim Green Park Otel
kayıt için : 05071161100

Ankara / Mutlu Kadın Atölyesi
7-8 Temmuz
Taksim Green Park Otel
kayıt için : 05071161100
http://mutlukadinatolyesi.com/
#mutlu #kadin #mutlukadinatolyesi #egitim
Read more
Bu hafta ve tüm haftalar işte bu kadar renkli geçsin hepimiz için.. <span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji2600"></span>️ Sevgi, sağlık, huzur ve mutlulukla ...
Media Removed
Bu hafta ve tüm haftalar işte bu kadar renkli geçsin hepimiz için.. ️ Sevgi, sağlık, huzur ve mutlulukla gözlerimizin içi parlasın..🏻 Küçük pürüzler olursa, bir an sinirlenirsek ve neden istediğim şeyler olmuyor diye beynin oyunlarına kapılırsak.. Kendimize, nefesimize ve kalbimize ... Bu hafta ve tüm haftalar işte bu kadar renkli geçsin hepimiz için.. 🌸☀️ Sevgi, sağlık, huzur ve mutlulukla gözlerimizin içi parlasın..🙏🏻
Küçük pürüzler olursa, bir an sinirlenirsek ve neden istediğim şeyler olmuyor diye beynin oyunlarına kapılırsak.. Kendimize, nefesimize ve kalbimize odaklanalım evet şu ana kadar neleri kendimize deneyim seçtik bunlarla yaşadık, üzüldük ve sevindik bunlar tamamlandı önemli olan ŞiMDİ ne istiyorsun? Neyi deneyimlemek? Ne yaşamak istiyorsun?
Sev kendini kocaman sarıl ve başla.. 🤗😘❤️
#ozdusum #blogger #thetahealer #lifestyle #motivation #dönüşüm #newweek @izmirblogger #çiçekseverizbiz #colorful #positive #energy #photooftheday #flowers #monday #happy #love
Read more
İlişkilerini aşk ve sevgi ile yaşamak, doğru eşi seçmek, sevdiği kişi ile duygusal, zihinsel, ...
Media Removed
İlişkilerini aşk ve sevgi ile yaşamak, doğru eşi seçmek, sevdiği kişi ile duygusal, zihinsel, bedensel bağı kurup, güçlendirerek, kendini daha iyi ifade edebilmek isteyen tüm kadınlar için. İstanbul / Mutlu Kadın Atölyesi 9-10 Haziran Taksim Green Park Otel kayıt için : 05071161100 Ankara ... İlişkilerini aşk ve sevgi ile yaşamak, doğru eşi seçmek, sevdiği kişi ile duygusal, zihinsel, bedensel bağı kurup, güçlendirerek, kendini daha iyi ifade edebilmek isteyen tüm kadınlar için.

İstanbul / Mutlu Kadın Atölyesi
9-10 Haziran
Taksim Green Park Otel
kayıt için : 05071161100

Ankara / Mutlu Kadın Atölyesi
7-8 Temmuz
Ramada Ankara
kayıt için : 05071161100
http://mutlukadinatolyesi.com/
#mutlu #kadin #mutlukadinatolyesi #egitim
Read more
İlişkilerini aşk ve sevgi ile yaşamak, doğru eşi seçmek, sevdiği kişi ile duygusal, zihinsel, ...
Media Removed
İlişkilerini aşk ve sevgi ile yaşamak, doğru eşi seçmek, sevdiği kişi ile duygusal, zihinsel, bedensel bağı kurup, güçlendirerek, kendini daha iyi ifade edebilmek isteyen tüm kadınlar için. İstanbul / Mutlu Kadın Atölyesi 9-10 Haziran Taksim Green Park Otel kayıt için : 05071161100 Ankara ... İlişkilerini aşk ve sevgi ile yaşamak, doğru eşi seçmek, sevdiği kişi ile duygusal, zihinsel, bedensel bağı kurup, güçlendirerek, kendini daha iyi ifade edebilmek isteyen tüm kadınlar için.

İstanbul / Mutlu Kadın Atölyesi
9-10 Haziran
Taksim Green Park Otel
kayıt için : 05071161100

Ankara / Mutlu Kadın Atölyesi
7-8 Temmuz
Ramada Ankara
kayıt için : 05071161100
http://mutlukadinatolyesi.com/
#mutlu #kadin #mutlukadinatolyesi #egitim
Read more
İnsanca bir sebep ... Bugünlerde en çok ihtiyacımız olan insanlık <span class="emoji emoji1f61e"></span> eşref-i mahlukat olan insan ...
Media Removed
İnsanca bir sebep ... Bugünlerde en çok ihtiyacımız olan insanlık eşref-i mahlukat olan insan "ala-yı iliyyin"e de çıkıyor "esfel-i safilin"e de düşüyor. Allah bizleri en güzel surette yarattı o zaman yaratılışımıza layık olmalıyız Müslüman elinden, dilinden, kalbinden, zihninden ... İnsanca bir sebep ... Bugünlerde en çok ihtiyacımız olan insanlık 😞 eşref-i mahlukat olan insan "ala-yı iliyyin"e de çıkıyor "esfel-i safilin"e de düşüyor. Allah bizleri en güzel surette yarattı o zaman yaratılışımıza layık olmalıyız 👍 Müslüman elinden, dilinden, kalbinden, zihninden herhangi bir uzvundan kimseye zarar gelmeyen kişidir. Bir kötülük, zulüm gördüğünde eliyle, olmuyorsa diliyle düzeltmeye çalışmalı o da olmuyorsa imanın en düşük göstergesi olan kalbiyle buğz etmelidir hadis-i şerifi hep aklımızın kalbimizin bir kenarında dursun.Müslüman hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için, yarın ölecekmiş gibi öbür dünya için çalışmalı dengeyi çok iyi kurmalı derdi lise din kültür dersinde Ahmet hocamız. Öbür dünyayı unutup yaptıkları kötülüklerin bu dünyada kalacağını zanneden zavallılar çevreledi etrafımızı yazık😞 çevremde olup bitenlere bakıyorum da son yıllarda, M.Akif' in dediği gibi bu ara en çok tekrar ettiğim şey 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇 "Müslümanlık nerde bizden geçmiş insanlık bile,
Âlem aldatmaksa maksat aldanan yok nafile,
Kaç hakiki müslüman gördümse hep makberdedir,
Müslümanlık bilmem ama galiba göklerdedir!!!!"" şiiri ve devamı oluyor😞😞😢 kardeşçe, bir olarak, ayrışmadan, yaftalamadan, insanca, huzurla, saygıyla, güvenle, açığıyla kapalısıyla, önyargısız, sevgiyle, hoşgörüyle, araştırmadan yargılamadan, kulaktan dolma değil asıl kaynağa ulaşıp bilgi edinerek, kul hakkına girmeden, doğru sadece benim bildiğimdir demeden, umutla yaşamak ümidiyle🙏🙏🙏🙏🙏 #insanlık #müslüman #müslümanlık #gerçekmüslüman #insanolmak #mehmetakifersoy #sabahattinali #şiir #gerçekler #çocuklarölmesin #insanlıköldümü #insanlıkölmesin #müslümanlıknerde #akif #mehmetakif #hakikimüslüman #kardeşlik #birlik #güven #huzur #sevgi #saygı #eylül #leyla #çocuklaradokunma #çocukistismarınadurde #mehmetakifersoy
Read more
Canım kızım,gönül yaram,kara sevdam,herşeyim!!! Sen benim hayata gülümseyerek bakan gözlerim,yüzüne ...
Media Removed
Canım kızım,gönül yaram,kara sevdam,herşeyim!!! Sen benim hayata gülümseyerek bakan gözlerim,yüzüne bakınca mutluluk saçan gülüşlerimsin... Sen yüreğimin neşesi, Kalbimin atışı... Sensiz yaşamak çok zor Sen aldığım nefesim Sol yanımda atan kalbimsin... Benim için hiç ... Canım kızım,gönül yaram,kara sevdam,herşeyim!!!
Sen benim hayata gülümseyerek bakan gözlerim,yüzüne bakınca mutluluk saçan gülüşlerimsin...
Sen yüreğimin neşesi,
Kalbimin atışı...
Sensiz yaşamak çok zor
Sen aldığım nefesim
Sol yanımda atan kalbimsin...
Benim için hiç bir zaman büyümeyecek küçük kızım;
Uykusuzluğum
Yolunu gözlediğim
Her soluk alışımda özlediğimsin...
Kızım benim;
Canımdan öte sevdiğim
Yüzümdeki gülümsemem
Dilimdeki sevgi sözlerim
Yaşamayı bana sevdirenim...
Güneş kadar sıcak,
Kar tanesi kadar berrak
Yağmur kadar saf ve temiz
Ama demir kadar güçlü
Nice mutlu,sağlıklı,huzurlu yıllara...
İyiki doğdun
İyiki varsın
İyiki benim kızımsın..
SENİ ÇOK SEVİYORUM 😘😘😘
Read more
Biliyorum ki bu akşam çoğumuz başımızı yastığa koyduğumuzda ‘bu kadar kötü olunabilir mi’ diye düşünerek uykuya dalmak zorunda kalacağız...Tek beklentisi bir kap su, bir kap yemek ve biraz sevgi olan canlılara yapılan zulümlerin hakettiği cezaları bulduğu bir ülkede yaşamak istiyoruz ... Biliyorum ki bu akşam çoğumuz başımızı yastığa koyduğumuzda ‘bu kadar kötü olunabilir mi’ diye düşünerek uykuya dalmak zorunda kalacağız...Tek beklentisi bir kap su, bir kap yemek ve biraz sevgi olan canlılara yapılan zulümlerin hakettiği cezaları bulduğu bir ülkede yaşamak istiyoruz hepimiz 😢 Bu suçun failini bilmiyoruz, peki failini bildiğimiz suçlar ? Yaz gelince çocukları eğlendirmek için bahçelere alınıp kışın gelmesi ile ormanlara, sokaklara bırakılan onlarca hayvan ! Çeşme ve Bodrum’daki barınaklar pet shoplardan geçici hevesler ile alınmış cins (!) hayvanlar ile dolu malesef :( Önce bir cana evini açıp sonra acımasızca onu sokağa atan herkesin malesef bu vahşette parmağı var...İnşaat, barınak, bahçe, sokak...Hepsinde sahiplenilmeyi bekleyen birbirinden güzel canlar var...Hiçbir şey yapamadınız bari apartmanın önünde su/yemek verilen kedi-köpek için yaygara koparmayın. Kalplerimiz pislenmiş, kapılarımızın önü temiz olsa ne yazar 😌
Read more
 #sevgi #için #hep #mutlu #olmak<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️ #sevilmek #için #hep #sen #olmak<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji2764"></span>️ #anı #yakalamak ...
Media Removed
#sevgi #için #hep #mutlu #olmak️ #sevilmek #için #hep #sen #olmak️ #anı #yakalamak #yaşamak #seni #sevmek #ömür #seninle #geçirmek #büyük #aşk #büyük #keyif #sevgi #için #hep #mutlu #olmak❤️❤️❤️ #sevilmek #için #hep #sen #olmak❤️❤️❤️ #anı #yakalamak #yaşamak #seni #sevmek #ömür #seninle #geçirmek #büyük #aşk #büyük #keyif ❤️❤️❤️💏💏💏
Dün geceyi anlatmaya kelimeler yetmez. Mahcubiyet, mutluluk, özgüven, yıllarca kurduğun hayali ...
Media Removed
Dün geceyi anlatmaya kelimeler yetmez. Mahcubiyet, mutluluk, özgüven, yıllarca kurduğun hayali yaşamak, bu işi neden yaptığını hatırlaman, değerli kitlelerle GERÇEK bir sevgi bağı kurabilmek, dostların, ailen, sevdiklerin, ve en önemlisi bu işe emek veren mükemmel çalışma arkadaşların.. ... Dün geceyi anlatmaya kelimeler yetmez. Mahcubiyet, mutluluk, özgüven, yıllarca kurduğun hayali yaşamak, bu işi neden yaptığını hatırlaman, değerli kitlelerle GERÇEK bir sevgi bağı kurabilmek, dostların, ailen, sevdiklerin, ve en önemlisi bu işe emek veren mükemmel çalışma arkadaşların.. Her şey için çok teşekkür ederim. Yakında video olarak izleyeceğimiz Ân Albüm Lansman konserimizden görüntüler... Bizi yalnız bırakmayan tüm sevenlere kocaman sevgiler💙
Read more
#Repost Belki bu aralar biraz zor gidiyor hayat.Her zamankinden daha fazla hüzün kaplı belki de gönlün.Sonbahar esintisinde dalgalanan küçük bir serçe gibi nereye vursa rüzgar, o tarafa sendeleniyor duyguların.Önceden çok sevdiğin yağmurlar canını yakmaya başlamış gibi, her bir ... #Repost
Belki bu aralar biraz zor gidiyor hayat.Her zamankinden daha fazla hüzün kaplı belki de gönlün.Sonbahar esintisinde dalgalanan küçük bir serçe gibi nereye vursa rüzgar, o tarafa sendeleniyor duyguların.Önceden çok sevdiğin yağmurlar canını yakmaya başlamış gibi, her bir tanesi ayrı bir özlem hatırlatıyor.Geceleri bir sofra kuruyorsun göğe, ay ve yıldızlar ne var ne yok dinliyor.Bir dost arıyor bazen gözlerin veya aranacak dost oluyorsun yıkık dökükken için.Şu nasılsın sorusuna hiç aldırış etmiyorsun bu aralar, nasıl olduğunu bir sen biliyorsun, anlamazlar.Senin bile adını koyamadığın bir şeyler saklı içinde.Bir damla su musluğun ağzında, düşecekmiş gibi ama bekliyor, bekletiyor.Merak ediyorsun.Hep böyle mi olacak, böylemi geçecek yıllar diye aklını kurcalayıp duruyorsun.Ama böyle gitmeyecek derttaş;
Sabrederek yılmadan, usanmadan ettiğin o duaların hepsi biriktiriliyor.İnsan olarak yaşamak yetmiyor, bu hayatta insanca yaşamak gerekiyor.Kurumuş dalı sulamayı, ekmeği yerden kaldırmayı veya insanların hepsine sevgi ile bakmayı iyilik olarak değil olması gereken bir şeymiş gibi görmen gerekiyor.Hiç ummadığın bir yerde ve ummadığın bir anda çalacak kapın.Kucak dolusu mutluluk ve demet demet aşk çıkacak karşına.Çiçek açmış taneler dökülecek gözlerinden.Güneşin sararacak, sabah kalktığın vakitler günlerin gerçekten aydınlanacak.Ne olursa olsun, başına ne gelirse gelsin şunu sakın unutma!
"İyilik yapan, yalnızca iyilik bulacak."
Ve bir gün anılar gelecek gözlerinin ardına.Şöyle bir bakıp, iç çekeceksin.Şimdide olduğu gibi, geçmez dediğin ne kadar şey varmış da, hepsi geçmiş tek tek göreceksin.Yaşlar eksik olmayacak yüzünden.Kirpiklerinden sıyrılıp, yanaklarından akacak tekrar çiçek açmış tanelerin.Sen güçlü bir insansın.Hayatın canını sıkan her cilvesine şimdilik eyvallah diyeceksin.Kalbinden geçeni yaşayıp, her zaman aslını bürüneceksin.Her dua vaktine esirdir.O günleri göründüğün gibi olup, olduğun gibi bekleyeceksin..
🍃@zarifbirkalem
Read more
Nedir bayram ? Uzun zamandır görmediğin birini Özlemektir. Aramak, Şakalaşmaktır. Kahkahadır ...
Media Removed
Nedir bayram ? Uzun zamandır görmediğin birini Özlemektir. Aramak, Şakalaşmaktır. Kahkahadır bayram. En sevdiğin yemektir, Açlığı bitiren o ilahi kokudur. Sevdiğine sarılıp uyumanın her anı bayramdır. Bir sokak kedisini doyurmak, Bir köpeğin başını okşamak, Minnet ... Nedir bayram ?
Uzun zamandır görmediğin birini
Özlemektir.
Aramak,
Şakalaşmaktır.
Kahkahadır bayram.
En sevdiğin yemektir,
Açlığı bitiren o ilahi kokudur.

Sevdiğine sarılıp uyumanın her anı bayramdır.
Bir sokak kedisini doyurmak,
Bir köpeğin başını okşamak,
Minnet dolu bakışlarında
Mest olmaktır bayram.
Betona gömülmüş şehre inat
Dimdik duran ağaçtır.
Yeni doğan çocuktur.
Hoşgeldindir,
İyi ki geldindir,
Engelleri aşmak,
Bazen de iki damla gözyaşıdır bayram.

Bayram affetmektir,
Sarılmaktır,
Tanımadığın bir canlıya bile
Koşulsuz sevgi gösterebilmektir.
Nefes almaktır bayram.
İnanmasan bile şükredebilmektir.
Saygının merkez noktasıdır.
Anlamaktır başka nesilleri,
Dilleri, dinleri.
Bayram,
Adı üstünde bayramdır işte.
Karnında uçuşan kelebekler,
Her ana gizlenmiş sürpriz nimetlerdir bayram.

Buraya kadar okuduysan zaten
Sana her gün bayram.
Layığıyla kutlayabilen,
Düşünme yetisi olan,
Hissedebilen herkesi hissedebilmektir bayram.

#bizehergünbayram
Read more
736 YILDIR SÜREN GELENEK! İNSANLAR GECEYİ DAĞDA GEÇİRİYOR Aydın’ın Karacasu ilçesinde 7 asırdır devam eden geleneği sürdürmek ve dualı keşkekten nasiplenmek isteyenler geceyi dağda geçirip keşkek pişen alanda sabahladı. Dedebağ Keşkek Hayrını yaşatmak ve manevi atmosferinden ... 736 YILDIR SÜREN GELENEK!
İNSANLAR GECEYİ DAĞDA GEÇİRİYOR
Aydın’ın Karacasu ilçesinde 7 asırdır devam eden geleneği sürdürmek ve dualı keşkekten nasiplenmek isteyenler geceyi dağda geçirip keşkek pişen alanda sabahladı. Dedebağ Keşkek Hayrını yaşatmak ve manevi atmosferinden yararlanmak için hayır alanında geceden sabaha kadar bir nevi nöbet tutan vatandaşlar renkli görüntüler oluşturuyor.
Her yıl Ağustos ayının son pazarı binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen ve bu yıl 736.sı yapılan Dedebağ Keşkek Hayrı için son hazırlıklar bir gün önce sabah saatlerinde başlıyor. Hazırlıklara yardımcı olmak için ilçe sakini olmasa bile hayrı duyarak bir işin ucundan tutmak için çevre illerden de gelen vatandaşlar işlere yardımcı olmalarının ardından geceyi Dedebağ Keşkek Hayrının yapıldığı yaylada geçiriyor. 7 asırlık geleneği yaşatmak için bir nevi nöbet tutan vatandaşların bazıları getirdikleri çadırlarda kalırken bir kısmı yere yazdığı minderlerin üzerinde sabahlıyor.
Vatandaşlar bu manevi atmosferi yaşamak için kilometrelerce uzaktan ilçeye gelirken sabah dağıtılan dualı keşkek yaklaşık 20 bin kişiye ikram ediliyor. Karacasu ile hiçbir bağı olmasa da sırf keşkek hayrı için bir gün öncesinden ilçeye geldiğini söyleyen İlyas Kocacerit, “İlçeyi bu keşkek hayrı sayesinde tanıdım. Buna da bir arkadaşım vesile oldu. 5 yıldır hiç aksatmadan bu manevi atmosferi yaşamak için ailecek buraya geliyor, bu yayla havasında sabahlıyoruz” dedi.
Her yıl buraya getirdikleri çadırda sabahlayan Sevgi Karaca ise, “Etlerin ayrılmasına yardımcı oluyor, keşkeği hazır hale getirmesi için gün boyu gönüllü olarak çalışıyoruz. Sırf bu manevi atmosferi yaşamak için il merkezinden buraya geliyoruz” dedi. #canlıyayın #televizyon #gündem #güncel #magazinprogramı #rating #fashion #follow #like #life #istanbul #instagram #eğlence #magazin #sosyalmedya #haber #ünlü #sanatçılar #oyuncu #gece #uçankuştv #uçankuş #uçankuşmedya #sanat
Read more
“Hayat üç buçukla dört arasındadır.. Ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük” #neyzentevfik <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻@sedefdincmen ...
Media Removed
“Hayat üç buçukla dört arasındadır.. Ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük” #neyzentevfik 🏻@sedefdincmen den sabah sabah bana iyi geldi, dört dörtlük bir haftanız olsun #repost @healyourlifeturkiye Bazen 4’4lük yaşamak için uğraşırken nasıl da 3,5 atabildiğimizi yeniden düşündüm ... “Hayat üç buçukla dört arasındadır.. Ya üç buçuk atarsın ya da dört dörtlük” #neyzentevfik 🙏🏻@sedefdincmen den sabah sabah bana iyi geldi, dört dörtlük bir haftanız olsun 🌼
#repost @healyourlifeturkiye Bazen 4’4lük yaşamak için uğraşırken nasıl da 3,5 atabildiğimizi yeniden düşündüm bu sabah. Neyzen Tevfik’in bu çok sevdiğim şiiri ilham olsun hepimize. 4’4lük bir hafta geçirmeniz dileği ile 🙏💜 Sedef Dinçmen Köni

#kişiseldönüşüm #healyourlife #healyourlifekurumsal #louisehay #öğreti #hayatınızıiyileştirin #eğitmenlik #trainer #konuşmacı #mutluluk #sevgi #güven #motivasyon #aynadasenigördüm #birgüvenmeselesi #aylinalgun #author #speaker #mindfulness #happy #spiritual #change #relationships #ilişkiler #hayat #life #healing
Read more
<span class="emoji emoji1f331"></span> Bazen kendi koşturmacamdan onları ihmal edip sulamayı unutuyordum 🤦‍♀️ <span class="emoji emoji1f331"></span> İki hafta öncesine ...
Media Removed
Bazen kendi koşturmacamdan onları ihmal edip sulamayı unutuyordum 🤦‍♀️ İki hafta öncesine kadar kurumaya yüz tutmuştu yaprakları , boynu bükük yere düşmüş haldelerdi . Soğuktan etkilenip ya yaşamazlarsa artık diye de endişelenmiştim . Her gün konuştum onlarla ama canlı canlı ... 🌱
Bazen kendi koşturmacamdan onları ihmal edip sulamayı unutuyordum 🤦‍♀️ 🌱
İki hafta öncesine kadar kurumaya yüz tutmuştu yaprakları , boynu bükük yere düşmüş haldelerdi . Soğuktan etkilenip ya yaşamazlarsa artık diye de endişelenmiştim . 🌱
Her gün konuştum onlarla ama canlı canlı baya baya konuştum yani 😌 Dedim ki ölmek yok yaşayacaksınız . Aşkım , canım nasılsınız diye sordum ,nazikçe dokunup okşadım her gün 💕 🌱
Öyle çok seviyorum ki diye fısıldadım onlara 😌 Biliyorum vazgeçmeyeceksiniz ha gayret dedim . Hiç kaybetmedim umudumu 🙏🏻
🌱
Vazgeçmediler , hem de öyle güzel can buldular ki , öyle çok çiçek açtılar ki şaşırmamak elde değil . Sesime ses verdiler ve yeniden yeşerip canlandılar ... 🌞🌱🌶
🌱
Görmek ve yaşamak için önce inanmak gerek di ... Ve sevgi öyle sihirli bir kelimeydi ki dokunduğu , düştüğü her bir zerre üzerinde çiçekler açtırıyordu ... Seviyorum Yaradanın yarattığı eşi benzeri olmayan tüm kainatı . Şükrediyorum tüm bu güzellikleri tadıp , görebilme lütfunu bana , bize , hepimize layık gördüğü için ....
🌱
Şükürlerim sanadır Ya Rabbim çokça bolca şükür 🤲 🌱
Bu güzel günün nuru önce gönlünüze sonra evinize yağması ümidiyle , gönülden istediğiniz tüm güzel dilekleriniz kabul Cumamız Mübarek Olsun ... 💕🦋🎈😘💐🙏🏻🍃
Read more
Ben galiba bir yerde yanlış yaptım... Bir köpek sahibi değil de yanlışlıkla bir köpeğin arkadaşı ...
Media Removed
Ben galiba bir yerde yanlış yaptım... Bir köpek sahibi değil de yanlışlıkla bir köpeğin arkadaşı oldum! Sürekli benimle el ense modunda takılıyor. Uzaylı gibi zaten, zaman kavramı da yok... 5 dakikalığına markete gidiyorum, 5 yıldır yokmuşum gibi üzerime atlıyor ahaha İyi ... Ben galiba bir yerde yanlış yaptım...
Bir köpek sahibi değil de yanlışlıkla bir köpeğin arkadaşı oldum!🙊
Sürekli benimle el ense modunda takılıyor.
Uzaylı gibi zaten, zaman kavramı da yok...
5 dakikalığına markete gidiyorum, 5 yıldır yokmuşum gibi üzerime atlıyor ahaha😂

İyi ki eğlenmeyi bilen bir insanım da hayatın en keyifli dakikalarını onunla geçiriyorum. Yoksa çekilir dert değil bu yoğun sevgi durumu(!) Öyle karşılıksız sevgi falan da değil hani... Baya baya sevgi var aramızda!
Sanki bir tane numunelik yaratılmış, o da bana denk gelmiş gibi hissettiriyor... Bu eşsiz duyguyu yaşamak için sizde mahallenizdekilerle, sokaktakilerle, barınaktakilerle arkadaş olabilirsiniz. Belki bir numunelik de size denk gelir, kalbinizi eritir! ❤️ #satınalmasahiplen
Read more
Tüm takipçilerimi sevgiyle kucaklıyorum. Güzel bir gün.Gelin bu günü keyifli, tutkuku, neşeli ...
Media Removed
Tüm takipçilerimi sevgiyle kucaklıyorum. Güzel bir gün.Gelin bu günü keyifli, tutkuku, neşeli geçirin; bırakın hayatı kontrol etmeye çalışmayı. Herşey olacağına varıyor o yüzden kendinize çizdiğiniz sınırların içinde kalacağım diye debelenmek boşa...Ne çok yoruyoruz kendimizi ... Tüm takipçilerimi sevgiyle kucaklıyorum. Güzel bir gün.Gelin bu günü keyifli, tutkuku, neşeli geçirin; bırakın hayatı kontrol etmeye çalışmayı. Herşey olacağına varıyor o yüzden kendinize çizdiğiniz sınırların içinde kalacağım diye debelenmek boşa...Ne çok yoruyoruz kendimizi sonlara odaklı yaşamda. Andan zevk almak dururken sonlara odaklı bakış açılarımızın çıkmazlarını yaşıyoruz. Ve geç oldu öğrenmem ama artık net öğrendiğim en değerli hayat dersi nedir derseniz, söyleyim; ÖĞRENDİM Kİ:
.
Yaşadığımız hiç bir konuda, aşk, evlilik, eğitim, çocuk, dostluk, arkadaşlık, sağlık, iş, başarı, vs vs ne süreçleri ne sonları kontrol edebiliriz.Sonucu öngörerek yaşama alışkanlığı yıpratıcı ve yorucudur.Bu türlü yaşamak yaşamak değil her ne ise duygunuz yaşayamamaktır.Yani sonucu merak ederek ve dizayn ettiğimiz bir hayatı yaşamak için öngördüklerimize göre sınırlı yaşamak, asıl yaşamamız gerekenleri doğal, içten, sevgi ve huzur dolu, tutkulu, her aşamanın zevkine, tadına vara vara yaşamaktan alıkoyan bir davranıştır. Evet hedeflerimiz, niyet ve isteklerimiz, beklentilerimiz olacak ve hedeflerimiz niyetlerimiz doğrultusunda kendi davranış ve düşüncelerimizi tabiki kontrol edeceğiz. Yani sadece bunları edebiliriz ama yaşamın süreç ve sonuçlarını kontrol edemeyiz. Hayata güvenmeyi, kendimize güvenmeyi öğrenmeliyiz.Hayattan zevk almayı, sorumluluklarımızı ve beklentilerimizi angarya haline getirmemeyi öğrenmeliyiz. Ben öğrendim. Kontrol edemeyeceğim şeyler için kaygı duymamayı öğrendim. Uzak görüşlü olacağım derken yakını görememekten vazgeçtim. Artık daha çok içime bakıyorum, hayatın sürecine güveniyorum. Yolda öğrenmeye artık değer veriyorum, tesadüflerin en kıymetli öğretmen olduğunu gördüm. Acı, mutluluk, huzur, aşk, güven, tutku, mutsuzluk, herşey benimle ilgili ve ben yaşayarak öğreniyorum öngörerek değil...Yüreğimle, tutkuyla öğreniyorum. Artık kontrol etmekten vazgeçtim. Hayata, sürecime, yolculuğuma güvenmeyi öğrendim. Kendime güvenmeyi öğrendim. Sonuçlar artık beni ilgilendirmiyor. Benim için sonlar yazmıyorum. Sonum yok. Süreçler ve süreçlerin içinde öğrendiklerim ve yaşadığım her biri birbirinden kıymetli yaşantılar var. Bıraktım hayat beni şekillendiriyor. #hayat
Read more
<span class="emoji emoji1f499"></span> Her yeni gün, yeni mucizelere kapıları aralar <span class="emoji emoji1f388"></span> Üretmek için düşünmek gerektiği gibi, Yaşamak ...
Media Removed
Her yeni gün, yeni mucizelere kapıları aralar Üretmek için düşünmek gerektiği gibi, Yaşamak için de "hissetmek" gerek Günaydın Sevdiklerim️ MUTLU SABAHLAR hepimize ⛱ . Bu muhteşem yerde kimle olmak isterdin?? Haydi durma etiketle arkadaşlarını🏻👭🏼👭🏻🏼 . . . #fatmadamyan ... 💙
Her yeni gün, yeni mucizelere kapıları aralar 🎈
Üretmek için düşünmek gerektiği gibi,
Yaşamak için de "hissetmek" gerek 🎼

Günaydın Sevdiklerim☀️
MUTLU SABAHLAR hepimize ⛱
.
Bu muhteşem yerde kimle olmak isterdin??
Haydi durma etiketle arkadaşlarını👫🏻👭🏼👭🏻👫🏼
.
.
.
#fatmadamyan #günaydın #gününkaresi #gülümseaşka #mavibenimrengim #bluephoto #photography #photographie #fotoğrafaşkı #fotoğrafheryerde #mavihuydurbende #lovephotography #love #aşk #sevgi #traveling #nature_wizards #naturelovers #nature #instasun #goodday #happyday #smileisbeautiful
Read more
Hayatın en büyük kaynağı sevgi. Sevgi ile baktığında sevgi ile bakıldığını görebilirsin. Sen ...
Media Removed
Hayatın en büyük kaynağı sevgi. Sevgi ile baktığında sevgi ile bakıldığını görebilirsin. Sen yaşamak için doğmuşsun dostum. Her şey yaşamak için sebeptir. Yeter ki sen iste yaşamayı. Umut her zaman vardır! #tbt #foto #myphoto #canon1300d #photographer #turkey #mardin #instaphoto ... Hayatın en büyük kaynağı sevgi. Sevgi ile baktığında sevgi ile bakıldığını görebilirsin. Sen yaşamak için doğmuşsun dostum. Her şey yaşamak için sebeptir. Yeter ki sen iste yaşamayı.
Umut her zaman vardır! #tbt #foto #myphoto #canon1300d #photographer #turkey #mardin #instaphoto #instagram #fotografia #iyigeceler #goodnight #instaturkey #türkiye #fotoğraf #hayattankareler #blackwhite
Read more
Bazen yaşamak için öldürmek zorundasın. Bazen yaşamak için içindeki sevgi seni öldürmeden sen ...
Media Removed
Bazen yaşamak için öldürmek zorundasın. Bazen yaşamak için içindeki sevgi seni öldürmeden sen onu öldürmek zorundasın... #stuttgart #0711 #heilbronn #new #haircut #me #men #mode #gucci #jacke #bartträger #karizma #instagood #instaturkey #instaturk #präsenz #kissandieladys Bazen yaşamak için öldürmek zorundasın. Bazen yaşamak için içindeki sevgi seni öldürmeden sen onu öldürmek zorundasın... #stuttgart #0711 #heilbronn #new #haircut #me #men #mode #gucci #jacke #bartträger #karizma #instagood #instaturkey #instaturk #präsenz #kissandieladys
Yaşantıma bugüne dek eşlik edip beni bugünkü ben yapan herkese binlerce kez teşekkür ediyorum.... ...
Media Removed
Yaşantıma bugüne dek eşlik edip beni bugünkü ben yapan herkese binlerce kez teşekkür ediyorum.... Sizin eserinizim, yaşatıp hissettirdiklerinizle siz şekillendiydiniz beni...iyilikleriyle yanımda olan ve hala olmaya devam edenler, iyi ki vardınız varsınız..... Heeeey kötüler ... Yaşantıma bugüne dek eşlik edip beni bugünkü ben yapan herkese binlerce kez teşekkür ediyorum.... Sizin eserinizim, yaşatıp hissettirdiklerinizle siz şekillendiydiniz beni...iyilikleriyle yanımda olan ve hala olmaya devam edenler, iyi ki vardınız varsınız..... Heeeey kötüler unutmadım sizi dee!!! Affediyorum hepinizi, hesabım kalsın mahşere , Sevgi'yle yaşamak istiyor ve geçmiş esaretlerden azad ediyorum kendimi..... Bunları niyemi anlatıyorum,,,, geçmişe hesabı kapatıp geride bırakmak,,, belki de şimdiye dek çoktan varmış olmam gereken güzel günlere yetişip yarınları Mutlu yaşamak için....artık sıra bendeeee❤️❤️❤️❤️
Read more
İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın... İnsandan başlar herşey... İnsanı sevmekten, anlamaktan, ...
Media Removed
İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın... İnsandan başlar herşey... İnsanı sevmekten, anlamaktan, dinlemekten, merhamet ve şefkat göstermekten, yardım etmekten, iyilik etmekten... İnsana insanca muamele etmekten. İnsanla başlar herşey... İnsan merkezli yaklaşımlar ve insancıl yaklaşımlarla. ... İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın...
İnsandan başlar herşey... İnsanı sevmekten, anlamaktan, dinlemekten, merhamet ve şefkat göstermekten, yardım etmekten, iyilik etmekten... İnsana insanca muamele etmekten. İnsanla başlar herşey... İnsan merkezli yaklaşımlar ve insancıl yaklaşımlarla. Tüm felsefesi, özü ve teorisi budur en karmaşık sistemlerin, problemlerin dahi süreçlerin. İnsancıl olmak! İnsan nedir peki? Biyo-psiko-sosyal bir varlık. Yürüyen biyolojik bir canlı değil. Tek başına yiyip, içip, düşünen bir varlık değil. Dağ başına çekilip kendi içinde ask arayip, kendine kendine şefkat ve merhamet gösteren varlık değil. Diğer insanlar ile bir arada yaşayan ve iletişim halinde olan; sevgi, merhamet, şefkat ve ilgi görmeye de göstermeye de ihtiyacı olan; düşünen, düşündüğünü ifade eden, öğrenen, öğreten; herşeyden önemlisi gönül denen meskeni ile ilahi nazara mazhar olan "yeryüzünün en şereflisi" sifatina layık görülen varlık! Insani anlamakla, tanımakla ve sevmekle başlar herşey. İnsan bilmediğini nasıl anlasın? Anlamadigini nasıl gerçekten sevsin? İnsanı yaşatmak dediğimiz şey "insanlığı" yaşamaktır aslında. İnsan olmanın özüne erip, yaşamazsa nasıl yaşatsin insan "insanı, insanlığı"? İnsandan başlamalı herşeye, insanliktan! Yeryüzünün en büyük sanat eseri olan insana, sanatçı bir bakış açısı ile bakmaktan ve sanatci bir ruh yaklaşmaktan... Her insan ne iş yaparsa yapsın bundan sebep bir sanat dalı ile meşgul olmalı. Sanatçı bir ruh ve sanatsal yaklaşımı deneyimlemek, anlamak ve yaşamak için. Gerçek sanatı ve sanatçıyı anlamak için. Sanat bilmeden zanaat bilmek yeterli değildir. Sanatsal yaklaşım olmadan insancıl olmak mümkün değildir. Insan gönlüne dokunmadan; insana ulaşmak, insana dokunmak da mümkün değildir. Edeb Ya Huu... Aşk Ya Huu... Muhabbet Ya Huu...
Read more
Ne Kadar İyiyiz Bu Sevmek İşinde? Bu sabah mağazanın köşesinde yine o tatlı köpeğimiz 'Kızım' ...
Media Removed
Ne Kadar İyiyiz Bu Sevmek İşinde? Bu sabah mağazanın köşesinde yine o tatlı köpeğimiz 'Kızım' bekliyordu. Yanından geçen küçük bir çocuk onu öyle güzel sevdi ki, gözlerimi alamadım. ️ Sahi biz ne kadar iyiyiz bu sevme işinde, diye düşündüm. Önceliklerimizi belirlerken çuvallayıp ... Ne Kadar İyiyiz Bu Sevmek İşinde?
Bu sabah mağazanın köşesinde yine o tatlı köpeğimiz 'Kızım' bekliyordu. Yanından geçen küçük bir çocuk onu öyle güzel sevdi ki, gözlerimi alamadım. ♥️ Sahi biz ne kadar iyiyiz bu sevme işinde, diye düşündüm.
Önceliklerimizi belirlerken çuvallayıp zaman ayırmada sınıfta mı kalıyorduk acaba? Yoksa şu ölümlü dünyada bundan öte ne var ki deyip durmadan anı mı biriktiriyorduk? O sevdiğimizi söylediğimiz insanların önlerine acımasızca hazırlanmış eleştiri listelerini mi koyuyorduk yoksa onları iyi yanlarıyla yüceltiyor muyduk? Kendi kendine inanmaktan vazgeçmişken bile onlara en çok biz mi inanıyorduk?
Haklı çıkmayı mutlu olmaktan daha mı çok önemsiyorduk? Onları inançlarımıza göre değerlendirip şekillendirmeye mi çalışıyorduk yoksa oldukları gibi olabilmenin özgürleştirici huzurunu mu tattırıyorduk? Kendilerinin en sevdikleri haline dönüşmeleri için ilham mı veriyorduk?
Özenle seçtiğimiz kelimelerle iletişim kurmak yerine birtakım emojilere mi bırakıyorduk bu işi? Onları mutlu edeceğini bildiğimiz sürprizlere zaman ve enerji harcıyor muyduk? Yoksa hayatın karmaşasında yuvarlanıp gidiyor muyduk?
Zor zamanlardan geçerken yanlarında oluyor muyduk yoksa hep 'işimiz mi vardı?'
Gerçekten dinliyor muyduk onları? Merak ediyor muyduk hislerini, korkularını, hayâllerini? Yoksa daha önemli şeyler olduğuna mı inanıyorduk başka bir yerlerde?
Sevmenin yalnızca bir duygu değil, bir eylem olduğunu hatırlamakta fayda var. Etrafımızdaki insanlara önemsendiklerini hissettirdiğimizde hayat da bize farklı bir yüzünü gösterir.
İşte tüm bunları düşündüğüm bir sabahın akşamında söyleyebileceğim en önemli şey; bu duyguyu yaşamak için önce siz bu alanda tanıdığınız en büyük usta olun. Şâyet kişi seçimlerinde hatalı değilseniz hayatın herkese görünmeyen sihirli odaları sizi bekliyor olacak. 🙌🏻♥️🎱🖤💋 #Gununmottosu ; 'Sevgi, özgürlüktür. Sevgi, egoyu yıkan tek eylemdir.' {Osho} 🖤 #istanbuldabugun #mondayoclock #herseyguzelolacak #Shakespeare #ensevdigim #todaysmood #girlboss #girlpower #womaninbiz #I♥️Marka #branding #ladyboss #loveit #isimbenimhayatstilim #senbirmarkasin #mutluolmakicinkucukseyler #mesajyerineulastiysasorunyok #optum #bye
Read more
CEBİMDEKİ GÖZYAŞLARI <span class="emoji emoji1f4d6"></span> BÜŞRA ÇİVİCİOĞLU #repost @_yabancicegi_ Karanlık bir gecede, sokakları ...
Media Removed
CEBİMDEKİ GÖZYAŞLARI BÜŞRA ÇİVİCİOĞLU #repost @_yabancicegi_ Karanlık bir gecede, sokakları esir alan ahmak ıslatan yağmurun altında, çaresizce çıkış yolunu arayan şiddet görmüş bir genç kadın ve gecenin karanlığında tesadüfen o sokağa arabayla girmiş genç kızların sevgilisi, ... CEBİMDEKİ GÖZYAŞLARI 📖 BÜŞRA ÇİVİCİOĞLU
#repost @_yabancicegi_
Karanlık bir gecede,
sokakları esir alan ahmak ıslatan yağmurun altında,
çaresizce çıkış yolunu arayan şiddet görmüş bir genç kadın
ve gecenin karanlığında tesadüfen o sokağa arabayla girmiş
genç kızların sevgilisi,
sahnelerin yakışıklı prensi
üç pop star...
Kaya... Burak... Mert... Aylin... Kitabın daha ilk sayfalarından olaylar silsilesi seni etkisi altına alıyorken, gelişen olaylar içerisinde kaybolurken, o üç adamın birbirine olan bağlılığını ve Aylin'in başına gelenlerini okuyoruz.
3 adamın, birbirine olan bağlılığı, dostluğu kardeşliği hani özendirmiyor değil hani. Okuyan birçok kişinin dediğine eminim böyle güzel yürekli dostlarının olmasını istediğini. 🤗
Çok şükür ki benim hayatımda da iyi ki dediğim dostlarım, kardeşlerim var. 😍
Neyse efendim konudan sapmadan kitabımıza dönelim. 😎
Aylin'in başına gelenleri okurken, acaba başına daha neler gelebilir diye düşünmeden edemedim hani. Bir insanın başına bunca şey gelmişken, ayakta kalma mücadelesi çok güzeldi. 😊
Hani kitapta da geçiyor ya, "Yüzümde gereksiz bir gülümseme peydah olmuştu yine. Hoş, ben ne zaman ayağım kayıp
uçurumdan aşağı düşsem, ağlanacak hâlime gülmeye başlıyordum." işte tam da durum bu şekildeydi.
Acaba bizlerde hayatlarımız da böyle mi olmalıydık? 🤔
Başımıza ne kadar kötü bir şey gelse de, ağlamak yerine inat edip gülmeli miydik?
Ben sendan daha güçlüyüm hayat mı demeliyiz? 🤔
Aşk mı, sevgi mi, dostluk mu, kardeşlik mi?
Bence yaşamak için hepsi gerekliydi. Peki kitapta hangisi öncelikliydi?
Bunu okumadan bilemeyiz değil mi?
Merak edipte okumak isteyenlere duyrulur... Yüzünüzden gülümseme, 😊
Kalbinizden iyilik hiç eksilmesin. 🤗
En güzeline emanetsiniz... 💜#cebimdekigözyaşları #olimposyayinlari #kitap #book #books #booklover #bookstagram
Read more
Güzel Kaybettik Ama Vazgeçmedik! KARŞI. Bu Defa Daha Sert. ........ İkinci kitabım bugün baskıda hafta sonu tüm kitapevlerinde. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Güzel Kaybedenler bu defa kazansın diye itirazından vazgeçmeyenler için geliyor. İnsanca yaşamak için, Uygarlık ... Güzel Kaybettik Ama Vazgeçmedik!
KARŞI.
Bu Defa Daha Sert.
........
İkinci kitabım bugün baskıda hafta sonu tüm kitapevlerinde.
Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Güzel Kaybedenler bu defa kazansın diye itirazından vazgeçmeyenler için geliyor.
İnsanca yaşamak için,
Uygarlık için,
Hoşgorü,
Birlikte yaşam,sevgi ve adalet için bu sefer KARŞI.
Umarım zamanın ruhunu bir kez daha birlikte yakalayabiliriz.

Sevgiler.😊
@dogan_kitap
#karşı
Read more
Yeni kitap geliyor dostlar 🏼 #Repost @kerimcankamal ・・・ Güzel Kaybettik Ama Vazgeçmedik! KARŞI. Bu Defa Daha Sert. ........ İkinci kitabım bugün baskıda hafta sonu tüm kitapevlerinde. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Güzel Kaybedenler bu defa kazansın diye itirazından ... Yeni kitap geliyor dostlar 🙏🏼
#Repost @kerimcankamal
・・・
Güzel Kaybettik Ama Vazgeçmedik!
KARŞI.
Bu Defa Daha Sert.
........
İkinci kitabım bugün baskıda hafta sonu tüm kitapevlerinde.
Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Güzel Kaybedenler bu defa kazansın diye itirazından vazgeçmeyenler için geliyor.
İnsanca yaşamak için,
Uygarlık için,
Hoşgorü,
Birlikte yaşam,sevgi ve adalet için bu sefer KARŞI.
Umarım zamanın ruhunu bir kez daha birlikte yakalayabiliriz.

Sevgiler.😊
@dogan_kitap
#karşı
Read more
Özür dilerim... geceyi gündüze eşit sandığım için...☘️Özür dilerim sağımı soluma eşit sandığım ...
Media Removed
Özür dilerim... geceyi gündüze eşit sandığım için...☘️Özür dilerim sağımı soluma eşit sandığım için...☘️Özür dilerim, herkesi aynı zannettiğim için...☘️☘️ Gece gündüze eşit bugün... ☘️sağım soluma eşit olsun diye çabalarım hiç durmadan... her yeni gün.. dengeli daha çok...☘️☘️ ... Özür dilerim... geceyi gündüze eşit sandığım için...☘️Özür dilerim sağımı soluma eşit sandığım için...☘️Özür dilerim, herkesi aynı zannettiğim için...☘️☘️ Gece gündüze eşit bugün... ☘️sağım soluma eşit olsun diye çabalarım hiç durmadan... her yeni gün.. dengeli daha çok...☘️☘️ Herkesin ötekiyle aynı olmadığını hatırlatanlarım var neyse ki... her gözümü açtığımda gün başka... ben başka... özde aynı ama her yeni günü bir adım daha atmış... arpa boyu da olsa farketmez, geriye dönsem de farketmez... hareket halinde olmak yetmez mi?☘️☘️ Diğerinin aynısı olan tek bir şey Yok... birbirine denk evet ama eşit değil... dengeli belki... mümkünse...☘️☘️
Simetrik değil...Sen aynı değilsin....Tutarlı belki... umarım...☘️☘️ Koca dünya hep tutarlı... aynı olmak için değil, yaratıldığı gibi varolmak için tek gayreti... güneş her gün başka açıdan doğar; ama hep doğar... toprak hep besler seni, hep kucaklar ama hep üstü başka, kokusu bambaşka... ürünü başka... bulutlar hep su ama her an başka şekil, başka yerde, başka renk... deniz hep yerinde... gider gelir... öfkelenir karışır, hep seni bekler... bazen hırçında olsa... belki sen yoksun diye hırçınlaşır... ama hep yuvadır...☘️☘️ Tüm gayretim tutarlı olmak için, dengeli... denk... hem geceye hem gündüze hakkını vermek bütün düşüncem... gerçek olmak için...hakikaten yaşamak için, varolmak için her anda...☘️☘️ Değiştirmeye çalışmak değil hedefim hiç kimseyi... kendimi belki, kendi en iyime doğru taşımak... oldu mu diye arkasını aramadan, sadece gayretten emin olarak... doğru emekten... zamandan yana şüpheye düşmeden... gelecek günden, gülünecek andan...☘️☘️ Ektiğim tüm tohumlar bütünün hayrına yeşersin bu Bahar ekinoksunda... her söz iyileştirmek için sarfedilsin... yaralamadan... her dengesizlik dengelensin... ne varsa çok olan paylaşılsın... az olan her mutluluk neyse mayalansın... bütünün hayrı için...☘️☘️ Eşitsizlik olsun bazı şeylerde... dengesizlik... içinde kendine haksızlık eden ne varsa hepsi Yok olsun... hem kendine hem diğerlerine...☘️☘️ Dürüst ol mesela son nefesine kadar... yalanlarla dengeleme doğrularını... Sevgi hep ağır bassın terazinde... gerçek... yapmacıksız... Candan... canından...☘️
(Hadi gel🙃🙃)
Read more
FUTBOL KÖTÜLÜKLERDEN KORUDU... <span class="emoji emoji26ab"></span><span class="emoji emoji26aa"></span><span class="emoji emoji1f534"></span> “2012’de silahlı kişiler tarafından soyuldum. İçimden ...
Media Removed
FUTBOL KÖTÜLÜKLERDEN KORUDU... “2012’de silahlı kişiler tarafından soyuldum. İçimden karşı koymak geldi, bunu yapsam belki de şimdi hayatta değildim. Portekiz’de ırkçı davranışlara maruz kaldım. Türkiye ve Beşiktaş benim için bir başka.” BEŞİKTAŞ’IN Portekizli yıldızı ... FUTBOL KÖTÜLÜKLERDEN KORUDU...
⚫⚪🔴
“2012’de silahlı kişiler tarafından soyuldum. İçimden karşı koymak geldi, bunu yapsam belki de şimdi hayatta değildim. Portekiz’de ırkçı davranışlara maruz kaldım. Türkiye ve Beşiktaş benim için bir başka.” BEŞİKTAŞ’IN Portekizli yıldızı Quaresma, Dünya Kupası dönüşünde bir Portekiz televizyonuna konuştu, şu mesajları verdi: 2012 yılında Chelsea’de oynarken soyguncuların saldırısına uğradım. Bana doğru 3 silah çevrilmişti. O an kendimi ve korkumu kontrol etmeliydim. O an korkuyorsun ama bir yandan üstlerine de gitmek istiyorsun. Tepki vermediğim için şanslıyım. Zira belki de bugün hayatta değildim. Ailemin hayatımda yeri çok büyük. Ailem, karım, üç çocuğum… Onlar benim her şeyim.

MUTLAKA O ÇİNGENE BİR ŞEY YAPMIŞ

Futbol hayatımda ise Porto’yu hayatım boyunca sevgi ve saygı ile hatırlayacağım. Ancak Portekiz’de bana hak ettiğim değeri verdiklerini düşünmüyorum. Çocukken bir gün okulda bir çocuk kayboldu. O da futbol oynuyordu. Bazı çocukların aileleri benden bildiler. ‘Mutlaka o çingene bir şeyler yapmıştır’ dediler. Bunları çok iyi hatırlıyorum. Ayrıca onlar benim hakkımda hep yetenekli olduğumdan bahsederdi ama hep olduğum yerde kalacağımı söylediler. Bu sözler de beni hayatım boyunca motive etti.

FUTBOL KÖTÜLÜKLERDEN KORUDU

Türkiye’de ve Beşiktaş’ta ise bambaşka tepkiler aldım. Beni çok seven insan var ve onların sevgilerine layık olmaya çalışıyorum. Bugün özgüveni yüksek ve gururlu bir yetişkin olarak, mutlu ve isyankar bir çocukluk geçirdiğimi söyleyebilirim. Yaşamak için çok mücadele ettim. Hayatım boyunca hep kötülükleri aştım. Uyuşturucu ve alkole ‘Hayır’ dedim. Büyüdüğüm diğer çocuklar ise alkol ve uyuşturucuya yöneldiler. Ben ise futbol sahalarını ve futbol topunu seçtim. Bazı zamanlar babamın desteği olmadı ama bugün harika bir ilişkimiz var.

Ayağa kalkacağız

DÜNYA Kupası’ndan elendikten sonra ülkesine dönen Portekiz’de, Pepe geçmişi unutup geleceğe bakmaları gerektiğini söyledi. Beşiktaşlı yıldız oyuncu, “1 aya kalmadan yeni maceralar için hazır olmalıyız. Bütün zorluklarla başa çıkmak için güçlü olmalıyız. Kaybettiğimiz için üzgünüz ancak hayat devam ediyor” dedi.

Haber Kaynağı: Akşam
Read more
Ölümünün 19. Yılında Can Baba’yı özlemle anıyoruz. Ve internette dolaşan, ancak O’na ait olmayan ...
Media Removed
Ölümünün 19. Yılında Can Baba’yı özlemle anıyoruz. Ve internette dolaşan, ancak O’na ait olmayan 50 şiiri sizlerle paylaşıyoruz. Bu şiirler Can Yücel’in değil. Bu primciliğe son vermek gerekiyor... ‘  1.Bağlanmayacaksın 2.Kadın Dediğin 3.Erkek Dediğin 4.Seninle Olmanın En ... Ölümünün 19. Yılında Can Baba’yı özlemle anıyoruz. Ve internette dolaşan, ancak O’na ait olmayan 50 şiiri sizlerle paylaşıyoruz. Bu şiirler Can Yücel’in değil. Bu primciliğe son vermek gerekiyor...

 1.Bağlanmayacaksın
2.Kadın Dediğin
3.Erkek Dediğin
4.Seninle Olmanın En Güzel Yanı
5.Anladım
6.Herşey Sende Gizli
7.Eğer
8.Herkes Gitmek İstiyor
9.Sevdiğin Kadar Sevilirsin
10.Sağlık Olsun
11.Tam zamanında Yaşamak (Yaşamak Zamanı)
12.Tersten Yaşamak
13.Biraz Değiştim
14.Bir gün Anlarsın
15.Gitmek
16.Seninle Yaşlanmak İstiyorum
17.Asla Keşkelerim Olmadı
18.Özledim Seni
19.Bilmelisin ki
20.Aşk
21.Boşver ve Yaşı Başı
22.Olmuyorsa Zorlamayacaksın
23.Ben Benden Olgun İnsan İsterim Karşımda
24.Öyle Sabah Uyanır Uyanmaz Fırlama Yataktan
25.Farkında Olmalı İnsan
26.Bir Eşi Olmalı İnsanın
27.Unutma
28.Sevgi Emekmiş
29.Özleme Dair (Kim Özlerdi?)
30. Ömür Dediğin Bir Gündür O da Bugündür
31.Aşk Ayakkabı Gibidir
32.Rakı İçen Kadınlar
33.AteşveSu
34.Ülke Bölünsün İstiyorum
35.Kadınım Ben
36.Senin İçin Yasak Dediler
37.Bayram Şiiri
38.Dostlar Irmak Gibidir
39.Öye Bir Hayat Yaşadım ki
40.Bir Yolun varsa Gidilecek
41.Ömür Dediğiniz Nedir Ki
42.Fakirin Gayrimeşru Çocuğu
43.Ey Yüreğim
44.Özlersin
45.Hepsi Bu
46.Birşey Eksik
47.Kendimden Özür Diliyorum
48.Bir Kadını Ağlatmak
49.Ölüm Bir An
50.Galiba Yoruldum
Read more
Onlar benim can parçam. Her biri terk edilmiş çocuklar, o yüzden onlara sorumluluğum iki kat daha ...
Media Removed
Onlar benim can parçam. Her biri terk edilmiş çocuklar, o yüzden onlara sorumluluğum iki kat daha fazla. Hepsinin hikayesi ayrı. Sevgili @ercanportreler @milliyetcomtr için yaptığı bu harika çekim bittiğinde dedi ki, onlardan biri yanınıza geldi mi yüzünüz aydınlanıyor, objektife ... Onlar benim can parçam. Her biri terk edilmiş çocuklar, o yüzden onlara sorumluluğum iki kat daha fazla. Hepsinin hikayesi ayrı. Sevgili @ercanportreler @milliyetcomtr için yaptığı bu harika çekim bittiğinde dedi ki, onlardan biri yanınıza geldi mi yüzünüz aydınlanıyor, objektife yansıyor.
Doğrudur... Onlar karşılıksız seviyor, sadece yaşamak için yiyor ve birbirlerine saygı, sevgi besliyorlar. Siz hiç insana kaynar su atan bir köpek gördünüz mü? Elinde sopa insan kovalayanını? İnsana tasma takıp, önüne küflü ekmek atanı? Neden bilmiyorum ama tüm bunlara karşın hepsinin insan sevme potansiyeli var. Ruhu aydınlatıyorlar, yüze nasıl yansımasın?

O yüzden bir iyilik yap kendine alışverişten öte... müracaat 👉🏻@kimsesiz_canlara_yuva

#kedi #köpek #satinalmasahiplen #dost
Read more
 #salı gününe #yeni #1 ürün ile karşınızdayız. #çay #kahve sunumlarınızda #fark yaratacak bardak ...
Media Removed
#salı gününe #yeni #1 ürün ile karşınızdayız. #çay #kahve sunumlarınızda #fark yaratacak bardak yerleri hazır tasarım suplamız #deli bir fiyata satışta. Sizde bu doğallığı yaşamak için hemen bize yazın. Çok alın az ödeyin. #instacoffee #mutluluk #huzur #insan #kadın #kampanya #sevgi ... #salı gününe #yeni #1 ürün ile karşınızdayız. #çay #kahve sunumlarınızda #fark yaratacak bardak yerleri hazır tasarım suplamız #deli bir fiyata satışta. Sizde bu doğallığı yaşamak için hemen bize yazın. Çok alın az ödeyin. #instacoffee #mutluluk #huzur #insan #kadın #kampanya #sevgi #aşk #portakalçiçeğifestivali #adana #fashion #love #trend #rustic #vintage #kadin #istanbul #ankara #romantik #hediye #kütük
Read more
Varlığını, tekmelerini hissettiğim ilk anda korkularım da başladı; yetebilecek miyim, koruyabilecek ...
Media Removed
Varlığını, tekmelerini hissettiğim ilk anda korkularım da başladı; yetebilecek miyim, koruyabilecek miyim, sana; mutlu, güvenli, sevgi dolu bir hayat verebilecek miyim, diye. Doğdun ve sen büyüdükçe korkularım da kaygılarım da katbekat arttı azalacağı yerde😇 Henüz nasıl geçtiğini ... Varlığını, tekmelerini hissettiğim ilk anda korkularım da başladı; yetebilecek miyim, koruyabilecek miyim, sana; mutlu, güvenli, sevgi dolu bir hayat verebilecek miyim, diye. Doğdun ve sen büyüdükçe korkularım da kaygılarım da katbekat arttı azalacağı yerde😇
Henüz nasıl geçtiğini anlayamamışken bunca zamanın, kocaman bir genç adam oldun😍
Ne kadar büyürsen büyü ne kaygılarım ne endişem azalacak, bunu biliyorum çünkü her anne gibi keyifli, mutlu, sağlıklı olmanı, kötülüklerden uzakta güvende olmanı diliyorum.
Bu dünyaya gelme nedenim annen olma mutluluğunu yaşamak için, buna inanıyorum😇
İyi ki doğdun en değerli hediyem❤️
Seni çok seviyoruz bebeğim ❤️
Read more
 #Repost @adnanoktar with @get_repost ・・・ Dünyaya barışın gelmesi için tüm gücümüzle gayret ...
Media Removed
#Repost @adnanoktar with @get_repost ・・・ Dünyaya barışın gelmesi için tüm gücümüzle gayret etmeye devam edeceğiz. Her zaman savaş, silahlanma ve kan karşıtı olacağız. Dostça sevgi içinde yaşamak, dostça, sevgi içinde ahirete gitmek lazım. Allah’ın istediği budur. Allah insanlardan ... #Repost @adnanoktar with @get_repost
・・・
Dünyaya barışın gelmesi için tüm gücümüzle gayret etmeye devam edeceğiz. Her zaman savaş, silahlanma ve kan karşıtı olacağız. Dostça sevgi içinde yaşamak, dostça, sevgi içinde ahirete gitmek lazım. Allah’ın istediği budur. Allah insanlardan sevgi ister, barış ister, dostluk ister. Deccaliyetin körüklediği öfkeyi ve kini susturacağız. Savaş için istedikleri kışkırtmayı yapsınlar bu kışkırtmalara prim verdirtmeyeceğiz. (Adnan Oktar; 15 Mayıs 2018)
Read more
Mutlu Kadın Atölyesine Kimler Katılmalı? *En ufak bir sevgi görebilmek için; kendinizden vazgeçen ...
Media Removed
Mutlu Kadın Atölyesine Kimler Katılmalı? *En ufak bir sevgi görebilmek için; kendinizden vazgeçen sevgi dilenciliği yapan kadınlar, *Hak ettiğin değeri görmediğini yada değerli olmayı hak etmediğini düşünen kadınlar, *Kendini beğenmeyen ya da her girdiği ortamda beğenilme kaygısı ... Mutlu Kadın Atölyesine Kimler Katılmalı? *En ufak bir sevgi görebilmek için; kendinizden vazgeçen sevgi dilenciliği yapan kadınlar,
*Hak ettiğin değeri görmediğini yada değerli olmayı hak etmediğini düşünen kadınlar,
*Kendini beğenmeyen ya da her girdiği ortamda beğenilme kaygısı yaşayan kadınlar,
*Bir kadın olarak kendini daha iyi ifade edebilmek isteyen kadınlar,
*İlişkilerin de ve hayatında aşırı kontrolcü ve sert kadınlar
*Aşka gerçek sevgiye, ilişkilere, evliliğe ve hayata güvenini yitirmiş kadınlar
*”Bir türlü beni ben olduğum için seven çıkmıyor” diyen, gerçek sevgi karşına bir türlü çıkmadığını düşünen kadınlar,
*Her ilişkisinde terk edilen ya da aldatılan kadınlar,
*Hiçbir bağımlılığı, mecburiyeti olmaksızın, yanlış seçilmiş bir partnerden kopamayan kadınlar,
*Dışarıdan özgür biri görünse de, bir ilişkide gitmesi gereken zamanda gidemeyen kadınlar,
*Geçmiş yüklerinden ve kısır döngülerinden kurtulup, kendi değerini ve yaşam amacını bulmak isteyen kadınlar,
*Hayatında ve İlişkilerinizde farklı senaryolarla aynı sonu yaşayan, hep yanlış ilişkiyi kendine çeken, “doğru kişi neden gelmiyor?” sorusuna yanıt arayan kadınlar,
*Evliliklerinde bir şeylerin yanış gittiğini hisseden, aradığını bulamadığına inanan kadınlar,
*Evliliğinde ve ilişkilerinde her zaman verici olan ve taviz verdiğine inanan kadınlar,
*Evliliğinde ve ilişkilerinde alma/ verme dengesini kuramayan, istemekte ve almakta zorlanan kadınlar,
*İçindeki dişi enerjiyi ortaya çıkarıp, kadınsılığını yeniden keşfetmek isteyen kadınlar,
*Her zaman güçlü görünmek zorunda hisseden kadınlar,
*İçindeki Dişil ve Erili dengeleyip, eril olmaktan yorulmuş, dişi yanına sahip çıkmak isteyen fazlaca maskülen kadınlar,
*Hayatta ve ilişkilerinde güzel olanın zor elde edildiğine inanan kadınlar,
*İlişkisinde nasıl flört etmeli öğrenmek, doğru ve arzu ettiği birlikteliği yaşamak isteyen kadınlar,
*Duygusal ilişkilerde kaybolduğunu hisseden ya da duygusal ilişkiler kurmakta zorluk çeken kadınlar,
*Sevdiği erkek ile arasındaki tutkunun bittiğine inanan ve ilişkisini canlandırmak isteyen kadınlar,
*Cinsel kimliğini kabul edip, kadınlığını yeniden keşfetmek isteyen kadınlar,

Egitim detaylari ve kayit icin; 05071161100
Read more
Günaydın<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️ Dün bir köşe yazısı okudum yurt dışında yaşayanların özledikleri şeylere dair. ...
Media Removed
Günaydın️ Dün bir köşe yazısı okudum yurt dışında yaşayanların özledikleri şeylere dair. Yazıyı yurt dışında yaşamayan biri yazmış ama Yurt dışında yaşasa ince belli bardakta çay içmeyi özlermiş. Bildiğim kadarıyla ince belli bardağın yurt dışına çıkması yasak değil, koy çantaya ... Günaydın☀️☀️☀️ Dün bir köşe yazısı okudum yurt dışında yaşayanların özledikleri şeylere dair. Yazıyı yurt dışında yaşamayan biri yazmış ama😄 Yurt dışında yaşasa ince belli bardakta çay içmeyi özlermiş. Bildiğim kadarıyla ince belli bardağın yurt dışına çıkması yasak değil, koy çantaya götür. Sulu yemek özlermiş. Yurt dışına taşınabilecek yaşa gelmiş adam bir soğan salça kavurup içine iki parça et sebze atamam diye korkuyorsa ülkesini değil annesini bırakmak istemiyordur🙃 Taksiye binince taksicinin kişisel problemlerini dinlemeyi özlermiş. Kendi derdi kendine yetmiyorsa demek ki😄 Başı boş gezen köpek çetelerini özlermiş. Sanırım hayatı hiç sevmiyor😄 Yurt dışında yaşamak, sıla hasreti vs. güzel malzeme veren, romantize edilebilir köşe yazısı konuları ama herkes yapınca son yapanlara köpek çeteleriyle taksiciler kalıyor işte😅 Herkes her konuda fikir belirtmek zorunda hissetmese keşke kendini. Yurt dışında yaşayınca özlenenleri bırak yurt dışında yaşayanlar yazsın, sen de geride kalanların yurt dışına giden yakınlarına duydukları özlemi yaz mesela. Hep yurt dışına gidenlerin dertleri konuşuluyor. Beni hayatında adını birkaç kez ancak duyduğu bir ülkeye gönderen annemin endişelerini konuşan yok. Bana çizdiği resimleri Facetime’dan gösteren, teyze siz niye bize hiç gelmiyorsunuz diyen, görüşmeyi bitirirken gitmeyin diye ağlayan yeğenimin yaşadığı kafa karışıklığını yazan yok. Yurt dışında yaşamak öyle bir tabak kuru fasulye, bir çıtır simit özlemine indirgenebilecek bir şey değil. Otursam ben sizi ağlatacak üç ayrı köşe yazısı çıkarırım, hem de hiçbir yemeğin adını anmadan😅 Ama sizi kandırmış olurum. Yurt dışında yaşamak zor değil çünkü, zor olan hayatın ta kendisi. Siz istediğiniz kadar terk etmeyin alışkanlıklarınızı. Bir süre sonra onlar terk ediyor sizi. Sevdikleriniz ölüyor, başka yerlere taşınıyor. Sağlık endişelerinden dolayı sevdiğiniz yiyecekleri yiyememeye başlıyorsunuz. İnsan nerede yaşarsa yaşasın özlemleri, acıları, hüzünleri oluyor kısacası. Ne ülkede kalan sevgi ve mutluluk yumağında yuvarlanıyor ne de yurt dışında yaşayan aç kalıyor. Sadece hayat oluyor. Mutlu günler herkese🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ #kevserinmutfağı #günaydın
Read more
Herkesin bir ablası olmalı <span class="emoji emoji1f49a"></span>o yüzden ben çok şanslıyım <span class="emoji emoji1f49a"></span>koruyup kollayan , sahiplenen, onun gözünde ...
Media Removed
Herkesin bir ablası olmalı o yüzden ben çok şanslıyım koruyup kollayan , sahiplenen, onun gözünde hep küçük kardeş kalan....benim için bu çok güzel bir duygu, ama ablam için zor bir durum olmalı Anne & Babanın görevini üstlenmek...hemde fazlasıyla İyi ki varsın iyi ki....Vicdan ... Herkesin bir ablası olmalı 💚o yüzden ben çok şanslıyım 💚koruyup kollayan , sahiplenen, onun gözünde hep küçük kardeş kalan....benim için bu çok güzel bir duygu, ama ablam için zor bir durum olmalı 💚 Anne & Babanın görevini üstlenmek...hemde fazlasıyla 😊 İyi ki varsın iyi ki....Vicdan demek sen demek 💚 sevgi demek sen demek ,cesaret, merhamet, aşk hepsi sende 💚 Tuttuğunu koparan, olmazı oldurtan, savaşçıl, deli dolu....senin gibi olmayı çok isterdim 😏 korkak, çekingen, cesareti sıfır olan bi kardeşin var 🤗 senin tam tersin 💚 ikinciler böyle oluyo herhalde 😊 hep senin koruman altında büyüdüğümden belkide...."Benim ablam var bana bişey olmaz "🤗 Bu gün senin günün 🎂 seni anlatmakla bitmez, seninle yaşamak lazım 😉 Canımın içi 💚diğer yarım 💚ömrüm benim İYİ Kİ DOĞMUŞSUN 🎂🎂Sağlıklı yaşların olsun....sen hep iyi ol hep yanımda ol 🙏
Küçük kardeşin sana emanet biliyosun 🙏💚🎂💚🎂💚🎂💚🎂💚🎂💚🎂
Varlığına şükrettiğim 🙏💚🙏😘😘😘😘
Read more
“Gül denilen çiçeğin adı değişse bile O yine eski güzelliğiyle kokacaktır. Romeo olmasaydı ...
Media Removed
“Gül denilen çiçeğin adı değişse bile O yine eski güzelliğiyle kokacaktır. Romeo olmasaydı Romeo’nun da adı Kıymetinden bir şey kaybolmazdı.” Merhaba! Nasılsınız? Romeo ve Juliet bitti. Açıkcası bir paylaşım yapıp yapmama konusunda kararsızdım çünkü bildiğiniz gibi kendisi ... “Gül denilen çiçeğin adı değişse bile
O yine eski güzelliğiyle kokacaktır.
Romeo olmasaydı Romeo’nun da adı
Kıymetinden bir şey kaybolmazdı.”
🌸🌸🌸
Merhaba! Nasılsınız?
Romeo ve Juliet bitti. Açıkcası bir paylaşım yapıp yapmama konusunda kararsızdım çünkü bildiğiniz gibi kendisi bir tiyatro ama yine de hakkında bir şeyker yazmak istedim.
Ben tiyatro okumayı sevdiğim için sıkılmadan zevk alarak okudum. O sahnelerin gözümde canlanmasından fazlasıyla zevk alıyorum. Önceden de tiyatro metinleri okuduğum için benim için olayların içine girip yaşamak zor olmadı.
Tiyatro okurken metnin içinde olmayı seviyorum doğrusu. O dönemin kıyafetlerinin içinde sahnenin bir köşesinde oturup olup bitenleri izlemek gerçekten çok güzel bir duygu. Tabii bunu yaşayabiliyorsanız. Mesela o meşhur balkonda geçen konuşmayı bilirsiniz Romeo ve Juliet'teki. İşte o sahneyi kitabı okurken sanki siz de oradaymış gibi okumak çok tuhaf ama güzel de bir duygu doğrusu.
Şimdi gidip filmini de izleyeceğim. Aranızda izleyen ya da okuyan var mı? Siz neler düşünüyorsunuz tiyatro metni okuma hakkında?
🌸🌸🌸
"Tanrı hayatınızın sevincini sevgi ile öldürdü."
Read more
Bu güzel günün enerjisiyle kendimize hissetmek için izin verelim. Hepimizin içinde DERİN VE SONSUZ ...
Media Removed
Bu güzel günün enerjisiyle kendimize hissetmek için izin verelim. Hepimizin içinde DERİN VE SONSUZ BİR MUTLULUK var. Bu Yüce Allah’ın enerjisi, kaynağımız ve kimliğimiz olan sevgi. Biz neşeyiz. Mutlu olduğumuzda, gerçek kendimiz oluruz. Gerçek mutluluk kendimize karşı dürüst ve ... Bu güzel günün enerjisiyle kendimize hissetmek için izin verelim. Hepimizin içinde DERİN VE SONSUZ BİR MUTLULUK var. Bu Yüce Allah’ın enerjisi, kaynağımız ve kimliğimiz olan sevgi. Biz neşeyiz. Mutlu olduğumuzda, gerçek kendimiz oluruz. Gerçek mutluluk kendimize karşı dürüst ve samimi olmaktan gelir. Gerçek olmak üzerine odaklanalım, gerçeğimize sahip olmak ve gerçeğimizi yaşamak hissi ile. Şimdi güzel bir nefesle kendimize soralım, “Bu benim için doğru mu?” ve “Bunun hakkında gerçekten ne hissediyorum?” Hislerimizi ve isteklerimizi kendimize itiraf ettiğimizde, gerçek mutluluğumuzdan yayılan huzur ile parlayacağız!
“Şu anda gerçekten mutluyum. Yüce Allah beni sonsuz bir neşe ile yarattı ve ben bu derin memnuniyetin farkındayım. Pozitif duygularımın bana verdiği rehberliğe değer veriyorum. Şükürler olsun.”
Işık Sarsın Sizi. Ve öyle de oldu.
Sevgiyle...
.
.
.
#sevgi #sabır #merhamet #isiksarsinsizii #bollukdestesi #bollukbilinci #hayatiniziiyilestirin #healyourlife #louishay #love #abundance #bereket #şükürlerolsun #huzur #dua #şükür #güven #şükürsebeplerim #trust #hooponopono #gününsözü #gununfotografi #sevgi #kosulsuzsevgi #healyourlife
Read more
Geçenlerde bir derginin ana yazısı dikkatimi çekti: Erkekler Akıllı kadın severlermiş” diye ...
Media Removed
Geçenlerde bir derginin ana yazısı dikkatimi çekti: Erkekler Akıllı kadın severlermiş” diye yazıyordu” külliyen yalan.. . Bence erkekler aptal severim demeyi kendilerine yediremediklerinden bu yalanı sıkça söylüyorlar. Şöyle bir çevremize baktığımızda, ne kadar basit ... Geçenlerde bir derginin ana yazısı dikkatimi çekti:

Erkekler Akıllı kadın severlermiş” diye yazıyordu”

külliyen yalan..😆
.

Bence erkekler aptal severim demeyi kendilerine yediremediklerinden bu yalanı sıkça söylüyorlar.
Şöyle bir çevremize baktığımızda, ne kadar basit , kafası az çalışan, pasaklı hatta fiziksel olarakta ortanın altında, kısaca vasıfsız kadın varsa hepsinin birlikte oldukları kocası/nişanlısı/sevgilisi tarafından el üstünde tutuldukları, bir dediklerinin iki edilmediği, ellerinin sıcak sudan, soğuk suya sokulmadan hep ılık suda tutulduğunu görmüşüzdür.
.

Bu kadınlar hiç yalnız kalmazlar. En önemli vasıfları şirret olmaları.
Ellerinden hiçbir iş gelmez Hep bir erkeğe muhtaç durumda yaşamak , onları yaşamlarını sürdürmek için tek çıkar yol olarak görmek, vazgeçilmez felsefeleridir.
Genel kültürleri ise, hangi mağazada ne satıldığı gibi konuların dışına pek çıkmaz.
Genelliklede pasaklı ve pis olurlar. Çoğu kez haftada 3 kez eve kadın geldiği halde evin içi hala karmakarışık ve kirli olanları çoğunlukdadır.
.

Akıllı kadınlara gelince, onlar standartları ne olursa olsun kendi çabalarıyla hayatı göğüsleyebilenlerdir. Hayatını paylaştığı erkekleri mutluluklarından sorumlu kişiler olarak görmezler. Onlar, önce kendileriyle barışıktır. İç dünyalarının yeterliliği kendilerine doyum veriyorsa, o erkeğin de bu doyumlu dünyaya güzel bir katkısı olduğunu düşünürler. İş yaşamlarında başarılı oldukları kadar evlerinde çocuklarıyla ve sosyal yaşamlarında da hep iyiyi yaratmaya çalışırlar. Hayatın bir sömürü değil bir paylaşım olduğunu iyi bilirler.
.

Sosyal birikimleri, uğraşları, kaliteli bir zemine oturmuştur. Ruhları basit değildir.
.
Elbette istisnalar kaideyi bozmaz farklı olanlarda vardır ama çoğunlukla erkekler aptal kadın tercih ederler. Hatta akıllı kadın sevdiklerini iddia edenler en aptalını tercih ederler. İnanmıyormusunuz ? çevrenize bir bakın.🤷🏻‍♀️
.
.
.
#çay #keyf #kahve #coffee #kaffee #objektifimden #kadrajımdan #gününkaresi #yazmak #kitap #okumak #aşk #huzur #insan #samimiyet #muhabbet #love #life #vsco #vscocam #sevgi #rengarenk #zaman #hayat #özlüsözler #gerçekler #dünya
Read more
Tatil sevdiklerinle tabiat içinde güzel. Su mucize gibi .Yazın mola verip sevdiklerinize zaman ...
Media Removed
Tatil sevdiklerinle tabiat içinde güzel. Su mucize gibi .Yazın mola verip sevdiklerinize zaman ayırmak, gülmek, kahkaha atmak dinlenmek harika kafaya hiçbirşey takmadan..hafiflemek lazım. Enerji kaynağı zihinimizi temizlemek için miniklerle gençlerle anları yaşamak ve yaşatmak. ... Tatil sevdiklerinle tabiat içinde güzel. Su mucize gibi .Yazın mola verip sevdiklerinize zaman ayırmak, gülmek, kahkaha atmak dinlenmek harika kafaya hiçbirşey takmadan..hafiflemek lazım. Enerji kaynağı zihinimizi temizlemek için miniklerle gençlerle anları yaşamak ve yaşatmak. Herkese sevdikleriyle güzellerle sağlıkla keyifle dolu bir bayram molası dilerim . #yegen #aile #tatil #bayrammolasi #paylaşmak #sevgi #bodrum #sixsenseskaplankaya
Read more
Necip Fazıl Kısakürek'in otobiyografisi ile güzel çok güzel bir konağa konuk oluyorsunuz. Sessice ...
Media Removed
Necip Fazıl Kısakürek'in otobiyografisi ile güzel çok güzel bir konağa konuk oluyorsunuz. Sessice anlatıyor ve siz de dinliyorsunuz 'Tanıyıncaya Kadar' olan bölümü. En çok beni etkileyen ise kız kardeşine karşı duyduğu ve 'hayatımın en büyük vicdan azabı' dediği kelimeler oldu. Kitabın ... Necip Fazıl Kısakürek'in otobiyografisi ile güzel çok güzel bir konağa konuk oluyorsunuz. Sessice anlatıyor ve siz de dinliyorsunuz 'Tanıyıncaya Kadar' olan bölümü. En çok beni etkileyen ise kız kardeşine karşı duyduğu ve 'hayatımın en büyük vicdan azabı' dediği kelimeler oldu.
Kitabın diğer bölümü olan 'Tanıdıktan Sonra' ise sizi daha farklı bir boyuta götürüyor. Yaşamının değişmesine sebep Abdülhakim Arvasi efendisi ile tanışır sevgili Necip Fazıl. O vakte derin duygular ile İlme, Tasavvuf'a ve Edebiyata ulaşr.
Sizce, Tasavvuf'a yönelen üstâd tepki görüp, uzaklaşmamış mıdır?
Elbette evet.
Lakin Sevgili Necip Fazıl, öyle güzel öyle derin bir âlemdedir ki, eksiklerini bulmuş sıyrılmıştır o sıradanlıktan...
O yüzdendir ki kitabımız iki bölümden oluşuyor. O naif anlatım, kitabın ismine dahi yansımıştır.
🌿
Sevgi, özlem, duâ ve rahmetle sevgili üstâd.
~
Ölmek zor, yaşamak zor! Düşün, Allah'a karşı halimiz ne çetin!..
Read more
Güzel — Nerdeyiz Sevgi, hangi fezada ve hangi yıldızda? Sevgi — Sonsuzluğun bittiği yerde, oluşun ...
Media Removed
Güzel — Nerdeyiz Sevgi, hangi fezada ve hangi yıldızda? Sevgi — Sonsuzluğun bittiği yerde, oluşun sadece tasamra geçtiği kısır ve velûd dünyada, hiçbir imkânı tanımadığı için imkânın bizzat cevheri olan yıldızda... Güzel — Göz yaşlarımızın annesi olan küreden çok mu uzaktayız? öyle ... Güzel — Nerdeyiz Sevgi, hangi fezada ve hangi yıldızda?
Sevgi — Sonsuzluğun bittiği yerde, oluşun sadece tasamra geçtiği kısır ve velûd dünyada, hiçbir imkânı tanımadığı için imkânın bizzat cevheri olan yıldızda...
Güzel — Göz yaşlarımızın annesi olan küreden çok mu uzaktayız? öyle sanıyorum ki buraya gelinceye kadar epeyce zaman geçti...
Sevgi— Hem uzak, hem yakın... Ona yolların en kısası hasretle yakınız, halbuki aramızda mesafelerin en genişi olan ümitsizlik var. Bulunduğumuz dünyada uzaklık ve yakınlık yoktur, ölmek ve yaşamak olmadığı gibi...
Güzel — Neler söylüyorsun Sevgi, korkuyorum.
Sevgi — Heyhat yavrum, burada korku da yoktur, biz sadece varız, sükûnun okyanusunda ebedî varlığın talihini paylaşıyoruz'
Güzel — Ne hazin talih!... Var olmak ve hiçbir değişmede bu varlığı denememek... Orada iken bana ebedîliği büsbütün başka türlü anlatmışlardı?
-
#AhmetHamdiTanpınar #YaşadığımGibi
-
Pazartesi,
Yağmurlu bir günün sabahı. Hava karanlık biraz, hava biraz yürümelik aslında. Yağmur damlalarının gözlüğünün camına vura vura, kulaklığın kulağında, ellerin belki cebinde ama aklından hep sevdiğinde. Varacağın yerin bir öneminin de olmadığı bir şekilde; yürümek. Çünkü insan yürüyüş yaparken (en azından benim öyle) nereye gidiyor olursa olsun kendisinden uzaklaşıyor. Gittiği yere kendini yanında da taşıyor olsa bu öyle. Kendinden uzaklaşmadıkça hayal kurmak zorlaşıyor çünkü. O yüzden ne zaman bir yürüyüşe çıksam; akıl çıkınımda hayallerim olur, gönül çıkınım her zaman sevdiceğe mesken. Attığın her adım, aldığın her nefes başka bir bilimkurgu yapımının mihenk taşları sanki. Hayalinde insanın o kadar şey oluyor ki en azıyla bile düşünsen topyekûn bambaşkasın. İşte bu bambaşkalıkla / normal evrendeki karşılığın arasında kaybolduğun yer ütopyaların oluyor. Ütopyalar güzeldir, sevgili okur. Kendi ütopyalarınızda bir yerde bana da denk gelirseniz bana benden çok selam söyleyin olur mu?
Read more
Annelik, babalık karşılık beklemeden verilen sevgi, emek..? Yoksa değil mi? Günü gelince ‘ben ...
Media Removed
Annelik, babalık karşılık beklemeden verilen sevgi, emek..? Yoksa değil mi? Günü gelince ‘ben senin için ne fedakarlıklar yaptım’ diyerek dünyaya gelmesine vesile olduğun çocuktan hesap sormak hak mı? Öyle bir gün varsa onu yaşamak istemiyorum. Kat ve kat karşılık var bir sarılışında, ... Annelik, babalık karşılık beklemeden verilen sevgi, emek..?
Yoksa değil mi?
Günü gelince ‘ben senin için ne fedakarlıklar yaptım’ diyerek dünyaya gelmesine vesile olduğun çocuktan hesap sormak hak mı?
Öyle bir gün varsa onu yaşamak istemiyorum.
Kat ve kat karşılık var bir sarılışında, öpüşünde.. Beklentiyse, bana hissettirdiği yüce duyguların, saf sevginin bir hesabı olamaz.
Bu da günün bir diğer #tbt si olsun..
Read more
Loading...