Yine beni seni sen

Loading...


Unique profiles
92
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Bursa, Darülaceze, Istanbul, Turkey
Average media age
601.5 days
to ratio
13.3
 #babamm #kapanmayanyaram Seninle cektirdigim son fotoğrafım bu..gözlerim şiş, Ayaz'ın aile ...
Media Removed
#babamm #kapanmayanyaram Seninle cektirdigim son fotoğrafım bu..gözlerim şiş, Ayaz'ın aile arasında yaptığımız son doğum günü. .gözlerim şiş çünkü sabahi zor ettim, birgün önce öğrendim anjiyo olacaksın kalbinde bir sıkıntı var..ve ben seni kaybetmekten deli gibi korkuyorum, ... #babamm #kapanmayanyaram
Seninle cektirdigim son fotoğrafım bu..gözlerim şiş, Ayaz'ın aile arasında yaptığımız son doğum günü. .gözlerim şiş çünkü sabahi zor ettim, birgün önce öğrendim anjiyo olacaksın kalbinde bir sıkıntı var..ve ben seni kaybetmekten deli gibi korkuyorum, "sana birsey olursa ne yaparım diye düşünemeyecek kadar" sana birsey olmasından korkuyorum..uyuyamadım..bir gun once senle konuştum telefonda, konusmakta denmez ya ağlamaktan konusamadım ve sen teselli ettin yine beni.."korkma kızım, tabi ki ben de ölücem kazık cakacak değilim ya dünyaya dedin, bak ben korkmuyorum sen de korkma" dedin..cok korktum yine de..bugünü atlattık, anjiyoyu da atlattık ama geçmedi korkum, ilacini almamandan korktum, arayip bana ulasamamandan, arayip sana ulasamamaktan ...hep korkuyordum gerci ama artik daha cok korktum..beni tanıyan herkes bilir sana nasıl bir sevgi beslediğimi, sen de bilirdin cok şükür ki, bana hep güvendin, hep arkandan dağılanın ben olacağımı bildin..belki de bu yüzden benimle helallestin gitmeden iki gün önce, nasihatinle birlikte vasiyetini de bana verdin ..kendimi bildim bileli sana beslediğim sevgim kılavuz oldu bana, hep doğruya yöneltti ...ama uzmedim mi seni uzmusumdur muhakkak annemle yaptığımız ilk genclik tartismalarimizda ..hayatımdaki herkesin yeri değişse de zamanla, yasananlarla, senin yerin hep aynı kaldı..kalbinle yaptığın babalık, kuzum diyen sesin, Vicdanın, babasına hayran, Aşık küçük bir kız olmaktan uzaklastirmadi beni hic.."kalbiyle gören adam" ,"boncuk gözlüm","muharrem amcam" ,"babammm" sen hep haklı çıktın.."ben bu seneyi çıkarmam" dedin o soğuk günden iki gün önce cıkarmadın, o günden bizi de cikarmayacağını bilemedin mi acaba? Seni nasıl delice özleyecegimi, sana nasıl ihtiyaç duyacağımı, yokluğunun beni nasıl bir perisanliğa surukleyeceğini bilemedin mi? Bir yıl önce bugün, seni sadece günde 3 dakika gorebildigimiz hastanenin 5.gunu saat 01:14 ben kapindaydim sen gittiğinde..icimde umutla, kalbimde sıkıntıyla bekliyordum..gittin..beni bu sacma sapanlıkla, senden başka gözümden anlayan kimsem kalmamacasina, yapayalnız, çaresiz, güçsüz, yarım bırakıp gittin..
Read more
Loading...
Babalar, kızlarının fırtınaya kapıldıklarında sığınacakları liman olmalı.. Sığınacak liman ...
Media Removed
Babalar, kızlarının fırtınaya kapıldıklarında sığınacakları liman olmalı.. Sığınacak liman aramasına sebep olan fırtına değil. İşte tam da bana böyle bir baba olduğun için, her gün şükrediyorum. Hayatımın sonuna kadar değişmeyecek olan şey.. Dünyaya bir kez daha gelecek olsam, ... Babalar, kızlarının fırtınaya kapıldıklarında sığınacakları liman olmalı.. Sığınacak liman aramasına sebep olan fırtına değil. İşte tam da bana böyle bir baba olduğun için, her gün şükrediyorum. Hayatımın sonuna kadar değişmeyecek olan şey.. Dünyaya bir kez daha gelecek olsam, yine senin kızın olmayı tüm kalbimle dilediğim.. Allah’ım benim ömrümü de sana katsın diye her gün dualar ettiğim.. başımızdan eksik olma 🙏🏻 hep en iyi arkadaşım sen ol.. hep o korkunç esprilerinle 🙈 beni güldürmeye çalış 😂 seni çok seviyorum keltoşum 🤗👴🏼 ama en çokta beni ‘Babasının prensesi’ değil de ‘Güçlü bir Kadın’ olayım diye yetiştirdiğin için ama aynı zamanda da bir tek senin yanında hala küçük bir kız çocuğu olabildiğim için binlerce kez teşekkür ederim sana 🙏🏻 sen varken başka bir limana asla ihtiyaç duymadım. İyi ki benim limanım hep sen oldun. İyi ki babam sen oldun 🧡 Baba gibi baba olan tüm babaların .. Mekanı cennet olanların .. gününü kutlar.. Hayatta olanlara sağlıklı ömür dilerim 🙏🏻💫
Read more
Genetik olarak aktarılmış kalbimle bu dünyanın neresinde durabilirdim bilmiyorum. Muhtemelen ...
Media Removed
Genetik olarak aktarılmış kalbimle bu dünyanın neresinde durabilirdim bilmiyorum. Muhtemelen soyum siyah beyaz filmlerde pencerede tek başına sigara içen bir kadına dayanıyordu. Ben de onun dirseğinden aldığı güce dayanıyordum. Kadim sevgi sanatını ince ince işleyen, yeri geldiğinde ... Genetik olarak aktarılmış kalbimle bu dünyanın neresinde durabilirdim bilmiyorum.
Muhtemelen soyum siyah beyaz filmlerde pencerede tek başına sigara içen bir kadına dayanıyordu. Ben de onun dirseğinden aldığı güce dayanıyordum.
Kadim sevgi sanatını ince ince işleyen, yeri geldiğinde balyoz gibi indiren atalarımdan kalan ve şimdilerde kaybolmaya yüz tutmuş bu mesleği canlandırırken tanıdım seni. İki insan aynı anda, ayrı odalarda aynı şeyi yapıyorsa, bir gün trafikte yan yana denk düşen iki arabanın içinden bile tanırlar birbirlerini. Ben de böyle tanıdım. Sen de öyle tanıdın.
Bana siyah origami kağıdından kara bir kuğu yapıp o kara kuğuyu aşksız ve kimsesiz de su üstünde tutmayı gösterdin, ki bence bu da ancak senin yeteneğin olabilirdi. Suyun altındaki kapanın varlığı rahatsız etmiyor artık beni. Geçtiğimiz altı ayda olanları anlatmıyorum. Çünkü dediğin gibi oldu ve geçti. Çünkü kâğıttan bir kuğuyu suda yüzdürme cesaretini, bir kadın ancak yine bir kadından alabilirdi.
İyi ki doğdun biriciğim… İyi ki doğdun Demet.
Read more
Bugün 29 yaşındasın, eğer hayatta olsaydın hesabında doğum günün hala gizli olurdu. Öyle sevmezdin doğum günü kutlamalarını, samimiyetsiz gelirdi sana facebook duvarından gelen doğum günü mesajları. ben yine gece 12’de yazardım “salak ben bu saatte doğmadım” derdin, gülerdik. Sen ... Bugün 29 yaşındasın, eğer hayatta olsaydın hesabında doğum günün hala gizli olurdu. Öyle sevmezdin doğum günü kutlamalarını, samimiyetsiz gelirdi sana facebook duvarından gelen doğum günü mesajları. ben yine gece 12’de yazardım “salak ben bu saatte doğmadım” derdin, gülerdik. Sen gittiğinden beri seninle paylaşmak için can attığım bir sürü şeyi gökyüzüne bakıp gülümseyerek sustum. çok özledim, çok gözlerim doldu ama kızarsın diye ağlamadım. yok öyle gereksiz duygusallıklar. yokluğun diyemem, hep varsın ama eksikliğinle kalakaldım. en yakın arkadaşım, en çok şey paylaştığım can parçam gözlerinin rengine karışıp ismi gibi pamuk bir bulut oldu ve buna alışmak hala benim yapabildiğim bir şey değil... hayatıma girdiğin güne minnettarım, beni güzelleştirdiğin her şey için sana borçluyum... iyi ki doğdun can Bulut’um, can dostum... seni çok seviyorum... #BulutÖncü #birbulutolsam
Read more
YİNE DE SEVDİK <span class="emoji emoji1f4d6"></span> MİRAÇ ÇAĞRI AKTAŞ #okuyucuyorumu #repost @oburiksbookss Uzun zamandır hatta ...
Media Removed
YİNE DE SEVDİK MİRAÇ ÇAĞRI AKTAŞ #okuyucuyorumu #repost @oburiksbookss Uzun zamandır hatta 6 ya da 7 senedir Miraç Çağrı Aktaş’ı tanıyorum ve takip ediyorum. Birçoğumuzun yüreklerine, kalbine dokunan koca yürekli yazarımız bizim. Ben kendisi seviyorum ve yazdığı şeylerde kendimi ... YİNE DE SEVDİK 📖 MİRAÇ ÇAĞRI AKTAŞ
#okuyucuyorumu #repost @oburiksbookss
Uzun zamandır hatta 6 ya da 7 senedir Miraç Çağrı Aktaş’ı tanıyorum ve takip ediyorum.
Birçoğumuzun yüreklerine, kalbine dokunan koca yürekli yazarımız bizim. Ben kendisi seviyorum ve yazdığı şeylerde kendimi buluyorum, eminim siz de buluyorsunuzdur. Bütün kitaplarını ben çok severek okuyorum. Bu kitabı da, Yine De Sevdik kitabını da çok sevdim. Çok güzel bir şekilde anlatmış. Kısaca hâlâ tanımıyosanız hala kitaplarını okumadıysanız eğer mutlaka okuyun. Eminim siz de kendinizi bulucaksınız o güzel satırlarda. İyi ki varsın Miraç Çağrı Aktaş. 🌼
“Biz bittik.” demişsin. Fakat sen, bitmenin ne demek olduğunu bilememişsin. Bitmek değildi bizimkisi, başlayamamaktı. Bitmek için başlamak gerekirdi biriciğim. Biz hiç başlamadık ki… Sen beni güzel sevmedin.
Sana her adım attığımda beni biraz daha sensizliğe ittin. Ben seni her şeyim diye sevmiştim.
Meğer sende koca bir hiçmişim. İnsanlara “Ben ondan çoktan gittim.” deme, sen bana hiç gelmedin. Ben senin varlığını hiçbir zaman hissetmedim. Fakat bir gün olsun vazgeçeyim de demedim.
Şunu unutma; bizden ben vazgeçmedim, senin tarafından vazgeçirildim.
Ama rahat olsun için çünkü sensiz daha rahat artık benim de içim! 
Kabul olacak dua olsan, açılmayacak uğruna ellerim…
Read more
Rükâne bin Abd-i Yezid, müşriklerin sırtı yere getirilemeyen emsâlsiz pehlivanlarından biri ...
Media Removed
Rükâne bin Abd-i Yezid, müşriklerin sırtı yere getirilemeyen emsâlsiz pehlivanlarından biri idi. Önüne geleni yıkardı. Bu meşhur pehlivan, bir gün Resûlullah ile Mekke'nin bir vadisinde karşılaştı. Gözleri husûmet kıvılcımları saçıyordu. Allah Resûlü, "Ey Rükâne, sen, kendisine ... Rükâne bin Abd-i Yezid, müşriklerin sırtı yere getirilemeyen emsâlsiz pehlivanlarından biri idi. Önüne geleni yıkardı.

Bu meşhur pehlivan, bir gün Resûlullah ile Mekke'nin bir vadisinde karşılaştı. Gözleri husûmet kıvılcımları saçıyordu.

Allah Resûlü, "Ey Rükâne, sen, kendisine îmâna dâvet ettiğim Allah'tan korkmaz mısın?" dedi. Rükâne, "Eğer sözünün gerçek olduğuna kanaat getirseydim, sana tâbi olurdum." cevabını verdi. Resûl-i Ekrem, "Eğer seni yere vurursam, söylediklerimin hak olduğuna inanır mısın?" diye sordu. Galip geleceğinden emin olan Rükâne, "Yâ Muhammed, eğer beni yıkacak olursan, sana îmân ederim ya da şu koyunlarım Senin olur!
Bunun üzerine Server-i Kâinat Peygamber Efendimiz, "Kalk, güreşelim." dedi.
Güreşmek için kalktılar. Rükâne, daha ilk tutuşta kendini yerde buldu. Neye uğradığının farkına varamadı ve şaşkındı. Derhal ayağa kalktı ve Resûlullah Hazretlerine tekrar güreş teklif etti. Allah Resûlü kabul etti ve Rükâne ikinci defa kendisini yerde buldu.

Şaşkınlığı artan Rükâne üçüncü defa Resûlullaha güreş teklif etti. Peygamberimiz yine kabul etti ve onu tuttuğu gibi yere vurdu.

Yenilirse İman edeceğine dair Resûlullaha söz veren Rükâne, üç sefer sırtı yere geldiği hâlde, yine küfürde inad etti ve "Yâ Muhammed, Benimle yaptığın güreşe doğrusu şaştım kaldım." dedi fakat iman etmedi. "Bundan daha çok şaşılacak olanı da var. İstersen onu da göstereyim de Allah'tan kork, dâvetime tâbi ol." dedi.

Rükâne, "Nedir, o şaşılacak şey?" dedi.

Allah Resûlü, "Şu semûre ağacını çağırayım. Bana geldiğini gör." dedi.

Rükâne, "Haydi, çağır da gelsin." dedi.

Allah Resûlü, semûre ağacına emretti: "Allah'ın izniyle bana gel!"
Ağaç emre uyarak, yeri yararak gelip Fahr-i Kâinatın karşısında durdu. Gözleri faltaşı gibi açılan Rükâne açık mu'cizeler karşısında yine iman etmedi.

Varlık Nûru, Rükâne’nin îmân etmemesinden ve sarf ettiği bâzı sözlerden çok müteessir oldu. Ona: “−Al git koyunlarını!” buyurdu.

Bunun üzerine Rükâne: “−Vallâhi Sen, benden daha hayırlı ve daha şereflisin!” dedi. (Not): Rükâne -r.a.- seneler sonra Mekke’nin fethinde müslüman olmuş, Medîne’ye giderek oraya yerleşmiştir.
(İbn-i Hişâm, I, 418; İbn-i Esîr)
#sahur
Read more
Loading...
Ben üzerine düştükçe uzaklaştın benden… ‘Seni sevmiyorum’ demen şart değil anlamam için, beni ...
Media Removed
Ben üzerine düştükçe uzaklaştın benden… ‘Seni sevmiyorum’ demen şart değil anlamam için, beni sevdiğini de hiç söylemedin ki zaten. Gözlerinin en son ne zaman gülümsediğini bile hatırlamıyorum inan. Seninle mutlu olmayı değil, seninle sıradan bir gün geçirmeyi bile özledim… Ben ... Ben üzerine düştükçe uzaklaştın benden…
‘Seni sevmiyorum’ demen şart değil anlamam için, beni sevdiğini de hiç söylemedin ki zaten. Gözlerinin en son ne zaman gülümsediğini bile hatırlamıyorum inan. Seninle mutlu olmayı değil, seninle sıradan bir gün geçirmeyi bile özledim…
Ben değer verdikçe iyice kıymete bindin…
Daha ne yapman lazım ki senden vazgeçmem için?

Bu saatten sonra ne yeni arkadaş olur bizden, ne de eski sevgili… Gönlümde her şey yolunda gitmese de beynimde çoktan bitirdim seni.
Biliyor musun, söyleyecek tek bir söz bile bulamıyorum sana… Tek bir kötü kelime edemiyorum, kızamıyorum, kıyamıyorum… 
Bazen diyorum ki, keşke aklıma geldiğinde sana hiç öfkelenmesem… Sana öfkelenmeyecek kadar umursamasam seni, o kadar alışsam yokluğuna, hatta unutsam… İnsan başına gelmeden anlamıyor sevgilim. Bir başkası anlattığında da hissedemiyor acısını. Bu yüzden beni anlayıp hissedemeyeceğine eminim. Olsun… Ben içimden geçen şeylerin bir kısmını bil istedim. Bunu anlayamasan bile anlatmak istedim… 
Hiçbir şeyin güzelini hak etmiyorsun. Bunu bile bile senden vazgeçemiyor olmak da ayrı bir sıkıyor canımı.
Sen yine de her şeyin en güzelini yaşa…
Beddua etmek bile fazladır bazı adama…
Sevgiler,
Sevgilim...
.
#EzginKılıç #kitap #şiir #şiirsokakta #edebiyat #aşk #okumahalleri #iyigeceler
Read more
"Sen magazin okumazsin ben aydinlatiyim seni" repligiyle kendi meşrebinde merhaba dedi Yasemin. ...
Media Removed
"Sen magazin okumazsin ben aydinlatiyim seni" repligiyle kendi meşrebinde merhaba dedi Yasemin. Ve yine kendi meşrebinde elveda dedi " Hadi son kez beni hiç sevmediğini söyle" Bu iki replik arasinda çok ama çok emek var. Koca iki ekip var. Gecesini gunduzune katan bir sürü insan var. ... "Sen magazin okumazsin ben aydinlatiyim seni" repligiyle kendi meşrebinde merhaba dedi Yasemin. Ve yine kendi meşrebinde elveda dedi " Hadi son kez beni hiç sevmediğini söyle"
Bu iki replik arasinda çok ama çok emek var. Koca iki ekip var. Gecesini gunduzune katan bir sürü insan var. Bir yolculuk daha sonlandi ama biliyorum hepimizin önünde yeni yollar var. Hayatima değen herkese, her hafta sadece yayın gunu degil tum hafta yanimizda olan siz seyredenlere sonsuz tesekkurler... yeni merhabalara🎈  yasemin said hello in her own style with the lines " you dont read magazines,let me enlighten you" and goodbye again in her own way with the lines "tell me you never loved  me for the last time". there is a great effort in these two lines. two grand crews. and many people who work day and night. one more adventure has come to an end but ı know there are new roads ahead of us. infinite thank you's to all those who have touched my soul .thank you to our  viewers who have not only been with us on broadcast days but every week. to new hello's🎈
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f343"></span>CUMA GECEMİZ MÜBAREK OLSUN KARDEŞLERİMMM<span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f343"></span> <span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️<span class="emoji emoji3030"></span>️ <span class="emoji emoji1f490"></span>SENİ SEVDİM ...
Media Removed
CUMA GECEMİZ MÜBAREK OLSUN KARDEŞLERİMMM SENİ SEVDİM EFENDİM !(sav) Herkes canını verecek kadar seni severken, kimseye yük olmamak için, kendi işini kendin yapışını sevdim. Başının ağrıdığını öğrendiğimde, başımın ağrısını sevdim. Kuşu ... 🍃💐🍃CUMA GECEMİZ MÜBAREK OLSUN KARDEŞLERİMMM🍃💐🍃
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️ 💐SENİ SEVDİM EFENDİM !(sav) Herkes canını verecek kadar seni severken, kimseye yük olmamak için, kendi işini kendin yapışını sevdim. Başının ağrıdığını öğrendiğimde, başımın ağrısını sevdim. Kuşu ölen çocuğun evine taziyeye gittiğinde... Anne ve yavru köpekler için koskoca ordunun yolunu değiştirdiğinde, merhameti sevdim, hayvanları sevdim.. "Benim çocuğum yok, ardımdan okuyacak kimse olmayacak" diye ağlayan Hz.Bilal'i, "Üzülme! Ümmeti Muhammed her ezandan sonra sana okuyacak" diye teselli edişini sevdim. Bir gün oturarak namaz kıldığını gören Ebu Hureyre'nin "Ey Allah'ın elçisi, hasta mısın?" sorusuna, "Hayır, açım!" deyişini sevdim. O kadar uzun süre hiç aç kalmadım ben ama kızın Hz.Fatma'ya, "Vallahi kızım, üç gündür baban bir şey yememiştir." deyişinde, açlığı sevdim. Hz.Hatice'ye düğün için hediye ettiğin gülleri sevdim... "Hatice'nin sevgisi benim rızkımdır." deyişini sevdim. "Beni nasıl seviyorsun?" diye soran Hz.Ayşe'ye, "kördüğüm gibi" cevabını... Ve zaman zaman "kördüğüm ne alemde?" sorusuna, "ilk günkü gibi" deyişini sevdim. Sevgili kızın Hz.Fatma, her yanına girdiğinde, ayağa kalkıp karşılamanı, "hoşgeldin kızım" diye öpmeni, elinden tutup, yanına oturtmanı sevdim. Hz.Ali ile Hz.Fatma'yı evlendirirken, ikisini karşına alıp, "Ey Ali, kızımı sana cariye olarak veriyorum, ama unutma, sen de onun kölesisin" deyişini sevdim. Mirâc'a çıktığında, Allah Teala, "Seni ne ile şereflendireyim?" dediğinde, "Beni Sana kullukla şereflendir" deyişini sevdim. Yine mirâçta Rabbim "İste! Ne isteğin varsa vereyim" dediğinde, secdeye kapanıp, gözyaşlarıyla "Senden ümmetimi istiyorum" deyişini sevdim. Refik-i Alâ'ya, Yüce Dost'a giderken, "Sizi kevser ırmağı başında bekleyeceğim. Bana kavuşmak isteyen, elini ve dilini kötülüklerden çeksin." deyişini sevdim. Ve Rabbimizin, "Andolsun size kendinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız O'na çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir (Tevbe-128) deyişiyle, seni sevdim. DEVAMI👇🏻👇🏻👇🏻
Read more
Dila; gönülde taht kuran kadın anlamı taşırken bana kışla yaz arası olan mevsimleri reva gören ...
Media Removed
Dila; gönülde taht kuran kadın anlamı taşırken bana kışla yaz arası olan mevsimleri reva gören aileme biraz kırgınım haliyle. Hem babam da en çok seni severdi zaten. Anneme diyorum ki anne Sahra'ya Bahar gelmesi gibi mucize olduğumdan di mi? Yoo diyo baban Sahra koydu ben Bahar. Bu düzlük ... Dila; gönülde taht kuran kadın anlamı taşırken bana kışla yaz arası olan mevsimleri reva gören aileme biraz kırgınım haliyle. Hem babam da en çok seni severdi zaten. Anneme diyorum ki anne Sahra'ya Bahar gelmesi gibi mucize olduğumdan di mi? Yoo diyo baban Sahra koydu ben Bahar. Bu düzlük bazen canımı sıkıyor brocum ama neyse konumuz bu değil. İki apayrı ama özü aynı olan ruh olarak 25 sene aynı evi paylaştık. Şu an düşünüyorum da Allah ailemize sabır vermiş cidden. Senin siyah gördüğün bana beyaz, benim siyah gördüğüm sana beyaz ama dışardan biri sorarsa gönül rahatlığıyla ikimiz için de gri olabilirdi. Sen cips severdin mesela, ben çikolata ama babaya hep o pankart DONDURMA İSTİYORUZ! diye yazılırdı. Hayatım boyunca hem beni en zorlayan insan hem de tek vazgeçilmezim oldun. Bu nasıl bi denge ben de bilmiyorum ama zaten pek denge sahibi olduğum da söylenemez. Sevgi çok ilginç bir şey ya cidden her şeyi aşıyor aşamayacağını sandığında bile. Kan bağı ise daha ilginç onun için sevgiyi bile ikinci plana atabilirsin. Çok zaman yaşadım seni hiç sevmediğimi hissedip, senin için yine de her şeyi yapabileceğim. İşin özü kardeşlik ilginç olay azizim😄 Yine aynı cümlelerle son vereyim, ne olursa olsun bir daha dünyaya gelsem yine senin kardeşin olarak gelmeyi dilerdim. İyi ki doğdun devi devi Dina, iyi ki benim ablamsın❤️
Read more
1)Dort sene once bu zamanlar, hayattaki tek kardesimin dugunune katilamamanin verdigi uzuntu ...
Media Removed
1)Dort sene once bu zamanlar, hayattaki tek kardesimin dugunune katilamamanin verdigi uzuntu ile hastane odasinda Ahmet ile bas basa verdik. Akillari ben de kalmasin diye, Amerikan Hastanesi’ne bir gunluk giris yapmakti planim aslinda, dugunu bitirip sabah beni gelin alin dedim. ... 1)Dort sene once bu zamanlar, hayattaki tek kardesimin dugunune katilamamanin verdigi uzuntu ile hastane odasinda Ahmet ile bas basa verdik. Akillari ben de kalmasin diye, Amerikan Hastanesi’ne bir gunluk giris yapmakti planim aslinda, dugunu bitirip sabah beni gelin alin dedim.  Keyifsiz oldugumu gorunce Ahmet , soyle guzel bir pizza ismarlayalim keyfimiz yerine gelsin biraz dedi, televizyonu actik aklimiz dagilsin diye, hazir iki canliyim diye tum pizzayi soluksuz yedim, biraz da sohbet ettikten sonra derin bir uyku cekmeye karar verdik.
Bir muddet sonra karnima bir agri girdi, Ahmet dedim gaz yapti bu pizza bana cok, biraz yurursem iyi gelir belki, basladim yurumeye ama agri siddetlenmeye devam etti, gece ‪saat 1‬ sulari , Ahmet iyi gorunmedigimi dusunerek nobetci doktoru cagirdi, uykusundan uyanmis gozleri mahmur doktor, hayirdir Merve Hanim neyiniz var dedi, karnima agri giriyor, sonra gidiyor dedim, herseyimi kontrol etti, bebegin kalp atislari iyi, ben iyiyim, birseyiniz yok gibi duruyor dedi, gozlerinden Pizzayi az yeseydin be kadin dedigini sezdim, uykusunu bolduk adamcagizin hakli dedim Ahmet’e, kaldik mi yine bas basa. ‪Saat 3‬ oldu ve benim agrim siddetle artmaya devam etti, baktim Ahmet’in de suratinda benim agriyi abarttigima dair bir ibare, dedim tamam sen yat, iyiyim ben, toparlarim simdi, 10 dakika gecmedi, o gururlu kadin yerini, Hakkini Helal et Ahmet, seni cok seviyorum derken buldum kendimi, agridan gozlerim karariyordu, birseylerin ters gittigine emindim, bu sefer hemsireyi cagirdi Ahmet, saat gece 4 , Merve hanimcim iyiyimiz diye guleryuzlu, aksamustu 4 te cekemeyecegim kalinlikta bir eyeliner gozlerinde tatli hemsirem geldi, dedim sende Hakkini helal et, doktor bana inanmadi ama cok kotuyum, acaba dogum sancisi mi diye sordu bana, dedim ki daha once hic dogurmadim oyuzden pek emin degilim bu sanci o sancimi, yine hersey kontrol edildi, ve hersey yine normal... Herkesi disari cikardim odadan, beni biraz yanliz birakirmisiniz dedim, actim ellerimi haykirarak dua ettim, Rabbim dedim biseylerin kotu gittigine eminim, bana inanmalari icin bir sebep goster yalvaririm, agri siddetlenmeye basladi, benim cigliklarim da…
Read more
Kulağımda sesin yankılandı Canım sevgilim. İyisin değil mi? Yaz geldi mi soğuk iklimine? Güneş ...
Media Removed
Kulağımda sesin yankılandı Canım sevgilim. İyisin değil mi? Yaz geldi mi soğuk iklimine? Güneş gözlerini alıyor mu senin de? Anlatsana iyi mi halin? Annen nasıl ki acaba? Baban bakıyor mu iyi? Yürüdüğün yollar da taş takılıyor mu ayağına ? Yine çok sık hasta oluyor musun? Burnunu çekiyormusun ... Kulağımda sesin yankılandı Canım sevgilim. İyisin değil mi? Yaz geldi mi soğuk iklimine? Güneş gözlerini alıyor mu senin de? Anlatsana iyi mi halin? Annen nasıl ki acaba? Baban bakıyor mu iyi? Yürüdüğün yollar da taş takılıyor mu ayağına ? Yine çok sık hasta oluyor musun? Burnunu çekiyormusun hala nazlı nazlı?
Verdiğin kilolarını aldın mı sende? Saçına düştü mü ya da aklar iyice? İlaçlarını unuttuğun oluyor mu benim gibi? Peki özlüyor musun ? Beni? Bizi? Sevdiğimiz şarkıları? Sevmediğin bu şehrin keşmekekeşini? Yazsana sende bana ara sıra.. iyimisin desene... Çok bekledim seni.. Bana nasılsın demeni çok bekledim.. Bir nasılsın yazmaya gör yine de... Dökülür biriktirdiğim bütün nasıllarım sana... Yine her gece geç düşüyorum yatağıma... yastığıma koyar koymaz başımı senli düşlerim başlıyor ... Ne kadar az ise yaşadıklarımız o kadar fazla uykusuz bütün gecelerim... Sabaha kadar bir ada da yürüyorum.. bazen seninle yol bitmiyor , yalnızlığımla koşuyorum. Sorsana nasılsın diye? Döküleyim istiyorum bütün nasıllarımı. Senin ağır yüklerin var, varmış öyle demiştin giderken... Sahi bu kadar yükün üstüne neydim ki ben? Yüreğine mi sığamadım? Yoksa yer mi açamadın? Seninle güldüğüm fotoğrafları ayırdım tek tek bu gece... Ve sensiz kahkahalarımı sildim çünkü hepsi sahte... Bana nasılsın deme sen yine de.... Senden giderken ben bütün nasıllarımı da bıraktım... kim sorsa halimi şimdi “O” gelene kadar diyorum sonra susuyorum.. Dönemeyeceğin tıkanıyor boğazıma... bütün heveslerim hıçkırıyor bir anda... Bana nasılsın diye sorma... Sorarsan cevabım bir hıçkırık kadar kısa... “Bütün nasıllarım mısralarım da, okursan eğer bir gün duyarsın bütün nasıllarımı nasıl olsa” 🕊
. .
Canım Sevgilim Sen iyi ol... Ben sessiz bir hıçkırık yokluğuna... 🧡
Read more
Loading...
–Ey Gönlüm! Nedir seni mahzun eden, böylesine dağıtan? Yine geldi mi hüzün mevsimi? –Baksana ...
Media Removed
–Ey Gönlüm! Nedir seni mahzun eden, böylesine dağıtan? Yine geldi mi hüzün mevsimi? –Baksana saflığı, yokluğu giymiş hacılar; kapılmış Kâbe’nin cezbesine, kurtulmuş dünya bağlarından, pervaneler gibi dönmekte. Rahmet müjdesine sığınıp, af dilemekte… Ahh… ! Rahmanın misafiri ... –Ey Gönlüm! Nedir seni mahzun eden, böylesine dağıtan? Yine geldi mi hüzün mevsimi?
–Baksana saflığı, yokluğu giymiş hacılar; kapılmış Kâbe’nin cezbesine, kurtulmuş dünya bağlarından, pervaneler gibi dönmekte. Rahmet müjdesine sığınıp, af dilemekte…

Ahh… ! Rahmanın misafiri olmak vardı. “Lebbeyk Allahümme lebbeyk” diye coşmak vardı. “Emret yâ Rabbi, buyur yâ Rabbi! Çağırdın, geldim yâ Rabbi!” diye nazlanmak vardı.

Saadet asrındaymış gibi, Efendimizle birlikte tavafı tavafa katmak vardı.

Ben mahzun olmayayım da kim olsun?

Ahh… Efendim gibi dokunup, öpseydim Hacer’ül Esved’i. Hiç olmazsa selam verseydim, Bismillahi Allah-u Ekber ile yenileseydim Rabbim ile ahdimi…

Koşuşsaydım Safa ve Merve arasında, ermek için rahmete…

Yakınlaşsaydım Hz. İbrahim gibi, Hz. İsmail gibi Rabbime… –Ey Gönül!
Kolay mı Hz. İbrahim gibi gözbebeğin evladını feda etmek?
Kolay mı Hz. İsmail gibi candan geçmek?
Kolay mı Hz. Hacer gibi ıssız çölde bebeğinle yalnız kalmak?
–Bize zor.
–Rabbini dost edinene değil!
–Bize zor.
- Rabbine teslim olana değil!
–Bize zor.
–Derin ve Güçlü imanı olana değil.

Sen “teslimiyeti”, “itaati”, kısaca “sevgi”yi onlardan öğren! Nelerden vazgeçtin bugüne kadar, neleri O’nun için kurban ettin bir düşün?

Belki canını değil, ama şu çok tatlı uykunu feda et! Sabah vakti, işrak vakti tam bir hac ve umre sevabı değil mi kıymetini bilene?

Evladını değil, her yıl bir kötü huyunu kurban et, bir günahından vazgeç!

Safa ve Merve’de koşamadın, ama kendin için, evladın için gayret et! Hz. İbrahim ve Hz. Hâcer gibi bir ebeveyn olabilmek için koştur. Evladın Hz. İsmail gibi bir kul olsun diye koştur.

Kâbe’yi göremedin ama “Ey Kâbe, Müminin kalbi senden daha kıymetlidir” diye yemin eden Peygamberin hürmetine gönülleri kazan, gönül yapıcı ol!

Kâbe’ye yüz süremedin, kapısına sığınıp af dileyemedin ama Rabbin sana şah damarından da yakın. Daima huzurda olduğunu fark et!

O zaman sana da bana da bayram, dünyan cennet olur.

Ey Rabbim!
Beni ve benim gibi mahzun olanları Hz. İbrahim’in davetini işitenlerden eyle! Senin misafirin olup, nihayetsiz ikramlarına ermemizi nasip eyle! Sevgini, rızanı, yardım ve nurunu bizden esirgeme…
Amin amin Ecmain Hayırlı bayramlar
Read more
 #yabancıokurları | <span class="emoji emoji1f4f7"></span> @avalonkutuphanesi • #kitapyorumu <span class="emoji emoji1f4d6"></span><span class="emoji emoji1f4da"></span> "Senin başka bir yer aramanı istemiyorum. ...
Media Removed
#yabancıokurları | @avalonkutuphanesi • #kitapyorumu "Senin başka bir yer aramanı istemiyorum. Kalmanı istiyorum. Eve, sana dönmekten daha muhteşem tek bir şey bile düşünemiyorum." Duraksadı. "Neden bana öyle bakıyorsun?" Çenemi yumruğuma dayayıp ağzımı kısmen kapatmıştım. ... #yabancıokurları | 📷 @avalonkutuphanesi •
#kitapyorumu
📖📚
"Senin başka bir yer aramanı istemiyorum. Kalmanı istiyorum. Eve, sana dönmekten daha muhteşem tek bir şey bile düşünemiyorum." Duraksadı. "Neden bana öyle bakıyorsun?"
Çenemi yumruğuma dayayıp ağzımı kısmen kapatmıştım. Yapabildiğim tek şey başımı iki yana sallamaktı.
"Sen beni sevmiyorsun," dedi yıkılmış bir halde. Çatalını bırakıp arkasına yaslandı.
"Bilmiyorum," dedim gözlerim yaşarırken. "Sen nereden biliyorsun?"
"Çünkü eğer seni kaybedersem bir daha kimse için böyle hissetmemekten ölesiye korkuyorum."
📚📖📚📖
Tyler Tyler Tyler...
Uzun zamandır bu kitabın çıkmasını bekliyordum. Açıkçası bu seriyi seviyorum. Ama bu kitap nasıl desem beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Tyler'ı çok sevdim fakat aynısını Ellison için söyleyemeyeceğim. Ellison için denilecek birşey varsa o da; "Ne çektirdin çocuğa be kızım!" olurdu.
Gerçekten ikilinin arasında yaşanan her olaydan sonra Tyler'a karşı olan sevgim katlanarak artmaya devam etti. Bir süreden sonra Ellie'nin yaşadığı git gellere tahammül edemez hale gelsem de Tyler beni bu kitabın içinde tuttu diyebilirim.
Bu kitapta da gördük ki; "Bir Maddox erkeği aşık olursa, bu sonsuza kadar sürer..."
Yine de kitabı okurken eğlenmedim değil.
Diğer kardeşleri bu kitapta görmekte beni mutlu etti. Maddox ailesini, aralarındaki o mükemmel ilişkiyi seviyorum. Kesinlikle Maddox erkekleri insanda bağımlılık yaratıyor😂
Sonuç olarak okurken bazı yerlerde eğlensem bazı yerlerde deliye dönsem de yazarın dili o kadar güzel ki kitap kendini bir şekilde sevdirmeyi başarıyor.
Hala okumadıysanız bu seriye bir şans verin derim.
Read more
Sen ağaçların aptalı, Ben insanların... Seni kandırır havalar, Beni sevdalar... Bir ılıman ...
Media Removed
Sen ağaçların aptalı, Ben insanların... Seni kandırır havalar, Beni sevdalar... Bir ılıman hava esmeye görsün, Düşünmeden gelecek kara kış… Açarsın çiçeklerini... Bense hayra yorarım gördüğüm düşü… Bir güler yüz, bir tatlı söz, Açarım yüreğimi hemen... Yemişe durmadan ... Sen ağaçların aptalı,
Ben insanların...
Seni kandırır havalar,
Beni sevdalar...
Bir ılıman hava esmeye görsün,
Düşünmeden gelecek kara kış…
Açarsın çiçeklerini...
Bense hayra yorarım gördüğüm düşü…
Bir güler yüz, bir tatlı söz,
Açarım yüreğimi hemen...
Yemişe durmadan çarpar seni karayel,
Beni karasevda...
Hem de bilerek kandırıldığımızı,
Kaçıncı kez bağlanmışız, bir olmaza...
Koo desinler bize şaşkın,
Sonu gelmese de hiçbir aşkın,
Açalım yine de çiçeklerimizi...
Senden yanayım arkadaşım,
Havanı bulunca aç çiçeklerini,
Nasıl açıyorsam yüreğimi…
Belki bu kez kış olmaz,
Bakarsın sevdan düş olmaz,
Nasıl vermişsem kendimi, “son sevdama”...
Vur kendini, sen de bu güzel havaya…

Aziz Nesin
🙏🏻🙏🏻🙏🏻💝💝💝 #bebekşenliği #bebek #dress #by @boutiqueylemtertemiz #terlik @ninewest #bag @michaelkors
Read more
Loading...
BABAM ..... Yine başladı bu sancı. üzerinden çok geçti alışırım sanırdım.Ama ara sıra çok yoruluyor ...
Media Removed
BABAM ..... Yine başladı bu sancı. üzerinden çok geçti alışırım sanırdım.Ama ara sıra çok yoruluyor kalbim durası geliyor bazen. El nerden bilsin... İnan bazen yüzünü bile zor hatırlıyorum Yüzündeki izleri, ellerini,boyunu posunu,tesbihini.Gözünden dökülen yaşların beni nasıl ... BABAM .....
Yine başladı bu sancı. üzerinden çok geçti alışırım sanırdım.Ama ara sıra çok yoruluyor kalbim durası geliyor bazen.
El nerden bilsin...
İnan bazen yüzünü bile zor hatırlıyorum Yüzündeki izleri, ellerini,boyunu posunu,tesbihini.Gözünden dökülen yaşların beni nasıl dağladığını sana hiç söyleyemedim mesela.Senin yüzüne damlardı yaşlar ,benim içime akardı seller gibi akardı göz yaşlarım.
Hani Ankara da Tepecikte o iki katlı gecekonduda almışlardı senin koynundan beni.Aslında 5 yaşında büyüdüm ben,kimsesiz kaldım,eve gelmen benim bayramım,her sabah işe gitmen yetim kalışım.Neyseki her akşam gelirdin.
Bazen demli,bazen dertli yada keyifli ellerinde fileyle,ama gelirdin evine,her ne halde gelirsen gel şükredişlerim...
Çok kızardın bana bazı bazı dövdün bile.hepsini haketmişimdir belkide.Şimdi ne isterdim biliyormusun.
şuan,şimdi,hemde tam şimdi;
gelip yanına uzanıp,ölesiye sana doymak,seninle konuşmak,toprağının kokusunu içime almak,ciğerlerimi yakarcasına hemde ,acılarımı duyurmak güzel şeyleride var aslında anlatılacak.kimsenin bilmediği sırlarımı paylaşmak,ağlamak ne bileyim bağırıp çağırıp kemiklerini sızlatmak.
Yok olmaz ,
olurmu öyle şey;
insan sitem mi ederimiş babasına
Sen benim hikayem.Sen benim ilahım .sen benim anam sen benim babam.sen benim her hücremin sahibi .yaradıcım,canım,cananım varım ,,,,,
Şimdilerde YOĞUM...
Babam....
Hep Benim babam...
Seni çok özledim İnan......
Benim babam
11.04 2001
14.04.2018 00:34 Cuma
Read more
Dostluğunu kelimelerle anlatamayacağım insan Sen benim an itibariyle 16 yıllık kardeşimsin.Şimdiye ...
Media Removed
Dostluğunu kelimelerle anlatamayacağım insan Sen benim an itibariyle 16 yıllık kardeşimsin.Şimdiye kadar biz her şeyi birlikte yaşadık senle beraber güldük beraber agladik.En kötü günümüzü yine birlikte atlattık.Bilimsel bi gerçek de var ki arkadaşlığınız 10yıldan fazla sürerse ... Dostluğunu kelimelerle anlatamayacağım insan
Sen benim an itibariyle 16 yıllık kardeşimsin.Şimdiye kadar biz her şeyi birlikte yaşadık senle beraber güldük beraber agladik.En kötü günümüzü yine birlikte atlattık.Bilimsel bi gerçek de var ki arkadaşlığınız 10yıldan fazla sürerse ömür boyu ayrılmama durumu oluyormuş buda demek oluyo ki bana ömür boyu katlancan yazık ay.Hem bize bişey olsa analarimiz babalarımız ayrılamaz ne kadar da şanslı bir çiftiz.👭Seninle şimdiye kadar yaptığım hicbiseyden gram pişmanlık duymuyorum.Hepsinde eğlendik mi eğlendik dbhdjdj dibine kadaaar ya yalnız bi tanesinde suan kararsız kaldım ama o da ilerde torunlarına anlatmak için hoş bi anı olabilir neyse bunu tartisalim biz.😂😂Şimdi özelden taam da buraya da öyle herşey yazilmiyo yani 😝😝😂Neyse ondan kısa kescem sen benim için çok ozelsin. Hani dayanağımsın anliyomusun çünkü biliyorum ki Beyda nolursa olsun yanımda olur en yalnız olduğum zamanda bile o beni asla yalnız bırakmaz.Tabi senin için de ben aynilarini yaparım tabikide😝😝😊Biz iyiyiz be herşeyimizle iyiyiz seni çok seviyorum.Beni asla bırakma zaten ben seni asla bırakmam.İyi ki doğdun iyiki varsın.Çok seviyorum canımın içi 👭💞👭💞👭💞👭💞👭👭💞
Read more
 #nazlınınnotaları ❣️ Nefis bir pazar akşamı olsun size de... <span class="emoji emoji1f4dd"></span> Gözlerimde bul beni. Ne çukur ...
Media Removed
#nazlınınnotaları ❣️ Nefis bir pazar akşamı olsun size de... Gözlerimde bul beni. Ne çukur gamzemde ne asık suratımda ara. Hata yaparsın. Yanılmayacağın tek yer bakışlarım. Çünkü bir ömür sığdırdım içine... Öyle bir roman ki, kaç hikaye yazdım saymadım... Ruhumdan ileriye... Anlayabilir ... #nazlınınnotaları ❣️
Nefis bir pazar akşamı olsun size de...
📝
Gözlerimde bul beni.
Ne çukur gamzemde ne asık suratımda ara.
Hata yaparsın.
Yanılmayacağın tek yer bakışlarım.
Çünkü bir ömür sığdırdım içine...
Öyle bir roman ki, kaç hikaye yazdım saymadım...
Ruhumdan ileriye...
Anlayabilir misin, bilmem.
Dene...
Çok kez kaybettin sen.
Anlıyorum...
Çok kez kaybettim ben de.
Yanıldım. Kandım. Görülmedim.
Sevilmedim. Yandım.
Çok ağladım... Tahmin edemezsin çok ağladım.
Yüreğim tuzla buz oldu. Çaktırmadım.
Usul usul esen rüzgarlarda aradım senin kokunu, bulamadım.
Güneş ısıtınca, gece ürpertince düşündüm seni, hayal edemedim, yazık...
Sevemedim hiç.
Bu kez olur diye diye ne tenler tükettim...
Olmadı.
Aşık olamadım.
Ama kaydettim ruhuma bir bir hepsini.
Unutmamak üzere çizdim karakterlerini.
Hata yapmamak için ezberleyene dek tekrar ettim.
Hata yaptım.
Tekrar.
Bile bile...
Sen yoktun.
Gelmeni bekledim.
Gelmedin.
Bekledim.
Gelmedin.
Yarın gün yeniden doğarken sevgilim, her şeye rağmen, yine, umudum ışık tutacak yüreğime.
Elimden geleni yaparak nefes alacağım.
Hiç yenilmemiş gibi...
Hiç kırılmamış gibi hazırlanacağım.
Boğazımda bir düğüm ben yine en iyi gülüşümü sergileyeceğim.
Gelirsen, gözlerin gözlerimde bulacak beni.
Kaçarı yok.
Dokunursak birbirimize dönüşü yok...
Read more
Loading...
SİZLERDEN RİCAM LÜTFEN KAYDEDİN BANA DESDEK OLUN DAHA ÇOK KARDEŞİNİZİN OKUMASINA VESİLE OLUN. ...
Media Removed
SİZLERDEN RİCAM LÜTFEN KAYDEDİN BANA DESDEK OLUN DAHA ÇOK KARDEŞİNİZİN OKUMASINA VESİLE OLUN. @saitdavran - HIRSIZIN İBRETLİK ÖLÜMÜ Peygamberimizin ashâbından Ebû Mı’lâk adında biri vardı. Bu zat başkaları ile ortaklık kurarak ticaret yapardı. Dürüst ve takvâ sâhibi biri idi. ... SİZLERDEN RİCAM LÜTFEN KAYDEDİN BANA DESDEK OLUN DAHA ÇOK KARDEŞİNİZİN OKUMASINA VESİLE OLUN.
@saitdavran - HIRSIZIN İBRETLİK ÖLÜMÜ
Peygamberimizin ashâbından Ebû Mı’lâk adında biri vardı. Bu zat başkaları ile ortaklık kurarak ticaret yapardı. Dürüst ve takvâ sâhibi biri idi. Bir defasında yine yola çıkmıştı.
Karşısına çıkan silahlı bir hırsız: – Neyin varsa çıkar seni öldüreceğim, dedi. Ebu Mı’lâk:
– Maksadın mal almaksa al, dedi. Hırsız:
-Ben sâdece senin canını istiyorum, dedi. Ebu Mı’lâk:
– Öyleyse bana müsaade et de namaz kılayım dedi. Hırsız: – İstediğin kadar namaz kıl, dedi. Ebu Mı’lâk namaz kıldıktan sonra üç defa şöyle duâ etti:
– Ey gönüllerin sevgilisi (Yâ Vedûd), ey yüce arşın sâhibi, ey dilediğini yapan Allâhım! Ulaşılmayan izzetin, kavuşulmayan saltanatın ve arşını kaplayan nûrun için beni şu hırsızın şerrinden korumanı istiyorum! Ey imdâda koşan Yetiş imdâdıma.
Ebu Mı’lâk duasını bitirir bitirmez, elindeki kargıyı kulakları hizâsında tutan bir süvârî peydâ oldu! Süvâri mızrağı hırsıza saplayıp onu öldürdü. Sonra da tâcire döndü. Tacir:
– Kimsin sen? Kimsin sen? Allâh seni vasıta kılarak bana yardım etti, diye sorunca süvari:
– Ben dördüncü kat semâ ehlindenim. İlk duânı yapınca semânın kapılarının çatırdadığını işittim. İkinci defa duâ edince gök ehlinin gürültüsünü işittim. Üçüncü defa dua edince, zorda kalan biri dua ediyor, denildi. Bunu duyunca Allâh’tan, onu öldürmeye beni memur etmesini istedim. Allâh Teâlâ da kabul etti ve geldim. Şunu bil ki, abdest alıp dört rek’at namaz kılan ve bu duayı yapan kimsenin, zorda olsun veya olmasın duası kabul edilir, dedi.
Kaynak; İbn-i Hacer, el-İsabe, IV, 182.
.
.
.
.
ℹ Not: Paylaşımlarımızı istediğiniz gibi alabilirsiniz, paylaşabilirsiniz, bu bizi çok mutlu eder, çünkü; "Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir." (Hadis, Tirmizî, İlm, 14.)
.
.
.
.
Allahümme salli ala seyydina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed 🌹🌹🌹🌹🌹
.

#Allah #namaz #nasip  #huzur #kuran #elif #din #ilim #islam #güzelsözler #gününsözü #huzurum #hadis #elifgibisevmek #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #kismet #ilahi #bismillah #vazgecememkii #melek
Read more
Kiymetlim , mis kokulum, babam, en yakın arkadaşım, koruyup kollayanım, çınarım elimi birakmayanim, ...
Media Removed
Kiymetlim , mis kokulum, babam, en yakın arkadaşım, koruyup kollayanım, çınarım elimi birakmayanim, opup koklayanim, herseyim yoklugunun haftasi, tamda bugűndű seni kaybedisimiz... Canımız yanıyor , ozluyorum , ama biliyorum ki cennetin en guzel bahcesindesin... Öpmeye, sevmeye, ... Kiymetlim , mis kokulum, babam, en yakın arkadaşım, koruyup kollayanım, çınarım elimi birakmayanim, opup koklayanim, herseyim yoklugunun haftasi, 😢 tamda bugűndű seni kaybedisimiz... Canımız yanıyor , ozluyorum , ama biliyorum ki cennetin en guzel bahcesindesin... Öpmeye, sevmeye, koklamaya doyamadım yine kavusacagiz... Bize biraktigin en buyuk emanettir Annem🙏 Bundan sonra ayakta durma sebebim... Senin yoklugunu aratmayacağız , Ona cok iyi bakacagiz... Seni hep guzel hatirlayacagim umarım sana layık evlat olabilmisizdir.
En kiymetlim son bir kez opemesemde , son anında yaninda olamasamda her an dualarimda olacaksin, herzaman gelicem ziyaretine ama bu kez sen bizi goreceksin, topragini sevmek bile bana bir avuntu...
Allah der ki ; "Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım " Herşey Allahtan, sensiz yasamaya ama seni hep icimde yasatarak yasamaya calisacagim, ölùm acisi disinda hicbirseye aglamaya degmezmis... Gozyasima kiyamazdin, birinin beni uzmesine kiyamazdin ama sen uzdun, istemeden de olsa .... Zaman sadece zaman 🙏
Sabir diliyorum Rabbimden 🙏
Bu fotograflarla avunacagim....
Seni çok seviyorum babam nur icinde yat.... Mekanin cennet olsun....
Read more
Hoşgeldin Temmuz... Temmuz,Ağustos ve Eylül ❣️. Beni kitabıma kavuşturacak ayların heyecanı ...
Media Removed
Hoşgeldin Temmuz... Temmuz,Ağustos ve Eylül ❣️. Beni kitabıma kavuşturacak ayların heyecanı içindeyim ,okuma tekrarlarıma başladım,gözden geçirmek yetmiyor gönlünden geçiriyorsun önce her şeyi .Geçiriyorum ama nafile , oynayamıyorum tek bir kelimesi ,noktası ,virgülüyle .Onca ... Hoşgeldin Temmuz... Temmuz,Ağustos ve Eylül ❣️. Beni kitabıma kavuşturacak ayların heyecanı içindeyim ,okuma tekrarlarıma başladım,gözden geçirmek yetmiyor gönlünden geçiriyorsun önce her şeyi .Geçiriyorum ama nafile , oynayamıyorum tek bir kelimesi ,noktası ,virgülüyle .Onca yazılan ,çizilen bakıyorum da bugün dün olsa yine aynı şeyi yazardım ,yine,yine aynı hisle ,aynı kararlılıkla yine aynısını yazardım dedim kendime .Mektuplarımda öyledir benim ,20 sene önce yazdığıma bakıyorum yine yazarmıydım diye , yazardım .Mektup yazmak ,iki satır yazmak ne ki ,okumaya başladığım an hatırlıyorum kelimeleri yazarken her an ne hissettiğimi .Unutmak ne mümkün kalbime yazmışım hepsine sonra mühür bile basmışım ,Özlen ben demişim .Adım belli ,sanım belli ,yerim belli ,yurdum belli ,kimselere sorma yazdıklarımı gel bana sor demişim ,gel bana sor 📚bir de benden dinle seni demek istemişim .Yürek lazım sormaya ,sorularını yanlış insanlara sordukça yüreksizliğinle yüzleşmek lazım .Bu kadarım ben,tamam haklısın ,bir kötülük ettim ama pişmanım demek lazım .Allah affetsin önce içinde hesaplaşması bitmeyenlerin öfkesini ,sen ,ben ,o ne ki ,önce Allah affetsin seni ,O ne derse o ,ol dedikçe olan ,olmasın dedikçe yok olan .Hayırlısıyla diye bir kelime var nasipse .Nasip ne güzel bir söz ,ne güzel bir ihtimaldir .Allah ne yazdıysa o olur diyenden korkmayacaksın arkadaş ,karşına biri geçipte sana ‘ben hayatta istediğim her şeyi alırım ,aldım dediyse bir kere ‘ o lafı unutmayacaksın ,bir gün tekrar hatırlatmak için değil ,yaşayarak öğrendiğini görmek için ,sorar gibi bakacaksın ,konuşmayacaksın ,ses etmeyeceksin ama bakarak soracaksın .Ne oldu alırım ,aldım dediğin nerede diye soracaksın .Ama onunda cevabını biliyorum ‘gitmek istediği yerde 🙏🏻💙olmak istediği yerde ‘bence .
Read more
Jünommm iyi ki doğdun <span class="emoji emoji1f499"></span> Sen herhangi biri olsan kolaydı.Sevgilim olsaydın mesela, gidince başka ...
Media Removed
Jünommm iyi ki doğdun Sen herhangi biri olsan kolaydı.Sevgilim olsaydın mesela, gidince başka bir sevgili doldururdu boşluğunu.Herhangi bir arkadaşım olsan, gittiğinde diğer arkadaşım avuturdu.Dost olsan, başka bir dost yarama merhem olurdu gittiğinde.Komşum olsan, taşınsan ... Jünommm iyi ki doğdun 💙 Sen herhangi biri olsan kolaydı.Sevgilim olsaydın mesela, gidince başka bir sevgili doldururdu boşluğunu.Herhangi bir arkadaşım olsan, gittiğinde diğer arkadaşım avuturdu.Dost olsan, başka bir dost yarama merhem olurdu gittiğinde.Komşum olsan, taşınsan mesela, diğer komşumla oturur içerdim kahvemi.Ama Sen💙 Sen öyle değilsin işte.Hiçbiri değilsin.Kardeşimsin.Evlat gibisin, babam gibisin, can gibisin.Boşluğu yerine ne koyarsan, kimi koyarsan koy dolmayacak olansın. Sen sen eksik olma.Kardeşim , sen aşksın . İyi ki doğdun iyi ki varsın . Annem ve babamın bana verdiği en güzel hediyesin . Sen benim bu hayattaki ilk arkadaşımsın. Çılgın hallerimi senin gibi anlayan bir başkası olmayacak.Sen her zaman en iyi arkadaşım olarak kalacaksın.Sen benim sırdaşım ,can yoldaşım, aynı kan, aynı canımsın . Gerçek dünyamda beni anlayan ve gerçek bir koruma iç güdüsüyle beni tutan ve bana tutunansın. En çetin kavgalarımızda bile, uzun süre küs kalmayı başaramadığımız,bir damla gözyaşı için, dünyaları bile hiçe sayabileceğimiz, tuhaf bir bağ işte bu kardeşlik.Birlikteyken birbirimizi yediğimiz , ayrıyken en çok özlediğimiz . En çok ben kızarım belki sana , ama ablan varken kimse kızamaz sana . Seni çok seviyorum . Bir daha dünyaya gelecek olsam koşulsuz şartsız yine şenin ablan olmayı isterdim . İyi ki varsın 💙💙💙 #happybirthday #bro
Read more
Ne kadar mutluyum bir bilsen Bahçemdeki her hayvan, kendi uykusunun ağırlığında uyuyor Bir ...
Media Removed
Ne kadar mutluyum bir bilsen Bahçemdeki her hayvan, kendi uykusunun ağırlığında uyuyor Bir köşeyi yetim almış gibi… Sen yoksun, ne güzel! Güneşin ısıttığı ev, henüz serinliğe kaldı. Üç kez üzerimi değiştim, Dört ezan devrildi, İki öğün uyudum, Belli ki yetmemiş gecemin uykusu; Ensemden ... Ne kadar mutluyum bir bilsen
Bahçemdeki her hayvan, kendi uykusunun ağırlığında uyuyor
Bir köşeyi yetim almış gibi…
Sen yoksun, ne güzel!
Güneşin ısıttığı ev, henüz serinliğe kaldı.
Üç kez üzerimi değiştim,
Dört ezan devrildi,
İki öğün uyudum,
Belli ki yetmemiş gecemin uykusu;
Ensemden terler indi ayaklarıma
Yastık leş!
Bir şiire oturdum,
Sekiz kez bölündü mesaim.
Kasıklarım kanadı,
Köpek havladı,
Kedi acıktı,
Birileri aradı
İyi ki sen değil!
Gelsen sevişemeyiz biliyorsun
Kadın kanarken sevişmez pek…
İyi ki yoksun, ne güzel!
Okuduğum yazıya gülerken seni duydum
Kırçıllı ve sineden gelen boğuntulu kahkaha!
Git artık bence,
Daha da içemem çünkü
Bilirsin, içim almıyor,
Ancak senle…
Herkes kendi uykusunda…
Her birine sarı bir ışık yaktım,
Yerleri suladım,
Kurudu hemence.
Yattım yere, kasıklarımı ısıttım
Kapıdan geçen biri öldü sanmış beni
Çok güldüm
Kendim gibi güldüm o defa;

Ara ara gidiyorsun işte, ne güzel!
Çok düşündüm bir şiiri
Yazmadım
Eski sevdiğime tuttum, bir şarkı yolladım
Dinledi mi bilmem;
Sessizlikle terbiye edildiğimden
Adaplıyımdır da artık
Serzenmem…
Çam ağacımın uçları katre
Öperim sabah onları,
Anlarlar kuldan ve umuttan
İyileşirler elbet
Ve öperler beni geriye
Karşılıktan değil bu halleri
Her şey zaten bir ağaç olmaktan
Çok düşündüm seni,
Düşürdüm sonra…
Ne güzel; hiç haberin olmuyor değil mi?
Olmasın ya
Böylesi daha iyi…
Sen gelsen zaten yapamam
İçi kanayan kadınla, sevişmesin hiçbir adam!
Uykusunda konuşuyor hayvanlarım
Kendi ağırlığında bir dilde
Su gibi uyuyana, insan ilişmez
O sebeple adapla
Uzaktan seviyorum onları…
Hatırladım yine…
Sana bir bozlak okuduydum;
Kapadığın gözlerini öpmemiştim o gece
‘Ah keşke’si düştü şimdi içime
Keşke öpeydim onları
Benim gibi seven kadın çok
Senin gibi, istemeyen de;
O yüzden gelme işte
Gelsen de yapamam
Canı kanayan kadınla
Sevişmesin artık hiçbir adam!
29/07/2018
#şiiriçimde #şiirheryerde
Read more
<span class="emoji emoji1f493"></span>🕋<span class="emoji emoji1f493"></span> Ey Gönlüm! Nedir seni mahzun eden, böylesine dağıtan? Yine geldi mi hüzün mevsimi? –Baksana ...
Media Removed
🕋 Ey Gönlüm! Nedir seni mahzun eden, böylesine dağıtan? Yine geldi mi hüzün mevsimi? –Baksana saflığı, yokluğu giymiş hacılar; kapılmış Kâbe’nin cezbesine, kurtulmuş dünya bağlarından, pervaneler gibi dönmekte. Rahmet müjdesine sığınıp, af dilemekte… Ahh… ! Rahmanın ... 💓🕋💓
Ey Gönlüm!
Nedir seni mahzun eden,
böylesine dağıtan?
Yine geldi mi hüzün mevsimi?
–Baksana saflığı, yokluğu giymiş hacılar;
kapılmış Kâbe’nin cezbesine, kurtulmuş dünya bağlarından, pervaneler gibi dönmekte.
Rahmet müjdesine sığınıp, af dilemekte…

Ahh… ! Rahmanın misafiri olmak vardı. “Lebbeyk Allahümme lebbeyk” diye coşmak vardı. “Emret yâ Rabbi, buyur yâ Rabbi!
Çağırdın, geldim
yâ Rabbi!” diye nazlanmak vardı.

Saadet asrındaymış gibi,
Efendimizle birlikte tavafı tavafa katmak vardı.

Ben mahzun olmayayım da kim olsun?

Ahh… Efendim gibi dokunup,
öpseydim
Hacer’ül Esved’i.
Hiç olmazsa selam verseydim, yenileseydim Rabbim ile ahdimi…

Koşuşsaydım Safa ve Merve arasında, ermek için rahmete…

Yakınlaşsaydım
Hz. İbrahim gibi,
Hz. İsmail gibi
RABBİME -Ey Gönül!
Kolay mı Hz. İbrahim gibi gözbebeğin evladını feda etmek?
Kolay mı Hz. İsmail gibi candan geçmek?
Kolay mı Hz. Hacer gibi ıssız çölde bebeğinle yalnız kalmak?
–Bize zor.
–Rabbini dost edinene değil!
–Bize zor.
Rabbine teslim olana değil!
–Bize zor.
–Derin ve Güçlü imanı olana değil.
Sen “teslimiyeti”, “itaati”, kısaca “sevgi”yi onlardan öğren!
Nelerden vazgeçtin bugüne kadar,
neleri O’nun
için kurban ettin
bir düşün?

Belki canını değil, ama şu çok tatlı uykunu feda et!
Sabah vakti,
işrak vakti tam bir hac ve umre sevabı değil mi kıymetini bilene?

Evladını değil, her yıl bir kötü huyunu kurban et, bir günahından vazgeç!

Safa ve Merve’de koşamadın, ama kendin için, evladın için gayret et!
Hz. İbrahim ve
Hz. Hâcer gibi bir ebeveyn olabilmek için koştur.
Evladın Hz. İsmail gibi bir kul olsun diye koştur.

Kâbe’yi göremedin ama "Ey Kâbe,
Müminin kalbi senden daha kıymetlidir”
diye yemin eden Peygamberin hürmetine gönülleri kazan, gönül yapıcı ol!

Kâbe’ye yüz süremedin, kapısına sığınıp af dileyemedin, ama Rabbin sana şah damarından da yakın. Daima huzurda olduğunu fark et!

O zaman sana da bana da bayram, dünyan cennet olur. –Ey Rabbim! Beni ve benim gibi mahzun olanları Hz. İbrahim’in davetini işitenlerden eyle! Senin misafirin olup, nihayetsiz ikramlarına ermemizi nasip eyle! Sevgini, rızanı, yardım ve nurunu bizden esirgeme… (âmin) 💓🌴🕋🌴💓
Read more
 #Repost @mavimorkitaplik (@get_repost) ・・・ Güüünnaaayyydıınn.<span class="emoji emoji1f60a"></span> Hazır seriye yepisyeni ...
Media Removed
#Repost @mavimorkitaplik (@get_repost) ・・・ Güüünnaaayyydıınn. Hazır seriye yepisyeni bir kitap daha geliyorken size serinin diğer üç kitabından alıntılar getirdim. Evet maalesef ben de serinin ilk kitabı yok bulduğum an benim olacakk. #kitapalıntıları ~Sadece Arkadaşız Onu ... #Repost @mavimorkitaplik (@get_repost)
・・・
Güüünnaaayyydıınn.😊
Hazır seriye yepisyeni bir kitap daha geliyorken size serinin diğer üç kitabından alıntılar getirdim.
Evet maalesef ben de serinin ilk kitabı yok bulduğum an benim olacakk.😅
#kitapalıntıları
~Sadece Arkadaşız
🍁Onu kendine doğru çekerek iyice sarıldı. Tüm dertlerini söküp almak
ister gibiydi. “Bunu bana söylemeliydin.”
“Gelip beni yine kurtar diye mi?” dedi Jessie esneyerek. “Artık gerçekten çok eskimiş olmalı. Yoksa her zaman böyle çaresiz durumda kalmıyorum.”
“Şaka mı yapıyorsun? Sen benim egomu besliyorsun küçük hanım. Benim için hayatta yapılabilecek en iyi şey,
başına gelen kötü şeyleri ortadan kaldırmak."
~Mutluluğa Bir Kala
🍁"Eğer onu incitirsen seni fena benzetirim."
"Senden daha azını beklemezdim zaten."
"Ciddiyim, Dean. Acillik olursun."
Dean garsonu durdurdu, birer bira daha ve bir menü istedi.
"Sanki ikimizde kadınmışız gibi duygularımızdan konuşmayı bitirdiğimize göre, benim için bir iyilik yapman gerek."
~Mutluluk Sınır Tanımaz
🍁"Helikoptere birkaç kız aldık. Yeteneklerimle hava atacağımı düşündüm."
"Kızlara caka satmak mı?"
"Bazı erkekler arabalarıyla hava atar. Bense babamın helikopteriyle hava atacaktım."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Seriyle yada yazarla hala tanışmadıysanız hazır dördüncü kitapta çıkıyorken bir şans vermenizi tavsiye ederim.😍
Sıralama
1) Sadece Arkadaşız
2) Mutluluğa Bir Kala
3) Mutluluk Sınır Tanımaz
4) Aşk Eski Bir Yalan (Aşkla beklenen💃💃)
.
.
. #kitapokuyorum #kitaptavsiyesi #nemesiskitap #benimnemesisim #catherinebybee #kitap #kitaplar #iyikikitaplarvar #eniyiarkadaştırkitap #kitapsever #kitapsevgisi #kitapaşkı #kitaptutkusu #kitapoku #okumak #instakitap #book #books #bookstagram #booklove #booklover #instabookclub
Read more
Hadi gerçekleri konuşalım. İğrenç hissediyorum. Muhtemelen günlerdir vücuduma girmeyen o canına ...
Media Removed
Hadi gerçekleri konuşalım. İğrenç hissediyorum. Muhtemelen günlerdir vücuduma girmeyen o canına yandığım "burda bunun yerine küfür var" tiroid hormonunu kontrollü şekilde vücuduma salmaya başladıkları için de iyice afallamış ve duygusallaşmış durumdayım. Sinirlerim harab oldu. ... Hadi gerçekleri konuşalım. İğrenç hissediyorum. Muhtemelen günlerdir vücuduma girmeyen o canına yandığım "burda bunun yerine küfür var" tiroid hormonunu kontrollü şekilde vücuduma salmaya başladıkları için de iyice afallamış ve duygusallaşmış durumdayım. Sinirlerim harab oldu. Atom çok zordu. İlki kadar değil kabul. Ama çok zordu. Vücuduma giren, insanların kurşun zırhların arkasında bana uzattığı, aman sakın yere dökülmesin kapağını dikkatli aç dediği o radyo aktif madde o an benim tek çarem düşünsene... Tecrit insanı mahvediyo. İlaçtan 4/5 saat sonra miden bulanmaya başlıyo. Yanıma aliiim yerim dediğin hiçbirşeyin kokusuna katlanamıyosun. Personel seni o kadar iyi anlıyo ki ama ne çare... Tecrittesin. Hastane yemeklerinin kokusunu bile duymak istemiyosun. Litrelerce su içmelisin. İçemiyosun. Ama biliyosun ki biran önce bundan sıyrılmanın tek yolu o! Anlatabildim mi? Bir de ağırlık bastırıyo ki kafanı kaldıramıyosun. Telefonun çalıyo çalıyo çalıyo yine çalıyo. Görüyosun ama açsan bir türlü.. açmayayım en iyisi zaten fiziken de konuşmam mümkün değil diyosun. O da uyuya kalmadıysan. Uyuduysan da oh bee bi kaç saati daha yedim şükür diyosun. Saat sayıyosun evet. Vücudun tam anlamıyla seni yere sermenin eşiğine getirdiğinde sen saat sayıyosun. Yok saymıyorum diyosun ama sayıyosun! Zaten o telefonu açsan ayrı rezillik. Bitmişliğinin kanıtı, ne gerek var diyosun. Herkes sen ne güçlüsün herşeyi yenersin diyo. Sen o sırada yatağında midenle cebelleşiyosun.
İkidir orada kullandığım sabunun kokusunu çıktıktan sonra ne zaman duysam midem bulanıyo. Onları ebediyen hayatımdan çıkardım. Ha bi de çok sevdiğim sarmayı... Yazarken "Hadi yut şu son lokmayı yapabilirsin" dediğimi hatırladım ve yine midem ağzıma geldi.
Gelelim işin daha da derin psikolojik boyutuna. Bu sefer gardım daha düşük. Her adımda daha yorgun başlıyorum savaşa. Bu sefer neyle savaşacağımı bilmek beni aşağı çekti galiba. Çocuğumdan kocamdan ayrı günler, acaba tekrar alacakmıyım endişesi, bitti bu iş diyememek... Pazartesi günü doktor "değerler istediğimiz seviyelere düşmüş" diyince çok sevindim. Hemen arkasından "hadi hemen atom tedavisi" diyince sağdan kroşeyi yedim. Tam tabiriyle...
Read more
halimizden anlayan lazim.. derin bir of cekip, derin derin düsünen insanlari anlayan cok az'dir.. anlayan'larda ...
Media Removed
halimizden anlayan lazim.. derin bir of cekip, derin derin düsünen insanlari anlayan cok az'dir.. anlayan'larda zaten belki ayni durum'da olanlar'dir.. Onlar sorar'lar.. " neyin var, iyimisin? " Üzme kendi, bitirme degmez derler.. Bak bize, biz üzdük.. Değ'dimi derler.. olan ... halimizden anlayan lazim..
derin bir of cekip, derin derin düsünen insanlari anlayan cok az'dir..
anlayan'larda zaten belki ayni durum'da olanlar'dir..
Onlar sorar'lar..
" neyin var, iyimisin? "
Üzme kendi, bitirme
degmez derler..
Bak bize,
biz üzdük..
Değ'dimi derler..
olan bize oldu, mutlulugu hak etmeyenler yine olan'lar yine mutlu derler..
Anlayan insanlar,
Yoldaş olur'lar sana..
Derdine..
Hem üzüntünde, hemde mutluluğunda yanında olur'lar göğüs gererler..
ben burdayım, senin yanındayım..
güven bana der gibi sahıp çıkarlar...
anlayan insanlar,
Senin gözlerin dolmadan senin içten içe ağladığını bilirler..
bir damla akmadan döktüğün o gözyaşlarını silerler..
anlayan insanlar, içi güzel insanlar'dır..
Senin için isterler, kendilerine istemedikleri kadar iyilikeri..
Ve seni üzmemek için kendini feda edip üzebilirler.. Şimdi sen sor kendine,
sahiden sen Beni anladin'mı hiç bir kez..
Yoksa ben sana kandım'mı her kez....
#raconsokakta
Read more
- Düşen bir yaprak görürsen Beni hatırla demiştin Biliyorsun seni ben Sonbaharda sevmiştim Her ...
Media Removed
- Düşen bir yaprak görürsen Beni hatırla demiştin Biliyorsun seni ben Sonbaharda sevmiştim Her sonbahar gelişinde Sarı sarı yapraklarla Kuru dallar arasında Sen gelirsin aklıma Rüzgarla düşen yapraklar Daima senin hayalin Yine bir sonbaharda Geleceksin sen bana Her ... -
Düşen bir yaprak görürsen
Beni hatırla demiştin
Biliyorsun seni ben
Sonbaharda sevmiştim
Her sonbahar gelişinde
Sarı sarı yapraklarla
Kuru dallar arasında
Sen gelirsin aklıma
Rüzgarla düşen yapraklar
Daima senin hayalin
Yine bir sonbaharda
Geleceksin sen bana
Her sonbahar gelişinde
Sarı sarı yapraklarla
Kuru dallar arasında
Sen gelirsin aklıma
🍁🍁
@ramazanaydin.a ❤
- #sonbahar #kasım #aşk #çokbegendim #teşekkürler 😍
- #yıldırımgürses #doğa #foto #fotoğraf #fotografia #instafoto #photograp #photography #photographer #naturel
Read more
inandigim din geregi hepimizin galu belada anne babalarimizi,e$lerimizi ve cocuklarimizi secip ...
Media Removed
inandigim din geregi hepimizin galu belada anne babalarimizi,e$lerimizi ve cocuklarimizi secip onayladigimiza, onlar tarafindan da secilip onaylandigimiza inaniyorum. o yuzden yillarca, ezelde kabul ettigim e$imi gorup de hatirlayamama korkusu yasadim... nitekim onu ilk gordugumde ... inandigim din geregi hepimizin galu belada anne babalarimizi,e$lerimizi ve cocuklarimizi secip onayladigimiza, onlar tarafindan da secilip onaylandigimiza inaniyorum. o yuzden yillarca, ezelde kabul ettigim e$imi gorup de hatirlayamama korkusu yasadim... nitekim onu ilk gordugumde bi ezel hatirasi tasidigimizi hissetsem de(bi cesit dejawu ile) tekrar biraraya gelip ancak 8 yil sonra ewlenebildik. oglum icinde ayni seyi onu ilk gorup kucagima aldigim an hissettim. o benim icin, ben de onun icin yeryuzunde olabilecek en dogru secimdik. hamdolsun, ben onu sectigim de o da beni secmis... bizi birbirimize yazan Allah a da sukurler olsun. bu vesileyle ona kavusmamin 3.yilini kutluyorum. omrum yettikce yaninda yorende olucam fatihim. sen benim bu dunyada bi super kahraman olabilecegimi hissettiren tek varliksin. annelik kimligiyle pek cok sey ogrendim. dogdugundan beri, yapamayacagim sandigim seyleri aslinda yapabilecegimi bana defalarca ispatladin. ve ewet fatih seni cok sewiyorum. bil ki bi gun senden once bu dunyadan goc edersem (ki senden once gitmek en buyuk dilegim,Allah bana senin acini yasatmasin) hep yaninda oldugumu bil. seni obur dunyada simsiki sarilmak uzere bekliyor olucam. ve yine bil ki; bilmedigim o dunyada, senin yasadigin bu dunyayi etkilyebilecek herhangi bisey yapilabiliyorsa, elim hep seni koruyup kollamak icin uzerinde olacak yawrum. omrun bahtin guzel olsun...
Read more
Kız Aysel, bak yine geldi Anneler Günü. Düşündüm de ne zorlanırız biz, özel günlerde seninle. Ablamla ...
Media Removed
Kız Aysel, bak yine geldi Anneler Günü. Düşündüm de ne zorlanırız biz, özel günlerde seninle. Ablamla sana hediye alacağız, seni yemeğe götüreceğiz, çiçekler yaptıracağız, senin için zaman ve para harcayacağız diye için çıkar. Hiç kıyamazsın bize. Seni mutlu etmek için verdiğimiz ... Kız Aysel, bak yine geldi Anneler Günü. Düşündüm de ne zorlanırız biz, özel günlerde seninle. Ablamla sana hediye alacağız, seni yemeğe götüreceğiz, çiçekler yaptıracağız, senin için zaman ve para harcayacağız diye için çıkar. Hiç kıyamazsın bize. Seni mutlu etmek için verdiğimiz uğraş bile üzer seni. Evlatların senin için bile yorulmasın istersin. Bu sabah düşündüm de, ben böyle bir duygu hali görmedim. Adı da yok bu duygunun. Bencillik kelimesinin tam tamına zıt hali ve adı yok. Evlatları onu mutlu etmek için bile uğraşmasın istemek. Annelik mi desem bu duygunun adına, Aysellik mi? Öyle bir duygu ki o, evladın dışında kimseye göstermeyeceğin ve evladının da o duygudan mahrum kalırsa kendini eksik hissedeceği. Beni, annem kadar bu dünyada kimse düşünmedi. Huzurlu olayım ister hep ama en çok da süslenmemi ister. Instagramda DM den yürür annem bana bazen. Niye küpe takmadın der. Niye ruj sürmedin der. Orada da “sen iyi ol da” diye bitirir hep cümlesini. O, iyi olmamı dilemese sanki olamayacağım. Allah bana onsuzluğu yaşatmasın. Çünkü iyi olmamı bu kadar isteyen biri olmasa bu dünyada, ben çoktan yıkılmıştım. Nefes aldığını bilmek yetiyor bize kız, Aysel... Anneler Günün kutlu olsun. Hediye almadık bu sene. Dedik ki, birbirimize sahipken ne gerek var hediyeye. Allah’tan tek dileğim aynı hediyeyle kutlarız bugünü seneye de. Bu dünyada bizlerle ya da melek olup göklerde yaşayan tüm annelerin gününü kutlarım bu vesileyle. Onlar evlatlarını gittikleri yerden bile gözetir. Çünkü annelik böyle birşeydir... ❤️
Read more
<span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span>Kargo uçaklarını bilir misiniz? Ben size anlatayım. Yolcu uçaklarına benzemez hiç. Farklı ...
Media Removed
Kargo uçaklarını bilir misiniz? Ben size anlatayım. Yolcu uçaklarına benzemez hiç. Farklı farklı bölümleri yoktur. Evinizin salonu büyüklüğünde tek bir bölme, birçok oturma yeri bir de girişi. O girişe koyarlar tabutu. Tabut dediğime bakmayın benim gözümün nurunu koydular ... 😢😢😢😢Kargo uçaklarını bilir misiniz? Ben size anlatayım.
Yolcu uçaklarına benzemez hiç. Farklı farklı bölümleri yoktur. Evinizin salonu büyüklüğünde tek bir bölme, birçok oturma yeri bir de girişi. O girişe koyarlar tabutu. Tabut dediğime bakmayın benim gözümün nurunu koydular o gün oraya. En az 3 saat bu şekilde gürültülü, soğuk bir uçağın içinde uçmak nedir bilir misiniz? Cesaret edip bir türlü onun yanına gidememek nasıldır bilir misiniz? Gidip orda olduğunu bile bile yüzünü görememek sarılıp koklayamamak nedir bilir misiniz? 3 saat be. 3 saat ben ona baktım o bana baktı konuşamadım dokunamadım sarılamadım.
Beyazıt'ın en büyük isteklerinden biri uçağa binmekti. Söz oğlum bindiricem seni demiştin. Bir şekilde yine tuttun sözünü babam. Verdiğin her sözü tuttun bir şekilde. İçin rahat olsun.
Seni son kez gördüğümde evden giderken beni yataktan kaldırmamıştın. Vedalar hep zordu senin için. Yatak sıcacıktır şimdi ben olsam hiç kalkmam ooh mis demiştin. Şimdi çok üşüyor musun toprağın altında? Sen soğuğu hiç sevmezsin ki. Ama bilirim. Başındaki bayrağın kızıllığında ısınmayı iyi bilirsin -ki o kızıllığın birazı da sensin.
Bugün 1 yıl oldu canımın içi. Senden sonra hiçbir şey aynı değil. En mutlu anımızda bile bir burukluk var. Herhangi bir saygı duruşunda hep gözlerimiz dolar. Ki ben sana karşı hep öyle duruyor olacağım.
Ne mutlu sana ki istediğin şekilde gittin oraya. Ne mutlu. Ama biz seni, sesini, kokunu, gülüşünü çok özledik. Sensiz çok zor.
Aşkın yaşı 17'ydi baba. Ben senden sonra 18 oldum...
Zühre Selma Karaman
Şehit Jandarma Binbaşı Ahmet KARAMAN'ın kızı...
Read more
21 YAŞINDAKİ BİR UYUŞTURUCU BAĞIMLISI GENCİN ÖLMEDEN ÖNCE ANASINA YAZDIĞİ SON YAZISI.. Düştüm ...
Media Removed
21 YAŞINDAKİ BİR UYUŞTURUCU BAĞIMLISI GENCİN ÖLMEDEN ÖNCE ANASINA YAZDIĞİ SON YAZISI.. Düştüm bir batağa çıkamıyorum ana. Öldürüyor beyaz zehir diyorlar adına, biliyorum yandığımı ama sönmüyorum ana. Bir tadan bir daha bırakamıyor ana, beyaz zehir derlerdi aldırmazdım. Rüya görürsün ... 21 YAŞINDAKİ BİR UYUŞTURUCU BAĞIMLISI GENCİN ÖLMEDEN ÖNCE ANASINA YAZDIĞİ SON YAZISI.. Düştüm bir batağa çıkamıyorum ana. Öldürüyor beyaz zehir diyorlar adına,
biliyorum yandığımı ama sönmüyorum ana.
Bir tadan bir daha bırakamıyor ana, beyaz zehir derlerdi aldırmazdım. Rüya görürsün derlerdi uyanamazdım. Şimdi bir kabustayım,
Korkmaktayım. Bitirdi beni ana yok olmaktayım. Gençtim ana cahildim hiç ölmem derdim. Bu sefer son bir daha kullanmam derdim. Öyle değilmiş ana, ben beyaza yenildim. Aynada değişen yüzümdü, değişen bendim, bilseydim düşermiydim bu çıkmaza, üzermiydim sizi ağlatırmıydım ana. Dost dediklerim itiyor beni uçuruma ümidim kalmadı dayanamıyorum ana Kaçmak istiyorum bu dertten bu meletten bırakmak istiyorum olmuyor, be ana. Affedin beni ana son özrüm sizden seni düşünüyorum yaşamak istiyorum ana. Pişmanım ana pişmanım, hemde çok pişmanım. Sizi ne kadar üzdüğümün farkındayım siz üzülmeyin, derdime kendim yanayım kavrulayım bu dertle, kurtulayım ana. Kendimi düşünmüyorum ana yaktım sizi,
çok inciltim kırdım tertemiz kalbinizi
size yakıştıramıyorum şimdi kendimi
yine de oğlun olarak ölmek isterim ana.
Babama söyle ana ne olur beni affetsin.
Benimde bir oğlum vardı, adı kemaldi desin.
Mezarıma gelipte benim için dua etsin,
ne olur ana babam hakkını helal etsin.
Yakındır ölüm haberim gelir sana, gelir tabutun konur musalla taşına, günahım çok ana çıkamam Allah'ın karşısına ana dua et sen yinede biricik yavruna...
Hakkını helal eyle ana yaklaşıyorum sona,
Bu son sefer çıkıyorum son yolculuğuma
genç yaşta kavuşuyorum kara toprağa
İbret olsun kaderim ana ardımda kalanlara... Lütfen 3 5 duyarlı insan paylaşsın..Rabbim kimseyi bu durumlara düşürmesin..
Read more
Doğan abimiz. #Repost @ismetbademofficial VAY BE CANIM KARDEŞİM DODO; NİYE BU KADAR ACELE ETTİN! ...
Media Removed
Doğan abimiz. #Repost @ismetbademofficial VAY BE CANIM KARDEŞİM DODO; NİYE BU KADAR ACELE ETTİN! Yıllar önce Ankara Atletizm pistinde çeşitli branşlarda yarışırken, yakın arkadaşım Armağan yüksek atlama da Türkiye Şampiyonuy du. Armağan ve, nişanlısı Murat Ayata ile çok keyifli ... Doğan abimiz. #Repost @ismetbademofficial
VAY BE CANIM KARDEŞİM DODO; NİYE BU KADAR ACELE ETTİN!
Yıllar önce Ankara Atletizm pistinde çeşitli branşlarda yarışırken, yakın arkadaşım Armağan yüksek atlama da Türkiye Şampiyonuy du. Armağan ve, nişanlısı Murat Ayata ile çok keyifli günler geçirdik. Birgün Armağan, erkek kardeşi Doğan'ı idmana getirdi. O gün pistte kim varsa şaka ile karışık yarışarak, herkesi solladı. Devam etse rekorları alt üst ederdi.
O gün Doğan'la başlayan dostluğumuz, parkelerde senelerce devam etti.
Esas; özel ve bizimle sonsuza kadar yaşayacak sohbet ve hikayelerimiz bu gün "ara verdi." Saatler süren araba sürüşünde geldi ilk haber. Hemen Harley' ci dostlarım çağrıma cevap verip kan için hazırlandılar. Allah razı olsun. Arkasından en kötüsü cümle "İÇİMDE BİNLERCE CAM ŞİŞE PARÇALANDI. HER YERİM ACI İÇİNDE KIVRANMAYA BAŞLADIM." Doya doya ağlamak istiyordum. Sevgi pınarlarım coştukça yağmur gibi akan gözyaşlarımdan araba kullanamadım. Sağa çekip çığlıklarımda boğuldum. Freud'un dediği gibi EGO m beni acılarıma teslim etti. Her kımıldadığımda içim cam kırıkları ile param parça...
SEVGİLİ DOĞAN;
Tam sekiz ay önce "geçmiş olsun kalbini tamir ettirdin! 2. Yaşam seni bekliyor!" Derken karşılıklı sözün vardı. Aydın Örs, Samer Şenbayrak, Ümit Avcı ile beraber yemek yiyerek özlem gidermeye karar vermiştik.
Antalya'nın boğucu sıcağı kalbine iyi gelmedi! Haftaya Barış Güney le yaptığınız çalışmaları izleyecektik.
Oysa şimdi "yarım kalan sevdaları ardında bırakarak çekip gittin!
OLMADI DODO OLMADI!
Üzerinde bembeyaz çarşaf sıkıdan sarılmış, bedenine.
Çeşidini sökemediği bir sürü dua...
Sokak çarşı! Ama neden kuşlar sustu!
Neden söylemiyorlar ezberlettiğim şarkıları!
Çınarlara yaslanmış ağaçlar yarı beline kadar eğilip selam duruyor... artık hiçiz!
DODO SENİ ÇOK ÖZLEYECEĞİZ.
MURAT MURATHANOĞLU ve mucize başarılarını anlattığımız günleri ve seni hep güzelliklerle anacağız. Mekanın cennet olsun kardeşim. Evrenin en "büyük saat ustası" yine yapacağını yaptı. TIK TIK VE ARTIK SEN YOKSUN.
DOĞAN inan babam, annem nice yakınım insanlarımı; vefat ettiklerinde sonsuzluğa, yolcu ettim. Bu kez bir başka içim acıyor. Ah be dodo üç satıra sığarmı bin
Read more
(Kıssadan hisse ) Gencin birisi Kabe'de sürekli, - "Ey doğruların yardımcısı olan Allah'ım, ...
Media Removed
(Kıssadan hisse ) Gencin birisi Kabe'de sürekli, - "Ey doğruların yardımcısı olan Allah'ım, Ey haramdan sakınanların yardımcısı olan Allah'ım, sana hamdü sena ederim," diye dua ederdi. Bu durum herkesin dikkatini çeker. Birisi: - "Neden hep aynı duayı yapıyorsun, başka birşey ... (Kıssadan hisse )
Gencin birisi Kabe'de sürekli,
- "Ey doğruların yardımcısı olan Allah'ım, Ey haramdan sakınanların yardımcısı olan Allah'ım, sana hamdü sena ederim," diye dua ederdi.
Bu durum herkesin dikkatini çeker. Birisi:
- "Neden hep aynı duayı yapıyorsun, başka birşey bilmiyor musun?," diye sorunca; O da anlatır:
Yedi sekiz sene önce yine Kabe'de iken içi altın dolu bir torba buldum. Tam bin altın vardı. İçimden bir ses:
- "Bu altınlarla, şunları şunları yaparsın" diyordu.
Hayır dedim kendi kendime. Bu benim değil. Başkasının malı, kullanmam haram olur dedim. Bu sırada birisi:
- "Şöyle bir torba bulan var mı?" diye bağırıyordu. Çağırdım onu.
- "Nasıl bir torbaydı? İçinde ne vardı?" diye sordum. Torbayı tarif etti ve "İçinde bin altın vardı" dedi.
- "Torban burada." diyerek verdim. Adam torbayı açıp bana otuz altın verdi. Pazara gittim. Temiz yüzlü genç bir esiri överek satıyorlardı. Gencin temizliği dikkatimi çekti. Yanlarına gittim,
- "Bu köle için ne istiyorsunuz?" dedim. "Otuz altın dediler". Adamdan aldığım otuz altını verip genci satın aldım. Bir iki yıl geçti. Genç çok çalışkan, çok edepli idi. Onu aldığıma çok memnun olmuştum. Bir gün onunla giderken karşıdan iki üç kişi geliyordu.
Genç bana dedi ki:
- "Efendim, ben Fas emirinin oğluyum. Bu gelenler babamın adamları. Beni buldular. Senden beni satın almak isterler. Sen iyi bir insansın. Onlara otuz bin altından aşağıya satma." dedi. O kişiler yanıma geldi.
- "Bu esiri bize satar mısın?" dediler. "Satarım." dedim. "Altmış altın verelim." dediler. Ben de "Olmaz." dedim.
- "Sen bunu pazardan otuz altına almadın mı? Biz sana iki mislini veriyoruz" dediler.
- "Öyleyse gidin pazardan alın." dedim. Arttıra arttıra yirmibin altına kadar çıktılar. Otuzbin altından aşağı olmaz dedim. Çaresiz kabul ettiler. Ben o otuzbin altın ile işyerleri açtım. Ticaret yaptım. Daha çok zengin oldum. Bir gün bana arkadaşlarım,
- "Çok zengin bir ailenin iyi bir kızı var. Babası yeni vefat etti. Onunla seni evlendirelim." dediler.
- Ben de "Olur." dedim. Nikah kıyıldı. Deve yükleri çeyizini getirdiler. Çeyiz arasında bir torba dikkatimi çekti. Kıza, "Bu nedir?" dedim.
DEVAMI YORUMLARDA
Read more
ÖZLEM Bir gece, Gecede bir uyku.. Uykunun içinde ben.. Uyuyorum, Uykudayım, Yanımda sen. Uykumun ...
Media Removed
ÖZLEM Bir gece, Gecede bir uyku.. Uykunun içinde ben.. Uyuyorum, Uykudayım, Yanımda sen. Uykumun içinde bir rüya, Rüyamda bir gece, Gecede ben.. Bir yere gidiyorum, Delice.. Aklımda sen. Ben seni seviyorum, Gizlice.. El-pençe duruyorum, Yüzüne bakıyorum, Söylemeden, ... ÖZLEM
Bir gece,
Gecede bir uyku..
Uykunun içinde ben..
Uyuyorum,
Uykudayım,
Yanımda sen.
Uykumun içinde bir rüya,
Rüyamda bir gece,
Gecede ben..
Bir yere gidiyorum,
Delice..
Aklımda sen.
Ben seni seviyorum,
Gizlice..
El-pençe duruyorum,
Yüzüne bakıyorum,
Söylemeden,
Tek hece.
Seni yitiriyorum
Çok karanlık bir anda..
Birden uyanıyorum,
Bakıyorum aydınlık;
Uyuyorsun yanımda.. Güzelce.
-
#ÖzdemirAsaf #Lavinia
-
Ben çok uzaktaydım o zaman,
Gözlerin kavuştu ağlamaya, sebebsiz ağlamaya.
Artık beni düşünmeye başladığından
Bıraktın kendini aşk içinde yaşamaya.. Bunu bilen ben değildim.
Bir kitap okuyordun, dalgın..
İçinde insanlar seviyor, ya da ölüyorlardı.
Genç bir adamı öldürdüler romanda.
Korktun, bütün yininle ağlamaya başladın.. O ölen ben değildim.
-
Cumartesi,
Sabah erken kalkıp kahvaltı etmelik, alışverişe gitmelik, hava çok sıcak olmazsa hanımla oturup bir kahve - nargile sohbeti yapmalık, tatil planları kurmalık bir cumartesi.. ilk şiiri yine hanım seçti, cumartesileri şiirleri ona seçtirmek çok hoş oluyor.. Kahvemi de o yaptı.. Hanımcılık hep kazanacak arkadaşlar, hanımlarınızın gönlünü hoş tutun. Hoş tutun ki hayatınıza renk gelsin.. Hoş tutun ki hayatınız anlam bulsun.. Güzel bir haftasonu diliyorum..
Read more
Ey zebun olmaya müstahak nefsim, ey türlü oyunlarla beni aldatan, sonrada karşıma geçip Hakk subhanehu’nun ...
Media Removed
Ey zebun olmaya müstahak nefsim, ey türlü oyunlarla beni aldatan, sonrada karşıma geçip Hakk subhanehu’nun katında düştüğüm durumdan keyif alan şeytan; Bilirim ki sen ve sana uyan ziyanların en büyüğüne düçar olmuştur da haberi yoktur. Yine bilirim ki uyku ile uyanıklık arasında ... Ey zebun olmaya müstahak nefsim, ey türlü oyunlarla beni aldatan, sonrada karşıma geçip Hakk subhanehu’nun katında düştüğüm durumdan keyif alan şeytan;
Bilirim ki sen ve sana uyan ziyanların en büyüğüne düçar olmuştur da haberi yoktur.
Yine bilirim ki uyku ile uyanıklık arasında iken, esrük bedenime akıttığın günah zehri ile aklımı uyuşturursun.
Beng suyu içmiş sergerde gibi esrük vaziyette iken içine attığın kaşane ve sarayın gözümü açıp kendime geldiğimde aslında bir çöplük olduğunu, yedirdiğin envai çeşit yiyeceğinde kan ve irinden başka bir şey olmadığı aşikardır.
Ah ile efgan etmedeyim ki yolda ve yaşta benden önde olanları dinlemedim. Ne demişti onlar. “Dünyaya ahiret yurduna koymak için talip olun. Dünyaya dünya için talip olmayın. Dünyada kalınacak süre ne kadar az ve ondan ayrılış süresi ne kadar hızlıdır…”
Ey Aciz unutma!
Seni yaradan Rabbine şükretmek, nimetin canıdır. Şükür, seni dostun mekanına getirir. Şükür nimeti arttırır. Böylece Hakkın vaad ettiği helalle doyarsın.
Vaad eden asla vaadinden dönmez. Yeter ki sen vadedenin farkına vararak samimi bir talip ol.
Unutma matlub, talibinin talebindeki samimiyete istinaden tecelli eder. Talebin ne kadar samimi ise matlubun o kadar yakındır.
Doğru ol. Doğruluk mahlukatın işlerini ayakta tutan en kuvvetli zemindir. Yalan ise bir hastalıktır. O hastalığa yakalananın kurtulması zordur.
Unutma kişinin hasetçileri ancak kişi ölünce azalır ve biter. Bilgi, kişinin en büyük hazinesidir. Bilen kişi hasetçilerinden nasıl korunacağını da bilir ve tefehhüm eder.
Mala ve paraya tamah etme. Bunlar dünyaya ait prangalardır. Kendini, bu prangalarla dünyaya mahkum etmekten koru.
Tamahkârlık dönüşü olmayan zillete düşürür de nefsini körükler. Sonra ateşin harlı bir şekilde yanmasını sağlar. Şerefli bir ölüm için izzetli ve hamiyyetli bir hayat yaşa.
Read more
“Yine de biri çıksa, nasılsın dese alışkanlıkla iyiyim diyeceğim. Kederli olduğumda söylenemez ...
Media Removed
“Yine de biri çıksa, nasılsın dese alışkanlıkla iyiyim diyeceğim. Kederli olduğumda söylenemez zaten. Buna sebepte yok çünkü. Ne taze bir ölüye sahibim, ne felâket geçirenlerim var. Dedim ya oturuyorum öylece. İyi ki etrafımda kalbimi tanıyanlar yok.Hiç beklemiyordum, birden ... “Yine de biri çıksa, nasılsın dese alışkanlıkla iyiyim diyeceğim.
Kederli olduğumda söylenemez zaten. Buna sebepte yok çünkü. Ne taze bir ölüye sahibim, ne felâket geçirenlerim var.
Dedim ya oturuyorum öylece. İyi ki etrafımda kalbimi tanıyanlar yok.Hiç beklemiyordum, birden kadın bana çevirdi bakışını. Tanrım ne büyük bir merak içindeydi bu bakış. Durmadan sormaktaydı. Hayattan ne beklediğimi sormaktaydı...Günü birlik yaşama içinde elde edilebilen sayısız imkanlar kaçırmıştı.Bu durumda ona bakmak zordu. Huzursuz kımıldayarak ondan kurtulmaya çalıştım. Fakat bakışımı tutmuştu, ondan ayrılamıyordum, tanışmıştık bir kere. Tekrar karşılaştığımız takrirde, sorularını, ikinci kez tekrarladığını bilerek, düşündü mü der gibi, başkalarının öğrenmelerine duyulan güvensizlikle, yine alay ederek tekrarliyacağını düşünüyordum. Fakat umulmadık bir anda başka, herhangi bir şeyle ilgilenmeye başladı... Birden sahipsiz kalmıştım. Bakışım, yere paralel durmak zorunda bulunan, fakat içindeki sertlik süratle yumuşayan bir bakır tel gibi eğiliyordu boyuna. Durumun saçmalığını kavrayıncaya kadar bir an bocaladım. Bu belki de devam edecekti ama, seni hissettim. Evet, bakıyordun, yanılmamıştım...Bunu hissetmemden ne kadar önce başlamıştım bilmiyorum ama, bakışlarımız karşılaşınca kaçtın, önüne döndün...ve dönmen için zamanın vardı. Fakat dönmemiştin. Omuzlarından bana dokunup kaldığını anladım.Görüyordun, beni hissediyordun.Ve o zaman başladı.İste yine bir şey var.Bakıyordum sana.Şimdi birşeysin benim için...Varsın.
Fakat bocalıyordum.Gizlice düşündüğüm, farkedilmesinden korktuğum hakikat sen miydin, yoksa ben, hatırasızlığı, boşluğu, en ucuz şekilde, sırtımdan korkakça, hiç bir teşebbüste bulunmadan birden bire atmak için yine hayal mi kuruyordum.Dedim ya işte, bocalıyorum.Yeniden yaşamaya başlamak kolay mı?” -Cahit Zarifoğlu-
Read more
Canım Atam.. Sadece izinden gitmekle yetinmedim, sana gönül vermiş biri olarak, senin adınla,sözünle ...
Media Removed
Canım Atam.. Sadece izinden gitmekle yetinmedim, sana gönül vermiş biri olarak, senin adınla,sözünle ,beni vurmaya çalışan cahillere, yine senin sözünle cevap vermek isterim !!.. Susuyorsak efendiliğimizdendir.. yoksa altı boş, ön yargılara, hukuksal olarakta, birey olarakta ... Canım Atam.. Sadece izinden gitmekle yetinmedim, sana gönül vermiş biri olarak, senin adınla,sözünle ,beni vurmaya çalışan cahillere, yine senin sözünle cevap vermek isterim !!.. Susuyorsak efendiliğimizdendir.. yoksa altı boş, ön yargılara, hukuksal olarakta, birey olarakta cevabım hazırdır! Ben sahada hırsımla, kendimce adaletimle varoldum🙏🏻 Cevabım yaptığım asistler ve oynadığım futboldur.. kimseye boyun eğmedim, eğmem!! inandığım doğrunun arkasında oldum, yalnız kalmaktan korkmadım.. şükür arkamda kocaman bir camia var !! benim ahlakımı sorgulaman için, seni kim bilir kişi seçti..?! bu işin bekçisi misin.....? “Cumhuriyet fikir sahibi serbestliği taraftarıdır. samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız” ama sen samimi değilsin Emre bol !! samimi olsan adil olursun, bana yapılan haksızlıkları da konuşursun ..ama şimdi sayemde konuşulcaksın hadi buda benim sana Eyvallahım olsun !
Read more
Kardeşim bugün seni aradım,aklıma bir şey takılmıştı tarihe dair. Benim için tarih dedin mi gözümüzün ...
Media Removed
Kardeşim bugün seni aradım,aklıma bir şey takılmıştı tarihe dair. Benim için tarih dedin mi gözümüzün profesörüydün. Açmadın. Dedim ki "Meşguldür." Aradan az buz zaman geçti,tekrar aradım. Yine açılmadı o telefon. Kızdım hatta sana. "Biraderim,telefonuna ne diye bakmazsın ... Kardeşim bugün seni aradım,aklıma bir şey takılmıştı tarihe dair. Benim için tarih dedin mi gözümüzün profesörüydün.
Açmadın.
Dedim ki "Meşguldür." Aradan az buz zaman geçti,tekrar aradım. Yine açılmadı o telefon.
Kızdım hatta sana.
"Biraderim,telefonuna ne diye bakmazsın ki!" Gittim iki boyoz yedim sonra. İki de çay içtim Küçükpark'ta. Ki benim çayla aram da pek yoktur,cemil cümle bilir.
"Sen de gelsene." diyecektim sadece.
Soracaklarım vardı sana.

Açmadığına göre işin vardır dedim,sonra sen beni arardın nasılsa. "Ulan yapacak bir şey de yok" hayıflanıp homurdanmasıyla yürüdüm okula doğru.
Okulda bir hengame.
Koştum kantine kadar.
Dediler ki; "Fırat düştü."
Bir insanın gözünden kaç ırmak akar o haberle,onu bile sen öğrettin.

Meğer yapacak ne çok şey varmış... Bilsem evveliyatından koşmaz mıydım yanına,bilsem senden önce ben yemez miydim o bıçağı?

Kardeşim,Yusuf yüzlüm,aslan boksörüm..
Vay benim koca yürekli Fırat'ım!
Demek sen de,
Demek sen de hee.. Biz,birbirini işi düştüğünde arayan tipler zaten değiliz;fakat
"Yolunuz düşer de aramazsanız bozuşuruz haa!" derdin ya,
Hem kızıp hem gülerek;
İnşallah düşer yolumuz.
İnşallah düşer yolumuz.. Uçmağlarda buluşalım kardeşim,hakkını helal et.
Unutulmayacaksın. (1 Ocak 1991-20 Şubat ~) #FıratYılmazÇakıroğlu
Read more
Hayallerimin pesinden bu hayat boyunca kimsenin benle beraber kosmayacagini biliyordum ama ...
Media Removed
Hayallerimin pesinden bu hayat boyunca kimsenin benle beraber kosmayacagini biliyordum ama sen haric. Zor animda cogu kisinin beni birakacagini ve teselli bulmak icin omuz aradigimda bazen kimseyi bulamayacagimi da biliyordum ama yine sen haric. Hayallerimin pesinden benimle beraber ... Hayallerimin pesinden bu hayat boyunca kimsenin benle beraber kosmayacagini biliyordum ama sen haric. Zor animda cogu kisinin beni birakacagini ve teselli bulmak icin omuz aradigimda bazen kimseyi bulamayacagimi da biliyordum ama yine sen haric. Hayallerimin pesinden benimle beraber kostugun icin, en zor anlarimda kilometrelerce uzakta olsak bile yanimda oldugun icin, hayallerimi benimle beraber yasadigin icin, sirdasim ve en yakin arkadasim oldugun icin, bana hayati ogrettigin icin, bana verdigin inanilmaz ogutlerle ve seni dinlemedigim zaman basima neler gelecegini en basindan eksizsiz tahmin edebilmenle ve tabikide o guzel yemeklerinle... Iyiki varsin annecim ve iyiki benim annemsin seni cok ama cok seviyorum dogum gunun kutlu olsun nice senelere ❤❤😍😍😻😻🎂🎂🎉🎉 #happybirthdaymom
Read more
Bugün hayatta canımdan bile daha çok sevdiğim adamın doğum günü. Alico. Şans mı, tesadüf mü yoksa ...
Media Removed
Bugün hayatta canımdan bile daha çok sevdiğim adamın doğum günü. Alico. Şans mı, tesadüf mü yoksa kader mi bilemiyorum. Üç sene ara ile aynı hastanenin aynı ameliyathanesinde dünyaya açmışız gözlerimizi.🍼 Varlığın hayatıma öyle bir armağan ki, seçtiğim cümleler, sahip olduğum ... Bugün hayatta canımdan bile daha çok sevdiğim adamın doğum günü.
Alico.
Şans mı, tesadüf mü yoksa kader mi bilemiyorum.
Üç sene ara ile aynı hastanenin aynı ameliyathanesinde dünyaya açmışız gözlerimizi.🍼
Varlığın hayatıma öyle bir armağan ki, seçtiğim cümleler, sahip olduğum hissi özetlemeye yetmez inan.
Senin en çok sevdiğin şarkı Sevince'yi dinliyorum bunları yazarken,
Üstümde senin en çok sevdiğin tshirtün var.
İyi ki kelimesinin hayatımdaki karşılığısın,
Tek dileğim ömrümüz yettiğince el ele olmamız, en çok da sağlıkla.
Biliyorum çünkü gerisi boş.
Slovenya'da gölde üzerimize çiğ yağarken oramız buramız tutulsa bile, birbirimizin gözünün içine bakarak uyandığımızda,
Paris'te o roller coster'a beni zorla bindirdiğinde, güvenlik kemeri çantamdan kapanmadığında bağırıp, delilerce elini sıktığımda,
Sarhoş olduğum nadir gecelerde 8 dili aynı anda ve her nasılsa kullanarak kendimce bir dil geliştirdiğimde söylediklerimin hepsini dinlediğinde,
Nice'te sırf çok popülermiş diye seni sürüklediğim resteronda, gelen yemeği beğenmediğimde, benimkini sen yemek zorunda kaldığında,
O motor kazasında ben yerde yatarken, göz yaşların suratıma düştüğünde,
Sırf ben merak ediyorum diye dönüş uçağına 23 saat varken, 6 saat gidiş, 6 saat dönüş direksiyon sallayıp Roma'dan, Venedik'e bastığında,
Thailand'a hiç istemeyip, sırf ben istiyorum diye gidip, ölümden döndüğümde ıslak havluları vücuduma şok diye uyguladığında,
Serum yemem, burada beni öldürürler diye saçmalarken, görmek istediğim tüm tapınaklara gideceğimizi bana gecelerce anlatıp, moral verdiğinde,
Barcelona'da o tabaklara deli gibi para verip, parasız kaldığımızda benimle en ucuz şarabı dünyanın en leziz şarabı gibi şehrin merdivenlerinde içtiğinde,
Cenova'da yine sırf ben istiyorum diye 1.90'luk boyunla Fiat 500'ün içinde benimle günlerce uyuduğunda...
İşte tüm bunların hepsinde anlamıştım seni deli gibi sevdiğimi,
İyi ki varsın, hep ol, beraber yaşlanalım, sağlığımız yerinde, biletimiz cebimizde olsun.
Daha da şey istemem, ha bi'de pastandan çok yeme, ben bir dilimle doymuyorum.
Nicelerine sevgilim, kocam, yol arkadaşım. 🎉🎊 #alicozlem #happybirthday
Read more
Nasıl başlasam lcölsödşsdş ben böyle uzun yazamam beni bilirsin knk . 124 gün önce biletimin fotoğrafını paylaşmıştım ve 124 gün önce dünyanın en mükemmel kankası bana ilk kez mesaj atmıştı konserde yanyana oturuyormuşuz diye. 124 gün önce böyle başlamıştı hikayemiz.. 124 gündür ... Nasıl başlasam lcölsödşsdş ben böyle uzun yazamam beni bilirsin knk 😂. 124 gün önce biletimin fotoğrafını paylaşmıştım ve 124 gün önce dünyanın en mükemmel kankası bana ilk kez mesaj atmıştı konserde yanyana oturuyormuşuz diye💜. 124 gün önce böyle başlamıştı hikayemiz.. 124 gündür ne zaman bir şey olsa sana koştum, canım sıkıldı sana yazdım, kırıldım sana döktüm içimi, sevindim seninle paylaştık sevincimi..Beraber ağladık beraber güldük hep! Sen hep yanımdaydın ve hep olacaksın biliyorum ve bende hep senin yanında olacağım.. 28.04.2018 Mustafa Ceceli konserinde yanyana oturuyorduk o gün reel olmuştuk💙. O gün yine beraber gülüp beraber ağlamıştık. Pastayı beraber vermiştik . Beraber ❤ yapmıştık. Bize göz kırpmıştı beraber ağlamıştık sonra ben senin göz yaşını silmiştim falan.. o güne dönebilsek keşke 🏹💞. 124 gündür iyiki tanımışım seni, iyiki yanımdasın , iyiki varsın, İYİKİ DOĞDUN KIYMETLİM! Beraber nice yaşlarına.. Seni çok seviyorum. Bu hayatta beni yalnız bırakmadığın için teşekkürler.. 30 Haziran Mucizem💫 @nefesim_cecelii @rukiyeozkaynak
Read more
Değil mi ki binikiyüzondört senei hicriyesi zilkadesinin on dördüncü gecesi görülen bir rüya, içinde ben olmasam da, ben bildiğim an bana ilişkindir. Ben olmasam kim bahsedebilir yağan yağmurdan? Yağmur, ben gördüğüm için yağıyor. Ben olmazsam, yağmur olmazdı. Yağmur aslında benim ... Değil mi ki binikiyüzondört senei hicriyesi zilkadesinin on dördüncü gecesi görülen bir rüya, içinde ben olmasam da, ben bildiğim an bana ilişkindir.
Ben olmasam kim bahsedebilir yağan yağmurdan?
Yağmur, ben gördüğüm için yağıyor. Ben olmazsam, yağmur olmazdı. Yağmur aslında benim içime yağıyor.

Ne garip, nakkaş. Yazmasam, gözlerinin rengini kimseler bilmeyecek.
Kimseler bilmeyecek, sabahlara dek çizip çizmediğini.
Sussam, yok olacaksın.

Yine ne garip nakkaş, seni yazmasam beni de kimseler bilmeyecek.
Sussan, yok olacağım.
Nakkaş, dokun dağılsın hikâye.
Yaşamın, doğum ve ölüm tarihlerinle sınırlı olsun.
Kimseler bilmesin, kim bu ‘kulları’ denen ömrü meçhul hikâye?
Öyleyse gel nakkaş, senle bir oyun oynayalım: Varlığına.
Uyumuşum uyanmışım, bir de baktım ki varmışım.
Ölümü anlamak kolay da, ya bu varlık ne oluyor?
Uyumuşum uyanmışım, bir de baktım ki varmışım.
Gözümü açsam yok olacaksın. Nakkaş benim rüyamda mısın?
Nakkaş, elma dersem çık. Çıkma yerinde kal.
Sussan yok olacağım.
Ben gidiyorum sen öyle kal.
/Peki biz kimin rüyasındayız? Kim bize uc bizle görünür kılınan?
Nakkaş söyle bize hangi roller dağıtılmış, hangi büyük hikâyenin parçalarıyız?
Söyle beni hiç düşledin mi?
Gün gelip de seni yazamayacağımı tahmin ettin mi?
/Nun masalları
#lila
#写真好きな人と繋がりたい
#PENTAX #lilashortfilm #ig_europe #objektifimden #world_shotz #igturko #ig_eurasia #woman #ig_today #electric #ig_mood #ig_serenity #turk_kadraj #dreamsturkey #ig_fotografdiyari #followforfollow #ig_istanbulcity #followme #istanbulda1yer #pr0ject_uno #ig_istanbul #istanbul #clouds #love #bestoftheday
#ファインダー越しの私の世界
#инстаграмнедели
#videoclip
Read more
Sene 99 ya da 2000, hatırlamak dahi istemiyorum:) Zaten gecenin bir yarısı. Yukarıda yüzünü saklayan ...
Media Removed
Sene 99 ya da 2000, hatırlamak dahi istemiyorum:) Zaten gecenin bir yarısı. Yukarıda yüzünü saklayan bu naif hanımefendiden şahsıma bir çağrı aldım. Tabi yüreğim ağzıma geldi; sene o sene diyoruz, telefonların tuşlu, zil seslerinin polifonik olduğu zamanlar. Yani telefonu sadece ... Sene 99 ya da 2000, hatırlamak dahi istemiyorum:) Zaten gecenin bir yarısı. Yukarıda yüzünü saklayan bu naif hanımefendiden şahsıma bir çağrı aldım. Tabi yüreğim ağzıma geldi; sene o sene diyoruz, telefonların tuşlu, zil seslerinin polifonik olduğu zamanlar. Yani telefonu sadece gerektiğinde iletişim kurma amaçlı kullandığımız zamanlar... Hanımefendi telefonun bir ucundan hönküre hönküre ağlayarak "Seda, n'olur gel, çok kötüyüm" dedi. Tabi beni tanıyanlar ne derece gözlerimi belertip, kafamda çılgın, uçuk kaçık soru işaretleriyle yola düştüğümü tahmin eder. Neyse efendim kalp krizi tadında kısa bir yolculuk sonrası soluğu bu güzel hanımefendinin yanında aldık. Salona bi girdim ki, tv de zamanının en hit dizilerinden Sır Kapısı, hanımefendi koltuğa gömülmüş ağlamakta, beni görür görmez boynuma sarıldı (işin trajikomik kısmı bana bir daha ne zaman öyle sarıldı hiç hatırlamıyorum) "Seni çok seviyorum, canım arkadaşım çok seviyorum" diyerek salya sümük ağlamaya devam. E tabi durduk yerde ben de başladım mı ağlamaya. Sonra birden durdu, bana baktı "Sağol ya geldiğin için, hadi git artık sen de, yalnız kalsam daha iyi" dedi ve beni uğurladı. Onunla orada ağladığım yetmemiş gibi bir de yolda, ee n'oldu şimdi diye düşünmeden daha, ya bu kızın kalbi ne kadar narin, şu saçma sapan şeyi izlerken nasıl da duygulanmış bak diyerek bir kez daha ağladım mı... Sonra eve geldim, hiç bir şey olmamış gibi yattım ve uyudum. İşte o gün bile arkadaşlığımızı bir kez daha gözden geçirmeyi hiç düşünmediğim gibi, 20 yıl oldu bir kez olsun aklımın ucundan bile geçmez. Öyle sanıyorum ki bir insanın bir diğer insana kendinden verebileceği en kıymetli, en ölümsüz parçasıdır dostluğu, ve bir şansı daha olsa asla değiştirmek istemeyeceği belki de tek şeydir sahip olduğu dostları... Yüreği kocaman kadın, canımın bir parçası, güzelim..Nice mutlu yaşlara..Yine birlikte, hep birlikte...❤️🙏😚 #selmasbirthday #friends #gorgeouswomen #happybirthday #together #myfriends #mybestfriends
Read more
şu saat, şu dakika, bu fotoğraflarda gördüğünüz çubuk krakerin, (müstakbel kocam hehe) uzun, ...
Media Removed
şu saat, şu dakika, bu fotoğraflarda gördüğünüz çubuk krakerin, (müstakbel kocam hehe) uzun, salak, sevimli ama yine de salak çocuğun doğum günü. ALLAHIM BANA HERKESIN 18 YAŞINI KENDIMDEN ÖNCE GORMEYİ NASIP ETMIS CUNKU-neyse. beni çoğu zaman çileden çıkarsan da, seni alıp fırlatmak ... şu saat, şu dakika, bu fotoğraflarda gördüğünüz çubuk krakerin, (müstakbel kocam hehe) uzun, salak, sevimli ama yine de salak çocuğun doğum günü. ALLAHIM BANA HERKESIN 18 YAŞINI KENDIMDEN ÖNCE GORMEYİ NASIP ETMIS CUNKU-neyse. beni çoğu zaman çileden çıkarsan da, seni alıp fırlatmak istesem de yapamam, seni çok seviyorum çünkü.... bana çilelerle dolu bu yılda -sorunların yarısını sen oluştursan da- sorunlardan kaçma fırsatı tanıdığın için teşekkür ederim bboy. sondaki video beni bu kadar kızdırmana rağmen sana nasıl katlandigimin canli kaniti, iyi ki doğdun, iyi ki varsın koca bebek..
Read more
Geçen gün Toplum gönüllüleri vakfı @togvakfi ve @begoodtomeapp organizasyonu ile Kadıköy belediyesi, ...
Media Removed
Geçen gün Toplum gönüllüleri vakfı @togvakfi ve @begoodtomeapp organizasyonu ile Kadıköy belediyesi, Karikatür Evi’nde okul duvarlarına karikatür çizecek genç arkadaşlara karikatür anlattım. ‘İnsan yüzü’ oranından bahsederken, kafaya köpek kulağı koyan aplikasyonların da ... Geçen gün Toplum gönüllüleri vakfı @togvakfi ve @begoodtomeapp organizasyonu ile Kadıköy belediyesi, Karikatür Evi’nde okul duvarlarına karikatür çizecek genç arkadaşlara karikatür anlattım. ‘İnsan yüzü’ oranından bahsederken, kafaya köpek kulağı koyan aplikasyonların da yüzümüzü tanırken aynı basit oranı gözettiğinin ispatı için telefonlarından uygulama açıp denemelerini istedim arkadaşlardan. Ortaya böyle bir görüntü çıktı. :) @begoodtomeapp böyle şeyleri tıklama ile uygulamaya geçiren bir uygulamaymış. Güzellik yapma uygulamasıymış. Geçen gün balkonda örümcek ağına sucuk parçası koydum ve titrettim canlı gibi. Örümcek çıkıp yedi sucuğu. İçerden telefonu alıp gelene kadar, kenarını tırtıklayıp yerine kaçmış. Fotoğraflayamadım. Uygulamaya “örümceğe sucuk verdim” diye yüklesem baya tık alırdı bence. :)) Ertesi gün ton balığı koydum örümceğin ağına, titrettim çıkmadı. Ertesi sabah balık parçası yoktu. Gece yimiş sanırım. Balkonda ‘rakı, balık’ yapacak kıvama geliyor kendisi. :) İnsanlar doyumsuz olabilir ama örümcekler öyle mi :)) Gerçi kendimi bi makine ile küçültsem beni de ağına dolar ve yer, acımaz şerefsiz biliyorum. ‘Rakı, balık’ yapmasam mı acaba? Çünkü içip içip, anlatırken kendimi küçültürsem karşısında “lan ben de bunu bi adam” sanmıştım deyip, yemeye kalkabilir beni. Yesen, yesen ne kadar yersin be örümcek? Elimin kenarını dişlersin en fazla. Yok hayır ezmem seni, yine ezmem. İstemem bi sucuk, bi balık parçası verdim diye karşımda ezilmeni. Kağıt parçası ile tutar, üflerim, balkondan aşağı gidersin. Ah be örümcek, bacaklarını açıp, havaya tutunarak düşerken bi düşün bence olanları. Al ağını da al, kalmasın bende bir şeyin. Ağ rüzgarda uçup giderse, o da senin şanssızlığın. “Ucuna bi taş bağlayıp, atsan, uçmazdı ağım” deme örümcek. Sus artık, alkollüyüm. Battaniye atıyorum aşağıya, yine insanlık bende kalsın. “Battaniyeyi ne yapayım” deme, yeterince zaman tanırsan battaniyeler bitlenir, pirelenir. Türlü haşerat gelir ve sen hepsini yersin. Battaniyede oluşan habitatın Ali Kıran Başkesen’i olursun. Dur lan geliyorum. Battaniyeni yakmaya geliyorum şerefsiz!!! Yazı ne diye başladı nereye geldi, geyiğe sardım :) İyi pazarlar arkadaşlar. ✌️👊😎
Read more
• • • • Duy, duy da çok inanma Bana hiç güven olmaz, Konu sen olunca İnan, benden bir şey olmaz Esprisi ...
Media Removed
• • • • Duy, duy da çok inanma Bana hiç güven olmaz, Konu sen olunca İnan, benden bir şey olmaz Esprisi kalmaz, adım sensiz anılınca! • • • Anlayışı kıt, zır cahil kesilir aklım Duymak istemem kötü senaryolar Anlayışımı mazur gör, Bu dünyadaki son aşkım! Sevmek istemem başka ...Duy, duy da çok inanma
Bana hiç güven olmaz,
Konu sen olunca
İnan, benden bir şey olmaz
Esprisi kalmaz, adım sensiz anılınca!Anlayışı kıt, zır cahil kesilir aklım
Duymak istemem kötü senaryolar
Anlayışımı mazur gör,
Bu dünyadaki son aşkım!
Sevmek istemem başka vücutlar!Bırakma beni, bırakma beni
Yaşarım senle bir harabede
Yeter ki aşk sarayında ağırla beni...Bırakma beni, bırakma beni
Yeniden gelsem yalan dünyaya
Yine seni bulduğumda hatırla beni!❣️

#bw #blackandwhite #blackandwhitephotography #love #endlesslove #nevergiveup #feel #gym #sport #fitness #today #likeforlike #instamood #nature #naturelovers #vsco #vscogood #vscoonly #vscocam #vscofilm #bestofvsco #vscodaily #vscogram #vscogoodshoot #tdesign #vscobestphoto #like #like4like #TagsForLikes #tflersdaily
Read more
<span class="emoji emoji1f4af"></span>GÖLGE ATEŞİ #alıntı <span class="emoji emoji1f4af"></span> <span class="emoji emoji1f4af"></span>”Sevgi musluk gibi bir şey değildir. Sevgi gürül gürül akan bir nehirdir. ...
Media Removed
GÖLGE ATEŞİ #alıntı ”Sevgi musluk gibi bir şey değildir. Sevgi gürül gürül akan bir nehirdir. Onu yalnızca bir doğal felaket ya da bir set engelleyebilir. Onlar da yalnızca yönünü değiştirir. Her ikisi de çok aşırı şeylerdir ve zaten araziyi öyle bir değiştirir ki sonunda neden böyle ... 💯GÖLGE ATEŞİ #alıntı
💯
💯”Sevgi musluk gibi bir şey değildir. Sevgi gürül gürül akan bir nehirdir. Onu yalnızca bir doğal felaket ya da bir set engelleyebilir. Onlar da yalnızca yönünü değiştirir. Her ikisi de çok aşırı şeylerdir ve zaten araziyi öyle bir değiştirir ki sonunda neden böyle bir şey yaptım ben diye kalakalırsın. Koca arazide yönünü tayin edebileceğin hiçbir işaret kalmaz. Sadece hayatına yeni bir yön vererek hayatta kalabilirsin. Onu dün seviyorduysan, bugün de seviyorsundur. Seni mahvedecek bir şey yapmış olabilir ama onu yarın da seveceksindir.”
💯
💯”Sen bir kapalı kutusun Mac. Başından beri bunu düşünüyorum. Bu şey senin efsanevi olduğunu düşünüyor. Ben de öyle.”
💯
💯”’Sen Mac’sin,’ diyor. ‘Ben de Jericho’yum. Bundan ötesinin de önemi yok. Asla olmayacak. Sen benim için bütün kuralların ötesinde bir yerdesin. Bunu anlıyor musun?’
Anlıyorum.
Jericho Barrons az önce beni sevdiğini söyledi.”
💯
💯Efsanevi Ateş serisinin 5. kitabını da bitirmiş bulunuyorum. Kafamı bu kadar karıştıran, duygulardan oluşan bir hız trenine binmiş gibi hissettiren bir kitap, hatta seri okumamıştım!
💯 @okuyan_anne_kiz ile birlikte okuduğumuz beşinci kitap beni resmen bitirdi. Hiç bir tahminim tutmadı, hiç bir fikrim doğru çıkmadı. Ne zaman bir şeyi çözdüm tamam desem, yine en başa döndüğümü hissettim. Karmakarışık bir düğüm gibi oldum desem yeri!
💯Devamını okumak için bir süre bekleyeceğim, zira ara vermezsem seriye haksızlık etmiş olacağım. Hem yeni kitabın da çıkmasına az kalmışken, biraz sabredip son 4 kitabı ardarda okumak Harika olmaz mı?
.
.
.
.
.
#kitap #kitaplar #kitapkahve #kitapokumak #okudumbitti #kitaptavsiyeleri #book #books #bookstagram #booknerds #booklife #readings #karenmariemoning
Read more
Çok sevdiğim bir söz var: “Ne kadar aydınlandığını merak mı ediyorsun? Git ve ailenle bir hafta ...
Media Removed
Çok sevdiğim bir söz var: “Ne kadar aydınlandığını merak mı ediyorsun? Git ve ailenle bir hafta sonu geçir!” Her İzmir öncesi bu sözü hatırlar ve gülerim. Çok aydınlandım diye mi, hıı tabii tabii! 😬 🤨 Yıllar önce Doğan Cüceloğlu’nun bir kitabında okumuştum. Şöyle diyordu: “Hala ... Çok sevdiğim bir söz var:
“Ne kadar aydınlandığını merak mı ediyorsun? Git ve ailenle bir hafta sonu geçir!”
🌻🌻🌻
Her İzmir öncesi bu sözü hatırlar ve gülerim. Çok aydınlandım diye mi, hıı tabii tabii! 😬
🤨
Yıllar önce Doğan Cüceloğlu’nun bir kitabında okumuştum. Şöyle diyordu:
“Hala annen ve babanın seni nasıl kızdırabildiklerine mi şaşırıyorsun? Tüm uyaranları zaten seni yetiştirirken onlar yerleştirdi.” 😬 Gülümsemem daha da büyüyor sonra.
Eğer ailenizle yaşıyorsanız, programlarınız/inançlarınız onlardan ayrışmamış olabilir. Pek çok kişi ailesinden genç yaşta ayrılsa dahi onların inançlarıyla/programlarıyla yaşıyor. Ve tabii ki aslında birçoğu kişiye artık hizmet etmiyor. 🐛
Biz theta healing tekniğinde bu programlara öz inanç seviyesi diyoruz. Örneğin, sizi yetiştirirken babanız sizin çok başarılı bir eğitim hayatınız olmasını fazla arzulamış ve bunun için -şüphesiz tamamen iyi niyetiyle- size “Daha başarılı olmalısın!” demiş olabilir. Siz de bunu alıp kabul etmişsinizdir. Neyi?
Başarısız olduğunuzu, daha başarılı olmanız gerektiğini. Ve o program zihninizde ölene dek çalışır.
“Ben başarısızım.
Ben başarısızım.”
Bir şirket dahi yönetseniz, size durmadan sen başarısızsın diyen o sesle yaşarsınız.
Hayat acayip ve pek keyifli.
Bitmiyor çünkü, bunun geçmiş yaşamları var, dünyanın kollektif bilincinden payınıza düşeni var, aile genetiği var, ruhsal seviyesi var.
Siz de kendinizin pek kendinize has olduğunu düşünüyorsunuz. Peki öyleyse?
Bir gün anne babanız ve diğerlerinin artık size hizmet etmeyen programları sizden gitse ve yerine sonsuz yaratıcı olanları gelse? Bir düşünün. Korkuttu di mi? Bu ihtişam kimi korkutmaz ki!
🦋
Geçen sonbahar, gluten diyetini bana öneren doktora gitmiştim. Benim bir damla kanımdan, beni, ailemi, atalarımı ve hayatımı okumuştu. Ve şöyle demişti:
“Tebrik ederim Yeliz, sen Yeliz’sin!”
Yani demiştim, ben Yelizim de, bu ne demek şimdi? 😬
“Pek çok kişi buraya kendisi olarak geldiğini sanır, ama onlar anne babasıdır ve ben bunu bir testten görürüm. Ama sen bunu tamamlamış ve çözmüşsün.”
Bir şey diyeyim mi?
Hiç emin değilim. Bu mesele fayans temizlemek gibi. Arkanı bir dönüyorsun, yerde yine başka başka saç!
Yine de, oldu, oldu, oldu 😬❤️🙏🏻
Read more
Oturup bir şeyler yazmak istiyorum. Seni anlatan sözcükleri masama yayıyor, sonra ne anlamı ...
Media Removed
Oturup bir şeyler yazmak istiyorum. Seni anlatan sözcükleri masama yayıyor, sonra ne anlamı var ki tüm bunların diye geçiriyorum içimden. Yaz yağmurları gibi çabucak ve güzel geçip giden bir el ele tutuşmaktan, öpüşüp koklaşmaktan başka neyimiz var bizim? Boş ver diyorum sonra. Uzansam ... Oturup bir şeyler yazmak istiyorum.

Seni anlatan sözcükleri masama yayıyor, sonra ne anlamı var ki tüm bunların diye geçiriyorum içimden. Yaz yağmurları gibi çabucak ve güzel geçip giden bir el ele tutuşmaktan, öpüşüp koklaşmaktan başka neyimiz var bizim?

Boş ver diyorum sonra.

Uzansam bir yıldıza baksam gece boyu, bir şarkı çalsa kulağımda, biraz içmiş olsam belki, seni düşünsem. Seni düşünsem susup diğer tüm insanlara. Neyime yetmez? Ama öteki taraftan sevgilim, sokaktan geçip giden insanların bile yakasına yapışıp seni anlatma isteği şuramda, boğazıma bıçak dayamış bir katil gibi duruyor, ne yapmalıyım?

Şimdi, aklıma vurduğun sokaklardan geçiyorum, tekrarlanıyor o anılar, gülüyor, başını başka taraflara çeviriyor, uzaklaşıyor sonra tekrar yanıma sokuluyorsun.
Tüm bunların güzelliğine şahit oluyorum yeniden ve yeniden.

Sonra oturuyorum denizin kıyısına, biraz ötemde sen benimle otururken. Diyorum ki kendime, ölüp gidiyorsun be.

Tut işte sıkıca ellerini.

Son kezmiş gibi sarıl.

Ölüp gidiyorsun.

Bir daha öp avucunu, bileklerinde, avuç içlerinde küçük nehirler gibi akıp giden vücudunun haritasında gezdir ellerini.

Kafamın içindeki kalabalıkta kaybediyorum sonra seni, 'yine'

Kafamın içindeki kalabalığa yenik düşüyorum.

Şimdi sana,

Şimdi sana yüzlerce kez nedenlerimi saysam, bu böyle olacak iş değil desem. Ama senin daha yaşanacak diye girsem lafa. Susuyorum ve bu beni bitiriyor.

Yine de şunu göğsünde sıkıca tut sevgilim.

Zamanın ve insanların berisinde, hiç kimsenin adım atmayacağı, duvarları yüksek, kapıları kilitli bir bahçe gibi içimde saklıyorum seni.

Üşenmeden, öfkesiz ve şefkatle,

Sana sarılıyorum.

Sana sarılmak bir çiçeği yeşertiyor göğsümde ve bununla yaşıyorum.

Ama sende, ama bende ölüyoruz işte.

Bunu göğsünde sıkıca tut, toprağa seninle beraber, toprağa benimle beraber gömecekleri bir tohum gibi. Belki o zaman dalları birbirine kadar uzanan iki ağaç oluruz, o zaman bize hiç kimse mani olmaz ve ben sana karışır, esen rüzgarlarda seninle birlikte yaşarım.
Seni, ama hala,

Binlerce kez.
Read more
Gözlerimin karasından sürdüler yağmuru izlemek için koşturduğum camlara. Sırrını bir tek ben ...
Media Removed
Gözlerimin karasından sürdüler yağmuru izlemek için koşturduğum camlara. Sırrını bir tek ben bildim bu karanlığın, baktıkça seni gördüm karanlığın ardında. Meğer ne kadar da bir olmuşuz. Meğer bu dünya sen varsın diye dönüyormuş. Durunca oluşan merkezkaç kuvvetinin beni yere çalmasıyla ... Gözlerimin karasından sürdüler yağmuru izlemek için koşturduğum camlara. Sırrını bir tek ben bildim bu karanlığın, baktıkça seni gördüm karanlığın ardında. Meğer ne kadar da bir olmuşuz. Meğer bu dünya sen varsın diye dönüyormuş. Durunca oluşan merkezkaç kuvvetinin beni yere çalmasıyla öğrendim bunu. Dizlerimin üzerine kapandım; ağladım, çok ağladım sevgilim. Çağlayanlarca ağladım, ağladıkça çağladım. Bir sokak kedisinin başını okşar gibi sessizce ağladım. İçime bir ağrı saplandı. Bir el tüfek ateşlendi gönlümün ormanlarında. Bir bir yuvalarından havalandı kuşlar. Koşuşturmaya başladı zihnimde ne varsa, dört bir yana. Duvara tutuna tutuna kalkabildim ayağa, bir taksi çevirdim; "Filanca hastaneye" dedim şoföre; "İki sene önceye..." deseydim de yine beni sana getirirler miydi sevgilim?  Hastaneye geldiğimde çok geçti. Beni o bankta cansız bir şekilde bulmuşlar. Çok zayıflamışım, doktorlar şüphelenmiş, iyi gözükmediğimden bahsetmişler aileme. Son mektubunu aldığımdan beri ilaçlarımı içmiyordum zaten. Ben öldükten dört gün sonra fark edeceklerdi, senin yaptığın kâğıttan kuşların içine baktıklarında. Küçük oyunlar oynamak istemiyorduk sevgilim.  Ben; Müzeyyen, senin hastane odasında ölü bulunmandan sadece üç saat yirmi yedi dakika sonra, seni beklediğim bankta gözlerimi yumdum bu dünyaya, başım iki derece eğik.  Ölüm sevgilim, şimdi aynı kabristanda üzerimize düşen kar tanelerini izlemek kadar keder.
-
#TuğberkBahadırtürk #BirYudumKitap
-
Güzel bir pazar, biryudumkitap ile başladı..
@senaofset ile gerçekleştirdiğimiz çekilişi sonuçlandırdım. @hezarpare & @pt.tugcenur kazananlar oldu. (İletişim bilgilerinizi bekliyorum.)
Müzeyyen’in bugün son bölümü @birkutupkitapcom il maillerinize düştü. Beğendiniz mi? Hadi bugün de pazara yakışan bir çekilişi yapalım. Yorum olarak sevdiğiniz biryudumkitap pasajlarından veya girişlerinden paylaşın. 1 kişiye 1 adet Mayıs - Haziran veya Temmuz kutusundan seçtiğini gönderelim.. @birkutukitapcom 👍🏻
Read more
Dün beni aramadığın ilk doğum günümdü. Biliyorsun, bazı alışkanlıklardan kolayca sıyrılmak ...
Media Removed
Dün beni aramadığın ilk doğum günümdü. Biliyorsun, bazı alışkanlıklardan kolayca sıyrılmak mümkün değil... Aslında sen şunu da iyi bilirsin, ben olsam iki elim kanda olsa seni yine arardım. Kalbinde tükendiğime emindim, artık kafanda da bittiğimi anladım. Canın sağolsun.. . Ben ... Dün beni aramadığın ilk doğum günümdü. Biliyorsun, bazı alışkanlıklardan kolayca sıyrılmak mümkün değil...
Aslında sen şunu da iyi bilirsin, ben olsam iki elim kanda olsa seni yine arardım. Kalbinde tükendiğime emindim, artık kafanda da bittiğimi anladım.
Canın sağolsun.. .

Ben de unuturum sabaha kadar gözümüzü bile kırpmadan konuştuğumuzu... Ben de unuturum sarıldığımızda zamanın durmasını istediğimizi... Unuturum beni asla bırakma deyişini, kipiklerimi sevişini....
Kalmaz aklımda Nisan'ın dördü, sabahın beşi.. .

Ama sen unutma bazı şeyleri...
Utanarak tuttuğumu elini, öptüğümü yanağını, sildiğimi gözyaşını...
Bir insan incitmekten korkarak nasıl sevilir hep hatırla... Siyahı mesela... Ve bir gün üzerse seni
hayatında biraktığım boşluğu dolduran kişi,
benden bahset ona...
de ki;
'bir adam vardı ve şu kahrolası hayatta en çok beni sevmişti. Beklediğini bile bile doğduğu gün bile aramadım onu...'
ve ekle;
' bir adam vardı... Ben onun kalbini kırmadım, söktüm.' de.. .

Seni her kırdığında benden bahset ona. 'Benim de incittigim birileri vardı.' de, gurulan, kibirlen...
Ama ne olursa olsun beni asla unutma.
Yine de her koşulda, her şeye rağmen seni affettiğimi bil.
Ama sen her kırıldığında, her ağladığında, içine her attığında hatırla bunları.
Ve kendini asla bağışlama...
Çünkü vicdan en yüce mahkemedir,
tabi varsa.. .

#GECEYEHİSLERİNİBIRAK
#ezginkilic
#iyigeceler #şiir #şiirsokakta #okumahalleri
Read more
Canim annem... Evrende herseyin bir döngü oldugunu, sevginin, iyiligin verdikce cogaldigini ...
Media Removed
Canim annem... Evrende herseyin bir döngü oldugunu, sevginin, iyiligin verdikce cogaldigini ve katlanip seni buldugunu , en zor sinavlarimizda bile yürekten sükretmeyi bana sen ogrettin. Senin gözlerindeki yasam sevincini gördükce herseyi gögüsleyebilirim ve kalbimdeki inanç ... Canim annem... Evrende herseyin bir döngü oldugunu, sevginin, iyiligin verdikce cogaldigini ve katlanip seni buldugunu , en zor sinavlarimizda bile yürekten sükretmeyi bana sen ogrettin. Senin gözlerindeki yasam sevincini gördükce herseyi gögüsleyebilirim ve kalbimdeki inanç tahmin bile edemeyecegim bir gucle beni ayakta tutuyor. Sen dunyanin en guzel en guclu kadinisin ...Biz , ablam , babam sen ve ben , hepbirlikte bir çok seyin üstesinden geldik yine gelicez.
Ne kadar guzel bir aileye sahibim her zaman farkindaydim da su gecirdigimiz zor gunlerde daha da cok sükrediyorum ... Cok guzel insanlar biriktirmisim beni gercekten bilen taniyan disinda hic gormemis ama sevgisini hic esirgememis olanlarla hislerimi paylasmak istedim..
Desteginiz duaniz,hassasiyetiniz benim icin cok kiymetli🙏🏻
Read more
Çok yakınlarım bilir mesnevi beyitleri kartlarına ve maarif takvimine düşkünlüğümü ...Yıllardır ...
Media Removed
Çok yakınlarım bilir mesnevi beyitleri kartlarına ve maarif takvimine düşkünlüğümü ...Yıllardır alışkanlığım benim sabah güne onlara bakmadan başlamamak . Her gün sizinle paylaşmıyor olsam da her gün okuduğum beni bana getiriyor .Bugün yine bir milat benim için ,sabah uyandım dua ... Çok yakınlarım bilir mesnevi beyitleri kartlarına ve maarif takvimine düşkünlüğümü ...Yıllardır alışkanlığım benim sabah güne onlara bakmadan başlamamak . Her gün sizinle paylaşmıyor olsam da her gün okuduğum beni bana getiriyor .Bugün yine bir milat benim için ,sabah uyandım dua edip 100 den fazla kart arasından seçtim seni , ya da sen beni .Bugün bu kartı okuyup ya nasip dedim ,iyi ki demişim kulağıma seslenmesi gerekmeyen sözleride okumak istemişim.Duymak isteyene her zaman cevaplar hazır ,sen cevaplara hazır mısın o önemli .Ben hazırım ➰canla ,başla ,kalpten ve ta içimden ...yani sen ol dersen ve rüzgarı sırtıma verirsen.Ne güzel demiş Rumi ‘Dallar ,yapraklar ,toprak hapsinden kurtulunca başlarını yükseltir ,rüzgarın eşi ,arkadaşı olurlar ,Mesnevi 1/1342 #evkokusu
Read more
Çok Yorgunum...Ne Teselli Edecek Söz kaldi Kalemimde Ne Yanginimi Söndürecek yas Kaldı Gözümde...Çok ...
Media Removed
Çok Yorgunum...Ne Teselli Edecek Söz kaldi Kalemimde Ne Yanginimi Söndürecek yas Kaldı Gözümde...Çok Yorgunum ya.... Çok özlüyorum seni gamzem.6ay oldu seni kaybedeli.!Sensizlik çok zor...Sesini duyamamak,seni görememek,kokunu koklayamamak , özlemini fotoğraflarla gidermek ... Çok Yorgunum...Ne Teselli Edecek Söz kaldi Kalemimde Ne Yanginimi Söndürecek yas Kaldı Gözümde...Çok Yorgunum ya.... Çok özlüyorum seni gamzem.6ay oldu seni kaybedeli.!Sensizlik çok zor...Sesini duyamamak,seni görememek,kokunu koklayamamak , özlemini fotoğraflarla gidermek hep eski günleri hatırlayıp seni yaşamak çok zor çok. Meğer ne çok yanarmış canı insanın baktığı yerde göremeyince görmek istediğini...Meğer ne çok şeymişsin sen benim için güzel gamzem. Sığınağımmışsın, hayatın fırtınalarından...Hangi yaşta olursam olayım her elimi uzattığımda tutanımmışsın gamzem.Bayramların,doğum günlerimizin anlamıymışsın sen.
Bugün 27 aralik...Bana veda etmeden gidişinin
bizleri öpmeden kapıdan çıkışının 6 ay...
Çok şeyi kaybettim ben seninle...
Dostumu,arkadaşımı,sırdaşımı,öğretmenimi KARDESIMI....
Çok şeyi de öğrendik gidişinle...
Vefasızları,hayırsızları,can dediklerimizi,dost bildiklerimizi,ailemiz sanıp gördüklerimizi..
Ağlayamadım gamzem sen gittiğinden beri çünkü güçlü olmayı öğrettin sen bize.
Gözlerden yaş akmaz, kalp ağlar dedim sessizce.
Bugün bana beş dakika izin ver gamze,
Hiç kimsenin olmadığı, hiç kimsenin beni duymadığı bir yerde avazım çıktığı kadar ağlayayım çok doluyum içimdekileri biraz boşaltıyım sonra kaldığım yerden insanlara gülümseyen maskemi takıp yine içten ağlarım...Çok özledim seni gamzem
Masmavi bak bana çiçeklerle dolu toprağından,Seni ne kadar çok sevdiğimi , sensiz geçen günlerin özlemini hisset
Bu gece rüyama gir gamzem, kucakla beni,öp beni doya doya...
Yan gel osman de bana,bende gamzem deyip sarılayım sana bir kere daha...
Çok özledim seni gamzemm
Anladın mı Çok Özledimmmmm...
Read more
Sevgi paylastıkca güzel, zaman başkasının yüreğine dokunduğunuzda anlamlı. Huzur bu gülüşte ...
Media Removed
Sevgi paylastıkca güzel, zaman başkasının yüreğine dokunduğunuzda anlamlı. Huzur bu gülüşte saklı. Yaşar dede/amca/baba/abi ; Yine mi sen ? İşin gücün yok mu senin ? Niye geldin yine? İşini boşlama, canın mı sıkılıyor senin ? Eee dışarda ne olup bitiyor? İlahi çocuk sen cok yaşa! Sen ... Sevgi paylastıkca güzel, zaman başkasının yüreğine dokunduğunuzda anlamlı. Huzur bu gülüşte saklı.
Yaşar dede/amca/baba/abi ;
Yine mi sen ? İşin gücün yok mu senin ? Niye geldin yine? İşini boşlama, canın mı sıkılıyor senin ? Eee dışarda ne olup bitiyor? İlahi çocuk sen cok yaşa! Sen beni güldürdün Allah ta seni güldürsün. Hadi işin gücün rastgele😊
Read more
İçimin kalabalık sokaklarında yürüyüşe çıktım bugün. Gün, bugün de dün… Yarının adı bugün de malum; ...
Media Removed
İçimin kalabalık sokaklarında yürüyüşe çıktım bugün. Gün, bugün de dün… Yarının adı bugün de malum; zulüm… Nereye adım atsam, kendi üzerime bastım. Seni bulup çıkarmak içindi tüm adımlarım ama yine kendimeydi kastım. Nefes alınmıyordu kalabalıktan, kargaşadan, kavgadan… Can bulmak ... İçimin kalabalık sokaklarında yürüyüşe çıktım bugün. Gün, bugün de dün… Yarının adı bugün de malum; zulüm…
Nereye adım atsam, kendi üzerime bastım. Seni bulup çıkarmak içindi tüm adımlarım ama yine kendimeydi kastım. Nefes alınmıyordu kalabalıktan, kargaşadan, kavgadan… Can bulmak adına koştum, aradım, savruldum; yine bana çarptım…
Bir ben, yatıyordu tam şurada. Bir ben, ölmüş, paramparça bir beden…
Bir ben, tam şu köşede yaralıydı. Kalbinin tam üzerinde siyah harflerle adın yazılıydı...
Bir ben, şurada oturmuş hiç soluksuz ağlıyordu. Gözyaşlarının oluşturduğu gölde seni boğuyordu…
Ve bir ben… Şurada hâlâ yolunu gözlüyordu! Senin peşini bırakıp hedefimi değiştirdim. O beni tutup bir kenara çektim. Diğerlerini gösterdim. Ölenleri, yaralıları, ağlayanları, kayıpları, hezeyanları…
“Sen hâlâ neyi bekliyorsun?” dedim.
“Sevdim.” dedi…
Bir şey diyemedim. Onu oracıkta öldüremedim. Çünkü seni içime ben enjekte ettim…

Selim Akgün // “Adın Adın Yalnızlık” romanından...
#selimakgün #adinadinyalnizlik
Read more
HANDE ERÇEL’DEN HASTA ANNESİ İÇİN DUYGUSAL PAYLAŞIM! Hande Erçel’in annesi Aylin Erçel, geçtiğimiz hafta hastaneye kaldırılmıştı. Apar topar hastaneye kaldırılan Aylin Erçel’in hastalığının ne olduğu tüm tetkiklere rağmen bulunamamıştı. Hande Erçel, bugün bir süredir gözetim ... HANDE ERÇEL’DEN HASTA ANNESİ İÇİN DUYGUSAL PAYLAŞIM!
Hande Erçel’in annesi Aylin Erçel, geçtiğimiz hafta hastaneye kaldırılmıştı. Apar topar hastaneye kaldırılan Aylin Erçel’in hastalığının ne olduğu tüm tetkiklere rağmen bulunamamıştı.
Hande Erçel, bugün bir süredir gözetim altına tutulan annesinin ziyaretine gitti. Hande Erçel, annesiyle el ele tutuşurken çektiği fotoğrafı sosyal medya hesabından yayınladı.
Hande Erçel, paylaştığı fotoğrafın altına “Canim annem. Evrende her şeyin bir döngü olduğunu, sevginin, iyiliğin verdikçe çoğaldığını ve katlanıp seni bulduğunu, en zor sınavlarımızda bile yürekten şükretmeyi bana sen öğrettin. Senin gözlerindeki yasam sevincini gördükçe her şeyi göğüsleyebilirim ve kalbimdeki inanç tahmin bile edemeyeceğim bir güçle beni ayakta tutuyor. Sen dünyanın en güzel en güçlü kadınısın. Biz, ablam, babam sen ve ben, hep birlikte birçok şeyin üstesinden geldik yine geleceğiz. Ne kadar güzel bir aileye sahibim her zaman farkındaydım da su geçirdiğimiz zor günlerde daha da çok şükrediyorum. Çok güzel insanlar biriktirmişim beni gerçekten bilen tanıyan dışında hiç görmemiş ama sevgisini hiç esirgememiş olanlarla hislerimi paylaşmak istedim. Desteğiniz, duanız, hassasiyetiniz benim için çok kıymetli.” notunu düştü.
Read more
Bu coğrafi, bu bir sebepten mahpus uzaklık... Geçer mi seni özlemek? Bir kapının kilidi kadar ...
Media Removed
Bu coğrafi, bu bir sebepten mahpus uzaklık... Geçer mi seni özlemek? Bir kapının kilidi kadar ‘kıvrakça’! Yaşamanın öğrettiğidir bana. Vazgeçmeyi, durduğum yerde kapanabilmeyi; Gönlüme yorgunluğu yorgan etmeyi, Bileyli bir akılla yine de sevmeyi Birken ve birikirken sevmeyi, Son ... Bu coğrafi, bu bir sebepten mahpus uzaklık...
Geçer mi seni özlemek?
Bir kapının kilidi kadar ‘kıvrakça’!
Yaşamanın öğrettiğidir bana.
Vazgeçmeyi, durduğum yerde kapanabilmeyi;
Gönlüme yorgunluğu yorgan etmeyi,
Bileyli bir akılla yine de sevmeyi
Birken ve birikirken sevmeyi,
Son kertede hep vazgeçebilmeyi.
Erinmemeyi...Erinmemeyi... Bu kaligrafik, bu bir sebepten habis uzaklık...
Acısını bile öpüp başıma koyduğum
Seni özlemelerim; canıma yapıştırışım,
Unutmaktan korkum, unutmak zorunda kalışım -kalakalışım-
Ne edeyim?
Ne diyeyim?

Bu tırnak yarası kadar küçük ve ekşi,
Bu anlattıkça hafife düşemeyen,
Hayalle büyütmediğim;
Ve esası, düpedüz gerçek!
Yılgınlığına yenilmekten ürkerekten
Uykuya kaçırışım kendimi, yani;
Bu seni istemsizce özlemek!
Bakma!
Böylesi bir kasvet içinde
Yine de iyi ve hâki!
Diyorum ki:
Özlemek... Uyanırayak bir kadına fısıldamışım
Boynumdaki muskayı;
Ya büyüyü bozdum,
Ya da susturdum bir bulanık sarıyı...
Çünkü geçsin diye beklemek
Yanıltıyor insanı.
Bekleyince geçmiyor,
Bile isteye -yakışmayacak ama-
Savuşturmalı!
Uyuşturmalı!
Belki böylece geçecek... Üçe çeyrek var şimdi
Ve hiçbir anlamı yok üçün çeyreğe.
Bu coğrafi, bu hiç sebepten zoraki yalınlık... Sen aç diye
Öpüyorum çiçekleri,
Saat üç olmadan
Aç diye!
Ve beni -yeniden-
Kendi içinde!

Saat sabah!
Sırtımı sanki sevmiş biri,
Unuttuğum bir yeri.

Saat gece...
Üçün çeyreğe, dördün buçuğa,
Benim senin bileklerine hasretim!
Yavan mı sevmek böylece?
Yavanım!
Hayvanım hatta
Ne iyi!

26/08/2018
İskenderun
#şiiriçimde #şiirheryerde
Read more
"Anaokulunda ilk gün" hatırasıdır. (Arayan, yazan, soran, iyi dilekte bulunan herkese cok tesekkur ...
Media Removed
"Anaokulunda ilk gün" hatırasıdır. (Arayan, yazan, soran, iyi dilekte bulunan herkese cok tesekkur ederiz) Benim guzel kızım, haftalardır kreşe başlasan, ben evde biraz dinleneyim desem de sensiz ev bombostu, ne yapacagimi bilmeden saatlerce gözüm telefonda "Asmira ... "Anaokulunda ilk gün" hatırasıdır. (Arayan, yazan, soran, iyi dilekte bulunan herkese cok tesekkur ederiz)
💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕 Benim guzel kızım, haftalardır kreşe başlasan, ben evde biraz dinleneyim desem de sensiz ev bombostu, ne yapacagimi bilmeden saatlerce gözüm telefonda "Asmira ağlıyor, gelin" diyecekler diye bekledim. Gece gec uyuduğun icin sabah erken kalkman cok zor oldu, beş karış suratla biraz zorla goturdum seni. Ama bahçede oynayan çocukları gorunce heyecanla onların yanına gitmek istedin. Içeri girdik ve sanki aylardır oradaymışsın gibi rahat bir şekilde ortama uyum sağladın. 1saat kadar bekledikten sonra , beni aramayacagini bildigim ve evimiz 5dk uzaklıkta olduğu için eve gittim. Oglen kendi isteğinle uyumak istemişsin. Uyanıp biseyler yemişsin. İlk gun çıkış kalabalığına kalmayalım diye, 16.30'da seni alıp eve geldim. Biraz yüzdük, oynadık ve sen yine uyudun. Şuan 1saattir uyumanı bekliyorum ama "Anne hadi okula gidelim" diyip yatakta heyecanlı heyecanlı birşeyler anlatıyorsun. Beni uzmedigin ve uyumlu bir cocuk olduğun icin cok tesekkur ederim, seni çok seviyorum 💕💕💕
#asmiraprenses #683gunluk #97haftalik #22aylik #6agustos2018
Read more
🗣 EYYY ÇOCUKLUĞUM <span class="emoji emoji1f612"></span> Buluşsak seninle bir kış gecesi şu kuzinenin yanında. Sen kaybettiğin topuna ...
Media Removed
🗣 EYYY ÇOCUKLUĞUM Buluşsak seninle bir kış gecesi şu kuzinenin yanında. Sen kaybettiğin topuna ağlasan ben çok çabuk büyüdüğüme. Annem az daha odun atsa , çay demlese. Tereyağı sürsek kızarmış ekmeğimize. Ayva koksa bütün oda ve yanaklarımız kıpkırmızı olsa oda ısındıkça... Tüm ... 🗣 EYYY ÇOCUKLUĞUM 😒 Buluşsak seninle bir kış gecesi şu kuzinenin yanında. Sen kaybettiğin topuna ağlasan ben çok çabuk büyüdüğüme.
Annem az daha odun atsa , çay demlese.
Tereyağı sürsek kızarmış ekmeğimize. Ayva koksa bütün oda ve yanaklarımız kıpkırmızı olsa oda ısındıkça... Tüm sıkıntılar erise gitse ve yatsak somyenin üzerine kıkır kıkır.
Çocuk değilmiyiz herşeye sevinsek, telefonumuz olmasa hiç açılmasa üstü örtülü televizyon ve radyodan masal dinlesek.
Işığı kapasak ve tavandaki soba ışığından şekilleri izlesek hayran hayran.

Ey çocukluğum bak kış geldi yine ama buluşalım kış geceleri. Sen anlat ben dinlerim ben susayım sen anla.
Ne ben bırakayım seni ne sen çık yüreğimden. Hey çocukluğum birlikte büyüyelim bırakma beni.Alıntı
Read more
İsmini bir duvara yazmaya cesaretim olsaydı Türkan Şoray yazardım. Bırakıp giderken beni, gücüm olsaydı İzzet Günay olur, oturur ağlardım. El değmemiş gecelerinde yazlık sinemaların Neşe Karaböcek dinlemekti aslında seni sevmek. Her şarkı yeni çıkardı Bir film hikayesinden ... İsmini bir duvara yazmaya cesaretim olsaydı
Türkan Şoray yazardım.
Bırakıp giderken beni, gücüm olsaydı
İzzet Günay olur, oturur ağlardım.

El değmemiş gecelerinde yazlık sinemaların
Neşe Karaböcek dinlemekti aslında seni sevmek.
Her şarkı yeni çıkardı
Bir film hikayesinden ipek kanatlarla
Emel sayın bakardı ara nağmesinden hayatın
Parayla alınıp satılamayan mahallede otururdu belgin Doruk
Nasıl sevileceğimizi gariban bir sabahın tenhasında
Yılmaz Köksal öğretti.
Ben seni özleyince her şey Ayhan Işık
Sen terkedip gidince her yerinle Fatma Girik
10 dakika ara verince geçerdi
Ömrümüzden Sadri Alışık.

Münir Özkul bakıyordu bütün fukara evlerine.
Akşamları gizlice yaşama sevincini koyup bir torbanın içinde
Ömerciklerin kapısına bırakıyordu sessizce
Sadece Filiz Akın ağlıyordu
Bir kadının ayakları suya değince.
Yine de ismini bir duvara yazmaya cesaretim olsaydı
Türkan Şoray yazardım.
Hem kadere kem kedere inanıyordu Kadir İnanır
Bütün mazlumlarıyla birlikte İstanbul'un
Bir dodge kamyonun üstünde Kadir Savun
Tutuyordu Anadolu yollarının çetelesini
En güzel Ediz Hun aşık oluyordu içimizde
İnsan sevince Cüneyt Arkın gibi
Kavga yakışıyordu hepimize
Hülya Kopçyiğit'i ise Kınalı Yapıncağnda sakılıyorduk anılarımızı.

Mazi en Danyal Topatan tarafıyla kanatırken kalbimizi
Portakallı gazoz içmek için
Erol Taş'ın kahvesinde bekliyorduk Sema Özcan'ı.
Balatlı Arif, Yılmaz Güney, Serdar Gökhan
Ve arka mahallesiyle bütün geçmişimizin
Yine de ismini bir duvara yazmaya cesaretim olsaydı
Türkan Şoray yazardım.

Bırakıp giderken beni, gücüm olsaydı
İzzet Günay olur, oturur ağlardım.
Read more
Allah’ım senin isminle başlıyorum her günüme.Attığım her adımda sen,gücüm kuvvetim sen,beni ...
Media Removed
Allah’ım senin isminle başlıyorum her günüme.Attığım her adımda sen,gücüm kuvvetim sen,beni ayakta tutan sen.Yalnızca sana inanıp sana sığınıyorum.Yalnızca sana açıyorum avuçlarımı.Senden başka hiç kimsem yok.Senden gelecek tüm güzellikleri,mucizeleri görmeye ve almaya niyet ... Allah’ım senin isminle başlıyorum her günüme.Attığım her adımda sen,gücüm kuvvetim sen,beni ayakta tutan sen.Yalnızca sana inanıp sana sığınıyorum.Yalnızca sana açıyorum avuçlarımı.Senden başka hiç kimsem yok.Senden gelecek tüm güzellikleri,mucizeleri görmeye ve almaya niyet ediyorum. Ya Gaffar sen bu mubarek gecenin hürmetine dualarımızı kabul eyle.Bilerek ya da bilmeyerek yaptığımız tüm günahlarımızı bağışla.Biliyorum,hatalarım çok.Belki yine günah işleyeceğim ama yine sana geleceğim.Yine avuçlarımı sana açacağım yine senden yardım bekleyeceğim.Sen bağılayıcı olansın,sen kullarını en çok sevensin.Sen beni,ailemi ve tüm inanaları koru.Bu dünya da ve öbür dünya da mekanımız senin yanın,sevdiklerinin yanı olsun inşallah.Bizleri sana kulluk görevini yapanlardan,adını bolca ananlardan,şükrü çok olanlardan eyle yarabbim.Sen tüm alemlerin yaratıcısısın.Senden geldik yine sana geleceğiz.Seni Vekil kılıyorum,dualarım sana emanet Allah’ım.🙏🙏🙏 #kadirgecesimübarekolsun
Read more
ALLAH’A ISMARLADIM… Bak geldi dikildi tepeme işte aynı kara bulut yine… Bir tek ben görüyorum, ...
Media Removed
ALLAH’A ISMARLADIM… Bak geldi dikildi tepeme işte aynı kara bulut yine… Bir tek ben görüyorum, baksanıza orda diyorum, görmüyorlar. Hangi unuttuğum çocukluk hatırası bu sıkıştıran kalbimi… İçim üşüyor yaz sıcağında, donuyorum yana yana, duymuyorlar. Kendimi silesim var tarihten, ... ALLAH’A ISMARLADIM…

Bak geldi dikildi tepeme işte aynı kara bulut yine…
Bir tek ben görüyorum, baksanıza orda diyorum, görmüyorlar.
Hangi unuttuğum çocukluk hatırası bu sıkıştıran kalbimi…
İçim üşüyor yaz sıcağında, donuyorum yana yana, duymuyorlar.
Kendimi silesim var tarihten, iz bırakmadan gitsem buralardan…
Bir yer söyle bana bensiz gideceğim, yok mu eyvah, bilmiyorlar.
Saatim saatime uymazdı eskiden, şimdi o med cezir dakikalara indi.
Beynimde konuşan yüzlerce ses, durun diyorum, durmuyorlar.
Kalabalıklardan sıkıldım, kendi yalnızlığımdan bıktım en çok.
Bırakın beni kendime, benle hesaplaşmam bu sadece, dinlemiyorlar.
Sessizliğe ihtiyacım var, seslerden yoruldum, şarkılara sağır yüreğim.
Sus diyorum sus, konuşma, kapattım kalbimi ben tüm seslere, susmuyorlar.
Bak geldi dikildi tepeme işte aynı kara bulut yine…
İnsan kendi içinden söküp attığı hayaletlerle kavga eder mi; niye?
Acıdan beter kabuslara taşıyor ruhum beni, neyin bedeli bu, ne diye?
Masmavi gökyüzünün altında hangi yağmurda ıslandım ki ben yine…
Hiçbir şeye sahip olmak istemiyorum, ait olmak istemiyorum hiç kimseye.
Vazgeçerek, terk edip – edilerek bulacağımı zannettiğim o yer nerede?
Çoğalarak azaldığım, eksilerek arttığım, kendi cenazemi kaldırdığım…
Gözyaşlarımda kağıttan gemiler yüzdürüp, gözpınarlarım kuruyana kadar ağladığım…
Yolun sonuna vardığımı sandığım her durakta yine yeniden en baştan başladığım…
Varacak yerden vazgeçip, umudu tümden kesip, yolun kıymetinin farkına vardığım…
Hayatın, zamana kendi ruhunun hikayesini döktüğün o şey olduğunu anladığım…
Nerede ılık bahar rüzgarlarıyla gönlümü sarıp sarmalayacak o hesapsız muhabbet…
Hani bir ömür ayak izlerini takip edip de her bulduğum anda kaybettiğim sonsuz merhamet…
Bak geldi dikildi tepeme işte aynı kara bulut yine…
Çare bırakmıyor, tüm kapılar kapalı durduğum – kaldığım – olduğum bu yerde.
Şiir yapsam, şarkıya döksem içimden geçeni; duyar – dinler – anlar mısın sen de.
Biliyorum aynı yollardan geçeceksin, en korktuğun şeyi dönüştürecek hayat seni de…
Galip çıkmanın mümkün olmadığı bir oyunmuş yaşamak, artık anladım…
Emanet edecek başka hiç kimsem yok beni, kendimi Allah’a ısmarladım…
Read more
Kardeşim Latifim can parçam sırdaşım, derdimi, sıkıntımı anlatabildiğim tek insan geçen sene ...
Media Removed
Kardeşim Latifim can parçam sırdaşım, derdimi, sıkıntımı anlatabildiğim tek insan geçen sene bugün hiç unutmam unutamam ki hafızamı kaybetsem yine unutamam yanımdan aramızdan ayrılışının tam 365. Günü özledim kardeşim seni kokunu bakışını gülüşünü bana sımsıkı sarılışını özledim ... Kardeşim Latifim can parçam sırdaşım, derdimi, sıkıntımı anlatabildiğim tek insan geçen sene bugün hiç unutmam unutamam ki hafızamı kaybetsem yine unutamam yanımdan aramızdan ayrılışının tam 365. Günü özledim kardeşim seni kokunu bakışını gülüşünü bana sımsıkı sarılışını özledim yüzündeki hafif tatlı tebessümü özledim keşke diyorum keşke seni son bir defa görebilme şansım olsa sarılsam birkere sana bütün herşeyi sıkıntılarimı derdimi herşeyi unuturum keşke diyorum ve dua ediyorum sen gelince seninle birsürü planlarımız vardı yapacağımız çok şey vardı seninle uzun yola cıkacaktık arabayi sen kullanacaktın araba kullanmayı seversin sen sen şehit olmadan önce hani demiştin ya son cümlende bana "Hadi rüyanda mutlu bir gelecek gör."yok kardeşim göremedim sen gittin hayatım altüst oldu beni sen toparlardın sen akıl verir sen teselli ederdin sen gittin güneşim hiç doğmadı hayatımda bi boşluk hissediyorum yeri doldurulamayacak bi boşluk ben senin yanında rahattım mutluydum keske sen olsan yanımda dünya dertlerinin hepsi omuzumda olsa ama olmuyor iste yoksun sen yanıma gelemiyorsun bekliyorsun inşallah ben gelicem senin yanına tek ümidim o hani sen derdin ya üzülme Allah bizimle bizim içimizi o biliyor derdin ya gerçekten de öyle biliyormusun sen askere giderken sana eğlence yapalım demiştikte sen boşver ksrdeşim bizim kimsemiz yok ki kimse gelmez diyerek yaptırmamıştın kardeşim sen şehit olduğunda senin asıl düğünün bayramın o zamandı seni köye götürürken o kadar çok insan o kadar çok araba vardı ki anlatamam ben ucunu görememiştim düşünsene bizim köyde araba koyucak yer bulamadı kimse işte o gün anladım dedim ki kendi kendime Latif ! Sen kimsem yok diyordun ya bak gördun mü kimsen varmış binlerce insan senin için burada senin bayramın bugün ve bu kadar insan senin için burada seni peygamber efendimize komşu ediyor senin sevenin çoktu da sen bilmiyordun kardeşim özledim be çok özledim içim bi buruk gözlerim hep seni arıyor sen gittin bi yanım boş kaldı güvenebileceğim tek kişiydin sen benim senin gibisi yoktu ben hiç hayatım boyunca senin gibi temiz birisini ne gördüm ne duydum şimdi yanında olmak isterdim seninle olmak isterdim kardeşim özledim seni cok özledimm...😔
Read more
Seni ve tilt'i, tiyatro kulislerimizi çok özledim @minetugay “Sen Daha Başından” Rilke... Sen kollarıma asla gelmemiş sevgili,  sen yitirilmiş olan daha başından,  senin hangi şarkılar gider hoşuna hiç öğrenemedim. Vaz geçtim ben seni gelecek anın kabaran dalgaları içinde  tanımaya ... Seni ve tilt'i, tiyatro kulislerimizi çok özledim 🙏
@minetugay “Sen Daha Başından” Rilke... Sen kollarıma asla gelmemiş sevgili, 
sen yitirilmiş olan daha başından, 
senin hangi şarkılar gider hoşuna
hiç öğrenemedim. Vaz geçtim ben seni
gelecek anın kabaran dalgaları içinde 
tanımaya çabalamaktan. İçimdeki 
tüm uçsuz bucaksız imgeler - - çok uzaktaki
derinliğine hissedilen peyzaj, 
şehirler, kuleler, köprüler ve patikaların tahmin-
edimedik dönemeçleri 
ve şu bir vakitler nabzı tanrıların hayatıyla atan 
kudretli topraklar - -
tümü, beni her zaman atlatan seni 
anlamlandırmak için içimden yükselirler.

Sen, sevgili, daima hasretle seyrettiğim
bahçelersin sen. Bir kır evinde
açık bir pencere - -, ve sen daha yeni
atmışsın adımını dışarı, dalgın düşünceli
karşılamak için beni. Rast gele geçtiğim sokaklar, - -
sen onlarda az önce yürümüş ve gözden kaybolmuşsun.
Ve bazen, bir dükkanda, aynalar hala sersemlemiş
olurlardı senin orada bulunmuş olmandan, irkilmiş 
geri verirlerdi benim çok ani hayalimi.Kim bilir? belki de 
aynı kuş yankılanıyordu içimizden ikimizin de
ayrı ayrı, dün akşam.

#Repost @minetugay
• • •
Yine düştük yollara @rahsangulsan ve @furkanbayraktarofficial ile,İstanbul’un güzelliklerine bıraktık kendimizi şiirle ve doğayla iç içe, yalın bir sessizlikte.♥️ “Kim bilir?Belki de aynı kuş yankılanıyordu içimizden ikimizin de ayrı ayrı, dün akşam” Yönetmen: @rahsangulsan
Görüntü yönetmeni : @furkanbayraktarofficial @nissanturkiye #beniheyecanlandıran #nissanrotaları
Read more
 #asker #amasya #bozkurtlar #vatan Tarih : 02.01.2019 Seninle ilk tanıştığımız zamanda ayaz ...
Media Removed
#asker #amasya #bozkurtlar #vatan Tarih : 02.01.2019 Seninle ilk tanıştığımız zamanda ayaz bir soğuk vardı ama içtenliğin ve sevgin bana en güzel yaz günlerini yaşatırdı..365 günlük bu sürecimiz başlarken sevdiğim senin yokluğunda göğnümde açtırdığın çiçekleri senin için sulamaya ... #asker #amasya #bozkurtlar #vatan
Tarih : 02.01.2019
Seninle ilk tanıştığımız zamanda ayaz bir soğuk vardı ama içtenliğin ve sevgin bana en güzel yaz günlerini yaşatırdı..365 günlük bu sürecimiz başlarken sevdiğim senin yokluğunda göğnümde açtırdığın çiçekleri senin için sulamaya devam edeceğim..3 senedir birlikte sabırla beklediğimiz Göğe Bakma Durağından kısa süreliğine ayrılıyor olsan da ben senin için en güzel şekilde bakacağım o durağa..Sen benim börteçinem(erkek bozkurt) ben senin asenanım(dişi bozkurt)..Her zaman dediğimiz gibi sevdiğim konu Vatansa gerisi teferruattır!Değil 365 gün yıllarca da beklerim ben seni..
Ne Mutlu Türküm Diyene ! 🇹🇷 Şimdi sen gidiyorsun ya;
Takılıp rüzgârın kanatlarına…
Bilmediğim diyarlarda mekân kuracaksın.
Senin gitmen bir şey değil,
Beni yüreğimden vuracaksın.
Şimdi sen gidiyorsun ya;
Aklar düşecek yine saçlarıma…
Hüzün kokacak karşı dağın bulutları,
El edecek düşlerime;
Baygın bakışlım,
Ceylan gözlerin.
Yanık türküler söyleyecek
Gökçebel’in Kerem’i
Kezzapla yakacaklar
Sol yanımda yaramı.
Şimdi sen gidiyorsun ya;
Ellerim boşlukta kalacak.
Gerçekler senin heybende,
Benim hayallerim ne olacak?
Şimdi sen gidiyorsun ya;
Zil takıp oynayacak yarasalar.
Biliyorum bana kucak açacak
Senin bilmediğin mağaralar.
Şimdi sen gidiyorsun ya;
Ben de gideceğim
Geri gelmeyenler diyarına…
Ne yüzümü göreceksin,
Ne adımı anacaksın,
Ne sana sözler söyleyeceğim,
Ne de sen bana kanacaksın…
Ben geri gelmeyenler diyarında gözlerken yollarını,
Sen baharda çiçek açıp,
Sevdalar sunacaksın.
Şimdi sen gidiyorsun ya;
Bak yine hüzün çöktü dağlara,
Yine karardı Gökçebel’in başı,
Yine ay küstü gecelere,
Yine yıldızlar kaydı birer birer
Yine ben yalnız,
Yine ben kimsesiz,
Yine ben şiirler yazıyorum;
Kara bulutlar üstüne,
Yine türküler söylüyorum; “Bu feleğin kastı ne”
Şimdi sen gidiyorsun ya;
Huzuru alıp gözlerimden,
Bırak vedalar sona kalsın,
Ben gözlerime topladım yağmur bulutlarını,
Sen git ki,
Yağmurlar yağsın..
Read more
Duruş budur. Yemin ederim budur. Bayılıyorum @neslicantay’a <span class="emoji emoji2764"></span>️ İlk günden beri. Aşmış bir ...
Media Removed
Duruş budur. Yemin ederim budur. Bayılıyorum @neslicantay’a ️ İlk günden beri. Aşmış bir ruh varsa, kesinlikle onunki… Pırıl pırıl ve inanılmaz zeki… Bütün hikayesini biliyorsunuz zaten. Fen Lisesi mezunu gencecik bir kız, bir süre önce de bacağı kesildi kanser yüzünden... Ama ... Duruş budur.
Yemin ederim budur.
Bayılıyorum @neslicantay’a ❤️
İlk günden beri.
Aşmış bir ruh varsa, kesinlikle onunki…
Pırıl pırıl ve inanılmaz zeki…
Bütün hikayesini biliyorsunuz zaten.
Fen Lisesi mezunu gencecik bir kız, bir süre önce de bacağı kesildi kanser yüzünden...
Ama “Ben bir bacaktan ibaret değilim ki, çok daha fazlasıyım. Sadece bacağımı kaybettim, hayat enerjim yerinde duruyor...” dedi.
Bunu diyebildi.
Bu kadar cesur, tatlı ve akıllı.
İnsanın içi titrer ona.
Benim titriyor.
Ablası gibi hissediyorum.
Tarif edilmez bir şekilde seviyorum ve saygı duyuyorum.
Beni en çok de kendisine acımamasıyla büyüledi. O, acımayınca sen de acımıyorsun. Ona bakınca, eksik bacak filan görmüyorsun, kendine güvenen, dünyanın feth etmeye hazır genç bir kadın görüyorsun. Sadece engellilere değil, hepimize ‘rol model’ Neslican Tay.
Bir süredir endişeliyiz, çünkü kanseri nüksetti. Bütün herkes seferber oldu. Ama o yine sakindi. Yaptığı paylaşımlarla yine beni büyüledi...
Bugün gazeteye onu yazdım.
Seni seviyoruzzzz Neslican ve iyi haberlerini bekliyoruzzzz... 🙏🙏❤️ #hurriyet
Read more
NE BÖYLE SEVDALAR GÖRDÜM NE BÖYLE AYRILIKLAR…’ ‘Ne zaman seni düşünsem Bir ceylan su içmeye iner Çayırları ...
Media Removed
NE BÖYLE SEVDALAR GÖRDÜM NE BÖYLE AYRILIKLAR…’ ‘Ne zaman seni düşünsem Bir ceylan su içmeye iner Çayırları büyürken görürüm. Her akşam seninle Yeşil bir zeytin tanesi Bir parça mavi deniz Alır beni. Seni düşündükçe Gül dikiyorum elimin değdiği yere Atlara su veriyorum Daha ... NE BÖYLE SEVDALAR GÖRDÜM NE BÖYLE AYRILIKLAR…’ ‘Ne zaman seni düşünsem
Bir ceylan su içmeye iner
Çayırları büyürken görürüm.
Her akşam seninle
Yeşil bir zeytin tanesi
Bir parça mavi deniz
Alır beni.
Seni düşündükçe
Gül dikiyorum elimin değdiği yere
Atlara su veriyorum
Daha bir seviyorum dağları.’
Turgut Uyar, bu dizelerin yazarı İlhan Berk için ‘Yeryüzünde şiir diye bir şey olmasa bile onu icat edebilecek bir şairdi’ demiş. Bugün aramızdan ayrılışının onuncu sene-i devriyesi. Elbette hayatını yazmak mümkün. Ve fakat bu yoğunluk, güç ve derinlikte bir kalemi, yine kendi dizeleriyle anmak en güzeli olsa gerek. Cemal Süreya ‘Yeryüzünde her şey yazılmak için varmış gibi geliyor ona. Sözgelimi bardağa bardak olarak değil, yazılacak bir şey olarak bakıyor’ demiş. Berk’in hayata bakışını, en yalın ve güzel haliyle özetlemiş.
Müsaadenizle ben de lüzumsuz taramalardan kaçınıyorum ve sözü, sözün bu büyük ustasına, İlhan Berk’e bırakıyorum. Saygı ve rahmetle…
‘Geceye hey dedim bir bulut beyaz aydınlık
geçiyor ve ben görüyorum belki yalnızlık
Kağıt gibi bir kadın sana bakıp gülüyor
Demek sen daha güzelsin gökyüzünden artık
Sokakları bembeyaz evleri geçiyorum
Bir koşu bir rüzgârı alıyorum karanlık
Bir kenttesin ve var ta ne zamanlardan beri
O zamandan trenler evler geçiyor kapanık
Aşkın ki hiç durup dinlenmek nedir bilmiyor
Aşkın ki anlatılamaz ihtiyar ve yıkık
Nice nice yaşamalara açılmışsındır
Nice yaşamalar ki kalmıştır yarım buruk
İşte Adakale Sokağı’ndayım ve birden
Benim işte dünya kadar güzel ağzın artık
Durup bir yıkık aşk dedim İlhan Berk bir yıkık
aşk şimdi o şiirlerde senden kalan ancak…’
Read more
<span class="emoji emoji2b07"></span>️ Dedim: Çok yalnızım. Dedin: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186 Dedim: ...
Media Removed
️ Dedim: Çok yalnızım. Dedin: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186 Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim. Dedin: وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ ... ⬇️ Dedim: Çok yalnızım.
Dedin: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186

Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.

Dedin: وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ
Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf-205

Dedim: Buda senin yardımını ister
Dedin: أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur-22

Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
Dedin: وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ(Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud-90

Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?
Dedin:أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini.. ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe-104.

Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.
Dedin: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (2) غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِِ ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3.

Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım?!
Dedin: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًاALLAH bütün günahları bağışlayandır. Zümer-53.

Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?
Dedin: وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُALLAH'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Ali İmran-135.

Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.
Dedin: إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever.
Birden 'İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var' dedim.
Sen de أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ 'ALLAH kuluna yetmez mi?' (Zümer-36) dedin.

Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?
Read more
20 Mayıs 2013 sabahı erkenden gittik hastaneye. Bir rahatlık bende sanırsın 10 tane doğurmuşum. ...
Media Removed
20 Mayıs 2013 sabahı erkenden gittik hastaneye. Bir rahatlık bende sanırsın 10 tane doğurmuşum. Meğer işte o bilmemezliğin rahatlığıymış, seni kucağıma aldığım an anladım. Meğer anne olana öyle rahatım yokmuş, anne olan endişeyi heyecanı hep yüreğinde taşıyormuş. 3800 kilosu dediklerinde ... 20 Mayıs 2013 sabahı erkenden gittik hastaneye. Bir rahatlık bende sanırsın 10 tane doğurmuşum. Meğer işte o bilmemezliğin rahatlığıymış, seni kucağıma aldığım an anladım. Meğer anne olana öyle rahatım yokmuş, anne olan endişeyi heyecanı hep yüreğinde taşıyormuş. 3800 kilosu dediklerinde "Vay be" dedim içimden, "Kocaman bir bebek doğurmuşum". Sonra kollarıma koydular seni. 3800 bu muymuş? Bu kadar kuş kadar mı büyütebilmişim 9 aydır seni karnımda? Peki bundan sonra nasıl büyüteceğiz seni? Karnının aç mı tok mu olduğunu nasıl bileceğiz? O narin vücudunu nasıl temizleyeceğiz? Büyüttük seni, kocaman yaptık...Karnın aç mı tok mu hep bildik. Narin vücudunu temizledik daha en ufak bir kir yüzü görmeden...Ama bunların hiç biri aslında çok da önemli değildi. Hiç biri seni sen yapan detaylar değildi. Seni sen yapan her şey bizim sevgimizde saklı oldu hep...Biz seni öyle çok sevdik ki oğlum! Her gün biraz daha fazla olamaz herhalde bu sevgi diye diye geldik bugüne. Birazdan 5. Yaşına uyandığında seni yine her zamankinden çok seviyor olacağız. Ve biliyorum ki sen o sevgiyi alacak, çoğaltacak bize, kardeşine, bahçedeki ağaca, çiçeğe, yoldan geçen bir köpeğe vereceksin. Çünkü sen böylesin. İyi şeyleri alıp, daha da iyi şeylere çeviren minik bir süper kahramansın benim gözümde. Hayatta bir çok şey olabilirsin kuzum. Okulda başarılı bir öğrenci olabilirsin mesela. "Bana çekmiş" diye havamı atarım kesin😂. Büyüdüğünde bir pilot olabilirsin örneğin, baban "Oğlum pilot oldu" diye ne kasılır düşünemiyorum bile. Ama bunların hiç biri olamayadabilirsin. Olmadığın hiç bir şey ne bizim seninle daha az gurur duymamıza sebep olur, ne de seni daha az sevmemize. Sen attığı top karıncaya geldi diye vicdan azabı çeken o güzel yürek olduğun sürece oğlum, başka hiç bir şey önemli değil bizim için. Sarı kafam, kirpikleri gözüne değen minik adamım, güzel kalpli, güzel ruhlu çocuğum. Bana bu hayatta yaşattığın ilkler için çok teşekkür ederim. İyi ki doğmuşsun, iyi ki beni annen olarak seçmişsin. Doğum günün kutlu olsun. Seni seviyorum ❤❤❤
Read more
Sadece oturup izleyebilirim seni, kalbimin atıp atmaması önemli değil o beni yaşatır. Bana mucize ...
Media Removed
Sadece oturup izleyebilirim seni, kalbimin atıp atmaması önemli değil o beni yaşatır. Bana mucize eseri iletilen en güzel hediyesin sen. İlla ki seni sevmem için bir neden gerekmez, başka biri olsan ve yollarımız yine keşisse yine severim seni çünkü ben senin asıl kalbini seviyorum. ... Sadece oturup izleyebilirim seni, kalbimin atıp atmaması önemli değil o beni yaşatır. Bana mucize eseri iletilen en güzel hediyesin sen. İlla ki seni sevmem için bir neden gerekmez, başka biri olsan ve yollarımız yine keşisse yine severim seni çünkü ben senin asıl kalbini seviyorum. Ben seni hayal ederken mutlu oluyorum, dünyanın en güzel insanı. Bir ihtimalken bile güzelsin sen. Ve ilk kez bir insanla mutlu oldum ben. Her an gözlerimin dolmasını sağlayan, varlığına her an şükrettiğim insan. Seninle gurur duyuyorum, hepimiz duyuyoruz. Son değil bu yine seni mutlu etmek için çaba göstereceğim ben. Bir gül, mutlu ol yeter bana. Senin enerjin benim ilham kaynağım, benim enerjim ve mutlu olmamı sağlayan şeylerden. Bir an olsun asma o güpgüzel yüzünü. Hiç üzülme. Dualarımdasın. Bize verdiğin sonsuz samimiyet için sana çok ama çok teşekkür ederim. Her zaman destekçinim, yanında ve arkandayım bunu unutma..🙏 @aysnrrblci #aysenurbalci
Read more
Canım Kardeşim.... Bir gün bunalırsan ve sıkıntını paylaşmak istersen beni ara.... iki elim ...
Media Removed
Canım Kardeşim.... Bir gün bunalırsan ve sıkıntını paylaşmak istersen beni ara.... iki elim kanda olsa gelirim, sıkıntını yok ederim... Bir gün ağlayacak gibi olursan da ara beni.... Seni belki güldüremem ama, söz veriyorum senle birlikte ağlayabilirim.... Bir gün uzaklara ... Canım Kardeşim....
Bir gün bunalırsan ve sıkıntını paylaşmak istersen beni ara....
iki elim kanda olsa gelirim, sıkıntını yok ederim...
Bir gün ağlayacak gibi olursan da ara beni....
Seni belki güldüremem ama, söz veriyorum senle birlikte ağlayabilirim....
Bir gün uzaklara kaçmak istersen beni aramaktan çekinme....
Seni belki durduramam ama, senle birkikte koşabilirim....
Bir gün yüksek bir köprüden atlamaya kalkarsan da ara beni....
Seninle birlikte atlayamam ama, aşağıda bekler, seni tutabilirim....
Bir gün herhangi bir konuda kararsız kalırsan ara beni....
Seni senden fazla düşünür sana fikirler verebilirim....
Bir gün kimseyi dinlememeye karar verirsen de ara beni....
Ağzımı açmayacağımı, söylemediklerini bile dinleyeceğimi bil....
Bir gün beni üzdüğünü düşünürsen de çekinme, yine ara beni...
Göreceksin, sana kıyamam, kızamam, üzemem seni....
Bir gün beni ararsan ve benden bir karşılık alamazsan....
Söz ver : O zaman sen ulaşmalısın bana....
Çünkü, o an sana ihtiyacım olduğunu bilmelisin.... Seni Seviyorum Kardeşim👭👭👭
Read more
Tanımadığınız birine yürekten edilen dualar kabul olurmuş Allah katında hep bunu bildim ,buna ...
Media Removed
Tanımadığınız birine yürekten edilen dualar kabul olurmuş Allah katında hep bunu bildim ,buna inandım. Ben ne Hande Erçel’i ne de melek annesini tanıyorum. Anne’ye ve tüm şifa bekleyenlere bugün tüm dualarım. Siz de duanıza eklerseniz mutlaka ulaşacaktır! ❣️ #Repost @handemiyy ・・・ Canim ... Tanımadığınız birine yürekten edilen dualar kabul olurmuş Allah katında hep bunu bildim ,buna inandım. Ben ne Hande Erçel’i ne de melek annesini tanıyorum. Anne’ye ve tüm şifa bekleyenlere bugün tüm dualarım. Siz de duanıza eklerseniz mutlaka ulaşacaktır! 🙏❣️
#Repost @handemiyy
・・・
Canim annem... Evrende herseyin bir döngü oldugunu, sevginin, iyiligin verdikce cogaldigini ve katlanip seni buldugunu , en zor sinavlarimizda bile yürekten sükretmeyi bana sen ogrettin. Senin gözlerindeki yasam sevincini gördükce herseyi gögüsleyebilirim ve kalbimdeki inanc tahmin bile edemeyecegim bir gucle beni ayakta tutuyor. Sen dunyanin en guzel en guclu kadinisin ...Biz , ablam , babam sen ve ben , hepbirlikte bir çok seyin üstesinden geldik yine gelicez.
Ne kadar guzel bir aileye sahibim her zaman farkindaydim da su gecirdigimiz zor gunlerde daha da cok sükrediyorum ... Cok guzel insanlar biriktirmisim beni gercekten bilen taniyan disinda hic gormemis ama sevgisini hic esirgememis olanlarla hislerimi paylasmak istedim..
Desteginiz duaniz,hassasiyetiniz benim icin cok kiymetli🙏🏻
Read more
Boşver gitsin giden şampiyonluğu zaten her kim şampiyon olursa olsun her sene survivor denildiğinde ...
Media Removed
Boşver gitsin giden şampiyonluğu zaten her kim şampiyon olursa olsun her sene survivor denildiğinde yine senden bahsedilecek bu sene ki şampiyondan değil, beni üzen senin yüzünü tekrar bu şekilde güldürememiş olmamız.. Özür dileriz "kadın şampiyon" , "son gönüllü/ünlü" algılarını ... Boşver gitsin giden şampiyonluğu zaten her kim şampiyon olursa olsun her sene survivor denildiğinde yine senden bahsedilecek bu sene ki şampiyondan değil, beni üzen senin yüzünü tekrar bu şekilde güldürememiş olmamız.. Özür dileriz "kadın şampiyon" , "son gönüllü/ünlü" algılarını yıkamayıp seni hayal kırıklığına uğrattığımız için.. Ki ben buna inanmıyorum sen oradaki 4 kişinin birçoğundan daha çok seven kitlesine sahipken eleniyorsan bu işte bir kurgu vardır her neyse.. Sen o şampiyonluğu sonuna kadar hakettin karakterin, duruşun, efendiliğin, bitik bir takımı dirilten performansın her şeyinle hakettin ama sen şu an kendini acındırmadığın, küfür etmediğin tartışma çıkarmadığın ve bir şeyi kullanmadığın için elendiysen ben bundan sonuna kadar gurur duyuyorum🙏 Çünkü sen tam bir örnek insan ve survivorsun. Bizi hep gururlandırdığın için ne kadar teşekkür etsek az, gerçek şampiyon sensin ve seneler sonra bu 3 kişi değil sen hatırlanacaksın çünkü efsanesin bunu herkes biliyor. Ben seninle büyüdüm resmen seni tanıdığım zaman 13 yaşındaydım şimdi 18 oldum belki bir abim var ama sen benim ikinci abim gibi oldun bir idolden çok daha fazlasısın benim için ailemden biri gibi. Ve ben her zaman yanında olacağım seni tanıdığım 2013'ten beri olduğu gibi yine gurur duyacağım başarılarınla. Oyunculukta daha üst seviyelere çıkacağına inanıyorum tüm kalbimle ve bu yolda seninleyim yine.. Canımsın abilerin en özeli, sakın üzülme sen çok şey kazandın ve sana gülmek fazlasıyla yakışıyor unutma😊
@hilmicemintepeofficial •

#hilmicemintepe #hilmicem #gerçekşampiyon #hci #hcifc #instahci
Read more
Mesafeler aşka engel değildir sevgilim , gitmen bi şey değiştirmez. Yarınlar yine bizim , kahkahalar ...
Media Removed
Mesafeler aşka engel değildir sevgilim , gitmen bi şey değiştirmez. Yarınlar yine bizim , kahkahalar yine bizim ️ evet üzülüyorum içimde bi burukluk var sonuçta 1 aydır seninle uyanıyorum️ bi boşluğun olacak emin ol bunu kimse dolduramaz ️ sen çok özelsin , en güzelisin , daima özleneceksin... ... Mesafeler aşka engel değildir sevgilim , gitmen bi şey değiştirmez. Yarınlar yine bizim , kahkahalar yine bizim ♥️ evet üzülüyorum içimde bi burukluk var sonuçta 1 aydır seninle uyanıyorum♥️ bi boşluğun olacak emin ol bunu kimse dolduramaz ♥️ sen çok özelsin , en güzelisin , daima özleneceksin... benden kurtulabileceğini zannetme sakın , canım sıkıldıkça gelirim biliyosun. Uzaklara gidiyosun diye beni üzme , çünkü kendimde bunu kabullenemesem de bi süre kendime gelemeyeceğim bunun farkına varıyorum. Ağlamak istemiyorum yanında , seni üzmek istemiyorum , biz seninle çok üzüntüler yaşadık zaten ama dayanamıyorum gitmeni kabullenemiyorum yarın akşam sabaha kadar ağlayacağımı da biliyorum seni seviyorum ♥️ doğum günün kutlu olsun ♥️ hiçbir zaman üzülme , canını kimse sıkmasın , sen dimdik dur ayakta herkese her şeye rağmen ♥️ her 3 haziranda beraber olmak dileğiyle benim barbiemm♥️ iyi ki varsın ♥️ seni çok özleyeceğim♥️
Read more
Sana bişi söylemek isterdim fakat o kadar guzel yaşadım ki seni sensiz; bunu duymayı senin dışında ...
Media Removed
Sana bişi söylemek isterdim fakat o kadar guzel yaşadım ki seni sensiz; bunu duymayı senin dışında herkes hak ediyor..mesela senin umrunda değilken pardon farkında değlken ben seni ezberledim neden biliyomusun bana yeniden bu hissi yasatan adamı buyuyunce de unutmamak için.. yanlıs ... Sana bişi söylemek isterdim fakat o kadar guzel yaşadım ki seni sensiz; bunu duymayı senin dışında herkes hak ediyor..mesela senin umrunda değilken pardon farkında değlken ben seni ezberledim neden biliyomusun bana yeniden bu hissi yasatan adamı buyuyunce de unutmamak için.. yanlıs ne demek? Yada yalan yada kötü yada gunah? Anlatsana bana????? Kilometrelerce yolu sadece kokun için gelebilen insan durum her ne olursa olsn yanlıs yapmıs mı saylr? Peki sen elmayı sevdin diye elmadaki kurtu da yemen mi gerekir? Bosversene...hadi elma seni sevmedi sen sevdin tadına baktın pekii ya o elmada yasamaya calısan kurt ölürse sadece senin elma zevkin için... onu da gec elma avokadodan daha kolay bulunan bi meyveyken nasıl oluyo da yine vazgeiçlemez ve merak edilen oluıyor? Söliim mi (: çünkü elma bildiğin bir tad... adem olsaydın da havva seni yoldan cıkarsaydı ve keske hayatında ilk defa elma deneseydin? Sence cesartin var mı? Yapabilirmiydin yaa sorsana suan ben kendime soruyorum mesela sonunu dusunmeden ilk defa bişeyi denrmiydim? Yapmazdım yapamazdım cunku malaefes ispatlı onaylı cumlelere sonuclara ihtiyacım var... pekiii bu kadar rasyonel bi hayatta ben seni neden sevdim! Neden asık oldum ?? Daha once cok kez zehirlenmişken neden senin bunyeme işlemene izin verdim? Ben dusundum ve buldum ; ben senin bana bakısını sevdim sonra maalesef şairin dediği gibi ellerini sevdim ve beni sevişini....adam !!! Yada senin için her kim ise hadi haykır benimle ben senin ruhunu sevdim...tanısan sende beni severdin... bu arada kimse üstüne alınmasın gücenmesin...yıllar once yazdıklarımı derliyorum bir blog acana kadar burdan boyle kucuk kesitler paylasıciim.. yazım hataları için affedn defterden gecirdim sevgiler...
Read more
Lan benim en Heyecanlı günümde doğmuşsun <span class="emoji emoji1f60a"></span>herneyse şans getirir inşallah ..insanların arkadaşları ...
Media Removed
Lan benim en Heyecanlı günümde doğmuşsun herneyse şans getirir inşallah ..insanların arkadaşları olabilir ama asla dostlukla karıştırılmamalıdır sen benim dostum kardeşim Canımsın <3 benim fedakar kardeşim herşeyimi hisseden tek insan anlatmadan gözlerime bakarak anlayan bacım ... Lan benim en Heyecanlı günümde doğmuşsun 😊herneyse şans getirir inşallah ..insanların arkadaşları olabilir ama asla dostlukla karıştırılmamalıdır sen benim dostum kardeşim Canımsın <3 benim fedakar kardeşim herşeyimi hisseden tek insan anlatmadan gözlerime bakarak anlayan bacım çok özledim seni be özge😔 senden ayrıldığım günden beri kendimi hep yalnız hissettim sen beni koruyan güç veren hayat törpüm olmuşsun da haberim yokmuş .. Az kahrımı çekmedin Şiddete kadar gittik yani pes :)) herneyse seninle geçen iyi kötü tek bir saniyede pişmanlığım yok yine olsa yine döverdim :)))😊 iyiki varsın iyiki tanıdım seni bebeğim Ömrünün sonuna kadar kurtulamazsn benden grip gibiyim dir bi Varım bi yokum ama asla hücrelerden çıkmam ve senin için tetikte beklerim :)))iyiki sanırım seni iyiki <3
Read more
Asansör 7. katta durdu, içeri bir kadın ve yanında destek aldığı genç bir kız girdi. Kadın, kızın ...
Media Removed
Asansör 7. katta durdu, içeri bir kadın ve yanında destek aldığı genç bir kız girdi. Kadın, kızın kollarından destek alıyor ayakta durabilmek, güç alabilmek, belki de gözlerinden akacak göz yaşlarını durdurabilmek için, içinden için için dayan diyebilmek için... Derken iç sesi dayanamadı ... Asansör 7. katta durdu, içeri bir kadın ve yanında destek aldığı genç bir kız girdi. Kadın, kızın kollarından destek alıyor ayakta durabilmek, güç alabilmek, belki de gözlerinden akacak göz yaşlarını durdurabilmek için, içinden için için dayan diyebilmek için... Derken iç sesi dayanamadı bir anda sesli bir şekilde "bitecek mi, dayanabilecek miyim, geçecek mi?" diye üst üste sıraladı aklından geçen tüm olumsuz düşünceleri soru kalıbına çevirerek. Kadın bitkin ayakta durmakta zorlanıyor. Sonra kızı döndü açıklama yapma ihtiyacı duyar gibi, ilaç aldı başı dönüyor biraz da... 7. kattan binmişti kadın, bu sabah ayni katta ayni doktora muayene olmuştuk, hatırlayıverdim kadını ve kızı hemen ama belli ki anne ve kızı beni görmemişlerdi. Hemen döndüm yanımda destek için kızının gözünün içine bakan kadının elini tuttum. Geçecek gerçekten geçecek inanın dedim. Bakın sonra saçlarınız benimki kadar gür çıkacak eskisi gibi güçlü olacaksınız dedim. Gerçekten mi, sen de mi atlattın dedi, inanamadı. İnsan yaşarken hiç bitmeyecekmiş, eskisi gibi olmayacakmış gibi hissediyor biliyorum dedim. Sonra asansörden çıktık biraz oturduk, sohbet ettik. Tevafuk ikimizin de kanser tipi aynı çıktı daha da konuştuk. Ağlamadan, ona hissettiğim acıları hissettirmeden elimden geldiğince boğazımdaki düğüme rağmen kelimeleri toparlayarak destek olmaya çalıştım. Yüzü güldü, ahh o güldü ya benim içim aydınlandı. Kendi sonuçlarım gram aklımda değildi, o güldü ya bana "seni bugün Allah karşıma çıkardı, güç verdin bana"dedi ya benden sağlıklısı yoktu.
7. kat demek onkoloji demek,
7. kat kanser değil sen güçlüsün demek,
7. kat unutma hayat kısa en önemlisi sağlık demek... Çokça yazdım bugün biliyorum o zaman ben susayım artık sizler yazın ama güzel bir şeyler yazın olur mu sonra bir çekiliş yapalım ve aranızdan bir kişiye yine sürpriz bir hediye kitap gönderelim, ne dersiniz? (Bir arkadaşını etiketlemeyi unutma ☺️🙋🏻)
#kanserlesavaş
#kanserdeğilsengüçlüsün
#kitap
#book
#takeyourbookoutdoors
Read more
Sonra yine ve yeniden sana sığınıyorum güzel köpeğim. Sen sürprizsiz aşkımsın, benim saklı hazinem, ...
Media Removed
Sonra yine ve yeniden sana sığınıyorum güzel köpeğim. Sen sürprizsiz aşkımsın, benim saklı hazinem, uzak denizlerden geldiğimde her seferinde sığındığım limanımsın. Çünkü insanlar gibi değilsin, onlar o kadar garipler ki, sevgilerinden korkar oldum ve en çok korktuğum da "çok çok ... Sonra yine ve yeniden sana sığınıyorum güzel köpeğim. Sen sürprizsiz aşkımsın, benim saklı hazinem, uzak denizlerden geldiğimde her seferinde sığındığım limanımsın.
Çünkü insanlar gibi değilsin, onlar o kadar garipler ki, sevgilerinden korkar oldum ve en çok korktuğum da "çok çok çok aşırı sevenler", "Sen mükemmelsin" diyenler, beni yere göğe sığdıramayanlar... Ağızları sevdiklerini söylese de, kalpleri buz gibi bir geçmişi fısıldıyor kulaklarıma. Beni şu an çok seviyor ama her an nefret edebilir çünkü kalbi çok kırılmış. Kalbini kıranlarla benim ufak bir benzerliğimi gördüğü an, eski acılarını ve uğradığı ihanetleri hatırlayacak, benden hemen nefret edecek. .
Gece uyumadan önce egosu ruhuna "Gördün mü? O da diğerlerine benziyor işte" diyecek. Sabah, beni de diğerlerine benzettiği için garip bir gururla uyanacak.
İşte bu yüzden insanların aşırıya kaçan sevgilerine tokum, çünkü kalplerinde bir şey hep ihaneti arıyor. .
Ama sen öyle değilsin güzel köpeğim, sevgin hesaplı değil. Ne kadar emek edersem, bana tam da o kadarını verirsin. İç hesaplaşmalar yaşamazsın, benden kötülük görmek için tetikte beklemezsin. Affedersin, kabullenirsin, özgürce anı yaşarsın ve başımıza ne gelirse gelsin, zorda kalınca beni sırtımdan hançerlemezsin.
.
Biliyorum farkında değilsin ama, insanların ölene kadar küçük oyunların peşinde koştuğu bu garip dünyada sen bir meleksin.
Çevremdeki insan sayısını azaltıp, köpek sayısını abartmamın sebebi işte budur ve gözlerine her bakışımda doğru yaptığımı hissediyorum. Lütfen bil, seni sınırsızca seviyorum.
#aslitarafindanyazildi #kka #kralailesi
Read more
Gecenin belkide bizi en sessiz saatlerinde, kulağımızda bir şarkının nakaratı ile sevdamızı ...
Media Removed
Gecenin belkide bizi en sessiz saatlerinde, kulağımızda bir şarkının nakaratı ile sevdamızı besleyen gençlerdik biz. Mutluluğa yazamasada kalemimiz, acıdan yana ne kitaplar çıkarttı bu kelimelerimiz .. Düştüysek, ölmedik henüz.. Öldüysekte buyrun gelin.. Bu sefer şırınganın ... Gecenin belkide bizi en sessiz saatlerinde, kulağımızda bir şarkının nakaratı ile sevdamızı besleyen gençlerdik biz.
Mutluluğa yazamasada kalemimiz, acıdan yana ne kitaplar çıkarttı bu kelimelerimiz ..
Düştüysek, ölmedik henüz..
Öldüysekte buyrun gelin..
Bu sefer şırınganın 4de3ü giriyor kanıma, damardan alınacak en son şeydi aslında gözlerinin kahvesi..
Yazmaktan bıkmayıp, saatlerce karalayan ben, bu gece canımdan bile bıkmış bir haldeyim..
Gecenin sessizliğinden, avazım çıktığı kadar bağrıyorum bütün şehre..
Yetişin ulan yetişin, aklıma kaybediyorum..
Gelin ulan gelin kendimi kaybediyorum..
Sessizliğin en hücra köşesinde, yine seni buluyorum bu şehirde..
Ortalık kan içinde, pislik bataklık bir yer işte..
Gidişine diyecek birşeyim yok ama, gelişine saklıyorum bütün jestlerimi.
Simit almıyorum o parktaki, güvercinlere..
Durmuyorum o durakta.
Yürüyorum hep, koşuyorum bazende.
Bazende gitmek istiyorum bu koskocaman sensizlikle barındığım aptal şehirden.
Gözlerim takılıyor bu kareye, koşa koşa geçtiğim bu yolları beraber yürürmüşüz meğerse.
Ve doktorlar etrafımda her nedense, bırakın diyorum gideyim iyiyim diyorum, hastalığı bahane edip göndermiyorlar her seferde
Sen neden gelmiyorsun peki ?
Sana verdiğim atkıyı iyi dola boynuna, soğuk bu şehir bu ara, ve o yüzüğü sakla ömrünün sonuna kadar..
Yanımda yatan amcaya anlatıyorum olan biteni, diyorum ki ;
Bırakmadıkları yetmediği gibi, birde ziyaretcimi almıyorlar odama ..
Nasıl diyor nasıl almazlar..
Sonradan öğreniyorum ki hiç gelmemişsin bile..
Beni bu garip yerde bırakıyosun benimle ve herşeyinle büsbütün yoksun benliğimde.
Krizler arttı git gide ve saat başı iğne..
Tepki veren birşey yok aslında, hissetmemeye başladım bedenimi iyice..
Keza birde beynimi.
Biliyormusun ;
Maddeler yüzünden kaybetmişim kendimi..
Bunlar seni bilmiyolar güzel yüzlüm.
Tanımıyolar..
Gel hadi, gel de geleyim kendime..
Gelde seveyim ömrümce ..
Gel be tüm doktorlara nisbet edercesine..
Gel işte Ölüyoruz yokluğuna küfredercesine.
Read more
Kendi reklamını yapmaya utananlar kulubünde bugün <span class="emoji emoji1f648"></span> #Repost @gzmnguncesi with @get_repost ・・・ " ...
Media Removed
Kendi reklamını yapmaya utananlar kulubünde bugün #Repost @gzmnguncesi with @get_repost ・・・ " Yaz kavururken, sen de bu sene deniz sezonunu belki çok geç acabilecekken bir sezlong kitabı al kendine de; kendini plajda düşün." diye bir olumlamayla seçtiğim #küfürsüzaşklar kitabı ... Kendi reklamını yapmaya utananlar kulubünde bugün 🙈 #Repost @gzmnguncesi with @get_repost
・・・
" Yaz kavururken, sen de bu sene deniz sezonunu belki çok geç acabilecekken bir sezlong kitabı al kendine de; kendini plajda düşün." diye bir olumlamayla seçtiğim #küfürsüzaşklar kitabı gün itibariyle bitti. Final kutlamasinda bana eşlik eden Sütlü Türk Kahvesi'ne, Bayramiç Nektarini'ne ve tabi ki olmazsa olmaz canım Fesleğeniko'ma teşekkürlerimi borç bilirim. Kitaba gelecek olursak eğer; Başrol oyuncumuz Funda''nın "bana kalırsa" hayatta kalma savaşının resmidir kitap. "Yazar" olma çabası ikili iliskilere bakış açısı, çırpınışları... Aşk'ı arıyorum derken kendini arayışı ve en sonunda bununla yüzleşmesi. Sonuna yani 252. sayfaya kadar çok önemsemediğim kitabın son 10 sayfasında ağzım 2 karış açık kaldı. Ben bunu beklemiyordum, eminim okuyan kimse beklemiyordur. Ama yine bir çok tokatla yüzleşmiş olabilirim laf aramızda. Neyse bugün ki sohbetimize Ho'oponopono ile son verelim. Bu sihirli sözcükler kendini unuttuğum an'da sana seni hatırlatıyorlar, en çok unuttuğun kendinsin her zaman. Ama en çok kendine ihtiyacın var, unutma!
"Özür dilerim.
Lütfen Beni Affet
Seni Seviyorum.
Teşekkür Ederim"
Sıradaki kitap gelsin o zaman.
Sağlıcakla...
#fundamentaloglu #kufursuzasklar #coffee #coffeetime #gününkahvesi #coffeeholic #life #lifestyleblogger #turkishcoffee #türkkahvesi #küfürsüzaşklar #kitap #neokuyorum
Read more
Abicim,uzun bir süre giremedim sayfama çünkü liseye geçtim,sınavlar başladı ve derslere adapte ...
Media Removed
Abicim,uzun bir süre giremedim sayfama çünkü liseye geçtim,sınavlar başladı ve derslere adapte olmam gerekiyordu. Çok zorlandım sayfaya girmediğim,sana olan sevgimi yazamadığım zamanlar. Ama biraz ara vermeye mecburdumben daha fazla uzatmadan lafa gireyim️abilerin en tatlısı,senden ... Abicim,uzun bir süre giremedim sayfama çünkü liseye geçtim,sınavlar başladı ve derslere adapte olmam gerekiyordu. Çok zorlandım sayfaya girmediğim,sana olan sevgimi yazamadığım zamanlar. Ama biraz ara vermeye mecburdum💕ben daha fazla uzatmadan lafa gireyim☺️abilerin en tatlısı,senden asla vazgeçmedim. Sana olan sevgim azalmadı. Azalamaz. Beni yanlış anlamanı istemiyorum,seni gerçekten cok ama cok seviyorum! Sayfayla ilgilenmeye vakit bulamadığım zamanlar olsa da aklımda,dualarımda hep sen varsın. Yine tüm gücümle seni mutlu etmeye çalışmaya devam edicem.Bil istedim👍🏻sen benim idolümsün,canımın icisin☺️bir kez daha anladım kiymetini. Sayfaya girmeyince sanki ailemden birinden uzun süre uzak kaldim gibi hissettim,seni çok özledim. Girer girmez fotoğraflarına baktım,mutlu oldum yine... Sen iyi ki benim abimsin,seninle gurur duyuyorum. Allah sana olan sevgimi hep böyle arttirsin☺️💕seni tanıdığım icin çok şanslıyım. Iyi ki varsın #BAFC seni çok seviyor,unutma AYDAR!❤️💁🏼
#BatuhanAydar @aydarbatuhan
Read more
Günün kitabı yine ilk defa okuduğum bir yazara ait. #kristanhiggins 'in kaleminden #MasallarGerçekolsa. ...
Media Removed
Günün kitabı yine ilk defa okuduğum bir yazara ait. #kristanhiggins 'in kaleminden #MasallarGerçekolsa. #ArkadyaYayınları 'nın kitapları hep keyifle ve kolay okunuyor. Bu kitabı da severek okudum ama Rachel'in olduğu bazı bölümlerde sinir olup, ya bir git diye bıraktım kitabı. 😛 ... Günün kitabı yine ilk defa okuduğum bir yazara ait. #kristanhiggins 'in kaleminden #MasallarGerçekolsa. #ArkadyaYayınları 'nın kitapları hep keyifle ve kolay okunuyor. Bu kitabı da severek okudum ama Rachel'in olduğu bazı bölümlerde sinir olup, ya bir git diye bıraktım kitabı. 😛  Şimdi kitabın ismini çok sevdim öncelikle. Severek de okudum. Rachel'e rağmen diyeceğim ama Jenny de beni sinir etti. Niye mi? Jenny boşandığı eşi ve onun yeni eşiyle arkadaşlık yürütmeye çalışan, harika gelinlikler tasarlayan bir tasarımcı. Adam senin kalbini kırmış bir şekilde, o nasıl bir affedicilik, kabulleniş?! Neyse... Kardeşi Rachel de üçüz kız bebekleri olan, mutlu bir evliliği olduğunu düşünen bir kadın. Pislik kocası da onu aldatacak kadar karaktersiz. Rachel da onu affetmeyi deniyor. Herkes ikinci şansı hak eder, nasıl olsa değil mi? Hayır etmez işte, etmemeli de. İşte bu yüzden çok sinir oldum ona. 😊
_______________________________________________

İki kardeşin hayatlarına kısa kısa bölümlerle misafir olup benim gibi sinirlenerek, arada tebessüm ederek, üzülerek okumak isterseniz kaçırmayın. Beni tüm kitapta en çok etkileyen yaşlı köpek Loki'ydi. En sevdiğim de sahibi Leo. Tüm bu sinirli söylemlerime rağmen kitabı çok severek okuyup bitirdim. 
_____________________________________________
'' Kız kardeşinin kocası ona ihanet ediyor, kendi kocan seni terk ediyor, annen yalnız bir dul ama sen hâlâ aşka inanıyorsun, öyle mi? Hem de bir genç kız gibi en kelebekli, kalpli hâliyle?'' #bookstagram #okudumbitti #okudumbitti2018 #mhtpvktp #ifyouonlyknew #nekitapsiznekedisiz #booksandcats #kitapvekedi #kitap #neokudum #okumahalleri
Read more
Günlerce hatta aylarca acı çekip benim için direndin . İzmir'im , en yakın arkadaşım , beni karşılıksız ...
Media Removed
Günlerce hatta aylarca acı çekip benim için direndin . İzmir'im , en yakın arkadaşım , beni karşılıksız en çok sevenim , güzel yüreklim , sırdaşım , her şeyim ,meleğim Sana her kal dediğimde benimle kaldın . Beni yalnız bırakma İzmir dediğimde daha çok direndin o küçücük kalbinle. Biliyordum ... Günlerce hatta aylarca acı çekip benim için direndin . İzmir'im , en yakın arkadaşım , beni karşılıksız en çok sevenim , güzel yüreklim , sırdaşım , her şeyim ,meleğim 💙Sana her kal dediğimde benimle kaldın . Beni yalnız bırakma İzmir dediğimde daha çok direndin o küçücük kalbinle. Biliyordum artık çok yorulmuştun . İki gün önce yine nefes alamadığında makinanı taktığımızda gitmek istiyorsan git yeter ki acı çekme dedim sana . Sen de gitmeyi seçtin, biliyorum bu bir terkediş değil sadece huzura kavuşman ve bir makinaya bağlı olmadan özgürce nefes alabilmen gerekiyordu. Her zamanla benimle olacağını biliyorum . Gittiğin yerde huzurla uyu ve beni bekle yol arkadaşım💙 Tam 10 yıl önce Ankara'da o kafeste seni bulduğumuzda bana sarıldığın ve bugüne kadar yaşattığın her güzel dakika için , beni ailen olarak seçtiğin için çok teşekkür ederim. Gittiğin için çok üzgünüm , paramparça kalbim. Ev çok eksik şimdi bomboş sen yokken . Işıl Işıl parladın her zaman , şimdi ışıklar içinde huzurla uyu . Bir gün yeniden buluşacağımız ana kadar . Seni çok seviyorum , her zaman da çok seveceğim. Şimdiden çok özledim . #izmir #candostum
Read more
Mem nelere gark olmadı Zin’in ateşi için Ferhat dağlar delmedi mi Şirin'in düşü için Kusur ise ...
Media Removed
Mem nelere gark olmadı Zin’in ateşi için Ferhat dağlar delmedi mi Şirin'in düşü için Kusur ise her saniye her yerde seni anmak Mecnun az mı yemin etti Leyla’nın başı için Sesi yorgun gözlerinden uykusuzluk seçilir Görkeminin zerresinden Ağrı Dağı küçülür Gecelerin kollarında ... Mem nelere gark olmadı Zin’in ateşi için
Ferhat dağlar delmedi mi Şirin'in düşü için
Kusur ise her saniye her yerde seni anmak
Mecnun az mı yemin etti Leyla’nın başı için

Sesi yorgun gözlerinden uykusuzluk seçilir
Görkeminin zerresinden Ağrı Dağı küçülür
Gecelerin kollarında leblerinin bal suyu
Aydan dökülürcesine kana kana içilir

Uykularından kopardım hoş geldin mihmanımsın
Artık geri dönüşü yok ahımsın eyvahımsın
Elâlem ne derse desin hiç umurumda değil
Akıbetine razıyım sevabım günahımsın

Sana yine sana yandım Nesimî'de dün gece
Gözlerinle yüzüleyim bend olayım Hallac'a
Öyle hüküm buyurmuşlar tanrılar divanında
Ha ben sana yollanmışım ha Muhammed mi'raca

Cümle cihan güzelleri yüzlerine ben örsün
Gözlerin balyozu oldu içerimdeki örsün
Ruhumdaki fırtınalar Merih'i usandırdı
Nuh'a haber eyleyin de gelsin de tufan görsün

Yokluğuna dayanamam ahım arşı boyladı
Gölgeni Nil'de görmüşler piramitler söyledi
Hele bir bak şu sevdaya kimler yanmış ben gibi
Dediği üzre Yunus'un "gör beni aşk neyledi"

Son duraklarda beklerdim sonun olsaydı senin
Neler verilmez ki yerim yanın olsaydı senin
Çıkar kınından ne olur kirpiklerinle bile
Çal sineme gözlerini aşkına Şah Hüseyn'in

Harikalardan biriymiş diyorlar Çin seddine
Seni görmeden hükmetmek kimin düşmüş haddine
Ulu divana baş vurdum dönsün diye Bağdat’tan
Ol sebepten ahvalimi arz ettim Bedreddin'e

Gamzelerini görseler bülbüller de lâl olur
Aşklar ülkesi sarsılır korkunç ihtilâl olur
Beklenmedik bir zamanda ölür isem sebebi
Beni eritip bitiren sevda-i iclâl olur

Kahreden ateş bilinem yananı sen olsaydın
Nal olurdum aşk atına bineni sen olsaydın
Deseler ki şu kadehte ağu var içen ölür
Bir solukta bitirirdim sunanı sen olsaydın

Belki de hatırlanırım ararsın şimdi nerde
İzim deryada damladır köyüm Hatçepınar'da
Bizim köyün kıyısında Dilav suyuna uğra
Hangi çobanın kavalı ağlıyorsa ben orda

Tanrılar yaratan Zerdüşt serdarıdır aslımın
Mazdek Hürrem nişanıdır inancımın neslimin
Dersimli Seyyid Rıza’ya ağır selamları var
Himmeti var gayreti var Horasanlı Müslim'in

Seni tanrılara sunam kerametin görünsün
Nazar eden köryılandan beter olsun sürünsün
Dağlar naz yapmaya aday insafını bağışla
Bağışla gözlerinde eşkıyalar barınsın
Read more
Anlatmak istediklerimden ibaret sadece hayat. Kelimelerimin yetmediği, ıssız bir köşe başındayım. Ne ...
Media Removed
Anlatmak istediklerimden ibaret sadece hayat. Kelimelerimin yetmediği, ıssız bir köşe başındayım. Ne kadar takatim kaldıysa, o kadar ayaktayım. Tamam düştük de, daha ölmedik. Tam ıssız bir sokağın, çekilmez karanlıklarına doğru kafamın dikine dikine gidiyorum, aklım en az ucunda ... Anlatmak istediklerimden ibaret sadece hayat.
Kelimelerimin yetmediği, ıssız bir köşe başındayım.
Ne kadar takatim kaldıysa, o kadar ayaktayım. Tamam düştük de, daha ölmedik.
Tam ıssız bir sokağın, çekilmez karanlıklarına doğru kafamın dikine dikine gidiyorum, aklım en az ucunda senin olduğunu bile bile kaçırılmaya yelkeniyor. Bir fotoğrafının tüm hayallerimi kapladığını görüyorum, bunu bile bile de hala gözlerini görmek istiyorum, öldürün beni dercesine.
Gülüyorum hayatın tam kopma yerine gelince, bir inatla ateşlemeye çalışıyorum o son kalan sigaramı, işte o ara bir çakmak sesi kadar bozuluyor sessizlik..
Müebbet yerken sensizliğe, bir türlü çıkartmadılar o affı..
Aklım tarafından adaletsizce yargılanıyor düşüncelerim, sadece seni isteyen bir beden var, şakaklarımdan kırmızı terler dökülmekte.
Ama sen hala kan olduğunu merak etme, iyi böyle..
Her tarafım kan revan içinde, dört duvar arasında kendimi ölüme hapsetmişim gibi, kültablasından eksik olmayan yine yirmi dal sigaram var..
Karışmayı bekleyen rakılar, içilmeyi bekleyen sigaralar, çekilmeyi bekleyen çileler, Kan isteyen bir beden, ölüme susamışız resmen.
Alın işte o son kalan fotoğrafını önümden..
Geriye senden, bir tohum hayal kaldı yokluğunu avuttuğum..
Zavallı gibi görünsemde başkalarının gözünde, inan beni senin gözünden başka göz ilgilendirmemekte.
Ama sen acıma bana yinede.
'Acımasızdın sen, Acıma'sızdın sessizce' ....
Kusura bakma yine, ben biterken bu gecelerin tükenmeyen dakikalarında,
Yokluğunu anlattığım her kelime, astı beni dar ağacına.
İşte o sıra, ölüm ve yaşam arasındaki ince ipti boynumda..
Hadi vur sandalyeye, ölümüm ayağının altındaki cennetten olsun..
Bu son olsun, son olsun...
Read more
. Herkes canını verecek kadar seni severken, kimseye yük olmamak için, kendi işini kendin yapışını ...
Media Removed
. Herkes canını verecek kadar seni severken, kimseye yük olmamak için, kendi işini kendin yapışını sevdim... Başının ağrıdığını öğrendiğimde, başımın ağrısını sevdim... Kuşu ölen çocuğun evine taziyeye gittiğinde... Anne ve yavru köpekler için koskoca ordunun yolunu değiştirdiğinde, ... .
Herkes canını verecek kadar seni severken, kimseye yük olmamak için, kendi işini kendin yapışını sevdim...
Başının ağrıdığını öğrendiğimde, başımın ağrısını sevdim...
Kuşu ölen çocuğun evine taziyeye gittiğinde...
Anne ve yavru köpekler için koskoca ordunun yolunu değiştirdiğinde, merhameti sevdim, hayvanları sevdim...
"Benim çocuğum yok,ardımdan okuyacak kimse olmayacak" diye ağlayan Hz.Bilal'i, "Üzülme! Ümmeti Muhammed her ezandan sonra sana okuyacak" diye teselli edişini sevdim...
Bir gün,oturarak namaz kıldığını gören Ebu Hureyre'nin "Ey Allah'ın elçisi, hasta mısın?" sorusuna, "Hayır, açım!" deyişini sevdim...
O kadar uzun süre hiç aç kalmadım ben ama, kızın Hz.Fatma'ya, "Vallahi kızım,üç gündür baban bir şey yememiştir." deyişinde, açlığı sevdim...
Hz.Hatice'ye düğün için hediye ettiğin gülleri sevdim... "Hatice'nin sevgisi benim rızkımdır." deyişini sevdim...
"Beni nasıl seviyorsun?" diye soran Hz.Ayşe'ye verdiğin "kördüğüm gibi" cevabını... Ve zaman zaman "kördüğüm ne alemde?" sorusuna, "ilk günkü gibi" deyişini sevdim...
Sevgili kızın Hz.Fatma,her yanına girdiğinde,ayağa kalkıp karşılamanı, "hoşgeldin kızım" diye öpmeni, elinden tutup,yanına oturtmanı sevdim...
Hz.Ali ile Hz.Fatma'yı evlendirirken,ikisini karşına alıp, "Ey Ali, kızımı sana cariye olarak veriyorum, ama unutma, sen de onun kölesisin" deyişini sevdim...
Mirâc'a çıktığında, Allah Teala, "Seni ne ile şereflendireyim?" dediğinde, "Beni Sana kullukla şereflendir" deyişini sevdim...
Yine mirâçta Rabb'im "İste! Ne isteğin varsa vereyim" dediğinde, secdeye kapanıp, gözyaşlarıyla "Senden ümmetimi istiyorum" deyişini sevdim...
Refik-i Alâ'ya, Yüce Dost'a giderken, "Sizi kevser ırmağı başında bekleyeceğim. Bana kavuşmak isteyen, elini ve dilini kötülüklerden çeksin." deyişini sevdim...
Ve Rabb'imizin, "Andolsun size kendinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız O'na çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir,merhametlidir (Tevbe-128) deyişiyle, ben seni çok sevdim efendim ... Sen'de (s.a.v) beni sev n'olur... .

اللهمّ صلِّ على سيّدنا محمّد وعلى آل سيّدنا محمّد 🌹😢 #hayırlıkandiller #mevlüdkandili #salavat #şefaat #Muhammed #probhet #WeLoveYouMuhammed
Read more
Not: Seni Hala Seviyorum Kitap Yorumu🤸🏻‍♀️ Dün soruları cevaplarken biri bana dinlediğim şarkıları ...
Media Removed
Not: Seni Hala Seviyorum Kitap Yorumu🤸🏻‍♀️ Dün soruları cevaplarken biri bana dinlediğim şarkıları sormuştu. Fark ettim ki birkaç gündür sadece ilk kitabın filminin müziklerinden yaptığım playlisti dinliyorum. Hem slow hem hareketli şarkılar olduğu için de ruh halime çok uyuyor. ... Not: Seni Hala Seviyorum Kitap Yorumu🤸🏻‍♀️
Dün soruları cevaplarken biri bana dinlediğim şarkıları sormuştu. Fark ettim ki birkaç gündür sadece ilk kitabın filminin müziklerinden yaptığım playlisti dinliyorum. Hem slow hem hareketli şarkılar olduğu için de ruh halime çok uyuyor. Küçük hatırlatma hangi şarkılar diye merak ettiyseniz link profilde😘 Elimden geldiğince spoiler olmadan anlatmaya çalışacağım ama eğer filmi izlediyseniz tebrikler çoktan spoiler yediniz. Dün yorumumda da bahsettiğim gibi filmin son kısımları ikinci kitapla biraz birleştirilmiş. İkinci kitabı sevdim mi? Ehhh evet. Peki ilk kitap kadar sevdim mi? ASLA. İlk kitap kadar etkileyici olmamasının en büyük nedeni kitabın büyük bir kısmında Peter ve Lara Jean’in anlaşamamaları ve hep başka insanların ilişkilerine dahil olması. Bu kişiler de uzak insanlar değil elbette. Lara Jean’in mektuplarından birinin sahibi olan John Ambrose ve Peter’ın eski sevgilisi Genevieve. Hiçbir kitapta aşk üçgeni sevmiyorum. Hiçbir zaman da sevmedim. Kararsız kalan kız tiplerinden nefret ediyorum. Birini ya seversin ya sevmezsin. İki kişiyi aynı şekilde göremezsin bana göre. Belki de kitapta ablası Margot’un dediği gibi Lara Jean aşık olmaya aşıktı. Peter kitapta bazen beni çıldırttı. Gen ile çok yakın olmaları (anlaşılır bir sebebi var gibi görünse de) benim için yeterli bir sebep değildi. Eğer bu kadar önemsiz bir şey yapıyorlarsa her gittiğinde sevgilisine bunu adam akıllı açıklayabilirdi. Cidden insanların konuşarak anlaşamaması beni deli ediyorrrrr. Gördüğünüz gibi yorum yazarken bile sinirleniyorum😂 Kitaptan nefret etmedim ya da kitaba kızmadım ama kitap içinde insanlarda sevmediğim özellikleri barındırıyordu denebilir. Sonu yine tatlıya bağlanmıyor mu bağlanıyor evet ama yine de daha güzel Peter ve Lara Jean anları beklerdim. John iyi bir insan olsa da asla ve asla desteklemiyorum John Ambrose çık aralarından! #teampeter👌🏻 Kitapta aynı zamanda bol bol eski zamanları hatırlıyorlar. Genevieve ile Lara Jean’in en yakın arkadaş olduğu zamanlara kadar yani. Genevieve hiç sevmesem de kitapta bazı yerlerde ona üzüldüm, bazı yerlerde “sen bu kadar tatlı biri değilsin” dedim. Devamı yorumda⬇️⬇️
Read more
Sen beni bırakıp gitmezdin hiç. Dileğiimmm canımıınn içiiii diye sevdiğin beni bırakıp gittin. Bana bakarken gözlerin ışıl ışıl olurdu gözlerinin içi gülerdi. Bir gün görmesen özler hemen arardın. Bir uğra kapıdan yüzünü bir görim... seni çok özledim derdin. Sen beni ne güzel sevdin ... Sen beni bırakıp gitmezdin hiç. Dileğiimmm canımıınn içiiii diye sevdiğin beni bırakıp gittin. Bana bakarken gözlerin ışıl ışıl olurdu gözlerinin içi gülerdi. Bir gün görmesen özler hemen arardın. Bir uğra kapıdan yüzünü bir görim... seni çok özledim derdin. Sen beni ne güzel sevdin öyle sevmelerin en güzel şekliyle hemde. Üç gündür gelen misafirlerine annemin aşkı diye tanıştırılıyorum. SEN beni herkeslere nasıl anlatmışsın meleğiiim. Teyzenin bahhettiği o komşu sizmisiniz deyiveriyorlar hemen. Şimdi bütün gözlerde senin bana sevgiyle aşkla bakan bakışları arar oldum. Çıtayı çok yükseltip gittin haberin olsun. Bense beni canımııınn içiiiii diye seven gerçek samimi sımsıcak bir sevenimi sevdiğimi kaybettim. Evet acım büyük çünki herkese nasip olmayan harika sevgiliydin sen. Arkadaşındım hani senin biraz daha kalsaydın olmazmıydı. Şimdi özleme sırası bende ama ben gel kapıdan bir yüzünü görim yine git diyemicem. Nurlar içinde uyu meleğim toprağın bol olsun. Cennettesin biliyorum SENİ ÇOK ÇOOK SEVİYORUM
SENİ ASLA UNUTMİCAM
Read more
bu gün yine eskiden olduğu gibi her şeyi bir kenara bırakıp sana gelemiyorum. bu defa gerçekten ...
Media Removed
bu gün yine eskiden olduğu gibi her şeyi bir kenara bırakıp sana gelemiyorum. bu defa gerçekten içimden gelmiyor. sevmediğim için değil.kalbimin en güzel yeri hâlâ sana ait.ama bu defa yalın ayak koşamam sana. bu durum canımı da yakmıyor üstelik.sık sık yokluyorum kalbimi, varlığını ... bu gün yine eskiden olduğu gibi her şeyi bir kenara bırakıp sana gelemiyorum. bu defa gerçekten içimden gelmiyor. sevmediğim için değil.kalbimin en güzel yeri hâlâ sana ait.ama bu defa yalın ayak koşamam sana. bu durum canımı da yakmıyor üstelik.sık sık yokluyorum kalbimi, varlığını hissedebilmek için.ordasın hâlâ ama yanımda olsan sanki sana sırtımı çevirecekmişim gibi bir his var içimde. sanki bu defa gözlerim hiçbir yerde seni aramayacakmış gibi. bu his beni öyle korkutuyor ki… üstelik günlerdir çıkmıyorum evden hatta haftalardır. bana seni hatırlatan eşyalarım var.onlarla vakit geçirmeye çalışıyorum. senin için yazdığım yazıları tekrar tekrar okuyorum. olmuyor…bir türlü sana adım atmak gelmiyor içimden. oysa her yerde sen varsın,sanki hiç gitmeyecekmişsin gibi ama aslında sen hiç gelmedin.sonra birden çıkıp evden seni bana hatırlatan yollarda yürümek istiyorum, sonra vazgeçiyorum.yeniden yürüsem o yollardan yine aynı hisseder miyim bilemiyorum.yine adımlarını sayıp,bana seni hatırlatan şarkılar dinler miyim? sanki eskisi gibi olmayacakmış gibi geliyor bu defa.ama hâlâ adın kalbimin ritmini bozuyor.biliyorum hep yüreğimin o ince sızısı olarak kalacaksın, kalbim hep ev sahipliği yapacak sana.ama bir gün mutlaka yok olacaksın… şimdi kendimi buna o kadar iyi hazırladım ki…sadece biraz zamana ihtiyacım var…sadece zaman. ❤️
Read more
Eğer duygularım beni yanıltmıyorsa Bir gün tekrar yolumuz kesişecek. Belki bir kaç insan daha ...
Media Removed
Eğer duygularım beni yanıltmıyorsa Bir gün tekrar yolumuz kesişecek. Belki bir kaç insan daha girecek aramıza, belki yine başka insanlarda doğruyu insanı arayacağız. Ama eğer ben aşktan biraz olsun anlıyorsam, Bir gün yine o ilk buluştuğumuz yerde olacağız seninle, Güneş ışığına ... Eğer duygularım beni yanıltmıyorsa
Bir gün tekrar yolumuz kesişecek.
Belki bir kaç insan daha girecek aramıza, belki yine başka insanlarda doğruyu insanı arayacağız.
Ama eğer ben aşktan biraz olsun anlıyorsam,
Bir gün yine o ilk buluştuğumuz yerde olacağız seninle,
Güneş ışığına karışmış saçların
Rüzgarla dans ederken,
Ben yine dünyanın en güzel gösterisini izler gibi hayranlıkla izleyeceğim bakışlarını.
Şimdi sabır ve sükunet zamanı,
Çünkü ne zaman aklıma gelsen,
O veda geliyor aklıma,
Yüzümde tekrar kavuşmanın umudu,
Yüreğimde seni uğurlamanın verdiği hüzün.
İki adımlık yol değil bilirim,
Ama kaf dağının ardı da değil olduğun yer.
Dünyanın en güzel gösterisine iki tarihsiz bilet aldım.
Sen kal dedikçe sana gelecek adımlarım.
@şiirdenadam #edebiyat #yazar #şair #şiir #şiirsokakta #istanbulüniversitesi #edebiyatfakultesi #necipfazilkisakurek #cahitzarifoğlu #ümityaşaroğuzcan #cemalsureya #sezaikarakoç #özdemirasaf #çay #sohbet #yeşilay #kızkulesi #galatakulesi #like #instaframe #nofilter
Read more
Toron öğretmenim! Sevinç<span class="emoji emoji1f490"></span> “Hayatta hiçbir gaile, hedef, hayal, ne bileyim gelecek kaygısı, ne ...
Media Removed
Toron öğretmenim! Sevinç “Hayatta hiçbir gaile, hedef, hayal, ne bileyim gelecek kaygısı, ne dersek adına o, sevmenin, bir arada olmayı seçmenin gücünden daha önemli değil. “ 🏻Eylül’de görüşürüz canım #Repost @erbulaksevinc with @re_repost ・・・ Biliyor musun öğretmenim, ... Toron öğretmenim! Sevinç💐 “Hayatta hiçbir gaile, hedef, hayal, ne bileyim gelecek kaygısı, ne dersek adına o, sevmenin, bir arada olmayı seçmenin gücünden daha önemli değil. “ ❤️🙏🏻Eylül’de görüşürüz canım 💐 #Repost @erbulaksevinc with @re_repost
・・・
Biliyor musun öğretmenim, sen çok güzel anlattın, hep. Hayatın her anında anlattın çünkü hep denk geldi bir şeyler ama biz hepsini anlamadık.
Hani şu sınavdaki kopya skandalını hatırla ! Hepimizi sınıfa çağırıp, bütün sınıfları Eylül’e bıraktığını söylediğinde sana, öğretmenim ne alakası var, kopyayı kim çektiyse o sınıfta kalır, dediğimizde, yok çocuğum; ekip olarak çekseydiniz hepiniz geçerdiniz, ama kopya çekeni yalnız bıraktığınız onu ekibe dahil etmediğiniz için, mezun olduğunuzda sahnede de ekip olamayacağınızı görüyorum, kaldınız çocuğum Eylül’e, Eylül’de gelin siz, geçersiniz demiştin.
Seni, hep sonra anladım.
Ve bu sabah, kulağına ismini ezanıyla okuduğun kızımın seni bu hayatta ne kadar az gördüğünü, senin de onu ne kadar az kokladığını düşündüm. Neden biliyor musun ?
Çünkü sonsuza kadar sahnede kalacaksın sandım, ki sana bıraksalar kalırdın.
Öğrettiklerinden çok az öğrenmişim. Kendimi bu sabah da Eylül’e bırakıyorum.
Senin o uçsuz bucaksız kalbin beni bu Eylül’de de geçirir ama şunu bil ki giderken de öğretenimsin.
Hayatta hiçbir gaile, hedef, hayal, ne bileyim gelecek kaygısı, ne dersek adına o, sevmenin, bir arada olmayı seçmenin gücünden daha önemli değil.
O gidilen yerden burası görünüyorsa ki keşke buna inanabilseydim, o kadar da ahmak olmadığımı bilmeni istedim. Yine bencillik işte.
Seni çok seviyorum öğretmenim.

#ToronKaracaoğlu
Read more
Biliyor musun öğretmenim, sen çok güzel anlattın, hep. Hayatın her anında anlattın çünkü hep denk ...
Media Removed
Biliyor musun öğretmenim, sen çok güzel anlattın, hep. Hayatın her anında anlattın çünkü hep denk geldi bir şeyler ama biz hepsini anlamadık. Hani şu sınavdaki kopya skandalını hatırla ! Hepimizi sınıfa çağırıp, bütün sınıfları Eylül’e bıraktığını söylediğinde sana, öğretmenim ... Biliyor musun öğretmenim, sen çok güzel anlattın, hep. Hayatın her anında anlattın çünkü hep denk geldi bir şeyler ama biz hepsini anlamadık.
Hani şu sınavdaki kopya skandalını hatırla ! Hepimizi sınıfa çağırıp, bütün sınıfları Eylül’e bıraktığını söylediğinde sana, öğretmenim ne alakası var, kopyayı kim çektiyse o sınıfta kalır, dediğimizde, yok çocuğum; ekip olarak çekseydiniz hepiniz geçerdiniz, ama kopya çekeni yalnız bıraktığınız onu ekibe dahil etmediğiniz için, mezun olduğunuzda sahnede de ekip olamayacağınızı görüyorum, kaldınız çocuğum Eylül’e, Eylül’de gelin siz, geçersiniz demiştin.
Seni, hep sonra anladım.
Ve bu sabah, kulağına ismini ezanıyla okuduğun kızımın seni bu hayatta ne kadar az gördüğünü, senin de onu ne kadar az kokladığını düşündüm. Neden biliyor musun ?
Çünkü sonsuza kadar sahnede kalacaksın sandım, ki sana bıraksalar kalırdın.
Öğrettiklerinden çok az öğrenmişim. Kendimi bu sabah da Eylül’e bırakıyorum.
Senin o uçsuz bucaksız kalbin beni bu Eylül’de de geçirir ama şunu bil ki giderken de öğretenimsin.
Hayatta hiçbir gaile, hedef, hayal, ne bileyim gelecek kaygısı, ne dersek adına o, sevmenin, bir arada olmayı seçmenin gücünden daha önemli değil.
O gidilen yerden burası görünüyorsa ki keşke buna inanabilseydim, o kadar da ahmak olmadığımı bilmeni istedim. Yine bencillik işte.
Seni çok seviyorum öğretmenim.

#ToronKaracaoğlu
Read more
Alo canımın içi nasılsın... Dur bir şey söyleme biraz beni dinle kafam en az senin kadar güzel.. ...
Media Removed
Alo canımın içi nasılsın... Dur bir şey söyleme biraz beni dinle kafam en az senin kadar güzel.. Burada havada en az senin kadar güzel.. Ortam da senin kadar olmasa da çok güzel, Muhabbet de güzel sayılır senden konuştuk biraz, seni sordu arkadaşlarım heyecanlandım çok heyecanlandım ... Alo canımın içi nasılsın...
Dur bir şey söyleme biraz beni dinle kafam en az senin kadar güzel.. Burada havada en az senin kadar güzel..
Ortam da senin kadar olmasa da çok güzel,
Muhabbet de güzel sayılır senden konuştuk biraz, seni sordu arkadaşlarım heyecanlandım çok heyecanlandım seni sordular bana seni!
Ne dediler biliyor musun?
O nasıl? Görüşüyor musunuz? Bi haber var mı? Dediler. İşte bu zor soruya bi süre cevap veremedim ben kafam güzel sandılar kafayı buldum sandılar aslında öylede olmuştu yani içiyoruz da biz burada seni sordular bana seni seni..
Biraz senden bahsettim onlara, aramadı dedim, nasıl olduğuna dair bi bilgim yok dedim, görüşemedik bi türlü dedim, fırsatımız olmadı yoksa görüşürdük dedim, kandırdım onları..
Senide bu saat de rahatsız ettiğim için özür dilerim..
Biraz fazla içince elim telefona uzandı.
Çok özledim de, sensiz nefes alamadım, o yüzden aradım..
Keşke daha çok sarılsaydım sana, keşke daha çok koklasaydım seni.
Neyse sen beni anlayamazsın boşver bunları.. Fazla fazla içtik arkadaşlarla..
Sonra güldük filan ama adam gibi mutlu olamadık.. Telefonu açtığında "efendim" deyişini özledim.
Neyse çok fazla içtim yine..
Aloo telefonun ucundaki ses alo.

Ulan yine kim verdi bu radyoyu elime...!
Read more
Avcılarda oturduğumu ve burasının sınır olduğunu her fırsatta dile getirir biraz daha gittiğinde ...
Media Removed
Avcılarda oturduğumu ve burasının sınır olduğunu her fırsatta dile getirir biraz daha gittiğinde uzaya ulaştığını iddia ederim. Eskiden çok güzeldi buralar, depremden sonra çok bozuldu diye de gömerim. Sene 2007 ya da 2008 yan sokağımızda ki iboyla dershaneye gidiyoruz. Facebookun ... Avcılarda oturduğumu ve burasının sınır olduğunu her fırsatta dile getirir biraz daha gittiğinde uzaya ulaştığını iddia ederim. Eskiden çok güzeldi buralar, depremden sonra çok bozuldu diye de gömerim. Sene 2007 ya da 2008 yan sokağımızda ki iboyla dershaneye gidiyoruz. Facebookun Facebook olduğu zamanlardı herkes deli gibi edebiyat sayfalarının altında edebiyat kasıyor. Bizim ibo da arakladığı şiir ve yazılarla ekmeğine bakıyordu. Şerro yakışıklıydı ve ergenliğin de vermiş olduğu yetkiyle nefes alan herkese yürüyordu. Yine bir gün dershaneden dönerken reşitpaşa caddesinde biri iboyu durdurdu ve adını sordu. Bizimki de saflığından söyledi hemen. Bana 'sen git, seninle işim yok' diyerek göndermek istedi. Tabi gitmedim. Gel şöyle sokakta konuşalım diye kaplankaya kuruyemişin sokağını gösterdi. eve olan yakınlığın vermiş olduğu güvenle gittik. Başladı konuşmaya; ' sen benim kardeşimle mesajlaşıyormuşsun. Sen kimsin yazıyorsun lan kardeşime' dedi. O kadar çok kişiyle mesajlaşıyordu ki hemen inandı tabi. Bildiğimden bende sesimi çıkaramadım. Sonra 'ver telefonunu mesajları okicam' dedi. Mesaj tutmadığını, hepsini sildiğini söyleyerek vermek istemedi telefonu. Israr eden çocuk 'benim benim abim telefoncu. Ona götürüp baktırcam ver lan. Ama sen gelme, abim seni tanıyor ağzına sıçar. Arkadaşın gelsin benle' dedi. Verirsin vermem, verirsin vermemler havada uçuşurken tehditle aldı telefonu ve beni de yanına taktı. Bizimki neler konuştu, ne boklar yediğini bilmediğimden bir kızgınlıkla abi kardeş bana girerlerse diye üç buçuk atıyor kıymetlim. Sokağı bitirip köşeyi dönünce durdu ve 'sende ver lan telefonu' dedi bana. Benimle ne alakası olduğunu, vermeyeceğimi söyleyerek direndim bir süre. Ta ki cebinden çıkardığı bıçağı görene kadar. Tıpış tıpış vermemle koşar adım kaçması bir oldu. Çarpıldığımızı anlayınca eve doğru koşturdum. İbo'da boş durmayıp semtimizin abisini peşine takıp bizi bulmaya geliyordu. Hakan abi önde biz arkada sokak sokak dolaşırken her sokakta tanıdığı birini de peşine takarak talan ettik avcıları. Böyle böyle iboyla ben dahil 11 kişi olmuştuk. (Devamı yorumda)
Read more
Gönül eşim, yoldaşım. Benim yüreği güzel, kendi güzel en az bugün kadar özel sevgilim. Geçen onca ...
Media Removed
Gönül eşim, yoldaşım. Benim yüreği güzel, kendi güzel en az bugün kadar özel sevgilim. Geçen onca yıla rağmen bana hala aynı parıldayan gözlerle baktığın için beni hala aynı tutkuyla sevdiğin için teşekkür ederim; Iyiki tanimisim seni iyiki girmişsin hayatıma.sen benim hayatimin en ... Gönül eşim, yoldaşım. Benim yüreği güzel, kendi güzel en az bugün kadar özel sevgilim. Geçen onca yıla rağmen bana hala aynı parıldayan gözlerle baktığın için beni hala aynı tutkuyla sevdiğin için teşekkür ederim; Iyiki tanimisim seni iyiki girmişsin hayatıma.sen benim hayatimin en buyuk mucizesisin.Hayatımda verdiğim en doğru karar senin evlenme teklifine evet dememdi… Seni hayat arkadaşım, yoldaşım seçmemdi. Seninle geçirdiğim hiçbir günden pişman olmadım, sen bana kendimi hep şanslı hissettirdin. Seni çok seviyorum.Dünyaya bir kere daha gelsem yine yerim senin yanın olurdu,yine seninle kaçardim yine gönlüm seninle dolup taşar yine sevinçlerimin adı senin adın olurdu. Yıllar geçmesine rağmen seni hala aynı aşkla, seni her gün daha fazla seviyorum.EVLİLİK YILDÖNÜMÜMÜZ KUTLU OLSUN HAYATIMIN ANLAMI ÖMRÜMM...😙😍😚😘😍👄💋💋💏👪
Read more
Bak şimdi ,baştan anlaşalım dostum; Ne nerde oturduğunla,ne cebindeki parayla ilgileniyorum... Bak ...
Media Removed
Bak şimdi ,baştan anlaşalım dostum; Ne nerde oturduğunla,ne cebindeki parayla ilgileniyorum... Bak şu an, tam gözlerinin içine bakıyorum, ve sana şunu diyorum; ☘️ Sende gördüğüm 2 şey; niyetin ve üslubun... Niyetin iyiyse,kalbin güneş gördüyse, henüz karartamadıysa onu hiç ... Bak şimdi ,baştan anlaşalım dostum;
Ne nerde oturduğunla,ne cebindeki parayla ilgileniyorum...
Bak şu an, tam gözlerinin içine bakıyorum, ve sana şunu diyorum;
☘️
Sende gördüğüm 2 şey; niyetin ve üslubun... Niyetin iyiyse,kalbin güneş gördüyse, henüz karartamadıysa onu hiç kimse, bendensin, Yaz +1 haneye, at fav'a beni bekle.... ☘️
Gelelim , diğer meseleye, üslubun ne alemde? Kalp kırmadan, can yakmadan, vebal almadan reddebiliyor musun , bir ricayı istemediğin bişeyse? ☘️ Üstünlük taslamaya, kendini fasulyeden nimet saymaya,
☘️
Dolaşıyorsan, "ay gönlüm her yanda, 1000 marifet serçe parmağımda" , ☘️
yenik düştüysen her bedende bulunan fakat her faniyi avlayamayan habis egoya, ☘️
unuttuysan şükretmeyi sana verdiği nimetler için Yaradan'a .
Ve
.
kendini koyduysan "çok önemli insan" sınıfına, yenildiysen fitneye,hasete,fesata, bozduysan ruhunun fabrika ayarlarını "ben en iyiyim " hastalığıyla,uzaklaş benden bir daha yaklaşmamacasına... ☘️
Ruhunu sıkanlardan,türlü ayak oyunlarından, bencil egosantrik ayaklardan, "ay yine başladı kendini övmeye " diyeceğin her türlü insansı atıktan uzak durmazsan, büyürken ufalmazsan, sen onları hayatından atmazsan gün gelir seninde niyetin bozulur,üslubun anneni bile senden soğutur... ☘️
O yüzden sevgili okur, sadece kendini değil birde çevreni irdele, mudanan olmasın ve boyun eğme kimseye😉
.
Eğenle de işin olmasın, gün gelir seni de satar, Bugün senin sırtını sıvazlar emin ol 3 gün sonra, elinden gelse, seni , kör kuyulara “Selametle🙋🏼‍♀️” diye güle oynaya uğurlar🤷🏼‍♀️
.
Şunu unutma,yaz bir köşeye, arada oku SADO , yazmıştı diye;
.
Sen niyetini bozmadıkça, eğriye karşı dimdik durdukça, çizginden şaşmadıkça, yolun açık olur her daim✌🏻 Çayım taze, sohbetim iyidir nacizane🙋🏼‍♀️ Her daim buyur iki kelam etmeye beklerim☕️☕️
.
#ikicocukluhayat #yazi #çay #caysaadeti
Read more
Guzeller güzeli insan, elinde, evinde büyüdüğüm kıymetlim, ikinci babam.. <span class="emoji emoji2764"></span>️ Kendimi bildiğim ...
Media Removed
Guzeller güzeli insan, elinde, evinde büyüdüğüm kıymetlim, ikinci babam.. ️ Kendimi bildiğim günden bugüne anılarımız gözümün önünden geciyo , ben seni düşününce gözyaşlarım beni hiç dinlemiyo.. ️ Bugün 88 yasına girdi! ️ 30 Agustos çocuğu benim dedem.. ️ Hayatimdaki tek ... Guzeller güzeli insan, elinde, evinde büyüdüğüm kıymetlim, ikinci babam.. ❤️
Kendimi bildiğim günden bugüne anılarımız gözümün önünden geciyo , ben seni düşününce gözyaşlarım beni hiç dinlemiyo.. ❤️
Bugün 88 yasına girdi! ❤️
30 Agustos çocuğu benim dedem.. ❤️
Hayatimdaki tek eksiğim sizden uzakta olmak, her yeni güne birlikte yeni bi ani sığdıramamak... ❤️
Sen hep bizimle kal, ben hep sana sürpriz yapıp kapıyı çalıyım bebekken beni yürüttüğün o merdivenlerden yine sana kosiyim hep ayni heyecan ve mutlulukla... ❤️
İyiki doğdun sen iyiki benim dedem oldun bitanecik Ceylan’ im! ❤️
Read more
Bir ben bilirim bir de sen bu dikenli hayatta yaşam mücadelemizi. Hangi tozlu yolları beraber kilometrelerce ...
Media Removed
Bir ben bilirim bir de sen bu dikenli hayatta yaşam mücadelemizi. Hangi tozlu yolları beraber kilometrelerce gittiğimizi. Bir duyguyu beraber yaşayınca hissettiklerimizin kesiştiği yerde doğan notaları. Kimse sormadı seni, beni neler hissettiğimizi yine bugün. Bugün benim ve ... Bir ben bilirim bir de sen bu dikenli hayatta yaşam mücadelemizi. Hangi tozlu yolları beraber kilometrelerce gittiğimizi. Bir duyguyu beraber yaşayınca hissettiklerimizin kesiştiği yerde doğan notaları.
Kimse sormadı seni, beni neler hissettiğimizi yine bugün. Bugün benim ve senin için önemli bir gündü oysaki. Hayatımızın önemli bir noktasıydı. Sen hayata döndün ben seninle biraz daha hayata tutundum... Sen şimdi... Üzülme makyajım aktı diye kızım e mi. Senin güzelliğin, insanın ruhuna dokunan o kimsenin göremediği duygulardadır. Gittiğimiz her yerde benimle bir olup insanların kalbinde bıraktığımız bir tatlı dokunuştur. Kim bilir belki de... kimleri ayırmış, kimleri buluşturmuştur.

Yoktun uzun zamandır. Benimle savruldun hayata. Hoş geldin evine, hoş geldin tekrar yüreklere dokunmaya, hoş geldin sefalar getirdin kızım, gitarım :) Not: Yoğun bakımdan çıktı sonunda ve nefes alıyor. Cenker'in emeklerine teşekkürler. Daha güzel daha harika planlarımız var kızım için. Beklemede kalın :) #fender #strat #fenderstratmexico #fenderstrat #sunburst #mygirl #myladyguitar #renewalstarts #cenkermuzikmarket #izmir #gitar #turkey #turkiye #elektrogitar #music #home #goodoldfriend
Read more
Loading...
Load More
Loading...