Yol aşk doğa

Loading...


Unique profiles
65
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Chamonix-Mont-Blanc, Alanya, Ankara, Turkey
Average media age
636.3 days
to ratio
13.3
Tozdumangrisi yazan: Tan Doğan . . ‘yol’a inanmayan iz sürmez ‘ölüm’ü evetlemek kaçınılmazdır gün ...
Media Removed
Tozdumangrisi yazan: Tan Doğan . . ‘yol’a inanmayan iz sürmez ‘ölüm’ü evetlemek kaçınılmazdır gün düşleri gece kabûslarından kara hangi kaygıyı kayırmış şimdiye kadar ‘hiçlik’ yalnızlığa katlanmak kederli kader kesik anı kesin an gibi yalan zarâfeti mahçûpluğundan ... Tozdumangrisi

yazan: Tan Doğan
.
.
‘yol’a inanmayan iz sürmez
‘ölüm’ü evetlemek kaçınılmazdır
gün düşleri gece kabûslarından kara
hangi kaygıyı kayırmış şimdiye kadar ‘hiçlik’
yalnızlığa katlanmak kederli kader
kesik anı kesin an gibi yalan
zarâfeti mahçûpluğundan ‘gül’ün
diken mağlupluğundan kanar
tarih kadar acıdır gözyaşı‘tebessüm’ün
her toprak kayar-göçer tâlihsizlikten
tozdumangrisi ‘tohum’un kökü
‘sis’te kaybolmanın adıdır “boşluk”
hangi mosmor aydınlatır ‘gün’ü ‘yarın’ı
sessiz adım ‘mekân’ı aşındıramaz
yıkım ruh içindir bedenden önce
bulanık derinlikte ‘kurusu hâli’
ısrâr edilecek bir yer değildir cennet
cehennem ıssız ılık ışık olsa da ne ki
kin mîrâs sanki ‘biz’e tanrı’dan
kimin malvarlığıysa korku gün gelir biter
akıl şaşkın duygu harâp can bitkin
şeytan’ın tehdîdi kendine
ömre derttir her ikâmet
en büyük ihânet ‘ölümsüzlük dili’
boyun eğilecek ne son var ne sonsuzluk
tüketilmek içindir nefes
nefsimiz günâhımızsa ‘pay’ımız işte
belki bir ‘kazâ’nın kurbanıyız hepimiz
değersiz bir anlamsızlık yüzünden dehşet
ötekiler gibi ‘yabancı’yız hep
umut için yaşamak başka ahmaklık
olmamayı olmak kadar sevmeli gibi
yıkılamayacak bir yapı yok
unut(ul)mak asıl özü ‘insan’ın
sözsüz adım ‘zaman’ı arşınlayamaz
.
.
#konukyazar #sonyazılar #2018 #şiirheryerde #şiirlerim #korsanedebiyat
Read more
Loading...
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
Bismillah Gazeli, Yûsuf`un Dilinden Bir çok razılık bir çok başlangıç, bir çok aşama bir çok aşkınlık. ...
Media Removed
Bismillah Gazeli, Yûsuf`un Dilinden Bir çok razılık bir çok başlangıç, bir çok aşama bir çok aşkınlık. Verse de vermese de Rabbinden razılığın sırrına vakıf olan hakikat-i Züleyha`ya Bismillah! Uyandın, seni perdeler ötesinden hakikâte doğuran aşka Bismillah! .......... Züleyha`nın ... Bismillah Gazeli, Yûsuf`un Dilinden
Bir çok razılık bir çok başlangıç, bir çok aşama bir çok aşkınlık.
Verse de vermese de Rabbinden razılığın sırrına vakıf olan hakikat-i Züleyha`ya Bismillah!
Uyandın, seni perdeler ötesinden hakikâte doğuran aşka Bismillah!
..........
Züleyha`nın ateş bahçelerini Ibrahim`in gülşenine çeviren yangına, yakılan ve yanan tende uyanan ruha Bismillah!
.........
Karanlıktan aydınlığa çıkaran duaya, hüzün ile semaya ağan ruha Bismillah!
Iki bulut arasından aydınlanınca gökyüzü neler gördüğümü anlattığımda beni anlayan kalbe Bismillah!
Ey kalbin üzerinde titreyen hüzün!
Acıya Bismillah! Ateşe Bismillah! Gözyaşına Bismillah!
Aşk namazının sadece iki rekâtı var, kişinin öz kanıye alınan abdeste Bismillah! Ne olursa kalpte olur, ey kalbi kırıklarla beraber olan Allahım! Yolunda yürümek için ben kuluna lütfettiğin, devletim ve ikbalim olan yol arkadaşıma Bismillah!
Mesnevi bahçelerinin diretmiş dildârı merhaba!
Mânâ âleminden kâğıda düşen kelâma Bismillah!
Kaleme inşirâh veren nûn`a Bismillah!
Nûn`un nakşı bir âh`a Bismillah!
Bir âh çekip de derûndan kalbimde buluverdiğim
Gül-i siyâha Bismillah!
#yusuf #züleyha #aşk #ateş #yangın #razılık #gül
Read more
Bugün itibariyle kısa bir tatile çıkıyoruz. Tatil kısa olduğu için seçeneklerimiz içinde bize ...
Media Removed
Bugün itibariyle kısa bir tatile çıkıyoruz. Tatil kısa olduğu için seçeneklerimiz içinde bize en kolayını seçtik: Thassos! Karayolu ile İpsala sınırından Keramoti’ye geçip oradan arabalı feribotla Thassos adasına gideceğiz. Bu rotayı avucumuzun için gibi biliyoruz. Henüz bu ada ... Bugün itibariyle kısa bir tatile çıkıyoruz. Tatil kısa olduğu için seçeneklerimiz içinde bize en kolayını seçtik: Thassos!
Karayolu ile İpsala sınırından Keramoti’ye geçip oradan arabalı feribotla Thassos adasına gideceğiz. Bu rotayı avucumuzun için gibi biliyoruz. Henüz bu ada pek bilinmezken çok kez gitmişliğimiz var. Hatta en son evvelki sene yine gittik. Biraz kalabalıklaşmış ve turist akınına uğramış artık ama yine de iyi bir seçenek. Yemekler lezzetli, denizi çok güzel, adanın doğası çok iyi. Üstelik adaya gitmek için geçeceğimiz yol da kısa bir ve keyifli. Tekirdağ üzerinden İpsala için yola çıkıyoruz. Thossos adasını görmek isteyenler için tüm ayrıntıları story’den vereceğim.
Yola çıkmadan şuraya Yunan esintili güzel bir basit mi basit Aydanca tarif bırakıyorum. Çarşamba tarifini de adadan bir yemekle yaparız bu hafta, artık gözüme ne kestirirsem :)
Afiyetle!

Sakızlı ahtapot ve peynir kızatması
4 kişilik

250gr peynir (kızartmalık)

4 ahtapot bacağı (haşlanmış-dilimlenmemiş)

4 yemek kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı sakız

100gr yeşil zeytin (kırma)

kırmızı soğan (minik bir parça)

kapari

Zeytinyerin çekirdeklerini çıkarın kabaca diimleyin, kırmızı soğanı çok ince doğrayın. Bir kapta limon suyu, zeytin, kapari ve soğanı karıştırıp dinlenmesi için kenara alın.

Bu arada zeytinyağını tavaya alın ve içinde sakızı eritin. Bu yağda vnce peyniri kızartın ardından aynı yağı kullanarak ahtapot bacaklarını alt üst pişirip servis tabağına alın. Üzerine önceden soğanla marine ettiğniz zeytini ekleyip servis yapın.

Not: Ahtapot nasıl haşlanır derseniz. Dondurucuya atın, donmuş ahtapotu direk kaynamış suya, bir kapak üzüm sirkesi ile birlikte tencereye koyun. Kaynadıktan sonra küçük bir ahtapotu 20 dk. Büyüğünü 30 dk. haşlayın. Fazla haşlarsanız sertleşir.
Read more
Bugün Gökçeada rotamızda Rum köyleri var. Gök­çea­da’yı tam an­la­mıy­la his­set­mek için nos­tal­jik ...
Media Removed
Bugün Gökçeada rotamızda Rum köyleri var. Gök­çea­da’yı tam an­la­mıy­la his­set­mek için nos­tal­jik ha­va­la­rıy­la Zeytinli, Tepeköy ve Dereköy'ü mut­la­ka görmelisiniz. Güne @kayabaliotel'in enfes açık büfe Ada kahvaltısı ile başladık. Ardından @gokceadabelediyesi ... Bugün Gökçeada rotamızda Rum köyleri var. Gök­çea­da’yı tam an­la­mıy­la his­set­mek için nos­tal­jik ha­va­la­rıy­la Zeytinli, Tepeköy ve Dereköy'ü mut­la­ka görmelisiniz.
🔸🔹
Güne @kayabaliotel'in enfes açık büfe Ada kahvaltısı ile başladık. Ardından @gokceadabelediyesi Başkanı @unalcetin17'den Ada hakkında bilgiler aldık.
🔸🔹
Daha sonra @gokceadalomiya'da keçi peyniri, sadece Gökçeada'da yetişen Lodi zeytinlerinden yapılan zeytinyağı ve çiçek balı tadımı yaptık. Yine mekanın çilekli, kirazlı, damla sakızlı ve sade keçi sütlü nefis dondurmalarından yedik.
🔸🔹
Artık Rum köylerini gezme zamanı geldi. Köy­ler, za­ma­nın­da kor­san sal­dı­rı­la­rın­dan ko­run­mak için yük­sek te­pe­le­re ve de­niz­den uzak böl­ge­le­re ku­rul­duğundan yük­sek ko­num­la­rın­dan do­la­yı etkileyici manzaralara sahip.
🔸🔹
Köy­le­rin ço­ğu taş kap­lı yol­ları, kah­ve­leri, ki­li­se­leri ve ça­ma­şır­ha­ne­leriyle özel­lik­le fo­toğ­raf­se­ver­leri cezbediyor. Terkedilmiş Dereköy'ü gezdikten sonra Tepeköy Angelikis Restoranda öğle yemeği olarak nefis mezeler ve fırında oğlak yedik.
🔸🔹
Tepeköy'de sirtaki mekanı Baba Yorgo'da daha sonra 150 yıllık çınar ağacında ve semadirek adası manzarasında mola verip eşelek ve kefalos plajlarını gezdik.
🔸🔹
Eğer Ada'ya ilkbaharda gelirseniz Kefalos sahilindeki Tuz Gölü’nü mutlaka görmelisiniz. Burası flamingoların göç yolu olduğundan baharda bu nadide kuşları izleyebilmeniz mümkün.
🔸🔹
Yazın buharlaşan gölün üstü beyaz tuz tabakasıyla kaplanıyor ve Gölden çıkan siyah çamur bazı hastalıklara iyi geldiği düşünülüyor.
🔸🔹
Gizli Liman, Yıldızkoy, Aydıncık Koyu, Güzelcekoy, Kapıkaya, Laz Koyu, Mavi Koy ve Yuvalı denize girebileceğiniz yerler. Türkiye’nin en batısında yer alan Avlaka Burnu’nunda yer alan Gizli Liman günbatımını en güzel izleyebileceğiniz nokta.
🔸🔹
Yeni Bademli Höyüğünü, Üstüste dizilmiş peynir kalıplarını andıran ve denizden tekne ile görülebilen peynir kayalıklarını, Bir adada ender görülebilecek 40 metre yüksekten dökülen Marmaros Şelalesini görmeden Gökçeada'dan kesinlikle ayrılmayın. @prontotour
___
#gurmex #gurmexgökçeada #prontotour #türkiyeyibirbilenesor #gökçeada #çanakkale #gurmexçanakkale #dünyayıbirbilenesor
Read more
MİNİ ÖYKÜ: Kahramanımız bir otel çalışanıdır. Uzun süre işsiz kaldıktan sonra şans nihayet yüzüne ...
Media Removed
MİNİ ÖYKÜ: Kahramanımız bir otel çalışanıdır. Uzun süre işsiz kaldıktan sonra şans nihayet yüzüne gülmüş, şehrin en ihtişamlı otelinde kendine nasıl olduysa bir iş bulabilmiştir. Günleri, bu otelde konaklayan müşterileri imrenerek izlemekle geçer. Zengin adamlar ve onların birbirinden ... MİNİ ÖYKÜ: Kahramanımız bir otel çalışanıdır. Uzun süre işsiz kaldıktan sonra şans nihayet yüzüne gülmüş, şehrin en ihtişamlı otelinde kendine nasıl olduysa bir iş bulabilmiştir. Günleri, bu otelde konaklayan müşterileri imrenerek izlemekle geçer. Zengin adamlar ve onların birbirinden güzel eşleri... Acaba bir gün kendisi de böyle güzel kadınlarla, böyle güzel bir otelde birlikte olabilir miydi? Miras kalırsa belki... Veya loto çıkarsa... Ancak başka türlü imkanı yoktu. Artık buna emindi: Aşk, günümüzde parayla satılıyordu ve kahramanımızın cepleri ne yazık ki bomboştu. Kafası yine bunlarla meşgulken içeriye, hayalini dahi kuramayacağı güzellikte bir kadın girdi. Kahramanımızsa ilk görüşte aşkın ne olduğunu tam da o zaman öğrendi. Eli ayağı birbirine dolaşmıştı. O heyecanla daha önce hiç yapmadığı bir şeyi yaptı: Yalan söyledi. Doğruluğun ne hayrını görmüştü ki bugüne dek! Kendini otelin sahibi olarak tanıttı kadına. Kadın da bundan etkilenmiş olacak, kahramanımıza ilgisini gizlemedi. Burada çalıştığından beri yol yordamı biraz öğrenen kahramanımız, kadını otelde çok güzel ağırladı. Akşam yemeklerinde onunla birlikte oldu. Otel çalışanlarına kendini sevdirdiğinden göz yumdular buna. Hatta bir keresinde şehri kadına gezdirmek için müdüründen arabasını ödünç bile aldı. Adeta bir aşk yaşıyorlardı aralarında. Peki ya, bunu ne kadar sürdürebilirdi? Gerçek er ya da geç açığa çıkacaktı. Hayatı boyunca unutamayacağı bu masalın sonuna geldiğini anlıyordu kahramanımız. Ancak zengin olmadığını kadına açıklayamazdı. Bu gururuna dokunurdu. Belki hayatta gösterişli şeyleri yoktu ama gururu vardı en azından. Onu da kaybedemezdi. O yüzden önce onunla ilgilenmedi. Kadın üzerine gidince de sıkıldığını söyleyiverdi. Kadının gözlerinden çok derin bir acı yaşadığı açıkça belli oluyordu. Herhalde, diye düşündü kahramanımız, böyle zengin bir adamı kaçırdığına yanıyor! Hem otelin sahibi olmadığını öğrenseydi, böyle mi yapardı? Büyük ihtimalle onu aşağılar, rezil eder, kuvvetle muhtemel de otelden attırırdı. Yo, üzülmemeliydi kadına. Aşkı parayla ölçenlere üzülünmemeliydi çünkü. Öyle de yaptı. DEVAMI YORUMDA 🔻🔻
Read more
Loading...
 #Repost @kitapklubu ・・・ İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, ...
Media Removed
#Repost @kitapklubu ・・・ İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise ... #Repost @kitapklubu
・・・
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
Loading...
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
Loading...
⚛️Bebeğin cildinin nemi, elastikiyeti ve kolay iyileşmesinin en önemli nedeni, çok miktarda ...
Media Removed
⚛️Bebeğin cildinin nemi, elastikiyeti ve kolay iyileşmesinin en önemli nedeni, çok miktarda #hyaluronikasit bulundurmasıdır. ⚛️Cilt yaş aldıkça, nemi tutan hyaluronik asit miktarı önemli ölçüde azalır. ⚛️Erişkin cildinde hyalüronik asit miktarı bebeğin 1/20'si seviyelerine ... ⚛️Bebeğin cildinin nemi, elastikiyeti ve kolay iyileşmesinin en önemli nedeni, çok miktarda #hyaluronikasit bulundurmasıdır. ⚛️Cilt yaş aldıkça, nemi tutan hyaluronik asit miktarı önemli ölçüde azalır. ⚛️Erişkin cildinde hyalüronik asit miktarı bebeğin 1/20'si seviyelerine kadar iner, bu da cildin volum kaybı yaşamasına, buruşuk ve sarkık olmasına yol açar, deri hücreleri doğal onarım kabiliyetini kaybeder🆘 ⚛️Hyalüronik asit, gram başına 6000 gram su içermekle birlikte, sıcaklık ve nem gibi dış etkenlerden etkilenmediği için yeryüzündeki en iyi nemlendirici maddedir ve günlük bazda tatbik edilmesi büyük önem taşır. ⚛️Forlle’d bilim adamlarının geliştirdiği düşük moleküllü hyalüronik asit, deri bariyerini geçerek dermal seviyeye ulaşabilmekle birlikte; 💯dehidrasyonu önleyerek, 💯kollajen ve elastin sentezini uyararak, 💯dış basıncı azaltarak ve 💯antioksidant aktivitesi getirerek hücre dışı ortamı stabilize edebiliyor.
#NobelÖdüllü bu mikro molekül teknolojisi sayesinde cildin derinliklerine penetre olabilen “ultra küçük moleküllü hyalüronik asit”ler içeren Forlle’d ürünleri düzenli olarak kullanıldığında:
🔷ciltteki nem oranını %96 ve cilt elastikiyetini %55 oranında artırdığı,
🔷belirgin çizgilerin derinliğinde %40 ve kılcal damarların görünümünde %35 oranında azalma sağladığı klinik deneylerle kanıtlanmıştır.*
* Shimatzu Laboratory (Japan)
____________________
#MedikalEstetik #CiltBakımı #Estetik #AmeliyatsızEstetik #Güzellik #GüzellikSırları #Forlled #CiltYenileme #SculpturelaGüzelYaşa #GüzelYaşAl
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
Loading...
・・・ İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
・・・ İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... ・・・
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
 #Repost @kitapklubu ・・・ İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, ...
Media Removed
#Repost @kitapklubu ・・・ İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise ... #Repost @kitapklubu
・・・
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
Loading...
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
・・・ İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
・・・ İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... ・・・
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
Hoşgeldin 23 yaşım. Bugün ve yarın için bunlar dursun hep aklında.<span class="emoji emoji1f64f"></span> 'En önemli şey aşk. Onu doya ...
Media Removed
Hoşgeldin 23 yaşım. Bugün ve yarın için bunlar dursun hep aklında. 'En önemli şey aşk. Onu doya doya yaşa bu bir.
Birkaç kişinin elini sıkı sıkı tut. Onların dertleriyle dertlen, mutluluklarıyla uç, dediklerine kulak ver. Onları kaybetme. Her şey değiştiğinde, senin en orijinal halini ... Hoşgeldin 23 yaşım. Bugün ve yarın için bunlar dursun hep aklında.🙏 'En önemli şey aşk. Onu doya doya yaşa bu bir.
Birkaç kişinin elini sıkı sıkı tut. Onların dertleriyle dertlen, mutluluklarıyla uç, dediklerine kulak ver. Onları kaybetme. Her şey değiştiğinde, senin en orijinal halini bilip sevenlere ihtiyacın olacak. 
Kendini onunla bununla karşılaştırma. Başkalarının kriterlerine göre seçim yapma. O zaman başkalarının gideceği yerlere gidersin. Oralarda ne işin var? Senin yolun başka. Yokuşların başka. ‘Konu komşu ne der’ diye dinleme. Komşu senin hayatın hakkında topu topu 15 dakika konuşacak. Sense ölene dek, onu yaşayacaksın. 
Hareket et. Her gün hareket etmeyi alışkanlık haline getir. Bir spora kafayı tak. Dansa kafayı tak. Satranca kafayı tak. Kafayı taktıkların ileride yaldız olup üzerine yağacak. 
Her gün oku. Her şeyi oku. Ağaç olmak nasıldır, Van Gogh olmak nasıldır, İkinci Dünya Savaşı’na katılmış olmak nasıldır? Öğren. Bir gün hepsi, bir yapboz gibi, birleşip sana inanılmaz gerçekleri gösterecek.
Kızlar zekadan, çalışıp başarandan ve espriden hoşlanır. Erkekler güzellikten, edadan ve huzurdan hoşlanır. 
Hayat alışkanlıklarla yürüyor. Bir şeyi iyi yapmak istiyorsan hemen alışkanlık haline getir. Alışkanlıksa tekrarla oluyor. Beyin böyle programlanıyor. Bir şeyi sürekli yaparsan, başka şeyi düşünmüyor, onu hep öyle yapıyor. O yüzden alışkanlıklarına çok dikkat et. Neyi alışkanlık yaparsan, hayatın ondan oluşacak unutma. 
Erken kalkmak kulağa berbat geliyor biliyorum ama ‘erken kalkan yol alır’ hayatımda duyduğum en doğru şey. Bazen saat 8:30’da üç şey bitirmiş oluyorsun ve inanamıyorsun zamanın göreceliğine. 
Dedikodu yapma. Dedikodu nasıl bir şey biliyor musun... Böyle evinin içine çöp boşaltmışsın gibi. Ağzını, içini, evini kokutuyor. Rahatlatır sanıyorsun ama pisletiyor insanı. Gül geç. Hem dedikodu yapanların başına mutlaka, ayıpladıkları, beğenmedikleri, çekiştirip durdukları şey gelir, unutma. Hayatın mizah anlayışı böyle.
Kızlar! Güzel mi güzel bir kadın olduğunuzda, kendi atınız olsun. Kendi paranızı kendiniz kazanın, onu şakır şakır harcayın. Böylece ayrılıklarla, boşanmalarla attan inip eşeğe binmezsiniz. 👇
Read more
Serotonin hormonunun azlığı sinirlilik, yeme bozuklukları ve uykusuzluğa neden olmaktadır. ...
Media Removed
Serotonin hormonunun azlığı sinirlilik, yeme bozuklukları ve uykusuzluğa neden olmaktadır. Serotonin yükseldiğinde ise moraliniz ve enerjiniz yüksektir, iştahınız ise azalır. Birçok bilimsel araştırmalar gösteriyor ki; depresyon, migren, hiperaktivite, insülin direnci, ... Serotonin hormonunun azlığı sinirlilik, yeme bozuklukları ve uykusuzluğa neden olmaktadır. Serotonin yükseldiğinde ise moraliniz ve enerjiniz yüksektir, iştahınız ise azalır.

Birçok bilimsel araştırmalar gösteriyor ki; depresyon, migren, hiperaktivite, insülin direnci, hatta obezitenin temelinde serotonin, yani mutluluk hormonu bulunuyor. Serotonin yükseldiğinde veya yeterli olduğunda moraliniz son derece iyi oluyor. Daha rahat uyku uyuyorsunuz, iştahınız azalıyor, ruh sağlığınız düzeliyor, enerjiniz yükselerek artıyor. Daha düşük seviyedeki serotonin ise sinirli, huzursuz ve depresif ruh hallerine neden oluyor, iştahı bozuyor, obezite veya anoreksiya, bulimia nevroza gibi yeme bozukluklarına yol açıyor. Aslında bu hormon vücut tarafından oluşturulan ve gıdalarda bulunmayan bir sinir taşıyıcısı olarak bilinir. Bazı kaynaklarda ise serotonin üretimini destekleyen bazı besin öğelerinin olduğu belirtilmiştir. Bu besinler bal, badem, kabak çekirdeği, avakado, domates, balık, çikolata, acı biber, sarımsak, kırmızı pancar gibi besinlerdir. Genel anlamda vücut serotonini kendisi üretir ancak bazı besin öğeleri omega-3 yağ asidi, triptofan, magnezyum ve çinkodur bu besinler sinir taşıyıcısı sinir hücreleri tarafından iletişim amacıyla kullanılan bir bileşendir.
Bu yüzden serotonin düzeyinin düşük olmaması büyük önem arz eder. Bazı yiyecekleri tüketerek serotonin üretimini artırabilirsiniz. EGZERSİZ YAPMAK SERATONIN üretimini tetiklemek için MÜKEMMEL bir yoldur.
Serotonin ve depresyon ilişkisi çok önemli bir konudur. Serotoninin yüksek düzeyleri pozitif bir ruh hâline işaret ederken, düşük seviyeleri ise depresyonla ilişkilendirilir. Hatta bu yüzden birçok antidepresan beyindeki serotonin seviyelerini yükseltmek amacıyla tasarlanmıştır. Birçok nörotransmiter ruh hâlini düzenlemek için ahenk içinde çalışsalar da, serotonin en önemlilerinden biridir ve EGZERSİZ, DİYET, GÜNES IŞIĞI gibi dış faktörlerden de etkilenir. Harvard Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalar, egzersizin depresyonu tedavi etmek için etkin bir şekilde kullanabileceğini göstermektedir.
Yard.Doç.Dr Ali Güreş
Yani kısaca;
İyi beslen, hareket et, sağlıklı yaşa!
Ayçin Aydoğan 😁
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
LR Parfümleri ÖZELDİR <span class="emoji emoji1f496"></span> Peki neden ? 1. LR Parfümleri tene sıkılabilir özelliktedir. 2. Astım ...
Media Removed
LR Parfümleri ÖZELDİR Peki neden ? 1. LR Parfümleri tene sıkılabilir özelliktedir. 2. Astım hastalarının kullanımına uygundur. 3. Nitro Musk içermez. Nitro Musk nedir ? Kokuyu hapseden kokunun kalıcılığını sağlayan kansorejen bir kimyasaldır. 4. Feromon Hormonu içermez. Feromon ... LR Parfümleri ÖZELDİR 💖

Peki neden ?

1. LR Parfümleri tene sıkılabilir özelliktedir.
2. Astım hastalarının kullanımına uygundur.
3. Nitro Musk içermez.
Nitro Musk nedir ?
Kokuyu hapseden kokunun kalıcılığını sağlayan kansorejen bir kimyasaldır.

4. Feromon Hormonu içermez.

Feromon Hormonu nedir ?

Feromon, bir canlı tarafından salgılanan ve başka bir canlı tarafından fark edilen, hissedildikten sonra davranış değişikliklerine yol açan, haberleşmeyi sağlayan, kimyevi bir maddedir. Feromon, hayvanlar aleminde haberleşme ve karşı cinsin çekilmesi amacıyla salgılanan bir hormon olarak öne çıkar. Sözlüklerde 1955 yılından sonra yer alan bu hormon, dişiler tarafından erkeklere “yanıma gel” mesajını iletir.

Feromon hormonu, karıncalar tarafından harita çiziminde, ipek böcekleri ve güveler tarafından çiftlesmede kullanılır.
Son yıllarda, hayvanlardan ve bitkilerden elde edilen feromon hormonu, çeşitli koku ve parfümlerde kullanılmaya başlamıştır.

Feromon hormonun cilt yaşlanmasına sebep olduğu bilinmektedir.

5. LR Parfümleri DERMATEST onaylıdır.
6. LR Parfümleri kalıcılığı sağlamak için Nitro Musk yerine DOĞAL koku yağları kullanır ve bunları Uluslararası Koku Birliğine (IFRA) üye olan parfüm hammadde tedarikçilerinden sağlar.
7. Piyasa parfümlerinin pek çoğunda sentetik koku kullanılıyor ve bu sentetik kokuların kalıcılığı ve tutunabilirligi kimyasallarla sağlanıyorken LR parfümlerinde %15-%18 aralığında doğal esansiyel yağlar kullanılır.
8. Ve son olarak LR parfümlerinin bir SON KULLANMA TARIHI vardır. Pek çok parfümde son kullanma tarihi bulamazsınız. Ne zaman üretildi? Ne kadar zamandır rafta ? Ne kadar güneş ışınına sıcağa ve toza maruz kaldı? Bilemezsiniz. Oysa LR parfümlerinin üretim tarihi ve son kullanma tarihi üzerinde yazar.

Peki diyelim uzun zamandır piyasa parfümleri kullanıyorsunuz ve bir sorun yaşamadığınızı düşündüğünüzü varsayalım;

Uzun süreli kimyevi içerikli parfüm tüketimi ileride size - Alerjik reaksiyon - Hormonal bozukluk - Tiroid rahatsızlığı - Sperm düşüklüğü - Astım
vb. Sorunlar olarak karşınıza çıkabilir.
LR Parfümleri içerisinde en ekonomik serimiz olmasına rağmen muhteşem kokularıyla ciddi bir hayran kitlesine ulaşmışt
Read more
Gebeliğe eşlik eden dev myomları aldığımız bir ameliyatımıza ait görüntüleri paylaşıyorum. 5 ...
Media Removed
Gebeliğe eşlik eden dev myomları aldığımız bir ameliyatımıza ait görüntüleri paylaşıyorum. 5 soruda gebelik ve myomlar: 1-Myomlar gebelikte tehlikeli midir? Çoğu zaman hayır. En sık kasık ve karın ağrılarına yol açar. Ayrıca rahim zarına yakın ya da büyük myomlar düşüğe, erken ... Gebeliğe eşlik eden dev myomları aldığımız bir ameliyatımıza ait görüntüleri paylaşıyorum.
5 soruda gebelik ve myomlar:
1-Myomlar gebelikte tehlikeli midir?
Çoğu zaman hayır. En sık kasık ve karın ağrılarına yol açar. Ayrıca rahim zarına yakın ya da büyük myomlar düşüğe, erken doğuma ve plasentanın erken ayrılmasına (dekolman) yol açabilir.
2-Myomlar bebeğe zarar verir mi?
Yine çoğu zaman hayır. Ancak plasental kanlanmayı bozarak bebekte gelişme geriliği yapabilir, ya da bebeği iterek doğum kanalına girmesine engel olabilir.
3-Gebelikte myomlar büyür mü?
Genellikle büyüme ilk 3 ayda gerçekleşir. Ondan sonra boyutları değişmez, doğumdan sonra küçülür.
4-Gebelikte myomlar ameliyat edilir mi?
Çoğu zaman hayır. Nadiren resimdeki ameliyatımızda olduğu gibi, myom kendi etrafında burulursa (torsiyon) şiddetli ağrıya yol açtığından gebelik devam ederken ameliyatla almak gerekir.
5-Sezaryen sırasında myomlar alınır mı?
Biz kendi pratiğimizde, ileride hastanın başını ağrıtacak ya da sezaryen hattına yerleşmiş tüm myomları sezaryen sırasında çıkartıyoruz.Karar doktorunuza aittir.
RANDEVU İÇİN:
0312 467 56 46 - 0318 233 03 03
.
.
#dryavuzsimsek #myom #miyomameliyatı #miyom #myomtedavisi #jinekolog #jinekoloji #kadınhastalıkları #kadındoğumuzmanı #kadındoğum #doğum #hamile #yenidoğan #riskligebelik #gebelik #gebe #hamilelik #hamileyim
Read more
MS HASTALIĞINI BESLENME İLE TEDAVİ EDEN DOKTOR DR. EMİN MİNDAN Türkiye, Dr. Emin Mindan’ı beynin ...
Media Removed
MS HASTALIĞINI BESLENME İLE TEDAVİ EDEN DOKTOR DR. EMİN MİNDAN Türkiye, Dr. Emin Mindan’ı beynin görme, konuşma, yürüme gibi fonksiyonlar üzerindeki kontrol kabiliyetini bozan MS hastalığını tedavi eden doktor olarak tanıdı. Ağır metallerden arınmanın yolu soğandan geçiyor Vücutta ... MS HASTALIĞINI BESLENME İLE TEDAVİ EDEN DOKTOR
DR. EMİN MİNDAN
Türkiye, Dr. Emin Mindan’ı beynin görme, konuşma, yürüme gibi fonksiyonlar üzerindeki kontrol kabiliyetini bozan MS hastalığını tedavi eden doktor olarak tanıdı.
Ağır metallerden arınmanın yolu soğandan geçiyor
Vücutta ağır metal olup olmadığını bir ilaç vererek idrarda tespit ediyoruz. Saçta ve vücut kılında da tespit edilebiliyor. Ağır metal birikimi vücutta halsizlik, sık sık enfeksiyonlara yakalanma, unutkanlık, yorgunluk, beyinde biriktiği için panik atak ve depresyona yol açabilir. Çok ilginç sonuçlarla karşılaştık. Yıllarca afttan kurtulamayan çocuklarda kurşun zehirlenmesi olduğunu gördük. Vücudun bu ağır metallerden arındırılmasına şelasyon diyoruz. Sarımsak, soğan, yeşil gıdalar ve yosunlar ağır metallerin vücuttan atılmasını sağlıyor. Özellikle tek hücreli yosun spirulina, Arapların bitkilerin atası dediği alfalfa, kelp dediğimiz deniz yosunları vücuttan ağır metalleri atan doğal bitkiler... MS’in oluşumunda birinci sebep bağırsak florasının bozulması. Sindirim sistemimizde probiyotikler asker gibi toksinleri, sindirilmemiş proteinleri, zararlı maddeleri hatta kanser hücrelerini içeri sokmuyor. Ancak şekerli, unlu gıdalar, ağır metaller, antibiyotikler bağırsak geçirgenliğini artırıyor. Böyle olunca bağırsaktan içeriye sindirilmemiş gıdalar ve toksinler giriyor. Vücut ürettiği antikorlarla kendi beynini vuruyor
. ABD’de bizimkine benzer bir tedavi olarak Schwank Diyeti var. Bir sene kadar et ve sindirimi zor gıdaları yasaklayıp sebze türü gıdaları veriyorlar. Akupunktur yapıyorlar ki; akupunktur doğru yapıldığı zaman bünyeyi kuvvetlendiriyor. Bir de doğal takviyeler veriyorlar. İngiltere’de ise hiperbarik oksijen tedavisi ve diyet bir arada kullanılıyor.
Çocuğa meyveden önce sebze sonra kefirle mayalanmış yoğurt, ardından da köy yumurtası ya da organik yumurta, geleneksel çorbalar, kuruyemiş, kuru meyve ve az şekerli meyveler verilmeli.
#dytamineayseaydin #multiplesclerosis #mshastalığı
Read more
insan bazen yolun sonuna geldiğini hisseder hatta bu his çoğu zaman sahip olur bize geriye dönüp ...
Media Removed
insan bazen yolun sonuna geldiğini hisseder hatta bu his çoğu zaman sahip olur bize geriye dönüp bakmak ve ne kadar yol geldiğini görmek mi çözümdür yoksa yolun sonu olduğunu kabullenmek mi bilmiyorum. hiç bir zaman sorgulamadımda bunu. bende her insan gibi boşa gidilen onca ... insan bazen yolun sonuna geldiğini hisseder
hatta bu his çoğu zaman sahip olur bize
geriye dönüp bakmak
ve
ne kadar yol geldiğini görmek mi çözümdür
yoksa yolun sonu olduğunu kabullenmek mi
bilmiyorum.
hiç bir zaman sorgulamadımda bunu.
bende her insan gibi boşa gidilen onca yolu düşündüm durdum
düşündüm,
durdum.
düştüm!
duramadım..
hiç bir zaman gittiğim yol
olmak istediğim yol değildi hayatımda
o yüzden ne yolun önemi oldu benim için
ne gittiğim mesafenin
ne yanımdakinin.
hayat bizi gitmek istediğimiz yere değil,
gitmemiz gereken yere götürdü hep!
çoğu zaman sanki ona en büyük acıları yaşatmışız gibi gördü bizi
ve intikam alırcasına en patika, en dar, en çıkmaz yolları reva gördü.
kimi zaman başkalarının yollarıyla kesişir yolumuz
kimi zaman yanından bile geçmez.
çoğu zaman yazılı senaryosuna küçük bir kaç hareket, jest, mimik ve sözleriyle değişiklik eklese bile
o senaryoya bağlı kalmak zorunda kalan
yetenekli bir sinema oyuncusu gibi hissediyorum kendimi.
tamda bunu düşündüğüm, hissettiğim anda da senaryonun dışına çıkıp
doğaçlama ve
hızlı bir hareketle
sigara yakıyorum filmin bir an önce bitmesi temennisiyle.
upuzun hayatından tek bir fotoğraf karesi bile çıkmayacak adamların aksine
kıpkısa hayatından ciltlerce senaryo yapılabilecek engebeli bir hayatım oldu benim.
yada ben öyle hissettim.
neyse.
tek bir sigarada ancak bu kadarı söyleniyor..
#kitap #book #read #deneme #hempa #hempalopedi
Read more
eklemeye gerek yok yeternce yazılmış! sıradaki çeşme, urla, karaburun olmasın!!! #Repost @urla_iskele_berlins ...
Media Removed
eklemeye gerek yok yeternce yazılmış! sıradaki çeşme, urla, karaburun olmasın!!! #Repost @urla_iskele_berlins ・・・ Bodrum Bodrum... Yıllarımı verdiğim, annemi emanet ettiğim, denizinde gömülmek istediğim de gidinin goca Bodrum'u de! Fotoğraflar çok şey anlatıyor ama birkaç ... eklemeye gerek yok yeternce yazılmış! sıradaki çeşme, urla, karaburun olmasın!!! #Repost @urla_iskele_berlins ・・・
Bodrum Bodrum... Yıllarımı verdiğim, annemi emanet ettiğim, denizinde gömülmek istediğim de gidinin goca Bodrum'u de! Fotoğraflar çok şey anlatıyor ama birkaç cümle de biz kuracağız, çünkü içimiz yanıyor ve biraz da suçluluk hissediyoruz. .
Görselleri medyadan mütemadiyen bulduk yani özenle seçilmiş değiller. Dikkatinizi çekti mi? Gör-sele yansıyan tüm plakalar 34..
Aslında dedik ya fotoğraflar çok şey anlatıyor.Efendim biz büyük şehir insanları kendi şehrimizde okur, iş, kariyer vs şehrimizde planlar, tatillerde genel olarak Ege kasabalarına "kaçarız".Evet kaçarız. Kendi şehirlerimiz bizi kaçıracak kadar tükendi ve biz tüketiyoruz; yaşamı, sevgiyi, saygıyı, doğayı.Şehirlerden doğala kaçıp, sonra oraya yerleşme kararı alıp kısa zaman sonra da alıştığımız konforu orada sağlamaya çalışıyoruz.Hep böyle başlar:
- a ne güzel bir yer burda insan yaşlanmaz, burda ölmek istiyorum. Bıktım trafikten, kalabalıktan, betondan, AVM'den.Küçük bir köyevi alır yaşarız. HOME ofisten işleri yürütürüz.
Sonra ki aşama:
- a ama bu evde dolap az yaptıralım, jakuzi yok alalım, bahçede örümcek var ilaçlayalım, yolları bozuk; jeep lazım. Örnekler uzar.
Sonra ne mi oluyor? Arz/ Talep meselesi; jakuzi talebini karşılamak için yine bir diğer büyük şehir insanı oraya dev yapımarket açıyor. Talep arttıkça bunlar çoğalıyor. Orası da şehirleşiyor. .
Yani şehir insanı konfor alanı dışına çıkamıyor. Sadece "mış" gibi yapıyor. Parmak arası terlik, çiçekli gömlek giyiyor ama bakkala arabayla gidiyor bir de Bodrum trafiğinden şikayet ediyor. Tam bir ironi!
Bizim doğa ve doğal sevgimiz hatta hayvan sevgimiz bile "mış" gibi. Öğrenilmiş bir sevgi. Kedi sever birinin, köpeği taşlaması gibi kazığı kendine yontmaktan öteye gidemiyor. Biat edeni, şekle sokabildiğini seviyor. .
Bodrum'u bu hale biz getirdik.
Biz küçükken yol yoktu, yol yokken sel yoktu, trafik yoktu. Toprak suyu çekerdi, patika yolun çilesini öyle herkes çekmez, ipini koparan gelmezdi. Bir yeri bitirmek için kolay ulaşım sağlamak yeterlidir .
Velhasıl bizim aşkımız Bodrum'a XL, peki ama Bodrum'un boyu kaç?
Read more
Çocukların 6 yaşına kadar büyüklerden daha fazla etkilendikleri zararlı kimyasallar; hormonal ...
Media Removed
Çocukların 6 yaşına kadar büyüklerden daha fazla etkilendikleri zararlı kimyasallar; hormonal dengelerine etki ederek, büyürken hücrelerinde toksik birikime yol açar. Bir bölümü ne yazık ki genetik iz bırakırken yıllarca çocukların bedenlerinden atılamadan kalır. Çevreye ve ... Çocukların 6 yaşına kadar büyüklerden daha fazla etkilendikleri zararlı kimyasallar; hormonal dengelerine etki ederek, büyürken hücrelerinde toksik birikime yol açar. Bir bölümü ne yazık ki genetik iz bırakırken yıllarca çocukların bedenlerinden atılamadan kalır. Çevreye ve vücudumuza zararlı bu tür maddelerden bebeklerimizi doğumdan itibaren sakınmamız gerekir...Philip Martin's bebek şampuanı ve vücut losyonu zararlı kimyasallar içermez...
Read more
Yolu izleyen tv / tv wathcing the way #giresun #bulacak #süme #köy #yol #televizyon #tv #doğa #green ...
Media Removed
Yolu izleyen tv / tv wathcing the way #giresun #bulacak #süme #köy #yol #televizyon #tv #doğa #green #road #television #nature #naturelovers #view #instaview #landscape #instalandscape #canon #canon600d Yolu izleyen tv / tv wathcing the way
#giresun #bulacak #süme #köy #yol #televizyon #tv #doğa #green #road #television #nature #naturelovers #view #instaview #landscape #instalandscape #canon #canon600d
Ben “yepyeni, doğadan ve özgür koleksiyonumuzu” paylaşmaya başlıyorum heyecanla <span class="emoji emoji1f493"></span> İnstagram ...
Media Removed
Ben “yepyeni, doğadan ve özgür koleksiyonumuzu” paylaşmaya başlıyorum heyecanla İnstagram ise yine uygulamada bişeyler yapıp postlarımı size göstermiyormuş sesimi duyandan, postumu görenden yorum kısmına bi emoji bi yorum rica edebilir miyim efem kimler görebiliyor, kimler ... Ben “yepyeni, doğadan ve özgür koleksiyonumuzu” paylaşmaya başlıyorum heyecanla 💓 İnstagram ise yine uygulamada bişeyler yapıp postlarımı size göstermiyormuş😔 sesimi duyandan, postumu görenden yorum kısmına bi emoji bi yorum rica edebilir miyim efem 😉 kimler görebiliyor, kimler göremiyor bi bakalım hep beraber💓🍃👇🏻
Ps: bu bir #saçaksesuarı postudur aslında detay fotoğraflar için ekranı kaydırabilir diğer fotoğrafları görebilir✔️ sadece 1 adet olan bu aksesuarı acele edip sipariş verebilirsiniz✔️ bende her şehire #kaş kokulu #çiçeklitarak siparişinizi gönderebilirim 💓😉 #yolüstüganimetleri #begonvil #bougainvillea ————————————————————————
#dukkantere #tasarım #dukkantereatolye #tasarımatölyesi #sıradışıişleratölyesi #organizasyon #event #istanbul #kaş #kaşantalya #kişiyeözeltasarım #özeltasarım ————————————————————————
#kuruçiçek #bitki #kurudal #kurutulmuş #doğa #nature #tasarım #flowers #flowerlife #flowerdesign #aksesuar #saçaksesuarı #çiçeklitaç #nedimetacı #gelintacı
Read more
Yolda olmak hayatı öğretir bu yüzden yol açık yola çık <span class="emoji emoji1f44d"></span>🏻 #karsrail #doğuekspresi #interrailturkiye
Media Removed
Yolda olmak hayatı öğretir bu yüzden yol açık yola çık 🏻 #karsrail #doğuekspresi #interrailturkiye Yolda olmak hayatı öğretir bu yüzden yol açık yola çık 👍🏻 #karsrail #doğuekspresi #interrailturkiye
Bana en çok sorulan sorulardan biri vitamin iştah açar mı? Buyrun sizi biraz bilgilendireyim<span class="emoji emoji25b6"></span>️ ...
Media Removed
Bana en çok sorulan sorulardan biri vitamin iştah açar mı? Buyrun sizi biraz bilgilendireyim️ ....................................................... Vitaminler ve mineraller iştahta artmaya ya da kilo almaya yol açmazlar Vitaminler ve mineraller vücudumuza günlük olarak ... Bana en çok sorulan sorulardan biri vitamin iştah açar mı? Buyrun sizi biraz bilgilendireyim▶️ ....................................................... Vitaminler ve mineraller iştahta artmaya ya da kilo almaya yol açmazlar✅

Vitaminler ve mineraller vücudumuza günlük olarak dışarıdan almak zorunda olduğumuz ancak diğer besin öğeleri olan karbonhidratlar, yağlar ya da proteinler gibi doğrudan yakılarak enerji elde edilemeyen bileşiklerdir. Bu yüzden hiçbir şekilde kalori değerleri yoktur✅

Tam aksine almış olduğunuz kalorinin yakılarak tüketilebilmeleri için elzemdirler. O yüzden özellikle stres dönemlerinde, enerji ihtiyacının arttığı durumlarda enerjinin kullanılabilmesi için mutlaka yeterli vitamin ve mineral alındığından emin olunmalıdır✅

Sustenium Plus, kaslarınızda doğal enerji depoları olan özel amino asitleri kreatin, arjijnin ve beta-alanin yanında enerjiyi kullanabilmek için gerekli vitamin C, B1 ve magnezyum, demir, çinko minerallerini yerine koyabilecek şekilde güvenle sağlamaktadır. Gerektiği anda «plus» enerji sağlamak için formüle edilmiştir. Karbonhidrat ya da yağ gibi kalori verecek bir içeriği yoktur✅
Read more
 #güzel #doğadan #yola çık yol açık <span class="emoji emoji1f609"></span>
Media Removed
#güzel #doğadan #yola çık yol açık #güzel #doğadan #yola çık yol açık 😉
Akut Limfoblastik Lösemi her iki bin çocuktan birini etkiliyor. • Kanser Araştırmaları Enstitüsü'nden ...
Media Removed
Akut Limfoblastik Lösemi her iki bin çocuktan birini etkiliyor. • Kanser Araştırmaları Enstitüsü'nden Profesör Greaves, 30 yıldır yapılan araştırmalarda görülen kanıtların, yaşamın ilk yıllarında yeterli derecede mikroba maruz kalmazsa, bağışıklık sisteminin kanserojen olabileceğini ... Akut Limfoblastik Lösemi her iki bin çocuktan birini etkiliyor. • Kanser Araştırmaları Enstitüsü'nden Profesör Greaves, 30 yıldır yapılan araştırmalarda görülen kanıtların, yaşamın ilk yıllarında yeterli derecede mikroba maruz kalmazsa, bağışıklık sisteminin kanserojen olabileceğini gösterdiğini söyledi. • Bu tespit aynı zamanda hastalığın önlenebileceği anlamına da geliyor. • Bu tür kan kanserleri, müreffeh toplumlarda daha sık görülüyor ve bu durum da çağdaş yaşam biçimimizdeki bir unsurun hastalığa yol açıyor olabileceğine işaret ediyor. • Daha önce hastalığa elektrik kablolarının, elektromanyetik dalgaların ve kimyasalların sebep olabileceği söyleniyordu. • Bu tahminler Prof. Greaves'in Nature Reviews Cancer adlı bilimsel yayında yer alan araştırmasıyla çürütüldü. • Araştırmasında dünya genelindeki uzmanlarla işbirliği yapan Prof. Greaves hastalıkta üç aşama bulunduğunu vurguladı: • Birinci aşama durdurulması pek mümkün olmayan anne karnındaki bir genetik mutasyon oluyor. • Daha sonra yaşamın ilk yılında çeşitli mikroplara yeterince maruz kalınmaması nedeniyle bağışıklık sistemi tehditlerle doğru şekilde başa çıkmayı öğrenemiyor. • Bu hâl de çocuklukta karşılaşılan bir enfeksiyonun bağışıklık sisteminin hata vermesine ve lösemiye neden oluyor. • Bu teori, tek bir araştırmadan elde edilen bir sonuç olmaktan çok, çok sayıda araştırmada yapılan tespitlerin bir yapboz gibi biraraya getirilmesiyle oluşturuldu. • Prof. Greaves, "Bu araştırma, akut limpblastik löseminin net bir biyolojik nedeni olduğunu ve bağışıklık sistemi yeterince gelişmemiş çocukların geçirdiği çeşitli enfeksiyonla tetiklendiğini gösteriyor." dedi.
Read more
Yol, açık, yola çık 🚂 #kars #doğuekspresi̇ #erzurum @karsrailturkiye @karsrail @doguekspresbilet
Media Removed
Yol, açık, yola çık 🚂 #kars #doğuekspresi̇ #erzurum @karsrailturkiye @karsrail @doguekspresbilet Yol, açık, yola çık 🚂 #kars #doğuekspresi̇ #erzurum @karsrailturkiye @karsrail @doguekspresbilet
Yol açık,yola çık<span class="emoji emoji1f609"></span><span class="emoji emoji1f49a"></span><span class="emoji emoji1f49a"></span> #bisiklet #gününkaresi #bisikletsevenler #doğa #yeşil #green #bisikletaşkı ...
Media Removed
Yol açık,yola çık #bisiklet #gününkaresi #bisikletsevenler #doğa #yeşil #green #bisikletaşkı #fotoğrafheryerde #nature #bikephoto #bisikletseyahatnamesi #aşıklaryolu #günaydın #goodmorning Yol açık,yola çık😉💚💚
#bisiklet #gününkaresi #bisikletsevenler #doğa #yeşil #green #bisikletaşkı #fotoğrafheryerde #nature #bikephoto #bisikletseyahatnamesi #aşıklaryolu #günaydın #goodmorning
 #doğuekspresi #karsrail #kars #erzurum #erzincan #sivas #kayseri #kırıkkale #ankara Yol Açık, ...
Media Removed
#doğuekspresi #karsrail #kars #erzurum #erzincan #sivas #kayseri #kırıkkale #ankara Yol Açık, Yola Çık ! #doğuekspresi #karsrail #kars #erzurum #erzincan #sivas #kayseri #kırıkkale #ankara
Yol Açık, Yola Çık !
Günaydın <span class="emoji emoji1f4a6"></span> #alicozlemtürkiye rotasının aslında en çok merak ettiğiniz, bu yol üstü koyları nasıl ...
Media Removed
Günaydın #alicozlemtürkiye rotasının aslında en çok merak ettiğiniz, bu yol üstü koyları nasıl buldunuz diye sorduğunuz kısmı geldi. ️Datça, Selimiye ve Marmaris yazıları da blog’da yayında. LİNK PROFİLDE ️ Valla anlatmaya gerek yok, manzarayı, denizin rengini görüyorsunuz ... Günaydın 💦
#alicozlemtürkiye rotasının aslında en çok merak ettiğiniz, bu yol üstü koyları nasıl buldunuz diye sorduğunuz kısmı geldi.
‼️Datça, Selimiye ve Marmaris yazıları da blog’da yayında.
LİNK PROFİLDE ‼️ Valla anlatmaya gerek yok, manzarayı, denizin rengini görüyorsunuz 🙌🏻
E söyleyin bakalım, aynı rotayı yapanlar, yapmayı düşünenlerin yorumlarını almak bu kadar emekten sonra hakkımdır dimi? 😅
Eşler darlandı mı, gidiliyor mu Ege’ye, Akdeniz’e?
•••
🌍Sadece bir tomurcuğun çiçeklenmesi üzerine düşünen zihinler,
Çalışan, üreten, taze atan kalpler,
Ziyaretçisini memnun eden ama sohbetine de aşık eden kalplerin yeri Datça.
🌍Datça Yarımadası, Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak ilan edilmiş olması dolayısıyla bozulmamış doğası, 235 km.lik sahil şeridi ve 52 koyu, zengin flora ve faunası, Knidos Antik Kenti ile gelecekte en önemli turizm merkezlerinden birisi olmaya adaymış, araştırırken öğreniyorum, okurken gururlanıyorum sahiden.
🌍Farklısını görmek için keşfetmek ve yola düşmek güzel ama mucizeleri uzakta aramaktan vazgeçip hemen yanı başınıza uzanın,
🌍Uzandığınızda size el veren harika bir belde, harika bir Datça kucaklayacak sizi.
Bana göre bu mavi, gözümün alabildiği bu koylar tüm tatilimin yıllar sonra da dilimden düşürmeyeceğim tek kopyaları, tek canlı hafıza kaydı olacaklar.
Off iyi ki gittik be Alico! #turkey #türkiye #muğla #datça #datca #marmaris #selimiye #bestjobinturkey
Read more
Samsunun sıcağına dayanarak şortla çıktığım yola Ordu'nun olumsuz hava şartları sebebiyle yağmurluğumla ...
Media Removed
Samsunun sıcağına dayanarak şortla çıktığım yola Ordu'nun olumsuz hava şartları sebebiyle yağmurluğumla devam etmek zorunda kaldım. Islandım.. ayakkabımda ıslandı:)) geceyi durmak bilmeyen yağmur eşliğinde boztepenin eşsiz manzarasında geçirdik. Sabah yer yarıldı yerin içine ... Samsunun sıcağına dayanarak şortla çıktığım yola Ordu'nun olumsuz hava şartları sebebiyle yağmurluğumla devam etmek zorunda kaldım. Islandım.. ayakkabımda ıslandı:)) geceyi durmak bilmeyen yağmur eşliğinde boztepenin eşsiz manzarasında geçirdik. Sabah yer yarıldı yerin içine girdi heralde yağmurluğumu kaybettim:)) bu geceyi nerede geçirceğimize dair bi fikrimde yok dua edin yağmur dursun:) hee bi de yağmur çamur farketmiyor yol açık, yola çık! 👣🏕 #yolaçık #travelphotography #gezgin #kamp #otostop #doğa #otostoprail
Read more
GİRİŞ Adım-1: #Doğuekspresi bileti alınır🎟 Adım-2: İster tek ister 5 kişiyle yola çıkılır. ...
Media Removed
GİRİŞ Adım-1: #Doğuekspresi bileti alınır🎟 Adım-2: İster tek ister 5 kişiyle yola çıkılır. 🏼 (Gidene kadar 1 vagon arkadaş edinmiş oluyorsun zaten 👬) Adım-3: Odanı hayal gücüne göre istediğin gibi süslersin. 1 gün için değmez diye düşünme sakın sonra toplamaya bile kıyamıyor insan ... GİRİŞ
Adım-1: #Doğuekspresi bileti alınır🎟
Adım-2: İster tek ister 5 kişiyle yola çıkılır. 💃🏼 (Gidene kadar 1 vagon arkadaş edinmiş oluyorsun zaten 👫👬) Adım-3: Odanı hayal gücüne göre istediğin gibi süslersin. 1 gün için değmez diye düşünme sakın sonra toplamaya bile kıyamıyor insan 🌹🌹
Adım-4: Kapını kapatma çık gez komşularına git komşuların sana gelsin bir yere tıkılıp kalma 🎈🎈
Adım-4,5: Abur cubur stoğunu sağlam tut komşuların oturmaya gelebilir 😄🍫🍩
Adım-5: Cağ kebabını yolda sipariş ver yemeden geçme 🌯
Adım-6: Yol açık ayınla çık🐻🚇
Read more
🧡Pek çok sevdiğimiz @interrailturkiye ekibi “yol açık, yola çık.” mottosu ile denize, doğaya, ...
Media Removed
🧡Pek çok sevdiğimiz @interrailturkiye ekibi “yol açık, yola çık.” mottosu ile denize, doğaya, harika müziğe ve eğlenceye doyacağımız bomba bi’ festival düzenliyor. #Gezginfest festivali 22-23-24 Haziran’da, Big Beach Kilyos’ta. 🏖🧡 Kimler festivalde çalacak ikinci fotodan görebilirsiniz. ... 🧡Pek çok sevdiğimiz @interrailturkiye ekibi “yol açık, yola çık.” mottosu ile denize, doğaya, harika müziğe ve eğlenceye doyacağımız bomba bi’ festival düzenliyor. 🎡🎪 #Gezginfest festivali 22-23-24 Haziran’da, Big Beach Kilyos’ta. 🏖🧡 Kimler festivalde çalacak ikinci fotodan görebilirsiniz. 👉🏻 Ben de bu harika festivalde tüm konser ve etkinliklere giriş sağlayan kombine bilet hediye ediyorum. Tek yapmanız gereken @gezginfestcom hesabını ve beni takip etmek ve yorum kısmına bir arkadaşınızı etiketlemek.🎸 Daha fazla yorum = daha fazla çekiliş hakkı. 💃🏻 Sonucu 20 Nisan Cuma günü açıklayacağım.
O zaman dans, müzik ve renk.. 🌈🕺🏻💃🏻 Festivalde görüşmek üzere 😘

#gezginfest #gezginfest2018 #gezginfestcom #çokgezenbilir #yolaçıkyolaçık #yolacikyolacik #interrailtürkiye #seyahatblog #gezgin
Read more
Çok yorgun döndüm #Karadeniz senden, o kadar tırmandık, o kadar yürüdük, o kadar indik, o kadar güneş doğurduk, o kadar aşık olduk ki sana bünyeye ağır geldi tabi... Bizim üzerimizden sen, senin üzerinden koca bir sel geçti. Bir kendi haline bıraksak seni, ah bir bıraksak. Beton dökmesek, ... Çok yorgun döndüm #Karadeniz senden, o kadar tırmandık, o kadar yürüdük, o kadar indik, o kadar güneş doğurduk, o kadar aşık olduk ki sana bünyeye ağır geldi tabi...
🍀🍀🍀
Bizim üzerimizden sen, senin üzerinden koca bir sel geçti. Bir kendi haline bıraksak seni, ah bir bıraksak. Beton dökmesek, yol açmasak, şekilsiz şekilsiz apartmanları üzerine dikip sonra heyelan olunca kalakalmasak. Çöp atmasak, hor görmesek, koca Karadeniz’le inatlaşmasak?
🍀🍀🍀
Bu şahane video, geçen Cumartesi Şenyuva köyünde karşılaştığım güzel takipçim, Karadenizli @taflanmerve ellerinden. Muhteşem “ben seni sevdiğumi” türküsü yorumu ise billur sesiyle @sevvalsam’dan. #Gito’nun bulutları ise Allah vergisi.
🌱🌿🍃
Bugün kendi videoları mı da tamamlayıp tüm h sonu yayına sokacağım, söz. Günaydın Karadeniz hala yangınım sana! #Baharakincikaradeniz #gitoyaylası
Read more
Ağrı’da şiddetli bir deprem... Depremin yol açtığı çığ sonucu Ağrı Dağı’nda ortaya çıkan esrarengiz ...
Media Removed
Ağrı’da şiddetli bir deprem... Depremin yol açtığı çığ sonucu Ağrı Dağı’nda ortaya çıkan esrarengiz bir gemi... Bunun Nuh’un Gemisi olduğuna dair sonu gelmez iddialar… Maceracı bir çift olan Adam ile Meryem’in önderliğinde arkeologlar, akademisyenler, dağ rehberleri ve Türk hükümet ... Ağrı’da şiddetli bir deprem... Depremin yol açtığı çığ sonucu Ağrı Dağı’nda ortaya çıkan esrarengiz bir gemi... Bunun Nuh’un Gemisi olduğuna dair sonu gelmez iddialar…

Maceracı bir çift olan Adam ile Meryem’in önderliğinde arkeologlar, akademisyenler, dağ rehberleri ve Türk hükümet görevlileri bu gizemli gemiye doğru fırtınalı Ağrı Dağı’nda yolculuğa çıkar. Orada buldukları ise tüm ekibi dehşete düşürür: bir tabut ve içinde korku verici bir ceset.
Tuhaf olaylar, esrarı çözmeye çalışırken mağarada mahsur kalan ekibin peşini bırakmaz. İlk cinayet işlendiğinde ve yalnız olmadıklarını anladıklarında ise artık çok geçtir: Orada karşılaştıkları kötülük, yalnızca onları değil tüm insanlığı tehdit etmektedir. '
'
@ithakiyayinlari
Read more
Enişte Güleryüz’üyle o şarkıyı yine dilimize doladı Dostlar da klibinde coşmuşlar daha ne olsun:)) Yolu açık, kulaklarınıza şenlik olsun🏻 #deliyar @sinanguleryuzofficial #Repost @ozzgeozder with @get_repost ・・・ BUGÜN BÜYÜK GÜN! Çünkü benim biricik yol arkadaşım o güzel yüreği ... Enişte Güleryüz’üyle o şarkıyı yine dilimize doladı😄 Dostlar da klibinde coşmuşlar daha ne olsun:)) Yolu açık, kulaklarınıza şenlik olsun👊🏻 #deliyar @sinanguleryuzofficial
#Repost @ozzgeozder with @get_repost
・・・
BUGÜN BÜYÜK GÜN! Çünkü benim biricik yol arkadaşım o güzel yüreği avucunda yep yeni bir yola çıkıyor hayallerine doğru.. Şarkımız yayında! Dinleyiniz izleyiniz paylaşınız ve güzel dileklerinizi eksik etmeyiniz.. Klipte ben dahil çokça sürpriz de size göz kırpacak... Hepsine bin teşekkür.. YOLUMUZ IŞIKLI VE UĞURLU OLSUN BİRİCİĞİM 🧚‍♂️💫@sinanguleryuzofficial #Repost @sinanguleryuzofficial
・・・
#deliyar yayında... 😉🎸🎺🥁🎙🎤
Instagram profili ana sayfa linkinde.. hepimize hayırlı uğurlu olsun...
• • • • •
Arena Production etiketi ile tüm dijital platformlarda çıktık... @kemalaslanofficial @sinanguleryuzofficial @vegaajans @suat_filiz_
#sinanguleryuz #yeni #deliyar #arenaproduction
• • • • •
"Müzik Hep Işığınız Olsun... "
○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○
Make Up: @ergungezerr
Photo by: @gokhantezgel
. . . . . . . . .
@esertaskiran @boraoztoprak @denizbilol @asliiplikcioglu @cantuggokcel @begumbirgoren @ozzgeozder @mertyavuzcan @umittemurcin @burakarslanofficial @tosyaa @ersinumulu @gokhanmaliksahin @koksalunal @onurcalapkulu @alarabozbey @beratguleryuzofficial @mugegulgun @dorukbora @selinredonline @kemalaslanofficial @vegaajans @suat_filiz_ @cantuggokcel @gshocktr @damat_official @shop_hannas @burcbeach
Bu klipte büyük emeği olan başta sponsorlarımız @shop_hannas @damat_official @gshocktr ve @burcbeach e yönetmen styling ses ışık sac makyaj ve diğer tüm ekibe.. Tüm oyuncu dostlarım ve yakın arkadaşlarıma.. ve olmazsa olmazlarımız @kilicomur #lucy ve #beatles a.. Ve son olarak projeye inanan ve desteklerini hep hissettiğim @kemalaslanofficial @vegaajans ve ye sonsuz teşekkürler...
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
Dalyan’daki Kargıcak Koyu ⛱<span class="emoji emoji1f459"></span><span class="emoji emoji1f420"></span> İztuzu Plajı’nın doğusunda manzarası tropikal adaları andıran ...
Media Removed
Dalyan’daki Kargıcak Koyu ⛱ İztuzu Plajı’nın doğusunda manzarası tropikal adaları andıran 3 koy sıralı. 🏞 Kargıcak Koyu 3’ü arasında büyük, yolu ve tesisi olan. (1-4) Bacardi Koyu ortadaki yemyeşil ve günübirlik tekne turları ile ulaşımı olan koy. (2) 🛶 En sondaki ise en küçük, en ... Dalyan’daki Kargıcak Koyu ⛱👙🐠 İztuzu Plajı’nın doğusunda manzarası tropikal adaları andıran 3 koy sıralı. 🏞 Kargıcak Koyu 3’ü arasında büyük, yolu ve tesisi olan. (1-4) 🌴Bacardi Koyu ortadaki yemyeşil ve günübirlik tekne turları ile ulaşımı olan koy. (2) 🛶 En sondaki ise en küçük, en gizemli, isimsiz olan koy. (3) Kargıcak Koyu’na Gökbel Köyü üzerinden gidiliyor. (Dalyan merkezden yarım saat) Sonlara doğru virajlı yol uçurum kenarından devam ediyor, yan yana iki arabanın geçmesi mümkün değil. Bize, deneyimsiz bir şöförle karşı karşıya gelirseniz işiniz zor dediler, biz de riske girmedik. 🚌 Kargıcak Koyu’ndaki tesisin plaja servisleri var. Kişi başı 25TL ücrete Dalyan-Kargıcak Koyu arası gidiş geliş ulaşım sağlıyorlar, bu ücrete plajda şezlong ve şemsiye dahil. 📞 Gitmek istediğiniz gün ve saat için Kaunos Tur Ofisi’ni arayarak (05339560200) rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Dalyan’dan kalkış 10:30, 13:30, 17:00, Kargıcak’tan dönüş 12:30, 16:00, 19:30, 22:30. Biz 10:30 servisi ile gittik, koyu beğenmezsek 12:30 ile geri döneriz diye düşünmüştük ama çok beğenince dönüş servislerinden 16:00’ya yer ayırttık. ⛱ Sabah Kargıcak’ta deniz çok berraktı, öğleden sonra dalgalar biraz kum kaldırdı. Öğleden sonra Dalyan ve çevre koylar genelde dalgalı. Yine de büyük iskele sayesinde öğleden sonra da masmavi sulara atlama şansınız var. Bacardi ve sonraki isimsiz koya kano kiralayıp gidebiliyorsunuz. Koyda bu sene açılan tesiste 🏖 plaj, 🍝 restoran, 🍃 organik çiftlik ve 🛶 deniz sporları hizmeti var. Genç bir çift işletiyor tesisi, biz çok sevdik. Plajın arkasında nar ve narenciye ağaçları, bağlar bahçeler var. Mutfakta mümkün olan her şeyi organik bahçeden toplayıp kullanıyorlar. Sundukları kaliteli menüye ve hizmete göre fiyatlar makul. Burası salaş bir plaj büfesi değil, şık ve doğa ile uyumlu bir restoran, bunu göz önünde bulundurmak lazım. Biz karidesli spagetti (35TL) ve ızgara köfte (32TL) denedik, iki de çok lezzetliydi. Ben restoran, hizmet istemem derseniz plaj halka açık, ilk fotoğraftaki gibi beğendiğiniz yere kendi plajınızı da kurabilirsiniz. Dalyan fotoğraflarımızı #bayaiyidalyan etiketinde takip edebilirsiniz. #djitürkiye #dalyan #kargıcak #muğla
Read more
Sürgünü yaşadım.Bilmediğim topraklara,tanımadığım insanlara ve bir kalp sancısına mahkum ...
Media Removed
Sürgünü yaşadım.Bilmediğim topraklara,tanımadığım insanlara ve bir kalp sancısına mahkum edildim.Sonu bilinmez bir yola ve aşka düştüm.Yol gittikçe, aşk yaşandıkça ucunu göremediğim sırlara eriştim.Her adımda bir ben yitirdim. Dilini suskunluğa mecbur kılmış bir kadın tanıdım.O ... Sürgünü yaşadım.Bilmediğim topraklara,tanımadığım insanlara ve bir kalp sancısına mahkum edildim.Sonu bilinmez bir yola ve aşka düştüm.Yol gittikçe, aşk yaşandıkça ucunu göremediğim sırlara eriştim.Her adımda bir ben yitirdim.
Dilini suskunluğa mecbur kılmış bir kadın tanıdım.O suskun kadına,sevmeyi ve güvenmeyi öğrettim.Adım adım..ve sabırla.Sürgünüm sona erdiğinde ise hikayemiz yeni başlamıştı.
YORUM
Bir sürgün.Herkesin son gözüyle baktığı.Savcı Fatin ve dilini lal etmiş güzeller güzeli Esma’sının hikayesi.Herşey Fatin’in bir başkaldırı sonucu sürgün yemesiyle başlıyor.Oysa bir adım geri atsa yaşananların hiçbiri olmayacak,kader bu ya Fatin’in kırık kalbinin merhemini sürgün yerinde saklamış bunca zaman,peşinde getireceği tüm sırlarla beraber.Dilini lal etmeye mecbur kılan kaderine boyun eğerek yaşayan,adı köyün delisine çıkan Esma’nın aşkla ilk tanışmasaydı savcı bey.Suskun dilinin adını haykırmamak için zor durduğu,bir yanının delicesine koşmak istediği,diğer yanının korktuğu tek insan.İkisinin ortak noktasıydı aşk.Fatin bir güzelin aşkından meftun olmuşken Zaman,sabır ve güven aralarındaki en büyük imtihanın soruları olacaktı.Esma’nın sırları aralanır iken,araya giren insanlar,oyunlar canlarını yakıp,birbirlerinden kopmaya zorladı onları;yinede,bir gün elbet kavuşacaklardı.Ayşegül Kalay’ın kalemiyle tanışmamı sağlayan,uzun zaman önce okuyup kelimeleri ancak toparlayıp sağlam bir yorum yazabildiğim,çok beğenerek okuduğum,güzel bir kitaptı Ahraz.Kitabın kapağındaki yazı dikkatini çekiyor insanın ‘Yüreği Yarım Doğar İnsan’. Bu kitabı mutlaka okumalıyım dedirten belkide bu söz.Fatin ve Esma’nın hikayesi alışılmıştan biraz farklı,kasaba hikayesi ama kasabada kasaba hani Dallas gibi mübarek entrikası bol bir yer.Fatin’de tam o olayların üstüne geliyor,asi mizacına uygun davranarak,dayanamayıp olaylara karışıyor,tamda bu sırada Esma’yla tanışıyor.Ve asıl hikaye başlıyor.
ALINTI
“Niye gidiyorsun?”
‘Gitmem gerekiyor.Çünkü ben buraya sürgün edildim ve katılmam gereken bir dava var.’
“Bir daha dönmeyecek misin?”
“Döneceğim elbette. Ama görev için değil,seni almak için. Seni alıp evime götürmek için.”
📷: @teknikerinkitapligi
#ephesusyayınları #kitap #ahraz
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
Churchill bir keresinde Keynes’e telgraf çekerek, “Senin görüşlerine katılmaya başlıyorum” ...
Media Removed
Churchill bir keresinde Keynes’e telgraf çekerek, “Senin görüşlerine katılmaya başlıyorum” dediğinde Keynes, “Bunu duyduğuma üzüldüm çünkü ben fikrimi değiştirmeye başladım” diye yanıt vermiştir. Günümüz ekonomistleri onun yarısı kadar açık görüşe sahip olsalar her şey çok farklı ... Churchill bir keresinde Keynes’e telgraf çekerek, “Senin görüşlerine katılmaya başlıyorum” dediğinde Keynes, “Bunu duyduğuma üzüldüm çünkü ben fikrimi değiştirmeye başladım” diye yanıt vermiştir. Günümüz ekonomistleri onun yarısı kadar açık görüşe sahip olsalar her şey çok farklı olurdu.
Şok doktrini bir dişli gibidir. Yani bir yöne doğru döner ve bir yerde kilitlenir. Bu çark tekrar aynı yönde dönebilir ancak geri dönmesi imkânsızdır. Şok doktrini çerçevesinde geliştirilen politikalar ortaya çıkmalarına neden olan acil durum geçtikten sonra bile devam eder. Gidişat daha fazla devlet gücü, daha fazla vergilendirme ve daha az özgürlük doğrultusundadır.
Döviz rezervlerinin dış borç ödemelerinde çok önemli olduğu yerlerde kurumsal borçluların işi zordur. Yeni kriz ise yine beklenmedik bir yön olan kurumsal borçlardan kaynaklanacaktır. Borçlu toplumlar bir daha asla toparlanamaz ve batarlar.
Karmaşa teorisyenleri görünen istikrarın yükselen tansiyonu örten bir maske olduğunu iyi bilirler.
Bu baskı rejimi vatandaşların günlük faaliyetlerinin suç haline getirilmesi, polis gücünün militarize edilmesi, yargının siyasileştirilmesi ve dijital takipten oluşan dört sütun üzerinde yükselmektedir.
Bugün ceza yasası politik güçlerin ellerindeki cop halindedir.

James Rickards / ÇÖKÜŞE GİDEN YOL
#DestekMedyaGrubu #DestekYayınları #DestekDükkan
destekdukkan.com üzerinden %40 indirimli temin edebilirsiniz...
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.
Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.
Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.
Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.
Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
Andrês Pascual & Ecequiel Barricart / AYI KAPLAN EJDERHA
#DestekMedyaGrubu #DestekYayınları #DestekDükkan
destekdukkan.com üzerinden %40 indirimli temin edebilirsiniz...
Read more
・・・ İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
・・・ İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... ・・・
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
4 yılı aşkın süredir sosyal medyaya her gün yeni bir içerik üretiyorum. İlk günden bugüne kadar ...
Media Removed
4 yılı aşkın süredir sosyal medyaya her gün yeni bir içerik üretiyorum. İlk günden bugüne kadar sosyal medyadaki kitlenin günden güne saçma bir hâl aldığına şahit oluyorum. Paylaştığım her gönderinin altında ya siyasi ya da din konulu bir kavga yapılıyor. Genç kesim ise maalesef daha ... 4 yılı aşkın süredir sosyal medyaya her gün yeni bir içerik üretiyorum. İlk günden bugüne kadar sosyal medyadaki kitlenin günden güne saçma bir hâl aldığına şahit oluyorum. Paylaştığım her gönderinin altında ya siyasi ya da din konulu bir kavga yapılıyor. Genç kesim ise maalesef daha da berbat bir durumda. Azımsanmayacak kadar bir kısmı her gönderiyle dalga geçiyor. Dünyanın ücra köşesindeki bir köye gidip, orada yaşayan birinin fotoğrafını paylaşıyorum, ki o kişi bana ne kolaylıklar yapmış, evini açmış ama bu çocuklar o adamla dalga geçiyor, hatta hakaret bile edebiliyorlar. Aynı şekilde beni evinde misafir eden kişilere de benzer hakaretler yapıldığı için YouTube kanalımdaki tüm videolarımı yoruma kapattım. Bu kişileri engellemek de çözüm değil. Rotasız Seyyah sosyal medya hesaplarında zaten binlerce engellenmiş kişi var. 7/24 bu kişileri takip edip, engellemekle uğraşılamaz.
.
2018 YKS ortalamasına baktığımızda; Türk Dili ve Edebiyatında 24 sorudan 4,7, matematikte 40 sorudan 3,9, fizikte ise 14 sorudan sadece 0,46 doğru cevap verilmiş. İşin daha da kötüsü; OECD’nin yayınladığı istatistikte Türkiye’deki öğrencilerin yaklaşık %40’ı okuduğunu anlamıyor. Yani Türkçe okuyor, anadilinde okuyor ama ne okuduğunu anlamıyor. Karşımızda böyle bir Z, Y ya da altın kuşağı denilen bir kitle var. Belki bu kitle içinde siz, sizin çocuğunuz, yakınınız ya da benim akrabam da var. Bu çocuklar 3-5 yıl sonra kafede, restoranda, bir AVM’de çalışırken muhattabınız olacak, trafikte, yolda ya da parkta karşınıza çıkacak ve size hayatı zindan edecekler.
.
Hangi inançtan ya da hangi siyasi görüşten olursanız olun ama ülkedeki bu eğitimin çöküşünü görmezden gelemezsiniz. Benim çocuğum ya da kardeşim öyle değil deyip, işin içinden sıyrılamayız, çünkü sokağa çıktığınızda eninde sonunda bu insanlarla muhattap olacaksınız ve hayat kaliteniz düşecek. 10-12 yıl İngilizce ders görüp, mezun olunca tek cümle İngilizce konuşamayan çocukları yetiştiren bir eğitim sistemini düzeltmek belki onlarca yıl alacak ama en azından bizden farklı görüş ve inançlara sahip kişilere saygı duymayı öğretebilirsek; inanıyorum ki çok büyük yol katedeceğiz.
.
Daha güzel günlere…
Read more
Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her ...
Media Removed
Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o? İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ... Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o?
🔺İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın
🔺İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.
🔺Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.
🔺Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.
🔺Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.
🔺Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.

#DestekMedyaGrubu #GençDestekYayınları #DestekDükkan 📚
destekdukkan.com üzerinden %40 indirimli temin edebilirsiniz...
Read more
Oyunumuz okul öncesi için 48 farklı zorluk seviyesinden oluşuyor. 24 bölüm de basitten zora ...
Media Removed
Oyunumuz okul öncesi için 48 farklı zorluk seviyesinden oluşuyor. 24 bölüm de basitten zora doğru kırmızı başlıkla kızın ve kurtun büyükannenin evine gitmesini sağlayan yolları bulun. Ama dikkatli olun, kurt oraya daha hızlı gelebilir! Her bölümü Büyükanne Evine, biri Küçük Kırmızı ... Oyunumuz okul öncesi için 48 farklı zorluk seviyesinden oluşuyor.

24 bölüm de basitten zora doğru kırmızı başlıkla kızın ve kurtun büyükannenin evine gitmesini sağlayan yolları bulun.

Ama dikkatli olun, kurt oraya daha hızlı gelebilir! Her bölümü Büyükanne Evine, biri Küçük Kırmızı Başlıklı Kız için ve biri Kurt için iki yol yaparak çözmeye çalışın.

Diğer 24 bölümü kurtu kullanmadan sadece kırmızı başlıklı kız için bilmecenin parçalarını kullanarak Büyükannenin evine giden bir yol açın. Oyun kutusundan çıkan görsel hikaye kitabınızla okuyun eğlenin #iqoyuncak #kırmızıbaşlıklıkıziq 👈 #smartgames
Read more
Karadeniz gezimizi, doğduğum toprakları sizler için kaleme aldım. EY GİDİ KARADENİZ Dere şırıltısı, ...
Media Removed
Karadeniz gezimizi, doğduğum toprakları sizler için kaleme aldım. EY GİDİ KARADENİZ Dere şırıltısı, çakıl taşları… Bir dağ yamacında bulutlar arasında görülen bir köy, Ladin ormanlarının sarmaladığı dağlar, Sırtında çuvalı elinde değneği ile yol kenarında yürüyen çalışkan ... Karadeniz gezimizi, doğduğum toprakları sizler için kaleme aldım.
EY GİDİ KARADENİZ
Dere şırıltısı, çakıl taşları…
Bir dağ yamacında bulutlar arasında görülen bir köy,
Ladin ormanlarının sarmaladığı dağlar,
Sırtında çuvalı elinde değneği ile yol kenarında yürüyen çalışkan Karadeniz kadını. ‘Gafulluktan’ az önce çıkmış yürüyor.
Daha sahile inmedim bile. Çünkü Karadeniz’in sahilinden belki daha çok sevdim yüksekteki köylerini. Belki de çocukluğum böyle bir köyde geçtiği için…
Şimdi doğru dürüst, ne ürün kaldıran var ne tarladan dönen,
O güzel bahçeler döndü çalılığa…
Çocukluktan gençliğe geçtiğim yaşlarda da sahilin, denizin tadına vardım. Küçük ve saklanmış gizli bir oda gibiydi Karadeniz’in koyları. Böğürtlen dikenleri, ısırganlar arasından yol açabilirsen seni kabul ederdi o güzelim koylar.
Sonra çok yollar açıldı…
Biz çocukların balıklama atladığı koylara, kayalar atıldı bu kez.
Kayalar, koylara galip geldi.
Kaç kuşaktır beklenen yol nihayet gelmişti.
Yoldan ayrılmak istiyor canım.
Aklıma avukat Cihat Eren geliyor. Hüznüm artıyor.
Tekrar köyüme ve çocukluğuma dönmek belli ki daha iyi gelecek. Lafın başında artık tarladan dönen yok dedim ya, evet artık yok. Oysa köyümde fındık da topladım, tütün tarlasında debelendim de. Patates çuvalının ağırlığını bu omuzlar iyi bilir. Fasulye taşımaya benzemezdi.
Annemle tarlada az mesai yapmadım.
Karadeniz kadınının çalışkanlığını da çilesini de bu oğul iyi bilir.
O yüzden Ordu uçağına adımımı atarken aklımda en çok ürününü sel felaketinde kaybeden üreticilerin derdi vardı.
Mesele yaraların sarılması değil. O devletin görevi.
Mesele, emek. Mesele o emeğin yine yeniden kaybolmaması.
Ağustos sıcağında, Karadeniz neminde fındık toplamayan o emeğin değerini bilemez. Uçaktan indikten kısa süre sonra Ordu il Başkanlığı heyetimizle Ünye’ye geçtik.
Bir geçmiş olsun demek, acıya ortak olmak için.
DİRENMEK GÜZELDİR
Direneceğiz…
Doğa ile kavga etmeye, doğanın hakkını gasp etmeye karşı doğanın yanında direneceğiz. Derelerin her yağışta önümüzde koyduğu acı faturalarda payı olanlara karşı da direneceğiz.
Giresun’un Dereli ilçesinde bir dere kenarında dünyanın en güzel doğal evlerinden biri var. Adı: Kök Ev. Giresun’a gidenlerin mutlak
Read more
Sosyal medyada "Moms"lara rastlamak için çok da uğraşmak gerekmiyor aslında. Iki üç profilde ...
Media Removed
Sosyal medyada "Moms"lara rastlamak için çok da uğraşmak gerekmiyor aslında. Iki üç profilde bir görmek mümkün. Çocuk doğduktan sonra bütün kimliğini kadın annelikten yana oluşturmaya başlıyor; kullanıcı adı dahil ellerinden gelse kimliğini değiştirecekler. Önceden, şunun kızı, ... Sosyal medyada "Moms"lara rastlamak için çok da uğraşmak gerekmiyor aslında. Iki üç profilde bir görmek mümkün. Çocuk doğduktan sonra bütün kimliğini kadın annelikten yana oluşturmaya başlıyor; kullanıcı adı dahil ellerinden gelse kimliğini değiştirecekler. Önceden, şunun kızı, bunun oğlu diye tanırdık insanları. Falancanın kızı demezler miydi hani?
Şimdi ufacık çocukların annesi diye tanıtır oldular kendilerini. Bu kadar çocukla özdeşlesmek çok büyük sorunlara yol açacak ileride. Bizden söylemesi. Kimlik kargaşası, ayrılma anksiyetesi ve daha nicesi...
Iki çocuk annesi, üç çocuk annesi profiller var bir de. Kendi bildiklerini eğitim almadan kitap haline getiren annelerden bahsediyorum. Bu işin bilimi var. Yıllardır okuduğumuz halde hala devam ediyoruz. Hâlâ eğitim alıyoruz.
Herkesin anneliği kendisine özgü... ama sizin yaptığınız her şey doğru olacak diye bir kaide yok ki kendi anneliginizi kitap haline getiriyorsunuz.
Gerçekten her şeyi doğru mu yaptığınızı düşünüyorsunuz?

Diyorum ki bundan sonra ZeynepSaresMom olarak mi devam etsem hayatıma bir de kitap yazarım Bağırıp Çağırmayan Kızmayan anneler🤫

Ah şu sosyal medya. Kimse doğal yaşamıyor. Şimdi su kahveyi de beyaz çarşaf üzerinde, çiçeklerle süsleyip kızımı da konsept olarak mi çekmeliydim 😂 o zaman ayak uydurabilirdik mesela. Evet kahvenin de köpüğü kaçmış. Çünkü herkesin hayati her zaman sosyal medyada göründüğü kadar mükemmel değil 😘
Read more
Çok yakın dostlarımın bildiği bir şeyi artık duyurma zamanı geldi: Uzun süredir süren içsel yolculuğum ...
Media Removed
Çok yakın dostlarımın bildiği bir şeyi artık duyurma zamanı geldi: Uzun süredir süren içsel yolculuğum ve bu süreçte evrenin karşıma çıkarttığı birbirinden değerli canlılar sonunda beni çok mutlu eden bir yere taşıdı. Geçtiğimiz seneyi kendimi, doğayı, tüm canlıları dinleyerek ... Çok yakın dostlarımın bildiği bir şeyi artık duyurma zamanı geldi:
Uzun süredir süren içsel yolculuğum ve bu süreçte evrenin karşıma çıkarttığı birbirinden değerli canlılar sonunda beni çok mutlu eden bir yere taşıdı.

Geçtiğimiz seneyi kendimi, doğayı, tüm canlıları dinleyerek geçirdim. İlk olarak en yakınımdaki sevgili köpeklerimiz Lili ve Leyla ile başladım. Bana, bize anlatmak istediklerini, ihtiyaçlarını anlamaya çalıştım.

Onlarla kurduğum iletişimde sevgili Nisso Niyego'nun çok büyük katkıları oldu. Bu süreçte gördüm ki genellikle sorun 4 ayaklı veya kanatlı dostlarımızda değil, onların doğasını tam anlayamayan ve son derece iyi niyetli de olsa onları insanlaştırmaya çalışan bizlerde. Dostların kelimelerle değil enerji ile iletişim kurduklarını fark ettim. Sevgili İlker Durmaz ile kanalları temizleyip çakraları açmayı ve sarkaç kullanımını öğrendim. Yine onun tavsiyesi üzerine ve uygulamasının sonuçlarını yaşayınca Tuning Forks/Frekans Çubukları'nı araştırdım. Woodstock,NY'da yaşayan çok yakın bir şifacı/şaman dostum aracılığı ile Biosonics kurucusu Dr John Beaulieu ile irtibata geçip onun Human Tuning yöntemlerine çalıştım. Ve sonrasında yol beni sadece hayvanlar değil, tüm canlılara şifa vermeyi öğreten Healing Touch For Animals programına götürdü.

Aldığım tüm bu eğitimler süresince en önemli öğretmenlerim yine sevgili dostlarım Lili ve Leyla oldu. Sabır, güven ve sevgiyle tüm uygulamalarıma yardımcı oldular. Ben onları şifalandırırken onlar da bana doğru ve yanlışları göstererek beni iyileştirdiler.
Dün doğum günümün son dakikalarında beni artık resmen "uygulayıcı/practitioner" olarak atayan sertifikam geldi Amerika'dan. Şahane geçen bir güne mükemmel bir son, yeni yaşım ve hayatıma da aydınlık bir başlangıç oldu.

Bu süreçte bana bilgi ve farkındalık katan tüm öğretmenlerime, iniş ve çıkışlarımda koşulsuz sevgisiyle hep yanımda olan canım Zeynep'e ve gerek kendi bedenlerini gerekse onlardan izin alıp bana hayvan dostlarının bedenlerini güvenip teslim eden tüm arkadaşlarıma ve dostlara minnettarım. Hep birlikte şifalandık, hep birlikte iyileştik. Ne mutlu. (devamı aşağıda... 👇)
Read more
Namaste <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 Evrensel sevgi, barış ve BİR'lik çatısı altında tüm müslüman kardeşlerimizin Kurban ...
Media Removed
Namaste 🏻 Evrensel sevgi, barış ve BİR'lik çatısı altında tüm müslüman kardeşlerimizin Kurban Bayramı kutlu olsun; hayırlara vesile olsun. Ve de öyledir. 🏻 Bayramınız Aşk ola. ️ ************************ Değerli Dostlarım, Kurban etmek ile anlatılmak istenen hayvan kesmek ... Namaste 🙏🏻 Evrensel sevgi, barış ve BİR'lik çatısı altında tüm müslüman kardeşlerimizin Kurban Bayramı kutlu olsun; hayırlara vesile olsun. Ve de öyledir. 🙏🏻 Bayramınız Aşk ola. ❤️ ************************ Değerli Dostlarım,

Kurban etmek ile anlatılmak istenen hayvan kesmek değil; kişinin ruhsal olarak Allah’a yaklaşması anlamındadır… "Onların etleri de kanları da Allah’a ulaşmaz; fakat sizin takvanız O’na ulaşır.." Hac Suresi 37. Ayet Onların ne etleri, ne de kanları Allah'a ulaşır; fakat sizden O'na ulaşan yalnızca O'na karşı gösterdiğiniz derin sorumluluk bilincidir. Böylece onları sizin yararınıza amade kıldı ki, size yol gösterdiğinden dolayı Allah'ın yüceliğini layıkıyla takdir edesiniz; ve (sen Ey Peygamber,) iyileri (O'nun rızasına ermekle) müjdele!) / Diyanet İşleri : HACC-37: Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Fakat O’na sizin takvanız (Allah’a karşı gelmekten sakınmanız) ulaşır. Böylece onları sizin hizmetinize verdi ki, size doğru yolu gösterdiğinden dolayı Allah’ı büyük tanıyasınız. İyilik edenleri müjdele.) O halde, kurban et ama: NEYİ?

Kendine ait olarak sandığın, kabul ettiğin bedeninin aşırı istek ve arzularından arın, bedenini kurban et.. Bedenin ve nefsinin aşırı istek ve hırslarını frenle! Nefsini kurban et 'BİR’lik yolunda!

Doğal yaşamın için gerekli olanları alıp, verip; onun ötesindeki şeylerden bedeni ve nefsini frenlemektir asıl amaç... Bedenin doğasını, tabiatını kontrol altına almak!

Daha da önemlisi; 'O'ndan ayrı olarak var kabul ettiğin 'Ben''liğinin, gerçekte hiçbir zaman var olmadığını idrak etmek suretiyle 'Benlik' kavramını kurban et!

Senin varlığın, 'O'nun varlığından meydana gelmiştir. O halde 'Sen' diye bir şey yoktur! Yapman gereken şey, bunu anlayıp idrak etmek suretiyle 'Ben' kavramından kurtulmaktır…

Sen Tanrı'nın en mükemmel tasvirisin.
Bunu hisset!

Donanım ve yeteneklerinin farkında ol.
Sen sınırları olmayansın.. Hatırlama budur!

Kalbini, ruhunu O'na bağlayanlara yükseliş yolu açılmıştır.

Farkındalık ve sevgiyle dolu, her günü ve anı bayram olan sonsuz yaşamlara... Işıltınıza sahip çıkın.. Sevgi ve bilgelikle paylaşınız.. Haktan Akdoğan
Read more
DEPRESYON BİR VİTAMİNLE TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ? "Depresyonun pahalı olmayan, kolayca ulaşılabilecek, ...
Media Removed
DEPRESYON BİR VİTAMİNLE TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ? "Depresyonun pahalı olmayan, kolayca ulaşılabilecek, reçetesiz satılan bir takviyeyle iyileşebileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Veya kronik kaygı durumundan, doğal stres azaltıcı maddeler içeren bazı yiyecekleri daha fazla tüketerek ... DEPRESYON BİR VİTAMİNLE TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ? "Depresyonun pahalı olmayan, kolayca ulaşılabilecek, reçetesiz satılan bir takviyeyle iyileşebileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Veya kronik kaygı durumundan, doğal stres azaltıcı maddeler içeren bazı yiyecekleri daha fazla tüketerek kurtulabileceğinizi? Okumaya devam edin şaşıracaksınız ve memnuniyet duyacaksınız.

DEPRESYON GELİŞMESİNİN ALTINDA B12 VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ OLDUĞU UZUN ZAMANDIR DÜŞÜNÜLÜYOR.

B12 hayatın temel yapı taşlarından birisi. Ve yıldızlı bir antidepresan. Hepimizin, kırmızı kan hücresi ve sinir hücresi zarı üretmek, DNA'mızın ifadesinin düzenlenmesi ve diğer çeşitli beyin ve vücut fonksiyonlarını yerine getirmek için B12'ye ihtiyacımız var. Beyni ve sinir sistemini korur, dinlenme ve ruh hali döngülerini düzenler ve bağışıklık sisteminin düzgün işlev görmesini sağlar. Ciddi eksiklik durumu sadece depresyona yol açmakla kalmaz, paranoya, sanrı, hafıza kaybına hatta idrar kaçırma, tat ve koku duyularının kaybolması ve en sonunda da beynin fiziksel olarak küçülmesine ve bunamaya yol açabilir.

Tıp literatürü bu belirtileri gösteren ve sadece bir B12 iğnesiyle düzelen kişilerin vaka raporlarıyla doludur. Bunların en çarpıcı olan birisinden, 2003 tarihli bir vakadan örnek vermek isterim. Hayatı boyunca vejetaryen olan bir kadında bir buçuk ay süresince sürekli kötüye giden depresyon durumundan sonra sanrılar ve paranoid duygular başlamış, katatoniye (uyanık ve hayatta olmasına rağmen hiç tepki vermemek, donmak) kadar gitmiş belirtiler. Elektroşok ve antipsikotik ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılıyormuş ki başka bir hastaneye götürülmüş. Orada B12 seviyesi ölçülmüş ve bir iğne yapılmış. Bundan sonra tamamen iyileşmiş ve başka tedaviye gerek kalmamış.

Toplumun beşte ikisinde ciddi B12 eksikliği olduğu tahmin ediliyor. Bunun nedenleri arasında yetersiz beslenme, disbiyosis (bozulmuş bağırsak florası), PPI türü mide ilaçları ve diyabet ilaçları kullanımı bulunuyor. Vejetaryen ve veganların daha da dikkatli olması gerek bu konuda çünkü B12 en çok hayvansal gıdalarda bulunuyor.

Dr. Kelly Brogan

Özet çeviri: Nurçin Çağlar
Sağlıklı Yaşıyoruz® @saglikliyasiyoruzcom
Kaynak: Yorumlarda ⬇️⬇️⬇️ #sytakviye #sağlık
Read more
Blockchain Nedir? Nasıl Çalışır? 6- BLOK ZİNCİRİ YENİ BİR WEB 3.0 Mİ DEMEK? Blok zinciri internet ...
Media Removed
Blockchain Nedir? Nasıl Çalışır? 6- BLOK ZİNCİRİ YENİ BİR WEB 3.0 Mİ DEMEK? Blok zinciri internet kullanıcılarına değer yaratma becerisi kazandırıp dijital bilginin dogrulamasını yapıyor. Bundan işyerleri nasıl fayda sağlayacak? Adına "akıllı sözleşme" denen dağıtılmış kayıt ... Blockchain Nedir? Nasıl Çalışır?
6- BLOK ZİNCİRİ YENİ BİR WEB 3.0 Mİ DEMEK? Blok zinciri internet kullanıcılarına değer yaratma becerisi kazandırıp dijital bilginin dogrulamasını yapıyor. Bundan işyerleri nasıl fayda sağlayacak? Adına "akıllı sözleşme" denen dağıtılmış kayıt defterleri,ancak belirtilen şartlar yerine getirildiğinde işletilen basit sözleşmeler kodlanmasını olanaklı kılıyor. Ethereum,sırf bu amaçla yapılmış bir açık kaynak kodlu blok zinciri projesi. Daha emekleme aşamasında olmasına rağmen,Ethereum'un blok zincirlerinin yararlılığını dünyayı değiştirecek ölçeğe taşıma potansiyeli bulunuyor. Teknolojinin şu an ki düzeyinde akıllı sözleşmeleri basit işlevler yerine getirecek biçimde programlamak olanaklı. Söz gelimi,blok zinciri teknolojisi ve Bitcoin kullanarak,belirli bir finansal araç belirli bir düzeye gelince bir ödemeyi gerçekleştirebiliyorsunuz. Örneğin şu anda bir taşıma aracını paylaşmak isteyenlerin Uber gibi aracıya ihtiyacı var. Oysa kişiler arası ödeme sayesinde blok zinciri,tarafların doğrudan etkileşmesine ve ortaya gerçekten de merkezi olmayan bir bir paylaşım ekonomisinin çıkmasına yol açabilir. Bunun bir örneği de OpenBazaar. Site blok zinciri kullanarak eBay'in P2P versiyonu oluşturuyor. Uygulamayı aygıtlarınıza kuruyor; sonra OpenBazaar satıcılarıyla hiçbir komisyon ve aracılık bedeli olmaksızın alışveriş yapıyorsunuz. Protokol'ün "kural tanımayan" doğası,kişisel ününüzün iş anlaşmalarında şuan eBay'da olduğundan çok daha etkili olmasını sağlıyor.
11.12.2018 Konumuz
7- KİTLE KAYNAK
Read more
 #Repost @bodrumtime_guncel_haber_sitesi (@get_repost) ・・・ Şarkıcı Zeynep, yaşadığı köyün ...
Media Removed
#Repost @bodrumtime_guncel_haber_sitesi (@get_repost) ・・・ Şarkıcı Zeynep, yaşadığı köyün yolunu açtırdı 22 yıl önce Muğla Milas’ta konser verdikten sonra oraya aşık olan ve geçtiğimiz yıllarda Kıyıkışlacık köyüne yerleşen şarkıcı Zeynep, sponsoru iş insanı Sadık Özdemir’in ... #Repost @bodrumtime_guncel_haber_sitesi (@get_repost)
・・・
Şarkıcı Zeynep, yaşadığı köyün yolunu açtırdı

22 yıl önce Muğla Milas’ta konser verdikten sonra oraya aşık olan ve geçtiğimiz yıllarda Kıyıkışlacık köyüne yerleşen şarkıcı Zeynep, sponsoru iş insanı Sadık Özdemir’in desteğiyle kullanılamaz haldeki yolu yöreye kazandırdı...
1990'lı yıllarda İbrahim Erkal'ın sözlerini yazdığı "Ah Mehmedim" şarkısını seslendirdiği kaseti milyonlar satan, başta şehit ve gazi yakınları olmak üzere Türk halkının gönlünde taht kuran ünlü şarkıcı Zeynep Türkeş, 1996 yılında Muğla Milas'ta konser verdikten sonra yöreye aşık oldu ve ilçedeki balıkçı köyü Kıyıkışlacık'tan yazlık satın alarak buraya yerleşti. Doğayla iç içe bir yaşam sürdüren Zeynep, yöre halkı tarafından da sevildi. Hatta her zaman denize girdiği koya, mahalleli tarafından "Mehmedim Koyu" ismi verildi. Babası Mustafa Kemal Türkeş ve annesi Vesile Türkeş de Kıyıkışlacık'ta bulundukları zamanlarda aynı Zeynep gibi yöre halkıyla sıkı ilişkiler kurdu.

MASRAFLARI KARŞILADI
Yeni Asır'dan Volkan Yıldız'ın haberine göre; Kıyıkışlacık'taki Pencereli Mevkii'nde planda bulunmasına rağmen bu zamana kadar açılmayan yolun yapımı için girişimlerde bulunan ama bir sonuç alamayan yöre halkı, yaşadıkları sıkıntıyı ünlü sanatçının babası Mustafa Kemal Türkeş'e anlattı. Köylünün sesine kulak veren baba Türkeş, bundan sonra yaşanan gelişmeleri şöyle aktardı: Biz ailece doğasıyla, tarihi değerleriyle ünlü Milas'a ve Kıyıkışlacık'a hayranız ve her fırsatta gelip burada yaşıyoruz. Buradaki dostlarımızın yol sorunu olduğunu duyduktan sonra kızım Zeynep ile ko​nuştuk. Kızım bu soruna duyarlılıkla yaklaştı ve sponsoru iş insanı Sadık Özdemir ile görüştü. Zeynep'in görüşmesi sonuç verdi ve Sadık Özdemir, yol yapımında gereken iş makinesi masraflarını karşılayabileceğini söyledi. Bunun ardından Milas Belediyesi de kum ve çakıl desteği sağlayacağını bildirince hemen çalışmalara başlandı. Zeynep, Kıyıkışlacık'ın kendisi için özel bir yeri olduğunu belirterek, "Kısa sürede ihtiyaç duyulan yol böylelikle açılmış oldu. Yaklaşık 2 kilometrelik yolun açılmasında emeği geçen değerli dostumuz, sponsorum Sadık Özdemir'e ve Milas Belediyesi yetkililerin
Read more
Devam etmeliydim. Yollardayım şimdi. Uçurumların kıyısında. Tüy gibi hafif, özgürdüm. Ne hoş! ...
Media Removed
Devam etmeliydim. Yollardayım şimdi. Uçurumların kıyısında. Tüy gibi hafif, özgürdüm. Ne hoş! #hüzünsüpüren #öykü #karanlıktaçokgüzelim #roman #doğankitap #dk #nilüferaçıkalın #niluferacikalinnoktanet #aşk #doğa #yol #zaman #book #booklover #kitapkurdu #edebiyatkulübü ... Devam etmeliydim. Yollardayım şimdi. Uçurumların kıyısında. Tüy gibi hafif, özgürdüm. Ne hoş! #hüzünsüpüren #öykü #karanlıktaçokgüzelim #roman #doğankitap #dk #nilüferaçıkalın #niluferacikalinnoktanet #aşk #doğa #yol #zaman #book #booklover #kitapkurdu #edebiyatkulübü #edebiyat #şiir #müzik #melodiköyküler
Read more
Doymak mümkün değil .. #aşk #doğa #nature #love #mor #kırçiçekleri #natureflowers #alanya #bisiklet #yol #çiçek #ler #le #ben #sarmaş #do ...
Media Removed
Doymak mümkün değil .. #aşk #doğa #nature #love #mor #kırçiçekleri #natureflowers #alanya #bisiklet #yol #çiçek #ler #le #ben #sarmaş #do #laş #antalyaturkey #antalya #spor #bike #doga Doymak mümkün değil
..
#aşk #doğa #nature #love #mor #kırçiçekleri #natureflowers #alanya #bisiklet #yol #çiçek #ler #le #ben #sarmaş #do #laş #antalyaturkey #antalya #spor #bike #doga
Şöyle bir yüzüğümüz olmadı.<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f48d"></span> olursa da böyle yakışır mı bilmem... Rahmetli eşinin hediyesi, ...
Media Removed
Şöyle bir yüzüğümüz olmadı. olursa da böyle yakışır mı bilmem... Rahmetli eşinin hediyesi, hiç çıkarmazmış. Eşi Yakut’u çok severmiş, ve ‘’ sen benim Yakut’umsun..’’ dermiş.. Ben de olsam çıkarmazdım ️ ‘’çok sevdim, çok da sevildim. O benim en büyük şansımdı...’’ diyor.. ve içtenlikle ... Şöyle bir yüzüğümüz olmadı.😍💍 olursa da böyle yakışır mı bilmem... Rahmetli eşinin hediyesi, hiç çıkarmazmış. Eşi Yakut’u çok severmiş, ve ‘’ sen benim Yakut’umsun..’’ dermiş.. Ben de olsam çıkarmazdım ☺️ ‘’çok sevdim, çok da sevildim. O benim en büyük şansımdı...’’ diyor.. ve içtenlikle ekliyor; ‘’hayat arkadaşını iyi seç kızım.. yol’a çıktığını yolda bulduğuna değişme..tuttuğun eli de bırakma.Her koşulda, dünya yansa yanında olmalı, olmalısın. Seven için iyi gün kötü olmaz..Bileceksin ki, o varsa bana birşeycik olmaz.. En çok da kötü günde varlığını hissetmelisin..Dağ gibi.. Sözünün eri olmalı, olmalısın..Gözü kapalı güvenebilmeli. Gözü senden gayrısına kör olmalı, kör olmalısın.. yıkmak yerine onarmalı, onarmalısın.. Sahip çıkmalı,çıkmalısın..Vefayı bilmeli,incitmeye korkmalı,korkmalısın..gözüne yaş,yoluna taş koymamalı, koymamalısın.. Edepli olmalısın,edepli olmalı,mert olmalı, merhametli olmalı...korkaktan, kork kızım..Hayat kısa,ahh kızım...güzel sevin, sevilin...’’ diyor..Ne güzel ve doğru diyor... Anlattıklarında para dillenmiyor, pul da.. karşılıklı katıksız sevgi, vicdanlı bir yürek,sağlam bir karakter, bolca vefa ve sabır.. zor değil, yeter ki iste! Nasıl da iç sesime, duygularıma tercüman oldun teyzem.. insanı insan yapan düşünce,vicdan, ve değerlerdir.Gerisi et ve kemik..Kısacası; maymun gibi daldan dala olanlar..bugün birine ‘’sensiz olamam, seni çok seviyorum.söz,söz.. bağışla beni...’’ vs.. deyip sevgisinden, iyi niyetinden, güveninden, hayatından, zamanından vicdansızca çalıp.. yarın pek kolay öbürüne meyillenenler.. yola çıktığını yolda her bulduğuna değişenler.. kısa sürede çıkar ve menfaat kokan ilşkilere tezgah kuranlar... o sahte gülüşler, ucuz hesaplar, tiksinç yürekler..o aşağlık, çivi çiviyi söker mantalitesindeki beyinler... Ne aşağı ne yukarı.. Tam da denginize denkler düşsün yaşamınıza..🙏🏻 Ben vakti gelip, kısmet de olursa..eski kafalı birini istiyorum.Hayatını bir kişiye adayan, sevmek ve sevilmenin her şeyden daha güzel olduğuna inanan birini istiyorum. Yoksa da hiç olmasın. İşte bu akşam da böyle! Sevgi ve vefa dolu bir sohbet..şefkatle dokunan sıcacık bir el; şifalı, ilaç gibi... ah ne iyi geldi..🙏🏻💕
Read more
İçim buruk diye garip bir mutluluğum var. Neden mi? Yani insan o kadar saat göğe tırman, yerin dibine ...
Media Removed
İçim buruk diye garip bir mutluluğum var. Neden mi? Yani insan o kadar saat göğe tırman, yerin dibine koş, bi daha yıldızlara er, bi daha cehenneme koş filan yapıp, yüzünde buzumsu fırtına acıları, bacakları çekiçle dövülmüş hissi ve hala daha yarışı bitiremediğine lanet edip bi daha mı ... İçim buruk diye garip bir mutluluğum var. Neden mi? Yani insan o kadar saat göğe tırman, yerin dibine koş, bi daha yıldızlara er, bi daha cehenneme koş filan yapıp, yüzünde buzumsu fırtına acıları, bacakları çekiçle dövülmüş hissi ve hala daha yarışı bitiremediğine lanet edip bi daha mı tövbe demek yerine “bir sene nasıl beklenir çabuk geçsin de yine gelelim” diyorsa bunun adı aşk tutku keyif zevk sevgi kara sevda filan falan ve tamamı ve hepsi! Gözüm arkada dönüyorum. Hayatımın son anına da koşarak girmek istiyorum. Dağlar doğa sıcak soğuk ne varsa şu kudretli doğanın deneyimleyerek öğreteceği, öğrenmek istiyorum. Bana çıkmayı inmeyi düşmeyi kalkmayı cesareti öğretme şeklini, sınırlarımı zorlama şevki vermesini seviyorum. Hani sevgilin yenidir, kalbin sürekli delidir, ayrıldıktan bi saniye sonra 10 kere konuşur 7 kere mesajlaşır görene kadar 4 asır geçmiş gibi ızdırap gelir ya, öyle hissediyorum. Belki de ben bu dünya’ya “tanık” olmak için gelmişimdir. Tanık olup yaşamaya anlatmaya hissetmeye gelmişimdir. Güldüğümü saklamıyorum ağlayıp üzüldüğümü de saklamıycam. Korktuğumu özenip her finiş görenin ceketiyle dolaşmasının ne his olduğunu bilip ah ulan ben de istiyorum yaaa dediğimi de saklamıycam. Çalış kızım senin de olsun diyen iç sesime hak verdiğimi de! İlk defa bunca insan, sizler, çoğu ilk defa bu ne biçim spor arkadaş dese de izleyip takip edip bunca güzel duygu dile getirmişsiniz ya ahh esas buna da değer dediğimi de! Doldum doldum taştım. Daha gece yol arkadaşım Likyalı Fatih Kocaman’ı anlatamadım. İnsan 101km koşmaya kalkar 57de kalırsa en az 57 sayfa da hikaye yazar... teeek tek tek mesajlarınızı okudukça coştum, acayip duygulandım, cesaretime cesaret kattım, arkadaşlarım adına iyice gururlandım çünkü takdiri ne çok hakeden ne çok finiş gören oldu, onları da anladınız diye sevinçten ellerimi çırptım. Sosyal medyanın, şu hesabımın işe yarayıp tek kişilik kocaman bir tam bağımsız basın gücü olduğunu yaşadım. Teşekkür ederim! Daha anlatacak nice gerçek umut dolu spor doğa arı kadın genç çocuk zeytin hikayelerim var. Aktivizmin tek tanımı yok. Yeter ki şu içimdeki aşk baki, kalbim de sağlam kalsın. 🍀❤️🏃🏼‍♀️🐝🌿🆓
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
Tüm her şeyin suçlusu bizleriz aslında. Ölen bir masumun suçlusu tüm insanlıktır. Çünkü bizler ...
Media Removed
Tüm her şeyin suçlusu bizleriz aslında. Ölen bir masumun suçlusu tüm insanlıktır. Çünkü bizler sadece ayrıştırırız. Rengini, dilini, ırkını, inançlarını. İyi ve kötü diye ayırmak yerine varoluş özelliklerini ayırırız. Dünya güzel bir yol alamaz mı? Açlıktan kimse ölmez mi? Yetinmeyi ... Tüm her şeyin suçlusu bizleriz aslında. Ölen bir masumun suçlusu tüm insanlıktır. Çünkü bizler sadece ayrıştırırız. Rengini, dilini, ırkını, inançlarını. İyi ve kötü diye ayırmak yerine varoluş özelliklerini ayırırız. Dünya güzel bir yol alamaz mı? Açlıktan kimse ölmez mi? Yetinmeyi bilsek aslında ne açlıktan insan ölür, nede savaştan. Bir mezarda son bulacak olan bu hayatımızda neden yaşadığımız her saniye fazlasını isteriz ki? Neden bir insan fazla para kazansın diye onca masum insan ölür? Aslında gayet açık bizler aç gözlü tek varlıklarız. Müslümansak eğer diğer dinlere mensup tüm insanlık suçlu. Sanki doğduğunda araştırıp bulmuş dinini, kendi seçmiş. Biz hep böyleyiz işte. Ve bu yüzden dünyanın sonunu ellerimizle bizler getireceğiz...
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
 #Repost @ayse.oner (@get_repost) ・・・ <span class="emoji emoji1f514"></span><span class="emoji emoji1f514"></span><span class="emoji emoji1f514"></span>Sevgili bebek bekleyen takipçilerim 🤰 Ekim ayında ...
Media Removed
#Repost @ayse.oner (@get_repost) ・・・ Sevgili bebek bekleyen takipçilerim 🤰 Ekim ayında sizlere çok güzel bir hediyem var 🏼Her bebek dünyaya kar tanesi kadar eşsiz olarak doğuyor, ebeveyn olmanın örneği yok, etrafınızdaki diğer anne ve babalardan ilham alabilir, kitaplar ... #Repost @ayse.oner (@get_repost)
・・・
🔔🔔🔔Sevgili bebek bekleyen takipçilerim 🤰
Ekim ayında sizlere çok güzel bir hediyem var🎁🎁🎁 👼🏼Her bebek dünyaya kar tanesi kadar eşsiz olarak doğuyor, ebeveyn olmanın örneği yok, etrafınızdaki diğer anne ve babalardan ilham alabilir, kitaplar ve gelişim psikologlarının önerilerinden, tecrübelerden faydalanabilirsiniz ama anne baba olmayı size kendi çocuğunuz öğretecektir. 🌟Bebeğinizin doğduğu ilk günler önemlidir çünkü o sizin duygu ve enerji titreşimlerinizi hissediyor ve size sizden aldığı duyguları yansıtıyor. Çevrenizde olan,iyi niyetle size yardımcı olmak üzere fikir ve öneriler sunan kişiler mutlaka vardır. İşte bu çok fazla kafa karışıklığı ve kendinizi yetersiz hissetmenize yol açabilir😕 🤦‍♀️
🙌"Bebek Bakım Çalışması" tam bu süreçte sizi donanımlı hale getiren bir çalışma olup, bebek doğduğunda neler oluyor ne yaparsak yanlış neler doğrudur, nasıl giydirmeli, bebek üşürmü, oda sıcaklığı, odası nasıl olmalı, alışverişte gerçek ihtşyaçlarımız nelerdir, doğru emzirme başlangıcı nasıl olmalı, emzirmenin püf noktaları, sorunlar olursa nasıl baş ederiz, süt biriktirme, süt tıkanması mastit, gaz masajı, bebek egzersizi, bebeğinizin emzirmesini güçlendiren yüz masajı, bebekte burun tıkanması nasıl önlenir, ağız, burun, göz bakımı, kız ve erkek bebeklerde alt temizliği, banyo ve günlük bakımı, bebek ve çocuk ilk yardımı ve ev güvenliği konularında interaktif, katılımcılarla birlikte uygulama ve anlatımlı yaptığımız çalışma bu süreci rahat, kolay ve keyifle yaşamanızı sağlıyor çünkü bunlar temel bilgi ve donanımdır👍
☝️Biz de Ekim (14/15 Ekim) ayı çalışmamıza bebek bekleyen 1 çifte bu programı hediye edeceğiz.
Yapmanız gereken :
👉🏼 @ayse.oner hesabini takip etmek
👉🏼Yorum kısmına 4 arkadaşınızı etiketlemek
👉🏼Hesabınızda açık olarak bu postu repost etmek
Sonuçları sizlere 1 Ekim'de duyuracağım.
Kurslarımız hakkında detaylı bilgiye
Profildeki linkten 📲 ulaşabilirsiniz...
Herkese bol şans ☘️ #AyşeÖnerKursları #BebekBakımı #ÇekilişVar
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
 #AyıKaplanEjderha İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ...
Media Removed
#AyıKaplanEjderha İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden ... #AyıKaplanEjderha

İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.

#DestekMedyaGrubu  #DestekYayınları #DestekDükkan 📚
destekdukkan.com üzerinden %40 indirimli temin edebilirsiniz...
Read more
FLAŞ! MEZARLIKTA AĞLAYAN KIZIN "FATMA ÇİFTÇİ" İLE BAĞLANTISI NE? . Çorum halkı, Ulu Mezarlık’ta ağlayan genç kızı bulmak için günlerce mezarlıkta nöbet tuttu. Çorumluların, kızın bulunduğu yönündeki iddianın ardından mezarlığa ilgisi azaldı. Kamera yerleştirilerek takip altına ... FLAŞ! MEZARLIKTA AĞLAYAN KIZIN "FATMA ÇİFTÇİ" İLE BAĞLANTISI NE?
.
Çorum halkı, Ulu Mezarlık’ta ağlayan genç kızı bulmak için günlerce mezarlıkta nöbet tuttu. Çorumluların, kızın bulunduğu yönündeki iddianın ardından mezarlığa ilgisi azaldı. Kamera yerleştirilerek takip altına alınan Fatma Çiftçi’nin mezarı ise sessizliğe büründü.
Mezarlıkta ağlayan genç kızla ilgili son günlerde konuşulanlar şöyle:
Mezarlıktaki kızın, mezarı başında ağladığı Fatma Çiftçi ile bir ilgisi yok. Kızın, şizofren olduğu söylendi.
Kızın, geçmişte zor günler geçirdiği, bu yüzden hastalandığı ve kendini toplumdan soyutladığı belirtiliyor.
Kızın, Fatma Çiftçi’nin mezarının başında ağlama sebebi, bu mezarın yol kenarında ve aydınlık olması.
Kız, bulunduktan sonra bir süre Çorum’da bir hastanede kaldı, daha sonra da başka bir ildeki ruh sağlığıyla ilgili bir hastaneye yatırıldı.
Gizemli genç kız olayının Türkiye’nin gündemine oturduğunu belirten Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, “Bu kızın, psikolojik yönden normal olmayan bir vatandaşımız olduğunu düşündüğümü söylemiştim. Bizim mezarlıklar müdürlüğünde çalışan arkadaşlarımız, böyle bir vatandaşımızın gece mezarlıklarda gezip ağladığını söylediler. Çorum’un gizemli kızla anılmasını doğru buluyorum. Gizemli kızın efsaneleştirilmesi açıklamalarını çok iyi bilmiyorum. Böyle bir açıklama arkadaşlarımız tarafından iyi niyetle yapılmıştır. Ancak akla önceden planlanmış da turizme katkı sağlasın anlayışına meydan vermemek için bu konuda konuşmak istemiyorum’’ ifadesini kullandı.
Read more
İstediğin kadar neşeli, iyicil, açık fikirli, başkalarına zararı olmayan biri ol; Bazıları mühürlüdür ...
Media Removed
İstediğin kadar neşeli, iyicil, açık fikirli, başkalarına zararı olmayan biri ol; Bazıları mühürlüdür ve seni karanlığa çekmek isterler. Bu insanlar başka insanların karanlığına maruz kalmaya fazlaca alıştıkları için senin aydınlığını bile kötüye yorarak hakkında olmadık kusurlar ... İstediğin kadar neşeli, iyicil, açık fikirli, başkalarına zararı olmayan biri ol; Bazıları mühürlüdür ve seni karanlığa çekmek isterler. Bu insanlar başka insanların karanlığına maruz kalmaya fazlaca alıştıkları için senin aydınlığını bile kötüye yorarak hakkında olmadık kusurlar üretebilirler. Bu insanlar gri insanlardır. Uzak durulası, siyahı ve ya beyazı olmayacak kadar aciz insanlardır. Yola çıktıklarını, yolda bulduklarına değişenlerdir bu insanlar.Hayatın güzelliğini dürüstlükte, doğrulukta ve hakikatte olduğunu göremeyecek kadar kör olanlardır. Bizde bu “bazıları” gördüğümüz günden beri gündüz gibi ışıyan duruşumuzu bozmamak için gece gibi zifiri karanlık olan nefsimizi yaktık.
Lakin biz yanımızda yol arkadaşı diye bildiklerimizin ansızın ihanetleriyle, gözle görüpte inanmak istemediğimiz çirkinlikleriyle karşılaştık. Zamanında elinden tutup bi yola koyduklarımızın yolsuzluklarıyla karşılaştık. Neyse ki biz kendimizi bozmayıp yay gibi bükülenlerden değil, ok gibi doğru duranlardan olduk. Dürüstlüğümüzden hiç şaşmadık, kaybettiğimiz en fazla yanlış, yalancı ve karaktersiz insanlar oldu. Gerçekten çok garipmiş ulaşamayacağımız kadar yüksekte sandığımız kişilerin, eğilemeyeceğimiz kadar alçakta olmaları.
Bazı şeylerin hiç bir zaman değişmeyeceğini tecrübe ettiğim ve kendime tekrar hatırlattığım bir sene oldu. Bardağın dolu tarafından bakarsak gerçek dostların kim olduğunu, tek sözünle hiç sorgulamadan yanında olan güzel insanları öğrendiğim, tökezlediğimde sen hiç bir zaman düşmezsin kendine gel diyen insanları daha iyi anladığım, eğlenceli, heyecan dolu ama tek kelimeyle özetlemek gerekirse ‘yorucu’ diyeceğim bir sene oldu. Zaten güzel olan herşey zamanla solmaz mıydı, ya talihsizlikten ya da durmayan seyrinden zamanın.Seni zaten ilk günden beri hiç sevmemiştim 2017. Önümüzdeki güzel günler için hepiniz için tek dileğim lütfen mutluluğunuzun anahtarını başkalarının ceplerine koymayın, 2018 hepinize huzur ve mutluluk getirsin.😊
Read more
Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her ...
Media Removed
Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o? İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ... Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o?
🔺İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın
🔺İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.
🔺Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.
🔺Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.
🔺Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.
🔺Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.

#DestekMedyaGrubu #GençDestekYayınları #DestekDükkan 📚
destekdukkan.com üzerinden %40 indirimli temin edebilirsiniz...
Read more
Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her ...
Media Removed
Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o? İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ... Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o?
🔺İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın
🔺İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.
🔺Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.
🔺Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.
🔺Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.
🔺Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.

#DestekMedyaGrubu #GençDestekYayınları #DestekDükkan 📚
destekdukkan.com üzerinden %40 indirimli temin edebilirsiniz...
Read more
Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her ...
Media Removed
Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o? İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ... Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o?
🔺İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın
🔺İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.
🔺Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.
🔺Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.
🔺Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.
🔺Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.

#DestekMedyaGrubu #GençDestekYayınları #DestekDükkan 📚
destekdukkan.com üzerinden %40 indirimli temin edebilirsiniz...
Read more
Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her ...
Media Removed
Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o? İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ... Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o?
🔺İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın
🔺İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.
🔺Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.
🔺Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.
🔺Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.
🔺Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.

#DestekMedyaGrubu #GençDestekYayınları #DestekDükkan 📚
destekdukkan.com üzerinden %40 indirimli temin edebilirsiniz...
Read more
Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o? İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ... Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o?
🔺İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın
🔺İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.
🔺Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.
🔺Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.
🔺Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.
🔺Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.

#DestekMedyaGrubu #GençDestekYayınları #DestekDükkan 📚
destekdukkan.com üzerinden %40 indirimli temin edebilirsiniz...
Read more
Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o? İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ... Gabriel’in hayatındaki her şey kötüye gidiyordu ta ki 70 yaşındaki müşterisinin “Senin için her şeyi sonsuza kadar değiştirecek bir şeyim” var notuna kadar! Neydi o?
🔺İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın 🔺İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.
🔺Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.
🔺Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.
🔺Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz. 🔺Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
#destekmedyagrubu #destekyayinlari #destekdukkan
Read more
HAŞİMOTO İYİLEŞEBİLİR! Bölüm 2 PSİKİYATRİK BİR HASTALIKMIŞ GİBİ GÖRÜNEN TİROİD RAHATSIZLIĞI Haşimoto ...
Media Removed
HAŞİMOTO İYİLEŞEBİLİR! Bölüm 2 PSİKİYATRİK BİR HASTALIKMIŞ GİBİ GÖRÜNEN TİROİD RAHATSIZLIĞI Haşimoto iyileşmez diyenlere ithaf olunur... “Tiroid bezi, T4, T3, T1 ve T2 üretmekten sorumludur ve hücrelerin görevi de vücutta depo edilmiş halde bulunan T4 hormonunu, aktif form ... HAŞİMOTO İYİLEŞEBİLİR!
Bölüm 2

PSİKİYATRİK BİR HASTALIKMIŞ GİBİ GÖRÜNEN TİROİD RAHATSIZLIĞI

Haşimoto iyileşmez diyenlere ithaf olunur... “Tiroid bezi, T4, T3, T1 ve T2 üretmekten sorumludur ve hücrelerin görevi de vücutta depo edilmiş halde bulunan T4 hormonunu, aktif form olan T3 hormonuna çevirmektir. Bu süreç, kortizol, demir, bakır, iyot, çinko, selenyum, B, C ve D vitaminleri gibi diğer bileşenlerin de vücutta optimal (en uygun) düzeylerde bulunmasına bağlıdır. "Bağışıklık Sistemi Problemi” Doğum sonrası tiroidi gibi tiroid hastalıkları aslında temelde tiroid problemi değildir. Bunlar, fonksiyonel olmayan bağışıklık sisteminin belirtileridir. Bağışıklık sistemimiz, kendi dokularını tanıyamamakta ve onlara yabancı madde muamelesi yapmaktadır. Çoğu doktor antikorları ölçmeye gerek bile duymaz, çünkü antikorların varlığı ve düzeyi, yapılacak müdahaleyi etkilemez, ki bu müdahale, [klasik yaklaşımda] hastaya ömür boyu değişen dozlarda sentetik T4 hormonu vermekten ibarettir

Tiroid dengesizliği, anksiyete (endişe/kaygı), depresyon, zihinde bulanıklık, kilo alma, konsantrasyon bozukluğu ile kendini gösterebildiği gibi, üşüme, egzersiz intoleransı, ciltte kuruluk ve saç dökülmesine de yol açabilir. Doğum sonrası tiroid vakalarında, hipertiroidi (tiroid bezinin hızlı çalışması) durumunda, kadınlar aşırı enerjik hissederler, uykusuzluktan muzdarip olurlar, ishal, anksiyete (endişe/kaygı) dikkate değer derecede kilo kaybı, üşüdükleri için gece yatakta çorap giyme ihtiyacı, kimi vakalarda da büyük tuvalete haftada bir çıkma gibi belirtiler görülür.

Bütün Vücut Hastalanır: Düşük tiroid fonsksiyonu durumunda (tiroid bezinin yavaş çalışmasi), hücreler enerji kullanımı, kolesterolu metabolize etme ve önemli hücresel süreçler için B vitaminini doğru dürüst kullanma yeteneklerini kaybederler, enerji kullanımı olması gerektiği gibi olmadığından, vücut ısısı düşük seyreder. Tiroid fonksiyon bozukluğu durumunda, vücutta başka dengesizlikler de baş gösterebilir.

Hamilelik ▶️ Devamı yorumlarda @kellybroganmd @saglikliyasiyoruzcom #sağlıklıyaşıyoruz #haşimoto #tiroid #sağlık #beslenme #diyet #diyetisyen #diyetteyim #diyetteyiz #gluten
Read more
RABBİM BİZLERE BU HAYRI NASİP ETTIGI İÇİN SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN.. AYETLER MÜJDELİYOR! Gece ...
Media Removed
RABBİM BİZLERE BU HAYRI NASİP ETTIGI İÇİN SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN.. AYETLER MÜJDELİYOR! Gece gündüz, açık gizli mallarını sarf edenlerin mükafatlarını Rableri verecektir. Onlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir." (2/27A) "Allah, yaptıklarının karşılığını en güzel şekilde ... RABBİM BİZLERE BU HAYRI NASİP ETTIGI İÇİN SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN..
AYETLER MÜJDELİYOR!

Gece gündüz, açık gizli mallarını sarf edenlerin mükafatlarını Rableri verecektir. Onlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir." (2/27A) "Allah, yaptıklarının karşılığını en güzel şekilde kendilerine vermek üzere, az veya çok sarf ettikleri her şey, yürüdükleri her yol, onlar için yazılır." (9/121) "Ey insanlar! Allah'a ve Peygamberi'ne inanın; sizi varis kıldığı şeylerden sarf edin; aranızdan, inanıp da sarf eden kimselere büyük ecir vardır." (57/7)
"Onlar verdikleri sözleri yerine getirirler, fenalığı yaygın olan bir günden korkarlar. Onlar içleri çektiği halde, yiyeceği yoksulla, öksüze ve esire yedirirler. 'Biz sizi ancak Allah rızası için doyuruyoruz, bir karşılık ve teşekkür beklemiyoruz. Doğrusu biz çok asık suratların bulunacağı bir günde Rabbimizden korkarız.' derler." (76/7-10)
@ebrusevertrk
@zeyneperdogmuss
Read more
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, ...
Media Removed
İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı ... İçinizdeki Üç Hayvanın Farkına Varın

İçimizde üç hayvan yaşar: ayı, kaplan ve ejderha.

Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verir; kaplan, hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlar; ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.

Onların varlıklarını inkâr edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürükleniriz. Fakat bu üçlünün farkına vardığımızda her şey değişir. Elimize, hayatımızı yoluna sokacak üç büyük güç geçer.

Eğer onları doğru beslerseniz, savaşmayı bırakırlar ve çatışma bittiğinde, niteliklerini sizi kişisel doyuma ulaştırmak için kullanmaya başlarlar. Ayınıza sarıldığınızda yeteneklerinizin ötesine gider ve kendinizi eşsiz hissedersiniz; kaplan pençesini gösterdiğinde her geçen gün daha komplekssiz bir şekilde ilerlersiniz; ejderha yol almak için yükselip görüşünüzü keskinleştirdiğinde duygu dalgalarında gelip geçici olaylar tarafından sürüklenmeyerek gerçek olanı görürsünüz.

Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur.
@destekyayinlari
Read more
Çocuktum, ufacıktım Top oynadım, acıktım Buldum yerde bir erik Kaptı bir Ala Geyik Geyik kaçtı ...
Media Removed
Çocuktum, ufacıktım Top oynadım, acıktım Buldum yerde bir erik Kaptı bir Ala Geyik Geyik kaçtı ormana Bindim bir ak doğana Doğan, yolu şaşırdı Kaf Dağından aşırdı Attı beni bir göle Gölden çıktım bir çöle Çölde buldum izini Koştum, tuttum dizini Geyik beni görünce Düştü ... Çocuktum, ufacıktım
Top oynadım, acıktım
Buldum yerde bir erik
Kaptı bir Ala Geyik
Geyik kaçtı ormana
Bindim bir ak doğana
Doğan, yolu şaşırdı
Kaf Dağından aşırdı
Attı beni bir göle
Gölden çıktım bir çöle
Çölde buldum izini
Koştum, tuttum dizini
Geyik beni görünce
Düştü büyük sevince
Verdi bana bir elma
Dedi, dinlenme, durma
Dağdan yürü, kırdan git
Altın Köşke çabuk yet
Seni bekler ezeli
Orda dünya güzeli
Bin yıllık çile doldu
Bunu dedi, kayboldu
Yedim sırlı elmayı
Gördüm gizli dünyayı
Gündüz oldu, geceler
Ak sakallı cüceler
Korkunç devler hortladı
Cinler, cirit oynadı
Kesik başlar yürürdü
Saçlarını sürürdü
Bir de baktım, melekler
Başlarında çiçekler
Devlere el bağlıyor
Gizli gizli ağlıyor
Kılıcımı çıkardım
Perileri kurtardım
Kurtardığım periler
Adım adım geriler
Kanadını açardı
Selam verir, kaçardı
Az, uz gittim, dolaştım
Altın Köşke ulaştım
Bir kapısı açıktı
Öteki kapanıktı
Kapalıyı açarak
Açığa vurdum kapak
At önünde et vardı
İt, ot yemez ağlardı
Otu ata yedirdim
Eti ite yedirdim
Açtım bir elmas oda
Dev şahı uykuda
Gördüm, kestim başını
Dedim, Ey dev nerede
Nerede Dünya Güzeli
Dedi, Elinde eli
Döndüm, baktım. Bir Kırgız
Elbiseli güzel kız
Durmuş, bakar yanımda
Şimşek çaktı canımda
Güldü, dedi, Türk Beyi
Tanıdın mı geyiği
Kimse, beni bu devden
Alamazdı. Ancak sen
Kaya deldin, dağ yardın
Geldin, beni kurtardın
Ah o imiş anladım
Sevincimden ağladım
Dedim, Turan Meleği
Türkün yüce dileği
Yüz milyon Türk bu anda
Seni bekler Turanda
Haydi, çabuk varalım
Karanlığı yaralım
Sönük ocak canlansın
Yoksul ülke şanlansın
İndik, iti okşadık
At sırtına atladık
Geçtik nice dağ, kaya
Geldik Demirkapıya
Kapanması, çok yıldı
Açıl! dedim, açıldı
Yol verince gizli yurt
Aldı bizi Bozkurt
Kaf Dağından geçirdi
Türk Eline getirdi
Ziya Gökalp
Read more
Bebekler pis doğmazlar! #Repost @drsemraozer ・・・ Yeni doğmuş bir bebeğin ilk banyosunu geciktirmesini ...
Media Removed
Bebekler pis doğmazlar! #Repost @drsemraozer ・・・ Yeni doğmuş bir bebeğin ilk banyosunu geciktirmesini neden tavsiye ediyoruz: Bebekler, ciltlerinin üzerinde vernix adı verilen beyaz bir madde ile doğarlar. Vernix, enfeksiyonları önleyen bir çeşit doğal  merhem gibidir. ... Bebekler pis doğmazlar! #Repost @drsemraozer
・・・
Yeni doğmuş bir bebeğin ilk banyosunu geciktirmesini neden tavsiye ediyoruz:

Bebekler, ciltlerinin üzerinde vernix adı verilen beyaz bir madde ile doğarlar. Vernix, enfeksiyonları önleyen bir çeşit doğal  merhem gibidir. Yıkamak, hele ki şampuan  kullanmak vernixi  bozar. Şampuanın ya da losyonun parfümü hem bebeğinizin muhteşem kokusunu götürür hem de bebeginiz sizin kokunuz yerine kimyasal kokuları alır.
Doğumdan hemen sonra bir bebeğin yıkanması hipotermiye (vücut ısısının düşmesine) ve hipoglisemiye (düşük kan şekerine) yol açabilir. Banyo, ağlama, stres ve stres hormonlarının salınmasına neden olur. Stres hormonları bebeğin kan şekerinin düşmesine neden olabilir, bu da bebeğin yorulmasına ve uykulu hale gelmesine neden olarak kan şekerinin daha da düşmesine neden olabilir.
Yeni bebeklerin anneleri ile birlikte TenTeneTemas halinde olmaları gerekir.  Sağlıklı ve herhangi bir sorunu olmayan bebegin hayatın ilk  dakikalarını bir sağlık çalışanı ile degil anneyle geçirilmelidir. Bu değerli birkaç dakika, bebek ve ebeveynler arasında bağlantı kurmak için çok önemlidir.
Annenin göğsünde tutulan bebekler daha iyi kan şekeri ve sıcaklık kontrolüne sahip olurlar ve emzirilirler. Banyo bekleyebilir!
Yıkanmamış bebeği kimse eldivensiz ellemek istemez. Bu da bebeğinizi yabancı ellerden korur.

Anne dinlendikten hatta eve geldikten sonra kendi bebeğini kendi yıkayabilir. Ebeveynler, bebeklerini yıkamaktan keyif alırlar. Bebeğin ilk banyosu aileniz için hoş bir anı olabilir.
Unutmayın, bebeğiniz doğduğunda "kirli" değildir. Amniyon sıvısı sterildir yani tertemizdir. Eğer bebeğin üzerine kan vb kuruduğunda rahatsız edebilecek birşey bulaştıysa o yıkanabilir yada nazik bir şekilde silinebilir. Karşı olduğumuz şey, anneler tarafından yeni doğmuş bebeklerinin kirliymiş gibi görülmesi ve sanki hamamdaki bir yetişkinmiş gibi köpürtüle köpürtüle yıkanmasını iyi birşey olarak algılamalarıdır. Hatta bazen (daha hayatında cildine hiçbirşey değmemiş olan) yenidoğanın onu koruyan vernixi bezlerle silinerek uzaklaştırılmaktadır.
#doğumunasahipçık #ilkbanyoyugeciktir #TenTeneTemas ile #sihirliilksaat ini geçir
Op.Dr.Semra ÖZER
Read more
19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmıştık. Samsun’dan Havza’ya gidecektik. Yollar yeni yağmurdan ...
Media Removed
19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmıştık. Samsun’dan Havza’ya gidecektik. Yollar yeni yağmurdan çıkmış, berbattı. Otomobil haraptı. İkide bir duruyor, arıza yapıyor, tekrar yol alıyorduk. Siz, o zamanki bu otuz beş yaşında, muzaffer komutanın hareket canlılığı ve sabırsızlığını tasavvur ... 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmıştık. Samsun’dan Havza’ya gidecektik. Yollar yeni yağmurdan çıkmış, berbattı. Otomobil haraptı. İkide bir duruyor, arıza yapıyor, tekrar yol alıyorduk. Siz, o zamanki bu otuz beş yaşında, muzaffer komutanın hareket canlılığı ve sabırsızlığını tasavvur edemezsiniz. Kendisi şoförün yanında oturuyor, zaman zaman direksiyonu eline alıyordu. Arkada benimle (Kâzım ÖZALP), Doktor Refik (SAYDAM) ve Doktor İbrahim Tali (ÖNGÖREN) oturuyorduk. O, şoförün işine karıştıkça yan gözle birbirimize bakıyorduk. Fakat ne olduysa oldu, yan gözle bakışarak anlatmak istemediğimiz korktuğumuz başımıza geldi. Makine bir dönemeçte bir daha kolay kolay harekete gelmeyecek halde durdu, kaldı.

Bize yapacak iş, inmek ve beklemekti. Onu yaptık. Bir köşeye çekilerek sabırlı ve işi oluruna bırakarak beklemeye başladık.

Mustafa Kemal Paşa, Havza’ya gidebilmek için bir araç bulmak ihtiyacını duyarak yanımıza geldi ve Refik Saydam’a gülerek dedi ki: –“Doktor… Havza’ya kadar yürüyebilir misin?“. Sonunda, yarım saat ilerideki köye gidip, oradan araba bulmayı kararlaştırdık. Hep beraber yola çıktık. Mustafa Kemal Paşa dedi ki: -“Size, yorulmamanız için bir çare önereceğim. “Dağ Başını Duman Almış” marşını biliyor musunuz?”. İtiraf edeyim ki orada olanlardan hiçbirimiz bu marşı bilmiyorduk. Bunun üzerine kendi gür ve dinç sesiyle, notasını da tekrarlayarak başladı: “Dağ başını duman almış,
Gümüş dere durmaz akar.
Güneş ufuktan şimdi doğar,
Yürüyelim arkadaşlar…” Kendisinden ilk defa, bu marşı Havza yolunda dinledim. 19 Mayıs 1919’da yanında olan mutlulardan biriyim. Rahat rahat söyleyebilirim ki, Mustafa Kemal Paşa, milli mücadeleye başladığının ilk marşını burada söylemiştir. Daha sonra Ankara Halkevi’nde bu marşı söyletir ve söylerken gördüm: “Bu ağaçlar güzel kuşlar
Yürüyelim arkadaşlar…” derken yeni bir yola çıkmak hazırlığının heyecanını duyardı.

Neden bu marşı bu kadar severdi?

Doğa güzelliklerini tekrarladığı, o dönemde pek az görülen öz Türkçe olduğu, içinde geleceği ilgilendiren kelimeler ve amaçlar çok olduğu için mi bilmiyorum.

Belki bütün bunların hepsi vardı.

Çünkü O, doğanın güzelliğine, heyecanına, geleceğe âşık bir adamdı.

#atatürk
Read more
Zanzibar adası aynı zamanda “Baharat Adası” olarak da anılır. Çünkü dünyanın en çeşitli baharatları bu adada yetişiyor. Yalnızca baharat mı? Tropikal meyveler de şahane! Hiç görmediğimiz değişik bitki ve meyvelerle Zanzibar’da çıktığımız baharat turunda karşılaşmıştık. Bana soracak ... Zanzibar adası aynı zamanda “Baharat Adası” olarak da anılır. Çünkü dünyanın en çeşitli baharatları bu adada yetişiyor. Yalnızca baharat mı? Tropikal meyveler de şahane! Hiç görmediğimiz değişik bitki ve meyvelerle Zanzibar’da çıktığımız baharat turunda karşılaşmıştık. Bana soracak olursanız kum, okyanus vs vs güzel ama en güzeli baharat turu :) tur rehberi (baharat bahçesinin sahibi) sizi küçük bir ormanı andıran bahçesinde gezdirirken her ağaçtan bir meyve ikram ediyor, onları tanıtıyor, yürüdüğünüz yol, yol değil :) her an her şeyle karşılaşabiliyorsunuz :) gördüğüm en ilginç bitki açık ara bu SABUN BİTKİSİydi. Rehberimiz, taze zerdeçella boyanan parmaklarımı görünce bana bu üzüm&zeytin benzeri bitkiyi getirdi. Ne olabilir diye sordu, hiçbirimiz bilemedik doğal olarak :) meğer bu bir sabun bitkisiymiş! :) ellerimi yıkamaya başlayınca bitki köpürdü ve ta taaaammm ellerim tertemiz oldu :) üstelik ne tabiatı kirletiyorsunuz ne de atığı var!
Read more
Görseni beğenmeyi unutmayın <span class="emoji emoji1f60a"></span> PİŞİK <span class="emoji emoji2935"></span> Pişik, bezlenen ve tüm bebeklerde görülebilen ve çocukluk ...
Media Removed
Görseni beğenmeyi unutmayın PİŞİK Pişik, bezlenen ve tüm bebeklerde görülebilen ve çocukluk döneminin en yaygın deri sorunudur. Pişiğin temel nedenlerine bakıldığında uygun olmayan yöntemlerin kullanıldığı bulunmuştur. En önemlisi de pişik gelismeden once de koruyucu krem ... Görseni beğenmeyi unutmayın 😊 PİŞİK ⤵
Pişik, bezlenen ve tüm bebeklerde görülebilen ve çocukluk döneminin en yaygın deri sorunudur. Pişiğin temel nedenlerine bakıldığında uygun olmayan yöntemlerin kullanıldığı bulunmuştur. En önemlisi de pişik gelismeden once de koruyucu krem kullanılmamasıdır. Dışkı ve idrar deriyle sürekli temas ettiğinde deriyi tahriş etmeye başlar. Koruyucu pisik kremler yağlı yapısıyla bariyer tabaka oluşturarak bu tahribatın önüne geçmeyi ve bölgede mikroorganizmaların çoğalmasını engellemeyi hedefler. Oysa bir çok anne koruyucu kremleri pisik oluştuktan sonra kullanır. Bu da pişik tablosunun kötüleşmesine yol açar. Koruyucu krem pisik YOKKEN koruyucu amaclı kullanır. Bir diğer neden kullanılan ıslak mendillerdir. Piyasada onlarca çeşit ıslak mendil vardır. Kullanılan ıslak mendillerin %70,9’unun alkol, parfüm ya da kimyasal ajan içeren ıslak mendiller olmasından kaynaklı pisikler de mevcuttur. Önerilen sadece su bazlı ve yumuşak dokulu mendillerdir. Bunun dışında sadece anne sütü alan bebekler daha az pisikle karşılaşır. Bezin sık değiştirilmemesi, kötü hijyen ve ishal de pisik nedeni olabilir. Bazen kullanılan bez ya da deterjanın da pişik oluşumunda rolü olabilir. Neler yapılmalı?
🌼Her alt değişiminde koruyucu kremler ince bir tabaka halinde sürülmeli.
🌼Alt temizliğinde su bazlı yumuşak ıslak mendil ya da kaynamış soğutulmuş suyla islatilmis pamuk kullanılmalı.
🌼Altı kirli kalmamalı.
🌼Besleniyorsa asidik yiyeceklerden kaçınılmalı.
🌼pisik oluşmuşsa; cinko-oksit içeren kremler kullanılır koruyucu krem sürülmez.
🌼pisik ilerlediğinde kırmızı puturcukler oluşmuşsa mantar kremleri devreye girer.
DIKKAT❗ MANTAR KREMI GEREKSIZ VE FAZLA SÜRÜLÜRSE PISIKLI DOKUYU SOYARAK CIDDI YARALARA YOL ACABILIR. BU NEDENLE HEKİME DANIŞARAK KULLANINIZ. EĞER CIDDI BIR YARA VARSA YARANIN IYILESMESI IÇIN HÜCRE YENILEYICI VE DOKU ONARICI KREMLER KULLANMAK GEREKEBILIR.
🌼Pisiklerde sıkça hava almasını sağlamak da iyileşmeyi hızlandıracaktır. .
.
@anne_bebek_cocuk_hemsiresi
#çocuk #bebek #pişik #pişikbakımı #bebeksağlığı #cocuksagligi #bebekbezi #altaçma #hijyen #sağlık #annebababebek #annebebek #hamileanneler #hamileyim #dogum #doğum
Read more
Can Çiftçi @fitekran bana glutatyon ile kaybolan yıllarımı geri verirken bir yandan da sohbet ediyoruz. Ketojenik beslenmek kötü mü 🏼sesini açın. Glutatyon ne demek 🏼okuyun. 1- glutatyon vücutta doğal olarak bulunan bir antioksidan. Aynı zamanda kendisi birçok toksinin temizliğini ... Can Çiftçi @fitekran bana glutatyon ile kaybolan yıllarımı geri verirken bir yandan da sohbet ediyoruz. Ketojenik beslenmek kötü mü 👉🏼sesini açın. Glutatyon ne demek 👇🏼okuyun.

1- glutatyon vücutta doğal olarak bulunan bir antioksidan. Aynı zamanda kendisi birçok toksinin temizliğini yapabiliyor. Dolayısıyla hem fedakar hem de çalışkan bir madde kendisi.
2- 2 farklı yol var. Ağızdan hap şeklinde ve damardan iv yol ile alım. Ağızdan hap şeklinde alım çok etkili değil ve tartışmalı. Çünkü glutatyon dayanıksız ve ömrü kısa bir madde.
Damardan glutatyon alımı ise buradaki altın standart ve yegane yol. Kısaca kolay, hızlı ve etkili. Uygulama yaklaşık 30 dakika sürer. Hasta bir süre daha tutulur, herhangi bir şey gelişmez ise birey günlük hayatına anında döner.
3- Glutatyon inflamasyonu olan, antioksidan mekanizması bozulmuş, ağır metallere maruz kalmış, kanser riski olanlar, Alzheimer ve Parkinson hastaları, tip 2 diyabetin komplikasyonlarına maruz kalmış kişiler başta olmak üzere herkese uygulanabilir.
4- Glutatyon kısaca hücrelerin zarar görmemesi için ihtiyacı olan antioksidanları sağlar, onların temizlenmesine yardım eder ve vücuttaki inflamasyonu azaltır. Daha etkili enerji üretimi sağladığı için kişi enerjik ve mutlu olur. Ayrıca renk oluşturan melanin pigmentinin üretimini baskıladığı için deri renginin açılmasına yardım eder.
5- Ben fitoterapi ve fonksiyonel tıp alanında kendi muayenehanesinde çalışan, Cerrahpaşa tıp fakültesini bitirmiş aynı zamanda yine Cerrahpaşa’da eğitimine devam eden bir hekimim. Çalışma alanlarım, beslenme, tip 2 diyabet, obezite, polikistik over, otoimmün hastalıklar (özellikle hasimato tiroiditi) ve koruyucu hekimlik yapıyorum @fitekran
Read more
Dün izlediğim belgesel #PETFOOLED aslında beni şaşırtmadı zira son zamanlarda bizlerin boğazından ...
Media Removed
Dün izlediğim belgesel #PETFOOLED aslında beni şaşırtmadı zira son zamanlarda bizlerin boğazından geçen gıdaların ne olduğu belli değilken kedimizi, köpeğimizi mi düşüneceklerdi? On yıl önce izleseydim çok şaşırdım, onlara nasıl acırdım. Şimdi kendimizle birlikte onlara da acıyorum. ... Dün izlediğim belgesel #PETFOOLED aslında beni şaşırtmadı zira son zamanlarda bizlerin boğazından geçen gıdaların ne olduğu belli değilken kedimizi, köpeğimizi mi düşüneceklerdi? On yıl önce izleseydim çok şaşırdım, onlara nasıl acırdım. Şimdi kendimizle birlikte onlara da acıyorum. Beslediğimiz; kedimiz, köpeğimiz bizim kader ortağımızmış meğer. PET FOOLED’dan neler öğrendim? ❗️Köpeklerin DNA’larının %99’unun kurtlarınkiyle aynı olduğunu ve çiğ etle beslenmeleri gerektiğini öğrendim. (Zaman zaman kakalarını yiyen köpekler tam da bu ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar) Elbette et dışında sebze ve eser miktarda karbonhidrata da ihtiyaçları var.
❗️Çiğ beslenmenin daha çok bakteri veya daha çok hastalığa sebep olmadığını öğrendim❗️Kuru mamanın bedenlerindeki suyu aldığı için böbrek hastalıklarına yol açtığını öğrendim❗️Organik, bebekler için, büyükler için, garantili vs… şeklinde ambalajların üzerinde yer alan ibarelerin hiçbir anlam ifade etmediğini öğrendim❗️Bir denetleme kurulu ya da bir yargı kurulu ya da bir karar merci yok. Çalan da söyleyen de aynı, bunu da öğrendim❗️Tavuk, somon ya da et… İçerikleri okuduğunuzda bu tercihlerimizin eser miktarda olup, geri kalan, büyük oranları olan proteinlerin nelerden ibaret olduğunu öğrenemeyeceğimizi öğrendim. Çiftliklerden temin edilen hayvan leşleri de olabilir, yol kenarında ölü bulunmuş ve kurtlanmış bir leş de olabilir yahut, (bunu tekrar tekrar başa sardım emin olmak için) meczup insan eti de olabilir❗️İçeriklerde; işlenmiş nişastalar, glikozların kullanıldığını ve obezite, körlük gibi geri dönüşü çok zor hasarlara yol açtığını öğrendim. ❗️Ödül mamalarının, kurutulmuş etlerin daha büyük kabus içeriklerden oluştuğunu öğrendim❗️“KALİTELİ MAMA” diye bir şey olmadığını, kuru mama kullanıyorsak tüm bu saydığım her şeye petlerimizi maruz bıraktığımızı öğrendim. Ki ben de hemen evdeki (çok güvendiğim) mamanın içeriğini okudum. Çok üzgünüm. ‼️Marketlerden ucuza alınan, sokak hayvanlarının beslendikleri kuru mamaların içeriklerini hayal bile edemiyorum. Lütfen iyilik yaptığınızı sanıp hayvanları bu mamalarla beslemeyin. Doğal ortamlarında, kendi bulduklarıyla, kendi hallerinde çok çok daha sağlıklı bir yaşamları olacak
Read more
Bir meteroloji uzmanı olan Edward Lorenz 1963 yılında hava durumu tahminleri üzerinde çalışırken ...
Media Removed
Bir meteroloji uzmanı olan Edward Lorenz 1963 yılında hava durumu tahminleri üzerinde çalışırken hesaplamalarında başlangıç verisi olarak girdiği rakamda binde bir oranında küçük bir değişiklik yapar. Ve matematiksel olarak bir öneminin olmadığını düşündüğü bu değişikliğin ... Bir meteroloji uzmanı olan Edward Lorenz 1963 yılında hava durumu tahminleri üzerinde çalışırken hesaplamalarında başlangıç verisi olarak girdiği rakamda binde bir oranında küçük bir değişiklik yapar.
Ve matematiksel olarak bir öneminin olmadığını düşündüğü bu değişikliğin hava durumu sisteminde devasa sonuçlara yol açtığını görür.
Defalarca yeniden hesaplar ancak yaptığı o küçücük hatta kendi deyimiyle bir kelebeğin kanat çırpışı kadar etkisiz olduğunu düşündüğü değişikliğin nelere yol açabileceğini görür.
Ve yarattığı bu teoremi “Kelebek Etkisi” adıyla bir makale olarak yayınlar.
Ve tanım olarak şunu yazar; "Amazonlarda bir kelebeğin kanatlarını çırpması dünyanın öteki ucunda bir kasırgaya yol açar.”
Günümüze, gündelik hayatımıza ve dilimize uyarlarsak bunun anlamı her şey, birbirine zincirleme olarak etki eder ve aslında hayatı var eden bu döngüdür.
İnsan hayatının, doğadaki dengenin, tüm canlıların yaşamının ne kadar hassas dengeler üzerine kurulu olduğunu;
Küçük bir kibrit çöpünün nasıl bir felakete dönüşebileceğini, hayatımızda önemsiz görünen her şeyin aslında hayatımızın akışını etkilediğini anlatır.
Günlük yaşamınızdaki en küçük anların, saniyelerin, en önemsiz görünen kararların belki de nelere sebep olduğunu ya da neleri değiştirdiğini bilebilseydik keşke.
Tekrar tekrar birşeyleri geriye alabilme yetimizin olması isteği hep bundan aslında.
Bugüne gelirsek;
Bunun bizdeki en romantik ve en karmaşık olmayan eşdeğer anlatımı ise bence;
“Tohumlar fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormana” diye devam eder.
Kısacası;
Uzak diye bir yer yok aslında.
Her ağaç öldüğünde geleceğimiz biraz daha kararıyor.
Ve bugün dünyanın herhangi bir noktasındaki karanlık, dünyanın dört bir yanında yaşayan canlıların ve tüm insanların hayatını karartıyor.
Aramızdaki sınırlar sadece bir kalemin ucunda saklı...🌳 #prayforgreece 🇬🇷
Read more
Harita, araba, full depo. Özgürlük, akıl, bağlılık. Savaş ve uğraş. Hedefler. Bu yolda gömülen ...
Media Removed
Harita, araba, full depo. Özgürlük, akıl, bağlılık. Savaş ve uğraş. Hedefler. Bu yolda gömülen ve ya hiç doğmayan sevgiler. Kafamın içi kütüphane. Bagajda yiyecek, içecek. Müzik var, şarap var, yatak var, uzun bi yol, güneş, doğa, orman, okyanus, her şey var sanki de, sanırım bi sen yoksun. ... Harita, araba, full depo. Özgürlük, akıl, bağlılık. Savaş ve uğraş. Hedefler. Bu yolda gömülen ve ya hiç doğmayan sevgiler. Kafamın içi kütüphane. Bagajda yiyecek, içecek. Müzik var, şarap var, yatak var, uzun bi yol, güneş, doğa, orman, okyanus, her şey var sanki de, sanırım bi sen yoksun. Gel, ittir. Çalıştıralım bu eski arabayı.
S/ @elgunismail
Read more
Yüreğim ağzımda gittiğim bir yerdi İspir-Yusufeli <span class="emoji emoji1f601"></span> Şayet meraktan gitmek isterseniz bence iki ...
Media Removed
Yüreğim ağzımda gittiğim bir yerdi İspir-Yusufeli Şayet meraktan gitmek isterseniz bence iki kez düşünün insanın başına herşey meraktan gelirmiş bunuda unutmayın. Manzara inanılmaz Yol boyu 1 yada 2 araç çıktı karşımıza,iyiki de karşıdan kimse gelmiyor diyorsunuz çünkü yol ... Yüreğim ağzımda gittiğim bir yerdi İspir-Yusufeli 😁 Şayet meraktan gitmek isterseniz bence iki kez düşünün 😅 insanın başına herşey meraktan gelirmiş bunuda unutmayın.😅 Manzara inanılmaz ✅ Yol boyu 1 yada 2 araç çıktı karşımıza,iyiki de karşıdan kimse gelmiyor diyorsunuz çünkü yol verecek yer yok gibi bir çok yerde. Tırmandıkça tırmanıyorsunuz dağlara 🙈 birde aşağı doğru inişleri 🙈Pişmanmıyız 😅😁 hayır 😂 ama bilseydik asla böyle bir maceraya atmazdık kendimizi☺️
Yusufeline varınca bir mola verdik derin bir nefes aldık.Dönüş için başka bir yol aradık ama nafile😅 en kestirme yolun geldiğimiz yol olduğunu söylediklerinde yine derin bir nefes alarak koyulduk yola.
Ah Yusufeli 😉 seni de gördük işte☺️ #cafeportakal #yusufeli #artvin #manzara
Read more
Loading...
Load More
Loading...