Loading Content...

Isilcatatlar Instagram Photos and Videos

Loading...


isilcatatlar Isil Yalciner @isilcatatlar mentions
Followers: 7,924
Following: 437
Total Comments: 0
Total Likes: 0

Günaydın <span class="emoji emoji1f60d"></span> . Mutlu hafta sonları . . Dün hikayemde geçen hafta kurduğum elma <span class="emoji emoji1f34e"></span> ve kızılcık sirkesinin ...
Media Removed
Günaydın . Mutlu hafta sonları . . Dün hikayemde geçen hafta kurduğum elma ve kızılcık sirkesinin yanında dün de pazarda bulunca çok sevindiğim Karadeniz in kokulu üzümleri ile kurduğum sirkeleri paylaşmıştım . . Sirke tarifimi paylaşmamı isteyen arkadaşlarım İçin nasıl yaptığımı ... Günaydın 😍 .
Mutlu hafta sonları .
.
Dün hikayemde geçen hafta kurduğum elma 🍎 ve kızılcık sirkesinin yanında dün de pazarda bulunca çok sevindiğim Karadeniz in kokulu 🍇 üzümleri ile kurduğum sirkeleri paylaşmıştım .
.
Sirke tarifimi paylaşmamı isteyen arkadaşlarım İçin nasıl yaptığımı yazayım .
Çoklu paylaşımdaki ilk beş fotoğraf geçen yıl yaptığım sirke ve sirke analarından bir kısmı. Diğerleri ise şimdilerde kurduklarım .
Sirke yapımı için ilk koşul kimyasal ilaç kullanılmamış, doğal olarak yetişmiş meyve. Ben ya Bodrum’dan ya da buradaki pazarlardan güvendiğim kişilerden alıyorum. Elma ve armutun seçimi daha kolay. Nerde eciş bücüş, az da olsa kurtlu meyve bana bunları almalısın diye göz kırpıyor .
5 lt ilk kavanoz İçin 1,5-2 kilo meyve .
Steril edilmiş kavanoz .
Sirke ananız varsa sirke anası yoksa 1 çorba kaşığı kadar organik nohut .
1 çorba kaşığı organik bal ve içme suyu yetiyor .
Hangi meyve ile yapacaksanız çok iyi yıkanıp, kurumasını bekledikten sonra hiç bir tarafını atmadan sapıyla çöpüyle kavanoza koyuyorsunuz. Üzerine bir karış kalana kadar içme suyu, iyice yıkanmış nohut ve bal ilave edip steril edilmiş tahta bir kaşıkla karıştırıp üzerine bir tülbent geçiriyor, lastikle tutturduktan sonra ışık almayan karanlık bir yere kaldırıyorsunuz .
Günde bir veya iki kez meyveler kavanozun dibine çökene kadar tahta kaşıkla karıştırıp yine aynı şekilde dolaba koyuyorsunuz. Meyveler dibe çökünce karıştırma işlemini bitirip yine karanlık yerde aynı şekilde bekletiyorsunuz. Ortam ısısına bağlı olarak 15-20 gün veya daha da uzun sürebilir üzerinde kalınlaşma görüyorsunuz, işte bu sirke anası oluyor ,
Ben sürekli sirke yaptığım İçin nohut veya bal koymadan bir önceki sirke analarını ve bir bardak kadar da sirke koyarak yapıyorum hep.
İlk olarak 2008 senesinde elma sirkesi ile başlamıştım sirke yapımına. O zamandan beri her yıl elma sirkesi yapıyorum. Ancak son yıllarda sirkenin faydaları gün yüzüne çıktıktan beridir çeşitleri artırdım. Geçen yıl, elma, armut, nar, defne, iki farklı üzümden de üzüm sirkesi yapmıştım .
Sirke anası oluşunca anayı alıp kalanını süzüp bir çorba kaşığı kadar Kaya tuzu atıp serin bir yerde bekletin .
👇🏻👇🏻👇🏻
Read more
Loading...
Günaydın <span class="emoji emoji1f60d"></span> . . Öncelikle oğluma başarı dileyen ve güzel dileklerinizle Allah kavuştursun diyen ...
Media Removed
Günaydın . . Öncelikle oğluma başarı dileyen ve güzel dileklerinizle Allah kavuştursun diyen sevgili dost ve arkadaşlarıma ayrı ayrı çok çok teşekkür ederim . İlk yorumlarda tek tek teşekkür etmeye başladım ancak hem iki aydır evde olmamam hem de kış hazırlıkları nedeniyle bu amacımı ... Günaydın 😍 .
.
Öncelikle oğluma başarı dileyen ve güzel dileklerinizle Allah kavuştursun diyen sevgili dost ve arkadaşlarıma ayrı ayrı çok çok teşekkür ederim . İlk yorumlarda tek tek teşekkür etmeye başladım ancak hem iki aydır evde olmamam hem de kış hazırlıkları nedeniyle bu amacımı bir türlü gerçekleştiremedim. Öyle çok iş var ki ; Bu aralar yapılacak işleri yetiştirip bu kez dinlenmek üzere soluğu Bodrum’da almak istiyorum. .
Bu İncirli ve bol cevizli, nerdeyse şekersiz kek çok eski bir tarif. Üstelik yağ miktarı da çok az ve keçiboynuzu ilaveli .
Sevgili Aydan hanım’ın @aydanustkanat #mevsimindeyemek etkinliğine de uyacağını düşünüyorum. Artık taze incirlerin kurumaya başladığı bu günlere bir bardak çay yanında çok güzel oluyor .
Siz incirlerinizi temin edin ben de akşama tarifi paylaşayım, olur mu .
.
Not : sosyal medyadan bu kadar uzak kalınca herşey gibi yarışma kurallarını da unutmuşum. Sağ olsun Bergüzarcım @berguzarerden hatırlattı yarışmanın kuralını. Şayet yarışmaya katılacaksam tarifi paylaşmamam gerekliymiş. Ben sizlere bırakıyorum ya akşama tarifi paylaşıp yarışmaya katılmayacağım, ya da yarışma sonuçlandıktan sonra paylaşacağım. Hangisini istersiniz sevgili dostlarım 😍🙋🏻
Hepimize kolay gelsin, güzel bir gün olsun ...
.
#incirlikek #cake #figcake #mevsimindeyemek #mevsimindeyemekekim #paylasim_platformu #onlinekezzetler #feedfeed #mutfakdamutfak #eniyilerikeşfet #mükemmellezzetler #sahanelezzetler #instafoodporn #instapic #misss_lezzetler #sagliklibeslenme #healty #instafood
Read more
Güle güle git canım oğlum . . Biliyorum ki yaptıkların yapacaklarının teminatı olacak . . Yolun, ...
Media Removed
Güle güle git canım oğlum . . Biliyorum ki yaptıkların yapacaklarının teminatı olacak . . Yolun, şansın, bahtın açık olsun yakışıklım . . . #paris #france #masterstudent #ehess #ecoledeshautesetudesensciencessociales #master #ailecandır #evlat #gurur #basarı #ig_photooftheday ... Güle güle git canım oğlum .
.
Biliyorum ki yaptıkların yapacaklarının teminatı olacak .
.
Yolun, şansın, bahtın açık olsun yakışıklım . .
.
#paris #france🇫🇷 #masterstudent #ehess #ecoledeshautesetudesensciencessociales #master #ailecandır #evlat #gurur #basarı #ig_photooftheday #igfrance #ig_turkey #ayrılık #huzun #canımoglum #özlem #hasret
Read more
Tüm dostlarım, arkadaşlarımın ve müslüman aleminin kurban bayramı ve ayrıca benim de salça bayramım ...
Media Removed
Tüm dostlarım, arkadaşlarımın ve müslüman aleminin kurban bayramı ve ayrıca benim de salça bayramım 🌶kutlu olsun . . Bodrum’dan eşimin memleketi Burdur’a geldiğimden beri salçalarla hemhal olmaktan bayramınızı bile kutlamaya fırsatım olamadı. Hikayemi izleyen takipçilerim ... Tüm dostlarım, arkadaşlarımın ve müslüman aleminin kurban bayramı ve ayrıca benim de salça bayramım 😂😂🍅🌶kutlu olsun .
.
Bodrum’dan eşimin memleketi Burdur’a geldiğimden beri salçalarla hemhal olmaktan bayramınızı bile kutlamaya fırsatım olamadı. Hikayemi izleyen takipçilerim görmüşlerdir .
Yaklaşık birbuçuk aydır ata topraklarında memleketinde olan eşim ‘’sen buraya beni özlediğin için değil salça yapmaya gelmişsin’’diye sitemlerini bildirse de kışın bunları tüketirken çok mutlu olacağını biliyorum .
.
Lütfen sizler de kusura bakmayın, olur mu ?
Türlü türlü eksikliklere rağmen bir kısmını hikayemde gördüğünüz gibi makineden geçirerek yapmış olsam bile işin büyük bölümü benim ellerimden geçti ve geçiyor .
Gönül güzel bayram ikramlıklarıyla dolu bir fotoğrafla bayramınızı kutlamayı çok isterdi ama bu bayram böyle oldu .
Herkesin bayramını en içten dileklerimle kutlar, büyüklerimin ellerinden küçüklerimin yanaklarından öperim . .
#bayram #kurbanbayramı #bayramımızkutluolsun #salca #domatessalcasi #bibersalçası #eniyilerikesfet #kesfet #mukemmellezzetler #evyapımısalca #paylasimplatformu #onlinelezzetler #misss_lezzetler #homemadetomatopaste #homemadewithlove #kendinyap
Read more
Günaydın <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f338"></span> 🌞. . Buradaki internet sorunu yüzünden yine uzun süren bir ayrılık oldu, sizlerden ...
Media Removed
Günaydın 🌞. . Buradaki internet sorunu yüzünden yine uzun süren bir ayrılık oldu, sizlerden uzak kaldığım İçin üzgünüm ama arkadaşlarımın dostlarımın ziyaretleriyle fazlasıyla mutlu oluyorum . . Hafta sonunda da çok güzel ve zarif iki kardeşim @caferengigul Gülhan ve @ratatli ... Günaydın 😍🌸 🌞.
.
Buradaki internet sorunu yüzünden yine uzun süren bir ayrılık oldu, sizlerden uzak kaldığım İçin üzgünüm ama arkadaşlarımın dostlarımın ziyaretleriyle fazlasıyla mutlu oluyorum .
.
Hafta sonunda da çok güzel ve zarif iki kardeşim @caferengigul Gülhan ve @ratatli Rabiacığımla yaptığımız kahvaltıda sohbetin tadı bambaşkaydı. Rabia ile her yıl bir iki kez buluşuyoruz ama bu sene Gülhanın da aramızda olması her ikimizi de çok mutlu etti .
Hele o el emeği göz nuru olan sevgiyle benim için tasarlayıp eşiyle birlikte Hindistan cevizi kabuğu ve beyaz dut ağacından yapıp armağan ettikleri hediyelerine nasıl mutlu oldum, nasıl teşekkür edeceğimi bilemedim .
Böyle sevgiyle bakıp, sevgiyle sımsıcak sarıldığımız güzel kardeşlerim olduğu İçin ne şanslı bir ablayım ben . ‘’İyi ki tanıdım’’dediğiniz dostlarınız çok olsun sizlerin de .
.
Güzel bir hafta dileklerimle ...
.
#kahvalti #breakfast #dostlarım #günaydın #eniyilerikesfet #sevdiklerimle #arkadaş #muhtesemlezzetler #onlinelezzetler #paylasimplatformu #misss_lezzetler #herseydostlarladahaguzel #feedfeed #mutfakdamutfak #baglakoyu
Read more
Günaydın 🌞<span class="emoji emoji1f603"></span> . . Sabahın altısında bile bugünün yine çok sıcak olacağı anlaşılıyor. Ne bir esinti ...
Media Removed
Günaydın 🌞 . . Sabahın altısında bile bugünün yine çok sıcak olacağı anlaşılıyor. Ne bir esinti ne bir yaprak kıpırdaması var . Sadece kuşların ve erkenci ağustos böceklerinin sesi . . Kızım geldiyse İstanbuldan bahçeden topladıklarımla kahvaltı hazırlayayım ona . . Güzel ... Günaydın 🌞😃 .
.
Sabahın altısında bile bugünün yine çok sıcak olacağı anlaşılıyor. Ne bir esinti ne bir yaprak kıpırdaması var .
Sadece kuşların ve erkenci ağustos 🐜🐝🐛🐞 böceklerinin sesi .
.
Kızım geldiyse İstanbuldan bahçeden topladıklarımla kahvaltı hazırlayayım ona .
.
Güzel bir gün olsun .
.
#gündogumu #günes #bodrumlife #sabah #günaydın #goodmorning #gutenmorgen #bonjour #eniyilerikesfet #manzaram #baglakoyu
Read more
Loading...
Günaydın <span class="emoji emoji1f603"></span>. Huzurlu, sağlıklı bir hafta olsun herkese . . Hep yemek ve tariflerini paylaşıyorum ...
Media Removed
Günaydın . Huzurlu, sağlıklı bir hafta olsun herkese . . Hep yemek ve tariflerini paylaşıyorum galerimde. Ancak burada Bodrum’da internet kesintileri çok olduğundan sizlere pek kolay ulaşamıyorum ama hiç de boş durmuyorum . Bunların hepsi doğadan veya atık malzemelerden akşamları ... Günaydın 😃.
Huzurlu, sağlıklı bir hafta olsun herkese .
.
Hep yemek ve tariflerini paylaşıyorum galerimde. Ancak burada Bodrum’da internet kesintileri çok olduğundan sizlere pek kolay ulaşamıyorum ama hiç de boş durmuyorum .
Bunların hepsi doğadan veya atık malzemelerden akşamları yaptığım faaliyetlerim .
Denizden topladığım taşlar, çocukluğumda ördüğüm mini danteller, budanmış ağaç dalları, şişe mantarları, evde atıl vaziyette bekleyen herşeyden birşeyler yapmak evinizi süslemeniz mümkün. Tabi Petek’cim @petekamigurumi gibi el işleri yapmayı da çok isterdim ama bunları yapmak bile beni mutlu ediyor . .
Siz neler yapıyorsunuz boş vakitlerinizde kitap okuma dışında ?
.
#atikmalzemeleridegerlendirme #cerceve #tablo #suculent #vaze #sutsisesi #sukulent #eniyilerikesfet #paylasimplatformu #dıy #diy #instaphoto #instagramers #instalikes #kendinyap #homemadewithlove #homemadegifts #vscocamdaily #tealight #yaratıcıfikirler
Read more
Sabah hikayemde paylaştığım az şekerli anjelik eriği ve kayısı marmelatı. İki kez yazdım ama burdaki ...
Media Removed
Sabah hikayemde paylaştığım az şekerli anjelik eriği ve kayısı marmelatı. İki kez yazdım ama burdaki internet kesintileri nedeniyle paylaşılmadı, bir kez daha yazıyorum, umarım bu kez başarırım . . Reçelleri az şekerli yapmak mümkün olmasa da marmelatları az şekerli veya şekersiz ... Sabah hikayemde paylaştığım az şekerli anjelik eriği ve kayısı marmelatı. İki kez yazdım ama burdaki internet kesintileri nedeniyle paylaşılmadı, bir kez daha yazıyorum, umarım bu kez başarırım .
.
Reçelleri az şekerli yapmak mümkün olmasa da marmelatları az şekerli veya şekersiz olarak yapmak mümkün. Bu nedenle vişne, incir ve çilek dışındaki meyvelerin reçelleri yerine marmelatlarını yapmayı tercih ediyorum yıllardır. Sadece hazırlama ve saklama koşullarına dikkat etmeniz gerek .
Daha önce yaptığım marmelatlarımda bir kilo meyve için 200-250 gr şeker kullanıyordum bu kez bir kilo meyve için 100 gr şeker kullandım .
Meyvelerin lezzet ve aromalarınnn bozulmadan dalından koparıldığı andaki nefasetleyiyle yiyebileceğiniz marmelatlar yapmak İçin ;
Az şekerli oldukları İçin kavanozlar açıldıktan sonra da bozulma olmaması İçin mümkün olan en küçük kavanozları tercih etmeniz ve kapakların yeni olması yeterli .
Tarif için ;
🍑1 kilo anjelik erik veya kayısı .
🍑100 gr şeker .
🍑1/2 limonun suyu .
.
Kayısı veya erikler yıkanıp süzüldükten sonra çekirdekleri çıkarılır. Eğer meyveleriniz çok olgun ise hiç su koymadan tencerenin kapağı kapalı olarak kısık ateşte yumuşayana kadar buharıyla pişirilir. Olgun değilse yarım çay bardağı su koyarak pişirmeniz gerekli. Pişen meyveler ılınınca ezerek mıncıklanarak sadece kabukları kalana kadar süzgeçten geçirilir. Üzerine 100 gr şeker eklenir ve orta ateşte kaynamaya bırakılır. 15-20 kaynadıktan sonra soğutulmuş bir tabağa bir kaşık marmelat konup koyuluğu kontrol edilir. Yeterince koyulaştığında limon suyu veya limon tuzu eklenip bir iki karıştırılıp ocak kapatılır. Hemen sıcaklığı geçmeden kavanozlara boşaltılıp steril edilmiş kapaklarla kapatılıp kavanozlar ters çevrilir. Soğuyunca kavanozların kapaklarında bombe olup olmadığı kontrol edilir, bir şişkinlik yoksa vakumlanmış demektir. Buzdolabınızda bir iki yıl saklayabilirsiniz .
.
#recel #marmelat #homemade #mutfakdamutfak #eniyilerikesfet #confiture #jam #apricot #anjeliqmarmelade #instaphoto #instafood #kahvaltılıktarifler #mukemmellezzetler #onlinelezzetler #misss_lezzetler
Read more
Loading...
Günaydın . . Dün pişen ikisi de @bizimbostan ın ürettiği taş değirmende öğütülmüş atalık buğdaylardan ...
Media Removed
Günaydın . . Dün pişen ikisi de @bizimbostan ın ürettiği taş değirmende öğütülmüş atalık buğdaylardan karakılçık, çavdar, arpa ve tam buğdaylı ekmekler bunlar. Her ikisinin de içinde sadece 50 gr organik un var. . Henüz fırının dilini çözemediğim için biraz içlerinde nemlilik var ... Günaydın .
.
Dün pişen ikisi de @bizimbostan ın ürettiği taş değirmende öğütülmüş atalık buğdaylardan karakılçık, çavdar, arpa ve tam buğdaylı ekmekler bunlar. Her ikisinin de içinde sadece 50 gr organik un var.
.
Henüz fırının dilini çözemediğim için biraz içlerinde nemlilik var ama bu sabah kahvaltımda kızartıp da yediğimde lezzetine doyamadım. İkram ettiğim komşularım da beğenince paylaşayım istedim .
Yaklaşık 30 saat soğuk fermantasyon sonunda pişirdim. .
Evlerimizden ekmek kokusu eksik olmasın .
.
#eksimayaliekmek #sourdough #leaven #artisanbread #homemade #eniyilerikesfet #sourdougbread #gercekekmek #birtutku #instaphotographer #instafoodandplaces #mukemmellezzetler #tostekmegi #paylasimplatformu #onlinelezzetler #misss_lezzetler #feedfeed #instafollowers #instafood #eksimayaliekmek .
Read more
Rüzgarlı bir Bodrum sabahından herkese günaydın . . Öncelikle sayfamın yeni ziyaretçilerine ...
Media Removed
Rüzgarlı bir Bodrum sabahından herkese günaydın . . Öncelikle sayfamın yeni ziyaretçilerine hoş geldiniz 🏼demek istiyorum. Hoşgeldiniz, safalar getirdiniz .🏼 Uyanalı çok oldu ancak geldiğimden beri ev işleri ile uğraşırken sulamak dışında ihmal ettiğim bahçenin otlarını ... Rüzgarlı bir Bodrum sabahından herkese günaydın .
.
Öncelikle sayfamın yeni ziyaretçilerine hoş geldiniz 🙏🏼😍💐demek istiyorum. Hoşgeldiniz, safalar getirdiniz .🌸🙏🏼
Uyanalı çok oldu ancak geldiğimden beri ev işleri ile uğraşırken sulamak dışında ihmal ettiğim bahçenin otlarını ayıkladım bu sabah biraz .
.
Bu da kahvaltım. Öyle mutluyum ki burada olmaktan yumurta ve peynir dışında zeytinyağı da dahil olmak üzere hepsi kendi ürettiğim yiyecekler. Bahçeden koparıp sofraya koyup şükürle, minnetle bunları yiyebilmek. Hele Cevdet beyin eşi Fatmacığımın @bizimbostan peyniri nasıl taze ve lezzetli anlatamam.
Birazdan dün yoğurduğum karakılçık unlu ekmeğimi pişireceğim. Kolay gelsin hepimize .
.
#kahvaltı #breakfast #domates #biber #evyapımıpeynir #zeytin #zeytinlerim #eniyilerikesfet #instaphoto #mukemmellezzetler #onlinelezzetler #misss_lezzetler #doğalyiyecekler #bahcedensofraya #mutluluğunresmibuolsagerek
Read more
Günaydın <span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f41d"></span>🦋<span class="emoji emoji1f41b"></span><span class="emoji emoji1f40c"></span><span class="emoji emoji1f33f"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f3ca"></span>🏼‍♀️ . . Dün bütün gece heyecandan gözümü bile kırpmadan üç koca bavulla Bodrum’a ...
Media Removed
Günaydın 🦋🏼‍♀️ . . Dün bütün gece heyecandan gözümü bile kırpmadan üç koca bavulla Bodrum’a geldim. Giysi dışında herşey vardı bavullarımda. Kefir mayasından, ekşi mayalara, gübreye varana kadar. Heyecanım baharda geldiğimde ektiğim tohumlar meyve verecek mi diye beklediğim ... Günaydın 🌸🐝🦋🐛🐌🌿🌹🏊🏼‍♀️ .
.
Dün bütün gece heyecandan gözümü bile kırpmadan üç koca bavulla Bodrum’a geldim. Giysi dışında herşey vardı bavullarımda. Kefir mayasından, ekşi mayalara, gübreye varana kadar. Heyecanım baharda geldiğimde ektiğim tohumlar meyve verecek mi diye beklediğim sebzeler yüzündendi. Çok şükür birkaçı dışında hepsi çok güzel olmuş, bu sabah kahvaltımı kendi ürettiklerimle yapmanın mutluluğunu yaşadım.
Bu kadar güzel olmalarının en büyük sebebi sevgili Yeşim hanımın @yenesol ürettiği solucan gübresinin rolü çok büyük. Baharda azıcık getirmiştim ve sadece pembe domateslere yetişmişti. Gördüğünüz gibi şahane olmuşlar. Emekleriniz, ve bizlere ulaştırdığınız İçin çok teşekkür ederim Yeşim hanım, ellerinize sağlık .
Öyle çok iş var ki hem bahçede hem ev içinde ? Birkaç gün müsade isteyeceğim sonra paylaşımlara başlarım .
.
Çoookk güzel geçsin hafta sonunuz .
.
#bahce #garden #domates #kendinyap #instaphoto #instalikes #instapic #biber #fasulye #instaphotographer #eniyilerikesfet #mutluluğunresmibuolsagerek #onlinelezzetler #vscocamography
Read more
Tüm arkadaş ve dostlarıma merhaba . . Sahip olduğum ig hesabı çoğunlukla mutfak kültürü ve mutfaga ...
Media Removed
Tüm arkadaş ve dostlarıma merhaba . . Sahip olduğum ig hesabı çoğunlukla mutfak kültürü ve mutfaga dair yaptıklarımı içeriyor ancak dün yaşadığımız mutluluğu sizlerle de paylaşmak istedim . . Hikayemden ve fb dan yaptığım paylaşımlar üzerine siz güzel dostlarımdan gelen tebrik ... Tüm arkadaş ve dostlarıma merhaba .
.
Sahip olduğum ig hesabı çoğunlukla mutfak kültürü ve mutfaga dair yaptıklarımı içeriyor ancak dün yaşadığımız mutluluğu sizlerle de paylaşmak istedim .
.
Hikayemden ve fb dan yaptığım paylaşımlar üzerine siz güzel dostlarımdan gelen tebrik ve dileklerle inanılmaz mutlu olduk. Herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederiz, sizlerin çocuk ve yakınlarınıza da nasip olsun . .
Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi ve İletişim Fakültesi bölümlerinden birincilikle mezun olan ve ödüllerini Rektör ve Sn. İnan Kıraç elinden alan oğlum, seninle bir kez daha gurur duyduk .
Öğretim hayatın boyunca yarı zamanlı olarak farklı işlerde çalışıp aynı zamanda da iki üniversiteyi başarıyla tamamladığın İçin kendinle övünebilirsin . Sahip oldukların değil, çalışıp başardıklarında gurur duyup mutlu olacağın hayatın olsun .
Sizin gibi gençlere çok ihtiyacı var bu ülkenin, her anınızın kıymetini bilerek yaşayıp ülkenize yararlı gençler olacağınıza olan inancım hiç tükenmeyecek .
Hepinizin yolu açık, şansı bol olsun.
Sizlerle gurur duyuyoruz gençler...
.
#mezuniyet #mezuniyettöreni #galatasarayüniversitesi #mutluluk #onurluyuz #basarı #instaphotographer #vscoturkey #tebriklergencler #eniyilerikesfet #instagram #instahappy #instagramers
Read more
Loading...
İyi akşamlar . Yine arayı çok açtım biliyorum ama bu sefer de Bodrum’a gitmeden ve bu canım meyvelerin ...
Media Removed
İyi akşamlar . Yine arayı çok açtım biliyorum ama bu sefer de Bodrum’a gitmeden ve bu canım meyvelerin zamanı geçmeden reçellerimi yapıp iç huzuru ile tatile gideyim istedim. Biliyorsunuz salçalar, tarhana, nar ekşisi, sirke gibi kalan kış hazırlıklarımı Bodrum’da yapıyorum. En ... İyi akşamlar .
Yine arayı çok açtım biliyorum ama bu sefer de Bodrum’a gitmeden ve bu canım meyvelerin zamanı geçmeden reçellerimi yapıp iç huzuru ile tatile gideyim istedim. Biliyorsunuz salçalar, tarhana, nar ekşisi, sirke gibi kalan kış hazırlıklarımı Bodrum’da yapıyorum.
En son fotoğrafı olmayan vişne reçelini de yaptım ama son iki gündür yüzünü göstermeyen güneş nedeniyle henüz yeterli koyuluğa gelemedi, olduğunda onu da paylaşırım .
Burada gördüklerinizden incir ve Gül reçelinin zamanı çoktan geçti ama eğitimler, siparişler derken fırsatım olmadı ve toplu bir paylaşım yapayım istedim .
Fotoğraf albümüm yaptıklarımın fotoğrafları ilke dolu ancak İstanbul’da vakitsizlik, Bodrum’da da internetsizlik yüzünden çok iyi bir paylaşımcı olamadığımdan hoşgörünüze sığınıyorum .
Güzel geçsin akşamınız .
Reçellerimin pek çoğunun tarifi galerimde mevcut. Hepsi olabildiğince az şekerli ve uzun süre saklamaya uygundur, yapmak isteyenlere duyurulur .
.
#recel #receller #incirreceli #ahududureceli #cilekreceli #kayısımarmelatı #visnereceli #mutfakdamutfak #eniyilerikesfet #mukemmellezzetler #sunumönemlidir #homemadejam #confiture #jam #instaphoto #kendinyap #instaphotographer #yemekfotografciligi #foodphotography #yemekrium #onlinelezzetler #misss_lezzetler #instafollowers #instapic #instagramers
Read more
Dün hikayemde paylaştığım beşamelli dil peynirli böreğin tarifini akşam paylaşacaktım ama bu ...
Media Removed
Dün hikayemde paylaştığım beşamelli dil peynirli böreğin tarifini akşam paylaşacaktım ama bu ara internet sıkça kesildiğinden bu güne kaldı . Yıllar önce komşumda yediğim bu böreği çocuklarım çok sevdiği için önceleri pek sık yapıyordum ama artık kızartılmış yiyeceklerle aramıza ... Dün hikayemde paylaştığım beşamelli dil peynirli böreğin tarifini akşam paylaşacaktım ama bu ara internet sıkça kesildiğinden bu güne kaldı .
Yıllar önce komşumda yediğim bu böreği çocuklarım çok sevdiği için önceleri pek sık yapıyordum ama artık kızartılmış yiyeceklerle aramıza mesafe koyduğumuzdan epeydir yapmıyordum .
Galatasaray Üniversitesinde çift ana dal okuyan oğlum bölümlerinden birincilikle mezun olunca hak etti bu böreği dedim . .
Bir anne için bundan büyük mutluluk yok deyip hemen tarife geçeyim . .
🧀3 adet yufka .
🧀350-400 gr dil peyniri .
🧀2 çorba kaşığı tereyağ.
🧀2 çorba kaşığı zeytinyağ .
🧀2 çorba kaşığı dolusu un .
🧀2 bardak süt .
🧀2 adet yumurta .
🧀tuz, 1/4 çay kaşığı rendelenmiş muskat cevizi .
.
Yapılışı .
Küçük bir tencerede yağlar ile birlikte un kokusu çıkana kadar hafif kavrulur içine süt ilave edilerek beşamel sos hazırlanır. Sos ılınınca içine yumurtaların sarıları, tuz, muskat rendesi eklenip üzerinin kaymak tutmaması için arada karıştırılır. Her bir yufka sigara böreğinde olduğu gibi ister 8 ister 12 parçaya bölünür. Ben 12 ye bölmeyi tercih ettim. Yufkalara soğumuş olan beşamel sos sürülüp yarım parmak kalınlığında kesilmiş dil peyniri konup gevşek olarak sarılır. Bir kaba yumurtaların akı bir kaba da rondoda öğütülmüş etimek konur.(Galeta unu yerine niye etimek derseniz, tanelerin daha iri olmasını istediğim için). Her bir börek önce yumurta akına sonra da etimeke bulanıp zeytinyağında kızartılır. Ben kızartmalarda da yağı yakmadan hem de sızma zeytinyağ kullanıyorum, çok daha nefis oluyor.
.
Yanında ister çay, ister ayran veya benim yaptığım gibi kefir ve bol yeşillik içeren bir salata varsa suçluluk duygumuz biraz hafifliyor .
Yapacak olanlara afiyet olsun .
İsteyenler silinmeden story den izleyebilir .
Ben şimdi oğlumun Fransız sarayındaki ödül törenine doğru yola çıkıyorum, akşama görüşmek üzere. .
#borek #dilpeynirliborek #eniyilerikesfet #mukemmellezzetler #feedfeed #sunumönemlidir #photooftheday #instaphoto #instalikes #mutfakdamutfak #onlinelezzetler #misss_lezzetler #insta_gurme #instafoodandplaces #ptk_food #tarifcegram #lezzetkareleri
Read more
Tarif isteyenleri bekletmeden bir ileti daha yapıp hemen paylaşayım armutlu kekin yapılışını ...
Media Removed
Tarif isteyenleri bekletmeden bir ileti daha yapıp hemen paylaşayım armutlu kekin yapılışını . . Malzemeler . 🍐🍐🍐🍐🍐🍐 . Ya benim kullandığım akça armut veya çok ham veya çok da olgun olmayan santamaria cinsi armut . Bir miktar da kayısı, istemezseniz sadece armutlu da yapabilirsiniz ... Tarif isteyenleri bekletmeden bir ileti daha yapıp hemen paylaşayım armutlu kekin yapılışını .
.
Malzemeler .
🍐🍑🍐🍑🍐🍑🍐🍑🍐🍑🍐 .
Ya benim kullandığım akça armut veya çok ham veya çok da olgun olmayan santamaria cinsi armut .
Bir miktar da kayısı, istemezseniz sadece armutlu da yapabilirsiniz .
🍐150 gr tereyağ .
🍐150 gr şeker .
🍐4 adet yumurta .
🍐150 ml süt .
🍐300 gr un .
🍐1 paket kabartma tozu .
🍐1 tatlı kaşığı vanilya şekeri .
25-26 cm ilk kelepçeli bir kalıp tabanı ve kenarları yağlanır, tabana yağlı kağıt döşenir .
Oda ısısındaki tereyağ ve şeker mikserle krema kıvamına gelene kadar çırpılır. Yine oda ısısındaki yumurtaların ilki hamura eklenir ve mikserle çırpılır, sonra aralarda çırparak teker teker diğerleri de ilave edilir. Kabartma tozu eklenmiş un iki kez elenir ve bir kaşık un sütün 1/4 ü hamura eklenir en düşük devirde çırpılır. Un ve süt bitene kadar bu şekilde devam edilir. Hamurun yarısı kalıba dökülür ve büyük armut kullanıyorsanız bir tanesi soyulup tavla zarı büyüklüğünde doğranmış olarak hamurun üzerine serpilir. Kalan hamur armutların üzerine dökülüp üzeri düzeltilir. Sonra da isterseniz sadece küçük boy armutlar (benim armutlar çok küçük olduğu için soymadan, sadece dip kısımlarını keserek ) hamura eşit bir şekilde batırılır. İsterseniz benim bu sefer yaptığım gibi yine ne çok sert ne de çok yumuşak olmayan kayısılar dizilir, üzerlerine bir çorba kaşığı şeker serpilip önceden 180 derecede ısınmış fırına pişmek üzere konur. Kek kabardıktan bir süre sonra fırın ısısı 170-160 derecelere düşürülerek içinin de iyice pişmesi sağlanır. Yaklaşık 35-40 dakika sonra kürdan ile kontrol edilir içi pişmişse fırından çıkarılır. İsterseniz üzerine glazür veya benim yaptığım gibi az pudra şekeri serpilip tercihen Ilık haldeyken çay, kahve yanında servis edilir .
.
#armutlukek #armutvekayısılıkek #pearcake #apricotcake #lezzetkareleri #photooftheday #eniyilerikesfet #kesfet #instafollowers #instaphoto #mukemnellezzetler #vscocamfood #instafoodandplaces #feedfeed #onlinelezzetler #tatifcegram #lezzetkareleri #caylezzetleri #sunumduragi
Read more
Loading...
İyi akşamlar . Geçen hafta pazardan aldığım nefis akça armutlara, kayısılara bayram tatlıları ...
Media Removed
İyi akşamlar . Geçen hafta pazardan aldığım nefis akça armutlara, kayısılara bayram tatlıları sütlaç ve güllaçtan sıra gelmeyince yenmediler. Bugün onlar az şekerli nefis bir keke misafir oldular . Tarifi armutlu kek olarak daha önce paylaşmıştım bu sefer içine kayısılar da eklendi. ... İyi akşamlar .
Geçen hafta pazardan aldığım nefis akça armutlara, kayısılara bayram tatlıları sütlaç ve güllaçtan sıra gelmeyince yenmediler. Bugün onlar az şekerli nefis bir keke misafir oldular .
Tarifi armutlu kek olarak daha önce paylaşmıştım bu sefer içine kayısılar da eklendi. Çok gerilerde kaldığı için tarif isteyen olursa yine yazarım.
.
Bugün hava çok bunaltıcı olduğu için soğuk bir içecek olan frappe yaptım yanına ama son fotoğrafta bu işi benden çok daha iyi bilen oğlumun yaptığı çok daha güzel oluyor, görüldüğü üzere.
.
Keyifli akşamlar dilerim . .
#armutlukek #armutvekayısılıkek #frappe #pearandapricotcake #eniyilerikesfet #mukemmellezzetler #sunumduragi #mutfakdamutfak #ir_food #insta_gurme #onlinelezzetler #misss_lezzetler #picturetokeep_food #feedfeed #hautecuisines #vscocamfood #instafood #lezzetkareleri #mevsimindeyemek #f52gramsfoodpic
Read more
Hem babalar günü hem de bayramın son günü gelecek olan misafirlerim için onların sevdiklerini ...
Media Removed
Hem babalar günü hem de bayramın son günü gelecek olan misafirlerim için onların sevdiklerini bildiğim klasik yemeklerimle soframı kurdum bu akşam . Yazın yaptığım nar ekşisi ve sızma zeytinyağı ile lezzetlenmiş Çoban salata ve Akdeniz yeşilliklerinin yanı sıra kuşkonmaz sote vardı ... Hem babalar günü hem de bayramın son günü gelecek olan misafirlerim için onların sevdiklerini bildiğim klasik yemeklerimle soframı kurdum bu akşam .
Yazın yaptığım nar ekşisi ve sızma zeytinyağı ile lezzetlenmiş Çoban salata ve Akdeniz yeşilliklerinin yanı sıra kuşkonmaz sote vardı salata olarak . Bu sene Eskişehir'de yetiştirilen kuşkonmazlar öyle bol geldi ki buralara bol bol yeme şansımız oldu.
Ana yemek olarak bayramlarımızın vazgeçilmezi kuzu tandır ve kabak graten ve en son da zeytinyağlı yaprak sarma ve zeytinyağlı biber dolması ile bu senenin dolma siftahını da yaptık .
.
Tatlı olarak bütün bir Ramazan boyunca çok kışkırtıcı şerbetli tatlılardan aklım kalsa da ben yine bizim evin klasik tatlısı az şekerli sütlacı tercih ettim. Ancak bir kısmını uzun zamandır yapmak istediğim sevgili @moi_non_plus_19 Saffet hanımın rahmetli anneciğinin tarifiyle ıhlamurlu bir kısmını da damla sakızlı olarak yapıp ikram ettim . İhlamurlu sütlaç, Ihlamuru sadece hastalandıklarında zorunlu olarak içenler dışında beğenerek yenildi. Tarif için çok teşekkür ederim Saffet hanım, ben çok beğendim .
.
Tariflerini isteyen olursa paylaşırım . .
Herkese afiyet olsun .
.
#aksamyemegi #dinner #bayramyemegi #lamb #zucchinigraten #domatescorbasi #salatacesitleri #tomateosoup #lambmeat #dolma #asmasarma #sutlac #homemade #eniyilerikesfet #mukemmellezzetler #insta_gurme #picturetokeep_food #feedfeed #food52 #mutfakdamutfak #onlinelezzetler #misss_lezzetler #vscocamfood #lezzetkareleri #photooftheday
Read more
Sevdiklerimizle birlikte sağlık, huzur ve barış içinde geçireceğimiz nice bayramlar dilerim. Ramazan ...
Media Removed
Sevdiklerimizle birlikte sağlık, huzur ve barış içinde geçireceğimiz nice bayramlar dilerim. Ramazan bayramımız kutlu olsun . . #bayram #bayramkutlaması #eidmubarak #bayrammesajları #ramazan #ramazanbayramı #makaron #isfahan #ahududulumakaron #macaron #macaronlovers ... Sevdiklerimizle birlikte sağlık, huzur ve barış içinde geçireceğimiz nice bayramlar dilerim.
Ramazan bayramımız kutlu olsun .
.
#bayram #bayramkutlaması #eidmubarak #bayrammesajları #ramazan #ramazanbayramı #makaron #isfahan #ahududulumakaron #macaron #macaronlovers #passionmacarons #raspberriesmacaron #homemade #macaronslady #macaron_homemade #eniyilerikesfet #hautecuisines #artisanalmacaron #macarontutkusu
Read more
Loading...
İyi akşamlar <span class="emoji emoji1f307"></span> . . Hikayemde paylaştıktan sonra pek çok arkadaşım dün kabuklarını soymakla başladığım ...
Media Removed
İyi akşamlar . . Hikayemde paylaştıktan sonra pek çok arkadaşım dün kabuklarını soymakla başladığım badem ezmesi tarifini bekliyor. Gecikme için kusura bakmayın, bugün Arife olduğu için pek çok iş vardı yapılacak . Aslında tarifi on yıl önce bloğumda paylaşmıştım. Reçete sevgili ... İyi akşamlar 🌇 .
.
Hikayemde paylaştıktan sonra pek çok arkadaşım dün kabuklarını soymakla başladığım badem ezmesi tarifini bekliyor. Gecikme için kusura bakmayın, bugün Arife olduğu için pek çok iş vardı yapılacak .
Aslında tarifi on yıl önce bloğumda paylaşmıştım. Reçete sevgili Emel hanımın @foodiebyemelbasdogan tv de program yaptığı yıllarda bizimle paylaştığı tarif. Ne kadar teşekkür etsem az kendisine, çünkü yıllardır bu tarifle yapıyorum badem ezmelerimi .
Yapılışı aynı olmakla birlikte artık daha az şeker tüketmeye özen gösterdiğim için şeker miktarını azaltarak yapıyorum ve bizim damak tadımıza daha uygun oluyor .
Badem ezmesi deyince gözünüz korkmasın, hem yapımı çok kolay hem de benim gibi az şekerli sevenler için dışarıdan alıp yediklerinize göre çok daha güvenli.
Sözü uzatmadan tarife geceyim.
🍬1/2 kg iç badem .
🍬150 gr toz şeker .
🍬125 gr su .
Ben acı badem aroması vermesi için 100 gr kadarını kayısı çekirdeği olarak kullandım .
Bademler iç kabuklarından soyulur. Bunun için bademleri kısa bir süre sıcak suda ıslatarak kolayca yapabilirsiniz. Soyulan bademler ya düşük ısılı fırında veya teflon tavada rengi döndürülmeden hafif kavrulur. Ayrı bir kapta şeker ve su ile şerbeti hazırlanır. Soğuyan bademler büyükçe ve kuvvetli bir rondoya konup yağının çıkmaması için aralarda durdurulup alt üst edilerek çekilir. İyice ufalanınca (çok un gibi olması da gerekmiyor) şerbeti ilave edilir ve bütünleşene kadar rondo çalıştırılır. Sonra dinlenmesi için buzdolabında bir saat kadar bekletlip bir parça saran üzerine konup rulo yapılıp dilimler halinde kesilir. Üzerleri yarımşar badem ile süslenir.
Ben bir miktarına da evvelki gün yaptığım ahududu sosunu ekleyerek farklı bir aroma elde etmek istedim, umarım o da güzel olmuştur. Akşama tadına bakacağım .
İsteyenler silinmeden hikayemden de izleyebilirler .
.
#badem #bademezmesi #almond #patedamande #marzipan #bayramsekeri #instaphoto #artisanalfood #foodandplaces #eniyilerikesfet #vscocamfood #sunumduragi #onlinelezzetler #misss_lezzetler #mukemmellezzetler #insta_gurme #ptk_food #lezzetkareleri #sunumönemlidir #kesfet #f52grams #yemekfotografciligi #foodphotography #homemademarzipan #feedfeed
Read more
İyi akşamlar <span class="emoji emoji1f307"></span><span class="emoji emoji1f319"></span> . . Geçtiğimiz hafta pazarda mevsimin ilk ahududularını görünce reçel yapıp ...
Media Removed
İyi akşamlar . . Geçtiğimiz hafta pazarda mevsimin ilk ahududularını görünce reçel yapıp hikayemde paylaşmıştım. Bu hafta da yine alıp gelecek olan misafirlerim için pasta yaptım. Çok kolayca yapılan bir pasta değil şimdiden söyleyeyim ama lezzeti, uğraştığımıza değecek kadar ... İyi akşamlar 🌇🌙 .
.
Geçtiğimiz hafta pazarda mevsimin ilk ahududularını görünce reçel yapıp hikayemde paylaşmıştım. Bu hafta da yine alıp gelecek olan misafirlerim için pasta yaptım. Çok kolayca yapılan bir pasta değil şimdiden söyleyeyim ama lezzeti, uğraştığımıza değecek kadar güzel .
Her sene ahududular çıktığında bir kez olsun yaparım bu pastayı .
Tarif sevgili Zinnur arkadaşımın @hatice_zinnur yıllar önce bloğunda paylaştığı her yiyenin hem çok hafif hem de lezzetli bulduğu bir pasta. Ben ahududu sosunda ve pandispanyasındaki şeker miktarlarını azaltarak yaptığımdan daha da hafif oldu. Ahududunun ekşiliği ve çikolatanın tatlılığı birbirini dengeledi .
İçinde renk ve aroma verici hiç bir madde olmamasına rağmen ahududunun kendi rengi pastayı yeteri kadar renklendirdi de.
Tarif burada yazılamayacak kadar incelik ve detayla dolu olduğundan yapmak isteyenlerin sevgili Zinnur'un ''bizimpastane'' isimli bloğunu ziyaret etmenizi öneririm .
Yapacak olursanız lezzet konusunda benimle görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim .
.
#pasta #ahududulupasta #raspberrygateau #raspberrygateaux #eniyilerikesfet #kesfet #mukemmellezzetler #paylasimplatformu #onlinelezzetler #misss_lezzetler #feedfeed #yemekfotoğrafçılığı #foodphotography #f52grams
#instafollowers #instafoodandplaces #instaphoto #instalikes #anitibariyle .
Read more
Günaydın <span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> . Mutlu, huzurlu keyifli hafta sonu herkese . . Bu sefer arayı çok açtım biliyorum ...
Media Removed
Günaydın . Mutlu, huzurlu keyifli hafta sonu herkese . . Bu sefer arayı çok açtım biliyorum ancak kendime göre geçerli pek çok sebebim vardı. Belki bu süre daha da uzayacaktı ki; çok sevdiğim güzel dostlarımdan gelen 'seni merak ettik' Işıl abla diyen telefonlar olmasaydı. Hatta ... Günaydın 🌸🌺😍 .
Mutlu, huzurlu keyifli hafta sonu herkese .
.
Bu sefer arayı çok açtım biliyorum ancak kendime göre geçerli pek çok sebebim vardı. Belki bu süre daha da uzayacaktı ki; çok sevdiğim güzel dostlarımdan gelen 'seni merak ettik' Işıl abla diyen telefonlar olmasaydı.
Hatta ''galiba Yeşilçam'dan teklif 😂😂 aldın bizleri unuttun''diyenler bile oldu . Yok henüz olmadı böyle birşey ama olduğunda değerlendiririm 🤣🤣🤣tabi . Bu da benim pazar eğlencem olsun .
.
Buralarda yoktum ama mutfaktan hiç kopmadım, sürekli pişirdim, ikram ettim, ağırladım .
Her sene açmasını dört gözle beklediğim balkonumdaki zambaklarımla bir ses vereyim istedim .
Çok güzel geçsin gününüz .
.
#cicek #zambak #balkonbahce #flower_special_ #flowerstagram #flowerphotography #flowerslovers #paylasimplatformu #mybalkony #eniyilerikesfet #severekcekiyoruz #flowerphotography #nofilters #nocolors
Read more
İyi akşamlar hayırlı, bereketli ramazanlar herkese . Yine çok uzun bir ara oldu biliyorum ancak ...
Media Removed
İyi akşamlar hayırlı, bereketli ramazanlar herkese . Yine çok uzun bir ara oldu biliyorum ancak siparişler, yapılacak ve yapılması gerekenler derken on gündür yoktum buralarda . Olamadığım zaman içinde bolca makaron, Selanik gevrekleri, reçeller yaptım. Pek çoğunun fotoğrafını ... İyi akşamlar hayırlı, bereketli ramazanlar herkese .
Yine çok uzun bir ara oldu biliyorum ancak siparişler, yapılacak ve yapılması gerekenler derken on gündür yoktum buralarda .
Olamadığım zaman içinde bolca makaron, Selanik gevrekleri, reçeller yaptım. Pek çoğunun fotoğrafını bile çekmeye fırsatım olamadı. Aklıma geldiğinde Yaptıklarımı story de paylaşmaya çalıştım, izleyenler biliyorlar .
Evvelki gün 4. Ve 5. Fotoğrafta görünen ekşi mayalı tambuğday ve karakılçık unlu pide yapmıştım. Pide yaptığımı gören oğlum çok sevindi ama piştikten sonra pide onun hayallerindeki gibi yani fırınlardan aldığımız kar gibi beyaz unlu pide olmayınca biraz bozuldu sadece ucundan koparıp yiyince anladım ne demek istediğini .
İşte bu günde tam da iftar saatine hazır olacak ve onun beğeneceği gibi bir pide bulunca sofrada çok sevindi .
Benim açımdan yediklerimin sağlıklı olması önem taşıyor ama çocuklarımız tanıdığı bildiği lezzetleri de istiyorlar .
Pide hamuruna gelince; aynen tartine bread hamurunda olduğu gibi 450 gr organik beyaz un 50 gr tam buğday unu, 100 gr ekşi maya ve 200 ml süt+200 ml su, 50 gr zeytinyağı ile yoğurup 4 katlama yapıp dolapta 20 saat beklettim. Çıkarıp tezgahta biraz beklettikten sonra son şeklini verip yulaf kepeği serptiğim yağlı kağıt üzerinde yuvarlak şeklini verip tırnak izleri yapıp üzerine yumurtalı zeytinyağlı karışımı sürüp kağıdı sıcak fırın tepsisine aktarıp önceden 230 derecede ısınmış fırına sürdüm. 15 dak sonra ısıyı sırasıyla 220-210 derecelere düşürüp pişirmeye devam ettim .
Herne kadar Ramazan'da fırın önlerinde pide kuyruğu beklemek ayrı bir ritüel olsa da bundan sonra fırından alacağımızı zannetmiyorum. Çünkü evde yapılan herşeyin lezzeti de bir başka güzel .
.
#eksimayalıpide #pide #ramazanlezzetleri #eksimayalipide #paylasimplatformu #onlinelezzetler #misss_lezzetler #feedfeed #f52gramsfoodpic #eniyilerikesfet #
Read more
Sahne 1 : mutfak, Suna, Emre . Plan 1 : boy plan (Suna) Plan 2 : boy plan (Emre) Take : 1 . 2 . 3 . Oyun ...
Media Removed
Sahne 1 : mutfak, Suna, Emre . Plan 1 : boy plan (Suna) Plan 2 : boy plan (Emre) Take : 1 . 2 . 3 . Oyun : . . . Sahne 27 . Plan 2 . Take 3 . Oyun . ........ Yukarıdaki sözcükler, spot ışıkları altında ve çok eğlenceli geçen bir haftanın ardından herkese merhaba . . G.S. Üniv. de çift ana dal ... Sahne 1 : mutfak, Suna, Emre .
Plan 1 : boy plan (Suna)
Plan 2 : boy plan (Emre)
Take : 1 . 2 . 3 .
Oyun : .
.
.
Sahne 27 .
Plan 2 .
Take 3 .
Oyun .
........
Yukarıdaki sözcükler, spot ışıkları altında ve çok eğlenceli geçen bir haftanın ardından herkese merhaba .
.
G.S. Üniv. de çift ana dal okuyan oğlumun ikinci dalı radyo sinema tv derslerinin bitirme ödevi olan kısa bir filmde başrolü bana vermiş canım oğlum. Önce itiraz ettiysem de ben ne anlarım oyunculuktan dediysem de dinletemedim. Anne oğul ilişkisini senden daha iyi anlatacak birisini bilmiyorum diyerek beni ikna etti . Senaryo ve yönetmenliğini oğlumun @keremdemalberg yapmış olduğu
İlk sahnelerde biraz heyecanlandım ama oğlumun arkadaşlarından @cemaltinoz @barisable @@ilgazcoban @bogachannasman oluşan film ekibinin beni yüreklendiren ve destekleyen sözleriyle daha iyi hissettim kendimi .
Güzel bir anı olarak burada da bulunmasını istedim .
Gece gündüz fedakarlıkla çalışan tüm film ekibine bir de burdan teşekkür ederim, sağ olun gençler . .
Film çekiminin olmadığı sürelerde de sahne dekorlarını tasarlamak, uygulamak ve ayrıca siparişlerimle dolu dolu geçti bu hafta .Nihayet film bitti ben de fabrika ayarlarıma döneyim artık .
.
Güzel ve bereketli bir hafta olsun herkes için .
.
#film #sahne #oyunculukdeneyimim #kisabirfilm #drama #filmekibi #severekcekiyoruz #igsinema #paylasim_platformu #sinema_severler #sinemaemekçileri #sinema🎬 #[email protected]
Read more
Hoşgeldin Sara bebek <span class="emoji emoji1f476"></span>🏻 . . Komşumuz olan sevgili Bahar @baharsardogan ve Aydın çiftinin minik ...
Media Removed
Hoşgeldin Sara bebek 🏻 . . Komşumuz olan sevgili Bahar @baharsardogan ve Aydın çiftinin minik bebeği Sara'nın dünyaya gelişiyle apartmanımızda artık bir bebek sesi ve kokusu olacağı için çok mutluyuz . Hepimize umut, heyecan ve Sevinç'ler getirdi . Sağlıkla, mutlulukla, neşeyle ... Hoşgeldin Sara bebek 👶🏻 .
.
Komşumuz olan sevgili Bahar @baharsardogan ve Aydın çiftinin minik bebeği Sara'nın dünyaya gelişiyle apartmanımızda artık bir bebek sesi ve kokusu olacağı için çok mutluyuz .
Hepimize umut, heyecan ve Sevinç'ler getirdi .
Sağlıkla, mutlulukla, neşeyle büyü Sara bebek .
Sevgili Baharcım, seni ve Aydını yürekten kutlarız, Allah sağlıklı uzun ömürler versin hepinize .
.
Birkaç gündür yokluğumun sebebi bu minik kurabiyelerdi, nasıl zevkle ve heyecanla yaptım anlatamam .
.
#bebek #baby #bebekurabiyeleri #babycookie #paylasim_platformu #onlinelezzetler #mukemnellezzetler #mutfakdamutfak #eniyilerikesfet #misss_lezzetler #feedfeed
Read more
Yaklaşık bir haftadır değil bir paylaşım yapmak telefonu bile ancak çaldığı zamanlar elime alabildim ...
Media Removed
Yaklaşık bir haftadır değil bir paylaşım yapmak telefonu bile ancak çaldığı zamanlar elime alabildim . Şimdi bi kahve molası vermişken, apartmanımızı sarıp sarmalayan mor salkım kokuları arasında oğlumun editörlüğünü yaptığı #tarih dergisine göz gezdirirken sizlere bir ses vereyim ... Yaklaşık bir haftadır değil bir paylaşım yapmak telefonu bile ancak çaldığı zamanlar elime alabildim .
Şimdi bi kahve molası vermişken, apartmanımızı sarıp sarmalayan mor salkım kokuları arasında oğlumun editörlüğünü yaptığı #tarih dergisine göz gezdirirken sizlere bir ses vereyim istedim .
Bodrum dönüşü evde biriken işler, siparişler derken nerdeyse bir hafta geçmiş bile .
Şimdi de çok zevkli işler yapıyorum gördüğünüz gibi .
Güzel geçsin günleriniz, bana da kolay gelsin .
.
#morsalkımlar #morsalkimliev #tarihdergisi #cafepot #kahvemolasi☕ #kahvecandir #calısmak #cookie #kurabiye #bebekkurabiyeleri #eniyilerikesfet #mukemmellezzetler #mutfakdamutfak #onlinelezzetler #instafollowers #anitibariyle #tarihdergi
Read more
İyi akşamlar . . Yaklaşık bir aylık Bodrum günlerimin sonuydu bugün . Onca işe rağmen yaz aylarından ...
Media Removed
İyi akşamlar . . Yaklaşık bir aylık Bodrum günlerimin sonuydu bugün . Onca işe rağmen yaz aylarından çok çok daha güzel bir Bahar yaşadım. Zaman zaman hikayemde paylaştım burada geçirdiğim günleri . Bu fotoğraftaki son iletimde yapımını paylaştığım gelincik şerbeti. Alttaki turuncu ... İyi akşamlar .
.
Yaklaşık bir aylık Bodrum günlerimin sonuydu bugün .
Onca işe rağmen yaz aylarından çok çok daha güzel bir Bahar yaşadım.
Zaman zaman hikayemde paylaştım burada geçirdiğim günleri .
Bu fotoğraftaki son iletimde yapımını paylaştığım gelincik şerbeti. Alttaki turuncu bölüm ağaçlardaki son turunçların suyu, üzerinde de nefis aromasıyla gelincik şerbeti .
Uçağın kalkış saatini beklerken paylaşayım istedim .
Güzel geçsin akşamınız .
.
#gelincik #gelincikserbeti #mukemmellezzetler #mutfakdamutfak #yemekrium #sunumönemlidir #onlinelezzetler #paylasimplatformu #eniyilerikesfet #instafollower #feedfeed #f52grams
Read more
Günaydın . . Burada olduğum sürece evin konumundan da olsa gerek internete ulaşımım mümkün olamıyor, ...
Media Removed
Günaydın . . Burada olduğum sürece evin konumundan da olsa gerek internete ulaşımım mümkün olamıyor, o nedenle de yaptığım pek çok şeyi paylaşamıyorum. Dün hikayemde gelincik temizleme işini paylaşmıştım, merak eden ve dm den soran arkadaşlar için paylaşmaya çalışayım. Sıkıntı ... Günaydın .
.
Burada olduğum sürece evin konumundan da olsa gerek internete ulaşımım mümkün olamıyor, o nedenle de yaptığım pek çok şeyi paylaşamıyorum. Dün hikayemde gelincik temizleme işini paylaşmıştım, merak eden ve dm den soran arkadaşlar için paylaşmaya çalışayım. Sıkıntı internete bağlanmakta tabii bir de gelincik çiçeklerinin siyah kısımlarını temizlemek el oyalayıcı bir iş. Hele tek başınıza yapıyorsanız Allah kolaylık versin. Aslında bu gelincikleri koparmaya kıyamazdım ama öğleden sonra çıkan sert rüzgar onları yerle yeksan etmeden ben toplayayım dedim. Bir de böyle tertemiz gelincikleri başka bir yerde bulmam mümkün değil. Çiçeğe durmadan önce yeşil yapraklarını toplayıp nefis ot kavurmaları yedim ama şimdi de yaprakları başka bir şeye dönüşecek. .
Ne yaptığıma gelince Osmanlı mutfağında da önemli bir yere sahip olan gelincik şerbeti yapıyorum. Tabii önce mayasını hazırlamak gerekiyor.
Dün topladığım 130 gr kadar gelinciğin tohum ve çiçek yapraklarındaki siyah kısımları kesip atınca net olarak 40 gr yaprak kaldı elimde. Yaprakları birkaç su yıkadıktan sonra bir süzgece koyup sularını süzdürdüm. Üzerine yarım limon suyu ve 100 gr toz şeker ekleyip karıştırıp cam bir kavanozda güneşe koydum. Bu aynen Gül 🌹 reçelinde olduğu gibi gelincik mayası oluyor. Birkaç gün beklettikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu mayanın suyundan bardağınıza iki üç çorba kaşığı kadar koyup üzerine soğuk su ekleyerek yaz günlerinde veya yaklaşan Ramazan ayı için nefis bir şerbet olur. Şeker miktarı size az gelirse biraz daha şeker ekleyin ama bana iyi geliyor. Mayanızı dolapta iki üç ay kadar saklayabilirsiniz, tabii kalırsa .
Lafı çok uzatmadan, başına bir şey gelmeden şimdi de gönderebilirim bu iletiyi inşallah .
.
Mutlu bir hafta dileklerimle. .
#gelincik #gelincikserbeti #osmanlimutfagi #osmanliserbetleri #turkishfood #paylasim_platformu #eniyilerikesfet #misss_lezzetler #onlinelezzetler #turkmutfagi #yemektakip #icecekler #serbet #mutfakdamutfak #feedfeed #f52grams #instafollowers #instapic #mukemmellezzetler #sahanelezzetler
Read more
Günaydın <span class="emoji emoji1f60a"></span>. . Aslında çok basit çilekli bir pasta bu ama baharın renklerini taşıdığından bahar ...
Media Removed
Günaydın . . Aslında çok basit çilekli bir pasta bu ama baharın renklerini taşıdığından bahar pastası koydum adını, değil mi yoksa? . Bu sefer sevgili Feray ın @flavourforever kendi Doğum gününde yaptığı pastada kullandığı kremayı kullanarak az şekerli vanilyalı bir pandispanya ... Günaydın 😊.
.
Aslında çok basit çilekli bir pasta bu ama baharın renklerini taşıdığından bahar 🌺🌸🌷🌼🍀🌹pastası koydum adını, değil mi yoksa? .
Bu sefer sevgili Feray ın @flavourforever kendi Doğum gününde yaptığı pastada kullandığı kremayı kullanarak az şekerli vanilyalı bir pandispanya ile hazırladım .
Mevsimsiz sebze meyve kullanmam ama her pazara gidişimde misler gibi kokan Gümüşlük çileklerini görünce bu pasta için az miktarda almıştım .
.
Öğleden sonra gelecek misafirlerim için yaptım, kesip tadına baktığımda görüşlerimi de yazarım .
Tarif verecek kadar uzun sürelerde internet olmuyor buralarda ama bulduğumda pandispanya tarifini yazarım .
.
Bahar'ın sevinç ve coşkusu ile dolsun gönülleriniz .
.
#çilek #strawberrycake #pasta #cileklipasta #flavours #paylasimplatformu #eniyilerikesfet #mukemmellezzetler #onlinelezzetler #mutfakdamutfak #instapic #yemekrium #yemekdeyemek #pastadapasta #instafollowers #instagurme #instaphoto #f52grams #instavideo #strawberrygateaux
Read more
Biz epeydir kahvaltılarımızı balkonda cıvıl cıvıl kuş sesleri ve mis gibi çiçek kokuları arasında ...
Media Removed
Biz epeydir kahvaltılarımızı balkonda cıvıl cıvıl kuş sesleri ve mis gibi çiçek kokuları arasında yapıyoruz 🦋Her ne kadar menemen kadraja girememiş olsa da sizin hayal gücünüze bırakıyorum . . Günlerdir uğraşıyorum ama burada internet en büyük sıkıntı, bir türlü paylaşım ... Biz epeydir kahvaltılarımızı balkonda cıvıl cıvıl kuş sesleri ve mis gibi çiçek kokuları arasında yapıyoruz 🌺🌱🌷🌹🌸🍀🐛🐌🐞🦋🐧🐤Her ne kadar menemen kadraja girememiş olsa da sizin hayal gücünüze bırakıyorum .
.
Günlerdir uğraşıyorum ama burada internet en büyük sıkıntı, bir türlü paylaşım yapamıyor ve sizleri takip edemiyorum, şimdi ig dünyası henüz uyanıp telefonlara sarılmadan deneyeyim istedim 😀😍 . .
Kocaman bir Günaydın herkese .
.
#kahvaltı #breakfast #balkonkeyfi #bodrumgunlugu #bahcedensofraya #kendinyap #olive #eniyilerikesfet #onlinelezzetler #misss_lezzetler
Read more
Günaydın 🌞. . Bodrum'un en yeşil <span class="emoji emoji1f340"></span>☘️<span class="emoji emoji1f331"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f33b"></span>olduğu zamanlar şimdi . . Bahar sadece bahçelere gelmiyor, ...
Media Removed
Günaydın 🌞. . Bodrum'un en yeşil ☘️olduğu zamanlar şimdi . . Bahar sadece bahçelere gelmiyor, sofralarımıza da baharın nimetleri eşlik ediyor. Bahçeden topladığım yeşil soğan, gelincik otu, maydonoz ve dereotu ile yaptığım bol yeşillikli omlet ile kahvaltımızı yaptık bugün ... Günaydın 🌞.
.
Bodrum'un en yeşil 🍀☘️🌱🌷🌹🌻olduğu zamanlar şimdi .
.
Bahar sadece bahçelere gelmiyor, sofralarımıza da baharın nimetleri eşlik ediyor. Bahçeden topladığım yeşil soğan, gelincik otu, maydonoz ve dereotu ile yaptığım bol yeşillikli omlet ile kahvaltımızı yaptık bugün .
.
Şimdilerde tohumlarını toprağa serptiğim domates ve sebzelerin filizlenmesini beklemek bile çok keyifli, sizin de keyifli olsun gününüz . .
#kahvalti #breakfast #bodrumgunleri #bahcedensofraya #kahvaltikeyfi #eniyilerikesfet #mukemmellezzetler #sahanelezzetler #yemektakip #kahvalticandır #omlett
Read more
İyi akşamlar . Buradaki internet problemleri nedeniyle sizlerle ancak story den yapabildiğim ...
Media Removed
İyi akşamlar . Buradaki internet problemleri nedeniyle sizlerle ancak story den yapabildiğim paylaşımlarla görüşebildim bir haftadır, hatta pek çok arkadaşıma zamanında cevap bile veremedim. Bu tazecik çağlalar ile yaptığım zeytinyağlı enginar da geçen haftaya ait. İnternete ... İyi akşamlar .
Buradaki internet problemleri nedeniyle sizlerle ancak story den yapabildiğim paylaşımlarla görüşebildim bir haftadır, hatta pek çok arkadaşıma zamanında cevap bile veremedim.
Bu tazecik çağlalar ile yaptığım zeytinyağlı enginar da geçen haftaya ait. İnternete giremediğim için pek çok şey gibi @aydanustkanat hanımın #çağlahaftası etkinliğini kaçırmış olsam da sayfamda bulunsun istedim .
Enginar ve çağlaları geçen hafta Bodrumdaki #aciotfestivalinden almıştım. Bu gün de yine zeytinyağlı enginarımız var ama bu seferki bahçeden topladığım tazecik iç baklayla yaptım .
Mevsiminde bol bol tüketelim bu karaciğer ve mide dostu sebzeyi .
.
Fotoğraf nasıl yapıldığını anlatıyor sanırım, şayet int. e ulaşabilirsem tarifi de yazarım .
.
#enginar #artichoke #zeytinyaglienginar #turkishfood #turkishcousine #cagla #eniyilerikesfet #mukemmellezzetler #paylasim_platformu #mutfakdamutfak #instafollowers #instaphoto #nofilternocolors #caglalienginar
Read more
Portakal çiçeği kokuları arasından günaydın 🌞<span class="emoji emoji1f60d"></span> . . Hafta sonundan beri Bodrum'daki evin ve bahçenin ...
Media Removed
Portakal çiçeği kokuları arasından günaydın 🌞 . . Hafta sonundan beri Bodrum'daki evin ve bahçenin kalan işleri ile uğraşıyoruz kardeşimle birlikte . . Herşey çok güzel, doğa, manzara, mis gib kokan bahçeler ve yeni çiçeklenmeye başlayan portakal çiçeği kokuları baş döndürüyor. ... Portakal çiçeği kokuları arasından günaydın 🌞😍 .
.
Hafta sonundan beri Bodrum'daki evin ve bahçenin kalan işleri ile uğraşıyoruz kardeşimle birlikte .
.
Herşey çok güzel, doğa, manzara, mis gib kokan bahçeler ve yeni çiçeklenmeye başlayan portakal çiçeği kokuları baş döndürüyor. Çok eğlenceli ve renkli festivallerle taçlanınca bu güzellikler doyumsuz oluyor .
Hikayemde paylaşmıştım bu #aciotfestivali ni
Herşey çok güzel de bir de şu internete bağlanmama problemi olmasa. Kaç gündür uğraşıyorum ama sürekli kesintilerle paylaşım yapamıyorum, bakalım bu sefer olacak mı? .
Güzel geçsin gününüz .
.
#bodrum #aciotfestivali #doga #paylasim_platformu #portakalcicegi
Read more
Günaydın 🌞 . Dün akşam pişirdiğim sabah kahvaltımıza eşlik eden iki ekmeğin seslerini hikayemde ...
Media Removed
Günaydın 🌞 . Dün akşam pişirdiğim sabah kahvaltımıza eşlik eden iki ekmeğin seslerini hikayemde de görebilirsiniz. Ekmekler pişip iyice soğuduktan sonra bu sesi pek çıkarmazlar ama bunların üzerinden 14 saat geçmesi şarkı söylemelerine engel olamadı . . Kahvaltı tabağındaki zeytinler ... Günaydın 🌞 .
Dün akşam pişirdiğim sabah kahvaltımıza eşlik eden iki ekmeğin seslerini hikayemde de görebilirsiniz. Ekmekler pişip iyice soğuduktan sonra bu sesi pek çıkarmazlar ama bunların üzerinden 14 saat geçmesi şarkı söylemelerine engel olamadı . .
Kahvaltı tabağındaki zeytinler herşeyiyle kendi ürünüm. Yumurta @yenesol Yeşim hanımın kızlarının, eski kaşar peyniri @ilhankoculu nun Kars'ta ürettiği ve kooperatif aracılığı ile evime soframa buyur ettiler .
Böyle güvenerek, emin olarak yiyebildiğim her şey için şükür ediyorum .
Daha ne ister ki insan,kandiliniz mübarek olsun .
.
#kahvalti #eksimayalıekmek #sourdoughbread #artisanbread #gercekekmek #feedfeed #mutfskdamutfak #yenekrium #eniyilerikesfet #kesfet #bahcedensofraya #kendinüret #instapic #instagrammers #instafollowers #instafoodblogger
Read more
İyi akşamlar . Bahar geldi derken Mart ayı kazma kürekleri yaktıracak anlaşılan . Kış başında ...
Media Removed
İyi akşamlar . Bahar geldi derken Mart ayı kazma kürekleri yaktıracak anlaşılan . Kış başında hediye gelen kocaman bir kabağının buzlukta bekleyen son dilimleri ile nefis bir çorba yaptım . Yavaş yavaş derin dondurucuda bekleyenleri bitirmek gerek . Kabak çorbası tatlı yapısından ... İyi akşamlar .
Bahar geldi derken Mart ayı kazma kürekleri yaktıracak anlaşılan .
Kış başında hediye gelen kocaman bir kabağının buzlukta bekleyen son dilimleri ile nefis bir çorba yaptım . Yavaş yavaş derin dondurucuda bekleyenleri bitirmek gerek .
Kabak çorbası tatlı yapısından dolayı pek çok kişinin damak tadına uymayabilir ama içine kereviz sapları koyduğunuzda o tatlı lezzetten eser kalmıyor. Evde kereviz olmadığından sap ve yapraklarını kuruttuğum kereviz yapraklarını da koyarak yapınca evde sevmeyen 👱🏻 bile keyifle içti .
Ocaktan inmeye yakın evde yaptığım krem freşin ekşimsi tadı ile birleşince kabağın o tatlı lezzeti kayboldu .
Herkesin kendi tarifi vardır diye yazmıyorum ama bu iki farklı uygulama ile yapmanızı öneririm, özellikle kabak çorbası sevmeyenlerin .
.
Herkese afiyetler olsun .
.
#corba #kabakcorbası #pumkinsoup #nefisyemektarifleri #eniyilerikesfet #yemekrium #mutfakdamutfak #foodstagram #onlinelezzetler #misss_lezzetler #insta_gurme #f52gram #feedfeed #yemektakip #picturetokeep_.food #dinner
Read more

Loading...