Javad_photos Instagram Photos and Videos

Loading...


javad_photos javad hojjaty @javad_photos mentions
Followers: 998
Following: 680
Total Comments: 0
Total Likes: 0

سیستان و بلوچستان یک استان ایران است. مردم این ولایات بسیار مهربان و خونگرم و مهمان دوست هستند. یکی از شهرهای بلوچستان شهر"باهوکلات" است. رود " باهوکلات" از داخل شهر عبور میکند. در این رودخانه تمساح پوزه کوتاه ایرانی زندگی میکند. مردم این تمساح ها را بسیار دوست دارند. به آنها "گاندو" میگویند. ... سیستان و بلوچستان یک استان ایران است. مردم این ولایات بسیار مهربان و خونگرم و مهمان دوست هستند. یکی از شهرهای بلوچستان شهر"باهوکلات" است. رود " باهوکلات" از داخل شهر عبور میکند. در این رودخانه تمساح پوزه کوتاه ایرانی زندگی میکند. مردم این تمساح ها را بسیار دوست دارند. به آنها "گاندو" میگویند. گاندو مردم را اذیت نمیکند. این فیلم کوتاه چهره جوانان شهر را نشان میدهد. آنها بسیار شاد هستند. کار مردم باهوکلات کشاورزی و دامپروری است. درختان"انبه"و "موز " در اینجا فراوان است.
#باهوکلات #سیستان_بلوچستان #مردم_شناسی #تمساح #گاندو #زندگی #ایرانگردان_حجتی_معماریانپور #شهرمن_شهریار #هم_را_یافتگان_علامه #بلوچ #مکران #چابهار #زاهدان
-------
#see #translate #baluchistan #bahoukalat #gando
#anthropology
Read more
Loading...
یکی از دیدنیها در استان " کهکیلویه و بویراحمد" اینجا است. این چشمه در شهر"چورام" قرار دارد. نام چشمه"چشمه بیلقیس" است. سرچشمه آن از زیر کوهی است که من در عکس بر روی آن ایستاده ام. این چشمه بعد از مدتی که به چشمه های دیگر وصل شد رود "خیرآباد" را بوجود میآورد. این رود به رود بزرگی بنام"زهره" متصل میشود. ... یکی از دیدنیها در استان " کهکیلویه و بویراحمد" اینجا است. این چشمه در شهر"چورام" قرار دارد. نام چشمه"چشمه بیلقیس" است. سرچشمه آن از زیر کوهی است که من در عکس بر روی آن ایستاده ام. این چشمه بعد از مدتی که به چشمه های دیگر وصل شد رود "خیرآباد" را بوجود میآورد. این رود به رود بزرگی بنام"زهره" متصل میشود. رود زهره بسیار طولانی است. این رود قابل کشتیرانی است. لنگرگاه کشتی ها در شهر " هندیجان" با دریا بیست کیلومتر فاصله دارد. این مسافت را کشتیها بر روی رود " زهره" طی میکنند تا به دریا برسند. پس ما بجز " کارون " هم رود"زهره" را داریم که قابل کشتیرانی است. دلتای این رود در بندر" بحرکان" به دریا متصل میشود. این بندر بزرگترین اسکله ماهیگیری است برای قایقهای مخصوص ماهیگیری. ما با این رود بسیار همسفر بودیم. چشمه بلقیس چرام را فراموش نکنید. یکی از بهترین میوه پرتقال ایران در چرام تولید میشود .توجه: بخاطر سکوت این محل ما هم آهسته صحبت کردیم. ویدیو با صدای بسیار کم است.
#چشمه_بلقیس #چرام #گچساران #دوگنبدان #کهگیلویه_و_بویراحمد #دهدشت #طبیعت #طبیعتگردی #طبیعت_گردی #ایرانگردان_حجتی_معماریانپور #شهرمن_شهریار #هم_را_یافتگان_علامه
#زهره #رودزهره #هندیجان #خیرآباد #ماهیگیری
Belgeis spa
#see #translate
#spring #belgheis #nature #photooftheday #vsco #vscocam #travel #natgeotravelpic
Read more
آیا میدانید مفهوم این عبارات را: هفت خط؟ جور دوست را بکش اینجا موزه لرستان است و باستان شناس موزه در مورد ظرف های شراب باستانی توضیح میدهد. این آثار مربوط به 3000 سال پیش است. تمدن باستانی ایلام در غرب ایران. این وسایل در غار"کلماکره" پیدا شده است. بیشتر آثار تاریخی لرستان در موزه های اروپا ... آیا میدانید مفهوم این عبارات را:
هفت خط؟
جور دوست را بکش
اینجا موزه لرستان است و باستان شناس موزه در مورد ظرف های شراب باستانی توضیح میدهد.
این آثار مربوط به 3000 سال پیش است. تمدن باستانی ایلام در غرب ایران.
این وسایل در غار"کلماکره" پیدا شده است.
بیشتر آثار تاریخی لرستان در موزه های اروپا و امربکا هستند.
ویدیو طولانی بود ولی بریدیم آنرا.
#هفت_خط #موزه #لرستان #آثارتاریخی #فلک_الافلاک
#گنجبنه #ایرانگردان_حجتی_معماریانپور #شهرمن_شهریار #هم_را_یافتگان_علامه
#غارکلماکره
Lorestan meusiom
Drinking decanter
#ancient #drink #decanter #lorestan #iran #iranian #ig_iran #ig_ir
Read more
موسیقی هر منطقه با محیط آنجا رابطه مستقیم دارد .به صدای خواننده با تصاویر دقت کنید. یک هارمونی خاص خود را دارد. اینجا یکی از دریاچه های شهر " پل دختر" در لرستان است. چند دوست عزیز به دوستانمان اضافه شدند. این کلیپ طولانی است و آنرا کوتاه کردم تا چند لحظه با ما در سفر همراه باشید. در غرب کشور به این دریاچه ... موسیقی هر منطقه با محیط آنجا رابطه مستقیم دارد .به صدای خواننده با تصاویر دقت کنید. یک هارمونی خاص خود را دارد. اینجا یکی از دریاچه های شهر " پل دختر" در لرستان است. چند دوست عزیز به دوستانمان اضافه شدند. این کلیپ طولانی است و آنرا کوتاه کردم تا چند لحظه با ما در سفر همراه باشید. در غرب کشور به این دریاچه ها گفته میشود " سر آب".
#پل_دختر_لرستان #لرستان #پل_دختر
#موزیک #موسیقی #ایرانگردان_حجتی_معماریانپور #شهرمن_شهریار #هم_را_یافتگان_علامه #موسیقی_ما #موسیقی_سنتی #خواننده
#see #translate #music #lorestan #traditionalmusic #musicofpersia
Read more
شهر "جوندی شاپور " در گذشته از شهرهای بزرگ و تاریخی ایران بود. بزرگترین دانشگاه جهان در زمان ساسانیان ...
Media Removed
شهر "جوندی شاپور " در گذشته از شهرهای بزرگ و تاریخی ایران بود. بزرگترین دانشگاه جهان در زمان ساسانیان در این شهر قرار داشت. دانشمندان بزرگ در این شهر تحصیل میکردند. امروز خرابه های این شهر تاریخی هنوز کاوش نشده است.آرامگاه "یعقوب"شاه در این شهر قرار دارد. این بزرگمرد با خلیفه عباسی جنگید. او یک ... شهر "جوندی شاپور " در گذشته از شهرهای بزرگ و تاریخی ایران بود. بزرگترین دانشگاه جهان در زمان ساسانیان در این شهر قرار داشت. دانشمندان بزرگ در این شهر تحصیل میکردند. امروز خرابه های این شهر تاریخی هنوز کاوش نشده است.آرامگاه "یعقوب"شاه در این شهر قرار دارد. این بزرگمرد با خلیفه عباسی جنگید. او یک ایرانی وطن پرست بود. این بنا نزدیک شهر " دزفول " است.
#دزفول #یعقوب_لیث #صفاریان #تاریخی #تاربخ #میراث #خوزستان #جندیشاپور
Other friends:
#see #translate #history #heritage #iran #travel
Read more
پل شهر "لالی " بر روی دریاچه سد "گتوند" بسیار زیباست. این پل بهترین سازه انتخاب شده است. برای رسیدن ...
Media Removed
پل شهر "لالی " بر روی دریاچه سد "گتوند" بسیار زیباست. این پل بهترین سازه انتخاب شده است. برای رسیدن به این دریاچه باید از شهر تهران به شهر" دزفول " و بعد به شهر" لالی " رفت. اگر مرا از این تصویر بگیرید یک منظره زیبا را خواهید دید. اینطور نیست؟ این دریاچه یکی از چندین دریاچه هایی است که روی رود" کارون" بوجود ... پل شهر "لالی " بر روی دریاچه سد "گتوند" بسیار زیباست. این پل بهترین سازه انتخاب شده است. برای رسیدن به این دریاچه باید از شهر تهران به شهر" دزفول " و بعد به شهر" لالی " رفت. اگر مرا از این تصویر بگیرید یک منظره زیبا را خواهید دید. اینطور نیست؟ این دریاچه یکی از چندین دریاچه هایی است که روی رود" کارون" بوجود آمده است. چهار سد روی رود" کارون" احداث شده است. شهر " لالی " با این پل به شهر" مسجد سلیمان" متصل میشود. این عکس در ماه فوریه گرفته شد. احساس خیلی خوبی از این محیط گرفته میشود. جالب توجه برای کسانی که طبیعت را دوست دارند. یک متن دیگر برای شما فرستادم که لود نشد. دوباره نوشتم و ارسال کردم. خوشحالم که توضیحات مورد توجه شما قرار میگیرد.
#دریاچه #سدگتوندعلیا #مسجدسلیمان #گتوند #ایذه #هفت_شهیدان #دشت_بزرگ #ایرانگردان_حجتی_معماریانپور #شهرمن_شهریار #هم_را_یافتگان_علامه #طبیعت #ایرانگردی
#see #translate #lake #khuzestan #irannature #lali #nature #travel #natgeo #natgeotravelpic #gotvand
Read more
Loading...
آرامش و سکوت .تفکر و تنفس. اندیشه و رضایت. همه در اینجا. برای رسیدن به این آبشار زیبا ابتدا باید به شهر"خرم ...
Media Removed
آرامش و سکوت .تفکر و تنفس. اندیشه و رضایت. همه در اینجا. برای رسیدن به این آبشار زیبا ابتدا باید به شهر"خرم آباد" رفت و بعد از آن به جاده قدیم"پل دختر " رفت. از شهر " معمولان" که عبور کنیم به روستای " افرینه " میرسیم. این آبشار زیبا در این روستا قرار دارد. ما نام این آبشار زیبا را نیاگارا ی ایران گذاشته ... آرامش و سکوت .تفکر و تنفس. اندیشه و رضایت. همه در اینجا. برای رسیدن به این آبشار زیبا ابتدا باید به شهر"خرم آباد" رفت و بعد از آن به جاده قدیم"پل دختر " رفت. از شهر " معمولان" که عبور کنیم به روستای " افرینه " میرسیم. این آبشار زیبا در این روستا قرار دارد. ما نام این آبشار زیبا را نیاگارا ی ایران گذاشته ایم. این آبشار منحصر به فرد است. هنگام عکس گرفتن دقت کنید که حادثه ای اتفاق نیافتد. برای تعطیلات نوروز برنامه ریزی کنید. این آبشار از رود " آب چول هول " به وجود میآید و کمی آن طرف به رود " کشکان " متصل میشود.
#آبشار #افرینه #طبیعت #آب_چول_هول #کشکان #ایرانگردان_حجتی_معماریانپور #شهرمن_شهریار #هم_را_یافتگان_علامه #خرم_آباد #لرستان #آبشارافرینه #ایرانگردی #آب #زندگی #ارامش
For the other friends
#see #translate #afrineh #waterfall #photooftheday #khoramabad #lorestan #iran #nature
Read more
هر زمان که فکر میکنی تنها هستی باید بدانی که تنها نیستی. اینجا در سکوت جاده نشسته بودم و قهوه می نوشیدم. ...
Media Removed
هر زمان که فکر میکنی تنها هستی باید بدانی که تنها نیستی. اینجا در سکوت جاده نشسته بودم و قهوه می نوشیدم. سکوت بود و آرامش. من تنها نبودم. شریک من راننده کامیون بود. سرعت کامیون را کم کرد تا با من در این مهمانی شریک باشد. حیف که نتوانست از قهوه بنوشد. شاید او هم قهوه میخورد. من ندیدم. با نگاهش با من سخن میگفت.آیا ... هر زمان که فکر میکنی تنها هستی باید بدانی که تنها نیستی. اینجا در سکوت جاده نشسته بودم و قهوه می نوشیدم. سکوت بود و آرامش. من تنها نبودم. شریک من راننده کامیون بود. سرعت کامیون را کم کرد تا با من در این مهمانی شریک باشد. حیف که نتوانست از قهوه بنوشد. شاید او هم قهوه میخورد. من ندیدم. با نگاهش با من سخن میگفت.آیا من هم در کنار تو باشم؟ ...
اینجا شهر " دهنو"نزدیک"االیگودرز " است.
#سفر #مقصد #تهران #مسافرت #خمین به #الیگودرز #سکوت #آرامش #تفکر
#تنهایی #دونفره
#see #translate
#silence #road #truck # #2 or
#1
#travel #destination #coffee
#morning #2018
Read more
Loading...
در این پست نام های جدید میشنوید. زیرا کمتر ایرانگردی میکنیم. برای دیدن دریاچه " برم الوان " ابتدا باید ...
Media Removed
در این پست نام های جدید میشنوید. زیرا کمتر ایرانگردی میکنیم. برای دیدن دریاچه " برم الوان " ابتدا باید به استان خوزستان برویم. به سمت بهبهان و بعد به "لیکک بهمءی" برویم. شهر لیکک جز استان"کهگیلویه و بویراحمد" است ولی راه اصلی از استان خوزستان دارد. بعد به سمت "سرآسیاب یوسفی " برویم. دریاچه بعد از ... در این پست نام های جدید میشنوید. زیرا کمتر ایرانگردی میکنیم. برای دیدن دریاچه " برم الوان " ابتدا باید به استان خوزستان برویم. به سمت بهبهان و بعد به "لیکک بهمءی" برویم. شهر لیکک جز استان"کهگیلویه و بویراحمد" است ولی راه اصلی از استان خوزستان دارد. بعد به سمت "سرآسیاب یوسفی " برویم. دریاچه بعد از "آب الوان " است . دریاچه منحصر به فرد با ویژگی های خودش. اینجا زمستان وجود ندارد. همیشه بهار است. جاده دریاچه به سمت" لنده"بینهایت زیباست. از"لنده" هم به شهر"سوق"که زادگاه و مدفن حسین پناهی است میرسیم. سپس به"دهدشت"خواهیم رسید.
#دریاچه #برم_الوان #برم_الوان_زیبا #کهگیلویه_و_بویراحمد #لیکک #لنده #سوق
#kohgiluyeh_boyerahmad #barmalvan #lake #see #translate #down
Read more
دو سال پیش در چنین روزی من و دکتر معماریانپور در جزیره هرمز بودیم. گوگل فتو خوب یادآوری کرد. خلاصه سفر ...
Media Removed
دو سال پیش در چنین روزی من و دکتر معماریانپور در جزیره هرمز بودیم. گوگل فتو خوب یادآوری کرد. خلاصه سفر اینچنین بود: با کشتی مسافری از پایانه شهید حقانی به سمت هرمز براه افتادیم. سوار موتور سیکلت عبداله که باربند داشت شدیم. عبداله راهنمای ما در گردش هرمز بود. به کوه نمک جزیره هرمز رفتیم. بسیار زیبا ... دو سال پیش در چنین روزی من و دکتر معماریانپور در جزیره هرمز بودیم. گوگل فتو خوب یادآوری کرد. خلاصه سفر اینچنین بود:
با کشتی مسافری از پایانه شهید حقانی به سمت هرمز براه افتادیم.
سوار موتور سیکلت عبداله که باربند داشت شدیم. عبداله راهنمای ما در گردش هرمز بود. به کوه نمک جزیره هرمز رفتیم. بسیار زیبا بود. در داخل غار کوه نمک مدتی ماندیم. این غار آبشار دارد و بلورهای نمک از آبشار تشکیل شده است. زیبا و دیدنی بود.
با یک آلمانی به نام "آرون" آشنا شدیم. تنها به سفر آمده بود.
تمام این مطالب را در آلبوم بالا میبینید.
#جزیره_هرمز #بندرعباس
#کوه_نمک #طبیعتگردی
#آبشار #غار #غار_نمکی #شهرمن_شهریار #هم_را_یافتگان_علامه #ایرانگردان_حجتی_معماریانپور
#travel #hormozgan #hormoz_island #cave #saltcave #saltcaves
Read more
روز میلاد عیسی پیامبر مبارک باشد. امیدوارم برکت و آرامش در کشورم ایران جریان داشته باشد. خدایا ایرانیان را در پناه خود از آسیب و گزند دشمنان محفوظ بدار. آمین روز میلاد عیسی پیامبر مبارک باشد. امیدوارم برکت و آرامش در کشورم ایران جریان داشته باشد. خدایا ایرانیان را در پناه خود از آسیب و گزند دشمنان محفوظ بدار. آمین
ماهیگیران محلهایی دارند برای نگهداری تورها و وسایل ماهیگیری که به آن محل "تله" میگویند. در سواحل ...
Media Removed
ماهیگیران محلهایی دارند برای نگهداری تورها و وسایل ماهیگیری که به آن محل "تله" میگویند. در سواحل دریای خزر از این محل ها فراوان است. #ماهیگیری #دریا #دریای_خزر #قایق #ایران #عکاسی #پاییز #طبیعت #هم_را_یافتگان_علامه #ایرانگردان_حجتی_معماریانپور #fishing #boat #caspiansea #nature ... ماهیگیران محلهایی دارند برای نگهداری تورها و وسایل ماهیگیری که به آن محل "تله" میگویند. در سواحل دریای خزر از این محل ها فراوان است.
#ماهیگیری #دریا #دریای_خزر #قایق #ایران #عکاسی #پاییز #طبیعت #هم_را_یافتگان_علامه #ایرانگردان_حجتی_معماریانپور
#fishing #boat #caspiansea #nature #travel #iran
Read more
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...