Loading Content...

Kitaplaryolda Instagram Photos and Videos

Loading...


kitaplaryolda Okuma Hareketi-Makale-Tanıtım @kitaplaryolda mentions
Followers: 16,385
Following: 2,395
Total Comments: 0
Total Likes: 0

 #Repost @anakralice___ (@get_repost) ・・・ Günaydın ❣️canım polisiye arkadaslarım @yagmursengelgokalp ...
Media Removed
#Repost @anakralice___ (@get_repost) ・・・ Günaydın ❣️canım polisiye arkadaslarım @yagmursengelgokalp @sevideturkmen @dygksdgi @esinin.kitaplari @battalozlem ile okudugumuz #sebastianfitzek #yolcu23 #okudumbitti . Gemılerde kaybolan insanlar.. Yıllar once yine bir gemıde ... #Repost @anakralice___ (@get_repost)
・・・
Günaydın ❣️canım polisiye arkadaslarım @yagmursengelgokalp @sevideturkmen @dygksdgi @esinin.kitaplari @battalozlem ile okudugumuz #sebastianfitzek #yolcu23 #okudumbitti . Gemılerde kaybolan insanlar.. Yıllar once yine bir gemıde ıntıhar eden dedektıf Martın’in eşi ve oglu da bu işin içinde. Pekı bu ınsanlar neden ve nasıl kayboluyor? Yolcu 23 ‘ün anlamı ne? Soluksuz okunan,ters köşe yapan,tam katil bulundu derken bir ters köşe daha yapan çok güzel bir kitap okudum. Psıkolojık gerilim olan bu kitabı okumanızı kesınlıkle tavsıye ederım ✌
#kitaplaryolda
Read more
Loading...
 #Repost @okuyan1anne (@get_repost) ・・・ 40 yaşındaki Dick Forrest, büyük bir araziye ve bu arazi ...
Media Removed
#Repost @okuyan1anne (@get_repost) ・・・ 40 yaşındaki Dick Forrest, büyük bir araziye ve bu arazi üzerindeki birçok çiftlik evine sahiptir. Evli olduğu Paula ile buradaki 'Büyük Ev'de yaşamaktadırlar. İşinde gayet başarılı olan Dick, geçmişten gelen büyük bir miras ile çiftçiliğe ... #Repost @okuyan1anne (@get_repost)
・・・
40 yaşındaki Dick Forrest, büyük bir araziye ve bu arazi üzerindeki birçok çiftlik evine sahiptir. Evli olduğu Paula ile buradaki 'Büyük Ev'de yaşamaktadırlar. İşinde gayet başarılı olan Dick, geçmişten gelen büyük bir miras ile çiftçiliğe başlamış ve parlak zekası sayesinde de malvarlığını artırmıştır. Çift dostlarını sıklıkla Büyük Ev'de ağırlamakta iken, Dick'in eski dostlarından Graham'ın uzun süreli ziyarete gelmesi, çiftin hayatını baştan aşağı değiştirecektir.
Yazarın hayattayken yayınlanan son romanı olması, eleştirmenlerce karakterlerin yazarın yaşamından otobiyografik izler taşıdığının belirtilmesi ve dönemine ait feminist izler taşıması, kitabı oldukça ilgi çekici hale getiriyor. Dilimize ilk kez çeviren Maya Kitap sayesinde, canım @ebrulogoglu ile okuduğumuz kitaptan farklı bir keyif aldım 💜 Zira alışılagelmiş Jack London tarzından farklı tarzda bir London kitabı okumak isteyenlere tavsiyemdir 👍
"Dick Forrest emindi; eli masanın üstündeki herhangi bir eşyaya uzandığı zaman, tökezlemeden veya bir santim bile kaymadan doğrudan o eşyayı alacağından emindi. Beyni, domuz kolerası metninin önemli kısımlarına atladığı zaman hiçbir şey kaçırmadığından emindi; dönen sandalyesindeki dengeli bedeninden, dengeli ensesinden emindi; yüreğinde ve mantığında, hayattan, işinden, sahip olduğu her şeyden ve kendinden emindi." Sf.38
#büyükevinküçükhanımefendisi #jacklondon #thelittleladyofthebighouse #mayakitap #okuyan1anneokudu @mayakitap
#kitaplaryolda
Read more
 #Repost @gezgininsirtcantasi (@get_repost) ・・・ Sanırım Orhan Pamuk'un yazarlığına olan ...
Media Removed
#Repost @gezgininsirtcantasi (@get_repost) ・・・ Sanırım Orhan Pamuk'un yazarlığına olan hayranlığım bu gönderi ile bir kez daha açığa çıkıyor. Daha önce onun yazarlığı üzerine bir deneme paylaşmıştım. Bir de Kara Kitap isimli eserinin yorumunu yapmıştım.. Masumiyet Müzesi'nin ... #Repost @gezgininsirtcantasi (@get_repost)
・・・
Sanırım Orhan Pamuk'un yazarlığına olan hayranlığım bu gönderi ile bir kez daha açığa çıkıyor. Daha önce onun yazarlığı üzerine bir deneme paylaşmıştım. Bir de Kara Kitap isimli eserinin yorumunu yapmıştım.. Masumiyet Müzesi'nin yorumuyla birlikte onun hakkında üçüncü paylaşımımı yapıyorum.
▪️▪️▪️
Her şey bir yana, yazarın kişisel hayatı ile yazım hayatını birbirinden ayırmamız gereken durumlar vardır. Orhan Pamuk da bu yazarlardan birisi. Hakkında yorum yapmadan önce onu tanımalı ve kitaplarını okumalıyız. Neticede bizim büyük bir değerimiz. Yazdığı kitaplar 40'dan fazla dile çevriliyor ve birçok ülkede severek okunuyor. Onun Nobel ödülünü yazdığı romanlar sayesinde hakettiğini düşünüyorum. Emek gösteriyor. Yeri geldiğinde günlerce, haftalarca yazı masasından kalkmıyor ve de durmadan yazıyor. (Masumiyet Müzesi'nin el yazmaları öne çıkarılmış hikayelerimde var) ▪️▪️▪️
Gelelim kitabın yorumuna; bu romanın sayfalarında saplantılı bir aşkın hikayesini okuyoruz. Saplantılı, tutkulu, kendini kaybedercesine yaşanan aşk sonunda bir müzeye dönüşüyor. Kemal'in Füsun'a duyduğu derin aşk onun sigara izmaritlerini bile büyük bir özenle toplayıp tarihlendirmesi ile somut bir görünüşe ulaşıyor. Kitapta, bize oldukça samimi gelen siyah beyaz filmlerin tadı var. Eşyaların tanımlamaları öyle bir şekilde yapılmış ki sanki sayfaların arasında değil de tam karşımızdaymış gibi hissediyoruz. Ayrıca Orhan Pamuk, geçmiş aile yaşantılarımızı da büyük bir açıklıkla gözlerimizin önüne seriyor. Eğer ilk defa bir Orhan Pamuk kitabı okuyacaksanız Masumiyet Müzesi'ni başlangıç kitabınız olarak seçebilirsiniz. (Öne Çıkarılan Hikayeler'de Masumiyet Müzesi'nin fotoğraflarına bakmanızı öneririm)
▪️▪️▪️
#kitaplarlaetkileşim #kitap #kitapkurdu #kitapvatani #istanbul #istanbulbooks #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @aynurunkitaplari (@get_repost) ・・・ Walden // #kitapyorumu HENRY DAVID THOREAU İnsanlığın, ...
Media Removed
#Repost @aynurunkitaplari (@get_repost) ・・・ Walden // #kitapyorumu HENRY DAVID THOREAU İnsanlığın, yaşamın yada yaşam sandığımız olgunun nereye gittiğini, teknolojinin ve insanları esir alan yeniliklerin, lükslerin bizleri ne hale getirdiğini görmemizi sağlayan, doğanın ... #Repost @aynurunkitaplari (@get_repost)
・・・
Walden // #kitapyorumu
HENRY DAVID THOREAU

İnsanlığın, yaşamın yada yaşam sandığımız olgunun nereye gittiğini, teknolojinin ve insanları esir alan yeniliklerin, lükslerin bizleri ne hale getirdiğini görmemizi sağlayan, doğanın içinde özgürlükle hareket eden ve kendini doğanın bir parçası olarak gören bir Henry David Thoreau eseri okudum.

Sayfalar arasında yazdığı bu satırlar ise ne demek istediğini çok güzel anlatıyor.... "Yaşamı tüm derinliğiyle yaşayıp yaşamın tüm özünü emmek niyetindeydim. Yaşam olmayan her şeyi bozguna uğratacak kadar güçlü bir Spartalı gibi yaşamak, büyük bir etki bırakıp ucu ucuna kurtulmak, hayatı bir köşeye sıkıştırıp en çıplak haline kadar soymak, eğer alçak olduğu ortaya çıkarsa bu alçaklığını tüm dünyaya ilan etmek veya olur da eğer asil olduğunu öğrenirsem, bunu deneyimleyip bir sonraki yolculuğumda gerçek bir şekilde açıklayabilmek istiyordum"
. .
.
Özgürlüğün, yalnızlığın, yoksulluğun, başarının veya başarısızlığın, güzellik veya çirkinliğin sadece insanların beynine kazınmış, işleyişe ayak uydurabilmek için bizlere dayatılmış ve zorunluluk olarak gösterilmiş bir hayat yaşadığımızı anlatıyor Thoreau. Ama anlatırken, aynı zamanda okurun kendi hayatını da sorgulamasını büyük bir ustalıkla başarıyor👌🙏 Çok sakin bir ruh haliyle okunması, üzerinde düşünülmesi gereken, yaşamın en ince ayrıntısına kadar her şeye değinen, çok derin ve güzel bir kitaptı.

#alıntılar

Vakitsizce yas tutmak tüketir üzgün olanı.
Yaşayanların arasındaki günleri sayılıdır,
Toscar'ın güzel kızı.

İnsanlar genellikle zaruret olarak adlandırılan, görünen bir kaderle işe alınır; eski bir kitabın dediği gibi, güve ve pasın çürüteceği ve hırsızların gelip çalacağı hazineler biriktirir.
Yaşamaya öyle içten ve derinlemesine mecburuz ki; yaşamımızı yüceltip değişim ihtimalini inkar ederiz.
.
.
.
.
#walden #henrydavidthoreau #okudumbitti @aylakadamyayinlari @zeplinkitap @aylakadamhobi #kitap #okumakgüzeldir #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @bayankitaplik (@get_repost) ・・・ Stefan Zweig | Amok Koşucusu✍🏼 #okudumbitti #kitapyorumu • Bol ...
Media Removed
#Repost @bayankitaplik (@get_repost) ・・・ Stefan Zweig | Amok Koşucusu✍🏼 #okudumbitti #kitapyorumu • Bol yeşillikli haftaya günaydın Zweig kalemini sevmeyen yoktur sanırım. Öyle güzel anlatıyor ki duyguları sevmemek elde değil. Şimdiye kadar okuduğum Zweig kitaplarının ... #Repost @bayankitaplik (@get_repost)
・・・
Stefan Zweig | Amok Koşucusu✍🏼
#okudumbitti #kitapyorumu

Bol yeşillikli haftaya günaydın🌿
Zweig kalemini sevmeyen yoktur sanırım. Öyle güzel anlatıyor ki duyguları sevmemek elde değil. Şimdiye kadar okuduğum Zweig kitaplarının ortak özelliği olarak ‘bir intihar vakası’ seyrediyor. Bunun da sebebi muhtemel yazarın II. Dünya savaşında yaşadığı psikoljiyi kalemine yansıtmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Konusuna gelince,eski bir doktorun deniz seyahati sırasında tanıştığı yabancıya yaşadığı olayı anlatmasıyla başlıyor. Yardıma muhtaç bir kadına yardım etmeyip vicdan azabı duyarken nitekim aşık olmasıyla işler karışıyor. Acaba doktoru yardım etmeyi kabul edecek mi bunun cevabı için kitabı okumanız gerekiyor. Bir kaç alıntı bırakıp bol keyifli ve kitaplı günler dilerim🙋🏻‍♀️📚

#alıntı
📌 Ruhu çoktan ölmüştü, geriye öldürülecek yalnızca bedeni kalmıştı.
📌 İnsanlara da tahammülüm yok, bütün gün gülüyorlar.
📌 Güvenin şartı samimiyettir, kayıtsız şartsız samimiyet.
#kitaplaryolda
Read more
 #Repost @yaseminbalci (@get_repost) ・・・ . Bir kedi Bir tavşan Bir kobay faresi Bir İguana Ve ...
Media Removed
#Repost @yaseminbalci (@get_repost) ・・・ . Bir kedi Bir tavşan Bir kobay faresi Bir İguana Ve yatağının altından çıkamayan, kendi evinde verilen partiye davet edilmeyen bir adam... #evcilhayvanlar yer yer Kafka'nın #dönüşüm 'ünü yer yer de #beckett metinlerini hatırlatan ... #Repost @yaseminbalci (@get_repost)
・・・
.
Bir kedi
Bir tavşan
Bir kobay faresi
Bir İguana
Ve yatağının altından çıkamayan, kendi evinde verilen partiye davet edilmeyen bir adam... #evcilhayvanlar yer yer Kafka'nın #dönüşüm 'ünü yer yer de #beckett metinlerini hatırlatan zekice yazılmış çok tuhaf, çok eğlenceli bir roman... Vee şu ana dek #bragiólafsson yazılmış en iyi İskandinav Edebiyatı metinlerinden biri olduğu da söyleniyor.. ✔️ Hazır #kobayfareleri 'ni bitirmişken ara vermeden kedi, tavşan, iguana diye devam edeyim dedim ;)) Mutlu, huzurlu bir haftaya uyanmak dileği ile..
#kitaplaryolda
Read more
Loading...
Regrann from @yaka_bahar - Bahar ablacım kitabını okumaya başladım. Emeğine sağlık öyküler çok ...
Media Removed
Regrann from @yaka_bahar - Bahar ablacım kitabını okumaya başladım. Emeğine sağlık öyküler çok güzel. Altınovadan selamlar dilek #diablo #öykü #öykükitabı #kitap #kitapkurdu #kitapönerisi #yeniçıkanlar #yeniçıkan #kitaplık #kitapokumak #kitapseverler #kitaplik #kitaplık ... Regrann from @yaka_bahar - Bahar ablacım kitabını okumaya başladım. Emeğine sağlık öyküler çok güzel. 😍 Altınovadan selamlar😘 dilek
#diablo #öykü #öykükitabı #kitap #kitapkurdu #kitapönerisi #yeniçıkanlar #yeniçıkan #kitaplık #kitapokumak #kitapseverler #kitaplik #kitaplık #kitaptavsiyesi #kitapaşkı #kitapyurdu #kitapsever #kitapoku #okuoku #okumak #okumakgüzeldir #edebiyat #edebiyatkulübü #diablonungunlugu #Kitaplaryooda
Read more
 #Repost @mldsbooks (@get_repost) ・・・ Bazen 6.hissim öyle kuvvetli oluyor ki kendimden korkuyorum ...
Media Removed
#Repost @mldsbooks (@get_repost) ・・・ Bazen 6.hissim öyle kuvvetli oluyor ki kendimden korkuyorum size de oluyor mu peki . . . . Keyifli bir hafta sonu olsun herkese sevgiler . . . . #lugat365 #canyayinlari #kitaplaryolda #Repost @mldsbooks (@get_repost)
・・・
Bazen 6.hissim öyle kuvvetli oluyor ki kendimden korkuyorum 🍁🍁🍁 size de oluyor mu peki 😊😊 .
.
🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁
.
.

Keyifli bir hafta sonu olsun herkese 😍😍 sevgiler 💙
.
.
.
.
#lugat365 #canyayinlari #kitaplaryolda
Loading...
 #Repost @kitaphanem.1 (@get_repost) ・・・ “Peki, sence en güzel hayat nedir? Niçin Oblomovluk ...
Media Removed
#Repost @kitaphanem.1 (@get_repost) ・・・ “Peki, sence en güzel hayat nedir? Niçin Oblomovluk olmasın? Sanki herkes bu benim hayalimdeki hayat için uğraşmıyor mu? Sizin bütün koşmalarınız, tutkularınız, ticaretleriniz, siyasetleriniz hep sonunda rahat etmek için, kaybolmuş ... #Repost @kitaphanem.1 (@get_repost)
・・・
“Peki, sence en güzel hayat nedir? Niçin Oblomovluk olmasın? Sanki herkes bu benim hayalimdeki hayat için uğraşmıyor mu? Sizin bütün koşmalarınız, tutkularınız, ticaretleriniz, siyasetleriniz hep sonunda rahat etmek için, kaybolmuş bir cenneti bulmak için değil mi?” | İlya İlyiç Oblomov
#okuyucuE #kitaphanem #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @manolya.oz (@get_repost) ・・・ Bilgeye sormuşlar: " İnsan nasıl sabreder.? " diye.. ...
Media Removed
#Repost @manolya.oz (@get_repost) ・・・ Bilgeye sormuşlar: " İnsan nasıl sabreder.? " diye.. Demiş ki; "Unutursun sabredersin" bu en güzelidir. "Kabul edersin sabredersin" bu en doğru'sudur. "Vazgeçersin, sabredersin" bu en zoru'dur. Bir de "işini ALLAH'a havale eder, sabredersin" İşte ... #Repost @manolya.oz (@get_repost)
・・・
Bilgeye sormuşlar: " İnsan nasıl sabreder.? " diye.. Demiş ki;
"Unutursun sabredersin" bu en güzelidir.
"Kabul edersin sabredersin" bu en doğru'sudur.
"Vazgeçersin, sabredersin" bu en zoru'dur.
Bir de "işini ALLAH'a havale eder, sabredersin"
İşte bu, en Yüce'sidir ... #kitapokufotografcek #bookstagram #kitapönerisi #elimibırakma #kırtasiye #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @t_gzl (@get_repost) ・・・ Bir kelime olmasaydı, hiçbir kelime olmayacaktı. Bir kelimeyi ...
Media Removed
#Repost @t_gzl (@get_repost) ・・・ Bir kelime olmasaydı, hiçbir kelime olmayacaktı. Bir kelimeyi anlayabilsek, bütün kelimeleri anlayabilecektik. Bir kelimeye ihtiyacımız var! #canon #vscogrid #kitaplaryolda #Repost @t_gzl (@get_repost)
・・・
Bir kelime olmasaydı, hiçbir kelime olmayacaktı.
Bir kelimeyi anlayabilsek, bütün kelimeleri anlayabilecektik.
Bir kelimeye ihtiyacımız var!

#canon #vscogrid #kitaplaryolda
 #Repost @bayankitaplik (@get_repost) ・・・ Friedrich Nietzsche | İnsan Nasıl Kendisi Olur ✍🏼 ...
Media Removed
#Repost @bayankitaplik (@get_repost) ・・・ Friedrich Nietzsche | İnsan Nasıl Kendisi Olur ✍🏼 #okudumbitti #kitapyorumu • Yazarla tanışma kitabım oldu. Çok merak ediyordum sonunda uygun fiyata bulunca alıp bir çırpıda okudum. Yayınevinden tereddütlü idim nitelik yazım yanlışları ... #Repost @bayankitaplik (@get_repost)
・・・
Friedrich Nietzsche | İnsan Nasıl Kendisi Olur ✍🏼 #okudumbitti #kitapyorumu

Yazarla tanışma kitabım oldu. Çok merak ediyordum sonunda uygun fiyata bulunca alıp bir çırpıda okudum. Yayınevinden tereddütlü idim nitelik yazım yanlışları ile dolu bir içerik ile karşılaştım. Sanırım bilinmedik yayınevlerini almak pek iyi fikir gibi durmuyor🤦🏻‍♀️

Kitap içerikleri ‘neden bu kadar bilgeyim’ ‘neden bu kadar akıllıyım’ gibi egoist bölümler halinde yazılmış. İçeriğini okuduğunuzda kendini nasıl geliştirdiğini, iyi ile kötünün neler olduğunu kendince anlatmış sayın filozof. Ama en merak ettiğim ‘Böyle Buyurdu Zerdüşt’ kitabınıda okumadan edemeyeceğim😍 Bir kaç güzel alıntı bırakıp mutlu günler dilerim📚🙋🏻‍♀️

#alıntı
📍İnsanın kendisi olabilmesi için, kendinin ne olduğuna dair en dolaylı da olsa bir fikre sahip olması gerekir.
📍 Sessizlik bir başkaldırıdır.
📍 Beni öldürmeyen acı, güçlendirir.
#kitaplaryolda
Read more
Loading...
 #Repost @eebru.cemre (@get_repost) ・・・ <span class="emoji emoji25b6"></span>Nasıl anlatılır bu kitap gerçekten bilmiyorum. Çünkü ...
Media Removed
#Repost @eebru.cemre (@get_repost) ・・・ Nasıl anlatılır bu kitap gerçekten bilmiyorum. Çünkü ne yazsam az kalacak. Enis Rıza'nın fotoğrafları, Ercan Keşal'ın o fotoğrafları kendine has sıcak,içten uslûbu ile yorumlaması harikaydı. Kitap,geçmişi ve günümüzü de kapsayarak ... #Repost @eebru.cemre (@get_repost)
・・・
▶Nasıl anlatılır bu kitap gerçekten bilmiyorum.
Çünkü ne yazsam az kalacak.
Enis Rıza'nın fotoğrafları,
Ercan Keşal'ın o fotoğrafları kendine has sıcak,içten uslûbu ile yorumlaması harikaydı.
Kitap,geçmişi ve günümüzü de kapsayarak yarına devam eden toplumsal tarihimizin yüz yılını anlatıyor.
'
▶Çoğunu ilk kez gördüğüm fotoğrafların içinde âdeta kayboldum.Anlatılanları tekrar tekrar okuyup insanların yüzlerini tek tek inceledim.
Bazen Bulgaristan'dan sürgün edilen göçmenlerle aç,susuz günlerce yürüdüm,bazen Yaşar Kemal,Nazım Hikmet,Cemal Süreya ile dinlendim ✏💙
Başka bir gün Yılmaz Güney
filmi izledim 🎥
Filmi seyrederken Peri Gazozu'ndan da içmeyi ihmal etmedim 😌
Halk "kaybettiği sevgilisini" son kez uğurlarken de oradaydım
ATAMIZ'ı göz yaşlarıyla uğurladım sevgisini sonsuza dek kalbime kazıyarak..🙏❤
Başka bir gün
Mahir Çayan ve Hüseyin Cevahir ile birlikte saklandım bir apartman dairesinde.Ve 51 saat sonra eve baskın yapıldığında Hüseyin 83 kurşunla öldürüldüğünde,Mahir ağır yaralandığında da oradaydım...
Hrant Dink öldürüldüğünde,
Deniz Gezmiş idam edildiğinde de.
Bir anne çocuğunu emzirerek ona can verdiğinde de,katledilen evladını toprağa gömerken de oradaydım...
'
Öyle güzel bir kitaptı ki her fotoğrafta farklı duygular hissedip,farklı hayatlara ve hikayelere yol alıp #zamanınizinde ilerledim😍
'
Benim gibi geçmişe,anılara,araştırmaya,öğrenmeye ilgi duyan biriyseniz
bu kitabı çok seveceksiniz 🌟🌟🌟🌟🌟
Muhteşemdi,muhteşem 👏👏
'
Canım Mehtabım @mehtapvekitap 😇❤
Bu değerli hediye için nekadar teşekkür etsem az güzel yüreklim 🙏
'
Günaydın 💛
Gününüz keyifle geçsin,
mutlulukla,sevgiyle... 🌈🌼
#ercankesal
#zamaninizinde
#ayrintiyayinlari
#kitaplaryolda
Read more
 #Repost @suireader (@get_repost) ・・・ “İyi kitap okumak, geçmiş yüzyılların en iyi insanlarıyla ...
Media Removed
#Repost @suireader (@get_repost) ・・・ “İyi kitap okumak, geçmiş yüzyılların en iyi insanlarıyla sohbet etmek gibidir.” . Sizin şu ana kadar sohbet etmekten en çok keyif aldığınız yazar kimdi? Ben düşünüyorum da sanırım Dostoyevski diyeceğim. Beyaz Geceler, Yeraltından Notlar, ... #Repost @suireader (@get_repost)
・・・
“İyi kitap okumak, geçmiş yüzyılların en iyi insanlarıyla sohbet etmek gibidir.”
.
Sizin şu ana kadar sohbet etmekten en çok keyif aldığınız yazar kimdi? Ben düşünüyorum da sanırım Dostoyevski diyeceğim. Beyaz Geceler, Yeraltından Notlar, Ev Sahibesi, Tatsız Bir Olay ve daha nicesi... Şunu da eklemeliyim; aynı zamanda kendisiyle hala sohbet etmek için heyecan duyuyorum, sanırım en önemlisi de bu✌🏼
.
Bakalım yorumlara göre en hoşsohbet yazar kim olacak?☺️
.
.
.
#suireader #book #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @kadriyec_ (@get_repost) ・・・ Son zamanlarda okuduğum belki de en güzel kitaptı diyebilirim ...
Media Removed
#Repost @kadriyec_ (@get_repost) ・・・ Son zamanlarda okuduğum belki de en güzel kitaptı diyebilirim bu kitaba #ömüriklimdemir in ilk kitabı İçinde on tane öykü var hepsi birbirinden etkileyici birbirinden güzel ve 2016 yılı #halduntaneröyküödülü nü kazanmış #muhtelifevhamlarkitabı ... #Repost @kadriyec_ (@get_repost)
・・・
Son zamanlarda okuduğum belki de en güzel kitaptı diyebilirim bu kitaba👌📚 #ömüriklimdemir in ilk kitabı
İçinde on tane öykü var hepsi birbirinden etkileyici birbirinden güzel👌 ve 2016 yılı #halduntaneröyküödülü nü kazanmış #muhtelifevhamlarkitabı 🌟🌟🌟
Bana hediye gelmişti bu kitap iyiki de gelmiş çok severek okudum🙏♥️
Öykü okumayı seviyorsanız mutlaka okuyun👍👍
#12ayda100kitap #kitaplaryolda
Read more
Loading...
 #Repost @okur_bingol82 (@get_repost) ・・・ #dunyaedebiyatıokuyoruz bu ay #italyanedebiyati ...
Media Removed
#Repost @okur_bingol82 (@get_repost) ・・・ #dunyaedebiyatıokuyoruz bu ay #italyanedebiyati okumaya başladık birinci kitabım #antoniotabucchi #ufukcizgisi #Okudumbitti ' ' ' #antoniotabucchi ,"Kurbanın değilde ,araştıranın kimliği üzerine olmayan bir romanın hikâyesi,"diye ... #Repost @okur_bingol82 (@get_repost)
・・・
#dunyaedebiyatıokuyoruz bu ay #italyanedebiyati okumaya başladık birinci kitabım #antoniotabucchi #ufukcizgisi #Okudumbitti😊📚
'
'
'

#antoniotabucchi ,"Kurbanın değilde ,araştıranın kimliği üzerine olmayan bir romanın hikâyesi,"diye anlatıyor. #ufukçizgisi 'ni.Roman kahramanımız Spino İtalya'nın bir liman kentinde morgda görevli bir gece morga getirilen ölen kisiyi hiç kimsenın sahip çıkmadığı ve tanımaması üzerine Spino'nun cesetlerle arasında duygusal bağlar kurmak garip bir özelliği olduğundan bu genç ilgisini çekmiş ve Ölünün kim olduğunu ve neden öldüğünü hatta genci tanıyabileceği kişileri aramaya başlamıştır öğrendiği bilgileri birleştirir ve yavaş yavaş anlamayan başlar kişiyi kendi gençliğine benzeten Spino, onun yaşamını daha da merak eder... Kişiliğin çizğilerini bir araya getirmek için,psikolojik ipuçlarından yararlanmaya alışkın birinin yeteneği ile anlatılmış bir polisiye öykü aynı zamanda konusu oldukça merak uyandıran ilginç bir kitaptı yazarın dili anlatımı sade ve akıcıydı diğer kitaplarını da oldukça merak ettim 📚tabii ki tavsiyemdir👍

Sevgiliye ❤Kitapla📚kalın ☺

#ufukçizgisi #bingol82benimokuduklarım
#italyanedebiyati
#dunyaedebiyatıokuyoruz
#kitaplaryolda
Read more
 #Repost @kitapmuzesi34 (@get_repost) ・・・ Bazılarıyla kaliteli iletişim kurabilmenin tek ...
Media Removed
#Repost @kitapmuzesi34 (@get_repost) ・・・ Bazılarıyla kaliteli iletişim kurabilmenin tek yolu, onlarla araya mesafe koymaktan geçer. Azra Kohen / Fi . . . #arkakapak Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. İçinde bolca bulunan ... #Repost @kitapmuzesi34 (@get_repost)
・・・
Bazılarıyla kaliteli iletişim kurabilmenin tek yolu, onlarla araya mesafe koymaktan geçer.
Azra Kohen / Fi .
.
.
#arkakapak Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. İçinde bolca bulunan manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma hikayeleri belki herkesin dikkatini çekebilir ama gerçeklerden yola çıkarak ulaşılmak istenen yerde sadece farkındalık vardır.

Fi güzelliğin lanetlendiği, zekanın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır.

Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?
.
.
Fotoğraflarımı kullanırken lütfen etiketi kullanın @kitapmuzesi34 #kitapmuzesi34 .
.
.
#kitap #azrakohen #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @manolya.oz (@get_repost) ・・・ Hayat bizi sürekli şaşırtır; hayvani duygular ve doğurdukları ...
Media Removed
#Repost @manolya.oz (@get_repost) ・・・ Hayat bizi sürekli şaşırtır; hayvani duygular ve doğurdukları adilikler bir gerçek fakat bunların içinde, kendilerine yol bulmaya çalışan iyilik dolu, parlak, sağlıklı ve yaratıcı insan emekleri vardır. Daha güzel, daha insanca bir yaşamın ... #Repost @manolya.oz (@get_repost)
・・・
Hayat bizi sürekli şaşırtır; hayvani duygular ve doğurdukları adilikler bir gerçek fakat bunların içinde, kendilerine yol bulmaya çalışan iyilik dolu, parlak, sağlıklı ve yaratıcı insan emekleri vardır. Daha güzel, daha insanca bir yaşamın geleceğine olan yıkılmaz inancımızı besleyen de işte bu güçlerdir... #kitaplaryolda
Read more
Loading...
 #Repost @iilknuraksoy (@get_repost) ・・・ Tek gerçek düşmanımız İnsan’ dır. İnsan’ ı ortadan ...
Media Removed
#Repost @iilknuraksoy (@get_repost) ・・・ Tek gerçek düşmanımız İnsan’ dır. İnsan’ ı ortadan kaldırın, açlığın ve köle gibi çalışmanın temelindeki neden de sonsuza dek silinecektir yeryüzünden. İnsan üretmeden tüketen tek varlıktır. Süt vermez, yumurta yumurtlamaz, sabanı çekecek ... #Repost @iilknuraksoy (@get_repost)
・・・
Tek gerçek düşmanımız İnsan’ dır. İnsan’ ı ortadan kaldırın, açlığın ve köle gibi çalışmanın temelindeki neden de sonsuza dek silinecektir yeryüzünden.
İnsan üretmeden tüketen tek varlıktır. Süt vermez, yumurta yumurtlamaz, sabanı çekecek gücü yoktur, tavşan yakalayacak kadar hızlı koşamaz. Gene de, tüm hayvanların efendisidir.
#neokuyorum
#georgeorwell
#hayvançiftliği
*************************************
Yıllar önce Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçılarının üstün performansıyla tiyatrosunu izlemiştim Hayvan Çiftliği’ nin. Şimdi ise en sevdiğim yazarlardan biri olan George Orwell’ in tüm kitaplarını tamamladığıma göre sırayla okumaya başlayabilirim. Zaten 1984 en çok sevdiğim kitap, Hayvan Çiftliği de kesinlikle onun altında kalacak seviyede değil. Başarabilirsem eğer her ay bir Orwell kitabı okumayı düşünüyorum. Katılmak isteyen olursa hep beraber okuyabiliriz.
Gününüz aydın, huzurunuz bol olsun📚☕️😻🌸💕 *
*
*
#kitaplaryolda
Read more
 #Repost @htceyldrm54 (@get_repost) ・・・ Yaşlı Adam ve Deniz, yaşlı bir denizci ile onun avı ...
Media Removed
#Repost @htceyldrm54 (@get_repost) ・・・ Yaşlı Adam ve Deniz, yaşlı bir denizci ile onun avı arasında geçen kısa bir hikayeyi anlatıyor. Seksen dört gündür balık yakalayamayan yaşlı balıkçı Santiago, yılmadan umutsuzluğa kapılmadan her gün olduğu gibi balığa çıkar ve umduğunda ... #Repost @htceyldrm54 (@get_repost)
・・・
Yaşlı Adam ve Deniz, yaşlı bir denizci ile
onun avı arasında geçen kısa bir hikayeyi anlatıyor.
Seksen dört gündür balık yakalayamayan yaşlı balıkçı
Santiago, yılmadan umutsuzluğa kapılmadan her gün
olduğu gibi balığa çıkar ve umduğunda da kocaman
bir balık yakalar. Lâkin umulmadık gelişmeler yaşlı adamın
sevincinin yarım kalmasına neden olur.

Kitapta yer alan en güzel husus, yaşlı balıkçının
avı ile yalnız kalıp onlarla konuştuğu anlar.
O an keşfettiği, o an hissettiği ve o an yapması gereken
gibi gördüğü şeyin aslında biraz da hata olduğunu
anladığı durumlar. Sürekli çabalayan bir adamın
çaresiz çırpınışlarını okudum aslında o satırlarda.
Ve bunun yanında bitmek tükenmek bilmeyen bir çaba
ve anlam veremediğim çaresiz bir umut.
Kitabı okurken balıkçı ile yaşıyormuşum gibi hissettim.
Basit bir hikayesi varmış gibi görünse de
Küçük Prens'de olduğu gibi, bu kitapta da
yetişkinler için epey çıkarılacak dersler var.

Hangi yaşta olursa olsun, umudunu kaybetmeyip
vazgeçmemenin, hani çokça kullandığımız
"Sabrın sonu selamet" deyiminin
güzel bir örneği bu kitap.
Benim gibi ilk defa Hemingway okumak isteyenler
bu kitap ile başlayabilirler.

Bir alıntı ile son veriyorum:
"Neden acaba yaşlılar çok erken uyanır.
Günlerini biraz daha uzatmak için mi dersin?"
🌿
"Her gün yeni bir başlangıçtır.
Elbette insanın şansa da ihtiyacı var.
Ama önce gerekeni yapmalı ki,
şans kapıyı çaldığında insan hazır bulunsun."
.
.
#ernesthemingway #yasliadamvedeniz
#bilgiyayınevi #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @birokuyucununnotlari (@get_repost) ・・・ <span class="emoji emoji270f"></span>"Yapay zeka ile birlikte gelen gerçek risk, ...
Media Removed
#Repost @birokuyucununnotlari (@get_repost) ・・・ "Yapay zeka ile birlikte gelen gerçek risk, kötülük değil, yetkinliktir. Süper akıllı bir robot, hedeflerini gerçekleştirmede son derece iyi ve becerikli olur, ancak hedefleri bizimki ike uyuşmazsa, işte o zaman başımız belada ... #Repost @birokuyucununnotlari (@get_repost)
・・・
✏"Yapay zeka ile birlikte gelen gerçek risk, kötülük değil, yetkinliktir. Süper akıllı bir robot, hedeflerini gerçekleştirmede son derece iyi ve becerikli olur, ancak hedefleri bizimki ike uyuşmazsa, işte o zaman başımız belada demektir. (S. Hawking)"✏ Merhabalar🙌 Şimdi size okudukça cahilliğin sınırının olmadığını gösteren bir kitap göstericem. Bakın, şu lacivert "Büyük Fikirler El Kitabı". Evet, evet o. Ama ne demişler okumak cehaleti alır. Bu kitabı okudukça araştırasım geliyor. Google ile beraber okuyoruz, öyle söyleyeyim. Uzun zamandır böylesine doyurucu bir eser okumamıştım. Teşekkürler @salonyayinlari 😊
Ve diğer eser ise okurken bir anda tvde filmini gördüğüm bir kitap, Suikastçı. Ve işin açığı filmine fena kaptırdım. Biraz spoiler yemiş olabilirim ama olsun. #hemizleyinhemokuyun diyorum.
Herkese keyifli haftalar. Okuyanlar varsa buyrun yoruma🙄
.
.
.
.
.
#salonyayinlari @neokumali #kimneokudu @kimneokudu #1k1f @1k1f #1kitap1fotograf #kitaplaryolda
Read more
Regrann from @tugba_barones - Boşanmış anne babanın çocuğu hep yaralıdır. Hep eksiktir, hep huysuzdur, ...
Media Removed
Regrann from @tugba_barones - Boşanmış anne babanın çocuğu hep yaralıdır. Hep eksiktir, hep huysuzdur, hep hüzünlüdür, hep kıskançtır ve hep huzursuzdur☹ Bu durumunu bilen en yakınların bile cocuguna agzina geleni saymaktan çekinmez acimasizca eleştirir. Kendi tranvalarimi kalp ... Regrann from @tugba_barones - Boşanmış anne babanın çocuğu hep yaralıdır. Hep eksiktir, hep huysuzdur, hep hüzünlüdür, hep kıskançtır ve hep huzursuzdur☹😔 Bu durumunu bilen en yakınların bile cocuguna agzina geleni saymaktan çekinmez acimasizca eleştirir. Kendi tranvalarimi kalp kiriklarimi umursamadan sadece kızım için hep birşeyler yapmaya çalısıyorum. Çoğu zamanda desteğe ihtiyaç duyuyorum. Umarım bana iyi bir yol gösterici olursun🙇‍♀️
@dr.ozgurbolat
#aniyakala #ozgurbolat #cocukpsikolojisi #holiday #mydaugather #kizim #Kitaplaryolda #Kitap
Read more
 #Repost @biigunluk (@get_repost) ・・・ "An diye bir şey kalmıyor. Ya geçmiş oluyor ya gelecek." #kitaplaryolda
Media Removed
#Repost @biigunluk (@get_repost) ・・・ "An diye bir şey kalmıyor. Ya geçmiş oluyor ya gelecek." #kitaplaryolda #Repost @biigunluk (@get_repost)
・・・
"An diye bir şey kalmıyor. Ya geçmiş oluyor ya gelecek."
#kitaplaryolda
Regrann from @zuzuistan - Akşamıma yârenlik eden muhteşem bir başucu kitabı. Elimde olsa herkese ...
Media Removed
Regrann from @zuzuistan - Akşamıma yârenlik eden muhteşem bir başucu kitabı. Elimde olsa herkese okuturdum ve de okunmasını zorunlu kılardım. Neden mi? Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Mustafa Kemal Atatürk zamanında Türkçeye ilk kez çevrildi. Atatürk, kitabı okuduğunda bu destansı ... Regrann from @zuzuistan - Akşamıma yârenlik eden muhteşem bir başucu kitabı. Elimde olsa herkese okuturdum ve de okunmasını zorunlu kılardım. Neden mi?

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Mustafa Kemal Atatürk zamanında Türkçeye ilk kez çevrildi. Atatürk, kitabı okuduğunda bu destansı başarıya tek kelimeyle hayran olmuştu. Derhal kitabın ülkedeki okulların, özellikle askeri okulların müfredatına dahil edilmesini emretti. Türk askerleri ülkelerindeki “yaşamı yenilemek” için mutlaka bu kitabı okumalıydılar. O vakitler, kitap o kadar çok ilgi gördü ki, Kuran-ı Kerim’den sonra en çok okunan kitap haline geldi. Bu kitap tüm yoksulluğa, imkansızlıklara ve elverişsiz doğa koşullarına rağmen, bir avuç aydının önderliğinde; askerlerden din adamlarına, profesörlerden öğretmenlere, doktorlardan işadamlarına kadar, her meslekten insanın omuz omuza bir dayanışma sergileyerek, Finlandiya’yı, ülkelerini geri kalmışlıktan kurtarmak için nasıl büyük bir mücadele verdiklerini, tüm insanlığa örnek olacak biçimde gözler önüne sermektedir. İlk sayfalardan cümlelerin altını çizmeyi bıraktım çünkü kitabın tamamını çizmem gerekiyordu.
#okudumbitti #beyazzambaklarülkesinde #atatürk #kitap #kitaplaryolda #kitapokumahalleri #book #books #bookstagram #zuzu #edebiyat #öğretmen #samsun - #regrann
Read more
 #Repost @bookmrv (@get_repost) ・・・ Merhaba sevgili arkadaşlar #ağustosayındaokuduklarım İle ...
Media Removed
#Repost @bookmrv (@get_repost) ・・・ Merhaba sevgili arkadaşlar #ağustosayındaokuduklarım İle karşınızdayım. Çok güzel kitaplar okudum ve hepsinden çok keyif aldım. Bakalım Eylül ayı nasıl olacak Herkese keyifli hafta sonları diliyorum . . . . . #okudumbitti #kitapyorumu ... #Repost @bookmrv (@get_repost)
・・・
Merhaba sevgili arkadaşlar
#ağustosayındaokuduklarım
İle karşınızdayım.
Çok güzel kitaplar okudum ve hepsinden çok keyif aldım.
Bakalım Eylül ayı nasıl olacak 🙈
Herkese keyifli hafta sonları diliyorum 🙏😍
.
.
.
.
. #okudumbitti #kitapyorumu #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @sen.kutuphane (@get_repost) ・・・ Biricik yazarlarımdan Roland Barthes'in "Eiffel ...
Media Removed
#Repost @sen.kutuphane (@get_repost) ・・・ Biricik yazarlarımdan Roland Barthes'in "Eiffel Kulesi" kitabı mutlaka okunması gerekenlerden... . . 2. Görselimdeki, çevirmenin sunuş sayfasına mutlaka bir göz atın derim. . @yapikrediyayinlari yayınlarından bu kitabı edinebilirsiniz. . Bendeki ... #Repost @sen.kutuphane (@get_repost)
・・・
Biricik yazarlarımdan Roland Barthes'in "Eiffel Kulesi" kitabı mutlaka okunması gerekenlerden...
.
.
2. Görselimdeki, çevirmenin sunuş sayfasına mutlaka bir göz atın derim.
.
@yapikrediyayinlari yayınlarından bu kitabı edinebilirsiniz.
.
Bendeki kitap Iyi Şeyler Yayıncılık.
1. BASKI Eylül 1996.
36 sayfa.
Çevirmenler:
Çok değerli Mehmet Rifat-Sema Rifat.
.
.
#rolandbarthes
#göstergebilim #eiffeltower #eyfelkulesi #kitaptavsiyesi #bookaddict #bookstagram #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @gnursbooks (@get_repost) ・・・ #alinti <span class="emoji emoji1f4cc"></span> “Nereden bilebilirdi insanoğlu? Varlığının ...
Media Removed
#Repost @gnursbooks (@get_repost) ・・・ #alinti “Nereden bilebilirdi insanoğlu? Varlığının sonuçlarını. Hepsinin de yanıtı aynıydı: Hiçbir yerden... Belki de bu sayede hayat devam ediyordu. Kimse, neye neden olduğunu önceden bilmediği için... Çünkü her davranışının zaman ... #Repost @gnursbooks (@get_repost)
・・・
#alinti 📌
“Nereden bilebilirdi insanoğlu? Varlığının sonuçlarını.
Hepsinin de yanıtı aynıydı: Hiçbir yerden...
Belki de bu sayede hayat devam ediyordu. Kimse, neye neden olduğunu önceden bilmediği için... Çünkü her davranışının zaman içindeki bütün sonuçlarına önceden tanıklık eden kişinin ilk tepkisi, büyük ihtimalle, durmak olurdu. Durmak ve durdurmak. Dehşet içinde. Hareket etme korkusundan kalbi durana kadar. Çünkü her hareketin nihai sonucu acıydı ve belki de, insanoğlu bunu bilse, hiç doğmazdı. Belki de daha kötüsü, bütün bunları bilse de doğmaya devam ederdi. Ne de olsa, insandı ve doğası gereği arsızdı. Doğmak için her şeyi yapardı. Gerekirse karnından çıktığı annesinin leşini doğumhanede bırakır, hatta dünyaya ikizine yapışık bile gelir, ama yine de doğardı...”
📚Hakan Günday-Az

⭐️Az, ilk Hakan Günday kitabım olur. Bu senenin başında okuyup fazlasıyla etkilenmiştim. Hatta anlattıkları ve içeriğiyle sarsıldım desem daha doğru olur. Yoğun, güçlü ve sarsıcı karakterleriyle ön plana çıkan Az, okurunu bambaşka bir dünyanın içerisine itiyor. Gerçeklerin içine de sokmayı ihmal de etmiyor. İnanç, şiddet, yazgı ve daha birçok şey kitap içerisinde ustalıkla harmanlanmış durumda.

Dipçe: Hakan Günday’dan kitap önerileri yaparsanız çok sevinirim. 🙏🏻

📷: @imaginelibrary 💙

#az #hakangünday #doğankitap #quote #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @yaseminbalci (@get_repost) ・・・ Çocukluğumdan beri benimle olan 1958 basımlı kitabımdan ...
Media Removed
#Repost @yaseminbalci (@get_repost) ・・・ Çocukluğumdan beri benimle olan 1958 basımlı kitabımdan Atatürk'e ait bir şiirle anmak istedim Atatürk'ümü ve #30ağustoszaferbayramı mızı... Yazarın deyimiyle "hiç bir özentilik endişesine kapılmadan geldiği gibi söylenmiş birer Poem ... #Repost @yaseminbalci (@get_repost)
・・・
Çocukluğumdan beri benimle olan 1958 basımlı kitabımdan Atatürk'e ait bir şiirle anmak istedim Atatürk'ümü ve #30ağustoszaferbayramı mızı... Yazarın deyimiyle "hiç bir özentilik endişesine kapılmadan geldiği gibi söylenmiş birer Poem parçalarıdır" numune olarak bulduğu vatanseverlik ve insanlık anlayışını anlatan şiirleri..
.
. Oğuz Oğulları
Asya'nın ortasında Oğuz oğulları
Avrupa'nın Alp'lerinde Oğuz torunları
Doğudan çıkan biz, batıda yine biz
Nerede olsa, ne olsa kendimizi biliriz.
Hep insanlar kendilerini bilseler,
Bilinir ki o zaman hep biziz.
Türk sadece bir milletin adı değil,
Türk bütün adamların birliğidir.
Ey birbirine diş bileyen yığınlar,
Ey yığın yığın insan gafletleri
Yırtılmış gözlerdeki gafletten perde,
Dünya o zaman görecek hakikat nerde?
Hakikat nerede?.... #atatürk #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @kultigin_61 (@get_repost) ・・・ "Söyle tanrıça, Peleusoğlu Akhilleus'un öfkesini ...
Media Removed
#Repost @kultigin_61 (@get_repost) ・・・ "Söyle tanrıça, Peleusoğlu Akhilleus'un öfkesini söyle" diyor efsanenin başında ama belki de İlyada'da en az anlatılan şeylerden biri Akhilleus'dur. Onun ölüm saçıp kan damlayan kılıcından önce Yunan tanrılarının öfkesiyle karşılaşırız. ... #Repost @kultigin_61 (@get_repost)
・・・
"Söyle tanrıça, Peleusoğlu Akhilleus'un öfkesini söyle" diyor efsanenin başında ama belki de İlyada'da en az anlatılan şeylerden biri Akhilleus'dur. Onun ölüm saçıp kan damlayan kılıcından önce Yunan tanrılarının öfkesiyle karşılaşırız. Dişi ve erkek bir sürü tanrı keser yolumuzu İda Dağı'nın eteklerinde. Hepsinin ortak özelliği birbirlerine duydukları kindir. Erkek olanları güçlerine, dişi olanlarsa akıllarına ve her şarta göre yeniden şekillendirebildikleri hileli oyunlarına güvenirler. Ama iki grup da birbirlerine karşı üstün gelme güdüsüyle hareket eder.  Yüreklerinde taşıdıkları kine sonuna kadar sadık kalarak, niyetlerini de gizlemek suretiyle saldırırlar hasımlarına. Bu kavgada kullanılan silahlarsa; ne ok, ne kılıç, ne de gürzdür. Yalnızca insanlar vardır tanrıların savaş arabalarında. İnsanlar, insanları kırarlar insan şahsiyetine sahip Yunan Tanrılarının emirleriyle. Muhteşem bir satrançtır oynanan. Taşları insandan ve her hamlesinin sonunda kan olan bir oyundur bu. Hiçbir ölümlü kuklalığının farkında değildir. Hedefe saplanmak üzere olan oklar gibi yol aldıklarını bilmezler. Bilmezler, ama büyülenmiş gibi kendi ölümlerini kovalarlar tanrıların gözleri önünde. Tanrılarsa; hamlelerini yapar ve beklerler. Kimi zaman Apollo çıkar sahneye ve "İnsan dediğin nedir ki, dalından toprağa düşen yapraktan başka" der. Sonra, o da sürer atlarını savaş meydanına. Yeniden kırılır insanlar. Başlar ayrı düşer bedenlerden ve kızıl kanlarla sulanır topraklar. Ölüm her yerdedir, acı her yerde... A.Kadir UYSAL - 30.08.2018
#kitaplaryolda
Read more
 #Repost @manolya.oz (@get_repost) ・・・ Aşk, Züleyha olacağını bile bile. Yusuf'a vurulmaktır. ...
Media Removed
#Repost @manolya.oz (@get_repost) ・・・ Aşk, Züleyha olacağını bile bile. Yusuf'a vurulmaktır. Yusuf olduğunu bile bile. Kuyuya atılmaktır. Kuyu olduğunu bile bile. Yusuf'u saklamaktır. Aşk; hem Züleyha hem Yusuf hem de kuyu. Aşk; olduğunu olabilmektir belki de... #kitapokufotografcek ... #Repost @manolya.oz (@get_repost)
・・・
Aşk, Züleyha olacağını bile bile. Yusuf'a vurulmaktır. Yusuf olduğunu bile bile. Kuyuya atılmaktır. Kuyu olduğunu bile bile. Yusuf'u saklamaktır. Aşk; hem Züleyha hem Yusuf hem de kuyu. Aşk; olduğunu olabilmektir belki de... #kitapokufotografcek #bookstagram #kitapönerisi #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @azadinannesii (@get_repost) ・・・ #okudumbitti # . . . Sanırım kitabı yorumlamakta ...
Media Removed
#Repost @azadinannesii (@get_repost) ・・・ #okudumbitti # . . . Sanırım kitabı yorumlamakta zorlanacağım. Kitabın kurgusu, karakterler, kitabın verdiği his hepsi çok çok ilginç çok çok başkaydı. Öğlen saatlerinde başladığım kitabı akşam saatlerinde elimden hiç bırakmadan ... #Repost @azadinannesii (@get_repost)
・・・
#okudumbitti #
.
.
.

Sanırım kitabı yorumlamakta zorlanacağım. Kitabın kurgusu, karakterler, kitabın verdiği his hepsi çok çok ilginç çok çok başkaydı. Öğlen saatlerinde başladığım kitabı akşam saatlerinde elimden hiç bırakmadan bitirdim. Kitabın her bir sayfasında kendinizi mutlaka buluyorsunuz. Her bir cümlede içinizde hissettiğiniz veya söylenmemiş cümlelerinizi duyuyorsunuz. En azından ben 'Ne güzel söyledin be gel bir öpeyim seni alnından' dedim sık sık. Her bir sayfada satırların altını çizmek istiyorsunuz.
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
.
.
Bir insanı delirmenin eşiğine ne getirir? Hangi yaşanmışlık ya da yaşanmamışlık. Ne kendini unutmasına sebep olur? Ne kadar tutunursa tutunsun düşmesi için son çelmeyi kim takar? Kader mi? Kendisi mi? Genler mi? Kabuk mu?
Üç kadın, üç ayrı hikâye, üç ayrı kabuktan çıkma, çıkarken delirme.. İlk başta anlamadığım bu üç kadın son sayfalarda yerine oturdu. Başlarda kişileri karıştırdım. Kim anne kim anneanne kim çocuk... Ama sonra çözülüyor kişiler. Bazen noktalama işaretlerini kullanmamıştı yazar. İki sayfayı bulan virgülle ayrılmış tek bir cümle vardı. Okurken zordu biraz ama duyguyu vermek için bence güzel olmuştu. En çok da konuşan o iç sesi sevdim. Doğruları açık açık söyleyen, yanlışlarını yüzüne vuran, kendini olması gereken neyse onun gibi hissettiren o sesi. Şartlar ne olursa olsun kadın olmak, kendin olmak, içinden geçenleri söylemek o kadar zor ki. Yazarın da dediği gibi “Bir insan tam anlamıyla kendi olduğunda ışıklar saçabiliyordu demek." Işıklar saçmanız ve kabuğunuzdan çıktığınızda delirmemeniz dileğiyle.
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
.
.
📍 “Kabuk, bu yüzden… ve bu yüzden böylesine kalın sıradanlığımız.”
. 📍 " Her çocuk emin olmalı annesinin sevgisinden. Bir tek bu bilgi bile yeter insana ömür boyu ayakta durabilmek için."
. 📍 “Nasıl geçer zaman içindeyken kendinin ve asla dışına çıkamamak kendi çaresizliğinin”
.
.
#zeynepkaçar #selyayıncılık #kabuk #bookstagram #book #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @lulu_library (@get_repost) ・・・ Bir adama bir kitap sattığın zaman, ona yalnız yarım ...
Media Removed
#Repost @lulu_library (@get_repost) ・・・ Bir adama bir kitap sattığın zaman, ona yalnız yarım kilo kağıt, mürekkep ve tutkal satmış olmazsın, ona tamamıyla yeni bir yaşam satmış olursun. Sevgi, dostluk, mizah ve geceleyin denizde dolaşan gemiler, eğer o kitap gerçekten benim anladığım ... #Repost @lulu_library (@get_repost)
・・・
Bir adama bir kitap sattığın zaman, ona yalnız yarım kilo kağıt, mürekkep ve tutkal satmış olmazsın, ona tamamıyla yeni bir yaşam satmış olursun. Sevgi, dostluk, mizah ve geceleyin denizde dolaşan gemiler, eğer o kitap gerçekten benim anladığım anlamda bir kitapsa, onun içinde bütün gökler ve yer vardır.
Christopher Morley
.
.
#kitap #booklove #instabook #bookstagram #instabooks #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @lulu_library (@get_repost) ・・・ 💭💭 Çok küçük bir yalanı Çok büyük bir orantıda Dinlediniz ...
Media Removed
#Repost @lulu_library (@get_repost) ・・・ 💭💭 Çok küçük bir yalanı Çok büyük bir orantıda Dinlediniz mi. . . Çok büyük bir yalanı Çok yalin bir doğrultuda Söylediniz mi. . . Gecikmiş bir gizlemi, Birikmiş bir özlemi Sakladiniz mı. . . Gelmeyecek bir gideni, Olmayacak ... #Repost @lulu_library (@get_repost)
・・・
💭💭
Çok küçük bir yalanı
Çok büyük bir orantıda
Dinlediniz mi.
.
.
Çok büyük bir yalanı
Çok yalin bir doğrultuda
Söylediniz mi.
.
.
Gecikmiş bir gizlemi,
Birikmiş bir özlemi
Sakladiniz mı.
.
.
Gelmeyecek bir gideni,
Olmayacak bir nedeni
Beklediniz mi.
.
.
Bir gerçegi erken,
Bir açligi tokken
Anladınız mı.
.
.
Hep mi hep ölecekmiş gibi,
Hiç mi hiç ölmeyecekmiş gibi
Yaşadınız mı...
Özdemir Asaf
.
.
#booklove #book #bookslover #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @burcudan_notlar (@get_repost) ・・・ Merhabalar; @g0ncaa_ ve @pinuccias , Gabria ...
Media Removed
#Repost @burcudan_notlar (@get_repost) ・・・ Merhabalar; @g0ncaa_ ve @pinuccias , Gabria Garcia Marquez'den Aşk ve Öbür Cinler’i okumaya başlayınca ben de dayanamadım ve geç de olsa onlara katıldım, İyi ki de katılmışım... Marquez’in gazetecilik yıllarında karşılaştığı bir ... #Repost @burcudan_notlar (@get_repost)
・・・
Merhabalar;

@g0ncaa_ ve @pinuccias , Gabria Garcia Marquez'den Aşk ve Öbür Cinler’i okumaya başlayınca ben de dayanamadım ve geç de olsa onlara katıldım, İyi ki de katılmışım...
Marquez’in gazetecilik yıllarında karşılaştığı bir olayla çocukken dinlediği bir hikayeyi birleştirip ortaya çıkardığı bu büyülü aşk hikayesi etkileyiciydi. Dönemin etkileri, kilisenin insanların üzerindeki baskısı çok güzel aktarılmış.

Ben severek okudum, benim gibi hala okumamış olanlara da tavsiyemdir. Biz her ay bir kitabıyla Marquez okumalarına devam edeceğiz katılmak isteyenleri bekleriz.
.
.
📌” Mutluluğun iyi edemediğini iyileştirecek ilaç yoktur.”
.
.
#aşkveöbürcinler #kitaplaryolda #gabrielgarciamarquez #canyayınları
Read more
Regrann from @yadigaryvz_ - “O iyi insanlar, o güzel atlara bindiler çekip gittiler.” . . . “Bindiler ...
Media Removed
Regrann from @yadigaryvz_ - “O iyi insanlar, o güzel atlara bindiler çekip gittiler.” . . . “Bindiler de çektiler gittiler, o iyi insanlar , o dünya güzeli atlara ... O yiğitler , o her birisi kaplan örneği şahinler, o ceren gibi atlara bindiler de başlarını aldılar gittiler. Bir daha, ... Regrann from @yadigaryvz_ - “O iyi insanlar, o güzel atlara bindiler çekip gittiler.” .
.
.
“Bindiler de çektiler gittiler, o iyi insanlar , o dünya güzeli atlara ... O yiğitler , o her birisi kaplan örneği şahinler, o ceren gibi atlara bindiler de başlarını aldılar gittiler. Bir daha, bir daha hiç gelmeyecekler. Hiç hiç hiç! .. .
.
#yaşarkemal #demircilerçarşısıcinayeti #okudumbitti 💛 .
.
.
(Akçasazın Ağaları serisinin ilk romanı bitti.Biraz zaman alan bir okuma oldu benim için.Kitabın başlarında biraz zorlandım ama karakterlere alışınca ve büyük ustanın o muhteşem tasvirleriyle olaylar gözümün önünde canlandıkça biraz daha rahatladım.Bu arada kitap, Çukurova’da uzun zamandır kan davası güden iki Türkmen ailesini konu ediniyor gibi görünse de aslında çok daha fazlasını içeriyor.Yazar, 1950 li yıllarda yaşanan büyük toplumsal dönüşüme ışık tutarken düşündürüyor.) #Kitap #kitaplaryolda - #regrann
Read more
 #Repost @denizvari_ (@get_repost) ・・・ Yunanlılar tarafından Batı Anadolu'nun işgali sonrası ...
Media Removed
#Repost @denizvari_ (@get_repost) ・・・ Yunanlılar tarafından Batı Anadolu'nun işgali sonrası babasının izini kaybeden Mebrure yaşadığı binbir zorlukla soluğu önce Bursa'da sonra İstanbul'da alır; tek amacı babasından bir iz bir haber alabilmektir.İstanbul'da Nafi Bey ve ailesinden ... #Repost @denizvari_ (@get_repost)
・・・
Yunanlılar tarafından Batı Anadolu'nun işgali sonrası babasının izini kaybeden Mebrure yaşadığı binbir zorlukla soluğu önce Bursa'da sonra İstanbul'da alır; tek amacı babasından bir iz bir haber alabilmektir.İstanbul'da Nafi Bey ve ailesinden başka hiç kimseyi tanımayan Mebrure bir gece vakti kapılarını çalar.Nafi Bey öldükten sonra ipler artık eşi Nazmiye Hanım'ın eline geçmiştir.Mebrure günler geçtikçe gördükleri karşısında İstanbul'un doğup çocukluk yıllarını geçirdiği o İstanbul olmadığını anlar;şehir giderek yozlaşmış köşkün sahipleri de bu yozlaşma rüzgarına ne yazık ki kendilerini kaptırmışlardır.Acaba Mebrure köşkteki yaşantının bir parçası mı olacak yoksa yozlaşmış dünyadan uzak kalmayı başarabilecek mi?
#peyamisafa #sözdekızlar #türkedebiyatı #edebiyat #okudumbitti #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @cihan2239 (@get_repost) ・・・ Öğlen saatleri olduğuna göre artık herkes normale dönmüştür ...
Media Removed
#Repost @cihan2239 (@get_repost) ・・・ Öğlen saatleri olduğuna göre artık herkes normale dönmüştür diye düşünüyorum.Zira ben sabah bir posta hastaneye kontrole bile gittim geldim.(ileriki saatlerde tekrar gidecegim tabi)Gelemem diye düşünüyordum çok şükür gelebildim.Çünkü ... #Repost @cihan2239 (@get_repost)
・・・
Öğlen saatleri olduğuna göre artık herkes normale dönmüştür diye düşünüyorum.Zira ben sabah bir posta hastaneye kontrole bile gittim geldim.(ileriki saatlerde tekrar gidecegim tabi)Gelemem diye düşünüyordum çok şükür gelebildim.Çünkü öyle bir kuyruk vardı ki görmeniz gerekiyordu.Görseniz de inanmakta zorluk çekerdiniz.Benim derdim sıranın uzunluğundan çok insanların birbirlerine karşı sabırsızlığı tahammülsüzlüğü.Çok acı çok ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■
Fotoğraftaki magnetimi sizin de görmenizi istedim.Ben bakmaya doyamıyorum da.Bayramda kısacık ufacık tefecik tatilimde aldım kendisini.Aramizda kalsın buzdolabının önünden geçerken bakışlarım hep ona doğru.🙈🙈🙈 ●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●SZamanına bakmadım bir mesaj aldım; kitap yorumu ile ilgili.Şöyleki ben okuyacağım kitabın fotoğrafını yayınlıyorum, bunu yaparken de arka kapak yazısından bir parça bahsediyorum.(Kitabı okumak isteyenler için fikir olsun diye)Okuduktan sonra yorumlamayı ise bana yayınevinden hediye gelen kitaplar veya kitapdaşların ricasına karşılık yapmıştım.(yine yaparım)Nedeni de tuşlarla yorum eee pek barışık değilim galiba.Ya anlatacağım ya da kalem kağıt sanırım benim olayım bu.Umarım anlatabilmişimdir.🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊🕊Gelelim kitabımıza: Lise mezuniyet partisinde yaşanan korkunç olay sonrası yaşadığı kasabayı terkedip uzun yıllar sonra bambaşka bir kişi olarak geri dönen Adelaide.Hem Önyargıların gerçeklerin yalanların ortasında kalıp hem de geçmişiyle gençlik aşkıyla yüzleşmek durumunda kalacakmış.Özgürlüğün ve aşkın zorlu yollarında savaşmadan kazanmanın mümkün olmadığı bir yolculuk muş.🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋
Kahvemizin köpüğünü de kaçırdığımıza göre başlayabiliriz. ♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧Kalbi Mustafa Kemal Atatürk diye atan insanların yaşadığı şehirden herkese sevgiler... ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡
Okumalı saatler ⏰
#korkma #oku
#kitaplaryolda
Read more
Regrann from @fatmasasmazzz - . Kitabımız " #naftalinkokuluyıllar 90'lar " #giresunkalesi ...
Media Removed
Regrann from @fatmasasmazzz - . Kitabımız " #naftalinkokuluyıllar 90'lar " #giresunkalesi 'nde . Benimle beraber 65 yazar arkadaşımın yazılarının içinde olduğu, 65 farklı pencereden doksanlı yılların nostaljik kokusunu buram buram hissedeceğiniz keyifli bir kitap #naftalinkokuluyıllar ... Regrann from @fatmasasmazzz - .
Kitabımız " #naftalinkokuluyıllar 90'lar " #giresunkalesi 'nde 🍃🌰
.
Benimle beraber 65 yazar arkadaşımın yazılarının içinde olduğu, 65 farklı pencereden doksanlı yılların nostaljik kokusunu buram buram hissedeceğiniz keyifli bir kitap #naftalinkokuluyıllar 💭

Kitapta 147. sayfadan #ardındakienkaz başlıklı yazıdan göz kırpıyorum okurlara 💜
".....fotoğraflarına baktıkça 1996 Ağustos'una geri dönüyorum. Önce mutlu günlerimiz canlanıyor gözümde. Bahçesinde kiraz ağaçları olan evimizin balkonunda buluyorum birden kendimi. Kahve kupalarımızın içi kırmızı, aşkımız gibi........
....Sonra, hayatımın en güzel yaşlarını yasınla yamaladığım günler canlanıyor gözümde........" devamı kitapta 📖📙
.
📌Dipçe:
Kitabımıza imzalı ulaşmak için DM'den benimle iletişime geçebilirsiniz 📚
Manisa içinde bulunan okurlarımız ise arzu ederseniz Manisa Merkez'de bulunan @simurg45simurg
@kamuran_simurg 'dan temin edip ikramım olan çayınızı içip kitabınızı alabilirsiniz 📚😊 Sevgiyle kalın,
Öperim. 🎈
.
.
.
#sıfıryayınları #projekitap #projekitapserisi
#fatmakaradenizşaşmaz
#ardındakienkaz
#kitaplaryolda - #regrann
Read more
 #Repost @okumayisevengenc (@get_repost) ・・・ <span class="emoji emoji1f4da"></span> #Alıntı <span class="emoji emoji1f4da"></span> "İsimler değişir. Yüzler, tenler, ...
Media Removed
#Repost @okumayisevengenc (@get_repost) ・・・ #Alıntı "İsimler değişir. Yüzler, tenler, renkler, yerler değişir. Ancak sonlar ve sonlara giden yollar asla değişmez. Gün gelir, iki kadın, tıpkı kumaş ile astar gibi aynı kalıp üzerine, aynı makasla biçilir. Tıpkı Akgül ve benim ... #Repost @okumayisevengenc (@get_repost)
・・・
📚 #Alıntı 📚
"İsimler değişir. Yüzler, tenler, renkler, yerler değişir. Ancak sonlar ve sonlara giden yollar asla değişmez. Gün gelir, iki kadın, tıpkı kumaş ile astar gibi aynı kalıp üzerine, aynı makasla biçilir. Tıpkı Akgül ve benim gibi... Bir elbisenin birbiri üzerine geçmiş iki parçasıydık biz. Akgül kumaşıydı bu elbisenin, görünen yüzüydü. Bense gizli yanı, astarıydım..."
.
.
#KaraKışBeyazDüş- #FatmaErdek
#kitaplaryolda
Read more
Tatile kısa bir ara, şimdi bayramlaşma zamanı. İyi bayramlar Türkiye <span class="emoji emoji2764"></span> www.kitaplaryolda.com ...
Media Removed
Tatile kısa bir ara, şimdi bayramlaşma zamanı. İyi bayramlar Türkiye www.kitaplaryolda.com #Kitap #Kitaplaryolda #Bayram #İyiBayramlar Tatile kısa bir ara, şimdi bayramlaşma zamanı. İyi bayramlar Türkiye ❤

www.kitaplaryolda.com
#Kitap #Kitaplaryolda #Bayram #İyiBayramlar
 #Repost @dusler_kitapligi (@get_repost) ・・・ Kadın hareketinin elden düşürmediği önemli ...
Media Removed
#Repost @dusler_kitapligi (@get_repost) ・・・ Kadın hareketinin elden düşürmediği önemli kitaplardan biri olan Kendine Ait Bir Oda Virginia Woolf'un belki de en kolay okunan kitabıdır. Kolay okunur, çünkü konu çok somuttur. "Kadın ve edebiyat." Erkeklerin kadınlara bıkıp usanmadan ... #Repost @dusler_kitapligi (@get_repost)
・・・
Kadın hareketinin elden düşürmediği önemli kitaplardan biri olan Kendine Ait Bir Oda Virginia Woolf'un belki de en kolay okunan kitabıdır. Kolay okunur, çünkü konu çok somuttur. "Kadın ve edebiyat." Erkeklerin kadınlara bıkıp usanmadan tekrarladıkları "ezeli" ve de "ezici" bir soru vardır. "Bizler kadar düşünme yeteneğiniz olduğunu ileri sürüyorsunuz. Madem öyle, neden Shakespeare gibi bir deha çıkaramadınız? İşte Virginia Wolf bu "yakıcı" soruya, tarihsel ilişkilerin kökenine inip kütüphane raflarında şöyle bir gezindikten ve de kısa bir kadın edebiyatı tarihçesi çıktıktan sonra esaslı bir yanıt getiriyor.
.
.
📚Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın!..”📚
.
.
#vırgınawoolf #kendineaitbiroda #1kitap1fotograf #oku #kitapzamani #book #instabook #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @bayankitaplik (@get_repost) ・・・ Ahmet Ümit | Patasana✍🏼 #okudumbitti #kitapyorumu • Gaziantep ...
Media Removed
#Repost @bayankitaplik (@get_repost) ・・・ Ahmet Ümit | Patasana✍🏼 #okudumbitti #kitapyorumu • Gaziantep yakınlarında Hitit uygarlığından kalma tarihi kentin kazı başkanlığını üstlenen Esra ve ekibini bir gün esrarengiz şekilde işlenen cinayetler sarsar. Olayı kazıya karşı ... #Repost @bayankitaplik (@get_repost)
・・・
Ahmet Ümit | Patasana✍🏼
#okudumbitti #kitapyorumu

Gaziantep yakınlarında Hitit uygarlığından kalma tarihi kentin kazı başkanlığını üstlenen Esra ve ekibini bir gün esrarengiz şekilde işlenen cinayetler sarsar. Olayı kazıya karşı çıkan köy halkından birinin yaptığını düşünen arkeolog Esra kazıyı bile durdurmayı düşünmektedir. Olayın çözümü için çalışan Yüzbaşı Eşref ile istişare yaparak katili bulmaya çalışmaktadır. Katili bulduklarını her sandıklarında yeni bir cinayet daha işlenmektedir. Sonunda ekipten birinin öldürülmesiyle işler iyice karışır. Kazılarda elde edilen Hitit sarayının başyazmanı olan Patasana’nın tabletleri tamamlanınca yapılan basın toplantısında her şey gün yüzüne çıkar.

Şahane bir polisiye roman okumuş oldum. Zaten çok sevdiğim yazar olan Ahmet Ümit’in tarihi bu denli güzel konuya işlemesine bayılıyorum. Katili sonuna kadar tahmin edememiş olmam da ayrı hayranlık uyandırdı. Kesinlikle okunması gereken güzel bir eser.

Mutlu geçen bayramlarınız olsun🐑
#kitaplaryolda
Read more
 #Repost @dilegin__kitapligi (@get_repost) ・・・ Selam herkese mutlu bir haftasonu diliyorum<span class="emoji emoji1f64b"></span>‍♀️ ...
Media Removed
#Repost @dilegin__kitapligi (@get_repost) ・・・ Selam herkese mutlu bir haftasonu diliyorum‍♀️ Harika bir kitabın yorumu ile geldim. @erim_sisman ın @gnomekitap tan çıkan Zürafa Tozu kitabı okunanların arasına katıldı. Harika diyorum çünkü gerçekten kitap çok iyiydi. Çok karışık ... #Repost @dilegin__kitapligi (@get_repost)
・・・
Selam herkese mutlu bir haftasonu diliyorum🙋‍♀️ Harika bir kitabın yorumu ile geldim. @erim_sisman ın @gnomekitap tan çıkan Zürafa Tozu kitabı okunanların arasına katıldı. Harika diyorum çünkü gerçekten kitap çok iyiydi. Çok karışık duygular ile okudum kitabı. Güldüm, üzüldüm, heyecanlandım, kızdım hemde çok kızdım.
.
.
📍📍Azrailinizin bir yerlerde fazla oyalandığı için gereğinden fazla geç kaldığını düşündünüz mü hiç? .
.
Salyangoz lakaplı karakterimiz sevdiği kıza yani Zürafa'ya evlenme teklif edeceği gün aldatıldığını öğrenir. Sinirlerine hakim olamaz ve sevgilisini küvette yakar. Evet doğru okudunuz küvette yakar ve küllerini bir turşu kavanozuna koyar. Zürafa kız artık olmuştur Zürafa tozu😰 Salyangoz artık durduramaz kendini zaten öylede bir derdi yoktur. Bir şekilde ayağına dolanan kişileri öldürmeye ve onları atölyesinde kullanılmak üzere objelere çevirmeye başlar. Birini kapı girişine manken yapar bir diğerini abajur. Masa olanda var gramafonda. Bunları nasıl yapıyor diyeceksiniz tabi. Hemen söyleyeyim kendisi bir tahnit yani hayvanları öldürüp içlerini boşaltıp alçı ile dolduruyor. Adamın mesleği bu ve mesleğini öldürdüğü kişiler üzerinde uygulamaktan hiç çekinmiyor aksine pek bir haz duyuyor. Birde bir arkadaş grubu varki okurken aralarına katılmak istedim. Onlarla oynadığı ölüm oyunuda ayrı bir mevzuydu ama anlatmayacağım okursunuz artık😕 .
.
Bazen çok kızdığım oldu. Yok artık bunu niye öldürdün şimdi dedim. Çocukluğuna, yaşadıklarına ve yaşayamadıklarına çok üzüldüm. Kendi içinde, beyninde yarattığı dünyaya körü körüne inanıp yaşıyor Salyangoz. Ahh be Salyangoz keşke normal bir hayatın olsaydı...
.
.
Yetişkin okurlara daha çok hitap eden türüne karar veremediğim bu kitap tavsiyemdir. Yeni kitabımda görüşmek üzere. Sevgiyle kalın❤
.
.
.
#kitaplaryolda
Read more
 #Repost @maviye_iz_suren (@get_repost) ・・・ G ü n a y d ı n <span class="emoji emoji1f33b"></span> Nasılsınız? Tatilin son demlerine ...
Media Removed
#Repost @maviye_iz_suren (@get_repost) ・・・ G ü n a y d ı n Nasılsınız? Tatilin son demlerine girdik. Havalar hala çok sıcakBu arada bayram tatili de başladı. Umarım gönlünüzce olur her şey🤗 . Okuduğum güzel bir kitabın yorumunu bırakıyorum. Sevgilerimle #kitapyorumu ... #Repost @maviye_iz_suren (@get_repost)
・・・
G ü n a y d ı n 🌻
Nasılsınız? Tatilin son demlerine girdik. Havalar hala çok sıcak🙈Bu arada bayram tatili de başladı. Umarım gönlünüzce olur her şey🤗
.
Okuduğum güzel bir kitabın yorumunu bırakıyorum. Sevgilerimle💙
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ #kitapyorumu #maviyeizsuren
〰️
Ateşten eli yanan çocuk ateşi sever mi? Ateşin yakıcılığı acı verse de; onun aydınlığı insanın ruhundaki karanlıkları siler mi?
Bir portreden insanın fani isteklerine uzanan, bir zamanların sansürlenmiş, eleştiri oklarına maruz kalmış bir kitap #doriangrayinportresi 📖
Yaşamıyla döneminde yargılanmış bir yazar #oscarwilde ✍️ Basil Hallward, genç ve yakışıklı Dorian Gray’in güzelliğinden etkilenen bir ressamdır. Dorian Gray, Basil’in evinde Lord Henry Wotton ile tanışır. Lord Henry, klasik bir hedonist. Onun yaşam tarzı Dorian’ı cezbeder. Dorian kendisi yerine Basil’in çizdiği portrenin yaşlanmasını ister. Bu dileği gerçekleşecek midir?
.

Kitabın filmi de var, izlediniz mi?

_____________________________
“En bayağı bir nesne bile gizlenince güzelleşir.”
.
“Boğmaya çalıştığımız her dürtü zihnimizde kuluçkaya yatıp bizi zehirliyor.”
.
"Dünya kitap raflarında saklıdır..."
.
.
#kitaplaryolda
Read more
 #Repost @aslinin.kitaplari (@get_repost) ・・・ Geç açıldı, güç açıldı ama sonunda keyifli bir ...
Media Removed
#Repost @aslinin.kitaplari (@get_repost) ・・・ Geç açıldı, güç açıldı ama sonunda keyifli bir tempoya ulaştı. Son bölümleri heyecanla, keyifle okuyorum. . . . Şimdi önümüzde geniş geniş dinleneceğimiz koskoca 9 gün var. Ağustos listemi toparlamam için harika bir fırsat, umarım ... #Repost @aslinin.kitaplari (@get_repost)
・・・
Geç açıldı, güç açıldı ama sonunda keyifli bir tempoya ulaştı. Son bölümleri heyecanla, keyifle okuyorum. .
.
.

Şimdi önümüzde geniş geniş dinleneceğimiz koskoca 9 gün var. Ağustos listemi toparlamam için harika bir fırsat, umarım beklediğim gibi geçer. .
.
.

Bu arada 9 günlük tatilde çalışacak arkadaşlarıma da şimdiden kolaylıklar diliyorum, bende yıllarca bayram demeden, tatil demeden çalıştım, sizi çok iyi anlıyorum.

Çalışmayanlar da nolur tatile gitsin, İstanbul sakin sakin bize kalsın 🙈🤗😉 .
.

Herkese keyifli okumalar ve sevgiler 💜 .
.
.

#okuyorum #sisveöfkesarayı #sarahjmaas #dexpub #destekyayınları

#aslınınkitapları #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @gnursbooks (@get_repost) ・・・ #alıntı <span class="emoji emoji1f4cc"></span> “Evin içinde garip şeyler dönüyordu. Görünüşte ...
Media Removed
#Repost @gnursbooks (@get_repost) ・・・ #alıntı “Evin içinde garip şeyler dönüyordu. Görünüşte her zamanki gibiydi sesler, çağrışlar yemek zamanları, hatta yüzler. Keşke bütün eşya yer değiştirmiş, sesler kısılmış, yemek zamanları değişmiş olsaydı da bu her şeyin her zamanki ... #Repost @gnursbooks (@get_repost)
・・・
#alıntı 📌
“Evin içinde garip şeyler dönüyordu. Görünüşte her zamanki gibiydi sesler, çağrışlar yemek zamanları, hatta yüzler. Keşke bütün eşya yer değiştirmiş, sesler kısılmış, yemek zamanları değişmiş olsaydı da bu her şeyin her zamanki yerindeliğine bile karşı gelen hava olmasaydı. İnsan bekler de o zaman masaların, bardakların, iskemlelerin yerlerinde yer etmesini. Hayır, her şey yerli yerindeydi. Küçük kardeşim sabahleyin aynı saatte uyanıyor. Çay aynı dakikada kaynıyor, küçüğün sefertasına konacak ekmeğin kokusu yatakta burnuna geliyordu. Sobanın başına çöken küçük, kendi halinde, mütevazı ve sevimli sabahımız aynıydı.“
📚Sait Faik Abasıyanık-Alemdağ’da Var Bir Yılan

✨Sait Faik’i ve onun sıcacık öykülerini çok seviyorum. İçimizden, bizden biri gibi oluyor bir süre sonra adeta. İnsanı, insanları, toplumu, havayı, toprağı, suyu o denli yansıtıyor ki tadından yenmiyor. Sıcaklığı, samimiyeti ve insanı buram buram kucaklayıp duyuyorsunuz.


#saitfaik #saitfaikabasiyanik #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @kozmokitap (@get_repost) ・・・ #kitapyorumu Sırrını Derine Göm || Liane Moriarty . . "Hayatlarımızın ...
Media Removed
#Repost @kozmokitap (@get_repost) ・・・ #kitapyorumu Sırrını Derine Göm || Liane Moriarty . . "Hayatlarımızın gidebileceği,hatta gitmesi gereken yolları hiçbirimiz bilemeyiz. Belki de böylesi daha iyidir. Bazı sırların sonsuza kadar sır kalması gerekiyordur." . . Selam ... #Repost @kozmokitap (@get_repost)
・・・
#kitapyorumu Sırrını Derine Göm || Liane Moriarty .
.
"Hayatlarımızın gidebileceği,hatta gitmesi gereken yolları hiçbirimiz bilemeyiz. Belki de böylesi daha iyidir. Bazı sırların sonsuza kadar sır kalması gerekiyordur." .
.
Selam 🙋 Yazarın okuduğum ikinci kitabı #sırrınıderinegöm. Yeniden Başlamak İçin Güzel Bir Gün 'ü de okuyunca çok sevmiştim. Bu kitabı da beni hayal kırıklığına uğratmadı. Bazı kitapların okumak için zamanı vardır diye düşünüyorum. İşte bu kitabın da tam zamanı idi. Bütün sosyal medyadan soğuduğum bu nedenle de canımın #kitap bile okumak istemediği bir dönemde bana çok iyi geldi. Kitaptaki sakin ilerleyiş, yormayan tempo, dinginlik ve güçlü kadın karakterler kendimi toplamama yardım etti. Üç farklı kadını okuyoruz kitapta. Başlarına gelen olaylara karşı dimdik ayaktalar. Yıkılma noktasına gelseler de kendilerini bırakmıyor ve bir şekilde toparlanmaya başarıyorlar. Kitabın konusundan fazla bahsetmeyeceğim burada . Uzun uzun yazıp sizleri sıkmak istemiyorum . Uzun okumak isteyen bloguma bakabilir 😉 Kitabı okurken sürekli tekrarladığım ve bana göre kitaba oldukça iyi uyan bir şarkı nakaratı ile yazımı noktalıyorum : " Aşk herşeyi affeder mi ?" .
.
.

#kozmokitap #lianemoriarty #thehusbandssecret #neokitap #kitaptavsiyesi #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @manolya.oz (@get_repost) ・・・ •Aynaya baktı Züleyha ve dedi; buldum seni Yusuf.Meğer ...
Media Removed
#Repost @manolya.oz (@get_repost) ・・・ •Aynaya baktı Züleyha ve dedi; buldum seni Yusuf.Meğer buradaymışsın; yanımda.Meğer ordaymışsın; karşımda. Meğer içimdeymişsin; dışımda.Meğer görünüşümde, görünmede, görünmeyende.Hepsinde ve hiçbirinde... •Yusuf,dedi Züleyha, ... #Repost @manolya.oz (@get_repost)
・・・
•Aynaya baktı Züleyha ve dedi; buldum seni Yusuf.Meğer buradaymışsın; yanımda.Meğer ordaymışsın; karşımda. Meğer içimdeymişsin; dışımda.Meğer görünüşümde, görünmede, görünmeyende.Hepsinde ve hiçbirinde... •Yusuf,dedi Züleyha, sana, gel kaderim ol, demem. O kadar ki, güldeki sevda, çöldeki ateş, denizdeki su kadar kadersin bana.Bak alnına, iki kaşının ortasına. Orada benim mührüm var. Alnımın yazısı olduğun kadar, alnına da yazıyım.

#kitapokufotografcek #bookstagram #kitapönerisi #kitaplaryolda
Read more
 #Repost @aslinin.kitaplari (@get_repost) ・・・ Dikkat! Bu paylaşımda ürün yerleştirme bulunmaktadır ...
Media Removed
#Repost @aslinin.kitaplari (@get_repost) ・・・ Dikkat! Bu paylaşımda ürün yerleştirme bulunmaktadır . . . Evet sabah sabah kahvaltımı yapmadan geç kalınmış bir fidan duyurusu yapmak istiyorum 🏻‍♀️. . . Sevgili arkadaşlarım @simgeninkitaplari @kitap_can_ @okumayisevengenc @kedilikuslubalikli @ayshe.d @bebeyzuss @svgfyvzbook @prof_reader ... #Repost @aslinin.kitaplari (@get_repost)
・・・
Dikkat! Bu paylaşımda ürün yerleştirme bulunmaktadır 🙈😂 .
.
.

Evet sabah sabah kahvaltımı yapmadan geç kalınmış bir fidan duyurusu yapmak istiyorum 🙋🏻‍♀️. .
.

Sevgili arkadaşlarım
@simgeninkitaplari
@kitap_can_
@okumayisevengenc
@kedilikuslubalikli
@ayshe.d
@bebeyzuss
@svgfyvzbook
@prof_reader ile
Türk Klasikleri okumaya başlıyoruz! .
.
.

Aslında onlar salı günü başladı ama bende arkadan yetişiyorum. Zaten bu kitapçık belki iki aydır elimde, üç sayfa, beş sayfa okuya okuya bitireceğim sonunda 🙈 .
.
.
.

Sizde #instanınenafilliklasikcileri
etiketi ile bize katılabilirsiniz.

Çok seviniriz 🤗 .
.
.

Şimdi izninizle #kahvedünyası ndan yeni tanıştığım harika kahvaltıma geri dönüyorum. .
.
.

Herkese keyifli okumalar ve sevgiler 💜 .
.
.

#kuyrukluyildizaltindabirizdivac #hüseyinrahmigürpınar #isbankasikulturyayinlari

#kitaplaryolda
Read more
Regrann from @anakralice___ - Günaydınnn <span class="emoji emoji1f4d7"></span>Bız bu ay bendenizin secimi ile #kitapagacipolisiyekulubu ...
Media Removed
Regrann from @anakralice___ - Günaydınnn Bız bu ay bendenizin secimi ile #kitapagacipolisiyekulubu olarak #patricksuskind #koku okuyoruz. Kitaplarınızı kapıp bize katılmak ister misiniz? #KitaplarYolda #Kitap - www.kitaplaryolda.com - #regrann Regrann from @anakralice___ - Günaydınnn 📗Bız bu ay bendenizin secimi ile #kitapagacipolisiyekulubu olarak #patricksuskind #koku okuyoruz. Kitaplarınızı kapıp bize katılmak ister misiniz? 😉 #KitaplarYolda #Kitap - www.kitaplaryolda.com - #regrann

Loading...