Loading Content...

Kuran_ve_hayat Instagram Photos and Videos

Loading...


kuran_ve_hayat ﷽ @kuran_ve_hayat mentions
Followers: 311,196
Following: 1
Total Comments: 0
Total Likes: 0

Oy seni Yaradana kurban. Ne tatlı bebelerimiz var ya ümmet olarak. Mete ye MaşaAllah ️. Küçük Mete’nin anahtarla imtihanı . Anne babalar lütfen lütfen onları yalnız başına araçta bırakmayın ! . . Seni seviyoruz Metee! Oy seni Yaradana kurban. Ne tatlı bebelerimiz var ya ümmet olarak. 😍 Mete ye MaşaAllah ❤️. Küçük Mete’nin anahtarla imtihanı 😍 .
Anne babalar lütfen lütfen onları yalnız başına araçta bırakmayın ! .
.
Seni seviyoruz Metee!
Loading...
Aminnnnnn
Media Removed
Aminnnnnn Aminnnnnn
@shukrike Allah razı olsun yollamış. Sincap Doğum yapıyor subhanAllah @shukrike Allah razı olsun yollamış. Sincap Doğum yapıyor subhanAllah ❤️
Bağır müslüman ALLAHÜEKBER <span class="emoji emoji261d"></span>🏻<span class="emoji emoji261d"></span>🏻<span class="emoji emoji261d"></span>🏻 . Tekbir getiren <span class="emoji emoji261d"></span>🏻 koysun
Media Removed
Bağır müslüman ALLAHÜEKBER 🏻🏻🏻 . Tekbir getiren 🏻 koysun Bağır müslüman ALLAHÜEKBER ☝🏻☝🏻☝🏻
.
Tekbir getiren ☝🏻 koysun
Lütfen , bu sayfanın kaldırılmasını istemiyorsanız nokta dahi olsa yorum ve beğeni yapınız. . Bi ...
Media Removed
Lütfen , bu sayfanın kaldırılmasını istemiyorsanız nokta dahi olsa yorum ve beğeni yapınız. . Bi kardeşim yazmış bana , hiç bir şey gözükmüyormuş erişim engeli koymuşlar . Lütfen , bu sayfanın kaldırılmasını istemiyorsanız nokta dahi olsa yorum ve beğeni yapınız. .
Bi kardeşim yazmış bana , hiç bir şey gözükmüyormuş erişim engeli koymuşlar .
Bir salavat okuyan Gül bıraksın
Media Removed
Bir salavat okuyan Gül bıraksın Bir salavat okuyan Gül bıraksın
Loading...
Birer MaşaAllah diyelim mi <span class="emoji emoji1f60d"></span>
Media Removed
Birer MaşaAllah diyelim mi Birer MaşaAllah diyelim mi 😍
Loading...
#Repost @cezmikalorifer ・・・ İnsan Dostuna Evlatlarını “Bak Bunları Ben Doğurdum” Dercesine Gösteren Gelincik . @shukrike Allah razı olsun kardeşim yollamış. #Repost @cezmikalorifer
・・・
İnsan Dostuna Evlatlarını “Bak Bunları Ben Doğurdum” Dercesine Gösteren Gelincik
.
@shukrike Allah razı olsun kardeşim yollamış.
Davete icabet edelim , haydi Bismillah <span class="emoji emoji2764"></span>️
Media Removed
Davete icabet edelim , haydi Bismillah Davete icabet edelim , haydi Bismillah ❤️
Haydi , cennete düşesiceler haydi #sabahnamazı. Rabbimize varalım. Dualaşalım ne dersiniz mübarekler ...
Media Removed
Haydi , cennete düşesiceler haydi #sabahnamazı. Rabbimize varalım. Dualaşalım ne dersiniz mübarekler güzel olmaz mı bu ? Belki de Rabbim içimizden birinin duası vesilesi ile hepimizi af edecek , razı olacak. Ne kaybederiz ki şöyle canû gönülden kendinize istediğiniz ne varsa bu sabah ... Haydi , cennete düşesiceler haydi #sabahnamazı. Rabbimize varalım. Dualaşalım ne dersiniz mübarekler güzel olmaz mı bu ? Belki de Rabbim içimizden birinin duası vesilesi ile hepimizi af edecek , razı olacak. Ne kaybederiz ki şöyle canû gönülden kendinize istediğiniz ne varsa bu sabah hepimize isteyin. Ortak aminlerimiz oluversin haydi Bismillah !
Read more
Onlarda ki merhamet ... Ademoğlu’nda ki merhamet ? Onlarda ki merhamet ... Ademoğlu’nda ki merhamet ?
Loading...
Japonya da #jebi tayfunu. Şuan da bir deprem yaşandı orda. . Rabbimin sonsuz kudreti. . Umarım bu katil amerika #haarp kullanmamıştır. Yaparlar ama beklerim. . Haarp nedir vardır bileniniz yine de yazayım . HAARP, Türkçe karşılığı olarak Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma ... Japonya da #jebi tayfunu. Şuan da bir deprem yaşandı orda. .
Rabbimin sonsuz kudreti. .
Umarım bu katil amerika #haarp kullanmamıştır. Yaparlar ama beklerim. .
Haarp nedir vardır bileniniz yine de yazayım .
HAARP, Türkçe karşılığı olarak Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı olarak çevrilen, Amerika Bireşik Devletleri'nin Alaska eyaletinde bulunan bilimsel bir projedir.
.
Komplo teorilerine göre HAARP projesi, yapay depremler oluşturmak, belirli bir bölgede haberleşmeyi kesmek, elektronik cihazların çalışmasını durdurmak, olabilecek büyük şiddetli bir depremi küçük parçalara bölerek önlemek ve iklim koşullarına müdahale etmek gibi işlemler için de kullanılmaktadır.
.
Aynı zamanda yine aynı komplo teorilerine göre, Türkiye'de 17 Ağustos 1999'da meydana gelen Kocaeli/Gölcük Depremi'nde de HAARP'ın kullanıldığı iddia edilmiştir.
.
Bu amerika her haltı yapar çünki zerrece Allah korkusu yoktur. .
.
.
Read more
Rabbin , seni seviyor kardeşim. Seviyor. . . Rabbin , seni seviyor kardeşim. Seviyor.
.
.
Selam olsun size ey #sabahnamazı ehli selam olsun <span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji270b"></span>🏻
Media Removed
Selam olsun size ey #sabahnamazı ehli selam olsun 🏻 Selam olsun size ey #sabahnamazı ehli selam olsun 🌹❤️✋🏻
Loading...
İnsanlarımızı çok seviyorum. . @_gu.l_ nerden buldun sen bunu canım benim Haberin de yok sana süpriz olsun 🙃 sayfandan aldım helal et . . #Repost @_gu.l_ ・・・ Ekmek şakası Ebbek konuşmazki Ama amcamda harika, baktım 🙄 . . #tebessümsadakadır İnsanlarımızı çok seviyorum. .
@_gu.l_ nerden buldun sen bunu canım benim 😄 Haberin de yok sana süpriz olsun 🙃❤️🌹 sayfandan aldım helal et 😍 .
.
#Repost @_gu.l_
・・・
Ekmek şakası 😁😂😂 Ebbek konuşmazki 😁😂😂 Ama amcamda harika, baktım 🙄😁😂
.
.
#tebessümsadakadır
﷽ . “Biz, en yakın göğü zinetlerle, yıldızlarla donattık.” Saffat 6 . “Yemin olsun incire, zeytine” Tin ...
Media Removed
﷽ . “Biz, en yakın göğü zinetlerle, yıldızlarla donattık.” Saffat 6 . “Yemin olsun incire, zeytine” Tin Suresi 1 . . Kardeşlerim , yaratılanları sadece “ bakmayalım “. İnşaAllah aynı zamanda “ görelim “. Nice nimet var ki üzerinde saatlerce #tefekkür edilir. İncire bakın sanki gökyüzü ...
. “Biz, en yakın göğü zinetlerle, yıldızlarla donattık.” Saffat 6 . “Yemin olsun incire, zeytine”
Tin Suresi 1 .
.
Kardeşlerim , yaratılanları sadece “ bakmayalım “. İnşaAllah aynı zamanda “ görelim “. Nice nimet var ki üzerinde saatlerce #tefekkür edilir. İncire bakın sanki gökyüzü içinde ! SubhanAllah
.
Sola kaydırın.
Read more
﷽ . . Gerçekten biz, her şeyi bir ölçü ve dengede yarattık. . Kamer Suresi 49
Media Removed
﷽ . . Gerçekten biz, her şeyi bir ölçü ve dengede yarattık. . Kamer Suresi 49
.
.
Gerçekten biz, her şeyi bir ölçü ve dengede yarattık.
.
Kamer Suresi 49
Loading...
﷽ . De ki: “Onları ilk defa var eden diriltecektir. O, her yaratılmışı hakkıyla bilendir.” . Yasin ...
Media Removed
﷽ . De ki: “Onları ilk defa var eden diriltecektir. O, her yaratılmışı hakkıyla bilendir.” . Yasin Suresi 79 . . . ﷽ .
De ki: “Onları ilk defa var eden diriltecektir. O, her yaratılmışı hakkıyla bilendir.”
.
Yasin Suresi 79 .
.
.
@quran_and_life_ #namaz gençler , müslümanlar örnek alın. @quran_and_life_ #namaz gençler , müslümanlar örnek alın.
Göreve çıkmadan önce ... Göreve çıkmadan önce ...
Bir Elhamdulillah ile günümüze başlayalım arkadaşlar
Media Removed
Bir Elhamdulillah ile günümüze başlayalım arkadaşlar Bir Elhamdulillah ile günümüze başlayalım arkadaşlar
﷽ . . Ey insanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Hiçbir babanın çocuğuna hiçbir yarar sağlayamayacağı, ...
Media Removed
﷽ . . Ey insanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Hiçbir babanın çocuğuna hiçbir yarar sağlayamayacağı, hiçbir çocuğun da babasına hiçbir yarar sağlayamayacağı günden korkun! Şüphesiz Allah’ın va’di gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. O aldatıcı şeytan da Allah ... ﷽ .
.
Ey insanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Hiçbir babanın çocuğuna hiçbir yarar sağlayamayacağı, hiçbir çocuğun da babasına hiçbir yarar sağlayamayacağı günden korkun! Şüphesiz Allah’ın va’di gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. O aldatıcı şeytan da Allah hakkında sizi aldatmasın.
.
Lokman Suresi 33
.
.
.

Bu ayeti okudunuz şimdi değil mi arkadaşlar evet o halde okur okumaz şimdi o günü düşünüp tefekkür edelim ne olur. .
.
İbadetlerimizi kulluğumuzu ciddiye alalım. İnanın bir defa imtihan hakkımız var. Geçtik geçtik yoksa Allah muhafaza gerisini düşünmek bile istemiyorum.
Read more
 #yatsınamazı kıldın mı kardeşim
Media Removed
#yatsınamazı kıldın mı kardeşim #yatsınamazı kıldın mı kardeşim
Azcık ibret ve örnek alalım. Başka bi cins diye yardım etmemezlik yapmıyor. SubhanAllah Azcık ibret ve örnek alalım. Başka bi cins diye yardım etmemezlik yapmıyor. SubhanAllah
 #türkiye #🇹🇷 #amin
Media Removed
#türkiye #🇹🇷 #amin #türkiye #🇹🇷 #amin
. @quran_and_life_ . ﷽ . . İçinizden varlık ve servet sahibi kimseler yakınlarına, düşkünlere ve Allah yolunda hicret edenlere (kendi mallarından bir şey) vermeyeceklerine yemin etmesinler. Onlar affetsinler, vazgeçip iyi muamelede bulunsunlar. Allah’ın sizi bağışlamasını ... .
@quran_and_life_ . ﷽
.
.
İçinizden varlık ve servet sahibi kimseler yakınlarına, düşkünlere ve Allah yolunda hicret edenlere (kendi mallarından bir şey) vermeyeceklerine yemin etmesinler. Onlar affetsinler, vazgeçip iyi muamelede bulunsunlar. Allah’ın sizi bağışlamasını arzu etmez misiniz? Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.
.
İffetli ve haklarında uydurulan kötülüklerden habersiz mü’min kadınlara zina isnat edenler, gerçekten dünya ve ahirette lânetlenmişlerdir. İşlemiş oldukları günahtan dolayı dillerinin, ellerinin ve ayaklarının kendi aleyhlerine şahitlik edecekleri günde onlara çok büyük bir azap vardır.
.
Nur Suresi 22-24
Read more
@ikialmanci_ . ______________________ . Mübarek #cuma hoşgeldin. Rabbim cümlemizi ve amin diyen herkesi Sen bitmeden daha henüz af eylesin. Rabbim bizi de Senin gibi #mübarek kılsın amin. @ikialmanci_ .
______________________
.
Mübarek #cuma hoşgeldin. Rabbim cümlemizi ve amin diyen herkesi Sen bitmeden daha henüz af eylesin. Rabbim bizi de Senin gibi #mübarek kılsın amin.
. ﷽ . 20 - Hayır, siz dünyayı seviyorsunuz da 21 - Ahireti bırakıyorsunuz. 22 - Yüzler var ki o gün ışıl ışıl parlar. 23 - Rabbine bakar. 24 - Yüzler de var ki o gün asıktır. 25 - Bel kemiklerini kıran bir felakete uğratılacaklarını anlarlar. . Kıyamet Suresi .

.
20 - Hayır, siz dünyayı seviyorsunuz da

21 - Ahireti bırakıyorsunuz.

22 - Yüzler var ki o gün ışıl ışıl parlar.

23 - Rabbine bakar.

24 - Yüzler de var ki o gün asıktır.

25 - Bel kemiklerini kıran bir felakete uğratılacaklarını anlarlar. .
Kıyamet Suresi
Bilmediğin şeyin ardına düşme" ayetinin anlamı çok geniştir. Hem bireysel hem de toplumsal hayatta ...
Media Removed
Bilmediğin şeyin ardına düşme" ayetinin anlamı çok geniştir. Hem bireysel hem de toplumsal hayatta kişinin "bilgi" yerine tahmin ve zanna uymamasını gerektirir. . Bu emir, İslâm hayatının ahlâkî, hukukî, siyasî ve idarî tüm yönlerini kapsar ve bilim, sanat ve eğitim için de geçerlidir. ... Bilmediğin şeyin ardına düşme" ayetinin anlamı çok geniştir. Hem bireysel hem de toplumsal hayatta kişinin "bilgi" yerine tahmin ve zanna uymamasını gerektirir. .
Bu emir, İslâm hayatının ahlâkî, hukukî, siyasî ve idarî tüm yönlerini kapsar ve bilim, sanat ve eğitim için de geçerlidir. .
Bu emir, toplumun insan hayatında "bilgi" yerine "tahmine" uymanın ortaya çıkardığı bir çok meseleden korur. .
İslâm ahlâkı şunları gerektirir: Şüpheden kaçın ve araştırmaksızın hiç bir birey veya grubu suçlama! .
Kanunda, hiç kimsenin aleyhinde yeterli araştırma yapılmaksızın işlem yürütülemeyeceği şeklinde sürekli bir ilke vardır. Soruşturma sırasında sadece şüphe nedeniyle bir kimseyi tutuklamak, dövmek veya hapsetmek yasaktır.
.
Aynı şekilde eğitimde de sadece tahmin, varsayım ve akıldışı teorilere dayanan bilimler kabul edilmez. Her şeyin ötesinde bu cümle hurafe ve batıl inançları kökten kesip atmaktadır. Çünkü bu emir, müminlere sadece Allah ve Peygamberi sav tarafından öğretilen "bilgi"ye dayanan şeyleri kabul etmeleri gerektiğini bildirmektedir.
Read more
Kainattaki tüm varlıklar, Allah'ı tesbih ederek zikrederler. Bu yüz­den bir hayvan öldürmek ...
Media Removed
Kainattaki tüm varlıklar, Allah'ı tesbih ederek zikrederler. Bu yüz­den bir hayvan öldürmek veya bir hayvan topluluğunu yok etmek, bir ümme­ti ortadan kaldırmak olur. . Onlar , Rabbimin sessiz kulları. Rabbimin kullarına , hemde O sizi görürken nasıl kıydınız. . #hayvanlaradokunma ... Kainattaki tüm varlıklar, Allah'ı tesbih ederek zikrederler. Bu yüz­den bir hayvan öldürmek veya bir hayvan topluluğunu yok etmek, bir ümme­ti ortadan kaldırmak olur. .
Onlar , Rabbimin sessiz kulları. Rabbimin kullarına , hemde O sizi görürken nasıl kıydınız. .
#hayvanlaradokunma #hayvanlaraşiddetehayır #hayvanlarıöldürme❗️ #kürkehayır #rabbiminsessizkulları #kuranvehayat
Read more
Kıymetli kardeşlerim , siz hiç #timsahgözyaşları nasıl olur gördünüz mü ? Hayır mı. Öyle ise şu ...
Media Removed
Kıymetli kardeşlerim , siz hiç #timsahgözyaşları nasıl olur gördünüz mü ? Hayır mı. Öyle ise şu fotoğrafın hikayesine bakın . Abd'nin 2 milyona yakın Irak'lıyı öldürdüğü, çoğu şehirlerini yakıp yıkıp, hazinelerini, altınlarını, tarihi eserlerini çaldıkları talan ettikleri savaşın ... Kıymetli kardeşlerim , siz hiç #timsahgözyaşları nasıl olur gördünüz mü ? Hayır mı. Öyle ise şu fotoğrafın hikayesine bakın .
Abd'nin 2 milyona yakın Irak'lıyı öldürdüğü, çoğu şehirlerini yakıp yıkıp, hazinelerini, altınlarını, tarihi eserlerini çaldıkları talan ettikleri savaşın en unutulmaz fotoğraflarından biriydi bu.
.
Irak'tan dönen bir Abd'li kadın asker;
.
Irak'ta ki çocukların Anne ve Babalarını öldürdüm de geldim yavrum, ama seni çok özledim.
Her şeyi senin için ve Abd için yaptım...(!)
.

Ne kadar da duygusal değil mi...???
.
.
Rabbim o çocukcağıza Hidayet versin de “ anne sen ne yaptın “ desin büyüyünce. .
.
Read more
#yemen #yemenunderattack abd desteği ve emri ile suudiler Yemen’i bombalıyor. Küçük Çocukları okula giderken otobüste katlettiler. Kadınları ihtiyarları da. suudiler azdı Sana havale Allahım. #yemen #yemenunderattack abd desteği ve emri ile suudiler Yemen’i bombalıyor. Küçük Çocukları okula giderken otobüste katlettiler. Kadınları ihtiyarları da. suudiler azdı Sana havale Allahım.
@yasin_mubarak_ali @javocals . . ‎جزاك اللهُ خيرًا ما شاء الله brother . . @quran_and_life_ sayfama bir göz atın. Farklı dillerde #nasheed #ilahiler paylaştım. . . Hepsinin bir ortak yanı var. Rabbimizi ve Rasulullah ‎ﷺ olan sevgimizi anlatıyor. . . O sağ el kalkıp kalp üzerine ... @yasin_mubarak_ali
@javocals .
.
‎جزاك اللهُ خيرًا ما شاء الله brother .
.
@quran_and_life_ sayfama bir göz atın. Farklı dillerde #nasheed #ilahiler paylaştım. .
.
Hepsinin bir ortak yanı var. Rabbimizi ve Rasulullah ‎ﷺ olan sevgimizi anlatıyor. .
.
O sağ el kalkıp kalp üzerine konup aynı anda aynı aşk ile #salavat getirilmiyor mu ... bak gördün mü biz biriz işte. .
.
Bir ümmetiz. Varacağımız yer de aynı olsun Rabbim. Amin diyen demeyen tüm din kardeşlerimi #firdevs cennetine koy. Amin. Amin. Amin.
Read more
Hayvanlara merhamet şevkat gösterin. . Şuan haberde izliyorum , #ankara da kurban etlerini zehirleyip de sokak hayvanlarını zehirleyen sen , hiç mi ALLAH dan korkmadın . . . Hayvanlara merhamet şevkat gösterin. .
Şuan haberde izliyorum , #ankara da kurban etlerini zehirleyip de sokak hayvanlarını zehirleyen sen , hiç mi ALLAH dan korkmadın 😔
.
.
.
Ne kadar güzel ne kadar Harika bu elhamdulillah Rabbim Sana
Media Removed
Ne kadar güzel ne kadar Harika bu elhamdulillah Rabbim Sana Ne kadar güzel ne kadar Harika bu elhamdulillah Rabbim Sana
Fatiha Ve elhamdulillah okuyanlar nokta koysun diğerlerini de teşvik için . Hepinizi Allah için ...
Media Removed
Fatiha Ve elhamdulillah okuyanlar nokta koysun diğerlerini de teşvik için . Hepinizi Allah için çok seviyorum teşekkür ederim bana #istanbul için yardımcı oldunuz. Rabbim hepinizden razı olsun ️ . Fatiha Suresinin Anlamı . 1- Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. . 2- Hamd; Âlemlerin ... Fatiha Ve elhamdulillah okuyanlar nokta koysun diğerlerini de teşvik için . Hepinizi Allah için çok seviyorum teşekkür ederim bana #istanbul için yardımcı oldunuz. Rabbim hepinizden razı olsun ☺️ .
Fatiha Suresinin Anlamı
.
1- Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
.
2- Hamd; Âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.
.
3- O Allah Rahmân ve Rahîm’dir.
.
4- Din ödül ve ceza
gününün sahibidir.
.
5- Ey Allah’ım Biz yalnızca Sana ibadet eder ve yalnızca Sen’den yardım dileriz.
.
6- Bizi dosdoğru yola ilet.
.
7- Kendilerine nimet verdiğin kimselerin yoluna ilet, gazaba uğrayanların ve sapıkların yoluna değil.
.
.
.
#fatiha #hamd #şükür #kuranvehayat
Read more
Estaizubillah . “ Sana kıyametin ne zaman kopacağını soruyorlar. De ki: “Onun bilgisi ancak ...
Media Removed
Estaizubillah . “ Sana kıyametin ne zaman kopacağını soruyorlar. De ki: “Onun bilgisi ancak Rabbimin katındadır. Onu vaktinde ancak Allah ortaya çıkaracaktır. O göklere de, yere de ağır basmıştır. O, size ancak ansızın gelecektir.” Sanki senin ondan haberin varmış gibi sana soruyorlar. ... Estaizubillah
.
“ Sana kıyametin ne zaman kopacağını soruyorlar. De ki: “Onun bilgisi ancak Rabbimin katındadır. Onu vaktinde ancak Allah ortaya çıkaracaktır. O göklere de, yere de ağır basmıştır. O, size ancak ansızın gelecektir.” Sanki senin ondan haberin varmış gibi sana soruyorlar. De ki: “Onun bilgisi sadece Allah katındadır. Fakat insanların çoğu bilmiyorlar.”
.
Araf 187 .
.
#kıyamet #kuranvehayat #ilim #tevhid
Read more
#Repost @trthaber ・・・ “Onlar ölümden veya silahtan korkmuyor.” Gazze'de, Filistinlilerin düzenlediği işgal karşıtı Büyük Dönüş Yürüyüşü'ne müdahaleye gitmekten korkan İsrailli asker, komutanının ısrarına rağmen "Ölmek istemiyorum" diyerek sınıra gitmeyi reddetti. . @kartal19_05 ... #Repost @trthaber
・・・
“Onlar ölümden veya silahtan korkmuyor.” Gazze'de, Filistinlilerin düzenlediği işgal karşıtı Büyük Dönüş Yürüyüşü'ne müdahaleye gitmekten korkan İsrailli asker, komutanının ısrarına rağmen "Ölmek istemiyorum" diyerek sınıra gitmeyi reddetti.
.
@kartal19_05 yolladı. Allah razı olsun kardeşimizden. .
.
Read more
Bir Müslüman bir ağaç diker de onun mahsulünden bir insan yahut hayvan yerse, muhakkak o yenilen ...
Media Removed
Bir Müslüman bir ağaç diker de onun mahsulünden bir insan yahut hayvan yerse, muhakkak o yenilen şey, ağacı diken kimse için bir sadaka olur. (Buhari 13/6005, Müslim 1552/8) . . Aramız da ağaç diken var mı ? . 🏻 elleri görelim teşvik amaçlı bi bakalım ne kadarız ? . Bir Müslüman bir ağaç diker de onun mahsulünden bir insan yahut hayvan yerse, muhakkak o yenilen şey, ağacı diken kimse için bir sadaka olur. (Buhari 13/6005, Müslim 1552/8)
.
.
Aramız da ağaç diken var mı ? .
✋🏻 elleri görelim teşvik amaçlı bi bakalım ne kadarız ? .
Annesine omzunda tavaf ettiren evlat ... Vallahi boğazım düğüm düğüm Allah razı olsun abi senden. Allah razı olsun SubhanAllah Annesine omzunda tavaf ettiren evlat ... Vallahi boğazım düğüm düğüm 😢 Allah razı olsun abi senden. Allah razı olsun SubhanAllah
Hz. Hüseyin Fukara Kapılarına Erzak Koyarmış Ve Kimse Bilmezmiş Kimin Koyduğunu... Hz. Hüseyin ...
Media Removed
Hz. Hüseyin Fukara Kapılarına Erzak Koyarmış Ve Kimse Bilmezmiş Kimin Koyduğunu... Hz. Hüseyin Şehit Düştükten Sonra Erzak Gelmez Olmuş Ve Anlamışlar Onun Olduğunu... Ne Güzel Değil Mi, Bir Elin Verdiğini Diğerinin Bilmemesi.. Günümüzde Öylemi.. sadakalar bile #selfie Hz. Hüseyin Fukara Kapılarına Erzak Koyarmış Ve Kimse Bilmezmiş Kimin Koyduğunu... Hz. Hüseyin Şehit Düştükten Sonra Erzak Gelmez Olmuş Ve Anlamışlar Onun Olduğunu... Ne Güzel Değil Mi, Bir Elin Verdiğini Diğerinin Bilmemesi.. Günümüzde Öylemi.. sadakalar bile #selfie
Dostun Hatırını, ALLAH'ın Hatırından Üstün Görmem. . Zora Girer, Dara Düşerim Ama Harama El ...
Media Removed
Dostun Hatırını, ALLAH'ın Hatırından Üstün Görmem. . Zora Girer, Dara Düşerim Ama Harama El Sürmem. . Kulu Küsecek Diye RABB'imi Küstürmem !️ . . . Estaizubillah . 11.112 - Öyle ise emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Beraberindeki tövbe edenler de dosdoğru olsunlar. Hak ve adalet ... Dostun Hatırını, ALLAH'ın Hatırından Üstün Görmem.
.
Zora Girer, Dara Düşerim Ama Harama El Sürmem.
.
Kulu Küsecek Diye RABB'imi Küstürmem !☝️ .
.
.

Estaizubillah .

11.112 - Öyle ise emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Beraberindeki tövbe edenler de dosdoğru olsunlar. Hak ve adalet ölçülerini aşmayın. Şüphesiz O, yaptıklarınızı hakkıyla görür. Hud 112 .
.
.
Read more
ESTAİZUBİLLAH . 2.125 - Hani, biz Kâbe’yi insanlara toplantı ve güven yeri kılmıştık. Siz de Makam-ı İbrahim’den kendinize bir namaz yeri edinin. İbrahim ve İsmail’e şöyle emretmiştik: “Tavaf edenler, kendini ibadete verenler, rükû ve secde edenler için evimi Kâbe’yi tertemiz tutun.” . 2.127 ... ESTAİZUBİLLAH
.
2.125 - Hani, biz Kâbe’yi insanlara toplantı ve güven yeri kılmıştık. Siz de Makam-ı İbrahim’den kendinize bir namaz yeri edinin. İbrahim ve İsmail’e şöyle emretmiştik: “Tavaf edenler, kendini ibadete verenler, rükû ve secde edenler için evimi Kâbe’yi tertemiz tutun.”
.

2.127 - Hani İbrahim, İsmail ile birlikte evin (Kâbe’nin) temellerini yükseltiyor, “Ey Rabbimiz! Bizden kabul buyur! Şüphesiz sen hakkıyla işitensin, hakkıyla bilensin” diyorlardı.
.

2.158 - Şüphesiz Safa ile Merve, Allah’ın nişanelerindendir. Onun için her kim hac ve umre niyetiyle Kâbe’yi ziyaret eder ve onları da tavaf ederse, bunda bir günah yoktur. Her kim de gönlünden koparak bir hayır işlerse, şüphesiz Allah onu bilir, karşılığını verir.
Bakara 125, 127, 158 .

5.95 - "Ey iman edenler! İhramlı iken karada av hayvanı öldürmeyin. Kim ihramlı iken onu kasten öldürürse kendisine bir ceza vardır. Bu ceza , Kâ’be’ye ulaştırılmak üzere, öldürdüğünün dengi olup, içinizden iki âdil kimsenin takdir edeceği bir kurbanlık hayvan; veya yoksulları yedirmek suretiyle keffaret; yahut onun dengi oruç tutmaktır. Bu yaptığı işin kötü sonucunu tatması içindir. Allah, geçmiştekileri affetmiştir. Fakat kim bir daha böyle yaparsa, Allah ondan intikam alır. Allah, mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir."
Aliimran 95 .

5.97 - "Allah; Ka’be’yi, o saygıdeğer evi, haram ayı , hac kurbanını ve bu kurbanlara takılı gerdanlıkları insanların din ve dünyaları için ayakta kalma ve canlanma sebebi kıldı. Bunlar, göklerde ve yerde ne varsa hepsini Allah’ın bildiğini ve Allah’ın zaten her şeyi hakkıyla bilmekte olduğunu bilmeniz içindir."
Maide 97 .

14.37 - “Rabbimiz! Ben çocuklarımdan bazısını, senin kutsal evinin Kâbe’nin yanında ekin bitmez bir vadiye yerleştirdim. Rabbimiz! Namazı dosdoğru kılmaları için böyle yaptım. Sen de insanlardan bir kısmının gönüllerini onlara meylettir, onları ürünlerden rızıklandır, umulur ki şükrederler.” İbrahim 37
.

22.26 - "Hani biz İbrahim’e, Kâbe’nin yerini, “Bana hiçbir şeyi ortak koşma; evimi, tavaf edenler, namaz kılanlar, rükû ve secde edenler için temizle” diye belirlemiştik."
Hac 26
. 👇🏻👇🏻👇🏻
Read more
Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. 1- Ebu Leheb’in elleri kurusun, yok olsun zaten yok oldu ...
Media Removed
Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. 1- Ebu Leheb’in elleri kurusun, yok olsun zaten yok oldu ya. 2- Malı da, kazandıkları da kendisine bir yarar sağlamadı. 3- O alevli bir ateşe girecektir. 4- Karısı da, odun hamalı ve 5- Boynunda bükülmüş bir ip olarak ateşe girecektir. . . Bu ... Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

1- Ebu Leheb’in elleri kurusun, yok olsun zaten yok oldu ya.

2- Malı da, kazandıkları da kendisine bir yarar sağlamadı.

3- O alevli bir ateşe girecektir.

4- Karısı da, odun hamalı ve

5- Boynunda bükülmüş bir ip olarak ateşe girecektir. .
.
Bu şahsın asıl ismi Abdu'l Uzza idi. Ebu Leheb denmesinin nedeni, yüzünün kırmızıya yakın buğday renkli olmasındandı. "Leheb" kıvılcım manasındadır. "Ebu Leheb", kıvılcım gibi parlak yüzlü anlamı taşır. Burada bu lâkab ile zikredilmesinin birkaç nedeni vardı: Birincisi, O isminden çok lâkabı ile tanınıyordu. İkincisi, onun ismi Abdu'l Uzza (yani Uzza'nın kulu) idi. Bu ise, bir müşrik ismiydi. Kur'an onu bu isimle zikretmek istememiştir. Üçüncüsü, bu surede onun akıbeti de açıklandığı için lâkab ile anılması daha uygun düşmektedir.
.
"Tebbet yedâ Ebi Leheb"in manası bazı müfessirlere göre, "Ebu Leheb'in elleri kırılsın" şeklindedir. "Tebbet"in manası için, "ölsün, helâk olsun veya helâk olmuş" anlamları verilmiştir. .
Aslında bu kelime bir lanetleme değil, onun akıbetini önceden haber vermektir. Yani gelecekte olacak olay, mazî sigasıyla şimdi beyan edilmiştir. Bu olayın vuku bulması o kadar kesindir ki vukubulmuş gibi anlatılmaktadır. .
Gerçekten de birkaç sene sonra surenin bildirdiği gibi olay gerçekleşmiştir. "Elin kırılması"ndan kasıt, elin cismanî olarak kırılması değildir. Bunun anlamı, bir şahsın, başarmak için herşeyini ortaya döktüğü maksadını gerçekleştirmede başarısız kalmasıdır.
.
Gerçekten de Ebu Leheb Rasulullah'ı sav yenebilmek için varını yoğunu ortaya dökmüştü. Bu surenin nüzulundan sonra 7 -8 sene geçmeden vuku bulan Bedir savaşında, İslam düşmanlığında Ebu Leheb'in arkadaşları olan Kureyş'in pek çok ileri gelen reisinin öldürüldüğü haberi Mekke'ye ulaştığında Ebu Leheb o kadar üzüldü ki ancak 7 gün yaşayabildi. .
Ayrıca, ölümü de çok ibret vericidir. Ebu Leheb, çiçek hastalığına benzer bir hastalığa yakalandı. Evdeki yakınları bile, bulaşmasından korkarak ona dokunmuyorlardı. Ölümünden sonra üç gün boyunca kimse ona yanaşmadı. Cesedi çürüyerek kokmaya yüz tuttu. Bunun üzerine herkes oğullarını kınamaya başladı. .
DEVAMI 👇🏻👇🏻👇🏻
Read more
beni de kandırdı bücür MaşaAllah sana ballisi! Bayram lokumu 😄beni de kandırdı bücür 😄 MaşaAllah sana ballisi! Bayram lokumu
Esselamu aleykum <span class="emoji emoji1f60d"></span> hadi selamımı alın da sevaba ortak olalım inşaAllah <span class="emoji emoji263a"></span>️
Media Removed
Esselamu aleykum hadi selamımı alın da sevaba ortak olalım inşaAllah Esselamu aleykum 😍 hadi selamımı alın da sevaba ortak olalım inşaAllah ☺️
@msamikeser Allah razı olsun . Rabbim herkese herkese nasip etsin kabul olunmuş umreler haclar ! Aminnnnnnn . . Not : Su sıkılıyor. Serinlemek için. . Bu vb videolardan Mekke Medine den görselleri @quran_and_life_ sayfamız da daha çok yer almaktadır. . . . @msamikeser Allah razı olsun .
Rabbim herkese herkese nasip etsin kabul olunmuş umreler haclar ! Aminnnnnnn
.
.
Not : Su sıkılıyor. Serinlemek için. .
Bu vb videolardan Mekke Medine den görselleri @quran_and_life_ sayfamız da daha çok yer almaktadır. .
.
.
Avustralyada Tesettürü Yasaklamak isteyen bayan vekile avustralya adalet bakanı bakın nasıl haddini bildiriyor. . @hasrualtinkaya Allah razı olsun kardeşim yolladığın için. . ESTAİZUBİLLAH . . "ONLAR AĞIZLARIYLA ALLAH'ın NURUNU SÖNDÜRMEK İSTİYORLAR. HALBUKİ KÂFİRLER İSTEMESELER ... Avustralyada Tesettürü Yasaklamak isteyen bayan vekile avustralya adalet bakanı bakın nasıl haddini bildiriyor.
.
@hasrualtinkaya Allah razı olsun kardeşim yolladığın için.
.
ESTAİZUBİLLAH .
. "ONLAR AĞIZLARIYLA ALLAH'ın NURUNU SÖNDÜRMEK İSTİYORLAR. HALBUKİ KÂFİRLER İSTEMESELER DE ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR."(SAFF, 61/8)
.
.
#sabahnamazı na kalkan kardeşlerime güzel bi haber olur inşaAllah bu video. .
.
#burka #örtü #tesettür #siyah #çarşaf #ayet #nisa #avrupa #islam #müslüman
Read more

Loading...