Mahdi_khabarnegar Instagram Photos and Videos

Loading...


mahdi_khabarnegar Mahdi @mahdi_khabarnegar mentions
Followers: 3,426
Following: 3,527
Total Comments: 0
Total Likes: 0

تولدتون مبارک آقای دکتر محمدمهدی واعظی اصفهانی. همیشه در اوج آسمان باشید. @mohammadesfahani.original پی‌نوشت: امیدوارم دور نباشد روزی که تیتر بزنیم: کنسرت محمد اصفهانی در قم #محمد_اصفهانی #خواننده #موسیقی_ایرانی تولدتون مبارک آقای دکتر محمدمهدی واعظی اصفهانی.
همیشه در اوج آسمان باشید.🌹
@mohammadesfahani.original

پی‌نوشت: امیدوارم دور نباشد روزی که تیتر بزنیم: کنسرت محمد اصفهانی در قم

#محمد_اصفهانی
#خواننده
#موسیقی_ایرانی
Loading...
 #ما_میتوانیم نمایش شایسته و سرافرازانه تیم ملی عزیزمون در اذهان ماندگار شد. این تیم تجلی‌گر شخصیت ...
Media Removed
#ما_میتوانیم نمایش شایسته و سرافرازانه تیم ملی عزیزمون در اذهان ماندگار شد. این تیم تجلی‌گر شخصیت واقعی ایران و ایرانی بود. فراموش نکنیم فضای ناامیدی که بعد از قرعه‌کشی، همه رو استحاله کرده بود اما خدا رو شکر سربلند شدیم و البته همچنان باید جنگید! به امید قهرمانی در جام ملت‌های آسیا. #جام_جهانی #تیم_ملی #ایران #اسپانیا #پرتغال #مراکش #جام_ملت_های_آسیا #ما_میتوانیم
نمایش شایسته و سرافرازانه تیم ملی عزیزمون در اذهان ماندگار شد.
این تیم تجلی‌گر شخصیت واقعی ایران و ایرانی بود.
فراموش نکنیم فضای ناامیدی که بعد از قرعه‌کشی، همه رو استحاله کرده بود اما خدا رو شکر سربلند شدیم و البته همچنان باید جنگید!
به امید قهرمانی در جام ملت‌های آسیا.
#جام_جهانی
#تیم_ملی
#ایران
#اسپانیا
#پرتغال
#مراکش
#جام_ملت_های_آسیا
شهید دکتر چمران از آن کسانی است که انسان در برابرش کم می آورد، یعنی مثل یک معادله معلوم و یک قرارداد معین ...
Media Removed
شهید دکتر چمران از آن کسانی است که انسان در برابرش کم می آورد، یعنی مثل یک معادله معلوم و یک قرارداد معین نیست که مثلا دودوتا درباره او چهارتا شود! دو عنصر نادر و کمیاب و کم رمق عصر ما در سراسر وجود چمران تلالو و درخشش دارد‌؛ او اسطوره و جمع میان "عشق" و "آرمان" است. او برای رسیدن به آرمان‌هایش سراسر عشق ... شهید دکتر چمران از آن کسانی است که انسان در برابرش کم می آورد، یعنی مثل یک معادله معلوم و یک قرارداد معین نیست که مثلا دودوتا درباره او چهارتا شود!
دو عنصر نادر و کمیاب و کم رمق عصر ما در سراسر وجود چمران تلالو و درخشش دارد‌؛ او اسطوره و جمع میان "عشق" و "آرمان" است. او برای رسیدن به آرمان‌هایش سراسر عشق است و حتی از خانواده و تمام لذت های مادی و رفاهی هم می‌گذرد و به لبنان، دیوار به دیوار غاصبان سرزمین معراج می‌رود و به قول خودش که می‌نویسد: در آمریکا زندگی خوشی داشتم. از همه نوع امکانات برخوردار بودم. ولی همه لذات را سه طلاقه کردم و به جنوب لبنان رفتم تا در میان محرومین و مستضعفین زندگی کنم.

چمران برای رسیدن به آرمان‌هایش معطل هیچ چیز و هیچکس نمی‌ماند. نه برای ماندن در لبنان و همراهی با امام موسی صدر و کودکان یتیم لبنانی و مبارزه با اسرائیل معطل کسی ماند و نه در هنگامه آغاز دفاع در برابر لشکر لشکر متجاوزان بعثی منتظر لشکر و تسلیحات می‌ماند؛ او با راه اندازی ستاد جنگ‌های نامنظم و جلوگیری از سقوط سوسنگرد از هیچ، همه چیز می‌سازد.

در برابر تفکر و مرام و منش چمران، درک و عقل و منطق و دایره واژگان همه با هم رنگ می‌بازند و کم می‌آورند.
مگر می‌شود از چمران خواند و شنید و مسحور عشقش‌، عرفانش، علمش، سادگیش، هنرش، قلمش، گفتارش، علی‌وار زندگی کردنش و حسین‌وار عاشق شهادت بودنش و در یک کلام انسان بودنش نشد؟

پایان این چند سطر را به طلیعه و پایان مستند "رقص در برابر مرگ" آقا سید مرتضی آوینی، سید شهیدان اهل قلم گره می‌زنم: "در سی‌یکم خرداد ۱۳۶۰، ترکش خمپاره از راه می رسد و در سری که سودای کربلا دارد فرو می‌نشیند و یکی از اصحاب آخرالزمانی امام عشق در خون خویش می‌غلتد". #چمرانم_آرزوست #شهید_چمران #امام_موسی_صدر #دفاع_مقدس #سوسنگرد #لبنان #فلسطین #آمریکا #رقص_در_برابر_مرگ #عشق #آرمان #اسطوره
Read more
ناقوس رقابت های پرشور و جذاب جام جهانی تا ساعاتی دیگر به صدا در می آید. جام جهانی برای همه دنیا برد برد ...
Media Removed
ناقوس رقابت های پرشور و جذاب جام جهانی تا ساعاتی دیگر به صدا در می آید. جام جهانی برای همه دنیا برد برد هست؛ برای مردمان کشورهای توسعه یافته یک لذت و شور و حال و برای مردمان کشورهای در حال توسعه آلام و تسکینی بر دردها و رنج هاست. شاید آدم های زیادی گذرشان در طول سال به فوتبال نیفتد اما جام جهانی برای آنها ... ناقوس رقابت های پرشور و جذاب جام جهانی تا ساعاتی دیگر به صدا در می آید. جام جهانی برای همه دنیا برد برد هست؛ برای مردمان کشورهای توسعه یافته یک لذت و شور و حال و برای مردمان کشورهای در حال توسعه آلام و تسکینی بر دردها و رنج هاست.
شاید آدم های زیادی گذرشان در طول سال به فوتبال نیفتد اما جام جهانی برای آنها یک چیز دیگر هست!
به یاد دارم معلم شیمی دوم دبیرستان می گفت: من اهل فوتبال نیستم اما یک بازی جام جهانی را هم از دست نمی دهم، حتی خودم جدول نتایج آماده می کنم!
حقیقت این هست که طرفدار دوآتیشه و عاشق و دیوانه فوتبال نیستم اما از مدتی قبل روزشماری می‌کردم تا جام جهانی زودتر شروع شود و تب و تاب این رقابت‌ها، مثل یک مُسَکن موقت تسکینی بر دردها و نگرانی‌ها و ناامیدی های زمانه اخیر باشد و لبخند و شادی بر لب و جان مردم به ارمغان بیاورد.

پی نوشت یک: آرزوی موفقیت برای تیم ملی.
پی نوشت دو: جام جهانی در غیاب لاله های نارنجی حتما یه چیزی کم داره!
پی نوشت سه: فکر می‌کنم جام رو در دستان آلمان یا آرژانتین میشه دید. شما چی فکر می‌کنید؟ 😀😀😀😊😊
#جام_جهانی
#جام_جهانی_2018
#فوتبال
#شور
#هیجان
#ایران
#روسیه
Read more
امروز خبر درگذشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر احمدی رو شنیدم. فیلسوف، معلم و استاد متخلقی که حق ...
Media Removed
امروز خبر درگذشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر احمدی رو شنیدم. فیلسوف، معلم و استاد متخلقی که حق بزرگی به گردن حوزه و دانشگاه داشت. کشاورز زاده‌‌ای که به حوزه آمد و طلبه شد و با هدف آشنایی با سایر گرایش های فلسفه و نقد فلسفه غرب، به دانشگاه تهران رفت و از شاگردان مرحوم یحیی مهدوی بود. در حوزه شاگرد ... امروز خبر درگذشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر احمدی رو شنیدم.
فیلسوف، معلم و استاد متخلقی که حق بزرگی به گردن حوزه و دانشگاه داشت. کشاورز زاده‌‌ای که به حوزه آمد و طلبه شد و با هدف آشنایی با سایر گرایش های فلسفه و نقد فلسفه غرب، به دانشگاه تهران رفت و از شاگردان مرحوم یحیی مهدوی بود.
در حوزه شاگرد کسانی بود که هرکدام ستارگانی در سپهر دین بودند. مردی که شاگردی در محضر علامه طباطبایی رو افتخار بزرگ زندگی خودش می دونست و می‌گفت من هنوز هم با ایشان زندگی می‌کنم و به هر توفیقی رسیدم، از دعای مادرم و دعای علامه بود.

امروز خاطره مصاحبه‌ تفصیلی با ایشان برام زنده شد که مهرماه نودوچهار در دو نوبت داشتیم. شاید اگر بگم بهترین مصاحبه در طول چندسال خبرنگاری بود بیهوده نگفتم. فیلسوفی سراسر متواضع و خاکی و ساده زیست! چیزی از غلبه نفس و تکبر و فخر در این مرد دیده نمی‌شد.
وقتی راجع به بخشی از دستاوردها و خدماتش به حوزه و دانشگاه صحبت می‌کردیم، میگفت اگر این کارها همراه با اخلاص بوده ارزش داشته اما اگر وقت‌کشی بوده که هیچ ارزش ندارد.
ایشان میگفت اگر روزی انتخاب اولم طلبگی نبود، استاد دانشگاه میشدم. هیچوقت خوشم نیامد که آدم پولداری باشم، همیشه فکر کردم آن انسان پولدار هم یک لقمه نان می‌خورد یا خانه خوبی دارد و ... که این‌ها بهترین هدف نیست.

استاد احمدی مهم‌ترین دستاورد زندگیش رو بیش از نیم قرن معلمی میدونست و می گفت هزاران شاگرد از مقطع دبیرستان تا دانشگاه تربیت کردم که حاصل عمرم هستند.
از ایشان پرسیدم چه آرزویی دارید؟ پاسخ داد: در دنیا بتوانم احادیث و معارف اهلبیت را در داخل و خارج کشور گسترش بدهم و به هنگام مرگ و بعد از آن با رسول خدا و امیرالمومنین و ائمه اطهار محشور شوم.

بخش دوم گفت‌وگوی حقیر با استاد احمدی رو که درباره مرحوم علامه طباطبایی هست، میتوانید از طریق لینکی که در بیو گذاشتم مطالعه بفرمایید.
خدایش بیامرزد و با امیرالمومنین محشور باد.
درگذشت مرحوم دکتر احمدی رو جامعه علمی و دینی کشور و همچنین به لرهای عزیز به خصوص مردم ملایر تسلیت عرض می‌کنم.
عکس ها از جهانبخش پیری‌پور عزیز.

#احمد_احمدی #دکتر_احمدی #فیلسوف #سازمان_سمت #حوزه #دانشگاه #علامه طباطبایی #تربیت_مدرس #شورای_عالی_انقلاب_فرهنگی #قم #مصاحبه #خبرنگار
Read more
سلام. دیشب از میانه های دعای جوشن کبیر این دو تا گل، حواس‌مونو چن باری معطوف به خودشون کردن. چن باری ...
Media Removed
سلام. دیشب از میانه های دعای جوشن کبیر این دو تا گل، حواس‌مونو چن باری معطوف به خودشون کردن. چن باری اقا پسر گل به دختر خانوم گل( فکر میکنم از عزیزان افغانستانی بود) پفک تعارف کرد و بعد کلا پفک رو آورد وسط و باهم خوردن و جالب بود طوری برکت کرده بود، هرچی میخوردن تموم نمیشد! راستش این عزیزان پفک میخوردن ... سلام. دیشب از میانه های دعای جوشن کبیر این دو تا گل، حواس‌مونو چن باری معطوف به خودشون کردن. چن باری اقا پسر گل به دختر خانوم گل( فکر میکنم از عزیزان افغانستانی بود) پفک تعارف کرد و بعد کلا پفک رو آورد وسط و باهم خوردن و جالب بود طوری برکت کرده بود، هرچی میخوردن تموم نمیشد!
راستش این عزیزان پفک میخوردن و ما غبطه!
غبطه از وسعت زیبایی و مهربونی و دنیای بی کینه بچه ها؛ دنیایی که توی اون نژاد و رنگ و ملیت و جنسیت و... بی ارزشه و انسان برای انسان بودن محترمه‌. کاش دنیای درنده بزرگترها هم کمی مثل دنیای بچه‌ها بود.

حدیثی از پیامبر رحمت هست که می فرماید بچه‌ها رو برای چند صفت دوست دارم: با خاک بازی می کنند (یعنی تکبر و نخوت و خودپسندی در آنها نیست). با یکدیگر دعوا می کنند ولی زود آشتی کرده و کینه به دل نمی گیرند.
چیزی برای فردا ذخیره نمی کنند (چون آرزوی دور و دراز و طمع طولانی ندارند)
خانه می سازند و سپس خراب می کنند (دلبسته و وابسته به امور دنیوی نیستند). #دنیای_کودکان
#مهربانی
#محبت
#جوشن_کبیر
#شب_قدر
Read more
Loading...
شعر علی ای همای رحمت مرحوم شهریار، به نظرم جمع شور و شعوره. یعنی هم از منظر احساس در قله عشق و دلدادگی ...
Media Removed
شعر علی ای همای رحمت مرحوم شهریار، به نظرم جمع شور و شعوره. یعنی هم از منظر احساس در قله عشق و دلدادگی به ولایت مولاست و هم در منظر عمل، به خوبی حق مطلب رو در بیان بخشی از صفات بارز و والای انسانی حضرت ادا کرده. دو بیت زیبایی که مرحوم شهریار، انسانیت حضرت رو به خوبی بیان کرده: بجز از علي که گويد به پسر که ... شعر علی ای همای رحمت مرحوم شهریار، به نظرم جمع شور و شعوره. یعنی هم از منظر احساس در قله عشق و دلدادگی به ولایت مولاست و هم در منظر عمل، به خوبی حق مطلب رو در بیان بخشی از صفات بارز و والای انسانی حضرت ادا کرده.
دو بیت زیبایی که مرحوم شهریار، انسانیت حضرت رو به خوبی بیان کرده:

بجز از علي که گويد به پسر که قاتل من

چو اسير تست اکنون به اسير کن مدارا

برو ای گدای مسکين در خانه‌ی علی زن

که نگين پادشاهی دهد از کرم گدا را

#حضرت_علی
#امیرالمومنین
#علی_ای_همای_رحمت
#شهریار
Read more
این حجم عشق و دلدادگی به امام امت و این میزان تواضع و احساس حقارت کردن یک رهبر در مقابل کسانی که هیچ سمت و مسئولیت و قدرت دنیایی نداشتند، برای مایی که در مختصات زمانی و مکانی دیگه‌ای این فیلم رو می‌بینیم، شاید قابل باور نباشه؛ در عظمت امام عزیز همین بس که محبوب استقبال شد و محبوب‌تر بدرقه. روح بلند و ... این حجم عشق و دلدادگی به امام امت و این میزان تواضع و احساس حقارت کردن یک رهبر در مقابل کسانی که هیچ سمت و مسئولیت و قدرت دنیایی نداشتند، برای مایی که در مختصات زمانی و مکانی دیگه‌ای این فیلم رو می‌بینیم، شاید قابل باور نباشه؛ در عظمت امام عزیز همین بس که محبوب استقبال شد و محبوب‌تر بدرقه.
روح بلند و ملکوتی امام شهدا قرین رحمت الهی.
#احساس_حقارت_میکنم
#امام_خمینی_رحمت_الله_علیه
#رزمندگان
#انقلاب_اسلامی
#جماران
#دفاع_مقدس
Read more
Loading...
مرزداران دلیرت جان به کف / سرفرازان سپاهت صف به صف خون به دل کردند دشت ونهر را / بازگرداندند خرمشهر ...
Media Removed
مرزداران دلیرت جان به کف / سرفرازان سپاهت صف به صف خون به دل کردند دشت ونهر را / بازگرداندند خرمشهر را زیباترین عاشقانه‌ها را با ایثار جان و نثار خون برای وطن سرودید. سالروز آزادسازی پاره تن ایران، خرمشهر عزیز و قهرمان، گرامی‌باد. #خرمشهرها_در_پیش_است #خرمشهر #خونین_شهر #سوم_خرداد #آزادسازی_خرمشهر #ارتش_مقتدر #سپاه_دلاور #مردم_متحد #رزمندگان #دفاع_مقدس مرزداران دلیرت جان به کف / سرفرازان سپاهت صف به صف
خون به دل کردند دشت ونهر را / بازگرداندند خرمشهر را

زیباترین عاشقانه‌ها را با ایثار جان و نثار خون برای وطن سرودید.

سالروز آزادسازی پاره تن ایران، خرمشهر عزیز و قهرمان، گرامی‌باد.

#خرمشهرها_در_پیش_است
#خرمشهر
#خونین_شهر
#سوم_خرداد
#آزادسازی_خرمشهر
#ارتش_مقتدر
#سپاه_دلاور
#مردم_متحد
#رزمندگان
#دفاع_مقدس
در انتظار فردا، شب را سحر کن  با کوله باری از نور از شب گذر کن سر مست و عاشقانه در خود نظر کن بشکن در قفس ...
Media Removed
در انتظار فردا، شب را سحر کن  با کوله باری از نور از شب گذر کن سر مست و عاشقانه در خود نظر کن بشکن در قفس را از تن رها شو درمان درد دردمندان را دوا شو  از خود دمی برون آ، محو خدا شو شعر: عبدالمجید موسوی آغاز ماه مبارک رمضان مبارک. التماس دعا. #ماه_مبارک_رمضان در انتظار فردا، شب را سحر کن 
با کوله باری از نور از شب گذر کن
سر مست و عاشقانه در خود نظر کن
بشکن در قفس را از تن رها شو
درمان درد دردمندان را دوا شو 
از خود دمی برون آ، محو خدا شو

شعر: عبدالمجید موسوی

آغاز ماه مبارک رمضان مبارک.
التماس دعا.

#ماه_مبارک_رمضان
همراه با همکاران عزیزم و مدیر متواضع ارشاد قم در حاشیه بازدید جمعی از اصحاب رسانه قم از سی‌ویکمین نمایشگاه ...
Media Removed
همراه با همکاران عزیزم و مدیر متواضع ارشاد قم در حاشیه بازدید جمعی از اصحاب رسانه قم از سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران. این بازدید به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد. هجدهم اردیبهشت مصلی تهران. عکس: حمیدجان عابدی. همراه با همکاران عزیزم و مدیر متواضع ارشاد قم در حاشیه بازدید جمعی از اصحاب رسانه قم از سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران.
این بازدید به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد.
هجدهم اردیبهشت
مصلی تهران.
عکس: حمیدجان عابدی.
عجالتا تمام نقدها و گلایه‌ها و تسویه حساب‌ها به کنار، امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند انسجام و وحدت ...
Media Removed
عجالتا تمام نقدها و گلایه‌ها و تسویه حساب‌ها به کنار، امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند انسجام و وحدت ملی با هر سلیقه و تفکر سیاسی هستیم. هیچکس تافته جدا بافته در این مملکت نیست، هر خطر و تهدید و سختی برای همه هست. امروز باید همه با هم در مقابل آمریکا و اسرائیل ایستادگی کنیم. ما از تجربه هشت سال جنگ و ... عجالتا تمام نقدها و گلایه‌ها و تسویه حساب‌ها به کنار، امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند انسجام و وحدت ملی با هر سلیقه و تفکر سیاسی هستیم. هیچکس تافته جدا بافته در این مملکت نیست، هر خطر و تهدید و سختی برای همه هست. امروز باید همه با هم در مقابل آمریکا و اسرائیل ایستادگی کنیم. ما از تجربه هشت سال جنگ و موشک‌باران سخت‌تر نداریم. دیروز یک دیوانه هشت سال جنگ به ما تحمیل کرد، امروز هم دیوانه دیگری بر ما تحریم تحمیل می‌کند.
خوشبختانه امروز بیش از جهانیان، به مردم ما بار دیگر ثابت شد آمریکا و استکبار به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند. کما اینکه رهبری عزیز هم بارها فرمودند. اما تجربه برجام این امر را به من و هم نسل‌های من هم به طور ویژه ثابت کرد.
به شدت برای مردم آمریکا متاسفم که فردی روانی را به عنوان رئیس جمهوری خود انتخاب کردند که مایه فضاحت در دنیا شده.
دونالد ترامپ هم غلط کرد و غلط می‌کند که مدعی ایستادن در کنار ملت ایران هست. ملت ما به حمایت فرد روانی و دیوانه نیاز ندارد.
در پایان امیدوارم همه در سایه همبستگی ملی، این آزمون را به خوبی پشت سر بگذاریم.
#مرگ_بر_آمریکا
#برجام
#مذاکرات
#ترامپ
#همبستگی_ملی
Read more
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...