Loading Content...

Mohammadirani1 Instagram Photos and Videos

Loading...


mohammadirani1 || محمد ایرانی || @mohammadirani1 mentions
Followers: 1,252
Following: 99
Total Comments: 0
Total Likes: 0

. "کیم جونگ اون" جوان ترین رهبر جهان است. تحصیلکرده سوییس، عاشق بسکتبال و چهره ای نسبتا رسانه ای تر ...
Media Removed
. "کیم جونگ اون" جوان ترین رهبر جهان است. تحصیلکرده سوییس، عاشق بسکتبال و چهره ای نسبتا رسانه ای تر از پدر و پدربزرگش. از روز اول با باز کردن پیتزافروشی در پیونگ یانگ بوی تغییر را به خیابان های پایتخت کشاند. او در اولین قدم هایش دشمنان داخلی بیشمارش را سرکوب کرد و مقامات زیادی را از دم تیغ گذراند. انگار ... .
"کیم جونگ اون" جوان ترین رهبر جهان است. تحصیلکرده سوییس، عاشق بسکتبال و چهره ای نسبتا رسانه ای تر از پدر و پدربزرگش. از روز اول با باز کردن پیتزافروشی در پیونگ یانگ بوی تغییر را به خیابان های پایتخت کشاند. او در اولین قدم هایش دشمنان داخلی بیشمارش را سرکوب کرد و مقامات زیادی را از دم تیغ گذراند. انگار می خواست بگوید "اینجا رییس کیه!" حالا آقای رییس تصمیم گرفته ساعت کشورش را به وقت کره جنوبی تنظیم کند. تصمیمی که ساختارهای کهنه و فرسوده ی حاصل از نظام توتالیتر بعید است آن را بپذیرند. مردمی که سالهاست در حال شعار دادن علیه همسایه ی جنوبی هستند و ژاپن را عامل همه ی مصائب خود می دانند، حالا رهبرشان را می بینند که با کره جنوبی ها اسپاگتی می خورد و برنامه سفرش به ژاپن را تنظیم می کند.
.
کره شمالی تغییراتش سریع است. من سالهاست درباره این کشور مطالعه می کنم. تغییرات سریع در یک ساختار کهنه و فرسوده به معنای شکست در برنامه ریزی هاست. هیچ بخشی از حاکمیت آمادگی این همه تغییر را ندارد. ترس از انقلاب، آنها را به استقبال انقلاب به دست خودشان برده. انگار بوی پیتزا بدجوری به مشام مسئولان شان خوش آمده است؛ مثل صف های مک دونالد در شوروی. یک نفر باید دست رفیق کیم را بگیرد و بگوید: "دشمن خونی" با هیچ پروپاگاندایی در یک چشم برهم زدن و یک شبه، نمی تواند "رفیق جونی" شود. یک عمر است به مردم یاد داده اند مرگ بر آمریکا و مرگ بر جنوب و غرب و شرق بگویند؛ ناگهان همه چیز تغییر می کند. این نشدنی است.
.
کره شمالی باید زودتر دست به کار می شد. تغییر ساختارها را از درون شروع می کرد. فیلترها را آرام آرام می گشاد. قوانین کهنه اش را تغییر می داد. مرزها را باز می گذاشت. نظام قضایی و زندان های وحشتناکش را می بست. تفتیش عقاید را کنار می زد. از فشار بر مردم می کاست. اینطوری کم کم می توانست درهای کشورش را باز کند و مردم ش را بدون ترس از جنگ و آشوب داخلی و حمله خارجی با هوای تازه جنوبی آشتی دهد. البته مهم تر از همه این ها، باید حاکمان آن کشور می فهمیدند دوران فشار و تحمیل و زور و جبر و سانسور و بگیر و ببند و شعار و گنده گویی گذشته است. همه چیز در کنار هم، آرام و تدریجی باید عوض شود. رهبر جمهوری دموکراتیک خلق کره یک روز می فهمد... روزی که شاید خیلی هم دور نباشد.
.
#کره_شمالی #کره_جنوبی #کیم_جونگ_اون #کره #رهبر #پیونگ_یانگ #توتالیتر #جنگ #دشمن #ژاپن #پیتزا #اسپاگتی #مک_دونالد #ساختار #پروپاگاندا #مرز #نظام_قضایی #زندان #سانسور #زور #جمهوری_دموکراتیک
Read more
Loading...
. نظریه مارپیچ سکوت از آن نظریه هایی است که در بحث های رسانه و ارتباطات زیاد با آن سر و کار داریم. شخصا ...
Media Removed
. نظریه مارپیچ سکوت از آن نظریه هایی است که در بحث های رسانه و ارتباطات زیاد با آن سر و کار داریم. شخصا تا حالا چندبار در جاهای مختلف ارائه اش دادم. این نظریه رفتار دیکتاتورمآبانه رسانه ای را شرح می دهد که با استفاده از بایکوت یا افزایش هزینه، نهایتا یک گروه، تفکر، همراهی با شخص یا رویکرد سیاسی را از ... .
نظریه مارپیچ سکوت از آن نظریه هایی است که در بحث های رسانه و ارتباطات زیاد با آن سر و کار داریم. شخصا تا حالا چندبار در جاهای مختلف ارائه اش دادم. این نظریه رفتار دیکتاتورمآبانه رسانه ای را شرح می دهد که با استفاده از بایکوت یا افزایش هزینه، نهایتا یک گروه، تفکر، همراهی با شخص یا رویکرد سیاسی را از دور خارج می کند. خانم نئول نئومان واضع این نظریه گروه های مسلط را که صاحب رسانه هم هستند به جنگ خاموش با تفکرات دیگر متهم می کند.
.
رسانه ها با هجمه و وحشتناک کردن مخالفت و ایجاد ترس در همراهی با عقایدی خاص، جریان رقیب را حذف می کنند. حاكمان رسانه ها با حذف تدريجی مخالفان خود، هر روز تعداد بيشتری را به خاموشان جامعه اضافه می كنند. خاموشی ها هر روز بیشتر می شود. یکی را با ترس از اعدام، یکی را با ترس از طرد شدن، یکی را با ترس از برچسب خوردن حذف می کنند. کم کم معتقدان به یک جریان و نخبگان جامعه برای در امان ماندن، کوتاه می آیند و خاموش می شوند. هر روز این مارپیچ باریک و فشرده تر می شود تا جایی که همه از گود خارج شوند.
.
این اوج دیکتاتوری است. خشن ترین رفتاری که یک رسانه می تواند انجام دهد، خفه کردن اقلیت است. ترسناک تر اینکه گاهی جریان رقیب، اقلیت نیست بلکه اکثریت است ولی اکثریت ساکت! رسانه (از سایت و تلویزیون و سینما تا شبکه های اجتماعی و صفحات شخصی در فضای مجازی) به شما می گوید حق دارید درباره چه کسانی حرف بزنید و درباره چه کسانی حرف نزنید. بعضی ها را با تمسخر از میدان به در می کند و بعضی را با حربه های دیگر. اما خانم نئومان هیچگاه این مسئله را مطرح نکرد که این مارپیچ، این سکوت، این فشردگی و از میدان به در کردن به کجا می انجامد؟!
.
#نطریه #ارتباطات #رسانه #مارپیچ_سکوت #دیکناتوری #نئول_نئومان #فضای_مجازی #خاموشی #جنگ #وحشت #خشونت #نخبگان #سینما #تلویزیون #ترس #رعب #مطبوعات #تمسخر #برچسب #انگ
Read more
. خیابان بابی ساندز کنار سفارت انگلیس است. خیابان دنج و ساکت و کم رفت و آمدی که بارها از آن گذشتم. حالا ...
Media Removed
. خیابان بابی ساندز کنار سفارت انگلیس است. خیابان دنج و ساکت و کم رفت و آمدی که بارها از آن گذشتم. حالا که چندروزی بیشتر تا (۵ می/ ۱۵ اردیبهشت) سالروز فوت این مرد انقلابی و آزادیخواه نمانده، حیفم آمد درباره اش چیزی ننویسم. بابی ساندز ۲۷ ساله بود که دست به اعتصاب غذا زد. می خواست مردم کشورش آزاد باشند، ... .
خیابان بابی ساندز کنار سفارت انگلیس است. خیابان دنج و ساکت و کم رفت و آمدی که بارها از آن گذشتم. حالا که چندروزی بیشتر تا (۵ می/ ۱۵ اردیبهشت) سالروز فوت این مرد انقلابی و آزادیخواه نمانده، حیفم آمد درباره اش چیزی ننویسم. بابی ساندز ۲۷ ساله بود که دست به اعتصاب غذا زد. می خواست مردم کشورش آزاد باشند، تحت فشار قرار نگیرند و انگلیسی ها دست از سرشان بردارند. بابی ساندز مبارز بود. چریک بود. اهل تسامح و تساهل رایج سیاسی نبود. اهل زد و بند نبود. اهل 'حالا ساکت باش تا ببینم بعدا چه می شود' نبود. او فقط از انگلیسی ها می خواست کشورش را ترک کنند. بعد از اینکه برای بار دوم دستگیر شد، او را به چندین سال زندان محکوم کردند. همین شد که به خاطر رفتار ناعادلانه و بی خردانه آنها دست به اعتصاب زد. از کلیسا برایش پیام فرستادند که اعتصابت را بشکن! ساندز گفت از انگلیسی ها بخواهید که ما را رها کنند. به آنها فشار بیاورید!
.
نهایتا در چنین روزهایی نفس هایش به شماره افتادند و درگذشت. وزیر وقت ایرلند شمالی در 'دولت انگلیس' به این مرگ واکنش نشان داد و گفت "ساندز خودآزاری بیهوده داشت و امید من آنست که مردم ایرلند شمالی به عبث بودن این خشونت ها واقف شوند و از آن روی برگردانند." عضو 'حزب محافظه کار' هم در پارلمان گفت "بابی ساندز یک مجرم و جنایتکار بود!"
.
هنوز هم قاتل از مقتول مظلوم می ترسد. درب سفارتش را جا به جا میکند. گوش هایش را می گیرد. نامه هایش را تغییر می دهد. آدرس سفارت را از درب فردوسی می نویسد. نام بابی ساندز هنوز هم دیکتاتورها را می ترساند. یک چریک حتی اگر تفنگش را بگیرند، دهانش را ببندند، بی آبرویش کنند، با جان و نامش مبارزه را ادامه می دهد؛ و انگلیسی ها از همین می ترسند.
.
#بابی_ساندز #ساندز #خیابان_بابی_ساندز #سفارت_انگلیس #۵می #۱۵_اردیبهشت #اعتصاب_غذا #اعتصاب #انگلیس #ظالم #مظلوم #جنایت #کلیسا #قاتل #مقتول #ایرلند #زندان #آزادی #چریک #مردم
Read more
. باستر مون، صاحب یک سالن اجرای موسیقی است و در آرزوی پیشرفت است. می خواهد کاری کند کارستان. تمام تیرهای ...
Media Removed
. باستر مون، صاحب یک سالن اجرای موسیقی است و در آرزوی پیشرفت است. می خواهد کاری کند کارستان. تمام تیرهای قبلی اش به سنگ خورده و بزرگترین کاری که انجام می دهد نهایتا با تخریب سالن موسیقی و نابودی همه سرمایه اش به پایان می رسد. این کوالا شروع می کند به شستن ماشین های دیگران با بدنش. بدن پشمالویش را می کشد ... .
باستر مون، صاحب یک سالن اجرای موسیقی است و در آرزوی پیشرفت است. می خواهد کاری کند کارستان. تمام تیرهای قبلی اش به سنگ خورده و بزرگترین کاری که انجام می دهد نهایتا با تخریب سالن موسیقی و نابودی همه سرمایه اش به پایان می رسد. این کوالا شروع می کند به شستن ماشین های دیگران با بدنش. بدن پشمالویش را می کشد روی شیشه های اتومبیل ها تا تمیز شوند. باستر مون ناامید است. هیچ آینده ای ندارد. کاملا شکست خورده و نابود شده. باستر مون شباهت عجیبی دارد به کسی که خوب می شناسمش. همه آدم ها فقط تصاویر موفقیت را می بینند و سال ها تلاش و شکست و تلاش و شکستت برایشان بی اهمیت است. هیچکس حواسش نیست چقدر نه شنیدی، چقدر دست رد به سینه ات زدند، چقدر کم آوردی. چقدر گفتی دیگر ادامه نمی دهم. اما بازهم از صفر و حتی زیر صفر شروع کردی. مثل باستر که بالاخره دوباره شروع می کند. مثل باستر که موفق می شود. این عکس باستر خیلی آشناست... من باستر را می شناسم.
.
#انیمیشن #کارتون #باستر_مون #موسیقی #آواز #sing #موفقیت #تلاش #شکست #پیروزی #پیشروی #موفق #کوشش #انیمیشین_آواز
Read more
. "شجاع دل" را شاید بیش از ۵۰ بار دیده باشم. داستان خیانت ها و دورویی ها و شکست های اسکاتلندی هاست. اسکاتلندی ...
Media Removed
. "شجاع دل" را شاید بیش از ۵۰ بار دیده باشم. داستان خیانت ها و دورویی ها و شکست های اسکاتلندی هاست. اسکاتلندی هایی که می خواهند روی پای خود بایستند ولی ادوارد پادراز! پادشاه بی رحم و خونریز انگلیس با ایجاد تفرقه و اختلاف اجازه نمی دهد آنها متحد و قدرتمند شوند. گاهی دلسوزی می کند ولی نمی خواهد. سرانجام ... .
"شجاع دل" را شاید بیش از ۵۰ بار دیده باشم. داستان خیانت ها و دورویی ها و شکست های اسکاتلندی هاست. اسکاتلندی هایی که می خواهند روی پای خود بایستند ولی ادوارد پادراز! پادشاه بی رحم و خونریز انگلیس با ایجاد تفرقه و اختلاف اجازه نمی دهد آنها متحد و قدرتمند شوند. گاهی دلسوزی می کند ولی نمی خواهد. سرانجام ویلیام والاس عزیز قهرمان آزادی خواه، دستگیر و محکوم به اعدام می شود. صحنه اعدام او خیلی ناراحت کننده است. در میدان اصلی شهر، دورتادورش را انگلیسی ها گرفتند و کشیش با لباسی بلند او را همراهی می کند. جمعیت یکصدا او را لعنت می کنند و به صورتش تف می اندازند. سبزی و کثافت برایش پرت می کنند. ویلیام والاس آرام است. جلوی همه، جلوی چشم همه شروع می کنند به شکنجه کردنش و هرچه کشیش اعظم از او می خواهد که طلب بخشش کند و مرگ راحت تری برای خود رقم بزند، ویلیام نمی پذیرد. آنقدر شکنجه اش می دهند که مردان و زنان انگلیسی حاضر در میدان دلشان می سوزد و شروع می کنند به فریاد کشیدن. از پادشاه طلب عفو می کنند برای دشمنشان. جمعیت یکصدا فریاد می زنند: پادراز بخشش! پادراز بخشش! پادراز بخشش...!
.
#شجاع_دل #اسکاتلند #ویلیام_والاس #مل_گیبسون #ادوارد_پادراز #فیلم #انگلیس #انگلستان #خیانت #حیله #فریب #خائن #کشیش #کشیش_اعظم #اعدام #زندان #آزادی_خواه
Read more
. آدم ها را دوجا می توان شناخت. وقتی تحت فشار و سختی و ناآرامی اند و زمانی که راحت و خوشحال و در آرامش هستند. ...
Media Removed
. آدم ها را دوجا می توان شناخت. وقتی تحت فشار و سختی و ناآرامی اند و زمانی که راحت و خوشحال و در آرامش هستند. علیرضا را در هر دوحالت دیدم. زمانی که عده ای بی اخلاق و ضعیف النفس تلاش داشتند که عقده ها و حقارت هایشان را با حمله به علیرضا و دوستانش پنهان کنند، علیرضا آرام بود. مثل اقیانوسی که همه بدی ها و پلیدی ... .
آدم ها را دوجا می توان شناخت. وقتی تحت فشار و سختی و ناآرامی اند و زمانی که راحت و خوشحال و در آرامش هستند. علیرضا را در هر دوحالت دیدم. زمانی که عده ای بی اخلاق و ضعیف النفس تلاش داشتند که عقده ها و حقارت هایشان را با حمله به علیرضا و دوستانش پنهان کنند، علیرضا آرام بود. مثل اقیانوسی که همه بدی ها و پلیدی های آدم های کوچک را پاک می کند و می شوید. اقیانوسی آرام و بزرگ.
در شادکامی ها و موفقیت ها هم علیرضا عوض نمی شود. چه آن زمان که دانشجوی برتر می شود و چه وقتی که با دانش حوزوی و دانشگاهی و منطق برترش، دیگران را اقناع می کند.
علیرضا یک دوست نیست. وقتی من مریض بودم و از خانه بیرون نمی رفتم از آن سر شهر خودش را رساند، آبمیوه برایم آورد، مثل برادری که نگران برادرش است، بالای سرم نشست، دست هایم را گرفت که نگران نشوم و وقتی خوابیدم و برق رفت، با اینکه عجله داشت، منتظر ماند تا بیدار شوم. می خواست وقتی در تاریکی چشم باز می کنم، حاضر باشد. کنارم باشد. باشد... علیرضا برادر من است. برادر بزرگتر... تولدت مبارک داداش
.
#علیرضا_نظری #رفاقت #دوست #رادیو_گفتگو #گفتگوی_اجتماعی #برادر #تولدت_مبارک #دانشگاه #حوزه #دانشجو #دانشگاه_شاهد #دانشگاه_علامه #بسیج_دانشجویی #عالم #برادر_اندیشمندم
Read more
Loading...
. بهار منهای اینکه من به آن حساسیت دارم، همیشه زیباست. عطسه و سرفه و گلو درد و چشم خیس باعث نمی شود که این همه قشنگی را ندید. قشنگ ترین لحظه بهار، لبخند و شادی و نشاطی است که مردم در کنار هم آن را تجربه می کنند. این شعر را استاد "فرج علیپور"عزیز با همراهی خواننده کرد، "شاهو عندلیبی" خواندند. همه اقوام ... .
بهار منهای اینکه من به آن حساسیت دارم، همیشه زیباست. عطسه و سرفه و گلو درد و چشم خیس باعث نمی شود که این همه قشنگی را ندید. قشنگ ترین لحظه بهار، لبخند و شادی و نشاطی است که مردم در کنار هم آن را تجربه می کنند. این شعر را استاد "فرج علیپور"عزیز با همراهی خواننده کرد، "شاهو عندلیبی" خواندند. همه اقوام در ایران کنار هم هستند. عید فرصت همین دید و بازدیدهای ایرانی است. شادی کردها، شادی لرهاست. شادی آذری ها شادی بلوچ هاست و شادی گیلکی ها، عرب ها، فارس ها، ترکمن ها، بندری ها. نوروز ایران اینطور است. متحد و یکپارچه و دوست داشتنی و شاد.
.
#برگردان_فارسی *دستام خالیه اما حرفام به دل می شینه/ بابات اگر با من خوب نیست ولی مامانت خیلی شیرینه (با من میسازه)/ اگر باشی من هم هستم و برات گلونی (روسری مخصوص زنان لر و کرد و لک) میخرم/ گلونی تو مثل بهاره و چشمات خیلی قشنگه و ناز داره/ بهاری که تو داری شیرین است انگار اناری...
.
#ایران #بهار #بهاری #زندگی #نوروز #عید #سال_نو #گلونی #فرج_علیپور #شاهو_عندلیبی #اقوام #لری #کردی #لر #کرد #آذری #بلوچ #بندری #عرب #ترکمن #فارس #گیلک #حساسیت #سال۱۳۹۷
Read more
برای دهه هفتادی ها . امروز آخرین متولدین آخرین لحظات دهه هفتاد وارد هجده سالگی می شوند و این یعنی ...
Media Removed
برای دهه هفتادی ها . امروز آخرین متولدین آخرین لحظات دهه هفتاد وارد هجده سالگی می شوند و این یعنی تمام متولدین آخرین سال های هزاره پیشین میلادی و دهه هفتاد شمسی، سن قانونی دارند. سن قانونی هم از نامش مشخص است یعنی آنها می توانند کار کنند، در همه رده ها فعال شوند، مسئولیت بگیرند، خانواده تشکیل دهند ... برای دهه هفتادی ها
.
امروز آخرین متولدین آخرین لحظات دهه هفتاد وارد هجده سالگی می شوند و این یعنی تمام متولدین آخرین سال های هزاره پیشین میلادی و دهه هفتاد شمسی، سن قانونی دارند. سن قانونی هم از نامش مشخص است یعنی آنها می توانند کار کنند، در همه رده ها فعال شوند، مسئولیت بگیرند، خانواده تشکیل دهند و دست به انتخاب های بزرگ بزنند. متولدین دهه هفتاد در ایران نه با سختی های کمرشکن دهه شصتی ها بزرگ شدند و نه با وفور ارتباطات و اطلاعات و سرگرمی دهه هشتادی ها. برای دختران و پسران این نسل، نه آنقدر تنگنا بود و نه آنقدر رها شدن. حالا از ۱۸ ساله ها تا ۲۷ ساله ها یک نسل نو هستند که می توانند با میانه روی که بخشی از "زمینه و زمانه" زندگیشان بوده، کارها را به پیش ببرند. انتخاب های بزرگ، کارهای بزرگ، فکرهای بزرگ و اتفاقات بزرگ با کمک این تازه هجده ساله ها، شدنی است. آغاز سال جوانی مبارک. آب زنید راه را...
.
#دهه_هفتادی #دهه_شصتی #دهه_هشتادی #دهه_هفتادی_ها #هجده_سالگی #جوانان #سن_قانونی #نوروز #جوانی #سال_نو_مبارک #آب_زنید_راه_را #نسل #دهه_هفتاد #شمسی #میلادی #دختر #پسر #۱۸
Read more
Loading...
. پروین اعتصامی در جامعه بسته ای زندگی می کرد. جامعه ای تحت حاکمیت الیگارشی فاسد. خاندانی بی عرضه، دروغگو، نابخرد و به ظاهر دیندار که به هیچ اصولی پابند نبود. همین فساد در شخص اول حاکمیت و افراد نزدیک به او باعث شد تا هنرمندان با ایما و اشاره حرف بزنند و مدام استعاره به کار ببرند. پروین که امشب (۲۵ اسفند) ... .
پروین اعتصامی در جامعه بسته ای زندگی می کرد. جامعه ای تحت حاکمیت الیگارشی فاسد. خاندانی بی عرضه، دروغگو، نابخرد و به ظاهر دیندار که به هیچ اصولی پابند نبود. همین فساد در شخص اول حاکمیت و افراد نزدیک به او باعث شد تا هنرمندان با ایما و اشاره حرف بزنند و مدام استعاره به کار ببرند. پروین که امشب (۲۵ اسفند) روز بزرگداشت اوست، از هنرمندانی بود که حرف هایش را در چندین لایه مخفی می کرد تا کسی او را خفه نکند! "محتسب و مست" از شعرهایی است که خواننده گرانقدر "همای" به زیبایی آن را خوانده. حرف همین است. پروین فرزند زمانه خویش بود. دختری که در اوج تعصبات جنسیتی و حاکمیتی و مذهبی سرودن را شروع کرد و در ابتدای کودتاها و زندان ها و حمله های استبدادی و استکباری درگذشت. حالا نام پروین مانده، شعر پروین مانده، حرف هایش هنوز برای مردم ما جذاب و خواندنی است اما آن سلطان بن سلطان ها و دیکتاتور بن دیکتاتورها و فلان الدوله ها رفتند و هیچ حرفی از آنها نیست...
.
#پروین_اعتصامی #مست_محتسب #محتسب #مست #محتسب_مست #مست_و_هشیار #مست_هشیار #شعر #الیگارشی #رژیم #پهلوی #قاجار #همای #پرواز_همای #خواننده #دیکتاتور #سلطان #تعصبات #جنسیت #استبداد #استکبار #کودتا #زندان #مردم #شاعر #زندگی
Read more
. من تمام کودکی ام، تمام نوجوانی ام و بخش بزرگی از جوانی ام را همینطور با مادرم حرف زدم. و مادر همینطور ...
Media Removed
. من تمام کودکی ام، تمام نوجوانی ام و بخش بزرگی از جوانی ام را همینطور با مادرم حرف زدم. و مادر همینطور نشست و گوش داد. آنقدر مشتاقانه که من همینطور یکسره حرف زدم! مثل همین عکس که چندسال پیش کنار آبشار "آب پری" خواهرم یهویی از ما گرفته و احتمالا ایده ای، نکته ای، حرف جدیدی یا حتی یک خاطره قدیمی به ذهنم ... .
من تمام کودکی ام، تمام نوجوانی ام و بخش بزرگی از جوانی ام را همینطور با مادرم حرف زدم. و مادر همینطور نشست و گوش داد. آنقدر مشتاقانه که من همینطور یکسره حرف زدم! مثل همین عکس که چندسال پیش کنار آبشار "آب پری" خواهرم یهویی از ما گرفته و احتمالا ایده ای، نکته ای، حرف جدیدی یا حتی یک خاطره قدیمی به ذهنم رسیده و برایش می گویم. بعد هم با حرف هایم یا موافقت می کند یا مخالفت. حتی گاهی خیلی مخالفت. اما فرقی نمی کند. او مادر است. خیر پسرش را حتی اگر مخالف باشد مثل رفتنم به علوم انسانی، مثل تحصیلم در علوم اجتماعی یا خیلی چیزهای دیگر، می پذیرد. اما این بالا و پایین شدن ها هیچکدام از محبت ها و مهربانی اش کم نمی کند. باید روز مادر که می شود، حتی روزهای دیگری که دلتنگش می شوی، حتی اگر کار پشت کار داشته باشی، باید همه را کنار بگذاری. خودت را به او برسانی. دستش را ببوسی. او نیازی به این کار ندارد و همین که بداند حال پسرش خوب است، خوشحال می شود. اما من نیاز دارم. ما نیاز داریم... ما به مادرمان نیاز داریم...
.
#روز_مادر #روز_زن #مادر #مادرانه #پسر #دست #علوم_اجتماعی #علوم_انسانی #محبت #مهربانی #کودک #نوجوان #جوان #خاطره #ایده #زندگی
Read more
نامه به جوجه ای که خفه شد . من هم جوجه ای مثل تو داشتم. هیچوقت اذیتش نمی کردم. هیچوقت به در و دیوار نمی ...
Media Removed
نامه به جوجه ای که خفه شد . من هم جوجه ای مثل تو داشتم. هیچوقت اذیتش نمی کردم. هیچوقت به در و دیوار نمی کوبیدمش. هیچوقت نمی گذاشتم جایش کثیف باشد. مثل تو در آب خفه نشد. جلوی گربه ها می ایستادم که به جوجه ام نزدیک نشوند. من علیه گربه هایی بودم که طبق طبیعتشان جوجه می خوردند. اما حالا کسانی را می بینم که تو ... نامه به جوجه ای که خفه شد
.
من هم جوجه ای مثل تو داشتم. هیچوقت اذیتش نمی کردم. هیچوقت به در و دیوار نمی کوبیدمش. هیچوقت نمی گذاشتم جایش کثیف باشد. مثل تو در آب خفه نشد. جلوی گربه ها می ایستادم که به جوجه ام نزدیک نشوند. من علیه گربه هایی بودم که طبق طبیعتشان جوجه می خوردند. اما حالا کسانی را می بینم که تو را خفه کرده اند یا اینطور زندگی نکبت باری را اگر زنده می ماندی برایت می ساختند. من شنیده بودم اما هرگز این حجم از پستی و حقارت را به چشم خودم ندیده بودم. برایت اشک ریختم. برای خودم که نتوانستم جانت را نجات دهم. برای زمانه ای که به هیچ چیز رحم نمی کند. به خودش. به اطرافش. به جوجه کوچولوهایی که تازه پر درآورده اند. جان تو برای ما ارزش ندارد. تو شبیه اسکناس هایی هستی که قدر و قیمتت با هزینه هایت روشن می شود. من به خاطر تولید انبوه و کالاشدنت عذر میخواهم. اینجا کودکان، زنان، کارمندان و حتی فرهنگ و خیلی چیزهای دیگر کالا شده. جان عزیزت زیر چرخ دنده های خودخواهی ما له شد. همه له شدیم. همه رنده شدیم. می دانم تو روح نداری و آن دنیایی هم برای جان عزیزت در کار نیست ولی فکر کنم نفرین تو دامن مان را گرفته. صدای جیک جیک هایت و بدن کوچک ت که باید زیر پرهای مادرت جای می گرفت لای چرخ له شد. حتما کشتار آدم ها به خاطر نفرین توست. حلالمان کن. ما را ببخش جوجه جان...
.
پ.ن: بابت دو فیلم کوتاهی که گذاشتم معذرت می خواهم. دیدنشان واقعا ناراحت کننده است.
.
#جوجه #مرغ #خروس #آدم #انسان #مرگ #کشتار #تخم_مرغ #مدرن #کالا #چرخ_دنده #گربه #فرهنگ #زنان #کارمندان #کودکان #زن #کودک #کارمند #توحش #وحشی #نامه
Read more
. الیگارشی سامورایی در ژاپن تا سال ها ادامه داشت. جمعی معدود اما قدرتمند که در کلاس های خصوصی شمشیرزنی ...
Media Removed
. الیگارشی سامورایی در ژاپن تا سال ها ادامه داشت. جمعی معدود اما قدرتمند که در کلاس های خصوصی شمشیرزنی و سواد یاد می گرفتند و وفادارانه برای اصول شان می جنگیدند. سامورایی ها به خاطر رفتارهای درست و منش های پسندیده خود بعد از انقلاب توکوگاوا حاکمان محلی شدند و قدرت را به دست گرفتند. در این دوران برنج ... .
الیگارشی سامورایی در ژاپن تا سال ها ادامه داشت. جمعی معدود اما قدرتمند که در کلاس های خصوصی شمشیرزنی و سواد یاد می گرفتند و وفادارانه برای اصول شان می جنگیدند. سامورایی ها به خاطر رفتارهای درست و منش های پسندیده خود بعد از انقلاب توکوگاوا حاکمان محلی شدند و قدرت را به دست گرفتند. در این دوران برنج و مواد غذایی به آنها می رسید. خراج و طلا به آنها می رسید. برده و خانه های بزرگ به آنها می رسید. کم کم ضعیف شدند. سامورایی ها تنها خاطرات خوبی بودند از قدیم. مردان باشرافتی که اصالت داشتند و پای آرمان هایشان می جنگیدند. در دوران طلایی ژاپن یا عصر میجی تنها مدارس خاص آموزشی شان باقی مانده بود و یک سری شمشیرهای افسانه ای و خاطرات سحرآميز. آنها قبل از میجی خودشان را نابود کرده بودند و در عصر مدرن، مردم رسما فاتحه شان را خواندند. قدرت، هاراگیری سامورایی ها بود.
.
انیمیشن "کوبو و دوتار" داستان پسر یکی از همین سامورایی هاست که حتی گذشته اش را مخفی می کند. با نمایش اوریگامی هایش زندگی خود و مادرش را می گذراند. پدرش که یکی از سامورایی ها بوده تبدیل به سوسک بزرگی شده و مادرش بعدها تبدیل به میمونی می شود که او را هدایت کند. پسر سامورایی دوتار می زند در بازار شهر. این عاقبت سامورایی هاست. این عاقبت گروهی است که تنها خاطرات شمشیربازی و گذشته ی تابناک برایشان مانده. این عاقبت سامورایی ها است که هیچوقت نفهمیدند، نمی توانند همه کارها را انجام دهند و نباید وارد خیلی از فعالیت ها شوند. فکر می کردند در مدرسه هایشان همه چیز یاد گرفتند! مشکل سامورایی ها این بود که باورشان شده بود واقعا شمشیرهایشان جادویی است. مشکل سامورایی ها خودشان بودند.
.
#سامورایی #شمشیر_سامورایی #انیمیشن #کارتون #کوبو #کوبو_و_دوتار #دوتار #پسر_سامورایی #اوریگامی #شمشیرزنی #مدرسه #ژاپن #هاراگیری #هاراکیری #شمشیربازی #کودک #عصر_میجی #جادو #شرق_آسیا
Read more
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...