Mortezabaghery Instagram Photos and Videos

Loading...


mortezabaghery مبلغ مجازي @mortezabaghery mentions
Followers: 5,304
Following: 2,941
Total Comments: 0
Total Likes: 0

...دختری جوان <span class="emoji emoji1f538"></span>دکتر حسین کنعان در کتابش به نام “الامام موسی الصدر، قدر و دور” می‌گوید، امام موسی صدر ...
Media Removed
...دختری جوان دکتر حسین کنعان در کتابش به نام “الامام موسی الصدر، قدر و دور” می‌گوید، امام موسی صدر برایم تعریف کرد که: «وقتی من حدوداً ۱۹ سال داشتم، پدرم (آیت‌الله صدر مرجع بزرگ تقلید) نامه‌ای برای نخست‌وزیر وقت نوشتند و قرار شد من نامه را ببرم و تحویل بدهم. . لذا صبح زود از قم راه افتادم و به ... ...دختری جوان 🔸دکتر حسین کنعان در کتابش به نام “الامام موسی الصدر، قدر و دور” می‌گوید، امام موسی صدر برایم تعریف کرد که: «وقتی من حدوداً ۱۹ سال داشتم، پدرم (آیت‌الله صدر مرجع بزرگ تقلید) نامه‌ای برای نخست‌وزیر وقت نوشتند و قرار شد من نامه را ببرم و تحویل بدهم.
.
🔸لذا صبح زود از قم راه افتادم و به تهران آمدم. به محل زندگی او که منزلی باشکوه بود، مراجعه کردم. مرا به سالن طبقه اول راهنمایی کردند. نشستم و به تماشای در و دیوار مشغول شدم.
.
🔸آن فضا و محیط متفاوت و شیک و باشکوه با تابلوهای نقاشی و وسایل تزئینی و پرده‌های زربفت و … برای من که از یک خانه ساده طلبگی آمده بودم، خیلی تازگی داشت و غرق در تفکر در این فاصله فرهنگی و اجتماعی بودم.
.
🔸در همین حال متوجه دختری جوان شدم که در انتهای سالن مشغول نواختن پیانو بود و من تا آن هنگام صدای این دستگاه را نشنیده بودم. نشسته بودم و با تعجب به آن گوش می‌کردم که آن دختر متوجه حضور من شد و برخاست و به طرف من آمد و دستش را به طرفم دراز کرد! من دستم را روی سینه‌ام گذاشتم و سلام او را پاسخ دادم.»
.
🔸دکتر کنعان می‌گوید در اینجا، امام موسی صدر خندید و به مزاح گفت: «و هنوز دستم روی سینه‌ام مانده است.»
.
Read more
Loading...
نقد حاتمی کیا و کیا رستمی توسط شهید اوینی: در فیلم های حاتمی كیا همه چیز زنده است. فی المثل نی محمود ...
Media Removed
نقد حاتمی کیا و کیا رستمی توسط شهید اوینی: در فیلم های حاتمی كیا همه چیز زنده است. فی المثل نی محمود را به یاد بیاورند كه زنده است. رابطه محمود با نی اش،رابطه انسان با یك وسیله بی جان نیست، رابطه غریب دورمانده ای است كه با همدم خویش راز می گوید. به یاد بیاورید خمپاره ها را ـ چه در « دیده بان » و چه در « مهاجر ... نقد حاتمی کیا و کیا رستمی توسط شهید اوینی:
در فیلم های حاتمی كیا همه چیز زنده است. فی المثل نی محمود را به یاد بیاورند كه زنده است. رابطه محمود با نی اش،رابطه انسان با یك وسیله بی جان نیست، رابطه غریب دورمانده ای است كه با همدم خویش راز می گوید. به یاد بیاورید خمپاره ها را ـ چه در « دیده بان » و چه در « مهاجر » ـ كه زنده اند، بی حساب و كتاب نمی آیند و به قول خود حاتمی كیا، انفجارها « یقش » بازی می كنند. وسایل به جا مانده از اصغر را به یاد بیاورید، هنگام دفن او در میان نیزار: كتاب قرآن، تسبیح و عطر و پلاك... حتی در « هویت » نیز چراغ قوه و تسبیح وعطر و مهر زنده اند و در فیلم دارای نقش هستند. رابطه علی را با پلاك های جبهه اش به یاد بیاورید، رابطه حسن را با آرپی چی اش در « دیده بان » و چه بسیار نمونه های دیگر. و این نگاه مؤمنانه عارفی حقیقی است كه جهان را نازله عوالم غیبی و مظهر اسماء الله می بیند.

حاتمی كیا با روح اشیا سر و كار دارد نه با جسم آنها، و این مستلزم نحوی « رازدانی و رازداری » است كه اصلاً مردم این روزگار سیطره تكنیك و سلطنت ابزار سال هاست كه با آن غریبه اند و بگذارید راستش را بگویم: سینما نیز چه دشوار قالب معرفتی چنین عارفانه واقع می شود؛ اما شده است. حاتمی كیا توانسته است كه بر تكنیك پیچیده سینما غلبه كند، حجاب های تصنع و تكلف و صورتگرایی و انتلكتوئلیسم را بدرد، از سطح عبور كند و به عمق برسد و با سینما همان حرفی را بزند كه « حزب الله » می گوید. رو دربایستی را كنار گذاشته ام؛ زدن این حرف ها شجاعتی می خواهد كه با عقل و عقل اندیشی و حتی ژورنالیسم جور در نمی آید، چرا كه حزب الله حتی در میان دوستان خویش غریبند، چه برسد به دشمنان. اگرچه در عین گمنامی و مظلومیت، باز هم من به یقین رسیده ام كه خداوند لوح و قلم تاریخ را بدینان سپرده است.

اما تو « ابراهیم جان »، بسیجی و عاشق بمان و جز درباره عشاق حق و بسیجی ها فیلم مساز، و هرگاه خسته شدی، این شعرگونه را كه یك جانباز برایت نوشته است بخوان:

ای بلبل عاشق، جز برای گل ها مخوان!

دست دعای دلسوختگان

آن همه بلند است

نقد فیلم مشق شب

فیلم « مشق شب » فقط به نعل زده است و اگر حواسمان را جمع نكنیم یك نفر دیگر به شکلی موجه تر به میخ خواهد زد. قضیه خیلی فرق می كرد. مهم تر از این، همان است كه در اول كار گفتم: تا هنگامی كه « بت پرستی » در میان ما رواج داشته باشد، م ب:
بزرگ می شوند نه « حقیقت‌ »؛ آنگاه رفته رفته شهرت فلانی و بهمانی حجاب حق خواهد شد و راه را گم خواهیم كرد.
ادامه نقد:
http://old.aviny.com/Aviny/Naghd_Film/Ma
Read more
الو پهلوی رو بهتر بشناسید بدون تعصب
Media Removed
الو پهلوی رو بهتر بشناسید بدون تعصب الو پهلوی رو بهتر بشناسید
بدون تعصب
از آزادی حجاب در دوره پهلوی بیشتر بدانیم
Media Removed
از آزادی حجاب در دوره پهلوی بیشتر بدانیم از آزادی حجاب در دوره پهلوی بیشتر بدانیم
شرح در متن
Media Removed
شرح در متن شرح در متن
بدوووون شرررررح
Media Removed
بدوووون شرررررح بدوووون شرررررح
Loading...
کمی تامل و تفکر برای اینکه آبروی خودتون نره..
Media Removed
کمی تامل و تفکر برای اینکه آبروی خودتون نره.. کمی تامل و تفکر برای اینکه آبروی خودتون نره..
راستی فردا روز کشف حجاب هست و بعضی بازیگران هم ... به نظر شمالعنت یارحمت بر رضاخان...؟
Media Removed
راستی فردا روز کشف حجاب هست و بعضی بازیگران هم ... به نظر شمالعنت یارحمت بر رضاخان...؟ راستی فردا روز کشف حجاب هست و بعضی بازیگران هم ... به نظر شمالعنت یارحمت بر رضاخان...؟
Loading...
متاسفم برای اعضای این کانال و امثال این کانال ها
Media Removed
متاسفم برای اعضای این کانال و امثال این کانال ها متاسفم برای اعضای این کانال و امثال این کانال ها
نظرتون چیه این اختلافات و گرو کشی ها به کجا میرسه؟
Media Removed
نظرتون چیه این اختلافات و گرو کشی ها به کجا میرسه؟ نظرتون چیه
این اختلافات و گرو کشی ها به کجا میرسه؟
به جای پوشاندن زنان، مردان را کور کنید قطعا برای مبارزه با حجاب و جدا کردن این ارزش از بانوان، تلاش ...
Media Removed
به جای پوشاندن زنان، مردان را کور کنید قطعا برای مبارزه با حجاب و جدا کردن این ارزش از بانوان، تلاش هایی را دشمنان انجام دادند و با راه انداختن کمپین و فعالیت های اجتماعی و بهانه سازی از مضرات و مشکلات و محدودیت های حجاب، هزاران توییت و پست و مقاله نوشته اند. اما چرا کمتر دیده شده که موافقان حجاب، تعریفی ... به جای پوشاندن زنان، مردان را کور کنید

قطعا برای مبارزه با حجاب و جدا کردن این ارزش از بانوان، تلاش هایی را دشمنان انجام دادند و با راه انداختن کمپین و فعالیت های اجتماعی و بهانه سازی از مضرات و مشکلات و محدودیت های حجاب، هزاران توییت و پست و مقاله نوشته اند. اما چرا کمتر دیده شده که موافقان حجاب، تعریفی بهتر و بروز برای دلیل حجاب سر کردن ارائه کنند؟ و در برخورد با قشر روشن فکر و مقلِّد و تاثیر پذیر ماهواره و گاها مخالف آموزه های دین، کمتر با زبان عقل و برهان و ادبیات روز حرف زده شده است و تا اسم حجاب آمده یا حرف از احکام حجاب به میان آمده یا روایت برخورد با زن بی حجاب، که این خود باعث زدگی و سرخوردگی بی حجابان شده است.

در این یادداشت برآنیم که دو تعریف بروز و قابل تامل از حجاب را معرفی کنیم که کمتر از این زاویه به آن نگرسته شده است.
1_ حجاب را به معنای مهربانی تعریف کنید
حجت الاسلام پناهیان حجاب را چنین معرفی می کنند: «مهربانی در مساله حجاب به این معناست که به نوع رفتار و عقیده خود در مساله حجاب ،‌فردی نگاه نکند و فقط خودش و خواسته هایش را در نظر نگیرد و همواره دو گروه را مدنظر داشته باشد و در نظر داشته باشد که غافل شدن از یکی از این دو گروه بعضا، صدماتی جبران ناپذیر بر اجتماع وارد می سازد:
الف: یکی زنان دیگر، که با بی‌حجابی خود آنها را به عرصه رقابت نکشد، ‌زیرا عموما دختران جوان سعی می کنند در زیبا جلوه دادن خود، از دیگران پیشی بگیرند و نام آن را هم دلبری می گذارند اما این رفتار دلبردن نیست بلکه دلشکستن است و نامهربانی کردن بر بقیه زنان است، چون با این کار رقابتی ایجاد می کنند که در این رقابت زنان مسن تر و گروهی از دختران دچار محرومیت از زندگی سالم و با نشاط و مختلف شدن آن و همچنین محرومیت از همسر می شوند، چرا که در مسابقه سنگین جلوه گری و جلب توجه مردان، از رقابت باز مانده اند.» [1]

انصافا ایشان به نکته دقیقی اشاره کردند و این همان دلسوزی به هم جنس هایی است که در مسیر بی رحمی های زنان که تبرج محور زندگی می کنند.... ادامه در سایت راسخون

https://rasekhoon.net/news/show/1349473/بجای-پوشاندن-زنان-مردها-را-کور-کنید
Read more
قابل تامل برای ملی گرایان عزززیییززز
Media Removed
قابل تامل برای ملی گرایان عزززیییززز قابل تامل برای ملی گرایان عزززیییززز
Loading...
لعنت به هر چیز جعلی #القدس_لنا
Media Removed
لعنت به هر چیز جعلی #القدس_لنا لعنت به هر چیز جعلی
#القدس_لنا
Loading...
Loading...

Loading...