Loading Content...

Orcundalarslan Instagram Photos and Videos

Loading...


orcundalarslan ✈ nereyekacsak.com @orcundalarslan mentions
Followers: 29,933
Following: 590
Total Comments: 0
Total Likes: 0

Günaydın herkese! :) Karlı buzlu havaları çok sevsem de bu güneş ve deniz insanı olduğum gerçeğini ...
Media Removed
Günaydın herkese! :) Karlı buzlu havaları çok sevsem de bu güneş ve deniz insanı olduğum gerçeğini değiştirmiyor. ️🏖 Sabah uyanır uyanmaz da yaz özlemi geldi içime. En çok özlediğim yerlerden birisi de 2017 yazında gittiğimiz Milos. Bir adadaki bütün plajlar mı güzel olur? Burası ... Günaydın herkese! :) Karlı buzlu havaları çok sevsem de bu güneş ve deniz insanı olduğum gerçeğini değiştirmiyor.
☀️🏖🌴
Sabah uyanır uyanmaz da yaz özlemi geldi içime. En çok özlediğim yerlerden birisi de 2017 yazında gittiğimiz Milos. Bir adadaki bütün plajlar mı güzel olur?
🔻🔻🔻
Burası Firiplaka Plajı. Milos’ta işletmesi olan nadir plajlardan birisi. Biz 7 Türk ve 1 Yunan, toplam 8 kişi gittiğimizde sakin müzikler çalan bir plajdı. Plaj çalışanlarına Türk olduğumuzu söyledik ve bizi çok sevdiler. 🇹🇷🇬🇷 Sonra da bütün gün popüler Türkçe ve Yunanca şarkılar çaldılar. Ortam bizim beach clublara döndü. :) Çok eğlenmiştik.
☀️☀️☀️
Sizin en çok özlediğiniz yazlık yerler nereler? :)
🇬🇷 @nereyekacsak 🇬🇷
#nereyekacsak #firiplaka #milos #yunanistan #yunanadaları #greece #greekislands #yaz #summer #estate #beautifuldestinations #vacations #seyahat #traveling #viaggiare #nkmilos #nkyunanistan #nereyekaçsak
Read more
Loading...
Yılbaşına 1 haftadan az kaldı! :) <span class="emoji emoji3220e3"></span><span class="emoji emoji3020e3"></span><span class="emoji emoji3120e3"></span><span class="emoji emoji3920e3"></span> <span class="emoji emoji1f38a"></span><span class="emoji emoji1f389"></span> Eğer sevdiklerinize ne hediye alacağınıza henüz ...
Media Removed
Yılbaşına 1 haftadan az kaldı! :) Eğer sevdiklerinize ne hediye alacağınıza henüz karar veremediyseniz @kahvedunyasi’nın hediye kutularına bir bakın derim. Kutuları hem mağazalarda, hem de kahvedunyasi.com’da bulabilirsiniz. :) İçinde kahveden salepe, drajeden ... Yılbaşına 1 haftadan az kaldı! :) 2⃣0⃣1⃣9⃣ 🎊🎉 Eğer sevdiklerinize ne hediye alacağınıza henüz karar veremediyseniz @kahvedunyasi’nın hediye kutularına bir bakın derim. 🎁🎁🎁 Kutuları hem mağazalarda, hem de kahvedunyasi.com’da bulabilirsiniz. :) İçinde kahveden salepe, drajeden çikolataya yok yok! ☕🍫 Ben de İstanbul’a gelir gelmez Bebek’teki @kahvedunyasi’na koştum ve bir tane aldım bile ama kime vereceğime karar vermedim henüz! 😀
#kahvedünyası #bebek #istanbul #türkiye #yılbaşı #2019 #hediye #nkistanbul #nktürkiye
Read more
Bu akşamüstü Stokholm’den yurda döndük. 🇸🇪🇹🇷 İsveç seyahatimiz boyunca daha çok Kiruna’da kaldığımızdan ...
Media Removed
Bu akşamüstü Stokholm’den yurda döndük. 🇸🇪🇹🇷 İsveç seyahatimiz boyunca daha çok Kiruna’da kaldığımızdan dolayı Stokholm’ü çok fazla keşfedemesek de kaydetmelik birkaç faydalı bilgi vereyim istedim: Öncelikle İsveç’e gitmek için Schengen vizesi gerekiyor. Stokholm’e direkt ... Bu akşamüstü Stokholm’den yurda döndük. 🇸🇪🇹🇷 İsveç seyahatimiz boyunca daha çok Kiruna’da kaldığımızdan dolayı Stokholm’ü çok fazla keşfedemesek de kaydetmelik birkaç faydalı bilgi vereyim istedim:
📌 Öncelikle İsveç’e gitmek için Schengen vizesi gerekiyor.
📌 Stokholm’e direkt uçuş 3 saat 15 dakika civarı sürüyor. En ucuz uçuşlar tabii ki @pegasusairlines’da mevcut. Özelikle kampanyaları takip ederseniz gidiş-dönüş 500-600 TL civarına bilet bulabilirsiniz.
📌 Stokholm, 14 tane adadan oluşan bir şehir. İstanbul gibi her köşesinde deniz var :) Aslında çok farklı olsa da nedense bir yanıyla İstanbul’a da benziyor.
📌 Şehrin ilk olarak görülmesi gereken yeri ise yine bir ada olan GAMLA STAN. Anlamı Eski Şehir. Tahmin edebileceğiniz üzere burası tarihi kent merkezi oluyor. Dar sokaklarında, çoğu sarı, turuncu ya da kırmızı tonlarına boyanmış binaları o kadar güzel ki, her adımda insanın fotoğraf çekesi geliyor. Gamla Stan’da mutlaka uğranması gereken yer ise STORTORGET, yani Büyük Meydan.
📌 SÖDERMALM ise şehrin son 5-10 senedir en popüler mahallelerinden birisi. Hemen her köşede güzel bir kafe, restoran, bar var. Ayrıca tasarım dükkanları, kendine has butikler ve sanat galerileri de çok. Tam keşfetmelik bir mahalle yani.
📌 Alışveriş sevenler için en ideal adres ise tren garına yürüme mesafesinde olan DROTTNINGGATAN. Bizim İstiklal Caddesi’nin bir versiyonu diyebiliriz.
📌 Konaklama için de önerim kesinlikle bizim kaldığımız @downtowncamper olur. Bu fotoğraf oteldeki odamızdan. Kar yağarken şu köşede oturmak daha bir keyifli oldu. Otel çok merkezi bir konumda ve tasarım konusunda aşmış biraz. Bir de kahvaltısı bugüne kadar yediğim en iyi otel kahvaltılarından biriydi.
🇸🇪 @nereyekacsak 🇸🇪
#hadiozaman #nereyekacsak #stokholm #isveç #stockholm #sverige #sweden #hotel #otel #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #nkstokholm #nkisveç #nereyekaçsak
Read more
Dün sabah Kiruna’dan Stokholm’e döndük ve bugün @pegasusairlines’a atlayıp Türkiye’ye dönüyoruz. 🇸🇪<span class="emoji emoji2708"></span>️🇹🇷 Dün ...
Media Removed
Dün sabah Kiruna’dan Stokholm’e döndük ve bugün @pegasusairlines’a atlayıp Türkiye’ye dönüyoruz. 🇸🇪️🇹🇷 Dün Stokholm’e gelince İsveçli arkadaşım Anna ve ailesini ziyarete gittik. Kendisi, 11 sene önce Paris’te yaşadığım dönemden arkadaşım. 11 sene önce Stokholm’e de onunla ... Dün sabah Kiruna’dan Stokholm’e döndük ve bugün @pegasusairlines’a atlayıp Türkiye’ye dönüyoruz.
🇸🇪✈️🇹🇷
Dün Stokholm’e gelince İsveçli arkadaşım Anna ve ailesini ziyarete gittik. Kendisi, 11 sene önce Paris’te yaşadığım dönemden arkadaşım. 11 sene önce Stokholm’e de onunla gelmiştim.
⛄️⛄️⛄️
İsveçliler geleneklerine çok bağlılar. Noel zamanı olduğu için ailecek Noel hazırlıkları yapmışlar ve bizi de kendi yaptıkları Noel tatlılarını tatmaya davet ettiler. :) Sağolsunlar çok güzel ağırladılar. İki çocukları da çok tatlı ve fırlama. Bir maşallahınızı da alırız. 😇🧿🧿🧿
🇸🇪🇸🇪🇸🇪
İsveçlilerle ilgili de biraz bilgi vereyim:
📌 İsveç’in nüfusu 10 milyonun üzerinde ama bunun 8 milyonu İsveçlilerden, geri kalanı yabancı kökenlilerden oluşuyor.
📌 İsveçliler soğuk olarak bilinirler ama aslında hiç öyle değiller. Sizi tanıyana kadar mesafeli davranıyorlar ama sonra tanıyıp severlerse çok sıcakkanlılar.
📌 Bir de genel olarak oldukça güleryüzlüler. Tanımasalar bile karşılaşınca “hej” diye selam verip gülümsüyorlar mutlaka.
📌 Sevdiğim bir özellikleri de bizim gibi evde ayakkabı çıkarmaları. :)
📌 İsveçlilerin hemen hepsi, küçük çocuklardan tutun da yaşlı insanlara kadar çok iyi İngilizce konuşuyor. Bunda en büyük pay, 2-3 yaşlarından itibaren çizgifilmleri İngilizce izlemelerine ait.
🇸🇪 @nereyekacsak 🇸🇪
#hadiozaman #mereyekacsak #stokholm #isveç #stockholm #sverige #sweden #swedish #turkish #swede #svenska #turk #family #seyahat #traveling #viaggiare #nkstokholm #nkisveç #nereyekaçsak
Read more
Salı günü @pegasusairlines ile Stokholm’e, oradan da Kiruna’ya gelirken aklıma günübirlik Norveç’e ...
Media Removed
Salı günü @pegasusairlines ile Stokholm’e, oradan da Kiruna’ya gelirken aklıma günübirlik Norveç’e de geçeceğiniz hiç gelmemişti! :) 🇸🇪🇳🇴 Havanın bulutlu olmasından dolayı Kiruna ve Abisko’da iki gece peş kuzey ışıklarını göremeyince rotamızı hava daha açık göründüğü için Norveç’in ... Salı günü @pegasusairlines ile Stokholm’e, oradan da Kiruna’ya gelirken aklıma günübirlik Norveç’e de geçeceğiniz hiç gelmemişti! :)
🇸🇪🚗🇳🇴
Havanın bulutlu olmasından dolayı Kiruna ve Abisko’da iki gece peş kuzey ışıklarını göremeyince rotamızı hava daha açık göründüğü için Norveç’in Narvik kasabasına çevirdik! 😀
🇳🇴⛄️❄️
Kiruna ile Narvik arası 180 km. Yollar tek şerit ve karlı olduğu için 2,5 saate yakın sürdü gitmemiz. Norveç, Avrupa Birliği üyesi olmasa da Schengen Bölgesi’nde yer alıyor. O yüzden hiçbir gümrük kontrolü olmadan gidilebiliyor.
❄️❄️❄️
Narvik’e kadar gittik ama hava açmadığı için orada da göremedik kuzey ışıklarını. Sağlık olsun diyelim. :) En azından oraları da görmüş olduk, hatta bir mekanda bile oturduk. Bu fotoğraf da burada Narvik anısı olarak bulunsun.
🏔🏔🏔
Bu arada Narvik ve çevresinin doğası enfes. Gece olmasına rağmen bir yanımızda Norveç Denizi ve Ofot Fiyordu, bir yanımızda 1700 metreye kadar yükselen dik, sarp dağlar çok etkileyiciydi. Buralara kesin tekrar gelip gündüz gözüyle de görmem lazım! :)
🇳🇴 @nereyekacsak 🇳🇴
#hadiozaman #nereyekacsak #pegasusairlines #narvik #norveç #norge #norway #iskandinavya #scandinavia #ofotfjordem #nknarvik #nknorveç #nereyekaçsak
Read more
Bugün senenin en uzun gecesi ve @pegasusairlines ile Stokholm’e uçup oradan trenle geldiğimiz ...
Media Removed
Bugün senenin en uzun gecesi ve @pegasusairlines ile Stokholm’e uçup oradan trenle geldiğimiz Kiruna’da yılın bu döneminde güneş hiç doğmuyor. Ama durum korktuğumuz kadar kötü değil. Güneş doğmasa da hava 2-3 saatliğine aydınlanıyor. :) 🇸🇪 Kiruna’da 18 bin kişi yaşıyor. Ana ... Bugün senenin en uzun gecesi ve @pegasusairlines ile Stokholm’e uçup oradan trenle geldiğimiz Kiruna’da yılın bu döneminde güneş hiç doğmuyor. 😳 Ama durum korktuğumuz kadar kötü değil. Güneş doğmasa da hava 2-3 saatliğine aydınlanıyor. :)
🇸🇪🇸🇪🇸🇪
Kiruna’da 18 bin kişi yaşıyor. Ana gelir kaynakları da burada bulunan demir madeni ve turizm. Dolayısıyla gelir seviyesi oldukça yüksek. İsveç’te kişi başı ortalama milli gelir 58.300 dolar. Türkiye’de ise 8.700 dolar. Yani İsveçliler bizden yaklaşık 7 kat daha fazla para kazanıyorlar.
❄️❄️❄️
O yüzden olsa gerek Kiruna’da konaklama, aktiviteler, yeme içme ve ulaşım fiyatları hakkında çok soru geliyor. Bizim paramızın değeri sürekli değiştiği için fiyatları çoğunlukla kron olarak yazacağım. 10’a bölünce Euro değerini bulabilirsiniz. BUYURUN KAYDETMELİK BİLGİLER:
🏠 OTEL: Biz @campripan’da, kulübe şeklindeki odalarda kalıyoruz. Oteli de, her biri çok güleryüzlü olan çalışanlarını da çok sevdik. Gecelik konaklama fiyatları gelinen döneme göre değişse de kişi başı kahvaltı dahil ortalama 70-90 Euro arası. Kahvaltısı baya iyi.
🧘🏻‍♀️ SPA: Karlı havada sıcak su havuzuna girdiğimiz efssne spa da otelimiz @campripan’a ait. Otel müşterilerine giriş ücreti 295 kron, dışarıdan gelenlere 395 kron.
🍽 YEME İÇME: En ucuz yemek 80-90 kron civarı. Kafelerde çay, kahve, tatlı fiyatları ise 30-40 kron arası. Su her yerde ücretsiz.
🚗 ULAŞIM: Kuzey ışıklarını görmek için biz araba kiraladık. Volvo’nun SUV aracına 2 gece için toplam 1800 kron ödedik. Kişi başı 600 krona gelmiş oldu. Benzinin litresi 14 kron. Taksi ise aşırı pahalı. 2 km’lik yola 300 kron istiyorlar.
🛷 AKTİVİTELER: Burada aktivitelerin fiyatları oldukça yüksek. Misal köpekli kızak 1950 kron. Kar motoru ise 1500 kron. Hazırlık aşaması, ulaşım ve yeme içmeyle birlikte her bir aktivite 3-4 saat sürüyor. Biz hepsini otelimiz üzerinden ayarladık.
🇸🇪 @nereyekacsak 🇸🇪
#hadiozaman #nereyekacsak #kiruna #isveç #sweden #sverige #nkkiruna #nkisveç #polarnight #kar #snow #kış #winter #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #nereyekaçsak
Read more
Loading...
Kiruna’da yapacak o kadar çok aktivite var ki hangisini yapacağımızı şaşırdık. :) 🇸<span class="emoji emoji1f1ea1f1f8"></span><span class="emoji emoji1f1ea1f1f8"></span>🇪 Bu ...
Media Removed
Kiruna’da yapacak o kadar çok aktivite var ki hangisini yapacağımızı şaşırdık. :) 🇸🇪 Bu sabah önce erkenden köpekli kızak turuna katıldık, sonra akşamüstü de kar motoru turuna. Köpekli kızak turuna katılmadan önce kafamızda soru işaretleri vardı acaba köpeklere bir zararı ... Kiruna’da yapacak o kadar çok aktivite var ki hangisini yapacağımızı şaşırdık. :)
🇸🇪🇸🇪🇸🇪
Bu sabah önce erkenden köpekli kızak turuna katıldık, sonra akşamüstü de kar motoru turuna.
🐶🐶🐶
📌 Köpekli kızak turuna katılmadan önce kafamızda soru işaretleri vardı acaba köpeklere bir zararı var mı diye. Dolayısıyla haski çiftliğine gidince ilk sorumuz bunun köpekler için zararlı olup olmadığı oldu.
📌 Söylediklerine göre Alaska haskilerinin doğasında koşmak var ve bu iş için eğitiliyorlar. Kızakla insanları taşımak, düşünülenin aksine onları mutlu ediyor, heyecanlandırıyor. Her gün düzenli olarak masajları da yapılıyor.
📌 Zaten kızağa binmeden önce ilk olarak köpeklerle arkadaş olup oyun oynanıyor. Biz de öyle yaptık. :) Köpekler çok yorulmasın diye zaten oldukça yavaş gidiliyor ve tur sonunda köpeklerle tekrar oyun oynanıyor. Son olarak da herkes kendini taşıyan köpeğe masaj yapıyor. Hikayelerde izleyebilirsiniz.
🛷🛷🛷
Gelelim kar motoruna. Normalde aşırı zevkli bir aktivite ama eğer kuzey ışıklarını görme şansı yoksa bence gündüz yapmak çok daha keyifli. Gece çünkü etrafı görmeden aynı keyfi vermiyor.
💫✨⭐️
Kiruna’da hava durumundan dolayı kuzey ışıklarını pek görme şansımız olmadığından araba kiraladık ve birazdan daha kuzeyde küçük bir köy olan Abisko’ya doğru yola çıkacağız. Orada da göremezsek Norveç’in Narvik kasabasına geçeceğiz. Bizim için dualarınızı bekliyoruz! 😇🙏🏾
✈️ @pegasusairlines ✈️
🇸🇪 @nereyekacsak 🇸🇪
#hadiozaman #nereyekacsak #kiruna #isveç #sweden #sverige #pegasusairlines #dogsledding #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #nkkiruna #nkisveç #nereyekaçsak
Read more
Geçen hafta Suudi Arabistan’da Kızıldeniz’in turkuaz sularında yüzüyordum, bugün ise İsveç’in ...
Media Removed
Geçen hafta Suudi Arabistan’da Kızıldeniz’in turkuaz sularında yüzüyordum, bugün ise İsveç’in en kuzeyindeki kasaba olan Kiruna’da hava -8 dereceyken bu gördüğünüz sıcak su havuzuna girdim. Şükürler olsun! 🏾 ️ Dün @pegasusairlines ile geldiğimiz Stokholm’den, akşam yataklı ... Geçen hafta Suudi Arabistan’da Kızıldeniz’in turkuaz sularında yüzüyordum, bugün ise İsveç’in en kuzeyindeki kasaba olan Kiruna’da hava -8 dereceyken bu gördüğünüz sıcak su havuzuna girdim. Şükürler olsun! 🙏🏾
⛄️⛄️⛄️
Dün @pegasusairlines ile geldiğimiz Stokholm’den, akşam yataklı trene atladık ve 15 saatten fazla süren yolculuktan sonra bu sabah Kiruna’ya vardık.
🇸🇪🇸🇪🇸🇪
Buraya geliş amacımız tabii ki kuzey ışıklarını görmek ama onun dışında da yapacak çok aktivite var. Misal köpeklerle kızak, kar motoru, kar yürüyüşü veya spa keyfi.
❄️❄️❄️
Hemen KAYDETMELİK BİLGİLER de vereyim:
🚂 Biz buraya yataklı trenle geldik. İsveç’te trenler biraz pahalı. Kişi başı 944 kron, yani 555 TL ödedik ama çok keyifli ve konforluydu. Mışıl mışıl uyuduk gece.
✈️ Birçok turist uçakla gelmeyi tercih ediyor. Biz de dönüşümüzü öyle yapacağız. Biz 100 Euro’ya aldık ama erken alınca 50 Euro’ya bulmak da mümkün.
🏠 Bugün oteldeki ilk günümüz ama bildiğiniz bayıldık! İsmi @campripan. Tercih etme sebebimiz bu fotoğrafta gördüğünüz sıcak su havuzuydu. Nasıl keyifli anlatamam. Odalar da çok güzel. Ahşap bungalovlarda kalınıyor. Hikayelerde var fotoğrafları. Personel ise çok güleryüzlü. Belki de o yüzden bu kadar çok sevdik ilk günden.
❄️ Hava gündüzleri -8, geceleri de -11 derece civarında. Gözünüz korkmasın, öyle soğuk değil. Kardan mı bilmem, 1 derece olan Stokholm’den daha sıcak. Kar botları ve termal bir mont yeterli. Ben altımda sadece tişörtle geziniyorum misal. 😀
🌍 Kiruna, kuzey kutup dairesinin 145 km kuzeyinde olduğundan bu aylarda hava sadece 2-3 saatliğine aydınlanıyor.
📸: @ilaydasoylu
🇸🇪 @nereyekacsak 🇸🇪
#hadiozaman #nereyekacsak #pegasusairlines #kiruna #isveç #sweden #sverige #northernlights #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #kış #winter #snow #kar #nkkiruna #nkisveç #nereyekaçsak
Read more
Loading...
Bugün @pegasusairlines ile geldiğimiz İsveç’in başkenti Stokholm’den herkese selamlar! :) 🇸<span class="emoji emoji1f1ea1f1f8"></span><span class="emoji emoji1f1ea1f1f8"></span>🇪 Stokholm’e ...
Media Removed
Bugün @pegasusairlines ile geldiğimiz İsveç’in başkenti Stokholm’den herkese selamlar! :) 🇸🇪 Stokholm’e bu ikinci gelişim. Daha önce Şubat 2008’de gelmiştim. Neredeyse 11 sene geçmiş, insan inanamıyor. ️ O zaman geldiğimde de İsveçli arkadaşlarım sayesinde çok ... Bugün @pegasusairlines ile geldiğimiz İsveç’in başkenti Stokholm’den herkese selamlar! :)
🇸🇪🇸🇪🇸🇪
Stokholm’e bu ikinci gelişim. Daha önce Şubat 2008’de gelmiştim. Neredeyse 11 sene geçmiş, insan inanamıyor. 😳
❄️❄️❄️
O zaman geldiğimde de İsveçli arkadaşlarım sayesinde çok güzel vakit geçirmiştim ama bu defa Stokholm bana ayrı bir güzel göründü. Sokak araları, küçük meydanları, soğuk görünen ama aslında cana yakın insanları daha bir sevmemi sağladı.
⛄️⛄️⛄️
Stokholm’e geldik ama asıl amacımız İsveç’in en kuzeyindeki kasaba olan Kiruna’ta gidip kuzey ışıklarını görmek. Şu anda trendeyiz. 15 saat yolumuz var. Şimdilik hava Kirun’da bulutlu görünüyor. Bizim içim dua edin de hava açılsın ve kuzey ışıklarını görebilelim! 😇🙏🏾🙏🏾🙏🏾
🇸🇪🇸🇪🇸🇪
Cumartesi günü de Stokholm’e geri döneceğiz. Eğer daha önce gelenler varsa gezilecek yerler olsun, mekanlar olsun tavsiyelerinizi beklerim :)
🇸🇪 @nereyekacsak 🇸🇪
#hadiozaman #nereyekacsak #stokholm #isveç #stockholm #sweden #sverige #iskandinavya #scandinavia #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #nereyekaçsak #kuzeyışıkları #northernlights #nkstokholm #nkisveç #nereyekaçsak
Read more
Beklenen an geldi ve <span class="emoji emoji2708"></span>️ @pegasusairlines’dan iki kişilik UKRAYNA UÇAK BİLETİ kazanan kişi belli ...
Media Removed
Beklenen an geldi ve ️ @pegasusairlines’dan iki kişilik UKRAYNA UÇAK BİLETİ kazanan kişi belli oldu! Benim hesabım ile @nereyekacsak ve @yavuztan7 hesaplarında toplamda 25.000’in civarında katılım oldu. Öncelikle katılan herkese çok teşekkür ederim. :) 🏾 Veee kazanan... ... Beklenen an geldi ve ✈️ @pegasusairlines’dan iki kişilik UKRAYNA UÇAK BİLETİ kazanan kişi belli oldu! 😊
Benim hesabım ile @nereyekacsak ve @yavuztan7 hesaplarında toplamda 25.000’in civarında katılım oldu. 😊 Öncelikle katılan herkese çok teşekkür ederim. :) 🙏🏾
Veee kazanan...
⬇️
⬇️
⬇️
⬇️
⬇️
🎁🎊🎉 @nurgul.akgunes.9 🎉🎊🎁
Tebrik eder ve şimdiden iyi yolculuklar dilerim. 😊 Detaylar için benimle iletişime geçebilirsiniz.
🇺🇦 @nereyekacsak 🇺🇦
#hadiozaman #nereyekacsak #pegasusairlines #kiev #ukrayna #kyiv #ukraine #nkkiev #nkukrayna #nereyekaçsak
Read more
Burası İbiza, Kopenhag, Berlin ya da Tokyo değil. Burası Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad. :) Dün gittiğimiz Black Eyed Peas konserinde çektim bu videoyu. Hikayelerde daha fazla video da var izlemek isterseniz. Ülke hızlı bir değişimde demiştim. Biz de dün bu tarihi değişime ... Burası İbiza, Kopenhag, Berlin ya da Tokyo değil. Burası Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad. :) Dün gittiğimiz Black Eyed Peas konserinde çektim bu videoyu. Hikayelerde daha fazla video da var izlemek isterseniz.
🎼🎼🎼
Ülke hızlı bir değişimde demiştim. Biz de dün bu tarihi değişime tanıklık ettik. Zira Suudi Arabistan’da ilk defa böyle uluslararası konserler düzenleniyor ve kadınlarla erkekler bir arada, özgürce konseri izleyebiliyor. Konser alanındaki Suudi gençler çok mutlu ve heyecanlı görünüyordu. :)
🎸🎺🥁
Önceki gün Enrique Iglasias’ın konseri vardı, dün bu videodaki @bep konseri ve bugün de David Guetta var. Şimdi yoldayız konser için.
🌎 @nereyekacsak 🌍
#nereyekacsak #riyad #suudiarabistan #riyadh #saudiarabia #konser #concert #formulae #blackeyedpeas #saudi #seyahat #traveling #music #freedom #nkriyad #nksuudiarabistan #nereyekaçsak
Read more
Malum Suudi Arabistan deyince aklımıza ilk gelen şeylerden birisi çöl ama ben iki gündür bambaşka ...
Media Removed
Malum Suudi Arabistan deyince aklımıza ilk gelen şeylerden birisi çöl ama ben iki gündür bambaşka şeyler paylaşıyorum. 🙃 🐪🐪🐪 Bu sabah 5’te yola çıkıp nihayet Riyad yakınlarındaki bir çöle de gittik gün doğumunu izlemek için. İsmi Saeed Çölü. Giderken söylenmiştim ama gerçekten gittiğimize ... Malum Suudi Arabistan deyince aklımıza ilk gelen şeylerden birisi çöl ama ben iki gündür bambaşka şeyler paylaşıyorum. 🙃
🐪🐪🐪
Bu sabah 5’te yola çıkıp nihayet Riyad yakınlarındaki bir çöle de gittik gün doğumunu izlemek için. İsmi Saeed Çölü. Giderken söylenmiştim ama gerçekten gittiğimize değdi. Hikayelere bakın, ne demek istediğimi anlayacaksınız.
⛅️⛅️⛅️
Suudi Arabistan’la ilgili gözlemlerime de biraz daha devam etmek istiyorum. Ülkenin toplam nüfusu 32 milyon. Bunun 10 milyona yakını yabancı işçilerden oluşuyor. Toplam nüfusun %50’den fazlası ise 25 yaşın altında.
🔻🔻🔻
Ülkedeki değişimin merkezinde de bu gençler bulunuyor zaten. Varlıklı bir ülke olduğu için gençlerin büyük çoğunluğu üniversite üniversite eğitimini yurtdışında, çoğunlukla da Amerika’da alıyor. Burada tanıştığımız genç kadın ve erkeklerin hemen hepsi çok eğitimli ve akıcı İngilizce konuşuyor. Seyahat ediyor. Dolayısıyla dünyayı görmüş olan bu gençlik, Suudi Arabistan’daki değişimden çok mutlular ve hepsi de destekliyorlar.
🏎🏎🏎
Bu arada @fiaformulae yarışı yarın düzenlenecek. Yarış kapsamında dün Emrique Iglasias konseri vardı ama biz Kızıldeniz’den geç döndüğümüz için gidemedik. Bugün Black Eyed Peas, yarın da David Guetta ve One Republic konserleri var. Takipte kalın! :)
📸: @mucahitmuglu
🇸🇦 @nereyekacsak 🇸🇦
#nereyekacsak #riyad #suudiarabistan #riyadh #saudiarabia #çöl #arabistan #arabia #beautifuldestinations #vacations #formulae #nkriyad #nksuudiarabistan #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #nereyekaçsak
Read more
Loading...
Nepal’de sabahın 6’sında Pokhara’nın bir tepesinde Himalayalar’a nazır gündoğumunu izlemek... 🏔🏔🏔<span class="emoji emoji2600"></span>️ İnsana ...
Media Removed
Nepal’de sabahın 6’sında Pokhara’nın bir tepesinde Himalayalar’a nazır gündoğumunu izlemek... 🏔🏔🏔️ İnsana yaşadığını sanırım en çok böyle anlar hissettiriyor... 🏾🏾🏾 Karşıda görünen dik ve karlı zirve Himalaya’nın bir parçası olan Annapurna’daki Machapuchare. Yüksekliği ... Nepal’de sabahın 6’sında Pokhara’nın bir tepesinde Himalayalar’a nazır gündoğumunu izlemek...
🏔🏔🏔☀️
İnsana yaşadığını sanırım en çok böyle anlar hissettiriyor...
🙏🏾🙏🏾🙏🏾
Karşıda görünen dik ve karlı zirve Himalaya’nın bir parçası olan Annapurna’daki Machapuchare. Yüksekliği 6993 metre. O kadar heybetli ki insan kendini küçücük hissediyor. Himalayalar’ın en yüksek zirvesi olan Everest’in yüksekliği ise tam 8850 metre. Machapuchare bile böyleyse Everest’i düşünemiyorum. İnşallah birgün görmek ve hatta eteklerine bile olsa tırmanmak kısmet olur! 😇
🇳🇵 @nereyekacsak 🇳🇵
#nereyekacsak #machapuchare #annapurna #himalayalar #himalayas #pokhara #sarankot #nepal #asya #asia #visitnepal #beautifuldestinations #bbctravel #travelandleisure #cntraveler #canon #canon600d #canontürkiye #nkpokhara #nknepal #nereyekaçsak
Read more
Saatler, günler, aylar, yıllar göz açıp kapayıncaya kadar hızla geçiyor.... <span class="emoji emoji231a"></span>️<span class="emoji emoji231a"></span>️<span class="emoji emoji231a"></span>️ Yaşadığınız ...
Media Removed
Saatler, günler, aylar, yıllar göz açıp kapayıncaya kadar hızla geçiyor.... ️ Yaşadığınız anın kıymetini bilin derim. Hiçbir planınızı ertelemeyin, canınız ne yapmak istiyorsa şimdi yapın. ️🚁🏾🕺🏽🏽‍♂️🏼‍♀️⛷🧗🏽‍♀️🚴🏽‍♂️ Yapılan araştırmalara göre ilerlemiş yaştaki ... Saatler, günler, aylar, yıllar göz açıp kapayıncaya kadar hızla geçiyor....
⌚️⌚️⌚️
Yaşadığınız anın kıymetini bilin derim. Hiçbir planınızı ertelemeyin, canınız ne yapmak istiyorsa şimdi yapın.
✈️⛵️🚁💃🏾🕺🏽🏄🏽‍♂️🏊🏼‍♀️⛷🧗🏽‍♀️🚴🏽‍♂️
Yapılan araştırmalara göre ilerlemiş yaştaki insanların en büyük pişmanlığı yapmak istedikleri şeyleri erteleyerek hiç yapamamış olmak. 🤷🏼‍♂️ Bunların başında da seyahat etmek geliyor. Bir de kısa vadeli planlar yapmak yerine sürekli gelecek endişesi yaşadıkları için pişmanlar. 🙄
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🎁 Yaşadığı anın farkında olmak isteyenler için @danielwellington’dan güzel bir hediyem var. 😊 http://www.danielwellington.com/tr/ sitesinde ➡️orcunDW⬅️ kodunu kullanarak %15 indirim alabilirsiniz. 🎁
#danielwellington #kaş #antalya #türkiye #turkey #nkkaş #nkantalya #nktürkiye
Read more
10 günlük yorucu ama keyifli seyahatimiz dün bitti. Her anı güzeldi ama Kaş bir başkaydı! <span class="emoji emoji1f60a"></span> <span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️ O ...
Media Removed
10 günlük yorucu ama keyifli seyahatimiz dün bitti. Her anı güzeldi ama Kaş bir başkaydı! ️ O yüzden döner dönmez Kaş’tan eksik kalan son önerilerimi de vereyim dedim :) Diğerlerine #nkkaş etiketinden ulaşabilirsiniz. ️ 🍽 YEME İÇME: Eğer her gün her gün meyhane de sıkar ... 10 günlük yorucu ama keyifli seyahatimiz dün bitti. Her anı güzeldi ama Kaş bir başkaydı! 😊
☀️☀️☀️
O yüzden döner dönmez Kaş’tan eksik kalan son önerilerimi de vereyim dedim :) Diğerlerine #nkkaş etiketinden ulaşabilirsiniz.
⬇️⬇️⬇️
🍽🐟🍷 YEME İÇME: Eğer her gün her gün meyhane de sıkar derseniz, Güney Fransa esintileri taşısan @laperokas’a mutlaka uğrayın. Biz iki gün üst üste gittik 😀 Bahçesi çok güzel. Bazı günler canlı müzik de var. Fransız usulü orta az pişmiş bifteğini ve suflesini tavsiye ederim. Kahvaltılar ve ev yemekleri içinse kesinlikle @dudumutfak’a uğramalısınız. Dekoruna da bayıldım zaten. Eğer et yemek isterseniz de @zaikaocakbasi’na gidebilirsiniz. Çok öneri geldiği için biz gittik ama yer yoktu.
🍹🕺🏽💃🏾 GECE HAYATI: Akşamları bir şeyler içip sohbet etmek için @dragomanbahce ideal. Canlı müzik de var bazı akşamlar. Canlı caz müzik için de @hijazz_kas’i tercih edebilirsiniz.
🌴☀️⛱ PLAJ: Akçagerme Plajı’nı yazmayı unutmuşum geçen gün. Kaş’ın merkezine çok yakın mesafede. Gittm ama kalabalık olduğu için girmedim ama kışın genelde burada denize giriyorlarmış orada yaşayan arkadaşlar. Bir de İnceboğaz Plajı var, yine benim gitmediğim ama dikkatimi çeken bir plaj. Çukurbağ Yarımadası’nın en dar noktasında.
🏠🏠🏠 OTEL: Daha önce hep yarımadada kaldığım için en zayıf olduğum nokta bu. Biz bu defa bir apart otelde kaldık. Limana 3-4 dakika yürüme mesafesinde Duygu Apart’ta. Oldukça bizim, tertemiz bir aparttı. Tavsiye edebilirim. Sizin de Kaş’ın merkezinde otel önerileriniz varsa, yorum olarak yazarsanız süper olur. :)
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#nereyekacsak #kaş #antalya #akdeniz #büyükçakıl #türkiye #turkey #turkeyhome #turchia #turquie #turkei #beautifuldestinations #nkkaş #nkantalya #nktürkiye #seyahat #traveling #viaiggiare #beach #spiaggia #nereyekaçsak
Read more
Loading...
Birkaç gündür Kaş’ın altını üstüne getiriyoruz. <span class="emoji emoji1f697"></span><span class="emoji emoji1f697"></span><span class="emoji emoji1f697"></span> Kaş’ta daha önce hep maksimum 2 gün kalmıştım, ...
Media Removed
Birkaç gündür Kaş’ın altını üstüne getiriyoruz. Kaş’ta daha önce hep maksimum 2 gün kalmıştım, ilk defa 4 güne uzadı. Kaldıkça, yeni sokaklarını, plajlarını keşfettikçe daha çok seviyorum burayı. Bir de mekanların hemen hepsi aşırı güzel. İnsanın hepsinin fotoğrafını çekesi ... Birkaç gündür Kaş’ın altını üstüne getiriyoruz. 🚗🚗🚗 Kaş’ta daha önce hep maksimum 2 gün kalmıştım, ilk defa 4 güne uzadı. 😊Kaldıkça, yeni sokaklarını, plajlarını keşfettikçe daha çok seviyorum burayı. Bir de mekanların hemen hepsi aşırı güzel. İnsanın hepsinin fotoğrafını çekesi geliyor. 😀
☀️☀️☀️
Neyse, tavsiyelerden devam edeyim. Yeni restoran ve mekan keşiflerini ayrıca yazacağım. Bugünün konusu Kaş’tayken yapabileceğiniz aktiviteler. 🏊🏽‍♂️🏄🏽‍♂️🚴🏽‍♂️ Bunları yapınca seyahatiniz emin olun çok daha keyifli geçecek ve evinize unutulmaz anılarla döneceksiniz.
💦 DALIŞ: Ben dalış korkum olmasına rağmen geçen yaz ilk defa burada denedim ve aşırı sevdim. O yüzden bu sene tekrar daldım. 😀 Firma olarak önerim @dragomanoutdoor. Hocalar özelinde ise @mar_de_pastor ve @cgtyrcn.
🏔 YAMAÇ PARAŞÜTÜ: Yine geçen yaz yamaç paraşütünü ilk defa Kaş’ta yaptım. Allah’tan yükseklik ya da uçuş korkum yok ama olsa da yapardım! 😀 Zira seviyorum korkularımın üzerine gitmeyi. 👊🏾 Siz de Kaş’ın yarımadalarının, Meis’in ve masmavi Akdeniz’in harika manzarasını izleyerek uçmak isterseniz @flylycia’yı önerebilirim.
🚣🏽‍♂️ KEKOVA KANO TURU: Kaş’a 32 km mesafedeki Üçağız’dan kanolarla çıkıp Tersane Koyu, Batık Şehir ve bence belki de Türkiye’nin en güzel köyü olan Kaleköy’e kadar kürek çekiliyor. Bugün yaptık, hikayelere de koydum, yorucu ama aşırı keyifli bir aktivite. Mutlaka deneyin derim.
⛵️ TEKNE TURU: Civardaki adalara, koylara tekne turları düzenleniyor. Limana gidip ayarlayabilirsiniz. Ben hiç gitmedim ama arkadaşlarımın tavsiyesi, takıcılar çarşısında Dudu teyzeyi bulup onun turuna katılmanız.
📸 ARA SOKAKLARDA FOTOĞRAF TURU: Bulduğunuz bütün ara sokaklara girin ve alıcı gözle bakıp bol bol Instagram fotoğrafları çekin. 😊
🇬🇷 YUNAN ADASI MEİS’E GİDİN: Kaş’a gelirken eğer Schengen vizeniz varsa mutlaka pasaportunuzu da yanınıza alın ve masal gibi Yunan adası Meis’e geçin. Yol sadece yarım saat sürüyor. Gidiş-dönüş feribot ücreti de 25 €. Fiyatlar da €’nun 8 TL’ye yaklaşmasına rağmen hala bizdekine yakın.
🚘 @mitsubishiturkiye 🚘
#hayatıntozunuattır #mitsubishiturkiye #eclipsecross #nereyekacsak #kaş #antalya #akdeniz #türkiye #turkey #nkkaş #nkantalya #nktürkiye
Read more
Kaş seyahatimiz devam ediyor. Eylül gelmesine rağmen hava hala aşırı sıcak. <span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️ Bugün de ...
Media Removed
Kaş seyahatimiz devam ediyor. Eylül gelmesine rağmen hava hala aşırı sıcak. ️ Bugün de plajlardan bahsedeyim dedim. ️ ⛱ HİDAYET KOYU: Fotoğraftaki plaj. Daha önce tekneyle denizden gitmiştim ama bugün ilk defa plajını kullandım. Tüm Kaş’ta olduğu gibi deniz pırıl pırıl. Metrelerce ... Kaş seyahatimiz devam ediyor. Eylül gelmesine rağmen hava hala aşırı sıcak.
☀️☀️☀️
Bugün de plajlardan bahsedeyim dedim. ⬇️
⛱ HİDAYET KOYU: Fotoğraftaki plaj. Daha önce tekneyle denizden gitmiştim ama bugün ilk defa plajını kullandım. Tüm Kaş’ta olduğu gibi deniz pırıl pırıl. Metrelerce aşağıyı çıplak gözle görebiliyorsunuz. Blanca Beach (@blancabeachhotel) isminde yeni bir işletmesi de var. Oldukça güzel ama sipariş vermek için baya bir çırpınmak gerekiyor.
⛱ KÜÇÜKÇAKIL PLAJI: Dün paylaştığım fotoğraftaki minik plaj. Aslında halk plajı ama etrafında güzel mekanlar var. Dünkü fotoğrafın altındaki yazıya bakabilirsiniz. :)
⛱ BÜYÜKÇAKIL PLAJI: Bugün önce oraya gittim ama Pazar günü olmasından dolayı kalabalık olduğu için inmedim aşağıya ama çok can çektirici görünüyordu. Hikayelere de koydum.
⛱ LİMANAĞZI: Ben henüz gidemedim ama limandan kalkan teknelerle gidiliyormuş ve gidenler anlata anlata bitiremiyor.
⛱ KAPUTAŞ: Sanırım anlatmaya hiç gerek yok. Türkiye’nin en güzel plajlarından birisi. Her daim kalabalık ama. Bir de dalgalı ama dalgalarda oynaması keyifli.
⛱ SEYREKÇAKIL PLAJI: Kaputaş’tam Kaş’a gelirken yol üzerinde, virajlı bir noktada küçük ve çok güzel görünen bir plaj. Her gelişimde dikkatimi çekiyor ama henüz gidemedim. Bu defa bir işletme de kurulmuş.
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#nereyekacsak #kaş #antalya #akdeniz #türkiye #turkey #turkeyhome #turchia #turquia #turquie #turkei #mediterranean #mediterraneo #plaj #beach #spiaggia #beautifuldestinations #nkkaş #nkantalya #nktürkiye #nereyekaçsak
Read more
Kaş’a bu kadar geldim gittim, hiç Kaş tavsiyeleri vermediğimi fark ettim! <span class="emoji emoji1f648"></span><span class="emoji emoji1f648"></span><span class="emoji emoji1f648"></span> Hazır tekrar gelmişken ...
Media Removed
Kaş’a bu kadar geldim gittim, hiç Kaş tavsiyeleri vermediğimi fark ettim! Hazır tekrar gelmişken hemen yazayım dedim. 😇 OTEL: En çok otel tavsiyesi istendiği için geldiğinden dolayı otellerden başlıyorum. Ben daha önce merkeze 5 dakika mesafede olan Çukurbağ yarımadasındaki ... Kaş’a bu kadar geldim gittim, hiç Kaş tavsiyeleri vermediğimi fark ettim! 🙈🙈🙈 Hazır tekrar gelmişken hemen yazayım dedim. 😇
⬇️⬇️⬇️
🏠🏠🏠 OTEL: En çok otel tavsiyesi istendiği için geldiğinden dolayı otellerden başlıyorum. Ben daha önce merkeze 5 dakika mesafede olan Çukurbağ yarımadasındaki iki otelde kaldım. Birisi @villahoteltamara, diğeri de @meisexclusivehotel. Şans eseri ikisi yan yanaydı. İkisinin de kendi plajı var. Meis Exlusive daha lüks bir otel, Villa Tamara ise güzel ama daha ekonomik. Her ikisinin de kayalıkların üzerinde, merdivenlerle inilen kendi plajı var.
🍽🐟🍷 YEME, İÇME: Ben her geldiğimde @nereidmeyhanesi’ne geliyorum. Yunan tavernaları gibi ambiyansı. Arka planda da Müzeyyen abla çalıyor. Yemekler güzel. Kesinlikle tavsiye ederim. Ben henüz gitmedim ama @tzatzikimeyhane’yi tavsiye edenler oldu. Eğer ev yamekleri ya da salata tarzı hafif bir şeyler yemek isterseniz @bilokmarestaurant’ı tavsiye ederim.
🍹💃🏾🕺🏽 GECE HAYATI: Her defasında geldiğim bir diğer mekan da @echo_kas :) Canlı Türkçe rock ve alternatif müzikler söyleyen gruplar çıkıyor.
🌴☀️⛱ PLAJ: Fotoğrafta gördüğünüz Küçükçakıl şehir merkezinde, küçücük ama aşırı güzel bir plaj. Her geldiğimde paylaşıyorum zaten. Bugün de akşam üstü gittik. Küçükçakıl’daki en popüler mekan @deryabeach. Pizzaları meşhur. Bence bir de ekşi elmalı kokteyli denenmeli. Bir diğer sevdiğim mekan ise Çınarlar Beach (@cinarlarapart). Bu fotoğrafı da oradan çektim zaten. Hamburgeri oldukça iyi.
➡️ Bu arada bu yazı daha çok mekanlar üzerine olduğundan mutlaka gitmeniz gereken plajları bir başka sefer anlatacağım. :)
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#nereyekacsak #kaş #antalya #akdeniz #türkiye #turkeyhome #nkkaş #nkantalya #nktürkiye #turkey #turchia #turquia #turkei #beautifuldestinations #seyahat #traveling #viaggiare #nereyekaçsak
Read more
Loading...
Burası Dalyan’da en sevdiğim yer oldu. Hemen bu plajdan başlayarak Dalyan tavsiyelerimi veriyorum: <span class="emoji emoji1f334"></span><span class="emoji emoji2600"></span>️⛱ ...
Media Removed
Burası Dalyan’da en sevdiğim yer oldu. Hemen bu plajdan başlayarak Dalyan tavsiyelerimi veriyorum: ️⛱ KARGICAK KOYU: Yunan adalarındaki gibi sakin, huzurlu, denizi temiz, kaliteli bir işletmesi olan bir plaj. İşletmenin ismi @kargicakbay, yemekleri de gayet başarılı. Biz çok ... Burası Dalyan’da en sevdiğim yer oldu. Hemen bu plajdan başlayarak Dalyan tavsiyelerimi veriyorum:
🌴☀️⛱ KARGICAK KOYU: Yunan adalarındaki gibi sakin, huzurlu, denizi temiz, kaliteli bir işletmesi olan bir plaj. İşletmenin ismi @kargicakbay, yemekleri de gayet başarılı. Biz çok sevdik ama illa orayı kullanmanız da gerekmiyor. İsterseniz plajın diğer kısmında havlunuzu serip uzanabilirsiniz de. Bu arada yolu toprak ve virajlı. İnşallah hep böyle kalır 🙏🏾
🍽 CASANOVA: Nehir kenarında, kaya mezarlarına bakan bir restoran. Çevrenin doğasıyla uyumlu. Biz kahvaltı için gittik ama yemeklerinin de iyi olduğunu duyduk. (@casanovadalyan)
🍲 ÇİĞDEM’İN MUTFAĞI: Ev yemekleri yemek isteyenler buraya. Fiyatlar da uygun. :) (@cigdems_kitchen)
🚣🏽‍♀️ KAUNOS TOURS: Bence Dalyan’a gelince mutlaka doğa sporları yapmalısınız. Biz dün kanyon turu yaptık. Bugün de deniz kanosu. İkisinden de ultra keyif aldık. Sabitlediğim hikayelerde var görüntüleri. Rafting de yapmak istiyorduk ama vaktimiz kalmadı. :( Doğa insanı çok mutlu ediyor. O yüzden beni dinlerseniz eminim unutulmaz anılarla ayrılırsınız Dalyan’dan. (@kaunostours)
📌 Biz aktivitelere çok vakit ayırdığımız için yapamadık ama siz:
-Kaunos antik kentini gezebilir,
-Dalyan kanalında tekne turu yapabilir,
-Mavi yengecin tadına bakabilirsiniz.
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#nereyekacsak #dalyan #ortaca #muğla #ege #türkiye #kargıcakkoyu #turkey #turquie #turkeyhome #turquia #turchia #beautifuldestinations #seyahat #traveling #viaggiare #akdeniz #nkdalyan #nkmuğla #nktürkiye #nereyekaçsak
Read more
Bunu sürekli söylüyorum ama ülkemiz gerçekten dünyanın en güzel ülkesi! 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 O kadar çok seyahat etmeme rağmen her defasında ayrı bir cennet köşesini keşfediyorum. Dalyan ve çevresi de aşırı güzel. 🌲🌳🌲 Bugün birçok güzel keşifte bulunduk. Buranın en iyisi olarak bilinen @kaunostours ... Bunu sürekli söylüyorum ama ülkemiz gerçekten dünyanın en güzel ülkesi!
🇹🇷🇹🇷🇹🇷
O kadar çok seyahat etmeme rağmen her defasında ayrı bir cennet köşesini keşfediyorum. Dalyan ve çevresi de aşırı güzel.
🌲🌳🌲
Bugün birçok güzel keşifte bulunduk. Buranın en iyisi olarak bilinen @kaunostours sayesinde bol bol sularıb içinden geçerek zorlu ama keyifli bir kanyon yürüyüşü yaptık. Hepsini anlatacağım yarın ama önce bu videoda gördüğünüz Yuvarlak Çay’dan bahsetmek istiyorum :)
💦💦💦
Suyun temizliği, serinliği, rengi, hepsi efsane. Bir de bizim gittiğimi mekana böyle salıncak koymuşlar, sallanıp sallanıp suya atlanıyor. En az 10 defa atladım galiba. 😀
🍽🍅🥒
Bu arada mekanın ismi Sarmaşık (@yuvarlakcay_sarmasik_derin_vadi). Mekanın doğayla uyumlu görüntüsünü geçtim, yediğimiz domates, salatalık aşırı lezzetliydi. Domatesin ve salatalığın asıl tadını unuttuğumuzu fark ettim yiyince. Alabalık yedik, onda da ayrı bir tat vardı.
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#nereyekacsak #dalyan #ortaca #muğla #yuvarlakçay #köyceğiz #ege #türkiye #turkey #turchia #turquie #turkei #çay #dere #river #seyahat #traveling #viaggiare #turkeyhome #nkdalyan #nkmuğla #nktürkiye #nereyekaçsak
Read more
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun! 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #30ağustos #zaferbayramı #büyüktaarruz #türkiye ...
Media Removed
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun! 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #30ağustos #zaferbayramı #büyüktaarruz #türkiye #atatürk 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!
🇹🇷🇹🇷🇹🇷
#30ağustos #zaferbayramı #büyüktaarruz #türkiye #atatürk
Dün İzmir’den önce Akyaka’ya geçtim, oradan da arkadaşlarımı aldım ve Ölüdeniz’e geçtik. <span class="emoji emoji1f697"></span><span class="emoji emoji1f697"></span><span class="emoji emoji1f697"></span> Ölüdeniz’den ...
Media Removed
Dün İzmir’den önce Akyaka’ya geçtim, oradan da arkadaşlarımı aldım ve Ölüdeniz’e geçtik. Ölüdeniz’den başlayarak Antalya’ya kadar sahil şeridini, oralarda yapılabilecek aktiviteleri keşfedelim demiştik. Bugün fotoğrafta gördüğünüz yere, yani Dalyan’a gidince ... Dün İzmir’den önce Akyaka’ya geçtim, oradan da arkadaşlarımı aldım ve Ölüdeniz’e geçtik.
🚗🚗🚗
Ölüdeniz’den başlayarak Antalya’ya kadar sahil şeridini, oralarda yapılabilecek aktiviteleri keşfedelim demiştik.
☀️🌴💦
Bugün fotoğrafta gördüğünüz yere, yani Dalyan’a gidince bir anda fikrimiz değişti. 😀 Sakin yapısına da, doğasına da, yapılabilecek aktivitelerine de bayıldık. 🤩 2-3 gün Dalyan’da kalalım dedik.
🤙🏾🤙🏾🤙🏾
Fotoğrafta arkamda gördüğünüz yer caretta carettaların yumurtalama alanı olan İztuzu Plajı’nın hemen yanındaki Sülüngür Gölü. Oraya giden yol da şahane. Hikayelere koydum.
🌳⛰🌲
➡️➡️➡️ Eğer Dalyan ve çevresine daha önce gelenleriniz varsa, yeme içme olsun, görülecek yerler, yapılacak aktiviteler olsun tavsiyelerinizi yorum olarak yazabilir misiniz? 😊🙏🏾
🚘 @mitsubishiturkiye 🚘
#nereyekacsak #mitsubishi #eclipsecross #hayatıntozunuattır #dalyan #ortaca #muğla #sülüngürgölü #akdeniz #ege #türkiye #turkey #nkdalyan #nkmuğla #nktürkiye #nereyekaçsak
Read more
Özlediğim yerlerde bugün: SİGHİŞOARA 🇷🇴🇷🇴🇷🇴 İsmini okumak zor olsa da Transilvanya’nın Ortaçağ’dan ...
Media Removed
Özlediğim yerlerde bugün: SİGHİŞOARA 🇷🇴🇷🇴🇷🇴 İsmini okumak zor olsa da Transilvanya’nın Ortaçağ’dan kalma bu kasabası efsane güzel. Bu fotoğrafta gördüğünü binaların birçoğu en az 400-500 yıllık ve içlerinde hala yaşam var. 💶💷 Bu arada Romanya, özellikle de Transilvanya ... Özlediğim yerlerde bugün: SİGHİŞOARA
🇷🇴🇷🇴🇷🇴
İsmini okumak zor olsa da Transilvanya’nın Ortaçağ’dan kalma bu kasabası efsane güzel.
🏠🏠🏠
Bu fotoğrafta gördüğünü binaların birçoğu en az 400-500 yıllık ve içlerinde hala yaşam var.
💵💶💷
Bu arada Romanya, özellikle de Transilvanya bölgesindeki kasabaları, paramızın değer kaybetmesine rağmen hala ucuza yurtdışı seyahati yapabileceğimiz nadir yerlerden birisi, aklınızda bulunsun. 😇
🇷🇴 @nereyekacsak 🇷🇴
#nereyekacsak #sighişoara #transilvanya #romanya #transylvania #romania #roumanie #balkanlar #balkans #seyahat #travelling #viaggiare #beautifuldestinations #nktransilvanya #nkromanya #nereyekaçsak
Read more
Gittiğim hemen her yeri çok seviyorum ben. Her birinden ayrı keyif alıyorum ama Doğu Karadeniz’in ...
Media Removed
Gittiğim hemen her yeri çok seviyorum ben. Her birinden ayrı keyif alıyorum ama Doğu Karadeniz’in tadı apayrı! 🌳🌲🌳🌲 -Ah bir de koruyabilsek... -Yemyeşil doğanın ortasına yüksek katlı binalar dikmesek... -Çöpleri ortalıkta bırakmasak... -Pokut gibi insanın bakmaya doyamadığı ... Gittiğim hemen her yeri çok seviyorum ben. Her birinden ayrı keyif alıyorum ama Doğu Karadeniz’in tadı apayrı!
🌳🌲🌳🌲
-Ah bir de koruyabilsek...
-Yemyeşil doğanın ortasına yüksek katlı binalar dikmesek...
-Çöpleri ortalıkta bırakmasak...
-Pokut gibi insanın bakmaya doyamadığı yaylalara asfalt yollar yapmasak...
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#nereyekacsak #pokut #çamlıhemşin #rize #karadeniz #doğukaradeniz #türkiye #turkey #turchia #turquia #turquie #turkei #beautifuldestinations #turkeyhome #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #nkrize #nkkaradeniz #nktürkiye #nereyekaçsak
Read more
Beklenen an geldi ve <span class="emoji emoji2708"></span>️ @pegasusairlines’dan iki kişilik TİFLİS UÇAK BİLETİ kazanan kişi belli ...
Media Removed
Beklenen an geldi ve ️ @pegasusairlines’dan iki kişilik TİFLİS UÇAK BİLETİ kazanan kişi belli oldu! Buradan ve @nereyekacsak hesabından toplamda 13.000’in üzerinde katılım oldu. Öncelikle katılan herkese çok teşekkür ederim. :) 🏾 Veee kazanan... @denizhaneftelya ... Beklenen an geldi ve ✈️ @pegasusairlines’dan iki kişilik TİFLİS UÇAK BİLETİ kazanan kişi belli oldu! 😊
Buradan ve @nereyekacsak hesabından toplamda 13.000’in üzerinde katılım oldu. 😊 Öncelikle katılan herkese çok teşekkür ederim. :) 🙏🏾
Veee kazanan...
⬇️
⬇️
⬇️
⬇️
⬇️
🎁🎊🎉 @denizhaneftelya 🎉🎊🎁
Tebrik eder ve şimdiden iyi yolculuklar dilerim. 😊 Detaylar için benimle iletişime geçebilirsiniz.
🇬🇪 @nereyekacsak 🇬🇪
#hadiozaman #nereyekacsak #pegasusairlines #tiflis #gürcistan #tbilisi #georgia #nktiflis #nkgürcistan #nereyekaçsak
Read more
Fourni ve Samos’a yaptığımız spontane seyahatimizden dün akşam yine spontane bir şekilde döndük ...
Media Removed
Fourni ve Samos’a yaptığımız spontane seyahatimizden dün akşam yine spontane bir şekilde döndük ve bugün de biraz bizim kıyılarda gezinelim dedik. 🇹🇷 O yüzden bu sabah Türkiye’de en sevdiğim yerlerden olan, sakinliğine ve doğallığına bayıldığım Karaburun’a doğru yola çıktık. 🚘🚘🚘 Karaburun’a ... Fourni ve Samos’a yaptığımız spontane seyahatimizden dün akşam yine spontane bir şekilde döndük ve bugün de biraz bizim kıyılarda gezinelim dedik.
😊🇹🇷
O yüzden bu sabah Türkiye’de en sevdiğim yerlerden olan, sakinliğine ve doğallığına bayıldığım Karaburun’a doğru yola çıktık.
🚘🚘🚘
Karaburun’a giden eski sahil yolu bana araba kullanırken en çok keyif veren yollardan birisi: Bol virajlı, bir tarafı deniz, diğer tarafı dağ manzaralı. Bir de yol boyunca her yerde zeytin ağaçları var. :)
⛰💦🌿
Tabii hesaba katmadığımız bir konu oldu 😃😳➡️ Bayram kalabalığı! 🤷🏼‍♂️ Normalde bizden başka kimsenin olmadığı plajlar bile aşırı kalabalıktı!
👫👫👫
Dolayısıyla biz de Eylül veya Ekim’de tekrar gelelim dedik. :) Karaburun’a o kadar çok gelmeme rağmen her defasında hiç bilmediğim yerler olduğunu öğreniyorum. 🙈
➡️ O yüzden bir sonraki gelişimiz için sizin de tavsiyelerinizi alayım dedim :) Var mı mutlaka git dediğiniz plajlar, köyler, kafeler, restoranlar? 😊
🚘 @mitsubishiturkiye 🚘
#nereyekacsak #mitsubishiturkiye #eclipsecross #hayatıntozunuattır #4x4 #karaburun #izmir #ege #türkiye #nkkaraburun #nkizmir #nktürkiye #nereyekaçsak
Read more
Bugün Samos’ta maceralı ama çok keyifli bir gün geçirdik ve gün sonunda yine spontane bir şekilde ...
Media Removed
Bugün Samos’ta maceralı ama çok keyifli bir gün geçirdik ve gün sonunda yine spontane bir şekilde Türkiye’ye dönmeye karar verdik. 😀🇹🇷️🇬🇷 🚴🏽‍♂️🚴🏽‍♂️🚴🏽‍♂️ Samos’taki maceramız hikayelerde var. Ben hemen Fourni’den eksik kalanları anlatayım. Fotoğraftaki yer de KASSİDİ PLAJI ... Bugün Samos’ta maceralı ama çok keyifli bir gün geçirdik ve gün sonunda yine spontane bir şekilde Türkiye’ye dönmeye karar verdik. 😀🇹🇷⛵️🇬🇷
🚴🏽‍♂️🚴🏽‍♂️🚴🏽‍♂️
Samos’taki maceramız hikayelerde var. Ben hemen Fourni’den eksik kalanları anlatayım. Fotoğraftaki yer de KASSİDİ PLAJI bu arada. :)
😇
Fourni, Türkiye’ye çok yakın olmasına rağmen nedense tekne sahipleri dışında Türk turistlerin hiç uğramadığı bir ada. 🤷🏼‍♂️ Turistlerin hemen hepsi İtalyan. Fournililer de bilmiyor neden İtalyanların bu kadar çok geldiğini. Türk turistler de gelsin istiyorlar. Bizi görünce mutlu oluyorlar.
🏠
Konaklama kısmını anlatacaktım. Biz biliyorsunuz son dakika gittik. Gider gitmez de sahilde minibüsüyle gezinen Yorgo amca boş odakarı olduğunu söyledi. Fotoğraflarda iyi görününce de bakalım dedik. Sahile 4-5 dakika yürüme mesafesinde, tertemiz, kocaman odaları var. Kişi başı 15 Euro’ya anlaştık gecelik. Hanımı Yorgia da çok tatlı birisi. Pansiyon da ismini onda almış zaten. GEORGIA STUDIOS adı. Telefonu da +30-697-3988138.
💦
Biz burada kaldık ve memnun da kaldık ama tabii sahilde olmak her zaman daha iyi olur. :) Orada tanıştığımız ve bize çok yardımcı olan Dimitris’in pansiyonuna göz atabilirsiniz. İçini ben de görmedim ama fotoğraflarda fena durmuyor. Ona da @infopatrasapartments hesabından ulaşabilirsiniz. :)
🇬🇷 @nereyekacsak 🇬🇷
#nereyekacsak #fourni #yunanistan #furni #fournoi #greece #visitgreece #kassidibeach #ege #aegean #aegeansea #grecia #seyahat #traveling #viaggiare #nkfourni #nkyunanistan #nereyekaçsak
Read more
Biz Samos’a döndük ama bugün size Fourni’nin plajlarını anlatacağım. <span class="emoji emoji2600"></span>️ <span class="emoji emoji27a1"></span>️ Fourni’de organize ...
Media Removed
Biz Samos’a döndük ama bugün size Fourni’nin plajlarını anlatacağım. ️ Fourni’de organize plajlardan daha ziyade havlunuzu, yiyeceğinizi, içeceğinizi, kitabınızı veya müzik dinlemek için kablosuz hoparlörünüzü alıp gidebileceğiniz sakin, doğal plajlar var. 🏖🏖🏖 Biz kısa ... Biz Samos’a döndük ama bugün size Fourni’nin plajlarını anlatacağım. ☀️
➡️ Fourni’de organize plajlardan daha ziyade havlunuzu, yiyeceğinizi, içeceğinizi, kitabınızı veya müzik dinlemek için kablosuz hoparlörünüzü alıp gidebileceğiniz sakin, doğal plajlar var.
🏖🏖🏖
Biz kısa sürede farklı plajlara gittik. Hepsinin de suyu pırıl pırıldı. Bizim sahillerimiz de çok güzel ama nedense araçla ulaşılabilenlerin hemen hiçbiri böyle temiz değil. Nasıl beceriyoruz bunu anlamıyorum!
🤷🏼‍♂️🤷🏼‍♂️🤷🏼‍♂️
Neyse, gelelim hemen kaydetmelik plaj tavsiyelerime :) Öne çıkan hikayelerde hepsini görebilirsiniz.
📌 VLİHADA - Bu fotoğrafta gördüğünüz plaj. En çok burayı sevdim. Adanın en güneyinde, Patmos’un tam karşısında. Korunaklı bir koy olduğu için su çarşaf gibi dümdüz oluyor. Girişinde 1 metre filan taş var, gerisi kum.
📌 KASSİDİ - Vlihada’nın hemen yan koyu. İkisine de aynı yoldan ulaşılıyor. Kumlu ve çabuk derinleşmeyen bir plaj. Çocuklu aileler çok soruyor. İşte burası tam size göre :)
📌 PETROKOPİO - Ada merkezine yakın mesafede, yakındaki mermer yataklarından dolayı açık turkuaz suyu olan nefis bir plaj. Girişi beyaz taşlı, gerisi kum.
📌 KAMPİ - Sanırım adada işletmesi, şezlongları olan tek plaj burası. 🏖🥪🥗🍺 O yüzden tekne sahibi Türklerin de uğrak yerlerinden. Kumlu bir plaj. Merkezden 10-15 dakika yürüyerek de geliniyor.
📌 ELİDAKİ - Buna gidemedik ama tepeden gördüm. Hikayelerde var. Küçük, yine suyu pırıldayan bir plaja benziyor. Benim içimde kaldı, eğer olur da Fourni’ye giderseniz, benim yerime de yüzün burada. :)
🚗🚗🚗
Hemen plajlara ULAŞIM konusunu da anlatayım. Ada küçücük ve sadece iki tane araba kiralama şirketi var. Biz son dakika geldiğimiz için araç kalmamıştı. Günlüğünü benzin dahil 40 €’ya veriyorlarmış bu sezonda. Motor kirası da 15 €.
🚌
Araba kiralamak şart değil zaten adada. Taksi-dolmuş hizmeti veren Fraçeska abla var. Sizi minibüsüyle istediğiniz koya götürüyor. Sonra istediğiniz saatte alıp diğerine götürüyor. Biz üç koy için kişi başı 8 €’ya anlaştık.Telefonu +306978490770.
🇬🇷 @nereyekacsak 🇬🇷
#nereyekacsak #fourni #yunanistan #fourni #fournoi #greece #visitgreece #nkfourni #nkyunanistan #seyahat #traveling #viaggiare #ege #nereyekaçsa
Read more
Gerçekten çok sevdim ben bu Fourni’yi. Ada aşırı huzurlu. 😇 Tam bir tipik, geleneksel Yunan adası. 🇬🇷 Mimarisi ...
Media Removed
Gerçekten çok sevdim ben bu Fourni’yi. Ada aşırı huzurlu. 😇 Tam bir tipik, geleneksel Yunan adası. 🇬🇷 Mimarisi öyle ahım şahım değil. Sıradan beyaz evlerin pencere ve kapılarını maviye boyamışlar ama çok güzel duruyor. Halkı da çok güleryüzlü. 🏖 Bugün tam üç farklı plaja gittik. Hepsine ... Gerçekten çok sevdim ben bu Fourni’yi. Ada aşırı huzurlu. 😇 Tam bir tipik, geleneksel Yunan adası.
🇬🇷
Mimarisi öyle ahım şahım değil. Sıradan beyaz evlerin pencere ve kapılarını maviye boyamışlar ama çok güzel duruyor. Halkı da çok güleryüzlü.
🏖
Bugün tam üç farklı plaja gittik. Hepsine de bayıldım. Hikayelere de koydum ama onları yarın anlatacağım.
🍽🍻
Bugün yeme içme mekanlarını anlatayım dedim. Fiyatlar da çok uygun. Bol bol yiyip içinde kişi başı en fazla 15 € ödeniyor. Adada ıstakozlu makarna ünlü ama buranın yerlileri diyor ki tazeyi gösterip donmuş ıstakoz servis ediyorlar. O yüzden biz yemedik.
📌 O. GERO TZITIZKAS - Kampi Plajı’na yukarıdan bakan bir taverna. Yemekleri muhteşem değil ama ambiyans şahane. Günbatımında bir şeyler atıştırıp uzo içip sohbet etmek için ideal.
📌 MİLTOS - Merkezde sahilde. Kalamarı ve karidesli makarnasını tavsiye ederim.
📌 NIKOS TZENI - Yine merkezde, Miltos’un yanında. Sıradan bir taverna ama değişiklik olsun diye gelebilirsiniz. Bir de sahibi olan abla biraz uyanık. O yüzden baştan fiyatları öğrenmenizde fayda var. :)
📌 CAFE ARXONTIKO - Sahilde, kocaman ağaçlar altında keyifli bir bahçesi olan bir kafe. Kahvaltınızı burada yapabilirsiniz. Sahipleri Kostas ve Dimitris kardeşler çok yardımseverler. Bize birçok konuda çok yardımcı oldular. Giderseniz benden selam söyleyin. :)
🇬🇷 @nereyekacsak 🇬🇷
#nereyekacsak #furni #fourni #fuornoi #yunanistan #yunanadaları #greece #greekislands #ege #egedenizi #aegean #aegeansea #visitgreece #beautifuldestinations #seyahat #traveling #viaggiare #nkfourni #nkyunanistan #nereyekaçsak
Read more
Fourni’den herkese selamlar! 🇬🇷 Muhtemelen ismini ilk defa duydunuz! 🙃 Samos, Patmos ve İkaria ...
Media Removed
Fourni’den herkese selamlar! 🇬🇷 Muhtemelen ismini ilk defa duydunuz! 🙃 Samos, Patmos ve İkaria arasında, bol girintili çıkıntılı, 1400 küsür nüfuslu küçücük bir ada. 🏝 Küçücük ama nasıl huzurlu anlatamam. Çok seviyorum böyle küçük adaları. Gelir gelmez bir de otelimizi tutup ... Fourni’den herkese selamlar!
🇬🇷
Muhtemelen ismini ilk defa duydunuz!
🙃 Samos, Patmos ve İkaria arasında, bol girintili çıkıntılı, 1400 küsür nüfuslu küçücük bir ada.
🏝
Küçücük ama nasıl huzurlu anlatamam. Çok seviyorum böyle küçük adaları. Gelir gelmez bir de otelimizi tutup hemen bu plaja gittik. İsmi Kampi Plajı. Su tertemiz. Akşam 6’da gitmemize rağmen canım hiç sudan çıkmak istemedi.
🏖
Hemen Fourni’ye nasıl gelindiğini de anlatayım. ➡️ Öncelikle Seferihisar’dan (Sığacık’tan yani) Samos’a gelmeniz gerekiyor. Ücreti gidiş-dönüş 35 €. Biletinizi @feribotlines’dan alabilirsiniz.
⛵️
Samos’a geldikten sonra da en yakın seyahat acentesine gidip Furni biletinizi alabilirsiniz. Ücreti tek yön sadece 6,80 €. Mesafe yakın ama yol üzerinde iki yere daha uğradığı için 2 saatte geliniyor.
🇬🇷 @nereyekacsak 🇬🇷
#nereyekacsak #furni #fournoi #fournoikorseon #yunanistan #greece #yunanadaları #fourni #greekislands #visitgreece #ege #aegean #aegeansea #nkfourni #nkyunanistan #nereyekaçsak
Read more
Günaydınnn! <span class="emoji emoji2600"></span>️ Herkese sevdikleriyle keyifli bir bayram dilerimmm! <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏾 <span class="emoji emoji26f5"></span>️<span class="emoji emoji26f5"></span>️<span class="emoji emoji26f5"></span>️ Ben bugün yine ...
Media Removed
Günaydınnn! ️ Herkese sevdikleriyle keyifli bir bayram dilerimmm! 🏾 ️ Ben bugün yine yollardayım. Dün son dakika kararıyla yine bir Yunan adasına gitmeye karar verdik ve hemen @feribotlines’dan biletlerimizi aldık. 😀 Şu anda Seferihisar’dan Samos’ta Karlovasi’ye geçiyoruz. ... Günaydınnn! ☀️
Herkese sevdikleriyle keyifli bir bayram dilerimmm! 🙏🏾
⛵️⛵️⛵️
Ben bugün yine yollardayım. Dün son dakika kararıyla yine bir Yunan adasına gitmeye karar verdik ve hemen @feribotlines’dan biletlerimizi aldık. 😀 Şu anda Seferihisar’dan Samos’ta Karlovasi’ye geçiyoruz. Bu fotoğraf da orada en sevdiğim plajlardan biri olan Mikro Seitani’den. Geçen sene 1 saate yakın patika yoldan yürüyerek gitmiştik.
➡️ Samos’a gidiyoruz ama asıl rotamız orası değil. Oradan küçük ama çok şirin bir adaya geçeceğiz. Tahmin edin bakalım neresi? 😊
🇬🇷 @nereyekacsak 🇬🇷
#nereyekacsak #karlovasi #samos #yunanistan #mikroseitani #ege #aegean #greece #visitgreece #beautifuldestinations #nksamos #nkyunanistan #nereyekaçsak
Read more
Bu fotoğrafı geçen hafta Kaş’a giderken Dalaman Havalimanı’na inmeden hemen önce uçaktan çekip ...
Media Removed
Bu fotoğrafı geçen hafta Kaş’a giderken Dalaman Havalimanı’na inmeden hemen önce uçaktan çekip hikayelerde paylaşmıştım. ️ Manzaranın güzelliğini belirtmeme gerek yok sanırın ama dikkatinizi sol alt köşedeki koya çekmek istiyorum! 🤩🤩🤩 Uçaktan görünce bile bayıldım bu ... Bu fotoğrafı geçen hafta Kaş’a giderken Dalaman Havalimanı’na inmeden hemen önce uçaktan çekip hikayelerde paylaşmıştım.
✈️✈️✈️
Manzaranın güzelliğini belirtmeme gerek yok sanırın ama dikkatinizi sol alt köşedeki koya çekmek istiyorum!
🤩🤩🤩
Uçaktan görünce bile bayıldım bu küçücük koya ve hemen gitmem lazım diye düşünüp haritadan bulup ismini öğrendim. 😀
🌍🌍🌍
Fotoğraflarına baktım, çok da beğendim. Yunan adalarındaki gibi bir koy. Şezlonglar da var.
🏖🏖🏖
İsmini merak ettiniz değil mi? 🙃 Eğer SMS ile LÖSEV, TOHUM OTİZM, TEV, TEGV ya da TÜRK KIZILAYI gibi kurumlara bağışta bulunur ve ekran görüntüsünü mesaj ile yollarsanız plajın ismini söyleyeceğim. 😇
➡️ NOT: İsmini bilenler lütfen söylemesin.
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#nereyekacsak #dalaman #fethiye #muğla #ege #akdeniz #türkiye #turkey #turkeyhome #turchia #turquie #turkei #turquia #uçak #plane #earth #dünya #flight #seyahat #traveling #viaggiare #nkfethiye #nkmuğla #nktürkiye #nereyekaçsak
Read more
Malum iki gün Kaş’taydım. Türkiye’de doğanın, denizin en güzel olduğu yerlerden. <span class="emoji emoji1f334"></span><span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji1f4a6"></span> Ama mimarisi ...
Media Removed
Malum iki gün Kaş’taydım. Türkiye’de doğanın, denizin en güzel olduğu yerlerden. Ama mimarisi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. 4-5 katlı, estetikten nasibini almamış binaların ne işi var öyle bir yerde gerçekten anlamıyorum. 🤷🏼‍♂️🤷🏼‍♂️🤷🏼‍♂️ Halbuki tam karşısındaki, ... Malum iki gün Kaş’taydım. Türkiye’de doğanın, denizin en güzel olduğu yerlerden.
🌴☀️💦
Ama mimarisi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. 4-5 katlı, estetikten nasibini almamış binaların ne işi var öyle bir yerde gerçekten anlamıyorum.
🤷🏼‍♂️🤷🏼‍♂️🤷🏼‍♂️
Halbuki tam karşısındaki, yarım saat mesafedeki Yunan adası Meis’teki binalar küp şeker gibi. Üç katlı binaları bile çok estetik.
🏠🏠🏠
Bu fotoğraf 3 sene öncesinden. Bu bayram şimdilik bir planım yok. Olursa son dakika olacak :) Siz nereye gidiyorsunuz bayramda?
🇬🇷 @nereyekacsak 🇬🇷
#nereyekacsak #meis #yunanistan #greece #yunanadaları #greekislands #visitgreece #beautifuldestinations #nkmeis #nkyunanistan #seyahat #traveling #viaggiare #nereyekaçsak
Read more
Malum artık hepimiz bütün seyahatlerimizde bol bol fotoğraf çekiyoruz, çektiriyoruz. 😎📸 O ...
Media Removed
Malum artık hepimiz bütün seyahatlerimizde bol bol fotoğraf çekiyoruz, çektiriyoruz. 😎📸 O yüzden giyimimize kuşamımıza da dikkat ediyoruz. Malum kol saatleri erkeklerin en vazgeçilmez aksesuarı. 🏽 O yüzden 2 hafta önceki Tiflis seyahatimde @danielwellington saatim de ... Malum artık hepimiz bütün seyahatlerimizde bol bol fotoğraf çekiyoruz, çektiriyoruz.
😎📸
O yüzden giyimimize kuşamımıza da dikkat ediyoruz.
Malum kol saatleri erkeklerin en vazgeçilmez aksesuarı.
⌚️🙌🏽
O yüzden 2 hafta önceki Tiflis seyahatimde @danielwellington saatim de benimleydi.
⌚️⌚️⌚️
➡️ Bu gördüğünüz yer Eski Tiflis’te Kura Nehri’nin kenarı. Kayalıklara ve üzerindeki tarihi binalara, kiliselere bakan manzarası nefis. Eğer Tiflis’e giderseniz burada mutlaka yürüyüş yapın derim!
🚶🏽‍♂️🚶🏽‍♀️
🎁 Bu arada eğer siz de benim gibi saat tutkunuysanız sizin için güzel bir haberim var: http://www.danielwellington.com/tr/ sitesinde ➡️orcunDW⬅️ kodunu kullanarak %15 indirim alabilirsiniz. 🎁
#danielwellington #tiflis #gürcistan #nktiflis #nkgürcistan #georgia #tbilisi
Read more
Kaş’ı, Akdeniz’i, Türkiye’yi gerçekten çok seviyorum! <span class="emoji emoji1f60d"></span>🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Burası bugün sabahtan beri takıldığımız, ...
Media Removed
Kaş’ı, Akdeniz’i, Türkiye’yi gerçekten çok seviyorum! 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Burası bugün sabahtan beri takıldığımız, serin suralarında yüzdüğümüz Küçük Çakıl Plajı. 🏖 Şehrin tam merkezinde. Küçücük ama görüntüsü de, suyun rengi de efsane. Sizler ofiste ve okuldayken söylemek biraz ayıp oluyor ... Kaş’ı, Akdeniz’i, Türkiye’yi gerçekten çok seviyorum! 😍🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Burası bugün sabahtan beri takıldığımız, serin suralarında yüzdüğümüz Küçük Çakıl Plajı. 🏖
Şehrin tam merkezinde. Küçücük ama görüntüsü de, suyun rengi de efsane.
Sizler ofiste ve okuldayken söylemek biraz ayıp oluyor ama izlemesi de, serin sularında yüzmesi de aşırı keyifli. 🙏🏾
Bu arada isterseniz havlunuzu alıp plajda uzanabilir, isterseniz de çevresindeki mekanlarda şezlonglarda keyif yapabilirsiniz. 🍹
Sizin tercihiniz Ege mi yoksa Kaş ve çevresi mi? ☀️
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#nereyekacsak #küçükçakılplajı #kaş #akdeniz #antalya #türkiye #turkey #turchia #turquie #turkei #turquia #turkije #mediterranean #mediterraneo #turkeyhome #beautifuldestinations #nkkaş #nkantalya #nktürkiye #nereyekaçsak
Read more
Ülkemizde çok güzel şeyler de oluyor! <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏾🇹🇷 Bu sabah tam da bu sebeple Kaş’a, bu sene 10. yaşını kutlayan ...
Media Removed
Ülkemizde çok güzel şeyler de oluyor! 🏾🇹🇷 Bu sabah tam da bu sebeple Kaş’a, bu sene 10. yaşını kutlayan @duslerakademisi_kas’a geldim. Hemen anlatıyorum! 😇 ️ Düşler Akademisi, engelli ve sosyal dezavantajlı arkadaşlarımızın sanat ve spor yoluyla hayata katılmalarını sağlıyor. 🏼‍♀️🏽‍♂️🏼‍♀️🏽‍♂️ Bugün ... Ülkemizde çok güzel şeyler de oluyor! 🙏🏾🇹🇷 Bu sabah tam da bu sebeple Kaş’a, bu sene 10. yaşını kutlayan @duslerakademisi_kas’a geldim. Hemen anlatıyorum! 😇
☀️☀️☀️
Düşler Akademisi, engelli ve sosyal dezavantajlı arkadaşlarımızın sanat ve spor yoluyla hayata katılmalarını sağlıyor.
🏊🏼‍♀️🏊🏽‍♂️🏊🏼‍♀️🏊🏽‍♂️
Bugün bizzat şahit olduk ve eşlik ettik. 😊 İşitme engelli arkadaşlarımızla tüplü dalış yaptık, sonra kurulduğundan beri @vodafonevakfi tarafından desteklenen Düşler Akademisi’nin kampına gidip müzik derslerine eşlik ettik. Daha birçok dalga sanat ve spor aktiviteleri var.
🎼🎼🎼
En güzel kısmı neydi biliyor musunuz? Orada katılımcı arkadaşlarımızla vakit geçirmek. İnsan çok mutlu oluyor, zaman zaman duygulanıyor, gözleri doluyor. Anlatılmaz, yaşanır. Hikayeleri mutlaka izleyin derim, özellikle de son paylaştığımı :)
😇😇😇
Siz de @duslerakademisi_kas’a başvurarak gönüllü ya da katılımcı olabilirsiniz. Emin olun hem çok şey öğretecek hem de öğreneceksiniz. 😊
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#kaş #düşlerakademisi #düşlesenyeter #nereyekacsak #akdeniz #antalya #türkiye #turkey #turchia #turquie #turkei #turchia #nkkaş #nkantalya #nktürkiye #beautifuldestinations #mediterranean #mediterraneo #nereyekaçsak
Read more
İznimiz yok, nasıl gezelim diye çok mesaj atan oluyor. <span class="emoji emoji1f4e9"></span> Haklılar da! 🤷🏼‍♂️ O yüzden bugün @goodyearturkiye ...
Media Removed
İznimiz yok, nasıl gezelim diye çok mesaj atan oluyor. Haklılar da! 🤷🏼‍♂️ O yüzden bugün @goodyearturkiye ile İstanbul’u keşfedelim dedik. Bu sabah Maslak’ta yola çıkıp Garipçe’ye kadar yeşillikler arasında çok güzel bir rota izledik. 🌲🌳 Hikayelerde de paylaştım. Mutlaka izleyin. ... İznimiz yok, nasıl gezelim diye çok mesaj atan oluyor. 📩 Haklılar da! 🤷🏼‍♂️
O yüzden bugün @goodyearturkiye ile İstanbul’u keşfedelim dedik. 🚙
Bu sabah Maslak’ta yola çıkıp Garipçe’ye kadar yeşillikler arasında çok güzel bir rota izledik. 🌲🌳 Hikayelerde de paylaştım. Mutlaka izleyin. 😊
➡️Kalıcı olsun diye rotayı buradan da paylaşıyorum. İşte Hafta sonları ya da bir günlük, hatta yarım günlük bir izinle takip edebileceğiniz, kafanızı dinlendirecek rotamız:
📌 MASLAK KASIRLAR: Maslak’a sadece 5 dakika mesafede. Önünden defalarca geçmeme rağmen varlığını hiç fark etmemişim bile. 1800’lede sultanların av ve dinlenme amacıyla kullanması için inşa edilmiş kasırların her biri ayrı, bahçeleri ayrı güzel.
📌 KİREÇBURNU VE BÜYÜKDERE: Boğaz hattının iki sakin mahallesi. Tam yürüyüş yapmalık. Çok güzel yalılar da var sahil boyunca. 1935’ten beri hizmet veren MEŞHUR BÜYÜKDERE DONDURMACISI’na da mutlaka uğrayın derim.
📌 BÜYÜKDERE-BAHÇEKÖY YOLU: Şehir içinde böyle bir yol olduğunu muhtemelen birçoğunuz bilmiyordur. İnsan kendini istanbul’da değil de Yedigöller’e gidiyormuş gibi filan hissediyor. 🌳🌲 Hikayelerde mutlaka izleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız. 😇 Bahçeköy’e gitmişken de mutlaka meşhur BİLİCE BÖREKÇİSİ’ne uğrayıp tavuklu böreğini deneyin. Fiyatlar da çok uygun.
📌 BELGRAD ORMANI: Senelerce İstanbul’da yaşadım ama itiraf ediyorum, ilk defa geldim. 🙈 Ne kadar güzelmiş halbuki. Hafta içi çok da sakin ve huzurlu fotoğrafta gördüğünüz üzere. Maslak’ta çalışanlar bilgisayarlarını alıp sakin kafa çalışmak için bile gidebilir.
📌 GARİPÇE: Sarıyer-Maden yolundan geçip manzarayı izleyin. Sonra Garipçe tarafına doğru 3. köprüyü gören hatıra ormanına mutlaka gidin. Orada öyle müthiş manzaralı bir park olmasına şaşırdım. Aşağısında da denize girebileceğiniz BÜYÜK LİMAN var.
🎁 Sizlere de küçük bir HEDİYEM VAR. Hikayelerde fotoğrafı olan çantayı kazanmak isterseniz 15 Ağustos Çarşamba 23:59’a kadar bir arkadaşınızı bu fotoğrafın altına etiketleyin ve @goodyearturkiye hesabını takip edin. 😊 Kazanan kişi İzmir ya da İstanbul’da olursa, kahve içip sohbet de edebilelim diye çantayı elden vereceğim. :) 🎁
#Goodyearİleİstanbulda #GoodyearileYolda #istanbul #nkistanbul #nktür
Read more
Bugünün #tbt’si çok yakından, Temmuz ayından, İkaria’dan gelsin! 🇬🇷 Bu günbatımını hikayelerde paylaştığımda profiline de koy diyenler olmuştu. 🌥 Bir de hikayelerde çalan şarkıların isimlerini çok soranlar oluyor. ️Bu vesileyle çoğu şarkıların Yorgo Dalaras’tan olduğu, ... Bugünün #tbt’si çok yakından, Temmuz ayından, İkaria’dan gelsin! 🇬🇷
Bu günbatımını hikayelerde paylaştığımda profiline de koy diyenler olmuştu. 🌥
Bir de hikayelerde çalan şarkıların isimlerini çok soranlar oluyor. 🎼🎼🎼
➡️Bu vesileyle çoğu şarkıların Yorgo Dalaras’tan olduğu, kaydetmelik Yunanca playlistimi de sizinle paylaşayım dedim ama dönüp dolaşıp aynı şarkıları dinlediğimi de fark ettim! 😀
🎹 Siz de en sevdiğiniz Yunanca şarkıları yorum olarak yazın ki hep birlikte repertuarımız genişlesin! 😇
📌 Oli I Rebetes Tou Dounia - George Dalaras
📌 Sto ‘pa Ke Sto Xanaleo - George Dalaras
📌 I Smirni - George Dalaras
📌 O Marmaromenos Vasilias - Haris Alexiou
📌 To Spiti Mou Tou Patriko - George Dalaras
📌 Ti Na Thimitho Ti Na Xrhason- George Dalaras
📌 Stratopedon Filakes - George Dalaras
📌 Psihedelia - Anna Vissi
📌 Elenitsa - Haris Alexiou
📌 Dio Palikaria Ap’ T’ Aivali - Haris Alexiou
📌 Ta Smyrneika Tragoudia - Pantelis Thalassinos
📌 Kardia Mou Min Paraponiese - George Dalaras
📌 Pou ‘sai Thanasi - Giorgos Zampetas
📌 Ti Sou Lei Mana Sou Gia Mena - George Dalaras
📌 Ta Pentohiliara - Gylikeria
🇬🇷 @nereyekacsak 🇬🇷
#nereyekacsak #ikaria #yunanistan #greece #yunanca #greek #yunanadaları #greekislands #visitgreece #videooftheday #nkikaria #nkyunanistan #nereyekaçsak
Read more
Gürcistan’ın hemen ardından @bodrummuzikfestivali’ne katılmak üzere iki günlüğüne Bodrum’daydım. ...
Media Removed
Gürcistan’ın hemen ardından @bodrummuzikfestivali’ne katılmak üzere iki günlüğüne Bodrum’daydım. Hep sahnede izlemek istediğim @fazilsay’ın konserine yetişemesem de çok keyif aldığım başka konserlere katıldım. Hikayelerde de paylaştım zaten, belki görmüşsünüzdür. ️ ... Gürcistan’ın hemen ardından @bodrummuzikfestivali’ne katılmak üzere iki günlüğüne Bodrum’daydım. 🎼🎺🎸🎷🎤🎻
🎹 Hep sahnede izlemek istediğim @fazilsay’ın konserine yetişemesem de çok keyif aldığım başka konserlere katıldım. Hikayelerde de paylaştım zaten, belki görmüşsünüzdür.
➡️ Konserler dışında bir de Bodrum’da konakladığım @themarmarahotels’in bu şahane Bodrum manzarası’na bayıldım.
Bembeyaz Bodrum evlerinin, 500 küsür yıllık Bodrum Kalesi’nin ve masmavi Ege Denizi’nin arkasında Yunan adası Kos da görünüyor. Gel de sevme Ege’yi! 🇹🇷🇬🇷🇹🇷🇬🇷
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#nereyekacsak #bodrum #ege #türkiye #turkey #turchia #turquia #turquie #turkei #turkeyhome #aegean #aegeansea #kos #greece #seyahat #traveling #viaggiare #nkbodrum #nktürkiye #nereyekaçsak
Read more
Mikonos’u sadece parti adası sanmayın! 🙃 Sokak aralarında gezinirken adanın yerlisi sevimli ...
Media Removed
Mikonos’u sadece parti adası sanmayın! 🙃 Sokak aralarında gezinirken adanın yerlisi sevimli amca ve teyzelerle de sık sık karşılaşacaksınız! :) ️ Beklenen an geldi ve @feribotlines’dan Mikonos tatili kazanan kişi belli oldu. 😀 Toplamda 23 binden fazla katılım oldu. Öncelikle katılan ... Mikonos’u sadece parti adası sanmayın! 🙃 Sokak aralarında gezinirken adanın yerlisi sevimli amca ve teyzelerle de sık sık karşılaşacaksınız! :)
➡️ Beklenen an geldi ve @feribotlines’dan Mikonos tatili kazanan kişi belli oldu. 😀 Toplamda 23 binden fazla katılım oldu. Öncelikle katılan herkese teşekkür ederiz! 🙏🏾
Ve kazanannnn...
⬇️
⬇️
⬇️
⬇️
⬇️
@irmozgun 🎉🎊🎁
Tebrik eder, şimdiden iyi tatiller dilerim. :) Tatilinizi kullanmak için @feribotlines ile iletişime geçebilirsiniz.
🇬🇷 @nereyekacsak 🇬🇷
#nereyekacsak #mikonos #yunanistan #greece #yunanadaları #greekislands #mykonos #visitgreece #visitpatmos #nkmikonos #nkyunanistan #seyahat #traveling #viaggiare #nereyekaçsak
Read more
İnsanoğlu kuş misali. Bu fotoğraf dün Tiflis’teki otelimiz @ibisstylestbilisicenter’ın şehir ...
Media Removed
İnsanoğlu kuş misali. Bu fotoğraf dün Tiflis’teki otelimiz @ibisstylestbilisicenter’ın şehir manzaralı terasında çekildi, bugün İzmir’deyim. ️🇬🇪🇹🇷 ️ Tiflis’i çok sevmemizin sebeplerinden birisi de sosyal hayatı ve dekorlarıyla bizi kendine çeken mekanları oldu. 🍽 O ZAMAN ... İnsanoğlu kuş misali. Bu fotoğraf dün Tiflis’teki otelimiz @ibisstylestbilisicenter’ın şehir manzaralı terasında çekildi, bugün İzmir’deyim. ✈️🇬🇪🇹🇷
➡️ Tiflis’i çok sevmemizin sebeplerinden birisi de sosyal hayatı ve dekorlarıyla bizi kendine çeken mekanları oldu. 🍽🍷 O ZAMAN HEMEN GELSİN KAYDETMELİK ÖNERİLER:
📌 FABRİKA - Tiflis’te en sevdiğim yer burası oldu. Eski dokuma fabrikasını farklı mekanların olduğu bir yere modern bir yere dönüştürmüşler. Hamburgerci, suşici, bar, her şey var. Biralar ortalama 3-4 lari, yemekler 7-15 lari.
📌 SHAVİ LOMİ - Fabrika’ya yürüme mesafesinde. Dekoru eski Gürcü evleri gibi. Bahçesi çok güzel. Giriş kapısı çok orijinal. Tabela yok. Gürcü salatası ile ıspanak ve kaşarlı haçapurisi baya iyi. Yemekler ortalama 10-15 lari.
📌 DINEHALL - Rustaveli Caddesi’nde, opera binasının tam karşısındaki güzel binanın altında yer alıyor. Son gün gittik ama hem aşırı lezzetli yemekleri hem de şık ambiyansıyla Tiflis’teki favori restoranım oldu diyebilirim. 🤩🤩🤩 Tabii fiyatlar şehrin ortalamasından biraz daha yüksek, onu da belirtmek lazım.
📌 CAFE LINVILLE - Eski Gürcü evleri dekorunda bir başka mekan. Yemekten sonra elmalı turtasını deneyin. 📌 PUR PUR - Kocaman, ferah salonu olan yine Gürcü dekorlu bir mekan.
📌 SKY LOUNGE 7 - Bizim ilk iki gün kaldığımız @mercurehotels_tbilisioldtown’ın terasında şık bir bar. Günbatımında mutlaka bir şeyler içmeye gidin derim.
📌 LOLİTA - Akşam yemeğinden sonra güzel kokteyller içebileceğiniz kaliteli bir mekan.
📌 GALAKTİONİ CADDESİ - Tiflis’teki diğer otelimiz @ibisistylestbilisicenter’ın olduğu cadde. Cadde boyunca çok güzel mekanlar var. Sevdiğinize oturun :) Otelin terasında da fotoğraftaki CITY ROOF var.
📌 EREKLE II SOKAĞI - Hoş mekanların olduğu sadece yayalara açık bir sokak.
📌 BASSİANİ - Biz gitmedik ama şehrin en popüler gece kulübü olarak biliniyor. Berlin’dekiler gibi çılgın bir kulüp. Eğer elektronik, tekno filan seviyorsanız gidebilirsiniz.
🎁🎁🎁 Bu arada @pegasusairlines’dan 2 kişilik Tiflis uçak bileti hediye ediyoruz. Kazanmak isterseniz hemen profilime bakın! :) 🎁🎁🎁
🇬🇪 @nereyekacsak 🇬🇪
#pegasusairlines #nereyekacsak #tiflis #gürcistan #tbilisi #georgia #nktiflis #nkgürcistan
Read more
Bugün Tiflis’teki son günümüz artık. Gece @pegasusairlines ile Türkiye’ye dönüyoruz. <span class="emoji emoji2708"></span>️<span class="emoji emoji2708"></span>️<span class="emoji emoji2708"></span>️ <span class="emoji emoji27a1"></span>️ ...
Media Removed
Bugün Tiflis’teki son günümüz artık. Gece @pegasusairlines ile Türkiye’ye dönüyoruz. ️ Akşam yapacağım paylaşımda size buradaki mekan tavsiyelerimi yazacağım ama öncesinde Gürcistan’la ilgili birkaç bilgi daha vereyim dedim. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪 Bir de burada ne yenir, ne içilir, şehir ... Bugün Tiflis’teki son günümüz artık. Gece @pegasusairlines ile Türkiye’ye dönüyoruz. ✈️✈️✈️
➡️ Akşam yapacağım paylaşımda size buradaki mekan tavsiyelerimi yazacağım ama öncesinde Gürcistan’la ilgili birkaç bilgi daha vereyim dedim. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪 Bir de burada ne yenir, ne içilir, şehir içi ulaşım nasıl anlatayım. 😇
📌 Gürcistan’ın yüzölçümü Türkiye’nin sadece 10’da 1’i kadar. Küçük bir ülke olmasına rağmen hem doğal güzellikleri çok fazla, hem de köklü bir tarihi var.
📌 Ülkenin nüfusu sadece 3 milyon 750 bin civarı. 📌 Gürcüce, dünyada hemen hiçbir dile benzemeyen bir dil. En yakın dil Lazca. Buna ve tarih boyunca başka milletlerin egemenliğinde kalmalarına rağmen dillerini ve alfabelerini çok iyi koruyabilmişler. Gürcü alfabesi çok estetik görünümlü bir alfabe ve neredeyse 2.000 yıldır kullanılıyor.
📌 Gürcistan’a Gürcücede Sakartvelo (საქართველო) deniyor.
📌 Birçok kişi bilmiyor ama Sovyet lider Stalin aslında Gürcü asıllı. Tiflis yakınlarında Gori diye bir şehirden kendisi.
📌 Ülkede kişi başı milli gelir 4.370 $. Türkiye’ninki 11.000 $ civarı. 💵 Bize göre ekonomik olarak daha az gelişmiş bir ülke olsa da gerek görüntüsüyle, gerek insanların yoğun sosyal hayatıyla daha gelişmiş bir görünüm çiziyor.
📌 Rusya ile sorun yaşarken ABD ve Avrupa Birliği’yle yakın ilişkiler içindeler. 🇪🇺 Geçen seneden beri Gürcistan vatandaşları AB ülkelerini vizesiz ziyaret edebiliyor.
📌 Gürcistan dünyada en eski şarap üreticilerinden birisi. 🍷 Bu topraklarda tam 8.000 yıldır şarap üretiliyor. Bu arada şarap demişken, Tiflis’ten kaydetmelik yeme, içme ve mekan önerilerimi bir sonraki fotoğrafta paylaşacağım. :)
➡️ Eğer benim atladığım ve sizin de Gürcistan’la ilgili eklemek istediğiniz bilgiler varsa yorum olarak beklerim.
🇬🇪 @nereyekacsak 🇬🇪
#pegasusairlines #hadiozaman #nereyekacsak #tiflis #gürcistan #georgia #tbilisi #საქართველო #beautifuldestinations #seyahat #traveling #viaggiare #cityescape #nktiflis #nkgürcistan #neeetekaçsak #თბილისი
Read more
Pazar gece @pegasusairlines ile geldiğimiz Tiflis’ten dağ kasabası Kazbeki’ye geçmiştik iki ...
Media Removed
Pazar gece @pegasusairlines ile geldiğimiz Tiflis’ten dağ kasabası Kazbeki’ye geçmiştik iki gün önce. 🇬🇪 Oraya hayran kalmışken bugün bir de Tiflis’e dönüş yolunda, kenarı uçurup olan virajlı toprak yollardan geçerek, 2200 metrede bir dağ köyü olan Kazbegi yakınlarındaki Juta’ya ... Pazar gece @pegasusairlines ile geldiğimiz Tiflis’ten dağ kasabası Kazbeki’ye geçmiştik iki gün önce. 🇬🇪
🚗 Oraya hayran kalmışken bugün bir de Tiflis’e dönüş yolunda, kenarı uçurup olan virajlı toprak yollardan geçerek, 2200 metrede bir dağ köyü olan Kazbegi yakınlarındaki Juta’ya uğradık.
🏔🌳🌲 Oraya da ayrı hayran kaldık! 🤩 Kafkas Dağları gerçekten çok güzel, çok etkileyici. İnsan hayran hayran bakıyor böyle. Şükredesi geliyor o manzaraları gördükçe. 🙏🏾 Hikayeleri mutlaka izleyin derim.
🇬🇪 Gürcistan hakkında daha önce ne düşünüyordunuz, fotoğrafları ve hikayeleri gördükten sonra fikriniz de değişiklik oldu mu bilmiyorum ama bence mutlaka gelin derim. ✈️✈️✈️
➡️ Üstelik vize de yok. Ayrıca paramızın aşırı değer kaybettiği şu günlerde bizim için en ekonomik yerlerden birisi.
🇬🇪 @nereyekacsak 🇬🇪
#pegasusairlines #hadiozaman #nereyekacsak #juta #kazbegi #gürcistan #georgia #kafkaslar #caucasus #caucasia #beautifuldestinations #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #nkkazbegi #nkgürcistan #nereyekaçsak
Read more
İsviçre olsa beğenirdiniz ama burası Gürcistannn! 🤙🏾🇬🇪🇬🇪🇬🇪 Vizesiz gelinebilen komşumuz bizi ...
Media Removed
İsviçre olsa beğenirdiniz ama burası Gürcistannn! 🤙🏾🇬🇪🇬🇪🇬🇪 Vizesiz gelinebilen komşumuz bizi şaşırtmaya devam ediyor. Dün akşam geldiğimiz dağ kasabası Kazbegi’nin doğası, dağları o kadar etkileyici ki, anlatmak zor. 🏔🌳🌲 Hikayelere mutlaka bakın derim. Eğer görmediyseniz bir ... İsviçre olsa beğenirdiniz ama burası Gürcistannn! 🤙🏾🇬🇪🇬🇪🇬🇪
Vizesiz gelinebilen komşumuz bizi şaşırtmaya devam ediyor. Dün akşam geldiğimiz dağ kasabası Kazbegi’nin doğası, dağları o kadar etkileyici ki, anlatmak zor. 🏔🌳🌲 Hikayelere mutlaka bakın derim. Eğer görmediyseniz bir önceki fotoğrafa da bakın mutlaka, zira Instagram çok az kişiye gösterdi. 🤷🏼‍♂️ Altında faydalı bilgiler de var. :)
➡️ Bu fotoğraftaki yer de Kazbegi’deki otelimiz. Tiflis’teyken kime Kazbegi’ye gideceğiz dediysek, @rooms.hotels’de kalmamızı söylediler. Dün gece yer bulamamıştık ama bugün bulduk :)
📌 Bu kadar kaliteli ve estetik görünüme sahip dağ otelleri maalesef bizde bile yok. Şu gördüğünüz kocaman terası bile yeter. Büyük bir bina olmasına rağmen doğayla da oldukça uyumlu. Sadece bu otelde manzaraya nazır keyif yapmak için bile gelinir Kazbegi’ye bence :)
📌 Dün yer bulamayınca restoranına gelmiştik. Fiyatlar yüksek ama yemekler gayet iyi. Eğer otelde kalmasanız bile mutlaka yemek için ya da akşam bir şeyler içmek için uğrayın derim.
🚗 Peki Kazbegi’ye nasıl geliniyor? Biz özgür gezmeyi sevdiğimiz için araba kiraladık. Maalesef Gürcistan’da araç kiraları aşırı yüksek. Hyundai’nin SUV aracına 2 gün için tam 970 TL ödedik. Belki son dakika ayarladığımız için bu kadar yüksek oldu.
🚙 Kazbegi Tiflis’e 150 km uzaklıkta. Yollar tek şeritli ve çok virajlı. Manzaralar harika olduğu için benim en sevdiğim yol tipi ama herkes sevmeyenibilir. Yol 2 saat 45 dakika sürüyor eğer hiç durmazsanız ama biz bol bol fotoğraf ve kahve molası verdik. 😀
🎁 Bu arada @pegasusairlines ile 2 kişilik Tiflis uçak bileti hediye ediyoruz. ✈️✈️✈️ Eğer sizin olsun isterseniz hemen iki önceki fotoğrafa bakın! :) 🎁
🇬🇪 @nereyekacsak 🇬🇪
#pegasusairlines #hadiozaman #nereyekacsak #kazbegi #stepantsminda #gürcistan #georgia #isviçre #switzerland #mountkazbek #kazbek #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #beautifuldestinations #luxuryworldtraveler #nkkazbegi #nkgürcistan #nereyekaçsak
Read more
Tiflis gibi güzel şehirleri çok seviyorum ama benim için doğanın yeri apayrı. 🌳🌲🌳🌲 Ne zaman etkileyici ...
Media Removed
Tiflis gibi güzel şehirleri çok seviyorum ama benim için doğanın yeri apayrı. 🌳🌲🌳🌲 Ne zaman etkileyici doğası olan bir yere gitsem sebep bir mutluluk geliyor içime. 😇 Dün de Tiflis’ten arabaya atladık ve harika manzaralar sunan bol virajlı yollardan geçerek ülkenin en kuzeyine, Rusya ... Tiflis gibi güzel şehirleri çok seviyorum ama benim için doğanın yeri apayrı. 🌳🌲🌳🌲 Ne zaman etkileyici doğası olan bir yere gitsem sebep bir mutluluk geliyor içime. 😇
🚗 Dün de Tiflis’ten arabaya atladık ve harika manzaralar sunan bol virajlı yollardan geçerek ülkenin en kuzeyine, Rusya sınırına 13 km uzaklıkta bir dağ kasabası olan Kazbegi’ye, diğer ismiyle Stepantsminda’ya geldik. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪
Kazbegi yalnızca 1350 nüfuslu bir kasaba. Tam 1740 metre rakımda. Etrafı insanın bakmaya doyamadığı heybetli dağlarla çevrili. 🏔🏔🏔 En bilineni de Gürcistan’ın en yüksek üçüncü dağı olan 5047 metrelik Kazbek Dağı.
🚶🏽‍♂️Bugün de fotoğraflarda gördüğünüz yollardan yarım saat yürüyerek kasabaya 2200 metre yüksekten bakan Gergeti Kilisesi’ne çıktık. Çevre ağaçlarla kaplı değil ama yine de yemyeşil. Vadilereden de sesiyle insanı dinlendiren nehirler akıyor.
🎁 Eğer siz de buraları görmek isterseniz, @pegasusairlines ile 2 kişilik Tiflis uçak bileti hediye ediyoruz. ✈️ Kazanma şansını yakalamak isterseniz hemen bir önceki fotoğrafa bakın! :) 🎁
🇬🇪 @nereyekacsak 🇬🇪
#nereyekacsak #kazbegi #stepantsminda #gürcistan #kazbek #mountkazbek #georgia #sakartvelo #doğa #nature #beautifuldestinations #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #nereyekaçsak
Read more
Vizesiz geldiğimiz Tiflis bizi güzelliğiyle çok şaşırttı. Gezmeye doyamıyoruz ama tabii ki sizi ...
Media Removed
Vizesiz geldiğimiz Tiflis bizi güzelliğiyle çok şaşırttı. Gezmeye doyamıyoruz ama tabii ki sizi yine unutmadık! 😇 ️ @pegasusairlines ile bir kişiye 2 kişilik gidiş-dönüş Tiflis uçak bileti hediye ediyoruz! ️ Eğer Tiflis’e 2 kişilik uçak bileti kazanma şansını yakalamak ... Vizesiz geldiğimiz Tiflis bizi güzelliğiyle çok şaşırttı. Gezmeye doyamıyoruz ama tabii ki sizi yine unutmadık! 😇🎁🎁
✈️✈️✈️ @pegasusairlines ile bir kişiye 2 kişilik gidiş-dönüş Tiflis uçak bileti hediye ediyoruz! ✈️✈️✈️
➡️ Eğer Tiflis’e 2 kişilik uçak bileti kazanma şansını yakalamak isterseniz bu fotoğrafın altına 22 Ağustos 2018 Çarşamba günü saat 23:59’a kadar en az 3 arkadaşınızı etiketlemeniz gerekiyor. :) Bir de beni, @pegasusairlines’ı ve @nereyekacsak’ı takip etmeniz! :) Ne kadar çok kişiyi etiketlerseniz şansınız o kadar artar! :)
🌴🌴🌴 BOL ŞANSLAR! 🌴🌴🌴
1️⃣ Bilet hediyesi 31 Aralık 2018 tarihine kadar kullanılmalıdır.
2️⃣ Bilet sadece kazanan kişi ve onunla birlikte seyahat edecek misafiri adına düzenlenir.
4️⃣ Rezervasyonun seyahat tarihinden en az 2 hafta önce yapılması gerekmektedir. Seyahat etmek istenilen tarihlerdeki rezervasyonların onaylanması müsaitlik durumuna bağlıdır. İstenilen tarihlerde müsaitlik olmaması durumunda farklı bir tarih seçilmelidir.
5️⃣ Kazananı 25 Ağustos Cumartesi günü benim hesabımdan paylaşacağımız fotoğrafın altında açıklayacağız. 🎁 Herkese bol şanslar! :) 🎁
#pegasusairlines #hadiozaman #nereyekacsak #tiflis #gürcistan #hediye #hediyevar #nktiflis #nkgürcistan #nereyekaçsak
Read more
Bugün @pegasusairlines ile geldiğimiz Tiflis’teki ikinci günümüz. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪 Sıcak Temmuz havasına ...
Media Removed
Bugün @pegasusairlines ile geldiğimiz Tiflis’teki ikinci günümüz. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪 Sıcak Temmuz havasına rağmen yine şehrin altını üstüne getirdik. 🏽‍♂️🏽‍♀️ Görülecek o kadar çok yer var ki, gez gez bitmiyor. Bence Tiflis kesinlikle yakın zamada hem güzelliğiyle, hem de ekonomik ve vizesiz ... Bugün @pegasusairlines ile geldiğimiz Tiflis’teki ikinci günümüz. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪
Sıcak Temmuz havasına rağmen yine şehrin altını üstüne getirdik. ☀️🚶🏽‍♂️🚶🏽‍♀️ Görülecek o kadar çok yer var ki, gez gez bitmiyor. Bence Tiflis kesinlikle yakın zamada hem güzelliğiyle, hem de ekonomik ve vizesiz oluşuyla çok popüler olacak. ✈️
Merak ettim, var mı aranızda Tiflis’e seyahat planı yapmaya başlayanlar? 😀
➡️ HEMEN GELELİM KAYDETMELİK TİFLİS’TE GEZİLECEK, GÖRÜLECEK YERLER LİSTESİNE. Bir kısmını bu fotoğrafta arka planda görebilirsiniz hatta :) Hikayelerde de detaylı olarak işaretledim.
📌 ESKİ TİFLİS - İşlemeli ahşap balkonu olan evleri, Yunan adalarını andıran dar ce yokuşlu sokakları ve tarihi ambiyansıyla şehrin en güzel yeri. Sokakları tam kaybolmalık ve bol bol Instagram fotoğrafı çekmelik! 📸 Jumah Camii’ni ve Orbelianı Hamamı’nı görmeyi unutmayın.
📌 SAMEBA KATEDRALİ - 2007’de açılmış. 87 metre yükseklikte ve Gürcistan’ın en büyük katedrali.
📌 ÖZGÜRLÜK MEYDANI - Şehrin ana meydanı. Avrupa’daki birçok meydandan güzel.
📌 RUSTAVELİ BULVARI - Burası da şehrin ana caddesi. Özgürlük Meydanı’ndan başlayıp 1,5 km boyunca devam ediyor. MİLLİ OPERA VE BALE TİYATROSU, RUSTAVELİ DEVLET AKADEMİK TİYAROSU gibi önemli yapılara ev sahipliği yapıyor.
📌 NARİKALA KALESİ - Kaleden çok manzarası için mutlaka gidin derim. İster yürüyerek, ister teleferikle çıkabilirsiniz. Hemen arkasında da BOTANİK BAHÇESİ var. Bir de Tiflis’in 1500. yılını kutlamak için 1958’de yapılan devasa GÜRCÜ ANA HEYKELİ kaleye çok yakın.
📌 BARIŞ KÖPRÜSÜ - Tiflis’in tarihi dokusu içinde çağdaş mimarisiyle dikkat çeken, çam ve çelikten yapılmış bir köprü. 2010 yılında açılmış. Hemen yanında da yine modern mimarisiyle öne çıkan TİFLİS MÜZİK VE KONSER SALONU var.
📌 METEKHİ KİLİSESİ - Kura Nehri’nin yanında yüksek kayalıklar üzerinde çok fotojenik bir şekilde duran bir kilise. 1200’lerde inşa edilmiş.
📌 SİONİ KATEDRALİ - Yine 13. yüzyıldan kalma, şehrin en eski dini yapılarından birisi. 🎁🎁🎁 Bu arada yine size çok güzel bir sürprizim olacak! :) Yarın sabahı bekleyin! 🎁🎁🎁
🇬🇪 @nereyekacsak 🇬🇪
#pegasusairlines #hadiozaman #tiflis #gürcistan #tbilisi #georgia #nktiflis #nkgürcistan #nereyekacsak
Read more
Tiflis’i gerçekten çok sevdim. Yani güzel diye duymuştum ama bu kadarını beklemiyordum. 🇬🇪 Caddeler, ...
Media Removed
Tiflis’i gerçekten çok sevdim. Yani güzel diye duymuştum ama bu kadarını beklemiyordum. 🇬🇪 Caddeler, sokaklar çok güzel, çok nostaljik. Kimi Gürcü, kimi Avrupa mimarisinde İki katlı, eski ama estetik binalar var. Bir de hemen her sokakta kocaman, sokağın üstünü kaplayan ağaçlar. ... Tiflis’i gerçekten çok sevdim. Yani güzel diye duymuştum ama bu kadarını beklemiyordum. 🇬🇪
Caddeler, sokaklar çok güzel, çok nostaljik. Kimi Gürcü, kimi Avrupa mimarisinde İki katlı, eski ama estetik binalar var. Bir de hemen her sokakta kocaman, sokağın üstünü kaplayan ağaçlar. 🌳🌲🌳🌲
☕️🍽 Bir de tıpkı Lviv gibi Tiflis’in de kafeleri, restoranları baya iyi. Bugün bir kaç tanesine gittik. Hepsini listeleyeceğim. Hikayeleri de mutlaka izleyin. Bol bol paylaştım.
➡️ Bu fotoğraftaki yer de bizim otelimizin terası. Bütün gün şehri keşfettikten sonra gün batımına nazır böyle keyif yaptık. İsmi MERCURE TBLISI OLD TOWN. Tarihi kent merkezinin ve Kura Nehri’nin tam yanında, kaliteli, çok konforlu, çok tarz bir otel. Terası bile yeter. @mercurehotels_tbilisioldtown
📌 Yarın yine Tiflis’i keşifte olacağız. Mekan olsun, görülecek yerler olsun, pratik bilgiler olsun, tavsiyelerinizi hala bekliyorum. :)
🇬🇪 @nereyekacsak 🇬🇪
#nereyekacsak #tiflis #gürcistan #tbilisi #georgia #kafkaslar #seyahat #traveling #viaggiare #viajes #nktiflis #nkgürcistan #nereyekaçsak
Read more
Dün gece @pegasusairlines ile geldiğimiz Gürcistan’ın başkenti Tiflis’ten herkese selamlar. ...
Media Removed
Dün gece @pegasusairlines ile geldiğimiz Gürcistan’ın başkenti Tiflis’ten herkese selamlar. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪 🏽‍♂️Şehri keşfe çıkalı daha 2 saat filan oldu ama şimdiden çok sevdik. Yemyeşil, çok güzel binaları olan, tam bir Avrupa şehri. 🇪🇺 Biz keşfe devam edeceğiz ama daha önce Tiflis’e ... Dün gece @pegasusairlines ile geldiğimiz Gürcistan’ın başkenti Tiflis’ten herkese selamlar. 🇬🇪🇬🇪🇬🇪
🚶🏽‍♂️Şehri keşfe çıkalı daha 2 saat filan oldu ama şimdiden çok sevdik. Yemyeşil, çok güzel binaları olan, tam bir Avrupa şehri. 🇪🇺
📌 Biz keşfe devam edeceğiz ama daha önce Tiflis’e gelenleriniz varsa eğer tavsiyelerinizi alırım. 🙂🙏🏾
➡️➡️➡️ Buyurun, bunlar da benim kaydetmelik notlarım:
📌 Tiflis 1,5 milyon nüfuslu bir şehir. Gürcistan’ın toplam nüfusu ise sadece 3,7 milyon. Şehrin üç tarafı dağlarla çevrili. Bu da güzel binalarla birleşince çok fotojenik görüntüler oluşturuyor.
📌 Gürcistan’ın para birimi lari. 1 lari, 2 TL ediyor. Hesaplaması çok kolay. 😀 Çok değil daha 5-6 ay önce 1 lari, 1,5 TL’ymiş. Yani paramız her yerde olduğu gibi burada da büyük değer kaybetmiş. 🙁 Allah’tan ucuz bir ülke.
📌 Tiflis’e İstanbul’dan @pegasusairlines ile direkt uçarak gelebilirsiniz. Uçuş 2 saat sürüyor. Bu arada Pegasus’un sitesi yenilendi. Bir göz atın derim. Pegasus Plus’ın ismi de Bolbol oldu ve hem bilet aldığınızda, hem de online check-in yapınca çok daha fazla puan kazandırıyor. 😇
📌 Türk vatandaşları Gürcistan’a vizesiz ve hatta pasaportsuz, sadece nüfus cüzdanlarıyla gelebiliyor. 15 TL harç pulu her iki durumda da ödeniyor.
📌 Ülkeye girişte hiç soru sormadılar bize. Hatta çok güler yüzle karşıladılar.
📌 Havalimanından şehir merkezine gündüzleri otobüs var. Ücreti de 0,50 lari, yani 1 TL ama geceleri yok. Biz taksiyle geldik. Normalde 60 lari istediler ama olmaz deyince başka taksiciler geldi, 30 lariye anlaştık. 😀 Kaçak taksiydi galiba 😂.
📌 Türk lirasıyla gelip havalimanında paranızı çevirebilirsiniz. Euro ve dolar da tabii. Havaalanıyla şehir merkezinde değiştirmek çok farklı değil.
📌 İnternet için simkartı biz şehir merkezinde Geocell’den aldık. 6 GB internet 15 lari yani 30 TL.
🇬🇪 @nereyekacsak 🇬🇪
#pegasusairlines #hadiozaman nereyekacsak #tiflis #gürcistan #tbilisi #georgia #sakartvelo #avrupa #seyahahat #traveling #viaggiare #viajes #nktiflis #nkgürcistan #nereyekaçsak
Read more
Malum hafta içi Çarşamba, Perşembe ve Cuma Çeşme’deydim ama hikayeler dışında paylaşım yapmadım ...
Media Removed
Malum hafta içi Çarşamba, Perşembe ve Cuma Çeşme’deydim ama hikayeler dışında paylaşım yapmadım pek. Şimdi telafi edeyim ve kaydetmelik tavsiyelerimi vereyim :) Ağaçların gölesinde keyifli bir KAHVALTI için mutlaka @sakizreceli_alacati’ya gidin. 🥐 Hem sunum çok iyi, hem de ... Malum hafta içi Çarşamba, Perşembe ve Cuma Çeşme’deydim ama hikayeler dışında paylaşım yapmadım pek. 🙈
Şimdi telafi edeyim ve kaydetmelik tavsiyelerimi vereyim :)
📌 Ağaçların gölesinde keyifli bir KAHVALTI için mutlaka @sakizreceli_alacati’ya gidin. 🥐🍳 Hem sunum çok iyi, hem de lezzet. Yeri de çok kolay. Çamlık yolun sonuna doğru. Kişi başı 35-50 TL arası kahvaltılar.
📌 İki farklı beach cluba gittik. 🏝 İlki bu sene açılan @momodalyan, adı üzerinde Dalyan’da. Mikonos’taki Scorpios’un küçük bir modeli gibi. Ambiyans ve ortam çok iyi. Yemekleri baya iyi, özellikle de kum midyeli makarnası. Denize dökülen kum henüz oturmadığı için su biraz bulanık ama denize pek giren de yok zaten 😂 Giriş ücreti 50 TL. Rezervasyon şart. Yemekler de 50 TL’den başlıyor.
📌 Diğeri @spiaggiagrande, o da Alaçatı’da. 🏝 Denizi güzel, yemekleri iyi. Giriş ücreti 70 TL, bir bira ya da içecek dahil. Yemek fiyatları da 30-40 TL’den başlıyor. Yine rezervasyon şart.
📌 Alaçatı geceleri hafta içi sakin olsa da canlı müzik revaçta. 🎼🎸🎺🎤🎻 Bunun için popüler yerlerden birisi @walkinbrasserie, diğeri de @discoalacati. Disco’da özeliikle @dicleolcay’ın sahnesine denk gelirseniz mutlaka gidin derim. @momoalacati da akşamları takılabileceğiniz bir diğer mekan. Sakin sakin bir şeyler içip sohbet edelim derseniz de @lapuertaizmir’in Hacımemiş şubesi sizi bekler.
📌 Alaçatı’da diğer otellere kıyasla uygun fiyatlı, temiz ve konforlu otel soranlar çok oluyor. Biz iki defadır @pupaalacati’da kalıyoruz. Çok memnunuz. Kahvaltıları da baya iyi. :)
🇹🇷 @nereyekacsak 🇹🇷
#nereyekacsak #alaçatı #çeşme #izmir #ege #türkiye #turkey #alacati #cesme #turchia #turquie #turkei #turkije #aegean #seyahat #traveling #viaggiare #nkçeşme #nkizmir #nktürkiye #nereyekaçsak
Read more

Loading...