Loading Content...

Pouria.alami Instagram Photos and Videos

Loading...


pouria.alami Pouria Alami پوريا عالمى @pouria.alami mentions
Followers: 57,954
Following: 121
Total Comments: 0
Total Likes: 0

 #زن بخشی از یادداشت #روزنامه_شرق درباره ماجرای مجلس #پوریا_عالمی
Media Removed
#زن بخشی از یادداشت #روزنامه_شرق درباره ماجرای مجلس #پوریا_عالمی #زن
بخشی از یادداشت #روزنامه_شرق
درباره ماجرای مجلس

#پوریا_عالمی
Loading...
تو رفته‌ای و بحران نوشیدن چای بی تو در این خانه مهم‌ترین بحران خاورمیانه است و این احمق‌ها هنوز ...
Media Removed
تو رفته‌ای و بحران نوشیدن چای بی تو در این خانه مهم‌ترین بحران خاورمیانه است و این احمق‌ها هنوز سر نفت می‌جنگند سطری از کتاب شعر #معاهده_نوشیدن_چای نشر گاندو. تو رفته‌ای و
بحران نوشیدن چای
بی تو
در این خانه
مهم‌ترین بحران خاورمیانه است و
این احمق‌ها
هنوز سر نفت می‌جنگند

سطری از کتاب شعر #معاهده_نوشیدن_چای
نشر گاندو.
کیل‌بیل‌طور این تهران‌سیتی لوکینگ ئه‌هد اند وی آر بیوتیفول.
Media Removed
کیل‌بیل‌طور این تهران‌سیتی لوکینگ ئه‌هد اند وی آر بیوتیفول. کیل‌بیل‌طور این تهران‌سیتی لوکینگ ئه‌هد اند وی آر بیوتیفول.
چه داستانی از این بهتر! تا حالا شده با شخصیت‌های داستان‌ها و رمان‌ها حرف بزنی؟ حالا فکر کن چیزی را که خیال می‌کنی، بنویسی یا در یک فایل تصویری ثبت کنی و برای ما بفرستی تا در اولین مسابچه‌‌ی خیال‌بافی شرکت کنی. شرایط شرکت در مسابقه: داستانت را می‌تولانی در قالب یک فیلم تا 3 دقیقه تعریف کنی، یا ... چه داستانی از این بهتر!
تا حالا شده با شخصیت‌های داستان‌ها و رمان‌ها حرف بزنی؟
حالا فکر کن چیزی را که خیال می‌کنی، بنویسی یا در یک فایل تصویری ثبت کنی و برای ما بفرستی تا در اولین مسابچه‌‌ی خیال‌بافی شرکت کنی.

شرایط شرکت در مسابقه:

داستانت را می‌تولانی در قالب یک فیلم تا 3 دقیقه تعریف کنی، یا آن را در 300 کلمه بنویسی.
حتماً نام کتاب، نام ناشر و سال انتشار کتابی را که شخصیت را از آن انتخاب کرده‌ای بفرست.
نام، شماره تلفن، ای‌میل و سال تولدت را هم فراموش نکن.
مهلت ارسال ۱۵ دی ۱۳۹۷

داوران نهایی: خانم‌ها مرضیه برومند، شیوا حریری و آقایان رضی هیرمندی، فریدون عموزاده خلیلی و پوریا عالمی.

جایزه برگزیدگان مسابقه اصلی:
۴۰۰ هزار تومان بن خرید از سایت و کتابفروشی‌های نشر چشمه
۳۰۰ هزار تومان بن خرید از فروشگاه توی توی
کد تخفیف ۲۰۰ هزارتومانی اپلیکیشن و سایت شنوتو
کد تخفیف ۱۵ درصدی چرم جنوا

مسابقه مردمی (بیشترین مخاطب در اینستاگرام): ۳ اثر متنی و ۳ اثر تصویری که بیشترین لایک را در اینستاگرام بگیرند، آثار برگزیده‌ی مسابقه‌ی مردمی شناخته می‌شوند.
جایزه مسابقه مردمی:
۲۰۰ هزار تومان بن خرید از سایت و کتابفروشی‌های نشر چشمه
۱۵۰ هزار تومان بن خرید از فروشگاه توی توی
کد تخفیف ۱۰۰ هزارتومانی اپلیکیشن و سایت شنوتو
کد تخفیف ۱۰ درصدی چرم جنوا

ارسال آثار در تلگرام:
mosaabeche
اینستاگرام:
@mosabeche
ایمیل:
[email protected]

فایل ویدئوی خانم برومند را از کانال تلگرامم بردارید.
Read more
 #چراایران_رادوستدارم سمبل غیرت رونمایی شد! پوریا عالمی دانشگاه اراک یک فیلم سینمایی اکران ...
Media Removed
#چراایران_رادوستدارم سمبل غیرت رونمایی شد! پوریا عالمی دانشگاه اراک یک فیلم سینمایی اکران کرده و موقع اکران چراغ‌های سالن را روشن نگه داشته. به چه دلیلی؟ چون خانم‌ها و آقایان دانشجو در سالن حضور داشتند! - ما به همین مناسبت قرار است مجسمه مسئولان دانشگاه اراک را به‌عنوان سمبل و سنبل غیرت ... #چراایران_رادوستدارم
سمبل غیرت رونمایی شد!
پوریا عالمی
دانشگاه اراک یک فیلم سینمایی اکران کرده و موقع اکران چراغ‌های سالن را روشن نگه داشته. به چه دلیلی؟ چون خانم‌ها و آقایان دانشجو در سالن حضور داشتند!
- ما به همین مناسبت قرار است مجسمه مسئولان دانشگاه اراک را به‌عنوان سمبل و سنبل غیرت بسازیم و در میدان نصب کنیم.
- بعد هم به نظر ما، مسئولان دانشگاه اراک را صادر کنیم به جاهاي ديگر تا کنسرت‌ها را آنها برگزار کنند. این‌طوری نگرانی مسئولان جاهاي ديگر هم رفع می‌شود.
- مسئولان ما به صورت کلی یا با برق روشن مشکل دارند یا با سینما یا با دانشجو یا با زن یا با مرد یا با همه اینها با هم.
- مسئولان ما اگر این‌قدر که به فکر این هستند که اگر چراغ‌ها خاموش شود مردم چه‌کار می‌کنند، به این فکر می‌کردند که چراغ روشن است مردم چه‌کار کنند، الان بحران بی‌کاری نداشتیم.
- به نظر ما باید از مسئولان راستش را پرسید که چرا این‌قدر نگران چیز هستند. - ما مردم عادی، چراغ‌ها را خاموش می‌کنیم می‌گیریم می‌خوابیم. مسئولان را نمي‌دانم. - شاید هم همین است که مسئولان ما چراغ‌خاموش حرکت می‌کنند و تا نزنند به دیوار کسی متوجه نمی‌شود.
- شاید هم مسئولان ما تصورشان از فعالیت دانشجویی فعالیت غیردانشجویی است.
- خیلی مایلم وقتی مسئولان دارند توی سینما فیلم می‌بینند، یکهو چراغ را روشن کنم، ببینم دارند چی‌کار می‌کنند.
جمع‌بندی
سوفیا... عشقم... تو به من گفتی برویم سینما و من قبول نکردم. چرا؟ چون من می‌خواهم ازدواج کنم.
عاشق مخالف سینمای تو؛ میدون دوم

#پوریا_عالمی
#روزنامه_شرق
Read more
دلیل رسانه‌ای - ما تنها مردم دنیا هستیم که تلویزیون از قول ۸۰ میلیون نفر حرف می‌زند در حالی که مردم ...
Media Removed
دلیل رسانه‌ای - ما تنها مردم دنیا هستیم که تلویزیون از قول ۸۰ میلیون نفر حرف می‌زند در حالی که مردم برای این‌که حرفی را که نزده‌اند و بهشان چسبیده شده بخواهند تکذیب کنند باید زنگ بزنند ماهواره که: این را که این‌ها گفتند ما گفتیم ما نگفتیم! دلیل مطبوعاتی - ما تنها مردم دنیا هستیم که مطبوعاتی‌های‌مان ... دلیل رسانه‌ای
- ما تنها مردم دنیا هستیم که تلویزیون از قول ۸۰ میلیون نفر حرف می‌زند در حالی که مردم برای این‌که حرفی را که نزده‌اند و بهشان چسبیده شده بخواهند تکذیب کنند باید زنگ بزنند ماهواره که: این را که این‌ها گفتند ما گفتیم ما نگفتیم!
دلیل مطبوعاتی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که مطبوعاتی‌های‌مان حرف‌ها و خبرهای مهم‌شان را قبل از روزنامه در توئیتر منتشر می‌کنند. بعد باقی مطبوعاتی‌ها که حرف مهمی نداشتند حرف و خبری را که باقی مطبوعاتی‌ها در اینترنت منتشر کرده‌اند چاپ می‌کنند به عنوان تیتر یک.
دلیل صفحه یک
- ما تنها مردم دنیا هستیم که صفحه یک همه روزنامه‌هایمان عین هم است و هیچ‌کس هم این موضوع را متوجه نمی‌شود چون کسی روزنامه نمی‌خرد و نمی‌خواند. آن یک نفری هم که رفته جلوی کیوسک ایستاده می‌خواهد آدرس بپرسد روش نمی‌شود.
دلیل کمکی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که پول و کالا و غذا و دارو به هلال احمر نمی‌دهیم به زلزله‌زده‌ها کمک کند و خودمان شخصا می‌رویم مناطق زلزله‌زده که به زلزله‌زده‌ها کمک کنیم. برای همین اصولا شش ماه طول می‌کشد که یک هلال احمری خودش را برساند به یک نفر که یک سی‌پی‌آر ساده کند.
دلیل سلبریتی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که پول به حساب هلال احمر نمی‌ریزیم که برود به دیگران کمک کند چون معتقدیم پول ما را می‌خورد. بعد پول می‌ریزیم به حساب شخصی سلبریتی‌ها که این‌ها خودشان بروند شخصا قضیه را جمع کنند. مطمئنا اگر ما مردم آمریکا بودیم واقعا به جای صلیب سرخ و ان‌جی‌اوها، برای بت‌من و سوپرمن پول کارت به کارت می‌کردیم که بروند مثلا به طوفان‌زده‌ها کمک کنند.
دلیل حقوق بشری
- ما تنها مردم دنیا هستیم که می‌گوییم اولین منشور حقوق بشر مال ما بوده اما الان یک‌طوری توی مسائل صنفی و اجتماعی و... منشور حقوق بشر را گذاشته‌ایم در کوزه و آبش را می‌خوریم و یک طوری عمل می‌کنیم که انگار حق با کسی است که حقوق می‌دهد!‌ منشور پنشور هم پیشکش.
دلیل اساسی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که وقتی سر کاریم انگار تعطیلاتیم. وقتی تعطیلاتیم انگار تعطیلیم. وقتی تعطیلیم انگار شمالیم. وقتی شمالیم انگار توی کشور مال خودمان نیست و آشغال می‌ریزیم و جنگل آتش می‌زنیم و با ماشین می‌رویم توی دریا. بعد کوه و جنگل و دریا را می‌خوریم و جاش آپارتمان و ویلا می‌سازیم بعد آپارتمان و ویلا را می‌فروشیم و می‌رویم خارج اقامت می‌گیریم تا روزی ۱۰ ساعت مثل چی کار کنیم و پشت چراغ قرمز بایستیم و آشغال نریزیم و مثل آدم برویم کوه و جنگل و دریا استراحت کنیم. 👇
ادامه در کامنت
#چراایران_رادوستدارم 👇
#پوریا_عالمی #روزنامه_شرق
Read more
Loading...
علیرضا رضایی چقدر خوب بود که تو شبیه خودت بودی. هیچ‌وقت خودت را بیشتر یا کمتر نشان ندادی از چیزی که هستی. ...
Media Removed
علیرضا رضایی چقدر خوب بود که تو شبیه خودت بودی. هیچ‌وقت خودت را بیشتر یا کمتر نشان ندادی از چیزی که هستی. به راحتی می‌‌گفتی بعد از ۸۸ که از ایران رفتی دست بر قضا نوشتن را جدی گرفتی و ابراهیم نبوی کمک کرد جایی بنویسی. نه از آن‌موقع‌ها حماسه ساختی که گمنام بودی، نه وقتی اسم در کردی از خودت اسطوره ساختی. ... علیرضا رضایی چقدر خوب بود که تو شبیه خودت بودی. هیچ‌وقت خودت را بیشتر یا کمتر نشان ندادی از چیزی که هستی. به راحتی می‌‌گفتی بعد از ۸۸ که از ایران رفتی دست بر قضا نوشتن را جدی گرفتی و ابراهیم نبوی کمک کرد جایی بنویسی. نه از آن‌موقع‌ها حماسه ساختی که گمنام بودی، نه وقتی اسم در کردی از خودت اسطوره ساختی. یک طنزنویس بودی و تمام. مثل ما نبودی که توی هر سوراخی سرک می‌کشیم. تو طنزنویس بودی و تمام. خوب هم بودی. بلد بودی بخندانی. بلد بودی همه چیز را دست بیندازی. بلد بودی تعصب نداشته باشی. جلوی دوربین خودت بودی و توی متن خودت بودی و توی کامنت خودت بودی. خیلی سخت است علیرضا. وقتی آمدم بیرون و آن ویدئو را که برایم ضبط کرده بودی – مدت‌ها بعد – دیدم کلی خندیدم و کلی گریه کردم. استندآپ‌هات را من خیلی دوست داشتم. می‌خندیدم حسابی. کارم این بود که توی مهمانی کارهای تو را معرفی کنم. همین چند شب پیش جایی مهمان بودم گفت علیرضا رضایی را می‌شناسید؟ بعد سریع سرچ کردم و استندآپ‌هات را گذاشتم. آنجای آدم دروغگو، علیرضا؛ همه داشتند ریسه می‌رفتند. از خنده اشک‌شان درآمد. چندبار هی زدم عقب چون صدای خنده نمی‌‌گذاشت همه کار را درست بشنوند. اما تو ادا نداشتی علیرضا. خود خودت بودی. با دوتا چیز بیشتر عکس یادگاری نمی‌گرفتی؛ یکی مامان‌علی که می‌مردی براش. یکی هم شیشه‌های مشروبت. اصلا شاید برای همین از ایران رفتی که بتوانی با هر چی دوست داری عکس بگیری. نه ادای مبارزه درمی‌آوردی نه ادای بی‌تفاوتی. یک آدم طبیعی بودی که زیاد مشروب می‌خورد. یک آدم مشروب‌خوار که زیاد طبیعی بود. یک آدم شوخ‌طبع که زیادی جدی بودی. یک آدم جدی که زیاد مسخره بود. خیلی مسخره‌ای علیرضا. آدم چهل ساله را واداشته‌ای به نوشتن این چیزها آن هم وقتی که مثل بچه‌‌های چهارساله اشک‌هاش روان است. اصلا خدا لعنت کند شهروز را. وسط این همه کار آمدم پای کامپیوتر و بنا بر عادت مزخرف اینترنت را باز کنم که دیدم نوشته رفیق قدیمی‌ام، علیرضا رضایی، رفت. می‌خواستی بروی خب مثل آدم می‌رفتی. می‌گذاشتی صبح. می‌گذاشتی آخر هفته. می‌گذاشتی سال بعد. اصلا چندسالت بود مرد؟ جواب مامان‌علی را کی بدهد؟ آن وسط، توی سرما. بطری‌هات نصفه ماند که پسر. چقدر دوستت داشتم. حیف که تا نمیریم این احساسات مزخرف را نمی‌نویسیم می‌ترسیم به آدم بخندند. خب وقتی می‌‌میریم که گریه‌دار است. دوستت داشتم علیرضا. آدم‌های کمی واقعا خود خودشان هستند. تو شبیه خودت بودی.

#علیرضا_رضایی
Read more
اگر کودک درون‌تان را دوست دارید اگر کتاب‌های کودکی و نوجوانی‌تان را دوست داشتید و دارید و از ۱ تا ...
Media Removed
اگر کودک درون‌تان را دوست دارید اگر کتاب‌های کودکی و نوجوانی‌تان را دوست داشتید و دارید و از ۱ تا ۱۷ سال هستید یا از ۱۸ تا ۹۹ سال حتما توی این مستبقه‌ی باحال شرکت کنید! داوران: #مرضیه_برومند #عموزاده_خلیلی #رضی_هیرمندی #شیوا_حریری #پوریا_عالمی حامیان: نشر چشمه اپلیکیشن شنوتو مجله ... اگر کودک درون‌تان را دوست دارید
اگر کتاب‌های کودکی و نوجوانی‌تان را دوست داشتید و دارید
و از ۱ تا ۱۷ سال هستید
یا از ۱۸ تا ۹۹ سال
حتما توی این مستبقه‌ی باحال شرکت کنید!

داوران:
#مرضیه_برومند
#عموزاده_خلیلی
#رضی_هیرمندی
#شیوا_حریری
#پوریا_عالمی
حامیان:
نشر چشمه
اپلیکیشن شنوتو
مجله چلچراغ
فروشگاه اسباب بازی توی توی
Read more
Loading...
چرا ایران را دوست دارم؟ از ما می پرسند چرا هیچ‌وقت ناراضی نیستی و چرا فرار مغزها نمی‌کنی و چرا نمی‌روی ...
Media Removed
چرا ایران را دوست دارم؟ از ما می پرسند چرا هیچ‌وقت ناراضی نیستی و چرا فرار مغزها نمی‌کنی و چرا نمی‌روی بی‌بی‌سی با بهنود فیت بدهی و چرا هیچ‌وقت غر نمی‌زنی و چرا از هیچی نمی‌نالی و آیا تحت فشار نیستی یا شاید هم با «بالا» بستی و از خودشانی و توپ تکانت نمی‌دهد. جواب ما اما این است: دلیل اقتصادی - ما تنها ... چرا ایران را دوست دارم؟
از ما می پرسند چرا هیچ‌وقت ناراضی نیستی و چرا فرار مغزها نمی‌کنی و چرا نمی‌روی بی‌بی‌سی با بهنود فیت بدهی و چرا هیچ‌وقت غر نمی‌زنی و چرا از هیچی نمی‌نالی و آیا تحت فشار نیستی یا شاید هم با «بالا» بستی و از خودشانی و توپ تکانت نمی‌دهد.
جواب ما اما این است:
دلیل اقتصادی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که دلار از ۴ تومان می‌شود ۱۵ تومان و ما هنوز حقوق‌مان مال ده سال پیش است و میانیگین درآمد یک میلیون و پانصد هزار تومان است و خط فقر رسما اعلام شده ۶ – ۵ میلیون تومان است و اجاره توی تهران شده ماهی ۵ میلیون تومان (همین الان ضربان قلب‌تان می‌رود بالا) و پول موبایل می‌آید ۲۰۰ هزار تومان و پول آب و برق و گاز می‌شود ۳۰۰ هزار تومان و نان سنگک شده دانه‌ای ۳ هزار تومان و قدش هم شده قدر کف دست و تاکسی دربست شده ۳۰ هزار تومان و جاپارک دوساعت ازت می‌گیرند ۵ هزار تومان و شلوار شده یک میلیون تومان و کتانی شده یک میلیون و هفتصد و موبایل شده ۴ میلیون تومان و موبایل آخرین مدل شده ۲۰ میلیون تومان و لپ‌تاپ شده ۷ میلیون تومان و بلیط هواپیما تا مشهد شده ششصد هزار تومان و خانه شده متری ۱۵ میلیون تومان (یک متر در یک متر مربع نه بیشتر) و ماشین شاسی فلان شده یک میلیارد تومان و پراید (اگر داخل ماشین حسابش کنیم) شده ۴۰ میلیون تومان و چی و چی، میانیگن حقوق هم که هنوز هست یک میلیون و پانصد هزار تومان، اما ما هنوز نسل‌مان منقرض نشده و خم به ابرو نیاورده‌ایم و هنوز پول داریم بدهیم تئاتر صد هزار تومانی و کنسرت صد و بیست هزار تومانی و کباب ۴۰ هزار تومانی. کجای دنیا چنین چیزی امکان دارد؟
دلیل ریاضی دولتی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که وقتی از کشور خارج می‌شویم ۳۰۰ هزار تومان می‌دهیم به دولت. بعد دولت ۱۰۰۰ دلار (دلاری ۳ هزار تومان زیر قیمت بازار) می‌دهد به شما به عنوان ارز مسافرتی که می‌شود ۳۰۰ هزار تومان سود. واقعا چرا؟
دلیل اعتراضی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که مهم‌ترین اعتراض‌ها و انتقادهای‌مان را از حاکمیت با فرستادن عدد ۲ به برنامه ورزشی ۹۰ اعلام می‌کنیم. مثلا ۱۰ میلیون نفر عدد ۲ را می‌فرستند به عادل فردوسی‌پور که اعتراض شدیدشان را به وضعیت موجود اعلام کنند. مخابرات که دست بر قضا برای دولت است بابت هر اس‌ام‌اس ۸۰ تومان با مردم حساب می‌کند که می‌شود ۸۰۰ میلیون تومان! برنامه ۹۰ هم چون ۱۰ میلیون بازدیدکننده دارد قیمت آگهی‌ش می‌شود ثانیه‌ای ۴۰ – ۳۰ میلیون تومان! نتیجه؟ 👇👇👇
ادامه در کامنت شونزدهم
👇👇👇
#چراایران_رادوستدارم ؟
❤️❤️❤️
روزنامه شرق
#پوریا_عالمی
Read more
خاورمیانه و این همه مصیبت، سبب می‌شود که ما دل‌خوش خوشی‌های کوچک باشیم. مثل همین که موهای تو سر من را ...
Media Removed
خاورمیانه و این همه مصیبت، سبب می‌شود که ما دل‌خوش خوشی‌های کوچک باشیم. مثل همین که موهای تو سر من را گرم کند و لبخند تو یادم ببرد کسی دلش برای باغچه نمی‌سوزد و این روزها به قول فروغ عالم و آدم شفای باغچه را در انهدام باغچه می‌بینند. گاهی فیلم زندگی زیباست را تماشا کنیم و به احترام ژنرال روبرتو بنینی ... خاورمیانه و این همه مصیبت، سبب می‌شود که ما دل‌خوش خوشی‌های کوچک باشیم. مثل همین که موهای تو سر من را گرم کند و لبخند تو یادم ببرد کسی دلش برای باغچه نمی‌سوزد و این روزها به قول فروغ عالم و آدم شفای باغچه را در انهدام باغچه می‌بینند.
گاهی فیلم زندگی زیباست را تماشا کنیم و به احترام ژنرال روبرتو بنینی بایستیم و به خاورمیانه فکر کنیم، به ایران، به این سرزمین که آرام و قرار ندارد هیچ‌وقت. 🦋
عکس روی دیوار، آن مرد رها از زمین و کیفور از خلسه رهایی و معلق در آسمان، از دوست خوبم حمید جانی‌پور است.
#robertobenigni
#lifeisbeautiful
Read more
تپه جدیدی پیدا می‌کنیم ما: مسئول مسئولیت مسائل هفت‌تپه با کیست؟ منبع آب آگاه: ببینید در دوره‌های ...
Media Removed
تپه جدیدی پیدا می‌کنیم ما: مسئول مسئولیت مسائل هفت‌تپه با کیست؟ منبع آب آگاه: ببینید در دوره‌های مختلف آدم‌های مختلف تلاششان را کرده‌اند که کار به اینجا برسد. درواقع اینکه اقتصاد ما الان این‌‌طوری است محصول یک نفر نیست و یک کار کاملا تیمی است که همین‌جا از روحیه تیمی مسئولان تشکر می‌کنم. ما: ... تپه جدیدی پیدا می‌کنیم

ما: مسئول مسئولیت مسائل هفت‌تپه با کیست؟
منبع آب آگاه: ببینید در دوره‌های مختلف آدم‌های مختلف تلاششان را کرده‌اند که کار به اینجا برسد. درواقع اینکه اقتصاد ما الان این‌‌طوری است محصول یک نفر نیست و یک کار کاملا تیمی است که همین‌جا از روحیه تیمی مسئولان تشکر می‌کنم.
ما: ریشه قضایای هفت‌تپه در کجاست و ربط آن به شکر و دن‌کورلئونه که در فیلم پدرخوانده مافیا بود چیست؟
منبع آب آگاه: توجه بفرمایید که این کارخانه، کارخانه شکر بوده و شکر هم برای بدن مفید نیست. آیا ما باید شکر تولید کنیم که کارگران صبح‌به‌صبح بریزند توی چایی و با نان و پنیر بزنند و در 70 سالگی مرض قند بگیرند؟ وقتی از دور نگاه می‌کنی می‌بینی تعطیلی تولید شکر در کشور به نفع کارگران ایرانی و تک‌تک مردمان است.
ما: پس چرا شکر وارد می‌کنیم؟
منبع آب آگاه: تا به کارگران خارجی آسیب بزنیم و آنها مرض قند بگیرند.
ما: قضیه تعرفه واردات شکر صفر و اینا شده چیست؟
منبع آب آگاه: این هم به نفع اقتصاد کشور و کارگران است. صفر یعنی چی؟ یعنی صفر. تعرفه واردات شکر صفر است یعنی تعارف ندارد و من واردکننده صفرم. شکر مستقیم از خارج می‌آید تا استکان چای مردم و کارگران عزیز و همه هزینه آن را من می‌دهم. چرا؟ چون تعرفه واردات صفر است و صفر را ضربدر هرچی کنی صفر می‌‌شود.
ما: به نظر شما تعرفه واردات یک چیز دیگر نیست؟
منبع آب آگاه: دقیقا یک چیز دیگر است که آن هم برای سلامتی کارگران ضرر دارد و نباید نگران باشند.
ما: جریان کارگران هفت‌تپه چرا این‌قدر مهم شده؟ آیا باقی کارگران کشور با زانو در عسل افتاده‌اند و دارند عشق‌وحال می‌کنند؟
منبع آب آگاه: جواب من این است که هیچ تپه‌ای سالم باقی نمانده در اقتصاد کشور. بعد شما گیر دادید به این هفت‌تپه. درحالی‌که 70 هزار تپه دست‌نخورده نیست و در همه تپه‌های اقتصادی آثار مدیریت تپه‌ای ما مشهود است. حالا اینکه چرا هفت‌تپه مهم شده دلیلش این است که کارگران هفت‌تپه حساس هستند و سه ماه حقوق نگرفتند. درحالی‌که ما کارگرانی داریم که دو سال حقوق طلب دارند و بیمه و اینا هم نیستند و الان هم از کار اخراج شده‌اند و صدایشان درنمی‌آید و بهانه دست مخالفان و دشمنان و تويیتر و من و تو نمی‌دهند. من از کارگران هفت‌تپه خواهش دارم مثل یک کارگر واقعی زیر بدترین و سخت‌ترین فشارها تاب بیاورند و آخ نگویند که دشمن خوشحال نشود. حالا دو نفر حق و حقوق شما را خورده باشند، جای دوری می‌رود؟ آنها هم هم‌وطن شما هستند. آیا یک خارجی حق و حقوق شما را بخورد خوب است؟ 👇👇
ادامه در کامنت نه‌هزار و سیصد و ششم
#هفت_تپه
Read more
من می‌خواستم فیلم ضبط کنم منتها مجوز ارشاد برای ساخت فیلم نداشتم! به همین دلیل فیلم بهروز را منتشر می‌کنم. اجازه اکران این فیلم هم تا جمعه است. جمعه به دلیل صحنه‌های موجود در این فیلم عوامل خودجوش به سینماها حمله می‌کنند و فیلم را پایین می‌کشند و تمام! دم بهروز گرم که من را دعوت کرد. من هم ۵ نفر را ... من می‌خواستم فیلم ضبط کنم منتها مجوز ارشاد برای ساخت فیلم نداشتم! به همین دلیل فیلم بهروز را منتشر می‌کنم. اجازه اکران این فیلم هم تا جمعه است. جمعه به دلیل صحنه‌های موجود در این فیلم عوامل خودجوش به سینماها حمله می‌کنند و فیلم را پایین می‌کشند و تمام!
دم بهروز گرم که من را دعوت کرد. من هم
۵ نفر را قرار است دعوت کنم. که آن ۵ نفر هم می‌توانند فیلم بهروز را منتشر کنند! من ۵۰ نفر از عشاق کتاب را دعوت می‌کنم.
@masoudbehnoud @ehteramboroumand
@ali.khodaiy @jaafarmodar @manijeh.hekmat @m.yazdanikhorram @mohsenazarm @barzegarmajid @hosseinganjii @falamakjoneydi @mohammad.tolouei @ali.akbar.heydari @soroushsehat
@hassansolhjoo @jamilabrishami @samad.khatibi @[email protected]_rakhsha @nikimahjoub58 @mah_oor @mehraveferdosi @sahrafathi @shivaebrahimi @panahfb @ebi @parviz.jahed @peyman_khaksar @peymanghadimi @mehrnooshmusic @pouriapoursorkh @aidinpoori @sinadadkhah @aliabdollahi_poet @niimaa @abak1371 @alirezarezaei2 @akbar.montajabi @hamedesmaeilion @aliasghar.dashti @aliziyak @mehdi_koushki @hoomangamno @rama_ghavidel @alireza_amirhajebi @mahboobeh.haghighi @fazeltorkaman @mahboube.hoseinzadeh @mahnaz_afshar @marryamshabani @morvarid.nazari @farshidmanafi @fardadfarahzad @farahmand_mohsen @nasibefazlellahi @persianblog.ir @natgeo @kylikaw @bbcnews @bbcpersian @time @timarestan.office

البته یادم رفت بگویم من همان اول خیلی موافق هفته کتاب نبودم! ولی به هر حال سنت شد، که سنت بدی هم نیست.
Read more
Loading...
با چی زنگ بزنیم به آقای بوبرد! که توی اتاق آسانسور نشسته؟! #مدیریت #چی_شد_اینطوری_شد
Media Removed
با چی زنگ بزنیم به آقای بوبرد! که توی اتاق آسانسور نشسته؟! #مدیریت #چی_شد_اینطوری_شد با چی زنگ بزنیم به آقای بوبرد! که توی اتاق آسانسور نشسته؟! #مدیریت
#چی_شد_اینطوری_شد
بدترین نوع رفتار صنفی حتما و حتما مربوط به مطبوعاتی‌ها و نویسندگان است. بهترین رفتار صنفی اما مربوط ...
Media Removed
بدترین نوع رفتار صنفی حتما و حتما مربوط به مطبوعاتی‌ها و نویسندگان است. بهترین رفتار صنفی اما مربوط به پزشکان، وکلا، مهندسان است. در هنر اما سینمایی‌ها و تئاتری‌ها بی‌نظیرند. پشت هم درمی‌آیند، برای هم بیانیه می‌دهند، نامه می‌نویسند، جلوی خانه‌ی سینما تجمع می‌کنند، کار و زندگی‌شان را تعطیل ... بدترین نوع رفتار صنفی حتما و حتما مربوط به مطبوعاتی‌ها و نویسندگان است. بهترین رفتار صنفی اما مربوط به پزشکان، وکلا، مهندسان است. در هنر اما سینمایی‌ها و تئاتری‌ها بی‌نظیرند. پشت هم درمی‌آیند، برای هم بیانیه می‌دهند، نامه می‌نویسند، جلوی خانه‌ی سینما تجمع می‌کنند، کار و زندگی‌شان را تعطیل می‌کنند و... دقیقا می‌دانند که قوت صنف‌شان به قوام رابطه‌ی خودشان است. بر خلاف مطبوعاتی‌ها و نویسندگان؛
یکی گرفتار شود خودش است و خدای خودش. نه حمایتی، نه رفاقتی، نه کار منسجم و صنفی و تشکیلاتی. باید دعا بکند لااقل اگر پشت هم درنمی‌آیند، کسی پشتشان صفحه نگذارد وقتی دست‌شان زیر سنگ است، غافل از اینکه قوت فرد به قوام جامعه‌اش است.
Read more
خودکفایی به زبان ساده! #پوریا_عالمی #روزنامه_شرق #اقتصاد_به_زبان_ساده #اکون_آبادی_ها
Media Removed
خودکفایی به زبان ساده! #پوریا_عالمی #روزنامه_شرق #اقتصاد_به_زبان_ساده #اکون_آبادی_ها خودکفایی به زبان ساده!

#پوریا_عالمی
#روزنامه_شرق
#اقتصاد_به_زبان_ساده
#اکون_آبادی_ها
Loading...
مجله‌خوان هستید؟ چی می‌خوانید؟ چی دوست دارید بخوانید؟ یک مجله‌ی باحال چطوری باید باشد؟ ما داریم ...
Media Removed
مجله‌خوان هستید؟ چی می‌خوانید؟ چی دوست دارید بخوانید؟ یک مجله‌ی باحال چطوری باید باشد؟ ما داریم با کمک بهترین‌های مطبوعات و با یک تحریریه‌ی دست اول و عالی از خود بچه‌های درجه‌ی یک، اولین شماره‌ی یک مجله را - دوباره - با یک حال و هوای جدید جمع و جور می‌کنیم. دوستان مجله‌خوان‌تان را، بچه‌های دبیرستان ... مجله‌خوان هستید؟ چی می‌خوانید؟ چی دوست دارید بخوانید؟ یک مجله‌ی باحال چطوری باید باشد؟
ما داریم با کمک بهترین‌های مطبوعات و با یک تحریریه‌ی دست اول و عالی از خود بچه‌های درجه‌ی یک، اولین شماره‌ی یک مجله را - دوباره - با یک حال و هوای جدید جمع و جور می‌کنیم.
دوستان مجله‌خوان‌تان را، بچه‌های دبیرستان و هنرستان و دانشگاه را کرم خواندن هستند، دور و بری‌هاتان را دعوت کنید در چند سطر اینجا بنویسند چه مجله‌ای خوب است؟

دم‌تون گرم.
اولین شماره‌ی ناگهان با کمک و همراهی شما امیدوارم به اول آبان برسد.

#ناگهان_خواندن
#ناگهان_مجله
#ناگهان_من
Read more
 #سمپات_مشایی :( حالا که آب‌ها از آسیاب افتاده؛ حالا موسوی عزیز شد؟
Media Removed
#سمپات_مشایی :( حالا که آب‌ها از آسیاب افتاده؛ حالا موسوی عزیز شد؟ #سمپات_مشایی
:(
حالا که آب‌ها از آسیاب افتاده؛
حالا موسوی عزیز شد؟
تیتر: روزنامه‌نگار، همیشه‌روزنامه‌نگار. روزنامه‌نگارها کمتر به چهره شناسا می‌شوند، آیا این ...
Media Removed
تیتر: روزنامه‌نگار، همیشه‌روزنامه‌نگار. روزنامه‌نگارها کمتر به چهره شناسا می‌شوند، آیا این استاد خوب و روزنامه‌نگار درجه یک و موثر و موقر و فروتن را می‌شناسید؟ تیتر: روزنامه‌نگار، همیشه‌روزنامه‌نگار.

روزنامه‌نگارها کمتر به چهره شناسا می‌شوند، آیا این استاد خوب و روزنامه‌نگار درجه یک و موثر و موقر و فروتن را می‌شناسید؟
Loading...
 #بدین_شکل
Media Removed
#بدین_شکل #بدین_شکل
بفرما. #روزنامه_شرق #پوریا_عالمی #تخورپخوز
Media Removed
بفرما. #روزنامه_شرق #پوریا_عالمی #تخورپخوز بفرما.

#روزنامه_شرق
#پوریا_عالمی
#تخورپخوز
وقتی دلش گیر کرده می‌گوید دلش گرفته وقتی خاطِر یکی را می‌خواهد می‌گوید خاطرم نیست وقتی دستش تو ...
Media Removed
وقتی دلش گیر کرده می‌گوید دلش گرفته وقتی خاطِر یکی را می‌خواهد می‌گوید خاطرم نیست وقتی دستش تو را کم می‌آورد می‌گوید نمی‌توانم حتا کمکی به خودم کنم دستم خالی است وقتی می‌خواهد بگوید لعنتی. عوضی. عوضی می‌گوید باید خاک گلدان‌ها را عوض کنم... توی عکس به هوا می‌پرد که صورتش تار شود و معلوم نشود ... وقتی دلش گیر کرده
می‌گوید دلش گرفته
وقتی خاطِر یکی را می‌خواهد می‌گوید خاطرم نیست
وقتی دستش تو را کم می‌آورد می‌گوید نمی‌توانم حتا کمکی به خودم کنم دستم خالی است
وقتی می‌خواهد بگوید لعنتی. عوضی. عوضی می‌گوید باید خاک گلدان‌ها را عوض کنم... توی عکس به هوا می‌پرد که صورتش تار شود و معلوم نشود گریسته تا بعد بگوید عکس را بی‌هوا گرفته‌اند

نرسیده به فرودگاه دلقک تمام‌عیاری است که یک ماشین را می‌خنداند
در راه برگشت سوار نعش‌کش است
شیشه را پایین می‌کشد
که خاک ُمرده از ماشین بپرد تا سرش باد بخورد و ُمرده‌اش را که سوار ماشین کرده بو برندارد

و باد، این دروغگوی لعنتی، هیچ‌کس را با خود نبرد
همه را همین فرودگاه بلعیده است
باید این موضوع را به ناشر کتاب‌های فروغ بگویم... بخشی از کتاب شعر #معاهده_نوشیدن_چای
Read more
سوفیا توی موبایلش بالا و پایین می‌‌رود و می‌گوید: گوش میدون دوم... ببین احکام دانشجوها و افرادی که ...
Media Removed
سوفیا توی موبایلش بالا و پایین می‌‌رود و می‌گوید: گوش میدون دوم... ببین احکام دانشجوها و افرادی که رفته بودند در خیابان یا در دانشگاه بودند، آمده. می‌گویم: خب؟ می‌گوید: این دانشجوها چون رفتند دانشگاه قصه شده؟ مگر دانشگاه‌رفتن جرم است؟ می‌گویم: نه خب. ولی دی‌ماه بود. مثل تیرماه. می‌گوید: ... سوفیا توی موبایلش بالا و پایین می‌‌رود و می‌گوید: گوش میدون دوم... ببین احکام دانشجوها و افرادی که رفته بودند در خیابان یا در دانشگاه بودند، آمده.
می‌گویم: خب؟
می‌گوید: این دانشجوها چون رفتند دانشگاه قصه شده؟ مگر دانشگاه‌رفتن جرم است؟
می‌گویم: نه خب. ولی دی‌ماه بود. مثل تیرماه.
می‌گوید: پس تیر و دی مشکل دارد؟ این خیلی گرم است و آن خیلی سرد.
می‌گویم: نه. اصلا نه تیر و دی‌ماه مشکل دارند، نه دانشگاه‌رفتن مشکل دارد... باید توجه کنی که اینها دانشجو بودند.
می‌گوید: یعنی دانشجوبودن مشکل دارد؟
می‌گویم: کلا که نه، ولی حواست باشد این دانشجوها نگران جامعه بودند.
می‌گوید: واااای... می‌خواهی بگویی جامعه مشکل دارد؟
می‌گویم: نه... نه... کارگران مشکل دارند، دانشجوها هم اعتراض کردند.
می‌گوید: یعنی مشکل از کارگران است؟
می‌گویم: نه بابا... کارگران مشکل بي‌كاری دارند.
می‌گوید: یعنی از سر بي‌كاری اعتراض می‌کنند؟!
می‌گویم: نه عزیزم... چون مسئولان پاسخ‌گو نیستند.
می‌گوید: مسئولان اینها را بي‌كار کردند؟
می‌گویم: مستقیم مستقیم که نه... ولی خب کارخانه‌ها روی هوا هستند. مسئولان هم هوایی می‌زنند.
می‌گوید: یعنی مشکل هوایی است؟
می‌گویم: نه گلم... مشکل هوایی نیست، زمینی است! بگذار برایت توضیح بدهم. نصف اینها که اعتراض دارند کارشان را از دست داده‌اند. نصفی هم اصلا کار ندارند
و کار می‌خواهند.
می‌گوید: چرا کار ندارند؟ دولت و شهرداری که توی این 10، 20 سال گذشته هزاران نفر را استخدام کردند.
می‌گویم: خب دیگر یک مرحله‌ای داریم به اسم «گزینش»، اگر توی آن قبول نشوی، استخدام نمی‌شوی.
می‌گوید: خب توی گزینش چی می‌پرسند؟
می‌گویم:‌خیلی چیزها...؛ مثلا می‌پرسند دانشگاه رفته‌ای یا نه؟
می‌گوید: اگر بگویی نرفته‌ای، استخدامت می‌کنند؟
می‌گویم: نه دیگر. باید بگویی رفته‌ام.
می‌‌گوید: تو که گفتی اگر کسی رفته باشد دانشگاه برایش قصه می‌شود.
می‌گویم: مغز من را رونمایی کردی. میشه لطفا بس کنی؟
می‌گوید: یعنی می‌گویی مشکل منه؟ خاک‌توسرت. مشکلات مملکت را هم می‌اندازی گردن من؟ ❤️❤️❤️💣❤️❤️❤️
دیالوگ عاشقانه شما این روزها چیست؟

#پوریا_عالمی
#روزنامه_شرق
Read more
دکلمه‌ای از کتاب شعر معاهده نوشیدن چای نشر گاندو @gandopub با صدای میلاد حسینی عزیز @_miladhosseini_ #پوریا_عالمی #معاهده_نوشیدن_چای #سیدمیلادحسینی دکلمه‌ای از کتاب شعر
معاهده نوشیدن چای
نشر گاندو
@gandopub
با صدای میلاد حسینی عزیز
@_miladhosseini_
#پوریا_عالمی
#معاهده_نوشیدن_چای
#سیدمیلادحسینی
هنر سیاسی، هنر مذهبی، هنر اجتماعی، هنر ضد هنر، هنر مردمی، هنر فاخر، هنر بازاری، هنر دوزاری، هنر مبتذل ...
Media Removed
هنر سیاسی، هنر مذهبی، هنر اجتماعی، هنر ضد هنر، هنر مردمی، هنر فاخر، هنر بازاری، هنر دوزاری، هنر مبتذل و هنر برای هنر؛ دسته‌ها و برچسب‌هایی است که سرنوشت اثر را مشخص می‌کند. در این میان آثاری که تنها پلی بین پیام و هنر هستند، تاریخ‌مصرف‌دار شده و از بین می‌روند. آثاری که فقط هنر را در رساندن پیام خلاصه ... هنر سیاسی، هنر مذهبی، هنر اجتماعی، هنر ضد هنر، هنر مردمی، هنر فاخر، هنر بازاری، هنر دوزاری، هنر مبتذل و هنر برای هنر؛ دسته‌ها و برچسب‌هایی است که سرنوشت اثر را مشخص می‌کند. در این میان آثاری که تنها پلی بین پیام و هنر هستند، تاریخ‌مصرف‌دار شده و از بین می‌روند. آثاری که فقط هنر را در رساندن پیام خلاصه می‌کنند شعاری و سطحی می‌مانند. اما اثری که متاثر از جامعه و سیاست و... باشد اما فاصله‌ی خود را با امر سیاسی و امر اجتماعی حفظ کند و از فروکاستن هنر تا شی‌بودگی و شعارزدگی و بیلبرد بودن، بپرهیزد، هنری است که - احتمالا اگر نوعی از موفقیت را برای اثر هنری در نظر بگیریم - موفق‌تر است.
زهره نعمتی و الهه فرنقی تاثیر سیاست بر مساله آب، رفتار جامعه با کمیت آب و خواست اجتماعی در برخورد با بحران آب را با داستان‌سرایی و طراحی و برداشتن عکس‌هایی به تصویر درمی‌آورند که از شعارزدگی دور و با شاعرانگی فاصله دارد. نوعی گروتسک و طنز سیاه که به وجود نمی‌آمد مگر در غیاب آب.

حضور این قلم در این مجموعه، احترام به دو هنرمند جوان است که در زمانه‌ای که اعتراضات سفت و سخت با چند پُست و لایک خاموش می‌شود و تسکین می‌یابد، راه سخت‌تر یعنی کار کردن را انتخاب کرده‌اند. هر چند این عکس‌ها فرصت پیدا نکند و بختیار نباشد که روی دیوار گالری‌ها برود، اما برگزاری نمایشگاه و گالری کاملا مجازی، اشاره‌ای است به وضعیتی که در آن به سر می‌بریم؛ یعنی در دنیای مجازی و در غیاب زندگی.

عکس:زهره نعمتی/ الهه فرنقی
کلمات: پوریا عالمی ‌‌ ‏Photo: @zohre_nematii / @elahehf72 ‏Words:@pouria.alami

_______________
#زهره_نعمتی
#الهه_فرنقی
#پوریا_عالمی
#بحران_آب
#در_غیاب_آب
#آب
#نمایشگاه_مجازی
‏ #water
‏ #in_the_absence_of_water

ادامه‌ی نمایشگاه در پست بعد.
👈
Read more
دعوت هستید به نمایشگاه مجازی عکس با نام «در غیاب آب» فردا همین‌جا، از ساعت ۱۰. به رفقای خود بگویید. #درغیاب_آب #پوریا_عالمی ...
Media Removed
دعوت هستید به نمایشگاه مجازی عکس با نام «در غیاب آب» فردا همین‌جا، از ساعت ۱۰. به رفقای خود بگویید. #درغیاب_آب #پوریا_عالمی #بحران_آب دعوت هستید به نمایشگاه مجازی عکس با نام «در غیاب آب»
فردا همین‌جا، از ساعت ۱۰.
به رفقای خود بگویید.

#درغیاب_آب
#پوریا_عالمی
#بحران_آب
لطفا روى اين عكس شرح بنويسيد. #شرح_بازى ۶۱ (مجموعه اى كه به صورت كتاب با كمك شما و با گزينش از متنهاى ...
Media Removed
لطفا روى اين عكس شرح بنويسيد. #شرح_بازى ۶۱ (مجموعه اى كه به صورت كتاب با كمك شما و با گزينش از متنهاى شما، منتشر خواهد شد. لطفا دوستان باذوق خود را دعوت كنيد.) لطفا روى اين عكس شرح بنويسيد.

#شرح_بازى ۶۱ (مجموعه اى كه به صورت كتاب با كمك شما و با گزينش از متنهاى شما، منتشر خواهد شد. لطفا دوستان باذوق خود را دعوت كنيد.)
آقای حسن روحانی شما گفتی ما نگران شماییم. یعنی توی مجلس گفتی: «مردم نگران تحریم نیستند و نگران دعوای ...
Media Removed
آقای حسن روحانی شما گفتی ما نگران شماییم. یعنی توی مجلس گفتی: «مردم نگران تحریم نیستند و نگران دعوای ما (دولت و نماینده‌ها) هستند.» در نتیجه من هم لازم دیدم شما را با نوشتن یک نامه از نگرانی دربیاورم: واقعا آدم گاهی دوست دارد حرف‌های سطحی بزند. مثل این که کاش مسوولان ما هم اتوبوس و مترو سوار می‌شدند. ... آقای حسن روحانی
شما گفتی ما نگران شماییم. یعنی توی مجلس گفتی: «مردم نگران تحریم نیستند و نگران دعوای ما (دولت و نماینده‌ها) هستند.» در نتیجه من هم لازم دیدم شما را با نوشتن یک نامه از نگرانی دربیاورم:
واقعا آدم گاهی دوست دارد حرف‌های سطحی بزند. مثل این که کاش مسوولان ما هم اتوبوس و مترو سوار می‌شدند. کرایه تاکسی می‌دادند. کرایه خانه داشتند و الان سر سال‌شان بود و باید پنجاه میلیون تومان می‌گذاشتند روی پول پیش. یا یک میلیون به کرایه ماهانه اضافه می‌کردند. بعد نگاه می‌کردند می‌دیدند حقوق پایه یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۹ تومان است و سکه طلا شده سه – چهار میلیون تومان و دلار هم که ۱۵ هزار تومان؛ خیرش را ببینی. بعد می‌دیدند از پنیر و نان بگیر تا شلوار و پول برق و گاز همه چیز دولا – پهنا گران شده. بعد می‌خواندی خط فقر شده ۵ میلیون تومان ناقابل. بعد این وسط یک مرضی هم می‌افتاد به جان مسوولان و مجبور می‌شدند دفترچه به دست بروند بیمارستان دولتی و بمانند لای در و بعد دکتر و دکتربازی و زیرمیزی و شیتیل و بعد نسخه به دست می‌دویدند سمت داروخانه (خب خیلی از داروها را توی دفترچه نمی‌نویسند چون بیمه قبول نمی‌کند.) بعد دو شب بیمارستان ناقابل هم می‌رفت توی پاچه‌شان و دستخوش دکتر را هم جدا واریز می‌‌کردند. بعد می‌دیدند پسرشان می‌خواهد برود دانشگاه و پول کلاس کنکور می‌دادند. بعد به دخترشان می‌گفتند چشمم کف پات لطفا تو درس نخوان و زودتر ازدواج کن که هزینه‌ها کم شود. و بعد می‌ماندند توی جهیزیه. یخچال ۴ میلیون تومان و تلویزیون ۲ میلوین تومان و مبل ۳ میلیون تومان و کوف ۱ میلیون تومان و زهر مار ۶ میلیون تومان.
نه واقعا آقای رییس‌جمهور. ما نگران تحریم نیستیم. نگران دعوای شماییم. خود من روی مشت اول پنجاه تومان شرط بسته‌ام.
آقای ظریف هم حق دارد می‌گوید هر کشوری یک‌طوری است ما این‌طوری انتخاب کردیم که با هیچ کشوری رابطه نداشته باشیم. وقتی می‌گویید ما، یعنی شما. وقتی می‌گویید شما، یعنی ما.
نه این‌که فکر کنید ما از رای دادن به شما پشیمان شدیم یا خسته هستیم ها، نه. ما به آقای قالیباف و رییسی هم رای می‌دادیم همین آش بود و کاسه. مگر به احمدی‌نژاد رای ندادیم تاثیری در حال اقتصاد و سیاست داشت؟ ما شانزده بار دیگر هم شما کاندیدا بشوید به شما رای می‌دهیم. وقتی می‌گویم شما یعنی همه شما. چون ما که نمی‌توانیم کاندیدا بشویم. ما نهایتا خانه‌نشین می‌شویم و توی اینترنت کمی غر می‌زنیم و کمی لایک می‌کنیم...
👈
بخشی از نامه در #روزنامه_شرق منتشرشده.
...
ادامه در کامنت اول
#پوریا_عالمی
عکس: روزنامه ایران
Read more
دست به مایو ممنوع پوریا عالمی «ای آنکه مذاکره شعارت؛ استخر فرح در انتظارت». چند روز پیش که یک بابایی ...
Media Removed
دست به مایو ممنوع پوریا عالمی «ای آنکه مذاکره شعارت؛ استخر فرح در انتظارت». چند روز پیش که یک بابایی یک تابلو وسط یک جایی گرفت دستش و جمله بالا روش نوشته شده بود، همه فکر کردیم از دستشان در رفته! اما پایه تابلو، یک برچسب اموال داشت و خیلی بزرگ توضیح داده بود: داداش، بعد از اینکه به صورت خودجوش این تابلو ... دست به مایو ممنوع
پوریا عالمی «ای آنکه مذاکره شعارت؛ استخر فرح در انتظارت». چند روز پیش که یک بابایی یک تابلو وسط یک جایی گرفت دستش و جمله بالا روش نوشته شده بود، همه فکر کردیم از دستشان در رفته!
اما پایه تابلو، یک برچسب اموال داشت و خیلی بزرگ توضیح داده بود: داداش، بعد از اینکه به صورت خودجوش این تابلو را نشان دادی و کردی توی چشم دوربین، باید تابلو را برگردانی به اموالی، چون صاحاب دارد؛ بی‌صاحاب که نیست برداری ببری خونه. بعد از این کار بود که 60 نفر افتادند به تکذیب که این تهدید نیست. 300 نفر گفتند اصلا ما تابلو نداریم. 500 نفر گفتند ما اصلا خودجوش نداریم؛ داشته باشیم هم نهایتا خودتراش داریم. ‌هزارو300 نفر هم گفتند اصلا آن روز در آنجا هیچ مراسمی برگزار نشده که حالا یک نفر به صورت خودجوش یکی از تابلوهای خودجوش را دستش گرفته باشد! ما هم قبول کردیم؛ یعنی گفتیم به‌هرحال ممکن است از دست هر کسی در برود. بزرگ و کوچک که ندارد.
تا اینکه دیروز ایسنا و روزنامه ایران گزارش دادند که «بر اساس فیلمی که از سخنرانی یک مداح مشهور منتشر شده، وی با اشاره به اقدامات مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و برنامه‌های دولت حسن روحانی می‌گوید: «اون یارو آخرش در استخر مرد، این یارو هم آخرش در استخر می‌میرد». و از دیروز همه می‌گویند دوباره رئیس‌جمهور رسما تهدید شده! ما اما می‌گوییم اصلا مسئله تهدید و این چیزها نیست. مسئله سُرخوردن است. همه می‌دانیم که سیاست صابونی است که به تن هر سیاست‌مداری خواهد خورد. حالا اگر این صابون کف زمین باشد و یکی پاش برود و سُر بخورد، مقصر صابون است؟ یا آنکه سُر خورده؟ بعد هم الان مشکل همه افرادی که روحانی را دعوت به استخر می‌کنند دقیقا همان مشکلی است که با هاشمی‌رفسنجانی دارند؛ یعنی می‌گویند وسط بحران آب و خشک‌سالی کسی که استخر می‌رود باید پای لرزش هم بنشیند. آیا اگر هاشمی‌رفسنجانی جای استخر می‌رفت پارک ارم یا پارک ملت، کسی با او مشکل داشت؟ پس بهتر است روحانی هم تا اطلاع ثانوی دست به مایو نبرد.
جمع‌بندی: سوفیا... عشقم... یه‌طوری رئیس‌جمهور مملکت را به استخر بفرما می‌زنند که آدم می‌گوید دیگر توی آزادی بیان به خودکفایی رسیده‌ایم و می‌توانیم مازادش را صادر کنیم.
عاشق بی‌زبان تو؛ میدون دوم
روزنامه شرق
#پوریا_عالمی
#روزنامه_شرق
#استخرفرح
#رفسنجانی
#روحانی
Read more
‏یک فیلسوف گفته: «انقلاب بچه‌هایش را می‌خورد.» ‏که خوشبختانه ما از این مرحله گذر کردیم و الان بعضی ...
Media Removed
‏یک فیلسوف گفته: «انقلاب بچه‌هایش را می‌خورد.» ‏که خوشبختانه ما از این مرحله گذر کردیم و الان بعضی بچه‌های مسئولان دارند انقلاب را می‌خورند! #پوریا_عالمی #روزنامه_شرق ‏یک فیلسوف گفته: «انقلاب بچه‌هایش را می‌خورد.»
‏که خوشبختانه ما از این مرحله گذر کردیم و الان بعضی بچه‌های مسئولان دارند انقلاب را می‌خورند!

#پوریا_عالمی
#روزنامه_شرق
با دیدن این کلمات روی دیوار تهران خاکستری، وسط این همه درد و غم و آشوب، وسط این بالاپایین مردمی و نامردمی، ...
Media Removed
با دیدن این کلمات روی دیوار تهران خاکستری، وسط این همه درد و غم و آشوب، وسط این بالاپایین مردمی و نامردمی، بین رنج زن بودن و وحشت نابرابری، بین قتل‌های ناموسی و شهروند درجه دو بودن... آری با دیدن این کلمات روی دیوار این شهر لعنتی اشک در چشمم حلقه زد. کاش زودتر زیبا شویم. برابر شویم... لطفا روى اين ... با دیدن این کلمات روی دیوار تهران خاکستری، وسط این همه درد و غم و آشوب، وسط این بالاپایین مردمی و نامردمی، بین رنج زن بودن و وحشت نابرابری، بین قتل‌های ناموسی و شهروند درجه دو بودن... آری با دیدن این کلمات روی دیوار این شهر لعنتی اشک در چشمم حلقه زد.
کاش زودتر زیبا شویم. برابر شویم... 🌻
لطفا روى اين عكس شرح بنويسيد.

#شرح_بازى ۶۰
(مجموعه اى كه به صورت كتاب با كمك شما و با گزينش از متنهاى شما، منتشر خواهد شد. لطفا دوستان باذوق خود را دعوت كنيد.)
Read more
تصویر کتاب شعر معاهده‌ی نوشیدن چای را در اصفهان زیبا وحید عزیز و مهربانم برداشته. @vahid_afshaar #معاهده_نوشیدن_چای #پوریا_عالمی تصویر کتاب شعر معاهده‌ی نوشیدن چای را در اصفهان زیبا وحید عزیز و مهربانم برداشته.

@vahid_afshaar
#معاهده_نوشیدن_چای
#پوریا_عالمی
هلال سفید... هلال سرخ.
Media Removed
هلال سفید... هلال سرخ. هلال سفید... هلال سرخ.
جیم کری اعتراف کرد پوریا عالمی جیم کری، کمدین سینما، شهروند و ساکن آمریکای جنایتکار، در توييترش ...
Media Removed
جیم کری اعتراف کرد پوریا عالمی جیم کری، کمدین سینما، شهروند و ساکن آمریکای جنایتکار، در توييترش نوشت: 40 innocent children killed on a bus in Yemen. Our ally. Our missile. Our crime. 40 کودک بی‌گناه در یک اتوبوس در یمن کشته شدند. به دست متحد ما. با موشک ما. با جرم و جنایت ما. بعد از این توييت، ... جیم کری اعتراف کرد
پوریا عالمی
جیم کری، کمدین سینما، شهروند و ساکن آمریکای جنایتکار، در توييترش نوشت:
40 innocent children killed on a bus in
Yemen. Our ally. Our missile. Our crime.
40 کودک بی‌گناه در یک اتوبوس در یمن کشته شدند.
به دست متحد ما. با موشک ما. با جرم و جنایت ما.
بعد از این توييت، آقای جیم کری به مدت پنج سال از هرگونه فعالیت هنری، بازی‌کردن در فیلم، مصاحبه، فعالیت در اینترنت و نوشتن در توييتر منع شد.
همچنین وی قرار شد دو فیلم بازی کند که در آنها موشک‌های آمریکایی به فجیع‌ترین شکل، به دست کودکان یمنی کشته می‌شوند.
آقای جیم کری بعد از انتشار این توييت، بلافاصله دوتا توييت کرد و از ترامپ تشکر کرد که صلح را به جهان بازگردانده است.
همچنین جیم کری در توييتی گفت بیشتر از ترامپ، دختر اوست که با فعالیت‌های انسان‌دوستانه خود جهان را زیبا
کرده است.
آقای جیم کری البته گفت وقتی آمدند سراغش و وسايلش را برده‌اند به خواست خودش بوده.
همچنین خانواده آقای جیم کری اعلام کردند از محل نگهداری جیم خبری ندارند.
بعد از توييت جیم کری، مردم با نوشتن یک میلیون کامنت، ثابت کردند که او از خارج پول می‌گیرد و ضد کشور است و همه فیلم‌هایی که تا حالا بازی کرده دوزار
ارزش ندارد.
اکبر عبدی اعلام کرد جیم کری به کشور خودش توهین کرده وگرنه ادب حکم می‌کرد برود با احمدی‌نژاد زمان خودش حشرونشر کند و عکس بگیرد.
جمع‌بندی
سوفیا... عشقم... جیم کری هم جیم کری‌های خارج.
عاشق جیم‌شونده تو؛ میدون دوم.

#پوریا_عالمی
#روزنامه_شرق
#جیم_کری
Read more
یکی از افتخارات ما این است که همدوره دانشمندان بسیاری بودیم. یکی از این دانشمندان، اقتصاددان برجسته، ...
Media Removed
یکی از افتخارات ما این است که همدوره دانشمندان بسیاری بودیم. یکی از این دانشمندان، اقتصاددان برجسته، نامزد ریاست‌جمهوری (با محسن رضایی اشتباه نشود)، چندین دوره نماینده مردم خوش‌بخت ایران در مجلس و همچنین دارای  دکترای اقتصاد و استاد دانشگاه است؛ دکتر احمد توکلی. احمد توکلی (دکتر) برای حل ... یکی از افتخارات ما این است که همدوره دانشمندان بسیاری بودیم. یکی از این دانشمندان، اقتصاددان برجسته، نامزد ریاست‌جمهوری (با محسن رضایی اشتباه نشود)، چندین دوره نماینده مردم خوش‌بخت ایران در مجلس و همچنین دارای  دکترای اقتصاد و استاد دانشگاه است؛ دکتر احمد توکلی.
احمد توکلی (دکتر) برای حل مشکل اقتصاد ممکلت گفته: «اگر چند نفر از مفسدان اقتصادی اعدام شده بودند دیگران حساب کار دستشان آمده بود و دیگر شاهد چنین اختلالاتی در بازار نبودیم.»
💣💣
در واقع کبریت توکلی از احمد توکلی بی‌خطرتر است!
💣💣 #پوریا_عالمی
بخشی از یادداشت #روزنامه_شرق #احمد_توکلی #اعدام
Read more
ممنونم از دوستان؛ * چه آنانکه طرفدار آزادی بیان هستند تنها به این شرط که مخالف نظر آنها نباشد! * چه ...
Media Removed
ممنونم از دوستان؛ * چه آنانکه طرفدار آزادی بیان هستند تنها به این شرط که مخالف نظر آنها نباشد! * چه افرادی که معتقدند ما سازشکاریم که در کشور کار می‌کنیم و کار درست را خودشان کرده‌اند و کاری نمی‌کنند یا رفته‌اند. * چه عزیزانی که معتقدند اگر این‌ها بروند و آن‌ها بیایند همه مشکلات حل است و مساله‌شان ... ممنونم از دوستان؛
* چه آنانکه طرفدار آزادی بیان هستند تنها به این شرط که مخالف نظر آنها نباشد!
* چه افرادی که معتقدند ما سازشکاریم که در کشور کار می‌کنیم و کار درست را خودشان کرده‌اند و کاری نمی‌کنند یا رفته‌اند.
* چه عزیزانی که معتقدند اگر این‌ها بروند و آن‌ها بیایند همه مشکلات حل است و مساله‌شان این و اون است!
* چه آن دوستانی که می‌گویند امثال من از حکومت دستور داریم که علیه خارج موضع بگیریم!
* چه آن دوستانی که می‌گویند امثال من از خارج پول می‌گیریم که علیه داخل بنویسیم!
* چه عزیزانی که معتقدند هیچ‌کس نمی‌فهمد جزخودشان.
* چه عزیزانی که اعتقاد دارند اعتقاد دیگران غلط است.
* چه دوستانی که طرفدار دوآتشه هستند ومخالف دوآتشه.
* چه آنانکه آنچه را درباره مخالف‌شان طنز می‌نامند، درباره‌ی خودشان توهین یا مسخره می‌دانند.
* چه آنها که منتظرند دست من را برای دیگران رو کنند!

من تک تک شما را دوست دارم و به خودم آموخته‌ام بتوانم نظر دیگران را بشنوم.
ما مردم هستیم. گاهی مخالف هم و گاهی موافق هم. اما ما تنه‌ی تاریخ هستیم. باید گلبول‌های قرمز باشیم و هوای هم و هوای جامعه را داشته باشیم.
باید گلبول‌های سفید باشیم نگران آسیب‌هایی که بدنه‌ی جامعه می‌خورد. باید بدانیم وقتی گلبول‌های سفید به جان هم بیفتند و هم را بخورند، «خودویرانی» بدن آغاز می‌شود و این مصیبت است.
باید یاد بگیریم بشنویم.
باید برای آزادی بیانی تلاش کنیم که مخالف خودمان هم بتواند حرف بزند.
ما مردمیم. بدنه‌ی جامعه و تنه‌ی تناور تاریخ.

#تنه_تاریخ
#بدنه_جامعه
#پوریا_عالمی 👈👈 در عکس بدنه جامعه به اشتباه بنده جامعه آمده
Read more
‏رضا پهلوی گفته: «مردم ایران پیامی دارند: کشورمان را پس می‌گیریم» ‏- طبیعی‌‌یه که وقتی بابات شاه ...
Media Removed
‏رضا پهلوی گفته: «مردم ایران پیامی دارند: کشورمان را پس می‌گیریم» ‏- طبیعی‌‌یه که وقتی بابات شاه باشه فکر می‌کنی مملکت ارث باباته و باید پسش بگیری. خسته شدیم از بس جای ما تصمیم می‌گیرند و حرف می‌زنند همه :( #ژن_خوب #رضاپهلوی #رضاشاه #انقلاب #ایران #پوریا_عالمی ‏رضا پهلوی گفته: «مردم ایران پیامی دارند: کشورمان را پس می‌گیریم» ‏- طبیعی‌‌یه که وقتی بابات شاه باشه فکر می‌کنی مملکت ارث باباته و باید پسش بگیری.

خسته شدیم از بس جای ما تصمیم می‌گیرند و حرف می‌زنند همه :( #ژن_خوب
#رضاپهلوی
#رضاشاه
#انقلاب
#ایران
#پوریا_عالمی
شادپیمایی بزرگ عروسکها درهفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک در منطقه گردشگری عباس آباد (پارک آب و آتش) 31مرداد ساعت 17 #تهران_مبارک #جشنواره #نمایش_عروسکی #مرضیه_برومند #شادپیمایی #هفدهمین_جشنواره_نمایش_عروسکی #tehranmobarak #puppet_theater #iran #tehran ... شادپیمایی بزرگ عروسکها درهفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک در منطقه گردشگری عباس آباد (پارک آب و آتش) 31مرداد ساعت 17 #تهران_مبارک #جشنواره #نمایش_عروسکی #مرضیه_برومند #شادپیمایی #هفدهمین_جشنواره_نمایش_عروسکی #tehranmobarak #puppet_theater #iran #tehran #festival #theater
Read more
عجب! حالا به نظر شما چی می‌شه؟ چه کار کنیم که فرهنگ ما اصلاح شود؟ اگر فرهنگ اصلاح نشود چطور مدیر و مسوولی ...
Media Removed
عجب! حالا به نظر شما چی می‌شه؟ چه کار کنیم که فرهنگ ما اصلاح شود؟ اگر فرهنگ اصلاح نشود چطور مدیر و مسوولی جامعه تربیت می‌کند که فقط به فکر کار کردن و ساختن فردای کشور و منافع ملی باشد؟ #پوریا_عالمی #روزنامه_شرق عجب! حالا به نظر شما چی می‌شه؟
چه کار کنیم که فرهنگ ما اصلاح شود؟ اگر فرهنگ اصلاح نشود چطور مدیر و مسوولی جامعه تربیت می‌کند که فقط به فکر کار کردن و ساختن فردای کشور و منافع ملی باشد؟

#پوریا_عالمی
#روزنامه_شرق
هر بار رادیو می‌بینم به فکر می‌افتم که؛ تا اوایل ۸۸ نویسندگی و سردبیری رادیو می‌کردم و از آن موقع الکی ...
Media Removed
هر بار رادیو می‌بینم به فکر می‌افتم که؛ تا اوایل ۸۸ نویسندگی و سردبیری رادیو می‌کردم و از آن موقع الکی و باطل ممنوع‌الورودم کرده‌اند. حتا اجازه ندادند بارها، صدام به عنوان کارشناس پخش شود. الله اکبر. این‌طوری است که جامعه بابت کسی هزینه می‌کند و بعد آن هزینه را حرام می‌کند. این همه نیرو و هنرمند ... هر بار رادیو می‌بینم به فکر می‌افتم که؛ تا اوایل ۸۸ نویسندگی و سردبیری رادیو می‌کردم و از آن موقع الکی و باطل ممنوع‌الورودم کرده‌اند. حتا اجازه ندادند بارها، صدام به عنوان کارشناس پخش شود. الله اکبر.
این‌طوری است که جامعه بابت کسی هزینه می‌کند و بعد آن هزینه را حرام می‌کند.
این همه نیرو و هنرمند و نویسنده، که از کشور می‌روند یا در کشور جذب کاری دیگر می‌شوند، حواس‌مان نیست که هزینه رشد در رشته و متخصص‌شدن‌شان را عملا جامعه می‌پردازد. و با مدیریت و مسوولیت بی‌حواس از بین می‌رود.
حالا من البته دنبال برگشتن و برنامه‌سازی دوباره نیستم - خدا را شکر - اما هر بار که رادیو می‌بینم فکر می‌کنم در جاهای مختلف کشور، چند نفر الکی و باطل کنار گذاشته می‌شوند؟ و جای آن مجرب‌ها و تخصص‌ها، چند ژن خوب و آدم عاطل و باطل قرار می‌گیرند؟ فکر می‌کنم اگر ما بخش خصوصی داشتیم الان عاقبت تلویزیون و رادیو این بود؟ عاقبت هر چیزی که دولت در آن موثر است و کسی به عاقبت و آینده‌ی آن فکر نمی‌کند.

هر بار رادیو می‌بینم باهاش عکس برمی‌دارم و فکر می‌کنم آیا راه اشتباهی رفتیم و کار اشتباهی کردیم که نام ما را در فهرست بدها نوشتند؟ نمی‌دانم.
Read more
به قول معروف مهریه را کی داده کی گرفته؟! متن کامل در روزنامه شرق. #caspian
Media Removed
به قول معروف مهریه را کی داده کی گرفته؟! متن کامل در روزنامه شرق. #caspian به قول معروف مهریه را کی داده کی گرفته؟! متن کامل در روزنامه شرق.
#caspian
تولدمبارکی. <span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋<span class="emoji emoji1f33b"></span>🦋
Media Removed
تولدمبارکی. 🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋 تولدمبارکی.
🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋🌻🦋
لطفا روى اين عكس شرح بنويسيد. #شرح_بازى ۵۹ (مجموعه اى كه به صورت كتاب با كمك شما و با گزينش از متنهاى ...
Media Removed
لطفا روى اين عكس شرح بنويسيد. #شرح_بازى ۵۹ (مجموعه اى كه به صورت كتاب با كمك شما و با گزينش از متنهاى شما، منتشر خواهد شد. لطفا دوستان باذوق خود را دعوت كنيد.) لطفا روى اين عكس شرح بنويسيد.

#شرح_بازى ۵۹ (مجموعه اى كه به صورت كتاب با كمك شما و با گزينش از متنهاى شما، منتشر خواهد شد. لطفا دوستان باذوق خود را دعوت كنيد.)
از این عکس‌ها که جلوی میدان آزادی برمی‌دارند! عکس را حسین گل گنجی برداشته.
Media Removed
از این عکس‌ها که جلوی میدان آزادی برمی‌دارند! عکس را حسین گل گنجی برداشته. از این عکس‌ها که جلوی میدان آزادی برمی‌دارند!
عکس را حسین گل گنجی برداشته.
چه تصویری ساخته بهرنگ عزیز، آن‌هم در حال و هوای این روزهای خاورمیانه، منطقه و خزر. #معاهده_نوشیدن_چای ...
Media Removed
چه تصویری ساخته بهرنگ عزیز، آن‌هم در حال و هوای این روزهای خاورمیانه، منطقه و خزر. #معاهده_نوشیدن_چای #پوریا_عالمی چه تصویری ساخته بهرنگ عزیز، آن‌هم در حال و هوای این روزهای خاورمیانه، منطقه و خزر.

#معاهده_نوشیدن_چای
#پوریا_عالمی
کوچ رسانه‌ای پوریا عالمی روزنامه‌نگار و طنزنویس مطبوعات، سردبیر پرشین‌بلاگ شد. <span class="emoji emoji2615"></span>️ ‌ او درباره ...
Media Removed
کوچ رسانه‌ای پوریا عالمی روزنامه‌نگار و طنزنویس مطبوعات، سردبیر پرشین‌بلاگ شد. ️ ‌ او درباره پرشین بلاگ نوشته است: مطبوعات کشورمان در سال‌های گذشته با وقفه‌ای همراه شد که آن را از روند طبیعی خارج کرد. این وقفه ها اثرات مخرب زیادی داشت که هم اکنون نیز آثار آن پابرجاست. در حال حاضر یکی از مهمترین ... کوچ رسانه‌ای

پوریا عالمی روزنامه‌نگار و طنزنویس مطبوعات، سردبیر پرشین‌بلاگ شد. ☕️ ‌
او درباره پرشین بلاگ نوشته است: مطبوعات کشورمان در سال‌های گذشته با وقفه‌ای همراه شد که آن را از روند طبیعی خارج کرد. این وقفه ها اثرات مخرب زیادی داشت که هم اکنون نیز آثار آن پابرجاست. در حال حاضر یکی از مهمترین عللی که مخاطب وفادار نداریم این است که مطبوعات وفادار به گیشه نداریم. دلیل اصلی آن هم سانسور و بسته شدن مطبوعات و به تبع آن کوچ مطبوعاتی‌های قدیمی و کارکشته به اشکال مختلف از جمله خانه‌نشینی و مهاجرت بوده است.
بعد از وقفه‌ای که در مطبوعات به‌وجود آمد، خلاء ناشی از نبود رسانه بر دوش اینترنت افتاد و در این دوران وبلاگ‌نویسی رواج یافت؛ اما بازهم در این دوران نیز شاهد چالش‌هایی بودیم و با وقفه‌ای که چه از بابت سانسور و چه فیلتر و چه مشکلات دیگر که برای وبلاگ‌نویس‌ها به‌وجود آمد، شاهد کوچ آنان و مخاطبان از فضای وبلاگ به فیسبوک بودیم و به واقع در چنین شرایطی بود که بارها مخاطبان و نویسندگان کوچ کرده و از دست رفته‌اند.
نویسندگان، صاحب‌نظران و تحلیلگران که سالیان سال در وبلاگ‌ها فعال بودند و مخاطبان خود را داشتند به جبر به فضاهای دیگر از جمله سایت‌ها کوچ کردند و در حال حاضر نیز به سایر شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر روی آورده‌اند.

بنابراین اگر وقفه ایجاد نمی‌شد، هم مطبوعات و هم وبلاگ‌نویسی مسیر خود را طی می‌کرد و آدم‌ها جایگزین هم نمی‌شدند؛ و در چنین شرایطی بود که روزنامه نگار، روزنامه نگار و بلاگر، بلاگر می‌ماند. همان‌گونه که در بسیاری از کشورهای جهان نیز هم‌اکنون این‌گونه است و مطبوعات، وبلاگ و سایر رسانه‌ها هر کدام کار و وظایف خود را انجام می‌دهند و تاثیرگذاری خودشان را دارند.

باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از رسانه‌ها به فراخور حال مخاطبان خود تاثیرگذاری خودشان را خواهند داشت و این در حالی است که چالش‌های به‌وجود آمده مانع از ماندگاری رسانه‌ها و تاثیرگذاری آن‌ها و در نهایت کوچ اجباری مخاطبان می‌شود.

در این میان پرشین‌بلاگ با ترکیب «رسانه» و «شبکه اجتماعی»، تبدیل به یک «رسانه اجتماعی» شده است که موفق شده پلی بین این دو دنیا بزند تا به‌واسطه آن، مخاطبان اصلی رسانه بتوانند با اهالی رسانه، ارتباط دقیق‌تری برقرار کنند.

به نقل از باشگاه روزنامه‌نگاران و روابط عمومی پرشی‌بلاگ 🌻
شما درباره‌ی این موضوع و وبلاگ‌نویسی چی فکر می‌کنید؟ وبلاگ دارید؟
🐝

#پرشین_بلاگ
#بلاگر
#پوریا_عالمی
Read more
بعضی عکس‌ها حال آدم را جا می‌آورد. عکس را میس سوزان در نصف جهان برداشته از #معاهده_نوشیدن_چای و متنش ...
Media Removed
بعضی عکس‌ها حال آدم را جا می‌آورد. عکس را میس سوزان در نصف جهان برداشته از #معاهده_نوشیدن_چای و متنش را هم در صفحه‌ی خودش بخوانید. #پوریا_عالمی بعضی عکس‌ها حال آدم را جا می‌آورد.
عکس را میس سوزان در نصف جهان برداشته از #معاهده_نوشیدن_چای و متنش را هم در صفحه‌ی خودش بخوانید.

#پوریا_عالمی
نوشتن زیر دوربین. #احمد_زیدآبادی
Media Removed
نوشتن زیر دوربین. #احمد_زیدآبادی نوشتن زیر دوربین.

#احمد_زیدآبادی
دوست داشتنت فعلی سیاسی نیست که چیز دیگری را بپوشاند و دوست داشتنت برهنگی است #معاهده_نوشیدن_چای ...
Media Removed
دوست داشتنت فعلی سیاسی نیست که چیز دیگری را بپوشاند و دوست داشتنت برهنگی است #معاهده_نوشیدن_چای #پوریا_عالمی دوست داشتنت فعلی سیاسی نیست
که چیز دیگری را بپوشاند
و دوست داشتنت برهنگی است

#معاهده_نوشیدن_چای
#پوریا_عالمی
پیرزنی باش که پای برهنه روی مین می‌رود تا پیدا کند تکه‌استخوان پسرش را هر کجا که شد #بخشی از کتاب ...
Media Removed
پیرزنی باش که پای برهنه روی مین می‌رود تا پیدا کند تکه‌استخوان پسرش را هر کجا که شد #بخشی از کتاب مجموعه‌ی شعر #معاهده_نوشیدن_چای @gandopub پیرزنی باش
که پای برهنه روی مین می‌رود تا پیدا کند تکه‌استخوان پسرش را هر کجا که شد

#بخشی از کتاب مجموعه‌ی شعر #معاهده_نوشیدن_چای
@gandopub
تغییرات بزرگ در زندگی با کوچک‌ترین قدم‌ها شروع می‌شود. بیایید قدمی کوچک به بزرگیِ بهتر شدن حال دانش آموزان با استعدادِ كم برخوردار برداریم. با پیوستن به #مشق_مهر اول مهر را برای یک دانش آموز بهتر کنیم. @child_foundation * پرداخت آنلاین در www.childf.org * واریز به شماره کارت: ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۵۰۰۱۵۵ * ... تغییرات بزرگ در زندگی
با کوچک‌ترین قدم‌ها شروع می‌شود.
بیایید قدمی کوچک
به بزرگیِ بهتر شدن حال دانش آموزان با استعدادِ كم برخوردار برداریم.

با پیوستن به #مشق_مهر
اول مهر را برای یک دانش آموز بهتر کنیم.

@child_foundation * پرداخت آنلاین در www.childf.org
* واریز به شماره کارت: ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۵۰۰۱۵۵
* واریز به شماره حساب: ۰۱۰۰۵۵۱۶۷۸۰۰۱

بنیاد کودک
دفتر مرکزی: خیابان خرمشهر، بین عربعلی و عشقیار، پلاک ۸۹
۰۲۱-۴۲۵۱۰
Read more

Loading...