Loading Content...

Sabapakdel Instagram Photos and Videos

Loading...


sabapakdel سبـا پـاكـدل @sabapakdel mentions
Followers: 21,411
Following: 377
Total Comments: 0
Total Likes: 0

. هيچ مهاجرى هرگز به خانه بازنمى گردد، چون ديگر نه تو همانى و نه شهر، همان شهرى كه زاده اش بودى! . خانه ...
Media Removed
. هيچ مهاجرى هرگز به خانه بازنمى گردد، چون ديگر نه تو همانى و نه شهر، همان شهرى كه زاده اش بودى! . خانه به حضور اويى كه نفس ات به نفس اش وابسته است به تو بازمى گردد. . خانه به من بازگشت؛ تازه چراغ هاى اش روشن شد. . #familyreunion .
هيچ مهاجرى هرگز به خانه بازنمى گردد، چون ديگر نه تو همانى و نه شهر، همان شهرى كه زاده اش بودى!
.
خانه به حضور اويى كه نفس ات به نفس اش وابسته است به تو بازمى گردد.
.
خانه به من بازگشت؛ تازه چراغ هاى اش روشن شد.
.
#familyreunion
Loading...
Poetry in Transit شعر در گذر . . در اتوبوس هاى بريتيش كلمبيا، پروژه ى به نام "شعر در گذر" شروع شده ...
Media Removed
Poetry in Transit شعر در گذر . . در اتوبوس هاى بريتيش كلمبيا، پروژه ى به نام "شعر در گذر" شروع شده كه به جاى تبليغ شامپو معطر موهاىِ خشن و يا رستوران هاى زنجيره ى غذاىِ بى درنگ، افرادى كه در عبور و سفر هستند به تماشاى شعرى دعوت مى شوند. . ٢٢ اوت ٢٠١٨ . همين س.ب.ا #bctransit #vancouver #bus ... Poetry in Transit
شعر در گذر
.
.
در اتوبوس هاى بريتيش كلمبيا، پروژه ى به نام "شعر در گذر" شروع شده كه به جاى تبليغ شامپو معطر موهاىِ خشن و يا رستوران هاى زنجيره ى غذاىِ بى درنگ، افرادى كه در عبور و سفر هستند به تماشاى شعرى دعوت مى شوند.
.
٢٢ اوت ٢٠١٨
.
همين
س.ب.ا

#bctransit #vancouver #bus #poetryintransit
Read more
امروز، گذشته اى ست كه تا هميشه دلتنــگـــــ اش خواهيم ماند. . . س.ب.ا اوت ٢٠١٨
Media Removed
امروز، گذشته اى ست كه تا هميشه دلتنــگـــــ اش خواهيم ماند. . . س.ب.ا اوت ٢٠١٨ امروز، گذشته اى ست كه تا هميشه دلتنــگـــــ اش خواهيم ماند.
.
.
س.ب.ا
اوت ٢٠١٨
Sometimes, it only takes a small trigger to go up in flames and burn everything down into ashes. . . # #fire #matches Sometimes, it only takes a small trigger to go up in flames and burn everything down into ashes.
.
.

#🔥 #fire #matches
. نامه اى به يكسال پيش (سه): . این جا باران می بارد، این جا خیلی باران می بارد؛ شهرشان گویا زیاد گریه ...
Media Removed
. نامه اى به يكسال پيش (سه): . این جا باران می بارد، این جا خیلی باران می بارد؛ شهرشان گویا زیاد گریه می کند! اما خودشان می خندند و این لبخند همان سلام به اجبار نیست که تحویل نقاب رو به رو بدهی. فقط حواس ات باشد این شهر خودش گریه می کند نکند تو زیر باران گم شود اشک های ات؟ می دانم، آن قدر لج بازی که بعد از یک ... .
نامه اى به يكسال پيش (سه):
.
این جا باران می بارد، این جا خیلی باران می بارد؛ شهرشان گویا زیاد گریه می کند! اما خودشان می خندند و این لبخند همان سلام به اجبار نیست که تحویل نقاب رو به رو بدهی. فقط حواس ات باشد این شهر خودش گریه می کند نکند تو زیر باران گم شود اشک های ات؟ می دانم، آن قدر لج بازی که بعد از یک سال به حرف های من خواهی رسید. اینجا آسمان اش آبی ست، اما حالا می فهمی آبی به اندازه ی وسعت آسمان، طیف رنگی دارد و هیج دو آسمانی هم رنگ نخواهد بود!
.
اصلن زبان شان را هم می دانی، آداب را هم خوانده ای در ناگفته ی کتاب های هزار صفحه ای دوران تحصیل ات، حتا احساس آشنایی غریبی هم با پوست سفید وُ زرد وُ سیاه وُ مخلوط مابین داری؛ اما اسم خیابان ها فرق می کند! هویتِ یک شهر، خاطراتِ خیابان گردی هایِ اولین بیرون رفتنِ تنهایی ات است، اولین روزی که فکر کردی چه قدر بزرگ شده ای که حالا می توانی مستقل در خیابان ها قدم بزنی. اینجا، خیلی عدد هست، هویت هر خیابان و هر خانه، عدد است و یکی از چهار سوی جهان! شمال، جنوب، شرق و .... امروز غرب کره ی همیشه چرخان زمین!
.
ادامه دارد
.
س.ب.ا
.
#vancouver #sunsetbeach #july2018 #sunset #canada
Read more
. این قافـله ى عـُمـــــر عجـب می‌گــذرد . . خيام .
Media Removed
. این قافـله ى عـُمـــــر عجـب می‌گــذرد . . خيام . .
این قافـله ى عـُمـــــر عجـب می‌گــذرد
.
.
خيام
.
Loading...
. شبدر چهار پــَـر، يك لحظه ست: . درست همان وقتى ست كه تصميم مى گيرى ذرات معلق هوا را جذب تك تك سلول ...
Media Removed
. شبدر چهار پــَـر، يك لحظه ست: . درست همان وقتى ست كه تصميم مى گيرى ذرات معلق هوا را جذب تك تك سلول هاى بدن ات كنى؛ به عميق ترين شكل ممكن هوا وارد سينه ات مى شود، دور مى چرخد و با لطافت شبنمىِ نفس درهم مى آميزد، شش هاى ات را پر مى كند و حس مى كنى تا مغز استخوان تازه شدى، بعد جايى پايين تر از قلب ات را كمى سنگين ... .
شبدر چهار پــَـر، يك لحظه ست:
.
درست همان وقتى ست كه تصميم مى گيرى ذرات معلق هوا را جذب تك تك سلول هاى بدن ات كنى؛ به عميق ترين شكل ممكن هوا وارد سينه ات مى شود، دور مى چرخد و با لطافت شبنمىِ نفس درهم مى آميزد، شش هاى ات را پر مى كند و حس مى كنى تا مغز استخوان تازه شدى، بعد جايى پايين تر از قلب ات را كمى سنگين مى كند تا به يادت آورد هنوز نبض مى زنى، زنده اى، هستى... در نهايت سبك راه از عمقِ سينه بيرون مى كشد و نرم نرمك بيرون مى خزد تا تو بازدم گرمى را به جهان سرآزير كنى.
.
شبدر چهار پــَـر، اگر پيدا شود؛ درك عميق تنها يك لحظه است.
.
همين
س.ب.ا
.

#vandousengardens #vancouver
Read more
#Repost @atefeh.razavi with @get_repost ・・・ سال بلوا از سالها پيش كه رمان "سمفونى مردگان"و "سال بلوا" را خواندم بر اين باور بودم كه "عباس معروفى" با اين دو كتاب به ارتفاع ادبيات نوين ايران افزود. چندى پيش به پيشنهاد انتشارات ققنوس و نويسنده كتاب قرار بر اين شد كه سمفونى مردگان را حسين پاكدل ... #Repost @atefeh.razavi with @get_repost
・・・
سال بلوا
از سالها پيش كه رمان "سمفونى مردگان"و "سال بلوا" را خواندم بر اين باور بودم كه "عباس معروفى" با اين دو كتاب به ارتفاع ادبيات نوين ايران افزود.
چندى پيش به پيشنهاد انتشارات ققنوس و نويسنده كتاب قرار بر اين شد كه سمفونى مردگان را حسين پاكدل بخواند و سال بلوا را من. اينكار به همت دوستان با ذوق "آوا نامه" با دقت و وسواس انجام شد و امروز در دسترس شماست.
خوانش اين كتاب براى من تجربه لذت بخشى بود اميدوارم وقت شنيدنش شما هم در اين لذت با من شريك باشيد
از همين لحظه بى صبرانه منتظر نظرات شما در خصوص كتاب صوتى "سال بلوا"هستم.
با مراجعه به وبسایت یا اپلیکیشن آوانامه مى توانيد نسخه کامل این کتاب صوتى را دانلود كنيد.
@avanameh
@qoqnoospub
Read more
Loading...
. What you see depends on what you are looking for! . . June 2018 #pov #artgraphy #blackandwhite ...
Media Removed
. What you see depends on what you are looking for! . . June 2018 #pov #artgraphy #blackandwhite #enigma #vancouver .
What you see depends on what you are looking for!
.
.
June 2018

#pov #artgraphy #blackandwhite #enigma #vancouver
. Let’s wash up! . #carwash .
Let’s wash up! 💧💧💧
.
#carwash
. دو . رسیدی!؟ تنفس این هوا برای ریه های ات هم عجیب است چه برسد به چشم هایی که از ترس و دلهره در چشم خانه ...
Media Removed
. دو . رسیدی!؟ تنفس این هوا برای ریه های ات هم عجیب است چه برسد به چشم هایی که از ترس و دلهره در چشم خانه ها جا نمی شوند. ترسیدی؟ یا شاید هنوز باور نمی کنی چه تصمیمی گرفته ای و حالا کجای جهان ایستاده ای! باید مراحل قانونی را طی کنی، اتاق اول سمت راست که هفت تابلوی راهنما تا اولین مسئول بررسی پرونده هدایت ... .
دو
.
رسیدی!؟ تنفس این هوا برای ریه های ات هم عجیب است چه برسد به چشم هایی که از ترس و دلهره در چشم خانه ها جا نمی شوند. ترسیدی؟ یا شاید هنوز باور نمی کنی چه تصمیمی گرفته ای و حالا کجای جهان ایستاده ای! باید مراحل قانونی را طی کنی، اتاق اول سمت راست که هفت تابلوی راهنما تا اولین مسئول بررسی پرونده هدایت ات می کند. وارد می شوی. بعد از بیست و دو ساعت در آسمان، کسی از تو نام ات را می پرسد، نام کوچک و نام به ارث برده از اجدادی که دیگر در خاک این شهر نیستند... سال تولد، روز، ماه، ولی نه ساعتی که حالا اگر دور بزنی از چرخ زمین همان باشد که دیروز بوده... نام پدر، نام مادر ... محل تولد! من در حال متولد شدن هستم ولی این بار با صدایی بلندتر از گریه ولی بی نشانه از همان شیون و جیغ معمول، ولی این بار با قامت تاریخی که ریشه می کشد تا بیست و هفت سال و هشت ماه و چهار روز خاطره! صدای پشت شیشه گفت: خوش آمدی! شاید وقت تولد هم مادرم یا پدرم همین جمله را گفته بودند ولی این بار من نه صاحب صدا را می شناختم و نه زبان اش آن بود که اولین شعر زندگی ام را با حروف اش نوشتم.
.
(ادامه دارد...).
.
نامه اى به يك سال پيش
.
س.ب.ا

#letterstomyself #immigration #oneyearanniversary
Read more
Becoming Myself: A Psychiatrist's Memoir Irvin D. Yalom من "اروين يالوم" را با ترجمه هاى بى نظير ...
Media Removed
Becoming Myself: A Psychiatrist's Memoir Irvin D. Yalom من "اروين يالوم" را با ترجمه هاى بى نظير و فوق العاده ى فارسى شناختم، "درمان شوپنهاور"، "هنر درمان"، "روان درمانى اگزيستانسيال"، "وقتى نيچه گريست." با ترجمه ى روان و هوشمندانه ى دكتر سپيده حبيب، "خيره به خورشيد" ترجمه حسرت برانگيز ... Becoming Myself: A Psychiatrist's Memoir
Irvin D. Yalom
من "اروين يالوم" را با ترجمه هاى بى نظير و فوق العاده ى فارسى شناختم، "درمان شوپنهاور"، "هنر درمان"، "روان درمانى اگزيستانسيال"، "وقتى نيچه گريست." با ترجمه ى روان و هوشمندانه ى دكتر سپيده حبيب، "خيره به خورشيد" ترجمه حسرت برانگيز
مهدى غبرايى و ديگر آثار ارزشمند بازگردانده شده به زبان فارسى پروفسور يالوم.
.
.
كتاب "من چگونه اروين يالوم شدم" هم به تازگى در ايران به ترجمه ى اعظم خرام توسط كتاب نشر پارسه منتشر شده. من ترجمه را نخواندم، و نمى دانم اين صفحه ى كتاب چگونه به فارسى بازگردانده شده!
در اينجا يالوم مى گويد ايران كشورى ست كه آثار مرا بدون پرداخت حق نويسنده چاپ كرده است، و خوب مى داند آثار خيلى از روان شناسان، فلاسفه و نويسندگان مطرح جهان به زبان فارسى ترجمه شده و فارسى زبانان با چهره هاى فاخر نويسنده آشنا هستند.
.
.
به هزار و يك علت در ايران حق نويسنده پرداخت نمى شود و يا قابل پرداخت نيست و اين اصلن مسئله ى اين متن نيست. اما كسب اجازه از نويسنده اى كه هنوز زنده و قابل دسترسى است و اخذ رضايت او بدون شك از چنين انتقادى در يك اثر مى تواند پيشگيرى كند.
.
.
همين
س. ب. ا

#irvinyalom #publication #loyalty
Read more
Loading...
. سه ماه بعد، دو ماه و دو هفته مانده، یک هفته و چهار روز، سه شب مانده، چند ساعت دیگر، حالا دقیقن یک ساعت ...
Media Removed
. سه ماه بعد، دو ماه و دو هفته مانده، یک هفته و چهار روز، سه شب مانده، چند ساعت دیگر، حالا دقیقن یک ساعت دیگر، و همین الان... پرید! اینجا دقیقن همان لحظه ای ست که چه بخواهی و چه نخواهی راه پس نمانده، تو خودت مسیری هستی که در وجودت ادامه پيدا مى كنى، باید جاده های جدیدی روی خاطره بکشی، علامت گذاری کنی به پیش ... .
سه ماه بعد، دو ماه و دو هفته مانده، یک هفته و چهار روز، سه شب مانده، چند ساعت دیگر، حالا دقیقن یک ساعت دیگر، و همین الان... پرید! اینجا دقیقن همان لحظه ای ست که چه بخواهی و چه نخواهی راه پس نمانده، تو خودت مسیری هستی که در وجودت ادامه پيدا مى كنى، باید جاده های جدیدی روی خاطره بکشی، علامت گذاری کنی به پیش که دیگر تاریخ اش از امروز کلید می خورد، مثل صدای کلاکت: نور، صدا، چشم های ات ... حرکت!
.
(ادامه دارد...)
.
نامه اى به يكسال پيش
٢٥ ارديبهشت سالى كه گذشت
.
س.ب.ا
.
#letterstomyself #immigration #oneyearanniversary
Read more
. ايمانِ من بهشتى بود كه در همين جهان به چشم ديده بودم، در همين جهان زيسته بودمش، و با واقعيت اى به بى ...
Media Removed
. ايمانِ من بهشتى بود كه در همين جهان به چشم ديده بودم، در همين جهان زيسته بودمش، و با واقعيت اى به بى مرزىِ چهار سوى زمين به بى دريغ ترين ثانيه هاى سكوت و صبرش سفر كرده بودم. . . April 29, 2018 Hicks Lake, British Columbia . #hickslake #britishcolumbia #camping #canada #lake #fishing .
ايمانِ من بهشتى بود كه در همين جهان به چشم ديده بودم، در همين جهان زيسته بودمش، و با واقعيت اى به بى مرزىِ چهار سوى زمين به
بى دريغ ترين ثانيه هاى سكوت و صبرش سفر كرده بودم. .
.

April 29, 2018
Hicks Lake, British Columbia
.

#hickslake #britishcolumbia #camping #canada #lake #fishing
. نفس نكشيدم اگر بدان كه بى هواى تو اَم . (نه فقط اين شعر كه جهان شاعرانه ى من خالق اش باباست.) . دوستت ...
Media Removed
. نفس نكشيدم اگر بدان كه بى هواى تو اَم . (نه فقط اين شعر كه جهان شاعرانه ى من خالق اش باباست.) . دوستت دارم تك دختر بابا #hosseinpakdel .
نفس نكشيدم اگر
بدان كه بى هواى تو اَم
.
(نه فقط اين شعر كه جهان شاعرانه ى من خالق اش باباست.)
.
دوستت دارم
تك دختر بابا

#hosseinpakdel
Loading...
. سال نو را از تصويرتان تحويل گرفتم كه همه اميد است حضور . <span class="emoji emoji2665"></span>️<span class="emoji emoji2665"></span>️ #persiannewyear
Media Removed
. سال نو را از تصويرتان تحويل گرفتم كه همه اميد است حضور . ️ #persiannewyear .
سال نو را از تصويرتان تحويل گرفتم كه همه اميد است حضور .
♥️♥️
#persiannewyear
. اى كاش دلتنگى تنها حسى بود شبيه به باقى احساسات؛ اما دلتنگى شيوه اى از زندگى ست كه زمان و مكان و لحظه ...
Media Removed
. اى كاش دلتنگى تنها حسى بود شبيه به باقى احساسات؛ اما دلتنگى شيوه اى از زندگى ست كه زمان و مكان و لحظه ها را آن قدر از آنِ خود مى كند كه تو مى مانى يك بغض بى رحم روى دل ات. ديگر اين دلتنگى ست كه مى شود معرف تمام لحظه ها: مثلن اين عكس را براى تو گرفتم به وقت دلتنگى؛ امروز غذاى مورد علاقه ى تو را درست كردم به وقت دلتنگى؛ ... .
اى كاش دلتنگى تنها حسى بود شبيه به باقى احساسات؛ اما دلتنگى شيوه اى از زندگى ست كه زمان و مكان و لحظه ها را آن قدر از آنِ خود مى كند كه تو مى مانى يك بغض بى رحم روى دل ات. ديگر اين دلتنگى ست كه مى شود معرف تمام لحظه ها: مثلن اين عكس را براى تو گرفتم به وقت دلتنگى؛ امروز غذاى مورد علاقه ى تو را درست كردم به وقت دلتنگى؛ موسيقى اى كه هميشه با هم گوش مى كرديم را گذاشته ام به وقت دلتنگى؛ امروز تمام پياده روهاى شهر را قدم زدم با خيال اينكه تو پشت سرم ايستاده اى و دلم به گرماى نفس ات خوش است به وقت دلتنگى... پانزدهم اسفند، زيباترين اتفاق سال است.
.
من به روز تولد تو، تحويل سال مى كنم.
.
دوستت دارم پس هستم.
.

عكس از اميد زندگيم: پدر جان @pakdel.hossein
Read more
. قطار، پير شده بود درست مثل پيرمردى كه هميشه با پيپ و عطر توتون نمدار، كلاه شاپوى خاكسترى و پوتين هاى ...
Media Removed
. قطار، پير شده بود درست مثل پيرمردى كه هميشه با پيپ و عطر توتون نمدار، كلاه شاپوى خاكسترى و پوتين هاى چرمِ رنگ و رو رفته پيدايش شود. وقتى پاى صحبت اش بنشينى، انگار راديو اعلام خبر جنگ مى كند و از خس خس صداى اش، صداى نفس نفس سربازهاى بازآمده از خط حمله را مى شنوى. هر از گاهى صداى بوق ممتدِ خطِ از دست رفته ... .
قطار، پير شده بود درست مثل پيرمردى كه هميشه با پيپ و عطر توتون نمدار، كلاه شاپوى خاكسترى و پوتين هاى چرمِ رنگ و رو رفته پيدايش شود. وقتى پاى صحبت اش بنشينى، انگار راديو اعلام خبر جنگ مى كند و از خس خس صداى اش، صداى نفس نفس سربازهاى بازآمده از خط حمله را مى شنوى. هر از گاهى صداى بوق ممتدِ خطِ از دست رفته ى راديو سوت مى كشد در سرت، و بى اختيار دست پيرمرد را مى گيرى كه مثل آهن سرد است.
قطار، تنه ى بى جان اش بازمانده بود از هزارسال سفر. خسته ى راهى بود كه تنها چاره ى بقاى اش بود؛ سفر. خاطره ساز بى نهايت مسافرى بود كه چمدان رها كرده، رها كرده بودند خود را از سفر. آخرين وداع بود كه از صداى بى امانِ سقوط قطره هاى اشك روى ريل سردش ادامه راه داد به سفر. امتداد خيالى آغوش معشوقى بود كه مى دانى آخرين بار است پيش از اين ناتمام بغضِ سفر.
قطار، بى وطن ترين موجود آهنى دنيا بود كه محكوم بود به هميشه در جاده ها بودن وُ ماندن وُ رفتن به حكم سفر.
س.ب.ا
همين
March 2, 2018
Read more
Loading...
#restaurantart #japanese #food #shrimps #sakaijapan #dinner #vancouver #teriyakichicken #japaneserestaurant #foodart #restaurantart #japanese #food #shrimps #sakaijapan #dinner #vancouver #teriyakichicken #japaneserestaurant #foodart
Embracing diversity is way smarter than accepting exclusiveness. . . My students’ ways of saying ...
Media Removed
Embracing diversity is way smarter than accepting exclusiveness. . . My students’ ways of saying “I love you.” in their languages. . . #happyvalentinesday #love #diversity #vancouver #esl #englishclass #classroom #kaplan #kaplaninternational Embracing diversity is way smarter than accepting exclusiveness.
.
.
My students’ ways of saying “I love you.” in their languages.
.
.
#happyvalentinesday #love #diversity #vancouver #esl #englishclass #classroom #kaplan #kaplaninternational
. در من حضورى دارى كه وقتى كسى نام تو را بگويد، به سوى صدا برمى گردم. . . Thou so reside in me that if ...
Media Removed
. در من حضورى دارى كه وقتى كسى نام تو را بگويد، به سوى صدا برمى گردم. . . Thou so reside in me that if one calls thy name, I’m taken aback by the voice. . . Saba February 2018 . #granvilleisland #vancouver #poetry #britishcolumbia #literature .
در من حضورى دارى كه وقتى كسى نام تو را بگويد، به سوى صدا برمى گردم.
.
.
Thou so reside in me that if one calls thy name, I’m taken aback by the voice. .
.
Saba
February 2018
.
#granvilleisland #vancouver #poetry #britishcolumbia #literature
www.sabapakdel.com . . . IELTS Tutorials Contact me at: info@sabapakdel.com . . #ielts ...
Media Removed
www.sabapakdel.com . . . IELTS Tutorials Contact me at: [email protected] . . #ielts #ieltspreparation #ieltstest #ieltstutor #vancouver #vpl #englishtutorial #prepareforielts #yaletown #westgeorgia #downtownvancouver #ieltsclass #ieltstest www.sabapakdel.com
.
.
.
IELTS Tutorials
Contact me at:
[email protected]
.
.
#ielts #ieltspreparation #ieltstest #ieltstutor #vancouver #vpl #englishtutorial #prepareforielts #yaletown #westgeorgia #downtownvancouver #ieltsclass #ieltstest
Mexico Adventure; December 2017 (2) 🇲🇽🇲🇽🇲🇽 #Mexico #sanjose #traveling #downtownloscabos ...
Media Removed
Mexico Adventure; December 2017 (2) 🇲🇽🇲🇽🇲🇽 #Mexico #sanjose #traveling #downtownloscabos #mexicanart #pacificocean #mexicanculture Mexico Adventure; December 2017 (2) 🇲🇽🇲🇽🇲🇽
#Mexico #sanjose #traveling #downtownloscabos #mexicanart #pacificocean #mexicanculture
Mexico Adventure (1) December 2017 🇲🇽 #Mexico #sanjose #traveling #downtownloscabos #mexicanart ...
Media Removed
Mexico Adventure (1) December 2017 🇲🇽 #Mexico #sanjose #traveling #downtownloscabos #mexicanart #pacificocean #mexicanculture Mexico Adventure (1) December 2017 🇲🇽
#Mexico #sanjose #traveling #downtownloscabos #mexicanart #pacificocean #mexicanculture
. . مكالمات من و بابا: . دختر: بابا... بعضى روزا صداى رشدكردنِ موهاى سفيدم رو مى تونم بشنوم... ...
Media Removed
. . مكالمات من و بابا: . دختر: بابا... بعضى روزا صداى رشدكردنِ موهاى سفيدم رو مى تونم بشنوم... . . پدر: دخترم، قطارى كه ساكن باشه كسى بهش سنگ نمى زنه،... يه كارايى هست كه اگر انجام ندى به توانايى هاى خودت جفا كردى. . . . #hosseinpakdel @pakdel.hossein .
.
مكالمات من و بابا:
.

دختر: بابا... بعضى روزا صداى رشدكردنِ موهاى سفيدم رو مى تونم بشنوم... .
.

پدر: دخترم، قطارى كه ساكن باشه كسى بهش سنگ نمى زنه،... يه كارايى هست كه اگر انجام ندى به توانايى هاى خودت جفا كردى. .
.
.

#hosseinpakdel
@pakdel.hossein

Loading...