Sahrazn Instagram Photos and Videos

sahrazn صحــرا زنگنـه | SaHra Zangeneh @sahrazn mentions
Followers: 3,540
Following: 690
Total Comments: 0
Total Likes: 0

خب‌ب‌ب‌ب‌ب ! نوبتی ام که باشه نوبت اعلام برنده های چالش #حرف_بزنیم_از_رویاهامون میباشد<span class="emoji emoji1f60d"></span>🤩 امروز ...
Media Removed
خب‌ب‌ب‌ب‌ب ! نوبتی ام که باشه نوبت اعلام برنده های چالش #حرف_بزنیم_از_رویاهامون میباشد🤩 امروز فرصت کردم قرعه کشی رو انجام بدم و از مراحلش هم فیلم گرفتم و میذارم توی استوری که ببینید. بچه ها من بین کامنتها به صورت رندوم قرعه کشی کردم و از همه تون بابت شرکت توی این چالش ممنونم️ شما حتی اگه برنده ... خب‌ب‌ب‌ب‌ب !
نوبتی ام که باشه نوبت اعلام برنده های چالش #حرف_بزنیم_از_رویاهامون میباشد😍🤩
امروز فرصت کردم قرعه کشی رو انجام بدم و از مراحلش هم فیلم گرفتم و میذارم توی استوری که ببینید. بچه ها من بین کامنتها به صورت رندوم قرعه کشی کردم و از همه تون بابت شرکت توی این چالش ممنونم❤️ شما حتی اگه برنده نباشید، با نوشتن و حرف زدن از رویاها و ارزوهاتون یه قدم بزرررگ واسه رسیدن بهش برداشتید!⭐️
از کامنت خودتون یه اسکرین شات بگیرین و نگه‌دارید و هرسالی که میگذره یه بار دیگه بخونیدش و ببینید چقدر تو مسیر رسیدن بهش پیش رفتید و بیاید منو هم از پیشرفتتون باخبر کنید ❤️ مثل استوری که امروز گذاشتم که یکی از شما که توی چالش ارزو کرده بود پزشک شه و دیروز خبر قبولیش توی رشته پزشکی رو به من داد!🤩 ماها باید انقدر خودمون رو توی وصال ارزوهامون تصور کنیم و انقدر بهش انرژی مثبت بدیم و باورش کنیم که کائنات اصن راهی جر رسوندن ما به رویاهامون نداشته باشن! اینم یادتون نره که تو این راه منفی نگری و نا امیدی ممنوعه. چون با کوچکترین انرژی منفی، هرچی که رشته بودین پنبه میشه میره پی کارش😒 ..
خب میرسیم به برنده‌ها ؛
اگه میتونستم دلم میخواست به تک تکتون یه هدیه کوچیک و یادگاری بدم ولی چه کنم که ممکن نیست🙏🏻🌸
.
1- @armaghan_jlz
2- @mohajeri_1396
3- @sofi.den97
4- @charli_olson
5- @yasi_hass
6- @iam_mhds .
عزیزان برنده❤️ توی دایرکت از بین هدیه‌هایی که گذاشته بودم اونی که دوست دارید رو انتخاب کنید و به همراه ادرس ‌و شماره‌تون برام بفرستید 🌹
.
از همه تون بی نهایت ممنونم، اونایی که برنده نشدید نا امید نشید، چون شاید زندگی یه جایزه بزرگتر براتون کنار گذاشته⭐️🤩
Read more
راستشو بخواید من ادمی بودم که همیشه دیگران رو به خودم ترجیح میدادم! یعنی چی؟ یعنی خودمو میکشتم که ...
Media Removed
راستشو بخواید من ادمی بودم که همیشه دیگران رو به خودم ترجیح میدادم! یعنی چی؟ یعنی خودمو میکشتم که بقیه ازم راضی باشن، حتی اگه شده تو این راه خودمو اذیت کنم و زجر بکشم. دنبال حق خودم نمیرفتم و همیشه سکوت میکردم و سعی میکردم انقدر خودمو قانع کنم که اخرش حس کنم اصلا حق با من نبوده!!.. توی این مسیر خیلی ... راستشو بخواید من ادمی بودم که همیشه دیگران رو به خودم ترجیح میدادم!
یعنی چی؟
یعنی خودمو میکشتم که بقیه ازم راضی باشن، حتی اگه شده تو این راه خودمو اذیت کنم و زجر بکشم. دنبال حق خودم نمیرفتم و همیشه سکوت میکردم و سعی میکردم انقدر خودمو قانع کنم که اخرش حس کنم اصلا حق با من نبوده!!..
توی این مسیر خیلی جاها به خودم ظلم کردم که بقیه رو خوشحال کنم، رو دل خودم پا گذاشتم که دل یکی دیگه رو به دست بیارم..
اما خیلی جاها وقتی موقعیت برعکس شد، دیدم ادما حتی به جبران کار من، نه تنها تلاشی نمیکنن، بلکه برعکس! تو چشمام زل میزنن و پا رو دل من میذارن..
ناراحت میشدم اما بازم سعی میکردم خودمو جای اون طرف بذارم و بهش حق بدم!
ولی میبینم تو این مسیر فقط هی دارم حق‌رو از خودم میگیرم و دل خودمو میشکونم به قیمت اینکه دیگران از من راضی باشن و در نهایت هم هیچ نتیجه‌ای نمیگیرم..
کم کم تصمیم گرفتم از ادما هیچ توقعی نداشته باشم، سخته ولی هرکاری هم که میخوام واسه کسی انجام بدم به این فکر میکنم که قرار نیست نتیجه‌ای بهم برگرده و اینجوری کمتر خودمو اذیت میکنم و بعد فهمیدم حق ادما گرفتنیه. اینکه صبر کنی کسی حقتو بیاره دو دستی تقدیمت کنه از محالاته!
همینجوریش بابت زندگی و کار توی این سیستم عجیب و غریب هر روز شاهد اتفاق‌هایی هستیم که ادمایی که زورمون بهشون نمیرسه به واسطه پول و موقعیت حق‌مون رو زیر پا میذارن و حالا اینکه خودمونم تو موقعیت‌های ساده تر هی از خودمون بگذریم، ته‌ش ازمون چی میمونه بجز یه روح زخمی؟..
سعی دارم روش زندگیم رو کم کم عوض کنم، خودمو‌ بیشتر دوست داشته باشم و حال خوش خودمو اولویت بذارم... و مهم تر از اون، تا جایی که زورم میرسه، نذارم کسی به راحتی حق منو سهم خودش کنه!🙂
.
.
پ.ن: شما راهکارتون چیه؟تجربه‌ای از برخورد با اینجور اداما دارید؟
.
.
پ.ن : عکس از سلسله عکس‌های نامزدیه🙈😂😍 هنر @molim3karbalaei جان🌹
Read more
. از صبح دارم فقط به یه چیز فکر میکنم، که اگه نرفته بودی، تو‌ روز تولد ۳۱ سالگیت، چه شکلی شده بودی؟ مثل ...
Media Removed
. از صبح دارم فقط به یه چیز فکر میکنم، که اگه نرفته بودی، تو‌ روز تولد ۳۱ سالگیت، چه شکلی شده بودی؟ مثل من موهات زود سفید شده بود؟کنار شقیقه‌هات چند تا تار سفید برق میزد؟یا نه؟ هنوز همونجوری پرپشت و مشکی بود؟ صورتت.. لاغر شده بود؟ کنار چشمات چروک‌های ریز افتاده بود؟ یا بسکه تو افتاب اخم میکردی، خط ... .
از صبح دارم فقط به یه چیز فکر میکنم، که اگه نرفته بودی، تو‌ روز تولد ۳۱ سالگیت، چه شکلی شده بودی؟ مثل من موهات زود سفید شده بود؟کنار شقیقه‌هات چند تا تار سفید برق میزد؟یا نه؟ هنوز همونجوری پرپشت و مشکی بود؟
صورتت.. لاغر شده بود؟ کنار چشمات چروک‌های ریز افتاده بود؟ یا بسکه تو افتاب اخم میکردی، خط اخمت عمیق تر شده بود؟
چاق شده بودی یا لاغر؟ هنوز تیشرت میپوشیدی یا دیگه خیلی آقا شده بودی و فقط پیرهن مردونه تنت بود؟..
نمیدونم. نمیدونم تو ۳۱ سالگی چه شکلی میشدی، اصن نمیدونم الانم چه شکلی شدی. تنها چیزی که میدونم، اینه که هرروز بیشتر دلتنگتم.
راستی میدونستی اتفاقی که ۵ ماهه منتظرشیم امروز بالاخره بهش رسیدیم؟ نکنه اون ورا رسمتون اینه تو روز تولدتون شما هدیه بدین به
ما؟🌸 .
عزیزجانم، ۳۱ سالگی زمینیت مبارک ❤️
.
.
#میدونم_میبینمت_یه_روز_دوباره 🦋
.
پ.ن : ممنون میشم اگه برای شادی روح یگانه برادرم صلوات بفرستید🙏🏻
Read more
دیشب که این ویدیو رو دیدم همونجوری که لبخند عمیق ذوق صورتمو پر کرده بود دلمم میلرزید و اشک تو چشمام بود و میگفتم کاش منم اونجا بودم و میدیدمش.. توی تموم جاده ها و سفرامون با اهنگات زمزمه میکنیم و نسل به نسل حفظت میکنیم، کنار همه‌ی خاطراتمون هستی!️خیلی حیفه که تا زنده‌ایم صداتو از نزدیک نشنویم و نبینیمت.. ... دیشب که این ویدیو رو دیدم همونجوری که لبخند عمیق ذوق صورتمو پر کرده بود دلمم میلرزید و اشک تو چشمام بود و میگفتم کاش منم اونجا بودم و میدیدمش..
توی تموم جاده ها و سفرامون با اهنگات زمزمه میکنیم و نسل به نسل حفظت میکنیم، کنار همه‌ی خاطراتمون هستی!❤️خیلی حیفه که تا زنده‌ایم صداتو از نزدیک نشنویم و نبینیمت.. @ebi
.
این ویدیو رو خیلی خیلی خیلی دوست داشتم. واسه همین دلم خواست اینجام بذارمش اما کاملش رو توی کانال تلگرامم گذاشتم ( لینک توی بیو هست)😍🤩
.
پ.ن : البته من حتی از تصور اینکه همچین برخوردی با #شادمهر داشته باشمم اشک به چشمم میاد ❤️ دیدنش و رفتن به کنسرتش یکی از ارزوهای منه .. @realshadmehr
.
شما چی؟ از تصور دیدن کدوم هنرمند مورد علاقه‌تون ذوق میکنین؟😍🤩
Read more
اخرای شهریور که میشه از تموم شدن شش ماه اول سال دلم میگیره، من عاشق روزای بلند تابستون و نور خورشیدم. ...
Media Removed
اخرای شهریور که میشه از تموم شدن شش ماه اول سال دلم میگیره، من عاشق روزای بلند تابستون و نور خورشیدم. حس میکنم انرژیم تو تابستون بی نهایته و دلم میخواد دنیارو با دستام بلند کنم... اما بجاش #پاییز دلم میگیره و شب‌های بلند زمستون کلافه‌م میکنه. از پارسال تصمیم گرفتم با نیمه‌ی دوم سال هم ارتباط برقرار ... اخرای شهریور که میشه از تموم شدن شش ماه اول سال دلم میگیره، من عاشق روزای بلند تابستون و نور خورشیدم. حس میکنم انرژیم تو تابستون بی نهایته و دلم میخواد دنیارو با دستام بلند کنم... اما بجاش #پاییز دلم میگیره و شب‌های بلند زمستون کلافه‌م میکنه. از پارسال تصمیم گرفتم با نیمه‌ی دوم سال هم ارتباط برقرار کنم و دوسش داشته باشم ولی خب بازم دم پاییز دلم میگیره و استرس میگیرم که تابستون داره تموم میشه!..
امسال دارم به خودم این امید رو میدم که با اومدن پاییز و زمستون فصل سفر به #کویر و #جنوب شروع میشه و همش خودمو تو افتاب #خوزستان و #هرمزگان تصور میکنم و امیدوارم که امسال مقصدهای تیک نخوردم از جنوب #ایران تیک بخوره 😍❤️واسه همین، کمی تا قسمتی ، بفهمی نفهمی، منتظر ابان و اذرم😅🤩🙈 .
شما چه فصلی رو چرا دوست دارین؟⭐️
Read more
در ادامه بحثمون در خصوص #تجهیزات_سفر بعد اینکه چادر و کیسه خواب و کوله و زیر انداز میرسیم به تجهیزات ...
Media Removed
در ادامه بحثمون در خصوص #تجهیزات_سفر بعد اینکه چادر و کیسه خواب و کوله و زیر انداز میرسیم به تجهیزات اشپزی و وسایل پخت و پز مثل قابلمه و گاز و کتری و لیوان و قاشق و چنگال و چاقو. که حتما نیاز نیست اول کار برین بخرین و میتونین از خونه ببرید و کم کم تجهیزاتتون رو تکمیل کنین. واسه اینکه هر سفر بار اضافی نبرید ... در ادامه بحثمون در خصوص #تجهیزات_سفر
بعد اینکه چادر و کیسه خواب و کوله و زیر انداز
میرسیم به تجهیزات اشپزی و وسایل پخت و پز مثل قابلمه و گاز و کتری و لیوان و قاشق و چنگال و چاقو. که حتما نیاز نیست اول کار برین بخرین و میتونین از خونه ببرید و کم کم تجهیزاتتون رو تکمیل کنین. واسه اینکه هر سفر بار اضافی نبرید هم حساب کنین غذاتون قراره چیا باشه و فقط وسایلیو ببرین که نیاز همون وعده‌های اشپزیه. ظروف پلاستیکی سبک و کوچیک هم میتونید از پلاسکو فروشیا بگیرید، ترجیجا تو انتخابتون همیشه سبک بودن رو مد نظر داشته باشید.
.
مسئله بعدی وسایل بهداشتیه. دستمال مرطوب و کرم مرطوب کننده ‌، دستمال کاغذی و صابون و مسواک و لوازم شوینده‌ست. بقیه لوازم شخصی هم که میدونید دیگه..
کلا من وقتی میخوام کوله ببندم به این فکر میکنم چه چیزایی ممکنه تو طول سفر نیازم شه، از صبح که بیدار میشم تا فرداش تصور میکنم هر لحظه ممکنه به چه چیزایی نیاز پیدا کنم و یه کیف کوچیک دارم که لوازم بهداشتی از دستمال و مسواک و صابون گرفته تا دارو و کرم و برس و نخ دندون که مخصوص سفره رو توی اون میذارم و دیگه دم هر سفر فکر نمیکنم چی بردارم و چی نه و خیالم از بابتشون راحته.
دارو هم در حد مسکن و قرص سرماخوردگی و ویتامین سی و داروی معده و چسب زخم و گاز استریل و الکل همراهتون باشه ضرر نداره.
درمورد لباس برداشتن برای سفرهای طبیعتگردی، راحت بودن انتخاب اول منه. بعد اینکه همیشه یه دست لباس اضافه همراهتون باشه، یه حوله کوچیک، نخ و سوزن و سنجاق،یه دونه لباس گرم حتی واسه سفرای گرمسیری، کلاه افتابگیر و ضد افتاب.
بقیه وسایل خیلی وابسته به مقصد سفر و تعداد روزهای سفرتون داره. همیشه کل برنامه سفر و مقصدهاتون رو مرور کنید. کفش و صندل مناسب هم بردارید که اصل اول طبیعتگردی انتخاب کفش راحته .
.
تجهیزات سفر یه اقیانوس بی نهایته که تو هرچی بخری بازم خیلی چیزا هست که نداری!.. و قیمت تجهیزاتم تقریبا بالاست. من خودم اولین سفر کمپیم نه کوله داشتم نه کیسه خواب نه وسایل اشپزی مخصوص. با کوله معمولی و پتو مسافرتی و کاسه بشقاب پاشدم رفتم و مشکلی هم نداشتم. اما کم کم دستم اومد به چه چیزایی بیشتر نیاز دارم، اولویت بندی کردم و کم کم وسایلمو تکمیل کردم.
پس روز اول اتیش نزنین به مالتون😅بذارین کم کم و با تجربه خودتون وسایلیو بخرین که نیاز دارین، نه خرت و پرتایی که سال به سال استفاده نکنین.🧐
.
.
#صحرا_میره_سفر
#طبیعتگردی_پایدار
#تجربه‌_های_سفر_با_صحرا
Read more
گفت ؛ چرا موهاتو کوتاه نمیکنی راحت شی؟ خندیدم گفتم اخه حسام موهای کوتاه دوست نداره! قیافه‌شو کج ...
Media Removed
گفت ؛ چرا موهاتو کوتاه نمیکنی راحت شی؟ خندیدم گفتم اخه حسام موهای کوتاه دوست نداره! قیافه‌شو کج و کوله کرد و گفت ؛ وااااا، چه ربطی به اون داره؟ تو ازادی هرکاری دلت میخواد بکنی! سکوت کردم. راستشو بخواید ناراحت شدم. از اینکه وقتی کسی از رابطه من و همسرم، توافق‌ها و نظراتمون خبر نداره چرا باید به ... گفت ؛ چرا موهاتو کوتاه نمیکنی راحت شی؟
خندیدم گفتم اخه حسام موهای کوتاه دوست نداره!
قیافه‌شو کج و کوله کرد و گفت ؛ وااااا، چه ربطی به اون داره؟ تو ازادی هرکاری دلت میخواد بکنی!
سکوت کردم.
راستشو بخواید ناراحت شدم.
از اینکه وقتی کسی از رابطه من و همسرم، توافق‌ها و نظراتمون خبر نداره چرا باید به خودش اجازه اظهار نظر کنه؟..
نه من و نه حسام منکر ازادی و احترام همدیگه تو زندگی نیستیم. ما از روز اول بهم قول دادیم که با ازدواجمون مانع اهداف و ارزوهای هم نشیم، به ازادی هم، به روابط و نظرات هم احترام بذاریم و تلاشی برای تغییر دادن همدیگه نکنیم.
حالا وقتی همسر من تو ده مورد به نظر من احترام میذاره، وقتی میدونم دلش میخواد من یه کاری رو انجام بدم، لازم نیست برای ثابت کردن اینکه من یه ادم ازادم، باهاش لج کنم!
من اسم این کار رو احترام میذارم. احترام به کسی که دارم ازش بابت انتخاب‌هام احترام میگیرم و اهمیت دادن به نظرش نه تنها ازادی و استقلال منو زیر سوال نمیبره، بلکه نشون میده من در کمال استقلال و ازادی انسانیم، انقدر متعادل هستم که بتونم به نظر کسی که شریک زندگی منه، احترام بذارم و از عمل کردن بهش خوشحال هم باشم.
حالا سوالم اینجاست که چطور یکی به خودش این اجازه رو میده که واسه زندگی من نسخه بپیچه و به این فکر نمیکنه شاید اون یه جمله تو ذهن من تاثیر بذاره و نظر من رو عوض کنه و من حس کنم شاید راست میگه! شاید من نباید به نظرش احترام بذارم!
به نظر من اختلاف های بزرگ یه زندگی از همین جاها شروع میشه. از اینکه به دوست و اشنا اجازه میدیم راجع به زندگیمون و رابطه‌مون با همسرمون نظر بده.. حتی اگه بار اول هم اهمیت ندیم این نظرات کم کم ممکنه تو ذهن ما تاثیر میذاره، بهونه میشه غرغر میشه!..و در نهایت میشه اختلاف و جر و بحث و ادامه ی ماجرا!..
خلاصه که حرفم دو تاست.
اینکه یاد بگیریم در مورد زندگی کسی نظر ندیم. اینکه یه نفر با همسرش چطوری تا میکنه فقط به خودشون دو نفر بستگی داره.
و اینکه اجازه ندیم حتی نزدیکترین ادمای زندگیمون، دوست و اشنا و فامیل و ارایشگر و همسایه و همکار و .. در مورد زندگیمون و روابطمون نظری بدن، چون قطعا چیزهایی توی زندگی هست که فقط ما و همسرمون ازش خبر داریم و هیچ کس بجز خودمون هم نمیتونه درموردش نظر بده.⭐️
.
و من هم یاد گرفتم بدونم از این به بعد چطوری برخورد کنم که کسی به خودش این اجازه رو نده!
.
📸: @molim3karbalaei 💋
Read more
چطوری میشه که میریم و پیج یه بلاگر سفر رو فالو میکنیم و بعد از اینکه زیاد سفر میره شاکی میشیم و همش ازش ...
Media Removed
چطوری میشه که میریم و پیج یه بلاگر سفر رو فالو میکنیم و بعد از اینکه زیاد سفر میره شاکی میشیم و همش ازش میپرسیم چطوری هزینه شو تامین میکنی؟ خسته نمیشی؟ از خوشی زیاده؟ از بیکاریه؟ . چطوری میشه که پیج یه فشن استایلیست رو فالو میکنیم و هی میگیم این که همش این مزون و اون ایونته! این که همش براش لباس میفرستن! ... چطوری میشه که میریم و پیج یه بلاگر سفر رو فالو میکنیم و بعد از اینکه زیاد سفر میره شاکی میشیم و همش ازش میپرسیم چطوری هزینه شو تامین میکنی؟ خسته نمیشی؟ از خوشی زیاده؟ از بیکاریه؟
.
چطوری میشه که پیج یه فشن استایلیست رو فالو میکنیم و هی میگیم این که همش این مزون و اون ایونته! این که همش براش لباس میفرستن! اینکه هر روز یه دست لباس تنشه!.. .
چطوری میشه پیج یه فود بلاگر رو فالو میکنیم و براش مینویسیم همش تو رستورانی! همش داری میگردی و میخوری! چاق نمیشی؟ نمیترکی؟!
.

چطوری میشه پیج یه خیر رو فالو میکنیم و بعد بهش تهمت دزدی و سو استفاده از پول مردم رو میزنیم؟
.

یا پیج‌ یه ورزشکار رو فالو میکنیم و از سبک زندگیش و برنامه ورزشیش انتقاد میکنیم؟
.
چطوری میشه پیج یه میک اپ ارتیست رو فالو میکنیم و بهش میگیم همش که جلو اینه ای! چقد چیز میز میمالی به خودت؟ خسته نمیشی از اینهمه ارایش کردن؟! .
.
چطوری میشه که اگه ما چیزیو کم و کسر داریم، هرکسی که اونو داره حقش نیست و لایق توهین میشه؟
.

چطوری میشه که با کسی دوست میشیم، از روز اول همونجوری که هست میبینیمش و بعد چند وقت سراسر ازش بابت چیزی که هست انتقاد میکنیم؟
.
چطوری میشه که با کسی ازدواج میکنیم و بعد شروع میکنیم به عوض کردنش؟ از لباس پوشیدنش بگیر تا راه رفتن و صحبت کردنش؟
.

چطوری میشه که ادمارو همونجوری که هستن با تموم خوبی و بدیاشون کنار هم نمیپذیریم و دوست داریم عوض شن و طبق نظرات ما و فکر ما و مشکلات ما زندگی کنن؟
.
چطوری میشه که زندگیو، آسون نمیگیریم، که هرچیزیو، هرکسی‌رو همونجوری که هست نمیپذیریم و به تفاوت یک میلیارد انسان ، افکار و سرنوشت احترام نمیذاریم؟
.

میدونین میخوام چی بگم؟ میخوام بگم ادما همه شون به اندازه هم قدرت تصمیم و اختیار و عقل دارن. اینکه هرکسی تصمیم گرفته چطور باشه، سود و ضررش برای خودشه و ما فقط میتونیم پذیریمش و یا در سکوت، ردش کنیم. اینکه بپذیریم و بخوایم اصلاحش کنیم، نه ممکنه، نه درسته!..
.
.
من دارم سعی میکنم هرکسی رو همونجوری که هست بپذیرم، حتی اگه دلخواه من نیستن و به این فکر کنم من قدرت تغییر ادمها رو ندارم و برای اینکه خودم خوشحالتر باشم، بهتره که راحت تر بپذیرمشون. همین🦋
شما چی؟
.
.
پ.ن: عکس منو یاریم، دم دمای غروب #فیلبند 🌄
Read more
 #تجهیزات_سفر به نظر من کاملا توی سفر و طی تجربه دستتون میاد که به چه چیزایی نیاز دارید البته به فصل ...
Media Removed
#تجهیزات_سفر به نظر من کاملا توی سفر و طی تجربه دستتون میاد که به چه چیزایی نیاز دارید البته به فصل سفر و مقصدتون هم خیلی بستگی داره. در ساده ترین حالت کمپ کردن به #چادر نیاز دارین که اگه مقصدتون هواش سرد یا بارونی باشه حتما باید چادرتون دو‌پوش باشه. ولی اگه اتفاقی جایی بارونی شد هم میتونین محض احتیاط ... #تجهیزات_سفر
به نظر من کاملا توی سفر و طی تجربه دستتون میاد که به چه چیزایی نیاز دارید البته به فصل سفر و مقصدتون هم خیلی بستگی داره.
در ساده ترین حالت کمپ کردن به #چادر نیاز دارین که اگه مقصدتون هواش سرد یا بارونی باشه حتما باید چادرتون دو‌پوش باشه. ولی اگه اتفاقی جایی بارونی شد هم میتونین محض احتیاط چند متر نایلون پلاستیک همراهتون باشه که روی چادر بکشید اگه چادر دوپوش ندارید.
چادرها به دو دسته تقسیم میشن، چادرهای اتوماتیک و عصایی. چادرهای اتوماتیک به راحتی باز میشن و سریع جمع میشن اما معمولا سنگین و حجیم هستن و برای طبیعتگردی کمتر استفاده میشن. اما چادرهای عصایی باز و جمع کردنشون زمانبر تره اما کوچیکتر و سبکتر هستن و مناسب طبیعتگردی و کوهنوردی‌اند.
حالا شما بسته به سبک سفرتون باید تصمیم بگیرین چه چادری بخرین. اگه بیشتر ماشینی سفر میکنین و وزن و حجم براتون مهم نیست میتونید از چادرهای اتوماتیک هم استفاده کنین.
قیمت چادر بستگی به جنس و ظرفیتش و برندش خیلی متفاوته. توی تهران مرکز خرید تجهیزات کوهنوردی خیابون منیریه‌ست اما حتما قبل خرید، از اینترنت لیستی از چادرها و مشخصات و قیمتهاشون دربیارید و بعد خرید کنین.

توی اولویت های بعدی، کوله پشتی،زیرانداز و کیسه خواب هستش
انتخاب کوله پشتی بستگی به فیزیک بدنتون داره بنابراین حتما حجم مناسب رو انتخاب کنین( کوله ها با فاکتورحجمی لیتر تفکیک میشن) و بعد روی شونه هاتون تست کنین و کوله ای رو انتخاب کنین که کمترین فشار رو به گردن و شونه هاتون بیاره.
و کیسه خواب هم که شامل الیاف، پر و ترکیبی هستش که کیسه خواب پر کم حجم تر. سبکتر و گرمتره اما گرونتر و نگهداری سخت‌تری هم داره. تو خرید باید درنظر گرفت بیشتر توی چه فصلی و چه اب و هوایی سفر میکنید که ماکزیمم و مینیمم دمای مناسب رو برای خودتون پیدا کنین. مثلا اگه اکثرا تو فصول گرم سفر میکنین کیسه خوابی رو نگیرین که انقدر گرم باشه که نتونین تحمل کنین و توش بخوابین یا اگه زمستون سفر میکنین انقدر درجه‌ش پایین باشه که تا صبح بلرزین😅
زیر انداز هم شامل زیر انداز زیر چادر که اکثرا از پانچو استفاده میشه، زیرانداز داخل چادر که سلیقه‌اییه و زیرانداز فومی که برای زیر کیسه خوابه هم به کمرتون کمتر فشار بیاد و هم عایق سرمای زمین باشه.
.
.
خب، به دلیل محدودیت کاراکتر کپشن و مفصل بودن مطلب، مابقیشو توی پست بعدی مینویسم🙏🏻🌹
.
پ.ن : عکس از سفر به اوپرت سمنان❤️
#صحرا_میره_سفر
Read more
. از اردیبهشت تا حالا هرچی سفر رفتم طبیعتگردی و کمپینگ بوده. اما میخوام اعتراف کنم دلم لک زده واسه ...
Media Removed
. از اردیبهشت تا حالا هرچی سفر رفتم طبیعتگردی و کمپینگ بوده. اما میخوام اعتراف کنم دلم لک زده واسه حال و هوای سفرای شهری، واسه یزد و شیراز و اصفهان.🕌 این بود که رفتم سراغ عکسهای اخرین سفر شهریم، سفرم به یزد که بهشت من، توی تعطیلات عید امسال بود!️ عید که یزد رو دیدم ، اقامتم تو یه هتل معمولی بود و اونجا ... . از اردیبهشت تا حالا هرچی سفر رفتم طبیعتگردی و کمپینگ بوده.
اما میخوام اعتراف کنم دلم لک زده واسه حال و هوای سفرای شهری، واسه یزد و شیراز و اصفهان.🕌
این بود که رفتم سراغ عکسهای اخرین سفر شهریم، سفرم به یزد 😍که بهشت من، توی تعطیلات عید امسال بود!❤️ عید که یزد رو دیدم ، اقامتم تو یه هتل معمولی بود و اونجا متوجه شدم چقدر اقامتگاه‌های بومگردی و سنتی هست که میتونستم برای اقامت انتخاب کنم 😒خلاصه به دلم موند و با خودم عهد کردم تو سفر بعدیم حتما مهمون یکی از خونه های قدیمی باشم.🏠 و حالا از اونجایی که قصد سفر دارم توی مسیر سرچ واسه رزرو اقامت گاه، با وب سایت #اتاقک اشنا شدم😎
اتاقک یه وبسایت و اپلیکیشن رزرو آنلاین اقامتگاه هست که توش هم هتل آپارتمان و سوییت داره، هم اقامتگاه بومگردی و خونه و ویلا با بهترین قیمت ها، توضیحات، تصاویر و امکانات که بعد از مقایسه بتونیم انتخاب درستی داشته باشیم.
منم از اونجایی که همیشه برای رزرو اقامتگاه خیلی ازم سوال میپرسیدین، ازشون ۱۵‎٪ تخفیف واسه رزرو آنلاین تا اخر شهریور گرفتم که تو این مدت باقی مونده از تابستون، بتونین برنامه یه سفر راحت‌تر و بهتر رو بچینین😍

لینک کد تخفیف رو توی استوری هم براتون میذارم 👇🏻
کد تخفیف : sahrazn
@otaghakcom (کد تا اخر شهریور اعتبار داره )
#با_اتاقک_میصرفه #اتاقک
Read more
باورتون بشه یا نه این هفته اولین هفته‌اییه که بعد ۵ هفته سفر پشت سر هم( اخر هفته‌ها) این هفته سفر نرفتیم<span class="emoji emoji1f605"></span> ...
Media Removed
باورتون بشه یا نه این هفته اولین هفته‌اییه که بعد ۵ هفته سفر پشت سر هم( اخر هفته‌ها) این هفته سفر نرفتیم دلیلشم این بود که انقدر کار عقب افتاده داشتیم که دیگه هیچ جوره نمیتونستیم ازشون فرار کنیم اینگونه بود که نشستیم خونه و استوریای دوستامون که تو سفرن رو نگاه میکنیم☹️.. . شماها کجایید؟ چه میکنین؟ ... باورتون بشه یا نه این هفته اولین هفته‌اییه که بعد ۵ هفته سفر پشت سر هم( اخر هفته‌ها) این هفته سفر نرفتیم😅 دلیلشم این بود که انقدر کار عقب افتاده داشتیم که دیگه هیچ جوره نمیتونستیم ازشون فرار کنیم 😩 اینگونه بود که نشستیم خونه و استوریای دوستامون که تو سفرن رو نگاه میکنیم☹️..
.
شماها کجایید؟ چه میکنین؟ 😍کی کجاس اصن؟ بیاین بگین جدیدنا کجا رفتین که خیلی دوسش داشتین و بمن پیشنهاد سفر بدین واسه هفته های دیگه 🙈
.
راستی عیدتونم مبارک🦋 این عیدها تو قالب تازه عروس بودن بمن خیلی خوش میگذره🙈😍😋 .
.
📸: @molim3karbalaei 💋
Read more
 #حرف_بزنیم_از_رویاهامون <span class="emoji emoji1f308"></span> . <span class="emoji emoji1f38a"></span><span class="emoji emoji1f389"></span>وقت #مسابقه‌ ست ! <span class="emoji emoji1f388"></span><span class="emoji emoji1f381"></span> . . حتما میدونین یکی از راه‌های تبدیل شدن ...
Media Removed
#حرف_بزنیم_از_رویاهامون . وقت #مسابقه‌ ست ! . . حتما میدونین یکی از راه‌های تبدیل شدن رویاهامون به واقعیت، فکر کردن بهشونه!..️ اینکه ما در نهایت شبیه چیزی میشیم که همیشه واسه خودمون از ته دلمون تصور میکنیم و چیزی رو بدست میاریم که در کنار تلاش، بهش انرژی میفرستیم!..اینکه به رویامون ... #حرف_بزنیم_از_رویاهامون 🌈
. 🎊🎉وقت #مسابقه‌ ست ! 🎈🎁
.
.
حتما میدونین یکی از راه‌های تبدیل شدن رویاهامون به واقعیت، فکر کردن بهشونه!..❤️ اینکه ما در نهایت شبیه چیزی میشیم که همیشه واسه خودمون از ته دلمون تصور میکنیم و چیزی رو بدست میاریم که در کنار تلاش، بهش انرژی میفرستیم!..اینکه به رویامون فکر کنیم، خودمونو تو وصال بهش تصور کنیم و انقدر باورش کنیم که کائنات اون رو به ما برگردونن..💫
.
حالا #مسابقه ما چیه؟
اینکه به رویای بزرگ زندگیتون فکر کنین و برام راجع بهش بنویسین!😍 بنویسین تو حالت ارمانی ذهنتون خودتون رو کجا و چطوری تصور میکنین و برای رسیدن به رویاتون تا الان چه قدمی برداشتید.. بعدشم سه تا از دوستای صمیمیتون رو به این چالش دعوت کنین❤️..
.
من میخوام کنار هم باور کنیم که به چیزی که میخوایم میرسیم و عادت کنیم ازش حرف بزنیم و اونو فقط تو گوشه‌های ذهنمون قایم نکنیم، براش تلاش کنیم، هدف گذاری کنیم تا بهش برسیم🦋..
پس تا میتونید با عشق به رویای زندگیتون فکر کنین و ازش بنویسید🎆
.
#قوانین_مسابقه :
- از رویاتون و تلاشتون برای رسیدن بهش بنویسید.
- سه نفر از دوستای صمیمتون رو به چالش #حرف_بزنیم_از_رویاهامون 🌠 دعوت کنید.
- درصورت شرکت توی مسابقه حتما پیج منو فالو داشته باشین. چون اگه برنده بشین و فالور من نباشین ممکنه شرمنده‌تون بشم🤦🏻‍♀️
فقط یادتون باشه که همه رو توی یه کامنت بنویسید و تگ کنین🌹
.
#جوایز :
به ۵ نفر از بین شما به صورت قرعه کشی جایزه تعلق میگیره که عکس جایزه هارو تو عکس دوم همین پست میبینین.
جایزه هامون کتاب‌هاییه که خودتون تو نظر سنجی انتخاب کردین و پک لنز عکاسی موبایل هستش که روی همه گوشیا نصب میشه و قابلیتهای جدیدی به دوربین گوشیاتون میده📸😍
اما نکته اینجاس که اگه برنده بشید خودتون میتونید از بین جایزه ها، اونی که میخواید رو انتخاب کنین😋
.

این مسابقه اسپانسر نداره و خودم تامین کننده ش هستم و از امروز تا ۱۵ شهریور هم وقت دارید که شرکت کنین😌🎁
.
Read more
حالا که بحث، بحث شب و اسمونه، شمارو دعوت میکنم به دیدن اولین ویدیویی که از ستاره ها و حرکت زمین موفق شدم ثبت کنم توی سفر علم کوه بالاخره تونستم با حدود یک ساعت و نیم نوردهی و ترکیب حدود ۲۰۰ تا عکس یه این نتیجه برسم که خب ادیتش واسم فقط یه روز طول کشید و به عنوان اولین تجربه راضی امخیلی ام دوسش میدارم.. خووب ... حالا که بحث، بحث شب و اسمونه، شمارو دعوت میکنم به دیدن اولین ویدیویی که از ستاره ها و حرکت زمین موفق شدم ثبت کنم 😍🌌 توی سفر علم کوه بالاخره تونستم با حدود یک ساعت و نیم نوردهی و ترکیب حدود ۲۰۰ تا عکس یه این نتیجه برسم که خب ادیتش واسم فقط یه روز طول کشید و به عنوان اولین تجربه راضی ام😍🙈خیلی ام دوسش میدارم..
خووب ببینین، حرکت زمین رو، شهاب‌ها رو و ردی که ستاره ها با حرکتشون ثبت میکنن... ❤️اون ستاره‌ی مرکزی هم که ثابته ستاره‌ی قطبیه که حرکتش خیلی کم ثبت میشه و تو اکثر عکسها ثابت به نظر میاد😯🌠
.
نظرتون چیه؟ 🙈بازم از این عکس و ویدیو ها بگیرم؟ من خیلی دوسش دارم لطفا شماهم خیلی ذوق کنین😂🤪
.
.
باتشکر از استاد امیر شاهچراغیان بابت صبوریش تو جواب دادن به سوالات بی نهایت من 🙈 @amirshq .
پ.ن : دوربین من Nikon D5500 و لنز 18-140 هستش ولی برای این سبک عکاسی دوربین و لنزهای خیلی بهتری هست.📸
.
.
#صحرا_میره_سفر .
.

پ.ن : از این سوال کلیشه‌ایا بپرسم؟ با کی دوست دارین تو این تاریکی و سکوت اسمون شریک باشین؟ تگش کنین بلکه پاشد همراهتون شد😋😈
.
Read more
وسط چله تابستون، شب از شدت سرما هرچی داشتیم نداشتیم از کلاه و دستکش و جوراب پشمی بگیر تا کاپشن تنمون ...
Media Removed
وسط چله تابستون، شب از شدت سرما هرچی داشتیم نداشتیم از کلاه و دستکش و جوراب پشمی بگیر تا کاپشن تنمون کردیم و نشسته بودیم دور هم زیر این آسمون بی نهایتی که کهکشان رو بالا سرمون کشیده بود... اینکه هیچ نوری نبود و به قدر کافی از شهر دور بودیم باعث شده بود بتونیم با چشم کهکشان رو ببینیم..کهکشان واسه من نماد ... وسط چله تابستون، شب از شدت سرما هرچی داشتیم نداشتیم از کلاه و دستکش و جوراب پشمی بگیر تا کاپشن تنمون کردیم و نشسته بودیم دور هم زیر این آسمون بی نهایتی که کهکشان رو بالا سرمون کشیده بود... اینکه هیچ نوری نبود و به قدر کافی از شهر دور بودیم باعث شده بود بتونیم با چشم کهکشان رو ببینیم..کهکشان واسه من نماد عظمته!.. وقتی میبینمش، وقتی به این فکر میکنم که من جزئی از این کهکشانم، که شاید حضورم به اندازه یه نقطه تو این کهکشانه، فقط به بزرگی این جهان و کوچیکی خودم فکر میکنم و‌ اون وقتاس که از خودم میپرسم اینهمه بدو بدو و حرص جوش واسه چی؟... وقتی زیر آسمون تو فقط به اندازه یه ذره‌ای، چرا بیشتر به فکر دلت نباشی؟ بیشتر مهربون نباشی، بیشتر خوب نباشی؟..زیر این آسمون من اس و پاس و تو پولدار و چه میدونم لاکژری و خانواده دار و اصیل و تحصیل کرده و فلان، همه هم اندازه‌ایم. همه فقط یه نقطه ایم..!
آسمون درمانی رو، کهکشان درمانی رو برای همه توصیه میکنم. چون وقتی چشمات بجز نور ستاره ها و یال کهکشان چیزیو نمیبینه، تازه میفهمی کی هستی، از کجا اومدی و به کجا میری..🌌
.
.
#صحرا_میره_سفر
Read more
 #آفرود ! بلای اینروزهای طبیعت #!.. جدیدنا خیلی پیش میاد که به جایی سفر میکنیم که دست‌کم یک سال پیش ...
Media Removed
#آفرود ! بلای اینروزهای طبیعت #!.. جدیدنا خیلی پیش میاد که به جایی سفر میکنیم که دست‌کم یک سال پیش اونجا بودیم. ماشینارو لب جاده پارک میکنیم و کوله هارو دوش میکشیم‌ و میریم.. هرچی جلوتر میریم، تو مسیری که قبلا حتی پاکوب هم نداشت، خط لاستیک ماشینای افرودی رو میبینیم و در نهایت وقتی به مقصدمون میرسیم، ... #آفرود ! بلای اینروزهای طبیعت #!..
جدیدنا خیلی پیش میاد که به جایی سفر میکنیم که دست‌کم یک سال پیش اونجا بودیم. ماشینارو لب جاده پارک میکنیم و کوله هارو دوش میکشیم‌ و میریم.. هرچی جلوتر میریم، تو مسیری که قبلا حتی پاکوب هم نداشت، خط لاستیک ماشینای افرودی رو میبینیم و در نهایت وقتی به مقصدمون میرسیم، میبینیم ۴ تا ماشین افرود واسه خودشون از روی درخت و رودخونه و جنگل رد شدن و رسیدن اونجا... .

طبیعت گردی به سبک افرودی اصلا بد نیست. خیلی وقتا هم بسیار جذابه چون میشه مسیرهای سختی رو رفت و به جاهای بکرتری رسید اما در صورتی که دلسوز طبیعت باشیم و کمی هم از خودمون مایه بذاریم. سفر افرودی به چه قیمتی؟ به قیمت اینکه ۱ ساعت پیاده روی هم نداشته باشیم تا مقصدمون و کل مسیر رو از روی پوشش گیاهی رد بشیم؟... و بعد اسم خودمون رو هم بذاریم طبیعت گرد!.. اینروزا تو خیلی از مقصدهای بکرمون، رد پای ماشینهای افرود تو جاهایی که مسیر نیست و باید پیاده رفت دیده میشه. کم کم با ادامه پیدا کردن این موضوع، از وسط جنگل و رود ، جاده کشی میشه و نتیجه‌ش میشه از بین رفتن خیلی از منابع طبیعی و زیست‌گاه‌ها... ما قبلا یکی از پلن‌هامون خریدن یه ماشین افرودی بود. ولی انقدر این مدت شاهد کثیف شدن و جاده کشی میون طبیعت شدیم، که به این نتیجه رسیدیم که به افرود بدون فرهنگ طبیعت گردی نه بگیم!..
.
.

قرار ما همیشه این بوده که #در_طبیعت_جز_عکس_چیزی_نیندازیم ،اینکه بعد از سفرمون هیچ‌ رد و نشونی از حضور ما تو اون منطقه نباشه. ایا رد لاستیک ماشینهامون هم شامل این موضوع نیست؟...
یکی دو‌ ساعت پیاده روی تا رسیدن به مقصد، هم ورزشه، هم دیدنی های بیشتری میبینیم، هم به طبیعت کمتر اسیب میزنیم..💚
.
.
#صحرا_میره_سفر
#طبیعتگردی_پایدار
Read more
خوابیدن روی این تخته سنگ تو سکوت و ارامش کوهستان وقتی تا چشم کار میکرد زمین بود و کوه ، نه انتن موبایلی ...
Media Removed
خوابیدن روی این تخته سنگ تو سکوت و ارامش کوهستان وقتی تا چشم کار میکرد زمین بود و کوه ، نه انتن موبایلی بود نه صدای ماشین و نه حضور اضافه‌ای، واسم از خوابیدن روی هزار تا تخت خواب نرم و گرم، ارامش بخش تر بود.. یه بار یکی بهم گفت شما به خودتون ظلم میکنین اینجوری سفر میرین، مگه مجبورین اینقدر سختی به خودتون ... خوابیدن روی این تخته سنگ تو سکوت و ارامش کوهستان وقتی تا چشم کار میکرد زمین بود و کوه ، نه انتن موبایلی بود نه صدای ماشین و نه حضور اضافه‌ای، واسم از خوابیدن روی هزار تا تخت خواب نرم و گرم، ارامش بخش تر بود..
یه بار یکی بهم گفت شما به خودتون ظلم میکنین اینجوری سفر میرین، مگه مجبورین اینقدر سختی به خودتون بدین تو‌ سفر؟ چرا نمیرین یه جا ریلکس کنین فقط؟ گفتم من به این سختی نمیگم. ما از قرار گرفتن توی این چالش، از تلاش واسه رسیدن به جاهای جدید لذت میبریم. ازینکه تو چله تابستون کاپشن تنمون کنیم، از اینکه چند روز بدون انتن بدون هیچ امکاناتی زندگی کنیم، از اینکه خودمونو تو این چالش قرار بدیم لذت میبریم..
اره ، منم سفر ریلکسی و هتلی دوس دارم اما شاید کلا سالی یکی دو بار، وگرنه بیشتر مواقع وقتی اینطوری سفر میرم حوصله‌م سر میره و غر میزنم چون عادت کردم همش تو تکاپو باشم😅
خلاصه که هرکی یه سبکی داره! تو سبک ما شاید به خیلیا خوش نگذره، همونجوری که ویلا رفتن تو شمال و جوج زدن و این داستانا واسه ما جذابیتی نداره و وقت تلف کردنه😅
مهم اینه شما سبک خودتونو پیدا کنین و از همون لذت ببرین❤️ حالا سبک شما چیه؟🤔
.
.
#صحرا_میره_سفر
Read more
مسیر حرکت ما از رودبارک تا دشت حصارچال علم کوه..🏔 . . بعد از حدود ۴ ساعت مسیر به محل کمپمون تو ارتفاع ۳۷۰۰ رسیدیم.. این مسیر واسه کوهنوردا سخت نیست ولی برای منی که نه تنها کوهنورد نیستم بلکه فوبیای کوه و ارتفاعم دارم سخت بود،بله!ولی خب همش با قرار دادن خودم توی این چالش سعی میکنم با این فوبیا مبارزه ... مسیر حرکت ما از رودبارک تا دشت حصارچال علم کوه..🏔
.
.
بعد از حدود ۴ ساعت مسیر به محل کمپمون تو ارتفاع ۳۷۰۰ رسیدیم.. این مسیر واسه کوهنوردا سخت نیست ولی برای منی که نه تنها کوهنورد نیستم بلکه فوبیای کوه و ارتفاعم دارم سخت بود،بله!😂ولی خب همش با قرار دادن خودم توی این چالش سعی میکنم با این فوبیا مبارزه کنم و امیدوارم به جایی برسم که وقتی پایین پامو تو کوه نگاه میکنم زانوهام نلرزه☹️کسی راهکاری برای مقابله با این موضوع سراغ نداره؟ من چه کنم این ترسو کنار بذارم؟🤦🏻‍♀️
.
.

#صحرا_میره_سفر
Read more
خب فالو می کنین که بریم #علم_کوه <span class="emoji emoji1f648"></span><span class="emoji emoji1f605"></span> واسه رفتن و نرفتن این‌سفر خیلی برنامه‌ها داشتیم.. ذوق حسام واسه ...
Media Removed
خب فالو می کنین که بریم #علم_کوه واسه رفتن و نرفتن این‌سفر خیلی برنامه‌ها داشتیم.. ذوق حسام واسه رفتن به علم کوه و خوابیدن کنار یخچال‌ها و تو دمای زیر صفر وسط تابستون، ترس من از ارتفاع و سختی مسیر و سرما... کارهایی که تهران داشتیم، تولد دوستم وهزار تا نه و آره ایی که تو این سفر اومد و اخرش راهی شدیم... علم ... خب فالو می کنین که بریم #علم_کوه 🙈😅
واسه رفتن و نرفتن این‌سفر خیلی برنامه‌ها داشتیم.. ذوق حسام واسه رفتن به علم کوه و خوابیدن کنار یخچال‌ها و تو دمای زیر صفر وسط تابستون، ترس من از ارتفاع و سختی مسیر و سرما... کارهایی که تهران داشتیم، تولد دوستم وهزار تا نه و آره ایی که تو این سفر اومد و اخرش راهی شدیم...
علم کوه دومین کوه مرتفع ایران بعد از دماونده که توی منطقه تخت سلیمان استان مازندران قرار داره.. شهرت این کوه بیشتر بخاطر سختی مسیر سنگنوردی و دیواره نوردیش هستش که از سختترین و فنی ترین مسیر های ایران به حساب میاد.
خلاصه که مااا کله سحر بند کفشامونو سفت بستیم و راهی کلاردشت شدیم که برسیم به رودبارک و در نهایت علم کوه..💙
.
.
#صحرا_میره_سفر
.
.
پ.ن: این سفر رو من هفته پیش رفتم و الان در مسیر یاسوج دارم سفرنامه‌شو مینویسم.😅
.
.
📸: @hossein.hosseiny1
Read more
اینم اون لحظه شروع رسمی نامزدی <span class="emoji emoji1f60d"></span> . . این چند روزه نمیدونم‌چی‌ شده که عکسای عقد مارو تو ۱۰۰ تا پیج عروسی ...
Media Removed
اینم اون لحظه شروع رسمی نامزدی . . این چند روزه نمیدونم‌چی‌ شده که عکسای عقد مارو تو ۱۰۰ تا پیج عروسی بی اجازه گذاشتن و خیلیاتون برام میفرستید و خب از دسترسم خارج شده ولی الان این موضوع مهم نیست، موضوع اینه که میون اینهمه کامنت خوب و خوشگلی که برام میذارید گاها یه کامنتایی به چشمم میاد که دلم به درد ... اینم اون لحظه شروع رسمی نامزدی 😍
.
.
این چند روزه نمیدونم‌چی‌ شده که عکسای عقد مارو تو ۱۰۰ تا پیج عروسی بی اجازه گذاشتن و خیلیاتون برام میفرستید و خب از دسترسم خارج شده ولی الان این موضوع مهم نیست، موضوع اینه که میون اینهمه کامنت خوب و خوشگلی که برام میذارید گاها یه کامنتایی به چشمم میاد که دلم به درد میاد از این تفکر اشتباهی که در خصوص ازدواج جا افتاده که نتیجه ش بشه این بازخوردها و ناکامی ها...
.
به نظر من ازدواج یه انتخابه تو زندگی هر شخص که نه قراره خوشبختی ابدی و تضمین کنه نه بدبختی مطلق!.. ولی متاسفانه واسه خیلی از ماها جا افتاده که ازدواج راه رسیدن به ارزوهاست و هرچی تو زندگی نداشتیم الان باید بهش برسیم!.. خب طبیعیه خیلی وقتا این توقع براورده نمیشه و نتیجه‌ش میشه اختلاف و ناکامی و جنگ و طلاق و این توصیه به دیگران که ازدواج نکن بدبخت میشی و فلان ...
.
مشکل اینه واسه ماها جا نیوفتاده که ازدواج یعنی اشتراک. یعنی از اون لحظه به بعد همه چیز متعلق به هردوی ماست.. که اگه من به شوهرم فشار بیارم برام فلان سرویس طلا رو‌بخره، دارم به زندگی خودم ضربه میزنم، چون دیگه جیب ما یکی شده،چون اگه به اون فشار بیاد، خستگی و کلافگیشو میاره تو زندگی خودم!...مشکل اینجاست که ما فکر میکنیم ازدواج یه معامله‌ست که حتما باید توش سود کنیم!.. دلسوز زندگی خودمون وقتی نیستیم، چطور توقع داریم ازین‌ زندگی حس خوشبختی بگیریم؟...
.
ازدواج تضمین هیچ شادی‌ای نیست.. اگر دنبال خوشبختی هستیم، باید خودمون با تلاش خودمون بسازیمش.. فقط ازدواج کمک میکنه تو‌ با یه نفر که هم مسیر و هم نظری، واسه رسیدن به اون ارزوها باهم تلاش کنین...! هیچ ادمی به دنیا نیومده که مارو به ارزوهامون برسونه. هرکسی اندازه خودش ارزو و رویا داره برای رسیدن. ما خودمون مسئول رسیدن به رویاهامونیم. ممکنه تو‌ بخشی از این‌رویا با کسی هم قدم باشیم.. همین!..
.
.
پ.ن : من قربون شما عزیزای دلم برم که اینهمه کامنت قشنگ و ارزوی خوب برام دارید؟😍❤️اینهمه انرژی مثبتتون رو به خودتون برمیگردونم که هر لحظه شادتر از قبل باشید❤️ پ.ن۲: چون مراسمم اردیبهشت بود و عروس بهار بودم لباس با شکوفه های بهاری انتخاب کردم 🙈و لباس رو از @moon__gallery گرفته بودم.
پ.ن۳: واسه میک اپ ارایشگاه نرفتم😂🤦🏻‍♀️
.
.
📸: @soulii.m ❤️
Read more
عکس #بله_برون نبینیم باهم؟<span class="emoji emoji1f60d"></span> شبی که بله برونم بود وقتی داشتم میخوابیدم و سنگینی حلقه‌مو تو دستم حس ...
Media Removed
عکس #بله_برون نبینیم باهم؟ شبی که بله برونم بود وقتی داشتم میخوابیدم و سنگینی حلقه‌مو تو دستم حس میکردم، همش خداروشکر میکردم و به این فکر میکردم اون روز قشنگترین روز عمرم بود.. تصور خاصی از بله برون نداشتم. توی بله برون کسی نبودم و فامیل نزدیکی نداشتیم که دیده باشم و زیاد رسوماتش رو نمیدونستم... ... عکس #بله_برون نبینیم باهم؟😍
شبی که بله برونم بود وقتی داشتم میخوابیدم و سنگینی حلقه‌مو تو دستم حس میکردم، همش خداروشکر میکردم و به این فکر میکردم اون روز قشنگترین روز عمرم بود..
تصور خاصی از بله برون نداشتم. توی بله برون کسی نبودم و فامیل نزدیکی نداشتیم که دیده باشم و زیاد رسوماتش رو نمیدونستم... فقط میدونستم واسم حلقه میارن و بعدش ما رسما نامزد میشیم❤️ ..
ولی خانواده حسام کلی مراسم قشنگ داشتن، با خنچه رقصیدن و برام شعر خوندن، کله قند شیکستن و چادر بخت رو سرم انداختن و قیچی زدن🌸 این عکس واسه همون لحظه‌اییه که موزیک رو قطع کرده بودن و چادر رو سرم منتظر بودم پارچه رو قیچی بزنن.. تو سکوتی که فقط صدای قلبم رو میشنیدم یهو صدای اذون بلند شد و چنان قوت قلب و ارامشی بهم داد که ناخوادگاه این لبخند رو لبم نشست...💙بعدا که این عکسو دیدم باورم نمیشد کسی تونسته تو این لحظه انقدر قشنگ مارو موندگار کنه🌹
هنوزم با نگاه کردن بهش نیشم تا بناگوشم باز میشه😂🤦🏻‍♀️
📸: @iamalisadeghi 🌹 .
.
بعدا نوشت : عکس کامل لباسم تو پست های قبلی هست و لباس محلی نیست یه پیرهن گل گلیه چون عروس بهار بودم🙈 حسام اصالتا تهرانیه ولی در خصوص رسوماتشون دقیقا نمیدونم چطوریاس😅فکنم همه جا این رسم کله قند و چادر رو دارن دیگه🙈🤪
Read more
روز جهانی عکاسی مبارک<span class="emoji emoji1f60d"></span>📸 . همیشه بین اینکه کی عکاسه و کی عکس میگیره اختلاف هست<span class="emoji emoji1f605"></span>یکی میگه من عکاسم و ...
Media Removed
روز جهانی عکاسی مبارک📸 . همیشه بین اینکه کی عکاسه و کی عکس میگیره اختلاف هستیکی میگه من عکاسم و نیست یکی عکاسه و میگه نیستم.. خلاصه من که نفهمیدم کی عکاس محسوب میشه و کی نمیشه... البته ربطی هم به امروز نداره چون امروز روز جهانی عکاسیه، و نه روز عکاس بودن و این داستانا حالا بهرحال ما از اختراع صنعت ... روز جهانی عکاسی مبارک😍📸
.
همیشه بین اینکه کی عکاسه و کی عکس میگیره اختلاف هست😅یکی میگه من عکاسم و نیست یکی عکاسه و میگه نیستم.. خلاصه من که نفهمیدم کی عکاس محسوب میشه و کی نمیشه... البته ربطی هم به امروز نداره چون امروز روز جهانی عکاسیه، و نه روز عکاس بودن و این داستانا😅 حالا بهرحال ما از اختراع صنعت عکاسی خوشحالیم و این روز رو به همه اونایی که به این هنر عشق میورزن تبریک میگیم❤️📸
.
.
پ.ن: قاب پایینی، کوکی‌هایی بود که تو روز نامزدیم به عنوان گیفت به مهمونام دادم و انقدر دوستشون داشتم که چهارتاشو واسه خودم قاب کردم زدم به دیوار😍 مرسی از @cookieland.ir هنرمند ❤️ زحمت قاب کردنشون رو هم @rush.frame کشیدن
.
عکسهای عقدم رو با چیدمان زیباش از @elisagift و ستاره های لحظه‌ی عقدمون به لطف @elliana_design ثبت شده و اون قاب نقاشی دختر رو خیلی سال پیش خریدم و خاطرم نیست از کجا🙈🤪
ریسه ها رو هم از الکتریکی فروشی گرفتم.😉
سوالی نبود؟ بررررم؟🙈
Read more
خیلی وقتا میبینیم که بعد پیک نیک یا کمپمون وقتی داریم زباله هارو جمع میکنیم و میرسیم به پوست هندونه ...
Media Removed
خیلی وقتا میبینیم که بعد پیک نیک یا کمپمون وقتی داریم زباله هارو جمع میکنیم و میرسیم به پوست هندونه و میوه و خوراکی ها، یه نفر میگه اونارو ولش کن! اونا تجزیه میشه! یا حیوونا میان میخورنشون!.. این حرف ممکنه درست باشه، اون ماده تجزیه شه و یا غذای گاو و گوسفندا شه اما تاحالا به الودگی بصری‌ای که ایجاد ... خیلی وقتا میبینیم که بعد پیک نیک یا کمپمون وقتی داریم زباله هارو جمع میکنیم و میرسیم به پوست هندونه و میوه و خوراکی ها، یه نفر میگه اونارو ولش کن! اونا تجزیه میشه! یا حیوونا میان میخورنشون!..
این حرف ممکنه درست باشه، اون ماده تجزیه شه و یا غذای گاو و گوسفندا شه اما تاحالا به الودگی بصری‌ای که ایجاد میکنه فکر کردین؟.. اینکه چقدر پشه و مگس دورشون جمع میشه ؟... یا اینکه ممکنه بعد از ما کسی با دیدن اون زباله ها فکر کنه حتما اینجا زباله ریختن ازاده و با خیال راحتتری این کار رو انجام بده؟..
حیواناتی که زیستگاهشون اون منطقه‌ست قطعا بدون پوست هندونه و اشغال میوه ی ما هم زنده میمونن. ولی اون الودگی بصری ای که با رها سازی اون زباله ها تو محیط ایجاد میکنیم احتمالا چند ماهی دووم داشته باشه و چه بسا موجب الودگی های بیشتری هم بشه.
پس لطفا توی هر سفر و پیک نیکمون چند تا کیسه‌زباله همراه ببریم و همه چیز رو جمع کنیم. چقدر بهتر میشه که اگه دیدیم کسی قبل از ما هم زباله ای انداخته رو هم برداریم و به این فکر کنیم این خاک، این طبیعت فقط برای ما نیست و نسل‌های بعدی ماهم از این طبیعتی سهمی دارند و باید برای حفظ این خاک همه تلاش کنیم.
راه بهتری هم که برای این نوع زباله ها وجود داره دفن کردنشون هستش، میشه توی یه چاله‌ی کوچیک پوست هندونه و میوه هارو خاک کرد که استفاده از کیسه های پلاستیکی هم کمتر بشه ♻️.
.
#در_طبیعت_جز_عکس_چیزی_نیندازیم 💚
.

پ.ن: اگر با من موافق هستید ممنون میشم با اشتراک گذاری این مطالب و همچنین عمل کردن بهش، توی فرهنگ سازی حفظ طبیعت همراهم باشید💚
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span> “ما چطوری سفر رفتن رو شروع کنیم” . <span class="emoji emoji2705"></span> “چطوری کمپ کنیم و جای مناسب پیدا کنیم” ... . اولین موضوع شروع ...
Media Removed
“ما چطوری سفر رفتن رو شروع کنیم” . “چطوری کمپ کنیم و جای مناسب پیدا کنیم” ... . اولین موضوع شروع سفره!.. اینکه چطوری سفر رفتن رو شروع کنیم که خب راه‌های زیادی هست. ساده ترینش همسفر شدن با تورهای طبیعت گردی معتبره. موسسات طبیعت گردی و اژانس های هواپیمایی زیادی هستن که تور برگزار میکنن و شما بی ... ✅ “ما چطوری سفر رفتن رو شروع کنیم” .
✅ “چطوری کمپ کنیم و جای مناسب پیدا کنیم” ...
.
اولین موضوع شروع سفره!.. اینکه چطوری سفر رفتن رو شروع کنیم که خب راه‌های زیادی هست. ساده ترینش همسفر شدن با تورهای طبیعت گردی معتبره. موسسات طبیعت گردی و اژانس های هواپیمایی زیادی هستن که تور برگزار میکنن و شما بی دغدغه و‌دردسر باهاشون همراه میشید. تو این سفرا هم کلی درس میگیرید از اینکه چطوری سفر بریدو طبیعت گردی کنید و کلی دوست پیدا میکنید که میتونین باهاشون بعدا سفر شخصی برید. پیدا کردن این تورها هم کاری نداره، با چند تا سرچ ساده تو گوگل و خوندن تجربیات همسفرای اون تور میتونین پیداشون کنین.
فقط اینکه یادتون باشه توی هیچ توری خدمات دقیقا اونچیزی که شما انتظار دارین نیست و خصوصا طبیعت گردی نیازمند صبر و حوصله ست. اون لیدر باید سلیقه و رضایت ده ها نفر رو در نظر بگیره و واقعا سخته. صبرتون رو بالا ببرید، سخت نگیرید و فقط سعی کنین از همه چیز لذت ببرین❤️
مورد دوم سفر شخصیه. اینکه چطوری مقصد رو پیدا کنیم، واقعا بهترین راهش سرچ کردنه. هر شهر و استانی که قصد سفر دارید، توی گوگل سرچ کنید و جاهای دیدنیشو پیدا کنین، روی نقشه مارکشون کنین و فاصله هاشونو بسنجید. اب و‌هواش رو چک کنین و عکساشو ببینین. و بعد براش برنامه ریزی کنین... اگه قصدتون کمپ کردنه حتما نزدیک محل از محلیها سوال کنید.. در مورد انتن دهیش، فاصله‌ش تا اولین درمانگاه و بیمارستان، اینکه چه نوع حیواناتی اونجا زندگی میکنن، اطلاعات کسب کنین و در اخر سعی کنین با یه محلی هماهنگ کنین که قصد دارید شب بمونید و ازش بخواید بهتون جای امن معرفی کنه، دست کم اینکه خبر داشته باشن شما اونجا ساکنید. بعضی وقتها هم میشه ازشون اجازه بگیرید تو زمین های خودشون کمپ کنید به شرطی که همه گل و گیاهاشون رو پاکوب نکنید و وارد مزارع نشید. کلا به نظر من کمپ کردن تجربه میخواد و بهتره خیلی محتاط باشید، تعداد پایین و بدون تجربه جایی که غریبه هستید، لب پرتگاه و یا دم رودخونه ها کمپ نکنید.. سعی کنین اول حسابی تحقیق کنین در خصوص مقصدتون و بعد سفر کنین که اینترنت الان بهترین منبع برای این تحقیقه. .
.
خیلی وقتا از من میخواید که تو سفر بامن همراه بشید ، راستش به نظر من تور برگزار کردن موضوع پیچیده اییه و نیازمند علم و دانش سفر و‌تجربه فراوونه که من خودم رو در این سطح نمیبینم، شما هم به هرکسی که عکسهای سفراش قشنگه اعتماد نکنید💙خصوصا الان که بازار تور برگزار کردن بدون دانش و تجربه حسابی داغه🙏🏻
.
.
پ.ن: اگه این مطلب براتون مفیده، برای دوستاتونم بفرستید🌹
Read more
یه چیزی که گاها میون کامنتا خیلی به چشمم میاد اینه که برام مینویسن “ پولداری دیگه! واسه خودت همش تو عشق ...
Media Removed
یه چیزی که گاها میون کامنتا خیلی به چشمم میاد اینه که برام مینویسن “ پولداری دیگه! واسه خودت همش تو عشق و حالی” یا میگن “بله پول باشه ماهم بلدیم سفر بریم” و از اینجور جمله ها که مفهومش میرسه به اینکه ما یه مشت بچه پولدار بی غم و دردیم که فقط داریم سفر میریم و با این شرایط اقتصادی هم ککمون نگزیده و عین خیالمون ... یه چیزی که گاها میون کامنتا خیلی به چشمم میاد اینه که برام مینویسن “ پولداری دیگه! واسه خودت همش تو عشق و حالی” یا میگن “بله پول باشه ماهم بلدیم سفر بریم” و از اینجور جمله ها که مفهومش میرسه به اینکه ما یه مشت بچه پولدار بی غم و دردیم که فقط داریم سفر میریم و با این شرایط اقتصادی هم ککمون نگزیده و عین خیالمون نیست!..
.
حالا اینبار میخوام بهتون توضیح بدم که بدونین اگه میخواین به علایقتون برسین لزوما نباید پول باد اورده داشته باشین یا حس کنین اگه کسی داره راهیو میره که ما دوسش داریم، حتما حق مارو خورده!..البته من منکر بحث اختلاف طبقاتی نیستم و منم خیلی ارزوها دارم که به واسطه بحث مالی بهش نرسم، اما دلیل نمیشه که از همون چیزی هم که دارم استفاده نکنم و لذت نبرم.
.
ما کارمندیم. میانگین ۵ روز در هفته روزی ۸ تا ۱۰ ساعت کار میکنیم. حتی تموم همسفرا و دوستامونم کارمندن و ساعت کاریشون همین حدوده. سفرای ما وابسته‌س به پنج شنبه جمعه‌ای که تایم استراحت ماست که ترجیح میدیم تو سفر استراحت کنیم و زمانمومو اینجوری بگذرونیم.
.
سفرای ما کم هزینه‌ست. چون ما پول جا نمیدیم. ما کمپ میکنیم تو دل طبیعت و تو چادر میخوابیم. ما پول غذا نمیدیم چون یه عالمه کاسه بشقاب داریم که تو سفر اشپزی میکنیم و هر سفر نصف یه گوسفندو کباب نمیکنیم بخوریم. با نودل و املت و سیب زمینی سر میکنیم کلی هم بهمون مزه میده! عمده خرج ما پول بنزینه که اونم چون همه ماشین نمیاریم و بسته به تعداد ماشینهارو پر میکنیم بین همه تقسیم میشه و بازم گرون نمیشه برامون!
.
اینجا مسئله فقط اولویته! هرکسی در ماه یه مبلغی کم یا زیاد خرج خودش میکنه، یکی رستوران میره، یکی لباس میخره، یکی مهمونی میگیره، یکی کنسرت میره، یکی وسیله خونه میخره، یکی طلا میخره!.. بهرحال حتی تو ماه هم اگه خرج نشه طی سال یه مبلغی هست که شامل اینجور هزینه هاست. خب، ما بجای رستوران رفتن و لباس خریدن و اینجور چیزا، سفر میریم! پولی که شاید اگه تو دست یه نفر دیگه جز ما باشه خرج خیلی چیزای پیش پا افتاده تر شه، واسه ما معنیش فقط یه سفره دیگه ست.
خلاصه که موضوع اینه اگه شما دلتون میخواد کاریو انجام بدین و‌نمیتونین، یکم‌اولیت ها و مخارجتونو جابجا کنین، شاید خودتونم تونستین به رویاتون برسین❤️
.
.
پ.ن : چند تا مثال بزنم؟ ما پارسال ۴ روز رفتیم اردبیل گردی، کلا نفری ۱۵۰ هزار تومن خرجمون شد 🤪 دیگه خودتون تا ته‌ش برین😂
Read more
حواسم هستتتتت که ۳۰ هزارتایی شدیم هااااا🤩️ . . حالا درسته منو همیشه خانوم سنگین دیدین، ولی دیگه ۳۰ هزار نفره شدنمون خانوم بودن رو پذیرا نبود همینقدر باید سرخوشانه تبریکش میگفتم🤪 از همین تریبون ️قلب به همه‌تون که انقدر خوبین تو هیچ پیجی این همه ادم انرژی مثبت و مهربون دور هم جمع نشدن 🤩 به قول ... حواسم هستتتتت که ۳۰ هزارتایی شدیم هااااا😍🤩❤️ .
.
حالا درسته منو همیشه خانوم سنگین دیدین، ولی دیگه ۳۰ هزار نفره شدنمون خانوم بودن رو پذیرا نبود😂 همینقدر باید سرخوشانه تبریکش میگفتم🤪 از همین تریبون ❤️قلب به همه‌تون که انقدر خوبین 😍 تو هیچ پیجی این همه ادم انرژی مثبت و مهربون دور هم جمع نشدن 🤩 به قول معروف😈 پزتونو میدم 🤪😍....
.
Read more
همیشه میگیم #سفر اعتیاد آوره! یعنی واسه ماهایی که مزه سفرای خاص خودمون، مزه تو طبیعت خوابیدن و بیدار ...
Media Removed
همیشه میگیم #سفر اعتیاد آوره! یعنی واسه ماهایی که مزه سفرای خاص خودمون، مزه تو طبیعت خوابیدن و بیدار شدن، مزه سختی بک‌پکری، پیمایشای سخت تو سرما گرما، مزه سفرایی که وقتی برمگیردی، ۱۰ برابر پر انرژی‌تری ولی جسمت از فعالیت و ورزشش کوفته‌س؛ زیر زبونمون رفته، یه جا نشستن خیلی سخته! اینجوری میشه ... همیشه میگیم #سفر اعتیاد آوره!
یعنی واسه ماهایی که مزه سفرای خاص خودمون، مزه تو طبیعت خوابیدن و بیدار شدن، مزه سختی بک‌پکری، پیمایشای سخت تو سرما گرما، مزه سفرایی که وقتی برمگیردی، ۱۰ برابر پر انرژی‌تری ولی جسمت از فعالیت و ورزشش کوفته‌س؛ زیر زبونمون رفته، یه جا نشستن خیلی سخته!
اینجوری میشه که وقتی یه هفته رو خونه میمونیم، اصن نمیدونیم باید چیکار کنیم و نهایت کاری که میتونیم انجام بدیم خوابیدنه😂 دیروزم که روز تنبلا بود و کلشو ما خوابیدیم که مثلا کمبود خوابهای گذشته جبران شه که نشد و امروزم با خمیازه شروع کردیم😅😝..
حسام هر هفته داره تو گوگل و مپ جاهای جدید واسه کمپ پیدا میکنه و منم هی دارم برنامه هامونو جابجا میکنم که برسیم و بریم. بعضی مقصدا تاریخ دارن، مثلا اگه تو مرداد ماه نری، ممکنه دیگه ماه‌های دیگه رفتنش زیاد چنگی به دل نزنه، هواش دیگه خوب نباشه یا جاده‌ش رفتنی نباشه! که هماهنگ کردن کار و زندگی با این مقاصد دلچسب، خودش یه مسئله‌ست 😂مثل الان که کلی مقصد تو لیستمون داریم و هی داریم کارامون رو تا اخر تابستون بالا پایین میکنیم ببینیم میرسیم بهشون یا نه😻!
ماها وقتی باهم نامزد شدیم، خانواده‌هامون با ناامیدی میگفتن که ما امیدوار بودیم شما با کسایی ازدواج کنین که خیلی سفری نباشن و شمام دست بکشید از اینهمه سفر رفتن، ولی خب، نشد! 🤪و ما از دورترین فاصله به عشق دیدن همه قشنگیای دنیا بهم رسیدیم که تو این راه #همسفر هم باشیم❤️ جالب اینجاس که اولین موضوعی که ما موقع آشناییمون باهم راجع بهش صحبت کردیم #سفر رفتن بود😂اینکه کسیو واسه زندگیت انتخاب کنی که باهاش علایق مشترک نداری، عملا به نظرم خودکشیه! چون اولش ممکنه از شور عشق حس نکنی که با دل خودت چیکارکردی، اما بعد چند وقت تبدیل میشی به ادمی که هیچ وقت نبودی.. 🙂 سفر ، هنر نقاشی و تئاتر و موزیک و‌سینما، درس و کار، اینا همه چیزاییه که باید بتونیم حتی اگه با یارمون درموردش هم نظر نیستیم، همراه هم باشیم و‌به نظر هم احترام بذاریم😍
.
.
📸: @arianismmm 💙
Read more
 #معرفی_کتاب . #بخواهید_تا_به_شما_عطا_شود ( #خواستن_توانستن_است ) اثر #استروجری_هیکس <span class="emoji emoji1f4da"></span> . حرفش ...
Media Removed
#معرفی_کتاب . #بخواهید_تا_به_شما_عطا_شود ( #خواستن_توانستن_است ) اثر #استروجری_هیکس . حرفش اینکه که ما از جهان غیرمادیمون، از انرژی‌مون هرگز جدا نشدیم اما بعضی وقتا خودمون بین منبع انرژی و ماده فیزیکیمون مانع میشیم و این مانع شدن مارو از رسیدن به ارزوهای خودمون دور میکنه!... میگه وقتی ... #معرفی_کتاب .
#بخواهید_تا_به_شما_عطا_شود ( #خواستن_توانستن_است ) اثر #استروجری_هیکس 📚
.
حرفش اینکه که ما از جهان غیرمادیمون، از انرژی‌مون هرگز جدا نشدیم اما بعضی وقتا خودمون بین منبع انرژی و ماده فیزیکیمون مانع میشیم و این مانع شدن مارو از رسیدن به ارزوهای خودمون دور میکنه!... میگه وقتی از کائنات بخوای، با تموم وجودت بخوای، حتما بهش میرسی اما موضوع اینه ما نمیدونیم چطور باید خواسته‌هامونو بیان کنیم.. اینکه بعضی وقتا انقدر به ترسهامون فکر میکنیم، انقدر بهشون انرژی میدیم بسکه میگیم نکنه اینطوری شه، نکنه اونوطوری شه!... که کائنات فقط این انرژی ذهنی مارو دریافت میکنن و همون ترس رو بما عطا میکنن! همین میشه که میگیم چرا از هرچی میترسیم سرمون میاد! چون بهش فکر میکنیم! چون نمیدونیم وقتی سیاهیو دوس نداریم، باید به سفید و ابی فکر کنیم، نه به اینکه چقدر سیاهیو دوس نداریم!!!...
مشکل ما اینه وقتی ارزو داریم بیشتر از اینکه به ارزومون فکر کنیم، باهاش خیال پردازی کنیم و کیف کنیم از تحققش، انرژیمونو میذاریم رو فکر کردن به اینکه چرااا من به ارزوم‌نمیرسم؟! و همین نون‌ِ نمیرسم، ما رو از رسیدن وا میداره!..
این کتاب بمون یاد میده چطوری مثبت فکر کنیم و تو مسیر رسیدن به ارزوهامون انرژیمونو خرج کنیم..❤️
امیدوارم بتونید پیداش کنین و بخونیدش، ولی اگه نتونستین اینو یادتون نره که تموم کائنات و انرژی‌های جهان منتظرن که ما بخواهیم و بهش برسیم!.. اگه نمیرسیم باید فکرمونو، نحوه‌ی خواستنمون رو عوض کنیم، فکرای منفی، ترسامونو دور بریزیم و فقط تو مسیر تحقق رویامون قدم برداریم، البته تلاش شخصی هم فراموش نمیشه🤩..
من میدونم که به رویاهام میرسم.
این خط، این نشون!..✋🏻
.
.
.
پ.ن : قرار بود واسه ۲۰ هزارتایی شدنمون یه مسابقه بذاریم که جایزه‌ش کتاب باشه، حالا که داریم میرسیم به ۳۰ هزارتایی شدن و مسابقه بزودی شروع میشه، موافقید اینجور کتابها رو تو لیست جایزه‌ها بذارم؟😍🤩
Read more
خیلی وقت بود جز تو سفر و طبیعت از خودم عکسی نداشتم<span class="emoji emoji1f605"></span> این ازین عکس همین الان یهوییاس <span class="emoji emoji1f648"></span> قبل جمع شدن دوستا ...
Media Removed
خیلی وقت بود جز تو سفر و طبیعت از خودم عکسی نداشتم این ازین عکس همین الان یهوییاس قبل جمع شدن دوستا و شروع دورهمی پنج شنبه عصرمون خیلی دوسش داشتم گفتم شمارو تو شادیم شریک کنم شما کجااااین؟ چه میکنین این غروب پنج شنبه رو؟ . . 📸: @molim3karbalaei دقت کردی همه عکسامو تو میگیری؟خیلی وقت بود جز تو سفر و طبیعت از خودم عکسی نداشتم😅 این ازین عکس همین الان یهوییاس 🙈 قبل جمع شدن دوستا و شروع دورهمی پنج شنبه عصرمون😍 خیلی دوسش داشتم گفتم شمارو تو شادیم شریک کنم😂
شما کجااااین؟ چه میکنین این غروب پنج شنبه رو؟
.
.
📸: @molim3karbalaei دقت کردی همه عکسامو تو میگیری؟😂❤️
. اگر یک بار دیگر به دنیا می آمدم ..... . . . . جمله رو کامل کنین..<span class="emoji emoji1f499"></span>
Media Removed
. اگر یک بار دیگر به دنیا می آمدم ..... . . . . جمله رو کامل کنین.. .
اگر یک بار دیگر به دنیا می آمدم .....
.
.
.
.
جمله رو کامل کنین..💙
 #قهرمان_زندگی_خودت_باش <span class="emoji emoji1f499"></span> اینکه دائم بخوای زندگیتو، داشته هاتو، موقعیت هاتو با بقیه مقایسه کنی ...
Media Removed
#قهرمان_زندگی_خودت_باش اینکه دائم بخوای زندگیتو، داشته هاتو، موقعیت هاتو با بقیه مقایسه کنی نه تنها فایده ‌ای نداره، بلکه تورو از رسیدن به هدفات دور و دورتر میکنه!... هر کدوم از ما تو یه شرایط متفاوت، خانواده، فرهنگ، جغرافیای متفاوتی به دنیا میام و قابل مقایسه با هیچ کسی نیستیم.. مهم اینه ... #قهرمان_زندگی_خودت_باش 💙
اینکه دائم بخوای زندگیتو، داشته هاتو، موقعیت هاتو با بقیه مقایسه کنی نه تنها فایده ‌ای نداره، بلکه تورو از رسیدن به هدفات دور و دورتر میکنه!... هر کدوم از ما تو یه شرایط متفاوت، خانواده، فرهنگ، جغرافیای متفاوتی به دنیا میام و قابل مقایسه با هیچ کسی نیستیم.. مهم اینه که قهرمان زندگی خودمون باشیم، مهم اینه خودمون بدونیم از کجا به کجا‌ رسیدیم و چطور موفق شدیم.. اینکه بخوایم دلیل ناکامی خودمونو تو خوشبختی دیگران بدونیم، اینک همش فکر کنیم اگه یکی خوشبخته اگه به ارزوهاش میرسه حتما حق مارو خورده، باعث میشه هر روز از دیروزمون ناکام تر باشیم..
من همیشه وقتی میوفتم رو‌دور مقایسه کردن زندگی خودم با بقیه به خودم میگم ؛ زندگی من شبیه هیچ کسی نیست و هیچ کسم نمیتونه جای من باشه، پس من باید قهرمان زندگی خودم باشم!...🤩💙
.
#جنگجوی_شجاع_کوچک_گمنام
Read more
تا حالا شده تو زندگیتون به نقطه‌ای برسین که حس کنین هرچیزی که تا الان به دست اوردین رو باید رها کنین و ...
Media Removed
تا حالا شده تو زندگیتون به نقطه‌ای برسین که حس کنین هرچیزی که تا الان به دست اوردین رو باید رها کنین و دنبال یه راه جدید برین؟ اینکه واسه چیزایی که الان داری زحمت کشیدی، ولی حس میکنی از ادامه این روند دیگه احساس رضایت نمیکنی و دلت میخواد همه چیو وا بذاری و بری دنبال ارزو و‌‌ رویای جدیدت، اما از یه طرف یه ... تا حالا شده تو زندگیتون به نقطه‌ای برسین که حس کنین هرچیزی که تا الان به دست اوردین رو باید رها کنین و دنبال یه راه جدید برین؟
اینکه واسه چیزایی که الان داری زحمت کشیدی، ولی حس میکنی از ادامه این روند دیگه احساس رضایت نمیکنی و دلت میخواد همه چیو وا بذاری و بری دنبال ارزو و‌‌ رویای جدیدت، اما از یه طرف یه حسی بهت نهیب میزنه که اگه پشیمون شدی چی؟.. اگه همینایی هم که داری از دست دادی چی؟ اصن به نظر شما این ریسک تغییر مسیر چقدر میتونه درست و عاقلانه باشه؟ دنبال دل رفتن چی؟ دنبال دلتون رفتین تاحالا؟...
.
تجربه هاتونو برام بنویسید..💙
Read more
گفت همسرت باید بهترین رفیقت باشه!.. زیر لب گفتم هست و به تویی فکر کردم که چه تو خوشحالی و موفقیتام نفر ...
Media Removed
گفت همسرت باید بهترین رفیقت باشه!.. زیر لب گفتم هست و به تویی فکر کردم که چه تو خوشحالی و موفقیتام نفر اولی که صدات میکنم، چه تو غصه‌ها و دلواپسیام.. اگه این اسمش رفاقت نیست چیه پس؟ امروز یک ماه از هم مسیر شدن ما واسه ادامه‌ی زندگی میگذره و به این فکر میکنم که اگه قراره همه‌ی مابقی روزای عمرمونم به ... گفت همسرت باید بهترین رفیقت باشه!..
زیر لب گفتم هست و به تویی فکر کردم که چه تو خوشحالی و موفقیتام نفر اولی که صدات میکنم، چه تو غصه‌ها و دلواپسیام.. اگه این اسمش رفاقت نیست چیه پس؟💙
امروز یک ماه از هم مسیر شدن ما واسه ادامه‌ی زندگی میگذره و به این فکر میکنم که اگه قراره همه‌ی مابقی روزای عمرمونم به همین سرعت بگذره، واسه با تو بودن وقت کم میارم!...
.
.

درسته که یار ما اعتقادی به ماهگرد و این قرتی بازیا نداره😂ولی دلیل نمیشه من یاداوریش نکنم🤩❤️
#ماهگرد #عقد 💍
.
📸 : @molim3karbalaei جانم‌💋
Read more
پایان قصه‌ی #ماکوگرام <span class="emoji emoji2764"></span>️ . @maku.gram
Media Removed
پایان قصه‌ی #ماکوگرام ️ . @maku.gram پایان قصه‌ی #ماکوگرام ❤️
.
@maku.gram
روی لوح تقدیرم نوشته “ نفر اول منتخب مردمی” ... <span class="emoji emoji2764"></span>️ . @maku.gram ممنونم از همه‌تون .. ممنونم
Media Removed
روی لوح تقدیرم نوشته “ نفر اول منتخب مردمی” ... ️ . @maku.gram ممنونم از همه‌تون .. ممنونم روی لوح تقدیرم نوشته “ نفر اول منتخب مردمی” ... ❤️
.
@maku.gram
ممنونم از همه‌تون .. ممنونم
عاشیق می‌نوازد. مردم #چاوقون دست‌در‌ دست هم پا میکوبند .. . #ماکو ما را بدرقه میکند..<span class="emoji emoji1f499"></span> . #ماکو_نامه_صحرا ...
Media Removed
عاشیق می‌نوازد. مردم #چاوقون دست‌در‌ دست هم پا میکوبند .. . #ماکو ما را بدرقه میکند.. . #ماکو_نامه_صحرا #صحرا_میره_سفر عاشیق می‌نوازد.
مردم #چاوقون دست‌در‌ دست هم پا میکوبند ..
.
#ماکو ما را بدرقه میکند..💙
.
#ماکو_نامه_صحرا
#صحرا_میره_سفر
واسه مامان نوشتم ؛ - به نظرت ممکنه برنده شم؟ نوشت ؛ - تو همین الانشم برنده ای. همین که الان اونجایی، ...
Media Removed
واسه مامان نوشتم ؛ - به نظرت ممکنه برنده شم؟ نوشت ؛ - تو همین الانشم برنده ای. همین که الان اونجایی، یعنی برنده ای!.. یه لبخندی میاد گوشه لبم، دلم اروم میشه و به این چند روز فکر میکنم. به چهارشنبه‌ی هفته‌ی پیش که انقدر صفحه‌ی #ماکوگرام رو سرچ کرده بودم که نتایج رو ببینم که تاپ سرچ اینستاگرامم شده ... واسه مامان نوشتم ؛ - به نظرت ممکنه برنده شم؟
نوشت ؛
- تو همین الانشم برنده ای. همین که الان اونجایی، یعنی برنده ای!..
یه لبخندی میاد گوشه لبم، دلم اروم میشه و به این چند روز فکر میکنم.
به چهارشنبه‌ی هفته‌ی پیش که انقدر صفحه‌ی #ماکوگرام رو سرچ کرده بودم که نتایج رو ببینم که تاپ سرچ اینستاگرامم شده بود.
به‌ پنج شنبه‌ش که تو اتوبان قزوین-رشت نتایج جشنواره رو دیدم و با دیدن اسم خودم تا میتونستم بالا پایین پریدم و جیغ زدم..
به شنبه‌ای که وقتی دیدم ممکنه نتونم مرخصی بگیرم و همراه شم بغضم گرفت و واسه حسام نوشتم این سفر رو به هر قیمتی میرم، حتی به قیمت بیکار شدنم!.. و‌ وقتی اروم شدم راه چاره پیدا کردم و مرخصیمو گرفتم..
به شب قبل سفر که وقتی داشتم کوله‌مو جلوی چشمای نگرون مامان جمع میگردم دلم مثل سیر وسرکه میجوشید که من کم حرف خجالتی چطوری با ۷۰ نفر ادمی که حتی یه نفرشونم نمیشناسم همسفر بشم...
به دوشنبه که رسیدیم ماکو و توی اتوبوس به سمت منطقه آزاد وقتی قرار شد هرکسی خودشو معرفی کنه، همینطوری که از انتهای اتوبوس رزومه بچه‌ها رو تو سفر و گردشگری میشنیدم، به حسام پیام دادم و نوشتم ؛ حسام، اینا خیلی خفنن. همه‌شون دست کم ۱۰ سال سابقه سفر دارن و‌نصف دنیارو دیدن، من با یه سال سابقه ایرانگردی اینجا چیکار میکنم؟.. به این چند روز که تونستم همه جاهایی که تو لیستم نوشته بودم رو ببینم، با یه عالمه ادم جدید ارتباط برقرار کنم، دوستای خوبی پیدا کنم و کلی تجربه جدید به دست بیارم. با زاویه دیگه‌ای از گردشگری اشنا بشم و مسیر درست تری رو پیدا کنم...
یا به الان، که شب اخر اقامت‌مون تو روستاست، که مسابقه تموم شده، من توی اتاق نشستم و این پست رو مینویسم، صدای بچه‌ها از توی حیاط خونه اقاسهرابی میاد و من به این فکر میکنم که این سفر چقدر منو بزرگ کرد، چقدر بهم اعتماد به نفس داد و چقدر بهم درس داد.
به این فکر میکنم که اگه من هنوز نصف دنیارو نگشتم، تور لیدر نیستم و اطلاعات زیادی هم ندارم، ولی توی این یک سال، تموم تلاشم و کردم که به جایی برسم که تو این لحظه اینجا باشم، که دیده بشم، که فرصت داشته باشم کنار ادمای بزرگی باشم که قبل این سفر، فقط اسمشو‌ن رو‌شنیده بودم، که هم کلام شدن باهاشون، شنیدن تجربه‌هاشون از سفر برام رویای دور و بعیدی بود...💫
من سعی کردم همون صحرای همیشگی باشم. نه خط اضافه‌ای بنویسم و نه کمتری. مرسی ازتون که همراهم بودین، که خوندین نوشته‌هامو و کمک کردین که به اینجا برسم..
مامانم راست میگه، من #برنده ام ❤️ فارغ از هر نتیجه‌ای.
.
#ماکو_نامه_صحرا
#صحرا_میره_سفر
Read more
بهش میگم تو شانس بزرگ من تو این سفری! میخنده و سرشو میندازه پایین. حسین، پسر همسایه خونه بغلی اقا ...
Media Removed
بهش میگم تو شانس بزرگ من تو این سفری! میخنده و سرشو میندازه پایین. حسین، پسر همسایه خونه بغلی اقا سهرابی ایناس. روز اول که صبح پاشدیم‌ بریم شهر به اقا سهرابی گفتیم برامون ماشین بگیره که حسین و صدا کرد و به ترکی گفت برسونشون ماکو. تو راه سر حرف باز شد و فهمیدیم ۲۲-۳ سالشه. دانشجو حسابداریه، کارش دکوراسیون ... بهش میگم تو شانس بزرگ من تو این سفری!
میخنده و سرشو میندازه پایین.
حسین، پسر همسایه خونه بغلی اقا سهرابی ایناس. روز اول که صبح پاشدیم‌ بریم شهر به اقا سهرابی گفتیم برامون ماشین بگیره که حسین و صدا کرد و به ترکی گفت برسونشون ماکو. تو راه سر حرف باز شد و فهمیدیم ۲۲-۳ سالشه. دانشجو حسابداریه، کارش دکوراسیون داخلیه که بخاطر گرون شدن مصالح فعلا دیگه براشون صرف نداره... عاشق ماکو‌‌ و شوط بود. با یه عشقی میگفت ماکو عالیه بهترین شهره که ادم دلش میخواست عاشق این شهر بشه!.. حسین با ما موند. لیدر ما شد و هرجایی که فکر میکرد باید ببینیم و بهمون نشون داد. لیدرمون شد، مترجم ما واسه ارتباط با مردم شد، عکاسمون شد، شانس بزرگ ما واسه این سفر شد. سفری که بخاطر اینکه حسام مثل همیشه همراهم نبود، کسیو نمیشناختم و ماشین نداشتم همش استرس داشتم چطور ببینم، چطور بگردم و خدا حسین رو سر راهمون گذاشت که اینجوری با جون و دل راهنمای ما بشه.😍
ازش قول گرفتم هرکدوم از دوستام خواست بیاد ماکو باهاش هماهنگ کنم که لیدر محلیشون شه، اونم قول داد بره اطلاعاتشو راجع به تاریخ و دیدنیا زیاد کنه و یه لیدر محلی حرفه ای شه. در عوض هم بهش قول دادم هروقت اومد تهران حسابی تهرانو بهش نشون بدم و بگردونمش.🤩
تو این عکس، یهو کنار مزرعه‌شون ترمز زد، گفتیم کجااا؟ گفت میرم از مزرعه براتون هندونه بچینم که تو راه بخوریم😍 پریدم پایین و گفتم منم میام! یه اصطلاح ترکی گفت وقتی پرسیدم یعنی چی گفت یعنی این اولین هندونه‌ایه که امسال داریم برداشت میکنیم، قسمت شما شد!..وقتی برگشتیم گفتم وایسا اینجا یه عکس ازت بگیرم، میخوام بذارم تو اینستاگرامم و بنویسم، شانس بزرگ ما! حسین! 💫
.
.

پ.ن : ورق بزنین ببینین تو مزرعه چیا دارن😍 گوجه و بادمجون و هندونه و افتابگردون!
پ.ن۲ : دو تا عکس اخر از ابگرم شوط هستش، حسین مارو بزود کشوند که اونجا رو بهمون نشون بده، میگفت یکم تبلیغ شهرمونو بکن دیگه، گفتم باشه اینم بخاطر تو مینویسم که همه‌ بدونن شوط چشمه ابگرم با خاصیت درمانی داره و الان دارن براش دو تا استخر خوب میسازن که استفاده ازش راحت شه🤩 گفتم بگو زود بسازنش ما سری بعد اومدیم حسابی استفاده کنیم ازش🤪 بلکه دردامون درمون شه😂 انقدر که تو این سفر فعالیت کردیم🤦🏻‍♀️
پ.ن۳: تو عکس اخر داره ادای منو درمیاره که تو عکسا سرمو بالا میگیرم😒
.
. ‎ #ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
.
#ماکو_نامه_صحرا
#صحرا_میره_سفر
Read more
بخش جذاب سفر ! #شکمگردی 🤩 غذاهای محلی همیشه بهترینن<span class="emoji emoji1f60d"></span> امتحان کردن ذائقه های مختلف، سبک خوراک و اشپزی ...
Media Removed
بخش جذاب سفر ! #شکمگردی 🤩 غذاهای محلی همیشه بهترینن امتحان کردن ذائقه های مختلف، سبک خوراک و اشپزی هر منطقه واسه شکموهایی مثل من قطعا بخش جذاب سفر به حساب میاد🤪 از روز اول ورودم به ماکو و دنبال امتحان کردن غذاهای محلی بودم که به لطف غذاخوری‌های داخل شهر و مردم روستا و اقا سهرابی‌اینا، حساااابی به ... بخش جذاب سفر ! #شکمگردی 🤩
غذاهای محلی همیشه بهترینن😍 امتحان کردن ذائقه های مختلف، سبک خوراک و اشپزی هر منطقه واسه شکموهایی مثل من قطعا بخش جذاب سفر به حساب میاد🤪 از روز اول ورودم به ماکو و دنبال امتحان کردن غذاهای محلی بودم که به لطف غذاخوری‌های داخل شهر و مردم روستا و اقا سهرابی‌اینا، حساااابی به خواسته‌ی دلم رسیدم😍
.
✅عکس اول : #جزوز ترکیبی از جگر مرغ، سیب زمینی و پیاز و دنبه که باهم سرخ میشه و یه ترکیب فوق العاده رو تشکیل میده🤪 من عاشق این غذا شدم و تمام.
✅عکس دوم : #ساج_قاورماسی 🤩 گوشت گوسفند که بعد پختن با دنبه و پیاز گوجه که روی ساج ( همونایی که روش نون میپزن و همه‌مون دیدیم)سرخ میشه و از اون غذاهاس که با خودت میگی ای کاش هیچ وقت سیر نمیشدم 🤦🏻‍♀️
✅عکس سوم تزئینی است😂 به‌ واسطه دیدن نوشابه با برند #ارس 😍
✅عکس چهارم #آش_ماست: ترکیب بلغور، عدس، برنج،نخود و چند جور سبزی مثل گشنیز و جعفری و شوید.. که بعد پختن تو مرحله اخر بهش ماست اضافه میشه.. با اختلاف بهترین اشی بود که تاحالا خوردم😍 ✅عکس پنجم سیب زمینی پخته ست با رب محلی که اقا سهرابی کنار اش برامون اورد و هیچ وقت فکر نمیکردم سیب زمینی پخته با رب انقد خوشمزه شه🤩
✅ عکس ششم #کوفته؛ که از گوشت قرمز و سینه‌ی مرغ و لپه و برنج و بلغور و ارد و تخم مرغ با سبزه مرزه و تره درست شده بود و امتحان کردنش جالب بود برام وقتی خیلی طعم مورد علاقه من نبود😅 ✅ عکس هشتم اش کشک؛پیازداغ و نخود و عدس و بلغور و یه نوع سبزی کوهی باهم میرن تو یه قابلمه و اش کشک میشن میان بیرون😅 اخ خوشمزه‌ستااااا، اخ دلتو بخواد😈 ✅عکس نهم یه نوع نون محلیه به اسم #گالن اگه درست متوجه شده باشم. تو روستای چاوگون که بودیم، توی یکی از خونه های روستا، داشتن نون میپختن و منم پریدم تو اتاق تنور🤩و جاتون خالی عشق کردم از بوی نون داغ و گرمای تنور ...❤️
.
.
چون تو روستا انتن درست حسابی نداریم و میخواستم این پست رو حتما بذارم، به حسین گفتم قبل اینکه برسیم روستا زنگ بزن مامان رسپی این غذاهارو بپرس. مادرش از اون طرف خط رسپی ترکی میداد، حسین از این ور برا من ترجمه میکرد و من تند تند تو دفترم مینوشتم😅🤦🏻‍♀️ یعنی میخوام بگم با جون و دل دارم مایه میذارما😂.. به رسپی های گوگل اعتماد نکردم و‌دوست داشتم دقیقا همون چیزی رو که امتحان کردم بنویسم❤️
راستی گفته بودم حسین کیه؟..😎
. ‎ #ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
Read more
در تصویر یک عدد گردشگر سرخوش رو مشاهده میکنین که دم سد بارون واسه گرفتن این عکس از خودش سی بار تا دوربین ...
Media Removed
در تصویر یک عدد گردشگر سرخوش رو مشاهده میکنین که دم سد بارون واسه گرفتن این عکس از خودش سی بار تا دوربین دوییده، تنظیم کرده، برگشته، هی بالا پایین پریده تا بلکه تو یه شات تو اسمون باشه و در نهایت موفق شده😎 و حالا میخواد چند تا عکس خوشگل دیگه از ماکو به شما نشون بدهعکس دوم میتونه واسم یکی از دوست داشتنی ... در تصویر یک عدد گردشگر سرخوش رو مشاهده میکنین که دم سد بارون واسه گرفتن این عکس از خودش سی بار تا دوربین دوییده، تنظیم کرده، برگشته، هی بالا پایین پریده تا بلکه تو یه شات تو اسمون باشه😂 و در نهایت موفق شده😎 و حالا میخواد چند تا عکس خوشگل دیگه از ماکو به شما نشون بده❤️ 📍عکس دوم میتونه واسم یکی از دوست داشتنی ترین قاب هایی باشه که تو این سفر بستم. شماهم ارامش اینجا رو حس میکنین؟ اینجا #سد_بارون هستش، نزدیک روستای تاریخی بارون، که #کلیسای_زور_زور هم روی یکی از همین تپه‌های کناریشه...💫 عکس دومم از همونجاس..
📍عکس چهارم نمای دور کوه‌های #آرارات واسم دوست داشتنیش کرده..این کوه‌های مقدس که دو قله بزرگ و کوچیک اتشفشانی داره، توی ترکیه قرار داره... ولی قشنگی این کوه‌ها واسه من، به قصه‌شونه. اینکه این کوه‌ها واسه ارامنه انقدر مقدس هستند بی دلیل نیست، اونا معقدند کشتی حضرت نوح روی این کوه‌ها به خاک نشسته..❤️
این کوه با علامت یه کشتی نوک قله‌ش، جز نماد ملی ارمنستان هم هست.
📍عکس پنجم و ششم ، چشمم رو نوازش کرده بود. از همین دشت‌های تو مسیرم که یه لحظه چشمم افتاده و دیگه دل نکنده ازش..
📍 سه عکس بعدی از #آبشار_رند هستش، نزدیکیای روستای رند، که خودش یکی از مقصدای خوب گردشگریه.☘️اخ که نگم از قشنگی این ابشار😍 انقدر دوسش داشتم که‌همش ارزو میکردم میتونستم شب رو همینجا کمپ کنم و دلیلم رو واسه برگشتن به ماکو پیدا کردم. کنار این ابشار باید زندگی کرد❤️...
. ‎ #ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا
Read more
 #طبیعت 🤩 ماکو هر تیکه از طبیعتش منو یاد یه نقطه از ایران میندازه. دشت‌های سبز و پهناورش منو یاد دشت‌های ...
Media Removed
#طبیعت 🤩 ماکو هر تیکه از طبیعتش منو یاد یه نقطه از ایران میندازه. دشت‌های سبز و پهناورش منو یاد دشت‌های گلستان میندازه، سرسبزی رودخونه‌هاش و ابشاراش یاد گیلان، کوهستانهاش به یاد کردستان ... یهو به خودم میام میبینم نه تو گلستانم و نه گیلان و نه کردستان. اینجا #آذربایجانه ! ... آذربایجانی که داره ... #طبیعت 🤩
ماکو هر تیکه از طبیعتش منو یاد یه نقطه از ایران میندازه. دشت‌های سبز و پهناورش منو یاد دشت‌های گلستان میندازه، سرسبزی رودخونه‌هاش و ابشاراش یاد گیلان، کوهستانهاش به یاد کردستان ... یهو به خودم میام میبینم نه تو گلستانم و نه گیلان و نه کردستان. اینجا #آذربایجانه ! ... آذربایجانی که داره هر لحظه منو بیشتر شیفته‌ی خودش میکنه که بشه اونجایی که یه تیکه از قلبمو واسه همیشه میون سرسبزی دشت‌هاش و صدای رودخونه‌هاش جا بذارم. اذربایجانی که تو یه لحظه بارون خیس خیست میکنه، باد میزنه و پروازت میده و همون لحظه افتاب غافلگیرت میکنه. اینجا بهاره، همون بهاری که هیچیش قابل پیش بینی نیست..☘️
📌سه عکس اول از #رود_ارس هستش ( به ترکی ؛ اراز)،همون رودی که ترکیه راه افتاده و به مرز ایران و ارمنستان میرسه و تا مرز و در نهایت به اذربایجان میرسه. یه ویدیو از سکوت و ارامشش تو استوری گذاشتم، ببینینش حتما🤩 📌 عکس چهارم از روستای #چاوقون که اصلا انتظار اینهمه سرسبزی نداشتم ازش😍 توی این مسیر جنگلی که مشخصه میشه انقدر پیش رفت تا به اون کانالای عکس‌پنجم رسید. رد کانال رو که ادامه بدین به یه ابشار میرسین که تو عکس اخر میبینیدش😍 از بکر بودنش، زیبا بودنش چی بگم؟ انقدر تو این سالها هرچی ابشار دیدم بسکه فضا سازی شده بود یا شلوغ بود که اصلا نتونستم حس طبیعیشو بگیرم و ازش لذت ببرم❤️و اینجا از نظر بکرموندن این طبیعتش، عالیه! 📌 دو تا عکس اخر #حاجی_لک_لک رو مشاهده میکنین😂 اینا تو روستایی که سکونت داریم (روستای خوک) واسه خودشون زندگی‌های دارن😍 اقا سهرابی میگفت، معمولا وسطای پاییز میرن و اسفند برمیگردن به روستا.. یه جوری اینا جدی رو تیر برقا واستاده بودن واسه خودشون که فک میکردی بابت پولی چیزی گرفتن😂
.
. ‎ #ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku .
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا
Read more
تک و تنها زیر سیاه چادر نشسته بودم. بقیه بچه ها بیرون مشغول عکس گرفتن از فضا بودن و منم داشتم از این تنهایی ...
Media Removed
تک و تنها زیر سیاه چادر نشسته بودم. بقیه بچه ها بیرون مشغول عکس گرفتن از فضا بودن و منم داشتم از این تنهایی استفاده میکردم و خوب نگاه میکردم، به سماور روبه‌روم، به استکان چایی افتاده توی سینی، به صدای بادی که میپیچید تو بند بند چادر، به تار و پود پارچه‌ای که خونه شده بود، سرپناه بود. چادری که عمرش دوبرابر ... تک و تنها زیر سیاه چادر نشسته بودم. بقیه بچه ها بیرون مشغول عکس گرفتن از فضا بودن و منم داشتم از این تنهایی استفاده میکردم و خوب نگاه میکردم، به سماور روبه‌روم، به استکان چایی افتاده توی سینی، به صدای بادی که میپیچید تو بند بند چادر، به تار و پود پارچه‌ای که خونه شده بود، سرپناه بود. چادری که عمرش دوبرابر عمر من بود، بیشتر از من سفر کرده بود و بیشتر از من قصه به تار و پودش گره خورده بود.
یه خانواده چهار نفره بودن. یه دختر بزرگ، یه پسر کوچیک، یه عالمه گوسفند، یه میش مریض، سه تا سگ، یه سماور، یه قالی، احتمالا یکی دو دست لباس و همین!.. گونه‌هاشون از افتاب سوخته بود، پیشونیشون خط اخم افتاده بود. تو دنیای خودشون بودن، حتی حضور ما ارامششونو خط نزد. کاری به کارمون نداشتن و سرگرم خودشون بودن، فقط چشمم گاه و بیگاه میچرخید و پسر بچه ای رو میدید که دزدکی زل زده بهم، تعجب از چشماش میبارید و نگاهش انقدر عجیب بود که خودمم تو وجود خودم دنبال یه عامل عجیب میگشتم.. زیر سیاه چادر نشسته بودم، تو سکوت، تو صدای گوسفندا و واق واق سگ، تو بوی طبیعت... چشمم به یه تیکه اینه شکسته افتاد. درست کنار پشتی‌ای که بهش تکیه زده بودم. با خودم گفتم حتما برای دختر بزرگ خونه‌ست. حتما صبح به صبح موهای طلاییشو تو همین اینه‌ی شکسته شونه میکنه، حتما با دقت خیره میشه به خودش، به زیباییش شک میکنه و اینه دور و نزدیک میکنه که شاید بهتر ببینه، غرق رویاهاش میشه که یهو مادرش،به اسم صداش میکنه، اینه رو همین کنار روی خاک میندازه، رویاش رو نیمه کاره رها میکنه، موهارو زیر روسری پنهون میکنه و دمپایی‌هاشو میپوشه و میره که یه روز دیگه هم دختر این سیاه چادر باشه، و ارزوهاشو به سادگی این زندگی گره بزنه ..
اینه رو برمیدارم و‌‌ تمیزش میکنم و به خودم خیره میشم. اینه رو به صورتم دور و نزدیک میکنم، غرق رویاهام میشم که یکی صدا میزنه؛ صحرا!.. اینه رو روی خاک میندازم و میرم..💫
.
.
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا ‎ #ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
Read more
به صورت تیتر وار میخوام چندتا از جاهای دیدنی و تاریخی ماکو رو بگم. <span class="emoji emoji1f4cd"></span>عکس اول : #کلاهک_سنگی_قیه (ماکو) ...
Media Removed
به صورت تیتر وار میخوام چندتا از جاهای دیدنی و تاریخی ماکو رو بگم. عکس اول : #کلاهک_سنگی_قیه (ماکو) : این دیوار سنگی عظیم، با طول حدود ۷ کیلومتر و ارتفاع تا ۶۰۰ متر یکی از بزرگترین کلاهک‌های سنگی جهانه که با شیب حدود منفی ۴۰ درجه شهر ماکو رو زیر سایه خودش گرفته.. عظمت و عظمت و عظمت! تنها چیزی بود که با ... به صورت تیتر وار میخوام چندتا از جاهای دیدنی و تاریخی ماکو رو بگم. 📍عکس اول : #کلاهک_سنگی_قیه (ماکو) : این دیوار سنگی عظیم، با طول حدود ۷ کیلومتر و ارتفاع تا ۶۰۰ متر یکی از بزرگترین کلاهک‌های سنگی جهانه که با شیب حدود منفی ۴۰ درجه شهر ماکو رو زیر سایه خودش گرفته.. عظمت و عظمت و عظمت! تنها چیزی بود که با ایستادن زیرش حس میکردم!
📍عکس ۲ قلعه قبان ماکو : درست تو بغل کوه قیه، یه قلعه جا خوش کرده که به قلعه قبان معروفه، که تاریخ ساختش به پیش از اسلام و احتمالا دوره‌های اورارتوری میرسه و ثبت ملی هم شده.
📍عکس ۳ بیمارستان ارتش : اینجا یه بیمارستان مربوط به جنگ جهانی دومه که الان بجز ستون‌های تخریب شده چیزی ازش نمونده اما حسش همونه! حس اینکه یه روزی اینجا محل اسکان و درمان سربازی جنگ جهانی بوده هنوز تو اتمسفرش برقراره..! 📍عکس ۴ عمارت کلاه فرنگی: اینکه این عمارت به این قشنگی مربوط به دوره قاجاریه‌ست و الانم به دست بچه‌های دانشگاه هنر تبریز در حال مرمته به کنار، اینکه اونجا اون همه حلزون بود یه قشنگی دیگه داشت😍 انقدری که از دیدن این حجم از حلزون ذوق کرده بودم که یادم رفته بود کلا کجام و چیکار میکنم🤦🏻‍♀️
📍عکس ۵ و ۶ کاخ موزه باغچه جوق: به دستور سردار ماکو تو سال ۱۲۷۲ ساخته شده اما جذابیتش به اینه که از دو معمار ایرانی و روسی توی ساختش استفاده شده و معماریش تلفیق معماری قاجار و روسیه، ولی الان در حال مرمته !😍
📍عکس ۷ و ۸ دخمه فرهاد : نزدیکیای روستای سنگر، تو دل کوه یه اتاقکی تراشیده شده که قدمتش به قرن هشتم قبل از میلاد و اقوام اورارتو میرسه، اینکه اسمشو گذاشتن دخمه فرهاد، برمیگرده به فرهاد عاشق پیشه‌ای که هر خطی‌‌روی کوهی میبینیم ناخواداگاه دلمون بند میشه به تیشه‌ی عشقش!..
📍عکس ۹ کلیسای زور روز : نزدیکیای سد بارون، روی یه تپه، یه کلیسای سنگی کوچیک جا خوش کرده که دیدنش میون اینهمه کوه و‌‌ دشت چشم ادمو روشن میکنه. چیزی که واسم جالب بود درموردش اینه که بخاطر سد بارون و اینکه کلیسا زیر اب میرفته، توی مدت ۲۵ روز کلیسا رو سنگ به سنگ حدود ۶۰۰ متر اون طرف تر از بنای قبلیش، جابه‌جا کردن! مه ثبت یونسکو هم شده.
📍عکس ۱۰ منشورهای بازالتی : از انجماد گدازه‌های اتشفشانی دوره سوم زمین شناسی، همچین منظره ای پدید اومده که با دیدنش ناخوادگاه پا به زمین بچسبونی! تصور اینهمه نظم اتفاقی برام عجیب بود اما باورش کردم چون طبیعت همیشه با نظم و بی نظمی عجیبش غافلگیرم کرده!..
.
. ‎ #ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
#ماکو_نامه_صحرا
Read more
میدونستین اولین (یا یکی از اولین‌ها) کلیسای جامع مسیحیت کجاس؟! همینجا، بغل گوش گربه‌ی نقشه ایران، ...
Media Removed
میدونستین اولین (یا یکی از اولین‌ها) کلیسای جامع مسیحیت کجاس؟! همینجا، بغل گوش گربه‌ی نقشه ایران، آذربایجان غربیو میگم، وسط دشتای مرتفع چالدران ! راستشو بگم هیچ وقت فکرشم نمیکردم یکی از اولین کلیساهای مسیحیت تو ایران باشه! نشنیده بودم و فکرشم نمیکردم و قبل سفر وقتی داشتم راجع به جاهای دیدنی ... میدونستین اولین (یا یکی از اولین‌ها) کلیسای جامع مسیحیت کجاس؟! همینجا، بغل گوش گربه‌ی نقشه ایران، آذربایجان غربیو میگم، وسط دشتای مرتفع چالدران !
راستشو بگم هیچ وقت فکرشم نمیکردم یکی از اولین کلیساهای مسیحیت تو ایران باشه! نشنیده بودم و فکرشم نمیکردم و قبل سفر وقتی داشتم راجع به جاهای دیدنی ماکو تحقیق میکردم بهش رسیدم و وقتی راجع بهش بیشتر خوندم دستامو گذاشته بودم رو سرم که شاخ درنیارم😅
#قره_کلیسا یا #کارا_کلیسا داستان‌های زیادی تو دل خودش حفظ کرده، مثلا اینکه به اینجا کلیسای تادئوس مقدس میگن که یکی از حواریون مسیحی بوده که واسه تبلیغ دین مسیحیت همراه ساندوخت دختر پادشاه ارمنی به اینجا میان و به شهادت میرسن و تادئوس تو همین فضای کلیسای فعلی دفن میشه و ساندوخت هم روی تپه ای کنار همینجا(عکس اخر)، که چند سال بعد این کلیسا توی محل دفن تادئوس ساخته میشه و طی سالها اتفاقات زیادی واسش میوفته مثل حمله چنگیزخان مغول (که به همت خواجه نصیرالدین طوسی بازسازی میشه، زلزله سده ۱۴ میلادی( که توسط اسقف زاکاریا و کمک ارامنه طی ۱۰ سال تعمیر میشه) و اسیب های مختلفی که طی جنگها میبینه و در نهایت به وسیله عباس میرزا توی دوره قاجار بخشهایی به رنگ سفید بهش اضافه میشه..(بنای قدیمی با سنگهای سیاه ساخته شده - قره:سیاه)
البته اینم بگم که اینجا سال ۲۰۰۸ به ثبت یونسکو رسیده و همین الانشم در حال مرمته.
هر سال تو مرداد ماه اینجا میزبان یکی از بزرگترین مراسمات مذهبی ارامنه‌ست و جز خودشون هم کسی اجازه حضور نداره، شنیدم از خیلی کشورا واسه شرکت تو این مراسم به ایران سفر میکنن!
.
خیلی دوسش داشتم. 💙 خیلی ارامش داشت. اول که وارد شدم، یه ۱۰ دقیقه‌ای مات و مبهوت نشسته بودم رو یکی از صندلیا و فقط نگاه میکردم. تا کم کم به خودم اومدم و پاشدم و دور تا دورشو گشتم و عشق کردم از دیدنش.
اینایی که نوشتم یک دهم داستان این کلیسا هم نیست، مابقیش بمونه واسه وقتی که خودتون اومدین، ببینین و بشنوین..❤️
. ‎ #ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا
.
.
پ.ن: در مورد اینکه این کلیسا اولین کلیسای جامعه مسیحیت، یا قدیمیترینشه خیلی بحثه. تو خیلی از متون از اینجا به عنوان اولین کلیسای جامع نامبرده شده اما بازهم در مورد اماکن اینقدر قدیمی، همیشه چند درصد احتمال ضد و نقیض بودن هست.
Read more
خب، میرسیم به مبحث شیرین خرید ! 🤩 . به نظرم، یکی از اصلی‌ترین دلایل واسه سفر به #ماکو ، میتونه دیدن ...
Media Removed
خب، میرسیم به مبحث شیرین خرید ! 🤩 . به نظرم، یکی از اصلی‌ترین دلایل واسه سفر به #ماکو ، میتونه دیدن بازارهای منطقه آزاد و خرید باشه. من دیروز از دو تا بازار اصلیش دیدن کردم که براتون توضیحشون میدم. - #مجتمع_تجاری_امید : یه مجتمع خیلی شیک، پر از نمایندگی و فروشگاه‌های برندهای ترک، چیزی که بیشتر ... خب، میرسیم به مبحث شیرین خرید ! 🤩
.
به نظرم، یکی از اصلی‌ترین دلایل واسه سفر به #ماکو ، میتونه دیدن بازارهای منطقه آزاد و خرید باشه. من دیروز از دو تا بازار اصلیش دیدن کردم که براتون توضیحشون میدم.
- #مجتمع_تجاری_امید : یه مجتمع خیلی شیک، پر از نمایندگی و فروشگاه‌های برندهای ترک، چیزی که بیشتر به چشمم اومد اینجا، لباس مجلسی‌های شیک زنونه بود😍 و فروشگاه‌های مواد غذایی و ارایشی بهداشتی.
من عشق خوراکی وارد یه فروشگاه هله هوله فروشی شدم و‌ فکر کنم حداقل نیم ساعتی بین قفسه‌های شکلات گیر کرده بودم🤩 چند تا عکس از تنوع اجناس گذاشتم که بیشتر امار دستتون بیاد. خلاصه که اینجا خیلی همه چی شیک بود 😎
.
- #بازار_بزرگ_منطقه_آزاد_ماکو : یه فضای خیلی بزرگتر، تنوع خیلی بالاتر! همه چی گیر میومد. از لباس زنونه و مردونه بگیر تا لوازم اشپزخونه و‌دکوری و مواد غذایی و رستوران و ... از اون بازارا که صبح بگی بسم ا... بری داخل و شب برگردی بیرون😅
البته من به نیت خرید نرفته بودم و‌ چیزی نگرفتم اما واسه اینه تفاوت قیمت‌ها دستم بیاد چند جا سوال کردم و خب همون چیزی بود که انتظارشو داشتم. تفاوت قیمت به شهرای دیگه کاملا به چشم میاد!.. به خاطر کم شدن هزینه گمرکی و حمل و نقل، جنس‌های ارجینال و اصلی رو با قیمت مناسبتر میشه راحت پیدا کرد، همه چی هم کنار هم و در دسترسه و خستگی گشتن نداره!
.
به نکته دیگه خیلی جالب که به چشمم این بود که بعضی فروشگاه‌ها، یه کاغذ چسبونده بودن پشت ویترین و نوشته بودن که جنساشون رو با چه نرخ دلاری حساب کردن، مثلا یه کت شلوار فروشی تو بازارچه امید نوشته بود همه‌ی لباساش با دلار ۳۸۰۰ تومن قیمت گذاری شده و این انصافشون عالی بود. چیزی که کمتر دیده بودم..💫
.
در مورد پیدا کردن خونه و محل اقامت، راه‌های زیادی هست. خونه هم توی شهر گیر میاد و هم تو روستاها مردم منتظرن با جون و دل میزبانتون شن، اما واسه اینکه قبل سفر بتونین یه دودوتا چار تا کنین تو عکس اخر این پست یه شماره گذاشتم که دم منطقه ازاد بنر زده بود واسه اجازه اقامت گاه.
.
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا .
‏The Free Market Zone of Maku is one of the best reasons to travel here.The lack of customs fees has helped to reduce the price of goods,Most goods come from Turkey ‏And clothing and food and health products are highly diverse
. ‎ #ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
.
.
پ.ن : دلیل خلوتی اینجا اینکه من وسط ظهر رفتم. وقت نهار بود ولی همه فروشگاه‌ها باز بودن.
Read more
من همه جور مزرعه‌ای تو این سالهایی که سفر میرم دیدم. ار مزرعه موز بگیر تا صیفی جات و گل و کلزا و لاله و ... ...
Media Removed
من همه جور مزرعه‌ای تو این سالهایی که سفر میرم دیدم. ار مزرعه موز بگیر تا صیفی جات و گل و کلزا و لاله و ... اما مزرعه #آفتابگردان ندیده بودم ببینین چقدر قشنگه تو جاده‌‌ها ای اطراف هر طرفو نگاه میکنی، مزرعه‌های گل افتابگردونه. چیزی که من شنیدم اینه که یکی از اصلیترین حوزه‌های کشاورزی این منطقه، ... من همه جور مزرعه‌ای تو این سالهایی که سفر میرم دیدم. ار مزرعه موز بگیر تا صیفی جات و گل و کلزا و لاله و ... اما مزرعه #آفتابگردان ندیده بودم😍🌻 ببینین چقدر قشنگه 😍 تو جاده‌‌ها ای اطراف هر طرفو نگاه میکنی، مزرعه‌های گل افتابگردونه. چیزی که من شنیدم اینه که یکی از اصلیترین حوزه‌های کشاورزی این منطقه، پرورش تخمه افتابگردونه ( اوازه تخمه افتابگردون #خوی رو شنیدیم همه‌مون حتما)🤩 اینجا با خوی فاصله خیلی زیادی نداره و اطراف ماکو خم کلی مزرعه افتابگردون میبینین😎قیمت تخمه هم اینجا عالیه به نسبت شهرای ما و سر جاده گاها میبینی و ماشین ایستاده و تخمه میفروشن، به حدی که من میخوام سوغاتی تخمه بگیرم وردارم بیارم تهران😈
تو عکس معلومه چقدر از قرار گرفتن تو این مزرعه راضی و خوشحالم؟🌻
.
.

پ.ن‌: بگید امروز دوست دارید از چه چیزی بیشتر براتون بنویسم؟ جاهای دیدنی و تاریخیش، بازارهاش و یا طبیعتش؟ .
.
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا .
.

This place is the main centre of sunflower seed cultivation and there are lots of sunflower farms. One of the most beautifull farms is the one in this picture 🌻
.
.

#ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
Read more
توی شهر چه خبره؟ 🤩 . هر شهری یه حااالی داره. جدا از بحث جاهای دیدنی و معروفش، یکی از علاقه‌مندی‌های ...
Media Removed
توی شهر چه خبره؟ 🤩 . هر شهری یه حااالی داره. جدا از بحث جاهای دیدنی و معروفش، یکی از علاقه‌مندی‌های من تو سفر، گشتن تو محله‌های قدیمی و دیدن مردمشه اینکه ببینی تو چه حالی هستن، چیکار میکنن، سرگرمیشون چیه، بافت شهر چطوریه، بیشتر چه مشاغلی دارن و .. #ماکو ، واسه من از این نظر بهشته!️ دقیقا همون چیزیه ... توی شهر چه خبره؟ 🤩
.
هر شهری یه حااالی داره. جدا از بحث جاهای دیدنی و معروفش، یکی از علاقه‌مندی‌های من تو سفر، گشتن تو محله‌های قدیمی و دیدن مردمشه😍 اینکه ببینی تو چه حالی هستن، چیکار میکنن، سرگرمیشون چیه، بافت شهر چطوریه، بیشتر چه مشاغلی دارن و ..
#ماکو ، واسه من از این نظر بهشته!❤️ دقیقا همون چیزیه که از‌ یه شهر تاریخی و قدیمی و بکر انتظار دارم. بجای اینکه ویلاهای سنگی ببینم، خونه‌های قدیمی میبینم. بجای پاساژای چند طبقه، مغازه‌های کوچیک بامزه میبینم، بجای کافی‌شاپ فلان و بهمان قهوه‌خونه و چایخوری میبینم و بجای رستورانایی که باید بدونی از کدوم قاشق واسه خوردن چی استفاده کنی😂 غذاخوریای جمع‌و‌جور میبینم و نون سنگک و غذا محلی و نوشابه شیشه‌ای!... واسه شروع #ماکوگردی اولویت اول و اخرم قدم زدن تو شهر و‌ دیدن مردمش بود. دیدن اینهمه سادگی، اینهمه محبت و مهمون نوازی واسم غیرقابل تصور بود😍
عکسهارو ورق بزنین و هایلایتای امروز رو بامن ببینین. عکس اول چایخونه‌س! همینجوری که داشتم قدم میزدم دیدم رو پشت بوم این چایخونه‌ام😎 شما فقط تصور کن عصر یه نسیم خنکی بزنه و بشینی اینجا و با منظره کوه، چایی‌‌‌دمی بزنی بر بدن🤩 البته که ما امروز به هرکی سلام کردیم مارو یه چایی مهمون کرد‌ و به اندازه کل عمرم امروز چایی مهمون شدم!😍
.
اینکه انقدر با این شهر ارتباط برقرار کردم، فقط به‌خاطر همین سادگیشه. همین حفظ شدن بافت قدیمی، همین بکر بودن، همین مردم مهمون نوازشه که تو این‌دور روز با محبتشون حسابی غافلگیرمون کردن❤️ همیشه میگفتم من مال این دنیای مدرنیته نیستم. من باید یه‌روزی به دنیا میومدم که اصل زندگی سادگی و ارامش بود. اونروزا که زندگی‌ رنگ داشت🌈 ...
.
.
پ.ن: از من راجع به اب و هوا میپرسین.
دیروز اینجا خیلی گرم بود و تا امروز ظهر هم همچنان گرم. اما از عصر بارون گرفت از اون بارونایی که تو ۳۰ ثانیه موش اب کشیده بشی😅 و هوا خنک و عالی شده فعلا. ولی بهترین زمان سفر به اینجا از شهریور تا اواسط خرداده.
در مورد بازارهای منطقه ازاد، بزودی یه پست میذارم و بهتون توضیح میدم😍
جاهای دیدنی داخل شهر هم توی یه پست جدا میذارم که وقتی اومدین اینجا راحت پیداشون کنین😎و به جون من دعا کنین🤪
.
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا .

One of the best ways to know a city is by wandering through alleys and talking people ..
today We walked through the city, people of maku are very hospitable and And we were surprised by this hospitality !..
.

#ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
‏ #maku #Mak
Read more
رفت این عکس رو اورد و گفت؛ آقامون وقتی این شکلی بودم منو دید و عاشقم شد!<span class="emoji emoji1f60d"></span> ذوق از چشماش میبارید. عکسو گرفتم ...
Media Removed
رفت این عکس رو اورد و گفت؛ آقامون وقتی این شکلی بودم منو دید و عاشقم شد! ذوق از چشماش میبارید. عکسو گرفتم و گفتم چقدر خوشگل بودی! هنوزم هستی️ پرسیدم چند تا فرزند داری؟ گفت ۷ تا دختر دارم یه دونه پسر، سی تا نوه هم دارم! وقتی میان اینجا کل هفت تا اتاق اینجارو پر میکنن، فک نکن همیشه اینجا انقدر خلوته ها... ... رفت این عکس رو اورد و گفت؛ آقامون وقتی این شکلی بودم منو دید و عاشقم شد!😍 ذوق از چشماش میبارید. عکسو گرفتم و گفتم چقدر خوشگل بودی! هنوزم هستی❤️ پرسیدم چند تا فرزند داری؟ گفت ۷ تا دختر دارم یه دونه پسر، سی تا نوه هم دارم! وقتی میان اینجا کل هفت تا اتاق اینجارو پر میکنن، فک نکن همیشه اینجا انقدر خلوته ها... .
مریم خانوم وقتی دید داریم از در خونه‌ش عکس میگیریم دعوتمون کرد داخل خونه و ماهم از خدا خواسته رفتیم داخل. گفت برین بالا داخل خونه رو ببینین 😍 تا ما محو خوشگلی خونه شده بودیم رفت برامون چایی اورد و یه کاسه شیرینی هم از تو کمدش کشید بیرون و گفت ؛ بخورین، تبرکه! دو روزه از مشهد اومدم! 😍
از سلیقه و خوشگلی خونه‌ش که تعریف کردم دستمو گرفت برد تو یه اتاق کوچیک (عکس چهارم) گفت این رویی سماور و طاقچه‌ها همه واسه جهازمه هااا...😍
همه جای خونه‌ش بوی عشق میداد. عشق به شوهر مرحومش که ازش یه عکس سه در چهار قدیمی سیاه سفید داشت و گذاشته بود بک گراند صفحه گوشی نوکیای قدیمیش. عشق به بچه‌هاش، به پسرش که تو منطقه آزاد کار میکرد، به دختراش، به نوه‌ش که تهران دکتر بود و بخاطر اونا فارسی یاد گرفته بود.❤️
عشق به ما، که مسافر چند دقیقه‌ای خونه‌ش شدیم و وقتی دید انقدر اونجارو دوست داریم میخواست نگهمون داره.. ❤️
قصه‌ی این خونه، قصه‌ی عشقه...
.
.
.
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا .
.
The story of this house is love. the house owner ‘Maryam khanom’ when saw we loved her house, invited us into the house. there is full of love, full of positive energy... she loved her husband who died 4 years ago. she loved her children and grandchildren.. and she loved us..❤️at this picture you can see photo from many years ago, when she was young and pretty and his husband fell love with her!
.
.

#ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
Read more
گفتم قبل از اینکه شروع کنم و قصه‌ی خونه‌ای‌ رو که اخر ویدیوی پست قبلی واردش شدم‌ رو بگم، یکم خودمو تحویل ...
Media Removed
گفتم قبل از اینکه شروع کنم و قصه‌ی خونه‌ای‌ رو که اخر ویدیوی پست قبلی واردش شدم‌ رو بگم، یکم خودمو تحویل بگیرم و عکس خودمو بذارم . این عکس تو همون خونه‌ست که انقدرررر سکوت و ارامش و عشق توش جریان داشت که دلم میخواست کل سفرم‌ رو همینجا بمونم و به تعریف‌های مریم خانوم از شوهر خدابیامرزش و نوه‌هاش گوش ... گفتم قبل از اینکه شروع کنم و قصه‌ی خونه‌ای‌ رو که اخر ویدیوی پست قبلی واردش شدم‌ رو بگم، یکم خودمو تحویل بگیرم و عکس خودمو بذارم😅 .
این عکس تو همون خونه‌ست که انقدرررر سکوت و ارامش و عشق توش جریان داشت که دلم میخواست کل سفرم‌ رو همینجا بمونم و به تعریف‌های مریم خانوم از شوهر خدابیامرزش و نوه‌هاش گوش بدم.... مریم خانوم کیه؟ بزودی اشنا میشیم باهاش❤️...
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا .
.
See me before hearing the story of this house full of love...❤️
.
. ‎ • #ماکوگرام
‎ • #ماکو
‎ • #ماکوگردی
‎ • #بریم_ماکو
‎ • #ماکوگرافی
‎ • #سفرنامه_ماکو •
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
Read more
#ماکو کجاست؟ .. ماکو در شمال‌ غربی ایران،(گوش سمت چپ گربه نقشه ایران) بزرگترین منطقه ازاد ایران و دومین منطقه ازاد بزرگ دنیا بعد از شانگهای چین که توی استان آذربایجان غربی قرار داره. که با کشور ترکیه و آذربایجان هم مرز مشترک داره. ..! . در مورد اسم این شهر چند تا روایت هست که میگن قبل از میلاد، مردم ... #ماکو کجاست؟ ..
ماکو در شمال‌ غربی ایران،(گوش سمت چپ گربه نقشه ایران) بزرگترین منطقه ازاد ایران و دومین منطقه ازاد بزرگ دنیا بعد از شانگهای چین که توی استان آذربایجان غربی قرار داره. که با کشور ترکیه و آذربایجان هم مرز مشترک داره. ..! .
در مورد اسم این شهر چند تا روایت هست که میگن قبل از میلاد، مردم این شهر زرتشتی بودن و اسم اینجا ماغ کوی (ماغ به معنی روحانی زرتشتی) بوده. اسم بعدی این شهر طبق تاریخ #ماد‌_کوه هستش که با زندگی قوم مادها این اسم پدید اومده که در گذر زمان به #ماکو تبدیل شده و بعدیش میگه این اسم رو ارامنه وقتی اینجا ساکن بودن روی این شهر گذاشتن چون اینجا چراگاه‌های زیادی داشته و ماکو به زبان ارمنی به معنی چرگاهه!
ولی امروز که تو قهوه‌خونه چایی میخوردیم و همکلام یه اقای محلی شده بودیم، گفت وقتی سر تصرف این شهر بین عثمانی و ایران اختلاف بوده، شاه ایرانی که اینجارو فتح میکنه ماه رو نمیبینه (چون دورتادور شهر کوهه) میگه ماه کو؟! و اسم اینجا ماکو میشه..🤩
خلاصه که روایت زیاده، ولی هرچی هست، اینجا هم اسمش هم خودش خیلی قشنگه❤️
.
از اسم که بگذریم، امروز تو کوچه‌های این شهر حسااابی قدم زدم، با مردمش همکلام شدم و کلی قصه شنیدم. تو این ویدیو سعی کردم شمارو یک دقیقه با خودم همراه کنم ولی اگه دوس دارین ببینین اون خونه‌ی خوشگلی که اخر ویدیو واردش شدم کجاست😍پست بعدی رو
دنبال کنین❤️🌈 .
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا .
.
. ‏Maku is a city in the West Azerbaijan Province, Iran, and the the capital of Maku County.
‏Maku Free Trade and Industrial Zone is Iran’s largest and the world’s second largest free trade zone .The city dates back to the BC and has a long history !... stay with me to learn more about this city!😍
. ‎ • #ماکوگرام
‎ • #ماکو
‎ • #ماکوگردی
‎ • #بریم_ماکو
‎ • #ماکوگرافی
‎ • #سفرنامه_ماکو •
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
Read more
اینجا بوی #زندگی میاد!... . الان که این پست رو میذارم، توی حیاط خونه‌ی روستایی میزبانمون، همین ...
Media Removed
اینجا بوی #زندگی میاد!... . الان که این پست رو میذارم، توی حیاط خونه‌ی روستایی میزبانمون، همین خونه‌ای که توی عکسها میبینین نشستم و گوشم پره از صدای زندگی، چشمام پره از مهربونی و مهمون نوازی و مشامم پره از بوی جنگل و درخت و آتیشی که روش چایی ذغالی گذاشتن .. یعنی بعد اینهمه زندگی شهری و فشار و بدو ... اینجا بوی #زندگی میاد!...
.
الان که این پست رو میذارم، توی حیاط خونه‌ی روستایی میزبانمون، همین خونه‌ای که توی عکسها میبینین نشستم و گوشم پره از صدای زندگی، چشمام پره از مهربونی و مهمون نوازی و مشامم پره از بوی جنگل و درخت و آتیشی که روش چایی ذغالی گذاشتن ..💫 یعنی بعد اینهمه زندگی شهری و فشار و بدو بدو و ترافیک و دود و دم و دلار و تورم و فلان.. هیچ چیزی جز پناه اوردن به آرامش این خونه روستایی نمیتونست ارومم کنه!..❤️ .

ما امروز رسیدیم #ماکو و تصمیم بر این شد که محل اقامتمون تو روستاهای اطراف ماکو باشه. اسم روستایی که من ساکنم روستای #خوک هستش (از توابع شوط)، جالب نیست؟😍 اسم این روستا از روایت های سینه به سینه ای که امروز شنیدیم از کلمه #خاچ گرفته شده که به زبون ارمنیه..( خاچ به معنی صلیب ) قدمت این مناطق به قبل میلاد مسیح برمیگرده و تو پست‌های بعدی بهتون بیشتر توضیح میدم😍
.
اینجا پره از تاریخ و قصه، از ادمایی که کمتر شنیده شدن اما، تا گوش باشی قصه دارن واسه گفتن و من فکر میکنم امروز باید اینجا میبودم که این قصه هارو بشنوم.. 💙
امشب که به خستگی در کردن راه و چایی
خوردن تو حیاط خونه اقا سهرابی و هم کلام شدن با مردم روستا گذشت. از فردا به طور رسمی شروع #ماکو_نامه_صحرا رو اعلام میکنم
و میریم که باهم اینجارو بیشتر بشناسیم..🤩 .
.
.
. ‏We arrived in Maku today and we stay in the ‘khuk’ village near maku, The tranquility of rural life is what I needed exactly these days..💙 We are a guest of a good family And from tomorrow we will visit the city of Maku😍 stay with me !
.
. ‎ • #ماکوگرام
‎ • #ماکو
‎ • #ماکوگردی
‎ • #بریم_ماکو
‎ • #ماکوگرافی
‎ • #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku
Read more