Shahedahmadlou Instagram Photos and Videos

Loading...


shahedahmadlou shahed ahmadlou @shahedahmadlou mentions
Followers: 21,065
Following: 133
Total Comments: 0
Total Likes: 0

#فيلم_سينمايي #مِشمِشه #شاهد_احمدلو به زودى آماده #نمايش مى شود. #فيلم_سينمايي
#مِشمِشه
#شاهد_احمدلو
به زودى آماده #نمايش
مى شود.
Loading...
تنباكوى پِهِنى و خوشنودى درباريان: نقل است؛ شاه عباس صفوی رجال کشور را به ضیافت شاهانه میهمان کرد، ...
Media Removed
تنباكوى پِهِنى و خوشنودى درباريان: نقل است؛ شاه عباس صفوی رجال کشور را به ضیافت شاهانه میهمان کرد، دستور داد تا در سر قلیان­ها بجای تنباکو، از سرگین اسب استفاده نمایند. میهمان­ها مشغول کشیدن قلیان شدند! و دود و بوی پهنِ اسب فضا را پر کرد، اما رجال از بیم ناراحتی‌ شاه پشت سر هم بر نی قلیان پُک عمیق زده ... تنباكوى پِهِنى و خوشنودى درباريان: نقل است؛ شاه عباس صفوی رجال کشور را به ضیافت شاهانه میهمان کرد، دستور داد تا در سر قلیان­ها بجای تنباکو، از سرگین اسب استفاده نمایند. میهمان­ها مشغول کشیدن قلیان شدند! و دود و بوی پهنِ اسب فضا را پر کرد، اما رجال از بیم ناراحتی‌ شاه پشت سر هم بر نی قلیان پُک عمیق زده و با احساس رضایت دودش را هوا می دادند! گویی در عمرشان، تنباکویی به آن خوبی‌ نکشیده اند!
شاه رو به آنها کرده و گفت: سر قلیان­ها با بهترین تنباکو پر شده اند، آن را حاکم همدان برایمان فرستاده است.
همه از تنباکو و عطر آن تعریف کرده و گفتند: براستی تنباکویی بهتر از این نمی‌توان یافت.
شاه به رییس نگهبانان دربار که پک‌های بسیار عمیقی به قلیان می­زد گفت: تنباکویش چطور است؟
رییس نگهبانان گفت: به سر اعلیحضرت قسم، پنجاه سال است که قلیان می‌کشم، اما تنباکویی به این عطر و مزه ندیده­ام!
شاه با تحقیر به آنها نگاهی‌ کرد و گفت: مرده شورتان ببرد که بخاطر حفظ پست و مقام، حاضرید بجای تنباکو، پهن اسب بکشید و به‌‌‌ به‌‌‌‌‌‌ و چه چه کنید...!
.
پ. ن: #عكس تزيينى است و مربوط به سقف كليساى وانك، كه خودم در #سفر آخر به #اصفهان رفته بودم انداختم.
Read more
ستار اورکی کار نیمه تمام زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر را به پایان رساند/ «مِشمِشه» در روزهای پایانی مراحل فنی + اولین تیزر پشت صحنه مراحل فنی فیلم «مِشمِشه» بزودی به پایان می‌رسد. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم «مِشمِشه» به نویسندگی و کارگردانی شاهد احمدلو و تهیه‌کنندگی علی یاور در حال حاضر ... ستار اورکی کار نیمه تمام زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر را به پایان رساند/ «مِشمِشه» در روزهای پایانی مراحل فنی + اولین تیزر پشت صحنه
مراحل فنی فیلم «مِشمِشه» بزودی به پایان می‌رسد.
به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم «مِشمِشه» به نویسندگی و کارگردانی شاهد احمدلو و تهیه‌کنندگی علی یاور در حال حاضر در آخرین مراحل فنی قرار دارد و بزودی آماده نمایش خواهد شد. ساخت موسیقی این فیلم که قرار بود توسط زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر انجام شود برعهده ستار اورکی قرار گرفت. هم‌اکنون این آهنگساز ساخت موسیقی را به پایان رسانده است. تدوین، صداگذارى و ميكس فیلم نیز به ترتیب توسط کاوه ایمانی و سامان شهامت به پایان رسیده و این روزها مراحل فنى تصحيح نور، رنگ و جلوه‌هاى ويژه بصرى توسط على تصديقى در سييرا استوديو در حال انجام است.
خبر دیگر درباره ساخته جدید احمدلو گویندگی ناصر طهماسب دوبلور و گوینده پیشکسوت سینما و تلویزیون روی یکی از شخصیت‌های این فیلم است. طهماسب در «مِشمِشمه» جای شخصيت تهيه‌كننده كه در طول فيلم هيچ تصويرى از او نمى‌بينيم و فقط صدای وی شنیده می‌شود، صحبت کرده است.
پوريا شكيبايى، سحر صباغ‌سرشت، حسن رضايى، بابك نورى، احمد ياورى‌شاد، محسن دليخون، شهريار حيدرى، بهناز توسلى، نسيم فروغ، مهران آتش‌زاى، احسان بابازاده، فريد شهريارى، همراه با هنرمندان نوجوان رعنا چشم‌آذر و امين على شهسوارى، و (با حضور) محمدرضا داودنژاد و فاطمه شكرى بازیگران این فیلم هستند.
«مِشمِشه» یک طنز موقعیت است و داستان یک گروه فیلمبرداری را روایت می کند که در حال ساخت فیلمی هستند. آنان برای چند سکانس از فیلم احتیاج به یک خر دارند و همین امر کل گروه را با ماجراهای مختلفی مواجه می کند… .
دیگر عوامل پشت دوربین «مِشمِشه» عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: محسن فلاحی، مدیر صدابرداری: سامان شهامت، طراح صحنه و لباس: محسن غلامی، طراح گریم: احسان روناسی، تدوین: کاوه ایمانی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: ماکان رضایی‌پور، دستیار اول فیلمبردار: مهدی قاسمی، مشاور رسانه‌ای: امین اعتمادی‌مجد، منشی صحنه: پرستو مدانلو، عکاس و فیلم پشت صحنه: شهاب احمدلو و رضا امینیان، تبلیغات فضای مجازی: محمد حیدری، مدیر تولید: مسعود علی‌شاه، جانشین تولید: سامان محمدی، جانشین تهیه کننده: محسن دلیخون، مدیر تدارکات: محمدولی احمدلو
.
#مشمشمه #شاهد_احمدلو #ناصر_چشم_آذر
#شاهداحمدلو #فيلم
Read more
در روز تولدم براى همه مان آرزو مى كنم: وقتى سالها بعد، در حالی که موهای سفیدت را در جلوی آینه تماشا میکنی، ...
Media Removed
در روز تولدم براى همه مان آرزو مى كنم: وقتى سالها بعد، در حالی که موهای سفیدت را در جلوی آینه تماشا میکنی، لبخند به صورت داشته باشی و بابت هر تار سفید مویت ،خاطره خوشی از سرت بگذرد و به این فکر نکنی که تارهای سیاه موهایت را در انتظار روز بهتر سفید کردی. آرزو مى كنم ... از خدا مى خواهم ... و تمام تلاشم را ... در روز تولدم براى همه مان آرزو مى كنم: وقتى سالها بعد، در حالی که موهای سفیدت را در جلوی آینه تماشا میکنی، لبخند به صورت داشته باشی و بابت هر تار سفید مویت ،خاطره خوشی از سرت بگذرد و به این فکر نکنی که تارهای سیاه موهایت را در انتظار روز بهتر سفید کردی.
آرزو مى كنم ...
از خدا مى خواهم ...
و تمام تلاشم را خواهم كرد ...
Read more
جسور بودن از آن ویژگی هایی است که تقریبا همه آدم ها دوست دارند آن را داشته باشند اما نمی دانند واقعا چطور ...
Media Removed
جسور بودن از آن ویژگی هایی است که تقریبا همه آدم ها دوست دارند آن را داشته باشند اما نمی دانند واقعا چطور باید جسور باشند. حتی گاهی مرز بین جسارت و حماقت را گم می کنند و نمی دانند که آیا در شرایط موجود باید جسور باشند یا خیر. البته اگر از من بپرسید می گویم گاهی سکوت، یعنی جسارت. گاهی فریاد زدن یعنی جسارت. ... جسور بودن از آن ویژگی هایی است که تقریبا همه آدم ها دوست دارند آن را داشته باشند اما نمی دانند واقعا چطور باید جسور باشند.
حتی گاهی مرز بین جسارت و حماقت را گم می کنند و نمی دانند که آیا در شرایط موجود باید جسور باشند یا خیر.
البته اگر از من بپرسید می گویم گاهی سکوت، یعنی جسارت. گاهی فریاد زدن یعنی جسارت. گاهی صبر کردن،مسئولیت پذیری، عاقلانه رفتار کردن و گاهی صداقت داشتن و دروغ نگفتن یعنی جسور بودن.
پس در هر شرایطی باید جسور بود. مگر جایی که جسارتت حقی از آدمها ضایع کند.
در نهایت جسور بودن یک انتخاب است. کسانی که در زندگی جسارت را “انتخاب” نمی کنند محکوم به ترسیدن و تحمل شرایطی هستند که اصلا دوستش ندارند.
.
پ.ن: حق گرفتنى است.
Read more
خانواده زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر در متنی كه در اختیار خبرگزاری ایلنا قرار دادند، نوشتند: ناصر چشم ...
Media Removed
خانواده زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر در متنی كه در اختیار خبرگزاری ایلنا قرار دادند، نوشتند: ناصر چشم آذر براى اجراى يكى از ترانه هاى معروف و پر طرفدارش بنام سوغاتى در كنسرت خود، مدتها دويد و تلاش كرد تا بتواند آنرا يكبار ديگر با خواننده مورد نظرش در برج ميلاد اجرا كند كه بى ثمر ماند و به او اجازه داده نشد. در ... خانواده زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر در متنی كه در اختیار خبرگزاری ایلنا قرار دادند، نوشتند:
ناصر چشم آذر براى اجراى يكى از ترانه هاى معروف و پر طرفدارش بنام سوغاتى در كنسرت خود، مدتها دويد و تلاش كرد تا بتواند آنرا يكبار ديگر با خواننده مورد نظرش در برج ميلاد اجرا كند كه بى ثمر ماند و به او اجازه داده نشد.
در نهايت تنها موسيقى بى كلام آن بصورت اركسترال اجرا شد و متاسفانه براى همين اجرا هم مورد مواخذه قرار گرفت تا بهانه اى باشد كه براى اجراى كنسرت بعدى اش در برج ميلاد ممانعت شود. اين بى معرفتى يكى از همان موانع بى دليل و سليقه اى بود كه در زمان خودش روح مرحوم را خراشيد و به شدت دلش شكست.
اما حالا چه اتفاقى افتاده است كه مهران مديرى مى تواند به راحتى و با كلام آنرا در همان برج ميلاد اجرا كند و به قباى هيچكس هم بر نخورد؟!
چه دستهايى پشت اين پرده است كه براى صاحب اصلى اثر نخواست و براى يكى ديگر خواسته شد؟!
اما اين رنجش خاطر موضوع اصلى نگارنده نيست ، چون زخم عميق تيغ اين بى عدالتيها هميشه و فقط براى بزرگان فرهنگ و هنرمندان راستين اين سرزمين بوده است و بس.
موضوع اصلى اين است كه مهران مديرى ديگر چرا، بدون كسب اجازه از خالق اثر سوغاتى را اجرا كرده است؟! مگر آن رفته ، وارث و باقى ندارد؟!
اگر تنظيم يك ترانه ركن اصلى يك اثر باشد، مگر نه اينكه اين هنر ناصر چشم آذر بوده كه همراه صداى خواننده،شعر زيباى ترانه سرا و ملودى تاثير گذارش آنرا تبديل به آوازى جاودانه كرده كه تا هنوز جارى و زنده باقى بماند؟!
انتظار مى رفت كه مهران مديرى بعنوان هنرمندى تاثير گذار در سطح جامعه، اين رفتار فرهنگى را مى داشت تا به پاس حفظ زحمات خالق اثر و تاثير او در موسيقى اين سرزمين هم كه شده احترام را مراعات مى كرد تا حركت او الگويى باشد براى درس عبرت سايرين در آينده تا جان كلام اين حرفش درهمان شب كه فقط خودمان بايد به داد خودمان برسيم هم در حد يك شعار شبه شهروندى باقى نماند و رنگ حقيقت بخود بگيرد.
خود استاد در قيد حيات كه بود به شدت تعصب و حساسيت بالايى در حفظ و رعايت حقوق فرهنگى و معنوى آثار و رعايت اخلاق و احترام همكارانش را داشت. هميشه انتظار داشت تا جوانان هم اصول استاد و شاگردى و حقوق پيش كسوتى را رعايت كنند كه به آن كمال معرفت مى گفت.
به اميد آينده.
Read more
Loading...
همسر عزيزم تولد تو، شیرین ترین بهانه ایست که می توان با آن به رنج های زندگی هم دل بست. <span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f331"></span>🦋<span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f48d"></span>
Media Removed
همسر عزيزم تولد تو، شیرین ترین بهانه ایست که می توان با آن به رنج های زندگی هم دل بست. 🦋 همسر عزيزم
تولد تو، شیرین ترین بهانه ایست که می توان با آن به رنج های زندگی هم دل بست. 🌹🌱🦋❤️🙏💍
اين پايان، درس بزرگى براى همه آنهايى است كه مسحور قرمزى فرشى بى كف هستند. تسليت به دنياى سينماى ايران كه اين روزها او نيز اسير شده است. شريك غم خانواده استاد عزت اله انتظامى هستم. هيچ وقت بازى شما در نقش عباس آقاى اجاره نشينها از خاطر من پاك نخواهد شد. اين پايان، درس بزرگى براى همه آنهايى است كه مسحور قرمزى فرشى بى كف هستند. تسليت به دنياى سينماى ايران كه اين روزها او نيز اسير شده است. شريك غم خانواده استاد عزت اله انتظامى هستم. هيچ وقت بازى شما در نقش عباس آقاى اجاره نشينها از خاطر من پاك نخواهد شد.
Loading...
به خاطر نداشتن ۲ هزار تومان چشم بچه‌ای در #بجنورد کور شد... سوریه و یمن و… از سرمایه‌های کشورمان سهم دارند اما این کودک به اندازه جلوگیری از بینایی‌اش نه! به خاطر نداشتن ۲ هزار تومان چشم بچه‌ای در #بجنورد کور شد... 🔹سوریه و یمن و… از سرمایه‌های کشورمان سهم دارند اما این کودک به اندازه جلوگیری از بینایی‌اش نه!
. بي طرف ها، بلاتكليف ها، آدمايي كه سكوت مي كنن... . #علي_حاتمي #ستارخان #پرويز_صياد #شاهد_احمدلو . پ.ن: اين ويدئو را از صفحه خوب و با ارزش دوست فيلمسازم اصغر جان نعيمى برايتان به اشتراك گذاشته ام. خوشم آمد و تاثير گذاشت، گفتم حتما با شما هم چنين خواهد كرد. @asgharnaeimi .
بي طرف ها، بلاتكليف ها، آدمايي كه سكوت مي كنن...
.
#علي_حاتمي #ستارخان #پرويز_صياد #شاهد_احمدلو
.
پ.ن: اين ويدئو را از صفحه خوب و با ارزش دوست فيلمسازم اصغر جان نعيمى برايتان به اشتراك گذاشته ام. خوشم آمد و تاثير گذاشت، گفتم حتما با شما هم چنين خواهد كرد.
@asgharnaeimi
صحنه اى از فيلم سينمايى اكباتان و من در نقش شهباز. جوان عاصى و خسته. ساخته اى از مهرشاد كارخانى ، كارگردان مستقل و خيابانى ساز مورد علاقه ام كه اين فيلم را بر اساس فرار از تله اثر جلال مقدم ساخت. ديالوگهاى اين صحنه چه نزديكى زيادى با حال و روز كنونى ما دارد. #شاهد_احمدلو @mehrshadkarkhani صحنه اى از فيلم سينمايى اكباتان و من در نقش شهباز. جوان عاصى و خسته. ساخته اى از مهرشاد كارخانى ، كارگردان مستقل و خيابانى ساز مورد علاقه ام كه اين فيلم را بر اساس فرار از تله اثر جلال مقدم ساخت.
ديالوگهاى اين صحنه چه نزديكى زيادى با حال و روز كنونى ما دارد.
#شاهد_احمدلو
@mehrshadkarkhani
دوشنبه، یکمِ مرداد در تالار قشقایی؛ کمال تبریزی نمایش «سُسِ توت‌فرنگی» را افتتاح می‌کند اجراهای نمایش «سُسِ توت‌فرنگی» با طراحی و کارگردانی مهدی پاشایی، دوشنبه، یکم مرداد، ساعت ۱۹، توسط کمال تبریزی ـ کارگردان خوش‌نام سینمای ایران ـ در تالار قشقایی مجموعه‌ی تئاترشهر افتتاح می‌شود. نویسنده: ... دوشنبه، یکمِ مرداد در تالار قشقایی؛
کمال تبریزی نمایش «سُسِ توت‌فرنگی» را افتتاح می‌کند

اجراهای نمایش «سُسِ توت‌فرنگی» با طراحی و کارگردانی مهدی پاشایی، دوشنبه، یکم مرداد، ساعت ۱۹، توسط کمال تبریزی ـ کارگردان خوش‌نام سینمای ایران ـ در تالار قشقایی مجموعه‌ی تئاترشهر افتتاح می‌شود.

نویسنده: #سپیده_فلاح_فر
طراح و کارگردان: #مهدی_پاشایی
بازیگران (به ترتیب حروف الفبا):
#سهیل_برخورداری
#سمیرا_حسن‌پور
#مهدی_زمین‌پرداز
#سحر_صباغ_سرشت
#منصور_عربی
#پرستو_علیزاده
#علیرضا_مهران
با صدای: #حامد_کمیلی
ایده ، طراحی و ساخت تیزر نمایش: #سامان_سالور
مدیر فیلمبرداری ؛ #مسعود_سلامی

خلاصه‌داستان: جمع‌شدنِ دوستانِ قدیمی در باغِ لواسان برای تقسیم باغ که این جمع‌شدن باعث نمایان‌شدن روابط مخفی زناشویی می‌شود.
رزرو و خرید بلیت از سایت #تیوال www.tiwall.com
رزرو تلفنی: 09300207927
مکان و زمان اجرا: تئاترشهر، تالار قشقایی، از یکم مردادماه، هر روز ساعت ۱۹
Read more
Loading...
خوش باشيد خوش باشيد
مهربان کـه باشی، خورشید از سمت قلب تو طلوع خواهد ڪرد. . #پيشى #گربه #ملوس #ملوسك #cat #cats
Media Removed
مهربان کـه باشی، خورشید از سمت قلب تو طلوع خواهد ڪرد. . #پيشى #گربه #ملوس #ملوسك #cat #cats مهربان کـه باشی،
خورشید از سمت قلب تو
طلوع خواهد ڪرد.
.
#پيشى #گربه #ملوس #ملوسك #cat #cats
با هزار مهر و عشق و تمام قلبم، تولد مرد بزرگ زندگى سينمايى ام را تبريك مى گويم. كشتى اين سينما بدون او، ...
Media Removed
با هزار مهر و عشق و تمام قلبم، تولد مرد بزرگ زندگى سينمايى ام را تبريك مى گويم. كشتى اين سينما بدون او، سرگردان امواج خواهد ماند. ناخداى سينما #استاد #ناصر_تقوايى و #شاهد_احمدلو ، پشت صحنه فيلم ناتمام زنگی و رومی. تقوايى: در تابستان سال 1320 خورشیدی، 1941 میلادی، در گرمای جنگ جهانگیر دوّم، ... با هزار مهر و عشق و تمام قلبم، تولد مرد بزرگ زندگى سينمايى ام را تبريك مى گويم.
كشتى اين سينما بدون او، سرگردان امواج خواهد ماند.
ناخداى سينما #استاد #ناصر_تقوايى و #شاهد_احمدلو ، پشت صحنه فيلم ناتمام
زنگی و رومی.
تقوايى:
در تابستان سال 1320 خورشیدی، 1941 میلادی، در گرمای جنگ جهانگیر دوّم، در قلب جنگلی از نخل‌های ستبر و سبز رد یک روستای عرب‌نشین جزیره‌ی آبادان زاده شدم. در کودکی همراه پدر و مادر به دوردست‌ترین بندرهای دریای جنوب سفر کردم و هر کلاس ابتدایی را در شهری و دهکده‌ای خواندم و هفت سال بعد که به زادگاه خود برگشتم، در عالم خیال یک سندباد نوجوان بودم. در جوانی داستان کوتاه می‌نوشتم و فریفته شیوه‌های نو بودم،اما باز نمی‌دانم چه شد که سر از سینما درآوردم. در این مسیر به آدم‌های دنیادیده‌‌ی دانا برخوردم و صحنه‌های جالب، ولی زندگی خودم هیچ صحنه جالبی ندارد. تنها شانس من در زندگی شاید این بوده که با یک تولد ناخواسته هفتاد سال تمام مثل یک آدم زیادی در کنار یک ملت کهنسال زندگی کرده‌ام.
@nasser_taghvai_official
Read more
Loading...
شعرى خواهم سرود بلند، به يادبود بلنداى تو، به يادمان دو چشمى كه در دو چشم من مى مانَد تا دو، چهار شود. سرخ ...
Media Removed
شعرى خواهم سرود بلند، به يادبود بلنداى تو، به يادمان دو چشمى كه در دو چشم من مى مانَد تا دو، چهار شود. سرخ بود فرجام تو و انجام خورشيد. ظهرِ بودنت را هنوز يادم هست. بلند ايستاده بودى و بودى آنگونه كه بايد بلند. و درباره تو آنگونه نوشتند كه مى نوشتند براى شمس. شمس بودى، اما دريغ از بودِ مولانايى ... شعرى خواهم سرود بلند،
به يادبود بلنداى تو،
به يادمان دو چشمى كه در دو چشم من مى مانَد تا دو، چهار شود.
سرخ بود فرجام تو و انجام خورشيد.
ظهرِ بودنت را هنوز يادم هست.
بلند ايستاده بودى و بودى آنگونه كه بايد بلند.
و درباره تو آنگونه نوشتند كه مى نوشتند براى شمس.
شمس بودى، اما دريغ از بودِ مولانايى كه آفتاب گردانىِ تو را كند...
قلبم وفادار تو است ناصرم و يادت بلند مثل قاصدك.
💔🖤💔🙁
Read more
اونروزها حوالى سال شصت و هشت بود و من سيزده سالم كه به نقش عينى ( نوجوان جنگ زده و سيگار فروش خرمشهرى ) در #فيلم #دندان_مار ساخته استاد #مسعود_كيميايى ظاهر شدم. در دوبله كه آنموقع صداى سر صحنه باب نشده بود هم خودم جاى خودم به مديريت خسرو خسرو شاهى حرف زدم. همين اونروزها حوالى سال شصت و هشت بود و من سيزده سالم كه به نقش عينى ( نوجوان جنگ زده و سيگار فروش خرمشهرى ) در #فيلم #دندان_مار ساخته استاد #مسعود_كيميايى ظاهر شدم. در دوبله كه آنموقع صداى سر صحنه باب نشده بود هم خودم جاى خودم به مديريت خسرو خسرو شاهى حرف زدم. همين
نويد جان، درود و مهر. انتشار پست هوشمندانه تو مُهرى بود بر درايت و نگاه اجتماعى ات كه تكانم داد تا بيدار شوم : #من_هم_عصبانى_هستم . @navidmohamadzadeh . #من_عصبانى_هستم نويد جان، درود و مهر.
انتشار پست هوشمندانه تو مُهرى بود بر درايت و نگاه اجتماعى ات كه تكانم داد تا بيدار شوم :
#من_هم_عصبانى_هستم
.
@navidmohamadzadeh
.
#من_عصبانى_هستم
Loading...
پارادایم چیست؟؟ گروهی از دانشمندان ۵ میمون را در قفسی قرار دادند. در وسط قفس یک نردبان و بالای نردبان دسته ای موز گذاشتند. هر زمانی که میمونی بالای نردبان می‌رفت تا موزها را بردارد، دانشمندان بر روی سایر میمون‌ها آب سرد می‌پاشیدند. پس از مدتی هر وقت که میمونی بالای نردبان می‌رفت سایرین او را ... پارادایم چیست؟؟
گروهی از دانشمندان ۵ میمون را در قفسی قرار دادند.
در وسط قفس یک نردبان و بالای نردبان دسته ای موز گذاشتند.
هر زمانی که میمونی بالای نردبان می‌رفت تا موزها را بردارد، دانشمندان بر روی سایر میمون‌ها آب سرد می‌پاشیدند.
پس از مدتی هر وقت که میمونی بالای نردبان می‌رفت سایرین او را کتک می‌زدند.
مدتی بعد هیچ میمونی علی‌رغم وسوسه‌ای که داشت جرات بالا رفتن از نردبان را به خود نمی‌داد.
دانشمندان تصمیم گرفتند که یکی از میمون‌ها را بردارند و با یک میمون جدید جایگزین کنند. اولین کاری که این میمون جدید انجام داد این بود که سعی کرد تا بالای نردبان برود، که بلافاصله توسط سایرین مورد ضرب قرار گرفت.
پس از چندبار کتک خوردن میمون جدید با این که نمی‌دانست چرا، اما یاد گرفت که بالای نردبان نرود.
میمون دومی جایگزین گردید و همان اتفاق تکرار شد. میمون جدید اول هم در کتک زدن میمون جدید دوم شرکت میکرد.
به همین ترتیب چهارمین و پنجمین میمون نیز عوض شدند.
آن چیزی که باقی مانده بود گروهی متشکل از ۵ میمون بوده که با این که هیچ‌گاه آب سردی بر روی آن‌ها پاشیده نشده بود، میمونی را که بالای نردبان می‌رفت را کتک می‌زدند.
این جواب به نظر شما آشنا نمی‌آید؟!
اين جغرافیا نیست که جهان سومی بودن را تعیین می کند....! آدمها هستند که آن را می سازند! جهان سوم جا نیست، شخص است. جهان سوم منم، جهان سوم تویی، جهان سوم طرز تفکر ماست، نه آن مرزهایی که داخلش زندگی می کنیم! جهان سوم جاییست که درآمد یک دعا نویس از یک برنامه نویس بیشتر است. جهان سوم جاییست که مردمش جهان سومی فکر میکنند جهان سوم جایی است که بسیاری ازمردمانش با يک عطسه از هدف خود دست ميکشند....
Read more
تصمیم هایی وجود دارد که هیچ کس نباید ناگزیر به گرفتن شان شود....
Media Removed
تصمیم هایی وجود دارد که هیچ کس نباید ناگزیر به گرفتن شان شود.... تصمیم هایی وجود دارد
که هیچ کس نباید
ناگزیر به گرفتن شان شود....
يك شب به ياد ماندنى و خاطره انگيز كه هيچ وقت از حافظه ايران پاك نمى شود به ويژه وقتى در جمع دوستان خوب خود ...
Media Removed
يك شب به ياد ماندنى و خاطره انگيز كه هيچ وقت از حافظه ايران پاك نمى شود به ويژه وقتى در جمع دوستان خوب خود پيروزى #تيم_ملى #ايران عزيز را جشن بگيرى. به اميد كه هميشه شادى جريان زندگى باشد. . #جام_جهانی يك شب به ياد ماندنى و خاطره انگيز كه هيچ وقت از حافظه ايران پاك نمى شود به ويژه وقتى در جمع دوستان خوب خود پيروزى #تيم_ملى #ايران عزيز را جشن بگيرى. به اميد كه هميشه شادى جريان زندگى باشد.
.
#جام_جهانی
ناصر چشم آذر عزيزم چهل روز گذشت و من در میان عمیق ترین تاریکی ها به دو چشم غمگینی می اندیشم و به پنجه هایی که خاک، خاک مهربان آن را می پوشاند. پ.ن: قطعه اى از موسيقى زيباى فيلم تيغ و ابريشم كه تنظيم و اجرايش، محصول هنر اوست و تمام كودكى من بود. . #ناصر_چشم_آذر ناصر چشم آذر عزيزم
چهل روز گذشت و من
در میان عمیق ترین تاریکی ها
به دو چشم غمگینی می اندیشم
و به پنجه هایی که
خاک، خاک مهربان آن را
می پوشاند.
پ.ن: قطعه اى از موسيقى زيباى فيلم تيغ و ابريشم كه تنظيم و اجرايش، محصول هنر اوست و تمام كودكى من بود.
.
#ناصر_چشم_آذر
چهارمين جمعه تنهايى، و هنوز دلم در آغوش ياد توست. خاطرات دورمان چه نزديك بود و نمى دانستم ناصر جان. #ناصر_چشم_آذر
Media Removed
چهارمين جمعه تنهايى، و هنوز دلم در آغوش ياد توست. خاطرات دورمان چه نزديك بود و نمى دانستم ناصر جان. #ناصر_چشم_آذر چهارمين جمعه تنهايى، و هنوز دلم در آغوش ياد توست. خاطرات دورمان چه نزديك بود و نمى دانستم ناصر جان.
#ناصر_چشم_آذر
دلم هواى تو را دارد. چون در غربت كه دلتنگيها، آوار شب بيداريهاى آدم مى شود. شايد ديگر جمعه اى نباشد كه من از آن خوشم بيايد وقتى نيستى. وقتى ناصرها نخواهند بود. اسطوره ها كه نباشند، قهرمانى پايدار نمى ماند. به عشق و ياد و نامت، هنوز تاراج زمزمه ذهن من است. #ناصر_چشم_آذر #ناصر_ملک_مطیعی دلم هواى تو را دارد. چون در غربت كه دلتنگيها، آوار شب بيداريهاى آدم مى شود. شايد ديگر جمعه اى نباشد كه من از آن خوشم بيايد وقتى نيستى. وقتى ناصرها نخواهند بود. اسطوره ها كه نباشند، قهرمانى پايدار نمى ماند.
به عشق و ياد و نامت، هنوز تاراج زمزمه ذهن من است.
#ناصر_چشم_آذر
#ناصر_ملک_مطیعی
زيرا كه مردگانِ اين سال عاشق ترين ِ زندگان بودند. #ناصر_ملك_مطيعى با قلبى شكسته تر تسليت زيرا كه مردگانِ اين سال عاشق ترين ِ زندگان بودند.
#ناصر_ملك_مطيعى
با قلبى شكسته تر تسليت 💔
تقريبا آخر چرتكه #مشمشمه
Media Removed
تقريبا آخر چرتكه #مشمشمه تقريبا آخر چرتكه #مشمشمه
ناصر جونم چه باشم چه نباشى چه باشند چه نباشم باران عشق تا ابد مى بارد ناصر جونم
چه باشم چه نباشى
چه باشند چه نباشم
باران عشق تا ابد مى بارد
غم فراق تو ای دوست، بی شمار بود #ناصر_چشم_آذر
Media Removed
غم فراق تو ای دوست، بی شمار بود #ناصر_چشم_آذر غم فراق تو ای دوست، بی شمار بود
#ناصر_چشم_آذر
هفت روز است رفتى، ،رفتى رفيق، اما... #ناصر_چشم_آذر @manouchercheshmazar هفت روز است رفتى،
،رفتى رفيق، اما...
#ناصر_چشم_آذر
@manouchercheshmazar
عاليجناب مهرجويى در سوگ و فراغ دوست قديمى و همكار معروفش استاد ناصر چشم آذر و عرض تسليت به باقى، مطلبى ...
Media Removed
عاليجناب مهرجويى در سوگ و فراغ دوست قديمى و همكار معروفش استاد ناصر چشم آذر و عرض تسليت به باقى، مطلبى را منتشر كردند كه ضمن قدردانى از همدردى ايشان، لازم است نكته مهمى را اشاره كنم تا در حفظ وجود و دفاع از حق ناصر عزيزم در تاريخ سينماى ايران، خداى ناكرده تحريفى از خودى صورت نگيرد. آقاى مهرجويى، شما ... عاليجناب مهرجويى در سوگ و فراغ دوست قديمى و همكار معروفش استاد ناصر چشم آذر و عرض تسليت به باقى، مطلبى را منتشر كردند كه ضمن قدردانى از همدردى ايشان، لازم است نكته مهمى را اشاره كنم تا در حفظ وجود و دفاع از حق ناصر عزيزم در تاريخ سينماى ايران، خداى ناكرده تحريفى از خودى صورت نگيرد.
آقاى مهرجويى، شما گفتى فيلم هامون چنان بر روح و روان ناصر تاثير گذاشت كه زندگى اش را تحت الشعاع خود قرارداد تا آنجا كه...
اما جسارتا براى روشن شدن حقيقت كه مسير آيندگان و تمام هامون بازان است بايد عرض كنم، جداى از موسيقى بسيار زيباى فيلم، اين ناصر چشم آذر بود كه روى هامون چنان تاثير گذاشت كه آن را به اثرى يگانه و حتى ماندگارترين فيلم شما در سينما تبديل كرد.
تا آنجا كه مى دانم اين هامون شما بود كه بر اساس عوالم ديگر استاد و خواب زدگى هايش شكل گرفت.
اين هامون شما بود كه بسيارى از لحظاتش وام دار زندگى استاد قرار گرفت.
آيا سرگشتگى و پريشان حالى حميد هامون، همان جان بيقرار و روح سركش ناصر چشم آذر نيست؟
در ابتدا چه كسى خانم بيتا فرهى را به شما معرفى كرد تا ايفاگر مهشيد باشد؟
در ابتدا چه كسى صداى خسرو شكيبايى بزرگ را بطور اتفاقى در كاستى شنيد و به شما گفت اين صداى حميد هامون است؟
ناصر عزيزم خيلى حرفهاى ديگرى به من گفته كه ته دلش مانده بود.
شما كه الگويى چرا مطالب به اين مهمى را تا كنون جلوى روى خودش يا در گفت و گو با نشريه اى در زمان حياتش بيان نكرديد؟
اينكه چرا بعد از پرواز ابدى و آغاز مسير جاودانگى اش مطرح شد! براى من، ياران باران عشق و از همه مهمتر دخترش رعنا( خواهرزاده ام) جاى سوال داشت!
البته من مى دانم.
همانطور كه مى دانم چرا استادم مسعود كيميايى، با بى عدالتى تمام نام پر آوازه ايشان را از تيتراژ دو فيلم تيغ و ابريشم و سرب حذف كرد و هيچ كس هم به روى خود نياورد!
سايه و تاثير ناصر چشم آذر بسيار سنگين بود و اين وزنه را شانه هاى هر كسى تحمل نداشت.
حرف آخرم به رعناست كه بايد بداند حتى مظلومترين ماه خدا هم پشت ابر نمى ماند چون زنده است.
شاهد احمدلو
#ناصر_چشم_آذر
Read more
چه بى تابانه مى خواهمت اى دوريت آزمون تلخ زنده بگورى... _ رسم شيدايى او همتايى نداشت و پيچش موى مرز ...
Media Removed
چه بى تابانه مى خواهمت اى دوريت آزمون تلخ زنده بگورى... _ رسم شيدايى او همتايى نداشت و پيچش موى مرز ميان نبوغ و جنونش، كم آشناى راستين داشت. براى همين، آتش كودك درونش را، دوستان مدعى اما ابتدايى اش مجنون مى خواندند و همين واژه را در آن انتها، جان بيقرار و روحى بزرگ اما نا آرام، تعبير. تيك تاك هر ثانيه ... چه بى تابانه مى خواهمت
اى دوريت آزمون تلخ زنده بگورى...
_ رسم شيدايى او همتايى نداشت و پيچش موى مرز ميان نبوغ و جنونش، كم آشناى راستين داشت.
براى همين، آتش كودك درونش را، دوستان مدعى اما ابتدايى اش مجنون مى خواندند و همين واژه را در آن انتها، جان بيقرار و روحى بزرگ اما نا آرام، تعبير.
تيك تاك هر ثانيه قلبش باران عشق بود و سرزمين مادرى. اما به انگشتان يكدست هم نمى رسد، آنها كه باور حقيقى شان است. براى همين ناصر هميشه تنها و زخمى بود و بهانه رهايى ساز مى شد.
قلب او از كار نيفتاد، از كار انداخته شد.
كمال بى معرفتى عده اى از همكاران مديون كه حتى در مسير بدرقه اش هم غيبت داشتند و عدم قدردانى و حمايت در شان او، باعث كابوس بى عدالتى در لحظات زندگى اش شد تا دلش بشكند از اين همه غربت. دلى كه از خودى و ناخودى شكسته باشد ديگر بند نخواهد خورد.
از ماست كه بر ماست.
اما ناصر جان، خودت خوب مى دانى كه تو زنده خواهى ماند و جمعه آغازى بود براى مسير تازه جاودانگى. مسيرى كه تداومش را رعنايت ترانه خواهد كرد.
براى گرفتن حق تو همه مان هم آوازيم.
.
P.O.P
.
#ناصر_چشم_آذر
Read more
مراسم یادبود زنده یاد ناصر چشم آذر سالار انسانيت و عشق روح پر آوازه موسيقى ايران فردا(سه شنبه 18 ...
Media Removed
مراسم یادبود زنده یاد ناصر چشم آذر سالار انسانيت و عشق روح پر آوازه موسيقى ايران فردا(سه شنبه 18 اردیبهشت) از ساعت 17 تا 18.30 در مسجد پیامبر اعظم به آدرس: شریعتی بالاتر از چهارراه قصر نرسیده به پل سید خندان روبروی پارک اندیشه ورودی 11 باشگاه پیام برگزار می شود. #ناصر_چشم_آذر @babak_sahraee ... مراسم یادبود
زنده یاد ناصر چشم آذر
سالار انسانيت و عشق
روح پر آوازه موسيقى ايران فردا(سه شنبه 18 اردیبهشت) از ساعت 17 تا 18.30
در مسجد پیامبر اعظم
به آدرس:
شریعتی
بالاتر از چهارراه قصر
نرسیده به پل سید خندان روبروی پارک اندیشه
ورودی 11 باشگاه پیام
برگزار می شود.
#ناصر_چشم_آذر
@babak_sahraee
@rasooltorabi
Read more
پیکر زنده یاد ناصر چشم آذر آهنگساز و نوازنده پیشکسوت کشورمان ساعت ۹ صبح روز یکشنبه شانزدهم اردبیهشت ماه از مقابل تالار وحدت تهران به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع می شود. هراهى شما ياران باران عشق دلگرمى بنده و باقى خواهد بود. #ناصر_چشم_آذر پیکر زنده یاد
ناصر چشم آذر
آهنگساز و نوازنده پیشکسوت کشورمان ساعت ۹ صبح روز یکشنبه شانزدهم اردبیهشت ماه از مقابل تالار وحدت تهران به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع می شود.
هراهى شما ياران باران عشق دلگرمى بنده و باقى خواهد بود.
#ناصر_چشم_آذر
چگونه سرو كهن در ميان باغ شكست 🖤 #ناصر_چشم_آذر عزيز جانم در باورم نمى گنجد هجرت يارم را. دلم براى همه لحظات با تو بودن تنگ مى شود. من بى تو شكستم و حسرت يك عمر موسيقى ناتمام فيلمم در دل بى جانم مى ماند. از اين پس باران كه ببارد سرگشته ات خواهم شد چون تو عشق را به آموختى. بدرود @nassercheshmazar چگونه سرو كهن در ميان باغ شكست 🖤
#ناصر_چشم_آذر
عزيز جانم
در باورم نمى گنجد هجرت يارم را.
دلم براى همه لحظات با تو بودن تنگ مى شود. من بى تو شكستم و حسرت يك عمر موسيقى ناتمام فيلمم در دل بى جانم مى ماند. از اين پس باران كه ببارد سرگشته ات خواهم شد چون تو عشق را به آموختى.
بدرود
@nassercheshmazar
سلطان من شمايى خالقى راهنمايى استاد #ناصر_چشم_آذر رفيق فاميل مراد و من مريدت <span class="emoji emoji2764"></span>️
Media Removed
سلطان من شمايى خالقى راهنمايى استاد #ناصر_چشم_آذر رفيق فاميل مراد و من مريدت سلطان من شمايى
خالقى
راهنمايى
استاد #ناصر_چشم_آذر
رفيق
فاميل
مراد
و من مريدت
❤️
در ستايش عالم دوستى: بعضى ها بايد كنارت وجود داشته باشند تا در يك مسير مشترك، نيروى مضاعفى باشند. ...
Media Removed
در ستايش عالم دوستى: بعضى ها بايد كنارت وجود داشته باشند تا در يك مسير مشترك، نيروى مضاعفى باشند. بعضى ديگر حضورشان هم از دور براى تو كافيست تا بتوانى در همان مسير گامهاى موثرى بردارى. به ويژه در عرصه سينما كه از نظر من يك كل است و مجموعه اى دست به دست هم مى دهند تا فيلمى شكل بگيرد. حال با عشق و رفاقت هم ... در ستايش عالم دوستى:
بعضى ها بايد كنارت وجود داشته باشند تا در يك مسير مشترك، نيروى مضاعفى باشند. بعضى ديگر حضورشان هم از دور براى تو كافيست تا بتوانى در همان مسير گامهاى موثرى بردارى. به ويژه در عرصه سينما كه از نظر من يك كل است و مجموعه اى دست به دست هم مى دهند تا فيلمى شكل بگيرد. حال با عشق و رفاقت هم كه همراه باشد بهتر. از آنها كه وجود تك تك شان از الف تا ى، يار من بودند تا #مِشمِشه مانند يك شعر روان و خاطره انگيز ساخته شود كمال احترام، ارادت و سپاس را دارم. اما اينجا مى خواهم از شخصيتى نام ببرم كه در كنارم نبود، يعنى نشد. اما حضور بى منتش موهبتى بود تا اين راه دشوار به سرانجام برسد. اصلا او بود كه كليد ساخت اين فيلم، آنهم با چنين حركتى را در من زمزمه كرد. او بود كه گامهاى نخستين را براى من برداشت. او بود كه فيلم را سر خط رساند تا من بتوانم حالا صاحب بهترين كار خود در طول اينهمه سال باشم. او بود كه خيلى كارها برايم كرد تا اين فيلم شكل بگيرد. او يك دوست است، يك رفيق كه حضورش غنيمتى براى من شد تا اكنون در سپاس او از دلم برايش بنويسم.
#مهدى_ماهانى ارزشمند و عزيزم، هرچند كه اكنون غبارى است از هم دور شده ايم، اما تاريخِ من فراموشت نخواهد كرد. پس با جسارت و صداقت برايت مى نويسم كه قدردانى من از تو براى همه حضورت يادگارى است بنام #مِشمِشه كه اگر مهم بشود تو نهالش را در خاك كاشتى.
گفتم تا بدانى ياد تو كه مى دانم نيازى هم ندارى در سينه من مانده است تا در جايش اثبات آن رونمايى شود.
گفتم تا خداى ناكرده وقتى بيشتربراى غرض ورزى تنگ نظران نماند، چون اهميت خاطراتِ رفاقتمان برايم حكم مهمترى است.
چه نزديك شويم چه نه، تو براى من برادرى.
Read more
یا به میدان نیا, یا تمام بیا جنگ کاهلانه همیشه به نفع دشمن است. هیچ موجودی نفرت انگیز تر از عاشق ...
Media Removed
یا به میدان نیا, یا تمام بیا جنگ کاهلانه همیشه به نفع دشمن است. هیچ موجودی نفرت انگیز تر از عاشق نیم بند نیست...! یا به میدان نیا, یا تمام بیا
جنگ کاهلانه همیشه
به نفع دشمن است.
هیچ موجودی
نفرت انگیز تر از عاشق نیم بند نیست...!
كودكى با موهاى چترى، دهه پنجاه و پشت صحنه فيلم انفجار ساخته ساموئل خاچيكيان در شمال ايران. پدرم ايفاگر ...
Media Removed
كودكى با موهاى چترى، دهه پنجاه و پشت صحنه فيلم انفجار ساخته ساموئل خاچيكيان در شمال ايران. پدرم ايفاگر يكى از نقشهاى اصلى اين فيلم بود و من با ادوين خاچيكيان و راما قويدل كه پدرش دستيار كارگردان بود، مسحور سينما، اسلحه و پوكه هاى يادگارى اش كه در رقابتى تنگاتنگ براى خودمان جمع مى كرديم. پنج سالم بود ... كودكى با موهاى چترى، دهه پنجاه و پشت صحنه فيلم انفجار ساخته ساموئل خاچيكيان در شمال ايران. پدرم ايفاگر يكى از نقشهاى اصلى اين فيلم بود و من با ادوين خاچيكيان و راما قويدل كه پدرش دستيار كارگردان بود، مسحور سينما، اسلحه و پوكه هاى يادگارى اش كه در رقابتى تنگاتنگ براى خودمان جمع مى كرديم. پنج سالم بود و عشق در آغوش كشيدن ژ٣ واقعى ساحره ام.
Read more
پایان فیلمبرداری و تدوین فیلم جدید شاهد احمدلو ناصر چشم‌آذر آهنگساز «مِشمِشه» شد با پایان فیلمبرداری ...
Media Removed
پایان فیلمبرداری و تدوین فیلم جدید شاهد احمدلو ناصر چشم‌آذر آهنگساز «مِشمِشه» شد با پایان فیلمبرداری «مِشمِشه» این فیلم هم‌اکنون در مراحل پایانی فنی قرار دارد. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلمبرداری و تدوین فیلم «مِشمِشه» به نویسندگی و کارگردانی شاهد احمدلو و تهیه کنندگی علی یاور ... پایان فیلمبرداری و تدوین فیلم جدید شاهد احمدلو
ناصر چشم‌آذر آهنگساز «مِشمِشه» شد
با پایان فیلمبرداری «مِشمِشه» این فیلم هم‌اکنون در مراحل پایانی فنی قرار دارد.
به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلمبرداری و تدوین فیلم «مِشمِشه» به نویسندگی و کارگردانی شاهد احمدلو و تهیه کنندگی علی یاور به ‌پایان رسیده و در حال حاضر این فیلم در مرحله ساخت موسیقی و صداگذاری قرار دارد.
تدوین توسط کاوه ایمانی انجام شده و سامان شهامت نیز بزودی صداگذاری را آغاز می‌کند.
ناصر چشم‌آذر که پیش‌تر ساخت موسیقی فیلم‌های «اگه می‌تونی منو بگیر» و «چند می‌گیری گریه کنی» -دیگر ساخته‌های سینمایی شاهد احمدلو - را برعهده داشت، در فیلم جدید این کارگردان نیز با وی همکاری خواهد کرد. این آهنگساز مطرح در روزهای پیش رو ساخت موسیقی «مِشمِشه» را آغاز می‌کند.
براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، نسخه نهایی «مِشمِشه» تا یک ماه آینده و با اتمام کامل مراحل فنی آماده نمایش خواهد شد.
پوريا شكيبايى، سحر صباغ‌سرشت، حسن رضايى، بابك نورى، احمد ياورى‌شاد، محسن دليخون، شهريار حيدرى، بهناز توسلى، نسيم فروغ، مهران آتش‌زاى، احسان بابازاده، فريد شهريارى، همراه با هنرمندان نوجوان رعنا چشم‌آذر و امين على شهسوارى، و (با حضور) محمدرضا داودنژاد و فاطمه شكرى بازیگران این فیلم هستند.
«مِشمِشه» یک طنز موقعیت است و داستان یک گروه فیلمبرداری را روایت می کند که در حال ساخت فیلمی هستند. آنان برای چند سکانس از فیلم احتیاج به یک خر دارند و همین امر کل گروه را با ماجراهای مختلفی مواجه می کند… .
دیگر عوامل پشت دوربین «مِشمِشه» عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: محسن فلاحی، مدیر صدابرداری: سامان شهامت، طراح صحنه و لباس: محسن غلامی، طراح گریم: احسان روناسی، تدوین: کاوه ایمانی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: ماکان رضایی‌پور، مشاور رسانه‌ای: امین اعتمادی‌مجد، منشی صحنه: پرستو مدانلو، عکاس و فیلم پشت صحنه: شهاب احمدلو و رضا امینیان، تبلیغات فضای مجازی: محمد حیدری، مدیر تولید: مسعود علی‌شاه، دستیار اول فیلمبردار: مهدی قاسمى. جانشین تولید: سامان محمدی، جانشین تهیه کننده: محسن دلیخون، مدیر تدارکات: محمدولی احمدلو.
#مشمشه
Read more
وقت تلف کردنی که از آن لذت برده ای، تلف نشده است.
Media Removed
وقت تلف کردنی که از آن لذت برده ای، تلف نشده است. وقت تلف کردنی
که از آن لذت برده ای،
تلف نشده است.

Loading...