Loading Content...

Shaziasm Instagram Photos and Videos

Loading...


shaziasm Shahrzad Asemi @shaziasm mentions
Followers: 63,497
Following: 663
Total Comments: 0
Total Likes: 0

‌ ‌تنها #سفرکردن - قسمت دوم *کارهای عجیب و جدید انجام بدید. بیشتر وقت‌ها بودن آدمهایی که میشناسیم ...
Media Removed
‌ ‌تنها #سفرکردن - قسمت دوم *کارهای عجیب و جدید انجام بدید. بیشتر وقت‌ها بودن آدمهایی که میشناسیم ناخودآگاه واسمون محدودیت و چهارچوب ایجاد میکنه. پس وقتی تنهایید خود واقعی‌تون باشید و هرکاری دوست دارید انجام بدید. ( من دیروز دو ساعت فقط سرسره بازی کردم.) *خوشحالی‌هارو به تاخیر نندازید. ...
‌تنها #سفرکردن - قسمت دوم
*کارهای عجیب و جدید انجام بدید. بیشتر وقت‌ها بودن آدمهایی که میشناسیم ناخودآگاه واسمون محدودیت و چهارچوب ایجاد میکنه. پس وقتی تنهایید خود واقعی‌تون باشید و هرکاری دوست دارید انجام بدید.
( من دیروز دو ساعت فقط سرسره بازی کردم.)
*خوشحالی‌هارو به تاخیر نندازید. از هرچیز ساده‌ای توی تنهایی‌تون لذت ببرید و #شاد باشید. من هم چیزهایی توی #سفر تنهایی واسم پیش بیاد که در #لحظه میگم کاش فلانی و فلانی هم بودن، ولی خودم رو محدود نمیکنم و اول واسشون ویدیو میگیرم و جاشونو خالی میکنم و بعد لذت میبرم. *چیزهای خیلی زیادی برای یادگرفتن وجود داره. ازشون غافل نشید. از رفتار مغازه‌دارها تا حتی ساخت صنایع دستی و #غذا و #فرهنگ و هرچیزی.
هرچی بیشتر بدونید، چشم‌انداز بهتری به #زندگی پیدا میکنید.
*با غریبه‌ها ارتباط برقرار کنید. نه کار سختیه و نه از نظر امنیتی مشکلی داره. میشینید گپ میزنید و کلی چیز یاد میگیرید و بعد هم خداحافظ. ( میتونید هم خدافزی نکنید و راه‌های ارتباطی رو بگیرید از هم و اینجوری کلی دوست از جاهای مختلف دارید. )
*توی سفر تنهایی میتونید راحت تمرین #مهربونی کنید. راحت‌ترین کار دنیا اینه که از عالم و آدم شاکی باشیم و هی غر بزنیم. توی سفر تنهایی با غریبه‌ها همقدم میشیم و این فرصت خوبیه که حس خوب به خودمون و اطراف بدیم. *همراه داشتنکتاب رو فراموش نکنید. توی سفر تنهایی میتونید با کتاب ‌خوندن آشتی کنید.
*میدونید که خودجوش بودن یک ویژگی خوبه. در طول سفر تنهایی به صورت خودجوش برای شادی و رضایت خودتون #تلاش میکنید و اینجاس که متوجه میشید برای خوشحال بودن وجود هیچکس الزامی نیست و این حس فوق‌العاده است.
*تنهایی سفر کردن این مزیت رو داره که بیشتر به خودتون ایمان پیدا می‌کنید و می‌دونید هیچ‌کسی غیر از خودتون نمیتونه بهتون کمک کنه. بخاطر همین هم باید بیشتر مراقب خودتون باشید و برای خودتون ارزش بیشتری قائل بشید.


واقعا امیدوارم که این دوتا کپشن به دردتون بخوره و تنهابودن رو تجربه کنید. ✨🧡
Read more
Loading...
‌ همه عاشق سفر کردنن ولی بعضی از مردم ترجیح میدن تنها سفر نکنن چون بنظرشون بخشی از لذت سفر به همسفره. بنظر ...
Media Removed
‌ همه عاشق سفر کردنن ولی بعضی از مردم ترجیح میدن تنها سفر نکنن چون بنظرشون بخشی از لذت سفر به همسفره. بنظر من ولی خوبه که تنها سفرکردن رو تجربه کنید، کافیه شهامت داشته باشید و بدونید که برای هیجان و خوشی‌کردن لزوما به وجود دیگه‌ای نیاز نیست. حتما قبل از تنها سفرکردن این نکته‌هارو بدونید: * اولین ...
همه عاشق سفر کردنن ولی بعضی از مردم ترجیح میدن تنها سفر نکنن چون بنظرشون بخشی از لذت سفر به همسفره.
بنظر من ولی خوبه که تنها سفرکردن رو تجربه کنید، کافیه شهامت داشته باشید و بدونید که برای هیجان و خوشی‌کردن لزوما به وجود دیگه‌ای نیاز نیست.
حتما قبل از تنها سفرکردن این نکته‌هارو بدونید:
* اولین چیزی که تجربه می‌کنید عصبی‌بودن و شک و تردیده. فکر اینکه وای حالا چیکار کنم تنهایی!
* بعد از تجربه تلخ اولیه، از اینکه می‌تونید هر کاری که دوست دارید انجام بدید و به سبک و دلخواه خودتون رفتار کنید، عاشق تنهایی خودتون میشید.
* وقتی تنهایید محبور میشید دست و پا شکسته هم که شده انگلیسی حرف بزنید و کارتون رو راه بندازید. اینجوری زبان‌تون بهتر میشه، اعتمادبنفس حرف‌زدنتون هم بالاتر میره.
* این بهترین فرصت برای آشنایی با خودتونه. وقتی تنهایید بیشتر به علاقه‌مندی‌ها و توانایی‌هاتون فکر میکنید‌ و طبیعیه که هرچی بیشتر خودتون رو بشناسید توی زندگی موفق‌ترید.
* تنها سفرکردن بهتون یک اعتمادبنفس درونی میده که دیگه مهم نیست آدمها درباره‌تون چی فکر میکنن و شما کاری که دوست دارید رو انجام میدید و این خیلی ارزشمنده.
* کسی نیست که باهاش مشورت کنید، بنابراین مسئول موفیقت و شکست خودتونید و این هم درس بزرگیه.
* سعی کنید از همه جاذبه‌های جایی که رفتید دیدن کنید. غذاهای محلی بخورید و با مردم معاشرت کنید. اینجوری بهتر با شرایط وفق پیدا میکنید.
* با غریبه‌ها توی تنهایی بیشتر حرف میزنید و داستان‌های زیادی میشنوید. می‌تونید از افراد پولدار تا فقیر، روبه‌مرگ، سرحال و شاداب و … درس‌های زندگی یاد بگیرید.
* وقتی برای مدتی از خانواده و دوستانون دور باشید متوجه میشید که چه کسایی اهمیت بیشتری واستون دارن.
* اگر می‌خواهید به معنای واقعی از سفر تنهایی استفاده کنید، توصیه می‌کنم استفاده از موبایل رو به حداقل برسونید.


این متن بخشی از تحقیق آقایی به اسم “شین کیم” بود که من ده موردش رو واستون نوشتم. دوست دارید بقیه‌اش هم خلاصه کنم واستون؟
Read more
‌ توی این دو روز، بیشترین چیزهایی که ذهنم رو مشغول کرد تفاوت رفتاری خودم با دیگران بود. (دقت کنید ...
Media Removed
‌ توی این دو روز، بیشترین چیزهایی که ذهنم رو مشغول کرد تفاوت رفتاری خودم با دیگران بود. (دقت کنید که نمیگم “ایرانی‌ها” ، دارم میگم خودم!) من وقتی کنار استخر یا ساحلم، ناخودآگاه و بدون اینکه بخوام یا حتی کنجکاو باشم دارم دیگران رو نگاه میکنم. تقریبا الان نصف مسافرهای هتل رو میشناسم و اگر فردا ببینمشون ...
توی این دو روز، بیشترین چیزهایی که ذهنم رو مشغول کرد تفاوت رفتاری خودم با دیگران بود.
(دقت کنید که نمیگم “ایرانی‌ها” ، دارم میگم خودم!)
من وقتی کنار استخر یا ساحلم، ناخودآگاه و بدون اینکه بخوام یا حتی کنجکاو باشم دارم دیگران رو نگاه میکنم. تقریبا الان نصف مسافرهای هتل رو میشناسم و اگر فردا ببینمشون میفهمم که مثلا دیروز با مامانش بوده و امروز تنهاس یا حتی موهاشو شکل جدیدی جمع کرده یا مثلا مایوی دیروزش یه چیز دیگه بود!
حتی دقت کردم و دیدم به مکالمه‌های بقیه هم ناخودآگاه گوش میدم!
هیچ مسافر ایرانی ندیدم که کنار ساحل یا استخر کتاب بخونه، برعکس بقیه.
هیچ خانواده ایرانی رو ندیدم که همه با هم بیان صبحانه بخورن، یا کنار ساحل باشن، یا بشینن دور میز و هرکی به کار خودش مشغول بشه.
من خودم توی بزرگسالی تا حالا با بابام دریا نرفتم، با مامانم نخوابیدیم کنار هم کتاب بخونیم، با خاله‌هام و شوهرهاشون صبحانه نخوردم، حتی سفری هم نرفتیم که “همه” باشن.
میدونید منظورم چیه دیگه؟ ما پخش میشیم، برعکس قدیم که خیلی انسجام خانواده داشتیم.
زن‌های خانواده‌های ایرانی نمیان توی آب، حتی مادرهای جوون. میشینن با لباس کنار دریا یا استخر. قضیه حجاب نیستا، لباس راحت پوشیدن ولی اعتمادبنفس دیده‌شدن با مایو رو ندارن.
برعکس زن‌های دیگه، با هر مدل بدن و چربی و جای جراحی و خال و لک و موی بدن، عاشقانه از امکانات لذت میبرن...
فعلا همینا...
شما دلیلشون رو میدونید؟ ‌


پ.ن طولانی: خیلی بهم میگید لایو و استوری و پست کم میذارم. هدف اول سفرم خلوت کردن با خودمه، دلیل بعدیش هم اینه که تنهام و کسی نیست ازم عکس بگیره. این عکس هم شانسی دارم. تو حال خودم بودم و با اخم کتاب میخوندم، خانم بغل دستیم ازم گرفت و بعد نشونم داد و معذرت‌خواهی کرد که بدون اجازه گرفته. منم خواهش کردم واسم ایردراپ کنه.
از فردا درمورد هتلم و شهر و کلی چیزها باهاتون حرف میزنم.
Read more
‌ چه با شکوه است وقتی بعد از پایان برایش می‌نویسی "دوستت دارم" این کوتاه ترین پیام، می‌شود عشق ...
Media Removed
‌ چه با شکوه است وقتی بعد از پایان برایش می‌نویسی "دوستت دارم" این کوتاه ترین پیام، می‌شود عشق لرزه و به جانش می‌نشیند... ‌ ‌ #شیما_سبحانی
چه با شکوه است
وقتی بعد از پایان
برایش می‌نویسی
"دوستت دارم"
این کوتاه ترین پیام،
می‌شود عشق لرزه
و به جانش می‌نشیند...


#شیما_سبحانی 🌊
‌ اولین بار نبود که این اتفاق میافتاد، اما توی یک لحظه به خودم گفتم باید آخرین بار باشه. وسط تمام شلوغی ...
Media Removed
‌ اولین بار نبود که این اتفاق میافتاد، اما توی یک لحظه به خودم گفتم باید آخرین بار باشه. وسط تمام شلوغی و بدوبدوهای اداری آخرهفته‌ام، فکر کردم الان بهترین موقع است. پس انجامش دادم. بدون توجه به کارهایی که دارم، بدون درنظر گرفتن اینکه چقدر این پول رو نیاز دارم، بدون فکرکردن به اینکه باید با کسی ...
اولین بار نبود که این اتفاق میافتاد، اما توی یک لحظه به خودم گفتم باید آخرین بار باشه.
وسط تمام شلوغی و بدوبدوهای اداری آخرهفته‌ام، فکر کردم الان بهترین موقع است.
پس انجامش دادم.
بدون توجه به کارهایی که دارم، بدون درنظر گرفتن اینکه چقدر این پول رو نیاز دارم، بدون فکرکردن به اینکه باید با کسی مشورت کنم یا نه انجامش دادم.
بعد از دعوای کمتر از ۲۴ ساعت قبل، زنگ زدی. وقتی که دیگه از گیت رد شده بودم.
فهمیدم استوری دیدی، فهمیدم شوکه شدی، فهمیدم باور نکردی.
جواب که دادم صدای اطلاعات پرواز فرودگاه هم از گوشی تو میومد و هم از گوشی من. جیغ کشیدی و داد زدی و پرسیدی.
جوابی بهت ندادم! نباید که میدادم!
توی فرودگاه بودی و دنبالم میگشتی و من اینطرف گیت بودم.
هنوز نمیدونی کجای دنیام! خودم هم نمیدونم!
فعلا با این تصویر شروع شد و جای خالی‌ات؟ مطمئن نیستم.
تو نباید این سفر با من باشی.
باید تنها باشم.
باید با چیزهایی که میخوام برگردم.
با چیزهایی که برای جفتمون میخوام.
اجازه هست؟ ‌
شروع شد. هفت روز آخر رو متفاوت میگذرونم.
#شهرزادبدون‌تو !
Read more
‌ بعضی وقتها آدم یک طوری بی‌حوصله است که تمام آرزوهایش اگر با هم یکجا برآورده شوند، باز کلاف پیچیده ...
Media Removed
‌ بعضی وقتها آدم یک طوری بی‌حوصله است که تمام آرزوهایش اگر با هم یکجا برآورده شوند، باز کلاف پیچیده حوصله‌اش باز نمیشود. رخوت و خستگی چنان دست و پای آدم را می‌بندد که انگار غم هزاران سال زندگی بشریت روی دوشت سنگینی می‌کند... چه کنیم؟ هیچ! ‌ ‌ متن از #علیرضا_موسوی
بعضی وقتها آدم یک طوری بی‌حوصله است که تمام آرزوهایش اگر با هم یکجا برآورده شوند، باز کلاف پیچیده حوصله‌اش باز نمیشود.
رخوت و خستگی چنان دست و پای آدم را می‌بندد که انگار غم هزاران سال زندگی بشریت روی دوشت سنگینی می‌کند...
چه کنیم؟ هیچ!


متن از #علیرضا_موسوی 🍃
Loading...
‌ می خواستم همه کارهایم را بکنم و سر فرصت به دنبال او بروم، می خواستم اول دنیا را عوض کنم، کتاب هایم ...
Media Removed
‌ می خواستم همه کارهایم را بکنم و سر فرصت به دنبال او بروم، می خواستم اول دنیا را عوض کنم، کتاب هایم را بنویسم، اسم و رسم به هم بزنم، برنده شوم، و بعد با دست های پر به دنبالش بروم. خبر نداشتم که، " عشق منتظر آدم ها نمی ماند." ‌ ‌ درخت گلابی - گلی ترقی
می خواستم همه کارهایم را بکنم و سر فرصت به دنبال او بروم،
می خواستم اول دنیا را عوض کنم،
کتاب هایم را بنویسم،
اسم و رسم به هم بزنم،
برنده شوم،
و بعد با دست های پر به دنبالش بروم.
خبر نداشتم که،
" عشق منتظر آدم ها نمی ماند."


درخت گلابی - گلی ترقی 🍃
‌ آدم‌ها آنقدرها که جدی می‌نویسند خشک و عبوس نیستند. آنقدرها که بذله‌گویی می‌کنند شاد و خندان نیستند. آنقدرها ...
Media Removed
‌ آدم‌ها آنقدرها که جدی می‌نویسند خشک و عبوس نیستند. آنقدرها که بذله‌گویی می‌کنند شاد و خندان نیستند. آنقدرها که در نوشته‌ها قربان‌صدقه‌ی هم می‌روند دل‌بسته نیستند. آنقدرها که شکایت می‌کنند ناراضی نیستند. آدم‌ها به آن شدتی که سرود ای ایران را می‌خوانند وطن‌دوست نیستند. به آن حرارتی ...
آدم‌ها آنقدرها که جدی می‌نویسند خشک و عبوس نیستند.
آنقدرها که بذله‌گویی می‌کنند شاد و خندان نیستند.
آنقدرها که در نوشته‌ها قربان‌صدقه‌ی هم می‌روند دل‌بسته نیستند.
آنقدرها که شکایت می‌کنند ناراضی نیستند.
آدم‌ها به آن شدتی که سرود ای ایران را می‌خوانند وطن‌دوست نیستند.
به آن حرارتی که برای امام حسین سینه می‌زنند مذهبی نیستند.
آنقدرها که کتاب می‌خرند کتابخوان نیستند.
آنقدرها که پرده‌دری می‌کنند بی‌حیا نیستند.
آدم‌ها آنقدرها که پرت و پلا می‌گویند کم‌شعور نیستند.
آنقدرها که حرف‌های زیبا می‌زنند پاک و منزه نیستند، آنقدرها که دشمنانشان می‌گویند پلید نیستند.
آنقدرها که دوستانشان تعریف می‌کنند دوست‌داشتنی نیستند.
و ...

کار دارد شناختن آدم‌ها، به این آسانی‌ها که نیست...!
#ناشناس
Read more
Loading...
‌ دوست خوب چه ویژگی داره؟ ‌ ‌ ‌ یکی از دوست‌هاتون رو تگ کنید و بگید چرا باهاش دوستید. هردو باید ...
Media Removed
‌ دوست خوب چه ویژگی داره؟ ‌ ‌ ‌ یکی از دوست‌هاتون رو تگ کنید و بگید چرا باهاش دوستید. هردو باید من رو فالو کرده باشید. بین کامنت‌ها قرعه‌کشی میکنم و یک هدیه ویژه از طرف من تقدیم میشه به جفتتون. 🤩🧡
دوست خوب چه ویژگی داره؟یکی از دوست‌هاتون رو تگ کنید و بگید چرا باهاش دوستید.
هردو باید من رو فالو کرده باشید.
بین کامنت‌ها قرعه‌کشی میکنم و یک هدیه ویژه از طرف من تقدیم میشه به جفتتون.
🤩🧡
‌ اگر بخوام به دختری توصیه‌ای کنم، بهش میگم “قدر خودت رو بدون.” و خدا میدونه که پشت این جمله، چقدر ...
Media Removed
‌ اگر بخوام به دختری توصیه‌ای کنم، بهش میگم “قدر خودت رو بدون.” و خدا میدونه که پشت این جمله، چقدر درس هست. چقدر تجربه. چقدر سختی. چقدر اشک. چقدر رنج. چقدر کمر خم شده... ‌ ‌ روزتون مبارک دخترها. قدر خودتون رو بدونید. ‌ Photo by dear @sadaf_khoshbakht 🧡
اگر بخوام به دختری توصیه‌ای کنم، بهش میگم
“قدر خودت رو بدون.”
و خدا میدونه که پشت این جمله، چقدر درس هست.
چقدر تجربه. چقدر سختی. چقدر اشک. چقدر رنج. چقدر کمر خم شده...


روزتون مبارک دخترها. قدر خودتون رو بدونید.
🍃

Photo by dear @sadaf_khoshbakht 🧡
‌ ‏دنیا دچار دردسر شده و فقط هم دو راه حل موجود است: ‏آنقدر بخندیم تا منفجر شویم، ‏ یا فقط منفجر شویم! ‌ ً‌ 📸 ...
Media Removed
‌ ‏دنیا دچار دردسر شده و فقط هم دو راه حل موجود است: ‏آنقدر بخندیم تا منفجر شویم، ‏ یا فقط منفجر شویم! ‌ ً‌ 📸 @navidfarajiofficial 🧡
‏دنیا دچار دردسر شده و فقط هم دو راه حل موجود است:
‏آنقدر بخندیم تا منفجر شویم،
‏ یا فقط منفجر شویم!

ً‌
📸 @navidfarajiofficial 🧡
‌ ول کنیم سختی‌های زندگی رو. بریم بگردیم ببینیم دنیا دست کیه؟ بریم سقف‌های قرمز پراگ رو ببینم؟ پنجره‌های ...
Media Removed
‌ ول کنیم سختی‌های زندگی رو. بریم بگردیم ببینیم دنیا دست کیه؟ بریم سقف‌های قرمز پراگ رو ببینم؟ پنجره‌های آبی سانتورینی؟ چراغ‌های زرد ایفل؟ ساحل‌های ماسه‌ای تنریف؟ دیگه چی؟ ‌ کجارو میخوای ببینی؟ برنامه سفر واسه امسالت ریختی؟ هیچ چیز تو این دنیا، راحت‌تر از سفر نیست.
ول کنیم سختی‌های زندگی رو. بریم بگردیم ببینیم دنیا دست کیه؟
بریم سقف‌های قرمز پراگ رو ببینم؟
پنجره‌های آبی سانتورینی؟
چراغ‌های زرد ایفل؟
ساحل‌های ماسه‌ای تنریف؟
دیگه چی؟ ‌
کجارو میخوای ببینی؟ برنامه سفر واسه امسالت ریختی؟
هیچ چیز تو این دنیا، راحت‌تر از سفر نیست.
Loading...
‌ رفتیم بیرون سیگار بکشیم، چند سال طول میکشه؟ ‌ ‌ “ما.” <span class="emoji emoji2764"></span>️
Media Removed
‌ رفتیم بیرون سیگار بکشیم، چند سال طول میکشه؟ ‌ ‌ “ما.”
رفتیم بیرون سیگار بکشیم،
چند سال طول میکشه؟ ‌

“ما.”
❤️
‌ خب میرسیم به گزارش این جلسه از کلینیک دکتر باقری عزیز. اول از همه بگم که اگر این تابستون آفتاب میگیرید ...
Media Removed
‌ خب میرسیم به گزارش این جلسه از کلینیک دکتر باقری عزیز. اول از همه بگم که اگر این تابستون آفتاب میگیرید و سولاریوم میرید اصلا نگران لیزر نباشید. دستگاه لیزر اینجا دو لیزر الکس و ان‌دی‌یاگ داره که یعنی دوتا طول موج متفاوت و برای پوست‌های روشن و تیره. پس بدونید که ده روز بعد از آفتاب و سولار میتونید ...
خب میرسیم به گزارش این جلسه از کلینیک دکتر باقری عزیز.
اول از همه بگم که اگر این تابستون آفتاب میگیرید و سولاریوم میرید اصلا نگران لیزر نباشید.
دستگاه لیزر اینجا دو لیزر الکس و ان‌دی‌یاگ داره که یعنی دوتا طول موج متفاوت و برای پوست‌های روشن و تیره.
پس بدونید که ده روز بعد از آفتاب و سولار میتونید با خیال راحت و بدون نگرانی از سوختگی، لیزر کنید.
دوم اینکه دیروز دکتر کلی به من درمورد دستگاه ونوس ویوا گفتن. این دستگاه برای رنج سنی ۲۵ تا ۳۵ فوق‌العاده است.
ترمیم جای زخم و آکنه، رفع شلی پوست، پیشگیری از ایجاد چین و خطوط عمیق، حفظ کلاژن‌های پوست و درخشندگی و شفافیت همشون کار دستگاه ونوس ویوا است.

اگر سوالی درمورد لیزر دارید، حتما اینجا بپرسید. دفعه بعدی که برم جواب همشون رو میگیرم واستون.🤩

پ.ن: دفعه قبلی خیلی‌ها از من پرسیدید که چرا خودم لیزر نمیکنم. من ۱۲ سال پیش که تازه لیزر وارد ایران شده بود رفتم لیزر و جلسه اول هردو دستم سوخت. هر دو دست، کاملا بنفش بود و خال‌خالی مشکی داشت. (جای شات‌های لیزر که بیشتر سوخته بود.) خلاصه بگم که شکایت کردم به دادسرای پزشکی و درگیر پزشک قانونی و کمیسیون پزشکی شدم و دیه گرفتم و پروسه درمانم هم نزدیک دوسال طول کشید. بخاطر همین هنوز ترس از لیزر دارم ولی با صحبت‌های آقای دکتر باقری و توضیحاتشون درمورد پیشرفت تکنولوژی و دستگاه‌ها (و البته همیشه شلوغ بودن مطب‌ها) کم‌کم دارم راضی میشم.
پ.ن دوم: این اتفاق‌ها الان دیگه نمیافته‌ها. اون موقع‌ها دستگاه‌ها قدیمی بود و دکترها نمیدونستن که برای پوست تیره خوب نیستن.
Read more
‌ واسه هممون مهمه که اگر جایی میخوایم بریم تو بهترین حالت ظاهری خودمون باشیم بهترین لباس، بهترین ...
Media Removed
‌ واسه هممون مهمه که اگر جایی میخوایم بریم تو بهترین حالت ظاهری خودمون باشیم بهترین لباس، بهترین آرایش، بهترین عطر و خیلی جزییات دیگه... اما بعضی وقتا یهو حالگیری میشه و این حالگیری میتونه هرچیزی باشه. از بدترین‌هاش “تبخال” یه ویدیو ببینید از اینکه چه چیزهایی تحریک‌کننده تبخال هستند. من ...
واسه هممون مهمه که اگر جایی میخوایم بریم تو بهترین حالت ظاهری خودمون باشیم
بهترین لباس، بهترین آرایش، بهترین عطر و خیلی جزییات دیگه...
اما بعضی وقتا یهو حالگیری میشه و این حالگیری میتونه هرچیزی باشه. از بدترین‌هاش “تبخال” 😵
یه ویدیو ببینید از اینکه چه چیزهایی تحریک‌کننده تبخال هستند.
من که نمیدونستم سولاریوم و آفتاب گرفتن هم میتونن تبخال زدن رو تحریک کنن.
@dr_abidipharma
ورق بزنید و ببینید.

#تبخال #داروسازی_دکتر_عبیدی


اینم بگم که من تا حالا تبخال نزدم ولی به شدت میترسم ازش. شما تجربه‌اش رو دارید؟ چیکار میکنید زود خوب بشه؟
Read more
Loading...
‌ مادربزرگم نظریه‌ی بسیار جالبی داشت. می‌گفت هریک از ما با یک قوطی کبریت در وجودمان متولد می‌شویم ...
Media Removed
‌ مادربزرگم نظریه‌ی بسیار جالبی داشت. می‌گفت هریک از ما با یک قوطی کبریت در وجودمان متولد می‌شویم اما خودمان قادر نیستیم کبریت‌ها را روشن کنیم و برای این کار، محتاج اکسیژن و شعله هستیم. در این مورد، به عنوان مثال، اکسیژن از نفسِ کسی می‌آید که دوستش داریم؛ شعله می‌تواند هر نوع موسیقی، نوازش، یا ...
مادربزرگم نظریه‌ی بسیار جالبی داشت. می‌گفت هریک از ما با یک قوطی کبریت در وجودمان متولد می‌شویم اما خودمان قادر نیستیم کبریت‌ها را روشن کنیم و برای این کار، محتاج اکسیژن و شعله هستیم.
در این مورد، به عنوان مثال، اکسیژن از نفسِ کسی می‌آید که دوستش داریم؛ شعله می‌تواند هر نوع موسیقی، نوازش، یا صدایی باشد که یکی از چوب کبریت‌ها را مشتعل می‌کند.
آدم باید به این کشف و شهود برسد که چه عاملی آتش درونش را پیوسته شعله‌ور نگه می‌دارد. آن آتش، غذای روح است. اگر کسی به موقع در نیابد که چه چیزی آتش درون را شعله‌ور می کند، قوطی کبریت وجودش، نم بر‌میدارد و هیچ یک از چوب کبریت‌هایش هیچ وقت روشن نمی‌شود ...روز “بوسه” بود. کبریت‌هاتون روشن شد؟
Read more
‌ تعطیلات عید تموم شده بود و مامانت اینا تازه رفته بودن. خسته از وقت زیادی که واسشون گذاشته بودی سرسنگین ...
Media Removed
‌ تعطیلات عید تموم شده بود و مامانت اینا تازه رفته بودن. خسته از وقت زیادی که واسشون گذاشته بودی سرسنگین بودم و بی‌حوصله. شب اول غرهامو زدم و گفتم سرم درد میکنه و میخوام بخوابم. همین کار هم کردم. صبح هم زنگ نزدم و مسیج صبح‌بخیر نفرستادم. ظهر بود که زنگ در رو زدی. لوس بودم و پریدم بغلت. گفتی واست جایزه ...
تعطیلات عید تموم شده بود و مامانت اینا تازه رفته بودن. خسته از وقت زیادی که واسشون گذاشته بودی سرسنگین بودم و بی‌حوصله. شب اول غرهامو زدم و گفتم سرم درد میکنه و میخوام بخوابم. همین کار هم کردم. صبح هم زنگ نزدم و مسیج صبح‌بخیر نفرستادم. ظهر بود که زنگ در رو زدی. لوس بودم و پریدم بغلت. گفتی واست جایزه خریدم. یه کارتن سفید کوچیک. اولش فکر کردم ماگه. باز که کردم گلدون رو دیدم. گفتی “گلدونش رو ول کن. گنجیشکش رو ببین چقدر شبیه خودته.”
تمام اون بهار توش گل بود.
...
یکی از ظهرهای داغ تیر بود. دو ساعتی بود که توی جمعه بازار میچرخیدیم. صدای فروشنده‌هایی که ترکی داد میزدن و گاهی کلمه‌ی فارسی میگفتن برای مشتری‌های ایرانی با صدای اذان ترکیب شده بود. نشسته بودم و بین قاشق ‌های قدیمی یک بساط میگشتم که دیدم نیستی. سر چرخوندم و ایستادم. دو قدم اومدم جلو که دیدمت. بین همه‌ی شلوغی‌ها و صورت‌های آدمها دیدمت که بیست متر جلوتر ایستاده بودی. آفتاب توی صورتت بود و لبخند داشتی. حتی رد خیسی عرق روی گردنت هم از اون فاصله دیدم. قدم تند کردم و وقتی رسیدم بهت که کیسه‌ی خرید دستت بود و داشتی باقی پول رو توی کیف پول چرم و سیاه و قدیمیت میذاشتی.
قبل از اینکه بخوام غر بزنم و بگم کجا غیب شدی، گفتی “بیب واسه روتختی جدیدت کوسن خریدم.” و انقدر خوشحال این حرف رو زدی که دست انداختم دور گردنت و گفتم “یهو غیب نشو.”
...
وسط‌های پاییز بود، چند روز قبل از تولدت که رفتیم فری کثیف. خوشم نمیومد از شلوغی اونجا و گفتی شام رو میگیریم و میریم یجای دیگه میخوریم. تنها پیاده شدی که سفارش بدی و وقتی برگشتی در سمت من رو باز کردی و گفتی “بیا تا غذا حاضر میشه بریم این خنزرفروشیه ببینیم چی داره.” داشتم به جاسوئیچی‌ها نگاه میکردم که چشمت خوشبوکننده لوندر رو گرفت. خواستیش با یه بسته ده‌تایی کپسول اضافه. گفتی استخودوس خوبه برای خواب آروم داشتن.
...
اولین برف زمستون همزمان شد با رفتن دوست قدیمی. رفتیم بازار دنبال هدیه ایرونی و ارزون و جای کم‌بگیر که ببره با خودش فرنگ. از راسته فرش فروشها اومده بودیم و بیرون و میخواستیم چایی بخوریم که گرم بشیم. ایستادیم کنج دیواری که ساعت فروشی بود. ویترین رو نگاه میکردی و از خاطره‌ی عقربه‌های شبرنگ ساعت قدیمی مادربزرگت واسم میگفتی. گفتم بخریم اینو؟ گفتی به یه شرط. بالای تخت بزاریش که شب‌ها موبایل نبری توی تخت و با صدای زنگش بیدار بشی.
...
چندتا بهار و تابستون و پائیز و زمستون گذشته؟ همه چیز سرجای خودشه. سر جای خودتی؟
هستی. جسم‌ات نیست.

#شهرزادوقصه
#shazistory
Read more
‌ ‌ وقتی که راه نمی روی و نمیدوی، زمین هم نمی‌خوری و این "زمین نخوردن" محصول سکون است نه مهارت! وقتی ...
Media Removed
‌ ‌ وقتی که راه نمی روی و نمیدوی، زمین هم نمی‌خوری و این "زمین نخوردن" محصول سکون است نه مهارت! وقتی که تصمیمی نمی‌گیری و کاری نمی‌کنی، اشتباه هم نمی‌کنی و این "اشتباه نکردن" محصول انفعال است نه انتخاب! خوب بودن به این معنی نیست که درهای تجربه را بر خود ببندی و فقط پرهیز کنی، خوب بودن در انتخابهای ...

وقتی که راه نمی روی و نمیدوی، زمین هم نمی‌خوری و این "زمین نخوردن" محصول سکون است نه مهارت!
وقتی که تصمیمی نمی‌گیری و کاری نمی‌کنی، اشتباه هم نمی‌کنی و این "اشتباه نکردن" محصول انفعال است نه انتخاب!
خوب بودن به این معنی نیست که درهای تجربه را بر خود ببندی و فقط پرهیز کنی، خوب بودن در انتخابهای ماست که معنا پیدا میکند و شکل می‌گیرد.
🍃


قبول دارید؟
Read more
Loading...
‌ یک ﺯن ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻠﺪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺍﺯ ﺷﻐﻠﯽ ﺍﺳﺘﻌﻔﺎ ﺩﻫﺪ، ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ‌ﺍﯼ ﺭﺍ ﺗﻤﺎﻡ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺟﻠﻮﯼ ﺩﻭﺳﺘﯽ ﺩﺭﺑﯿﺎﯾﺪ ...
Media Removed
‌ یک ﺯن ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻠﺪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺍﺯ ﺷﻐﻠﯽ ﺍﺳﺘﻌﻔﺎ ﺩﻫﺪ، ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ‌ﺍﯼ ﺭﺍ ﺗﻤﺎﻡ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺟﻠﻮﯼ ﺩﻭﺳﺘﯽ ﺩﺭﺑﯿﺎﯾﺪ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺩﻭﺳﺘﯽ‌ﺷﺎﻥ ﺁﺳﯿﺐ ﺑﺒﯿﻨﺪ . ﯾﮏ ﺯﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺪﺍﻧﺪ ﮐﯽ ﺳﺨﺖ ﺗﻼﺵ ﮐﻨﺪ ﻭ ﮐﯽ ﺭﻫﺎ ﮐﻨﺪ. ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺪﺍﻧﺪ ﺗﺎ ﭼﻪ ﺣﺪ ﺑﺎﯾﺪ ﻋﺸﻖ ﺑﻮﺭﺯﺩ ﻭ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺑﺪﻭﻥ ﻗﺮﺑﺎﻧﯽ‌ﮐﺮﺩﻥ ﺧﻮﺩ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺭﺍ ﺩﻭﺳﺖ ﺑﺪﺍﺭﺩ. باید ﺑﺪﺍﻧﺪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺯﻧﺪﮔﯽ ...
یک ﺯن ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻠﺪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺍﺯ ﺷﻐﻠﯽ ﺍﺳﺘﻌﻔﺎ ﺩﻫﺪ، ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ‌ﺍﯼ ﺭﺍ ﺗﻤﺎﻡ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺟﻠﻮﯼ ﺩﻭﺳﺘﯽ ﺩﺭﺑﯿﺎﯾﺪ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺩﻭﺳﺘﯽ‌ﺷﺎﻥ ﺁﺳﯿﺐ ﺑﺒﯿﻨﺪ .
ﯾﮏ ﺯﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺪﺍﻧﺪ ﮐﯽ ﺳﺨﺖ ﺗﻼﺵ ﮐﻨﺪ ﻭ ﮐﯽ ﺭﻫﺎ ﮐﻨﺪ.
ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺪﺍﻧﺪ ﺗﺎ ﭼﻪ ﺣﺪ ﺑﺎﯾﺪ ﻋﺸﻖ ﺑﻮﺭﺯﺩ ﻭ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺑﺪﻭﻥ ﻗﺮﺑﺎﻧﯽ‌ﮐﺮﺩﻥ ﺧﻮﺩ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺭﺍ ﺩﻭﺳﺖ ﺑﺪﺍﺭﺩ.
باید ﺑﺪﺍﻧﺪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﺪ، ﺣﺘﯽ ﺍﮔﺮ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ.
ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺪﺍﻧﺪ ﭼﻪ ﮐﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﻣﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺑﻪ ﺳﺮﺍﻧﺠﺎﻡ ﺑﺮﺳﺎﻧﺪ ﻭ ﭼﻪ ﮐﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﻧﻤﯽﺗﻮﺍﻧﺪ .
ﯾﮏ ﺯﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﭘﻮﻝ ﮐﺎﻓﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﺗﺎ خانه‌ای ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﺗﻬﯿﻪ ﮐﻨﺪ، ﺣﺘﯽ ﺍﮔﺮ ﻧﯿﺎﺯﯼ ﺑﻪ ﺁﻥ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ.
از همه مهمتر، باید ﺣﺲ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺳﺮﻧﻮﺷﺘﺶ ﺭﺍ خودش در دست ﺩﺍﺷﺘﻪ باشد.
یک زن باید تمرین کند قوی و مستقل باشد...


این متن رو شما کامل‌تر کنید.🍃
بهترین نوشته، جایزه داره.⭐️
Read more
‌ این عکس رو شاید اگر پارسال به اشتراک میزاشتم، یه تصویر ساده از روزمره بود ولی الان ... قیمت این قاب ...
Media Removed
‌ این عکس رو شاید اگر پارسال به اشتراک میزاشتم، یه تصویر ساده از روزمره بود ولی الان ... قیمت این قاب مسخره و ساده حداقل پنجاه هزار تومنه! پنجاه هزار تومنی که تا چند سال پیش پشت‌نویسی میکردیم!! از زمان شاه حرف نمیزنیما، صحبت همین دیروزه! اوضاع عجیبه و من واقعا بجز صرفه‌جویی توی همه چیز دیگه چیزی ...
این عکس رو شاید اگر پارسال به اشتراک میزاشتم، یه تصویر ساده از روزمره بود ولی الان ...
قیمت این قاب مسخره و ساده حداقل پنجاه هزار تومنه!
پنجاه هزار تومنی که تا چند سال پیش پشت‌نویسی میکردیم!!
از زمان شاه حرف نمیزنیما، صحبت همین دیروزه!
اوضاع عجیبه و من واقعا بجز صرفه‌جویی توی همه چیز دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه ...
چیکار کنیم بجز همین و لذت بردن از حداقل‌ها و بدیهیات زندگی؟ ‌‌

زیر این پست، هر کس بهترین جمله‌ی خوشحال کننده رو بنویسه برنده میشه.🤩
جک هم باشه قبوله، دور هم میخندیم.😅
(ولی باید پست رو لایک هم کرده باشه و من هم فالو داشته باشه.)
Read more
‌ یک جمله برای کنکوری‌ها مینویسید که حالشون خوب بشه؟ ‌ ‌ خودم: به هدفتون که فکر کنید و ایمان داشته ...
Media Removed
‌ یک جمله برای کنکوری‌ها مینویسید که حالشون خوب بشه؟ ‌ ‌ خودم: به هدفتون که فکر کنید و ایمان داشته باشید به رویاهاتون، خستگی و زحمت راه رو فراموش میکنید. ‌ ‌ بهترین کامنت هم یک جایزه‌ی خوب داره.🤩 (البته باید پیج رو فالو هم داشته باشه و لایک هم کرده باشه.) ‌ پ.ن: عکس مربوط به برنامه‌ریزی تیر ...
یک جمله برای کنکوری‌ها مینویسید که حالشون خوب بشه؟ ‌

خودم:
به هدفتون که فکر کنید و ایمان داشته باشید به رویاهاتون، خستگی و زحمت راه رو فراموش میکنید.


بهترین کامنت هم یک جایزه‌ی خوب داره.🤩
(البته باید پیج رو فالو هم داشته باشه و لایک هم کرده باشه.)

پ.ن: عکس مربوط به برنامه‌ریزی تیر ماه می‌باشد.
Read more
‌ شما چقدر می‌ارزید؟ تا حالا به این فکر کرده‌اید که چقدر می‌ارزید؟ اگر تمام دارایی و ثروت مادی‌تان ...
Media Removed
‌ شما چقدر می‌ارزید؟ تا حالا به این فکر کرده‌اید که چقدر می‌ارزید؟ اگر تمام دارایی و ثروت مادی‌تان به باد برود، شما چقدر می‌ارزید؟ جواب این سوال معیار واقعی ثروت شماست. واقعیت این است که بسیاری از افراد اگر پول و دارایی مادی‌شان را از دست بدهند، دیگر هیچ چیز ارزشمندی ندارند. آنها کسانی هستند ...
شما چقدر می‌ارزید؟
تا حالا به این فکر کرده‌اید که چقدر می‌ارزید؟
اگر تمام دارایی و ثروت مادی‌تان به باد برود، شما چقدر می‌ارزید؟
جواب این سوال معیار واقعی ثروت شماست. واقعیت این است که بسیاری از افراد اگر پول و دارایی مادی‌شان را از دست بدهند، دیگر هیچ چیز ارزشمندی ندارند. آنها کسانی هستند که فاقد ذهن خلاق هستند و هرگز برای توانمندتر کردن خود گامی برنداشته‌اند. ‌
اطراف خود را نگاه کنید. پر است از آدم‌هایی که دغدغه همه چیز دارند بجز توانمندتر کردن و ارزشمندتر کردن خودشان.
البته مراقب باشید خودتان از این دسته نباشید.
برای ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن قبل از هرچیز باید ذهن ثروتمندی داشته باشید و تنها آن‌هایی ذهن ثروتمند دارند که به خودسازی می‌پردازند. باورهایشان را قوی می‌کنند، اعتماد به نفس دارند، از قدرت خلاقیت‌شان بهره می‌برند و تلاش می‌کنند مهارت‌های ارزشمند را کسب کنند.
شما چقدر در این‌ مسیر هستید؟
Read more
‌ این لوح تقدیر برای من خیلی باارزشه. تمام سختی‌های یکماه ماه رمضون با همین لوح و کتاب یادبود از تنم ...
Media Removed
‌ این لوح تقدیر برای من خیلی باارزشه. تمام سختی‌های یکماه ماه رمضون با همین لوح و کتاب یادبود از تنم بیرون رفت. خیلی ممنونم از آقای رستمی عزیز، رئیس کانون اصلاح و تربیت که اجازه دادن من با دستهای پرمهر شما بانی این خیر باشم. ممنونم از برادر بزرگترم آقای قهرمانی عزیز، مدیریت واحد مددکاری کانون ...
این لوح تقدیر برای من خیلی باارزشه.
تمام سختی‌های یکماه ماه رمضون با همین لوح و کتاب یادبود از تنم بیرون رفت.
خیلی ممنونم از آقای رستمی عزیز، رئیس کانون اصلاح و تربیت که اجازه دادن من با دستهای پرمهر شما بانی این خیر باشم.
ممنونم از برادر بزرگترم آقای قهرمانی عزیز، مدیریت واحد مددکاری کانون اصلاح و تربیت که با راهنمایی‌های خوبشون و محبت‌های بی‌نهایتشون تمام این مدت شرمنده‌ام کردن.
یکدنیا ممنون از خانم نیکخواه عزیز که تمام مدت راهنماییم کردن درمورد پروسه‌های سخت و طولانی دادگاه‌ها.
و خانم خدابخش عزیزم که از روز اول مثل یک خواهر همراه من و مثل یک مادر دلسوز محمدرضا بودن.

امروز من یک خانواده جدید هم دارم. خانواده کانون اصلاح و تربیت.
امیدوارم لایق مهرتون باشم.


باز هم تشکر میکنم از همه‌ی شما که اگر نبودید این همه اتفاق خوب نمیافتاد.

#خمس_خوشبختی
Read more
‌ بعد از اینکه علی بیرانوند مسیر توپ رونالدو را درست تشخیص داد و توپ در میان دستانش آرام گرفت، پنج ثانیه ...
Media Removed
‌ بعد از اینکه علی بیرانوند مسیر توپ رونالدو را درست تشخیص داد و توپ در میان دستانش آرام گرفت، پنج ثانیه روی زمین دراز کشید. درست مثل مادری که نوزادش را در آغوش میگیرد توپ را به سینه فشرد و چشمانش را بست. این لحظات برای ما که با تمام توان فریاد شادی سر میدادیم پنج ثانیه گذشت، اما برای بیرانوند شاید زمان ...
بعد از اینکه علی بیرانوند مسیر توپ رونالدو را درست تشخیص داد و توپ در میان دستانش آرام گرفت، پنج ثانیه روی زمین دراز کشید. درست مثل مادری که نوزادش را در آغوش میگیرد توپ را به سینه فشرد و چشمانش را بست.
این لحظات برای ما که با تمام توان فریاد شادی سر میدادیم پنج ثانیه گذشت، اما برای بیرانوند شاید زمان به اندازه ی دوازده سال کش آمده بود.
“از چهارده سالگی که به عشق فوتبال از خانه فرار کرد تا بیست و شش سالگی که پا به جام جهانی گذاشت.”
توی آن پنج ثانیه ی جادویی، بیرانوند حتما روزها و شبهای زیادی را مرور کرده. کار توی کارواش، شبهای بی خوابی در میدان آزادی، فروش نان بربری در غروبهای ماه رمضان، کارگری در مغازه ی خیاطی، شستن ظرف در رستوران به خاطر جای خواب، ساعت پنج صبح و جارو زدن پارکهای پایتخت و ...

میدانید، همه‌ی ما یک روزی، یک جایی، آن پنج ثانیه ی جادویی را تجربه خواهیم کرد.
زمانی که چشممان را میبندیم و روزها و شبهایی که با سختی و جان کندن گذراندیم را مرور میکنیم.
خوش به حال آنهایی که در پنج ثانیه‌ی جادویی زندگی، توی دلشان میگویند "ارزشش را داشت."


متن از دکتر معارف جانم.💙

پ.ن: رزهای سفیدی که برای من است.
Read more
‌ دوستای عزیزم، سلام. همه میدونیم که اوضاع به هم ریخته است. همه میدونیم که وضع اقتصادی تک‌تک ما ...
Media Removed
‌ دوستای عزیزم، سلام. همه میدونیم که اوضاع به هم ریخته است. همه میدونیم که وضع اقتصادی تک‌تک ما آشفته است. امروز من به نوبه‌ی خودم میخوام سهمی داشته باشم برای بهبود اوضاع. این صفحه همیشه متعلق به خودتون بوده و بدون شماها هیچ ارزش و معنایی نداره. این پست برای حمایت از شماست. اگر صاحب کسب و کاری ...
دوستای عزیزم، سلام.
همه میدونیم که اوضاع به هم ریخته است.
همه میدونیم که وضع اقتصادی تک‌تک ما آشفته است.
امروز من به نوبه‌ی خودم میخوام سهمی داشته باشم برای بهبود اوضاع.
این صفحه همیشه متعلق به خودتون بوده و بدون شماها هیچ ارزش و معنایی نداره.
این پست برای حمایت از شماست.
اگر صاحب کسب و کاری هستید، در کامنت بیزینس خودتون رو شرح بدید و معرفیش کنید.
میدونم که خیلی قدم کوچیکیه ولی این روزها باید بیشتر هوای هم رو داشته باشیم.


آبادی، در قلب‌های ماست.
🍃🧡
Read more
‌ همیشه که صبر کردن، بخشیدن، ماندن و تحمل کردن به این معنا نیست که همه چیز درست می‌شود! لازمه گاهی ...
Media Removed
‌ همیشه که صبر کردن، بخشیدن، ماندن و تحمل کردن به این معنا نیست که همه چیز درست می‌شود! لازمه گاهی وقتها دست از این تظاهرکردن برداری، باید دست بکشی از بخشیدن کسی که هیچ وقت بخشیدنت را نفهمید، ﺗﺎ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺩﺭ ﺁﺭﺯﻭﯼ ﺑﺨﺸﺶ ﺗﻮ ﺑﺎﺷﺪ. وقتی می‌مانی و می‌بخشی، فکر می‌کنند رفتن را بلد نیستی. ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺁﺩﻣﻬﺎ ...
همیشه که صبر کردن، بخشیدن، ماندن و تحمل کردن به این معنا نیست که همه چیز درست می‌شود!
لازمه گاهی وقتها دست از این تظاهرکردن برداری،
باید دست بکشی از بخشیدن کسی که هیچ وقت بخشیدنت را نفهمید، ﺗﺎ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺩﺭ ﺁﺭﺯﻭﯼ ﺑﺨﺸﺶ ﺗﻮ ﺑﺎﺷﺪ.
وقتی می‌مانی و می‌بخشی، فکر می‌کنند رفتن را بلد نیستی.
ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺁﺩﻣﻬﺎ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻥ ﺭﺍ ﻣﺘﺬﮐﺮ ﺷﺪ!
ﺁﺩﻣﻬﺎ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻧﻤﯽﻣﺎﻧﻨﺪ، ﯾﮑﺠﺎ ﺩﺭ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ
ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻣﯽﺭﻭﻧﺪ...از کتاب گریز دلپذیر🍃
Read more
‌ اولین روز تابستــــون بخیر <span class="emoji emoji1f60d"></span> از امروز برای من زندگی به مدت سه ماه شکل دیگه‌ای میشه، از بس که من عاشق ...
Media Removed
‌ اولین روز تابستــــون بخیر از امروز برای من زندگی به مدت سه ماه شکل دیگه‌ای میشه، از بس که من عاشق تابستونم.️ ‌ دفتر “کول سامر” آماده‌ی برنامه‌ریزی برای یک تابستونه پر از عشق و حاله. میریم که بترکونیم ‌ تابستونیا، دستا بالا 🏾 #تابستون_کوتاهه 🦁
اولین روز تابستــــون بخیر 😍
از امروز برای من زندگی به مدت سه ماه شکل دیگه‌ای میشه، از بس که من عاشق تابستونم.☀️

دفتر “کول سامر” آماده‌ی برنامه‌ریزی برای یک تابستونه پر از عشق و حاله.
میریم که بترکونیم 😍

تابستونیا، دستا بالا 🙌🏾
#تابستون_کوتاهه 🦁
‌ ترسم از آن بوده که گم شم بی تو، سر منزل مقصود نشانم دادی. <span class="emoji emoji2764"></span>️ ‌ ‌ [میتونم واسه این عکسمون بمیرم.]
Media Removed
‌ ترسم از آن بوده که گم شم بی تو، سر منزل مقصود نشانم دادی. ️ ‌ ‌ [میتونم واسه این عکسمون بمیرم.]
ترسم از آن بوده که گم شم بی تو،
سر منزل مقصود نشانم دادی.
❤️


[میتونم واسه این عکسمون بمیرم.]
‌ آشوب عجیبی دارم. هزار منبر دعوت شدیم و هنوز نمیدونیم بمونیم خونه یا توی جمع باشیم... فعلا دارم ...
Media Removed
‌ آشوب عجیبی دارم. هزار منبر دعوت شدیم و هنوز نمیدونیم بمونیم خونه یا توی جمع باشیم... فعلا دارم شبکه ورزش میبینم و دعا میکنم و اعصابم هم آروم میکنم. بمونه به یادگار. هرچی شد، دم‌شون گرم. 🇮🇷🏼 ‌ #vivairan
آشوب عجیبی دارم.
هزار منبر دعوت شدیم و هنوز نمیدونیم بمونیم خونه یا توی جمع باشیم...
فعلا دارم شبکه ورزش میبینم و دعا میکنم و اعصابم هم آروم میکنم.
بمونه به یادگار.
هرچی شد، دم‌شون گرم.
🇮🇷✌🏼

#vivairan
‌ باز هم معرفى كتاب <span class="emoji emoji2728"></span> "داستان‌های خوب برای دختران بلند پرواز” از النا فاویلی و فرانچسکا کاوالو ...
Media Removed
‌ باز هم معرفى كتاب "داستان‌های خوب برای دختران بلند پرواز” از النا فاویلی و فرانچسکا کاوالو با ترجمه خیلی روون از امید سهرابی‌نیک و آرزو گودرزی این مجموعه در دنیا برای دخترهای نوجوون با هدف قوت قلب دادن بهشون برای رسیدن به آرزوهاشون نوشته شده، ولی من فکر میکنم خوندنش برای هر دختری واجبه. نویسنده ...
باز هم معرفى كتاب ✨
"داستان‌های خوب برای دختران بلند پرواز”
از النا فاویلی و فرانچسکا کاوالو با ترجمه خیلی روون از امید سهرابی‌نیک و آرزو گودرزی
این مجموعه در دنیا برای دخترهای نوجوون با هدف قوت قلب دادن بهشون برای رسیدن به آرزوهاشون نوشته شده، ولی من فکر میکنم خوندنش برای هر دختری واجبه.
📚نویسنده گفته این ۹۱ داستان رو نوشته تا این پیغام رو به دخترهای دنیا بده که میتونن با تکیه به توانایی‌های خودشون از عهده هرکاری بربیان.
توی این کتاب با داستان فضانورد و آشپز و قاضی و بازیکن تنیس و زن‌های فوق‌العاده‌ی دیگه‌ای آشنا میشید که جهان رو تغییر دادن.
✏️ نشر نو زحمت چاپ رو کشیده و قیمت نسخه‌ای که من دارم هم ۳۰ هزار تومنه.
📍بسیـــار مناسب هدیه دادن.
كتاب بخونيد، لطفا.🙏🏼🍃
#شهرزادوكتاب
#shazibook
Read more
‌ اقلام ضروری یعنی چی؟ چیزهایی که توی عکس میبینید، ضروری‌ان؟ شاید بگید آره، ولی من با اینکه همه‌ی ...
Media Removed
‌ اقلام ضروری یعنی چی؟ چیزهایی که توی عکس میبینید، ضروری‌ان؟ شاید بگید آره، ولی من با اینکه همه‌ی اینها یادگار از عزیزاهای زندگیم بودن بنظرم ضروری نمیان. اقلام ضروری یعنی چیزهایی که من نتونم باهاشون زندگی کنم. وقتی مستقل شدم، سه سال ماشین لباسشویی و ماکرویو و خیلی چیزها نداشتم. پول داشتم ...
اقلام ضروری یعنی چی؟
چیزهایی که توی عکس میبینید، ضروری‌ان؟
شاید بگید آره، ولی من با اینکه همه‌ی اینها یادگار از عزیزاهای زندگیم بودن بنظرم ضروری نمیان.
اقلام ضروری یعنی چیزهایی که من نتونم باهاشون زندگی کنم.
وقتی مستقل شدم، سه سال ماشین لباسشویی و ماکرویو و خیلی چیزها نداشتم. پول داشتم بخرم ولی چون برنامه مهاجرت داشتم نخریدم!
الان هم ماشین ظرفشویی ندارم، مامانم هر مناسبتی که میشه میگه واست کادو بخرم؟ میگم یه نفر آدم ماشین ظرفشویی میخوام چیکار؟
یادتونه توی بحث پس‌انداز بهتون گفتم با اعلیحضرتم یک جمله داریم که زمان خرید میگیم؟
“لازمه ولی واجب نیست!”
این رو تا آخر امسال رعایت میکنم و هیچ چیز غیرواجبی نمیخرم.
برای من این “روزها” ضروری ترین چیزهای زندگیم که بدون اونها نتونم دووم بیارم خانواده و آدمهای امنم، موبایلم و اطلاعاتش و حداقل لوازم بهداشتیه. 🙈

📍همه‌ی ما الویت‌هایی داریم واسه خودمون. سه تا از مهم‌ترین چیزهای زندگی شما چیه که نمیتونید بدون اونها زندگی کنید؟
Read more
‌ “تاسیان” هوشنگ ابتهاج کتابی داره به اسم "تاسیان". در زبان گیلکی یعنی دلتنگیِ کسی که باید باشه ...
Media Removed
‌ “تاسیان” هوشنگ ابتهاج کتابی داره به اسم "تاسیان". در زبان گیلکی یعنی دلتنگیِ کسی که باید باشه و نیست. دلتنگیِ غریب. چقدر غمگین بوده وقتی اینو نوشته... “تاسیان” ‌ ‌ ‌ ‌ {عکس میک‌آپ دیروز. همچین کیم‌کارداشیانی خواستم بشم که از پایه مشکل دارم.🤦🏻‍♀️}
“تاسیان”
هوشنگ ابتهاج کتابی داره به اسم "تاسیان".
در زبان گیلکی یعنی دلتنگیِ کسی که باید باشه و نیست.
دلتنگیِ غریب.
چقدر غمگین بوده وقتی اینو نوشته...
“تاسیان”
{عکس میک‌آپ دیروز. همچین کیم‌کارداشیانی خواستم بشم که از پایه مشکل دارم.😂🤦🏻‍♀️}
‌ بمونه به یادگار از شادی امشب. شُکر و گوارای وجود هممون. 🇮🇷🧡
Media Removed
‌ بمونه به یادگار از شادی امشب. شُکر و گوارای وجود هممون. 🇮🇷🧡
بمونه به یادگار از شادی امشب.
شُکر و گوارای وجود هممون.
🇮🇷🧡
‌ خیلی عید همگی مبارک. کلی خوش بگذرونید. اعتقادات هرچی باشه، بازم آدم عید رو دوست داره و حالش خوبه. ‌ کلی ...
Media Removed
‌ خیلی عید همگی مبارک. کلی خوش بگذرونید. اعتقادات هرچی باشه، بازم آدم عید رو دوست داره و حالش خوبه. ‌ کلی انرژی از من به سمت شما 🧡 ‌ ‌ {امنِ خونه‌ام.}
خیلی عید همگی مبارک.
کلی خوش بگذرونید.
اعتقادات هرچی باشه، بازم آدم عید رو دوست داره و حالش خوبه.

کلی انرژی از من به سمت شما 😍🧡


{امنِ خونه‌ام.}
‌ همه چیز توی یه جمله خلاصه میشه "طرف باید اهلت باشه!" خیلی حرف هست تو این یه جمله‌ی کوتاه ... اگه ...
Media Removed
‌ همه چیز توی یه جمله خلاصه میشه "طرف باید اهلت باشه!" خیلی حرف هست تو این یه جمله‌ی کوتاه ... اگه اهلت باشه یعنی میشناسه تو رو، اگه تو رو بشناسه خوب بلده کجا صداشو بالا ببره و کجا پایین بیاره. بلده چه حرفایی رو درِ گوشت بگه و چه حرفایی رو جار بزنه. اگه اهلت باشه خوب میدونه چی حالتو خوب میکنه و چی بد. ...
همه چیز توی یه جمله خلاصه میشه
"طرف باید اهلت باشه!"
خیلی حرف هست تو این یه جمله‌ی کوتاه ...
اگه اهلت باشه یعنی میشناسه تو رو، اگه تو رو بشناسه خوب بلده کجا صداشو بالا ببره و کجا پایین بیاره. بلده چه حرفایی رو درِ گوشت بگه و چه حرفایی رو جار بزنه.
اگه اهلت باشه خوب میدونه چی حالتو خوب میکنه و چی بد. بلده کِی باید دنیارو بخاطرت به هم بریزه و کِی سرشو پایین بندازه و از کنار خیلی چیزها آروم بگذره ...
میدونه چه چیزایی رو باید به روت نیاره و حرفشم نزنه، چه چیزایی رو صاف تو چشات زُل بزنه و بگه!
اهلت که باشه، اون سر دنیام که بره اهله. اهلت نباشه، بغل دستتم نااهله!
"خدا دست هیچ اهلی رو تو دست نااهل نذاره!”


متن از #زهراسرکارراه 🍃
Read more
‌ راستش یکم سرچ کردم تا بفهمم “خاله‌زنک” چجوری وارد ادبیات ما شده که متاسفانه چیزی که بشه بهش استناد ...
Media Removed
‌ راستش یکم سرچ کردم تا بفهمم “خاله‌زنک” چجوری وارد ادبیات ما شده که متاسفانه چیزی که بشه بهش استناد کرد پیدا نکردم. میشه فهمید این کلمه برای اونهایی ساخته شده که از روی میل مفرط به دونستن هرچیز که بهشون مربوط نیست و میل بیشتر به نشر و انتشارش، به هرجا سرک میکشن. نفهمیدم چرا از “زنک” استفاده شده. ...
راستش یکم سرچ کردم تا بفهمم “خاله‌زنک” چجوری وارد ادبیات ما شده که متاسفانه چیزی که بشه بهش استناد کرد پیدا نکردم.
میشه فهمید این کلمه برای اونهایی ساخته شده که از روی میل مفرط به دونستن هرچیز که بهشون مربوط نیست و میل بیشتر به نشر و انتشارش،
به هرجا سرک میکشن.
نفهمیدم چرا از “زنک” استفاده شده. شاید روزگاری چون خانم‌ها کمتر در اجتماع حضور داشتن وقت و فرصت بیشتر برای این نوع رفتار در اختیارشون بوده، اما بنظرم در این مورد فرقی بین زن و مرد نیست. بین آقایون هم زیاد هستن کسایی که دوست دارن خبر بیارن و ببرن و خبرها را با میل خودشون، تنظیم و ویرایش کنن.
چیزی که مهمه اینه که این خلق‌وخو، نشانه نوعی بیماری روحیه.
بخاطر همین باید روشی منطقی در قبال چنین افرادی پیش بگیریم، چه خاله زنک باشن و چه عمو مردک!
نگران روابط و دوستی‌ها و اعتبار نباشید.
هرچی میشنوید باور نکنید و از روبروکردن نترسید.
سفره‌ی دلتون رو پیش هرکسی باز نکنید و برای خودتون چهارچوب داشته باشید.
همه‌ی ما توی جمع که هستیم حرف بقیه هم میزنیم، حواستون باشه حرفی رو بزنید که بعدا بتونید توی روی همون آدم هم بگید.
بیاین با هم دنبال یه کلمه جایگزین هم بگردیم و عادت کنیم که این واژه رو نگیم.


#tintineverywhere
Read more
‌ واقعیت اینه که من تا امروز هیچوقت فرصت کافی نداشتم تا بخوام مطالعه کنم و درمورد ادیان مختلف بدونم ...
Media Removed
‌ واقعیت اینه که من تا امروز هیچوقت فرصت کافی نداشتم تا بخوام مطالعه کنم و درمورد ادیان مختلف بدونم اما یک چیزهایی رو از بچگیم خوب یاد گرفتم. اینکه دروغ نگم. اینکه به هیچ موجود زنده‌ای آزار نرسونم. اینکه تا جایی که میتونم به زندگی بهتر هر موجودی کمک کنم. اینکه برای همه خوبی و خیر بخوام. اینکه اگر ...
واقعیت اینه که من تا امروز هیچوقت فرصت کافی نداشتم تا بخوام مطالعه کنم و درمورد ادیان مختلف بدونم اما یک چیزهایی رو از بچگیم خوب یاد گرفتم.
اینکه دروغ نگم. اینکه به هیچ موجود زنده‌ای آزار نرسونم. اینکه تا جایی که میتونم به زندگی بهتر هر موجودی کمک کنم. اینکه برای همه خوبی و خیر بخوام. اینکه اگر عاشق شدم پای تعهد قلبم بمونم. اینکه از تک‌تک ثانیه‌های زندگیم لذت ببرم. اینکه مواظب بدنم و سلامتیم باشم. اینکه از قضاوت دیگران نترسم و فقط به فکر خدا باشم.
حالا مهم نیست دیگران میگن چرا روزه میگیری ولی بی‌حجابی! مهم نیست میگن چرا سگ داری ولی نماز میخونی! مهم نیست میگن چرا دعا میکنی ولی پارتی هم میری!
مهم نیست که دیگران خودشون رو در جایگاه قضاوت میبینن، من زندگی خودم رو میکنم و کاری که فکر میکنم درسته رو انجام میدم.
تناقض داره؟ شاید! ولی چیزی که الان فکر میکنم درسته اینه.
یادتون نره که اعتقادات هرکس خیلی شخصیه. میتونید بپرسید و تبادل نظر کنید ولی اجازه ندارید قضاوت کنید و حکم صادر کنید! ‌

#بنظرم_اين_درسته
Read more
‌ { که یادم بمونه خرداد ۹۷ چقدر قشنگ شروع شد. }
{ که یادم بمونه خرداد ۹۷ چقدر قشنگ شروع شد. }
❤️
‌ اگر بخوام راستش رو بگم یه‌ذره ناامید شدم... فکر میکردم محبت بیشتری نسبت به این قدم خیر ببینم و بعد ...
Media Removed
‌ اگر بخوام راستش رو بگم یه‌ذره ناامید شدم... فکر میکردم محبت بیشتری نسبت به این قدم خیر ببینم و بعد از پنج روز رقم بیشتری داشته باشیم ولی خب طبیعیه که هرکسی گرفتاری‌های خودش رو داره.‌‌ کمک‌هاتون رو دریغ نکنید. باز هم اصرار میکنم دیگران رو دعوت کنید به این کار. اجازه بدید حس خوب توی زندگی‌تون بچرخه. با ...
اگر بخوام راستش رو بگم یه‌ذره ناامید شدم...
فکر میکردم محبت بیشتری نسبت به این قدم خیر ببینم و بعد از پنج روز رقم بیشتری داشته باشیم ولی خب طبیعیه که هرکسی گرفتاری‌های خودش رو داره.‌‌
کمک‌هاتون رو دریغ نکنید. باز هم اصرار میکنم دیگران رو دعوت کنید به این کار. اجازه بدید حس خوب توی زندگی‌تون بچرخه.
با هر مبلغی که دوست دارید و در توانتون هست همراه بشید.
سی روز، سی کودک و نوجوان از کانون اصلاح و تربیت تهران، با کمک و مهر شما آزاد میشن و به خانواده برمیگردن.

اطلاعات حساب:
5022-2910-6381-2406
در بانک پاسارگاد - به نام شهرزاد عاصمی

پ.ن: این صدف‌ها برای من ارزشی برابر تمام مال دنیا داره.❤️
Read more
‌ چرا گفتم رَبِّ هَبْ لِی مِنَ الصّــٰلِحِینَ؟ چرا میگن دستی که کمک میکند، از دستانی که برای دعا ...
Media Removed
‌ چرا گفتم رَبِّ هَبْ لِی مِنَ الصّــٰلِحِینَ؟ چرا میگن دستی که کمک میکند، از دستانی که برای دعا بالا می‌روند مقدس‌تر است؟ چقدر دیدیم به چشممون که سفره‌های افطار مفصل پهن میکنن؟ مهمانی‌های آنچنانی میگیرن؟ کادوهای آنچنانی میدن؟ چند درصدشون وقتی اسم کمک کردن میاد سهیم میشن؟ چند درصدشون حاضر ...
چرا گفتم رَبِّ هَبْ لِی مِنَ الصّــٰلِحِینَ؟
چرا میگن دستی که کمک میکند، از دستانی که برای دعا بالا می‌روند مقدس‌تر است؟
چقدر دیدیم به چشممون که سفره‌های افطار مفصل پهن میکنن؟ مهمانی‌های آنچنانی میگیرن؟ کادوهای آنچنانی میدن؟
چند درصدشون وقتی اسم کمک کردن میاد سهیم میشن؟ چند درصدشون حاضر میشن اندازه پنج هزار تومن دست کسی رو بگیرن و توی خیری سهیم بشن؟
من میگم بهتون : ۵‎٪!
خیلی تلخه...
پست اولی که برای کمک گرفتن از شما عزیزان گذاشتم، حدود ۳۷ هزار بار دیده شد. (فقط در صفحه خودم. کلی از دوستان هم محبت کردن و منت گذاشتن و استوری گذاشتن و اطلاع‌رسانی کردن.)
اگر فقط یک چهارم نفری هزار تومن کمک میکردن، ما در شب اول رقمی نزدیک به ده میلیون داشتیم...

دم همتون گرم که تا الان همراه بودید، به تک‌تک‌تون افتخار میکنم فقط یک گله بکنم از کسب و کارها. به همه‌ی کسایی که توی این مدت پیغام داده بودن برای همکاری و تبلیغات پیشنهاد دادم با همون مبلغی که میخوان به من بدن برای تبلیغشون، توی این راه همراه بشن و من با میل و افتخار معرفی‌شون میکنم که باور دارم مخاطب هم بیشتر دوست داره و خوشش میاد ولی هیچکدوم موافقت نکردن ....
عجیبه، نه؟ ‌‌
خلاصه رفقا همراه باشید. این لذت رو از خودتون نگیرید. مهرتون رو از بچه‌های پشیمون و کم‌تجربه دریغ نکنید.

شماره کارت :
5022291063812406
بانک پاسارگاد - شهرزاد عاصمی
#خمس_خوشبختی
Read more
‌ خانمها، آقایان من، شهرزاد عاصمی، دست تک‌تک شمایی که از دیشب محبت داشتید و واریز انجام دادید رو ...
Media Removed
‌ خانمها، آقایان من، شهرزاد عاصمی، دست تک‌تک شمایی که از دیشب محبت داشتید و واریز انجام دادید رو میبوسم. از پیش‌بینی خیلی عقب‌تریم ولی مهرتون چنان قلبم رو پر کرد که نفهمیدم امروز روی زمین بودم یا روی ابرها. خداروشکر بخاطر وجودتون. هفته اول که هنوز رسیدی منتشر نشده، سخته اعتمادکردن و کمک ...
خانمها، آقایان
من، شهرزاد عاصمی، دست تک‌تک شمایی که از دیشب محبت داشتید و واریز انجام دادید رو میبوسم.
از پیش‌بینی خیلی عقب‌تریم ولی مهرتون چنان قلبم رو پر کرد که نفهمیدم امروز روی زمین بودم یا روی ابرها.
خداروشکر بخاطر وجودتون.🍃
هفته اول که هنوز رسیدی منتشر نشده، سخته اعتمادکردن و کمک کردن ولی شماها من رو شرمنده کردید.
همت کنید و تنهام نزارید. راه درازی در پیش داریم برای آزادی سی نفر.
قرار بود هفتگی پیش بریم ولی لازم دیدم که حداقل یک پرونده رو زودتر تسویه کنیم و اسناد رو منتشر کنم تا اعتمادسازی بشه برای کمک‌های بیشتر.
ایشالا شنبه صبح زود میرم برای آزادسازی اولین نفر.
همه شما امین دوستان و خانواده‌تون هستید. ازشون کمک بگیرید و همراه بمونید.
‌‌
هرسوالی بود با جون و دل درخدمتم.🙌🏼🧡

زحمت عکس رو ملیکا خانوم کشیده.
@mesa.studio 🤩
Read more
‌ رَبِّ هَبْ لِی مِنَ الصّــٰلِحِینَ. دستی که کمک میکند، از دستانی که برای دعا بالا می‌روند مقدس‌تر ...
Media Removed
‌ رَبِّ هَبْ لِی مِنَ الصّــٰلِحِینَ. دستی که کمک میکند، از دستانی که برای دعا بالا می‌روند مقدس‌تر است. ‌‌ سلام. طبق روال سه سال گذشته، امسال هم به برکت ماه رمضون و با کمک تک‌تک شما عزیزای دل میخوایم یک کار بزرگ و قشنگ انجام بدیم. سی روز، سی کودک و نوجوان که استحقاق فرصتی دوباره داشته باشن (که ...
رَبِّ هَبْ لِی مِنَ الصّــٰلِحِینَ.
دستی که کمک میکند، از دستانی که برای دعا بالا می‌روند مقدس‌تر است.
‌‌
سلام.
طبق روال سه سال گذشته، امسال هم به برکت ماه رمضون و با کمک تک‌تک شما عزیزای دل میخوایم یک کار بزرگ و قشنگ انجام بدیم.
سی روز، سی کودک و نوجوان که استحقاق فرصتی دوباره داشته باشن (که شخصا فکر میکنم همه دارن.) از کانون اصلاح و تربیت تهران، با کمک و مهر شما آزاد میشن و به خانواده برمیگردن.
یادتون نره که ما با فقط ۲ هزار تومن میتونیم سهم بزرگی در این کار داشته باشیم.

اطلاعات حسابی که برای امسال درنظر گرفته شده :
5022_2910_6381_2406
در بانک پاسارگاد - به نام شهرزاد عاصمی
‌‌(امکان پرداخت از خارج از کشور متاسفانه میسر نیست.)

از تمام هنرمندها، ورزشکارها، چهره‌های دوست‌داشتنی شما مخاطبین و همه‌ی کسب‌کارهای کوچیک و بزرگ دعوت کنیم که در این کار شرکت کنن و همراه باشن.
اگر امکان هرگونه کمک غیرنقدی رو هم دارید از طریق دایرکت با من درتماس باشید. ‌
شک ندارم که پرداخت مبلغی هرچند کم، به اسم #خمس_خوشبختی ‌، برکت قلب و زندگی‌تون رو عجیب زیاد میکنه.

لطفا دوستانتون رو دعوت کنید به کمک کردن.
هرسوالی هم دارید همینجا بفرمایید، شاید پاسخش به دیگران هم کمک کنه.

باتوجه به پروسه آزادسازی، قرار بر این هست که هرهفته از طریق دادسراها و دادگاه‌های پرونده‌ها اقدام بشه. (یعنی هرهفته، هفت پرونده رو تسویه میکنیم.)
طبق روال، تمام گزارشات مالی در اختیارتون قرار میگیره.

یک لحظه فکر کنید یکی از این بچه‌ها، عزیز و بچه‌ی شماست. با هردلیلی که اشتباه کرده باشه لایق بخششه و شما فقط آزادیش رو میخواید...
خیلی از این عزیزان، وقت کمی در کانون دارن و میدونید که برگشتن از کانون به جامعه -از نظر روحی- خیلی راحت‌تر از برگشتن از زندان به جامعه است.

منتظر مهرتون هستم تا مثل هرسال شرمنده‌ی وجودتون بشم.
قبول باشه از همتون.🧡🍃
Read more
‌ لطفاً بخونيد و نظر بديد <span class="emoji emoji1f343"></span>‌ ‌ فردا روز اول ماه رمضونه. چند ساله میبینم که از روز اول ماه رمضون، همه ...
Media Removed
‌ لطفاً بخونيد و نظر بديد ‌ ‌ فردا روز اول ماه رمضونه. چند ساله میبینم که از روز اول ماه رمضون، همه جا بحث و دعوا میشه. اونهايى كه روزه نميگیرن غر ميزنن كه اَه همه جا تعطيله و هيجا نميشه رفت و فلان ... اونهايى كه روزه میگیرن ميان تو پيج‌هاى مختلف و هرجا عكس غذا و خوراكى ميبینن شروع ميكنن به توهين ...
لطفاً بخونيد و نظر بديد 🍃‌

فردا روز اول ماه رمضونه.
چند ساله میبینم که از روز اول ماه رمضون، همه جا بحث و دعوا میشه.
اونهايى كه روزه نميگیرن غر ميزنن كه اَه همه جا تعطيله و هيجا نميشه رفت و فلان ...
اونهايى كه روزه میگیرن ميان تو پيج‌هاى مختلف و هرجا عكس غذا و خوراكى ميبینن شروع ميكنن به توهين كردن و امر به معروف و فلان ...
چندتا نكته :
دوست عزيزى كه روزه نميگيرى كل سال همه جا بازه ولی هيجا نميريم و نشستيم توى خونه، يهو چى ميشه كه همه جلسه هاتون هم بايد تو كافه و رستوران بزاريد؟ اگر با دوستتون قرار داريد بريد توى پارك، بريد خونه ى هم، بريد سينما. اگر جلسه داريد بريد رستوران هتل ها، فقط يكماهه و چشم رو هم بزاریم تموم میشه.
دوست عزيزى كه روزه ميگيرى فلسفه‌ى روزه‌دارى رو درك كن، زبان روزه بودن اصلا كافي نيست، بزاريد خدا آدمهارو قضاوت كنه، اگر كسي عكس غذا گذاشته شايد داره دارو مصرف ميكنه، شايد بچه ي كوچيك داره، شايد عكسش قديميه، اصلاً شايد جز اقليت باشه بنده خدا. شما كه روزه داري چرا به خودت اجازه‌ى توهين و قضاوت ميدي؟
كسي كه بايد ببينه و قضاوت كنه ميبينه، نگران چيزي نباش...
#بنظرم_اين_درسته

کلا بیایم یکم به حقوق هم احترام بزاریم. حتی توی کشورهای غیرمسلمان هم این یک ماه به مسلمون‌ها احترام میزارن. یکم رعایت کردن چیزی ازمون کم نمیکنه. یازده ماه برای ما، یک ماه برای بقیه.
میدونم رفتار بعضی از روزه‌دارها هم اذیتت‌کننده است ولی پای همه ننویسیم.
قبوله؟ ‌

“مربای توت‌فرنگی خودم‌پز رو دیدید؟ 🙈🍓”
امشب واستون یک خبر خیلی بزرگ دارم.🤩
#ماه_رمضان
Read more
‌ ‌شنیدین که میگن “کنگر خوردن و لنگر انداختن”؟ منم شنیدم ولی نمیدونم از کجا میاد و ریشه‌اش چیه. توی ...
Media Removed
‌ ‌شنیدین که میگن “کنگر خوردن و لنگر انداختن”؟ منم شنیدم ولی نمیدونم از کجا میاد و ریشه‌اش چیه. توی گوگل هم چیزی پیدا نکردم ... اگر کسی میدونه بگه. فصل کنگره و من برای اولین بار در زندگیم کنگر خریدم و خورش کنگر درست کردم. دیدم تیغ داره و بلد نیستم پاک کنم بخاطر همین پاک کرده خریدم از یک خانوم مهربونی ...
‌شنیدین که میگن “کنگر خوردن و لنگر انداختن”؟
منم شنیدم ولی نمیدونم از کجا میاد و ریشه‌اش چیه. توی گوگل هم چیزی پیدا نکردم ...
اگر کسی میدونه بگه.😍
فصل کنگره و من برای اولین بار در زندگیم کنگر خریدم و خورش کنگر درست کردم.
دیدم تیغ داره و بلد نیستم پاک کنم بخاطر همین پاک کرده خریدم از یک خانوم مهربونی در اکباتان که خوشمزه‌های فصل رو همیشه تمیز میکنه و میفروشه.
یکم سرخش کردم و باقی خورش هم مثل خورش بادمجون درست کردم. حتی غوره هم ریختم.
مزه‌اش هم مثل همون بود.🤔
عکس دوم هم ببینید.
برنجش برای دوروز قبله و فقط واسش ته‌دیگ جدید درست کردم.🤦🏻‍♀️
فحش هم آزاده.
فقط #زنحاملهتوجمعنباشهصلوات 🙈🙌🏼
#بزن
Read more
‌ بااجازه‌تون جوری به صورت جوگیرانه کت‌واک کردم که انگار اصن روی فرش قرمز و استیج بزرگ شدم.<span class="emoji emoji1f605"></span> عکس ...
Media Removed
‌ بااجازه‌تون جوری به صورت جوگیرانه کت‌واک کردم که انگار اصن روی فرش قرمز و استیج بزرگ شدم. عکس مربوط به بازدید از مجموعه کارخونه‌های محصولات آرایشی و بهداشتی “مای” هست. من تا حالا هیچ کارخونه و خط تولیدی ندیده بودم و خیلی واسم هیجان‌انگیز بود دیدن تجهیزات و تکنولوژی و ربات‌ها و راکتورها و ...
بااجازه‌تون جوری به صورت جوگیرانه کت‌واک کردم که انگار اصن روی فرش قرمز و استیج بزرگ شدم.😅
عکس مربوط به بازدید از مجموعه کارخونه‌های محصولات آرایشی و بهداشتی “مای” هست.
من تا حالا هیچ کارخونه و خط تولیدی ندیده بودم و خیلی واسم هیجان‌انگیز بود دیدن تجهیزات و تکنولوژی و ربات‌ها و راکتورها و هر دکمه‌ای که میدیدم سوال داشتم درموردش، تا جایی که بچه‌ها تهدیدم کردن که اگر یه سوال دیگه بپرسم میکشنم.🤦🏻‍♀️
به من که خیلی خوش گذشت و قشنگ لذت بردم. همینجا هم تشکر میکنم از تمام گروه که بسیار زحمت کشیده بودن برای این بازدید و باصبوری به تمام کنجکاوی‌های من جواب دادن.
بهم قول دادن یکبار دیگه هم برم تا اون چیزهایی که نرسیدم ببینم رو نشونم بدن.😍
@mycosmetics ‌‌
یک تشکر هم بکنم از سپیده عزیزدلم که زحمت همه‌ی جزییات رو همیشه میکشه.🧡
@sepidday ‌
چندتا نکته هم بگم :
درمورد شایعه وجود سرب در رژلب‌های مای : بله، سرب وجود داره و در همه چیز هم وجود داره ولی مقدارش اصلا قابل اندازه‌گیری نیست و چیزی هم نیست که بشه حذفش کرد یا حتی به دلایلی زیادش هم کرد! مقدارش یک در هزارمیلیون ذره است! هربرندی هم که میگه نیست، دروغ میگه.😅🙌🏼
بهم گفتید چرا لایو نگرفتم و استوریها زیاد نبود؟ توی اکثر بخش‌های کارخونه نمیشد گوشی برد. 📵
چرا رفته بودیم؟ برای معرفی لاین جدید آرایشی مای، به اسم بلک دایموند.💎
از کیفیت پرسیدین: من بیوتی بلاگر نیستم و کلا هم اهل آرایش زیاد نیستم همونطور که تا حالا دیدید. از این محصولات جدید هم فعلا فقط از کرم‌پودرش زیاد استفاده کردم و دوسش دارم.
ریملش هم یکبار زدم و خوب بود.
رژلب‌ها هم که همون رطوبت و پوشش خوب و قدیم هستن.‌
💄

Photocredits @arvin.sheikholeslami 🍃

نکته آخر : مانتو رو شناختید؟ ✂️🙈


بعدنوشت : هرجا من به شما گفتم برو فلان چیز رو بخر، برو بخر! من در این پست شما رو مجبور به خریدن و استفاده از چیزی کردم؟ فقط گفتم رفتم بازدید از یک کارخونه “ایرانی” و تولید سری جدیدی از محصولات و تاکید هم کردم که من نمیتونم در مورد کیفیت محصولات نظر بدم! ومن‌الله‌توفیق!
Read more
‌ منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. ...
Media Removed
‌ منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. تازه متوجه شدم دو تا گوشی دارد، آن که بزرگتر بود و جدیدتر به نظر می‌آمد، سفت و محکم بین انگشتانش خودنمایی می‌کرد، آن یکی که کوچکتر بود و قدیمی‌تر، روی زمین افتاده بود و بند بندش از هم جدا شده بود؛ باتری ...
منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد.
تازه متوجه شدم دو تا گوشی دارد، آن که بزرگتر بود و جدیدتر به نظر می‌آمد، سفت و محکم بین انگشتانش خودنمایی می‌کرد، آن یکی که کوچکتر بود و قدیمی‌تر، روی زمین افتاده بود و بند بندش از هم جدا شده بود؛ باتری اش یک طرف، در و پیکرش طرف دیگر.
از افتادن گوشی ناراحت نشد، خونسرد خم شد و اجزای جدا شده را از روی زمین جمع کرد، لبخند به لب باتری را سر جایش گذاشت و گفت “خیلی موبایل خوبی است، تا به حال هزاربار از دستم افتاده و آخ نگفته.”
موبایل جدید را سمتم گرفت و ادامه داد “اگر این یکی بود همان دفعه‌ی اول....”
دوباره موبایل قدیمی را نشانم داد.
گفتم “توی زندگی هم همین کار را می‌کنیم! همیشه مراقب آدم‌های حساس زندگی‌مان هستیم، مواظب رفتارمان، حرف زدنمان، چه بگویم چه نگویم هایمان، نکند چیزی بگوییم و دلخورش کنیم! اما آن آدمی که نجیب است، آن که اهل مدارا است و مراعات، یادمان می‌رود رگ دارد، حس دارد، غرور دارد، آدم است و حرفمان، رفتارمان، حرکت‌مان چه خطی می‌اندازد روی دلش...”
چیزی نگفت، فقط نگاهم کرد. سوار آسانسور که شدیم حس کردم موبایل قدیمی را محکم توی مشتش فشار می‌دهد.

متن از #مریم_سمیع_زادگان 🍃
Read more
‌ کمترین کاری که یک نفر میتونه توی رابطه بکنه اینه که سنگ صبور باشه و بدون خودخواهی و قضاوت بخواد به ...
Media Removed
‌ کمترین کاری که یک نفر میتونه توی رابطه بکنه اینه که سنگ صبور باشه و بدون خودخواهی و قضاوت بخواد به حرفهاتون گوش بده. وقت ندارم، دارن صدام میکنن، باید برم فلان جا، زودتر بگو، خلاصه حرف بزن، چرا حرفهات تموم نمیشه، من آدم حرف زدن نیستم، از مکالمه طولانی خوشم نمیاد و چیزهایی شبیه اینها نشونه‌ان. نشونه‌های ...
کمترین کاری که یک نفر میتونه توی رابطه بکنه اینه که سنگ صبور باشه و بدون خودخواهی و قضاوت بخواد به حرفهاتون گوش بده.
وقت ندارم، دارن صدام میکنن، باید برم فلان جا، زودتر بگو، خلاصه حرف بزن، چرا حرفهات تموم نمیشه، من آدم حرف زدن نیستم، از مکالمه طولانی خوشم نمیاد و چیزهایی شبیه اینها نشونه‌ان.
نشونه‌های اینکه مناسب هم نیستید و خیلی زود باید با هم خداحافظی کنید.
درک کنید که معمولا یکی از طرفین آدم حرف زدنه و تمام فشار روانی‌اش از رابطه و دنیای اطراف رو با حرف میتونه تخلیه کنه.
اینکه سنگ صبور نباشید و بهش فرصت ندید و وسط حرف فرار کنید و یا قضاوتش کنید فقط از شما آدمی حقیر نشون میده که باید فاتحه‌ی رابطه باهاش خونده بشه.


عکس در یکی از آروم‌ترین و سرخوش‌ترین لحظات زندگیم ثبت شده. ❤️
Read more
‌ بدون اینکه برگردم و نگاهش کنم پرسیدم “اگر بمیرم چیکار میکنی؟” هیچ جوابی نداد و به رانندگیش ادامه ...
Media Removed
‌ بدون اینکه برگردم و نگاهش کنم پرسیدم “اگر بمیرم چیکار میکنی؟” هیچ جوابی نداد و به رانندگیش ادامه داد. برگشتم سمتش و پاهام رو آوردم بالا و تکیه دادم به در و گفتم “بگو دیگه” یه نیم نگاه انداخت بهم و گفت چرت نگو! محکم گفت و عصبانی. دلم جواب میخواست ولی نمیدونستم چجوری بحث رو ادامه بدم. وقتی با این ...
بدون اینکه برگردم و نگاهش کنم پرسیدم “اگر بمیرم چیکار میکنی؟”
هیچ جوابی نداد و به رانندگیش ادامه داد. برگشتم سمتش و پاهام رو آوردم بالا و تکیه دادم به در و گفتم “بگو دیگه”
یه نیم نگاه انداخت بهم و گفت چرت نگو! محکم گفت و عصبانی.
دلم جواب میخواست ولی نمیدونستم چجوری بحث رو ادامه بدم. وقتی با این لحن حرف میزد یعنی نباید ادامه میدادم. پاهام رو کشیدم پایین و برگشتم سمت پنجره و دوباره به بیرون زل زدم.
صدای ضبط رو زیاد کرد و صدای قیژ برف ‌پاک‌کن گم شد وقتی ابی داد زد گفت “بی تو میمیرم همه بود و نبود”
شیشه رو کشیدم پایین. سرم رو گذاشتم لبه‌ی پنجره. قطره‌های بارون ریز روی صورتم مینشستن.
صدای ضبط رو کم کرد و گفت “سرما میخوری گنجیشک. سرتو بیار تو.”
شیشه رو دادم بالا و صاف نشستم توی صندلیم، نگاهم به جاده‌ی سبز بود. گفتم “وقتی مُردم بیارم اینجاها خاکم کن، به بهونه‌ی سرزدن به من حال و هوات عوض میشه.”
دنده رو عوض کرد و زیرلب گفت “ول نمیکنه!”
ادامه دادم “قوی باش. اجازه نده دیگران نگرانت بشن. حس سربار بودن به بچه‌هامون ندیا. خودتو جمع و جور کن و زندگی کن. هروقت هم دلت واسم تنگ شد بزن به جاده و بیا پیشم.”
برگشتم نگاهم کرد و گفت “اگه زن بعدیم اجازه بده باشه میام پیشت.”
آب پاکی رو ریخت روی دستم. عصبی شدم. لب ورچیدم و برگشتم سمت پنجره. دستشو گذاشت روی پام و گفت “نمیخوام به نبودنمون فکر کنم. قرار نیست نباشیم. تا آخرش باید با هم بریم...”
بدون اینکه برگردم و نگاش کنم دستمو گذاشتم روی دستش و فشار دادم.
صدای سیاوش قمیشی بود که میگفت “تا که یک روز تو رسیدی، توی قلبم پا گذاشتی” و صدای قیژ برف پاک‌کن و صدای نفس‌هاش و جاده‌ی صاف و سبز و بارونی ...

‌الان کجاست؟ چی شد که قرار شد نباشه؟ چرا خواست به نبودن فکر کنه؟ یادش رفت که گفته بود تا آخرش باید با هم میرفتیم؟

#شهرزادوقصه
#shazistory
Read more
‌ رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي، خدایا سینه‌ام را گشایش بفرما وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي . و کارم را برایم ...
Media Removed
‌ رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي، خدایا سینه‌ام را گشایش بفرما وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي . و کارم را برایم آسان بگردان. 🏼 ‌ پایان شب سیه سپید است. دنیا هیچوقت رو یه پاشنه نمیگرده. محکم باش. 🧡
رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي،
خدایا سینه‌ام را گشایش بفرما
وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي .
و کارم را برایم آسان بگردان. 🙏🏼🌟

پایان شب سیه سپید است.
دنیا هیچوقت رو یه پاشنه نمیگرده.
محکم باش.
🧡
‌ @dorsaofficial اگر از مشتری‌های درسا باشید، این روزها پیغامی گرفتید که کمپین جدید درسا رو معرفی میکنه. یک کارناوال بزرگ لبخند. علاوه بر کلی تخفیف، با هر خرید میتونید شانش برنده شدن یک جایزه از گوی جادویی هم داشته باشید. هیچ کدوم از قرعه‌ها پوچ نیستن.🤩 به شعبه‌های درسا حتما سر بزنید و شانس ...
@dorsaofficial 🌟
اگر از مشتری‌های درسا باشید، این روزها پیغامی گرفتید که کمپین جدید درسا رو معرفی میکنه.
یک کارناوال بزرگ لبخند.
علاوه بر کلی تخفیف، با هر خرید میتونید شانش برنده شدن یک جایزه از گوی جادویی هم داشته باشید. هیچ کدوم از قرعه‌ها پوچ نیستن.🤩
به شعبه‌های درسا حتما سر بزنید و شانس خودتون رو امتحان کنید.


پلان آخر تیزر که میبینید دوبار برداشت شده. دفعه اول جایزه بهتری گیرم اومد ولی آقای کارگردان گفت دوباره بگیریم و دفعه بعد یه جایزه کوچیک گیرم اومد. فکر کنم اولین بار و آخرین بار توی زندگیم بود که یه جایزه خوب بردم که اون هم قسمتم نشد.😅🙌🏼


پ.ن: مانتو رو شناختید؟ 🙈
Read more

Loading...