Tandismag Instagram Photos and Videos

tandismag Tandismag @tandismag mentions
Followers: 10,525
Following: 1,134
Total Comments: 0
Total Likes: 0

هنر معاصر استانبول در گالری آرتر ARTER نگاهی به نمایشگاه “خانه خالی” A Space for Art آثار کن آیتکین ...
Media Removed
هنر معاصر استانبول در گالری آرتر ARTER نگاهی به نمایشگاه “خانه خالی” A Space for Art آثار کن آیتکین Can Aytekin سایت تندیس به قلم سحر افتخارزاده گالری آرتر در انتهای خیابان استقلال استانبول با هدف ایجاد بستری پایدار برای تولید و نمایش هنر معاصر در سال ۲۰۱۰ آغاز به کار کرده و نمایشگاه‌های ... هنر معاصر استانبول در گالری آرتر ARTER

نگاهی به نمایشگاه “خانه خالی” A Space for Art آثار کن آیتکین Can Aytekin
سایت تندیس به قلم سحر افتخارزاده

گالری آرتر در انتهای خیابان استقلال استانبول با هدف ایجاد بستری پایدار برای تولید و نمایش هنر معاصر در سال ۲۰۱۰ آغاز به کار کرده و نمایشگاه‌های متعدد انفرادی و گروهی با رویکرد معاصر برگزار کرده است. موسس این گالری بنیاد آموزشی-فرهنگی غیردولتی و غیرانتفاعی Vehbi Koc است. این بنیاد توسط کار آفرین ترک وهبی کوچ در سال ۱۹۶۹ بنیانگزاری شده و گشایش موزه هنر معاصر استانبول در پاییز ۲۰۱۸ را بعنوان تازه‌ترین پروژه خود در برنامه کاری دارد.
ساختمان گالری آرتر ساختمانی پنج طبقه با ویترین رو به خیابان است و در نمایشگاه جاری سه طبقه آن فعال بوده و دو هنرمند را معرفی می‌کند. دو طبقه همکف و اول به آثار کن آیتکین-نقاش متولد ۱۹۷۰- می‌پردازد. در طبقه همکف، مجموعه اخیر این هنرمند با عنوان “خانه خالی” به نمایش درآمده که آثار نقاشی و یک مدلسازی چوبی را در برمی‌گیرد، طبقه اول مروری است برآثار گذشته هنرمند.
آیتکین هنرمند تجربه گری است و مدیوم‌ها و شیوه‌های مختلفی همچون مجسمه و چاپ، تا کردن پارچه بوم یا افزودن قطعات بر بوم نقاشی را بکار می‌گیرد اما تمرکز اصلی او بر نقاشی است. آثار او جایی بین فیگوراتیو و انتزاعی قرار می‌گیرند و البته تمایل بیشتری به سمت انتزاعی شدن دارند. نقاشی‌های او تخت و با رنگ‌های فام کار شده و آثار مجموعه اخیرش یادآور تاریخ نقاشی گستره رنگی است. مجموعه “خانه خالی” در تکنیک و مضمون بسیار ساده و بی‌پیرایه است.
خلاصه‌ای از متن ابتدایی کاتالوگ:
کن آیتکین از طریق نقاشی چیزها و مکان‌هایی از زندگی خود که شبات‌هایی با مفاهیم انتزاعی و مقدسی دارند که در طول قرن‌ها انگیزه خلق هنر بوده‌اند، پیرامون کارکرد دیدن و حافظه می‌اندیشد. آیتکین با تحقیق بر کهن‌الگوها در تاریخ هنر، سبک‌ها و تکنیک‌های پیشینانش را در نگاه و بوم خود باهم ترکیب می‌کند.
در زیرمتن مجموعه “خانه خالی” مفهومِ خالی بودن، حس غیبت یا کمبود را منتقل نمی‌کند بلکه تداعی کننده نوعی فاصله است که جایی برای جابجایی، تغییر و به‌اشتراک‌گذاری فراهم می‌کند. “خانه خالی” بازی‌ای است که آیتکین در استودیوی خود انجام می‌دهد که همان روند تولید هنر او است. همچنین این یک بازی برای بازدید کننده است که در طی آن از به‌یاد‌آوری، وصل کردن فضاها و تغییر موقعیت‌ها لذت می‌برد.
متن کامل در کانال و سایت تندیس
#هنر_معاصر_ترکیه #گالری_استانبول #نقاشی #سحر_افتخارزاده #هنر #هنر_خاورمیانه #نقد_نمایشگاه
Read more
بررسی آثار علی اکبر صادقی | مروری بر کارنامه موزه هنرهای معاصر تهران در سال ۹۶ قسمت ششم و پایانی: ...
Media Removed
بررسی آثار علی اکبر صادقی | مروری بر کارنامه موزه هنرهای معاصر تهران در سال ۹۶ قسمت ششم و پایانی: نمایش و بررسی آثار علی اکبر صادقی سایت تندیس به قلم افسانه جوادپور موزه‌ی هنرهای معاصر در بهمن ماه ۱۳۹۶ میزبان هنرمندی بود که بسیاری او را مبدع نوعی سورئالیسم ایرانی می‌دانند. بیش از ۲۰۰ اثر ... بررسی آثار علی اکبر صادقی | مروری بر کارنامه موزه هنرهای معاصر تهران در سال ۹۶

قسمت ششم و پایانی: نمایش و بررسی آثار علی اکبر صادقی

سایت تندیس به قلم افسانه جوادپور

موزه‌ی هنرهای معاصر در بهمن ماه ۱۳۹۶ میزبان هنرمندی بود که بسیاری او را مبدع نوعی سورئالیسم ایرانی می‌دانند. بیش از ۲۰۰ اثر نقاشی، طراحی، تصویرسازی کتاب، طرح های گرافیکی، انیمیشن و مجسمه از علی اکبر صادقی به منظور تجلیل از هنر وی در تولد هشتاد سالگی‌اش به نمایش گذاشته شد. این نمایشگاه که کاملترین و بزرگترین نمایش آثار او تا امروز است به کیوریتوری فرشته موسوی برپا شده است.
علی اکبر صادقی که از دهه چهل تاکنون به مطالعه و بررسی نقاشی ایرانی و فرم‌های ایرانی پرداخته است به شیوه‌ای دست می‌یابد که بر پایه‌ی نقاشی سنتی و قهوه‌خانه‌ای استوار است. شیوه کار ایشان نوعی سورئالیسم تلفیقی ایرانی است و در آن از اسطوره و فرهنگ ایرانی بسیار بهره می‌گیرد. درونمایه‌های حماسی و روایی این آثار برگرفته از رویدادهای اسطوره‌ای یا پهلوانی است که وی برداشت‌هایی امروزی را از آن‌ها به تصویر می‌کشد. او آنها را نوعی تمرین فکری می‌داند که بیننده را در نمایشی دراماتیک درگیر گفتگویی معرفت‌شناسانه می‌کند. تابلوهای او حول محوری شامل مسائل ماوراالطبیعه، عرفان و مفاهیم در گردش است.
#موزه_هنرهای_معاصر #علی_اکبر_صادقی #افسانه_جواد_پور #پرونده_پژوهشی #کارنامه_سال۹۶
#سایت_تندیس
#tandismag #tmoca #aliakbarsadeghi_tmoca #aliakbarsadeghi
Read more
Artsale1 در شرایطی متولد گشت که غیبت یک کارگزار به جهت تبلیغات موثر در امر فروش (که این عامل باعث تسریع ...
Media Removed
Artsale1 در شرایطی متولد گشت که غیبت یک کارگزار به جهت تبلیغات موثر در امر فروش (که این عامل باعث تسریع و تسهیل فروش آثار هنری می‌گردد) به چشم میخورد. از اینرو این مجموعه با هدف کمک به بخش اقتصاد هنر و معرفی آثار هنری هنرمندان به علاقه‌مندان این آثار، پا به عرصه وجود گذاشت . در این راستا با دعوت از هنرمندان ... Artsale1 در شرایطی متولد گشت که غیبت یک کارگزار به جهت تبلیغات موثر در امر فروش (که این عامل باعث تسریع و تسهیل فروش آثار هنری می‌گردد) به چشم میخورد. از اینرو این مجموعه با هدف کمک به بخش اقتصاد هنر و معرفی آثار هنری هنرمندان به علاقه‌مندان این آثار، پا به عرصه وجود گذاشت .
در این راستا با دعوت از هنرمندان پیشکسوت و مفاخر این حوزه به همکاری با این مجموعه و به جهت ارج نهادن به فعالیت این والا مقامان، در پیشبرد و تثبیت جایگاه هنری این مرز و بوم تصمیم به ارائه طرح تسهیلاتی هنرمندان به مصداق، برگ سبزی تحفه درویش نموده، تا به این شکل سپاس‌گذار زحمات بی‌دریغ این عزیزان باشیم.
همچنین تدابیری اتخاذ گردیده که برای هنرمندان جوان و با استعداد نیز زمینه مساعدی به منظور عرضه و معرفی آثار هنری‌شان به جامعه هنری و علاقه‌مندان به این حوزه فراهم گردد که با مطالعه قوانین و مقرراتی که به تفصیل ذکر شده با آن آشنا خواهند شد.
مجموعه Artsale1 با تبلیغات گسترده و موثر در رسانه های مرتبط اقدام به معرفی آثار هنری هنرمندان به علاقه مندان این حوزه و مالکیت آثار هنری، با اهداف و تعابیر مختلف را میسر نموده است.
از دیگر عملکردهای نوین Artsale1 خدمات متمایز به منظور ترغیب و ایجاد حس اعتماد با عملکرد متفاوت این مجموعه میباشد که پیش نمایش آثار هنری برای اطمینان خاطر علاقه مندان به تملک آثار هنری و همچنین رعایت استانداردهای لازم جهت فروش آثارهنری، متریال های ممتاز، لایه های محافظ، اصالت اثر هنری و تضمین هویت خالق اثر هنری به جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی و همچنین کارشناسی آثار هنری را شامل میگردد.
به جهت بالا بردن سطح خدمات و اطمینان خاطر هنرمندان و مجموعه داران، دفتر Artsale1 بیمه حوادث گردیده تا به این شکل به متمایز بودن سطح خدماتمان بار دیگر افتخار کنیم.
و اما به منظور برآورده ساختن نظرات و سلایق مختلف، Artsale1 تصمیم به معرفی پلن‌های متفاوت خدماتی نموده تا از این راه، گستره همکاری‌های خود را ارتقاء بخشد و همچنین خدمات مورد نیاز علاقه‌مندان را پاسخگو باشد تا هنرمندان گرامی بتوانند از مزایای آن مرتفع گردند.

جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت Artsale1.com مراجعه نمایید.

#هنر #اثر_هنری #فروش_اثر_هنری #اقتصاد_هنر #آگهی_نامه_هنرهای_تجسمی_تندیس #سایت_تندیس
#artsale1
Read more
گالری سهراب برگزار می کند: نمایشگاه انفرادی مجسمه های امیر خوشنودی افتتاحيه:جمعه ۲۴ فروردین ماه ...
Media Removed
گالری سهراب برگزار می کند: نمایشگاه انفرادی مجسمه های امیر خوشنودی افتتاحيه:جمعه ۲۴ فروردین ماه ١٣٩۷،از ساعت ١٧ تا ٢١ ساعت بازديد: همه روزه از ساعت ١١ الي ٢٠ جمعه ها، از ساعت ١٦ الي ٢٠ نگارخانه يكشنبه‌ها تعطيل است. آدرس نگارخانه: خيابان سميه، بين مفتح و رامسر، شماره ١٤٢،پایین کافه تبلیغات تلفن: ... گالری سهراب برگزار می کند: نمایشگاه انفرادی مجسمه های امیر خوشنودی
افتتاحيه:جمعه ۲۴ فروردین ماه ١٣٩۷،از ساعت ١٧ تا ٢١
ساعت بازديد: همه روزه از ساعت ١١ الي ٢٠
جمعه ها، از ساعت ١٦ الي ٢٠
نگارخانه يكشنبه‌ها تعطيل است.
آدرس نگارخانه: خيابان سميه، بين مفتح و رامسر، شماره ١٤٢،پایین کافه تبلیغات
تلفن: ٨٨٣٤٩٠٧٦
@sohrabartgallery
#گالری #گالری_گردی #گالری_سهراب #مجسمه #نمایشگاه #آگهی_نامه_هنرهای_تجسمی_تندیس #هنر_ایران #هنرهای_تجسمی #امیر_خوشنودی
Read more
چیدمان مفهومی “شدن” از آتنا غفاری در گالری ابد Conceptual Ceramic Art Exhibition گشایش: جمعه ...
Media Removed
چیدمان مفهومی “شدن” از آتنا غفاری در گالری ابد Conceptual Ceramic Art Exhibition گشایش: جمعه ۲۴ فروردین۹۷ بازدید افتتاحیه: ساعت ۱۶ تا ۲۰ خاتمه: ۷ اردیبهشت ۹۷ بازدید همه روزه ۱۶ تا ۲۰ گالری روزهای دوشنبه تعطیل می باشد. نشانی گالری ابد: خیابان گیشا، خیابان علیالی غربی، خیابان جوادی، ... چیدمان مفهومی “شدن” از آتنا غفاری در گالری ابد Conceptual Ceramic Art Exhibition

گشایش: جمعه ۲۴ فروردین۹۷

بازدید افتتاحیه: ساعت ۱۶ تا ۲۰

خاتمه: ۷ اردیبهشت ۹۷

بازدید همه روزه ۱۶ تا ۲۰

گالری روزهای دوشنبه تعطیل می باشد.

نشانی گالری ابد: خیابان گیشا، خیابان علیالی غربی، خیابان جوادی، پلاک ۵۳

بیانیه:

حوادث و رویدادها تأثیر شگرفی در جهت تکامل و پیدایش تفکر و فرهنگ نو داشته و عامل تغییرات معینی در عرصه‌های اجتماعی بوده‌اند.
بروز این رویدادها، گاه از خاستگاه اراده فردی و یا حاصل عوامل طبیعی و غیر محاط در اراده انسانی می باشد.
آنچه حائز اهمیت است تغییر در ایستگاه نگرش به این حوادث است که می‌تواند فراتر از خوب و بد بودن ها، دگرگونی حاصل از رویداد را به اتفاقی در مسیر دگردیسی و دیگر شدن های انسان قرار دهد و یک آسیب و نقص را به فرصتی برای ایجاد یک قابلیت تبدیل کند.
در حوزه سرامیک، «راکو» تکنیک پختی است که در آن بدنه شوک پذیر در حالت گداخته از کوره بیرون آورده می‌شود و در بستری از مواد قابل احتراق قرار می‌گیرد. شوک حرارتی و دود حاصل از سوختن مواد ، باعث ایجاد جلوه های بدیع و انحصاری در لعاب می‌شود.
در این نمایشگاه تکنیک راکو به رویدادی تعمیم داده می‌شود که در آن ابژه های سرامیکی در فرآیند آسیاب شدن (جارمیل) به انتهایی نافرجام نمی‌رسند بلکه تبدیل به ماده ای لازم برای افزایش شوک پذیری در رویداد راکو خواهند بود.
خواست و اراده هنرمند توام با عوامل غیر متجانس در پروسه آتش می تواند عامل خلق اثری باشد که کاملاً انحصاری و محصول مشترک هنرمند با عوامل طبیعی است که گاها سرنوشت او را رقم می‌زند.

هیربد همت آزاد
#آتنا_غفاری #گالری_ابد #چیدمان #هنرهای_تجسمی #آگهی_نامه_هنرهای_تجسمی_تندیس
Read more
@sakoartschool @sakoartschool شرح مختصر کارگاه عکاسی پایه (دیجیتال) - شناخت ساختمان دوربین ...
Media Removed
@sakoartschool @sakoartschool شرح مختصر کارگاه عکاسی پایه (دیجیتال) - شناخت ساختمان دوربین های دیجیتال - نورسنجی و انواع آن - فوکوس و حالت‌های فوکوس اتوماتیک - محاسبه عمق میدان و فاصله هایپرفوکال - آشنایی با تکنیک های سرعت شاتر - لنزها و کاربردهای آن - آشنایی با فیلتر‌ها - شناخت ... @sakoartschool

@sakoartschool
شرح مختصر کارگاه عکاسی پایه (دیجیتال) - شناخت ساختمان دوربین های دیجیتال
- نورسنجی و انواع آن
- فوکوس و حالت‌های فوکوس اتوماتیک
- محاسبه عمق میدان و فاصله هایپرفوکال
- آشنایی با تکنیک های سرعت شاتر
- لنزها و کاربردهای آن
- آشنایی با فیلتر‌ها
- شناخت نور و انواع آن
- عکاسی با فلاش و آشنایی با تکنیک های آن
- وایت بالانس و دمای رنگ
- ترکیب بندی و کادر بندی

#آگهی_نامه_هنرهای_تجسمی_تندیس #عکاسی #آموزشگاه_سکو #بهنام_صدیقی
Read more
بدرقه استاد محمد ابراهیم جعفری از مقابل دانشگاه هنر مراسم تشییع و بدرقه پیکر محمد ابراهیم جعفری ...
Media Removed
بدرقه استاد محمد ابراهیم جعفری از مقابل دانشگاه هنر مراسم تشییع و بدرقه پیکر محمد ابراهیم جعفری روز چهارشنبه 22 فروردین ساعت 8 صبح از مقابل دانشگاه هنر (ولیعصر روبروی بزرگمهر) برگزار می‌شود. #محمد_ابراهیم_جعفری #ابراهیم_جعفری #تشییع #دانشگاه_هنر بدرقه استاد محمد ابراهیم جعفری از مقابل دانشگاه هنر

مراسم تشییع و بدرقه پیکر محمد ابراهیم جعفری روز چهارشنبه 22 فروردین ساعت 8 صبح از مقابل دانشگاه هنر (ولیعصر روبروی بزرگمهر) برگزار می‌شود.

#محمد_ابراهیم_جعفری #ابراهیم_جعفری #تشییع #دانشگاه_هنر
به یاد محمد ابراهیم جعفری، مقصد من رفتن است محمد ابراهیم جعفری در آخرین دقایق روز ۱۸ فروردین ماه ...
Media Removed
به یاد محمد ابراهیم جعفری، مقصد من رفتن است محمد ابراهیم جعفری در آخرین دقایق روز ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۷ درگذشت او که یکی از تاثیرگذارترین هنرمندانی بود که شاگردان بسیاری را تعلیم داد و مدرس و کارشناس هنرهای تجسمی بود همچنین وی نیز از جوانی شعر میسرود و روح شاعرانه و جسارت نقاشانه‌ای داشت و به حق هنرمندانه ... به یاد محمد ابراهیم جعفری، مقصد من رفتن است

محمد ابراهیم جعفری در آخرین دقایق روز ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۷ درگذشت او که یکی از تاثیرگذارترین هنرمندانی بود که شاگردان بسیاری را تعلیم داد و مدرس و کارشناس هنرهای تجسمی بود همچنین وی نیز از جوانی شعر میسرود و روح شاعرانه و جسارت نقاشانه‌ای داشت و به حق هنرمندانه زیست و سال ها عضو رسمی هیات علمی دانشگاه هنر بود. روحشان شاد و یادشان گرامی.

مقاله‌ای به قلم زنده‌یاد محمد ابراهیم جعفری در اردیبهشت ۱۳۷۸ با عنوان «مقصد من رفتن است» در باب چند و چون هنر در شماره ۱۲۲ مجله تندیس منتشر شد که پر است از روح و شور زیستن و خالی از لطف نیست…
سال ها پیش در جریان یک گردهمایی، خریدار یک اثر نقاشی از خالق آن، که یک نقاش صاحب نام ایرانی بود، پر سید: «آیا شما اولین کسی هستید که به این شیوه کار کرده ‌اید؟» نقاش در جواب گفت: «در ایران، بله!» اما من در جواب درخواست انجمن هنرمندان نقاش ایران کوتاه ترین شرح حال (بیو گرافی) ام را این طور سروده ام: عاشق سازِ آواز بودم / پدرم گفت حرام است./ پنجاه سال آوازهای نخوانده ام / را خواب و بیدار/ خط خطی کردم … بی آن که خطی بر دیوار جهان کشیده باشم … من همواره در ایران از آثار هنرمندان نسل گذشته، از نقاشان همزمان خود و حتا از آثار نقاشان جوان آنجایی، که صمیمیت و شوق و بی تابی از آثارشان می جو شد، لذت می برم و لذت بردن از هر کار در انسان اثرگذار است. اما در آنجا که پای داوری به میان می آید و اندیشه ام از مرز مکان و زمان می گذرد، از خودم می پرسم: کدام اثر، از کدام هنرمند معاصر من در ایران فرزند زمان خویش است و مادر احساس های من و نسل های بعد از من؟» در خیالم همه کاتالوگ های قبل و بعد از انقلاب دو سالانه های خودمان را ورق می زنم، کارهایی از خاطرم می گذرد که دوستشان دارم، از آنها خوشم می آید و بادم نمی آید! تعدادی از آنها در
ظاهر به برخی از آثارم نزدیک است و بعضی بسیار دور. نقاشان این آثار اغلب از نسل جوان ترند؛ یعنی هنوز شصت و هشت سال شان نیست و بعضی شاید پیرتر... متن کامل مقاله را در سایت و کانال تندیس بخوانید.
#محمد_ابراهیم_جعفری #نقاش #شاعر #هنرمند_ایرانی #هنرمندان #هنرمند #مجله_تندیس #سایت_تندیس
https://tandismag.com/57530/
Read more
گروه هنربانی آوام از شما دعوت می‌کند تا در اولین جمعه بعد از تعطیلات نوروزی در مراسم گشایش نمایشگاه‌ ...
Media Removed
گروه هنربانی آوام از شما دعوت می‌کند تا در اولین جمعه بعد از تعطیلات نوروزی در مراسم گشایش نمایشگاه‌ نقاشی‌های محجوب ظهوریان پردل «انسان، بیگانه از طبیعت» در گالری ثالث شرکت نمایید. ظهوریان، هنرمند نقاشی که خود از فعالان حامی حقوق حیوانات است، تجربیات خود را در این زمینه به تصویر کشیده و عواید ... گروه هنربانی آوام از شما دعوت می‌کند تا در اولین جمعه بعد از تعطیلات نوروزی در مراسم گشایش نمایشگاه‌ نقاشی‌های محجوب ظهوریان پردل «انسان، بیگانه از طبیعت» در گالری ثالث شرکت نمایید.
ظهوریان، هنرمند نقاشی که خود از فعالان حامی حقوق حیوانات است، تجربیات خود را در این زمینه به تصویر کشیده و عواید حاصل از فروش آثارش در این نمایشگاه صرف حمایت و درمان حیوانات نیازمند کمک خواهد شد.
@mahjoob_zohurian
انسان، بیگانه از طبیعت
نقاشی‌های محجوب ظهوریان پردل
گشایش ۱۷ فروردین
گالری ثالث
@salessgallery
گفتگو با هنرمند را در لینک زیر بخوانید
https://tandismag.com/57381
#هنربانی_آوام #حمایت_از_حیوانات #حمایت_حیوانات #حمایت_از_حیوانات #طبیعت #دوستدار_محیط_زیست #دوستداران_حیوانات #گروه_هنربانی_آوام #دوستداران_طبیعت #نقاشی #هنر #هنرمندان #محجوب_ظهوریان #حلقه_دره #محجوب_ظهوریان_پردل #گالری_ثالث #گالری_گردی
Read more