Loading Content...

Aulonamusta

Loading...


aulonamusta

Ne forme me Aulonen

Followers: 257,320
Following: 990
Media: 4,061
Eshte kaq gallate te lexosh komentet dhe mesazhet neper rrjetet sociale 🤣🤣🤣 Pjesa me e madhe e njerezve ...
Media Removed
605 50
Eshte kaq gallate te lexosh komentet dhe mesazhet neper rrjetet sociale 🤣🤣🤣 Pjesa me e madhe e njerezve jane te pakenaqur me gjithcka shohin (kam fiksuar disa emra qe i shoh ne cdo profil personazhesh qe vetem shajne), do vene re dhe detajet me te vogla, do thone fjalen negative te paren, do bejne te pamunduren per te nxjerre vetem energji negative, pa e kuptuar qe ne kete forme nuk eshte se ndihen me mire, perkundrazi me keq e fusin veten ne nje vorbull negativiteti qe i ha dita dites... Sa keq me vjen per to/ta... Por ne te njejten kohe edhe me argetojne. Psh keto dite kam marre disa komente e mesazhe, nga gra te shqetesuara qe une publikoj vetem ushtrime dhe vetem gatime, qe nuk kam publikuar asnjehere asnje video ose foto duke bere punet, qe fakti qe nuk po e shfaq nikoqirllekun tim tregon qe nuk e kam nje te tille 🤣🤣🤣, qe une nuk di te bej pune (😂😂)e shume e shume shqetesime grash, qe sikur mos t’i mjaftonin gjithe punet e veta, kane kohe e nerva te shqetesohen edhe per te miat 😂😂😂😂 Por une si njeri i mire qe jam, vendosa t’ju a heq kete merak dhe prandaj u mobilizova te bej nje video tutorial (meqe jane dhe ne mode keto kohe 😂😂😂) se si te beni pune shtepie, por gjithmone “Aulona’s style” 😂😂 Merrni laps e leter dhe mbani shenime. 😎
Gjithmone bashke...derisa kolla mos te na ndaje 🤣🤣🤣 Po ju, keni qene gati te “rrihni” ndonjerin ...
Media Removed
1,364 15
Gjithmone bashke...derisa kolla mos te na ndaje 🤣🤣🤣 Po ju, keni qene gati te “rrihni” ndonjerin nga bashkejetuesit tuaj vetem pse ka guxuar te kollitet i/e shkreti/a 😂😂😂 Na ka zene frika te na shkoje ushqimi keq se s’te beson njeri, eshte gati te te mbylli burri ne dhome me celes 14 dite dhe ta gelltise celsin mundesisht, sa te vertetoje qe ne fakt ishte thjesht nje therrime buke, jo virusi 🤣🤣🤣
Me ne fuuuund po e publikoj receten e brownie-t qe hodha para dy ditesh ne story dhe ju ma keni kerkuar ...
Media Removed
3,005 57
Me ne fuuuund po e publikoj receten e brownie-t qe hodha para dy ditesh ne story dhe ju ma keni kerkuar aq shume! Kujdes! Behet fjale per nje brownie pa sheqer (per kete ceshtje kam dhe nje mesazh, shkoni deri ne fund dhe shikojenj)😀 pa shume kalori, por shume, shume te shijshem. Perberesit - 1 patate e embel - 3 veze - 3 luge miell kokosi - 60 ml vaj kokosi - 3 luge gjelle mjalt - 3 luge gjelle kakao (pa sheqer) - 1 luge gjelle kanelle - 30 gram arra (kush ka deshire mund t’i hedhe edhe me shume) Pergatitja - E ndajme pataten e embel ne mes dhe e fusim ne furre (me gjithe lekure). E leme per 25-30 minuta dhe e nxjerrim. E leme te ftohet per pak, e vendosim ne nje tas, i heqim lekuren dhe pjesen tjeter e shtypim derisa te behet si pure. Fillimisht i shtojme vezet, vajin e kokosit dhe mjaltin dhe i trazojme mire. Shtojme miellin, kakaon, kanellen dhe arrat dhe vazhdojme t’i perziejme. E hedhim masen e krijuar ne nje tave dhe e fusim ne furre 180 grade per 30-35 minuta, ose derisa ta kuptoni me sy qe eshte gati sepse varet nga nxehtesia e furres. Me kollaj se kaq nuk besoj se ka 😀 Mund ta shoqeroni me copa frutash siper 🤤🤤🤤
Mendoj se kjo video i thote te gjitha...qe ne 2015-en po beheshin eksperimente per prodhimin e nje ...
Media Removed
1,048 49
Mendoj se kjo video i thote te gjitha...qe ne 2015-en po beheshin eksperimente per prodhimin e nje virusi nga minjte dhe lakuriqet e nates, i cili shkakton probleme ne mushkeri...Per me shume shikoni videon e marre nga nje edicion lajmesh ne Itali, ne vitin 2015
- Aulona po he, ckemi? C’thote karantina? - Mire, mire ne pergjithesi...ja vij verdall neper shtepi ...
Media Removed
2,228 85
- Aulona po he, ckemi? C’thote karantina? - Mire, mire ne pergjithesi...ja vij verdall neper shtepi dhe rri, rri e kontrolloj i kam muskujt aty, apo jo. - Ah, te shkuara zemer! - Faleminderit! 🤣🤣🤣🤣 Po juve, si po ju shkon karantina? Cili eshte veprimi obsesiv kompulsiv qe po beni keto kohe? Muskujt mire i keni? 🤣🤣🤣
Per vogelushet qe pelqejne pafund unicor-net dhe boten e tyre magjike si Amara 🦄<span class="emoji emoji1f49c"></span> Per keto kohe ...
Media Removed
1,729 9
Per vogelushet qe pelqejne pafund unicor-net dhe boten e tyre magjike si Amara 🦄💜 Per keto kohe qe femijet jane te mbyllur keto tenda jane nje arratisje e bukur e femijeve ne nje bote imagjinare e plot fantazi. Tendat @teepeeart vleresohen per pavarsine qe u japin femijeve, i largon nga lojrat elektronike, i nxit imagjinaten e kreativitetin, i nxit te lexojne apo punojne poshte tyre. Dhe me e rendesishmja ul nivelin e stresit tek femijet por dhe tek prinderit. Produktet jane te gjitha handmade te punuara nga ne. Problemi i vetem i imi dje qe e mora ishte: si ta bind Amaren qe nuk mund te flere gjithe naten aty 😂😂😂 Se per pjesen tjeter te gjitha gjerat i beri ne tende: hengri, fjeti, mesoi 😂😂😂😂 pa dale fare qe aty.
Cdo dite jeni stervitur me #neformemeaulonen tani eshte momenti te sterviteni me #neformemeamaren ...
Media Removed
5,350 156
Cdo dite jeni stervitur me #neformemeaulonen tani eshte momenti te sterviteni me #neformemeamaren 🤣🤣🤣 Njesoj si mami dhe babi qe kane orarin e tyre te stervitjes cdo dite, edhe Amara ka orarin e saj, ku stervitja merret shume seriozisht 😀😀😀 . Jemi perpjekur ta mesojme Amaren me dashurine dhe disiplinen per sportin, edhe pse kjo nuk ka qene fare e veshtire. E para e ka ne gen, si nga ana e mamit, ashtu edhe nga ana e babit qe jane familje sportistesh te njohur 😎 e dyta, ka dy shembuj ne shtepi te cilet eshte veshtire mos t’i ndjekesh kur i ke aq prane. E treta, pervec shembullit si dhe une Tomi perpiqemi ti flasim, e ta edukojme me rendesine qe ka sporti dhe ushqyerja e shendetshme, nese duam te kemi nje shendet te mire. . Rezultati? Amara tani ben me sh muskuj barku dhe pompa se sa une 🤣🤣🤣 #fitchildren #childrenwholovesport #healthychildren #activechildren
Ne shtepine tone veza eshte nje produkt qe nuk mungon kurre <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> E pasur me proteine te plote (ka ne sasine ...
Media Removed
1,800 15
Ne shtepine tone veza eshte nje produkt qe nuk mungon kurre 😍😍 E pasur me proteine te plote (ka ne sasine e duhur te 9 amino acidet qe trupi yne nuk i prodhon, por aq shume i ka te nevojshme), veza eshte nje produkt shume i rendesishem. Personalisht do ta kem patjeter pjese te nje vakti. Omleta vazhdon te mbaje vendin e pare si me e preferuara. . Per omleten kam perdorur dy veze te plota dhe nje te bardhe nga @vezazero Keto veze prodhohen nga rraca pulash te perzgjedhura me kujdes, rezistente ndaj semundjeve, te ushqyera me ushqime ekskluzivisht vegjetale! Dieta e pasuruar me vitamine E e treteshme ne yndyre dhe si pasoje perqendrohet ne nivele me te larta ne te verdhen e vezes. Vitamina E eshte nje antioksodant i shkelqyer, sidomos per njerezit me aktivitet sportiv te larte, po ashtu eshte nje imunostimulant i shkelqyer. Gjithashtu eshte vitamina e ferilitetit! . E rendesishme eshte te dini qe ushqimi i pulave te @vezazero pergatitet vetem me miser soje dhe vaj soje te pershtatshem per konsum per njerezit! Vaji i sojes jo OGM eshte i pasur me sasi te larta acidesh oleike te pa saturuara, pra lehtesisht te treteshme. . Pulat e @vezazero jane te rritura me toke ne menyren me afer natyrales. Per arsye te mireqenies se kafsheve te cilat prodhojne ushqime me cilesore kur rriten ne kushte te pershtatshme psikofizike. Pra sic thashe edhe ne story para disa ditesh, veze nga pula jo te stresuara. Disa nga ju qeshen, sepse vertet nuk e dine sa e rendesishme eshte per produktin (vezen) qe pulat te jene te qeta dhe jo te stresuara. . Pasi i thame te gjitha keto, ju doni receten e omletes vertet? Do ja u jap une, por duke qene se ketu nuk mbeti me vend, kaloni tek blogu i www.neformemeaulonen.com per receten ❤️ . P.S: Ne keto dite te veshtira @vezazero te jep mundesine te besh porosine me cel dhe ta sjell direkt ne shtepi.
Nje pasdite e zakonshme ne shtepine tone keto kohe 🤣🤣🤣 Fleten s’mesova kurre ta bej ne kete jete <span class="emoji emoji1f629"></span><span class="emoji emoji1f629"></span><span class="emoji emoji1f629"></span> ...
Media Removed
8,524 129
Nje pasdite e zakonshme ne shtepine tone keto kohe 🤣🤣🤣 Fleten s’mesova kurre ta bej ne kete jete 😩😩😩 dhe pikerisht aty me sfidon Amara 😒😒😒 Po ju andej si jeni me energjite? Se ne ketej mire shume 🤣🤣🤣
@ledina_tarifa meqe me bere pjese te sfides, ja ku e ke jeten para dhe pas karantine <span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span><span class="emoji emoji1f602"></span> Me pak fjale ...
Media Removed
4,369 57
@ledina_tarifa meqe me bere pjese te sfides, ja ku e ke jeten para dhe pas karantine 😂😂😂 Me pak fjale asgje s’ka ndryshuar, thjesht topi eshte zevendesuar me gire 😂😂 dhe une jam 1.5 kg me pak 😂😂😂 #bafquarantine
Kete periudhe me shume se kurre nuk mungon Vitamina C, shume fruta, perime, ushqim i shendetshem. ...
Media Removed
1,320 17
Kete periudhe me shume se kurre nuk mungon Vitamina C, shume fruta, perime, ushqim i shendetshem. Ama pasi u keshillova me mjeken e familjes, me sugjeroi te perdorja edhe suplement shtese te vitamines C si per vete dhe bashkeshortin, ashtu edhe per Amaren. Une jam duke perdorur keto. Duke qene se kur i kam publikuar ne story me keni pyetur vazhdimisht me mbrapa, sepse s’keni arritur t’i ruani, ja ku i keni. Pashe gjithashtu qe shume nga mikeshat e faqes i kishin perdorur po ashtu dhe ishin sh te kenaqura. I gjeni ne farmaci.
Jeta qenka me te vertete e cuditshme...deri para nje jave zihesha me burrin se kush nuk do t’i derdhte ...
Media Removed
5,916 279
Jeta qenka me te vertete e cuditshme...deri para nje jave zihesha me burrin se kush nuk do t’i derdhte plehrat...sot zihemi se kush do t’i derdhi 😂😂😂 Pasi ka nje jave qe i derdh ai, sot vura zilen qe ne 7 dhe prita me qese ne doren te shkonte ora 8.00 dhe dola i derdha vet 😍😍😍 Jeta eshte e bukur! Dita kaloi per mrekulli! Jam e lumtur! As pushimet ne Bahamas s’do me gezonin kaq shume! Rrofshin plehrat! #dita9
Loading...
Load More
Loading...