Loading Content...

Birceylan

Loading...


birceylan

Ceylan Taş

Followers: 42,186
Following: 230
Media: 300
Az biraz aklı mantığı olan herkesin tahmin edebileceği üzere, kitap dekor amaçlı kullanılmıştır.
Media Removed
2,191 39
Az biraz aklı mantığı olan herkesin tahmin edebileceği üzere, kitap dekor amaçlı kullanılmıştır.
Dertlerimle fotoğraf çekildik.
Media Removed
2,539 19
Dertlerimle fotoğraf çekildik.
"Bak şimdi bi yemek yapıcam görüceksin yemek neymiş" dedikten sonra, soğanın patatesin kesme ...
Media Removed
1,544 110
"Bak şimdi bi yemek yapıcam görüceksin yemek neymiş" dedikten sonra, soğanın patatesin kesme tahtasının salçanın sarımsağın pul biberin büyük tencerenin tuzun suyun musluğun bile yerini sormak için... Yılmadan, usanmadan, azimle. #doityourself
Sene sanırım 2000. Kardeşimle birbirimizden ölümüne nefret ettiğimiz, ama birimizden birimizin ...
Media Removed
2,897 112
Sene sanırım 2000. Kardeşimle birbirimizden ölümüne nefret ettiğimiz, ama birimizden birimizin ayağına taş değecek olsa kendimizi de rahatlıkla kesebileceğimiz sıradan bi günün akşamı. Durduk yere gıcık ediyor beni. Ne yapıyor bilmiyorum, hatırlamıyorum ama yok yere ısrarla dürtüyor, uğraşıyor, uğraştırıyor. Kaşınıyor heh, öyle denir, hırslandırıyor intikam için ve böylece pek çok şeyi hak etmiş oluyor gebertirim bunu ben. Derken uyku vakti. Ve su uyur; düşman, bilirsiniz. O ranzanın merdivenini çıkarken tam, üstte yatma sırası onun çünkü, birden uzanıp bacağını çekiyorum aman Allahım muazzam proje. Çünkü madem öyle ben de onu gıcık ederim. Kesin ederim haklıyım ben, haksız mıyım, mağdurum üstelik, sinirlerim bozuk, çok da hırslıyım. Sonra, annem geliyor koşarak, kardeşim önce ses çıkarmıyor, sonra ağlıyor, birden ama nasıl, sanki ilk nefesi o an almış, annem ağlıyor, ben ağlıyorum, dünyamızda kim var kim yok ağlıyor kesin, niye, çünkü çok sert çektim, çok hızlı çektim, niye, çünkü geri zekalıyım. Canım kardeşim sana bi şey olursa ölürüm ben. Kes sesini. Yemin ederim bilerek çekmedim öyle, yapamadım ayarını. Canım kardeşim. Sırt üstü düşecek, sırtı sehpanın köşesine denk gelecek, şişecek moraracak nefesini kesecek, anlayamadım çekerken. Anı bu. Bugün yavaş yavaş ben otuz bir, kardeşim yirmi yedi, olayın etkisi yeni doğmuş gibi bende. Şimdi gözlerimi kapatıp o anı düşünsem, karnımın içinde bir şey kopacak korkudan, hep öyle olur. Ve şey isteyeceğim, zaman makinesi icat edilsin ve ben o güne gideyim ve o bacağı asla çekmeyeyim. Hırsım öylece içimde kalsın, söner gider nolucak budur hırs, bu eder, fazlası değil. O kadar bahse değer gerçekten değil. Bugün yok yere dürtüldüğümde, ısrarla gıcık edildiğimde ya da inceden alaya alındığımda, o bacaktan tutup şak diye çekmemem.. Tercih değil. Olsa çok etkileyici olurdu, ama efendilik mi, değil. Olgunluk değil. Hırslanıyorum insanım erenlere de karışmadım, gidip dövesim gelmiyor değil. Ama galiba kilit bu. Kilit gibi. Çünkü tek başına hırs, biliyorum, hep öyle olur, çekip düşürüp sonra beş yüz yıl üzülmek kadar ağır değil. Daha hafif. Ve pak. Bakma buna, bırak. Bulut var bak, buluta bak.
Hayır memur bey ben kitaplara bi şeyler yazmıyordum, yani kitabı komple ben yazdım, okura not mahiyetinde, ...
Media Removed
4,065 39
Hayır memur bey ben kitaplara bi şeyler yazmıyordum, yani kitabı komple ben yazdım, okura not mahiyetinde, o zaman siz de çocuğunuzu evlendirince bi daha görüşmeyin kolay mı o işler, bırakın kendim çıkarım ben tamam, dokunmayın hayır tamam tamam.
Hedefinize ulaştınız. #eyvahlarolsun
Media Removed
3,887 105
Hedefinize ulaştınız. #eyvahlarolsun
Ektiklerini biçmeye giriş, Bölüm 2: @ebrarguldemler'in @sanalyazievi için ince ince hazırladığı ...
Media Removed
998 21
Ektiklerini biçmeye giriş, Bölüm 2: @ebrarguldemler'in @sanalyazievi için ince ince hazırladığı podcast serisine bi sohbet de biz eklemiştik birkaç ay önce. Gece vakti, kendi halinde ama cüretkar, kontrollü ama kalpten bi sohbet. Dinlemek isteyenler için link profilimde. #sanalyazievi
Ne yazacağımı bilemedim. İşte benim ikinci bebeğim. Ufak yaşam belirtilerinin olumsuz algılanmadığı ...
Media Removed
5,020 221
Ne yazacağımı bilemedim. İşte benim ikinci bebeğim. Ufak yaşam belirtilerinin olumsuz algılanmadığı yumuşak bir döneme denk gelsin isterdim ve kalben tam anlamıyla sevineyim. Hatta tek başına her şey yumuşasın.. Pijamalarım, mutfak masam ve ben, Eyvahlar Olsun'u gururla sunarız. Perşembe cuma gibi raflarda olur, dilerim yolu açık olur, hadi bakalım🎈 #eyvahlarolsun
Kaskatı kesen idraka inanıyorum. Var olan tek şey idrak, kavrayış. Ölüme "sonradan" eklenen ne ...
Media Removed
3,332 0
Kaskatı kesen idraka inanıyorum. Var olan tek şey idrak, kavrayış. Ölüme "sonradan" eklenen ne varsa dal budak, ölüm ölümdür ve yokluk yitirenden sorulur. Akşam yiyen içen üşüyen birini sabahına toprağa koymak, koyandan sorulur. Yanmak sadece yanarak anlaşılır; herkes yer içerken öylece duran Ali'yi izleyip, çıkarıp kalbini suya koyamayınca anladım ben bunu. Konuşmaya çalışmak utandırıyor, büyük şeyleri sessizlikle tümleyebiliyorum, sessizlik utandırıyor. Geride kalıp alev alev yanan anne babalara, kardeşlere, eşlere Allah çokça metanet ve bu acının karşılığı olarak iki dünya ferahlığı versin. Allah sonumuzu hayır etsin.
Dostoyevski'nin de dediği gibi, Allahını seveyim canımı vereyim uğrunda öleyim bebeğim benim.
Media Removed
2,929 39
Dostoyevski'nin de dediği gibi, Allahını seveyim canımı vereyim uğrunda öleyim bebeğim benim.
Canımın içi rutin. Gözümün nuru rutin. Çocuklar okulda. Deniz yine gri kalede oynuyor çünkü ...
Media Removed
1,446 0
Canımın içi rutin. Gözümün nuru rutin. Çocuklar okulda. Deniz yine gri kalede oynuyor çünkü gri kalede oynamak o kadar eğlenceli ki, bi gün birlikte oynayalım! Yiğit yine tamam çok sevimli ama hiç yerinde durmuyor hiç, nasıl olucak, bi çaresine bakalım. Ali koşturuyor, koştururken unutmayız ama oturup düşünürkenki kadar kabarmaz alevler, bu iyi, buna sarılalım. Evdeyim, bu iyi, hep böyle yapalım. Konuşmuşum konuşmuşum bu konuşan ben miyim bilmeden, yürümüş gelmişim işim gücüm çoktan bitmiş. Kutumdayım ne güzel, hayatımdaki tek eksik olan kırmızı paraşüt ipini bulmak ne güzel, kahve ne sıcak, şarkı ne eski.. Kulak vermediğimi sanıyorum, birden idrak edene, birden tastamam kavrayana, sırrına erene, birden, nasıl desem ben de şaşırdım, afalladım çünkü hayırdır, ağlamaya başlayana kadar. "Birden.." En sahici şeylerin önüne çok yakıştığını fark ediyorum bu kelimenin, birden. Birden düşmek, birden gülmek, birden görmek, birden anlamak ya da "birden dursun istemek, seneler olunca mazi.." Devrik mevrik ama gerçekten, bu hal beni de baydı ama, evet tamam düşünmeyelim böyle şeyler, ama, gerçekten, öyle bir geçer zaman ki.
Gece muhallebisi. Çünkü biliriz ki, bunu bilmek basit bir şeydir çünkü, biraz aklı olan herkes ...
Media Removed
1,938 0
Gece muhallebisi. Çünkü biliriz ki, bunu bilmek basit bir şeydir çünkü, biraz aklı olan herkes bilebilir bunu; bilindik sesler kesilince akşam olup herkes uyuduğunda, bilinmedik sesler yükselir kabarır alır içine insanı bi bakmış ki. Kalkıp muhallebi pişirir çünkü yesin çocuklar ya da halıları gırgırlar çünkü işte yapsın bir şey, bir şey yapsın, kayda değer olsun ama öyle çok da olmasın yormasın, sesler karışmasın kabarmasın. Kafamın içinde bir roman yazılıyor harıl harıl ama ya boşluğa ya doluluğa yazılıyor hayır böyle yazılmasın. Uçup hiç yokmuş gibi olmasın kaçmasın. Çok konuşmak istiyorum ve çok susmak istiyorum aynı anda olsun istiyorum nasıl oluyorsa öyle işte nefes bile almayayım, huh, dur, durun, herkes dursun, aklım kalbim ruhum koşsun büyüsün ferahlasın, böyle küçülüp büzülüp solmasın. Zaman uçsun gitsin aksın ama tam burada bu yaşımda dursun işte, niye akıyor akmasın. Uzlaşsın uysallaşsın böyle şaha kalkmasın ama kafa tutsun yakışıyor çünkü çok, öyle sinmiş durmasın öyle bakmasın. Yanlışlıkla yaktığım bi çaydanlık var, bugün onu bi kez daha yaktım çünkü kendime de yapıyorum aynısını ayrı gayrı olmasın.
Loading...
Load More
Loading...