Loading Content...

Uykusuzanneler Instagram Photos and Videos

Loading...


uykusuzanneler Uykusuz Anneler Kulübü @uykusuzanneler mentions
Followers: 77,956
Following: 1,107
Total Comments: 0
Total Likes: 0

. Konya'da psikolojik desteğe ihtiyacı olan bir uykusuz anne ile iletişime geçecek ve gönüllü ...
Media Removed
. Konya'da psikolojik desteğe ihtiyacı olan bir uykusuz anne ile iletişime geçecek ve gönüllü destek olabilecek bir uzman arıyoruz. . Yardımcı olabilecek uzmanlarin dm ile bizimle iletişime geçmesini rica ediyoruz. #uykusuzanneler yalnız değilsiniz .
Konya'da psikolojik desteğe ihtiyacı olan bir uykusuz anne ile iletişime geçecek ve gönüllü destek olabilecek bir uzman arıyoruz.
.
Yardımcı olabilecek uzmanlarin dm ile bizimle iletişime geçmesini rica ediyoruz.

#uykusuzanneler yalnız değilsiniz💜
Loading...
. Kimileri için yine bir düğün sezonunun sonuna doğru gelirken... Yeniçeri kostümlü amcalarının ...
Media Removed
. Kimileri için yine bir düğün sezonunun sonuna doğru gelirken... Yeniçeri kostümlü amcalarının omuzlarındaki tahtlarda, şehzade kıyafetleri ile taşınmak suretiyle yücelttiğimiz erkek çocuklarının kafalarını karıştırıyor; hayata farklı bir açıdan bakmaya başladığı yeni bir ... .
Kimileri için yine bir düğün sezonunun sonuna doğru gelirken... Yeniçeri kostümlü amcalarının omuzlarındaki tahtlarda, şehzade kıyafetleri ile taşınmak suretiyle yücelttiğimiz erkek çocuklarının kafalarını karıştırıyor; hayata farklı bir açıdan bakmaya başladığı yeni bir sezona doğru hızla koşuyoruz!
Allah sonumuzu hayır eylesin.🙏🏻 Not: Bu içerik “sünnet” karşıtı ya da yanlısı bir içerik değildir. Ancak, bir süreliğine çocukların şehzade, annelerin valide, kuzenleri-arkadaşlarının cariye olduğu mizansenlere oldukça karşıdır.
.
İçerik editörü: @alerjiylebuyuyorum
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
Read more
. Gizli kahramanlarımız, yengelere... Bana bazen bekar arkadaşlarım "neden evlendin?" diye ...
Media Removed
. Gizli kahramanlarımız, yengelere... Bana bazen bekar arkadaşlarım "neden evlendin?" diye soruyorlar. Çünkü yengelik, çünkü eltilik diyorum. Fakat her şeyde olduğu gibi bunun da kıymetini bilemiyor toplumumuz. Sekiz yıllık evliyim. Sekiz yıldır eşimin yeğenlerine, kuzenlerinin ... .
Gizli kahramanlarımız, yengelere... Bana bazen bekar arkadaşlarım "neden evlendin?" diye soruyorlar.
Çünkü yengelik, çünkü eltilik diyorum. Fakat her şeyde olduğu gibi bunun da kıymetini bilemiyor toplumumuz.

Sekiz yıllık evliyim. Sekiz yıldır eşimin yeğenlerine, kuzenlerinin çocuklarına doğumdur, ziyarettir hediyelerini ben alıyorum. Sonuç "bak dayısı ne almış çocuğuma, teşekkür et yavrum amcana 🤗" oluyor. Hayır, ben birine kıyafet alırken çocuğun ayını hesaplayıp 'o yaza ne kadar olur da büyük ya da küçük gelir mi?' diye kafa patlatmışım. Yeri gelmiş Arife günleri milli kıyafet mağazamızda, nefes kokmuş metrobüse benzeyen sıkışıklıkta kasa sırası beklemişim. Çocuğu analiz edip nasıl bir oyuncaktan hoşlanır diye kafa patlatmışım, emeğe saygı ama? Bu kadar kafa patlatmayla ÖSS'ye girsem, direkt 'Uzay Bilimleri'nden Nasa'ya gönderirler yemin ederim... De ben istemem artık. Uzay Bilimleri de çok bozdu...Öyle böyle değil...
Sen yedir büyüt, neymiş Mars'a araba yollamış 😒
"Mars apaçilik yapma yeri değildir." diye bir Çin atasözü var hem😌

Hal böyle olunca, çocuğa nasılsın diye sorduğunda, kaçıyor senden. Neden?
Çünkü dayı aldı hediyeleri, amca getirdi, seninle kan bağım bile yok diyor... Bir diğer husus ailedeki yenge altın fonu. Ailede, özellikle geniş ailelerde bir ihtiyaç olduğunda başvurulan düğün altınları. Çok şükür benimkiler araba oldu, gene ben kullanıyorum ama eltim napsın? Kereste dükkanına kereste oldu altınlar. Element değiştirdi resmen altındı, tahta oldu.

Velhasıl yengeleri sevelim, eltilerle bir olalım.

İmza....Evlenince elti olan Black metalci kız.
.
İçerik editörü: @anadiyoo
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzyengeler 😊
Read more
. Biz de Uykusuz Anneler Kulübü olarak bu eğitim yılına, hem eğitimcilerin hem de ebeveynlerin ...
Media Removed
. Biz de Uykusuz Anneler Kulübü olarak bu eğitim yılına, hem eğitimcilerin hem de ebeveynlerin şefkatle başlamasını diliyoruz. #Repost @niluferdevecigil ・・・ Nasıl da acıtıyor bu cümle çocuğu için en iyiyi yapmaya çalışan bir annenin yüreğini. Bir lale misali henüz yapraklarını ... .
Biz de Uykusuz Anneler Kulübü olarak bu eğitim yılına, hem eğitimcilerin hem de ebeveynlerin şefkatle başlamasını diliyoruz.

#Repost @niluferdevecigil ・・・
Nasıl da acıtıyor bu cümle çocuğu için en iyiyi yapmaya çalışan bir annenin yüreğini. Bir lale misali henüz yapraklarını açmamış. İçimi sana göstereceksem, o yaprakları sadece ben açabilirim. Sert bir rüzgar değil, güneş ol bana. Ancak o zaman içimdeki incinmişliklere bakma cesareti gösterebilirim. Şefkat ile ancak ayrılamamalarımın kendi içindeki kaybolmuşluklarında yolumu bulabilirim. Suçluluk duygusu, utanç beni içime kapanmaktan öteye geçiremez. Ben bu eğitim yılına şefkat dileyerek başlamak istiyorum. Üstelik sadece bu cümleler söylenenlere değil, bunları söyleyenlerin kendi incinmişliklerine de...
Read more
. Nasıl kıymetli bir şeydir; bu şefkatli, anlayışlı, sınırlarını bilen ilgi... . Yeni annenin ...
Media Removed
. Nasıl kıymetli bir şeydir; bu şefkatli, anlayışlı, sınırlarını bilen ilgi... . Yeni annenin etrafında olup durumun farkında olmayanlar için bu paylaşımın ufak bir hatırlatma, uyandırma olmasını, herkesin görmesini dileriz İlham: @mommydearestinc #uykusuzanneler #uykusuzbabalar ... .
Nasıl kıymetli bir şeydir; bu şefkatli, anlayışlı, sınırlarını bilen ilgi...
.
Yeni annenin etrafında olup durumun farkında olmayanlar için bu paylaşımın ufak bir hatırlatma, uyandırma olmasını, herkesin görmesini dileriz 💜
İlham: @mommydearestinc
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #lohusayimfarkindayim
Read more
. Bugün Milli Eğitim Bakanı'mız Sn.Ziya Selçuk @ziyaselcukprofdr önderliğinde 'Türk Eğitim ...
Media Removed
. Bugün Milli Eğitim Bakanı'mız Sn.Ziya Selçuk @ziyaselcukprofdr önderliğinde 'Türk Eğitim Sistemi Bulma Konferansı' ve 21 farklı alandan değerli eğitim gönüllülerinin katılımıyla bir çalıştay düzenleniyor. Ebeveynler olarak, eğitim sistemimizi değiştirmek adına yapılan ... .
Bugün Milli Eğitim Bakanı'mız Sn.Ziya Selçuk @ziyaselcukprofdr önderliğinde 'Türk Eğitim Sistemi Bulma Konferansı' ve 21 farklı alandan değerli eğitim gönüllülerinin katılımıyla bir çalıştay düzenleniyor.

Ebeveynler olarak, eğitim sistemimizi değiştirmek adına yapılan bu değerli çalışmayı çok umut veren bir adım olarak görüyoruz.
Bu çalışmaların devamının gelmesi ve farklı şehir/okullardan velilerin ve öğrencilerin de katılımı ile, görüşlerinin alınmasını da nacizane dileklerimiz olarak paylaşmak isteriz.

#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
Read more
Loading...
. - Bir şeye ihtiyacın var mı? Dışardan söylenen cevap: - Hayır İçerden söylenen cevap: - ...
Media Removed
. - Bir şeye ihtiyacın var mı? Dışardan söylenen cevap: - Hayır İçerden söylenen cevap: - Taze ve sıcak ev yemeği - Duş - Uyku - Kendime zaman ayırmak - Bazen kötü hissettiğimi anlayan birisi - Temizliğe, çamaşıra, ev işlerine yardım - Dinlenme - Destek - Anlayışla kucaklama - ... .
- Bir şeye ihtiyacın var mı?

Dışardan söylenen cevap:
- Hayır
İçerden söylenen cevap:
- Taze ve sıcak ev yemeği
- Duş
- Uyku
- Kendime zaman ayırmak
- Bazen kötü hissettiğimi anlayan birisi
- Temizliğe, çamaşıra, ev işlerine yardım
- Dinlenme
- Destek
- Anlayışla kucaklama
- Destek
- Destek
- Destek
- Destek
.
* Destek ihtiyacınızı dile getirin #uykusuzanneler. Siz kendinize destek alma izni verin ki başkaları size destek olabilsin.
Hiçbir şeyi tek başınıza yapmak zorunda değilsiniz.
Bugün şu an zorlanan ve bu yazıyı okuyan tüm #uykusuzanneler i sevgiyle kucaklıyoruz 💜
.
Görsel: @healthy.pregnancy
Read more
. Bazen bağzı! ebeveynlerin çocuklarına küstüğünü duyuyoruz. Ebeveynlik küsme yeri değildir... ...
Media Removed
. Bazen bağzı! ebeveynlerin çocuklarına küstüğünü duyuyoruz. Ebeveynlik küsme yeri değildir... Ebeveynler çocuklarına küsemez... Küsmek öfke demektir. Küsmek çocukça bir eylemdir. Ebeveynler çocuklarına küsmez, küsemez... #uykusuzanneler #uykusuzbabalar .
Bazen bağzı! ebeveynlerin çocuklarına küstüğünü duyuyoruz.

Ebeveynlik küsme yeri değildir... Ebeveynler çocuklarına küsemez... Küsmek öfke demektir.
Küsmek çocukça bir eylemdir.
Ebeveynler çocuklarına küsmez, küsemez...
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
Loading...
. Duydum ki uykusuzluğumdan şikayet ediyorsun. Etme. Doğumdan sonraki 5 ayda, 10 yaş birden ...
Media Removed
. Duydum ki uykusuzluğumdan şikayet ediyorsun. Etme. Doğumdan sonraki 5 ayda, 10 yaş birden aldım diye sitem ediyorsun. Etme. İçerik editörü: @glutensizdunyacom #uykusuzanneler #uykusuzbabalar @artswonderful .
Duydum ki uykusuzluğumdan şikayet ediyorsun.
Etme.

Doğumdan sonraki 5 ayda, 10 yaş birden aldım diye sitem ediyorsun.
Etme.

İçerik editörü: @glutensizdunyacom
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar 📷@artswonderful 💕💕
. Deneyimli eğitimci @sibelozkul'un Bodrum'da hayata geçirdiği anaokulu @bdrmcocuklarevi açıldı! Çocuklar için çok keyifli, onlara birey olarak saygı gösterilecek, destek olunacak ve çok güzel oyunlara ev sahibi olacağı şimdiden belli olan bu anaokulunu Bodrum'daki #uykusuzanneler ... .
Deneyimli eğitimci @sibelozkul'un Bodrum'da hayata geçirdiği anaokulu @bdrmcocuklarevi açıldı!

Çocuklar için çok keyifli, onlara birey olarak saygı gösterilecek, destek olunacak ve çok güzel oyunlara ev sahibi olacağı şimdiden belli olan bu anaokulunu Bodrum'daki #uykusuzanneler ve #uykusuzbabalar'a haber vermek istedik 😊
#Repost @bdrmcocuklarevi ・・・
Burası bizim okulumuz, pazartesi öğrencileriyle buluşmak için hazır ve biz çok heyecanlıyız 🤗 Bu güzel tanıtım filmini bizlere hediye eden @stefan__witzel gönülden ve sonsuz teşekkür 🤗🐌
Read more
. Oğlum Kemal’in herşeyin bir annesi-babası olduğunu iddia eden bir teoremi var. Gemilerin, ...
Media Removed
. Oğlum Kemal’in herşeyin bir annesi-babası olduğunu iddia eden bir teoremi var. Gemilerin, oyuncak kamyonların, tabakların, şişe kapaklarının, dağların, boyalarının, çakıl taşlarının, balıkların, üzüm tanelerinin ... “bak bu annesi, bu babası, bu da Kemalisi” . Hem ağlayasım ... .
Oğlum Kemal’in herşeyin bir annesi-babası olduğunu iddia eden bir teoremi var. Gemilerin, oyuncak kamyonların, tabakların, şişe kapaklarının, dağların, boyalarının, çakıl taşlarının, balıkların, üzüm tanelerinin ... “bak bu annesi, bu babası, bu da Kemalisi”
.
Hem ağlayasım gelir onun o hallerine, hem de kahkahalarla gülesim. Sonra kendimi dualar ederken bulurum. Allah hiçbir yavruyu anne ve babasından ayırmasın🙏🏻
.
İçerik editörü: @alerjiylebuyuyorum
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
Read more
. Her şey ne kadar da çabuk geçiyormuş oysa; Kucağımda olmadan 5 dk uyuyamazken önce gündüz uykularını ...
Media Removed
. Her şey ne kadar da çabuk geçiyormuş oysa; Kucağımda olmadan 5 dk uyuyamazken önce gündüz uykularını yalnız uyumaya başladın. Şimdi geceleri de neredeyse (!) bensiz uyuyabiliyorsun. Araba koltuğunda 15 dakika bile oturamazken, şimdi 2 saat kitap okuyarak, «Anne bu ne?» oynayarak ... .
Her şey ne kadar da çabuk geçiyormuş oysa;

Kucağımda olmadan 5 dk uyuyamazken önce gündüz uykularını yalnız uyumaya başladın.

Şimdi geceleri de neredeyse (!) bensiz uyuyabiliyorsun.
Araba koltuğunda 15 dakika bile oturamazken, şimdi 2 saat kitap okuyarak, «Anne bu ne?» oynayarak keyifle seyahat edebiliyorsun.

Yemek masası ve etrafı savaş alanı olurken, şimdi çatal bıçak kullanmaya bile başladın.
Ve bütün bunlari seni ağlatmadan, senin hızına ayak uydururak ailecek başardık.

Geride pek çok tatlı anı bıraktık, yaşarken biraz da ekşi olan 😊 Daha niceleri de bizi bekliyor.
.
İçerik editörü: @fitness_gourmand
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
Read more
Loading...
. Tanıştırayım, 2 numaralı rüşvet! Ateşli hastalık geçmeyip kan tahlili olmak zorunda kalınca ...
Media Removed
. Tanıştırayım, 2 numaralı rüşvet! Ateşli hastalık geçmeyip kan tahlili olmak zorunda kalınca 5 yaşındaki kızım tabi ki itiraz etti. Bebekken ikna etme çabam olmuyordu. Ama şimdi zorla, kabakuvvetle tutarak kan aldırmayı istemediğimden doktora gitmeden ilk rüşveti teklif ettim: ... .
Tanıştırayım, 2 numaralı rüşvet!

Ateşli hastalık geçmeyip kan tahlili olmak zorunda kalınca 5 yaşındaki kızım tabi ki itiraz etti. Bebekken ikna etme çabam olmuyordu. Ama şimdi zorla, kabakuvvetle tutarak kan aldırmayı istemediğimden doktora gitmeden ilk rüşveti teklif ettim: kan tahlili isterse tahlil sonrası oyuncak almaya gidelim mi? İstemezse gitmeyiz!
Doktor tahlil yapalım deyince sevinç çığlıkları attı, ilk defa buna sevinen çocuk görüyorum dedi doktoru. Ben dedim bunun için bir ön çalışma yaptım tabi evde🙈
.
Sonra kan tahlili sonuçları antibiyotik kullanmayı gerektirince bir de ona itiraz etti. Uzun zamandır kullanmamıştı. Ama en son anısı tadını sevmediği yönünde...o zaman dedim bu vitamin şekerlerden alayım her antibiyotik alımının ardından bundan 1 tane vereyim (günde 3 tane alabilir yazıyor pakette sabah-akşam 2 tane alacak). Böylece antibiyotik içme krizini de tatlıya bağladım🙈

Bunları ay ne güzel yaptım diye anlatmıyorum, hiç de övünülecek şeyler değil. Sınır koyamama, açıklama yapma sabrı gösterememe, yeterince iyi olamama...ne ararsan var.

Ama bu ateşli uykusuzluk ve gün boyu hastalık sıkıntıları beni çok yordu. Muhteşem ebeveynlikten ziyade kendimi rahat ettirecek kararlara ihtiyacım var. Uykuya ihtiyacım var. Sessizliğe ihtiyacım var. Kahveye ihtiyacım var. Duşa ihtiyacım var...
Şimdilik tüm muhteşem düzgün sağlıklı kararlar bir kenarda bekleyebilir.

Beni anlıyor musun?
Read more
. Çocuğunun ilkokulda meslekleri tanıtma etkinliğine, diğer çalışan veliler gibi davet edilmeyip ...
Media Removed
. Çocuğunun ilkokulda meslekleri tanıtma etkinliğine, diğer çalışan veliler gibi davet edilmeyip haber bile verilmeyen 'ev kadını' kahramanımız yaptığı işi çocuklara anlatmak için etkinliğe davetsiz misafir olarak katılır. Kaydırmalı 2 post şeklinde bir ev kadınının bazı süper ... .
Çocuğunun ilkokulda meslekleri tanıtma etkinliğine, diğer çalışan veliler gibi davet edilmeyip haber bile verilmeyen 'ev kadını' kahramanımız yaptığı işi çocuklara anlatmak için etkinliğe davetsiz misafir olarak katılır.

Kaydırmalı 2 post şeklinde bir ev kadınının bazı süper güçlerini anlattığı eğlenceli sunum sahnesini izleyebilirsiniz.

Tam olarak #uykusuzanneler i anlatan #letdown @netflixturkiye dizisinden bu sahne, tüm dünyada ev kadınlarının verilmeyen haklarından bahsettiği için alkışı hak ediyor.
#letdown dizisini izlemenizi öneririz #uykusuzanneler #uykusuzbabalar, bazı dertlerin dünyanın her yerinde herkesin yaşadığı sıkıntılar olduğunu görmek iyi hissettiriyor!

Yalnız değiliz, yalnız değilsiniz... #netflixstreamteam
Read more
. Ne güzel yazmış sevgili @ozozlemacar <span class="emoji emoji1f49c"></span> Oğullarımızın elinden 'kendi ihtiyaçlarını karşılayabilme ...
Media Removed
. Ne güzel yazmış sevgili @ozozlemacar Oğullarımızın elinden 'kendi ihtiyaçlarını karşılayabilme becerisi'ni almamalı #uykusuzanneler #uykusuzbabalar "Geçenlerde 'kız çocukları' ile ilgili bir paylaşım yapınca, yanlış anlaşılmalar olmuştu. 'Kızlara ev işi/mutfak öğretmeyin ... .
Ne güzel yazmış sevgili @ozozlemacar 💜
Oğullarımızın elinden 'kendi ihtiyaçlarını karşılayabilme becerisi'ni almamalı #uykusuzanneler #uykusuzbabalar "Geçenlerde 'kız çocukları' ile ilgili bir paylaşım yapınca, yanlış anlaşılmalar olmuştu. 'Kızlara ev işi/mutfak öğretmeyin salt okumayı öğretin, kitap okusunlar' şeklinde algılayanlar oldu. Yazının özü kesinlikle bu değildi. #bahsettiğimyazıbudur Yeri gelmişken onu bi belirttikten sonra asıl söylemek istediklerime geçebilirim. "Sen erkeksin otur oturduğun yerde. Erkek dediğin temizlikmiş, ütüymüş, yemekmiş böyle şeylerle uğraşmaz. Ev işi yapmaz" diyerek çocuk yetiştirilmesini doğru bulmuyorum. Bilakis, kız çocuklarına 'ev işini, mutfağı' öğretmede ne kadar özen gösteriyorsak, erkek çocuklarına öğretirken de aynı şekilde cömert olmalıyız. Onlar mutfağa da girmeli, temizliğe de dahil olmalı. "Erkek" olmanın kendi işini yapmaya engel olduğu sanrısına kapılmamalı. Evlenip kendi yuvasını kurduğunda, kalkıp bir bardak suyu almaktan aciz bir adam haline dönüşmemeli. Bir başkasının kız evladını kendine köle haline getirmemeli. Ameliyattan çıkıp gelen karısından hizmet bekleyen, ayağına su getirmesini emreden adamlar var ne yazık ki. Erkek çocuğu, ev işlerinde karısına yardımcı olmanın, iş paylaşımı yapmanın bir 'lütuf' değil 'hakkaniyet' gereği olduğunu bilmeli. Yalnız başına kaldığında kendine bir sandviç hazırlama becerisinden yoksun olan insanlar tanıyorum. Bakın bu kadar 'hizmet ederek' çocuk büyütmek ona yapılan bir iyilik değildir. Erkek evlatlarımızın elinden 'kendi ihtiyaçlarını karşılayabilme beceresini' almamak lazım. Hepsi mükemmel donanımlarla geliyor dünyaya. Büyüdükçe oluyor ne oluyorsa..."
Read more
Loading...
. Bizim buzdolabımızın üstü ile ilgili hayallerimiz de; birlikte gezdiğimiz şehirlerden topladığımız ...
Media Removed
. Bizim buzdolabımızın üstü ile ilgili hayallerimiz de; birlikte gezdiğimiz şehirlerden topladığımız magnet koleksiyonundan oluşuyordu. Ama zamanla öyle olamadı. Önce yenileri gelmemeye, sonra var olanlar oyuncak edilmek suretiyle kırılmaya başlandı. Sonra da işte geldiğimiz ... .
Bizim buzdolabımızın üstü ile ilgili hayallerimiz de; birlikte gezdiğimiz şehirlerden topladığımız magnet koleksiyonundan oluşuyordu.
Ama zamanla öyle olamadı.
Önce yenileri gelmemeye, sonra var olanlar oyuncak edilmek suretiyle kırılmaya başlandı. Sonra da işte geldiğimiz nokta bu oldu.
Durum bu.👆🏻İyi ki ❤️
.
İçerik editörü: @alerjiylebuyuyorum
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
Read more
Ben denizin en çok bu rengini severim bu renk gümüş mavisi " dedim. "Ben de! " dedi neşeyle. Şimdi ...
Media Removed
Ben denizin en çok bu rengini severim bu renk gümüş mavisi " dedim. "Ben de! " dedi neşeyle. Şimdi o ufka bakıyor ben ona. Çok korkuyorum. Kendi hayallerimi onla yaşamaya çalışmaktan. Ben yapamadım o yapsıncı olmaktan. Kendi hırslarımı onda tatmin etmeye çalışmaktan. Beklentim ... Ben denizin en çok bu rengini severim bu renk gümüş mavisi " dedim.
"Ben de! " dedi neşeyle.
Şimdi o ufka bakıyor ben ona.

Çok korkuyorum.
Kendi hayallerimi onla yaşamaya çalışmaktan.
Ben yapamadım o yapsıncı olmaktan.
Kendi hırslarımı onda tatmin etmeye çalışmaktan.
Beklentim olmasından korkuyorum.
Hani emek veriyorum ya uykusuz gecelerime karşılık talep etmekten korkuyorum.
Kendisi olsun istiyorum.
İstekleriyle, zevkleriyle, başarıları ve hayal kırıklıklarıyla, azmi emeği ve hırslarıyla... Bir yandan da bu limandan uzaklaşmasından korkuyorum.
Kopup gitmesinden.
Hayatımın en güzel varlığı o yalan yok!  Ama tek anlamımın o olmasından da korkuyorum, omuzlarına yük bindiririm diye... Velhâsılkelam, anne olmak sürekli bir korku haliymiş.

İçerik editörü: @calisananneolmak
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
Read more
. Kuşak araştırmaları yapan sevgili @evrimkuran'in #telgraftantablete kitabı hem bizden önceki ...
Media Removed
. Kuşak araştırmaları yapan sevgili @evrimkuran'in #telgraftantablete kitabı hem bizden önceki nesilleri, hem de kendi neslimizi ve çocuklarımızı anlamak için ışık tutuyor. Neden anlama ihtiyacımız var derseniz, Evrim Hanım'ın da dediği gibi "Çünkü sevmek anlamaktır." . Kitaptaki ... .
Kuşak araştırmaları yapan sevgili @evrimkuran'in #telgraftantablete kitabı hem bizden önceki nesilleri, hem de kendi neslimizi ve çocuklarımızı anlamak için ışık tutuyor. Neden anlama ihtiyacımız var derseniz, Evrim Hanım'ın da dediği gibi "Çünkü sevmek anlamaktır."
.
Kitaptaki aşağıdaki tespitlerin tüm #uykusuzanneler ve #uykusuzbabalar'in ilgisini çekeceğini düşünüyoruz;

Z kuşağının gerçekleri:
* Dijital olarak dikkatleri bölünmüş ebeveynler
* Çocuklarının dünyayı yönetmesine izin veren aşırı müsamahakâr ebeveynler
* Sorumluluk yerine her şeye hakkım var hissi
* Yetersiz uyku ve dengesiz beslenme
* Oturularak geçirilen bina içi yaşam
* Sonsuz uyaranlar, anlık tatminler
.
Görseldeki sayfada çözüm önerilerini de görebilirsiniz.
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar #zkuşağı #dijitalyerliler #dijitaltopuklar
Read more
Loading...
. Okul alışverişi için öneriler @maltepepark blogda! Blog linki profilimizde #uykusuzanneler ...
Media Removed
. Okul alışverişi için öneriler @maltepepark blogda! Blog linki profilimizde #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #maltepeparkdestegiyle #Repost @maltepepark ・・・ Maltepe Park Blog'ta bugün. Bu yazıyı okumadan okul alışverişi yapmayın! ️🖌️ Detaylar blog yazımızda. .
Okul alışverişi için öneriler @maltepepark blogda!
Blog linki profilimizde #uykusuzanneler #uykusuzbabalar
#maltepeparkdestegiyle
#Repost @maltepepark ・・・
Maltepe Park Blog'ta bugün. 😉
Bu yazıyı okumadan okul alışverişi yapmayın! 📚✏️🖌️📂
Detaylar blog yazımızda.
. Aynı zamanda başarılı bir iş insanı olan aktris @jessicaalba sabah bebeği slingde kucağında ...
Media Removed
. Aynı zamanda başarılı bir iş insanı olan aktris @jessicaalba sabah bebeği slingde kucağında iken nasıl hızlıca makyaj yaptığını canlı yayında paylaştı. Büyük çocuklarının okul alışverişine gideceklermiş :) . O da bir #uykusuzanne ve bu aralar ne kadar yorgun hissettiğinden ... .
Aynı zamanda başarılı bir iş insanı olan aktris @jessicaalba sabah bebeği slingde kucağında iken nasıl hızlıca makyaj yaptığını canlı yayında paylaştı.
Büyük çocuklarının okul alışverişine gideceklermiş :)
.
O da bir #uykusuzanne ve bu aralar ne kadar yorgun hissettiğinden de bahsetti.
.
Sevgili Jessica, 3 çocuklu bir anne olarak sen zaten biliyorsundur ama biz yine de söyleyelim; tüm uykusuzluk ve yorgunluklar geçiyor, geçecek 💜
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
Read more
. Bu uykusuz anneyi tanıdınız mı? <span class="emoji emoji1f3b6"></span><span class="emoji emoji1f3a4"></span>😎
Media Removed
. Bu uykusuz anneyi tanıdınız mı? 😎 .
Bu uykusuz anneyi tanıdınız mı?
🎶🎤😎
. Çocuk yetiştirme ve çocuk gelişimi hakkında ne kadar okusak da, araştırsak da kendi çocukluk ...
Media Removed
. Çocuk yetiştirme ve çocuk gelişimi hakkında ne kadar okusak da, araştırsak da kendi çocukluk travmalarımızı görmeden ebeveynliği keyifli bir yolculuk hâline getirmek çok zor olabilir. . Neden ben çocuğumla/çocuklarımla geçirdiğim anlardan keyif alamıyorum, hep görev gibi ... .
Çocuk yetiştirme ve çocuk gelişimi hakkında ne kadar okusak da, araştırsak da kendi çocukluk travmalarımızı görmeden ebeveynliği keyifli bir yolculuk hâline getirmek çok zor olabilir.
.
Neden ben çocuğumla/çocuklarımla geçirdiğim anlardan keyif alamıyorum, hep görev gibi geliyor diye hissedenler, düşünenler varsa kendi çocukluk acılarına bakmalarını öneririz.
.
Bir uzman desteği ile travmalarınızı çalışmak ebeveynliğinizi ve ebeveynliğe bakışınızı çok değiştirecektir.
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uakebeveynlik
Read more
. Kıdemli anneler burada mı? Belli aşama sonrası böyle gelişiyor; rahat olun. <span class="emoji emoji1f41e"></span><span class="emoji emoji1f64b"></span> . Karikatür: ...
Media Removed
. Kıdemli anneler burada mı? Belli aşama sonrası böyle gelişiyor; rahat olun. . Karikatür: @serefefendiler İçerik: @glutensizdunyacom #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar .
Kıdemli anneler burada mı?
Belli aşama sonrası böyle gelişiyor; rahat olun. 🐞🙋
.
Karikatür: @serefefendiler
İçerik: @glutensizdunyacom
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
. Haftasonu gelince kahveyi sıcak içecek kadar zamanı olanlar? (Yazar burda #uykusuzbabalar ...
Media Removed
. Haftasonu gelince kahveyi sıcak içecek kadar zamanı olanlar? (Yazar burda #uykusuzbabalar in görev başında olduğunu umuyor) #uykusuzanneler #uykusuzbabalar .
Haftasonu gelince kahveyi sıcak içecek kadar zamanı olanlar? (Yazar burda #uykusuzbabalar in görev başında olduğunu umuyor)
😉
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
. Çocukların ekran ve teknoloji ile ilişkisinden endişeleniyoruz, peki ya bizim ekranla ilişkimiz ...
Media Removed
. Çocukların ekran ve teknoloji ile ilişkisinden endişeleniyoruz, peki ya bizim ekranla ilişkimiz nasıl . Ebeveynlerin ekran ve teknoloji kullanımı yüzünden çocuklarla geçirdikleri zamanlarda tam dikkatlerini veremedikleri ve bu yüzden duygularını, olan biteni eksik dikkatle ... .
Çocukların ekran ve teknoloji ile ilişkisinden endişeleniyoruz, peki ya bizim ekranla ilişkimiz nasıl
.
Ebeveynlerin ekran ve teknoloji kullanımı yüzünden çocuklarla geçirdikleri zamanlarda tam dikkatlerini veremedikleri ve bu yüzden duygularını, olan biteni eksik dikkatle değerlendirdikleri söyleniyor.
.
Katılmamak mümkün değil...
Kendimizi de teknoloji kullanırken korumamız gerekiyor. Siz koruyabiliyor musunuz #uykusuzanneler #uykusuzbabalar?
Read more
. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun! Sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz... #uykusuzanneler ...
Media Removed
. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun! Sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz... #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar #30agustoszaferbayrami .
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!
Sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz... #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
#30agustoszaferbayrami
. Çocuğunuz biraz büyüyüp anneannesinde kalmak istediğinde “yatıp uyusam” mı diyorsunuz, kocanızla ...
Media Removed
. Çocuğunuz biraz büyüyüp anneannesinde kalmak istediğinde “yatıp uyusam” mı diyorsunuz, kocanızla dışarı çıkma programı mı yapıyorsunuz canım uykusuz anneler? Tabii yaşanan “E neden gitmek istedi ki, bizden daraldı mı” duygusundan söz etmiyorum... . İçerik:@sebnemseckiner ... .
Çocuğunuz biraz büyüyüp anneannesinde kalmak istediğinde “yatıp uyusam” mı diyorsunuz, kocanızla dışarı çıkma programı mı yapıyorsunuz canım uykusuz anneler?
Tabii yaşanan “E neden gitmek istedi ki, bizden daraldı mı” duygusundan söz etmiyorum... 🙈
.
İçerik:@sebnemseckiner
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
Read more
. Annelikte tatil ne demekti? Her zaman yaptığın şeylerin bir kısmını, normalde paslayabildiğinden ...
Media Removed
. Annelikte tatil ne demekti? Her zaman yaptığın şeylerin bir kısmını, normalde paslayabildiğinden bir tık fazla babaya paslayabilmekti. . Benim tatil için; tuvaletlerde iki büklüm olmamak, şekilden şekile girmemekti. Pek güzeldi  . İçerik editörü: @alerjiylebuyuyorum #uykusuzanneler ... .
Annelikte tatil ne demekti?
Her zaman yaptığın şeylerin bir kısmını, normalde paslayabildiğinden bir tık fazla babaya paslayabilmekti.
.
Benim tatil için; tuvaletlerde iki büklüm olmamak, şekilden şekile girmemekti. Pek güzeldi 😍
.
İçerik editörü: @alerjiylebuyuyorum
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
Read more
. Bakalım @uykusuz_cocuklar neler soracak yarın akşam canlı sohbetimize hepinizi bekliyoruz ...
Media Removed
. Bakalım @uykusuz_cocuklar neler soracak yarın akşam canlı sohbetimize hepinizi bekliyoruz #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar 19:00'da @uykusuz_cocuklar hesabında! #Repost @uykusuz_cocuklar ・・・ Çok heyecanla beklediğim röportaj serimin ilk konuğu ve ... .
Bakalım @uykusuz_cocuklar neler soracak yarın akşam canlı sohbetimize hepinizi bekliyoruz #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
19:00'da @uykusuz_cocuklar hesabında!
#Repost @uykusuz_cocuklar ・・・
Çok heyecanla beklediğim röportaj serimin ilk konuğu ve fikir ortağım 💡 @uykusuzanneler Peri ile 29 Ağustos Çarşamba akşamı saat 19.00’da bu hesapta canlı yayındayız. Sorularınızı şimdiden DM’den veya yayın sırasında gönderebilirsiniz! #canliyayin #uykusuzanneler #uykusuzçocuklarcanlıyayın #uykusuzçocuklar
Read more
. Madem anne karnında sesler ev aletlerinin seslerine benziyor, o zaman anne karnı bir Youtube ...
Media Removed
. Madem anne karnında sesler ev aletlerinin seslerine benziyor, o zaman anne karnı bir Youtube kanalı olsa işte böyle olurdu :) . Özellikle kolik bebekler için, @profiloevaletleri'nin sesleri Profilo Ninni Makinesi Uygulaması'nda mevcut. . İndirmediyseniz sevgi ve ısrarla ... .
Madem anne karnında sesler ev aletlerinin seslerine benziyor, o zaman anne karnı bir Youtube kanalı olsa işte böyle olurdu :)
.
Özellikle kolik bebekler için, @profiloevaletleri'nin sesleri Profilo Ninni Makinesi Uygulaması'nda mevcut.
.
İndirmediyseniz sevgi ve ısrarla indirmenizi tavsiye ederiz :) #uykusuzannelerbunusevdi @profiloevaletleri #profiloninnimakinesi #profilodestegiyle
Read more
. Benim kızım uyurken kirpiklerimle oynamak isterdi, neyse ki daha fazla bu alışkanlık oturmadan ...
Media Removed
. Benim kızım uyurken kirpiklerimle oynamak isterdi, neyse ki daha fazla bu alışkanlık oturmadan 15 aylıkken unutturdum. . Bir arkadaşımın kızı annesinin kolunu, başka bir arkadaşımın oğlu ise annesini saçını kendine uyku arkadaşı yapmıştı. Sizin bebeğinizin de uyku arkadaşı ... .
Benim kızım uyurken kirpiklerimle oynamak isterdi, neyse ki daha fazla bu alışkanlık oturmadan 15 aylıkken unutturdum.
.
Bir arkadaşımın kızı annesinin kolunu, başka bir arkadaşımın oğlu ise annesini saçını kendine uyku arkadaşı yapmıştı.

Sizin bebeğinizin de uyku arkadaşı siz misiniz?

Bu alışkanlıktan vazgeçirmek mümkün. Yerine koyacak başka bir uyku arkadaşı (bez, oyuncak, vb..gibi) teklif edip her şeyde olduğu gibi biraz çaba, biraz uykusuzluk ve çokça kararlılık gerekiyor.
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uakuykuarkadaşı 📷@bybrittanynoonan 💜
Read more
. Kimlerin telefon rehberi artık böyle?? <span class="emoji emoji1f64b"></span>‍♀️<span class="emoji emoji1f64b"></span>🏻‍♀️<span class="emoji emoji1f64b"></span>🏼‍♀️ <span class="emoji emoji1f602"></span> #uykusuzanneler #uykusuzbabalar
Media Removed
. Kimlerin telefon rehberi artık böyle?? ‍♀️🏻‍♀️🏼‍♀️ #uykusuzanneler #uykusuzbabalar .
Kimlerin telefon rehberi artık böyle??
🙋‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏼‍♀️ 😂
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
. Bu gece dolunay var. Diyorlar ki hayatınızda istemediklerinizi kağıda yazın ve yakın. Biz ...
Media Removed
. Bu gece dolunay var. Diyorlar ki hayatınızda istemediklerinizi kağıda yazın ve yakın. Biz istediklerimizi dileyelim de; U Y K U U U U U U biraz U Y K U U U U U U #uykusuzanneler #uykusuzbabalar .
Bu gece dolunay var. Diyorlar ki hayatınızda istemediklerinizi kağıda yazın ve yakın.

Biz istediklerimizi dileyelim de;
U Y K U U U U U U
biraz
U Y K U U U U U U
😊😉🙏 #uykusuzanneler #uykusuzbabalar
. Uykusuz Anneler bunu çok sevdi #Repost @cakobel79 ・・・ Bu yaptığımız kendi aramızda bir konuda anlaştık hemfikiriz anlamına geliyor 🙃 #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar .
Uykusuz Anneler bunu çok sevdi💜
#Repost @cakobel79 ・・・
Bu yaptığımız kendi aramızda bir konuda anlaştık hemfikiriz anlamına geliyor 🙃👩‍👦‍👦 #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
. Çalışan anneye sorulan "nasıl bırakacaksın çocuğunu?" ile lohusaya sorulan "sütün yetiyor ...
Media Removed
. Çalışan anneye sorulan "nasıl bırakacaksın çocuğunu?" ile lohusaya sorulan "sütün yetiyor mu?" sorusu sinir bozmada yarışır. Bahse girerim ilki son düzlükte kazanır. Sizce? . İçerik editörü: @calisananneolmak #uykusuzanneler #uykusuzbabalar .
Çalışan anneye sorulan "nasıl bırakacaksın çocuğunu?" ile lohusaya sorulan "sütün yetiyor mu?" sorusu sinir bozmada yarışır. Bahse girerim ilki son düzlükte kazanır. Sizce?
.
İçerik editörü: @calisananneolmak
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
. Özellikle yeni annelerin her gün bu sözleri duymaya ihtiyacı var. Bu yüzden tüm #uykusuzanneler'e ...
Media Removed
. Özellikle yeni annelerin her gün bu sözleri duymaya ihtiyacı var. Bu yüzden tüm #uykusuzanneler'e diyoruz ki; Sen elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan yeterince iyi bir annesin... Sen gözlerinden sevgi akan çok güzel bir kadınsın... Biliyoruz çok uykusuz, çok yorgun, ... .
Özellikle yeni annelerin her gün bu sözleri duymaya ihtiyacı var.

Bu yüzden tüm #uykusuzanneler'e diyoruz ki;
Sen elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan yeterince iyi bir annesin...
Sen gözlerinden sevgi akan çok güzel bir kadınsın...
Biliyoruz çok uykusuz, çok yorgun, belki çok yalnız hissediyorsun inan hepsi GEÇECEK... Tüm #uykusuzanneler'e sevgiyle...
Read more
. Hikayeler kısmında bir anketimiz var <span class="emoji emoji1f60a"></span> Gün içinde kendinize hiç zaman ayırabiliyor musunuz ...
Media Removed
. Hikayeler kısmında bir anketimiz var Gün içinde kendinize hiç zaman ayırabiliyor musunuz #uykusuzanneler #uykusuzbabalar ? .
Hikayeler kısmında bir anketimiz var 😊
Gün içinde kendinize hiç zaman ayırabiliyor musunuz #uykusuzanneler #uykusuzbabalar ?
. Çünkü uykusuzluk sadece şekil değiştirir. Bizimdir; ilelebet bizim kalacaktır. #uykusuzanneler ...
Media Removed
. Çünkü uykusuzluk sadece şekil değiştirir. Bizimdir; ilelebet bizim kalacaktır. #uykusuzanneler #uykusuzbabalar . Karikatür: @serefefendiler İçerik: @glutensizdunyacom .
Çünkü uykusuzluk sadece şekil değiştirir. Bizimdir; ilelebet bizim kalacaktır.
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
.
Karikatür: @serefefendiler
İçerik: @glutensizdunyacom
. - Anne uyku vakti geldi mi? - Bilmem sence geldi mi? . Çünkü yaş:5,5 ve çünkü yaz demek rutinlerin ...
Media Removed
. - Anne uyku vakti geldi mi? - Bilmem sence geldi mi? . Çünkü yaş:5,5 ve çünkü yaz demek rutinlerin bozulması demek... #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar .
- Anne uyku vakti geldi mi?
- Bilmem sence geldi mi?
.
Çünkü yaş:5,5
ve çünkü yaz demek rutinlerin bozulması demek...
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
. O kahvenin tadını, keyfini çok iyi biliyoruz değil mi #uykusuzanneler? Bebesi uyurken tam ...
Media Removed
. O kahvenin tadını, keyfini çok iyi biliyoruz değil mi #uykusuzanneler? Bebesi uyurken tam da bu keyfi yapan tüm #uykusuzanneler'e afiyet olsun o zaman #Repost @dr.fatmacaliskan ・・・ Bir Anne kahvesinin nasıl bir bayram kahvesine dönüştüğünün resmidir yemeğe gittiğimiz ... .
O kahvenin tadını, keyfini çok iyi biliyoruz değil mi #uykusuzanneler?

Bebesi uyurken tam da bu keyfi yapan tüm #uykusuzanneler'e afiyet olsun o zaman💜

#Repost @dr.fatmacaliskan ・・・
Bir Anne kahvesinin nasıl bir bayram kahvesine dönüştüğünün resmidir ☕️💜 yemeğe gittiğimiz restoranın bahçesinde onlarca yıllık ağaçların altında kuş sesine #MiraCaL hanım uyuyuverdi kucağımda.
Read more
. Hamileliğin bir kadının hayatındaki yeri çok önemli. Bir ruhun başka bir insanda vücut bulması ...
Media Removed
. Hamileliğin bir kadının hayatındaki yeri çok önemli. Bir ruhun başka bir insanda vücut bulması inanılmaz bir şey. Başka bir insana “evini açma”, ona “hizmet etme” dönemi diyorum ben hamilelik için. Hizmetiniz hem fizikî, hem de ruhanî. Bebek hem fiziken beslenip büyüyor, hem de ruhen ... .
Hamileliğin bir kadının hayatındaki yeri çok önemli. Bir ruhun başka bir insanda vücut bulması inanılmaz bir şey. Başka bir insana “evini açma”, ona “hizmet etme” dönemi diyorum ben hamilelik için. Hizmetiniz hem fizikî, hem de ruhanî. Bebek hem fiziken beslenip büyüyor, hem de ruhen tamamen senin etkin altında. Akıl almaz bir sistemin iki parçası anne ve bebek .
Kimileri bebeğin hayatının doğduğu zaman başladığını düşünür. Kimileri de anne karnına düştüğü anı hayat başlangıcı olarak kabul eder. Halbuki bebeğin genetik kodlarının daha anne karnına düşmeden oluştuğunu göz önünde bulundurursak, bu minik canlı için hayat çook önce başlıyor. Ama tabi ki biz atalarımızın hayatlarını kontrol edemeyeceğimiz için, misafirperver bir ev sahibi olarak, kendi yaşantımızı kontrol etmeliyiz anne olmaya karar verdiğimiz andan itibaren. Bebek ihtiyaç duyduğu bütün besinleri anneden alır. Dolayısıyla anne hamile kaldığı andan itibaren yedikleriyle bu ihtiyacı karşılamakla yükümlü olduğu için, daha önceden gerekli herşeyi depolamış olmalıdır.
.
Annenin sağlıklı olması demek, miniğin de sağlıklı gelişmesi demek. Yani annenin sağlığını olumlu ya da olumsuz etkileyecek her türlü etken, aynı şekilde bebeği de etkileyecektir. Bunu kesinlikle unutmamak lazım.
.
İçerik editörü: @fitness_gourmand
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
Read more
. Şefkat <span class="emoji emoji1f49c"></span> Arjantin'de sosyal hizmetler tarafından hastaneye getirilen 5 kardeşten en küçüğü ...
Media Removed
. Şefkat Arjantin'de sosyal hizmetler tarafından hastaneye getirilen 5 kardeşten en küçüğü açlık yüzünden ağlarken -yenidoğan bebeği olan- polis memuru Celeste Ayala doktorların izniyle bebeği emzirerek karnını doyurmuş. Son günlerde gördüğümüz en güzel kare #celesteayala #uykusuzanneler ... .
Şefkat 💜
Arjantin'de sosyal hizmetler tarafından hastaneye getirilen 5 kardeşten en küçüğü açlık yüzünden ağlarken -yenidoğan bebeği olan- polis memuru Celeste Ayala doktorların izniyle bebeği emzirerek karnını doyurmuş.

Son günlerde gördüğümüz en güzel kare 💜 #celesteayala
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
Kaynak: @empoweredbirthproject
Read more
. Mutlu, huzurlu, keyifli bayramlar <span class="emoji emoji1f338"></span> #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar
Media Removed
. Mutlu, huzurlu, keyifli bayramlar #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar .
Mutlu, huzurlu, keyifli bayramlar 🌸 #uykusuzanneler #uykusuzbabalar
#uykusuzcocuklar
. İlk ninnide bülbül gibi şakırken son ninnide sesi gak diyen anneler burada mı? :) . Neyse ki ...
Media Removed
. İlk ninnide bülbül gibi şakırken son ninnide sesi gak diyen anneler burada mı? :) . Neyse ki annelerin sesi yorulduğunda devreye giren Profilo Ninni Makinesi Uygulama'mız var  #uykusuzannelerbunusevdi @profiloevaletleri #profiloninnimakinesi #profilodestegiyle #profiloileucretliortaklik .
İlk ninnide bülbül gibi şakırken son ninnide sesi gak diyen anneler burada mı? :)
.
Neyse ki annelerin sesi yorulduğunda devreye giren Profilo Ninni Makinesi Uygulama'mız var ❤ #uykusuzannelerbunusevdi @profiloevaletleri #profiloninnimakinesi #profilodestegiyle
#profiloileucretliortaklik
. Nerde ufka doğru boş boş bakan gözler görsek tanırız; işte taze bir uykusuz anne<span class="emoji emoji1f449"></span> @evalongoria ...
Media Removed
. Nerde ufka doğru boş boş bakan gözler görsek tanırız; işte taze bir uykusuz anne @evalongoria . Desperate Housewives dizisinden tanıdığımız ünlü aktrise kulübe hoşgeldin diyoruz #uykusuzannelerkulubu .
Nerde ufka doğru boş boş bakan gözler görsek tanırız; işte taze bir uykusuz anne👉 @evalongoria 💜 .
Desperate Housewives dizisinden tanıdığımız ünlü aktrise kulübe hoşgeldin diyoruz 😊
#uykusuzannelerkulubu
. Herkes uyuduysa artık biz de uyuyabilir miyiz🤔 #uykusuzanneler #uykusuzbabalar . <span class="emoji emoji1f4f7"></span> @mother_of_five_boys ...
Media Removed
. Herkes uyuduysa artık biz de uyuyabilir miyiz🤔 #uykusuzanneler #uykusuzbabalar . @mother_of_five_boys .
Herkes uyuduysa artık biz de uyuyabilir miyiz🤔 #uykusuzanneler #uykusuzbabalar
.
📷 @mother_of_five_boys 💗
. Bir hayal kursak, bu gece deliksiz uyuyacaksın desek; Kaç saat uyku sana yeter(di)? . Bana ...
Media Removed
. Bir hayal kursak, bu gece deliksiz uyuyacaksın desek; Kaç saat uyku sana yeter(di)? . Bana 6 saat yeter de artar! Çünkü burası #uykusuzannelerkulubu .
Bir hayal kursak, bu gece deliksiz uyuyacaksın desek;
Kaç saat uyku sana yeter(di)?
.
Bana 6 saat yeter de artar!
Çünkü burası #uykusuzannelerkulubu 🙈
. KoliK bir bebeğim olana dek tek bildiğim KOLİT idi. . Sizin hiç kolik bebeğiniz oldu mu? Benim ...
Media Removed
. KoliK bir bebeğim olana dek tek bildiğim KOLİT idi. . Sizin hiç kolik bebeğiniz oldu mu? Benim bir kere oldu (çok şükür). Şoke oldum. Ne probiyotik damlalar ne çaylar ne masajlar. Yok. Gerçekten bir süresi var ve o süre geçip de sindirim sistemi dünyaya adapte olana dek, ağlamaktan ve ... .
KoliK bir bebeğim olana dek tek bildiğim KOLİT idi.
.
Sizin hiç kolik bebeğiniz oldu mu? Benim bir kere oldu (çok şükür). Şoke oldum. Ne probiyotik damlalar ne çaylar ne masajlar. Yok. Gerçekten bir süresi var ve o süre geçip de sindirim sistemi dünyaya adapte olana dek, ağlamaktan ve ıkınmaktan göbek fıtığı olan, sesi kısılan minik yabancıyı, bağrımıza basmak belki de tek yolu. Çünkü adı üzerinde: Fiz-yo-lo-jik. Ge-çe-cek.

Oğlum, 4 yaşına gelmek üzere. Umarız sağlıkla, huzurla, hep birlikte güzel bir hayatı olur…Kolik zamanlarından kalma uyku hassasiyeti sürüyor. Gündüz hiç uyumuyor, normal. 6’da uyanıyor, yine normal. Perdelerini, doktorunun önerisiyle black-out yaptırdık ki 5’te uyanmasın! Hep değil ama bazı geceler ise; yorgunluğuna rağmen uykuya dalamıyor. Belki de aşırı yorulma ve uyarılma sebebiyle, 1.5 saatlik bir çaba ile uyuyabiliyor.

İşte bu uyku öncesi sürede; fısır fısır bir şeyler konuşuyor, Heidi ve ayağı kapana sıkışan yavru kurt hikâyesini anlattırıyor (2 senedir değişmez istek) ve çok sevdiği çizgi film Tayo’dan ezberlediği cümleler sarf ediyor. Hayaletleri çok seviyor, ama en çok da onlardan korkuyor. İyi uyudun mu Kaan? -Tuhaf bir ses yüzünden hiç iyi uyuyamadım (hayalet sesini kastediyor/replik Tayo’dan). Dünyamız ve gezegenleri, istanbul’u, ileri tarihleri, mesafeleri kestiremeyip akıl yürütmesi “not alsam da unutmasam” tadında.

Lamborghini kullanan polisler görüyor çizgi filmde. -Bizim dünyamızda da var mı bu polislerden anne? Başka şehirdeki dedesinden eve dönerken: -Hangi istanbul’a gidiyovuz, babannnenin istanbul’u mu? -Başka İstanbul yok oğlum, bir tane zaten.
-Tatamı beze yapıcam. -Taapuz vaa mı? -Taanım ağrıyo.

Karanlıkta sohbetler yorucu. Gündüzün temposu, sınırları zorluyor; ama geri gelmeyecek güzellikler bunlar. Gece burnu tıkalıydı, sayıklayarak uyuyordu ve nöbetteydim. İyi olsa keşke de 1.5 saat beklesem yine uyumasını modundaydım.

İşte böyle. Unutmamak için bazı sözlerini yazıyorum. Söz uçuyor yazı kalsın. Berrak zihinlerden iç açan dizeler her biri. 🙏
.
İçerik editörü:@glutensizdunyacom
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
Read more
. Hiçbir zaman unutamayacağımız bu acı günün ardından bir şeyler değişmiş olmasını ve ülkemizdeki ...
Media Removed
. Hiçbir zaman unutamayacağımız bu acı günün ardından bir şeyler değişmiş olmasını ve ülkemizdeki şehircilik ve inşaatçılık alanlarında yeterli kanunların ve denetlemelerin gerçekleşiyor olmasını umuyoruz. . Peki bizler deprem için gerekli önlemleri alıyor muyuz? . #17agustos #uykusuzanneler ... .
Hiçbir zaman unutamayacağımız bu acı günün ardından bir şeyler değişmiş olmasını ve ülkemizdeki şehircilik ve inşaatçılık alanlarında yeterli kanunların ve denetlemelerin gerçekleşiyor olmasını umuyoruz.
.
Peki bizler deprem için gerekli önlemleri alıyor muyuz?
.
#17agustos
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar
Read more
. 21:30'da ortak instagram canlı yayınımızda @sepininceer ve Eline Snel için 'Çocuklar için ...
Media Removed
. 21:30'da ortak instagram canlı yayınımızda @sepininceer ve Eline Snel için 'Çocuklar için Farkındalık' sohbetimize hepinizi bekliyoruz! #uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar .
21:30'da ortak instagram canlı yayınımızda @sepininceer ve Eline Snel için 'Çocuklar için Farkındalık' sohbetimize hepinizi bekliyoruz!
#uykusuzanneler #uykusuzbabalar #uykusuzcocuklar

Loading...